"Fakty" z 21 maja

 • "Najcudowniejsze uczucie na świecie". Rodzice nadali imiona sześcioraczkom

  "Najcudowniejsze uczucie na świec... 03:30

  Zosia, Kaja, Malwina, Nela, Filip i Tymon - nawet rodzice mają jeszcze problem z zapamiętaniem imion swoich sześcioraczków. To był poród z niespodzianką, bo lekarze widzieli na USG piątkę dzieci. Rodzinna Marców przejdzie do historii. Taki poród zdarzył się w Polsce po raz pierwszy.
 • Majątki małżonków ważnych polityków jawne? "Z całą pewnością to zrobimy"

  Majątki małżonków ważnych polityk... 03:32

  Platforma Obywatelska złoży w Sejmie projekt ustawy "Czyste ręce", który zakłada, że żony i mężowie najważniejszych polityków też będą składać oświadczenia majątkowe. To reakcja na opisaną przez "Gazetę Wyborczą" sprawę działki premiera. PiS projektu opozycji nie poprze, ale złoży swój.
 • "Moment, chwila i nic nie było". Trąba powietrzna na Lubelszczyźnie

  "Moment, chwila i nic nie było". ... 00:46

  Jedna osoba jest ranna, a straty materialne wciąż są szacowane. Przed południem przez gminę Wojciechów na Lubelszczyźnie przeszła trąba powietrzna. Uszkodzonych jest około 120 budynków w 42 gospodarstwach.
 • Premier: powstanie komisja badająca przypadki pedofilii w różnych środowiskach

  Premier: powstanie komisja badają... 01:47

  Komisja ma być państwowa i ma wyjaśniać sprawę pedofilii w różnych środowiskach - nie tylko w Kościele. Tylko tyle konkretów przekazał we wtorek premier Mateusz Morawiecki.
 • Odpowiadamy na zarzut prezesa PiS

  Odpowiadamy na zarzut prezesa PiS 00:44

  We wtorek w Słupsku Jarosław Kaczyński zarzucił stacji TVN "wykreślenie słowa" z jego wypowiedzi. - Ani Oscary, ani Nobel, co podkreślam, a podkreślam dlatego, bo stacja TVN to jedno słowo jakby z mojej wypowiedzi wykreśliła, ani żadna sława, ani żadne inne osiągnięcia tutaj nikogo nie mogą uchronić przed odpowiedzialnością - powiedział prezes PiS. Odniósł się w ten sposób do swojej wypowiedzi z piątku, gdy zaproponował, by przyszła komisja zajęła się pedofilią nie tylko w Kościele. Odpowiadamy na zarzut Jarosława Kaczyńskiego. Poniżej przedstawiamy jego wypowiedź zamieszczoną w materiale "Faktów" TVN w sobotę 18 maja.
 • Marek Opioła straci stanowisko przewodniczącego komisji za spot z Black Hawkiem

  Marek Opioła straci stanowisko pr... 03:29

  Afera trwała kilka godzin: ważny polityk PiS wykorzystał policyjny śmigłowiec w kampanii wyborczej. Marek Opioła opublikował spot w rolach głównych ze sobą i policyjnym Black Hawkiem. Nie miał zgody policji, straci więc ważne stanowisko w Sejmie.
 • "My się bez walki nie poddamy". Samorządy chcą zwrotu kosztów reformy edukacji

  "My się bez walki nie poddamy". S... 03:07

  W Ministerstwie Finansów są już wezwania do zapłaty. Samorządowcy chcą zwrotu ponad stu milionów złotych. Na tyle wyliczyli koszty, jakie ponieśli w związku z reformą edukacji w wersji minister Anny Zalewskiej. O pieniądze walczy na razie 10 miast, ale mogą dołączyć kolejne.
 • "Zaostrzono przepisy zamiast je zlikwidować"

  "Zaostrzono przepisy zamiast je z... 03:02

  To nie jest bat na dziennikarzy - tłumaczą politycy PiS-u, ale pojawiają się pytania czemu i komu ma służyć zaostrzenie artykułu 212 Kodeksu karnego. Tego samego, który PiS miał zlikwidować. Nowe prawo pozwoli na ściganie z urzędu i karanie za rzekome pomówienia.
 • Świat F1 żegna wielką legendę. Zmarł Niki Lauda

  Świat F1 żegna wielką legendę. Zm... 02:49

  Na wyścigowym torze kilka razy uciekał śmierci, raz niemal spłonął w bolidzie. Nigdy się nie poddawał. Trzy razy był mistrzem świata. Niki Lauda to legenda wyścigów Formuły 1. Zmarł w wieku 70 lat. Jeszcze niedawno pracował w jednym z wyścigowych teamów.
 • "Cierpliwość przede wszystkim". Jak poradzić sobie z wieloraczkami?

  "Cierpliwość przede wszystkim". J... 02:33

  Na początek są szczere gratulacje i życzenia, ale przychodzi moment wyjścia ze szpitala i wielodzietna rodzina musi sobie radzić. Z przewijaniem, praniem, karmieniem, kolkami i ząbkowaniem. Jak to się robi?

Wybory do europarlamentu 2019

 • Jaką rolę spełnia Parlament Europejski?

  Jaką rolę spełnia Parlament Europ... 05:24

  20.05 | O tym jaką rolę w funkcjonowaniu Unii Europejskiej spełnia jej Parlament powiedział w specjalnym programie TVN24 BiS EUROPA WYBIERA Marcin Burzański.
 • Belgia w EUROPA WYBIERA TVN24 BiS

  Belgia w EUROPA WYBIERA TVN24 BiS 05:55

  20.05 | Od poniedziałku do piątku na antenie TVN24BIS specjalne wydanie programu EUROPA WYBIERA. Każdy dzień będzie poświęcony konkretnemu krajowi. W poniedziałek Jacek Pałasiński opowiedział o Belgii.
 • Po wyborach mogą stać się siłą. Eurosceptycy idą po głosy

  Po wyborach mogą stać się siłą. E... 02:54

  20.05 | Le Pen, Salvini, Farage - w swoich krajach już stanowią znaczącą siłę. Teraz eurosceptycy mogą zyskać nawet 1/3 głosów w Parlamencie Europejskim. Materiał Jakuba Loski. EUROPA WYBIERA w TVN24 BiS.
 • Praca i zarobki w PE. Cały reportaż Macieja Sokołowskiego

  Praca i zarobki w PE. Cały report... 18:04

  20.05 | Jak wygląda praca w Parlamencie Europejskim? Ile podróżują europosłowie? Jakie wynagrodzenia otrzymują za reprezentowanie Polski w Europie? - z przedstawicielami polskiej delegacji do PE rozmawiał korespondent TVN24 BiS Maciej Sokołowski.
 • O pracy w Parlamencie Europejskim i zarobkach europosłów

  O pracy w Parlamencie Europejskim... 04:00

  20.05 | Ile zarabiają europosłowie? Jak wygląda ich dzień pracy? Ile kosztuje utrzymanie siedziby Parlamentu Europejskiego w Strasburgu? Iloma językami mówią parlamentarni tłumacze? - na te i inne pytania odpowiada korespondent TVN24 BiS Maciej Sokołowski.
 • "Nie chcemy Europy ideologicznej"

  "Nie chcemy Europy ideologicznej" 01:02

  19.05 | Nie chcemy Europy ideologicznej, która na przykład będzie narzucała nam sposób wychowania dzieci, od tego są rodzice, nie chcemy seksualizacji dzieci od przedszkola - mówił podczas niedzielnej konwencji regionalnej PiS w Krakowie prezes partii Jarosław Kaczyński.
 • Kaczyński: chcemy pozostać krajem wolności, nawet jeśli zostaniemy wyspą

  Kaczyński: chcemy pozostać krajem... 01:40

  19.05 | Chcemy Europy, w której Polska nie będzie wykonywała niczyich poleceń, będzie krajem samodzielnym, nie będzie niczyim klientem i będzie mogła realizować własne interesy, oczywiście we współpracy z innymi - oświadczył w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński.
 • Miecze, samochody i rytmy disco polo. Przegląd spotów wyborczych

  Miecze, samochody i rytmy disco p... 02:44

  Wprawdzie kampania wyborcza to nie kampania wojenna, ale nie brak kandydatów, którzy pokazują swoją polityczną krzepę sięgając po broń. W spotach wyborczych odnajdujemy pojedynki na miecze, ale także próby lansowania muzycznych przebojów.
 • Kaczyński: poprzemy komisję badającą przypadki pedofilii we wszystkich środowiskach

