"Fakty" z 20 sierpnia

 • Hejt i dymisja wiceministra Piebiaka. "Jeżeli nas to dotyka, to może dotknąć każdego"

  Hejt i dymisja wiceministra Piebi... 05:27

  Paszkwile pisane na zlecenie wiceministra sprawiedliwości. Łukasz Piebiak był w resorcie odpowiedzialny za polskie sądownictwo. Jak opisuje Onet, był również odpowiedzialny za internetową akcję oczerniania sędziów. Jego dymisja nie kończy sprawy.
 • Farma trolli na polityczne zamówienie? Kto sprawdzi ministerstwo?

  Farma trolli na polityczne zamówi... 03:41

  Hejterka bała się, że pójdzie siedzieć. Minister uspokajał - "za dobre uczynki nie wsadzamy". Kto osądzi uczynki ministra Piebiaka? Kto sprawdzi czy w ministerstwie nie działa cała farma trolli, szkalująca ludzi na polityczne zamówienie?
 • Sędziowie traktowani jak przestępcy. Kampania hejtu wobec sędziów

  Sędziowie traktowani jak przestęp... 03:17

  Od kilku lat możemy usłyszeć, że sędziowie to wrogowie, kasta i kolesie. Trzeba ich rozpędzić i wymienić. Jeden z 10 tysięcy polskich sędziów ukradł wiertarkę i jest to koronny dowód na zepsucie środowiska. Teraz już wiemy, jakich armat używano przeciw sędziom w tej wojnie.
 • Czwarty dzień poszukiwań grotołazów. Ratownicy dotarli do rzeczy zaginionych

  Czwarty dzień poszukiwań grotołaz... 02:29

  Pierwsza grupa ratowników znalazła ekwipunek poszukiwanych grotołazów. Od miejsca, gdzie odnaleziono ekwipunek, ratownicy poszerzają niezwykle ciasne przejście. To jeden z najtrudniejszych momentów akcji ratowniczej w Jaskini Wielkiej Śnieżnej w Tatrach. Bo ratownicy centymetr po centymetrze czołgają się dalej. Przed nimi tak zwane zaciski, czyli szczeliny tak wąskie, że nawet najszczuplejsi muszą wypuszczać powietrze z płuc, by się przecisnąć. W najwęższym miejscu jest 30 centymetrów.
 • Wizyty, dekoracje i mnóstwo uśmiechów. Mateusz Morawiecki oficjalnie rozpoczął kampanię

  Wizyty, dekoracje i mnóstwo uśmie... 03:04

  Będę w każdym okręgu wyborczym, odwiedzę wszystkich - deklaruje premier Mateusz Morawiecki i oficjalnie zaczyna kampanię. Są gospodarskie wizyty, hojne deklaracje i mnóstwo uśmiechów. Jedynie wiceminister Łukasz Piebiak odrobinę zepsuł atmosferę.
 • Rozpad koalicji we Włoszech. Dymisja premiera, jego miejsce chce zająć Salvini

  Rozpad koalicji we Włoszech. Dymi... 02:01

  We Włoszech rozpada się koalicja Ligi i Ruchu Pięciu Gwiazd. Premier Włoch Giuseppe Conte zapowiedział w Senacie, że złoży dymisję na ręce prezydenta Sergia Mattarellego. Natomiast wicepremier Matteo Salvini zaciera ręce, bo walczył o upadek rządu. Jego pozycja rośnie w sondażach i sam chce zostać premierem. Decyzja o tym kiedy odbędą się przedterminowe wybory jest teraz w rękach włoskiego prezydenta, który chce by Włosi poszli do urn możliwie szybko, najlepiej w październiku.
 • Policjant z Polski uratował w Tajlandii tonących chłopców

  Policjant z Polski uratował w Taj... 02:42

  Będący policjant na urlopie uratował życie dwóch tonących chłopców. Zobaczył, jak wypadają z kajaka i rzucił się na pomoc. Policjant jest z Elbląga, uratowani chłopcy z Krakowa, a cała akcja wydarzyła się w Tajlandii.
 • Uratowany przez ludzi, teraz on będzie ratował. Niezwykła historia czekoladowego labradora

  Uratowany przez ludzi, teraz on b... 02:37

  Lubi wodę, kocha ludzi i jest przepięknym czekoladowym labradorem. Niedługo zostanie ratownikiem. Przygotowuje się do egzaminów, wyciąga na brzeg pozorantów, ale lada moment od niego będzie zależało czyjeś życie. Historia tego psa jest niezwykła. Jest jednym z ośmiorga szczeniaków uratowanych przed śmiercią ze szczelnie zamkniętego samochodu zaparkowanego przed jednym z podwrocławskich hipermarketów. Było wtedy 30 stopni w cieniu.

Łukasz Piebiak. Doniesienia o zorganizowanym hejcie wobec sędziów

 • Parchimowcz: mam informację, że w ministerstwie sprawiedliwości kupiono telefony prepaidowe

  Parchimowcz: mam informację, że w... 01:47

  21.08| Prezes Stowarzyszenia Prokuratorów "Lex Super Omnia" Krzysztof Parchimowicz w TVN24 mówił, że trzeba wyjaśnić "czy w Ministerstwie Sprawiedliwości kupiono prepaidowe telefony". - Informacja, którą uzyskałem w listopadzie wskazywała na to, że miały służyć do tego, żeby rozpowszechniać hejt w sieci. Powtarzam pogłoskę i domagam się sprawdzenia tej pogłoski - wskazywał.
 • Gryglas: szef zawsze odpowiedzialny jest za wszystko, co się dzieje w resorcie

  Gryglas: szef zawsze odpowiedzial... 00:27

  21.08 | - Szef zawsze odpowiedzialny jest za wszystko, co się dzieje w resorcie, ale myślę, że za wcześnie na jakieś wnioski w tej sprawie, bo jeszcze ciągle zbyt mało wiemy o tej sytuacji jaka miała miejsce - powiedział pytany, czy Ziobro jest odpowiedzialny za aferę w Ministerstwie Sprawiedliwości. Odniósł się do opisanej przez Onet akcji dyskredytowania sędziów krytykujących zmiany w sądownictwie, za którą miał stać Łukasz Piebiak, wówczas wiceminister sprawiedliwości.
 • Marszałek Senatu: nie ma żadnych podstaw, żeby Ziobro podał się do dymisji

  Marszałek Senatu: nie ma żadnych ... 00:33

  21.08 | Oświadczenie rzecznika Ministerstwa Sprawiedliwości absolutnie wyjaśnia sytuację - ocenił marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Jego zdaniem, nie ma żadnych podstaw do tego, żeby minister Zbigniew Ziobro podał się do dymisji. Odniósł się do opisanej przez Onet akcji dyskredytowania sędziów krytykujących zmiany w sądownictwie, za którą miał stać Łukasz Piebiak, wówczas wiceminister sprawiedliwości.
 • Kożuchowska-Warywoda: liczmy na to, że prowadzone przez prokuraturę działania doprowadza do ujawnienia szefa akcji przeciwko sędziom

  Kożuchowska-Warywoda: liczmy na t... 01:30

  21.08 | - Liczmy na to, że prowadzone przez prokuraturę działania doprowadza do ujawnienia szefa akcji przeciwko sędziom - powiedziała Marta Kożuchowska-Warywoda, zastępca rzecznika stowarzyszenia "Iustitia".
 • Piotr Cykowski z "Akcji Demokracji": jesteśmy tu wspierać sędziów, którzy bronią demokracji

  Piotr Cykowski z "Akcji Demokracj... 01:59

  21.08 | Piotr Cykowski z "Akcji Demokracji": jesteśmy tu wspierać sędziów, którzy bronią demokracji.
 • Krzysztof Parchimowicz: prokuratura stała się narzędziem w ręku władzy

