"Fakty" z 21 listopada

 • "Druga edycja PiS-owskiego pendolino". Piotrowicz i Pawłowicz z rekomendacjami komisji

  "Druga edycja PiS-owskiego pendol... 04:02

  Podczas posiedzenia sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka kandydatka do Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz była pytana przez posłów opozycji między innymi o to, czy unijna flaga to "szmata", a protestujące kobiety to "ulicznice". Była posłanka PiS stwierdziła, że podtrzymuje wszystko co mówiła i pisała. Przesłuchiwany był też drugi kandydat na sędziego Trybunału Konstytucyjnego Stanisław Piotrowicz. Ale on nawet nie odpowiedział na żadne pytanie. Zarówno Pawłowicz jak i Piotrowicz otrzymali pozytywne rekomendacje komisji.
 • "Afera korupcyjna i "splamienie się" stanem wojennym. Sprawdzamy oskarżenia prezydenta wobec sędziów

  "Afera korupcyjna i "splamienie s... 03:18

  Jeśli ktoś czerpie wiedzę o kondycji wymiaru sprawiedliwości z wystąpień prezydenta Andrzeja Dudy, to może uznać, że sędziowie przez długie lata byli panami życia i śmierci, ale teraz tracą przywileje i wpływy. Andrzej Duda przedstawia polskie sądownictwo jako domenę tych, którzy najlepiej czuli się w czasach PRL-u. W rzeczywistości sędziów w Sądzie Najwyższym, którzy orzekali jeszcze w czasach stanu wojennego jest trzech. Do jednego z nich Andrzej Duda miał mieć "zaufanie", kiedy wyznaczał go na osobą pełniącą obowiązki pierwszego prezesa SN.
 • Prawyborcza rywalizacja w PO. Kidawę-Błońską i Jaśkowiaka czekają trzy debaty

  Prawyborcza rywalizacja w PO. Kid... 03:13

  Już za kilka dni może odbyć się pierwsza debata w prawyborach prezydenckich Platformy Obywatelskiej. Wydarzenia nabrały tempa po tym, jak w środę po południu do gry wszedł prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. "Twardy gracz" - mówi o nim lider partii Grzegorz Schetyna. "Tęczowy Jacek" - opisują go przeciwnicy polityczni.
 • Co się dzieje w polskiej elektromobilności? "Jesteśmy we wczesnym stadium tej zmiany"

  Co się dzieje w polskiej elektrom... 02:57

  Ta niespełniona, a może niemożliwa do spełnienia obietnica będzie się ciągnęła za Mateuszem Morawieckim latami. W 2025 roku po Polsce ma jeździć milion aut elektrycznych. Czwartkowe forum poświęcone elektromobilności z premierem w roli głównej to okazja, by skonfrontować obietnice i rzeczywistość.
 • Kraków na wojnie ze smogiem. Zapadł pierwszy wyrok po wprowadzeniu zakazu

  Kraków na wojnie ze smogiem. Zapa... 02:49

  Zakaz palenia węglem i drewnem to nie był żart, ani martwy przepis. Jako pierwszy przekonał się o tym mieszkaniec Krakowa. Sąd skazał mężczyznę na karę ograniczenia wolności i prace społeczne. To nauczka dla wszystkich, którzy lekceważą walkę ze śmiertelnie niebezpiecznym smogiem.
 • Książę Andrzej wycofuje się z pełnienia publicznych obowiązków

  Książę Andrzej wycofuje się z peł... 01:44

  Książę Andrzej - młodszy syn królowej Elżbiety II - poinformował, że rezygnuje z pełnienia publicznych obowiązków członka rodziny królewskiej. Jego rezygnacja związana jest z oskarżeniami o kontakty seksualne z 17-latką i znajomością z amerykańskim miliarderem oskarżanym o pedofilię.
 • Ekolodzy alarmują, ministerstwo zleca badania. Co się dzieje z rybami w Zatoce Puckiej?

  Ekolodzy alarmują, ministerstwo z... 02:52

  W Zatoce Puckiej pojawia się coraz więcej chorych ryb. Rybacy i ekolodzy alarmują, a Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zleca badania. Jedną z przyczyn katastrofy może być solanka, która jest odprowadzana do zatoki przez państwową spółkę.
 • Adam Pieczyński, Paweł Reszka i Bianka Mikołajewska "Dziennikarzami Dekady"

  Adam Pieczyński, Paweł Reszka i B... 01:21

  Bianka Mikołajewska z portalu OKO.press, Paweł Reszka z tygodnika "Polityka" i Adam Pieczyński, redaktor naczelny TVN24 i "Faktów" TVN, zostali laureatami Nagrody Specjalnej Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego "Dziennikarz Dekady" .
 • "Jesteśmy jak w rodzinie". Dom Wsparcia dla powstańców świętuje rok działalności

  "Jesteśmy jak w rodzinie". Dom Ws... 02:48

  Od roku działa Dzienny Dom Wsparcia dla powstańców warszawskich. Weterani mogą tam zagrać w karty, w szachy, skorzystać z pomocy fizjoterapeuty, treningu pamięci i zjeść ciepły obiad. Dom powstał z inicjatywy stołecznego ratusza.
 • Prognoza pogody na piątek 22 listopada

  Prognoza pogody na piątek 22 list... 02:43

  W piątek w kraju będzie pochmurno z przejaśnieniami, na Wybrzeżu możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu, 8 stopni Celsjusza w centrum kraju do 14 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr południowo-wschodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h.

Wyrok TSUE ws. Izby Dyscyplinarnej SN i nowej KRS

 • Prezydent o wyroku TSUE i polskim wymiarze sprawiedliwości

  Prezydent o wyroku TSUE i polskim... 00:54

  21.11 | W środę podczas spotkania w Brojcach z mieszkańcami tej gminy i powiatu gryfickiego prezydent Andrzej Duda mówił o polskim wymiarze sprawiedliwości i wyroku TSUE w sprawie nowej Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego i nowej Krajowej Radzie Sądownictwa.
 • Profesor Stanisław Biernat o wyroku TSUE

  Profesor Stanisław Biernat o wyro... 00:56

  20.11 | Profesor Stanisław Biernat o wyroku TSUE
 • Czarnecki o wyroku TSUE: nie spełnił oczekiwań opozycji

  Czarnecki o wyroku TSUE: nie speł... 01:06

  20.11 | Zdaniem europosła PiS wyrok TSUE "nie spełnił oczekiwań opozycji". - Opozycja uznała, że trybunał w Luksemburgu ukrzyżuje polski rząd. Nic takiego się nie stało. Uważam, że ta decyzja jest dosyć dla rządu korzystna - ocenił gość TVN24.
 • Laskowski: moje pierwsze wrażenie było takie, że byłem lekko zawiedziony

  Laskowski: moje pierwsze wrażenie... 00:55

  19.11 | Pierwsze moje wrażenie było takie, że byłem lekko zawiedziony. Zwłaszcza jak usłyszałem samą sentencję orzeczenia. Potem, jak wczytałem się w uzasadnienie wyroku, to ten zawód zmalał. Tam znalazł się szereg bardzo ważnych z punktu widzenia i Polski, i całej Europy rzeczy - powiedział w "Kropce nad i" w TVN24 rzecznik Sądu Najwyższego Michał Laskowski po wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie Izby Dyscyplinarnej.
 • Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik o wyroku TSUE

  Wiceminister sprawiedliwości Mich... 02:02

  19.11 | Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik o wyroku TSUE
 • "Będzie ogromny chaos". Prawnicy przewidują kłopoty po wyroku TSUE

  "Będzie ogromny chaos". Prawnicy ... 03:49

  Wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej nie daje odpowiedzi na wszystkie pytania, a do tego rodzi nowe. Czy sędziowskie nominacje nowej Krajowej Rady Sądownictwa mogą zostać uznane za nieważne? Czy KRS ma dalej funkcjonować? Padają także pytania o to, co dalej z wyrokami wydanymi przez sądy.
 • TSUE wydał wyrok. "Rząd nie powinien tego lekceważyć"

  TSUE wydał wyrok. "Rząd nie powin... 04:01

  Sąd Najwyższy powinien zbadać, czy nowa Izba Dyscyplinarna SN jest niezależna - brzmi wyrok unijnego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu. Także kwestia niezależności wybranej przez polityków nowej Krajowej Rady Sądownictwa musi zostać rozstrzygnięta przez SN. - To jest wielka porażka nadzwyczajnej kasty - stwierdził minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Pierwsza prezes SN prof. Małgorzata Gersdorf wzywa do zmian legislacyjnych, aby usunąć wątpliwości co do niezależności KRS i Izby Dyscyplinarnej. Dodaje, że to czas na odbudowanie zaufania do sądownictwa.
 • Profesor Marek Safjan o wyroku TSUE. Cała rozmowa

  Profesor Marek Safjan o wyroku TS... 11:55

  19.11 | Profesor Marek Safjan o wyroku TSUE. Cała rozmowa
 • Dr hab. Piotr Bogdanowicz o wyroku TSUE w sprawie nowej KRS i Izby Dyscyplinarnej SN. Cała rozmowa

  Dr hab. Piotr Bogdanowicz o wyrok... 04:53

  19.11 | Dr hab. Piotr Bogdanowicz o wyroku TSUE w sprawie nowej KRS i Izby Dyscyplinarnej SN. Cała rozmowa
 • Dr hab. Piotr Bogdanowicz: w trybie prejudycjalnym często zdarza się, że TSUE odpowiada w ten sposób

