"Fakty" z 11 grudnia

 • Spór wokół Izby Dyscyplinarnej i KRS. Głos w sprawie zabiera Unia Europejska

  Spór wokół Izby Dyscyplinarnej i ... 03:33

  Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego nie przychyla się do apelu Małgorzaty Gersdorf. Tomasz Przesławski mówi otwarcie, że Izba będzie dalej orzekać. Głos w sprawie praworządności zabiera Unia Europejska i przyznaje, że widzi w Polsce negatywne zmiany.
 • Wieczorem bankiet, rano wizyta w szkole. "To wielkie wydarzenie"

  Wieczorem bankiet, rano wizyta w ... 03:51

  We wtorek na uroczystym bankiecie Olga Tokarczuk odebrała literacką Nagrodę Nobla za 2018 rok. Następnego dnia z samego rana polska pisarka odwiedziła szkołę w dzielnicy imigrantów.
 • Korki, zamknięte ulice i panika. Awaria sieci ciepłowniczej w Warszawie

  Korki, zamknięte ulice i panika. ... 02:35

  Wstrzymany ruch na ulicach, gigantyczne korki, uwięzieni w samochodach kierowcy i dwie poparzone osoby w szpitalu - to skutki wielkiej awarii ciepłowniczej w stolicy.
 • Echa raportu NIK. "Marian Banaś próbuje podważyć wiarygodność organów ścigania"

  Echa raportu NIK. "Marian Banaś p... 03:45

  Czy raport CBA w sprawie oświadczeń majątkowych Mariana Banasia zostanie ujawniony? Czy politycy Prawa i Sprawiedliwości zmieni prawo tak, by skutecznie odwołać prezesa Najwyższej Izby Kontroli? Nie milkną pytania w sprawie, którą rozpoczął reportaż "Superwizjera" TVN "Pancerny Marian i pokoje na godziny". Na razie Marian Banaś publikuje raport dotyczący jednego z flagowych programów rządu.
 • Co z kandydatem Lewicy na prezydenta? "To nie są wyścigi"

  Co z kandydatem Lewicy na prezyde... 02:54

  Nadchodzi czas kampanii prezydenckiej. W sobotę poznamy kandydata Platformy Obywatelskiej, a w poniedziałek do prezydenckich przymiarek ma zasiąść Lewica. Kiedyś to Robert Biedroń wydawał się pewnym kandydatem. Czemu dziś na Lewicy nie ma pewności?
 • Kolizja auta, którym jechał Jarosław Gowin. "Na szczęście nikomu nic się nie stało"

  Kolizja auta, którym jechał Jaros... 02:34

  W środę doszło do kolizji rządowej limuzyny z Jarosławem Gowinem na pokładzie. Wicepremier jechał z Warszawy do Gdańska. Do stłuczki doszło z winy kierowcy SOP. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
 • Adam Słodowy nie żyje. "Stworzył grupę ludzi, która majsterkuje do dzisiaj"

  Adam Słodowy nie żyje. "Stworzył ... 02:40

  W wieku 96 lat zmarł Adam Słodowy. Młodsi widzowie mogą go nie znać, ale był to człowiek, dla którego przed telewizorami siadały miliony widzów. Słodowy prowadził program "Zrób to sam" i faktycznie robił niesamowite rzeczy.
 • Rozdano nagrody Grand Press. "Od dziennikarzy zależy bardzo dużo"

  Rozdano nagrody Grand Press. "Od ... 03:22

  Dziennikarze nie potrzebują władzy, potrzebują wiedzy - mówiła Magdalena Gałczyńska podczas gali wręczenia nagród Grand Press 2019. Podczas uroczystości nagrody otrzymali także Tomasz Sekielski, Bertold Kittel i Leszek Dawidowicz. Wyróżnienie Grand Press Digital otrzymał z kolei Konkret24.

"Pancerny Marian i pokoje na godziny". Marian Banaś i jego finanse

 • Sasin: konstytucyjne gwarancje dla nieusuwalności prezesa NIK-u są bardzo mocne

  Sasin: konstytucyjne gwarancje dl... 00:57

  11.12 | - Chcielibyśmy znaleźć takie środki prawne, które spowodowałyby, że możliwe byłoby odwołanie pana prezesa Banasia. Niestety wszystko wskazuje na to, że potrzebna byłaby zmiana konstytucji w tym celu, ponieważ te konstytucyjne gwarancje dla nieusuwalności prezesa NIK-u są bardzo mocne - powiedział w "Kropce nad i" wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
 • Sasin o sprawie Mariana Banasia

  Sasin o sprawie Mariana Banasia 00:48

  11.12 | - Rzecz jest banalnie prosta. W toku sprawdzania oświadczeń majątkowych pana prezesa NIK Mariana Banasia, służby, które dokonują tego sprawdzania - Centralne Biuro Antykorupcyjne, doszło do przekonania, że wykryło na tyle duże nieprawidłowości, że powinno zawiadomić prokuraturę w tej sprawie - powiedział w "Kropce nad i" w TVN24 wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
 • Jaki: dziennikarzom TVN należą się podziękowania za reportaż nt. Banasia

  Jaki: dziennikarzom TVN należą si... 01:21

  11.12 | Na sugestię prowadzącego program, że wiedzę o wątpliwościach dotyczących oświadczeń majątkowych Banasia politycy mają dzięki dziennikarzom TVN, Jaki odparł: - To prawda. Dziękuję.
 • Horała: decyzja NIK budzi pewne podejrzenia

  Horała: decyzja NIK budzi pewne p... 01:39

  11.12 | Znakomicie, że ta sprawa trafiła do prokuratury i zostanie wyjaśniona - mówił Marcin Horała z Prawa i Sprawiedliwości, odnosząc się do skierowania przez Najwyższą Izbę Kontroli zawiadomień do prokuratury w związku z realizacją programu "Praca dla więźniów". Zaznaczył, że taka decyzja "budzi pewne podejrzenia", bo wcześniej NIK "nie dopatrzył się zarzutów" w tej sprawie.
 • Grodzki o sprawie szefa NIK

  Grodzki o sprawie szefa NIK 00:43

  10.12 | Chcieliśmy na forum komisji dać panu prezesowi NIK-u szansę na przedstawienie swoich racji - powiedział w "Kropce nad i" marszałek Senatu Tomasz Grodzki z Kolacji Obywatelskiej, komentując niewykorzystane przez Mariana Banasia zaproszenie na posiedzenie senackiej komisji.
 • Jaki: zarzuty śmieszne i typowo polityczne

  Jaki: zarzuty śmieszne i typowo p... 00:46

  10.12 | Najwyższa Izba Kontroli przedstawiła we wtorek wyniki dwóch kontroli, w tym dotyczącej realizacji programu "Praca dla więźniów" finansowanego ze środków Funduszu Aktywizacji Zawodowej Skazanych oraz Rozwoju Przywięziennych Zakładów Pracy.
 • Grabiec: Banaś wskazany po to, aby podobne kontrole nie ujrzały światła dziennego

  Grabiec: Banaś wskazany po to, ab... 01:08

  10.12 | Najwyższa Izba Kontroli przedstawiła we wtorek wyniki dwóch kontroli, w tym dotyczącej realizacji programu "Praca dla więźniów" finansowanego ze środków Funduszu Aktywizacji Zawodowej Skazanych oraz Rozwoju Przywięziennych Zakładów Pracy.
 • Bugaj: Banaś jest naszym wspólnym problemem od pewnego czasu

  Bugaj: Banaś jest naszym wspólnym... 00:39

  09.12 | - Banaś jest naszym wspólnym problemem od pewnego czasu i jest pytanie, jak opozycja powinna się zachować wobec tej sytuacji. Czy mieć preferencję na rzecz usunięcia Banasia, czy mieć preferencję zdecydowaną wyłącznie na odpowiedzialność PiS-u - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 ekonomista, profesor Ryszard Bugaj, komentując sprawę prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia.
 • Profesor Bugaj o sprawie Mariana Banasia

