"Fakty" z 25 września

 • Sprawą Sądu Najwyższego zajmie się TSUE. Premier: krok, który urywa dialog

  Sprawą Sądu Najwyższego zajmie si... 03:28

  Komisja Europejska nie rozumie naszej sytuacji i urywa dialog - tak premier Morawiecki komentuje decyzję o złożeniu skargi przeciwko Polsce do unijnego Trybunału Sprawiedliwości. Komisja chce przywrócenia w Polsce stanu prawnego sprzed 3 kwietnia. Rząd dalej gra na czas.
 • Były obietnice, pomocy nie będzie. "Nie da się wszystkim uchylić nieba"

  Były obietnice, pomocy nie będzie... 03:08

  Tej obietnicy nigdy nie zobaczymy na kampanijnych bilbordach PiS-u z hasłem "dotrzymaliśmy słowa". Politycy tej partii mówią wprost: nie będzie przewalutowania kredytów frankowych po kursie, po jakim były brane. Na tę obietnicę nabrać się mogły setki tysięcy Polaków.
 • Kolejne spotkanie Duda-Trump. Prezydenci spotkali się na sesji ONZ

  Kolejne spotkanie Duda-Trump. Pre... 01:27

  Rozpoczęła się kolejna - tym razem trzydniowa - wizyta prezydenta w Stanach Zjednoczonych. W Nowym Jorku Andrzej Duda bierze udział w sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. We wtorek przemawiał Donald Trump. Wspomniał też o Polsce.
 • "Winni muszą zostać ukarani". Niemiecki kościół rozlicza się z pedofilii

  "Winni muszą zostać ukarani". Nie... 02:42

  Nazwiska 3677 ofiar księży pedofilów są w raporcie komisji niemieckiego Kościoła. To próba publicznego rozliczenia się ze złem wyrządzonym w ostatnich 70 latach. Na konferencji, w trakcie której zaprezentowano raport, byli kardynał Reinhard Marx, biskupi i profesorowie.
 • Błędy formalne, podejrzenie fałszerstwa. PiS ma problem z rejestracją list

  Błędy formalne, podejrzenie fałsz... 02:54

  Jeśli do środy do północy nic się nie zmieni, to w kilku miejscach Prawo i Sprawiedliwość nie będzie miało list i kandydatów w wyborach samorządowych. Na przykład w niektórych okręgach Słupska czy Przemyśla. Wszystko przez błędy formalne i podejrzenia o fałszerstwo.
 • Był wulgaryzm, ale kary nie będzie. Sąd uniewinnił żonę prezydenta Poznania

  Był wulgaryzm, ale kary nie będzi... 03:16

  Publicznie użyła wulgarnego słowa, nie żałowała tego i nie przeprosiła, ale kary grzywny nie będzie. Sąd drugiej instancji uniewinnił żonę prezydenta Poznania Joannę Jaśkowiak. Ale równie ważne - a może nawet ważniejsze od samego wyroku - jest jego uzasadnianie.
 • Uwięzili bezdomnego i zmuszali go do pracy. Rolnicy odpowiedzą za handel żywym towarem

  Uwięzili bezdomnego i zmuszali go... 02:29

  Przez rok więzili, bili i głodzili 55-letniego mężczyznę. Groźbą i przemocą zmuszali go do pracy bez wynagrodzenia. Tego nie da się nazwać inaczej niż współczesną formą niewolnictwa. Trzem rolnikom z województwa kujawsko-pomorskiego grozi do 15 lat wiezienia.
 • Drukował euro na atramentowej drukarce. Fałszerz zatrzymany w Gdyni

  Drukował euro na atramentowej dru... 00:45

  W Polsce podrabiał banknoty o nominale 50 euro i rozprowadzał je po całej Europie. Policjanci zatrzymali 29-letniego obywatela Włoch i Chile. Mógł podrabiać pieniądze nawet kilka lat.
 • W internecie była oferta wynajęcia jej domku. Nagrała oszusta

  W internecie była oferta wynajęci... 02:45

  Nie miał nawet wszystkich danych adresowych, ale chętnie dawał rabat. Właścicielka domków w górach znalazła w internecie fałszywą ofertę wynajmu swojej własności. To kolejny taki przypadek, więc warto wiedzieć, jak nie dać się naciągnąć.
 • Lekcja polskiego na posiedzeniu rządu. Minister edukacji pouczyła premiera

  Lekcja polskiego na posiedzeniu r... 02:26

  Premier Mateusz Morawiecki podczas jednego ze swoich wystąpień użył niepoprawnego wyrażenia: "półtorej roku". Na ten językowy błąd - za namową dziennikarza - zwróciła mu we wtorek uwagę minister edukacji narodowej Anna Zalewska. W obecności kamer na posiedzeniu rządu.

73. sesja Zgromadzenia Ogólnego ONZ

 • Rowhani w ONZ

  Rowhani w ONZ 00:40

  26.09 | Prezydent Iranu Hasan Rowhani uznał we wtorek na sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ przeciwstawianie się multilateralizmowi za "słabość intelektu". Po wcześniejszej krytyce jego państwa ze strony prezydenta USA Donalda Trumpa zaprosił Waszyngton "do stołu negocjacyjnego".
 • Macron wystąpił w przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ

  Macron wystąpił w przed Zgromadze... 00:30

  25.09 | Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział we wtorek podczas sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, że nacjonalizm zawsze prowadzi do porażki. Ostrzegł, że unilateralizm i podziały w Radzie Bezpieczeństwa ONZ mogą doprowadzić do tego, że ONZ będzie "symbolem bezsilności".
 • Recep Tayyip Erdogan w czasie sesji Zgromadzenia Ogólnego

  Recep Tayyip Erdogan w czasie ses... 00:38

  25.09 | Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan wezwał we wtorek państwa świata do sprzeciwu wobec używania sankcji gospodarczych jako broni. Przemawiając na sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, postulował również reformę tej organizacji.
 • Donald Trump na sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ

  Donald Trump na sesji Zgromadzeni... 00:37

  25.09 | Amerykański prezydent Donald Trump powiedział we wtorek przed wystąpieniem podczas sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, że nie będzie się spotykał się z prezydentem Iranu Hasanem Rowhanim, dopóki nie zmieni się polityka tego kraju.
 • Trump przechwalał się w ONZ. Reakcja sali go zaskoczyła

  Trump przechwalał się w ONZ. Reak... 00:37

  25.09 | - Dziś staję przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ, aby podzielić się wieściami o ogromnym postępie, jaki poczyniliśmy - zaczął swoje wtorkowe przemówienie Donald Trump. Podkreślił, że w czasie dwóch lat jego prezydentury jego administracji udało się osiągnąć więcej niż niemal jakiejkolwiek innej administracji w historii tego kraju. W tym momencie po sali rozniósł się śmiech. - Nie spodziewałem się takiej reakcji - przyznał Trump.
 • Trump przemówił w ONZ

  Trump przemówił w ONZ 00:34

  25.09 | - Ameryka rządzona jest przez Amerykanów. Odrzucamy ideologię globalizmu i przyjmujemy doktrynę patriotyzmu - powiedział Donald Trump we wtorek podczas sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.
 • 73. sesja Zgromadzenia Ogólnego ONZ

  73. sesja Zgromadzenia Ogólnego ONZ 01:26

  25.09 | Świat jest bardziej połączony, ale społeczeństwa stają się bardziej podzielone - powiedział we wtorek sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres, inaugurując w Nowym Jorku debatę generalną podczas 73. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Prezydent Andrzej Duda w Waszyngtonie

 • Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda w Białym Domu

  Andrzej Duda i Agata Kornhauser-D... 01:36

  Sekretarz ds. sił lądowych w Pentagonie, Mark Esper ocenił w środę w wywiadzie dla AFP, że Polska nie jest jeszcze gotowa na "Fort Trump", czyli umiejscowienie na jej terytorium bazy wojsk USA. Proponowany teren jest niewystarczająco przestronny - wskazał.
 • Finanse ważniejsze od współpracy? "Inwestujemy w budowę bazy u nas"

  Finanse ważniejsze od współpracy?... 03:16

  Dla prezydenckiej kancelarii to "niewyobrażalny sukces", dla BBN - "duży skok". Jest podpis pod deklaracją i partnerstwo, które "nigdy nie było tak dobre". Pytanie tylko - za jaką cenę? Na spotkaniu w Białym Domu prezydent Trump stwierdził, że za bazę amerykańskich wojsk mamy płacić Ameryce miliardy. Ile dokładnie i kiedy?
 • "Fort Trump" i "miliardy za bazę wojskową". Co wynika z prezydenckiej wizyty?

