"Fakty" z 15 lipca

 • Początek kampanii i pierwsze sondaże. Jak powinna wystartować opozycja?

  Początek kampanii i pierwsze sond... 03:51

  Najnowszy sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24 pokazuje dominację PiS na starcie kampanii wyborczej. Podczas gdy PSL zawiesza rozmowy koalicyjne z Platformą Obywatelską z powodu różnic ideologicznych, partie rządzące odnotowują poparcie rzędu 42 procent, a Koalicja Obywatelska - 27 procent. W badaniu zapytano też potencjalnych wyborców opozycji o to, w jakiej formie partie powinny wystartować w wyborach.
 • Policja nie wyklucza żadnej wersji w sprawie zaginięcia Dawida

  Policja nie wyklucza żadnej wersj... 02:50

  Policja zmienia taktykę, ale nie zmienia się najważniejsze pytanie: gdzie jest Dawid Żukowski? Poszukiwania chłopca trwają, ale już nie na masową skalę i nie w terenie. Teraz czas na drobiazgową analizę zebranych informacji. Także tych o ojcu zaginionego chłopca.
 • Związki partnerskie w programie. Koalicja Obywatelska rusza po wyborców lewicowych?

  Związki partnerskie w programie. ... 03:02

  Koalicja Obywatelska dodała do swojego programu wyborczego wprowadzenie związków partnerskich, choć przed Forum Programowym nie było to pewne. Czy kwestie obyczajowe staną się główną osią sporu w kampanii wyborczej?
 • Prezydent Słowacji z pierwszą wizytą w Polsce. "Zgodziliśmy się, że są między nami różnice"

  Prezydent Słowacji z pierwszą wiz... 03:22

  Nowa prezydent Słowacji Zuzana Czaputova odwiedziła w poniedziałek Warszawę, gdzie wysłuchała opinii polskiego prezydenta Andrzej Dudy o polskich sędziach. Prezydent Słowacji nie obawia się mówić o prawach mniejszości, w jej programie ważna jest ekologia, a podczas wcześniejszej wizyty w Budapeszcie mówiła o tym, jak ważne jest przestrzeganie zasad państwa prawa.
 • Rekrutacja do liceów trudniejsza niż rok temu. "Powyżej 10 osób na jedno miejsce"

  Rekrutacja do liceów trudniejsza ... 02:38

  Mimo większej liczby klas i przyjmowanych uczniów w tym roku konkurencja do liceów ogólnokształcących jest ogromna. Minister edukacji Dariusz Piontkowski jak mantrę niemal codziennie powtarza, że rodzice nie mają się czego obawiać. To samo powtarzają kuratorzy.
 • Infolinia na temat dostępności leków już działa. Minister zapewnia, że brakujące leki trafią do aptek

  Infolinia na temat dostępności le... 01:41

  Infolinia rozgrzana do czerwoności, ale działa. Gorzej z dostępnością leków. Pod specjalnym numerem uruchomionym przez NFZ pacjenci mogą sprawdzać, czy i gdzie uda im się kupić potrzebny lek. Minister zdrowia zapewnia, że leki, których brakowało, już są. Tyle, że nie we wszystkich aptekach.
 • Drewniana rzeźba spadła na 6-latka. Chłopiec nie żyje, sprawę bada prokuratura

  Drewniana rzeźba spadła na 6-latk... 02:17

  Niemal dwumetrowa drewniana figura o wadze 60 kilogramów spadła i uderzyła sześciolatka w głowę. Chłopiec zmarł. Był gościem pałacyku w Muchowie na Dolnym Śląsku pod opieką rodziców. Sprawę bada prokuratura.
 • Zrobił wrażenie i pobudził wyobraźnię. Flyboard nad Polami Elizejskimi

  Zrobił wrażenie i pobudził wyobra... 02:49

  W Dniu Bastylii nad Polami Elizejskimi pojawił się latający żołnierz, a dokładniej mężczyzna z flyboardem na sprężone powietrze i z bronią w ręku. Flyboardy inspirują wojskowych, ale nie tylko.
 • Uroczyste otwarcie wejścia na plażę. "To było spontaniczne"

  Uroczyste otwarcie wejścia na pla... 02:42

  Była biało-czerwona wstęga i był urzędnik państwowy. Jak nakazuje powaga urzędu - w garniturze. To nic, że działo się to na plaży i to nic, że zejście, które otworzył wojewoda pomorski Dariusz Drelich, już dawno był otwarte.
 • Prognoza pogody na wtorek 16 lipca

  Prognoza pogody na wtorek 16 lipca 02:45

  We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Na północnym-wschodzie Polski, a także w centrum i na wschodzie, okresami opady deszczu do 5-20 mm, możliwe burze. Na pozostałym obszarze kraju przelotne opady deszczu do 5 mm. Temperatura maksymalna od 18 stopni Celsjusza na Warmii i Suwalszczyźnie, i 21 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 24 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzach silny do 80 km/h.

Kryzys na rynku leków

 • Sprawdziliśmy, czy i jak działa infolinia w sprawie dostępności leków

  Sprawdziliśmy, czy i jak działa i... 01:42

  15.07 | Sprawdziliśmy, czy i jak działa infolinia w sprawie dostępności leków
 • "Myślę, że jesteśmy naprawdę na dobrej drodze"

  "Myślę, że jesteśmy naprawdę na d... 01:11

  15.07 | Od poniedziałku pod numerem 800 190 590 można uzyskać informację na temat dostępności leków w aptekach. Infolinia ma działać od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00.
 • Pytania o dostępność leków w aptekach

  Pytania o dostępność leków w apte... 02:00

  15.07 | Od poniedziałku pod numerem 800 190 590 można uzyskać informację na temat dostępności leków w aptekach. Infolinia ta działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00.
 • Ruszyła infolinia w sprawie dostępności leków

  Ruszyła infolinia w sprawie dostę... 01:42

  15.07 | Ruszyła infolinia w sprawie dostępności leków.
 • Cała rozmowa z Łukaszem Waligórskim o problemach z dostępnością leków w Polsce

  Cała rozmowa z Łukaszem Waligórsk... 04:16

  12.07 | Polska jest którymś krajem z kolei, niemalże z ogona Europy, jeżeli chodzi o kolejność zaopatrywania w te leki deficytowe - powiedział w piątek w TVN24 redaktor naczelny Mgr.farm Łukasz Waligórski. Przekonywał, że powodem trudnej sytuacji na rynku farmaceutycznym jest przede wszystkim "ogromna presja cenowa, jaką Ministerstwo Zdrowia wywiera na firmy farmaceutyczne".
 • Waligórski: powodem braku leków presja cenowa Ministerstwa Zdrowia

