"Fakty" z 11 listopada

 • Sto lat niepodległości. W południe cała Polska odśpiewała hymn

  Sto lat niepodległości. W południ... 01:10

  Wyjątkowy dzień w naszej historii i wyjątkowa rocznica. Sto lat temu wolność przestała być tylko marzeniem, a niepodległość stała się faktem. Wolna i niepodległa Polska wróciła na mapy. W ramach akcji "Niepodległa do Hymnu" w całym kraju zabrzmiał "Mazurek Dąbrowskiego".
 • Biegi, rajdy, skoki ze spadochronem. Wyjątkowe obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości

  Biegi, rajdy, skoki ze spadochron... 02:48

  Morze flag i jeszcze więcej pomysłów na świętowanie. To huczne: w paradach, biegach czy rajdach. I bardziej kameralne: na piknikach czy wystawach. Z jednym wspólnym mianownikiem: biało-czerwonym.
 • Składanie wieńców, wręczanie odznaczeń i przemówienia. Oficjalna część obchodów stulecia niepodległości

  Składanie wieńców, wręczanie odzn... 03:32

  Pamięć o bohaterach, życzenia na przyszłość - w katalogu oficjalnych uroczystości tradycyjnie: msze, wieńce i odznaczenia. W wystąpieniach - apele o jedność. - Pod biało-czerwonym sztandarem jest miejsce dla każdego z nas. Niezależnie od poglądów - mówił prezydent Andrzej Duda.
 • Jedno wydarzenie, ale dwie grupy. Wielki marsz przeszedł przez Warszawę

  Jedno wydarzenie, ale dwie grupy.... 03:30

  Jeden marsz w Warszawie, ale zdecydowanie podzielony na dwie grupy. Część pod patronatem prezydenta ruszyła pierwsza. Grupa firmowana przez narodowców wystartowała dopiero po kilkudziesięciu minutach. Ta pierwsza grupa była biało-czerwona, ale w drugiej pojawiły się flagi ONR, race i hasła, których miało nie być. Strefę buforową wypełniały służby.
 • Obchody setnej rocznicy zakończenia I wojny światowej. Macron: demony znów powstają

  Obchody setnej rocznicy zakończen... 03:08

  11 listopada Polska świętuje odzyskanie niepodległości, świat - koniec I wojny światowej. Sercem obchodów setnej rocznicy był Paryż. Pod Łukiem Triumfalnym w hołdzie poległym i ze zobowiązaniem na przyszłość stanęli obok siebie Angela Merkel, Donald Trump, Emmanuel Macron, Władimir Putin i kilkudziesięciu innych światowych przywódców.
 • "Mąż opatrznościowy sprawy polskiej". Historia pułkownika House'a

  "Mąż opatrznościowy sprawy polski... 03:32

  Postać, której i Polska, i Europa ma wiele do zawdzięczenia. Edward Mandell House był zaufanym doradcą amerykańskiego prezydenta Woodrowa Wilsona i przyjacielem Ignacego Paderewskiego. Niemal zapomniany w historii, choć na tę historię miał potężny wpływ. Dokumentalny film Discovery Channel "Pułkownik House" do obejrzenia w poniedziałek w TVN24.
 • 100 lat niepodległości. Widzowie TVN24 składali Polsce życzenia

  100 lat niepodległości. Widzowie ... 02:23

  "Żeby nikt już nigdy nie musiał za ciebie umierać, a każdy chciał dla ciebie żyć" - między innymi takie życzenia dla Polski widzowie przesyłali do TVN24 przez cały rok. Wybrane przeczytał Jerzy Stuhr, ale wszystkie trafiły do kapsuły czasu, a ona do Centrum Nauki Kopernik. To ma być prezent dla przyszłych pokoleń.
 • Prognoza pogody na poniedziałek 12 listopada

  Prognoza pogody na poniedziałek 1... 03:21

  W poniedziałek rano będzie pochmurno i mglisto, ale od południa się przejaśni. Temperatura maksymalna od 9 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 15 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie południowo-wschodni. Ciśnienie rośnie, w południe barometry wskażą 1011 hPa.

Święto Niepodległości 2018

 • Święto w cieniu skrajnej prawicy. Światowe media komentują świętowanie rocznicy niepodległości w Polsce

  Święto w cieniu skrajnej prawicy.... 03:41

  12.11 | Trzy osoby są ranne, a wśród nich policjant poważnie ranny w oko. Święto niepodległości we Wrocławiu skutecznie zepsuli ludzie, którzy terroryzują miasto nie od dziś. Światowe media piszą o polskim święcie w cieniu skrajnej prawicy.
 • Wulgarne okrzyki, spalona flaga UE i atak na dziennikarkę. Służby identyfikują sprawców

  Wulgarne okrzyki, spalona flaga U... 03:39

  12.11 | Świętujemy na wesoło. Bez kominiarek, pochodni i rac - mówiło w niedzielę wielu Polaków. Najwięcej wyszło na ulice Warszawy. Ale, jak mówił szef MSWiA Joachim Brudziński, "były wydarzenia, które kwalifikują się do postępowań karnych, wykroczeń". Ponieważ policja doskonale zna wielu tak zwanych patriotów, to marsz był ściśle kontrolowany. Wulgarne okrzyki, skandaliczne hasła, spalona unijna flaga i neonaziści w roli gości specjalnych - tym razem nie umknęli uwadze.
 • Nigdy więcej wojny. Najpiękniejsze życzenia dla Polski

  Nigdy więcej wojny. Najpiękniejsz... 00:46

  12.11 | Nigdy więcej wojny - mówią powstańcy warszawscy. W stulecie odzyskania niepodległości są to dla naszego kraju najpiękniejsze życzenia.
 • Budka: niedopuszczalne, żeby premier i prezydent musieli podpinać się pod środowiska skrajne

  Budka: niedopuszczalne, żeby prem... 01:08

  12.11 | - To niedopuszczalne by negocjować ze środowiskami skrajnymi. To niedopuszczalne, by premier z prezydentem tak naprawdę musieli się podporządkować temu, co chcą skrajni nacjonaliści. To niedopuszczalne, by w państwie prawa prezydent z premierem nie potrafili sami zorganizować dobrego marszu, a musieli podpinać się pod środowiska skrajne - ocenił Borys Budka z PO. Odniósł się do marszu zorganizowanego przez władze państwowe i narodowców.
 • Poseł PiS: na chwilę obecną ONR nie jest zagrożeniem

  Poseł PiS: na chwilę obecną ONR n... 02:18

  12.11 | Jan Mosiński z PiS pytany o delegalizację ONR zauważył, że od tego są instytucje do tego powołane. - Uważam, że na chwilę obecną ONR nie jest zagrożeniem. A jeżeli ktoś mówi, że jest zagrożeniem to podam inny przykład: KOD i Obywatele RP nie są zagrożeniem dla Polski? - pytał.
 • "Narodowcy byli i będą"

  "Narodowcy byli i będą" 00:33

  12.11 | Marek Jakubiak, który odszedł z klubu Kukiz'15 ocenił, że obecne władze nie mają problemu z narodowcami. - Narodowcy byli i będą. To jest młodzież, która wartości narodowe wystawia ponad wszystko i tyle - stwierdził.
 • "Kilkanaście osób pokazało jakieś inne flagi niż biało-czerwone i mamy już problem"

  "Kilkanaście osób pokazało jakieś... 00:36

  12.11 | Kilkanaście osób pokazało jakieś inne flagi niż biało-czerwone i mamy już problem - powiedział poseł Marek Jakubiak odnosząc się do zielonych flag Obozu Narodowo-Radykalnego oraz czarnych włoskiego skrajnie prawicowego, neofaszystowskiego ugrupowania Forza Nuova, które pojawiły się na marszu.
 • Jakubiak o marszu: takiej frekwencji nie pamiętam

  Jakubiak o marszu: takiej frekwen... 00:46

  12.11 | Takiej frekwencji nie pamiętam - mówił poseł Marek Jakubiak, który odszedł z klubu Kukiz'15. W niedzielę ulicami Warszawy przeszedł marsz zorganizowany przez władze państwowe i narodowców z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Policja szacuje, że uczestniczyło w nim 250 tys. osób.
 • Dziennikarka zwyzywana na marszu 11 listopada

  Dziennikarka zwyzywana na marszu ... 01:38

  12.11 | Podczas niedzielnego marszu z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, organizowanego przez narodowców, reporterka "Gazety Wyborczej" została zaatakowana przez kilku jego uczestników. Pod jej adresem padały wyzwiska, została popchnięta, jeden z demonstrantów chciał też zniszczyć jej sprzęt. - Być może została naruszona jej nietykalność cielesna - komentuje Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk.
 • "Być może została naruszona jej nietykalność cielesna"

  "Być może została naruszona jej n... 01:12

  12.11 | Podczas niedzielnego marszu z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, organizowanego przez narodowców, reporterka "Gazety Wyborczej" została zaatakowana przez kilku jego uczestników. Pod jej adresem padały wyzwiska, została popchnięta, jeden z demonstrantów chciał też zniszczyć jej sprzęt. - Być może została naruszona jej nietykalność cielesna - komentuje Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk.
 • Kamiński o Forza Nuova

  Kamiński o Forza Nuova 01:00

  12.11 | - To jest pewien problem, ale to jest legalnie działająca we Włoszech partia. To była sytuacja szczególna - zaznaczył minister. Zaznaczył jednak, że "grupa ta była cały czas monitorowana w kontekście ewentualnego łamania prawa i szerzenia zakazanych haseł".
 • "Z wyjątkową obrzydliwością należy podchodzić do tych, którzy gloryfikują totalitaryzmy"

  "Z wyjątkową obrzydliwością należ... 01:06

  12.11 | Brudziński: z wyjątkową obrzydliwością należy podchodzić do tych, którzy gloryfikują totalitaryzmy
rozwiń

Krok rządu do polexitu?

