"Fakty" z 24 lutego

 • Narodowcy przeszli przez Hajnówkę. Przy sprzeciwie mieszkańców

  Narodowcy przeszli przez Hajnówkę... 04:07

  Narodowcy przemaszerowali przez Hajnówkę przy protestach mieszkańców i Obywateli RP. Skandowali hasła takie jak "śmierć wrogom ojczyzny" i mówią, że to "Marsz Żołnierzy Wyklętych". Do wydarzenia doszło tuż przed Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych 1 marca i krótko po tym, jak premier Morawiecki złożył kwiaty na monachijskim grobie kontrowersyjnej żołnierzy Brygady Świętokrzyskiej.
 • Urubko atakuje szczyt K2. "Bez informowania kierownictwa"

  Urubko atakuje szczyt K2. "Bez in... 02:39

  Ryzykowna decyzja jednego z uczestników wyprawy polskich himalaistów na K2. Denis Urubko nie poczekał na dobrą pogodę, nie posłuchał kierownika wyprawy i odłączył się od grupy, by zdobyć górę w pojedynkę. Urubko chce tego dokonać koniecznie w lutym.
 • "Polska broni wspólnej polityki rolnej i polityki spójności"

  "Polska broni wspólnej polityki r... 02:00

  Premier Mateusz Morawiecki proponuje zwiększenie w Unii Europejskiej składek członkowskich i rezygnację z rabatów po to, by w nowym budżecie - już po Brexicie - utrzymać wysokie nakłady na politykę rolną i politykę spójności. Na nieformalnym szczycie padła propozycja powiązania wypłat z budżetu z solidarnością i praworządnością.
 • Tusk: trzeba zatrzymać falę złych opinii o Polsce

  Tusk: trzeba zatrzymać falę złych... 00:45

  Fala złych opinii o Polsce przypomina już tsunami - mówi przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. Przekonuje premiera, że wciąż nie jest za późno na działania rządu. Chodzi o nowelizację ustawy o IPN.
 • Wywiad z Ronanem Bergmanem w "Faktach po Faktach"

  Wywiad z Ronanem Bergmanem w "Fak... 01:31

  Słowa Mateusza Morawieckiego o "żydowskich sprawcach" Holokaustu to nie była pomyłka, on chciał to powiedzieć - mówi izraelski dziennikarz Ronen Bergman, który na konferencji w Monachium zapytał premiera o możliwe skutki nowelizacji ustawy o IPN. Usłyszał odpowiedź, która stała się głośna na świecie. Tym razem z pytaniami do Bergmana zwrócił się dziennikarz TVN24 Jacek Tacik. Cały wywiad w "Faktach po Faktach" TVN24.
 • Odezwa Sikorskiego i ostrzeżenia Bieńkowskiej. Obradowała Rada Krajowa PO

  Odezwa Sikorskiego i ostrzeżenia ... 03:19

  Platforma Obywatelska wzywa do dojrzałego patriotyzmu, który nie skłóca nas z innymi państwami i nie powoduje kryzysów. Na spotkaniu Rady Krajowej wystąpili dawno nie widziani w Platformie Elżbieta Bieńkowska i Radosław Sikorski.
 • BBN podaje listę nominowanych na stopnie generalskie. "Nastąpił znaczący progres"

  BBN podaje listę nominowanych na ... 00:46

  Prezydenckie Biuro Bezpieczeństwa Narodowego podaje nazwiska 14 oficerów nominowanych na pierwszy i kolejne stopnie generalskie. Są wśród nich szef Sztabu Generalnego oraz dowódcy generalny i operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych.
 • Wielki mróz dotarł do Polski. Pięć ofiar wyziębienia

  Wielki mróz dotarł do Polski. Pię... 02:50

  Wróciła zima i mróz. Miejscami jest tak zimno, że niebezpiecznie. Zwłaszcza nocą. Są ofiary śmiertelne. By nie było następnych, potrzebny jest rozsądek i pomoc. Czasem trzeba pomagać w przywróceniu rozsądku.
 • Dzięki nim Stefan i blisko setka wcześniaków zdrowo się rozwijają. Wyjątkowy ośrodek świętuje urodziny

  Dzięki nim Stefan i blisko setka ... 02:29

  Był pierwszy w Polsce, ma nowatorski program i wielu specjalistów, którzy pomagają najmniejszym wcześniakom i ich rodzinom. Łódzki ośrodek "Otulinka" kończy rok. Były gratulacje, życzenia i podziękowania. Bo jest za co dziękować.
 • Prognoza pogody na niedzielę 25 lutego

  Prognoza pogody na niedzielę 25 l... 03:15

  W niedzielę pogodnie. Tylko na Pomorzu oraz południowym wschodzie kraju pochmurno i opady śniegu do 2 cm. Temperatura maksymalna od -12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i -7 stopni Celsjusza w centrum kraju do -2 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany.

Zmiana ustawy o IPN

 • Korespondent TVN24 o komunikacie izraelskiego MSZ

  Korespondent TVN24 o komunikacie ... 00:54

  24.02 | W rozmowach pomiędzy Polską a Izraelem na temat nowelizacji ustawy o IPN miało dojść według izraelskiego MSZ do "postępu". - Wysoce prawdopodobne jest, ze dojdzie do spotkania strony polskiej i izraelskiej. Nie potrafię powiedzieć kiedy - powiedziała TVN24 rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.
 • Rzeczniczka rządu o rzekomym porozumieniu z Izraelem

  Rzeczniczka rządu o rzekomym poro... 00:57

  24.02 | W rozmowach pomiędzy Polską a Izraelem na temat nowelizacji ustawy o IPN miało dojść według izraelskiego MSZdo "postępu". - Wysoce prawdopodobne jest, ze dojdzie do spotkania strony polskiej i izraelskiej. Nie potrafię powiedzieć kiedy - powiedziała TVN24 rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.
 • Ronen Bergman w "Faktach po "Faktach" w TVN24. Wywiad z izraelskim dziennikarzem, który pytał Morawieckiego

  Ronen Bergman w "Faktach po "Fakt... 34:43

  24.02 | Mógł odpowiedzieć na to pytanie zupełnie inaczej - przyznaje w rozmowie z reporterem TVN24 w "Faktach po Faktach" Ronen Bergman, dziennikarz, który w Monachium zadał pytanie premierowi Mateuszowi Morawieckiemu o nowelizację ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Odpowiedź szefa polskiego rządu wywołała lawinę komentarzy, nie tylko w Izraelu.
 • Hofman: premier Morawiecki świetnie się nadaje do przekonania wyborców PO do PiS

  Hofman: premier Morawiecki świetn... 00:51

  23.02 | Premier Mateusz Morawiecki ma możliwość mobilizacji wyborców PO, tylko jak najszybciej powinien uciekać z tego pola, które ciągle wybucha i przejść do tego, w którym się czuje dobrze - powiedział w "Piaskiem po oczach" Adam Hofman, były rzecznik PiS, komentując nowelizację ustawy o IPN.
 • "Sytuacja jest bardzo poważna, dotyczy polskich interesów"

  "Sytuacja jest bardzo poważna, do... 02:21

  23.02 | Sytuacja jest bardzo poważna. Dotyczy bezpośrednio polskich interesów, polskiej reputacji i polskiej pozycji w świecie - powiedział Donald Tusk. Przewodniczący Rady Europejskiej w piątek pytany był o ocenę ostatnich napięć w relacjach polsko-izraelskich.
 • Morawiecki: kryzys wokół ustawy o IPN przykrywa sukcesy Morawieckiego

  Morawiecki: kryzys wokół ustawy o... 01:59

  23.02 | Premier Mateusz Morawiecki świetnie się nadaje do przekonania wyborców PO do PiS - powiedział w "Piaskiem po oczach" Adam Hofman, były rzecznik PiS. - Powinien jak najszybciej uciekać z tego pola, które ciągle wybucha i przejść do tego, w którym się czuje dobrze - dodawał, komentując spór wokół nowelizacji o IPN.
 • "Ustawy o IPN nie da się w pewnym sensie obronić"

  "Ustawy o IPN nie da się w pewnym... 00:50

  23.02 | Jacek Stawiski, komentator TVN24 BiS, odnosi się do sporu o ustawę o IPN oraz relacji polsko-żydowskich.
 • "W prasie pojawiły się głosy krytyczne wobec Polski"

  "W prasie pojawiły się głosy kryt... 00:57

  23.02 | Jacek Stawiski, komentator TVN24 BiS, odnosi się do sporu o ustawę o IPN oraz relacji polsko-żydowskich.
 • Spot o "polskim holokauście"

  Spot o "polskim holokauście" 03:14

  22. 02| Film jest krótki, oburzenie nie ma końca. Fundacja amerykańskich Żydów w Bostonie nagrała spot, w którym raz za razem pada określenie "Polish Holocaust", a jego bohaterowie tłumaczą, że zgodnie z nowym polskim prawem za te słowa mogą iść do więzienia. Film ostro skrytykowała ambasada Izraela w Warszawie, a naczelny rabin Polski mówi o nim krótko: jest kłamliwy i szkodliwy.
 • Schnepf: nie warto jest toczyć sporu ze wszystkimi na około

  Schnepf: nie warto jest toczyć sp... 00:49

  22.02 | - Ilość wydarzeń wokół ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej budzi niepokój - stwierdził w "Kropce nad i" Ryszard Schnepf, były ambasador RP w Stanach Zjednoczonych.
 • "Wywołaliśmy tę awanturę. Siła sprawcza była po naszej stronie"

