"Fakty" z 13 grudnia

 • "Są chwile, kiedy trzeba zabrać głos". Sędziowie protestują przeciwko planom PiS

  "Są chwile, kiedy trzeba zabrać g... 04:00

  Zakazane mają być "wrogość" wobec władz, krytyka, pytania i wątpliwości - to zakłada projekt nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych i o Sądzie Najwyższym złożony przez posłów z klubu PiS. To kneblowanie sądów - mówią prawnicy i opozycja.
 • "To jest faktyczny polexit". Prawnicy przestrzegają przed projektem klubu PiS

  "To jest faktyczny polexit". Praw... 03:51

  Nie damy się zastraszyć. Jesteśmy sędziami polskimi i europejskimi - skandują sędziowie w odpowiedzi na najnowszy projekt klubu PiS dotyczący zmian w sądownictwie. Czy jeśli Sejm go przyjmie, a prezydent podpisze, to nadal będziemy mieli prawo zgodne z europejskim?
 • Unia chce być neutralna dla klimatu do 2050 roku. Polska wyłączona z planu

  Unia chce być neutralna dla klima... 03:06

  Europa przyjęła plan zerowej emisji dwutlenku węgla do 2050 roku. Jedynym krajem, który nie przystąpił do tego planu, jest Polska. Mateusz Morawiecki ogłasza to jako sukces.
 • Prezes NIK rozdał współpracownikom nagrody

  Prezes NIK rozdał współpracowniko... 02:54

  Prezes Banaś rozdaje nagrody - 3,5 miliona złotych dla współpracowników. Prezes NIK nadal czuje się pewnie. Pewność tracą ci, którzy go wybrali. Adam Lipiński - jako pierwszy z kierownictwa PiS-u - przyznaje, że czuje się współwinny.
 • Wyrok po 38 latach. Roman S. skazany za pacyfikację w kopalni "Wujek"

  Wyrok po 38 latach. Roman S. skaz... 02:44

  38 lat temu wprowadzono w Polsce stan wojenny. Dopiero teraz Roman S., członek plutonu specjalnego ZOMO, usłyszał wyrok w sprawie pacyfikacji kopalni "Wujek". W piątek sąd uznał, że Roman S. popełnił zbrodnię komunistyczną. Mężczyzna ma iść do więzienia na 3,5 roku.
 • Wielkie zwycięstwo Johnsona. "31 stycznia nastąpi brexit"

  Wielkie zwycięstwo Johnsona. "31 ... 02:38

  Boris Johnson triumfuje, bo zwycięstwo brytyjskich konserwatystów jest miażdżące. Lider torysów do wyborów szedł z hasłem przeprowadzenia brexitu. Teraz zapowiada, że wyjście z UE nastąpi 31 stycznia.
 • "Zgwałcił mnie ksiądz Michał L. dwukrotnie, ale w tej sprawie jest więcej osób, które zadawały mi ból"

  "Zgwałcił mnie ksiądz Michał L. d... 02:56

  Pani Agnieszka miała 17 lat, kiedy miał zgwałcić ją ksiądz. To było osiem lat temu. Dopiero gdy pani Agnieszki próbowała popełnić samobójstwo, o sprawie dowiedziała się jej rodzina. Ksiądz Michał przenoszony był kilkukrotnie. Spędził ponad rok w specjalnym ośrodku poprawczym dla duchownych. Z akt sprawy wynika, że władze kościelne uznawały go za księdza łamiącego celibat. Właśnie rusza proces duchownego. Prokuratura mówi, że dowody winy są "bardzo mocne".
 • "Wrogość" wobec innych władz zakazana. A chwalenie? "To jest mniej szkodliwe"

  "Wrogość" wobec innych władz zaka... 03:17

  Politycy PiS przekonują, że sędziowie mają się trzymać z dala od polityki. Projekt ustawy, który złożyli posłowie, zakłada kary dyscyplinarne dla sędziów za uchwały wyrażające "wrogość" wobec innych władz państwowych. A czy sędziowie mogą chwalić PiS? - To jest mniej szkodliwe - odpowiada wicemarszałek Sejmu i przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki.
 • Prognoza pogody na sobotę 14 grudnia

  Prognoza pogody na sobotę 14 grudnia 02:37

  W sobotę zachmurzenie będzie duże. Okresami pojawią się opady deszczu, deszczu ze śniegiem lub samego śniegu. Temperatura wyniesie od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 7 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany i dość silny. Ciśnienie rośnie.

"Pancerny Marian i pokoje na godziny". Marian Banaś i jego finanse

 • Bertold Kittel: w sprawie Mariana Banasia uderza bezsilność partii rządzącej

  Bertold Kittel: w sprawie Mariana... 01:17

  14.12 | Bertold Kittel: w sprawie Mariana Banasia uderza bezsilność partii rządzącej
 • Wiceprezes PiS: Winny jest przede wszystkim Banaś, ale ja się czuję współwinny

  Wiceprezes PiS: Winny jest przede... 01:11

  Winny jest pan Banaś przede wszystkim i w jakimś stopniu ci, którzy pana Banasia zgłosili. Czuję się tu też współwinny, bo jestem w kierownictwie PiS-u. Ale winny jest Pan Banaś, on powinien nas przestrzec przed pewnymi sprawami. Nie podejmować tego typu wyzwań, skoro wiedział, bo pewnie wiedział, że coś jest na rzeczy. Jeszcze raz powtórzę, niech będzie śledztwo i zobaczymy jego wynik - mówił wiceprezes PiS Adam Lipiński w Radiu Wrocław.
 • Prezes NIK odznaczony z okazji 40-lecia Konfederacji Polski Niepodległej

  Prezes NIK odznaczony z okazji 40... 00:43

  12.12 | Prezes NIK odznaczony z okazji 40-lecia Konfederacji Polski Niepodległej.
 • Beata Kempa: Najwyższa Izba Kontroli ma kolejce zlecenia. Prawdopodobnie na mnie

  Beata Kempa: Najwyższa Izba Kontr... 00:46

  12.12 | Beata Kempa stwierdziła, że NIK to "zbyt poważny organ konstytucyjny" i "nie wolno go wykorzystywać do brutalnej, prymitywnej walki politycznej". - Przestrzegam przed tym. Wiem, że są kolejne zlecenia. Dostałam takie sygnały. (...) To prawdopodobnie może dotyczyć również mojej osoby - dodała Kempa.
 • Co z wnioskiem o Trybunał Stanu dla szefa NIK? Zandberg: nie pociągnie mnie pan znów za język

  Co z wnioskiem o Trybunał Stanu d... 01:20

  12.12 | W "Rozmowie Piaseckiego" lider Lewicy Razem Adrian Zandberg był także, czy zapowiedziany przez Lewicę wniosek o postawienie przed Trybunałem Stanu prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia jest gotowy. - Pracujemy nad rozwiązaniem - przekonywał. - Nie pociągnie mnie pan znów za język o szczegóły - dodał.
 • Piotr Mueller o Marianie Banasiu: w tej chwili możemy tylko czekać na działania prokuratury

  Piotr Mueller o Marianie Banasiu:... 00:59

  12.12 | - W tej chwili możemy tylko czekać na działania prokuratury - powiedział rzecznik rządu Piotr Mueller o Marianie Banasiu.
 • Sasin: konstytucyjne gwarancje dla nieusuwalności prezesa NIK-u są bardzo mocne

  Sasin: konstytucyjne gwarancje dl... 00:57

  11.12 | - Chcielibyśmy znaleźć takie środki prawne, które spowodowałyby, że możliwe byłoby odwołanie pana prezesa Banasia. Niestety wszystko wskazuje na to, że potrzebna byłaby zmiana konstytucji w tym celu, ponieważ te konstytucyjne gwarancje dla nieusuwalności prezesa NIK-u są bardzo mocne - powiedział w "Kropce nad i" wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
 • Sasin o sprawie Mariana Banasia

