"Fakty" z 22 maja

 • Powodzie i podtopienia na południu Polski. Woda jeszcze wzbierze, bo wciąż pada

  Powodzie i podtopienia na południ... 03:30

  To, co najgorsze, zaczęło się we wtorek po godzinie 18. Deszcz ciągle padał, rzeki występowały z brzegów, woda zalewała drogi i domy - w Świętokrzyskiem, w Małopolsce i na Podkarpaciu. W środę wieczorem sytuacja może się powtórzyć - ale na szerszą skalę. Na terenach województw małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego wciąż obowiązują ostrzeżenia hydrologiczne 3 stopnia - to znaczy, że są spodziewane kolejne powodzie. Padać ma do piątku włącznie.
 • "Nie uczyniliśmy wszystkiego, aby zapobiec krzywdom". List biskupów

  "Nie uczyniliśmy wszystkiego, aby... 03:41

  "Przyznajemy, że jako pasterze Kościoła nie uczyniliśmy wszystkiego, aby zapobiec krzywdom" - napisali duchowni po obradach Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski. To pierwsze spotkanie najważniejszych biskupów po wybuchu skandalu pedofilskiego. W czerwcu do Polski ma przylecieć Charles Scicluna, arcybiskup z Malty, który doprowadził do dymisji episkopatu w Chile.
 • Ksiądz z Tylawy wciąż odprawia msze i prowadzi audycje

  Ksiądz z Tylawy wciąż odprawia ms... 04:22

  Nigdy nie został wykluczony ze stanu kapłańskiego, odprawia msze, prowadzi audycje w Radiu Maryja i zasiada w kapitule zasłużonych duchownych. To ksiądz Michał M. z Tylawy - kilkanaście lat temu jego sprawa była jedną z pierwszych, głośnych afer pedofilskich w Kościele. Ksiądz Michał M. molestował w przeszłości sześć dziewczynek w parafii Tylawa na Podkarpaciu, za co został skazany.
 • Kampania europejska na finiszu. Ile było w niej Europy?

  Kampania europejska na finiszu. I... 03:21

  Wybory są europejskie, ale Europy w kampanii wyborczej było jakby mało. PiS postawiło na kwestie światopoglądowe i sprawy socjalne. Wiosna Roberta Biedronia zresztą też - tylko, że światopogląd to jednak mają trochę inny niż Jarosław Kaczyński.
 • To on sprzedał premierowi działkę. Tajemniczy awans księdza Żarskiego

  To on sprzedał premierowi działkę... 03:23

  Generalski awans po latach księdza Sławomira Żarskiego. To on sprzedał Mateuszowi Morawieckiemu 15-hektarową działkę we Wrocławiu, dziś wartą miliony. Mimo, że ksiądz Żarski od 8 lat był na emeryturze, w 2018 roku dostał awans.
 • Walka z pedofilią i kontrowersyjne zmiany w kodeksie. "Albo to jest błąd, albo celowe przeoczenie"

  Walka z pedofilią i kontrowersyjn... 03:15

  Eksperci przecierają oczy ze zdumienia, a polityczni oponenci krytykują nowe zapisy w Kodeksie karnym autorstwa PiS. Według prawników zamiast zaostrzenia kar za pedofilię mamy ich liberalizację. Minister sprawiedliwości do błędu się nie przyznaje, ale zapis zmienić może Senat.
 • Operacja "Lodołamacz". Grupa przemycająca narkotyki rozbita, 22 osoby zatrzymane

  Operacja "Lodołamacz". Grupa prze... 00:45

  Operację "Lodołamacz" przeprowadzili wspólnie Europol oraz policjanci z Polski, Litwy, Estonii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Zatrzymano 22 osoby. Była to międzynarodowa grupa przestępcza, która mogła przemycić z Kolumbii do Europy co najmniej 2 tony narkotyków.
 • Dziewczynka z Kolumbii nosi swoje serce w torebce

  Dziewczynka z Kolumbii nosi swoje... 02:27

  Wygrała z rakiem, ale ceną za długą i wyniszczającą walkę była choroba serca. Przeszczep nie był możliwy i jedynym ratunkiem pozostało sztuczne serce. 10-letnia Mariana nosi je w niepozornej, dziecięcej torebce. Serce ma działać nawet 30 lat.
 • Prognoza pogody na czwartek 23 maja

  Prognoza pogody na czwartek 23 maja 02:46

  W czwartek pochmurno i okresami opady deszczu do 5-10 mm, natomiast w południowej części Śląska, w Małopolsce, na Kielecczyźnie, Podkarpaciu i Lubelszczyźnie opady deszczu okresami intensywne do 20-50 mm, w górach do 70 mm, miejscami burze. Tylko na krańcach zachodnich Polski pogodnie i bez opadów. Temperatura maksymalna od 12 stopni Celsjusza na Górnym Śląsku i 17 stopni Celsjusza w centrum kraju do 23 stopni Celsjusza na Podlasiu. Wiatr północny i północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzach silny do 90 km/h.

Wybory do europarlamentu 2019

 • Kaczyński: w ostatecznym rozrachunku zawsze rozstrzygają wartości

  Kaczyński: w ostatecznym rozrachu... 00:47

  23.05| - W ostatecznym rozrachunku zawsze rozstrzygają wartości, tego trzeba w Europie bronić, bo to jest zagrożone - stwierdził prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania wyborczego w Rykach (województwo lubelskie). - Wybory do Parlamentu Europejskiego są równie ważne jak te do parlamentu polskiego - przekonywał.
 • Ruszyły wybory do Parlamentu Europejskiego. Głosują Brytyjczycy i Holendrzy

  Ruszyły wybory do Parlamentu Euro... 00:31

  23.05 | Brytyjczycy i obywatele UE mieszkający na stałe w Wielkiej Brytanii głosują w czwartek w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Ma to miejsce niespełna trzy lata po referendum w sprawie brexitu. W czwartek głosowanie odbywa się także w Holandii, gdzie antyunijne i populistyczne Forum Demokratyczne (FvD) może uzyskać 15 proc. - tyle samo, co rządząca Partia Ludowa na rzecz Wolności i Demokracji (VVD).
 • Wybory do Parlamentu Europejskiego ruszyły w Wielkiej Brytanii i w Holandii

  Wybory do Parlamentu Europejskieg... 01:25

  23.05.| Brytyjczycy i obywatele Unii Europejskiej mieszkający na stałe w Wielkiej Brytanii głosują w czwartek w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Do wyborów dochodzi niespełna trzy lata po referendum, w którym zdecydowano o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. W czwartek głosowanie odbywa się także w Holandii, gdzie antyunijne i populistyczne Forum Demokratyczne (FvD) może uzyskać 15 proc., tyle samo co rządząca Partia Ludowa na rzecz Wolności i Demokracji (VVD).
 • Manfred Weber podczas wizyty w Zagrzebiu

  Manfred Weber podczas wizyty w Za... 01:08

  22.05 | Kandydat europejskiej chadecji na nowego przewodniczącego Komisji Europejskiej Manfred Weber odwiedzi w czwartek Warszawę, gdzie spotka się z prezydentem stolicy Rafałem Trzaskowskim i wesprze w kampanii wyborczej kandydatów Koalicji Europejskiej, między innymi Andrzeja Halickiego z Platformy Obywatelskiej.
 • Co czeka Fidesz i Viktora Orbana po wyborach do PE?

