"Fakty" z 15 listopada

 • "Będziemy pracować dalej". PiS nie rezygnuje z poprawek, na których zależało szefowi KNF

  "Będziemy pracować dalej". PiS ni... 05:13

  PiS wyklucza komisję śledczą, opozycja rusza z własnym śledztwem. Posłowie Platformy dotarli do pisma, w którym były szef KNF domaga się pilnych zmian w prawie - zmian ułatwiających przejmowanie banków. Warto spytać, co było celem tak pilnych zmian, bo po dymisji Marka Chrzanowskiego jego intencje stoją pod ogromnym znakiem zapytania.
 • Był wykładowcą, nie miał doświadczenia. Powołanie Chrzanowskiego "wymaga bardzo głębokich wyjaśnień"

  Był wykładowcą, nie miał doświadc... 03:41

  Komisja Nadzoru Finansowego nadzoruje wszystkie instytucje finansowe w Polsce. Jak to się stało, że ktoś tak młody, nieznany i bez dorobku jak Marek Chrzanowski dostał taką władzę? Jak kończą się fatalne nominacje, wiemy z historii stadniny koni w Janowie Podlaskim i Bartłomieja Misiewicza w MON.
 • Umowa brexitowa gotowa, ale rząd Wielkiej Brytanii sypie się w oczach

  Umowa brexitowa gotowa, ale rząd ... 01:49

  Od 24 godzin słychać w Wielkiej Brytanii pytanie, jak długo jeszcze Theresa May utrzyma się na stanowisku premiera. Jeszcze zanim dotarła w czwartek do parlamentu, by bronić swojej umowy o brexicie, z jej rządu odeszło czterech ministrów, w tym ten, który negocjował warunki umowy z Unią Europejską.
 • Policja śledziła Ryszarda Petru. Polityk wytoczył proces

  Policja śledziła Ryszarda Petru. ... 03:05

  W trakcie zeszłorocznych protestów w obronie niezależności Sądu Najwyższego policja śledziła zarówno posła opozycji Ryszarda Petru, jak i członków Obywateli RP. Policja obserwowała posła nie tylko na demonstracji, ale i w czasie prywatnym. W czwartek tłumaczyli to w sądzie. - Jeżeli policja tak działa, to tylko w trosce o bezpieczeństwo - mówili policjanci.
 • Poszukiwany od wtorku 12-latek został odnaleziony

  Poszukiwany od wtorku 12-latek zo... 00:42

  Po dwóch dniach poszukiwań odnalazł się zaginiony 12-latek. Uratowało go szczekanie Miśka. Chłopca szukała policja i wojsko, ale najbardziej pomógł jego własny pies - Misiu, rasy mieszanej. Zaalarmował mieszkańca Izdebek, który był w lesie. Potem do chłopca policjantów doprowadził pies tropiący.
 • Pomogli kobiecie potrąconej w Katowicach. Mogli zostać zarażeni HIV, szuka ich policja

  Pomogli kobiecie potrąconej w Kat... 02:32

  Policja szuka świadków, którzy pomogli rannej kobiecie na przejściu dla pieszych w Katowicach. Kobieta jest nosicielką wirusa HIV. Trzeba szybko podać im leki, by uniknąć zarażenia.
 • Dwa miesiące w areszcie, miesiąc w psychiatryku. Bo znajoma oskarżyła go o stalking

  Dwa miesiące w areszcie, miesiąc... 02:44

  61-letni rolnik spod Elbląga został oskarżony o nękanie znajomej kobiety. Pan Jan trafił na dwa miesiące do aresztu, potem spędził miesiąc w szpitalu psychiatrycznym. Został jednak oczyszczony z zarzutów. - Każdego to mogłoby spotkać, każdy mógłby przez ten system zostać wciągnięty i zmielony - mówi obrońca rolnika.
 • Stoch w formie, nadzieje budzi Kubacki. Rusza sezon na skoki

  Stoch w formie, nadzieje budzi Ku... 02:41

  Kamil Stoch i polska drużyna skoczków wracają. - Lubię wszystkie te emocje, które towarzyszą przed startem sezonu, jak i w trakcie sezonu. Nie mogę się tego trochę doczekać, przyjemnie będzie wystartować jeszcze u nas, na polskiej ziemi - mówi mistrz w wywiadzie dla portalu Eurosport.pl.
 • Ruszył proces Pawłowicz kontra Owsiak. "Spotykam się z natrętnym, stałym hejtem"

  Ruszył proces Pawłowicz kontra Ow... 02:41

  Ogromne emocje w warszawskim sądzie. Na sali spotkali się Krystyna Pawłowicz i Jerzy Owsiak. Powoli stają się najsłynniejszą sądową parą, bo to nie pierwsze ich takie spotkanie. Tym razem chodziło o próbę wysłania Krystyny Pawłowicz w kosmos.
 • Prognoza pogody na piątek 16 listopada

  Prognoza pogody na piątek 16 list... 03:18

  W piątek będzie pochmurno z przejaśnieniami. Na Podkarpaciu i w Małopolsce wystąpią stopniowo zanikające przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 11 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie rośnie, w południe 1014 hPa.

Rozmowa szefa KNF z bankierem

 • Morawiecki: siła polskiego systemu bankowego jest czymś budującymm

  Morawiecki: siła polskiego system... 00:56

  Jestem przekonany, że w krótkim tempie dojdzie do wyjaśnienia sytuacji, najważniejsze że instytucje nadzoru finansowego działają prawidłowo, siła polskiego systemu bankowego jest czymś budującym - powiedział premier Mateusz Morawiecki.
 • Morawiecki: mamy bardzo dobrą sytuację w sektorze bankowym

  Morawiecki: mamy bardzo dobrą syt... 01:02

  Mamy bardzo dobrą sytuację w sektorze bankowym - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki podczas Kongresu 590 w Jasionce koło Rzeszowa. Dodał, że europejski nadzór ostrożnościowy bardzo wysoko ocenił trzy polskie banki: PKO BP, Santander oraz Pekao SA.
 • Golbik, Henning-Kloska oraz Urbaniak udali się do siedziby KNF w ramach interwencji poselskiej

  Golbik, Henning-Kloska oraz Urban... 01:29

  Posłowie Paulina Henning-Kloska z Nowoczesnej, Marta Golbik i Jarosław Urbaniak z Platformy Obywatelskiej poinformowali, że nie uzyskali w piątek dostępu do dokumentów i pomieszczeń w Komisji Nadzoru Finansowego w ramach interwencji poselskiej. Według KNF interwencja poselska nie obejmuje Komisji.
 • "Pan prezes Getin Noble Banku jest absolutnie niewiarygodny"

  "Pan prezes Getin Noble Banku jes... 01:08

  16.11 | - Wszystkie moje pieniądze są do obejrzenia w moim oświadczeniu majątkowym - zapewniał senator Grzegorz Bierecki (PiS), przewodniczący senackiej komisji budżetu i finansów. Odniósł się w ten sposób do słów Leszka Czarneckiego, który na nagranej rozmowie z Markiem Chrzanowskim powiedział, że Bierecki chciał w jego banku zdeponować "60-70 milionów złotych". - Pan prezes (Czarnecki) jest absolutnie niewiarygodny - stwierdził senator.
 • Pachucki: system finansowy w Polsce jest stabilny

  Pachucki: system finansowy w Pols... 03:52

  16.11 | Pełniący obowiązki przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego zapewnił o stabilności polskiego systemu finansowego
 • Prezes NBP Glapiński: nie zamierzam składać dymisji

  Prezes NBP Glapiński: nie zamierz... 01:57

  16.11 | Nie zamierzam składać dymisji - powiedział prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński w trakcie panelu na Kongresie 590.
 • Senacka komisja będzie się zajmować ustawą o KNF

  Senacka komisja będzie się zajmow... 04:13

  16.11 | Senacka komisja budżetu i finansów zdecydowała w piątek, że zgodnie z planem zajmie się ustawą o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem nadzoru nad rynkiem finansowym.
 • Grzegorz Bierecki o pracach nad ustawą o KNF

  Grzegorz Bierecki o pracach nad u... 00:58

  16.11 | Szef komisji senator Grzegorz Bierecki uznał, że nie ma podstaw do zdejmowania z punktu obrad ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem nadzoru nad rynkiem finansowym.
 • PO chce wstrzymać prace nad nowelą zawierającą przepis dotyczący zasad przejęć banków

  PO chce wstrzymać prace nad nowel... 02:16

  16.11 | Platforma Obywatelska wnioskuje do premiera, marszałka Senatu i szefa klubu PiS o wstrzymanie prace nad nowelą, do której wprowadzono przepis, że KNF może podjąć decyzję o przejęciu jednego banku przez inny.
 • Chrzanowski wezwany na dywanik przez SGH

  Chrzanowski wezwany na dywanik pr... 01:06

  16.11 | Były przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski został poproszony o rozmowę z władzami Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej, gdzie pracuje. Spotkanie ma się odbyć na początku przyszłego tygodnia.
 • Neumann: to jest afera Rywina dwa

  Neumann: to jest afera Rywina dwa 01:09

  16.11 | PO wnioskuje do premiera, marszałka Senatu i szefa klubu PiS o wstrzymanie prace nad nowelą, do której wprowadzono przepis, że KNF może podjąć decyzję o przejęciu jednego banku przez inny - poinformował szef klubu PO Sławomir Neumann. Nie może być wątpliwości, co do uchwalanego prawa - wskazał. Zdaniem Neumanna, to jest "afera Rywina dwa".
 • Był wykładowcą, nie miał doświadczenia. Powołanie Chrzanowskiego "wymaga bardzo głębokich wyjaśnień"

  Był wykładowcą, nie miał doświadc... 03:41

  Komisja Nadzoru Finansowego nadzoruje wszystkie instytucje finansowe w Polsce. Jak to się stało, że ktoś tak młody, nieznany i bez dorobku jak Marek Chrzanowski dostał taką władzę? Jak kończą się fatalne nominacje, wiemy z historii stadniny koni w Janowie Podlaskim i Bartłomieja Misiewicza w MON.
rozwiń

Święto Niepodległości 2018

 • Dera: chciałbym, żeby kolejny marsz zorganizowało państwo

  Dera: chciałbym, żeby kolejny mar... 00:20

  12.11 | - Ja chciałbym, żeby tak wyglądały uroczystości państwowe, że akurat skoro tradycją tego święta jest marsz Polaków, to bym chciał, żeby to organizowało państwo - mówił Andrzej Dera w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego", pytano o plany na kolejne Święto Niepodległości. Według niego "to gwarantuje bezpieczeństwo, to gwarantuje to, że nie będzie emblematów, że nie będzie haseł, takich które są po prostu niegodne tego święta".
 • Prezydencki minister: był jeden marsz

