"Fakty" z 20 stycznia

 • "Powiem ci Paweł krótko, bierzemy się za robotę". Jurek Owsiak wraca do zarządzania WOŚP

  "Powiem ci Paweł krótko, bierzemy... 03:19

  Jurek Owsiak wraca! - Powiem ci Paweł krótko, bierzemy się za robotę - to jego słowa do Pawła Adamowicza. Zdruzgotany jego śmiercią, zalewany hejtem, wraca, by jak mówili ci, którzy stali za nim murem, zło nie zwyciężyło.
 • Zderzenie podniosłych apeli z polityką. "Uderzanie w cudze piersi nigdy nie działa"

  Zderzenie podniosłych apeli z pol... 03:08

  Dzień po tym, jak na pogrzebie prezydenta Gdańska padły słowa, że Pawła Adamowicza zabiła nienawiść - prezydent i premier mówią, że zło nie zwycięży, a rzeczniczka PiS-u, że w obliczu ludzkiej tragedii PiS zachował się jak trzeba, a teraz odpowie na kłamstwa i insynuacje. Czeka nas bicie się w piersi, czy kolejna bijatyka?
 • Fatalny występ Polaków w Zakopanem. "To jest dobra lekcja dla mnie"

  Fatalny występ Polaków w Zakopane... 02:51

  Polacy poza podium i pierwszą dziesiątką. To najgorszy dla nas w tym sezonie konkurs skoków narciarskich. Jeszcze w sobotę drużynowo zajęli trzecie miejsce, a dzisiaj w Zakopanem, w konkursie indywidualnym, przy wyjątkowym wsparciu polskiej publiczności, wyjątkowo nam nie poszło.
 • Theresa May przedstawi "plan B" w sprawie opuszczenia struktur UE

  Theresa May przedstawi "plan B" w... 01:44

  Brytyjska premier przedstawi w poniedziałek plan, który ma przekonać parlament do uzgodnionego z Unią sposobu jej opuszczenia. Mowa jest o odrębnym porozumieniu granicznym z Irlandią. Granica była przed laty powodem terrorystycznych zamachów. W sobotę w Irlandii Północnej wybuchł samochód-pułapka.
 • Nie tak to powinno wyglądać. Kontrowersje w sprawie odstrzału dzików

  Nie tak to powinno wyglądać. Kont... 02:45

  Trwa polowanie na dziki. 15 stycznia zaczyna się okres ochronny, ale nie w tym roku. Według ministerstwa środowiska - strzelać należy dalej, ale omijać lochy. Myśliwi się buntują. Nieoficjalne informacje mówią o możliwej dymisji głównego łowczego kraju.
 • Pilny przeszczep i nietypowa krew. "Im więcej osób się zgłosi, tym większa szansa"

  Pilny przeszczep i nietypowa krew... 02:33

  Wątroba dla niego już była, ale zabrakło odpowiedniej krwi, bardzo rzadkiej. Chodzi o grupę zero, ale potrzeba wielu dawców, by znaleźć dokładnie taki fenotyp, jaki jest konieczny, by organizm nie odrzucił przeszczepu.
 • O niemieckim nazizmie, fabryce śmierci, ofiarach nienawiści. Cykl materiałów pamięci w TVN24

  O niemieckim nazizmie, fabryce śm... 01:47

  Ostatni żyjący więźniowie hitlerowskiego obozu Auschwitz-Birkenau opowiadają o zbrodni. Mówią o niemieckim nazizmie, fabryce śmierci, ofiarach nienawiści. 27 stycznia minie rocznica wyzwolenia obozu przez Armię Czerwoną. Do tego czasu, codziennie w TVN24, Magda Łucyan rozmawia ze świadkami. W "Faktach po Południu" o godzinie 17:00.
 • Polak znów w kosmosie? Pytanie, czy nas na to stać

  Polak znów w kosmosie? Pytanie, c... 02:27

  Polak w kosmosie? Już kiedyś był, ale może czas to powtórzyć? Polska Agencja Kosmiczna rozważa możliwość skorzystania z europejskiego programu. Trzeba wybrać kandydatów, trzeba ich przygotować, a to potrwa kilka lat. Na początek trzeba policzyć, czy nas na to stać.
 • Prognoza pogody na poniedziałek 21 stycznia

  Prognoza pogody na poniedziałek 2... 03:05

  W kraju będzie pogodnie. Na północy wystąpią słabe, przelotne opady śniegu. Temperatura wyniesie od -2 stopni Celsjusza na wschodzie do 2 stopni Celsjusza na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

Prezydent Gdańska nie żyje

 • "Światełko dla Pawła" na Targu Węglowym

  "Światełko dla Pawła" na Targu Wę... 01:37

  20.01 | W niedzielę o godzinie 19.55, dokładnie tydzień po ataku nożownika na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, mieszkańcy spotkali się na Targu Węglowym, aby wysłać "Światełko dla Pawła". Przez kilka minut świecili latarkami i telefonami w niebo. Przez cały dzień tłumy odwiedzały też grób Adamowicza w gdańskiej Bazylice Mariackiej.
 • Po zabójstwie Adamowicza wybuchła dyskusja na temat mowy nienawiści

  Po zabójstwie Adamowicza wybuchła... 03:57

  20.01 | Jeżeli chcemy wyciągać wnioski z tego, co się stało, konieczny jest namysł nad językiem i treścią naszej debaty politycznej. Jak by nie zaklinać rzeczywistości, winy za jej zatruwanie nie rozkładają się po równo - napisał w niedzielę prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek zapewniała z kolei, że "w obliczu ludzkiej tragedii, PiS zachował się jak trzeba".
 • Biskup Malicki: w tych dniach szczególnie myślimy o odmianie języka debaty publicznej

  Biskup Malicki: w tych dniach szc... 01:42

  20.01 | W dniach tak trudnych dla naszego narodu, szczególnie myślimy o odmianie języka debaty publicznej, a w efekcie ludzkich serc - powiedział w niedzielę zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w Rzeczpospolitej biskup Andrzej Malicki.
 • Tydzień szoku i żałoby. Polska oddała hołd Pawłowi Adamowiczowi

  Tydzień szoku i żałoby. Polska od... 03:20

  To był straszny tydzień. Najpierw szok i niedowierzanie, że w tak pięknym momencie doszło do zamachu, potem nadzieja wbrew wszystkiemu i wreszcie brak nadziei. Ta śmierć ugodziła w Polaków. Wielu wyszło na ulice. To był gest pamięci. I sprzeciwu. I potrzeba bycia razem.
 • "Szukaj dobrych ludzi a omijaj tych, którzy ci źle życzą"

  "Szukaj dobrych ludzi a omijaj ty... 00:54

  Gdańsk jest szczodry. Gdańsk dzieli się dobrem. Gdańsk chce być miastem solidarności - mówił prezydent tego miasta Paweł Adamowicz, dziękując gdańszczanom za udział w 27. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Chwilę później został zaatakowany nożem przez mężczyznę, który wtargnął na scenę. W sobotę urna z prochami Pawła Adamowicza spoczęła w Bazylice Mariackiej.
 • "Chudzielec z charyzmą", "typ intelektualisty". Taki był Paweł Adamowicz w młodości

  "Chudzielec z charyzmą", "typ int... 03:12

  Był gdańszczaninem całym sercem, choć jego rodzinne korzenie sięgały Wileńszczyzny. Pawła Adamowicza zapamiętamy jako samorządowca. A co było wcześniej?
 • "To nie tylko muzeum, bo muzea bywają martwe". ECS to ukochane dzieło Pawła Adamowicza

  "To nie tylko muzeum, bo muzea by... 03:06

  Gdańsk chce być miastem solidarności - mówił przed śmiercią Paweł Adamowicz. Odwoływał się nie tylko do słynnych wydarzeń sierpniowych, upadku komunizmu, odzyskania wolności i wywalczenia demokracji. Dla niego z historii "Solidarności" wynika przesłanie na przyszłość.
 • "Jakby ktoś uderzył mnie prosto w serce"

  "Jakby ktoś uderzył mnie prosto w... 01:49

  19.01 | Stefan Chwin pytany w "Faktach po Faktach" o to, jakby opisał ostatni tydzień po śmierci odpowiedział, że "najpiękniejsze polskie słowa, to są słowa głęboka żałoba". - Spotkałem bardzo wielu ludzi, którzy byli dotknięci tym naprawdę głęboko, tak jakby w ich sercach znalazło się coś ostrego - mówił pisarz. Dodał, że kiedy dowiedział się o śmierci Adamowicza sam poczuł "fizyczne doznanie, tak jakby ktoś uderzył go prosto w serce".
 • Magdalena Skorupka-Kaczmarek o Pawle Adamowiczu