  Waligórski: powodem braku leków p... 01:17

  12.07 | Polska jest którymś krajem z kolei, niemalże z ogona Europy, jeżeli chodzi o kolejność zaopatrywania w te leki deficytowe - powiedział w piątek TVN24 redaktor naczelny Mgr.farm Łukasz Waligórski. Przekonywał, że powodem trudnej sytuacji na rynku farmaceutycznym jest przede wszystkim "ogromna presja cenowa, jaką Ministerstwo Zdrowia wywiera na firmy farmaceutyczne".
 • Walentyn Pankiewicz, kierownik białostockiej apteki, o dostępności leków

  Walentyn Pankiewicz, kierownik bi... 01:37

  12.07 | Mam kilka opakowań leków na tarczycę, przyjadą też cztery opakowania leków na cukrzycę - poinformował w rozmowie z TVN24 Walentyn Pankiewicz, kierownik jednej z aptek w Białymstoku. - Jeżeli chodzi o leki na choroby tarczycy, wystarczy dla trzech, czterech pacjentów. Przeciwcukrzycowych jest dla dwóch pacjentów maksymalnie - zaznaczył aptekarz.
 • Niektóre leki już są, innych wciąż brakuje. Polskie firmy apelują do rządu

  Niektóre leki już są, innych wcią... 03:32

  Niektórych leków w aptekach wciąż jest jak na lekarstwo. Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapewnia, że w hurtowniach są już leki na tarczycę i cukrzycę. Kolejne mają niebawem dotrzeć. Kryzys wziął się stąd, że w Chinach zamknięto niektóre fabryki produkujące substancje czynne. Polskie firmy farmaceutyczne deklarują, że mogą zastąpić produkcję, ale rząd musi podnieść ceny leków.
 • Brakuje leków. "Rząd już od dawna mógł zrobić bardzo wiele"

  Brakuje leków. "Rząd już od dawna... 01:39

  11.07 | - Warto byłoby zapytać dlaczego od czerwca, kiedy ukazały się pierwsze sygnały medialne, że zaczyna brakować leków nie na żarty, tylko rzeczywiście w ilościach już zagrażających bezpieczeństwu pacjentów leczących się na choroby przewlekłe, dlaczego wtedy nie podjęto już żadnych działań? - mówił w TVN24 o problemach z dostępem do leków Paweł Walewski z "Polityki".
 • Słowik i Kurowska o brakach leków

  Słowik i Kurowska o brakach leków 01:20

  11.07 | W aptekach brakuje leków. W "Wstajesz i wiesz" w TVN24 dyskutowali o tym Aleksandra Kurowska z portalu Polityka Zdrowotna i Patryk Słowik z "Dziennika Gazety Prawnej".
 • Prezes NRA: przekazałam Ministerstwu Zdrowia listę leków, których brakuje w aptekach

  Prezes NRA: przekazałam Ministers... 00:45

  10.07 | Przekazałam Ministerstwu Zdrowia faktyczną listę leków, których brakuje w aptekach - poinformowała prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Elżbieta Piotrowska-Rutkowska. Do tego wykazu dotarło radio TOK FM. Znajduje się na nim około 180 leków. - Ministerstwo zadeklarowało, że postara się, aby w najbliższym czasie zminimalizować listę braków - przekazała Piotrowska-Rutkowska.
 • Szumowski: problem z dostępnością leków został rozwiązany

  Szumowski: problem z dostępnością... 00:51

  10.07 | - Był problem z dostępnością leków w całej Europie, związany z dostarczaniem przez producentów. Sięgał aż do produkcji substancji czynnej, czyli aż do Chin. W tej chwili ten problem jest już rozwiązany. Te produkty trafiają do hurtowni, trafiają do aptek. Wznowiona została dystrybucja i dostarczanie substancji do Polski - wskazał minister Łukasz Szumowski.
rozwiń

Ursula von der Leyen w europarlamencie

 • Ursula von der Leyen przed debatą w europarlamencie

  Ursula von der Leyen przed debatą... 01:09

  16.07 | Ursula von der Leyen przed debatą w Europarlamencie. Oświadczenie kandydatki na szefową KE.
 • Van der Leyen o praworządności: tu kompromisów nie będzie

  Van der Leyen o praworządności: t... 00:50

  16.07 | - Praworządność to wartość uniwersalna, która dotyczy się każdego z nas - powiedziała w przemówieniu do Parlamentu Europejskiego kandydatka na szefową Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen. Głosowanie, po którym okaże się, czy zostanie ona zaakceptowana na przewodniczącą Komisji, zaplanowane jest na wieczór. Transmisja debaty w europarlamecnie na antenie TVN24 BiS.
 • Von der Leyen o brexicie: to poważna decyzja, której żałujemy

  Von der Leyen o brexicie: to powa... 01:29

  16.07 | - Praworządność to wartość uniwersalna, która dotyczy każdego z nas - powiedziała w przemówieniu do Parlamentu Europejskiego kandydatka na szefową Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen. Głosowanie, po którym okaże się, czy zostanie ona zaakceptowana na przewodniczącą Komisji, zaplanowane jest na wieczór. Transmisja debaty w europarlamecnie na antenie TVN24 BiS.
 • Całe wystąpienie Ursuli von der Leyen

  Całe wystąpienie Ursuli von der L... 34:08

  16.05 | Ursula von der Leyen w przemówieniu do Parlamentu Europejskiego poruszyła wiele problemów m.in.: zmiany klimatyczne, praworządność, mmigrację, prawa pracownicze.
 • Weber: zjednoczona EPL poprze Ursulę von der Leyen

  Weber: zjednoczona EPL poprze Urs... 01:09

  16.07 | Lider frakcji Europejskiej Partii Ludowej, Niemiec Manfred Weber zapowiedział, że jego grupa poprze kandydaturę Ursuli von der Leyen na stanowisko przewodniczącego Komisji Europejskiej. Zaapelował do innych frakcji, żeby podjęły taką samą decyzję.
 • Lewica nie poprze kandydatury von der Leyen

  Lewica nie poprze kandydatury von... 05:14

  16.07 | Lewicowa grupa w europarlamencie GUE/NGL zapowiedziała, że nie poprze kandydatury von der Leyen na stanowisko szefa KE.
 • Grupa Odnowić Europę gotowa poprzeć von der Leyen, ale stawia warunek

