"Fakty" z 22 lipca

 • Ustawa o Sądzie Najwyższym przeszła przez Senat. Prezydent ma jednak zastrzeżenia

  Ustawa o Sądzie Najwyższym przesz... 04:18

  W nocy decyzja Senatu, w dzień głos prezydenta. Jest też głos z Brukseli i odpowiedź z Warszawy. Ustawa o Sądzie Najwyższym przez Senat przechodzi jak burza - bez poprawek i bez zastrzeżeń. Prezydent Andrzej Duda jednak zastrzeżenia ma. Jego rzecznik mówi o proceduralnych błędach. Prawnicy z Biura Legislacyjnego Senatu wyrazili obawę o konstytucyjność nowych przepisów.
 • Protesty przeciwko zmianom w sądownictwie

  Protesty przeciwko zmianom w sądo... 03:19

  "Po to jest ta ustawa, żeby wszyscy, którzy protestują, się bali". To głos opozycji, ale w głosie ulicy nie ma strachu, jest siła. "Zawsze wierzyłem w prawa obywatelskie, a teraz to jest wyrzucane w Polsce do śmietnika. Przychodzę, żeby wyrazić swój sprzeciw". Tysiące ludzi mają taką wiadomość dla władzy i chcą jej otworzyć oczy. Senator PiS mówi tymczasem, że w protestach biorą udział "bolszewickie upiory i ubeckie wdowy".
 • Donald Tusk: polityczność sądów może być kłopotem dla Polski i Polaków

  Donald Tusk: polityczność sądów m... 03:42

  - Nie róbcie tego Polsce, bo to tak, jakbyśmy sami pokazywali sobie figę - mówi Donald Tusk do polityków PiS i prezydenta i dodaje "no chyba, że nie chcecie być w Unii". Szef Rady Europejskiej podkreśla, że choć UE ma wyraźne zastrzeżenia, to nikt na Polskę się nie rzuci. Jego zdaniem, zagrożenie nie czai się w Brukseli, tylko w Warszawie. Podkreśla też, że z prezydentem Polski może spotkać się w każdej chwili.
 • Departament Stanu USA: Wzywamy do zapewnienia, że reforma sądownictwa nie będzie naruszać polskiej konstytucji

  Departament Stanu USA: Wzywamy do... 02:10

  Ameryka oficjalnie oświadcza, Polska oficjalnie odpowiada. - Ustawa reformująca sądownictwo nie będzie podważać niezależności sędziów i sądów, ma ona jedynie na celu przywrócenie szacunku obywateli dla sądownictwa - tak polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych tłumaczy zmianę prawa, kiedy nasz największy sojusznik wyraża swój niepokój. Amerykański Departament Stanu opublikował oficjalny dokument w tej sprawie.
 • Na kogo zagłosowaliby Polacy? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

  Na kogo zagłosowaliby Polacy? Son... 00:31

  W badaniu przeprowadzonym przez KANTAR Millward Brown SA na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 32 procent respondentów deklaruje, że zagłosowałoby na wspólną listę Prawa i Sprawiedliwości, Polski Razem i Solidarnej Polski. 23 procent ankietowanych wskazało Platformę Obywatelską. Trzecie miejsce przypadłoby Nowoczesnej, na którą zagłosowałoby 10 procent badanych.
 • Kupił mieszkanie, ale deweloper upadł. Sąd odebrał Panu Stefanowi mieszkanie

  Kupił mieszkanie, ale deweloper u... 02:47

  Walka o mieszkanie, walka o syna, walka o życie. Pan Stefan poruszył nawet ministra, ale właśnie ruszyła eksmisja. Kupił mieszkanie, deweloper upadł, a sąd się nie ugiął. Samotny ojciec z niepełnosprawnym synem to żadna okoliczność łagodząca. Wpłacone 200 tysięcy złotych do aktu własności nie wystarczy.
 • Potrzebna krew do szpitala przyleci dronem? Ministerstwo Zdrowia nie mówi "nie"

  Potrzebna krew do szpitala przyle... 02:38

  Krew spada z nieba, kiedy jest naprawdę potrzebna. To nie żart, a rzeczywisty plan. Krew mogą przecież dostarczać drony. Ministerstwo Zdrowia nie mówi „nie” i już wkrótce wypróbuje taki sposób. Bo kiedy mijają cenne sekundy, a w szpitalu czeka umierający pacjent, to nawet autostrada jest dla karetki jak tor przeszkód.
 • "To przekracza wszelkie granice". Protest przed prezydencką rezydencją w Juracie

  "To przekracza wszelkie granice".... 02:20

  W środku sezonu urlopowego niektórzy zamiast na plażę, idą do prezydenta, bo kiedy PiS kończy prace nad ustawami w Senacie, Andrzej Duda wypoczywa w Juracie. Na szlaku walki o niezawisłość dla protestujących przeciwko zmianom w sądownictwie rezydencja głowy państwa jest punktem obowiązkowym.
 • Prognoza pogody na niedzielę 23 lipca

  Prognoza pogody na niedzielę 23 l... 03:00

  W niedzielę przelotne opady deszczu i lokalne burze, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna w dzień od 22 stopni Celsjusza nad Zatoką Gdańską do 31 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 90 km/h, południowo-wschodni.

William i Kate w Polsce

 • Para książęca smakowała gdański likier Goldwasser

  Para książęca smakowała gdański l... 00:54

  19.07.| Po krótkim spotkaniu z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem, brytyjscy goście wyjdą na przedproża Dworu Artusa. Podczas spaceru parze książęcej przygrywała Capella Gedanensis, która wykonała m.in. utwory Wojciecha Kilara i Georga Friedricha Haendla. Podczas spaceru William i Kate przyjrzą się pracy rzemieślników. I to właśnie od stoiska z obróbką bursztynu zaczęli swój spacer. Para książęca mogła zobaczyć historyczną metodę obróbki bursztynu. William i Kate skosztowali też gdańskiego likieru Goldwasser i tradycyjnych polskich pierogów.
 • Szarpał i ciągnął rękę taty. Mały książę spieszy się na samolot

  Szarpał i ciągnął rękę taty. Mały... 00:56

  19.07 | Księżna Kate i książę William w środę przed południem wylecieli z Warszawy do Berlina. Na lot nie mógł doczekać się George, ich czteroletni syn. Szarpał tatę za rękę i kierował się w stronę samolotu. Po krótkiej chwili do brata dołączyła dwuletnia Charlotte, która zaczęła ciągnąć za rękę mamę.
 • Kate do Williama: będziemy musieli mieć więcej dzieci

  Kate do Williama: będziemy musiel... 00:35

  18.07 | - Po prostu będziemy musieli mieć więcej dzieci - takimi słowami księżna Kate zwróciła się do swojego męża księcia Williama. Kate wypowiedziała to zdanie przy okazji nieformalnej rozmowy w trakcie spotkania z młodymi przedsiębiorcami. Odbyło się ono w poniedziałek w wieżowcu Warsaw Spire. Tematem był między innymi polsko-brytyjski projekt "Warsaw-London Bridge", który ma ułatwić współpracę firm z obu krajów.
 • Gdańszczanie powitali Kate i Williama

  Gdańszczanie powitali Kate i Will... 01:26

  Para książęca jest już w Gdańsku. Po krótkim spotkaniu z Pawłem Adamowiczem, brytyjscy goście wyjdą na przedproża Dworu Artusa. To tutaj spróbują tradycyjnych pierogów i zobaczą, jak w średniowieczu obrabiano bursztyn. Tłumy gdańszczan czekają, by choć przez chwilę zobaczyć Kate i Williama. Transmisja z wizyty Kate i Williama na antenie TVN 24 BiS.
 • Kate i William już w Gdańsku

  Kate i William już w Gdańsku 00:38

  Para książęca jest już w Gdańsku. Po krótkim spotkaniu z Pawłem Adamowiczem, brytyjscy goście wyjdą na przedproża Dworu Artusa. To tutaj spróbują tradycyjnych pierogów i zobaczą, jak w średniowieczu obrabiano bursztyn. Tłumy gdańszczan czekają, by choć przez chwilę zobaczyć Kate i Williama. Transmisja z wizyty Kate i Williama na antenie TVN 24 BiS.
 • William i Kate w zwiedzają Stutthof

  William i Kate w zwiedzają Stutthof 01:28

  Muzeum Stutthof to pierwszy punkt na liście miejsc, które we wtorek odwiedzą Kate i William. - To przypomnienie o cierpieniu narodu polskiego, ale również o Holokauście - mówił książę Cambridge. W byłym niemieckim obozie para książęca zwiedzi barak dla kobiet i złoży kwiaty. Spotkają się również z byłymi więźniami. Transmisja z wizyty Kate i Williama na antenie TVN Biznes i Świat.
 • William i Kate w Sztutowie

  William i Kate w Sztutowie 00:30

  Muzeum Stutthof to pierwszy punkt na liście miejsc, które we wtorek odwiedzą Kate i William. - To przypomnienie o cierpieniu narodu polskiego, ale również o Holokauście - mówił książę Cambridge. W byłym obozie nazistowskim para książęca zwiedzi barak dla kobiet i złoży kwiaty. Spotkają się również z byłymi więźniami. Transmisja z wizyty Kate i Williama na antenie TVN Biznes i Świat.
 • Księżna Kate w sukience Baczyńskiej. "Jestem szczęśliwa"

  Księżna Kate w sukience Baczyński... 07:08

  18.07 | Podczas poniedziałkowego bankietu w Łazienkach Królewskich księżna Kate miała na sobie sukienkę Gosi Baczyńskiej. - Dawno niczego tak nie przeżywałam - mówiła projektantka mody w poranku "Wstajesz i Wiesz" w TVN24.
 • Baczyńska nie pamięta, o co pytała ją księżna

  Baczyńska nie pamięta, o co pytał... 01:00

  18.07 | Nie wiem, naprawdę nie wiem - mówiła projektantka mody w poranku "Wstajesz i Wiesz" w TVN24 projektantka mody Gosia Baczyńska, pytana o to, o czym rozmawiała z księżną Kate, która w poniedziałek pojawiła się w jej sukience na przyjęciu w Łazienkach Królewskich.
 • "Jego królewska nieśmiałość" w brytyjskich mediach

  "Jego królewska nieśmiałość" w br... 05:53

  17.07 | Brytyjskie media od początku wizyty Williama i Kate w Polsce uważnie obserwują parę książęcą oraz ich dzieci. W pierwszych relacjach z powitania na lotnisku zwrócono uwagę zwłaszcza na mocno speszonego księcia George’a. W programie 24 Godziny przedstawiła to Agata Zamęcka, przypominając też kilka ciekawych faktów z biografii księcia i księżnej Cambridge.
 • Nie chciał wyjść z samolotu, stał z naburmuszoną minką

  Nie chciał wyjść z samolotu, stał... 00:50

  17.07 | Takie momenty to dyplomatyczne koszmary - pisze brytyjski dziennik "The Times" o momencie powitania brytyjskiej pary książęcej w Warszawie. Niespełna czteroletni lsiążę George nie chciał początkowo wyjść z samolotu i musiał namawiać go do tego tata, książę William. Na czerwonym dywanie wyraźnie demonstrował, że wolałby być w innym miejscu - zwraca uwagę brytyjska prasa. George nie chciał rozmawiać z polską delegacją, która witała jego rodzinę na lotnisku, stał z naburmuszoną minką, przebierał nogami i pokazywał, jak bardzo się nudzi.
 • "Ludzie kochają te dzieci". George i Charlotte zachwycili Polaków

  "Ludzie kochają te dzieci". Georg... 03:01

  Dzieci książęcej pary wylądowały w Warszawie z buziami "przyklejonymi" do szyby. 4-letni George i jego dwuletnia siostra zachwycili Polaków.
rozwiń

William and Kate in Poland

 • The royal couple visited the Europejskie Solidarity Centre and met Lech Wałęsa

  The royal couple visited the Euro... 00:45

  19.07 | On Tuesday, Kate and William visited Artus Court and the Shakespeare Theatre. From there they went to the European Solidarity Centre, where they were joined by Lech Wałęsa. - We had arranged this a long time ago - the former President boasted before the visit.
 • The royal couple at the Shakespeare Theatre

  The royal couple at the Shakespea... 00:35

  19.07 | This is an important place for the royal family. Prince Charles himself is the patron of the theatre and it would not have been built if it were not for him.
 • The royal couple received a warm welcome in Gdańsk