  Profesor Bugaj o sprawie Mariana ... 00:44

  09.12 | Ekonomista, profesor Ryszard Bugaj przyznał w "Kropce nad i" w TVN24, że jego zdaniem sprawa szefa NIK Mariana Banasia jest obciążeniem dla prezydenta Andrzeja Dudy przed przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi.
 • Jażdżewski i Bugaj o sprawie szefa NIK

  Jażdżewski i Bugaj o sprawie szef... 01:28

  09.12 | Redaktor naczelny "Liberte!" Leszek Jażdżewski oraz ekonomista, profesor Ryszard Bugaj dyskutowali w "Kropce nad i" w TVN24, czy sprawa szefa NIK jest obciążeniem dla prezydenta Andrzeja Dudy przed przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi.
 • Banaś nie przyjął zaproszenia senackiej komisji. Jackowski: bez zaskoczenia

  Banaś nie przyjął zaproszenia sen... 01:30

  09.12 | Senator PiS Jan Maria Jackowski powiedział w rozmowie z reporterem TVN24, że nie jest zaskoczony decyzją Banasia. - Uważam, że pan prezes przyjął taką strategię, że minimalizuje swoje kontakty zarówno z mediami, jak i z parlamentem. Realizuje swoją strategię i robi to w tej chwili dosyć skutecznie i precyzyjnie - powiedział.
 • Marian Banaś nie skorzysta z zaproszenia na wtorkowe posiedzenie senackiej komisji

  Marian Banaś nie skorzysta z zapr... 02:27

  09.12 | Prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś nie skorzysta z zaproszenia na wtorkowe posiedzenie senackiej komisji samorządu terytorialnego i administracji państwowej - poinformowało biuro prasowe Senatu.
rozwiń

Wyrok TSUE ws. Izby Dyscyplinarnej SN i nowej KRS

 • Sędzia Rączka o Izbie Dyscyplinarnej SN

  Sędzia Rączka o Izbie Dyscyplinar... 01:03

  11.12 | To jest ta odpowiedź, która nie jest odpowiedzią zgodną z poczuciem odpowiedzialności za bezpieczeństwo prawne obywateli - tak w "Faktach po Faktach" sędzia Sądu Najwyższego Krzysztof Rączka komentował zapewnienie prezesa Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, że izba będzie orzekać. O powstrzymanie się od tego apelowała pierwsza prezes SN Małgorzata Gersdorf. - Pani prezes wystosowując ten apel zrobiła to, co powinna zrobić i co w danej sytuacji mogła zrobić - ocenił sędzia Rączka.
 • Markiewicz o wezwaniu Małgorzaty Gersdorf o powstrzymaniu się od orzekania

  Markiewicz o wezwaniu Małgorzaty ... 00:45

  11.12 | Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf apeluje do sędziów Izby Dyscyplinarnej o powstrzymanie się od orzekania. Prezes Izby Tomasz Przesławski odpisuje: "będziemy orzekać". To kolejny etap kryzysu sprawy Sądu Najwyższego i nowej KRS. We "Wstajesz i wiesz" apel I Małgorzaty Gersdorf skomentował Krystian Markiewicz - prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”.
 • Rzecznik Sądu Najwyższego Michał Laskowski o wezwaniu pierwszej prezes SN

  Rzecznik Sądu Najwyższego Michał ... 01:41

  10.12 | Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf wezwała sędziów Izby Dyscyplinarnej SN do "powstrzymania się od wszelkich czynności orzeczniczych" w związku z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i rozstrzygnięciem Izby Pracy Sądu Najwyższego. Jej apel komentował w rozmowie z TVN24 rzecznik Sądu Najwyższego sędzia Michał Laskowski.
 • Gersdorf wzywa sędziów Izby Dyscyplinarnej do powstrzymania się od orzekania

  Gersdorf wzywa sędziów Izby Dyscy... 01:09

  10.12 | Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf wezwała sędziów Izby Dyscyplinarnej SN do "powstrzymania się od wszelkich czynności orzeczniczych" w związku z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i rozstrzygnięciem Izby Pracy SN. "Kontynuowanie działalności przez Izbę Dyscyplinarną stanowi poważne zagrożenie dla stabilności porządku prawnego w Polsce" - napisała Gersdorf.
 • Obrońca chce wyłączyć sędziego ze sprawy po wyroku TSUE

  Obrońca chce wyłączyć sędziego ze... 01:34

  10.12 | W jednej ze spraw przed Sądem Okręgowym w Szczecinie obrona wystąpiła o wyłączenie sędziego w związku z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Adwokat argumentuje, że "pojawiają się wątpliwości co do niezawisłości i bezstronności" prowadzącego sprawę sędziego, bo został on powołany przez "upolitycznioną KRS".
 • Sędzia Kuba o wyroku TSUE i SN: przerosło to moje oczekiwania

  Sędzia Kuba o wyroku TSUE i SN: p... 00:58

  09.12| - Mam satysfakcję przede wszystkim z wyniku tej sprawy, zarówno przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej jak i Sądem Najwyższym. Muszę nawet powiedzieć, że przerosło to moje oczekiwania - mówił w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego Andrzej Kuba.
 • Andrzej Kuba o działalności nowej KRS

  Andrzej Kuba o działalności nowej... 00:57

  09.12 | Andrzej Kuba sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego o KRS.
 • "Każdy może właściwie zaskarżyć wyrok, jaki został wydany w danej sprawie"

  "Każdy może właściwie zaskarżyć w... 01:02

  8.12| Magdalena Biejat wskazywała w "Kawie na ławę", że "w tej chwili każdy sąd może w zasadzie podważyć wyroki wydawane przez sędziów nominowanych przez obecną KRS". - To jest tak naprawdę trzon wyroku TSUE i Sądu Najwyższego. W tej chwili, jeżeli będą dobre podstawy, to każdy może właściwie zaskarżyć wyrok, jaki został wydany w danej sprawie - zwracała uwagę.
 • Mucha: sędziowie niech się nie zajmują polityką

  Mucha: sędziowie niech się nie za... 00:32

  8.12| Paweł Mucha z kancelarii prezydenta mówił, że "elementem reformy wymiaru sprawiedliwości w ramach zmiany ustawy o Sądzie Najwyższym jest kwestia wprowadzenia tam Izby Dyscyplinarnej". - Izba Dyscyplinarna w Sądzie Najwyższym to jest taka bardzo czytelna reguła, że jest 'zero tolerancji dla przewinień dyscyplinarnych sądów' - mówił.
 • "To chowanie głowy w piasek. Czasami udaje się przeczekać problem, ale nie tu"

  "To chowanie głowy w piasek. Czas... 01:26

  07.12 | Sprawy zaszły za daleko. Już są w obrocie prawnym orzeczenia, które podważają zaistniały porządek - mówił we "Wstajesz i weekend" w TVN24 adwokat Łukasz Chojniak z Uniwersytetu Warszawskiego. Odniósł się do czwartkowego wyroku Sądu Najwyższego. Chojniak podkreślił, że "przed nami prawdopodobnie orzeczenie, które pójdzie dalej". Chodzi o skargę Komisji Europejskiej do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie systemu dyscyplinarnego dla sędziów.
 • Schab: dyskusji o KRS w tej chwili podjąć nie mogę