  Magdalena Skorupka-Kaczmarek o Pa... 01:34

  19.01 | Rzeczniczka prezydenta Gdańska Magdalena Skorupka-Kaczmarek wskazywała w "Faktach po Faktach" w TVN24, że "wokół prezydenta zawsze pojawiali się ludzie, on się ludźmi lubił otaczać". - Czasem się baliśmy powrotów prezydenta z weekendu, bo on zawsze wracał wtedy z głową pełną kolejnych pomysłów - dodała. Jak mówiła, "my nie kończyliśmy jeszcze jednego projektu, a już musieliśmy wchodzić w następny".
 • Profesor Stefan Chwin wspominał Pawła Adamowicza

  Profesor Stefan Chwin wspominał P... 00:46

  19.01 | Profesor Uniwersytetu Gdańskiego i pisarz Stefan Chwin mówił w "Faktach po Faktach", że to, co mu się podobało w Pawle Adamowiczu, "to że on potrafił też podchodzić z poczuciem humoru do własnej roli".
 • "Z prezydentem były różne przygody"

  "Z prezydentem były różne przygody" 01:14

  19.01 | - Fantastyczne jest to, że wszyscy ludzie, których spotykamy teraz opowiadają swoją historię związaną z Pawłem Adamowiczem - mówiła jego rzeczniczka Magdalena Skorupka-Kaczmarek w "Faktach po Faktach" w TVN24.
 • "Krystalizuje się już nie tylko mowa nienawiści, ale nienawiść w praktyce"

  "Krystalizuje się już nie tylko m... 00:48

  19.01 | Jest lęk przed tym, że krystalizuje się już nie tylko mowa nienawiści, ale nienawiść w praktyce - mówił w specjalnym wydaniu "Faktów po Faktach" Bronisław Komorowski. W rozmowie, przeprowadzonej w Europejskim Centrum Solidarności były prezydent komentował sytuację w Polsce po zamachu na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, którego w sobotę pożegnała cała Polska.
rozwiń

Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

 • "Nie będziemy dłużej obojętni na panoszącą się truciznę nienawiści"

  "Nie będziemy dłużej obojętni na ... 03:51

  Głos przeciw nienawiści, ostrzeżenie przed trucizną i marzenie, że przesłanie moralne z Gdańska dotrze do każdego Polaka. Przyjaciel Pawła Adamowicza, dominikanin ojciec Ludwik Wiśniewski apeluje: "trzeba skończyć z nienawiścią. Trzeba skończyć z nienawistnym językiem. Trzeba skończyć z pogardą. Trzeba skończyć z bezpodstawnym oskarżaniem innych".
 • Tydzień szoku i żałoby. Polska oddała hołd Pawłowi Adamowiczowi

  Tydzień szoku i żałoby. Polska od... 03:20

  To był straszny tydzień. Najpierw szok i niedowierzanie, że w tak pięknym momencie doszło do zamachu, potem nadzieja wbrew wszystkiemu i wreszcie brak nadziei. Ta śmierć ugodziła w Polaków. Wielu wyszło na ulice. To był gest pamięci. I sprzeciwu. I potrzeba bycia razem.
 • "Szukaj dobrych ludzi a omijaj tych, którzy ci źle życzą"

  "Szukaj dobrych ludzi a omijaj ty... 00:54

  Gdańsk jest szczodry. Gdańsk dzieli się dobrem. Gdańsk chce być miastem solidarności - mówił prezydent tego miasta Paweł Adamowicz, dziękując gdańszczanom za udział w 27. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Chwilę później został zaatakowany nożem przez mężczyznę, który wtargnął na scenę. W sobotę urna z prochami Pawła Adamowicza spoczęła w Bazylice Mariackiej.
 • "Przecudowny człowiek". Gdańsk pożegnał swojego prezydenta

  "Przecudowny człowiek". Gdańsk po... 03:08

  Wszystko dla Gdańska - powtarzał Paweł Adamowicz. I gdańszczanie to pamiętają. Długie kolejki ludzi do trumny, do urny, za dnia i w nocy. Wiedzieli, że nie wszyscy się zmieszczą dzisiaj do Bazyliki. Ale chcieli z nim być, by go godnie pożegnać.
 • "Opiekuj się nami i całym Gdańskiem". Pogrzeb prezydenta Adamowicza

  "Opiekuj się nami i całym Gdański... 04:30

  Nieprzebrane tłumy żegnały Pawła Adamowicza. W Bazylice i wokół niej, w Gdańsku i całej Polsce. Pawła zabiła nienawiść. Jak ukoić żal po stracie? Zostało puste miejsce. Potrzebna jest cisza, ale nie milczenie i obojętność – tak mówili jego bliscy. Z Gdańska płynie apel o rachunek sumienia.
 • Urna z prochami Pawła Adamowicza została złożona w Bazylice Mariackiej

  Urna z prochami Pawła Adamowicza ... 01:12

  Sobota to dzień żałoby narodowej i dzień pogrzebu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. - Odszedłeś ze światełkiem do nieba tak do zmarłego tragicznie męża zwróciła się jego żona. I dodała, że wierzy, iż skończy się fala nienawiści. Urna z prochami zabitego prezydenta Gdańska została złożona w Bazylice Mariackiej.
 • Jacek Karnowski podczas mszy pogrzebowej Pawła Adamowicza

  Jacek Karnowski podczas mszy pogr... 02:51

  19.01 | Pawle, Polskę prawdziwie demokratyczną, europejską, jak twój Gdańsk, bez dzielenia na lepszych i gorszych Polaków, my prezydenci polskich miast obiecujemy dziś tobie budować - mówił prezydent Sopotu Jacek Karnowski podczas pogrzebu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
 • Pogrzeb prezydenta Pawła Adamowicza

  Pogrzeb prezydenta Pawła Adamowicza 04:13

  19.01 | Paweł Adamowicz spoczął w sobotę w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Zamordowanego prezydenta na żałobnej mszy żegnała jego rodzina, przyjaciele i przedstawiciele władz państwowych. Na ulice polskich miast wyszły tłumy.
 • Przemówienie wdowy po Adamowiczu na pogrzebie prezydenta Gdańska

  Przemówienie wdowy po Adamowiczu ... 08:10

  19.01 | Dziękuję lekarzom z całego serca - wiem, że robiliście wszystko, co w waszej mocy, aby uratować Pawła, że walczyliście o jego życie przez wiele godzin przy stole operacyjnym - mówiła w sobotę podczas uroczystości pogrzebowych prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza jego żona Magdalena Adamowicz.
 • Antonina Adamowicz pożegnała ojca

  Antonina Adamowicz pożegnała ojca 02:00

  19.01 | Najdroższy tatulku, chcę Ci dziś podziękować za całe Twoje życie, za życie, które spędziłeś z nami, z Gdańskiem - tymi słowami Antonina Adamowicz, córka Pawła Adamowicza, żegnała swojego ojca. W sobotę w Bazylice Mariackiej w Gdańsku trwają uroczystości pogrzebowe prezydenta Gdańska.
 • Przemówienie Aleksandra Halla podczas mszy pogrzebowej Pawła Adamowicza

  Przemówienie Aleksandra Halla pod... 02:55

  19.01 | Pawła Adamowicza zabiła nienawiść, którą wzbudzano i podsycano, jestem pewny, że ta nienawiść nie zwycięży - mówił podczas uroczystości pogrzebowych zamordowanego prezydenta Gdańska jego przyjaciel, historyk, działacz opozycji w czasach PRL Aleksander Hall.
 • Przemówienie o. Wiśniewskiego podczas mszy pogrzebowej Pawła Adamowicza

  Przemówienie o. Wiśniewskiego pod... 06:01

  19.01 | Jestem przekonany, że Paweł chce, abym wypowiedział następujące słowa: trzeba skończyć z nienawiścią, trzeba skończyć z nienawistnym językiem, trzeba skończyć z pogardą, trzeba skończyć z bezpodstawnym oskarżaniem innych - powiedział w sobotę dominikanin, ojciec Ludwik Wiśniewski podczas mszy pogrzebowej prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
rozwiń

Wspomnienia o Pawle Adamowiczu

 • "Był moim największym przyjacielem"