  Co czeka Fidesz i Viktora Orbana ... 03:43

  22.05 | Z poparciem sięgającym 50 procent Fidesz pewnie zmierza po kolejne wyborcze zwycięstwo. Jedyną niewiadomą pozostaje, z kim i w ramach której frakcji partia premiera Viktora Orbana zwiążę się w nowym Parlamencie Europejskim. Materiał Jakuba Loski, TVN24 BiS.
 • Biedroń: w wyborach do europarlamentu decydować się będą losy naszego kraju

  Biedroń: w wyborach do europarlam... 01:37

  22.05 | Stoimy u progu ważnych wyborów, decydować się będą losy naszego kraju, czy pójdziemy w kierunku zachodnim i dalszego rozwoju cywilizacyjnego naszego kraju, czy wschodnim - mówił w środę lider Wiosny Robert Biedroń podczas konferencji prasowej na kilka dni przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.
 • "Wiosna razem z Timmermansem jest gwarancją, że Europa będzie praworządna"

  "Wiosna razem z Timmermansem jest... 01:41

  22.05 | Stoimy w miejscu symbolicznym, w miejscu, w którym znajduje się jedna z najważniejszych instytucji demokracji w Polsce, Sąd Najwyższy. Instytucja, która, jak państwo wiecie, niestety przez ostatnie cztery lata jest notorycznie demolowana - podkreślił lider Wiosny Robert Biedroń na wspólnej konferencji z wiceszefem Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem. - Dlatego symbol walki o praworządność, Frans Timmermans stojący w tym miejscu, to także symbol, że Wiosna razem z Fransem Timmermansem jest gwarancją, że Europa będzie praworządna - oświadczył.
 • Trzaskowski: wybory do europarlamentu zadecydują, jaka będzie Polska

  Trzaskowski: wybory do europarlam... 01:19

  22.05 | Tylko Koalicja Europejska ma szansę wygrać z PiS w sposób przekonywujący, a to jest nam potrzebne do tego, żeby odzyskać władzę i żeby w Polsce znowu rządziła praworządność i wartości - mówił w środę prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (PO) apelując o udział w wyborach.
 • Lubnauer: dziewczyny, kobiety idźcie na wybory

  Lubnauer: dziewczyny, kobiety idź... 01:24

  22.05 | Kobiety, idźcie na wybory; głosujemy w taki sposób, że możemy powstrzymać PiS - podkreśliła w środę szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. - Pamiętajmy, że ten rząd w pierwszej kolejności uderzył w kobiety - dodała.
 • Nowacka: mamy szansę na uporządkowanie Polski po PiS-ie

  Nowacka: mamy szansę na uporządko... 01:22

  22.05 | Lepsza Polska ma szansę zacząć się 26 maja, mamy szansę na uporządkowanie Polski po PiS-ie, musimy dać nadzieję, przyzwoitą i uczciwą Polskę, gdzie każdy jest szanowny i może czuć się bezpiecznie, niezależnie gdzie mieszka i w co wierzy - mówiła w środę Barbara Nowacka (Inicjatywa Polska).
 • Czarzasty: w Koalicji Europejskiej jesteśmy gwarantami spraw socjalnych

  Czarzasty: w Koalicji Europejskie... 00:57

  22.05 | W Koalicji Europejskiej jesteśmy gwarantami wszystkich spraw socjalnych, państwa świeckiego, mówienia prawdy o historii, tego, żeby ludzie, którzy byli aktywni zawodowo do 1989 roku mieli zwrócony honor - mówił w środę lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty.
 • Schetyna: wybory do Parlamentu Europejskiego będą decydować o przyszłości Polski

  Schetyna: wybory do Parlamentu Eu... 01:25

  22.05 | Wybory do Parlamentu Europejskiego zdecydują o przyszłości Polski. Jest wielka szansa na to, żeby po kilku latach pokazać czerwoną kartkę PiS-owi, pisowskiej polityce - agresywnej, wrogiej, skrzywionego uśmiechu, niszczenia praworządności i rozdzielności oświadczeń majątkowych - uważa lider PO Grzegorz Schetyna.
rozwiń

Marsz Polska w Europie

 • Kwaśniewski: Polska nie ma żadnego powodu, żeby tracić przyjaciół w Europie

  Kwaśniewski: Polska nie ma żadneg... 00:47

  18.05 | Dziś jest okazja, żeby podziękować wszystkim przyjaciołom z Europy, którzy pomagali nam stać się członkami Unii Europejskiej. Polska nie ma żadnego powodu, żebyśmy tych przyjaciół tracili - mówił podczas marszu "Polska w Europie" były prezydent RP, Aleksander Kwaśniewski. Dodał, że powinni oni dalej wierzyć w Polskę, bo "my z europejskiej drogi nie zejdziemy".
 • "Chcemy, żeby w Polsce było tak jak na Zachodzie"

  "Chcemy, żeby w Polsce było tak j... 02:24

  18.05 | W sobotę ulicami Warszawy przeszedł Marsz Koalicji Europejskiej. Jego uczestnicy skandowali hasła prounijne i skierowane przeciw obecnemu rządowi. Uczestnicy demonstracji przyszli ze sztandarami Unii Europejskiej i Polski. Były również tęczowe flagi będące symbolem osób LGBT oraz flagi z logo KOD.
 • Komorowski na marszu "Polska w Europie"

  Komorowski na marszu "Polska w Eu... 02:11

  18.05 | W sobotę ulicami Warszawy przeszedł Marsz Koalicji Europejskiej. Jego uczestnicy skandowali hasła prounijne i skierowane przeciw obecnemu rządowi. Uczestnicy demonstracji przyszli ze sztandarami Unii Europejskiej i Polski. Były również tęczowe flagi będące symbolem osób LGBT oraz flagi z logo KOD.
 • KOD na marszu "Polska w Europie"

  KOD na marszu "Polska w Europie" 00:51

  18.05 | W sobotę ulicami Warszawy przeszedł Marsz Koalicji Europejskiej. Jego uczestnicy skandowali hasła prounijne i skierowane przeciw obecnemu rządowi. Uczestnicy demonstracji przyszli ze sztandarami Unii Europejskiej i Polski. Były również tęczowe flagi będące symbolem osób LGBT oraz flagi z logo KOD.
 • "Nie możemy się bać, bo świat nie jest zły"

  "Nie możemy się bać, bo świat nie... 04:14

  18.05.| - Ostatnie dni kampanii, ostatnie tygodnie, to było ciągłe straszenie nas. Straszenie nas uchodźcami, straszenie nas gejami i lesbijkami, straszenie nas Unią Europejską, straszenie nas feministkami, straszenie nas ateistami, straszenie nas jednych drugimi - mówił Marek Kossakowski, jeden z liderów partii Zieloni. Ocenił, że rządzący "swoją władzę budują na strachu i chcą, żebyśmy ze strachu głosowali".
 • Kosiniak-Kamysz: musimy wygrać wybory europejskie, żeby przywrócić normalność

  Kosiniak-Kamysz: musimy wygrać wy... 01:43

  18.05.| Dziś racją stanu Polski jest obecność w Unii Europejskiej; musimy wygrać wybory europejskie, żeby zmienić władze i przywrócić normalność - powiedział w sobotę lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podczas marszu "Polska w Europie" w Warszawie.
 • Tusk: odrzućcie zwątpienie i strach

  Tusk: odrzućcie zwątpienie i strach 01:10

  18.05.| Są wśród nas ludzie, którzy wprowadzali Polskę do Unii Europejskiej, oni są naturalną, autentyczną gwarancją naszej silnej obecności w Unii Europejskiej - mówił szef Rady Europejskiej Donald Tusk w wystąpieniu na zakończenie sobotniego marszu Koalicji Europejskiej w Warszawie.
 • "Jeden się nazywa prezes, drugi ajatollah, ale różnica jest relatywnie nieduża"

  "Jeden się nazywa prezes, drugi a... 02:42

  18.05.| - Słyszałem, że padły słowa o szariacie. Szariat to mniej więcej, w praktyce, państwo wyznaniowe. Autor tych słów - a znam go długo i dobrze - jak mówi, że przed czymś chce bronić, to z reguły o tym marzy" - powiedział Tusk. Dodał, że "to nie jest problem wydumany". - W Europie widzę bardzo wielu kandydatów na takich lokalnych wodzów. Na świecie różnie ich nazywają - jeden się nazywa prezes, drugi ajatollah, ale różnica jest relatywnie nieduża - mówił Tusk.
 • "Europa to zjednoczenie w różnorodności"

  "Europa to zjednoczenie w różnoro... 02:03

  18.05.| Tusk mówił w Warszawie, że w wielu krajach w Europie jest sporo osób, którzy "kwestionują" Unię Europejską. "W bardzo wielu miejscach słyszę lokalnych wodzów dla których idea - a znamy ją dobrze z historii - "jeden naród, jedno państwo, jedna religia, jeden wódz", że to jest ta ich melodia i oni też uczestniczą w wyborach europejskich" - powiedział. - Europa to różnorodność, Europa to zjednoczenie w różnorodności. Europa jest trochę jak Koalicja Europejska" - oświadczył Tusk.
 • Tusk: czy warto głosować na tych, którzy tak długo będą Europejczykami, jak będzie im nakazywał interes wyborczy

  Tusk: czy warto głosować na tych,... 01:59

  18.05.| - Czy na pewno warto podjąć ryzyko głosowania na tych, którzy dzisiaj prezentują się jako Europejczycy z nadzwyczajnym entuzjazmem, ale ten entuzjazm ma raptem dwa tygodnie?" - pytał Tusk. - I ja dobrze wiem, że będą tak długo Europejczykami, jak będzie im nakazywał interes wyborczy - dodał.
 • "Stawka większa niż zwykle"

  "Stawka większa niż zwykle" 01:47

  18.05.| Donald Tusk, dziękując zgromadzonym na pl. Konstytucji, podkreślił, że czuje się jak w domu. - Jak zawsze, kiedy jestem z wami. A dzisiaj jestem z wami, żeby powiedzieć wszystkim Polakom, jak ważne są te wybory. To jest podwójna stawka, chciałoby się powiedzieć: stawka większa niż zwykle. To jest "wielki wybór", jak to sami nazwaliście w czasie kampanii - mówił były premier, nawiązując do hasła wyborczego Koalicji Europejskiej.

