"Fakty" z 14 listopada

 • Limit 30-krotności składki na ZUS kością niezgody. Gowin twardo przeciw

  Limit 30-krotności składki na ZUS... 04:08

  Składka na ZUS dzieli rząd i partie. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości zgłaszają projekt podwyższenia składki dla osób zarabiających ponad osiem tysięcy, a Jarosław Gowin twardo się temu sprzeciwia. Bez "szabli" Gowina w Sejmie bitwa jest przegrana. PiS gwałtownie szuka pieniędzy w budżecie i poparcia w parlamencie.
 • Trzynasta emerytura z funduszu dla niepełnosprawnych? "Bardzo łatwo oszukać osoby z niepełnosprawnością"

  Trzynasta emerytura z funduszu dl... 03:17

  Finansowanie 13. emerytury nie zostało zawarte w projekcie budżetu na 2020 rok, a to droga wyborcza obietnica Prawa i Sprawiedliwości. Padają pytania, czy rząd sięgnie po pieniądze z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. W środę posłowie PiS złożyli projekt ustawy, zakładający zmianę nazwy funduszu na Fundusz Solidarnościowy.
 • Policjant śmiertelnie postrzelił 21-latka. "Powinien tej broni użyć jako środka ostatecznego"

  Policjant śmiertelnie postrzelił ... 01:45

  Policyjny pościg i śmiertelny strzał. W Koninie policja ścigała 21- latka, który uciekał mając przy sobie torebkę z białym proszkiem. Podczas pościgu doszło do sytuacji, która miała zmusić policjanta do użycia broni. Prokuratura sprawdza, czy nie doszło do przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza.
 • Nowy szef komisji sprawiedliwości. Marek Ast następcą Stanisława Piotrowicza

  Nowy szef komisji sprawiedliwości... 03:32

  Sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka to była najgorętsza komisja ostatniej kadencji. O temperaturę na sali dbał Stanisław Piotrowicz. Poseł pędził z ustawami, ucinał dyskusje i odbierał głos. W czwartek wybrano jego następcę, został nim poseł z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Marek Ast.
 • Pożar na Dworcu Świebodzkim we Wrocławiu

  Pożar na Dworcu Świebodzkim we Wr... 01:14

  W czwartek na Dworcu Świebodzkim we Wrocławiu wybuchł pożar. Rannych zostało dziewięć osób. Dziesiąta - reanimowana po wyciągnięciu z budynku - zmarła.
 • Szukały miłości, znalazły śmierć. Nowe informacje w sprawie zabójstw kobiet z Kołobrzegu

  Szukały miłości, znalazły śmierć.... 02:35

  Kolejne fakty w sprawie seryjnego mordercy z Kołobrzegu. Mężczyzna jest podejrzany o zabicie trzech kobiet, ale ofiar mogło być więcej. Policja ma szpadel i siekierę, z dowodami DNA i kolejnych podejrzanych, którzy mogli być pomocnikami w zbrodni.
 • Lech Wałęsa znów w Kongresie USA

  Lech Wałęsa znów w Kongresie USA 02:58

  30 lat po słynnym wystąpieniu w amerykańskim Kongresie Lech Wałęsa znowu znalazł się w Stanach Zjednoczonych. Swoje przemówienie znów rozpoczął od słów "my naród" i znów prosił o demokrację. Polska w ciągu 30 lat zmieniła się nie do poznania, ale Lecha Wałęsę w USA rozpoznaje każdy.
 • Zalane budynki, dwie ofiary śmiertelne i ogromne straty. Wenecja walczy z powodziami

  Zalane budynki, dwie ofiary śmier... 01:35

  Wenecja przegrywa walkę z wodą. W czwartek premier Włoch Giuseppe Conte ogłosił tam stan wyjątkowy. W wyniku powodzi zalane zostały najcenniejsze zabytki. Według służb i mieszkańców, straty szacowane są na setki milionów euro. Według prognoz w piątek ma uderzyć w miasto kolejna wysoka fala wody.
 • Najpierw uratowała tygrysy. Teraz w Parlamencie Europejskim walczy o zmianę przepisów

  Najpierw uratowała tygrysy. Teraz... 03:04

  Dziewięć uratowanych tygrysów i jedna waleczna Polka. Dyrektor poznańskiego zoo Ewa Zgrabczyńska ze sprawą tygrysów zjawiła się w Brukseli, by walczyć o zmianę europejskich przepisów. Dla eurodeputowanych przywiozła film z dowodami okrucieństwa i tym, przez co musiały przejść uratowane zwierzęta.
 • Najmniejszy plac zabaw w Polsce? "To kojec"

  Najmniejszy plac zabaw w Polsce? ... 02:12

  Na nowym osiedlu we Wrocławiu, zbudowano prawdopodobnie najmniejszy plac zabaw w Polsce, który ma wielkość jednego miejsca parkingowego. Developer przekonuje, że plac zabaw powstał zgodnie z przepisami, a nadzór budowlany go zaakceptował.

Tomasz Grodzki marszałkiem Senatu

 • Kidawa-Błońska: to orędzie pokazuje, że Senat może być innym miejscem

  Kidawa-Błońska: to orędzie pokazu... 01:27

  14.11 | Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (KO) odniosła się w "Kropce nad i" do wygłoszonego w czwartek wieczorem przez nowo wybranego marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego (KO) orędzia. - To orędzie pokazuje, że Senat może być innym miejscem, że inaczej może być tam uprawiana polityka - oceniła.
 • Nowo wybrany marszałek Senatu Tomasz Grodzki wygłosił orędzie

  Nowo wybrany marszałek Senatu Tom... 07:25

  14.11 | - Zapewniam państwa, że uczynię wszystko, co w mojej mocy, aby korzystając z ogromnego potencjału pań i panów senatorów, wybranych przez dziesiątki i setki tysięcy wyborców, uczynić z Senatu miejsce, które będzie kuźnią najlepszego prawa - powiedział w czwartek marszałek Senatu Tomasz Grodzki w wygłoszonym orędziu. Zapewnił, że "jeśli ktoś by się obawiał, że Senat będzie narzędziem do blokowania Sejmu, jest w całkowitym błędzie".
 • Jacek Sasin o Senacie: mam nadzieję, że to nie będzie permanentna wojna

  Jacek Sasin o Senacie: mam nadzie... 01:04

  14.11 | - Mamy nadzieję na dobrą współpracę z Senatem i nowym marszałkiem Senatu. Mam nadzieję, że to nie będzie permanentna wojna i permanentne blokowanie dobrych rozwiązań, które będą przyjmowane w Sejmie - powiedział w programie "Jeden na Jeden" wicepremier Jacek Sasin (PiS).
 • Schetyna: to wielki dzień i przełomowa decyzja Senatu

  Schetyna: to wielki dzień i przeł... 01:11

  13.11 | Wszyscy mówili, że to się nie może udać, że to jest to na skraju niemożliwości, ale udało się. To wielki dzień i przełomowa decyzja - powiedział przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, odnosząc się do wyboru Tomasza Grodzkiego na marszałka Senatu. Jego zdaniem izba wyższa parlamentu to miejsce, gdzie "normalność zaczyna wracać".
 • Schetyna: Senat jest miejscem, gdzie normalność zaczyna wracać

  Schetyna: Senat jest miejscem, gd... 01:17

  13.11 | Wszyscy mówili, że to się nie może udać, że to na skraju niemożliwości, ale udało się. To wielki dzień i przełomowa decyzja - powiedział przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, odnosząc się do wyboru senatora PO Tomasza Grodzkiego na marszałka Senatu. Jego zdaniem, izba wyższa parlamentu to miejsce, gdzie "normalność zaczyna wracać".
 • Grodzki: nie mam planów przeprowadzenia się do rządowej willi

  Grodzki: nie mam planów przeprowa... 00:49

  13.11 | Willa jest kosztowna i nie wydaje mi się potrzebna - tak nowo wybrany marszałek Senatu Tomasz Grodzki zareagował na pytanie o przeprowadzkę do rządowej willi. Zapowiedział, że nie zamierza tego robić. - Być może zmienię pokój na trochę większy, bo pewnie przybędzie papierów i oczekuję, że rodzina będzie mnie czasami odwiedzać, więc chciałbym mieć nieco więcej przestrzeni - dodał.
 • Marcin Horała o rozłożeniu sił w Senacie

  Marcin Horała o rozłożeniu sił w ... 01:02

  13.11 | Zwyczaj nie został zachowany, ale wybór marszałka senatu odbył się zgodnie z procedurami - tak poseł PiSu Marcin Horała komentuje przejęcie prezydium Izby Wyższej przez opozycję. Marszałkiem został Tomasz Grodzki z Koalicji Obywatelskiej, a w prezydium opozycja ma troje wicemarszałków. Czwartym został dotychczasowy marszałek, Stanisław Karczewski.
 • "Ta kadencja będzie zupełnie inna niż poprzednia, ale tego oczekiwali ludzi"

  "Ta kadencja będzie zupełnie inna... 00:47

  12.11 | - Ta kadencja będzie zupełnie inna niż poprzednia, ale tego oczekiwali ludzi. Oczekiwali ze Senat ma być w rękach opozycji, a że ta przewaga jest niewielka, to nakłada na mnie ogromne zobowiązanie, które z pokora przyjmuję - powiedział w "Faktach po Faktach" nowo wybrany marszałek Senatu Tomasz Grodzki.
 • "Naród powinien zostać poinformowany, że Senat rozpoczyna pracę"

  "Naród powinien zostać poinformow... 01:16

  12.11 | - Wydaje mi się, że naród powinien zostać poinformowany, że Senat rozpoczyna pracę. Jakie będą kierunki pracy Senatu, co chcemy zrobić inaczej, co chcemy kontynuować. Uważam, że takie wystąpienie w telewizji publicznej będzie potrzebne - powiedział nowo wybrany marszałek Senatu Tomasz Grodzki.
 • Karczewski: możliwości blokowania na pewno są