  "Był moim największym przyjacielem" 00:55

  20.01 | - Był wierny swoim mistrzom, bronił prawdy historycznej, bronił zasług osób, które Polskę budowały. Piękny człowiek, wielki człowiek. Jego dziedzictwo nie pójdzie na marne - powiedział o Pawle Adamowiczu historyk i opozycjonista w czasach PRL, Aleksander Hall. Podczas "Wieczoru dla przyjaciela" prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza wspominali między innymi historyk Wojciech Duda, socjolog Cezary Obracht-Prondzyński czy prezydent Sopotu Jacek Karnowski.
 • "Był, jest i pozostanie autorytetem"

  "Był, jest i pozostanie autorytetem" 01:18

  20.01 | - Był wierny swoim mistrzom, bronił prawdy historycznej, bronił zasług osób, które Polskę budowały. Piękny człowiek, wielki człowiek. Jego dziedzictwo nie pójdzie na marne - powiedział o Pawle Adamowiczu historyk i opozycjonista w czasach PRL, Aleksander Hall. Podczas "Wieczoru dla przyjaciela" prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza wspominali między innymi historyk Wojciech Duda, socjolog Cezary Obracht-Prondzyński czy prezydent Sopotu Jacek Karnowski.
 • "Umiał sobie wychować następców"

  "Umiał sobie wychować następców" 00:41

  20.01 | - Był wierny swoim mistrzom, bronił prawdy historycznej, bronił zasług osób, które Polskę budowały. Piękny człowiek, wielki człowiek. Jego dziedzictwo nie pójdzie na marne - powiedział o Pawle Adamowiczu historyk i opozycjonista w czasach PRL, Aleksander Hall. Podczas "Wieczoru dla przyjaciela" prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza wspominali między innymi historyk Wojciech Duda, socjolog Cezary Obracht-Prondzyński czy prezydent Sopotu Jacek Karnowski.
 • "Zdał test wiarygodności, empatii i podmiotowości"

  "Zdał test wiarygodności, empatii... 02:12

  20.01 | - Był wierny swoim mistrzom, bronił prawdy historycznej, bronił zasług osób, które Polskę budowały. Piękny człowiek, wielki człowiek. Jego dziedzictwo nie pójdzie na marne - powiedział o Pawle Adamowiczu historyk i opozycjonista w czasach PRL, Aleksander Hall. Podczas "Wieczoru dla przyjaciela" prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza wspominali między innymi historyk Wojciech Duda, socjolog Cezary Obracht-Prondzyński czy prezydent Sopotu Jacek Karnowski.
 • Wojciech Duda przypomina słowa Pawła Adamowicza

  Wojciech Duda przypomina słowa Pa... 01:39

  20.01 | - Był wierny swoim mistrzom, bronił prawdy historycznej, bronił zasług osób, które Polskę budowały. Piękny człowiek, wielki człowiek. Jego dziedzictwo nie pójdzie na marne - powiedział o Pawle Adamowiczu historyk i opozycjonista w czasach PRL, Aleksander Hall. Podczas "Wieczoru dla przyjaciela" prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza wspominali między innymi historyk Wojciech Duda, socjolog Cezary Obracht-Prondzyński czy prezydent Sopotu Jacek Karnowski.
 • "Jego dziedzictwo nie pójdzie na marne"

  "Jego dziedzictwo nie pójdzie na ... 02:05

  20.01 | - Był wierny swoim mistrzom, bronił prawdy historycznej, bronił zasług osób, które Polskę budowały. Piękny człowiek, wielki człowiek. Jego dziedzictwo nie pójdzie na marne - powiedział o Pawle Adamowiczu historyk i opozycjonista w czasach PRL, Aleksander Hall. Podczas "Wieczoru dla przyjaciela" prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza wspominali między innymi historyk Wojciech Duda, socjolog Cezary Obracht-Prondzyński czy prezydent Sopotu Jacek Karnowski.
 • Tłumy wciąż przychodzą pożegnać prezydenta Gdańska

  Tłumy wciąż przychodzą pożegnać p... 01:55

  20.01 | Od niedzielnego poranka tłumy odwiedzają grób Pawła Adamowicza. Na niedzielny wieczór zaplanowano spotkanie "Światełko dla Pawła", na którym mieszkańcy mają oddać hołd zamordowanemu prezydentowi Gdańska i zaprotestować przeciwko przemocy.
 • Wspomnienie żony prezydenta Adamowicza

  Wspomnienie żony prezydenta Adamo... 01:29

  19.01 | Chociaż byłam trochę zazdrosna o to, że więcej czasu poświęcasz dla Gdańska, to wiedziałam, że to Twoja wielka pasja, która daje Ci szczęście i siłę życiową. I że bez tej pracy dla gdańszczan nie byłbyś tym samym człowiekiem - powiedziała Magdalena Adamowicz zwracając się do tragicznie zmarłego w niedzielę męża. Ukochanego tatę wspomniały także córki Antonina i Tereska.
 • Wspomnienia córek prezydenta Adamowicza

  Wspomnienia córek prezydenta Adam... 01:36

  19.01 | Chociaż byłam trochę zazdrosna o to, że więcej czasu poświęcasz dla Gdańska, to wiedziałam, że to Twoja wielka pasja, która daje Ci szczęście i siłę życiową. I że bez tej pracy dla gdańszczan nie byłbyś tym samym człowiekiem - powiedziała Magdalena Adamowicz zwracając się do tragicznie zmarłego w niedzielę męża. Ukochanego tatę wspomniały także córki Antonina i Tereska.
 • Wojciech Szczurek: On miał taką dużą determinacje walki o to, w co wierzył i robił to z całym sercem

  Wojciech Szczurek: On miał taką d... 09:18

  18.01 | Wojciech Szczurek prezydent Gdyni wspomina Pawła Adamowicza w rozmowie z Piotrem Jaconiem. O początkach samorządów w Polsce.
 • Jacek Karnowski: Dzisiaj przyszedł taki ciężki czas pożegnania

  Jacek Karnowski: Dzisiaj przyszed... 14:23

  18.01 | Przyjaźnili się od studenckich czasów, Jacek Karnowski wspomina te lata w rozmowie z Piotrem Jaconiem. - Dzisiaj przyszedł taki ciężki czas pożegnania z przyjacielem. Z przyjacielem, co ważne z czasów studenckich, czyli z tych czasów kiedy człowiek jest taki najpełniejszy ideałów i kiedy kształtuje się życie.
 • Lawrence Ugwu: Żegnam wojownika wolności, żegnam przyjaciela

  Lawrence Ugwu: Żegnam wojownika w... 02:43

  18.01 | Lawrence Ugwu dyrektor Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku w rozmowie z Piotrem Jaconiem opowiada o działaniach jakie podejmował dla rozwoju kultury Paweł Adamowicz.
rozwiń

Stefan W. z zarzutem zabójstwa prezydenta Gdańska

 • Spychalski: jesteśmy gotowi przekazać prokuraturze monitoring Pałacu Prezydenckiego

  Spychalski: jesteśmy gotowi przek... 02:01

  18.01 | Na wniosek prokuratury jesteśmy gotowi przekazać monitoring Pałacu Prezydenckiego - zapowiedział rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Zgodnie z informacjami uzyskanymi od SOP nie było takiego zdarzenia - powiedział pytany o doniesienia, że Stefan W. próbował wtargnąć na teren Pałacu.
 • Patryk Jaki o sprawcy ataku na Adamowicza

  Patryk Jaki o sprawcy ataku na Ad... 00:29

  17.01 | - Gdyby sąd dał odpowiednio wysoką karę, taką jaką pewnie by dostał przestępca w większości państw, to dzisiaj nie mielibyśmy problemu - powiedział Patryk Jaki. Stwierdził, że teraz "sędzia powinien wytłumaczyć, dlaczego dał taki niski wyrok". - Jeżeli państwo uważacie, że wszystkich da się zresocjalizować, to przepraszam, ale w żadnym państwie świata nie da się tego zrobić - zwrócił się do dziennikarzy.
 • Matka Stefana W. ostrzegała policję przed synem. Co nie zadziałało?