  "Wywołaliśmy tę awanturę. Siła sp... 00:41

  22.02 | - Ilość wydarzeń wokół ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej budzi niepokój - stwierdził w "Kropce nad i" Ryszard Schnepf, były ambasador RP w Stanach Zjednoczonych.
 • Blumsztajn: mam okropny żal do Kościoła

  Blumsztajn: mam okropny żal do Ko... 00:47

  22.02 | Mam okropny żal do Kościoła, że się nie odezwał - powiedział w "Tak jest" Seweryn Blumsztajn z "Gazety Wyborczej", pytany czy Kościół powinien zabrać głos w sprawie nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Filozof i etyk ksiądz Andrzej Kobyliński podkreślał z kolei, że należy "rozpocząć normalną rozmowę o historii, przeszłości Polaków i Żydów".
rozwiń

Problemy himalaistów na Nanga Parbat

 • Revol: okłamałam go i ja też czuje się zdradzona

  Revol: okłamałam go i ja też czuj... 35:18

  12.02 | Na szczyt jednej z najwyższych gór świata weszli razem, ale wróciła sama. Elisabeth Revol opowiada, co wydarzyło się na Nanga Parbat. Mijają dwa tygodnie, uratowanej Francuzce wciąż grozi amputacja odmrożonych palców od nogi, ale - jak mówi nam jej lekarz - nie to jest jej największym problemem, a to, że drugi raz w Himalajach straciła partnera wspinaczkowego. Jak siedzi się w domu, na kanapie przed telewizorem łatwo oceniać i wyrokować, że "zostawiła go". Pokażemy niepublikowane dotąd filmy z wyprawy i - pierwszy raz - smsy, jakie Revol wysyłała z góry, prosząc o pomoc dla Tomasza Mackiewicza. Na tej podstawie oraz po rozmowach z Francuzką i ludźmi, którzy organizowali akcję ratunkową - Daria Górka najdokładniej, jak się teraz da - odtworzy te krytyczne godziny.
 • "Zaczynamy zimowe wejście". Film Elisabeth Revol z 25 stycznia

  "Zaczynamy zimowe wejście". Film ... 03:17

  08.02 | Elisabeth Revol ujawniła kolejne szczegóły ataku na Naga Parbat. Tym razem w postaci materiałów wideo. Na kilku widać Tomasza Mackiewicza. Są to ostatnie ujęcia filmowe zaginionego na górze Polaka.
 • 90 metrów przed szczytem. Ostatnie nagranie z Mackiewiczem

  90 metrów przed szczytem. Ostatni... 01:17

  08.02 | Elisabeth Revol ujawniła kolejne szczegóły ataku na Naga Parbat. Tym razem w postaci materiałów wideo. Na kilku widać Tomasza Mackiewicza. Są to ostatnie obrazki zaginionego na górze Polaka.
 • "Revol od trzech dni nie jadła i nie piła"

  "Revol od trzech dni nie jadła i ... 00:44

  04.02 | - Nie widzieliśmy szans pomóc Tomkowi w tych warunkach - podkreślił himalaista Jarosław Botor, uczestnik akcji ratunkowej na Nanga Parbat. Gość "Faktów po Faktach" w TVN24 podkreślił, że Francuzka Elisabeth Revol mogła nie przeżyć kolejnej nocy, jeśli nie dotarliby do niej polscy wspinacze.
 • "Decyzja o ratowanu Tomka nie była jednoznaczna od razu"

  "Decyzja o ratowanu Tomka nie był... 00:52

  04.02 | - Nie widzieliśmy szans pomóc Tomkowi w tych warunkach - podkreślił himalaista Jarosław Botor, uczestnik akcji ratunkowej na Nanga Parbat. Gość "Faktów po Faktach" w TVN24 podkreślił, że Francuzka Elisabeth Revol mogła nie przeżyć kolejnej nocy, jeśli nie dotarliby do niej polscy wspinacze.
 • "Elisabeth Revol część drogi pokonała na własnych nogach"

  "Elisabeth Revol część drogi poko... 00:42

  04.02 | - Nie widzieliśmy szans pomóc Tomkowi w tych warunkach - podkreślił himalaista Jarosław Botor, uczestnik akcji ratunkowej na Nanga Parbat. Gość "Faktów po Faktach" w TVN24 podkreślił, że Francuzka Elisabeth Revol mogła nie przeżyć kolejnej nocy, jeśli nie dotarliby do niej polscy wspinacze.
 • "Nie widzieliśmy szans pomóc Tomkowi w tych warunkach"

  "Nie widzieliśmy szans pomóc Tomk... 00:56

  04.02 | - Nie widzieliśmy szans pomóc Tomkowi w tych warunkach - podkreślił himalaista Jarosław Botor, uczestnik akcji ratunkowej na Nanga Parbat. Gość "Faktów po Faktach" w TVN24 podkreślił, że Francuska Elizabeth Revol mogła nie przeżyć kolejnej nocy, jeśli nie dotarliby do niej polscy wspinacze.
 • "Byli jedynymi ludźmi, którzy mógli to zrobić"

  "Byli jedynymi ludźmi, którzy móg... 01:10

  29.01 | Ekipa ratunkowa w składzie: Adam Bielecki, Denis Urubko, Jarosław Botor i Piotr Tomala sprowadziła z Nanga Parbat (8126 m) do obozu pierwszego na 4850 m francuską alpinistkę Elisabeth Revol. Na wysokości 7200 m pozostał jej partner wspinaczkowy Tomasz Mackiewicz. Jak uznano, wobec załamania pogody dalsze prowadzenie akcji byłoby śmiertelnie niebezpieczne.
 • Bielecki: Zostawiłem tlen. Ważniejsza była szybkość

  Bielecki: Zostawiłem tlen. Ważnie... 00:46

  29.01 | Adam Bielecki był jednym z tych, który ruszył po polsko-francuską parę. Oni utknęli wysoko na Nanga Parbat. Teraz Bielecki opowiada o szczegółach akcji ratowniczej. - Zostawiłem tlen. Ważniejsza była szybkość dotarcia - relacjonował w rozmowie z Robertem Jałochą z "Faktów" TVN.
 • "Potrzebujemy odpoczynku. Jesteśmy zmęczeni, ale zadowoleni"

  "Potrzebujemy odpoczynku. Jesteśm... 00:57

  29.01 | Adam Bielecki był jednym z tych, który ruszył po polsko-francuską parę. Oni utknęli wysoko na Nanga Parbat. Teraz Bielecki opowiada o szczegółach akcji ratowniczej. - Potrzebujemy odpoczynku. Jesteśmy zmęczeni, ale zadowoleni. Mamy poczucie dobrze wykonanej roboty - relacjonował w rozmowie z Robertem Jałochą z "Faktów" TVN.
 • "Lądowanie w pierwszym obozie uratowało Elisabeth"

  "Lądowanie w pierwszym obozie ura... 01:08

  29.01 | Adam Bielecki był jednym z tych, który ruszył po polsko-francuską parę. Oni utknęli wysoko na Nanga Parbat. Teraz Bielecki opowiada o szczegółach akcji ratowniczej. - Gdyby wysadzono nas w bazie, to dojście do obozu pierwszego trwałoby kilka godzin - relacjonował w rozmowie z Robertem Jałochą z "Faktów" TVN.
 • Bielecki: złamałem swoją żelazną zasadę

  Bielecki: złamałem swoją żelazną ... 00:50

  29.01 | Zwykle tego nie robi, ale tym razem musiał. Adam Bielecki w drodze po Francuzkę Elisabeth Revol skorzystał ze starych lin poręczowych. - Sytuacja była wyjątkowa - usprawiedliwia się.
rozwiń

Głosowanie nad odwołaniem Ryszarda Czarneckiego

 • Krasnodębski: zgodziłem się zostać kandydatem PiS na stanowisko Czarneckiego

  Krasnodębski: zgodziłem się zosta... 00:43

  12.02 | Ktoś mnie zapytał, czy chciałbym zostać wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego. Akurat w tym przypadku powiedziałem, że tak - tak o kulisach nominacji na stanowisko wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego mówił w Radiu ZET profesor Zdzisław Krasnodębski. Europoseł PiS ma na tym stanowisku zastąpić odwołanego Ryszarda Czarneckiego. Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna zadeklarował poparcie kandydatury Krasnodębskiego.
 • Czarnecki o głosowaniu: reguły zmieniono w trakcie gry

  Czarnecki o głosowaniu: reguły zm... 01:07

  07.02 | Były wiceprzewodniczący PE przekonywał, że "gdyby nie zmiana w ostatniej chwili zasad głosowania", to zachowałby stanowisko. Decyzja w sprawie jego odwołania zapadła większością 447 głosów "za", przy 196 "przeciw" i 30 wstrzymujących się. Gdyby głosy wstrzymujące się były uwzględniane, Czarnecki zachowałby stanowisko (zabrakłoby kilku głosów za jego odwołaniem). O tym, że tak będzie interpretowany zapis regulaminu PE mówiący o tym, że liczą się "oddane głosy", poinformowano europosłów na kilkanaście godzin przed głosowaniem.
 • Czarnecki: docierały do mnie głosy, że gdybym się pokajał, zachowałbym stanowisko

  Czarnecki: docierały do mnie głos... 00:35

  07.02 | Bardzo wielu polityków uważa, że Parlament Europejski nie powinien karać za wypowiedzi, które padły poza parlamentem - stwierdził w "Faktach po Faktach" zdymisjonowany wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki. W środę w głosowaniu stracił stanowisko za porównanie europosłanki Róży Thun do szmalcownika.
 • "Odwołanie Czarneckiego to karanie nas wszystkich"

