"Fakty" z 10 grudnia

 • Medal, dyplom, ukłony. Olga Tokarczuk odebrała Nagrodę Nobla

  Medal, dyplom, ukłony. Olga Tokar... 04:11

  Jak się na nią patrzy, czyta i słucha to trudno nie pękać z dumy. Olga Tokarczuk odebrała Literacką Nagrodę Nobla za rok 2018 z rąk króla Szwecji Karola XVI Gustawa. To niezwykłe wyróżnienie dla autorki za wyobraźnię, za pasję i za przekraczanie granic. To dzięki niej Polska przekroczyła granice świata.
 • Do szpitala przyszli po pomoc. Zginęli z ręki zamachowca

  Do szpitala przyszli po pomoc. Zg... 02:50

  Do szpitala w czeskiej Ostrawie wpadł uzbrojony mężczyzna. Otworzył ogień do pacjentów czekających na pomoc na oddziale ratunkowym. Zabił sześć osób, a trzy ciężko ranił. Z nieoficjalnych informacji wynika, że mężczyzna skarżył się na personel szpitala, ale na pytania funkcjonariuszy już nie odpowie. 42-latek odebrał sobie życie.
 • Ruch NIK, posypały sie zawiadomienia. "To jest dopiero początek serialu"

  Ruch NIK, posypały sie zawiadomie... 03:15

  Najwyższa Izba Kontroli złożyła 16 zawiadomień do prokuratury na resort Zbigniewa Ziobry. Marian Banaś nie składa dymisji ani broni, wręcz przeciwnie - kontratakuje. Najwyższa Izba Kontroli przedstawiła swój raport, który dla resortu sprawiedliwości może być miażdżący. Z kolei dla Prawa i Sprawiedliwości brzmiący jak ostrzeżenie.
 • Małgorzata Gersdorf apeluje do sędziów Izby Dyscyplinarnej, by powstrzymali się od orzekania

  Małgorzata Gersdorf apeluje do sę... 00:36

  Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf wzywa Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego, by powstrzymała się od orzekania.
 Ta Izba jest poważnym zagrożeniem dla stabilności porządku prawnego w Polsce - pisze Gersdorf.
 • Praca dla idei według Stanisława Karczewskiego. "Uratowałem bardzo wiele żyć ludzkich"

  Praca dla idei według Stanisława ... 03:11

  Płatne dyżury byłego marszałka Karczewskiego na bezpłatnym urlopie. Polityk młodym lekarzom kazał pracować dla idei, ale sam dorabiał w szpitalu. Ratowałem ludziom życie - tłumaczy Karczewski.
 • Samochód z pięcioma osobami wpadł do stawu. Wszyscy zginęli

  Samochód z pięcioma osobami wpadł... 00:40

  Dramatyczny poranek na jednej z polskich dróg. Piątka młodych ludzi zginęła jadąc do pracy.
 Na mokrej jezdni ich samochód wypadł z trasy i utonął w stawie.
 Pasażerowie nie mieli nawet 20 lat.
 • Tragedia na studenckich otrzęsinach w Bydgoszczy. "Pogwałcono wszelkie procedury"

  Tragedia na studenckich otrzęsina... 02:44

  Kary więzienia w zawieszeniu dla trojga oskarżonych w sprawie studenckich otrzęsin na Uniwersytecie Techniczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Cztery lata temu setki młodych ludzi utknęło w ciasnym korytarzu. W panice mdleli i zadeptywali się na śmierć. To piekło opisywali przed sądem.
 • Turyści na tafli Morskiego Oka. "To jest prawie pewna śmierć"

  Turyści na tafli Morskiego Oka. "... 02:17

  Duża i wesoła grupa turystów spaceruje po tafli Morskiego Oka. Ludzi przybywa, a tafla ledwo zamarzła. Turyści chętnie robią zdjęcia i nagrywają filmy. Nikt nie myśli, że to może być ostatni film w ich życiu.
 • Wychowały ją dwie matki, ukończyła prawo i zna trzy języki. Kim jest nowa premier Finlandii?

  Wychowały ją dwie matki, ukończył... 02:17

  Marin wychowały dwie matki, a sama wygląda jak dziecko. 34-letnia kobieta jest najmłodszym szefem rządu na świecie.
 Skończyła prawo, zna trzy języki, ale jak mówi - nie liczy się płeć tylko powody dla których weszła do polityki.
 Nowa premier Finlandii będzie przewodzić koalicji pięciu partii, z pięcioma kobietami na czele.
 • "To co ona mówi będzie się odbijało tysiącami, milionami ech"

  "To co ona mówi będzie się odbija... 03:32

  We wtorek Polacy długo skandowali: "Olga, Olga". Noblistka i aktywistka, wrażliwa i zdecydowana, z klasą i z temperamentem, staje się ważnym głosem dla społeczeństwa. W Sztokholmie kilkadziesiąt osób z całego świata uczestniczyło w ceremonii wręczenia Literackiej Nagrody Nobla za 2018 dla Olgi Tokarczuk.
 • Prognoza pogody na środę 11 grudnia

  Prognoza pogody na środę 11 grudnia 02:46

  W środę na zachodzie kraju i Pomorzu będzie pochmurno. W rejonie Zatoki Pomorskiej wystąpi słaby deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 1 stopnia Celsjusza na wschodzie, 2 stopni Celsjusza w centrum kraju do 4 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Wiatr południowy, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach na zachodzie do 50 km/h.

"Pancerny Marian i pokoje na godziny". Marian Banaś i jego finanse

 • Grodzki o sprawie szefa NIK

  Grodzki o sprawie szefa NIK 00:43

  10.12 | Chcieliśmy na forum komisji dać panu prezesowi NIK-u szansę na przedstawienie swoich racji - powiedział w "Kropce nad i" marszałek Senatu Tomasz Grodzki z Kolacji Obywatelskiej, komentując niewykorzystane przez Mariana Banasia zaproszenie na posiedzenie senackiej komisji.
 • Jaki: zarzuty śmieszne i typowo polityczne

  Jaki: zarzuty śmieszne i typowo p... 00:46

  10.12 | Najwyższa Izba Kontroli przedstawiła we wtorek wyniki dwóch kontroli, w tym dotyczącej realizacji programu "Praca dla więźniów" finansowanego ze środków Funduszu Aktywizacji Zawodowej Skazanych oraz Rozwoju Przywięziennych Zakładów Pracy.
 • Grabiec: Banaś wskazany po to, aby podobne kontrole nie ujrzały światła dziennego

  Grabiec: Banaś wskazany po to, ab... 01:08

  10.12 | Najwyższa Izba Kontroli przedstawiła we wtorek wyniki dwóch kontroli, w tym dotyczącej realizacji programu "Praca dla więźniów" finansowanego ze środków Funduszu Aktywizacji Zawodowej Skazanych oraz Rozwoju Przywięziennych Zakładów Pracy.
 • Bugaj: Banaś jest naszym wspólnym problemem od pewnego czasu

  Bugaj: Banaś jest naszym wspólnym... 00:39

  09.12 | - Banaś jest naszym wspólnym problemem od pewnego czasu i jest pytanie, jak opozycja powinna się zachować wobec tej sytuacji. Czy mieć preferencję na rzecz usunięcia Banasia, czy mieć preferencję zdecydowaną wyłącznie na odpowiedzialność PiS-u - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 ekonomista, profesor Ryszard Bugaj, komentując sprawę prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia.
 • Profesor Bugaj o sprawie Mariana Banasia

  Profesor Bugaj o sprawie Mariana ... 00:44

  09.12 | Ekonomista, profesor Ryszard Bugaj przyznał w "Kropce nad i" w TVN24, że jego zdaniem sprawa szefa NIK Mariana Banasia jest obciążeniem dla prezydenta Andrzeja Dudy przed przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi.
 • Jażdżewski i Bugaj o sprawie szefa NIK

