"Fakty" z 23 czerwca

 • Wakacje w cieniu gwałtownej pogody. ABC bezpiecznego wypoczynku

  Wakacje w cieniu gwałtownej pogod... 03:26

  Radiotelefon jak tarcza do obrony przed pogodowym atakiem. Na harcerskich obozach jest obowiązkowy, bo łączność to szansa na ostrzeżenie i ewakuację, a czasem nawet na przeżycie.
 • Protesty w Czechach. Domagają się ustąpienia premiera

  Protesty w Czechach. Domagają się... 00:52

  Wrzenie w Czechach. Masowe protesty organizowane są tam od kwietnia. Ludzie chcą dymisji premiera. Andrej Babisz jest oskarżany o wyłudzanie unijnych dotacji i wykorzystywanie władzy do pomnażania własnego majątku.
 • Rok od akcji ratunkowej w Tham Luang. "Wiele osób włożyło wysiłek, by nas uratować"

  Rok od akcji ratunkowej w Tham Lu... 02:26

  Młodzi piłkarze z Tajlandii i ich trener nazywani są "szczęśliwą trzynastką". Rok temu świat śledził dramatyczną akcję ich uwolnienia z jaskini Tham Luang. Teraz znowu się tam pojawili. W zupełnie innych nastrojach i innych okolicznościach. Jaskinia jest teraz turystyczną atrakcją, a oni mają status bohaterów.
 • W reakcji na zakłócenie happeningu krzyknął "precz z polskim faszyzmem". Usłyszał zarzut

  W reakcji na zakłócenie happening... 02:59

  Spotkanie na rynku w Przemyślu miało wspierać dialog polsko-ukraiński. Nie wszystkim o dialog chodziło. Grupka osób próbowała spotkanie zakłócić, na co zareagował jeden z uczestników happeningu. I za swoją reakcję usłyszał zarzut.
 • "Spektakularne wyniki sprzedaży" urządzeń chłodzących. Wszystko przez upały

  "Spektakularne wyniki sprzedaży" ... 02:40

  Przed nami piekielne upały. W cieniu będzie nawet 40 stopni Celsjusza. Może paść temperaturowy rekord. Na razie w rekordowym tempie ze sklepów znika wszystko to, co pomaga choć odrobinę się schłodzić. Kto nie zdążył z zakupami, ten może mieć problem.
 • Sztuka na ulicach miasta. "Cały Poznań tym żyje"

  Sztuka na ulicach miasta. "Cały P... 02:52

  Siedmiuset artystów i niemal trzysta wydarzeń w kilkudziesięciu miejscach Poznania. Tegoroczny Malta Festival robi wrażenie nie tylko ze względu na liczby. Artystyczna renoma imprezy od dawna wybiega daleko poza Europę. Nawet jeśli ministerstwo kultury ma na ten temat inne zdanie.
 • To szansa na życie i nowy dom. Powstają kolejne "okna życia" dla zwierząt

  To szansa na życie i nowy dom. Po... 02:49

  Okna, które są jak drzwi do nowego domu dla zwierząt. Porzucone w lesie nie mają żadnych szans, ale podrzucone do "okna życia" mogą zacząć całkiem nowe życie. Takich miejsc powstaje coraz więcej. Im bliżej sezonu urlopowego, tym więcej mają "klientów".
 • Portret młodych ojców. "Chcą uczestniczyć w życiu i wychowywaniu swoich dzieci"

  Portret młodych ojców. "Chcą ucze... 02:18

  Kiedyś głównie dbał o byt, teraz walczy o to, by być w życiu swojego dziecka od samego początku. Na równi z mamą zmienia pieluchy, miesza kaszkę, wyciera nos i chętnie idzie na "tacierzyński" - właśnie taki coraz częściej jest właśnie portret współczesnego taty.

Zestrzelenie amerykańskiego drona przez Iran

 • "Nie chce zabijać kogokolwiek, chyba że jest to absolutnie konieczne"

  "Nie chce zabijać kogokolwiek, ch... 01:30

  23.06 | - Nie chce zabijać 150 czegokolwiek i kogokolwiek, chyba że jest to absolutnie konieczne. Iran jest obecnie w kryzysie ekonomicznym, przechodzą przez piekło, sankcje mocno ich dotknęły, ale nałożymy kolejne. Jedyne, czego chcę, to żeby nie mieli broni nuklearnej - stwierdził Trump w sobotę.
 • Trump napisał na Twitterze, że nie odwołał ataku na Iran, tylko go wstrzymał

  Trump napisał na Twitterze, że ni... 00:42

  23.06| Nie odwołałem ataku na Iran, jak jest to fałszywie przedstawiane w mediach, lecz na razie go wstrzymałem - napisał prezydent USA Donald Trump na Twitterze. W piątek potwierdził, że operacja została wstrzymana na 10 minut przed jej rozpoczęciem.
 • Donald Trump zapowiada nałożenie kolejnych sankcji na Iran

  Donald Trump zapowiada nałożenie ... 00:45

  23.06| Donald Trump zapowiada nałożenie kolejnych sankcji na Iran. W ten sposób amerykański prezydent chce powstrzymać władze tego państwa przed uzyskaniem broni jądrowej.
 • Światowi przewoźnicy rezygnują z lotów nad Iranem

  Światowi przewoźnicy rezygnują z ... 01:52

  21.06 | W związku z napiętą sytuacją nad Cieśniną Ormuz i w Zatoce Omańskiej LOT podjął decyzję o zmianie tras przelotów samolotów kursujących do i z Singapuru - poinformował w piątek przewoźnik. Korekta oznacza wydłużenie rejsów o kilkadziesiąt minut. Swoje trasy zmieniły też linie lotnicze innych krajów - między innymi Etihad, British Airways czy Lufthansa.
 • Trump odwołał atak na 10 minut przed otwarciem ognia

  Trump odwołał atak na 10 minut pr... 02:39

  Samoloty bojowe były już w powietrzu, okręty w gotowości bojowej, a cele jasno wskazane. Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump atak na irańskie obiekty wojskowe odwołał w ostatniej chwili - ledwie 10 minut przed otwarciem ognia. Miała to być odpowiedź na to, że Iran strącił amerykańskiego drona zwiadowczego. Donald Trump akcję anulował, gdy dowiedział się, ile osób w Iranie mogłoby zginąć. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
 • Trump potwierdził, że szykował atak na Iran

  Trump potwierdził, że szykował at... 00:34

  21.06 | Wstrzymałem atak na Iran, ponieważ nie byłaby to proporcjonalna odpowiedź na zestrzelenie bezosobowego drona - powiedział w piątek prezydent USA Donald Trump. Wcześniej "New York Times" napisał, że amerykański prezydent rozkazał przeprowadzić atak, ale zmienił zdanie.
 • "Irańczycy będą trzymać temperaturę tego konfliktu poniżej granicy wrzenia"