  Matka Stefana W. ostrzegała polic... 03:28

  Wyjaśnienie, czy można było zapobiec morderstwu Pawła Adamowicza, jeszcze potrwa. Już dziś jednak wiadomo, że matka Stefana W. była na policji i ostrzegała, że może on zrobić coś strasznego, jeszcze przed tym, jak jej syn wyszedł na wolność. Policja napisała do straży więziennej, a straż więzienna odpisała policji.
 • Matka Stefana W. niepokoiła się o jego stan zanim opuścił więzienie

  Matka Stefana W. niepokoiła się o... 07:23

  17.01| Matka Stefana W. obawiała się wyjścia syna z więzienia i zgłosiła się w tej sprawie na policję. Ta poprosiła zakład karny o podjęcie "możliwych dostępnych działań". - Bardzo niedobrze się stało, że policja nie poinformowała nas o tym, że te informacje posiada od matki. My kontakt z rodziną osadzonego mamy i gdybyśmy wiedzieli, że matka formułuje jakieś obawy, można by było pozyskać więcej informacji. Moglibyśmy porozmawiać po prostu z matką - mówi ppłk Elżbieta Krakowska, rzecznik Dyrektora Generalnego Służby Więziennej.
 • Wiceprezydent Gdańska u matki Stefana W. Cała rozmowa

  Wiceprezydent Gdańska u matki Ste... 06:14

  16.01 | Rodzina Stefana W. składa ogromne kondolencje i wyrazy współczucia rodzinie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza - powiedział w rozmowie z TVN24 wiceprezydent Gdańska Piotr Kowalczuk, relacjonując swoje spotkanie z matką zabójcy. - Ta rodzina bardzo potrzebuje dzisiaj naszego wsparcia. Myślę, że prezydent by sobie życzył tego, aby byli objęci modlitwą, wsparciem psychologicznym - mówił.
 • Wiceprezydent Gdańska apeluje o wsparcie dla rodziny Stefana W.

  Wiceprezydent Gdańska apeluje o w... 03:27

  16.01 | Rodzina Stefana W. składa ogromne kondolencje i wyrazy współczucia rodzinie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza - powiedział w rozmowie z TVN24 wiceprezydent Gdańska Piotr Kowalczuk, relacjonując swoje spotkanie z matką zabójcy. - Ta rodzina bardzo potrzebuje dzisiaj naszego wsparcia. Myślę, że prezydent by sobie życzył tego, aby byli objęci modlitwą, wsparciem psychologicznym - mówił.
 • Prokuratura o ustaleniach w sprawie śmierci Adamowicza

  Prokuratura o ustaleniach w spraw... 01:50

  15.01 | Na zlecenie prokuratury przeprowadzono sekcję zwłok Pawła Adamowicza. W środę mamy poznać jej wyniki. Planowane jest także badanie mężczyzny podejrzanego o zabójstwo prezydenta Gdańska pod kątem chorób psychicznych i obecność narkotyków. Prokuratura już podała, że Stefan W. na pewno nie był pijany w trakcie ataku.
 • Matka Stefana W. bała się o stan syna

  Matka Stefana W. bała się o stan ... 00:52

  16.01 / Matka Stefana W. obawiała się wyjścia syna z więzienia i zgłosiła się w tej sprawie na policję. Ta poprosiła zakład karny o podjęcie "możliwych dostępnych działań".
 • "Poprzez swoje działania chciał zaistnieć". Psychologowie o Stefanie W.

  "Poprzez swoje działania chciał z... 02:50

  Badania biegłych psychiatrów potrwają zapewne tygodnie, a może nawet miesiące. Oni zdecydują czy zabójca Pawła Adamowicza był poczytalny, czy może być sądzony i skazany. Nagrany moment ataku i to, co działo się później na scenie zostało pokazane psychologom i kryminologom.
 • Stefan W. - nożownik z przeszłością

  Stefan W. - nożownik z przeszłością 10:52

  15.01 | Główne śledztwo prokuratury w sprawie śmierci prezydenta Adamowicza dotyczy sprawcy, który ma już zarzut zabójstwa i tymczasowy areszt. 27-latek nie pierwszy raz trafił za kratki. Miał wyrok za napady z bronią na banki. Nigdy nie wyraził skruchy. Wtedy też nie było wątpliwości co do jego poczytalności. Tamten proces jest teraz analizowany przez śledczych i jest w tej chwili źródłem informacji o człowieku, który 2 dni temu zaatakował prezydenta Adamowicza.
 • Stefan W. w grudniu 2018 roku wyszedł z więzienia

  Stefan W. w grudniu 2018 roku wys... 02:38

  15.01 | Co wiemy o Stefanie W., który w grudniu 2018 roku wyszedł z więzienia? Jak przebiegała jego resocjalizacja, czy sprawiał w więzieniu problemy, jak był nadzorowany i diagnozowany? Informacje na temat mężczyzny, który śmiertelnie pchnął nożem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, ustalał Maciej Warsiński.
 • "Staliśmy jak sparaliżowani". Świadkowie opisują atak na Pawła Adamowicza

  "Staliśmy jak sparaliżowani". Świ... 03:07

  Nie przyznaje się do winy, mówi głównie o sobie, a informację o śmierci Pawła Adamowicza przyjął obojętnie. Stefan W. ma zarzut zabójstwa. Prokurator bada, jak do niego doszło i jak sprawcy udało się dostać na scenę i zaatakować.
rozwiń

27. Finał WOŚP

 • Słowa Jerzego Owsiaka do zmarłego prezydenta Gdańska

  Słowa Jerzego Owsiaka do zmarłego... 00:44

  19.01 | Na początku filmu zatytułowanego "Moje dwa słowa do Prezydenta Pawła Adamowicza" Jerzy Owsiak pokazał rozliczenie tragicznego zmarłego prezydenta Gdańska za 27. finał WOŚP, podkreślając, że udało mu się zebrać "ogromną kwotę".
 • Jerzy Owsiak ogłosił, że znów będzie prezesem fundacji WOŚP

  Jerzy Owsiak ogłosił, że znów będ... 06:26

  19.01 | Tak, będę grał z Orkiestrą, tak, będę prezesem Fundacji - oświadczył Jerzy Owsiak po pogrzebie Pawła Adamowicza. Dodał, że ma nadzieję, iż śmierć prezydenta Gdańska nie pójdzie na marne i miliony Polaków powiedzą "nie" nienawiści.
 • "Dziękuję wszystkim Polakom, którzy byli ze mną". Jerzy Owsiak rezygnuje z szefowania WOŚP

  "Dziękuję wszystkim Polakom, któr... 02:23

  Jurek Owsiak rezygnuje z funkcji prezesa Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To reakcja na brutalny atak i śmierć Pawła Adamowicza. A gdyby wszystko było tak, jak miało być, to dziś cieszylibyśmy się z zebrania ponad 92 milionów złotych.
 • Prezydent Gdańska zbierał pieniądze na WOŚP

  Prezydent Gdańska zbierał pieniąd... 00:46

  14.01 | Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz w niedzielę zbierał pieniądze, aby wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Z gdańskiej orkiestrowej sceny, jeszcze przed brutalnym atakiem na jego życie, mówił, że "Gdańsk jest szczodry i dzieli się dobrem". - Serdecznie dziękuję, bo na ulicach Gdańska wrzucaliście pieniądze, byliście wolontariuszami - zwrócił się do zgromadzonych.
 • Profesor Zembala o WOŚP i Jerzym Owsiakiem

  Profesor Zembala o WOŚP i Jerzym ... 00:53

  13.01 | Pokazujmy młodym ludziom przykłady Owsiaka. One tworzą nowe pokolenie, na którym nam wszystkim zależy - ocenił były minister zdrowia Marian Zembala w dniu 27. Finału WOŚP
 • Koncert WOŚP i oświadczyny na scenie w Sosnowcu

  Koncert WOŚP i oświadczyny na sce... 00:51

  13.01 | Ten wieczór Wojtek i Wiktoria zapamiętają pewnie do końca życia. Podczas WOŚPowego koncertu w Sosnowcu, młody chłopak na scenie oświadczył się swojej dziewczynie.
 • Światełko do Nieba w Warszawie

  Światełko do Nieba w Warszawie 01:17

  13.01 | W ramach 27. Finału Światełko do Nieba rozświetliło centrum Warszawy.
 • Światełko do Nieba w nowej odsłonie

  Światełko do Nieba w nowej odsłonie 01:12

  13.01 | W ramach 27. Finału Światełko do Nieba rozświetliło centrum Warszawy.
 • Od 1993 roku WOŚP zebrała ponad miliard złotych

  Od 1993 roku WOŚP zebrała ponad m... 01:29

  13.01 | Niedzielny licznik o 19:05 pokazał 48 597 530 złotych. Oznacza to, że od 1993 roku WOŚP zebrała miliard złotych.
 • Orkiestra gra po raz 27. Morze czerwonych serduszek zalało cały kraj

