"Fakty" z 16 kwietnia

 • Policja zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o morderstwo 10-latki

  Policja zatrzymała mężczyznę pode... 02:34

  W niedzielę po południu policja poinformowała, że mężczyzna podejrzewany o morderstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin został zatrzymany. Ciało dziewczynki znaleziono w lesie w okolicy miejscowości Imbramowice, sześć kilometrów od Mrowin.
 • Zawalona iglica, zmiażdżone domy, uszkodzone samochody. Burze wyrządziły duże szkody

  Zawalona iglica, zmiażdżone domy,... 02:51

  Burze z piorunami, wichury i grad przechodzą nad Polską i sieją zniszczenie. Spłonęła iglica wieży kościoła we wsi Frednowy w województwie warmińsko-mazurskim. W ośrodku wypoczynkowym w Złocieńcu, w Zachodniopomorskiem, domki były miażdżone przez drzewa. Turyści cudem się uratowali.
 • Awaria trakcji, godziny postoju, upał i brak klimatyzacji. Pasażer pociągu nie żyje

  Awaria trakcji, godziny postoju, ... 03:05

  Osiemnaście godzin zamiast dziewięciu trwała podróż pociągiem "Gwarek" z Katowic do Słupska. Był upał - nie było klimatyzacji. Zmarł pasażer. To zatrzymało pociąg, a potem jeszcze była awaria trakcji. W ponad 30-stopniowym upale kolejni pasażerowie mdleli, do szpitala zabierały ich karetki. Zasłabła też kierowniczka pociągu. Klimat się ociepla - może to już najwyższy czas, by nie było pociągów bez klimatyzacji.
 • Smutno w szeregach opozycji. "Nie ma oferty, nie ma nadziei"

  Smutno w szeregach opozycji. "Nie... 03:13

  - Nie ma naszej strony, nie ma przywódców, nie ma oferty, nie ma nadziei - tak właśnie ocenił szanse opozycji w jesiennych wyborach Władysław Frasyniuk, choć wcześniej zagrzewał wyborców do boju i namawiał do mobilizacji. - Smutasy nigdy niczego nie wygrają - ostrzegał niedawno Donald Tusk. Jarosław Kaczyński też podkreśla, jak ważna jest wiara w zwycięstwo.
 • Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym. Zginęło pięć osób

  Tragiczny wypadek na przejeździe ... 01:56

  Pięciu mężczyzn zginęło, gdy samochód, którym jechali, wjechał w sobotę wieczorem pod pociąg na przejeździe kolejowym w Nowej Wsi Kąckiej w powiecie wrocławskim. Miejsce jest oznakowane, lecz widoczność mogła być ograniczona przez złą pogodę.
 • Niesegregowanie śmieci ma być droższe. Rząd planuje zmiany

  Niesegregowanie śmieci ma być dro... 02:49

  Oficjalnie w całym kraju obowiązuje segregacja śmieci. Jednak w rzeczywistości worki ze zmieszanymi odpadami lądują nagminnie w osiedlowych śmietnikach. Rząd chce nas przekonać do segregacji i przygotowuje finansowy bat dla tych, którzy tego nie będą robić.
 • Ludzie ruszyli na pomoc jeleniom, które utknęły w błocie przy Zalewie Szczecińskim

  Ludzie ruszyli na pomoc jeleniom,... 00:47

  Kilka godzin trwała walka o życie jeleni, które utknęły w błocie w Świnoujściu, w okolicach Zalewu Szczecińskiego. Zwierzęta były z każdą chwilą coraz bardziej wycieńczone. Ludzie, którzy je zauważyli, ruszyli im na pomoc.
 • "Im się chce chcieć". Koledzy ze szkoły zrobili dla Kingi nową rękę, teraz ją ulepszyli

  "Im się chce chcieć". Koledzy ze ... 03:01

  Urodziła się bez przedramienia, zbiera na bioniczne ramię, a na razie koledzy z technikum zrobili dla niej elektroniczną rękę. Ma jej pomagać w pracy. Uczniowie chcą też pomóc innym. Projekt tego "szczęścia z plastiku" umieścili w internecie. Kto chce, może ich naśladować.
 • Prognoza pogody na poniedziałek 17 czerwca

  Prognoza pogody na poniedziałek 1... 03:08

  W poniedziałek zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, na północnym wschodzie i w centrum kraju przelotne opady deszczu do 5 mm. Przelotny deszcz i burze możliwe miejscami na Podkarpaciu i w Małopolsce. Temperatura maksymalna od 22 stopni Celsjusza na Warmii i Suwalszczyźnie, 25 stopni Celsjusza w centrum kraju do 27 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr z kierunków północnych, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzach silny do 80 km/h.

Prezydent Duda z wizytą w USA. Czerwiec 2019

 • Prezydent otworzył Polski Tydzień Biznesu i Innowacji

  Prezydent otworzył Polski Tydzień... 01:27

  15.06.| Prezydent Andrzej Duda otworzył w sobotę w stanie Nevada Polski Tydzień Biznesu i Innowacji. Ma się on przyczynić do rozwoju współpracy m.in. w sektorze lotniczym, czy kosmicznym. W swoim wystąpieniu Duda podkreślił, że wydarzenie jest świetnym przykładem rozwijającej się i niezwykle dynamicznej współpracy pomiędzy Polską a stanem Nevada.
 • Prezydent o relacjach z Donaldem Trumpem

  Prezydent o relacjach z Donaldem ... 01:29

  15.06.| Prezydent Andrzej Duda, który kontynuuje swoją roboczą wizytę w Stanach Zjednoczonych, odwiedził w sobotę Reno w Nevadzie. Podczas briefingu dla polskich dziennikarzy został zapytany o to, co odpowie na głosy krytyki mówiące o tym, że umowy i porozumienia, które zostały podpisane podczas jego pobytu w USA, są zbyt kosztowne dla naszego kraju. Mówił również o relacjach politycznych z amerykańskim prezydentem Donaldem Trumpem.
 • Prezydent o krytyce prozumień z USA

  Prezydent o krytyce prozumień z USA 01:17

  15.06.| Prezydent Andrzej Duda, który kontynuuje swoją roboczą wizytę w Stanach Zjednoczonych, odwiedził w sobotę Reno w Nevadzie. Podczas briefingu dla polskich dziennikarzy, został zapytany o to, co odpowie na głosy krytyki mówiące o tym, że umowy i porozumienia, które zostały podpisane podczas jego pobytu w USA, są zbyt kosztowne dla naszego kraju.
 • Polska będzie współpracować ze szpitalem w USA. Skorzystają pacjenci

  Polska będzie współpracować ze sz... 02:55

  Polska będzie współpracowała w leczeniu raka z Centrum Onkologicznym Uniwersytetu Teksas. To czołowy taki ośrodek na świecie. Nasi lekarze mają uzyskać dostęp do najnowszych terapii i uczyć się ich od Amerykanów, by szybciej stosować je u nas. Skorzystają na tym pacjenci.
 • Andrzej Duda na pokazie dronów

  Andrzej Duda na pokazie dronów 01:11

  15.06 | Technologie, które umożliwią dronom wykrywanie się nawzajem, komunikację i unikanie kolizji testują inżynierowie z USA przy udziale Polaków. Prezydent Andrzej Duda obejrzał takie manewry w sobotę w Reno w stanie Nevada.
 • Prezydent Andrzej Duda o dostawach amerykańskiego gazu do Polski

