"Fakty" z 21 lutego

 • Ostra wymiana zdań w sprawie Srebrnej. "Liderem zdaje się być Roman Giertych"

  Ostra wymiana zdań w sprawie Sreb... 04:01

  PiS obroniło Zbigniewa Ziobrę - to nie było zaskoczeniem. Wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości, które zgłosiła opozycja, przepadło. Zaskoczeniem było, od czego minister zaczął swoją obronę. Ziobro stwierdził, że adwokat Geralda Birgfellnera Roman Giertych wodzi opozycję za nos. - Nie dajcie się robić Giertychowi w konia - radził politykom.
 • Tusk: bez planu nie ma co próbować wyruszać do wielkiego boju o Polskę

  Tusk: bez planu nie ma co próbowa... 03:31

  "Nie będę udawał, że to nie moja wojna" - mówi w "Faktach po Faktach" Donald Tusk i przed wyborami europejskimi wysyła jasny sygnał: nowa partia nie jest potrzebna, ale potrzebna jest wielka obywatelska koalicja. Nowa energia może ruszyć 4 czerwca, a w którą stronę to będzie ruch?
 • W Watykanie szczyt przeciwko księżom pedofilom. W Polsce raport z nazwiskami

  W Watykanie szczyt przeciwko księ... 02:21

  Konferencja w Watykanie ma być nowym początkiem w Kościele katolickim, ale może być też wstrząsem dla Kościoła w Polsce. Fundacja "Nie lękajcie się" opublikowała dokument, w którym wymienia z imienia i nazwiska tych polskich hierarchów, którzy mieli tuszować przestępstwa księży pedofilów.
 • Pomnik ks. Jankowskiego obalony w środku nocy. Sprawcy zatrzymani

  Pomnik ks. Jankowskiego obalony w... 03:02

  Pomnik prałata Henryka Jankowskiego w Gdańsku został w nocy ze środy na czwartek obalony. Wiadomo, kto go powalił i wiadomo dlaczego. Trzech mężczyzn znalazło się w rękach policji, zaś pomnik w rękach służb władz miasta. Ratusz chciał wywieźć go do magazynu, ale ostatecznie wydał go społecznemu komitetowi budowy pomnika ks. Henryka Jankowskiego, który jest jego właścicielem. Komitet zatrzymał pomnik, bo uważa, że wciąż powinien stać na placu.
 • System "Twój e-PIT" pod lupą UODO. Dane osobowe zagrożone?

  System "Twój e-PIT" pod lupą UODO... 01:34

  "Twój e-PIT" to dla wielu osób na razie e-problem. Jest taka luka w systemie, że pracodawca może zajrzeć nam w papiery. Logowanie nie jest do końca bezpieczne, więc Urząd Ochrony Danych Osobowych podnosi alarm.
 • Szydło na liście do PE, opozycja kpi. "Nie poznałam jej ze strony proeuropejskiej"

  Szydło na liście do PE, opozycja ... 03:08

  Beata Szydło znów zabiera głos. Po czasie milczenia, zbliża się czas kampanii, a ten czas w polityce ma magiczną moc. Beata Szydło kiedyś nie chciała ani szaleństwa elit w Brukseli, ani unijnej flagi w kancelarii. Teraz ma miejsce na wyborczej liście.
 • Raport KE po kontroli polskich rzeźni. Nieprawidłowości w niemal sześćdziesięciu

  Raport KE po kontroli polskich rz... 02:38

  Polskie mięso pod unijną lupą. Komisja Europejska ma już gotowy raport, ministerstwo rolnictwa ma nadzieję, że będzie obiektywny. Reportaż "Superwizjera" TVN pokazał, jak z polskich rzeźni wyjeżdża w świat mięso, które nigdzie nie powinno trafić. W czwartek w Sejmie posłowie słuchali wyjaśnień. Są zastrzeżenia do 60 rzeźni i weterynaryjnego nadzoru.
 • Zdaniem małopolskiej kurator LGBT to "propagowanie pedofilii"

  Zdaniem małopolskiej kurator LGBT... 02:58

  Po podpisaniu deklaracji, że Warszawa będzie walczyć o tolerancję dla osób o różnych orientacjach seksualnych małopolska kurator oświaty nie klaskała. Barbara Nowak alarmowała. "Czy Rafał Trzaskowski poinformował, czym LGBT jest naprawdę? Czy wspominał, że to propagowanie między innymi pedofilii?" - napisała.
 • Kręgosłup na pilota. Niezwykły implant uratował życie 13-letniej Natalii

  Kręgosłup na pilota. Niezwykły im... 02:32

  Kręgosłup krzywy jak wąż, po operacji prosty jak struna. 13-letnia Natalia dzięki lekarzom ze Szczecina może zaczynać w życiu nowy rozdział, 4-letnia Asia już wie, jak to jest. Jak to jest mieć nowe plecy na pilota?
 • Prognoza pogody na piątek 22 lutego

  Prognoza pogody na piątek 22 lutego 02:57

  W piątek słaby przelotny śnieg, początkowo na południu kraju. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od -3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 4 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, północno-wschodni. Ciśnienie rośnie, w południe 1024 hPa.

Donald Tusk w "Faktach po Faktach"

 • Tusk do Brytyjczyków: niech przedstawią swój projekt na wyjście, my tego za nich nie zrobimy

  Tusk do Brytyjczyków: niech przed... 01:32

  20.02 | Tusk do Brytyjczyków: niech przedstawią swój projekt na wyjście, my tego za nich nie zrobimy.
 • Tusk o Srebrnej i interesach Kaczyńskiego

  Tusk o Srebrnej i interesach Kacz... 01:21

  20.02 | Donald Tusk był w środę gościem Katarzyny Kolendy-Zaleskiej w "Faktach po Faktach" w TVN24. Wśród tematów - zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego, rola prezesa Prawa i Sprawiedliwości w świetle tak zwanych taśm Kaczyńskiego i przygotowania do brexitu.
 • Tusk o sprawie Srebrnej: być może będziemy musieli kilkanaście miesięcy poczekać na wyjaśnienie, ale ona na pewno doczeka się wyjaśnienia

  Tusk o sprawie Srebrnej: być może... 00:45

  20.02 | Donald Tusk był w środę gościem Katarzyny Kolendy-Zaleskiej w "Faktach po Faktach" w TVN24. Wśród tematów - zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego, rola prezesa Prawa i Sprawiedliwości w świetle tak zwanych taśm Kaczyńskiego i przygotowania do brexitu.
 • Tusk o brexicie: nie ulega wątpliwości, że popełniono zasadniczy błąd w Wielkiej Brytanii, planując referendum w sprawie brexitu

  Tusk o brexicie: nie ulega wątpli... 00:44

  20.02 | Tusk o brexicie: nie ulega wątpliwości, że popełniono zasadniczy błąd w Wielkiej Brytanii, planując referendum w sprawie brexitu
 • Donald Tusk o wypowiedzi premiera Izraela

  Donald Tusk o wypowiedzi premiera... 00:31

  20.02 | Tusk: "Jedynym efektem, i to bardzo spektakularnym, tej konferencji był ten polityczny wybryk. Mówię tu o wypowiedzi premiera Izraela, a później nowego ministra spraw zagranicznych."
 • Tusk: nie wiem jaka była intencja polskiego rządu, żeby tę usługę dla Waszyngtonu zrealizować

  Tusk: nie wiem jaka była intencja... 00:28

  20.02 | Tusk o konferencji bliskowschodniej w Warszawie: "nie wiem jaka była intencja polskiego rządu, żeby tę usługę dla Waszyngtonu zrealizować"
 • "Czuję się zobowiązany, żeby obchody 4 czerwca wyglądały tak, jak Paweł Adamowicz sobie to wymarzył"

  "Czuję się zobowiązany, żeby obch... 01:34

  20.02 | Donald Tusk jest w środę gościem Katarzyny Kolendy-Zaleskiej w "Faktach po Faktach" w TVN24. Wśród tematów - zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego, rola prezesa Prawa i Sprawiedliwości w świetle tak zwanych taśm Kaczyńskiego i przygotowania do brexitu.
 • Tusk do liderów opozycji: nie powinniście się kłócić ze sobą

  Tusk do liderów opozycji: nie pow... 01:17

  20.02 | Donald Tusk jest w środę gościem Katarzyny Kolendy-Zaleskiej w "Faktach po Faktach" w TVN24. Wśród tematów - zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego, rola prezesa Prawa i Sprawiedliwości w świetle tak zwanych taśm Kaczyńskiego i przygotowania do brexitu.
 • Tusk: będę wspierał wszystkich tych w Polsce, dla których takie minimum demokratyczne coś znaczy

  Tusk: będę wspierał wszystkich ty... 01:20

  20.02 | Tusk: "Te wybory rozstrzygną jaka będzie Polska, jak będzie wyglądała Europa. To jest bardzo ważne, nie będę udawał, że to nie moja wojna, że to nie moje wybory, to są moje wybory. Z całej siły będę wspierał wszystkich tych w Polsce, dla których takie minimum demokratyczne coś znaczy. Przez to minimum rozumiem ład konstytucyjny, państwo prawa, uczciwość i przejrzystość tych, którzy rządzą, silna pozycja Polski w Europie."
 • "Im lepsze relacje z Ukrainą, tym Polska bezpieczniejsza"

  "Im lepsze relacje z Ukrainą, tym... 01:33

  20.02 | Donald Tusk jest w środę gościem Katarzyny Kolendy-Zaleskiej w "Faktach po Faktach" w TVN24. Wśród tematów - jego wystąpienie w parlamencie w Kijowie oraz zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego.
 • Donald Tusk w "Faktach po Faktach". Cała rozmowa

  Donald Tusk w "Faktach po Faktach... 35:01

  20.02 | Donald Tusk był w środę gościem Katarzyny Kolendy-Zaleskiej w "Faktach po Faktach" w TVN24. Wśród tematów - zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego, rola prezesa Prawa i Sprawiedliwości w świetle tak zwanych taśm Kaczyńskiego i przygotowania do brexitu.

