"Fakty" z 25 czerwca

 • Matka miała się zmienić, sąd dał "drugą szansę". 9-miesięczna Blanka nie żyje

  Matka miała się zmienić, sąd dał ... 03:21

  9-miesięczna Blanka miała stłuczone serce i przebite płuca. Zdaniem prokuratury - była torturowana przez rodziców co najmniej od dwóch miesięcy. Kurator niczego nie widział. Policja nie miała żadnych sygnałów, a sąd dał rodzicom drugą szansę. W tej rodzinie Blanka nie miała żadnych szans.
 • Politycy PiS grzmieli o "końcu komunizmu" i "najwyższej kaście". Rząd przegrał przed TSUE

  Politycy PiS grzmieli o "końcu ko... 03:24

  Ten wyrok wyznacza żelazne zasady. Los sędziów nie może być w rękach polityków. Rząd przegrał w TSUE, ale od przegranej rządu ważniejsza jest wygrana tysięcy Polaków, którzy w obronie sądów ulicami miast maszerowali w dobrą stronę.
 • Żar leje się z nieba, ale nadciąga front, który przyniesie ulgę

  Żar leje się z nieba, ale nadciąg... 00:44

  Kolejna fala upałów w Polsce. Sprzyja temu układ wyżu nad Łotwą, a także układ niżu nad Półwyspem Iberyjskim. Niebawem, już w środę, z północy przywędruje do nas strefa wilgoci z frontem, który przyniesie opady deszczu. Wciąż będzie ciepło, ale na poziomie dwudziestu kilku stopni Celsjusza.
 • Wypadek na placu manewrowym. 68-letnia kursantka śmiertelnie potrąciła egzaminatora

  Wypadek na placu manewrowym. 68-l... 02:40

  Tragedia w czasie egzaminu na prawo jazdy w Rybniku. 68-letnia kursantka śmiertelnie potrąciła 35-letniego egzaminatora. Jak mówią instruktorzy jazdy, o takim wypadku słyszą po raz pierwszy.
 • Dulkiewicz spotkała się z Sellinem. Jest propozycja w sprawie Westerplatte

  Dulkiewicz spotkała się z Selline... 02:44

  Oferta, którą na stół położył wiceminister kultury Jarosław Sellin w praktyce sprowadza się do zaproszenia przedstawicieli Gdańska do honorowego komitetu budowy Muzeum Westerplatte. Równocześnie Gdańsk wciąż ma oddać ten teren państwu. We wtorek prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz spotkała się z wiceministrem, ale do porozumienia jest wciąż bardzo daleko.
 • Sprawa za okrzyk "Precz z polskim faszyzmem" umorzona

  Sprawa za okrzyk "Precz z polskim... 00:28

  Nie będzie śledztwa w sprawie okrzyku "Precz z polskim faszyzmem". Policja pospieszyła się z zarzutem, ale prokuratura umorzyła sprawę, uznając, że pan Tomasz Grabowski nie obraził narodu. Tomasz Grabowski, członek Obywateli RP, skandował to hasło w sobotę w Przemyślu podczas spotkania, które miało wspierać dialog polsko-ukraiński.
 • Polak skazany w Rosji na 14 lat kolonii karnej za szpiegostwo. "Sprawa jest nam znana"

  Polak skazany w Rosji na 14 lat k... 01:06

  Moskiewski Sąd Miejski skazał we wtorek obywatela polskiego oskarżonego o szpiegostwo na 14 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze. Rosyjskie media podają, że skazany nazywa się Marian Radzajewski. - Sprawa jest nam znana - powiedziała rzeczniczka polskiego MSZ.
 • Rząd przyjął projekt ustawy o zerowym PIT dla osób do 26. roku życia

  Rząd przyjął projekt ustawy o zer... 00:41

  Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy ws. zerowego PIT-u dla osób do 26. roku życia. Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że chodzi o to, żeby młodzi ludzie mieli możliwość poznania pierwszej pracy w Polsce, a nie gdzieś na zmywaku w Londynie.
 • Trump nakłada nowe sankcje na Iran, Teheran ostro reaguje

  Trump nakłada nowe sankcje na Ira... 01:37

  Zamiast ataku na cele w Iranie za zestrzelenie amerykańskiego drona - nowe sankcje nałożone na Teheran. Prezydent Donald Trump w Gabinecie Owalnym, w obecności kamer, podpisał stosowne rozporządzenia. Zwykle umiarkowany prezydent Iranu Hasan Rouhani na najnowsze sankcje zareagował w bardzo ostrym tonie.
 • Prokuratura rozważa przeszukanie poznańskiej kurii. Chodzi o księdza pedofila

  Prokuratura rozważa przeszukanie ... 03:02

  Arcybiskup Stanisław Gądecki nie wydał dokumentów księdza podejrzanego o pedofilię. Nie zrobił tego, chociaż wydanie dokumentacji nakazał mu sąd. Teraz jest wniosek o przeszukanie kurii.
 • Czemu Polacy toną? Brawura często zastępuje braki w umiejętnościach

  Czemu Polacy toną? Brawura często... 02:46

  Początek wakacji: rekordowy bilans utonięć i pytanie, czemu pływanie to nasza pięta Achillesa. Coraz więcej Polaków biega, tańczy, gotuje, ale z pływaniem wciąż jest fatalnie. Gdy przychodzą wakacje - rzucamy się na głęboką wodę.
 • Jak zasypiała, leciała samolotem. Kiedy się obudziła, była sama, w pustej maszynie

  Jak zasypiała, leciała samolotem.... 02:39

  Pasażerka samolotu Air Canada zasnęła w czasie lotu lotu z Quebecu do Toronto tak głęboko, że nie obudziło jej ani lądowanie, ani zaparkowanie maszyny. Jak się obudziła, odkryła, że jest sama w ciemnym samolocie.

Olecko. Śmierć 9-miesięcznej dziewczynki

 • "Oskarżam PiS, że stawia tezę: rodzina ponad wszystko. Zamiast: dziecko na pierwszym miejscu"

  "Oskarżam PiS, że stawia tezę: ro... 01:44

  25.06 | Nie wiemy, czy nie zadziałał system, czy zawinili ludzie. To powinno być dogłębnie zbadane - powiedziała w "Faktach po Faktach" Mirosława Stachowiak-Różecka (Prawo i Sprawiedliwość) o śmierci dziewięciomiesięcznej Blanki z Olecka. Zdaniem Joanny Muchy (Platforma Obywatelska), "państwo nie zadziałało i nie sprawdziło się". - Oskarżę PiS o to, że dzisiaj mamy podejście "rodzina ponad wszystko" - dodała.
 • "Nie wiemy, czy nie zadziałał system, czy zawinili ludzie. To powinno być dogłębnie zbadane"

  "Nie wiemy, czy nie zadziałał sys... 01:38

  25.06 | Nie wiemy, czy nie zadziałał system, czy zawinili ludzie. To powinno być dogłębnie zbadane - powiedziała w "Faktach po Faktach" Mirosława Stachowiak-Różecka (Prawo i Sprawiedliwość) o śmierci dziewięciomiesięcznej Blanki z Olecka. Zdaniem Joanny Muchy (Platforma Obywatelska), "państwo nie zadziałało i nie sprawdziło się". - Oskarżę PiS o to, że dzisiaj mamy podejście "rodzina ponad wszystko" - dodała.
 • Matka miała się zmienić, sąd dał "drugą szansę". 9-miesięczna Blanka nie żyje