  Krzysztof Parchimowicz: prokuratu... 01:42

  21.08 | Parchimowicz: prokuratura stała się narzędziem w ręku władzy.
 • Parchimowicz: przed dymisją Ziobro powinien zachować się jak mężczyzna i przyjść do mediów wyjaśnić co działo się w Ministerstwie Sprawiedliwości

  Parchimowicz: przed dymisją Ziobr... 01:07

  21.08 | Krzysztof Parchimowicz o Zbigniewie Ziobro: przed dymisją Ziobro powinien zachować się jak mężczyzna i przyjść do mediów wyjaśnić co działo się w Ministerstwie Sprawiedliwości.
 • Uchwała zarządu sędziów polskich Iustitia w związku z publikacją portalu Onet

  Uchwała zarządu sędziów polskich ... 02:28

  21.08 | Uchwała zarządu sędziów polskich Iustitia w związku z publikacją portalu Onet
 • Pięć postulatów Iustitii ws. akcji hejtowania sędziów

  Pięć postulatów Iustitii ws. akcj... 01:27

  21.08 | Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia" przyjęło w środę uchwałę, w której zawarto pięć głównych postulatów w związku z doniesieniami o zorganizowanym hejcie wobec sędziów. Iustitia domaga się miedzy innymi powołania przez Sejm komisji śledczej do sprawy wycieku z resortu sprawiedliwości informacji dotyczących sędziów, a także ponownego rozdzielenia funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego.
 • Czuchnowski o początkach zorganizowanej akcji hejtu przeciwko sędziom i działaniach Emilii

  Czuchnowski o początkach zorganiz... 01:26

  21.08 | Dziennikarz "Gazety Wyborczej" Wojciech Czuchnowski mówił w TVN24 o akcji zorganizowanego hejtu wobec niektórych sędziów i dzianiach Emilii
 • Prawnicy alarmują: nie można liczyć na bezstronność prokuratury w sprawie akcji hejtu wobec sędziów

  Prawnicy alarmują: nie można licz... 01:18

  21.08 | Prokuratura zajmuje się sprawą byłego już wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka, który miał być odpowiedzialny za zorganizowaną akcję dyskredytowania sędziów krytykujących zmiany w sądownictwie. Prawnicy zwracają uwagę, że zarówno Ministerstwem Sprawiedliwości, jak i prokuraturą, która będzie badała działania pracownika tego resortu, kieruje ten sam człowiek, Zbigniew Ziobro. - Nie można liczyć na bezstronność i apolityczność - alarmują.
 • Czuchnowski: Emilia dostawała materiały z wewnętrznych postępowań dyscyplinarnych przeciwko sędziom

  Czuchnowski: Emilia dostawała mat... 00:57

  21.08 | W środę w rozmowie z TVN24 autor publikacji "GW" Wojciech Czuchnowski wyjaśniał, że w celu prowadzenia działań hejterskich wobec niektórych sędziów Emilia "dostawała materiały na przykład z wewnętrznych postępowań dyscyplinarnych przeciwko sędziom. W tych postępowaniach na przykład rozpatrywano donosy na sędziów, rozpatrywano ich sprawy obyczajowe, analizowano sytuację majątkową".
rozwiń

Akcja ratunkowa w Jaskini Wielkiej Śnieżnej

 • Ratownicy próbują dostać się do uwięzionych grotołazów

  Ratownicy próbują dostać się do u... 03:06

  20.08 | Akcja ratunkowa TOPR trwa już trzecią dobę, a może potrwać jeszcze wiele godzin, bo nadal nie ma kontaktu z uwięzionymi grotołazami w jaskini Wielkiej Śnieżnej w Tatrach. Akcja jest trudna, bo jaskinia jest głęboka i kręta, a niektóre jej odcinki zalane są wodą.
 • Brak przełomu w poszukiwaniach

  Brak przełomu w poszukiwaniach 01:06

  21.08 | Nadal nie ma kontaktu z uwięzionymi w Jaskini Wielkiej Śnieżna grotołazami. Rozpoczęła się piąta doba akcji ratunkowej, w rejon jaskini dostarczona została kolejna zmiana a ratowników.
 • "Wydaje nam się, że jesteśmy już bardzo blisko"

  "Wydaje nam się, że jesteśmy już ... 01:39

  21.08 | Nadal nie ma kontaktu z uwięzionymi w Jaskini Wielkiej Śnieżna grotołazami. Rozpoczęła się piąta doba akcji ratunkowej, w rejon jaskini dostarczona została kolejna zmiana a ratowników.
 • Zaginieni byli słyszani przez pierwsze cztery godziny odcięcia

  Zaginieni byli słyszani przez pie... 01:42

  21.08 | Nadal nie ma kontaktu z uwięzionymi w Jaskini Wielkiej Śnieżna grotołazami. Rozpoczęła się piąta doba akcji ratunkowej, w rejon jaskini dostarczona została kolejna zmiana a ratowników.
 • Ratownicy najprawdopodobniej słyszeli zaginionych

  Ratownicy najprawdopodobniej słys... 01:55

  21.08 | Nadal nie ma kontaktu z uwięzionymi w Jaskini Wielkiej Śnieżna grotołazami, jednak ratownicy są przekonani, że zbliżają się do zaginionych. Rozpoczęła się piąta doba akcji ratunkowej, w rejon jaskini dostarczona została kolejna zmiana ratowników.
 • Akcja ratunkowa trwa

  Akcja ratunkowa trwa 01:34

  21.08 | Akcja ratunkowa w Jaskini Wielkiej Śnieżnej
 • 'Plan na dzisiaj to strzelać i wynosić materiał"

  'Plan na dzisiaj to strzelać i wy... 00:50

  21.08 | Akcja ratunkowa w Jaskini Wielkiej Śnieżnej
 • Czwarty dzień poszukiwań grotołazów. Ratownicy dotarli do rzeczy zaginionych

  Czwarty dzień poszukiwań grotołaz... 02:29

  Pierwsza grupa ratowników znalazła ekwipunek poszukiwanych grotołazów. Od miejsca, gdzie odnaleziono ekwipunek, ratownicy poszerzają niezwykle ciasne przejście. To jeden z najtrudniejszych momentów akcji ratowniczej w Jaskini Wielkiej Śnieżnej w Tatrach. Bo ratownicy centymetr po centymetrze czołgają się dalej. Przed nimi tak zwane zaciski, czyli szczeliny tak wąskie, że nawet najszczuplejsi muszą wypuszczać powietrze z płuc, by się przecisnąć. W najwęższym miejscu jest 30 centymetrów.
 • "Poprawiła się wentylacja, prace będą kontynuowane"

  "Poprawiła się wentylacja, prace ... 01:36

  20.08 | - Jeśli nie pogorszy się wentylacja to myślę, że uda nam się o kilka metrów do przodu przesunąć i zobaczymy, czy jakieś nowe dobre informacje się pojawią – powiedział Jan Krzysztof, naczelnik TOPR, podczas spotkania z dziennikarzami we wtorek rano
 • "Sprzęt dotarł, ale nie był potrzebny"

  "Sprzęt dotarł, ale nie był potrz... 02:06

  20.08 | - Jeśli nie pogorszy się wentylacja to myślę, że uda nam się o kilka metrów do przodu przesunąć i zobaczymy, czy jakieś nowe dobre informacje się pojawią – powiedział Jan Krzysztof, naczelnik TOPR, podczas spotkania z dziennikarzami we wtorek rano
 • Ratownikom udało się poszerzyć korytarz. Wykorzystali ładunki wybuchowe

  Ratownikom udało się poszerzyć ko... 02:01

  20.08 | Ratownicy, którzy pracują w Jaskini Wielkiej Śnieżnej, w nocy z poniedziałku na wtorek poszerzyli korytarz za pomocą ładunków wybuchowych. Nadal nie udało się nawiązać kontaktu z uwięzionymi grotołazami. Wtorek to już czwarta doba akcji ratunkowej.
 • "Grotołazi mogą odczuwać już bardzo poważne skutki"