  Karczewski: możliwości blokowania... 01:30

  12.11 | Wszyscy doskonale znamy mechanizmy, wiemy, że można wydłużyć proces legislacyjny do ustawowych 30 dni, można wprowadzać olbrzymią liczbę poprawek, odrzucać ustawy - mówił w TVN24 były marszałek Sejmu Stanisław Karczewski z Prawa i Sprawiedliwości.
 • Grodzki: Senat nie będzie bezmyślnym hamulcowym

  Grodzki: Senat nie będzie bezmyśl... 00:36

  12.11 | Nowo wybrany marszałek Senatu Tomasz Grodzki zaprzeczył "pogłoskom jakbyśmy w akcie rewanżu, na przykład za nie danie PSL-owi wicemarszałka Sejmu w zeszłej kadencji, mielibyśmy się mścić na PiS-ie". - Tego samego oczekuję od PiS-u, że pani Małgorzacie Kidawie-Błońskiej nie stanie się krzywda - dodał.
 • Marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Całe wystąpienie

  Marszałek Senatu Tomasz Grodzki. ... 10:45

  12.11 | Tomasz Grodzki z klubu Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska został wybrany we wtorek marszałkiem Senatu X kadencji. Poparło go 51 senatorów. - To jest zwycięstwo demokracji - powiedział nowo wybrany marszałek w pierwszym wystąpieniu po objęciu funkcji. Na Stanisława Karczewskiego z Prawa i Sprawiedliwości zagłosowało 48 senatorów, a jeden wstrzymał się od głosu.
rozwiń

Nowy rząd Mateusza Morawieckiego

 • Spychalski: w środę spotkanie prezydenta, premiera i prezesa PiS w sprawie nowego rządu

  Spychalski: w środę spotkanie pre... 01:11

  13.11 | Prezydent Andrzej Duda, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki spotkają się w środę wieczorem. Będzie to spotkanie konsultacyjne w sprawie nowego rządu - poinformował w środę na Twitterze rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.
 • Nowe resorty i nowe twarze. PiS przedstawił skład rządu

  Nowe resorty i nowe twarze. PiS p... 03:54

  W piątek w siedzibie PiS-u premier zaprezentował zmiany w składzie rządu. Poprzedził go Jarosław Kaczyński, który mówił o spowolnieniu gospodarczym. W nowym rządzie znowu zmieni się minister finansów, obok Ministerstwa Środowiska powstanie Ministerstwo Klimatu, a nadzorem nad spółkami skarbu państwa zajmie się Jacek Sasin.
 • Lewandowski: rząd Morawieckiego nie jest budowany pod sprawność i funkcjonalność

  Lewandowski: rząd Morawieckiego n... 01:32

  09.11 | W piątek w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej odbyło się spotkanie komitetu politycznego partii, który zatwierdził kandydatów na ministrów w nowym rządzie Zjednoczonej Prawicy. Nowe rozdanie komentował w "Faktach po Faktach" Janusz Lewandowski.
 • "Widać dowartościowanie technokratów. To przygotowanie na spowolnienie gospodarcze"

  "Widać dowartościowanie technokra... 00:45

  09.11 | Widzę dowartościowanie technokratów w tym rządzie. To prawdopodobnie świadczy o tym, że Prawo i Sprawiedliwość prawdopodobnie wie, że druga kadencja będzie dużo trudniejsza pod względem gospodarczym niż pierwsza - powiedział we "Wstajesz i weekend" profesor Mikołaj Cześnik, politolog z Uniwersytetu SWPS. Skomentował ogłoszony przez Mateusza Morawieckiego nowy skład rządu.
 • Kto w nowym rządzie premiera Mateusza Morawieckiego?

  Kto w nowym rządzie premiera Mate... 01:59

  08.11| Kto w nowym rządzie premiera Mateusza Morawieckiego?
 • "To jest absolutna patologia"

  "To jest absolutna patologia" 00:30

  08.11| Radosław Sikorski odniósł się także faktu, że w nowym rządzie zostanie utworzony resort, obejmujący nadzór nad spółkami Skarbu Państwa. Na jego czele ma stanąć wicepremier Jacek Sasin. Ma być ministrem do spraw nadzoru właścicielskiego (nazwa zostanie jeszcze ostatecznie uzgodniona). Jak wskazywał, "celem zarządzania spółkami, w których jest jakiś kapitał państwowy, powinna być maksymalizacja zysków i tego, co one oddają do budżetu państwa, a nie na przykład załatwianie reklam zaprzyjaźnionym mediom". - To jest absolutna patologia - dodał.
 • Kogo zabraknie w nowym rządzie?

  Kogo zabraknie w nowym rządzie? 00:48

  08.11 | Kogo zabraknie w nowym rządzie?
 • Zmiany w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Nowy rząd Mateusza Morawieckiego

  Zmiany w Ministerstwie Spraw Zagr... 01:20

  08.11 | Nowy rząd Mateusza Morawieckiego. Zmiany w Ministerstwie Spraw Zagranicznych
 • Nowy rząd Mateusza Morawieckiego. Premier ogłosił skład

  Nowy rząd Mateusza Morawieckiego.... 10:27

  08.11 | Nowy rząd Mateusza Morawieckiego. Premier ogłosił skład
 • Premier ogłasza skład nowego rządu

  Premier ogłasza skład nowego rządu 01:35

  08.11| Premier ogłasza skład nowego rządu
 • Kaczyński: rząd ma w wielkiej mierze charakter kontynuacyjny

  Kaczyński: rząd ma w wielkiej mie... 00:36

  08.11| Kaczyński: rząd ma w wielkiej mierze charakter kontynuacyjny

Dyrektor Teatru Bagatela obwiniany o molestowanie

 • Szymon Jadczak o sytuacji wokół dyrektora Teatru Bagatela

  Szymon Jadczak o sytuacji wokół d... 02:48

  09.11| Dziennikarz tvn24.pl Szymon Jadczak o sytuacji wokół dyrektora Teatru Bagatela
 • Prezydent Krakowa próbuje namówić dyrektora Teatru Bagatela do rezygnacji

  Prezydent Krakowa próbuje namówić... 03:15

  09.11| Henryk Jacek Schoen, dyrektor Teatru Bagatela, oskarżany przez pracowniczki o molestowanie i mobbing, jest namawiany do rezygnacji przez przedstawicieli prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego - dowiedział się tvn24.pl. Schoen jednak nie zamierza rezygnować ze stanowiska. W ciągu dwóch tygodni mogą go do tego zmusić działania prokuratury. O krzywdzie, która miała je spotkać ze strony Schoena, opowiadają kolejne kobiety.
 • List otwarty w sprawie Teatru Bagatela. Artyści apelują o solidarność

  List otwarty w sprawie Teatru Bag... 01:40

  Sześć organizacji i ponad dwustu artystów podpisało się pod listem otwartym w sprawie pracownic teatru oskarżających dyrektora Teatru Bagatela o molestowanie seksualne. Podkreślają w nim, że sytuacja Bagateli nie jest odosobnionym przypadkiem i apelują do władz teatru o odpowiedzialność, do władz miasta o niezawisłość, a do całego środowiska o solidarność.
 • Dyrektor Teatru Bagatela złożył pisemne wyjaśnienia. Wysłano je do prokuratury

  Dyrektor Teatru Bagatela złożył p... 02:48

  Henryk Jacek Schoen nie pojawił się w piątek w pracy, ale na urlop ma zacząć 12 listopada. Dyrektor Teatru Bagatela złożył prezydentowi Krakowa pisemne wyjaśnienia, ale nie wiadomo, co się w nich znajduje. Schoena o molestowanie oskarża 16 kobiet.
 • "Zależy nam na tym, aby opowiedzieć o małych dramatach"

  "Zależy nam na tym, aby opowiedzi... 02:51

  Co kryje się za medialną fasadą osób zaginionych? Co czuje człowiek, którego syn, brat, matka lub przyjaciel zaginęli bezpowrotnie? Teatr Nowy w Poznaniu wystawia sztukę, która opowiada historię ludzi, którzy przeszli przez takie wydarzenia.
 • Kobiety oskarżające dyrektora zostaną przesłuchane

  Kobiety oskarżające dyrektora zos... 00:33

  Dyrektor Teatru Bagatela idzie na urlop. Wszystko po oskarżeniach, jakie formułują wobec niego pracujące w teatrze kobiety, a tych jest już 16. Dyrektor miał dopuszczać się wobec nich mobbingu i molestowania, a teraz utrudniać prace tym, którzy udzielili im w sprawie wsparcia. Więcej na ten temat w "Faktach" TVN o 19:00.
 • Nie będzie spotkania Jacka Majchrowskiego z dyrektorem teatru Bagatela

  Nie będzie spotkania Jacka Majchr... 00:30

  Henryk Jacek Schoen, dyrektor Teatru Bagatela oskarżany przez pracowniczki o molestowanie, przesłał swoje wyjaśnienia prezydentowi Krakowa. Po zapoznaniu się z nimi prezydent Jacek Majchrowski wycofał się z zapowiadanego wcześniej spotkania z dyrektorem, a dokument został przesłany do prokuratury.
 • Kamińska: dyrektor dręczył nas telefonami, wzywał na spotkania

  Kamińska: dyrektor dręczył nas te... 00:46

  07.11 | Tę drogę podjęłyśmy dla innych kobiet. Mamy nadzieję, że jako pierwsze przecieramy ścieżkę następnym - powiedziała aktorka Alina Kamińska, jedna z kobiet, które zarzucają dyrektorowi krakowskiego teatru Bagatela molestowanie. - Byłyśmy w całkowitej zależności od dyrektora. Ofiara molestowania ma natychmiast poczucie winy i tak było w naszym przypadku - dodała.
 • "Powiedział, że chętnie by zer**** jedną z nas". Kolejne kobiety oskarżają dyrektora teatru

  "Powiedział, że chętnie by zer***... 03:38

  Już 16 kobiet oskarża dyrektora krakowskiego Teatru Bagatela Henryka Jacka Shoena o mobbing i molestowanie seksualne. Dyrektor do winy się nie przyznaje i póki co normalnie przychodzi do pracy, chociaż ogłosił, że idzie na urlop. W sprawie ruszyło prokuratorskie śledztwo.
 • Dyrektor Teatru Bagatela idzie na urlop. Oskarżeń o molestowanie przybywa

