"Fakty" z 23 marca

 • Historyczny tryumf Polaków. Polscy skoczkowie z Pucharem Narodów

  Historyczny tryumf Polaków. Polsc... 02:10

  Po konkursie skoków narciarskich w Planicy to już przesądzone. Polska drużyna wywalczyła Puchar Narodów. W sezonie okazała się najlepsza na świecie.
 • Kaczyński, Schetyna i Biedroń w ofensywie. Politycy zainaugurowali kampanię do europarlamentu

  Kaczyński, Schetyna i Biedroń w o... 03:20

  Jarosław Kaczyński oskarża opozycję, że zabierze Polakom, co dało im PiS, a Grzegorz Schetyna zapewnia, że nie zabierze, lecz doda, podnosząc płace nauczycieli i przywracając dofinansowanie in vitro. Przywróci też praworządność, pozycję Polski w Unii i wywalczy w Brukseli kolejne miliardy euro. Robert Biedroń przekonuje, że prawdziwą zmianą jest Wiosna.
 • Brexit elektryzuje Londyn. Gigantyczny sprzeciw wobec rozwodu z Unią

  Brexit elektryzuje Londyn. Gigant... 01:58

  Setki tysięcy demonstrantów na ulicach Londynu domagają się drugiego referendum w sprawie brexitu. Miliony podpisują się pod petycją w tej sprawie. Przeciwnicy i zwolennicy rozwodu z Unią Europejską zgadzają się co do jednego - mają już dość chaosu.
 • Katastrofy przez niewiedzę? Piloci Boeingów 737 MAX siadali za sterami po krótkim kursie na tablecie

  Katastrofy przez niewiedzę? Piloc... 02:56

  Po dwóch katastrofach samolotów typu Boeing 737 MAX, amerykańskie media podają, że piloci, którzy przesiadali się do tych nowych konstrukcji, nie byli szkoleni na symulatorach. Sadzano ich przed tabletami, a same kursy były krótkie. Gdy byli już w powietrzu, mieli szukać informacji, które mogły ich uratować.
 • Rosja ingerowała w wybory w USA? Demokraci chcą ujawnienia raportu Roberta Muellera

  Rosja ingerowała w wybory w USA? ... 01:32

  Jest już gotowy raport w sprawie domniemanej ingerencji Rosji w wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Prokurator specjalny Robert Mueller przekazał go Departamentowi Sprawiedliwości. Demokraci chcą jego ujawnienia w całości.
 • Historia pana Dariusza poruszyła inne ofiary księży pedofilów. Wyroku jednak wciąż nie ma

  Historia pana Dariusza poruszyła ... 03:08

  Od roku przed sądem w Strzelcach Opolskich toczy się proces w sprawie molestowania 13-letniego wówczas Dariusza Kołodzieja przez księdza Mariusza K. 21-letni dziś Dariusz niedawno opowiedział o tym publicznie w budynku Sejmu. Te szczere wyznania Dariusza Kołodzieja wymagały odwagi. Przyniosły też wiele dobrego. Inne ofiary księży pedofilów i pedofilów poczuły, że mogą otrzymać wsparcie. Jednak wyroku wciąż nie ma, bo do sądu nie wpłynęła opinia biegłych, którzy oskarżonego Mariusza K. mieli badać. Sąd prosił o nią pół roku temu.
 • Ktoś zabił im ojca, niewinna matka zmarła w areszcie. Zależy im na prawdzie

  Ktoś zabił im ojca, niewinna matk... 00:48

  Córki zmarłej w areszcie kobiety, oskarżonej o zlecenie zabójstwa męża, już 12 lat walczą o sprawiedliwość. Nie wystarczy im oczyszczenie matki z zarzutów. Chcą wiedzieć, kto zabił ich ojca i wpędził matkę do grobu. O przebiegu śledztwa w "Superwizjerze" TVN.
 • Aktorka grająca Daenerys Targaryen otarła się o śmierć, walczyła z tętniakiem mózgu

  Aktorka grająca Daenerys Targarye... 02:18

  Emilia Clarke, gwiazda serialu "Gra o tron", zszokowała fanów wyznaniem, że od kilku lat walczyła o życie, bo miała tętniaka mózgu. Wszyscy znali ją z roli Daenerys Targaryen. Nikt nie miał świadomości, że w międzyczasie przeszła trzy operacje.
 • Wiosna rozpoczęła się na dobre. Jeszcze chwila i Polacy gromadnie wyjadą

  Wiosna rozpoczęła się na dobre. J... 02:45

  Pierwszy weekend wiosny zaczął się słonecznie. Pogoda spacerowa. Okazja do relaksu. I ostatni moment, by zaplanować majówkę. Na plażach już tylko parawanów brak.

Nauczyciele zapowiadają strajk

 • "Rząd sprowował oczekiwania grup społecznych". Dyskusja w "Kawie na ławę"

  "Rząd sprowował oczekiwania grup ... 01:27

  24.03 | Goście "Kawy na ławę" dyskutowali o oczekiwaniach i możliwym strajku nauczycieli.
 • "Akt desperacji i krzyk środowiska". Dyskusja w "Kawie na ławę"

  "Akt desperacji i krzyk środowisk... 01:26

  24.03 | Goście "Kawy na ławę" dyskutowali o zapowiadanym strajku nauczycieli.
 • Będzie spotkanie rządu z nauczycielami. "Pojawią się propozycje"

  Będzie spotkanie rządu z nauczyci... 00:48

  24.03 | Rząd proponuje pewne rozwiązania, strona społeczna przedstawia swoje oczekiwania. Natomiast trzeba rozmawiać - podkreślał w "Kawie na ławę" w TVN24 Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy w trakcie dyskusji polityków o zapowiadanym strajku nauczycieli. W poniedziałek odbędzie się spotkanie strony rządowej z nauczycielami dotyczące kryzysu w oświacie. - Pojawią się propozycje - zapowiedział rzecznik głowy państwa.
 • Szefowa MEN: mam nadzieję, że do strajku nie dojdzie

  Szefowa MEN: mam nadzieję, że do ... 00:53

  24.03 | Mam nadzieję, że do strajku nie dojdzie, choć szanuję wszystkie decyzje nauczycieli - powiedziała w sobotę w Wałbrzychu w rozmowie z dziennikarzami minister edukacji Anna Zalewska. Przypomniała, że w poniedziałek odbędzie się prezydium Rady Dialogu Społecznego, na którym będą też obecne związki.
 • Sławomir Broniarz: w dialogu są równi i równiejsi

  Sławomir Broniarz: w dialogu są r... 00:41

  23.03.| Od dłuższego czasu jesteśmy przyzwyczajani do tego, że w dialogu są równi i równiejsi, że pan premier jedzie do Solidarności (…) a pozostali partnerzy społeczni są na odrębnej stercie - stwierdził Sławomir Broniarz, przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego. W ten sposób odpowiedział szefowi Solidarności, który zapowiedział, że będzie prowadzić autonomiczne rozmowy z rządem.
 • Broniarz: powoli ten i tak słaby dialog społeczny obumiera

  Broniarz: powoli ten i tak słaby ... 00:40

  23.03 | Od dłuższego czasu jesteśmy przyzwyczajani do tego, że w dialogu są równi i równiejsi, że pan premier jedzie do Solidarności, a pozostali partnerzy społeczni są na odrębnej stercie - stwierdził Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. W ten sposób odpowiedział przewodniczącemu Solidarności Piotrowi Dudzie, który zapowiedział, że nie usiądzie do jednego stolika z ZNP.
 • Szef "Solidarności": Nie siądziemy do stolika z ZNP. Chcemy osobnych negocjacji

  Szef "Solidarności": Nie siądziem... 01:17

  23.03 | Będziemy domagali się od przedstawicieli rządu autonomicznych negocjacji. Na pewno nie siądziemy razem do stolika ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego, bo nasze postulaty są inne - powiedział w sobotę przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda, odnosząc się do planowanego strajku nauczycieli.
 • Porozumienia nie widać. Do strajku nauczycieli coraz bliżej

  Porozumienia nie widać. Do strajk... 03:57

  Minister edukacji narodowej zabiera głos, ale nauczycielom nie ma nic nowego do powiedzenia. Dziennikarzom też nie, bo nie odpowiada na pytania. Do strajku nauczycieli jest coraz bliżej, a do porozumienia - coraz dalej. Anna Zalewska apeluje do nauczycieli, by pozostali przy swoich uczniach. Nauczyciele odpowiadają, że są przy nich i będą. Nawet wtedy, gdy minister zakończy już swoją kampanię do europarlamentu.
 • Katarzyna Lubnauer o propozycjach PiS dla nauczycieli

  Katarzyna Lubnauer o propozycjach... 00:42

  22.03| Szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer mówiła: "chcę przypomnieć, że nauczyciele to są ludzie na ogół bardzo dobrze wykształceni i mogą się zwyczajnie nie wyrobić, aby skorzystać ze zwolnienia z podatku. Ta obietnica oddziałuje głównie na osoby bez wyższego wykształcenia, które idą do pracy bezpośrednio po szkole średniej lub podstawowej".
 • Wiceminister Marzena Machałek o sytuacji nauczycieli

  Wiceminister Marzena Machałek o s... 01:56

  22.03| Wiceminister Marzena Machałek mówi o sytuacji nauczycieli.
 • Minister Zalewska o podwyżkach dla nauczycieli

  Minister Zalewska o podwyżkach dl... 00:38

  22.03| Minister Anna Zalewska mówiła także, że "każda godzina zajęć dodatkowych z uczniami będzie płatna". - Nauczyciel stażysta otrzyma tysiąc złotych na start, co przy braku podatku PIT do 26 roku życia znakomicie poprawi sytuację nauczyciela - oceniła.
 • Broniarz: byliśmy, jesteśmy i będziemy przy uczniach

  Broniarz: byliśmy, jesteśmy i będ... 00:38

  22.03| - Żaden nauczyciel nigdy swojego ucznia nie opuści (...) my byliśmy, jesteśmy i będziemy przy uczniach nawet wtedy, kiedy pani już zakończy swoją kampanię do europarlamentu - mówił w piątek przewodniczący ZNP Broniarz. Była to reakcja na wcześniejsze apele minister Zalewskiej oto, by nauczyciele "byli ze swoimi uczniami" w czasie egzaminów.
rozwiń

Eurowybory 2019

 • "Jeżeli nie poprowadziłbym tej drużyny, to siłą rzeczy osłabiałbym szansę tego projektu"

  "Jeżeli nie poprowadziłbym tej dr... 01:29

  23.03.| Biedroń podtrzymał swoją deklarację, że jeśli w wyborach do Parlamentu Europejskiego zdobędzie mandat, to go nie przyjmie. - Jestem liderem nowego ruchu, nowego projektu politycznego. Gdybym nie wystartował do europarlamentu, jeżeli nie poprowadziłbym tej drużyny, to siłą rzeczy osłabiałbym szansę tego projektu - wyjaśnił.
 • Kaczyński, Schetyna i Biedroń w ofensywie. Politycy zainaugurowali kampanię do europarlamentu