  "Fort Trump" i "miliardy za bazę ... 03:16

  Co wynika ze spotkania w Białym Domu? Prezydent Trump "rozważa" stałe bazy USA w Polsce, a prezydent Duda się uśmiecha, bo ma już nazwę dla bazy - "Fort Trump".
 • Rzecznik prezydeta: opozycja próbuje dezawuować sukces wizyty Andrzeja Dudy w USA

  Rzecznik prezydeta: opozycja prób... 00:47

  19.09 | Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski stwierdził na środowej konferencji, że politycy opozycji próbują umniejszać znaczenie wizyty prezydenta w USA. Przypomniał, że we wrześniu 2009 roku, gdy premierem był Donald Tusk, szefem MSZ - Radosław Sikorski, a MSWiA - obecny lider opozycji - Grzegorz Schetyna, rząd "otrzymał od USA notę, w której poinformowano, że rząd amerykański rezygnuje z planów budowy tarczy antyrakietowej w Polsce".
 • "Zawarte w deklaracji treści będą mapą drogową relacji polsko-amerykańskich"

  "Zawarte w deklaracji treści będą... 01:45

  19.09 | Krzysztof Szczerski podkreślał, że ważną częścią strategii negocjacyjnej prezydenta było "połączenie dyskusji o bezpieczeństwie z dyskusją o biznesie, wzajemnie korzystnych relacjach biznesowych". - Wiemy, że dziś jest to bardzo istotna argumentacja, która w Waszyngtonie sprzyja osiągnięciu założonych celów - mówił.
 • Prezydent Andrzej Duda w Waszyngtonie

  Prezydent Andrzej Duda w Waszyngt... 00:26

  Mam nadzieję, że prezydent USA Donald Trump podejmie decyzję o skierowaniu kolejnych jednostek wojsk do Polski - mówił prezydent Andrzej Duda 18 września 2018 roku po spotkaniu z Trumpem w Waszyngtonie. Z kolei Trump ocenił, że stałe bazy amerykańskie byłyby "przydatne" dla zwiększenia bezpieczeństwa Polski i USA.
 • Reakcja Donalda Trumpa na słowa Andrzeja Dudy o bazie "Fort Trump"

  Reakcja Donalda Trumpa na słowa A... 00:36

  19.09 | Mam nadzieję, że pan prezydent (Donald Trump) podejmie decyzję o skierowaniu do Polski kolejnych jednostek amerykańskich wraz z wyposażeniem - powiedział Andrzej Duda podczas wspólnej konferencji prasowej. - Uśmiechałem się do pana prezydenta, że chciałbym wspólnie stworzyć stałą bazę amerykańską, którą nazwiemy Fort Trump - zdradził. - Wierzę w to głęboko, że jest to możliwe i jestem przekonany, że taka decyzja jest zarówno w polskim interesie, jak i w interesie USA - stwierdził polski prezydent.
 • Donald Trump gościł Andrzeja Dudę w Białym Domu

  Donald Trump gościł Andrzeja Dudę... 01:13

  18.09 | Zachodnie media w pierwszych relacjach ze spotkania prezydentów Donalda Trumpa i Andrzeja Dudy w Białym Domu zwróciły uwagę na propozycję zbudowania amerykańskiej bazy wojskowej w Polsce.
 • Andrzej Duda o utworzeniu "Fortu Trump"

  Andrzej Duda o utworzeniu "Fortu ... 01:49

  18.09 | Wspólna konferencja prasowa prezydentów Polski i USA.
 • Prezydent Trump o dwustronnych relacjach Polska-USA

  Prezydent Trump o dwustronnych re... 00:54

  18.09 | Na dzisiejszym spotkaniu rozmawialiśmy o dwustronnych relacjach ekonomicznych. Polska przez ponad ćwierć wieku doświadczyła trwałego wzrostu gospodarczego, to jest duży krok - powiedział prezydent USA Donald Trump na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem RP Andrzejem Dudą w Waszyngtonie.
 • Trump: USA i Polska deklarują wsparcie na rzecz dywersyfikacji energetycznej

  Trump: USA i Polska deklarują wsp... 01:03

  18.09 | - Stany Zjednoczone i Polska deklarują wsparcie na rzecz dywersyfikacji energetycznej w Europie. Żadne państwo nie powinno zależeć od jednego źródła dostaw - powiedział prezydent USA Donald Trump.
 • Duda: zapraszam pana prezydenta, żeby skierować do Polski więcej oddziałów amerykańskich

  Duda: zapraszam pana prezydenta, ... 01:02

  18.09 | Andrzej Duda spotkał się we wtorek w Białym Domu z Donaldem Trumpem. Prezydenci odbyli we wtorek rozmowę w cztery oczy, a następnie rozmawiały delegacje Polski i USA. Po godzinie 20 polskiego czasu rozpoczęła się wspólna konferencja prasowa Dudy i Trumpa.
rozwiń

Wybory samorządowe 2018

 • Politycy Platformy Obywatelskiej zapowiadają apelację

  Politycy Platformy Obywatelskiej ... 01:39

  Politycy Platformy Obywatelskiej zapowiedzieli odwołanie od decyzji do sądu apelacyjnego. - Chodzi tutaj nie tylko o prawdziwość słów premiera wypowiedzianych na wiecu wyborczym, ale chodzi o elementarną uczciwość w życiu publicznym - powiedział Jan Grabiec.
 • Kukiz: gdybym chciał, to byłbym wicepremierem, a żona kuratorem oświaty

  Kukiz: gdybym chciał, to byłbym w... 00:50

  24.09 | Nie poszedłem do polityki po to, żeby łupić spółki skarby państwa i obsadzać w nich swoje rodziny - mówił w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego"w tvn24.pl Paweł Kukiz. - Gdyby to było moją intencją, to zostałbym wicepremierem, a żona zostałaby kuratorem wojewódzkim - podkreślił.
 • Trzaskowski proponuje kontrkandydatom debatę. "Znów jest spóźniony"

  Trzaskowski proponuje kontrkandyd... 03:07

  W niedzielę w Warszawie swoich kandydatów prezentował nie tylko Paweł Kukiz. Kampanię prowadzili tez ci, którzy walczą w stolicy o prezydenturę. Trzaskowski wzywa konkurentów do debaty. Jaki mu wtóruje i zapewnia, że on był w tym wezwaniu pierwszy. Wszyscy wzywają wszystkich, ale czy są jakieś konkrety?
 • "Startuje licznik kłamstw Morawieckiego". PSL uderza w premiera

  "Startuje licznik kłamstw Morawie... 03:34

  Polska wieś wstaje z kolan - zapewnia Mateusz Morawiecki, a PSL uruchamia "licznik kłamstw" premiera i twierdzi, że od początku kampanii skłamał już 87 razy. Koalicja Obywatelska dorzuca jeszcze jeden zarzut, że wbrew deklaracjom PiS prowadzi Polskę do wyjścia z Unii Europejskiej.
 • Morawiecki: rząd ma przygotowane największe w historii rekompensaty za suszę

  Morawiecki: rząd ma przygotowane ... 01:32

  23.09 | Bez etosu pracy rolników, bez wiary rolników w Polskę, bez ciężkiej, żmudnej pracy i życzliwości Polska nie byłaby i nie będzie tak silna, tak potężna, jak może być - mówił w niedzielę premier Mateusz Morawiecki w Wąwolnicy. - Musimy zrobić wszystko, żeby polska wieś, która wstaje z kolan, umocniła się i była pochodnią naszej wolności i naszego rozwoju - zaznaczył.
 • Premier Morawiecki podczas święta "Wdzięczni polskiej wsi"

  Premier Morawiecki podczas święta... 00:47

  23.09 | Bez etosu pracy rolników, bez wiary rolników w Polskę, bez ciężkiej, żmudnej pracy i życzliwości Polska nie byłaby i nie będzie tak silna, tak potężna, jak może być - mówił w niedzielę premier Mateusz Morawiecki w Wąwolnicy. - Musimy zrobić wszystko, żeby polska wieś, która wstaje z kolan, umocniła się i była pochodnią naszej wolności i naszego rozwoju - zaznaczył.
 • Paweł Kukiz na konwencji Kukiz'15 w Warszawie

  Paweł Kukiz na konwencji Kukiz'15... 01:26

  23.09 | Chcemy odpartyjnionych samorządów, gdzie ważna byłaby jawność, chcemy zrównoważonego budżetu i obligatoryjnych referendów - powiedział lider Kukiz’15 Paweł Kukiz w niedzielę na samorządowej konwencji ruchu w Warszawie.
 • Konwencja Koalicji Obywatelskiej w Gorzowie Wielkopolskim

  Konwencja Koalicji Obywatelskiej ... 00:36

  32.09 | Polska musi być podmiotowa w Unii Europejskiej, musi wrócić na należne miejsce w Europie - mówił podczas konwencji wyborczej Koalicji Obywatelskiej w Gorzowie Wielkopolskim, szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.
 • Piękna i młody. To recepta na sukces w wyborach samorządowych?

  Piękna i młody. To recepta na suk... 02:39

  Piękna i młody - czy te walory mogą być receptą na sukces w wyborach samorządowych? Niby liczą się kompetencje, ale jak ktoś jest miss albo najmłodszym kandydatem w Polsce, to budzi zainteresowanie, więc łatwiej się przebić.
 • Kaczyński mówi o ojkofobii sędziów. Schetyna: standardy dalekoazjatyckie

  Kaczyński mówi o ojkofobii sędzió... 03:56

  Nienawiść do własnej ojczyzny i narodu zarzucił części sędziów Jarosław Kaczyński, przemawiając na konwencji wyborczej PiS-u. Mówił, że to także z powodu tej nienawiści konieczne są zmiany w sądownictwie. Schetyna odpowiedział, że mówienie, kto jest dobrym sędzią, a kto złym to "już nie są standardy nawet wschodnie, ale dalekoazjatyckie". W kampanii wyborczej dzisiaj kolejne konwencje - i PiS, i opozycji.
 • "To naprawa, która się teraz zaczęła, będziemy ją kontynuować i na pewno dotrzemy do celu"

  "To naprawa, która się teraz zacz... 00:44

  22.09 | - Dla młodych prawników i dla młodych sędziów otworzyć kanały awansu, po to też żeby wymiar sprawiedliwości był jak najbardziej sprawiedliwy - mówił Mateusz Morawiecki na konwencji regionalnej PiS w Olsztynie. - Co równie ważne: niezależny, obiektywny, transparentny, i efektywny, bo mamy jeden z najbardziej nieefektywnych, co przyznaje nawet Komisja Europejska, wymiarów sprawiedliwości w całej Unii Europejskiej. To jest naprawa, która się teraz zaczęła, będziemy ją kontynuować i na pewno dotrzemy do celu - zaznaczył.
 • "Dla tej władzy kłamstwo stało się podstawowym narzędziem pracy"