Eurowybory 2019

 • Jurgiel mówił, że do Brukseli się nie wybiera. Został "dwójką" na listach PiS

  Jurgiel mówił, że do Brukseli się... 00:17

  21.02 | Nie startuję - mówił były minister rolnictwa wchodząc na posiedzenie władz Prawa i Sprawiedliwości, na którym wybrano liderów list wyborczych do Parlamentu Europejskiego. Jak się okazało, Krzysztof Jurgiel wraz z eurodeputowanym Karolem Karskim otworzą listy na Warmii, Mazurach i Podlasiu.
 • Waldemar Paruch o scenariuszach wyborczych

  Waldemar Paruch o scenariuszach w... 01:21

  21.02 | Waldemar Paruch pytany w "Rozmowie Piaseckiego", czy PiS musi wygrać wybory do Parlamentu Europejskiego, żeby utrzymać władzę na jesieni, Paruch powiedział: - Rzecz jest bardziej złożona. Zależy od dwóch scenariuszy. - Jak bywało na poziomie frekwencji nieznacznie ponad 20 procent, zwycięzca w wyborach europejskich wcale nie musi być zwycięzcą wyborów parlamentarnych na jesieni - mówił politolog. Zaznaczył jednak, że w wyborach samorządowych frekwencja zdecydowanie przekroczyła oczekiwania prawie wszystkich i przekroczyła ponad 50 procent. - Jeżeli w wyborach europejskich byłaby porównywalna, to zwycięzca w wyborach europejskich będzie prawdopodobnie zwycięzcą wyborów państwowych - ocenił politolog.
 • "Te wybory są bardzo istotne dla obozu rządzącego"

  "Te wybory są bardzo istotne dla ... 01:13

  21.02 | W wyborach działa czynnik personalny. PiS jest o tyle w bardzo dobrej sytuacji, że może korzystać z dwóch elementów, z których nie może skorzystać opozycja: loga partii, które jest pozytywnie ocenianie, oraz z personalnego przywiązania do liderów partyjnych - komentował w czwartek w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 prof. Waldemar Paruch, politolog, doradca premiera i szef Centrum Analiz Strategicznych.
 • Zaskakujące "jedynki" PiS. "Kierownictwo zaproponowało, komitet przyjął, trzeba działać"

  Zaskakujące "jedynki" PiS. "Kiero... 03:20

  Listy PiS przygotowywane na wybory do Parlamentu Europejskiego okazały się zaskoczeniem dla wielu, nawet dla niektórych kandydatów. Ale naprawdę zaskakująco może wyglądać rząd, jeśli wszyscy kandydaci zdobędą mandat w europarlamencie.
 • "Mówili, żeby Europa wstała z kolan, teraz krzyczą, że mandaty im się należą"

  "Mówili, żeby Europa wstała z kol... 01:15

  20.02 | - Niedawno chcieli flagi wyprowadzać, mówili, żeby Europa wstała z kolan. Teraz wychodzi na to, że krzyczą, że te mandaty im się wreszcie należą - ocenił rzecznik Polskiego Stronnictwa Ludowego, Jakub Stefaniak. Skomentował liderów list wyborczych Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego.
 • Piotr Apel o listach PiS-u do Parlamentu Europejskiego: to listy zasług

  Piotr Apel o listach PiS-u do Par... 00:43

  20.02 | W ocenie posła Kukiz'15 Piotra Apela "to listy zasług dla Prawa i Sprawiedliwości, a nie lista dobrych potencjalnych przedstawicieli w Parlamencie Europejskim". - Chciałbym wiedzieć, co w Parlamencie Europejskim planuje zrobić minister Brudziński, jestem ciekawy, co dla obywateli, Polaków, chce zrobić Beata Szydło w Parlamencie Europejskim, bo na razie mamy tylko i wyłącznie plejadę nazwisk, znanych nazwisk i takie - trudno nie odnieść wrażenia - liczenie na to, że same nazwiska zrobią kampanię - mówił.
 • Mazurek: jesteśmy na tych listach, aby wygrać

  Mazurek: jesteśmy na tych listach... 01:03

  20.02 | Wskazanie do Parlamentu Europejskiego ministrów oraz najbliższych współpracowników premiera pokazuje jaką wagę przywiązujemy do polityki europejskiej - przekonywała w środę rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Komentowała tak ogłoszone dzień wcześniej kandydatury polityków Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do europarlamentu. Jacek Saryusz-Wolski, który dostał "jedynkę" w Warszawie, zapowiedział, że do Brukseli pojedzie "z programem europejskiej dobrej zmiany".
 • Liczą się z tym, że jesienią już nie będzie rządu, więc kto może ucieka do Brukseli"

  Liczą się z tym, że jesienią już ... 01:57

  20.02 | Listy wyborcze pokazują, że kandydaci już dzisiaj poważnie liczą się z tym, że jesienią już nie będzie rządu, nie będą ministrami, więc kto może ucieka do Brukseli - skomentował szef klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann. Na ogłoszonych przez Prawo i Sprawiedliwość listach wyborczych do Parlamentu Europejskiego znalazło się kilkoro przedstawicieli obecnego rządu oraz wicemarszałkowie.
 • "Wielka ewakuacja. Będą wyrywać sobie te bilety do Brukseli"

  "Wielka ewakuacja. Będą wyrywać s... 00:09

  20.02 | To wielka ewakuacja. Widać, że po prostu naprawdę będą wyrywać sobie te bilety do Brukseli. Wiedzą, że przegrają wybory i to jest ta przyczyna - skomentował szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Na ogłoszonych przez Prawo i Sprawiedliwość listach wyborczych do Parlamentu Europejskiego znalazło się kilkoro przedstawicieli obecnego rządu oraz wicemarszałkowie.
 • Kopcińska o kandydaturach PiS do europarlamentu

  Kopcińska o kandydaturach PiS do ... 00:41

  20.02 | Wskazanie do Parlamentu Europejskiego ministrów oraz najbliższych współpracowników premiera pokazuje jaką wagę przywiązujemy do polityki europejskiej - przekonywała rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Komentowała ogłoszone we wtorek kandydatury polityków Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do europarlamentu. Jacek Saryusz-Wolski, który dostał "jedynkę" w Warszawie, zapowiedział, że do Brukseli pojedzie "z programem europejskiej dobrej zmiany".
 • "Jedynki" i "dwójki" PiS w eurowyborach

  "Jedynki" i "dwójki" PiS w eurowy... 01:34

  20.02 | Prawo i Sprawiedliwość opublikowało listę osób, które będą kandydować do Parlamentu Europejskiego w 2019 z pierwszych i drugich miejsc na poszczególnych listach wyborczych.
 • Trzaskowski: politycy PiS z pierwszych stron gazet chcą uciekać do Brukseli

  Trzaskowski: politycy PiS z pierw... 00:44

  20.02 | To jest sprawa bez precedensu, że pół rządu się wybiera do Brukseli, bo powinni się szykować do tego, żeby dalej rządzić. Chyba liczą się z porażką w wyborach parlamentarnych - ocenił w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy. Komentował w ten sposób ogłoszone we wtorek kandydatury polityków Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
rozwiń

Konferencja bliskowschodnia. Komentarze

 • Media o konferencji w Warszawie. Pence "jasno dał do zrozumienia", by sojusznicy się podporządkowali

  Media o konferencji w Warszawie. ... 03:29

  Zakończyła się konferencja bliskowschodnia w Warszawie. Światowe media najczęściej cytują słowa Mikea Pence'a - że największym zagrożeniem dla pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie jest Iran. Słowa te - donoszą światowe media - mają pokazywać przesłanie konferencji. "Wiceprezydent jasno dał do zrozumienia, że główny cel to nacisk na sojuszników Stanów Zjednoczonych, by podporządkowali się amerykańskiemu stanowisku w sprawie Iranu" - komentuje CNN.
 • Goście programu "Horyzont" o konferencji bliskowschodniej

  Goście programu "Horyzont" o konf... 23:09

  16.02 - Okazało się, że państwa Zatoki uważają Iran za większe zagrożenie dla swojego bezpieczeństwa niż Izrael – mówił w programie „Horyzont” TVN24 o konferencji bliskowschodniej, która odbyła się w tym tygodniu w Warszawie Sławomir Dębski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Z kolei zdaniem profesor Katarzyny Górak-Sosnowskiej ze Szkoły Głównej Handlowej Polska „niespecjalnie mieliśmy możliwość wpływu na to, co tam się dzieje".
 • Kazimierz Marcinkiewicz ocenia konferencję bliskowschodnią

  Kazimierz Marcinkiewicz ocenia ko... 00:49

  18.02| Kazimierz Marcinkiewicz ocenił, że "to jest pijarowska konferencja Trumpa i Netanjahu". - Wykorzystali Warszawę do tego, żeby zrobić sobie pijar, zupełnie kosztem Polski. Oni wykorzystali sobie Warszawę absolutnie do swoich celów, a Netanjahu, w sposób totalnie bezczelny, wykorzystał Warszawę do robienia swojej własnej kampanii wyborczej - mówił.
 • "Daliśmy salę i catering. Robiliśmy dobrą minę do złej gry"

  "Daliśmy salę i catering. Robiliś... 00:35

  15.02 | Zdaniem Tomasza Siemoniaka, Polska jako gospodarz nie miała wpływu na przebieg konferencji bliskowschodniej. - Myślę, że daliśmy salę i catering. Robiliśmy dobrą minę do złej gry - ocenił w "Faktach po Faktach". Dodał, że "wypowiedzi naszych polityków, prezydenta (Andrzeja) Dudy, premiera (Mateusza Morawieckiego), szefa MSZ (Jacka Czaputowicza) nie miały dla nikogo większego znaczenia.
 • Siemoniak: nic nie zyskalismy dzięki konferencji bliskowschodniej

  Siemoniak: nic nie zyskalismy dzi... 01:16

  15.02 | Zły pomysł, złe wykonanie. Polska, która zawsze potrafiła na Bliskim Wschodzie trzymać balans w trudnych problemach, teraz jest po konkretnej stronie - powiedział w "Faktach po Faktach" poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak, były minister obrony narodowej. Skomentował konferencję bliskowschodnią zorganizowaną przez Polskę i USA.
 • "Szczyt obfitujący w retorykę"

  "Szczyt obfitujący w retorykę" 07:42

  15.02.| - Był to szczyt obfitujący w retorykę. Turniej retoryki trzech aktorów, z których jednego - Iranu - tam nie było - mówił we „Wstajesz i wiesz” TVN24 Maciej Tomaszewski z portalu tvn24.pl. Dodał, że Iran odpowiadał „salwami z Soczi i z Teheranu”.
 • Paweł Zalewski o konferencji bliskowschodniej

  Paweł Zalewski o konferencji blis... 00:49

  14.02 | Chodziło o zmontowanie koalicji wewnątrz Unii Europejskiej państw, które byłyby takim koniem trojańskim wobec obecnego stanowiska Unii Europejskiej - mówił w "Faktach po Faktach" europoseł Platformy Obywatelskiej Paweł Zalewski odnosząc się do zakończonej w czwartek konferencji bliskowschodniej. Drugi gość programu, amerykanista prof. Zbigniew Lewicki ocenił, że "bojkotowanie tego spotkania przez Unię Europejską było bardzo złym sygnałem".
 • Lewicki o nieobecności Mogherini na konferencji bliskowschodniej

  Lewicki o nieobecności Mogherini ... 00:43

  14.02 | - Jej nieobecność, ostentacyjna, (czy - red.) kogokolwiek z Brukseli, była pewnym policzkiem dla Stanów Zjednoczonych - stwierdził w "Faktach po Faktach" prof. Zbigniew Lewicki, odnosząc się do nieobecności szefowej unijnej dyplomacji Mogherini na konferencji bliskowschodniej..
 • "Mam rozmawiać o Iranie bez Iranu? To zaprośmy Iran"

  "Mam rozmawiać o Iranie bez Iranu... 18:57

  14.02 | - Trudno to nazywać końcowym dokumentem - ocenił w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS były premier Leszek Miller, komentując oświadczenie Jacka Czaputowicza i Mike'a Pompeo kończące konferencję bliskowschodnią w Warszawie. Jak powiedział, gdyby to on organizował konferencję, to najpierw poprosiłby inne strony "o program tej konferencji i projekt końcowej rezolucji". Zwrócił też uwagę na brak najważniejszej strony. - Mam rozmawiać o Iranie bez Iranu? To zaprośmy Iran - powiedział.
 • "Polska staje się prawa ręką polityki amerykańskiej wobec Iranu"