  The royal couple received a warm ... 01:10

  18.07 | After a brief meeting with Gdańsk President Paweł Adamowicz, the royal couple appeared on the raised terrace of the Artus Court. Here, the British guests sampled traditional dumplings (pierogi) and watched a craftsman work amber using medieval technique. Kate and William were greeted by crowds of Gdańsk residents.
 • William and Kate visited the Stutthof Museum and met with former prisoners

  William and Kate visited the Stut... 01:01

  18.07 | The Stutthof Museum is the first item on Kate and William's Tuesday itinerary. The royal couple met with former prisoners. The guests also visited a women’s barrack in the former German camp.
 • Prince William: Poland a token of courage and determination

  Prince William: Poland a token of... 05:49

  Addressing a reception marking Queen Elizabeth II's 91st birthday at the Royal Lazienki Park in Warsaw, the Duke of Cambridge said ties with Poland were highly held in Britain since Poland was an example of courage, determination and resilience. The guests of honour at the reception were Polish President Andrzej Duda and Poland's First Lady.
 • The Ambassador's toast

  The Ambassador's toast 01:26

  Addressing a reception marking Queen Elizabeth II's 91st birthday at the Royal Lazienki Park in Warsaw, the Duke of Cambridge said ties with Poland were highly held in Britain since Poland was an example of courage, determination and resilience. The guests of honour at the reception were Polish President Andrzej Duda and Poland's First Lady.
 • National anthems at the Royal Lazienki Park

  National anthems at the Royal Laz... 01:19

  Addressing a reception marking Queen Elizabeth II's 91st birthday at the Royal Lazienki Park in Warsaw, the Duke of Cambridge said ties with Poland were highly held in Britain since Poland was an example of courage, determination and resilience. The guests of honour at the reception were Polish President Andrzej Duda and Poland's First Lady.
 • The royal couple met with young entrepreneurs

  The royal couple met with young e... 00:47

  While in Warsaw, the royal couple visited the business incubator in the Warsaw Spire, where many technology companies and start-ups have their offices.
 • Prince William and Princess Kate met Warsaw Rising insurgents

  Prince William and Princess Kate ... 01:11

  After a short walk along the Royal Route, Duke William and Duchess Kate visited a sight of great importance to the city – the Warsaw Rising Museum. At the Museum, the royal couple met former insurgents and paid homage to the fallen in front of the memorial wall.
 • The royal couple visited the Warsaw Rising Museum

  The royal couple visited the Wars... 01:15

  After a short walk along the Royal Route, Prince William and Princess Kate visited a sight of great importance to the city – the Warsaw Rising Museum. At the Museum, the royal couple met former insurgents and paid homage to the fallen in front of the memorial wall.
 • "There were ovations, screams and applause"

  "There were ovations, screams and... 01:21

  The arrival of the royal couple at the Presidential Palace inspired much public interest. “There were ovations, screams and applause,” reported TVN24's Olga Olesek on Krakowskie Przedmieście Royal Avenue. The journalist also noted many foreign tourists, who were surprised at first to see so many British flags in the Polish capital.
 • Behind the scenes

  Behind the scenes 01:26

  On Monday after 2 pm, President Andrzej Duda and First Lady Agata Kornhauser-Duda welcomed William and Kate, Duke and Duchess of Cambridge.
rozwiń

Wizyta Donalda Trumpa w Polsce

 • Donald Trump w Warszawie. Zobacz wideo 360 stopni

  Donald Trump w Warszawie. Zobacz ... 06:08

  12.07 | Wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Warszawie była jednym z najważniejszych wydarzeń politycznych w Polsce w 2017 roku. Zobacz relację reportera TVN24 Wojciecha Bojanowskiego, który użył kamery 360 stopni.
 • Kownacki: wojska amerykańskie są, dopiero się pojawiły

  Kownacki: wojska amerykańskie są,... 00:32

  10.07 | Wiceminister był pytany o słowa prezydenta USA Donalda Trumpa, który po rozmowie z Andrzejem Dudą stwierdził, że gwarancje dotyczące obecności amerykańskich wojsk na terenie Polski "nie były omawiane".
 • "To było przemówienie skierowane przede wszystkim do Amerykanów"

  "To było przemówienie skierowane ... 01:36

  08.07.| - Prezydent amerykański, którego czas jest bardzo ograniczony, nie przyjeżdża do Polski tylko po to, żeby się fotografować z tłumami wiwatujących ludzi czy też, żeby polskiemu narodowi powiedzieć coś miłego. Otóż to przemówienie miało tak naprawdę wewnątrz amerykański charakter - ocenił Paweł Zalewski, były poseł PO, w programie "Horyzont" TVN24. Polityk i historyk dodał, że Donald Trump zaprezentował w Polsce swoją nową doktrynę.
 • "Widać było, że pracuje dla obrazków". Komentarze po wizycie Trumpa

  "Widać było, że pracuje dla obraz... 03:20

  Mamy powody do dumy - tak mogli pomyśleć wszyscy, którzy słuchali wystąpienia prezydenta Donalda Trumpa w Warszawie. Było o naszej historii i o roli, jaką Polska odgrywa w Europy. Bez słowa "sukces" trudno opisać wizytę amerykańskiego prezydenta.
 • Amerykański gaz i rakiety Patriot w Polsce? Politycy studzą emocje

  Amerykański gaz i rakiety Patriot... 03:17

  Amerykanie chcą sprzedać, my chcemy kupić - skroplony gaz ziemny i rakiety Patriot. Tylko, że cały czas mowa o intencjach, a nie o konkretnej umowie. Nie wiadomo co dokładnie, kiedy i za ile. Jak od słów przejść do czynów?
 • Napięta atmosfera na szczycie G20

  Napięta atmosfera na szczycie G20 02:26

  6.07 | Z Polski prezydent Donald Trump poleciał do Hamburga, na szczyt G20. A tam napięta atmosfera i trudne rozmów.
 • Trump i Duda - spotkanie w cztery oczy

  Trump i Duda - spotkanie w cztery... 02:52

  7.06 | Oficjalna część wizyty prezydenta Donalda Trumpa zaczęła się w Zamku Królewskim. Tam powitał go Andrzej Duda. Prezydenci rozmawiali w cztery oczy - bez tłumaczy i asystentów.
 • Reakcje Polaków na wizytę Trumpa

  Reakcje Polaków na wizytę Trumpa 01:56

  6.07| Jak Polacy odebrali wizytę Donalda Trumpa w Warszawie? Był wiwatujący tłum na placu Krasińskich i wiele osób na trasie przejazdu amerykańskiej kolumny, tłumy czekały również przed hotelem, w którym zatrzymał się prezydent UA. Polacy chociaż przez chwile chcieli zobaczyć i posłuchać amerykańskiej pary.
 • Amerykański gaz tematem szczytu Trójmorza

  Amerykański gaz tematem szczytu T... 02:48

  6.07 | Podczas szczytu Trójmorza z udziałem prezydenta USA Donalda Trumpa, w centrum uwagi była tematyka amerykańskiego gazu. - Niezależnie od tego, kiedy będziecie go potrzebować, dzwońcie - powiedział Trump do przedstawicieli 12 państw na szczycie.
 • Wiz dla Polaków nie będzie

  Wiz dla Polaków nie będzie 02:26

  6.07 | Wraz z wizytą prezydenta Donalda Trumpa w Warszawie, Polacy łączyli nadzieje na zniesienie wiz do USA . Od lat obserwujemy bowiem chocholi taniec polskich polityków z amerykańskimi sojusznikami i brak efektów w tym temacie. Wizyta Donalda Trumpa w Warszawie nie pozostawiła złudzeń. Zniesienia wiz nie będzie, tego tematu w ogóle nie podjęto.
 • Porozumienie w sprawie rakiet Patriot

  Porozumienie w sprawie rakiet Pat... 02:48

  6.07 | Donald Trump mówił w Warszawie wiele o bezpieczeństwie. Są też konkrety, czyli podpisane memorandum ze Stanami Zjednoczonymi. Amerykanie zgadzają się na sprzedanie Polsce baterii rakiet Patriot. Mają być one przeciwwagą dla Iskanderów, które Rosjanie często wykorzystują jako polityczny straszak.
 • Trump o artykule 5.

  Trump o artykule 5. 03:22

  6.07 | SZILARD KOSZTICSAK
rozwiń

Donald Trump na placu Krasińskich

 • Przemówienie Donalda Trumpa na Placu Krasińskich, część 1

  Przemówienie Donalda Trumpa na Pl... 18:26

  6.07 | Stajemy ramię w ramię broniąc artykułu 5. dla wspólnego zobowiązania obrony kolektywnej - podkreślił w wystąpieniu na pl. Krasińskich w Warszawie prezydent USA Donald Trump. Zachęcał również Rosję, aby "wstrzymała swoją działalność na rzecz destabilizacji Ukrainy i innych krajów".
 • Przemówienie Donalda Trumpa na Placu Krasińskich, część 2

  Przemówienie Donalda Trumpa na Pl... 17:40

  6.07 | Stajemy ramię w ramię broniąc artykułu 5. dla wspólnego zobowiązania obrony kolektywnej - podkreślił w wystąpieniu na pl. Krasińskich w Warszawie prezydent USA Donald Trump. Zachęcał również Rosję, aby "wstrzymała swoją działalność na rzecz destabilizacji Ukrainy i innych krajów".
 • Powitanie Donalda Trumpa na placu Krasińskich

  Powitanie Donalda Trumpa na placu... 01:07

  6.07 | Tłum zgromadzony na placu Krasińskich w Warszawie w ciepły sposób przywitał prezydentów Polski i Stanów Zjednoczonych - Andrzeja Dudę i Donalda Trumpa - oraz towarzyszące im małżonki.
 • Złożenie wieńców pod pomnikiem Powstania Warszawskiego

  Złożenie wieńców pod pomnikiem Po... 02:05

  6.07 | Prezydent Donald Trump złożył wieniec pod pomnikiem Powstania Warszawskiego na placu Krasińskich w Warszawie.
 • Melania Trump przemówiła na placu Krasińskich

  Melania Trump przemówiła na placu... 01:26

  Wszyscy ludzie powinni być w stanie żyć swoim życiem bez strachu, niezależnie od tego, w jakim kraju żyją - mówiła w czwartek na pl. Krasińskich w Warszawie pierwsza dama Stanów Zjednoczonych Melania Trump.
 • "Bardzo szczególnie dziękujemy". Szydło się uśmiecha, Wałęsa wstaje

  "Bardzo szczególnie dziękujemy". ... 01:00

  06.07 | Na początku swojego przemówienia na placu Krasińskich Donald Trump zwrócił się z podziękowaniami do gospodarzy. Najpierw prezydenckiej pary Andrzeja i Agaty Dudy, ale później skierował słowa do Beaty Szydło, której "bardzo szczególnie dziękował", czym wywołał uśmiech na twarzy premier. - Jesteśmy bardzo zadowoleni, że były prezydent Lech Wałęsa, tak słynny jako lider Solidarności, również dołączył do nas dzisiaj - dodał na koniec podziękowań Trump, na co były prezydent wstał.
 • Trump: Ameryka kocha Polskę i Ameryka kocha Polaków

  Trump: Ameryka kocha Polskę i Ame... 01:17

  Przybywamy do waszego kraju, aby przekazać bardzo ważną wiadomość: Ameryka kocha Polskę i Ameryka kocha Polaków, dziękujemy wam - mówił w czwartek na pl. Krasińskich w Warszawie prezydent USA Donald Trump.
 • Donald Trump przmawia na placu Krasińskich

  Donald Trump przmawia na placu Kr... 01:28

  6.07 | Polska jest geograficznym sercem Europy, ale - co jeszcze ważniejsze - w Polakach postrzegamy duszę Europy; wasz naród jest wielki, ponieważ wielkim jest wasz duch i jest to duch silny - powiedział w czwartek w Warszawie amerykański prezydent Donald Trump.
 • Trump: chronimy prawa do wolności wyrażania poglądów

  Trump: chronimy prawa do wolności... 01:26

  6.07 | Prezydent Donald Trump przemawiał na placu Krasińskich w Warszawie.
 • Donald Trump o inicjatywie Trójmorza

  Donald Trump o inicjatywie Trójmorza 00:58

  Amerykańscy żołnierze są nie tylko dumnymi obrońcami wolności, ale są również symbolem zaangażowania Ameryki na rzecz polskiego bezpieczeństwa i miejsca Polski w silnej, demokratycznej Europie - powiedział w czwartek na pl. Krasińskich w Warszawie prezydent USA Donald Trump. Jak odbył wcześniej "doskonałe" spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą i z liderami państw Trójmorza.
 • Trump: zachęcamy Rosję, aby wstrzymała działalność na rzecz destabilizacji Ukrainy