  "Dla tej władzy kłamstwo stało si... 00:55

  22.09 | Na Dolnym Śląsku politycy Koalicji Obywatelskiej przedstawili swój program na zbliżające się wybory samorządowe. Tematyką konwencji - oprócz programu dla Dolnego Śląska - jest polityka społeczna. - Nie da się budować Polski na kłamstwie i pogardzie, tak jak to robi teraz Prawo i Sprawiedliwość - mówił podczas konwencji Grzegorz Schetyna. Dodał, że "rząd nie może wybierać sobie Polaków i ignorować tych, których nie lubi".
rozwiń

Spór o Sąd Najwyższy

 • Piwnik: rano otrzymujemy informacje, kto co wylosował

  Piwnik: rano otrzymujemy informac... 00:42

  26.09 | Wieczorem wszystkie informacje spływają do ministerstwa, noc skrywa tajemnice, a rano otrzymujemy informacje, kto co wylosował - mówiła w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" w tvn24.pl Barbara Piwnik, była minister sprawiedliwości i sędzia Sądu Okręgowego. Odniosła się w ten sposób do kwestii losowego przydzielania spraw sędziom. - Każdego dnia zastanawiamy się, dla kogo los był dziś przychylny, okrutny czy jak poszło pięć czy dziesięć spraw do losowania. Czy wszystkie padną na jednego - dodała.
 • Piwnik: każdego dnia zastanawiamy się, dla kogo los był dziś przychylny

  Piwnik: każdego dnia zastanawiamy... 01:00

  26.09 | Wieczorem wszystkie informacje spływają do ministerstwa, noc skrywa tajemnice, a rano otrzymujemy informacje, kto co wylosował - mówiła w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" w tvn24.pl Barbara Piwnik, była minister sprawiedliwości i sędzia Sądu Okręgowego. Odniosła się w ten sposób do kwestii losowego przydzielania spraw sędziom. - Każdego dnia zastanawiamy się, dla kogo los był dziś przychylny, okrutny czy jak poszło pięć czy dziesięć spraw do losowania. Czy wszystkie padną na jednego - dodała.
 • "Niezręcznie jest recenzować polityka"

  "Niezręcznie jest recenzować poli... 02:45

  24.09.| Szef nowej KRS stwierdził, że "to jest wypowiedź polityka, nawiązująca do pewnej grupy". - Zawsze jest niezręcznie recenzować polityka, bo generalnie sędziowie mają być apolityczni, więc nie powinni się na tematy polityczne wypowiadać. Tymczasem ostatnio się nas prosi, żebyśmy jakieś polityczne stanowisko zajmowali. Do czegoś takiego zaliczyłbym prośbę o recenzowanie wypowiedzi polityka - stwierdził Mazur.
 • "Nie można nie szanować wyroków Trybunału Sprawiedliwości"

  "Nie można nie szanować wyroków T... 00:56

  24.09.| Pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego odniósł się do słów premiera Mateusza Morawieckiego, który argumentował, ze wiele krajów nie wypełnia wyroków Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. - To jest, niestety, zapowiedź tego, że polski rząd, który prawdopodobnie przygotowuje się na to, że to orzeczenie i to zabezpieczenie Trybunału Sprawiedliwości, może być negatywne, szuka już usprawiedliwienia, żeby do niego się nie zastosować - ocenił Matczak.
 • Matczak: dziwnym trafem KRS we wszystkim zgadza się z władzą

  Matczak: dziwnym trafem KRS we ws... 01:18

  24.09.| - Muszę powiedzieć, że strasznie trudno było mi słuchać tego wywiadu - mówił Matczak. - Chcę przypomnieć, że pan przewodniczący Mazur jest szefem organu konstytucyjnego, który ma chronić niezależność sędziów i dziwnym trafem, wszystkie jego wypowiedzi są absolutnie zgodne z polityczną linią partii rządzącej. Właściwie w niczym pan sędzia nie zgadza się ze swoimi kolegami - sędziami. Właściwie we wszystkim zgadza się z politykami, którzy tych sędziów atakują - stwierdził Matczak.
 • "Faszyzm nie jest zjawiskiem historycznym, ale stanem umysłu"

  "Faszyzm nie jest zjawiskiem hist... 01:19

  24.09.| Tutaj nie ma miejsca na jakieś delikatne słowa, tylko trzeba powiedzieć coś bardzo wyraźnego. Tego typu wypowiedzi są symptomem tak zwanego faszystowskiego stylu myślenia - mówił w "Kropce nad i" profesor Uniwersytetu Warszawskiego Marcin Matczak. W ten sposób skomentował słowa Jarosława Kaczyńskiego o "ojkofobii sędziów".
 • Szef nowej KRS: zarzuca nam się zbytnie zbliżenie do władzy, a to nie KRS zrobiła ten krok

  Szef nowej KRS: zarzuca nam się z... 02:33

  24.09.| Szef nowej KRS stwierdził, że Komisja Europejska się tym zajęła, ponieważ "został wykreowany jakiś problem". - Opozycja, różne stowarzyszenia sędziowskie i media nadają tej kwestii taki wymiar, że poza granicami kraju istnieje takie przekonanie, że my mamy problem z praworządnością. W związku z tym Komisja uznała, że należy tę sprawę przepuścić przez sąd - ocenił. Jego zdaniem, Europejska Sieć Rad Sądownictwa "podlega podobnemu procesowi oddziaływania". - Opinię wyrabiają sobie na podstawie pewnych doniesień medialnych, bezpośredniej korespondencji ze stowarzyszeniami sędziowskimi i to tworzy podstawę do decyzji, które podejmują - powiedział.
 • Prezes "Iustiti": nowe postępowania dotyczące naboru do SN powinny zostać wstrzymane

  Prezes "Iustiti": nowe postępowan... 01:40

  24.09 | - Powinno to oznaczać tyle, że wszystkie nowe postępowania dotyczące naboru do Sądu Najwyższego powinny zostać wstrzymane - mówił na antenie TVN24 Krystian Markiewicz, komentując decyzję Komisji Europejskiej wobec Polski. Komisja Europejska zdecydowała się skierować skargę przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z uwagi na pogwałcenie zasady niezawisłości sędziowskiej, które zostało wprowadzone przez nową ustawę o Sądzie Najwyższym.
 • TSUE rozpozna pytania Sądu Najwyższego w trybie przyspieszonym

  TSUE rozpozna pytania Sądu Najwyż... 01:45

  24.09 | Jak ustaliła TVN24 International, Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) zdecydował w sprawie pierwszych pytań prejudycjalnych Sądu Najwyższego. Trybunał rozpozna je w trybie przyspieszonym. W pięciu pytaniach SN pytał o niezależność sądów, niezawisłość sędziów, a także o unijny zakaz dyskryminacji ze względu na wiek.
 • Jest decyzja w sprawie pierwszych pięciu pytań prejudycjalnych. W kolejce następne

  Jest decyzja w sprawie pierwszych... 01:25

  24.09 | Jak ustaliła TVN24 International, Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) zdecydował w sprawie pierwszych pytań prejudycjalnych Sądu Najwyższego. Trybunał rozpozna je w trybie przyspieszonym. W pięciu pytaniach SN pytał o niezależność sądów, niezawisłość sędziów, a także o unijny zakaz dyskryminacji ze względu na wiek.
 • Wójcik o warunkach brzegowych Gersdorf

  Wójcik o warunkach brzegowych Ger... 01:21

  24.09 | Realizacja warunków brzegowych postawionych przez Małgorzatę Gersdorf w sprawie zakończenia sporu wokół Sądu Najwyższego to byłby chaos prawny - ocenił w poniedziałek wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.
 • "Termin przejęty od psychiatrów"

  "Termin przejęty od psychiatrów" 00:28

  22.09 | "Termin przejęty od psychiatrów"
rozwiń

Zamach w Ahwazie

 • Iran. Pogrzeby ofiar po zamachu w Ahwazie

  Iran. Pogrzeby ofiar po zamachu w... 01:26

  24.09 | "Dużą siatkę" podejrzanych aresztowano w związku z sobotnim atakiem w Ahwazie w zachodnim Iranie - poinformował w poniedziałek irański minister bezpieczeństwa wewnętrznego i służb specjalnych Sajid Mahmud Alawi. W zamachu zginęło 25 osób, a 60 zostało rannych.
 • Iran zapowiada zdecydowaną odpowiedź na zamach w Ahwaz

  Iran zapowiada zdecydowaną odpowi... 00:58

  22.09 | Szef MSZ Iranu, Mohammad Dżawad Zarif, zapowiedział bezzwłoczną i zdecydowaną odpowiedź na zamach, do którego doszło podczas parady wojskowej w Ahwaz. Zginęło co najmniej 11 osób.
 • Atak terrorystyczny w Iranie. "Strzelali, gdzie popadnie"

  Atak terrorystyczny w Iranie. "St... 01:01

  Zamach terrorystyczny w Iranie. 25 osób nie żyje, ponad 60 jest rannych, wśród nich kobiety i dzieci. Zamachowcy otworzyli ogień podczas parady wojskowej w Ahwazie. Do ataku przyznali się dżihadyści z tak zwanego Państwa Islamskiego, ale irańskie władze oskarżają wrogie im państwa w regionie i ich amerykańskich sojuszników.