  Schab: dyskusji o KRS w tej chwil... 00:33

  06.12 | Nigdy nie podjęto choćby wstępnych czynności dyscyplinarnych wobec sędziów w związku z działaniami stanowiącymi krytykę ustawy o Sądzie Najwyższym - oświadczył w "Faktach po Faktach" rzecznik dyscyplinarny sędziów sądów powszechnych Piotr Schab. Ocenił jednak, że "szereg osób wykonujących zawód sędziego podejmuje akcje o charakterze politycznym". - Proszę nie utożsamiać tego rodzaju akcji z krytyką władzy - powiedział.
 • Schab: szereg osób wykonujących zawód sędziego podejmuje akcje o charakterze politycznym

  Schab: szereg osób wykonujących z... 01:06

  06.12 | Nigdy nie podjęto choćby wstępnych czynności dyscyplinarnych wobec sędziów w związku z działaniami stanowiącymi krytykę ustawy o Sądzie Najwyższym - oświadczył w "Faktach po Faktach" rzecznik dyscyplinarny sędziów sądów powszechnych Piotr Schab. Ocenił jednak, że "szereg osób wykonujących zawód sędziego podejmuje akcje o charakterze politycznym". - Proszę nie utożsamiać tego rodzaju akcji z krytyką władzy - powiedział.
rozwiń

Nowy rząd Mateusza Morawieckiego

 • Rzecznik Porozumienia: będziemy rozmawiać z premierem o zmianie przepisów dla pieszych

  Rzecznik Porozumienia: będziemy r... 01:46

  20.11 | Myślę, że jest to temat absolutnie do przedyskutowania przede wszystkim ze specjalistami - mówił w środę rzecznik Porozumienia Kamil Bortniczuk, komentując zapowiedziane przez premiera Mateusza Morawieckiego w expose wprowadzenie pierwszeństwa pieszych jeszcze przed wejściem na przejście. W jego ocenie, to była "największa kontrowersja z tego expose". - Będziemy o tym jeszcze z panem premierem rozmawiać - dodał Bortniczuk.
 • Premier odniósł się także do wyroku TSUE

  Premier odniósł się także do wyro... 01:54

  19.11 | Premier odniósł się także do wyroku TSUE, który we wtorek orzekł, że to Sąd Najwyższy ma badać niezależność swojej nowej Izby Dyscyplinarnej, by ustalić, czy może ona rozpoznawać spory dotyczące sędziów. - Bardzo dobrze, że Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej zrozumiał, że reforma sprawiedliwości jest kompetencją państw członkowskich i niech tak zostanie - podkreślił Morawiecki.
 • Morawiecki o budżecie i propozycji zniesienia limitu 30-krotności składek na ZUS

  Morawiecki o budżecie i propozycj... 02:25

  19.11 | Morawiecki o budżecie w kontekście propozycji zniesienia limitu 30-krotności składek na ZUS: Na tym etapie prace są zawieszone. Projekt będzie konsultowany. Będziemy starali się utrzymać naszą propozycję zrównoważonego budżetu pomimo tego.
 • "Wydatki na służbę zdrowia wzrosły z 70 miliardów do 106 miliardów złotych"

  "Wydatki na służbę zdrowia wzrosł... 00:47

  19.11 | Premier: wydatki na służbę zdrowia wzrosły z 70 miliardów do 106 miliardów złotych.
 • Premier Morawiecki odpowiada na pytania o oświacie

  Premier Morawiecki odpowiada na p... 00:31

  19.11 | Morawiecki o oświacie: za rządów PiS jest prawie 10-miliardowy przyrost wydatków na subwencję oświatową
 • Sejm udzielił wotum zaufania rządowi Mateusza Morawieckiego

  Sejm udzielił wotum zaufania rząd... 01:15

  19.11| Sejm we wtorek wieczorem udzielił wotum zaufania rządowi Mateusza Morawieckiego. Premiera i jego ministrów poparło 237 posłów, 214 było przeciw, a 3 wstrzymało się od głosu.
 • Morawiecki: wpływy z tego podatku wzrosły do prawie 50 miliardów

  Morawiecki: wpływy z tego podatku... 02:44

  19.11 | Premier Morawiecki odpowiada na pytania posłów: Chcę powiedzieć że w ciągu trzech lat zmian, które dotyczyły korporacji, wpływy z tego podatku wzrosły do prawie 50 miliardów, a państwo macie odwagę mówić, że w naszych czasach podatek CIT kuleje. Podatek CIT jest jednym z głównych źródeł, którym finansujemy nasza politykę społeczną, służbę zdrowia, politykę antysmogową i oświatę.
 • Zmiana konstytucji i "normalność". Mateusz Morawiecki przedstawił plan rządu

  Zmiana konstytucji i "normalność"... 04:10

  Premier Mateusz Morawiecki wygłosił w Sejmie półtoragodzinne expose, w którym wielokrotnie powtórzył słowa "normalność" i "dobrobyt". Te słowa miały przekonać każdego słuchacza i widza, że żyje w bezpieczeństwie i dobrobycie zapewnionym przez PiS. Premier zaapelował też o zmianę konstytucji. Po nim przemawiał prezes PiS Jarosław Kaczyński.
 • Kaczyński wyszedł z sali obrad. Wezwał Ziobrę i Gowina

  Kaczyński wyszedł z sali obrad. W... 01:22

  19.11 | Po skończonym swoim przemówieniu w Sejmie Jarosław Kaczyński opuścił salę obrad. Wychodząc wezwał do siebie Zbigniewa Ziobrę i Jarosława Gowina.
 • Kaczyński chciał pogratulować Morawieckiemu. Premier się odwrócił

  Kaczyński chciał pogratulować Mor... 00:29

  19.11 | Expose premiera Mateusza Morawieckiego posłowie Prawa i Sprawiedliwości nagrodzili gromkimi brawami, skandując jego imię. Posłanka PiS Dominika Chorosińska wręczyła szefowi rządu bukiet biało-czerwonych róż. Pogratulować premierowi chciał także Jarosław Kaczyński, ale Morawiecki nie zauważył wyciągniętej w jego stronę dłoni prezesa i odwrócił się do niego plecami.
 • Mateusz Morawiecki: rodzina jest wartością arcypolską

  Mateusz Morawiecki: rodzina jest ... 02:55

  19.11 | Podczas expose premier poruszył między innymi kwestie rozwoju i wspierania przedsiębiorców oraz podkreślił, że "rodzina jest wartością arcypolską"
 • Paweł Kowal: jak mało tam jest o polityce zagranicznej

  Paweł Kowal: jak mało tam jest o ... 01:21

  19.11 | Paweł Kowal: przeraziło mnie, słuchając pańskiego wystąpienia, jak mało tam jest o polityce zagranicznej.
rozwiń

Wybory prezydenckie 2020

 • "Będą usuwani ze stanowisk, będą odbierane przywileje"

  "Będą usuwani ze stanowisk, będą ... 01:00

  11.12 | Andrzej Duda ocenił w środę, że stary układ trzyma się bardzo mocno i wymaga zmiany. - Bez zmiany systemu sprawiedliwości Polska nigdy nie będzie krajem sprawiedliwym - stwierdził prezydent. Mówił, że przywrócenie w Polsce sprawiedliwych sądów wymaga czasu.
 • "System musi zostać zmieniony"

  "System musi zostać zmieniony" 00:53

  11.12 | Andrzej Duda ocenił w środę, że stary układ trzyma się bardzo mocno i wymaga zmiany. - Bez zmiany systemu sprawiedliwości Polska nigdy nie będzie krajem sprawiedliwym - stwierdził prezydent. Mówił, że przywrócenie w Polsce sprawiedliwych sądów wymaga czasu.
 • "Prawdziwa elita dba o interesy zwykłych ludzi"

  "Prawdziwa elita dba o interesy z... 01:22

  11.12 | Andrzej Duda ocenił w środę, że stary układ trzyma się bardzo mocno i wymaga zmiany. - Bez zmiany systemu sprawiedliwości Polska nigdy nie będzie krajem sprawiedliwym - stwierdził prezydent. Mówił, że przywrócenie w Polsce sprawiedliwych sądów wymaga czasu.
 • "Stary układ się bardzo dobrze trzyma"