  Kaczyński: poprzemy komisję badaj... 03:57

  PiS ogłasza nowe stanowisko w sprawie powołania specjalnej komisji badającej zarzuty o ukrywanie pedofilii w Kościele. Do tej pory politycy tej partii przekonywali, że komisja to absurd. Teraz Jarosław Kaczyński proponuje, by zajęła się ona pedofilią nie tylko w Kościele.
 • Premier: Zmienimy rozporządzenie, wakacje zaczną się wcześniej

  Premier: Zmienimy rozporządzenie,... 00:53

  Premier Mateusz Morawiecki obiecuje wcześniejsze zakończenie roku szkolnego. Na jednym ze spotkań wyborczych zapowiedział zmianę rozporządzenia. Pożegnanie z nauką ma się odbyć w środę 19 czerwca, w przeddzień wolnego od zajęć święta Bożego Ciała. Wcześniej rząd wyznaczył zakończenie roku na poświąteczny piątek.
 • "To nie jest głosowanie na mniejsze zło, to jest głosowanie na większe dobro"

  "To nie jest głosowanie na mniejs... 03:45

  Na 8 dni przed wyborami do Parlamentu Europejskiego Donald Tusk wystąpił na warszawskim marszu "Polska w Europie". Wezwał do głosowania na tych, którzy są gwarantami naszej obecności w Unii i nie są euroentuzjastami od dwóch tygodni. Pytał też, dlaczego mielibyśmy zaryzykować głos dla kogoś, kto traktuje obecność w Unii tak, jak traktuje konstytucję.
 • "Wybory to decyzja czy dążymy do suwerenności RP w ramach UE, czy też sami skazujemy się na grę pozorów"

  "Wybory to decyzja czy dążymy do ... 00:46

  18.05 | Nie możemy zlekceważyć wyborów do Parlamentu Europejskiego, ponieważ te wybory to decyzja czy dążymy do suwerenności RP w ramach Unii Europejskiej, czy też sami skazujemy się na grę pozorów w wykonaniu PO-PiS-u, która trwa już od trzech kadencji w Parlamencie Europejskim – powiedział w sobotę Paweł Kukiz.
rozwiń

Marsz Polska w Europie

 • Kwaśniewski: Polska nie ma żadnego powodu, żeby tracić przyjaciół w Europie

  Kwaśniewski: Polska nie ma żadneg... 00:47

  18.05 | Dziś jest okazja, żeby podziękować wszystkim przyjaciołom z Europy, którzy pomagali nam stać się członkami Unii Europejskiej. Polska nie ma żadnego powodu, żebyśmy tych przyjaciół tracili - mówił podczas marszu "Polska w Europie" były prezydent RP, Aleksander Kwaśniewski. Dodał, że powinni oni dalej wierzyć w Polskę, bo "my z europejskiej drogi nie zejdziemy".
 • "Chcemy, żeby w Polsce było tak jak na Zachodzie"

  "Chcemy, żeby w Polsce było tak j... 02:24

  18.05 | W sobotę ulicami Warszawy przeszedł Marsz Koalicji Europejskiej. Jego uczestnicy skandowali hasła prounijne i skierowane przeciw obecnemu rządowi. Uczestnicy demonstracji przyszli ze sztandarami Unii Europejskiej i Polski. Były również tęczowe flagi będące symbolem osób LGBT oraz flagi z logo KOD.
 • Komorowski na marszu "Polska w Europie"

  Komorowski na marszu "Polska w Eu... 02:11

  18.05 | W sobotę ulicami Warszawy przeszedł Marsz Koalicji Europejskiej. Jego uczestnicy skandowali hasła prounijne i skierowane przeciw obecnemu rządowi. Uczestnicy demonstracji przyszli ze sztandarami Unii Europejskiej i Polski. Były również tęczowe flagi będące symbolem osób LGBT oraz flagi z logo KOD.
 • KOD na marszu "Polska w Europie"

  KOD na marszu "Polska w Europie" 00:51

  18.05 | W sobotę ulicami Warszawy przeszedł Marsz Koalicji Europejskiej. Jego uczestnicy skandowali hasła prounijne i skierowane przeciw obecnemu rządowi. Uczestnicy demonstracji przyszli ze sztandarami Unii Europejskiej i Polski. Były również tęczowe flagi będące symbolem osób LGBT oraz flagi z logo KOD.
 • "Nie możemy się bać, bo świat nie jest zły"

  "Nie możemy się bać, bo świat nie... 04:14

  18.05.| - Ostatnie dni kampanii, ostatnie tygodnie, to było ciągłe straszenie nas. Straszenie nas uchodźcami, straszenie nas gejami i lesbijkami, straszenie nas Unią Europejską, straszenie nas feministkami, straszenie nas ateistami, straszenie nas jednych drugimi - mówił Marek Kossakowski, jeden z liderów partii Zieloni. Ocenił, że rządzący "swoją władzę budują na strachu i chcą, żebyśmy ze strachu głosowali".
 • Kosiniak-Kamysz: musimy wygrać wybory europejskie, żeby przywrócić normalność

  Kosiniak-Kamysz: musimy wygrać wy... 01:43

  18.05.| Dziś racją stanu Polski jest obecność w Unii Europejskiej; musimy wygrać wybory europejskie, żeby zmienić władze i przywrócić normalność - powiedział w sobotę lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podczas marszu "Polska w Europie" w Warszawie.
 • Tusk: odrzućcie zwątpienie i strach

  Tusk: odrzućcie zwątpienie i strach 01:10

  18.05.| Są wśród nas ludzie, którzy wprowadzali Polskę do Unii Europejskiej, oni są naturalną, autentyczną gwarancją naszej silnej obecności w Unii Europejskiej - mówił szef Rady Europejskiej Donald Tusk w wystąpieniu na zakończenie sobotniego marszu Koalicji Europejskiej w Warszawie.
 • "Jeden się nazywa prezes, drugi ajatollah, ale różnica jest relatywnie nieduża"

  "Jeden się nazywa prezes, drugi a... 02:42

  18.05.| - Słyszałem, że padły słowa o szariacie. Szariat to mniej więcej, w praktyce, państwo wyznaniowe. Autor tych słów - a znam go długo i dobrze - jak mówi, że przed czymś chce bronić, to z reguły o tym marzy" - powiedział Tusk. Dodał, że "to nie jest problem wydumany". - W Europie widzę bardzo wielu kandydatów na takich lokalnych wodzów. Na świecie różnie ich nazywają - jeden się nazywa prezes, drugi ajatollah, ale różnica jest relatywnie nieduża - mówił Tusk.
 • "Europa to zjednoczenie w różnorodności"

  "Europa to zjednoczenie w różnoro... 02:03

  18.05.| Tusk mówił w Warszawie, że w wielu krajach w Europie jest sporo osób, którzy "kwestionują" Unię Europejską. "W bardzo wielu miejscach słyszę lokalnych wodzów dla których idea - a znamy ją dobrze z historii - "jeden naród, jedno państwo, jedna religia, jeden wódz", że to jest ta ich melodia i oni też uczestniczą w wyborach europejskich" - powiedział. - Europa to różnorodność, Europa to zjednoczenie w różnorodności. Europa jest trochę jak Koalicja Europejska" - oświadczył Tusk.
 • Tusk: czy warto głosować na tych, którzy tak długo będą Europejczykami, jak będzie im nakazywał interes wyborczy

  Tusk: czy warto głosować na tych,... 01:59

  18.05.| - Czy na pewno warto podjąć ryzyko głosowania na tych, którzy dzisiaj prezentują się jako Europejczycy z nadzwyczajnym entuzjazmem, ale ten entuzjazm ma raptem dwa tygodnie?" - pytał Tusk. - I ja dobrze wiem, że będą tak długo Europejczykami, jak będzie im nakazywał interes wyborczy - dodał.
 • "Stawka większa niż zwykle"

  "Stawka większa niż zwykle" 01:47

  18.05.| Donald Tusk, dziękując zgromadzonym na pl. Konstytucji, podkreślił, że czuje się jak w domu. - Jak zawsze, kiedy jestem z wami. A dzisiaj jestem z wami, żeby powiedzieć wszystkim Polakom, jak ważne są te wybory. To jest podwójna stawka, chciałoby się powiedzieć: stawka większa niż zwykle. To jest "wielki wybór", jak to sami nazwaliście w czasie kampanii - mówił były premier, nawiązując do hasła wyborczego Koalicji Europejskiej.