  "Odwołanie Czarneckiego to karani... 01:33

  07.02 | Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości, komentuje odwołanie Ryszarda Czarneckiego z funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego.
 • "Wypowiedź Czarneckiego była skandaliczna"

  "Wypowiedź Czarneckiego była skan... 00:55

  07.02 | Stefan Niesiołowski, poseł Unii Europejskich Demokratów, komentuje odwołanie Ryszarda Czarneckiego z funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego.
 • "Zasada solidarności w instytucjach unijnych obowiązuje wybiórczo"

  "Zasada solidarności w instytucja... 00:25

  07.01 | Marcin Horała, poseł PiS, komentuje odwołanie Ryszarda Czarneckiego z funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego.
 • "Cierpliwość się kończy"

  "Cierpliwość się kończy" 00:33

  07.01 | Rafał Trzaskowski, poseł PO, komentuje odwołanie Ryszarda Czarneckiego z PiS z funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego.
 • "Zaczynam nowy okres w swoim życiu"

  "Zaczynam nowy okres w swoim życiu" 01:42

  07.02 | Ryszard Czarnecki, odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego, komentuje środową decyzję izby.
 • "Miałem sygnały, żebym się pokajał"

  "Miałem sygnały, żebym się pokajał" 01:44

  07.02 | Ryszard Czarnecki, odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego, komentuje środową decyzję izby.
 • "Parlament Europejski stworzył kolejny precedens"

  "Parlament Europejski stworzył ko... 02:00

  07.02 | Prof. Ryszard Legutko, europoseł PiS, komentuje odwołanie Ryszarda Czarneckiego z funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego.
 • Moment głosowania nad odowłanem Czarneckiego

  Moment głosowania nad odowłanem C... 01:12

  07.02 | Moment głosowania nad odwołaniem Ryszarda Czarneckiego z funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego.
 • Szczegóły głosowania nad odwołaniem Czarneckiego

  Szczegóły głosowania nad odwołani... 02:33

  07.02 | Wstrzymanie się od głosu nie wpłynie na decyzję Parlamentu Europejskiego w sprawie odwołania Ryszarda Czarneckiego z funkcji wiceprzewodniczącego izby.
rozwiń

KE uruchomiła artykuł 7. wobec Polski

 • Premier: dyskusja z Timmermansem to była uczta intelektualna

  Premier: dyskusja z Timmermansem ... 00:52

  23.02 | W czwartek wieczorem premier spotkał się również z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem. Jak stwierdził w piątek, wydaje się mu, iż ten coraz lepiej rozumie, dlaczego polski rząd wprowadza zmiany w wymiarze sprawiedliwości.
 • Czaputowicz w Brukseli: nie było mowy o żadnych ustępstwach

  Czaputowicz w Brukseli: nie było ... 01:27

  22.01 | Podczas rozmowy z Fransem Timmermansem nie było mowy o ustępstwach ze strony Polski dotyczących zmian w wymiarze sprawiedliwości - powiedział w poniedziałek Jacek Czaputowicz. Minister spraw zagranicznych pytany był o niedzielną rozmowę z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej.
 • Szef MSZ: Komisja Europejska raczej nie wycofa się z artykułu 7

  Szef MSZ: Komisja Europejska racz... 01:10

  20.01 | Szef MSZ na pytanie, czy oczekuje, iż Komisja Europejska wycofa się z artykułu 7, odpowiedział: raczej nie, dlaczego miałoby to nastąpić.
 • Szef MSZ spotka się z Timmermanem: chcę pokazać otwartość

  Szef MSZ spotka się z Timmermanem... 00:37

  20.01 | Chcę nawiązać bezpośrednie stosunki z wiceszefem Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem i pokazać otwartość. Nie należy oczekiwać jakichś decyzji - powiedział minister spraw zagranicznych Jackiem Czaputowiczem w rozmowie z amerykańskim korespondentem "Faktów" TVN Marcinem Wroną. Szef MSZ będzie rozmawiał w niedzielę w Brukseli z wiceprzewodniczącym Komisji na temat artykułu 7 uruchomionego wobec Polski.
 • Wiceszef MSZ o spotkaniu premiera Morawieckiego w Brukseli

  Wiceszef MSZ o spotkaniu premiera... 01:15

  11.01 | Wiceszef MSZ komentował też efekty wtorkowego spotkania premiera Morawieckiego z unijnymi przywódcami. Szef polskiego rządu rozmawiał w Brukseli z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jean-Claude'em Junckerem i wiceprzewodniczącym KE Fransem Timmermansem.
 • "Komisja wypuściła dżina z butelki, nie ma teraz prostych rozwiązań"

  "Komisja wypuściła dżina z butelk... 00:47

  10.01 | Chcemy rozmawiać z państwami i chcemy rozmawiać z Komisją - zadeklarował po wtorkowym spotkaniu w Brukseli premier Mateusz Morawiecki. W rozmowie z korespondentem TVN24 Biznes i Świat Maciejem Sokołowskim przyznał, że uruchamiając wobec Polski artykuł 7 unijnego traktatu Komisja Europejska "wypuściła dżina z butelki, więc nie ma teraz takich prostych rozwiązań".
 • Wywiad Mateusza Morawieckiego dla TVN24 BiS

  Wywiad Mateusza Morawieckiego dla... 05:50

  10.01 | Wywiad premiera Mateusza Morawieckiego dla TVN24 BiS w Brukseli
 • Pytania od dziennikarzy i odpowiedzi premiera Morawieckiego

  Pytania od dziennikarzy i odpowie... 14:41

  09.01 | Pytania od dziennikarzy i odpowiedzi premiera Morawieckiego
 • Całe wystąpienie premiera Morawieckiego po spotkaniu w Brukseli

  Całe wystąpienie premiera Morawie... 09:51

  09.01 | Całe wystąpienie premiera Morawieckiego po spotkaniu w Brukseli
 • Morawiecki: przedstawiłem intencje dot. reformy sądownictwa

  Morawiecki: przedstawiłem intencj... 00:49

  09.01 | Podczas spotkania poruszyliśmy temat praworządności; przede wszystkim powiedziałem o tym, że nasze intencje służą temu, by system sprawiedliwości był sprawniejszy, bardziej sprawiedliwy - mówił w Brukseli premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z przewodniczącym KE Jean-Claude'em Junckerem.
 • Rozmowy w Brukseli. Premier na spotkaniu z Junckerem

  Rozmowy w Brukseli. Premier na sp... 00:45

  09.01 | Po godzinie 20 we wtorek rozpoczęło się w Brukseli spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jean-Claude'em Junckerem. To pierwsze tego typu dwustronne rozmowy z szefem Komisji, odkąd władzę w Polsce przejęło Prawo i Sprawiedliwość.
 • Timmermans o odpowiedzialności, jaka ciąży na Polsce

  Timmermans o odpowiedzialności, j... 03:11

  20.12 | Timmermans zaznaczył, że na Polsce spoczywa "wielka odpowiedzialność, aby zjednoczona Europa odniosła sukces". - Polska dla mnie jest członkiem UE bez którego Unia nie może istnieć - przekonywał wiceprzewodniczący.
rozwiń

Polska na celowniku UE

 • Bieńkowska: Polska zostaje sama i bezbronna w Unii Europejskiej

  Bieńkowska: Polska zostaje sama i... 01:36

  24.02 | Unijna komisarz ds. rynku wewnętrznego i usług Elżbieta Bieńkowska podkreśliła w sobotę podczas Rady Krajowej PO, że Polska z własnej woli pozbawia się wpływu we Wspólnocie. - Polska zostaje sama i bezbronna w Unii Europejskiej. Komuś to jest na rękę. Tylko, czy jest to na rękę Polakom - mówiła.
 • Juncker o relacjach z Polską

  Juncker o relacjach z Polską 00:33

  14.02 | Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker o relacjach z Polską.
 • Dębski o spotkaniu Czaputowicza z Timmermansem

  Dębski o spotkaniu Czaputowicza z... 01:12

  21.01 / Dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych Sławomir Dębski był gościem Jacka Stawiskiego w programie "Horyzont". Głównym tematem rozmowy był uruchomiony wobec Polski artykuł 7.
 • Działania KE to "ryzyko uzurpacji władzy"

  Działania KE to "ryzyko uzurpacji... 00:52

  Dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych Sławomir Dębski był gościem Jacka Stawiskiego w programie "Horyzont". Głównym tematem rozmowy był uruchomiony wobec Polski artykuł 7.
 • Sławomir Dębski o praworządności

  Sławomir Dębski o praworządności 01:33

  20.01 / Dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych Sławomir Dębski był gościem Jacka Stawiskiego w programie "Horyzont". Głównym tematem rozmowy był uruchomiony wobec Polski artykuł 7.
 • Szef MSZ o artykule 7 i "białej księdze"

  Szef MSZ o artykule 7 i "białej k... 01:13

  17.01 | Uruchomienie art. 7 to nie tyle problem Polski co problem działania dla instytucji europejskich - powiedział w środę szef MSZ Jacek Czaputowicz w Berlinie, po spotkaniu z szefem niemieckiej dyplomacji Sigmarem Gabrielem. Dodał, że premier Mateusz Morawiecki pracuje nad stworzeniem tzw. białej księgi, w której ustosunkuje się do wszystkich kwestii przedstawionych we wniosku Komisji Europejskiej w sprawie przestrzegania praworządności w Polsce.
 • Tusk: miejsce Polski jest w Unii Europejskiej

