"Fakty" z 20 sierpnia

 • Ruszył wyścig o Warszawę. Stawka jest wysoka, ale zobowiązania jeszcze większe

  Ruszył wyścig o Warszawę. Stawka ... 03:23

  Wybory, Warszawa i wyścig. Według sondażu Kantar Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24 stolicę zdobywa Trzaskowski, ale Jaki depcze mu po piętach. Kandydata PiS do zwycięstwa ma pomóc dziś dowieźć metro, a kandydatowi Platformy ma pomóc bazarek i spacer. Inni potrzebują wielu głosów, żeby ich dogonić, ale dziś też maja swoje argumenty.
 • Niby bez tajemnic, ale jednak też bez dziennikarzy. KRS wybierze nowych sędziów

  Niby bez tajemnic, ale jednak też... 03:16

  Kandydaci do Sądu Najwyższego na spotkaniu z KRS. - Jawność ma swoje granice - mówi przewodniczący nowej KRS, a szkoda. Ciekawe, co mają do powiedzenia ci, którzy do najwyższej w Polsce sądowej instancji idą przez wybraną przez polityków Radę.
 • Morawiecki: sam negocjowałem przystąpienie do UE. Miller: proszę choć poczekać do czasu, kiedy umrę

  Morawiecki: sam negocjowałem przy... 03:34

  Premier w Sandomierzu i hit w przemówieniu. - Ja sam negocjowałem przystąpienie do Unii Europejskiej 20 lat temu, i doskonale wiem, jak w Unii Europejskiej negocjuję się najlepsze transakcje - chwali się Mateusz Morawiecki, dziwi się za to Leszek Miller. Na każdym zdjęciu sprzed lat widać bohaterów pierwszego i drugiego planu. Ale plan na kampanię, jak widać, jest teraz pełen niespodzianek.
 • Skończyło się na obietnicach. Fregat w polskiej armii nie będzie

  Skończyło się na obietnicach. Fre... 03:08

  Fregaty na aucie, prezydent na lodzie. W Australii Andrzej Duda robi dobrą minę do złej gry, bo zamiast zakupów jest zamęt, a zamiast listu jest lipa. To prezydent miał podpisać się pod sukcesem, ale szyki pokrzyżował mu premier.
 • Protestował przed komisariatem i został oskarżony. Sąd: to jego obywatelskie prawo

  Protestował przed komisariatem i ... 00:52

  Protestował przed komisariatem i został oskarżony, ale sąd właśnie go uniewinnił. Jeden z Obywateli RP, w grudniu zeszłego roku, mógł stać z transparentem na terenie należącym do miasta. Nie musiał pytać miasta o zgodę. Dla sądu to sprawa jasna - mężczyzna wyrażał tak swoje poglądy i to jego obywatelskie prawo.
 • Burza o polską górę śmieci na K2. Adam Bielecki odpowiada

  Burza o polską górę śmieci na K2.... 02:49

  Góra śmieci pod K2. "Wstydźcie się Polacy" - pisze kanadyjski himalaista i na filmie pokazuje, co zobaczył na szlaku. Z Polski od razu słychać "przepraszam", a my pytamy, jakim cudem po narodowej wyprawie została taka pamiątka.
 • Wsadzili dwulatka do pralki. Odpowiedzą za znęcanie się

  Wsadzili dwulatka do pralki. Odpo... 02:46

  Dwuletni Kacper został zamknięty w pralce. Na filmie dokładnie widać go za szybą i dokładnie słychać jego płacz. Policja dokładnie wie, kto mu to zrobił. To nie zabawa i to nie przypadek, to znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem. A za to do więzienia idzie się nawet na 10 lat.
 • Spotkanie po 70 latach rozłąki. Wzruszające sceny z Korei Północnej

  Spotkanie po 70 latach rozłąki. W... 00:59

  Łzy wzruszenia i emocje, które trudno sobie wyobrazić. U stóp Gór Diamentowych w Korei Północnej spotykają się rodziny, rozdzielone prawie 70 lat temu, przez wojnę na Półwyspie Koreańskim.
 • Wielki bałagan na wysypisku. Kto dokończy sprzątanie?

  Wielki bałagan na wysypisku. Kto ... 02:32

  Pożar, smród i toksyny. Spalone beczki na wysypisku obok Polkowic straszą i śmierdzą, a do tego bóle głowy i gardła to w okolicy ostatnio norma. Po pożarze prokuratura zaczęła śledztwo, pytanie - kto teraz dokończy sprzątanie?
 • Naukowy Bełkot i sportowy duch. Wyjątkowa nazwa drużyny z Lublina

  Naukowy Bełkot i sportowy duch. W... 02:34

  W Lublinie mają taką drużynę, że nawet jak ktoś w składzie nie zapamięta nazwisk, to na pewno zapamięta nazwę. "Uwaga! Naukowy Bełkot AZS UMCS Lublin" - to nie żart, to taki sponsor. I w koszykówce to jak trafienie za trzy punkty.

Wybory samorządowe 2018

 • Walka na spoty i o głosy. PiS chwali się relacjami z UE, PSL protestuje z rolnikami

  Walka na spoty i o głosy. PiS chw... 04:04

  Premier na froncie kampanijnej bitwy o samorządy. Obietnice posypały się jak z rękawa, oskarżenia pod adresem opozycji także. Trwa walka na spoty, a to dopiero pierwszy weekend przedwyborczej kampanii.
 • Morawiecki w Sandomierzu: negocjowałem przystąpienie Polski do Unii Europejskiej

  Morawiecki w Sandomierzu: negocjo... 01:42

  19.08 | - Ja sam negocjowałem przystąpienie do Unii Europejskiej 20 lat temu i doskonale wiem, jak w Unii Europejskiej negocjuje się najlepsze transakcje - powiedział w czasie spotkania wyborczego w Sandomierzu premier Mateusz Morawiecki. Tymi słowami premier wywołał dyskusję w internecie. "Nic Pan nie negocjował. Proszę choć poczekać do czasu, kiedy umrę" - odpowiedział mu były premier Leszek Miller, za którego kadencji Polska weszła do Unii Europejskiej.
 • Kosiniak-Kamysz krytycznie wobec premiera Morawieckiego i rządów PiS

  Kosiniak-Kamysz krytycznie wobec ... 02:14

  19.08 | - Rząd Prawa i Sprawiedliwości prowadzi wobec wsi politykę strusia i cały czas ucieka przed jej problemami - stwierdził szef Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz. Zapewnił, że ludowcy nie mają planów cofnięcia programu 500 plus, ale chcą jego zmiany.
 • Kosiniak-Kamysz krytycznie wobec premiera Morawieckiego i rządów PiS

  Kosiniak-Kamysz krytycznie wobec ... 01:21

  19.08 | - Rząd Prawa i Sprawiedliwości prowadzi wobec wsi politykę strusia i cały czas ucieka przed jej problemami - stwierdził szef Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz. Zapewnił, że ludowcy nie mają planów cofnięcia programu 500 plus, ale chcą jego zmiany.
 • Kosiniak-Kamysz krytycznie wobec premiera Morawieckiego i rządów PiS

  Kosiniak-Kamysz krytycznie wobec ... 02:14

  19.08 | - Rząd Prawa i Sprawiedliwości prowadzi wobec wsi "politykę strusia" i cały czas ucieka przed jej problemami - uważa szef Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz. Zapewnia, że ludowcy nie mają żadnych planów cofnięcia programu 500 plus, ale chcą jego zmiany.
 • 160 banerów wyborczych PiSu zawisło w Lesznie

  160 banerów wyborczych PiSu zawis... 00:30

  19.08 | W wielkopolskim Lesznie pojawiło się 160 banerów wyborczych Prawa i Sprawiedliwości. Problem w tym, że dopiero jutro prezydent wskaże miejsca, gdzie można umieszczać banery. - Zezwolenie nie jest potrzebne - komentuje Lucyna Gbiorczyk z biura prasowego urzędu miasta w Lesznie.
 • Trumna z głową świni i ostra wymiana zdań. Rolnicy protestowali podczas konwencji PiS

  Trumna z głową świni i ostra wymi... 01:21

  19.08 | Na sandomierskim rynku, w czasie gdy odbywało się tam spotkanie wyborcze Prawa i Sprawiedliwości z udziałem premiera, pojawili się rolnicy, protestujący przeciwko polityce rolnej rządu PiS. Próbowali wnieść czarną trumnę z głową świni. Nie zostali wpuszczeni na teren spotkania z premierem. Wyszedł do nich minister rolnictwa.
 • Premier Morawiecki o negocjacjach w sprawie unijnego budżetu

  Premier Morawiecki o negocjacjach... 01:28

  19.08 | - My potrafimy negocjować w Unii Europejskiej. Końcowy wynik tych negocjacji będzie dużo lepszy, niż im się wydaje i niż wszystkim się wydaje. To będzie rozwój dla Polski - powiedział o unijnym budżecie premier Mateusz Morawiecki.
 • Na sandomierskim rynku pojawili rolnicy, którzy protestowali wobec polityki rolnej Prawa i Sprawiedliwości

  Na sandomierskim rynku pojawili r... 03:43

  19.08 | Na sandomierskim rynku pojawili rolnicy, którzy protestowali wobec polityki rolnej Prawa i Sprawiedliwości. Próbowali wnieść czarną trumnę z głową świni. Trzymali także transparenty z hasłami m.in. "Wolni w niewoli. Zniewoleni przez Unię Europejską i Ukrainę", "stop ASF". Nie zostali jednak wpuszczeni na teren spotkania z premierem. Wyszedł do nich minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.
 • "Przeznaczymy największe kwoty"

  "Przeznaczymy największe kwoty" 00:30

  19.08 | Chciałbym, aby w wyniku kampanii samorządowej Prawo i Sprawiedliwość było numerem jeden - powiedział w niedzielę w Sandomierzu premier Mateusz Morawiecki. Zapowiedział, że PiS wprowadzi ułatwienia w prowadzeniu działalności gospodarczej oraz kilkukrotnie zwiększy środki na budowę dróg lokalnych.
 • Premier Morawiecki podczas konwencji PiS w Sandomierzu

  Premier Morawiecki podczas konwen... 02:23

  19.08 | - Chciałbym, aby w wyniku kampanii samorządowej Prawo i Sprawiedliwość było numerem jeden - mówił w niedzielę w Sandomierzu premier Mateusz Morawiecki. Zapowiedział, że PiS wprowadzi ułatwienia w prowadzeniu działalności gospodarczej oraz kilkukrotnie zwiększy środki na budowę dróg lokalnych.
 • "Nie macie nic wspólnego z praworządnością"

  "Nie macie nic wspólnego z prawor... 00:25

  19.08 | - PiS nie lubi samorządów, lubi władzę scentralizowaną - mówiła w "Ławie polityków" w TVN24 Joanna Mucha z Platformy Obywatelskiej. Jej zdaniem Prawo i Sprawiedliwość "wysysa państwo". Odpowiedział jej Łukasz Schreiber z PiS. W jego opinii Prawo i Sprawiedliwość w kampanii wyborczej "będzie przedstawiać dobry program". Z kolei zdaniem wicemarszałka Sławomira Tyszki z Kukiz'15 zarówno PiS, jak i Platforma Obywatelska "nie mają nic wspólnego z praworządnością".
rozwiń

Święto Wojska Polskiego 2018

 • Przejazd czołgów Leopard 2A5

  Przejazd czołgów Leopard 2A5 02:14

  15.08 | W Warszawie zaprezentowały się polskie siły zbrojne. W defiladzie z okazji Święta Wojska Polskiego wzięło udział ponad 1000 żołnierzy i 900 rekonstruktorów.
 • Przemarsz grup rekonstrukcyjnych - husaria

  Przemarsz grup rekonstrukcyjnych ... 02:29

  15.08 | W Warszawie zaprezentowały się polskie siły zbrojne. W defiladzie z okazji Święta Wojska Polskiego wzięło udział ponad 1000 żołnierzy i 900 rekonstruktorów.
 • Przemarsz pododziału konnego z okresu wojny 1920 r.