  Jażdżewski i Bugaj o sprawie szef... 01:28

  09.12 | Redaktor naczelny "Liberte!" Leszek Jażdżewski oraz ekonomista, profesor Ryszard Bugaj dyskutowali w "Kropce nad i" w TVN24, czy sprawa szefa NIK jest obciążeniem dla prezydenta Andrzeja Dudy przed przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi.
 • Banaś nie przyjął zaproszenia senackiej komisji. Jackowski: bez zaskoczenia

  Banaś nie przyjął zaproszenia sen... 01:30

  09.12 | Senator PiS Jan Maria Jackowski powiedział w rozmowie z reporterem TVN24, że nie jest zaskoczony decyzją Banasia. - Uważam, że pan prezes przyjął taką strategię, że minimalizuje swoje kontakty zarówno z mediami, jak i z parlamentem. Realizuje swoją strategię i robi to w tej chwili dosyć skutecznie i precyzyjnie - powiedział.
 • Marian Banaś nie skorzysta z zaproszenia na wtorkowe posiedzenie senackiej komisji

  Marian Banaś nie skorzysta z zapr... 02:27

  09.12 | Prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś nie skorzysta z zaproszenia na wtorkowe posiedzenie senackiej komisji samorządu terytorialnego i administracji państwowej - poinformowało biuro prasowe Senatu.
 • Sikorski: słyszałem, że premier ma plan 'B' na Banasia: zamierza go przepisać na żonę

  Sikorski: słyszałem, że premier m... 01:08

  05.12 | To już się robi taka opera mydlana, tylko że Polski szkoda - powiedział w "Faktach po Faktach" europoseł Platformy Obywatelskiej Radosław Sikorski, komentując sprawę prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia i problemy z odwołaniem go z funkcji. - Słyszałem, że premier (Mateusz - red.) Morawiecki ma plan "B" na Banasia: zamierza go przepisać na żonę - ironizował.
 • Kosiniak-Kamysz o sprawie Mariana Banasia i wniosku Lewicy o Trybunał Stanu dla szefa NIK

  Kosiniak-Kamysz o sprawie Mariana... 01:46

  05.12 | - Podejdziemy do tego wniosku poważnie, bo poważnie traktujemy wszystkie ugrupowania opozycyjne, chociaż wniosek do Trybunału Stanu nic w tej sprawie nie zmieni - mówił w Kropce nad i lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Mówił o zapowiedzianym w środę przez posłów Lewicy wniosku o postawienie prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia przed Trybunałem Stanu.
 • Czarzasty o wniosku o Trybunał Stanu dla Mariana Banasia

  Czarzasty o wniosku o Trybunał St... 01:46

  05.12 | Posłowie Lewicy zapowiedzieli wniosek o postawienie przed Trybunałem Stanu prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia.
 • ABW wszczęła postępowanie wobec Banasia

  ABW wszczęła postępowanie wobec B... 01:43

  05.12 | Rozpoczęte przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego "postępowanie sprawdzające dotyczące prezesa NIK Mariana Banasia" wbrew pojawiającym się informacjom tylko w niewielkim stopniu ograniczy mu dostęp do tajemnic państwa – wynika z informacji tvn24.pl. Banaś bez przeszkód nadal będzie mógł się zapoznawać z dokumentami o klauzuli "tajne".
rozwiń

Wyrok TSUE ws. Izby Dyscyplinarnej SN i nowej KRS

 • Rzecznik Sądu Najwyższego Michał Laskowski o wezwaniu pierwszej prezes SN

  Rzecznik Sądu Najwyższego Michał ... 01:41

  10.12 | Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf wezwała sędziów Izby Dyscyplinarnej SN do "powstrzymania się od wszelkich czynności orzeczniczych" w związku z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i rozstrzygnięciem Izby Pracy Sądu Najwyższego. Jej apel komentował w rozmowie z TVN24 rzecznik Sądu Najwyższego sędzia Michał Laskowski.
 • Gersdorf wzywa sędziów Izby Dyscyplinarnej do powstrzymania się od orzekania

  Gersdorf wzywa sędziów Izby Dyscy... 01:09

  10.12 | Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf wezwała sędziów Izby Dyscyplinarnej SN do "powstrzymania się od wszelkich czynności orzeczniczych" w związku z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i rozstrzygnięciem Izby Pracy SN. "Kontynuowanie działalności przez Izbę Dyscyplinarną stanowi poważne zagrożenie dla stabilności porządku prawnego w Polsce" - napisała Gersdorf.
 • Obrońca chce wyłączyć sędziego ze sprawy po wyroku TSUE

  Obrońca chce wyłączyć sędziego ze... 01:34

  10.12 | W jednej ze spraw przed Sądem Okręgowym w Szczecinie obrona wystąpiła o wyłączenie sędziego w związku z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Adwokat argumentuje, że "pojawiają się wątpliwości co do niezawisłości i bezstronności" prowadzącego sprawę sędziego, bo został on powołany przez "upolitycznioną KRS".
 • Sędzia Kuba o wyroku TSUE i SN: przerosło to moje oczekiwania

  Sędzia Kuba o wyroku TSUE i SN: p... 00:58

  09.12| - Mam satysfakcję przede wszystkim z wyniku tej sprawy, zarówno przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej jak i Sądem Najwyższym. Muszę nawet powiedzieć, że przerosło to moje oczekiwania - mówił w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego Andrzej Kuba.
 • Andrzej Kuba o działalności nowej KRS

  Andrzej Kuba o działalności nowej... 00:57

  09.12 | Andrzej Kuba sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego o KRS.
 • "Każdy może właściwie zaskarżyć wyrok, jaki został wydany w danej sprawie"

  "Każdy może właściwie zaskarżyć w... 01:02

  8.12| Magdalena Biejat wskazywała w "Kawie na ławę", że "w tej chwili każdy sąd może w zasadzie podważyć wyroki wydawane przez sędziów nominowanych przez obecną KRS". - To jest tak naprawdę trzon wyroku TSUE i Sądu Najwyższego. W tej chwili, jeżeli będą dobre podstawy, to każdy może właściwie zaskarżyć wyrok, jaki został wydany w danej sprawie - zwracała uwagę.
 • Mucha: sędziowie niech się nie zajmują polityką

  Mucha: sędziowie niech się nie za... 00:32

  8.12| Paweł Mucha z kancelarii prezydenta mówił, że "elementem reformy wymiaru sprawiedliwości w ramach zmiany ustawy o Sądzie Najwyższym jest kwestia wprowadzenia tam Izby Dyscyplinarnej". - Izba Dyscyplinarna w Sądzie Najwyższym to jest taka bardzo czytelna reguła, że jest 'zero tolerancji dla przewinień dyscyplinarnych sądów' - mówił.
 • "To chowanie głowy w piasek. Czasami udaje się przeczekać problem, ale nie tu"

  "To chowanie głowy w piasek. Czas... 01:26

  07.12 | Sprawy zaszły za daleko. Już są w obrocie prawnym orzeczenia, które podważają zaistniały porządek - mówił we "Wstajesz i weekend" w TVN24 adwokat Łukasz Chojniak z Uniwersytetu Warszawskiego. Odniósł się do czwartkowego wyroku Sądu Najwyższego. Chojniak podkreślił, że "przed nami prawdopodobnie orzeczenie, które pójdzie dalej". Chodzi o skargę Komisji Europejskiej do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie systemu dyscyplinarnego dla sędziów.
 • Schab: dyskusji o KRS w tej chwili podjąć nie mogę

  Schab: dyskusji o KRS w tej chwil... 00:33

  06.12 | Nigdy nie podjęto choćby wstępnych czynności dyscyplinarnych wobec sędziów w związku z działaniami stanowiącymi krytykę ustawy o Sądzie Najwyższym - oświadczył w "Faktach po Faktach" rzecznik dyscyplinarny sędziów sądów powszechnych Piotr Schab. Ocenił jednak, że "szereg osób wykonujących zawód sędziego podejmuje akcje o charakterze politycznym". - Proszę nie utożsamiać tego rodzaju akcji z krytyką władzy - powiedział.
 • Schab: szereg osób wykonujących zawód sędziego podejmuje akcje o charakterze politycznym