  "Grotołazi mogą odczuwać już bard... 01:14

  19.08 | Tomasz Kozłowski w "Faktach po Faktach" o akcji ratunkowej w Jaskini Wielkiej Śnieżnej.
rozwiń

Wybory parlamentarne 2019. Kampania

 • Wizyty, dekoracje i mnóstwo uśmiechów. Mateusz Morawiecki oficjalnie rozpoczął kampanię

  Wizyty, dekoracje i mnóstwo uśmie... 03:04

  Będę w każdym okręgu wyborczym, odwiedzę wszystkich - deklaruje premier Mateusz Morawiecki i oficjalnie zaczyna kampanię. Są gospodarskie wizyty, hojne deklaracje i mnóstwo uśmiechów. Jedynie wiceminister Łukasz Piebiak odrobinę zepsuł atmosferę.
 • Opublikowano listy Koalicji Obywatelskiej do Senatu

  Opublikowano listy Koalicji Obywa... 05:53

  19.08 | W poniedziałek wieczorem Koalicja Obywatelska opublikowała listę 73 kandydatów do Senatu w wyborach parlamentarnych. Znaleźli się na niej między innymi obecni senatorzy Platformy Obywatelskiej Bogdan Borusewicz i Bogdan Klich oraz nowe osoby, na przykład politolog Marek Migalski. Część kandydatur w poszczególnych okręgach na liście liczącej 78 pozycji jest jeszcze "do uzgodnienia".
 • Czarnecki: prezes PiS jest wolnym Polakiem w wolnym kraju i może wypowiadać swoje zdanie

  Czarnecki: prezes PiS jest wolnym... 01:35

  19.08 | Europoseł PiS Ryszard Czarnecki i posłanka PO Joanna Kluzik-Rostkowska odnieśli się w "Kropce nad i" do słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który w niedzielę w Stalowej Woli mówił, że "są dzisiaj w naszym kraju tacy, którzy chcą się wedrzeć do naszych rodzin, do naszych szkół, do naszego życia, którzy chcą odebrać nam naszą kulturę, naszą wolność". Czarnecki przekonywał, że prezes PiS "jest wolnym Polakiem w wolnym kraju i może wypowiadać swoje zdanie, i wypowiada, i dobrze, że wypowiada".
 • Lubnauer o listach do Senatu: można uznać, że porozumienie jest zawarte

  Lubnauer o listach do Senatu: moż... 01:03

  19.08 | Przewodnicząca Nowoczesnej powiedziała w "Faktach po Faktach", że jeśli chodzi o wspólne listy opozycji do Senatu, to "można uznać", iż porozumienie z PSL-Koalicją Polską i Lewicą "zostało zawarte". - Jeśli nawet są drobne jeszcze problemy, to one nie wpływają na całość - zapewniła. Wskazała, że na sto miejsc w Senacie, o 80 mandatów będą się ubiegać kandydaci Koalicji Obywatelskiej, 14 osób zgłosi PSL-Koalicja Polska, a sześć - Lewica.
 • Lubnauer: nie ma decyzji, by Kwiatkowski dostał poparcie Koalicji Obywatelskiej

  Lubnauer: nie ma decyzji, by Kwia... 00:32

  19.08 | Krzysztof Kwiatkowski ogłosił na razie, że zamierza startować. Na pewno nie ma go na liście Koalicji Obywatelskiej do Sejmu - powiedziała w "Faktach po Faktach" Katarzyna Lubnauer. przewodnicząca Nowoczesnej odniosła się do ogłoszonej w poniedziałek przez prezesa Najwyższej Izby Kontroli decyzji o rezygnacji z pełnionej funkcji i o starcie w jesiennych wyborach parlamentarnych.
 • "Jedynki" do Sejmu są już znane. Opozycja wciąż dopina listę do Senatu

  "Jedynki" do Sejmu są już znane. ... 03:25

  Wszystkie "jedynki" na listach wyborczych do Sejmu są już znane. W poniedziałek opozycja miała ogłosić listę wspólnych kandydatów do Senatu, ale jednak tak się nie stało. Negocjacje w tej sprawie mają być dokończone w tym tygodniu.
 • Brejza: zdecydowałem wystartować do Senatu

  Brejza: zdecydowałem wystartować ... 01:13

  19.08 | Posła Krzysztofa Brejzę na czele listy KO do Sejmu zastąpił były europoseł Tadeusz Zwiefka. - Zdecydowałem wystartować do Senatu - oświadczył Brejza. - Musimy uzyskać minimum 51 mandatów. To jest minimum listy zjednoczonej opozycji - powiedział.
 • Schetyna: będziemy w każdej gminie, każdym powiecie, każdym regionie

  Schetyna: będziemy w każdej gmini... 00:57

  19.08 | Będziemy wszędzie - w każdej gminie, każdym powiecie, każdym regionie - mówił w poniedziałek lider Platformy Grzegorz Schetyna podczas posiedzenia Rady Krajowej PO, która zatwierdziła listy do Sejmu i Senatu.
 • Koalicja Obywatelska przedstawiła "jedynki". Jest jedna zmiana

  Koalicja Obywatelska przedstawiła... 01:19

  Rada Krajowa i zarząd Platformy Obywatelskiej zatwierdziły w poniedziałek listy kandydatów Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu i kandydatów KO do Senatu. Przewodniczący Platformy na posiedzeniu Rady Krajowej zaprezentował liderów list w wyborach do Sejmu. Dokonano zmiany w Bydgoszczy, gdzie na czele listy Krzysztofa Brejzę zastąpił były europoseł Tadeusz Zwiefka.
 • Mówił o Kuchcińskim "marszałek niemy". Senator Bobko nie będzie kandydował w wyborach

  Mówił o Kuchcińskim "marszałek ni... 00:39

  19.08 | Władze PiS wycofały rekomendację dla senatora Aleksandra Bobki. "Nie będę się ubiegał o odnowienie mandatu Senatora RP" - napisał na Twitterze.
 • Jan Grabiec o "pakcie senackim" po zarządzie PO

  Jan Grabiec o "pakcie senackim" p... 01:58

  19.08 | Zarząd Platformy Obywatelskiej zaakceptował w poniedziałek listy Koalicji Obywatelskiej do Sejmu i kandydatów KO do Senatu. Listy mają być jeszcze zatwierdzone przez Radę Krajową.
 • Kwiatkowski kandydatem w wyborach. Rezygnuje z funkcji prezesa NIK

  Kwiatkowski kandydatem w wyborach... 01:23

  19.08 | Kwiatkowski kandydatem w wyborach. Rezygnuje z funkcji prezesa NIK
rozwiń

Demonstracje w Hongkongu

 • Zaginięcie pracownika brytyjskiego konsulatu w Hongkongu

  Zaginięcie pracownika brytyjskieg... 00:38

  20.08 | Hongkońskie władze badają sprawę pracownika brytyjskiego konsulatu, który zaginął w czasie podróży do Chin kontynentalnych. Hongkońska policja nie otrzymała żadnych informacji na jego temat od policji z kontynentu – ogłoszono we wtorek na konferencji prasowej.
 • Prodemokratyczne protesty w Hongkongu

  Prodemokratyczne protesty w Hongk... 01:19

  20.08 | Regularne demonstracje wstrząsają Hongkongiem od blisko trzech miesięcy. Ich pierwotną przyczyną był zgłoszony przez lokalny rząd i popierany przez Pekin projekt nowelizacji prawa ekstradycyjnego, który przewiduje możliwość odsyłania podejrzanych do Chin kontynentalnych. Z czasem do postulatu wycofania tego projektu dołączyły żądania niezależnego śledztwa w sprawie działań policji, uwolnienia osób zatrzymanych w związku z protestami oraz powszechnych, demokratycznych wyborów władz regionu.
 • Protesty nie słabną. Mieszkańcy Hongkongu znów wyszli na ulice