Rozmowy o Niepodległej

 • Rozmowa o Niepodległej z Andrzejem Friszke

  Rozmowa o Niepodległej z Andrzeje... 10:29

  O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się dziś stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Andrzejem Friszke.
 • Rozmowa o Niepodległej z Tomaszem Bagińskim

  Rozmowa o Niepodległej z Tomaszem... 11:56

  O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się dziś stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Tomaszem Bagińskim.
 • Rozmowa o Niepodległej z Pawłem Łozińskim

  Rozmowa o Niepodległej z Pawłem Ł... 10:58

  O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się dziś stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Pawłem Łozińskim.
 • Olga Tokarczuk. Rozmowa o Niepodległej

  Olga Tokarczuk. Rozmowa o Niepodl... 10:34

  31.08 | O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się dziś stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Olgą Tokarczuk.
 • Mikołaj Grynberg. Rozmowa o Niepodległej

  Mikołaj Grynberg. Rozmowa o Niepo... 10:40

  O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się dziś stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Mikołajem Grynbergiem.

Sto lat Niepodległości

 • "Jeśli mówimy o narodzinach nowego państwa, to najpierw była ciąża

  "Jeśli mówimy o narodzinach noweg... 17:01

  15.09.| Spór o umowną datę odzyskania przez Polskę niepodległości był w dwudziestoleciu międzywojennym bardzo gorący. Różne formacje zgłaszały swoje propozycje. Było ich wiele, ale w końcu padło na 11 listopada. Dlaczego akurat tego dnia świętujemy? W programie "100-lecie niepodległości" na to pytanie odpowiadają eksperci.
 • "100-lecie niepodległości" o dacie święta niepodległości. Reportaż

  "100-lecie niepodległości" o daci... 08:30

  15.09.| Spór o umowną datę odzyskania przez Polskę niepodległości był w dwudziestoleciu międzywojennym bardzo gorący. Różne formacje zgłaszały swoje propozycje. Było ich wiele, ale w końcu padło na 11 listopada. Dlaczego akurat tego dnia świętujemy? W "100-leciu niepodległości" na to pytanie odpowiadają eksperci.
 • Dlaczego 11 listopada? Felieton Pauliny Chacińskiej

  Dlaczego 11 listopada? Felieton P... 08:30

  14.09 | Spór o umowną datę odzyskania przez Polskę niepodległości był w dwudziestoleciu międzywojennym bardzo gorący. Różne formacje zgłaszały swoje propozycje. Było ich wiele, ale w końcu padło na 11 listopada. Dlaczego akurat tego dnia świętujemy? W "100-leciu niepodległości" na to pytanie odpowiadają eksperci.
 • "To wielka postać, nie tylko Śląska, ale również Polski"

  "To wielka postać, nie tylko Śląs... 01:59

  21.07 | - To wielka postać, nie tylko Śląska, ale również Polski - mówił o Wojciechu Korfantym gość programu "Stulecie niepodległości" prof. Andrzej Chwalba z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jak zaznaczył dokonał on "przewrotu kopernikańskiego" w myśleniu Ślązaków na temat przyszłej Polski.
 • Profesor Grzegorz Nowik: każde powstanie jest romantyczne

  Profesor Grzegorz Nowik: każde po... 01:22

  07.07 | Profesor Grzegorz Nowik z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, który rozmawiał z szefem redakcji zagranicznej TVN24 BiS Jackiem Stawiskim, powiedział, że każde powstanie na swój sposób jest romantyczne. - To są wielkie chwile wielkich uniesień - dodał.
 • 100-lecie niepodległości. Powstanie wielkopolskie

  100-lecie niepodległości. Powstan... 22:53

  06.07 | Zakończyło się sukcesem, więc paradoksalnie "jakby nie pasuje" do polskiej romantycznej mentalności - uważa Jan Engelgard z Muzeum Niepodległości w Warszawie. W powstaniu wielkopolskim nie było też spektakularnych klęsk czy olbrzymich strat. Dlaczego jest ważne?
 • Felieton dziennikarki TVN24 Joanny Hac w cyklu "Sto lat Niepodległości"

  Felieton dziennikarki TVN24 Joann... 10:42

  23.06 | Przed wybuchem I wojny światowej Polska jako podmiot międzynarodowy, jako temat dyskusji faktycznie nie istniała - mówił profesor Andrzej Chwalba z Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W debacie "Sto lat niepodległości" o stosunkach polsko-francuskich profesor opowiedział o dwóch ważnych wydarzeniach, które sprawiły, że Francja "zaczęła widzieć Polskę na mapie Europy". - Pojawia się coś czego nie było w myśleniu politycznym Francuzów. Polska będzie potrzebna - mówił. W felietonie Joanny Hac w cyklu "Sto lat Niepodległości" płk Federic Guelton historyk wojskowości mówił z kolei o naszych stosunkach z perspektywy francuskiej.
 • Profesor Andrzej Chwalba w programie "Sto lat niepodległości"

  Profesor Andrzej Chwalba w progra... 16:26

  23.06 | Przed wybuchem I wojny światowej Polska jako podmiot międzynarodowy, jako temat dyskusji faktycznie nie istniała - mówił profesor Andrzej Chwalba z Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W debacie "Sto lat niepodległości" o stosunkach polsko-francuskich profesor opowiedział o dwóch ważnych wydarzeniach, które sprawiły, że Francja "zaczęła widzieć Polskę na mapie Europy". - Pojawia się coś czego nie było w myśleniu politycznym Francuzów. Polska będzie potrzebna - mówił. W felietonie Joanny Hac w cyklu "Sto lat Niepodległości" płk Federic Guelton historyk wojskowości mówił z kolei o naszych stosunkach z perspektywy francuskiej.
 • Debata "Sto lat niepodległości". Stosunki polsko-francuskie

  Debata "Sto lat niepodległości". ... 28:13

  23.06 | Przed wybuchem I wojny światowej Polska jako podmiot międzynarodowy, jako temat dyskusji faktycznie nie istniała - mówił profesor Andrzej Chwalba z Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego w czasie debaty "Sto lat niepodległości". Jej tematem były stosunki polsko-francuskie.
 • 100-lecie niepodległości. Ignacy Daszyński

  100-lecie niepodległości. Ignacy ... 26:03

  09.06 | Działalność polityczną rozpoczął jako nastolatek. Twarz polskiego socjalizmu II RP. Przyjaciel, a potem zagorzały krytyk Piłsudskiego. Ignacy Daszyński, jeden z ojców założycieli polskiej niepodległości, należał do jednych z najbardziej wpływowych polityków dwudziestolecia międzywojennego.
 • "Nie doceniamy niepodległościowego socjalizmu z 1918 roku"

  "Nie doceniamy niepodległościoweg... 16:50

  09.06 | Działalność polityczną rozpoczął jako nastolatek. Twarz polskiego socjalizmu II RP. Przyjaciel, a potem zagorzały krytyk Piłsudskiego. Ignacy Daszyński, jeden z ojców założycieli polskiej niepodległości, należał do jednych z najbardziej wpływowych polityków dwudziestolecia międzywojennego.
 • Charyzmatyczny przywódca socjalistów utorował Polsce drogę do wolności

  Charyzmatyczny przywódca socjalis... 08:03

  09.06 | Działalność polityczną rozpoczął jako nastolatek. Twarz polskiego socjalizmu II RP. Przyjaciel, a potem zagorzały krytyk Piłsudskiego. Ignacy Daszyński, jeden z ojców założycieli polskiej niepodległości, należał do jednych z najbardziej wpływowych polityków dwudziestolecia międzywojennego. Program "100 lat niepodległości" TVN24.
rozwiń

Obraz świata

 • Pierwsza samodzielna wizyta księżnej Sussex. Otworzyła wystawę

  Pierwsza samodzielna wizyta księż... 01:01

  26.09 | Księżna Sussex odwiedziła Królewską Akademię Sztuk Pięknych w Londynie, gdzie wzięła udział w otwarciu wystawy poświęconej Oceanii. Była to jej pierwsza samodzielna wizyta po ślubie z księciem Harrym. Wystawa pokazuje około 200 eksponatów z regionu Pacyfiku, który księżna Meghan odwiedzi wraz z mężem podczas ich pierwszej zagranicznej podróży zaplanowanej na przyszły miesiąc.
 • Misja pokojowa UNDOF na Wzgórzach Golan

  Misja pokojowa UNDOF na Wzgórzach... 01:14

  26.09 | Polska z satysfakcją przystępuje do deklaracji dotyczącej wzmocnienia operacji pokojowych ONZ – zadeklarował we wtorek w Nowym Jorku prezydent Andrzej Duda podczas debaty w nowojorskiej siedzibie Narodów Zjednoczonych. Jak dodał "powrót do szeregów tej misji stanowiłby sukces zarówno dla Polski jak i ONZ".
 • Jest różowy i waży 19 karatów. Wyjątkowy diament na aukcji

  Jest różowy i waży 19 karatów. Wy... 00:28

  25.09 | Wyjątkowy różowy diament najwyższej klasy, ważący niemal 19 karatów, zostanie 13 listopada wystawiony w genewskim oddziale Christie's. Przed aukcją Pink Legacy zostanie pokazany w Hongkongu, Londynie i Nowym Jorku. Może osiągnąć cenę od 30 do 50 milionów dolarów. Największy do tej pory na świecie różowy diament - ważący blisko 60 karatów - sprzedano u ubiegłym roku w Hongkongu za ponad 71 milionów dolarów.
 • Amerykanie za sprzedażą Tajwanowi części dla lotnictwa

  Amerykanie za sprzedażą Tajwanowi... 01:35

  25.09 | Departament Stanu USA zaaprobował proponowaną sprzedaż Tajwanowi części zamiennych do myśliwców F-16 i innych samolotów bojowych wartości 330 milionów dolarów - poinformował w poniedziałek Pentagon. Chiny natychmiast wyraziły niezadowolenie i stanowczo zaprotestowały przeciwko tej decyzji.
 • Loefven bez wotum zaufania