  Matka miała się zmienić, sąd dał ... 03:21

  9-miesięczna Blanka miała stłuczone serce i przebite płuca. Zdaniem prokuratury - była torturowana przez rodziców co najmniej od dwóch miesięcy. Kurator niczego nie widział. Policja nie miała żadnych sygnałów, a sąd dał rodzicom drugą szansę. W tej rodzinie Blanka nie miała żadnych szans.
 • "Zawsze mnie uderzają takie słowa: rodzice dostali szansę na wychowanie dziecka"

  "Zawsze mnie uderzają takie słowa... 01:28

  25.06 | We wtorek o sprawie z Olecka mówiła w TVN24 Zofia Dłutek, dyrektor Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego w Warszawie.
 • Śmierć 9-miesięcznej Blanki. Cała rozmowa z Zofią Dłutek

  Śmierć 9-miesięcznej Blanki. Cała... 06:21

  25.06 | Śmierć 9-miesięcznej Blanki. Cała rozmowa z Zofią Dłutek
 • Blanka z Olecka raz już była odebrana rodzicom. Ma być kontrola w MOPS-ie

  Blanka z Olecka raz już była odeb... 03:16

  Niewyobrażalny dramat 9-miesięcznej Blanki z Olecka. Miała być wykorzystywana seksualnie przez rodziców, bita, ostatecznie zmarła. Czy tej tragedii można było uniknąć, czy służby zrobiły wszystko, by sprawdzić rzeczywistą sytuację dziecka? Raz już odebrano Blankę rodzicom. Według prokuratury dziewczynka była dręczona od dwóch miesięcy. Dalsza rodzina nie raz zgłaszała służbom, że w tym domu dzieje się źle. Pracownicy MOPS-u twierdzą jednak, że nie widzieli żadnych niepokojących sygnałów. Rodzicom dziewczynki grozi dożywocie. Usłyszeli zarzuty znęcania się, zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem oraz wykorzystania seksualnego.
 • "Z tego, co wiem, matka podejmowała starania, żeby wyprostować swoją sytuację"

  "Z tego, co wiem, matka podejmowa... 01:36

  25.06 | 9-miesięczna dziewczynka z Olecka była przed śmiercią bita i seksualnie wykorzystywana - twierdzi prokuratura. Krótko po urodzeniu została odebrana rodzicom, ale po kilku miesiącach - decyzją sądu - wróciła do nich. - Z tego, co wiem, matka podejmowała starania, żeby wyprostować swoją sytuację - mówiła Edyta Truszczyńska, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olecku.
 • Burmistrz Olecka: chcemy sprawdzić, czy MOPS zrobił, co mógł

  Burmistrz Olecka: chcemy sprawdzi... 01:24

  25.06 | 9-miesięczna dziewczynka z Olecka była przed śmiercią bita i seksualnie wykorzystywana - twierdzi prokuratura. Krótko po urodzeniu została odebrana rodzicom, ale po kilku miesiącach - decyzją sądu - wróciła do nich. - Chcemy sprawdzić, czy MOPS zrobił, co mógł - zapowiedział burmistrz Olecka Karol Sobczak.
 • "Był zgodny wniosek stron. Wszyscy uznali, że dziecko powinno wrócić do rodziny"

  "Był zgodny wniosek stron. Wszysc... 05:37

  25.06 | Zachowanie matki poprawiło się, przeszła leczenie odwykowe, było kontynuowane i dlatego wszyscy uznali, że trzeba dać tej rodzinie szanse - mówił TVN24 rzecznik Sądu Okręgowego w Suwałkach Marcin Walczuk. W marcu sąd z Olecka zdecydował, że 9-miesięczna dziewczynka wróciła po kilku miesiącach do rodziców biologicznych. Dziecko zmarło. Matka i ojciec usłyszeli miedzy innymi zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.
 • Zarzuty dla rodziców dziewczynki z Olecka

  Zarzuty dla rodziców dziewczynki ... 03:01

  24.06.| Każda nowa informacje w tej sprawie jest gorsza od wcześniejszej. Makabryczne szczegóły śmierci dziewięciomiesięcznej dziewczynki z Olecka. Rodzina od dawna miała kłopoty i była pod obserwacją. Matka traciła prawo do opieki, którą niedawno odzyskała. Dziś oboje rodziców trafiło do aresztu. Grozi im dożywocie.
 • 24.06.2019 | Piekło 9-miesięcznej dziewczynki. Rodzina: ostrzegaliśmy służby

  24.06.2019 | Piekło 9-miesięcznej... 03:11

  9-miesięczna dziewczynka z Olecka była przed śmiercią bita i seksualnie wykorzystywana. Krótko po urodzeniu została odebrana rodzicom, ale po kilku miesiącach - decyzją sądu - wróciła do nich. Szczegóły dotyczące śmierci dziewczynki są tak drastyczne, że prokurator nie chce publicznie o nich mówić.
 • Tragedia w Olecku. Pytania o decyzję sądu i nadzór nad rodziną

  Tragedia w Olecku. Pytania o decy... 03:19

  Kwiaty i znicze przed domem w którym doszło do tragedii - tak mieszkańcy Olecka żegnają dziewięciomiesięczną dziewczynkę, która zmarła w weekend. Historia z Olecka to wiele szokujących szczegółów i trudnych pytań. Także o nadzór nad rodziną, której już raz córkę odebrano i po jakimś czasie oddano.
rozwiń

Zestrzelenie amerykańskiego drona przez Iran

 • Trump nakłada nowe sankcje na Iran, Teheran ostro reaguje

  Trump nakłada nowe sankcje na Ira... 01:37

  Zamiast ataku na cele w Iranie za zestrzelenie amerykańskiego drona - nowe sankcje nałożone na Teheran. Prezydent Donald Trump w Gabinecie Owalnym, w obecności kamer, podpisał stosowne rozporządzenia. Zwykle umiarkowany prezydent Iranu Hasan Rouhani na najnowsze sankcje zareagował w bardzo ostrym tonie.
 • Trump nakłada nowe sankcje na Iran

  Trump nakłada nowe sankcje na Iran 03:13

  24.06 | Stany Zjednoczone wprowadzają nowy pakiet surowych sankcji przeciw Iranowi, które obejmą między innymi najwyższego duchowo-politycznego przywódcę tego kraju ajatollaha Alego Chameneia - ogłosił w poniedziałek prezydent USA Donald Trump. Jak dodał, to odpowiedź na "serię agresywnych zachowań ze strony irańskiego reżimu w ostatnich tygodniach", między innymi zestrzelenie amerykańskiego wojskowego drona.
 • Trump nałożył nowe sankcje na Iran

  Trump nałożył nowe sankcje na Iran 00:39

  24.06 | Prezydent USA Donald Trump ogłosił w poniedziałek, że jego kraj wprowadza nowy pakiet "surowych" sankcji przeciw Iranowi, które obejmą m.in. najwyższego duchowo-politycznego przywódcę tego kraju ajatollaha Alego Chameneia. To odpowiedź na zestrzelenie przez Teheran drona USA.
 • "Nie chce zabijać kogokolwiek, chyba że jest to absolutnie konieczne"

  "Nie chce zabijać kogokolwiek, ch... 01:30

  23.06 | - Nie chce zabijać 150 czegokolwiek i kogokolwiek, chyba że jest to absolutnie konieczne. Iran jest obecnie w kryzysie ekonomicznym, przechodzą przez piekło, sankcje mocno ich dotknęły, ale nałożymy kolejne. Jedyne, czego chcę, to żeby nie mieli broni nuklearnej - stwierdził Trump w sobotę.
 • Trump napisał na Twitterze, że nie odwołał ataku na Iran, tylko go wstrzymał