  Tusk: miejsce Polski jest w Unii ... 01:40

  20.12 | Komisja Europejska zdecydowała w środę o uruchomieniu art. 7 traktatu unijnego wobec Polski. Wiceszef Komisji Frans Timmermans, który poinformował o tej decyzji, podkreślił, że KE daje Polsce trzy miesiące na wprowadzenie rekomendacji dotyczących praworządności.
 • Komisja Europejska zdecydowała o uruchomieniu artykułu 7 wobec Polski

  Komisja Europejska zdecydowała o ... 02:00

  Komisja Europejska zdecydowała w środę o uruchomieniu wobec Polski artykułu 7. Traktatu o Unii Europejskiej - poinformował jej wiceprzewodniczący Frans Timmermans. Komisja otworzyła tym samym drogę, na końcu której może nawet dojść do głosowania o odebraniu Polsce prawa do decydowania o sprawach dotyczących całej Wspólnoty.
 • Szef Komisji Europejskiej: nie jesteśmy na wojnie z Polską

  Szef Komisji Europejskiej: nie je... 00:35

  20.12 | Z pewnością nie zerwaliśmy jak dotąd wszystkich mostów między Polską i Komisją Europejską - tak szef Komisji Jean Claude-Juncker odpowiedział na pytanie dotyczące ewentualnego uruchomienia wobec Polski artykułu 7 unijnego traktatu, czyli zastosowania tak zwanej opcji atomowej.
 • Artykuł 7. traktatu Unii. Etap pierwszy

  Artykuł 7. traktatu Unii. Etap pi... 01:54

  19.12 | Artykuł 7. Traktatu daje Unii możliwość dyscyplinowania i karania państw, które naruszają unijne wartości. Sama procedura składa się z kilku etapów. Pierwszym jest uznanie, że w jednym z państw istnieje ryzyko naruszeń.
 • Artykuł 7. traktatu Unii. Etap drugi

  Artykuł 7. traktatu Unii. Etap drugi 01:13

  19.12 | Artykuł 7. Traktatu daje Unii możliwość dyscyplinowania i karania państw, które naruszają unijne wartości. Sama procedura składa się z kilku etapów. Etap drugi to stwierdzenie, że naruszenie zasad Unii jest "stałe i poważne".
 • Artykuł 7. traktatu Unii. Etap trzeci

  Artykuł 7. traktatu Unii. Etap tr... 00:42

  19.12 | Artykuł 7. Traktatu daje Unii możliwość dyscyplinowania i karania państw, które naruszają unijne wartości. Sama procedura składa się z kilku etapów. Etap trzeci to głosowanie nad sankcjami.
rozwiń

26. Finał WOŚP

 • Cała rozmowa z Jerzym Owsiakiem w TVN24

  Cała rozmowa z Jerzym Owsiakiem w... 04:43

  2.02 | Cała deklarowana kwota 81 milionów 423 tysięcy 542 złotych jest już na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - w piątek poinformował Jerzy Owsiak. Zaznaczył jednocześnie, że pieniędzy tych będzie jeszcze więcej, ponieważ cały czas spływają one i są dopiero liczone.
 • Owsiak: wszystkie plany 26. finału WOŚP zrealizujemy

  Owsiak: wszystkie plany 26. finał... 01:13

  2.02 | Cała deklarowana kwota 81 milionów 423 tysięcy 542 złotych jest już na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - w piątek poinformował Jerzy Owsiak. Zaznaczył jednocześnie, że pieniędzy będzie jeszcze więcej, ponieważ cały czas spływają one i są dopiero liczone.
 • Martyna Wojciechowska o swojej aukcji na rzecz WOŚP

  Martyna Wojciechowska o swojej au... 01:23

  26.01 | Tylko do soboty można licytować "domówkę" z Martyną Wojciechowską. Dochód z aukcji wspomoże Wielką Orkiestrę Świątecznej pomocy. - Zapraszam na herbatę w moim domu. Będę ją serwować z termosu, który miałam na szczycie Mount Everestu - tłumaczyła podróżniczka.
 • Rysenek Wojciecha Zimińskiego dla WOŚP

  Rysenek Wojciecha Zimińskiego dla... 03:42

  20.01 | Jednorazowy występ w charakterze komentatora politycznego w programie "Szkło Kontaktowe" w TVN24 został wylicytowany dla WOŚP za 30 800 zł. Zwycięzca poprowadzi program z wybranym przez siebie prowadzącym - Tomaszem Sianeckim, Wojciechem Zimińskim lub Grzegorzem Markowskim. Na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafił także rysunek satyryczny "Dyfamacja Konserwatyzmu" Wojciecha Zimińskiego ze "Szkła Kontaktowego". Do końca licytacji zostały jeszcze 24 dni.
 • Wylicytowano współprowadzenie "Szkła Kontaktowego" za 30 800 zł

  Wylicytowano współprowadzenie "Sz... 01:25

  18.01| 30 tysięcy 800 zł - za tyle wylicytowany został jednorazowy występ w charakterze komentatora politycznego w programie "Szkło Kontaktowe" w TVN24. Zwycięzca poprowadzi program z wybranym przez siebie prowadzącym - Tomaszem Sianeckim, Wojciechem Zimińskim lub Grzegorzem Markowskim.
 • "Zrealizujemy wszystkie zakupy"

  "Zrealizujemy wszystkie zakupy" 00:55

  15.01 | Jurek Owsiak w "Faktach po Faktach" w TVN24 opowiedział na co zostaną wydane pieniądze z 26. Finału WOŚP.
 • Owsiak: jestem dumny z Polaków

  Owsiak: jestem dumny z Polaków 00:51

  15.01 / Pytaliśmy się kilka dni temu między sobą, co Polaków jednoczy poza granicami naszego kraju. Oczywiście taką rzeczą jest Wigilia, gdzie ona by nie była. Drugim takim momentem jest Wielka Orkiestra - mówił w "Faktach po Faktach" Jurek Owsiak.
 • Owsiak do Kaczyńskiego: zdrowia życzę na bardzo wygodnym łóżku

  Owsiak do Kaczyńskiego: zdrowia ż... 01:13

  15.01 | Dopytywany przez dziennikarzy, co powiedziałby prezesowi PiS, Jarosławowi Kaczyńskiemu, gdyby mógł powiedzieć mu jedno zdanie, odparł: - Zdrowia życzę. Na bardzo wygodnym łóżku, których kupiliśmy dla seniorów 8 tysięcy. I życzę panu, panie prezesie, żeby żadna odleżyna nie powstała. Na tych łóżkach na pewno nie powstanie. Jeżeli możemy w tym zdrowiu pomóc, to pomagamy.
 • "Nie wierzę, że można mieć serce z kamienia"

  "Nie wierzę, że można mieć serce ... 00:54

  14.01 | Pieniądze spływają na konto fundacji. Końcowy wynik tegorocznej zbiórki poznamy 8 marca - poinformował na poniedziałkowej konferencji Jerzy Owsiak. - Policja przekazała nam, że był to najbezpieczniejszy finał od lat. Miło jest to usłyszeć od służb mundurowych - dodał.
 • "Będziemy mogli kupić sprzęt z najwyższej półki"

  "Będziemy mogli kupić sprzęt z na... 00:56

  14.01 | Pieniądze spływają na konto fundacji. Końcowy wynik tegorocznej zbiórki poznamy 8 marca - poinformował na poniedziałkowej konferencji Jerzy Owsiak. - Policja przekazała nam, że był to najbezpieczniejszy finał od lat. Miło jest to usłyszeć od służb mundurowych - dodał.
 • "To, co się wydarzyło, przeszło nasze oczekiwania". Owsiak podsumował 26. finał WOŚP

  "To, co się wydarzyło, przeszło n... 01:58

  15.01 | Za 81 mln zł będziemy mogli kupić sprzęt z najwyższej półki, będziemy mogli kupić m.in. leżanki dla rodziców, Już w marcu pierwsze zakupy, którzy czuwają przy chorych dzieciach - powiedział w trakcie poniedziałkowej konferencji Jerzy Owsiak. Policja przekazała nam, że był to najbezpieczniejszy finał od lat. Miło jest to usłyszeć od służb mundurowych - dodał.
 • Orkiestra Jurka Owsiaka znów przekroczyła granice

  Orkiestra Jurka Owsiaka znów prze... 01:21

  15.01 | Ponad 1700 sztabów w Polsce i 73 na świecie. Orkiestra Jurka Owsiaka znów przekracza granice. Finały WOŚP odbyły się m.in. w Brukseli, Paryżu i w Waszyngtonie. Za oceanem licytowano m.in. piłkę do kosza od samego Marcina Gortata.
rozwiń

Obraz świata

 • Dwa zamachy w Mogadiszu, kilkadziesiąt ofiar

  Dwa zamachy w Mogadiszu, kilkadzi... 01:00

  24.02 | Do co najmniej 38 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych piątkowego zamachu samobójczego i zamachu bombowego w stolicy Somalii Mogadiszu - poinformowały somalijskie służby ratunkowe. Do ataków przyznało się związane z Al-Kaidą islamistyczne ugrupowanie Al-Szabab.
 • Trzy tysiące żołnierzy w fawelach w Rio de Janeiro

  Trzy tysiące żołnierzy w fawelach... 01:32

  24.02 | W tydzień po podpisaniu przez prezydenta Brazylii dekretu, który pozwolił na przejęcie przez wojsko ochrony bezpieczeństwa w Rio de Janeiro, 3200 żołnierzy przeczesuje fawele - dzielnice kontrolowane przez organizacje przestępcze.
 • Samochód próbował staranować bariery przed Białym Domem