  "Stary układ się bardzo dobrze tr... 00:46

  11.12 | Andrzej Duda ocenił w środę, że stary układ trzyma się bardzo mocno i wymaga zmiany. - Bez zmiany systemu sprawiedliwości Polska nigdy nie będzie krajem sprawiedliwym - stwierdził prezydent. Mówił, że przywrócenie w Polsce sprawiedliwych sądów wymaga czasu.
 • Kto pierwszą damą? Jaśkowiak: jak Kaczynski powiem, że mogę się poświecić Polsce

  Kto pierwszą damą? Jaśkowiak: jak... 01:29

  10.12 | Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak w "Rozmowie Piaseckiego".
 • Jaśkowiak: jest mi trudniej wygrać prawybory niż potem wygrać z Andrzejem Dudą

  Jaśkowiak: jest mi trudniej wygra... 01:00

  10.12 | Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak w "Rozmowie Piaseckiego".
 • Kandydatów na prezydenta przybywa. Prawybory trwają w PO i w Konfederacji

  Kandydatów na prezydenta przybywa... 03:49

  Po debacie prawyborczej Małgorzata Kidawa-Błońska i Jacek Jaśkowiak ruszyli w kraj, by szukać poparcia wśród członków PO. Na prawybory zdecydowała się jeszcze Konfederacja. W międzyczasie swoją chęć kandydowania na prezydenta Polski wyraził Szymon Hołownia.
 • Hołownia ogłosił, że chce kandydować w wyborach prezydenckich

  Hołownia ogłosił, że chce kandydo... 02:10

  08.12 | Dziennikarz Szymon Hołownia ogłosił w niedzielę w Gdańsku, że chce kandydować w przyszłorocznych wyborach prezydenckich.
 • Kosiniak-Kamysz o debacie kandydatów w prawyborach PO

  Kosiniak-Kamysz o debacie kandyda... 00:47

  07.12 | Władysław Kosiniak-Kamysz ocenił, że sobotnie spotkanie uczestników prawyborów w PO "to jest debata wewnętrzna". - Rozumiem, że próbuje się z tego zrobić wydarzenie polityczne, ale to jest wewnętrzny sposób na wyłonienie kandydata. Nie byli przygotowani do wyborów prezydenckich, nie chcieli innowacyjnego sposobu podejścia, czyli szerszej debaty z innymi kandydatami. My nie musimy debatować między sobą, my rozmawiamy z Polakami - to jest zasadnicza różnica pomiędzy nami a PO - powiedział.
 • Jaśkowiak i Kidawa-Błońska o energii odnawialnej

  Jaśkowiak i Kidawa-Błońska o ener... 00:43

  07.12 | - Jeszcze trzy lata temu nie było spotkań, na których ludzie rozmawiali o klimacie i zagrożeniach. Energia odnawialna jest podstawą. Musimy to robić na poważnie. To wymaga czasu. Do 2035 roku musimy korzystać z czystych źródeł energii - mówiła Kidawa-Błońska w debacie prawyborczej w PO. - Jestem bardziej zwolenniczką odnawialnych źródeł energii. - dodała.
 • Kidawa-Błońska: każda osoba, która łamie konstytucję powinna być osądzona

  Kidawa-Błońska: każda osoba, któr... 00:27

  07.12 | -Każda osoba, która łamie konstytucję powinna być osądzona - powiedziała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska podczas debaty prawyborczej w Platformie Obywatelskiej, która rozpoczęła się ok. godz. 11 w Warszawie.
 • Jaśkowiak: nie uciekam od trudnych pytań

  Jaśkowiak: nie uciekam od trudnyc... 01:30

  07.12 | Kandyduję, bo jestem kobietą, a kobieta lepiej da radę zasypywać podziały w społeczeństwie - prezentowała się w debacie prawyborczej Małgorzata Kidawa-Błońska. Obiecuję, że zawsze będę stał po stronie poniżanych i słabszych - mówił Jacek Jaśkowiak.
rozwiń

Co z brexitem?

 • UE27 zgodziła się, że zaakceptuje wniosek o przedłużenie brexitu do 31 stycznia 2020 roku

  UE27 zgodziła się, że zaakceptuje... 01:56

  28.10 | Przywódcy państw członkowskich Unii Europejskiej zgodzili się, by Wspólnota zaakceptowała wniosek o opóźnienie brexitu do 31 stycznia 2020 roku - poinformował w poniedziałek na Twitterze szef Rady Europejskiej Donald Tusk.
 • Brak rozstrzygnięcia w Izbie Gmin. Komentarz korespondenta TVN24

  Brak rozstrzygnięcia w Izbie Gmin... 04:38

  21.10 | Brytyjska Izba Gmin nie będzie w poniedziałek głosować nad poparciem dla porozumienia z Unią Europejską w sprawie warunków brexitu. Spiker Izby Gmin John Bercow nie zgodził się na poddanie rządowego wniosku pod głosowanie.
 • Izba Gmin nie będzie w poniedziałek głosować nad umową z UE

  Izba Gmin nie będzie w poniedzia... 01:15

  21.10 | Brytyjska Izba Gmin nie będzie w poniedziałek głosować nad poparciem dla porozumienia z Unią Europejską w sprawie warunków brexitu. Spiker Izby Gmin John Bercow nie zgodził się na poddanie rządowego wniosku pod głosowanie.
 • Goście "Faktów po Faktach" o brexicie

  Goście "Faktów po Faktach" o brex... 00:43

  20.10 | Zamieszki w Barcelonie, pytania o brexit i przyszłość Europy – to główne tematy niedzielnego wydania "Faktów po Faktach". Gośćmi będą Ryszard Schnepf (były ambasador RP w Hiszpanii) i Michał Broniatowski (Politico).
 • "Unijni przywódcy mają już dosyć Brytyjczyków"

  "Unijni przywódcy mają już dosyć ... 00:36

  20.10| Unijni przywódcy mają już dosyć Brytyjczyków. Jak będzie szansa pozbyć się Wielkiej Brytanii to Unia się ich bez żalu pozbędzie - przekonywał w "Faktach po Faktach" Michał Broniatowski z Politico. Zdaniem byłego ambasadora RP w Stanach Zjednoczonych i Hiszpanii "brexitu nie będzie". - Myślę, że to jest gra. Bardzo cyniczna gra - ocenił dyplomata. Goście programu rozmawiali także o gwałtownych zamieszkach w Katalonii.
 • Izba Gmin przyjęła poprawkę o przesunięciu głosowania nad umową

  Izba Gmin przyjęła poprawkę o prz... 02:47

  19.10 | Brytyjska Izba Gmin przyjęła w sobotnim głosowaniu poprawkę Letwina, która przewiduje wstrzymanie poparcia przez posłów porozumienia Zjednoczonego Królestwa z UE w sprawie brexitu do czasu przyjęcia stosownych ustaw i ich wejścia w życie.
 • Johnson: to dobre porozumienie dla każdej części Wielkiej Brytanii

  Johnson: to dobre porozumienie dl... 00:25

  17.10 | Brytyjski premier Boris Johnson powtórzył w czwartek wieczorem w Brukseli, że jest pewien zaaprobowania przez Izbę Gmin porozumienia o warunkach wyjścia z Unii Europejskiej, które zostało osiągnięte na szczycie UE.
 • Kluczową zmianą w porównaniu do wersji wcześniejszej jest to, że premier Boris Johnson zgodził się na kontrolę celną na punktach wjazdowych do Irlandii Północnej. Kompromis ten pozwoli uniknąć kontroli granicznych pomiędzy Irlandią a Irlandią Północną i zapewni integralność jednolitego rynku.