  "Irańczycy będą trzymać temperatu... 13:10

  21.06 | Prezydent USA Donald Trump potwierdził w piątek, że dzień wcześniej siły amerykańskie były już gotowe do ataku odwetowego przeciwko Iranowi, ale wstrzymał operację na 10 minut przed rozpoczęciem.
 • Amerykański dron MQ-4C Triton zestrzelony przez Iran

  Amerykański dron MQ-4C Triton zes... 01:08

  20.06 | W czwartek rano elitarne siły irańskiej Gwardii Rewolucyjnej przekazały, że zestrzeliły amerykańskiego drona szpiegowskiego, gdy ten naruszył przestrzeń powietrzną Iranu. Rzecznik Centralnego Dowództwa sił USA, kapitan marynarki wojennej Bill Urban potwierdził zestrzelenie, zastrzegając jednak, że doszło do tego w międzynarodowej przestrzeni powietrznej. Incydent nazwał "niesprowokowanym atakiem".
 • Amerykański dron zestrzelony nad Iranem

  Amerykański dron zestrzelony nad ... 00:30

  20.06 | Amerykański wojskowy dron został zestrzelony przez irański pocisk ziemia-powietrze w międzynarodowej przestrzeni powietrznej nad cieśniną Ormuz - poinformował w czwartek przedstawiciel amerykańskich władz, zastrzegając anonimowość.
 • Amerykański dron zestrzelony przez Iran. "To ostrzeżenie"

  Amerykański dron zestrzelony prze... 01:05

  Zestrzelenie amerykańskiego drona nad cieśniną Ormuz to ostrzeżenie przed agresją wymierzoną w Teheran - brzmi oficjalny komunikat władz Iranu. Po tym incydencie ceny ropy poszły w górę.
 • Iran opublikował nagranie ze startu rakiety, która zestrzeliła amerykańskiego drona (dźwięk oryginalny)

  Iran opublikował nagranie ze star... 00:37

  20.06. | Irańskie wojsko zestrzeliło amerykańskiego drona w rejonie cieśniny Ormuz. Według Teheranu szpiegowski dron naruszył przestrzeń powietrzną Iranu. Strona amerykańska twierdzi, że nie było żadnego drona "nad irańskim terytorium".
 • Amerykanie pokazali nagranie z zestrzelenia drona

  Amerykanie pokazali nagranie z ze... 00:14

  21.06 | Irańskie wojsko zestrzeliło amerykańskiego drona w rejonie cieśniny Ormuz. Według Teheranu szpiegowski dron naruszył przestrzeń powietrzną Iranu. Strona amerykańska twierdzi, że nie było żadnego drona "nad irańskim terytorium".
rozwiń

Mrowiny. Zabójstwo 10-letniej Kristiny

 • Czarnecki: solidarność z ofiarami, z rodzinami ofiar, a nie solidarność z bandytami

  Czarnecki: solidarność z ofiarami... 01:17

  22.06 | Jest człowiek, który prawdopodobnie jest winny, ale ma pełne prawo, żeby być traktowany z pełną godnością - stwierdziła w "Faktach po Faktach" Joanna Mucha (Platforma Obywatelska) komentując reakcję na wyrażoną przez Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara opinię, że sposób zatrzymania Jakuba A., podejrzanego o zabójstwo 10-letniej Kristiny "stanowi pogwałcenie praw człowieka". Ryszard Czarnecki, komentując sposób zatrzymania A., ocenił, że "państwo polskie zdało w tej sprawie egzamin".
 • Mucha: przypomina mi się szczucie na Pawła Adamowicza

  Mucha: przypomina mi się szczucie... 01:19

  22.06 | Jest człowiek, który prawdopodobnie jest winny, ale ma pełne prawo, żeby być traktowany z pełną godnością - stwierdziła w "Faktach po Faktach" Joanna Mucha (Platforma Obywatelska) komentując reakcję na wyrażoną przez Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara opinię, że sposób zatrzymania Jakuba A., podejrzanego o zabójstwo 10-letniej Kristiny "stanowi pogwałcenie praw człowieka". Ryszard Czarnecki, komentując sposób zatrzymania A., ocenił, że "państwo polskie zdało w tej sprawie egzamin".
 • Profesor Zoll: w pełni się zgadzam ze stanowiskiem Rzecznika Praw Obywatelskich

  Profesor Zoll: w pełni się zgadza... 01:22

  21.06 | Doprowadzenie do komisariatu było niezbędne, także zabezpieczenie przed możliwości ucieczki czy na przykład też targnięcia się na własne życie, ale nie wolno się było nad tym człowiekiem znęcać - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Andrzej Zoll, były Rzecznik Praw Obywatelskich i były przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego. Skomentował w ten sposób w ten sposób komunikat Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur w sprawie zatrzymania Jakuba A. podejrzanego o zabójstwo 10-letniej Kristiny.
 • Halicki: to są sytuacje, które w cywilizowanym świecie nie mogą mieć miejsca

  Halicki: to są sytuacje, które w ... 01:22

  21.06 | Andrzej Halicki (PO) powiedział, że choć osobiście nie zgadza się z oświadczeniem RPO ws. zatrzymania i traktowania mężczyzny podejrzanego o zabójstwo w Mrowinach, to ma ono poważne podstawy. Według Halickiego, "komórka kontroli działań wewnętrznych w policji została przeniesiona pod polityczny nadzór do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro". "A więc de facto przestała funkcjonować jako organ, który wprowadza tę kontrolną rolę także monitorowania wydarzeń, które miały miejsce w policji, bo przecież to nie jest kwestia jednego przypadku, tylko już szeregu działań" - powiedział polityk PO.
 • Halicki: osobiście nie zgadzam się z oświadczeniem RPO, ale ma ono poważne podstawy

  Halicki: osobiście nie zgadzam si... 00:52

  21.06 | Andrzej Halicki (PO) powiedział, że choć osobiście nie zgadza się z oświadczeniem RPO ws. zatrzymania i traktowania mężczyzny podejrzanego o zabójstwo w Mrowinach, to ma ono poważne podstawy. Według niego, od czterech lat było wiele przypadków stosowania nieadekwatnej siły i braku dostępu do adwokata.
 • Dworczyk: to, co zrobił Adam Bodnar jest skrajnie nieodpowiedzialne

  Dworczyk: to, co zrobił Adam Bod... 02:38

  21.06 | To co zrobił Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar jest skrajnie nieodpowiedzialne, gdzieś są granice politycznego zaangażowania i rzecznik przekroczył po raz kolejny tę granicę - ocenił w piątek szef KPRM Michał Dworczyk.
 • Halicki: to są sytuacje, które w cywilizowanym świecie nie mogą mieć miejsca