  "Polska staje się prawa ręką poli... 00:55

  14.02 | Poseł Paweł Zalewsk odniósł się w "Faktach po Faktach" do organizowanego po raz czwarty szczytu rosyjsko-turecko-irańskiego na temat konfliktu w Syrii. Jak mówił, pokazał on, "że nie ma jednego kraju który jest odpowiedzialny za konflikt na Bliskim Wschodzie - jak to powiedział wiceprezydent Pence - że jest jeszcze Rosja, której odpowiedzialność jest olbrzymia za to, a wiceprezydent Pence tego nie dostrzegł".
 • Mucha: Ameryka jest partnerem, który stawia na Polskę

  Mucha: Ameryka jest partnerem, kt... 01:06

  14.02.| Mamy świetne kontakty polsko-amerykańskie i to nie ulega wątpliwości. Nigdy nie mieliśmy tak bogatych kontaktów na poziomie najwyższych reprezentacji - mówił w programie "Tak jest" TVN24 Paweł Mucha, wiceszef Kancelarii Prezydenta RP. W ten sposób podsumował zakończoną konferencję bliskowschodnią.
 • Co wynika z przemówienia wiceprezydenta USA dla polityki wobec Iranu

  Co wynika z przemówienia wiceprez... 15:49

  14.02 | Prof. Edward Haliżak, prezes Polskiego Towarzystwa Studiów Międzynarodowych i Maciej Tomaszewski, dziennikarz portalu tvn24.pl specjalizujący się w sprawach Iranu komentowali przemówienie wiceprezydenta USA Mike'a Pence'a w Warszawie.
rozwiń

Taśmy Kaczyńskiego

 • Giertych: termin kolejnego przesłuchania to 28 lutego i 1 marca

  Giertych: termin kolejnego przesł... 01:05

  21.02 | Gerald Birgfellner poinformował prokuraturę, że w określonych dniach wyjeżdża zagranicę i prokuratura parę dni później wyznaczyła właśnie w ten dzień, w którym on miał wyjechać, termin przesłuchania - tłumaczył w rozmowie z TVN24 jeden z pełnomocników Austriaka Roman Giertych. Mamy do czynienia z próbą tworzenia wrażenia, że nam zależy na przedłużeniu postępowania - dodał. Odniósł się w ten sposób do stanowiska prokuratury i słów Zbigniewa Ziobry.
 • Giertych: mamy do czynienia z próbą tworzenia wrażenia, że nam zależy na przedłużeniu postępowania

  Giertych: mamy do czynienia z pró... 02:00

  21.02 | Gerald Birgfellner poinformował prokuraturę, że w określonych dniach wyjeżdża zagranicę i prokuratura parę dni później wyznaczyła właśnie w ten dzień, w którym on miał wyjechać, termin przesłuchania - tłumaczył w rozmowie z TVN24 jeden z pełnomocników Austriaka Roman Giertych. Mamy do czynienia z próbą tworzenia wrażenia, że nam zależy na przedłużeniu postępowania - dodał. Odniósł się w ten sposób do stanowiska prokuratury i słów Zbigniewa Ziobry.
 • Rafał Sawicz jest na urlopie

  Rafał Sawicz jest na urlopie 01:16

  21.02 | Urząd Miasta Gdańska informuje, że Rafał Sawicz jest zatrudniony w urzędzie, ale przebywa na urlopie do 18 marca. Gerald Birgfellner zeznał w prokuraturze, że Jarosław Kaczyński nakłonił go do wręczenia koperty z 50 tysiącami złotych właśnie Sawiczowi, który jest również członkiem rady Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego, właściciela Srebrnej.
 • Jarosław Kaczyński zawiadamia prokuraturę. "To nie jest zastraszanie opozycji"

  Jarosław Kaczyński zawiadamia pro... 03:12

  Prezes PiS Jarosław Kaczyński zawiadomił prokuraturę w sprawie podejrzenia zniesławienia go przez dziennikarzy "Gazety Wyborczej" i posłów PO. Chodzi o publikacje na temat spółki Srebrna i komentarze do opublikowanych nagrań. Jarosław Kaczyński korzysta ze swojego prawa - tłumaczy rzecznik PiS Beata Mazurek. Opozycja pyta, kiedy prokurator przesłucha Jarosława Kaczyńskiego.
 • "Nie rozumiem, dlaczego partia musi sobie wybudować dwustumetrowe wieże"

  "Nie rozumiem, dlaczego partia mu... 01:35

  20.02 | - Ja tego nie rozumiem, dlaczego partia, która się uwłaszczyła na komunistycznych pieniądzach musi sobie wybudować dwustumetrowe wieże, żeby zarabiać na tym setki milionów złotych - powiedział w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" w tvn24.pl prezydent Warszawy odnosząc się do planów budowy dwóch wieżowców w stolicy przez spółkę Srebrna.
 • Trzaskowski: 11-pięter to całkiem sporo, jak dla fundacji. Większość by się ucieszyła

  Trzaskowski: 11-pięter to całkiem... 01:13

  20.02 | Było pozwolenie na budowę 11-piętrowego budynku. To całkiem sporo, jak dla fundacji. Większość by się ucieszyła - powiedział w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Odniósł się do sprawy działki przy Srebrnej, na której spółka związana z PiS planowała budowę wieżowców.
 • Terlecki nie widzi potrzeby śledztwa w sprawie spółki Srebrna

  Terlecki nie widzi potrzeby śledz... 00:27

  19.02 | Ryszard Terlecki zapytany o to, czy powinno zostać przeprowadzone prokuratorskie śledztwo w sprawie Srebrnej odpowiedział, że "nie wydaje mu się, żeby była taka potrzeba". We wtorek w podobnym tonie w "Kropce nad i" wypowiedział się rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości Jan Kanthak.
 • Brejza w "Kopce nad i"

  Brejza w "Kopce nad i" 00:41

  19.02 | Poseł PO Krzysztof Brejza skomentował skierowane przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zniesławienia przez dziennikarzy "Gazety Wyborczej" oraz posłów Platformy Obywatelskiej. Sprawa ma związek z publikacjami dotyczącymi planów budowy wieżowca w Warszawie.
 • Politycy PO prezentują tablicę "Układ Kaczyńskiego"

  Politycy PO prezentują tablicę "U... 01:18

  19.02 | Posłowie PO-KO zaprezentowali na konferencji tablicę zatytułowaną "Układ Kaczyńskiego". Przedstawiała m.in. prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, szefa CBA Ernesta Bejdę, szefa ABW Piotra Pogonowskiego, koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego oraz szefa gabinetu politycznego premiera Marka Suskiego.
 • Giertych dla TVN24: oczekujemy, że wniosek zostanie rozpoznany w trybie pilnym

  Giertych dla TVN24: oczekujemy, ż... 04:15

  19.02 | Roman Giertych w rozmowie z TVN24 odniósł się do wniosku, który złożył wraz z mecenasem Jackiem Dubois. Jak powiedział, w związku z tym nie wie kiedy odbędzie się kolejne przesłuchanie Geralda Birgfellnera. Dodał, że oczekują, że "wniosek zostanie rozpoznany w trybie pilnym".
 • PO chce informacji Ziobry na temat śledztwa w sprawie Srebrnej

  PO chce informacji Ziobry na tema... 00:52

  19.02 | Posłowie PO-KO ponownie zaapelowali o utajnienie najbliższego posiedzenia Sejmu i przedstawienie na nim przez prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro informacji na temat śledztwa dotyczącego spółki Srebrna.
 • Sawicki: Kaczyński nie będzie przesłuchany, dopóki Ziobro ma interes, żeby przy nim być

  Sawicki: Kaczyński nie będzie prz... 01:00

  19.02 | Dopóki Zbigniew Ziobro ma interes w tym, żeby być z Jarosławem Kaczyńskim, dotąd Jarosław Kaczyński nie będzie przesłuchiwany, nie będzie nigdzie wzywany, nawet w charakterze świadka - stwierdził Marek Sawicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Odnosił się do ewentualnego przesłuchania prezesa Prawa i Sprawiedliwości w sprawie tak zwanych taśm Kaczyńskiego. Marcin Horała z PiS wskazywał, że decyzja w tej kwestii należy do prokuratury, ale na taśmach "nie było niczego, co by wzbudziło podejrzenia".
rozwiń

Wiosna Biedronia

 • Polityczne rady dla Roberta Biedronia

  Polityczne rady dla Roberta Biedr... 01:11

  14.02| Ryszard Petru pytany o to, co radziłby Robertowi Biedroniowi, odpowiedział, że "radziłby mu zrezygnować z populizmu".
 • Ryszard Petru o przyszłości Biedronia: trudne czasy dopiero przed nim

  Ryszard Petru o przyszłości Biedr... 00:26

  14.02| Ryszard Petru, mówiąc w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" w tvn24.pl o politycznej przyszłość Roberta Biedronia, stwierdził, że "trudne czasy dopiero przed nim".
 • Robert Biedroń o finansowaniu partii Wiosna

  Robert Biedroń o finansowaniu par... 00:48

  11.02 | Biedroń pytany był również o to, kto finansuje jego partie. - Polki i Polacy - odpowiedział. - Jeżeli ktokolwiek myśli, że mam jakichś bogatych sponsorów, to niestety nie mam, ale jeśli oglądają, to apeluję, aby mi pomogli - mówił.
 • Robert Biedroń o tym, kto powinien stanąć przed Trybunałem Stanu

  Robert Biedroń o tym, kto powinie... 01:39

  11.02| Zdaniem Biedronia prezydent Andrzej Duda również powinien stanąć przed Trybunałem Stanu.
 • Biedroń: prokuratura jest dzisiaj na kolanach, trzeba z tym skończyć

  Biedroń: prokuratura jest dzisiaj... 00:49

  10.02 | - Prokuratura jest dzisiaj na kolanach, trzeba z tym skończyć. To jest paranoja państwa. Degrengolada, państwo z tektury - ocenił Robert Biedroń, lider Wiosny.
 • "W domu, który nazywa się Polska, jest miejsce dla każdego"

  "W domu, który nazywa się Polska,... 01:02

  10.02 | - Wspólnotę buduje się nikogo nie odrzucając i szukając w każdym człowieka, a nie tylko wroga politycznego - mówił na konwencji w Białymstoku Robert Biedroń, lider partii Wiosna.
 • Biedroń o zmianach, które chce wprowadzić w funkcjonowaniu prokuratury

  Biedroń o zmianach, które chce wp... 02:20

  10.02 | Lider partii Wiosna Robert Biedroń uważa, że prokuratura powinna być niezależna i trzeba oddzielić ją od ministerstwa sprawiedliwości. Zapowiada, że będzie to jedna z pierwszych decyzji, jeśli Wiosna wejdzie do Sejmu.
 • Marek Sawicki o wynikach sondażu poparcia dla partii