  Prezydent Andrzej Duda o dostawac... 00:36

  14.06 | - Do Polski płynie gaz z USA, płynie nie tylko do naszego kraju, ale mam nadzieję, będzie płynął też do całego regionu Europy Centralnej - mówił prezydent Andrzej Duda w gazoporcie Sabine Pass, należącym do firmy Cheniere.
 • Prezydent: chcemy być silnym hubem dostaw gazu do Europy

  Prezydent: chcemy być silnym hube... 00:45

  14.06 | Chcemy być silnym hubem, jeśli chodzi o dostarczanie gazu ziemnego do Europy, przede wszystkim do Europy Środkowej - oświadczył prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z przedstawicielami amerykańskich firm energetycznych.
 • Prezydent Duda do Polonii w Houston: dziękuję za trwanie przy Polsce

  Prezydent Duda do Polonii w Houst... 01:20

  14.06 | Prezydent Duda do Polonii w Houston: dziękuję za trwanie przy Polsce.
 • Prezydent Andrzej Duda spotkał się z burmistrzem Houston Sylvestrem Turnerem

  Prezydent Andrzej Duda spotkał si... 00:59

  14.06 | Prezydent Andrzej Duda spotkał się z burmistrzem Houston Sylvestrem Turnerem.
 • Kreml śledzi wizytę Andrzeja Dudy w USA

  Kreml śledzi wizytę Andrzeja Dudy... 03:32

  13.06 | Podpisana w środę polsko-amerykańska deklaracja w sprawie obronności spotkała się w czwartek z ostrą reakcją rosyjskiego parlamentu. Deputowani naszego wschodniego sąsiada ostrzegli, że ogłoszone przez Donalda Trumpa rozmieszczenie nowych amerykańskich wojsk na terytorium Polski spotka się z działaniami odwetowymi ze strony Moskwy. Pojawił się także głosy, że w razie ewentualnego konfliktu Polska stałaby się "celem uderzenia odwetowego".
 • Całe przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy

  Całe przemówienie prezydenta Andr... 08:42

  12.06 | Ostatnim punktem środowej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Waszyngtonie był udział w uroczystym przyjęciu.
 • Całe przemówienie prezydenta Donalda Trumpa (tłumaczenie na język polski)

  Całe przemówienie prezydenta Dona... 09:19

  Prezydent USA zaznaczył, że w Stanach Zjednoczonych Amerykanie polskiego pochodzenia stworzyli "kwitnącą społeczność". - Amerykanie polskiego pochodzenia wzmacniają nasz naród, pomagają utrzymać dziedzictwo, zachować wolność i bronią wielkiej amerykańskiej flagi. Dziękuję za to - powiedział Donald Trump.
rozwiń

Wizyta prezydenta Dudy w USA. Opinie i komentarze

 • Arłukowicz: poczekajmy na fakty

  Arłukowicz: poczekajmy na fakty 00:30

  16.06| Bartosz Arłukowicz (klub PO-KO) ocenił, że "jedynym wymiernym efektem tej wizyty będzie przesunięcie tysiąca żołnierzy do Polski". Odniósł się w ten sposób do planowanego dodatkowego rozlokowania tysiąca amerykańskich żołnierzy w Polsce. Pytany, czy to uznaje za sukces tej wizyty, odparł: "oczywiście, że tak, im więcej żołnierzy (w Polsce - red.), tym lepiej dla Polski."
 • Kłopotek: pytanie, czy udźwigniemy te koszty

  Kłopotek: pytanie, czy udźwigniem... 00:31

  16.06| Eugeniusz Kłopotek z PSL stwierdził, że "w wymiarze politycznym i militarnym odbiór tej wizyty jest pozytywny". Dodał jednak, że "są wątpliwości w wymiarze ekonomicznym" tej wizyty.
 • Dera: wchodzimy w tym momencie do elity światowej

  Dera: wchodzimy w tym momencie do... 01:09

  16.06| Andrzej Dera z Kancelarii Premiera ocenił, że podpisanie porozumienia o współpracy obronnej "to jest podstawowy fundament bezpieczeństwa nie tylko w Polsce, ale w tej części Europy".
 • Krzysztof Gawkowski: boiy się czy polski budżet to wytrzyma

  Krzysztof Gawkowski: boiy się czy... 00:46

  16.06| Krzysztof Gawkowski z Wiosny stwierdził, że "dobrze, że wzmacniamy sojusz z USA, szkoda, że robimy to tylko za pomocą kasy i pieniędzy". - Nic tutaj więcej się nie dziej, bo na razie mamy tylko deklaracje - kontynuował.Zwrócił też uwagę, że nie wiadomo ile będzie kosztowała realizacja założeń przyjętych w deklaracji.
 • Generał Koziej: to pewna cena, którą płacimy za coś, co Amerykanie i tak w swoim interesie by robili

  Generał Koziej: to pewna cena, kt... 02:24

  14.06 | Zakup myśliwców F-35 jest kontrowersyjny. To jest pewna cena, którą my płacimy kupując te samoloty za coś, co Amerykanie i tak w swoim interesie by robili - ocenił generał Stanisław Koziej, były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. O gotowości Polski do nabycia 32 sztuk tych nowoczesnych maszyn poinformował w środę prezydent Donald Trump. Generał Koziej odniósł się również do podpisanego w środę przez prezydentów Donalda Trumpa i Andrzeja Dudę dokumentu dotyczącego współpracy obronnej.
 • Kreml śledzi wizytę Andrzeja Dudy w USA

  Kreml śledzi wizytę Andrzeja Dudy... 03:32

  13.06 | Podpisana w środę polsko-amerykańska deklaracja w sprawie obronności spotkała się w czwartek z ostrą reakcją rosyjskiego parlamentu. Deputowani naszego wschodniego sąsiada ostrzegli, że ogłoszone przez Donalda Trumpa rozmieszczenie nowych amerykańskich wojsk na terytorium Polski spotka się z działaniami odwetowymi ze strony Moskwy. Pojawił się także głosy, że w razie ewentualnego konfliktu Polska stałaby się "celem uderzenia odwetowego".
 • "Pan prezydent z panem premierem jeżdżą i szkalują polskich sędziów"

  "Pan prezydent z panem premierem ... 03:15

  W trakcie spotkania prezydenta Andrzeja Dudy i prezydenta Donalda Trumpa w Białym Domu przywódcy dwukrotnie byli pytani o przestrzeganie praworządności w Polski. Prezydent USA stwierdził, że nie niepokoi go stan demokracji w Polsce, ale nie popiera wcześniejszego wysyłania na emeryturę sędziów Sądu Najwyższego. Andrzej Duda broniąc zmian w sądownictwie mówił o sędziach, którzy orzekali w stanie wojennym. Te słowa spotkały się z odpowiedzią w kraju.
 • Koszt obecności wojsk USA w Polsce

  Koszt obecności wojsk USA w Polsce 03:26

  13.08 | Amerykanie zwiększają liczbę wojskowych u nas, ale to my musimy zapewnić im całą infrastrukturę, a z tym wiążą się koszty. Dawid Rydzek zapytał ekspertów, co Polska musi zrobić, które obszary doinwestować i ile to będzie kosztowało.
 • Cała wypowiedź Marka Świerczyńskiego o deklaracji z Waszyngtonu

