"Fakty" z 19 marca

 • Pytania o KRS w TSUE. Przedstawiciel Ziobry chce wyłączenia prezesa

  Pytania o KRS w TSUE. Przedstawic... 03:45

  Sprawa polska w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Polski Sąd Najwyższy zapytał, czy powoływana w całości przez polityków Krajowa Rada Sądownictwa mieści się w ramach norm traktatowych UE. Ta rozprawa to kolejna odsłona walki o praworządność w Polsce. Jakie argumenty miał polski rząd? Wiadomo, że przedstawiciel Prokuratora Generalnego złożył wniosek o wyłączenie prezesa TSUE Koena Leanertsa ze składu orzekającego ze względu na stronniczość.
 • Nauczycielska Solidarność dostaje zaproszenie, ZNP nie. "Próbują obejść nas"

  Nauczycielska Solidarność dostaje... 03:08

  Szef ZNP Sławomir Broniarz ostrzega, że możliwe jest, że kwietniowe egzaminy szkolne będą musiały zostać przesunięte. Zapowiada też, że w strajku nauczycieli może wziąć udział nawet 90 procent szkół. Chętnie porozmawiałby z premierem, ale na razie nie dostał nawet zaproszenia. Zaproszenie dostała za to nauczycielska Solidarność.
 • "Kiedy przeprosisz mnie?". Wstrząsające wystąpienie ofiary księdza pedofila

  "Kiedy przeprosisz mnie?". Wstrzą... 03:47

  Nazywajmy rzeczy po imieniu. To nie schorzenie duszy, to pedofilia - mówi pan Dariusz, który w wieku 13 lat padł ofiarą księdza pedofila. Jego mama wspomina, że w kurii musiała przysięgać na krzyż, że nikomu nic nie powie. Teraz jej syn powiedział głośno, w budynku Sejmu, co przeżył i co czuje.
 • Kierowca Brudzińskiego pouczony za przekroczenie prędkości. "To jest jakiś żart"

  Kierowca Brudzińskiego pouczony z... 03:03

  Na znaku drogowym 50 kilometrów na godzinę, na liczniku - 98 kilometrów na godzinę. Kierowca ministra Brudzińskiego prawie stracił prawo jazdy. Ale nie było za to mandatu, było pouczenie. Czy to wystarczy?
 • Nieoficjalnie: zamachowiec z Nowej Zelandii podróżował po Polsce

  Nieoficjalnie: zamachowiec z Nowe... 01:50

  Zamachowiec z Nowej Zelandii był w grudniu w Polsce. 28-letni Australijczyk, który zabił w meczecie w Christchurch 50 osób, sporo podróżował po Europie przed atakiem. Nowozelandzka premier zapowiedziała, że nigdy nie wypowie jego nazwiska.
 • Spiker Izby Gmin powołał się na przepis z XVII wieku. "Rząd musi coś wymyślić"

  Spiker Izby Gmin powołał się na p... 02:27

  Kolejnego głosowania nad umową brexitową nie będzie, jeżeli w projekcie umowy z UE nie będzie znaczących zmian - spiker Izby Gmin John Bercow powołał się na przepisy z 1604 roku. Co dalej z brexitem?
 • "Ktoś napisał, że odda za odpowiednią opłatą dziecko". Autorka dostała już kilka wpłat

  "Ktoś napisał, że odda za odpowie... 02:27

  22-latka i jej 26-letnia siostra zamieściły ogłoszenie w internecie o chęci oddania dziecka do adopcji. Policjanci bez problemu je namierzyli. Okazało się, że młodsza kobieta symulowała ciążę, a zameldowane pod tym samym adresem roczne dziecko zostało już wcześniej odebrane 26-latce i przekazane pod opiekę rodziny zastępczej.
 • Helikopter LPR bujał się w powietrzu tuż nad drogą. Piloci: ćwiczymy takie sytuacje

  Helikopter LPR bujał się w powiet... 02:38

  Dla zwykłych obserwatorów to mogło wyglądać niepokojąco - śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zawisł około trzech metrów nad jezdnią drogi ekspresowej S2 i wyraźnie zmagał się z podmuchami wiatru. Wrażenie było takie, jakby miał spore problemy. Piloci pogotowia ratunkowego uspokajają: to normalne.
 • "Wszystko można odbudować, ale nie życie". Po tragicznym pożarze sąsiedzi ruszyli na pomoc

  "Wszystko można odbudować, ale ni... 02:50

  1 marca we wsi Jemieliste koło Suwałk doszło do tragicznego pożaru, w którym zginęła dwójka dzieci i ich rodzice. Ocalałym z pożaru dziadkowi i trójce dzieci na pomoc ruszyła cała gmina. Zorganizowano też specjalną zbiórkę, która ma pomóc zgromadzić fundusze na odbudowę domu.