  Orkiestra gra po raz 27. Morze cz... 01:00

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra dla chorych dzieci w deszczu i śniegu, nad morzem i w górach, w Polsce i zagranicą. A do tego w internecie. Tysiące wolontariuszy i miliony ofiarnych serc. Bawimy się i pomagamy. Bez focha.
 • Nie chodzi o rekordy i kwoty. "Ten sprzęt naprawdę ratuje ludzi"

  Nie chodzi o rekordy i kwoty. "Te... 05:05

  WOŚP gra od 1993 roku i wciąż nie przestaje zadziwiać. Wciąż zaskakuje i nie traci entuzjazmu. W niedzielę Orkiestra gra po raz 27. A razem z Orkiestrą zagrał cały świat.
 • "Dzisiaj gramy na całym świecie". Relacja dyrygenta ze sztabu WOŚP

  "Dzisiaj gramy na całym świecie".... 01:51

  Miliard złotych to jest nasza pomoc w ciągu tych 27 lat. A może będzie jeszcze więcej - mówił w trakcie trwania "Faktów" TVN Jurek Owsiak. Dyrygent wielkiej Orkiestry zaprosił wszystkich na "Światełko do Nieba".
rozwiń

Obraz świata

 • Coraz więcej ofiar wybuchu rurociągu w Meksyku

  Coraz więcej ofiar wybuchu ruroci... 00:33

  20.01 | Do co najmniej 73 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych wybuchu rurociągu z ropą naftową, do którego doszło piątek w środkowym Meksyku. 74 osoby odniosły obrażenia, a kilkadziesiąt uznaje się za zaginione - poinformowała w niedzielę Associated Press.
 • W wieku 113 lat zmarł najstarszy mężczyznana świecie

  W wieku 113 lat zmarł najstarszy ... 01:04

  20.01 | Japończyk Masazo Nonaka, w ubiegłym roku uznany przez Księgę Rekordów Guinnessa za najstarszego żyjącego mężczyznę na świecie, zmarł w niedzielę w wieku 113 lat - poinformowała jego rodzina.
 • Propozycje Donalda Trumpa w sprawie nieiegalnych imigrantów

  Propozycje Donalda Trumpa w spraw... 00:53

  20.01 | Prezydent Donald Trump zaproponował w sobotę objęcie osób, które wjechały na terytorium USA nielegalnie, ale jeszcze przed osiągnięciem pełnoletności, trzyletnim okresem ochrony w zamian za zgodę demokratów na finansowanie muru na granicy z Meksykiem.
 • Wybuch auta w północnoirlandzkim Londonderry

  Wybuch auta w północnoirlandzkim ... 00:55

  19.01| W północnoirlandzkim Londonderry doszło do wybuchu samochodu. Nikt nie ucierpiał. Incydent został potępiony przez lokalnych polityków.
 • Markus Soeder wybrany na nowego przewodniczącego CSU

  Markus Soeder wybrany na nowego p... 01:10

  19.01 | Premier Bawarii Markus Soeder został w sobotę wybrany na szefa Unii Chrześcijańsko-Społecznej (CSU) na nadzwyczajnym zjeździe partii w Monachium. Na stanowisku przewodniczącego zastąpił Horsta Seehofera, który oddał stery ugrupowania po 10 latach.
 • Dziesiątki ofiar po eksplozji rurociągu w Meksyku

  Dziesiątki ofiar po eksplozji rur... 02:11

  19.01 | Bilans ofiar wybuchu rurociągu z ropą naftową, do którego doszło w piątek w centralnej części Meksyku, sięgnął 66 - podał w sobotę gubernator stanu Hidalgo, Omar Fayad. Wcześniej informowano, że zginęło 20 osób, a 54 zostały ranne.
 • Tragiczny wybuchu rurociągu w Meksyku

  Tragiczny wybuchu rurociągu w Mek... 00:48

  19.01 | Bilans ofiar wybuchu rurociągu z ropą naftową, do którego doszło w piątek w centralnej części Meksyku, sięgnął 66 - podał w sobotę gubernator stanu Hidalgo, Omar Fayad. Wcześniej informowano, że zginęło 20 osób, a 54 zostały ranne.
 • Próba samospalenia w centrum Pragi

  Próba samospalenia w centrum Pragi 00:30

  18.01 | Na placu Wacława w centrum Pragi w piątek podpalił się mężczyzna. Płomienie zostały ugaszone przez przechodzące obok osoby – podaje agencja CTK. Policja nie podała szczegółów zdarzenia.
 • Stefan Loefven pozostanie na stanowisku premiera Szwecji

  Stefan Loefven pozostanie na stan... 00:25

  18.01 | Dotychczasowy premier Szwecji socjaldemokrata Stefan Loefven pozostanie na stanowisku po zatwierdzeniu go w piątek przez parlament na drugą kadencję. Kraj czekał na nową władzę rekordowo długo w swej historii - 131 dni od wyborów.
 • Wybory w DRK. Unia Afrykańska ma poważne wątpliwości

  Wybory w DRK. Unia Afrykańska ma ... 01:26

  18.01 | Wstępne oficjalne wyniki wyborów prezydenckich w Demokratycznej Republice Konga (DRK) budzą "poważne wątpliwości" - napisała w oświadczeniu Unia Afrykańska (UA). Wezwano komisję wyborczą w tym kraju, by wstrzymała się z ogłoszeniem ich końcowych rezultatów.
 • Zaufany doradca Kim Dzong Una przyleciał do Waszyngtonu

  Zaufany doradca Kim Dzong Una prz... 00:52

  18.01 | Wysoki rangą doradca przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una przybył do Waszyngtonu - informuje w piątek agencja AFP. W amerykańskiej stolicy być może dojdzie do jego rozmowy z prezydentem USA Donaldem Trumpem.
 • Bliski doradca Kim Dzong Una przybył do Waszyngtonu

  Bliski doradca Kim Dzong Una przy... 00:45

  18.01 | Wysoki rangą doradca przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una przybył do Waszyngtonu - informuje w piątek agencja AFP. W amerykańskiej stolicy być może dojdzie do jego rozmowy z prezydentem USA Donaldem Trumpem.
rozwiń

Wideo dnia

 • Wypoczywali na plaży, nagle pojawił się kajman. "To było straszne"

  Wypoczywali na plaży, nagle pojaw... 00:32

  18.01 | Plażowicze wypoczywający nad morzem na północy Kolumbii wpadli w popłoch, gdy między nimi pojawił się kajman, gad z rodziny aligatorowatych. Sytuację, do której doszło w Parku Narodowym Tayrona, sąsiadującym z miastem Santa Marta, udało się utrwalić na nagraniu.
 • Chmury jak z "Dnia Niepodległości"

  Chmury jak z "Dnia Niepodległości" 00:34

  12.01 | Na argentyńskim niebie pojawił się gigantyczny wał szkwałowy. Chmury wyglądały jakby zaraz miała rozpocząć się inwazja obcych. W środę rano w mieście Zarate położonym 90 kilometrów na północny zachód od stolicy Argentyny, Buenos Aires, zaobserwowano niezwykłą chmurę szelfową. To najbardziej złowieszczo wyglądającą chmura.
 • Bawełna wykiełkowała na Księżycu

  Bawełna wykiełkowała na Księżycu 00:49

  16.01 | Po raz pierwszy na Księżycu wykiełkowały nasiona. Stało się to na pokładzie chińskiego lądownika Chang'e 4. Chińska sonda Chang'e 4 wylądowała na niewidocznej z Ziemi półkuli Księżyca 3 stycznia 2019 roku. To pierwsza misja, której celem jest zbadanie "ciemnej strony" naszego satelity.
 • Chmura piasku nad znaczną częścią Egiptu

  Chmura piasku nad znaczną częścią... 00:59

  18.01 | W wyniku potężnej burzy piaskowej, która przeszła nad Egiptem, zginęło co najmniej pięć osób. Zjawisko doprowadziło do poważnych zakłóceń w transporcie lądowym, morskim i lotniczym. Burza piaskowa doprowadziła do zawalenia się budynku w muhafazie (prowincji gubernatorskiej) Port Said na północnym wschodzie kraju. Zginęła jedna osoba, a cztery zostały ranne - podały lokalne media.
 • Ogromny wirujący dysk. Karuzela dla kaczek czy lądowisko kosmitów? Niezwykłe zjawisko powstało na rzece w stanie Maine

  Ogromny wirujący dysk. Karuzela d... 01:16

  18.01 | Na rzece w stanie Maine pojawił się dysk, który wzbudził ogromne zainteresowanie mieszkańców. W mediach społecznościowych od razu zawrzało. Teorii o przeznaczeniu tego obiektu było tyle, ilu internautów. Najczęstsze? Lądowisko dla kosmitów, karuzela dla kaczek (co nie jest do końca nieuzasadnione) i znak zbliżającej się zagłady.
 • Dziecko w foteliku wypadło na ulice. Matka pojechała dalej