  Cała wypowiedź Marka Świerczyński... 05:06

  13.06 | Postanowienia deklaracji mają nie tylko wpierać obronność Polski czy interesy USA, ale pomagać całemu Sojuszowi Północnoatlantyckiemu - mówił we "Wstajesz i wiesz" ekspert "Polityka Insight" Marek Świerczyński, odnosząc się do podpisanej w Waszyngtonie przez prezydentów Trumpa i Dudę deklaracji o wojskowej współpracy polsko-amerykańskiej.
 • Świerczyński: deklaracja wiąże nas na dziesięciolecia

  Świerczyński: deklaracja wiąże na... 01:06

  13.06 | -To jest pewien pakiet rozwiązań, pakiet decyzji, który stopniowo, coraz bliżej wiąże nas pod względem nie tylko obronnym, ale również strategicznym ze Stanami Zjednoczonymi i to wiąże nie tylko na krótką metę, ale wręcz dziesięciolecia - powiedział we "Wstajesz i wiesz" ekspert Marek Świerczyński.
 • Cała rozmowa z generałem Bogusławem Packiem

  Cała rozmowa z generałem Bogusław... 11:32

  13.06 | Cała rozmowa z generałem Bogusławem Packiem na temat deklaracji prezydentów USA i Polski.
 • Marcin Horała: to radykalnie podnosi poziom naszego bezpieczeństwa

  Marcin Horała: to radykalnie podn... 00:24

  13.06| Horała: to radykalnie podnosi poziom naszego bezpieczeństwa
rozwiń

Atak na tankowce w Zatoce Omańskiej

 • Przebieg wydarzeń po ataku na tankowce w Zatoce Omańskiej. Na wideo widoczne również statki ratunkowe

  Przebieg wydarzeń po ataku na tan... 00:35

  17.06 | Jeśli Iran postanowi zablokować eksport ropy przez cieśninę Ormuz, jest wystarczająco silny militarnie, by zrobić to w pełni i publicznie - oświadczył w poniedziałek szef sztabu generalnego irańskich sił zbrojnych generał Mohammad Bakeri cytowany przez agencję Fars. Bakeri zareagował w ten sposób na obciążanie Iranu przez USA odpowiedzialnością za zeszłotygodniowe ataki na dwa tankowce w Zatoce Omańskiej. Dzień po eksplozji na tankowcach prezydent USA Donald Trump oświadczył, że to Iran dokonał ataku.
 • Motorówka podpływa do tankowca Kokuka Courageous

  Motorówka podpływa do tankowca Ko... 01:39

  14.06 | Armia Stanów Zjednoczonych udostępniła w czwartek nagranie, na którym rzekomo widać motorówkę z irańskimi żołnierzami. Ściągają oni z burty uszkodzonego wcześniej tankowca inną, nieeksplodowaną minę - podało BBC.
 • Pompeo: Iran odpowiada za ataki na tankowce w Zatoce Omańskiej

  Pompeo: Iran odpowiada za ataki n... 02:24

  14.06 | Sekretarz stanu USA Mike Pompeo oskarżył w czwartek Iran o przeprowadzenie dwóch ataków na tankowce w Zatoce Perskiej. Strona amerykańska doszła do takich wniosków na podstawie m.in. informacji wywiadowczych oraz rodzaju użytej broni.
 • Tankowce zaatakowane w Zatoce Omańskiej

  Tankowce zaatakowane w Zatoce Oma... 00:55

  Dwa tankowce zostały zaatakowane w Zatoce Omańskiej, a ich załogi trzeba było ewakuować - przekazał w czwartek Reuters. Według irańskiej agencji IRNA jeden z nich, Front Altair, miał zatonąć. Norweski właściciel przekazał jednak, że tankowiec nadal utrzymuje się na wodzie. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
 • Drugi taki przypadek w ciągu miesiąca. Atak na tankowce w Zatoce Omańskiej

  Drugi taki przypadek w ciągu mies... 00:37

  Atak na dwa tankowce w Zatoce Omańskiej. Na morzu widać płomienie, a na horyzoncie poważny problem, bo to miejsce, przez które przepływa nawet jedna trzecia światowych zapasów ropy naftowej. Ceny ropy natychmiast wzrosły.
 • Gaszenie pożaru na tankowcu w Zatoce Omańskiej

  Gaszenie pożaru na tankowcu w Zat... 00:30

  13.09 | Minister spraw zagranicznych Iranu Mohammad Dżawad Zarif oświadczył, że incydent z dwoma tankowcami, do którego doszło wcześniej tego dnia w Zatoce Omańskiej, "jest bardzo podejrzany" i w celu uniknięcia dalszych napięć wezwał kraje regionu do rozmów.
 • Płonący tankowiec Front Altair

  Płonący tankowiec Front Altair 00:43

  W czwartek z dwóch tankowców w Zatoce Omańskiej ewakuowano łącznie 44 członków załóg - poinformowali armatorzy tych jednostek. W jednym przypadku na pokładzie doszło do eksplozji i pożaru, w drugim do bliżej nieokreślonego incydentu i uszkodzenia kadłuba.
 • Atak na dwa tankowce w Zatoce Omańskiej

  Atak na dwa tankowce w Zatoce Oma... 00:30

  13/06 | Łącznie 44 członków załóg ewakuowano w czwartek z dwóch tankowców w Zatoce Omańskiej - poinformowali armatorzy tych jednostek. W jednym przypadku na pokładzie doszło do eksplozji i pożaru, w drugim do bliżej nieokreślonego incydentu i uszkodzenia kadłuba.

30 lat wolności

 • Polska droga ku wolności. 30 lat temu odbyły się częściowo wolne wybory

  Polska droga ku wolności. 30 lat ... 04:45

  4.06 | Wolna prasa nie istniała. Z gazet, radia i telewizji sączyła się jedynie słuszna narracja. Kampania wyborcza ruszyła w nieprawdopodobnym tempie, a cała Polska została zaklejona wyborczymi plakatami Solidarności.
 • Puste półki, głodowe pensje i mecz Polska-Anglia czyli czerwiec 1989

  Puste półki, głodowe pensje i mec... 03:17

  Okres transformacji był magiczny, ale magia kończyła się po przekroczeniu progu sklepu. Nie bardzo było co kupić i za co kupić. Czym Polacy - oprócz polityki - żyli w tamtych dniach?
 • Zaskoczenie, zwycięstwo i wolność. Z gospodarką w stanie zapaści

  Zaskoczenie, zwycięstwo i wolność... 04:53

  W lutym 1989 roku na murze berlińskim rozstrzelano młodego chłopaka, który chciał przejść na drugą stronę. 4 czerwca 1989 roku na pekińskim placu Tiananmen ludzi walczących o wolność rozjechały czołgi. Nasz 4 czerwca był fenomenem. Polacy pokojowo zmienili ustrój, odzyskali kraj, zniszczyli żelazną kurtynę. Była wolność, ale była też bieda.
 • Zdjęcie, do którego ustawiają się kolejki. Pokazuje atmosferę tamtych lat

  Zdjęcie, do którego ustawiają się... 03:13

  Wspólne zdjęcie Lecha Wałęsy z Jarosławem Kaczyńskim wystawione na widok publiczny było we wtorek największą atrakcją na gdańskim Długim Targu. Niemal każdy przechodzący chciał mieć zdjęcie z tym zdjęciem. Tak trudno w nie dziś uwierzyć.
 • Fantastyczny dzień, 30. rocznica. "Mamy z czego się cieszyć. Polak potrafi. Potrafiliśmy"

  Fantastyczny dzień, 30. rocznica.... 01:02

  4 czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm. Fantastyczny dzień. Kartką wyborczą, bez rozlewu krwi, Polacy zmienili ustrój i odzyskali kraj. Jak wspomniał we wtorek Lech Wałęsa, były dni, kiedy nikt nie dawał Solidarności szans na zwycięstwo. 30 lat później wydajemy "Fakty" TVN w wyjątkowy sposób - nie ze studia w Warszawie, lecz z Gdańska.
 • 30 lat wstecz. Jak doszło do obalenia komunizmu?