  Samochód próbował staranować bari... 00:52

  24.02 | Biały van w piątek wjechał w bariery bezpieczeństwa przed Białym Domem - poinformowała agencja Reutera. Bariery wytrzymały jednak uderzenie, a kobieta siedząca za kierownicą została natychmiast zatrzymana, podkreśliły amerykańskie służby.
 • Prezydenci Rumen Radew i Aleksandar Vuczić w Sofii

  Prezydenci Rumen Radew i Aleksand... 01:36

  23.02 | Przystąpienie Serbii do Unii Europejskiej w 2025 roku jest ambitnym, lecz osiągalnym celem - ocenił w piątek prezydent Bułgarii Rumen Radew po rozmowie z prezydentem Serbii Aleksandarem Vucziciem w Sofii. Jak stwierdził, Serbia otrzymała "jasną perspektywę europejską o ścisłych ramach czasowych".
 • Syria. Tureckie siły zbrojne zaatakowały konwój w Afrinie

  Syria. Tureckie siły zbrojne zaat... 01:20

  23.02 | Tureckie siły zbrojne zbombardowały w nocy w czwartek kurdyjski konwój na terenie regionu Afrin w Syrii. Według rzecznika armii tureckiej artyleria zaatakowała pojazdy "przewożące terrorystów, broń i amunicję".
 • Mężczyzna zastrzelił w Zurychu na ulicy kobietę i siebie

  Mężczyzna zastrzelił w Zurychu na... 00:30

  23.02 | W alei Europallee w pobliżu głównego dworca kolejowego w Zurychu mężczyzna zastrzelił w piątek kobietę, z którą wcześniej pokłócił się w kawiarni, a po jej zabiciu oddał do siebie strzał samobójczy - poinformowały szwajcarskie media.
 • Ruszyła budowa afgańskiego odcinka gazociągu TAPI

  Ruszyła budowa afgańskiego odcink... 00:58

  23.02 | Rozpoczęła się budowa przebiegającego przez Afganistan odcinka gazociągu TAPI, którym gaz będzie transportowany z Turkmenistanu do tego kraju i dalej do Pakistanu i Indii.
 • Wicepremier Australii podał się do dymisji

  Wicepremier Australii podał się d... 00:47

  23.02 | Barnaby Joyce - wicepremier i szef Partii Narodowej Australii (NPA), tworzącej koalicję rządową z Partią Liberalną Australii (LPA) - ogłosił w piątek, że ustępuje z obu tych funkcji. Jest to konsekwencją skandalu seksualnego z jego udziałem.
 • Strzały w okolicach ambasady Korei Północnej w Tokio

  Strzały w okolicach ambasady Kore... 00:44

  23.02 | Japońska policja aresztowała w piątek dwóch mężczyzn, którzy oddali strzały w kierunku siedziby organizacji sprzyjającej Korei Północnej, uznawanej za nieformalną ambasadę tego kraju w Tokio – podała agencja Kyodo. Kule trafiły w bramę, nikt nie ucierpiał.
 • Protesty w Turynie

  Protesty w Turynie 01:00

  23.02 " Policja użyła siły przeciwko grupie ludzi pikietujących przed hotelem, w którym trwał wiec partii neo-faszystowskiej. Do użycia gazu łzawiącego i armatek wodnych doszło, gdy grupa kilkudziesięciu osób próbowała przedrzeć się przez kordon funkcjonariuszy ochraniających budynek. Odbywała się w nim konwencja wyborcza skrajnej prawicy. Protestujący rzucali petardy i butelki. Inni skandowali hasło "Turyn jest antyfaszystowski". Część z nich została zatrzymana.
 • Pisarz polityczny oskarżony o gwałt

  Pisarz polityczny oskarżony o gwałt 00:37

  23.02 | Szwajcarski muzułmański teolog i pisarz polityczny Tariq Ramadan został osadzony we francuskim więzieniu. Mężczyzna oskarżony jest gwałt.
 • Izrael: nasz wywiad udaremnił zamach na samolot w Australii

  Izrael: nasz wywiad udaremnił zam... 00:42

  22.02 | Premier Izraela Benjamin Netanjahu poinformował, że izraelskie służby wywiadowcze udaremniły zamach dżihadystów z tak zwanego Państwa Islamskiego (IS) na samolot w Australii. Nie sprecyzował, kiedy miało dojść do tego ataku.
rozwiń

Wideo dnia

 • Polskie gratulacje z okazji 100-lecia niepodległości Estonii

  Polskie gratulacje z okazji 100-l... 00:50

  24.02 | W imieniu własnym oraz wszystkich Polaków, pragnę złożyć Pani Prezydent (Kersti Kaljulaid) i wszystkim obywatelom Estonii najserdeczniejsze gratulacje - napisał prezydent Andrzej Duda w depeszy opublikowanej w sobotę przez Kancelarię Prezydenta z okazji stulecia niepodległości Estonii.
 • Operacja "Słoń". Jak przenieść olbrzymie zwierzę

  Operacja "Słoń". Jak przenieść ol... 01:45

  23.02 | Skargi rolników na szkody wyrządzane przez słonie skłoniły kenijskie władze do przeniesienia zwierząt w inne, oddalone miejsce. Operacja transportu 30 osobników stanowiła nie lada wyzwanie organizacyjne.
 • Niewiele brakowało. Wielki głaz spadł tuż przed maską samochodu

  Niewiele brakowało. Wielki głaz s... 00:38

  22.02 | Takich niespodzianek każdy kierowca wolałby unikać na drodze. Na jednej z dróg na Tajwanie tuż przed jadącym samochodem spadł wielki głaz. Wszystko na nagraniu uchwycił wideorejestrator.
 • Wrak samolotu leży na górskim zboczu

  Wrak samolotu leży na górskim zboczu 00:55

  21.02 | Irańskie służby w ciężkich warunkach wydostają ciała z wraku samolotu pasażerskiego rozbitego na górskim szczycie. Grupa żołnierzy i ratowników górskich musi znosić szczątki na własnych plecach, ponieważ nie da się tego zrobić inaczej. Na razie znaleziono ciała połowy ofiar. Reszta ma być gdzieś pod śniegiem i lodem.
 • Spóźniła się na własne wesele. Utknęła w windzie

  Spóźniła się na własne wesele. Ut... 00:49

  21.02 | Przez prawie godzinę panna młoda tkwiła w zablokowanej windzie. W końcu pan młody wezwał strażaków, którzy windę naprawili, a pannę młodą uwolnili. Do tej sytuacji doszło w Providence w amerykańskim stanie Rhode Island.
 • Poszukiwania samolotu rozbitego w górach

  Poszukiwania samolotu rozbitego w... 00:57

  20.02 | Irańskie służby zdołały po dwóch dniach poszukiwań zlokalizować szczątki zaginionego samolotu pasażerskiego. Wrak leży na zaśnieżonym szczycie górskim. - Samolot w niego uderzył, po czym spadł kilkadziesiąt metrów dalej na zbocze - stwierdził Ramezan Sharif, rzecznik Irańskiej Gwardii Rewolucyjnej.
 • Irańskie służby zlokalizowały wrak samolotu

  Irańskie służby zlokalizowały wra... 00:30

  20.02 | Irańskie służby zdołały po dwóch dniach poszukiwań zlokalizować szczątki zaginionego samolotu pasażerskiego. Wrak leży na zaśnieżonym szczycie górskim. - Samolot w niego uderzył, po czym spadł kilkadziesiąt metrów dalej na zbocze - stwierdził Ramezan Sharif, rzecznik Irańskiej Gwardii Rewolucyjnej.
 • Wielka Brytania. Pół minuty walki, by ukraść telefon

  Wielka Brytania. Pół minuty walki... 00:44

  19.02 | Policja w brytyjskim mieście Derby poszukuje złodzieja, który zaatakował 12-latkę. Dziewczyna, której próbował zabrać telefon, stawiła opór, napastnik przewrócił ją jednak i po 30 sekundach walki zdołał uciec z urządzeniem. Całe zdarzenie uchwyciła jedna z miejskich kamer monitoringu.
 • "Idzie bokiem". Nagranie z lawiny na K2

  "Idzie bokiem". Nagranie z lawiny... 00:26

  18.02 | Himalaista Rafał Fronia pokazał film z zejścia lawiny na K2. Spadający kamień złamał mu wówczas przedramię. Członek narodowej wyprawy na K2 musiał wrócić do Polski.
 • Prosty, unik, sierp. Kapucynki walczą o remont domu dziecka

  Prosty, unik, sierp. Kapucynki wa... 01:25

  19.02| Siostry kapucynki wybrały nietypową metodę zbierania pieniędzy na remont domu dziecka. Nagrały filmik, na którym szykują się do walki. Walki o bezpieczeństwo swoich podopiecznych.
 • "Francuski oszust w Bumarze" - już jutro w Superwizjerze o 20:00

  "Francuski oszust w Bumarze" - ju... 01:27

  16.02 | Pierre Konrad D. - to polsko-francuski biznesmen, który zrobił błyskawiczną karierę w największej państwowej firmie zbrojeniowej w Polsce. Nie przeszkodziły mu w tym podejrzenia o powiązania z francuską i rosyjską mafią. Jego wspólnik to były polski wiceminister obrony, który przedstawiał Pierre'a D. innym wpływowym postaciom. Dziś Pierre D. jest podejrzewany m.in. o pranie brudnych pieniędzy, oszustwa podatkowe i - przede wszystkim - nielegalny handel bronią. Reportaż "Francuski oszust w Bumarze" Endiego Gęsiny-Torresa i dziennikarza Newsweeka,Wojciecha Cieśli - już jutro w Superwizjerze, o 20 w TVN24.
 • Dwulatek uratowany z torów metra. Na pomoc rzucił się nastolatek