  Schab: szereg osób wykonujących z... 01:06

  06.12 | Nigdy nie podjęto choćby wstępnych czynności dyscyplinarnych wobec sędziów w związku z działaniami stanowiącymi krytykę ustawy o Sądzie Najwyższym - oświadczył w "Faktach po Faktach" rzecznik dyscyplinarny sędziów sądów powszechnych Piotr Schab. Ocenił jednak, że "szereg osób wykonujących zawód sędziego podejmuje akcje o charakterze politycznym". - Proszę nie utożsamiać tego rodzaju akcji z krytyką władzy - powiedział.
 • Hermeliński: myślę, żę w jakimś momencie Izba Dyscyplinarna przestanie funkcjonować

  Hermeliński: myślę, żę w jakimś m... 00:55

  06.12 | Od strony prawnej Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego nie ma. Myślę, że ten sąd w jakimś momencie przestanie funkcjonować. Wystarczy po prostu odciąć dopływ spraw - powiedział w "Faktach po Faktach" Wojciech Hermeliński, były sędzia Trybunału Konstytucyjnego i były szef Państwowej Komisji Wyborczej.
 • Schab: nie mam żadnych podstaw żeby podać się do dymisji

  Schab: nie mam żadnych podstaw że... 00:56

  06.12 | Rzecznik dyscyplinarny sędziów Piotr Schab w rozmowie z Arletą Zalewską, reporterką "Faktów" TVN.
rozwiń

Nowy rząd Mateusza Morawieckiego

 • Rzecznik Porozumienia: będziemy rozmawiać z premierem o zmianie przepisów dla pieszych

  Rzecznik Porozumienia: będziemy r... 01:46

  20.11 | Myślę, że jest to temat absolutnie do przedyskutowania przede wszystkim ze specjalistami - mówił w środę rzecznik Porozumienia Kamil Bortniczuk, komentując zapowiedziane przez premiera Mateusza Morawieckiego w expose wprowadzenie pierwszeństwa pieszych jeszcze przed wejściem na przejście. W jego ocenie, to była "największa kontrowersja z tego expose". - Będziemy o tym jeszcze z panem premierem rozmawiać - dodał Bortniczuk.
 • Premier odniósł się także do wyroku TSUE

  Premier odniósł się także do wyro... 01:54

  19.11 | Premier odniósł się także do wyroku TSUE, który we wtorek orzekł, że to Sąd Najwyższy ma badać niezależność swojej nowej Izby Dyscyplinarnej, by ustalić, czy może ona rozpoznawać spory dotyczące sędziów. - Bardzo dobrze, że Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej zrozumiał, że reforma sprawiedliwości jest kompetencją państw członkowskich i niech tak zostanie - podkreślił Morawiecki.
 • Morawiecki o budżecie i propozycji zniesienia limitu 30-krotności składek na ZUS

  Morawiecki o budżecie i propozycj... 02:25

  19.11 | Morawiecki o budżecie w kontekście propozycji zniesienia limitu 30-krotności składek na ZUS: Na tym etapie prace są zawieszone. Projekt będzie konsultowany. Będziemy starali się utrzymać naszą propozycję zrównoważonego budżetu pomimo tego.
 • "Wydatki na służbę zdrowia wzrosły z 70 miliardów do 106 miliardów złotych"

  "Wydatki na służbę zdrowia wzrosł... 00:47

  19.11 | Premier: wydatki na służbę zdrowia wzrosły z 70 miliardów do 106 miliardów złotych.
 • Premier Morawiecki odpowiada na pytania o oświacie

  Premier Morawiecki odpowiada na p... 00:31

  19.11 | Morawiecki o oświacie: za rządów PiS jest prawie 10-miliardowy przyrost wydatków na subwencję oświatową
 • Sejm udzielił wotum zaufania rządowi Mateusza Morawieckiego

  Sejm udzielił wotum zaufania rząd... 01:15

  19.11| Sejm we wtorek wieczorem udzielił wotum zaufania rządowi Mateusza Morawieckiego. Premiera i jego ministrów poparło 237 posłów, 214 było przeciw, a 3 wstrzymało się od głosu.
 • Morawiecki: wpływy z tego podatku wzrosły do prawie 50 miliardów

  Morawiecki: wpływy z tego podatku... 02:44

  19.11 | Premier Morawiecki odpowiada na pytania posłów: Chcę powiedzieć że w ciągu trzech lat zmian, które dotyczyły korporacji, wpływy z tego podatku wzrosły do prawie 50 miliardów, a państwo macie odwagę mówić, że w naszych czasach podatek CIT kuleje. Podatek CIT jest jednym z głównych źródeł, którym finansujemy nasza politykę społeczną, służbę zdrowia, politykę antysmogową i oświatę.
 • Zmiana konstytucji i "normalność". Mateusz Morawiecki przedstawił plan rządu

  Zmiana konstytucji i "normalność"... 04:10

  Premier Mateusz Morawiecki wygłosił w Sejmie półtoragodzinne expose, w którym wielokrotnie powtórzył słowa "normalność" i "dobrobyt". Te słowa miały przekonać każdego słuchacza i widza, że żyje w bezpieczeństwie i dobrobycie zapewnionym przez PiS. Premier zaapelował też o zmianę konstytucji. Po nim przemawiał prezes PiS Jarosław Kaczyński.
 • Kaczyński wyszedł z sali obrad. Wezwał Ziobrę i Gowina

  Kaczyński wyszedł z sali obrad. W... 01:22

  19.11 | Po skończonym swoim przemówieniu w Sejmie Jarosław Kaczyński opuścił salę obrad. Wychodząc wezwał do siebie Zbigniewa Ziobrę i Jarosława Gowina.
 • Kaczyński chciał pogratulować Morawieckiemu. Premier się odwrócił

  Kaczyński chciał pogratulować Mor... 00:29

  19.11 | Expose premiera Mateusza Morawieckiego posłowie Prawa i Sprawiedliwości nagrodzili gromkimi brawami, skandując jego imię. Posłanka PiS Dominika Chorosińska wręczyła szefowi rządu bukiet biało-czerwonych róż. Pogratulować premierowi chciał także Jarosław Kaczyński, ale Morawiecki nie zauważył wyciągniętej w jego stronę dłoni prezesa i odwrócił się do niego plecami.
 • Mateusz Morawiecki: rodzina jest wartością arcypolską

  Mateusz Morawiecki: rodzina jest ... 02:55

  19.11 | Podczas expose premier poruszył między innymi kwestie rozwoju i wspierania przedsiębiorców oraz podkreślił, że "rodzina jest wartością arcypolską"
 • Paweł Kowal: jak mało tam jest o polityce zagranicznej

  Paweł Kowal: jak mało tam jest o ... 01:21

  19.11 | Paweł Kowal: przeraziło mnie, słuchając pańskiego wystąpienia, jak mało tam jest o polityce zagranicznej.
rozwiń

Wybory prezydenckie 2020

 • Kto pierwszą damą? Jaśkowiak: jak Kaczynski powiem, że mogę się poświecić Polsce

  Kto pierwszą damą? Jaśkowiak: jak... 01:29

  10.12 | Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak w "Rozmowie Piaseckiego".
 • Jaśkowiak: jest mi trudniej wygrać prawybory niż potem wygrać z Andrzejem Dudą

  Jaśkowiak: jest mi trudniej wygra... 01:00

  10.12 | Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak w "Rozmowie Piaseckiego".
 • Kandydatów na prezydenta przybywa. Prawybory trwają w PO i w Konfederacji