  Dziecko w foteliku wypadło na uli... 00:30

  15.01 | Dziecko w foteliku wypadło z samochodu wprost na środek drogi. Matka się nie zorientowała i pojechała dalej. Do tak groźnej sytuacji doszło w Mankato w Stanach Zjednoczonych. Dzięki szybkiej reakcji kierowcy, który jechał tuż za nimi nie doszło do tragedii.
 • Silna eksplozja w centrum Paryża

  Silna eksplozja w centrum Paryża 01:16

  12.01 | Kilka osób zostało rannych w sobotę rano na skutek silnego wybuchu i pożaru w piekarni w centrum Paryża - poinformowała miejscowa policja. Według wstępnych ustaleń przyczyną eksplozji był prawdopodobnie wyciek gazu. Nie ma doniesień o zabitych.
 • Samolot ląduje na plaży. Miejscowi są do takiego widoku przyzwyczajeni

  Samolot ląduje na plaży. Miejscow... 00:48

  11.01 | Niespotykane nagranie wojskowego samolotu startującego i lądującego na plaży to żadna nowość dla tamtejszych mieszkańców. Maszyna transportowa Hercules pojawiła się na angielskim wybrzeżu w ramach ćwiczeń RAF. Lokalni mieszkańcy są do takiego widoku przyzwyczajeni - podobne ćwiczenia są tu organizowane kilka razy w roku. Piloci RAF ćwiczą na plaży tak zwany krótki start i lądowanie. Dzięki temu wiedzą, jak szybko poderwać maszynę z nietypowego pasa startowego.
 • "Latający jeleń". Dziesięciometrowy skok tuż przed samochodem

  "Latający jeleń". Dziesięciometro... 00:30

  09.01 | Dziesięciometrowej długości skok na dwa metry w górę. Mało kto takiego wyczynu spodziewałby się po jeleniu. O tym, że zwierzę to jest jednak zdolne tego dokonać, przekonuje nagranie, zarejestrowane przez pracownika Nadleśnictwa Łomża.
 • Roczne dziecko biegało po ulicy bez opieki

  Roczne dziecko biegało po ulicy b... 01:36

  11.01 | W mroźny czwartkowy dzień w Milwaukee w stanie Wisconsin po ulicy włóczyła się półnaga roczna dziewczynka. Malca dostrzegła kierująca miejskim autobusem kobieta. Zatrzymała pojazd i zabrała półnagie dziecko do środka. Jedna z pasażerek okryła je kurtką do czasu przyjazdu policji.
 • Dla niektórych to raj. "Najpiękniejsza księgarnia na świecie"

  Dla niektórych to raj. "Najpiękni... 01:03

  09.01 | Do stolicy Argentyny Buenos Aires turystów przyciąga kolejna atrakcja. To teatr Grand Splendid, który otwarto w maju 1919 roku. Po niemal 100 latach nie jest już domem tanga i przedstawień teatralnych, nie jest też kinem, którym był po wojnie. W latach 90-tych popadł w ruinę, jednak teraz o jego przywrócenie "do życia" zadbała sieć księgarni El Ateneo. Zmieniła go w swoją główną siedzibę.
 • Kozica w wielkiej zaspie i czujni kolejarze. Niecodzienna akcja ratunkowa

  Kozica w wielkiej zaspie i czujni... 00:36

  09.01 | Personel pociągu przemierzającego austriacką Styrię zauważył, że lawina zasypała kozicę. Na pomoc zwierzęciu, uwięzionemu w wielkiej zaspie, ruszyło dwóch mężczyzn z łopatami. Wszystko działo się we wtorek na trasie kolejowej między miastami Admont i Hieflau (kraj związkowy Styria), w pobliżu Parku Narodowego Gesaeuse.
rozwiń

Reportaże TVN24

 • Kuba wciąż niechętnie otwiera się na świat. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Kuba wciąż niechętnie otwiera się... 45:59

  2.01. | Wiele się zmienia w relacjach Kuby ze światem, ale w samym kraju zmian wciąż niewiele. Wciąż kultywuje się rewolucję 1 stycznia i jej przywódcę - Fidela Castro. Władze mówią o otwarciu na świat, ale też podkreślają wyższość socjalizmu nad demokracją i rynkiem. Materiał "Faktów" TVN.
 • Femen. Naga prawda

  Femen. Naga prawda 46:49

  31.12 | Nagość to dla członkiń Femenu jednocześnie symbol bezbronności i waleczności. A waleczne są bardzo, coraz bardziej są też znane i zwykle – rozebrane do naga. Nasz reporter za najbardziej znanymi feministkami świata zjechał kawał świata. (Dla dorosłych).
 • FEMEN. Naga prawda

  FEMEN. Naga prawda 22:58

  30.12 | Pierwsza część reportażu Wojciecha Bojanowskiego o feministycznym ruchu FEMEN.
 • Próby walki z uczuciami nic nie dały

  Próby walki z uczuciami nic nie dały 00:49

  23.10 | - Może trochę bałem się reakcji. Przełożonych poinformowałem dopiero, kiedy podjąłem ostateczną decyzję. Kościół ma oczywiście swoje mechanizmy. Można iść do biskupa, rozmawiać, szukać wsparcia, ale ja uporałem się z tym sam - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • "Chciałem być fair". Decyzja o zrzuceniu sutanny

  "Chciałem być fair". Decyzja o zr... 00:55

  23.10 | - Nie zrzuciłem sutanny od razu. Chciałem spróbować być księdzem na sto procent, ale z upływem czasu było mi coraz trudniej. Coś się we mnie kłóciło, a nie chciałem żyć podwójnym życiem. Decyzję podjąłem dopiero po czterech latach. Musiałem do tego dojrzeć. Nie jest łatwo zostawić swoje dotychczasowe życie - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • Były ksiądz mówi o miłości do innego mężczyzny

  Były ksiądz mówi o miłości do inn... 00:31

  23.10 | Wcześniej podobali mi się mężczyźni, ale pierwsza prawdziwa miłość przyszła dopiero, kiedy byłem już księdzem. Nie sądziłem, że można tak mocno się zaangażować. W pewnym momencie wchodzisz w uczucie tak bardzo, że nie potrafisz już zrobić kroku do tyłu. Zastanawiasz się, jak to możliwe, analizujesz swoje zachowanie, ale jest za późno.
 • "Miłość do mężczyzny przyszła, kiedy byłem już księdzem"

  "Miłość do mężczyzny przyszła, ki... 01:06

  23.10 | Moje uczucie było silne, ale historia trwała bardzo krótko i zakończyła się boleśnie. Mówiąc krótko, zostałem zaszantażowany – mówi były ksiądz Jan Oko w szczerej rozmowie z Katarzyną Zdanowicz.
 • Pierwsze kroki uchodźców w Europie. Cały reportaż z wyspy Lesbos

  Pierwsze kroki uchodźców w Europi... 27:12

  17.10 | Imigranci w łódkach wciąż płyną – najczęściej w stronę Grecji . Tylko w sobotę w drodze do Europy zginęło ich dwunastu. Wyspa Lesbos jest dla nich jak brama do raju i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. Straż graniczna jest bezradna, grecka policja głucha i ślepa, a przemytniczy biznes mocny jak nigdy dotąd.
 • „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie chcemy, żeby ktoś to zepsuł”

  „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie ... 11:43

  27.03 | Pensje rosną, a ludzie są szczęśliwi - takie opinie można usłyszeć od Rosjan. Reporter TVN24 Wojciech Bojanowski postanowił sprawdzić, czy rzeczywistość jest równie różowa jak deklaracje.
 • Opowieść o trudnej drodze, jaką przechodzą chorzy na raka. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Opowieść o trudnej drodze, jaką p... 10:50

  Diagnoza, która brzmi jak wyrok i nadzieja, że nie będzie to wyrok śmiertelny. Dwóch pacjentów i ich dwie drogi, przez życie zagrożone rakiem. Każdy ich krok na początku tej drogi obserwował Wojciech Bojanowski.
 • Jak to się robi za granicą? Reportaż o systemie leczenia raka w Wielkiej Brytanii