Dokument braci Sekielskich o pedofilii w polskim Kościele

 • Prokuratura: Przesłuchano proboszcza z Malborka. Czekamy na materiały

  Prokuratura: Przesłuchano probosz... 01:51

  21.05 | Trwają intensywne czynności procesowe. Wystąpiliśmy do prokuratury w Malborku o przesłuchanie proboszcza tamtejszej parafii. Mamy informacje, że czynności te zostały zrealizowane i materiały trafią do mokotowskiej prokuratury dzisiaj bądź jutro - powiedział TVN24 rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński. Warszawska prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie łamania zakazu opieki nad małoletnimi przez skazanego za pedofilię księdza Dariusza Olejniczaka.
 • Morawiecki: ważne jest żeby powołać działania o charakterze legislacyjnym

  Morawiecki: ważne jest żeby powoł... 01:35

  21.05 | Morawiecki: ważne jest żeby powołać działania o charakterze legislacyjnym.
 • "To co miałem do powiedzenia, to powiedziałem". Arcybiskup nie chce rozmawiać na temat skazanego księdza

  "To co miałem do powiedzenia, to ... 00:31

  Byłem na przesłuchaniu trzy godziny, był sąd, wszystko jest zaprotokołowane, zapisane, więcej już nie mam do powiedzenia - ucina sprawę były metropolita wrocławski, arcybiskup senior archidiecezji wrocławskiej Marian Gołębiewski, zapytany skazanego na siedmioletni wyrok księdza, który decyzją Watykanu nie pełni już swojej funkcji. Arcybiskup w przeszłości poręczył za księdza. Szybko jednak to poręczenie wycofał.
 • Wiosna składa doniesienie w sprawie arcybiskupa Gołębiewskiego

  Wiosna składa doniesienie w spraw... 02:03

  21.05 | W sprawie arcybiskupa Gołębiewskiego doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyli w poniedziałek do prokuratury politycy Wiosny. Ich zdaniem hierarcha wiedział o czynach pedofilskich byłego księdza Pawła K. i nie zawiadomił o tym prokuratury. Zdaniem Krzysztofa Śmiszka, "jedynki" na liście Wiosny w wyborach do PE w okręgu dolnośląsko-opolskim, "istnieje duże prawdopodobieństwo, że abp. Gołębiewski wiedział o czynach pedofilskich byłego księdza Pawła K. nawet wtedy, gdy prowadzone było już postępowanie karne".
 • "Sprawa jest załatwiona". Arcybiskup odcina się od skazanego księdza, za którego poręczył

  "Sprawa jest załatwiona". Arcybis... 01:07

  21.05 | Sprawa jest już załatwiona, nie jest księdzem - ucina sprawę były metropolita wrocławski, arcybiskup senior archidiecezji wrocławskiej Marian Gołębiewski, zapytany o film braci Sekielskich pokazujący przypadki pedofilii w polskim Kościele. W dokumencie padło nazwisko Gołębiewskiego, który miał poręczyć za skazanego na siedmioletni wyrok księdza, który decyzją Watykanu nie pełni już swojej funkcji.
 • Niezależna komisja ds. pedofilii w Kościele?

  Niezależna komisja ds. pedofilii ... 03:15

  20.05 | Komisja Prawdy i Zadośćuczynienia ma być sposobem na wyjaśnienie przypadków pedofilii w polskim kościele. Fundacja "Nie lękajcie się" i Stowarzyszenie "Lepszy Gdańsk" przedstawiły jej założenia. Ale mają konkurencję. Bo o własnym projekcie mówią też politycy Koalicji Europejskiej. Jakie szczegóły, jaki może być efekt w Sejmie i czy jest szansa na poparcie, któregoś z rozwiązań?
 • Adamowicz o pedofilii w Kościele: osoby winne muszą zostać ukarane

  Adamowicz o pedofilii w Kościele:... 00:52

  20.05 | Magdalena Adamowicz przyznała w "Kropce nad i", że dokument "Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich nią "wstrząsnął". - Bardzo potrzebne jest, żeby tę sytuację jak najszybciej wyjaśnić, aby winne osoby zostały ukarane - nie tylko sprawcy pedofilii, ale także ci, którzy wiedzieli o tym, ukrywali ich. Zarówno osoby duchowne, jak i świeckie - oceniła.
 • "Jako praktykujący katolik żałuję. Przepraszam za to, że jako świeccy zrobiliśmy tak mało"

  "Jako praktykujący katolik żałuję... 00:41

  20.05 | Jako praktykujący katolik żałuję i nawet ze swojej strony przepraszam za to, że my jako świeccy zrobiliśmy tak mało, bo wielu ludzi wiedziało, nie dowierzało, a jeszcze praktycznie nic nie zrobiliśmy - powiedziała w "Kropce nad i" Magdalena Adamowicz, kandydatka do Parlamentu Europejskiego z list Koalicji Europejskiej. Odniosła się do przypadków pedofilii w Kościele.
 • Dwa projekty państwowych komisji ds. pedofilii w Kościele

  Dwa projekty państwowych komisji ... 03:32

  Są już dwa projekty utworzenia komisji, które miałyby badać sprawę pedofilii w Kościele. Pierwszy napisali posłowie Platformy Obywatelskiej. Drugi składa Fundacja "Nie lękajcie się". Członkowie komisji przesłuchiwaliby świadków i mieli dostęp do archiwów kościelnych.
 • Powstała pierwsza komisja, która ma wyjaśnić sprawę z filmu "Tylko nie mów nikomu"

  Powstała pierwsza komisja, która ... 03:13

  W komisji są dwie osoby świeckie i jeden kościelny prawnik. W poniedziałek spotkali się na pierwszym posiedzeniu. Na prośbę kardynała Kazimierza Nycza mają wyjaśnić sprawę księdza Dariusza Olejniczaka: dlaczego pomimo wyroku prowadził rekolekcje z dziećmi. Pierwsze odpowiedzi mają już być w środę.
 • Rzecznik Archidiecezji: komisja w sprawie księdza Olejniczaka być może zajmie się innymi przypadkami

  Rzecznik Archidiecezji: komisja w... 02:01

  20.05 | Komisja powołana przez metropolitę warszawskiego kardynała Kazimierza Nycza do zbadania zgodności z obowiązującym prawem państwowym i kościelnym wszystkich procedur i działań podjętych w sprawie księdza Dariusza Olejniczaka, być może zbada także inne przypadki pedofilii wśród duchownych - przekazał w poniedziałek w rozmowie z TVN24 ksiądz Przemysław Śliwiński, rzecznik Archidiecezji Warszawskiej. Ksiądz Olejniczak pomimo skazania i dożywotniego zakazu pracy z dziećmi prowadził rekolekcje w różnych miastach Polski.
 • Banach przedstawiła założenia projektu ustawy o powołaniu Komisji Prawdy i Zadośćuczynienia

  Banach przedstawiła założenia pro... 01:23

  20.05 | Gdybyśmy mieli w jednym zdaniu określić zadania komisji, to byłoby to wyjaśnienie przypadków nadużyć seksualnych, w tym zaniechań i zaniedbań władz kościelnych w wyjaśnianiu spraw związanych z wykorzystywaniem dzieci, ale także organów państwa w ściganiu i skutecznym karaniu sprawców - powiedziała w poniedziałek w Sejmie założycielka Stowarzyszenia "Lepszy Gdańsk" Jolanta Banach. Przedstawiła ona założenia projektu ustawy o specjalnej komisji do zbadania przypadków pedofilii w polskim Kościele.
rozwiń

Prymas Wojciech Polak w "Faktach po Faktach"

 • "Nie widzę ręki podniesionej na Kościół"

  "Nie widzę ręki podniesionej na K... 01:02

  16.05 | Jak doszło do tego, że Kościół znalazł się w kryzysie i jak zamierza z niego wyjść? Czy księża, którzy zostali skazani za pedofilię, powinni w ogóle wracać do stanu duchownego? - między innymi na takie pytania odpowie prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak, który w czwartek jest gościem "Faktów po Faktach" w TVN24.
 • Prymas Polski: radykalne działania muszą być konkretne, nie tylko gesty