  Protesty nie słabną. Mieszkańcy H... 02:04

  Około dwa miliony mieszkańców Hongkongu wyszło na ulice w proteście przeciwko rządowi tego autonomicznego miasta i przeciwko rządowi w Pekinie. Protestujący chcą wycofania ustawy o ekstradycji do Chin kontynentalnych, a także zachowania autonomii Hongkongu. Donald Trump przestrzegł Chiny przed powtórką z masakry na Placu Tiananmen.
 • Tłumy w strugach deszczu na ulicach. Kolejny weekend protestów w Hongkongu

  Tłumy w strugach deszczu na ulica... 01:38

  18.08 | Dziesiątki tysięcy osób wyszły w niedzielę na ulice Hongkongu w kolejnej masowej demonstracji sprzeciwu wobec władz. Według lokalnej prasy policja przygotowała wozy z armatkami wodnymi.
 • Chińskie siły zbrojne na ćwiczeniach przy granicy z Hongkongiem

  Chińskie siły zbrojne na ćwiczeni... 01:30

  15.08 | Setki umundurowanych funkcjonariuszy Zbrojnej Policji Ludowej, która należy do sił zbrojnych ChRL, ćwiczyły w czwartek na stadionie piłkarskim w chińskim mieście Shenzhen, kilkadziesiąt kilometrów od granicy z Hongkongiem. Na parkingu stało ponad 100 paramilitarnych pojazdów, w tym transportery opancerzone, ciężarówki, autobusy i jeepy oraz pojazdy z armatkami wodnymi – podała agencja Reutera.
 • Chińskie oddziały przy granicy z Hongkongiem

  Chińskie oddziały przy granicy z ... 01:38

  15.08 | Oddziały zwarte chińskiej policji ćwiczą w czwartek na stadionie w pobliżu granicy z Hongkongiem. Eksperci sądzą jednak, że ryzyko związane z pacyfikacją hongkońskich protestów przy użyciu sił zbrojnych wciąż jest dla Pekinu zbyt duże.
 • Protesty antyrządowe w Hongkongu

  Protesty antyrządowe w Hongkongu 00:55

  15.08 | Donald Trump uzależnił przebieg handlowych negocjacji od pokojowego rozwiązania konfliktu z ruchem prodemokratycznym w Hongkongu. Oświadczył na Twitterze, że Chiny przed podpisaniem z USA umowy handlowej, powinny przede wszystkim "humanitarnie" potraktować Hongkong.
 • Pojazdy chińskiej armii na granicy z Hongkongiem. Zdjęcia satelitarne

  Pojazdy chińskiej armii na granic... 00:41

  14.08 | Zdjęcia satelitarne zdają się ukazywać transportery opancerzone oddziałów zwartych chińskiej policji, zgromadzone na terenie obiektu sportowego w mieście Shenzhen, w pobliżu granicy z Hongkongiem, gdzie trwają antyrządowe protesty – podała w środę agencja AP.
 • Na lotnisku w Hongkongu doszło do starć między policją a demonstrantami

  Na lotnisku w Hongkongu doszło do... 01:24

  13.08 | Władze Wielkiej Brytanii potępiły we wtorek stosowanie przemocy w Hongkongu i zaapelowały o dialog. Tego dnia doszło na tamtejszym lotnisku do kolejnych starć policji z demonstrantami, co doprowadziło do "poważnego zakłócenia" jego funkcjonowania.
 • Starcia policji i manifestantów na lotnisku w Hongkongu

  Starcia policji i manifestantów n... 00:53

  13.08 |Uczestnicy kolejnej w ostatnim czasie demonstracji w Hongkongu we wtorek starli się na tamtejszym lotnisku z policją, której funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego, po czym się wycofali. Władze portu lotniczego mówią o "poważnym zakłóceniu" funkcjonowania obiektu.
 • Lotnisko w Hongkongu zostało zablokowane przez protestujących

  Lotnisko w Hongkongu zostało zabl... 01:31

  13.08 | We wtorek rano czasu lokalnego wznowiło pracę lotnisko w Hongkongu, które dzień wcześniej zostało całkowicie zablokowane przez tysiące demonstrantów protestujących przeciwko brutalności policji - poinformowała agencja dpa, powołując się na zarząd lotniska.
 • Od czerwca w Hongkongu trwają antyrządowe protesty

  Od czerwca w Hongkongu trwają ant... 00:32

  12.08 | Większość protestujących w Hongkongu zamierza kontynuować demonstracje, jeśli władze nie spełnią ich postulatów – podali w poniedziałek badacze z kilku hongkońskich uczelni na podstawie ankiet, przeprowadzonych wśród uczestników 12 manifestacji od 9 czerwca.
rozwiń

Listy poparcia do KRS

 • RPO zaskarżył do sądu postanowienie o niepublikowaniu list poparcia do KRS

  RPO zaskarżył do sądu postanowien... 01:18

  19.08 | Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar zaskarżył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie decyzję prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Chodzi o sprawę niepublikowania list poparcia kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa. RPO wniósł o stwierdzenie nieważności lub uchylenie postanowień oraz o wstrzymanie ich wykonania.
 • Ast o zaskarżeniu do TK przepisu dotyczącego ujawnienia zgłoszeń kandydatów do nowej KRS

  Ast o zaskarżeniu do TK przepisu ... 00:33

  14.08 | Poseł PiS Marek Ast mówił w rozmowie z TVN24 o tym, że grupa posłów jego partii zaskarżyła do Trybunału Konstytucyjnego przepis dotyczący ujawnienia zgłoszeń kandydatów do nowej Krajowej Rady Sądownictwa.
 • Gasiuk-Pihowicz: celem skargi PiS przygotowanie politycznej amunicji

  Gasiuk-Pihowicz: celem skargi PiS... 00:54

  14.08 | Kamila Gasiuk-Pihowicz oceniła, że "złożony przez polityków PiS wniosek do Trybunału Konstytucyjnego to jest absolutny absurd logiczny, prawne kłamstwo i tak naprawdę ma on na celu tylko i wyłącznie przygotowanie politycznej amunicji dla polityków PiS-u". Odniosła się do zaskarżenia przez posłów Prawa i Sprawiedliwości do Trybunału Konstytucyjnego przepisu dotyczącego ujawnienia zgłoszeń kandydatów do nowej Krajowej Rady Sądownictwa.
 • "Po raz kolejny PiS próbuje wykorzystać Trybunał do własnych celów"

  "Po raz kolejny PiS próbuje wykor... 01:32

  14.08 | Nie raz posłowie PiS używali Trybunału, by eliminować przepisy, które są dla nich niewygodne. Trybunał Konstytucyjny nie ma prawa wstecz unieważnić wyroków niezależnych sądów - podkreślił w środę na konferencji prasowej poseł Platformy Obywatelskiej Borys Budka. Odniósł się do zaskarżenia przez posłów Prawa i Sprawiedliwości do Trybunału Konstytucyjnego przepisu dotyczącego ujawnienia zgłoszeń kandydatów do nowej Krajowej Rady Sądownictwa.
 • Przymusiński o listach poparcia kandydatów do KRS

  Przymusiński o listach poparcia k... 01:56

  08.08 | Przede wszystkim podejrzewamy, że ci, którzy znaleźli się w Krajowej Radzie Sądownictwa podpisywali sobie te listy nawzajem - mówił w rozmowie z TVN24 rzecznik stowarzyszenia Bartłomiej Przymusiński. - Do tego wszystkiego mamy uzasadnione podstawy, żeby podejrzewać, że co najmniej w przypadku kilku z kandydatów, liczne poparcie, które uzyskali to było poparcie osób, które znajdowały się w Ministerstwie Sprawiedliwości - dodał.
 • Przymusiński o listach poparcia do KRS sędziego Nawackiego