  Trump napisał na Twitterze, że ni... 00:42

  23.06| Nie odwołałem ataku na Iran, jak jest to fałszywie przedstawiane w mediach, lecz na razie go wstrzymałem - napisał prezydent USA Donald Trump na Twitterze. W piątek potwierdził, że operacja została wstrzymana na 10 minut przed jej rozpoczęciem.
 • Donald Trump zapowiada nałożenie kolejnych sankcji na Iran

  Donald Trump zapowiada nałożenie ... 00:45

  23.06| Donald Trump zapowiada nałożenie kolejnych sankcji na Iran. W ten sposób amerykański prezydent chce powstrzymać władze tego państwa przed uzyskaniem broni jądrowej.
 • Światowi przewoźnicy rezygnują z lotów nad Iranem

  Światowi przewoźnicy rezygnują z ... 01:52

  21.06 | W związku z napiętą sytuacją nad Cieśniną Ormuz i w Zatoce Omańskiej LOT podjął decyzję o zmianie tras przelotów samolotów kursujących do i z Singapuru - poinformował w piątek przewoźnik. Korekta oznacza wydłużenie rejsów o kilkadziesiąt minut. Swoje trasy zmieniły też linie lotnicze innych krajów - między innymi Etihad, British Airways czy Lufthansa.
 • Trump odwołał atak na 10 minut przed otwarciem ognia

  Trump odwołał atak na 10 minut pr... 02:39

  Samoloty bojowe były już w powietrzu, okręty w gotowości bojowej, a cele jasno wskazane. Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump atak na irańskie obiekty wojskowe odwołał w ostatniej chwili - ledwie 10 minut przed otwarciem ognia. Miała to być odpowiedź na to, że Iran strącił amerykańskiego drona zwiadowczego. Donald Trump akcję anulował, gdy dowiedział się, ile osób w Iranie mogłoby zginąć. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
 • Trump potwierdził, że szykował atak na Iran

  Trump potwierdził, że szykował at... 00:34

  21.06 | Wstrzymałem atak na Iran, ponieważ nie byłaby to proporcjonalna odpowiedź na zestrzelenie bezosobowego drona - powiedział w piątek prezydent USA Donald Trump. Wcześniej "New York Times" napisał, że amerykański prezydent rozkazał przeprowadzić atak, ale zmienił zdanie.
 • "Irańczycy będą trzymać temperaturę tego konfliktu poniżej granicy wrzenia"

  "Irańczycy będą trzymać temperatu... 13:10

  21.06 | Prezydent USA Donald Trump potwierdził w piątek, że dzień wcześniej siły amerykańskie były już gotowe do ataku odwetowego przeciwko Iranowi, ale wstrzymał operację na 10 minut przed rozpoczęciem.
 • Amerykański dron MQ-4C Triton zestrzelony przez Iran

  Amerykański dron MQ-4C Triton zes... 01:08

  20.06 | W czwartek rano elitarne siły irańskiej Gwardii Rewolucyjnej przekazały, że zestrzeliły amerykańskiego drona szpiegowskiego, gdy ten naruszył przestrzeń powietrzną Iranu. Rzecznik Centralnego Dowództwa sił USA, kapitan marynarki wojennej Bill Urban potwierdził zestrzelenie, zastrzegając jednak, że doszło do tego w międzynarodowej przestrzeni powietrznej. Incydent nazwał "niesprowokowanym atakiem".
 • Amerykański dron zestrzelony nad Iranem

  Amerykański dron zestrzelony nad ... 00:30

  20.06 | Amerykański wojskowy dron został zestrzelony przez irański pocisk ziemia-powietrze w międzynarodowej przestrzeni powietrznej nad cieśniną Ormuz - poinformował w czwartek przedstawiciel amerykańskich władz, zastrzegając anonimowość.
rozwiń

Mrowiny. Zabójstwo 10-letniej Kristiny

 • Czarnecki: solidarność z ofiarami, z rodzinami ofiar, a nie solidarność z bandytami

  Czarnecki: solidarność z ofiarami... 01:17

  22.06 | Jest człowiek, który prawdopodobnie jest winny, ale ma pełne prawo, żeby być traktowany z pełną godnością - stwierdziła w "Faktach po Faktach" Joanna Mucha (Platforma Obywatelska) komentując reakcję na wyrażoną przez Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara opinię, że sposób zatrzymania Jakuba A., podejrzanego o zabójstwo 10-letniej Kristiny "stanowi pogwałcenie praw człowieka". Ryszard Czarnecki, komentując sposób zatrzymania A., ocenił, że "państwo polskie zdało w tej sprawie egzamin".
 • Mucha: przypomina mi się szczucie na Pawła Adamowicza

  Mucha: przypomina mi się szczucie... 01:19

  22.06 | Jest człowiek, który prawdopodobnie jest winny, ale ma pełne prawo, żeby być traktowany z pełną godnością - stwierdziła w "Faktach po Faktach" Joanna Mucha (Platforma Obywatelska) komentując reakcję na wyrażoną przez Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara opinię, że sposób zatrzymania Jakuba A., podejrzanego o zabójstwo 10-letniej Kristiny "stanowi pogwałcenie praw człowieka". Ryszard Czarnecki, komentując sposób zatrzymania A., ocenił, że "państwo polskie zdało w tej sprawie egzamin".
 • Profesor Zoll: w pełni się zgadzam ze stanowiskiem Rzecznika Praw Obywatelskich

  Profesor Zoll: w pełni się zgadza... 01:22

  21.06 | Doprowadzenie do komisariatu było niezbędne, także zabezpieczenie przed możliwości ucieczki czy na przykład też targnięcia się na własne życie, ale nie wolno się było nad tym człowiekiem znęcać - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Andrzej Zoll, były Rzecznik Praw Obywatelskich i były przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego. Skomentował w ten sposób w ten sposób komunikat Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur w sprawie zatrzymania Jakuba A. podejrzanego o zabójstwo 10-letniej Kristiny.
 • Halicki: to są sytuacje, które w cywilizowanym świecie nie mogą mieć miejsca

  Halicki: to są sytuacje, które w ... 01:22

  21.06 | Andrzej Halicki (PO) powiedział, że choć osobiście nie zgadza się z oświadczeniem RPO ws. zatrzymania i traktowania mężczyzny podejrzanego o zabójstwo w Mrowinach, to ma ono poważne podstawy. Według Halickiego, "komórka kontroli działań wewnętrznych w policji została przeniesiona pod polityczny nadzór do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro". "A więc de facto przestała funkcjonować jako organ, który wprowadza tę kontrolną rolę także monitorowania wydarzeń, które miały miejsce w policji, bo przecież to nie jest kwestia jednego przypadku, tylko już szeregu działań" - powiedział polityk PO.
 • Halicki: osobiście nie zgadzam się z oświadczeniem RPO, ale ma ono poważne podstawy

  Halicki: osobiście nie zgadzam si... 00:52

  21.06 | Andrzej Halicki (PO) powiedział, że choć osobiście nie zgadza się z oświadczeniem RPO ws. zatrzymania i traktowania mężczyzny podejrzanego o zabójstwo w Mrowinach, to ma ono poważne podstawy. Według niego, od czterech lat było wiele przypadków stosowania nieadekwatnej siły i braku dostępu do adwokata.
 • Dworczyk: to, co zrobił Adam Bodnar jest skrajnie nieodpowiedzialne