  Grupa Odnowić Europę gotowa poprz... 01:27

  16.07 | Przewodniczący frakcji Odnowić Europę Dacian Ciolos podkreślał, że jego grupa chce mieć pewność, że UE będzie dokonywać postępu. "Nie możemy rozczarować milionów Europejczyków, którzy powiedzieli Europie +tak+. Oni oczekują, by praworządność była chroniona bez żadnych wątpliwości, nie możemy rozczar
 • Socjaliści niezdecydowani w sprawie kandydatury von der Leyen

  Socjaliści niezdecydowani w spraw... 06:37

  16.07 | Szefowa grupy socjalistów i demokratów (S&D) Iratxe Garcia zapowiedziała, że jej frakcja podejmie decyzję w sprawie poparcia dla von der Leyen po uzyskaniu odpowiedzi na konkretne pytania.
 • Przewodniczący Partii Brexit: dzięki Bogu opuszczamy to miejsce

  Przewodniczący Partii Brexit: dzi... 02:23

  16.07 | - Zagłosujcie przeciwko tej kandydatce, działajcie na rzecz demokracji i swoich własnych obywateli - powiedział do deputowanych Nigel Farage. Przewodniczący Partii Brexit przemawiał w imieniu europosłów niezrzeszonych. Mówiąc o brexicie, Brytyjczyk stwierdził "dzięki Bogu opuszczamy to miejsce".
 • Dacian Ciolos: nasza grupa jest gotowa panią poprzeć

  Dacian Ciolos: nasza grupa jest g... 04:05

  16.07 | Przewodniczący grupy Odnowić Europę Dacian Ciolos powiedział, że jego frakcja jest gotowa poprzeć von der Leyen, o ile - jak zaznaczył - zadeklaruje ona odnowę Europy.
 • Tożsamość i Demokracja nie poprze von der Leyen

  Tożsamość i Demokracja nie poprze... 03:28

  16.07 | Przemówienie kandydatki na przewodniczącego KE Ursuli von der Leyen nie przekonało przedstawicieli frakcji w PE, by ogłosić dla niej poparcie. Od uzyskanych odpowiedzi na konkretne pytania swą decyzję uzależniają socjaliści, Odnówmy Europę i EKR; Zieloni i eurosceptycy zapowiadają sprzeciw.
 • EKR: decyzja w sprawie poparcia von der Leyen zostanie podjęta później

  EKR: decyzja w sprawie poparcia v... 05:04

  16.07 | Swojej decyzji w sprawie kandydatury von der Leyen na szefową KE nie ogłosili wciąż Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy (EKR). Współprzewodniczący tej frakcji Raffaele Fitto wypominał w czasie debaty brak poparcia dla Beaty Szydło, która w poniedziałek po raz drugi została odrzucona jako kandydatka na szefową komisji zatrudnienia i spraw socjalnych PE.
rozwiń

Problemy z rekrutacją do szkół. Podwójny rocznik

 • Mazowiecki wicekurator oświaty: 25 lipca o godzinie 16 będzie informacja o wolnych miejscach w szkołach

  Mazowiecki wicekurator oświaty: 2... 01:43

  16.07 | - 25 lipca o godzinie 16 będzie informacja o wolnych miejscach w szkołach - powiedział Mazowiecki wicekurator oświaty na konferencji MEN.
 • Mazowiecki wicekurator oświaty o procesie rekrutacji

  Mazowiecki wicekurator oświaty o ... 01:33

  16.07 | Mazowiecki wicekurator oświaty na konferencji Ministerstwa Edukacji Narodowej opowiedział o procesie rekrutacji do szkół średnich.
 • Piontkowski: w tym roku uczniowie mają możliwość aplikowania do nieograniczonej liczby szkół

  Piontkowski: w tym roku uczniowie... 01:17

  16.07 | - W tym roku uczniowie mają możliwość aplikowania do nieograniczonej liczby szkół powiedział Dariusz Piontkowski na konferencji Ministerstwa Edukacji Narodowej.
 • Piontkowski: trzeba wyraźnie powiedzieć, że etap rekrutacji do szkół średnich jest mocno rozłożony w czasie

  Piontkowski: trzeba wyraźnie powi... 02:04

  16.07 | - Trzeba wyraźnie powiedzieć, że etap rekrutacji do szkół średnich jest mocno rozłożony w czasie - powiedział Dariusz Piontkowski na konferencji MEN.
 • Minister Edukacji Dariusz Piontkowski o procesie rekrutacji

  Minister Edukacji Dariusz Piontko... 02:01

  16.07 | Na konferencji Ministerstwa Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski podsumował proces rekrutacji podwójnego rocznika.
 • Rekrutacja do poznańskich szkół średnich

  Rekrutacja do poznańskich szkół ś... 02:53

  17.03| Dzisiaj wyniki pierwszego etapu rekrutacji do szkół średnich [podano w pięciu miastach wojewódzkich: Poznaniu, Łodzi, Katowicach, Wrocławiu i Kielcach. Choć są uczniowie dla których zabrakło miejsc w wymarzonych szkołach, to nikt nie będzie pozbawiony możliwości kontynuowania nauki.
 • Ocena likwidacji gimnazjów. Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

  Ocena likwidacji gimnazjów. Sonda... 00:30

  16.07 | Według najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 48 procent respondentów dobrze ocenia likwidację gimnazjów. Źle tę zmianę oceniło natomiast 42 procent badanych.
 • Dworczyk o Piontkowskim: z podziwem patrzę, jak mierzy się z wyzwaniami

  Dworczyk o Piontkowskim: z podziw... 01:07

  16.07 | My jako rząd jesteśmy zdeterminowani i zapewnimy, żeby każde dziecko miało miejsce w szkole średniej - zapewniał w "Jeden na jeden" w TVN24 minister Michał Dworczyk. Szef kancelarii premiera winą za chaos przy rekrutacji do szkół średnich obarczył "część samorządów", która - jak mówił - "nie przygotowała wystarczającej liczby miejsc w szkołach". Dodał, że "z podziwem patrzy" jak minister edukacji Dariusz Piontkowski, "mierzy się z wyzwaniami".
 • Kto odpowiada za problemy z rekrutacją? Sondaż

  Kto odpowiada za problemy z rekru... 00:34

  16.07 | Według najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, 56 procent badanych uważa, że przede wszystkim rząd odpowiada za problemy z rekrutacją młodzieży do liceów. 25 procent ankietowanych sądzi natomiast, że odpowiedzialne są władze lokalne.
 • Uczniowie z sześciu województw dowiedzą się, czy zostali zakwalifikowani do wybranych szkół