  Dwulatek uratowany z torów metra.... 00:40

  15.02 | W Mediolanie, chłopiec wybiegł w stronę krawędzi peronu. Spadł prosto na tory. Został uratowany dzięki błyskawicznej akcji przechodzącego obok nastolatka. Na nagraniu z monitoringu widać, jak chłopiec wybiega w stronę krawędzi peronu i spada na tory. Jego matka jest zdezorientowana, nie wie co robić. Ludzie gromadzą się wokół krawędzi, ale nikt nie rzuca się na ratunek dwulatkowi. Wtedy nadbiega osiemnastolatek, który zeskakuje z peronu i podaje dziecko matce. Zdążył jeszcze zabrać z torów jego zabawkę. 19 sekund po tym przejechał tamtędy pociąg metra. Nastolatek o imieniu Lorenzo został okrzyknięty bohaterem. Dzięki swojej błyskawicznej decyzji, uratował życie dwulatka. Dziecko nie odniosło poważniejszych obrażeń. Jest tylko potłuczone i przestraszone.
rozwiń

Reportaże TVN24

 • Kuba wciąż niechętnie otwiera się na świat. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Kuba wciąż niechętnie otwiera się... 45:59

  2.01. | Wiele się zmienia w relacjach Kuby ze światem, ale w samym kraju zmian wciąż niewiele. Wciąż kultywuje się rewolucję 1 stycznia i jej przywódcę - Fidela Castro. Władze mówią o otwarciu na świat, ale też podkreślają wyższość socjalizmu nad demokracją i rynkiem. Materiał "Faktów" TVN.
 • Femen. Naga prawda

  Femen. Naga prawda 46:49

  31.12 | Nagość to dla członkiń Femenu jednocześnie symbol bezbronności i waleczności. A waleczne są bardzo, coraz bardziej są też znane i zwykle – rozebrane do naga. Nasz reporter za najbardziej znanymi feministkami świata zjechał kawał świata. (Dla dorosłych).
 • FEMEN. Naga prawda

  FEMEN. Naga prawda 22:58

  30.12 | Pierwsza część reportażu Wojciecha Bojanowskiego o feministycznym ruchu FEMEN.
 • Próby walki z uczuciami nic nie dały

  Próby walki z uczuciami nic nie dały 00:49

  23.10 | - Może trochę bałem się reakcji. Przełożonych poinformowałem dopiero, kiedy podjąłem ostateczną decyzję. Kościół ma oczywiście swoje mechanizmy. Można iść do biskupa, rozmawiać, szukać wsparcia, ale ja uporałem się z tym sam - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • "Chciałem być fair". Decyzja o zrzuceniu sutanny

  "Chciałem być fair". Decyzja o zr... 00:55

  23.10 | - Nie zrzuciłem sutanny od razu. Chciałem spróbować być księdzem na sto procent, ale z upływem czasu było mi coraz trudniej. Coś się we mnie kłóciło, a nie chciałem żyć podwójnym życiem. Decyzję podjąłem dopiero po czterech latach. Musiałem do tego dojrzeć. Nie jest łatwo zostawić swoje dotychczasowe życie - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • Były ksiądz mówi o miłości do innego mężczyzny

  Były ksiądz mówi o miłości do inn... 00:31

  23.10 | Wcześniej podobali mi się mężczyźni, ale pierwsza prawdziwa miłość przyszła dopiero, kiedy byłem już księdzem. Nie sądziłem, że można tak mocno się zaangażować. W pewnym momencie wchodzisz w uczucie tak bardzo, że nie potrafisz już zrobić kroku do tyłu. Zastanawiasz się, jak to możliwe, analizujesz swoje zachowanie, ale jest za późno.
 • "Miłość do mężczyzny przyszła, kiedy byłem już księdzem"

  "Miłość do mężczyzny przyszła, ki... 01:06

  23.10 | Moje uczucie było silne, ale historia trwała bardzo krótko i zakończyła się boleśnie. Mówiąc krótko, zostałem zaszantażowany – mówi były ksiądz Jan Oko w szczerej rozmowie z Katarzyną Zdanowicz.
 • Pierwsze kroki uchodźców w Europie. Cały reportaż z wyspy Lesbos

  Pierwsze kroki uchodźców w Europi... 27:12

  17.10 | Imigranci w łódkach wciąż płyną – najczęściej w stronę Grecji . Tylko w sobotę w drodze do Europy zginęło ich dwunastu. Wyspa Lesbos jest dla nich jak brama do raju i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. Straż graniczna jest bezradna, grecka policja głucha i ślepa, a przemytniczy biznes mocny jak nigdy dotąd.
 • „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie chcemy, żeby ktoś to zepsuł”

  „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie ... 11:43

  27.03 | Pensje rosną, a ludzie są szczęśliwi - takie opinie można usłyszeć od Rosjan. Reporter TVN24 Wojciech Bojanowski postanowił sprawdzić, czy rzeczywistość jest równie różowa jak deklaracje.
 • Opowieść o trudnej drodze, jaką przechodzą chorzy na raka. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Opowieść o trudnej drodze, jaką p... 10:50

  Diagnoza, która brzmi jak wyrok i nadzieja, że nie będzie to wyrok śmiertelny. Dwóch pacjentów i ich dwie drogi, przez życie zagrożone rakiem. Każdy ich krok na początku tej drogi obserwował Wojciech Bojanowski.
 • Jak to się robi za granicą? Reportaż o systemie leczenia raka w Wielkiej Brytanii

  Jak to się robi za granicą? Repor... 10:23

  Jak robi się to, że czy chory na raka pacjent ma zagwarantowaną szybką fachową pomoc i darmowe leki? A także opiekująca się nim pielęgniarkę do której zawsze może zadzwonić. W Wielkiej Brytanii, gdzie systemowe reformy zaczęły się już 15 lat temu, był Marek Osiecimski.
 • Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wojciechem Bojanowskim

  Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wo... 30:15

  21.02 | Bohaterka Majdanu Tetiana Czornowoł w ostatnim roku była wszędzie tam, gdzie rozgrywały się najważniejsze wydarzenia. Brutalnie pobita dziennikarka zdecydowała się walczyć na pierwszej linii frontu. Jak powiedziała, "nie wie, dlaczego jest żywa". W rok po tragicznych wydarzeniach w Kijowie Wojciech Bojanowski pokazał w reportażu, jak wyglądał ten czas z perspektywy niezależnej dziennikarki.
rozwiń

Kontakt 24

 • "Cały dach objęty jest ogniem". Dom w płomieniach, strażacy w akcji

  "Cały dach objęty jest ogniem". D... 00:54

  23.02 |Strażacy walczą z pożarem domu w Opatówku (Wielkopolskie). Na miejscu pracuje pięć zastępów. Nie ma informacji, by ktoś został poszkodowany. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • "Palący i śmierdzący problem". Reporterzy 24 na tropie smogu

  "Palący i śmierdzący problem". Re... 00:30

  21.02 | "Smog jest porażką naszego społeczeństwa", "ludzie palą czym popadnie", "w niesprzyjających warunkach pogodowych, widać i czuć czym się oddycha" - piszecie na Kontakt 24. Na przesłanych zdjęciach i filmach pokazujecie też, jak bardzo zanieczyszczone jest powietrze w waszej okolicy. Dzielicie się również pomysłami na walkę ze smogiem.
 • "Byliśmy nad chmurami o zachodzie słońca". Fotograficzna wyprawa Reportera 24

  "Byliśmy nad chmurami o zachodzie... 00:32

  21.02 | Białe szczyty, tajemnicze obłoki i niezwykłe kolory zachodzącego słońca - takiej zimy nie da się zobaczyć w mieście. Właśnie dlatego Reporter 24, razem z Zielonogórskim Towarzystwem Fotograficznym, kilka razy w roku wyrusza na wyprawę z aparatem w ręku. Efekty jego wizyty na Śnieżniku, najwyższym, granicznym szczycie po polskiej stronie Sudetów Wschodnich, otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Pożar w kamienicy. "Wśród mieszkańców rodziny z małymi dziećmi"

  Pożar w kamienicy. "Wśród mieszka... 00:54

  19.02 | Płomienie pojawiły się w niedzielę wieczorem w jednym z budynków przy ulicy Żurawiej w Kołobrzegu (Zachodniopomorskie). Mieszkańcy oczekiwali na zakończenie akcji gaśniczej w specjalnie podstawionym autobusie miejskim. Informację i nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Łania na stoku narciarskim. "Parę sekund i mielibyśmy niemiłe spotkanie"

  Łania na stoku narciarskim. "Parę... 00:30

  18.02 | Niedzielne przedpołudnie, zaśnieżony stok narciarski i... łania, która pojawiła się znikąd i przebiegła tuż przed zjeżdżającym synem Reportera 24. Nagranie z niecodziennego spotkania w Karpaczu (Dolnośląskie) otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Dym na lawecie, a potem pożar. "Kierowca sam próbował gasić"

  Dym na lawecie, a potem pożar. "K... 00:31

  15.02 | Zapaliło się auto przewożone na lawecie w Suwałkach (Podlaskie). Zniszczone zostały także inne pojazdy. W akcji gaśniczej brały udział cztery zastępy straży pożarnej. Nagranie z momentu pożaru otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • "Było słychać ogromny huk". Runął pion kamienicy, pod gruzami szukają kobiety

