"Fakty" z 18 sierpnia

 • Dwa zamachy w Hiszpanii: 14 zabitych, 130 rannych

  Dwa zamachy w Hiszpanii: 14 zabit... 05:09

  14 zabitych, 130 rannych - to przerażający bilans zamachów w Hiszpanii. Po tym, jak w czwartek na zatłoczony deptak w Barcelonie wjechała furgonetka, taranując przechodniów, nad ranem doszło do podobnego zamachu w niedalekim kurorcie Cambrils. Według policji, oba ataki były powiązane.
 • Hiszpania pogrążona w żałobie. "Ze łzami w oczach oklaskują, krzyczą i solidaryzują się z mieszkańcami miasta"

  Hiszpania pogrążona w żałobie. "Z... 01:28

  Po ataku terrorystów w szoku są nie tylko Hiszpanie, ale i turyści. Opłakują zabitych i zastanawiają się, czy nie przerwać wakacji.
 • Obraz współczesnego terroryzmu. "Zmienili nie tylko metodę działania, ale nawet strukturę"

  Obraz współczesnego terroryzmu. "... 03:06

  To już kolejne zamachy bez użycia bomby, najprostsze do wykonania, najtrudniejsze do przewidzenia. Bez wielkiej organizacji, bez skomplikowanej techniki. Po prostu z użyciem samochodu. Co o tym mówią służby i eksperci?
 • "Przemoc w rodzinie jest pojęciem fałszywym". To opinia kandydata na sędziego Trybunału Konstytucyjnego

  "Przemoc w rodzinie jest pojęciem... 03:05

  PiS zgłasza kolejnego kandydata na sędziego Trybunału Konstytucyjnego, choć opozycja podkreśla, że to kandydat na dublera, bo wszystkie miejsca są już tam dawno zajęte, nawet jeśli prezydent nie od wszystkich wybranych sędziów odebrał ślubowanie. To coś więcej, niż tylko przypomnienie niekończącego się konfliktu, bo profesor Justyn Piskorski zwraca uwagę swoimi poglądami na temat przemocy w rodzinie, in vitro, czy koedukacji.
 • "Złożono na nas donos, że zażywamy narkotyki". Policja przeszukała obóz ekologów

  "Złożono na nas donos, że zażywam... 02:39

  Gdy wiele osób w Polsce jest przerażonych patrząc, jak wiele drzew powaliła wichura, wycinka w Puszczy Białowieskiej trwa w najlepsze. Po nieskutecznej jak dotąd interwencji unijnego Trybunału, ekolodzy nie odpuszczają. W piątek do ich obozu wkroczyła policja, po doniesieniu, że rzekomo zażywają narkotyki.
 • Trwa sprzątanie po nawałnicach. "Naszego sołtysa trzeba zrobić człowiekiem roku"

  Trwa sprzątanie po nawałnicach. "... 02:58

  W nocy z piątku na sobotę minie tydzień od katastrofalnych nawałnic na Pomorzu, ale wciąż tysiące gospodarstw są bez prądu, z uszkodzonymi dachami, albo nawet bez nich. Wielkie sprzątanie i naprawianie szkód jeszcze długo potrwa. Ludzie są bardzo zmęczeni, ale nie ustają zarówno ci, którzy ratują swoje, jak i ci, którzy im pomagają. Są tacy, którzy już pokazali, że w trudnych sytuacjach, można na nich liczyć, na przykład sołtys Rytla Łukasz Ossowski.
 • Ostre hamowanie i zminimalizowane szkody. Maszynista uratował 80 pasażerów pociągu

  Ostre hamowanie i zminimalizowane... 02:45

  W Samborowie w województwie warmińsko-mazurskim było o krok od tragedii, gdy tuż przed nadjeżdżającym pociągiem na tory spadł blok demontowanego wiaduktu drogowego. Nastąpiło ostre hamowanie, pasażerowie byli przerażeni. Nie dało się uniknąć zderzenia, ale udało się je osłabić, tak, że nie ma ofiar.
 • Znów idą burze. Ostrzeżenia drugiego stopnia

  Znów idą burze. Ostrzeżenia drugi... 00:47

  Nadchodzą kolejne wichury i burze - ostrzegają meteorolodzy. Grzmi na północnym zachodzie kraju, a burze przesuwają się na północny wschód.
 • Wszedł na krzyż na Giewoncie. "To raczej szczyt głupoty"

  Wszedł na krzyż na Giewoncie. "To... 02:28

  Polski turysta potrafi. Przykłady inwencji spotkamy od morza do gór - w Tatrach grupa osób postanowiła wejść na krzyż na Giewoncie. Grozi im nawet 500 zł mandatu.
 • Rusza festiwal Top of the Top w Sopocie

  Rusza festiwal Top of the Top w S... 01:16

  Zapowiedź wspaniałego wieczoru muzycznego na antenie TVN. O 19.55 zaczyna się pierwszy z trzech koncertów festiwalu Top of the Top. W Operze Leśnej w Sopocie w tym roku ma dominować tematyka miłości.

Zamachy w Hiszpanii

 • Dwa zamachy w Hiszpanii: 14 zabitych, 130 rannych

  Dwa zamachy w Hiszpanii: 14 zabit... 05:09

  14 zabitych, 130 rannych - to przerażający bilans zamachów w Hiszpanii. Po tym, jak w czwartek na zatłoczony deptak w Barcelonie wjechała furgonetka, taranując przechodniów, nad ranem doszło do podobnego zamachu w niedalekim kurorcie Cambrils. Według policji, oba ataki były powiązane.
 • Moment odnalezienia się włoskiej rodziny po zamachu

  Moment odnalezienia się włoskiej ... 00:34

  18.08 | Telewizji udało się zarejestrować moment odnalezienia się włoskiej rodziny po zamachu w Barcelonie w Hiszpanii. Na nagraniu widać, jak kobieta z dwiema córkami odnajduje swojego męża. Najmłodsza dziewczynka podbiega do niego i rzuca mu się na szyję. Potem wszyscy się przytulają, kobieta płacze. Reporterowi powiedzieli, że są turystami z Włoch. Zagubili się, kiedy ciężarówka wjechała w ludzi na La Rambla.
 • Silna eksplozja zburzyła dom w Alcanar

  Silna eksplozja zburzyła dom w Al... 00:30

  18.08 | Kilkanaście godzin przed pierwszym z ataków terrorystycznych w Hiszpanii w mieście Alcanar doszło do silnej eksplozji, która całkowicie zniszczyła dom mieszkalny. Według lokalnej policji zdarzenie to wydaje się być powiązane z późniejszymi zamachami, a jednym z rozważanych tropów jest to, że w budynku terroryści konstruowali ładunki wybuchowe.
 • Świadkowie ataku w Cambrils: Zobaczyliśmy, że ktoś leży. Był postrzelony w głowę

  Świadkowie ataku w Cambrils: Zoba... 00:55

  18.08 | Kataloński rząd potwierdził, że zamach w Barcelonie i udaremniony zamach w Cambrils są ze sobą powiązane. Według władz obydwa ataki mają "ten sam wzór", ale nie uściślono, o co dokładnie chodzi. Wiadomo, że i w Barcelonie, i w Cambrils zostały użyte przez terrorystów furgonetki. W katalońskiej stolicy zginęło 13 osób, w Cambrils - poza rannymi - nie ma ofiar. Tam policja zastrzeliła kilku terrorystów po tym, jak ich furgonetka przewróciła się. Chwile tuż po strzelaninie tak opisują świadkowie.
 • Świadek zdarzenia: Wszyscy krzyczeli, biegali. Mieli zakrwawione twarze

  Świadek zdarzenia: Wszyscy krzycz... 00:37

  18.08 | - Przyjechał radiowóz, wysiedli z niego uzbrojeni policjanci. Widziałem, że zbliżają się do kogoś bardzo powoli, ostrożnie, ale nie widziałem dokładnie, co się tam dzieje. Usłyszałem, jak policjanci krzyczą coś w rodzaju: "plecak, plecak" - opowiadał świadek akcji policyjnej po zamachu w Barcelonie. - Po kilku sekundach padły strzały - dodawał. Do ataku w Barcelonie przyznało się tak zwane Państwo Islamskie. Policja początkowo zatrzymała zatrzymała Marokańczyka i obywatela hiszpańskiej enklawy Melila, a potem jeszcze jedną osobę - w mieście Ripoll na północy Katalonii. Służby podały, że żadna z tych osób nie jest kierowcą, który wjechał w przechodniów na barcelońskiej La Rambli, zabijając 13 osób i raniąc ponad sto.
 • Łzy, strach i bezsilność. Ludzie uciekają z Placu Katalońskiego

  Łzy, strach i bezsilność. Ludzie ... 00:58

  17.08 | 13 ofiar śmiertelnych, co najmniej 80 rannych w ataku w Barcelonie - do podany w czwartek wieczór dotychczasowy bilans ofiar ataku w Barcelonie. Do zamachu doszło na obleganym przez turystów i mieszkańców Placu Katalońskim w centrum miasta. Tuż po ataku przerażeni ludzie próbowali uciec jak najdalej i schronić się w bezpiecznym miejscu.
 • Przechodnie pomagali rannym. Miejsce zamachu w Barcelonie

  Przechodnie pomagali rannym. Miej... 00:41

  17.08 | Co najmniej jedna osoba zginęła, 32 zostały ranne na Placu Katalońskim - poinformowały władze Barcelony około dwóch godzin po zamachu. Jak dodaje policja, 10 spośród rannych osób jest w stanie ciężkim. Na miejscu poszkodowanym pomagali przechodnie i funkcjonariusze służb.
 • Wjechali w ludzi w nadmorskim kurorcie. Drugi atak w Hiszpanii

  Wjechali w ludzi w nadmorskim kur... 00:33

  18.08 | Nie żyje pięciu napastników, siedem osób - w tym policjant - jest rannych. W piątek nad ranem doszło do drugiego już, po masakrze w Barcelonie, ataku terrorystycznego w Hiszpanii. Zamachowcy wjechali w grupę ludzi w nadmorskim kurorcie w Cambrils.
 • Wystraszeni ludzie chronili się w sklepach, kawiarniach i restauracjach

  Wystraszeni ludzie chronili się w... 00:32

  17.08 | Rozpędzona furgonetka wjechała w ludzi na Placu Katalońskim w centrum Barcelony - poinformowały lokalne służby bezpieczeństwa. Agencja Reutera powołując się na policję podała, że są zabici i ranni. Ludzie szukali schronienia w okolicznych sklepach, kawiarniach i restauracjach.
 • Relacja Polki z Barcelony

  Relacja Polki z Barcelony 01:27

  17.06 | - Ludzie biegają w popłochu, nie wiadomo w jakim kierunku, ale są też tacy ludzie, którzy spokojnie siedzą w restauracjach być może nieświadomi tego, co się dzieje - mówił pan Dawid, który jest w Barcelonie, niedaleko miejsca, gdzie furgonetka wjechała w tłum ludzi.
 • "Nad głowami latają nam policyjne śmigłowce, ludzie uciekają"

  "Nad głowami latają nam policyjne... 00:59

  17.06 | - Ludzie biegają w popłochu, nie wiadomo w jakim kierunku, ale są też tacy ludzie, którzy spokojnie siedzą w restauracjach być może nieświadomi tego, co się dzieje - mówił pan Dawid, który jest w Barcelonie, niedaleko miejsca, gdzie furgonetka wjechała w tłum ludzi.
 • Biała furgonetka, która wjechała w tłum w Barcelonie

  Biała furgonetka, która wjechała ... 01:06

  17.08 | Kilka osób zostało rannych po tym jak w czwartek po południu furgonetka wjechała w tłum ludzi na Placu Katalońskim w Barcelonie. Służby bezpieczeństwa zamknęły stacje metra oraz sklepy w pobliżu miejsca wypadku.
rozwiń

Zamachy w Hiszpanii. Komentarze

 • Policja pracuje w Alcanar

  Policja pracuje w Alcanar 00:55

  18.08 | Saperzy przeprowadzili w piątek dwie kontrolowane eksplozje w ruinach budynku w Alcanar, który policja uważa za centrum operacyjne terrorystów odpowiedzialnych za zamachy w Barcelonie i Cambrils. To tam w nocy ze środy na czwartek doszło do przypadkowej eksplozji, która całkowicie zniszczyła budynek. Policja podała, że w gruzach znaleziono także "materiał biologiczny", czyli najprawdopodobniej szczątki drugiej ofiary. Wcześniej twierdzono, że w eksplozji zginęła jedna osoba.
 • Samochód zamachowców z Cambrils został w piątek odholowany