  30 lat wstecz. Jak doszło do obal... 03:10

  4 czerwca 1989 roku Polacy poszli na wybory, by powiedzieć "nie" komunistycznemu systemowi. I to "nie" wybrzmiało bardzo wyraźnie. Reżim zachwiał się w posadach i zaczął się rozpadać. Zmiany były już nie do zatrzymania i promieniowały także poza Polskę.
 • Wystawy, debaty i hymn. Polska świętuje 30 lat wolności

  Wystawy, debaty i hymn. Polska św... 03:08

  Nie tylko Gdańsk, nie tylko Warszawa. Święto Wolności i Solidarności Polacy obchodzą w różnych miejscach i na różne sposoby. Są wystawy, debaty i koncerty. Był też moment wyjątkowo uroczysty i podniosły - wspólne śpiewanie hymnu.
 • Tort na rocznicę 4 czerwca

  Tort na rocznicę 4 czerwca 01:24

  04.06 | W ramach obchodów 30. rocznicy wyborów czerwcowych uczestnicy święta w Gdańsku pokroili przygotowany na tę okazję tort.
 • Tak wygrywała Solidarność. To, jak szybko upadł komunizm, zaskoczyło wielu

  Tak wygrywała Solidarność. To, ja... 03:29

  Mieli głowy pełne marzeń o lepszym świecie. Chcieli spokoju, stabilizacji i pewności jutra. Nikt do końca nie wierzył, że zmiany nastąpią tak szybko. Skala zwycięstwa była zaskoczeniem nawet dla największych optymistów.
 • Hymn Polski odśpiewano w wielu miastach

  Hymn Polski odśpiewano w wielu mi... 02:29

  04.06 | W ramach obchodów 30. rocznicy wyborów czerwcowych w wielu miastach Polski odśpiewano hymn państwowy.
 • Bez takich ludzi sukcesu 4 czerwca mogło nie być. "To była kompletnie spontaniczna akcja"

  Bez takich ludzi sukcesu 4 czerwc... 03:24

  Byli młodzi, kompletnie niedoświadczeni, ale spontanicznie czuli nastrój zbliżającej się rewolucji i bardzo się w nią zaangażowali. - Chcieliśmy kulawo naśladować to, co było na Zachodzie - mówią bohaterowie relacji Jakuba Sobieniowskiego. Bez takich ludzi 4 czerwca mógłby się nie udać.
 • Wyjątkowa rocznica i wyjątkowy film. "Świetny dowód na to, że my byliśmy pierwsi"

  Wyjątkowa rocznica i wyjątkowy fi... 03:13

  30. rocznica pierwszych częściowo wolnych wyborów to lekcja historii dla wszystkich, a szczególnie dla tych, którzy nie pamiętają 4 czerwca, czyli początku końca komunizmu w Polsce i Europie. Premiera dokumentu "My, naród" była okazją do debaty o polskiej wolności - wtedy i teraz.
rozwiń

Demonstracje w Hongkongu

 • Kolejne protesty w Hongkongu. Chcą całkowitego wycofania projektu ustawy

  Kolejne protesty w Hongkongu. Chc... 01:38

  16.06 | Tysiące ubranych na czarno Hongkończyków wyszły w niedzielę na ulice, domagając się dymisji szefowej administracji regionu Carrie Lam i wycofania rządowego projektu zmian prawa ekstradycyjnego, umożliwiającego m.in. ekstradycję do Chin kontynentalnych.
 • Media: władze Hongkongu "zawieszą" nowelizację prawa ekstradycyjnego

  Media: władze Hongkongu "zawieszą... 01:14

  15.06 | Media: władze Hongkongu "zawieszą" nowelizację prawa ekstradycyjnego
 • Zamieszki w Hongkongu. "Będzie nas coraz więcej"

  Zamieszki w Hongkongu. "Będzie na... 02:39

  Parasolki kontra gaz łzawiący. W Hongkongu wybuchły gwałtowne zamieszki w ramach protestu przeciw planom przyjęcia przepisów zezwalających na ekstradycję do Chin podejrzanych o przestępstwa. Policja użyła pałek, gumowych kul i gazu łzawiącego. Demonstranci budowali barykady i rzucali kamieniami. Przynieśli też parasolki, które od 5 lat są symbolem obywatelskiego nieposłuszeństwa wobec komunistycznych Chin.
 • Hongkońska policja użyła w środę gazu łzawiącego wobec protestujących demonstrantów

  Hongkońska policja użyła w środę ... 00:56

  12.06 | Tysiące ludzi wylegly w nocy z wtorku na środę na ulice Hongkongu protestując przeciwko rozpatrywanemu przez Radę Legislacyjną tej enklawy projektowi ustawy zezwalającej na ekstradycję osób podejrzanych o przestępstwa do Chin. Ocenia się, że zdominowana przez zwolenników Pekinu Rada, będąca odpowiednikiem lokalnego parlamentu, uchwali ustawę. Ma ona dopuszczać ekstradycję do Chin kontynentalnych osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa na kontynencie.
 • W Hongkongu starcia sił bezpieczeństwa z demonstrantami

  W Hongkongu starcia sił bezpiecze... 00:53

  12.06 | Hongkońska policja użyła w środę gazu łzawiącego wobec demonstrantów protestujących przed budynkami rządowymi przeciw ustawie ekstradycyjnej, na mocy której podejrzani mogliby być wysyłani na rozprawę do Chin kontynentalnych. Rannych zostało około 10 osób.
 • Policja użyła gumowych kul i gazu łzawiącego

  Policja użyła gumowych kul i gazu... 02:24

  12.06 | Policja w Hongkongu użyła gumowych kul i gazy łzawiącego, by rozproszyć demonstrantów, którzy kolejny ju dzień protestują przeciwko rozpatrywanemu przez Radę Legislacyjną tej enklawy projektowi ustawy zezwalającej na ekstradycję osób podejrzanych o przestępstwa do Chin. Zdominowane przez zwolenników Pekinu władze Hongkongu odłożyły na razie debatę nad nowym prawem.
 • Protesty w Hongkongu nie ustają

  Protesty w Hongkongu nie ustają 01:13

  Tysiące ludzi wyległy w nocy z wtorku na środę na ulice Hongkongu w proteście przeciwko rozpatrywanemu przez Radę Legislacyjną tej enklawy projektowi ustawy zezwalającej na ekstradycję osób podejrzanych o przestępstwa do Chin. Władze Hongkongu odłożyły na razie debatę nad nowym prawem.
 • W Hongkongu zapowiedzi kolejnych strajków i protestów przeciw ekstradycji do Chin

  W Hongkongu zapowiedzi kolejnych ... 01:13

  11.06 | W Hongkongu przeciwnicy zmian w prawie, umożliwiających przekazywanie podejrzanych do Chin kontynentalnych, zapowiadają dalsze protesty w środę, gdy ustawą będzie się zajmować lokalny parlament. Strajki planują też liczne firmy i związkowcy z wielu sektorów. Pomimo niedzielnej demonstracji przeciwko nowelizacji prawa ekstradycyjnego - ocenianej jako najliczniejszy protest w byłej brytyjskiej kolonii od przekazania jej Chinom w 1997 roku - lokalne władze ogłosiły, że nie zamierzają wycofać projektu.
 • Masowe protesty na ulicach Hongkongu