  Uczniowie z sześciu województw do... 00:56

  16.07 | Tegoroczni absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych z województwa mazowieckiego, dolnośląskiego, śląskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i świętokrzyskiego dowiedzą się we wtorek czy zostali zakwalifikowani do wybranych przez siebie szkół średnich. W Warszawie, Wrocławiu czy Poznaniu kandydatów jest więcej niż miejsc w szkołach.
 • Rekrutacja do liceów trudniejsza niż rok temu. "Powyżej 10 osób na jedno miejsce"

  Rekrutacja do liceów trudniejsza ... 02:38

  Mimo większej liczby klas i przyjmowanych uczniów w tym roku konkurencja do liceów ogólnokształcących jest ogromna. Minister edukacji Dariusz Piontkowski jak mantrę niemal codziennie powtarza, że rodzice nie mają się czego obawiać. To samo powtarzają kuratorzy.
 • Piontkowski: nie ma obaw, aby ktoś nie mógł kontynuować edukacji na kolejnym etapie

  Piontkowski: nie ma obaw, aby kto... 01:11

  12.07 | - Nie ma obaw, aby ktoś nie mógł kontynuować edukacji na kolejnym etapie - zapewnił na konferencji prasowej minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.
rozwiń

Nowe rozdanie w Unii Europejskiej

 • Kaczyński o porażce Szydło: to złamanie zawartych porozumień

  Kaczyński o porażce Szydło: to zł... 00:56

  16.07| - Sądzę, że w przypadku Beaty Szydło był tu repulsywny odruch wobec osoby, której system wartości jest inny niż bardzo wielu obecnych parlamentarzystów - ocenił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, komentując przegraną Beaty Szydło w europarlamencie.
 • Beata Szydło: martwię się, że wartości ważne dla Europejczyków są tutaj łamane

  Beata Szydło: martwię się, że war... 01:14

  15.07 | - Martwię się, że wartości ważne dla Europejczyków są tutaj łamane - powiedziała Beata Szydło po przegranej.
 • Michał Tracz o przegranej Beaty Szydło

  Michał Tracz o przegranej Beaty S... 00:56

  15.07 | Michał Tracz w programie "Polska i Świat" o przegranej Beaty Szydło.
 • Druga przegrana Beaty Szydło. Nie zostanie szefową komisji zatrudnienia w Europarlamencie

  Druga przegrana Beaty Szydło. Nie... 01:20

  15.07 | Druga przegrana Beaty Szydło. Nie zostanie szefową komisji zatrudnienia w Europarlamencie.
 • Przegrana Beaty Szydło 34 do 19

  Przegrana Beaty Szydło 34 do 19 00:50

  15.07 | Beata Szydło przegrała głosowanie na szefa komisji w PE 34 do 19.
 • Beata Mazurek o odrzuceniu kandydatury Beaty Szydło

  Beata Mazurek o odrzuceniu kandyd... 01:26

  15.07 | - Beata Szydło nie jest osobą anonimową, jest osobą znaną. Nie ulegała Komisji Europejskiej i tego mamy efekty - powiedziała Beata Mazurek odnosząc się do kolejne porażki Beaty Szydło w głosowaniu na szefową Komisji Zatrudnienia PE.
 • Migalski o ponownym odrzuceniu kandydatury Szydło

  Migalski o ponownym odrzuceniu ka... 01:29

  15.07 | Była premier, europosłanka Beata Szydło (PiS) po raz drugi nie została wybrana w Strasburgu na stanowisko szefowej komisji zatrudnienia i spraw społecznych Parlamencie Europejskim.
 • "Z taką łatwością mówicie o kimś, kogo nie znacie, że nie szanuje wartości"

  "Z taką łatwością mówicie o kimś,... 00:40

  15.07 | Szydło: po tym glosowaniu wielu z państwa musi sobie zadać pytanie dlaczego są kryzysy w Unii Europejskiej.
 • Beata Szydło przegrała głosowanie na szefa komisji w PE

  Beata Szydło przegrała głosowanie... 00:41

  15.07 | Beata Szydło przegrała głosowania na szefową Komisji Zatrudnienia w Parlamencie Europejskim.
 • We wtorek głosowanie nad wyborem szefa Komisji Europejskiej

  We wtorek głosowanie nad wyborem ... 01:18

  16.07 | We wtorek rano europosłowie mają przeprowadzić debatę z kandydatką na szefową Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen. Głosowanie, po którym okaże się czy zostanie ona zaakceptowana na przewodniczącą Komisji, zaplanowane jest na wieczór tego samego dnia.
 • Czy PiS znów wystawi Szydło na szefową unijnej komisji?

  Czy PiS znów wystawi Szydło na sz... 01:54

  16.07 | W poniedziałek europosłowie z komisji zatrudnienia i spraw socjalnych Parlamentu Europejskiego po raz drugi spróbują wybrać swojego przewodniczącego. Prawo i Sprawiedliwość zapowiadało, że ponownie wystawi Beatę Szydło, ale wśród potencjalnych kandydatów PiS pojawia się także inne nazwisko.
 • Von der Leyen spotyka się z poszczególnymi frakcjami, żeby zyskać poparcie

  Von der Leyen spotyka się z poszc... 00:41

  11.08.| Grupa Odnowić Europę, która zrzesza w Parlamencie Europejskim liberałów, postawiła kandydatce na przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen warunki, od spełnienia których uzależnia poparcie dla niej. Frakcja chce między innymi gwarancji nakładania sankcji na kraje za łamanie praworządności.
rozwiń

Atomowe porozumienie z Iranem

 • Trump: Iran robi wiele złych rzeczy, lepiej niech bardzo uważa

  Trump: Iran robi wiele złych rzec... 00:19

  10.07 | W środę Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA) przekazała, że Iran wzbogaca uran do 4,5 procent, a więc ponad limit 3,6 procent, wyznaczony w umowie nuklearnej z 2015. Dodała, że wbrew międzynarodowym zobowiązaniom, Teheran zwiększył także swoje zapasy tego pierwiastka. Według Waszyngtonu, to próba wymuszenia ustępstw wobec Islamskiej Republiki przez społeczność międzynarodową. - Ten kraj robi teraz wiele złych rzeczy, więc lepiej niech bardzo uważa - ostrzegł prezydent USA, Donald Trump.
 • Trump odpowiada na irańską decyzję o wzbogacaniu uranu

  Trump odpowiada na irańską decyzj... 02:59

  08.07| Iran łamie porozumienie i wzbogaca uran. I dalej będzie tak robił, dopóki kraje zachodnie nie zaczną ponownie kupować od niego ropy naftowej. A kupować nie chcą, bo boją się reakcji Stanów Zjednoczonych. To powoduje, że napięta od tygodni sytuacja staje się jeszcze groźniejsza. Bo kolejne kroki obu stron konfliktu, to szybki marsz ku wojnie.
 • Iran wznowił wzbogacanie uranu ponad limity