  Przemarsz pododziału konnego z ok... 02:38

  15.08 | W Warszawie zaprezentowały się polskie siły zbrojne. W defiladzie z okazji Święta Wojska Polskiego wzięło udział ponad 1000 żołnierzy i 900 rekonstruktorów.
 • Przemarsz grup rekonstrukcyjnych - wczesne średniowiecze

  Przemarsz grup rekonstrukcyjnych ... 02:01

  15.08 | W Warszawie zaprezentowały się polskie siły zbrojne. W defiladzie z okazji Święta Wojska Polskiego wzięło udział ponad 1000 żołnierzy i 900 rekonstruktorów.
 • Przejazd czołgów PT91, Abrams M1A1 i hałbic Krab

  Przejazd czołgów PT91, Abrams M1A... 02:48

  15.08 | W Warszawie zaprezentowały się polskie siły zbrojne. W defiladzie z okazji Święta Wojska Polskiego wzięło udział ponad 1000 żołnierzy i 900 rekonstruktorów.
 • Przejazd rakietowych i przeciwlotniczych środków walki

  Przejazd rakietowych i przeciwlot... 01:30

  15.08 | W Warszawie zaprezentowały się polskie siły zbrojne. W defiladzie z okazji Święta Wojska Polskiego wzięło udział ponad 1000 żołnierzy i 900 rekonstruktorów.
 • Przejazd artyleryjskich środków walki

  Przejazd artyleryjskich środków w... 01:57

  15.08 | W Warszawie zaprezentowały się polskie siły zbrojne. W defiladzie z okazji Święta Wojska Polskiego wzięło udział ponad 1000 żołnierzy i 900 rekonstruktorów.
 • Przejazd pojazdów armii sojuszniczych

  Przejazd pojazdów armii sojusznic... 00:31

  15.08 | W Warszawie zaprezentowały się polskie siły zbrojne. W defiladzie z okazji Święta Wojska Polskiego wzięło udział ponad 1000 żołnierzy i 900 rekonstruktorów.
 • Przejazd pojazdów kołowych - Rosomaków i MRAP

  Przejazd pojazdów kołowych - Roso... 01:26

  15.08 | W Warszawie zaprezentowały się polskie siły zbrojne. W defiladzie z okazji Święta Wojska Polskiego wzięło udział ponad 1000 żołnierzy i 900 rekonstruktorów.
 • Defilada lotnicza

  Defilada lotnicza 01:27

  15.08 | W Warszawie zaprezentowały się polskie siły zbrojne. W defiladzie z okazji Święta Wojska Polskiego wzięło udział ponad 1000 żołnierzy i 900 rekonstruktorów.
 • Przejazd pojazdów lekkich

  Przejazd pojazdów lekkich 01:21

  15.08 | W Warszawie zaprezentowały się polskie siły zbrojne. W defiladzie z okazji Święta Wojska Polskiego wzięło udział ponad 1000 żołnierzy i 900 rekonstruktorów.
 • Przemarsz żołnierzy przed trybuną honorową

  Przemarsz żołnierzy przed trybuną... 01:02

  15.08 | W Warszawie zaprezentowały się polskie siły zbrojne. W defiladzie z okazji Święta Wojska Polskiego wzięło udział ponad 1000 żołnierzy i 900 rekonstruktorów.
rozwiń

Spór o Sąd Najwyższy

 • Jaki o przesłuchaniach kandydatów do Sądu Najwyższego bez kamer: może szkoda

  Jaki o przesłuchaniach kandydatów... 01:03

  20.08.| - Jestem zwolennikiem daleko jak to możliwe idącej transparentności. Nie wiem, dlaczego KRS tak zdecydowała - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości. Odniósł się w ten sposób do rozpoczętych w poniedziałek przez zespoły Krajowej Rady Sadownictwa niejawnych przesłuchań kandydatów do Sądu Najwyższego.
 • "Jest transmisja z posiedzenia plenarnego"

  "Jest transmisja z posiedzenia pl... 00:30

  20.08.| - To właśnie Prawo i Sprawiedliwość, korzystając ze swojej większości w parlamencie, wprowadziła jawność posiedzeń plenarnych. A zatem posiedzenia plenarne są transmitowane - tłumaczył poseł Stanisław Piotrowicz (PiS), przewodniczący sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka.
 • "Jest transmisja z posiedzenia plenarnego"

  "Jest transmisja z posiedzenia pl... 00:30

  20.08.| - To właśnie Prawo i Sprawiedliwość, korzystając ze swojej większości w parlamencie, wprowadziła jawność posiedzeń plenarnych. A zatem posiedzenia plenarne są transmitowane - tłumaczył poseł Stanisław Piotrowicz (PiS), przewodniczący sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka.
 • "Nie ma wątpliwości konstytucyjnych". Kandydaci o przesłuchaniu przed KRS

  "Nie ma wątpliwości konstytucyjny... 00:54

  20.08 | Od dawna mam sprecyzowane poglądy na to, w jaki sposób powinno wyglądać postępowanie dyscyplinarne i chciałbym móc to realizować w praktyce - mówił sędzia Sądu Okręgowego w Katowicach Damian Owczarek, który kandyduje do Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Natomiast kandydat do Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych sędzia Antoni Bojańczyk stwierdził, że jest to nowa izba i "nie ma żadnych wątpliwości konstytucyjnych co do jej powołania". W poniedziałek KRS rozpoczęła przesłuchania kandydatów na sędziów w Sądzie Najwyższym. Przesłuchania rozpoczęły się od kandydatów do Izby Dyscyplinarnej i Kontroli Nadzwyczajnej, gdzie było najwięcej zgłoszeń.|
 • Mazur: jawność może być realizowana w określonych granicach

  Mazur: jawność może być realizowa... 01:45

  20.08 | Leszek Mazur w rozmowie z reporterem TVN24 Radomirem Witem powiedział, że wrażenie iż nie ma jawności tych wysłuchań "jest mylne". - Ponieważ ta jawność może być realizowana w określonych granicach - mówił.
 • "Konkurs piękności, a nie prawdziwa procedura rekrutacyjna"

  "Konkurs piękności, a nie prawdzi... 00:33

  20.08 |
 • Mazur: jawność przesłuchań kandydatów na sędziów SN polega na dostępie do protokołów z prac zespołów

  Mazur: jawność przesłuchań kandyd... 01:09

  20.08 | Jawność przesłuchań kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego regulowana jest przepisami; polega ona na dostępie - w trybie informacji publicznej - do protokołów prac zespołów - podkreślił w poniedziałek sędzia Leszek Mazur, przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa.
 • Bez transmisji, w ekspresowym tempie. Przesłuchania kandydatów do Sądu Najwyższego

  Bez transmisji, w ekspresowym tem... 01:33

  20.08 | Nowa, wyłoniona przez polityków Krajowa Rada Sądownictwa w poniedziałek rozpocznie przesłuchiwanie kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego. Wysłuchania mają się odbywać w czterech zespołach, za zamkniętymi drzwiami i bez transmisji w internecie.
 • Rzecznik Sądu Najwyższego: uznajemy, że należałoby zaczekać na rozstrzygnięcie europejskiego Trybunału

  Rzecznik Sądu Najwyższego: uznaje... 01:13

  17.08 | Prezydent Andrzej Duda przesłał do ogłoszenia obwieszczenie o kolejnych 11 wakatach w Sądzie Najwyższym, w tym czterech w Izbie Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. Według Sądu Najwyższego są w niej trzy wolne stanowiska. - Wydaje się, że wśród czterech ogłoszonych wolnych wakatów jest stanowisko pierwszej prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf - powiedział rzecznik SN Michał Laskowski.
 • Prezydent chce obsadzić 11 wakatów. Wśród nich ma być stanowisko Gerdorf

  Prezydent chce obsadzić 11 wakató... 01:10

  17.08 | Prezydent Andrzej Duda przesłał do ogłoszenia obwieszczenie o kolejnych 11 wakatach w Sądzie Najwyższym, w tym czterech w Izbie Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. Według Sądu Najwyższego są w niej trzy wolne stanowiska. - Wydaje się, że wśród czterech ogłoszonych wolnych wakatów jest stanowisko pierwszej prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf - powiedział rzecznik SN Michał Laskowski.
 • Johann: nie widzę konkretnych, merytorycznych podstaw, żeby polska Krajowa Rada Sądownictwa została wykluczona

  Johann: nie widzę konkretnych, me... 00:41

  17.08 | O kwestię wykluczenia KRS ze struktur Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa był pytany także Wiesław Johann, wiceszef nowej Krajowej Rady Sądownictwa. - Ta decyzja jest zupełnie niepojęta, niezrozumiała - powiedział sędzia Johann.
 • "Negatywna opinia Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa uderzy w polskiego obywatela"

  "Negatywna opinia Europejskiej Si... 00:39

  17.08 | Poprzez zawieszenie KRS w Europie wystawi nam się po prostu czerwoną kartkę. Wtedy może zacząć się efekt domina i uderzy to w polskiego obywatela - powiedział były rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa Waldemar Żurek. Tak skomentował zapowiedź planów wykluczenia Krajowej Rady Sądownictwa ze struktur ESRS z powodu niespełniania wymogów "dotyczących niezależności od władzy wykonawczej i ustawodawczej".
rozwiń

