"Fakty" z 21 listopada

 • Kilka godzin, trzy czytania. PiS po raz siódmy zmienia ustawę o SN

  Kilka godzin, trzy czytania. PiS ... 03:54

  Trzy czytania w ciągu kilku godzin i nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym przegłosowana w Sejmie tego samego dnia, którego została zgłoszona. Ustawa jest krokiem wstecz w sprawie reformy Sądu Najwyższego. Ustawa ma przywrócić do pracy tych sędziów SN, których poprzednia ustawa wysłała w stan spoczynku. W tym pierwszą prezes prof. Małgorzatę Gersdorf.
 • Brak wyliczeń i jasnych zasad rekompensat za podwyżki prądu. "Minister Tchórzewski miota się w temacie"

  Brak wyliczeń i jasnych zasad rek... 03:07

  Jest drogo, a będzie jeszcze drożej.Firmy energetyczne wnioskują o możliwość podwyższenia cen prądu. I nawet jeśli rząd - tak jak obiecuje - zrekompensuje klientom indywidualnym drastyczne podwyżki, to przedsiębiorstwom już nie. Więc wcześniej czy później i tak zapłacą klienci.
 • Polityczne trzęsienie ziemi na Śląsku. PiS zdobywa władzę dzięki radnemu Koalicji Obywatelskiej

  Polityczne trzęsienie ziemi na Śl... 02:55

  "Sprzedawczyk", "zdrajca", "hańba" - wśród takich okrzyków Prawo i Sprawiedliwość przejmowało władzę na Śląsku. W roli głównej wystąpił radny Wojciech Kałuża. Zdobył mandat, startując z list Koalicji Obywatelskiej, ale nieoczekiwanie poparł partię władzy i został wicemarszałkiem.
 • Brak konkursu i transparentnych procedur. Kariery krewnych polityków

  Brak konkursu i transparentnych p... 03:00

  Prezes Kaczyński dowiedział się o zatrudnieniu w Banku Światowym syna Mariusza Kamińskiego z mediów. Spotkał się z ministrem i wyjaśnili sobie sprawę - informuje rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości. Nawet jeśli sprawa ucichnie, to do historii przejdzie wypowiedź rzeczniczki rządu o "młodych, zdolnych i wykształconych" dzieciach polityków.
 • "Zdecydowanie antysemickie", "krzywdzące dla ofiar". Oburzenie po słowach wicepremiera

  "Zdecydowanie antysemickie", "krz... 03:09

  To nie była przypadkowa, korytarzowa wypowiedź. To był prasowy wywiad dla tygodnika "Wprost". Wicepremier Piotr Gliński mówił, że PiS jest traktowany przez opozycję tak, "jak Żydzi przez Goebbelsa". Jego wypowiedź musiała wywołać oburzenie, krytykę i pytania o intencje.
 • Rusza proces Marcina Dubienieckiego. Grozi mu do 10 lat więzienia

  Rusza proces Marcina Dubienieckie... 01:19

  Jest oskarżony o wyłudzenie ponad 14 milionów złotych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Marcinowi Dubienieckiemu i ośmiu innym osobom grozi do 10 lat więzienia. Są setki tomów akt i setki świadków. Proces zapewne będzie długi.
 • Specjalista prawa kanonicznego kolejnym kandydatem PiS na Rzecznika Praw Dziecka

  Specjalista prawa kanonicznego ko... 02:58

  To będzie kolejna już próba powołania nowego Rzecznika Praw Dziecka. Trzeci kandydat PiS-u na to stanowisko budzi kontrowersje. Mikołaj Pawlak nie pracował z dziećmi, a według opozycji jest mało kompetentny i "ideologiczny".
 • Po upadku z drabiny miał zmiażdżoną twarz. Lekarze stworzyli specjalny implant

  Po upadku z drabiny miał zmiażdżo... 02:48

  Pracował w ogrodzie, spadł z drabiny i dosłownie stracił twarz. Pan Wacław miał zmiażdżone kości i uszkodzony wzrok. Od czego są jednak nowoczesne drukarki 3D? Lekarze z Katowic opracowali specjalny implant i wydrukowali go. To przyszłość medycyny.
 • Pomnik Tysiąclecia Jazdy Polskiej odwrócony. "Realizujemy wolę radnych"

  Pomnik Tysiąclecia Jazdy Polskiej... 02:30

  Jeśli zamiast dwóch końskich zadów można oglądać dwóch galopujących jeźdźców, to chyba warto. Była ponadpartyjna zgoda, by na warszawskim rondzie odwrócić pomnik Tysiąclecia Jazdy Polskiej. Za cenę ponad 100 tysięcy złotych i dwóch dni skomplikowanej pracy.
 • Prognoza pogody na czwartek 22 listopada

  Prognoza pogody na czwartek 22 li... 02:41

  W czwartek przeważnie pochmurno. W województwach południowych opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu, rano mogą marznąć, może być ślisko. Temperatura maksymalna od -1 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 3 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie waha się, w południe 1014 hPa.

Rozmowa szefa KNF z bankierem

 • Wójcik o aferze KNF: osoba z Prokuratury Krajowej została przesunięta do Prokuratury Rejonowej

  Wójcik o aferze KNF: osoba z Prok... 00:43

  22.11 | Minister Zbigniew Ziobro powiedział, że prokuratura, która jest rządzona przez niego ma spełniać najwyższe standardy, ma być profesjonalna - mówił w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Pytany, czy ktoś w prokuraturze został ukarany za to, że nie dość szybko poinformował Zbigniewa Ziobro, że wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa odpowiedział, że według jego wiedzy tak. - Osoba z Prokuratury Krajowej została przesunięta na pierwszą linię do Prokuratury Rejonowej - poinformował.
 • "Życie zmusi PiS do powołania komisji śledczej"

  "Życie zmusi PiS do powołania kom... 00:37

  21.11 | Inne organy państwa nie dają sobie rady. Jeśli nie wyjaśni się pewnych rzeczy, Polacy nie odzyskają zaufania do instytucji państwowych - zaznaczyła w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Pytana o kwestię powołania sejmowej komisji śledczej w sprawie afery w Komisji Nadzoru Finansowego, podkreśliła, że "życie zmusi PiS do powołania komisji".
 • Leszek Czarnecki złożył obszerne zeznania w prokuraturze

  Leszek Czarnecki złożył obszerne ... 03:51

  20.11 | 11 godzin spędził w katowickiej prokuraturze Leszek Czarnecki. Właściciel Getin Noble Banku złożył obszerne zeznania, a do swoich wyjaśnień dołączył też taśmy z innego lipcowego spotkania z Markiem Chrzanowskim i członkami Komisji Nadzoru Finansowego. Opozycja nie poddaje się i żąda komisji śledczej.
 • Marek Belka o aferze w KNF

  Marek Belka o aferze w KNF 00:57

  20.11 | - Dzisiaj jest przekonanie nie tylko w Polsce, ale i coraz częściej za granicą jest takie, że w KNF można załatwić sprawę za łapówkę, że KNF może być wykorzystywany jako narzędzie konfiskaty mienia. Wreszcie, że nie może w sposób wiarygodny stosować bardzo delikatnych instrumentów, które wprowadziliśmy w Europie, żeby chronić interes społeczny przed kryzysami bankowymi - mówił były premier.
 • Hausner: kryzys wiarygodności Komisji Nadzoru Finansowego

  Hausner: kryzys wiarygodności Kom... 00:54

  20.11 | Zdaniem profesora Jerzego Hausnera mamy do czynienia z problemem wiarygodności bardzo ważnej dla naszego bezpieczeństwa ekonomicznego, w tym bezpieczeństwa pieniędzy obywateli. - Ta sytuacja oznacza kryzys wiarygodności Komisji Nadzoru Finansowego. Centralnym problemem jest w tej chwili jak najszybsze przywrócenie wiarygodności - podkreślił gość programu "Fakty po Faktach" w TVN24.
 • Hausner o wiarygodności prezesa NBP-u Adama Glapińskiego

  Hausner o wiarygodności prezesa N... 01:43

  20.11 | Profesor Jerzy Hausner był pytany o wiarygodność prezesa Narodowego Nadzoru Finansowego Adama Glapińskiego, który rekomendował na stanowisko przewodniczącego KNF-u Marka Chrzanowskiego. - Trzeba zapytać pana profesora Glapińskiego, dlaczego zdecydował się na taką rekomendację - ocenił gość programu "Fakty po Faktach". Jak wskazywał "w odniesieniu do NBP mamy też do czynienia z pewnym problemem wiarygodności". Odniósł się do przywołanego przez Romana Giertycha rzekomego fragmentu rozmowy Glapińskiego z Czarneckim.
 • Rzeczniczka PiS: nie poprzemy żadnego wniosku o powołanie komisji śledczej w sprawie KNF

  Rzeczniczka PiS: nie poprzemy żad... 00:27

  20.11 | Nie poprzemy żadnego wniosku o powołanie komisji śledczej. Komisję powołuje się, gdy nie działają instytucje państwa - powiedziała we wtorek rzeczniczka PiS Beata Mazurek odnosząc się do wniosku PO w sprawie powołania komisji śledczej ds. afery KNF.
 • PO wnioskuje o komisję śledczą w sprawie afery KNF

  PO wnioskuje o komisję śledczą w ... 01:33

  20.11 | Składamy do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego projekt uchwały o powołaniu komisji śledczej do spraw afery KNF - poinformował szef klubu PO Sławomir Neumann. - Ta władza sama nie jest w stanie się oczyścić ani wyjaśnić tej afery, tylko komisja śledcza może to zrobić - przekonywał.
 • "Złożyłem obszerne zeznania"

  "Złożyłem obszerne zeznania" 00:33

  19.11 | Leszek Czarnecki po wyjściu z prokuratury w Katowicach nie udzielał odpowiedzi na pytania dziennikarzy, tłumacząc, że „nie może komentować przebiegu śledztwa”. Powiedział jedynie, że „- przesłuchanie szło bardzo sprawnie” i że złożył obszerne zeznania.
 • Zakończyło się przesłuchanie Leszka Czarneckiego

  Zakończyło się przesłuchanie Lesz... 02:15

  19.11 | Zakończyło się przesłuchanie Leszka Czarneckiego w prokuraturze w Katowicach. Trwało ponad 11 godzin. Miliarder zeznawał w sprawie afery KNF.
 • Olechowski o planie "Zdzisława": to są działania w rosyjskim stylu

  Olechowski o planie "Zdzisława": ... 01:30

  19.11 | Jeśli taka myśl była i taka myśl była realizowana, to mamy do czynienia z bardzo poważną polityczną aferą - powiedział w "Faktach po Faktach" były minister spraw zagranicznych i były minister finansów Andrzej Olechowski. Odniósł się do afery w Komisji Nadzoru Finansowego oraz doniesień o planie mającym polegać na doprowadzeniu do upadku Getin Noble Bank należącego do Leszka Czarneckiego, a następnie na przejęciu go za bezcen.
 • "Niepokojące jest dlaczego wokół tego robi się tyle szumu"