  Kluczową zmianą w porównaniu do ... 01:25

  17.10 | W czwartek przed południem brytyjscy i unijni negocjatorzy osiągnęli kompromis w najbardziej spornej kwestii - granicy między Irlandią Północną a Irlandią, po czym na szczycie w Brukseli przywódcy UE wyrazili zgodę na formalne zawarcie porozumienia.
 • Michel Barnier o porozumieniu ws. brexitu: odnieśliśmy sukces

  Michel Barnier o porozumieniu ws.... 01:42

  17.10 | Unijna "27" dała zielone światło dla umowy w sprawie brexitu. Przywódcy wezwali Komisję Europejską, Parlament Europejski i Radę Unii Europejskiej do podjęcia koniecznych kroków, by zapewnić, że porozumienie będzie mogło wejść w życie 1 listopada 2019 roku.
 • Premier Irlandii o porozumieniu ws. brexitu

  Premier Irlandii o porozumieniu w... 01:56

  17.10 | Unijna "27" dała zielone światło dla umowy w sprawie brexitu. Przywódcy wezwali Komisję Europejską, Parlament Europejski i Radę Unii Europejskiej do podjęcia koniecznych kroków, by zapewnić, że porozumienie będzie mogło wejść w życie 1 listopada 2019 roku.
 • Donald Tusk: porozumienie zostało pozytywnie ocenione przez Komisję Europejską

  Donald Tusk: porozumienie zostało... 02:00

  17.10 | Unijna "27" dała zielone światło dla umowy w sprawie brexitu. Przywódcy wezwali Komisję Europejską, Parlament Europejski i Radę Unii Europejskiej do podjęcia koniecznych kroków, by zapewnić, że porozumienie będzie mogło wejść w życie 1 listopada 2019 roku.
 • Premier Morawiecki o porozumieniu ws. brexitu: gdzie jest rozmowa, tam jest też umowa

  Premier Morawiecki o porozumieniu... 01:12

  17.10 | Premier Morawiecki o porozumieniu ws. brexitu: gdzie jest rozmowa tam jest też umowa. Do końca nie było jasne, czy przed unijnym szczytem uda się uzgodnić treść porozumienia w sprawie warunków brexitu. Niedługo przed rozpoczęciem spotkania unijnych przywódców szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker poinformował jednak, że negocjacje zakończyły się sukcesem. Porozumienie musi być jeszcze zawarte przez przywódców państw na szczycie UE, a następnie zatwierdzone przez Izbę Gmin i Parlament Europejski.
rozwiń

Demokraci chcą impeachmentu Trumpa

 • Donald Trump: to najcieńszy i najsłabszy impeachment

  Donald Trump: to najcieńszy i naj... 00:59

  11.12 | Nadużycie władzy prezydenckiej i utrudnianie prac Kongresu to dwa zarzuty, które według kontrolowanej przez Partię Demokratyczną Izby Reprezentantów, mają być podstawą impeachmentu, czyli usunięcia prezydenta Donalda Trumpa z urzędu. Na wiecu w Pensylwanii Donald Trump odniósł się do zarzutów nazywając je "lichymi i słabymi".
 • Demokraci zarzucają Donaldowi Trumpowi nadużywanie władzy

  Demokraci zarzucają Donaldowi Tru... 03:45

  10.12 | Szefowie kontrolowanych przez demokratów komisji Izby Reprezentantów ogłosili we wtorek dwa artykuły impeachmentu prezydenta USA Donalda Trumpa. Zarzucają mu w nich nadużycie władzy przez wywieranie presji na władze Ukrainy oraz utrudnianie pracy Kongresu USA. Z Waszyngtonu dla TVN24 BiS Marcin Wrona
 • Komisje Kongresu ogłosiły artykułu impeachmentu Donalda Trumpa

  Komisje Kongresu ogłosiły artykuł... 00:12

  10.12 | Nadużycie władzy przez wywieranie presji na władze w Kijowie oraz utrudnianie pracy Kongresu - to dwa formalne zarzuty wysunięte wobec Donalda Trumpa we wtorek przez szefów kontrolowanych przez demokratów komisji Izby Reprezentantów. Jak podało BBC, jest to kluczowy krok w celu rozpoczęcia procedury impeachmentu wobec prezeydenta USA.
 • Jerrold Nadler jest szefem komisji sprawiedliwości Kongresu

  Jerrold Nadler jest szefem komisj... 01:00

  10.12 | Szef komisji sprawiedliwości Izby Reprezentantów USA Jerrold Nadler ocenił w poniedziałek, że Donald Trump złamał przysięgę prezydencką i postawił siebie ponad państwem. Demokrata wypowiedział się tak w czasie przesłuchania w sprawie afery ukraińskiej i ewentualnego impeachmentu prezydenta.
 • Nansi Pelosi została zapytana, czy nienawidzi prezydenta Trumpa. "Proszę mnie nie oskarżać"

  Nansi Pelosi została zapytana, cz... 01:24

  05.12 | Spikerka Izby Gmin Nansi Pelosi kończyła już konferencję prasową w sprawie impeachmentu Donalda Trumpa, gdy jeden z dziennikarzy niespodziewanie zapytał: - Czy pani nienawidzi prezydenta? Pytanie wyraźnie wyprowadziło demokratkę z równowagi. - Ja nie żywię nienawiści do nikogo. Proszę mnie nie oskarżać - odpowiedziała Pelosi wskazując palcem na reportera. Przewodnicząca tak się rozemocjonowała, że postanowiła wrócić na mównicę.
 • "Proszę członków komisji o sformułowanie artykułów impeachmentu"

  "Proszę członków komisji o sformu... 00:49

  05.12 | Przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi oświadczyła w czwartek, że należy przygotować artykuły impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa, ponieważ dopuścił się on nadużycia władzy, zawiódł publiczne zaufanie i złamał przepisy konstytucji.
 • Pelosi: stawką w sprawie impeachmenu Trumpa jest demokracja

  Pelosi: stawką w sprawie impeachm... 01:26

  05.12 | Przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi oświadczyła w czwartek, że należy przygotować artykuły impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa, ponieważ dopuścił się on nadużycia władzy, zawiódł publiczne zaufanie i złamał przepisy konstytucji.
 • Przesłuchanie ekspertów prawa przed Kongresem

  Przesłuchanie ekspertów prawa prz... 01:03

  5.12 | W komisji sprawiedliwości Izby Reprezentantów USA, w której przewagę mają demokraci, wyjaśnienia złożyli w środę eksperci prawni. Na podstawie m.in. ich opinii komisja ta - jak przewidują eksperci - prawdopodobnie sformułuje tzw. artykuły impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa.
 • Komisja parlamentu przegłosowała raport o nadużyciu urzędu przez Trumpa

  Komisja parlamentu przegłosowała ... 00:42

  4.12 | Kontrolowana przez demokratów komisja wywiadu Izby Reprezentantów USA przegłosowała we wtorek raport, w którym stwierdzono, że Donald Trump nadużył urzędu prezydenta dla swej korzyści, zabiegając o zagraniczną pomoc w wyborach prezydenckich w 2020 roku.
 • Sąd Najwyższy zdecydował w sprawie Donalda Trumpa

  Sąd Najwyższy zdecydował w sprawi... 00:30

  26.11 | Prezydent USA Donald Trump nie musi ma razie przedstawiać swoich zeznań finansowych Izbie Reprezentantów - orzekł w poniedziałek amerykański Sąd Najwyższy. Trump odwoływał się od wyroku sądu niższej instancji, który nakazał mu przekazanie tych dokumentów.
 • Izba Reprezentantów zakończyła publiczne przesłuchania w sprawie impeachmentu Trumpa