  Sasin o sprawie Mariana Banasia 00:48

  11.12 | - Rzecz jest banalnie prosta. W toku sprawdzania oświadczeń majątkowych pana prezesa NIK Mariana Banasia, służby, które dokonują tego sprawdzania - Centralne Biuro Antykorupcyjne, doszło do przekonania, że wykryło na tyle duże nieprawidłowości, że powinno zawiadomić prokuraturę w tej sprawie - powiedział w "Kropce nad i" w TVN24 wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
 • Jaki: dziennikarzom TVN należą się podziękowania za reportaż nt. Banasia

  Jaki: dziennikarzom TVN należą si... 01:21

  11.12 | Na sugestię prowadzącego program, że wiedzę o wątpliwościach dotyczących oświadczeń majątkowych Banasia politycy mają dzięki dziennikarzom TVN, Jaki odparł: - To prawda. Dziękuję.
 • Horała: decyzja NIK budzi pewne podejrzenia

  Horała: decyzja NIK budzi pewne p... 01:39

  11.12 | Znakomicie, że ta sprawa trafiła do prokuratury i zostanie wyjaśniona - mówił Marcin Horała z Prawa i Sprawiedliwości, odnosząc się do skierowania przez Najwyższą Izbę Kontroli zawiadomień do prokuratury w związku z realizacją programu "Praca dla więźniów". Zaznaczył, że taka decyzja "budzi pewne podejrzenia", bo wcześniej NIK "nie dopatrzył się zarzutów" w tej sprawie.
 • Grodzki o sprawie szefa NIK

  Grodzki o sprawie szefa NIK 00:43

  10.12 | Chcieliśmy na forum komisji dać panu prezesowi NIK-u szansę na przedstawienie swoich racji - powiedział w "Kropce nad i" marszałek Senatu Tomasz Grodzki z Kolacji Obywatelskiej, komentując niewykorzystane przez Mariana Banasia zaproszenie na posiedzenie senackiej komisji.
 • Jaki: zarzuty śmieszne i typowo polityczne

  Jaki: zarzuty śmieszne i typowo p... 00:46

  10.12 | Najwyższa Izba Kontroli przedstawiła we wtorek wyniki dwóch kontroli, w tym dotyczącej realizacji programu "Praca dla więźniów" finansowanego ze środków Funduszu Aktywizacji Zawodowej Skazanych oraz Rozwoju Przywięziennych Zakładów Pracy.
rozwiń

Wyrok TSUE ws. Izby Dyscyplinarnej SN i nowej KRS

 • Profesor Balicki: to jest przedostatni etap zastraszania sędziów

  Profesor Balicki: to jest przedos... 01:16

  12.12| - To jest projekt, który ma w sposób osobisty zastraszyć sędziów. To jest przedostatni etap zastraszania sędziów - mówił w TVN24 profesor Ryszard Balicki, konstytucjonalista z Uniwersytetu Wrocławskiego. Odniósł się w ten sposób do złożonego przez klub PiS projektu zmian w ustawach dotyczących sądownictwa.- Dzisiaj przechodzimy taki etap, kiedy władza wykonawcza próbuje zdominować w sposób absolutny władzę sądowniczą, uniemożliwić sędziom wykonywanie ich obowiązków - dodał.
 • Laskowski: to jest krępowanie swobody orzekania sądu

  Laskowski: to jest krępowanie swo... 01:11

  12.12 | To jest coś, co jest sprzeczne z istotą demokracji, to jest krępowanie swobody orzekania sądu, swobody wypowiadania się sędziów - ocenił rzecznik Sądu Najwyższego Michał Laskowski. Odniósł się do złożonego przez klub Prawa i Sprawiedliwości projektu ustawy dającego "możliwość złożenia sędziego z urzędu".
 • Gasiuk-Pihowicz: mamy do czynienia z ustawą o prześladowaniu sędziów

  Gasiuk-Pihowicz: mamy do czynieni... 00:55

  12.12| Borys Budka i Kamila Gasiuk-Pihowicz odnieśli się na konferencji prasowej do projektu PiS dotyczącego zmian w ustawach o sądownictwie. - Jest to działanie sprzeczne z polską konstytucją, jest to działanie sprzecznie z orzeczeniem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej - mówił szef klubu KO. - Mamy do czynienia z ustawą o prześladowaniu sędziów - oceniła Gasiuk-Pihowicz.
 • Śmiszek: to jest wypowiedzenie wojny polskim sądom

  Śmiszek: to jest wypowiedzenie wo... 01:19

  12.12| Krzysztof Śmiszek ocenił, że zaproponowane przez posłów Zjednoczonej Prawicy rozwiązania "to jest nic innego jak wypowiedzenie wojny polskim sądom i polskim sędziom". - Ten projekt ustawy jest pisane jak w epoce kamienia łupanego. Chodzi o to, żeby wziąć taką wielka pałę i przywalić sędziemu w momencie, kiedy nawet pomyśli o tym, żeby zastosować bezpośrednio konstytucję (...) bo w tym projekcie będzie zakazane wprost stosowanie konstytucji - mówił.
 • Jan Kanthak o przewidzianych w projekcie PiS sankcjach dla sędziów

  Jan Kanthak o przewidzianych w pr... 00:58

  12.12| - Jeżeli chodzi i instrumentarium sankcji, jakie są przewidziane, to złożenie z urzędu sędziego to jest najpoważniejsza sankcja, jaka jest przewidziana. Instrumentarium sankcji jest od upomnienia, nagany poprzez przeniesienie do innego rejonu, okręgu czy apelacji sędziowskich, do możliwości złożenia z urzędu. Z tych narzędzi, instrumentów będą korzystali sędziowie, którzy będą oceniali działalność innych sędziów - tłumaczył w "Kropce nad i" Jan Kanthak.
 • Jan Kanthak o "podważaniu statusu innych sędziów"

  Jan Kanthak o "podważaniu statusu... 00:34

  12.12| - Jeśli będą takie sytuacje, w których sędziowie, rozpatrując na przykład odwołanie w jakiejś sprawie, która przed nimi stoi, nie będą się zajmować meritum (...) tylko będą się zajmować tym czy sędzia, który wydawał wyrok w pierwszej instancji był powołany w sposób prawidłowy i zgodny z orzeczeniem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, to mamy do czynienia z deliktem, który będzie deliktem w myśl projektu ustawy, który zgłosiliśmy do marszałka Sejmu - mówił Jan Kanthak w "Kropce nad i".
 • "Wypowiedzi premiera już tak naprawdę przekraczają trójpodział władzy"

  "Wypowiedzi premiera już tak napr... 01:36

  12.12 | "Wypowiedzi premiera już tak naprawdę przekraczają trójpodział władzy"
 • "Pomysły rządu na stłamszenie sędziów są przerażające"

  "Pomysły rządu na stłamszenie sęd... 01:42

  12.12 | "Pomysły rządu na stłamszenie sędziów są przerażające"
 • Sebastian Kaleta o nowych propozycjach zmian w sądownictwie

  Sebastian Kaleta o nowych propozy... 00:58

  12.12 | Klub Prawa i Sprawiedliwości złożył w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych, a także Sądzie Najwyższym. O projekcie mówił wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.
 • Jan Kanthak o nowym projekcie PiS dotyczącym sądownictwa

  Jan Kanthak o nowym projekcie PiS... 01:27

  12.12 | Klub Prawa i Sprawiedliwości złożył w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych, a także Sądu Najwyższego - poinformował poseł Solidarnej Polski Jan Kanthak. Dodał, że przepisy przewidują "możliwość złożenia z urzędu takich sędziów, którzy domniemywaliby sobie możliwość podważania Krajowej Rady Sądownictwa".
 • Sędziowie katowickiego sądu pytają SN o status sędziego wskazanego przez nową KRS