  Kaczyński, Schetyna i Biedroń w o... 03:20

  Jarosław Kaczyński oskarża opozycję, że zabierze Polakom, co dało im PiS, a Grzegorz Schetyna zapewnia, że nie zabierze, lecz doda, podnosząc płace nauczycieli i przywracając dofinansowanie in vitro. Przywróci też praworządność, pozycję Polski w Unii i wywalczy w Brukseli kolejne miliardy euro. Robert Biedroń przekonuje, że prawdziwą zmianą jest Wiosna.
 • "W konstytucji umówiliśmy się na autonomię państwa i Kościoła"

  "W konstytucji umówiliśmy się na ... 00:50

  23.03.| Kościół katolicki w Polsce jest największym beneficjentem środków unijnych, a jest największym hamulcowym rozwoju Polski - ocenił w "Faktach po Faktach" TVN24 Robert Biedroń, przewodniczący partii Wiosna.
 • Schetyna o starcie Danuty Huebner: cieszę się, że przyjęła propozycję

  Schetyna o starcie Danuty Huebner... 01:18

  23.03.| - Bardzo szanuję panią profesor Danutę Huebner, jej wielkie doświadczenie europejskie. Budowanie koalicyjnych relacji, zawsze jest bardzo trudne. Szczególnie zależało mi na tym, aby pani profesor przyjęła tę propozycję - mówił w sobotę Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej. W ten sposób skomentował start Huebner w eurowyborach z niższej pozycji na liście.
 • Biedroń: wara od naszych dzieci, wara od naszych praw, wara od naszej wolności

  Biedroń: wara od naszych dzieci, ... 02:32

  23.03.| - Panie prezesie: wara od naszych dzieci, wara od naszych praw, wara od naszej wolności - zwrócił się do Kaczyńskiego. W ten sposób nawiązał do słów prezesa PiS, kiedy ten komentował słowa wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja o możliwości legalizacji adopcji dzieci przez osoby nieheteroseksualne.
 • "Ten rząd nie ma ani wizji, ani programu dla polskiej edukacji"

  "Ten rząd nie ma ani wizji, ani p... 00:42

  23.03.| - Ten rząd, ale również wiele poprzednich, nie potrafił rozmawiać z ludźmi i nie chce rozwiązywać ich realnych problemów. Ten rząd nie ma ani wizji, ani programu dla polskiej edukacji. Dlatego chciałbym, żeby tutaj, na naszej konwencji wybrzmiało to szczególnie mocno: Wiosna w pełni popiera i solidaryzuje się z nauczycielami.
 • Kaczyński: potrzebujemy licznej reprezentacji w UE

  Kaczyński: potrzebujemy licznej r... 00:54

  23.03 | Potrzebujemy jak najliczniejszej, patriotycznej reprezentacji w Parlamencie Europejskim. W Unii Europejskiej jeśli się chce i potrafi, można wiele rzeczy dla Polski zrobić - mówił w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński w Wieluniu (woj. Łódzkie).
 • Biedroń: mamy odważną wizję Polski i Europy

  Biedroń: mamy odważną wizję Polsk... 01:22

  23.03.| W wyborach europejskich musimy pokazać, że inna polityka jest możliwa, że nasza odwaga w głosowaniu może przerwać ten śmiertelny uścisk, w którym od lat tkwi polska polityka - powiedział w sobotę lider Wiosny Robert Biedroń podczas konwencji ugrupowania w Warszawie.
 • "Nasz cel: lepsza, sprawiedliwsza Polska"

  "Nasz cel: lepsza, sprawiedliwsza... 01:04

  23.03 | Szef rządu zaznaczył, że jest jeden podstawowy warunek kontynuacji "zmiany na lepsze, zmiany na dobre tego wszystkiego, co rozpoczęliśmy, czyli naszych programów rozwojowych, społecznych, programów przebijania szklanych sufitów". Wskazał tu na takie propozycje jak 500 plus, zerowy PIT do 26 rok życia, program Emerytura plus.
 • Sikorski: nie chcę pozwolić tej ekipie bezczelnych partaczy na wyprowadzenie nas z Unii

  Sikorski: nie chcę pozwolić tej e... 01:34

  23.03 | Kandyduję do Parlamentu Europejskiego, bo gdy widzę, jak marnowany jest dorobek pokolenia "Solidarności" i pozycja międzynarodowa Polski, to mnie szlag trafia – powiedział w sobotę były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Podkreślił też, że kandydując do PE, nie chce pozwolić, aby obecnie rządzący wyprowadzili Polskę z Unii Europejskiej.
 • Ochojska o swojej kandydaturze do europarlamentu

  Ochojska o swojej kandydaturze do... 01:18

  23.03 | Kandyduję do Parlamentu Europejskiego, by w imieniu Polek i Polaków upomnieć się o ludzi, którzy dzisiaj umierają z głodu, którzy nie mają dostępu do wody, którzy mieszkają w straszliwych warunkach w obozach dla uchodźców - mówiła założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska podczas sobotniej Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej..
 • "My nie mówimy o nikim, że jest moherowym beretem"

  "My nie mówimy o nikim, że jest m... 00:47

  23.03 | - My nie mówimy o nikim, że jest moherowym beretem, chociaż w samym noszeniu moherowego beretu nic złego nie ma, ale wiadomo, że chodzi o symbol, o konserwatywne poglądy - mówił Jarosław Kaczyński podczas konwentu PiS we Wrocławiu
rozwiń

Ataki na meczety w Nowej Zelandii

 • "W solidarności z muzułmankami nosimy chusty i nosimy je dumnie". Uczczenie 50 ofiar zamachu w Nowej Zelandii

  "W solidarności z muzułmankami no... 00:53

  22.03 | Christchurch oddaje hołd zamordowanym w zamachu na meczety. Kobiety zakładają na głowy chusty, charakterystyczne dla muzułmanek. - Żałoba będzie trwała bardzo długo. Miał nadzieje, że podzieli nas tym co zrobił, a połączył nas w jednym wielkim uścisku - mówi Bell Sibly, jedna z mieszkanek Christchurch.
 • Premier Nowej Zelandii ogłosiła zakaz sprzedaży karabinów półautomatycznych i szturmowych

  Premier Nowej Zelandii ogłosiła z... 00:27

  21.03 | Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern ogłosiła zakaz sprzedaży karabinów półautomatycznych i szturmowych oraz magazynków o dużej pojemności, zgodnie z projektowanymi nowymi zaostrzonymi przepisami, które mają być uchwalone do 11 kwietnia. Nowa regulacja ma związek z niedawną masakrą w Chistchurch. Ardern oświadczyła, że chodzi o "zapewnienie bezpieczeństwa naszych społeczności".
 • W atakach na meczety w Nowej Zelandii zginęło 50 osób

  W atakach na meczety w Nowej Zela... 01:28

  21.03 | Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern ogłosiła w czwartek zakaz sprzedaży karabinów półautomatycznych i szturmowych oraz magazynków do nich o dużej pojemności, zgodnie z projektowanymi nowymi zaostrzonymi przepisami, które mają być uchwalone do 11 kwietnia.
 • Pierwsze pogrzeby ofiar ataków na meczety w Christchurch

  Pierwsze pogrzeby ofiar ataków na... 01:35

  20.03 | W Christchurch na wschodzie Nowej Zelandii rozpoczęły się w środę rano czasu lokalnego pierwsze pogrzeby ofiar piątkowych ataków na meczety w tym mieście. Jak poinformowały lokalne media, na cmentarzu Memorial Park pochowano mężczyznę i jego syna.
 • Nieoficjalnie: zamachowiec z Nowej Zelandii podróżował po Polsce

  Nieoficjalnie: zamachowiec z Nowe... 01:50

  Zamachowiec z Nowej Zelandii był w grudniu w Polsce. 28-letni Australijczyk, który zabił w meczecie w Christchurch 50 osób, sporo podróżował po Europie przed atakiem. Nowozelandzka premier zapowiedziała, że nigdy nie wypowie jego nazwiska.
 • Czuwanie w Christchurch. Nowa Zelandia w żałobie po ataku

  Czuwanie w Christchurch. Nowa Zel... 02:42

  W poniedziałek w miejskim parku na czuwaniu spotkali się uczniowie z Christchurch. To była pełna emocji i smutku ceremonia. Największe wrażenie zrobiła grupa nastolatków, którzy na granicy policyjnego kordonu uczcili pamięć ofiar tradycyjną nowozelandzką Haka. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
 • Erdogan pokazał nagranie: Dlaczego tego nie powiecie?

  Erdogan pokazał nagranie: Dlaczeg... 01:06

  18.03 | Fragmenty nagrania z ataków białego supremacjonisty na meczety w Nowej Zelandii prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan wykorzystał w niedzielę podczas swego wiecu wyborczego. W atakach tych zginęło 50 osób - jak się przypuszcza - samych muzułmanów.
 • Mieszkańcy Nowej Zelandii oddają hołd ofiarom zamachu

  Mieszkańcy Nowej Zelandii oddają ... 02:30

  17. 03| Mieszkańcy Nowej Zelandii oddają hołd ofiarom zamachu. Liczba ofiar wzrosła do 50.
 • Do 50 wzrosła liczba ofiar ataku w Nowej Zelandii

  Do 50 wzrosła liczba ofiar ataku ... 00:38

  17.03 | Do 50 wzrosła liczba zabitych w piątkowych atakach na dwa meczety w mieście Christchurch na wschodzie Nowej Zelandii - poinformowała w niedzielę rano czasu lokalnego policja.
 • Nowa Zelandia w żałobie. Napastnik z Christchurch usłyszał zarzuty

  Nowa Zelandia w żałobie. Napastni... 03:06

  Nowa Zelandia w żałobie. Masakra w Christchurch to najbardziej krwawy akt terroru w historii kraju. Odpowiedzialność za oba ataki na meczety wziął na siebie 28-letni Australijczyk. Brenton Tarrant usłyszał zarzut morderstwa. Ma na sumieniu śmierć 49 ofiar. Chciał zabić więcej. Planował kolejne ataki.
 • Premier Nowej Zelandii: użył pięciu sztuk legalnie kupionej broni

  Premier Nowej Zelandii: użył pięc... 00:43

  16.03 | Terrorysta, który wziął na siebie odpowiedzialność za ataki na dwa meczety w Christchurch na wschodzie Nowej Zelandii, w których zginęło 49 osób, został w sobotę postawiony przed sądem. Usłyszał zarzut morderstwa.
 • Zamachowiec z Nowej Zelandii usłyszał zarzut morderstwa