  Kandydatów na prezydenta przybywa... 03:49

  Po debacie prawyborczej Małgorzata Kidawa-Błońska i Jacek Jaśkowiak ruszyli w kraj, by szukać poparcia wśród członków PO. Na prawybory zdecydowała się jeszcze Konfederacja. W międzyczasie swoją chęć kandydowania na prezydenta Polski wyraził Szymon Hołownia.
 • Hołownia ogłosił, że chce kandydować w wyborach prezydenckich

  Hołownia ogłosił, że chce kandydo... 02:10

  08.12 | Dziennikarz Szymon Hołownia ogłosił w niedzielę w Gdańsku, że chce kandydować w przyszłorocznych wyborach prezydenckich.
 • Kosiniak-Kamysz o debacie kandydatów w prawyborach PO

  Kosiniak-Kamysz o debacie kandyda... 00:47

  07.12 | Władysław Kosiniak-Kamysz ocenił, że sobotnie spotkanie uczestników prawyborów w PO "to jest debata wewnętrzna". - Rozumiem, że próbuje się z tego zrobić wydarzenie polityczne, ale to jest wewnętrzny sposób na wyłonienie kandydata. Nie byli przygotowani do wyborów prezydenckich, nie chcieli innowacyjnego sposobu podejścia, czyli szerszej debaty z innymi kandydatami. My nie musimy debatować między sobą, my rozmawiamy z Polakami - to jest zasadnicza różnica pomiędzy nami a PO - powiedział.
 • Jaśkowiak i Kidawa-Błońska o energii odnawialnej

  Jaśkowiak i Kidawa-Błońska o ener... 00:43

  07.12 | - Jeszcze trzy lata temu nie było spotkań, na których ludzie rozmawiali o klimacie i zagrożeniach. Energia odnawialna jest podstawą. Musimy to robić na poważnie. To wymaga czasu. Do 2035 roku musimy korzystać z czystych źródeł energii - mówiła Kidawa-Błońska w debacie prawyborczej w PO. - Jestem bardziej zwolenniczką odnawialnych źródeł energii. - dodała.
 • Kidawa-Błońska: każda osoba, która łamie konstytucję powinna być osądzona

  Kidawa-Błońska: każda osoba, któr... 00:27

  07.12 | -Każda osoba, która łamie konstytucję powinna być osądzona - powiedziała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska podczas debaty prawyborczej w Platformie Obywatelskiej, która rozpoczęła się ok. godz. 11 w Warszawie.
 • Jaśkowiak: nie uciekam od trudnych pytań

  Jaśkowiak: nie uciekam od trudnyc... 01:30

  07.12 | Kandyduję, bo jestem kobietą, a kobieta lepiej da radę zasypywać podziały w społeczeństwie - prezentowała się w debacie prawyborczej Małgorzata Kidawa-Błońska. Obiecuję, że zawsze będę stał po stronie poniżanych i słabszych - mówił Jacek Jaśkowiak.
 • Jaśkowiak: należy postawić przed Trybunałem Stanu prezydenta Dudę

  Jaśkowiak: należy postawić przed ... 00:48

  07.12 | Jacek Jaśkowiak: Nie mam żadnych wątpliwości, że należy postawić przed Trybunałem Stanu prezydenta Dudę za łamanie konstytucji, a także pociągnąć do odpowiedzialności karnej tych wszystkich, którzy łamali prawo. Należy też przedstawić akt oskarżenia Marianowi Banasiowi, szefowi NIK. (http://www.tvn24.pl)
 • Kidawa-Błońska: sam anty-PiS nie wstarczy, trzeba z ludźmi rozmawiać

  Kidawa-Błońska: sam anty-PiS nie ... 01:55

  07.12 | Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska oraz prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak zmierzą się w bezpośredniej debacie prawyborczej w Platformie Obywatelskiej, która rozpoczęła się ok. godz. 11 w Warszawie.
 • Jaśkowiak: prezydent nie musi chować się za urzędem

  Jaśkowiak: prezydent nie musi cho... 00:53

  07.12 | Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska oraz prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak zmierzą się w bezpośredniej debacie prawyborczej w Platformie Obywatelskiej, która rozpoczęła się ok. godz. 11 w Warszawie.
 • Kidawa-Błońska: zdecydowałam się kandydować, bo chcę lepszej przyszłości dla Polski

  Kidawa-Błońska: zdecydowałam się ... 00:46

  07.12 | Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska oraz prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak mierzą się w bezpośredniej debacie prawyborczej w Platformie Obywatelskiej, która rozpoczęła się o godz. 11 w Warszawie.
rozwiń

Co z brexitem?

 • UE27 zgodziła się, że zaakceptuje wniosek o przedłużenie brexitu do 31 stycznia 2020 roku

  UE27 zgodziła się, że zaakceptuje... 01:56

  28.10 | Przywódcy państw członkowskich Unii Europejskiej zgodzili się, by Wspólnota zaakceptowała wniosek o opóźnienie brexitu do 31 stycznia 2020 roku - poinformował w poniedziałek na Twitterze szef Rady Europejskiej Donald Tusk.
 • Brak rozstrzygnięcia w Izbie Gmin. Komentarz korespondenta TVN24

  Brak rozstrzygnięcia w Izbie Gmin... 04:38

  21.10 | Brytyjska Izba Gmin nie będzie w poniedziałek głosować nad poparciem dla porozumienia z Unią Europejską w sprawie warunków brexitu. Spiker Izby Gmin John Bercow nie zgodził się na poddanie rządowego wniosku pod głosowanie.
 • Izba Gmin nie będzie w poniedziałek głosować nad umową z UE

  Izba Gmin nie będzie w poniedzia... 01:15

  21.10 | Brytyjska Izba Gmin nie będzie w poniedziałek głosować nad poparciem dla porozumienia z Unią Europejską w sprawie warunków brexitu. Spiker Izby Gmin John Bercow nie zgodził się na poddanie rządowego wniosku pod głosowanie.
 • Goście "Faktów po Faktach" o brexicie

  Goście "Faktów po Faktach" o brex... 00:43

  20.10 | Zamieszki w Barcelonie, pytania o brexit i przyszłość Europy – to główne tematy niedzielnego wydania "Faktów po Faktach". Gośćmi będą Ryszard Schnepf (były ambasador RP w Hiszpanii) i Michał Broniatowski (Politico).
 • "Unijni przywódcy mają już dosyć Brytyjczyków"

  "Unijni przywódcy mają już dosyć ... 00:36

  20.10| Unijni przywódcy mają już dosyć Brytyjczyków. Jak będzie szansa pozbyć się Wielkiej Brytanii to Unia się ich bez żalu pozbędzie - przekonywał w "Faktach po Faktach" Michał Broniatowski z Politico. Zdaniem byłego ambasadora RP w Stanach Zjednoczonych i Hiszpanii "brexitu nie będzie". - Myślę, że to jest gra. Bardzo cyniczna gra - ocenił dyplomata. Goście programu rozmawiali także o gwałtownych zamieszkach w Katalonii.
 • Izba Gmin przyjęła poprawkę o przesunięciu głosowania nad umową

  Izba Gmin przyjęła poprawkę o prz... 02:47

  19.10 | Brytyjska Izba Gmin przyjęła w sobotnim głosowaniu poprawkę Letwina, która przewiduje wstrzymanie poparcia przez posłów porozumienia Zjednoczonego Królestwa z UE w sprawie brexitu do czasu przyjęcia stosownych ustaw i ich wejścia w życie.
 • Johnson: to dobre porozumienie dla każdej części Wielkiej Brytanii

  Johnson: to dobre porozumienie dl... 00:25

  17.10 | Brytyjski premier Boris Johnson powtórzył w czwartek wieczorem w Brukseli, że jest pewien zaaprobowania przez Izbę Gmin porozumienia o warunkach wyjścia z Unii Europejskiej, które zostało osiągnięte na szczycie UE.
 • Kluczową zmianą w porównaniu do wersji wcześniejszej jest to, że premier Boris Johnson zgodził się na kontrolę celną na punktach wjazdowych do Irlandii Północnej. Kompromis ten pozwoli uniknąć kontroli granicznych pomiędzy Irlandią a Irlandią Północną i zapewni integralność jednolitego rynku.