  Prezydencki minister: był jeden m... 00:51

  12.11 | - Jest Stowarzyszenie Marszu Niepodległości i był drugi, było hasło Dla Ciebie Polsko, ale to był marsz z okazji stulecia niepodległości, jeden marsz - mówił w internetowej dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" prezydencki minister Andrzej Dera. Pytany o nazwę, w którym marszu brał udział 11 listopada, odpowiedział, że był to "w marszu z okazji stulecia niepodległości". - Nie mam z tym żadnych kłopotów, ani problemu - dodał.
 • "Politycy PiS-u przez ostatnie parę lat hodowali ekstremalne środowiska nacjonalistyczne"

  "Politycy PiS-u przez ostatnie pa... 00:32

  11.11 | W sprawie wspólnego marszu 11 listopada strona rządowa i Stowarzyszenie Marsz Niepodległości porozumiały się późnym wieczorem w piątek. - To jest niepokojące, Państwo polskie powinno się szanować, także przez zachowania władz w stosunku do środowisk skrajnych. Te środowiska skrajne zdjęły te banery zgodnie z oczekiwaniami władz, ale pozostały w sercach, w umysłach z tymi samymi poglądami, bardzo brzydkimi, bardzo Polsce szkodzącymi - mówił były prezydent.
 • "Jako szef MSWiA nie mam zamiaru nikogo delegalizować"

  "Jako szef MSWiA nie mam zamiaru ... 00:29

  12.11 | - Ten margines marginesów to jest owoc - i Bogu dzięki - demokratycznego państwa prawa - mówił w "Faktach po Faktach" o organizacjach skrajnie prawicowych minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński. Zaznaczył, że jako szef MSWiA "nie ma zamiaru nikogo delegalizować".
 • Święto w cieniu skrajnej prawicy. Światowe media komentują świętowanie rocznicy niepodległości w Polsce

  Święto w cieniu skrajnej prawicy.... 03:41

  12.11 | Trzy osoby są ranne, a wśród nich policjant poważnie ranny w oko. Święto niepodległości we Wrocławiu skutecznie zepsuli ludzie, którzy terroryzują miasto nie od dziś. Światowe media piszą o polskim święcie w cieniu skrajnej prawicy.
 • Wulgarne okrzyki, spalona flaga UE i atak na dziennikarkę. Służby identyfikują sprawców

  Wulgarne okrzyki, spalona flaga U... 03:39

  12.11 | Świętujemy na wesoło. Bez kominiarek, pochodni i rac - mówiło w niedzielę wielu Polaków. Najwięcej wyszło na ulice Warszawy. Ale, jak mówił szef MSWiA Joachim Brudziński, "były wydarzenia, które kwalifikują się do postępowań karnych, wykroczeń". Ponieważ policja doskonale zna wielu tak zwanych patriotów, to marsz był ściśle kontrolowany. Wulgarne okrzyki, skandaliczne hasła, spalona unijna flaga i neonaziści w roli gości specjalnych - tym razem nie umknęli uwadze.
 • Nigdy więcej wojny. Najpiękniejsze życzenia dla Polski

  Nigdy więcej wojny. Najpiękniejsz... 00:46

  12.11 | Nigdy więcej wojny - mówią powstańcy warszawscy. W stulecie odzyskania niepodległości są to dla naszego kraju najpiękniejsze życzenia.
 • Budka: niedopuszczalne, żeby premier i prezydent musieli podpinać się pod środowiska skrajne

  Budka: niedopuszczalne, żeby prem... 01:08

  12.11 | - To niedopuszczalne by negocjować ze środowiskami skrajnymi. To niedopuszczalne, by premier z prezydentem tak naprawdę musieli się podporządkować temu, co chcą skrajni nacjonaliści. To niedopuszczalne, by w państwie prawa prezydent z premierem nie potrafili sami zorganizować dobrego marszu, a musieli podpinać się pod środowiska skrajne - ocenił Borys Budka z PO. Odniósł się do marszu zorganizowanego przez władze państwowe i narodowców.
 • Poseł PiS: na chwilę obecną ONR nie jest zagrożeniem

  Poseł PiS: na chwilę obecną ONR n... 02:18

  12.11 | Jan Mosiński z PiS pytany o delegalizację ONR zauważył, że od tego są instytucje do tego powołane. - Uważam, że na chwilę obecną ONR nie jest zagrożeniem. A jeżeli ktoś mówi, że jest zagrożeniem to podam inny przykład: KOD i Obywatele RP nie są zagrożeniem dla Polski? - pytał.
 • "Narodowcy byli i będą"

  "Narodowcy byli i będą" 00:33

  12.11 | Marek Jakubiak, który odszedł z klubu Kukiz'15 ocenił, że obecne władze nie mają problemu z narodowcami. - Narodowcy byli i będą. To jest młodzież, która wartości narodowe wystawia ponad wszystko i tyle - stwierdził.
 • "Kilkanaście osób pokazało jakieś inne flagi niż biało-czerwone i mamy już problem"

  "Kilkanaście osób pokazało jakieś... 00:36

  12.11 | Kilkanaście osób pokazało jakieś inne flagi niż biało-czerwone i mamy już problem - powiedział poseł Marek Jakubiak odnosząc się do zielonych flag Obozu Narodowo-Radykalnego oraz czarnych włoskiego skrajnie prawicowego, neofaszystowskiego ugrupowania Forza Nuova, które pojawiły się na marszu.
 • Jakubiak o marszu: takiej frekwencji nie pamiętam

  Jakubiak o marszu: takiej frekwen... 00:46

  12.11 | Takiej frekwencji nie pamiętam - mówił poseł Marek Jakubiak, który odszedł z klubu Kukiz'15. W niedzielę ulicami Warszawy przeszedł marsz zorganizowany przez władze państwowe i narodowców z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Policja szacuje, że uczestniczyło w nim 250 tys. osób.
rozwiń

Krok rządu do polexitu?

 • Tusk: polexit jest możliwy

  Tusk: polexit jest możliwy 02:59

  06.11 | Donald Tusk o zagrożeniu polexitem. Sprawa jest poważna, a ryzyko realne - mówi szef Rady Europejskiej i przypomina, jak wychodzenie z Unii zaczęło się w Wielkiej Brytanii i do czego doprowadziło. PiS twierdzi, że polexit to absurd, ale już inni politycy w działaniach rządzących absurdu nie widzą. Widzą za to zniechęcenie Unii do Polski i Polaków do Unii.
 • Tusk: Cameron też nie miał planu wyprowadzenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

  Tusk: Cameron też nie miał planu ... 01:21

  05.11 | Nie jest dla mnie istotne, czy Jarosław Kaczyński planuje wyjście Polski z Unii Europejskiej, czy tylko inicjuje pewne procesy, które się tym zakończą - powiedział w poniedziałek szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Według niego, "problem polega na tym, że Cameron też nie miał planu wyprowadzenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej".
 • Doradca prezydenta: rządzący byliby szaleńcami, gdyby mieli wizję polexitu

  Doradca prezydenta: rządzący byli... 00:45

  18.10 | Nasza część Europy ma także prawo do tego, żeby formułować swój głos. Jeśli z analiz prawnych wynikałaby pewna niezgodność, to być może trzeba otworzyć jakąś procedurę negocjacji z Unią Europejską - powiedział w "Faktach po Faktach" Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta Andrzeja Dudy.
 • "Polska znajduje się na politycznych peryferiach Unii"

  "Polska znajduje się na polityczn... 01:16

  18.10 | - Polska bardzo dużo wygrywała wtedy, kiedy była bardzo aktywnym, proeuropejskim głównym graczem w Brukseli i na kontynencie - powiedział przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. - Dzisiaj niektóre decyzje polskiego rządu powodują, że Polska znajduje się na politycznych peryferiach Unii Europejskiej - ocenił.
 • Tusk: boję się, że ktoś przez niekompetencję doprowadzi do katastrofy

  Tusk: boję się, że ktoś przez nie... 01:37

  18.10 | Przestrzegam wszystkich przed pochodem lunatyków, którzy nie zdają sobie czasem sprawy z konsekwencji swoich działań - powiedział w czwartek w Brukseli Donald Tusk. Szef Rady Europejskiej wyraził nadzieję, że żaden "z dzisiaj rządzących Polską polityków" nie myśli poważnie o polexicie, czyli wystąpieniu Polski z Unii Europejskiej.
 • Konstytucjonalista: celem wniosku Ziobry znaczące ograniczenie prawa do sądu

  Konstytucjonalista: celem wniosku... 01:19

  18.10 | Obawiam się, że orzeczenie kwestionujące Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej w zakresie wskazanym przez prokuratora generalnego może nie tyle stanowić krok w stronę polexitu, co pierwszy etap - powiedział w TVN24 konstytucjonalista dr Tomasz Zalasiński, członek zespołu ekspertów prawnych przy Fundacji Batorego.
 • Von Marschall: albo jest się członkiem UE, albo nie

  Von Marschall: albo jest się czł... 01:10

  18.10.| Publicysta podkreślił, że ma nadzieję, że do wyjścia Polski z Unii Europejskiej nie dojdzie. - Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że albo jest się członkiem Unii Europejskiej - i wtedy wszystkie traktaty są obowiązujące - albo się tego nie chce i wtedy trzeba się decydować, co jest ważne: członkostwo czy nie - powiedział von Marschall.
 • Christoph von Marschall: na pytanie Ziobry jest już za późno

  Christoph von Marschall: na pytan... 00:45

  18.10.| Myślę, że taki pomysł pojawił się za późno - stwierdził dr Christoph von Marschall, dziennikarz i publicysta "Der Tagesspiegel", komentują wniosek Ziobry do Trybunału Konstytucyjnego. - To trzeba było rozstrzygnąć w 2008 lub 2009 roku, kiedy traktat lizboński był ratyfikowany - dodał.
 • "To z ministerstwa sprawiedliwości wyszła ustawa o IPN, która osłabiła pozycję pana premiera"