  Marek Sawicki o wynikach sondażu ... 00:51

  06.02 | Poseł PSL Marek Sawicki skomentował ogłoszone we wtorek wyniki sondażu poparcia dla partii politycznych, przeprowadzonego na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24. Jego zdaniem "nie można połączyć skrajnie liberalnych, konserwatywnych i lewackim ugrupowań w jedną formację i jedną listę wyborczą".
 • Waldemar Buda o wynikach sondażu poparcia dla partii

  Waldemar Buda o wynikach sondażu ... 00:45

  06.02 | Poseł PiS Waldemar Buda skomentował ogłoszone we wtorek wyniki sondażu poparcia dla partii politycznych, przeprowadzonego na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24. Jego zdaniem partia Wiosna "odbiera rzeczywiście dużo Platformie Obywatelskiej, natomiast jak dużo - okaże się przy najbliższych wyborach".
 • Robert Biedroń o wynikach sondażu poparcia dla partii

  Robert Biedroń o wynikach sondażu... 00:33

  06.02 | Robert Biedroń odniósł się do najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24. Według badania , gdyby wybory odbyły się w najbliższych dniach, jego ugrupowanie uplasowałoby się na trzecim miejscu. - Gdyby dzisiaj odbywały się wybory, to mamy najnowszy sondaż, to Prawo i Sprawiedliwość przestanie rządzić. Mamy 14 procent (…) - mówił Biedroń.
 • Jakub Stefaniak o wynikach sondażu poparcia dla partii

  Jakub Stefaniak o wynikach sondaż... 01:36

  06.02 | Do najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24 dotyczącego poparcia dla partii odniósł się rzecznik prasowy PSL Jakub Stefaniak. - Ugrupowania, które mają te wspólne mianowniki mogłyby takie (wspólne - red.) punkty programowe znaleźć i stworzyć kanon pięciu takich wspólnych założeń, które na przykład będą spoiwem szerszej koalicji - ocenił.
 • Marcin Kierwiński o wynikach sondażu poparcia dla partii

  Marcin Kierwiński o wynikach sond... 00:57

  06.02 | Według najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24, gdyby wybory odbyły się w najbliższych dniach, wygrałaby je Zjednoczona Prawica (PiS, Solidarna Polska i Porozumienie). Pokonałaby Koalicję Obywatelską (PO, Nowoczesna i Inicjatywa Polska). Na trzecim miejscu uplasowałaby się Wiosna, nowa partia Roberta Biedronia.
rozwiń

Jan Olszewski nie żyje

 • Dudek i Migalski wspominają Jana Olszewskiego

  Dudek i Migalski wspominają Jana ... 02:30

  16.02 | Antoni Dudek ocenił w "Faktach po Faktach", że Jan Olszewski był "najważniejszym obrońcą w procesach politycznych" w czasach PRL. - Żegnamy wspaniałego człowieka, bardzo odważnego adwokata wtedy, kiedy ta odwaga była bardzo istotna. Ale mimo wszystko - dosyć słabego polityka już w okresie demokratycznym - taką opinię wyraził Marek Migalski.
 • "Nie tylko był świadkiem historii, był kreatorem". Pożegnanie Jana Olszewskiego

  "Nie tylko był świadkiem historii... 01:35

  Na warszawskich Powązkach spoczął Jan Olszewski. Był szefem rządu w III RP, wcześniej w PRL-u był opozycjonistą i obrońcą oskarżonych w procesach politycznych. W archikatedrze Świętego Jana Chrzciciela i na ulicach Warszawy żegnali go bliscy, przedstawiciele władz i mieszkańcy stolicy.
 • Macierewicz: nie byłoby dzisiejszych sukcesów Polski bez dorobku rządu Olszewskiego

  Macierewicz: nie byłoby dzisiejsz... 00:52

  16.02.| Nie byłoby dzisiejszych sukcesów gospodarczy i politycznych Polski bez dorobku rządu Jana Olszewskiego - mówił Antoni Macierewicz podczas mszy pogrzebowej b. premiera.
 • "Janie, jesteś bohaterem, wzorem patrioty, człowieka uczciwego"

  "Janie, jesteś bohaterem, wzorem ... 01:33

  16.02.| - Janie, panie premierze, dzisiaj przed tobą chylą się sztandary, salutują żołnierze, Polacy oddają hołd, a politycy przyznają ci rację. Dziś cała Polska nie ma wątpliwości, że twoja postawa, twój program i działanie twojego rządu dobrze przysłużyło się ojczyźnie, trafnie definiowało narodowe potrzeby, było konieczne dla wyrwania kraju z zewnętrznego uzależnienia - mówił Macierewicz.
 • Biskup Dydycz: Jan Olszewski modli się by, Matka Najświętsza pukała do serc Polek i Polaków

  Biskup Dydycz: Jan Olszewski modl... 01:08

  16.02 | Jestem głęboko przekonany, że Jan Olszewski już teraz modli się, by Matka Najświętsza pukała do serc Polek i Polaków, by wyrzekli się złych postaw. Nigdy nie można nawet pomyśleć o tym, aby Polska walczyła z Polską - powiedział w homilii biskup Antoni Dydycz.
 • "Walczył o Polskę, w której ma zwyciężać uczciwość, a nie cynizm i draństwo"

  "Walczył o Polskę, w której ma zw... 00:56

  16.02.| Jan Olszewski walczył o Polskę, w której ma zwyciężać uczciwość, a nie cynizm i draństwo, to było motto jego życia i taki testament nam zostawia - mówił podczas mszy pogrzebowej Jana Olszewskiego prezydent Andrzej Duda. Dziękuję za Pana piękne życie i wspaniałą postawę - podkreślił.
 • Macierewicz: wiemy kogo nazywano "olszewikami" i oszołomami

  Macierewicz: wiemy kogo nazywano ... 01:34

  16.02.| Wiemy kogo nazywano "olszewikami" i oszołomami, wiemy, jak i dlaczego narodził się język nienawiści, mający wyeliminować formację niepodległościową, której twórcą był Jan Olszewski - mówił w sobotę podczas mszy pogrzebowej Jana Olszewskiego były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.
 • "Można zostać zdeptanym, ale pozostać wiernym ideałom"

  "Można zostać zdeptanym, ale pozo... 01:13

  16.02 | Jan Olszewski był świadectwem tego, że można zostać pokonanym, nawet zdeptanym, bo tak traktowali go przeciwnicy po obaleniu jego rządu, ale pozostać wiernym swym ideałom, ojczyźnie, wolności, solidarności - powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki.
 • "Jan Olszewski świadczył swym życiem, że pełna niepodległość jest możliwa, że warto o nią walczyć"

  "Jan Olszewski świadczył swym życ... 00:54

  16.02 | Jan Olszewski świadczył swym życiem, że pełna niepodległość jest możliwa, że warto o nią walczyć. Był i jest wspaniałym synem historii Rzeczpospolitej, ale jest też synem Europy - podkreślił w sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas mszy żałobnej w warszawskiej archikatedrze.
 • Prezydent: Jan Olszewski był kreatorem historii Polski

  Prezydent: Jan Olszewski był krea... 01:02

  16.02.| Jan Olszewski był nie tylko świadkiem, ale kreatorem historii Polski i jedną z najważniejszych postaci w jej historii - mówił podczas mszy pogrzebowej Jana Olszewskiego prezydent Andrzej Duda.
 • Kard. Nycz: był człowiekiem jasnych i konsekwentnych przekonań

  Kard. Nycz: był człowiekiem jasny... 01:10

  16.02.| "Odszedł do Pana wielki człowiek, powszechnie uznawany mecenas, kompetentny i propaństwowy polityk, a ostatnio słuchany komentator życia społecznego i politycznego" - napisał o Janie Olszewskim w swoim liście kardynał Kazimierz Nycz.
 • "Zawsze odważnie występował w obronie ludzi"

  "Zawsze odważnie występował w obr... 00:46

  16.02 | Opozycjonista w czasach PRL Jerzy Borowczak (Platforma Obywatelska) powiedział, że "żegnamy wielkiego Polaka, człowieka, który swoje życie poświęcił służbie Polsce, który nie miał żadnych wątpliwości, że trzeba przeciwko władzy komunistycznej występować, mimo że wiele wtedy ryzykował, bo to były późne lata 50., 60.". - Zawsze odważnie występował w obronie ludzi, bronił w wielu procesach politycznych, w latach 70. (bronił) współpracowników, czy założycieli KOR-u (Komitetu Obrony Robotników - przyp.red.) - wskazał.
rozwiń

Wenezuelczycy przeciw Maduro

 • Maduro zablokował granicę z Kolumbią

  Maduro zablokował granicę z Kolumbią 01:12

  21.02 | Prezydent Wenezueli Nicolas Madro zablokował przejście graniczne z Kolumbią by nie pozwolić na przewiezienie pomocy humanitarnej od USA
 • Protest z udziałem Juana Guaido

  Protest z udziałem Juana Guaido 00:44

  20.02 | Wenezuelskie służby bezpieczeństwa zabiły wielu ludzi i aresztowały setki osób, protestujących przeciwko dyktaturze oficjalnie urzędującego prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro - poinformowała w środę organizacja Amnesty International.
 • Manifestacja zwolenników Nicolasa Maduro

  Manifestacja zwolenników Nicolasa... 00:40

  19.02 | Opozycja będzie musiała przejść po "naszych trupach", by obalić prezydenta Nicolasa Maduro i utworzyć nowy rząd w Caracas - powiedział we wtorek minister obrony Wenezueli Vladimir Padrino. W Wenezueli trwa głęboki kryzys, a prezydentem ogłosił się lider opozycji Juan Guaido.
 • Pomoc dla Wenezueli dotarła do granic kraju

  Pomoc dla Wenezueli dotarła do gr... 01:26

  17.02 | Trzy amerykańskie samoloty dostarczyły w sobotę (czasu lokalnego) do Cucuty w Kolumbii pomoc humanitarną dla sąsiedniej Wenezueli. Pomoc jest tam gromadzona na prośbę szefa parlamentu Wenezueli Juana Guaido, który ogłosił się tymczasowym prezydentem kraju
 • Wenezuelczycy protestują przeciwko rządom Nicolasa Maduro

  Wenezuelczycy protestują przeciwk... 01:14

  12.02 | Juan Guaido, który ogłosił się tymczasowym prezydentem Wenezueli, zapowiedział we wtorek, że pomoc humanitarna dotrze do kraju 23 lutego, i wezwał wojsko do przejścia na stronę opozycji. Wenezuelczycy wyszli na ulice, by domagać się wpuszczenia pomocy zagranicznej.
 • Guaido nie wyklucza zgody na interwencję amerykańskich wojsk

  Guaido nie wyklucza zgody na inte... 00:30

  09.02 | Tymczasowy prezydent Wenezueli Juan Guaido powiedział w piątek, że nie wyklucza zbrojnej interwencji USA w jego kraju w celu zmuszenia Nicolasa Maduro do oddania władzy i zakończenia kryzysu politycznego oraz humanitarnego - poinformowała AFP.
 • Zatarasowany most łączący Wenezuelę z Kolumbią