  Halicki: to są sytuacje, które w ... 01:22

  21.06 | Andrzej Halicki (PO) powiedział, że choć osobiście nie zgadza się z oświadczeniem RPO ws. zatrzymania i traktowania mężczyzny podejrzanego o zabójstwo w Mrowinach, to ma ono poważne podstawy. - Mieliśmy sytuację złą, ale w wyniku monitorowania oraz publicznej debaty na ten temat, także działań Rzecznika Praw Obywatelskich i specjalnej komórki, która powstała u niego, mieliśmy sytuację pewnego procesu, który nabierał charakteru nawet, powiedziałbym wzorcowego, jeżeli chodzi o opinię komisji, która w Radzie Europy tym się zajmuje - dodał.
 • Halicki: osobiście nie zgadzam się z oświadczeniem RPO, ale ma ono poważne podstawy

  Halicki: osobiście nie zgadzam si... 00:52

  21.06 | Andrzej Halicki (PO) powiedział, że choć osobiście nie zgadza się z oświadczeniem RPO ws. zatrzymania i traktowania mężczyzny podejrzanego o zabójstwo w Mrowinach, to ma ono poważne podstawy. Według niego, od czterech lat było wiele przypadków stosowania nieadekwatnej siły i braku dostępu do adwokata.
 • "Większość sprawców ma tak zwaną maskę normalności"

  "Większość sprawców ma tak zwaną ... 01:15

  19.06 | Psycholog kryminalny, emerytowana oficer policji Mariola Wołoszyn mówiła w "Faktach po Faktach" w TVN24 o morderstwie 10-letniej Kristiny.
 • "Ludziom się wydaje, że można różne rzeczy zatrzeć, uniknąć, nadwiarygodnić swoje alibi"

  "Ludziom się wydaje, że można róż... 00:47

  19.06 | Psycholog kryminalny, emerytowana oficer policji Mariola Wołoszyn mówiła w "Faktach po Faktach" w TVN24 o morderstwie 10-letniej Kristiny z Mrowin.
 • Dr Paweł Moczydłowski o zabójstwie 10-letniej Kristiny

  Dr Paweł Moczydłowski o zabójstwi... 00:41

  19.06 | Zabójstwo 10-letniej Kristiny to zbrodnia, w której mamy taką dużą odmienność portretu psychologicznego od takiego zwykłego zabójcy - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 kryminolog, socjolog i były szef Służby Więziennej dr Paweł Moczydłowski, odnosząc się do zbrodni, która miała miejsce w Mrowinach
 • "Był zawsze grzecznym, ułożonym chłopcem". Jakub A. uznany za szczególnie niebezpiecznego

  "Był zawsze grzecznym, ułożonym c... 03:03

  22-letni Jakub A., podejrzany o zabójstwo 10-letniej Kristiny, dostał status więźnia niebezpiecznego. Jest pod szczególnym nadzorem. Reporterzy programu "Uwaga" TVN rozmawiali z matką Jakuba A., która powiedziała, że jej syn nigdy nie był agresywny.
rozwiń

Prezydent Duda z wizytą w USA. Czerwiec 2019

 • Prezydent zakończył wizytę w USA

  Prezydent zakończył wizytę w USA 02:24

  18.06 | Współpraca Polski z USA jest "absolutnie strategiczna" w bardzo wielu dziedzinach - powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda podsumowując swoją sześciodniową wizytę w Stanach Zjednoczonych, którą rozpoczął od spotkania w ubiegłą środę w Białym Domu z prezydentem Donaldem Trumpem.
 • Prezydent otworzył Polski Tydzień Biznesu i Innowacji

  Prezydent otworzył Polski Tydzień... 01:27

  15.06.| Prezydent Andrzej Duda otworzył w sobotę w stanie Nevada Polski Tydzień Biznesu i Innowacji. Ma się on przyczynić do rozwoju współpracy m.in. w sektorze lotniczym, czy kosmicznym. W swoim wystąpieniu Duda podkreślił, że wydarzenie jest świetnym przykładem rozwijającej się i niezwykle dynamicznej współpracy pomiędzy Polską a stanem Nevada.
 • Prezydent o relacjach z Donaldem Trumpem

  Prezydent o relacjach z Donaldem ... 01:29

  15.06.| Prezydent Andrzej Duda, który kontynuuje swoją roboczą wizytę w Stanach Zjednoczonych, odwiedził w sobotę Reno w Nevadzie. Podczas briefingu dla polskich dziennikarzy został zapytany o to, co odpowie na głosy krytyki mówiące o tym, że umowy i porozumienia, które zostały podpisane podczas jego pobytu w USA, są zbyt kosztowne dla naszego kraju. Mówił również o relacjach politycznych z amerykańskim prezydentem Donaldem Trumpem.
 • Prezydent o krytyce prozumień z USA

  Prezydent o krytyce prozumień z USA 01:17

  15.06.| Prezydent Andrzej Duda, który kontynuuje swoją roboczą wizytę w Stanach Zjednoczonych, odwiedził w sobotę Reno w Nevadzie. Podczas briefingu dla polskich dziennikarzy, został zapytany o to, co odpowie na głosy krytyki mówiące o tym, że umowy i porozumienia, które zostały podpisane podczas jego pobytu w USA, są zbyt kosztowne dla naszego kraju.
 • Polska będzie współpracować ze szpitalem w USA. Skorzystają pacjenci

  Polska będzie współpracować ze sz... 02:55

  Polska będzie współpracowała w leczeniu raka z Centrum Onkologicznym Uniwersytetu Teksas. To czołowy taki ośrodek na świecie. Nasi lekarze mają uzyskać dostęp do najnowszych terapii i uczyć się ich od Amerykanów, by szybciej stosować je u nas. Skorzystają na tym pacjenci.
 • Andrzej Duda na pokazie dronów

  Andrzej Duda na pokazie dronów 01:11

  15.06 | Technologie, które umożliwią dronom wykrywanie się nawzajem, komunikację i unikanie kolizji testują inżynierowie z USA przy udziale Polaków. Prezydent Andrzej Duda obejrzał takie manewry w sobotę w Reno w stanie Nevada.
 • Prezydent Andrzej Duda o dostawach amerykańskiego gazu do Polski

  Prezydent Andrzej Duda o dostawac... 00:36

  14.06 | - Do Polski płynie gaz z USA, płynie nie tylko do naszego kraju, ale mam nadzieję, będzie płynął też do całego regionu Europy Centralnej - mówił prezydent Andrzej Duda w gazoporcie Sabine Pass, należącym do firmy Cheniere.
 • Prezydent: chcemy być silnym hubem dostaw gazu do Europy

  Prezydent: chcemy być silnym hube... 00:45

  14.06 | Chcemy być silnym hubem, jeśli chodzi o dostarczanie gazu ziemnego do Europy, przede wszystkim do Europy Środkowej - oświadczył prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z przedstawicielami amerykańskich firm energetycznych.
 • Prezydent Duda do Polonii w Houston: dziękuję za trwanie przy Polsce