 • Tusk: polexit jest możliwy

  Tusk: polexit jest możliwy 02:59

  06.11 | Donald Tusk o zagrożeniu polexitem. Sprawa jest poważna, a ryzyko realne - mówi szef Rady Europejskiej i przypomina, jak wychodzenie z Unii zaczęło się w Wielkiej Brytanii i do czego doprowadziło. PiS twierdzi, że polexit to absurd, ale już inni politycy w działaniach rządzących absurdu nie widzą. Widzą za to zniechęcenie Unii do Polski i Polaków do Unii.
 • Tusk: Cameron też nie miał planu wyprowadzenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

  Tusk: Cameron też nie miał planu ... 01:21

  05.11 | Nie jest dla mnie istotne, czy Jarosław Kaczyński planuje wyjście Polski z Unii Europejskiej, czy tylko inicjuje pewne procesy, które się tym zakończą - powiedział w poniedziałek szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Według niego, "problem polega na tym, że Cameron też nie miał planu wyprowadzenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej".
 • Doradca prezydenta: rządzący byliby szaleńcami, gdyby mieli wizję polexitu

  Doradca prezydenta: rządzący byli... 00:45

  18.10 | Nasza część Europy ma także prawo do tego, żeby formułować swój głos. Jeśli z analiz prawnych wynikałaby pewna niezgodność, to być może trzeba otworzyć jakąś procedurę negocjacji z Unią Europejską - powiedział w "Faktach po Faktach" Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta Andrzeja Dudy.
 • "Polska znajduje się na politycznych peryferiach Unii"

  "Polska znajduje się na polityczn... 01:16

  18.10 | - Polska bardzo dużo wygrywała wtedy, kiedy była bardzo aktywnym, proeuropejskim głównym graczem w Brukseli i na kontynencie - powiedział przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. - Dzisiaj niektóre decyzje polskiego rządu powodują, że Polska znajduje się na politycznych peryferiach Unii Europejskiej - ocenił.
 • Tusk: boję się, że ktoś przez niekompetencję doprowadzi do katastrofy

  Tusk: boję się, że ktoś przez nie... 01:37

  18.10 | Przestrzegam wszystkich przed pochodem lunatyków, którzy nie zdają sobie czasem sprawy z konsekwencji swoich działań - powiedział w czwartek w Brukseli Donald Tusk. Szef Rady Europejskiej wyraził nadzieję, że żaden "z dzisiaj rządzących Polską polityków" nie myśli poważnie o polexicie, czyli wystąpieniu Polski z Unii Europejskiej.
 • Konstytucjonalista: celem wniosku Ziobry znaczące ograniczenie prawa do sądu

  Konstytucjonalista: celem wniosku... 01:19

  18.10 | Obawiam się, że orzeczenie kwestionujące Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej w zakresie wskazanym przez prokuratora generalnego może nie tyle stanowić krok w stronę polexitu, co pierwszy etap - powiedział w TVN24 konstytucjonalista dr Tomasz Zalasiński, członek zespołu ekspertów prawnych przy Fundacji Batorego.
 • Von Marschall: albo jest się członkiem UE, albo nie

  Von Marschall: albo jest się czł... 01:10

  18.10.| Publicysta podkreślił, że ma nadzieję, że do wyjścia Polski z Unii Europejskiej nie dojdzie. - Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że albo jest się członkiem Unii Europejskiej - i wtedy wszystkie traktaty są obowiązujące - albo się tego nie chce i wtedy trzeba się decydować, co jest ważne: członkostwo czy nie - powiedział von Marschall.
 • Christoph von Marschall: na pytanie Ziobry jest już za późno

  Christoph von Marschall: na pytan... 00:45

  18.10.| Myślę, że taki pomysł pojawił się za późno - stwierdził dr Christoph von Marschall, dziennikarz i publicysta "Der Tagesspiegel", komentują wniosek Ziobry do Trybunału Konstytucyjnego. - To trzeba było rozstrzygnąć w 2008 lub 2009 roku, kiedy traktat lizboński był ratyfikowany - dodał.
 • "To z ministerstwa sprawiedliwości wyszła ustawa o IPN, która osłabiła pozycję pana premiera"

  "To z ministerstwa sprawiedliwośc... 01:20

  18.10.| - To już nie pierwszy przypadek, kiedy dochodzi do sytuacji, w której Zbigniew Ziobro podejmuje decyzje osłabiające pozycję premiera Morawieckiego. Przypomnijmy, że to z ministerstwa sprawiedliwości wyszła ustawa o IPN, która osłabiła pozycję pana premiera, kiedy próbował odbudować nasz wizerunek po wpadkach pani premier Szydło - stwierdził polityk Nowoczesnej.
 • Kierwiński o wniosku Ziobry: to kolejny krok w kierunku wyjścia z Unii

  Kierwiński o wniosku Ziobry: to k... 00:55

  18.10.| - Ten wyrok (Trybunału Konstytucyjnego - red.) już dawno zapadł, już dawno został napisany na Nowogrodzkiej. Skoro te pytania zostały złożone, więc wyrok jest już przygotowany - mówił Marcin Kierwiński z PO.
 • Horała: gdy nie ten temat, byłby inny

  Horała: gdy nie ten temat, byłby ... 00:23

  18.10.| - Być może gdyby nie ten temat, to byłby inny równie niezwiązany z wyborami samorządowymi. Trudno, żeby życie w kraju, w różnych instytucjach zamarło, bo są wybory samorządowe za tydzień lub za dwa i już żadne ministerstwo nie może podjąć żadnego innego działania wykonać - komentował poseł PiS Marcin Horała, który jest również kandydatem na prezydenta Gdyni.
 • Sasin: w traktacie nie ma nic o tym, że Polska zrzekła się suwerenności

  Sasin: w traktacie nie ma nic o t... 00:58

  18.10.| W tym traktacie nie jest napisane o tym, jakoby Polska wyrzekła się swojej suwerenności w obszarach nieuregulowanych tym traktatem, jak chociażby organizacja sądownictwa - tak Jacek Sasin, sekretarz stanu w kancelarii premiera, komentował wniosek prokuratora generalnego w sprawie zgodności Traktatu o UE z polską konstytucją. - Tego dotyczył wyrok trybunału niemieckiego, na który Zbigniew Ziobro się powołuje - podkreślał Sasin w "Rozmowie Piaseckiego".
rozwiń

Turcja. Zabójstwo saudyjskiego dziennikarza

 • Syn Chaszodżdżiego: zostałem zapewniony, że wszyscy zaangażowani w zbrodnie zostaną pociągnięci do odpowiedzialności

  Syn Chaszodżdżiego: zostałem zape... 01:05

  05.11 | Synowie zamordowanego dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego zaapelowali o zwrócenie jego ciała. Chcą godnie pochować swojego ojca.
 • Synowie Chaszodżdżiego proszą o zwrócenie jego ciała

  Synowie Chaszodżdżiego proszą o z... 01:31

  05.11 | Synowie zamordowanego dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego zaapelowali o zwrócenie jego ciała. Chcą godnie pochować swojego ojca.
 • Synowie saudyjskiego dziennikarza proszą o zwrócenie jego ciała

  Synowie saudyjskiego dziennikarza... 00:50

  05.11 | Synowie zamordowanego dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego w niedzielę zaapelowali o zwrócenie jego ciała i przetransportowanie go do Arabii Saudyjskiej. Jak oświadczyli, chcą godnie pochować swojego ojca.
 • Biuro konsula Arabii Saudyjskiej w Turcji

  Biuro konsula Arabii Saudyjskiej ... 01:07

  31.10 | Rzecznik rządzącej w Turcji Partii Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP) Omer Celik ocenił w środę, że zabójstwo dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego, którego zamordowano w saudyjskim konsulacie w Stambule, nie byłoby możliwe bez instrukcji "z wysokiego szczebla".
 • Konsulat w Stambule

  Konsulat w Stambule 01:04

  31.10 | Turecka prokuratura poinformowała o szczegółach śmierci Dżamala Chaszodżdżiego w saudyjskim konsulacie w Stambule
 • Zabójstwo saudyjskiego dziennikarza. Narzeczona obwinia saudyjskie władze

  Zabójstwo saudyjskiego dziennikar... 01:05

  29.10 | Narzeczona saudyjskiego dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego za winne jego śmierci wskazuje saudyjskie władze. Według niej, królestwo powinno podać więcej szczegółów na temat osób odpowiedzialnych za śmierć jej partnera, które powinny być za to osądzone.
 • Generał Mattis w Bahrajnie mówił o Chaszodżdżim

  Generał Mattis w Bahrajnie mówił ... 00:38

  27.10 | Niepowodzenie jakiegokolwiek kraju, jeśli chodzi o przestrzeganie międzynarodowych norm i rządów prawa podważa stabilność regionalną w czasie, kiedy jest ona najbardziej potrzebna - powiedział sekretarz obrony USA James Mattis w Bahrajnie
 • Protest przed ambasadą w Londynie

  Protest przed ambasadą w Londynie 01:31

  26.10 | Świat zareagował oburzeniem na zabójstwo Dżamala Chaszodżdżiego. Pod londyńską ambasadą Arabii Saudyjskiej protestujący demonstrowali niechęć wobec księcia Salmana
 • Reżim Arabii Saudyjskiej ma olbrzymie wpływy w mediach całego regionu

  Reżim Arabii Saudyjskiej ma olbrz... 01:10

  25.10 | Finansowy wpływ na arabskie media dał Arabii Saudyjskiej potężne narzędzie w zmaganiach z międzynarodowym protestem w związku ze śmiercią saudyjskiego dziennikarza i dysydenta Dżamala Chaszodżdżiego - poinformowała w czwartek agencja AP z Kairu.
 • Turcja przedstawiła CIA nagrania w sprawie Chaszodżdziego

  Turcja przedstawiła CIA nagrania ... 01:07

  25.10 | Władze tureckie przedstawiły szefowej CIA Ginie Hospel, która odwiedziła we wtorek Ankarę, wszystkie dowody, jakimi dysponują w sprawie zamordowania saudyjskiego dziennikarza Dżamala Chaszodżdziego, w tym nagrania audio.
 • Francuski prezydent "wyraził głębokie oburzenie" w sprawie zabójstwa Chaszodżdżiego

  Francuski prezydent "wyraził głęb... 01:43

  24.10 | Prezydent Francji Emmanuel Macron w rozmowie telefonicznej w środę z królem Arabii Saudyjskiej Salmanem na temat zabójstwa dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego zażądał wyjaśnienia "tej zbrodni" i wyraził gotowość objęcia winnych sankcjami międzynarodowymi.
 • Trump o rozmowie z księciem

  Trump o rozmowie z księciem 00:35

  24.10 | -Była to jedna z najgorszych w historii operacji tuszowania - powiedział prezydent Donald Trump o akcji ukywania mordu na Dżamalu Chaszodżdżim. Prezydent USA wspomniał również, że rozmawiał z następcą saudyjskiego tronu
rozwiń