  Zatarasowany most łączący Wenezue... 01:30

  07.02 | Rząd Nicolasa Maduro odmawia przyjęcia pomocy humanitarnej, o którą zwróciła się opozycja i tymczasowy prezydent Juan Guaido. Skutecznie zablokowano most łączący Wenezuelę z Kolumbią. Taką decyzję skrytykował sekretarz stanu USA Mike Pompeo i podkreślił, że "naród wenezuelski rozpaczliwie potrzebuje pomocy humanitarnej".
 • Rząd Maduro blokuje most łączący z Kolumbią

  Rząd Maduro blokuje most łączący ... 00:44

  6.02 | Rząd Nicolasa Maduro odmawia przyjęcia pomocy humanitarnej, o którą zwróciła się opozycja. Skutecznie zablokowano most łączący Wenezuelę z Kolumbią.
 • Juan Guaido uruchamia zagraniczne przedstawicielstwa

  Juan Guaido uruchamia zagraniczne... 01:04

  6.02 | Tymczasowy prezydent Wenezueli Juan Guaido uruchamia zagraniczne przedstawicielstwa, konkurencyjne wobec ambasad tego kraju, podległych reżimowi Nicolasa Maduro - ujawnił w środę madrycki dziennik "ABC".
 • Wojsko wenezuelskie zablokowało główne przejście graniczne z Kolumbią

  Wojsko wenezuelskie zablokowało g... 01:03

  06.02.| Wenezuelskie wojsko zablokowało most na głównym przejściu granicznym z tym krajem w pobliżu kolumbijskiego miasta Cucuta, przez które miała wjechać pomoc humanitarna. Most został zablokowany dzień wcześniej przez wenezuelską Gwardię Narodową, która ustawiła na nim cysternę z paliwem, dwie ciężarówki z naczepami i prowizoryczne ogrodzenie.
 • Polska uznała Juana Guaido za tymczasowego prezydenta Wenezueli

  Polska uznała Juana Guaido za tym... 00:38

  - Uznajemy pana Guaido tymczasowym prezydentem Wenezueli - ogłosił w poniedziałek w Brukseli w ślad za szeregiem krajów unijnych minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. - Guaido jest teraz jedyną osobą, z którą rozmawiamy, i oczekujemy, że jak najszybciej zainicjuje proces wyborczy - mówi kanclerz Niemiec Angela Merkel.
 • Polska uznaje Juana Guaido za tymczasowego prezydenta Wenezueli

  Polska uznaje Juana Guaido za tym... 01:42

  4.02 | Polska jest kolejnym krajem, który uznaje Juana Guaido za tymczasowego prezydenta Wenezueli - ogłosił w poniedziałek w Brukseli minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Decyzję taką podjęło już kilkanaście państw członkowskich Unii Europejskiej.
rozwiń

40. rocznica rewolucji islamskiej w Iranie

 • "Wrogowie nigdy nie osiągną swoich szatańskich celów"

  "Wrogowie nigdy nie osiągną swoic... 03:15

  Setki tysięcy ludzi na ulicach Teheranu - to kulminacja trwających od początku lutego obchodów 40. rocznicy rewolucji islamskiej. Przez ostatnich 40 lat wznoszone przez tłum okrzyki nie zmieniły się - "Śmierć Ameryce! Śmierć Izraelowi! Śmierć Wielkiej Brytanii!". Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
 • Tysiące Irańczyków na ulicach w rocznicę obalenia szacha

  Tysiące Irańczyków na ulicach w r... 00:44

  11.02 | W poniedziałek setki tysięcy Irańczyków wyszły na ulice, by uczcić zwycięstwo islamskiej rewolucji. 40 lat temu w jej wyniku ajatollah Ruhollah Chomejni obalił rządy wspieranego przez Waszyngton szacha Mohammada Rezy Pahlawiego. W rocznicę tamtych wydarzeń, manifestanci palili flagi Stanów Zjednoczonych i wykrzykiwali hasła "śmierć Ameryce" i "śmierć Izraelowi" - relacjonuje Reuters.
 • Hasan Rowhani uczestniczył w obchodach 40. rocznicy rewolucji islamskiej

  Hasan Rowhani uczestniczył w obch... 00:55

  11.02 | Podczas poniedziałkowych obchodów 40. rocznicy rewolucji islamskiej prezydent Iranu Hasan Rowhani powiedział, że Iran będzie kontynuował rozwijanie programu rakietowego.
 • Hasło "śmierć Ameryce" spopularyzowano w czasie Irańskiej Rewolucji z 1979 roku

  Hasło "śmierć Ameryce" spopularyz... 00:30

  08.02 | Skandowane przez Irańczyków hasło "Śmierć Ameryce!" jest kierowane do prezydenta Donalda Trumpa i innych przywódców USA, a nie do narodu amerykańskiego - oświadczył w piątek najwyższy przywódca duchowo-polityczny Iranu ajatollah Ali Chamenei.
 • Rewolucja islamska rozpoczęła się od powrotu Chomeiniego

  Rewolucja islamska rozpoczęła się... 01:11

  1.02 | Co roku obchody rewolucji rozpoczynają się 1 lutego dla upamiętnienia dnia, w którym w 1979 roku ajatollah Ruhollah Chomeini powrócił do Iranu po 14 latach na uchodźstwie we Francji, by w swoim kraju objąć funkcję najwyższego przywódcy duchowo-politycznego.
 • Wideo archiwalne z rewolucji islamskiej w Iranie

  Wideo archiwalne z rewolucji isla... 01:27

  01.02 | Rewolucja Islamska w Iranie miała miejsce w 1979 roku.

Brexit faktem

 • Juncker i May omówili możliwości zastąpienia backstopu w przyszłości

  Juncker i May omówili możliwości ... 01:28

  20.02 | Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker i brytyjska premier Theresa May omówili w środę w Brukseli rolę, jaką mogłyby odgrywać alternatywne porozumienia, by w przyszłości zastąpić kontrowersyjny dla Brytyjczyków backstop ws. Irlandii Północnej.
 • Theresa May spotka się z Jean-Claudem Junckerem

  Theresa May spotka się z Jean-Cla... 00:32

  19.02 | Jeśli Wielka Brytania poprosi o opóźnienie swojego wyjścia z Unii Europejskiej, to żaden z krajów Wspólnoty nie stanie temu na przeszkodzie - powiedział we wtorek szef KE Jean-Claude Juncker.
 • Kłopoty brytyjskiej premier. Wielki bałagan, a do brexitu coraz bliżej

  Kłopoty brytyjskiej premier. Wiel... 03:18

  Brytyjska premier znowu potyka się o własne nogi. Izba Gmin odrzuca uchwałę, a to oznacza brak poparcia dla rządu w sprawie brexitu. Do wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii zostało półtora miesiąca, a końca wielkiego bałaganu nie widać.
 • Theresa May po spotkaniu z Donaldem Tuskiem

  Theresa May po spotkaniu z Donald... 00:39

  7.02 | Zaznaczyłem w rozmowie z przewodniczącym Tuskiem, że ton jego wczorajszej wypowiedzi był niewłaściwie i powoduje niepotrzebne poruszenie - powiedziała May po spotkaniu z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem
 • Theresa May przyjechała do Brukseli

  Theresa May przyjechała do Brukseli 00:35

  7.02 | Przywódcy Unii chcą żebyśmy wspólnie pracowali nad porozumieniem. To jest to co widzę i słyszę - powiedziała w czwartek premier Wielkiej Brytanii Theresa May, po spotkaniu z przewodniczącym Donaldem Tuskiem. Szef Rady Europejskiej ocenił jednak, że rozmowy nie przyniosły przełomu, ale będą kontynuowane
 • Backstop, czyli mechanizm awaryjny dla Irlandii

  Backstop, czyli mechanizm awaryjn... 03:07

  7.02 | W skład Wielkiej Brytanii wchodzi nie tylko Anglia, Walia i Szkocja, które są na jednej wyspie. Częścią Zjednoczonego Królestwa jest także Irlandia Północna, znajdująca się w północnej części wyspy Irlandia. Pozostałą część tej wyspy zajmuje Republika Irlandii
 • Morawiecki: życzyłbym sobie, żeby Wielka Brytania została w Unii

  Morawiecki: życzyłbym sobie, żeby... 01:09

  07.02 | Życzyłbym sobie, żeby Wielka Brytania została w Unii Europejskiej - oświadczył w czwartek premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że w sprawie Brexitu potrzebne są teraz "kreatywne i elastyczne rozwiązania". Czekamy na propozycje ze strony premier Theresy May - dodał.
 • Tusk o "specjalnym miejscu w piekle" dla zwolenników brexitu, którzy nie mają planu wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty

  Tusk o "specjalnym miejscu w piek... 00:44

  07.02 | Donald Tusk spotka się w czwartek w Brukseli z brytyjską premier. Przewodniczący Rady Europejskiej chce usłyszeć od Theresy May co zamierza zrobić, aby wyjść z impasu w sprawie Brexitu. Tusk podkreśla, że nie ma mowy o renegocjacji zawartego w ubiegłym roku porozumienia o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Donald Tusk w swoim przemówieniu mówił także o "specjalnym miejscu w piekle" dla zwolenników brexitu, którzy nie mają planu wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty.
 • Tusk o piekle dla osób, które promowały brexit bez planu

  Tusk o piekle dla osób, które pro... 01:19

  06.02.| Zastanawiałem się, jak wygląda specjalne miejsce w piekle dla tych, którzy promowali Brexit bez nawet szkicu planu tego, jak go bezpiecznie przeprowadzić - powiedział w czwartek na konferencji prasowej w Brukseli szef Rady Europejskiej Donald Tusk.
 • Theresa May na dwudniowej wizycie w Belfaście

  Theresa May na dwudniowej wizycie... 01:18

  5.02 | Brytyjska premier Theresa May zapowiedziała we wtorek, że liczy na wypracowanie "zmian" w kontrowersyjnym mechanizmie awaryjnym dla Irlandii Północnej, które pozwoliłyby na uzyskanie większości dla umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.
 • Główny negocjator KE ds. brexitu wyklucza renegocjację umowy

  Główny negocjator KE ds. brexitu ... 00:33

  4.02 | Unia Europejska nie renegocjuje porozumienia o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE, w tym kontrowersyjnego mechanizmu awaryjnego dla Irlandii Północnej (ang. backstop) - powtórzył w poniedziałek główny negocjator Komisji Europejskiej do spraw brexitu Michel Barnier.
 • UE nazwała Gibraltar brytyjską "kolonią"

  UE nazwała Gibraltar brytyjską "k... 00:30

  1.02 | Brytyjski rząd zareagował w piątek ze złością na nazwanie Gibraltaru "kolonią brytyjskiej Korony" w oficjalnym dokumencie Unii Europejskiej, podkreślając, że "jest kompletnie nieakceptowalne, aby określać Gibraltar w ten sposób"
rozwiń

Obraz świata

 • Prezydent Kazachstanu zdymisjonował rząd

  Prezydent Kazachstanu zdymisjonow... 00:39

  22.02 | Prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew zdymisjonował w czwartek rząd. Jego zdaniem gabinet nie podołał zadaniom podwyższenia standardów życia i dywersyfikacji źródeł energii.
 • Zmarł gitarzysta i kompozytor zespołu The Monkees Peter Tork