  Iran wznowił wzbogacanie uranu po... 01:16

  8.07 | W zeszły poniedziałek szef irańskiego MSZ Mohammad Dżawad Zarif przekazał, że irańskie zapasy nisko wzbogaconego uranu przekroczyły limit 300 kg ustalony w porozumieniu światowych mocarstw (USA, Rosja, Chiny, Wielka Brytania, Francja i Niemcy) z Iranem w sprawie jego programu nuklearnego. Potwierdziła to Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA).
 • Iran wznawia wzbogacanie uranu powyżej limitu. "Szuka pretekstu do walki"

  Iran wznawia wzbogacanie uranu po... 02:47

  Iran łamie porozumienie nuklearne i rozpoczyna wzbogacanie uranu powyżej ustalonych limitów. Co więcej - zapowiada, że będzie dalej ograniczać swoje zobowiązania, jeśli pozostali sygnatariusze układu nie będą pomagać mu w sprzedaży ropy. Izrael wzywa Zachód do natychmiastowej reakcji.
 • Rzecznik sekretarza generalnego: takie działania Iranu nie przynoszą korzyści gospodarczych

  Rzecznik sekretarza generalnego: ... 00:30

  1.07 | Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres, szef brytyjskiej dyplomacji Jeremy Hunt i premier Izraela Benjamin Netanjahu wyrazili zaniepokojenie w związku z tym, że zapasy nisko wzbogaconego uranu w Iranie przekroczyły limit przewidziany w międzynarodowym porozumieniu.
 • Iran po negocjacjach: krok naprzód, ale to nadal za mało

  Iran po negocjacjach: krok naprzó... 00:48

  28.06 | Podczas piątkowych rozmów w Wiedniu z udziałem sygnatariuszy umowy atomowej udało się wypracować postępy, ale najprawdopodobniej nie wystarczą do uratowania tego porozumienia - ocenił wiceminister spraw zagranicznych Iranu Abbas Arakczi.
 • Irański program nuklerany

  Irański program nuklerany 01:22

  27.06 | Z najnowszych ustaleń inspektorów ONZ wynika, że Iran wciąż nie ma maksymalnej ilości wzbogaconego uranu, na jaką zezwala mu porozumienie nuklearne z 2015 roku, ale jest na drodze do osiągnięcia tego limitu w weekend - poinformowali dyplomaci. [wideo archiwalne]
 • Trump nakłada nowe sankcje na Iran, Teheran ostro reaguje

  Trump nakłada nowe sankcje na Ira... 01:37

  Zamiast ataku na cele w Iranie za zestrzelenie amerykańskiego drona - nowe sankcje nałożone na Teheran. Prezydent Donald Trump w Gabinecie Owalnym, w obecności kamer, podpisał stosowne rozporządzenia. Zwykle umiarkowany prezydent Iranu Hasan Rouhani na najnowsze sankcje zareagował w bardzo ostrym tonie.
 • Mike Pompeo spotkał się z księciem Muhammadem ibn-Zajedem al-Nahajanem

  Mike Pompeo spotkał się z księcie... 00:22

  24.06.| Sekretarz stanu USA Mike Pompeo omawiał w poniedziałek w Abu Zabi z tamtejszym następcą tronu księciem Muhammadem ibn-Zajedem al-Nahajanem sposoby przeciwdziałania zagrożeniom stwarzanym w regionie przez Iran.
 • "Taki jest pomysł amerykański. Rzucić Irańczyków na kolana"

  "Taki jest pomysł amerykański. Rz... 13:39

  - Trump chciałby drugiego porozumienia z Iranem - oceniła w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS doktor Patrycja Sasnal, kierowniczka Biura Badań i Analiz PISM, komentując napięcie pomiędzy USA i Iranem, które wzrosło jeszcze po ataku na tankowce w Zatoce Omańskiej. - Taki jest pomysł amerykański. Rzucić Irańczyków na kolana, nie tylko wypowiadając porozumienie, ale przede wszystkim wprowadzając sankcje ekonomiczne - ocenił z kolei Marcin Wojciechowski, amerykanista.
 • Waga "przełomowego" porozumienia z Iranem. Czemu Trump je zerwał?

  Waga "przełomowego" porozumienia ... 02:14

  Donald Trump w maju 2018 roku zdecydował, że Stany Zjednoczone wycofują się z porozumienia z Iranem. Negocjowane było oficjalnie przez dwa lata, ale przygotowania do niego trwały o wiele dłużej. Podpisali je Amerykanie, Rosjanie, Chińczycy, Brytyjczycy, Francuzi, Irańczycy, ale i Unia Europejska. A co właściwie w tym porozumieniu zapisano? Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
 • Morawiecki: Polska pełni konstruktywną rolę

  Morawiecki: Polska pełni konstruk... 01:23

  22.05 | W sprawie relacji z Iranem po wyprowadzeniu przez prezydenta Donalda Trumpa USA z porozumienia nuklearnego, jesteśmy niejako nieformalnym pośrednikiem między Waszyngtonem a Brukselą i odgrywamy konstruktywną, pozytywną rolę wobec obu stron - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń

Obraz świata

 • Sąd odroczył decyzję w sprawie złotych artefaktów z Krymu

  Sąd odroczył decyzję w sprawie zł... 00:57

  16.07 | Sąd apelacyjny w Holandii we wtorek odroczył decyzję w sprawie złotych artefaktów z Krymu. W 2016 roku sąd administracyjny orzekł, że ich kolekcja, która była wypożyczona holenderskiemu muzeum w czasie, gdy Rosja zaanektowała ten półwysep, musi powrócić na Ukrainę.
 • Katastrofa budowlana w Bombaju

  Katastrofa budowlana w Bombaju 00:36

  16.07 | Co najmniej cztery osoby zginęły, a ponad 30 jest najpewniej uwięzionych pod gruzami budynku, który we wtorek zawalił się w Bombaju, finansowej stolicy Indii - poinformowała miejscowa straż pożarna.
 • Do incydetu doszło w pobliżu zespołu monastyrów Dawit Garedża

  Do incydetu doszło w pobliżu zesp... 00:35

  16.07 | Do MSZ Azerbejdżanu wezwano w poniedziałek ambasadora Gruzji w celu złożenia wyjaśnień w sprawie incydentu, do którego doszło w pobliżu zespołu monastyrów Dawit Garedża - podały media. Część zespołu leży w Kachetii we wschodniej Gruzji, a część - w Azerbejdżanie.
 • Trump: jeśli nienawidzisz naszego kraju, możesz wyjechać

