"Fakty" z 12 grudnia

 • Polityczny kontratak premiera. Nieoczekiwany wniosek o wotum zaufania

  Polityczny kontratak premiera. Ni... 04:02

  Sprytny sejmowy manewr. Opozycja zażądała dymisji premiera, a Mateusz Morawiecki sam złożył wniosek o wotum zaufania. W wystąpieniu chwalił polską demokrację i dziękował byłemu ministrowi obrony Antoniemu Macierewiczowi.
 • Były wiceszef KNF odpowiada Biereckiemu. "Haniebne słowa"

  Były wiceszef KNF odpowiada Biere... 03:53

  W środę pojawiła się kolejna polityczna odpowiedź na pytanie, czemu bandyci na zlecenie SKOK Wołomin ciężko pobili w 2014 roku ówczesnego wiceszefa KNF Wojciecha Kwaśniaka. Jak mówi założyciel SKOK-ów senator PiS Grzegorz Bierecki, "to nie jest tak, że bandyta zawsze bije dobrego". - Jeżeli cokolwiek stanie się mnie, albo mojej rodzinie, to co najmniej moralną odpowiedzialność za to będą ponosić osoby, które wypowiadają tak haniebne słowa - odpowiada były wiceszef KNF.
 • Nieoficjalnie: obrońca Kwaśniaka chce wyłączenia Ziobry i Święczkowskiego

  Nieoficjalnie: obrońca Kwaśniaka ... 03:18

  Prokurator krajowy Bogdan Święczkowski, pierwszy zastępca prokuratora generalnego, ujawnił w środę na konferencji prasowej "część materiału dowodowego" w sprawie SKOK-u Wołomin. Przedstawił fakty i wnioski, z których ma wynikać, że w 2013 i 2014 roku KNF i jej wiceszef Wojciech Kwaśniak działały zdecydowanie zbyt wolno w ustanowieniu zarządu komisarycznego w tej kasie. - Obecna prokuratura jest narzędziem w rękach polityków - ocenia całą sprawę Krzysztof Parchimowicz ze Stowarzyszenia Prokuratorów "Lex Super Omnia".
 • Kandydował z list PiS, o Szydło mówił "kobieta z sąsiedztwa". Kim jest człowiek, który sparaliżował A2

  Kandydował z list PiS, o Szydło m... 02:53

  Sparaliżowali autostradę A2 bez ostrzeżenia. Rolnicy o świcie stanęli na autostradzie koło Brwinowa i na wiele godzin urósł tam wielokilometrowy korek. Było mnóstwo emocji, pretensji i konkretnych żądań, ale już nie do ministra rolnictwa, a do premiera. Przewodził im Michał Kołodziejczak, rolnik, którego niektórzy już nazywają "nowym Andrzejem Lepperem".
 • Strzelanina w Strasburgu. Sprawca miał zostać zatrzymany kilka godzin przez atakiem

  Strzelanina w Strasburgu. Sprawca... 01:23

  We wtorek wieczorem w pobliżu jarmarku bożonarodzeniowego w centrum Strasburga mężczyzna otworzył ogień do ludzi, zabijając dwie osoby i raniąc kilkanaście innych, w tym obywatela Polski. Policja zidentyfikowała podejrzanego jako urodzonego w Strasburgu 29-letniego Cherifa Chekatta. Wciąż jest on poszukiwany.
 • Ważą się losy Theresy May. Jest wniosek o wotum nieufności w jej partii

  Ważą się losy Theresy May. Jest w... 01:28

  Na środowy wieczór zaplanowano głosowanie nad wnioskiem o wotum nieufności dla Theresy May jako liderki torysów. Jeśli wygra to głosowanie, to przez rok nie będzie można rzucić jej kolejnego wyzwania. Jeśli je przegra, to straci stanowisko lidera, a premierem będzie tylko do czasu wyboru nowego szefa Partii Konserwatywnej.
 • Nowoczesna może odzyskać klub poselski. Dzięki wypożyczeniu z klubu PSL-UED

  Nowoczesna może odzyskać klub pos... 02:53

  Jacek Protasiewicz ma przejść do klubu poselskiego Nowoczesnej, która po ostatnim pęknięciu z klubu stała się kołem. Koło ratunkowe rzucił klub poselski Polskiego Stronnictwa Ludowego-Unii Europejskich Demokratów, "wypożyczając" Protasiewicza. A co, jeśli z Nowoczesnej znów ktoś odejdzie?
 • Podwyżki opłat za śmieci w całej Polsce

  Podwyżki opłat za śmieci w całej ... 02:49

  Coraz droższe śmieci i coraz wyraźniej widać, że warto je segregować. Od stycznia podwyżkę dostaną między innymi mieszkańcy Łodzi - o 80 procent. Zamiast 7 złotych - 13 złotych od osoby za segregowane odpady, niesegregowane wzrosną z 13 aż na 22 złote. I na kartony, i na foliówki, zaczniemy patrzeć dużo uważniej.
 • "Był bezkonkurencyjny". Bertold Kittel Dziennikarzem Roku 2018

  "Był bezkonkurencyjny". Bertold K... 02:54

  W konkursie Grand Press miesięcznika "Press" dziennikarz TVN i TVN24 Bertold Kittel zdobył i nagrodę główną, i nagrodę w kategorii "Dziennikarstwo śledcze" za reportaż "Polscy neonaziści". Dziennikarz Roku dobrze wie, co znaczy wolność słowa, ale ostatnio przekonał się także, co znaczy wściekłość polityków.

Nadzór nad SKOK. Kwaśniak i byli urzędnicy KNF zatrzymani

 • Opozycja wini senatora PiS za upadek SKOK-u Wołomin

  Opozycja wini senatora PiS za upa... 03:38

  12.12 | Senator PiS-u Grzegorz Bierecki, prezes Kasy Krajowej, nadzorował wszystkie SKOK-i, ale nie czuje się odpowiedzialny za upadek SKOK-u Wołomin.
 • "Ziobro to mina podłożona pod Prawo i Sprawiedliwość"

  "Ziobro to mina podłożona pod Pra... 01:38

  12.12 | - Nie wiem, czy to było tak palnięte zarówno w wypadku Zbigniewa Ziobro jak i Grzegorza Biereckiego - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 były marszałek Sejmu Marek Borowski, odnosząc się do słów obu polityków w sprawie pobicia byłego wiceszefa KNF Wojciecha Kwaśniaka. Zdaniem Borowskiego, gdy ktoś nie zna całej sprawy, może interpretować te słowa w ten sposób, że Kwaśniak "był członkiem mafii". - Obydwaj autorzy tych słów powinni pomyśleć chwilę, zanim coś powiedzą - ocenił profesor Ryszard Bugaj.
 • Suski: nie przyzwalamy na bandyckie napady na kogokolwiek

  Suski: nie przyzwalamy na bandyck... 00:56

  12.12 | Absolutnie nie przyzwalamy na bandyckie napady na kogokolwiek - powiedział szef gabinetu premiera Marek Suski, pytany o środowe słowa współtwórcy systemu SKOK-ów, senatora PiS Grzegorza Biereckiego nt. pobicia przed kilkoma laty b. wiceprzewodniczącego KNF Wojciecha Kwaśniaka.
 • Prokurator krajowy ujawnił część materiałów dotyczących SKOK-u Wołomin

  Prokurator krajowy ujawnił część ... 00:40

  12.12 | Według Prokuratury Krajowej ponad roczne opóźnienie we wprowadzeniu zarządu komisarycznego do SKOK Wołomin przez Komisję Nadzoru Finansowego umożliwiło wyprowadzenie z Kasy 1,7 miliarda złotych.
 • Parchimowicz o słowach Święczkowskiego

  Parchimowicz o słowach Święczkows... 01:15

  12.12 | Obecna prokuratura jest narzędziem w rękach partii rządzącej - podkreślił w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 szef Stowarzyszenia Prokuratorów "Lex Super Omnia" Krzysztof Parchimowicz. Komentował też zatrzymanie i postawienie zarzutów byłym urzędnikom Komisji Nadzoru Finansowego. - Nie widzę podstaw do takich działań - stwierdził.
 • Dworczyk: Kwaśniak jest ofiarą gangsterów, to w ogóle nie podlega dyskusji

  Dworczyk: Kwaśniak jest ofiarą ga... 00:49

  11.12 | Mam nadzieję, że sprawcy ataku na byłego wiceprzewodniczącego KNF zostaną surowo ukarani - powiedział w "Kropce nad i" w TVN24 szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Nie chciał jednak komentować słów Zbigniewa Ziobry w sprawie Kwaśniaka. - Minister Ziobro jako prokurator posiada większą wiedzę niż ja. Ja bym w ten sposób tego nie określił - mówił.
 • PiS zarzuca KNF bezczynność. Kto rozpiął parasol ochronny nad SKOK-ami?