Ustawa antyszczepionkowa

 • Dwie lekarki wspierały w Sejmie antyszczepionkowców. "Stawiamy im zarzut działania na szkodę pacjenta"

  Dwie lekarki wspierały w Sejmie a... 03:01

  354 do 10 - taki był wynik głosowania w Sejmie, który odrzucił projekt znoszący obowiązek szczepień. Posłowie zrobili swoje, by dzieci i dorośli byli bezpieczniejsi. Teraz samorząd lekarski zajmie się tymi, którzy antyszczepionkowców wspierają.
 • Sejm odrzucił obywatelski projekt likwidujący obowiązek szczepień

  Sejm odrzucił obywatelski projekt... 00:30

  09.11 | Sejm odrzucił obywatelski projekt likwidujący obowiązek szczepień.
 • Nieobowiązkowe szczepienia? Posłowie odrzucają projekt. Pojawia się też inny pomysł

  Nieobowiązkowe szczepienia? Posło... 02:56

  Sejmowa komisja zdrowia wniosła o odrzucenie obywatelskiego projektu ustawy znoszącej obowiązkowe szczepienia. W piątek nad projektem będzie głosował cały Sejm. Antyszczepionkowcy grożą, że wystartują w wyborach. Tymczasem ruszyło zbieranie podpisów pod innym projektem - by państwowe żłobki i przedszkola przyjmowały tylko zaszczepione dzieci.
 • Mazurek: nasza decyzja jest taka, że szczepienia będą obowiązkowe

  Mazurek: nasza decyzja jest taka,... 00:48

  08.11 | Sejmowe komisje zdrowia oraz polityki społecznej i rodziny opowiedziały się w czwartek za odrzuceniem obywatelskiego projektu, który przewiduje likwidację obowiązku szczepień ochronnych.
 • Sejmowe komisje za odrzuceniem projektu likwidującego obowiązek szczepień

  Sejmowe komisje za odrzuceniem pr... 01:32

  08.11 | Sejmowe komisje zdrowia oraz polityki społecznej i rodziny opowiedziały się w czwartek za odrzuceniem obywatelskiego projektu, który przewiduje likwidację obowiązku szczepień ochronnych.
 • Sejmowe komisje zajmą się w czwartek projektem znoszącym obowiązek szczepień. Komentarze polityków

  Sejmowe komisje zajmą się w czwar... 04:55

  08.11 | Sejmowe komisje zajmą się w czwartek obywatelskim projektem przewidującym likwidację obowiązku szczepień ochronnych - potwierdził marszałek Marek Kuchciński. Bartosz Arłukowicz (PO) zaapelował, by drugie czytanie tego, jak mówił, "wstydliwego projektu" odbyło się jeszcze w czwartek, a głosowanie w piątek.
 • "To idealna manipulacja"

  "To idealna manipulacja" 00:55

  04.10.| Nie ma żadnych dowodów naukowych na to, że szczepionki powodują jakiekolwiek odległe ciężkie następstwa. To wszystko jest kłamstwo, które jest tak opakowane, żeby nie tylko sto tysięcy ludzi, którzy podpisali ten projekt, ale też po to, żeby uwierzył w to ponad milion osób, które waha się czy szczepić, czy nie - mówił we "Wstajesz i wiesz" TVN24
 • Dr Grzesiowski o antyszczepionkowcach: manipulacja, którą powinny zająć się organy ścigania

  Dr Grzesiowski o antyszczepionkow... 01:26

  04.10.| Nie ma żadnych dowodów naukowych na to, że szczepionki powodują jakiekolwiek odległe ciężkie następstwa. To wszystko jest kłamstwo, które jest tak opakowane, żeby nie tylko sto tysięcy ludzi, którzy podpisali ten projekt, ale też po to, żeby uwierzył w to ponad milion osób, które waha się czy szczepić, czy nie - mówił we "Wstajesz i wiesz" TVN24
 • Gorąca debata w Sejmie przed głosowaniem ws. likwidacji obowiązku szczepień

  Gorąca debata w Sejmie przed głos... 00:58

  04.10.| ejm debatował w środę nad przewidującym likwidację obowiązku szczepień ochronnych obywatelskim projektem nowelizacji ustawy. W dyskusji złożono dwa wnioski - o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu i o skierowanie go do prac komisji. Głosowanie zaplanowano na czwartek. Inicjatorem nowelizacji ustawy jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach "STOP NOP" (NOP to niepożądany odczyn poszczepienny – red.). Pod projektem podpisało się 121 tys. osób. Podczas środowej debaty klub PiS złożył wniosek o skierowanie projektu do prac w komisjach zdrowia oraz polityki społecznej i rodziny. Wniosek o odrzucenie projektu ustawy złożyło PO.
 • Sejm ma się zająć projektem, który zakłada likwidację obowiązku szczepień ochronnych

  Sejm ma się zająć projektem, któr... 01:03

  03.10 | Projekt obywatelski dotyczący szczepień trafi w środę pod obrady Sejmu. Dokument przewiduje likwidację obowiązku szczepień ochronnych i pozostawienie go jedynie dla sytuacji nałożenia tego obowiązku w drodze decyzji oraz w sytuacji ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii.
 • "Dobrowolność szczepień jest groźna dla wszystkich Polaków"

  "Dobrowolność szczepień jest groź... 00:28

  03.10.| - Jeżeli wyszczepienie populacji spadnie poniżej pewnego procenta - mówi się o 85 procentach mniej więcej - będziemy mieli epidemie. Nasze dzieci, nasze rodziny będą umierały. Do tego nie możemy dopuścić - podkreślił minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zwrócił uwagę, że kraje, które miały dobrowolność szczepień - wycofują się powoli z niej. - To nie jest tylko odpowiedzialność za nasze zdrowie czy zdrowie naszego dziecka, ale również za całą populację - dodał. - Dobrowolność szczepień jest groźna dla wszystkich Polaków - ocenił. - Moje stanowisko, jako resortu i oczywiście rządu, do projektu jest negatywne" – powiedział szef MZ.
 • Gorąca debata o szczepionkach. "Znacie takie nazwy jak tyfus, cholera, żółta febra"?

  Gorąca debata o szczepionkach. "Z... 00:55

  Antyszczepionkowcy proponują dobrowolność szczepień, piszą projekt obywatelski, który trafił pod obrady Sejmu. Lekarze przestrzegają, a opozycja nie zostawia na projekcie suchej nitki. - Zwracam się do wszystkich mam i ojców, do wszystkich babć i dziadków. Wiecie co oni chcą zrobić naszym dzieciom? - pytał z mównicy Bartosz Arłukowicz z Platformy Obywatelskiej. - Znacie takie nazwy jak tyfus, jak cholera, żółta febra?!
rozwiń

Spór o Sąd Najwyższy

 • Gersdorf wezwana przez zastępcę rzecznika dyscyplinarnego

  Gersdorf wezwana przez zastępcę r... 01:34

  06.11 | Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf została wezwana we wtorek przez zastępcę rzecznika dyscyplinarnego sędziów sądów powszechnych na przesłuchanie w charakterze świadka - poinformował rzecznik dyscyplinarny sędziów sądów powszechnych Piotr Schab.
 • Sąd Najwyższy przesłał pismo do Komisji Europejskiej o zastosowaniu się do decyzji TSUE

  Sąd Najwyższy przesłał pismo do K... 00:46

  06.11 | Małgorzata Gersdorf jako pierwszy prezes Sądu Najwyższego przesłała do Komisji Europejskiej informację o środkach podjętych w Sądzie Najwyższym w celu pełnego zastosowania się do postanowienia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej - poinformował we wtorek zespół prasowy SN.
 • MSZ: zajmowanie się wnioskiem Ziobry przez TK - bezzasadne

  MSZ: zajmowanie się wnioskiem Zio... 01:04

  31.10 | Z pisma ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza do prezes TK Julii Przyłębskiej, o którym jako pierwszy napisał portal OKO.press, wynika, że resort spraw zagranicznych uważa zajmowanie się wnioskiem Ziobry przez TK za bezzasadne.
 • "Podtrzymujemy swoje stanowisko"

  "Podtrzymujemy swoje stanowisko" 00:44

  31.10 | W środę rzecznik prasowy Ministerstwa Sprawiedliwości Jan Kanthak zapewniał, że "podtrzymujemy swoje stanowisko, które jest zgodne ze stanowiskiem rządu, a także ze stanowiskiem premiera Mateusza Morawieckiego, który 17 października podkreślił, że wiedział o tym wniosku, że je popierał". Odniósł się tym do wniosku prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności z polską konstytucją artykułu 267 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej.
 • Sędzia Rączka: dobrze się stało, że głos MSZ pokrywa się ze stanowiskiem SN

  Sędzia Rączka: dobrze się stało, ... 01:09

  31.10 | Dobrze się stało, że głos rządu w osobie szefa Ministerstwa Spraw Zagranicznych Jacka Czaputowicza pokrywa się ze stanowiskiem Sądu Najwyższego w sprawie wniosku Zbigniewa Ziobry do Trybunału Konstytucyjnego - powiedział w środę sędzia Sądu Najwyższego Krzysztof Rączka.
 • Wawrykiewicz: treść opinii szefa MSZ w ewidentny sposób polemizuje z wnioskiem Ziobry

  Wawrykiewicz: treść opinii szefa ... 01:04

  31.10 | Wawrykiewicz: treść opinii szefa MSZ w ewidentny sposób polemizuje z wnioskiem Ziobry
 • Wawrykiewicz: opinia szefa MSZ w dość jednoznaczny i rzetelny sposób ocenia wniosek ministra sprawiedliwości

  Wawrykiewicz: opinia szefa MSZ w ... 01:22

  31.10 | Do stanowiska Jacka Czaputowicza odniósł się także w rozmowie z TVN24 Michał Wawrykiewicz z Inicjatywy "Wolne Sądy". Jego zdaniem, opinia szefa MSZ "w dość jednoznaczny i dość rzetelny sposób ocenia wniosek ministra sprawiedliwości".
 • Gasiuk-Pihowicz: oczekuję jasnej decyzji w sprawie orzeczenia TSUE