  Przymusiński o listach poparcia d... 01:11

  08.08 | Zgłosiło się Iustiti ośmioro sędziów, którzy złożył podpisy poparcia pod kandydaturą sędziego Nawackiego i mówią, że w szacunku do wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego oni się ujawniają. Nie chce tego zrobić Kancelaria Sejmu - nie chce ujawnić list poparcia - ujawniają się sędziowie, którzy takie przepisy złożyli - mówił w rozmowie z TVN24 rzecznik stowarzyszenia Bartłomiej Przymusiński.
 • "Podważanie wyroków sądów i trybunałów jest prostą drogą do anarchizacji państwa"

  "Podważanie wyroków sądów i trybu... 00:44

  02.08 | Ciągle wierzę, że będziemy żyć w państwie, w którym o tym czy wyrok podlega wykonaniu, to wynika z wyroku (...), a nie że o wykonaniu tego wyroku będą decydowały zmienne komunikaty pana (Andrzeja - red.) Grzegrzółki z Centrum Informacyjnego Sejmu, bądź szefowej Kancelarii Sejmu - mówił w "Faktach po Faktach" Piotr Gąciarek, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie i członek Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia. - Podważanie wyroków sądów i trybunałów jest prostą drogą do anarchizacji państwa - podkreślił sędzia Gąciarek.
 • Gąciarek: każdy może sprawdzić, ile sędzia ma kredytu, a nazwisko tego, który poparł jest tajemnicą

  Gąciarek: każdy może sprawdzić, i... 01:09

  02.08 | Ani ja, ani obywatele nie chcemy znać numeru PESEL tego sędziego, nie chcemy wiedzieć, w jakim wieku ma dzieci i jak się nazywa jego żona. Tylko imię, nazwisko i z jakiego jest sądu - mówił w "Faktach po Faktach" Piotr Gąciarek, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie i członek Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia. Odniósł się w ten sposób do braku publikacji przez Kancelarię Sejmu list poparcia kandydatów do KRS mimo ostatecznego wyroku NSA.
 • Kancelaria Sejmu nie odebrała wyroku, czy "zwrotka" zginęła?

  Kancelaria Sejmu nie odebrała wyr... 03:22

  Nieoczekiwany zwrot akcji w Sejmie: pytanie o dokument z podpisem i o czas. Gdzie jest potwierdzenie odbioru i czy w Kancelarii Sejmu jest bałagan? Publikację list poparcia dla kandydatów do KRS nakazał Naczelny Sąd Administracyjny, ale wykonania wyroku wciąż nie ma. Teraz zamiast tego jest szukanie papierka z podpisem.
 • Sędzia Igor Tuleya: to jest ewidentna gra na czas

  Sędzia Igor Tuleya: to jest ewide... 00:55

  02.08| Do argumentacji Sejmu odniósł się także sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie Igor Tuleya. Stwierdził, że to jest "ewidentna gra na zwłokę, gra na czas". - Pewnie kolejny pretekst będzie taki, że koperta z sądu administracyjnego jest biała, a nie szara albo na odwrót. Wyrok jest prawomocny i te listy powinny być udostępnione. Nie może być tak, że informacja publiczna jest utajniana, że obywatele nie mają wiedzy, kto popierał tych kandydatów do neoKRS - wskazywał. Ocenił, że "to jest po prostu sytuacja skandaliczna".
 • "Ten przykład, który próbują stosować obywatele, którzy są na bakier z prawem, poszedł do góry"

  "Ten przykład, który próbują stos... 00:54

  02.08| - To jest niezwykle, że ten przykład, który próbują stosować obywatele, którzy są na bakier z prawem, poszedł do góry - stwierdziła. - To władza, która ma dawać przykład i stanowić standardy i wykorzystała te standardy, z którymi tak naprawdę powinniśmy walczyć, z taką patologią, marginesem, który normalnie się dzieje w życiu społecznym - oceniła we "Wstajesz i wiesz" Róża Rzeplińska, szefowa serwisu "Mam prawo wiedzieć".
 • Kancelaria Sejmu tłumaczy brak publikacji list do KRS

  Kancelaria Sejmu tłumaczy brak pu... 00:39

  02.08| - Do 1 sierpnia Kancelaria Sejmu nie dostała z powrotem akt administracyjnych sprawy - tłumaczy w komunikacie Centrum Informacyjne Sejmu, odnosząc się do braku publikacji list poparcia kandydatów do KRS mimo orzeczenia Naczelnego Sądu Administracyjnego. Stwierdza także, że "zarzut bezczynności jest całkowicie nieuzasadniony".
rozwiń

Protesty opozycji w Moskwie

 • Jednoosobowe pikiety w obronie wolnych wyborów

  Jednoosobowe pikiety w obronie wo... 00:38

  17.08.| Mieszkańcy rosyjskiej stolicy wyrażali sprzeciw wobec niedopuszczenia opozycyjnych kandydatów do zaplanowanych na 8 września wyborów do Rady Miejskiej Moskwy. Pikietowali w pojedynkę trzymając kartonowe transparenty.
 • Rosyjski policjant wymierzył cios pięścią w brzuch dziewczyny

  Rosyjski policjant wymierzył cios... 00:35

  12.08 | Rosyjscy obrońcy praw człowieka poszukują funkcjonariusza, który uderzył w brzuch dziewczynę na wiecu w Moskwie.
 • Wielka manifestacja w Moskwie. "Chcemy tylko uczciwych wyborów"

  Wielka manifestacja w Moskwie. "C... 01:50

  Ponad 50 tysięcy demonstrantów wyszło na ulice Moskwy pod hasłem "Za wolność i sprawiedliwość". Domagają się dopuszczenia kandydatów opozycji do startu we wrześniowych wyborach lokalnych. To największa taka demonstracja w rosyjskiej stolicy od lat. W przeciwieństwie do ostatnich, tym razem odbyła się za zgodą władz.
 • Rosjanie wyszli "spacerować" po Moskwie. Policja zatrzymała 600 osób

  Rosjanie wyszli "spacerować" po M... 01:46

  Moskiewska policja zatrzymała kilkuset demonstrantów, protestujących przeciw wykluczaniu kandydatów opozycji z udziału w lokalnych wyborach i przeciw niedopuszczaniu do protestów. Skoro nie wolno protestować, to mówią, że są przechodniami, a władza uczy ich porządku za pomocą pałki.
 • Brutalna akcja policji podczas protestów opozycjo w Moskwie

  Brutalna akcja policji podczas pr... 01:00

  03.08 | Setki osób zatrzymano dotąd podczas sobotniej akcji opozycji w Moskwie – poinformował monitorujący sytuację portal OWD-Info. Podobnie jak tydzień temu, policjanci używali siły wobec demonstrantów, domagających się uczciwych wyborów lokalnych.
 • Aresztowania przed protestem opozycji w Moskwie

  Aresztowania przed protestem opoz... 01:16

  27.07 | Przed protestem opozycji w Moskwie rosyjska policja zatrzymała w sobotę 211 osób - przekazał Reuters, polując się na lokalne źródła. Władze uważają, że demonstracja jest nielegalna.
 • Brutalna akcja policji podczas protestów w Moskwie

  Brutalna akcja policji podczas pr... 01:46

  27.07 | Przed siedzibą władz w Moskwie trwa nielegalna manifestacja opozycji, brutalnie tłumiona przez policję. Jak podaje Reuters aresztowano już 317 osób, ale ta liczba ciągle wzrasta.Protestujący domagają się wolnych wyborów. Pojawiają się jednak głosy, że to, co dzieje się w rosyjskiej stolicy jest wyrazem niezadowolenia wobec polityki Putina.
 • Relacja reportera "Faktów" TVN z protestu w Moskwie

  Relacja reportera "Faktów" TVN z ... 01:08

  27.07 | Przed protestem opozycji w Moskwie rosyjska policja zatrzymała w sobotę 359 osób - przekazał Reuters, powołując się na lokalne źródła. Władze uważają, że demonstracja jest nielegalna.
 • Starcia protestujących z policją w Moskwie