  PiS zarzuca KNF bezczynność. Kto ... 03:44

  - Mam nadzieję, że opinia publiczna w którymś momencie dowie się o wszystkich sprawach związanych z działalnością tej kasy. W tej grupie przestępczej byli przedstawiciele byłych służb specjalnych, jak i świata polityki - mówił o SKOK Wołomin w "Faktach po Faktach" TVN24 były zastępca przewodniczącego KNF Wojciech Kwaśniak. Jedyny, który deptał bandytom po piętach. Kto ich naprawdę rozzuchwalał, rozpinając nad SKOK-ami potężny parasol ochronny?
 • "Ja jestem najlepszym przykładem na to, jak z ofiary próbuje się zrobić przestępcę"

  "Ja jestem najlepszym przykładem ... 03:51

  Był pierwszym państwowym urzędnikiem, który zajrzał w dokumenty SKOK Wołomin. Był pierwszym, który w tej sprawie donosił do prokuratury. Był uważany za pierwszego państwowego urzędnika, który wypowiedział wojnę kryminalistom z tego SKOK. Wojciech Kwaśniak w "Faktach po Faktach" TVN24 tłumaczył swoje działania wobec SKOK Wołomin, kiedy był zastępcą przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego. PiS zarzuca mu bezczynność, ale najlepszą recenzją jego pracy są ślady na ciele, które zostawili mu wynajęci przez kierownictwo SKOK Wołomin bandyci.
 • Kopcińska komentuje wniosek Nowoczesnej przeciwko Grzegorzowi Biereckiemu

  Kopcińska komentuje wniosek Nowoc... 00:47

  11.12 | Kopcińska komentuje wniosek Nowoczesnej przeciwko Grzegorzowi Biereckiemu
 • PO i PSL poparły wniosek Nowoczesnej przeciwko Grzegorzowi Biereckiemu

  PO i PSL poparły wniosek Nowoczes... 00:39

  11.12 | PO i PSL poparły wniosek Nowoczesnej przeciwko Grzegorzowi Biereckiemu
 • Grzegorz Bierecki powiązany ze SKOK-iem Wołomin? Komentarze polityków

  Grzegorz Bierecki powiązany ze SK... 02:25

  11.12 | Powstał cały szereg spółek wydmuszek, do których wyprowadzono wszystkie istotne działania SKOK-ów. Kilkanaście z tych spółek było kontrolowanych przez spółkę SKOK w Luksemburgu założoną przez senatora PiS Grzegorza Biereckiego - powiedziała Izabela Leszczyna (PO), komentując słowa Wojciecha Kwaśniaka o relacjach SKOK-u Wołomin z osobami publicznymi i politykami. Senator PiS Jan Maria Jackowski stwierdził, że Bierecki jest jedynie wykorzystywany w tej sprawie. - Próbuje się odwrócić uwagę od istoty problemu - mówił.
 • Leszczyna: Kasa Krajowa SKOK pozwoliła stworzyć pompę ssącą, która ze SKOK-ów wyprowadziła pieniądze do Luksemburga

  Leszczyna: Kasa Krajowa SKOK pozw... 01:30

  11.12 | Powstał cały szereg spółek wydmuszek, do których wyprowadzono wszystkie istotne działania SKOK-ów. Kilkanaście z tych spółek było kontrolowanych przez spółkę SKOK w Luksemburgu założoną przez senatora PiS Grzegorza Biereckiego - powiedziała Izabela Leszczyna (PO), komentując słowa Wojciecha Kwaśniaka o relacjach SKOK-u Wołomin z osobami publicznymi i politykami.
rozwiń

Szczyt Klimatyczny w Katowicach

 • Szczyt klimatyczny ONZ w Katowicach potrwa do 14 grudnia

  Szczyt klimatyczny ONZ w Katowica... 00:38

  11.12 | Przedstawiciele kilkunastu państw zaapelowali we wtorek o skuteczną realizację Porozumienia paryskiego i podjęcie realnych działań na rzecz ograniczenia zmian klimatu. Państwa wyspiarskie domagają się ambitniejszych celów i zwiększenia finansowania służących ochronie klimatu inwestycji.
 • Kowalczyk na COP24 o programie Czyste Powietrze

  Kowalczyk na COP24 o programie Cz... 01:10

  Polski rząd liczy, że realizacja programu Czyste Powietrze przyczyni się do znaczącej redukcji zużycia energii i emisji CO2. Na szczycie COP24 ze strony ministrów padły m.in. zapowiedzi, że finansowanie termomodernizacji budynków ruszy już w styczniu 2019 r.
 • Emilewicz: program Czyste powietrze to lepsza jakość życia

  Emilewicz: program Czyste powietr... 01:00

  Polski rząd liczy, że realizacja programu Czyste Powietrze przyczyni się do znaczącej redukcji zużycia energii i emisji CO2. Na szczycie COP24 ze strony ministrów padły m.in. zapowiedzi, że finansowanie termomodernizacji budynków ruszy już w styczniu 2019 r.
 • Przywódcy nie przyjechali, Schwarzenegger największą gwiazdą szczytu

  Przywódcy nie przyjechali, Schwar... 02:30

  Po rozmowach z naukowcami stałem się fanatykiem ekologii - mówi słynny aktor filmów akcji Arnold Schwarzenegger. I przekonuje, że chroniąc środowisko, ratujemy siebie. Pod nieobecność najważniejszych przywódców stał się największą gwiazdą szczytu klimatycznego w Katowicach.
 • Katowice. Marsz dla Klimatu

  Katowice. Marsz dla Klimatu 01:27

  Około 3 tysiące osób z całego świata przeszło w sobotę ulicami Katowic w Marszu dla Klimatu, zorganizowanego z okazji odbywającego się w tym mieście szczytu klimatycznego ONZ. Wzywali polityków do szybkich działań na rzecz walki z globalnym ociepleniem. "Obudźcie się!" - krzyczeli.
 • Prezes NIK o zanieczyszczeniu powietrza w Polsce

  Prezes NIK o zanieczyszczeniu pow... 01:24

  07.12 | - Z punktu widzenia człowieka, przekroczenie norm związanych z zanieczyszczeniem powietrza, to jedno z najważniejszych cywilizacyjnych wyzwań w Polsce - powiedział prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski.
 • Wiceminister Tobiszowski o polskiej polityce energetycznej

  Wiceminister Tobiszowski o polski... 00:52

  6.12 | Wiceminister Tobiszowski o polskiej polityce energetycznej
 • Premier zapowiada akcyzę na samochody z dużymi silnikami

  Premier zapowiada akcyzę na samoc... 01:42

  5.12 | Premier Mateusz Morawiecki poinformował w Katowicach, że ministerstwo finansów pracuje nad nowym podatkiem akcyzowym od samochodów z dużymi pojemnościami silnika. Przepisy mają zniechęcić Polaków do kupowania aut nisko-emisyjnych.
 • Minister Emilewicz o polityce klimatycznej

  Minister Emilewicz o polityce kli... 00:33

  06.12 | Działania podejmowane na rzecz czystego powietrza nie przyniosą efektów od razu, należy oczekiwać ich w horyzoncie co najmniej dekady - oceniła w środę na COP24 szefowa Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz. Podejście rządu do tej kwestii nazwała: zielonym konserwatyzmem.
 • Przyznano tytuł "Skamieliny Dnia". "To nie jest niestety pierwszy raz, gdy nasz kraj jest w ten sposób wyróżniony"

  Przyznano tytuł "Skamieliny Dnia"... 00:47

  05.12 | Polska, jako gospodarz Szczytu Klimatycznego ONZ - z niechlubnym wyróżnieniem od Greenpeace'u. Każdego dnia trwającego w Katowicach spotkania COP24, organizacja ekologiczna przyznaje anty-nagrodę za szkodliwą dla środowiska politykę, bądź działanie. Tytuł SKAMIELINY DNIA przyznano wczoraj Polsce w związku z wypowiedziami prezydenta Dudy o węglu kamiennym jako głównym i najważniejszym źródle energii na nadchodzące lata.
 • Mirosław Proppé i Janusz Piechociński w "Faktach po Faktach" o szczycie COP24

  Mirosław Proppé i Janusz Piechoci... 01:05

  04.12 | - To wygląda jak jedno wielkie niestety oszustwo - mówił w "Faktach po Faktach" prezes WWF Polska Mirosław Proppé. Odniósł się w ten sposób do słów Andrzeja Dudy, który podczas szczytu klimatycznego w Katowicach zapewniał, że "mamy jeszcze zapasy węgla na 200 lat". Dodał, ze nie dziwi się, że Polska otrzymała nagrodę "Skamielina Dnia", przyznawaną za "najbardziej absurdalne wypowiedzi". Były wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński mówił z kolei, że "nikt nie chce mordować polskich górników i polskiego górnictwa".
 • Zagraniczne media o COP24 w Katowicach

  Zagraniczne media o COP24 w Katow... 02:36

  Gości szczytu klimatycznego w Katowicach obudziły dzisiaj górnicze orkiestry dęte. Przypadek, akurat jest Barbórka. Ale taka sama orkiestra grała wczoraj na ceremonii otwarcia COP24, a na polskim stoisku wystawienniczym dominuje węgiel. Bo Katowice nie wstydzą się historii? Ale węgiel to nie przeszłość. Partnerami ministerstwa środowiska w organizacji konferencji są największe spółki górnicze.
rozwiń

Protest "żółtych kamizelek"

 • Protesty "żółtych kamizelek" paraliżują francuskie ulice

  Protesty "żółtych kamizelek" para... 01:06

  10.12 | Protesty "żółtych kamizelek" zaczęły się od sprzeciwu wobec zapowiadanej przez rząd podwyżce od nowego roku akcyzy na paliwo. Prezydent Francji Emmanuel Macron oświadczył w poniedziałek, że gniew w kraju, którego emanacją są protesty "żółtych kamizelek", jest "głęboki i usprawiedliwiony
 • "Żółte kamizelki" ponownie wyszły na ulicę. Domagają się odejścia prezydenta

  "Żółte kamizelki" ponownie wyszły... 01:42

  W Paryżu i wielu innych miejscach Francji odbywają się kolejne protesty "żółtych kamizelek". Domagają się już nie tylko odejścia od projektu podwyżki cen paliw, ale odejścia prezydenta. Emmanuel Macron nie zdołał zakończyć tych protestów, ale są dużo mniejsze, niż były.
 • Protesty i starcia w Paryżu. Francuzi czekają na reakcję prezydenta Macrona

  Protesty i starcia w Paryżu. Fran... 02:09

  8.12 | Na Polach Elizejskich w sobotę doszło do starć między policją a uczestnikami protestu "żółtych kamizelek". Policja użyła gazu łzawiącego i armatek wodnych. W sobotni poranek Paryż przypominał wymarłe miasto - z zamkniętym metrem, muzeami i domami towarowymi.
 • Starcia podczas protestu "żółtych kamizelek"

  Starcia podczas protestu "żółtych... 02:53

  7.12 | Na Polach Elizejskich w sobotę doszło do starć między policją a uczestnikami protestu "żółtych kamizelek". Policja użyła gazu łzawiącego i armatek wodnych. W sobotni poranek Paryż przypominał wymarłe miasto - z zamkniętym metrem, muzeami i domami towarowymi.
 • W całym kraju protestuje 31 tysięcy "żółtych kamizelek"

  W całym kraju protestuje 31 tysię... 01:48

  08.12 | Na Polach Elizejskich w sobotę przed południem doszło do starć między policją a uczestnikami protestu. Jak podał Reuters, policja użyła gazu łzawiącego, aby zatrzymać manifestantów. W sobotni poranek Paryż przypominał wymarłe miasto - z zamkniętym metrem, muzeami i domami towarowymi.
 • Pierwsze starcia podczas protestu "żółtych kamizelek"