Ataki na meczety w Nowej Zelandii

 • Pierwsze pogrzeby ofiar ataków na meczety w Christchurch

  Pierwsze pogrzeby ofiar ataków na... 01:35

  20.03 | W Christchurch na wschodzie Nowej Zelandii rozpoczęły się w środę rano czasu lokalnego pierwsze pogrzeby ofiar piątkowych ataków na meczety w tym mieście. Jak poinformowały lokalne media, na cmentarzu Memorial Park pochowano mężczyznę i jego syna.
 • Nieoficjalnie: zamachowiec z Nowej Zelandii podróżował po Polsce

  Nieoficjalnie: zamachowiec z Nowe... 01:50

  Zamachowiec z Nowej Zelandii był w grudniu w Polsce. 28-letni Australijczyk, który zabił w meczecie w Christchurch 50 osób, sporo podróżował po Europie przed atakiem. Nowozelandzka premier zapowiedziała, że nigdy nie wypowie jego nazwiska.
 • Czuwanie w Christchurch. Nowa Zelandia w żałobie po ataku

  Czuwanie w Christchurch. Nowa Zel... 02:42

  W poniedziałek w miejskim parku na czuwaniu spotkali się uczniowie z Christchurch. To była pełna emocji i smutku ceremonia. Największe wrażenie zrobiła grupa nastolatków, którzy na granicy policyjnego kordonu uczcili pamięć ofiar tradycyjną nowozelandzką Haka. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
 • Erdogan pokazał nagranie: Dlaczego tego nie powiecie?

  Erdogan pokazał nagranie: Dlaczeg... 01:06

  18.03 | Fragmenty nagrania z ataków białego supremacjonisty na meczety w Nowej Zelandii prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan wykorzystał w niedzielę podczas swego wiecu wyborczego. W atakach tych zginęło 50 osób - jak się przypuszcza - samych muzułmanów.
 • Mieszkańcy Nowej Zelandii oddają hołd ofiarom zamachu

  Mieszkańcy Nowej Zelandii oddają ... 02:30

  17. 03| Mieszkańcy Nowej Zelandii oddają hołd ofiarom zamachu. Liczba ofiar wzrosła do 50.
 • Do 50 wzrosła liczba ofiar ataku w Nowej Zelandii

  Do 50 wzrosła liczba ofiar ataku ... 00:38

  17.03 | Do 50 wzrosła liczba zabitych w piątkowych atakach na dwa meczety w mieście Christchurch na wschodzie Nowej Zelandii - poinformowała w niedzielę rano czasu lokalnego policja.
 • Nowa Zelandia w żałobie. Napastnik z Christchurch usłyszał zarzuty

  Nowa Zelandia w żałobie. Napastni... 03:06

  Nowa Zelandia w żałobie. Masakra w Christchurch to najbardziej krwawy akt terroru w historii kraju. Odpowiedzialność za oba ataki na meczety wziął na siebie 28-letni Australijczyk. Brenton Tarrant usłyszał zarzut morderstwa. Ma na sumieniu śmierć 49 ofiar. Chciał zabić więcej. Planował kolejne ataki.
 • Premier Nowej Zelandii: użył pięciu sztuk legalnie kupionej broni

  Premier Nowej Zelandii: użył pięc... 00:43

  16.03 | Terrorysta, który wziął na siebie odpowiedzialność za ataki na dwa meczety w Christchurch na wschodzie Nowej Zelandii, w których zginęło 49 osób, został w sobotę postawiony przed sądem. Usłyszał zarzut morderstwa.
 • Zamachowiec z Nowej Zelandii usłyszał zarzut morderstwa