  Prezydent Duda do Polonii w Houst... 01:20

  14.06 | Prezydent Duda do Polonii w Houston: dziękuję za trwanie przy Polsce.
 • Prezydent Andrzej Duda spotkał się z burmistrzem Houston Sylvestrem Turnerem

  Prezydent Andrzej Duda spotkał si... 00:59

  14.06 | Prezydent Andrzej Duda spotkał się z burmistrzem Houston Sylvestrem Turnerem.
 • Kreml śledzi wizytę Andrzeja Dudy w USA

  Kreml śledzi wizytę Andrzeja Dudy... 03:32

  13.06 | Podpisana w środę polsko-amerykańska deklaracja w sprawie obronności spotkała się w czwartek z ostrą reakcją rosyjskiego parlamentu. Deputowani naszego wschodniego sąsiada ostrzegli, że ogłoszone przez Donalda Trumpa rozmieszczenie nowych amerykańskich wojsk na terytorium Polski spotka się z działaniami odwetowymi ze strony Moskwy. Pojawił się także głosy, że w razie ewentualnego konfliktu Polska stałaby się "celem uderzenia odwetowego".
 • Całe przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy

  Całe przemówienie prezydenta Andr... 08:42

  12.06 | Ostatnim punktem środowej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Waszyngtonie był udział w uroczystym przyjęciu.
rozwiń

Atak na tankowce w Zatoce Omańskiej

 • Iran opublikował nagranie ze startu rakiety, która zestrzeliła amerykańskiego drona (dźwięk oryginalny)

  Iran opublikował nagranie ze star... 00:37

  20.06. | Irańskie wojsko zestrzeliło amerykańskiego drona w rejonie cieśniny Ormuz. Według Teheranu szpiegowski dron naruszył przestrzeń powietrzną Iranu. Strona amerykańska twierdzi, że nie było żadnego drona "nad irańskim terytorium".
 • Amerykanie pokazali nagranie z zestrzelenia drona

  Amerykanie pokazali nagranie z ze... 00:14

  21.06 | Irańskie wojsko zestrzeliło amerykańskiego drona w rejonie cieśniny Ormuz. Według Teheranu szpiegowski dron naruszył przestrzeń powietrzną Iranu. Strona amerykańska twierdzi, że nie było żadnego drona "nad irańskim terytorium".
 • "Taki jest pomysł amerykański. Rzucić Irańczyków na kolana"

  "Taki jest pomysł amerykański. Rz... 13:39

  - Trump chciałby drugiego porozumienia z Iranem - oceniła w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS doktor Patrycja Sasnal, kierowniczka Biura Badań i Analiz PISM, komentując napięcie pomiędzy USA i Iranem, które wzrosło jeszcze po ataku na tankowce w Zatoce Omańskiej. - Taki jest pomysł amerykański. Rzucić Irańczyków na kolana, nie tylko wypowiadając porozumienie, ale przede wszystkim wprowadzając sankcje ekonomiczne - ocenił z kolei Marcin Wojciechowski, amerykanista.
 • Siły zbrojne USA opublikowały nowe zdjęcia ataku na tankowiec

  Siły zbrojne USA opublikowały now... 00:35

  18.06 | Siły zbrojne USA opublikowały nowe, tym razem nieruchome, zdjęcia ataku na japoński tankowiec w Zatoce Omańskiej. Mają one pokazywać, jak irańscy Strażnicy Rewolucji usuwają minę, która nie wybuchła. Waszyngton ma rozważać wysłanie dodatkowych sił do tego rejonu.
 • Przebieg wydarzeń po ataku na tankowce w Zatoce Omańskiej. Na wideo widoczne również statki ratunkowe

  Przebieg wydarzeń po ataku na tan... 00:35

  17.06 | Jeśli Iran postanowi zablokować eksport ropy przez cieśninę Ormuz, jest wystarczająco silny militarnie, by zrobić to w pełni i publicznie - oświadczył w poniedziałek szef sztabu generalnego irańskich sił zbrojnych generał Mohammad Bakeri cytowany przez agencję Fars. Bakeri zareagował w ten sposób na obciążanie Iranu przez USA odpowiedzialnością za zeszłotygodniowe ataki na dwa tankowce w Zatoce Omańskiej. Dzień po eksplozji na tankowcach prezydent USA Donald Trump oświadczył, że to Iran dokonał ataku.
 • Motorówka podpływa do tankowca Kokuka Courageous

  Motorówka podpływa do tankowca Ko... 01:39

  14.06 | Armia Stanów Zjednoczonych udostępniła w czwartek nagranie, na którym rzekomo widać motorówkę z irańskimi żołnierzami. Ściągają oni z burty uszkodzonego wcześniej tankowca inną, nieeksplodowaną minę - podało BBC.
 • Pompeo: Iran odpowiada za ataki na tankowce w Zatoce Omańskiej

  Pompeo: Iran odpowiada za ataki n... 02:24

  14.06 | Sekretarz stanu USA Mike Pompeo oskarżył w czwartek Iran o przeprowadzenie dwóch ataków na tankowce w Zatoce Perskiej. Strona amerykańska doszła do takich wniosków na podstawie m.in. informacji wywiadowczych oraz rodzaju użytej broni.
 • Tankowce zaatakowane w Zatoce Omańskiej

  Tankowce zaatakowane w Zatoce Oma... 00:55

  Dwa tankowce zostały zaatakowane w Zatoce Omańskiej, a ich załogi trzeba było ewakuować - przekazał w czwartek Reuters. Według irańskiej agencji IRNA jeden z nich, Front Altair, miał zatonąć. Norweski właściciel przekazał jednak, że tankowiec nadal utrzymuje się na wodzie. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
 • Drugi taki przypadek w ciągu miesiąca. Atak na tankowce w Zatoce Omańskiej

  Drugi taki przypadek w ciągu mies... 00:37

  Atak na dwa tankowce w Zatoce Omańskiej. Na morzu widać płomienie, a na horyzoncie poważny problem, bo to miejsce, przez które przepływa nawet jedna trzecia światowych zapasów ropy naftowej. Ceny ropy natychmiast wzrosły.
 • Gaszenie pożaru na tankowcu w Zatoce Omańskiej

  Gaszenie pożaru na tankowcu w Zat... 00:30

  13.09 | Minister spraw zagranicznych Iranu Mohammad Dżawad Zarif oświadczył, że incydent z dwoma tankowcami, do którego doszło wcześniej tego dnia w Zatoce Omańskiej, "jest bardzo podejrzany" i w celu uniknięcia dalszych napięć wezwał kraje regionu do rozmów.
 • Płonący tankowiec Front Altair

  Płonący tankowiec Front Altair 00:43

  W czwartek z dwóch tankowców w Zatoce Omańskiej ewakuowano łącznie 44 członków załóg - poinformowali armatorzy tych jednostek. W jednym przypadku na pokładzie doszło do eksplozji i pożaru, w drugim do bliżej nieokreślonego incydentu i uszkodzenia kadłuba.
 • Atak na dwa tankowce w Zatoce Omańskiej

  Atak na dwa tankowce w Zatoce Oma... 00:30

  13/06 | Łącznie 44 członków załóg ewakuowano w czwartek z dwóch tankowców w Zatoce Omańskiej - poinformowali armatorzy tych jednostek. W jednym przypadku na pokładzie doszło do eksplozji i pożaru, w drugim do bliżej nieokreślonego incydentu i uszkodzenia kadłuba.