  Dyrektor Teatru Bagatela idzie na... 03:20

  Zgłaszają się kolejne kobiety, które twierdzą, że są ofiarami molestowania seksualnego ze strony dyrektora krakowskiego Teatru Bagatela. Nie dziewięć, a już piętnaście kobiet mówi o mobbingu i molestowaniu. Całowane, przytulane, osaczane - pracownice teatru ze szczegółami opisują, co działo się za zamkniętymi drzwiami gabinetu dyrektorskiego. Dyrektor Henryk Jacek Schoen zaprzecza zarzutom, ale właśnie idzie na urlop. Do akcji wkracza też prokuratura.
 • Śledztwo w sprawie Teatru Bagatela

  Śledztwo w sprawie Teatru Bagatela 00:50

  W środę Prokuratura Okręgowa w Krakowie wszczęła śledztwo w sprawie molestowania seksualnego pracownic krakowskiego Teatru Bagatela. Przestępstwa miał wielokrotnie dopuszczać się dyrektor teatru Henryk Jacek Schoen. Zarzuty w tej sprawia stawia kilka kobiet. Więcej na ten temat dziś w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.
 • Dyrektor krakoeskiej Bagateli idzie na urlop

  Dyrektor krakoeskiej Bagateli idz... 00:46

  07.11.| Dzisiaj doszedłem do wniosku, że idę na urlop - poinformował tvn24.pl w czwartek Henryk Jacek Schoen, dyrektor krakowskiego Teatru Bagatela. Pracownice teatru oskarżają go o molestowanie i mobbing. Śledztwo w tej sprawie wszczęła prokuratura.
rozwiń

Wybory prezydenckie 2020

 • Kidawa-Błońska: wierzę głęboko, że w maju zmieni się główny lokator Pałacu Prezydenckiego

  Kidawa-Błońska: wierzę głęboko, ż... 00:57

  14.11 | Jestem przekonana, że te wybory są do wygrania i naprawdę wierzę głęboko, że w maju zmieni się główny lokator Pałacu Prezydenckiego - powiedziała w "Kropce nad i" Małgorzata Kidawa-Błońska, odnosząc się do nadchodzących wyborów prezydenckich.
 • Cimoszewicz: gdyby Tusk podjął ryzyko i przeprowadził dobrą kampanię, wygrałby wybory

  Cimoszewicz: gdyby Tusk podjął ry... 01:25

  14.11 | Cimoszewicz: gdyby Tusk podjął ryzyko i przeprowadził dobrą kampanię, wygrałby wybory
 • "Brutalność ataku wobec kobiet jest zmniejszona w Polsce, co nie znaczy, że jej nie ma"

  "Brutalność ataku wobec kobiet je... 01:13

  13.11 | Były prezydent Aleksander Kwaśniewski w "Kropce nad i".
 • Kownacki: pycha kroczy przed upadkiem

  Kownacki: pycha kroczy przed upad... 00:36

  10.11 | - Pycha kroczy przed upadkiem - powiedział w "Kawie na ławę" w TVN24 poseł PiS Bartosz Kownacki, kierując słowa do posłanki PO Joanny Muchy. - Jak pani tak powtarza "wygramy, wygramy", to ja już jestem pewien, że raczej kandydat Koalicji Obywatelskiej nie wygra - dodał.
 • Gawkowski: nie będziemy teraz ogłaszali, kto jest naszym kandydatem

  Gawkowski: nie będziemy teraz ogł... 01:13

  10.11 | Sekretarz generalny Wiosny i szef przyszłego klubu parlamentarnego Lewicy Krzysztof Gawkowski powiedział w "Kawie na ławie" w TVN24, że Lewica nie będzie spieszyła się z ogłoszeniem swojego kandydata. - Będziemy ogłaszali decyzję o tym, kto będzie kandydatem lub kandydatką na prezydenta na przełomie grudnia, a może na początku stycznia - przekazał. - My wiemy kiedy ogłosimy, tylko nie będziemy tego robili teraz, bo ktoś od nas (tego - przyp. red.) wymaga, każe - dodał.
 • Zgorzelski: Polacy lubią wybierać swojego prezydenta

  Zgorzelski: Polacy lubią wybierać... 01:14

  10.11 | Poseł PSL Piotr Zgorzelski mówił w "Kawie na ławę" w TVN o możliwych kandydaturach na prezydenta w przyszłorocznych wyborach.
 • Bosak: Konfederacja wyłania kandydata na prezydenta w drodze prawyborów

  Bosak: Konfederacja wyłania kandy... 00:58

  10.11 | Wiceszef koła Konfederacji Krzysztof Bosak oznajmił w "Kawie na ławę" w TVN24, że "Konfederacja wyłania kandydata na prezydenta w drodze prawyborów".
 • O kandydatach na prezydenta w "Kawie na ławę"

  O kandydatach na prezydenta w "Ka... 00:48

  10.11 | Wiemy, kiedy ogłosimy kandydata na prezydenta, tylko nie będziemy tego robili teraz - powiedział w "Kawie na ławę" szef przyszłego klubu parlamentarnego Lewicy Krzysztof Gawkowski. Joanna Mucha (PO) oceniła, że opozycja wygra przyszłoroczne wybory prezydenckie, "dlatego że pan prezydent Andrzej Duda jest prezydentem, który ma najgorsze opinie spośród wszystkich prezydentów". - Pycha kroczy przed upadkiem - odpowiedział jej poseł Bartosz Kownacki (PiS).
 • Lewandowski: Kidawę-Błońską trzeba chronić od bieżącej polityki jak rezerwy złota

  Lewandowski: Kidawę-Błońską trzeb... 01:37

  09.11 | Szukamy kogoś, kto w drugiej rundzie zwycięży przy całej olbrzymiej machinie, która wspiera prezydenta, który moim zdaniem hańbi urząd - stwierdził w "Faktach po Faktach" w TVN24 Janusz Lewandowski eurodeputowany Platformy Obywatelskiej, który mówił o giełdzie nazwisk na przyszłoroczne wybory prezydenckie. - Małgosię Kidawę-Błońską trzeba chronić od bieżącej polityki jak rezerwy złota - zaznaczył.
 • Kidawa-Błońska: na pewno będę miała kontrkandydata, ale to mnie tylko cieszy

  Kidawa-Błońska: na pewno będę mia... 01:14

  08.11 | Małgorzata Kidawa-Błońska po zakończeniu posiedzenia zarządu potwierdziła swoją wolę ubiegania się o urząd prezydenta. - To nie są prawybory, tylko droga do wyłonienia kandydata, szansa dla każdego w Platformie, kto będzie chciał podjąć takie wyzwanie. Jest kalendarz, wiemy co mamy robić, kiedy będzie można rozpocząć kampanię - mówiła.
 • Zarząd PO podjął decyzję dotyczącą wyłonienia kandydata na prezydenta

  Zarząd PO podjął decyzję dotycząc... 01:39

  08.11 | Kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta zostanie wskazany w trybie wyboru członków konwencji krajowej. To około tysiąca delegatów, którzy reprezentują wszystkich członków partii - przekazał po posiedzeniu zarządu krajowego Platformy jej rzecznik Jan Grabiec. Zarząd zarekomendował też Borysa Budkę na przewodniczącego klubu, a Małgorzatę Kidawę-Błońską na wicemarszałka Sejmu. Potwierdził też koalicyjne ustalenia dotyczące prezydium Senatu.
 • Kidawa-Błońska podtrzymuje wolę kandydowania w wyborach prezydenckich

  Kidawa-Błońska podtrzymuje wolę k... 01:05

  08.11 | Wicemarszałek Sejmu mijającej kadencji Małgorzata Kidawa-Błońska zadeklarowała w piątek wolę kandydowania w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Dodała, iż przyjmuje i rozumie decyzję Donalda Tuska, który zdecydował, że nie będzie ubiegał się o prezydenturę.
rozwiń

Święto Niepodległości 2019

 • Starcia z policją na ulicach Wrocławia

  Starcia z policją na ulicach Wroc... 00:42

  12.11 | Marsz zorganizowany we Wrocławiu przez środowiska narodowe z okazji Święta Niepodległości został wieczorem rozwiązany przez władze miasta. Powodem miały być między innymi antysemickie hasła wznoszone przez uczestników marszu. Policjanci apelowali do zgromadzonych o rozejście się. Następnie użyli armatek wodnych. Jak poinformował nadkomisarz Kamil Rynkiewicz, "w stronę policjantów poleciały różne przedmioty". Głos w tej sprawie zabrał również prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.
 • Marsz narodowców we Wrocławiu został rozwiązany. Doszło do strać z policją

  Marsz narodowców we Wrocławiu zos... 00:24

  12.11 | Marsz zorganizowany we Wrocławiu przez środowiska narodowe z okazji Święta Niepodległości został wieczorem rozwiązany przez władze miasta. Powodem miały być między innymi antysemickie hasła wznoszone przez uczestników marszu. Policjanci apelowali do zgromadzonych o rozejście się. Następnie użyli armatek wodnych. Jak poinformował nadkomisarz Kamil Rynkiewicz, "w stronę policjantów poleciały różne przedmioty".
 • Pod Pałacem Prezydenckim odbył się koncert "Gramy dla Niepodległej"

  Pod Pałacem Prezydenckim odbył si... 00:59

  11.11 | W poniedziałek pod Pałacem Prezydenckim odbył się koncert „Gramy dla Niepodległej z okazji Święta Niepodległości. - Wszystko, co jest okazją do tego, by świętować rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości jest wartościowe, łączy nas, jednoczy nas, buduje w Polsce wspólnotę - powiedział prezydent Andrzej Duda otwierając koncert.
 • Wrocławski magistrat rozwiązał marsz narodowców