  Masowe protesty na ulicach Hongkongu 02:50

  10.06 | Setki tysięcy osób na ulicach Hong-Kongu. Wyszli, aby zaprotestować przeciwko przepisom, które pozwolą na ekstradycję mieszkańców do Chin i Tajwanu. Hong-Kong 21 lat temu wrócił w chińskie ręce z gwarancją autonomii. To między innymi przypominają protestujący.
 • Setki tysięcy protestujących wyszły na ulice. Władze: prace nad nowym prawem będą kontynuowane

  Setki tysięcy protestujących wysz... 02:52

  Setki tysięcy osób na ulicach, a niektóre doniesienia mówią nawet o milionie, w miejscu, gdzie populacja liczy siedem milionów ludzi. W Hongkongu odbył się ogromny protest przeciwko projektowi ustawy ekstradycyjnej. Zdaniem krytyków prawo umożliwiłoby Chinom niemalże porywanie niewygodnych dla siebie osób z powodów politycznych pod pretekstem oskarżeń o złamanie prawa. Nie tylko obywatele Hongkongu są na "nie". Inne kraje też obawiają się, że ich obywatele mogliby zostać przechwyceni przez Pekin. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
 • Starcia z policją i próby wejścia do parlamentu. Protesty w Hongkongu

  Starcia z policją i próby wejścia... 02:38

  Ponad milion ludzi na ulicach i jeden przekaz - Hongkong to nie Chiny. To był jeden z największych protestów w historii metropolii, bo lokalne władze chcą zmienić prawo i umożliwić ekstradycję podejrzanych do Chin. Według obrońców praw człowieka - nowe przepisy to bat na tych, którzy mają odwagę krytykować komunistyczny reżim.
 • Starcia z policją w Hongkongu

  Starcia z policją w Hongkongu 01:45

  10.06 | Kilkuset demonstrantów starło się w niedzielę z policją przed gmachem parlamentu Hongkongu. Wcześniej ponad milion osób wyszło na ulice Hongkongu, by zaprotestować przeciwko projektowi zmian w prawie, umożliwiających przekazywanie podejrzanych władzom Chin kontynentalnych.
rozwiń

75. rocznica lądowania w Normandii

 • Trump w hołdzie aliantom

  Trump w hołdzie aliantom 27:02

  06.06 | Prezydent USA Donald Trump powiedział w czwartek podczas obchodów 75. rocznicy lądowania aliantów w Normandii, że weterani słynnej operacji wojskowej są "wśród największych Amerykanów, jacy kiedykolwiek żyli".
 • Trump i Macron podczas uroczystości 75. rocznicy D-day

  Trump i Macron podczas uroczystoś... 05:02

  6.06 | Prezydencji Francji Emmanuel Macron i USA Donald Trump wzięli w czwartek udział w 75. rocznicy inwazji w Normandii. Przemawiając na ceremonii na terenie amerykańskiego cmentarza wojennego w Colleville-sur-Mer w Normandii, w pobliżu plaży Omaha, gdzie 6 czerwca 1944 roku przeprowadzono desant wojsk USA, Trump powiedział, że podczas D-Day 10 tys. mężczyzn poświęciło swe życie nie tylko dla swoich towarzyszy broni i swoich krajów, ale też po to, by "przetrwała wolność".
 • Trump: ci którzy tu walczyli wygrali przyszłość dla narodu

  Trump: ci którzy tu walczyli wygr... 02:09

  6.06 | Ponad siedem dekad temu żołnierze walczyli z potwornym wrogiem, który mówił o tysiącletniej rzeszy. Walcząc z tym złem pozostawili dziedzictwo, które będzie trwać nie tysiąc lat, a całą wieczność - powiedział Donald Trump podczas uroczystości 75. rocznicy inwazji na Normandię.
 • Donald Trump wziął udział w uroczystościach w Normandii

  Donald Trump wziął udział w urocz... 00:36

  6.06 | rezydent USA Donald Trump powiedział w czwartek podczas obchodów 75. rocznicy lądowania aliantów w Normandii, że weterani słynnej operacji wojskowej są "wśród największych Amerykanów, jacy kiedykolwiek żyli".
 • Weterani D-day skoczyli ze spadochronem w rocznicę inwazji

  Weterani D-day skoczyli ze spadoc... 01:18

  6.06 | W środę, dzień przed 75. rocznicą inwazji w Normandii, dwóch weteranów tamtych wydarzeń postanowiło upamiętnić D-day skokiem ze spadochronem. Obydwu mężczyzną towarzyszyli żołnierze z grupy spadochronowej. W trakcie lądowania jeden z żołnierzy rozwinął flagę Wielkiej Brytanii o wielkości 450m2.
 • 75. rocznica lądowania aliantów w Normandii

  75. rocznica lądowania aliantów w... 00:52

  06.06 | Brytyjska królowa Elżbieta II i liderzy piętnastu państw - w tym prezydenci USA Donald Trump i Francji Emmanuel Macron oraz premier Mateusz Morawiecki - oddali w środę hołd weteranom, świętując 75. rocznicę lądowania aliantów w Normandii.
 • Macron uczcił rocznicę lądowania aliantów w Normandii

  Macron uczcił rocznicę lądowania ... 01:53

  5.06 | Prezydent Francji Emmanuel Macron uczcił 75. rocznicę lądowania aliantów w Normandii w portowym normandzkim mieście Caen, gdzie oddał hołd członkom francuskiego ruchu oporu zabitym przez gestapo w więzieniu w dniu inwazji.
 • "Bez tej operacji niemożliwe byłoby zakończenie II WŚ w takim czasie"

  "Bez tej operacji niemożliwe było... 14:28

  To są bohaterowie, to są niezwykli ludzie - powiedział w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS były zastępca dowódcy NATO ds. transformacji gen. Mieczysław Bieniek, komentując świętowaną przez weteranów rocznicę D-Day, czyli lądowanie aliantów w Normandii. - Z prawdziwym podziwem trzeba patrzeć na to, w jaki sposób to udało się przygotować - stwierdził gen. prof. Bogusław Pacek, UJ. - Bez tej operacji niemożliwe byłoby zakończenie II wojny światowej w takim czasie i w taki sposób - ocenił generał i dodał, że ta operacja desantowa jest niedoceniana historycznie.
 • Z weteranami II wojny światowej spotkali się m.in. książę Karol i gen. Rajmund Andrzejczak

  Z weteranami II wojny światowej s... 00:32

  05.06.| Szef Sztabu Generalnego WP gen. broni Rajmund Andrzejczak, który wziął udział w obchodach 75. rocznicy lądowania aliantów w Normandii, spotkał się z weteranami operacji. Hołd polskim weteranom złożył także książę Walii – poinformował Sztab Główny Wojska Polskiego.
 • Sukces okupiony dużymi stratami. 75 lat temu alianci wylądowali w Normandii

  Sukces okupiony dużymi stratami. ... 02:32

  6 czerwca 1944 roku, o świcie, siły aliantów wylądowały na plaży w północnej Francji. Tak rozpoczęła się największa w historii operacja desantowa - lądowanie w Normandii. Wzięło w niej udział ponad 150 tysięcy żołnierzy, prawie 7 tysięcy jednostek pływających i 11 tysięcy samolotów. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
 • Premierzy Polski i Wielkiej Brytanii spotkali się przed uroczystościami 75. rocznicy lądowania aliantów w Normandii