  Sędziowie katowickiego sądu pytaj... 01:20

  12.12 | Sąd Apelacyjny w Katowicach zwrócił się do Sądu Najwyższego o rozstrzygnięcie, czy skład orzekający, w którym zasiada rekomendowany przez obecną Krajową Radę Sądownictwa sędzia, jest należycie obsadzony.
 • Przemysław Radzik "podjął czynności wyjaśniające" ws. sędziów z Katowic

  Przemysław Radzik "podjął czynnoś... 01:11

  12.12 | W czwartek rzecznik dyscyplinarny sędziów sądów powszechnych Piotr Schab poinformował w komunikacie, że jego zastępca Przemysław Radzik "podjął czynności wyjaśniające w sprawie uzasadnionego podejrzenia popełnienia przewinienia dyscyplinarnego". Chodzi o sędziów katowickiej apelacji, którzy - według Radzika - mieli "uchybić godności urzędu", wysyłając pytanie do Sądu Najwyższego. Zdaniem zastępcy rzecznika dyscyplinarnego treść tego pytania "stanowiła bezprawną ingerencję w ustawowy sposób powołania sędziów do składów orzekających".
rozwiń

Nowy rząd Mateusza Morawieckiego

 • Rzecznik Porozumienia: będziemy rozmawiać z premierem o zmianie przepisów dla pieszych

  Rzecznik Porozumienia: będziemy r... 01:46

  20.11 | Myślę, że jest to temat absolutnie do przedyskutowania przede wszystkim ze specjalistami - mówił w środę rzecznik Porozumienia Kamil Bortniczuk, komentując zapowiedziane przez premiera Mateusza Morawieckiego w expose wprowadzenie pierwszeństwa pieszych jeszcze przed wejściem na przejście. W jego ocenie, to była "największa kontrowersja z tego expose". - Będziemy o tym jeszcze z panem premierem rozmawiać - dodał Bortniczuk.
 • Premier odniósł się także do wyroku TSUE

  Premier odniósł się także do wyro... 01:54

  19.11 | Premier odniósł się także do wyroku TSUE, który we wtorek orzekł, że to Sąd Najwyższy ma badać niezależność swojej nowej Izby Dyscyplinarnej, by ustalić, czy może ona rozpoznawać spory dotyczące sędziów. - Bardzo dobrze, że Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej zrozumiał, że reforma sprawiedliwości jest kompetencją państw członkowskich i niech tak zostanie - podkreślił Morawiecki.
 • Morawiecki o budżecie i propozycji zniesienia limitu 30-krotności składek na ZUS

  Morawiecki o budżecie i propozycj... 02:25

  19.11 | Morawiecki o budżecie w kontekście propozycji zniesienia limitu 30-krotności składek na ZUS: Na tym etapie prace są zawieszone. Projekt będzie konsultowany. Będziemy starali się utrzymać naszą propozycję zrównoważonego budżetu pomimo tego.
 • "Wydatki na służbę zdrowia wzrosły z 70 miliardów do 106 miliardów złotych"

  "Wydatki na służbę zdrowia wzrosł... 00:47

  19.11 | Premier: wydatki na służbę zdrowia wzrosły z 70 miliardów do 106 miliardów złotych.
 • Premier Morawiecki odpowiada na pytania o oświacie

  Premier Morawiecki odpowiada na p... 00:31

  19.11 | Morawiecki o oświacie: za rządów PiS jest prawie 10-miliardowy przyrost wydatków na subwencję oświatową
 • Sejm udzielił wotum zaufania rządowi Mateusza Morawieckiego

  Sejm udzielił wotum zaufania rząd... 01:15

  19.11| Sejm we wtorek wieczorem udzielił wotum zaufania rządowi Mateusza Morawieckiego. Premiera i jego ministrów poparło 237 posłów, 214 było przeciw, a 3 wstrzymało się od głosu.
 • Morawiecki: wpływy z tego podatku wzrosły do prawie 50 miliardów

  Morawiecki: wpływy z tego podatku... 02:44

  19.11 | Premier Morawiecki odpowiada na pytania posłów: Chcę powiedzieć że w ciągu trzech lat zmian, które dotyczyły korporacji, wpływy z tego podatku wzrosły do prawie 50 miliardów, a państwo macie odwagę mówić, że w naszych czasach podatek CIT kuleje. Podatek CIT jest jednym z głównych źródeł, którym finansujemy nasza politykę społeczną, służbę zdrowia, politykę antysmogową i oświatę.
 • Zmiana konstytucji i "normalność". Mateusz Morawiecki przedstawił plan rządu

  Zmiana konstytucji i "normalność"... 04:10

  Premier Mateusz Morawiecki wygłosił w Sejmie półtoragodzinne expose, w którym wielokrotnie powtórzył słowa "normalność" i "dobrobyt". Te słowa miały przekonać każdego słuchacza i widza, że żyje w bezpieczeństwie i dobrobycie zapewnionym przez PiS. Premier zaapelował też o zmianę konstytucji. Po nim przemawiał prezes PiS Jarosław Kaczyński.
 • Kaczyński wyszedł z sali obrad. Wezwał Ziobrę i Gowina

  Kaczyński wyszedł z sali obrad. W... 01:22

  19.11 | Po skończonym swoim przemówieniu w Sejmie Jarosław Kaczyński opuścił salę obrad. Wychodząc wezwał do siebie Zbigniewa Ziobrę i Jarosława Gowina.
 • Kaczyński chciał pogratulować Morawieckiemu. Premier się odwrócił

  Kaczyński chciał pogratulować Mor... 00:29

  19.11 | Expose premiera Mateusza Morawieckiego posłowie Prawa i Sprawiedliwości nagrodzili gromkimi brawami, skandując jego imię. Posłanka PiS Dominika Chorosińska wręczyła szefowi rządu bukiet biało-czerwonych róż. Pogratulować premierowi chciał także Jarosław Kaczyński, ale Morawiecki nie zauważył wyciągniętej w jego stronę dłoni prezesa i odwrócił się do niego plecami.
 • Mateusz Morawiecki: rodzina jest wartością arcypolską

  Mateusz Morawiecki: rodzina jest ... 02:55

  19.11 | Podczas expose premier poruszył między innymi kwestie rozwoju i wspierania przedsiębiorców oraz podkreślił, że "rodzina jest wartością arcypolską"
 • Paweł Kowal: jak mało tam jest o polityce zagranicznej

  Paweł Kowal: jak mało tam jest o ... 01:21

  19.11 | Paweł Kowal: przeraziło mnie, słuchając pańskiego wystąpienia, jak mało tam jest o polityce zagranicznej.
rozwiń

Wybory prezydenckie 2020

 • Zandberg: kandydat Lewicy na prezydenta będzie ogłoszony w grudniu

  Zandberg: kandydat Lewicy na prez... 00:44

  12.12 | Podejmujemy tę decyzje w grudniu. Nie ukrywam, my się z tym nie spieszymy - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" lider Lewicy Razem Adrian Zandberg pytany, kiedy Lewica przedstawi swojego kandydata na prezydenta.
 • "Będą usuwani ze stanowisk, będą odbierane przywileje"

  "Będą usuwani ze stanowisk, będą ... 01:00

  11.12 | Andrzej Duda ocenił w środę, że stary układ trzyma się bardzo mocno i wymaga zmiany. - Bez zmiany systemu sprawiedliwości Polska nigdy nie będzie krajem sprawiedliwym - stwierdził prezydent. Mówił, że przywrócenie w Polsce sprawiedliwych sądów wymaga czasu.
 • "System musi zostać zmieniony"

  "System musi zostać zmieniony" 00:53

  11.12 | Andrzej Duda ocenił w środę, że stary układ trzyma się bardzo mocno i wymaga zmiany. - Bez zmiany systemu sprawiedliwości Polska nigdy nie będzie krajem sprawiedliwym - stwierdził prezydent. Mówił, że przywrócenie w Polsce sprawiedliwych sądów wymaga czasu.
 • "Prawdziwa elita dba o interesy zwykłych ludzi"