  Trump: jeśli nienawidzisz naszego... 00:16

  16.07 | Prezydent USA Donald Trump, skrytykowany za to, że w niedzielę obraził na Twitterze grupę kongresmenek z Partii Demokratycznej, nasilił w poniedziałek ataki i zażądał, by przeprosiły Amerykę i "lud Izraela, a nawet urząd prezydenta".
 • Watykan wolny od jednorazowego plastiku

  Watykan wolny od jednorazowego pl... 00:39

  16.07 | Watykan staje się strefą wolną od plastiku jednorazowego użytku i jest wzorem w gospodarowaniu odpadkami, z rekordowym odsetkiem segregowanych śmieci. Tylko dwa procent specjalnych odpadków nie podlega temu procesowi.
 • Miliony ludzi w Jemenie są skazane na pomoc żywnościową

  Miliony ludzi w Jemenie są skazan... 00:59

  16.07 | W Jemenie trwa kryzys humanitarny. Prawie osiem i pół miliona osób w Jemenie jest skazanych na pomoc żywnościową.
 • Boris Johnson liderem na premiera Wielkiej Brytanii

  Boris Johnson liderem na premiera... 00:40

  16.07 | Kandydaci do zastąpienia premier Theresy May skrytykowali w poniedziałkowej debacie słowa amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa pod adresem amerykańskich kongresmenek, a także oskarżyli lidera opozycyjnej Partii Pracy Jeremy'ego Corbyna o antysemityzm.
 • Unia Europejska ukarała Turcję za podmorskie wiercenia koło Cypru

  Unia Europejska ukarała Turcję za... 01:20

  15.07 | W reakcji na uznane za nielegalne tureckie poszukiwania podmorskich złóż gazu ziemnego koło Cypru ministrowie spraw zagranicznych państw Unii Europejskiej uchwalili w poniedziałek nałożenie kar na Turcję - poinformowała niemiecka agencja dpa.
 • Przegląd rosyjskich bombowców strategicznych Tu-160

  Przegląd rosyjskich bombowców str... 00:59

  15.07 | Dwa rosyjskie bombowce strategiczne Tu-160 odbyły lot patrolowy nad Morzem Bałtyckim, powodując alarmowe starty myśliwców duńskich, fińskich i szwedzkich - poinformowało w poniedziałek ministerstwo obrony Rosji.
 • Komisja Europejska pracuje nad zmianami w sprawie praworządności

  Komisja Europejska pracuje nad zm... 00:31

  15.07 | Komisja Europejska wyjdzie w środę z dalszymi propozycjami w sprawie praworządności. Z informacji ze źródeł unijnych wynika, że w razie problemów w którymś z państw członkowskich wykorzystywana ma być automatycznie procedura przeciwnaruszeniowa i przyspieszony tryb w Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
 • Donald Trump desygnował Marka Espera na szefa Pentagonu

  Donald Trump desygnował Marka Esp... 00:40

  15.07 | Prezydent USA Donald Trump desygnował w poniedziałek Marka Espera na szefa resortu obrony - poinformował Pentagon. Esper od czerwca pełnił tę funkcje tymczasowo. Kandydata prezydenta musi zatwierdzić Senat.
 • Jacob Zuma złożył zeznania w sprawie zarzutów o korupcję

  Jacob Zuma złożył zeznania w spra... 00:33

  15.07 | Były prezydent RPA Jacob Zuma złożył w poniedziałek zeznania w sprawie zarzutów o korupcję. Powiedział, że jego wrogowie planowali pozbawić go władzy, a on sam pełniąc najwyższy urząd w państwie nie złamał prawa.
rozwiń

Wideo dnia

 • Kontenerowiec uderza w nabrzeże portu w Indonezji

  Kontenerowiec uderza w nabrzeże p... 00:47

  15.07 | Kontenerowiec Soul of Luck pod panamską banderą podczas przybijania do portu w indonezyjskim Semarang zahaczył o żuraw, doprowadzając do jego zawalenia. Statek staranował następnie mniejszą jednostkę zacumowany przy nabrzeżu. Niedzielny wypadek udało się uchwycić na nagraniu świadkom.
 • "Dobra robota!" May tanecznym ruchem pogratulowała drużynie krykieta

  "Dobra robota!" May tanecznym ruc... 00:43

  15.07 | Theresa May ponownie zaprezentowała swoje taneczne umiejętności. Podczas festiwalu muzycznego ustępująca premier kiwała się w rytm muzyki, a uwiecznionym obrazkiem z wydarzenia zilustrowała swoją radość z wygranej angielskiej reprezentacji w krykiecie, która wygrała mistrzostwa świata w tej dyscyplinie.
 • Brytyjska para książęca spotkała się z najsłynniejszą parą amerykańskiego showbiznesu

  Brytyjska para książęca spotkała ... 01:02

  15.07 | Obecność księżnej i księcia Sussex na europejskiej premierze Króla Lwa nie była przypadkowa. Para książęca postanowiła wykorzystać tę okazję do promocji ochrony przyrody w Afryce. Harry i Meghan mają szczególnie bliską relację z tym kontynentem. To właśnie tam spędzili pierwsze wspólne wakacje i tam pojadą w pierwszą rodzinną podróż z małym Archie'm. Przy okazji premiery, brytyjska para książęca spotkała się z najsłynniejszą parą amerykańskiego showbiznesu, Beyonce i Jayiem-Z. Na koniec para książęca znalazła również chwilę, żeby zamienić parę zdań z Pharrellem Williamsem i Eltonem Johnem.
 • "Latający żołnierz" przeleciał nad Polami Elizejskimi w czasie wojskowej parady w Paryżu

  "Latający żołnierz" przeleciał na... 00:27

  14.07| W trakcie wielkiej parady wojskowej w Paryżu z okazji Dnia Bastylii, zaprezentowano najnowocześniejszy sprzęt wojskowy, taki jak drony czy miniaturowe pojazdy autonomiczne. Nad Polami Elizejskimi pojawił się także "latający żołnierz" - unoszący się w powietrzu człowiek na flyboardzie, urządzeniu pozwalającym wykonywać akrobacje w powietrzu i w wodzie.
 • Dzieła sztuki na piasku. Stworzył je pewien Chorwat

  Dzieła sztuki na piasku. Stworzył... 00:46

  11.07 | Chorwacki artysta Nikola Faller nieopodal Dubrownika stworzył piękne, geometryczne wzory na piasku. Z góry robią wrażenie.
 • Senator Bonkowski nazwał prezydent Gdańska "Frau Dulkiewicz"