  Loefven bez wotum zaufania 00:38

  Socjaldemokratyczny premier Szwecji Stefan Loefven nie otrzymał wotum zaufania od nowego parlamentu i został zmuszony do dymisji. Nie wiadomo, kto będzie jego następcą, bo żaden z bloków partyjnych nie uzyskał większości w wyborach z 9 września.
 • Estonia. Zatrzymania podejrzanych o szpiegowanie dla Rosji

  Estonia. Zatrzymania podejrzanych... 00:34

  25.09 | 32-letni Estończyk został skazany za pracę na rzecz rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU - poinformowały lokalne media. Jak podkreślono 32-latek, który usłyszał wyrok w piątek, jest już piątą osobą zatrzymaną w ostatnim czasie przez Estończyków za pracę dla Rosjan, a przekazywane przez nie informacje mogą mieć poważne znaczenie dla bezpieczeństwa Estonii.
 • Franciszek w Estonii

  Franciszek w Estonii 01:20

  25.09 | Papież Franciszek, który rozpoczął wizytę w Estonii, w przemówieniu do władz w Tallinie mówił, że w kraju tym jest "wysoki poziom wolności prasy, demokracji i wolności politycznej”. Apelował o pielęgnowanie pamięci o tych, którzy wywalczyli wolność.
 • Najmłodszy uczestnik sesji ONZ. Premier Nowej Zelandii przyjechała z córką

  Najmłodszy uczestnik sesji ONZ. P... 00:30

  25.09 | Jacinda Ardern udowadnia, że polityka nie musi być przeszkodą w macierzyństwie. Trzymiesięczna córeczka premier Nowej Zelandii dostała od mamy serię całusów i uścisków, a od organizatorów Zgromadzenia Ogólnego ONZ wejściówkę z oznaczeniem "First Baby". Ale kiedy mama zabrała głos na sesji poświęconej pokojowi, dzieckiem zajął się ojciec. Siedział tuż obok razem z rządową delegacją. Jacinda Ardern jest pierwszą od niemal trzydziestu lat szefową rządu, która urodziła dziecko podczas pełnienia funkcji.
 • Rosjanin miał podejrzanie zachowywać się w parlamencie

  Rosjanin miał podejrzanie zachowy... 00:41

  25.09 | Ambasador Norwegii w Moskwie Rune Resaland został wezwany w poniedziałek do MSZ Rosji, gdzie wyrażono ostry protest w związku z zatrzymaniem w Oslo rosyjskiego obywatela. Według miejscowych mediów zachowanie mężczyzny na konferencji w parlamencie Norwegii wzbudziło podejrzenia, przez co w sprawę włączył się norweski wywiad (PST).
 • Merkel wyraża ubolewanie z powodu sporu wokół szefa BfV

  Merkel wyraża ubolewanie z powodu... 00:57

  24.09 | "Związek bez przyszłości", który cechuje "mentalny kryzys" i "niekompetencja w rozwiązywaniu problemów" - tak niemieckie media opisują w poniedziałek rządzącą w RFN koalicję po kryzysie związanym z szefem Urzędu Ochrony Konstytucji Niemiec (BfV). Kanclerz Niemiec Angela Merkel wyraziła w poniedziałek ubolewanie z powodu sporu wokół jego osoby.
 • Hongkong. Zdelegalizowano proniepodległościową partię

  Hongkong. Zdelegalizowano proniep... 01:11

  24.09 | Władze Hongkongu zdelegalizowały w poniedziałek proniepodległościową Hongkońską Partię Narodową, argumentując to względami bezpieczeństwa. Bezprecedensowa decyzja jest według krytyków nowym przykładem erozji autonomii byłej brytyjskiej kolonii pod władzą ChRL.
 • Iran. Pogrzeby ofiar po zamachu w Ahwazie

  Iran. Pogrzeby ofiar po zamachu w... 01:26

  24.09 | "Dużą siatkę" podejrzanych aresztowano w związku z sobotnim atakiem w Ahwazie w zachodnim Iranie - poinformował w poniedziałek irański minister bezpieczeństwa wewnętrznego i służb specjalnych Sajid Mahmud Alawi. W zamachu zginęło 25 osób, a 60 zostało rannych.
rozwiń

Wideo dnia

 • Skok na bungee z helikoptera. Will Smith świętował swoje 50. urodziny

  Skok na bungee z helikoptera. Wil... 01:25

  26.09 | We wtorek nad Wielkim Kanionem w Arizonie 50-letni już Will Smith skoczył na linie z helikoptera. - To jedna z najpiękniejszych rzeczy, jakie kiedykolwiek widziałem w moim życiu - powiedział Smith tuż po skoku nad przepaścią. Wydarzenie było nagrywane oraz transmitowane. Dochód z niego zostanie przekazany na cele charytatywne i będzie przeznaczony na pomoc w dostępie do edukacji dla dzieci z biednych krajów.
 • Prezydent Duda i Donald Tusk rozmawiali w Nowym Jorku

  Prezydent Duda i Donald Tusk rozm... 02:14

  26.09 | Andrzej Duda i Donald Tusk spotkali się we wtorek Nowym Jorku przy okazji obrad Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych. Rozmawiali długo przed wystąpieniem prezydenta, który na forum organizacji mówił o przystąpieniu Polski do programu wzmocnienia operacji pokojowych ONZ.
 • Admirał Unrug wraca do kraju

  Admirał Unrug wraca do kraju 01:00

  25.09 | W poniedziałek rozpoczęły się uroczystości sprowadzenia do Polski szczątków admirała Józefa Unruga, zmarłego na emigracji we Francji w 1973 roku, oraz jego żony Zofii. Z cmentarza w Montresor, po mszy z oprawą zapewnioną przez orkiestrę i pododdział reprezentacyjny Marynarki Wojennej RP, trumny zostały przewiezione do Brestu. Tu w porcie wojennym zostaną wniesione na pokład fregaty ORP Kościuszko i ruszą do Gdyni. Uroczystości pogrzebowe w Polsce odbędą się 1 i 2 października. Prochy admirała i jego żony spoczną w Kwaterze Pamięci na gdyńskim Cmentarzu Marynarki Wojennej.
 • Krokodyl zaczaił się w ulicznej kałuży

  Krokodyl zaczaił się w ulicznej k... 01:13

  25.09 | Ulewne deszcze przechodzące przez stan Michoacán w południowo-zachodnim Meksyku spowodowały liczne podtopienia. Wiele ulic zamieniło się w rwące rzeczki, jeszcze inne w ogromne kałuże. Do jednej z nich zawitał krokodyl. Zaniepokojeni mieszkańcy wezwali na pomoc służby. Nagranie przedstawia akcję schwytania nieproszonego gada.
 • Wieża z ludzi w Barcelonie. Tradycja ich "wznoszenia" sięga 18. wieku

  Wieża z ludzi w Barcelonie. Trady... 00:31

  24.09 | Setki osób zgromadziły się na jednym z centralnych placów Barcelony, by obserwować "castells" - czyli "wieże z ludzi". Dochodzą one nawet do wysokości 10 pięter. W 2010 roku ta coroczna katalońska tradycja została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO.
 • Latająca świnia i Śnieżka nad Berlinem. Kolorowy festiwal latawców

  Latająca świnia i Śnieżka nad Ber... 00:44

  24.09 | Mistrzowie podniebnych akrobacji latawcami pokazali swoje umiejętności w niemieckiej stolicy już po raz siódmy. Część z latających zwierząt i postaci z bajek zostało wykonanych własnoręcznie przez uczestników konkursu. Wydarzenie obyło się w jednym z największych parków miejskich na świecie. Kiedyś był to obiekt wojskowy i siedziba lotniska, dzisiaj jest to park o powierzchni 355 hektarów.
 • Lądowanie przy porywistym wietrze na lotnisku w Birmingham

  Lądowanie przy porywistym wietrze... 00:53

  24.09 | Nieudana próba lądowania przy silnym wietrze, który towarzyszył w ostatnich dniach sztormowi ALI nad Wyspami Brytyjskim. Podmuchy osiągające prędkość około 70 kilometrów na godzinę uniemożliwiły pilotowi Airbusa "A319" posadzenie maszyny na lądowisku. Po przelocie bokiem nad całą długością pasa pilot poderwał maszynę i dopiero przy drugim podejściu, po piętnastu minutach, bezpiecznie wylądował.
 • Wykoleił się pociąg, wagony wpadły do rzeki

  Wykoleił się pociąg, wagony wpadł... 00:54

  24.09 | W niedzielę w okolicy miejscowości Alton w Stanie Iowa pociąg towarowy wykoleił się i częściowo wpadł do wody. Przewróciło się 38 z 95 wagonów, w których przewożony był piach i olej sojowy. Władze poinformowały, że nikomu nic się nie stało, a do rzeki, do której wpadł pociąg, nie dostały się żadne niebezpieczne substancje.
 • Krew z nosów i uszu, atak paniki na pokładzie. Wszystko przez błąd załogi

  Krew z nosów i uszu, atak paniki ... 00:40

  21.09 | Początkowo nic nie zapowiadało problemów. Samolot ze 166 osobami na pokładzie zgodnie z planem wystartował z lotniska w Mumbaju. Chwilę później doszło jednak do nagłego spadku ciśnienia w kabinie. Gdy z sufitu wysunęły się maski tlenowe, pasażerowie wpadli w panikę. Piloci podjęli wówczas decyzję o awaryjnym lądowaniu. W wyniku dekompresji u trzydzieściorga pasażerów wystąpiło krwawienie z uszu i nosa. Zapewniono im opiekę medyczną. Ustalono, że przyczyną dekompresji był błąd załogi, która nie uruchomiła systemu utrzymującego prawidłowe ciśnienie w samolocie.
 • Strzały w Maryland