  Starcia protestujących z policją ... 02:04

  27.07 | Przed protestem opozycji w Moskwie rosyjska policja zatrzymała w sobotę 359 osób - przekazał Reuters, powołując się na lokalne źródła. Władze uważają, że demonstracja jest nielegalna.
 • Reporter "Faktów" TVN pośród protestujacych w Moskwie

  Reporter "Faktów" TVN pośród prot... 02:25

  27.07 | Przed siedzibą władz lokalnych w Moskwie trwa uznana za nielegalną manifestacja opozycji, brutalnie tłumiona przez policję. Aresztowano setki osób. Protestujący domagają się wolnych wyborów. Pojawiają się jednak głosy, że to, co dzieje się w rosyjskiej stolicy, jest wyrazem niezadowolenia wobec polityki Putina.
 • "Protesty są sygnałem, że nie da się dalej w Rosji utrzymywać ułudy państwa prawa"

  "Protesty są sygnałem, że nie da ... 19:39

  Być może jest to sygnał, że przynajmniej w Moskwie następuje pewne zmęczenie materiału grupą, która jest teraz u władzy - powiedziała w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Małgorzata Bonikowska, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych, komentując nasilające się protesty w Moskwie. - Prowincji daleko do takich nastrojów - dodała. - Protesty są pewnym sygnałem tego, że nie da się dalej w Rosji utrzymywać ułudy państwa prawa - stwierdził z kolei Adam Eberhardt, dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich. Zdaniem gościa jesteśmy świadkami "dokręcania śruby tej władzy". Jakie jest więc znaczenie wyborów w Moskwie? - Te wybory mają charakter bardzo symboliczny - ocenił Eberhardt i dodał, że "obawa dotyczy tego, że klęska kandydatów partii władzy będzie budowała poczucie, że ta władza się kończy". - Alternatywa dla władz się wyłoni, gdy dojdzie do wewnętrznych pęknięć - ocenił.
 • Kolejny protest opozycji w centrum Moskwy

  Kolejny protest opozycji w centru... 00:57

  03.08 | W sobotę rosyjska opozycja zorganizowała kolejną manifestację w centrum Moskwy. Podobnie jak w przypadku protestu sprzed tygodnia, który zakończył się aresztowaniami i starciami z policją, władze nie wydały zgody na demonstrację. Zatrzymano już co najmniej 311 osób, w tym znaną działaczkę opozycji Lubow Sobol. Kobieta została wyciągnięta z taksówki przez funkcjonariuszy tak zwanych czarnych beretów - informuje Reuters.

Obraz świata

 • Trump chce kupić Grenlandię. Premier Danii skrytykowała pomysł

  Trump chce kupić Grenlandię. Prem... 00:23

  21.08 | W niedzielę Trump potwierdził, że w ostatnich dniach dyskutował ze swoimi doradcami o możliwości zakupu Grenlandii przez USA. W reakcji na te słowa Frederiksen określiła pomysł kupienia Grenlandii przez USA jako absurdalny.
 • Zarif: Trump nie może oczekiwać, że będzie nieprzewidywalny, a inni przewidywalni

  Zarif: Trump nie może oczekiwać, ... 00:46

  21.08 | Irański minister spraw zagranicznych Mohammad Dżawad Zarif ostrzegł, że Teheran może działać w sposób "nieprzewidywalny" w reakcji na "nieprzewidywalną" politykę Stanów Zjednoczonych za rządów prezydenta Donalda Trumpa.
 • Matrix powróci do kin. Będzie czwarta część serii

  Matrix powróci do kin. Będzie czw... 01:14

  21.08 | 20 lat temu film "Matrix" po raz pierwszy pojawił się na srebrnym ekranie. We wtorek jego twórcy poinformowali, że rozpoczynają pracę nad czwartą częścią słynnej serii. W rolę głównego bohatera - hakera komputerowego imieniem Neo - ponownie wcieli się Keane'u Reeves.
 • Pompeo grozi sankcjami za pomoc tankowcowi Grace 1

  Pompeo grozi sankcjami za pomoc t... 00:38

  21.08 | Stany Zjednoczone podejmą wszelkie możliwe działania, aby uniemożliwić irańskiemu tankowcowi dostarczenie ropy do Syrii, co stanowi naruszenie amerykańskich sankcji - zapowiedział we wtorek sekretarz stanu USA Mike Pompeo.
 • Prezydent USA Donald Trump odwołał spotkanie z premier Danii, Mette Frederiksen

  Prezydent USA Donald Trump odwoła... 01:55

  21.08 | Donald Trump poinformował we wtorek wieczorem na Twitterze, że odwołał zaplanowane na 2 września spotkanie z premier Danii, Mette Frederiksen. Szefowa duńskiego rządu nie chce rozmawiać z prezydentem USA o sprzedaży Grenlandii.
 • Sąd odrzucił apelację złożoną przez kardynała George'a Pella

  Sąd odrzucił apelację złożoną prz... 00:42

  21.08 | Australijski sąd odrzucił w środę apelację kardynała George'a Pella i utrzymał marcowy wyrok sześciu lat więzienia za czyny pedofilii sprzed ponad dwóch dekad. 78-letni dostojnik pozostanie w zakładzie karnym.
 • Pokład statku Open Arms opuściło ponad 80 migrantów

  Pokład statku Open Arms opuściło ... 00:34

  21.08 | Po 19 dniach kryzysu, statek organizacji pozarządowej Open Arms został wpuszczony do portu na włoskiej wyspie Lampedusa, a pokład opuściło ponad 80 migrantów. Impas rozwiązała prokuratura, która nakazała natychmiastową ewakuację migrantów.
 • USA i Chiny prowadzą spór handlowy od 2017 roku

  USA i Chiny prowadzą spór handlow... 00:39

  20.08 | Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump powiedział we wtorek, że obecny konflikt USA z Chinami w sprawie handlu był konieczny. - Chiny oszukują nasz kraj od ponad 25 lat - powiedział.
 • Wysłannik USA Zalmay Khalilzad uda się do Kataru i Afganistanu

  Wysłannik USA Zalmay Khalilzad ud... 00:42

  20.08 | Zalmay Khalilzad, specjalny wysłannik USA do Afganistanu wyruszy we wtorek do Ad-Dauhy, stolicy Kataru, gdzie będzie kontynuował negocjacje pokojowe z talibami. Departament Stanu USA poinformował, że później Khalilzad uda się do Kabulu na konsultacje z władzami.
 • Zaginięcie pracownika brytyjskiego konsulatu w Hongkongu

  Zaginięcie pracownika brytyjskieg... 00:38

  20.08 | Hongkońskie władze badają sprawę pracownika brytyjskiego konsulatu, który zaginął w czasie podróży do Chin kontynentalnych. Hongkońska policja nie otrzymała żadnych informacji na jego temat od policji z kontynentu – ogłoszono we wtorek na konferencji prasowej.
 • Łukaszenka zapowiada wybory prezydenckie

  Łukaszenka zapowiada wybory prezy... 00:33

  20.08 | Praca struktur ochrony porządku publicznego ma poważne wady – oświadczył podczas wtorkowej narady prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka. Ocenił, że często dochodzi do fałszerstw, nieuzasadnionego użycia siły i wywierania presji na podejrzanych.
 • Syn Donalda Trumpa ogłosił przyjście na świat swojej córki - Caroliny Dorothy

  Syn Donalda Trumpa ogłosił przyjś... 00:30

  20.08 | Donald Trump doczekał się kolejnego, dziesiątego już wnuka. Syn prezydenta USA - Eric - poinformował we wtorek na Twitterze, że na świat przyszła jego córka, która jest jego drugim dzieckiem.
rozwiń

Wideo dnia

 • Szybka wiewiórka wbiegła na boisko i rozproszyła baseballistów

  Szybka wiewiórka wbiegła na boisk... 00:35

  21.08 | Poniedziałkowy mecz baseballa zespołów Minnesota Twins i Chicago White Sox został przerwany z powodu wtargnięcia na boisko wiewiórki. Zwierzę przebiegało między nogami jednego z zawodników, popędziło przez pole gry, a następnie skryło się na widowni.
 • Łabędź biegał na "trzypasmówce" w Szczecinie