Dokument braci Sekielskich o pedofilii w polskim Kościele

 • "Jeżeli hierarcha potrzebuje przepisu karnego, to nie powinien nigdy nosić szaty kapłańskiej"

  "Jeżeli hierarcha potrzebuje prze... 01:08

  23.05 | Borys Budka podkreślił w "Rozmowie Piaseckiego", że Platforma zapowiedziała złożenie projektu dotyczącego powołania "komisji prawdy" złożonej z przedstawicieli ofiar, prokuratorów w stanie spoczynku i sędziów w stanie spoczynku. - Ma zająć się rozwiązaniem przede wszystkim problemu tego, czy była zmowa instytucji państwowych, czy była zmowa milczenia w w instytucjach kościelnych. Jakie tu były zaniechania ze strony państwa oraz czy nie doszło do popełnienia przestępstwa - wskazał.
 • Joanna Mucha: nie potrzeba ustawy do tego, żeby ujawnić cały majątek

  Joanna Mucha: nie potrzeba ustawy... 00:27

  22.05" - On stworzył model człowieka, który się uwłaszczył w czasach transformacji i teraz się okazuje, że w każdym calu spełnia dokładnie tę definicję, którą sam stworzył - mówiła o premierze Mateuszu Morawieckim w "Kropce nad i" w TVN24 Joanna Mucha z Platformy Obywatelskiej, odnosząc się do sprawy jego majątku.
 • Moskwa i Szeląg o pedofilii w Kościele i ustaleniach episkopatu

  Moskwa i Szeląg o pedofilii w Koś... 01:36

  22.05 | Dzisiejszy briefing jest jedynie znakiem tego, że polski episkopat zmienił strategię medialną - ocenił w "Faktach po Faktach" teolog i prawnik Piotr Szeląg, odnosząc się do konferencji prymasa Wojciecha Polaka, zorganizowanej po posiedzeniu Rady Stałej Episkopatu. Pisarz i watykanista Jacek Moskwa stwierdził, że "testem wiarygodności" byłyby dymisje biskupów, którzy tuszowali przypadki pedofilii wśród księży.
 • Prymas Polski o sprawie księdza Dariusza Olejniczaka

  Prymas Polski o sprawie księdza D... 01:12

  22.05| Prymas Polski Wojciech Polak odniósł się do sprawy księdza Dariusza Olejniczaka.
 • Władze polskiego Kościoła rozmawiają o pedofilii wśród duchownych

  Władze polskiego Kościoła rozmawi... 00:40

  22.05 | W środę w Warszawie obraduje Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski. Podczas obrad biskupi mają rozmawiać o dalszych działaniach Kościoła w Polsce w sprawie ochrony małoletnich przed nadużyciami seksualnymi osób duchownych.
 • "Są pewne projekty, musimy je przedyskutować"

  "Są pewne projekty, musimy je prz... 01:51

  22.0 | Mam nadzieję, że się nawracamy i idziemy do przodu - powiedział metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś przed rozpoczęciem obrad Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, które w środę rozpoczęły się w Warszawie. Są pewne projekty, musimy je przedyskutować - dodał.
 • Abp Ryś: w ostatnim czasie dostałem dwa zgłoszenia, dotyczące molestowania małoletnich

  Abp Ryś: w ostatnim czasie dostał... 01:58

  22.05 | Nikt w Kościele w Polsce nie udaje, że nie mamy problemu - powiedział w środę metropolita łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś, przed rozpoczęciem obrad Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski. Pytany, czy w ostatnich dniach otrzymał więcej zgłoszeń o ofiar, zaprzeczył. - Jestem cały czas w kontakcie z tym księdzem, który odpowiada za pierwszy kontakt i są zgłoszenia, ale żeby więcej? Nie - zapewnił. Dodał, że "w ostatnim czasie" dostał dwa zgłoszenia. Dopytywany w jakim konkretnie okresie czasu pojawiły się te zgłoszenia, odpowiedział, że "ostatnich dwóch tygodni". Abp Ryś przyznał także, że zgłoszenia te dotyczyły osób małoletnich.
 • Nycz: nie zapominajmy o tych, którzy doznali krzywdy ze strony ludzi Kościoła

  Nycz: nie zapominajmy o tych, któ... 01:06

  21.05 | Trzeba, żebyśmy dzisiaj usłyszeli, co Duch Święty mówi teraz do Kościoła w Polsce. A pewnie mówi, abyśmy nigdy nie zapomnieli o tych, którzy doznali wielkiej krzywdy ze strony ludzi Kościoła, a są dziećmi, są młodzieżą - powiedział we wtorek metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz.
 • Terlecki w smsach do posłów zakazał im komentować film Sekielskiego

  Terlecki w smsach do posłów zakaz... 00:34

  21.05 | Ryszard Terlecki dzień przed premierą filmu Tomasza Sekielskiego zakazał w smsach wysłanych do posłów PiS komentowania dokumentu i przyjmowania zaproszeń "do dyskusji nt. filmu" – ustalił tvn24.pl. Zakaz był powtórzony również w "przekazach dnia" do których dotarliśmy. Szef klubu PiS, który filmu nie widział, wyjaśnia, że chodziło o "ujednolicenie przekazu", by "nie każdy mógł mówić co mu przyjdzie do głowy".
 • Prokuratura: Przesłuchano proboszcza z Malborka. Czekamy na materiały

  Prokuratura: Przesłuchano probosz... 01:51

  21.05 | Trwają intensywne czynności procesowe. Wystąpiliśmy do prokuratury w Malborku o przesłuchanie proboszcza tamtejszej parafii. Mamy informacje, że czynności te zostały zrealizowane i materiały trafią do mokotowskiej prokuratury dzisiaj bądź jutro - powiedział TVN24 rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński. Warszawska prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie łamania zakazu opieki nad małoletnimi przez skazanego za pedofilię księdza Dariusza Olejniczaka.
 • Morawiecki: ważne jest żeby powołać działania o charakterze legislacyjnym

  Morawiecki: ważne jest żeby powoł... 01:35

  21.05 | Morawiecki: ważne jest żeby powołać działania o charakterze legislacyjnym.
 • "To co miałem do powiedzenia, to powiedziałem". Arcybiskup nie chce rozmawiać na temat skazanego księdza

  "To co miałem do powiedzenia, to ... 00:31

  Byłem na przesłuchaniu trzy godziny, był sąd, wszystko jest zaprotokołowane, zapisane, więcej już nie mam do powiedzenia - ucina sprawę były metropolita wrocławski, arcybiskup senior archidiecezji wrocławskiej Marian Gołębiewski, zapytany skazanego na siedmioletni wyrok księdza, który decyzją Watykanu nie pełni już swojej funkcji. Arcybiskup w przeszłości poręczył za księdza. Szybko jednak to poręczenie wycofał.
rozwiń

Prymas Wojciech Polak w "Faktach po Faktach"

 • "Nie widzę ręki podniesionej na Kościół"

  "Nie widzę ręki podniesionej na K... 01:02

  16.05 | Jak doszło do tego, że Kościół znalazł się w kryzysie i jak zamierza z niego wyjść? Czy księża, którzy zostali skazani za pedofilię, powinni w ogóle wracać do stanu duchownego? - między innymi na takie pytania odpowie prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak, który w czwartek jest gościem "Faktów po Faktach" w TVN24.
 • Prymas Polski: radykalne działania muszą być konkretne, nie tylko gesty

  Prymas Polski: radykalne działani... 01:31

  16.05 | Jak doszło do tego, że Kościół znalazł się w kryzysie i jak zamierza z niego wyjść? Czy księża, którzy zostali skazani za pedofilię, powinni w ogóle wracać do stanu duchownego? - między innymi na takie pytania odpowie prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak, który w czwartek jest gościem "Faktów po Faktach" w TVN24.
 • Prymas Polski o filmie "Tylko nie mów nikomu"