  Prymas Polski: radykalne działani... 01:31

  16.05 | Jak doszło do tego, że Kościół znalazł się w kryzysie i jak zamierza z niego wyjść? Czy księża, którzy zostali skazani za pedofilię, powinni w ogóle wracać do stanu duchownego? - między innymi na takie pytania odpowie prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak, który w czwartek jest gościem "Faktów po Faktach" w TVN24.
 • Prymas Polski o filmie "Tylko nie mów nikomu"

  Prymas Polski o filmie "Tylko nie... 01:04

  16.05 | Jak doszło do tego, że Kościół znalazł się w kryzysie i jak zamierza z niego wyjść? Czy księża, którzy zostali skazani za pedofilię, powinni w ogóle wracać do stanu duchownego? - między innymi na takie pytania odpowie prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak, który w czwartek jest gościem "Faktów po Faktach" w TVN24.
 • Abp Polak: to przede wszystkim bardzo mocna mentalność oblężonej twierdzy

  Abp Polak: to przede wszystkim ba... 01:24

  16.05 | Jak doszło do tego, że Kościół znalazł się w kryzysie i jak zamierza z niego wyjść? Czy księża, którzy zostali skazani za pedofilię, powinni w ogóle wracać do stanu duchownego? - między innymi na takie pytania odpowie prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak, który w czwartek jest gościem "Faktów po Faktach" w TVN24.
 • Jak walczyć z pedofilią w Kościele

  Jak walczyć z pedofilią w Kościele 00:39

  16.05 | Jak doszło do tego, że Kościół znalazł się w kryzysie i jak zamierza z niego wyjść? Czy księża, którzy zostali skazani za pedofilię, powinni w ogóle wracać do stanu duchownego?

Brexit faktem

 • Corbyn: rząd nie zmienił fundamentalnie swojego stanowiska

  Corbyn: rząd nie zmienił fundamen... 00:32

  17.05 | Załamały się negocjacje między rządzącą Partią Konserwatywną a opozycyjną Partią Pracy w sprawie znalezienia wspólnego stanowiska w kwestii wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej - poinformowały w piątek oba ugrupowania.
 • Rząd Theresy May zapowiada kolejne głosowanie nad brexitem

  Rząd Theresy May zapowiada kolejn... 00:55

  15.05 | Brytyjski rząd zapowiedział we wtorek, że do kolejnego głosowania nad wyjściem W. Brytanii z UE w formie drugiego czytania projektu ustawy o opuszczeniu Wspólnoty dojdzie w pierwszym tygodniu czerwca. Nadal nie uzyskano wymaganej większości parlamentarnej.
 • "Dobry kompromis daje dużo możliwości łagodnego wyjścia z UE"

  "Dobry kompromis daje dużo możliw... 01:59

  11.04 | Wypracowaliśmy dobry kompromis, Wielka Brytania ma dużo możliwości łagodnego wyjścia z UE - mówił w Brukseli po zakończeniu specjalnego unijnego szczytu ws. brexitu premier Mateusz Morawiecki. Wykluczył możliwośc renegocjacji umowy o wyjściu.
 • "Może uda się zapobiec brexitowi. To moje ciche prywatne marzenie"

  "Może uda się zapobiec brexitowi.... 03:07

  11.04 | - Będę robił wszystko, żeby uniknąć ostrego konfliktu podczas tego wychodzenia, a może uda się w ogóle zapobiec brexitowi - powiedział przewodniczący Rady Europejskiej, Donald Tusk po szczycie w Brukseli. - To nie jest moja rola oczywiście, ale takie moje ciche prywatne marzenie - przyznał.
 • "Unia powinna powiedzieć nam: idźcie sobie"

  "Unia powinna powiedzieć nam: idź... 02:40

  10.04 | - Unia powinna powiedzieć nam: idźcie sobie, do widzenia i nakazać nam wyjść z Unii Europejskiej już jutro - stwierdził obecny w Brukseli eurosceptycny brytyjski polityk Nigel Farage. W środę w stolicy Belgii odbywa się unijny szczyt w sprawie brexitu.
 • "Unia powinna powiedzieć nam: idźcie sobie"

  "Unia powinna powiedzieć nam: idź... 00:28

  10.04 | Unia powinna powiedzieć nam: idźcie sobie, do widzenia i nakazać nam wyjść z Unii Europejskiej już jutro - stwierdził obecny w Brukseli eurosceptyczny brytyjski polityk Nigel Farage. W środę w stolicy Belgii odbywa się unijny szczyt w sprawie brexitu.
 • Ruszyła obowiązkowa rejestracja na Wyspach.

  Ruszyła obowiązkowa rejestracja n... 01:53

  Brexit wciąż jest wielką niewiadomą, ale jego skutki już są odczuwalne. Między innymi dla unijnych imigrantów - w tym Polaków. Każdy kto chce pozostać na Wyspach i legalnie tam pracować, musi się zarejestrować. Pierwszy dzień składania wniosków przynosi pierwsze problemy.
 • Izba Gmin odrzuca porozumienie w sprawie brexitu. Reakcje Brukseli

  Izba Gmin odrzuca porozumienie w ... 02:53

  29.03 | Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk poinformował, że zwołuje unijny szczyt w związku z odrzuceniem przez brytyjską Izbę Gmin porozumienia w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Odbędzie się on 10 kwietnia.
 • Izba Gmin po raz trzeci odrzuca projekt umowy w sprawie brexitu

  Izba Gmin po raz trzeci odrzuca p... 01:50

  29.03 | W piątek brytyjska Izba Gmin po raz trzeci odrzuciła rządowy projekt porozumienia w sprawie brexitu. Deputowani głosowali nad umową wyjścia z Unii Europejskiej, oddzielając ją od deklaracji politycznej na temat przyszłych relacji ze Wspólnotą. Za opowiedziało się 286 deputowanych, przeciw było 344. Piątek był ostatnim dniem wyznaczonym przez Unię Europejską na przegłosowanie umowy i odroczenie brexitu do 22 maja. Teraz Londyn będzie mieć czas do 12 kwietnia, by zdecydować się na brexit bez umowy lub przedłużenie członkostwa w Unii i udział w wyborach europejskich.
 • Kolejne głosowania w Izbie Gmin. Relacja Marcina Worocha

  Kolejne głosowania w Izbie Gmin. ... 02:31

  29.03 | Brytyjski rząd podda w piątek pod głosowanie projekt umowy wyjścia z Unii Europejskiej, ale bez deklaracji politycznej na temat przyszłych relacji ze Wspólnotą. Przyjęcie umowy wystarczyłoby do opóźnienia brexitu do 22 maja, ale nie spełniłoby wymogów dotyczących ratyfikacji porozumienia. Do piątkowego głosowania dojdzie w dniu, który pierwotnie był terminem wyjścia z UE. Na antenie TVN24 BiS trwa wydanie specjalne poświęcone kolejnej odsłonie brexitu.
 • Odrzucono osiem wariantów brexitu. Relacja Marcina Worocha

  Odrzucono osiem wariantów brexitu... 02:29

  27.03 | Członkowie Izby Gmin w środę wieczorem głosowali nad ośmioma scenariuszami w sprawie brexitu. Po krótkiej przerwie ogłoszone zostały rezultaty, z których wynika, że żaden ze scenariuszy nie uzyskał większości głosów.
 • Legutko: mnie martwi Unia Europejska

  Legutko: mnie martwi Unia Europejska 01:54

  27.03 | Podczas środowej debaty głos zabrał także szef delegacji PiS do PE Ryszard Legutko. Polski deputowany skrytykował "politykę odstraszania", którą jego zdaniem UE stosuje wobec Zjednoczonego Królestwa.
rozwiń

Obraz świata

 • Międzynarodowe targi w Korei Północnej

  Międzynarodowe targi w Korei Półn... 00:51

  21.05 | Setki zagranicznych firm biorą udział w międzynarodowych targach w Pjongjangu, mimo sankcji gospodarczych, nałożonych na Koreę Północną przez ONZ. Według ekspertów może to być największa tego typu impreza w historii KRLD – podała agencja Reutera.
 • Podano wyniki największych jednodniowych wyborów

  Podano wyniki największych jednod... 01:06

  21.05 | Komisja Wyborcza Indonezji oficjalnie poinformowała, że Joko Widodo wygrał wybory prezydenckie, które odbyły się 17 kwietnia. Widodo, który będzie pełnił drugą kadencję szefa państwa, otrzymał 55,5 procent głosów, natomiast jego rywal Prabowo Subianto - 44,5 procent poparcia.
 • Farage oblany czekoladowym koktajlem