  Pierwsze starcia podczas protestu... 01:17

  W sobotni poranek Paryż przypominał wymarłe miasto - z zamkniętym metrem, muzeami i domami towarowymi. Na kilka godzin przed rozpoczęciem kolejnych protestów ruchu "żółtych kamizelek" prewencyjnie zatrzymano co najmniej 350 osób. W czwarty weekend konfrontacji na Polach Elizejskich przed południem doszło do pierwszych starć między policją a uczestnikami protestu. Jak podał Reuters, policja użyła gazu łzawiącego, aby zatrzymać protestujących.
 • Zmobilizowano 89 tysięcy służb, prewencyjnie aresztowano ponad 270 osób. Trwają protesty "żółtych kamizelek"

  Zmobilizowano 89 tysięcy służb, p... 01:39

  08.12 | Wcześnie rano w sobotę Paryż przypominał wymarłe miasto z zamkniętym metrem, muzeami i domami towarowymi. Na kilka godzin przed rozpoczęciem kolejnych protestów ruchu "żółtych kamizelek" prewencyjnie zatrzymano co najmniej 278 osób w Paryżu i regionie stołecznym - podała prefektura policji. To czwarty weekend konfrontacji.
 • Przed parlamentem manifestowali ratownicy medyczni

  Przed parlamentem manifestowali r... 00:57

  3.12 | We Francji każdego dnia odbywają się nowe demonstracje - przed parlamentem manifestowali członkowie załóg karetek pogotowia, a w różnych regionach kraju w sprzeciwie wobec reform oświaty na ulicę wyszli licealiści
 • Protesty "żółtych kamizelek" na ulicach Paryża

  Protesty "żółtych kamizelek" na u... 00:59

  3.12 | Według bilansu podanego w niedzielę przez paryską policję, w sobotę w stolicy Francji rany odniosły 133 osoby, w tym 23 członków sił bezpieczeństwa oraz dokonano ponad 400 zatrzymań. Zdaniem dziennika "Financial Times" prezydent Macron musi odpowiedzieć na "żółtych kamizelek"
 • Sytuacja kryzysowa we Francji

  Sytuacja kryzysowa we Francji 02:25

  02.12 | Prezydent Francji Emmanuel Macron zaraz po powrocie do Paryża udał się w niedzielę pod Łuk Triumfalny, gdzie w sobotę protestowały "żółte kamizelki". Pomnik został zbezczeszczony: pokryty graffiti, część rzeźb zniszczono. Rząd nie wyklucza stanu wyjątkowego.
 • Macron oglada zniszczenia po zamieszkach w Paryżu

  Macron oglada zniszczenia po zami... 00:44

  02.12 | Prezydent Francji Emmanuel Macron zaraz po powrocie do Paryża udał się w niedzielę pod Łuk Triumfalny, gdzie w sobotę protestowały "żółte kamizelki". Pomnik został zbezczeszczony: pokryty graffiti, część rzeźb zniszczono. Rząd nie wyklucza stanu wyjątkowego.
 • Żółte kamizelki znów na ulicach. W Paryżu polała się krew

  Żółte kamizelki znów na ulicach. ... 01:31

  Paryż znowu w ogniu. Ruch żółtych kamizelek nie odpuszcza. Po raz kolejny ludzie wyszli na ulice i po raz kolejny doszło do starć z policją. Co najmniej 90 osób jest rannych, a ponad 220 zatrzymanych.
rozwiń

George H.W. Bush nie żyje

 • Zgniecione Monety. Pamiątki po 41 prezydencie Stanów Zjednoczonych

  Zgniecione Monety. Pamiątki po 41... 00:22

  07.12 | W Teksasie w College Station odbył się uroczysty pogrzeb amerykańskiego prezydenta George'a Busha seniora. Został pochowany w Bibliotece Prezydenckiej. Trumnę na miejsce przywiózł z Houston specjalny pociąg. Niektórzy mieszkańcy Teksasu wykorzystali tę okazję do zdobycia oryginalnych pamiątek, monet zgniecionych przez przejeżdżający po torach kondukt. Są tacy, którzy wystawiają je na internetowych aukcjach. Ale większość mówi: to do prywatnej kolekcji, jako pamiątka po 41 prezydencie Stanów Zjednoczonych.
 • Uroczystości pogrzebowe George'a H.W. Busha

  Uroczystości pogrzebowe George'a ... 02:00

  7.11 | Trumna z ciałem George’a H. W. Busha spoczęła w czwartek w College Station - poinformowała Associated Press. Były prezydent Stanów Zjednoczonych został pochowany obok swojej żony Barbary i córki Robin
 • Prezydenckie uściski dłoni w Waszyngtonie

  Prezydenckie uściski dłoni w Wasz... 00:31

  06.12 | W środę Waszyngtonie w Katedrze Narodowej Kościoła Episkopalnego odbyło się nabożeństwo żałobne po śmierci zmarłego w piątek prezydenta George'a Busha Seniora, w którym uczestniczyło pięciu żyjących prezydentów Stanów Zjednoczonych. W nabożeństwie wziął także udział Lech Wałęsa, który poleciał do Waszyngtonu razem z prezydentem Andrzejem Dudą. Po uroczystości były prezydent Polski uścisnął dłoń z byłymi prezydentami: Barackiem Obamą i Billem Clintonem, a także z senator Hillary Clinton.
 • "Był XX-wiecznym ojcem założycielem". Ameryka pożegnała 41. prezydenta

  "Był XX-wiecznym ojcem założyciel... 02:53

  06.12 | W Narodowej Katedrze Kościoła Episkopalnego w Waszyngtonie zakończyła się w środę główna ceremonia żałobna po śmierci 41. prezydenta Stanów Zjednoczonych George’a Herberta Walkera Busha. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
 • George W. Bush pożegnał swojego ojca

  George W. Bush pożegnał swojego o... 00:48

  05.12 | George W. Bush pożegnał swojego ojca podczas uroczystości w waszyngtońskiej Katedrze Narodowej
 • Uroczystości żałobne odbywają się w Katedrze Narodowej

  Uroczystości żałobne odbywają się... 01:13

  5.11 | Na uroczystościach żałobnych po Georgu H.W Bushu zgromadzili się m.in wszyscy żyjący byli prezydenci USA, kanclerz Angela Merkel, prezydent Andrzej Duda oraz Lech Wałęsa
 • Uroczystości pogrzebowe Georga H.W. Busha

  Uroczystości pogrzebowe Georga H.... 03:10

  5.11 | Przed waszyngtońskim Kapitolem rozpoczęły się w środę państwowe uroczystości żałobne byłego prezydenta USA George'a H.W. Busha. Ciało przewieziono na nabożeństwo do Katedry Narodowej
 • Georgette Mosbacher żegna prezydenta Georgea H. W. Busha

  Georgette Mosbacher żegna prezyde... 01:12

  05.12 | Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher pożegnała prezydenta Georgea H. W. Busha podczas wizyty w 25 Brygadzie Kawalerii Powietrznej w Nowym Glinniku. - Niestety nieoczekiwanie dzisiejszy dzień stał się również okazją do upamiętnienia życia i służby mojego przyjaciela i wielkiego amerykańskiego patrioty, prezydenta Georgea Herberta Walkera Busha, który był wielkim przyjacielem polskiego narodu.
 • Wspólny wyjazd Dudy i Wałęsy na pogrzeb George'a H.W. Busha

  Wspólny wyjazd Dudy i Wałęsy na p... 00:34

  04.12 | Prezydent Andrzej Duda przychylił się do prośby byłego prezydenta Lecha Wałęsy o pomoc w organizacji wyjazdu na pogrzeb byłego prezydenta USA George’a H.W. Busha - poinformował prezydencki rzecznik Błażej Spychalski. We wtorek były prezydent Lech Wałęsa podkreślał, że to nie on zwrócił się z prośbą, ale jego biuro.
 • Ameryka żegna byłego prezydenta. Trumna wystawiona na Kapitolu

  Ameryka żegna byłego prezydenta. ... 00:53

  04.12 | Trumna z ciałem 41. prezydenta Stanów Zjednoczonych, po przylocie w poniedziałek na pokładzie samolotu rządowego z Houston w Teksasie do bazy wojskowej Andrews pod Waszyngtonem, została wystawiona na widok publiczny w Rotundzie na Kapitolu.
 • Trumna George'a Busha seniora na Kapitolu

  Trumna George'a Busha seniora na ... 00:46

  04.12 | Ameryka żegna byłego prezydenta. Trumna z ciałem zmarłego byłego prezydenta USA George'a H.W. Busha została wystawiona na widok publiczny w rotundzie pod kopułą Kapitolu. Jest to zaszczyt zarezerwowany dla najwybitniejszych Amerykanów.
 • "Skręcaj, cholera!". Schwarzenegger z Bushem złamali nogę pierwszej damie

  "Skręcaj, cholera!". Schwarzenegg... 00:27

  3.12 | Osobistym wspomnieniem o zmarłym byłym prezydencie USA George'u H. W. Bushu podzielił się Arnold Schwarzenegger. - Spadł świeży śnieg, a my mieliśmy sanki. Zjechaliśmy i zderzyliśmy się z Barbarą Bush, która złamała nogę - opowiedział były gwiazdor filmowy i były gubernator Kalifornii. Rzecz działa się zimą 1991 roku w prezydenckiej rezydencji w Camp David.
rozwiń

Konfrontacja w Cieśninie Kerczeńskiej

 • Poroszenko zamierza przekonać UE do przedłużenia sankcji wobec Rosji

  Poroszenko zamierza przekonać UE ... 00:41

  12.12 | Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zamierza przekonać UE do przedłużenia sankcji wobec Rosji z uwzględnieniem ataku na okręty ukraińskiej marynarki wojennej w pobliżu Cieśniny Kerczeńskiej z końca listopada.
 • Rosja produkuje coraz więcej broni

  Rosja produkuje coraz więcej broni 01:11

  10.12 | Od incydentu w Cieśninie Kerczeńskiej, wojsko rosyjskie przerzuca na Krym systemy rakietowe. Poza wyrzutniami Pancyr-S, znajdują się tam także wyrzutnie S-400. Według nowego rankingu SIPRI, Moskwa zajmuje obecnie drugie miejsce co do produkcji broni
 • Rosyjski okręt rakietowy w Sewastopolu