  Dworczyk: to, co zrobił Adam Bod... 02:38

  21.06 | To co zrobił Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar jest skrajnie nieodpowiedzialne, gdzieś są granice politycznego zaangażowania i rzecznik przekroczył po raz kolejny tę granicę - ocenił w piątek szef KPRM Michał Dworczyk.
 • Halicki: to są sytuacje, które w cywilizowanym świecie nie mogą mieć miejsca

  Halicki: to są sytuacje, które w ... 01:22

  21.06 | Andrzej Halicki (PO) powiedział, że choć osobiście nie zgadza się z oświadczeniem RPO ws. zatrzymania i traktowania mężczyzny podejrzanego o zabójstwo w Mrowinach, to ma ono poważne podstawy. - Mieliśmy sytuację złą, ale w wyniku monitorowania oraz publicznej debaty na ten temat, także działań Rzecznika Praw Obywatelskich i specjalnej komórki, która powstała u niego, mieliśmy sytuację pewnego procesu, który nabierał charakteru nawet, powiedziałbym wzorcowego, jeżeli chodzi o opinię komisji, która w Radzie Europy tym się zajmuje - dodał.
 • Halicki: osobiście nie zgadzam się z oświadczeniem RPO, ale ma ono poważne podstawy

  Halicki: osobiście nie zgadzam si... 00:52

  21.06 | Andrzej Halicki (PO) powiedział, że choć osobiście nie zgadza się z oświadczeniem RPO ws. zatrzymania i traktowania mężczyzny podejrzanego o zabójstwo w Mrowinach, to ma ono poważne podstawy. Według niego, od czterech lat było wiele przypadków stosowania nieadekwatnej siły i braku dostępu do adwokata.
 • "Większość sprawców ma tak zwaną maskę normalności"

  "Większość sprawców ma tak zwaną ... 01:15

  19.06 | Psycholog kryminalny, emerytowana oficer policji Mariola Wołoszyn mówiła w "Faktach po Faktach" w TVN24 o morderstwie 10-letniej Kristiny.
 • "Ludziom się wydaje, że można różne rzeczy zatrzeć, uniknąć, nadwiarygodnić swoje alibi"

  "Ludziom się wydaje, że można róż... 00:47

  19.06 | Psycholog kryminalny, emerytowana oficer policji Mariola Wołoszyn mówiła w "Faktach po Faktach" w TVN24 o morderstwie 10-letniej Kristiny z Mrowin.
 • Dr Paweł Moczydłowski o zabójstwie 10-letniej Kristiny

  Dr Paweł Moczydłowski o zabójstwi... 00:41

  19.06 | Zabójstwo 10-letniej Kristiny to zbrodnia, w której mamy taką dużą odmienność portretu psychologicznego od takiego zwykłego zabójcy - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 kryminolog, socjolog i były szef Służby Więziennej dr Paweł Moczydłowski, odnosząc się do zbrodni, która miała miejsce w Mrowinach
 • "Był zawsze grzecznym, ułożonym chłopcem". Jakub A. uznany za szczególnie niebezpiecznego

  "Był zawsze grzecznym, ułożonym c... 03:03

  22-letni Jakub A., podejrzany o zabójstwo 10-letniej Kristiny, dostał status więźnia niebezpiecznego. Jest pod szczególnym nadzorem. Reporterzy programu "Uwaga" TVN rozmawiali z matką Jakuba A., która powiedziała, że jej syn nigdy nie był agresywny.
rozwiń

Atak na tankowce w Zatoce Omańskiej

 • Iran opublikował nagranie ze startu rakiety, która zestrzeliła amerykańskiego drona (dźwięk oryginalny)

  Iran opublikował nagranie ze star... 00:37

  20.06. | Irańskie wojsko zestrzeliło amerykańskiego drona w rejonie cieśniny Ormuz. Według Teheranu szpiegowski dron naruszył przestrzeń powietrzną Iranu. Strona amerykańska twierdzi, że nie było żadnego drona "nad irańskim terytorium".
 • Amerykanie pokazali nagranie z zestrzelenia drona

  Amerykanie pokazali nagranie z ze... 00:14

  21.06 | Irańskie wojsko zestrzeliło amerykańskiego drona w rejonie cieśniny Ormuz. Według Teheranu szpiegowski dron naruszył przestrzeń powietrzną Iranu. Strona amerykańska twierdzi, że nie było żadnego drona "nad irańskim terytorium".
 • "Taki jest pomysł amerykański. Rzucić Irańczyków na kolana"

  "Taki jest pomysł amerykański. Rz... 13:39

  - Trump chciałby drugiego porozumienia z Iranem - oceniła w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS doktor Patrycja Sasnal, kierowniczka Biura Badań i Analiz PISM, komentując napięcie pomiędzy USA i Iranem, które wzrosło jeszcze po ataku na tankowce w Zatoce Omańskiej. - Taki jest pomysł amerykański. Rzucić Irańczyków na kolana, nie tylko wypowiadając porozumienie, ale przede wszystkim wprowadzając sankcje ekonomiczne - ocenił z kolei Marcin Wojciechowski, amerykanista.
 • Siły zbrojne USA opublikowały nowe zdjęcia ataku na tankowiec

  Siły zbrojne USA opublikowały now... 00:35

  18.06 | Siły zbrojne USA opublikowały nowe, tym razem nieruchome, zdjęcia ataku na japoński tankowiec w Zatoce Omańskiej. Mają one pokazywać, jak irańscy Strażnicy Rewolucji usuwają minę, która nie wybuchła. Waszyngton ma rozważać wysłanie dodatkowych sił do tego rejonu.
 • Przebieg wydarzeń po ataku na tankowce w Zatoce Omańskiej. Na wideo widoczne również statki ratunkowe

  Przebieg wydarzeń po ataku na tan... 00:35

  17.06 | Jeśli Iran postanowi zablokować eksport ropy przez cieśninę Ormuz, jest wystarczająco silny militarnie, by zrobić to w pełni i publicznie - oświadczył w poniedziałek szef sztabu generalnego irańskich sił zbrojnych generał Mohammad Bakeri cytowany przez agencję Fars. Bakeri zareagował w ten sposób na obciążanie Iranu przez USA odpowiedzialnością za zeszłotygodniowe ataki na dwa tankowce w Zatoce Omańskiej. Dzień po eksplozji na tankowcach prezydent USA Donald Trump oświadczył, że to Iran dokonał ataku.
 • Motorówka podpływa do tankowca Kokuka Courageous

  Motorówka podpływa do tankowca Ko... 01:39

  14.06 | Armia Stanów Zjednoczonych udostępniła w czwartek nagranie, na którym rzekomo widać motorówkę z irańskimi żołnierzami. Ściągają oni z burty uszkodzonego wcześniej tankowca inną, nieeksplodowaną minę - podało BBC.
 • Pompeo: Iran odpowiada za ataki na tankowce w Zatoce Omańskiej

  Pompeo: Iran odpowiada za ataki n... 02:24

  14.06 | Sekretarz stanu USA Mike Pompeo oskarżył w czwartek Iran o przeprowadzenie dwóch ataków na tankowce w Zatoce Perskiej. Strona amerykańska doszła do takich wniosków na podstawie m.in. informacji wywiadowczych oraz rodzaju użytej broni.
 • Tankowce zaatakowane w Zatoce Omańskiej