  Samochód zamachowców z Cambrils z... 01:21

  18.08 | Czterech z pięciu napastników, którzy zaatakowali w piątek nad ranem w Cambils, zostało zastrzelonych przez jednego policjanta - podała w piątek katalońska policja. Napastnicy samochodem wjechali w ludzi, a następnie zaatakowali przypadkową osobę nożem. Mieli na sobie atrapy pasów szahida, a w samochodzie noże i siekierę. Wszyscy zostali zastrzeleni przez policję. W tym ataku zginęła jedna osoba. Liczba ofiar w dwóch atakach to według najnowszego bilansu łącznie 14 zabitych i 130 rannych.
 • Wśród ofiar zamachu w Barcelonie nie ma Polaków

  Wśród ofiar zamachu w Barcelonie ... 01:37

  18.08 | Wśród ofiar zamachów w Katalonii jest trzyletni chłopiec - poinformowała policja. W sumie w dwóch atakach terrorystycznych zginęło 14 osób. Wśród nich jest między innymi Włoch Bruno Gulotta i Belgijka Elke Vanbockrijck. Poszukiwany jest siedmiolatek z Australii i Amerykanka.
 • Wiceszef MON: moment refleksji, żeby zweryfikować pomysły na politykę migracyjną

  Wiceszef MON: moment refleksji, ż... 01:22

  18.08 | To, że w Polsce jest bezpiecznie, jest między innymi wynikiem konsekwentnej polityki rządu RP - powiedział w piątek wiceszef MON Michał Dworczyk. Wyraził nadzieję, że po zamachu terrorystycznym w Barcelonie niektórzy politycy UE "zweryfikują swoje pomysły na politykę migracyjną".
 • Ambasador Hiszpanii: terroryści nie zmuszą nas do zmiany stylu życia

  Ambasador Hiszpanii: terroryści n... 00:46

  18.08 | Mimo barbarzyńskich ataków terroryści nie zmuszą nas do zmiany naszego stylu życia - podkreślił w piątek ambasador Królestwa Hiszpanii w Polsce Agustin Nunez Martinez. Podziękował też za wyrazy współczucia i solidarności ze strony Polski.
 • Zamach w Barcelonie - relacja pani Joanny

  Zamach w Barcelonie - relacja pa... 01:25

  18.08.| Wracaliśmy do hotelu i dzieci chciały wejść po owoce na ten słynny targ. Wychodząc, zobaczyliśmy tłum ludzi w krzyku, strzały, uciekaliśmy - opowiadała w TVN24 pani Joanna, która przebywa z rodziną w Barcelonie. - Schowaliśmy się w restauracji, w jednej piwnicy. Po 15 minutach powiedziano nam, że jest bezpiecznie. Okazało się, że wcale nie jest - dodała.
 • Minuta ciszy ku czci ofiar. Na miejscu król i premier

  Minuta ciszy ku czci ofiar. Na mi... 02:05

  18.08 | Minutą ciszy uczczono w piątek w Barcelonie ofiary zamachu terrorystycznego w tym mieście. Na uroczystości na placu Katalońskim, w pobliżu którego doszło dzień wcześniej do ataku, obecni byli m.in. król Hiszpanii Filip VI i premier Mariano Rajoy. Wśród tysięcy ludzi, którzy przyszli na plac, by złożyć hołd ofiarom, byli również szef rządu Katalonii Carles Puigdemont oraz burmistrz miasta Ada Colau. Po minucie ciszy rozległy się oklaski. W czwartek po południu kierowca furgonetki wjechał w tłum na promenadzie Las Ramblas w centrum Barcelony, zabijając co najmniej 13 osób i raniąc ponad 100. W piątek nad ranem w kurorcie Cambrils nad Morzem Śródziemnym napastnicy wjechali samochodem w grupę ludzi, zabijając jedną osobę i raniąc siedem.
 • Zamachy w Hiszpanii - relacja Polki

  Zamachy w Hiszpanii - relacja Polki 01:29

  18.08.| Wracaliśmy do hotelu i dzieci chciały wejść po owoce na ten słynny targ. Wychodząc, zobaczyliśmy tłum ludzi w krzyku, strzały, uciekaliśmy - opowiadała w TVN24 pani Joanna, która przebywa z rodziną w Barcelonie. - Schowaliśmy się w restauracji, w jednej piwnicy. Po 15 minutach powiedziano nam, że jest bezpiecznie. Okazało się, że wcale nie jest - dodała.
 • Kilkadziesiąt godzin, dwa zamachy i wybuch. Część 2

  Kilkadziesiąt godzin, dwa zamachy... 02:07

  18.08 | W ciągu doby w hiszpańskiej Katalonii doszło do dwóch ataków terrorystycznych oraz eksplozji w domu mieszkalnym. Według policji wszystkie następujące krótko po sobie wydarzenia są ze sobą powiązane. W atakach zginęło co najmniej 13 osób, a ponad 100 zostało rannych. Ogłoszona została trzydniowa żałoba.
 • Kilkadziesiąt godzin, dwa zamachy i wybuch. Część 1

  Kilkadziesiąt godzin, dwa zamachy... 01:56

  18.08 | W ciągu doby w hiszpańskiej Katalonii doszło do dwóch ataków terrorystycznych oraz eksplozji w domu mieszkalnym. Według policji wszystkie następujące krótko po sobie wydarzenia są ze sobą powiązane. W atakach zginęło co najmniej 13 osób, a ponad 100 zostało rannych. Ogłoszona została trzydniowa żałoba.
 • Reporter TVN24 w Barcelonie: ludzie przychodzą na La Rambla oddać hołd

  Reporter TVN24 w Barcelonie: ludz... 02:17

  18.08.| Do zamachu doszło przy La Rambla, niedaleko placu Katalońskiego. To jedno z najważniejszych miejsc turystycznych, które w sezonie wakacyjnym codziennie odwiedzają setki tysięcy osób. Dlatego też atak pochłonął tyle ofiar - relacjonował z Barcelony Marcin Kwaśny, reporter TVN24. - Wśród ofiar, które przeżyły ten zamach, jak i wśród tych, którzy zginęli, są przedstawiciele aż 24 państw - dodał.
 • "Usłyszeliśmy potężny trzask". Relacja senatora PiS, który był kilka metrów od ataku na La Rambla

  "Usłyszeliśmy potężny trzask". Re... 01:25

  18.08 | Senator PiS Stanisław Kogut był w Barcelonie razem z rodziną. W momencie ataku na La Rambla, w którym zginęło 13 osób, szli pod pomnik Krzysztofa Kolumba. - Usłyszeliśmy potężny trzask - opisywał moment ataku senator, który w tym czasie był w sklepie obok ulicy. - Słychać było wycie syren, karetek pogotowia, a także policji - dodał. - Jeżeli ginie dziecko w wózku i ginie matka to dla mnie nie są naprawdę ludzie - mówił a zamachowcach. Razem z rodziną senator czekał w sklepie na decyzję policji.
rozwiń

Nawałnice na Pomorzu

 • "Nie otrzymaliśmy pomocy"

  "Nie otrzymaliśmy pomocy" 01:29

  17.08.| Po trzech dniach od nawałnicy - w dniu, w którym redakcja "Uwagi!" TVN realizowała materiał - mieszkańcy Lotynia byli rozgoryczeni. Mieli wrażenie, że zostali pozostawieni samym sobie. Nie odczuli realnej pomocy od wyspecjalizowanych służb.
 • Wycinali drogę do harcerzy, wynosili ich na rękach. Tak mieszkańcy pomagali po nawałnicy

  Wycinali drogę do harcerzy, wynos... 01:26

  17.08.| Dwie harcerki z ZHR zginęły podczas nawałnicy w Suszku pod Chojnicami. Mieszkańcy okolicznych wiosek, a zwłaszcza z Lotynia, bez specjalistycznego sprzętu oraz doświadczenia ratowniczego, pozostawiając swoje zniszczone nawałnicą domostwa, ruszyli na pomoc harcerzom. Teraz ci, którzy pierwsi pomagali ofiarom kataklizmu, sami potrzebują pomocy. Materiał programu "Uwaga!" TVN.
 • Błaszczak o kwotach odszkodowań

  Błaszczak o kwotach odszkodowań 01:14

  17.08.| 200 tys. zł będą mogli otrzymać mieszkańcy, których domy zostały zniszczone - zapowiedział minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak podczas czwartkowego briefingu. Dodał, że w zależności od potrzeb może być ona wyższa.
 • Burza uwięziła ich na drodze

  Burza uwięziła ich na drodze 01:29

  17.08 | Drzewa padające jedno za drugim tuż przed maską, pioruny co chwila przecinające czarne niebo i potoki deszczu – para przeżyła koszmarną noc podczas piątkowej burzy. Przez cztery godziny drżeli o swoje życie uwięzieni na środku drogi.
 • Błaszczak zapowiada nowy system regionalnego ostrzegania

  Błaszczak zapowiada nowy system r... 01:56

  17.08.| Wprowadzenie nowego systemu regionalnego ostrzegania - zapowiedział w czwartek minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak. Dodał, że będzie on bazował na wykorzystaniu m.in. mediów elektronicznych.
 • "Wojewoda pomorski mi bardzo podpadł"

  "Wojewoda pomorski mi bardzo podp... 01:00

  17.08 | Stan klęski żywiołowej ogłoszony w odpowiednim momencie to jest przede wszystkim pomoc. Bez wojska, bez pomocy ludzkiej, ci mieszkańcy sobie nie poradzą - ocenił we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Grzegorz Furgo (PO). - Wojewoda pomorski mi osobiście bardzo podpadł. Widocznie tam nie był. Radzę po prostu pojechać i zobaczyć, jaka to jest skala - dodał, odnosząc się do decyzji wojewody, który nie ogłosił stanu klęski żywiołowej.
 • Wielkie sprzątanie po nawałnicy

  Wielkie sprzątanie po nawałnicy 01:07

  17.08.| Po szóstej dobie zagrożenie powodziowe na rzece Brdzie minęło. Rzeka jest na tyle udrożniona, że nie występuje zagrożenie - relacjonował na antenie TVN24 z terenów dotkniętych nawałnicą Michał Sagrol, dziennikarz "Czasu Chojnic".
 • Pomorze walczy ze skutkami nawałnic. "Pomoc wojska przyszła za późno"

  Pomorze walczy ze skutkami nawałn... 03:33

  Nie ma i nie będzie stanu klęski żywiołowej na terenach zniszczonych przez nawałnice - taka jest decyzja premier. Nie ma i chyba nie będzie także odpowiedzialnych za spóźnioną akcję pomocy mieszkańcom. Ministrowie - którzy spędzają teraz na Pomorzu całe dnie - nie mają sobie nic do zarzucenia.
 • Tragedia w Suszku - chronologia ostrzegania i pomocy

  Tragedia w Suszku - chronologia o... 02:21

  Tragedia w Suszku - chronologia ostrzegania i pomocy
 • Pomagają sąsiedzi, wolontariusze i harcerze. "Zostaniemy tutaj tak długo, jak potrzeba"

  Pomagają sąsiedzi, wolontariusze ... 02:52

  To było jedno wielkie pospolite ruszenie. Wszyscy wzięli piły, siekiery i ruszyli do akcji. Wolontariusze do pomocy zjeżdżali z całego województwa pomorskiego i nie tylko. Na własne życzenie stawili się też harcerze. Praca ciężka - usuwania drzew, zabezpieczania dachów, udrażnianie rzeki.
 • Rzecznik straży: jedna czwarta rocznych interwencji w noc

  Rzecznik straży: jedna czwarta ro... 01:04

  16.08 | Cztery tysiące uszkodzonych budynków, 19 tys. odbiorców wciąż bez prądu - to najnowszy bilans po nawałnicach, które przeszły w weekend nad Polską. - Priorytetem jest zabezpieczanie zerwanych lub uszkodzonych dachów. Niestety bilans w tym zakresie rośnie również z godziny na godzinę - przekazał we "Wstajesz i wiesz" rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak.
 • Pospolite ruszenie po przejściu nawałnic. "Trzy dni czekaliśmy na wsparcie wojska"

  Pospolite ruszenie po przejściu n... 03:30

  Harcerze, strażacy, rodziny i sąsiedzi od pierwszych godzin pomagają w likwidacji skutków tragicznych nawałnic na Pomorzu. Sami przygotowują jedzenie, organizują sprzęt i pracują. Po czterech dniach od tragedii mogą też liczyć na pomoc wojska. Dopiero we wtorek na miejsce przyjechali premier i ministrowie.
rozwiń