  Gasiuk-Pihowicz: oczekuję jasnej ... 01:06

  28.10 | - Postanowienie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej to jest jasny sygnał, że PiS łamie niezależność wymiaru sprawiedliwości - oceniła w niedzielę w "Kawie na ławę" w TVN24 posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz (Nowoczesna). Dodała, że oczekuje od władz Prawa i Sprawiedliwości, w tym Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego, jasnej deklaracji, że będą przestrzegali orzeczenia TSUE. - Oczekuję, że taka decyzja będzie klarowna i jasna - domagała się Gasiuk-Pihowicz.
 • "Dla mnie kolejna ustawa PiS-u to jest próba oszukania, manipulowania"

  "Dla mnie kolejna ustawa PiS-u to... 00:48

  28.10 | - Dla mnie kolejna ustawa PiS-u to jest próba oszukania i manipulowania, zarówno obywatelami i Unią Europejską - argumentowała Kamila Gasiuk-Pihowicz w niedzielę w "Kawie na ławę" w TVN24 i wskazała, że według prezesa TSUE "niewypełnienie postanowień orzeczenia będzie oznaczało, że jest to krok podobny do brexitu".
 • Wójcik: Polska wykona postanowienie TSUE

  Wójcik: Polska wykona postanowien... 01:18

  28.10 | - Postanowienie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej to jest jasny sygnał, że PiS łamie niezależność wymiaru sprawiedliwości - mówiła w niedzielę w 'Kawie na ławę" poseł Kamila Gasiuk-Pihowicz. Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik pytany, czy polski rząd zastosuje się do postanowień wynikających z orzeczenia odpowiedział, że "w tym programie mogę powiedzieć, że wykonamy". Zgodnie z orzeczeniem TSUE w Polsce ma zostać przywrócony stan prawny sprzed wejścia w życie ustawy o Sądzie Najwyższym.
 • Bugaj i Ujazdowski o decyzji TSUE w sprawie SN

  Bugaj i Ujazdowski o decyzji TSUE... 01:19

  26.10 | Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej broni polskiej konstytucji, kiedy jej stosowanie jest wyłączone - stwierdził w "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Kazimierz Michał Ujazdowski, niezależny europoseł, były polityk PiS. Komentował decyzję TSUE o zastosowaniu tak zwanych środków tymczasowych, które nakazują Polsce zawieszenie przepisów nowej ustawy o Sądzie Najwyższym.
 • TSUE wysłucha stron w sprawie Sądu Najwyższego 16 listopada

  TSUE wysłucha stron w sprawie Sąd... 01:08

  26.10 | Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wysłucha stronę Polską i Komisję Europejską w sprawie decyzji o zastosowaniu tak zwanych środków tymczasowych - poinformował Michał Tracz, reporter TVN24 International. Termin przesłuchania został wyznaczony na 16 listopada. W zeszły piątek TSUE nakazał Polsce zawieszenie przepisów nowej ustawy o Sądzie Najwyższym, które regulują wiek przechodzenia sędziów w stan spoczynku.
rozwiń

Rozmowy o Niepodległej

 • "Żeby wszyscy zrozumieli, że najlepszym sposobem, aby wygrać wojnę jest jej nie zaczynać"

  "Żeby wszyscy zrozumieli, że najl... 01:54

  Uczniowie Szkoły Podstawowej Bednarska składają Polsce życzenia z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości.
 • "Patriota powinien być tolerancyjny"

  "Patriota powinien być tolerancyjny" 01:53

  Uczniowie Szkoły Podstawowej Bednarska opowiadają o tym, kim jest patriota i z czego Polska może być dumna.
 • Rozmowa o Niepodległej z Janiną Ochojską

  Rozmowa o Niepodległej z Janiną O... 10:14

  08.11 | O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Janiną Ochojską.
 • Rozmowa o Niepodległej z Natalią Fiedorczuk-Cieślak

  Rozmowa o Niepodległej z Natalią ... 09:35

  O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Natalią Fiedorczuk-Cieślak.
 • Rozmowa o Niepodległej z Michałem Rusinkiem

  Rozmowa o Niepodległej z Michałe... 12:14

  O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Michałem Rusinkiem.
 • Rozmowa o Niepodległej z Krystyną Jandą

  Rozmowa o Niepodległej z Krystyną... 09:50

  05.10 | O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Krystyną Jandą.
 • Rozmowa o Niepodległej z Maciejem Stuhrem

  Rozmowa o Niepodległej z Maciejem... 10:32

  O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Maciejem Stuhrem.
 • Rozmowa o Niepodległej z Andrzejem Friszke

  Rozmowa o Niepodległej z Andrzeje... 11:44

  28.09 | O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się dziś stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Danielem Passentem.
 • Rozmowa o Niepodległej z Andrzejem Friszke

  Rozmowa o Niepodległej z Andrzeje... 10:29

  O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się dziś stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Andrzejem Friszke.
 • Rozmowa o Niepodległej z Tomaszem Bagińskim

  Rozmowa o Niepodległej z Tomaszem... 11:56

  O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się dziś stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Tomaszem Bagińskim.
 • Rozmowa o Niepodległej z Pawłem Łozińskim

  Rozmowa o Niepodległej z Pawłem Ł... 10:58

  O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się dziś stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Pawłem Łozińskim.
 • Olga Tokarczuk. Rozmowa o Niepodległej

  Olga Tokarczuk. Rozmowa o Niepodl... 10:34

  31.08 | O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się dziś stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Olgą Tokarczuk.
rozwiń

Sto lat Niepodległości

 • "Sto lat niepodległości". Zakopane pierwsze uwolniło się od zaborcy

  "Sto lat niepodległości". Zakopa... 27:23

  03.11.| Zakopane było pierwszą miejscowością na ziemiach polskich, która wyzwoliła się spod panowania zaborcy. Program z cyklu "Stulecie niepodległości".
 • Zakopane pierwsze uwolniło się od zaborcy. Felieton

  Zakopane pierwsze uwolniło się od... 05:40

  03.11 | Zakopane było pierwszą miejscowością na ziemiach polskich, która wyzwoliła się spod panowania zaborcy. Program z cyklu "Stulecie niepodległości".
 • "Niepodległość, wolność, przyszłość". Debata na stulecie odzyskania niepodległości

  "Niepodległość, wolność, przyszło... 01:03

  "Niepodległość, wolność, przyszłość" - pod tym tytułem w niedzielę 20.00 w TVN24 odbędzie się debata na stulecie odzyskania niepodległości. Gościem specjalnym będzie profesor Timothy Snyder - amerykański historyk i analityk. Dyskusję z ekspertami poprowadzą Katarzyna Kolenda-Zaleska i Jacek Stawiski.
 • Sto lat od nadania praw wyborczych kobietom

  Sto lat od nadania praw wyborczyc... 08:22

  14.10 / W 2018 roku mija sto lat od przyznania kobietom praw wyborczych. Felieton Pauliny Chacińskiej.
 • Hugh Gibson. Pierwszy poseł USA w Polsce

  Hugh Gibson. Pierwszy poseł USA w... 25:17

  29.09 | Hugh Gibson był pierwszym posłem USA w Polsce. Pojawił się w 1919 roku i przez kilka lat był przedstawicielem Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości ukazała się książka z jego wspomnieniami.
 • "Jeśli mówimy o narodzinach nowego państwa, to najpierw była ciąża

  "Jeśli mówimy o narodzinach noweg... 17:01

  15.09.| Spór o umowną datę odzyskania przez Polskę niepodległości był w dwudziestoleciu międzywojennym bardzo gorący. Różne formacje zgłaszały swoje propozycje. Było ich wiele, ale w końcu padło na 11 listopada. Dlaczego akurat tego dnia świętujemy? W programie "100-lecie niepodległości" na to pytanie odpowiadają eksperci.
 • "100-lecie niepodległości" o dacie święta niepodległości. Reportaż

  "100-lecie niepodległości" o daci... 08:30

  15.09.| Spór o umowną datę odzyskania przez Polskę niepodległości był w dwudziestoleciu międzywojennym bardzo gorący. Różne formacje zgłaszały swoje propozycje. Było ich wiele, ale w końcu padło na 11 listopada. Dlaczego akurat tego dnia świętujemy? W "100-leciu niepodległości" na to pytanie odpowiadają eksperci.
 • Dlaczego 11 listopada? Felieton Pauliny Chacińskiej

  Dlaczego 11 listopada? Felieton P... 08:30

  14.09 | Spór o umowną datę odzyskania przez Polskę niepodległości był w dwudziestoleciu międzywojennym bardzo gorący. Różne formacje zgłaszały swoje propozycje. Było ich wiele, ale w końcu padło na 11 listopada. Dlaczego akurat tego dnia świętujemy? W "100-leciu niepodległości" na to pytanie odpowiadają eksperci.
 • "To wielka postać, nie tylko Śląska, ale również Polski"

  "To wielka postać, nie tylko Śląs... 01:59

  21.07 | - To wielka postać, nie tylko Śląska, ale również Polski - mówił o Wojciechu Korfantym gość programu "Stulecie niepodległości" prof. Andrzej Chwalba z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jak zaznaczył dokonał on "przewrotu kopernikańskiego" w myśleniu Ślązaków na temat przyszłej Polski.
 • Profesor Grzegorz Nowik: każde powstanie jest romantyczne

  Profesor Grzegorz Nowik: każde po... 01:22

  07.07 | Profesor Grzegorz Nowik z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, który rozmawiał z szefem redakcji zagranicznej TVN24 BiS Jackiem Stawiskim, powiedział, że każde powstanie na swój sposób jest romantyczne. - To są wielkie chwile wielkich uniesień - dodał.
 • 100-lecie niepodległości. Powstanie wielkopolskie

  100-lecie niepodległości. Powstan... 22:53

  06.07 | Zakończyło się sukcesem, więc paradoksalnie "jakby nie pasuje" do polskiej romantycznej mentalności - uważa Jan Engelgard z Muzeum Niepodległości w Warszawie. W powstaniu wielkopolskim nie było też spektakularnych klęsk czy olbrzymich strat. Dlaczego jest ważne?
 • Felieton dziennikarki TVN24 Joanny Hac w cyklu "Sto lat Niepodległości"

  Felieton dziennikarki TVN24 Joann... 10:42

  23.06 | Przed wybuchem I wojny światowej Polska jako podmiot międzynarodowy, jako temat dyskusji faktycznie nie istniała - mówił profesor Andrzej Chwalba z Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W debacie "Sto lat niepodległości" o stosunkach polsko-francuskich profesor opowiedział o dwóch ważnych wydarzeniach, które sprawiły, że Francja "zaczęła widzieć Polskę na mapie Europy". - Pojawia się coś czego nie było w myśleniu politycznym Francuzów. Polska będzie potrzebna - mówił. W felietonie Joanny Hac w cyklu "Sto lat Niepodległości" płk Federic Guelton historyk wojskowości mówił z kolei o naszych stosunkach z perspektywy francuskiej.
rozwiń