  Tankowce zaatakowane w Zatoce Oma... 00:55

  Dwa tankowce zostały zaatakowane w Zatoce Omańskiej, a ich załogi trzeba było ewakuować - przekazał w czwartek Reuters. Według irańskiej agencji IRNA jeden z nich, Front Altair, miał zatonąć. Norweski właściciel przekazał jednak, że tankowiec nadal utrzymuje się na wodzie. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
 • Drugi taki przypadek w ciągu miesiąca. Atak na tankowce w Zatoce Omańskiej

  Drugi taki przypadek w ciągu mies... 00:37

  Atak na dwa tankowce w Zatoce Omańskiej. Na morzu widać płomienie, a na horyzoncie poważny problem, bo to miejsce, przez które przepływa nawet jedna trzecia światowych zapasów ropy naftowej. Ceny ropy natychmiast wzrosły.
 • Gaszenie pożaru na tankowcu w Zatoce Omańskiej

  Gaszenie pożaru na tankowcu w Zat... 00:30

  13.09 | Minister spraw zagranicznych Iranu Mohammad Dżawad Zarif oświadczył, że incydent z dwoma tankowcami, do którego doszło wcześniej tego dnia w Zatoce Omańskiej, "jest bardzo podejrzany" i w celu uniknięcia dalszych napięć wezwał kraje regionu do rozmów.
 • Płonący tankowiec Front Altair

  Płonący tankowiec Front Altair 00:43

  W czwartek z dwóch tankowców w Zatoce Omańskiej ewakuowano łącznie 44 członków załóg - poinformowali armatorzy tych jednostek. W jednym przypadku na pokładzie doszło do eksplozji i pożaru, w drugim do bliżej nieokreślonego incydentu i uszkodzenia kadłuba.
 • Atak na dwa tankowce w Zatoce Omańskiej

  Atak na dwa tankowce w Zatoce Oma... 00:30

  13/06 | Łącznie 44 członków załóg ewakuowano w czwartek z dwóch tankowców w Zatoce Omańskiej - poinformowali armatorzy tych jednostek. W jednym przypadku na pokładzie doszło do eksplozji i pożaru, w drugim do bliżej nieokreślonego incydentu i uszkodzenia kadłuba.

30 lat wolności

 • Polska droga ku wolności. 30 lat temu odbyły się częściowo wolne wybory

  Polska droga ku wolności. 30 lat ... 04:45

  4.06 | Wolna prasa nie istniała. Z gazet, radia i telewizji sączyła się jedynie słuszna narracja. Kampania wyborcza ruszyła w nieprawdopodobnym tempie, a cała Polska została zaklejona wyborczymi plakatami Solidarności.
 • Puste półki, głodowe pensje i mecz Polska-Anglia czyli czerwiec 1989

  Puste półki, głodowe pensje i mec... 03:17

  Okres transformacji był magiczny, ale magia kończyła się po przekroczeniu progu sklepu. Nie bardzo było co kupić i za co kupić. Czym Polacy - oprócz polityki - żyli w tamtych dniach?
 • Zaskoczenie, zwycięstwo i wolność. Z gospodarką w stanie zapaści

  Zaskoczenie, zwycięstwo i wolność... 04:53

  W lutym 1989 roku na murze berlińskim rozstrzelano młodego chłopaka, który chciał przejść na drugą stronę. 4 czerwca 1989 roku na pekińskim placu Tiananmen ludzi walczących o wolność rozjechały czołgi. Nasz 4 czerwca był fenomenem. Polacy pokojowo zmienili ustrój, odzyskali kraj, zniszczyli żelazną kurtynę. Była wolność, ale była też bieda.
 • Zdjęcie, do którego ustawiają się kolejki. Pokazuje atmosferę tamtych lat

  Zdjęcie, do którego ustawiają się... 03:13

  Wspólne zdjęcie Lecha Wałęsy z Jarosławem Kaczyńskim wystawione na widok publiczny było we wtorek największą atrakcją na gdańskim Długim Targu. Niemal każdy przechodzący chciał mieć zdjęcie z tym zdjęciem. Tak trudno w nie dziś uwierzyć.
 • Fantastyczny dzień, 30. rocznica. "Mamy z czego się cieszyć. Polak potrafi. Potrafiliśmy"

  Fantastyczny dzień, 30. rocznica.... 01:02

  4 czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm. Fantastyczny dzień. Kartką wyborczą, bez rozlewu krwi, Polacy zmienili ustrój i odzyskali kraj. Jak wspomniał we wtorek Lech Wałęsa, były dni, kiedy nikt nie dawał Solidarności szans na zwycięstwo. 30 lat później wydajemy "Fakty" TVN w wyjątkowy sposób - nie ze studia w Warszawie, lecz z Gdańska.
 • 30 lat wstecz. Jak doszło do obalenia komunizmu?

  30 lat wstecz. Jak doszło do obal... 03:10

  4 czerwca 1989 roku Polacy poszli na wybory, by powiedzieć "nie" komunistycznemu systemowi. I to "nie" wybrzmiało bardzo wyraźnie. Reżim zachwiał się w posadach i zaczął się rozpadać. Zmiany były już nie do zatrzymania i promieniowały także poza Polskę.
 • Wystawy, debaty i hymn. Polska świętuje 30 lat wolności

  Wystawy, debaty i hymn. Polska św... 03:08

  Nie tylko Gdańsk, nie tylko Warszawa. Święto Wolności i Solidarności Polacy obchodzą w różnych miejscach i na różne sposoby. Są wystawy, debaty i koncerty. Był też moment wyjątkowo uroczysty i podniosły - wspólne śpiewanie hymnu.
 • Tort na rocznicę 4 czerwca

  Tort na rocznicę 4 czerwca 01:24

  04.06 | W ramach obchodów 30. rocznicy wyborów czerwcowych uczestnicy święta w Gdańsku pokroili przygotowany na tę okazję tort.
 • Tak wygrywała Solidarność. To, jak szybko upadł komunizm, zaskoczyło wielu

  Tak wygrywała Solidarność. To, ja... 03:29

  Mieli głowy pełne marzeń o lepszym świecie. Chcieli spokoju, stabilizacji i pewności jutra. Nikt do końca nie wierzył, że zmiany nastąpią tak szybko. Skala zwycięstwa była zaskoczeniem nawet dla największych optymistów.
 • Hymn Polski odśpiewano w wielu miastach

  Hymn Polski odśpiewano w wielu mi... 02:29

  04.06 | W ramach obchodów 30. rocznicy wyborów czerwcowych w wielu miastach Polski odśpiewano hymn państwowy.
 • Bez takich ludzi sukcesu 4 czerwca mogło nie być. "To była kompletnie spontaniczna akcja"

  Bez takich ludzi sukcesu 4 czerwc... 03:24

  Byli młodzi, kompletnie niedoświadczeni, ale spontanicznie czuli nastrój zbliżającej się rewolucji i bardzo się w nią zaangażowali. - Chcieliśmy kulawo naśladować to, co było na Zachodzie - mówią bohaterowie relacji Jakuba Sobieniowskiego. Bez takich ludzi 4 czerwca mógłby się nie udać.
 • Wyjątkowa rocznica i wyjątkowy film. "Świetny dowód na to, że my byliśmy pierwsi"

  Wyjątkowa rocznica i wyjątkowy fi... 03:13

  30. rocznica pierwszych częściowo wolnych wyborów to lekcja historii dla wszystkich, a szczególnie dla tych, którzy nie pamiętają 4 czerwca, czyli początku końca komunizmu w Polsce i Europie. Premiera dokumentu "My, naród" była okazją do debaty o polskiej wolności - wtedy i teraz.
rozwiń