  "Niepokojące jest dlaczego wokół ... 00:39

  19.11 | Jarosław Urbaniak (PO) mówił w poniedziałek, że informacje podane podczas poniedziałkowej konferencji prasowej po posiedzeniu Komisji Stabilności Finansowej są w jego ocenie oczywistościami. - Niepokojące jest dlaczego wokół tego robi się tyle szumu, dlaczego w niedzielę, w środku nocy zwołuje się Komitet Stabilności Finansowej, wysyła się prezesa Narodowego Banku Polskiego do telewizji rządowej w najlepszym czasie antenowym i on mówi, że właśnie wyszedł posiedzenia tak ważnej dla Polaków i dla bezpieczeństwa ich pieniędzy instytucji - dodał Urbaniak.
rozwiń

Święto Niepodległości 2018

 • Dera: chciałbym, żeby kolejny marsz zorganizowało państwo

  Dera: chciałbym, żeby kolejny mar... 00:20

  12.11 | - Ja chciałbym, żeby tak wyglądały uroczystości państwowe, że akurat skoro tradycją tego święta jest marsz Polaków, to bym chciał, żeby to organizowało państwo - mówił Andrzej Dera w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego", pytano o plany na kolejne Święto Niepodległości. Według niego "to gwarantuje bezpieczeństwo, to gwarantuje to, że nie będzie emblematów, że nie będzie haseł, takich które są po prostu niegodne tego święta".
 • Prezydencki minister: był jeden marsz

  Prezydencki minister: był jeden m... 00:51

  12.11 | - Jest Stowarzyszenie Marszu Niepodległości i był drugi, było hasło Dla Ciebie Polsko, ale to był marsz z okazji stulecia niepodległości, jeden marsz - mówił w internetowej dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" prezydencki minister Andrzej Dera. Pytany o nazwę, w którym marszu brał udział 11 listopada, odpowiedział, że był to "w marszu z okazji stulecia niepodległości". - Nie mam z tym żadnych kłopotów, ani problemu - dodał.
 • "Politycy PiS-u przez ostatnie parę lat hodowali ekstremalne środowiska nacjonalistyczne"

  "Politycy PiS-u przez ostatnie pa... 00:32

  11.11 | W sprawie wspólnego marszu 11 listopada strona rządowa i Stowarzyszenie Marsz Niepodległości porozumiały się późnym wieczorem w piątek. - To jest niepokojące, Państwo polskie powinno się szanować, także przez zachowania władz w stosunku do środowisk skrajnych. Te środowiska skrajne zdjęły te banery zgodnie z oczekiwaniami władz, ale pozostały w sercach, w umysłach z tymi samymi poglądami, bardzo brzydkimi, bardzo Polsce szkodzącymi - mówił były prezydent.
 • "Jako szef MSWiA nie mam zamiaru nikogo delegalizować"

  "Jako szef MSWiA nie mam zamiaru ... 00:29

  12.11 | - Ten margines marginesów to jest owoc - i Bogu dzięki - demokratycznego państwa prawa - mówił w "Faktach po Faktach" o organizacjach skrajnie prawicowych minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński. Zaznaczył, że jako szef MSWiA "nie ma zamiaru nikogo delegalizować".
 • Święto w cieniu skrajnej prawicy. Światowe media komentują świętowanie rocznicy niepodległości w Polsce

  Święto w cieniu skrajnej prawicy.... 03:41

  12.11 | Trzy osoby są ranne, a wśród nich policjant poważnie ranny w oko. Święto niepodległości we Wrocławiu skutecznie zepsuli ludzie, którzy terroryzują miasto nie od dziś. Światowe media piszą o polskim święcie w cieniu skrajnej prawicy.
 • Wulgarne okrzyki, spalona flaga UE i atak na dziennikarkę. Służby identyfikują sprawców

  Wulgarne okrzyki, spalona flaga U... 03:39

  12.11 | Świętujemy na wesoło. Bez kominiarek, pochodni i rac - mówiło w niedzielę wielu Polaków. Najwięcej wyszło na ulice Warszawy. Ale, jak mówił szef MSWiA Joachim Brudziński, "były wydarzenia, które kwalifikują się do postępowań karnych, wykroczeń". Ponieważ policja doskonale zna wielu tak zwanych patriotów, to marsz był ściśle kontrolowany. Wulgarne okrzyki, skandaliczne hasła, spalona unijna flaga i neonaziści w roli gości specjalnych - tym razem nie umknęli uwadze.
 • Nigdy więcej wojny. Najpiękniejsze życzenia dla Polski

  Nigdy więcej wojny. Najpiękniejsz... 00:46

  12.11 | Nigdy więcej wojny - mówią powstańcy warszawscy. W stulecie odzyskania niepodległości są to dla naszego kraju najpiękniejsze życzenia.
 • Budka: niedopuszczalne, żeby premier i prezydent musieli podpinać się pod środowiska skrajne

  Budka: niedopuszczalne, żeby prem... 01:08

  12.11 | - To niedopuszczalne by negocjować ze środowiskami skrajnymi. To niedopuszczalne, by premier z prezydentem tak naprawdę musieli się podporządkować temu, co chcą skrajni nacjonaliści. To niedopuszczalne, by w państwie prawa prezydent z premierem nie potrafili sami zorganizować dobrego marszu, a musieli podpinać się pod środowiska skrajne - ocenił Borys Budka z PO. Odniósł się do marszu zorganizowanego przez władze państwowe i narodowców.
 • Poseł PiS: na chwilę obecną ONR nie jest zagrożeniem

  Poseł PiS: na chwilę obecną ONR n... 02:18

  12.11 | Jan Mosiński z PiS pytany o delegalizację ONR zauważył, że od tego są instytucje do tego powołane. - Uważam, że na chwilę obecną ONR nie jest zagrożeniem. A jeżeli ktoś mówi, że jest zagrożeniem to podam inny przykład: KOD i Obywatele RP nie są zagrożeniem dla Polski? - pytał.
 • "Narodowcy byli i będą"

  "Narodowcy byli i będą" 00:33

  12.11 | Marek Jakubiak, który odszedł z klubu Kukiz'15 ocenił, że obecne władze nie mają problemu z narodowcami. - Narodowcy byli i będą. To jest młodzież, która wartości narodowe wystawia ponad wszystko i tyle - stwierdził.
 • "Kilkanaście osób pokazało jakieś inne flagi niż biało-czerwone i mamy już problem"

  "Kilkanaście osób pokazało jakieś... 00:36

  12.11 | Kilkanaście osób pokazało jakieś inne flagi niż biało-czerwone i mamy już problem - powiedział poseł Marek Jakubiak odnosząc się do zielonych flag Obozu Narodowo-Radykalnego oraz czarnych włoskiego skrajnie prawicowego, neofaszystowskiego ugrupowania Forza Nuova, które pojawiły się na marszu.
 • Jakubiak o marszu: takiej frekwencji nie pamiętam

  Jakubiak o marszu: takiej frekwen... 00:46

  12.11 | Takiej frekwencji nie pamiętam - mówił poseł Marek Jakubiak, który odszedł z klubu Kukiz'15. W niedzielę ulicami Warszawy przeszedł marsz zorganizowany przez władze państwowe i narodowców z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Policja szacuje, że uczestniczyło w nim 250 tys. osób.
rozwiń

Krok rządu do polexitu?

 • Tusk: polexit jest możliwy

  Tusk: polexit jest możliwy 02:59

  06.11 | Donald Tusk o zagrożeniu polexitem. Sprawa jest poważna, a ryzyko realne - mówi szef Rady Europejskiej i przypomina, jak wychodzenie z Unii zaczęło się w Wielkiej Brytanii i do czego doprowadziło. PiS twierdzi, że polexit to absurd, ale już inni politycy w działaniach rządzących absurdu nie widzą. Widzą za to zniechęcenie Unii do Polski i Polaków do Unii.
 • Tusk: Cameron też nie miał planu wyprowadzenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

  Tusk: Cameron też nie miał planu ... 01:21

  05.11 | Nie jest dla mnie istotne, czy Jarosław Kaczyński planuje wyjście Polski z Unii Europejskiej, czy tylko inicjuje pewne procesy, które się tym zakończą - powiedział w poniedziałek szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Według niego, "problem polega na tym, że Cameron też nie miał planu wyprowadzenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej".
 • Doradca prezydenta: rządzący byliby szaleńcami, gdyby mieli wizję polexitu

  Doradca prezydenta: rządzący byli... 00:45

  18.10 | Nasza część Europy ma także prawo do tego, żeby formułować swój głos. Jeśli z analiz prawnych wynikałaby pewna niezgodność, to być może trzeba otworzyć jakąś procedurę negocjacji z Unią Europejską - powiedział w "Faktach po Faktach" Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta Andrzeja Dudy.
 • "Polska znajduje się na politycznych peryferiach Unii"

  "Polska znajduje się na polityczn... 01:16

  18.10 | - Polska bardzo dużo wygrywała wtedy, kiedy była bardzo aktywnym, proeuropejskim głównym graczem w Brukseli i na kontynencie - powiedział przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. - Dzisiaj niektóre decyzje polskiego rządu powodują, że Polska znajduje się na politycznych peryferiach Unii Europejskiej - ocenił.
 • Tusk: boję się, że ktoś przez niekompetencję doprowadzi do katastrofy

  Tusk: boję się, że ktoś przez nie... 01:37

  18.10 | Przestrzegam wszystkich przed pochodem lunatyków, którzy nie zdają sobie czasem sprawy z konsekwencji swoich działań - powiedział w czwartek w Brukseli Donald Tusk. Szef Rady Europejskiej wyraził nadzieję, że żaden "z dzisiaj rządzących Polską polityków" nie myśli poważnie o polexicie, czyli wystąpieniu Polski z Unii Europejskiej.
 • Konstytucjonalista: celem wniosku Ziobry znaczące ograniczenie prawa do sądu

  Konstytucjonalista: celem wniosku... 01:19

  18.10 | Obawiam się, że orzeczenie kwestionujące Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej w zakresie wskazanym przez prokuratora generalnego może nie tyle stanowić krok w stronę polexitu, co pierwszy etap - powiedział w TVN24 konstytucjonalista dr Tomasz Zalasiński, członek zespołu ekspertów prawnych przy Fundacji Batorego.
 • Von Marschall: albo jest się członkiem UE, albo nie

  Von Marschall: albo jest się czł... 01:10

  18.10.| Publicysta podkreślił, że ma nadzieję, że do wyjścia Polski z Unii Europejskiej nie dojdzie. - Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że albo jest się członkiem Unii Europejskiej - i wtedy wszystkie traktaty są obowiązujące - albo się tego nie chce i wtedy trzeba się decydować, co jest ważne: członkostwo czy nie - powiedział von Marschall.
 • Christoph von Marschall: na pytanie Ziobry jest już za późno