  Premierzy Polski i Wielkiej Bryta... 00:30

  05.06.| Premier Mateusz Morawiecki spotkał się podczas środowej wizyty w Wielkiej Brytanii z szefową brytyjskiego rządu Theresą May. Spotkanie szefów rządów odbyło się przy okazji uroczystych obchodów 75. rocznicy lądowania aliantów w Normandii.
 • Donald Trump w Portsmouth

  Donald Trump w Portsmouth 01:23

  05.06 | Od wykonania brytyjskiego hymnu rozpoczęły się w środę w Portsmouth uroczystości upamiętniające 75. rocznicę lądowania aliantów w Normandii. W wydarzeniu bierze udział królowa Elżbieta II i 15 światowych przywódców, w tym premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń

Obraz świata

 • Szwajcarki strajkowały na rzecz równouprawnienia płacowego

  Szwajcarki strajkowały na rzecz r... 00:32

  14.06 | Określana przez organizatorów jako strajk kobiet publiczna całodniowa akcja na rzecz równouprawnienia płacowego objęła w piątek całą Szwajcarię. Główne demonstracje, w tym przemarsz przed siedzibą rządu i parlamentu w Bernie, odbędą się późnym popołudniem.
 • W wielkanocnych atakach na Sri Lance zginęły 253 osoby

  W wielkanocnych atakach na Sri La... 01:22

  14.06 | Władzom Sri Lanki wydano w piątek zatrzymanego na Bliskim Wschodzie 29-letniego mężczyznę, jednego z głównych podejrzanych o zorganizowanie w Niedzielę Wielkanocną zamachów terrorystycznych w tym kraju, w których zginęło ponad 250 osób - poinformował Interpol.
 • Obchody 20. rocznicy wkroczenia do Kosowa wojsk NATO

  Obchody 20. rocznicy wkroczenia d... 00:48

  14.06 | Tysiące kosowskich Albańczyków entuzjastycznie witało w środę b. prezydenta USA Billa Clintona i sekretarz stanu w jego administracji Madeleine Albright, którzy przybyli do Prisztiny z okazji 20. rocznicy wkroczenia do Kosowa wojsk NATO.
 • Matt Hancock był kandydatem na objęcie stanowiska lidera Partii Konserwatywnej

  Matt Hancock był kandydatem na ob... 00:30

  14.06 | Brytyjski minister zdrowia Matt Hancock wycofał się w piątek z wyścigu o objęcie stanowiska lidera Partii Konserwatywnej po ustępującej premier Theresie May. Polityk zajął szóste miejsce w pierwszej turze głosowania, uzyskując poparcie 20 z 313 posłów partii.
 • Strajk chilijskich górników

  Strajk chilijskich górników 01:13

  14.06 | Górnicy największej na świecie odkrywkowej kopalni miedzi Chuquicamata na północy Chile, która należy do państwowego koncernu Codelco i dostarcza 11 proc. światowego wydobycia, rozpoczęli w piątek strajk. Załoga - 3 200 górników - domaga się podwyżki płac.
 • Szczyt Szanghajskiej Organizacji Współpracy w Kirgistanie

  Szczyt Szanghajskiej Organizacji ... 00:48

  14.06 | Sytuacja na Bliskim Wschodzie wymaga silniejszej współpracy między Iranem i Rosją - powiedział w piątek w kirgiskim Biszkeku prezydent Iranu Hasan Rowhani na spotkaniu z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.
 • Ebola zabija w Ugandzie

  Ebola zabija w Ugandzie 00:29

  14.06 | Zmarł trzyletni chłopiec, trzeci członek rodziny z Demokratycznej Republiki Konga, która przeniosła wirusa eboli na teren Ugandy - poinformowało ministerstwo zdrowia DRK. Wcześniej gorączka krwotoczna zabiła jego pięcioletniego brata oraz 50-letnią babcię.
 • Były premier Algierii trafił do aresztu

  Były premier Algierii trafił do a... 00:24

  14.06 | Były premier Algierii Abdelmalek Sellal po przesłuchaniu decyzją Sądu Najwyższego został aresztowany pod zarzutem korupcji i kumoterstwa w kręgach byłego prezydenta Abdelaziza Butefliki.
 • Pompeo: Iran odpowiada za ataki na tankowce w Zatoce Omańskiej

  Pompeo: Iran odpowiada za ataki n... 02:24

  14.06 | Sekretarz stanu USA Mike Pompeo oskarżył w czwartek Iran o przeprowadzenie dwóch ataków na tankowce w Zatoce Perskiej. Strona amerykańska doszła do takich wniosków na podstawie m.in. informacji wywiadowczych oraz rodzaju użytej broni.
 • Z jeziora Memi wyłowiono ciało sześcioletniej dziewczynki

  Z jeziora Memi wyłowiono ciało sz... 00:35

  13.06 | W środę z jednego z cypryjskich jezior wyłowiono ciało sześcioletniej dziewczynki. To, według policji, siódma i ostatnia z ofiar seryjnego mordercy, którego zbrodnie wstrząsnęły wyspą.
 • Na Cyprze znaleziono ciało sześciolatki. Policja: to siódma ofiara seryjnego mordercy

  Na Cyprze znaleziono ciało sześci... 00:40

  13.06 | W środę w jednym z cypryjskich jezior odnaleziono ciało sześciolatki, poszukiwanej przez miejscową policję. To, według policji, siódma i ostatnia z ofiar seryjnego mordercy, którego zbrodnie wstrząsnęły wyspą.
 • Płonący tankowiec Front Altair

  Płonący tankowiec Front Altair 00:43

  W czwartek z dwóch tankowców w Zatoce Omańskiej ewakuowano łącznie 44 członków załóg - poinformowali armatorzy tych jednostek. W jednym przypadku na pokładzie doszło do eksplozji i pożaru, w drugim do bliżej nieokreślonego incydentu i uszkodzenia kadłuba.
rozwiń

Wideo dnia

 • Paryski Air Show czyli pokaz francuskich sił powietrznych

  Paryski Air Show czyli pokaz fran... 00:50

  17.06 | Pokaz francuskich sił powietrznych i prezentacja makiety myśliwca przyszłości. W Paryżu trwa salon lotniczy, najstarsza tego typu impreza na świecie. Paryski Air Show gościł prezydenta Francji, Emmanuela Macrona. W pokazie brały udział samoloty i śmigłowce bojowe oraz maszyny pasażerskie. Tuż po pokazie zaprezentowano makietę myśliwca piątej generacji, którego projekt powstaje we współpracy francusko-niemieckiej.
 • Prezydent Ukrainy chłodzi się w fontannie w Mariupolu

  Prezydent Ukrainy chłodzi się w f... 00:31

  17.06 | Na amatorskim nagraniu widzimy prezydenta Ukrainy, który ku uciesze mieszkańców Mariupola przebiega przez fontannę. Taki sposób na ochłodę okazał się przy okazji dobrą zabawą. Jak się okazuje, nie tylko dla najmłodszych.
 • Regaty katamaranów w Sopocie

  Regaty katamaranów w Sopocie 01:12

  17.06 | Wiatr, woda i sportowa rywalizacja na najwyższym poziomie. W Sopocie odbyły się regaty katamaranów. Udział w wyścigu mogły wziąć dwukadłubowce o długości do sześciu metrów.
 • Wielki pies, którego nie da się nie zauważyć