  Izba Reprezentantów zakończyła pu... 02:59

  Amerykańska Izba Reprezentantów zakończyła publiczne przesłuchania w sprawie ewentualnego impeachmentu, czyli pozbawienia urzędu prezydenta Donalda Trumpa za domniemane nadużycie władzy. Chodzi o zarzuty, że mógł wymuszać na Ukrainie szukanie dowodów na rzekomą korupcję syna jego potencjalnego konkurenta w wyborach.
 • Komisja Kongresu przesłuchała byłą doradczynię Trumpa Fionę Hill

  Komisja Kongresu przesłuchała był... 00:30

  22.11 | W ramach dochodzenia ws. ewentualnego impeachmentu Donalda Trumpa, była doradczyni prezydenta ds. Rosji i bezpieczeństwa narodowego Fiona Hill oznajmiła, że teza, iż to Ukraina ingerowała w wybory w USA jest "realizowaniem interesów Rosji".
rozwiń

Boliwia. Evo Morales obalony

 • Parlament zaaprobował ustawę o wyborach

  Parlament zaaprobował ustawę o wy... 00:53

  24.11 | W sobotę obie izby parlamentu Boliwii uchwaliły ustawę o rozpisaniu nowych wyborów prezydenckich. Ustawa zabrania ubiegania się o prezydenturę byłemu szefowi państwa Evo Moralesowi.
 • Evo Morales ani jego zastępca nie będą kandydowali

  Evo Morales ani jego zastępca nie... 00:35

  21.11 | Jeden z czołowych działaczy partii socjalistycznej Henry Cabrera zakomunikował w czwartek, że były prezydent Boliwii Evo Morales i wiceprezydent Alvaro Garcia Linera, którzy w tym miesiącu ustąpili ze stanowisk pod naciskiem opozycji, nie będą kandydowali w przyszłych wyborach prezydenckich.

Obraz świata

 • Mieli planować zamach terrorystyczny w Danii. Aresztowno ok. 20 osób

  Mieli planować zamach terrorystyc... 00:39

  11.12 | Duńska policja aresztowała w środę około 20 osób pod zarzutem przygotowywania ataku terrorystycznego - pisze Reuters. Jak dodaje agencj, zatrzymani próbowali zdobyć materiały wybuchowe i broń palną.
 • Zamieszki w stolicy Chile Santiago

  Zamieszki w stolicy Chile Santiago 01:10

  11.12 | Protesty w Chile trwają od 18 października. Chilijczyków na ulice stołecznego Santiago wyprowadziła decyzja władz o podwyżce cen biletów na metro i inne środki transportu publicznego. Demonstracje szybko przerodziły się w gwałtowne zamieszki, które kosztowały życie już blisko 30 osób. Po raz pierwszy od zakończenia przed 30 laty dyktatury generała Augusto Pinocheta wysłano na ulice wojsko.
 • Władze Chin nie tolerują niezależności mediów

  Władze Chin nie tolerują niezależ... 00:34

  11.12 | Komitet Ochrony Dziennikarzy (CPJ) poinformował w środę w opublikowanym raporcie, że co najmniej 250 dziennikarzy jest przetrzymywanych w więzieniach na całym świecie. Organizacja pozarządowa na rzecz wolności prasy przekazała również, że najwięcej dziennikarzy pozbawionych wolności jest w Chinach, gdzie autorytarne władze nie tolerują niezależności mediów.
 • Obraz odnaleziony we Włoszech. To może być skradziony Klimt

  Obraz odnaleziony we Włoszech. To... 00:44

  11.12| Gałęzie wyschniętego bluszczu, niewielkie drzwiczki, a za drzwiczkami właz. - Znalazłem futerał w czarnym worku, na początku myślałem, że to śmieci - opowiada mężczyzna, który natknął się na tajemniczy pakunek. Pracował w ogrodzie galerii sztuki we włoskiej Piacenzy, ale raczej nie spodziewał się, że odnajdzie dzieło Gustava Klimta skradzione z muzeum w 1997 roku. Nie ma jeszcze stuprocentowej pewności, że to ono, ale jak mówi Franca Franchi, członkini zarządu galerii - podobieństwo jest uderzające, a z tyłu widnieją oficjalne pieczęci.
 • Atak na hotel w Mogadiszu

  Atak na hotel w Mogadiszu 00:25

  11.12 | W ataku przeprowadzonym przez islamistów z organizacji Al-Szabab we wtorek wieczorem w hotelu w centrum stolicy Somalii, Mogadiszu zginęło pięć osób, w tym trzech cywilów i dwóch członków sił bezpieczeństwa - poinformowała somalijska policja. W wymianie ognia zabitych zostało także pięciu napastników.
 • Rozpoczął się proces w sprawie w sprawie ludobójstwa Rohingjów

  Rozpoczął się proces w sprawie w ... 00:36

  10.12 | Przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości Organizacji Narodów Zjednoczonych w Hadze rozpoczął się we wtorek proces w sprawie ludobójstwa muzułmańskiej mniejszości Rohingjów w Birmie. Na czele delegacji Birmy stoi była dysydentka, a obecnie faktyczna przywódczyni kraju Aung San Suu Kyi.
 • Sanna Marin odebrała nominację od prezydenta Finlandii

  Sanna Marin odebrała nominację od... 00:32

  10.12 | Prezydent Finlandii Sauli Niinisto wręczył nominację na urząd szefowej rządu Sannie Marin. 34-letnia dotychczasowa minister transportu i komunikacji została nie tylko najmłodszym premierem w historii Finlandii, ale także najmłodszym spośród obecnie urzędujących szefów rządów na świecie.
 • Antyrządowe protesty w Algierii

  Antyrządowe protesty w Algierii 00:34

  10.12 | Dwóch byłych premierów Algierii zostało we wtorek skazanych na kary więzienia. Ahmed Ujahia usłyszał wyrok 15 lat pozbawienia wolności, a Abdelmalek Sellal 12 lat. Obaj nie przyznają się do stawianych im zarzutów korupcji i nadużycia władzy. Wyroki zapadły dwa dni przed planowanymi wyborami prezydenckimi w kraju, które wyprowadziły ludzi na ulice. Tysiące Algierczyków domaga się anulowania głosowania, obawiając się nadużyć ze strony władz.
 • Nie żyje Pete Frates, który stał się twarzą internetowej akcji charytatywnej "Ice Bucket Challenge"

  Nie żyje Pete Frates, który stał ... 00:52

  10.12 | Nie żyje Pete Frates, który stał się twarzą internetowej akcji charytatywnej "Ice Bucket Challenge". Mężczyzna cierpiał na stwardnienie zanikowe boczne (ALS). Dzięki wspomnianej akcji na badania i walkę z tą chorobą zebrano ponad 200 milionów dolarów. Były zawodnik drużyny baseballowej walczył z chorobą od 2012 roku. Zmarł spokojnie w otoczeniu rodziny. Miał 34 lata.
 • Zakończył się szczyt normandzkiej czwórki na temat sytuacji na Ukrainie

  Zakończył się szczyt normandzkiej... 01:12

  9.12 | Zawieszenie broni do końca roku, wymiana wszystkich zidentyfikowanych więźniów w grudniu, organizacja kolejnego szczytu w formacie normandzkim za cztery miesiące oraz wdrażanie porozumień mińskich z 2015 roku - to główne konkluzje szczytu normandzkiej czwórki na temat Ukrainy, który odbył się w poniedziałek w Paryżu.
 • Władimir Putin przybył do Paryża

  Władimir Putin przybył do Paryża 00:31

  09.12 | W Paryżu rozpoczął się szczyt w formacie normandzkim, który ma załagodzić konflikt na wschodniej Ukrainie. W poniedziałek rozmowy podjęli - kanclerz Niemeic Angela Merkel oraz prezydenci Francji, Ukrainy i Rosji - Emmanuel Macron, Wołodymyr Zełenski i Władimir Putin.
 • Andrzej Zaucha: Rosjanie spodziewali się decyzji WADA