  Christoph von Marschall: na pytan... 00:45

  18.10.| Myślę, że taki pomysł pojawił się za późno - stwierdził dr Christoph von Marschall, dziennikarz i publicysta "Der Tagesspiegel", komentują wniosek Ziobry do Trybunału Konstytucyjnego. - To trzeba było rozstrzygnąć w 2008 lub 2009 roku, kiedy traktat lizboński był ratyfikowany - dodał.
 • "To z ministerstwa sprawiedliwości wyszła ustawa o IPN, która osłabiła pozycję pana premiera"

  "To z ministerstwa sprawiedliwośc... 01:20

  18.10.| - To już nie pierwszy przypadek, kiedy dochodzi do sytuacji, w której Zbigniew Ziobro podejmuje decyzje osłabiające pozycję premiera Morawieckiego. Przypomnijmy, że to z ministerstwa sprawiedliwości wyszła ustawa o IPN, która osłabiła pozycję pana premiera, kiedy próbował odbudować nasz wizerunek po wpadkach pani premier Szydło - stwierdził polityk Nowoczesnej.
 • Kierwiński o wniosku Ziobry: to kolejny krok w kierunku wyjścia z Unii

  Kierwiński o wniosku Ziobry: to k... 00:55

  18.10.| - Ten wyrok (Trybunału Konstytucyjnego - red.) już dawno zapadł, już dawno został napisany na Nowogrodzkiej. Skoro te pytania zostały złożone, więc wyrok jest już przygotowany - mówił Marcin Kierwiński z PO.
 • Horała: gdy nie ten temat, byłby inny

  Horała: gdy nie ten temat, byłby ... 00:23

  18.10.| - Być może gdyby nie ten temat, to byłby inny równie niezwiązany z wyborami samorządowymi. Trudno, żeby życie w kraju, w różnych instytucjach zamarło, bo są wybory samorządowe za tydzień lub za dwa i już żadne ministerstwo nie może podjąć żadnego innego działania wykonać - komentował poseł PiS Marcin Horała, który jest również kandydatem na prezydenta Gdyni.
 • Sasin: w traktacie nie ma nic o tym, że Polska zrzekła się suwerenności

  Sasin: w traktacie nie ma nic o t... 00:58

  18.10.| W tym traktacie nie jest napisane o tym, jakoby Polska wyrzekła się swojej suwerenności w obszarach nieuregulowanych tym traktatem, jak chociażby organizacja sądownictwa - tak Jacek Sasin, sekretarz stanu w kancelarii premiera, komentował wniosek prokuratora generalnego w sprawie zgodności Traktatu o UE z polską konstytucją. - Tego dotyczył wyrok trybunału niemieckiego, na który Zbigniew Ziobro się powołuje - podkreślał Sasin w "Rozmowie Piaseckiego".
rozwiń

Listopadowe zgrupowanie kadry przed meczami z Czechami i Portugalią

 • Szczęsny: krytyka w tym momencie nie ma sensu

  Szczęsny: krytyka w tym momencie ... 01:04

  17.11.2018 | - W kontekście marcowych eliminacji widzę elementy, które musimy poprawić, ale nie czuję potrzeby rozmawiania o nich, ja jako zawodnik. Nie chcę krytykować ani taktyki, ani żadnego z zawodników, bo to w tej chwili nie ma sensu - dodał - powiedział Wojciech Szczęsny.
 • Szczęsny: taktyka nigdy nie przeszkadza w dokładnym podaniu

  Szczęsny: taktyka nigdy nie przes... 01:38

  17.11.2018 | Zmorą kadry w kończącym się roku były błędy indywidualne, to one prowadziły do utraty goli i konsekwencji porażek. - Nie można ich tłumaczyć taktyką. Ona nigdy nie przeszkadza w tym, żeby można było dokładnie zagrać piłkę do kolegi. Czasami szuka się wymówek i powodów porażek. Nigdy jednak ani taktyka, ani personalia nie mogą tłumaczyć niedokładności i błędów indywidualnych, które oczywiście się zdarzają, ale ostatnio było ich za dużo - powiedział Wojciech Szczęsny.
 • Szczęsny: kadra jest w kryzysie

  Szczęsny: kadra jest w kryzysie 00:30

  17.11.2018 | - Sytuacja w jakiej znalazła się reprezentacja to na pewno pewien kryzys. Kiedy nie wygrywasz od pięciu meczów, a wcześniej występujesz tak jak my na mundialu, to trzeba to tak nazwać. Kryzysy trzeba starać się omijać, a jak już się zdarzą, to jak najszybciej je przezwyciężyć. Musimy to pokonać, zapomnieć i zacząć wygrywać - przyznał Wojciech Szczęsny.
 • Krychowiak: potrzeba czasu, żeby zbudować solidną obronę

  Krychowiak: potrzeba czasu, żeby ... 00:57

  17.11 | - Trudno zastąpić takiego zawodnika jak Łukasz Piszczek. Zmian było więcej, próbowaliśmy różnych ustawień. Były one spowodowane kontuzjami, które zmuszały selekcjonera do testowania innych zawodników. Potrzeba czasu, żeby zbudować solidną obronę. To proces, który trwa z każdym meczem - zaznaczył Grzegorz Krychowiak, pomocnik reprezentacji Polski.
 • "Bójka z Lewandowskim? Nic takiego nie było"

  "Bójka z Lewandowskim? Nic takieg... 00:32

  17.11 | Grzegorz Krychowiak zaprzeczył, że po porażce z Czechami doszło do rzekomej bójki między nim a Robertem Lewandowskim. - Totalna nieprawda. To tylko świadczy o tym, że jak nie ma wyników, to można pisać kompletne kłamstwa, żeby tylko robić szum. Nic takiego nie było - podkreślił.
 • Krychowiak: najważniejsze są eliminacje Euro 2020

  Krychowiak: najważniejsze są elim... 00:33

  17.11 | - Jako zespół chcemy wygrywać. Trochę to się przeciąga pod wodzą nowego selekcjonera, ale będziemy ciężko pracować, żeby ten cel osiągnąć. Było wiele zmian. Nie tylko w sztabie szkoleniowym. Ten czas wykorzystujemy, żeby w najważniejszym momencie, czyli na start eliminacji Euro 2020, zacząć zwyciężać - wyznał pomocnik reprezentacji Polski Grzegorz Krychowiak.
 • Polacy grali z Czechami

  Polacy grali z Czechami 00:45

  15.11 | Reprezentacja Polski wciąż nie potrafi się przełamać pod wodzą Jerzego Brzęczka. W Gdańsku w meczu towarzyskim z Czechami Biało-Czerwoni mieli sporo sytuacji. Co z tego, skoro znowu przegrali. Tym razem 0:1.
 • Kadrowicze po meczu z Czechami

  Kadrowicze po meczu z Czechami 00:38

  16.11 | Robert Lewandowski, Bartosz Bereszyński, Mateusz Klich po porażce 0:1 z Czechami.
 • Brzęczek zapowiedział, że czas eksperymentów się skończył

  Brzęczek zapowiedział, że czas ek... 00:33

  14.11.2018 | Jerzy Brzęczek zapewnia, że w czwartkowym towarzyskim meczu z Czechami piłkarska reprezentacja Polski zagra w Gdańsku w możliwie najsilniejszym składzie. - Eksperymentowaliśmy podczas spotkań w Chorzowie, ale ten czas już się skończył - zapewnił selekcjoner.
 • Reprezentacja Polski trenowała w Gdańsku

  Reprezentacja Polski trenowała w ... 01:37

  13.11 | Piłkarska reprezentacja Polski w komplecie trenowała we wtorek po popołudniu na stadionie MOSiR w Gdańsku. W czwartek w towarzyskim meczu Biało-Czerwoni zmierzą się z Czechami, a w następny wtorek w spotkaniu Ligi Narodów zagrają w Guimaraes z Portugalią.
 • Buksa: stać mnie, aby w reprezentacji zagościć na dłużej

  Buksa: stać mnie, aby w reprezent... 00:40

  13.11 | Adam Buksa jest jednym z dwóch piłkarzy, obok swojego klubowego kolegi z Pogoni Szczecin Huberta Matyni, którzy w czwartkowym meczu z Czechami mają szansę zadebiutować w reprezentacji. - Stać mnie, aby w reprezentacji zagościć na dłużej – stwierdził 22-letni napastnik.
 • Cionek: sztab i koledzy nie mieli do mnie pretensji

  Cionek: sztab i koledzy nie mieli... 00:52

  13.11 | - Nie miałem wrażenia, że cała wina została zrzucona na mnie. Sztab i koledzy nie mieli do mnie pretensji. To sport zespołowy. Jeśli nie udał nam się mundial, nie jest sprawiedliwe, żeby obwiniać tylko jednego zawodnika. Nie wiem, co pisali na mój temat dziennikarze - powiedział Thiago Cionek, obrońca reprezentacji Polski i SPAL.
rozwiń

Spór o Sąd Najwyższy

 • Wójcik: może być jeszcze nawet 15 nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym

  Wójcik: może być jeszcze nawet 15... 00:46

  22.11 | Trwa wielka bitwa o wymiar sprawiedliwości w Polsce i nadal będziemy go reformowali. To nie jest żadna biała flaga - mówił w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, odnosząc się do siódmej nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Zaznaczył, że nowela nie oznacza, iż rząd zgadza się z postanowieniem Trybunału Sprawiedliwości UE. - Może być jeszcze piętnaście nowelizacji, jeżeli będzie taka potrzeba - dodał.
 • "Dziwiłem się dzisiaj opozycji"

  "Dziwiłem się dzisiaj opozycji" 01:11

  21.11 | - Dziwiłem się dzisiaj opozycji - mówił w "Kropce nad i" Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów. - Najpierw nas wzywali przez wiele tygodni o to, żeby przyjąć to postanowienie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i zatrzymać tę reformę związaną z przechodzeniem na emeryturę czy stan spoczynku sędziów - kontynuował Sasin. Wskazał, że "kiedy przygotowaliśmy ustawę, która dokładnie wypełnia to oczekiwanie, to oni byli przeciw".
 • Borowski: ograniczenie możliwości orzekania do 65. roku życia to zupełny absurd

  Borowski: ograniczenie możliwości... 01:19

  21.11.| - PiS również się chwali w tej ustawie, że on nawet dalej poszedł niż Trybunał od niego oczekiwał, ponieważ zlikwidował nadzór prezydenta. Prezydent nie będzie przedłużał sędziom możliwości sądzenia powyżej 65. roku życia. Wszyscy ci sędziowie Sądu Najwyższego, którzy znajdą się w nim po tej ustawie - czyli od jutra pewnie, czy pojutrza - to będą mogli tam przebywać do 65. roku życia, co jest absurdem zupełnym. Przecież sędzia Sądu Najwyższego to jest ten, który ma największe doświadczenie i spokojnie do roku 70. czy 75. mógłby sądzić - ocenił Borowski.
 • Jacek Sasin w "Kropce nad i" o nowelizacji ustawy o SN