  Wielki pies, którego nie da się n... 00:22

  14.06 | Niecodzienny obrazek z meczu drużyny bejsbolowej z Waszyngtonu. Kibice w jednym z sektorów mogą siedzieć ze swoimi psami, ale dog niemiecki na kolanach właściciela to zdecydowanie rzadki widok. - Wielkie pytanie, patrząc na tę scenę: Kto kogo przyprowadził na ten mecz? - tak sytuację podsumował komentator telewizyjny.
 • Książęce strzyżenie owiec. Kate i William chwycili za golarkę

  Książęce strzyżenie owiec. Kate i... 01:16

  13.05 | Książę i księżna Cambridge we wtorek odwiedzili farmę w Lake District, w północno-zachodniej Anglii, gdzie próbowali swoich sił w strzyżeniu owiec. W zmaganiach książęcej parze pomagał opiekun zwierząt. Książę William i księżna Kate odwiedzili farmę podczas wizyty w hrabstwie Kumbria. Spotkali się tam z miejscowymi farmerami i próbowali lokalnych produktów.
 • Donald Trump i Andrzej Duda oglądają pokaz F-35

  Donald Trump i Andrzej Duda ogląd... 02:33

  12.06 | Po podpisaniu polsko-amerykańskiej deklaracji o współpracy w zakresie obronności, prezydenci Andrzej Duda i Donald Trump, wraz ze swoimi żonami oglądali pokaz myśliwców F-35 nad Białym Domem
 • "Wydawało mi się, że śpię i obudziłam się w moim samochodzie, w sklepie"

  "Wydawało mi się, że śpię i obudz... 00:34

  13.06 | 57-letnia mieszkanka Oklahomy wjechała samochodem do sklepu, rozbijając szybę, ladę, półki i lustra. Na nagraniu zarejestrowanym przez kamery zamontowane w sklepie, widać moment, w którym samochód przebija się przez szklaną szybę, przejeżdża przez sklep i zatrzymuje się uderzając w ladę. - Usłyszałem eksplozję tłukącego się szkła. Najpierw nie wiedziałem, co o tym wszystkim myśleć, ale widok takiego samochodu w środku mojego sklepu to było dość niepokojące. - powiedział Chase Uhl, menadżer sklepu.
 • Mieszkanka Atlanty szybsza niż złodziej

  Mieszkanka Atlanty szybsza niż zł... 00:27

  13.06 | Mieszkanka Atlanty wskoczyła do środka samochodu przez boczne okno i w ten sposób uniemożliwiła przestępcy kradzież auta. Całe zdarzenie nagrały kamery jednej ze stacji benzynowych. - Nie było czasu do namysłu. Jedyne, co miałam w głowie, to że nie dam się okraść. Nie wierzyłam, że to się dzieje, że on próbuje zrobić coś takiego! - powiedziała właścicielka samochodu.
 • "Sto lat" dla Donalda Trumpa

  "Sto lat" dla Donalda Trumpa 00:50

  13.06 | "Sto lat" dla Donalda Trumpa odśpiewane po polsku w Białym Domu - podczas spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą. Bo jutro Donald Trump skończy 73 lata.
 • Tramwaj przejechał, tuż za nim wygięła się szyna. Nagranie

  Tramwaj przejechał, tuż za nim wy... 00:35

  12.06 | Tramwaj przejeżdża, po chwili tuż za nim szyna wygina się w łuk - awaria na ulicy Jagiellońskiej w Bydgoszczy została zarejestrowana na nagraniu. Przyczyną była wysoka temperatura. Przy jezdni sięgała ponad 40 stopni.
 • Wybuch wulkanu Sinabung

  Wybuch wulkanu Sinabung 00:40

  11.06 | To moment, w którym wulkan Sinabung uaktywnia się tak spektakularnie po raz pierwszy po ponad roku. Ogłoszono już "czerwony alarm", czyli najwyższy stopień zagrożenia, który oznacza zbliżającą się erupcję.
 Mieszkańcy miejscowości położonych w najbliższym sąsiedztwie wulkanu muszą nosić maski ochronne, ponieważ są narażeni na szkodliwe działanie opadającego popiołu.

 • Amerykanie zrzucili cukierki niemieckim dzieciom

  Amerykanie zrzucili cukierki niem... 01:31

  10.06 | Stany Zjednoczone upamiętniły 70. rocznicę Blokady Berlina Zachodniego. Nawiązując do słynnej Operacji Little Vittles, przeprowadzonej w 1949 roku przez porucznika Gaila Halvorsena, obecnym na obchodach dzieciom zrzucono z samolotu cukierki.
rozwiń

Kontakt 24

rozwiń

Meteo

 • Prognoza pogody na poniedziałek

  Prognoza pogody na poniedziałek 01:29

  16.06 | Termometry pokażą maksymalnie 27 stopni Celsjusza.
 • Warunki drogowe w poniedziałek

  Warunki drogowe w poniedziałek 00:14

  16.06 | W większości kraju pogoda będzie sprzymierzeńcem kierowców.
 • Warunki biometeo w poniedziałek

  Warunki biometeo w poniedziałek 01:01

  16.06 | Warunki biometeo w poniedziałek będą zróżnicowane.
 • Prognoza pogody na 16 dni

  Prognoza pogody na 16 dni 00:27

  16.06 | Nowy tydzień zaczniemy od prawie 30 stopni na termometrach. Oznacza to, że nadal będzie bardzo ciepło, ale nie aż tak upalnie jak jeszcze kilka dni temu, gdy mieliśmy aż 35 stopni.
 • Polska w upalnym uścisku. Pogoda jest niebezpieczna, IMiGW ostrzega

  Polska w upalnym uścisku. Pogoda ... 03:08

  Pojedyncze trąby powietrzne, gwałtowne burze z gradem, ulewny deszcz. I przede wszystkim - afrykański żar. Pogoda jest ekstremalnie trudna i niebezpieczna. Obowiązują pomarańczowe i żółte alerty. I to jeszcze nie koniec. W środę termometry wskażą nawet 35 stopni w cieniu.
 • "Polska jest pustynią, jeżeli chodzi o zbiorniki wodne"

  "Polska jest pustynią, jeżeli cho... 02:47

  Gdy w jednej części kraju wody jest zdecydowanie w nadmiarze, w drugiej części kraju to towar luksusowy. W Skierniewicach od kilku dni już nawet ksiądz z ambony prosi, by wodę oszczędzać. Deszczu nie ma, słońce świeci, a miejskie zbiorniki zapełnione są tylko do połowy. Dlaczego w Polsce brakuje wody?
 • "Czuję się, jakbym był w Egipcie". IMGW ostrzega przed upałami

  "Czuję się, jakbym był w Egipcie"... 00:50

  Tropikalna Polska, czyli nawet 35 stopni Celsjusza w cieniu. Wtorek był wyjątkowo upalnym dniem w wyjątkowo upalnym tygodniu.
 • Kanada dołącza do walki z plastikiem. "Dzięki recyklingowi ograniczymy zanieczyszczenie"

  Kanada dołącza do walki z plastik... 02:48

  Kanada mówi "stop" fali plastiku. Koniec z jednorazowymi sztućcami, koniec z foliówkami, słomkami i kubeczkami. Ma być bardziej ekologicznie, ale też bardziej ekonomicznie. Unia Europejska podąża już tą drogą. W Polsce prekursorem urzędowej walki z plastikiem był Wałbrzych. Wojnę wypowiedziała mu też Warszawa.
 • "Polska jest pustynią, jeżeli chodzi o zbiorniki wodne"