  Wrocławski magistrat rozwiązał ma... 02:03

  11.11 | Marsz zorganizowany we Wrocławiu przez środowiska narodowe z okazji Święta Niepodległości został wieczorem rozwiązany przez władze miasta. Powodem miały być między innymi antysemickie hasła wznoszone przez uczestników marszu. Policjanci apelowali do zgromadzonych o rozejście się. Następnie użyli armatek wodnych. Jak poinformował nadkomisarz Kamil Rynkiewicz, "w stronę policjantów poleciały różne przedmioty".
 • Marsz wrocławskich narodowców rozwiązany. Policja użyła "środków bezpośredniego przymusu"

  Marsz wrocławskich narodowców roz... 01:13

  11.11 | Marsz zorganizowany we Wrocławiu przez środowiska narodowe z okazji Święta Niepodległości został w poniedziałek wieczorem rozwiązany przez władze miasta. Powodem miały być między innymi antysemickie hasła wznoszone przez uczestników marszu. Policjanci apelowali do zgromadzonych o rozejście się. Następnie użyli armatek wodnych.
 • "Opozycja mogła brać udział we wszystkich częściach państwowego świętowania"

  "Opozycja mogła brać udział we ws... 01:40

  11.11 | Wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń na uwagę, że obchody Narodowego Święta Niepodległości wspólne nie były, odpowiedział w poniedziałkowych "Faktach po Faktach" w TVN24, że "wspólnie możemy się zgodzić, że przemówienie pana prezydenta Andrzeja Dudy było znakomite i łączące".
 • "Wspólnota nie może być budowana pół roku przed wyborami. To sztuczne, nie wspólne"

  "Wspólnota nie może być budowana ... 01:31

  11.11 | Prezydent bardzo ładnie opowiadał o wspólnocie i o tym wszystkim, co powinniśmy robić wspólnie, ale praktyka się rozjeżdża - ocenił w "Faktach po Faktach" lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty. Skomentował w ten sposób przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
 • Władze Wrocławia rozwiązały marsz narodowców

  Władze Wrocławia rozwiązały marsz... 00:39

  11.11 | Marsz Polaków, zorganizowany przez środowiska narodowe z okazji Święta Niepodległości został w poniedziałek wieczorem rozwiązany przez władze Wrocławia. Jak wyjaśniły, uczestnicy marszu wznosili antysemickie hasła i odpalali race. Policjanci apelowali do uczestników o rozejście się. Wobec braku reakcji użyto armatek wodnych.
 • Andrzej Duda: dziękuję wszystkim tym, którzy poszli do wyborów

  Andrzej Duda: dziękuję wszystkim ... 01:47

  11.11 | Prezydent wskazał, że dobra frekwencja podczas ostatnich wyborów parlamentarnych oznacza, że coraz lepiej rozumiemy współczesną demokrację i coraz bardziej ją urzeczywistniamy. - To tego z całą pewnością oczekują od nas ojcowie niepodległości. (...) Idziemy (na wybory - red.), bo jesteśmy gotowi brać odpowiedzialność w swoje ręce. O to proszę, żeby dalej tak było, za to dziękuję, ale zarazem i domagam się, aby tak pozostało, aby było nas coraz więcej, aby ta liczba naszych rodaków, którzy wybierają w Polsce władzę, którzy wybierają władzę w Unii Europejskiej, z wyborów na wybory wzrastała - powiedział Andrzej Duda. Dodał, że "Polska tego potrzebuje i Polska taką się staje".
 • Andrzej Duda: jesteśmy Polakami i obowiązki mamy polskie. Od prawa do lewa

  Andrzej Duda: jesteśmy Polakami i... 00:55

  11.11 | Prezydent podkreślił, że "jesteśmy Polakami i obowiązki mamy polskie od prawa do lewa". "Niechże to będzie na dziesięciolecia i stulecia naszej dalszej historii dla nas to najważniejsze przesłanie, że jesteśmy Polakami, bośmy wyrośli z tych ponad 1050-letnich korzeni. Z tej naszej wielkiej tradycji" - mówił Duda. "Jesteśmy Polakami bośmy wyrośli z tej ziemi, niezależnie od tego jakiej narodowości jesteśmy - jesteśmy Polakami, gdy mieszka w nas Polska i gdy mieszka w nas polskość tej właśnie tradycji. Czasem różnych religii, ale jednak wszystko obrośnięte na tym jednym pniu wyrastające z tego jednego historycznego korzenia. Tradycji, kultury ukształtowanej przez różne prądy, ale jakże cennej i jakże zażarcie bronionej przez kolejne pokolenia, które nie dały sobie jej odebrać" - zaznaczył prezydent.
 • Duda: chce się powiedzieć "ja to mam szczęście"

  Duda: chce się powiedzieć "ja to ... 01:38

  11.11 | - Kiedy stoimy tutaj 11 listopada na placu imienia marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, placu świadków tylu niezwykłych historycznych wydarzeń, czasem trudnej, ale i niesamowitej, radosnej historii naszego kraju, kiedy patrzymy na stojących tutaj pięknych polskich żołnierzy, kiedy patrzymy na to, jak lśni polska broń, jak złotych kłosów łan w listopadowym słońcu, kiedy nad nimi łopoczą biało-czerwone sztandary przyniesione tutaj przez szczęśliwych i uśmiechniętych rodaków (...) to chce się powiedzieć - bo na usta cisną się słowa piosenki - "ja to mam szczęście, że w tym momencie żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą, ja to mam szczęście" - powiedział prezydent.
 • Prezydent: całe pokolenia nie miały takiego szczęścia, jak mamy my

  Prezydent: całe pokolenia nie mia... 01:42

  11.11 | Zdaniem prezydenta, "całe pokolenia nie miały takiego szczęścia jak my", a zwłaszcza ci młodzi, którzy urodzili się po 1989 roku, którzy "nie pamiętają czasów, kiedy Polska nie była w pełni niepodległa, nie była w pełni wolna, nie była w pełni suwerenna, kiedy nie można było w Polsce mówić tego, co się chce, spotykać z tym, z kim się chce i gdzie się chce".
rozwiń

"Pancerny Marian i pokoje na godziny". Marian Banaś i jego finanse

 • "Rzeczpospolita": Marian Banaś pod lupą prokuratury w Białymstoku

  "Rzeczpospolita": Marian Banaś po... 01:02

  07.11.| Sprawą wynajmu kamienicy przez byłego ministra finansów i prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia zamie się prokuratura, wyspecjalizowana w kwestiach podatkowych i skarbowych - informuje w czwartek "Rzeczpospolita".
 • Prezes NIK zostanie odwołany uchwałą? "Politycznie sensowne"

  Prezes NIK zostanie odwołany uchw... 03:21

  Prawnicy z którymi rozmawiała "Rzeczpospolita" wskazują, że jest sposób na dymisję prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Jego kadencję określa konstytucja, ale pierwszy etap wyboru Mariana Banasia miał być wadliwy prawnie. I to z jego winy - z powodu zatajenia informacji takich jak zaniżanie czynszu za wynajem kamienicy.
 • Gasiuk-Pihowicz: to jest problem PiS-u

  Gasiuk-Pihowicz: to jest problem ... 01:15

  05.11 | - Widać, że PiS szuka jakichś wytrychów prawnych mniej lub bardziej zgodnych z obowiązującym prawem, aby usunąć pana Banasia ze stanowiska, ale trzeba powiedzieć wprost, że od samego początku politycy opozycji jeszcze z mównicy sejmowej ostrzegali o tym, że jest problem z oświadczeniami pana Mariana Banasia, że są wątpliwości powzięte przez instytucje państwowe dotyczące rzetelności oświadczeń majątkowych - zauważyła Kamila Gasiuk-Pihowicz (klub PO-KO). Odniosła się do doniesień wtorkowej "Rzeczpospolita". Usunięcie obecnego prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia ze stanowiska jest możliwe, bo pierwszy etap jego wyboru na stanowisko był wadliwy prawnie z jego winy – napisał dziennik.
 • Jan Maria Jackowski: zagłosowałbym za taką uchwałą

  Jan Maria Jackowski: zagłosowałby... 01:05

  05.11 | Gdyby taka uchwala się pojawiła i była proponowana przez większość sejmową to w sposób oczywisty zagłosowałbym taką uchwałę - powiedział w rozmowie z TVN24 senator PiS Jan Maria Jackowski. Odniósł się do doniesień wtorkowej "Rzeczpospolita". Usunięcie obecnego prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia ze stanowiska jest możliwe, bo pierwszy etap jego wyboru na stanowisko był wadliwy prawnie z jego winy – napisał dziennik.
 • Metoda na usunięcie Mariana Banasia? "Nie wydaje mi się, żeby taka możliwość była"

  Metoda na usunięcie Mariana Banas... 00:36

  05.11 | - Nie wydaje mi się, żeby taka możliwość była. Nie mamy jeszcze jakichś prawnych opinii na ten temat - skomentował wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Odniósł się do do publikacji "Rzeczpospolitej", która powołując się na prawników napisała, że usunięcie obecnego prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia z urzędu jest możliwe, bo pierwszy etap jego wyboru na stanowisko był wadliwy prawnie z jego winy.
 • "Nie należy psuć państwa, nawet jeżeli pobudki są uczciwe"

  "Nie należy psuć państwa, nawet j... 00:55

  05.11 | Jeżeli zgodzimy się na to, żeby z przyczyn szukania wad prawnych przy zgłaszaniu pana Banasia, odwołać pana Banasia, to za moment będzie duża pokusa ze strony PiS-u, żeby szukać takich samych wad prawnych w wyborze Rzecznika Praw Obywatelskich, prezesa Sądu Najwyższego i innych instytucji państwa - powiedziała szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Odniosła się do do publikacji "Rzeczpospolitej", która powołując się na prawników napisała, że usunięcie obecnego prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia z urzędu jest możliwe, bo pierwszy etap jego wyboru na stanowisko był wadliwy prawnie z jego winy.
 • "PiS już pokazało, że może nie powołać sędziów do TK"