Obraz świata

 • Dziesiątki rakiet wystrzelonych w stronę Izraela przez Palestyńczyków

  Dziesiątki rakiet wystrzelonych w... 00:36

  12.11 | Palestyńczycy wystrzelili w poniedziałek ze Strefy Gazy dziesiątki rakiet w kierunku południowego Izraela - pisze Reuters. Jedna z rakiet trafiła w autobus, ciężko raniąc jedną osobę - przekazały służby ratunkowe.
 • Uczczono 100-lecie zakończenia I wojny światowej

  Uczczono 100-lecie zakończenia I ... 02:13

  12.11 | W niedzielę w wielu miejscach świecie uczczono 100. rocznicę zakończenia I wojny światowej. Główne obchody odbyły się w Paryżu. W uroczystościach udział wzięło około 70 głów państw i rządów z czterech kontynentów. W Wielkiej Brytanii królowa Elżbieta II wraz z prezydentem Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem wzięła udział w nabożeństwie w Opactwie westminsterskim. Podobne uroczystości odbyły się również w Australii, Indiach, Belgii i USA.
 • Zamachy bombowe w Mogadiszu, wiele ofiar

  Zamachy bombowe w Mogadiszu, wiel... 00:55

  12.11 | Liczba śmiertelnych ofiar potrójnego zamachu dokonanego w piątek w Mogadiszu za pomocą samochodów wyładowanych materiałami wybuchowymi wzrosła co najmniej do 58 osób - podały w niedzielę źródła szpitalne w stolicy Somalii.
 • Ojciec ucieka z córką przed pożarem w Kalifornii

  Ojciec ucieka z córką przed pożar... 00:53

  12.11 | Tysiące mieszkańców ucieka przed pożarami szalejącymi w Kalifornii. Jedna z tych osób opublikowała nagranie z wnętrza samochodu ukazujące autostradę otoczoną przez ogień. Ojciec próbuje opuścić zagrożone tereny, jadąc razem z małą córką. Uspokaja ją, gdy ta pyta, "co się stanie, gdy się zapalą"? W pożarach w Kalifornii zginęło już ponad 30 osób, a ponad 200 uznaje się za zaginione.
 • Agencje: Horst Seehofer zapowiada rezygnację ze stanowisk

  Agencje: Horst Seehofer zapowiada... 00:37

  12.11 | Horst Seehofer zamierza w przyszłym roku ustąpić ze stanowisk szefa bawarskiej CSU i ministra spraw wewnętrznych w rządzie federalnym - w niedzielę poinformowały agencje. Seehofer oznajmił to wieczorem ścisłemu kierownictwu partii.
 • Uścisk ręki Donalda Trumpa i Władimira Putina

  Uścisk ręki Donalda Trumpa i Wład... 01:24

  11.11 | Prezydent Rosji Władimir Putin przeprowadził w niedzielę krótką rozmowę z prezydentem USA Donaldem Trumpem w Paryżu. Rosyjski przywódca powiedział o tym dziennikarzom w Pałacu Elizejskim, wychodząc z obiadu. Dłuższe spotkanie obu prezydentów zaplanowane zostało w dniach 30 listopada-1 grudnia przy okazji szczytu G20 w Argentynie.
 • W kontrolowanych przez prorosyjskich separatystów regionach Ukrainy odbywają się wybory ich przywódców oraz rad ludowych

  W kontrolowanych przez prorosyjsk... 00:51

  11.11 | W niedzielę w kontrolowanych przez prorosyjskich separatystów regionach południowo-wschodniej Ukrainy, nazywanych Doniecką Republiką Ludową i Ługańską Republiką Ludową, odbywają się wybory ich przywódców oraz rad ludowych, czyli parlamentów.
 • Papież pozdrowił na niedzielnej modlitwie znajdujących się na placu św. Piotra Polaków

  Papież pozdrowił na niedzielnej m... 00:43

  11.11 | Inwestujmy w pokój, a nie w wojnę - powiedział w niedzielę papież Franciszek nawiązując do setnej rocznicy zakończenia pierwszej wojny światowej. Pozdrowił też znajdujących się na placu św. Piotra Polaków.
 • Koalicja pod wodzą Rijadu walczy o przywrócenie władzy prezydenta al-Hadiego

  Koalicja pod wodzą Rijadu walczy ... 00:52

  11.11 | W walkach o Al-Hudajdę, portowe miasto na zachodzie Jemenu, zginęło w ciągu doby 43 szyickich rebeliantów Huti i 18 żołnierzy sił prorządowych - podały w niedzielę źródła wojskowe i szpitalne.
 • Donald Trump we Francji. Odwołał wizytę na cmentarzu z powodu deszczu

  Donald Trump we Francji. Odwołał ... 02:02

  10.11 | Przebywający we Francji prezydent USA Donald Trump z powodu deszczu odwołał w sobotę zaplanowaną na ten dzień wizytę na amerykańskim cmentarzu w lesie Belleau - poinformował Biały Dom. Miał tam upamiętnić żołnierzy, którzy zginęli w pierwszej wojnie światowej.
 • Johannes Aigner, ambasador Austrii w Moskwie przybył do MSZ Rosji w związku z aferą szpiegowską

  Johannes Aigner, ambasador Austri... 00:34

  10.11 | Emerytowany oficer armii austriackiej, którego podejrzewa się o ponad dwudziestoletnią działalność szpiegowską na rzecz Rosji, oczekuje na zatwierdzenie jego tymczasowego aresztowania przez sąd - podała w sobotę zajmująca się tą sprawą prokuratura w Salzburgu.
 • Rumuni protestują przeciwko narastającej przemocy i korupcji

  Rumuni protestują przeciwko naras... 01:26

  10.11 | Rumuński minister do spraw europejskich Victor Negrescu podał się do dymisji na dwa miesiące przed objęciem przez Bukareszt prezydencji w Unii Europejskiej - poinformowały w sobotę tamtejsze media. Negrescu nie chciał skomentować tych doniesień.
rozwiń

Wideo dnia

 • Kot w potrzasku. Zaklinował się na balkonie

  Kot w potrzasku. Zaklinował się n... 01:16

  12.11 | Na balkonie przy wejściu do włoskiego centrum handlowego utknął kot. Konieczna była pomoc strażaków. Do niecodziennej interwencji wezwano strażaków z brygady z Luino (Lombardia). Przechodnie spacerujący przy centrum handlowym w Lavena Ponte Tresa zauważyli kota, który utknął na balkonie przy wejściu do budynku. Balustrada składała się z dwóch szklanych ścianek. Kot zaklinował się między jedną z nich a metalowym elementem balustrady. Strażacy próbowali zadbać o komfort zwierzęcia w tej trudnej dla niego chwili. Głaskali kociaka, próbując go uspokoić. Ratownikom udało się rozebrać barierę, zdejmując jedną z szyb. Zyskali dzięki temu przestrzeń, aby schylić się i wyciągnąć przestraszone zwierzę. Jak informują lokalne media, kot wyszedł z tej niebezpiecznej sytuacji bez szwanku.
 • Biało-czerwone piramidy i pomnik Jezusa w Rio. Życzenia dla Polski z całego świata

  Biało-czerwone piramidy i pomnik ... 01:32

  12.11 | "Kreatywność, gościnność, piękny język, smażone pierogi i... wiele innych powodów, dla których lubimy Polskę!" - napisał ambasador Niemiec Rolf Nikel w stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. W sobotę i niedzielę nie tylko jednak polscy sąsiedzi, ale państwa z całego świata przekazywały Polakom najlepsze życzenia. Podświetlonych na biało-czerwono zostało wiele znanych budowli.
 • Kuter rybacki do góry dnem. Załogę ratował śmigłowiec

  Kuter rybacki do góry dnem. Załog... 01:16

  09.11 | Wielki sztorm i dramatyczna akcja ratunkowa na kanale La Manche. Fale wywróciły kuter rybacki. W lodowatej wodzie znalazło się czterech członków załogi. Dwie osoby zostały wciągnięte na pokład przepływającego statku handlowego. Pozostałych uratowała straż przybrzeżną. W akcję zaangażowany został helikopter. Działania były bardzo trudne ze względu na silny i porywisty wiatr. Wszyscy członkowie załogi są wychłodzeni, ale poza tym czują się dobrze.
 • Aniołki na wybiegu. W Nowym Jorku odbył się pokaz Victoria's Secret

  Aniołki na wybiegu. W Nowym Jorku... 00:36

  09.11 | Gwiazdy modelingu, muzyczne przeboje i prawdziwe modowe show. W Nowym Jorku odbył się coroczny pokaz Victoria's Secret. Na wybiegu zaprezentowało się sześćdziesiąt modelek, w tym osiemnaście nowych. Po raz ostatni w stroju Victoria's Secret zaprezentowała się jedna z najpopularniejszych modelek Adriana Lima.
 • Policyjny pościg a 15-latkiem. Uciekał na quadzie przez ponad godzinę

  Policyjny pościg a 15-latkiem. Uc... 00:43

  09.11 | Policjanci, widząc quada na ulicach Houston, chcieli zatrzymać go do kontroli. Wtedy nastoletni kierowca zaczął uciekać. Wyjechał na drogę międzystanową i utrudniał ruch ciągnąc za sobą sznur radiowozów innych samochodów. W międzyczasie nagrywał całe zdarzenie i publikował w internecie. 15-latek został zatrzymany po ponad godzinie. Na razie jest objęty nadzorem policyjnym i grozi mu grzywna, ale niewykluczone, że usłyszy zarzuty karne.
 • Fregata rakietowa zderzyła się z tankowcem u wybrzeży Norwegii

  Fregata rakietowa zderzyła się z ... 00:41

  08.11 | Siedem osób zostało rannych w zderzeniu tankowca i fregaty norweskiej marynarki wojennej u południowo-zachodnich wybrzeży Norwegii. Do kolizji doszło w okolicy norweskiej gminy Øygarden - podały norweskie służby ratunkowe. Tankowiec Sola TS zderzył się z fregatą KNM Helge Ingstad. Jednostka zaczęła nabierać wody, co wymusiło ewakuację 137-osobowej załogi okrętu. Statek został odholowany na ląd.
 • Rekonstrukcja defilady z 1941 roku na Placu Czerwonym