  Dr hab. Piotr Bogdanowicz: w tryb... 01:38

  19.11 | Dr hab. Piotr Bogdanowicz: w trybie prejudycjalnym często zdarza się, że TSUE odpowiada w ten sposób
 • Rzecznik Sądu Najwyższego Michał Laskowski o wyroku TSUE

  Rzecznik Sądu Najwyższego Michał ... 00:49

  19.11 | Rzecznik Sądu Najwyższego Michał Laskowski o wyroku TSUE
 • Apel przewodniczącego "Iustitii", profesora Krystiana Markiewicza

  Apel przewodniczącego "Iustitii",... 01:37

  19.11| Apel przewodniczącego "Iustitii", profesora Krystiana Markiewicza
rozwiń

PiS wycofuje projekt w sprawie zniesienia limitu składek ZUS

 • Biejat o projekcie Lewicy w sprawie likwidacji 30-krotności składki ZUS

  Biejat o projekcie Lewicy w spraw... 00:34

  20.11 | - Złożyliśmy lepszy projekt dotyczący 30-krotności ZUS, który jest bardziej stabilizujący system, który pozawala zapobiec rożnym problemom, które generował projekt PiS-u - powiedziała w środę w rozmowie z TVN24 wiceszefowa klubu Lewicy Magdalena Biejat.
 • Bortniczuk o wycofaniu projektu likwidacji 30-krotności składki ZUS

  Bortniczuk o wycofaniu projektu l... 01:46

  20.11 | Wycofanie projektu zakładającego likwidację górnego limitu przychodu, do którego płaci się składki ZUS, to dobra decyzja dla gospodarki zarówno w perspektywie krótko jak długoterminowej - ocenił w radiowej Trójce Kamil Bortniczuk, rzecznik Porozumienia współtworzącego Zjednoczoną Prawicę wraz z PiS i Solidarną Polską.
 • Cymański o wycofaniu projektu likwidacji 30-krotności składki ZUS

  Cymański o wycofaniu projektu lik... 00:30

  20.11 | Członek komisji finansów publicznych Tadeusz Cymański (PiS) przyznał w środę, iż ma nadzieję na pojawienie się ze strony PiS innego projektu ustawy w sprawie zniesienia limitu 30-krotności składek ZUS, po wycofaniu przez PiS we wtorek poprzedniego.
 • Lubnauer o wycofaniu projektu likwidacji 30-krotności składki ZUS

  Lubnauer o wycofaniu projektu lik... 00:39

  20.11 | PiS może dojść do wniosku, że zamiast 30-krotności wprowadzi 40-krotność - powiedziała w środę szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer pytana, czy po wycofaniu przez PiS projektu zniesienia limitu 30-krotności składek ZUS jej zdaniem może pojawić się nowy.
 • Henryk Kowalczyk o wycofaniu projektu likwidacji 30-krotności składki ZUS

  Henryk Kowalczyk o wycofaniu proj... 00:57

  20.11 | Skoro wczoraj zapadała decyzja wieczorem, to trudno mieć teraz o tej porze już odpowiedzialny pomysł - powiedział w środę szef sejmowej komisji finansów publicznych Henryk Kowalczyk (PiS) pytany, czy po wycofaniu przez PiS projektu zniesienia limitu 30-krotności składek ZUS pojawi się nowy.
 • PiS zrezygnował ze zniesienia limitu składek na ZUS

  PiS zrezygnował ze zniesienia lim... 00:46

  19.11 | Wtorkowe spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy dotyczyło umowy koalicyjnej, która niedługo zostanie podpisana przez Prawo i Sprawiedliwość, Solidarną Polskę i Porozumienie. - Domyślam się, że panowie uzgadniali "szczegóły czasowe" jej podpisania - powiedział we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.
 • Morawiecki o budżecie i propozycji zniesienia limitu 30-krotności składek na ZUS

  Morawiecki o budżecie i propozycj... 02:25

  19.11 | Morawiecki o budżecie w kontekście propozycji zniesienia limitu 30-krotności składek na ZUS: Na tym etapie prace są zawieszone. Projekt będzie konsultowany. Będziemy starali się utrzymać naszą propozycję zrównoważonego budżetu pomimo tego.
 • "To jest wybicie się Jarosława Gowina na niepodległość"

  "To jest wybicie się Jarosława Go... 01:19

  19.11 | Żałuję, że Jarosław Gowin nie zagrał o tekę premiera - stwierdził w "Kropce nad i" eurodeputowany Koalicji Obywatelskiej i były szef MSZ Radosław Sikorski. Jak ocenił do wyborów prezydenckich między Prawem i Sprawiedliwością oraz Porozumieniem "będzie polityka miłości, a później będzie przykręcanie śruby". Wyjawił też, dlaczego zdecydował się nie brać udziału w prawyborach prezydenckich w Platformie Obywatelskiej.
 • Spór o limit składek na ZUS. PiS wycofało projekt, Lewica złożyła swój

  Spór o limit składek na ZUS. PiS ... 02:19

  Późnym popołudniem, zaledwie kilka godzin przed głosowaniem, klub PiS wycofał projekt zniesienia limitu 30-krotności składek na ZUS. Zaskoczeni byli nawet posłowie tej partii. Chwilę wcześniej swój projekt zniesienia limitu składek ZUS złożyli posłowie Lewicy. Jest w nim mowa też o najwyższej emeryturze.
 • Kierwiński: widać, że PiS nie dogadał się z Gowinem

  Kierwiński: widać, że PiS nie dog... 00:24

  19.11 | Kierwiński: widać, że PiS nie dogadał się z Gowinem
 • Czerwińska: znaliśmy, że należy to przekonsultować w szerokim gronie

  Czerwińska: znaliśmy, że należy t... 00:35

  19.11 | Czerwińska: znaliśmy, że należy to przekonsultować w szerokim gronie
 • Zgorzelski: PiS nie ma dobrego dnia

  Zgorzelski: PiS nie ma dobrego dnia 00:55

  19.11 | Zgorzelski: PiS nie ma dobrego dnia
rozwiń

Nowy rząd Mateusza Morawieckiego

 • Rzecznik Porozumienia: będziemy rozmawiać z premierem o zmianie przepisów dla pieszych

  Rzecznik Porozumienia: będziemy r... 01:46

  20.11 | Myślę, że jest to temat absolutnie do przedyskutowania przede wszystkim ze specjalistami - mówił w środę rzecznik Porozumienia Kamil Bortniczuk, komentując zapowiedziane przez premiera Mateusza Morawieckiego w expose wprowadzenie pierwszeństwa pieszych jeszcze przed wejściem na przejście. W jego ocenie, to była "największa kontrowersja z tego expose". - Będziemy o tym jeszcze z panem premierem rozmawiać - dodał Bortniczuk.
 • Premier odniósł się także do wyroku TSUE

  Premier odniósł się także do wyro... 01:54

  19.11 | Premier odniósł się także do wyroku TSUE, który we wtorek orzekł, że to Sąd Najwyższy ma badać niezależność swojej nowej Izby Dyscyplinarnej, by ustalić, czy może ona rozpoznawać spory dotyczące sędziów. - Bardzo dobrze, że Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej zrozumiał, że reforma sprawiedliwości jest kompetencją państw członkowskich i niech tak zostanie - podkreślił Morawiecki.
 • Morawiecki o budżecie i propozycji zniesienia limitu 30-krotności składek na ZUS

  Morawiecki o budżecie i propozycj... 02:25

  19.11 | Morawiecki o budżecie w kontekście propozycji zniesienia limitu 30-krotności składek na ZUS: Na tym etapie prace są zawieszone. Projekt będzie konsultowany. Będziemy starali się utrzymać naszą propozycję zrównoważonego budżetu pomimo tego.
 • "Wydatki na służbę zdrowia wzrosły z 70 miliardów do 106 miliardów złotych"

  "Wydatki na służbę zdrowia wzrosł... 00:47

  19.11 | Premier: wydatki na służbę zdrowia wzrosły z 70 miliardów do 106 miliardów złotych.
 • Premier Morawiecki odpowiada na pytania o oświacie

  Premier Morawiecki odpowiada na p... 00:31

  19.11 | Morawiecki o oświacie: za rządów PiS jest prawie 10-miliardowy przyrost wydatków na subwencję oświatową
 • Sejm udzielił wotum zaufania rządowi Mateusza Morawieckiego

  Sejm udzielił wotum zaufania rząd... 01:15

  19.11| Sejm we wtorek wieczorem udzielił wotum zaufania rządowi Mateusza Morawieckiego. Premiera i jego ministrów poparło 237 posłów, 214 było przeciw, a 3 wstrzymało się od głosu.
 • Morawiecki: wpływy z tego podatku wzrosły do prawie 50 miliardów

  Morawiecki: wpływy z tego podatku... 02:44

  19.11 | Premier Morawiecki odpowiada na pytania posłów: Chcę powiedzieć że w ciągu trzech lat zmian, które dotyczyły korporacji, wpływy z tego podatku wzrosły do prawie 50 miliardów, a państwo macie odwagę mówić, że w naszych czasach podatek CIT kuleje. Podatek CIT jest jednym z głównych źródeł, którym finansujemy nasza politykę społeczną, służbę zdrowia, politykę antysmogową i oświatę.
 • Zmiana konstytucji i "normalność". Mateusz Morawiecki przedstawił plan rządu