  Andrzej Zaucha: Rosjanie spodziew... 01:55

  09.12.2019 l - Informacja jest na czołówkach internetowych wydań gazet, ale Rosjanie nie są zaskoczeni, zdecydowanie się tego spodziewali. Komisja WADA już wcześniej sugerowała bardzo surowe sankcje, które mają pokazać Rosji, że nie jest to zabawa w kotka i myszkę - mówi z Moskwy o decyzji WADA Andrzej Zaucha, reporter Faktów TVN.
rozwiń

Wideo dnia

 • Utah: Dziecko spadło z lady w sklepie. Uratował je kierownik sklepu

  Utah: Dziecko spadło z lady w skl... 00:24

  11.12 | Niemowlę spadające z lady i natychmiastowa reakcja kierownika lombardu. Nagranie ze sklepowego monitoringu z miasta Hurricane w środę obiegło amerykańskie media. - Zobaczyłem, że dziecko się kołysze. Na szczęście wszystko dobrze zbiegło się w czasie - powiedział bohater wideo Bill Reel.
 • Snowboardzista porwany przez lawinę. "To była duża lawina, ale ze mną wszystko w porządku"

  Snowboardzista porwany przez lawi... 00:41

  11.12 | Snowboardzista porwany przez lawinę na górskim zboczu w rejonie miasta Wasilla. Mężczyzna przeżył i utrzymał się na powierzchni sunącego śniegu, bo pomogła mu w tym specjalna poduszka powietrzna. Całe zdarzenia widać na amatorskich nagraniach snowboardzisty i jego znajomych.
 • Węgorz elektryczny zasilający lampki na bożonarodzeniowym drzewku

  Węgorz elektryczny zasilający lam... 00:48

  09.12 | Pływający węgorz elektryczny i energetyczne połączenie z lampkami na bożonarodzeniowym drzewku. Taką świąteczną instalację można zobaczyć w oceanarium w mieście Chattanooga, w Tennessee.
 • Bieg Świętych Mikołajów w Glasgow

  Bieg Świętych Mikołajów w Glasgow 00:29

  09.12 | Tysiące Mikołajów na ulicach Glasgow. Zamiast rozdawać prezenty biegali, a to wszystko w celach charytatywnych.
 • Córka Johna F. Kennedy'ego ochrzciła nowy lotniskowiec US Navy

  Córka Johna F. Kennedy'ego ochrzc... 00:40

  09.12 | Nowy lotniskowiec US Navy "John F. Kennedy" doczekał się swojego chrztu. Uroczystość odbyła się w 78. rocznicę japońskiego ataku na Pearl Harbor. Matką chrzestną jednostki została córka tragicznie zmarłego amerykańskiego prezydenta Caroline Kennedy.
 • "To bardzo głośne powitanie". Po raz pierwszy usłyszała głos swojej matki

  "To bardzo głośne powitanie". Po ... 00:22

  09.12 | Czteromiesięczna dziewczynka Georgina z Wielkiej Brytanii, po raz pierwszy mogła usłyszeć głos swojej matki. Dziecko urodziło się z bardzo poważną wadą słuchu. Według lekarzy dziewczynka była w zasadzie niesłysząca. Na tym etapie rozwoju Georginy jedynym ratunkiem okazał się nowoczesny dziecięcy aparat słuchowy. Na nagraniu został uwieczniony moment, w którym dziecko pierwszy raz słyszy głos swojej mamy.
 • Wielka choinka na Placu Weneckim w Rzymie

  Wielka choinka na Placu Weneckim ... 00:32

  09.12 | 80 tysięcy lampek, setki bombek i kryształowych ozdób, a to wszystko na 22-metrowej choince. W niedzielę tłumy rzymian i turystów zebrały się na Placu Weneckim w Rzymie na uroczystości zapalenia świateł na świątecznej choince.
 • Latający Mikołaj nad Białymstokiem

  Latający Mikołaj nad Białymstokiem 00:59

  05.12 | Tomasz Kudaszewicz, członek kadry Polski, mistrz świata w paralotniarstwie wcielił się w rolę Mikołaja, który na swojej paralotni, czyli latających saniach odbył Mikołajkowy lot nad Białymstokiem.
 • Uroczyste zapalenie lampek na choince przed Białym Domem

  Uroczyste zapalenie lampek na cho... 00:32

  06.12 | W czwartek para prezydencka Stanów Zjednoczonych wzięła udział w uroczystości zapalenia światełek na choince przed Białym Domem. Dziewięciometrowy świerk został przywieziony z Pensylwanii już w październiku i pozostawał pod opieką Służb Parków Narodowych. Drzewko ozdobiono 50 tysiącami światełek i 450 ozdobami w kształcie gwiazd. Donald Trump wziął udział w tej imprezie po raz trzeci w trakcie swojej prezydentury.
 • Latający Mikołaj nad Białymstokiem

  Latający Mikołaj nad Białymstokiem 00:59

  05.12 | Tomasz Kudaszewicz, członek kadry Polski, mistrz świata w paralotniarstwie wcielił się w rolę Mikołaja, który na swojej paralotni, czyli latających saniach odbył Mikołajkowy lot nad Białymstokiem.
 • Zapalenie lampek na świątecznym drzewku w pobliżu Kongresu Stanów Zjednoczonych

  Zapalenie lampek na świątecznym d... 00:20

  05.12 | Trzy tygodnie do Bożego Narodzenia i uroczyste zapalenie lampek na świątecznym drzewku w pobliżu Kongresu Stanów Zjednoczonych. 18-metrowy świerk przywieziono ze stanu Nowy Meksyk. Odliczanie przed włączeniem światełek prowadziła przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi.
 • Hrabia Kubłogłowy zawalczy o głosy w wyborach

  Hrabia Kubłogłowy zawalczy o głos... 00:30

  05.12 | W okręgu Uxbridge i South Ruislip Boris Johnson ma dodatkową konkurencję w wyborach parlamentarnych, które odbędą się 12 grudnia. Na tym terenie toczy się bitwa pomiędzy potencjalnymi kandydatami do parlamentu - Lordem Wiadrogłowym i Hrabią Kubłogłowym. Obaj kandydaci charakteryzują się wyjątkowym ubiorem, którego najważniejszą częścią jest specjalny hełm.
rozwiń

Kontakt 24

rozwiń

Meteo

 • Prognoza pogody na czwartek 12.12

  Prognoza pogody na czwartek 12.12 01:28

  11.12 | W czwartek termometry pokażą maksymalnie 6 stopni Celsjusza.
 • Warunki drogowe w czwartek 12.12

  Warunki drogowe w czwartek 12.12 00:20

  11.12 | W czwartek w wielu regionach kraju pogoda utrudni podróżowanie.
 • Warunki biometeo w czwartek 12.12

  Warunki biometeo w czwartek 12.12 00:55

  11.12 | Warunki biometeo w czwartek będą zróżnicowane.
 • Pogoda na 16 dni: czasami nawet aż 10 stopni ciepła

  Pogoda na 16 dni: czasami nawet a... 00:26

  8.12 | Na mapach pogody na razie nie widać mroźnej, zimowej aury. Do Polski właśnie napłynęło ciepłe jak na grudzień powietrze z południa kontynentu i z tego powodu mamy nawet 9-10 stopni.
 • "Musimy walczyć o naszą planetę". Młodzi ludzie wyszli na ulice

  "Musimy walczyć o naszą planetę".... 02:46

  Młodzi wyszli na ulice, by zaprotestować w obronie klimatu. Martwią się o swoją przyszłość, dlatego biją w bębny, żeby zmusić polityków do działania.
 • Bieganie zdrowe dla serca i dla płuc? Najpierw trzeba ograniczyć smog