  "Prawdziwa elita dba o interesy z... 01:22

  11.12 | Andrzej Duda ocenił w środę, że stary układ trzyma się bardzo mocno i wymaga zmiany. - Bez zmiany systemu sprawiedliwości Polska nigdy nie będzie krajem sprawiedliwym - stwierdził prezydent. Mówił, że przywrócenie w Polsce sprawiedliwych sądów wymaga czasu.
 • "Stary układ się bardzo dobrze trzyma"

  "Stary układ się bardzo dobrze tr... 00:46

  11.12 | Andrzej Duda ocenił w środę, że stary układ trzyma się bardzo mocno i wymaga zmiany. - Bez zmiany systemu sprawiedliwości Polska nigdy nie będzie krajem sprawiedliwym - stwierdził prezydent. Mówił, że przywrócenie w Polsce sprawiedliwych sądów wymaga czasu.
 • Kto pierwszą damą? Jaśkowiak: jak Kaczynski powiem, że mogę się poświecić Polsce

  Kto pierwszą damą? Jaśkowiak: jak... 01:29

  10.12 | Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak w "Rozmowie Piaseckiego".
 • Jaśkowiak: jest mi trudniej wygrać prawybory niż potem wygrać z Andrzejem Dudą

  Jaśkowiak: jest mi trudniej wygra... 01:00

  10.12 | Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak w "Rozmowie Piaseckiego".
 • Kandydatów na prezydenta przybywa. Prawybory trwają w PO i w Konfederacji

  Kandydatów na prezydenta przybywa... 03:49

  Po debacie prawyborczej Małgorzata Kidawa-Błońska i Jacek Jaśkowiak ruszyli w kraj, by szukać poparcia wśród członków PO. Na prawybory zdecydowała się jeszcze Konfederacja. W międzyczasie swoją chęć kandydowania na prezydenta Polski wyraził Szymon Hołownia.
 • Hołownia ogłosił, że chce kandydować w wyborach prezydenckich

  Hołownia ogłosił, że chce kandydo... 02:10

  08.12 | Dziennikarz Szymon Hołownia ogłosił w niedzielę w Gdańsku, że chce kandydować w przyszłorocznych wyborach prezydenckich.
 • Kosiniak-Kamysz o debacie kandydatów w prawyborach PO

  Kosiniak-Kamysz o debacie kandyda... 00:47

  07.12 | Władysław Kosiniak-Kamysz ocenił, że sobotnie spotkanie uczestników prawyborów w PO "to jest debata wewnętrzna". - Rozumiem, że próbuje się z tego zrobić wydarzenie polityczne, ale to jest wewnętrzny sposób na wyłonienie kandydata. Nie byli przygotowani do wyborów prezydenckich, nie chcieli innowacyjnego sposobu podejścia, czyli szerszej debaty z innymi kandydatami. My nie musimy debatować między sobą, my rozmawiamy z Polakami - to jest zasadnicza różnica pomiędzy nami a PO - powiedział.
 • Jaśkowiak i Kidawa-Błońska o energii odnawialnej

  Jaśkowiak i Kidawa-Błońska o ener... 00:43

  07.12 | - Jeszcze trzy lata temu nie było spotkań, na których ludzie rozmawiali o klimacie i zagrożeniach. Energia odnawialna jest podstawą. Musimy to robić na poważnie. To wymaga czasu. Do 2035 roku musimy korzystać z czystych źródeł energii - mówiła Kidawa-Błońska w debacie prawyborczej w PO. - Jestem bardziej zwolenniczką odnawialnych źródeł energii. - dodała.
 • Kidawa-Błońska: każda osoba, która łamie konstytucję powinna być osądzona

  Kidawa-Błońska: każda osoba, któr... 00:27

  07.12 | -Każda osoba, która łamie konstytucję powinna być osądzona - powiedziała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska podczas debaty prawyborczej w Platformie Obywatelskiej, która rozpoczęła się ok. godz. 11 w Warszawie.
rozwiń

Co z brexitem?

 • Charles Michel: mam nadzieję, że będziemy w stanie współpracować z brytyskim rządem

  Charles Michel: mam nadzieję, że ... 00:19

  13.12 | Piątek, drugi dzień unijnego szczytu w Brukseli, upływa m.in. pod znakiem brexitu. W czwartkowych wyborach w Wielkiej Brytanii Partia Konserwatywna, która deklarowała konieczność dokończenia procesu wyjścia Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej, uzyskała najlepszy wynik od czasów ostatniego rządu Margaret Thatcher w 1987 roku. Konserwatyści uzyskali co najmniej 364 mandaty w 650-osobowej Izbie Gmin, co daje im możliwość samodzielnego rządzenia.
 • "To historyczna porażka Partii Pracy". Partia Konserwatywna wygrywa wybory w Wielkiej Brytanii

  "To historyczna porażka Partii Pr... 01:15

  13.12 | Partia Konserwatywna premiera Borisa Johnsona zdecydowanie wygrywa czwartkowe wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii. Oficjalne wyniki głosowania podano w piątek nad ranem czasu polskiego.
 • Brytyjczycy wybierają nowy parlament. Główny temat: brexit

  Brytyjczycy wybierają nowy parlam... 01:45

  W Wielkiej Brytanii trwają wybory parlamentarne. W sondażach prowadzi Partia Konserwatywna. Jej lider Boris Johnson obiecuje, że jego partia doprowadzi brexit do końca. Z kolei lider Partii Pracy Jeremy Corbyn obiecuje nowe referendum w sprawie członkostwa w Unii Europejskiej.
 • UE27 zgodziła się, że zaakceptuje wniosek o przedłużenie brexitu do 31 stycznia 2020 roku

  UE27 zgodziła się, że zaakceptuje... 01:56

  28.10 | Przywódcy państw członkowskich Unii Europejskiej zgodzili się, by Wspólnota zaakceptowała wniosek o opóźnienie brexitu do 31 stycznia 2020 roku - poinformował w poniedziałek na Twitterze szef Rady Europejskiej Donald Tusk.
 • Brak rozstrzygnięcia w Izbie Gmin. Komentarz korespondenta TVN24

  Brak rozstrzygnięcia w Izbie Gmin... 04:38

  21.10 | Brytyjska Izba Gmin nie będzie w poniedziałek głosować nad poparciem dla porozumienia z Unią Europejską w sprawie warunków brexitu. Spiker Izby Gmin John Bercow nie zgodził się na poddanie rządowego wniosku pod głosowanie.
 • Izba Gmin nie będzie w poniedziałek głosować nad umową z UE

  Izba Gmin nie będzie w poniedzia... 01:15

  21.10 | Brytyjska Izba Gmin nie będzie w poniedziałek głosować nad poparciem dla porozumienia z Unią Europejską w sprawie warunków brexitu. Spiker Izby Gmin John Bercow nie zgodził się na poddanie rządowego wniosku pod głosowanie.
 • Goście "Faktów po Faktach" o brexicie

  Goście "Faktów po Faktach" o brex... 00:43

  20.10 | Zamieszki w Barcelonie, pytania o brexit i przyszłość Europy – to główne tematy niedzielnego wydania "Faktów po Faktach". Gośćmi będą Ryszard Schnepf (były ambasador RP w Hiszpanii) i Michał Broniatowski (Politico).
 • "Unijni przywódcy mają już dosyć Brytyjczyków"