  Jacek Sasin w "Kropce nad i" o no... 00:57

  21.11 | - Będziemy w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej walczyć o to, żebyśmy mogli jednak do tego typu rozwiązania przeprowadzić jakie zamierzyliśmy - mówił w "Kropce nad i" Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów, odnosząc się do wersji ustawy o Sądzie Najwyższym sprzed nowelizacji, którą uchwalił w środę Sejm. Projekt zakłada umożliwienie sędziom Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego, którzy zostali wysłani w stan spoczynku po osiągnięciu 65. roku życia, powrotu do pełnienia urzędu.
 • "Sąd Najwyższy po części ocalał, ale system sądowniczy jest przeorany"

  "Sąd Najwyższy po części ocalał, ... 00:31

  21.11.| Wydaje mi się, że chwilę po opublikowaniu tej ustawy, która w gruncie rzeczy przywraca stare przepisy, rząd napisze do Komisji Europejskiej, do Trybunału Sprawiedliwości, że właściwie sprawa jest załatwiona i nie ma co sądzić - mówił w "Faktach po Faktach" o przyjętej w środę przez Sejm nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym senator Marek Borowski. - Warto z tego, co się dzieje wyciągnąć wnioski i naukę na przyszłość, bo wprawdzie Sąd Najwyższy po części ocalał, ale system sądowniczy jest przeorany - stwierdził z kolei były marszałek Sejmu Ludwik Dorn.
 • Ryszard Petru o nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym

  Ryszard Petru o nowelizacji ustaw... 00:56

  21. 11 | - Mówicie o dialogu i szacunku. Co to za dialog z wami, jak nie słuchacie. Co to za szacunek, że w ciągu jednego dnia przepracowujemy jedną ustawę, bez ekspertów, bez analiz - mówił Ryszard Petru z mównicy sejmowej w czasie debaty przed uchwaleniem nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym.
 • Łukasz Schreiber odpowiada posłom opozycji

  Łukasz Schreiber odpowiada posłom... 01:34

  21. 11 | - Ustawa, która została przyjęta w polskim parlamencie, została przyjęta zgodnie z konstytucją i zgodnie z traktatami unijnymi. To jest fakt. U nas i w nas jest odpowiedzialność wobec zasad, do których sami się zobowiązaliśmy - mówił Schreiber. - Walczymy o suwerenność Polski. Walczymy o godność i pozycję polskiego parlamentu i dlatego przeprowadzamy dzisiaj tę ustawę w Sejmie - przekonywał Łukasz Schreiber z PiS.
 • "To procedura, która ma doprowadzić do tego, że Polska nie będzie płaciła kar"

  "To procedura, która ma doprowadz... 01:04

  21.11 | - Jeżeli chodzi o orzeczenie, była deklaracja, że będziemy to respektować - mówił prezydencki minister Andrzej Dera i podkreślił, że nowelizacja ustawy o SN "to procedura, która ma doprowadzić do tego, że Polska nie będzie płaciła kar po prostu, dostosuje się do orzeczenia TSUE". 19 października Trybunał Sprawiedliwości UE przychylił się do wniosku Komisji Europejskiej i zdecydował wstępnie o zastosowaniu tak zwanych środków tymczasowych i zawieszeniu stosowania przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym dotyczących przechodzenia sędziów, którzy ukończyli 65. rok życia, w stan spoczynku. TSUE chciał m.in., by sędziowie, których wysłano na emeryturę, zostali przywróceni do orzekania.
 • "Pani prezes Gersdorf będzie pierwszym prezesem Sądu Najwyższego"

  "Pani prezes Gersdorf będzie pier... 00:57

  21.11 | Prezydencki minister Andrzej Dera pytany, kto po wejściu w życie nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym zostanie pierwszym prezesem SN odpowiedział: - Pani prezes Gersdorf będzie pierwszym prezesem Sądu Najwyższego. Na uwagę, że Gersdorf twierdzi, iż piastuje to stanowisko nieprzerwanie, prezydencki minister powiedział, że "to jest twierdzenie polityczne pani Gersdorf". - Ja mówię o przepisach prawa - zaznaczył prezydencki minister.
 • Ekspresowe tempo nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym

  Ekspresowe tempo nowelizacji usta... 06:36

  21.11.| Sejm przyjął w środę złożony przez posłów PiS rano tego samego dnia projekt nowelizacji przepisów o Sądzie Najwyższym. Zakłada on między innymi możliwość powrotu do orzekania sędziom Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego, którzy musieli przejść w stan spoczynku po osiągnięciu 65. roku życia.
 • Ast: myślę, że nowelizacja ustawy o SN "załatwia sprawę" z Komisją Europejską

  Ast: myślę, że nowelizacja ustawy... 00:50

  21.11 | - Trzeba szybko działać, skoro jest postanowienie zabezpieczające - powiedział poseł Marek Ast (PiS), przedstawiciel wnioskodawców nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, którą w środę uchwalił Sejm. Dodał, że projekt był szybko procedowany, ponieważ tego wymagały postanowienia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i ocenił, że nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym "załatwia sprawę z Komisją Europejską".
 • "Nowelizacja niczego nie zmienia i nie jest to żadna podstawa do umorzenia"

  "Nowelizacja niczego nie zmienia ... 02:39

  21.11 | Sejm przegłosował nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym. Maciej Sokołowski, korespondent TVN 24 BiS w Brukseli poinformował, że w sprawie skargi Komisji Europejskiej "ta nowelizacja niczego nie zmienia i nie jest to żadna podstawa do umorzenia".
rozwiń

Rozmowy o Niepodległej

 • Rozmowa o Niepodległej z Jurkiem Owsiakiem

  Rozmowa o Niepodległej z Jurkiem ... 11:18

  17.11 | O tym, co kocha i czego nie lubi w Polsce, o obchodach stulecia niepodległości, stosunku Polaków do symboli narodowych oraz prawdziwym znaczeniu słowa patriotyzm. Rozmowa o Niepodległej z Jurkiem Owsiakiem.
 • "Żeby wszyscy zrozumieli, że najlepszym sposobem, aby wygrać wojnę jest jej nie zaczynać"

  "Żeby wszyscy zrozumieli, że najl... 01:54

  Uczniowie Szkoły Podstawowej Bednarska składają Polsce życzenia z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości.
 • "Patriota powinien być tolerancyjny"

  "Patriota powinien być tolerancyjny" 01:53

  Uczniowie Szkoły Podstawowej Bednarska opowiadają o tym, kim jest patriota i z czego Polska może być dumna.
 • Rozmowa o Niepodległej z Janiną Ochojską

  Rozmowa o Niepodległej z Janiną O... 10:14

  08.11 | O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Janiną Ochojską.
 • Rozmowa o Niepodległej z Natalią Fiedorczuk-Cieślak

  Rozmowa o Niepodległej z Natalią ... 09:35

  O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Natalią Fiedorczuk-Cieślak.
 • Rozmowa o Niepodległej z Michałem Rusinkiem

  Rozmowa o Niepodległej z Michałe... 12:14

  O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Michałem Rusinkiem.
 • Rozmowa o Niepodległej z Krystyną Jandą

  Rozmowa o Niepodległej z Krystyną... 09:50

  05.10 | O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Krystyną Jandą.
 • Rozmowa o Niepodległej z Maciejem Stuhrem

  Rozmowa o Niepodległej z Maciejem... 10:32

  O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Maciejem Stuhrem.
 • Rozmowa o Niepodległej z Andrzejem Friszke

  Rozmowa o Niepodległej z Andrzeje... 11:44

  28.09 | O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się dziś stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Danielem Passentem.
 • Rozmowa o Niepodległej z Andrzejem Friszke

  Rozmowa o Niepodległej z Andrzeje... 10:29

  O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się dziś stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Andrzejem Friszke.
 • Rozmowa o Niepodległej z Tomaszem Bagińskim

  Rozmowa o Niepodległej z Tomaszem... 11:56

  O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się dziś stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Tomaszem Bagińskim.
 • Rozmowa o Niepodległej z Pawłem Łozińskim

  Rozmowa o Niepodległej z Pawłem Ł... 10:58

  O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się dziś stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Pawłem Łozińskim.
rozwiń

Sto lat Niepodległości

 • Film dokumentalny "Pułkownik House"

  Film dokumentalny "Pułkownik House" 43:31

  12.11 | Edward Mandel House to postać, której Europa i Polska zawdzięczają bardzo wiele. Był zaufanym doradcą amerykańskiego prezydenta Thomasa Woodrow Wilsona i przyjacielem polskiego artysty i premiera Ignacego Paderewskiego. Mimo to został niemalże zapomniany. Dokumentalny film Discovery Channel "Pułkownik House" opowiada jego historię.
 • "Sto lat niepodległości". Zakopane pierwsze uwolniło się od zaborcy

  "Sto lat niepodległości". Zakopa... 27:23

  03.11.| Zakopane było pierwszą miejscowością na ziemiach polskich, która wyzwoliła się spod panowania zaborcy. Program z cyklu "Stulecie niepodległości".
 • Zakopane pierwsze uwolniło się od zaborcy. Felieton

  Zakopane pierwsze uwolniło się od... 05:40

  03.11 | Zakopane było pierwszą miejscowością na ziemiach polskich, która wyzwoliła się spod panowania zaborcy. Program z cyklu "Stulecie niepodległości".
 • "Niepodległość, wolność, przyszłość". Debata na stulecie odzyskania niepodległości

  "Niepodległość, wolność, przyszło... 01:03

  "Niepodległość, wolność, przyszłość" - pod tym tytułem w niedzielę 20.00 w TVN24 odbędzie się debata na stulecie odzyskania niepodległości. Gościem specjalnym będzie profesor Timothy Snyder - amerykański historyk i analityk. Dyskusję z ekspertami poprowadzą Katarzyna Kolenda-Zaleska i Jacek Stawiski.
 • Sto lat od nadania praw wyborczych kobietom

  Sto lat od nadania praw wyborczyc... 08:22

  14.10 / W 2018 roku mija sto lat od przyznania kobietom praw wyborczych. Felieton Pauliny Chacińskiej.
 • Hugh Gibson. Pierwszy poseł USA w Polsce

  Hugh Gibson. Pierwszy poseł USA w... 25:17

  29.09 | Hugh Gibson był pierwszym posłem USA w Polsce. Pojawił się w 1919 roku i przez kilka lat był przedstawicielem Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości ukazała się książka z jego wspomnieniami.
 • "Jeśli mówimy o narodzinach nowego państwa, to najpierw była ciąża