  Rekonstrukcja defilady z 1941 rok... 01:26

  07.11 | Parada upamiętniająca defiladę wojskową z 7 listopada 1941 roku odbyła się w środę w Moskwie na placu Czerwonym. Wzięło w niej udział pięć tysięcy osób - żołnierze w historycznych mundurach, słuchacze szkół wojskowych, członkowie klubów wojskowo-historycznych.
 • Samoloty w Bilbao lądowały zygzakiem

  Samoloty w Bilbao lądowały zygzakiem 01:24

  7.11 | Alerty pogodowe utrzymywały się we wtorek i w środę na północy Hiszpanii. Meteorolodzy ostrzegali przed silnym wiatrem i wysokimi falami. Na lotnisku w Bilbao w Kraju Basków samoloty miały poważne problemy przy starcie i lądowaniu.
 • Zawiodły hamulce. Ciężarówka wjechała w ścianę sklepu

  Zawiodły hamulce. Ciężarówka wjec... 00:37

  07.11 | Na jednej z ulic rosyjskiego Irkucka hamulce zawiodły kierowcę ciężarówki. Wjechała ona prosto w ścianę supermarketu. Wszystko zarejestrowały sklepowe kamery. Służby poinformowały, że w wyniku wypadku jedna kobieta trafiła do szpitala. To klientka, która akurat robiła tam zakupy.
 • Kierowcy musieli się zatrzymać. Przez drogę przepływały łososie

  Kierowcy musieli się zatrzymać. P... 00:44

  06.11 | Jesień to okres tarła łososi. Ryby te wędrują setki kilometrów w głąb rzeki, żeby złożyć ikrę. W Waszyngtonie napotkały na dodatkową barierę - drogę. Alexis Leonard ze swoją rodziną jechała w sobotę drogą numer 101 w stanie Waszyngton. Zwykle na tym odcinku trzeba uważać na przebiegające przez jezdnię łosie, tym razem było jednak inaczej.
 • Rosjanie przechwycili samolot US Navy. "Zagrozili załodze"

  Rosjanie przechwycili samolot US ... 00:31

  06.11 | Rosyjski myśliwiec niebezpiecznie przechwycił samolot zwiadowczy US Navy nad Morzem Czarnym, zagrażając jego załodze - w poniedziałek poinformowała US Navy i publikując nagranie ze zdarzenia. Rosjanie między innymi włączyli dopalacz, wywołując silne turbulencje, w które wpadła amerykańska maszyna.
 • Na Oceanie Indyjskim otwarto pierwszy podwodny hotel

  Na Oceanie Indyjskim otwarto pier... 00:41

  05.11 | To zdjęcia z wnętrza oceanicznej willi, osadzonej pięć metrów pod powierzchnią wody na Malediwach. Hotelowi goście oprócz sypialni, łazienek i jadalni mają też do dyspozycji: siłownię, bar, jacht i osobistego kucharza. Gdyby ktoś czuł się przytłoczony nadmiarem wody może pójść popływać w zewnętrznym basenie. Budowa obiektu kosztowała 15 milionów dolarów. Cena za nocleg to 50 tysięcy dolarów za dobę, czyli w przeliczeniu około dwustu tysięcy złotych. W przepisach hotelu położonego wśród ławic ryb jest jednak pewien haczyk. Pokój trzeba wynająć od razu co najmniej na cztery doby.
rozwiń

Reportaże TVN24

 • Kuba wciąż niechętnie otwiera się na świat. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Kuba wciąż niechętnie otwiera się... 45:59

  2.01. | Wiele się zmienia w relacjach Kuby ze światem, ale w samym kraju zmian wciąż niewiele. Wciąż kultywuje się rewolucję 1 stycznia i jej przywódcę - Fidela Castro. Władze mówią o otwarciu na świat, ale też podkreślają wyższość socjalizmu nad demokracją i rynkiem. Materiał "Faktów" TVN.
 • Femen. Naga prawda

  Femen. Naga prawda 46:49

  31.12 | Nagość to dla członkiń Femenu jednocześnie symbol bezbronności i waleczności. A waleczne są bardzo, coraz bardziej są też znane i zwykle – rozebrane do naga. Nasz reporter za najbardziej znanymi feministkami świata zjechał kawał świata. (Dla dorosłych).
 • FEMEN. Naga prawda

  FEMEN. Naga prawda 22:58

  30.12 | Pierwsza część reportażu Wojciecha Bojanowskiego o feministycznym ruchu FEMEN.
 • Próby walki z uczuciami nic nie dały

  Próby walki z uczuciami nic nie dały 00:49

  23.10 | - Może trochę bałem się reakcji. Przełożonych poinformowałem dopiero, kiedy podjąłem ostateczną decyzję. Kościół ma oczywiście swoje mechanizmy. Można iść do biskupa, rozmawiać, szukać wsparcia, ale ja uporałem się z tym sam - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • "Chciałem być fair". Decyzja o zrzuceniu sutanny

  "Chciałem być fair". Decyzja o zr... 00:55

  23.10 | - Nie zrzuciłem sutanny od razu. Chciałem spróbować być księdzem na sto procent, ale z upływem czasu było mi coraz trudniej. Coś się we mnie kłóciło, a nie chciałem żyć podwójnym życiem. Decyzję podjąłem dopiero po czterech latach. Musiałem do tego dojrzeć. Nie jest łatwo zostawić swoje dotychczasowe życie - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • Były ksiądz mówi o miłości do innego mężczyzny

  Były ksiądz mówi o miłości do inn... 00:31

  23.10 | Wcześniej podobali mi się mężczyźni, ale pierwsza prawdziwa miłość przyszła dopiero, kiedy byłem już księdzem. Nie sądziłem, że można tak mocno się zaangażować. W pewnym momencie wchodzisz w uczucie tak bardzo, że nie potrafisz już zrobić kroku do tyłu. Zastanawiasz się, jak to możliwe, analizujesz swoje zachowanie, ale jest za późno.
 • "Miłość do mężczyzny przyszła, kiedy byłem już księdzem"

  "Miłość do mężczyzny przyszła, ki... 01:06

  23.10 | Moje uczucie było silne, ale historia trwała bardzo krótko i zakończyła się boleśnie. Mówiąc krótko, zostałem zaszantażowany – mówi były ksiądz Jan Oko w szczerej rozmowie z Katarzyną Zdanowicz.
 • Pierwsze kroki uchodźców w Europie. Cały reportaż z wyspy Lesbos

  Pierwsze kroki uchodźców w Europi... 27:12

  17.10 | Imigranci w łódkach wciąż płyną – najczęściej w stronę Grecji . Tylko w sobotę w drodze do Europy zginęło ich dwunastu. Wyspa Lesbos jest dla nich jak brama do raju i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. Straż graniczna jest bezradna, grecka policja głucha i ślepa, a przemytniczy biznes mocny jak nigdy dotąd.
 • „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie chcemy, żeby ktoś to zepsuł”

  „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie ... 11:43

  27.03 | Pensje rosną, a ludzie są szczęśliwi - takie opinie można usłyszeć od Rosjan. Reporter TVN24 Wojciech Bojanowski postanowił sprawdzić, czy rzeczywistość jest równie różowa jak deklaracje.
 • Opowieść o trudnej drodze, jaką przechodzą chorzy na raka. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Opowieść o trudnej drodze, jaką p... 10:50

  Diagnoza, która brzmi jak wyrok i nadzieja, że nie będzie to wyrok śmiertelny. Dwóch pacjentów i ich dwie drogi, przez życie zagrożone rakiem. Każdy ich krok na początku tej drogi obserwował Wojciech Bojanowski.
 • Jak to się robi za granicą? Reportaż o systemie leczenia raka w Wielkiej Brytanii

  Jak to się robi za granicą? Repor... 10:23

  Jak robi się to, że czy chory na raka pacjent ma zagwarantowaną szybką fachową pomoc i darmowe leki? A także opiekująca się nim pielęgniarkę do której zawsze może zadzwonić. W Wielkiej Brytanii, gdzie systemowe reformy zaczęły się już 15 lat temu, był Marek Osiecimski.
 • Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wojciechem Bojanowskim

  Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wo... 30:15

  21.02 | Bohaterka Majdanu Tetiana Czornowoł w ostatnim roku była wszędzie tam, gdzie rozgrywały się najważniejsze wydarzenia. Brutalnie pobita dziennikarka zdecydowała się walczyć na pierwszej linii frontu. Jak powiedziała, "nie wie, dlaczego jest żywa". W rok po tragicznych wydarzeniach w Kijowie Wojciech Bojanowski pokazał w reportażu, jak wyglądał ten czas z perspektywy niezależnej dziennikarki.
rozwiń

Kontakt 24

 • Do zatrzymania doszło w Urzędzie Stanu Cywilnego w Grudziądzu

  Do zatrzymania doszło w Urzędzie ... 00:36

  09.11 | Do zatrzymania doszło w Urzędzie Stanu Cywilnego w Grudziądzu
 • Wysadzono bankomat. "Skradziono część pieniędzy"

  Wysadzono bankomat. "Skradziono c... 00:33

  07.11 | Policja poszukuje świadków eksplozji bankomatu w Chojnowie (Dolnośląskie). W nocy z wtorku na środę nieustaleni dotąd sprawcy wysadzili bankomat stojący przy jednym z banków. Nie wiadomo na razie, jaka suma została skradziona. Zdjęcia zniszczonego bankomatu zamieścił serwis chojnow.pl.
 • Zderzenie tramwaju i pięciu aut

  Zderzenie tramwaju i pięciu aut 00:31

  07.11 | Dwie osoby zostały ranne w wyniku zderzenia, do którego doszło w Łodzi. Jak poinformowała policja, motornicza tramwaju uderzyła w samochód osobowy. Siła zderzenia była tak duża, że kolejno wjechało na siebie pięć samochodów. Pierwszą informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Spragniony mysikrólik pił z ręki. "Nie bał się nas. Z łatwością dał się złapać"

  Spragniony mysikrólik pił z ręki.... 00:26

  20.10 | To było niecodzienne spotkanie. Mały, szaro-zielony ptaszek z żółtą "czapeczką" odwiedził Reporterów 24. A do tego bardzo spragniony. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Wjechała wprost na rowerzystę. "Brak ostrożności"