  Zmarł gitarzysta i kompozytor zes... 01:09

  22.02 | W wieku 77 lat zmarł w swoim domu w stanie Connecticut Peter Tork, multiinstrumentalista i utalentowany kompozytor bardzo popularnego w latach 60 i na początku lat 70, ub. wieku grupy rockowej The Monkees. O śmierci muzyka poinformowali w czwartek członkowie zespołu na Facebooku i jego syn Ivan.
 • Start rakiety Falcon 9 z izraelskim lądownikiem księżycowym

  Start rakiety Falcon 9 z izraelsk... 01:33

  22.02 | Z przylądka Canaveral na Florydzie wystartowała w czwartek wieczorem, czasu lokalnego, rakieta Falcon 9 prywatnej firmy SpaceX z izraelskim lądownikiem księżycowym.
 • Putin i Netanjahu spotkają się w Moskwie. Tematem Bliski Wschód

  Putin i Netanjahu spotkają się w ... 00:56

  21.02 | Premier Izraela Benjamin Netanjahu spotka się 27 lutego w Moskwie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem - poinformowało w czwartek biuro prasowe szefa izraelskiego gabinetu.
 • Ukraińskie służby wykryły piramidę do przkupywania wyborców

  Ukraińskie służby wykryły piramid... 00:30

  21.02 | Służba Bezpieczeństwa Ukrainy poinformowała w czwartek, że wykryła piramidę do kupowania głosów na korzyść "konkretnego kandydata" w marcowych wyborach prezydenckich i oświadczyła, że stoi za tym Rosja. SBU wskazała, że chodzi o byłą premier Julię Tymoszenko.
 • Katalończycy sprzeciwiają się procesom separatystycznych polityków

  Katalończycy sprzeciwiają się pro... 00:48

  21.02 | Kilkaset tysięcy mieszkańców Katalonii wzięło udział w czwartek w protestach przeciwko procesowi 12 katalońskich separatystycznych polityków przed hiszpańskim Sądem Najwyższym. W starciach z policją rannych zostało 46 osób, cztery osoby zatrzymano.
 • Indie zapowiadają wstrzymanie dopływu wody do Pakistanu

  Indie zapowiadają wstrzymanie dop... 00:41

  21.02 | Indie postanowiły wstrzymać dopływ wody do Pakistanu ze swoich dopływów Indusu - podał w czwartek na Twitterze indyjski minister ds. zasobów wodnych Nitin Gadkari. To rezultat zeszłotygodniowego krwawego zamachu w spornym Kaszmirze, w którym zginęło 44 członków indyjskich sił paramilitarnych.
 • Słowacy demonstrowali w rocznicę zamordowania Jana Kuciaka

  Słowacy demonstrowali w rocznicę ... 01:09

  21.02 | W wielu słowackich miastach, w tym w Bratysławie i Koszycach, odbyły się w czwartek zgromadzenia w pierwszą rocznicę zamordowania dziennikarza śledczego Jana Kuciaka i jego narzeczonej. 25 tysięcy osób w centrum stolicy wznosiło także hasła przeciwko koalicji rządowej.
 • W styczniu Rumunia przejęła prezydencję w UE

  W styczniu Rumunia przejęła prezy... 00:43

  21.02 | Rządzący w Bukareszcie są od dłuższego czasu krytykowani w UE za oddalanie się od zasad praworządności czy rozluźnianie regulacji antykorupcyjnych. Na początku roku Rumunia przejęła Prezydencję Rady Unii Europejskiej [wideo archiwalne]
 • Akcja marines przeciw przemytnikom na morzu

  Akcja marines przeciw przemytniko... 01:47

  21.02 | Marynarka wojenna Meksyku przejęła w poniedziałek ładunek 630 kilogramów kokainy, które przemytnicy próbowali przewieźć na pokładzie motorówki przez Zatokę Kalifornijską, w okolicach północnozachodniego stanu Sinaloa. Na opublikowanym przez armię nagraniu widać helikopter z komandosami, który na pełnym morzu podchodzi do rozpędzonej łodzi. Poza ładunkiem, meksykańscy marines, których spuszono na linie na pokład, zatrzymali także 15 osób. Narkotyki, które przewozili przemytnicy miały trafić do Stanów Zjednoczonych
 • Aresztowano oficera straży przybrzeżnej. Planował zamach

  Aresztowano oficera straży przybr... 00:33

  21.02 | Aresztowany został oficer amerykańskiej straży przybrzeżnej Christopher Paul Hasson, który "zamierzał zamordować niewinnych cywilów na skalę rzadko spotykaną w tym kraju" - w czwartek podało brytyjskie BBC powołując się na dokumenty sądowe. Mężczyzna miał inspirować się zamachem Norwega Andersa Breivika z lipca 2011 roku.
 • Papież z nim porozmawiał i ucałował jego dłoń. "Obiecał", że zapozna się z raportem

  Papież z nim porozmawiał i ucałow... 01:08

  21.02 | Przedstawiciele Fundacji "Nie lękajcie się" oraz posłanka Teraz! Joanna Scheuring-Wielgus przekazali w środę papieżowi Franciszkowi raport o nadużyciach seksualnych duchownych w Polsce. Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. dr Paweł Rytel-Andrianik zapowiedział, że po zapoznaniu się z treścią raportu zostanie przygotowana odpowiedź.
rozwiń

Wideo dnia

 • Papież z nim porozmawiał i ucałował jego dłoń. "Obiecał", że zapozna się z raportem

  Papież z nim porozmawiał i ucałow... 01:08

  21.02 | Przedstawiciele Fundacji "Nie lękajcie się" oraz posłanka Teraz! Joanna Scheuring-Wielgus przekazali w środę papieżowi Franciszkowi raport o nadużyciach seksualnych duchownych w Polsce. Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. dr Paweł Rytel-Andrianik zapowiedział, że po zapoznaniu się z treścią raportu zostanie przygotowana odpowiedź.
 • Wymiana zdań między Tyszką a Jakim rozbawiła posłów w Sejmie

  Wymiana zdań między Tyszką a Jaki... 00:55

  20.02 | Czegoś tak żałosnego w tej izbie jeszcze nie widziałem - powiedział w środę wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki odnosząc się do wniosku o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.
 • Narciarz uratowany spod lawiny

  Narciarz uratowany spod lawiny 01:12

  20.02 | Grupa narciarzy jeżdziła poza trasami w górach koło Salt Lake City w stanie Utah. W pewnym momencie jeden z nich przewrócił się i wywołał lawinę. Potężne masy śniegu porwały go 60 metrów w dół zbocza. Został zakopany pod twardym jak beton śniegiem. Na szczęście koledzy odnaleźli go i odkopali, zanim sie udusił.
 • Fryzura na Trumpa lub Kima. Specjalna oferta przed szczytem w Hanoi

  Fryzura na Trumpa lub Kima. Specj... 01:00

  20.02 | - Ciesze się z nowej fryzury. Ludzie będą mówili, że wyglądam jak przywódca Korei Północnej - powiedział dziewięciolatek, który skorzystał ze specjalnej oferty przygotowanej specjalnie z okazji szczytu Kim- Trump, do którego dojdzie pod koniec lutego. Zakład fryzjerki oferuje darmowe strzyżenie i koloryzację, pod warunkiem, że nowa fryzura będzie inspirowana przywódcami oby krajów
 • Bliskie spotkanie naukwców z orką na Antarktyce

  Bliskie spotkanie naukwców z orką... 00:38

  20.02 | Naukowcy badali na Antarktyce miejsca, gdzie zwykle żerują orki. Wtedy do jednej z kamer podpłynął ten, przyjaźnie nastawiony, morski ssak. Prowadząca badania, dr Regina Eisert użyła kamery na wysięgniku, a sama stała na brzegu. Kiedy do obiektywu podpłynęła orka naukowiec widziała wszystko z bezpiecznej odległości. Badania prowadzone na biegunie południowym mają pomóc w poznaniu zwyczajów morskich ssaków. Najwidoczniej orka chciała pokazać się z jak najlepszej strony.
 • Trump podpisał dokument ws. utworzenia sił kosmicznych

  Trump podpisał dokument ws. utwor... 00:42

  20.02 | Prezydent Donald Trump podpisał we wtorek rozporządzenie (Directive 4), które otwiera perspektywę powołania do życia nowego rodzaju wojsk - sił kosmicznych USA. Nowy rodzaj wojsk miałby powstać w ramach i pod egidą amerykańskich sił powietrznych (Air Force).
 • "Poproszę cztery jagodzianki". Premier na zakupach

  "Poproszę cztery jagodzianki". Pr... 01:36

  19.02 | Premier w drodze. Mimo, że formalnie kampania wyborcza jeszcze się nie rozpoczęła to Mateusz Morawiecki wsiadł do autokaru i ruszył w objazd po kraju. Szef rządu zrobił sobie przerwę między innymi na stacji paliw, zajrzał także do cukierni i kwiaciarni.
 • Święto Lampionów. Olśniewające pokazy świateł

  Święto Lampionów. Olśniewające po... 01:00

  19.02 | Chińczycy rozpoczynają tradycyjny Festiwal Lampionów. Słynna impreza odbywa się co roku i jest ważnym wydarzeniem kulturalnym w chińskim kalendarzu. Festiwal lampionów to ważne wydarzenie kulturalne w Państwie Środka. Chiński Nowy Rok trwa 15 dni, a uroczystością kończącą jest właśnie Festiwal Lampionów, zwany też Świętem Latarni. Obchodzi się je kiedy księżyc osiąga fazę pełni. Święto przypada zazwyczaj na koniec lutego lub początek marca. Istnieje wiele legend z nim związanych. W dawnych czasach wierzono, że w Święto Lampionów nadprzyrodzone istoty przynoszą ludziom światło. Dziś to przede wszystkim tradycja.
 • Manaty utknęły w błocie, groziła im śmierć. Dwie doby walki o ocalenie

  Manaty utknęły w błocie, groziła ... 00:55

  19.02 | W wysychającym zbiorniku w Aguachica w Kolumbii utknęły cztery manaty. Na pomoc wodnym ssakom z gatunku zagrożonego wyginięciem ruszyli mieszkańcy. Akcja ratunkowa trwała ponad dwie doby. Dzięki wspólnemu wysiłkowi mieszkańców Aguachica w Kolumbii udało się uratować cztery manaty - trzy samice i samca.
 • Coraz więcej skarg mieszkańców Hongkongu na rosnącą liczbę dzików

  Coraz więcej skarg mieszkańców Ho... 00:52

  18.02 | Mieszkańcy gęsto zaludnionych terenów miejskich Hongkongu próbują znaleźć sposób na to, jak poradzić sobie ze zwiększającą się populacją dzików. W ciągu czterech lat w Hongkongu ponad dwukrotnie wzrosła liczba skarg na incydenty z tymi zwierzętami. Coraz częściej można je spotkać na drogach, w parkach, na osiedlach, a nawet w centrach handlowych i na lotniskach. Władze chcą przeprowadzić sterylizację zwierząt, aby zmniejszyć ich populację.
 • Zima w tropikach, na Hawajach biało