  "Jeśli mówimy o narodzinach noweg... 17:01

  15.09.| Spór o umowną datę odzyskania przez Polskę niepodległości był w dwudziestoleciu międzywojennym bardzo gorący. Różne formacje zgłaszały swoje propozycje. Było ich wiele, ale w końcu padło na 11 listopada. Dlaczego akurat tego dnia świętujemy? W programie "100-lecie niepodległości" na to pytanie odpowiadają eksperci.
 • "100-lecie niepodległości" o dacie święta niepodległości. Reportaż

  "100-lecie niepodległości" o daci... 08:30

  15.09.| Spór o umowną datę odzyskania przez Polskę niepodległości był w dwudziestoleciu międzywojennym bardzo gorący. Różne formacje zgłaszały swoje propozycje. Było ich wiele, ale w końcu padło na 11 listopada. Dlaczego akurat tego dnia świętujemy? W "100-leciu niepodległości" na to pytanie odpowiadają eksperci.
 • Dlaczego 11 listopada? Felieton Pauliny Chacińskiej

  Dlaczego 11 listopada? Felieton P... 08:30

  14.09 | Spór o umowną datę odzyskania przez Polskę niepodległości był w dwudziestoleciu międzywojennym bardzo gorący. Różne formacje zgłaszały swoje propozycje. Było ich wiele, ale w końcu padło na 11 listopada. Dlaczego akurat tego dnia świętujemy? W "100-leciu niepodległości" na to pytanie odpowiadają eksperci.
 • "To wielka postać, nie tylko Śląska, ale również Polski"

  "To wielka postać, nie tylko Śląs... 01:59

  21.07 | - To wielka postać, nie tylko Śląska, ale również Polski - mówił o Wojciechu Korfantym gość programu "Stulecie niepodległości" prof. Andrzej Chwalba z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jak zaznaczył dokonał on "przewrotu kopernikańskiego" w myśleniu Ślązaków na temat przyszłej Polski.
 • Profesor Grzegorz Nowik: każde powstanie jest romantyczne

  Profesor Grzegorz Nowik: każde po... 01:22

  07.07 | Profesor Grzegorz Nowik z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, który rozmawiał z szefem redakcji zagranicznej TVN24 BiS Jackiem Stawiskim, powiedział, że każde powstanie na swój sposób jest romantyczne. - To są wielkie chwile wielkich uniesień - dodał.
 • 100-lecie niepodległości. Powstanie wielkopolskie

  100-lecie niepodległości. Powstan... 22:53

  06.07 | Zakończyło się sukcesem, więc paradoksalnie "jakby nie pasuje" do polskiej romantycznej mentalności - uważa Jan Engelgard z Muzeum Niepodległości w Warszawie. W powstaniu wielkopolskim nie było też spektakularnych klęsk czy olbrzymich strat. Dlaczego jest ważne?
rozwiń

Obraz świata

 • Chiński policjant uratował kobietę z płonącego budynku

  Chiński policjant uratował kobiet... 01:23

  22.11 | Oto przykład prawdziwego heroizmu. Funkcjonariusz chińskiej policji zaryzykował własne życie, by uratować kobietę uwięzioną w płonącym budynku. Rozmowa telefoniczna, którą odbył z żoną czekając na posiłki poruszyła ludzi, nie tylko w Chinach.
 • Tysiące kubańskich lekarzy wróci z Brazylii

  Tysiące kubańskich lekarzy wróci ... 01:21

  22.11| W czwartek zaczyna działać "most powietrzny", za pomocą którego samoloty kubańskich linii lotniczych mają przewieźć w ciągu trzech tygodni do Hawany ponad 8 tysięcy kubańskich lekarzy, pracujących od 2013 roku na kontraktach państwowych w odległych rejonach Brazylii.
 • Londyn. Dwa ładunki wybuchowe w mieszkaniu na przedmieściach

  Londyn. Dwa ładunki wybuchowe w m... 00:59

  21.11 | W pustym mieszkaniu w dzielnicy Harlesden na północnym-zachodzie Londynu odkryto dwa zaimprowizowane ładunki wybuchowe - poinformowała w środę policja metropolitalna. Śledztwo tej sprawie prowadzi jednostka do spraw zwalczania terroryzmu.
 • Meghan Markle miesza brukselkę. Księżna gotowała z ocalałymi z Grenfell Tower

  Meghan Markle miesza brukselkę. K... 01:05

  21.11 | Księżna Meghan spotkała się w Londynie z grupą kobiet ocalałych z pożaru Grenfell Tower. W czerwcu 2017 roku ogień pochłonął wtedy życie 71 mieszkańców bloku mieszkalnego.
 • Indie po przejściu cyklonu Gaja

  Indie po przejściu cyklonu Gaja 01:06

  20.11 | Kilka dni po przejściu potężnego cyklonu Gaja nad południowymi Indiami, brytyjski nadawca BBC opisał historię jednej z ofiar. To 14-letnia dziewczynka, która zginęła, bo rodzina kazała jej wyjść w nocy z domu z powodu okresu. Jako "nieczysta", nie mogła przebywać w tych samych pomieszczeniach z innymi domownikami. Nocą uderzył silny wiatr. Schronienie przeznaczone dla nastolatki nie wystarczyło. Zginęła. Reszta rodziny żyje i teraz ją opłakuje.
 • Zajęcie Wileńszczyzny przez oddziały sowieckie i litewskie w 1939 r.

  Zajęcie Wileńszczyzny przez oddzi... 00:46

  21.11 | W 1939 roku wojska litewskie pod nadzorem przedstawicieli Armii Czerwonej wkroczyły do Wilna (przed II wojną światową należącego do Polski). Wkraczając na byłe polskie tereny, żołnierze uroczyście przepiłowali szlaban.
 • Media: Ivanka Trump używała prywatnego maila do spraw służbowych

  Media: Ivanka Trump używała prywa... 00:57

  20.11 | Córka i doradczyni prezydenta USA Ivanka Trump używała swojej prywatnej skrzynki mailowej do kontaktów związanych z administracją. Łamała tym samym obowiązujące takich pracowników zasady - podał dziennik "Washington Post".
 • Filipiny zapowiadają "nowy rozdział" relacji z Chinami

  Filipiny zapowiadają "nowy rozdzi... 00:47

  20.11 | Będę w dalszym ciągu ściśle współpracował z prezydentem Chin Xi Jinpingiem - oświadczył prezydent Filipin Rodrigo Duterte. We wtorek chiński przywódca złożył pierwszą od 13 lat oficjalną wizytę na Filipinach, a dwaj przywódcy zapewnili o woli dalszego zacieśniania relacji.
 • Zamordował ciężarną żonę i dwie córki, usłyszał wyrok

  Zamordował ciężarną żonę i dwie c... 00:23

  20.11 | 34-letni Christopher Watts z Kolorado został w poniedziałek skazany na karę dożywotniego więzienia za uduszenie swojej ciężarnej żony i dwóch małych córek. Mężczyzna przyznał się do winy. W trakcie procesu wyszło również na jaw, że miał romans z koleżanką z pracy i chciał rozstać się z małżonką.
 • Zginął skacząc z klifu. Zawiódł spadochron

  Zginął skacząc z klifu. Zawiódł s... 00:40

  20.11 | Tragiczny wypadek w Nazaré w Portugalii. 50-letni amator Base Jumpingu skoczył z klifu, jednak jego spadochron zawiódł. Mężczyzna uderzył o skały wybrzeża, zginął na miejscu. Zdarzenie zarejestrował inny spadochroniarz. Na filmie widać, jak dwaj mężczyźni skaczą z 90-metrowego klifu. Pierwszemu z nich udało się otworzyć spadochron. Drugi, 50-letni Niemiec runął na ziemię. Na miejsce wypadku szybko przyjechało pogotowie, jednak ratownicy nie byli już w stanie pomóc mężczyźnie. Spadochroniarze, którzy byli świadkami tragedii, pozostają pod opieką psychologów. Klify w Nazaré to popularne miejsce skoków. W 2013 roku w tym samym miejscu w podobny sposób zginął 29-latek.
 • Barcelona- wykolejenie pociągu

  Barcelona- wykolejenie pociągu 00:30

  20.11 | Podmiejski pociąg osobowy wykoleił się we wtorek rano niedaleko Barcelony, na północnym wschodzie Hiszpanii
 • Strzelanina w szpitalu w Chicago

  Strzelanina w szpitalu w Chicago 02:00

  20.11 | Mężczyzna śmiertelnie postrzelił w poniedziałek w szpitalu w Chicago trzy osoby, w tym policjanta i lekarza, po czym zginął podczas strzelaniny z policją. Lekarze i pacjenci uciekali z budynku.
rozwiń

Wideo dnia

 • "Ja teraz tworzę partię Razem". Wpadka Ryszarda Petru

  "Ja teraz tworzę partię Razem". W... 02:07

  22.11 | We wtorek Ryszard Petru na korytarzu sejmowym pytany był o swoją nową partię TERAZ!, której założenie ogłosił na konferencji prasowej 17 listopada. - Zarówno Donald Tusk, jak i Jarosław Kaczyński zaczynali z zupełnie innymi partiami niż z tymi, z którymi ostatecznie wygrywali wielkie sprawy - mówił były lider Nowoczesnej. Potem ku zaskoczeniu reporterki dodał: "Ja teraz tworzę partię Razem". Petru szybko zorientował się w pomyłce i od razu poprawił: "Przepraszam: partię Teraz, partię Teraz".
 • Eksplodujące fajerwerki spadły na widzów

  Eksplodujące fajerwerki spadły na... 00:25

  20.11 | Birma i eksplozja w powietrzu. Podczas święta z okazji końca pory deszczowej wybuchł balon wypełniony fajerwerkami. Rannych zostało co najmniej 9 osób. Bezzałogowe balony wypełnione fajerwerkami to tradycja tego święta. Miejscowi buddyści wierzą, że wraz z nimi do nieba ulatują ich grzechy. Niestety często zdarza się, że sztuczne ognie wybuchają zbyt wcześnie i eksplodujące fajerwerki spadają w tłum.
 • Nagrali "psychodeliczną" meduzę. Prawdopodobnie czekała na ofiarę

  Nagrali "psychodeliczną" meduzę. ... 00:38

  20.11 | Pływała tuż nad oceanicznym dnem z rozpostartymi czułkami. Meduzę, którą udało się nagrać na głębokości 1015 metrów, badacze nazwali "psychodeliczną". Badanie głębin u wybrzeży Puerto Rico i Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych - to główny cel misji Océano Profundo 2018, która trwa od 30 października tego roku.
 • Aleja Sław w Hollywood i gwiazda dla Snoop Dogga