  "To z ministerstwa sprawiedliwośc... 01:20

  18.10.| - To już nie pierwszy przypadek, kiedy dochodzi do sytuacji, w której Zbigniew Ziobro podejmuje decyzje osłabiające pozycję premiera Morawieckiego. Przypomnijmy, że to z ministerstwa sprawiedliwości wyszła ustawa o IPN, która osłabiła pozycję pana premiera, kiedy próbował odbudować nasz wizerunek po wpadkach pani premier Szydło - stwierdził polityk Nowoczesnej.
 • Kierwiński o wniosku Ziobry: to kolejny krok w kierunku wyjścia z Unii

  Kierwiński o wniosku Ziobry: to k... 00:55

  18.10.| - Ten wyrok (Trybunału Konstytucyjnego - red.) już dawno zapadł, już dawno został napisany na Nowogrodzkiej. Skoro te pytania zostały złożone, więc wyrok jest już przygotowany - mówił Marcin Kierwiński z PO.
 • Horała: gdy nie ten temat, byłby inny

  Horała: gdy nie ten temat, byłby ... 00:23

  18.10.| - Być może gdyby nie ten temat, to byłby inny równie niezwiązany z wyborami samorządowymi. Trudno, żeby życie w kraju, w różnych instytucjach zamarło, bo są wybory samorządowe za tydzień lub za dwa i już żadne ministerstwo nie może podjąć żadnego innego działania wykonać - komentował poseł PiS Marcin Horała, który jest również kandydatem na prezydenta Gdyni.
 • Sasin: w traktacie nie ma nic o tym, że Polska zrzekła się suwerenności

  Sasin: w traktacie nie ma nic o t... 00:58

  18.10.| W tym traktacie nie jest napisane o tym, jakoby Polska wyrzekła się swojej suwerenności w obszarach nieuregulowanych tym traktatem, jak chociażby organizacja sądownictwa - tak Jacek Sasin, sekretarz stanu w kancelarii premiera, komentował wniosek prokuratora generalnego w sprawie zgodności Traktatu o UE z polską konstytucją. - Tego dotyczył wyrok trybunału niemieckiego, na który Zbigniew Ziobro się powołuje - podkreślał Sasin w "Rozmowie Piaseckiego".
rozwiń

Listopadowe zgrupowanie kadry przed meczami z Czechami i Portugalią

 • Polacy grali z Czechami

  Polacy grali z Czechami 00:45

  15.11 | Reprezentacja Polski wciąż nie potrafi się przełamać pod wodzą Jerzego Brzęczka. W Gdańsku w meczu towarzyskim z Czechami Biało-Czerwoni mieli sporo sytuacji. Co z tego, skoro znowu przegrali. Tym razem 0:1.
 • Kadrowicze po meczu z Czechami

  Kadrowicze po meczu z Czechami 00:38

  16.11 | Robert Lewandowski, Bartosz Bereszyński, Mateusz Klich po porażce 0:1 z Czechami.
 • Brzęczek zapowiedział, że czas eksperymentów się skończył

  Brzęczek zapowiedział, że czas ek... 00:33

  14.11.2018 | Jerzy Brzęczek zapewnia, że w czwartkowym towarzyskim meczu z Czechami piłkarska reprezentacja Polski zagra w Gdańsku w możliwie najsilniejszym składzie. - Eksperymentowaliśmy podczas spotkań w Chorzowie, ale ten czas już się skończył - zapewnił selekcjoner.
 • Reprezentacja Polski trenowała w Gdańsku

  Reprezentacja Polski trenowała w ... 01:37

  13.11 | Piłkarska reprezentacja Polski w komplecie trenowała we wtorek po popołudniu na stadionie MOSiR w Gdańsku. W czwartek w towarzyskim meczu Biało-Czerwoni zmierzą się z Czechami, a w następny wtorek w spotkaniu Ligi Narodów zagrają w Guimaraes z Portugalią.
 • Buksa: stać mnie, aby w reprezentacji zagościć na dłużej

  Buksa: stać mnie, aby w reprezent... 00:40

  13.11 | Adam Buksa jest jednym z dwóch piłkarzy, obok swojego klubowego kolegi z Pogoni Szczecin Huberta Matyni, którzy w czwartkowym meczu z Czechami mają szansę zadebiutować w reprezentacji. - Stać mnie, aby w reprezentacji zagościć na dłużej – stwierdził 22-letni napastnik.
 • Cionek: sztab i koledzy nie mieli do mnie pretensji

  Cionek: sztab i koledzy nie mieli... 00:52

  13.11 | - Nie miałem wrażenia, że cała wina została zrzucona na mnie. Sztab i koledzy nie mieli do mnie pretensji. To sport zespołowy. Jeśli nie udał nam się mundial, nie jest sprawiedliwe, żeby obwiniać tylko jednego zawodnika. Nie wiem, co pisali na mój temat dziennikarze - powiedział Thiago Cionek, obrońca reprezentacji Polski i SPAL.
 • Cionek: szanuję trenera, każdy ma swoją koncepcję

  Cionek: szanuję trenera, każdy ma... 00:57

  13.11 | - Szanuję trenera, każdy ma swoją koncepcję. Obecnie szuka najlepszego rozwiązania. Jeśli mogę pomóc, jestem do dyspozycji. Selekcjoner nie wyjaśnił mi, dlaczego mnie pomijał - powiedział Thiago Cionek, obrońca reprezentacji Polski oraz SPAL.
 • Mateusz Klich: zasłużyłem, żeby znów dostać szansę

  Mateusz Klich: zasłużyłem, żeby z... 01:26

  - Myślę, że pokazałem, że zasługuję na to, żeby znów dostać szansę w reprezentacji - mówi pomocnik kadry Mateusz Klch przed meczami z Czechami i Portugalią
 • Klich: mecz z Portugalią będzie ważny odnośnie eliminacji

  Klich: mecz z Portugalią będzie ... 00:44

  - Mecz z Portugalią będzie ważny odnośnie eliminacji, żebyśmy byli losowani z pierwszego koszyka - mówi pomocnik kadry Mateusz Klch przed meczami z Czechami i Portugalią
 • Bereszyński: wcześniej miałem silną konkurencję

  Bereszyński: wcześniej miałem sil... 00:37

  13.11.2018 | Meczami z Czechami i Portugalią kadra kończy niezbyt udany rok 2018. Dla samego Bereszyńskiego był on jednak wyjątkowy, bo rozegrał w narodowej koszulce już osiem meczów, czyli więcej niż w całej dotychczasowej karierze.
 • Bereszyński: Glika trudno jest zastąpić

  Bereszyński: Glika trudno jest za... 01:15

  13.11.2018 | - Doskonale zdaję sobie sprawę, że taka jest piłka. Trudno będzie zastąpić Kamila, bo jest filarem naszej drużyny. Mówiliśmy o tym także przed mundialem. Ja też kiedyś w eliminacjach skorzystałem na czyjejś kontuzji, grałem na lewej obronie i od tamtej pory gram regularnie - tak to działa. - Nie wiemy jeszcze w jakim zestawieniu wyjdziemy, możliwe że zagramy w taki sposób pierwszy raz, a nie jest to łatwe bo linia obrony musi być zgrana. To jest jednak poziom reprezentacyjny, znamy się wiele lat i do pewnych założyć musimy się dostosować, to konieczne - powiedział Bartosz Bereszyński.
 • Bereszyński: skupiamy się na meczu z Czechami

  Bereszyński: skupiamy się na mecz... 00:49

  13.11.2018 | - Przede wszystkim skupiamy się na meczu z Czechami. Wiadomo, że to ten mecz z Portugalią jest tym o coś, ale wiemy, że spadamy do drugiej dywizji, więc zagramy o honor. Zdajemy sobie natomiast sprawę, że każdy mecz reprezentacji ma zaprocentować w przyszłości w eliminacjach (Euro 2020 - red.). Wiemy jak mało mamy czasu na zgrupowaniach i musimy go w pełni wykorzystać - mówił piłkarz Sampdorii Genua.
rozwiń

Spór o Sąd Najwyższy

 • "Ciężko mi oceniać, czy przekonaliśmy sędziów Trybunału"

  "Ciężko mi oceniać, czy przekonal... 01:14

  16. 11 | - Ciężko mi oceniać, czy przekonaliśmy sędziów Trybunału - Bogusław Majczyna powiedział dziennikarzom po zakończeniu wysłuchania. Podkreślał, że piątkowe wysłuchanie nie dotyczyło kwestii wykonania przez Polskę postanowienia TSUE, ale "tego, czy środki tymczasowe należy zastosować, czy nie".
 • Wymiana zdań pełnomocnika Polski z prezesem TSUE

  Wymiana zdań pełnomocnika Polski ... 00:54

  16.11 | Korespondent TVN24 Maciej Sokołowski przytoczył także wymianę zdań pomiędzy polskim pełnomocnikiem a prezesem trybunału dotyczącą sposobu, w jaki należy wykonać decyzję TSUE. Według prezesa TSUE jeżeli trybunał podejmie ostateczną decyzję o zawieszeniu obowiązywania nowelizacji przepisów ustawy o SN, to nie będzie potrzebna zmiana prawa w Polsce - wystarczy automatyczne przywrócenie poprzedniego stanu prawnego.
 • Zakończyła się rozprawa w TSUE na temat Polski

  Zakończyła się rozprawa w TSUE na... 01:51

  16.11 | W Trybunale Sprawiedliwości w Luksemburgu rozpoczęła się rozprawa w sprawie środków tymczasowych dotyczących ustawy o Sądzie Najwyższym. Sędziowie wysłuchają argumentów zarówno przedstawicieli polskiego rządu jak i Komisji Europejskiej, która w skardze do TSUE wniosła o zawieszenie stosowania przepisów ustawy.
 • Gerdorf: mam nadzieję, że TSUE podtrzyma zabezpieczenie w sprawie Sądu Najwyższego

  Gerdorf: mam nadzieję, że TSUE po... 01:18

  16.11 | W Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu odbędzie się w piątek posiedzenie dotyczące zastosowania środków tymczasowych w sprawie ustawy o Sądzie Najwyższym. Sędziowie wysłuchają argumentów zarówno przedstawicieli polskiego rządu jak i Komisji Europejskiej, która w skardze do TSUE wniosła o zawieszenie stosowania przepisów ustawy. Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf w czwartek w rozmowie z dziennikarzami wyraziła nadzieję, że trybunał podtrzyma zabezpieczenie, które - jak zauważyła - Sąd Najwyższy już realizuje.
 • Dera: rząd analizuje postanowienie zabezpieczające TSUE