  Zmiana konstytucji i "normalność"... 04:10

  Premier Mateusz Morawiecki wygłosił w Sejmie półtoragodzinne expose, w którym wielokrotnie powtórzył słowa "normalność" i "dobrobyt". Te słowa miały przekonać każdego słuchacza i widza, że żyje w bezpieczeństwie i dobrobycie zapewnionym przez PiS. Premier zaapelował też o zmianę konstytucji. Po nim przemawiał prezes PiS Jarosław Kaczyński.
 • Kaczyński wyszedł z sali obrad. Wezwał Ziobrę i Gowina

  Kaczyński wyszedł z sali obrad. W... 01:22

  19.11 | Po skończonym swoim przemówieniu w Sejmie Jarosław Kaczyński opuścił salę obrad. Wychodząc wezwał do siebie Zbigniewa Ziobrę i Jarosława Gowina.
 • Kaczyński chciał pogratulować Morawieckiemu. Premier się odwrócił

  Kaczyński chciał pogratulować Mor... 00:29

  19.11 | Expose premiera Mateusza Morawieckiego posłowie Prawa i Sprawiedliwości nagrodzili gromkimi brawami, skandując jego imię. Posłanka PiS Dominika Chorosińska wręczyła szefowi rządu bukiet biało-czerwonych róż. Pogratulować premierowi chciał także Jarosław Kaczyński, ale Morawiecki nie zauważył wyciągniętej w jego stronę dłoni prezesa i odwrócił się do niego plecami.
 • Mateusz Morawiecki: rodzina jest wartością arcypolską

  Mateusz Morawiecki: rodzina jest ... 02:55

  19.11 | Podczas expose premier poruszył między innymi kwestie rozwoju i wspierania przedsiębiorców oraz podkreślił, że "rodzina jest wartością arcypolską"
 • Paweł Kowal: jak mało tam jest o polityce zagranicznej

  Paweł Kowal: jak mało tam jest o ... 01:21

  19.11 | Paweł Kowal: przeraziło mnie, słuchając pańskiego wystąpienia, jak mało tam jest o polityce zagranicznej.
rozwiń

Wybory prezydenckie 2020

 • "Małgorzata Kidawa-Błońska jest bardo dobrym kandydatem"

  "Małgorzata Kidawa-Błońska jest b... 01:00

  21.11| Prezydent Poznania odniósł się do faktu, że do prawyborów zgłosiła się wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. - Uważam, że Małgorzata Kidawa-Błońska jest bardo dobrym kandydatem. Natomiast wsłuchałem się w wypowiedź Donalda Tuska i uzasadnienie, dlaczego on nie kandyduje. Dla mnie ten komunikat jest bardzo czytelny, ponieważ osiem lat rządów Platformy Obywatelskiej to również twarz premiera Tuska. Ale to jest również twarz pani marszałek - przekonywał.
 • Bodnar: nie ma takiej potrzeby i nie powinienem takich rzeczy robić

  Bodnar: nie ma takiej potrzeby i ... 00:45

  21.11 | - Moim zdaniem nie ma takiej potrzeby i nie powinienem takich rzeczy robić - mówił w "Rozmowie Piaseckiego" Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, odnosząc się do swojej ewentualnej kandydatury na urząd prezydenta.
 • Bodnar: człowiek zaczyna myśleć, co by było gdyby

  Bodnar: człowiek zaczyna myśleć, ... 01:00

  21.11 | Jeżeli pojawia się nazwisko w takim kontekście, to zawsze jest to oczywiście miłe, (jest to - red.) zaszczyt i człowiek zaczyna myśleć, co by było gdyby - mówił w "Rozmowie Piaseckiego" Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, odnosząc się do swojej ewentualnej kandydatury na urząd prezydenta. Mówił jednak, że nie zamierza ubiegać się o prezydenturę, zwracając uwagę, że nadal pełni urząd RPO.
 • Bodnar: to były tylko takie propozycje, które się pojawiały w mediach

  Bodnar: to były tylko takie propo... 01:08

  21.11 | - To był raczej pomysł, mam wrażenie, publicystów i osób, które mnie wymieniały w tym kontekście - mówił w "Rozmowie Piaseckiego" Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, odnosząc się do swojej ewentualnej kandydatury na urząd prezydenta.
 • Kidawa-Błońska zaskoczona kandydaturą Jaśkowiaka

  Kidawa-Błońska zaskoczona kandyda... 00:37

  20.11 | Jacek Jaśkowiak chce konkurować z Małgorzatą Kidawą-Błońską o nominację Platformy Obywatelskiej do ubiegania się o prezydenturę. Wicemarszałek Sejmu nie kryła zaskoczenia kandydaturą prezydenta Poznania. - Oboje mają wielką szansę, żeby wygrać z prezydentem Dudą – ocenił szef PO Grzegorz Schetyna.
 • Rozmowa z Jackiem Jaśkowiakiem o jego kandydaturze w prawyborach prezydenckich Koalicji Obywatelskiej

  Rozmowa z Jackiem Jaśkowiakiem o ... 01:39

  20.11 | "Polska potrzebuje silnej prezydentury, która zatrzyma łamanie praworządności, wydobędzie kraj z chaosu, partyjniactwa i przywróci wszystkim obywatelom poczucie wspólnoty" - napisał w mediach społecznościowych prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Poinformował przy tym, że zgłosił swoją kandydaturę w prawyborach prezydenckich Koalicji Obywatelskiej.
 • Kidawa-Błońska i tajemniczy kandydat. Jest kolejna kandydatura w prawyborach w PO

  Kidawa-Błońska i tajemniczy kandy... 01:45

  20.11 | Kidawa-Błońska i tajemniczy kandydat. Jest kolejna kandydatura w prawyborach w PO
 • Sikorski ogłosił, że nie wystartuje w prawyborach prezydenckich w PO

  Sikorski ogłosił, że nie wystartu... 03:01

  19.11 | Były szef MSZ, były marszałek Sejmu, europoseł PO Radosław Sikorski ogłosił we wtorek, że nie wystartuje w prawyborach prezydenckich, jakie organizuje jego ugrupowanie. Zapowiedział, że będzie popierał tego, kto zostanie kandydatem Platformy.
 • Kidawa-Błońska jedynym pewnym kandydatem w prawyborach

  Kidawa-Błońska jedynym pewnym kan... 00:44

  18.11 | We wtorek mija termin zgłaszania kandydatów do prawyborów, które wyłonią kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta. Decyzja zapadnie 14 grudnia. Jak na razie tylko jeden kandydat jednoznacznie zadeklarował, że weźmie w nich udział - jest to Małgorzata Kidawa-Błońska. Nazwisk pojawia się jednak więcej. Kto będzie jej kontrkandydatem?
 • Katarzyna Lubnauer o kandydacie na prezydenta: Kidawa-Błońska jest najlepsza

  Katarzyna Lubnauer o kandydacie n... 01:30

  18.11 | - Dla mnie Małgorzata Kidawa-Błońska jest najlepszą kandydatką. Nie widzę w tej chwili innego kandydata. - powiedziała Katarzyna Lubnauer w "Rozmowie Piaseckiego".
 • Smoczyński: przedterminowe wybory parlamentarne to bardzo realny scenariusz

  Smoczyński: przedterminowe wybory... 01:30

  17.11 | Założyciel Centrum Analitycznego Polityka Insight Wawrzyniec Smoczyński ocenił w "Faktach po Faktach"w TVN24, że przedterminowe wybory parlamentarne "to jest bardzo realny scenariusz".
 • Migalski: Polacy muszą na święta Bożego Narodzenia dostać kandydata Platformy

  Migalski: Polacy muszą na święta ... 01:25

  16.11 | Politolog Marek Migalski w "Faktach po Faktach".
rozwiń

"Pancerny Marian i pokoje na godziny". Marian Banaś i jego finanse

 • Grodzki: poprosiłem o trzy opinie prawne ws. tego co Senat może zrobić w sprawie Banasia

  Grodzki: poprosiłem o trzy opinie... 01:08

  21.11 | Gość "Faktów po Faktach" był pytany, czy Senat planuje podjąć jakieś działania wobec Banasia. Z ostrożności (…) poprosiłem o trzy opinie prawne w sprawie tego, co Senat może zrobić w sprawie pana prezesa NIK, pana Banasia. Ostatecznie wygląda na to, że uprawniona do zaproszenia go do złożenia wyjaśnień będzie komisja samorządu terytorialnego i administracji państwowej z tego powodu, że Senat uczestniczył w procedurze wyboru pana Banasia - powiedział Tomasz Grodzki w "Faktach po Faktach".
 • Jest wniosek o wezwanie Banasia przed komisję do spraw służb specjalnych

  Jest wniosek o wezwanie Banasia p... 00:52

  20.11 | Adam Szłapka, poseł Koalicji Obywatelskiej i członek komisji do spraw służb specjalnych, wystąpił do przewodniczącego tej komisji o wezwanie na jej posiedzenie prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia. Jak napisał w uzasadnieniu, sprawa szefa NIK "od prawie dwóch miesięcy bulwersuje opinię publiczną". Szłapka wnosi również o zaproszenie przed komisję ministra koordynatora służb specjalnych, szefa ABW, szefa CBA oraz szefa Centralnego Biura Śledczego Policji.
 • "Rzeczpospolita": Marian Banaś pod lupą prokuratury w Białymstoku