  Farage oblany czekoladowym koktajlem 01:01

  21.05 | Brytyjska premier, szefowa Partii Konserwatywnej Theresa May oraz były szef rządu z ramienia opozycyjnej Partii Pracy Tony Blair potępili oblanie lidera Partii Brexitu Nigela Farage'a czekoladowym napojem przez jednego z wyborców. Farage, eurosceptyczny polityk, którego ugrupowanie jest zdecydowanym faworytem przed czwartkowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego, został zaatakowany w trakcie wyborczego spaceru ulicami Newcastle w północno-wschodniej części kraju.
 • Mężczyzna wspiął się na wieżę Eiffla, ewakuowano wszystkich turystów

  Mężczyzna wspiął się na wieżę Eif... 00:47

  21.05 | Jak poinformowały paryskie służby bezpieczeństwa, mężczyzna, który wspiął się w poniedziałek na wieżę Eiffla, powodując ewakuację wszystkich turystów, pozostawał na niej przez sześć godzin. Dotarł niemal do najwyższego piętra tej mierzącej 324 metry budowli. Do tej pory nieznane są motywy jego działania.
 • Francuz skazany na karę śmierci za przemyt narkotyków

  Francuz skazany na karę śmierci z... 01:02

  20.05 | Sąd w Indonezji w poniedziałek skazał na karę śmierci obywatela Francji za przemyt narkotyków - podał Reuters, powołując się na obrońcę skazanego. Prokuratura wnioskowała o 20 lat pozbawienia wolności.
 • Upamiętnienie ofiar Czerwonych Khmerów

  Upamiętnienie ofiar Czerwonych Kh... 00:34

  20.05 | Na przypadający 20 maja każdego roku Dzień Pamięci o ofiarach maoistowskiego reżimu Czerwonych Khmerów, mieszkańcy Kambodży przygotowali przedstawienie mające uświadomić najmłodszym pokoleniom skalę katastrofy, do jakiej doprowadzili mordercy dwóch milionów ludzi.
 • Kambodża. Przedstawienie na tzw. polach śmierci

  Kambodża. Przedstawienie na tzw. ... 01:28

  20.05 | Na przypadający 20 maja każdego roku Dzień Pamięci o ofiarach maoistowskiego reżimu Czerwonych Khmerów, mieszkańcy Kambodży przygotowali przedstawienie mające uświadomić najmłodszym pokoleniom skalę katastrofy, do jakiej doprowadzili mordercy dwóch milionów ludzi.
 • Wołodymyr Zełenski złożył przysięgę prezydencką

  Wołodymyr Zełenski złożył przysię... 01:25

  20.05 | Nowy prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas swojej inauguracji poinformował w poniedziałek o rozwiązaniu parlamentu oraz zaproponował dymisję rządu premiera Wołodymyra Hrojsmana.
 • Miliarder obiecał spłacić kredyty setek studentów

  Miliarder obiecał spłacić kredyty... 01:00

  20.05 | Można powiedzieć, że tegoroczni absolwenci Morehouse College w Atlancie wygrali na loterii. W niedzielę miliarder Robert Smith niespodziewanie obiecał spłacić ich studenckie kredyty. Ich łączna wartość opiewa na kilkanaście milionów dolarów.
 • USS Abraham Lincoln na Morzu Arabskim

  USS Abraham Lincoln na Morzu Arab... 00:55

  20.05 | Stany Zjednoczone skierowały też do Zatoki Perskiej grupę okrętów, w tym lotniskowiec. Rozmieszczają ponadto w regionie baterie Patriot.
 • Awaryjne lądowanie francuskich myśliwców w Indonezji

  Awaryjne lądowanie francuskich my... 00:42

  20.05 | Siedem francuskich myśliwców w niedzielę musiało awaryjnie lądować w bazie wojskowej w Indonezji w prowincji Aceh na wyspie Sumatra. Powodem była zła pogoda podczas ćwiczeń.
 • Odnaleziono ciała zaginionych pracowników Polskiej Stacji Polarnej

  Odnaleziono ciała zaginionych pra... 00:30

  19.05 | Na Svalbardzie odnaleziono w niedzielę ciała dwojga zaginionych pracowników Polskiej Stacji Polarnej w Hornsund - poinformował w komunikacie urząd gubernatora tego norweskiego archipelagu.
rozwiń

Wideo dnia

 • Miliarder obiecał spłacić kredyty setek studentów

  Miliarder obiecał spłacić kredyty... 01:00

  20.05 | Można powiedzieć, że tegoroczni absolwenci Morehouse College w Atlancie wygrali na loterii. W niedzielę miliarder Robert Smith niespodziewanie obiecał spłacić ich studenckie kredyty. Ich łączna wartość opiewa na kilkanaście milionów dolarów.
 • Niezamknięte okna w samochodzie i dwa niedźwiedzie w środku

  Niezamknięte okna w samochodzie i... 00:29

  21.05 | Pewien mieszkaniec Kentucky wychodząc z samochodu nie zamknął okien. Kiedy wrócił czekała go niespodzianka. W aucie siedziały dwa niedźwiedzie. - Mówiłem znajomym chcę zobaczyć niedźwiedzia z bliska, chcę go zobaczyć, kiedyś go zobaczę… No i co? Mam za swoje! - powiedział właściciel samochodu. - Gdy wyszły z auta i zniknęły w lesie natychmiast podbiegłem i zamknąłem okna. Będę już o tym pamiętał, żeby nie zostawiać na parkingu, samochodu z opuszczonymi szybami. - dodał.
 • Kolorado: dziesiątka kaczątek wydobyta ze studzienki kanalizacyjnej

  Kolorado: dziesiątka kaczątek wyd... 00:33

  21.05 | Strażacy z Littleton w Kolorado (USA) pospieszyli na pomoc kaczuszkom w tarapatach, gdy stadko piskląt wpadło do studzienki kanalizacyjnej. Jeden ze strażaków wszedł do kanału burzowego. We własnym hełmie wydobył całą dziesiątkę kaczątek na powierzchnię, gdzie czekała ich zaniepokojona mama.
 • Nigel Farage oblany koktajlem. Politycy potępiają incydent

  Nigel Farage oblany koktajlem. Po... 00:24

  21.05 | Brytyjska premier, szefowa Partii Konserwatywnej Theresa May oraz były szef rządu z ramienia opozycyjnej Partii Pracy Tony Blair potępili oblanie lidera Partii Brexitu Nigela Farage'a czekoladowym napojem przez jednego z wyborców.
 • Największe na świecie zawody papierowych samolotów

  Największe na świecie zawody papi... 00:35

  21.05 | Zawody w Salzburgu zostały rozegrane w trzech kategoriach: najdłuższy dystans lotu, najdłuższy czas lotu oraz lot akrobacyjny. Zadaniem uczestników jest złożenie samolotu ze zwykłej kartki papieru w formacie A4. Do finału dostało się 176 pilotów z 58 krajów, którzy rywalizowali w trzech kategoriach. 
"Najdłuższy czas w powietrzu", "największy pokonany dystans" i "akrobatyka". W tej ostatniej konkurencji najlepsza okazała się Kateryna Ahafonowa z Ukrainy. Na drugim miejscu uplasował się nasz rodak - Tomasz Chodyra.
 • Nietypowe zadanie w amerykańskiej Akademii Marynarki Wojennej

  Nietypowe zadanie w amerykańskiej... 01:01

  21.05 | Grupowa wspinaczka na natłuszczony obelisk to zadanie przed którym stają absolwenci pierwszego roku amerykańskiej Akademii Marynarki Wojennej w Annapolis w stanie Maryland. Cel to umieszczenie na szczycie mierzącego 6 i pół metra obelisku czapki mundurowej. Przyszłym marynarzom udało się to po godzinie, pięciu minutach i pięciu sekundach starań.
 • Batman wita odnalezionego chłopca z Kentucky

  Batman wita odnalezionego chłopca... 00:27

  20.05 | Batman witający dwuletniego chłopca, który odnalazł się po trzech dobach od zaginięcia. Taką niespodziankę małemu Kennethowi sprawiła fundacja "Hope For Healing". Psy tropiące, helikoptery z kamerami termowizyjnymi i setki wolontariuszy - zmobilizowano wszystkie siły, by odnaleźć niespełna dwuletniego chłopca, który zaginął w amerykańskim stanie Kentucky. Starania nie poszły na marne. Dziecko odnalazło się po trzech dniach żywe, kilkaset metrów od domu. - To prawdziwy góral z Kentucky - powiedział jeden z członków ekipy poszukiwawczej.
 • W domu u Konsula Generalnego USA. "Chciałbym usłyszeć to, co słyszały ściany tego budynku"