  Prymas Polski o filmie "Tylko nie... 01:04

  16.05 | Jak doszło do tego, że Kościół znalazł się w kryzysie i jak zamierza z niego wyjść? Czy księża, którzy zostali skazani za pedofilię, powinni w ogóle wracać do stanu duchownego? - między innymi na takie pytania odpowie prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak, który w czwartek jest gościem "Faktów po Faktach" w TVN24.
 • Abp Polak: to przede wszystkim bardzo mocna mentalność oblężonej twierdzy

  Abp Polak: to przede wszystkim ba... 01:24

  16.05 | Jak doszło do tego, że Kościół znalazł się w kryzysie i jak zamierza z niego wyjść? Czy księża, którzy zostali skazani za pedofilię, powinni w ogóle wracać do stanu duchownego? - między innymi na takie pytania odpowie prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak, który w czwartek jest gościem "Faktów po Faktach" w TVN24.
 • Jak walczyć z pedofilią w Kościele

  Jak walczyć z pedofilią w Kościele 00:39

  16.05 | Jak doszło do tego, że Kościół znalazł się w kryzysie i jak zamierza z niego wyjść? Czy księża, którzy zostali skazani za pedofilię, powinni w ogóle wracać do stanu duchownego?

Brexit faktem

 • Andrea Leadsom zrezygnowała ze stanowiska szefowej klubu Partii Konserwatywnej

  Andrea Leadsom zrezygnowała ze st... 00:41

  22.05 | Szefowa klubu parlamentarnego Partii Konserwatywnej w Izbie Gmin Andrea Leadsom złożyła w środę rezygnację ze stanowiska. - Nie wierzę dłużej w to, że nasze podejście prowadzi do zrealizowania wyniku referendum w sprawie wyjścia z Unii Europejskiej - oświadczyła.
 • Corbyn: rząd nie zmienił fundamentalnie swojego stanowiska

  Corbyn: rząd nie zmienił fundamen... 00:32

  17.05 | Załamały się negocjacje między rządzącą Partią Konserwatywną a opozycyjną Partią Pracy w sprawie znalezienia wspólnego stanowiska w kwestii wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej - poinformowały w piątek oba ugrupowania.
 • Rząd Theresy May zapowiada kolejne głosowanie nad brexitem

  Rząd Theresy May zapowiada kolejn... 00:55

  15.05 | Brytyjski rząd zapowiedział we wtorek, że do kolejnego głosowania nad wyjściem W. Brytanii z UE w formie drugiego czytania projektu ustawy o opuszczeniu Wspólnoty dojdzie w pierwszym tygodniu czerwca. Nadal nie uzyskano wymaganej większości parlamentarnej.
 • "Dobry kompromis daje dużo możliwości łagodnego wyjścia z UE"

  "Dobry kompromis daje dużo możliw... 01:59

  11.04 | Wypracowaliśmy dobry kompromis, Wielka Brytania ma dużo możliwości łagodnego wyjścia z UE - mówił w Brukseli po zakończeniu specjalnego unijnego szczytu ws. brexitu premier Mateusz Morawiecki. Wykluczył możliwośc renegocjacji umowy o wyjściu.
 • "Może uda się zapobiec brexitowi. To moje ciche prywatne marzenie"

  "Może uda się zapobiec brexitowi.... 03:07

  11.04 | - Będę robił wszystko, żeby uniknąć ostrego konfliktu podczas tego wychodzenia, a może uda się w ogóle zapobiec brexitowi - powiedział przewodniczący Rady Europejskiej, Donald Tusk po szczycie w Brukseli. - To nie jest moja rola oczywiście, ale takie moje ciche prywatne marzenie - przyznał.
 • "Unia powinna powiedzieć nam: idźcie sobie"

  "Unia powinna powiedzieć nam: idź... 02:40

  10.04 | - Unia powinna powiedzieć nam: idźcie sobie, do widzenia i nakazać nam wyjść z Unii Europejskiej już jutro - stwierdził obecny w Brukseli eurosceptycny brytyjski polityk Nigel Farage. W środę w stolicy Belgii odbywa się unijny szczyt w sprawie brexitu.
 • "Unia powinna powiedzieć nam: idźcie sobie"

  "Unia powinna powiedzieć nam: idź... 00:28

  10.04 | Unia powinna powiedzieć nam: idźcie sobie, do widzenia i nakazać nam wyjść z Unii Europejskiej już jutro - stwierdził obecny w Brukseli eurosceptyczny brytyjski polityk Nigel Farage. W środę w stolicy Belgii odbywa się unijny szczyt w sprawie brexitu.
 • Ruszyła obowiązkowa rejestracja na Wyspach.

  Ruszyła obowiązkowa rejestracja n... 01:53

  Brexit wciąż jest wielką niewiadomą, ale jego skutki już są odczuwalne. Między innymi dla unijnych imigrantów - w tym Polaków. Każdy kto chce pozostać na Wyspach i legalnie tam pracować, musi się zarejestrować. Pierwszy dzień składania wniosków przynosi pierwsze problemy.
 • Izba Gmin odrzuca porozumienie w sprawie brexitu. Reakcje Brukseli

  Izba Gmin odrzuca porozumienie w ... 02:53

  29.03 | Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk poinformował, że zwołuje unijny szczyt w związku z odrzuceniem przez brytyjską Izbę Gmin porozumienia w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Odbędzie się on 10 kwietnia.
 • Izba Gmin po raz trzeci odrzuca projekt umowy w sprawie brexitu

  Izba Gmin po raz trzeci odrzuca p... 01:50

  29.03 | W piątek brytyjska Izba Gmin po raz trzeci odrzuciła rządowy projekt porozumienia w sprawie brexitu. Deputowani głosowali nad umową wyjścia z Unii Europejskiej, oddzielając ją od deklaracji politycznej na temat przyszłych relacji ze Wspólnotą. Za opowiedziało się 286 deputowanych, przeciw było 344. Piątek był ostatnim dniem wyznaczonym przez Unię Europejską na przegłosowanie umowy i odroczenie brexitu do 22 maja. Teraz Londyn będzie mieć czas do 12 kwietnia, by zdecydować się na brexit bez umowy lub przedłużenie członkostwa w Unii i udział w wyborach europejskich.
 • Kolejne głosowania w Izbie Gmin. Relacja Marcina Worocha

  Kolejne głosowania w Izbie Gmin. ... 02:31

  29.03 | Brytyjski rząd podda w piątek pod głosowanie projekt umowy wyjścia z Unii Europejskiej, ale bez deklaracji politycznej na temat przyszłych relacji ze Wspólnotą. Przyjęcie umowy wystarczyłoby do opóźnienia brexitu do 22 maja, ale nie spełniłoby wymogów dotyczących ratyfikacji porozumienia. Do piątkowego głosowania dojdzie w dniu, który pierwotnie był terminem wyjścia z UE. Na antenie TVN24 BiS trwa wydanie specjalne poświęcone kolejnej odsłonie brexitu.
 • Odrzucono osiem wariantów brexitu. Relacja Marcina Worocha

  Odrzucono osiem wariantów brexitu... 02:29

  27.03 | Członkowie Izby Gmin w środę wieczorem głosowali nad ośmioma scenariuszami w sprawie brexitu. Po krótkiej przerwie ogłoszone zostały rezultaty, z których wynika, że żaden ze scenariuszy nie uzyskał większości głosów.
rozwiń

Obraz świata

 • "Nikt z prezydentem włącznie nie stoi ponad prawem"

  "Nikt z prezydentem włącznie nie ... 00:32

  23.05 | Sąd okręgowy w Nowym Jorku odrzucił w środę wniosek prezydenta Donalda Trumpa o zablokowanie przekazania jego dokumentów finansowych, głównie bankowych, Kongresowi USA. - Kongres ma prawo żądać tej dokumentacji - stwierdził sędzia.
 • Prezydent Ukrainy podczas spotkania z reprezentami władzy ustawodawczej

  Prezydent Ukrainy podczas spotkan... 00:52

  22.05 | Były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili skierował do nowego prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego pismo, w którym prosi o przywrócenie mu ukraińskiego obywatelstwa. Treść listu przedstawił agencji Interfax-Ukraina adwokat Saakaszwilego Rusłan Czornołucki.
 • Amerykańskie okręty wysłane na Bliski Wschód