  Trump: zachęcamy Rosję, aby wstrz... 01:17

  6.07 | Prezydent Donald Trump przemawiał na placu Krasińskich w Warszawie.
 • Trump: nasze granice zawsze muszą być zamknięte dla terroryzmu i ekstremizmu

  Trump: nasze granice zawsze muszą... 01:09

  6.07 | Prezydent Donald Trump przemawiał na placu Krasińskich w Warszawie.
rozwiń

Trump in Poland

 • President Donald Trump's speech to Poles in Krasiński Square

  President Donald Trump's speech t... 46:54

  At 1 p.m. President Trump delivered a long-awaited speech to Poles in Krasińskich Square in Warsaw. It was the most anticipated moment of President Trump’s visit to Poland. The Krasiński Square has been selected by the American side, the organizer of the speech. “Poland prevailed. Poland will always prevail,” said President Trump.
 • Surprise in Krasinski Square: Melania speaks first

  Surprise in Krasinski Square: Mel... 03:13

  "Hello, Poland! Thank you very much. My husband and I have enjoyed visiting your beautiful country", Melania Trump, the United States First Lady, said in the Krasinski Square.
 • President Trump has left Poland

  President Trump has left Poland 01:27

  Air Force One with President Donald Trump on board took off from the Warsaw Chopin Airport at 14:40 hours on Thursday. Thus, the US President began his trip to Hamburg, where he will participate in a G20 summit.
 • Melania Trump visited the Copernicus Science Center

  Melania Trump visited the Coperni... 01:45

  After a coffee at Belweder, the two First Ladies – Melania Trump and Agata Kornhauser-Duda – visited the Copernicus Science Center, where they met with children.
 • Ivanka Trump in Muranow

  Ivanka Trump in Muranow 01:46

  Ivanka Trump, Donald Trump’s daughter, placed flowers at Warsaw’s Monument to the Ghetto Heroes and visited the Museum of the History of Polish Jews (POLIN). The Jewish community regret that the US President failed to make his appearance at the site.
 • Trump: we've never been closer to Poland that we are right now

  Trump: we've never been closer to... 00:33

  Speaking on Thursday in Warsaw, U.S. President Donald Trump confirmed a strong alliance with Poland, stating that both countries have never been so close. He spoke of the commitment of the United States to peace in Central and Eastern Europe.
 • Trump on the presence of American forces in Poland

  Trump on the presence of American... 01:53

  We have lots of soldiers in Poland and we will continue to do so, we will continue to work with Poland, US president Donald Trump said after meeting with President Andrzej Duda. But he also admitted that the subject of guarantees concerning the presence of American military forces in Poland was not broached during the meeting of the two presidents held on Thursday.
 • President Donald Trump at the joint news conference with President Andrzej Duda

  President Donald Trump at the joi... 13:59

  Donald Trump at the joint news conference with Polish President Andrzej Duda.
 • President Andrzej Duda at the summit of the Three Seas

  President Andrzej Duda at the sum... 07:31

  President Andrzej Duda attended a summit of the Three Seas Initiative in Poland on Thursday.
 • President Donald Trump at the summit of the Three Seas

  President Donald Trump at the sum... 08:57

  President Donald Trump attended a summit of the Three Seas Initiative in Poland on Thursday
 • "I have a feeling that the United States is serious about Poland's security"

  "I have a feeling that the United... 00:46

  The United States is serious about the security of its ally Poland, Polish President Andrzej Duda said on Wednesday after meeting U.S. President Donald Trump in Warsaw.
 • President Duda's speech after meeting with President Trump

  President Duda's speech after mee... 05:10

  The United States is serious about the security of its ally Poland, Polish President Andrzej Duda said on Wednesday after meeting U.S. President Donald Trump in Warsaw.
rozwiń

Global Forum 2017 w Warszawie

 • Trójmorze, współpraca gospodarcza, problemy z Rosją. Posumowanie Global Forum

  Trójmorze, współpraca gospodarcza... 02:37

  Podczas warszawskiego Global Forum przywódcy państw, eksperci i przedsiębiorcy rozmawiali o inicjatywie Trójmorza i współpracy z Ameryką. Państwa w nim zrzeszone dbają m.in. o rozwój infrastruktury. Mowa jest nawet o 150 gotowych projektach na łączną kwotę ponad 45 miliardów euro.
 • Co z amerykańskim gazem dla Polski? Eksperci odpowiadają

  Co z amerykańskim gazem dla Polsk... 03:30

  7.07 | Wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Polsce może przynieść Polsce nowy kontrakt gazowy. Jakie są szanse na podpisanie kontraktu gazowego z USA? I czy są inne pomysły na dywersyfikację źródeł energii? O to zapytaliśmy ekspertów w kulisach warszawskiego Global Forum.
 • Harris: Trump poruszył każdy temat jaki jest istotny dla Polski

  Harris: Trump poruszył każdy tema... 13:43

  7.07 | Myślę, że był to bardzo dobry dzień dla Polski, bardzo dobry dzień dla stosunków polsko-amerykańskich i bardzo dobry dzień dla NATO - powiedział David Harris. Dyrektor wykonawczy Komitetu Żydów Amerykańskich rozmawiał z Jackiem Stawiskim w kuluarach Global Forum 2017.
 • Cała rozmowa z generałem Benem Hodgesem na Global Forum 2017

  Cała rozmowa z generałem Benem Ho... 11:44

  7.07 | Prezydent Rosji doskonale wie, że siłą NATO jest jedność. Nasze skumulowane zdolności są o wiele większe niż naszego potencjalnego adwersarza, ale trzeba się szkolić, ćwiczyć i poprawić kooperację - ocenił generał Ben Hodges. Dowódca wojsk lądowych USA w Europie rozmawiał z Jackiem Stawiskim w kuluarach Global Forum 2017.
 • LOTOS stara się dywersyfikować źródła ropy

  LOTOS stara się dywersyfikować źr... 08:23

  07.07 | To na paliwie produkowanym przez Grupę Lotos Donald Tramp odleciał odrzutowcem Air Force One z Polski do Niemiec. W rozmowie z rozmowie z TVN24 BiS Marcin Jastrzębski, prezes Grupy Lotos, zdradzał, skąd spółka pozyskuje ropę do produkcji paliwa. - Czy Donald Trump odleciał na paliwie produkowanym na Rosyjskiej ropie? - pytał żartobliwie Robert Stanilewicz. Ale już dziś 30 procent surowca, które używa Lotos nie pochodzi z Rosji. Zdaniem Jastrzębskiego, ten procent powinien się zwiększać.
 • Amerykański prezydent podróżuje dzięki rosyjskiej ropie

  Amerykański prezydent podróżuje d... 00:39

  To na paliwie produkowanym przez grupę Lotos Donald Tramp odleciał odrzutowcem Air Force One z Polski do Niemiec. W rozmowie z rozmowie z TVN24 BiS prezes Grupy Lotos Marcin Jastrzębski zdradzał, skąd spółka pozyskuje ropę do produkcji paliwa. - Czy Donald Trump odleciał na paliwie produkowanym na Rosyjskiej ropie? - pytał żartobliwie Robert Stanilewicz. Ale już dziś 30 procent surowca, które używa Lotos nie pochodzi z Rosji. Zdaniem Jastrzębskiego, ten udział powinien się zwiększać. - Dywersyfikacja musi się przede wszystkim opłacać - dodaje.
 • Generał Ben Hodges o wystąpieniu Donalda Trumpa

  Generał Ben Hodges o wystąpieniu ... 00:42

  07.07 | Rozmowa z generałem Benem Hodgesem.
 • List od Antoniego Macierewicza

  List od Antoniego Macierewicza 16:17

  07.07 | List od Antoniego Macierewicza odczytany na Global Forum 2017
 • Generał Hodges: jeżeli będziemy zjednoczeni, Rosja nie odważy się popełnić błędu

  Generał Hodges: jeżeli będziemy z... 01:00

  07.07 | Prezydent Rosji doskonale wie, że siłą NATO jest jedność. Nasze skumulowane zdolności są o wiele większe niż naszego potencjalnego adwersarza, ale trzeba się szkolić, ćwiczyć i poprawić kooperację - ocenił generał Ben Hodges. Dowódca wojsk lądowych USA w Europie rozmawiał z Jackiem Stawiskim w kuluarach Global Forum 2017.
 • Fragment listu Antoniego Macierewicza. O Rosji

  Fragment listu Antoniego Macierew... 00:56

  Antoni Macierewicz nie pojawił się na konferencji Global Forum 2017. W jego imieniu list od ministra odczytał Dominik Smyrgała.
 • Kempe: Trump mówił w Warszawie z pasją

  Kempe: Trump mówił w Warszawie z ... 12:27

  7.07 | Jednym z najważniejszych punktów przemówienia prezydenta USA w Warszawie był moment, w którym powiedział, że Polska nie może być zakładnikiem żadnego kraju wywierającego nacisk w sektorze energetycznym - powiedział Fred Kempe. Dyrektor think tanku Atlantic Council rozmawiał w czwartek w kuluarach obrad Global Forum z Jackiem Stawiskim z TVN24 BiS.
 • Brzezinski: trzy nowe elementy w przemówieniu Trumpa

  Brzezinski: trzy nowe elementy w ... 10:33

  7.07 | Słowa Donalda Trumpa, który w Warszawie zapewnił o funkcjonowaniu obrony zbiorowej NATO w myśli traktatu podpisanego przez USA i ich sojuszników oznacza, że wątpliwości tego dotyczące można odłożyć - powiedział w kuluarach brad Global Forum doradca w think-tanku Atlantic Council i przewodniczący think-tanku Brzezinski Group, Ian Brzezinski w rozmowie z TVN24 BiS.
rozwiń

Warsaw Global Forum 2017

 • President of Bulgaria at the Global Forum

  President of Bulgaria at the Glob... 14:18

  Rumen Radev is a Bulgarian Major General of the Reserve and the current President of Bulgaria since January 2017.
 • General Hodges: we are ready

  General Hodges: we are ready 11:38

  The President of Russia knows well that NATO's strength lies in unity. Our accumulated potential is much greater than that of our possible adversary, but we need to train, exercise and improve cooperation,” claimed General Ben Hodges. The commander of U.S. ground troops in Europe talked with Jacek Stawiski during the Global Forum 2017.
 • President of Estonia at the Global Forum

  President of Estonia at the Globa... 17:51

  Kersti Kaljulaid is the fifth and current President of Estonia, in office since 10 October 2016.
 • President of Croatia at the Global Forum

  President of Croatia at the Globa... 22:25

  Kolinda Grabar-Kitarović is the current President of Croatia, in office since 19 February 2015.
 • Giuliani: Trump addressed all the topics he wanted to address

  Giuliani: Trump addressed all the... 05:53

  What surprised and delighted me in the Donald Trump's speech is that he declared himself on the side of Western civilization in such strong terms, something we very much need, said Rudy Giuliani in his comments on the U.S. President's Warsaw speech. According to the former Mayor of New York, Trump addressed “all the topics he wanted to address.”
 • Director of the Atlantic Council: Trump spoke about Polish history with passion

  Director of the Atlantic Council:... 12:25

  One of the key moments in the U.S. President's speech in Warsaw came when he said that Poland could not be held hostage by any country, which used energy as leverage, said Fred Kempe. Director of the Atlantic Council think-tank was interviewed by Jacek Stawiski for TVN24 BiS during the Global Forum meeting.
 • Ian Brzezinski: the Warsaw speech is an important step in the evolution of Trump's policy

  Ian Brzezinski: the Warsaw speech... 10:29

  The words spoken by Donald Trump – who reaffirmed NATO's commitment to collective defense in accordance with the treaty signed by the United States and its allies – mean that any doubts about this commitment can be put aside, Ian Brzezinski, consultant of the Atlantic Council think-tank and chairman of the Brzezinski Group think-tank, told TVN24 BiS during the Global Forum.
 • Witold Waszczykowski at the Global Forum 2017

  Witold Waszczykowski at the Globa... 19:23

  Polish Minister of Foreign Affairs Witold Waszczykowski attended the Global Forum 2017.
 • Gen. Ben Hodges at the Global Forum 2017

  Gen. Ben Hodges at the Global For... 09:24

  Ben Hodges is Commanding General of US Army Europe. He graduated from the United States Military Academy in May 1980 and was commissioned in the Infantry. After his first assignment as an Infantry Lieutenant in Germany, he commanded Infantry units at the Company, Battalion, and Brigade levels at the 101st Airborne Division and in Operation IRAQI FREEDOM. His most recent operational assignment was as Director of Operations, Regional Command South, in Kandahar, Afghanistan.
 • Stephen J. Hadley at the Global Forum 2017

  Stephen J. Hadley at the Global F... 11:29

  07.07 | Mr. Hadley served as assistant to the president for national security affairs from 2005 to 2009. He was the principal White House foreign policy advisor to the president, directed the National Security Council staff, and ran the interagency national security policy development and execution process.
 • Interview with General Jones

  Interview with General Jones 15:48

  "I think that today NATO has to play a more proactive role", said General James L. Jones, Jr.
 • Interview with General Hodges

  Interview with General Hodges 14:49

  "Everything that the previous administration said the new administration is doing it", said Ben Hodges, Commanding General of US Army Europe.