  Dera: rząd analizuje postanowieni... 00:56

  12.11 | Prezydencki minister Andrzej Dera, pytany w dogrywce „Rozmowy Piaseckiego” z których postanowień reformy sądownictwa może wycofać się polski rząd ze względu na orzeczenie trybunały Sprawiedliwości Unii Europejskiej - nakazujące polskiemu rządowi zawieszenie przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym o przechodzeniu w stan spoczynku sędziów SN - odpowiedział: - Ja nie wiem tego. - W tej chwili trwają prace, jest analizowane to postanowienie zabezpieczające, 16 będziemy mieli rozprawę - mówił i dodał, że wtedy „będziemy wiedzieli więcej”.
 • Gersdorf wezwana przez zastępcę rzecznika dyscyplinarnego

  Gersdorf wezwana przez zastępcę r... 01:34

  06.11 | Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf została wezwana we wtorek przez zastępcę rzecznika dyscyplinarnego sędziów sądów powszechnych na przesłuchanie w charakterze świadka - poinformował rzecznik dyscyplinarny sędziów sądów powszechnych Piotr Schab.
 • Sąd Najwyższy przesłał pismo do Komisji Europejskiej o zastosowaniu się do decyzji TSUE

  Sąd Najwyższy przesłał pismo do K... 00:46

  06.11 | Małgorzata Gersdorf jako pierwszy prezes Sądu Najwyższego przesłała do Komisji Europejskiej informację o środkach podjętych w Sądzie Najwyższym w celu pełnego zastosowania się do postanowienia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej - poinformował we wtorek zespół prasowy SN.
 • MSZ: zajmowanie się wnioskiem Ziobry przez TK - bezzasadne

  MSZ: zajmowanie się wnioskiem Zio... 01:04

  31.10 | Z pisma ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza do prezes TK Julii Przyłębskiej, o którym jako pierwszy napisał portal OKO.press, wynika, że resort spraw zagranicznych uważa zajmowanie się wnioskiem Ziobry przez TK za bezzasadne.
 • "Podtrzymujemy swoje stanowisko"

  "Podtrzymujemy swoje stanowisko" 00:44

  31.10 | W środę rzecznik prasowy Ministerstwa Sprawiedliwości Jan Kanthak zapewniał, że "podtrzymujemy swoje stanowisko, które jest zgodne ze stanowiskiem rządu, a także ze stanowiskiem premiera Mateusza Morawieckiego, który 17 października podkreślił, że wiedział o tym wniosku, że je popierał". Odniósł się tym do wniosku prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności z polską konstytucją artykułu 267 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej.
 • Sędzia Rączka: dobrze się stało, że głos MSZ pokrywa się ze stanowiskiem SN

  Sędzia Rączka: dobrze się stało, ... 01:09

  31.10 | Dobrze się stało, że głos rządu w osobie szefa Ministerstwa Spraw Zagranicznych Jacka Czaputowicza pokrywa się ze stanowiskiem Sądu Najwyższego w sprawie wniosku Zbigniewa Ziobry do Trybunału Konstytucyjnego - powiedział w środę sędzia Sądu Najwyższego Krzysztof Rączka.
 • Wawrykiewicz: treść opinii szefa MSZ w ewidentny sposób polemizuje z wnioskiem Ziobry

  Wawrykiewicz: treść opinii szefa ... 01:04

  31.10 | Wawrykiewicz: treść opinii szefa MSZ w ewidentny sposób polemizuje z wnioskiem Ziobry
 • Wawrykiewicz: opinia szefa MSZ w dość jednoznaczny i rzetelny sposób ocenia wniosek ministra sprawiedliwości

  Wawrykiewicz: opinia szefa MSZ w ... 01:22

  31.10 | Do stanowiska Jacka Czaputowicza odniósł się także w rozmowie z TVN24 Michał Wawrykiewicz z Inicjatywy "Wolne Sądy". Jego zdaniem, opinia szefa MSZ "w dość jednoznaczny i dość rzetelny sposób ocenia wniosek ministra sprawiedliwości".
rozwiń

Rozmowy o Niepodległej

 • "Żeby wszyscy zrozumieli, że najlepszym sposobem, aby wygrać wojnę jest jej nie zaczynać"

  "Żeby wszyscy zrozumieli, że najl... 01:54

  Uczniowie Szkoły Podstawowej Bednarska składają Polsce życzenia z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości.
 • "Patriota powinien być tolerancyjny"

  "Patriota powinien być tolerancyjny" 01:53

  Uczniowie Szkoły Podstawowej Bednarska opowiadają o tym, kim jest patriota i z czego Polska może być dumna.
 • Rozmowa o Niepodległej z Janiną Ochojską

  Rozmowa o Niepodległej z Janiną O... 10:14

  08.11 | O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Janiną Ochojską.
 • Rozmowa o Niepodległej z Natalią Fiedorczuk-Cieślak

  Rozmowa o Niepodległej z Natalią ... 09:35

  O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Natalią Fiedorczuk-Cieślak.
 • Rozmowa o Niepodległej z Michałem Rusinkiem

  Rozmowa o Niepodległej z Michałe... 12:14

  O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Michałem Rusinkiem.
 • Rozmowa o Niepodległej z Krystyną Jandą

  Rozmowa o Niepodległej z Krystyną... 09:50

  05.10 | O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Krystyną Jandą.
 • Rozmowa o Niepodległej z Maciejem Stuhrem

  Rozmowa o Niepodległej z Maciejem... 10:32

  O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Maciejem Stuhrem.
 • Rozmowa o Niepodległej z Andrzejem Friszke

  Rozmowa o Niepodległej z Andrzeje... 11:44

  28.09 | O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się dziś stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Danielem Passentem.
 • Rozmowa o Niepodległej z Andrzejem Friszke

  Rozmowa o Niepodległej z Andrzeje... 10:29

  O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się dziś stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Andrzejem Friszke.
 • Rozmowa o Niepodległej z Tomaszem Bagińskim

  Rozmowa o Niepodległej z Tomaszem... 11:56

  O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się dziś stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Tomaszem Bagińskim.
 • Rozmowa o Niepodległej z Pawłem Łozińskim

  Rozmowa o Niepodległej z Pawłem Ł... 10:58

  O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się dziś stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Pawłem Łozińskim.
 • Olga Tokarczuk. Rozmowa o Niepodległej

  Olga Tokarczuk. Rozmowa o Niepodl... 10:34

  31.08 | O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się dziś stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Olgą Tokarczuk.
rozwiń

Sto lat Niepodległości

 • Film dokumentalny "Pułkownik House"

  Film dokumentalny "Pułkownik House" 43:31

  12.11 | Edward Mandel House to postać, której Europa i Polska zawdzięczają bardzo wiele. Był zaufanym doradcą amerykańskiego prezydenta Thomasa Woodrow Wilsona i przyjacielem polskiego artysty i premiera Ignacego Paderewskiego. Mimo to został niemalże zapomniany. Dokumentalny film Discovery Channel "Pułkownik House" opowiada jego historię.
 • "Sto lat niepodległości". Zakopane pierwsze uwolniło się od zaborcy

  "Sto lat niepodległości". Zakopa... 27:23

  03.11.| Zakopane było pierwszą miejscowością na ziemiach polskich, która wyzwoliła się spod panowania zaborcy. Program z cyklu "Stulecie niepodległości".
 • Zakopane pierwsze uwolniło się od zaborcy. Felieton

  Zakopane pierwsze uwolniło się od... 05:40

  03.11 | Zakopane było pierwszą miejscowością na ziemiach polskich, która wyzwoliła się spod panowania zaborcy. Program z cyklu "Stulecie niepodległości".
 • "Niepodległość, wolność, przyszłość". Debata na stulecie odzyskania niepodległości

  "Niepodległość, wolność, przyszło... 01:03

  "Niepodległość, wolność, przyszłość" - pod tym tytułem w niedzielę 20.00 w TVN24 odbędzie się debata na stulecie odzyskania niepodległości. Gościem specjalnym będzie profesor Timothy Snyder - amerykański historyk i analityk. Dyskusję z ekspertami poprowadzą Katarzyna Kolenda-Zaleska i Jacek Stawiski.
 • Sto lat od nadania praw wyborczych kobietom

  Sto lat od nadania praw wyborczyc... 08:22

  14.10 / W 2018 roku mija sto lat od przyznania kobietom praw wyborczych. Felieton Pauliny Chacińskiej.
 • Hugh Gibson. Pierwszy poseł USA w Polsce

  Hugh Gibson. Pierwszy poseł USA w... 25:17

  29.09 | Hugh Gibson był pierwszym posłem USA w Polsce. Pojawił się w 1919 roku i przez kilka lat był przedstawicielem Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości ukazała się książka z jego wspomnieniami.
 • "Jeśli mówimy o narodzinach nowego państwa, to najpierw była ciąża

  "Jeśli mówimy o narodzinach noweg... 17:01

  15.09.| Spór o umowną datę odzyskania przez Polskę niepodległości był w dwudziestoleciu międzywojennym bardzo gorący. Różne formacje zgłaszały swoje propozycje. Było ich wiele, ale w końcu padło na 11 listopada. Dlaczego akurat tego dnia świętujemy? W programie "100-lecie niepodległości" na to pytanie odpowiadają eksperci.
 • "100-lecie niepodległości" o dacie święta niepodległości. Reportaż

  "100-lecie niepodległości" o daci... 08:30

  15.09.| Spór o umowną datę odzyskania przez Polskę niepodległości był w dwudziestoleciu międzywojennym bardzo gorący. Różne formacje zgłaszały swoje propozycje. Było ich wiele, ale w końcu padło na 11 listopada. Dlaczego akurat tego dnia świętujemy? W "100-leciu niepodległości" na to pytanie odpowiadają eksperci.
 • Dlaczego 11 listopada? Felieton Pauliny Chacińskiej

  Dlaczego 11 listopada? Felieton P... 08:30

  14.09 | Spór o umowną datę odzyskania przez Polskę niepodległości był w dwudziestoleciu międzywojennym bardzo gorący. Różne formacje zgłaszały swoje propozycje. Było ich wiele, ale w końcu padło na 11 listopada. Dlaczego akurat tego dnia świętujemy? W "100-leciu niepodległości" na to pytanie odpowiadają eksperci.
 • "To wielka postać, nie tylko Śląska, ale również Polski"