  Amerykańskie okręty wysłane na Bl... 01:05

  22.05 | Okręty wojenne USA w regionie są pod pełną kontrolą irańskiej armii oraz Strażników Reowlucji - powiedział w środę jeden z dowódców tej formacji Ali Fadawi.
 • Deputowani Rady Najwyższej odrzucili projekt zmian w ordynacji wyborczej

  Deputowani Rady Najwyższej odrzuc... 01:07

  22.05 | Nowy prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zaapelował do obywateli o "załatwienie" w przedterminowych wyborach parlamentarnych deputowanych Rady Najwyższej, którzy w środę odrzucili projekt zmian w ordynacji wyborczej jego autorstwa.
 • Zamach na samochody rządowe w Mogadiszu

  Zamach na samochody rządowe w Mog... 00:55

  22.05 | Były minister spraw zagranicznych Somalii jest wśród pięciu ofiar śmiertelnych środowego zamachu dżihadystów na kolumnę samochodów zmierzających do siedziby parlamentu w Mogadiszu. Według miejscowej policji atak przeprowadziła islamistyczna organizacja Asz-Szabab.
 • Gaz łzawiący i ogień na ulicach Dżakarty. Zabici i ranni w zamieszkach

  Gaz łzawiący i ogień na ulicach D... 00:41

  22.05 | Nie ustają gwałtowne zamieszki na ulicach stolicy Indonezji, Dżakarty. Specjalne jednostki policji w środę użyły gazu łzawiącego przeciwko protestującym zwolennikom kandydata na prezydenta, który według oficjalnych wyników przegrał wybory. Jak informował wcześniej gubernator Anies Baswedan, w czasie dotychczasowych demonstracji sześć osób zginęło, a około 200 odniosło obrażenia.
 • Kamper bez ściany bocznej pędził ulicami powodując kilka zderzeń

  Kamper bez ściany bocznej pędził ... 00:45

  22.05 | Kobieta ukradła kamper i niemal od razu go rozbiła. Uciekając przed policją drogami kalifornijskiej San Fernando Valley, uderzając o liczne przeszkody, dokończyła dzieła zniszczenia pojazdu. Przerażone psy, które wiozła, próbowały wyskakiwać w biegu. Szalony rajd skończył się zatrzymaniem kobiety przez policję.
 • Zamieszki w Dżakarcie po ogłoszeniu oficjalnych wyników wyborów

  Zamieszki w Dżakarcie po ogłoszen... 01:01

  22.05 | Sześć osób zginęło, a około 200 odniosło obrażenia w zamieszkach w stolicy Indonezji, Dżakarcie - powiadomił w środę gubernator Anies Baswedan po tym, jak komisja wyborcza potwierdziła, że kwietniowe wybory prezydenckie wygrał dotychczasowy szef państwa Joko Widodo.
 • Zwolennicy generała Subianto starli się z siłami bezpieczeństwa

  Zwolennicy generała Subianto star... 01:40

  22.05 | Sześć osób zginęło, a około 200 odniosło obrażenia w zamieszkach w stolicy Indonezji, Dżakarcie - powiadomił w środę gubernator Anies Baswedan po tym, jak komisja wyborcza potwierdziła, że kwietniowe wybory prezydenckie wygrał dotychczasowy szef państwa Joko Widodo.
 • Czesi demonstrowali przeciw Babiszowi i Beneszovej

  Czesi demonstrowali przeciw Babis... 00:50

  21.05 | Czwarta już demonstracja przeciwko premierowi Czech Andrejowi Babiszowi i minister sprawiedliwości Marie Beneszovej zgromadziła we wtorek w Pradze 50 tys. osób - informują organizatorzy. Protestujący na placu Wacława wezwali Babisza do "otwartej debaty telewizyjnej".
 • Patrick Shanahan i Mike Pompeo spotkali się z kongresmenami i senatorami w sprawie Iranu

  Patrick Shanahan i Mike Pompeo sp... 00:40

  22.05 | Pełniący obowiązki szefa Pentagonu Patrick Shanahan oświadczył we wtorek w Kongresie, że działania USA pozwoliły odsunąć "zagrożenie atakami przeciw Amerykanom" ze strony Iranu.
 • Inauguracyjne posiedzenie nowego Kongresu Deputowanych

  Inauguracyjne posiedzenie nowego ... 02:37

  21.05 | Burzliwie rozpoczęło się inauguracyjne posiedzenie nowego Kongresu Deputowanych, w którym udział wzięli uwięzieni katalońscy separatyści, skrajnie prawicowi ustawodawcy, rekordowa liczba kobiet, a także największa od lat grupya socjalistów. Parlament ten, jak żaden inny w najnowszej historii, odzwierciedla podziały i różnorodność Hiszpanii.
rozwiń

Wideo dnia

 • Banksy pokazał swoją nową pracę

  Banksy pokazał swoją nową pracę 00:57

  23.05.| Znany na całym świecie artysta Banksy był w Wenecji podczas Biennale Sztuki, ale tamtejsi strażnicy miejscy nie pozwolili mu wystawić pracy, bo nie miał zezwolenia - informują włoskie media, publikując nagranie, jakie zamieścił.
 • Kamper bez ściany bocznej pędził ulicami powodując kilka zderzeń

  Kamper bez ściany bocznej pędził ... 00:45

  22.05 | Kobieta ukradła kamper i niemal od razu go rozbiła. Uciekając przed policją drogami kalifornijskiej San Fernando Valley, uderzając o liczne przeszkody, dokończyła dzieła zniszczenia pojazdu. Przerażone psy, które wiozła, próbowały wyskakiwać w biegu. Szalony rajd skończył się zatrzymaniem kobiety przez policję.
 • Miliarder obiecał spłacić kredyty setek studentów

  Miliarder obiecał spłacić kredyty... 01:00

  20.05 | Można powiedzieć, że tegoroczni absolwenci Morehouse College w Atlancie wygrali na loterii. W niedzielę miliarder Robert Smith niespodziewanie obiecał spłacić ich studenckie kredyty. Ich łączna wartość opiewa na kilkanaście milionów dolarów.
 • Niezamknięte okna w samochodzie i dwa niedźwiedzie w środku

  Niezamknięte okna w samochodzie i... 00:29

  21.05 | Pewien mieszkaniec Kentucky wychodząc z samochodu nie zamknął okien. Kiedy wrócił czekała go niespodzianka. W aucie siedziały dwa niedźwiedzie. - Mówiłem znajomym chcę zobaczyć niedźwiedzia z bliska, chcę go zobaczyć, kiedyś go zobaczę… No i co? Mam za swoje! - powiedział właściciel samochodu. - Gdy wyszły z auta i zniknęły w lesie natychmiast podbiegłem i zamknąłem okna. Będę już o tym pamiętał, żeby nie zostawiać na parkingu, samochodu z opuszczonymi szybami. - dodał.
 • Kolorado: dziesiątka kaczątek wydobyta ze studzienki kanalizacyjnej

  Kolorado: dziesiątka kaczątek wyd... 00:33

  21.05 | Strażacy z Littleton w Kolorado (USA) pospieszyli na pomoc kaczuszkom w tarapatach, gdy stadko piskląt wpadło do studzienki kanalizacyjnej. Jeden ze strażaków wszedł do kanału burzowego. We własnym hełmie wydobył całą dziesiątkę kaczątek na powierzchnię, gdzie czekała ich zaniepokojona mama.
 • Nigel Farage oblany koktajlem. Politycy potępiają incydent

  Nigel Farage oblany koktajlem. Po... 00:24

  21.05 | Brytyjska premier, szefowa Partii Konserwatywnej Theresa May oraz były szef rządu z ramienia opozycyjnej Partii Pracy Tony Blair potępili oblanie lidera Partii Brexitu Nigela Farage'a czekoladowym napojem przez jednego z wyborców.
 • Największe na świecie zawody papierowych samolotów

  Największe na świecie zawody papi... 00:35

  21.05 | Zawody w Salzburgu zostały rozegrane w trzech kategoriach: najdłuższy dystans lotu, najdłuższy czas lotu oraz lot akrobacyjny. Zadaniem uczestników jest złożenie samolotu ze zwykłej kartki papieru w formacie A4. Do finału dostało się 176 pilotów z 58 krajów, którzy rywalizowali w trzech kategoriach. 
"Najdłuższy czas w powietrzu", "największy pokonany dystans" i "akrobatyka". W tej ostatniej konkurencji najlepsza okazała się Kateryna Ahafonowa z Ukrainy. Na drugim miejscu uplasował się nasz rodak - Tomasz Chodyra.
 • Nietypowe zadanie w amerykańskiej Akademii Marynarki Wojennej