30 lat wolności

 • Polska droga ku wolności. 30 lat temu odbyły się częściowo wolne wybory

  Polska droga ku wolności. 30 lat ... 04:45

  4.06 | Wolna prasa nie istniała. Z gazet, radia i telewizji sączyła się jedynie słuszna narracja. Kampania wyborcza ruszyła w nieprawdopodobnym tempie, a cała Polska została zaklejona wyborczymi plakatami Solidarności.
 • Puste półki, głodowe pensje i mecz Polska-Anglia czyli czerwiec 1989

  Puste półki, głodowe pensje i mec... 03:17

  Okres transformacji był magiczny, ale magia kończyła się po przekroczeniu progu sklepu. Nie bardzo było co kupić i za co kupić. Czym Polacy - oprócz polityki - żyli w tamtych dniach?
 • Zaskoczenie, zwycięstwo i wolność. Z gospodarką w stanie zapaści

  Zaskoczenie, zwycięstwo i wolność... 04:53

  W lutym 1989 roku na murze berlińskim rozstrzelano młodego chłopaka, który chciał przejść na drugą stronę. 4 czerwca 1989 roku na pekińskim placu Tiananmen ludzi walczących o wolność rozjechały czołgi. Nasz 4 czerwca był fenomenem. Polacy pokojowo zmienili ustrój, odzyskali kraj, zniszczyli żelazną kurtynę. Była wolność, ale była też bieda.
 • Zdjęcie, do którego ustawiają się kolejki. Pokazuje atmosferę tamtych lat

  Zdjęcie, do którego ustawiają się... 03:13

  Wspólne zdjęcie Lecha Wałęsy z Jarosławem Kaczyńskim wystawione na widok publiczny było we wtorek największą atrakcją na gdańskim Długim Targu. Niemal każdy przechodzący chciał mieć zdjęcie z tym zdjęciem. Tak trudno w nie dziś uwierzyć.
 • Fantastyczny dzień, 30. rocznica. "Mamy z czego się cieszyć. Polak potrafi. Potrafiliśmy"

  Fantastyczny dzień, 30. rocznica.... 01:02

  4 czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm. Fantastyczny dzień. Kartką wyborczą, bez rozlewu krwi, Polacy zmienili ustrój i odzyskali kraj. Jak wspomniał we wtorek Lech Wałęsa, były dni, kiedy nikt nie dawał Solidarności szans na zwycięstwo. 30 lat później wydajemy "Fakty" TVN w wyjątkowy sposób - nie ze studia w Warszawie, lecz z Gdańska.
 • 30 lat wstecz. Jak doszło do obalenia komunizmu?

  30 lat wstecz. Jak doszło do obal... 03:10

  4 czerwca 1989 roku Polacy poszli na wybory, by powiedzieć "nie" komunistycznemu systemowi. I to "nie" wybrzmiało bardzo wyraźnie. Reżim zachwiał się w posadach i zaczął się rozpadać. Zmiany były już nie do zatrzymania i promieniowały także poza Polskę.
 • Wystawy, debaty i hymn. Polska świętuje 30 lat wolności

  Wystawy, debaty i hymn. Polska św... 03:08

  Nie tylko Gdańsk, nie tylko Warszawa. Święto Wolności i Solidarności Polacy obchodzą w różnych miejscach i na różne sposoby. Są wystawy, debaty i koncerty. Był też moment wyjątkowo uroczysty i podniosły - wspólne śpiewanie hymnu.
 • Tort na rocznicę 4 czerwca

  Tort na rocznicę 4 czerwca 01:24

  04.06 | W ramach obchodów 30. rocznicy wyborów czerwcowych uczestnicy święta w Gdańsku pokroili przygotowany na tę okazję tort.
 • Tak wygrywała Solidarność. To, jak szybko upadł komunizm, zaskoczyło wielu

  Tak wygrywała Solidarność. To, ja... 03:29

  Mieli głowy pełne marzeń o lepszym świecie. Chcieli spokoju, stabilizacji i pewności jutra. Nikt do końca nie wierzył, że zmiany nastąpią tak szybko. Skala zwycięstwa była zaskoczeniem nawet dla największych optymistów.
 • Hymn Polski odśpiewano w wielu miastach

  Hymn Polski odśpiewano w wielu mi... 02:29

  04.06 | W ramach obchodów 30. rocznicy wyborów czerwcowych w wielu miastach Polski odśpiewano hymn państwowy.
 • Bez takich ludzi sukcesu 4 czerwca mogło nie być. "To była kompletnie spontaniczna akcja"

  Bez takich ludzi sukcesu 4 czerwc... 03:24

  Byli młodzi, kompletnie niedoświadczeni, ale spontanicznie czuli nastrój zbliżającej się rewolucji i bardzo się w nią zaangażowali. - Chcieliśmy kulawo naśladować to, co było na Zachodzie - mówią bohaterowie relacji Jakuba Sobieniowskiego. Bez takich ludzi 4 czerwca mógłby się nie udać.
 • Wyjątkowa rocznica i wyjątkowy film. "Świetny dowód na to, że my byliśmy pierwsi"

  Wyjątkowa rocznica i wyjątkowy fi... 03:13

  30. rocznica pierwszych częściowo wolnych wyborów to lekcja historii dla wszystkich, a szczególnie dla tych, którzy nie pamiętają 4 czerwca, czyli początku końca komunizmu w Polsce i Europie. Premiera dokumentu "My, naród" była okazją do debaty o polskiej wolności - wtedy i teraz.
rozwiń

Obraz świata

 • Zderzyły się dwa myśliwce Eurofighter Typhoon

  Zderzyły się dwa myśliwce Eurofig... 00:30

  24.06 | Nad graniczącym z Polską niemieckim krajem związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie doszło w poniedziałek do katastrofy z udziałem myśliwców Luftwaffe, Eurofighter. Według doniesień lokalnych mediów maszyny zderzyły się w powietrzu.
 • Zderzenie dwóch myśliwców, pilci się katapultowali

  Zderzenie dwóch myśliwców, pilci ... 01:37

  24.06 | Nad graniczącym z Polską niemieckim krajem związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie doszło w poniedziałek do katastrofy z udziałem myśliwców Luftwaffe, Eurofighter. Według doniesień lokalnych mediów maszyny zderzyły się w powietrzu.
 • Do zderzenia myśliwców doszło nad krajem związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie

  Do zderzenia myśliwców doszło nad... 00:31

  24.06 | Nad graniczącym z Polską niemieckim krajem związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie doszło w poniedziałek do katastrofy z udziałem myśliwców Luftwaffe, Eurofighter. Według doniesień lokalnych mediów maszyny zderzyły się w powietrzu.
 • Kreml i siedziba Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji

  Kreml i siedziba Ministerstwa Spr... 00:36

  24.06 | Wiceszef MSZ Rosji Siergiej Riabkow oświadczył w poniedziałek w parlamencie, że ewentualne rozmieszczenie pocisków amerykańskich na lądzie w pobliżu granic Rosji może doprowadzić do kryzysu porównywalnego z kryzysem kubańskim w 1962 roku.
 • Ewakuacja miasta Arys po wybuchu w magazynie amunicji

  Ewakuacja miasta Arys po wybuchu ... 00:25

  24.06 | Dziesiątki osób zostało rannych w wybuchu, do którego doszło w poniedziałek rano w magazynie amunicji w bazie wojskowej w mieście Arys na południu Kazachstanu - podały miejscowe media. Władze przekazały, że wszyscy mieszkańcy ok. 45-tysięcznego miasta są ewakuowani.
 • Wykoleiły się wagony pociągu w Bangladeszu

  Wykoleiły się wagony pociągu w Ba... 01:49

  24.06 | Co najmniej pięć osób poniosło śmierć i ponad sto jest rannych w wyniku wykolejenia się wagonów w pociągu pasażerskim przejeżdżającym przez most kolejowy w Bangladeszu - informują lokalne władze. W momencie zdarzenia w pociągu znajdowały się co najmniej dwa tysiące osób.
 • Mohammed uld Ghazuni zwyciężył w wyborach w Mauretanii

  Mohammed uld Ghazuni zwyciężył w ... 00:30

  24.06 | Kandydat rządzącej partii Związek na rzecz Republiki (UPR) Mohammed uld Ghazuni zwyciężył w niedzielnych wyborach prezydenckich w Mauretanii zdobywając 52 proc. głosów - poinformowała w niedzielę wieczorem Komisja wyborcza.
 • Zawalenie budynku w Kambodży

  Zawalenie budynku w Kambodży 01:19

  24.06 | Do 24 wzrosła liczba śmiertelnych ofiar zawalenia się w sobotę siedmiopiętrowego budynku w nadmorskim kurorcie Sihanoukville w Kambodży. Ofiary to robotnicy, którzy spali w niewykończonym jeszcze budynku.
 • Wielu zabitych i rannych po zawaleniu się namiotu

  Wielu zabitych i rannych po zawal... 01:46

  23.06 | Co najmniej 14 osób zginęło, a 50 odniosło obrażenia, gdy w niedzielę w wiosce na zachodzie Indii zawalił się duży namiot, w którym odbywała się hinduistyczna ceremonia - podała agencja PTI. Premier Narendra Modi wyraził współczucie dla bliskich ofiar.
 • Netanjahu: wysłuchamy propozycji USA dla Bliskiego Wschodu

  Netanjahu: wysłuchamy propozycji ... 01:43

  23.06 | Premier Izraela Benjamin Netanjahu oświadczył w niedzielę, że jego kraj "uczciwie i otwarcie" wysłucha propozycji, zawartych w planie pokojowym USA dla Bliskiego Wschodu. Podkreślił, że nie rozumie Palestyńczyków, którzy plan odrzucają, nie znając jego szczegółów.
 • Mieszkańcy Stambułu celebrują zwycięstwo kandydata opozycji

  Mieszkańcy Stambułu celebrują zwy... 01:43

  24.06 | Tysiące mieszkańców Stambułu wyległo w niedzielę wieczorem na ulice, celebrując zwycięstwo kandydata opozycyjnej Partii Ludowo-Republikańskiej, Ekrema Imamoglu, w wyborach burmistrza największej metropolii Turcji.
 • Imamoglu ogłasza zwycięstwo w Stambule

  Imamoglu ogłasza zwycięstwo w Sta... 00:59

  23.06 | W niedzielę mieszkańcy tureckiej stolicy ponownie wybierali burmistrza swojego miasta. Kandydat opozycyjnej Partii Ludowo-Republikańskiej (CHP) na burmistrza Stambułu Ekrem Imamoglu po obwieszczeniu wstępnych wyników wyborów ogłosił swoje zwycięstwo. To "nowy początek" dla Stambułu - ocenił.
rozwiń

Wideo dnia

 • Julia Hawkins czyli 103-letnia biegaczka z Luizjany

  Julia Hawkins czyli 103-letnia bi... 00:37

  24.06 | 103-letnia biegaczka z Luizjany czyli prawdopodobnie najstarsza na świecie aktywna sprinterka. Pani Julia Hawkins biega, zdobywa medale i ustanawia rekordy. W myśl swojej zasady: nigdy nie jest za późno, żeby zacząć się ruszać.
 • Niezwykłe zdjęcia z zawodów w cliff divingu w portugalskich Azorach

  Niezwykłe zdjęcia z zawodów w cli... 00:34

  24.06| Portugalskie Azory czyli archipelag dziewięciu wysp wulkanicznych. Właśnie tam odbył się konkurs w tzw. Cliff Divingu, czyli skakaniu do wody z wysokiego klifu. W zawodach startowali m.in. zawodnicy ze Stanów Zjednoczonych oraz Australii. W całym konkursie nie chodzi jednak tylko o sam skok z dużej wysokości, ale również o niesamowite akrobacje.
 • Wyścig Kaczek na rzece Krznie

  Wyścig Kaczek na rzece Krznie 01:01

  24.06 | Piąta edycja Rotariańskiego wyścigu gumowych kaczek w Białej Podlaskiej. 700 żółtych kaczuszek użyto do charytatywnego konkursu. Przy okazji tej imprezy były zbierane pieniądze na rzecz dzieci potrzebujących wsparcia. W tym roku są to dzieci z niepełnosprawnością uczące się w klasach integracyjnych w Zespole Szkół i Szkole Podstawowej Nr 5 im. Jana Kochanowskiego w Białej Podlaskiej.
 • Stany Zjednoczone i wyścig trójkołowych rowerków

  Stany Zjednoczone i wyścig trójko... 00:22

  24.06 | Podobno z dziecięcych zabaw nigdy się nie wyrasta i mamy na to dowód. Prosto ze Stanów Zjednoczonych, gdzie rozegrano wyścig trójkołowych rowerków. Żeby nie było zbyt łatwo, trasa była kręta, najeżona przeszkodami, a widzowie rzucali w zawodników balonikami wypełnionymi wodą.
 • Juncker żartuje podczas konferencji prasowej z Tuskiem