  Rosyjski okręt rakietowy w Sewast... 00:45

  7.11 | Nowoczesny rosyjski okręt rakietowy Oriechowo-Zujewo przybył do bazy Floty Czarnomorskiej w Sewastopolu, na anektowanym przez Rosję Krymie
 • Ćwiczenia wojska ukraińskiego

  Ćwiczenia wojska ukraińskiego 00:33

  6.11 | Ukraina przeprowadza wzmożone ćwiczenia wojskowe w wyniku rosyjskiej agresji na Morzu Azowskim. W czwartek Rada Najwyższa przyjęła także ustawę o wygaśnięciu traktatu o przyjaźni z Rosją
 • Wiktor Mużenko oświadczył, że Rosja gromadzi wojska w pobliżu granicy

  Wiktor Mużenko oświadczył, że Ros... 01:45

  04.12.| Dowódca sił zbrojnych Ukrainy, generał Wiktor Mużenko oświadczył we wtorek, że Rosja gromadzi od sierpnia wojska w pobliżu granicy obu państw, co zwiększyło zagrożenie militarne z jej strony do poziomu najwyższego od czasu aneksji Krymu w 2014 roku.
 • Rosja częściowo odblokowała dostęp do ukraińskich portów

  Rosja częściowo odblokowała dostę... 01:21

  4.11 | - Rosja częściowo odblokowała ukraińskie porty na Morzy Azowskim - poinformował we wtorek minister infrastruktury Ukrainy Wołodymyr Omelan. W niedzielę, podczas wizyty w Mariupolu Omelan powiedział, że "naprawdę zablokowano Cieśninę Kerczeńską. Rosjanie nie pozwalają na wpłynięcie ani opuszczenie ukraińskich portów na Morzu Azowskim żadnej łodzi"
 • Poroszenko na ćwiczeniach wojsk ukraińskich

  Poroszenko na ćwiczeniach wojsk u... 01:01

  4.11 | Petro Poroszenko wziął udział w manewrach ukraińskiej armii, które odbyły się w poniedziałek na poligonie w obwodzie czernihowskim. Ukraina intensyfikuje przygotowania wojskowe w związku z konfrontacją z rosyjskimi okrętami na Morzu Azowskim i wprowadzonym w obwodach przygranicznych stanie wojennym
 • Czaputowicz na Ukrainie o "możliwościach sankcji" na Rosję

  Czaputowicz na Ukrainie o "możliw... 00:58

  30.11 | Rozmawialiśmy o dalszych możliwościach sankcji wobec Rosji, bowiem Ukraina oczekuje od społeczności międzynarodowej jeszcze bardziej zdecydowanych działań - powiedział minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz po piątkowym spotkaniu z premierem Ukrainy.
 • Rosja dozbraja Krym

  Rosja dozbraja Krym 01:11

  30.11 | Od incydentu w Cieśninie Kerczeńskiej, wojsko rosyjskie przerzuca na Krym systemy rakietowe. Poza wyrzutniami Pancyr-S, znajdują się tam także wyrzutnie S-400
 • Merkel nie wyśle okrętów na Morze Czarne. "Nie ma rozwiązania militarnego"

  Merkel nie wyśle okrętów na Morze... 00:41

  29.11 | Rosja planuje wybudowanie na Krymie radarowego systemu wczesnego ostrzegania przed pociskami rakietowymi - poinformowała w czwartek agencja Interfax. Z kolei minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas odrzucił postulowane przez ukraińskiego prezydenta Petra Poroszenkę wysłanie okrętów niemieckiej marynarki wojennej na Morze Czarne.
 • Rosyjski sąd aresztował ukraińskich marynarzy

  Rosyjski sąd aresztował ukraiński... 00:50

  28.11 | Szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini w imieniu Unii Europejskiej wezwała w środę wieczorem Rosję do bezwarunkowego i bezzwłocznego oddania Ukrainie okrętów i sprzętu oraz uwolnienia ukraińskich marynarzy.
 • Opozycja apeluje do prezydenta o zwołanie RBN. "Rosja jest agresorem"

  Opozycja apeluje do prezydenta o ... 03:22

  Jest apel do prezydenta i pytanie czy będzie posiedzenie RBN? Rada Bezpieczeństwa Narodowego jest po to, żeby rozmawiać, a na sytuację na Ukrainie trzeba reagować. Czy stan wojenny za naszą wschodnią granicą to wystarczający powód, żeby do konsultacji usiąść przy jednym stole?
rozwiń

Rozmowy o Niepodległej

 • Rozmowa o Niepodległej z Mariuszem Szczygłem

  Rozmowa o Niepodległej z Mariusze... 11:25

  O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Mariuszem Szczygłem.
 • Rozmowa o Niepodległej z Michałem Urbaniakiem

  Rozmowa o Niepodległej z Michałem... 10:07

  23.11.| O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Michałem Urbaniakiem.
 • Rozmowa o Niepodległej z Jurkiem Owsiakiem

  Rozmowa o Niepodległej z Jurkiem ... 11:18

  17.11 | O tym, co kocha i czego nie lubi w Polsce, o obchodach stulecia niepodległości, stosunku Polaków do symboli narodowych oraz prawdziwym znaczeniu słowa patriotyzm. Rozmowa o Niepodległej z Jurkiem Owsiakiem.
 • "Żeby wszyscy zrozumieli, że najlepszym sposobem, aby wygrać wojnę jest jej nie zaczynać"

  "Żeby wszyscy zrozumieli, że najl... 01:54

  Uczniowie Szkoły Podstawowej Bednarska składają Polsce życzenia z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości.
 • "Patriota powinien być tolerancyjny"

  "Patriota powinien być tolerancyjny" 01:53

  Uczniowie Szkoły Podstawowej Bednarska opowiadają o tym, kim jest patriota i z czego Polska może być dumna.
 • Rozmowa o Niepodległej z Janiną Ochojską

  Rozmowa o Niepodległej z Janiną O... 10:14

  08.11 | O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Janiną Ochojską.
 • Rozmowa o Niepodległej z Natalią Fiedorczuk-Cieślak

  Rozmowa o Niepodległej z Natalią ... 09:35

  O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Natalią Fiedorczuk-Cieślak.
 • Rozmowa o Niepodległej z Michałem Rusinkiem

  Rozmowa o Niepodległej z Michałe... 12:14

  O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Michałem Rusinkiem.
 • Rozmowa o Niepodległej z Krystyną Jandą

  Rozmowa o Niepodległej z Krystyną... 09:50

  05.10 | O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Krystyną Jandą.
 • Rozmowa o Niepodległej z Maciejem Stuhrem

  Rozmowa o Niepodległej z Maciejem... 10:32

  O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Maciejem Stuhrem.
 • Rozmowa o Niepodległej z Andrzejem Friszke

  Rozmowa o Niepodległej z Andrzeje... 11:44

  28.09 | O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się dziś stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Danielem Passentem.
 • Rozmowa o Niepodległej z Andrzejem Friszke

  Rozmowa o Niepodległej z Andrzeje... 10:29

  O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się dziś stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Andrzejem Friszke.
rozwiń

Sto lat Niepodległości

 • Film dokumentalny "Pułkownik House"

  Film dokumentalny "Pułkownik House" 43:31

  12.11 | Edward Mandel House to postać, której Europa i Polska zawdzięczają bardzo wiele. Był zaufanym doradcą amerykańskiego prezydenta Thomasa Woodrow Wilsona i przyjacielem polskiego artysty i premiera Ignacego Paderewskiego. Mimo to został niemalże zapomniany. Dokumentalny film Discovery Channel "Pułkownik House" opowiada jego historię.
 • "Sto lat niepodległości". Zakopane pierwsze uwolniło się od zaborcy

  "Sto lat niepodległości". Zakopa... 27:23

  03.11.| Zakopane było pierwszą miejscowością na ziemiach polskich, która wyzwoliła się spod panowania zaborcy. Program z cyklu "Stulecie niepodległości".
 • Zakopane pierwsze uwolniło się od zaborcy. Felieton

  Zakopane pierwsze uwolniło się od... 05:40

  03.11 | Zakopane było pierwszą miejscowością na ziemiach polskich, która wyzwoliła się spod panowania zaborcy. Program z cyklu "Stulecie niepodległości".
 • "Niepodległość, wolność, przyszłość". Debata na stulecie odzyskania niepodległości

  "Niepodległość, wolność, przyszło... 01:03

  "Niepodległość, wolność, przyszłość" - pod tym tytułem w niedzielę 20.00 w TVN24 odbędzie się debata na stulecie odzyskania niepodległości. Gościem specjalnym będzie profesor Timothy Snyder - amerykański historyk i analityk. Dyskusję z ekspertami poprowadzą Katarzyna Kolenda-Zaleska i Jacek Stawiski.
 • Sto lat od nadania praw wyborczych kobietom

  Sto lat od nadania praw wyborczyc... 08:22

  14.10 / W 2018 roku mija sto lat od przyznania kobietom praw wyborczych. Felieton Pauliny Chacińskiej.
 • Hugh Gibson. Pierwszy poseł USA w Polsce

  Hugh Gibson. Pierwszy poseł USA w... 25:17

  29.09 | Hugh Gibson był pierwszym posłem USA w Polsce. Pojawił się w 1919 roku i przez kilka lat był przedstawicielem Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości ukazała się książka z jego wspomnieniami.
 • "Jeśli mówimy o narodzinach nowego państwa, to najpierw była ciąża

  "Jeśli mówimy o narodzinach noweg... 17:01

  15.09.| Spór o umowną datę odzyskania przez Polskę niepodległości był w dwudziestoleciu międzywojennym bardzo gorący. Różne formacje zgłaszały swoje propozycje. Było ich wiele, ale w końcu padło na 11 listopada. Dlaczego akurat tego dnia świętujemy? W programie "100-lecie niepodległości" na to pytanie odpowiadają eksperci.
 • "100-lecie niepodległości" o dacie święta niepodległości. Reportaż

  "100-lecie niepodległości" o daci... 08:30

  15.09.| Spór o umowną datę odzyskania przez Polskę niepodległości był w dwudziestoleciu międzywojennym bardzo gorący. Różne formacje zgłaszały swoje propozycje. Było ich wiele, ale w końcu padło na 11 listopada. Dlaczego akurat tego dnia świętujemy? W "100-leciu niepodległości" na to pytanie odpowiadają eksperci.
 • Dlaczego 11 listopada? Felieton Pauliny Chacińskiej