  Strzały w Maryland 00:28

  20.09 | Co najmniej trzy osoby zginęły w Aberdeen w stanie Maryland, gdzie kobieta zaczęła strzelać na terenie centrum dystrybucyjnego sieci aptek Rite Aid. Są też ranni. Lokalny szeryf powiedział, że napastniczkę ujęto i że jest ona w stanie krytycznym.
 • Agata Duda w Waszyngtonie. Zgubiony but przy wsiadaniu do auta

  Agata Duda w Waszyngtonie. Zgubio... 00:44

  17.09 | Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką zostali we wtorek przyjęci w Białym Domu przez Donalda Trumpa i jego żonę Melanię. W drodze na spotkanie polska pierwsza dama, wsiadając do samochodu, nieoczekiwanie zgubiła but, co nie uszło uwadze kamer. - Te amerykańskie samochody są zdecydowanie za duże - ocenił w "Szkle kontaktowym" satyryk i felietonista Krzysztof Daukszewicz.
 • Skunks i kubek, czyli nietypowa interwencja

  Skunks i kubek, czyli nietypowa i... 00:35

  20.09 | O tym, że podczas nocnej zmiany można brać udział w niecodziennych interwencjach, przekonał się jeden z policjantów w mieście Aurora w Illinois. 11 września około godziny 5.20 policja przyjęła zgłoszenie o skunksie, którego nos zaklinował się w plastikowym kubku. Na pomoc ruszył mu oficer Derrick Hight. Policjant pojechał na parking w okolicy pralni, gdzie znajdowało się zwierzę. Mężczyzna ostrożnie krążył wokół skunksa, a gdy wybrał odpowiedni moment, zbliżył się i uwolnił stworzenie. Następnie odrzucił kubek i w popłochu uciekł odstraszony nieprzyjemnym aromatem.
rozwiń

Reportaże TVN24

 • Kuba wciąż niechętnie otwiera się na świat. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Kuba wciąż niechętnie otwiera się... 45:59

  2.01. | Wiele się zmienia w relacjach Kuby ze światem, ale w samym kraju zmian wciąż niewiele. Wciąż kultywuje się rewolucję 1 stycznia i jej przywódcę - Fidela Castro. Władze mówią o otwarciu na świat, ale też podkreślają wyższość socjalizmu nad demokracją i rynkiem. Materiał "Faktów" TVN.
 • Femen. Naga prawda

  Femen. Naga prawda 46:49

  31.12 | Nagość to dla członkiń Femenu jednocześnie symbol bezbronności i waleczności. A waleczne są bardzo, coraz bardziej są też znane i zwykle – rozebrane do naga. Nasz reporter za najbardziej znanymi feministkami świata zjechał kawał świata. (Dla dorosłych).
 • FEMEN. Naga prawda

  FEMEN. Naga prawda 22:58

  30.12 | Pierwsza część reportażu Wojciecha Bojanowskiego o feministycznym ruchu FEMEN.
 • Próby walki z uczuciami nic nie dały

  Próby walki z uczuciami nic nie dały 00:49

  23.10 | - Może trochę bałem się reakcji. Przełożonych poinformowałem dopiero, kiedy podjąłem ostateczną decyzję. Kościół ma oczywiście swoje mechanizmy. Można iść do biskupa, rozmawiać, szukać wsparcia, ale ja uporałem się z tym sam - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • "Chciałem być fair". Decyzja o zrzuceniu sutanny

  "Chciałem być fair". Decyzja o zr... 00:55

  23.10 | - Nie zrzuciłem sutanny od razu. Chciałem spróbować być księdzem na sto procent, ale z upływem czasu było mi coraz trudniej. Coś się we mnie kłóciło, a nie chciałem żyć podwójnym życiem. Decyzję podjąłem dopiero po czterech latach. Musiałem do tego dojrzeć. Nie jest łatwo zostawić swoje dotychczasowe życie - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • Były ksiądz mówi o miłości do innego mężczyzny

  Były ksiądz mówi o miłości do inn... 00:31

  23.10 | Wcześniej podobali mi się mężczyźni, ale pierwsza prawdziwa miłość przyszła dopiero, kiedy byłem już księdzem. Nie sądziłem, że można tak mocno się zaangażować. W pewnym momencie wchodzisz w uczucie tak bardzo, że nie potrafisz już zrobić kroku do tyłu. Zastanawiasz się, jak to możliwe, analizujesz swoje zachowanie, ale jest za późno.
 • "Miłość do mężczyzny przyszła, kiedy byłem już księdzem"

  "Miłość do mężczyzny przyszła, ki... 01:06

  23.10 | Moje uczucie było silne, ale historia trwała bardzo krótko i zakończyła się boleśnie. Mówiąc krótko, zostałem zaszantażowany – mówi były ksiądz Jan Oko w szczerej rozmowie z Katarzyną Zdanowicz.
 • Pierwsze kroki uchodźców w Europie. Cały reportaż z wyspy Lesbos

  Pierwsze kroki uchodźców w Europi... 27:12

  17.10 | Imigranci w łódkach wciąż płyną – najczęściej w stronę Grecji . Tylko w sobotę w drodze do Europy zginęło ich dwunastu. Wyspa Lesbos jest dla nich jak brama do raju i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. Straż graniczna jest bezradna, grecka policja głucha i ślepa, a przemytniczy biznes mocny jak nigdy dotąd.
 • „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie chcemy, żeby ktoś to zepsuł”

  „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie ... 11:43

  27.03 | Pensje rosną, a ludzie są szczęśliwi - takie opinie można usłyszeć od Rosjan. Reporter TVN24 Wojciech Bojanowski postanowił sprawdzić, czy rzeczywistość jest równie różowa jak deklaracje.
 • Opowieść o trudnej drodze, jaką przechodzą chorzy na raka. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Opowieść o trudnej drodze, jaką p... 10:50

  Diagnoza, która brzmi jak wyrok i nadzieja, że nie będzie to wyrok śmiertelny. Dwóch pacjentów i ich dwie drogi, przez życie zagrożone rakiem. Każdy ich krok na początku tej drogi obserwował Wojciech Bojanowski.
 • Jak to się robi za granicą? Reportaż o systemie leczenia raka w Wielkiej Brytanii

  Jak to się robi za granicą? Repor... 10:23

  Jak robi się to, że czy chory na raka pacjent ma zagwarantowaną szybką fachową pomoc i darmowe leki? A także opiekująca się nim pielęgniarkę do której zawsze może zadzwonić. W Wielkiej Brytanii, gdzie systemowe reformy zaczęły się już 15 lat temu, był Marek Osiecimski.
 • Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wojciechem Bojanowskim

  Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wo... 30:15

  21.02 | Bohaterka Majdanu Tetiana Czornowoł w ostatnim roku była wszędzie tam, gdzie rozgrywały się najważniejsze wydarzenia. Brutalnie pobita dziennikarka zdecydowała się walczyć na pierwszej linii frontu. Jak powiedziała, "nie wie, dlaczego jest żywa". W rok po tragicznych wydarzeniach w Kijowie Wojciech Bojanowski pokazał w reportażu, jak wyglądał ten czas z perspektywy niezależnej dziennikarki.
rozwiń

Kontakt 24

 • Wpadł do studni, nie mógł się wydostać. Jelenia uratowali dwaj bracia

  Wpadł do studni, nie mógł się wyd... 01:06

  25.09 | Pan Michał wraz z bratem udał się na zwykły, niedzielny spacer po lesie w Płońsku (Zachodniopomorskie). W pewnym momencie dostrzegli jelenia uwięzionego w starej studni. Powiadomili odpowiednie służby i szybko zorganizowali akcję ratunkową. Nagranie przedstawiające to zdarzenie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Zawalił się strop, spłonął dach. Pożar starej cegielni

  Zawalił się strop, spłonął dach. ... 00:38

  24.09 | Pożar opuszczonej cegielni w Zbąszyniu (Wielkopolskie). W akcji gaśniczej brało udział 17 zastępów. Z budynku ewakuowano dwie osoby. Pierwszą informację oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • "Ogromne kłęby dymu". Płonie zakład produkcyjny

  "Ogromne kłęby dymu". Płonie zakł... 00:47

  23.09 |Groźny pożar zakładu produkującego opakowania w Poznaniu. Na miejscu pracuje blisko 20 zastępów straży pożarnej. Pierwszą informację, nagrania oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Pożar w kamienicy. "Zagrożone są sąsiednie budynki"

  Pożar w kamienicy. "Zagrożone są ... 00:30

  21.09 | 12 zastępów walczy z pożarem, który wybuchł w kamienicy w Chełmnie (Kujawsko-Pomorskie). Jedna osoba została poszkodowana. Strażacy podają, że zagrożone są dwa sąsiednie budynki. Pierwszą informację, nagrania i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Samochód osobowy wjechał w autokar. Ranny kierowca

  Samochód osobowy wjechał w autoka... 00:33

  21.09 |Niebezpieczne zdarzenie na trasie Poznań Szamotuły. Samochód osobowy uderzył autokar prywatnego przewoźnika. Jeden z kierowców jest ranny. Pierwszą informację i nagranie z miejscowości Baranowo (Wielkopolskie) otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Ogień na składowisku śmieci. "Zaczęło się od maszyny do mielenia złomu"

  Ogień na składowisku śmieci. "Zac... 00:34

  20.09 | Strażacy walczą z pożarem na Prawobrzeżu w Szczecinie. W akcji bierze udział blisko 30 zastępów. Według służb, ogień pojawił się na terenie składowiska śmieci. Nagrania i zdjęcia pokazujące ogromny dym otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Nietypowy pieszy na drodze. "Ostrożność tego osobnika mnie zaskoczyła"