  Juncker żartuje podczas konferenc... 00:36

  21.06 | Donald Tusk podczas konferencji prasowej zaprzeczył jakoby był brany pod uwagę jako kandydat na przyszłego przewodniczącego Komisji Europejskiej. - Na szczęście - zażartował stojący obok szefa Rady Europejskiej obecny szef KE Jean-Claude Juncker.
 • Prezydent Chin w Pjongjangu. Pokaz artystyczny

  Prezydent Chin w Pjongjangu. Poka... 01:53

  21.06 | Lider Korei Północnej Kim Dzong Un wydał bankiet na cześć odwiedzającego Pjongjang prezydenta Chin Xi Jinpinga. Przywódcy obejrzeli też masowe pokazy gimnastyczno-artystyczne pod tytułem „Niezwyciężony socjalizm” - podała w piątek północnokoreańska agencja KCNA.
 • Interwencja podczas konferencji w Australii

  Interwencja podczas konferencji w... 00:34

  20.06 | Australijski policjant przerwał w środę konferencję prasową, by zatrzymać mężczyznę, który wcześniej miał składać nieprzyzwoite propozycje młodej kobiecie. Funkcjonariusz powalił uciekającego chwytem, którego nauczył się grając z rugby.
 • Sprytna locha w Sopocie walczy ze śmietnikiem

  Sprytna locha w Sopocie walczy ze... 00:35

  19.06 | We wtorek około godziny 18 na osiedlu Sopot Brodwino pojawiła się locha z warchlakami. Zwierzę próbowało wyciągnąć worek na śmieci z kosza. Sytuację zarejestrował pan Marcin, który - gdy tylko wyszedł ze swojej klatki schodowej i zobaczył zwierzęta - od razu wyciągnął telefon i zaczął je nagrywać.
 • Pokaz świateł na Stadionie Narodowym w Pekinie

  Pokaz świateł na Stadionie Narodo... 00:41

  19.06 | Stadion Narodowy w Pekinie i wyjątkowy pokaz świateł. W show użyto około 5 tysięcy świateł, a iluminacja ma prezentować chińskie osiągnięcia od czasu powstania Chińskiej Republiki Ludowej. Pokazy odbywać się będą 4 razy w tygodniu do końca października.
 • Przeszedł 1500 kilometrów. Wygłodzony niedźwiedź polarny w Norylsku

  Przeszedł 1500 kilometrów. Wygłod... 00:49

  18.06 | Niedźwiedź polarny pojawił się na terenie Norylska w północnej Rosji. Zwierzę, które okazało się samicą, przebyło około 1,5 tysiąca kilometrów. Było tak wyczerpane, że nie reagowało na obecność człowieka. Poprzedniego niedźwiedzia polarnego w mieście widziano 40 lat temu.
 • Niedźwiedź w Puszczy Białowieskiej

  Niedźwiedź w Puszczy Białowieskiej 01:40

  18.06 | Są niezbite dowody na to, że niedźwiedź przebywa w polskiej części Puszczy Białowieskiej. Zarejestrowała go foto-pułapka jednej z naszych powierzchni badawczych. Obserwacja pochodzi z 14.06.2019 r., a więc dzień po obserwacji pracowników Instytutu Badawczego Leśnictwa. To z dużym prawdopodobieństwem samiec. Jak długo zabawi w Puszczy? Dokąd powędruje? Te pytania na razie pozostaną bez odpowiedzi.
 • Zabawa w parku rozrywki w Pjongangu w Korei Północnej

  Zabawa w parku rozrywki w Pjongan... 02:16

  18.06 | Automaty z grami, rollercoastery, kolejki, skutery, karuzele i wieża zrzutu. Te wszystkie atrakcje czekają w parku Kaeson w północnokoreańskim Pjongjangu.
rozwiń

Kontakt 24

rozwiń

Meteo

 • Prognoza pogody na poniedziałek

  Prognoza pogody na poniedziałek 01:30

  23.06 | Spodziewamy się przeważnie słonecznego dnia. Tylko lokalnie mogą wypiętrzać się chmury burzowe.
 • Warunki drogowe w poniedziałek

  Warunki drogowe w poniedziałek 00:24

  23.06 | Aura może być burzowa na południowym wschodzie.
 • Warunki biometeo w poniedziałek

  Warunki biometeo w poniedziałek 01:00

  23.06 | Będzie ciepło, a miejscami nawet gorąco. Biomet dopisze większości z nas.
 • Zerwane dachy i duże szkody. Potężna nawałnica w Zachodniopomorskiem

  Zerwane dachy i duże szkody. Potę... 00:30

  Zrywane przez wichurę dachówki, przedmioty uderzające w samochody widać na nagraniu z monitoringu jednego z domów w Zachodniopomorskiem. W sobotę przeszła tam nawałnica.
 • Niemal tysiąc interwencji strażaków w ciągu ostatniej doby. Burze nie odpuszczają

  Niemal tysiąc interwencji strażak... 01:11

  918 interwencji podjęli w ciągu minionej doby strażacy w związku z burzami, jakie przeszły nad Polską. Interwencje dotyczyły głównie wypompowywania wody i usuwania powalonych drzew. W ciągu najbliższej doby w południowo wschodnich województwach mogą się zdarzyć przelotne opady lub burze.
 • Polska w upalnym uścisku. Pogoda jest niebezpieczna, IMiGW ostrzega

  Polska w upalnym uścisku. Pogoda ... 03:08

  Pojedyncze trąby powietrzne, gwałtowne burze z gradem, ulewny deszcz. I przede wszystkim - afrykański żar. Pogoda jest ekstremalnie trudna i niebezpieczna. Obowiązują pomarańczowe i żółte alerty. I to jeszcze nie koniec. W środę termometry wskażą nawet 35 stopni w cieniu.
 • "Polska jest pustynią, jeżeli chodzi o zbiorniki wodne"

  "Polska jest pustynią, jeżeli cho... 02:47

  Gdy w jednej części kraju wody jest zdecydowanie w nadmiarze, w drugiej części kraju to towar luksusowy. W Skierniewicach od kilku dni już nawet ksiądz z ambony prosi, by wodę oszczędzać. Deszczu nie ma, słońce świeci, a miejskie zbiorniki zapełnione są tylko do połowy. Dlaczego w Polsce brakuje wody?
 • "Czuję się, jakbym był w Egipcie". IMGW ostrzega przed upałami

  "Czuję się, jakbym był w Egipcie"... 00:50

  Tropikalna Polska, czyli nawet 35 stopni Celsjusza w cieniu. Wtorek był wyjątkowo upalnym dniem w wyjątkowo upalnym tygodniu.
 • Kanada dołącza do walki z plastikiem. "Dzięki recyklingowi ograniczymy zanieczyszczenie"

  Kanada dołącza do walki z plastik... 02:48

  Kanada mówi "stop" fali plastiku. Koniec z jednorazowymi sztućcami, koniec z foliówkami, słomkami i kubeczkami. Ma być bardziej ekologicznie, ale też bardziej ekonomicznie. Unia Europejska podąża już tą drogą. W Polsce prekursorem urzędowej walki z plastikiem był Wałbrzych. Wojnę wypowiedziała mu też Warszawa.
 • "Polska jest pustynią, jeżeli chodzi o zbiorniki wodne"