  Kluczową zmianą w porównaniu do ... 01:25

  17.10 | W czwartek przed południem brytyjscy i unijni negocjatorzy osiągnęli kompromis w najbardziej spornej kwestii - granicy między Irlandią Północną a Irlandią, po czym na szczycie w Brukseli przywódcy UE wyrazili zgodę na formalne zawarcie porozumienia.
 • Michel Barnier o porozumieniu ws. brexitu: odnieśliśmy sukces

  Michel Barnier o porozumieniu ws.... 01:42

  17.10 | Unijna "27" dała zielone światło dla umowy w sprawie brexitu. Przywódcy wezwali Komisję Europejską, Parlament Europejski i Radę Unii Europejskiej do podjęcia koniecznych kroków, by zapewnić, że porozumienie będzie mogło wejść w życie 1 listopada 2019 roku.
 • Premier Irlandii o porozumieniu ws. brexitu

  Premier Irlandii o porozumieniu w... 01:56

  17.10 | Unijna "27" dała zielone światło dla umowy w sprawie brexitu. Przywódcy wezwali Komisję Europejską, Parlament Europejski i Radę Unii Europejskiej do podjęcia koniecznych kroków, by zapewnić, że porozumienie będzie mogło wejść w życie 1 listopada 2019 roku.
 • Donald Tusk: porozumienie zostało pozytywnie ocenione przez Komisję Europejską

  Donald Tusk: porozumienie zostało... 02:00

  17.10 | Unijna "27" dała zielone światło dla umowy w sprawie brexitu. Przywódcy wezwali Komisję Europejską, Parlament Europejski i Radę Unii Europejskiej do podjęcia koniecznych kroków, by zapewnić, że porozumienie będzie mogło wejść w życie 1 listopada 2019 roku.
 • Premier Morawiecki o porozumieniu ws. brexitu: gdzie jest rozmowa, tam jest też umowa

  Premier Morawiecki o porozumieniu... 01:12

  17.10 | Premier Morawiecki o porozumieniu ws. brexitu: gdzie jest rozmowa tam jest też umowa. Do końca nie było jasne, czy przed unijnym szczytem uda się uzgodnić treść porozumienia w sprawie warunków brexitu. Niedługo przed rozpoczęciem spotkania unijnych przywódców szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker poinformował jednak, że negocjacje zakończyły się sukcesem. Porozumienie musi być jeszcze zawarte przez przywódców państw na szczycie UE, a następnie zatwierdzone przez Izbę Gmin i Parlament Europejski.
rozwiń

Demokraci chcą impeachmentu Trumpa

 • Demokraci zarzucają Donaldowi Trumpowi nadużywanie władzy

  Demokraci zarzucają Donaldowi Tru... 03:45

  10.12 | Szefowie kontrolowanych przez demokratów komisji Izby Reprezentantów ogłosili we wtorek dwa artykuły impeachmentu prezydenta USA Donalda Trumpa. Zarzucają mu w nich nadużycie władzy przez wywieranie presji na władze Ukrainy oraz utrudnianie pracy Kongresu USA. Z Waszyngtonu dla TVN24 BiS Marcin Wrona
 • Komisje Kongresu ogłosiły artykułu impeachmentu Donalda Trumpa

  Komisje Kongresu ogłosiły artykuł... 00:12

  10.12 | Nadużycie władzy przez wywieranie presji na władze w Kijowie oraz utrudnianie pracy Kongresu - to dwa formalne zarzuty wysunięte wobec Donalda Trumpa we wtorek przez szefów kontrolowanych przez demokratów komisji Izby Reprezentantów. Jak podało BBC, jest to kluczowy krok w celu rozpoczęcia procedury impeachmentu wobec prezeydenta USA.
 • Jerrold Nadler jest szefem komisji sprawiedliwości Kongresu

  Jerrold Nadler jest szefem komisj... 01:00

  10.12 | Szef komisji sprawiedliwości Izby Reprezentantów USA Jerrold Nadler ocenił w poniedziałek, że Donald Trump złamał przysięgę prezydencką i postawił siebie ponad państwem. Demokrata wypowiedział się tak w czasie przesłuchania w sprawie afery ukraińskiej i ewentualnego impeachmentu prezydenta.
 • Nansi Pelosi została zapytana, czy nienawidzi prezydenta Trumpa. "Proszę mnie nie oskarżać"

  Nansi Pelosi została zapytana, cz... 01:24

  05.12 | Spikerka Izby Gmin Nansi Pelosi kończyła już konferencję prasową w sprawie impeachmentu Donalda Trumpa, gdy jeden z dziennikarzy niespodziewanie zapytał: - Czy pani nienawidzi prezydenta? Pytanie wyraźnie wyprowadziło demokratkę z równowagi. - Ja nie żywię nienawiści do nikogo. Proszę mnie nie oskarżać - odpowiedziała Pelosi wskazując palcem na reportera. Przewodnicząca tak się rozemocjonowała, że postanowiła wrócić na mównicę.
 • "Proszę członków komisji o sformułowanie artykułów impeachmentu"

  "Proszę członków komisji o sformu... 00:49

  05.12 | Przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi oświadczyła w czwartek, że należy przygotować artykuły impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa, ponieważ dopuścił się on nadużycia władzy, zawiódł publiczne zaufanie i złamał przepisy konstytucji.
 • Pelosi: stawką w sprawie impeachmenu Trumpa jest demokracja

  Pelosi: stawką w sprawie impeachm... 01:26

  05.12 | Przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi oświadczyła w czwartek, że należy przygotować artykuły impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa, ponieważ dopuścił się on nadużycia władzy, zawiódł publiczne zaufanie i złamał przepisy konstytucji.
 • Przesłuchanie ekspertów prawa przed Kongresem

  Przesłuchanie ekspertów prawa prz... 01:03

  5.12 | W komisji sprawiedliwości Izby Reprezentantów USA, w której przewagę mają demokraci, wyjaśnienia złożyli w środę eksperci prawni. Na podstawie m.in. ich opinii komisja ta - jak przewidują eksperci - prawdopodobnie sformułuje tzw. artykuły impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa.
 • Komisja parlamentu przegłosowała raport o nadużyciu urzędu przez Trumpa

  Komisja parlamentu przegłosowała ... 00:42

  4.12 | Kontrolowana przez demokratów komisja wywiadu Izby Reprezentantów USA przegłosowała we wtorek raport, w którym stwierdzono, że Donald Trump nadużył urzędu prezydenta dla swej korzyści, zabiegając o zagraniczną pomoc w wyborach prezydenckich w 2020 roku.
 • Sąd Najwyższy zdecydował w sprawie Donalda Trumpa

  Sąd Najwyższy zdecydował w sprawi... 00:30

  26.11 | Prezydent USA Donald Trump nie musi ma razie przedstawiać swoich zeznań finansowych Izbie Reprezentantów - orzekł w poniedziałek amerykański Sąd Najwyższy. Trump odwoływał się od wyroku sądu niższej instancji, który nakazał mu przekazanie tych dokumentów.
 • Izba Reprezentantów zakończyła publiczne przesłuchania w sprawie impeachmentu Trumpa

  Izba Reprezentantów zakończyła pu... 02:59

  Amerykańska Izba Reprezentantów zakończyła publiczne przesłuchania w sprawie ewentualnego impeachmentu, czyli pozbawienia urzędu prezydenta Donalda Trumpa za domniemane nadużycie władzy. Chodzi o zarzuty, że mógł wymuszać na Ukrainie szukanie dowodów na rzekomą korupcję syna jego potencjalnego konkurenta w wyborach.
 • Komisja Kongresu przesłuchała byłą doradczynię Trumpa Fionę Hill