  Łabędź biegał na "trzypasmówce" w... 00:42

  21.08 | Łabędź biegał po "trzypasmówce" w Szczecinie. Zaskoczeni kierowcy gwałtownie hamowali i omijali przestraszonego ptaka. Dopiero pracownik Nadzoru Ruchu zajął się spłoszonym zwierzęciem, dzięki czemu nikomu nic się nie stało.
 • Latające materace na ulicach Denver

  Latające materace na ulicach Denver 00:58

  21.08 | 150 latających materacy na ulicach Denver w Stanach Zjednoczonych. Przygotowane były na specjalny nocny seans w kinie pod gołym niebem. Widzowie mieli na nich oglądać film, jednak silne podmuchy wiatru pokrzyżowały im plany i uniosły materace w powietrze. Jeden ze świadków, któremu udało się sfilmować całe zajście, określił to jako "największą migrację materacy w 2019 roku". W pogoni za latającymi materacami ruszyli mieszkańcy.
 • Nie zatrzymało go dwumetrowe ogrodzenie. Aligator pokonał płot

  Nie zatrzymało go dwumetrowe ogro... 00:46

  20.08 | Mieszkańcy Florydy często mają do czynienia z aligatorami. Te niebezpieczne gady zamieszkują mokradła i bagna, ale czasem pojawiają się również w pobliżu ludzkich siedzib. Wydawałoby się, że dwumetrowy płot wystarczy, by się przed nimi ochronić. Nic bardziej mylnego.
 • Niespodziewany bohater mistrzostw Francji w kolarstwie torowym

  Niespodziewany bohater mistrzostw... 00:59

  Do sytuacji doszło w piątek podczas mistrzostw Francji w kolarstwie torowym. W wyścigu na 50 km mężczyzn zdarzył się mały wypadek na 181 okrążeń przed metą. Na trasie został jednak rower, który mógł spowodować kolejną lawinę nieszczęść. Wtedy do akcji ruszył jeden z pracowników, będących blisko toru. Rower z trasy zgarnął w bohaterskim stylu.
 • Premier Morawiecki podczas pikniku rodzinnego PiS w Stalowej Woli

  Premier Morawiecki podczas piknik... 00:30

  18.08 | Ostatni tych wakacji rodzinny piknik PiS zawitał w niedzielę do Stalowej Woli. W podkarpackiej miejscowości pojawił się między innymi Mateusz Morawiecki, którego częstowano różnymi specjałami. W pewnym momencie padła propozycja spróbowania nalewki. Premier nie skorzystał.
 • Kajakarze "Żyjemy! Ale to, co się wydarzyło, to jakieś szaleństwo"

  Kajakarze "Żyjemy! Ale to, co si... 00:53

  19.08 | Dwóch kajakarzy widziało z bliska cielenie się lodowca na Alasce. Część góry lodowej odłamała się i runęła do wody, a w kajakarzy uderzyła olbrzymia fala. Wszystko wyglądało bardzo groźnie, ale skończyło się tylko na strachu.
 • Chorwacja. Awaryjne lądowanie małego samolotu na autostradzie

  Chorwacja. Awaryjne lądowanie mał... 00:55

  18.08 | Do bardzo niecodziennej sytuacji doszło w sobotę w Chorwacji. Na autostradzie w północnej części kraju wylądowała awionetka. Samolot miał problemy technicznie, przez co pilot musiał posadzić maszynę w najbliższym dostępnym i zarazem w miarę bezpiecznym miejscu. Cessną leciała kobieta i jej instruktor. Dwuosobowa ekipa wylądowała na jednej z głównych chorwackich autostrad między Zagrzebiem a Rijeką. Jak poinformowała lokalna straż pożarna, przyczyną lądowania Cessny była awaria techniczna maszyny.
 • 35 metrów nad ziemią czyli inauguracja festiwalu cyrkowego w Pradze

  35 metrów nad ziemią czyli inaugu... 00:37

  16.08 | W stolicy Czech francuska akrobatka przeszła po 350 metrowej linie rozwieszonej 35 metrów nad Wełtawą, rzeką przepływającą przez stolicę Czech. Wyczynu dokonała bez żadnych zabezpieczeń. Pokaz był inauguracją międzynarodowego festiwalu cyrkowego, który potrwa u naszych sąsiadów do 1 września.
 • Kąpiel wilków w kałuży. Nagranie z fotopułapki

  Kąpiel wilków w kałuży. Nagranie ... 00:38

  16.08 | Trzy wilki (Canis lupus) z Babiogórskiego Parku Narodowego (BPN) zdecydowały się zażyć kąpieli w kałuży. Całość została nagrana przez fotopułapkę i udostępniona w środę na profilu facebookowym parku. Jak stwierdzili, w parku panuje "pogoda pod wilkiem".
 • Dziesięć metrów i ponad 6 ton. Ratunek dla wieloryba wyrzuconego na brzeg

  Dziesięć metrów i ponad 6 ton. Ra... 00:46

  16.08 | We wtorek na plażę na wysokości miasta Lambayeque w Peru ocean wyrzucił wieloryba. Zwierzęciu pomogła grupa mężczyzn. Aby umożliwić wielorybowi powrót na głębsze wody, mężczyźni otoczyli go i pchali za boki i ogon. Według lokalnych mediów wieloryb miał około 10 metrów długości i ważył około 6,5 tony. Nie jest jasne, jakiego gatunku był.
 • Mały szop z szansą na normalne życie

  Mały szop z szansą na normalne życie 01:06

  14.08 | Od małego miał pod górkę, jednak w końcu trafił w dobre ręce. Szop pracz z amerykańskiego Bentonville w stanie Arkansas o imieniu Vittles z powodu urazu mózgu miał problemy z poruszaniem się. Jego opiekunowie znaleźli jednak rozwiązanie tego problemu. Jego rehabilitantka skontaktowała się z firmą zajmującą się tworzeniem wózków dla zwierząt. Tam skonstruowano dla szopa sprzęt, który będzie rósł razem z dorastającym dopiero zwierzakiem. Według specjalistów odzyskanie przez niego pełnej sprawności jest mało prawdopodobne, jednak tak szybka interwencja pozostawia wciąż na to nadzieję.
rozwiń

Kontakt 24

rozwiń

Meteo

 • Prognoza pogody na środę

  Prognoza pogody na środę 01:33

  20.08 | W środę termometry pokażą maksymalnie 25 stopni Celsjusza.
 • Warunki drogowe w środę

  Warunki drogowe w środę 00:27

  20.08 | Pogoda utrudni jazdę po polskich drogach.
 • Warunki biometeo w środę

  Warunki biometeo w środę 01:04

  20.08 | W środę biomet będzie neutralny lub niekorzystny.
 • "Bezprecedensowy wzrost tempa wymierania dzikiej przyrody". Eksperci ONZ alarmują

  "Bezprecedensowy wzrost tempa wym... 02:49

  Z Genewy, gdzie obradują eksperci od ratowania ginącej przyrody, płynie dramatyczny alarm - zagrożonych jest nawet milion gatunków zwierząt i roślin. Wśród nich diugonie - morskie ssaki, które przegrywają z wszechobecnym plastikiem.
 • "Dzika przyroda ginie coraz szybciej". Jak chronić zagrożone gatunki?