Zawalenie się wiaduktu w Genui

 • Sekundy przed tragedią, potem tylko pył i gruz. Nieznane dotąd nagranie walącego się mostu

  Sekundy przed tragedią, potem tyl... 01:18

  20.08 | Włoska policja skarbowa opublikowała w poniedziałek nieznane dotąd nagrania z wtorkowej katastrofy wiaduktu Morandiego w Genui. Na dramatycznych zdjęciach z dwóch kamer widać moment, kiedy upada konstrukcja. Pod jej gruzami zginęły 43 osoby.
 • "Za wcześnie, żeby wskazywać winnych, śledztwo trwa" Genua

  "Za wcześnie, żeby wskazywać win... 02:28

  19.08 | Strażacy w Genui oficjalnie zakończyli w niedzielę poszukiwania ludzi w gruzach zawalonego wiaduktu. Dzień wcześniej znaleziono ciała ostatnich osób uważanych za zaginione. Bilans wtorkowej katastrofy to 43 ofiary śmiertelne.
 • "Mój syn nie zmarł - został zabity, bo państwo nie zadbało o swoich obywateli"

  "Mój syn nie zmarł - został zabit... 02:11

  Dzień żałoby narodowej we Włoszech. Trwa poszukiwanie winnych wtorkowej katastrofy wiaduktu. Ratownicy wydobyli spod gruzów ciała ostatnich z listy zaginionych. Liczba ofiar wzrosła tym samym do 42. W Genui odbył się państwowy pogrzeb 19 z nich.
 • Państwowy pogrzeb ofiar katastrofy w Genui

  Państwowy pogrzeb ofiar katastrof... 02:18

  18.08.| W Genui odbyły się w sobotę państwowe uroczystości pogrzebowe 19 z 41 potwierdzonych dotychczas ofiar zawalenia się wiaduktu w tym mieście. W ceremonii uczestniczyli prezydent Włoch Sergio Mattarella i premier Giuseppe Conte.
 • Ewakuowano 400 osób. Władze pomagały mieszkańcom zabrać ich dobytki

  Ewakuowano 400 osób. Władze pomag... 00:38

  16.08 | Po zawaleniu się mostu w Genui setki budynków znalazło się pod gruzami. To, co zostało z wiaduktu wciąż stanowi zagrożenie. Z przyczyn bezpieczeństwa ponad 400 osób mieszkających w okolicy musiało opuścić swoje domy. Ludzie są zdezorientowani i często nie mają gdzie się udać. Część z nich trafiła pod dachy bliskich i przyjaciół. Dziś władze pomagały mieszkańcom zabrać ich dobytki. Ratownicy wynosili m.in. zwierzęta.
 • Psy pomagają w poszukiwaniu ludzi, który mogą być uwięzieni pod gruzami

  Psy pomagają w poszukiwaniu ludzi... 00:37

  16.08 | W Genui na północy Włoch zawalił się około południa 14 sierpnia 2018 roku zawalił się fragment wiaduktu na autostradzie A10. Zginęło co najmniej 38 osób.
 • Ratownicy i strażacy nieprzerwanie przeczesują rumowisko

  Ratownicy i strażacy nieprzerwani... 01:01

  16.08 | W Genui na północy Włoch zawalił się około południa 14 sierpnia 2018 roku zawalił się fragment wiaduktu na autostradzie A10. Zginęło co najmniej 38 osób.
 • Most urywa się w połowie. Nagranie po katastrofie w Genui

  Most urywa się w połowie. Nagrani... 01:12

  16.08 | Wstrząsające nagranie z miejsca katastrofy w Genui ukazuje skalę zniszczeń. Zawalone filary, wystające pręty i wyłaniający się z gęstej mgły most, który nagle w połowie się urywa. Jeszcze parę dni temu wiadukt był jedną z najbardziej uczęszczanych tras w regionie. Teraz pod jego gruzami wciąż może znajdować się nawet 20 ofiar. Akcja ratunkowa trwa.
 • Zmiażdżony samochód wisiał na przewodach

  Zmiażdżony samochód wisiał na prz... 00:38

  16.08 | Kiedy zawalił się wiadukt, samochód dostawczy 29-letniego Gianlucy Ardiniego spadł około 20 metrów w dół i mocno pomiażdżony zawisł na przewodach pomiędzy betonowymi blokami. Mężczyzna przeżył. Włoscy strażacy pokazali film z akcji ratunkowej.
 • Ekspert: na 99 procent korozja cięgien była główną przyczyną katastrofy

  Ekspert: na 99 procent korozja ci... 01:10

  16.08 | Nie doceniano pewnych faktów związanych z zabezpieczeniem cięgien przed korozją. To ona mogła być główną przyczyną zawalenia wiaduktu w Genui - mówił na antenie TVN24 profesor Jan Biliszczuk z Katedry Mostów i Kolei Politechniki Wrocławskiej.
 • "Zaczęło mocno kołysać moją ciężarówką. Możliwe, że właśnie wtedy to się stało"

  "Zaczęło mocno kołysać moją cięża... 01:08

  16.08 | - Kiedy zbliżałem się do mostu, miałem wrażenie, że coś jest nie tak. Znowu moja ciężarówka zaczęła się ślizgać jak na na lodzie - relacjonował rumuński kierowca Nenad Vatovic. We wtorek utknął w korku tuż przy wjeździe na wiadukt Morandi w Genui.
 • Miejsce katastrofy w Genui. Nocne zdjęcia z lotu ptaka

  Miejsce katastrofy w Genui. Nocne... 01:29

  15.08 | Walące się betonowe bloki z wiaduktu Morandi miażdżyły samochody, nie pozostawiając żadnych szans pasażerom. We wtorkowej katastrofie zginęło ponad 30 osób, ale bilans nie jest ostateczny, bo na miejscu nadal trwa akcja ratunkowa. Włoski dziennik "La Stampa" dotarł do informacji o zmarłych. Wśród nich jest między innymi trzyosobowa rodzina, znajomi jadący na wakacje, koledzy z pracy.
rozwiń

Powstańcy. Cykl rozmów Magdy Łucyan

 • "Rocznica Powstania to dla mnie wielkie święto"

  "Rocznica Powstania to dla mnie w... 06:30

  03.08 | W wieku 101 lat zmarł generał brygady, pilot Zbigniew Ścibor-Rylski bohater wojenny i uczestnik powstania warszawskiego. Współzałożyciel i prezes Związku Powstańców Warszawskich.
 • "Rocznica Powstania to dla mnie wielkie święto"

  "Rocznica Powstania to dla mnie w... 06:30

  01.08.| Wierzyliśmy. Te młode 17-, 18-letnie łączniczki, sanitariuszki wierzyły, one szczerze wierzyły, że walka skończy się zwycięsko - mówi w rozmowie z Magdą Łucyan gen. Zbigniew Ścibor-Rylski, ps. "Motyl".
 • "Emocje są silniejsze w miarę upływu lat"

  "Emocje są silniejsze w miarę upł... 06:01

  31.07.| - Dostałem od mamy święty obrazek, który noszę do dzisiaj w resztkach. Ucałowała serdecznie i spotkaliśmy się po roku dopiero. Nie było o tym mowy, żeby próbowała mnie zatrzymać. Młodzież była tak wychowana, że poczucie obowiązku było najważniejsze - mówi w rozmowie z Magdą Łucyan Edmund Baranowski, ps. "Jur".
 • Baranowski: do Powstania szedłem z butelką zapalającą i opaską na ramieniu

  Baranowski: do Powstania szedłem ... 02:50

  31.07. | Edmund Baranowski opowiada Magdzie Łucyan o przygotowaniach do Powstania Warszawskiego.
 • "Wojna to jest coś absolutnie, ostatecznie złego"

  "Wojna to jest coś absolutnie, os... 06:36

  30.07.| "Kanał kojarzy mi się z czymś najgorszym. Tak wyobrażam sobie piekło w tych najstraszliwszych opisach. Po pierwsze, człowiek jest upchnięty w bardzo małej przestrzeni. Nie może się wyprostować, bo musi być cały czas pochylony. Jest ciemno, odór potworny. Ale najważniejsze i najgorsze to ta ciemność i brak nieba, brak świata naokoło - mówi w rozmowie z Magdą Łucyan Anna Jakubowska, ps. "Paulinka".
 • Anna Jakubowska, ps. "Paulinka" o pożegnaniu z rodziną

  Anna Jakubowska, ps. "Paulinka" o... 04:03

  30.07.| Anna Jakubowska, ps. "Paulinka" opowiada o pożegnaniu z rodzicami przed pójściem do Powstania Warszawskiego.
 • Jakubowska: zostałam ranna w warunkach zupełnie niebohaterskich

  Jakubowska: zostałam ranna w waru... 05:44

  30.07.| Anna Jakubowska, ps. "Paulinka" opowiada Magdzie Łucyan o tym, w jakich warunkach została ranna.
 • Jakubowska: myśleliśmy, że idziemy na dwa, trzy dni Powstania

  Jakubowska: myśleliśmy, że idziem... 03:37

  30.07.| Anna Jakubowska, ps. "Paulinka" opowiada Magdzie Łucyan o wybuchu Powstania Warszawskiego.
 • "Nie chcieliśmy umierać, ale nie chcieliśmy żyć bez godności człowieczej i bez wolności"

  "Nie chcieliśmy umierać, ale nie ... 06:59

  29.07.| - Żołnierz czuje się, że jest winien tego, że przeżył, że nie powinien był kapitulować, bo koledzy nie żyją, a on tchórzy - mówi w rozmowie z Magdą Łucyan Wanda Traczyk-Stawska, ps. "Pączek",
 • "Miałam moment, kiedy w Niemcach widziałam ludzi"

  "Miałam moment, kiedy w Niemcach ... 07:13

  29.07.| Rozmowa Magdy Łucyan z Wandą Traczyk-Stawską, ps. "Pączek"
 • "Nigdy się nie bałem. Zawsze wiedziałem, co mam zrobić w nawet bardzo trudnej sytuacji"

  "Nigdy się nie bałem. Zawsze wied... 03:11

  28.07.| - Nigdy się nie bałem. Zawsze wiedziałem, co mam zrobić w nawet bardzo trudnej sytuacji - mówi w rozmowie z Magdą Łucyan Jan Bohdan Gliński, ps. "Gbur"
 • "Zapanował niesamowity entuzjazm, który udzielił się wszystkim"

  "Zapanował niesamowity entuzjazm,... 06:28

  27.07.| - To było przede wszystkim odreagowanie na te pięć lat. Nagle pojawiają się biało-czerwone flagi na ulicach. Dzisiaj dla nas żadna sensacja, w każde święto narodowe miasto jest upstrzone flagami. A wtedy rozstrzeliwali na ulicach - i tu nagle flagi biało-czerwone - mówi Juliusz Kulesza, ps. "Julek" w rozmowie z Magdą Łucyan.
rozwiń