Reprywatyzacja w Warszawie

 • Schetyna: PiS straszy zarządem komisarycznym w Warszawie

  Schetyna: PiS straszy zarządem ko... 01:27

  30.06.| PiS straszy. Nie ma powodów do komisyjnych działań - stwierdził przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna w programie "Fakty po Faktach". Tak skomentował wypowiedź wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego, który uznał, że są przesłanki do tego, aby wprowadzić zarząd komisaryczny w Warszawie.
 • Schetyna: namawiam prezydent Warszawy, żeby wskazała przedstawiciela na posiedzenie komisji

  Schetyna: namawiam prezydent Wars... 01:11

  30.06.| Schetyna ocenił, że "przez ponad 10 lat prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz Warszawa się zmieniła", a obecna sytuacja "to polityczny zamach i próba osłabienia prezydent Warszawy". - Uważam, że (...) to nie może pozostać bez odpowiedzi. Prezydent Warszawy może uczestniczyć samodzielnie w posiedzeniach komisji (weryfikacyjnej - red.) lub może ustanowić pełnomocnika. Ja jestem zwolennikiem tego, żeby nie zostawiać tych kwestii, żeby móc odpowiedzieć, żeby pokazać, gdzie jest kłamstwo i kto popełnił błąd - powiedział Schetyna.
 • Zarząd komisaryczny w Warszawie? "Są ku temu podstawy"

  Zarząd komisaryczny w Warszawie? ... 02:57

  Hanna Gronkiewicz-Waltz nie widzi powodów, żeby zeznawać przed sejmową komisją badającą dziką reprywatyzację. Przewodniczący Patryk Jaki widzi natomiast przesłanki do wprowadzenie w Warszawie zarządu komisarycznego.
 • Rosati: komisja uzurpuje sobie prawo do wydawania wyroków

  Rosati: komisja uzurpuje sobie pr... 00:58

  29.06. | - Proszę sobie wyobrazić organ sądowy, który działa na polecenie ministra sprawiedliwości - polityka, jest obsadzany przez ministra sprawiedliwości czyli polityka i jest kierowany przez wiceministra sprawiedliwości. Jaką mamy gwarancję, że ten organ będzie obiektywnie rozpatrywał sprawę? - mówił w "Faktach po Faktach" Dariusz Rosati - eurodeputowany PO. - Komisja jest niekonstytucyjna - podkreślił mecenas Ryszard Kalisz.
 • Kalisz: nikt nie ma wątpliwości, że komisja weryfikacyjna jest niekonstytucyjna

  Kalisz: nikt nie ma wątpliwości, ... 00:41

  29.06. | - Proszę sobie wyobrazić organ sądowy, który działa na polecenie ministra sprawiedliwości - polityka, jest obsadzany przez ministra sprawiedliwości czyli polityka i jest kierowany przez wiceministra sprawiedliwości. Jaką mamy gwarancję, że ten organ będzie obiektywnie rozpatrywał sprawę? - mówił w "Faktach po Faktach" Dariusz Rosati - eurodeputowany PO. - Komisja jest niekonstytucyjna - podkreślił mecenas Ryszard Kalisz.
 • Prezydent: do programu telewizyjnego nie muszę się stawić

  Prezydent: do programu telewizyjn... 00:48

  26.06 | Nie stawię się przed komisją do spraw reprywatyzacji - oświadczyła w poniedziałek po raz kolejny prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Poinformowała, że ratusz złożył wniosek do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego.
 • Prezydent: Jest spór kompetencyjny. Komisja powinna zawiesić działanie

  Prezydent: Jest spór kompetencyjn... 00:42

  26.06 | Złożyliśmy wniosek do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego - powiedziała w poniedziałek prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Dodała, że nie ma możliwości, by ratusz był stroną w komisji weryfikacyjnej do spraw reprywatyzacji.
 • Schetyna: komisja weryfikacyjna jak te z czasów stalinowskichupload/tvn24/video_watermark_tvn24_kolor/SCHETYNA_JAKI.mp4

  Schetyna: komisja weryfikacyjna j... 01:30

  18.05. | Szef PO Grzegorz Schetyna uważa, że słowa wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego dot. prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz, to "straszenie i budowanie zagrożenia". Wiceminister mówił między innymi, że doprowadzenie siłą prezydent Warszawy przed komisję weryfikacyjną to raczej ostateczność.
 • Jaki: komisja weryfikacyjna próbą podniesienia państwa z kolan

  Jaki: komisja weryfikacyjna próbą... 00:57

  11.05 | Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji jest próbą podniesienia państwa z kolan. Państwo powinno dbać o najsłabszych - powiedział w czwartek wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, powołany na szefa tej komisji.
 • "Zielona wyspa dla oszustów i cwaniaków"

  "Zielona wyspa dla oszustów i cwa... 00:46

  11.05 | - Premier Donald Tusk, Grzegorz Schetyna, Platforma Obywatelska obiecywali Polakom zieloną wyspę. I rzeczywiście można powiedzieć, że w jakimś sensie słowa dotrzymali, bo jeśli popatrzymy na to, co działo się w Warszawie, to była to zielona wyspa, tylko dla kogo? Dla oszustów, cwaniaków i przestępców - powiedział minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro przy okazji powołania Patryka Jakiego przez premier Beatę Szydło na przewodniczącego komisji weryfikacyjnej do tzw. dzikiej reprywatyzacji w stolicy.
 • Jaki szefem komisji weryfikacyjnej. Premier: stoi przed nim niełatwe zadanie

  Jaki szefem komisji weryfikacyjne... 01:01

  11.05 | Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki będzie przewodniczył Komisji Weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji - poinformowała w czwartek premier Beata Szydło. Jak dodała, przed komisją stoi zadanie przywrócenia ludziom sprawiedliwości i wiary w państwo polskie.
 • 22.04.2017 | Tragifarsa zamiast audytu, polityczne przepychanki zamiast ustawy. Rok po wybuchu afery

  22.04.2017 | Tragifarsa zamiast a... 02:57

  Ustawy wciąż nie ma, jest bałagan. Dzika reprywatyzacja w Warszawie dokładnie rok temu wstrząsnęła Polską, ale w Sejmie nie stało się nic, co by rozwiązało ten problem. Miał być audyt, komisja weryfikacyjna, ale przede wszystkim nowe prawo. Dlaczego tak trudno jest je napisać?
rozwiń

Śmierć w komisariacie. Nowe ustalenia

 • Wojciech Bojanowski o sprawie Igora Stachowiaka

  Wojciech Bojanowski o sprawie Igo... 02:20

  23.06| Czterej policjanci, którzy brali udział w czynnościach związanych z zatrzymaniem Igora Stachowiaka, zostali zwolnieni ze służby. To efekt postępowania administracyjnego, które pod koniec maja wszczął nowy komendant dolnośląskiej policji. Wcześniej jeden z funkcjonariuszy został wydalony ze służby, a kolejny zwolnił się sam w ubiegłym roku.
 • Zwolnienia w policji po śmierci Igora Stachowiaka

  Zwolnienia w policji po śmierci I... 01:52

  23.06| Czterej policjanci, którzy brali udział w czynnościach związanych z zatrzymaniem Igora Stachowiaka, zostali zwolnieni ze służby. To efekt postępowania administracyjnego, które pod koniec maja wszczął nowy komendant dolnośląskiej policji. Wcześniej jeden z funkcjonariuszy został wydalony ze służby, a kolejny zwolnił się sam w ubiegłym roku.
 • Zatrzymywali Igora Stachowiaka. Stracili pracę

  Zatrzymywali Igora Stachowiaka. S... 01:28

  23.06| Czterej policjanci, którzy brali udział w czynnościach związanych z zatrzymaniem Igora Stachowiaka, zostali zwolnieni ze służby. To efekt postępowania administracyjnego, które pod koniec maja wszczął nowy komendant dolnośląskiej policji. Wcześniej jeden z funkcjonariuszy został wydalony ze służby, a kolejny zwolnił się sam w ubiegłym roku.
 • Czterej policjanci wydaleni ze służby

  Czterej policjanci wydaleni ze sł... 00:42

  23.06| Czterej policjanci, którzy brali udział w czynnościach związanych z zatrzymaniem Igora Stachowiaka zostało zwolnionych ze służby - to efekt postępowania administracyjnego, które pod koniec maja wszczął nowy komendant dolnośląskiej policji. Już wcześniej jeden z funkcjonariuszy został wydalony ze służby, a kolejny zwolnił się w ubiegłym roku.
 • Areszt i zarzuty dla lubelskich policjantów. Dlaczego tak sprawnie nie działano przy sprawie Stachowiaka?

  Areszt i zarzuty dla lubelskich p... 04:09

  19.06. | Trzech policjantów z Lublina trafiło do aresztu, postawiono im zarzuty, za co grozi im nawet do 10 lat więzienia - za użycie w radiowozie paralizatora wobec bezbronnego, zatrzymanego mężczyzny. W tej historii była wina i jest natychmiastowa, ostra reakcja - inaczej niż w sprawie Igora Stachowiaka, który zmarł po tym, jak trafił na komisariat we Wrocławiu.
 • Śmierć Igora Stachowiaka. Policjanci nadal bez zarzutów

  Śmierć Igora Stachowiaka. Policja... 01:54

  19.06. | Trzech policjantów z Lublina trafiło do aresztu, postawiono im zarzuty, za co grozi im nawet do 10 lat więzienia - za użycie w radiowozie paralizatora wobec bezbronnego, zatrzymanego mężczyzny. W tej historii była wina i jest natychmiastowa, ostra reakcja - inaczej niż w sprawie Igora Stachowiaka, który zmarł po tym, jak trafił na komisariat we Wrocławiu.
 • Będzie komisja w sprawie śmierci Stachowiaka? "Przez rok policja i prokuratura nawzajem kryły się"

  Będzie komisja w sprawie śmierci ... 03:03

  Zarówno policja, jak i prokuratura, miały wiele czasu, ale sprawy nie wyjaśniły. Rzecznik Praw Obywatelskich ma wrażenie, że sprawa śmierci Igora Stachowiaka we wrocławskim komisariacie jest tuszowana, a politycy opozycji domagają się komisji śledczej w tej sprawie.
 • "Wnioski ze sprawy Stachowiaka nie zostały jeszcze wyciągnięte"

  "Wnioski ze sprawy Stachowiaka ni... 00:55

  16.06 | Zdaniem Adama Bodnara wnioski ze sprawy Stachowiaka nie zostały jeszcze wyciągnięte. - Na razie mamy kalejdoskop indywidualnej odpowiedzialności funkcjonariuszy i pokazywanie przez ministra, komendanta głównego policji, że poszczególne osoby mają - albo wszczęte postępowanie, albo zostały zwolnione ze służby. Mam na myśli tego policjanta, który stosował tortury - tłumaczył.
 • "Może komisja śledcza jest jedynym sposobem"

  "Może komisja śledcza jest jedyny... 00:27

  16.06 | Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar pytany o ewentualną komisję śledczą ws. śmierci Igora Stachowiaka powiedział: jeżeli jesteśmy w takiej sytuacji, że pojawia się coraz więcej wątpliwości, kluczenia i niewyjaśnionych okoliczności, to być może komisja śledcza jest jedynym sposobem, żeby to wyjaśnić.
 • "Można odnieść wrażenie, że sprawa była tuszowana"