  Zamachowiec z Nowej Zelandii usły... 00:39

  16.03 | Terrorysta, który wziął na siebie odpowiedzialność za ataki na dwa meczety w Christchurch na wschodzie Nowej Zelandii, w których zginęło 49 osób, został w sobotę postawiony przed sądem. Usłyszał zarzut morderstwa.
rozwiń

Katastrofa samolotu Ethiopian Airlines

 • Katastrofy przez niewiedzę? Piloci Boeingów 737 MAX siadali za sterami po krótkim kursie na tablecie

  Katastrofy przez niewiedzę? Piloc... 02:56

  Po dwóch katastrofach samolotów typu Boeing 737 MAX, amerykańskie media podają, że piloci, którzy przesiadali się do tych nowych konstrukcji, nie byli szkoleni na symulatorach. Sadzano ich przed tabletami, a same kursy były krótkie. Gdy byli już w powietrzu, mieli szukać informacji, które mogły ich uratować.
 • Podobieństwa między katastrofami boeingów w Etiopii i Indonezji

  Podobieństwa między katastrofami ... 01:00

  18.03 | Eksperci badający czarne skrzynki Boeinga 737 MAX, który 10 marca rozbił się w Etiopii, znaleźli "wyraźne podobieństwa" do październikowej katastrofy takiego samego samolotu w Indonezji - podała w poniedziałek francuska agencja badania wypadków lotniczych (BEA).
 • Symboliczny pogrzeb ofiar katastrofy etiopskiego boeinga

  Symboliczny pogrzeb ofiar katastr... 00:57

  17.03 | Śledztwo w sprawie katastrofy etiopskiego boeinga, w której zginęło 157 osób, nabiera tempa. Zawartość czarnych skrzynek, badanych obecnie we Francji, ujawnia szczegóły ostatnich sekund przed tragedią. Udało się pobrać między innymi nagranie z kokpitu, na którym słychać głos pilota - podaje Reuters.
 • Boeing zamierza zaktualizaować oprogramowanie samolotów

  Boeing zamierza zaktualizaować op... 01:08

  16.03| Amerykański koncern lotniczy Boeing planuje zaktualizować oprogramowanie we wszystkich samolotach typu 737 MAX maksymalnie za 10 dni - poinformował Reuters, powołując się na źródła zbliżone do producenta. To efekt niedawnej katastrofy tego typu samolotu w Etiopii, gdzie zginęło 157 osób.
 • Pilot rozbitego samolotu zgłaszał problemy z systemem kontroli lotu

  Pilot rozbitego samolotu zgłaszał... 01:12

  13.03 | Pilot etiopskiego Boeinga 737 MAX, który w niedzielę rozbił się tuż po starcie z lotniska w Addis Abebie, zgłaszał problemy z systemem kontroli lotu i prosił o zgodę na zawrócenie samolotu - ujawnili w środę przedstawiciele Ethiopian Airlines.
 • MSZ informuje o dwóch Polakach, którzy zginęli w katastrofie w Etiopii

  MSZ informuje o dwóch Polakach, k... 04:30

  11.03| Jedną z ofiar katastrofy samolotu w Etiopii jest wieloletni pracownik Ministerstwa Spraw Zagranicznych - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka MSZ Ewa Suwara. Jak mówiła, drugą ofiarą jest osoba małoletnia mająca obywatelstwa polskie i kenijskie.
 • Katastrofa w Etiopii. MSZ podaje informacje o ofiarach

  Katastrofa w Etiopii. MSZ podaje ... 00:38

  11.03| Jedną z ofiar katastrofy samolotu w Etiopii jest wieloletni pracownik Ministerstwa Spraw Zagranicznych - podała w poniedziałek rzeczniczka MSZ Ewa Suwara. Jak poinformowała, drugą ofiarą jest osoba małoletnia obywatelstwa polsko-kenijskiego.
 • Mikosz: etiopskie linie mają dobrą reputację w kwestii bezpieczeństwa

  Mikosz: etiopskie linie mają dobr... 01:25

  11.03 | Boeing 737 linii Ethiopian Airlines rozbił się w niedzielę rano kilka minut po starcie. Podróżowało nim 149 pasażerów i ośmiu członków załogi. Sebastian Mikosz, prezes Kenya Airways i były prezes PLL LOT mówił na antenie TVN24, że etiopskie linie lotnicze "mają bardzo dobrą reputację, jeśli chodzi na pewno o bezpieczeństwo".
 • Cała rozmowa z Sebastianem Mikoszem

  Cała rozmowa z Sebastianem Mikoszem 05:12

  11.03 | Boeing 737 linii Ethiopian Airlines rozbił się w niedzielę rano kilka minut po starcie. Podróżowało nim 149 pasażerów i ośmiu członków załogi. Sebastian Mikosz, prezes Kenya Airways i były prezes PLL LOT mówił na antenie TVN24, że etiopskie linie lotnicze "mają bardzo dobrą reputację, jeśli chodzi na pewno o bezpieczeństwo".
 • Katastrofa samolotu w Etiopii. Ekspert: zawiniła maszyna, pogoda albo człowiek

  Katastrofa samolotu w Etiopii. Ek... 00:37

  11.03 | - Jak zwykle przy każdej katastrofie są brane pod uwag trzy elementy, mówią bardzo skrótowo: człowiek, maszyna, pogoda - mówił w TVN24 ekspert lotniczy Grzegorz Brychczyński o katastrofie Boeinga 737 linii Ethiopian Airlines, który rozbił się w niedzielę rano kilka minut po starcie. Podróżowało nim 149 pasażerów i ośmiu członków załogi.
 • Cała rozmowa z Grzegorzem Brychczyńskim

  Cała rozmowa z Grzegorzem Brychcz... 09:05

  11.03 | Przy każdej katastrofie są brane pod uwag trzy elementy, mówią bardzo skrótowo: człowiek, maszyna, pogoda - mówił w TVN24 ekspert lotniczy Grzegorz Brychczyński o katastrofie Boeinga 737 linii Ethiopian Airlines, który rozbił się w niedzielę rano kilka minut po starcie. Zapewnił jednak, że Boeing 737 "to jest bezpieczna maszyna". Jego zdaniem to "piloci za mało ręcznie latają, nie czują maszyny, wierzą w system elektroniczne, w systemy wspomaga".
 • "Szkolimy od zera do bohatera w bardzo krótkim czasie"

  "Szkolimy od zera do bohatera w b... 01:10

  11.03 | Boeing 737 linii Ethiopian Airlines rozbił się w niedzielę rano kilka minut po starcie. Podróżowało nim 149 pasażerów i ośmiu członków załogi. Zdaniem eksperta lotniczego Grzegorza Brychczyńskiego "wszystko wskazuje na to, że samolot w trakcie startu miał problemy z tak zwaną konfiguracją startową".
rozwiń

Episkopat o skali pedofilii w polskim Kościele

 • "Episkopat staje po stronie sprawców"

  "Episkopat staje po stronie spraw... 00:28

  24.03 | Pod hasłem "Hańba Biskupia" w wielu miejscach w Polsce odbywały się pikiety przeciwko wykorzystywaniu seksualnemu małoletnich przez osoby duchowne. - Społeczeństwo co raz bardziej widzi, że ofiary są wtórnie traumatyzowane, a Kościół broni siebie, a nie staje po stronie ofiar - powiedział Marek Lisiński z Fundacji "Nie lękajcie się".
 • Demonstracje pod 20 kuriami w całej Polsce

  Demonstracje pod 20 kuriami w cał... 01:58

  24.03 | Pod hasłem "Hańba Biskupia" w wielu miejscach w Polsce odbywały się pikiety przeciwko wykorzystywaniu seksualnemu małoletnich przez osoby duchowne. - Społeczeństwo co raz bardziej widzi, że ofiary są wtórnie traumatyzowane, a Kościół broni siebie, a nie staje po stronie ofiar - powiedział Marek Lisiński z Fundacji "Nie lękajcie się"
 • Historia pana Dariusza poruszyła inne ofiary księży pedofilów. Wyroku jednak wciąż nie ma

  Historia pana Dariusza poruszyła ... 03:08

  Od roku przed sądem w Strzelcach Opolskich toczy się proces w sprawie molestowania 13-letniego wówczas Dariusza Kołodzieja przez księdza Mariusza K. 21-letni dziś Dariusz niedawno opowiedział o tym publicznie w budynku Sejmu. Te szczere wyznania Dariusza Kołodzieja wymagały odwagi. Przyniosły też wiele dobrego. Inne ofiary księży pedofilów i pedofilów poczuły, że mogą otrzymać wsparcie. Jednak wyroku wciąż nie ma, bo do sądu nie wpłynęła opinia biegłych, którzy oskarżonego Mariusza K. mieli badać. Sąd prosił o nią pół roku temu.
 • Biskup Andrzej Czaja przeprasza ofiarę księdza pedofila

  Biskup Andrzej Czaja przeprasza o... 01:46

  22.03 | Z całego serca przepraszam pana za to, czego dopuścił się wobec pana ksiądz Mariusz. Przepraszam za wielką krzywdę - napisał biskup opolski Andrzej Czaja do Dariusza Kołodzieja, który w 2012 roku padł ofiarą Mariusza K. - wikarego z parafii w Jemielnicy, wydalonego ze stanu kapłańskiego za pedofilię.
 • O. Żak: nie można mówić, że Jan Paweł II tuszował przypadki pedofilii wśród księży

  O. Żak: nie można mówić, że Jan P... 00:43

  20.03 | Nie można powiedzieć w sposób odpowiedzialny, że Jan Paweł II przymykał oczy albo tuszował (przypadki molestowania małoletnich – red.) - powiedział ojciec Adam Żak podczas konferencji KEP.
 • "Kiedy przeprosisz mnie?". Wstrząsające wystąpienie ofiary księdza pedofila

  "Kiedy przeprosisz mnie?". Wstrzą... 03:47

  Nazywajmy rzeczy po imieniu. To nie schorzenie duszy, to pedofilia - mówi pan Dariusz, który w wieku 13 lat padł ofiarą księdza pedofila. Jego mama wspomina, że w kurii musiała przysięgać na krzyż, że nikomu nic nie powie. Teraz jej syn powiedział głośno, w budynku Sejmu, co przeżył i co czuje.
 • "Biskupi nadal biją się, ale w cudze piersi"

  "Biskupi nadal biją się, ale w cu... 02:26

  16.03 | Miała być biała księga, a jest 11 stron jakiejś notatki, która dodatkowo zawiera wycinkowe dane - powiedziała Sylwia Spurek z partii Wiosna o raporcie na temat pedofilii w Kościele, przedstawionym przez Konferencję Episkopatu Polski
 • Ochojska: nie podoba mi się, w jaki sposób sprawa pedofilii jest zamiatana pod dywan