  Jak to się robi za granicą? Repor... 10:23

  Jak robi się to, że czy chory na raka pacjent ma zagwarantowaną szybką fachową pomoc i darmowe leki? A także opiekująca się nim pielęgniarkę do której zawsze może zadzwonić. W Wielkiej Brytanii, gdzie systemowe reformy zaczęły się już 15 lat temu, był Marek Osiecimski.
 • Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wojciechem Bojanowskim

  Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wo... 30:15

  21.02 | Bohaterka Majdanu Tetiana Czornowoł w ostatnim roku była wszędzie tam, gdzie rozgrywały się najważniejsze wydarzenia. Brutalnie pobita dziennikarka zdecydowała się walczyć na pierwszej linii frontu. Jak powiedziała, "nie wie, dlaczego jest żywa". W rok po tragicznych wydarzeniach w Kijowie Wojciech Bojanowski pokazał w reportażu, jak wyglądał ten czas z perspektywy niezależnej dziennikarki.
rozwiń

Kontakt 24

rozwiń

Meteo

 • Prognoza pogody na poniedziałek

  Prognoza pogody na poniedziałek 01:04

  20.01 | Na wschodzie chwyci mróz, na zachodzie jednak temperatura będzie powyżej zera. W całym kraju będzie słonecznie.
 • Warunki drogowe w poniedziałek

  Warunki drogowe w poniedziałek 00:14

  20.01 | W północnej części kraju wystąpią przelotne opady śniegu.
 • Warunki biometeo w poniedziałek

  Warunki biometeo w poniedziałek 00:58

  20.01 | Biomet okaże się zróżnicowany.
 • Prognoza pogody na 16 dni

  Prognoza pogody na 16 dni 00:26

  20.01 | Zimne powietrze z Arktyki i Rosji będzie często napływać do Polski.
 • "Nakaz, by za 650 zł mordować wysokoprośne lochy. To jest jakiś absurd"

  "Nakaz, by za 650 zł mordować wys... 04:18

  Dziki pod ostrzałem – walka z afrykańskim pomorem świń przechodzi do drastycznego etapu. Innego rozwiązania rząd nie widzi, a ekolodzy i naukowcy przestrzegają. Wybicie niemal wszystkich dzików to ogromne konsekwencje dla ekosystemu.
 • Ślisko, śnieg i gołoledź. Meteorolog TVN: w nocy nawet -14 stopni Celsjusza

  Ślisko, śnieg i gołoledź. Meteoro... 03:08

  Dwa oblicza zimy. Pięknie w górach i niebezpiecznie na nizinach. Tylko we wtorek w 86 wypadkach samochodowych zginęło 7 osób, a 92 zostały ranne. Rada dla kierowców zawsze aktualna przy takich warunkach - więcej rozwagi, mniej brawury. Meteorolog TVN Wojciech Raczyński mówi, ze w nocy ze środy na czwartek możemy się spodziewać spadków temperatury do -13, -14 stopni Celsjusza.
 • Fatalne warunki nie odstraszają. Turyści chodzą w góry i brną w kłopoty

  Fatalne warunki nie odstraszają. ... 02:49

  Masy śniegu i ostry mróz. Chwilami wiatr i marznący deszcz. Góry i turyści, którzy mimo ekstremalnych warunków brną po kłopoty. Wśród nich znany bokser i jego pies. Od dziś również znany.
 • W kalendarzu jesień, za oknem wiosna. "Temperatura będzie stopniowo rosła"

  W kalendarzu jesień, za oknem wio... 02:43

  Jedni mówią, że to wiosna jesienią, a inni, że wróciło lato. Po wielkim ochłodzeniu i nocnych przymrozkach znowu zrobiło się ciepło i słonecznie. Pogoda świetna na weekend. Jak długo może z nami zostać?
 • System ostrzeżeń SMS zadziałał. Nie obyło się bez problemów

  System ostrzeżeń SMS zadziałał. N... 02:56

  Gwałtowne ulewy i burze z piorunami spowodowały, że jedni uciekali przed zalaniem, a inni przed pożarem. Bardzo niebezpieczne było to ostatnie załamanie pogody. Zadziałał system ostrzeżeń SMS, choć powiadomienia dotarły także tam, gdzie nie było zagrożenia burzowego.
 • "Rytel pamięta i Rytel dziękuje". Rok po wielkiej nawałnicy

  "Rytel pamięta i Rytel dziękuje".... 03:09

  Dokładnie rok temu nawałnica i brak ostrzeżeń doprowadziły do tragedii w Suszku i wielkich zniszczeń w okolicach Rytla. Z pomocą poszkodowanym pospieszyło wtedy wielu Polaków.
 • Upały i burze. Taka aura zostanie z nami jeszcze przez jakiś czas ["Fakty po południu"]

  Upały i burze. Taka aura zostanie... 03:14

  Zalane ulice, podtopione garaże i piwnice. - Woda była jak rzeka górska - opowiadali mieszkańcy terenów, które w niedzielę nawiedziły ulewy i burze. W najbliższych dniach można się spodziewać kolejnych. - Gwałtowne zjawiska są związane z silnie wypiętrzającymi się chmurami burzowymi - tłumaczyła Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo.
 • Nadciągają groźne burze. Ostrzeżenia dla większości województw

  Nadciągają groźne burze. Ostrzeże... 02:31

  Burze, grad i podtopienia, zwłaszcza na południu i południowym zachodzie Polski. Strażacy usuwają skutki gwałtownych zjawisk pogodowych, a meteorolodzy ostrzegają: w ten weekend będą kolejne burze, w niemal całym kraju.
rozwiń

Eurosport.pl

 • Hula: jestem zadowolony z moich skoków

  Hula: jestem zadowolony z moich s... 02:21

  Stefan Hula z uśmiechem stanął przed kamerami Eurosportu po niedzielnym konkursie w Zakopanem. Polak zajął 17. miejsce, a po pierwszej serii był nawet w pierwszej dziesiątce.
 • Żyła: trochę brakowało metrów

  Żyła: trochę brakowało metrów 01:45

  19. miejsce zajął w niedzielę w Zakopanem Piotr Żyła. Po konkursie podzielił się spostrzeżeniami z reporterem Eurosportu Kacprem Markiem.
 • Małysz: nie ma się co martwić (cała rozmowa)

  Małysz: nie ma się co martwić (ca... 02:42

  Adam Małysz przez kamerami Eurosportu przeanalizował niedzielny występ Polaków na Wielkiej Krokwi.
 • Kubacki: wyszedł z tego bigos

  Kubacki: wyszedł z tego bigos 02:27

  Dawid Kubacki zajął 12. miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Zwyciężył Austriak Stefan Kraft. - Dzisiaj to nie był mój dzień – podsumował swój występ w rozmowie z Eurosportem Kubacki.
 • Kraft wygrał w Zakopanem

  Kraft wygrał w Zakopanem 01:05

  Austriacki skoczek wraca do znakomitej formy. Na Wielkiej Krokwi Stefan Kraft prowadził po pierwszej serii. Pozycję lidera utrzymał także po skoku w rundzie finałowej. To jego inauguracyjna wygrana w sezonie.
 • Kubacki nie podbił Zakopanego. Drugi przeciętny skok Polaka

  Kubacki nie podbił Zakopanego. Dr... 00:47

  Kibice pod Wielką Krokwią liczyli na zdecydowanie lepszy występ czwartego zawodnika klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Niestety, Dawid Kubacki zaprezentował się zdecydowanie poniżej oczekiwań. W pierwszej serii uzyskał 128 metrów, a drugiej tylko dwa metry dalej.
 • Stoch: Popełniłem błędy

  Stoch: Popełniłem błędy 02:19

  Bardzo rozczarowany odpowiadał na pytania reportera Eurosportu Kamil Stoch. Nic dziwnego. Polak zawalił skok w konkursie w Zakopanem i nie awansował do drugiej serii. Transmisja z zawodów w Eurosporcie 1 oraz Eurosport Playerze.
 • Słaby skok Kubackiego w pierwszej serii

  Słaby skok Kubackiego w pierwszej... 00:44

  Sobotnie zmagania dla zawodnika Wisły Zakopane były znakomite. Dawid Kubacki świetnie skakał w konkursie drużynowym. W drugiej serii uzyskał aż 143,5 metra i pobił rekord Wielkiej Krokwi. W niedzielę w pierwszej rundzie zmagań indywidualnych skoczył 128 metrów i zajmował dopiero 16. miejsce.
 • Piotr Żyła rzutem na taśmę w drugiej serii