Obraz świata

 • Pompeo z niezapowiedzianą wizytą w Afganistanie

  Pompeo z niezapowiedzianą wizytą ... 00:35

  25.06 | Sekretarz stanu USA Mike Pompeo, który niespodziewanie przyleciał we wtorek do Kabulu, spotkał się z prezydentem Afganistanu Aszrafem Ghanim, aby omówić nadchodzące rozmowy pokojowe z talibami i sytuację w tym kraju przed wrześniowymi wyborami prezydenckimi.
 • "Chciałybyśmy, aby zasady były zmienione". Mimo zakazu pojawiły się na basenie w burkini

  "Chciałybyśmy, aby zasady były zm... 01:02

  25.06 | Młode muzułmanki - jako wyraz protestu - pojawiły się na basenie we francuskim Grenoble w burkini, łamiąc tym samym zakaz obowiązujący na wielu tamtejszych pływalniach. - Chciałybyśmy, aby zasady były zmienione i dostosowane do wszystkich kobiet tak, abyśmy mogły kąpać się w burkini, niezależnie od powodu - tłumaczyła jedna z uczestniczek protestu.
 • Ukraiński oligarcha zatrzymany w Austrii (wideo z lutego 2017 roku)

  Ukraiński oligarcha zatrzymany w ... 00:48

  25.06 | Ukraiński oligarcha Dmytro Firtasz został zatrzymany we wtorek w Austrii na mocy wystawionego w Hiszpanii europejskiego nakazu aresztowania. Podstawą zatrzymania nie było wydane wcześniej tego samego dnia orzeczenie Wyższego Sądu Krajowego (OLG) w Wiedniu, zezwalające na ekstradycję 51-letniego Firtasza do USA.
 • Polak skazany w Rosji. Nagranie FSB z zatrzymania

  Polak skazany w Rosji. Nagranie F... 00:42

  25.06 | Moskiewski Sąd Miejski skazał we wtorek obywatela polskiego oskarżonego o szpiegostwo na 14 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze - poinformowała agencja TASS. Rosyjska FSB opublikowała film z zatrzymania Polaka.
 • Polak skazany na 14 lat kolonii karnej w Rosji

  Polak skazany na 14 lat kolonii k... 00:40

  25.06 | Moskiewski Sąd Miejski skazał we wtorek obywatela polskiego oskarżonego o szpiegostwo na 14 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze - poinformowała agencja TASS. MSZ w Warszawie, w odpowiedzi na pytania tvn24.pl, napisało, że "nie komentuje wyroku". Resort zaznaczył, że skazany ma kontakt z polskim konsulem.
 • Rosyjski sąd skazał Polaka

  Rosyjski sąd skazał Polaka 00:46

  25.06 | Moskiewski Sąd Miejski skazał we wtorek obywatela polskiego oskarżonego o szpiegostwo na 14 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze - poinformowała agencja TASS. MSZ w Warszawie, w odpowiedzi na pytania tvn24.pl, napisało, że "nie komentuje wyroku". Resort zaznaczył, że skazany ma kontakt z polskim konsulem.
 • Niezapowiedziany sprawdzian gotowości bojowej rosyjskich wojsk

  Niezapowiedziany sprawdzian gotow... 02:18

  24.06 | Siły zbrojne Rosji rozpoczęły w poniedziałek niezapowiedziany sprawdzian gotowości bojowej w Centralnym Okręgu Wojskowym. Minister obrony Siergiej Szojgu poinformował, że celem tych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa w regionie Azji Centralnej.
 • 29-latek oskarżony o zabójstwo chińskiej studentki

  29-latek oskarżony o zabójstwo ch... 00:49

  24.06 | 29-letni Amerykanin Brendt Christensen został w poniedziałek oskarżony przez prokuratorów federalnych o porwanie i zamordowanie 26-letniej Chinki Yingying Zhanga, która przyjechała do USA na studia. Do zabójstwa miało dojść dwa lata temu. Jeżeli zostanie uznany winnym przez ławę przysięgłych, mężczyźnie będzie grozić kara śmierci.
 • Nadużycia w hiszpańskim Kościele

  Nadużycia w hiszpańskim Kościele 01:07

  24.06 | Prokuratura generalna Hiszpanii wezwała władze kościelne do wstrzymania wewnętrznych śledztw w sprawach nadużyć seksualnych popełnionych przez osoby duchowne i natychmiastowego informowania organów ścigania o doniesieniach dotyczących ewentualnych przestępstw.
 • Osman Kavala oskarżony o próbę obalenia tureckiego rządu

  Osman Kavala oskarżony o próbę ob... 01:09

  24.06 | Znany turecki biznesmen, filantrop i intelektualista Osman Kavala stanął w poniedziałek wraz z 15 innymi osobami przed sądem w Silivri na zachód od Stambułu, oskarżony o organizowanie antyrządowych protestów i próbę obalenia rządu w 2013 roku.
 • Jeden z pilotów zginął, drugi trafił do szpitala

  Jeden z pilotów zginął, drugi tra... 00:46

  24.06 | Nad graniczącym z Polską niemieckim krajem związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie doszło w poniedziałek do zderzenia dwóch myśliwców niemieckiego lotnictwa. Piloci Eurofighterów zdołali się katapultować. Tylko jeden przeżył.
 • Miał planować zamach na ambasadę USA w Belgii. 40-latek aresztowany

  Miał planować zamach na ambasadę ... 00:39

  24.06 | Belgijscy antyterroryści zatrzymali Belga podejrzanego o planowanie ataku na ambasadę USA w Brukseli - poinformowała w poniedziałek belgijska prokuratura federalna. Mężczyzna usłyszał zarzuty m.in. "przygotowywania przestępstwa terrorystycznego". Trafił do aresztu.
rozwiń

Wideo dnia

 • Poszukiwania cielaka zakończone. Pyton zjadł młode zwierzę

  Poszukiwania cielaka zakończone. ... 01:05

  24.06 | Poszukiwania zaginionego cielaka zakończyły się w momencie, kiedy natrafiono na wielkiego pytona. Okazało się, że gad zjadł młode zwierzę. Rolnik z miasta Putian w chińskiej prowincji Fujian odkrył w piątek, że jego nowo narodzony cielak zniknął. Poprosił krewnych i przyjaciół o pomoc w poszukiwaniach. Zamiast zaginionego zwierzęcia odnaleziono pytona z wielkim brzuchem. Właściciel cielaka zadzwonił do lokalnego oddziału straży pożarnej po pomoc.
 • Głowa dziewczynki utknęła w spluwaczce

  Głowa dziewczynki utknęła w spluw... 01:11

  25.06 | Ciekawe świata maluchy łatwo wpadają na niebezpieczne pomysły. W czerwcu w Chinach dwulatka podczas zabawy wsunęła głowę do zabytkowej spluwaczki, stojącej w domu. Dziewczynka nie mogła się uwolnić i wybuchła płaczem. Rodzina na pomoc wezwała strażaków.
 • Czterolatek utknął w rzeźbie

  Czterolatek utknął w rzeźbie 00:34

  25.06 | Ciekawe świata maluchy łatwo wpadają na niebezpieczne pomysły. W czerwcu w Chinach dwulatka podczas zabawy wsunęła głowę do zabytkowej spluwaczki, stojącej w domu. Dziewczynka nie mogła się uwolnić i wybuchła płaczem. Rodzina na pomoc wezwała strażaków.
 • Nauczono foki "śpiewać" i "mówić". Posłuchaj