  "Było słychać ogromny huk". Runął... 01:21

  W wyniku wybuchu butli z gazem w sobotę wieczorem zawaliła się kamienica w Sosnowcu. Pod gruzami znalazły się dwie starsze osoby. Jedną z nich, mężczyznę, już udało się uratować. Na miejscu trwa akcja ratunkowa. Informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Chciał ominąć autostradę, spotkał stado jeleni. Niezwykłe nagranie Reportera 24

  Chciał ominąć autostradę, spotkał... 00:31

  10.02|Pan Michał chciał skrócić sobie drogę i ominąć autostradę, więc wybrał lokalną drogę. Jadąc przez Świerczów (Opolskie) nie spodziewał się, że spotka stado jeleni. Nagranie z tego zdarzenia przesłał na Kontakt 24.
 • Wjechał na tory, zderzył się z pociągiem. Zobacz nagranie Reportera 24

  Wjechał na tory, zderzył się z po... 00:14

  04.02 | - Czekając na przejazd pociągu, patrzyliśmy, jak mocno pada śnieg. Przez myśl nam nie przeszło, że zaraz dojdzie do zderzenia - relacjonował Viktor. Na nagraniu Reportera 24 widać moment zderzenia pociągu z busem w Szaflarach (Małopolska). 72-letni kierowca wjechał na przejazd kolejowy, kiedy zbliżał się do niego pociąg. Informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Ścina znak, z impetem uderza w auta, wpada na chodnik. "Cud, że nikt nie zginął"

  Ścina znak, z impetem uderza w au... 00:35

  2.02 | Wpada w poślizg, obraca się, pod drodze ścina znak przy przejściu dla pieszych i z impetem rozbija auto. To jednak nie koniec. Swoją podróż kierowca skody kończy na kolejnym samochodzie. Wcześniej wpada też na chodnik. "Cud, że nikt nie zginął" - komentuje Reporter 24. Nagrania z Kalisza (Wielkopolskie) otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Chciała przejść na drugą stronę. Cudem uniknęła potrącenia

  Chciała przejść na drugą stronę. ... 00:35

  30.01| Tylko błyskawiczna reakcja kobiety uratowała ją przed wpadnięciem pod nadjeżdżające auto. Auto przejechało środkiem drogi. Nagranie z tego zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Dwa kontynenty, kilkanaście krajów. Rok w obiektywie Reportera 24

  Dwa kontynenty, kilkanaście krajó... 00:40

  27.01 | - Odwiedziłem z aparatem kilkadziesiąt pasm górskich w 16 krajach na dwóch kontynentach - napisał Karol Nienartowicz. Jak dodał, fotografia górska to jego pasja i praca. Reporter 24 zwiedził między innymi Grecję, Rumunię oraz Islandię, ale także Bieszczady i Karkonosze. Uwiecznione przez niego widoki są wyjątkowe. Zobaczcie sami!
rozwiń

Meteo

 • Prognoza na niedzielę

  Prognoza na niedzielę 01:33

  24.02 | Miejscami popada śnieg. Będzie bardzo zimno.
 • Warunki biometeo w niedzielę

  Warunki biometeo w niedzielę 00:59

  24.02 | Biomet będzie niekorzystny.
 • Warunki drogowe w niedzielę

  Warunki drogowe w niedzielę 00:21

  24.02 | Na północnym zachodzie i południowym wschodzie śnieg utrudni jazdę.
 • Inwazja pingwinów na argentyńskiej plaży

  Inwazja pingwinów na argentyńskie... 00:55

  Setki zaciekawionych turystów obserwowały pingwiny na plaży. Taki widok można podziwiać tylko raz w roku. Pingwiny gromadzą się w jednym miejscu i czasie, żeby zdobyć pokarm. Za chwilę rozdzielą się na mniejsze grupy i rozpoczną migrację. Lokalne władze twierdzą, że w tym roku na plaży pojawiła się rekordowa liczba pingwinów magellańskich. Ptaki mają około 50 centymetrów wzrostu. Żywią się rybami i owocami morza. Zimą każdego roku spotykają się na argentyńskiej plaży. Stamtąd mniejszymi grupami wyruszają do południowej Argentyny, Chile czy Brazylii.
 • Rząd ma przedstawić kolejny pakiet antysmogowy

  Rząd ma przedstawić kolejny pakie... 02:25

  Rząd zapowiada kolejny pakiet antysmogowy, bo coraz więcej Polaków narzeka, że nie ma czym oddychać. Jak wygląda walka ze smogiem?
 • Są odcięci od świata, do pracy pływają łódką. "Wypływam do wioski dwa razy dziennie po żonę"

  Są odcięci od świata, do pracy pł... 02:26

  Mieszkańcy Lipiej Góry nieopodal Chodzieży są odcięci od świata. Poziom Noteci i innych rzek w pobliżu stale bowiem rośnie, a woda zalewa drogi, łąki i piwnice. Dom Państwa Burzyńskich jest otoczony wodą z każdej strony i żeby dotrzeć do pracy, muszą płynąć łódką.
 • Stan alarmowy na Warcie i dopływach

  Stan alarmowy na Warcie i dopływach 01:30

  Woda podtopiła bulwary w Poznaniu, problemy są też w Gorzowie Wielkopolskim i okolicach. Nadzieję daje prognoza pogody - opady mają być mniejsze.
 • Przerwy w dostawach prądu w okolicach Krosna i Sanoka

  Przerwy w dostawach prądu w okoli... 01:15

  Kilka tysięcy mieszkańców Podkarpacia nie ma prądu - wszystko z powodu opadów śniegu. Największe kłopoty z przywróceniem energii są w okolicach Krosna i Sanoka. Kiedy prąd zostanie przywrócony?
 • Świstak Phil zobaczył swój cień - zima potrwa jeszcze 6 tygodni

  Świstak Phil zobaczył swój cień -... 00:57

  Zima potrwa jeszcze co najmniej sześć tygodni. W Dzień Świstaka najsłynniejszy przedstawiciel tego gatunku zobaczył swój cień. Na wydarzenie czekały całe Stany Zjednoczone i wiele innych państw na świecie.
 • Śnieg paraliżuje Hiszpanię. Ostrzeżenia przed lawinami

  Śnieg paraliżuje Hiszpanię. Ostrz... 00:40

  Śnieżyce w Hiszpanii sparaliżowały północ kraju. W niektórych regionach władze ogłosiły czerwony alarm. Najgorzej było w prowincjach Asturia i Kantabria. Tam śnieg utrudnił życie kierowcom, ale również sprawił problemy w portach. Niektóre z nich musiały zostać zamknięte. Wydano także ostrzeżenia przed lawinami, które mogą zejść w GOórach Kantabryjskich.
 • W Tatrach spadł śnieg. Przed wyjściem w góry warto to wziąć pod uwagę

  W Tatrach spadł śnieg. Przed wyjś... 02:36

  Białe Tatry i to na całego. Część Polski jest w oku cyklonu, a inna, południowa część pod śniegiem. Sypnęło i na szczytach, i na Krupówkach, i wciąż śniegu przybywa. Na Kasprowym Wierchu jest już 65 centymetrów. TOPR ostrzega i warto tych ostrzeżeń posłuchać.
 • Złotej polskiej jesieni nie będzie. Nadchodzi załamanie pogody

  Złotej polskiej jesieni nie będzi... 01:20

  Na Bałtyku sztorm, na Pomorzu wichura. Wieje nawet 100 kilometrów na godzinę, ogłoszono więc pogodowy alarm.
rozwiń

Sport.tvn24.pl

 • Niepokonana od trzech lat. Włodarczyk "nigdy nie zawiodła"

  Niepokonana od trzech lat. Włodar... 03:12

  Anita Włodarczyk zdobyła kolejne złoto na lekkoatletycznych mistrzostwach. Dziennikarze w Londynie piszą, że królowa zachowała koronę.
 • "The Sun": Ronaldo ma mieć bliźniaki

  "The Sun": Ronaldo ma mieć bliźniaki 00:27

  13.03 | Gwiazdor Realu Madryt Cristiano Ronaldo spodziewa się bliźniaków - tę sensacyjną informację podał brytyjski tabloid "The Sun". Jak donosi gazeta, dzieci Portugalczykowi urodzi matka zastępcza.
 • Gol Memphisa Depaya w meczu z Tuluzą

  Gol Memphisa Depaya w meczu z Tuluzą 01:02

  13.03 | W Anglii zawodził, we Francji zachwyca. Memphis Depay - do niedawna gracz Manchesteru United - był najlepszym graczem meczu Lyonu z Tuluzą. W wygranym 4:0 spotkaniu zdobył dwie bramki. Takiej jak ta druga na francuskich boiskach nie widziano już dawno.
 • Tottenham - Milwall 6:0

  Tottenham - Milwall 6:0 02:09

  12.03 | Tottenham Hotspur zakwalifikował się w niedzielę do półfinału Pucharu Anglii. W derbach Londynu pokonał trzecioligowy Millwall FC 6:0.
 • Błąd bramkarza w meczu Tottenhamu z Milwall

  Błąd bramkarza w meczu Tottenhamu... 01:01

  12.03. | Tottenham nie dał szans Milwall w ćwierćfinałowym meczu Pucharu Ligi pokonując beniaminka aż 6:0. Gdyby nie bramkarz gości, spotkanie zakończyłoby się jeszcze większym pogromem. Gdyby nie on, nie mielibyśmy także okazji obejrzeć jednej z najbardziej kuriozalnych bramek weekendu. Przy trafieniu ustalającym wynik spotkania Thomas King ewidentnie się nie popisał. Dzięki niemu ze skompletowania hat-tricka cieszył się Koreańczyk Heung-Ming Son.
 • Małysz po złocie mistrzostw świata w Lahti