Sprawa GetBacku

 • Areszt dla dwóch osób zatrzymanych w sprawie GetBacku

  Areszt dla dwóch osób zatrzymanyc... 01:02

  07.07 | Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia zdecydował w piątek o trzymiesięcznym areszcie dla dwóch osób zatrzymanych przez CBA w związku z zarzutami korupcyjnymi w GetBacku. Wobec pozostałych dwojga pozwolił na wpłatę poręczenia.
 • Zarzuty dla zatrzymanych w sprawie GetBacku

  Zarzuty dla zatrzymanych w sprawi... 01:34

  26.06 | Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało we wtorek dwie osoby związane ze sprawą spółki GetBack. Według nieoficjalnych informacji, to jedna z dyrektorek w spółce oraz szef biura maklerskiego sprzedającego obligacje GetBacku. Prokuratura Krajowa zapowiedziała, że jeszcze we wtorek przedstawi wspomnianym osobom zarzuty.
 • Morawiecki: próbowano nas uwikłać w aferę GetBack

  Morawiecki: próbowano nas uwikłać... 01:16

  26.06 | Sprawa GetBack wymaga bardzo dokładnego wyjaśnienia - stwierdził we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Zapowiedział, że "zrobi wszystko", by ją wyjaśnić.
 • Kolejne zarzuty w sprawie spółki GetBack. Polska i świat

  Kolejne zarzuty w sprawie spółki ... 03:15

  18. 06 | Prokuratura postawiła je przedstawicielowi podmiotu, który współpracował z byłym prezesem GetBacku. Śledczy twierdzą, że miał wyrządzić szkody na kwotę co najmniej siedmiu milionów złotych. Jutro decyzja w sprawie aresztu.
 • Powiązania premiera z Getback

  Powiązania premiera z Getback 04:05

  15.06 | Co premier Mateusz Morawicki wiedział o GetBack - spółce, która kupowała od banków przeterminowane długi. Kancelaria premiera opublikowała kopie trzech pism skierowanych przez byłego już prezesa spółki do Mateusza Morawieckiego. Co jest w tych listach? Jaka jest rola ojca premiera Kornela Morawieckiego i dlaczego zawieszono obrót akcjami?
 • Były prezes GetBack zatrzymany. "Wątek wyprowadzania pieniędzy"

  Były prezes GetBack zatrzymany. "... 00:47

  Agenci CBA zatrzymali byłego szefa firmy GetBack, Konrada K. W piątek prokuratura przesłuchała go w charakterze świadka, a w sobotę wysłała po niego CBA, by postawić mu zarzuty - wyrządzenia szkody majątkowej firmie w wielkich rozmiarach, wyprowadzania ze spółki pieniędzy, a także manipulacji instrumentami finansowymi i podawania nieprawdy.
 • Były prezes GetBack zatrzymany

  Były prezes GetBack zatrzymany 00:51

  17.06 | W sobotę na polecenie Prokuratury Regionalnej w Warszawie funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali byłego prezesa spółki GetBack S.A., Konrada K. - poinformowała Prokuratura Krajowa. Jak dowiedzieli się reporterzy "Superwizjera" TVN Maciej Duda i Łukasz Ruciński, tego samego dnia zatrzymano także kolejną osobę - Piotra B., przedstawiciela jednej ze spółek, która współpracowała z Konradem K.
 • Ziobro: były prezes GetBack usłyszał zarzuty. Nie przyznaje się do winy

  Ziobro: były prezes GetBack usłys... 01:07

  17.06 | Były prezes spółki GetBack S.A. Konrad K. usłyszał zarzut usiłowania oszustwa na szkodę Polskiego Funduszu Rozwoju na kwotę 250 milionów złotych. Poza tym prokuratura postawiła mu między innymi zarzut wyprowadzenia 23 milionów złotych, w tym przywłaszczenia około 15 milonów - poinformował prokurator generalny Zbigniew Ziobro.
 • Były prezes spółki GetBack S.A. usłyszał zarzuty

  Były prezes spółki GetBack S.A. u... 02:52

  17.06 | Były prezes spółki GetBack S.A. Konrad K. usłyszał zarzut usiłowania oszustwa na szkodę Polskiego Funduszu Rozwoju na kwotę 250 mln zł; poza tym prokuratura postawiła mu m.in. zarzut wyprowadzenia kwoty 23 mln zł, w tym przywłaszczenia ok. 15 mln zł - poinformował prokurator generalny Zbigniew Ziobro.
 • Zarzuty dla byłego szefa GetBack. Opozycja pyta o polityczny parasol

  Zarzuty dla byłego szefa GetBack.... 03:39

  Były szef firmy GetBack zatrzymany przez CBA. Opozycja mówi o miliardowych stratach i aferze większej od sprawy Amber Gold oraz pyta o polityczny parasol, bo Konrad K. podkreślał swoje wsparcie dla obozu dobrej zmiany. Zbigniew Ziobro chwali prokuraturę za wzorcowe działanie.
 • "Prokuratura jest w tej chwili ręcznie sterowana"

  "Prokuratura jest w tej chwili rę... 01:17

  17.06 | Zdaniem byłego premiera Włodzimierza Cimoszewicza PiS powinien zapewnił "transparentność" przy badaniu sprawy GetBacku. W sobotę zatrzymano byłego prezesa spółki Konrada K. i postawiono mu trzy zarzuty.
 • "Prokuratura powinna wyjaśnić tą sprawę"

  "Prokuratura powinna wyjaśnić tą ... 00:39

  17.06 | Posłowie PiS - Bartosz Kownacki i Jarosław Krajewski - oświadczyli, że nie ma potrzeby powoływania komisji śledczej do wyjaśnienia sprawy GetBacku. W sobotę zatrzymano byłego prezesa spółki Konrada K.

Atomowe porozumienie z Iranem

 • Ajatollah Chamenei odrzuca możliwość negocjacji z USA

  Ajatollah Chamenei odrzuca możliw... 00:35

  13.08 | Duchowo-polityczny przywódca Iranu ajatollah Ali Chamenei odrzucił w poniedziałek możliwość jakichkolwiek negocjacji ze Stanami Zjednoczonymi w sprawie rozbrojenia nuklearnego. Jednocześnie zapewnił, że jego kraj nie rozpocznie wojny z USA.
 • Morawiecki: Polska pełni konstruktywną rolę

  Morawiecki: Polska pełni konstruk... 01:23

  22.05 | W sprawie relacji z Iranem po wyprowadzeniu przez prezydenta Donalda Trumpa USA z porozumienia nuklearnego, jesteśmy niejako nieformalnym pośrednikiem między Waszyngtonem a Brukselą i odgrywamy konstruktywną, pozytywną rolę wobec obu stron - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki.
 • Waszczykowski o porozumieniu z Iranem: ma wady i zalety

  Waszczykowski o porozumieniu z Ir... 00:33

  16.10 | Porozumienie atomowe z Iranem ma wady, ale ma też swoje zalety, dlatego warto się zastanowić nad jego utrzymaniem - ocenił szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski. Dodał, że Unia Europejska nie powinna jednak wchodzić w otwartą dyskusję z USA wobec polityki tego kraju.
 • Podsekretarz stanu USA o łzach Johna Kerry'ego

  Podsekretarz stanu USA o łzach Jo... 01:18

  24.03 | Podsekretarz stanu USA Wendy Sherman opowiedziała o spotkaniu w Wiedniu 14 lipca 2015 r., gdy ogłoszono podpisanie porozumienia atomowego z Iranem. Wtedy na prywatnym spotkaniu sekretarz stanu USA John Kerry nieoczekiwanie się wzruszył.
 • Podpisanie porozumienia atomowego z Iranem

  Podpisanie porozumienia atomowego... 01:04

  1.08 | 14 lipca 2015 roku sześć mocarstw - USA, Rosja, Chiny, Francja, Wielka Brytania i Niemcy - osiągnęły porozumienie z Iranem, mające na celu ograniczenie programu nuklearnego tego kraju. Umowa przewiduje, że Iran zrezygnuje z dążenia do uzyskania broni nuklearnej w zamian za stopniowe znoszenie sankcji nałożonych na ten kraj przez Zachód. Ma to jednak nastąpić dopiero wówczas, gdy Iran spełni wszystkie warunki umowy.
 • 14 lipca 2015 roku rozpoczął się nowy rozdział w historii Iranu

  14 lipca 2015 roku rozpoczął się ... 01:40

  15.01 | Raport Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej stwierdzający, czy Iran dotrzymał zobowiązań podjętych w porozumieniu atomowym z mocarstwami, najprawdopodobniej zostanie ogłoszony w sobotę - podaje agencja Reutera, powołując się na źródła w MAEA. Wcześniej donoszono, że raport, od którego zależy wejście w życie porozumienia, może zostać ogłoszony nawet jeszcze w piątek.
 • Iran otwiera się na turystów

  Iran otwiera się na turystów 01:15

  20 milionów turystów rocznie w ciągu dziesięciu lat – na to przygotowuje się Iran i buduje kilkaset hoteli cztero- i pięciogwiazdkowych. Niektóre z nich już są prawie gotowe. Teheran otwiera się na turystów z całego świata. Plan ambitny, ale czy wykonalny? O tym z Iranu wysłanniczka Faktów Monika Krajewska.
 • Reżim ich prześladuje, ale mimo to wzywają Amerykanów do porozumienia

  Reżim ich prześladuje, ale mimo t... 00:23

  26.08 | Grupa irańskich obrońców praw człowieka, aktywistów i artystów zaangażowała się w kampanię lobbingową na rzecz porozumienia atomowego z Teheranem. Mimo że sami są prześladowani przez reżim ajatollahów, apelują w internecie do amerykańskich kongresmenów, by zaaprobowali umowę z Iranem.
 • Klich: przez umowę z Iranem możemy stracić tarczę

  Klich: przez umowę z Iranem możem... 00:53

  14.07 | Z powodu porozumienia z Iranem Amerykanie mogą stracić zapał do zbudowania tarczy antyrakietowej w Polsce - ocenił w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat senator i były szef MON Bogdan Klich. Zgodził się natomiast z wiceminister spraw zagranicznych Katarzyną Kacperczyk, drugim gościem programu, że zniesienie sankcji dla Iranu to ogromna szansa dla polskich przedsiębiorców.
 • Wiceszefowa MSZ: porozumienie to wielka szansa dla naszych przedsiębiorców

  Wiceszefowa MSZ: porozumienie to ... 01:06

  14.07 | Z powodu porozumienia z Iranem Amerykanie mogą stracić zapał do zbudowania tarczy antyrakietowej w Polsce - ocenił w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat senator i były szef MON Bogdan Klich. Zgodził się natomiast z wiceminister spraw zagranicznych Katarzyną Kacperczyk, drugim gościem programu, że zniesienie sankcji dla Iranu to ogromna szansa dla polskich przedsiębiorców.
 • Nuklearne negocjacje na finiszu. Odczujemy to także w Polsce

  Nuklearne negocjacje na finiszu. ... 08:38

  14.07 | Nuklearne porozumienie na linii Iran-Zachód. Po dwóch tygodniach negocjacji w Wiedniu udało się dopracować szkic ostatecznego porozumienia ws. irańskiego programu atomowego. Jego skutki odczują także kierowcy w Polsce w postaci spadku cen paliwa na stacjach benzynowych.
 • Szansa na porozumienie?