  "Można odnieść wrażenie, że spraw... 00:47

  16.06 | Zmiana zdania policji w sprawie nagrań z paralizatora użytego wobec Igora Stachowiaka pokazuje, że coś jest nie tak i ktoś nie podaje pełnej prawdy. Być może był jakiś nacisk, żeby sprawą się dokładnie nie zajmować - uważa Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.
 • Marsz "po prawo i sprawiedliwość" przeszedł ulicami Wrocławia

  Marsz "po prawo i sprawiedliwość"... 00:45

  08.06| Kilkaset osób uczestniczyło w marszu "Idziemy po prawo i sprawiedliwość", który w czwartek przeszedł ulicami Wrocławia. Przemarsz zorganizowano w związku ze sprawą śmierci Igora Stachowiaka. Uczestnicy zgromadzenia domagali się dymisji ministra spraw wewnętrznych i administracji i ministra sprawiedliwości. - Mam wrażenie, że jak za czasów totalitarnego systemu znowu nam będą mówić, że obywatele spadli z krzesełka w trakcie przesłuchania i dlatego stracili życie - powiedział Władysław Frasyniuk, działacz opozycji antykomunistycznej.
 • Cimoszewicz o szefach MSWiA: sprawa Stachowiaka "kompromituje tych dżentelmenów w stopniu skrajnym"

  Cimoszewicz o szefach MSWiA: spra... 01:18

  8.06. | To kompromitujące, że minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak i wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński, odpowiadający za służby mundurowe, najwyraźniej nic nie robili w sprawie śmierci Igora Stachowiaka. Po roku byli jak dzieci we mgle - mówił w "Kropce nad i" były premier Włodzimierz Cimoszewicz.
rozwiń

Spór o zmiany w sądownictwie

 • "To będzie czas, kiedy prawo umiera"

  "To będzie czas, kiedy prawo umiera" 00:28

  20.07 | W nocy z środy na czwartek Komisja Sprawiedliwości odrzuciła w jednym bloku głosowań wszystkie poprawki PO do ustawy o Sądzie Najwyższym. - To są obrazy, których nie zapomni się chyba do końca życia. Historia dzieje się na naszych oczach, jest to moment przełomowy, który zdecyduje o tym, jak będzie wyglądało kilka lub kilkanaście lat naszego kraju - skomentował sprawę w rozmowie z TVN24 sędzia Bartłomiej Przymusiński, rzecznik Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iusititia.
 • Sędzia Przymusiński

  Sędzia Przymusiński 00:30

  20.07 | W nocy z środy na czwartek Komisja Sprawiedliwości odrzuciła w jednym bloku głosowań wszystkie poprawki PO do ustawy o Sądzie Najwyższym. - To są obrazy, których nie zapomni się chyba do końca życia. Historia dzieje się na naszych oczach, jest to moment przełomowy, który zdecyduje o tym, jak będzie wyglądało kilka lub kilkanaście lat naszego kraju - skomentował sprawę sędzia Bartłomiej Przymusiński, rzecznik Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iusititia.
 • Całe oświadczenie Fransa Timmermansa

  Całe oświadczenie Fransa Timmerma... 08:35

  19.07 | Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans o wprowadzanych przez Prawo i Sprawiedliwość.
 • Timmermans: nowe ustawy sprawią, że sądy będą w pełni kontrolowane

  Timmermans: nowe ustawy sprawią, ... 00:57

  19.07 | - Te ustawy znacząco zwiększają zagrożenie systemowe dla rządów prawa w Polsce - ocenił szef KE Frans Timmermans. - Każda z tych ustaw, jeśli zostanie przyjęta, poważnie osłabi niezawisłość sądownictwa. Kolektywnie, de facto zniszczą jakąkolwiek pozostającą niezawisłość sądów. Sprawią, że sądy będą w pełni politycznie kontrolowane przez rząd - dodał.
 • Timmermans: jesteśmy bardzo blisko od użycia artykułu 7 przeciwko Polsce

  Timmermans: jesteśmy bardzo blisk... 00:27

  19.07 | - Bardzo blisko jesteśmy w tej chwili od skorzystania z mocy artykułu siódmego (Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej - red.) - powiedział Frans Timmermans. - Mimo wszystko wyciągamy rękę do rządu Polski celem otwartego dialogu. Natomiast dialogu, który musi być nakierowany na zmianę tej sytuacji, dialogu, który nie powstrzyma jednak Komisji od podjęcia niezbędnych i koniecznych w tych ramach kroków - dodał.
 • Zamieszanie w Sejmie po słowach Jarosława Kaczyńskiego

  Zamieszanie w Sejmie po słowach J... 01:29

  18.07. | - Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego świętej pamięci brata. Niszczyliście go, zamordowaliście go, jesteście kanaliami - powiedział Jarosław Kaczyński we wtorek w Sejmie.
 • Markiewicz: Mam 41 lat i nie znajduję w sobie pokładów komunizmu

  Markiewicz: Mam 41 lat i nie znaj... 01:02

  17.07 | Spotkanie w Sejmie na temat zmian w ustawodawstwie dotyczącym sądów.
 • Sędzia Zawistowski o zmianach w Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa

  Sędzia Zawistowski o zmianach w S... 00:58

  17.07 | Spotkanie w Sejmie na temat zmian w ustawodawstwie dotyczącym sądów.
 • Strzembosz: znowu będziemy mieli partyjny Sąd Najwyższy, to jest katastrofa

  Strzembosz: znowu będziemy mieli ... 00:42

  17.07 | Spotkanie w Sejmie na temat zmian w ustawodawstwie dotyczącym sądów.
 • "49 posłów wzięło na siebie ciężar złamania konstytucji w tym projekcie"

  "49 posłów wzięło na siebie cięża... 01:07

  17.07 | Spotkanie w Sejmie na temat zmian w ustawodawstwie dotyczącym sądów.
 • Rzepliński: czuję się jak w swoistym matriksie, nierzeczywistości

  Rzepliński: czuję się jak w swois... 01:08

  17.07 | Spotkanie w Sejmie na temat zmian w ustawodawstwie dotyczącym sądów.
 • Ryszard Piotrowski o zmianach w sądownictwie

  Ryszard Piotrowski o zmianach w s... 01:28

  16.07. | - Minister sprawiedliwości ustali, którzy sędziowie są nadal sędziami Sądy Najwyższego. Oni w istocie już sędziami Sądu Najwyższego w sensie konstytucyjnym już nie będą, bo konstytucja mówi, że sędziów powołuje prezydent Rzeczpospolitej i nie przewiduje żadnego zatwierdzenia decyzji prezydenta Rzeczpospolitej przez Ministra Sprawiedliwości. Jeśli tak chcemy - zapiszmy to w konstytucji - powiedział w TVN24 doktor Ryszard Piotrowski, konstytucjonalista, komentując forsowane przez PiS zmiany w sądownictwie.
rozwiń

Polska na celowniku UE

 • Polska "na kolizyjnym kursie" z UE, "PiS odwraca się od demokracji"

  Polska "na kolizyjnym kursie" z U... 01:34

  20.07 | Podejście Komisji Europejskiej w sprawie Polski ucieszyło wielu w Brukseli - pisze portal Politico, komentując ostre słowa wiceszefa KE Fransa Timmermansa. Zagraniczne media obszernie piszą o zmianach w Sądzie Najwyższym forsowanych przez PiS w Sejmie oraz ulicznych protestach. "Działania polskiego rządu są dla Brukseli alarmujące" - stwierdza Politico.
 • MSZ odpowiada KE: nie mamy potrzeby się z niczego tłumaczyć

  MSZ odpowiada KE: nie mamy potrze... 00:35

  20.07 | Proces legislacyjny w sprawie zmian w sądownictwie się toczy i, dopóki się nie zakończy, nie mamy potrzeby się z niczego tłumaczyć - powiedział w czwartek minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, odnosząc się do środowego oświadczenia wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa.
 • "Na podstawie artykułu 7 można zawiesić prawo głosu w Unii"

  "Na podstawie artykułu 7 można za... 07:08

  20.07 | Komisja Europejska jest bliska uruchomienia artykułu 7 Traktatu o Unii Europejskiej - zapowiedział w środę wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans. Jest to odpowiedź na zmiany w sądownictwie wprowadzane przez Prawo i Sprawiedliwość. Zapisy artykułu 7 Traktatu o Unii Europejskiej jest nazywany "opcją atomową", a ich zastosowanie oznacza wprowadzenie sankcji wobec kraju członkowskiego.
 • Całe oświadczenie Fransa Timmermansa

  Całe oświadczenie Fransa Timmerma... 08:35

  19.07 | Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans o wprowadzanych przez Prawo i Sprawiedliwość.
 • Czy Polska wyjdzie z Unii? Timmermans nie ma wątpliwości

  Czy Polska wyjdzie z Unii? Timmer... 01:47

  19.07 | - Najkrótsza odpowiedź to byłoby zwykłe nie, ale chciałbym rozwinąć - w ten sposób wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans odpowiedział na pytanie dziennikarza o to, czy Polska zdecyduje się na opuszczenie Unii Europejskiej. Timmermans dodał, że "rządy prawa, otwartość, pluralizm, równe możliwości i gospodarka rynkowa" to wartości, jakie Polacy wybrali "wyzwalając się z komunistycznego ucisku".
 • Timmermans: to, co się dzieje się w Polsce wpływa na całą Unię

  Timmermans: to, co się dzieje się... 00:55

  19.07 | Sprawa (zmian w sądownictwie - red.) dotyczy każdego polskiego obywatela i każdej osoby, która będzie chciała odwiedzić Polskę. To, co dzieje się w Polsce wpływa na całą Unię Europejską i jej obywateli - wyjaśnił Timmermans.
 • Timmermans: nowe ustawy sprawią, że sądy będą w pełni kontrolowane

  Timmermans: nowe ustawy sprawią, ... 00:57

  19.07 | - Te ustawy znacząco zwiększają zagrożenie systemowe dla rządów prawa w Polsce - ocenił szef KE Frans Timmermans. - Każda z tych ustaw, jeśli zostanie przyjęta, poważnie osłabi niezawisłość sądownictwa. Kolektywnie, de facto zniszczą jakąkolwiek pozostającą niezawisłość sądów. Sprawią, że sądy będą w pełni politycznie kontrolowane przez rząd - dodał.
 • Timmermans: jesteśmy bardzo blisko od użycia artykułu 7 przeciwko Polsce

  Timmermans: jesteśmy bardzo blisk... 00:27

  19.07 | - Bardzo blisko jesteśmy w tej chwili od skorzystania z mocy artykułu siódmego (Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej - red.) - powiedział Frans Timmermans. - Mimo wszystko wyciągamy rękę do rządu Polski celem otwartego dialogu. Natomiast dialogu, który musi być nakierowany na zmianę tej sytuacji, dialogu, który nie powstrzyma jednak Komisji od podjęcia niezbędnych i koniecznych w tych ramach kroków - dodał.
 • Komisja Europejska: w środę raport o Polsce

  Komisja Europejska: w środę rapor... 01:16

  14.07 | Komisja Europejska na wniosek jej szefa Jean-Claude'a Junckera zajmie się w przyszłym tygodniu sytuacją w Polsce - poinformowała w piątek rzeczniczka tej instytucji, Mina Andreeva. Dodała, że Komisja "z wielkim niepokojem" śledzi wydarzenia w Polsce.
 • 13.07.2017 | "Polska definitywnie opuszcza wspólnotę europejskich wartości". Europa o zmianach w polskim sądownictwie

  13.07.2017 | "Polska definitywnie... 02:48

  Zmiany w sądach powszechnych i Krajowej Radzie Sądownictwa przeszły przez Sejm i już w piątek 14 lipca trafią do Senatu. „Dobra Zmiana” w sądownictwie przyspiesza, a opozycja i wielu prawników mówi o zamachu stanu. Nie brakuje też krytyki z zagranicy - Wczoraj przekroczono czerwoną linię. Głosując za tą ustawą, PiS położył kres rządom prawa i wartościom demokratycznym - uważa Manfred Weber, przewodniczący frakcji EPP w Parlamencie Europejskim. Materiał z „Faktów z zagranicy” TVN24 BiS.
 • UE wszczyna procedurę ws. nieprzyjmowania uchodźców

  UE wszczyna procedurę ws. nieprzy... 01:05

  Komisja Europejska podjęła decyzję o wszczęciu procedury w związku z naruszeniem prawa Unii Europejskiej wobec Polski, Węgier i Czech za odmowę udziału w programie relokacji uchodźców.
 • Jest decyzja o wszczęciu procedury przeciw Polsce za odmowę przyjęcia uchodźców