  "To wielka postać, nie tylko Śląs... 01:59

  21.07 | - To wielka postać, nie tylko Śląska, ale również Polski - mówił o Wojciechu Korfantym gość programu "Stulecie niepodległości" prof. Andrzej Chwalba z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jak zaznaczył dokonał on "przewrotu kopernikańskiego" w myśleniu Ślązaków na temat przyszłej Polski.
 • Profesor Grzegorz Nowik: każde powstanie jest romantyczne

  Profesor Grzegorz Nowik: każde po... 01:22

  07.07 | Profesor Grzegorz Nowik z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, który rozmawiał z szefem redakcji zagranicznej TVN24 BiS Jackiem Stawiskim, powiedział, że każde powstanie na swój sposób jest romantyczne. - To są wielkie chwile wielkich uniesień - dodał.
 • 100-lecie niepodległości. Powstanie wielkopolskie

  100-lecie niepodległości. Powstan... 22:53

  06.07 | Zakończyło się sukcesem, więc paradoksalnie "jakby nie pasuje" do polskiej romantycznej mentalności - uważa Jan Engelgard z Muzeum Niepodległości w Warszawie. W powstaniu wielkopolskim nie było też spektakularnych klęsk czy olbrzymich strat. Dlaczego jest ważne?
rozwiń

Obraz świata

 • Meksyk wykorzystuje armię do walki z kartelami

  Meksyk wykorzystuje armię do walk... 01:11

  16.11 | Trybunał Konstytucyjny Meksyku uznał za niezgodne z ustawą zasadniczą prawo formalizujące wykorzystanie armii do walki z kartelami narkotykowymi. Wojsko w Meksyku używane jest do tego celu od ponad dekady i postrzega się je jako jedyne zdolne do walki z gangami.
 • Rozmowy Japonii i Rosji o spornych wyspach

  Rozmowy Japonii i Rosji o spornyc... 00:39

  16.11 | Premier Japonii Shinzo Abe obiecał prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi, że na spornych wyspach nie zostaną rozmieszczone wojska USA, jeśli wrócą one pod kontrolę Tokio – podał w piątek dziennik "Asahi Shimbun". Deklaracja ta miała paść podczas niedawnego spotkania w Singapurze.
 • Dwaj przywódcy Czerwonych Khmerów skazani za ludobójstwo

  Dwaj przywódcy Czerwonych Khmerów... 01:00

  16.11 | Dwóch byłych przywódców Czerwonych Khmerów uznano w piątek za winnych ludobójstwa i skazano na dożywotnie pozbawienie wolności. To pierwszy wyrok za ludobójstwo na przedstawicielach krwawego reżimu, który w latach 1975-1979 doprowadził do śmierci niemal jednej czwartej ludności Kambodży.
 • Putin i Pence spotkali się w Singapurze

  Putin i Pence spotkali się w Sing... 01:13

  15.11 | Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył podczas rozmowy z wiceprezydentem USA Mike'iem Pence'em poruszył temat zamiaru wyjścia USA z traktatu INF o całkowitej likwidacji pocisków rakietowych pośredniego i średniego zasięgu.
 • Mira Ricardel odwołana na żądanie Melanii Trump

  Mira Ricardel odwołana na żądanie... 01:00

  15.11 | Według informacji CNN, Melania Trump była wściekla na Mirę Ricardel - zastępczynię doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego. Ta miała zrazić do siebie otoczenie przez oskarżenia współpracowników Pierwszej Damy o niewłaściwe zachowanie podczas niedawnej podróży do Afryki, przecieki medialne, naraziła się też Melanii Trump niewłaściwym rozlokowaniem pasażerów podczas lotu i złym zaplanowaniem budżetu całej afrykanskiej podróży.
 • Irak uzgodnił z Iranem plan wymiany "żywność za gaz"

  Irak uzgodnił z Iranem plan wymia... 00:45

  Irak uzgodnił z Iranem plan wymiany "żywność za gaz" i będzie się starał o uzyskanie od USA wyłączenia z sankcji. Tymczasem Iran zapowiedział w środę, że będzie dążył do potrojenia wymiany handlowej z Irakiem. Powstać ma też linia kolejowa z Iranu do Syrii.
 • Angela Merkel wystąpiła w Parlamencie Europejskim w sprawie polityki obronnej UE

  Angela Merkel wystąpiła w Parlame... 01:15

  Nie tworzy się żadnej europejskiej armii - powiedział minister obrony narodowej Finlandii Jussi Niinisto, odnosząc się do ostatniego wystąpienia kanclerz Niemiec Angeli Merkel w Parlamencie Europejskim w sprawie polityki obronnej UE oraz stanowiska Francji w tej kwestii.
 • Partie uczestniczące w rozmowach koalicyjnych wycofały poparcie dla Janisa Bordansa

  Partie uczestniczące w rozmowach ... 00:58

  Trzy z czterech łotewskich partii uczestniczących w rozmowach koalicyjnych w sprawie utworzenia nowego rządu ogłosiły w środę, że wycofały swoje poparcie dla konserwatysty Janisa Bordansa, któremu prezydent powierzył misję sformowania nowego gabinetu.
 • Emmanuel Macron i Donald Trump podczas spotkania w Paryżu

  Emmanuel Macron i Donald Trump po... 00:46

  14.11 | Francuski prezydent Emmanuel Macron oświadczył w środę, że dwa sprzymierzone od dawna państwa jak Francja i USA powinny się nawzajem traktować z szacunkiem i że Francja jest sojusznikiem Stanów Zjednoczonych, ale nie państwem wasalnym.
 • WHO: epidemia eboli w DRK może trwać jeszcze pół roku

  WHO: epidemia eboli w DRK może tr... 00:58

  13.11 | Epidemia eboli w północno-wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga, w wyniku której zmarło już ponad 200 ludzi, może potrwać jeszcze co najmniej pół roku - ostrzegł we wtorek wysokiej rangi przedstawiciel Światowej Organizacji Zdrowia.
 • Węgry. Peter Szijjarto był obecny na uroczystym przyjęciu z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

  Węgry. Peter Szijjarto był obecny... 00:54

  13.11 | Węgry i Polska zawsze mogły i zawsze będą mogły liczyć na swoje bezwarunkowe poparcie – oświadczył we wtorek szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto, występując na uroczystym przyjęciu z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
 • Jair Bolsonaro mianował emerytowanego generała armii Fernando Azevedo e Silvę

  Jair Bolsonaro mianował emerytowa... 01:09

  13.11 | Brazylijski prezydent elekt Jair Bolsonaro mianował we wtorek emerytowanego generała armii Fernando Azevedo e Silvę przyszłym ministrem obrony. Jest on kolejnym byłym wojskowym, który będzie pełnił istotne stanowisko w obejmującym władzę 1 stycznia rządzie.
rozwiń

Wideo dnia

 • Batkid. Historia chłopca, który wygrał z białaczką

  Batkid. Historia chłopca, który w... 00:52

  16.11 | Mały chłopiec sprzed pięciu lat Miles Scott, który był chory na białaczkę, założył pelerynę i z zaangażowaniem niemal wszystkich mieszkańców San Francisco ocalił miasto przed człowiekiem zagadką. To był dzień kiedy jego leczenie zakończyło się. Fundacja „Make-a-Wish” postanowiła spełnić jego marzenie by chłopiec został Batmanem i teraz jak podaje - Miles jest w remisji. Był w niej od tego pamiętnego dnia i jak potwierdza "Make a Wish" wygrał z rakiem. Ma teraz 10 lat i jest w piątej klasie. Kocha naukę, robotykę i na dodatek gra w małej lidze baseballu.
 • Anakonda 18. Międzynarodowe ćwiczenia wojskowe

  Anakonda 18. Międzynarodowe ćwicz... 01:14

  15.11 | Ćwiczenia Anakonda 18 - w scenariuszu rozbity samolot wojskowy, który miał lecieć z Warszawy do Tallina. Maszyna miałaby rozbić się w Kalskich Łąkach na Mazurach. Poszukiwania prowadzili żołnierze Obrony Terytorialnej we współdziałaniu z innymi służbami ratowniczymi.
 • Największe w historii Kalifornii pożary i dramatyczne próby okiełzania ognia

  Największe w historii Kalifornii ... 01:06

  15.11 | W Kalifornii trwa walka z żywiołem. Zginęło już co najmniej 58 osób, zaginionych jest 130. Strażacy próbują pokonać płomienie z ziemi i powietrza. Pomimo silnego wiatru do akcji wkroczyły samoloty i helikoptery. Jak to wygląda z bliska sprawdzał reporter stacji CNN.
 • Chiński myśliwiec J-20 pokazał uzbrojenie ukryte w kadłubie

  Chiński myśliwiec J-20 pokazał uz... 01:00

  14.11 | Podczas pokazów lotniczych w mieście Zhuhai najnowocześniejsze chińskie myśliwce Chin J-20 po raz pierwszy pokazały publicznie swoje uzbrojenie. Każdy przenosił po sześć ukrywanych w kadłubie rakiet. Podobny system posiadają najnowocześniejsze myśliwce USA.
 • 70. urodziny następcy brytyjskiego tronu księcia Karola

  70. urodziny następcy brytyjskieg... 01:45

  13.11 | Książę Karol, następca brytyjskiego tronu, kończy w środę 70 lat. - Książę Karol będzie prawdopodobnie najlepiej przygotowanym monarchą w historii i myślę, że będzie bardzo dobrym królem - mówi Simon Lewis, były sekretarz ds. komunikacji królowej Elżbiety II. 92-letnia Elżbieta II jest najdłużej panującym brytyjskim monarchą w historii - zasiada na tronie przez ponad 66 lat. W efekcie książę Karol jest następcą tronu, który najdłużej w historii rodziny królewskiej czeka na koronę.
 • Fred Flinstone pędził ulicami, dostał mandat

  Fred Flinstone pędził ulicami, do... 00:50

  13.11 | Mężczyzna przebrany za Freda z "Jaskiniowców" pędził po ulicach hrabstwa Pasco w amerykańskim stanie Floryda. Jego samochód również stylizowany był na znany z kreskówki pojazd. "Yabba Dabba Doo!" - zakrzyknęło biuro szeryfa.
 • Norweska fregata KNM Helge Ingstad tonie mimo wysiłków

  Norweska fregata KNM Helge Ingsta... 00:54

  13.11 | Poważnie uszkodzona norweska fregata KNM Helge Ingstad w nocy z poniedziałku na wtorek zatonęła i niemal całkowicie znalazła się pod wodą - wynika ze zdjęć, które opublikowała norweska marynarka. Od czwartkowego zderzenia okrętu z tankowcem robiono wszystko, aby go uratować. Lokalne media ujawniły tymczasem nowe szczegóły dotyczące okoliczności wypadku.
 • Kot w potrzasku. Zaklinował się na balkonie