  Szansa na porozumienie? 05:35

  13.07 | Czy jest szansa na atomowe porozumienie i co ono oznacza? Odpowiada Maciej Tomaszewski z tvn24.pl.
rozwiń

Obraz świata

 • Sekundy przed tragedią, potem tylko pył i gruz. Nieznane dotąd nagranie walącego się mostu

  Sekundy przed tragedią, potem tyl... 01:18

  20.08 | Włoska policja skarbowa opublikowała w poniedziałek nieznane dotąd nagrania z wtorkowej katastrofy wiaduktu Morandiego w Genui. Na dramatycznych zdjęciach z dwóch kamer widać moment, kiedy upada konstrukcja. Pod jej gruzami zginęły 43 osoby.
 • Chaos na Gatwick, zgasły lotniskowe ekrany. Do łask wróciły zwykłe tablice i markery

  Chaos na Gatwick, zgasły lotnisko... 00:24

  20.08 | Gatwick, drugie najruchliwsze lotnisko w Wielkiej Brytanii, musiało w poniedziałek rano stawić czoła nietypowemu wyzwaniu. W wyniku awarii zgasły ekrany, na których wyświetlane są odloty i przyloty. Informacje dla pasażerów trzeba było wypisywać markerami na zwykłych, białych tablicach ustawionych w holu. Nie wszystkim pasażerom udało się na czas dotrzeć do samolotów.
 • Rozpoczęło się spotkanie członków rodzin rozdzielonych w wyniku wojny koreańskiej

  Rozpoczęło się spotkanie członków... 01:00

  20.08 | W Górach Diamentowych w Korei Północnej rozpoczęło się w poniedziałek spotkanie członków rodzin rozdzielonych w wyniku wojny koreańskiej w latach 1950-53. Spotkania 177 rodzin to efekt poprawy relacji między Koreą Północną i Koreą Południową. Odbywają się one w Parku Narodowym Gór Kumgang.
 • Część pocisków wystrzelonych w amerykańską ambasadę utkwiła w budce strażniczej

  Część pocisków wystrzelonych w am... 00:54

  20.08 | Według agencji dpa, powołującej się na stacje telewizyjne Haberturk i CNN Turk, część pocisków wystrzelonych z jadącego samochodu utkwiła w budce strażniczej przed amerykańską placówką dyplomatyczną.
 • Biodegradowalny plastik z pestki awokado

  Biodegradowalny plastik z pestki ... 00:43

  20.08 | Ekologiczna rewolucja prosto z Meksyku. Firma Biofase produkuje w północno-wschodnim Meksyku sztućce i słomki wykonane z biodegradowalnego plastiku wytwarzanego z nasion awokado.
 • 177 rozdzielonych rodzin spotyka się po ponad pół wieku

  177 rozdzielonych rodzin spotyka ... 00:35

  20.08 | W Górach Diamentowych w Korei Północnej rozpoczęło się w poniedziałek spotkanie członków rodzin rozdzielonych w wyniku wojny koreańskiej w latach 1950-53. Spotkania 177 rodzin zorganizowano na fali poprawy relacji między Koreą Północną i Koreą Południową. Odbywają się one w Parku Narodowym Gór Kumgang.
 • Rozpoczęło się spotkanie koreańskich rodzin rozdzielonych w wyniku wojny

  Rozpoczęło się spotkanie koreańsk... 01:06

  20.08 | W Górach Diamentowych rozpoczęło się spotkanie członków rodzin rozdzielonych w wyniku wojny koreańskiej w latach 1950-53. Spotkania 177 rodzin zorganizowano na fali poprawy relacji m. Koreą Płn. i Koreą Płd. Odbywają się one w Parku Narodowym Gór Kumgang.
 • Protesty przeciwko brutalności Egipskiej policji

  Protesty przeciwko brutalności Eg... 00:46

  19.08 | Sześciu egipskich policjantów, w tym dwóch wyższych rangą funkcjonariuszy, będzie sądzonych za torturowanie i spowodowanie śmierci zatrzymanego - poinformował w niedzielę dziennik "Al-Ahram".
 • Córka poznała ojca. Po 32 latach

  Córka poznała ojca. Po 32 latach 00:39

  19.08 | Ojciec i córka poznali się po raz pierwszy, po 32 latach. Samantha z Kalifornii od lat chciała znaleźć swojego biologicznego ojca. Dzięki testom DNA i internetowym poszukiwaniom znalazła Jamesa - byłego chłopaka swojej mamy z lat 80-tych. - Robiłam wiele testów DNA i kiedy miałam wyniki, wpisałam je do internetu. Tak go znalazłam - opowiada kobieta.
 • W Chinach wybudowano kolejny szklany most

  W Chinach wybudowano kolejny szkl... 00:39

  19.08 | 158 metrów nad ziemią i prześwitujące dno. W Chinach wybudowano kolejny szklany most. Tym razem konstrukcja stanęła w północno-wschodniej prowincji Liaoning i jest najdłuższym wiszącym mostem na północy Chin. Most łączy dwa klify nad kanionem w malowniczym parku, skąd odwiedzający mają panoramiczny widok na wodospady, kolorowe drzewa i morze chmur. Konstrukcja ma długość około 369 metrów, czyli tyle co cztery boiska do amerykańskiego footboolu. Most jest szeroki na trzy metry i udźwignie jednocześnie 800 osób. Na uroczystym otwarciu pojawiło się ponad 10 tysięcy ludzi z całego świata.
 • Ogromny wąż Boa w skrzynce pocztowej. "Wyglądał jakby dopiero zjadł obiad"

  Ogromny wąż Boa w skrzynce poczto... 00:29

  19.08 | Listonosz nie dostarczył listu, ponieważ na skrzynce pocztowej leżał...wąż. Do niecodziennego zdarzenia doszło w amerykańskim mieście Overland Park w stanie Kansas. Wąż Boa ważył prawie 10 kilogramów i ostatecznie został usunięty przez trzech rosłych policjantów. Teraz zwierzę jest pod opieką specjalistów.
 • Miała już nigdy nie zobaczyć wyraźnie. Ratunkiem okazały się specjalne okulary

  Miała już nigdy nie zobaczyć wyra... 00:21

  19.08 | Lekarze nie dawali jej szans, że jeszcze kiedyś zobaczy wyraźnie. Ale nastoletnia Shea nie poddała się. Walczyła mimo zdiagnozowanej rzadkiej choroby powodującej zanikanie siatkówki. W internecie znalazła specjalne i bardzo drogie okulary, które korygują takie zaburzenia. Nastolatka z Teksasu zorganizowała charytatywną zbiórkę i zebrała 10 tysięcy dolarów. Dokładnie tyle, ile potrzeba było na zakup okularów.
rozwiń

Wideo dnia

 • Z impetem przebił barierki i wjechał do wody. Na pomoc ruszyli świadkowie

  Z impetem przebił barierki i wjec... 00:35

  20.08 | Mężczyzna próbujący zaparkować swoje auto w pobliżu przystani jachtowej w Long Beach w Kalifornii pomylił pedały i w konsekwencji z impetem przebił barierki i zjechał do wody. Na pomoc ruszyli świadkowie zdarzenia. Udało im się bezpiecznie wydostać z pojazdu kierowcę, jego matkę i psa. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
 • Fale uwięziły rybaka. Na pomoc ruszyli plażowicze

  Fale uwięziły rybaka. Na pomoc ru... 00:43

  20.08 | W północno-wschodniej części prowincji Liaoning w Chinach morze uwięziło na skałach rybaka. Wysokie fale uniemożliwiły mu ucieczkę. Na ratunek ruszyli plażowicze, którzy rzucili mu kamizelkę z przywiązanym sznurem. Potrzeba było kilkunastu osób by wyciągnąć poszkodowanego na brzeg.
 • Brawurowa akcja strażaków z Brockton w stanie Massachusetts

  Brawurowa akcja strażaków z Brock... 00:41

  18.08.| Brawurowa akcja ratunkowa w Brockton pobliżu Bostonu, w stanie Massachusetts. Strażakom udało się uratować z groźnego pożaru czwórkę mieszkańców domu jednorodzinnego, w tym dwoje 90-latków, a także ich kota. Ogień szybko objął cały budynek, odcinając starszym ludziom drogę ucieczki. Żeby dotrzeć do uwięzionych, strażacy musieli po drabinie dostać się na wyższe piętro. - Nigdy czegoś podobnego nie widziałem. Ci strażacy po prostu są bohaterami. Weszli po tych ludzi wprost w płomienie. W największy ogień - mówił jeden ze świadków zdarzenia.
 • Sieć sparaliżowała wieloryba. Na pomoc ruszyła marynarka wojenna

  Sieć sparaliżowała wieloryba. Na ... 00:37

  16.08 | Zwierzę zaplątane w sieć rybacką w poniedziałek zauważyła załoga małego statku pływającego po wodach Cieśniny Magellana i Chilijskiego Terytorium Antarktycznego. Wieloryb był tak mocno opleciony siecią, że ta wręcz go sparaliżowała. Sam nie mógł się z niej wydostać. Załoga, widząc poszkodowane zwierzę, wezwała przez radio pomoc. Odpowiedziała chilijska marynarka wojenna, która szybko podjęła akcję ratunkową.
 • Pies na deskorolce. Odpycha się od asfaltu prawą tylną łapą

  Pies na deskorolce. Odpycha się o... 00:37

  14.08 | Wszystko działo się podczas transmisji meczu bejsbolowego w San Francisco. Było to na tyle ciekawe, że realizatorowi korzystając z chwili przerwy przed kolejnym rzutem pokazał to wszystkim widzom. Na nagraniu widzimy jak pies wskakuje na deskorolkę swojego właściciela. Następnie odpycha ją do niego z powrotem. Mężczyzna wskakuje na deskorolkę i po chwili pies znowu ją przejmuje.
 • 300-letnia armata z pirackiego statku. Historyczne znalezisko u wybrzeży Florydy