  Aleja Sław w Hollywood i gwiazda ... 00:30

  20.11 | - Przyjeżdżam do Hollywood od wielu lat. Patrzyłem sobie na te gwiazdy i zastanawiałem się jakby to było stanąć tu pewnego dnia. To wspaniałe uczucie, rozglądam się i widzę was, fanów, to wy czynicie mnie, kim jestem. - powiedział na uroczystości jeden z najpopularniejszych amerykańskich raperów. Gwiazdę przyznano w uznaniu dla jego zasług, ale nie tylko muzycznych. Artysta sprzedał w swojej karierze ponad 40 milionów płyt, był nominowany do nagród "Grammy" i "Emmy". Angażuje się też w działalność dobroczynną.
 • Zamiast stolików, oddzielne kabiny. Japoński pomysł na idealny ramen

  Zamiast stolików, oddzielne kabin... 00:41

  20.11 | Restauracja dla prawdziwych introwertyków i tych którzy chcą się skupić na smaku potraw. Japońska sieć postanowiła otworzyć lokal w Nowym Jorku. Posiada on czterdzieści sześć pojedynczych kabin, gdzie każdy może w spokoju zjeść skomponowany przez siebie ramen. Pomysł na miejsce powstał w Japonii. Celem było, aby ludzie skoncentrowali się na jedzeniu i smaku posiłków. W Stanach Zjednoczonych mieszkańcy zwykle jedzą w większej grupie osób, skupiają się na rozmowach, zamiast delektować się potrawami. W tej restauracji nie ma też tradycyjnych kelnerów, a zamówienia przyjmowane są na kartce, na której zaznaczasz co dodatkowo będzie się znajdowało w twojej potrawie. Wypełniony formularz składa się przez okienko w kabinie. W przyszłym roku właściciele planują otworzyć kolejne takie miejsce w Nowym Jorku, będzie tam około stu pojedynczych kabin. Sieć poza restauracją w Nowym Jorku, prowadzi restauracje w Hong Kongu oraz 77 lokali w całej Japonii.
 • Kowboje i sztuka manewrowania stadem bydła na miejskim parkingu

  Kowboje i sztuka manewrowania sta... 00:48

  Niecodzienne nagranie z Teksasu, z miasta Fort Worth. Kilkanaście sztuk bydła pod okiem pięciu kowbojów i psa pasterskiego musiało dostać się w okolice galerii handlowej. Miało ono być atrakcją charytatywnej imprezy przygotowanej przez "Armię Zbawienia". W tym roku poszło to i tak dość sprawnie, w przeszłości zdarzyło się, że jedno ze zwierząt zniszczyło rogami szyby sklepowych witryn.
 • Kamienica w Warszawie owinięta folią. "Ząbkowska 9, odlatujemy"

  Kamienica w Warszawie owinięta fo... 02:00

  22.09 | "Ząbkowska 9, odlatujemy" to projekt artystyczny, który powstał na warszawskiej pradze. Zabytkowa kamienica na ulicy ząbkowskiej została pokryta folią aluminiową. Twórca instalacji chciał zwrócić uwagę nie tylko na architekturę, ale też na praskie społeczeństwo.
 • Red Bull Air Race w Teksasie. Pilot z Czech mistrzem świata

  Red Bull Air Race w Teksasie. Pil... 01:12

  19.11 | Martin Sonka z Czech został mistrzem świata Red Bull Air Race 2018 po dramatycznym wyścigu, który odbył się w niedzielę na specjalnym torze w Fort Worth w Teksasie. Zwycięzca pokonał trasę w 52,976 sekundy. Drugi na podium znalazł się Australijczyk Matt Hall z czasem 53,100 sekundy.
 • Trump a kwestia grabienia. Prezydent USA znalazł przyczynę pożarów w Kalifornii

  Trump a kwestia grabienia. Prezyd... 00:45

  19.11 | Prezydent Donald Trump podkreśla w rozmowach z dziennikarzami, że przyczyną pożarów w Kalifornii jest zła gospodarka leśna. Jego zdaniem grabienie i sprzątanie ściółki zapobiegłoby rozprzestrzenianiu się ognia. Jako wzór stawia Finlandię, której obywatele, według prezydenta, poświęcają dużo czasu na grabienie liści.
 • Trump: Finowie spędzają dużo czasu na grabieniu lasów

  Trump: Finowie spędzają dużo czas... 00:45

  19.11 | Prezydenci Finlandii i USA, Sauli Niinisto oraz Donald Trump, w związku z pożarami w Kalifornii rozmawiali w Paryżu o ″fińskiej gospodarce leśnej i systemie monitorowania pożarów lasów″, nie zaś o ich ″grabieniu czy czyszczeniu″ – podała w niedzielę kancelaria prezydenta Niinisto.
 • Grad pocisków i radiowóz diurawy jak sito. Ostrzelał policjanta podczas kontroli

  Grad pocisków i radiowóz diurawy ... 01:09

  16.11 | Policjant zatrzymuje samochód do kontroli, kierowca wyciąga broń i bez wyraźnego powodu przez prawie minutę strzela w stronę funkcjonariusza. Do takiego dramatycznego zdarzenia doszło w Tontitown, w stanie Arkansas. Ostatecznie funkcjonariuszowi i pasażerce zatrzymanego pojazdu nic się nie stało. Sprawca po krótkim pościgu został aresztowany. Usłyszał osiem zarzutów w tym usiłowanie zabójstwa. Całość zdarzenia zarejestrowała kamera z radiowozu.
 • Bat-kid. Historia chłopca, który wygrał z białaczką

  Bat-kid. Historia chłopca, który ... 00:52

  16.11 | Niezwykła historia chłopca, który wygrał z białaczką. Usłyszeliśmy o nim 5 lat temu gdy jako Bat-kid postanowił uratować San Francisco. Jak podaje fundacja "Make a Wish", która wtedy postanowiła spełnić marzenie chłopca, Miles wygrał z rakiem. Ma teraz 10 lat i jest w piątej klasie. Kocha naukę, robotykę i na dodatek gra w małej lidze baseballu.
rozwiń

Reportaże TVN24

 • Kuba wciąż niechętnie otwiera się na świat. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Kuba wciąż niechętnie otwiera się... 45:59

  2.01. | Wiele się zmienia w relacjach Kuby ze światem, ale w samym kraju zmian wciąż niewiele. Wciąż kultywuje się rewolucję 1 stycznia i jej przywódcę - Fidela Castro. Władze mówią o otwarciu na świat, ale też podkreślają wyższość socjalizmu nad demokracją i rynkiem. Materiał "Faktów" TVN.
 • Femen. Naga prawda

  Femen. Naga prawda 46:49

  31.12 | Nagość to dla członkiń Femenu jednocześnie symbol bezbronności i waleczności. A waleczne są bardzo, coraz bardziej są też znane i zwykle – rozebrane do naga. Nasz reporter za najbardziej znanymi feministkami świata zjechał kawał świata. (Dla dorosłych).
 • FEMEN. Naga prawda

  FEMEN. Naga prawda 22:58

  30.12 | Pierwsza część reportażu Wojciecha Bojanowskiego o feministycznym ruchu FEMEN.
 • Próby walki z uczuciami nic nie dały

  Próby walki z uczuciami nic nie dały 00:49

  23.10 | - Może trochę bałem się reakcji. Przełożonych poinformowałem dopiero, kiedy podjąłem ostateczną decyzję. Kościół ma oczywiście swoje mechanizmy. Można iść do biskupa, rozmawiać, szukać wsparcia, ale ja uporałem się z tym sam - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • "Chciałem być fair". Decyzja o zrzuceniu sutanny

  "Chciałem być fair". Decyzja o zr... 00:55

  23.10 | - Nie zrzuciłem sutanny od razu. Chciałem spróbować być księdzem na sto procent, ale z upływem czasu było mi coraz trudniej. Coś się we mnie kłóciło, a nie chciałem żyć podwójnym życiem. Decyzję podjąłem dopiero po czterech latach. Musiałem do tego dojrzeć. Nie jest łatwo zostawić swoje dotychczasowe życie - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • Były ksiądz mówi o miłości do innego mężczyzny

  Były ksiądz mówi o miłości do inn... 00:31

  23.10 | Wcześniej podobali mi się mężczyźni, ale pierwsza prawdziwa miłość przyszła dopiero, kiedy byłem już księdzem. Nie sądziłem, że można tak mocno się zaangażować. W pewnym momencie wchodzisz w uczucie tak bardzo, że nie potrafisz już zrobić kroku do tyłu. Zastanawiasz się, jak to możliwe, analizujesz swoje zachowanie, ale jest za późno.
 • "Miłość do mężczyzny przyszła, kiedy byłem już księdzem"

  "Miłość do mężczyzny przyszła, ki... 01:06

  23.10 | Moje uczucie było silne, ale historia trwała bardzo krótko i zakończyła się boleśnie. Mówiąc krótko, zostałem zaszantażowany – mówi były ksiądz Jan Oko w szczerej rozmowie z Katarzyną Zdanowicz.
 • Pierwsze kroki uchodźców w Europie. Cały reportaż z wyspy Lesbos

  Pierwsze kroki uchodźców w Europi... 27:12

  17.10 | Imigranci w łódkach wciąż płyną – najczęściej w stronę Grecji . Tylko w sobotę w drodze do Europy zginęło ich dwunastu. Wyspa Lesbos jest dla nich jak brama do raju i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. Straż graniczna jest bezradna, grecka policja głucha i ślepa, a przemytniczy biznes mocny jak nigdy dotąd.
 • „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie chcemy, żeby ktoś to zepsuł”

  „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie ... 11:43

  27.03 | Pensje rosną, a ludzie są szczęśliwi - takie opinie można usłyszeć od Rosjan. Reporter TVN24 Wojciech Bojanowski postanowił sprawdzić, czy rzeczywistość jest równie różowa jak deklaracje.
 • Opowieść o trudnej drodze, jaką przechodzą chorzy na raka. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Opowieść o trudnej drodze, jaką p... 10:50

  Diagnoza, która brzmi jak wyrok i nadzieja, że nie będzie to wyrok śmiertelny. Dwóch pacjentów i ich dwie drogi, przez życie zagrożone rakiem. Każdy ich krok na początku tej drogi obserwował Wojciech Bojanowski.
 • Jak to się robi za granicą? Reportaż o systemie leczenia raka w Wielkiej Brytanii

  Jak to się robi za granicą? Repor... 10:23

  Jak robi się to, że czy chory na raka pacjent ma zagwarantowaną szybką fachową pomoc i darmowe leki? A także opiekująca się nim pielęgniarkę do której zawsze może zadzwonić. W Wielkiej Brytanii, gdzie systemowe reformy zaczęły się już 15 lat temu, był Marek Osiecimski.
 • Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wojciechem Bojanowskim

  Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wo... 30:15

  21.02 | Bohaterka Majdanu Tetiana Czornowoł w ostatnim roku była wszędzie tam, gdzie rozgrywały się najważniejsze wydarzenia. Brutalnie pobita dziennikarka zdecydowała się walczyć na pierwszej linii frontu. Jak powiedziała, "nie wie, dlaczego jest żywa". W rok po tragicznych wydarzeniach w Kijowie Wojciech Bojanowski pokazał w reportażu, jak wyglądał ten czas z perspektywy niezależnej dziennikarki.
rozwiń