  "Rzeczpospolita": Marian Banaś po... 01:02

  07.11.| Sprawą wynajmu kamienicy przez byłego ministra finansów i prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia zamie się prokuratura, wyspecjalizowana w kwestiach podatkowych i skarbowych - informuje w czwartek "Rzeczpospolita".
 • Prezes NIK zostanie odwołany uchwałą? "Politycznie sensowne"

  Prezes NIK zostanie odwołany uchw... 03:21

  Prawnicy z którymi rozmawiała "Rzeczpospolita" wskazują, że jest sposób na dymisję prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Jego kadencję określa konstytucja, ale pierwszy etap wyboru Mariana Banasia miał być wadliwy prawnie. I to z jego winy - z powodu zatajenia informacji takich jak zaniżanie czynszu za wynajem kamienicy.
 • Gasiuk-Pihowicz: to jest problem PiS-u

  Gasiuk-Pihowicz: to jest problem ... 01:15

  05.11 | - Widać, że PiS szuka jakichś wytrychów prawnych mniej lub bardziej zgodnych z obowiązującym prawem, aby usunąć pana Banasia ze stanowiska, ale trzeba powiedzieć wprost, że od samego początku politycy opozycji jeszcze z mównicy sejmowej ostrzegali o tym, że jest problem z oświadczeniami pana Mariana Banasia, że są wątpliwości powzięte przez instytucje państwowe dotyczące rzetelności oświadczeń majątkowych - zauważyła Kamila Gasiuk-Pihowicz (klub PO-KO). Odniosła się do doniesień wtorkowej "Rzeczpospolita". Usunięcie obecnego prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia ze stanowiska jest możliwe, bo pierwszy etap jego wyboru na stanowisko był wadliwy prawnie z jego winy – napisał dziennik.
 • Jan Maria Jackowski: zagłosowałbym za taką uchwałą

  Jan Maria Jackowski: zagłosowałby... 01:05

  05.11 | Gdyby taka uchwala się pojawiła i była proponowana przez większość sejmową to w sposób oczywisty zagłosowałbym taką uchwałę - powiedział w rozmowie z TVN24 senator PiS Jan Maria Jackowski. Odniósł się do doniesień wtorkowej "Rzeczpospolita". Usunięcie obecnego prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia ze stanowiska jest możliwe, bo pierwszy etap jego wyboru na stanowisko był wadliwy prawnie z jego winy – napisał dziennik.
 • Metoda na usunięcie Mariana Banasia? "Nie wydaje mi się, żeby taka możliwość była"

  Metoda na usunięcie Mariana Banas... 00:36

  05.11 | - Nie wydaje mi się, żeby taka możliwość była. Nie mamy jeszcze jakichś prawnych opinii na ten temat - skomentował wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Odniósł się do do publikacji "Rzeczpospolitej", która powołując się na prawników napisała, że usunięcie obecnego prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia z urzędu jest możliwe, bo pierwszy etap jego wyboru na stanowisko był wadliwy prawnie z jego winy.
 • "Nie należy psuć państwa, nawet jeżeli pobudki są uczciwe"

  "Nie należy psuć państwa, nawet j... 00:55

  05.11 | Jeżeli zgodzimy się na to, żeby z przyczyn szukania wad prawnych przy zgłaszaniu pana Banasia, odwołać pana Banasia, to za moment będzie duża pokusa ze strony PiS-u, żeby szukać takich samych wad prawnych w wyborze Rzecznika Praw Obywatelskich, prezesa Sądu Najwyższego i innych instytucji państwa - powiedziała szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Odniosła się do do publikacji "Rzeczpospolitej", która powołując się na prawników napisała, że usunięcie obecnego prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia z urzędu jest możliwe, bo pierwszy etap jego wyboru na stanowisko był wadliwy prawnie z jego winy.
 • "PiS już pokazało, że może nie powołać sędziów do TK"

  "PiS już pokazało, że może nie po... 00:57

  05.11 | Marek Sawicki (PSL) zauważył, że "PiS już pokazało w historii, że na podstawie uchwały o wadliwości wyboru może nie powołać sędziów do Trybunału Konstytucyjnego". - Według prawników PiS-u, według ich interpretacji równie dobrze można stwierdzić nieważność wyboru prezesa NIK-u - dodał. Odniósł się do do publikacji "Rzeczpospolitej", która powołując się na prawników napisała, że usunięcie obecnego prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia z urzędu jest możliwe, bo pierwszy etap jego wyboru na stanowisko był wadliwy prawnie z jego winy.
 • "To politycznie sensowne". Ujazdowski o sposobie na odwołanie Mariana Banasia

  "To politycznie sensowne". Ujazdo... 00:57

  05.11 | Gdyby Prawo i Sprawiedliwość postąpiło zgodnie z rekomendacją i cała izba przychyliła się do tej interpretacji, to byłoby to rozwiązanie problemu - ocenił senator-elekt Kazimierz Michał Ujazdowski (Koalicja Obywatelska). Odniósł się do do publikacji "Rzeczpospolitej", która powołując się na prawników napisała, że usunięcie obecnego prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia z urzędu jest możliwe, bo pierwszy etap jego wyboru na stanowisko był wadliwy prawnie z jego winy.
 • Jest sposób na usunięcie Mariana Banasia ze stanowiska szefa NIK

  Jest sposób na usunięcie Mariana ... 00:58

  05.11 | Usunięcie obecnego prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia ze stanowiska jest możliwe, bo pierwszy etap jego wyboru na stanowisko był wadliwy prawnie z jego winy – napisała we wtorek "Rzeczpospolita".
 • Jacek Sasin o Marianie Banasiu: kłopotem jest to, że toczy się postępowanie w jego sprawie

  Jacek Sasin o Marianie Banasiu: k... 01:48

  31.10 | Jacek Sasin w "Kropce nad i".
rozwiń

Co z brexitem?

 • Tusk wystąpił w Kolegium Europejskim w Brugii

  Tusk wystąpił w Kolegium Europejs... 01:26

  14.11 | Po wyjściu z Unii Europejskiej Zjednoczone Królestwo stanie się outsiderem, graczem drugiej kategorii - powiedział w środę wieczorem szef Rady Europejskiej Donald Tusk podczas swego wystąpienia w Kolegium Europejskim w Brugii.
 • Partia Brexitu nie wystartuje w okręgach konserwatystów

  Partia Brexitu nie wystartuje w o... 00:33

  11.11 | Brexitu w wyborach parlamentarnych 12 grudnia nie wystawi kandydatów w 317 okręgach, w których w 2017 roku wygrali konserwatyści - poinformował lider tej partii Nigel Farage. Ugrupowanie wystartuje natomiast we wszystkich okręgach będących w posiadaniu Partii Pracy.
 • Lindsay Hoyle nowy spikerem Izby Gmin

  Lindsay Hoyle nowy spikerem Izby ... 00:47

  8.11 | Nowy spiker brytyjskiej Izby Gmin Lindsay Hoyle zapowiedział w czwartek, że nie będzie zezwalał na wybiegi proceduralne, które za czasów jego poprzednika Johna Bercowa były wykorzystywane przez deputowanych między innymi do blokowania brexitu bez umowy.
 • Były spiker Izby Gmin John Bercow: brexit to największy błąd od czasu wojny

  Były spiker Izby Gmin John Bercow... 00:45

  6.11 | Były spiker Izby Gmin John Bercow ocenił w środę, że jako spiker był obiektywny i bezstronny. Dodał, że po odejściu ze stanowiska może wyrażać swoje prywatne opinie i korzystając z tej okazji ocenił, że brexit to największy błąd w polityce zagranicznej w powojennej historii Wielkiej Brytanii.
 • Nowo wybrany spiker Lindsay Hoyle

  Nowo wybrany spiker Lindsay Hoyle 00:45

  6.11 | W związku z zaplanowanymi na 12 grudnia przedterminowymi wyborami w Wielkiej Brytanii, w środę, dokładnie minutę po północy czasu londyńskiego, weszła w życie decyzja o rozwiązaniu brytyjskiego parlamentu.
 • Trump zadzwonił do programu radiowego Farage'a

  Trump zadzwonił do programu radio... 00:47

  31.10 | Donald Trump w wywiadzie dla londyńskiego radia LBC, w rozmowie z Nigelem Farage’em skrytykował w piątek uzgodnioną przez rząd Borisa Johnsona umowę z Unią Europejską, mówiąc, iż ogranicza ona możliwości handlu z USA. Oświadczył też, że objęcie władzy przez Jeremy'ego Corbyna byłoby złe dla Wielkiej Brytanii.
 • Boris Johnson odwiedził jeden ze szpitali w Cambridge

  Boris Johnson odwiedził jeden ze ... 00:55

  31.10 | W czwartek, w dniu, w którym Wielka Brytania miała wyjść z Unii Europejskiej, premier Boris Johnson i lider opozycji Jeremy Corbyn rozpoczęli kampanię przed zaplanowanymi na 12 grudnia wyborami parlamentarnymi, mającymi przełamać impas wokół brexitu.
 • Emocjonalne wystąpienie Bercowa. Spiker Izby Gmin ustępuje z funkcji