  "PiS już pokazało, że może nie po... 00:57

  05.11 | Marek Sawicki (PSL) zauważył, że "PiS już pokazało w historii, że na podstawie uchwały o wadliwości wyboru może nie powołać sędziów do Trybunału Konstytucyjnego". - Według prawników PiS-u, według ich interpretacji równie dobrze można stwierdzić nieważność wyboru prezesa NIK-u - dodał. Odniósł się do do publikacji "Rzeczpospolitej", która powołując się na prawników napisała, że usunięcie obecnego prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia z urzędu jest możliwe, bo pierwszy etap jego wyboru na stanowisko był wadliwy prawnie z jego winy.
 • "To politycznie sensowne". Ujazdowski o sposobie na odwołanie Mariana Banasia

  "To politycznie sensowne". Ujazdo... 00:57

  05.11 | Gdyby Prawo i Sprawiedliwość postąpiło zgodnie z rekomendacją i cała izba przychyliła się do tej interpretacji, to byłoby to rozwiązanie problemu - ocenił senator-elekt Kazimierz Michał Ujazdowski (Koalicja Obywatelska). Odniósł się do do publikacji "Rzeczpospolitej", która powołując się na prawników napisała, że usunięcie obecnego prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia z urzędu jest możliwe, bo pierwszy etap jego wyboru na stanowisko był wadliwy prawnie z jego winy.
 • Jest sposób na usunięcie Mariana Banasia ze stanowiska szefa NIK

  Jest sposób na usunięcie Mariana ... 00:58

  05.11 | Usunięcie obecnego prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia ze stanowiska jest możliwe, bo pierwszy etap jego wyboru na stanowisko był wadliwy prawnie z jego winy – napisała we wtorek "Rzeczpospolita".
 • Jacek Sasin o Marianie Banasiu: kłopotem jest to, że toczy się postępowanie w jego sprawie

  Jacek Sasin o Marianie Banasiu: k... 01:48

  31.10 | Jacek Sasin w "Kropce nad i".
 • Jacek Sasin o Marianie Banasiu: oczekuję żeby ostateczny werdykt w tej sprawie wydały służby państwa

  Jacek Sasin o Marianie Banasiu: o... 00:43

  31.10 | - Oczekuję żeby ostateczny werdykt w tej sprawie wydały służby państwa - powiedział Jacek Sasin w "Kropce nad i" o sprawie Mariana Banasia.
 • Janyska: jedynym realnym sposobem, by Banaś przestał pełnić swoją funkcję jest namówić go, żeby podał się do dymisji

  Janyska: jedynym realnym sposobem... 01:02

  31.10 | Proponowałabym tym osobom, które desygnowały pana Banasia do tej roli, żeby może po prostu zadzwoniły do Banasia i namówiły go do tego - powiedziała Maria Janyska (Koalicja Obywatelska) w rozmowie z TVN24.
rozwiń

Co z brexitem?

 • Tusk wystąpił w Kolegium Europejskim w Brugii

  Tusk wystąpił w Kolegium Europejs... 01:26

  14.11 | Po wyjściu z Unii Europejskiej Zjednoczone Królestwo stanie się outsiderem, graczem drugiej kategorii - powiedział w środę wieczorem szef Rady Europejskiej Donald Tusk podczas swego wystąpienia w Kolegium Europejskim w Brugii.
 • Partia Brexitu nie wystartuje w okręgach konserwatystów

  Partia Brexitu nie wystartuje w o... 00:33

  11.11 | Brexitu w wyborach parlamentarnych 12 grudnia nie wystawi kandydatów w 317 okręgach, w których w 2017 roku wygrali konserwatyści - poinformował lider tej partii Nigel Farage. Ugrupowanie wystartuje natomiast we wszystkich okręgach będących w posiadaniu Partii Pracy.
 • Lindsay Hoyle nowy spikerem Izby Gmin

  Lindsay Hoyle nowy spikerem Izby ... 00:47

  8.11 | Nowy spiker brytyjskiej Izby Gmin Lindsay Hoyle zapowiedział w czwartek, że nie będzie zezwalał na wybiegi proceduralne, które za czasów jego poprzednika Johna Bercowa były wykorzystywane przez deputowanych między innymi do blokowania brexitu bez umowy.
 • Były spiker Izby Gmin John Bercow: brexit to największy błąd od czasu wojny

  Były spiker Izby Gmin John Bercow... 00:45

  6.11 | Były spiker Izby Gmin John Bercow ocenił w środę, że jako spiker był obiektywny i bezstronny. Dodał, że po odejściu ze stanowiska może wyrażać swoje prywatne opinie i korzystając z tej okazji ocenił, że brexit to największy błąd w polityce zagranicznej w powojennej historii Wielkiej Brytanii.
 • Nowo wybrany spiker Lindsay Hoyle

  Nowo wybrany spiker Lindsay Hoyle 00:45

  6.11 | W związku z zaplanowanymi na 12 grudnia przedterminowymi wyborami w Wielkiej Brytanii, w środę, dokładnie minutę po północy czasu londyńskiego, weszła w życie decyzja o rozwiązaniu brytyjskiego parlamentu.
 • Przedterminowe wybory w Wielkiej Brytanii odbędą się 12 grudnia

  Przedterminowe wybory w Wielkiej ... 02:20

  Gdyby Boris Johnson dotrzymał słowa, to Wielka Brytania w czwartek wyszłaby z Unii Europejskiej. Tak się jednak nie stanie. Boris Johnson przegrał kluczowe w tej sprawie głosowania. Brytyjscy posłowie zgodzili się jednak na przedterminowe wybory. Johnson liczy na to, że wygra i że będzie miał większość, która w końcu pozwoli mu na wyprowadzenie Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej. Wybory odbędą się 12 grudnia. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
 • Trump zadzwonił do programu radiowego Farage'a

  Trump zadzwonił do programu radio... 00:47

  31.10 | Donald Trump w wywiadzie dla londyńskiego radia LBC, w rozmowie z Nigelem Farage’em skrytykował w piątek uzgodnioną przez rząd Borisa Johnsona umowę z Unią Europejską, mówiąc, iż ogranicza ona możliwości handlu z USA. Oświadczył też, że objęcie władzy przez Jeremy'ego Corbyna byłoby złe dla Wielkiej Brytanii.
 • Boris Johnson odwiedził jeden ze szpitali w Cambridge

  Boris Johnson odwiedził jeden ze ... 00:55

  31.10 | W czwartek, w dniu, w którym Wielka Brytania miała wyjść z Unii Europejskiej, premier Boris Johnson i lider opozycji Jeremy Corbyn rozpoczęli kampanię przed zaplanowanymi na 12 grudnia wyborami parlamentarnymi, mającymi przełamać impas wokół brexitu.
 • Emocjonalne wystąpienie Bercowa. Spiker Izby Gmin ustępuje z funkcji

  Emocjonalne wystąpienie Bercowa. ... 00:58

  31.10 | John Bercow ze wzruszeniem poprowadził ostatnią sesję parlamentu jako spiker brytyjskiej Izby Gmin. Decyzję o rezygnacji z funkcji Bercow ogłosił 9 września. W trakcie obrad w środę ustępujący spiker usłyszał podziękowania z sali za pełnioną służbę. Następnie sam zabrał głos, dziękując współpracownikom oraz własnej rodzinie. Głosowanie w sprawie jego następcy wstępnie ma się odbyć w poniedziałek 4 listopada.
 • Izba Gmin odrzuciła poprawkę w sprawie zmiany daty przyśpieszonych wyborów

  Izba Gmin odrzuciła poprawkę w sp... 00:51

  29.10 | We wtorek do głosowania została dopuszczona poprawka, która miała zmienić datę głosowania na 9 grudnia, co postulowały Partia Pracy, a także Szkocka Partia Narodowa i Liberalni Demokraci. Przepadła jednak w czasie głosowania. Przeciw niej opowiedziało się 315 deputowanych, przy 295 głosach za.
 • UE27 zgodziła się, że zaakceptuje wniosek o przedłużenie brexitu do 31 stycznia 2020 roku

  UE27 zgodziła się, że zaakceptuje... 01:56

  28.10 | Przywódcy państw członkowskich Unii Europejskiej zgodzili się, by Wspólnota zaakceptowała wniosek o opóźnienie brexitu do 31 stycznia 2020 roku - poinformował w poniedziałek na Twitterze szef Rady Europejskiej Donald Tusk.
 • Tusk: jest zgoda UE27 na elastyczne przedłużenie brexitu do końca stycznia

  Tusk: jest zgoda UE27 na elastycz... 01:20

  28.10 | Przywódcy państw członkowskich Unii Europejskiej zgodzili się, by Wspólnota zaakceptowała wniosek o przedłużenie brexitu do 31 stycznia 2020 roku - poinformował w poniedziałek na Twitterze szef rady Europejskiej Donald Tusk.
rozwiń

Demokraci chcą impeachmentu Trumpa

 • Kongres rozpoczął publiczne przesłuchania w sprawie impeachmentu Trumpa

  Kongres rozpoczął publiczne przes... 01:54

  13.11 | Komisje Izby Reprezentantów USA, zdominowanej przez demokratów, rozpoczęły w środę publiczne przesłuchania w ramach dochodzenia w sprawie afery ukraińskiej i ewentualnego impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa. Republikanie nazwali przesłuchania "telewizyjnym spektaklem teatralnym”, a sam prezydent określił je mianem "polowania na czarownice".
 • Specjalny prokurator Robert Mueller prowadził śledztwo w sprawie powiązań sztabu Trumpa z Rosjanami

  Specjalny prokurator Robert Muell... 00:38

  12.11 | Amerykański specjalny prokurator Robert Mueller, który prowadził śledztwo w sprawie powiązań sztabu Donalda Trumpa z Rosjanami. Zdjęcia archiwalne.
 • Trump ujawni stenogram rozmowy z Zełenskim

  Trump ujawni stenogram rozmowy z ... 01:05

  12.11 | Prezydent USA Donald Trump poinformował w poniedziałek na Twitterze, że w tym tygodniu opublikuje stenogram swojej pierwszej telefonicznej rozmowy, przeprowadzonej w kwietniu br., z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Nie jest to jednak rozmowa, która stała się powodem procedury impeachmentu.
 • John Bolton z wizytą na Ukrainie [archiwalne]