  Piotr Żyła rzutem na taśmę w drug... 00:40

  To nie był najlepszy skok Piotra Żyła, ale wystarczył, aby uzyskać awans do drugiej serii konkursu w Zakopanem. "Wewiór" zaliczył 123. 5 metra i uzyskał 25. rezultat. Transmisja z zawodów w Eurosporcie 1 oraz Eurosport Playerze.
 • Kamil Stoch nie awansował do "30" w Zakopanem

  Kamil Stoch nie awansował do "30"... 00:44

  Stefan Hula uzyskał 129 m i jest dziewiąty po pierwszej serii niedzielnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Prowadzi Austriak Stefan Kraft - 133 m. W finale wystąpi sześciu Polaków. Awansu do serii finałowej nie wywalczył Kamil Stoch, zajmując 36. miejsce po ladowaniu na 122,5 m.
 • Hula zaskoczył pozytywnie w 1. serii

  Hula zaskoczył pozytywnie w 1. serii 00:37

  129 metrów skoczył w pierwszej serii niedzielnego konkursu w Zakopanem Stefan Hula. Relacja na żywo w Eurosporcie 1 oraz Eurosport Playerze.
 • Rekordowy skok Kubackiego w drużynówce w Zakopanem

  Rekordowy skok Kubackiego w druży... 01:11

  Wielki wyczyn Dawida Kubackiego w Zakopanem. Polak skokiem na odległość 143,5 metra pobił rekord Wielkiej Krokwi i zapewnił Biało-Czerwonym miejsce na trzecim stopniu podium. Wygrali Niemcy przed Austriakami. Niedzielny konkurs indywidualny na żywo w Eurosporcie 1 oraz Eurosport Playerze o godz. 16:00.
rozwiń

Wideo 360

 • Donald Trump w Warszawie. Zobacz wideo 360 stopni

  Donald Trump w Warszawie. Zobacz ... 06:08

  12.07 | Wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Warszawie była jednym z najważniejszych wydarzeń politycznych w Polsce w 2017 roku. Zobacz relację reportera TVN24 Wojciecha Bojanowskiego, który użył kamery 360 stopni.
 • "Opowiem wam o jednym z was"

  "Opowiem wam o jednym z was" 01:33

  28.07 | Papież Franciszek pojawił się w środę po godz. 21. w oknie papieskim Domu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3. Powitały go tłumy wiernych z całego świata. Swoje przemówienie papież zaczął po polsku. Zobacz wideo 360 stopni.
 • Tysiące pielgrzymów w drodze na Krakowskie Błonia. Zobacz na wideo 360 stopni

  Tysiące pielgrzymów w drodze na K... 01:47

  28.07 | W czwartek po południu na błonia zmierza rozśpiewany tłum, z flagami swoich państw. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
 • Pielgrzymi z Francji dają popis swoich możliwości wokalnych

  Pielgrzymi z Francji dają popis s... 01:27

  29.06 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowskie tramwaje są wyjątkowo zatłoczone

  Krakowskie tramwaje są wyjątkowo ... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • W Krakowie można usłyszeć muzykę z różnych zakątków świata

  W Krakowie można usłyszeć muzykę ... 01:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowski rynek z perspektywy pomnika Mickiewicza

  Krakowski rynek z perspektywy pom... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni

  Justyna Pochanke w studio TVN24. ... 03:26

  Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni
 • Pielgrzymi wypoczywają na Plantach

  Pielgrzymi wypoczywają na Plantach 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • "Poczuj się jak pilot F-16". Wideo 360 stopni z okazji Szczytu NATO

  "Poczuj się jak pilot F-16". Wide... 04:21

  26.07 | Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych opublikowało film nagrany w technologii 360 stopni, dzięki któremu można poczuć się jak pilot myśliwca F-16.
 • Przejazd papamobile i tłumy wiernych. Zobacz wideo 360 stopni

  Przejazd papamobile i tłumy wiern... 01:01

  28.07 | Zobacz nagranie jednego z przejazdów papieża Franciszka wykonane w technologii wideo 360 stopni.
 • "Dobry wieczór" po polsku i wybuch radości. Zobacz na wideo 360 stopni

  "Dobry wieczór" po polsku i wybuc... 00:41

  28.07 | W środę wieczorem papież Franciszek przemawiał do pielgrzymów ze słynnego okna na ul. Franciszkańskiej 3. Zaczął od przywitania po polsku. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
rozwiń

TOTERAZ

 • Populacja Japonii zmalała o 400 tysięcy osób w jednym roku

  Populacja Japonii zmalała o 400 t... 00:39

  08.06 | Populacja Japonii maleje w oczach. Tylko w zeszłym roku zmniejszyła się o 400 tysięcy osób. Według raportu japońskiego Ministerstwa Zdrowia, w 2017 roku urodziło się jedynie 946 tys. dzieci, najmniej od 1899 roku. Jednocześnie, w tym samym roku zmarło ponad 1,3 miliona Japończyków. Jeśli nic się nie zmieni, do 2050 roku populacja kraju Kwitnącej Wiśnie może zmniejszyć się o nawet 27 milionów.
 • Tańczące sowy powracają

  Tańczące sowy powracają 00:53

  Powrót rodziny tańczących sów - są głodne i nadal wyglądają naprawdę groźnie. Koniecznie włączcie dźwięk!
 • Super Bowl w Polsce

  Super Bowl w Polsce 00:28

  Amerykańscy żołnierze stacjonujący w Żaganiu oglądali Super Bowl. Wśród czołgów dopingowali swoje ulubione drużyny
 • Wielki wybuch wulkanu ognia

  Wielki wybuch wulkanu ognia 00:39

  Wulkan Colima w Meksyku to jeden z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. Eksplodował 3 lutego i już dzień później na You Tube zamieszczono film dokumentujący ten wybuch. Nagranie robi wrażenie!
 • Wężowy domek

  Wężowy domek 00:51

  W Teksasie, w Stanach Zjednoczonych, pewien mężczyzna zauważył węża wychodzącego z toalety. Po wezwaniu specjalistów od gadów okazało się, że w całym domu jest około 24 grzechotników teksańskich. Są to jedne z najniebezpieczniejszych węży w całych Stanach
 • Przygoda życia

  Przygoda życia 01:00

  Po przeszczepie wyruszył w podróż życia, a po powrocie... wyszedł z domu w poszukiwaniu kolejnej przygody. Choroba nie zatrzymała pana Tomasza, lecz zmotywowała do dalszej drogi. Cierpiący na stwardnienie rozsiane mężczyzna odwiedził już Gambię, Norwegię, Grecję, Austrię, Litwę i Łotwę. Ale to nie koniec. W ręku ma bilet na koniec świata.
 • Zatopiony nie trafiony

  Zatopiony nie trafiony 01:00

  Z daleka wyglądają jak pomarszczone skorupy, które ktoś porzucił w morzu. Jak podaje portal tvn24.pl, w pobliżu Portu Wojennego w Helu wciąż można wypatrzeć wraki kadłubów ORP Wicher II i ORP Grom II. Przez lata służyły polskiej Marynarce Wojennej, potem je zatopiono. Miały chronić wybrzeże niczym falochron. Nic z tego nie wyszło. Teraz rdzewieją.
 • Pub

  Pub 00:30

  W centrum handlowym w pewnym mieście w Anglii, odkryto zapomniany pub. 22 lata temu zamurowano do niego wejście. Teraz możemy zobaczyć efekty ekspolarcji. Na zdjęciach możemy zobaczyć między innymi stare butelki czy paczkę fistaszków.
 • Mechaniczna meduza

  Mechaniczna meduza 00:39

  Naukowcy z Instytutu Technologicznego w Massachusetts stworzyli robota meduzę. Jest zdolna do chwytania ryb. Przez użycie hydrożelu - robot pod wodną jest prawie niewidzialny.
 • Drift w lesie

  Drift w lesie 00:37

  W internecie pojawiło się nagranie strażaków jadących przez las. Nie była to jednak zwykła przejażdżka. Mało brakowało a wóz strażacki przewróciłby się na bok.
 • Psie szczęście

  Psie szczęście 00:42

  Pewien Husky z Rosji uwielbia zjeżdżać z górki. Szczeniak wchodzi do swojego dmuchanego koła a potem pozwala się zepchnąć na dół. Mógłby tak zjeżdżać całymi dniami!
 • Spiderman przed sądem

  Spiderman przed sądem 00:40

  Przed sądem stanął złodziej obrazów znany jako Spiderman. Ukradł obrazy warte prawie milion euro. Jego łupem padły dzieła między innymi Picassa czy Modiglianiego. Gdzie teraz znajdują się obrazy? To tej pory nie wiadomo
rozwiń

News in English

rozwiń