  Emocjonalne wystąpienie Bercowa. ... 00:58

  31.10 | John Bercow ze wzruszeniem poprowadził ostatnią sesję parlamentu jako spiker brytyjskiej Izby Gmin. Decyzję o rezygnacji z funkcji Bercow ogłosił 9 września. W trakcie obrad w środę ustępujący spiker usłyszał podziękowania z sali za pełnioną służbę. Następnie sam zabrał głos, dziękując współpracownikom oraz własnej rodzinie. Głosowanie w sprawie jego następcy wstępnie ma się odbyć w poniedziałek 4 listopada.
 • Izba Gmin odrzuciła poprawkę w sprawie zmiany daty przyśpieszonych wyborów

  Izba Gmin odrzuciła poprawkę w sp... 00:51

  29.10 | We wtorek do głosowania została dopuszczona poprawka, która miała zmienić datę głosowania na 9 grudnia, co postulowały Partia Pracy, a także Szkocka Partia Narodowa i Liberalni Demokraci. Przepadła jednak w czasie głosowania. Przeciw niej opowiedziało się 315 deputowanych, przy 295 głosach za.
 • UE27 zgodziła się, że zaakceptuje wniosek o przedłużenie brexitu do 31 stycznia 2020 roku

  UE27 zgodziła się, że zaakceptuje... 01:56

  28.10 | Przywódcy państw członkowskich Unii Europejskiej zgodzili się, by Wspólnota zaakceptowała wniosek o opóźnienie brexitu do 31 stycznia 2020 roku - poinformował w poniedziałek na Twitterze szef Rady Europejskiej Donald Tusk.
 • Tusk: jest zgoda UE27 na elastyczne przedłużenie brexitu do końca stycznia

  Tusk: jest zgoda UE27 na elastycz... 01:20

  28.10 | Przywódcy państw członkowskich Unii Europejskiej zgodzili się, by Wspólnota zaakceptowała wniosek o przedłużenie brexitu do 31 stycznia 2020 roku - poinformował w poniedziałek na Twitterze szef rady Europejskiej Donald Tusk.
 • Brak rozstrzygnięcia w Izbie Gmin. Komentarz korespondenta TVN24

  Brak rozstrzygnięcia w Izbie Gmin... 04:38

  21.10 | Brytyjska Izba Gmin nie będzie w poniedziałek głosować nad poparciem dla porozumienia z Unią Europejską w sprawie warunków brexitu. Spiker Izby Gmin John Bercow nie zgodził się na poddanie rządowego wniosku pod głosowanie.
rozwiń

Demokraci chcą impeachmentu Trumpa

 • Komisja Kongresu przesłuchała byłą doradczynię Trumpa Fionę Hill

  Komisja Kongresu przesłuchała był... 00:30

  22.11 | W ramach dochodzenia ws. ewentualnego impeachmentu Donalda Trumpa, była doradczyni prezydenta ds. Rosji i bezpieczeństwa narodowego Fiona Hill oznajmiła, że teza, iż to Ukraina ingerowała w wybory w USA jest "realizowaniem interesów Rosji".
 • Ukraińscy żołnierze w Donbasie: potrzebujemy wsparcia sojuszników

  Ukraińscy żołnierze w Donbasie: p... 02:41

  W Donbasie od 2014 roku trwa wojna, chociaż w ostatnich latach ma ona znamiona konfliktu zamrożonego. Linia frontu między armią ukraińską a separatystami wspieranymi przez Rosję przypomina linie frontu podczas pierwszej wojny światowej. To wojna pozycyjna, próba cierpliwości dla żołnierzy obu stron. Ukraińscy żołnierze w rozmowach z dziennikarzami podkreślają, jak ważny jest dla nich sprzęt, który dostają od USA. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
 • Przesłuchanie ambasadora Gordona Sondlanda ws. impeachmentu

  Przesłuchanie ambasadora Gordona ... 00:31

  21.11 | Wszyscy wiedzieli o naciskach na Ukrainę w sprawie śledztwa dotyczącego Joe Bidena i jego syna - powiedział ambasador USA przy Unii Europejskiej Gordon Sondland w trakcie środowego przesłuchania przed Komisją Wywiadu Wojskowego Izby Reprezentantów.
 • Vindman i Williams zeznali w sprawie Trumpa

  Vindman i Williams zeznali w spra... 02:29

  19.11 | Alexander Vindman i Jennifer Williams zeznali we wtorek, w ramach dochodzenia w sprawie ewentualnego impeachmentu Donalda Trumpa, że prezydent USA postępował niewłaściwie w aferze ukraińskiej. Oboje byli świadkami jego rozmowy z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.
 • Wielka popularność transmisji z przesłuchań w sprawie impeachmentu Trumpa

  Wielka popularność transmisji z p... 02:56

  W amerykańskim Kongresie rozpoczęły się publiczne przesłuchania świadków w związku z wszczętą przez Izbę Reprezentantów procedurą impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa. Przesłuchania są transmitowane w telewizji. Wydarzenie jest tak popularne, że przesłuchania można obejrzeć nawet w barach. Demokraci, którzy kontrolują Izbę Reprezentantów, rozpoczęli procedurę usunięcia impeachmentu, bo ich zdaniem Donald Trump próbował uzyskać prywatne korzyści, wykorzystując swój urząd. Chodzi o rozmowę telefoniczną, w której prezydenta USA sugerował prezydentowi Ukrainy wszczęcie śledztwa przeciwko Hunterowi Bidenowi, synowi Joe Bidena, który z kolei jest jednym z demokratycznych kandydatów na prezydenta. Hunter Biden pracował na Ukrainie jako członek zarządu firmy energetycznej. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
 • Rudy Giuliani zamieszany w aferę ukraińską

  Rudy Giuliani zamieszany w aferę ... 00:44

  15.11 | Nowojorski dziennik "Wall Street Journal" ujawnił, że prokuratura federalna bada, czy prawnik prezydenta USA Donalda Trumpa Rudy Giuliani liczył na korzyści z projektu gazowego, który jego aresztowani partnerzy biznesowi, Lew Parnas i Igor Fruman, forsowali na Ukrainie.
 • Przesłuchanie Marie Yovanovitch ws. impeachmentu Trumpa

  Przesłuchanie Marie Yovanovitch w... 01:10

  15.11 | Komisje Izby Reprezentantów USA, kontrolowanej przez Demokratów, rozpoczęły drugą rundę publicznych przesłuchań w ramach dochodzenia w sprawie ewentualnego impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa. Podczas przesłuchania byłej ambasador USA na Ukrainie Marie Yovanovitch próbowano znaleźć odpowiedź na pytanie: dlaczego prezydent "chciał ją odwołać". "Gdziekolwiek się udała działo się źle" - napisał prezydent na Twitterze w trakcie, gdy dyplomatka składała zeznania. Szef komisji wywiadu ocenił, że wpis prezydenta miał na celu "zastraszenie świadka".
 • Kongres rozpoczął publiczne przesłuchania w sprawie impeachmentu Trumpa

  Kongres rozpoczął publiczne przes... 01:54

  13.11 | Komisje Izby Reprezentantów USA, zdominowanej przez demokratów, rozpoczęły w środę publiczne przesłuchania w ramach dochodzenia w sprawie afery ukraińskiej i ewentualnego impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa. Republikanie nazwali przesłuchania "telewizyjnym spektaklem teatralnym”, a sam prezydent określił je mianem "polowania na czarownice".
 • Specjalny prokurator Robert Mueller prowadził śledztwo w sprawie powiązań sztabu Trumpa z Rosjanami

  Specjalny prokurator Robert Muell... 00:38

  12.11 | Amerykański specjalny prokurator Robert Mueller, który prowadził śledztwo w sprawie powiązań sztabu Donalda Trumpa z Rosjanami. Zdjęcia archiwalne.
 • Trump ujawni stenogram rozmowy z Zełenskim

  Trump ujawni stenogram rozmowy z ... 01:05

  12.11 | Prezydent USA Donald Trump poinformował w poniedziałek na Twitterze, że w tym tygodniu opublikuje stenogram swojej pierwszej telefonicznej rozmowy, przeprowadzonej w kwietniu br., z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Nie jest to jednak rozmowa, która stała się powodem procedury impeachmentu.
 • John Bolton z wizytą na Ukrainie [archiwalne]

  John Bolton z wizytą na Ukrainie ... 00:46

  31.10 | Były doradca prezydenta Donalda Trumpa do spraw bezpieczeństwa narodowego John Bolton został wezwany przez śledczych z komisji Izby Reprezentantów do złożenia 7 listopada zeznań w sprawie afery ukraińskiej - doniosły amerykańskie media, powołując się na anonimowe źródła.
 • Opublikowano projekt rezolucji formalizującej śledztwo w sprawie impeachmentu

  Opublikowano projekt rezolucji fo... 00:58

  30.10 | Izba Reprezentantów ma w czwartek głosować nad przedstawionym we wtorek przez demokratów projektem rezolucji dotyczącej formalizacji dochodzenia w sprawie ewentualnego odsunięcia od władzy prezydenta USA Donalda Trumpa.
rozwiń