  John Bolton z wizytą na Ukrainie ... 00:46

  31.10 | Były doradca prezydenta Donalda Trumpa do spraw bezpieczeństwa narodowego John Bolton został wezwany przez śledczych z komisji Izby Reprezentantów do złożenia 7 listopada zeznań w sprawie afery ukraińskiej - doniosły amerykańskie media, powołując się na anonimowe źródła.
 • Opublikowano projekt rezolucji formalizującej śledztwo w sprawie impeachmentu

  Opublikowano projekt rezolucji fo... 00:58

  30.10 | Izba Reprezentantów ma w czwartek głosować nad przedstawionym we wtorek przez demokratów projektem rezolucji dotyczącej formalizacji dochodzenia w sprawie ewentualnego odsunięcia od władzy prezydenta USA Donalda Trumpa.
 • Vindman stawił się na przesłuchaniu w Izbie Reprezentantów

  Vindman stawił się na przesłuchan... 00:27

  29.10 | Ekspert Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA Alexander Vindman poinformował, że zgłaszał swoje obawy po rozmowie telefonicznej Donalda Trumpa z prezydentem Ukrainy. Polityka Białego Domu wobec Kijowa podważała jego zdaniem bezpieczeństwo narodowe USA. Vindman, weteran wojny w Iraku, to jedna z nielicznych osób w Białym Domu, które słyszały lipcową rozmowę Trumpa z Zełenskim.
 • Były ambasador USA zeznawał w sprawie nacisków, jakie miał wywierać Trump na Zełenskiego

  Były ambasador USA zeznawał w spr... 00:49

  22.10 | Demokraci, którzy rozważali głosowanie w Izbie Reprezentantów w sprawie impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa przed Świętem Dziękczynienia (28 listopada), zamierzają przeprowadzić je później – przekazał "New York Times". Planują kolejne przesłuchania publiczne, które mają nadać sprawie rozgłosu.
 • Sygnalista: Trump zabiegał o ingerencję obcego państwa w wybory

  Sygnalista: Trump zabiegał o inge... 00:31

  26.09 | Sygnalista w raporcie na temat rozmowy prezydenta Donalda Trumpa napisał, że nie był jej świadkiem, lecz został szczegółowo poinformowany o jej treści przez "wielu urzędników Białego Domu, którzy mieli na ten temat bezpośrednie informacje". Raport dotyczy rozmowy telefonicznej prezydenta Trumpa z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. To kluczowy dowód w śledztwie, które - zdaniem demokratów - może odsunąć ze stanowiska obecnego prezydenta USA.
 • Biały Dom publikuje zapis rozmowy Trump - Zełenski

  Biały Dom publikuje zapis rozmowy... 01:49

  25.09 | Biały Dom opublikował zapis rozmowy prezydenta USA Donalda Trumpa z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Rozmowa była powodem rozpoczęcia procedury impeachmentu przez przewodniczącą Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi.
 • Liderka demokratów zapowiada postępowanie w sprawie impeachmentu Trumpa

  Liderka demokratów zapowiada post... 03:32

  24.09 | Spikerka Izby Reprezentantów Nancy Pelosi w wygłoszonym we wtorek wieczorem oświadczeniu zapowiedziała postępowanie w sprawie impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa. Chodzi o podejrzenia, że prezydent USA wywierał naciski na Kijów, by potencjalnie zaszkodzić jego politycznemu rywalowi Joe Bidenowi.

Boliwia. Evo Morales obalony

 • Starcia policji ze zwolennikami Evo Moralesa

  Starcia policji ze zwolennikami E... 01:20

  14.11 | Zarówno w La Paz, jak i w mieście El Alto, uznawanym za bastion zwolenników byłego prezydenta Evo Moralesa, spore tłumy wyszły na ulice skandując "Teraz - wojna domowa!". Policja rozpędziła demonstrantów gazem łzawiącym.
 • Liderka opozycji obwołała się tymczasowym prezydentem

  Liderka opozycji obwołała się tym... 01:23

  13.11 | Wiceprzewodnicząca Senatu Jeanine Anez obwołała się we wtorek tymczasowym prezydentem Boliwii. Deklaracja ta nastąpiła na sesji parlamentu mimo braku kworum w wyniku bojkotu obrad, przeprowadzonego przez lewicową partię byłego prezydenta Evo Moralesa.
 • Evo Morales przyleciał do Meksyku

  Evo Morales przyleciał do Meksyku 01:01

  12.11 | Były prezydent Boliwii Evo Morales przyleciał we wtorek do Meksyku, gdzie otrzymał azyl polityczny. Szef MSZ Meksyku Marcelo Ebrard powiedział, że musiał negocjować z rządami kilku państw Ameryki Łacińskiej, by zapewnić Moralesowi bezpieczne dotarcie do kraju.
 • Boliwia: Evo Morales otrzymał azyl w Meksyku. Wojsko wesprze policję w zapewnianiu porządku

  Boliwia: Evo Morales otrzymał azy... 01:31

  12.11 | Naczelny dowódca boliwijskiej armii gen. William Kaliman oświadczył, że wojsko wesprze policję w zapewnianiu porządku "aby uniknąć przelewu krwi". Na ulicach miast dochodzi do walk zwlenników i przeciwników byłego prezydenta Evo Moralesa, który udał się do Meksyku.
 • Zamieszki i napady na sklepy w Boliwii

  Zamieszki i napady na sklepy w Bo... 01:45

  11.11 | Po ustąpieniu prezydenta Boliwii Evo Moralesa, prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump powiedział w poniedziałek, że wydarzenia w tym kraju to silny sygnał dla nielegalnych reżimów w Wenezueli i Nikaragui.
 • Prezydent Evo Morales podał się do dymisji

  Prezydent Evo Morales podał się d... 00:58

  11.11| Prezydent Evo Morales podał się do dymisji
 • Prezydent Boliwii Evo Morales podał się do dymisji

  Prezydent Boliwii Evo Morales pod... 00:30

  11.10.2019 l - Do moich boliwijskich braci i sióstr na całym świecie. Przemawiam do was w obecności wiceprezydenta oraz ministra zdrowia. Chcę was poinformować, że po wysłuchaniu moich przyjaciół z federacji ruchów społecznych CONALCAM oraz związku zawodowego robotników i głosu z kościoła katolickiego, rezygnuję z pełnionej funkcji prezydenta kraju - oznajmił Morales w przemówieniu transmitowanym w boliwijskiej telewizji.
 • Antyrządowe protesty w Boliwii

  Antyrządowe protesty w Boliwii 00:36

  10.11 | Sobota była kolejny dniem antyrządowych protestów w Boliwii, które ogarnęły już cały kraj. W niektórych miastach do demonstrantów przyłączyli się policjanci. Opozycja domaga się ustąpienia prezydenta Evo Moralesa i powtórzenia niedawnych wyborów prezydenckich. Przywódca zaprosił swoich przeciwników do rozmów.
 • W stolicy Boliwii doszło do starć przeciwników i zwolenników prezydenta

  W stolicy Boliwii doszło do starć... 00:40

  6.11 | Po dwóch tygodniach protestów przeciwników prezydenta Boliwii Evo Moralesa, nieuznających jego wyboru na czwartą kadencję, we wtorek doszło w La Paz do starć demonstrantów ze zwolennikami szefa państwa.
 • Trybunał Wyborczy ogłosił Moralesa zwycięzcą wyborów w Boliwii

  Trybunał Wyborczy ogłosił Morales... 00:57

  25.10 | Po podliczeniu 99,99 procent głosów przewaga ubiegającego się o reelekcję Evo Moralesa (47,7 procent) nad Carlosem Mesą (36,51 procent) wzrosła do 10,56 procent. Oznacza to, że nie będzie drugiej tury wyborów. Zwycięzcą jest Morales - podał Najwyższy Sąd Wyborczy (TSE).
 • Evo Morales ogłosił się zwycięzcą wyborów prezydenckich w Boliwii

  Evo Morales ogłosił się zwycięzcą... 00:30

  24.10 | Evo Morales, pierwszy autochtoniczny prezydent Boliwii, ubiegający się o czwartą kadencję, ogłosił się w czwartek zwycięzcą niedzielnych wyborów prezydenckich. Do przeliczenia pozostało jednak jeszcze blisko 2 procent oddanych głosów. Opozycja protestuje przeciw wyborczemu oszustwu.
 • Głosy wciąż niepoliczone. Wyszli na ulice, obawiają się fałszerstw

  Głosy wciąż niepoliczone. Wyszli ... 01:04

  23.10 | Pełne wyniki wyborów prezydenckich wciąż nie zostały opublikowane, ale przeciwnicy prezydenta Boliwii Evo Moralesa wyszli na ulice La Paz sprzeciwiając się, jak uważają, ich fałszowaniu.