  300-letnia armata z pirackiego st... 00:31

  14.08 | Grupa poszukiwaczy podwodnych skarbów wyciągnęła armatę pochodzącą z hiszpańskiego okrętu piratów z początku XVIII wieku. To może być tylko pierwsze z wielu kolejnych odkryć. Grupa posiada także prawa do całego wraku i wszystkich rzeczy, które się na nim znajdują. A skoro statkiem pływali piraci, to rzeczy te mogą okazać się dużą niespodzianką.
 • Taniec błyskawic. Burze były tak samo piękne, jak niszczycielskie

  Taniec błyskawic. Burze były tak ... 00:20

  13.08 | Niesamowity pokaz piorunów rozświetlił w sobotę niebo w Las Vegas. Oprócz widowiskowego spektaklu, burze, które przeszły nad południowym stanem Nevada, pozostawiły po sobie połamane drzewa, a kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców pozbawiły prądu.
 • Debiut tygrysich bliźniaków. Skradły serca turystów

  Debiut tygrysich bliźniaków. Skra... 00:27

  13.08 | Mają duże, jasne oczy i piękne futro. W jednym z parków w południowo-zachodnich Chinach na wybiegu zadebiutowały bliźniaki białych tygrysów. Przyszły na świat miesiąc temu, ale dopiero teraz po raz pierwszy przywitały odwiedzających. Wyglądem i zachowaniem tygryski przypominają kocięta - i tak jak małe kotki zaczepiały ludzi, chcąc się z nimi pobawić.
 • "Jeśli uda mi się wylądować, to zatrudnią mnie jako pilota?". Nagranie rozmowy porywacza z wieżą

  "Jeśli uda mi się wylądować, to z... 00:58

  12.08 | Władze federalne próbują ustalić, w jaki sposób pracownik linii lotniczych uprowadził z płyty lotniska pusty samolot, wystartował nim, przez godzinę latał nad stanem Waszyngton, a potem rozbił się na wyspie. Tymczasem portal Broadcastify.com opublikował fragment rozmowy porywacza z wieżą kontroli lotów.
 • Nosorożec Malindi wyszedł na swój pierwszy publiczny spacer

  Nosorożec Malindi wyszedł na swój... 00:38

  11.08.| Pierwszy, publiczny spacer małego nosorożca. Malindi przyszedł na świat pod koniec lipca w ogrodzie zoologicznym w Chester w Wielkiej Brytanii, jednak dopiero teraz zwiedzający mogli go zobaczyć. Maluch przez ponad godzinę biegał, bawił się w błocie i spacerował z mamą, zachwycając zwiedzających zoo.
 • Seattle: samolot wystartował bez pozwolenia

  Seattle: samolot wystartował bez ... 01:24

  11.08 | Katastrofa samolotu pasażerskiego w Seattle w stanie Waszyngton w USA. Pracownik linii lotniczych bez zezwolenia wystartował z miejscowego lotniska. Niedługo później maszyna runęła na ziemię - poinformowali przedstawiciele międzynarodowego portu lotniczego Seattle-Tacoma.
 • W Rumuni setki poszkodowanych w starciach z policją

  W Rumuni setki poszkodowanych w s... 01:43

  11.08| W Bukareszcie w piątek tysiące mieszkających na stałe za granicą Rumunów wzięło udział w proteście, by wyrazić sprzeciw wobec władz i korupcji. Poszkodowanych zostało 440 osób, w tym kilkudziesięciu policjantów. Demonstrujący domagali się dymisji rządu i zwołania przedterminowych wyborów.
rozwiń

Reportaże TVN24

 • Kuba wciąż niechętnie otwiera się na świat. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Kuba wciąż niechętnie otwiera się... 45:59

  2.01. | Wiele się zmienia w relacjach Kuby ze światem, ale w samym kraju zmian wciąż niewiele. Wciąż kultywuje się rewolucję 1 stycznia i jej przywódcę - Fidela Castro. Władze mówią o otwarciu na świat, ale też podkreślają wyższość socjalizmu nad demokracją i rynkiem. Materiał "Faktów" TVN.
 • Femen. Naga prawda

  Femen. Naga prawda 46:49

  31.12 | Nagość to dla członkiń Femenu jednocześnie symbol bezbronności i waleczności. A waleczne są bardzo, coraz bardziej są też znane i zwykle – rozebrane do naga. Nasz reporter za najbardziej znanymi feministkami świata zjechał kawał świata. (Dla dorosłych).
 • FEMEN. Naga prawda

  FEMEN. Naga prawda 22:58

  30.12 | Pierwsza część reportażu Wojciecha Bojanowskiego o feministycznym ruchu FEMEN.
 • Próby walki z uczuciami nic nie dały

  Próby walki z uczuciami nic nie dały 00:49

  23.10 | - Może trochę bałem się reakcji. Przełożonych poinformowałem dopiero, kiedy podjąłem ostateczną decyzję. Kościół ma oczywiście swoje mechanizmy. Można iść do biskupa, rozmawiać, szukać wsparcia, ale ja uporałem się z tym sam - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • "Chciałem być fair". Decyzja o zrzuceniu sutanny

  "Chciałem być fair". Decyzja o zr... 00:55

  23.10 | - Nie zrzuciłem sutanny od razu. Chciałem spróbować być księdzem na sto procent, ale z upływem czasu było mi coraz trudniej. Coś się we mnie kłóciło, a nie chciałem żyć podwójnym życiem. Decyzję podjąłem dopiero po czterech latach. Musiałem do tego dojrzeć. Nie jest łatwo zostawić swoje dotychczasowe życie - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • Były ksiądz mówi o miłości do innego mężczyzny

  Były ksiądz mówi o miłości do inn... 00:31

  23.10 | Wcześniej podobali mi się mężczyźni, ale pierwsza prawdziwa miłość przyszła dopiero, kiedy byłem już księdzem. Nie sądziłem, że można tak mocno się zaangażować. W pewnym momencie wchodzisz w uczucie tak bardzo, że nie potrafisz już zrobić kroku do tyłu. Zastanawiasz się, jak to możliwe, analizujesz swoje zachowanie, ale jest za późno.
 • "Miłość do mężczyzny przyszła, kiedy byłem już księdzem"

  "Miłość do mężczyzny przyszła, ki... 01:06

  23.10 | Moje uczucie było silne, ale historia trwała bardzo krótko i zakończyła się boleśnie. Mówiąc krótko, zostałem zaszantażowany – mówi były ksiądz Jan Oko w szczerej rozmowie z Katarzyną Zdanowicz.
 • Pierwsze kroki uchodźców w Europie. Cały reportaż z wyspy Lesbos

  Pierwsze kroki uchodźców w Europi... 27:12

  17.10 | Imigranci w łódkach wciąż płyną – najczęściej w stronę Grecji . Tylko w sobotę w drodze do Europy zginęło ich dwunastu. Wyspa Lesbos jest dla nich jak brama do raju i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. Straż graniczna jest bezradna, grecka policja głucha i ślepa, a przemytniczy biznes mocny jak nigdy dotąd.
 • „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie chcemy, żeby ktoś to zepsuł”

  „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie ... 11:43

  27.03 | Pensje rosną, a ludzie są szczęśliwi - takie opinie można usłyszeć od Rosjan. Reporter TVN24 Wojciech Bojanowski postanowił sprawdzić, czy rzeczywistość jest równie różowa jak deklaracje.
 • Opowieść o trudnej drodze, jaką przechodzą chorzy na raka. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Opowieść o trudnej drodze, jaką p... 10:50

  Diagnoza, która brzmi jak wyrok i nadzieja, że nie będzie to wyrok śmiertelny. Dwóch pacjentów i ich dwie drogi, przez życie zagrożone rakiem. Każdy ich krok na początku tej drogi obserwował Wojciech Bojanowski.
 • Jak to się robi za granicą? Reportaż o systemie leczenia raka w Wielkiej Brytanii

  Jak to się robi za granicą? Repor... 10:23

  Jak robi się to, że czy chory na raka pacjent ma zagwarantowaną szybką fachową pomoc i darmowe leki? A także opiekująca się nim pielęgniarkę do której zawsze może zadzwonić. W Wielkiej Brytanii, gdzie systemowe reformy zaczęły się już 15 lat temu, był Marek Osiecimski.
 • Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wojciechem Bojanowskim

  Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wo... 30:15

  21.02 | Bohaterka Majdanu Tetiana Czornowoł w ostatnim roku była wszędzie tam, gdzie rozgrywały się najważniejsze wydarzenia. Brutalnie pobita dziennikarka zdecydowała się walczyć na pierwszej linii frontu. Jak powiedziała, "nie wie, dlaczego jest żywa". W rok po tragicznych wydarzeniach w Kijowie Wojciech Bojanowski pokazał w reportażu, jak wyglądał ten czas z perspektywy niezależnej dziennikarki.
rozwiń

Kontakt 24

 • "Był głośny wybuch, potem stoisko płonęło". Trzy osoby poparzone

  "Był głośny wybuch, potem stoisko... 00:40

  19.08 | Doszczętnie spłonął lokal gastronomiczny we Władysławowie (Pomorskie). Jak podaje straż, powodem mogło być rozszczelnienie się butli z gazem. - Był głośny wybuch, potem całe stoisko płonęło - mówił nam jeden ze świadków zdarzenia. Trzy osoby zostały ranne, po jedną z nich przyleciał śmigłowiec. Pierwszą informację, zdjęcia i nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Zderzenie z karetką na sygnale. Dziewięć osób poszkodowanych

  Zderzenie z karetką na sygnale. D... 00:29

  19.08 | Poważny wypadek na warszawskim Bródnie. Na jednym ze skrzyżowań doszło do zderzenia kii i karetki jadącej na sygnale. Według policji, ambulansem przewożono pacjenta. Poszkodowanych zostało dziewięć osób, w tym załoga karetki. Pierwszą informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Spłonęło ponad 200 zwierząt. "Bardzo trudna akcja"

  Spłonęło ponad 200 zwierząt. "Bar... 00:41

  17.08 | W jednym z gospodarstw w Łebieniu koło Lęborka (Pomorskie) spłonęło ponad 200 zwierząt. Część bydła udało się uratować. - To była bardzo trudna akcja ze względu na rozmiar pożaru, zadymienie i obecność bydła, które trzeba było wyprowadzić - mówi straż. Zdjęcia i nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Tak wyglądał most w Genui pół rok temu. Nagranie Reportera 24