Kontakt 24

 • Do zatrzymania doszło w Urzędzie Stanu Cywilnego w Grudziądzu

  Do zatrzymania doszło w Urzędzie ... 00:36

  09.11 | Do zatrzymania doszło w Urzędzie Stanu Cywilnego w Grudziądzu
 • Wysadzono bankomat. "Skradziono część pieniędzy"

  Wysadzono bankomat. "Skradziono c... 00:33

  07.11 | Policja poszukuje świadków eksplozji bankomatu w Chojnowie (Dolnośląskie). W nocy z wtorku na środę nieustaleni dotąd sprawcy wysadzili bankomat stojący przy jednym z banków. Nie wiadomo na razie, jaka suma została skradziona. Zdjęcia zniszczonego bankomatu zamieścił serwis chojnow.pl.
 • Zderzenie tramwaju i pięciu aut

  Zderzenie tramwaju i pięciu aut 00:31

  07.11 | Dwie osoby zostały ranne w wyniku zderzenia, do którego doszło w Łodzi. Jak poinformowała policja, motornicza tramwaju uderzyła w samochód osobowy. Siła zderzenia była tak duża, że kolejno wjechało na siebie pięć samochodów. Pierwszą informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Spragniony mysikrólik pił z ręki. "Nie bał się nas. Z łatwością dał się złapać"

  Spragniony mysikrólik pił z ręki.... 00:26

  20.10 | To było niecodzienne spotkanie. Mały, szaro-zielony ptaszek z żółtą "czapeczką" odwiedził Reporterów 24. A do tego bardzo spragniony. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Wjechała wprost na rowerzystę. "Brak ostrożności"

  Wjechała wprost na rowerzystę. "B... 00:33

  19.10 | "Byłem w szoku" - tak o sytuacji nagranej kamerą samochodową opowiadał Reporter 24, Mirosław. Na zarejestrowanym filmie widać, jak starszy mężczyzna wjeżdża na przejazd dla rowerów. Kierująca samochodem kobieta nie zatrzymuje się i wjeżdża wprost w rowerzystę. Nagranie z Wrocławia otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Wypadł z drogi, dachował. Zginął 28-latek

  Wypadł z drogi, dachował. Zginął ... 00:34

  18.10 | Mimo reanimacji nie udało się uratować 28-letniego kierowcy. Jego samochód wypadł z drogi i dachował w okolicach Kluczborka (Opolskie). Pierwszą informację i nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Ogromny pożar składowiska odpadów. "Sytuacja nie jest opanowana"

  Ogromny pożar składowiska odpadów... 00:30

  9.10 | Płonie składowisko odpadów w Grabowie (Łódzkie). Strażacy cały czas szukają źródła ognia i bronią przed pożarem położony obok budynek mieszkalny. Pierwszą informację, zdjęcia i nagrania otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Autokar zapalił się w okolicy Dobrojewa

  Autokar zapalił się w okolicy Dob... 00:41

  9.10 | 55 dzieci było w autokarze, który nagle zaczął płonąć w lesie w okolicy Dobrojewa (Lubuskie). Pożar początkowo próbował gasić kierowca. Gdy nie dał rady, zadzwonił po straż pożarną. Nikt nie został poszkodowany. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Potrójne spotkanie z naturą. Na drogę wskoczyły łanie

  Potrójne spotkanie z naturą. Na d... 00:31

  03.10 | Przełom września i października to okres godowy jeleni, zwany rykowiskiem. Jak przekonał się Reporter 24, czas ten może być niebezpieczny dla kierowców podróżujących zalesionymi trasami. Przed maskę jego samochodu wyskoczyły trzy łanie. Nagranie przedstawiające sytuację, do jakiej doszło w okolicach Jedliny Zdroju (Dolnośląskie), przesłał na Kontakt 24.
 • Motocyklista i auto na jednym pasie. "Ewidentnie mu się śpieszyło. Z opon leciał dym"

  Motocyklista i auto na jednym pas... 00:33

  2.10 | Najpierw strażaków wyprzedza jedno auto, potem swoich sił próbuje drugie. Zjeżdża z pasa, z naprzeciwka nadjeżdża motocyklista, z opon leci dym. - Motocyklista był w szoku. Zatrzymał się. To musiała być dla niego trauma – opowiada Reporter 24, który nagranie spod Dobrzycy (Wielkopolskie) przesłał do naszej redakcji.
 • Chmura dymu widoczna z daleka. W ogniu odpady sztuczne

  Chmura dymu widoczna z daleka. W ... 00:30

  29.09 |Płonie pryzma odpadów sztucznych na składowisku w Nowym Świecie koło Sulechowa (Lubuskie). W akcji bierze udział 11 zastępów. Jak zaznaczają internauci, dym widać z bardzo daleka. Pierwsza informację, zdjęcia oraz nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Niezwykły pokaz ptaków. "Tańczyły nad wodą"

  Niezwykły pokaz ptaków. "Tańczyły... 01:16

  27.09 | Latały po wieczornym niebie, tworząc niezwykłe, nieregularne kształty. - Po prostu zatańczyły nad wodą - tak o niezwykłym pokazie szpaków opowiadał pan Kazimierz. Ptaki krążyły, wzlatywały i opadały nad wodą, nie zdając sobie sprawy z wrażenia, jakie wywołały swoją choreografią. - Czegoś takiego jeszcze nie widziałem - podsumował Reporter 24, a nagranie ze sceną uchwyconą w Szerzynach (Małopolskie) przesłał na Kontakt 24.
rozwiń

Meteo

 • Prognoza pogody na czwartek

  Prognoza pogody na czwartek 01:39

  21.11 | Będzie zimno i pochmurno. Lokalnie spadnie śnieg.
 • Warunki drogowe w czwartek

  Warunki drogowe w czwartek 00:27

  21.11 | Miejscami nawierzchnie będą śliskie.
 • Warunki biometeo w czwartek

  Warunki biometeo w czwartek 00:54

  21.11 | Biomet będzie niekorzystny.
 • Prognoza na 16 dni

  Prognoza na 16 dni 00:25

  18.11 | Zimne powietrze z dalekiej północy będzie teraz bez przeszkód docierać w głąb Europy.
 • W kalendarzu jesień, za oknem wiosna. "Temperatura będzie stopniowo rosła"

  W kalendarzu jesień, za oknem wio... 02:43

  Jedni mówią, że to wiosna jesienią, a inni, że wróciło lato. Po wielkim ochłodzeniu i nocnych przymrozkach znowu zrobiło się ciepło i słonecznie. Pogoda świetna na weekend. Jak długo może z nami zostać?
 • System ostrzeżeń SMS zadziałał. Nie obyło się bez problemów

  System ostrzeżeń SMS zadziałał. N... 02:56

  Gwałtowne ulewy i burze z piorunami spowodowały, że jedni uciekali przed zalaniem, a inni przed pożarem. Bardzo niebezpieczne było to ostatnie załamanie pogody. Zadziałał system ostrzeżeń SMS, choć powiadomienia dotarły także tam, gdzie nie było zagrożenia burzowego.
 • "Rytel pamięta i Rytel dziękuje". Rok po wielkiej nawałnicy

  "Rytel pamięta i Rytel dziękuje".... 03:09

  Dokładnie rok temu nawałnica i brak ostrzeżeń doprowadziły do tragedii w Suszku i wielkich zniszczeń w okolicach Rytla. Z pomocą poszkodowanym pospieszyło wtedy wielu Polaków.
 • Upały i burze. Taka aura zostanie z nami jeszcze przez jakiś czas ["Fakty po południu"]

  Upały i burze. Taka aura zostanie... 03:14

  Zalane ulice, podtopione garaże i piwnice. - Woda była jak rzeka górska - opowiadali mieszkańcy terenów, które w niedzielę nawiedziły ulewy i burze. W najbliższych dniach można się spodziewać kolejnych. - Gwałtowne zjawiska są związane z silnie wypiętrzającymi się chmurami burzowymi - tłumaczyła Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo.
 • Nadciągają groźne burze. Ostrzeżenia dla większości województw

  Nadciągają groźne burze. Ostrzeże... 02:31

  Burze, grad i podtopienia, zwłaszcza na południu i południowym zachodzie Polski. Strażacy usuwają skutki gwałtownych zjawisk pogodowych, a meteorolodzy ostrzegają: w ten weekend będą kolejne burze, w niemal całym kraju.
 • Trzecia martwa foka znaleziona na plaży. Sprawę bada policja

  Trzecia martwa foka znaleziona na... 02:33

  Uratowana w helskim fokarium, odchowana i wpuszczona do morza - teraz znaleziona martwa z rozbitą głową. Młodziutka Helena to już trzecia foka, która w ostatnich dniach mogła zostać zabita przez człowieka. Przy poprzednich znaleziono pętlę i cegłę.
 • Brak przygotowania i wyobraźni. Tatrzański Park Narodowy apeluje o rozwagę

  Brak przygotowania i wyobraźni. T... 02:40

  Lawiny, nieprzewidywalna pogoda i niedocenione szlaki. O tym, jak wyjść w góry i bezpiecznie z nich wrócić, przypomina tuż przed sezonem Tatrzański Park Narodowy.
 • Spuścili wodę, by mogła przepłynąć barka. Zginęło nawet kilkaset ptaków

  Spuścili wodę, by mogła przepłyną... 02:44

  Ekolodzy przegrali bój o zrzut z tamy we Włocławku. Poziom Wisły podniesiony - barki mogą popłynąć. Razem z nimi - gniazda, jaja i pisklęta chronionych gatunków. Zrzutu dokonano w środku okresu lęgowego.
rozwiń

Sport.tvn24.pl

 • Niepokonana od trzech lat. Włodarczyk "nigdy nie zawiodła"

  Niepokonana od trzech lat. Włodar... 03:12

  Anita Włodarczyk zdobyła kolejne złoto na lekkoatletycznych mistrzostwach. Dziennikarze w Londynie piszą, że królowa zachowała koronę.
 • "The Sun": Ronaldo ma mieć bliźniaki

  "The Sun": Ronaldo ma mieć bliźniaki 00:27

  13.03 | Gwiazdor Realu Madryt Cristiano Ronaldo spodziewa się bliźniaków - tę sensacyjną informację podał brytyjski tabloid "The Sun". Jak donosi gazeta, dzieci Portugalczykowi urodzi matka zastępcza.
 • Tottenham - Milwall 6:0

  Tottenham - Milwall 6:0 02:09

  12.03 | Tottenham Hotspur zakwalifikował się w niedzielę do półfinału Pucharu Anglii. W derbach Londynu pokonał trzecioligowy Millwall FC 6:0.
 • Błąd bramkarza w meczu Tottenhamu z Milwall