  Jest decyzja o wszczęciu procedur... 01:20

  13.06 | Komisja Europejska podjęła decyzję o wszczęciu procedury w związku z naruszeniem prawa Unii Europejskiej wobec Polski, Węgier i Czech za odmowę udziału w programie relokacji uchodźców - we wtorek dowiedział się reporter TVN24 BiS Maciej Sokołowski. Decyzję tę zapowiadała w poniedziałek agencja Reutera, potwierdził ją tego samego dnia rzecznik KE.
rozwiń

Kryzys na Ukrainie

 • Poroszenko, Juncker i Tusk na szczycie Ukraina-Unia

  Poroszenko, Juncker i Tusk na szc... 00:45

  13.07 | Po ratyfikacji umowy stowarzyszeniowej Ukraina-Unia Europejska nadszedł czas na przygotowanie mapy drogowej dalszego zbliżenia między Kijowem i Brukselą – oświadczył w czwartek ukraiński prezydent Petro Poroszenko, podsumowując 19. szczyt Ukraina-Unia.
 • Rex Tillerson w Kijowie

  Rex Tillerson w Kijowie 00:23

  09.07 | Stany Zjednoczone są rozczarowane brakiem postępów w realizacji mińskich porozumień w sprawie uregulowania konfliktu z prorosyjskimi bojownikami w Donbasie na wschodzie Ukrainy – oświadczył w niedzielę w Kijowie sekretarz stanu USA Rex Tillerson.
 • Zamach w Mariupolu, zginął pułkownik SBU

  Zamach w Mariupolu, zginął pułkow... 01:04

  31.03 | W Mariupolu na wschodzie Ukrainy w wyniku zamachu zginął pułkownik Służby Bezpieczeństwa Ołeksandr Haraberiusz. Był wiceszefem zarządu kontrwywiadu w obwodzie donieckim.
 • Rosyjskie media komentują konflikt w Donbasie

  Rosyjskie media komentują konflik... 03:46

  1.02 | Korespondent "Faktów" TVN w Moskwie Andrzej Zaucha mówił w środowy poranek w TVN24 BiS o reakcjach Moskwy i relacjach rosyjskich mediów na ostatnie wydarzenia w Donbasie.
 • "Świat się bardzo zepsuł w mijającym roku"

  "Świat się bardzo zepsuł w mijają... 01:31

  31.12. | Wojna w Syrii, wybory prezydenckie w USA i Brexit - te wydarzenia wskazali eksperci w "Faktach po Faktach" jako najważniejsze sprawy międzynarodowe w 2016 roku.
 • Zdaniem ekspertów, posłowie zadeklarowali łącznie ponad 12 mld hrywien

  Zdaniem ekspertów, posłowie zadek... 01:00

  27.01 | We wtorek parlament Ukrainy uznał Rosję za agresora, a separatystyczne "republiki" za organizacje terrorystyczne. Za wnioskiem głosowało 271 deputowanych w liczącym formalnie 450 deputowanych parlamencie. Ukraiński parlament wyraził nadzieję, że podobne decyzje podejmą też inne kraje i organizacje międzynarodowe.
 • Demonstracja w Berlinie przed przyjazdem Władimira Putina

  Demonstracja w Berlinie przed prz... 02:15

  19.10 | W Berlinie doszło do demonstracji przeciwko bombardowaniom w mieście Aleppo, w których bierze udział Rosja. Prezydent Rosji w środę weźmie udział w spotkaniu normandzkiej czwórki ws. uregulowania konfliktu w Donbasie. następnie odbyć ma się także jego spotkanie z przywódcami Francji i Niemiec na "rozmowy robocze" w sprawie sytuacji w Syrii.
 • "Kreml mógł się przestraszyć własnej metody: zielonych ludzików"

  "Kreml mógł się przestraszyć włas... 00:58

  20.08 | - W moim przekonaniu Rosja nie wypuści Ukrainy z zębów. Bo to jest jedyny argument, jaki ma - stwierdził w programie "Horyzont" w TVN24 Stanisław Ciosek, były polski ambasador w Moskwie. - Dochodzimy do zasadniczego pytania: czy Rosja jest skłonna stoczyć zbrojną walkę o swoją pozycję w świecie - mówił z kolei dr hab. Andrzej Szeptycki z UW.
 • Czy młodzi chcą pomóc Ukrainie?

  Czy młodzi chcą pomóc Ukrainie? 02:23

  16.08 | Nie jestem mięsem armatnim. Nie chcę ginąć ze względu na czyjeś interesy - mówił we wtorek w Odessie jeden z mieszkańców pytany o to, czy byłby w stanie wstąpić do wojska, by bronić Ukrainy. - Będę bronił Ukrainy, bo tu mam dom - powiedział inny.
 • Balcerowicz: Putin może się przeliczyć

  Balcerowicz: Putin może się przel... 03:07

  12.08 | Kijów to piękne, nowoczesne miasto. Nie wyczuwa się w nim obawy - mówił w "Faktach z Zagranicy" prof. Leszek Balcerowicz, doradca prezydenta Petra Poroszenki, komentując napiętą w ostatnich dniach sytuację u naszych wschodnich sąsiadów i możliwe wznowienie konfliktu z Rosją.
 • Zamieszki w Odessie z 2 maja 2014 roku

  Zamieszki w Odessie z 2 maja 2014... 00:47

  13.07 | W środę przez kilka godzin kilkunastoosobowa grupa, podająca się za przedstawicieli Automajdanu, uniemożliwiała opuszczenie hotelu w Odessie senatorom PO Janowi Rulewskiemu i Jerzemu Wciśle. Senatorowie mieli się spotkać z matkami ofiar zamieszek z 2 maja 2014 r.
 • Leszek Balcerowicz o doradzaniu w Kijowie

  Leszek Balcerowicz o doradzaniu w... 01:04

  14.05 | - Gdybym z góry wiedział, że jest to sprawa przegrana, to bym się nie zdecydował - mówił o swojej funkcji doradcy władz Ukrainy Leszek Balcerowicz. W programie „Horyzont” w TVN24 zapewniał, że efekty pierwszych trzech tygodni pracy w Kijowie są „obiecujące”.
rozwiń

Wojna domowa w Syrii

 • Siły koalicji wdarły się do centrum Ar-Rakki

  Siły koalicji wdarły się do centr... 01:35

  4.07 | Wspierane przez USA oddziały Syryjskich Sił Demokratycznych weszły do Starego Miasta w Ar-Rakce, kontrolowanego przez tak zwane Państwo Islamskie. Dowodzona przez USA koalicja podała w poniedziałek, że robili wyłom w historycznym murze wokół Starego Miasta.
 • Artyleria Marines ostrzeliwuje dżihadystów

  Artyleria Marines ostrzeliwuje dż... 01:43

  03.07 | Jeden po drugim wysyłają w kierunku pozycji dżihadystów w Rakce ważące kilkadziesiąt kilogramów pociski. Amerykańscy marines pokazali wyjątkowej jakości nagranie z ich pozycji na syryjskiej pustyni. Przy pomocy swoich haubic M777 udzielają z niej wsparcia oddziałom szturmującym samozwańczą stolicę tzw. Państwa Islamskiego.
 • Syryjskie Siły Demokratyczne starły się we wschodniej Rakce z dżihadystami

  Syryjskie Siły Demokratyczne star... 00:58

  30.06 | Tak zwane Państwo Islamskie (IS) twierdzi, że przeprowadziło w piątek udany kontratak w Rakce, uderzając na dowodzone przez Kurdów oddziały Syryjskich Sił Demokratycznych (SDF). Inne zdanie na temat tego starcia mają SDF.
 • Obóz dla syryjskich uchodźców w Libanie

  Obóz dla syryjskich uchodźców w L... 00:42

  30.06 | Obóz dla syryjskich uchodźców w Akkar w Libanie.
 • Walki na przedmieściach Rakki. Zaciska się okrążenie miasta

  Walki na przedmieściach Rakki. Za... 01:39

  30.06 | Prawie pół miliona Syryjczyków wróciło do swoich domów od początku roku - poinformował w piątek w Genewie Andrej Mahecić, rzecznik Biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców (UNHCR). - Jest to znamienny trend i znamienna liczba - podkreślił.
 • Rosjanie ostrzelali cele w prowincji Hama pociskami Kalibr

  Rosjanie ostrzelali cele w prowin... 01:02

  23.06 | Sześć pocisków manewrujących Kalibr wystrzeliły rosyjskie okręty znajdujące się we wschodniej części Morza Śródziemnego. Celem były obiekty wojskowe należące do tak zwanego Państwa Islamskiego (IS) w syryjskiej prowincji Hama - poinformowało w piątek ministerstwo obrony Rosji.
 • Moskwa: ponad 80 dżihadystów zabitych w Syrii w rosyjskich atakach

  Moskwa: ponad 80 dżihadystów zabi... 01:35

  01.06 | Ponad 80 dżihadystów zgięło w wyniku ataków przeprowadzonych przez rosyjskie siły zbrojne na konwoje bojowników tak zwanego Państwa Islamskiego uciekających z ar-Rakki, ich nieformalnej stolicy na północy Syrii - podało w komunikacie ministerstwo obrony Rosji. Resort poinformował, że siły rosyjskie systematycznie bombardują dżihadystów uciekających z Rakki.
 • Izrael zaatakował pod Damaszkiem. Zniszczone magazyny

  Izrael zaatakował pod Damaszkiem.... 01:07

  27.04 | Izraelskie wojsko przeprowadziło nalot na bazę libańskiego Hezbollahu niedaleko lotniska w Damaszku - podaje Reuters, powołując się na źródła wywiadowcze i przedstawicieli syryjskich rebeliantów.
 • Baszar el-Asad z żoną Asmą

  Baszar el-Asad z żoną Asmą 00:41

  16.04 | Grupa brytyjskich posłów i przedstawicieli syryjskiej społeczności w Wielkiej Brytanii zaapelowała do rządu premier Theresy May o odebranie obywatelstwa żonie prezydenta Syrii Baszara al-Asada, Asmie - poinformowała w niedzielę gazeta "Sunday Times".
 • Raport z oblężonego miasta. Ostatnie dni wolnego Aleppo w Superwizjerze

  Raport z oblężonego miasta. Ostat... 01:38

  15.04. | W ogarniętym wojną Aleppo trudno wieść zwykłe życie, jednak w zrujnowanym mieście, przy huku spadających bomb, mieszkańcy starają się zachowywać pozory normalności. Jedną z takich osób jest Mahmud - młody Syryjczyk, który codziennie w zniszczonej przez pociski dzielnicy Fardos otwiera swoją aptekę. Mimo że nie ma dostępu do podstawowych leków, stara się pomagać jak może - w przerwach pomiędzy eksplozjami zakrapla dzieciom oczy podrażnione chlorem po atakach chemicznych. Jak wygląda codzienność w oblężonym mieście? O czym mogą marzyć tam ludzie tacy jak Mahmud? Wstrząsający zapis ostatnich dni wolnego Aleppo w reportażu Wojtka Szumowskiego już dziś w "Superwizjerze" o godz. 20 w TVN24.
 • Donald Tusk potępił atak chemiczny w Idlib

  Donald Tusk potępił atak chemiczn... 00:35

  05.04 | Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk potępił wtorkowy atak chemiczny w syryjskiej prowincji Idlib, w którym zginęły 72 osoby. Tusk obarczył syryjski reżim odpowiedzialnością za okrucieństwa, do jakich dochodzi w Syrii.
 • "Świat się bardzo zepsuł w mijającym roku"

  "Świat się bardzo zepsuł w mijają... 01:31

  31.12. | Wojna w Syrii, wybory prezydenckie w USA i Brexit - te wydarzenia wskazali eksperci w "Faktach po Faktach" jako najważniejsze sprawy międzynarodowe w 2016 roku.
rozwiń

Obraz świata

 • Obywatele USA uwięzieni w Iranie

  Obywatele USA uwięzieni w Iranie 00:41

  22.07 | Prezydent USA Donald Trump ostrzegł władze w Teheranie przed "nowymi poważnymi konsekwencjami" w przypadku nieuwolnienia bezprawnie przetrzymywanych w Iranie Amerykanów - przekazał w piątek w oświadczeniu Biały Dom. Nie sprecyzowano, o jakie konsekwencje chodzi. W Iranie więzionych jest obecnie co najmniej trzech amerykańskich obywateli.
 • Zachodni Brzeg. Aresztowania po ataku na Izraelczyków