  Komisja Kongresu przesłuchała był... 00:30

  22.11 | W ramach dochodzenia ws. ewentualnego impeachmentu Donalda Trumpa, była doradczyni prezydenta ds. Rosji i bezpieczeństwa narodowego Fiona Hill oznajmiła, że teza, iż to Ukraina ingerowała w wybory w USA jest "realizowaniem interesów Rosji".
 • Ukraińscy żołnierze w Donbasie: potrzebujemy wsparcia sojuszników

  Ukraińscy żołnierze w Donbasie: p... 02:41

  W Donbasie od 2014 roku trwa wojna, chociaż w ostatnich latach ma ona znamiona konfliktu zamrożonego. Linia frontu między armią ukraińską a separatystami wspieranymi przez Rosję przypomina linie frontu podczas pierwszej wojny światowej. To wojna pozycyjna, próba cierpliwości dla żołnierzy obu stron. Ukraińscy żołnierze w rozmowach z dziennikarzami podkreślają, jak ważny jest dla nich sprzęt, który dostają od USA. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
rozwiń

Boliwia. Evo Morales obalony

 • Parlament zaaprobował ustawę o wyborach

  Parlament zaaprobował ustawę o wy... 00:53

  24.11 | W sobotę obie izby parlamentu Boliwii uchwaliły ustawę o rozpisaniu nowych wyborów prezydenckich. Ustawa zabrania ubiegania się o prezydenturę byłemu szefowi państwa Evo Moralesowi.
 • Evo Morales ani jego zastępca nie będą kandydowali

  Evo Morales ani jego zastępca nie... 00:35

  21.11 | Jeden z czołowych działaczy partii socjalistycznej Henry Cabrera zakomunikował w czwartek, że były prezydent Boliwii Evo Morales i wiceprezydent Alvaro Garcia Linera, którzy w tym miesiącu ustąpili ze stanowisk pod naciskiem opozycji, nie będą kandydowali w przyszłych wyborach prezydenckich.

Obraz świata

 • Sanna Marin odebrała nominację od prezydenta Finlandii

  Sanna Marin odebrała nominację od... 00:32

  10.12 | Prezydent Finlandii Sauli Niinisto wręczył nominację na urząd szefowej rządu Sannie Marin. 34-letnia dotychczasowa minister transportu i komunikacji została nie tylko najmłodszym premierem w historii Finlandii, ale także najmłodszym spośród obecnie urzędujących szefów rządów na świecie.
 • Antyrządowe protesty w Algierii

  Antyrządowe protesty w Algierii 00:34

  10.12 | Dwóch byłych premierów Algierii zostało we wtorek skazanych na kary więzienia. Ahmed Ujahia usłyszał wyrok 15 lat pozbawienia wolności, a Abdelmalek Sellal 12 lat. Obaj nie przyznają się do stawianych im zarzutów korupcji i nadużycia władzy. Wyroki zapadły dwa dni przed planowanymi wyborami prezydenckimi w kraju, które wyprowadziły ludzi na ulice. Tysiące Algierczyków domaga się anulowania głosowania, obawiając się nadużyć ze strony władz.
 • Nie żyje Pete Frates, który stał się twarzą internetowej akcji charytatywnej "Ice Bucket Challenge"

  Nie żyje Pete Frates, który stał ... 00:52

  10.12 | Nie żyje Pete Frates, który stał się twarzą internetowej akcji charytatywnej "Ice Bucket Challenge". Mężczyzna cierpiał na stwardnienie zanikowe boczne (ALS). Dzięki wspomnianej akcji na badania i walkę z tą chorobą zebrano ponad 200 milionów dolarów. Były zawodnik drużyny baseballowej walczył z chorobą od 2012 roku. Zmarł spokojnie w otoczeniu rodziny. Miał 34 lata.
 • Zakończył się szczyt normandzkiej czwórki na temat sytuacji na Ukrainie

  Zakończył się szczyt normandzkiej... 01:12

  9.12 | Zawieszenie broni do końca roku, wymiana wszystkich zidentyfikowanych więźniów w grudniu, organizacja kolejnego szczytu w formacie normandzkim za cztery miesiące oraz wdrażanie porozumień mińskich z 2015 roku - to główne konkluzje szczytu normandzkiej czwórki na temat Ukrainy, który odbył się w poniedziałek w Paryżu.
 • Władimir Putin przybył do Paryża

  Władimir Putin przybył do Paryża 00:31

  09.12 | W Paryżu rozpoczął się szczyt w formacie normandzkim, który ma załagodzić konflikt na wschodniej Ukrainie. W poniedziałek rozmowy podjęli - kanclerz Niemeic Angela Merkel oraz prezydenci Francji, Ukrainy i Rosji - Emmanuel Macron, Wołodymyr Zełenski i Władimir Putin.
 • Andrzej Zaucha: Rosjanie spodziewali się decyzji WADA

  Andrzej Zaucha: Rosjanie spodziew... 01:55

  09.12.2019 l - Informacja jest na czołówkach internetowych wydań gazet, ale Rosjanie nie są zaskoczeni, zdecydowanie się tego spodziewali. Komisja WADA już wcześniej sugerowała bardzo surowe sankcje, które mają pokazać Rosji, że nie jest to zabawa w kotka i myszkę - mówi z Moskwy o decyzji WADA Andrzej Zaucha, reporter Faktów TVN.
 • Córka byłego premiera Australii oskarża ojca

  Córka byłego premiera Australii o... 00:33

  09.12 | Córka byłego premiera Australii, Boba Hawke’a, miała zostać zgwałcona w latach 80. Jej ojciec miał jej wtedy zakazać zgłaszania sprawy na policję ze względu na obawy o swoją karierę polityczną. Kobieta ujawniła sprawę przy okazji pozwu dotyczącego spadku po ojcu.
 • Erupcja wyspy-wulkanu w Nowej Zelandii

  Erupcja wyspy-wulkanu w Nowej Zel... 00:34

  09.12 | W poniedziałek w Nowej Zelandii doszło do erupcji wyspy-wulkanu White. Wiele osób uznaje się za zaginione, wiele zostało rannych. Policja poinformowała o jednej ofierze śmiertelnej, wskazując jednak, że "w oparciu o informacje, jakie otrzymuje, prawdopodobnie będzie ich więcej". W pobliżu krateru w chwili erupcji przebywało około 50 osób, w tym turyści.
 • Ukraińcy czekają na wyniki szczytu normandzkiej czwórki

  Ukraińcy czekają na wyniki szczyt... 01:03

  08.12 | W niedzielę wieczorem około dwóch tysięcy osób przyszło przed siedzibę prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Bedą tam dyżurować w oczekiwaniu na wyniki poniedziałkowego szczytu czwórki normandzkiej w Paryżu na temat uregulowania konfliktu w Donbasie.
 • Erupcja wulkanu w Nowej Zelandii

  Erupcja wulkanu w Nowej Zelandii 01:29

  09.12 | W poniedziałek w Nowej Zelandii doszło do erupcji wyspy-wulkanu White. Pierwsze informacje przekazane przez premier Jacindę Ardern mówiły o nawet 100 osobach przebywających w okolicy krateru w momencie erupcji, w tym turystach. BBC powołujące się na policję pisze o kilkudziesięciu osobach widzianych na obrzeżach krateru chwilę przed wybuchem.
 • Białorusini wyszli na ulice Mińska, aby sprzeciwić sie zacieśnianiu więzi z Rosją

  Białorusini wyszli na ulice Mińsk... 00:44

  08.12 | Kilkuset uczestników protestu przeciwko integracji z Rosją przybyło w niedzielę przed rosyjską ambasadę w Mińsku. Organizatorzy akcji przekazali dyplomatom tekst rezolucji, w której sprzeciwiają się planom integracji Rosji i Białorusi.
 • Kilkadziesiąt ofiar pożaru fabryki w Delhi