  Dlaczego 11 listopada? Felieton P... 08:30

  14.09 | Spór o umowną datę odzyskania przez Polskę niepodległości był w dwudziestoleciu międzywojennym bardzo gorący. Różne formacje zgłaszały swoje propozycje. Było ich wiele, ale w końcu padło na 11 listopada. Dlaczego akurat tego dnia świętujemy? W "100-leciu niepodległości" na to pytanie odpowiadają eksperci.
 • "To wielka postać, nie tylko Śląska, ale również Polski"

  "To wielka postać, nie tylko Śląs... 01:59

  21.07 | - To wielka postać, nie tylko Śląska, ale również Polski - mówił o Wojciechu Korfantym gość programu "Stulecie niepodległości" prof. Andrzej Chwalba z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jak zaznaczył dokonał on "przewrotu kopernikańskiego" w myśleniu Ślązaków na temat przyszłej Polski.
 • Profesor Grzegorz Nowik: każde powstanie jest romantyczne

  Profesor Grzegorz Nowik: każde po... 01:22

  07.07 | Profesor Grzegorz Nowik z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, który rozmawiał z szefem redakcji zagranicznej TVN24 BiS Jackiem Stawiskim, powiedział, że każde powstanie na swój sposób jest romantyczne. - To są wielkie chwile wielkich uniesień - dodał.
 • 100-lecie niepodległości. Powstanie wielkopolskie

  100-lecie niepodległości. Powstan... 22:53

  06.07 | Zakończyło się sukcesem, więc paradoksalnie "jakby nie pasuje" do polskiej romantycznej mentalności - uważa Jan Engelgard z Muzeum Niepodległości w Warszawie. W powstaniu wielkopolskim nie było też spektakularnych klęsk czy olbrzymich strat. Dlaczego jest ważne?
rozwiń

Obraz świata

 • Premier May po głosowaniu wróciła na Downing Street

  Premier May po głosowaniu wróciła... 00:30

  12.12 | Posłowie brytyjskiej Partii Konserwatywnej w środę wieczorem przegłosowali wotum zaufania wobec przewodniczącej ugrupowania i premier Wielkiej Brytanii Theresy May. Oznacza to, że May zachowa obie funkcje, a przez kolejne 12 miesięcy nie będzie można jej odwołać z funkcji szefowej partii.
 • Więziony w Rosji Ołeh Sencow z nagrodą imienia Sacharowa

  Więziony w Rosji Ołeh Sencow z na... 00:51

  12.12 | Parlament Europejski symbolicznie przekazał w środę ukraińskiemu reżyserowi Ołehowi Sencowowi nagrodę imienia Sacharowa. W tym samym czasie w Moskwie odbyły się jednoosobowe pikiety poparcia dla reżysera. Sencow nie mógł odebrać nagrody osobiście, ponieważ jest więziony w kolonii karnej w Rosji.
 • Kardynałowie George Pell i Francisco Javier Errazuriz

  Kardynałowie George Pell i Franci... 01:22

  12.12 | Papież Franciszek zdymisjonował z grona swych doradców dwóch kardynałów zamieszanych w skandal pedofilii. Watykan podał w środę, że usunięci z Rady Kardynałów dostojnicy to kardynał George Pell sądzony w Australii i Francisco Javier Errazuriz z Chile.
 • "Bolesne wydarzenie" w Niemczech. Blisko tona czekolady popłynęła ulicą

  "Bolesne wydarzenie" w Niemczech.... 00:30

  12.12.| W zachodnioniemieckim mieście Werl strażacy zmierzyli się z niecodzienną akcją. Z miejscowej fabryki pralinek na jedną z ulic wylała się blisko tona płynnej czekolady. Strażacy przez ponad dwie godziny zmagali się z usunięciem substancji. - Mimo tego łamiącego serce wydarzenia, mało prawdopodobne jest, aby Werl czekało Boże Narodzenie bez czekolady - powiedział rzecznik miejscowej straży pożarnej.
 • W Tajlandii duże znaczenie ma król Maha Vajiralongkorn

  W Tajlandii duże znaczenie ma kró... 00:36

  11.12 | Rządząca w Tajlandii wojskowa junta we wtorek zniosła zakaz działalności politycznej, obowiązujący w kraju od wojskowego przewrotu w 2014 roku. Tego samego dnia tajlandzka Centralna Komisja Wyborcza ogłosiła termin odkładanych od dawna od wyborów parlamentarnych.
 • Maroko. Pakt w sprawie migracji przyjęty, Polska przeciwna

  Maroko. Pakt w sprawie migracji p... 00:43

  10.12 | 164 państwa ONZ przyjęły w poniedziałek w Marrakeszu niewiążący pakt w sprawie migracji - Global Compact for Safe, Orderly and Regular Migration. Część państw odmówiła podpisania dokumentu, między innymi Stany Zjednoczone, Australia, Izrael i Polska.
 • Atak na przystanek w Izraelu

  Atak na przystanek w Izraelu 01:11

  10.11 | Siedmioro Izraelczyków zostało rannych w wyniku ataku w pobliżu żydowskiego osiedla Ofra na Zachodnim Brzegu Jordanu - poinformowały w niedzielę wieczorem izraelskie władze.
 • W Armenii rozpoczęły się przedterminowe wybory parlamentarne

  W Armenii rozpoczęły się przedter... 01:11

  08.12 | W Armenii rozpoczęły się w niedzielę przedterminowe wybory parlamentarne. Do ich rozpisania dążył Nikol Paszynian, który w maju po serii masowych protestów, określanych jako aksamitna rewolucja, stanął na czele rządu w Erywaniu.
 • Belgowie podzieleni w kwestii polityki migracyjnej

  Belgowie podzieleni w kwestii pol... 00:30

  09.12 | Premier Belgii Charles Michel oświadczył w nocy z soboty na niedzielę, że jego rząd będzie teraz funkcjonował jako gabinet mniejszościowy. W sobotę wieczorem koalicję opuściła największa partia - Nowy Sojusz Flamandzki (N-VA), protestując przeciw przyjęciu paktu migracyjnego.
 • Protesty w Boliwii przeciwko kandydaturze Moralesa

  Protesty w Boliwii przeciwko kand... 00:49

  08.12 | Decyzja prezydenta Boliwii Evo Moralesa, aby w oparciu o przeforsowaną przez niego we wtorek poprawkę do ustawy wyborczej kandydować po raz czwarty w wyborach prezydenckich, które odbędą się jesienią 2019 roku, wywołała tam masowe protesty pod hasłem "Boliwia to nie Wenezuela!".
 • Zatrzymano Carlosa Garcię, zamachowca z Madrytu z 1977 roku

  Zatrzymano Carlosa Garcię, zamach... 00:42

  07.12 | Policjanci z Hiszpanii i Brazylii zatrzymali na terenie tego południowoamerykańskiego kraju Carlosa Garcię, współautora zamachu w Madrycie na adwokatów i związkowców w 1977 roku. Po ucieczce z więzienia w 1992 roku terrorysta ukrywał się w kilku krajach Ameryki Południowej.
 • Manifestacja poparcia dla Hamasu w Strefie Gazy

  Manifestacja poparcia dla Hamasu ... 00:56

  07.12 | USA nie zdołały przeforsować w ONZ rezolucji potępiającej rządzącą Palestyną organizację Hamas. Podczas czwartkowego posiedzenia Zgromadzenia Ogólnego projekt, zgłoszony przez amerykańską ambasador przy ONZ Nikki Haley, nie uzyskał w głosowaniu niezbędnej do wejścia w życie większości dwóch trzecich głosów.
rozwiń

Wideo dnia

 • Ucieczka przed dzikim indykiem

  Ucieczka przed dzikim indykiem 00:40

  12.12 | Niecodzienne nagranie ze stanu Wisconsin. Mieszkanka miasta Green Bay zauważyła biegnące wzdłuż ulicy przerażone dziecko. Musiała zjechać z drogi, żeby powstrzymać agresywnego ptaka. Całe zdarzenie sfilmował kierowca jadący z naprzeciwka.
 • "Bolesne wydarzenie" w Niemczech. Blisko tona czekolady popłynęła ulicą

  "Bolesne wydarzenie" w Niemczech.... 00:30

  12.12.| W zachodnioniemieckim mieście Werl strażacy zmierzyli się z niecodzienną akcją. Z miejscowej fabryki pralinek na jedną z ulic wylała się blisko tona płynnej czekolady. Strażacy przez ponad dwie godziny zmagali się z usunięciem substancji. - Mimo tego łamiącego serce wydarzenia, mało prawdopodobne jest, aby Werl czekało Boże Narodzenie bez czekolady - powiedział rzecznik miejscowej straży pożarnej.
 • Policjant ratuje ludzi z płonącego budynku, w tym dwoje małych dzieci

  Policjant ratuje ludzi z płonąceg... 00:46

  11.12 | Zanim do pożaru domu w stanie New Jersey przyjechała straż pożarna, grupa funkcjonariuszy policji pomagała mieszkańcom w ucieczce przed ogniem. Jeden z nich wspiął się po balustradach na drugie piętro. I stamtąd podawał stojącym na dole kolejne dzieci. Najpierw owiniętą w koc czteroletnią dziewczynkę, następnie sześciomiesięcznego chłopca. Pomógł również zejść seniorom, którzy sparaliżowani strachem stali nieruchomo i nie reagowali na krzyki i polecenia funkcjonariuszy. Budynek spłonął doszczętnie. Wszystkich 28 mieszkańców udało się uratować.
 • Nie żyje muskularny kangur Roger

  Nie żyje muskularny kangur Roger 00:42

  11.12 | W sobotę zmarł 12-letni kangur Roger z rezerwatu w Alice Springs w Australii. W ciągu ostatnich lat Roger zmagał się z artretyzmem i powoli tracił wzrok. Stał się sławny w 2015 roku, kiedy świat obiegły zdjęcia, na których kangur rozbijał metalowe wiadra za pomocą swoich umięśnionych przednich łap. Wieść o śmierci muskularnego Rogera poruszyła serca wielu miłośników zwierząt. Od soboty do rezerwatu płynie wiele słów współczucia i kondolencje z całego świata.
 • Chaos w Miami. Tłum walczący o najnowsze buty z kolekcji Michaela Jordana