  Nietypowy pieszy na drodze. "Ostr... 00:31

  20.09 |Łosie na Mazurach stają się coraz ostrożniejsze, na tyle, że zatrzymują się zanim przejdą przez drogę - mówi Reporter 24, który spotyka je pod Mrągowem. Na przesłanym do naszej redakcji nagraniu widać, jak łoś początkowo stoi na polu, przechodzi przez drogę dopiero, gdy przejeżdża auto.
 • "Elka" jedzie pod prąd. "Kolejny przykład bezmyślności kierowców"

  "Elka" jedzie pod prąd. "Kolejny ... 00:38

  19.09 | Po pożarze auta na trasie S7 samochody stanęły w korku. Niektórzy zniecierpliwieni kierowcy zdecydowali się ruszyć pod prąd. Wśród nich było także auto nauki jazdy. Pierwszą informację i nagranie z okolic miejscowości Siekluki (Mazowieckie) otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Pożar w Wieliczce

  Pożar w Wieliczce 00:49

  17.09 | Siedem zastępów straży pożarnej gasiło pożar, który wybuchł na poddaszu jednego z budynków w Wieliczce (Małopolskie). W momencie pojawienia się ognia, w budynku nazywanym przez mieszkańców "starym młynem", przebywała jedna osoba. Pierwszą informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Wjechała na tory, pociąg roztrzaskał auto. Zginęła 82-latka

  Wjechała na tory, pociąg roztrzas... 00:24

  13.09 | Śmiertelny wypadek na przejeździe w Kotuniu (Mazowieckie). Jak przekazały służby, jadąca samochodem 82-letnia kobieta próbowała zdążyć przed pociągiem. Zginęła na miejscu. Nagranie z miejsca wypadku otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Pożar przy stacji benzynowej. Spłonęła ciężarówka

  Pożar przy stacji benzynowej. Spł... 00:49

  13.09 | Ciężarówka zapaliła się podczas postoju na parkingu przy stacji benzynowej w Gorzowie Wielkopolskim. Ogień rozprzestrzenił się również na inne samochody oraz billboardy. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24
 • Łoś w Bydgoszczy. "Biegał w kółko, wskakiwał do ogródków, prawie mnie staranował"

  Łoś w Bydgoszczy. "Biegał w kółko... 00:44

  10.09 | Łoś pojawił się na ulicach Bydgoszczy. Według relacji świadków, zwierze zachowywało się bardzo dziko. - Łoś biegał po ulicach, przeskakiwał płoty i wskakiwał do ogródków prywatnych posesji - mówi Reporter 24. Zaniepokojeni mieszkańcy wezwali służby. Nagranie otrzymaliśmy Na Kontakt 24.
rozwiń

Meteo

 • Prognoza pogody na środę

  Prognoza pogody na środę 01:26

  25.09 | Noc będzie chłodna, miejscami są możliwe przygruntowe przymrozki. W ciągu dnia niebo zasnuje się chmurami, a na termometrach zobaczymy maksymalnie 17 stopni Celsjusza.
 • Warunki drogowe w środę

  Warunki drogowe w środę 00:23

  25.09 |
 • Warunki biometeorologiczne w środę

  Warunki biometeorologiczne w środę 01:02

  25.09 | Biomet okaże się zróżnicowany - od Pomorza Zachodniego po Podlasie niekorzystny, od Ziemi Lubuskiej po północną Lubelszczyznę neutralny. Na pozostałym obszarze pogoda wpłynie na samopoczucie
 • Prognoza na 16 dni

  Prognoza na 16 dni 00:35

  23.09 | Ciepłe dni - z temperaturą powyżej 20 stopni – od tego weekendu będą rzadkością.
 • Wiało 130 km/h. Połamane drzewa, zerwane linie energetyczne

  Wiało 130 km/h. Połamane drzewa, ... 02:42

  "Nie nadążamy odbierać telefonów" - tak strażacy opisują sytuacje, kiedy łamią się drzewa i rwą linie energetyczne. Gorące lato to już historia - temperatury w całym kraju spadły, a wichury "urywały głowy". Rano na Kasprowym i Śnieżce wiało nawet 130 kilometrów na godzinę.
 • Na lotnisku w Birmingham samolot pasażerski lądował bokiem z powodu wiatru

  Na lotnisku w Birmingham samolot ... 00:28

  Walka z wiatrem na lotnisku w Birmingham. Na filmie dokładnie widać, jak pilot pasażerskiego airbusa próbuje lądować, ale wiatr jest tak silny, że samolot ustawia się bokiem.
 • "To dopiero początek. Florence uderzyła w wybrzeże USA

  "To dopiero początek. Florence ud... 03:14

  Ściana deszczu i silny wiatr, ale na szczęście nie huraganowy. Florence uderzyła w wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Na szczęście była nieco słabsza niż się spodziewano. Na zagrożonym obszarze będzie teraz mocno padać i to przed dwa, a nawet trzy dni. Istnieje bardzo duże ryzyko powodzi.
 • Filipiny, Tajwan i Chiny czekają na nadejście tajfunu. Zagrożonych blisko 45 mln osób

  Filipiny, Tajwan i Chiny czekają ... 00:52

  Potężny tajfun zbliża się do Filipin, Tajwanu i Chin. Prędkość wiatru przekracza ponad 250 kilometrów na godzinę, a żywioł ma obecnie piątą, najwyższą kategorię. Zagrożonych jest blisko 45 milionów osób.
 • System ostrzeżeń SMS zadziałał. Nie obyło się bez problemów

  System ostrzeżeń SMS zadziałał. N... 02:56

  Gwałtowne ulewy i burze z piorunami spowodowały, że jedni uciekali przed zalaniem, a inni przed pożarem. Bardzo niebezpieczne było to ostatnie załamanie pogody. Zadziałał system ostrzeżeń SMS, choć powiadomienia dotarły także tam, gdzie nie było zagrożenia burzowego.
 • "Rytel pamięta i Rytel dziękuje". Rok po wielkiej nawałnicy

  "Rytel pamięta i Rytel dziękuje".... 03:09

  Dokładnie rok temu nawałnica i brak ostrzeżeń doprowadziły do tragedii w Suszku i wielkich zniszczeń w okolicach Rytla. Z pomocą poszkodowanym pospieszyło wtedy wielu Polaków.
 • Upały i burze. Taka aura zostanie z nami jeszcze przez jakiś czas ["Fakty po południu"]

  Upały i burze. Taka aura zostanie... 03:14

  Zalane ulice, podtopione garaże i piwnice. - Woda była jak rzeka górska - opowiadali mieszkańcy terenów, które w niedzielę nawiedziły ulewy i burze. W najbliższych dniach można się spodziewać kolejnych. - Gwałtowne zjawiska są związane z silnie wypiętrzającymi się chmurami burzowymi - tłumaczyła Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo.
 • Nadciągają groźne burze. Ostrzeżenia dla większości województw

  Nadciągają groźne burze. Ostrzeże... 02:31

  Burze, grad i podtopienia, zwłaszcza na południu i południowym zachodzie Polski. Strażacy usuwają skutki gwałtownych zjawisk pogodowych, a meteorolodzy ostrzegają: w ten weekend będą kolejne burze, w niemal całym kraju.
rozwiń

Sport.tvn24.pl

 • Niepokonana od trzech lat. Włodarczyk "nigdy nie zawiodła"

  Niepokonana od trzech lat. Włodar... 03:12

  Anita Włodarczyk zdobyła kolejne złoto na lekkoatletycznych mistrzostwach. Dziennikarze w Londynie piszą, że królowa zachowała koronę.
 • "The Sun": Ronaldo ma mieć bliźniaki

  "The Sun": Ronaldo ma mieć bliźniaki 00:27

  13.03 | Gwiazdor Realu Madryt Cristiano Ronaldo spodziewa się bliźniaków - tę sensacyjną informację podał brytyjski tabloid "The Sun". Jak donosi gazeta, dzieci Portugalczykowi urodzi matka zastępcza.
 • Tottenham - Milwall 6:0

  Tottenham - Milwall 6:0 02:09

  12.03 | Tottenham Hotspur zakwalifikował się w niedzielę do półfinału Pucharu Anglii. W derbach Londynu pokonał trzecioligowy Millwall FC 6:0.
 • Błąd bramkarza w meczu Tottenhamu z Milwall

  Błąd bramkarza w meczu Tottenhamu... 01:01

  12.03. | Tottenham nie dał szans Milwall w ćwierćfinałowym meczu Pucharu Ligi pokonując beniaminka aż 6:0. Gdyby nie bramkarz gości, spotkanie zakończyłoby się jeszcze większym pogromem. Gdyby nie on, nie mielibyśmy także okazji obejrzeć jednej z najbardziej kuriozalnych bramek weekendu. Przy trafieniu ustalającym wynik spotkania Thomas King ewidentnie się nie popisał. Dzięki niemu ze skompletowania hat-tricka cieszył się Koreańczyk Heung-Ming Son.
 • Małysz po złocie mistrzostw świata w Lahti

  Małysz po złocie mistrzostw świat... 02:31

  05.03 | - Świętowanie nie było długie. Wypiliśmy po dwa, trzy piwka, potem oglądaliśmy jeszcze skoki, żeby zobaczyć spokojnie, jak to wyglądało - mówił na lotnisku Kraków - Balice Adam Małysz, dzień po zdobyciu przez naszą ekipę złotego medalu w konkursie drużynowym.
 • Asysta Glika w meczu Monaco z Nantes

  Asysta Glika w meczu Monaco z Nantes 03:33

  06.03 | Prowadząca w tabeli francuskiej ekstraklasy drużyna AS Monaco, której piłkarzem jest Kamil Glik, pokonała u siebie Nantes 4:0 w 28. kolejce. Polak zapisał na swoim koncie asystę.
 • Małysz po powrocie: długo nie świętowaliśmy