  Kot w potrzasku. Zaklinował się n... 01:16

  12.11 | Na balkonie przy wejściu do włoskiego centrum handlowego utknął kot. Konieczna była pomoc strażaków. Do niecodziennej interwencji wezwano strażaków z brygady z Luino (Lombardia). Przechodnie spacerujący przy centrum handlowym w Lavena Ponte Tresa zauważyli kota, który utknął na balkonie przy wejściu do budynku. Balustrada składała się z dwóch szklanych ścianek. Kot zaklinował się między jedną z nich a metalowym elementem balustrady. Strażacy próbowali zadbać o komfort zwierzęcia w tej trudnej dla niego chwili. Głaskali kociaka, próbując go uspokoić. Ratownikom udało się rozebrać barierę, zdejmując jedną z szyb. Zyskali dzięki temu przestrzeń, aby schylić się i wyciągnąć przestraszone zwierzę. Jak informują lokalne media, kot wyszedł z tej niebezpiecznej sytuacji bez szwanku.
 • Biało-czerwone piramidy i pomnik Jezusa w Rio. Życzenia dla Polski z całego świata

  Biało-czerwone piramidy i pomnik ... 01:32

  12.11 | "Kreatywność, gościnność, piękny język, smażone pierogi i... wiele innych powodów, dla których lubimy Polskę!" - napisał ambasador Niemiec Rolf Nikel w stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. W sobotę i niedzielę nie tylko jednak polscy sąsiedzi, ale państwa z całego świata przekazywały Polakom najlepsze życzenia. Podświetlonych na biało-czerwono zostało wiele znanych budowli.
 • Kuter rybacki do góry dnem. Załogę ratował śmigłowiec

  Kuter rybacki do góry dnem. Załog... 01:16

  09.11 | Wielki sztorm i dramatyczna akcja ratunkowa na kanale La Manche. Fale wywróciły kuter rybacki. W lodowatej wodzie znalazło się czterech członków załogi. Dwie osoby zostały wciągnięte na pokład przepływającego statku handlowego. Pozostałych uratowała straż przybrzeżną. W akcję zaangażowany został helikopter. Działania były bardzo trudne ze względu na silny i porywisty wiatr. Wszyscy członkowie załogi są wychłodzeni, ale poza tym czują się dobrze.
 • Aniołki na wybiegu. W Nowym Jorku odbył się pokaz Victoria's Secret

  Aniołki na wybiegu. W Nowym Jorku... 00:36

  09.11 | Gwiazdy modelingu, muzyczne przeboje i prawdziwe modowe show. W Nowym Jorku odbył się coroczny pokaz Victoria's Secret. Na wybiegu zaprezentowało się sześćdziesiąt modelek, w tym osiemnaście nowych. Po raz ostatni w stroju Victoria's Secret zaprezentowała się jedna z najpopularniejszych modelek Adriana Lima.
 • Policyjny pościg a 15-latkiem. Uciekał na quadzie przez ponad godzinę

  Policyjny pościg a 15-latkiem. Uc... 00:43

  09.11 | Policjanci, widząc quada na ulicach Houston, chcieli zatrzymać go do kontroli. Wtedy nastoletni kierowca zaczął uciekać. Wyjechał na drogę międzystanową i utrudniał ruch ciągnąc za sobą sznur radiowozów innych samochodów. W międzyczasie nagrywał całe zdarzenie i publikował w internecie. 15-latek został zatrzymany po ponad godzinie. Na razie jest objęty nadzorem policyjnym i grozi mu grzywna, ale niewykluczone, że usłyszy zarzuty karne.
rozwiń

Reportaże TVN24

 • Kuba wciąż niechętnie otwiera się na świat. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Kuba wciąż niechętnie otwiera się... 45:59

  2.01. | Wiele się zmienia w relacjach Kuby ze światem, ale w samym kraju zmian wciąż niewiele. Wciąż kultywuje się rewolucję 1 stycznia i jej przywódcę - Fidela Castro. Władze mówią o otwarciu na świat, ale też podkreślają wyższość socjalizmu nad demokracją i rynkiem. Materiał "Faktów" TVN.
 • Femen. Naga prawda

  Femen. Naga prawda 46:49

  31.12 | Nagość to dla członkiń Femenu jednocześnie symbol bezbronności i waleczności. A waleczne są bardzo, coraz bardziej są też znane i zwykle – rozebrane do naga. Nasz reporter za najbardziej znanymi feministkami świata zjechał kawał świata. (Dla dorosłych).
 • FEMEN. Naga prawda

  FEMEN. Naga prawda 22:58

  30.12 | Pierwsza część reportażu Wojciecha Bojanowskiego o feministycznym ruchu FEMEN.
 • Próby walki z uczuciami nic nie dały

  Próby walki z uczuciami nic nie dały 00:49

  23.10 | - Może trochę bałem się reakcji. Przełożonych poinformowałem dopiero, kiedy podjąłem ostateczną decyzję. Kościół ma oczywiście swoje mechanizmy. Można iść do biskupa, rozmawiać, szukać wsparcia, ale ja uporałem się z tym sam - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • "Chciałem być fair". Decyzja o zrzuceniu sutanny

  "Chciałem być fair". Decyzja o zr... 00:55

  23.10 | - Nie zrzuciłem sutanny od razu. Chciałem spróbować być księdzem na sto procent, ale z upływem czasu było mi coraz trudniej. Coś się we mnie kłóciło, a nie chciałem żyć podwójnym życiem. Decyzję podjąłem dopiero po czterech latach. Musiałem do tego dojrzeć. Nie jest łatwo zostawić swoje dotychczasowe życie - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • Były ksiądz mówi o miłości do innego mężczyzny

  Były ksiądz mówi o miłości do inn... 00:31

  23.10 | Wcześniej podobali mi się mężczyźni, ale pierwsza prawdziwa miłość przyszła dopiero, kiedy byłem już księdzem. Nie sądziłem, że można tak mocno się zaangażować. W pewnym momencie wchodzisz w uczucie tak bardzo, że nie potrafisz już zrobić kroku do tyłu. Zastanawiasz się, jak to możliwe, analizujesz swoje zachowanie, ale jest za późno.
 • "Miłość do mężczyzny przyszła, kiedy byłem już księdzem"

  "Miłość do mężczyzny przyszła, ki... 01:06

  23.10 | Moje uczucie było silne, ale historia trwała bardzo krótko i zakończyła się boleśnie. Mówiąc krótko, zostałem zaszantażowany – mówi były ksiądz Jan Oko w szczerej rozmowie z Katarzyną Zdanowicz.
 • Pierwsze kroki uchodźców w Europie. Cały reportaż z wyspy Lesbos

  Pierwsze kroki uchodźców w Europi... 27:12

  17.10 | Imigranci w łódkach wciąż płyną – najczęściej w stronę Grecji . Tylko w sobotę w drodze do Europy zginęło ich dwunastu. Wyspa Lesbos jest dla nich jak brama do raju i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. Straż graniczna jest bezradna, grecka policja głucha i ślepa, a przemytniczy biznes mocny jak nigdy dotąd.
 • „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie chcemy, żeby ktoś to zepsuł”

  „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie ... 11:43

  27.03 | Pensje rosną, a ludzie są szczęśliwi - takie opinie można usłyszeć od Rosjan. Reporter TVN24 Wojciech Bojanowski postanowił sprawdzić, czy rzeczywistość jest równie różowa jak deklaracje.
 • Opowieść o trudnej drodze, jaką przechodzą chorzy na raka. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Opowieść o trudnej drodze, jaką p... 10:50

  Diagnoza, która brzmi jak wyrok i nadzieja, że nie będzie to wyrok śmiertelny. Dwóch pacjentów i ich dwie drogi, przez życie zagrożone rakiem. Każdy ich krok na początku tej drogi obserwował Wojciech Bojanowski.
 • Jak to się robi za granicą? Reportaż o systemie leczenia raka w Wielkiej Brytanii

  Jak to się robi za granicą? Repor... 10:23

  Jak robi się to, że czy chory na raka pacjent ma zagwarantowaną szybką fachową pomoc i darmowe leki? A także opiekująca się nim pielęgniarkę do której zawsze może zadzwonić. W Wielkiej Brytanii, gdzie systemowe reformy zaczęły się już 15 lat temu, był Marek Osiecimski.
 • Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wojciechem Bojanowskim

  Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wo... 30:15

  21.02 | Bohaterka Majdanu Tetiana Czornowoł w ostatnim roku była wszędzie tam, gdzie rozgrywały się najważniejsze wydarzenia. Brutalnie pobita dziennikarka zdecydowała się walczyć na pierwszej linii frontu. Jak powiedziała, "nie wie, dlaczego jest żywa". W rok po tragicznych wydarzeniach w Kijowie Wojciech Bojanowski pokazał w reportażu, jak wyglądał ten czas z perspektywy niezależnej dziennikarki.
rozwiń

Kontakt 24

 • Do zatrzymania doszło w Urzędzie Stanu Cywilnego w Grudziądzu

  Do zatrzymania doszło w Urzędzie ... 00:36

  09.11 | Do zatrzymania doszło w Urzędzie Stanu Cywilnego w Grudziądzu
 • Wysadzono bankomat. "Skradziono część pieniędzy"

  Wysadzono bankomat. "Skradziono c... 00:33

  07.11 | Policja poszukuje świadków eksplozji bankomatu w Chojnowie (Dolnośląskie). W nocy z wtorku na środę nieustaleni dotąd sprawcy wysadzili bankomat stojący przy jednym z banków. Nie wiadomo na razie, jaka suma została skradziona. Zdjęcia zniszczonego bankomatu zamieścił serwis chojnow.pl.
 • Zderzenie tramwaju i pięciu aut

  Zderzenie tramwaju i pięciu aut 00:31

  07.11 | Dwie osoby zostały ranne w wyniku zderzenia, do którego doszło w Łodzi. Jak poinformowała policja, motornicza tramwaju uderzyła w samochód osobowy. Siła zderzenia była tak duża, że kolejno wjechało na siebie pięć samochodów. Pierwszą informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Spragniony mysikrólik pił z ręki. "Nie bał się nas. Z łatwością dał się złapać"