  Wjechała wprost na rowerzystę. "B... 00:33

  19.10 | "Byłem w szoku" - tak o sytuacji nagranej kamerą samochodową opowiadał Reporter 24, Mirosław. Na zarejestrowanym filmie widać, jak starszy mężczyzna wjeżdża na przejazd dla rowerów. Kierująca samochodem kobieta nie zatrzymuje się i wjeżdża wprost w rowerzystę. Nagranie z Wrocławia otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Wypadł z drogi, dachował. Zginął 28-latek

  Wypadł z drogi, dachował. Zginął ... 00:34

  18.10 | Mimo reanimacji nie udało się uratować 28-letniego kierowcy. Jego samochód wypadł z drogi i dachował w okolicach Kluczborka (Opolskie). Pierwszą informację i nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Ogromny pożar składowiska odpadów. "Sytuacja nie jest opanowana"

  Ogromny pożar składowiska odpadów... 00:30

  9.10 | Płonie składowisko odpadów w Grabowie (Łódzkie). Strażacy cały czas szukają źródła ognia i bronią przed pożarem położony obok budynek mieszkalny. Pierwszą informację, zdjęcia i nagrania otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Autokar zapalił się w okolicy Dobrojewa

  Autokar zapalił się w okolicy Dob... 00:41

  9.10 | 55 dzieci było w autokarze, który nagle zaczął płonąć w lesie w okolicy Dobrojewa (Lubuskie). Pożar początkowo próbował gasić kierowca. Gdy nie dał rady, zadzwonił po straż pożarną. Nikt nie został poszkodowany. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Potrójne spotkanie z naturą. Na drogę wskoczyły łanie

  Potrójne spotkanie z naturą. Na d... 00:31

  03.10 | Przełom września i października to okres godowy jeleni, zwany rykowiskiem. Jak przekonał się Reporter 24, czas ten może być niebezpieczny dla kierowców podróżujących zalesionymi trasami. Przed maskę jego samochodu wyskoczyły trzy łanie. Nagranie przedstawiające sytuację, do jakiej doszło w okolicach Jedliny Zdroju (Dolnośląskie), przesłał na Kontakt 24.
 • Motocyklista i auto na jednym pasie. "Ewidentnie mu się śpieszyło. Z opon leciał dym"

  Motocyklista i auto na jednym pas... 00:33

  2.10 | Najpierw strażaków wyprzedza jedno auto, potem swoich sił próbuje drugie. Zjeżdża z pasa, z naprzeciwka nadjeżdża motocyklista, z opon leci dym. - Motocyklista był w szoku. Zatrzymał się. To musiała być dla niego trauma – opowiada Reporter 24, który nagranie spod Dobrzycy (Wielkopolskie) przesłał do naszej redakcji.
 • Chmura dymu widoczna z daleka. W ogniu odpady sztuczne

  Chmura dymu widoczna z daleka. W ... 00:30

  29.09 |Płonie pryzma odpadów sztucznych na składowisku w Nowym Świecie koło Sulechowa (Lubuskie). W akcji bierze udział 11 zastępów. Jak zaznaczają internauci, dym widać z bardzo daleka. Pierwsza informację, zdjęcia oraz nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Niezwykły pokaz ptaków. "Tańczyły nad wodą"

  Niezwykły pokaz ptaków. "Tańczyły... 01:16

  27.09 | Latały po wieczornym niebie, tworząc niezwykłe, nieregularne kształty. - Po prostu zatańczyły nad wodą - tak o niezwykłym pokazie szpaków opowiadał pan Kazimierz. Ptaki krążyły, wzlatywały i opadały nad wodą, nie zdając sobie sprawy z wrażenia, jakie wywołały swoją choreografią. - Czegoś takiego jeszcze nie widziałem - podsumował Reporter 24, a nagranie ze sceną uchwyconą w Szerzynach (Małopolskie) przesłał na Kontakt 24.
rozwiń

Meteo

 • Prognoza pogody na wtorek

  Prognoza pogody na wtorek 01:34

  12.11 | We wtorek w większości kraju spadnie deszcz. Jak na listopad, będzie jeszcze dość ciepło, na termometrach zobaczymy do 17 stopni Celsjusza.
 • Warunki drogowe we wtorek

  Warunki drogowe we wtorek 00:30

  12.11 | Warunki drogowe we wtorek.
 • Warunki biometeorologiczne we wtorek

  Warunki biometeorologiczne we wtorek 00:57

  12.11 | Na północy i zachodzie odczujemy chłód, a w pozostałej części kraju komfort termiczny. Biomet okaże się zróżnicowany - w przeważającej części Polski będzie niekorzystny, a na wschodzie i południowym wschodzie neutralny.
 • W kalendarzu jesień, za oknem wiosna. "Temperatura będzie stopniowo rosła"

  W kalendarzu jesień, za oknem wio... 02:43

  Jedni mówią, że to wiosna jesienią, a inni, że wróciło lato. Po wielkim ochłodzeniu i nocnych przymrozkach znowu zrobiło się ciepło i słonecznie. Pogoda świetna na weekend. Jak długo może z nami zostać?
 • System ostrzeżeń SMS zadziałał. Nie obyło się bez problemów

  System ostrzeżeń SMS zadziałał. N... 02:56

  Gwałtowne ulewy i burze z piorunami spowodowały, że jedni uciekali przed zalaniem, a inni przed pożarem. Bardzo niebezpieczne było to ostatnie załamanie pogody. Zadziałał system ostrzeżeń SMS, choć powiadomienia dotarły także tam, gdzie nie było zagrożenia burzowego.
 • "Rytel pamięta i Rytel dziękuje". Rok po wielkiej nawałnicy

  "Rytel pamięta i Rytel dziękuje".... 03:09

  Dokładnie rok temu nawałnica i brak ostrzeżeń doprowadziły do tragedii w Suszku i wielkich zniszczeń w okolicach Rytla. Z pomocą poszkodowanym pospieszyło wtedy wielu Polaków.
 • Upały i burze. Taka aura zostanie z nami jeszcze przez jakiś czas ["Fakty po południu"]

  Upały i burze. Taka aura zostanie... 03:14

  Zalane ulice, podtopione garaże i piwnice. - Woda była jak rzeka górska - opowiadali mieszkańcy terenów, które w niedzielę nawiedziły ulewy i burze. W najbliższych dniach można się spodziewać kolejnych. - Gwałtowne zjawiska są związane z silnie wypiętrzającymi się chmurami burzowymi - tłumaczyła Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo.
 • Nadciągają groźne burze. Ostrzeżenia dla większości województw

  Nadciągają groźne burze. Ostrzeże... 02:31

  Burze, grad i podtopienia, zwłaszcza na południu i południowym zachodzie Polski. Strażacy usuwają skutki gwałtownych zjawisk pogodowych, a meteorolodzy ostrzegają: w ten weekend będą kolejne burze, w niemal całym kraju.
 • Trzecia martwa foka znaleziona na plaży. Sprawę bada policja

  Trzecia martwa foka znaleziona na... 02:33

  Uratowana w helskim fokarium, odchowana i wpuszczona do morza - teraz znaleziona martwa z rozbitą głową. Młodziutka Helena to już trzecia foka, która w ostatnich dniach mogła zostać zabita przez człowieka. Przy poprzednich znaleziono pętlę i cegłę.
 • Brak przygotowania i wyobraźni. Tatrzański Park Narodowy apeluje o rozwagę

  Brak przygotowania i wyobraźni. T... 02:40

  Lawiny, nieprzewidywalna pogoda i niedocenione szlaki. O tym, jak wyjść w góry i bezpiecznie z nich wrócić, przypomina tuż przed sezonem Tatrzański Park Narodowy.
 • Spuścili wodę, by mogła przepłynąć barka. Zginęło nawet kilkaset ptaków

  Spuścili wodę, by mogła przepłyną... 02:44

  Ekolodzy przegrali bój o zrzut z tamy we Włocławku. Poziom Wisły podniesiony - barki mogą popłynąć. Razem z nimi - gniazda, jaja i pisklęta chronionych gatunków. Zrzutu dokonano w środku okresu lęgowego.
 • Gorzej jest tylko w Bułgarii. Polska liderem niechlubnego rankingu

  Gorzej jest tylko w Bułgarii. Pol... 03:09

  Światowa Organizacja Zdrowia, która przygotowała specjalny ranking, ostrzega, że zanieczyszczonym powietrzem oddycha dziś na świecie 9 na 10 osób. Z listy 50 najbardziej zanieczyszczonych miejscowości w Unii Europejskiej, aż 36 jest w Polsce.
rozwiń

Sport.tvn24.pl

 • Niepokonana od trzech lat. Włodarczyk "nigdy nie zawiodła"

  Niepokonana od trzech lat. Włodar... 03:12

  Anita Włodarczyk zdobyła kolejne złoto na lekkoatletycznych mistrzostwach. Dziennikarze w Londynie piszą, że królowa zachowała koronę.
 • "The Sun": Ronaldo ma mieć bliźniaki

  "The Sun": Ronaldo ma mieć bliźniaki 00:27

  13.03 | Gwiazdor Realu Madryt Cristiano Ronaldo spodziewa się bliźniaków - tę sensacyjną informację podał brytyjski tabloid "The Sun". Jak donosi gazeta, dzieci Portugalczykowi urodzi matka zastępcza.
 • Tottenham - Milwall 6:0

  Tottenham - Milwall 6:0 02:09

  12.03 | Tottenham Hotspur zakwalifikował się w niedzielę do półfinału Pucharu Anglii. W derbach Londynu pokonał trzecioligowy Millwall FC 6:0.
 • Błąd bramkarza w meczu Tottenhamu z Milwall

  Błąd bramkarza w meczu Tottenhamu... 01:01

  12.03. | Tottenham nie dał szans Milwall w ćwierćfinałowym meczu Pucharu Ligi pokonując beniaminka aż 6:0. Gdyby nie bramkarz gości, spotkanie zakończyłoby się jeszcze większym pogromem. Gdyby nie on, nie mielibyśmy także okazji obejrzeć jednej z najbardziej kuriozalnych bramek weekendu. Przy trafieniu ustalającym wynik spotkania Thomas King ewidentnie się nie popisał. Dzięki niemu ze skompletowania hat-tricka cieszył się Koreańczyk Heung-Ming Son.
 • Małysz po złocie mistrzostw świata w Lahti