  Zamachowiec z Nowej Zelandii usły... 00:39

  16.03 | Terrorysta, który wziął na siebie odpowiedzialność za ataki na dwa meczety w Christchurch na wschodzie Nowej Zelandii, w których zginęło 49 osób, został w sobotę postawiony przed sądem. Usłyszał zarzut morderstwa.
 • 49 osób zginęło w atakach na meczety w Nowej Zelandii. "Jeden z najczarniejszych dni w historii kraju"

  49 osób zginęło w atakach na mecz... 03:17

  To jeden z najczarniejszych dni w historii kraju - mówi premier Nowej Zelandii po zamachu w Christchurch. W atakach na dwa meczety zginęło 49 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych. Policja zatrzymała trzech mężczyzn i kobietę. Jednej osobie postawiono zarzut morderstwa.
 • Do ataku doszło w dwóch meczetach w Christchurch

  Do ataku doszło w dwóch meczetach... 02:13

  15.03 Ataki miały miejsce w piątek ok. 14:45 (godz. 2:45 w nocy w Polsce) w meczecie Al-Nur i przed godz. 16 (godz. 4 nad ranem w Polsce) - w położonym na przedmieściu Christchurch meczecie Masdżid Linwood
 • Erdogan: całkowicie potępiam atak w Nowej Zelandii

  Erdogan: całkowicie potępiam atak... 00:17

  15.03 | Przemawiając na pogrzebie jednego z byłych tureckich ministrów, prezydent Erdogan ostrzegł, przed "najnowszym przykładem rosnącego rasizmu oraz islamofobii" potępiając piątkowy zamach z nowozelandzkim Christchurch
rozwiń

Katastrofa samolotu Ethiopian Airlines

 • Podobieństwa między katastrofami boeingów w Etiopii i Indonezji

  Podobieństwa między katastrofami ... 01:00

  18.03 | Eksperci badający czarne skrzynki Boeinga 737 MAX, który 10 marca rozbił się w Etiopii, znaleźli "wyraźne podobieństwa" do październikowej katastrofy takiego samego samolotu w Indonezji - podała w poniedziałek francuska agencja badania wypadków lotniczych (BEA).
 • Symboliczny pogrzeb ofiar katastrofy etiopskiego boeinga

  Symboliczny pogrzeb ofiar katastr... 00:57

  17.03 | Śledztwo w sprawie katastrofy etiopskiego boeinga, w której zginęło 157 osób, nabiera tempa. Zawartość czarnych skrzynek, badanych obecnie we Francji, ujawnia szczegóły ostatnich sekund przed tragedią. Udało się pobrać między innymi nagranie z kokpitu, na którym słychać głos pilota - podaje Reuters.
 • Boeing zamierza zaktualizaować oprogramowanie samolotów

  Boeing zamierza zaktualizaować op... 01:08

  16.03| Amerykański koncern lotniczy Boeing planuje zaktualizować oprogramowanie we wszystkich samolotach typu 737 MAX maksymalnie za 10 dni - poinformował Reuters, powołując się na źródła zbliżone do producenta. To efekt niedawnej katastrofy tego typu samolotu w Etiopii, gdzie zginęło 157 osób.
 • Pilot rozbitego samolotu zgłaszał problemy z systemem kontroli lotu

  Pilot rozbitego samolotu zgłaszał... 01:12

  13.03 | Pilot etiopskiego Boeinga 737 MAX, który w niedzielę rozbił się tuż po starcie z lotniska w Addis Abebie, zgłaszał problemy z systemem kontroli lotu i prosił o zgodę na zawrócenie samolotu - ujawnili w środę przedstawiciele Ethiopian Airlines.
 • MSZ informuje o dwóch Polakach, którzy zginęli w katastrofie w Etiopii

  MSZ informuje o dwóch Polakach, k... 04:30

  11.03| Jedną z ofiar katastrofy samolotu w Etiopii jest wieloletni pracownik Ministerstwa Spraw Zagranicznych - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka MSZ Ewa Suwara. Jak mówiła, drugą ofiarą jest osoba małoletnia mająca obywatelstwa polskie i kenijskie.
 • Katastrofa w Etiopii. MSZ podaje informacje o ofiarach