  Ochojska: nie podoba mi się, w ja... 02:19

  15.03 | - Bardzo boli mnie postawa Kościoła wobec tego problemu, to jest jedna z krzywd, jakie Kościół wyrządził ludziom. Bez rozliczenia tego, bez uzyskania wybaczenia, Kościół zamknie się w enklawie i będzie z niego uciekało wielu wartościowych ludzi. Ja wierzę w Boga, ale absolutnie nie podoba mi się to, w jaki sposób sprawa pedofilii była i niestety nadal jest zamiatana pod dywan - mówiła.
 • "Kościołowi trzeba dać chwilę czasu"

  "Kościołowi trzeba dać chwilę czasu" 00:32

  15.03 | Od 1 stycznia 1990 roku do 30 czerwca 2018 roku zgłoszenia wykorzystywania seksualnego małoletnich dotyczyły 382 duchownych - poinformowała w czwartek Konferencja Episkopatu Polski. Z przedstawionych danych wynika, że łącznie - we wszystkich, również niepotwierdzonych przypadkach - było 625 ofiar wykorzystywania seksualnego małoletnich przez duchownych.
 • "Raport stworzony w swoim własnym imieniu"

  "Raport stworzony w swoim własnym... 00:33

  15.03 | Od 1 stycznia 1990 roku do 30 czerwca 2018 roku zgłoszenia wykorzystywania seksualnego małoletnich dotyczyły 382 duchownych - poinformowała w czwartek Konferencja Episkopatu Polski. Z przedstawionych danych wynika, że łącznie - we wszystkich, również niepotwierdzonych przypadkach - było 625 ofiar wykorzystywania seksualnego małoletnich przez duchownych.
 • "Miejmy nadzieję, że rozpalone ognisko wypali to zło"

  "Miejmy nadzieję, że rozpalone og... 00:30

  15.03 | Od 1 stycznia 1990 roku do 30 czerwca 2018 roku zgłoszenia wykorzystywania seksualnego małoletnich dotyczyły 382 duchownych - poinformowała w czwartek Konferencja Episkopatu Polski. Z przedstawionych danych wynika, że łącznie - we wszystkich, również niepotwierdzonych przypadkach - było 625 ofiar wykorzystywania seksualnego małoletnich przez duchownych.
 • "To jest problem całego świata"

  "To jest problem całego świata" 00:26

  15.03| - Nie jest to problem samego Kościoła, to jest problem całego świata, bo jeżeli w Europie dotyczy on 18 milionów wykorzystywanych dzieci, to znaczy że te wszystkie osiemnaście milionów jest w Kościele, tylko to jest problem dotyczący całych warstw społeczeństwa. To jest problem społeczny - mówił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki.
rozwiń

Taśmy Kaczyńskiego

 • Ciąg dalszy sprawy Srebrnej. "Prokurator będzie podejmował decyzje racjonalne"

  Ciąg dalszy sprawy Srebrnej. "Pro... 03:17

  Jest nagranie, są też zeznania, a w nich pieniądze, koperta i prezes PiS. Austriacki biznesmen opowiada śledczym o wszystkim ze szczegółami. Dlaczego tylko on? - Prokurator będzie podejmował decyzje racjonalne, procesowe, a nie takie, które cynicznie chcieliby przeforsować politycy czy adwokaci w osobie pana Giertycha - tłumaczy Zbigniew Ziobro.
 • Brak decyzji prokuratury po zawiadomieniu Birgfellnera. "To zaczyna pachnieć skandalem"

  Brak decyzji prokuratury po zawia... 01:22

  21.03 | Prokuratura musi być wewnętrznie przekonana o potrzebie wszczęcia śledztwa i to jest jej prawo, ale w tej chwili są już przekraczane terminy kodeksowe - powiedział w "Faktach po Faktach" były prezydent Bronisław Komorowski. Skomentował brak decyzji prokuratury o wszczęciu lub niewszczęciu śledztwa po zawiadomieniu biznesmena Geralda Birgfellnera o możliwości popełnienia przestępstwa przez Jarosława Kaczyńskiego.
 • Ziobro: prokurator podejmie decyzje racjonalne, a nie forsowane przez polityków czy adwokatów

  Ziobro: prokurator podejmie decyz... 00:32

  21.03 | Prokurator będzie podejmował decyzje racjonalne, procesowe, a nie takie, które cynicznie chcieliby przeforsować, nie wiem czy to politycy, czy adwokaci – powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, odpowiadając na pytanie o tempo działań prokuratury ws. zawiadomienia złożonego przez austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera.
 • Ziobro: pełnomocnicy Birgfellnera wielokrotnie opóźniali przebieg czynności

  Ziobro: pełnomocnicy Birgfellnera... 01:14

  21.03 | Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro powiedział w czwartek, że w sprawie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa oszustwa złożonego przez Geralda Birgfellnera, sami pełnomocnicy austriackiego biznesmena "wielokrotnie opóźniali przebieg czynności, które podjęła prokuratura". - Skoro sami opóźniają te czynności, to czemuś to służy, po coś to robią. To są działania racjonalnych ludzi, którzy mają jakiś racjonalny z ich punktu widzenia cel - ocenił minister sprawiedliwości.
 • Jan Maria Jackowski komentuje zeznania Birgfellnera

  Jan Maria Jackowski komentuje zez... 00:53

  21.03| Jan Maria Jackowski komentuje zeznania Birgfellnera
 • Jakub Stefaniak komentuje zeznania Geralda Birgfellnera

  Jakub Stefaniak komentuje zeznani... 00:51

  21.03| Jakub Stefaniak komentuje zeznania Geralda Birgfellnera.
 • Szczegóły zeznań austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera

  Szczegóły zeznań austriackiego bi... 00:22

  21.03|"Nie chcę się tutaj pomylić, przekazałem kopertę, pan Kaczyński z kopertą wszedł do swojego pokoju, gdzie pan Sawicz już siedział" - tak według czwartkowej "Gazety Wyborczej" zeznał Gerald Birgfellner w prokuraturze. Austriacki biznesmen pytany był między innymi o przekazanie koperty z pieniędzmi księdzu Rafałowi Sawiczowi zasiadającemu w radzie Instytutu imienia Lecha Kaczyńskiego, właściciela spółki Srebrna.
 • Szef CBA dla "Faktów" TVN: moja praca dla Srebrnej to nic nadzwyczajnego

  Szef CBA dla "Faktów" TVN: moja p... 04:19

  Prawie 20 milionów euro dochodu rocznie miały dawać wieże, które w Warszawie chciała wybudować spółka Srebrna. Biznesplan był policzony. Na rozliczenie nagranych negocjacji w sprawie Srebrnej wciąż liczy opozycja. Pytanie, czy się nie przeliczy, bo CBA i ABW powodu do zajęcia się sprawą wciąż nie widzą.
 • "Traktowano nas jak przestępców"

  "Traktowano nas jak przestępców" 00:25

  13.03 | Gerald Birgfellner po przesłuchaniu w krótkim oświadczeniu powiedział dziennikarzom, że "składając zawiadomienie liczył, że będzie się ono toczyło w myśl haseł prawa i sprawiedliwości".
 • Roman Giertych: wola ochrony Jarosława Kaczyńskiego ze strony prokurator

  Roman Giertych: wola ochrony Jaro... 01:42

  13.03| Mecenas Roman Giertych relacjonował, że prokurator zadawane są te same pytania. - Mamy do czynienia z wielokrotnym pytaniem świadka o to samo - stwierdził. Jego zdaniem "mamy do czynienia z totalną kompromitacją". - Aż mi wstyd za to, co dzisiaj robi prokuratura - dodał. Giertych stwierdził także, że prokurator prowadząc przesłuchanie "mogłaby ukrywać swoją wolę ochrony Jarosława Kaczyńskiego w bardziej subtelny sposób".
 • Mecenas Jacek Dubois komentuje przebieg przesłuchania

  Mecenas Jacek Dubois komentuje pr... 01:37

  13.03| Mecenas Jacek Dubois opisywał przebieg przesłuchania w sposób obrazowy. - Wyobraźcie sobie państwo sytuację - jesteście w jakimś miejscu, gdzie gra winyl - zwracał się do dziennikarzy. - Ten winyl się zacina (…) i teraz nasz pobyt tutaj w czterdziestej którejś godzinie polega na tym, że pani prokurator się zacięła.Porównywał, że środowa wizyta w prokuraturze to wizyta w KOK-u - komitecie Obrony Kaczyńskiego.
 • Giertych: ambasador Austrii bardzo uważnie śledzi tę sytuację, mieliśmy bardzo miłą rozmowę

  Giertych: ambasador Austrii bardz... 01:24

  13.03 | - Mieliśmy bardzo miłą rozmowę. Oczywiście możliwości ambasady są dosyć ograniczane, natomiast myślę, że jest wspólne oczekiwanie, że to śledztwo będzie prowadzone po prostu normalnie - powiedział.
rozwiń

Brexit faktem

 • Brexit elektryzuje Londyn. Gigantyczny sprzeciw wobec rozwodu z Unią

  Brexit elektryzuje Londyn. Gigant... 01:58

  Setki tysięcy demonstrantów na ulicach Londynu domagają się drugiego referendum w sprawie brexitu. Miliony podpisują się pod petycją w tej sprawie. Przeciwnicy i zwolennicy rozwodu z Unią Europejską zgadzają się co do jednego - mają już dość chaosu.
 • Druga największa manifestacja w Londynie w XXI wieku

  Druga największa manifestacja w L... 02:18

  23.03 | W sobotę ulicami Londynu przechodzi wielki marsz przeciwko wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Jego organizatorzy i lokalne media informują nawet o milionie protestujących. Demonstracja to wynik przedłużającego się chaosu związanego z brexitem. Wśród manifestujących znaleźli się: pierwsza minister Szkocji Nicola Sturgeon i burmistrz stolicy Sadiq Khan.
 • Demonstracje przeciwników brexitu w Londynie

  Demonstracje przeciwników brexitu... 01:40

  23.03 | Dziesiątki tysięcy ludzi w sobotę wyruszyło ulicami Londynu w marszu przeciwko wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Demonstracje są wynikiem przedłużającego się chaosu związanego z brexitem.
 • Brexit oddalony w czasie. Tusk: chciałbym, żeby Brytyjczycy zostali

  Brexit oddalony w czasie. Tusk: c... 03:23

  Donald Tusk stwierdził, że bardzo by chciał, by Brytyjczycy przystąpili do wyborów europejskich i rozważyli wycofanie się z brexitu. Ale to na razie pobożne życzenie. Rozwód przesuwa się na kwiecień, albo maj. Choć po tym szczycie wszystkie opcje są na stole. Unia rozdaje karty, brytyjska premier stoi w drzwiach.
 • Dwie możliwe daty brexitu