Wycinka w Puszczy Białowieskiej

 • Do obozu obrońców Puszczy Białowieskiej wkroczyli policjanci

  Do obozu obrońców Puszczy Białowi... 02:48

  18.08 | W piątek nad ranem do obozu obrońców Puszczy Białowieskiej w Pogorzelcach na Podlasiu wkroczyli policjanci. Jak mówił Adam Romanowicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, dostali informację, że w tym miejscu mogą znajdować się środki narkotyczne.
 • Wiceminister: przerwiemy wycinkę, jeśli weźmiecie odpowiedzialność za bezpieczeństwo puszczy

  Wiceminister: przerwiemy wycinkę,... 00:29

  10.08 | Ekolodzy, samorządowcy, eksperci, leśnicy oraz mieszkańcy Hajnówki spotkali się w tamtejszym domu kultury na debacie o Puszczy Białowieskiej. Mimo zapowiedzi, na spotkaniu nie pojawił się minister środowiska Jan Szyszko. Pojawił się za to jego zastępca - Andrzej Konieczny.
 • Dyskusja o Puszczy Białowieskiej w Hajnówce

  Dyskusja o Puszczy Białowieskiej ... 01:33

  10.08 | Ekolodzy, samorządowcy, eksperci, leśnicy oraz mieszkańcy Hajnówki spotkali się w tamtejszym domu kultury na debacie o Puszczy Białowieskiej. Mimo zapowiedzi, na spotkaniu nie pojawił się minister środowiska Jan Szyszko. Pojawił się za to jego zastępca - Andrzej Konieczny.
 • "Winne łamania prawa są Lasy Państwowe"

  "Winne łamania prawa są Lasy Pańs... 01:44

  09.08 | Ruszył proces ekologów, którzy blokowali wycinkę w Puszczy Białowieskiej na początku czerwca w Czerlonce koło Hajnówki. Obwinieni są o zakłócenie porządku publicznego. Aktywiści nie przyznają się do winy.
 • Przed sądem pojawiła się grupa aktywistów, by wesprzeć kolegów

  Przed sądem pojawiła się grupa ak... 00:43

  09.08 | Grozi im areszt, ograniczenie wolności lub grzywna. Ruszył proces ekologów, którzy blokowali wycinkę w Puszczy Białowieskiej na początku czerwca w Czerlonce koło Hajnówki. Obwinieni są o zakłócenie porządku publicznego.
 • Ekolodzy z Puszczy Białowieskiej przed sądem

  Ekolodzy z Puszczy Białowieskiej ... 01:24

  09.08 | Grozi im areszt, ograniczenie wolności lub grzywna. Ruszył proces ekologów, którzy blokowali wycinkę w Puszczy Białowieskiej na początku czerwca w Czerlonce koło Hajnówki. Obwinieni są o zakłócenie porządku publicznego.
 • "Ekolodzy są na miejscu. Bezsilnie przyglądają się temu, co się dzieje"

  "Ekolodzy są na miejscu. Bezsilni... 01:29

  07.08 | Harwester pracuje pełną parą - relacjonował z okolic Narewki w Puszczy Białowieskiej reporter TVN24 Piotr Czaban. Razem z ekologami i innymi dziennikarzami przygląda się w poniedziałek pracom kombajnu zrębowego. - Na naszych oczach jest wycinana Puszcza Białowieska - powiedział.
 • PO zawiadamia prokuraturę w sprawie Puszczy Białowieskiej

  PO zawiadamia prokuraturę w spraw... 00:51

  05.08 | Platforma Obywatelska złożyła wniosek do prokuratury w sprawie działań ministra środowiska Jana Szyszki. Szef partii Grzegorz Schetyna powiedział w sobotę, że PO będzie ubiegać się również o powołanie komisji śledczej w sprawie wycinki w Puszczy Białowieskiej.
 • Jest odpowiedź Polski do Trybunału Sprawiedliwości UE

  Jest odpowiedź Polski do Trybunał... 01:42

  04.08.| Jest odpowiedź ministerstwa środowiska do Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej - dowiedziała się nieoficjalnie TVN24. Jak informuje Polska Agencja Prasowa, resort przekonuje w niej między innymi, że jego działania są niezbędne do ochrony przyrody, a dostosowanie się do nakazu wydanego przez unijny trybunał spowoduje wysokie straty.
 • Ciężarówki ominęły blokadę ekologów. Drzewa wyjechały z puszczy

  Ciężarówki ominęły blokadę ekolog... 03:37

  04.08 | Grupa ekologów blokowała wywóz z Puszczy Białowieskiej ściętych drzew, twierdząc, że są to ponadstuletnie świerki. Ciężarówki zmieniły jednak trasę wyjazdu, cofnęły się, zrobiły objazd i wyjechały na trasę - poinformował reporter TVN24 Piotr Czaban. O północy mija termin, jaki unijny Trybunał Sprawiedliwości dał Polsce na odpowiedź w sprawie wycinki.
 • Ekolodzy twierdzą, że wywożone są ponad stuletnie drzewa

  Ekolodzy twierdzą, że wywożone są... 01:26

  04.08 | Grupa ekologów blokuje od rana przejazd tirów, które mają wywieźć ścięte drzewa z Puszczy Białowieskiej. Aktywiści twierdzą, że wywożone są ponad stuletnie świerki.
 • Ekolodzy blokują wywóz ściętych drzew z Puszczy Białowieskiej

  Ekolodzy blokują wywóz ściętych d... 01:45

  04.08 | Grupa ekologów blokuje od rana przejazd tirów, które mają wywieźć ścięte drzewa z Puszczy Białowieskiej. Aktywiści twierdzą, że wywożone są ponad stuletnie świerki. Unijny Trybunał Sprawiedliwości czeka na odpowiedź Polski w sprawie wycinki w Puszczy Białowieskiej. Termin mija o północy.
rozwiń

USA. Tragedia w Charlottesville

 • Tillerson potępił "wszelkie przejawy nienawiści i przemocy"

  Tillerson potępił "wszelkie przej... 00:30

  17.08 | W amerykańskiej przestrzeni publicznej "nie ma miejsca na nienawiść i przemoc" – oświadczył w środę szef amerykańskiej dyplomacji Rex Tillerson, odnosząc się do tragicznych zajść w Charlottesville, w których zginęła jedna osoba, a 19 jest rannych.
 • Trump mówi o winie obu stron po tragedii w Charlottesville. Fala krytyki

  Trump mówi o winie obu stron po t... 02:35

  Po tym jak w Charlottesville skrajny prawicowiec specjalnie wjechał w tłum samochodem, zabił młodą kobietę i ranił 19 osób, prezydent Donald Trump tylko dolał oliwy do ognia. Jest w ogniu krytyki, bo stwierdził, że "wina leży po obu stronach".
 • Trump broni swojej pierwszej reakcji na zamieszki

  Trump broni swojej pierwszej reak... 00:46

  16.08.| - Nie należy się spieszyć z oceną, jeśli nie zna się dobrze wszystkich faktów - powiedział we wtorek w Nowym Jorku prezydent Donald Trump, odnosząc się do zarzutów, że zbyt późno potępił przemoc ze strony białych nacjonalistów w Charlottesville.
 • 14.08.2017 | "To co się stało w Charlottesville, to pierwszy rzeczywisty, przeraźliwy krzyk"

  14.08.2017 | "To co się stało w C... 11:03

  Od kiedy Donald Trump zaczął się starać o prezydenturę, byli ludzie, którzy mówili, że jeżeli nie przestanie on grać na emocjach tego tak zwanego "violence", to zacznie się coś bardzo złego. I myślę, że to, co się stało w Charlottesville, to jest pierwszy rzeczywisty, przeraźliwy krzyk, że to nie były żarty, że jeżeli prezydent USA nie zacznie mówić w sposób odpowiedzialny, to naprawdę poleje się krew - powiedziała Małgorzata Zawadka, wieloletnia korespondentka mediów w USA, w "Faktach z zagranicy" TVN24 BiS odpowiadając na pytanie czemu reakcja prezydenta USA na wydarzenia w Charlottesville tak bardzo wzburzyła Amerykanów. - Ja widzę to tak, że media, które chwilowo wyczerpały temat śladu rosyjskiego w administracji Trumpa, znalazły nowy motyw, żeby go atakować - powiedział drugi gość programu, Bogdan Szafrański z Uczelni Łazarskiego. - W komentarzach na CNN po wystąpieniu prezydenta USA, dalej go atakowano, mówiąc, że to za późno, za mało, że nie powiedział tego, co powinien i tak dalej. Media podgrzewają tę atmosferę - kontynuował.
 • Starcia w Charlottesville. Trump w ogniu krytyki

  Starcia w Charlottesville. Trump ... 02:54

  14.08.| To był krwawy weekend w amerykańskim stanie Wirginia. Na ulicach biali nacjonaliści i kontrmanifestanci. Jest jedna ofiara śmiertelna, jest także wielu rannych. I są wątpliwości, czy prezydent Donald Trump zareagował na to wystarczająco twardo. Amerykanie zareagowali i wyszli na ulice - pokojowo.
 • 14.08.2017 | Donald Trump skrytykowany za reakcję na temat starć w Charlottesville

  14.08.2017 | Donald Trump skrytyk... 01:45

  - Rasizm jest złem - mówi Donald Trump po tym, jak usłyszał, że ma być bardziej stanowczy. Po starciach w Charlottesville krytykowali go i Demokraci i Republikanie. Dziś ostro potępił neonazistów, białych nacjonalistów i Ku-Klux-Klan.
 • Manifestacje potępiające "białych nacjonalistów" w USA

  Manifestacje potępiające "białych... 01:37

  14.08 | Politycy Partii Republikańskiej i prasa naciskają na prezydenta USA Donalda Trumpa, by stanowczo potępił "białych nacjonalistów" po sobotnich aktach przemocy na rasistowskim wiecu w Charlottesville w stanie Wirginia.
 • Samochód wjechał w demonstrantów w USA

  Samochód wjechał w demonstrantów ... 00:51

  12.08 | Samochód wjechał w grupę protestujących przeciwko wiecowi skrajnej prawicy w Charlottesville (Wirginia, USA). Jedna osoba nie żyje, co najmniej 10 osób zostało rannych.

USA vs. Korea Północna. Wojna nerwów

 • Mike Pence nakłania kraje Ameryki Łacińskiej do zerwania z Koreą Płn.

  Mike Pence nakłania kraje Ameryki... 00:56

  16.08 | Wiceprezydent USA Mike Pence powiedział dziennikarzom w chilijskim Santiago, że "wszystkie opcje są na stole" w odniesieniu do Korei Północnej i że kraje Ameryki Łacińskiej powinny zerwać więzi z Pjongjangiem.
 • "Retoryka Kim Dzong Una wydaje się uspokajać jeśli chodzi o możliwy atak rakietowy na Guam"

  "Retoryka Kim Dzong Una wydaje si... 01:02

  Nie będzie ataku na wyspę Guam, która jest amerykańskim terytorium na Pacyfiku. Przynajmniej na razie. Północnokoreański przywódca Kim Dzong Un zapoznał się z wojskowymi planami i stwierdził, że poczeka i będzie obserwował zachowanie Amerykanów.
 • Kanadyjski pastor powrócił z północnokoreańskiego więzienia

  Kanadyjski pastor powrócił z półn... 00:31

  13.07 | Kanadyjski pastor, który przez dwa lata był przetrzymywany w Korei Północnej za działalność wywrotową, powrócił w sobotę do swojego domu na przedmieściach Toronto. - Ma się bardzo dobrze, biorąc pod uwagę wszystko to, co przeszedł - powiedział jego syn James Lim.
 • 11.08.2017 | Cyberatak, obalenie reżimu, precyzyjne uderzenie. Możliwe scenariusze w sprawie Korei Północnej

  11.08.2017 | Cyberatak, obalenie ... 03:54

  Władze Stanów Zjednoczonych w oficjalnych komunikatach podkreślają, że zależy im na dyplomatycznym rozwiązaniu problemów z Koreą Północną. Jednak coraz głośniej debatuje się na temat tego jak wyglądałyby scenariusze rozwiązań militarnych. Każdy z tych scenariuszy niesie ze sobą ogromne ryzyko i stwarza zagrożenie. Przede wszystkim dla Chin i Korei Południowej. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.
 • 11.08.2017 | Napięcie rośnie, ale Koreańczycy z Południa nie wierzą w możliwość wybuchu wojny

  11.08.2017 | Napięcie rośnie, ale... 02:36

  Seul, stolicę Korei Południowej, dzieli od granicy z Koreę Północną 40 kilometrów. Gdyby wybuchła wojna na Półwyspie, Seul ucierpiałby jako pierwszy. Jednak mieszkańcy południowokoreańskiej stolicy, mimo narastającego napięcia, są spokojni. Większość Koreańczyków z Południa chce dialogu z Północą. W maju tego roku wybrali na swojego prezydenta człowieka, który ma na Zachodzie opinię zwolennika porozumienia z Kim Dzong Unem. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.
 • Trump ostrzega Koreę Północną: broń nabita i gotowa

  Trump ostrzega Koreę Północną: br... 01:13

  11.08 | Prezydent USA Donald Trump ostrzegł w piątek, że rozwiązania militarne wobec Korei Północnej "są w pełnej gotowości" i wyraził nadzieję, że "Kim Dzong Un znajdzie inną ścieżkę". Słowa Trumpa pojawiły się po groźbach północnokoreańskiego reżimu o przygotowaniach do wystrzelenia w kierunku amerykańskiej wyspy Guam czterech rakiet średniego zasięgu.
 • 10.08.2017 | Scenariusz trzeciej wojny światowej. Jak wyglądałby wtedy świat?