  W domu u Konsula Generalnego USA.... 02:52

  18.05 | Niezwykła wycieczka z niezwykłym przewodnikiem. Rezydencja Konsula Generalnego Stanów Zjednoczonych w Krakowie na co dzień jest zamknięta dla osób trzecich. Specjalnie dla widzów TVN24 konsul generalny B. Bix Aliu pokazał naszemu reporterowi Marcinowi Kwaśnemu, jakie rezydencja kryje tajemnice oraz opowiedział jej historię.
 • Z wizytą u Konsula Generalnego USA. "Uwielbiam rynek w Krakowie"

  Z wizytą u Konsula Generalnego US... 02:18

  18.05 | Niezwykła wycieczka z niezwykłym przewodnikiem. Rezydencja Konsula Generalnego Stanów Zjednoczonych w Krakowie na co dzień jest zamknięta dla osób trzecich. Specjalnie dla widzów TVN24 konsul generalny B. Bix Aliu pokazał naszemu reporterowi Marcinowi Kwaśnemu, jakie rezydencja kryje tajemnice oraz opowiedział jej historię.
 • Rolnik zrobił cesarkę potrąconej lisicy. Młode przeżyły

  Rolnik zrobił cesarkę potrąconej ... 00:35

  16.05.2019 | Ciasteczko, Rudzielec, Mały Koniuszek i Duży Koniuszek - to imiona lisków, w których zakochali się internauci. Zwierzęta uratował przed śmiercią brytyjski rolnik Chris Rolfe. Pomógł im przyjść na świat, kiedy ich matka zginęła w wypadku samochodowym. Od tamtej pory pan Rolfe opiekuje się liskami razem ze swoją matką.
 • Popisy wokalne Franka Lamparda i jego piłkarzy

  Popisy wokalne Franka Lamparda i ... 00:34

  Po wygranej 4:2 w rewanżowym meczu półfinałowym z Leeds United w szatni Derby County zapanowała radość. Menedżer Frank Lampard wraz ze swoimi zawodnikami zaśpiewali hit grupy Oasis "Stop Crying Your Heart Out". To trzeba zobaczyć!
 • Ławica płaszczek karbogłowych u wybrzeży Australii

  Ławica płaszczek karbogłowych u w... 00:56

  16.05 | To niezwykłe nagranie powstało w pobliżu jednej z największych plaż w Sydney w Australii. Widać na nim ławicę płaszczek, która przypomina raczej samoprzylepne karteczki lub konfetti. Ławica ryb z rodzaju Rhinoptera płynęła w krystalicznych wodach w pobliżu plaży Bondi. Udało się je zarejestrować dronowi. Dron Shark App udostępnia materiały z drona surferom i turystom. Mają być ostrzeżeniem przed zbliżającym się niebezpieczeństwem, na przykład ze strony rekinów. Jej pracownicy przyznali, że nie widzieli takiego skupiska płaszczek w ciągu dwóch lat, w czasie których ich drony rejestrowały obrazy znad wody i plaż.
rozwiń

Reportaże TVN24

 • Kuba wciąż niechętnie otwiera się na świat. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Kuba wciąż niechętnie otwiera się... 45:59

  2.01. | Wiele się zmienia w relacjach Kuby ze światem, ale w samym kraju zmian wciąż niewiele. Wciąż kultywuje się rewolucję 1 stycznia i jej przywódcę - Fidela Castro. Władze mówią o otwarciu na świat, ale też podkreślają wyższość socjalizmu nad demokracją i rynkiem. Materiał "Faktów" TVN.
 • Femen. Naga prawda

  Femen. Naga prawda 46:49

  31.12 | Nagość to dla członkiń Femenu jednocześnie symbol bezbronności i waleczności. A waleczne są bardzo, coraz bardziej są też znane i zwykle – rozebrane do naga. Nasz reporter za najbardziej znanymi feministkami świata zjechał kawał świata. (Dla dorosłych).
 • FEMEN. Naga prawda

  FEMEN. Naga prawda 22:58

  30.12 | Pierwsza część reportażu Wojciecha Bojanowskiego o feministycznym ruchu FEMEN.
 • Próby walki z uczuciami nic nie dały

  Próby walki z uczuciami nic nie dały 00:49

  23.10 | - Może trochę bałem się reakcji. Przełożonych poinformowałem dopiero, kiedy podjąłem ostateczną decyzję. Kościół ma oczywiście swoje mechanizmy. Można iść do biskupa, rozmawiać, szukać wsparcia, ale ja uporałem się z tym sam - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • "Chciałem być fair". Decyzja o zrzuceniu sutanny

  "Chciałem być fair". Decyzja o zr... 00:55

  23.10 | - Nie zrzuciłem sutanny od razu. Chciałem spróbować być księdzem na sto procent, ale z upływem czasu było mi coraz trudniej. Coś się we mnie kłóciło, a nie chciałem żyć podwójnym życiem. Decyzję podjąłem dopiero po czterech latach. Musiałem do tego dojrzeć. Nie jest łatwo zostawić swoje dotychczasowe życie - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • Były ksiądz mówi o miłości do innego mężczyzny

  Były ksiądz mówi o miłości do inn... 00:31

  23.10 | Wcześniej podobali mi się mężczyźni, ale pierwsza prawdziwa miłość przyszła dopiero, kiedy byłem już księdzem. Nie sądziłem, że można tak mocno się zaangażować. W pewnym momencie wchodzisz w uczucie tak bardzo, że nie potrafisz już zrobić kroku do tyłu. Zastanawiasz się, jak to możliwe, analizujesz swoje zachowanie, ale jest za późno.
 • "Miłość do mężczyzny przyszła, kiedy byłem już księdzem"

  "Miłość do mężczyzny przyszła, ki... 01:06

  23.10 | Moje uczucie było silne, ale historia trwała bardzo krótko i zakończyła się boleśnie. Mówiąc krótko, zostałem zaszantażowany – mówi były ksiądz Jan Oko w szczerej rozmowie z Katarzyną Zdanowicz.
 • Pierwsze kroki uchodźców w Europie. Cały reportaż z wyspy Lesbos

  Pierwsze kroki uchodźców w Europi... 27:12

  17.10 | Imigranci w łódkach wciąż płyną – najczęściej w stronę Grecji . Tylko w sobotę w drodze do Europy zginęło ich dwunastu. Wyspa Lesbos jest dla nich jak brama do raju i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. Straż graniczna jest bezradna, grecka policja głucha i ślepa, a przemytniczy biznes mocny jak nigdy dotąd.
 • „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie chcemy, żeby ktoś to zepsuł”

  „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie ... 11:43

  27.03 | Pensje rosną, a ludzie są szczęśliwi - takie opinie można usłyszeć od Rosjan. Reporter TVN24 Wojciech Bojanowski postanowił sprawdzić, czy rzeczywistość jest równie różowa jak deklaracje.
 • Opowieść o trudnej drodze, jaką przechodzą chorzy na raka. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Opowieść o trudnej drodze, jaką p... 10:50

  Diagnoza, która brzmi jak wyrok i nadzieja, że nie będzie to wyrok śmiertelny. Dwóch pacjentów i ich dwie drogi, przez życie zagrożone rakiem. Każdy ich krok na początku tej drogi obserwował Wojciech Bojanowski.
 • Jak to się robi za granicą? Reportaż o systemie leczenia raka w Wielkiej Brytanii

  Jak to się robi za granicą? Repor... 10:23

  Jak robi się to, że czy chory na raka pacjent ma zagwarantowaną szybką fachową pomoc i darmowe leki? A także opiekująca się nim pielęgniarkę do której zawsze może zadzwonić. W Wielkiej Brytanii, gdzie systemowe reformy zaczęły się już 15 lat temu, był Marek Osiecimski.
 • Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wojciechem Bojanowskim

  Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wo... 30:15

  21.02 | Bohaterka Majdanu Tetiana Czornowoł w ostatnim roku była wszędzie tam, gdzie rozgrywały się najważniejsze wydarzenia. Brutalnie pobita dziennikarka zdecydowała się walczyć na pierwszej linii frontu. Jak powiedziała, "nie wie, dlaczego jest żywa". W rok po tragicznych wydarzeniach w Kijowie Wojciech Bojanowski pokazał w reportażu, jak wyglądał ten czas z perspektywy niezależnej dziennikarki.
rozwiń

Kontakt 24

rozwiń

Meteo

 • Prognoza pogody na środę

  Prognoza pogody na środę 01:30

  21.05 | W środę termometry pokażą maksymalnie 22 stopnie Celsjusza.
 • Warunki drogowe w środę

  Warunki drogowe w środę 00:30

  21.05 | W środę pogoda utrudni jazdę po drogach w całym kraju.
 • Warunki biometeo w środę

  Warunki biometeo w środę 01:02

  21.05 | W środę warunki biometeo będą niekorzystne.
 • Bradley i Cooper trafiły do rezerwatu w Grecji

  Bradley i Cooper trafiły do rezer... 01:00

  Bradley i Cooper - takie właśnie imiona otrzymały dwa czteromiesięczne niedźwiadki, które trafiły do rezerwatu w Grecji. Zabrano je z gospodarstwa na północy kraju. Wcześniej zgubiły matkę. Pod opieką ludzi będą przez rok, potem wrócą na wolność.
 • Deszcz, śnieg i pięć dni wolnego. Kończy się wielka majówka

  Deszcz, śnieg i pięć dni wolnego.... 02:45

  Kończy się wielka majówka. Ci, którym udało się na tydzień wyrwać z pracy, wracają już do domów. Chyba, że ktoś sobie przedłużył wakacje, by uniknąć korków, albo wrócił wcześniej, bo dobiła go pogoda. Miejscami spadł śnieg i deszcz. To było wyzwanie.
 • Majówkowa pogoda nie rozpieszcza. "Niestety, nie można zamówić słońca"

  Majówkowa pogoda nie rozpieszcza.... 02:38

  Najlepsze są prognozy krótkoterminowe, ale urlop na majówkę trzeba było brać dużo wcześniej. Dlatego wielu urlopowiczów stanie oko w oko z wiatrem, deszczem i niską temperaturą. Nie chodzi o to, by popsuć komuś wyjazd, ale by pomóc uniknąć niespodzianki.
 • Powodzie, lawiny i ofiary śmiertelne. Mozambik po przejściu cyklonu

  Powodzie, lawiny i ofiary śmierte... 02:05

  Mozambik walczy z powodziami i lawinami błotnymi po tym, jak przez kraj przeszedł cyklon. Władze informują o co najmniej pięciu ofiarach śmiertelnych. To jeden z najbiedniejszych krajów świata. Wcześniej spustoszony został przez cyklon Idai. Dach nad głową straciło wtedy ponad 400 tysięcy osób.
 • Zerwane banery, powalone drzewa. Wiatr i piach znad Sahary

  Zerwane banery, powalone drzewa. ... 02:40

  Burza piaskowa na krajowej "siódemce". To nie fatamorgana, to wiatr i piach w jednym. W Polsce wiało mocno i mocno dało się to odczuć. Przewracały się drzewa, zrywały się banery reklamowe, i strażacy mieli pełne ręce roboty. To jeszcze nie koniec.
 • Kontrakt długi, temperatura niska. Miejsce pracy: Antarktyda. Rekordowo dużo chętnych

  Kontrakt długi, temperatura niska... 02:39

  Szturm na Antarktydę. Nie podróżników, tylko pracowników. Jest tylko 16 miejsc i aż ponad 1500 chętnych. Polska Stacja Antarktyczna szuka nie tylko naukowców, ale też elektryka, ratownika, czy kucharza. Kontrakt jest długi, temperatura niska, ale największe wyzwanie jest inne.
 • Lasy wyschnięte na wiór. Najwyższe zagrożenie pożarowe w większości województw

  Lasy wyschnięte na wiór. Najwyższ... 02:40

  Strach leśników i strażacy w pełnej gotowości. Polskie lasy są wyschnięte na wiór. 1700 pożarów w ciągu zaledwie pierwszych trzech tygodni kwietnia. Susza jest tak wielka, że nawet gdyby padało przez kilka dni, to niewiele by to dało.
 • "Bez podlewania nic się nie uchowa". Rolnicy i leśnicy obawiają się suszy

  "Bez podlewania nic się nie uchow... 02:42

  Nawet gdy spadnie trochę śniegu lub deszczu, to wody dramatycznie brakuje, bo od wielu tygodni pada bardzo mało. Wystarczy wyjść na pola, by zobaczyć suszę. Wystarczy wejść do lasu, by przekonać się o groźbie pożaru. Leśnicy i rolnicy obawiają się dużych strat.
 • Światowy Dzień Wody 2019. Zdatnej do picia jest jak na lekarstwo

  Światowy Dzień Wody 2019. Zdatnej... 02:52

  Trzy czwarte naszej planety to woda, ale tej do picia mamy jak na lekarstwo. Więc najwyższy czas z głową odkręcać kurek. Jest taki dzień, w którym warto się o tym czegoś dowiedzieć i warto o tym pamiętać. Żeby żyć.
rozwiń

Eurosport.pl

 • Czesław Lang o Orlen Wyścigu Narodów

  Czesław Lang o Orlen Wyścigu Narodów 04:33

  Czesław Lang w rozmowie z Eurosportem opowiedział o Orlen Wyścigu Narodów, który jest nowym projektem w świecie kolarskim.
 • Niki Lauda nie żyje

  Niki Lauda nie żyje 00:45

  W wieku 70 lat zmarł trzykrotny mistrz świata Formuły 1 Niki Lauda - poinformowały agencje, powołując się na źródła rodzinne. Niki Lauda ostatnio przebywał w prywatnej klinice w Szwajcarii, gdzie trafił z powodu problemów z nerkami.
 • Kamil Majchrzak nie wystąpi w turnieju głównym French Open

  Kamil Majchrzak nie wystąpi w tur... 01:51

  Pierwszego dnia kwalifikacji do drugiego turnieju wielkoszlemowego sezonu zobaczyliśmy jednego Polaka. Kamil Majchrzak był faworytem w starciu z Simone Bolellim, ale w najważniejszych momentach grał bardzo źle. Ostatecznie Włoch po 110 minutach pokonał piotrkowianina 7:5, 7:6 (5). Transmisje z eliminacji French Open w Eurosporcie.
 • Dlaczego Polacy kochają kolarstwo?

  Dlaczego Polacy kochają kolarstwo? 01:17

  Orlen Wyścig Narodów - tak nazywa się nowa inicjatywa dyrektora Tour de Pologne Czesława Langa. Zawody odbędą się w dniach 1-2 czerwca w okolicach Bukowiny Tatrzańskiej. Wystartują w nich narodowe reprezentacje kolarzy do lat 23.
 • Zwiastun Orlen Wyścigu Narodów

  Zwiastun Orlen Wyścigu Narodów 00:55

  Orlen Wyścig Narodów - tak nazywa się nowa inicjatywa dyrektora Tour de Pologne Czesława Langa. Zawody odbędą się w dniach 1-2 czerwca w okolicach Bukowiny Tatrzańskiej. Wystartują w nich narodowe reprezentacje kolarzy do lat 23.
 • Prezentacja trasy Orlen Wyścigu Narodów

  Prezentacja trasy Orlen Wyścigu N... 01:10

  Orlen Wyścig Narodów - tak nazywa się nowa inicjatywa dyrektora Tour de Pologne Czesława Langa. Zawody odbędą się w dniach 1-2 czerwca w okolicach Bukowiny Tatrzańskiej. Wystartują w nich narodowe reprezentacje kolarzy do lat 23.
 • Sędzia upadł nagle na murawę podczas meczu w Boliwii

  Sędzia upadł nagle na murawę podc... 01:11

  Victor Hugo Hurtado, 31-letni sędzia upadł na murawę podczas meczu ligowego w Boliwii, a po przewiezieniu do szpitala zmarł.
 • Piotr Zieliński po rozbiciu Interu Mediolan

  Piotr Zieliński po rozbiciu Inter... 01:04

  Piotr Zieliński zdobył przepiękną bramkę w wygranym przez Napoli meczu z Interem Mediolan 4:1. Polski pomocnik wypowiedział się po spotkaniu.
 • Kylian Mbappe mówi o Złotej Piłce