  Senator Bonkowski nazwał prezyden... 01:29

  12.07 | Waldemar Bonkowski senator niezrzeszony stwierdził w środę w Senacie, że "polityka w Gdańsku jest proniemiecka", a prezydent miasta - którą określił mianem "pani Frau Dulkiewicz" - kontynuuje w tej kwestii działania zamordowanego Pawła Adamowicza.
 • Efektowna akcja amerykańskiej straży przybrzeżnej

  Efektowna akcja amerykańskiej str... 00:59

  11.07 | Amerykańska straż przybrzeżna opublikowała nagranie z efektownej akcji przeprowadzonej na wodach międzynarodowych. Morska straż przechwyciła kokainę przemycaną z Ameryki Południowej przy pomocy półzanurzalnej łodzi.
 • Dziki bawią się w piaskownicy

  Dziki bawią się w piaskownicy 01:47

  10.07 | Wataha ośmiu młodych dzików od dwóch tygodni regularnie widywana jest na wrocławskim osiedlu Poświętne. Jedna z mieszkanek nagrała jak warchlaki - niczym dzieci - bawiły się w piaskownicy na placu zabaw. Urząd miasta zapewnia, że odstrzału nie będzie; zwierzęta mają zostać odłowione.
 • "Mamy tu łopatę, gdyby królowa zechciała"

  "Mamy tu łopatę, gdyby królowa ze... 00:38

  10.07 | Brytyjska królowa pojawiła się na uroczystości z okazji stulecia instytutu botanicznego w Cambridge. Elżbieta II zaskoczyła wszystkich, kiedy chwyciła za łopatę i zasadziła drzewko. Królowa podczas pobytu w Cambridge odwiedziła uniwersyteckie Kolegium Królowych, oficjalnie otworzyła także nowe skrzydło szpitala Royal Papworth.
 • Nadmuchiwane dinozaury pędzą ile sił w nogach

  Nadmuchiwane dinozaury pędzą ile ... 00:44

  10.07 | Tor wyścigów konnych w amerykańskim Auburn przywołał na na co dzień przerażający wizerunek wymarłych dziesiątki milionów lat temu tyranuzaurów w nieco inny, bo zabawny, sposób. Wyścig był promocją toru wyścigów konnych "Emerald Downs" i pobliskiego kasyna.
 • Melania Trump uwieczniona na rzeźbie

  Melania Trump uwieczniona na rzeźbie 00:24

  07.07 | Drewniana rzeźba pierwszej damy Melanii Trump została odsłonięta w jej rodzimym kraju, Słowenii. Nie wszyscy są jednak zadowoleni z jakości wykonania figurki. - To nie wygląda jak Melania...to jest smerfetka - powiedział jeden z mieszkańców.
 • Dwumetrowy wąż unieruchomił samochód

  Dwumetrowy wąż unieruchomił samochód 00:30

  09.07 | Funkcjonariusze policji z East Windsor w stanie Connecticut dostali w czwartek, w Święto Niepodległości, wezwanie od zaniepokojonego właściciela samochodu, w którym wokół bloku silnika owinął się wąż. Policjanci - z pomocą mieszkańców - wyciągnęli gada, który miał około 1,8 metra długości. Zwierzę ma zostać przekazane do organizacji zajmującej się dzikimi zwierzętami. Policja podejrzewa, że był to boa dusiciel, który mógł uciec właścicielowi.
rozwiń

Kontakt 24

rozwiń

Meteo

 • Prognoza pogody na wtorek

  Prognoza pogody na wtorek 01:36

  15.07 | Czeka nas deszczowy i burzowy dzień.
 • Warunki biometeo we wtorek

  Warunki biometeo we wtorek 00:58

  15.07 | Biomet będzie niekorzystny.
 • Warunki drogowe we wtorek

  Warunki drogowe we wtorek 00:21

  15.07 | We wschodniej połowie kraju jazdę utrudnią burzowe opady deszczu, w zachodniej też będzie padać.
 • Prognoza pogody na 16 dni

  Prognoza pogody na 16 dni 00:30

  14.07 | Sprawdź autorską prognozę pogody Tomasza Wasilewskiego na 16 dni.
 • "To coś mistycznego". Całkowite zaćmienie Słońca przyciągnęło tłumy

  "To coś mistycznego". Całkowite z... 02:40

  To była prawdziwa gratka dla fanów astronomii. W niektórych miejscach w Ameryce Południowej można było obserwować całkowite zaćmienie Słońca. Choć najlepszy widok był w Chile i Argentynie, to mieszkańcy Boliwii robili co mogli, by zobaczyć zaćmienie. Zjawisko trwało zaledwie kilka minut.
 • Żar leje się z nieba, ale nadciąga front, który przyniesie ulgę

  Żar leje się z nieba, ale nadciąg... 00:44

  Kolejna fala upałów w Polsce. Sprzyja temu układ wyżu nad Łotwą, a także układ niżu nad Półwyspem Iberyjskim. Niebawem, już w środę, z północy przywędruje do nas strefa wilgoci z frontem, który przyniesie opady deszczu. Wciąż będzie ciepło, ale na poziomie dwudziestu kilku stopni Celsjusza.
 • Zerwane dachy i duże szkody. Potężna nawałnica w Zachodniopomorskiem

  Zerwane dachy i duże szkody. Potę... 00:30

  Zrywane przez wichurę dachówki, przedmioty uderzające w samochody widać na nagraniu z monitoringu jednego z domów w Zachodniopomorskiem. W sobotę przeszła tam nawałnica.
 • Niemal tysiąc interwencji strażaków w ciągu ostatniej doby. Burze nie odpuszczają

  Niemal tysiąc interwencji strażak... 01:11

  918 interwencji podjęli w ciągu minionej doby strażacy w związku z burzami, jakie przeszły nad Polską. Interwencje dotyczyły głównie wypompowywania wody i usuwania powalonych drzew. W ciągu najbliższej doby w południowo wschodnich województwach mogą się zdarzyć przelotne opady lub burze.
 • Polska w upalnym uścisku. Pogoda jest niebezpieczna, IMiGW ostrzega

  Polska w upalnym uścisku. Pogoda ... 03:08

  Pojedyncze trąby powietrzne, gwałtowne burze z gradem, ulewny deszcz. I przede wszystkim - afrykański żar. Pogoda jest ekstremalnie trudna i niebezpieczna. Obowiązują pomarańczowe i żółte alerty. I to jeszcze nie koniec. W środę termometry wskażą nawet 35 stopni w cieniu.
 • "Polska jest pustynią, jeżeli chodzi o zbiorniki wodne"