  Zachodni Brzeg. Aresztowania po a... 01:20

  22.07 | Trzech Izraelczyków zginęło, a jeden został ranny w ataku przy użyciu noża, do którego doszło w piątek wieczorem na jednym z żydowskich osiedli niedaleko Ramallah na Zachodnim Brzegu Jordanu - poinformowała izraelska armia.
 • Lotniskowiec USS Ronald Reagan na Talisman Saber 2017

  Lotniskowiec USS Ronald Reagan na... 01:59

  22.07 | Ponad 30 tys. żołnierzy z USA, Nowej Zelandii i Australii uczestniczy w organizowanych co dwa lata ćwiczeniach wojskowych; manewry zakończą się pod koniec lipca.
 • Gigantyczny rosyjski okręt podwodny Dymitr Doński na Bałtyku

  Gigantyczny rosyjski okręt podwod... 01:47

  22.07 | Rozpoczęte w piątek wspólne ćwiczenia okrętów wojennych Rosji i Chin wzmagają napięcie na Morzu Bałtyckim - oceniają fińskie media. Dla Moskwy manewry mają większe znaczenie polityczne, dla Pekinu operacja jest ważna z powodów gospodarczych.
 • Seria wystrzałów z railguna

  Seria wystrzałów z railguna 01:17

  21.07 | Amerykanie dokonali kolejnego ważnego kroku w pracach nad elektromagnetycznym działem przeszłości. Zaczęli wystrzeliwać z niego pociski jeden po drugim. Jeszcze kilka lat temu po jednym wystrzale trzeba było wymieniać lufę, bo potężne naprężenia ją niszczyły.
 • Zamieszki w Jerozolimie. Policja użyła granatów i pałek

  Zamieszki w Jerozolimie. Policja ... 01:18

  21.07 | Co najmniej 20 Palestyńczyków zostało rannych w kolejnych starciach z izraelskimi siłami bezpieczeństwa, do których doszło w czwartek wieczorem na Starym Mieście w Jerozolimie - poinformowały palestyńskie służby medyczne. Dwóch Palestyńczyków ma mieć ciężkie rany postrzałowe.
 • Czarnogóra. Proces ws. antypaństwowego spisku odroczony

  Czarnogóra. Proces ws. antypaństw... 01:30

  20.07 | Toczący się w Czarnogórze proces w sprawie spisku, który miał doprowadzić do objęcia władzy przez opozycję i wstrzymania integracji tego państwa z NATO, został w czwartek odroczony do września na skutek wniosku obrony o wymianę prowadzącego sprawę prokuratora.
 • Donald Trump wezwał republikanów do kompromisu ws. Obamacare

  Donald Trump wezwał republikanów ... 00:24

  20.07 | Prezydent USA Donald Trump zaapelował we wtorek do republikańskich senatorów, by nie wyjeżdżali z Waszyngtonu na urlop i wypracowali kompromis w sprawie zniesienia Obamacare. Republikański projekt ustawy w tej sprawie nie ma na razie wystarczającego poparcia w Senacie.
 • Netanjahu poprosił Grupę Wyszehradzką o wsparcie w Brukseli

  Netanjahu poprosił Grupę Wyszehra... 01:29

  20.07 | Premier Izrael Benjamin Netanjahu, nie zdając sobie sprawy, że mówi przy włączonym mikrofonie, poprosił w środę państwa Grupy Wyszehradzkiej, by wystąpiły w Brukseli za poprawą stosunków z jego krajem. Usłyszeli to dziennikarze przed konferencją prasową w Budapeszcie.
 • Donald Trump wezwał republikanów do kompromisu ws. Obamacare

  Donald Trump wezwał republikanów ... 00:34

  20.07 | Prezydent USA Donald Trump zaapelował we wtorek do republikańskich senatorów, by nie wyjeżdżali z Waszyngtonu na urlop i wypracowali kompromis ws. zniesienia Obamacare; republikański projekt ustawy w tej sprawie nie ma na razie wystarczającego poparcia w Senacie.
 • Ćwiczenia wojska USA z systemami HIMARS

  Ćwiczenia wojska USA z systemami ... 00:41

  19.07 | Polskie wojsko chce kupić nowe rakiety dalekiego zasięgu w ramach programu Homar. To jedno z największych przedsięwzięć zbrojeniowych. Niedawno Antoni Macierewicz wywołał duże zaskoczenie, bo zapowiedział, że ma ich być trzy razy więcej - 160 wyrzutni. MON przyznał jednak, że formalnie na razie zakłada się kupienie 56 sztuk. Tak jak planowano od lat.
 • Jon Huntsman w przeszłości był m.in. ambasadorem w Chinach

  Jon Huntsman w przeszłości był m.... 01:08

  19.07 | Prezydent USA Donald Trump nominuje byłego gubernatora Utah Jona Huntsmana na stanowisko ambasadora Stanów Zjednoczonych w Rosji - poinformowała we wtorek agencja Reutera, powołując się na źródło w Białym Domu. Nominacja ta, jeżeli zostanie potwierdzona, wymagać będzie jeszcze akceptacji Senatu.
rozwiń

Wideo dnia

 • "Chcemy, żeby ktoś inny ten strój nosił"

  "Chcemy, żeby ktoś inny ten strój... 01:19

  21.07 | Senator Jan Rulewski (Platforma Obywatelska) pojawił się na obradach Senatu w więziennym drelichu. - To jest strój jak najbardziej adekwatny do tego, co się dzieje w Polsce. Polska powoli, ale systematycznie zamienia się w zakład karny - powiedział. Nawiązał w ten sposób do przegłosowanego przez Sejm projektu ustawy o Sądzie Najwyższym autorstwa Prawa i Sprawiedliwości.
 • O.J. Simpson wyjdzie na wolność

  O.J. Simpson wyjdzie na wolność 00:45

  21.07 | Słynny amerykański sportowiec i główny aktor największej amerykańskiej afery sądowej lat 90. wychodzi na wolność. Specjalna komisja wyraziła zgodę na jego przedwczesne zwolnienie z więzienia po niemal dziesięciu latach odsiadki. Trafił tam po nieudanym napadzie.
 • Narodziny bliźniaczych pand. Druga kazała na siebie czekać

  Narodziny bliźniaczych pand. Drug... 00:47

  15.07 | Rezerwat Wolong na północnym zachodzie chińskiej prowincji Syczuan zyskał nowych mieszkańców. - Pierwsze z pandziątek Lin Bing urodziło się o 8. Na drugie czekaliśmy tak długo, że myśleliśmy, że go jednak nie ma. Jednakże, o godzinie 15 Ling Bing zaskoczyła nas, wydając na świat drugiego niedźwiadka - powiedziała Wu Daifu, dyrektor Bazy Ochronnej Shenshuping. Poród odbył się 8 lipca.
 • Szarpał i ciągnął rękę taty. Mały książę spieszy się na samolot

  Szarpał i ciągnął rękę taty. Mały... 00:56

  19.07 | Księżna Kate i książę William w środę przed południem wylecieli z Warszawy do Berlina. Na lot nie mógł doczekać się George, ich czteroletni syn. Szarpał tatę za rękę i kierował się w stronę samolotu. Po krótkiej chwili do brata dołączyła dwuletnia Charlotte, która zaczęła ciągnąć za rękę mamę.
 • "Won stąd!", "Zamknij mordę, chamie!" Kaczyńskiemu puściły nerwy

  "Won stąd!", "Zamknij mordę, cham... 00:43

  19.07 | - Zamknij mordę, chamie! - takimi słowami prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zwrócił się przemawiającego posła Platformy Obywatelskiej Sławomira Nitrasa. Prawdopodobnie oberwało się również posłance Nowoczesnej Kamili Gasiuk-Pihowicz. - Won stąd! - miała usłyszeć parlamentarzystka. Lider PiS brał udział w nocnych obradach na temat projektu ustawy o Sądzie Najwyższym, zgłoszonego przez jego partię.
 • Batalion NATO w Orzyszu

  Batalion NATO w Orzyszu 00:42

  19.07 | W sztabie nowo utworzonej Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu doszło do nagłych zmian. Jego szef, pułkownik Robert Orłowski, został odwołany przez MON i przeniesiony do rezerwy kadrowej. Oznacza to, że pozbawiono go stanowiska i nie dano nowego. W zamian na szefa sztabu wyznaczono generała brygady Adama Joksa. Dowództwo odpowiada między innymi za batalion NATO w Orzyszu.
 • Kate do Williama: będziemy musieli mieć więcej dzieci

  Kate do Williama: będziemy musiel... 00:35

  18.07 | - Po prostu będziemy musieli mieć więcej dzieci - takimi słowami księżna Kate zwróciła się do swojego męża księcia Williama. Kate wypowiedziała to zdanie przy okazji nieformalnej rozmowy w trakcie spotkania z młodymi przedsiębiorcami. Odbyło się ono w poniedziałek w wieżowcu Warsaw Spire. Tematem był między innymi polsko-brytyjski projekt "Warsaw-London Bridge", który ma ułatwić współpracę firm z obu krajów.
 • Charlotte i George "przyklejeni" do szyby. Pierwsze wrażenia z Polski

  Charlotte i George "przyklejeni" ... 01:02

  17.07 | Kate i William wylądowali na warszawskim lotnisku Chopina, gdzie rozpoczęła się ich pierwsza wizyta w Polsce. Rodzicom towarzyszą dzieci 4-letni George i 2-letnia Charlotte. Po zakończeniu lotu rodzeństwo przykleiło się do szyby niewielkiego samolotu.
 • 30 metrów zabrakło do wielkiej katastrofy. Animacja

  30 metrów zabrakło do wielkiej ka... 00:52

  17.07 | Piloci podchodzącego do lądowania w San Francisco kanadyjskiego samolotu do ostatnich sekund byli pewni, że lecą dobrze. Dopiero kiedy tuż przed sobą dostrzegli światła innych maszyn a ich piloci ostrzegli, że lecą prosto na nich, Kanadyjczycy poderwali do góry. Jak potwierdzili amerykańscy śledczy, zabrakło 30 metrów do wielkiej katastrofy, która mogła kosztować życie setek osób.
 • Rodzinne wakacje przerwał pożar

  Rodzinne wakacje przerwał pożar 00:36

  16.07 | Katelyn Mikalonis spędzała z rodziną tygodniowy urlop nad jeziorem Shasta w Kalifornii. Wakacje zostały przerwane, gdy zapalił się jacht. Do pożaru doszło prawdopodobnie podczas napełniania zbiornika z paliwem. - Rozbłysły płomienie i ogarnęły cały jacht. Wszyscy zaczęliśmy uciekać na suchy lad. Udało się - relacjonowała kobieta. Jacht jest doszczętnie zniszczony, spłonęło też wiele należących do rodziny przedmiotów. Na szczęście jednak nikt nie ucierpiał.
 • Francuska potęga na Polach Elizejskich. Co pokazali Trumpowi

  Francuska potęga na Polach Elizej... 06:12

  14.07 | Powszechnie panuje stereotyp, że z Francuzów marni żołnierze, którzy łatwo się poddają. Tymczasem Francja jest jedną z największych potęg militarnych świata o liczącej ponad tysiąc lat tradycji. Swoją siłę Francuzi prezentowali na Polach Elizejskich z okazji rocznica zdobycia Bastylii. O tym co przedefilowało przed kamerami mówił Maciej Kucharczyk z portalu tvn24.pl
 • Daft Punk w wykonaniu wojskowej orkiestry

  Daft Punk w wykonaniu wojskowej o... 03:24

  14.07 | Orkiestra wojskowa, biorąca udział w obchodach Święta Narodowego Francji, odegrała kilka przebojów grupy Daft Punk. W uroczystościach wzięli udział prezydenci Francji i Stanów Zjednoczonych Emmanuel Macron i Donald Trump.
rozwiń

Reportaże TVN24

 • Kuba wciąż niechętnie otwiera się na świat. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Kuba wciąż niechętnie otwiera się... 45:59

  2.01. | Wiele się zmienia w relacjach Kuby ze światem, ale w samym kraju zmian wciąż niewiele. Wciąż kultywuje się rewolucję 1 stycznia i jej przywódcę - Fidela Castro. Władze mówią o otwarciu na świat, ale też podkreślają wyższość socjalizmu nad demokracją i rynkiem. Materiał "Faktów" TVN.
 • Femen. Naga prawda