  Nietypowe zadanie w amerykańskiej... 01:01

  21.05 | Grupowa wspinaczka na natłuszczony obelisk to zadanie przed którym stają absolwenci pierwszego roku amerykańskiej Akademii Marynarki Wojennej w Annapolis w stanie Maryland. Cel to umieszczenie na szczycie mierzącego 6 i pół metra obelisku czapki mundurowej. Przyszłym marynarzom udało się to po godzinie, pięciu minutach i pięciu sekundach starań.
 • Batman wita odnalezionego chłopca z Kentucky

  Batman wita odnalezionego chłopca... 00:27

  20.05 | Batman witający dwuletniego chłopca, który odnalazł się po trzech dobach od zaginięcia. Taką niespodziankę małemu Kennethowi sprawiła fundacja "Hope For Healing". Psy tropiące, helikoptery z kamerami termowizyjnymi i setki wolontariuszy - zmobilizowano wszystkie siły, by odnaleźć niespełna dwuletniego chłopca, który zaginął w amerykańskim stanie Kentucky. Starania nie poszły na marne. Dziecko odnalazło się po trzech dniach żywe, kilkaset metrów od domu. - To prawdziwy góral z Kentucky - powiedział jeden z członków ekipy poszukiwawczej.
 • W domu u Konsula Generalnego USA. "Chciałbym usłyszeć to, co słyszały ściany tego budynku"

  W domu u Konsula Generalnego USA.... 02:52

  18.05 | Niezwykła wycieczka z niezwykłym przewodnikiem. Rezydencja Konsula Generalnego Stanów Zjednoczonych w Krakowie na co dzień jest zamknięta dla osób trzecich. Specjalnie dla widzów TVN24 konsul generalny B. Bix Aliu pokazał naszemu reporterowi Marcinowi Kwaśnemu, jakie rezydencja kryje tajemnice oraz opowiedział jej historię.
 • Z wizytą u Konsula Generalnego USA. "Uwielbiam rynek w Krakowie"

  Z wizytą u Konsula Generalnego US... 02:18

  18.05 | Niezwykła wycieczka z niezwykłym przewodnikiem. Rezydencja Konsula Generalnego Stanów Zjednoczonych w Krakowie na co dzień jest zamknięta dla osób trzecich. Specjalnie dla widzów TVN24 konsul generalny B. Bix Aliu pokazał naszemu reporterowi Marcinowi Kwaśnemu, jakie rezydencja kryje tajemnice oraz opowiedział jej historię.
 • Rolnik zrobił cesarkę potrąconej lisicy. Młode przeżyły

  Rolnik zrobił cesarkę potrąconej ... 00:35

  16.05.2019 | Ciasteczko, Rudzielec, Mały Koniuszek i Duży Koniuszek - to imiona lisków, w których zakochali się internauci. Zwierzęta uratował przed śmiercią brytyjski rolnik Chris Rolfe. Pomógł im przyjść na świat, kiedy ich matka zginęła w wypadku samochodowym. Od tamtej pory pan Rolfe opiekuje się liskami razem ze swoją matką.
rozwiń

Reportaże TVN24

 • Kuba wciąż niechętnie otwiera się na świat. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Kuba wciąż niechętnie otwiera się... 45:59

  2.01. | Wiele się zmienia w relacjach Kuby ze światem, ale w samym kraju zmian wciąż niewiele. Wciąż kultywuje się rewolucję 1 stycznia i jej przywódcę - Fidela Castro. Władze mówią o otwarciu na świat, ale też podkreślają wyższość socjalizmu nad demokracją i rynkiem. Materiał "Faktów" TVN.
 • Femen. Naga prawda

  Femen. Naga prawda 46:49

  31.12 | Nagość to dla członkiń Femenu jednocześnie symbol bezbronności i waleczności. A waleczne są bardzo, coraz bardziej są też znane i zwykle – rozebrane do naga. Nasz reporter za najbardziej znanymi feministkami świata zjechał kawał świata. (Dla dorosłych).
 • FEMEN. Naga prawda

  FEMEN. Naga prawda 22:58

  30.12 | Pierwsza część reportażu Wojciecha Bojanowskiego o feministycznym ruchu FEMEN.
 • Próby walki z uczuciami nic nie dały

  Próby walki z uczuciami nic nie dały 00:49

  23.10 | - Może trochę bałem się reakcji. Przełożonych poinformowałem dopiero, kiedy podjąłem ostateczną decyzję. Kościół ma oczywiście swoje mechanizmy. Można iść do biskupa, rozmawiać, szukać wsparcia, ale ja uporałem się z tym sam - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • "Chciałem być fair". Decyzja o zrzuceniu sutanny

  "Chciałem być fair". Decyzja o zr... 00:55

  23.10 | - Nie zrzuciłem sutanny od razu. Chciałem spróbować być księdzem na sto procent, ale z upływem czasu było mi coraz trudniej. Coś się we mnie kłóciło, a nie chciałem żyć podwójnym życiem. Decyzję podjąłem dopiero po czterech latach. Musiałem do tego dojrzeć. Nie jest łatwo zostawić swoje dotychczasowe życie - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • Były ksiądz mówi o miłości do innego mężczyzny

  Były ksiądz mówi o miłości do inn... 00:31

  23.10 | Wcześniej podobali mi się mężczyźni, ale pierwsza prawdziwa miłość przyszła dopiero, kiedy byłem już księdzem. Nie sądziłem, że można tak mocno się zaangażować. W pewnym momencie wchodzisz w uczucie tak bardzo, że nie potrafisz już zrobić kroku do tyłu. Zastanawiasz się, jak to możliwe, analizujesz swoje zachowanie, ale jest za późno.
 • "Miłość do mężczyzny przyszła, kiedy byłem już księdzem"

  "Miłość do mężczyzny przyszła, ki... 01:06

  23.10 | Moje uczucie było silne, ale historia trwała bardzo krótko i zakończyła się boleśnie. Mówiąc krótko, zostałem zaszantażowany – mówi były ksiądz Jan Oko w szczerej rozmowie z Katarzyną Zdanowicz.
 • Pierwsze kroki uchodźców w Europie. Cały reportaż z wyspy Lesbos

  Pierwsze kroki uchodźców w Europi... 27:12

  17.10 | Imigranci w łódkach wciąż płyną – najczęściej w stronę Grecji . Tylko w sobotę w drodze do Europy zginęło ich dwunastu. Wyspa Lesbos jest dla nich jak brama do raju i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. Straż graniczna jest bezradna, grecka policja głucha i ślepa, a przemytniczy biznes mocny jak nigdy dotąd.
 • „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie chcemy, żeby ktoś to zepsuł”

  „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie ... 11:43

  27.03 | Pensje rosną, a ludzie są szczęśliwi - takie opinie można usłyszeć od Rosjan. Reporter TVN24 Wojciech Bojanowski postanowił sprawdzić, czy rzeczywistość jest równie różowa jak deklaracje.
 • Opowieść o trudnej drodze, jaką przechodzą chorzy na raka. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Opowieść o trudnej drodze, jaką p... 10:50

  Diagnoza, która brzmi jak wyrok i nadzieja, że nie będzie to wyrok śmiertelny. Dwóch pacjentów i ich dwie drogi, przez życie zagrożone rakiem. Każdy ich krok na początku tej drogi obserwował Wojciech Bojanowski.
 • Jak to się robi za granicą? Reportaż o systemie leczenia raka w Wielkiej Brytanii

  Jak to się robi za granicą? Repor... 10:23

  Jak robi się to, że czy chory na raka pacjent ma zagwarantowaną szybką fachową pomoc i darmowe leki? A także opiekująca się nim pielęgniarkę do której zawsze może zadzwonić. W Wielkiej Brytanii, gdzie systemowe reformy zaczęły się już 15 lat temu, był Marek Osiecimski.
 • Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wojciechem Bojanowskim

  Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wo... 30:15

  21.02 | Bohaterka Majdanu Tetiana Czornowoł w ostatnim roku była wszędzie tam, gdzie rozgrywały się najważniejsze wydarzenia. Brutalnie pobita dziennikarka zdecydowała się walczyć na pierwszej linii frontu. Jak powiedziała, "nie wie, dlaczego jest żywa". W rok po tragicznych wydarzeniach w Kijowie Wojciech Bojanowski pokazał w reportażu, jak wyglądał ten czas z perspektywy niezależnej dziennikarki.
rozwiń