  "Polska jest pustynią, jeżeli cho... 02:19

  Im większe upały, tym większe zapotrzebowanie na wodę. I tym większe z nią problemy. Nie tylko Skierniewice mają zakręcone kurki. Sucho w kranach jest także w miejscowości Góra na Dolnym Śląsku. Takich suchych punktów na mapie Polski będzie przybywać, jeśli nie będzie przybywać zbiorników retencyjnych.
 • Wysokie temperatury w całej Polsce. Nad morzem było chłodniej

  Wysokie temperatury w całej Polsc... 01:56

  Można powiedzieć, że w czasie tej fali upałów to Międzyzdroje dawały ochłodzenie - było "tylko" 27 stopni. Tam mieszkańcy i turyści mogli jeszcze wypocząć w przyjemnym słońcu, owiewani morską bryzą. Ale jak ostrzegają meteorolodzy - po łagodnym dniu może przyjść nagłe załamanie pogody.
 • "Przede wszystkim brawura". Apele o rozwagę nad wodą

  "Przede wszystkim brawura". Apele... 02:55

  Lato astronomiczne jeszcze się nawet nie zaczęło, ale liczby w statystykach utonięć już zaczynają straszyć. Tylko przez te pierwsze 10 dni czerwca utonęło już 27 osób. I policja, i ratownicy ostrzegają, ile się da.
 • Dla nich gwałtowne zjawiska pogodowe nie są tajemnicą. Tak działają nowoczesne satelity

  Dla nich gwałtowne zjawiska pogod... 03:00

  Do Polski zmierzają wysokie temperatury. A kiedy upał wynosi trzydzieści trzy stopnie Celsjusza w cieniu, warto zapytać, skąd w ogóle się wziął? Odpowiedzieć na to pytanie pomagają zaawansowane satelity.
rozwiń

Eurosport.pl

 • Ford zdobył pierwszego maksymalnego brejka w sezonie 2019/2020

  Ford zdobył pierwszego maksymalne... 01:06

  Nowy sezon dopiero co się rozkręca, a już padł pierwszy maksymalny brejk. Jego autorem był Tom Ford, który w kwalifikacjach do turnieju International Championship pewnie pokonał Frasera Patricka 6:1. Zobacz ostatnią minutę tej partii.
 • Najważniejsze wydarzenia z Diamentowej Ligi w Rabacie

  Najważniejsze wydarzenia z Diamen... 01:32

  Zobacz, co wydarzyło się podczas zawodów Diamentowej Ligi w Rabacie. Kolejna odsłona tego cyklu 30 czerwca w amerykańskim Eugene.
 • Trening Brazylii przed meczem z Wenezuelą

  Trening Brazylii przed meczem z W... 01:27

  W nocy z wtorku na środę czasu polskiego Brazylia zmierzy się z Wenezuelą w drugiej kolejce fazy grupowej Copa America. W pierwszym spotkaniu Canarinhos pokonali Boliwię 3:0, natomiast Wenezuela zremisowała bezbramkowo z Peru.
 • Nowy trener Juventusu, gierki Pogby. Karuzela transferowa z 16 czerwca

  Nowy trener Juventusu, gierki Pog... 01:49

  Maurizio Sarri został nowym trenerem Juventusu, a Paul Pogba udzielił wywiadu, w którym zasugerował, że chce odejść z Manchesteru United. Zobacz, co wydarzyło się na rynku transferowym 16 czerwca.
 • Neilands wygrał Tour de Hongrie, Wippert najlepszy na ostatnim etapie

  Neilands wygrał Tour de Hongrie, ... 02:09

  Ostatni, piąty etap Tour de Hongrie wygrał po sprinterskim finiszu Wouter Wippert (EvoPro Racing). Natomiast w całym wyścigu triumfował Łotysz Krists Neilands (Israel Cycling Academy.
 • Bariera z opon uratowała samochód Racing Team Nederland

  Bariera z opon uratowała samochód... 01:25

  Kwestie bezpieczeństwa są bardzo istotne podczas wyścigów samochodowych. Bariera z opon uratowała Nycka de Vriesa przed kontuzją. Na jednym z zakrętów samochód Racing Team Nederland uległ awarii, przez co z impetem wypadł z trasy. Mimo tego, Holender zdołał dotrzeć do alei serwisowej, a po naprawach samochód wrócił do rywalizacji.
 • Pasjonująca walka do końca, bijatyka za metą

  Pasjonująca walka do końca, bijat... 00:33

  Alastair Seeley i Jack Kennedy stoczyli wspaniałą batalię na ostatnich zakrętach wyścigu na torze Brands Hatch w brytyjskich mistrzostwach supersportów. Walka była na tyle zaciekła, że po minięciu linii mety doszło do bijatyki. Kierowcy popychali się, doszło nawet do kopnięcia.
 • Deignan wygrała OVO Energy Women's Tour, Niewiadoma druga

  Deignan wygrała OVO Energy Women'... 02:25

  Brytyjka Elizabeth Deignan (Trek-Segafredo Women) wygrała klasyfikację generalną OVO Energy Women's Tour. Druga Kasia Niewiadoma (Canyon SRAM Racing) straciła do zwyciężczyni zaledwie dwie sekundy. Ostatni etap wygrała Holenderka Amy Pieters (Boels - Dolmans Cycling Team).
 • Campenaerts wygrał 4. etap Belgium Tour

  Campenaerts wygrał 4. etap Belgiu... 02:12

  Victor Campenaerts (Lotto Soudal) triumfował na 4. etapie Belgium Tour. Kolejna dwa miejsce zajęli jego towarzysze z ucieczki. Drugi był Andreas Kron (Riwal Readynez Cycling Team), a trzeci lider wyścigu Remco Evenepoel (Deceuninck - Quick Step).
 • "Przerażające", "najbardziej szalone rzeczy, jakie widziałem". Komentarze po walce Głowacki - Briedis

  "Przerażające", "najbardziej szal... 01:02

  "To były najbardziej szalone rzeczy, jakie widziałem w boksie" - napisał zawodnik UFC Daniel Cormier. Podobnych komentarzy po walce Krzysztof Głowacki - Mairis Briedis było znacznie więcej. Polak otrzymał niedozwolony cios łokciem, sędzia podejmował dziwne i kontrowersyjne decyzje. Głowacki przegrał przez nokaut w trzeciej rundzie.
 • Sampdoria bez trenera, Parma szykuje hitowe wzmocnienia. Karuzela transferowa 15.06.2019

  Sampdoria bez trenera, Parma szyk... 01:26

  Marco Giampaolo zrezygnował z prowadzenia Sampdorii, w której grają Bartosz Bereszyński oraz Karol Linetty. Hitowe transfery szykuje Parma. Włoski klub chce ściągnąć Gianluigiego Buffona, Mario Balotellego oraz... Arkadiusza Recę. Oto karuzela transferowa z 15 czerwca.
 • Wypadki Latvali i Neuville'a w Rajdzie Sardynii

  Wypadki Latvali i Neuville'a w Ra... 01:30

  Ogromne problemy mieli Jari-Matti Latvala oraz Thierry Neuville podczas szóstego odcinka specjalnego Rajdu Sardynii. Samochód pierwszego z nich koziołkował i dopiero po ponad ośmiu minutach kierowca i pilot zdołali wrócić do środka i kontynuować jazdę. Natomiast Neuville wpadł do rowu. Po piątku liderem klasyfikacji był Hiszpan Dani Sordo.
rozwiń

News in English

rozwiń