  Małysz po złocie mistrzostw świat... 02:31

  05.03 | - Świętowanie nie było długie. Wypiliśmy po dwa, trzy piwka, potem oglądaliśmy jeszcze skoki, żeby zobaczyć spokojnie, jak to wyglądało - mówił na lotnisku Kraków - Balice Adam Małysz, dzień po zdobyciu przez naszą ekipę złotego medalu w konkursie drużynowym.
 • Asysta Glika w meczu Monaco z Nantes

  Asysta Glika w meczu Monaco z Nantes 03:33

  06.03 | Prowadząca w tabeli francuskiej ekstraklasy drużyna AS Monaco, której piłkarzem jest Kamil Glik, pokonała u siebie Nantes 4:0 w 28. kolejce. Polak zapisał na swoim koncie asystę.
 • Małysz po powrocie: długo nie świętowaliśmy

  Małysz po powrocie: długo nie świ... 02:31

  05.03 | - Świętowanie nie było długie. Wypiliśmy po dwa, trzy piwka, potem oglądaliśmy jeszcze skoki, żeby zobaczyć spokojnie jak to wyglądało - mówił na lotnisku Kraków - Balice trener kadry skoczków Adam Małysz, dzień po zdobyciu przez naszą ekipę złotego medalu w konkursie drużynowym.
 • Juventus pokonał Empoli

  Juventus pokonał Empoli 01:59

  26.05 | Łukasz Skorupski nie uchronił swojego zespołu przed porażką z Juventusem. Empoli z mistrzem Włoch przegrało na jego stadionie 0:2. Nieszczęście ekipy gości rozpoczęło się od pechowej interwencji polskiego bramkarza.
 • Trener 11-latka o jego umiejętnościach

  Trener 11-latka o jego umiejętnoś... 00:37

  11-letni Jacek, wychowanek Pogoni Szczecin, został zaproszono do treningów w słynnej piłkarskiej szkółce Realu Madryt. O umiejętnościach chłopca opowiada jego trener, Tomasz Bielecki.
 • Dopingowa wpadka Jamajczyka. Bolt stracił złoto

  Dopingowa wpadka Jamajczyka. Bolt... 00:36

  25.01 | Nie dziewięć, a osiem złotych medali olimpijskich od dziś ma oficjalnie w swoim dorobku najszybszy człowiek świata Usain Bolt. Wszystko przez wpadkę dopingową Nesty Cartera, jego kolegi z jamajskiej sztafety 4x100 metrów z Pekinu.
 • Kamil Stoch po zwodach w Wiśle

  Kamil Stoch po zwodach w Wiśle 01:10

  14.01 | - Miałem kłopoty z kolanem, ale to przewlekły uraz, który będzie mi doskwierał przez jakiś czas. To nic poważnego. Dziś nie czułem jednak żadnych dolegliwości i dlatego mogłem oddawać dobre skoki – powiedział po wygraniu pierwszego z weekendowych konkursów w Wiśle Kamil Stoch, od soboty nowy lider klasyfikacji generalnej.
 • Żyła, Kot, Kubacki i Hula po konkursie w Wiśle

  Żyła, Kot, Kubacki i Hula po konk... 01:03

  14.01 | - Skoki były bardzo dobre, na wysokim poziomie. Siódme miejsce to kolejna moja '10'. Bajka!" – skomentował pierwsze weekendowe zawody Pucharu Świata w Wiśle Piotr Żyła.
rozwiń

Wideo 360

 • Donald Trump w Warszawie. Zobacz wideo 360 stopni

  Donald Trump w Warszawie. Zobacz ... 06:08

  12.07 | Wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Warszawie była jednym z najważniejszych wydarzeń politycznych w Polsce w 2017 roku. Zobacz relację reportera TVN24 Wojciecha Bojanowskiego, który użył kamery 360 stopni.
 • "Opowiem wam o jednym z was"

  "Opowiem wam o jednym z was" 01:33

  28.07 | Papież Franciszek pojawił się w środę po godz. 21. w oknie papieskim Domu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3. Powitały go tłumy wiernych z całego świata. Swoje przemówienie papież zaczął po polsku. Zobacz wideo 360 stopni.
 • Tysiące pielgrzymów w drodze na Krakowskie Błonia. Zobacz na wideo 360 stopni

  Tysiące pielgrzymów w drodze na K... 01:47

  28.07 | W czwartek po południu na błonia zmierza rozśpiewany tłum, z flagami swoich państw. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
 • Pielgrzymi z Francji dają popis swoich możliwości wokalnych

  Pielgrzymi z Francji dają popis s... 01:27

  29.06 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowskie tramwaje są wyjątkowo zatłoczone

  Krakowskie tramwaje są wyjątkowo ... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • W Krakowie można usłyszeć muzykę z różnych zakątków świata

  W Krakowie można usłyszeć muzykę ... 01:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowski rynek z perspektywy pomnika Mickiewicza

  Krakowski rynek z perspektywy pom... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni

  Justyna Pochanke w studio TVN24. ... 03:26

  Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni
 • Pielgrzymi wypoczywają na Plantach

  Pielgrzymi wypoczywają na Plantach 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • "Poczuj się jak pilot F-16". Wideo 360 stopni z okazji Szczytu NATO

  "Poczuj się jak pilot F-16". Wide... 04:21

  26.07 | Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych opublikowało film nagrany w technologii 360 stopni, dzięki któremu można poczuć się jak pilot myśliwca F-16.
 • Przejazd papamobile i tłumy wiernych. Zobacz wideo 360 stopni

  Przejazd papamobile i tłumy wiern... 01:01

  28.07 | Zobacz nagranie jednego z przejazdów papieża Franciszka wykonane w technologii wideo 360 stopni.
 • "Dobry wieczór" po polsku i wybuch radości. Zobacz na wideo 360 stopni

  "Dobry wieczór" po polsku i wybuc... 00:41

  28.07 | W środę wieczorem papież Franciszek przemawiał do pielgrzymów ze słynnego okna na ul. Franciszkańskiej 3. Zaczął od przywitania po polsku. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
rozwiń

TOTERAZ

 • Populacja Japonii zmalała o 400 tysięcy osób w jednym roku

  Populacja Japonii zmalała o 400 t... 00:39

  08.06 | Populacja Japonii maleje w oczach. Tylko w zeszłym roku zmniejszyła się o 400 tysięcy osób. Według raportu japońskiego Ministerstwa Zdrowia, w 2017 roku urodziło się jedynie 946 tys. dzieci, najmniej od 1899 roku. Jednocześnie, w tym samym roku zmarło ponad 1,3 miliona Japończyków. Jeśli nic się nie zmieni, do 2050 roku populacja kraju Kwitnącej Wiśnie może zmniejszyć się o nawet 27 milionów.
 • Tańczące sowy powracają

  Tańczące sowy powracają 00:53

  Powrót rodziny tańczących sów - są głodne i nadal wyglądają naprawdę groźnie. Koniecznie włączcie dźwięk!
 • Super Bowl w Polsce

  Super Bowl w Polsce 00:28

  Amerykańscy żołnierze stacjonujący w Żaganiu oglądali Super Bowl. Wśród czołgów dopingowali swoje ulubione drużyny
 • Wielki wybuch wulkanu ognia

  Wielki wybuch wulkanu ognia 00:39

  Wulkan Colima w Meksyku to jeden z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. Eksplodował 3 lutego i już dzień później na You Tube zamieszczono film dokumentujący ten wybuch. Nagranie robi wrażenie!
 • Wężowy domek

  Wężowy domek 00:51

  W Teksasie, w Stanach Zjednoczonych, pewien mężczyzna zauważył węża wychodzącego z toalety. Po wezwaniu specjalistów od gadów okazało się, że w całym domu jest około 24 grzechotników teksańskich. Są to jedne z najniebezpieczniejszych węży w całych Stanach
 • Przygoda życia

  Przygoda życia 01:00

  Po przeszczepie wyruszył w podróż życia, a po powrocie... wyszedł z domu w poszukiwaniu kolejnej przygody. Choroba nie zatrzymała pana Tomasza, lecz zmotywowała do dalszej drogi. Cierpiący na stwardnienie rozsiane mężczyzna odwiedził już Gambię, Norwegię, Grecję, Austrię, Litwę i Łotwę. Ale to nie koniec. W ręku ma bilet na koniec świata.
 • Zatopiony nie trafiony

  Zatopiony nie trafiony 01:00

  Z daleka wyglądają jak pomarszczone skorupy, które ktoś porzucił w morzu. Jak podaje portal tvn24.pl, w pobliżu Portu Wojennego w Helu wciąż można wypatrzeć wraki kadłubów ORP Wicher II i ORP Grom II. Przez lata służyły polskiej Marynarce Wojennej, potem je zatopiono. Miały chronić wybrzeże niczym falochron. Nic z tego nie wyszło. Teraz rdzewieją.
 • Pub

  Pub 00:30

  W centrum handlowym w pewnym mieście w Anglii, odkryto zapomniany pub. 22 lata temu zamurowano do niego wejście. Teraz możemy zobaczyć efekty ekspolarcji. Na zdjęciach możemy zobaczyć między innymi stare butelki czy paczkę fistaszków.
 • Mechaniczna meduza

  Mechaniczna meduza 00:39

  Naukowcy z Instytutu Technologicznego w Massachusetts stworzyli robota meduzę. Jest zdolna do chwytania ryb. Przez użycie hydrożelu - robot pod wodną jest prawie niewidzialny.
 • Drift w lesie

  Drift w lesie 00:37

  W internecie pojawiło się nagranie strażaków jadących przez las. Nie była to jednak zwykła przejażdżka. Mało brakowało a wóz strażacki przewróciłby się na bok.
 • Psie szczęście

  Psie szczęście 00:42

  Pewien Husky z Rosji uwielbia zjeżdżać z górki. Szczeniak wchodzi do swojego dmuchanego koła a potem pozwala się zepchnąć na dół. Mógłby tak zjeżdżać całymi dniami!
 • Spiderman przed sądem

  Spiderman przed sądem 00:40

  Przed sądem stanął złodziej obrazów znany jako Spiderman. Ukradł obrazy warte prawie milion euro. Jego łupem padły dzieła między innymi Picassa czy Modiglianiego. Gdzie teraz znajdują się obrazy? To tej pory nie wiadomo
rozwiń

News in English

rozwiń

"Czarny rynek bursztynu". Reportaż "Superwizjera"