Obraz świata

 • Studenci o profesorze Olegu Sokołowie

  Studenci o profesorze Olegu Sokoł... 00:29

  11.11 | Dwa lata temu ponad połowa jego klady musiała zdać egzamin, ponieważ ktoś kwestionował cechy Napoleona - powiedział student profesora Olega Sokołowa. Znany rosyjski historyk został zatrzymany po tym jak w jego plecaku odkryto kończyny kobiety. Ekspert w dziedzinie wojen napoleońskich przyznał się do zabójstwa swojej partnerki i byłej studentki.
 • Historyk Oleg Sokołow przyznał się do morderstwa (wideo bez dźwięku)

  Historyk Oleg Sokołow przyznał si... 00:32

  10.11 | Petersburska policja zatrzymała znanego rosyjskiego historyka wojskowości w związku z podejrzeniami o popełnienie morderstwa. Pijanego mężczyznę wyciągnięto w sobotę z rzeki Mojka, po tym, gdy do niej wpadł, najprawdopodobniej chcąc pozbyć się części zwłok ofiary. W jego plecaku znaleziono kobiece ręce.
 • Historyk Oleg Sokołow podejrzany o morderstwo (wideo bez dźwięku)

  Historyk Oleg Sokołow podejrzany ... 00:32

  10.11 | Petersburska policja zatrzymała znanego rosyjskiego historyka wojskowości w związku z podejrzeniami o popełnienie morderstwa. Pijanego mężczyznę wyciągnięto w sobotę z rzeki Mojka, po tym, gdy do niej wpadł, najprawdopodobniej chcąc pozbyć się części zwłok ofiary. W jego plecaku znaleziono kobiece ręce.
 • "Usłyszałem dwa albo trzy strzały. Wszyscy zaczęli biec w stronę wyjścia"

  "Usłyszałem dwa albo trzy strzały... 00:27

  15.11 | W szkole średniej w mieście Santa Clarita w południowej Kalifornii doszło do strzelaniny. Sześć osób - w tym napastnik - zostało rannych. Dwie osoby trafiły do szpitala w stanie zagrażającym życiu. Zmarły potem w wyniku odniesionych ran. Napastnik przebywa w szpitalu w stanie krytycznym.
 • Będzie śledztwo w sprawie Rohindżów

  Będzie śledztwo w sprawie Rohindżów 00:42

  15.11 | Międzynarodowy Trybunał Karny (MTK) w Hadze wyraził w czwartek zgodę, aby jego prokuratorzy wszczęli śledztwo w sprawie wypędzenia muzułmańskiej mniejszości Rohindża z Birmy do Bangladeszu i ustalili, czy była to zbrodnia przeciw ludzkości.
 • Putin chciałby spotkać się z Trumpem w Moskwie

  Putin chciałby spotkać się z Trum... 01:05

  14.11 | Podczas wizyty w Brazylii prezydent Rosji Władimir Putin wyraził nadzieję, że prezydent USA Donald Trump weźmie udział 9 maja w obchodach 75. rocznicy zwycięstwa w II wojnie światowej w Moskwie.
 • Anez uznała Guaido jako prezydenta Wenezueli

  Anez uznała Guaido jako prezydent... 00:37

  14.11 | Rząd tymczasowej prezydent Boliwii Jeanine Anez uznał w czwartek Juana Guaido jako prezydenta Wenezueli. Za rządów Evo Moralesa Boliwia była w gronie państw, które odrzucały decyzję Guaido, a sam Morales niezmiennie uważał się za sojusznika Nicolasa Maduro.
 • Protesty w Gruzji. Chcą zmiany ordynacji wyborczej

  Protesty w Gruzji. Chcą zmiany or... 01:25

  14.11 | W stolicy Gruzji Tbilisi setki osób wyszły na ulice w związku z nieprzegłosowaniem przez parlament zmiany ordynacji wyborczej na proporcjonalną. - Gruzińskie Marzenie nie poparło demokratycznego rozwoju kraju, nie poparło najważniejszego projektu - ocenił działacz opozycyjny Giga Makaraszwili.
 • Ćwiczenia rosyjskich wojsk pod Moskwą

  Ćwiczenia rosyjskich wojsk pod Mo... 02:06

  14.11 | Ukraiński oligarcha Ihor Kołomojski w opublikowanym w środę wywiadzie dla dziennika "New York Times" stwierdził, że Zachód zawiódł Ukrainę i że należy rozpocząć naprawę relacji Ukrainy z Rosją.
 • Obowiązkowe szczepienia przeciwko odrze w Niemczech

  Obowiązkowe szczepienia przeciwko... 00:30

  14.11 | Bundestag przegłosował ustawę, wprowadzającą obowiązkowe szczepienia przeciwko odrze w żłobkach, przedszkolach i szkołach. Rodzice niezaszczepionych dzieci muszą liczyć się z grzywnami.
 • USA. Strzenianina w szkole w Santa Clarita

  USA. Strzenianina w szkole w Sant... 01:53

  14.11 | W szkole średniej w mieście Santa Clarita w południowej Kalifornii doszło do strzelaniny. .
 • Upadł rząd Mai Sandu

  Upadł rząd Mai Sandu 00:38

  14.11 | Mołdawski parlament przegłosował we wtorek wniosek o wotum nieufności dla rządu Mai Sandu, liderki proeuropejskiego bloku Acum. Wniosek zainicjowała uznawana za prorosyjską Partia Socjalistów Republiki Mołdawii, która wchodziła w skład koalicji rządzącej.
rozwiń

Wideo dnia

 • Kalendarz z Władimirem Putinem na 2020 rok

  Kalendarz z Władimirem Putinem na... 00:36

  15.11 | Władimir Putin z lampartem, mierzący z karabinu czy ściskający dłoń Donalda Trumpa. To tylko kilka scen, z prezydentem Rosji w roli głównej, które można znaleźć w kalendarzu na przyszły rok. Właśnie trafił do sprzedaży w rosyjskich sklepach.
 • Kobieta za sterami myśliwca

  Kobieta za sterami myśliwca 00:54

  15.11 | Major Michelle Curran jest jedyną kobietą pilotem F16 w zespole akrobacyjnym amerykańskich sił powietrznych. 
Zanim dołączyła do zespołu, wylatała ponad tysiąc dwieście godzin, brała też udział w misji, w Afganistanie. Jak mówi, praca pilota jest bardzo wymagająca, ale daje dużo satysfakcji.
 • Narwal. Wyjątkowy pies z dodatkowym ogonem

  Narwal. Wyjątkowy pies z dodatkow... 00:59

  15.11 | Uratowany, przez fundację non profit Mac's Mission z Missouri, pies urodził się z unikatową mutacją. Na czole ma dodatkowy ogon. - Nie wydaje się stwarzać żadnych problemów. Badanie rentgenem wykazało, że nie ma też obecnie żadnych komplikacji. Nie ma kościstych fragmentów ani kręgów w tym co wygląda na ogon - powiedział badający go weterynarz. Jego tymczasowa opiekunka przyznaje, że z czasem będzie szukać dla szczeniaka nowej rodziny, która go zaadoptuje. Zaznacza jednak, że musi mieć pewność, iż nowi właściciele nie zdecydują się na usunięcie tego, co czyni Narwala wyjątkowym.
 • Płonący lew otworzył stadion w La Placie

  Płonący lew otworzył stadion w La... 00:57

  14.11.2019 l Na takie otwarcie stadionu warto było czekać długie lata. W argentyńskiej La Placie kibice Estudiantes obejrzeli prawdziwy multimedialny spektakl, kiedy na obiekcie Jorge Luisa Hirschiego szalał gigantyczny, wygenerowany komputerowo lew.
 • Szkolny układ taneczny z udziałem policjanta

  Szkolny układ taneczny z udziałem... 00:36

  14.11 | Szkolny układ taneczny z udziałem policjanta to ostatni akcent jego służby w dziale bezpieczeństwa szkoły średniej w Chino. Kapral Ryan Tillman pokazał, jak wchodzi się w nowy etap pracy w policji tanecznym krokiem.
 • Kajakiem na ratunek. Samolot lądował awaryjnie na jeziorze

  Kajakiem na ratunek. Samolot lądo... 00:36

  13.11 | Pilotowi małego samolotu, który awaryjnie lądował na jeziorze w stanie Waszyngton na pomoc ruszyli mieszkańcy okolicznych domów. O spontanicznej akcji ratunkowej z udziałem sąsiadów opowiadają m.in. kobiety, które wyciągały pilota z wody. - Tak jak stałam w piżamie, zepchnęłam na wodę kajak, który leżał na trawniku. Wiosłowałam jak najszybciej, płynąc w stronę samolotu, żeby ratować pilota - opowiadała jedna z kobiet, które go uratowały. 19-letni mężczyzna przeżył. Jest w szpitalu.
 • Czołowe zderzenie pociągów w Indiach

  Czołowe zderzenie pociągów w Indiach 00:33

  13.11 | W wyniku usterki sygnalizacji świetlnej, dwa pociągi zderzyły się czołowo w mieście Hajdarabad na południu Indii. Rannych zostało co najmniej 12 osób.
 • Małysz i Doleżal uratowali trening skoczkom

  Małysz i Doleżal uratowali trenin... 00:39

  12.11 | "Żeby skoczkowie mogli trenować, inni muszą się napracować" - napisał na swoim Instagramie Adam Małysz. Dyrektor PZN wespół z trenerem polskiej kadry Michalem Doleżalem w nietypowy sposób pomagali gospodarzom obiektu w przygotowaniu zeskoku na Wielkiej Krokwi, która pokryta była warstwą świeżo spadłego śniegu.
 • "To coś wyjątkowego i unikalnego". Pomocna świnka na lotnisku w San Francisco

  "To coś wyjątkowego i unikalnego"... 00:41

  12.11 | Dla niektórych pasażerów lot samolotem może być stresujący, z pomocą przychodzi świnka Lilou. Zwierzę jest jednym z uczestników specjalnego programu Wag Brigade, który ma za zadanie umilić pasażerom oczekiwanie na podróż. Na lotnisku w San Francisco można spotkać więcej takich zwierząt, np. psy.
 • Międzynarodowy mecz robotów w Moskwie

  Międzynarodowy mecz robotów w Mos... 00:30

  11.11 | Piękne gole, świetne akcje i faule. W Moskwie rozegrano międzynarodowy mecz robotów Rosja-Iran. Gospodarze nie mieli litości i pokonali przeciwników aż 9:1.
 • Święty Mikołaj ogłosił rozpoczęcie sezonu świątecznego

  Święty Mikołaj ogłosił rozpoczęci... 01:30

  11.11 | Zbliża się 6 grudnia. Coraz więcej dzieci oczekuje na przyjście Mikołaja. Ten z Laponii już pracuje pełną parą, żeby ze wszystkim zdążyć na czas. Zanim jednak zaczął z elfami pakować prezenty, ogłosił oficjalne rozpoczęcie sezonu świątecznego.
 • Trąba powietrzna natarła na fabrykę w Grecji