  Bieganie zdrowe dla serca i dla p... 02:44

  Co trzeba zrobić, żeby bieg dla serca był jednocześnie biegiem dla płuc? Ograniczyć smog. Jeśli to się uda, to wtedy warto wstać z kanapy czy ruszyć się zza biurka. Lekarze przypominają, że to niezbędne dla naszego zdrowia.
 • Czas na ochłodzenie. Prognozy meteorologów nie pozostawiają złudzeń

  Czas na ochłodzenie. Prognozy met... 02:37

  Nadszedł czas na nocne przymrozki, chłodne jesienne poranki i zimne wieczory. Prognozy meteorologów, przynajmniej na najbliższe kilkanaście dni, nie pozostawiają wątpliwości. Przełom października i listopada to wyraźna zmiana pogody.
 • We Wrocławiu już nie grabią. Dla małych zwierząt liście "to cały świat, cały kosmos"

  We Wrocławiu już nie grabią. Dla ... 02:24

  Gdy liście spadają, zaczyna się doroczna akcja ich grabienia. Dla jednych to rozrywka, a dla innych męczarnia. Wszystko po to, by alejki i trawniki były eleganckie. Ale nie wszędzie warto się tak starać. Taka pokrywa rozkładających się liści bardzo się przydaje zwierzętom i roślinom.
 • Idzie zimno. Na wschodzie mogą wystąpić opadu deszczu ze śniegiem

  Idzie zimno. Na wschodzie mogą wy... 00:48

  W weekend czekają nas przymrozki, bo do Polski napływa arktyczne powietrze. Na wschodzie można spodziewać się opadów śniegu z deszczem.
 • "Woda się ugotowała razem z rybami". Trzy tony śniętych ryb trafiły do utylizacji

  "Woda się ugotowała razem z rybam... 02:56

  Ekologiczny pogrom w Jeziorze Koskowickim pod Legnicą. Do utylizacji trafiły blisko trzy tony śniętych ryb. Nie przetrwały ani dwumetrowe sumy, ani małe płotki. Zabił je brak tlenu.
 • Jak ustrzec się przed burzą w górach? Obserwować niebo i sprawdzać prognozy

  Jak ustrzec się przed burzą w gór... 02:43

  Burze w górach mogą być nagłe i potężne. Rano może nic ich nie zapowiadać. W czwartek do południa nad Tatrami było błękitne niebo i piękne słońce. Dlatego warto reagować na każdą ciemną chmurę i sprawdzać prognozę pogody na bieżąco w smartfonie. Jeśli nadchodzi burza, to należy natychmiast zejść z góry.
 • "Dzika przyroda ginie coraz szybciej". Jak chronić zagrożone gatunki?

  "Dzika przyroda ginie coraz szybc... 03:34

  To kolejny dowód na to, jak śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt morskich jest plastik. Przyczyną śmierci osłabionej samicy diugonia przybrzeżnego, którą znaleziono u wybrzeży Tajlandii, był nagromadzony w jelitach surowiec. Troskliwa opieka, którą ją otoczono, nie pomogła. Z najnowszego raportu przygotowanego pod auspicjami ONZ wynika, że wyginięciem zagrożony jest nawet milion gatunków roślin i zwierząt. Zagraża im nie tylko zanieczyszczenie środowiska, ale też kłusownictwo i czarny rynek handlu zwierzętami.
rozwiń

Eurosport.pl

 • Juergen Klopp wspomina polskich dziennikarzy

  Juergen Klopp wspomina polskich d... 00:50

  Trener Liverpoolu Juergen Klopp na konferencji prasowej przed meczem z Salzburgiem wspominał... polskich dziennikarzy.
 • Trening PSG przed meczem z Galatasarayem

  Trening PSG przed meczem z Galata... 00:54

  Piłkarze PSG trenowali przed meczem ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Mistrzowie Francji w środę zagrają u siebie z Galatasarayem Stambuł.
 • Kolejna cudowna piętka Luisa Suareza, tym razem na treningu

  Kolejna cudowna piętka Luisa Suar... 00:28

  Luis Suarez znowu zachwyca. W meczu z Mallorcą strzelił cudownego gola piętką, równie efektownym zagraniem popisał się na pomeczowym treningu. Urugwajczyk znowu w cudownym sposób skierował piłkę do bramki. Barcelona we wtorek zagra z Interem w meczu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów.
 • Inter szykuje się na widowisko z Barceloną

  Inter szykuje się na widowisko z ... 00:33

  Zawodnicy Interu Mediolan przygotowują się do decydującego meczu grupy F Ligi Mistrzów.
 • Napoli przygotowuje się do meczu z Genkiem w Lidze Mistrzów

  Napoli przygotowuje się do meczu ... 01:49

  Napoli zmierzy się z Genkiem w wyjazdowym spotkaniu grupy E Ligi Mistrzów.
 • Piłkarze Ajaksu trenują przed meczem z Valencią w Lidze Mistrzów

  Piłkarze Ajaksu trenują przed mec... 01:36

  Piłkarze prowadzeni przez Erika ten Haga przygotowują się do spotkania z Valencią w grupie H Ligi Mistrzów.
 • "Piątek pum pum". Kibice Milanu znów śpiewają piosenkę o Polaku

  "Piątek pum pum". Kibice Milanu z... 00:35

  Po sześciu meczach bez strzelonego gola Krzysztof Piątek trafił przeciwko Bolonii (3:2). Kibice Milanu mieli znów okazję zaśpiewać piosenkę o polskim napastniku.
 • Bezprecedensowa sytuacja w starciu Allena z Hicksem. VAR rozwiązał kwestię faulu

  Bezprecedensowa sytuacja w starci... 02:06

  W drugim frejmie starcia z Andym Hicksem Mark Allen popełnił faul, minimalnie trącając białą bilę przed uderzeniem. Sędzia tego nie zauważył, ale zareagował marker. Tym samym w snookerze po raz pierwszy doszło do... wideoweryfikacji, choć takie działania nie znajdują się w przepisach. Sytuacja zakończyła się zaliczeniem dodatkowych punktów dla Hicksa za faul Allena. Scottish Open na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Ding wygrał UK Championship

  Ding wygrał UK Championship 01:28

  Junhui Ding pokonał Stephena Maguire'a 10:6 w finale UK Championship. Chińczyk po raz trzeci w karierze triumfował w tym turnieju. Wcześniej tej sztuki dokonał w 2005 i 2009 roku. Zobacz ostatnie wbicia tego spotkania.
 • Ford wygrał slalom gigant w Beaver Creek

  Ford wygrał slalom gigant w Beave... 01:20

  Weekend w Beaver Creek skończył się idealnie dla amerykańskiej publiczności. W ostatniej konkurencji slalomie gigancie najlepszy okazał się reprezentant USA Tommy Ford. To pierwsze zwycięstwo 30-latka w karierze. Drugie miejsce zajął Henrik Kristoffersen, a trzecie Leif Kristian Nestvold-Haugen. Puchar Świata w narciarstwie alpejskim na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Ford liderem po pierwszym przejeździe slalomu giganta w Beaver Creek

  Ford liderem po pierwszym przejeź... 01:50

  Zobacz przejazd Tommy'ego Forda, który zapewnił mu prowadzenie po pierwszej części rywalizacji w slalomie gigancie w Beaver Creek. Puchar Świata w narciarstwie alpejskim na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Forfang wygrał niedzielne kwalifikacje w Niżnym Tagile

  Forfang wygrał niedzielne kwalifi... 00:45

  Skok na odległość 138 metrów zapewnił Johannowi Andre Forfangowi triumf w niedzielnych kwalifikacjach w Niżnym Tagiel. Zobacz próbę Norwega. Puchar Świata w skokach narciarskich na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
rozwiń

News in English

rozwiń