  "Polska jest pustynią, jeżeli cho... 02:19

  Im większe upały, tym większe zapotrzebowanie na wodę. I tym większe z nią problemy. Nie tylko Skierniewice mają zakręcone kurki. Sucho w kranach jest także w miejscowości Góra na Dolnym Śląsku. Takich suchych punktów na mapie Polski będzie przybywać, jeśli nie będzie przybywać zbiorników retencyjnych.
 • Wysokie temperatury w całej Polsce. Nad morzem było chłodniej

  Wysokie temperatury w całej Polsc... 01:56

  Można powiedzieć, że w czasie tej fali upałów to Międzyzdroje dawały ochłodzenie - było "tylko" 27 stopni. Tam mieszkańcy i turyści mogli jeszcze wypocząć w przyjemnym słońcu, owiewani morską bryzą. Ale jak ostrzegają meteorolodzy - po łagodnym dniu może przyjść nagłe załamanie pogody.
 • "Przede wszystkim brawura". Apele o rozwagę nad wodą

  "Przede wszystkim brawura". Apele... 02:55

  Lato astronomiczne jeszcze się nawet nie zaczęło, ale liczby w statystykach utonięć już zaczynają straszyć. Tylko przez te pierwsze 10 dni czerwca utonęło już 27 osób. I policja, i ratownicy ostrzegają, ile się da.
rozwiń

Eurosport.pl

 • Murray i Lopez najlepszymi deblistami turnieju ATP w Londynie

  Murray i Lopez najlepszymi deblis... 01:32

  Wielki sukces Andy'ego Murraya. Brytyjczyk wrócił po operacji biodra i w pierwszym turnieju zdobył trofeum. Murray wraz z 37-letnim Feliciano Lopezem pokonali Rajeeva Rama oraz Joe Salisbury'ego 7:6 (8-6), 5:7, 10:5 w finale turnieju ATP w Londynie. Wcześniej Lopez triumfował również w turnieju singlistów.
 • Lopez wygrał turniej ATP w Londynie

  Lopez wygrał turniej ATP w Londynie 01:31

  Wiek nie gra roli - te słowa udowodnił 37-letni Feliciano Lopez. Hiszpan pokonał Gillesa Simona 6:2, 6:7 (4-7), 7:6 (7-2) w finale turnieju ATP w Londynie, który został rozegrany na trawiastych kortach Queen's Clubu. Zobacz skrót tego spotkania.
 • Brazylia przygotowuje się do ćwierćfinału Copa America

  Brazylia przygotowuje się do ćwie... 01:18

  W sobotę Brazylia pokonała Peru 5:0 i wywalczyła 1. miejsce w grupie A turnieju Copa America. Teraz Canarinhos czekają na rywala w ćwierćfinale. W niedzielę piłkarze Tite wzięli udział w lekkim treningu.
 • Dani Alves opuści PSG, nowy obrońca Lecha. Karuzela transferowa z 23 czerwca

  Dani Alves opuści PSG, nowy obroń... 02:00

  Koniec przygody Daniego Alvesa z PSG. Brazylijczyk opuści mistrza Francji po 30 czerwca. Natomiast Lech Poznań ściągnął Djordje Crnomarkovicia. 25-letni środkowy obrońca dołączył do polskiego klubu z FK Radnicki Nis. Oto najciekawsze wydarzenia z rynku transferowego z 23 czerwca.
 • Reprezentantki Szwecji szykują się na Kanadyjki

  Reprezentantki Szwecji szykują si... 00:31

  Zawodniczki ze Szwecji przygotowują się do meczu z Kanadyjkami w 1/8 finału mistrzostw świata kobiet. Turniej odbywa się na francuskich boiskach.
 • Czterokrotne mistrzynie olimpijskie trenują przed meczem z Hiszpankami

  Czterokrotne mistrzynie olimpijsk... 01:03

  Reprezentantki Stanów Zjednoczonych trenują przed rywalizacją z Hiszpankami w 1/8 finału mistrzostw świata kobiet. Turniej odbywa się na francuskich boiskach.
 • Arnaud Demare najszybszy na 4. etapie, Alejandro Valverde wygrał wyścig

  Arnaud Demare najszybszy na 4. et... 02:22

  Arnaud Demare (Groupama-FDJ) finiszował najszybciej na czwartym i jednocześnie ostatnim etapie wyścigu La Route d’Occitane. Imprezę, drugi rok z rzędu wygrał Alejandro Valverde (Movistar).
 • Ostatni etap dla Giacomo Nizzolo, wyścig dla Diego Ulissiego

  Ostatni etap dla Giacomo Nizzolo,... 02:39

  Giacomo Nizzolo (Dimension Data) wygrał ostatni, piąty etap Tour of Slovenia. Zwycięzcą wyścigu został Diego Ulissi (UAE Team Emirates).
 • Dziesiąty tytuł Rogera Federera w Halle

  Dziesiąty tytuł Rogera Federera w... 02:11

  Najwyżej rozstawiony Szwajcar Roger Federer pokonał w finale Belga Davida Goffin 7:6 (7-2), 6:1 i po raz dziesiąty w karierze wygrał tenisowy turniej ATP na kortach trawiastych w Halle.
 • Pierwszy gol Goulona w starciu z Perak w półfinale Pucharu Malezji

  Pierwszy gol Goulona w starciu z ... 00:33

  Były piłkarz Zawiszy Bydgoszcz Herold Goulon strzelił dwa gole w półfinale Pucharu Malezji. Pierwszą bramkę zdobył strzałem głową, drugą niesamowitym uderzeniem z rzutu wolnego. Oto pierwsze trafienie francuskiego pomocnika. Zespół Goulona Pahang FA wygrał 3:1.
 • Kosmiczny gol byłego piłkarza Ekstraklasy

  Kosmiczny gol byłego piłkarza Eks... 00:31

  Kilka lat temu Herold Goulon biegał po boiskach Ekstraklasy, reprezentując Zawiszę Bydgoszcz. Teraz defensywny pomocnik został gwiazdą Pahang. W półfinale Pucharu Malezji Goulon oddał kosmiczny strzał z rzutu wolnego z... własnej połowy. Bramkarz rywali był kompletnie zaskoczony i nie zdołał wybić piłki. Pahang pokonało Perak 3:1.
 • Argentyna gotowa na stracie z Katarem

  Argentyna gotowa na stracie z Kat... 01:22

  Na Estadio Beira Rio odbył się trening reprezentacji Argentyny przed decydującym starciem z Katarem. Jeśli Messi i spółka nie pokonają niedzielnego rywala, to pożegnają się z Copa America.
rozwiń

News in English

rozwiń