  Zima w tropikach, na Hawajach biało 00:55

  15.02 | W weekend część Hawajów pokryła się śniegiem. Zachodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych zmaga się i będzie się zmagać z ogromnymi opadami deszczu i śniegu. Za taką pogodę odpowiada zjawisko nazywane ekspresem ananasowym.
 • Ryś na drodze, jak u siebie

  Ryś na drodze, jak u siebie 00:34

  15.02 | W tym miejscu jeszcze rysi nie widziano. W województwie warmińsko-mazurskim w Nadleśnictwie Szczytno jadąca autem kobieta nagrała tego dzikiego kota kamerą samochodową - podała Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie.
rozwiń

Reportaże TVN24

 • Kuba wciąż niechętnie otwiera się na świat. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Kuba wciąż niechętnie otwiera się... 45:59

  2.01. | Wiele się zmienia w relacjach Kuby ze światem, ale w samym kraju zmian wciąż niewiele. Wciąż kultywuje się rewolucję 1 stycznia i jej przywódcę - Fidela Castro. Władze mówią o otwarciu na świat, ale też podkreślają wyższość socjalizmu nad demokracją i rynkiem. Materiał "Faktów" TVN.
 • Femen. Naga prawda

  Femen. Naga prawda 46:49

  31.12 | Nagość to dla członkiń Femenu jednocześnie symbol bezbronności i waleczności. A waleczne są bardzo, coraz bardziej są też znane i zwykle – rozebrane do naga. Nasz reporter za najbardziej znanymi feministkami świata zjechał kawał świata. (Dla dorosłych).
 • FEMEN. Naga prawda

  FEMEN. Naga prawda 22:58

  30.12 | Pierwsza część reportażu Wojciecha Bojanowskiego o feministycznym ruchu FEMEN.
 • Próby walki z uczuciami nic nie dały

  Próby walki z uczuciami nic nie dały 00:49

  23.10 | - Może trochę bałem się reakcji. Przełożonych poinformowałem dopiero, kiedy podjąłem ostateczną decyzję. Kościół ma oczywiście swoje mechanizmy. Można iść do biskupa, rozmawiać, szukać wsparcia, ale ja uporałem się z tym sam - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • "Chciałem być fair". Decyzja o zrzuceniu sutanny

  "Chciałem być fair". Decyzja o zr... 00:55

  23.10 | - Nie zrzuciłem sutanny od razu. Chciałem spróbować być księdzem na sto procent, ale z upływem czasu było mi coraz trudniej. Coś się we mnie kłóciło, a nie chciałem żyć podwójnym życiem. Decyzję podjąłem dopiero po czterech latach. Musiałem do tego dojrzeć. Nie jest łatwo zostawić swoje dotychczasowe życie - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • Były ksiądz mówi o miłości do innego mężczyzny

  Były ksiądz mówi o miłości do inn... 00:31

  23.10 | Wcześniej podobali mi się mężczyźni, ale pierwsza prawdziwa miłość przyszła dopiero, kiedy byłem już księdzem. Nie sądziłem, że można tak mocno się zaangażować. W pewnym momencie wchodzisz w uczucie tak bardzo, że nie potrafisz już zrobić kroku do tyłu. Zastanawiasz się, jak to możliwe, analizujesz swoje zachowanie, ale jest za późno.
 • "Miłość do mężczyzny przyszła, kiedy byłem już księdzem"

  "Miłość do mężczyzny przyszła, ki... 01:06

  23.10 | Moje uczucie było silne, ale historia trwała bardzo krótko i zakończyła się boleśnie. Mówiąc krótko, zostałem zaszantażowany – mówi były ksiądz Jan Oko w szczerej rozmowie z Katarzyną Zdanowicz.
 • Pierwsze kroki uchodźców w Europie. Cały reportaż z wyspy Lesbos

  Pierwsze kroki uchodźców w Europi... 27:12

  17.10 | Imigranci w łódkach wciąż płyną – najczęściej w stronę Grecji . Tylko w sobotę w drodze do Europy zginęło ich dwunastu. Wyspa Lesbos jest dla nich jak brama do raju i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. Straż graniczna jest bezradna, grecka policja głucha i ślepa, a przemytniczy biznes mocny jak nigdy dotąd.
 • „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie chcemy, żeby ktoś to zepsuł”

  „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie ... 11:43

  27.03 | Pensje rosną, a ludzie są szczęśliwi - takie opinie można usłyszeć od Rosjan. Reporter TVN24 Wojciech Bojanowski postanowił sprawdzić, czy rzeczywistość jest równie różowa jak deklaracje.
 • Opowieść o trudnej drodze, jaką przechodzą chorzy na raka. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Opowieść o trudnej drodze, jaką p... 10:50

  Diagnoza, która brzmi jak wyrok i nadzieja, że nie będzie to wyrok śmiertelny. Dwóch pacjentów i ich dwie drogi, przez życie zagrożone rakiem. Każdy ich krok na początku tej drogi obserwował Wojciech Bojanowski.
 • Jak to się robi za granicą? Reportaż o systemie leczenia raka w Wielkiej Brytanii

  Jak to się robi za granicą? Repor... 10:23

  Jak robi się to, że czy chory na raka pacjent ma zagwarantowaną szybką fachową pomoc i darmowe leki? A także opiekująca się nim pielęgniarkę do której zawsze może zadzwonić. W Wielkiej Brytanii, gdzie systemowe reformy zaczęły się już 15 lat temu, był Marek Osiecimski.
 • Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wojciechem Bojanowskim

  Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wo... 30:15

  21.02 | Bohaterka Majdanu Tetiana Czornowoł w ostatnim roku była wszędzie tam, gdzie rozgrywały się najważniejsze wydarzenia. Brutalnie pobita dziennikarka zdecydowała się walczyć na pierwszej linii frontu. Jak powiedziała, "nie wie, dlaczego jest żywa". W rok po tragicznych wydarzeniach w Kijowie Wojciech Bojanowski pokazał w reportażu, jak wyglądał ten czas z perspektywy niezależnej dziennikarki.
rozwiń

Kontakt 24

rozwiń

Meteo

 • Prognoza pogody na piątek

  Prognoza pogody na piątek 01:29

  21.02 | W piątek na południu kraju przelotnie popada śnieg. Na termometrach zobaczymy do czterech stopni Celsjusza.
 • Warunki biometeo w piątek

  Warunki biometeo w piątek 00:58

  21.02 | W piątek w całym kraju odczujemy zimno, a pogoda nie wpłynie na nasze samopoczucie.
 • Warunki drogowe w piątek

  Warunki drogowe w piątek 00:26

  21.02 | W piątek w większości kraju pogoda będzie sprzymierzeńcem kierowców.
 • Był już śnieg, będzie lód. Na drogach będzie ślisko

  Był już śnieg, będzie lód. Na dro... 02:35

  Na drogach śnieg, a pod śniegiem lód. W wielu miejscach leży mokry i ciężki śnieg, który łamie gałęzie drzew i zrywa linie energetyczne. Przed nami kilka dni pogodowej ruletki.
 • Domy bez prądu, wyciągi bez narciarzy. Halny szaleje

  Domy bez prądu, wyciągi bez narci... 02:30

  Bezwzględny zakaz wychodzenia w wysokie góry. Halny szaleje. Gwałtownie wzrosła temperatura i wzrosło też zagrożenie lawinowe. Śniegu ubywa, a to nie koniec pogodowych niespodzianek.
 • Polarny wir nad USA. Takie mrozy, że paliwo zamarza w samochodach

  Polarny wir nad USA. Takie mrozy,... 02:03

  W środę rano w Dakocie Północnej temperatura odczuwalna wynosiła minus 54 stopnie Celsjusza. Przy drogach stoją samochody, w których zamarzło paliwo, a tory kolejowe trzeba rozgrzewać, podpalając je. Ta zima naprawdę zaskoczyła Amerykanów.
 • Radość dla turystów, zmartwienie dla mieszkańców. Zima daje się we znaki

  Radość dla turystów, zmartwienie ... 02:42

  Zima jak z obrazka i życie jak z koszmaru. Przez trzymetrowe zaspy droga do domu jest jak droga przez mękę. Na Śląsku śnieg to problem dla władz, podczas ferii to frajda, a na Śnieżce to niebezpieczeństwo. Kiedy turyści idą po szlaku ze sprzętem plażowym w rękach, ratownikom ręce opadają.
 • "Nakaz, by za 650 zł mordować wysokoprośne lochy. To jest jakiś absurd"

  "Nakaz, by za 650 zł mordować wys... 04:18

  Dziki pod ostrzałem – walka z afrykańskim pomorem świń przechodzi do drastycznego etapu. Innego rozwiązania rząd nie widzi, a ekolodzy i naukowcy przestrzegają. Wybicie niemal wszystkich dzików to ogromne konsekwencje dla ekosystemu.
 • Ślisko, śnieg i gołoledź. Meteorolog TVN: w nocy nawet -14 stopni Celsjusza

  Ślisko, śnieg i gołoledź. Meteoro... 03:08

  Dwa oblicza zimy. Pięknie w górach i niebezpiecznie na nizinach. Tylko we wtorek w 86 wypadkach samochodowych zginęło 7 osób, a 92 zostały ranne. Rada dla kierowców zawsze aktualna przy takich warunkach - więcej rozwagi, mniej brawury. Meteorolog TVN Wojciech Raczyński mówi, ze w nocy ze środy na czwartek możemy się spodziewać spadków temperatury do -13, -14 stopni Celsjusza.
 • Fatalne warunki nie odstraszają. Turyści chodzą w góry i brną w kłopoty

  Fatalne warunki nie odstraszają. ... 02:49

  Masy śniegu i ostry mróz. Chwilami wiatr i marznący deszcz. Góry i turyści, którzy mimo ekstremalnych warunków brną po kłopoty. Wśród nich znany bokser i jego pies. Od dziś również znany.
 • W kalendarzu jesień, za oknem wiosna. "Temperatura będzie stopniowo rosła"

  W kalendarzu jesień, za oknem wio... 02:43

  Jedni mówią, że to wiosna jesienią, a inni, że wróciło lato. Po wielkim ochłodzeniu i nocnych przymrozkach znowu zrobiło się ciepło i słonecznie. Pogoda świetna na weekend. Jak długo może z nami zostać?
 • System ostrzeżeń SMS zadziałał. Nie obyło się bez problemów

  System ostrzeżeń SMS zadziałał. N... 02:56

  Gwałtowne ulewy i burze z piorunami spowodowały, że jedni uciekali przed zalaniem, a inni przed pożarem. Bardzo niebezpieczne było to ostatnie załamanie pogody. Zadziałał system ostrzeżeń SMS, choć powiadomienia dotarły także tam, gdzie nie było zagrożenia burzowego.
rozwiń

Eurosport.pl

 • Tak Polacy skakali indywidualnie w Lahti

  Tak Polacy skakali indywidualnie ... 02:32

  Mamy dla Was przypomnienie tego, co działo się podczas mistrzostw świata w 2017 roku. Na dużym obiekcie brązowy medal zdobył niespodziewanie Piotr Żyła.
 • Falla obroniła tytuł w sprincie