  Kylian Mbappe mówi o Złotej Piłce 00:26

  Kylian Mbappe odebrał dwie nagrody dla najlepszego piłkarza i dla najlepszego młodego zawodnika od UNFP, czyli Francuskiego Stowarzyszenia Zawodowych Piłkarzy. Na ceremonii młody napastnik wypowiedział się też na temat zdobycia Złotej Piłki.
 • Michał Probierz po meczu z Pogonią Szczecin

  Michał Probierz po meczu z Pogoni... 00:22

  - Każdy chce wygrać. Po to jest 37 kolejek, aby zająć miejsce, które mamy - powiedział krótko po przegranym spotkaniu Cracovii z Pogonią Szczecin 0:3.
 • Rafael Nadal pokonał Novaka Djokovicia w finale w Rzymie

  Rafael Nadal pokonał Novaka Djoko... 01:27

  Rozstawiony z numerem drugim Hiszpan Rafael Nadal pokonał lidera rankingu tenisistów Serba Novaka Djokovica 6:0, 4:6, 6:1 w finale turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie. Po raz pierwszy w 54 pojedynkach tych zawodników jeden z nich wygrał set do zera.
 • Karolina Pliskova rozbiła kamerę

  Karolina Pliskova rozbiła kamerę 00:26

  Podczas trzeciego seta starcia z Naomi Osaką Karolina Pliskova trafiła w kamerę, która została powieszona na siatce. Zobacz tę sytuację. Australian Open na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze
rozwiń

Wideo 360

 • Donald Trump w Warszawie. Zobacz wideo 360 stopni

  Donald Trump w Warszawie. Zobacz ... 06:08

  12.07 | Wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Warszawie była jednym z najważniejszych wydarzeń politycznych w Polsce w 2017 roku. Zobacz relację reportera TVN24 Wojciecha Bojanowskiego, który użył kamery 360 stopni.
 • "Opowiem wam o jednym z was"

  "Opowiem wam o jednym z was" 01:33

  28.07 | Papież Franciszek pojawił się w środę po godz. 21. w oknie papieskim Domu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3. Powitały go tłumy wiernych z całego świata. Swoje przemówienie papież zaczął po polsku. Zobacz wideo 360 stopni.
 • Tysiące pielgrzymów w drodze na Krakowskie Błonia. Zobacz na wideo 360 stopni

  Tysiące pielgrzymów w drodze na K... 01:47

  28.07 | W czwartek po południu na błonia zmierza rozśpiewany tłum, z flagami swoich państw. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
 • Pielgrzymi z Francji dają popis swoich możliwości wokalnych

  Pielgrzymi z Francji dają popis s... 01:27

  29.06 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowskie tramwaje są wyjątkowo zatłoczone

  Krakowskie tramwaje są wyjątkowo ... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • W Krakowie można usłyszeć muzykę z różnych zakątków świata

  W Krakowie można usłyszeć muzykę ... 01:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowski rynek z perspektywy pomnika Mickiewicza

  Krakowski rynek z perspektywy pom... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni

  Justyna Pochanke w studio TVN24. ... 03:26

  Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni
 • Pielgrzymi wypoczywają na Plantach

  Pielgrzymi wypoczywają na Plantach 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • "Poczuj się jak pilot F-16". Wideo 360 stopni z okazji Szczytu NATO

  "Poczuj się jak pilot F-16". Wide... 04:21

  26.07 | Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych opublikowało film nagrany w technologii 360 stopni, dzięki któremu można poczuć się jak pilot myśliwca F-16.
 • Przejazd papamobile i tłumy wiernych. Zobacz wideo 360 stopni

  Przejazd papamobile i tłumy wiern... 01:01

  28.07 | Zobacz nagranie jednego z przejazdów papieża Franciszka wykonane w technologii wideo 360 stopni.
 • "Dobry wieczór" po polsku i wybuch radości. Zobacz na wideo 360 stopni

  "Dobry wieczór" po polsku i wybuc... 00:41

  28.07 | W środę wieczorem papież Franciszek przemawiał do pielgrzymów ze słynnego okna na ul. Franciszkańskiej 3. Zaczął od przywitania po polsku. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
rozwiń

TOTERAZ

 • Populacja Japonii zmalała o 400 tysięcy osób w jednym roku

  Populacja Japonii zmalała o 400 t... 00:39

  08.06 | Populacja Japonii maleje w oczach. Tylko w zeszłym roku zmniejszyła się o 400 tysięcy osób. Według raportu japońskiego Ministerstwa Zdrowia, w 2017 roku urodziło się jedynie 946 tys. dzieci, najmniej od 1899 roku. Jednocześnie, w tym samym roku zmarło ponad 1,3 miliona Japończyków. Jeśli nic się nie zmieni, do 2050 roku populacja kraju Kwitnącej Wiśnie może zmniejszyć się o nawet 27 milionów.
 • Tańczące sowy powracają

  Tańczące sowy powracają 00:53

  Powrót rodziny tańczących sów - są głodne i nadal wyglądają naprawdę groźnie. Koniecznie włączcie dźwięk!
 • Super Bowl w Polsce

  Super Bowl w Polsce 00:28

  Amerykańscy żołnierze stacjonujący w Żaganiu oglądali Super Bowl. Wśród czołgów dopingowali swoje ulubione drużyny
 • Wielki wybuch wulkanu ognia

  Wielki wybuch wulkanu ognia 00:39

  Wulkan Colima w Meksyku to jeden z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. Eksplodował 3 lutego i już dzień później na You Tube zamieszczono film dokumentujący ten wybuch. Nagranie robi wrażenie!
 • Wężowy domek

  Wężowy domek 00:51

  W Teksasie, w Stanach Zjednoczonych, pewien mężczyzna zauważył węża wychodzącego z toalety. Po wezwaniu specjalistów od gadów okazało się, że w całym domu jest około 24 grzechotników teksańskich. Są to jedne z najniebezpieczniejszych węży w całych Stanach
 • Przygoda życia

  Przygoda życia 01:00

  Po przeszczepie wyruszył w podróż życia, a po powrocie... wyszedł z domu w poszukiwaniu kolejnej przygody. Choroba nie zatrzymała pana Tomasza, lecz zmotywowała do dalszej drogi. Cierpiący na stwardnienie rozsiane mężczyzna odwiedził już Gambię, Norwegię, Grecję, Austrię, Litwę i Łotwę. Ale to nie koniec. W ręku ma bilet na koniec świata.
 • Zatopiony nie trafiony

  Zatopiony nie trafiony 01:00

  Z daleka wyglądają jak pomarszczone skorupy, które ktoś porzucił w morzu. Jak podaje portal tvn24.pl, w pobliżu Portu Wojennego w Helu wciąż można wypatrzeć wraki kadłubów ORP Wicher II i ORP Grom II. Przez lata służyły polskiej Marynarce Wojennej, potem je zatopiono. Miały chronić wybrzeże niczym falochron. Nic z tego nie wyszło. Teraz rdzewieją.
 • Pub

  Pub 00:30

  W centrum handlowym w pewnym mieście w Anglii, odkryto zapomniany pub. 22 lata temu zamurowano do niego wejście. Teraz możemy zobaczyć efekty ekspolarcji. Na zdjęciach możemy zobaczyć między innymi stare butelki czy paczkę fistaszków.
 • Mechaniczna meduza

  Mechaniczna meduza 00:39

  Naukowcy z Instytutu Technologicznego w Massachusetts stworzyli robota meduzę. Jest zdolna do chwytania ryb. Przez użycie hydrożelu - robot pod wodną jest prawie niewidzialny.
 • Drift w lesie

  Drift w lesie 00:37

  W internecie pojawiło się nagranie strażaków jadących przez las. Nie była to jednak zwykła przejażdżka. Mało brakowało a wóz strażacki przewróciłby się na bok.
 • Psie szczęście

  Psie szczęście 00:42

  Pewien Husky z Rosji uwielbia zjeżdżać z górki. Szczeniak wchodzi do swojego dmuchanego koła a potem pozwala się zepchnąć na dół. Mógłby tak zjeżdżać całymi dniami!
 • Spiderman przed sądem

  Spiderman przed sądem 00:40

  Przed sądem stanął złodziej obrazów znany jako Spiderman. Ukradł obrazy warte prawie milion euro. Jego łupem padły dzieła między innymi Picassa czy Modiglianiego. Gdzie teraz znajdują się obrazy? To tej pory nie wiadomo
rozwiń

News in English

rozwiń