Boliwia. Evo Morales obalony

 • Evo Morales ani jego zastępca nie będą kandydowali

  Evo Morales ani jego zastępca nie... 00:35

  21.11 | Jeden z czołowych działaczy partii socjalistycznej Henry Cabrera zakomunikował w czwartek, że były prezydent Boliwii Evo Morales i wiceprezydent Alvaro Garcia Linera, którzy w tym miesiącu ustąpili ze stanowisk pod naciskiem opozycji, nie będą kandydowali w przyszłych wyborach prezydenckich.
 • Starcia zwolenników Moralesa z policją i wojskiem

  Starcia zwolenników Moralesa z po... 01:17

  16.11 | Pięć osób poniosło śmierć, a co najmniej 75 zostało rannych w piątek podczas gwałtownych starć, do jakich doszło pomiędzy zwolennikami byłego prezydenta Boliwii Evo Moralesa a policją i wojskiem w mieście Sacaba, w środkowej części Boliwii.
 • Starcia policji ze zwolennikami Evo Moralesa

  Starcia policji ze zwolennikami E... 01:20

  14.11 | Zarówno w La Paz, jak i w mieście El Alto, uznawanym za bastion zwolenników byłego prezydenta Evo Moralesa, spore tłumy wyszły na ulice skandując "Teraz - wojna domowa!". Policja rozpędziła demonstrantów gazem łzawiącym.
 • Liderka opozycji obwołała się tymczasowym prezydentem

  Liderka opozycji obwołała się tym... 01:23

  13.11 | Wiceprzewodnicząca Senatu Jeanine Anez obwołała się we wtorek tymczasowym prezydentem Boliwii. Deklaracja ta nastąpiła na sesji parlamentu mimo braku kworum w wyniku bojkotu obrad, przeprowadzonego przez lewicową partię byłego prezydenta Evo Moralesa.
 • Evo Morales przyleciał do Meksyku

  Evo Morales przyleciał do Meksyku 01:01

  12.11 | Były prezydent Boliwii Evo Morales przyleciał we wtorek do Meksyku, gdzie otrzymał azyl polityczny. Szef MSZ Meksyku Marcelo Ebrard powiedział, że musiał negocjować z rządami kilku państw Ameryki Łacińskiej, by zapewnić Moralesowi bezpieczne dotarcie do kraju.
 • Boliwia: Evo Morales otrzymał azyl w Meksyku. Wojsko wesprze policję w zapewnianiu porządku

  Boliwia: Evo Morales otrzymał azy... 01:31

  12.11 | Naczelny dowódca boliwijskiej armii gen. William Kaliman oświadczył, że wojsko wesprze policję w zapewnianiu porządku "aby uniknąć przelewu krwi". Na ulicach miast dochodzi do walk zwlenników i przeciwników byłego prezydenta Evo Moralesa, który udał się do Meksyku.
 • Zamieszki i napady na sklepy w Boliwii

  Zamieszki i napady na sklepy w Bo... 01:45

  11.11 | Po ustąpieniu prezydenta Boliwii Evo Moralesa, prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump powiedział w poniedziałek, że wydarzenia w tym kraju to silny sygnał dla nielegalnych reżimów w Wenezueli i Nikaragui.
 • Prezydent Evo Morales podał się do dymisji

  Prezydent Evo Morales podał się d... 00:58

  11.11| Prezydent Evo Morales podał się do dymisji
 • Prezydent Boliwii Evo Morales podał się do dymisji

  Prezydent Boliwii Evo Morales pod... 00:30

  11.10.2019 l - Do moich boliwijskich braci i sióstr na całym świecie. Przemawiam do was w obecności wiceprezydenta oraz ministra zdrowia. Chcę was poinformować, że po wysłuchaniu moich przyjaciół z federacji ruchów społecznych CONALCAM oraz związku zawodowego robotników i głosu z kościoła katolickiego, rezygnuję z pełnionej funkcji prezydenta kraju - oznajmił Morales w przemówieniu transmitowanym w boliwijskiej telewizji.
 • Antyrządowe protesty w Boliwii

  Antyrządowe protesty w Boliwii 00:36

  10.11 | Sobota była kolejny dniem antyrządowych protestów w Boliwii, które ogarnęły już cały kraj. W niektórych miastach do demonstrantów przyłączyli się policjanci. Opozycja domaga się ustąpienia prezydenta Evo Moralesa i powtórzenia niedawnych wyborów prezydenckich. Przywódca zaprosił swoich przeciwników do rozmów.
 • W stolicy Boliwii doszło do starć przeciwników i zwolenników prezydenta

  W stolicy Boliwii doszło do starć... 00:40

  6.11 | Po dwóch tygodniach protestów przeciwników prezydenta Boliwii Evo Moralesa, nieuznających jego wyboru na czwartą kadencję, we wtorek doszło w La Paz do starć demonstrantów ze zwolennikami szefa państwa.
 • Głosy wciąż niepoliczone. Wyszli na ulice, obawiają się fałszerstw

  Głosy wciąż niepoliczone. Wyszli ... 01:04

  23.10 | Pełne wyniki wyborów prezydenckich wciąż nie zostały opublikowane, ale przeciwnicy prezydenta Boliwii Evo Moralesa wyszli na ulice La Paz sprzeciwiając się, jak uważają, ich fałszowaniu.

Obraz świata

 • Prezydent Sri Lanki zaprzysiągł swojego brata na premiera

  Prezydent Sri Lanki zaprzysiągł s... 00:30

  22.11 | Nowy prezydent Sri Lanki, Gottabaja Radźpaksa wyznaczył nowy 15-osobowy rząd tymczasowy, w tym swego brata jako premiera - podała w piątek państwowa telewizja. Rodzina Radźpaksów została odsunięta od władzy w 2015 roku.
 • Netanjahu nazwał postawienie go w stan oskarżenia "zamachem stanu"

  Netanjahu nazwał postawienie go w... 00:39

  22.11 | Urzędujący premier Izraela Benjamin Netanjahu, który został w czwartek postawiony w stan oskarżenia, powiedział wkrótce potem w wystąpieniu telewizyjnym, że zarzuty korupcji są jednoznaczne "z zamachem stanu". Oznajmił, że będzie nadal rządził krajem.
 • Irańczycy protestują po reglamentacji i wzrostach cen benzyny

  Irańczycy protestują po reglament... 00:44

  21.11 | Komisja Europejska zaapelowała do władz Iranu o powściągliwość wobec protestów w tym kraju oraz zagwarantowanie obywatelom dostępu do internetu. Według organizacji obrony praw człowieka Amnesty International w wyniku zamieszek śmierć poniosło ponad 100 protestujących.
 • Partia Pracy zapowiada w programie wyborczym radykalną zmianę

  Partia Pracy zapowiada w programi... 00:30

  21.11 | Brytyjska opozycyjna Partia Pracy przedstawiła program, z którym pójdzie do wyznaczonych na 12 grudnia wyborów do Izby Gmin. Jej lider Jeremy Corbyn przyznał w czwartek, że program jest "radykalny" i oznacza "realną zmianę".
 • Wołodymyr Zełenski wziął udział w obchodach Dnia Wolności i Godności

  Wołodymyr Zełenski wziął udział w... 00:45

  21.11 | Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wziął udział w obchodach Dnia Wolności i Godności, poświęconym szóstej rocznicy rewolucji z przełomu 2013 i 2014 roku oraz rocznicy pomarańczowej rewolucji z 2004 roku.
 • Szwajcarskie roboty na zdjęciu z Kim Dzong Unem

  Szwajcarskie roboty na zdjęciu z ... 00:50

  21.11 | Na zdjęciach z fabryki w Korei Północnej, którą odwiedził Kim Dzong Un, media zauważyły roboty szwajcarskiej firmy ABB. Koncern oświadczył, że przestrzega międzynarodowych sankcji nałożonych na Pjongjang, a jego maszyny mogły zostać sprzedane bez jego wiedzy i zgody.
 • Tusk: to nowy początek, także z polską polityką

  Tusk: to nowy początek, także z p... 00:25

  20.11 | Donald Tusk został w środę wybrany na stanowisko przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej (EPL). Dziennikarze zapytali go, czy oznacza to koniec z polską polityką.
 • Ganc ogłosił, że nie był w stanie sformować rządu

  Ganc ogłosił, że nie był w stanie... 00:33

  20.11 | W Izraelu utrzymuje się polityczny pat. Szef centrolewicowego sojuszu Benny Ganc oznajmił w środę wieczorem, że nie zdołał sformować koalicyjnego rządu Izraela. Teraz w ciągu 21 dni dowolny poseł może zabiegać o utworzenie większości parlamentarnej.
 • NATO uznało kosmos za obszar działań operacyjnych

  NATO uznało kosmos za obszar dzia... 00:40

  20.11 | Ministrowie spraw zagranicznych państw NATO zdecydowali w środę w Brukseli, że Sojusz będzie traktował kosmos jako kolejny obszar działań operacyjnych, obok wody, lądu, powietrza i cyberprzestrzeni. Dodał, że NATO nie zamierza umieszczać broni w kosmosie.
 • Jacek Czaputowicz bierze udział w szczycie NATO w Brukseli

  Jacek Czaputowicz bierze udział w... 00:57

  20.11 | Szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz powiedział dziennikarzom, że nie ma merytorycznych podstaw do krytyki NATO przedstawionej przez prezydenta Francji Emmanuela Macrona. Polski minister w środę uczestniczy w Brukseli w spotkaniu ministrów spraw zagranicznych krajów Sojuszu.
 • Yorgen Fenech próbował opuścić Maltę na swoim luksusowym jachcie

  Yorgen Fenech próbował opuścić Ma... 00:52

  10.11 | Maltańska policja zatrzymała w środę Yorgena Fenecha, jednego z czołowych biznesmenów w kraju, w związku z dochodzeniem w sprawie zabójstwa znanej dziennikarki śledczej Daphne Caruany Galizii - poinformował Reuters, powołując się na dwa źródła.
 • Miss Białorusi najmłodszą deputowaną. Ma romans z Łukaszenką?