  Nauczono foki "śpiewać" i "mówić"... 00:53

  25.06 | Naukowcy nauczyli trzy młode foki "śpiewać" i "wymawiać" ludzkie głoski. Eksperyment miał na celu pomoc w opracowaniu nowego modelu do walki z zaburzeniami mowy. Z najnowszych badań naukowców pracujących na szkockim Uniwersytecie w St. Andrews wynika, że foki szare mają możliwość kopiowania mowy i melodii przy użyciu takiego samego mechanizmu co ludzie.
 • Czarnobyl. Coraz bardziej popularny cel wycieczek turystów

  Czarnobyl. Coraz bardziej popular... 01:13

  25.06 | Czarnobyl i strefa wokół nieczynnego reaktora jądrowego jest coraz bardziej popularnym celem wycieczek turystów z całego świata. 33 lata po awarii w elektrowni atomowej i jednej z najtragiczniejszych katastrof nuklearnych reporter CNN sprawdzał, jak wygląda miejsce, w którym ludzka ostrożność przegrywa z ludzką ciekawością.
 • Legendarny pies-ratownik przechodzi na emeryturę

  Legendarny pies-ratownik przechod... 00:40

  25.06 | Frida służyła razem z ratownikami meksykańskiej marynarki wojennej. Labrador stał się dla mieszkańców Meksyku symbolem nadziei po niszczycielskim trzęsieniu ziemi w 2017 roku. W swojej karierze psa-ratownika Frida odnalazła pod gruzami 52 osoby, z których dwanaście udało się uratować. Służyła m.in. na Haiti, w Gwatemali i Ekwadorze. Teraz trafi do specjalnego schroniska dla psich weteranów meksykańskiej armii.
 • Przepłynął 195 kilometrów. Maraton przez kanały

  Przepłynął 195 kilometrów. Marato... 00:34

  25.06 | W holenderskiej prowincji Fryzja olimpijski pływak Maarten van der Weijden przepłynął 195 kilometrów. Olimpijczyk na swojej trasie miał 11 miast i z każdego z nich musiał zebrać specjalny znaczek. 22 lata temu tę samą trasę pokonywali łyżwiarze, ale od tego czasu, przez zmiany klimatyczne, kanały przestały zamarzać.
 • Zasnęła podczas lotu i obudziła się w pustym samolocie

  Zasnęła podczas lotu i obudziła s... 01:32

  25.06 | Zasnęła podczas lotu i obudziła się w ciemnym i pustym samolocie. Przez pierwszych kilka minut nie miała pojęcia co się stało. Taka historia przydarzyła się pewnej pasażerce lotu z Quebecu do Toronto. Gdy samolot wylądował nikt jej nie obudził. Załoga uznała, że wszyscy wysiedli więc maszynę odtransportowano na specjalny parking. Kobieta obudziła sie kilka godzin później.
 • Finał mistrzostw Europy w piłce motocyklowej

  Finał mistrzostw Europy w piłce m... 00:33

  25.06 | Pod niemieckim Karlsruhe odbyło się decydujące spotkanie. Niemcy zmierzyli się z Rosjanami. Mecz zakończył się wynikiem 7-5 dla reprezentacji Rosji. Piłka motocyklowa, czyli tak zwany "motoball" to piłka nożna na motorach. Jednak bramki są mniejsze, a w drużynie gra pięciu zawodników. Jest szybko i nie brakuje emocji.
 • Julia Hawkins czyli 103-letnia biegaczka z Luizjany

  Julia Hawkins czyli 103-letnia bi... 00:37

  24.06 | 103-letnia biegaczka z Luizjany czyli prawdopodobnie najstarsza na świecie aktywna sprinterka. Pani Julia Hawkins biega, zdobywa medale i ustanawia rekordy. W myśl swojej zasady: nigdy nie jest za późno, żeby zacząć się ruszać.
 • Niezwykłe zdjęcia z zawodów w cliff divingu w portugalskich Azorach

  Niezwykłe zdjęcia z zawodów w cli... 00:34

  24.06| Portugalskie Azory czyli archipelag dziewięciu wysp wulkanicznych. Właśnie tam odbył się konkurs w tzw. Cliff Divingu, czyli skakaniu do wody z wysokiego klifu. W zawodach startowali m.in. zawodnicy ze Stanów Zjednoczonych oraz Australii. W całym konkursie nie chodzi jednak tylko o sam skok z dużej wysokości, ale również o niesamowite akrobacje.
 • Wyścig Kaczek na rzece Krznie

  Wyścig Kaczek na rzece Krznie 01:01

  24.06 | Piąta edycja Rotariańskiego wyścigu gumowych kaczek w Białej Podlaskiej. 700 żółtych kaczuszek użyto do charytatywnego konkursu. Przy okazji tej imprezy były zbierane pieniądze na rzecz dzieci potrzebujących wsparcia. W tym roku są to dzieci z niepełnosprawnością uczące się w klasach integracyjnych w Zespole Szkół i Szkole Podstawowej Nr 5 im. Jana Kochanowskiego w Białej Podlaskiej.
rozwiń

Kontakt 24

rozwiń

Meteo

 • Prognoza pogody na środę

  Prognoza pogody na środę 01:40

  25.06 | Na środę prognozowana jest kulminacja nieznośnego upału.
 • Warunki drogowe w środę

  Warunki drogowe w środę 00:26

  25.06 | W części kraju utrudnieniem na drogach mogą być burze.
 • Warunki biometeo w środę

  Warunki biometeo w środę 00:58

  25.06 | W całym kraju poczujemy upał, a pogoda wpłynie niekorzystnie na nasze samopoczucie.
 • Żar leje się z nieba, ale nadciąga front, który przyniesie ulgę

  Żar leje się z nieba, ale nadciąg... 00:44

  Kolejna fala upałów w Polsce. Sprzyja temu układ wyżu nad Łotwą, a także układ niżu nad Półwyspem Iberyjskim. Niebawem, już w środę, z północy przywędruje do nas strefa wilgoci z frontem, który przyniesie opady deszczu. Wciąż będzie ciepło, ale na poziomie dwudziestu kilku stopni Celsjusza.
 • Zerwane dachy i duże szkody. Potężna nawałnica w Zachodniopomorskiem

  Zerwane dachy i duże szkody. Potę... 00:30

  Zrywane przez wichurę dachówki, przedmioty uderzające w samochody widać na nagraniu z monitoringu jednego z domów w Zachodniopomorskiem. W sobotę przeszła tam nawałnica.
 • Niemal tysiąc interwencji strażaków w ciągu ostatniej doby. Burze nie odpuszczają

  Niemal tysiąc interwencji strażak... 01:11

  918 interwencji podjęli w ciągu minionej doby strażacy w związku z burzami, jakie przeszły nad Polską. Interwencje dotyczyły głównie wypompowywania wody i usuwania powalonych drzew. W ciągu najbliższej doby w południowo wschodnich województwach mogą się zdarzyć przelotne opady lub burze.
 • Polska w upalnym uścisku. Pogoda jest niebezpieczna, IMiGW ostrzega

  Polska w upalnym uścisku. Pogoda ... 03:08

  Pojedyncze trąby powietrzne, gwałtowne burze z gradem, ulewny deszcz. I przede wszystkim - afrykański żar. Pogoda jest ekstremalnie trudna i niebezpieczna. Obowiązują pomarańczowe i żółte alerty. I to jeszcze nie koniec. W środę termometry wskażą nawet 35 stopni w cieniu.
 • "Polska jest pustynią, jeżeli chodzi o zbiorniki wodne"