  Kilkadziesiąt ofiar pożaru fabryk... 00:21

  08.12| W jednej z fabryk w indyjskim Delhi wybuchł w niedzielę pożar, który zaskoczył śpiących w fabryce pracowników. Lokalne władze poinformowały o co najmniej 43 ofiarach śmiertelnych.
rozwiń

Wideo dnia

 • Węgorz elektryczny zasilający lampki na bożonarodzeniowym drzewku

  Węgorz elektryczny zasilający lam... 00:48

  09.12 | Pływający węgorz elektryczny i energetyczne połączenie z lampkami na bożonarodzeniowym drzewku. Taką świąteczną instalację można zobaczyć w oceanarium w mieście Chattanooga, w Tennessee.
 • Bieg Świętych Mikołajów w Glasgow

  Bieg Świętych Mikołajów w Glasgow 00:29

  09.12 | Tysiące Mikołajów na ulicach Glasgow. Zamiast rozdawać prezenty biegali, a to wszystko w celach charytatywnych.
 • Córka Johna F. Kennedy'ego ochrzciła nowy lotniskowiec US Navy

  Córka Johna F. Kennedy'ego ochrzc... 00:40

  09.12 | Nowy lotniskowiec US Navy "John F. Kennedy" doczekał się swojego chrztu. Uroczystość odbyła się w 78. rocznicę japońskiego ataku na Pearl Harbor. Matką chrzestną jednostki została córka tragicznie zmarłego amerykańskiego prezydenta Caroline Kennedy.
 • "To bardzo głośne powitanie". Po raz pierwszy usłyszała głos swojej matki

  "To bardzo głośne powitanie". Po ... 00:22

  09.12 | Czteromiesięczna dziewczynka Georgina z Wielkiej Brytanii, po raz pierwszy mogła usłyszeć głos swojej matki. Dziecko urodziło się z bardzo poważną wadą słuchu. Według lekarzy dziewczynka była w zasadzie niesłysząca. Na tym etapie rozwoju Georginy jedynym ratunkiem okazał się nowoczesny dziecięcy aparat słuchowy. Na nagraniu został uwieczniony moment, w którym dziecko pierwszy raz słyszy głos swojej mamy.
 • Wielka choinka na Placu Weneckim w Rzymie

  Wielka choinka na Placu Weneckim ... 00:32

  09.12 | 80 tysięcy lampek, setki bombek i kryształowych ozdób, a to wszystko na 22-metrowej choince. W niedzielę tłumy rzymian i turystów zebrały się na Placu Weneckim w Rzymie na uroczystości zapalenia świateł na świątecznej choince.
 • Latający Mikołaj nad Białymstokiem

  Latający Mikołaj nad Białymstokiem 00:59

  05.12 | Tomasz Kudaszewicz, członek kadry Polski, mistrz świata w paralotniarstwie wcielił się w rolę Mikołaja, który na swojej paralotni, czyli latających saniach odbył Mikołajkowy lot nad Białymstokiem.
 • Uroczyste zapalenie lampek na choince przed Białym Domem

  Uroczyste zapalenie lampek na cho... 00:32

  06.12 | W czwartek para prezydencka Stanów Zjednoczonych wzięła udział w uroczystości zapalenia światełek na choince przed Białym Domem. Dziewięciometrowy świerk został przywieziony z Pensylwanii już w październiku i pozostawał pod opieką Służb Parków Narodowych. Drzewko ozdobiono 50 tysiącami światełek i 450 ozdobami w kształcie gwiazd. Donald Trump wziął udział w tej imprezie po raz trzeci w trakcie swojej prezydentury.
 • Latający Mikołaj nad Białymstokiem

  Latający Mikołaj nad Białymstokiem 00:59

  05.12 | Tomasz Kudaszewicz, członek kadry Polski, mistrz świata w paralotniarstwie wcielił się w rolę Mikołaja, który na swojej paralotni, czyli latających saniach odbył Mikołajkowy lot nad Białymstokiem.
 • Zapalenie lampek na świątecznym drzewku w pobliżu Kongresu Stanów Zjednoczonych

  Zapalenie lampek na świątecznym d... 00:20

  05.12 | Trzy tygodnie do Bożego Narodzenia i uroczyste zapalenie lampek na świątecznym drzewku w pobliżu Kongresu Stanów Zjednoczonych. 18-metrowy świerk przywieziono ze stanu Nowy Meksyk. Odliczanie przed włączeniem światełek prowadziła przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi.
 • Hrabia Kubłogłowy zawalczy o głosy w wyborach

  Hrabia Kubłogłowy zawalczy o głos... 00:30

  05.12 | W okręgu Uxbridge i South Ruislip Boris Johnson ma dodatkową konkurencję w wyborach parlamentarnych, które odbędą się 12 grudnia. Na tym terenie toczy się bitwa pomiędzy potencjalnymi kandydatami do parlamentu - Lordem Wiadrogłowym i Hrabią Kubłogłowym. Obaj kandydaci charakteryzują się wyjątkowym ubiorem, którego najważniejszą częścią jest specjalny hełm.
 • Jens Stoltenberg o śniadaniu z Donaldem Trumpem. "Płaciły - jak zawsze - Stany Zjednoczone"

  Jens Stoltenberg o śniadaniu z Do... 00:33

  04.12 | To było wspaniałe śniadanie, a płaciły - jak zawsze - Stany Zjednoczone, więc mieliśmy uczciwy podział obciążeń finansowych - żartował we wtorek sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg, który uczestniczy w londyńskim szczycie NATO.
 • Kura, która dzięki pomocy człowieka zyskała drugie życie

  Kura, która dzięki pomocy człowie... 01:08

  04.12 | Tuesday, bo tak ma na imię kura, jest niepełnosprawna i o mały włos nie została przez to uśpiona. Jej poprzedni właściciele chcieli się jej pozbyć, bo urodziła się z wadą ścięgna, która uniemożliwia jej chodzenie. Wtedy opiekę nad kurą zadeklarowała rodzina, która już ma u siebie kilka przedstawicielek tych ptaków. Niestety, nie zaakceptowały one Tuesday, dlatego kura trafiła do specjalnego ośrodka w Veronie w stanie Wisconsin. Jego właściciele zbudowali dla niej wózek inwalidzki i dają jej dużo miłości i uwagi. Jak sami przyznają, jest to dla nich lekcja współczucia i troski.
rozwiń

Kontakt 24

rozwiń

Meteo

 • Prognoza pogody na środę 11.12

  Prognoza pogody na środę 11.12 01:31

  10.12 | W środę na zachodzie kraju i Pomorzu będzie pochmurno. W rejonie Zatoki Pomorskiej popada słaby deszcz ze śniegiem. Poza tym będzie dość pogodnie.
 • Warunki biometeo w środę

  Warunki biometeo w środę 01:06

  10.12 | Biomet będzie przeważnie neutralny.
 • Warunki drogowe w środę 11.12

  Warunki drogowe w środę 11.12 00:21

  10.12 | Tylko na krańcach północno-zachodnich wystapią opady. Będzie to deszcz ze śniegiem.
 • Pogoda na 16 dni: czasami nawet aż 10 stopni ciepła

  Pogoda na 16 dni: czasami nawet a... 00:26

  8.12 | Na mapach pogody na razie nie widać mroźnej, zimowej aury. Do Polski właśnie napłynęło ciepłe jak na grudzień powietrze z południa kontynentu i z tego powodu mamy nawet 9-10 stopni.
 • "Musimy walczyć o naszą planetę". Młodzi ludzie wyszli na ulice

  "Musimy walczyć o naszą planetę".... 02:46

  Młodzi wyszli na ulice, by zaprotestować w obronie klimatu. Martwią się o swoją przyszłość, dlatego biją w bębny, żeby zmusić polityków do działania.
 • Bieganie zdrowe dla serca i dla płuc? Najpierw trzeba ograniczyć smog