  "Unijni przywódcy mają już dosyć ... 00:36

  20.10| Unijni przywódcy mają już dosyć Brytyjczyków. Jak będzie szansa pozbyć się Wielkiej Brytanii to Unia się ich bez żalu pozbędzie - przekonywał w "Faktach po Faktach" Michał Broniatowski z Politico. Zdaniem byłego ambasadora RP w Stanach Zjednoczonych i Hiszpanii "brexitu nie będzie". - Myślę, że to jest gra. Bardzo cyniczna gra - ocenił dyplomata. Goście programu rozmawiali także o gwałtownych zamieszkach w Katalonii.
 • Izba Gmin przyjęła poprawkę o przesunięciu głosowania nad umową

  Izba Gmin przyjęła poprawkę o prz... 02:47

  19.10 | Brytyjska Izba Gmin przyjęła w sobotnim głosowaniu poprawkę Letwina, która przewiduje wstrzymanie poparcia przez posłów porozumienia Zjednoczonego Królestwa z UE w sprawie brexitu do czasu przyjęcia stosownych ustaw i ich wejścia w życie.
 • Johnson: to dobre porozumienie dla każdej części Wielkiej Brytanii

  Johnson: to dobre porozumienie dl... 00:25

  17.10 | Brytyjski premier Boris Johnson powtórzył w czwartek wieczorem w Brukseli, że jest pewien zaaprobowania przez Izbę Gmin porozumienia o warunkach wyjścia z Unii Europejskiej, które zostało osiągnięte na szczycie UE.
 • Kluczową zmianą w porównaniu do wersji wcześniejszej jest to, że premier Boris Johnson zgodził się na kontrolę celną na punktach wjazdowych do Irlandii Północnej. Kompromis ten pozwoli uniknąć kontroli granicznych pomiędzy Irlandią a Irlandią Północną i zapewni integralność jednolitego rynku.

  Kluczową zmianą w porównaniu do ... 01:25

  17.10 | W czwartek przed południem brytyjscy i unijni negocjatorzy osiągnęli kompromis w najbardziej spornej kwestii - granicy między Irlandią Północną a Irlandią, po czym na szczycie w Brukseli przywódcy UE wyrazili zgodę na formalne zawarcie porozumienia.
 • Michel Barnier o porozumieniu ws. brexitu: odnieśliśmy sukces

  Michel Barnier o porozumieniu ws.... 01:42

  17.10 | Unijna "27" dała zielone światło dla umowy w sprawie brexitu. Przywódcy wezwali Komisję Europejską, Parlament Europejski i Radę Unii Europejskiej do podjęcia koniecznych kroków, by zapewnić, że porozumienie będzie mogło wejść w życie 1 listopada 2019 roku.
rozwiń

Demokraci chcą impeachmentu Trumpa

 • Donald Trump: to najcieńszy i najsłabszy impeachment

  Donald Trump: to najcieńszy i naj... 00:59

  11.12 | Nadużycie władzy prezydenckiej i utrudnianie prac Kongresu to dwa zarzuty, które według kontrolowanej przez Partię Demokratyczną Izby Reprezentantów, mają być podstawą impeachmentu, czyli usunięcia prezydenta Donalda Trumpa z urzędu. Na wiecu w Pensylwanii Donald Trump odniósł się do zarzutów nazywając je "lichymi i słabymi".
 • Demokraci zarzucają Donaldowi Trumpowi nadużywanie władzy

  Demokraci zarzucają Donaldowi Tru... 03:45

  10.12 | Szefowie kontrolowanych przez demokratów komisji Izby Reprezentantów ogłosili we wtorek dwa artykuły impeachmentu prezydenta USA Donalda Trumpa. Zarzucają mu w nich nadużycie władzy przez wywieranie presji na władze Ukrainy oraz utrudnianie pracy Kongresu USA. Z Waszyngtonu dla TVN24 BiS Marcin Wrona
 • Komisje Kongresu ogłosiły artykułu impeachmentu Donalda Trumpa

  Komisje Kongresu ogłosiły artykuł... 00:12

  10.12 | Nadużycie władzy przez wywieranie presji na władze w Kijowie oraz utrudnianie pracy Kongresu - to dwa formalne zarzuty wysunięte wobec Donalda Trumpa we wtorek przez szefów kontrolowanych przez demokratów komisji Izby Reprezentantów. Jak podało BBC, jest to kluczowy krok w celu rozpoczęcia procedury impeachmentu wobec prezeydenta USA.
 • Jerrold Nadler jest szefem komisji sprawiedliwości Kongresu

  Jerrold Nadler jest szefem komisj... 01:00

  10.12 | Szef komisji sprawiedliwości Izby Reprezentantów USA Jerrold Nadler ocenił w poniedziałek, że Donald Trump złamał przysięgę prezydencką i postawił siebie ponad państwem. Demokrata wypowiedział się tak w czasie przesłuchania w sprawie afery ukraińskiej i ewentualnego impeachmentu prezydenta.
 • Nansi Pelosi została zapytana, czy nienawidzi prezydenta Trumpa. "Proszę mnie nie oskarżać"

  Nansi Pelosi została zapytana, cz... 01:24

  05.12 | Spikerka Izby Gmin Nansi Pelosi kończyła już konferencję prasową w sprawie impeachmentu Donalda Trumpa, gdy jeden z dziennikarzy niespodziewanie zapytał: - Czy pani nienawidzi prezydenta? Pytanie wyraźnie wyprowadziło demokratkę z równowagi. - Ja nie żywię nienawiści do nikogo. Proszę mnie nie oskarżać - odpowiedziała Pelosi wskazując palcem na reportera. Przewodnicząca tak się rozemocjonowała, że postanowiła wrócić na mównicę.
 • "Proszę członków komisji o sformułowanie artykułów impeachmentu"

  "Proszę członków komisji o sformu... 00:49

  05.12 | Przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi oświadczyła w czwartek, że należy przygotować artykuły impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa, ponieważ dopuścił się on nadużycia władzy, zawiódł publiczne zaufanie i złamał przepisy konstytucji.
 • Pelosi: stawką w sprawie impeachmenu Trumpa jest demokracja

  Pelosi: stawką w sprawie impeachm... 01:26

  05.12 | Przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi oświadczyła w czwartek, że należy przygotować artykuły impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa, ponieważ dopuścił się on nadużycia władzy, zawiódł publiczne zaufanie i złamał przepisy konstytucji.
 • Przesłuchanie ekspertów prawa przed Kongresem

  Przesłuchanie ekspertów prawa prz... 01:03

  5.12 | W komisji sprawiedliwości Izby Reprezentantów USA, w której przewagę mają demokraci, wyjaśnienia złożyli w środę eksperci prawni. Na podstawie m.in. ich opinii komisja ta - jak przewidują eksperci - prawdopodobnie sformułuje tzw. artykuły impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa.
 • Komisja parlamentu przegłosowała raport o nadużyciu urzędu przez Trumpa

  Komisja parlamentu przegłosowała ... 00:42

  4.12 | Kontrolowana przez demokratów komisja wywiadu Izby Reprezentantów USA przegłosowała we wtorek raport, w którym stwierdzono, że Donald Trump nadużył urzędu prezydenta dla swej korzyści, zabiegając o zagraniczną pomoc w wyborach prezydenckich w 2020 roku.
 • Sąd Najwyższy zdecydował w sprawie Donalda Trumpa

  Sąd Najwyższy zdecydował w sprawi... 00:30

  26.11 | Prezydent USA Donald Trump nie musi ma razie przedstawiać swoich zeznań finansowych Izbie Reprezentantów - orzekł w poniedziałek amerykański Sąd Najwyższy. Trump odwoływał się od wyroku sądu niższej instancji, który nakazał mu przekazanie tych dokumentów.
 • Izba Reprezentantów zakończyła publiczne przesłuchania w sprawie impeachmentu Trumpa