  Dwie możliwe daty brexitu 01:54

  22.03 | Brexit - odroczony. Unijni liderzy ustalili nowy kalendarz wychodzenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Brexit został odłożony conajmniej do 12 kwietnia. Premier Theresa May wraca do parlamentu, by po raz trzeci prosić o poparcie umowy rozwodowej.
 • Tusk: 12 kwietnia to kluczowa data

  Tusk: 12 kwietnia to kluczowa data 00:40

  22.03 | Rada Europejska przyjęła w konkluzjach czwartkowego szczytu, że nowym terminem domyślnego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej będzie 12 kwietnia. Jeśli jednak Izba Gmin poprze przed końcem marca proponowane porozumienie - pomimo odmowy w dwóch poprzednich głosowaniach - to data opuszczenia Wspólnoty zostałaby zmieniona na 22 maja.
 • Premier: uniknęliśmy postawienia Wielkiej Brytanii pod ścianą

  Premier: uniknęliśmy postawienia ... 00:45

  22.03| Premier Mateusz Morawiecki mówi o "uniknięciu postawienia Wielkiej Brytanii pod ścianą".
 • Tusk: data graniczna brexitu pozostaje odsunięta w czasie

  Tusk: data graniczna brexitu pozo... 00:44

  22.03 | Rada Europejska przyjęła w konkluzjach czwartkowego szczytu, że nowym terminem domyślnego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej będzie 12 kwietnia. Jeśli jednak Izba Gmin poprze przed końcem marca proponowane porozumienie - pomimo odmowy w dwóch poprzednich głosowaniach - to data opuszczenia Wspólnoty zostałaby zmieniona na 22 maja.
 • Morawiecki: uniknęliśmy pewnego postawienia Wielkiej Brytanii pod ścianą

  Morawiecki: uniknęliśmy pewnego p... 00:36

  22.03 | Dwa scenariusze przedłużenia brexitu - to efekt szczytu przywódców Unii Europejskiej. Rada Europejska, przy akceptacji brytyjskiej premier Theresy May, zaproponowała, że jeśli Izba Gmin zaakceptuje porozumienie rozwodowe w przyszłym tygodniu, przedłużenie nastąpi do 22 maja. Jeśli nie zaakceptuje to do 12 kwietnia. Propozycje komentował premier Mateusz Morawiecki
 • May: zrobię wszystko, byśmy dokonali brexitu z umową

  May: zrobię wszystko, byśmy dokon... 00:47

  22.03 | Dwa nowe scenariusze dla Brexitu. Przywódcy 27 krajów UE uzgodnili wczoraj wieczorem, że jeśli Izba Gmin zaakceptuje porozumienie rozwodowe w przyszłym tygodniu, przedłużenie nastąpi do 22 maja. Jeśli nie zaakceptuje to 12 kwietnia.
 • May: przedłużenie terminu brexitu daje posłom wybór

  May: przedłużenie terminu brexitu... 00:51

  22.03 | Dwa nowe scenariusze dla Brexitu. Przywódcy 27 krajów UE uzgodnili wczoraj wieczorem, że jeśli Izba Gmin zaakceptuje porozumienie rozwodowe w przyszłym tygodniu, przedłużenie nastąpi do 22 maja. Jeśli nie zaakceptuje to 12 kwietnia.
 • May na szczycie UE w sprawie brexitu

  May na szczycie UE w sprawie brex... 01:20

  22.03 | Dwa nowe scenariusze dla Brexitu. Przywódcy 27 krajów UE uzgodnili wczoraj wieczorem, że jeśli Izba Gmin zaakceptuje porozumienie rozwodowe w przyszłym tygodniu, przedłużenie nastąpi do 22 maja. Jeśli nie zaakceptuje to 12 kwietnia.
rozwiń

Wenezuelczycy przeciw Maduro

 • W Wenezueli pogłębia się kryzys

  W Wenezueli pogłębia się kryzys 01:25

  21.03 | W Wenezueli od blisko dwóch miesięcy trwa stan faktycznej dwuwładzy. Na fali masowych wystąpień przeciwko Maduro Guaido ogłosił się 23 stycznia tymczasowym prezydentem kraju i uznał prezydenturę rywala za nielegalną.
 • Guaido wzywa do marszu na Caracas

  Guaido wzywa do marszu na Caracas 01:00

  17.03 | Juan Guaido, lider opozycji Wenezueli, który ogłosił się tymczasowym prezydentem, wezwał w sobotę swoich zwolenników do "Operacji wolność" i marszu na pałac prezydencki w Caracas, by obalić władze prezydenta Nicolasa Maduro.
 • USA wycofują dyplomatów z ambasady w Wenezueli i nakładają kolejne sankcje wizowe i finansowe

  USA wycofują dyplomatów z ambasad... 00:43

  14.03 | Departament Stanu USA poinformował w czwartek, że od poniedziałku cofnął 340 wiz obywatelom Wenezueli, w tym 107 byłym dyplomatom i członkom ich rodzin. Wysoki rangą przedstawiciel administracji powiedział, że USA rozważają dalsze sankcje finansowe.
 • Niemcy wycofują część personelu dyplomatycznego z Wenezueli

  Niemcy wycofują część personelu d... 00:52

  13.03 | Niemcy postanowiły zredukować swój personel dyplomatyczny w Caracas. Poinformował o tym w środę rzecznik niemieckiego MSZ, wskazując na coraz trudniejsze warunki życia w Wenezueli i groźbę dalszego pogorszenia się sytuacji w dziedzinie bezpieczeństwa.
 • Wenezuela bez prądu. Narastający chaos w kraju

  Wenezuela bez prądu. Narastający ... 01:11

  11.03 | Wenezuelski parlament, w którym większość ma opozycja, uchwalił w poniedziałek dekret o wprowadzeniu stanu wyjątkowego na terenie całego kraju, zaproponowany przez przewodniczącego Zgromadzenia Narodowego i tymczasowego prezydenta Wenezueli Juana Guaido.
 • W Wenezueli wciąż nie opanowano awarii systemu energetycznego

  W Wenezueli wciąż nie opanowano a... 01:01

  11.03 | Wenezuela pogrążona w ciemnościach, to efekt utrzymującej się od czwartku awarii systemu energetycznego. Dostępu do prądu nie mają szkoły, urzędy, a nawet szpitale, które nie mogą przeprowadzać dializ u pacjentów z niewydolnością nerek.
 • W Caracas starcia protestujących z siłami bezpieczeństwa

  W Caracas starcia protestujących ... 01:01

  09.03.| Przed zaplanowanymi na sobotę manifestacjami przeciwników i zwolenników prezydenta Nicolasa Maduro w stolicy Wenezueli, Caracas, doszło do starć części protestujących z policją. Ulice są pilnie strzeżone przez siły bezpieczeństwa.
 • Juan Guaido uczestniczył w sesji Zgromadzenia Narodowego

  Juan Guaido uczestniczył w sesji ... 00:45

  6.03 | Decyzja uzurpatorskiego reżymu, który nie ma uprawnień, by uznawać kogokolwiek za osobę niepożądaną w Wenezueli, o wydaleniu ambasadora Niemiec jest całkowicie bezprawna - ocenił w środę Juan Guaido uznawany przez społeczność międzynarodową za pełniącego obowiązki prezydenta.
 • Guaido wrócił do Wenezueli. Po wylądowaniu przemawiał do zwolenników

  Guaido wrócił do Wenezueli. Po wy... 00:49

  04.03 | Juan Guaido, lider opozycji i przewodniczący parlamentu, który mianował się tymczasowym prezydentem Wenezueli, przyleciał w poniedziałek z Ekwadoru do kraju, mimo zakazu podróży wydanego przez reżim w Caracas.
 • Juan Guaido wrócił do Wenezueli

  Juan Guaido wrócił do Wenezueli 00:37

  4.03 | Juan Guaido, lider opozycji i przewodniczący parlamentu, który mianował się tymczasowym prezydentem Wenezueli, przyleciał w poniedziałek z Ekwadoru do kraju, mimo zakazu podróży wydanego przez reżim w Caracas. Na lotnisku witali go jego zwolennicy.
 • Protest z udziałem Juana Guaido

  Protest z udziałem Juana Guaido 00:44

  20.02 | Wenezuelskie służby bezpieczeństwa zabiły wielu ludzi i aresztowały setki osób, protestujących przeciwko dyktaturze oficjalnie urzędującego prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro - poinformowała w środę organizacja Amnesty International.
 • Polska uznaje Juana Guaido za tymczasowego prezydenta Wenezueli

  Polska uznaje Juana Guaido za tym... 01:42

  4.02 | Polska jest kolejnym krajem, który uznaje Juana Guaido za tymczasowego prezydenta Wenezueli - ogłosił w poniedziałek w Brukseli minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Decyzję taką podjęło już kilkanaście państw członkowskich Unii Europejskiej.
rozwiń

Obraz świata

 • "Było bardzo duże zagrożenie, że Viking Sky pójdzie na dno"

  "Było bardzo duże zagrożenie, że ... 03:13

  24.03 | Helikoptery ratunkowe do niedzielnego poranka ewakuowały 397 osób z pokładu wycieczkowca Viking Sky, który uległ awarii przy zachodnim wybrzeżu Norwegii. 17 trafiło do szpitala - poinformował przedstawiciel policji Borge Amdam. Statek uruchomione ma już trzy z czterech silników, jednak wciąż wymaga wspomagania.
 • Dzieisątki tysięcy osób na protestach "żółtych kamizelek"

  Dzieisątki tysięcy osób na protes... 01:03

  23.03 | Około 40,5 tysięcy osób uczestniczyło w sobotę w demonstracjach, zorganizowanych po raz 19. z rzędu przez ruch "żółtych kamizelek", w tym w Paryżu około pięciu tysięcy - poinformowało MSW Francji. W stolicy protest przebiegł w przeważającej części bez incydentów.
 • Nie żyje Rafi Eitan (wideo archiwalne)

  Nie żyje Rafi Eitan (wideo archiw... 00:22

  23.03 | Zmarł Rafi Eitan, były izraelski minister w rządzie premiera Ehuda Olmerta oraz oficer izraelskich służb - Mossadu i Szin Bet. Dowodził m.in. operacją pojmania nazistowskiego zbrodniarza, Adolfa Eichmanna oraz likwidacji terrorystów palestyńskich z ugrupowania Czarny Wrzesień. Słynny szpieg miał 92 lata.
 • Atak na budynki rządowe w Mogadiszu

  Atak na budynki rządowe w Mogadiszu 00:44

  23.03 | Za zamach wzięło odpowiedzialność ekstremistyczne ugrupowanie Al-Szabab, które podało, że ich bojownicy znajdują się w budynku. Ta powiązana z Al-Kaidą grupa, utworzona w 2011 roku, walczy o narzucenie w Somalii szariatu, surowej wersji islamu.
 • Ratownicy wyciągnęli spod gruzów trzy osoby