  Tak wyglądał most w Genui pół rok... 01:38

  - Jestem zawodowym kierowcą, nagranie pochodzi z ciężarówki - relacjonował pan Piotr, który mostem w Genui jechał w lutym 2018 roku. Przyznał, że przeprawa wyglądała na starą. - Asfalt był nierówny, i z tego co pamiętam, nie było pasa awaryjnego - mówił. Nagranie przysłał na Kontakt 24.
 • "Obudziły nas syreny". Siedem rodzin straciło dach nad głową

  "Obudziły nas syreny". Siedem rod... 00:57

  12.08 | Niemalże doszczętnie spłonął dach kamienicy na Załężu w Katowicach. Swoje mieszkania musiało opuścić siedem rodzin, budynek obecnie nie nadaje się do zamieszkania. W kulminacyjnym momencie z ogniem walczyło 18 zastępów. Pierwszą informację, zdjęcie oraz nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Bus uderzył w autokar wiozący dzieci. Ranni, przyleciał śmigłowiec

  Bus uderzył w autokar wiozący dzi... 00:41

  5.08 | Cztery osoby zostały ranne w zderzeniu autokaru i busa na autostradzie A2 pomiędzy węzłami Łódź Północ i Łowicz. Autokarem jechało 51 dzieci. Na miejsce przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Nagranie z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Blokują drogę, nie odstraszają ich nawet ciężarówki. "Są tu bardzo często"

  Blokują drogę, nie odstraszają ic... 01:03

  4.08 | Rodzina łabędzi zatrzymała się przed fotoradarem i odpoczywała na krajowej "92" w Torzymiu (Lubuskie). Ptaki zablokowały ruch, dlatego auta musiały zwalniać i je omijać. Do zmiany pasa łabędzie przekonało dopiero trąbienie jednego z kierowców. - To droga wylotowa, ruch jest bardzo duży i nie trudno tu o nieszczęście - zaznaczyła Reporterka 24, od której otrzymaliśmy nagranie.
 • Jadąc pod prąd wjechał na pasy. Omal nie potrącił dziecka

  Jadąc pod prąd wjechał na pasy. O... 00:35

  02.08 | Niebezpieczna sytuacja na jednej z dolnośląskich dróg. Na przejście dla pieszych, którym szedł już chłopiec, wjechał poruszający się pod prąd samochód osobowy. Ostrożności nie zabrakło jednak dziecku, które widząc podejrzane zachowanie kierowcy zwolniło. Nagranie przedstawiające sytuację zarejestrowaną w miejscowości Bolków (Dolnośląskie) otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Auto skręcało, motocyklista wyprzedzał. Śmigłowiec na pomoc

  Auto skręcało, motocyklista wyprz... 00:35

  31.07 | Kierowca motocykla został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala po wypadku na krajowej "22". Jak podaje policja, w Zblewie (Pomorskie) zderzył się on z samochodem osobowym, którego kierowca skręcał w lewo. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Polak w kajdankach wyprowadzony z samolotu w Kenii. "Awanturował się i groził"

  Polak w kajdankach wyprowadzony z... 00:30

  29.07 | Samolot lecący z Warszawy na Madagaskar musiał awaryjnie lądować na kenijskim lotnisku w Mombasie-Moi. Powodem był jeden z pasażerów, który miał awanturować się na pokładzie maszyny. Mężczyzna został wyprowadzony w asyście służb. Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdza "incydent z udziałem obywatela polskiego". Nagranie z pokładu samolotu otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Zaćmienie księżyca na zdjęciach Reporterów 24

  Zaćmienie księżyca na zdjęciach R... 00:54

  Przepiękny spektakl odbywał się nad naszymi głowami w nocy z piątku na sobotę. Niezwykłe zjawisko, którym jest całkowite zaćmienie Księżyca, było tym bardziej wyjątkowe, że w tym stuleciu już się nie powtórzy. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy Wasze relacje z tego szczególnego widowiska.
 • Woda po kolana, zalane ulice. Pogodowe relacje Reporterów 24

  Woda po kolana, zalane ulice. Pog... 00:40

  27.07 | Na Kontakt 24 otrzymujemy nagrania i zdjęcia, na których widać gwałtowne oblicze pogody. Na jednej z ulic Rudy Śląskiej wody jest tyle, że sięga po kolana. Zalane zostały ulice także w innych miastach. W wyniku gorszych warunków atmosferycznych doszło też do kolizji.
rozwiń

Meteo

 • Prognoza pogody na wtorek

  Prognoza pogody na wtorek 01:35

  Nad wieloma regionami zaświeci słońce, jednak miejscami popada słaby deszcz. Temperatura wyniesie maksymalnie od 21 stopni Celsjusza na Pomorzu i Suwalszczyźnie do 27 st. C w Małopolsce.
 • Warunki drogowe we wtorek

  Warunki drogowe we wtorek 00:39

  Warunki na drogach będą na ogół dobre. Miejscami utrudnią je opady deszczu.
 • Warunki biometeorologiczne we wtorek

  Warunki biometeorologiczne we wtorek 01:08

  Wilgotność względna powietrza będzie się wahać między 60 a 80 procent. Odczujemy na ogół ciepło. Warunki biometeorologiczne okażą się zróżnicowane.
 • System ostrzeżeń SMS zadziałał. Nie obyło się bez problemów

  System ostrzeżeń SMS zadziałał. N... 02:56

  Gwałtowne ulewy i burze z piorunami spowodowały, że jedni uciekali przed zalaniem, a inni przed pożarem. Bardzo niebezpieczne było to ostatnie załamanie pogody. Zadziałał system ostrzeżeń SMS, choć powiadomienia dotarły także tam, gdzie nie było zagrożenia burzowego.
 • "Rytel pamięta i Rytel dziękuje". Rok po wielkiej nawałnicy

  "Rytel pamięta i Rytel dziękuje".... 03:09

  Dokładnie rok temu nawałnica i brak ostrzeżeń doprowadziły do tragedii w Suszku i wielkich zniszczeń w okolicach Rytla. Z pomocą poszkodowanym pospieszyło wtedy wielu Polaków.
 • Upały i burze. Taka aura zostanie z nami jeszcze przez jakiś czas ["Fakty po południu"]

  Upały i burze. Taka aura zostanie... 03:14

  Zalane ulice, podtopione garaże i piwnice. - Woda była jak rzeka górska - opowiadali mieszkańcy terenów, które w niedzielę nawiedziły ulewy i burze. W najbliższych dniach można się spodziewać kolejnych. - Gwałtowne zjawiska są związane z silnie wypiętrzającymi się chmurami burzowymi - tłumaczyła Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo.
 • Nadciągają groźne burze. Ostrzeżenia dla większości województw

  Nadciągają groźne burze. Ostrzeże... 02:31

  Burze, grad i podtopienia, zwłaszcza na południu i południowym zachodzie Polski. Strażacy usuwają skutki gwałtownych zjawisk pogodowych, a meteorolodzy ostrzegają: w ten weekend będą kolejne burze, w niemal całym kraju.
 • Trzecia martwa foka znaleziona na plaży. Sprawę bada policja

  Trzecia martwa foka znaleziona na... 02:33

  Uratowana w helskim fokarium, odchowana i wpuszczona do morza - teraz znaleziona martwa z rozbitą głową. Młodziutka Helena to już trzecia foka, która w ostatnich dniach mogła zostać zabita przez człowieka. Przy poprzednich znaleziono pętlę i cegłę.
 • Brak przygotowania i wyobraźni. Tatrzański Park Narodowy apeluje o rozwagę

  Brak przygotowania i wyobraźni. T... 02:40

  Lawiny, nieprzewidywalna pogoda i niedocenione szlaki. O tym, jak wyjść w góry i bezpiecznie z nich wrócić, przypomina tuż przed sezonem Tatrzański Park Narodowy.
 • Spuścili wodę, by mogła przepłynąć barka. Zginęło nawet kilkaset ptaków

  Spuścili wodę, by mogła przepłyną... 02:44

  Ekolodzy przegrali bój o zrzut z tamy we Włocławku. Poziom Wisły podniesiony - barki mogą popłynąć. Razem z nimi - gniazda, jaja i pisklęta chronionych gatunków. Zrzutu dokonano w środku okresu lęgowego.
 • Gorzej jest tylko w Bułgarii. Polska liderem niechlubnego rankingu

  Gorzej jest tylko w Bułgarii. Pol... 03:09

  Światowa Organizacja Zdrowia, która przygotowała specjalny ranking, ostrzega, że zanieczyszczonym powietrzem oddycha dziś na świecie 9 na 10 osób. Z listy 50 najbardziej zanieczyszczonych miejscowości w Unii Europejskiej, aż 36 jest w Polsce.
 • Burzliwa doba w pogodzie. "Jedna chwila i zrobił się dywan z lodu"

  Burzliwa doba w pogodzie. "Jedna ... 02:23

  Raport pogodowy z ostatniej doby. W wielu miejscach w Polsce wiało, grzmiało i padało. Strażacy wyjeżdżali głównie do zalanych piwnic i podtopionych ulic. W Zgierzu ulice pokryła gruba warstwa gradu. Wszystko to widać na zdjęciach naszych widzów nadesłanych na Kontakt24.
rozwiń

Sport.tvn24.pl

 • Niepokonana od trzech lat. Włodarczyk "nigdy nie zawiodła"

  Niepokonana od trzech lat. Włodar... 03:12

  Anita Włodarczyk zdobyła kolejne złoto na lekkoatletycznych mistrzostwach. Dziennikarze w Londynie piszą, że królowa zachowała koronę.
 • "The Sun": Ronaldo ma mieć bliźniaki

  "The Sun": Ronaldo ma mieć bliźniaki 00:27

  13.03 | Gwiazdor Realu Madryt Cristiano Ronaldo spodziewa się bliźniaków - tę sensacyjną informację podał brytyjski tabloid "The Sun". Jak donosi gazeta, dzieci Portugalczykowi urodzi matka zastępcza.
 • Tottenham - Milwall 6:0

  Tottenham - Milwall 6:0 02:09

  12.03 | Tottenham Hotspur zakwalifikował się w niedzielę do półfinału Pucharu Anglii. W derbach Londynu pokonał trzecioligowy Millwall FC 6:0.
 • Błąd bramkarza w meczu Tottenhamu z Milwall

  Błąd bramkarza w meczu Tottenhamu... 01:01

  12.03. | Tottenham nie dał szans Milwall w ćwierćfinałowym meczu Pucharu Ligi pokonując beniaminka aż 6:0. Gdyby nie bramkarz gości, spotkanie zakończyłoby się jeszcze większym pogromem. Gdyby nie on, nie mielibyśmy także okazji obejrzeć jednej z najbardziej kuriozalnych bramek weekendu. Przy trafieniu ustalającym wynik spotkania Thomas King ewidentnie się nie popisał. Dzięki niemu ze skompletowania hat-tricka cieszył się Koreańczyk Heung-Ming Son.
 • Małysz po złocie mistrzostw świata w Lahti