  Małysz po powrocie: długo nie świ... 02:31

  05.03 | - Świętowanie nie było długie. Wypiliśmy po dwa, trzy piwka, potem oglądaliśmy jeszcze skoki, żeby zobaczyć spokojnie jak to wyglądało - mówił na lotnisku Kraków - Balice trener kadry skoczków Adam Małysz, dzień po zdobyciu przez naszą ekipę złotego medalu w konkursie drużynowym.
 • Juventus pokonał Empoli

  Juventus pokonał Empoli 01:59

  26.05 | Łukasz Skorupski nie uchronił swojego zespołu przed porażką z Juventusem. Empoli z mistrzem Włoch przegrało na jego stadionie 0:2. Nieszczęście ekipy gości rozpoczęło się od pechowej interwencji polskiego bramkarza.
 • Trener 11-latka o jego umiejętnościach

  Trener 11-latka o jego umiejętnoś... 00:37

  11-letni Jacek, wychowanek Pogoni Szczecin, został zaproszono do treningów w słynnej piłkarskiej szkółce Realu Madryt. O umiejętnościach chłopca opowiada jego trener, Tomasz Bielecki.
 • Dopingowa wpadka Jamajczyka. Bolt stracił złoto

  Dopingowa wpadka Jamajczyka. Bolt... 00:36

  25.01 | Nie dziewięć, a osiem złotych medali olimpijskich od dziś ma oficjalnie w swoim dorobku najszybszy człowiek świata Usain Bolt. Wszystko przez wpadkę dopingową Nesty Cartera, jego kolegi z jamajskiej sztafety 4x100 metrów z Pekinu.
 • Kamil Stoch po zwodach w Wiśle

  Kamil Stoch po zwodach w Wiśle 01:10

  14.01 | - Miałem kłopoty z kolanem, ale to przewlekły uraz, który będzie mi doskwierał przez jakiś czas. To nic poważnego. Dziś nie czułem jednak żadnych dolegliwości i dlatego mogłem oddawać dobre skoki – powiedział po wygraniu pierwszego z weekendowych konkursów w Wiśle Kamil Stoch, od soboty nowy lider klasyfikacji generalnej.
 • Żyła, Kot, Kubacki i Hula po konkursie w Wiśle

  Żyła, Kot, Kubacki i Hula po konk... 01:03

  14.01 | - Skoki były bardzo dobre, na wysokim poziomie. Siódme miejsce to kolejna moja '10'. Bajka!" – skomentował pierwsze weekendowe zawody Pucharu Świata w Wiśle Piotr Żyła.
rozwiń

Wideo 360

 • Donald Trump w Warszawie. Zobacz wideo 360 stopni

  Donald Trump w Warszawie. Zobacz ... 06:08

  12.07 | Wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Warszawie była jednym z najważniejszych wydarzeń politycznych w Polsce w 2017 roku. Zobacz relację reportera TVN24 Wojciecha Bojanowskiego, który użył kamery 360 stopni.
 • "Opowiem wam o jednym z was"

  "Opowiem wam o jednym z was" 01:33

  28.07 | Papież Franciszek pojawił się w środę po godz. 21. w oknie papieskim Domu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3. Powitały go tłumy wiernych z całego świata. Swoje przemówienie papież zaczął po polsku. Zobacz wideo 360 stopni.
 • Tysiące pielgrzymów w drodze na Krakowskie Błonia. Zobacz na wideo 360 stopni

  Tysiące pielgrzymów w drodze na K... 01:47

  28.07 | W czwartek po południu na błonia zmierza rozśpiewany tłum, z flagami swoich państw. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
 • Pielgrzymi z Francji dają popis swoich możliwości wokalnych

  Pielgrzymi z Francji dają popis s... 01:27

  29.06 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowskie tramwaje są wyjątkowo zatłoczone

  Krakowskie tramwaje są wyjątkowo ... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • W Krakowie można usłyszeć muzykę z różnych zakątków świata

  W Krakowie można usłyszeć muzykę ... 01:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowski rynek z perspektywy pomnika Mickiewicza

  Krakowski rynek z perspektywy pom... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni

  Justyna Pochanke w studio TVN24. ... 03:26

  Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni
 • Pielgrzymi wypoczywają na Plantach

  Pielgrzymi wypoczywają na Plantach 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • "Poczuj się jak pilot F-16". Wideo 360 stopni z okazji Szczytu NATO

  "Poczuj się jak pilot F-16". Wide... 04:21

  26.07 | Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych opublikowało film nagrany w technologii 360 stopni, dzięki któremu można poczuć się jak pilot myśliwca F-16.
 • Przejazd papamobile i tłumy wiernych. Zobacz wideo 360 stopni

  Przejazd papamobile i tłumy wiern... 01:01

  28.07 | Zobacz nagranie jednego z przejazdów papieża Franciszka wykonane w technologii wideo 360 stopni.
 • "Dobry wieczór" po polsku i wybuch radości. Zobacz na wideo 360 stopni

  "Dobry wieczór" po polsku i wybuc... 00:41

  28.07 | W środę wieczorem papież Franciszek przemawiał do pielgrzymów ze słynnego okna na ul. Franciszkańskiej 3. Zaczął od przywitania po polsku. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
rozwiń

TOTERAZ

 • Populacja Japonii zmalała o 400 tysięcy osób w jednym roku

  Populacja Japonii zmalała o 400 t... 00:39

  08.06 | Populacja Japonii maleje w oczach. Tylko w zeszłym roku zmniejszyła się o 400 tysięcy osób. Według raportu japońskiego Ministerstwa Zdrowia, w 2017 roku urodziło się jedynie 946 tys. dzieci, najmniej od 1899 roku. Jednocześnie, w tym samym roku zmarło ponad 1,3 miliona Japończyków. Jeśli nic się nie zmieni, do 2050 roku populacja kraju Kwitnącej Wiśnie może zmniejszyć się o nawet 27 milionów.
 • Tańczące sowy powracają

  Tańczące sowy powracają 00:53

  Powrót rodziny tańczących sów - są głodne i nadal wyglądają naprawdę groźnie. Koniecznie włączcie dźwięk!
 • Super Bowl w Polsce

  Super Bowl w Polsce 00:28

  Amerykańscy żołnierze stacjonujący w Żaganiu oglądali Super Bowl. Wśród czołgów dopingowali swoje ulubione drużyny
 • Wielki wybuch wulkanu ognia

  Wielki wybuch wulkanu ognia 00:39

  Wulkan Colima w Meksyku to jeden z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. Eksplodował 3 lutego i już dzień później na You Tube zamieszczono film dokumentujący ten wybuch. Nagranie robi wrażenie!
 • Wężowy domek

  Wężowy domek 00:51

  W Teksasie, w Stanach Zjednoczonych, pewien mężczyzna zauważył węża wychodzącego z toalety. Po wezwaniu specjalistów od gadów okazało się, że w całym domu jest około 24 grzechotników teksańskich. Są to jedne z najniebezpieczniejszych węży w całych Stanach
 • Przygoda życia

  Przygoda życia 01:00

  Po przeszczepie wyruszył w podróż życia, a po powrocie... wyszedł z domu w poszukiwaniu kolejnej przygody. Choroba nie zatrzymała pana Tomasza, lecz zmotywowała do dalszej drogi. Cierpiący na stwardnienie rozsiane mężczyzna odwiedził już Gambię, Norwegię, Grecję, Austrię, Litwę i Łotwę. Ale to nie koniec. W ręku ma bilet na koniec świata.
 • Zatopiony nie trafiony

  Zatopiony nie trafiony 01:00

  Z daleka wyglądają jak pomarszczone skorupy, które ktoś porzucił w morzu. Jak podaje portal tvn24.pl, w pobliżu Portu Wojennego w Helu wciąż można wypatrzeć wraki kadłubów ORP Wicher II i ORP Grom II. Przez lata służyły polskiej Marynarce Wojennej, potem je zatopiono. Miały chronić wybrzeże niczym falochron. Nic z tego nie wyszło. Teraz rdzewieją.
 • Pub

  Pub 00:30

  W centrum handlowym w pewnym mieście w Anglii, odkryto zapomniany pub. 22 lata temu zamurowano do niego wejście. Teraz możemy zobaczyć efekty ekspolarcji. Na zdjęciach możemy zobaczyć między innymi stare butelki czy paczkę fistaszków.
 • Mechaniczna meduza

  Mechaniczna meduza 00:39

  Naukowcy z Instytutu Technologicznego w Massachusetts stworzyli robota meduzę. Jest zdolna do chwytania ryb. Przez użycie hydrożelu - robot pod wodną jest prawie niewidzialny.
 • Drift w lesie

  Drift w lesie 00:37

  W internecie pojawiło się nagranie strażaków jadących przez las. Nie była to jednak zwykła przejażdżka. Mało brakowało a wóz strażacki przewróciłby się na bok.
 • Psie szczęście

  Psie szczęście 00:42

  Pewien Husky z Rosji uwielbia zjeżdżać z górki. Szczeniak wchodzi do swojego dmuchanego koła a potem pozwala się zepchnąć na dół. Mógłby tak zjeżdżać całymi dniami!
 • Spiderman przed sądem

  Spiderman przed sądem 00:40

  Przed sądem stanął złodziej obrazów znany jako Spiderman. Ukradł obrazy warte prawie milion euro. Jego łupem padły dzieła między innymi Picassa czy Modiglianiego. Gdzie teraz znajdują się obrazy? To tej pory nie wiadomo
rozwiń

News in English

rozwiń