  Błąd bramkarza w meczu Tottenhamu... 01:01

  12.03. | Tottenham nie dał szans Milwall w ćwierćfinałowym meczu Pucharu Ligi pokonując beniaminka aż 6:0. Gdyby nie bramkarz gości, spotkanie zakończyłoby się jeszcze większym pogromem. Gdyby nie on, nie mielibyśmy także okazji obejrzeć jednej z najbardziej kuriozalnych bramek weekendu. Przy trafieniu ustalającym wynik spotkania Thomas King ewidentnie się nie popisał. Dzięki niemu ze skompletowania hat-tricka cieszył się Koreańczyk Heung-Ming Son.
 • Małysz po złocie mistrzostw świata w Lahti

  Małysz po złocie mistrzostw świat... 02:31

  05.03 | - Świętowanie nie było długie. Wypiliśmy po dwa, trzy piwka, potem oglądaliśmy jeszcze skoki, żeby zobaczyć spokojnie, jak to wyglądało - mówił na lotnisku Kraków - Balice Adam Małysz, dzień po zdobyciu przez naszą ekipę złotego medalu w konkursie drużynowym.
 • Asysta Glika w meczu Monaco z Nantes

  Asysta Glika w meczu Monaco z Nantes 03:33

  06.03 | Prowadząca w tabeli francuskiej ekstraklasy drużyna AS Monaco, której piłkarzem jest Kamil Glik, pokonała u siebie Nantes 4:0 w 28. kolejce. Polak zapisał na swoim koncie asystę.
 • Małysz po powrocie: długo nie świętowaliśmy

  Małysz po powrocie: długo nie świ... 02:31

  05.03 | - Świętowanie nie było długie. Wypiliśmy po dwa, trzy piwka, potem oglądaliśmy jeszcze skoki, żeby zobaczyć spokojnie jak to wyglądało - mówił na lotnisku Kraków - Balice trener kadry skoczków Adam Małysz, dzień po zdobyciu przez naszą ekipę złotego medalu w konkursie drużynowym.
 • Juventus pokonał Empoli

  Juventus pokonał Empoli 01:59

  26.05 | Łukasz Skorupski nie uchronił swojego zespołu przed porażką z Juventusem. Empoli z mistrzem Włoch przegrało na jego stadionie 0:2. Nieszczęście ekipy gości rozpoczęło się od pechowej interwencji polskiego bramkarza.
 • Trener 11-latka o jego umiejętnościach

  Trener 11-latka o jego umiejętnoś... 00:37

  11-letni Jacek, wychowanek Pogoni Szczecin, został zaproszono do treningów w słynnej piłkarskiej szkółce Realu Madryt. O umiejętnościach chłopca opowiada jego trener, Tomasz Bielecki.
 • Dopingowa wpadka Jamajczyka. Bolt stracił złoto

  Dopingowa wpadka Jamajczyka. Bolt... 00:36

  25.01 | Nie dziewięć, a osiem złotych medali olimpijskich od dziś ma oficjalnie w swoim dorobku najszybszy człowiek świata Usain Bolt. Wszystko przez wpadkę dopingową Nesty Cartera, jego kolegi z jamajskiej sztafety 4x100 metrów z Pekinu.
 • Kamil Stoch po zwodach w Wiśle

  Kamil Stoch po zwodach w Wiśle 01:10

  14.01 | - Miałem kłopoty z kolanem, ale to przewlekły uraz, który będzie mi doskwierał przez jakiś czas. To nic poważnego. Dziś nie czułem jednak żadnych dolegliwości i dlatego mogłem oddawać dobre skoki – powiedział po wygraniu pierwszego z weekendowych konkursów w Wiśle Kamil Stoch, od soboty nowy lider klasyfikacji generalnej.
 • Żyła, Kot, Kubacki i Hula po konkursie w Wiśle

  Żyła, Kot, Kubacki i Hula po konk... 01:03

  14.01 | - Skoki były bardzo dobre, na wysokim poziomie. Siódme miejsce to kolejna moja '10'. Bajka!" – skomentował pierwsze weekendowe zawody Pucharu Świata w Wiśle Piotr Żyła.
rozwiń

Wideo 360

 • Donald Trump w Warszawie. Zobacz wideo 360 stopni

  Donald Trump w Warszawie. Zobacz ... 06:08

  12.07 | Wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Warszawie była jednym z najważniejszych wydarzeń politycznych w Polsce w 2017 roku. Zobacz relację reportera TVN24 Wojciecha Bojanowskiego, który użył kamery 360 stopni.
 • "Opowiem wam o jednym z was"

  "Opowiem wam o jednym z was" 01:33

  28.07 | Papież Franciszek pojawił się w środę po godz. 21. w oknie papieskim Domu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3. Powitały go tłumy wiernych z całego świata. Swoje przemówienie papież zaczął po polsku. Zobacz wideo 360 stopni.
 • Tysiące pielgrzymów w drodze na Krakowskie Błonia. Zobacz na wideo 360 stopni

  Tysiące pielgrzymów w drodze na K... 01:47

  28.07 | W czwartek po południu na błonia zmierza rozśpiewany tłum, z flagami swoich państw. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
 • Pielgrzymi z Francji dają popis swoich możliwości wokalnych

  Pielgrzymi z Francji dają popis s... 01:27

  29.06 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowskie tramwaje są wyjątkowo zatłoczone

  Krakowskie tramwaje są wyjątkowo ... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • W Krakowie można usłyszeć muzykę z różnych zakątków świata

  W Krakowie można usłyszeć muzykę ... 01:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowski rynek z perspektywy pomnika Mickiewicza

  Krakowski rynek z perspektywy pom... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni

  Justyna Pochanke w studio TVN24. ... 03:26

  Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni
 • Pielgrzymi wypoczywają na Plantach

  Pielgrzymi wypoczywają na Plantach 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • "Poczuj się jak pilot F-16". Wideo 360 stopni z okazji Szczytu NATO

  "Poczuj się jak pilot F-16". Wide... 04:21

  26.07 | Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych opublikowało film nagrany w technologii 360 stopni, dzięki któremu można poczuć się jak pilot myśliwca F-16.
 • Przejazd papamobile i tłumy wiernych. Zobacz wideo 360 stopni

  Przejazd papamobile i tłumy wiern... 01:01

  28.07 | Zobacz nagranie jednego z przejazdów papieża Franciszka wykonane w technologii wideo 360 stopni.
 • "Dobry wieczór" po polsku i wybuch radości. Zobacz na wideo 360 stopni

  "Dobry wieczór" po polsku i wybuc... 00:41

  28.07 | W środę wieczorem papież Franciszek przemawiał do pielgrzymów ze słynnego okna na ul. Franciszkańskiej 3. Zaczął od przywitania po polsku. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
rozwiń

TOTERAZ

 • Populacja Japonii zmalała o 400 tysięcy osób w jednym roku

  Populacja Japonii zmalała o 400 t... 00:39

  08.06 | Populacja Japonii maleje w oczach. Tylko w zeszłym roku zmniejszyła się o 400 tysięcy osób. Według raportu japońskiego Ministerstwa Zdrowia, w 2017 roku urodziło się jedynie 946 tys. dzieci, najmniej od 1899 roku. Jednocześnie, w tym samym roku zmarło ponad 1,3 miliona Japończyków. Jeśli nic się nie zmieni, do 2050 roku populacja kraju Kwitnącej Wiśnie może zmniejszyć się o nawet 27 milionów.
 • Tańczące sowy powracają

  Tańczące sowy powracają 00:53

  Powrót rodziny tańczących sów - są głodne i nadal wyglądają naprawdę groźnie. Koniecznie włączcie dźwięk!
 • Super Bowl w Polsce

  Super Bowl w Polsce 00:28

  Amerykańscy żołnierze stacjonujący w Żaganiu oglądali Super Bowl. Wśród czołgów dopingowali swoje ulubione drużyny
 • Wielki wybuch wulkanu ognia

  Wielki wybuch wulkanu ognia 00:39

  Wulkan Colima w Meksyku to jeden z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. Eksplodował 3 lutego i już dzień później na You Tube zamieszczono film dokumentujący ten wybuch. Nagranie robi wrażenie!
 • Wężowy domek

  Wężowy domek 00:51

  W Teksasie, w Stanach Zjednoczonych, pewien mężczyzna zauważył węża wychodzącego z toalety. Po wezwaniu specjalistów od gadów okazało się, że w całym domu jest około 24 grzechotników teksańskich. Są to jedne z najniebezpieczniejszych węży w całych Stanach
 • Przygoda życia

  Przygoda życia 01:00

  Po przeszczepie wyruszył w podróż życia, a po powrocie... wyszedł z domu w poszukiwaniu kolejnej przygody. Choroba nie zatrzymała pana Tomasza, lecz zmotywowała do dalszej drogi. Cierpiący na stwardnienie rozsiane mężczyzna odwiedził już Gambię, Norwegię, Grecję, Austrię, Litwę i Łotwę. Ale to nie koniec. W ręku ma bilet na koniec świata.
 • Zatopiony nie trafiony

  Zatopiony nie trafiony 01:00

  Z daleka wyglądają jak pomarszczone skorupy, które ktoś porzucił w morzu. Jak podaje portal tvn24.pl, w pobliżu Portu Wojennego w Helu wciąż można wypatrzeć wraki kadłubów ORP Wicher II i ORP Grom II. Przez lata służyły polskiej Marynarce Wojennej, potem je zatopiono. Miały chronić wybrzeże niczym falochron. Nic z tego nie wyszło. Teraz rdzewieją.
 • Pub

  Pub 00:30

  W centrum handlowym w pewnym mieście w Anglii, odkryto zapomniany pub. 22 lata temu zamurowano do niego wejście. Teraz możemy zobaczyć efekty ekspolarcji. Na zdjęciach możemy zobaczyć między innymi stare butelki czy paczkę fistaszków.
 • Mechaniczna meduza

  Mechaniczna meduza 00:39

  Naukowcy z Instytutu Technologicznego w Massachusetts stworzyli robota meduzę. Jest zdolna do chwytania ryb. Przez użycie hydrożelu - robot pod wodną jest prawie niewidzialny.
 • Drift w lesie

  Drift w lesie 00:37

  W internecie pojawiło się nagranie strażaków jadących przez las. Nie była to jednak zwykła przejażdżka. Mało brakowało a wóz strażacki przewróciłby się na bok.
 • Psie szczęście

  Psie szczęście 00:42

  Pewien Husky z Rosji uwielbia zjeżdżać z górki. Szczeniak wchodzi do swojego dmuchanego koła a potem pozwala się zepchnąć na dół. Mógłby tak zjeżdżać całymi dniami!
 • Spiderman przed sądem

  Spiderman przed sądem 00:40

  Przed sądem stanął złodziej obrazów znany jako Spiderman. Ukradł obrazy warte prawie milion euro. Jego łupem padły dzieła między innymi Picassa czy Modiglianiego. Gdzie teraz znajdują się obrazy? To tej pory nie wiadomo
rozwiń

News in English

rozwiń