Kontakt 24

rozwiń

Meteo

 • Prognoza pogody na czwartek

  Prognoza pogody na czwartek 01:38

  22.05 | W czwartek termometry pokażą maksymalnie 23 stopnie Celsjusza.
 • Warunki drogowe w czwartek

  Warunki drogowe w czwartek 00:28

  22.05 | Pogoda utrudni jazdę po drogach w niemal całym kraju.
 • Warunki biometeo w czwartek

  Warunki biometeo w czwartek 01:02

  22.05 | W większości kraju warunki biometeo będą niekorzystne.
 • Bradley i Cooper trafiły do rezerwatu w Grecji

  Bradley i Cooper trafiły do rezer... 01:00

  Bradley i Cooper - takie właśnie imiona otrzymały dwa czteromiesięczne niedźwiadki, które trafiły do rezerwatu w Grecji. Zabrano je z gospodarstwa na północy kraju. Wcześniej zgubiły matkę. Pod opieką ludzi będą przez rok, potem wrócą na wolność.
 • Deszcz, śnieg i pięć dni wolnego. Kończy się wielka majówka

  Deszcz, śnieg i pięć dni wolnego.... 02:45

  Kończy się wielka majówka. Ci, którym udało się na tydzień wyrwać z pracy, wracają już do domów. Chyba, że ktoś sobie przedłużył wakacje, by uniknąć korków, albo wrócił wcześniej, bo dobiła go pogoda. Miejscami spadł śnieg i deszcz. To było wyzwanie.
 • Majówkowa pogoda nie rozpieszcza. "Niestety, nie można zamówić słońca"

  Majówkowa pogoda nie rozpieszcza.... 02:38

  Najlepsze są prognozy krótkoterminowe, ale urlop na majówkę trzeba było brać dużo wcześniej. Dlatego wielu urlopowiczów stanie oko w oko z wiatrem, deszczem i niską temperaturą. Nie chodzi o to, by popsuć komuś wyjazd, ale by pomóc uniknąć niespodzianki.
 • Powodzie, lawiny i ofiary śmiertelne. Mozambik po przejściu cyklonu

  Powodzie, lawiny i ofiary śmierte... 02:05

  Mozambik walczy z powodziami i lawinami błotnymi po tym, jak przez kraj przeszedł cyklon. Władze informują o co najmniej pięciu ofiarach śmiertelnych. To jeden z najbiedniejszych krajów świata. Wcześniej spustoszony został przez cyklon Idai. Dach nad głową straciło wtedy ponad 400 tysięcy osób.
 • Zerwane banery, powalone drzewa. Wiatr i piach znad Sahary

  Zerwane banery, powalone drzewa. ... 02:40

  Burza piaskowa na krajowej "siódemce". To nie fatamorgana, to wiatr i piach w jednym. W Polsce wiało mocno i mocno dało się to odczuć. Przewracały się drzewa, zrywały się banery reklamowe, i strażacy mieli pełne ręce roboty. To jeszcze nie koniec.
 • Kontrakt długi, temperatura niska. Miejsce pracy: Antarktyda. Rekordowo dużo chętnych

  Kontrakt długi, temperatura niska... 02:39

  Szturm na Antarktydę. Nie podróżników, tylko pracowników. Jest tylko 16 miejsc i aż ponad 1500 chętnych. Polska Stacja Antarktyczna szuka nie tylko naukowców, ale też elektryka, ratownika, czy kucharza. Kontrakt jest długi, temperatura niska, ale największe wyzwanie jest inne.
 • Lasy wyschnięte na wiór. Najwyższe zagrożenie pożarowe w większości województw

  Lasy wyschnięte na wiór. Najwyższ... 02:40

  Strach leśników i strażacy w pełnej gotowości. Polskie lasy są wyschnięte na wiór. 1700 pożarów w ciągu zaledwie pierwszych trzech tygodni kwietnia. Susza jest tak wielka, że nawet gdyby padało przez kilka dni, to niewiele by to dało.
 • "Bez podlewania nic się nie uchowa". Rolnicy i leśnicy obawiają się suszy

  "Bez podlewania nic się nie uchow... 02:42

  Nawet gdy spadnie trochę śniegu lub deszczu, to wody dramatycznie brakuje, bo od wielu tygodni pada bardzo mało. Wystarczy wyjść na pola, by zobaczyć suszę. Wystarczy wejść do lasu, by przekonać się o groźbie pożaru. Leśnicy i rolnicy obawiają się dużych strat.
 • Światowy Dzień Wody 2019. Zdatnej do picia jest jak na lekarstwo

  Światowy Dzień Wody 2019. Zdatnej... 02:52

  Trzy czwarte naszej planety to woda, ale tej do picia mamy jak na lekarstwo. Więc najwyższy czas z głową odkręcać kurek. Jest taki dzień, w którym warto się o tym czegoś dowiedzieć i warto o tym pamiętać. Żeby żyć.
rozwiń

Eurosport.pl

 • Serena Williams - trzykrotna triumfatorka French Open

  Serena Williams - trzykrotna triu... 00:53

  Serena Williams trzy razy w karierze wygrywała turniej na kortach Rolanda Garrosa (2002, 2013, 2015). Transmisje z French Open codziennie w Eurosporcie 1, Eurosporcie 2 i Eurosport Player.
 • Niki Lauda nie żyje

  Niki Lauda nie żyje 00:49

  W wieku 70 lat zmarł trzykrotny mistrz świata Formuły 1 Niki Lauda - poinformowały agencje, powołując się na źródła rodzinne. Niki Lauda ostatnio przebywał w prywatnej klinice w Szwajcarii, gdzie trafił z powodu problemów z nerkami.
 • Wawrinka odpadł w drugiej rundzie turnieju ATP w Genewie

  Wawrinka odpadł w drugiej rundzie... 01:33

  Stan Wawrinka przegrał z Damirem Dzumhurem 6:3, 3:6, 4:6 w drugiej rundzie turnieju ATP w Genewie. Zobacz ostatnie piłki tego spotkania. Turniej ATP w Genewie na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Poljański: w czwartek rozpocznie się prawdziwa rywalizacja w Giro

  Poljański: w czwartek rozpocznie ... 02:07

  - Ostatnie dwa etapy były dla mnie bardziej wypoczynkowe. Tak naprawdę Giro d'Italia rozpocznie się w czwartek, kiedy będą pierwsze góry. Pierwszy tydzień wyścigu oczywiście nie był łatwy, bo musieliśmy sporo pracować na rzecz Pascala Ackermanna, ale teraz rozpocznie się prawdziwe ściganie - powiedział Paweł Poljański (BORA-hansgrohe) po 11. etapie Giro d'Italia. Cały wyścig na żywo w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze.
 • Adam Probosz po 11. etapie Giro d'Italia. "To był absolutny klasyk"

  Adam Probosz po 11. etapie Giro d... 02:54

  - 11. etap Giro potoczył się tak, jak można było się tego spodziewać. Ucieczka została doścignięta, a wszystko wyjaśniało się w sprincie z peletonu. Znów swoją siłę pokazał Caleb Ewan - powiedział Adam Probosz. Giro d'Italia na żywo w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze.
 • Owsian po 11. etapie Giro d'Italia

  Owsian po 11. etapie Giro d'Italia 00:42

  Zobacz, co powiedział Łukasz Owsian po 11. etapie Giro d'Italia. Cały wyścig na żywo w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze.
 • Profil 12. etapu Giro d'Italia

  Profil 12. etapu Giro d'Italia 00:22

  Zobacz, co czeka kolarzy na 12. etapie Giro d'Italia. Cały wyścig na żywo w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze.
 • Viviani wycofał się z Giro d'Italia

  Viviani wycofał się z Giro d'Italia 00:37

  11. etap Giro d'Italia był ostatnim dla Elii Vivianiego. Włoch z Deceuninck - Quick Step wycofał się przed zbliżającymi się etapami górskimi. - Trzeba wiedzieć, kiedy powiedzieć "stop" - stwierdził Viviani. Giro d'Italia na żywo w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze.
 • Najważniejsze wydarzenia 11. etapu Giro d'Italia

  Najważniejsze wydarzenia 11. etap... 02:09

  Zobacz, co wydarzyło się podczas 11. etapu Giro d'Italia, który zakończył się wygraną Caleba Ewana (Lotto Soudal). Giro d'Italia na żywo w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze.
 • Ewan po wygraniu 11. etapu Giro d'Italia