  Chaos w Miami. Tłum walczący o na... 00:43

  10.12 | Miami i pokaz najnowszych butów z kolekcji firmowanej przez legendarnego koszykarza NBA - Michaela Jordana. W kolejce zrobiło się niebezpiecznie. Policja musiała interweniować, żeby nikt nie został zadeptany. Jeden funkcjonariusz został ranny. Impreza została odwołana.
 • Pies woli chodzić bez butów

  Pies woli chodzić bez butów 00:38

  10.12 | Policyjny pies, który nawet zimą wolałby chodzić bez butów. Policjanci z miasta Rapid, w Południowej Dakocie z troski kupili swojemu psiemu współpracownikowi specjalne ochraniacze na łapy do chodzenia po śniegu. Pierwsze kroki w nowych butach zdecydowanie nie sprawiły mu przyjemności.
 • Siedmiolatka latka śpiewająca hymn znów zachwyciła Amerykę

  Siedmiolatka latka śpiewająca hym... 00:44

  10.12 | Dziewczynka wystąpiła przed finałem Major League Soccer zawodowej ligi piłkarskiej w Stanach Zjednoczonych. Jej występu na stadionie słuchało ponad 73 tysiące osób, ale to nie onieśmieliło młodej wokalistki. To jej drugi taki występ. Poprzedni był we wrześniu i także śpiewała hymn przed meczem. Wtedy, podobnie jak dziś jej występ podbił media społecznościowe.
 • Spadł śnieg, wystartowała pingwinia parada

  Spadł śnieg, wystartowała pingwin... 00:38

  08.12 | To już coroczna tradycja, że o tej porze roku, pingwiny w zoo w Pittsburghu przechadzają się alejkami razem ze zwiedzającymi. Parada nielotów odbywa się pod czujnym okiem opiekunów. W tym roku pingwinia parada wystartowała z opóźnieniem. Powód? Zbyt ciepła pogoda. Teraz, kiedy spadł śnieg i pingwiny czują się jak u siebie w domu, wędrówki mogły się rozpocząć. Ciekawskie ptaki z wielką ochotą zwiedzają niedostępne dla nich na co dzień miejsca w zoo, bez obawy przed zwiedzającymi. A tym pomysł pracowników ogrodu ewidentnie się podoba. Pingwiny wyjdą na spacer jeszcze kilkakrotnie, będą wyprowadzane dopóki utrzyma się zimowa aura.
 • Prezydent przyjechał na szczyt w... warsie

  Prezydent przyjechał na szczyt w.... 00:40

  04.12 | "Wagon z naszymi rezerwacjami nie dotarł z Katowic" - szepcze do prezydenta Austrii jeden z bliższych współpracowników. "Aha. No to może usiądźmy w jadalni?" - odpowiada na to Alexander Van der Bellen, który jako jedyny europejski prezydent postanowił przyjechać na Szczyt Klimatyczny (COP24) pociągiem. Nikt nas nie uprzedził, po prostu kupili bilety - odpowiada rzeczniczka PKP.
 • Prezydent Meksyku sprzedaje dreamlinera

  Prezydent Meksyku sprzedaje dream... 01:08

  3.12 | Boeing 787 Dreamliner, którym latał poprzedni prezydent Meksyku Enrique Pena Nieto, zostanie sprzedany. Zdecydował o tym nowy prezydent kraju Andres Manuel Lopez Obrador.
 • "Święty Mikołaj w postaci Narodowego Banku Polskiego czuwa"

  "Święty Mikołaj w postaci Narodow... 00:59

  05.12 | Prezes NBP i przewodniczący RPP Adam Glapiński złożył świąteczne życzenia Polakom na konferencji prasowej po posiedzeniu Rady.
 • Przerażony niedźwiedź biegał po ulicach Braszowa

  Przerażony niedźwiedź biegał po u... 00:40

  06.12 | Chociaż w rumuńskim Siedmiogrodzie temperatura od wielu dni spada poniżej zera stopni Celsjusza, nie wszystkie zwierzęta odczuwają nadchodzącą zimę. Wiele niedźwiedzi nie zapadło w sen. Jednym z najnowszych przykładów jest dorosły niedźwiedź, którego zaobserwowano w pobliżu centrum handlowego w Braszowie.
rozwiń

Reportaże TVN24

 • Kuba wciąż niechętnie otwiera się na świat. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Kuba wciąż niechętnie otwiera się... 45:59

  2.01. | Wiele się zmienia w relacjach Kuby ze światem, ale w samym kraju zmian wciąż niewiele. Wciąż kultywuje się rewolucję 1 stycznia i jej przywódcę - Fidela Castro. Władze mówią o otwarciu na świat, ale też podkreślają wyższość socjalizmu nad demokracją i rynkiem. Materiał "Faktów" TVN.
 • Femen. Naga prawda

  Femen. Naga prawda 46:49

  31.12 | Nagość to dla członkiń Femenu jednocześnie symbol bezbronności i waleczności. A waleczne są bardzo, coraz bardziej są też znane i zwykle – rozebrane do naga. Nasz reporter za najbardziej znanymi feministkami świata zjechał kawał świata. (Dla dorosłych).
 • FEMEN. Naga prawda

  FEMEN. Naga prawda 22:58

  30.12 | Pierwsza część reportażu Wojciecha Bojanowskiego o feministycznym ruchu FEMEN.
 • Próby walki z uczuciami nic nie dały

  Próby walki z uczuciami nic nie dały 00:49

  23.10 | - Może trochę bałem się reakcji. Przełożonych poinformowałem dopiero, kiedy podjąłem ostateczną decyzję. Kościół ma oczywiście swoje mechanizmy. Można iść do biskupa, rozmawiać, szukać wsparcia, ale ja uporałem się z tym sam - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • "Chciałem być fair". Decyzja o zrzuceniu sutanny

  "Chciałem być fair". Decyzja o zr... 00:55

  23.10 | - Nie zrzuciłem sutanny od razu. Chciałem spróbować być księdzem na sto procent, ale z upływem czasu było mi coraz trudniej. Coś się we mnie kłóciło, a nie chciałem żyć podwójnym życiem. Decyzję podjąłem dopiero po czterech latach. Musiałem do tego dojrzeć. Nie jest łatwo zostawić swoje dotychczasowe życie - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • Były ksiądz mówi o miłości do innego mężczyzny

  Były ksiądz mówi o miłości do inn... 00:31

  23.10 | Wcześniej podobali mi się mężczyźni, ale pierwsza prawdziwa miłość przyszła dopiero, kiedy byłem już księdzem. Nie sądziłem, że można tak mocno się zaangażować. W pewnym momencie wchodzisz w uczucie tak bardzo, że nie potrafisz już zrobić kroku do tyłu. Zastanawiasz się, jak to możliwe, analizujesz swoje zachowanie, ale jest za późno.
 • "Miłość do mężczyzny przyszła, kiedy byłem już księdzem"

  "Miłość do mężczyzny przyszła, ki... 01:06

  23.10 | Moje uczucie było silne, ale historia trwała bardzo krótko i zakończyła się boleśnie. Mówiąc krótko, zostałem zaszantażowany – mówi były ksiądz Jan Oko w szczerej rozmowie z Katarzyną Zdanowicz.
 • Pierwsze kroki uchodźców w Europie. Cały reportaż z wyspy Lesbos

  Pierwsze kroki uchodźców w Europi... 27:12

  17.10 | Imigranci w łódkach wciąż płyną – najczęściej w stronę Grecji . Tylko w sobotę w drodze do Europy zginęło ich dwunastu. Wyspa Lesbos jest dla nich jak brama do raju i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. Straż graniczna jest bezradna, grecka policja głucha i ślepa, a przemytniczy biznes mocny jak nigdy dotąd.
 • „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie chcemy, żeby ktoś to zepsuł”

  „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie ... 11:43

  27.03 | Pensje rosną, a ludzie są szczęśliwi - takie opinie można usłyszeć od Rosjan. Reporter TVN24 Wojciech Bojanowski postanowił sprawdzić, czy rzeczywistość jest równie różowa jak deklaracje.
 • Opowieść o trudnej drodze, jaką przechodzą chorzy na raka. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Opowieść o trudnej drodze, jaką p... 10:50

  Diagnoza, która brzmi jak wyrok i nadzieja, że nie będzie to wyrok śmiertelny. Dwóch pacjentów i ich dwie drogi, przez życie zagrożone rakiem. Każdy ich krok na początku tej drogi obserwował Wojciech Bojanowski.
 • Jak to się robi za granicą? Reportaż o systemie leczenia raka w Wielkiej Brytanii

  Jak to się robi za granicą? Repor... 10:23

  Jak robi się to, że czy chory na raka pacjent ma zagwarantowaną szybką fachową pomoc i darmowe leki? A także opiekująca się nim pielęgniarkę do której zawsze może zadzwonić. W Wielkiej Brytanii, gdzie systemowe reformy zaczęły się już 15 lat temu, był Marek Osiecimski.
 • Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wojciechem Bojanowskim

  Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wo... 30:15

  21.02 | Bohaterka Majdanu Tetiana Czornowoł w ostatnim roku była wszędzie tam, gdzie rozgrywały się najważniejsze wydarzenia. Brutalnie pobita dziennikarka zdecydowała się walczyć na pierwszej linii frontu. Jak powiedziała, "nie wie, dlaczego jest żywa". W rok po tragicznych wydarzeniach w Kijowie Wojciech Bojanowski pokazał w reportażu, jak wyglądał ten czas z perspektywy niezależnej dziennikarki.
rozwiń

Kontakt 24

 • Podinsp. Katarzyna Cisło z małopolskiej policji o kierowcy busa

  Podinsp. Katarzyna Cisło z małopo... 02:44

  09.12 | Podinsp. Katarzyna Cisło z małopolskiej policji o kierowcy busa
 • Karetka transplantacyjna jechała A4, kierowca busa nie chciał zjechać

  Karetka transplantacyjna jechała ... 01:04

  9.12 | Karetka transplantacyjna jechała autostradą A4, kierowca busa nie chciał zjechać jej z drogi.
 • Do zatrzymania doszło w Urzędzie Stanu Cywilnego w Grudziądzu

  Do zatrzymania doszło w Urzędzie ... 00:36

  09.11 | Do zatrzymania doszło w Urzędzie Stanu Cywilnego w Grudziądzu
 • Wysadzono bankomat. "Skradziono część pieniędzy"