  Ratownicy wyciągnęli spod gruzów ... 00:44

  23.03 | W wyniku zawalanie się 5-piętrowego budynku w południowej prowincji Indii Karnataka zginęło co najmniej 17 osób, a wiele może znajdować się pod gruzami. Służbom udało się jednak uratować blisko 60 ludzi.
 • Ksiądz zaatakowany podczas mszy w Montrealu

  Ksiądz zaatakowany podczas mszy w... 00:57

  23.03 | 26-letni napastnik, notowany już wcześniej przez policję zaatakował 77-letniego księdza podczas mszy w oratorium św Józefa w Montrealu. Materiał "Wstajesz i weekend" TVN24
 • Napastnik ranił księdza podczas mszy transmitowanej w telewizji

  Napastnik ranił księdza podczas m... 00:51

  22.03 | 77-letni kanadyjski ksiądz katolicki Claude Grou został w piątek zaatakowany ostrym narzędziem podczas odprawiania mszy w największym kanadyjskim kościele, katolickim oratorium św. Józefa w Montrealu - poinformowała miejscowa policja.
 • Prom był przeciążony, utonęło ponad 90 osób. Moment katastrofy widoczny na nagraniu

  Prom był przeciążony, utonęło pon... 00:52

  22.03 | Na rzece Tygrys w Iraku zatonął prom. Zginęły co najmniej 94 osoby. Większość ofiar to kobiety i dzieci. Premier kraju zarządził natychmiastowe wszęcie śledztwa ale już teraz wiadomo, że przyczyną katastrofy było przeciążenie promu i wysoki poziom wody. Jak powiedział jeden z urzędników irackich służb bezpieczeństwa - Zatonął, ponieważ na pokładzie było zbyt wielu pasażerów, ponad stu. Jak podał Iracki resort spraw wewnętrznych 55 osób zostało uratowanych.
 • Ambasada Korei Północnej w Madrycie

  Ambasada Korei Północnej w Madrycie 01:05

  22.03 | Hiszpańskie władze potwierdziły, że trwa śledztwo w sprawie domniemanego ataku na ambasadę Korei Północnej w Madrycie - poinformowała amerykańska telewizja CNN. W ataku na teren placówki miała wtargnąć grupa zamaskowanych napastników, którzy skrępowali jej personel i ukradli część dokumentów.
 • Bitwa youtuberów w Berlinie. Nagranie

  Bitwa youtuberów w Berlinie. Nagr... 01:12

  22.03 | W czwartek wieczorem na Alexanderplatz w Berlinie doszło do wielkiej bijatyki między zwolennikami dwóch zwaśnionych youtuberów. Brało w niej udział około 50 osób. W ruch poszły pięści, kopniaki i gaz pieprzowy. Policja zatrzymała dziewięć osób.
 • Zderzenie autobusów w Ghanie

  Zderzenie autobusów w Ghanie 00:36

  22.03 | Co najmniej 60 osób poniosło śmierć w piątek w czołowym zderzeniu dwóch autobusów komunikacji publicznej w środkowej Ghanie - poinformowała lokalna policja. Według mediów jest też wielu rannych.
 • Xi Jinping w Rzymie

  Xi Jinping w Rzymie 00:51

  22.03 | Prezydent Chin Xi Jinping, składający wizytę w Rzymie, powiedział w piątek, że współpraca jego kraju z Włochami zacieśniana jest w duchu "szacunku i zaufania". Nie ma żadnego konfliktu interesów - mówił Xi po spotkaniu z włoskim prezydentem Sergio Mattarellą.
rozwiń

Wideo dnia

 • Dwa lata po wypadku policja pokazuje jak runęła "piramida z ludzi"

  Dwa lata po wypadku policja pokaz... 01:13

  22.03 | Nagranie wypadku cyrkowców z grupy Nika Wallendy zostało upublicznione dwa lata po zdarzeniu, w którym poważnie rannych zostało pięcioro z ośmiorga linoskoczków biorących udział w próbie przed pokazem. Policja z Florydy przekazała dziennikarzom amatorski film dokumentujący to zdarzenie z 2017 roku.
 • Tusk: miejsca w piekle jest bardzo dużo

  Tusk: miejsca w piekle jest bardz... 00:30

  22.03 | Szef Rady Europejskiej Donald Tusk mówił w lutym o "specjalnym miejscu w piekle" dla osób promujących brexit "bez choćby szkicu planu tego, jak go bezpiecznie przeprowadzić". W czwartek pytany na konferencji, czy to "specjalne miejsce" powinno zostać poszerzone, aby pomieścić brytyjskich parlamentarzystów niepopierających umowy, odparł: - Według papieża, piekło jest jeszcze puste. A więc miejsca jest tam bardzo dużo.
 • Latające obiekty nad Los Angeles. Kalifornijska policja: To nie inwazja obcych

  Latające obiekty nad Los Angeles.... 00:30

  21.03 | Latające obiekty pojawiły się nad Los Angeles i przeleciały między wieżowcami. Policja uspokaja mieszkańców miasta i wydaje komunikat. Kometa nie uderzyła w Los Angeles. To również nie inwazja obcych - poinformowała w mediach społecznościowych kalifornijska policja. Jak się okazało nad miastem przelecieli kaskaderzy w specjalnych kombinezonach do szybowania. Do nóg mieli przypięte urządzenia przypominające buty odrzutowe dzięki czemu pozostawiali za sobą łune. Wszystko na potrzeby nowego filmu. To w końcu Hollywood - dodała w komunikacie policja.
 • Niedźwiedź Mansur. Mieszka na lotnisku w Rosji, jego opiekun to jeden z pilotów

  Niedźwiedź Mansur. Mieszka na lot... 00:32

  21.03 | Lubi pomarańcze, owoce granatu, jabłka i oczywiście miód. To niedźwiedź Mansur. Mieszka na lotnisku w Rosji i uwielbia bawić się z jednym z pilotów, który wychowywał go od czasu gdy Mansur był małym misiem, znalezionym na pasie startowym. Teraz to potężne zwierze. Ktoś porzucił go na lotnisku jak miał około dwóch miesięcy i był mniejszy od kota. - Przez pierwszy rok nie rozumiał co to jest sen zimowy, był śpiący, ale nie wiedział co się dzieje. Siedzieliśmy z nim w jego klatce. Głaskałem go, a on ssał mój palec. - powiedział Andriej Iwanow pilot i opiekun niedźwiedzia.
 • Zamknięto wyspę-więzienie na Islas Marias

  Zamknięto wyspę-więzienie na Isla... 00:56

  21.03 | Meksyk zamknął swoje niesławne więzienie na archipelagu Islas Marias - we czwartek poinformowała agencja Reutera. Była to jedna z ostatnich na świecie wysp-kolonii karnych, położona na Pacyfiku około 110 kilometrów od wybrzeży kontynentu.
 • Coś wybuchło w śmieciarce. Ranny kierowca

  Coś wybuchło w śmieciarce. Ranny ... 00:54

  21.03 | Kalifornia i tajemnicza eksplozja w śmieciarce wywożącej odpady z jednego z osiedli San Jose. Ranny został kierowca pojazdu. Policja nie ustaliła jeszcze, co było przyczyną wybuchu.
 • Taneczny występ tuż przed policyjnym zatrzymaniem

  Taneczny występ tuż przed policyj... 00:43

  21.03 | Nietypowe nagranie z akcji miejskiej policji w Los Angeles. Pościg za białym autem i podejrzany, który po zatrzymaniu zaczął tańczyć przed policjantami. Oklasków nie było. Tylko szczęk kajdanek, trzask drzwi radiowozu. I transport do aresztu w blasku policyjnych świateł.
 • Zakradła się do samochodu i nie chciała wyjść. Zobacz negocjacje z koalą

  Zakradła się do samochodu i nie c... 00:44

  20.03 | Nieproszony i pozornie uroczy intruz wkradł się do samochodu pewnego Australijczyka. Mowa o koali, która okazała się wyjątkowo uparta. Za nic nie chciała wyjść z klimatyzowanego pojazdu. Koala weszła do niego po tym, jak mężczyzna zostawił otwarte drzwi dla swojego psa.
 • "Złapałeś moje dzieci?". Akcja ratunkowa z płonącego budynku w Iowa

  "Złapałeś moje dzieci?". Akcja ra... 00:46

  20.03 | W mieście Des Moines w stanie Iowa miała miejsce dramatyczna akcja ratunkowa. Matka z trójką dzieci utknęła w płonącym budynku. Całą akcję filmowała kamera, którą miał przy sobie jeden z policjantów. W środku nocy w jednym z budynków w mieście Des Moines wybuchł pożar. W środku znajdowała się matka z trójką dzieci. Policjanci uczestniczący w akcji ratunkowej łapali dzieci, które kobieta wyrzucała z okna, z drugiego piętra. - Złapię je! Rzucaj! - krzyczał jeden z policjantów. Całą rodzinę udało się uratować. 
 • 45 jadowitych grzechotników znalezionych pod domem w Teksasie

  45 jadowitych grzechotników znale... 00:40

  20.03 | W mieście Albany przestrzeń pod jednym z domów zamieszkiwało 45 jadowitych grzechotników. Prawdopodobnie chowały się tam przed zimą. Odkryła to ekipa łowców gadów wraz z właścicielem domu. Ten chcąc poprawić przewody po awarii telewizji kablowej natknął się na kilka węży. Wezwał więc specjalistów od gadów. A ci wyciągnęli stamtąd aż 45 grzechotników. Zszokowanego właściciela domu uspokajali, że nie jest tak źle. Trzy lata temu pod innym budynkiem w Teksasie znaleźli aż 88 jadowitych węży.
 • Cliff daving i niezwykłe widoki prosto z RPA

  Cliff daving i niezwykłe widoki ... 00:31

  20.03 | Niesamowite widoki i sportowy kunszt najlepszych na świecie w swoim fachu. W kanionie rzeki Blyde w Republice Południowej Afryki rozegrano zawody cliff davingu.
 • Za rekordową kwotę 1 mln 252 tys. euro sprzedano gołębia wyścigowego

  Za rekordową kwotę 1 mln 252 tys.... 00:31

  17.03 | Za rekordową kwotę 1 mln 252 tys. euro sprzedano gołębia wyścigowego o imieniu Armando podczas niedzielnej aukcji w belgijskiej Flandrii. Nabywcą jest obywatel Chin. Media wskazują, że to wydarzenie jest dowodem na światową reputację gołębi pocztowych z Zachodniej Flandrii.
rozwiń

Reportaże TVN24

 • Kuba wciąż niechętnie otwiera się na świat. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Kuba wciąż niechętnie otwiera się... 45:59