  Izba Reprezentantów zakończyła pu... 02:59

  Amerykańska Izba Reprezentantów zakończyła publiczne przesłuchania w sprawie ewentualnego impeachmentu, czyli pozbawienia urzędu prezydenta Donalda Trumpa za domniemane nadużycie władzy. Chodzi o zarzuty, że mógł wymuszać na Ukrainie szukanie dowodów na rzekomą korupcję syna jego potencjalnego konkurenta w wyborach.
 • Komisja Kongresu przesłuchała byłą doradczynię Trumpa Fionę Hill

  Komisja Kongresu przesłuchała był... 00:30

  22.11 | W ramach dochodzenia ws. ewentualnego impeachmentu Donalda Trumpa, była doradczyni prezydenta ds. Rosji i bezpieczeństwa narodowego Fiona Hill oznajmiła, że teza, iż to Ukraina ingerowała w wybory w USA jest "realizowaniem interesów Rosji".
rozwiń

Boliwia. Evo Morales obalony

 • Evo Morales przybył do Argentyny. Ma otrzymać status uchodźcy

  Evo Morales przybył do Argentyny.... 00:30

  12.12 | Evo Morales przybył w czwartek do stolicy Argentyny Buenos Aires, gdzie otrzyma status uchodźcy - poinformował szef argentyńskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Felipe Sola. Były prezydent Boliwii kilka ostatnich dni spędził na Kubie, gdzie przechodził badania lekarskie.
 • Parlament zaaprobował ustawę o wyborach

  Parlament zaaprobował ustawę o wy... 00:53

  24.11 | W sobotę obie izby parlamentu Boliwii uchwaliły ustawę o rozpisaniu nowych wyborów prezydenckich. Ustawa zabrania ubiegania się o prezydenturę byłemu szefowi państwa Evo Moralesowi.
 • Evo Morales ani jego zastępca nie będą kandydowali

  Evo Morales ani jego zastępca nie... 00:35

  21.11 | Jeden z czołowych działaczy partii socjalistycznej Henry Cabrera zakomunikował w czwartek, że były prezydent Boliwii Evo Morales i wiceprezydent Alvaro Garcia Linera, którzy w tym miesiącu ustąpili ze stanowisk pod naciskiem opozycji, nie będą kandydowali w przyszłych wyborach prezydenckich.

Obraz świata

 • Duży pożar na obrzeżach Moskwy. Zapalił się magazyn z chemikaliami

  Duży pożar na obrzeżach Moskwy. Z... 00:35

  14.12 | W magazynie z chemikaliami w Moskwie wybuchł w piątek ogromny pożar. Płomienie objęły blisko siedem tysięcy metrów kwadratowych - podaje agencja TASS. Strażakom udało się opanować ogień.
 • Pożar w zakładzie chemicznym w Moskwie

  Pożar w zakładzie chemicznym w Mo... 00:42

  14.12 | W magazynie z chemikaliami na obrzeżach Moskwy wybuchł w piątek pożar. Płomienie objęły nawet 7 tysięcy metrów kwadratowych - podaje agencja TASS. Strażakom udało się opanować ogień.
 • Mark Esper od lipca pełni funkcję sekretarza obrony USA

  Mark Esper od lipca pełni funkcję... 00:34

  13.12 | Sekretarz obrony USA Mark Esper bronił w piątek stanowiska prezydenta Donalda Trumpa, który naciska na sojuszników w NATO, by zwiększyli wydatki na obronę. - Wszystkie kraje muszą łożyć na obronność - powiedział.
 • Były premier zaprezentował nową partię

  Były premier zaprezentował nową p... 00:32

  14.12 | Ahmet Davutoglu, były premier Turcji i dawny sojusznik prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana, zaprezentował w piątek swoją nową partię konserwatywną - Partię Przyszłości, która zamierza walczyć o wyborców z islamistycznym ugrupowaniem prezydenta, AKP.
 • Protesty w Indiach przeciwko prawu o obywatelstwie

  Protesty w Indiach przeciwko praw... 01:07

  13.12 | Setki studentów starły się w piątek z policją w Delhi w kolejnym dniu protestów przeciw ustawie przyznającej obywatelstwo niemuzułmanom. Agenda ONZ do spraw praw człowieka oceniła, że nowe prawo ma „zasadniczo dyskryminujący charakter”, i wezwała do jego zmiany.
 • Były premier Turcji zaprezentował nową partię

  Były premier Turcji zaprezentował... 00:33

  13.12 | Ahmet Davutoglu, były premier Turcji i dawny sojusznik prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana, zaprezentował w piątek swoją nową partię konserwatywną - Partię Przyszłości, która zamierza walczyć o wyborców z islamistycznym ugrupowaniem prezydenta, AKP.
 • Wybuch w bloku miszkalnym w Blankenburgu. Jedna osoba nie żyje

  Wybuch w bloku miszkalnym w Blank... 00:31

  13.12 | Jedna osoba zginęła wskutek wybuchu, do jakiego doszło w piątek w domu wielorodzinnym w Blankenburgu u podnóża gór Harcu w niemieckim kraju związkowym Saksonia-Anhalt - poinformowała policja. Co najmniej 25 osób zostało rannych, niektóre z nich ciężko.
 • Protesty przeciwko nowej ustawie o obywatelstwie

  Protesty przeciwko nowej ustawie ... 00:42

  12.12 | Jedna osoba zginęła, a kilkadziesiąt zostało aresztowanych w czwartek w stanie Asam w wyniku zamieszek, w które przerodziły się demonstracje przeciw ustawie, przyznającej obywatelstwo niemuzułmanom.
 • Papież Franciszek apeluje o ekologiczne nawrócenie

  Papież Franciszek apeluje o ekolo... 00:34

  12.12 | Papież Franciszek w ogłoszonym w czwartek orędziu na Światowy Dzień Pokoju przestrzegał przed fałszywym poczuciem bezpieczeństwa. - Wojna często zaczyna się od nietolerancji wobec odmienności drugiego, co wywołuje chęć posiadania i wolę panowania - napisał Franciszek. Zaapelował również o ekologiczne nawrócenie.
 • Szczątki 16 osób odnaleziono po pożarze szkoły w Odessie

  Szczątki 16 osób odnaleziono po p... 00:34

  12.12 | Ukraińska Państwowa Służba do spraw Sytuacji Nadzwyczajnych poinformowała w czwartek, że po ubiegłotygodniowym pożarze w szkole w Odessie na południu Ukrainy odnaleziono szczątki 16 osób. Policja prowadzi śledztwo w sprawie naruszenia przepisów przeciwpożarowych. Wobec dyrektor szkoły zastosowano areszt domowy.
 • Z morza wyłowiono szczątki chilijskiego samolotu

  Z morza wyłowiono szczątki chilij... 00:53

  12.12 | Dowództwo chilijskiego lotnictwa wojskowego poinformowało w środę, że z morza wydobyto szczątki samolotu, najpewniej transportowego Herculesa chilijskich sił powietrznych, który z 38 osobami na pokładzie zaginął w poniedziałek, zaraz po starcie z Punta.
 • Izraelski parlament zdecydował o samorozwiązaniu

  Izraelski parlament zdecydował o ... 00:35

  12.12 | W czwartek nad ranem, po kolejnym fiasku utworzenia rządu, parlament Izraela podjął decyzję o samorozwiązaniu. Nowe wybory parlamentarne odbędą się 2 marca 2020 roku. Będzie to trzecie głosowanie w Izraelu w ciągu niespełna roku.
rozwiń

Wideo dnia

 • Pierwszy lot w pełni elektrycznego hydroplanu

  Pierwszy lot w pełni elektryczneg... 00:49

  12.12 | Największy w Ameryce Północnej operator hydroplanów, kanadyjskie linie lotnicze Harbour Air, wykonały niedaleko Vancouver pierwszy w historii lot w pełni elektrycznym hydroplanem. Jest to efekt współpracy Harbour Air z australijską spółką magniX. Lot pokazowy trwał zaledwie trzy minuty, ale to wystarczyło, żeby w świecie lotnictwa zrobiło się głośno o świetlanej przyszłości samolotów elektrycznych.
 • Chicago: solarka ześlizgnęła się do jeziora Michigan