  Wysadzono bankomat. "Skradziono c... 00:33

  07.11 | Policja poszukuje świadków eksplozji bankomatu w Chojnowie (Dolnośląskie). W nocy z wtorku na środę nieustaleni dotąd sprawcy wysadzili bankomat stojący przy jednym z banków. Nie wiadomo na razie, jaka suma została skradziona. Zdjęcia zniszczonego bankomatu zamieścił serwis chojnow.pl.
 • Zderzenie tramwaju i pięciu aut

  Zderzenie tramwaju i pięciu aut 00:31

  07.11 | Dwie osoby zostały ranne w wyniku zderzenia, do którego doszło w Łodzi. Jak poinformowała policja, motornicza tramwaju uderzyła w samochód osobowy. Siła zderzenia była tak duża, że kolejno wjechało na siebie pięć samochodów. Pierwszą informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Spragniony mysikrólik pił z ręki. "Nie bał się nas. Z łatwością dał się złapać"

  Spragniony mysikrólik pił z ręki.... 00:26

  20.10 | To było niecodzienne spotkanie. Mały, szaro-zielony ptaszek z żółtą "czapeczką" odwiedził Reporterów 24. A do tego bardzo spragniony. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Wjechała wprost na rowerzystę. "Brak ostrożności"

  Wjechała wprost na rowerzystę. "B... 00:33

  19.10 | "Byłem w szoku" - tak o sytuacji nagranej kamerą samochodową opowiadał Reporter 24, Mirosław. Na zarejestrowanym filmie widać, jak starszy mężczyzna wjeżdża na przejazd dla rowerów. Kierująca samochodem kobieta nie zatrzymuje się i wjeżdża wprost w rowerzystę. Nagranie z Wrocławia otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Wypadł z drogi, dachował. Zginął 28-latek

  Wypadł z drogi, dachował. Zginął ... 00:34

  18.10 | Mimo reanimacji nie udało się uratować 28-letniego kierowcy. Jego samochód wypadł z drogi i dachował w okolicach Kluczborka (Opolskie). Pierwszą informację i nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Ogromny pożar składowiska odpadów. "Sytuacja nie jest opanowana"

  Ogromny pożar składowiska odpadów... 00:30

  9.10 | Płonie składowisko odpadów w Grabowie (Łódzkie). Strażacy cały czas szukają źródła ognia i bronią przed pożarem położony obok budynek mieszkalny. Pierwszą informację, zdjęcia i nagrania otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Autokar zapalił się w okolicy Dobrojewa

  Autokar zapalił się w okolicy Dob... 00:41

  9.10 | 55 dzieci było w autokarze, który nagle zaczął płonąć w lesie w okolicy Dobrojewa (Lubuskie). Pożar początkowo próbował gasić kierowca. Gdy nie dał rady, zadzwonił po straż pożarną. Nikt nie został poszkodowany. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Potrójne spotkanie z naturą. Na drogę wskoczyły łanie

  Potrójne spotkanie z naturą. Na d... 00:31

  03.10 | Przełom września i października to okres godowy jeleni, zwany rykowiskiem. Jak przekonał się Reporter 24, czas ten może być niebezpieczny dla kierowców podróżujących zalesionymi trasami. Przed maskę jego samochodu wyskoczyły trzy łanie. Nagranie przedstawiające sytuację, do jakiej doszło w okolicach Jedliny Zdroju (Dolnośląskie), przesłał na Kontakt 24.
 • Motocyklista i auto na jednym pasie. "Ewidentnie mu się śpieszyło. Z opon leciał dym"

  Motocyklista i auto na jednym pas... 00:33

  2.10 | Najpierw strażaków wyprzedza jedno auto, potem swoich sił próbuje drugie. Zjeżdża z pasa, z naprzeciwka nadjeżdża motocyklista, z opon leci dym. - Motocyklista był w szoku. Zatrzymał się. To musiała być dla niego trauma – opowiada Reporter 24, który nagranie spod Dobrzycy (Wielkopolskie) przesłał do naszej redakcji.
rozwiń

Meteo

 • Prognoza pogody na czwartek

  Prognoza pogody na czwartek 01:34

  12.12 | Będzie na ogół śnieżnie i mroźno.
 • Warunki biometeo w czwartek

  Warunki biometeo w czwartek 00:59

  12.12 | Biomet wszędzie będzie niekorzystny.
 • Warunki drogowe w czwartek

  Warunki drogowe w czwartek 00:31

  12.12 | W całym kraju na drogi spadnie śnieg lub śnieg z deszczem.
 • W kalendarzu jesień, za oknem wiosna. "Temperatura będzie stopniowo rosła"

  W kalendarzu jesień, za oknem wio... 02:43

  Jedni mówią, że to wiosna jesienią, a inni, że wróciło lato. Po wielkim ochłodzeniu i nocnych przymrozkach znowu zrobiło się ciepło i słonecznie. Pogoda świetna na weekend. Jak długo może z nami zostać?
 • System ostrzeżeń SMS zadziałał. Nie obyło się bez problemów

  System ostrzeżeń SMS zadziałał. N... 02:56

  Gwałtowne ulewy i burze z piorunami spowodowały, że jedni uciekali przed zalaniem, a inni przed pożarem. Bardzo niebezpieczne było to ostatnie załamanie pogody. Zadziałał system ostrzeżeń SMS, choć powiadomienia dotarły także tam, gdzie nie było zagrożenia burzowego.
 • "Rytel pamięta i Rytel dziękuje". Rok po wielkiej nawałnicy

  "Rytel pamięta i Rytel dziękuje".... 03:09

  Dokładnie rok temu nawałnica i brak ostrzeżeń doprowadziły do tragedii w Suszku i wielkich zniszczeń w okolicach Rytla. Z pomocą poszkodowanym pospieszyło wtedy wielu Polaków.
 • Upały i burze. Taka aura zostanie z nami jeszcze przez jakiś czas ["Fakty po południu"]

  Upały i burze. Taka aura zostanie... 03:14

  Zalane ulice, podtopione garaże i piwnice. - Woda była jak rzeka górska - opowiadali mieszkańcy terenów, które w niedzielę nawiedziły ulewy i burze. W najbliższych dniach można się spodziewać kolejnych. - Gwałtowne zjawiska są związane z silnie wypiętrzającymi się chmurami burzowymi - tłumaczyła Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo.
 • Nadciągają groźne burze. Ostrzeżenia dla większości województw

  Nadciągają groźne burze. Ostrzeże... 02:31

  Burze, grad i podtopienia, zwłaszcza na południu i południowym zachodzie Polski. Strażacy usuwają skutki gwałtownych zjawisk pogodowych, a meteorolodzy ostrzegają: w ten weekend będą kolejne burze, w niemal całym kraju.
 • Trzecia martwa foka znaleziona na plaży. Sprawę bada policja

  Trzecia martwa foka znaleziona na... 02:33

  Uratowana w helskim fokarium, odchowana i wpuszczona do morza - teraz znaleziona martwa z rozbitą głową. Młodziutka Helena to już trzecia foka, która w ostatnich dniach mogła zostać zabita przez człowieka. Przy poprzednich znaleziono pętlę i cegłę.
 • Brak przygotowania i wyobraźni. Tatrzański Park Narodowy apeluje o rozwagę

  Brak przygotowania i wyobraźni. T... 02:40

  Lawiny, nieprzewidywalna pogoda i niedocenione szlaki. O tym, jak wyjść w góry i bezpiecznie z nich wrócić, przypomina tuż przed sezonem Tatrzański Park Narodowy.
 • Spuścili wodę, by mogła przepłynąć barka. Zginęło nawet kilkaset ptaków

  Spuścili wodę, by mogła przepłyną... 02:44

  Ekolodzy przegrali bój o zrzut z tamy we Włocławku. Poziom Wisły podniesiony - barki mogą popłynąć. Razem z nimi - gniazda, jaja i pisklęta chronionych gatunków. Zrzutu dokonano w środku okresu lęgowego.
 • Gorzej jest tylko w Bułgarii. Polska liderem niechlubnego rankingu

  Gorzej jest tylko w Bułgarii. Pol... 03:09

  Światowa Organizacja Zdrowia, która przygotowała specjalny ranking, ostrzega, że zanieczyszczonym powietrzem oddycha dziś na świecie 9 na 10 osób. Z listy 50 najbardziej zanieczyszczonych miejscowości w Unii Europejskiej, aż 36 jest w Polsce.
rozwiń

Eurosport.pl

 • Milik mógł zostać królem Neapolu

  Milik mógł zostać królem Neapolu 01:12

  Ta sytuacja będzie się Arkadiuszowi Milikowi śniła długo. W doliczonym czasie gry Polak zmarnował znakomitą okazję przeciwko Liverpoolowi. Gol dałby Napoli awans do fazy play off Ligi Mistrzów, a tak Włosi muszą obejść się smakiem. „The Reds” wygrali 1:0 i to oni zagrają dalej. Zobaczcie komentarze po niewykorzystanej sytuacji Polaka. Dziennikarze przypomnieli przy okazji jego pomyłkę z Milanem.
 • Arka znów przegrywa w EuroCupie

  Arka znów przegrywa w EuroCupie 02:27

  Ósmą porażkę w dziewiątym meczu zaliczyli koszykarze Arki Gdynia w rozgrywkach EuroCup. Tym razem przegrali u siebie z Albą Berlin 64:76. Oto skrót tego spotkania. Transmisje z rozgrywek w Eurosporcie oraz Eurosport Playerze.
 • Norwegowie najlepsi w sztafecie w Beitostoelen

  Norwegowie najlepsi w sztafecie w... 02:49

  Bieg sztafetowy 4x7,5 km techniką zmienną w norweskim Beitostoelen należał do gospodarzy. Zobacz skrót z niedzielnej rywalizacji mężczyzn w Pucharze Świata.
 • Maryna Gąsienica-Daniel odpadła w 1/16 finału slalomu równoległego

  Maryna Gąsienica-Daniel odpadła w... 00:57

  09.12 | Polska alpejka Maryna Gąsienica-Daniel nie zdołała pokonać Minę Fuerst Holtmann w 1/16 finału slalomu równoległego w Sankt Moritz. 24-latka przegrała zaledwie o 0.2 s. Alpejski Puchar Świata na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Hojnisz 21. w biegu pościgowym. Triumf Makarainen