  2.01. | Wiele się zmienia w relacjach Kuby ze światem, ale w samym kraju zmian wciąż niewiele. Wciąż kultywuje się rewolucję 1 stycznia i jej przywódcę - Fidela Castro. Władze mówią o otwarciu na świat, ale też podkreślają wyższość socjalizmu nad demokracją i rynkiem. Materiał "Faktów" TVN.
 • Femen. Naga prawda

  Femen. Naga prawda 46:49

  31.12 | Nagość to dla członkiń Femenu jednocześnie symbol bezbronności i waleczności. A waleczne są bardzo, coraz bardziej są też znane i zwykle – rozebrane do naga. Nasz reporter za najbardziej znanymi feministkami świata zjechał kawał świata. (Dla dorosłych).
 • FEMEN. Naga prawda

  FEMEN. Naga prawda 22:58

  30.12 | Pierwsza część reportażu Wojciecha Bojanowskiego o feministycznym ruchu FEMEN.
 • Próby walki z uczuciami nic nie dały

  Próby walki z uczuciami nic nie dały 00:49

  23.10 | - Może trochę bałem się reakcji. Przełożonych poinformowałem dopiero, kiedy podjąłem ostateczną decyzję. Kościół ma oczywiście swoje mechanizmy. Można iść do biskupa, rozmawiać, szukać wsparcia, ale ja uporałem się z tym sam - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • "Chciałem być fair". Decyzja o zrzuceniu sutanny

  "Chciałem być fair". Decyzja o zr... 00:55

  23.10 | - Nie zrzuciłem sutanny od razu. Chciałem spróbować być księdzem na sto procent, ale z upływem czasu było mi coraz trudniej. Coś się we mnie kłóciło, a nie chciałem żyć podwójnym życiem. Decyzję podjąłem dopiero po czterech latach. Musiałem do tego dojrzeć. Nie jest łatwo zostawić swoje dotychczasowe życie - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • Były ksiądz mówi o miłości do innego mężczyzny

  Były ksiądz mówi o miłości do inn... 00:31

  23.10 | Wcześniej podobali mi się mężczyźni, ale pierwsza prawdziwa miłość przyszła dopiero, kiedy byłem już księdzem. Nie sądziłem, że można tak mocno się zaangażować. W pewnym momencie wchodzisz w uczucie tak bardzo, że nie potrafisz już zrobić kroku do tyłu. Zastanawiasz się, jak to możliwe, analizujesz swoje zachowanie, ale jest za późno.
 • "Miłość do mężczyzny przyszła, kiedy byłem już księdzem"

  "Miłość do mężczyzny przyszła, ki... 01:06

  23.10 | Moje uczucie było silne, ale historia trwała bardzo krótko i zakończyła się boleśnie. Mówiąc krótko, zostałem zaszantażowany – mówi były ksiądz Jan Oko w szczerej rozmowie z Katarzyną Zdanowicz.
 • Pierwsze kroki uchodźców w Europie. Cały reportaż z wyspy Lesbos

  Pierwsze kroki uchodźców w Europi... 27:12

  17.10 | Imigranci w łódkach wciąż płyną – najczęściej w stronę Grecji . Tylko w sobotę w drodze do Europy zginęło ich dwunastu. Wyspa Lesbos jest dla nich jak brama do raju i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. Straż graniczna jest bezradna, grecka policja głucha i ślepa, a przemytniczy biznes mocny jak nigdy dotąd.
 • „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie chcemy, żeby ktoś to zepsuł”

  „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie ... 11:43

  27.03 | Pensje rosną, a ludzie są szczęśliwi - takie opinie można usłyszeć od Rosjan. Reporter TVN24 Wojciech Bojanowski postanowił sprawdzić, czy rzeczywistość jest równie różowa jak deklaracje.
 • Opowieść o trudnej drodze, jaką przechodzą chorzy na raka. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Opowieść o trudnej drodze, jaką p... 10:50

  Diagnoza, która brzmi jak wyrok i nadzieja, że nie będzie to wyrok śmiertelny. Dwóch pacjentów i ich dwie drogi, przez życie zagrożone rakiem. Każdy ich krok na początku tej drogi obserwował Wojciech Bojanowski.
 • Jak to się robi za granicą? Reportaż o systemie leczenia raka w Wielkiej Brytanii

  Jak to się robi za granicą? Repor... 10:23

  Jak robi się to, że czy chory na raka pacjent ma zagwarantowaną szybką fachową pomoc i darmowe leki? A także opiekująca się nim pielęgniarkę do której zawsze może zadzwonić. W Wielkiej Brytanii, gdzie systemowe reformy zaczęły się już 15 lat temu, był Marek Osiecimski.
 • Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wojciechem Bojanowskim

  Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wo... 30:15

  21.02 | Bohaterka Majdanu Tetiana Czornowoł w ostatnim roku była wszędzie tam, gdzie rozgrywały się najważniejsze wydarzenia. Brutalnie pobita dziennikarka zdecydowała się walczyć na pierwszej linii frontu. Jak powiedziała, "nie wie, dlaczego jest żywa". W rok po tragicznych wydarzeniach w Kijowie Wojciech Bojanowski pokazał w reportażu, jak wyglądał ten czas z perspektywy niezależnej dziennikarki.
rozwiń

Kontakt 24

rozwiń

Meteo

 • Prognoza pogody na sobotę

  Prognoza pogody na sobotę 01:36

  22.03 | W sobotę termometry pokażą maksymalnie 20 stopni Celsjusza.
 • Warunki drogowe w sobotę

  Warunki drogowe w sobotę 00:20

  22.03 | Pogoda utrudni podróżowanie po północnych regionach Polski.
 • Warunki biometeo w sobotę

  Warunki biometeo w sobotę 01:04

  22.03 | Warunki biometeo na północy kraju będą niekorzystne, a na południu korzystne.
 • Światowy Dzień Wody 2019. Zdatnej do picia jest jak na lekarstwo

  Światowy Dzień Wody 2019. Zdatnej... 02:52

  Trzy czwarte naszej planety to woda, ale tej do picia mamy jak na lekarstwo. Więc najwyższy czas z głową odkręcać kurek. Jest taki dzień, w którym warto się o tym czegoś dowiedzieć i warto o tym pamiętać. Żeby żyć.
 • Poważna sytuacja na południu Polski. Wiatr siał spustoszenie

  Poważna sytuacja na południu Pols... 03:23

  Krajobraz po wichurach to gdzieniegdzie jak krajobraz po wojnie. Rozwalone domy i powalone drzewa. "To był jeden podmuch, a syn mówi: mamo, nie mamy dachu" - tak na przykład było w Małopolsce. W Opolskiem także strażacy byli w niebezpieczeństwie. Po tym jak runęło na nich drzewo, ze strażackiego wozu niewiele zostało.
 • Był już śnieg, będzie lód. Na drogach będzie ślisko

  Był już śnieg, będzie lód. Na dro... 02:35

  Na drogach śnieg, a pod śniegiem lód. W wielu miejscach leży mokry i ciężki śnieg, który łamie gałęzie drzew i zrywa linie energetyczne. Przed nami kilka dni pogodowej ruletki.
 • Domy bez prądu, wyciągi bez narciarzy. Halny szaleje

  Domy bez prądu, wyciągi bez narci... 02:30

  Bezwzględny zakaz wychodzenia w wysokie góry. Halny szaleje. Gwałtownie wzrosła temperatura i wzrosło też zagrożenie lawinowe. Śniegu ubywa, a to nie koniec pogodowych niespodzianek.
 • Radość dla turystów, zmartwienie dla mieszkańców. Zima daje się we znaki

  Radość dla turystów, zmartwienie ... 02:42

  Zima jak z obrazka i życie jak z koszmaru. Przez trzymetrowe zaspy droga do domu jest jak droga przez mękę. Na Śląsku śnieg to problem dla władz, podczas ferii to frajda, a na Śnieżce to niebezpieczeństwo. Kiedy turyści idą po szlaku ze sprzętem plażowym w rękach, ratownikom ręce opadają.
 • "Nakaz, by za 650 zł mordować wysokoprośne lochy. To jest jakiś absurd"

  "Nakaz, by za 650 zł mordować wys... 04:18

  Dziki pod ostrzałem – walka z afrykańskim pomorem świń przechodzi do drastycznego etapu. Innego rozwiązania rząd nie widzi, a ekolodzy i naukowcy przestrzegają. Wybicie niemal wszystkich dzików to ogromne konsekwencje dla ekosystemu.
 • Ślisko, śnieg i gołoledź. Meteorolog TVN: w nocy nawet -14 stopni Celsjusza

  Ślisko, śnieg i gołoledź. Meteoro... 03:08

  Dwa oblicza zimy. Pięknie w górach i niebezpiecznie na nizinach. Tylko we wtorek w 86 wypadkach samochodowych zginęło 7 osób, a 92 zostały ranne. Rada dla kierowców zawsze aktualna przy takich warunkach - więcej rozwagi, mniej brawury. Meteorolog TVN Wojciech Raczyński mówi, ze w nocy ze środy na czwartek możemy się spodziewać spadków temperatury do -13, -14 stopni Celsjusza.
 • Fatalne warunki nie odstraszają. Turyści chodzą w góry i brną w kłopoty

  Fatalne warunki nie odstraszają. ... 02:49

  Masy śniegu i ostry mróz. Chwilami wiatr i marznący deszcz. Góry i turyści, którzy mimo ekstremalnych warunków brną po kłopoty. Wśród nich znany bokser i jego pies. Od dziś również znany.
 • W kalendarzu jesień, za oknem wiosna. "Temperatura będzie stopniowo rosła"

  W kalendarzu jesień, za oknem wio... 02:43

  Jedni mówią, że to wiosna jesienią, a inni, że wróciło lato. Po wielkim ochłodzeniu i nocnych przymrozkach znowu zrobiło się ciepło i słonecznie. Pogoda świetna na weekend. Jak długo może z nami zostać?
rozwiń

Eurosport.pl

 • Nilsson wygrała ostatni bieg w sezonie, Oestberg z Kryształową Kulą

  Nilsson wygrała ostatni bieg w se... 01:12

  Ostatni bieg w sezonie 2018/2019 wygrała Szwedka Stina Nilsson. Na podium znalazły się również dwie Norweżki. Druga była Therese Johaug, a trzecia Ingvild Flugstad Oestberg, która zdobyła Kryształową Kulę.
 • Oeberg wygrała bieg ze startu wspólnego w Oslo

  Oeberg wygrała bieg ze startu wsp... 01:42

  Włoszka Dorothea Wierer zdobyła Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej biathlonowego Pucharu Świata. W ostatnich zawodach sezonu w Oslo-Holmenkollen zajęła 12. miejsce. Wygrała Szwedka Hanna Oeberg, a Monika Hojnisz była 26.
 • Hojnisz 26. w biegu ze startu wspólnego w Oslo