  Chicago: solarka ześlizgnęła się ... 00:29

  12.12 | Kamera monitoringu przy jeziorze Michigan nagrała moment, w którym jadąca solarka obraca się na pokrytym lodem asfalcie i ześlizguje w stronę wody. Dwaj mężczyźni jadący pojazdem zdążyli wyskoczyć, zanim auto wpadło do jeziora. Ciężarówkę wyciągano pięć godzin przy pomocy ciężkiego sprzętu.
 • Pies nie zdążył wejść do windy za swoją właścicielką

  Pies nie zdążył wejść do windy za... 00:48

  12.12 | Johnny Mathis z Houston w Teksasie uratował psa swojej sąsiadki, który nie zdążył wejść za nią do windy. Przypięte do smyczy zwierzę zostało na parterze, gdy winda ruszyła w górę. Zdarzenie nagrała kamera monitoringu. Nagranie z akcji ratunkowej, które Johnny Mathis opublikował na swoim Twitterze, obejrzało już ponad dwanaście milionów osób.
 • Utah: Dziecko spadło z lady w sklepie. Uratował je kierownik sklepu

  Utah: Dziecko spadło z lady w skl... 00:24

  11.12 | Niemowlę spadające z lady i natychmiastowa reakcja kierownika lombardu. Nagranie ze sklepowego monitoringu z miasta Hurricane w środę obiegło amerykańskie media. - Zobaczyłem, że dziecko się kołysze. Na szczęście wszystko dobrze zbiegło się w czasie - powiedział bohater wideo Bill Reel.
 • Snowboardzista porwany przez lawinę. "To była duża lawina, ale ze mną wszystko w porządku"

  Snowboardzista porwany przez lawi... 00:41

  11.12 | Snowboardzista porwany przez lawinę na górskim zboczu w rejonie miasta Wasilla. Mężczyzna przeżył i utrzymał się na powierzchni sunącego śniegu, bo pomogła mu w tym specjalna poduszka powietrzna. Całe zdarzenia widać na amatorskich nagraniach snowboardzisty i jego znajomych.
 • Węgorz elektryczny zasilający lampki na bożonarodzeniowym drzewku

  Węgorz elektryczny zasilający lam... 00:48

  09.12 | Pływający węgorz elektryczny i energetyczne połączenie z lampkami na bożonarodzeniowym drzewku. Taką świąteczną instalację można zobaczyć w oceanarium w mieście Chattanooga, w Tennessee.
 • Bieg Świętych Mikołajów w Glasgow

  Bieg Świętych Mikołajów w Glasgow 00:29

  09.12 | Tysiące Mikołajów na ulicach Glasgow. Zamiast rozdawać prezenty biegali, a to wszystko w celach charytatywnych.
 • Córka Johna F. Kennedy'ego ochrzciła nowy lotniskowiec US Navy

  Córka Johna F. Kennedy'ego ochrzc... 00:40

  09.12 | Nowy lotniskowiec US Navy "John F. Kennedy" doczekał się swojego chrztu. Uroczystość odbyła się w 78. rocznicę japońskiego ataku na Pearl Harbor. Matką chrzestną jednostki została córka tragicznie zmarłego amerykańskiego prezydenta Caroline Kennedy.
 • "To bardzo głośne powitanie". Po raz pierwszy usłyszała głos swojej matki

  "To bardzo głośne powitanie". Po ... 00:22

  09.12 | Czteromiesięczna dziewczynka Georgina z Wielkiej Brytanii, po raz pierwszy mogła usłyszeć głos swojej matki. Dziecko urodziło się z bardzo poważną wadą słuchu. Według lekarzy dziewczynka była w zasadzie niesłysząca. Na tym etapie rozwoju Georginy jedynym ratunkiem okazał się nowoczesny dziecięcy aparat słuchowy. Na nagraniu został uwieczniony moment, w którym dziecko pierwszy raz słyszy głos swojej mamy.
 • Wielka choinka na Placu Weneckim w Rzymie

  Wielka choinka na Placu Weneckim ... 00:32

  09.12 | 80 tysięcy lampek, setki bombek i kryształowych ozdób, a to wszystko na 22-metrowej choince. W niedzielę tłumy rzymian i turystów zebrały się na Placu Weneckim w Rzymie na uroczystości zapalenia świateł na świątecznej choince.
 • Latający Mikołaj nad Białymstokiem

  Latający Mikołaj nad Białymstokiem 00:59

  05.12 | Tomasz Kudaszewicz, członek kadry Polski, mistrz świata w paralotniarstwie wcielił się w rolę Mikołaja, który na swojej paralotni, czyli latających saniach odbył Mikołajkowy lot nad Białymstokiem.
 • Uroczyste zapalenie lampek na choince przed Białym Domem

  Uroczyste zapalenie lampek na cho... 00:32

  06.12 | W czwartek para prezydencka Stanów Zjednoczonych wzięła udział w uroczystości zapalenia światełek na choince przed Białym Domem. Dziewięciometrowy świerk został przywieziony z Pensylwanii już w październiku i pozostawał pod opieką Służb Parków Narodowych. Drzewko ozdobiono 50 tysiącami światełek i 450 ozdobami w kształcie gwiazd. Donald Trump wziął udział w tej imprezie po raz trzeci w trakcie swojej prezydentury.
rozwiń

Kontakt 24

rozwiń

Meteo

 • Prognoza pogody na sobotę 14.12

  Prognoza pogody na sobotę 14.12 01:25

  13.12 | Na początek weekendu synoptycy prognozują duże zachmurzenie. W sobotę okresami wystąpią też opady deszczu, deszczu ze śniegiem lub - zwłaszcza wieczorem - samego śniegu.
 • Warunki drogowe w sobotę 14.12

  Warunki drogowe w sobotę 14.12 00:20

  13.12 | W całym kraju aura będzie utrudniała podróżowanie.
 • Warunki biometeo w sobotę 14.12

  Warunki biometeo w sobotę 14.12 00:45

  13.12 | Biomet będzie niekorzystny. Wszędzie, bez wyjątku.
 • Pogoda na 16 dni: czasami nawet aż 10 stopni ciepła

  Pogoda na 16 dni: czasami nawet a... 00:26

  8.12 | Na mapach pogody na razie nie widać mroźnej, zimowej aury. Do Polski właśnie napłynęło ciepłe jak na grudzień powietrze z południa kontynentu i z tego powodu mamy nawet 9-10 stopni.
 • "Musimy walczyć o naszą planetę". Młodzi ludzie wyszli na ulice

  "Musimy walczyć o naszą planetę".... 02:46

  Młodzi wyszli na ulice, by zaprotestować w obronie klimatu. Martwią się o swoją przyszłość, dlatego biją w bębny, żeby zmusić polityków do działania.
 • Bieganie zdrowe dla serca i dla płuc? Najpierw trzeba ograniczyć smog

  Bieganie zdrowe dla serca i dla p... 02:44

  Co trzeba zrobić, żeby bieg dla serca był jednocześnie biegiem dla płuc? Ograniczyć smog. Jeśli to się uda, to wtedy warto wstać z kanapy czy ruszyć się zza biurka. Lekarze przypominają, że to niezbędne dla naszego zdrowia.
 • Czas na ochłodzenie. Prognozy meteorologów nie pozostawiają złudzeń

  Czas na ochłodzenie. Prognozy met... 02:37

  Nadszedł czas na nocne przymrozki, chłodne jesienne poranki i zimne wieczory. Prognozy meteorologów, przynajmniej na najbliższe kilkanaście dni, nie pozostawiają wątpliwości. Przełom października i listopada to wyraźna zmiana pogody.
 • We Wrocławiu już nie grabią. Dla małych zwierząt liście "to cały świat, cały kosmos"