  10.08.2017 | Scenariusz trzeciej ... 02:39

  Nie zapowiedź, ani przepowiednia, a jedynie scenariusz. Jak wyglądałaby trzecia wojna światowa? Jak rozwinie się konflikt między Stanami Zjednoczonymi a Koreą Północną? Jaka będzie postawa Rosji i Chin? Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.
 • 10.08.2017 | Korea Północna: dialog z Donaldem Trumpem jest niemożliwy. Plan ataku na Guam ma być gotowy w ciągu kilku dni

  10.08.2017 | Korea Północna: dial... 03:18

  Korea Północna zagroziła Stanom Zjednoczonym atakiem na wyspę Guam, na której stacjonują amerykańskie jednostki wojskowe. Prezydent Donald Trump odpowiedział i groził reżimowi Kim Dzong Una, że "spotka się z ogniem i furią, jakiej świat jeszcze nie widział". Nie minął dzień, jak świat otrzymuje kolejną wiadomość od Korei Północnej. Eksperci mówią, że atak jak najbardziej jest możliwy, ale możliwe skutki takiego ataku można wyliczać i nie być do końca pewnym, jak sytuacja może się dalej potoczyć. Materiał "Faktów z zagranicy" TVN24 BiS.
 • Nie ustaje napięcie na linii USA-Korea Północna

  Nie ustaje napięcie na linii USA-... 00:48

  "Sensowny dialog z takim typem jak Trump, pozbawionym rozumu, nie jest możliwy. Na niego działa jedynie bezwzględna siła" - oświadczyło naczelne dowództwo północnokoreańskiej armii, w reakcji na ostatnie ostrzeżenia prezydenta USA pod adresem Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej (KRLD). Według armii, ostatnie wypowiedzi Trumpa są "pełne bzdur". Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00
 • Trump grozi Korei Północnej. Ta rozważa atak na terytorium USA

  Trump grozi Korei Północnej. Ta r... 03:03

  09.08 | Groźne napięcie na linii Ameryka - Korea Północna. Reżim Kim Dzong Una grozi zniszczeniem amerykańskiej wyspy Guam. Donald Trump odpowiada i straszy Koreę Północną.
 • "Klucz do rozwiązania konfliktu w Korei Północnej mają Chiny"

  "Klucz do rozwiązania konfliktu w... 00:45

  Gdyby doszło do wojny Korei Północnej ze Stanami Zjednoczonymi dla Europy oznaczałoby to bardzo poważne skutki - ocenił Bogusław Pacek, generał dywizji w stanie spoczynku, który był gościem programu "Horyzont" TVN24.
 • "Pentagon opracowuje nową strategię bezpieczeństwa"

  "Pentagon opracowuje nową strateg... 00:49

  12.08 | Amerykanie wypracowują strategię bezpieczeństwa. Ważne jest, by znalazła się w niej obrona flanki wschodniej. Z tego co słychać, o czym mówił chociażby senator John McCain, tak się stanie - mówił w programie "Horyzont" Artur Wróblewski, amerykanista z Wydziału Ekonomii i Zarządzania Uczelni Łazarskiego.
rozwiń

16 lat TVN24

 • Zamach na World Trade Center

  Zamach na World Trade Center 00:47

  TVN24 na bieżąco relacjonowała wydarzenia z Nowego Jorku po zamachu na World Trade Center. Cztery porwane samoloty, 19 gotowych na śmierć terrorystów, dwie zrównane z ziemią wieże - symbole Nowego Jorku i potęgi gospodarczej Stanów Zjednoczonych. Wystarczyło kilkadziesiąt minut, żeby data 11 września 2001 roku przeszła do historii.
 • Lądowanie kapitana Wrony

  Lądowanie kapitana Wrony 00:51

  1 listopada 2011 roku - ten dzień przeszedł do historii polskiego lotnictwa. Na warszawskim Lotnisku Chopina wylądował bez podwozia Boeing 767 pilotowany przez kapitana Tadeusza Wronę. Dzięki bezbłędnej pracy załogi samolotu nikomu spośród 231 osób na pokładzie nic się nie stało.
 • Autokar porwany przez trąbę powietrzną

  Autokar porwany przez trąbę powie... 00:34

  - Mamo ja się boję! Idzie na nas! Idzie! - to ostatnie okrzyki członków zespołu pieśni i tańca "Śląsk", którzy znajdowali się w autokarze porwanym przez trąbę powietrzną. Zdarzenie miało miejsce w sierpniu 2008 roku. Nagranie przedstawiające chwile tuż przed atakiem żywiołu otrzymaliśmy na Kontakt24.
 • Ujawnienie afery taśmowej

  Ujawnienie afery taśmowej 01:26

  We wrześniu 2006 roku w programie "Teraz My!" Andrzej Morozowski i Tomasz Sekielski ujawnili taśmy z rozmów między posłanką Samoobrony Renatą Beger, a politykami Prawa i Sprawiedliwości. Nagrania, które opozycja nazwała polityczną korupcją, spowodowały zawieszenie rozpoczętych kilka dni wcześniej rokowań koalicyjnych pomiędzy dotychczasowymi koalicjantami.
 • Rewolucja na Majdanie

  Rewolucja na Majdanie 00:59

  Zaczęło się spontanicznie, od rzuconego na portalach społecznościowych wezwania - Wszyscy na Majdan Niepodległości!. Skończyło na krwawych walkach z milicją. Na przełomie 2013 i 2014 roku na głównym placu w Kijowie trwała rewolucja, którą obserwował cały świat.
 • Rewolucja na Majdanie. Relacje reporterów TVN24

  Rewolucja na Majdanie. Relacje re... 01:19

  Zaczęło się spontanicznie, od rzuconego na portalach społecznościowych wezwania - Wszyscy na Majdan Niepodległości!. Skończyło na krwawych walkach z milicją. Na przełomie 2013 i 2014 roku na głównym placu w Kijowie trwała rewolucja, którą obserwował cały świat.
 • Katastrofa w hali Międzynarodowych Targów Katowickich

  Katastrofa w hali Międzynarodowyc... 00:54

  W sobotę 28 stycznia 2006 roku w hali Międzynarodowych Targów Katowickich odbywała się wystawa gołębi pocztowych. Kwadrans po godzinie 17 zawalił się dach konstrukcji. W wyniku katastrofy budowlanej zginęło tam 65 osób, a ponad 140 zostało rannych.
 • Biały szkwał na Mazurach

  Biały szkwał na Mazurach 00:39

  12 stopni w skali Beauforta, 40 łódek pod wodą i 12 ofiar śmiertelnych. 10 lat temu lat temu, 21 sierpnia 2007 roku nad jeziorami mazurskimi przeszedł biały szkwał. Wiatr wiał z prędkością 130 km/h. Fale na jeziorach sięgały trzech metrów. Zdjęcia i filmy żeglarze przesyłali nam na Kontakt 24.
 • Pożar kościoła świętej Katarzyny w Gdańsku

  Pożar kościoła świętej Katarzyny ... 00:51

  22 maja 2006 roku w płomieniach stanął kościół świętej Katarzyny, najstarsza świątynia w Gdańsku. Gdańszczanie z zapartym tchem śledzili walkę strażaków z żywiołem. Nie tylko gasili pożar, ale ratowali też bezcenne wyposażenie. - Staliśmy w zgliszczach, a dziś ta świątynia znów żyje - mówił z dumą o. Tadeusz Popiela, przeor zakonu karmelitów w Gdańsku. Odbudowa wciąż jednak trwa.
 • 16. urodziny TVN24

  16. urodziny TVN24 04:04

  09.08 | 16. urodziny TVN24

Reparacje wojenne od Niemiec

 • 02.08.2017 | Reparacje wojenne od Niemców? "Dobry sposób na odwrócenie uwagi"

  02.08.2017 | Reparacje wojenne od... 11:11

  - PiS ma problem z konfliktem z panem prezydentem, a to jest dobry sposób na odwrócenie uwagi - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Łukasz Pawłowski z "Kultury Liberalnej", komentując podniesiony we wtorek przez polityków PiS temat reparacji wojennych ze strony Niemiec na rzecz Polski. - Nie sądzę, żeby to do czegokolwiek prowadziło - dodał. - Ja to odczytuję politycznie - skomentował drugi gość programu, Adam Szostkiewicz z "Polityki". Jego zdaniem temat wrócił do debaty teraz, "żeby Niemcy się za bardzo nie interesowali deformacją sądownictwa w Polsce".
 • Tomczyk: działania, które prowadzi dzisiaj Prawo i Sprawiedliwość to działania pozorne

  Tomczyk: działania, które prowadz... 01:11

  02.08 | Chciałbym, żeby eksperci cofnęli się do historii i dokonali pewnej retrospekcji. Czy tamte decyzje rządu PRL mają moc prawną wobec Niemiec, czy też nie mają - mówił w "Faktach po Faktach" Arkadiusz Mularczyk (PiS). W ten sposób tłumaczył, dlaczego Biuro Analiz Sejmowych sprawdza, czy Polska może się domagać od Niemiec reparacji wojennych. Dyskutował z nim Cezary Tomczyk z PO.
 • Mularczyk: chciałbym, żeby eksperci cofnęli się do historii i dokonali pewnej retrospekcji

  Mularczyk: chciałbym, żeby eksper... 01:15

  02.08 | Chciałbym, żeby eksperci cofnęli się do historii i dokonali pewnej retrospekcji. Czy tamte decyzje rządu PRL mają moc prawną wobec Niemiec, czy też nie mają - mówił w "Faktach po Faktach" Arkadiusz Mularczyk (PiS). W ten sposób tłumaczył, dlaczego Biuro Analiz Sejmowych sprawdza, czy Polska może się domagać od Niemiec reparacji wojennych. Dyskutował z nim Cezary Tomczyk z PO.
 • Tomczyk o reparacjach wojennych: pojawiają się, kiedy na horyzoncie jest rocznica Powstania

  Tomczyk o reparacjach wojennych: ... 28:23

  02.08 | Chciałbym, żeby eksperci cofnęli się do historii i dokonali pewnej retrospekcji. Czy tamte decyzje rządu PRL mają moc prawną wobec Niemiec, czy też nie mają - mówił w "Faktach po Faktach" Arkadiusz Mularczyk (PiS). W ten sposób tłumaczył, dlaczego Biuro Analiz Sejmowych sprawdza, czy Polska może się domagać od Niemiec reparacji wojennych. Dyskutował z nim Cezary Tomczyk z PO. Gośćmi drugiej części programu byli Paweł Kowal i Adrian Zandberg.
 • Tomczyk o reparacjach wojennych: pojawiają się, kiedy na horyzoncie jest rocznica Powstania

  Tomczyk o reparacjach wojennych: ... 01:13

  02.08 | Chciałbym, żeby eksperci cofnęli się do historii i dokonali pewnej retrospekcji. Czy tamte decyzje rządu PRL mają moc prawną wobec Niemiec, czy też nie mają - mówił w "Faktach po Faktach" Arkadiusz Mularczyk (PiS). W ten sposób tłumaczył, dlaczego Biuro Analiz Sejmowych sprawdza, czy Polska może się domagać od Niemiec reparacji wojennych. Dyskutował z nim Cezary Tomczyk z PO.
 • Powstaje analiza w sprawie reparacji wojennych od Niemiec

  Powstaje analiza w sprawie repara... 02:01

  02.08. | Biuro Analiz Sejmowych ma przygotować informację dotyczącą możliwości domagania się przez Polskę odszkodowań za straty wojenne od Niemiec - poinformował w środę poseł Prawa i Sprawiedliwości, Arkadiusz Mularczyk. Analiza ma być gotowa do 11 sierpnia.