  Małysz po złocie mistrzostw świat... 02:31

  05.03 | - Świętowanie nie było długie. Wypiliśmy po dwa, trzy piwka, potem oglądaliśmy jeszcze skoki, żeby zobaczyć spokojnie, jak to wyglądało - mówił na lotnisku Kraków - Balice Adam Małysz, dzień po zdobyciu przez naszą ekipę złotego medalu w konkursie drużynowym.
 • Asysta Glika w meczu z Nantes

  Asysta Glika w meczu z Nantes 00:51

  06.03 | Kamil Glik zaliczył asystę w ligowym meczu Monaco z Nantes. Zespół Polaka wygrał na swoim stadionie 4:0.
 • Asysta Glika w meczu Monaco z Nantes

  Asysta Glika w meczu Monaco z Nantes 03:33

  06.03 | Prowadząca w tabeli francuskiej ekstraklasy drużyna AS Monaco, której piłkarzem jest Kamil Glik, pokonała u siebie Nantes 4:0 w 28. kolejce. Polak zapisał na swoim koncie asystę.
 • Małysz po powrocie: długo nie świętowaliśmy

  Małysz po powrocie: długo nie świ... 02:31

  05.03 | - Świętowanie nie było długie. Wypiliśmy po dwa, trzy piwka, potem oglądaliśmy jeszcze skoki, żeby zobaczyć spokojnie jak to wyglądało - mówił na lotnisku Kraków - Balice trener kadry skoczków Adam Małysz, dzień po zdobyciu przez naszą ekipę złotego medalu w konkursie drużynowym.
 • Neymar trafił z rzutu wolnego

  Neymar trafił z rzutu wolnego 02:06

  01.03 | Brazylijczyk Neymar pozazdrościł Lionelowi Messiemu pięknych trafień z rzutów wolnych i w środowym spotkaniu ze Sportingiem Gijon sam popisałam się kapitalnym golem po stałym fragmencie gry. Bramkarz gości spodziewał się chyba, że piłkę będzie uderzał na bramkę Messi.
 • Barcelona nie zwalnia tempa. Demoluje na Camp Nou

  Barcelona nie zwalnia tempa. Demo... 02:17

  01.03 | FC Barcelona kontynuuje dobrą passę w Primera Division. Katalończycy wygrali piąty mecz ligowy z rzędu, tym razem ogrywając na Camp Nou Sporting Gijon 6:1.
 • Juventus pokonał Empoli

  Juventus pokonał Empoli 01:59

  26.05 | Łukasz Skorupski nie uchronił swojego zespołu przed porażką z Juventusem. Empoli z mistrzem Włoch przegrało na jego stadionie 0:2. Nieszczęście ekipy gości rozpoczęło się od pechowej interwencji polskiego bramkarza.
rozwiń

Wideo 360

 • Donald Trump w Warszawie. Zobacz wideo 360 stopni

  Donald Trump w Warszawie. Zobacz ... 06:08

  12.07 | Wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Warszawie była jednym z najważniejszych wydarzeń politycznych w Polsce w 2017 roku. Zobacz relację reportera TVN24 Wojciecha Bojanowskiego, który użył kamery 360 stopni.
 • "Opowiem wam o jednym z was"

  "Opowiem wam o jednym z was" 01:33

  28.07 | Papież Franciszek pojawił się w środę po godz. 21. w oknie papieskim Domu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3. Powitały go tłumy wiernych z całego świata. Swoje przemówienie papież zaczął po polsku. Zobacz wideo 360 stopni.
 • Tysiące pielgrzymów w drodze na Krakowskie Błonia. Zobacz na wideo 360 stopni

  Tysiące pielgrzymów w drodze na K... 01:47

  28.07 | W czwartek po południu na błonia zmierza rozśpiewany tłum, z flagami swoich państw. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
 • Pielgrzymi z Francji dają popis swoich możliwości wokalnych

  Pielgrzymi z Francji dają popis s... 01:27

  29.06 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowskie tramwaje są wyjątkowo zatłoczone

  Krakowskie tramwaje są wyjątkowo ... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • W Krakowie można usłyszeć muzykę z różnych zakątków świata

  W Krakowie można usłyszeć muzykę ... 01:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowski rynek z perspektywy pomnika Mickiewicza

  Krakowski rynek z perspektywy pom... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni

  Justyna Pochanke w studio TVN24. ... 03:26

  Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni
 • Pielgrzymi wypoczywają na Plantach

  Pielgrzymi wypoczywają na Plantach 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • "Poczuj się jak pilot F-16". Wideo 360 stopni z okazji Szczytu NATO

  "Poczuj się jak pilot F-16". Wide... 04:21

  26.07 | Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych opublikowało film nagrany w technologii 360 stopni, dzięki któremu można poczuć się jak pilot myśliwca F-16.
 • Przejazd papamobile i tłumy wiernych. Zobacz wideo 360 stopni

  Przejazd papamobile i tłumy wiern... 01:01

  28.07 | Zobacz nagranie jednego z przejazdów papieża Franciszka wykonane w technologii wideo 360 stopni.
 • "Dobry wieczór" po polsku i wybuch radości. Zobacz na wideo 360 stopni

  "Dobry wieczór" po polsku i wybuc... 00:41

  28.07 | W środę wieczorem papież Franciszek przemawiał do pielgrzymów ze słynnego okna na ul. Franciszkańskiej 3. Zaczął od przywitania po polsku. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
rozwiń

TOTERAZ

 • Tańczące sowy powracają

  Tańczące sowy powracają 00:53

  Powrót rodziny tańczących sów - są głodne i nadal wyglądają naprawdę groźnie. Koniecznie włączcie dźwięk!
 • Super Bowl w Polsce

  Super Bowl w Polsce 00:28

  Amerykańscy żołnierze stacjonujący w Żaganiu oglądali Super Bowl. Wśród czołgów dopingowali swoje ulubione drużyny
 • Wielki wybuch wulkanu ognia

  Wielki wybuch wulkanu ognia 00:39

  Wulkan Colima w Meksyku to jeden z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. Eksplodował 3 lutego i już dzień później na You Tube zamieszczono film dokumentujący ten wybuch. Nagranie robi wrażenie!
 • Wężowy domek

  Wężowy domek 00:51

  W Teksasie, w Stanach Zjednoczonych, pewien mężczyzna zauważył węża wychodzącego z toalety. Po wezwaniu specjalistów od gadów okazało się, że w całym domu jest około 24 grzechotników teksańskich. Są to jedne z najniebezpieczniejszych węży w całych Stanach
 • Przygoda życia

  Przygoda życia 01:00

  Po przeszczepie wyruszył w podróż życia, a po powrocie... wyszedł z domu w poszukiwaniu kolejnej przygody. Choroba nie zatrzymała pana Tomasza, lecz zmotywowała do dalszej drogi. Cierpiący na stwardnienie rozsiane mężczyzna odwiedził już Gambię, Norwegię, Grecję, Austrię, Litwę i Łotwę. Ale to nie koniec. W ręku ma bilet na koniec świata.
 • Zatopiony nie trafiony

  Zatopiony nie trafiony 01:00

  Z daleka wyglądają jak pomarszczone skorupy, które ktoś porzucił w morzu. Jak podaje portal tvn24.pl, w pobliżu Portu Wojennego w Helu wciąż można wypatrzeć wraki kadłubów ORP Wicher II i ORP Grom II. Przez lata służyły polskiej Marynarce Wojennej, potem je zatopiono. Miały chronić wybrzeże niczym falochron. Nic z tego nie wyszło. Teraz rdzewieją.
 • Pub

  Pub 00:30

  W centrum handlowym w pewnym mieście w Anglii, odkryto zapomniany pub. 22 lata temu zamurowano do niego wejście. Teraz możemy zobaczyć efekty ekspolarcji. Na zdjęciach możemy zobaczyć między innymi stare butelki czy paczkę fistaszków.
 • Mechaniczna meduza

  Mechaniczna meduza 00:39

  Naukowcy z Instytutu Technologicznego w Massachusetts stworzyli robota meduzę. Jest zdolna do chwytania ryb. Przez użycie hydrożelu - robot pod wodną jest prawie niewidzialny.
 • Drift w lesie

  Drift w lesie 00:37

  W internecie pojawiło się nagranie strażaków jadących przez las. Nie była to jednak zwykła przejażdżka. Mało brakowało a wóz strażacki przewróciłby się na bok.
 • Psie szczęście

  Psie szczęście 00:42

  Pewien Husky z Rosji uwielbia zjeżdżać z górki. Szczeniak wchodzi do swojego dmuchanego koła a potem pozwala się zepchnąć na dół. Mógłby tak zjeżdżać całymi dniami!
 • Spiderman przed sądem

  Spiderman przed sądem 00:40

  Przed sądem stanął złodziej obrazów znany jako Spiderman. Ukradł obrazy warte prawie milion euro. Jego łupem padły dzieła między innymi Picassa czy Modiglianiego. Gdzie teraz znajdują się obrazy? To tej pory nie wiadomo
 • Początek czy koniec?

  Początek czy koniec? 00:45

  Do sieci wyciekł film z prezentacji najnowszych robotów od Boston Dynamics. To co jest na materiale robi wrażenie. Roboty Handle same poruszają się na kółkach. Potrafią także skakać. Czy wizja przyszłości z Terminatora jest coraz bliżej?
rozwiń