  Falla obroniła tytuł w sprincie 03:07

  Maiken Caspersen Falla obroniła w Seefeld tytuł mistrzyni świata w sprincie techniką dowolną. Norweżce na podium towarzyszyły Stina Nilsson oraz Maria Eide.
 • Kamil Stoch wygrał środowy trening

  Kamil Stoch wygrał środowy trening 00:33

  Zobacz skok Kamila Stocha z drugiej sesji treningowej. Polak skoczył 130,5 m na obiekcie w Innsbrucku, co było najdalszą próbą tego dnia na Bergisel.
 • Wywrotki na trasie biegowej w Seefeld

  Wywrotki na trasie biegowej w See... 01:11

  W kwalifikacjach do biegu techniką klasyczną na 10 km trasa kilku zawodnikom sprawiła nie lada problemy.
 • Kamil Stoch po sesjach treningowych przed mistrzostwami świata

  Kamil Stoch po sesjach treningowy... 02:12

  Rozmowa z Kamilem Stochem po środowych treningach na skoczni Bergisel. W Innsbrucku bowiem odbędą się zmagania na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym na dużym obiekcie.
 • Adam Małysz po środowych treningach w Innsbrucku

  Adam Małysz po środowych treninga... 02:26

  Dyrektor techniczny polskiej kadry Adam Małysz wypowiedział się na temat środowych skoków treningowych Polaków. Poświęcił kilka zdań na temat stanu zdrowia Jakuba Wolnego, który nie czuł się najlepiej, a także opowiedział o skoczni Bergisel, znanej z Turnieju Czterech Skoczni.
 • Norweski skoczek wylądował... i wyleciał za bandy

  Norweski skoczek wylądował... i w... 01:08

  Niecodzienny wyczyn Thomasa Markenga, który na treningu na dużej skoczni w Innsbrucku podczas MŚ wyleciał za bandę reklamową.
 • Litwin dobiegł do mety… na jednej narcie

  Litwin dobiegł do mety… na jednej... 01:15

  Paulius Januskevicius złamał nartę w końcówce kwalifikacji biegu na 10 km podczas MŚ w Seefeld. Litwin jednak się nie poddał i dobiegł do mety… na jednej narcie.
 • Monika Skinder 55. w kwalifikacjach sprintu stylem dowolnym

  Monika Skinder 55. w kwalifikacja... 00:26

  Monika Skinder nie zdołała awansować do ćwierćfinałów sprintu stylem dowolnym w mistrzostwach świata w Seefeld. Polka zajęła 55. lokatę. Najlepsza była Szwedka Maja Dahlqvist. MŚ w Seefeld na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Maciej Staręga 31. w kwalifikacjach sprintu stylem dowolnym

  Maciej Staręga 31. w kwalifikacja... 00:27

  Bardzo niewiele zabrakło Maciejowi Starędze do awansu do ćwierćfinałów sprintu stylem dowolnym w mistrzostwach świata w Seefeld. Polak zajął 31. miejsce, pierwsze, które nie dawało awansu. Najlepszy okazał się Szwed Viktor Thorn. MŚ w Seefeld na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Thorn najlepszy w kwalifikacjach sprintu stylem dowolnym

  Thorn najlepszy w kwalifikacjach ... 00:15

  Szwed Viktor Thorn wygrał kwalifikacje sprintu stylem dowolnym podczas mistrzostw świata w Seefeld. Drugie miejsce zajął Rosjanin Siergiej Ustiugow, a trzecie Norweg Finn Haagen Krogh. Polacy (Maciej Staręga, Kamil Bury, Dominik Bury) nie zdołali awansować. MŚ w Seefeld na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Dahlqvist najlepsza w kwalifikacjach sprintu

  Dahlqvist najlepsza w kwalifikacj... 00:19

  Szwedka Maja Dahlqvist wygrała kwalifikacje do sprintu stylm dowolnym w mistrzostwach świata w Seefeld. Polki (Monika Skinder, Urszula Łętocha, Weronika Kaleta, Izabela Marcisz) nie zdołały awansować do ćwierćfinałów. MŚ w Seefeld na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
rozwiń

Wideo 360

 • Donald Trump w Warszawie. Zobacz wideo 360 stopni

  Donald Trump w Warszawie. Zobacz ... 06:08

  12.07 | Wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Warszawie była jednym z najważniejszych wydarzeń politycznych w Polsce w 2017 roku. Zobacz relację reportera TVN24 Wojciecha Bojanowskiego, który użył kamery 360 stopni.
 • "Opowiem wam o jednym z was"

  "Opowiem wam o jednym z was" 01:33

  28.07 | Papież Franciszek pojawił się w środę po godz. 21. w oknie papieskim Domu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3. Powitały go tłumy wiernych z całego świata. Swoje przemówienie papież zaczął po polsku. Zobacz wideo 360 stopni.
 • Tysiące pielgrzymów w drodze na Krakowskie Błonia. Zobacz na wideo 360 stopni

  Tysiące pielgrzymów w drodze na K... 01:47

  28.07 | W czwartek po południu na błonia zmierza rozśpiewany tłum, z flagami swoich państw. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
 • Pielgrzymi z Francji dają popis swoich możliwości wokalnych

  Pielgrzymi z Francji dają popis s... 01:27

  29.06 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowskie tramwaje są wyjątkowo zatłoczone

  Krakowskie tramwaje są wyjątkowo ... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • W Krakowie można usłyszeć muzykę z różnych zakątków świata

  W Krakowie można usłyszeć muzykę ... 01:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowski rynek z perspektywy pomnika Mickiewicza

  Krakowski rynek z perspektywy pom... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni

  Justyna Pochanke w studio TVN24. ... 03:26

  Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni
 • Pielgrzymi wypoczywają na Plantach

  Pielgrzymi wypoczywają na Plantach 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • "Poczuj się jak pilot F-16". Wideo 360 stopni z okazji Szczytu NATO

  "Poczuj się jak pilot F-16". Wide... 04:21

  26.07 | Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych opublikowało film nagrany w technologii 360 stopni, dzięki któremu można poczuć się jak pilot myśliwca F-16.
 • Przejazd papamobile i tłumy wiernych. Zobacz wideo 360 stopni

  Przejazd papamobile i tłumy wiern... 01:01

  28.07 | Zobacz nagranie jednego z przejazdów papieża Franciszka wykonane w technologii wideo 360 stopni.
 • "Dobry wieczór" po polsku i wybuch radości. Zobacz na wideo 360 stopni

  "Dobry wieczór" po polsku i wybuc... 00:41

  28.07 | W środę wieczorem papież Franciszek przemawiał do pielgrzymów ze słynnego okna na ul. Franciszkańskiej 3. Zaczął od przywitania po polsku. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
rozwiń

TOTERAZ

 • Populacja Japonii zmalała o 400 tysięcy osób w jednym roku

  Populacja Japonii zmalała o 400 t... 00:39

  08.06 | Populacja Japonii maleje w oczach. Tylko w zeszłym roku zmniejszyła się o 400 tysięcy osób. Według raportu japońskiego Ministerstwa Zdrowia, w 2017 roku urodziło się jedynie 946 tys. dzieci, najmniej od 1899 roku. Jednocześnie, w tym samym roku zmarło ponad 1,3 miliona Japończyków. Jeśli nic się nie zmieni, do 2050 roku populacja kraju Kwitnącej Wiśnie może zmniejszyć się o nawet 27 milionów.
 • Tańczące sowy powracają

  Tańczące sowy powracają 00:53

  Powrót rodziny tańczących sów - są głodne i nadal wyglądają naprawdę groźnie. Koniecznie włączcie dźwięk!
 • Super Bowl w Polsce

  Super Bowl w Polsce 00:28

  Amerykańscy żołnierze stacjonujący w Żaganiu oglądali Super Bowl. Wśród czołgów dopingowali swoje ulubione drużyny
 • Wielki wybuch wulkanu ognia

  Wielki wybuch wulkanu ognia 00:39

  Wulkan Colima w Meksyku to jeden z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. Eksplodował 3 lutego i już dzień później na You Tube zamieszczono film dokumentujący ten wybuch. Nagranie robi wrażenie!
 • Wężowy domek

  Wężowy domek 00:51

  W Teksasie, w Stanach Zjednoczonych, pewien mężczyzna zauważył węża wychodzącego z toalety. Po wezwaniu specjalistów od gadów okazało się, że w całym domu jest około 24 grzechotników teksańskich. Są to jedne z najniebezpieczniejszych węży w całych Stanach
 • Przygoda życia

  Przygoda życia 01:00

  Po przeszczepie wyruszył w podróż życia, a po powrocie... wyszedł z domu w poszukiwaniu kolejnej przygody. Choroba nie zatrzymała pana Tomasza, lecz zmotywowała do dalszej drogi. Cierpiący na stwardnienie rozsiane mężczyzna odwiedził już Gambię, Norwegię, Grecję, Austrię, Litwę i Łotwę. Ale to nie koniec. W ręku ma bilet na koniec świata.
 • Zatopiony nie trafiony

  Zatopiony nie trafiony 01:00

  Z daleka wyglądają jak pomarszczone skorupy, które ktoś porzucił w morzu. Jak podaje portal tvn24.pl, w pobliżu Portu Wojennego w Helu wciąż można wypatrzeć wraki kadłubów ORP Wicher II i ORP Grom II. Przez lata służyły polskiej Marynarce Wojennej, potem je zatopiono. Miały chronić wybrzeże niczym falochron. Nic z tego nie wyszło. Teraz rdzewieją.
 • Pub

  Pub 00:30

  W centrum handlowym w pewnym mieście w Anglii, odkryto zapomniany pub. 22 lata temu zamurowano do niego wejście. Teraz możemy zobaczyć efekty ekspolarcji. Na zdjęciach możemy zobaczyć między innymi stare butelki czy paczkę fistaszków.
 • Mechaniczna meduza

  Mechaniczna meduza 00:39

  Naukowcy z Instytutu Technologicznego w Massachusetts stworzyli robota meduzę. Jest zdolna do chwytania ryb. Przez użycie hydrożelu - robot pod wodną jest prawie niewidzialny.
 • Drift w lesie

  Drift w lesie 00:37

  W internecie pojawiło się nagranie strażaków jadących przez las. Nie była to jednak zwykła przejażdżka. Mało brakowało a wóz strażacki przewróciłby się na bok.
 • Psie szczęście

  Psie szczęście 00:42

  Pewien Husky z Rosji uwielbia zjeżdżać z górki. Szczeniak wchodzi do swojego dmuchanego koła a potem pozwala się zepchnąć na dół. Mógłby tak zjeżdżać całymi dniami!
 • Spiderman przed sądem

  Spiderman przed sądem 00:40

  Przed sądem stanął złodziej obrazów znany jako Spiderman. Ukradł obrazy warte prawie milion euro. Jego łupem padły dzieła między innymi Picassa czy Modiglianiego. Gdzie teraz znajdują się obrazy? To tej pory nie wiadomo
rozwiń

News in English

rozwiń