PiS chce zmian w Sądzie Najwyższym

 • Jaka reforma? Prezydent nie wysłał jeszcze zaproszeń na konsultacje w sprawie nowych ustaw

  Jaka reforma? Prezydent nie wysła... 03:04

  Do Sejmu trafiły już z powrotem zawetowane przez prezydenta ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. Tłumacząc swoją decyzję, Andrzej Duda pisał o koniecznych konsultacjach społecznych. Dał sobie niewiele czasu na napisanie nowych projektów ustaw - dwa miesiące.
 • "Prezydent właściwie już jest w konflikcie z Kaczyńskim, nie ma wiele do stracenia"

  "Prezydent właściwie już jest w k... 01:33

  30.07 | Tę część sezonu politycznego kończymy z pewnym optymizmem. Z jednej strony tysiące protestujących Polaków, z drugiej prezydent, który pełni w końcu swoją rolę - powiedział w "Faktach po Faktach" były minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak (PO).
 • Kaczyński o protestujących przed jego domem. "Atak odparł mój kot"

  Kaczyński o protestujących przed ... 00:32

  28.07 | Ostatnio wykrzykuje się hasło (…) hasło zupełnie bzdurne: "precz z Kaczorem dyktatorem". Ten Kaczor to oczywiście ja, a ten dyktator jest tak łagodnym i dobrym dyktatorem, że można mu nawet oblegać dom, nie dawać mu mieszkać spokojnie we własnym domu, skądinąd dosyć skromnym. (…) Oczywiście tutaj mogę powiedzieć żartem, że atak odparł mój kot - powiedział w czwartek na antenie Radia Maryja Jarosław Kaczyński. Nawiązał do protestów przeciwko zmianom w sądownictwie. W zeszłą sobotę manifestacja odbyła się także pod domem prezesa PiS na Żoliborzu.
 • "Wydało mi się to symbolem pokoju, jakby to była biała krew"

  "Wydało mi się to symbolem pokoju... 00:59

  28.07 | Zdjęcie zrodziło się z potrzeby chwili. Zauważyłam jak strugi wosku spływają po czyjejś ręce. Wydało mi się to symbolem pokoju - powiedziała "Faktom po południu" Katarzyna Bartosik, autorka fotografii wykonanej 18 lipca podczas protestu "Wolne Sądy" przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Zdjęcie szybko rozprzestrzeniło się w sieci i dla wielu internautów stało się symbolem manifestacji przeciwko zmianom w sądownictwie zaproponowanym przez Prawo i Sprawiedliwość.
 • Gowin chwali decyzję prezydenta, Kaczyński mówi o "bardzo poważnym" błędzie. Poważny konflikt w obozie władzy?

  Gowin chwali decyzję prezydenta, ... 03:20

  Ustawa o Sądzie Najwyższym podzieliła PiS, rząd i prezydenta. Krytykuje ją wicepremier Jarosław Gowin, choć za nią głosował. Czy w obozie "dobrej zmiany" szykuje się nowa wojna na górze?
 • "Mamy eksplozję demokracji"

  "Mamy eksplozję demokracji" 00:35

  26.07 | - Do normalnego życia nie jest potrzebna, to na co dzień się nie przydaje - mówił o demokracji Maciej Maleńczuk. - Ona dopiero wtedy jest potrzebna, kiedy zaczynamy myśleć o sprawach wyższych - dodał.
 • Jacek Santorski o demokracji

  Jacek Santorski o demokracji 00:42

  26.07 | - Większość Polaków na co dzień czuje się wręcz nieporadna w demokracji - powiedział w "Faktach po Faktach" psycholog społeczny Jacek Santorski. - To jest głęboki polski paradoks i pan go złapał, gratuluję - dodał.
 • "Trafna analiza polityczna"

  "Trafna analiza polityczna" 00:43

  26.07 | Minister stwierdził, że nie żałuje swoich wypowiedzianych kilka dni przed decyzją prezydenta Dudy słów, w których apelował, by "między bajki włożyć opowieści o wecie".
 • Ziobro: liczę na odważną decyzję prezydenta

  Ziobro: liczę na odważną decyzję ... 00:45

  26.07 | Konferencja prasowa ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry w Sejmie.
 • Ziobro: nie uważam decyzji prezydenta za trafne

  Ziobro: nie uważam decyzji prezyd... 00:55

  26.07 | Konferencja prasowa ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry w Sejmie.
 • Ziobro: w wypowiedziach przedstawicieli Komisji pobrzmiewa nuta hipokryzji

  Ziobro: w wypowiedziach przedstaw... 01:19

  26.07 | Konferencja prasowa ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry w Sejmie.
 • Ziobro o zmianach w sądownictwie: rozmawiałem z prezydentem na przełomie marca i kwietnia

  Ziobro o zmianach w sądownictwie:... 00:52

  26.07 | Konferencja prasowa ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry w Sejmie.
rozwiń

Jesienna ramówka TVN

 • "Chcemy więcej". Specjalny spot na 20. urodziny TVN

  "Chcemy więcej". Specjalny spot n... 01:58

  02.08 | Stacja TVN obchodzi swoje 20-lecie istnienia. Z tej okazji przygotowany został okolicznościowy spot, który przypomina najważniejsze momenty w historii stacji. "Magda M", "Niania", "Hela w opałach", "Kasia i Tomek", "Big Brother", "Milionerzy", "Taniec z gwiazdami", "Masterchef", "Azja Express", "Kuba Wojewódzki", "Fakty", "Dzień Dobry TVN" to tylko niektóre produkcje, które na stałe wpisały się w historię polskiej telewizji. Na spocie można zobaczyć największe gwiazdy TVN na zdjęciach sprzed lat: prowadzących "Fakty" czy "Dzień Dobry TVN", Huberta Urbańskiego,Kubę Wojewódzkiego, Oliviera Janiaka, Martynę Wojciechowską, Ewę Drzyzgę, Magdę Mołek i wielu innych.
 • 20. urodziny TVN

  20. urodziny TVN 00:48

  02.08 | Stacja TVN obchodzi w tym roku 20. urodziny.
 • 20 lat istnienia TVN, ponad 40 ramówek, wiele gwiazd

  20 lat istnienia TVN, ponad 40 ra... 01:13

  02.08 | Nowa jakość, nowe programy i nowe twarze. TVN znów zaskakuje jesiennymi propozycjami programowymi. Zobaczymy zupełnie nowy serial "Diagnoza" i dalsze losy bohaterów "Drugiej szansy". Na antenie także programy kochane przez widzów "Azja Express", "Milionerzy", "Kuchenne rewolucje" czy "Mam talent".
 • Jesienna ramówka TVN. Jedną z nowości serial "Diagnoza"

  Jesienna ramówka TVN. Jedną z now... 01:37

  02.08 | Nowa jakość, nowe programy i nowe twarze. TVN znów zaskakuje jesiennymi propozycjami programowymi. Zobaczymy zupełnie nowy serial "Diagnoza" i dalsze losy bohaterów "Drugiej szansy". Na antenie także programy kochane przez widzów "Azja Express", "Milionerzy", "Kuchenne rewolucje" czy "Mam talent".
 • Jim Samples, prezes zarządu TVN na jesiennej ramówce TVN

  Jim Samples, prezes zarządu TVN n... 01:17

  02.08 | Nowa jakość, nowe programy i nowe twarze. TVN znów zaskakuje jesiennymi propozycjami programowymi. Zobaczymy zupełnie nowy serial "Diagnoza" i dalsze losy bohaterów "Drugiej szansy". Na antenie także programy kochane przez widzów "Azja Express", "Milionerzy", "Kuchenne rewolucje" czy "Mam talent".
 • Kuba Wojewódzki przepyta polskie gwiazdy

  Kuba Wojewódzki przepyta polskie ... 00:38

  02.08 | Kuba Wojewódzki powraca w świetnej formie, z ciętym językiem, garścią autorskich złotych myśli oraz sypiącymi się z rękawa dowcipami. Zarówno wielcy artyści, jak i aspirujący celebryci marzą, by otrzymać zaproszenie do programu Kuby.
 • Robert Makłowicz zadebiutuje na antenie Food Network

  Robert Makłowicz zadebiutuje na a... 01:03

  02.08 | Wybitny dziennikarz, wielki podróżnik i niezastąpiony przewodnik po kulinarnej mapie świata Robert Makłowicz jesienią pojawi się na antenie Food Network z nową odsłoną swojego autorskiego programu "Makłowicz w drodze".
 • Na antenie TVN zadebiutuje nowy serial "Diagnoza"

  Na antenie TVN zadebiutuje nowy s... 01:36

  02.08 | Serial "Diagnoza" to nowa produkcja TVN. Jego główną bohaterkę Annę Nowak (Maja Ostaszewska) poznamy na katowickim lotnisku. Pewna siebie i zdeterminowana kobieta przyleci na Śląsk w niezwykle ważnej dla siebie sprawie. Na skutek nieprzewidzianych wydarzeń Anna trafi do rybnickiego szpitala. Tam usłyszy druzgocącą diagnozę - amnezja. Lekarze, którzy na co dzień ratują życie wielu pacjentów, nie będą w stanie ocalić pamięci.
 • Mateusz Gessler będzie spełniał marzenia w "Drzewie marzeń"

  Mateusz Gessler będzie spełniał m... 00:38

  02.08 | Na antenie TVN zadebiutuje nowy program "Drzewo marzeń", w którym prowadzący Mateusz Gessler odwiedzi wybrane szkoły, zapraszając dzieciaki do wspólnej zabawy.
 • Agnieszka Woźniak-Starak poprowadzi "Azja Express"

  Agnieszka Woźniak-Starak poprowad... 01:03

  02.08 | Wielki hit TVN "Azja Express" powraca z nowym sezonem. W programie weźmie udział osiem par: Zuzanna Bijoch z siostrą Julią, Dorota Gardias oraz Kasia Domarecka, Staszek Karpiel-Bułecka i Szymon Chyc-Magdzin, Antoni Pawlicki z Pawłem Ławrynowiczem, Michał Piróg 
z Piotrem Czaykowskim, Joanna Przetakiewicz oraz Łukasz Jakóbiak, Marta Wierzbicka z Oliwią Cabaj, Tymon Tymański oraz Lucas Heller. Towarzyszyć im będzie Agnieszka Woźniak-Starak.
 • W TVN kolejna edycja programu "Masterchef"

  W TVN kolejna edycja programu "Ma... 00:53

  02.08 | Od ponad pięciu lat "Masterchef" w każdy niedzielny wieczór przyciąga przed telewizory blisko 2,5 miliona widzów.
 • Martyna Wojciechowska pokaże nową "Kobietę na końcu świata"

  Martyna Wojciechowska pokaże nową... 01:11

  02.08 | Martyna Wojciechowska pokaże nową "Kobietę na końcu świata"
rozwiń

Polska na celowniku UE

 • KE: wycinka w puszczy będzie wzięta pod uwagę w procedurze praworządności

  KE: wycinka w puszczy będzie wzię... 02:57

  02.08 | Wyjaśnia Michał Tracz.
 • KE wszczęła postępowanie. Polska ma miesiąc na odpowiedź

  KE wszczęła postępowanie. Polska ... 01:22

  29.07 | Komisja Europejska poinformowała w sobotę o wszczęciu postępowania wobec Polski o naruszenie unijnych przepisów. To efekt opublikowania w piątek w polskim Dzienniku Ustaw ustawy o ustroju sądów powszechnych, do której Komisja ma zastrzeżenia.
 • Ziobro: w wypowiedziach przedstawicieli Komisji pobrzmiewa nuta hipokryzji

  Ziobro: w wypowiedziach przedstaw... 01:19

  26.07 | Konferencja prasowa ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry w Sejmie.
 • Schetyna: wyraźnie widzimy, że sprawa ustawy o ustroju sądów powszechnych wraca

  Schetyna: wyraźnie widzimy, że sp... 01:12

  26.07 | Lider PO Grzegorz Schetyna zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy, by w związku ze środowym stanowiskiem Komisji Europejskiej, przygotował projekt zmian w ustawie o ustroju sądów. Zadeklarował przy tym gotowość współpracy z prezydentem w tej sprawie.
 • Timmermans: Komisja gotowa jest uruchomić artykuł siódmy

  Timmermans: Komisja gotowa jest u... 01:05

  26.07 | Konferencja prasowa wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa.
 • Bochenek: Timmermans powinien być bezstronnym urzędnikiem

  Bochenek: Timmermans powinien być... 00:54

  26.07 | Nie godzimy się na żadne szantaże ze strony urzędników UE, zwłaszcza szantaże, które nie są oparte na faktach - powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek. Jak zaznaczył, wiceszef KE Frans Timmermans formułuje krytykę krzywdzącą dla Polski.
 • Timmermans: mam nadzieję na konstruktywną reakcję

  Timmermans: mam nadzieję na konst... 01:04

  26.07 | Konferencja prasowa wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa.
 • Timmermans: Komisja rekomenduje władzom polskim rozwiązanie problemów w ciągu miesiąca