  Katastrofa w Etiopii. MSZ podaje ... 00:38

  11.03| Jedną z ofiar katastrofy samolotu w Etiopii jest wieloletni pracownik Ministerstwa Spraw Zagranicznych - podała w poniedziałek rzeczniczka MSZ Ewa Suwara. Jak poinformowała, drugą ofiarą jest osoba małoletnia obywatelstwa polsko-kenijskiego.
 • Mikosz: etiopskie linie mają dobrą reputację w kwestii bezpieczeństwa

  Mikosz: etiopskie linie mają dobr... 01:25

  11.03 | Boeing 737 linii Ethiopian Airlines rozbił się w niedzielę rano kilka minut po starcie. Podróżowało nim 149 pasażerów i ośmiu członków załogi. Sebastian Mikosz, prezes Kenya Airways i były prezes PLL LOT mówił na antenie TVN24, że etiopskie linie lotnicze "mają bardzo dobrą reputację, jeśli chodzi na pewno o bezpieczeństwo".
 • Cała rozmowa z Sebastianem Mikoszem

  Cała rozmowa z Sebastianem Mikoszem 05:12

  11.03 | Boeing 737 linii Ethiopian Airlines rozbił się w niedzielę rano kilka minut po starcie. Podróżowało nim 149 pasażerów i ośmiu członków załogi. Sebastian Mikosz, prezes Kenya Airways i były prezes PLL LOT mówił na antenie TVN24, że etiopskie linie lotnicze "mają bardzo dobrą reputację, jeśli chodzi na pewno o bezpieczeństwo".
 • Katastrofa samolotu w Etiopii. Ekspert: zawiniła maszyna, pogoda albo człowiek

  Katastrofa samolotu w Etiopii. Ek... 00:37

  11.03 | - Jak zwykle przy każdej katastrofie są brane pod uwag trzy elementy, mówią bardzo skrótowo: człowiek, maszyna, pogoda - mówił w TVN24 ekspert lotniczy Grzegorz Brychczyński o katastrofie Boeinga 737 linii Ethiopian Airlines, który rozbił się w niedzielę rano kilka minut po starcie. Podróżowało nim 149 pasażerów i ośmiu członków załogi.
 • Cała rozmowa z Grzegorzem Brychczyńskim

  Cała rozmowa z Grzegorzem Brychcz... 09:05

  11.03 | Przy każdej katastrofie są brane pod uwag trzy elementy, mówią bardzo skrótowo: człowiek, maszyna, pogoda - mówił w TVN24 ekspert lotniczy Grzegorz Brychczyński o katastrofie Boeinga 737 linii Ethiopian Airlines, który rozbił się w niedzielę rano kilka minut po starcie. Zapewnił jednak, że Boeing 737 "to jest bezpieczna maszyna". Jego zdaniem to "piloci za mało ręcznie latają, nie czują maszyny, wierzą w system elektroniczne, w systemy wspomaga".
 • "Szkolimy od zera do bohatera w bardzo krótkim czasie"

  "Szkolimy od zera do bohatera w b... 01:10

  11.03 | Boeing 737 linii Ethiopian Airlines rozbił się w niedzielę rano kilka minut po starcie. Podróżowało nim 149 pasażerów i ośmiu członków załogi. Zdaniem eksperta lotniczego Grzegorza Brychczyńskiego "wszystko wskazuje na to, że samolot w trakcie startu miał problemy z tak zwaną konfiguracją startową".
 • Etiopska tv: czarne skrzynki znalezione

  Etiopska tv: czarne skrzynki znal... 01:08

  11.03 | Ekipy poszukiwawcze odnalazły czarną skrzynkę samolotu Ethiopina Airlines, który rozbił się w niedzielę niedaleko Addis Abeby - podała etiopska telewizja państwowa. W katastrofie maszyny typu Boeing 737 MAX 8 zginęło 157 osób.
rozwiń

Episkopat o skali pedofilii w polskim Kościele

 • "Kiedy przeprosisz mnie?". Wstrząsające wystąpienie ofiary księdza pedofila

  "Kiedy przeprosisz mnie?". Wstrzą... 03:47

  Nazywajmy rzeczy po imieniu. To nie schorzenie duszy, to pedofilia - mówi pan Dariusz, który w wieku 13 lat padł ofiarą księdza pedofila. Jego mama wspomina, że w kurii musiała przysięgać na krzyż, że nikomu nic nie powie. Teraz jej syn powiedział głośno, w budynku Sejmu, co przeżył i co czuje.
 • "Biskupi nadal biją się, ale w cudze piersi"