  Hojnisz 26. w biegu ze startu wsp... 00:43

  W biegu ze startu wspólnego, który zakończył rywalizację w sezonie 2018/2019 w biathlonowym Pucharze Świata, Monika Hojnisz zajęła 26. miejsce. Wygrała Szwedka Hanna Oeberg.
 • Małysz: Dolezal będzie rozliczany z pracy podobnie jak Horngacher

  Małysz: Dolezal będzie rozliczany... 01:48

  - Michal Dolezal odbył rozmowę z prezesem Polskiego Związku Narciarskiego, ale jeszcze nie ma decyzji, jak długo będzie pracował z kadrą. Na pewno będzie rozliczany na podstawie tych samych zasad co Horngacher - powiedział Adam Małysz.
 • Małysz: Dolezal to zrównoważona osobowość

  Małysz: Dolezal to zrównoważona o... 01:12

  - Przed podjęciem decyzji rozmawialiśmy ze sztabem i zawodnikami i wiemy, że podjęliśmy dobrą decyzję. Michal Dolezal na pewno potrafi postawić na swoim - powiedział Adam Małysz.
 • Małysz: cieszymy się z tego, że Michal Dolezal pozostanie z nami

  Małysz: cieszymy się z tego, że M... 01:28

  - Wiedzieliśmy wcześniej, że Michal Dolezal dostał ofertę, aby podążyć za Stefanem Horngacherem. On jednak powiedział, że zostaje w Polsce, bo tutaj czuje się bardzo dobrze. Tu może się rozwijać - powiedział Adam Małysz.
 • Małysz: Ronny Hornschuh był najpoważniejszym kandydatem

  Małysz: Ronny Hornschuh był najpo... 01:28

  - Nie ukrywamy, że prowadziliśmy rozmowy z kilkoma trenerami. Najpoważniejszym kandydatem był Ronny Hornschuh, ale on wolał zostać z reprezentacją Szwajcarii - powiedział Adam Małysz.
 • Ryoyu Kobayashi z Kryształową Kulą, Kamil Stoch 3.

  Ryoyu Kobayashi z Kryształową Kul... 02:04

  Triumfator Pucharu Świata Ryoyu Kobayashi odebrał w Planicy Kryształową Kulę. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej wywalczył Kamil Stoch, drugi był Stefan Kraft.
 • Podsumowanie sezonu 2018/2019 w skokach narciarskich

  Podsumowanie sezonu 2018/2019 w s... 02:33

  Dominacja Ryoyu Kobayashiego, złoty medal mistrzostw świata Dawida Kubackiego i piękny triumf Polski w konkursie drużynowym w Planicy oraz w klasyfikacji Pucharu Narodów. Zobacz najlepsze momenty sezonu 2018/2019 w skokach narciarskich.
 • Jakub Wolny po niedzielnym konkursie w Planicy

  Jakub Wolny po niedzielnym konkur... 01:21

  Zobacz, co powiedział Jakub Wolny po niedzielnym konkursie w Planicy, który zakończył rywalizację w Pucharze Świata w sezonie 2018/2019.
 • Kubacki: nie ma czasu na dłuższe urlopy

  Kubacki: nie ma czasu na dłuższe ... 01:52

  - To był dla mnie bardzo fajny sezon. Nie wszystko się udało, ale było wiele dobrych momentów. Teraz już zaczyna się praca, żeby za rok wypaść jeszcze lepiej. Nie ma czasu na urlopy - powiedział Dawid Kubacki, który sezon 2018/2019 zakończył na 5. miejscu w Pucharze Świata.
 • Kamil Stoch po niedzielnym konkursie w Planicy

  Kamil Stoch po niedzielnym konkur... 01:23

  Zobacz, co powiedział Kamil Stoch po ostatnim konkursie w sezonie 2018/2019. Polak zakończył sezon na 3. miejscu w Pucharze Świata.
rozwiń

Wideo 360

 • Donald Trump w Warszawie. Zobacz wideo 360 stopni

  Donald Trump w Warszawie. Zobacz ... 06:08

  12.07 | Wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Warszawie była jednym z najważniejszych wydarzeń politycznych w Polsce w 2017 roku. Zobacz relację reportera TVN24 Wojciecha Bojanowskiego, który użył kamery 360 stopni.
 • "Opowiem wam o jednym z was"

  "Opowiem wam o jednym z was" 01:33

  28.07 | Papież Franciszek pojawił się w środę po godz. 21. w oknie papieskim Domu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3. Powitały go tłumy wiernych z całego świata. Swoje przemówienie papież zaczął po polsku. Zobacz wideo 360 stopni.
 • Tysiące pielgrzymów w drodze na Krakowskie Błonia. Zobacz na wideo 360 stopni

  Tysiące pielgrzymów w drodze na K... 01:47

  28.07 | W czwartek po południu na błonia zmierza rozśpiewany tłum, z flagami swoich państw. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
 • Pielgrzymi z Francji dają popis swoich możliwości wokalnych

  Pielgrzymi z Francji dają popis s... 01:27

  29.06 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowskie tramwaje są wyjątkowo zatłoczone

  Krakowskie tramwaje są wyjątkowo ... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • W Krakowie można usłyszeć muzykę z różnych zakątków świata

  W Krakowie można usłyszeć muzykę ... 01:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowski rynek z perspektywy pomnika Mickiewicza

  Krakowski rynek z perspektywy pom... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni

  Justyna Pochanke w studio TVN24. ... 03:26

  Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni
 • Pielgrzymi wypoczywają na Plantach

  Pielgrzymi wypoczywają na Plantach 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • "Poczuj się jak pilot F-16". Wideo 360 stopni z okazji Szczytu NATO

  "Poczuj się jak pilot F-16". Wide... 04:21

  26.07 | Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych opublikowało film nagrany w technologii 360 stopni, dzięki któremu można poczuć się jak pilot myśliwca F-16.
 • Przejazd papamobile i tłumy wiernych. Zobacz wideo 360 stopni

  Przejazd papamobile i tłumy wiern... 01:01

  28.07 | Zobacz nagranie jednego z przejazdów papieża Franciszka wykonane w technologii wideo 360 stopni.
 • "Dobry wieczór" po polsku i wybuch radości. Zobacz na wideo 360 stopni

  "Dobry wieczór" po polsku i wybuc... 00:41

  28.07 | W środę wieczorem papież Franciszek przemawiał do pielgrzymów ze słynnego okna na ul. Franciszkańskiej 3. Zaczął od przywitania po polsku. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
rozwiń

TOTERAZ

 • Populacja Japonii zmalała o 400 tysięcy osób w jednym roku

  Populacja Japonii zmalała o 400 t... 00:39

  08.06 | Populacja Japonii maleje w oczach. Tylko w zeszłym roku zmniejszyła się o 400 tysięcy osób. Według raportu japońskiego Ministerstwa Zdrowia, w 2017 roku urodziło się jedynie 946 tys. dzieci, najmniej od 1899 roku. Jednocześnie, w tym samym roku zmarło ponad 1,3 miliona Japończyków. Jeśli nic się nie zmieni, do 2050 roku populacja kraju Kwitnącej Wiśnie może zmniejszyć się o nawet 27 milionów.
 • Tańczące sowy powracają

  Tańczące sowy powracają 00:53

  Powrót rodziny tańczących sów - są głodne i nadal wyglądają naprawdę groźnie. Koniecznie włączcie dźwięk!
 • Super Bowl w Polsce

  Super Bowl w Polsce 00:28

  Amerykańscy żołnierze stacjonujący w Żaganiu oglądali Super Bowl. Wśród czołgów dopingowali swoje ulubione drużyny
 • Wielki wybuch wulkanu ognia

  Wielki wybuch wulkanu ognia 00:39

  Wulkan Colima w Meksyku to jeden z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. Eksplodował 3 lutego i już dzień później na You Tube zamieszczono film dokumentujący ten wybuch. Nagranie robi wrażenie!
 • Wężowy domek

  Wężowy domek 00:51

  W Teksasie, w Stanach Zjednoczonych, pewien mężczyzna zauważył węża wychodzącego z toalety. Po wezwaniu specjalistów od gadów okazało się, że w całym domu jest około 24 grzechotników teksańskich. Są to jedne z najniebezpieczniejszych węży w całych Stanach
 • Przygoda życia

  Przygoda życia 01:00

  Po przeszczepie wyruszył w podróż życia, a po powrocie... wyszedł z domu w poszukiwaniu kolejnej przygody. Choroba nie zatrzymała pana Tomasza, lecz zmotywowała do dalszej drogi. Cierpiący na stwardnienie rozsiane mężczyzna odwiedził już Gambię, Norwegię, Grecję, Austrię, Litwę i Łotwę. Ale to nie koniec. W ręku ma bilet na koniec świata.
 • Zatopiony nie trafiony

  Zatopiony nie trafiony 01:00

  Z daleka wyglądają jak pomarszczone skorupy, które ktoś porzucił w morzu. Jak podaje portal tvn24.pl, w pobliżu Portu Wojennego w Helu wciąż można wypatrzeć wraki kadłubów ORP Wicher II i ORP Grom II. Przez lata służyły polskiej Marynarce Wojennej, potem je zatopiono. Miały chronić wybrzeże niczym falochron. Nic z tego nie wyszło. Teraz rdzewieją.
 • Pub

  Pub 00:30

  W centrum handlowym w pewnym mieście w Anglii, odkryto zapomniany pub. 22 lata temu zamurowano do niego wejście. Teraz możemy zobaczyć efekty ekspolarcji. Na zdjęciach możemy zobaczyć między innymi stare butelki czy paczkę fistaszków.
 • Mechaniczna meduza

  Mechaniczna meduza 00:39

  Naukowcy z Instytutu Technologicznego w Massachusetts stworzyli robota meduzę. Jest zdolna do chwytania ryb. Przez użycie hydrożelu - robot pod wodną jest prawie niewidzialny.
 • Drift w lesie

  Drift w lesie 00:37

  W internecie pojawiło się nagranie strażaków jadących przez las. Nie była to jednak zwykła przejażdżka. Mało brakowało a wóz strażacki przewróciłby się na bok.
 • Psie szczęście

  Psie szczęście 00:42

  Pewien Husky z Rosji uwielbia zjeżdżać z górki. Szczeniak wchodzi do swojego dmuchanego koła a potem pozwala się zepchnąć na dół. Mógłby tak zjeżdżać całymi dniami!
 • Spiderman przed sądem

  Spiderman przed sądem 00:40

  Przed sądem stanął złodziej obrazów znany jako Spiderman. Ukradł obrazy warte prawie milion euro. Jego łupem padły dzieła między innymi Picassa czy Modiglianiego. Gdzie teraz znajdują się obrazy? To tej pory nie wiadomo
rozwiń

News in English

rozwiń