  Timmermans: Komisja rekomenduje w... 01:17

  26.07 | Konferencja prasowa wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa.
 • Politico: komisarze upoważnią Junckera i Timmermansa do działania wobec Polski

  Politico: komisarze upoważnią Jun... 01:05

  26.07 | Komisja Europejska jest gotowa podjąć działania wobec Polski, jeśli rząd będzie chciał mimo wszystko wprowadzić wzbudzające kontrowersje ustawy o sądownictwie w wakacje - donosi portal Politico. Przewodniczący i wiceprzewodniczący KE mają zostać upoważnieni do reakcji na ewentualne działania polskich władz.
 • Komisja Europejska zajmie się Polską mimo weta prezydenta

  Komisja Europejska zajmie się Pol... 00:56

  25.07 | Komisja Europejska zajmie się w środę kwestią polskiej reformy sądownictwa, biorąc pod uwagę także oświadczenie prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowaniu dwóch z trzech ustaw - oświadczył we wtorek na konferencji rzecznik KE Margaritis Schinas.
 • Komisja Europejska: do sprawy Polski odniesiemy się w środę

  Komisja Europejska: do sprawy Pol... 00:59

  24.07 | Komisja Europejska ostrożnie reaguje na dwa weta prezydenta Andrzeja Dudy - relacjonował z Brukseli reporter TVN24 Maciej Sokołowski. Rzecznik KE Margaritis Schinas zapowiedział w poniedziałek, że KE odniesie się do sprawy Polski dopiero po środowym kolegium komisarzy.
 • Polska "na kolizyjnym kursie" z UE, "PiS odwraca się od demokracji"

  Polska "na kolizyjnym kursie" z U... 01:34

  20.07 | Podejście Komisji Europejskiej w sprawie Polski ucieszyło wielu w Brukseli - pisze portal Politico, komentując ostre słowa wiceszefa KE Fransa Timmermansa. Zagraniczne media obszernie piszą o zmianach w Sądzie Najwyższym forsowanych przez PiS w Sejmie oraz ulicznych protestach. "Działania polskiego rządu są dla Brukseli alarmujące" - stwierdza Politico.
rozwiń

Obraz świata

 • Plaża się "zatrzęsła". Nawet 200 tysięcy żółwi w jednym miejscu

  Plaża się "zatrzęsła". Nawet 200 ... 00:44

  15.08 | W weekend można było pomyśleć, że jedna z pięknych meksykańskich plaż, Playa la Escobilla dosłownie się "zatrzęsła". Wszystko za sprawą corocznych migracji żółwi morskich. W sierpniu i we wrześniu z Oceanu Spokojnego wyjdzie na ląd około 200 tysięcy samic, by w piaskach plaż złożyć około 15 milionów jaj.
 • Izrael oskarża Iran o budowę fabryki rakiet w Syrii

  Izrael oskarża Iran o budowę fabr... 00:38

  17.08 | Izraelska telewizja "Channel 2" we wtorek pokazała zdjęcia satelitarne z północno-zachodniej Syrii na których, jak twierdzi, widać trwającą budowę irańskiej fabryki rakiet dalekiego zasięgu. Rakiety te zdolne byłyby trafiać cele na całym terytorium Izraela.
 • Żołnierze elitarnej jednostki KSK Kommando Spezialkraefte

  Żołnierze elitarnej jednostki KSK... 01:41

  17.08 | Prokuratura wojskowa Bundeswehry wszczęła śledztwo przeciwko żołnierzom elitarnej jednostki specjalnej KSK (Kommando Spezialkraefte) w związku z podejrzeniem o skrajnie prawicowe wybryki, w tym pokazywanie hitlerowskiego pozdrowienia.
 • Książęta Karol i William na paradzie wojskowej w Edynburgu

  Książęta Karol i William na parad... 00:58

  Uroczysta parada orkiestr wojskowych odbywa się od niemal 70 lat w ramach festiwalu w Edynburgu w Szkocji. Co roku oglądają i słuchają jej tłumy. Chociaż w programie nie brakuje występów orkiestr z różnych krajów świata, to największą popularnością cieszą się oczywiście występy szkockich zespołów, maszerujących przy dźwiękach dud. W tym roku paradę obserwowali książęta Karol i William.
 • Tradycyjny pokaz siły na indyjsko-pakistańskim przejściu granicznym

  Tradycyjny pokaz siły na indyjsko... 01:05

  Między żołnierzami Indii i Chin na spornym pograniczu obu państw w Kaszmirze doszło we wtorek do incydentu. Wojskowi wdali się w awanturę i obrzucili się kamieniami - poinformowały w środę indyjskie siły bezpieczeństwa, na które powołuje się agencja AP.
 • Prezydent Indonezji Joko Widodo zaapelował o jedność

  Prezydent Indonezji Joko Widodo z... 01:07

  Pięcioro dżihadystów zatrzymano podczas operacji na zachodzie indonezyjskiej wyspy Jawa. Islamiści planowali atak chemiczny w kilku miejscach w kraju, w tym na pałac prezydencki - poinformowała policja. W Indonezji coraz częściej pojawiają się obawy dotyczące wzrostu nietolerancji.
 • Największy okręt w historii brytyjskiej marynarki wpłynął do Portsmouth

  Największy okręt w historii bryty... 00:58

  16.08 | Najnowszy lotniskowiec brytyjskiej marynarki wojennej wpłynął do macierzystego portu w Portsmouth po testach morskich. HMS Queen Elizabeth ma 280 metrów i kosztował 3 miliardy funtów. To największa jednostka, jaką zbudowano dla Royal Navy. W 2020 roku do służby ma wejść bliźniaczy okręt HMS Prince of Wales.
 • Manifestacje potępiające "białych nacjonalistów" w USA

  Manifestacje potępiające "białych... 01:37

  14.08 | Politycy Partii Republikańskiej i prasa naciskają na prezydenta USA Donalda Trumpa, by stanowczo potępił "białych nacjonalistów" po sobotnich aktach przemocy na rasistowskim wiecu w Charlottesville w stanie Wirginia.
 • Egipt: katastrofa pociągów w Aleksandrii. Zginęło 49 osób

  Egipt: katastrofa pociągów w Alek... 01:06

  13.08 | Egipska prokuratura nakazała w niedzielę aresztowanie na 15 dni czterech osób, w tym dwóch maszynistów, w związku z katastrofą kolejową, w której w piątek na obrzeżach Aleksandrii zginęło 49 ludzi - informują źródła sądowe.
 • W ciągu kilku dni w szpitalu zmarło co najmniej 60 dzieci

  W ciągu kilku dni w szpitalu zmar... 01:45

  13.08 | Co najmniej 60 dzieci w ciągu kilku dni zmarło w szpitalu w północnej części Indii. Według lokalnych mediów doszło do tego, ponieważ w budynku z powodu zaległości w płaceniu rachunków odcięte zostały dostawy tlenu dla pacjentów. Lokalne władze zaprzeczają tym zarzutom.
 • Kenia: lider opozycji apeluje do stronników, by strajkowali

  Kenia: lider opozycji apeluje do ... 01:05

  13.08 | Lider i kandydat kenijskiej opozycji na prezydenta Raila Odinga, który nie uznał swej przegranej w niedawnych wyborach, zapowiedział w niedzielę, że za dwa dni przedstawi plan działania dla swego obozu, i zaapelował do swych stronników, by zastrajkowali.
 • "Porwali mnie agenci Pekinu". Twierdzi, że był torturowany z powodu zdjęcia Messiego

  "Porwali mnie agenci Pekinu". Tw... 00:32

  11.08.17 | Członek Partii Demokratycznej, największego opozycyjnego ugrupowania w hongkońskim parlamencie, Howard Lam Chi-kin powiedział w piątek, że dzień wcześniej został porwany przez agentów Pekinu. Twierdzi, że przez kilka godzin był torturowany.
rozwiń

Wideo dnia

 • Od śmierci dzieliły go milimetry. W sercu utknął mu gwóźdź

  Od śmierci dzieliły go milimetry.... 01:40

  18.08 | W sercu Douga Bergesona, majsterkowicza z Wisconsin, utknął gwóźdź. Od śmierci dzieliły go dosłownie milimetry. Wypadek wydarzył się, kiedy Bergeson montował kominek w swoim domu. - Pracowałem z gwoździarką. Stałem na palcach i brakowało mi trochę miejsca. Urządzenie wystrzeliło, zanim się na to przygotowałem. Gwóźdź odbił się rykoszetem i utknął mi w klatce piersiowej - wspominał. 52-letni mężczyzna obmył się i błyskawicznie wyruszył w drogę do szpitala.
 • Moment odnalezienia się włoskiej rodziny po zamachu

  Moment odnalezienia się włoskiej ... 00:34

  18.08 | Telewizji udało się zarejestrować moment odnalezienia się włoskiej rodziny po zamachu w Barcelonie w Hiszpanii. Na nagraniu widać, jak kobieta z dwiema córkami odnajduje swojego męża. Najmłodsza dziewczynka podbiega do niego i rzuca mu się na szyję. Potem wszyscy się przytulają, kobieta płacze. Reporterowi powiedzieli, że są turystami z Włoch. Zagubili się, kiedy ciężarówka wjechała w ludzi na La Rambla.
 • Wszedł na krzyż na Giewoncie. Chciał mieć efektowne selfie

  Wszedł na krzyż na Giewoncie. Chc... 00:49

  18.08 | Trwają poszukiwania mężczyzny, który wspiął się na słynny krzyż na Giewoncie. Chciał zrobić sobie zdjęcie, wcześniej pił alkohol - relacjonują świadkowie. Mężczyźnie grozi tysiąc złotych mandatu.
 • 1,5 tysiąca żołnierzy, czołgi, samoloty. Defilada z okazji Święta Wojska Polskiego

  1,5 tysiąca żołnierzy, czołgi, sa... 01:12

  15.08 | Na ziemi i w powietrzu przed warszawiakami zaprezentowały się polskie siły zbrojne. W defiladzie z okazji Święta Wojska Polskiego udział wzięło ponad 1500 żołnierzy. Alejami Ujazdowskimi oprócz naszych żołnierzy, maszerowały oddziały przysłane przez NATO dla wzmocnienia wschodniej flanki. Przemaszerowali m. in. Amerykanie, Kanadyjczycy, Brytyjczycy i Rumuni, poczty sztandarowe wystawiło kilkanaście państw sojuszniczych i partnerskich, w tym Chorwacja, Hiszpania, Niemcy i Ukraina.
 • Burza uwięziła ich na drodze

  Burza uwięziła ich na drodze 01:29

  17.08 | Drzewa padające jedno za drugim tuż przed maską, pioruny co chwila przecinające czarne niebo i potoki deszczu – para przeżyła koszmarną noc podczas piątkowej burzy. Przez cztery godziny drżeli o swoje życie uwięzieni na środku drogi.
 • Tak wyglądał wypadek Toma Cruise'a. Gwiazdor złamał nogę

  Tak wyglądał wypadek Toma Cruise'... 00:44

  17.08 | Tom Cruise miał wypadek podczas kręcenia w Londynie 6 części kinowego hitu "Mission Impossible". Producenci udostępnili nagranie z tego incydentu. Widać na nim, jak 55-letni aktor bierze rozbieg i skacze z dachu jednego budynku na drugi. Choć był asekurowany, to nie udało się uniknąć bolesnego zderzenia ze ścianą. Cruise wdrapał się na budynek, a na nagraniu widać, że kuleje. Media za oceanem podają, że z planu filmowego został odwieziony do szpitala. Okazało się, że złamał kostkę. Zdjęcia do filmu zostały wstrzymane na 2 miesiące. Cruise nierzadko opowiadał w wywiadach, że nawet niebezpieczne sceny woli wykonywać samodzielnie. Okazuje się, że ma to czasem swoją cenę. "Mission Impossible 6" ma trafić do kin latem przyszłego roku.
 • Posłanka PO jak szef MON. Jej auto też ugrzęzło

  Posłanka PO jak szef MON. Jej au... 00:51

  16.08 | Samochód posłanki PO utknął w piachu w gminie Lipusz w województwie pomorskim. Agnieszka Pomaska przyjechała w rejon dotknięty nawałnicą, przywożąc mieszkańcom między innymi pilarkę i agregat prądotwórczy. Podobne kłopoty miał we wtorek minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, którego auto utknęło w błocie w gminie Czersk w tym samym województwie.
 • "Nie widuje się stada lecącego tak blisko". Gęsi odwdzięczają się mu za opiekę