  "Dzika przyroda ginie coraz szybc... 03:34

  To kolejny dowód na to, jak śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt morskich jest plastik. Przyczyną śmierci osłabionej samicy diugonia przybrzeżnego, którą znaleziono u wybrzeży Tajlandii, był nagromadzony w jelitach surowiec. Troskliwa opieka, którą ją otoczono, nie pomogła. Z najnowszego raportu przygotowanego pod auspicjami ONZ wynika, że wyginięciem zagrożony jest nawet milion gatunków roślin i zwierząt. Zagraża im nie tylko zanieczyszczenie środowiska, ale też kłusownictwo i czarny rynek handlu zwierzętami.
 • Trąba powietrzna w Małopolsce. Wiele budynków zniszczonych

  Trąba powietrzna w Małopolsce. Wi... 00:46

  Gwałtowna trąba powietrzna przeszła przez wieś Jodłówka-Wałki w Małopolsce. Zniszczonych zostało wiele dachów i uszkodzonych kilka budynków, w tym szkoła i remiza straży pożarnej.
 • Cztery miliony hektarów lasu płoną, 800 syberyjskich miejscowości zasnuł dym. Ekolodzy: to katastrofa

  Cztery miliony hektarów lasu płon... 01:21

  Prawie cztery miliony hektarów lasu płoną od kilku tygodni na Syberii w Rosji. Władze zdecydowały się gasić pożary dopiero kilka dni temu, na wyraźne polecenie Władimira Putina. Pomagają siły powietrzne Rosji, a eksperci mówią o katastrofie ekologicznej.
 • Groźne burze w Polsce. "Myślałam, że jest koniec świata"

  Groźne burze w Polsce. "Myślałam,... 02:46

  Uwaga na burze w województwach mazowieckim, lubelskim, wielkopolski, dolnośląskim, śląskim, małopolskim i świętokrzyskim - wszędzie tam synoptycy ostrzegają, a harcerze prewencyjnie zwijają obozy.
 • "Wyjadamy przyszłym pokoleniom". Dzień Długu Ekologicznego najwcześniej w historii

  "Wyjadamy przyszłym pokoleniom". ... 02:43

  Informacja o tym, że wszyscy żyjemy na kredyt nie brzmi dobrze. Od 29 lipca wykorzystaliśmy wszystkie zasoby naturalne, które mogą się odnowić jeszcze w tym roku. Dzień Długu Ekologicznego jest co roku, ale w tym - wypadł najszybciej w historii.
 • Żar leje się z nieba, ale nadciąga front, który przyniesie ulgę

  Żar leje się z nieba, ale nadciąg... 00:44

  Kolejna fala upałów w Polsce. Sprzyja temu układ wyżu nad Łotwą, a także układ niżu nad Półwyspem Iberyjskim. Niebawem, już w środę, z północy przywędruje do nas strefa wilgoci z frontem, który przyniesie opady deszczu. Wciąż będzie ciepło, ale na poziomie dwudziestu kilku stopni Celsjusza.
 • Zerwane dachy i duże szkody. Potężna nawałnica w Zachodniopomorskiem

  Zerwane dachy i duże szkody. Potę... 00:30

  Zrywane przez wichurę dachówki, przedmioty uderzające w samochody widać na nagraniu z monitoringu jednego z domów w Zachodniopomorskiem. W sobotę przeszła tam nawałnica.
 • Niemal tysiąc interwencji strażaków w ciągu ostatniej doby. Burze nie odpuszczają

  Niemal tysiąc interwencji strażak... 01:11

  918 interwencji podjęli w ciągu minionej doby strażacy w związku z burzami, jakie przeszły nad Polską. Interwencje dotyczyły głównie wypompowywania wody i usuwania powalonych drzew. W ciągu najbliższej doby w południowo wschodnich województwach mogą się zdarzyć przelotne opady lub burze.
rozwiń

Eurosport.pl

 • Skrót meczu Majchrzak - Berlocq w pierwszej rundzie kwalifikacji do US Open

  Skrót meczu Majchrzak - Berlocq w... 02:39

  W pierwszej rundzie kwalifikacji do US Open Kamil Majchrzak pokonał Carlosa Berlocqa 6:3, 3:6, 6:3. Kolejnym rywalem Polaka będzie Hiszpan Tommy Robredo. US Open na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Skrót meczu Soeda - Robredo w pierwszej rundzie kwalifikacji do US Open

  Skrót meczu Soeda - Robredo w pie... 02:16

  Tommy Robredo pokonał Go Soedę 6:4, 6:4 w pierwszej rundzie kwalifikacji do US Open. Kolejnym rywalem Hiszpana będzie rozstawiony z czwórką Kamil Majchrzak. US Open na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Popis Majchrzaka przy siatce, Berlocq bez szans

  Popis Majchrzaka przy siatce, Ber... 00:44

  Kamil Majchrzak, który został rozstawiony z czwórką w kwalifikacjach do US Open, już w pierwszym meczu pokazał się z dobrej strony. W jednym z gemów w trzecim secie Polak popisał się świetną grą przy siatce. Majchrzak pokonał Carlosa Berlocqa 6:3, 3:6, 6:3. US Open na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Skrót meczu McHale - Di Giuseppe w pierwszej rundzie kwalifikacji do US Open

  Skrót meczu McHale - Di Giuseppe ... 02:20

  Christina McHale pokonała Martinę Di Giuseppe 6:3, 6:2 w pierwszej rundzie kwalifikacji do US Open. Zobacz skrót tego spotkania.
 • Majchrzak awansował do drugiej rundy kwalifikacji do US Open

  Majchrzak awansował do drugiej ru... 00:51

  Kamil Majchrzak pokonał Carlosa Berlocqa 6:3, 3:6, 6:3 w pierwszej rundzie kwalifikacji do US Open. Zobacz ostatnie akcje tego spotkania. US Open na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Garnbret wygrała kombinację, Mirosław czwarta

  Garnbret wygrała kombinację, Miro... 02:09

  Aleksandra Mirosław, która rozpoczęła kombinację od wygrania wspinaczki na czas, ostatecznie zajęła czwartą lokatę. Mistrzynią świata w kombinacji została Słowenka Janja Garnbret.
 • US Open na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze

  US Open na żywo w Eurosporcie i E... 00:33

  Już 26 sierpnia rozpocznie się czwarty w tym sezonie turniej wielkoszlemowy US Open. Transmisje w Eurosporcie i Eurosport Playerze. Tymczasem od poniedziałku 19 sierpnia można oglądać kwalifikacje do turnieju.
 • Aleksandra Mirosław rozpoczęła kombinację od zwycięstwa

  Aleksandra Mirosław rozpoczęła ko... 01:08

  Aleksandra Mirosław wygrała wspinaczkę na czas, która otworzyła rywalizację we wspinaczkowej kombinacji podczas mistrzostw świata. W finale Polka pokonała Brytyjkę Shaunę Coxsey.
 • Aleksandra Mirosław po pierwszej części kombinacji

  Aleksandra Mirosław po pierwszej ... 01:12

  Zobacz, co powiedziała Aleksandra Mirosław po zwycięstwie we wspinaczce na czas, która otworzyła rywalizację w kombinacji.
 • Skrót meczu Sandgren - Murray w 1. rundzie turnieju ATP w Winston-Salem

  Skrót meczu Sandgren - Murray w 1... 01:18

  Tennys Sandgren pokonał Andy'ego Murraya 7:6 (10-8), 7:5 w pierwszej rundzie turnieju ATP w Winston-Salem. Zobacz skrót tego spotkania.
 • Skrót meczu Begu - Ozgen w 1. rundzie kwalifikacji do US Open

  Skrót meczu Begu - Ozgen w 1. run... 02:43

  Irina Begu pokonała Pemrę Ozgen 6:3, 6:2 w pierwszej rundzie kwalifikacji do US Open. Kolejną rywalką Rumunki będzie Jana Cepelova. US Open na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Pszczoły opóźniły mecz w lidze brazylijskiej

  Pszczoły opóźniły mecz w lidze br... 00:42

  Do ciekawych scen doszło przed meczem ligi brazylijskiej pomiędzy Fortalezą i Internacionalem (0:1). Na jednej z chorągiewek powstała spora kolonia pszczół, które musiały zostać usunięte przez służby porządkowe.
rozwiń

News in English

rozwiń