  Ewan po wygraniu 11. etapu Giro d... 01:55

  Zobacz, co powiedział triumfator 11. etapu Giro d'Italia Caleb Ewan (Lotto Soudal). Cały wyścig na żywo w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze.
 • Ewan wygrał 11. etap Giro d'Italia

  Ewan wygrał 11. etap Giro d'Italia 02:00

  Caleb Ewan (Lotto Soudal) okazał się najszybszym sprinterem i wygrał 11. etap Giro d'Italia. Drugie miejsce zajął Arnaud Demare (Groupama-FDJ), a trzecie Pascal Ackermann (BORA-hansgrohe). Liderem wyścigu pozostał Włoch Valerio Conti (UAE-Team Emirates). Giro d'Italia na żywo w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze.
 • Shapovalov wściekł się na decyzję sędziego

  Shapovalov wściekł się na decyzję... 02:02

  Do gorącej wymiany zdań doszło pomiędzy sędzią Carlosem Ramosem a Denisem Shapovalovem. Kanadyjczyk nie zgadzał się z decyzją sędziego, który przyznał punkt rywalowi. Shapovalov twierdził, że serwis przeciwnika był autowy, ale według Ramosa nie zrobił tego w odpowiedni sposób. Ostatecznie Shapovalov pokonał Ugo Humberta 2:6, 7:6 (7-3), 6:2 i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP w Lyonie.
rozwiń

Wideo 360

 • Donald Trump w Warszawie. Zobacz wideo 360 stopni

  Donald Trump w Warszawie. Zobacz ... 06:08

  12.07 | Wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Warszawie była jednym z najważniejszych wydarzeń politycznych w Polsce w 2017 roku. Zobacz relację reportera TVN24 Wojciecha Bojanowskiego, który użył kamery 360 stopni.
 • "Opowiem wam o jednym z was"

  "Opowiem wam o jednym z was" 01:33

  28.07 | Papież Franciszek pojawił się w środę po godz. 21. w oknie papieskim Domu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3. Powitały go tłumy wiernych z całego świata. Swoje przemówienie papież zaczął po polsku. Zobacz wideo 360 stopni.
 • Tysiące pielgrzymów w drodze na Krakowskie Błonia. Zobacz na wideo 360 stopni

  Tysiące pielgrzymów w drodze na K... 01:47

  28.07 | W czwartek po południu na błonia zmierza rozśpiewany tłum, z flagami swoich państw. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
 • Pielgrzymi z Francji dają popis swoich możliwości wokalnych

  Pielgrzymi z Francji dają popis s... 01:27

  29.06 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowskie tramwaje są wyjątkowo zatłoczone

  Krakowskie tramwaje są wyjątkowo ... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • W Krakowie można usłyszeć muzykę z różnych zakątków świata

  W Krakowie można usłyszeć muzykę ... 01:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowski rynek z perspektywy pomnika Mickiewicza

  Krakowski rynek z perspektywy pom... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni

  Justyna Pochanke w studio TVN24. ... 03:26

  Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni
 • Pielgrzymi wypoczywają na Plantach

  Pielgrzymi wypoczywają na Plantach 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • "Poczuj się jak pilot F-16". Wideo 360 stopni z okazji Szczytu NATO

  "Poczuj się jak pilot F-16". Wide... 04:21

  26.07 | Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych opublikowało film nagrany w technologii 360 stopni, dzięki któremu można poczuć się jak pilot myśliwca F-16.
 • Przejazd papamobile i tłumy wiernych. Zobacz wideo 360 stopni

  Przejazd papamobile i tłumy wiern... 01:01

  28.07 | Zobacz nagranie jednego z przejazdów papieża Franciszka wykonane w technologii wideo 360 stopni.
 • "Dobry wieczór" po polsku i wybuch radości. Zobacz na wideo 360 stopni

  "Dobry wieczór" po polsku i wybuc... 00:41

  28.07 | W środę wieczorem papież Franciszek przemawiał do pielgrzymów ze słynnego okna na ul. Franciszkańskiej 3. Zaczął od przywitania po polsku. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
rozwiń

TOTERAZ

 • Populacja Japonii zmalała o 400 tysięcy osób w jednym roku

  Populacja Japonii zmalała o 400 t... 00:39

  08.06 | Populacja Japonii maleje w oczach. Tylko w zeszłym roku zmniejszyła się o 400 tysięcy osób. Według raportu japońskiego Ministerstwa Zdrowia, w 2017 roku urodziło się jedynie 946 tys. dzieci, najmniej od 1899 roku. Jednocześnie, w tym samym roku zmarło ponad 1,3 miliona Japończyków. Jeśli nic się nie zmieni, do 2050 roku populacja kraju Kwitnącej Wiśnie może zmniejszyć się o nawet 27 milionów.
 • Tańczące sowy powracają

  Tańczące sowy powracają 00:53

  Powrót rodziny tańczących sów - są głodne i nadal wyglądają naprawdę groźnie. Koniecznie włączcie dźwięk!
 • Super Bowl w Polsce

  Super Bowl w Polsce 00:28

  Amerykańscy żołnierze stacjonujący w Żaganiu oglądali Super Bowl. Wśród czołgów dopingowali swoje ulubione drużyny
 • Wielki wybuch wulkanu ognia

  Wielki wybuch wulkanu ognia 00:39

  Wulkan Colima w Meksyku to jeden z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. Eksplodował 3 lutego i już dzień później na You Tube zamieszczono film dokumentujący ten wybuch. Nagranie robi wrażenie!
 • Wężowy domek

  Wężowy domek 00:51

  W Teksasie, w Stanach Zjednoczonych, pewien mężczyzna zauważył węża wychodzącego z toalety. Po wezwaniu specjalistów od gadów okazało się, że w całym domu jest około 24 grzechotników teksańskich. Są to jedne z najniebezpieczniejszych węży w całych Stanach
 • Przygoda życia

  Przygoda życia 01:00

  Po przeszczepie wyruszył w podróż życia, a po powrocie... wyszedł z domu w poszukiwaniu kolejnej przygody. Choroba nie zatrzymała pana Tomasza, lecz zmotywowała do dalszej drogi. Cierpiący na stwardnienie rozsiane mężczyzna odwiedził już Gambię, Norwegię, Grecję, Austrię, Litwę i Łotwę. Ale to nie koniec. W ręku ma bilet na koniec świata.
 • Zatopiony nie trafiony

  Zatopiony nie trafiony 01:00

  Z daleka wyglądają jak pomarszczone skorupy, które ktoś porzucił w morzu. Jak podaje portal tvn24.pl, w pobliżu Portu Wojennego w Helu wciąż można wypatrzeć wraki kadłubów ORP Wicher II i ORP Grom II. Przez lata służyły polskiej Marynarce Wojennej, potem je zatopiono. Miały chronić wybrzeże niczym falochron. Nic z tego nie wyszło. Teraz rdzewieją.
 • Pub

  Pub 00:30

  W centrum handlowym w pewnym mieście w Anglii, odkryto zapomniany pub. 22 lata temu zamurowano do niego wejście. Teraz możemy zobaczyć efekty ekspolarcji. Na zdjęciach możemy zobaczyć między innymi stare butelki czy paczkę fistaszków.
 • Mechaniczna meduza

  Mechaniczna meduza 00:39

  Naukowcy z Instytutu Technologicznego w Massachusetts stworzyli robota meduzę. Jest zdolna do chwytania ryb. Przez użycie hydrożelu - robot pod wodną jest prawie niewidzialny.
 • Drift w lesie

  Drift w lesie 00:37

  W internecie pojawiło się nagranie strażaków jadących przez las. Nie była to jednak zwykła przejażdżka. Mało brakowało a wóz strażacki przewróciłby się na bok.
 • Psie szczęście

  Psie szczęście 00:42

  Pewien Husky z Rosji uwielbia zjeżdżać z górki. Szczeniak wchodzi do swojego dmuchanego koła a potem pozwala się zepchnąć na dół. Mógłby tak zjeżdżać całymi dniami!
 • Spiderman przed sądem

  Spiderman przed sądem 00:40

  Przed sądem stanął złodziej obrazów znany jako Spiderman. Ukradł obrazy warte prawie milion euro. Jego łupem padły dzieła między innymi Picassa czy Modiglianiego. Gdzie teraz znajdują się obrazy? To tej pory nie wiadomo
rozwiń

News in English

rozwiń