  Bieganie zdrowe dla serca i dla p... 02:44

  Co trzeba zrobić, żeby bieg dla serca był jednocześnie biegiem dla płuc? Ograniczyć smog. Jeśli to się uda, to wtedy warto wstać z kanapy czy ruszyć się zza biurka. Lekarze przypominają, że to niezbędne dla naszego zdrowia.
 • Czas na ochłodzenie. Prognozy meteorologów nie pozostawiają złudzeń

  Czas na ochłodzenie. Prognozy met... 02:37

  Nadszedł czas na nocne przymrozki, chłodne jesienne poranki i zimne wieczory. Prognozy meteorologów, przynajmniej na najbliższe kilkanaście dni, nie pozostawiają wątpliwości. Przełom października i listopada to wyraźna zmiana pogody.
 • We Wrocławiu już nie grabią. Dla małych zwierząt liście "to cały świat, cały kosmos"

  We Wrocławiu już nie grabią. Dla ... 02:24

  Gdy liście spadają, zaczyna się doroczna akcja ich grabienia. Dla jednych to rozrywka, a dla innych męczarnia. Wszystko po to, by alejki i trawniki były eleganckie. Ale nie wszędzie warto się tak starać. Taka pokrywa rozkładających się liści bardzo się przydaje zwierzętom i roślinom.
 • Idzie zimno. Na wschodzie mogą wystąpić opadu deszczu ze śniegiem

  Idzie zimno. Na wschodzie mogą wy... 00:48

  W weekend czekają nas przymrozki, bo do Polski napływa arktyczne powietrze. Na wschodzie można spodziewać się opadów śniegu z deszczem.
 • "Woda się ugotowała razem z rybami". Trzy tony śniętych ryb trafiły do utylizacji

  "Woda się ugotowała razem z rybam... 02:56

  Ekologiczny pogrom w Jeziorze Koskowickim pod Legnicą. Do utylizacji trafiły blisko trzy tony śniętych ryb. Nie przetrwały ani dwumetrowe sumy, ani małe płotki. Zabił je brak tlenu.
 • Jak ustrzec się przed burzą w górach? Obserwować niebo i sprawdzać prognozy

  Jak ustrzec się przed burzą w gór... 02:43

  Burze w górach mogą być nagłe i potężne. Rano może nic ich nie zapowiadać. W czwartek do południa nad Tatrami było błękitne niebo i piękne słońce. Dlatego warto reagować na każdą ciemną chmurę i sprawdzać prognozę pogody na bieżąco w smartfonie. Jeśli nadchodzi burza, to należy natychmiast zejść z góry.
 • "Dzika przyroda ginie coraz szybciej". Jak chronić zagrożone gatunki?

  "Dzika przyroda ginie coraz szybc... 03:34

  To kolejny dowód na to, jak śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt morskich jest plastik. Przyczyną śmierci osłabionej samicy diugonia przybrzeżnego, którą znaleziono u wybrzeży Tajlandii, był nagromadzony w jelitach surowiec. Troskliwa opieka, którą ją otoczono, nie pomogła. Z najnowszego raportu przygotowanego pod auspicjami ONZ wynika, że wyginięciem zagrożony jest nawet milion gatunków roślin i zwierząt. Zagraża im nie tylko zanieczyszczenie środowiska, ale też kłusownictwo i czarny rynek handlu zwierzętami.
rozwiń

Eurosport.pl

 • Juergen Klopp wspomina polskich dziennikarzy

  Juergen Klopp wspomina polskich d... 00:50

  Trener Liverpoolu Juergen Klopp na konferencji prasowej przed meczem z Salzburgiem wspominał... polskich dziennikarzy.
 • Trening PSG przed meczem z Galatasarayem

  Trening PSG przed meczem z Galata... 00:54

  Piłkarze PSG trenowali przed meczem ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Mistrzowie Francji w środę zagrają u siebie z Galatasarayem Stambuł.
 • Kolejna cudowna piętka Luisa Suareza, tym razem na treningu

  Kolejna cudowna piętka Luisa Suar... 00:28

  Luis Suarez znowu zachwyca. W meczu z Mallorcą strzelił cudownego gola piętką, równie efektownym zagraniem popisał się na pomeczowym treningu. Urugwajczyk znowu w cudownym sposób skierował piłkę do bramki. Barcelona we wtorek zagra z Interem w meczu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów.
 • Inter szykuje się na widowisko z Barceloną

  Inter szykuje się na widowisko z ... 00:33

  Zawodnicy Interu Mediolan przygotowują się do decydującego meczu grupy F Ligi Mistrzów.
 • Napoli przygotowuje się do meczu z Genkiem w Lidze Mistrzów

  Napoli przygotowuje się do meczu ... 01:49

  Napoli zmierzy się z Genkiem w wyjazdowym spotkaniu grupy E Ligi Mistrzów.
 • Piłkarze Ajaksu trenują przed meczem z Valencią w Lidze Mistrzów

  Piłkarze Ajaksu trenują przed mec... 01:36

  Piłkarze prowadzeni przez Erika ten Haga przygotowują się do spotkania z Valencią w grupie H Ligi Mistrzów.
 • "Piątek pum pum". Kibice Milanu znów śpiewają piosenkę o Polaku

  "Piątek pum pum". Kibice Milanu z... 00:35

  Po sześciu meczach bez strzelonego gola Krzysztof Piątek trafił przeciwko Bolonii (3:2). Kibice Milanu mieli znów okazję zaśpiewać piosenkę o polskim napastniku.
 • Bezprecedensowa sytuacja w starciu Allena z Hicksem. VAR rozwiązał kwestię faulu

  Bezprecedensowa sytuacja w starci... 02:06

  W drugim frejmie starcia z Andym Hicksem Mark Allen popełnił faul, minimalnie trącając białą bilę przed uderzeniem. Sędzia tego nie zauważył, ale zareagował marker. Tym samym w snookerze po raz pierwszy doszło do... wideoweryfikacji, choć takie działania nie znajdują się w przepisach. Sytuacja zakończyła się zaliczeniem dodatkowych punktów dla Hicksa za faul Allena. Scottish Open na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Ding wygrał UK Championship

  Ding wygrał UK Championship 01:28

  Junhui Ding pokonał Stephena Maguire'a 10:6 w finale UK Championship. Chińczyk po raz trzeci w karierze triumfował w tym turnieju. Wcześniej tej sztuki dokonał w 2005 i 2009 roku. Zobacz ostatnie wbicia tego spotkania.
 • Ford wygrał slalom gigant w Beaver Creek

  Ford wygrał slalom gigant w Beave... 01:20

  Weekend w Beaver Creek skończył się idealnie dla amerykańskiej publiczności. W ostatniej konkurencji slalomie gigancie najlepszy okazał się reprezentant USA Tommy Ford. To pierwsze zwycięstwo 30-latka w karierze. Drugie miejsce zajął Henrik Kristoffersen, a trzecie Leif Kristian Nestvold-Haugen. Puchar Świata w narciarstwie alpejskim na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Ford liderem po pierwszym przejeździe slalomu giganta w Beaver Creek

  Ford liderem po pierwszym przejeź... 01:50

  Zobacz przejazd Tommy'ego Forda, który zapewnił mu prowadzenie po pierwszej części rywalizacji w slalomie gigancie w Beaver Creek. Puchar Świata w narciarstwie alpejskim na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Forfang wygrał niedzielne kwalifikacje w Niżnym Tagile

  Forfang wygrał niedzielne kwalifi... 00:45

  Skok na odległość 138 metrów zapewnił Johannowi Andre Forfangowi triumf w niedzielnych kwalifikacjach w Niżnym Tagiel. Zobacz próbę Norwega. Puchar Świata w skokach narciarskich na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
rozwiń

News in English

rozwiń