  Małysz po złocie mistrzostw świat... 02:31

  05.03 | - Świętowanie nie było długie. Wypiliśmy po dwa, trzy piwka, potem oglądaliśmy jeszcze skoki, żeby zobaczyć spokojnie, jak to wyglądało - mówił na lotnisku Kraków - Balice Adam Małysz, dzień po zdobyciu przez naszą ekipę złotego medalu w konkursie drużynowym.
 • Asysta Glika w meczu Monaco z Nantes

  Asysta Glika w meczu Monaco z Nantes 03:33

  06.03 | Prowadząca w tabeli francuskiej ekstraklasy drużyna AS Monaco, której piłkarzem jest Kamil Glik, pokonała u siebie Nantes 4:0 w 28. kolejce. Polak zapisał na swoim koncie asystę.
 • Małysz po powrocie: długo nie świętowaliśmy

  Małysz po powrocie: długo nie świ... 02:31

  05.03 | - Świętowanie nie było długie. Wypiliśmy po dwa, trzy piwka, potem oglądaliśmy jeszcze skoki, żeby zobaczyć spokojnie jak to wyglądało - mówił na lotnisku Kraków - Balice trener kadry skoczków Adam Małysz, dzień po zdobyciu przez naszą ekipę złotego medalu w konkursie drużynowym.
 • Juventus pokonał Empoli

  Juventus pokonał Empoli 01:59

  26.05 | Łukasz Skorupski nie uchronił swojego zespołu przed porażką z Juventusem. Empoli z mistrzem Włoch przegrało na jego stadionie 0:2. Nieszczęście ekipy gości rozpoczęło się od pechowej interwencji polskiego bramkarza.
 • Trener 11-latka o jego umiejętnościach

  Trener 11-latka o jego umiejętnoś... 00:37

  11-letni Jacek, wychowanek Pogoni Szczecin, został zaproszono do treningów w słynnej piłkarskiej szkółce Realu Madryt. O umiejętnościach chłopca opowiada jego trener, Tomasz Bielecki.
 • Dopingowa wpadka Jamajczyka. Bolt stracił złoto

  Dopingowa wpadka Jamajczyka. Bolt... 00:36

  25.01 | Nie dziewięć, a osiem złotych medali olimpijskich od dziś ma oficjalnie w swoim dorobku najszybszy człowiek świata Usain Bolt. Wszystko przez wpadkę dopingową Nesty Cartera, jego kolegi z jamajskiej sztafety 4x100 metrów z Pekinu.
 • Kamil Stoch po zwodach w Wiśle

  Kamil Stoch po zwodach w Wiśle 01:10

  14.01 | - Miałem kłopoty z kolanem, ale to przewlekły uraz, który będzie mi doskwierał przez jakiś czas. To nic poważnego. Dziś nie czułem jednak żadnych dolegliwości i dlatego mogłem oddawać dobre skoki – powiedział po wygraniu pierwszego z weekendowych konkursów w Wiśle Kamil Stoch, od soboty nowy lider klasyfikacji generalnej.
 • Żyła, Kot, Kubacki i Hula po konkursie w Wiśle

  Żyła, Kot, Kubacki i Hula po konk... 01:03

  14.01 | - Skoki były bardzo dobre, na wysokim poziomie. Siódme miejsce to kolejna moja '10'. Bajka!" – skomentował pierwsze weekendowe zawody Pucharu Świata w Wiśle Piotr Żyła.
rozwiń

Wideo 360

 • Donald Trump w Warszawie. Zobacz wideo 360 stopni

  Donald Trump w Warszawie. Zobacz ... 06:08

  12.07 | Wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Warszawie była jednym z najważniejszych wydarzeń politycznych w Polsce w 2017 roku. Zobacz relację reportera TVN24 Wojciecha Bojanowskiego, który użył kamery 360 stopni.
 • "Opowiem wam o jednym z was"

  "Opowiem wam o jednym z was" 01:33

  28.07 | Papież Franciszek pojawił się w środę po godz. 21. w oknie papieskim Domu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3. Powitały go tłumy wiernych z całego świata. Swoje przemówienie papież zaczął po polsku. Zobacz wideo 360 stopni.
 • Tysiące pielgrzymów w drodze na Krakowskie Błonia. Zobacz na wideo 360 stopni

  Tysiące pielgrzymów w drodze na K... 01:47

  28.07 | W czwartek po południu na błonia zmierza rozśpiewany tłum, z flagami swoich państw. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
 • Pielgrzymi z Francji dają popis swoich możliwości wokalnych

  Pielgrzymi z Francji dają popis s... 01:27

  29.06 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowskie tramwaje są wyjątkowo zatłoczone

  Krakowskie tramwaje są wyjątkowo ... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • W Krakowie można usłyszeć muzykę z różnych zakątków świata

  W Krakowie można usłyszeć muzykę ... 01:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowski rynek z perspektywy pomnika Mickiewicza

  Krakowski rynek z perspektywy pom... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni

  Justyna Pochanke w studio TVN24. ... 03:26

  Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni
 • Pielgrzymi wypoczywają na Plantach

  Pielgrzymi wypoczywają na Plantach 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • "Poczuj się jak pilot F-16". Wideo 360 stopni z okazji Szczytu NATO

  "Poczuj się jak pilot F-16". Wide... 04:21

  26.07 | Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych opublikowało film nagrany w technologii 360 stopni, dzięki któremu można poczuć się jak pilot myśliwca F-16.
 • Przejazd papamobile i tłumy wiernych. Zobacz wideo 360 stopni

  Przejazd papamobile i tłumy wiern... 01:01

  28.07 | Zobacz nagranie jednego z przejazdów papieża Franciszka wykonane w technologii wideo 360 stopni.
 • "Dobry wieczór" po polsku i wybuch radości. Zobacz na wideo 360 stopni

  "Dobry wieczór" po polsku i wybuc... 00:41

  28.07 | W środę wieczorem papież Franciszek przemawiał do pielgrzymów ze słynnego okna na ul. Franciszkańskiej 3. Zaczął od przywitania po polsku. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
rozwiń

TOTERAZ

 • Populacja Japonii zmalała o 400 tysięcy osób w jednym roku

  Populacja Japonii zmalała o 400 t... 00:39

  08.06 | Populacja Japonii maleje w oczach. Tylko w zeszłym roku zmniejszyła się o 400 tysięcy osób. Według raportu japońskiego Ministerstwa Zdrowia, w 2017 roku urodziło się jedynie 946 tys. dzieci, najmniej od 1899 roku. Jednocześnie, w tym samym roku zmarło ponad 1,3 miliona Japończyków. Jeśli nic się nie zmieni, do 2050 roku populacja kraju Kwitnącej Wiśnie może zmniejszyć się o nawet 27 milionów.
 • Tańczące sowy powracają

  Tańczące sowy powracają 00:53

  Powrót rodziny tańczących sów - są głodne i nadal wyglądają naprawdę groźnie. Koniecznie włączcie dźwięk!
 • Super Bowl w Polsce

  Super Bowl w Polsce 00:28

  Amerykańscy żołnierze stacjonujący w Żaganiu oglądali Super Bowl. Wśród czołgów dopingowali swoje ulubione drużyny
 • Wielki wybuch wulkanu ognia

  Wielki wybuch wulkanu ognia 00:39

  Wulkan Colima w Meksyku to jeden z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. Eksplodował 3 lutego i już dzień później na You Tube zamieszczono film dokumentujący ten wybuch. Nagranie robi wrażenie!
 • Wężowy domek

  Wężowy domek 00:51

  W Teksasie, w Stanach Zjednoczonych, pewien mężczyzna zauważył węża wychodzącego z toalety. Po wezwaniu specjalistów od gadów okazało się, że w całym domu jest około 24 grzechotników teksańskich. Są to jedne z najniebezpieczniejszych węży w całych Stanach
 • Przygoda życia

  Przygoda życia 01:00

  Po przeszczepie wyruszył w podróż życia, a po powrocie... wyszedł z domu w poszukiwaniu kolejnej przygody. Choroba nie zatrzymała pana Tomasza, lecz zmotywowała do dalszej drogi. Cierpiący na stwardnienie rozsiane mężczyzna odwiedził już Gambię, Norwegię, Grecję, Austrię, Litwę i Łotwę. Ale to nie koniec. W ręku ma bilet na koniec świata.
 • Zatopiony nie trafiony

  Zatopiony nie trafiony 01:00

  Z daleka wyglądają jak pomarszczone skorupy, które ktoś porzucił w morzu. Jak podaje portal tvn24.pl, w pobliżu Portu Wojennego w Helu wciąż można wypatrzeć wraki kadłubów ORP Wicher II i ORP Grom II. Przez lata służyły polskiej Marynarce Wojennej, potem je zatopiono. Miały chronić wybrzeże niczym falochron. Nic z tego nie wyszło. Teraz rdzewieją.
 • Pub

  Pub 00:30

  W centrum handlowym w pewnym mieście w Anglii, odkryto zapomniany pub. 22 lata temu zamurowano do niego wejście. Teraz możemy zobaczyć efekty ekspolarcji. Na zdjęciach możemy zobaczyć między innymi stare butelki czy paczkę fistaszków.
 • Mechaniczna meduza

  Mechaniczna meduza 00:39

  Naukowcy z Instytutu Technologicznego w Massachusetts stworzyli robota meduzę. Jest zdolna do chwytania ryb. Przez użycie hydrożelu - robot pod wodną jest prawie niewidzialny.
 • Drift w lesie

  Drift w lesie 00:37

  W internecie pojawiło się nagranie strażaków jadących przez las. Nie była to jednak zwykła przejażdżka. Mało brakowało a wóz strażacki przewróciłby się na bok.
 • Psie szczęście

  Psie szczęście 00:42

  Pewien Husky z Rosji uwielbia zjeżdżać z górki. Szczeniak wchodzi do swojego dmuchanego koła a potem pozwala się zepchnąć na dół. Mógłby tak zjeżdżać całymi dniami!
 • Spiderman przed sądem

  Spiderman przed sądem 00:40

  Przed sądem stanął złodziej obrazów znany jako Spiderman. Ukradł obrazy warte prawie milion euro. Jego łupem padły dzieła między innymi Picassa czy Modiglianiego. Gdzie teraz znajdują się obrazy? To tej pory nie wiadomo
rozwiń

News in English

rozwiń