  Femen. Naga prawda 46:49

  31.12 | Nagość to dla członkiń Femenu jednocześnie symbol bezbronności i waleczności. A waleczne są bardzo, coraz bardziej są też znane i zwykle – rozebrane do naga. Nasz reporter za najbardziej znanymi feministkami świata zjechał kawał świata. (Dla dorosłych).
 • FEMEN. Naga prawda

  FEMEN. Naga prawda 22:58

  30.12 | Pierwsza część reportażu Wojciecha Bojanowskiego o feministycznym ruchu FEMEN.
 • Próby walki z uczuciami nic nie dały

  Próby walki z uczuciami nic nie dały 00:49

  23.10 | - Może trochę bałem się reakcji. Przełożonych poinformowałem dopiero, kiedy podjąłem ostateczną decyzję. Kościół ma oczywiście swoje mechanizmy. Można iść do biskupa, rozmawiać, szukać wsparcia, ale ja uporałem się z tym sam - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • "Chciałem być fair". Decyzja o zrzuceniu sutanny

  "Chciałem być fair". Decyzja o zr... 00:55

  23.10 | - Nie zrzuciłem sutanny od razu. Chciałem spróbować być księdzem na sto procent, ale z upływem czasu było mi coraz trudniej. Coś się we mnie kłóciło, a nie chciałem żyć podwójnym życiem. Decyzję podjąłem dopiero po czterech latach. Musiałem do tego dojrzeć. Nie jest łatwo zostawić swoje dotychczasowe życie - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • Były ksiądz mówi o miłości do innego mężczyzny

  Były ksiądz mówi o miłości do inn... 00:31

  23.10 | Wcześniej podobali mi się mężczyźni, ale pierwsza prawdziwa miłość przyszła dopiero, kiedy byłem już księdzem. Nie sądziłem, że można tak mocno się zaangażować. W pewnym momencie wchodzisz w uczucie tak bardzo, że nie potrafisz już zrobić kroku do tyłu. Zastanawiasz się, jak to możliwe, analizujesz swoje zachowanie, ale jest za późno.
 • "Miłość do mężczyzny przyszła, kiedy byłem już księdzem"

  "Miłość do mężczyzny przyszła, ki... 01:06

  23.10 | Moje uczucie było silne, ale historia trwała bardzo krótko i zakończyła się boleśnie. Mówiąc krótko, zostałem zaszantażowany – mówi były ksiądz Jan Oko w szczerej rozmowie z Katarzyną Zdanowicz.
 • Pierwsze kroki uchodźców w Europie. Cały reportaż z wyspy Lesbos

  Pierwsze kroki uchodźców w Europi... 27:12

  17.10 | Imigranci w łódkach wciąż płyną – najczęściej w stronę Grecji . Tylko w sobotę w drodze do Europy zginęło ich dwunastu. Wyspa Lesbos jest dla nich jak brama do raju i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. Straż graniczna jest bezradna, grecka policja głucha i ślepa, a przemytniczy biznes mocny jak nigdy dotąd.
 • „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie chcemy, żeby ktoś to zepsuł”

  „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie ... 11:43

  27.03 | Pensje rosną, a ludzie są szczęśliwi - takie opinie można usłyszeć od Rosjan. Reporter TVN24 Wojciech Bojanowski postanowił sprawdzić, czy rzeczywistość jest równie różowa jak deklaracje.
 • Opowieść o trudnej drodze, jaką przechodzą chorzy na raka. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Opowieść o trudnej drodze, jaką p... 10:50

  Diagnoza, która brzmi jak wyrok i nadzieja, że nie będzie to wyrok śmiertelny. Dwóch pacjentów i ich dwie drogi, przez życie zagrożone rakiem. Każdy ich krok na początku tej drogi obserwował Wojciech Bojanowski.
 • Jak to się robi za granicą? Reportaż o systemie leczenia raka w Wielkiej Brytanii

  Jak to się robi za granicą? Repor... 10:23

  Jak robi się to, że czy chory na raka pacjent ma zagwarantowaną szybką fachową pomoc i darmowe leki? A także opiekująca się nim pielęgniarkę do której zawsze może zadzwonić. W Wielkiej Brytanii, gdzie systemowe reformy zaczęły się już 15 lat temu, był Marek Osiecimski.
 • Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wojciechem Bojanowskim

  Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wo... 30:15

  21.02 | Bohaterka Majdanu Tetiana Czornowoł w ostatnim roku była wszędzie tam, gdzie rozgrywały się najważniejsze wydarzenia. Brutalnie pobita dziennikarka zdecydowała się walczyć na pierwszej linii frontu. Jak powiedziała, "nie wie, dlaczego jest żywa". W rok po tragicznych wydarzeniach w Kijowie Wojciech Bojanowski pokazał w reportażu, jak wyglądał ten czas z perspektywy niezależnej dziennikarki.
rozwiń

Kontakt 24

 • Pożar przy bramkach na A2. W płomieniach stanął samochód

  Pożar przy bramkach na A2. W płom... 00:30

  22.07| Samochód osobowy w ogniu na autostradzie A2. Jak podaje straż pożarna, auto płonęło przy punkcie poboru opłat na wysokości miejscowości Żdżary, na odcinku Konin-Turek (Wielkopolskie). Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Jedno auto na dachu, kolejne rozbite. Cztery osoby zabrane do szpitala

  Jedno auto na dachu, kolejne rozb... 00:30

  20.07 | Trzy samochody - dwa osobowe i dostawczy - zderzyły się na drodze ekspresowej S6 na węźle Gdańsk Osowa. Według policji pod opieką lekarzy znalazły się cztery osoby. Pierwszą informację i nagranie, na którym widać zniszczone auta, otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Tir w płomieniach i utrudnienia na autostradzie

  Tir w płomieniach i utrudnienia n... 00:36

  19.07 | Na południowej obwodnicy Krakowa doszło do wypadku, w którym ciężarówka najpierw zderzyła się z samochodem osobowym, a potem zaczęła płonąć. Zdjęcia i nagrania otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Rondo potraktował jak tor do driftu. "Mogło dojść do nieszczęścia"

  Rondo potraktował jak tor do drif... 00:32

  18.07 | Miejskie rondo kierowca tego samochodu potraktował jak tor wyścigowy i pod osłoną nocy pokonywał je driftem. - Mogło dojść do nieszczęścia - mówi Reporter 24, a nagranie pokazujące niebezpieczny "wyczyn" w Radomiu (Mazowieckie) przesłał na Kontakt 24.
 • Opuszczone rogatki minął jak przeszkody. "Skrajnie nieodpowiedzialne"

  Opuszczone rogatki minął jak prze... 00:30

  17.07 | - Mogło się coś stać, i to nie tylko kierowcy samochodu - komentuje nagranie z Katowic pan Piotr, jego autor. Na filmie, który przysłał redakcji Kontaktu 24, widać jak nieodpowiedzialny kierowca pokonuje przejazd kolejowy w Katowicach, ignorując znaki i zamknięte rogatki.
 • Wyskoczył z ciężarówki i zaatakował. Agresywny kierowca w oku kamery

  Wyskoczył z ciężarówki i zaatakow... 01:09

  16.07 | Mieli zielone światło, nie mogli jednak skręcić w lewo, bo drogę zablokowała ciężarówka. To nie spodobało się jednemu z kierowców, który wystawił rękę i zaczął nią wymachiwać. W odwecie kierowca samochodu ciężarowego wyszedł z kabiny i zaatakował. Nagranie z Zawiercia (Śląskie) otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Czołowe zderzenie na krajowej "7". Nie żyje mężczyzna, wśród rannych dzieci

  Czołowe zderzenie na krajowej "7"... 00:30

  15.07 |83-letni kierowca zjechał ze swojego pasa i zderzył się czołowo z innym autem na drodze krajowej 7 w Rychnowskiej Woli (Warmińsko-Mazurskie). Jak poinformowała policja, starszy mężczyzna zginął na miejscu, a pięć osób z drugiego samochodu trafiło do szpitala. Wśród poszkodowanych są dzieci. Informację oraz nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Czarny dym widać z daleka. Wielki pożar stolarni

  Czarny dym widać z daleka. Wielki... 00:35

  13.07 | Kłęby czarnego dymu wydobywają się z płonącej stolarni. Ogień objął cały zakład w Wysocku Małym koło Ostrowa Wielkopolskiego. Z pożarem walczy kilkanaście zastępów straży pożarnej. Nagrania i zdjęcia otrzymujemy na Kontakt 24.
 • Samochody jak amfibie. Reporter 24 pokazuje skutki ulewy

  Samochody jak amfibie. Reporter 2... 00:57

  12.07 | - Pół godziny wystarczyło, aby zatopić część ulicy i unieruchomić auta - relacjonuje Reporter 24 z Zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu, silnym deszczem i burzami z gradem, które mogą wystąpić także na terenie innych województw. Czekamy na Wasze nagrania i zdjęcia dokumentujące skutki kolejnej w tym miesiącu ulewy.
 • Byli agresywni, uderzali w autobus, popchnęli kierowcę. Nagranie z ataku na polski autokar

  Byli agresywni, uderzali w autobu... 01:18

  10.07 | - Ich było bardzo dużo. Zaczęli nas wyklinać po serbsku, walić i kopać w autokar. Utworzyli z siebie żywą barykadę i nie chcieli nas puścić - opowiadała pani Milena, pasażerka autokaru zaatakowanego na granicy serbsko-węgierskiej. Według Reporterki 24, Serbowie byli agresywni, a jeden z mężczyzn odepchnął polskiego kierowcę, kiedy ten próbował załagodzić sprawę. Nagranie z incydentu otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Ciężarówka uderzyła w autobus. Wielu rannych

  Ciężarówka uderzyła w autobus. Wi... 00:32

  10.07 | Trzy osoby zostały ciężko ranne po zderzeniu autobusu i ciężarówki na drodze krajowej 12 w miejscowości Chojno (Wielkopolskie). Jak informuje policja, w sumie do szpitala zabrano 10 osób. Informację, nagranie oraz zdjęcia z miejsca wypadku otrzymaliśmy od serwisu Kalisz24 INFO.
 • Lekceważy znak i wjeżdża na skrzyżowanie. Giną dwie osoby. Reporter 24 pokazuje nagranie

  Lekceważy znak i wjeżdża na skrzy... 00:30

  7.07 | Kierowca volkswagena nie ustąpił pierwszeństwa i wjechał przed jadącego z dużą prędkością mercedesa. W wyniku zderzenia zginęły dwie osoby, dwie trafiły do szpitala. Nagranie, na którym widać moment wypadku na drodze wojewódzkiej 119 w pobliżu miejscowości Ławy (Zachodniopomorskie), otrzymaliśmy na Kontakt 24.
rozwiń

Meteo

rozwiń

Sport.tvn24.pl

 • "The Sun": Ronaldo ma mieć bliźniaki

  "The Sun": Ronaldo ma mieć bliźniaki 00:27

  13.03 | Gwiazdor Realu Madryt Cristiano Ronaldo spodziewa się bliźniaków - tę sensacyjną informację podał brytyjski tabloid "The Sun". Jak donosi gazeta, dzieci Portugalczykowi urodzi matka zastępcza.
 • Gol Memphisa Depaya w meczu z Tuluzą

  Gol Memphisa Depaya w meczu z Tuluzą 01:02

  13.03 | W Anglii zawodził, we Francji zachwyca. Memphis Depay - do niedawna gracz Manchesteru United - był najlepszym graczem meczu Lyonu z Tuluzą. W wygranym 4:0 spotkaniu zdobył dwie bramki. Takiej jak ta druga na francuskich boiskach nie widziano już dawno.
 • Tottenham - Milwall 6:0

  Tottenham - Milwall 6:0 02:09

  12.03 | Tottenham Hotspur zakwalifikował się w niedzielę do półfinału Pucharu Anglii. W derbach Londynu pokonał trzecioligowy Millwall FC 6:0.
 • Błąd bramkarza w meczu Tottenhamu z Milwall

  Błąd bramkarza w meczu Tottenhamu... 01:01

  12.03. | Tottenham nie dał szans Milwall w ćwierćfinałowym meczu Pucharu Ligi pokonując beniaminka aż 6:0. Gdyby nie bramkarz gości, spotkanie zakończyłoby się jeszcze większym pogromem. Gdyby nie on, nie mielibyśmy także okazji obejrzeć jednej z najbardziej kurioza