  Miss Białorusi najmłodszą deputow... 00:30

  20.11 | Marija Wasiliewicz w ubiegłym roku zdobyła tytuł miss Białorusi, teraz zaś - mandat w Izbie Reprezentantów, niższej izbie białoruskiego parlamentu. 22-latka jest najmłodszą deputowaną po zakończonych w niedzielę wyborach. Brytyjski "Times" twierdzi, że królową piękności i polityczną aktywistkę "łączą romantyczne więzi z wieloletnim dyktatorem Białorusi". Nawet białoruskie media potwierdzają, że często jest widywana w towarzystwie Alaksandra Łukaszenki.
rozwiń

Wideo dnia

 • Mały geniusz. Ośmiolatka ma większe IQ niż Einstein

  Mały geniusz. Ośmiolatka ma więks... 00:44

  Choć ma dopiero osiem lat, może pochwalić się niezwykłym osiągnięciem. Dziewczynka z Meksyku ma wyższe IQ niż Albert Einstein. Jej największym marzeniem jest zdobycie Pokojowej Nagrody Nobla. Ma na imię Adhara, pochodzi z Meksyku i jest już uważana za geniusza.
 • Niedźwiedź utknął w samochodzie

  Niedźwiedź utknął w samochodzie 00:46

  21.11 | Oto powód, dla którego warto pamiętać o zamykaniu drzwi do auta. W Tahoe Vista w stanie Kalifornia do jednego z takich pojazdów, wiedziony zapachem jedzenia, zakradł się niedźwiedź.
 • Pies ratuje koale z pożarów

  Pies ratuje koale z pożarów 00:50

  21.11 | Bear (po polsku "Niedźwiedź") to prawdopodobnie jedyny na świecie czworonóg, który potrafi zidentyfikować zapach koali. Nauczono go tego w specjalnym ośrodku, do którego trafił dzięki wolontariuszom. Znalazł się tam kilka lat temu po tym, jak został porzucony przez swoich właścicieli. Gdy torbacz jest w pobliżu, Bear siada nieruchomo i ostrzega przewodnika. Sytuacja w Australii wciąż jest dramatyczna, dlatego psu zakłada się specjalne skarpetki, by nie poparzył łap.
 • Przeraźliwy płacz koali. Zwierzątko ofiarą pożarów w Australii

  Przeraźliwy płacz koali. Zwierząt... 01:13

  20.11 | Pożary stanowią śmiertelne zagrożenie nie tylko dla ludzi, w potrzasku są też zwierzęta, w tym te najbardziej dla Australii symboliczne - koale. Na nagraniu dramatycznej akcji ratunkowej widać, jak pewna Australijka wyciąga koalę z płonącego buszu. W kłębach dymu i w bliskim sąsiedztwie płomieni kobieta polewa zwierzę wodą z butelki, żeby zmniejszyć ból poparzeń. Kobiecie pomaga mężczyzna, który otula koalę pledem. Zwierzę jest w bardzo złym stanie, przeraźliwie płacze. Po akcji ratunkowej zwierzę zostało zabrane do szpitala w Port Macquire, gdzie je opatrzono. Władze szpitala poinformowały, że koala jest w bardzo poważnym stanie.
 • Najszybszy przelot helikopterem nad 48 amerykańskimi stanami

  Najszybszy przelot helikopterem n... 00:43

  20.11 | Najszybszy przelot helikopterem nad 48 amerykańskimi stanami, takiego wyczynu dokonał Yosuke Chatmaleerat, pilot z Florydy. Zajęło mu to 12 dni 14 godzin i 59 minut. Yosuke Chatmaleerat wpisał się do Księgi Rekordów Guinnessa, bo jak sam mówi, chce zachęcić innych do odkrywania piękna pilotowania śmigłowca.
 • "Usłyszałam tylko, jak policjant mówi: biegnij"

  "Usłyszałam tylko, jak policjant ... 00:31

  20.11 | Dramatyczną sytuacją zarejestrowała kamera w radiowozie policji z amerykańskiego stanu Illinois. Przewrócona, sunąca na boku ciężarówka o mało nie zmiotła z pobocza osób stojących obok zaparkowanego samochodu.
 • Pani Krystyna zadbała o przyszłość swoich bliskich

  Pani Krystyna zadbała o przyszłoś... 01:37

  19.11 | Pani Krystyna z Łodzi wiedziała, że umiera. Bardzo bała się o przyszłość Kici, Mikiego, Żabki, Laluni, Balbinki, Matyldy i Ciuciusia. To imiona siedmiu kotów, które były dla niej jak rodzina. Dlatego jak mogła przygotowała je na moment, gdy trafią do schroniska.
 • "Kocham pracę z drewnem". Skrzypce z tysięcy zapałek

  "Kocham pracę z drewnem". Skrzypc... 01:01

  20.11 | Gitara, skrzypce i akordeon, wszystkie wykonane z tysięcy zapałek. Wyjątkowe instrumenty tworzy ukraiński artysta. Swoją pasję odkrył już w szkole. Jak przyznaje jednym z najbardziej czasochłonnych elementów w tworzeniu instrumentów jest usuwanie główek od zapałek.
 • "Kaczki wygrały". Sąd orzekł, że mogą dalej kwakać

  "Kaczki wygrały". Sąd orzekł, że ... 00:44

  20.11 | Kaczki z małego gospodarstwa rolnego we Francji mogą nadal kwakać - orzekł we wtorek francuski sąd. Komu to przeszkadzało? Sąsiadowi, który twierdził, że przez kaczy hałas jego życie nie jest szczęśliwe. Sąd w mieście Dax orzekł, że hałas, który wydobywa się z gardeł około 60 kaczek i gęsi hodowanych przez emerytowaną rolniczkę Dominique Douthe u podnóża Pirenejów w południowo-zachodniej Francji, mieścił się w dopuszczalnych granicach - poinformowały lokalne media.
 • Kaczyński chciał pogratulować Morawieckiemu. Premier się odwrócił

  Kaczyński chciał pogratulować Mor... 00:29

  19.11 | Expose premiera Mateusza Morawieckiego posłowie Prawa i Sprawiedliwości nagrodzili gromkimi brawami, skandując jego imię. Posłanka PiS Dominika Chorosińska wręczyła szefowi rządu bukiet biało-czerwonych róż. Pogratulować premierowi chciał także Jarosław Kaczyński, ale Morawiecki nie zauważył wyciągniętej w jego stronę dłoni prezesa i odwrócił się do niego plecami.
 • "Hoover Table". Gala z okazji zakończenia drugiej edycji programu

  "Hoover Table". Gala z okazji zak... 02:46

  16.11 | W zabytkowych przestrzeniach ponad stuletniej hali zajezdni tramwajowej w Muzeum Inżynierii zgromadzono ponad 200-osobową publiczność ze świata nauki, kultury, organizacji społecznych, czy korpusu dyplomatycznego. Wśród laureatów odbierających statuetki z podobizna Hoovera znaleźli się Jacek Drabik, Ewa Wachowicz i wielu innych polskich i zagranicznych darczyńców. Celem akcji "Hoover Table" jest stworzenie możliwości udziału w obozie przygodowo-językowym dla młodzieży z krakowskich placówek opiekuńczo-wychowawczych i rodzin zagrożonych ubóstwem oraz upowszechnienie wiedzy i pamięci o postaci Herberta Hoovera i jego misji.
 • Zderzenie samolotów na lotnisku w San Antonio

  Zderzenie samolotów na lotnisku w... 00:32

  16.11 | Prywatny odrzutowiec Cessna, który w piątek lądował awaryjnie na międzynarodowym lotnisku w San Antonio w Teksasie, zderzył się z zaparkowanym przy pasie niewielkim samolotem podobnego typu. Według władz, nikt nie odniósł obrażeń.
rozwiń

Kontakt 24

rozwiń

Meteo

 • Prognoza pogody na piątek 22.11

  Prognoza pogody na piątek 22.11 01:28

  21.11 | Tylko na północy Polski popada.
 • Warunki biometeo w piątek 22.11

  Warunki biometeo w piątek 22.11 01:01

  21.11 | Pogoda nie wpłynie na nasze samopoczucie.
 • Pogoda na 16 dni: wkrótce zrobi się dużo chłodniej

  Pogoda na 16 dni: wkrótce zrobi s... 00:27

  17.11 | Sprawdź pogodę długoterminową Tomasza Wasilewskiego.
 • Czas na ochłodzenie. Prognozy meteorologów nie pozostawiają złudzeń

  Czas na ochłodzenie. Prognozy met... 02:37

  Nadszedł czas na nocne przymrozki, chłodne jesienne poranki i zimne wieczory. Prognozy meteorologów, przynajmniej na najbliższe kilkanaście dni, nie pozostawiają wątpliwości. Przełom października i listopada to wyraźna zmiana pogody.
 • We Wrocławiu już nie grabią. Dla małych zwierząt liście "to cały świat, cały kosmos"