  Spragniony mysikrólik pił z ręki.... 00:26

  20.10 | To było niecodzienne spotkanie. Mały, szaro-zielony ptaszek z żółtą "czapeczką" odwiedził Reporterów 24. A do tego bardzo spragniony. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Wjechała wprost na rowerzystę. "Brak ostrożności"

  Wjechała wprost na rowerzystę. "B... 00:33

  19.10 | "Byłem w szoku" - tak o sytuacji nagranej kamerą samochodową opowiadał Reporter 24, Mirosław. Na zarejestrowanym filmie widać, jak starszy mężczyzna wjeżdża na przejazd dla rowerów. Kierująca samochodem kobieta nie zatrzymuje się i wjeżdża wprost w rowerzystę. Nagranie z Wrocławia otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Wypadł z drogi, dachował. Zginął 28-latek

  Wypadł z drogi, dachował. Zginął ... 00:34

  18.10 | Mimo reanimacji nie udało się uratować 28-letniego kierowcy. Jego samochód wypadł z drogi i dachował w okolicach Kluczborka (Opolskie). Pierwszą informację i nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Ogromny pożar składowiska odpadów. "Sytuacja nie jest opanowana"

  Ogromny pożar składowiska odpadów... 00:30

  9.10 | Płonie składowisko odpadów w Grabowie (Łódzkie). Strażacy cały czas szukają źródła ognia i bronią przed pożarem położony obok budynek mieszkalny. Pierwszą informację, zdjęcia i nagrania otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Autokar zapalił się w okolicy Dobrojewa

  Autokar zapalił się w okolicy Dob... 00:41

  9.10 | 55 dzieci było w autokarze, który nagle zaczął płonąć w lesie w okolicy Dobrojewa (Lubuskie). Pożar początkowo próbował gasić kierowca. Gdy nie dał rady, zadzwonił po straż pożarną. Nikt nie został poszkodowany. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Potrójne spotkanie z naturą. Na drogę wskoczyły łanie

  Potrójne spotkanie z naturą. Na d... 00:31

  03.10 | Przełom września i października to okres godowy jeleni, zwany rykowiskiem. Jak przekonał się Reporter 24, czas ten może być niebezpieczny dla kierowców podróżujących zalesionymi trasami. Przed maskę jego samochodu wyskoczyły trzy łanie. Nagranie przedstawiające sytuację, do jakiej doszło w okolicach Jedliny Zdroju (Dolnośląskie), przesłał na Kontakt 24.
 • Motocyklista i auto na jednym pasie. "Ewidentnie mu się śpieszyło. Z opon leciał dym"

  Motocyklista i auto na jednym pas... 00:33

  2.10 | Najpierw strażaków wyprzedza jedno auto, potem swoich sił próbuje drugie. Zjeżdża z pasa, z naprzeciwka nadjeżdża motocyklista, z opon leci dym. - Motocyklista był w szoku. Zatrzymał się. To musiała być dla niego trauma – opowiada Reporter 24, który nagranie spod Dobrzycy (Wielkopolskie) przesłał do naszej redakcji.
 • Chmura dymu widoczna z daleka. W ogniu odpady sztuczne

  Chmura dymu widoczna z daleka. W ... 00:30

  29.09 |Płonie pryzma odpadów sztucznych na składowisku w Nowym Świecie koło Sulechowa (Lubuskie). W akcji bierze udział 11 zastępów. Jak zaznaczają internauci, dym widać z bardzo daleka. Pierwsza informację, zdjęcia oraz nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Niezwykły pokaz ptaków. "Tańczyły nad wodą"

  Niezwykły pokaz ptaków. "Tańczyły... 01:16

  27.09 | Latały po wieczornym niebie, tworząc niezwykłe, nieregularne kształty. - Po prostu zatańczyły nad wodą - tak o niezwykłym pokazie szpaków opowiadał pan Kazimierz. Ptaki krążyły, wzlatywały i opadały nad wodą, nie zdając sobie sprawy z wrażenia, jakie wywołały swoją choreografią. - Czegoś takiego jeszcze nie widziałem - podsumował Reporter 24, a nagranie ze sceną uchwyconą w Szerzynach (Małopolskie) przesłał na Kontakt 24.
rozwiń

Meteo

 • Prognoza pogody na piątek

  Prognoza pogody na piątek 01:32

  15.11 | W ciągu najbliższej doby będzie pochmurno z przejaśnieniami. Na termometrach maksymalnie 11 stopni.
 • Warunki drogowe w piątek

  Warunki drogowe w piątek 00:24

  15.11 | Warunki w ciągu najbliższej doby na ogół dobre. W drugiej połowie dnia miejscami mogą wystąpić przelotne opady deszczu.
 • Warunki biometeo w piątek

  Warunki biometeo w piątek 00:57

  15.11 | W przeważającej części kraju wilgotność będzie oscylować wokół 90 procent. W całym kraju odczujemy chłód. Warunki biometeo okażą się neutralne.
 • W kalendarzu jesień, za oknem wiosna. "Temperatura będzie stopniowo rosła"

  W kalendarzu jesień, za oknem wio... 02:43

  Jedni mówią, że to wiosna jesienią, a inni, że wróciło lato. Po wielkim ochłodzeniu i nocnych przymrozkach znowu zrobiło się ciepło i słonecznie. Pogoda świetna na weekend. Jak długo może z nami zostać?
 • System ostrzeżeń SMS zadziałał. Nie obyło się bez problemów

  System ostrzeżeń SMS zadziałał. N... 02:56

  Gwałtowne ulewy i burze z piorunami spowodowały, że jedni uciekali przed zalaniem, a inni przed pożarem. Bardzo niebezpieczne było to ostatnie załamanie pogody. Zadziałał system ostrzeżeń SMS, choć powiadomienia dotarły także tam, gdzie nie było zagrożenia burzowego.
 • "Rytel pamięta i Rytel dziękuje". Rok po wielkiej nawałnicy

  "Rytel pamięta i Rytel dziękuje".... 03:09

  Dokładnie rok temu nawałnica i brak ostrzeżeń doprowadziły do tragedii w Suszku i wielkich zniszczeń w okolicach Rytla. Z pomocą poszkodowanym pospieszyło wtedy wielu Polaków.
 • Upały i burze. Taka aura zostanie z nami jeszcze przez jakiś czas ["Fakty po południu"]

  Upały i burze. Taka aura zostanie... 03:14

  Zalane ulice, podtopione garaże i piwnice. - Woda była jak rzeka górska - opowiadali mieszkańcy terenów, które w niedzielę nawiedziły ulewy i burze. W najbliższych dniach można się spodziewać kolejnych. - Gwałtowne zjawiska są związane z silnie wypiętrzającymi się chmurami burzowymi - tłumaczyła Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo.
 • Nadciągają groźne burze. Ostrzeżenia dla większości województw

  Nadciągają groźne burze. Ostrzeże... 02:31

  Burze, grad i podtopienia, zwłaszcza na południu i południowym zachodzie Polski. Strażacy usuwają skutki gwałtownych zjawisk pogodowych, a meteorolodzy ostrzegają: w ten weekend będą kolejne burze, w niemal całym kraju.
 • Trzecia martwa foka znaleziona na plaży. Sprawę bada policja

  Trzecia martwa foka znaleziona na... 02:33

  Uratowana w helskim fokarium, odchowana i wpuszczona do morza - teraz znaleziona martwa z rozbitą głową. Młodziutka Helena to już trzecia foka, która w ostatnich dniach mogła zostać zabita przez człowieka. Przy poprzednich znaleziono pętlę i cegłę.
 • Brak przygotowania i wyobraźni. Tatrzański Park Narodowy apeluje o rozwagę

  Brak przygotowania i wyobraźni. T... 02:40

  Lawiny, nieprzewidywalna pogoda i niedocenione szlaki. O tym, jak wyjść w góry i bezpiecznie z nich wrócić, przypomina tuż przed sezonem Tatrzański Park Narodowy.
 • Spuścili wodę, by mogła przepłynąć barka. Zginęło nawet kilkaset ptaków

  Spuścili wodę, by mogła przepłyną... 02:44

  Ekolodzy przegrali bój o zrzut z tamy we Włocławku. Poziom Wisły podniesiony - barki mogą popłynąć. Razem z nimi - gniazda, jaja i pisklęta chronionych gatunków. Zrzutu dokonano w środku okresu lęgowego.
 • Gorzej jest tylko w Bułgarii. Polska liderem niechlubnego rankingu

  Gorzej jest tylko w Bułgarii. Pol... 03:09

  Światowa Organizacja Zdrowia, która przygotowała specjalny ranking, ostrzega, że zanieczyszczonym powietrzem oddycha dziś na świecie 9 na 10 osób. Z listy 50 najbardziej zanieczyszczonych miejscowości w Unii Europejskiej, aż 36 jest w Polsce.
rozwiń

Sport.tvn24.pl

 • Niepokonana od trzech lat. Włodarczyk "nigdy nie zawiodła"

  Niepokonana od trzech lat. Włodar... 03:12

  Anita Włodarczyk zdobyła kolejne złoto na lekkoatletycznych mistrzostwach. Dziennikarze w Londynie piszą, że królowa zachowała koronę.
 • "The Sun": Ronaldo ma mieć bliźniaki

  "The Sun": Ronaldo ma mieć bliźniaki 00:27

  13.03 | Gwiazdor Realu Madryt Cristiano Ronaldo spodziewa się bliźniaków - tę sensacyjną informację podał brytyjski tabloid "The Sun". Jak donosi gazeta, dzieci Portugalczykowi urodzi matka zastępcza.
 • Tottenham - Milwall 6:0

  Tottenham - Milwall 6:0 02:09

  12.03 | Tottenham Hotspur zakwalifikował się w niedzielę do półfinału Pucharu Anglii. W derbach Londynu pokonał trzecioligowy Millwall FC 6:0.
 • Błąd bramkarza w meczu Tottenhamu z Milwall

  Błąd bramkarza w meczu Tottenhamu... 01:01

  12.03. | Tottenham nie dał szans Milwall w ćwierćfinałowym meczu Pucharu Ligi pokonując beniaminka aż 6:0. Gdyby nie bramkarz gości, spotkanie zakończyłoby się jeszcze większym pogromem. Gdyby nie on, nie mielibyśmy także okazji obejrzeć jednej z najbardziej kuriozalnych bramek weekendu. Przy trafieniu ustalającym wynik spotkania Thomas King ewidentnie się nie popisał. Dzięki niemu ze skompletowania hat-tricka cieszył się Koreańczyk Heung-Ming Son.
 • Małysz po złocie mistrzostw świata w Lahti