  "Polska jest pustynią, jeżeli cho... 02:47

  Gdy w jednej części kraju wody jest zdecydowanie w nadmiarze, w drugiej części kraju to towar luksusowy. W Skierniewicach od kilku dni już nawet ksiądz z ambony prosi, by wodę oszczędzać. Deszczu nie ma, słońce świeci, a miejskie zbiorniki zapełnione są tylko do połowy. Dlaczego w Polsce brakuje wody?
 • "Czuję się, jakbym był w Egipcie". IMGW ostrzega przed upałami

  "Czuję się, jakbym był w Egipcie"... 00:50

  Tropikalna Polska, czyli nawet 35 stopni Celsjusza w cieniu. Wtorek był wyjątkowo upalnym dniem w wyjątkowo upalnym tygodniu.
 • Kanada dołącza do walki z plastikiem. "Dzięki recyklingowi ograniczymy zanieczyszczenie"

  Kanada dołącza do walki z plastik... 02:48

  Kanada mówi "stop" fali plastiku. Koniec z jednorazowymi sztućcami, koniec z foliówkami, słomkami i kubeczkami. Ma być bardziej ekologicznie, ale też bardziej ekonomicznie. Unia Europejska podąża już tą drogą. W Polsce prekursorem urzędowej walki z plastikiem był Wałbrzych. Wojnę wypowiedziała mu też Warszawa.
 • "Polska jest pustynią, jeżeli chodzi o zbiorniki wodne"

  "Polska jest pustynią, jeżeli cho... 02:19

  Im większe upały, tym większe zapotrzebowanie na wodę. I tym większe z nią problemy. Nie tylko Skierniewice mają zakręcone kurki. Sucho w kranach jest także w miejscowości Góra na Dolnym Śląsku. Takich suchych punktów na mapie Polski będzie przybywać, jeśli nie będzie przybywać zbiorników retencyjnych.
 • Wysokie temperatury w całej Polsce. Nad morzem było chłodniej

  Wysokie temperatury w całej Polsc... 01:56

  Można powiedzieć, że w czasie tej fali upałów to Międzyzdroje dawały ochłodzenie - było "tylko" 27 stopni. Tam mieszkańcy i turyści mogli jeszcze wypocząć w przyjemnym słońcu, owiewani morską bryzą. Ale jak ostrzegają meteorolodzy - po łagodnym dniu może przyjść nagłe załamanie pogody.
rozwiń

Eurosport.pl

 • Murray i Lopez najlepszymi deblistami turnieju ATP w Londynie

  Murray i Lopez najlepszymi deblis... 01:32

  Wielki sukces Andy'ego Murraya. Brytyjczyk wrócił po operacji biodra i w pierwszym turnieju zdobył trofeum. Murray wraz z 37-letnim Feliciano Lopezem pokonali Rajeeva Rama oraz Joe Salisbury'ego 7:6 (8-6), 5:7, 10:5 w finale turnieju ATP w Londynie. Wcześniej Lopez triumfował również w turnieju singlistów.
 • Lopez wygrał turniej ATP w Londynie

  Lopez wygrał turniej ATP w Londynie 01:31

  Wiek nie gra roli - te słowa udowodnił 37-letni Feliciano Lopez. Hiszpan pokonał Gillesa Simona 6:2, 6:7 (4-7), 7:6 (7-2) w finale turnieju ATP w Londynie, który został rozegrany na trawiastych kortach Queen's Clubu. Zobacz skrót tego spotkania.
 • Brazylia przygotowuje się do ćwierćfinału Copa America

  Brazylia przygotowuje się do ćwie... 01:18

  W sobotę Brazylia pokonała Peru 5:0 i wywalczyła 1. miejsce w grupie A turnieju Copa America. Teraz Canarinhos czekają na rywala w ćwierćfinale. W niedzielę piłkarze Tite wzięli udział w lekkim treningu.
 • Dani Alves opuści PSG, nowy obrońca Lecha. Karuzela transferowa z 23 czerwca

  Dani Alves opuści PSG, nowy obroń... 02:00

  Koniec przygody Daniego Alvesa z PSG. Brazylijczyk opuści mistrza Francji po 30 czerwca. Natomiast Lech Poznań ściągnął Djordje Crnomarkovicia. 25-letni środkowy obrońca dołączył do polskiego klubu z FK Radnicki Nis. Oto najciekawsze wydarzenia z rynku transferowego z 23 czerwca.
 • Reprezentantki Szwecji szykują się na Kanadyjki

  Reprezentantki Szwecji szykują si... 00:31

  Zawodniczki ze Szwecji przygotowują się do meczu z Kanadyjkami w 1/8 finału mistrzostw świata kobiet. Turniej odbywa się na francuskich boiskach.
 • Czterokrotne mistrzynie olimpijskie trenują przed meczem z Hiszpankami

  Czterokrotne mistrzynie olimpijsk... 01:03

  Reprezentantki Stanów Zjednoczonych trenują przed rywalizacją z Hiszpankami w 1/8 finału mistrzostw świata kobiet. Turniej odbywa się na francuskich boiskach.
 • Arnaud Demare najszybszy na 4. etapie, Alejandro Valverde wygrał wyścig

  Arnaud Demare najszybszy na 4. et... 02:22

  Arnaud Demare (Groupama-FDJ) finiszował najszybciej na czwartym i jednocześnie ostatnim etapie wyścigu La Route d’Occitane. Imprezę, drugi rok z rzędu wygrał Alejandro Valverde (Movistar).
 • Ostatni etap dla Giacomo Nizzolo, wyścig dla Diego Ulissiego

  Ostatni etap dla Giacomo Nizzolo,... 02:39

  Giacomo Nizzolo (Dimension Data) wygrał ostatni, piąty etap Tour of Slovenia. Zwycięzcą wyścigu został Diego Ulissi (UAE Team Emirates).
 • Dziesiąty tytuł Rogera Federera w Halle

  Dziesiąty tytuł Rogera Federera w... 02:11

  Najwyżej rozstawiony Szwajcar Roger Federer pokonał w finale Belga Davida Goffin 7:6 (7-2), 6:1 i po raz dziesiąty w karierze wygrał tenisowy turniej ATP na kortach trawiastych w Halle.
 • Pierwszy gol Goulona w starciu z Perak w półfinale Pucharu Malezji

  Pierwszy gol Goulona w starciu z ... 00:33

  Były piłkarz Zawiszy Bydgoszcz Herold Goulon strzelił dwa gole w półfinale Pucharu Malezji. Pierwszą bramkę zdobył strzałem głową, drugą niesamowitym uderzeniem z rzutu wolnego. Oto pierwsze trafienie francuskiego pomocnika. Zespół Goulona Pahang FA wygrał 3:1.
 • Kosmiczny gol byłego piłkarza Ekstraklasy

  Kosmiczny gol byłego piłkarza Eks... 00:31

  Kilka lat temu Herold Goulon biegał po boiskach Ekstraklasy, reprezentując Zawiszę Bydgoszcz. Teraz defensywny pomocnik został gwiazdą Pahang. W półfinale Pucharu Malezji Goulon oddał kosmiczny strzał z rzutu wolnego z... własnej połowy. Bramkarz rywali był kompletnie zaskoczony i nie zdołał wybić piłki. Pahang pokonało Perak 3:1.
 • Argentyna gotowa na stracie z Katarem

  Argentyna gotowa na stracie z Kat... 01:22

  Na Estadio Beira Rio odbył się trening reprezentacji Argentyny przed decydującym starciem z Katarem. Jeśli Messi i spółka nie pokonają niedzielnego rywala, to pożegnają się z Copa America.
rozwiń

News in English

rozwiń