  We Wrocławiu już nie grabią. Dla ... 02:24

  Gdy liście spadają, zaczyna się doroczna akcja ich grabienia. Dla jednych to rozrywka, a dla innych męczarnia. Wszystko po to, by alejki i trawniki były eleganckie. Ale nie wszędzie warto się tak starać. Taka pokrywa rozkładających się liści bardzo się przydaje zwierzętom i roślinom.
 • Idzie zimno. Na wschodzie mogą wystąpić opadu deszczu ze śniegiem

  Idzie zimno. Na wschodzie mogą wy... 00:48

  W weekend czekają nas przymrozki, bo do Polski napływa arktyczne powietrze. Na wschodzie można spodziewać się opadów śniegu z deszczem.
 • "Woda się ugotowała razem z rybami". Trzy tony śniętych ryb trafiły do utylizacji

  "Woda się ugotowała razem z rybam... 02:56

  Ekologiczny pogrom w Jeziorze Koskowickim pod Legnicą. Do utylizacji trafiły blisko trzy tony śniętych ryb. Nie przetrwały ani dwumetrowe sumy, ani małe płotki. Zabił je brak tlenu.
 • Jak ustrzec się przed burzą w górach? Obserwować niebo i sprawdzać prognozy

  Jak ustrzec się przed burzą w gór... 02:43

  Burze w górach mogą być nagłe i potężne. Rano może nic ich nie zapowiadać. W czwartek do południa nad Tatrami było błękitne niebo i piękne słońce. Dlatego warto reagować na każdą ciemną chmurę i sprawdzać prognozę pogody na bieżąco w smartfonie. Jeśli nadchodzi burza, to należy natychmiast zejść z góry.
 • "Dzika przyroda ginie coraz szybciej". Jak chronić zagrożone gatunki?

  "Dzika przyroda ginie coraz szybc... 03:34

  To kolejny dowód na to, jak śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt morskich jest plastik. Przyczyną śmierci osłabionej samicy diugonia przybrzeżnego, którą znaleziono u wybrzeży Tajlandii, był nagromadzony w jelitach surowiec. Troskliwa opieka, którą ją otoczono, nie pomogła. Z najnowszego raportu przygotowanego pod auspicjami ONZ wynika, że wyginięciem zagrożony jest nawet milion gatunków roślin i zwierząt. Zagraża im nie tylko zanieczyszczenie środowiska, ale też kłusownictwo i czarny rynek handlu zwierzętami.
 • Trąba powietrzna w Małopolsce. Wiele budynków zniszczonych

  Trąba powietrzna w Małopolsce. Wi... 00:46

  Gwałtowna trąba powietrzna przeszła przez wieś Jodłówka-Wałki w Małopolsce. Zniszczonych zostało wiele dachów i uszkodzonych kilka budynków, w tym szkoła i remiza straży pożarnej.
 • Groźne burze w Polsce. "Myślałam, że jest koniec świata"

  Groźne burze w Polsce. "Myślałam,... 02:46

  Uwaga na burze w województwach mazowieckim, lubelskim, wielkopolski, dolnośląskim, śląskim, małopolskim i świętokrzyskim - wszędzie tam synoptycy ostrzegają, a harcerze prewencyjnie zwijają obozy.
 • "Wyjadamy przyszłym pokoleniom". Dzień Długu Ekologicznego najwcześniej w historii

  "Wyjadamy przyszłym pokoleniom". ... 02:43

  Informacja o tym, że wszyscy żyjemy na kredyt nie brzmi dobrze. Od 29 lipca wykorzystaliśmy wszystkie zasoby naturalne, które mogą się odnowić jeszcze w tym roku. Dzień Długu Ekologicznego jest co roku, ale w tym - wypadł najszybciej w historii.
rozwiń

Eurosport.pl

 • Alexander Sims wygrał kwalifikacje do inauguracyjnego wyścigu Formuły E

  Alexander Sims wygrał kwalifikacj... 01:55

  Alexander Sims (BMW i Andretti Motorsport) zwyciężył w kwalifikacjach do pierwszego wyścigu w sezonie na torze w Arabii Saudyjskiej. Wyścig od godziny 13 w Eurosporcie 1 i usłudze Eurosport Playerze.
 • Konkurs drużynowy w Wiśle na żywo w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze

  Konkurs drużynowy w Wiśle na żywo... 00:30

  Sezon 2019/2020 skoków narciarskich rozpocznie się od rywalizacji w konkursie drużynowym w Wiśle. Jak zaprezentują się Polacy? Transmisja w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze od godziny 15:10.
 • Puchar Świata w skokach narciarskich na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze

  Puchar Świata w skokach narciarsk... 00:30

  Kto będzie najlepszy w sezonie 2019/2020? Gdzie zostaną ustanowione nowe rekordy? Jak Polacy wypadną pod wodzą nowego trenera Michala Dolezala? Cały sezon skoków narciarskich na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Mourinho na ratunek Bale'owi. Walijczyk wróci do Tottenhamu?

  Mourinho na ratunek Bale'owi. Wal... 01:13

  Ostatnie zachowanie Garetha Bale'a doprowadziło do burzy w Madrycie. "Lekceważący, niemądry, niewdzięczny. W takiej kolejności" - taki tytuł dała 'Marca' po zdjęciu piłkarza z flagą Walii i napisem "Walia. Golf. Madryt. W takiej kolejności". Wydaje się, że dni Bale'a w Realu są już policzone, a na ratunek może mu przyjść nowy menedżer Tottenhamu Jose Mourinho.
 • Mourinho nowym menedżerem Tottenhamu

  Mourinho nowym menedżerem Tottenhamu 00:34

  Jose Mourinho przejął funkcję menedżera w Tottenhamie. Portugalczyk podpisał kontrakt do 30 czerwca 2023 roku. Do pracy wrócił po rocznej przerwie. Wcześniej prowadził m.in. w Manchesterze United, Chelsea, Realu Madryt czy Interze. Mourinho zastąpił w Tottenhamie Mauricio Pochettino.
 • Maradona zrezygnował z posady trenera Gimnasii La Plata

  Maradona zrezygnował z posady tre... 00:31

  Po dwóch miesiącach Diego Maradona odszedł z Gimnasii La Plata. Legenda argentyńskiej piłki poprowadził zespół w ośmiu spotkaniach ligowych. Trzy mecze zakończyły się wygraną, a pięć porażką. Obecnie Gimnasia zajmuje 22. miejsce w lidze argentyńskiej.
 • Luis Enrique ponownie selekcjonerem reprezentacji Hiszpanii

  Luis Enrique ponownie selekcjoner... 00:28

  Po pięciu miesiącach Luis Enrique powrócił na stanowisko selekcjonera reprezentacji Hiszpanii. Wcześniej zrezygnował z tej posady z powodu śmiertelnej choroby jego córki Xany, która zmarła w sierpniu. Podczas nieobecności Luisa Enrique funkcję trenera kadry przejął jego były asystent Robert Moreno.
 • Tottenham zwolnił Pochettino

  Tottenham zwolnił Pochettino 00:26

  We wtorek Tottenham poinformował, że z klubem pożegnał się Mauricio Pochettino. Argentyńczyk pracował w Spurs od maja 2014 roku. W zeszłym sezonie doprowadził zespół do finału Ligi Mistrzów, w którym lepszy okazał się Liverpool. Nowym menedżerem Tottenhamu został Jose Mourinho.
 • Skrót meczu Polski Cukier Toruń - Turk Telekom w 6. kolejce Ligi Mistrzów

  Skrót meczu Polski Cukier Toruń -... 02:41

  Zobacz najważniejsze momenty meczu Polski Cukier Toruń - Turk Telekom w szóstej kolejce Ligi Mistrzów. Gospodarze przegrali 73:95. Koszykarska Liga Mistrzów na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Polski Cukier Toruń przegrał z Turk Telekom w 6. kolejce Ligi Mistrzów

  Polski Cukier Toruń przegrał z Tu... 00:52

  Polski Cukier Toruń nie zdołał odnieść drugiego zwycięstwa w szóstej kolejce Ligi Mistrzów. Polski zespół przegrał na własnym parkiecie 73:95 z Turk Telekom. Zobacz ostatnie sekundy tego meczu. Koszykarska Liga Mistrzów na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Curling może być niebezpieczny. Upadek kapitan reprezentacji Szkocji

  Curling może być niebezpieczny. U... 01:37

  Kapitan reprezentacji Szkocji mogła zakończyć rywalizację ze Szwecją groźną kontuzją. Eve Muirhead potknęła się o kamień rywalek, ale na szczęście zdołała zamortyzować upadek, podpierając się łokciem i dłonią. Mistrzostwa Europy w curlingu na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • MKOl podtrzymał decyzję o przeniesieniu maratonów do Sapporo podczas IO w Tokio

  MKOl podtrzymał decyzję o przenie... 00:57

  Z obawy przed upałami organizatorzy igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 roku zdecydowali się przenieść maratony oraz chody do oddalonego o 800 km Sapporo. MKOl tę decyzję podtrzymał. - Zdecydowana większość sportowców popiera tę decyzję - stwierdził Thomas Bach, szef Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.
rozwiń

News in English

rozwiń