  Małysz po złocie mistrzostw świat... 02:31

  05.03 | - Świętowanie nie było długie. Wypiliśmy po dwa, trzy piwka, potem oglądaliśmy jeszcze skoki, żeby zobaczyć spokojnie, jak to wyglądało - mówił na lotnisku Kraków - Balice Adam Małysz, dzień po zdobyciu przez naszą ekipę złotego medalu w konkursie drużynowym.
 • Asysta Glika w meczu Monaco z Nantes

  Asysta Glika w meczu Monaco z Nantes 03:33

  06.03 | Prowadząca w tabeli francuskiej ekstraklasy drużyna AS Monaco, której piłkarzem jest Kamil Glik, pokonała u siebie Nantes 4:0 w 28. kolejce. Polak zapisał na swoim koncie asystę.
 • Małysz po powrocie: długo nie świętowaliśmy

  Małysz po powrocie: długo nie świ... 02:31

  05.03 | - Świętowanie nie było długie. Wypiliśmy po dwa, trzy piwka, potem oglądaliśmy jeszcze skoki, żeby zobaczyć spokojnie jak to wyglądało - mówił na lotnisku Kraków - Balice trener kadry skoczków Adam Małysz, dzień po zdobyciu przez naszą ekipę złotego medalu w konkursie drużynowym.
 • Juventus pokonał Empoli

  Juventus pokonał Empoli 01:59

  26.05 | Łukasz Skorupski nie uchronił swojego zespołu przed porażką z Juventusem. Empoli z mistrzem Włoch przegrało na jego stadionie 0:2. Nieszczęście ekipy gości rozpoczęło się od pechowej interwencji polskiego bramkarza.
 • Trener 11-latka o jego umiejętnościach

  Trener 11-latka o jego umiejętnoś... 00:37

  11-letni Jacek, wychowanek Pogoni Szczecin, został zaproszono do treningów w słynnej piłkarskiej szkółce Realu Madryt. O umiejętnościach chłopca opowiada jego trener, Tomasz Bielecki.
 • Dopingowa wpadka Jamajczyka. Bolt stracił złoto

  Dopingowa wpadka Jamajczyka. Bolt... 00:36

  25.01 | Nie dziewięć, a osiem złotych medali olimpijskich od dziś ma oficjalnie w swoim dorobku najszybszy człowiek świata Usain Bolt. Wszystko przez wpadkę dopingową Nesty Cartera, jego kolegi z jamajskiej sztafety 4x100 metrów z Pekinu.
 • Kamil Stoch po zwodach w Wiśle

  Kamil Stoch po zwodach w Wiśle 01:10

  14.01 | - Miałem kłopoty z kolanem, ale to przewlekły uraz, który będzie mi doskwierał przez jakiś czas. To nic poważnego. Dziś nie czułem jednak żadnych dolegliwości i dlatego mogłem oddawać dobre skoki – powiedział po wygraniu pierwszego z weekendowych konkursów w Wiśle Kamil Stoch, od soboty nowy lider klasyfikacji generalnej.
 • Żyła, Kot, Kubacki i Hula po konkursie w Wiśle

  Żyła, Kot, Kubacki i Hula po konk... 01:03

  14.01 | - Skoki były bardzo dobre, na wysokim poziomie. Siódme miejsce to kolejna moja '10'. Bajka!" – skomentował pierwsze weekendowe zawody Pucharu Świata w Wiśle Piotr Żyła.
rozwiń

Wideo 360

 • Donald Trump w Warszawie. Zobacz wideo 360 stopni

  Donald Trump w Warszawie. Zobacz ... 06:08

  12.07 | Wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Warszawie była jednym z najważniejszych wydarzeń politycznych w Polsce w 2017 roku. Zobacz relację reportera TVN24 Wojciecha Bojanowskiego, który użył kamery 360 stopni.
 • "Opowiem wam o jednym z was"

  "Opowiem wam o jednym z was" 01:33

  28.07 | Papież Franciszek pojawił się w środę po godz. 21. w oknie papieskim Domu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3. Powitały go tłumy wiernych z całego świata. Swoje przemówienie papież zaczął po polsku. Zobacz wideo 360 stopni.
 • Tysiące pielgrzymów w drodze na Krakowskie Błonia. Zobacz na wideo 360 stopni

  Tysiące pielgrzymów w drodze na K... 01:47

  28.07 | W czwartek po południu na błonia zmierza rozśpiewany tłum, z flagami swoich państw. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
 • Pielgrzymi z Francji dają popis swoich możliwości wokalnych

  Pielgrzymi z Francji dają popis s... 01:27

  29.06 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowskie tramwaje są wyjątkowo zatłoczone

  Krakowskie tramwaje są wyjątkowo ... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • W Krakowie można usłyszeć muzykę z różnych zakątków świata

  W Krakowie można usłyszeć muzykę ... 01:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowski rynek z perspektywy pomnika Mickiewicza

  Krakowski rynek z perspektywy pom... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni

  Justyna Pochanke w studio TVN24. ... 03:26

  Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni
 • Pielgrzymi wypoczywają na Plantach

  Pielgrzymi wypoczywają na Plantach 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • "Poczuj się jak pilot F-16". Wideo 360 stopni z okazji Szczytu NATO

  "Poczuj się jak pilot F-16". Wide... 04:21

  26.07 | Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych opublikowało film nagrany w technologii 360 stopni, dzięki któremu można poczuć się jak pilot myśliwca F-16.
 • Przejazd papamobile i tłumy wiernych. Zobacz wideo 360 stopni

  Przejazd papamobile i tłumy wiern... 01:01

  28.07 | Zobacz nagranie jednego z przejazdów papieża Franciszka wykonane w technologii wideo 360 stopni.
 • "Dobry wieczór" po polsku i wybuch radości. Zobacz na wideo 360 stopni

  "Dobry wieczór" po polsku i wybuc... 00:41

  28.07 | W środę wieczorem papież Franciszek przemawiał do pielgrzymów ze słynnego okna na ul. Franciszkańskiej 3. Zaczął od przywitania po polsku. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
rozwiń

TOTERAZ

 • Populacja Japonii zmalała o 400 tysięcy osób w jednym roku

  Populacja Japonii zmalała o 400 t... 00:39

  08.06 | Populacja Japonii maleje w oczach. Tylko w zeszłym roku zmniejszyła się o 400 tysięcy osób. Według raportu japońskiego Ministerstwa Zdrowia, w 2017 roku urodziło się jedynie 946 tys. dzieci, najmniej od 1899 roku. Jednocześnie, w tym samym roku zmarło ponad 1,3 miliona Japończyków. Jeśli nic się nie zmieni, do 2050 roku populacja kraju Kwitnącej Wiśnie może zmniejszyć się o nawet 27 milionów.
 • Tańczące sowy powracają

  Tańczące sowy powracają 00:53

  Powrót rodziny tańczących sów - są głodne i nadal wyglądają naprawdę groźnie. Koniecznie włączcie dźwięk!
 • Super Bowl w Polsce

  Super Bowl w Polsce 00:28

  Amerykańscy żołnierze stacjonujący w Żaganiu oglądali Super Bowl. Wśród czołgów dopingowali swoje ulubione drużyny
 • Wielki wybuch wulkanu ognia

  Wielki wybuch wulkanu ognia 00:39

  Wulkan Colima w Meksyku to jeden z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. Eksplodował 3 lutego i już dzień później na You Tube zamieszczono film dokumentujący ten wybuch. Nagranie robi wrażenie!
 • Wężowy domek

  Wężowy domek 00:51

  W Teksasie, w Stanach Zjednoczonych, pewien mężczyzna zauważył węża wychodzącego z toalety. Po wezwaniu specjalistów od gadów okazało się, że w całym domu jest około 24 grzechotników teksańskich. Są to jedne z najniebezpieczniejszych węży w całych Stanach
 • Przygoda życia

  Przygoda życia 01:00

  Po przeszczepie wyruszył w podróż życia, a po powrocie... wyszedł z domu w poszukiwaniu kolejnej przygody. Choroba nie zatrzymała pana Tomasza, lecz zmotywowała do dalszej drogi. Cierpiący na stwardnienie rozsiane mężczyzna odwiedził już Gambię, Norwegię, Grecję, Austrię, Litwę i Łotwę. Ale to nie koniec. W ręku ma bilet na koniec świata.
 • Zatopiony nie trafiony

  Zatopiony nie trafiony 01:00

  Z daleka wyglądają jak pomarszczone skorupy, które ktoś porzucił w morzu. Jak podaje portal tvn24.pl, w pobliżu Portu Wojennego w Helu wciąż można wypatrzeć wraki kadłubów ORP Wicher II i ORP Grom II. Przez lata służyły polskiej Marynarce Wojennej, potem je zatopiono. Miały chronić wybrzeże niczym falochron. Nic z tego nie wyszło. Teraz rdzewieją.
 • Pub

  Pub 00:30

  W centrum handlowym w pewnym mieście w Anglii, odkryto zapomniany pub. 22 lata temu zamurowano do niego wejście. Teraz możemy zobaczyć efekty ekspolarcji. Na zdjęciach możemy zobaczyć między innymi stare butelki czy paczkę fistaszków.
 • Mechaniczna meduza

  Mechaniczna meduza 00:39

  Naukowcy z Instytutu Technologicznego w Massachusetts stworzyli robota meduzę. Jest zdolna do chwytania ryb. Przez użycie hydrożelu - robot pod wodną jest prawie niewidzialny.
 • Drift w lesie

  Drift w lesie 00:37

  W internecie pojawiło się nagranie strażaków jadących przez las. Nie była to jednak zwykła przejażdżka. Mało brakowało a wóz strażacki przewróciłby się na bok.
 • Psie szczęście

  Psie szczęście 00:42

  Pewien Husky z Rosji uwielbia zjeżdżać z górki. Szczeniak wchodzi do swojego dmuchanego koła a potem pozwala się zepchnąć na dół. Mógłby tak zjeżdżać całymi dniami!
 • Spiderman przed sądem

  Spiderman przed sądem 00:40

  Przed sądem stanął złodziej obrazów znany jako Spiderman. Ukradł obrazy warte prawie milion euro. Jego łupem padły dzieła między innymi Picassa czy Modiglianiego. Gdzie teraz znajdują się obrazy? To tej pory nie wiadomo
rozwiń

News in English

rozwiń