  "Nie widuje się stada lecącego ta... 00:50

  16.08 | Adam Gettel z Hillsboro w Dakocie Północnej jest nazywany przez sąsiadów zaklinaczem gęsi. Ten traper i myśliwy opiekuje się osieroconymi ptakami, a te odwdzięczają się mu w wyjątkowy sposób. Dzikie gęsi latają za nim, gdy jedzie do pracy samochodem. - Lubią mieć ze mną kontakt wzrokowy, kiedy prowadzę. Zwykle nie widuje się stada gęsi lecącego tak blisko, że aż można je dotknąć. Niesamowite obserwować ich naturalne piękno - przyznaje. Jego ulubieniec nazywa się Wilbur i towarzyszy mu najbliżej, bo niemal przy bocznym oknie. - Kiedy widzi nadjeżdżający pojazd, potrafi wzbić się ponad niego - chwali Adam swojego skrzydlatego przyjaciela.
 • Tak ewakuują się harcerze. Wystarczą 3 gwizdki i 60 sekund

  Tak ewakuują się harcerze. Wystar... 02:04

  14.08 | Podharcmistrzyni Joanna Fojt zademonstrowała reporterce tv24 jak wygląda alarm przeciwpożarowy w harcerskim obozie. Wystarczyły 3 gwizdki i po minucie harcerze, w uporządkowanym szyku, byli już poza obozem w drodze do miejsca zbiórki.
 • Straż graniczna rozbiła grupę przestępczą

  Straż graniczna rozbiła grupę prz... 01:30

  14.08 | Centralne Biuro Śledcze Policji rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą, która specjalizowała się w handlu nielegalnym tytoniem i alkoholem. Zatrzymano 13 osób, gang mógł wprowadzić na rynek nawet 150 ton tytoniu - poinformowało w poniedziałek CBŚP.
 • Motocyklista wypadł z drogi i spadł z 80 metrów

  Motocyklista wypadł z drogi i spa... 00:46

  12.08 | Motocyklista jechał krętą drogą wśród kalifornijskich wzgórz w USA, gdy stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z trasy spadając z niemal 80 metrów. Mężczyzna przeżył, odniósł jednak poważne obrażenia. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera zamontowana na motocyklu.
 • Samochód spadł z siódmego piętra parkingu

  Samochód spadł z siódmego piętra ... 01:27

  12.08 | Kobieta kierująca pojazdem na parkingu piętrowym uderzyła w barierki, przebiła je i spadła z wysokości siódmego piętra na ulicę. Zdarzenie, do którego doszło w mieście Austin w Teksasie, zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu.
rozwiń

Reportaże TVN24

 • Kuba wciąż niechętnie otwiera się na świat. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Kuba wciąż niechętnie otwiera się... 45:59

  2.01. | Wiele się zmienia w relacjach Kuby ze światem, ale w samym kraju zmian wciąż niewiele. Wciąż kultywuje się rewolucję 1 stycznia i jej przywódcę - Fidela Castro. Władze mówią o otwarciu na świat, ale też podkreślają wyższość socjalizmu nad demokracją i rynkiem. Materiał "Faktów" TVN.
 • Femen. Naga prawda

  Femen. Naga prawda 46:49

  31.12 | Nagość to dla członkiń Femenu jednocześnie symbol bezbronności i waleczności. A waleczne są bardzo, coraz bardziej są też znane i zwykle – rozebrane do naga. Nasz reporter za najbardziej znanymi feministkami świata zjechał kawał świata. (Dla dorosłych).
 • FEMEN. Naga prawda

  FEMEN. Naga prawda 22:58

  30.12 | Pierwsza część reportażu Wojciecha Bojanowskiego o feministycznym ruchu FEMEN.
 • Próby walki z uczuciami nic nie dały

  Próby walki z uczuciami nic nie dały 00:49

  23.10 | - Może trochę bałem się reakcji. Przełożonych poinformowałem dopiero, kiedy podjąłem ostateczną decyzję. Kościół ma oczywiście swoje mechanizmy. Można iść do biskupa, rozmawiać, szukać wsparcia, ale ja uporałem się z tym sam - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • "Chciałem być fair". Decyzja o zrzuceniu sutanny

  "Chciałem być fair". Decyzja o zr... 00:55

  23.10 | - Nie zrzuciłem sutanny od razu. Chciałem spróbować być księdzem na sto procent, ale z upływem czasu było mi coraz trudniej. Coś się we mnie kłóciło, a nie chciałem żyć podwójnym życiem. Decyzję podjąłem dopiero po czterech latach. Musiałem do tego dojrzeć. Nie jest łatwo zostawić swoje dotychczasowe życie - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • Były ksiądz mówi o miłości do innego mężczyzny

  Były ksiądz mówi o miłości do inn... 00:31

  23.10 | Wcześniej podobali mi się mężczyźni, ale pierwsza prawdziwa miłość przyszła dopiero, kiedy byłem już księdzem. Nie sądziłem, że można tak mocno się zaangażować. W pewnym momencie wchodzisz w uczucie tak bardzo, że nie potrafisz już zrobić kroku do tyłu. Zastanawiasz się, jak to możliwe, analizujesz swoje zachowanie, ale jest za późno.
 • "Miłość do mężczyzny przyszła, kiedy byłem już księdzem"

  "Miłość do mężczyzny przyszła, ki... 01:06

  23.10 | Moje uczucie było silne, ale historia trwała bardzo krótko i zakończyła się boleśnie. Mówiąc krótko, zostałem zaszantażowany – mówi były ksiądz Jan Oko w szczerej rozmowie z Katarzyną Zdanowicz.
 • Pierwsze kroki uchodźców w Europie. Cały reportaż z wyspy Lesbos

  Pierwsze kroki uchodźców w Europi... 27:12

  17.10 | Imigranci w łódkach wciąż płyną – najczęściej w stronę Grecji . Tylko w sobotę w drodze do Europy zginęło ich dwunastu. Wyspa Lesbos jest dla nich jak brama do raju i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. Straż graniczna jest bezradna, grecka policja głucha i ślepa, a przemytniczy biznes mocny jak nigdy dotąd.
 • „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie chcemy, żeby ktoś to zepsuł”

  „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie ... 11:43

  27.03 | Pensje rosną, a ludzie są szczęśliwi - takie opinie można usłyszeć od Rosjan. Reporter TVN24 Wojciech Bojanowski postanowił sprawdzić, czy rzeczywistość jest równie różowa jak deklaracje.
 • Opowieść o trudnej drodze, jaką przechodzą chorzy na raka. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Opowieść o trudnej drodze, jaką p... 10:50

  Diagnoza, która brzmi jak wyrok i nadzieja, że nie będzie to wyrok śmiertelny. Dwóch pacjentów i ich dwie drogi, przez życie zagrożone rakiem. Każdy ich krok na początku tej drogi obserwował Wojciech Bojanowski.
 • Jak to się robi za granicą? Reportaż o systemie leczenia raka w Wielkiej Brytanii

  Jak to się robi za granicą? Repor... 10:23

  Jak robi się to, że czy chory na raka pacjent ma zagwarantowaną szybką fachową pomoc i darmowe leki? A także opiekująca się nim pielęgniarkę do której zawsze może zadzwonić. W Wielkiej Brytanii, gdzie systemowe reformy zaczęły się już 15 lat temu, był Marek Osiecimski.
 • Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wojciechem Bojanowskim

  Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wo... 30:15

  21.02 | Bohaterka Majdanu Tetiana Czornowoł w ostatnim roku była wszędzie tam, gdzie rozgrywały się najważniejsze wydarzenia. Brutalnie pobita dziennikarka zdecydowała się walczyć na pierwszej linii frontu. Jak powiedziała, "nie wie, dlaczego jest żywa". W rok po tragicznych wydarzeniach w Kijowie Wojciech Bojanowski pokazał w reportażu, jak wyglądał ten czas z perspektywy niezależnej dziennikarki.
rozwiń

Kontakt 24

 • Wypadła z autostrady i dachowała. Kobieta z rocznym dzieckiem w szpitalu

  Wypadła z autostrady i dachowała.... 00:32

  18.08 | Groźnie wyglądający wypadek na A1 w pobliżu węzła Kutno Północ (Łódzkie). Kierowca kii najechał na tył volvo. Uderzone auto zjechało z drogi i dachowało. Do szpitala przewieziono kobietę z rocznym dzieckiem. Pierwszą informację i nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • "F-16 leci nad naszymi głowami, niesamowity widok". Wojskowa parada w Waszych obiektywach

  "F-16 leci nad naszymi głowami, n... 01:17

  15.08 | Czołgi Leopard, śmigłowce, wyrzutnie rakietowe - to wszystko można było podziwiać we wtorek z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego. W Warszawie, ale też w innych miastach, siły zbrojne zaprezentowały się na ziemi i w powietrzu. Zdjęcia i nagrania otrzymaliśmy od Was na Kontakt 24.
 • Statek utknął na mieliźnie. Ewakuacja kilkudziesięciu osób

  Statek utknął na mieliźnie. Ewaku... 00:43

  Statek pasażerski utknął na mieliźnie w Łebie (Pomorskie). Jak przekazała straż pożarna, służby ewakuowały 58 osób, w tym 53 pasażerów. Pierwszą informację, nagranie oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Zerwane dachy, zmiecione połacie lasów. Skutki nawałnic w relacjach Reporterów 24

  Zerwane dachy, zmiecione połacie ... 00:49

  12.08 |Ofiary śmiertelne, zablokowane drogi, połamane drzewa, zerwane dachy. Strażacy i mieszkańcy wielu polskich miejscowości zmagają się ze skutkami nocnych nawałnic. Szkody odnotowano na terenie województw pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego. Reporterzy 24 przesyłają zdjęcia oraz nagrania i pokazują szkody, jakie powstały w wyniku nawałnic.
 • Drzewa na ulicach, zerwane dachy, przewrócone znaki. Wasze relacje

  Drzewa na ulicach, zerwane dachy,... 00:36

  12.08 | Ofiary śmiertelne, zablokowane drogi, połamane drzewa, zerwane dachy. Strażacy i mieszkańcy wielu polskich miejscowości zmagają się ze skutkami nocnych nawałnic. Najwięcej szkód odnotowano na terenie województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Nawałnice przeszły także przez Dolny Śląsk i Wielkopolskę. Reporterzy 24 przesyłają zdjęcia oraz nagrania i pokazują szkody jakie powstały w wyniku nawałnic.
 • Czekali na zielone światło. Karambol, śmigłowce na pomoc

  Czekali na zielone światło. Karam... 00:29

  11.08 | Kierowcy czterech samochodów osobowych czekali na zielone światło na krajowej "12" w pobliżu Tuszyna (Łódzkie), gdy w ostatni z nich uderzyło auto dostawcze. Pojazdy zaczęły zderzać się ze sobą. Trzy osoby zostały ranne, po dwie z nich przyleciały śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zdjęcia i nagranie z miejsca wypadku otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Drzewa na samochodach, zalania, brak prądu. Reporterzy 24 pokazują krajobraz po burzach

  Drzewa na samochodach, zalania, b... 00:51

  10.08 | Blisko dwa tysiące interwencji, domy bez prądu, jedna ofiara śmiertelna i dwie osoby ranne - to bilans burz, które przeszły nad Polską. Jak informują nas Reporterzy 24, w Łodzi silny deszcz i wiatr łamał drzewa, które spadły między innymi na samochody. Czekamy na więcej Waszych pogodowych materiałów.
 • Połamane drzewa, zerwane trakcje, kilkaset interwencji. Burze nad Polską

  Połamane drzewa, zerwane trakcje,... 00:38

  10.08 | Kilkaset interwencji w całej Polsce, blisko 180 tysięcy odbiorców bez prądu i jedna ranna osoba - to bilans burz, które przechodzą nad Polską. Jak informują nas Reporterzy 24, w Łodzi silny deszcz i wiatr łamał drzewa, które spadły między innymi na samochody. Czekamy na więcej Waszych pogodowych materiałów.
 • Ich pięciu, spadochron jeden. Niezwykły skok na nagraniu Reportera 24

  Ich pięciu, spadochron jeden. Nie... 01:16

  08.08 |Dwa tysiące metrów nad ziemią, niepowtarzalne emocje i spora dawka adrenaliny. Pięciu członków gliwickiego areoklubu (Śląskie) wyskoczyło z samolotu na jednym spadochronie. Jak przyznają, do tego skoku przygotowywali się od kilku lat. Niezwykłe nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • "Bohaterska dróżniczka". Rogatka w górze, kobieta nie pozwala wjechać na tory

  "Bohaterska dróżniczka". Rogatka ... 00:33

  6.08 | Dyżurna ruchu wyskakuje z budki i biegnie ile sił, by zdążyć przed nadjeżdżającym pociągiem. Powód? Jedna z rogatek opadła prawidłowo, ale ta po drugiej stronie nie zamknęła się z powodu usterki. - Kobieta zatrzymała się przed samochodami i stała tak, aż do przejazdu pociągu - mówił Mirek, który nagrał sytuację z przejazdu kolejowego w Pawonkowie (Śląskie). Film przesłał na Kontakt 24.
 • Silnik wyrwany spod maski, rodzina z dziećmi w szpitalu. Sprawca wypadku wydmuchał 4 promile