  "Polska jest pustynią, jeżeli cho... 02:47

  Gdy w jednej części kraju wody jest zdecydowanie w nadmiarze, w drugiej części kraju to towar luksusowy. W Skierniewicach od kilku dni już nawet ksiądz z ambony prosi, by wodę oszczędzać. Deszczu nie ma, słońce świeci, a miejskie zbiorniki zapełnione są tylko do połowy. Dlaczego w Polsce brakuje wody?
 • "Czuję się, jakbym był w Egipcie". IMGW ostrzega przed upałami

  "Czuję się, jakbym był w Egipcie"... 00:50

  Tropikalna Polska, czyli nawet 35 stopni Celsjusza w cieniu. Wtorek był wyjątkowo upalnym dniem w wyjątkowo upalnym tygodniu.
 • Kanada dołącza do walki z plastikiem. "Dzięki recyklingowi ograniczymy zanieczyszczenie"

  Kanada dołącza do walki z plastik... 02:48

  Kanada mówi "stop" fali plastiku. Koniec z jednorazowymi sztućcami, koniec z foliówkami, słomkami i kubeczkami. Ma być bardziej ekologicznie, ale też bardziej ekonomicznie. Unia Europejska podąża już tą drogą. W Polsce prekursorem urzędowej walki z plastikiem był Wałbrzych. Wojnę wypowiedziała mu też Warszawa.
rozwiń

Eurosport.pl

 • Wadecki przed 10. etapem TdF: brak De Marchiego to ogromna strata

  Wadecki przed 10. etapem TdF: bra... 03:05

  - Kraksa i wycofanie Alessandro De Marchiego to dla nas ogromna strata. Wcześniej straciliśmy Patricka Bevina. Nie będzie łatwo, ale zrobimy wszystko, żeby sięgnąć po wymarzone zwycięstwo etapowe - powiedział dyrektor sportowy CCC Team Piotr Wadecki. Tour de France na żywo w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze.
 • Bartosz Huzarski gotowy na nowe wyzwanie

  Bartosz Huzarski gotowy na nowe w... 01:45

  Drogę wyznaczył Dariusz Baranowski, teraz czas na Bartosza Huzarskiego. Ekspert Eurosportu na 10. etapie wcielił się w rolę reportera na motocyklu. Zobacz, jak Huzarski przygotował się do tego zadania.
 • Maxi Gomez w Valencii. Karuzela transferowa z 14 lipca

  Maxi Gomez w Valencii. Karuzela t... 01:48

  Wymiana w lidze hiszpańskiej. Do Valencii trafił Maxi Gomez, a Celta otrzymała pieniądze oraz dwóch piłkarzy: Santiego Minę i Jorge Saenza. Natomiast z Juventusem może pożegnać sie Blaise Matuidi. Oto najciekawsze wydarzenia z rynku transferowego z 14 lipca.
 • Niedziałek młodzieżową wicemistrzynią Europy w chodzie na 20 km

  Niedziałek młodzieżową wicemistrz... 01:30

  Wspaniały wynik Olgi Niedziałek. Polka zajęła drugie miejsce w chodzie na 20 km podczas mistrzostw Europy do lat 23. Najlepsza była Ayse Tekdal z Turcji.
 • Najciekawsze wydarzenia 1. finału SEC w Guestrow

  Najciekawsze wydarzenia 1. finału... 01:45

  Zobacz, co wydarzyło się podczas pierwszego finału cyklu SEC w Guestrow. Zawody wygrał Rosjanin Grigorij Łaguta. Cykl SEC na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Dramat De Marchiego. Kraksa i koniec Tour de France dla kolarza CCC Team

  Dramat De Marchiego. Kraksa i kon... 01:39

  Koniec Tour de France dla Alessandro De Marchiego. Kolarz CCC Team wywrócił się na początku 9. etapu i doznał obrażeń, które nie pozwoliły mu na kontynuowanie jazdy. Włoch został przetransportowany do szpitala. Wcześniej z wyścigu wycofał się inny zawodnik CCC Team Patrick Bevin. Tour de France na żywo w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze.
 • Wadecki przed 9. etapem TdF: nie odpuścimy w walce o etapowy triumf

  Wadecki przed 9. etapem TdF: nie ... 03:27

  - Nam nie udało się na 8. etapie. Alessandro De Marchi zaciekle walczył, ale za dużo kosztowało go doścignięcie ucieczki. Natomiast czapki z głów przed De Gendtem, który w piękny sposób wygrał etap. My natomiast nie poddamy się i dalej będziemy próbować odnieść etapowy triumf - powiedział dyrektor sportowy CCC Team Piotr Wadecki. Tour de France na żywo w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze.
 • Wiśniowski przed 9. etapem Tour de France

  Wiśniowski przed 9. etapem Tour d... 01:17

  Zobacz, co powiedział kolarz CCC Team Łukasz Wiśniowski przed 9. etapem Tour de France. Cały wyścig na żywo w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze.
 • Manolas w Napoli. Karuzela transferowa z 13 lipca

  Manolas w Napoli. Karuzela transf... 01:21

  Napoli wzmocniło środek obrony. Do klubu dołączył Kostas Manolas. Zespół znalazł również Tomasz Kupisz. Oto najciekawsze wydarzenia transferowe z 13 lipca.
 • Skrót meczu Polska - Włochy w finale Uniwersjady

  Skrót meczu Polska - Włochy w fin... 01:30

  Polska przegrała z Włochami 2:3 (25:16, 20:25, 25:22, 23:25, 10:15) w finale turnieju siatkarskiego Uniwersjady. Zobacz skrót tego spotkania.
 • Chaos na ostatnim okrążeniu! Buemi wygrał 1. wyścig w Nowym Jorku

  Chaos na ostatnim okrążeniu! Buem... 01:52

  Na ostatnim okrążeniu pierwszego wyścigu w Nowym Jorku doszło do kolejnej kraksy, w której uczestniczył lider mistrzostw Jean-Eric Vergne. Najlepszy okazał się Sebastien Buemi (Nissan E.Dams), a kwestia mistrzostwa rozstrzygnie się w ostatnim wyścigu sezonu, który odbędzie się w niedziele. Transmisja w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Dramat lidera mistrzostw Formuły E. Vergne musiał zjechać do boksu

  Dramat lidera mistrzostw Formuły ... 01:52

  Źle rozpoczął się pierwszy wyścig w Nowym Jorku dla Jean-Erica Vergne'a. Francuz, który prowadzi w klasyfikacji mistrzostw, uczestniczył w kraksie, uszkodził nos i musiał zjechać do boksów, aby go wymienić. Cały sezon Formuły E na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
rozwiń

News in English

rozwiń