  "Biskupi nadal biją się, ale w cu... 02:26

  16.03 | Miała być biała księga, a jest 11 stron jakiejś notatki, która dodatkowo zawiera wycinkowe dane - powiedziała Sylwia Spurek z partii Wiosna o raporcie na temat pedofilii w Kościele, przedstawionym przez Konferencję Episkopatu Polski
 • Ochojska: nie podoba mi się, w jaki sposób sprawa pedofilii jest zamiatana pod dywan

  Ochojska: nie podoba mi się, w ja... 02:19

  15.03 | - Bardzo boli mnie postawa Kościoła wobec tego problemu, to jest jedna z krzywd, jakie Kościół wyrządził ludziom. Bez rozliczenia tego, bez uzyskania wybaczenia, Kościół zamknie się w enklawie i będzie z niego uciekało wielu wartościowych ludzi. Ja wierzę w Boga, ale absolutnie nie podoba mi się to, w jaki sposób sprawa pedofilii była i niestety nadal jest zamiatana pod dywan - mówiła.
 • "Kościołowi trzeba dać chwilę czasu"

  "Kościołowi trzeba dać chwilę czasu" 00:32

  15.03 | Od 1 stycznia 1990 roku do 30 czerwca 2018 roku zgłoszenia wykorzystywania seksualnego małoletnich dotyczyły 382 duchownych - poinformowała w czwartek Konferencja Episkopatu Polski. Z przedstawionych danych wynika, że łącznie - we wszystkich, również niepotwierdzonych przypadkach - było 625 ofiar wykorzystywania seksualnego małoletnich przez duchownych.
 • "Raport stworzony w swoim własnym imieniu"

  "Raport stworzony w swoim własnym... 00:33

  15.03 | Od 1 stycznia 1990 roku do 30 czerwca 2018 roku zgłoszenia wykorzystywania seksualnego małoletnich dotyczyły 382 duchownych - poinformowała w czwartek Konferencja Episkopatu Polski. Z przedstawionych danych wynika, że łącznie - we wszystkich, również niepotwierdzonych przypadkach - było 625 ofiar wykorzystywania seksualnego małoletnich przez duchownych.
 • "Miejmy nadzieję, że rozpalone ognisko wypali to zło"

  "Miejmy nadzieję, że rozpalone og... 00:30

  15.03 | Od 1 stycznia 1990 roku do 30 czerwca 2018 roku zgłoszenia wykorzystywania seksualnego małoletnich dotyczyły 382 duchownych - poinformowała w czwartek Konferencja Episkopatu Polski. Z przedstawionych danych wynika, że łącznie - we wszystkich, również niepotwierdzonych przypadkach - było 625 ofiar wykorzystywania seksualnego małoletnich przez duchownych.
 • "To jest problem całego świata"

  "To jest problem całego świata" 00:26

  15.03| - Nie jest to problem samego Kościoła, to jest problem całego świata, bo jeżeli w Europie dotyczy on 18 milionów wykorzystywanych dzieci, to znaczy że te wszystkie osiemnaście milionów jest w Kościele, tylko to jest problem dotyczący całych warstw społeczeństwa. To jest problem społeczny - mówił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki.
 • "Programy seksualizacji dzieci"

  "Programy seksualizacji dzieci" 00:24

  15.03| Przewodniczący KEP mówił także o "programach seksualizacji" dzieci i młodzieży.
 • "Było bardzo dużo powiedziane o sprawcach, jacy to są biedni. A co z ofiarami?"

  "Było bardzo dużo powiedziane o s... 01:14

  14.03 | Zakres lat, który nam pokazano, to jest bardzo mało. Dla mnie nic to nie wnosi, to jest wręcz taka kpina z nas, z ofiar - powiedział w "Faktach po Faktach" prezes fundacji "Nie lękajcie się" Marek Lisiński pytany, czy przedstawione przez Episkopat dane na temat pedofilii w polskim Kościele są wiarygodne. Zdaniem profesora Tadeusza Bartosia, "to jest zorganizowana, trochę wymuszona przez okoliczności zewnętrzne, pokazówka".
 • Prezes Fundacji "Nie lękajcie się" o danych episkopatu: kpina z nas, z ofiar