  Silnik wyrwany spod maski, rodzin... 00:37

  06.08 |Sześć osób trafiło do szpitala w wyniku groźnego wypadku w miejscowości Mieroszów (Dolnośląskie). Jak przekazała policja, wśród rannych po czołowym zderzeniu dwóch samochodów znalazła się rodzina z 2-letnim synem oraz 7-letnią córką. Sprawca zdarzenia wydmuchał 4 promile, nie posiadał prawa jazdy. Pierwszą informację oraz nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Dom i tartak w ogniu. 20 zastępów straży w akcji

  Dom i tartak w ogniu. 20 zastępów... 00:44

  5.08 | Płonie dom i tartak w miejscowości Szybowice (Opolskie). Jak przekazały służby, jedna osoba została poszkodowana. Z ogniem walczy kilkadziesiąt zastępów straży pożarnej. Informację oraz nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
rozwiń

Meteo

rozwiń

Sport.tvn24.pl

 • Niepokonana od trzech lat. Włodarczyk "nigdy nie zawiodła"

  Niepokonana od trzech lat. Włodar... 03:12

  Anita Włodarczyk zdobyła kolejne złoto na lekkoatletycznych mistrzostwach. Dziennikarze w Londynie piszą, że królowa zachowała koronę.
 • "The Sun": Ronaldo ma mieć bliźniaki

  "The Sun": Ronaldo ma mieć bliźniaki 00:27

  13.03 | Gwiazdor Realu Madryt Cristiano Ronaldo spodziewa się bliźniaków - tę sensacyjną informację podał brytyjski tabloid "The Sun". Jak donosi gazeta, dzieci Portugalczykowi urodzi matka zastępcza.
 • Gol Memphisa Depaya w meczu z Tuluzą

  Gol Memphisa Depaya w meczu z Tuluzą 01:02

  13.03 | W Anglii zawodził, we Francji zachwyca. Memphis Depay - do niedawna gracz Manchesteru United - był najlepszym graczem meczu Lyonu z Tuluzą. W wygranym 4:0 spotkaniu zdobył dwie bramki. Takiej jak ta druga na francuskich boiskach nie widziano już dawno.
 • Tottenham - Milwall 6:0

  Tottenham - Milwall 6:0 02:09

  12.03 | Tottenham Hotspur zakwalifikował się w niedzielę do półfinału Pucharu Anglii. W derbach Londynu pokonał trzecioligowy Millwall FC 6:0.
 • Błąd bramkarza w meczu Tottenhamu z Milwall

  Błąd bramkarza w meczu Tottenhamu... 01:01

  12.03. | Tottenham nie dał szans Milwall w ćwierćfinałowym meczu Pucharu Ligi pokonując beniaminka aż 6:0. Gdyby nie bramkarz gości, spotkanie zakończyłoby się jeszcze większym pogromem. Gdyby nie on, nie mielibyśmy także okazji obejrzeć jednej z najbardziej kuriozalnych bramek weekendu. Przy trafieniu ustalającym wynik spotkania Thomas King ewidentnie się nie popisał. Dzięki niemu ze skompletowania hat-tricka cieszył się Koreańczyk Heung-Ming Son.
 • Małysz po złocie mistrzostw świata w Lahti

  Małysz po złocie mistrzostw świat... 02:31

  05.03 | - Świętowanie nie było długie. Wypiliśmy po dwa, trzy piwka, potem oglądaliśmy jeszcze skoki, żeby zobaczyć spokojnie, jak to wyglądało - mówił na lotnisku Kraków - Balice Adam Małysz, dzień po zdobyciu przez naszą ekipę złotego medalu w konkursie drużynowym.
 • Asysta Glika w meczu z Nantes

  Asysta Glika w meczu z Nantes 00:51

  06.03 | Kamil Glik zaliczył asystę w ligowym meczu Monaco z Nantes. Zespół Polaka wygrał na swoim stadionie 4:0.
 • Asysta Glika w meczu Monaco z Nantes

  Asysta Glika w meczu Monaco z Nantes 03:33

  06.03 | Prowadząca w tabeli francuskiej ekstraklasy drużyna AS Monaco, której piłkarzem jest Kamil Glik, pokonała u siebie Nantes 4:0 w 28. kolejce. Polak zapisał na swoim koncie asystę.
 • Małysz po powrocie: długo nie świętowaliśmy

  Małysz po powrocie: długo nie świ... 02:31

  05.03 | - Świętowanie nie było długie. Wypiliśmy po dwa, trzy piwka, potem oglądaliśmy jeszcze skoki, żeby zobaczyć spokojnie jak to wyglądało - mówił na lotnisku Kraków - Balice trener kadry skoczków Adam Małysz, dzień po zdobyciu przez naszą ekipę złotego medalu w konkursie drużynowym.
 • Neymar trafił z rzutu wolnego

  Neymar trafił z rzutu wolnego 02:06

  01.03 | Brazylijczyk Neymar pozazdrościł Lionelowi Messiemu pięknych trafień z rzutów wolnych i w środowym spotkaniu ze Sportingiem Gijon sam popisałam się kapitalnym golem po stałym fragmencie gry. Bramkarz gości spodziewał się chyba, że piłkę będzie uderzał na bramkę Messi.
 • Barcelona nie zwalnia tempa. Demoluje na Camp Nou

  Barcelona nie zwalnia tempa. Demo... 02:17

  01.03 | FC Barcelona kontynuuje dobrą passę w Primera Division. Katalończycy wygrali piąty mecz ligowy z rzędu, tym razem ogrywając na Camp Nou Sporting Gijon 6:1.
 • Juventus pokonał Empoli

  Juventus pokonał Empoli 01:59

  26.05 | Łukasz Skorupski nie uchronił swojego zespołu przed porażką z Juventusem. Empoli z mistrzem Włoch przegrało na jego stadionie 0:2. Nieszczęście ekipy gości rozpoczęło się od pechowej interwencji polskiego bramkarza.
rozwiń

Wideo 360

 • Donald Trump w Warszawie. Zobacz wideo 360 stopni

  Donald Trump w Warszawie. Zobacz ... 06:08

  12.07 | Wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Warszawie była jednym z najważniejszych wydarzeń politycznych w Polsce w 2017 roku. Zobacz relację reportera TVN24 Wojciecha Bojanowskiego, który użył kamery 360 stopni.
 • "Opowiem wam o jednym z was"

  "Opowiem wam o jednym z was" 01:33

  28.07 | Papież Franciszek pojawił się w środę po godz. 21. w oknie papieskim Domu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3. Powitały go tłumy wiernych z całego świata. Swoje przemówienie papież zaczął po polsku. Zobacz wideo 360 stopni.
 • Tysiące pielgrzymów w drodze na Krakowskie Błonia. Zobacz na wideo 360 stopni

  Tysiące pielgrzymów w drodze na K... 01:47

  28.07 | W czwartek po południu na błonia zmierza rozśpiewany tłum, z flagami swoich państw. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
 • Pielgrzymi z Francji dają popis swoich możliwości wokalnych

  Pielgrzymi z Francji dają popis s... 01:27

  29.06 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowskie tramwaje są wyjątkowo zatłoczone

  Krakowskie tramwaje są wyjątkowo ... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • W Krakowie można usłyszeć muzykę z różnych zakątków świata

  W Krakowie można usłyszeć muzykę ... 01:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowski rynek z perspektywy pomnika Mickiewicza

  Krakowski rynek z perspektywy pom... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni

  Justyna Pochanke w studio TVN24. ... 03:26

  Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni
 • Pielgrzymi wypoczywają na Plantach

  Pielgrzymi wypoczywają na Plantach 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • "Poczuj się jak pilot F-16". Wideo 360 stopni z okazji Szczytu NATO

  "Poczuj się jak pilot F-16". Wide... 04:21

  26.07 | Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych opublikowało film nagrany w technologii 360 stopni, dzięki któremu można poczuć się jak pilot myśliwca F-16.
 • Przejazd papamobile i tłumy wiernych. Zobacz wideo 360 stopni

  Przejazd papamobile i tłumy wiern... 01:01

  28.07 | Zobacz nagranie jednego z przejazdów papieża Franciszka wykonane w technologii wideo 360 stopni.
 • "Dobry wieczór" po polsku i wybuch radości. Zobacz na wideo 360 stopni

  "Dobry wieczór" po polsku i wybuc... 00:41

  28.07 | W środę wieczorem papież Franciszek przemawiał do pielgrzymów ze słynnego okna na ul. Franciszkańskiej 3. Zaczął od przywitania po polsku. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
rozwiń

TOTERAZ

 • Tańczące sowy powracają

  Tańczące sowy powracają 00:53

  Powrót rodziny tańczących sów - są głodne i nadal wyglądają naprawdę groźnie. Koniecznie włączcie dźwięk!
 • Super Bowl w Polsce

  Super Bowl w Polsce 00:28

  Amerykańscy żołnierze stacjonujący w Żaganiu oglądali Super Bowl. Wśród czołgów dopingowali swoje ulubione drużyny
 • Wielki wybuch wulkanu ognia

  Wielki wybuch wulkanu ognia 00:39

  Wulkan Colima w Meksyku to jeden z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. Eksplodował 3 lutego i już dzień później na You Tube zamieszczono film dokumentujący ten wybuch. Nagranie robi wrażenie!
 • Wężowy domek

  Wężowy domek 00:51

  W Teksasie, w Stanach Zjednoczonych, pewien mężczyzna zauważył węża wychodzącego z toalety. Po wezwaniu specjalistów od gadów okazało się, że w całym domu jest około 24 grzechotników teksańskich. Są to jedne z najniebezpieczniejszych węży w całych Stanach
 • Przygoda życia

  Przygoda życia 01:00

  Po przeszczepie wyruszył w podróż życia, a po powrocie... wyszedł z domu w poszukiwaniu kolejnej przygody. Choroba nie zatrzymała pana Tomasza, lecz zmotywowała do dalszej drogi. Cierpiący na stwardnienie rozsiane mężczyzna odwiedził już Gambię, Norwegię, Grecję, Austrię, Litwę i Łotwę. Ale to nie koniec. W ręku ma bilet na koniec świata.
 • Zatopiony nie trafiony

  Zatopiony nie trafiony 01:00

  Z daleka wyglądają jak pomarszczone skorupy, które ktoś porzucił w morzu. Jak podaje portal tvn24.pl, w pobliżu Portu Wojennego w Helu wciąż można wypatrzeć wraki kadłubów ORP Wicher II i ORP Grom II. Przez lata służyły polskiej Marynarce Wojennej, potem je zatopiono. Miały chronić wybrzeże niczym falochron. Nic z tego nie wyszło. Teraz rdzewieją.
 • Pub

  Pub 00:30

  W centrum handlowym w pewnym mieście w Anglii, odkryto zapomniany pub. 22 lata temu zamurowano do niego wejście. Teraz możemy zobaczyć efekty ekspolarcji. Na zdjęciach możemy zobaczyć między innymi stare butelki czy paczkę fistaszków.
 • Mechaniczna meduza

  Mechaniczna meduza 00:39

  Naukowcy z Instytutu Technologicznego w Massachusetts stworzyli robota meduzę. Jest zdolna do chwytania ryb. Przez użycie hydrożelu - robot pod wodną jest prawie niewidzialny.
 • Drift w lesie

  Drift w lesie 00:37

  W internecie pojawiło się nagranie strażaków jadących przez las. Nie była to jednak zwykła przejażdżka. Mało brakowało a wóz strażacki przewróciłby się na bok.
 • Psie szczęście

  Psie szczęście 00:42

  Pewien Husky z Rosji uwielbia zjeżdżać z górki. Szczeniak wchodzi do swojego dmuchanego koła a potem pozwala się zepchnąć na dół. Mógłby tak zjeżdżać całymi dniami!
 • Spiderman przed sądem

  Spiderman przed sądem 00:40

  Przed sądem stanął złodziej obrazów znany jako Spiderman. Ukradł obrazy warte prawie milion euro. Jego łupem padły dzieła między innymi Picassa czy Modiglianiego. Gdzie teraz znajdują się obrazy? To tej pory nie wiadomo
 • Początek czy koniec?

  Początek czy koniec? 00:45

  Do sieci wyciekł film z prezentacji najnowszych robotów od Boston Dynamics. To co jest na materiale robi wrażenie. Roboty Handle same poruszają się na kółkach. Potrafią także skakać. Czy wizja przyszłości z Terminatora jest coraz bliżej?
rozwiń

Kultura i styl w obiektywie kamery