  Hojnisz 21. w biegu pościgowym. T... 02:47

  Świetna postawa Kaisy Makarainen w biegu na dochodzenie. Finka nie popełniła ani jednego błędu na strzelnicy, dzięki czemu okazała się najlepsza. Drugie miejsce zajęła Włoszka Dorothea Wierer, a trzecie Słowaczka Paulina Fialkova. Monika Hojnisz popełniła trzy błędy na strzelnicy i zakończyła rywalizację na 21. pozycji.
 • Shiffrin najszybsza w supergigancie w St. Moritz

  Shiffrin najszybsza w supergiganc... 02:14

  Zobacz przejazd Mikaeli Shiffrin w supergigancie Pucharu Świata w St. Moritz. Amerykanka odniosła czwarty triumf w tym sezonie i jest liderką klasyfikacji generalnej.
 • Bieg Therese Johaug na 15 km w Beitostolen

  Bieg Therese Johaug na 15 km w Be... 02:24

  Norweżka Therese Johaug wygrała w Beitostolen zawody na 15 km w Pucharze Świata w biegach narciarskich. Drugie miejsce zajęła Szwedka Charlotte Kalla, a trzecie inna reprezentantka gospodarzy Ingvild Flugstad Oestberg. Wracająca po zawieszeniu za doping zawodniczka uzyskała czas 37:33.9 minuty.
 • Boe padł na mecie ze zmęczenia

  Boe padł na mecie ze zmęczenia 01:30

  W te sposób Johannes Thingnes Boe cieszył się ze zwycięstwa w biathlonowym sprincie na 10 km w słoweńskiej Pokljuce.
 • Boe najlepszy w sprincie

  Boe najlepszy w sprincie 03:37

  Oto skrót biathlonowego sprintu na 10 km w słoweńskiej Pokljuce, który wygrał Norweg Johannes Thingnes Boe.
 • Polska poznała rywali w walce o Euro 2020

  Polska poznała rywali w walce o E... 00:50

  Austria, Izrael, Słowenia, Macedonia oraz Łotwa. To są rywale reprezentacji Polski w grupie G eliminacji mistrzostw Europy w 2020 roku. Walka o awans rozpocznie się w marcu 2019 roku.
 • Kolejny triumf Johaug w Lillehammer

  Kolejny triumf Johaug w Lillehammer 01:51

  Therese Johaug nie zawiodła norweskich kibiców. W biegu pościgowym na 10 kilometrów 30-latka odniosła triumf. Drugie miejsce zajęła Szwedka Ebba Andersson, a trzecie Norweżka Ingvild Flugstad Oestberg. Dzień wcześniej Johaug wygrała również rywalizację na 10 kilometrów stylem dowolnym. Dzięki tym zwycięstwom w Lillehammer Norweżka została nową liderką Pucharu Świata.
 • Johaug: Jestem z siebie dumna

  Johaug: Jestem z siebie dumna 01:13

  Therese Johaug wróciła do rywalizacji po dwuletniej przerwie w najlepszym możliwym stylu. Norweżka, która pauzowała za doping, wygrała w Ruce bieg na 10 km techniką klasyczną. Po zwycięstwie podzieliła się wrażeniami z reporterem Eurosportu. Piękna Johaug nie ukrywała szczęścia. Zobaczcie.
rozwiń

Wideo 360

 • Donald Trump w Warszawie. Zobacz wideo 360 stopni

  Donald Trump w Warszawie. Zobacz ... 06:08

  12.07 | Wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Warszawie była jednym z najważniejszych wydarzeń politycznych w Polsce w 2017 roku. Zobacz relację reportera TVN24 Wojciecha Bojanowskiego, który użył kamery 360 stopni.
 • "Opowiem wam o jednym z was"

  "Opowiem wam o jednym z was" 01:33

  28.07 | Papież Franciszek pojawił się w środę po godz. 21. w oknie papieskim Domu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3. Powitały go tłumy wiernych z całego świata. Swoje przemówienie papież zaczął po polsku. Zobacz wideo 360 stopni.
 • Tysiące pielgrzymów w drodze na Krakowskie Błonia. Zobacz na wideo 360 stopni

  Tysiące pielgrzymów w drodze na K... 01:47

  28.07 | W czwartek po południu na błonia zmierza rozśpiewany tłum, z flagami swoich państw. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
 • Pielgrzymi z Francji dają popis swoich możliwości wokalnych

  Pielgrzymi z Francji dają popis s... 01:27

  29.06 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowskie tramwaje są wyjątkowo zatłoczone

  Krakowskie tramwaje są wyjątkowo ... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • W Krakowie można usłyszeć muzykę z różnych zakątków świata

  W Krakowie można usłyszeć muzykę ... 01:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowski rynek z perspektywy pomnika Mickiewicza

  Krakowski rynek z perspektywy pom... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni

  Justyna Pochanke w studio TVN24. ... 03:26

  Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni
 • Pielgrzymi wypoczywają na Plantach

  Pielgrzymi wypoczywają na Plantach 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • "Poczuj się jak pilot F-16". Wideo 360 stopni z okazji Szczytu NATO

  "Poczuj się jak pilot F-16". Wide... 04:21

  26.07 | Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych opublikowało film nagrany w technologii 360 stopni, dzięki któremu można poczuć się jak pilot myśliwca F-16.
 • Przejazd papamobile i tłumy wiernych. Zobacz wideo 360 stopni

  Przejazd papamobile i tłumy wiern... 01:01

  28.07 | Zobacz nagranie jednego z przejazdów papieża Franciszka wykonane w technologii wideo 360 stopni.
 • "Dobry wieczór" po polsku i wybuch radości. Zobacz na wideo 360 stopni

  "Dobry wieczór" po polsku i wybuc... 00:41

  28.07 | W środę wieczorem papież Franciszek przemawiał do pielgrzymów ze słynnego okna na ul. Franciszkańskiej 3. Zaczął od przywitania po polsku. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
rozwiń

TOTERAZ

 • Populacja Japonii zmalała o 400 tysięcy osób w jednym roku

  Populacja Japonii zmalała o 400 t... 00:39

  08.06 | Populacja Japonii maleje w oczach. Tylko w zeszłym roku zmniejszyła się o 400 tysięcy osób. Według raportu japońskiego Ministerstwa Zdrowia, w 2017 roku urodziło się jedynie 946 tys. dzieci, najmniej od 1899 roku. Jednocześnie, w tym samym roku zmarło ponad 1,3 miliona Japończyków. Jeśli nic się nie zmieni, do 2050 roku populacja kraju Kwitnącej Wiśnie może zmniejszyć się o nawet 27 milionów.
 • Tańczące sowy powracają

  Tańczące sowy powracają 00:53

  Powrót rodziny tańczących sów - są głodne i nadal wyglądają naprawdę groźnie. Koniecznie włączcie dźwięk!
 • Super Bowl w Polsce

  Super Bowl w Polsce 00:28

  Amerykańscy żołnierze stacjonujący w Żaganiu oglądali Super Bowl. Wśród czołgów dopingowali swoje ulubione drużyny
 • Wielki wybuch wulkanu ognia

  Wielki wybuch wulkanu ognia 00:39

  Wulkan Colima w Meksyku to jeden z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. Eksplodował 3 lutego i już dzień później na You Tube zamieszczono film dokumentujący ten wybuch. Nagranie robi wrażenie!
 • Wężowy domek

  Wężowy domek 00:51

  W Teksasie, w Stanach Zjednoczonych, pewien mężczyzna zauważył węża wychodzącego z toalety. Po wezwaniu specjalistów od gadów okazało się, że w całym domu jest około 24 grzechotników teksańskich. Są to jedne z najniebezpieczniejszych węży w całych Stanach
 • Przygoda życia

  Przygoda życia 01:00

  Po przeszczepie wyruszył w podróż życia, a po powrocie... wyszedł z domu w poszukiwaniu kolejnej przygody. Choroba nie zatrzymała pana Tomasza, lecz zmotywowała do dalszej drogi. Cierpiący na stwardnienie rozsiane mężczyzna odwiedził już Gambię, Norwegię, Grecję, Austrię, Litwę i Łotwę. Ale to nie koniec. W ręku ma bilet na koniec świata.
 • Zatopiony nie trafiony

  Zatopiony nie trafiony 01:00

  Z daleka wyglądają jak pomarszczone skorupy, które ktoś porzucił w morzu. Jak podaje portal tvn24.pl, w pobliżu Portu Wojennego w Helu wciąż można wypatrzeć wraki kadłubów ORP Wicher II i ORP Grom II. Przez lata służyły polskiej Marynarce Wojennej, potem je zatopiono. Miały chronić wybrzeże niczym falochron. Nic z tego nie wyszło. Teraz rdzewieją.
 • Pub

  Pub 00:30

  W centrum handlowym w pewnym mieście w Anglii, odkryto zapomniany pub. 22 lata temu zamurowano do niego wejście. Teraz możemy zobaczyć efekty ekspolarcji. Na zdjęciach możemy zobaczyć między innymi stare butelki czy paczkę fistaszków.
 • Mechaniczna meduza

  Mechaniczna meduza 00:39

  Naukowcy z Instytutu Technologicznego w Massachusetts stworzyli robota meduzę. Jest zdolna do chwytania ryb. Przez użycie hydrożelu - robot pod wodną jest prawie niewidzialny.
 • Drift w lesie

  Drift w lesie 00:37

  W internecie pojawiło się nagranie strażaków jadących przez las. Nie była to jednak zwykła przejażdżka. Mało brakowało a wóz strażacki przewróciłby się na bok.
 • Psie szczęście

  Psie szczęście 00:42

  Pewien Husky z Rosji uwielbia zjeżdżać z górki. Szczeniak wchodzi do swojego dmuchanego koła a potem pozwala się zepchnąć na dół. Mógłby tak zjeżdżać całymi dniami!
 • Spiderman przed sądem

  Spiderman przed sądem 00:40

  Przed sądem stanął złodziej obrazów znany jako Spiderman. Ukradł obrazy warte prawie milion euro. Jego łupem padły dzieła między innymi Picassa czy Modiglianiego. Gdzie teraz znajdują się obrazy? To tej pory nie wiadomo
rozwiń

News in English

rozwiń