  Trąba powietrzna natarła na fabry... 00:36

  06.11| Trąba powietrzna przeszła w poniedziałek obok jednej z fabryk na greckim półwyspie Peloponez. Spowodowała poważne szkody materialne. Moment jej uderzenia został zarejestrowany przez kamerę przemysłową zainstalowaną w fabryce zajmującej się produkcją octu balsamicznego - Kalamata Papadimitriou. Bardzo silny wiatr zerwał część dachu, wyrzucił w powietrze panele aluminiowe i odłamki innych przedmiotów. Nikt nie został ranny.
rozwiń

Kontakt 24

rozwiń

Meteo

 • Pogoda na piątek 15.11

  Pogoda na piątek 15.11 01:30

  14.11 | W piątek termometry pokażą maksymalnie 16 stopni Celsjusza.
 • Warunki drogowe w piątek 15.11

  Warunki drogowe w piątek 15.11 00:22

  14.11 | W piątek warunki drogowe będą dobre w większości kraju.
 • Warunki biometeo w piątek 15.11

  Warunki biometeo w piątek 15.11 00:54

  14.11 | Warunki biometeo w większości kraju będą neutralne.
 • Czas na ochłodzenie. Prognozy meteorologów nie pozostawiają złudzeń

  Czas na ochłodzenie. Prognozy met... 02:37

  Nadszedł czas na nocne przymrozki, chłodne jesienne poranki i zimne wieczory. Prognozy meteorologów, przynajmniej na najbliższe kilkanaście dni, nie pozostawiają wątpliwości. Przełom października i listopada to wyraźna zmiana pogody.
 • We Wrocławiu już nie grabią. Dla małych zwierząt liście "to cały świat, cały kosmos"

  We Wrocławiu już nie grabią. Dla ... 02:24

  Gdy liście spadają, zaczyna się doroczna akcja ich grabienia. Dla jednych to rozrywka, a dla innych męczarnia. Wszystko po to, by alejki i trawniki były eleganckie. Ale nie wszędzie warto się tak starać. Taka pokrywa rozkładających się liści bardzo się przydaje zwierzętom i roślinom.
 • Jane Fonda w obronie klimatu. "Jedyna rzecz, którą może zrobić celebrytka, to zwrócić uwagę ludzi"

  Jane Fonda w obronie klimatu. "Je... 03:02

  Składowisko śmieci w Bytomiu miało zostać zlikwidowane, ale zamiast tego spłonęło. Sami niszczymy świat, w którym żyjemy. Ale jest nadzieja, bo na świecie mnożą się protesty tych, którzy - jak aktorka Jane Fonda - widzą, że to się dzieje z klimatem jest niebezpieczne.
 • Idzie zimno. Na wschodzie mogą wystąpić opadu deszczu ze śniegiem

  Idzie zimno. Na wschodzie mogą wy... 00:48

  W weekend czekają nas przymrozki, bo do Polski napływa arktyczne powietrze. Na wschodzie można spodziewać się opadów śniegu z deszczem.
 • "Woda się ugotowała razem z rybami". Trzy tony śniętych ryb trafiły do utylizacji

  "Woda się ugotowała razem z rybam... 02:56

  Ekologiczny pogrom w Jeziorze Koskowickim pod Legnicą. Do utylizacji trafiły blisko trzy tony śniętych ryb. Nie przetrwały ani dwumetrowe sumy, ani małe płotki. Zabił je brak tlenu.
 • Jak ustrzec się przed burzą w górach? Obserwować niebo i sprawdzać prognozy

  Jak ustrzec się przed burzą w gór... 02:43

  Burze w górach mogą być nagłe i potężne. Rano może nic ich nie zapowiadać. W czwartek do południa nad Tatrami było błękitne niebo i piękne słońce. Dlatego warto reagować na każdą ciemną chmurę i sprawdzać prognozę pogody na bieżąco w smartfonie. Jeśli nadchodzi burza, to należy natychmiast zejść z góry.
 • "Dzika przyroda ginie coraz szybciej". Jak chronić zagrożone gatunki?

  "Dzika przyroda ginie coraz szybc... 03:34

  To kolejny dowód na to, jak śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt morskich jest plastik. Przyczyną śmierci osłabionej samicy diugonia przybrzeżnego, którą znaleziono u wybrzeży Tajlandii, był nagromadzony w jelitach surowiec. Troskliwa opieka, którą ją otoczono, nie pomogła. Z najnowszego raportu przygotowanego pod auspicjami ONZ wynika, że wyginięciem zagrożony jest nawet milion gatunków roślin i zwierząt. Zagraża im nie tylko zanieczyszczenie środowiska, ale też kłusownictwo i czarny rynek handlu zwierzętami.
 • Trąba powietrzna w Małopolsce. Wiele budynków zniszczonych

  Trąba powietrzna w Małopolsce. Wi... 00:46

  Gwałtowna trąba powietrzna przeszła przez wieś Jodłówka-Wałki w Małopolsce. Zniszczonych zostało wiele dachów i uszkodzonych kilka budynków, w tym szkoła i remiza straży pożarnej.
 • Groźne burze w Polsce. "Myślałam, że jest koniec świata"

  Groźne burze w Polsce. "Myślałam,... 02:46

  Uwaga na burze w województwach mazowieckim, lubelskim, wielkopolski, dolnośląskim, śląskim, małopolskim i świętokrzyskim - wszędzie tam synoptycy ostrzegają, a harcerze prewencyjnie zwijają obozy.
rozwiń

Eurosport.pl

 • Ronnie O'Sullivan wygrał z Yuanem Sijunem

  Ronnie O'Sullivan wygrał z Yuanem... 01:21

  Ronnie O'Sullivan wygrał z Yuanem Sijunem 4:1 w 1/8 finału Northen Ireland Open.
 • Wygrał O'Sullivan, ale zagranie tygodnia należy do Yuana Sijuna

  Wygrał O'Sullivan, ale zagranie t... 00:37

  Być może Yuan Sijun przegrał z Ronniem O'Sullivanem, ale za to popisał się zagraniem tygodnia. Wspaniałe zbicie czerwonej bili przez Chińczyka. The Rocket wygrał 4:1 i to on zagra w ćwierćfinale.
 • Skrót meczu Roger Federer - Novak Djokovic

  Skrót meczu Roger Federer - Novak... 01:03

  Spotkali się po raz 49. w historii i to był piękny pokaz tenisa. Tym razem w ostatnim meczu grupowym ATP Finals w Londynie Roger Federer w genialnym stylu nie dał szans Novakowi Djokoviciowi. Szwajcar pokonał Serba 6:4, 6:3 i w sobotę zagra w półfinale tej imprezy.
 • Higgins pokonał Filipiaka w drugiej rundzie Northern Ireland Open

  Higgins pokonał Filipiaka w drugi... 01:01

  Kacper Filipiak nie zdołał przeciwstawić się Johnowi Higginsowi w drugiej rundzie Northern Ireland Open. Polak przegrał 1:4. Kolejnym rywalem Higginsa będzie Billy Joe Castle. Northern Ireland Open na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Higgins pokonał Filipiaka w drugiej rundzie Northern Ireland Open

  Higgins pokonał Filipiaka w drugi... 00:56

  Kacper Filipiak nie zdołał przeciwstawić się Johnowi Higginsowi w drugiej rundzie Northern Ireland Open. Polak przegrał 1:4. Kolejnym rywalem Higginsa będzie Billy Joe Castle. Northern Ireland Open na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Filipiak skrzętnie wykorzystał błąd Higginsa

  Filipiak skrzętnie wykorzystał bł... 01:39

  John Higgins bardzo rzadko mylił się w starciu z Kacprem Filipiakiem, ale kiedy tylko do tego doszło, to Polak potrafił skrzętnie to wykorzystać. 23-latek wyczyścił stół i tym samym wygrał czwartą partię starcia z Higginsem. Northern Ireland Open na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Unicaja Malaga pokonała Arkę Gdynia w 7. kolejce Pucharu Europy

  Unicaja Malaga pokonała Arkę Gdyn... 01:07

  Unicaja Malaga pokonała na własnym parkiecie Arkę Gdynia 91:69 w siódmej kolejce Pucharu Europy. Zobacz ostatnie sekundy tego spotkania. Puchar Europy w koszykówce na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Higgins rozpoczął starcie z Filipiakiem od wbicia setki

  Higgins rozpoczął starcie z Filip... 01:24

  Mocny początek Johna Higginsa w starciu z Kacprem Filipiakiem w drugiej rundzie turnieju Northern Ireland Open. W pierwszym frejmie Szkot w dobrym stylu wbił setkę. Northern Ireland Open na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Wenger został dyrektorem do spraw rozwoju w FIFA

  Wenger został dyrektorem do spraw... 00:32

  W ostatnich tygodniach Arsene Wenger wiązany był z posadą trenera w Bayernie Monachium. Francuz jednak przyjął inną ofertę. 70-latek został nowym dyrektorem do spraw rozwoju w FIFA.
 • Legenda kolarstwa Raymond Poulidor zmarł w wieku 83 lat

  Legenda kolarstwa Raymond Poulido... 00:29

  W wieku 83 lat zmarła legenda kolarstwa Raymond Poulidor. Francuz aż ośmiokrotnie stał na podium Tour de France, ale nigdy nie wygrał Wielkiej Pętli. W 1964 roku triumfował w Vuelta a Espana.
 • Skrót meczu Anwil Włocławek - Telenet Giants w 5. kolejce Ligi Mistrzów

  Skrót meczu Anwil Włocławek - Tel... 02:40

  Zobacz najlepsze momenty z meczu Anwil Włocławek - Telenet Giants, które zakończyło się wygraną polskiego zespołu 80:71. Koszykarska Liga Mistrzów na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Anwil Włocławek lepszy od Telenetu Giants w 5. kolejce Ligi Mistrzów

  Anwil Włocławek lepszy od Telenet... 01:34

  Drugie zwycięstwo Anwilu Włocławek w koszykarskiej Lidze Mistrzów. Polski zespół pokonał Telenet Giants 80:71. Po pięciu kolejkach Anwil zajmuje szóste miejsce w grupie B. Koszykarska Liga Mistrzów na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
rozwiń

News in English

rozwiń