  We Wrocławiu już nie grabią. Dla ... 02:24

  Gdy liście spadają, zaczyna się doroczna akcja ich grabienia. Dla jednych to rozrywka, a dla innych męczarnia. Wszystko po to, by alejki i trawniki były eleganckie. Ale nie wszędzie warto się tak starać. Taka pokrywa rozkładających się liści bardzo się przydaje zwierzętom i roślinom.
 • Idzie zimno. Na wschodzie mogą wystąpić opadu deszczu ze śniegiem

  Idzie zimno. Na wschodzie mogą wy... 00:48

  W weekend czekają nas przymrozki, bo do Polski napływa arktyczne powietrze. Na wschodzie można spodziewać się opadów śniegu z deszczem.
 • "Woda się ugotowała razem z rybami". Trzy tony śniętych ryb trafiły do utylizacji

  "Woda się ugotowała razem z rybam... 02:56

  Ekologiczny pogrom w Jeziorze Koskowickim pod Legnicą. Do utylizacji trafiły blisko trzy tony śniętych ryb. Nie przetrwały ani dwumetrowe sumy, ani małe płotki. Zabił je brak tlenu.
 • Jak ustrzec się przed burzą w górach? Obserwować niebo i sprawdzać prognozy

  Jak ustrzec się przed burzą w gór... 02:43

  Burze w górach mogą być nagłe i potężne. Rano może nic ich nie zapowiadać. W czwartek do południa nad Tatrami było błękitne niebo i piękne słońce. Dlatego warto reagować na każdą ciemną chmurę i sprawdzać prognozę pogody na bieżąco w smartfonie. Jeśli nadchodzi burza, to należy natychmiast zejść z góry.
 • "Dzika przyroda ginie coraz szybciej". Jak chronić zagrożone gatunki?

  "Dzika przyroda ginie coraz szybc... 03:34

  To kolejny dowód na to, jak śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt morskich jest plastik. Przyczyną śmierci osłabionej samicy diugonia przybrzeżnego, którą znaleziono u wybrzeży Tajlandii, był nagromadzony w jelitach surowiec. Troskliwa opieka, którą ją otoczono, nie pomogła. Z najnowszego raportu przygotowanego pod auspicjami ONZ wynika, że wyginięciem zagrożony jest nawet milion gatunków roślin i zwierząt. Zagraża im nie tylko zanieczyszczenie środowiska, ale też kłusownictwo i czarny rynek handlu zwierzętami.
rozwiń

Eurosport.pl

 • Gilbert lepszy od Trumpa w ćwierćfinale Scottish Open

  Gilbert lepszy od Trumpa w ćwierć... 01:28

  David Gilbert pokonał mistrza świata Judda Trumpa 5:2 w ćwierćfinale Scottish Open. Zobacz ostatnie wbicia tego spotkania. Kolejnym rywalem Gilberta będzie Mark Selby. Scottish Open na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Kapitalna precyzja Selby'ego w ćwierćfinale Scottish Open

  Kapitalna precyzja Selby'ego w ćw... 00:44

  W decydującej partii ćwierćfinału Scottish Open Mark Selby popisał się kapitalną precyzją, wbijając czerwoną bilę w niełatwej sytuacji. Szósty zawodnik rankingu światowego pokonał Ronniego O'Sullivana 5:4. W półfinale Selby zmierzy się z Davidem Gilbertem. Scottish Open na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Kontrowersja w starciu O'Sullivana z Selbym. VAR potrzebny w snookerze?

  Kontrowersja w starciu O'Sullivan... 01:48

  Podczas jednego turnieju doszło do dwóch sytuacji, które pokazały, że wideoweryfikacja mogłaby być dobrym rozwiązaniem w snookerze. W pierwszym przypadku sędzia obejrzał powtórkę i zgłosił faul Ronniego O'Sullivana. Natomiast w ćwierćfinale arbiter nie zauważył muśnięcia czerwonej po uderzeniu i błędnie wywołał faul O'Sullivana.
 • Setka Allena w ćwierćfinale Scottish Open

  Setka Allena w ćwierćfinale Scott... 03:05

  Świetną formę pokazał Mark Allen w ćwierćfinale Scottish Open. Siódmy zawodnik rankingu światowego pewnie pokonał Scotta Donaldsona 5:1, a w piątym frejmie wbił setkę. Zobacz tę sytuację. Scottish Open na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Tweener i serw od dołu. Show Fogniniego i Monfilsa w Diriyah Tennis Cup

  Tweener i serw od dołu. Show Fogn... 00:26

  Fabio Fognini i Gael Monfils zapewnili kibicom dobrą zabawę. Było serwisy od dołu, tweenery i wiele innych ciekawych zagrań. Oto jedno z nich. Mecz zakończył się wygraną Fogniniego 6:4, 6:4. W finale Włoch zmierzy się z Daniiłem Miedwiediewem.
 • Tak Mark Selby wyrzucił z turnieju Ronniego O'Sullivana

  Tak Mark Selby wyrzucił z turniej... 02:28

  Mark Selby i Ronnie O'Sullivan stworzyli znakomite widowisko w ćwierćfinale Scottish Open. Pojedynek wygrał ten pierwszy - w decydującym dziewiątym frejmie. Oto kluczowe momenty końcówki spotkania.
 • Monfils i Fognini robią show przy siatce

  Monfils i Fognini robią show przy... 00:58

  Gael Monfils w ćwierćfinale turnieju Diriyah Tennis Cup poprosił sędziego o beatbox, w półfinale z Fabio Fogninim urządził sobie nietypową gierkę przy siatce. Główki rakiety poszły na bok, Włoch i Francuz odbijali piłkę główkami, ale po piłkarsku. Monfils jednak imprezy w Arabii Saudyjskiej nie wygra, starcie wygrał Fognini.
 • Miedwiediew łatwo ograł Goffina w półfinale Diriyah Tennis Cup

  Miedwiediew łatwo ograł Goffina w... 02:11

  Finalista tegorocznego US Open Daniił Miedwiediew pokonał Davida Goffina 6:3, 6:3. Rosjanin w finale zmierzy się z Fabio Fogninim.
 • Monfils pokonany, Fognini w finale Diriyah Tennis Cup

  Monfils pokonany, Fognini w final... 02:57

  Gael Monfils przegrał z Fabio Fogninim 4:6, 4:6 w półfinale towarzyskiego turnieju Diriyah Tennis Cup. Włoch zagra w finale z Daniiłem Miedwiediewem. Mecz można zobaczyć w usłudze Eurosport Player.
 • Kolejna wygrana Johannesa Boe w sprincie

  Kolejna wygrana Johannesa Boe w s... 00:32

  Mimo jednego niecelnego strzału broniący Kryształowej Kuli Norweg Johannes Thingnes Boe wygrał w Hochfilzen sprint na 10 km biathlonowego Pucharu Świata. Dzięki 39. zwycięstwu w karierze objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Polacy zajęli odległe lokaty.
 • Srebro Polaków w sprincie drużynowym w PŚ w Brisbane

  Srebro Polaków w sprincie drużyno... 01:23

  Krzysztof Maksel, Mateusz Rudyk i Maciej Bielecki nie zdołali powtórzyć sukcesu Marleny Karwackiej i Urszuli Łoś. W finale sprintu drużynowego w Pucharze Świata w Brisbane Polacy wyraźnie przegrali z Japończykami. Zobacz ten start.
 • Złoto Polek w sprincie drużynowym w PŚ w Brisbane

  Złoto Polek w sprincie drużynowym... 01:14

  Fantastyczny występ Marleny Karwackiej i Urszuli Łoś w sprincie drużynowym w Pucharze Świata w Brisbane. W finale Polki minimalnie pokonały Rosjanki. Trzecie miejsce zajęły Australijki. Zobacz start Polek.
rozwiń

News in English

rozwiń