  Prezes Fundacji "Nie lękajcie się... 01:30

  14.03 | Zakres lat, który nam pokazano, to jest bardzo mało. My nie wiemy ilu księży to dotyczy, w jakich diecezjach, w jakich latach to było. Dla mnie nic to nie wnosi, to jest wręcz taka kpina z nas, z ofiar - powiedział w "Faktach po Faktach" prezes fundacji "Nie lękajcie się" Marek Lisiński pytany, czy przedstawione przez Episkopat dane są wiarygodne. Zdaniem profesora Tadeusza Bartosia, "to jest taka zorganizowana, trochę wymuszona przez okoliczności zewnętrzne pokazówka".
 • Abp Jędraszewski: mówi się o pedofilii w Kościele, a mamy program, który chciałby naruszyć intymność dzieci

  Abp Jędraszewski: mówi się o pedo... 01:52

  14.03 | - Z jednej strony mówi się o pedofilii w Kościele, stygmatyzuje się w ten sposób Kościół, a z drugiej strony mamy do czynienia z jakimś ogromnym programem, który chciałby naruszyć intymność dzieci i to począwszy od czwartego roku życia - ocenił arcybiskup Marek Jędraszewski, odnosząc się do tzw. deklaracji LGBT.
 • Scheuring-Wielgus: konferencja KEP to jak "naplucie w twarz" ofiarom księży

  Scheuring-Wielgus: konferencja KE... 01:18

  14.03 | Konferencja prasowa KEP na temat pedofilii w polskim Kościele jest jak "naplucie w twarz" ofiarom księży. Episkopat nie stanął po stronie ofiar, tylko bronił Kościoła jako instytucji oraz sprawców nadużyć seksualnych - powiedziała w czwartek posłanka Joanna Scheuring-Wielgus (Teraz!).
rozwiń

Eurowybory 2019

 • "Rozmawialiśmy o bieżących problemach"

  "Rozmawialiśmy o bieżących proble... 00:46

  19.03 | W jednym z warszawskich hoteli senatorowie Prawa i Sprawiedliwości spotkali się we wtorek z Jarosławem Kaczyńskim. - Bardzo ciekawe i miłe spotkanie. Była mowa o właściwie wszystkich sprawach ważnych dzisiaj dla Polski - powiedział prezes PiS, opuszczając hotel.
 • Lubnauer: teraz na horyzoncie jest Wisła Kraków

  Lubnauer: teraz na horyzoncie jes... 00:54

  19.03 | - Kibicuję Legii i w tej sprawie nic się nie zmieni. Aczkolwiek sam byłem piłkarzem Odry Opole i to jest klub najbliższy memu sercu - powiedział Patryk Jaki w "Faktach po Faktach" w TVN24. - Zastanawiam się, jakiemu klubowi piłkarskiemu będzie teraz kibicował - zastanawiała się liderka Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer. - Rozumiem, że teraz na horyzoncie jest Wisła Kraków - sugerowała.
 • "Kibicuję Legii i w tej sprawie nic się nie zmieni"

  "Kibicuję Legii i w tej sprawie n... 00:29

  19.03 | - Kibicuję Legii i w tej sprawie nic się nie zmieni. Aczkolwiek sam byłem piłkarzem Odry Opole i to jest klub najbliższy memu sercu - powiedział Patryk Jaki w "Faktach po Faktach" w TVN24.
 • Jaki: cieszę się, że jestem uznawany za wzmocnienie w każdym okręgu

  Jaki: cieszę się, że jestem uznaw... 01:12

  19.03 | Wiele okręgów pojawiało się przy moim nazwisku. Należy się cieszyć, że wiele osób uważa, że wszędzie mogę być wzmocnieniem dla listy, bo polityka to gra drużynowa - podkreślił w "Faktach po Faktach" wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Przyznał, że "będzie duża wewnętrzna rywalizacja" na małopolskiej liście Zjednoczonej Prawicy, z której ma wystartować.
 • Scheuring-Welgus: Jesteśmy z Robertem trochę do siebie podobni. Zawsze idziemy pod prąd

  Scheuring-Welgus: Jesteśmy z Robe... 01:34

  19.03 | Jesteśmy z Robertem trochę do siebie podobni. Zawsze idziemy pod prąd - mówiła na konferencji prasowej Joanna Scheuring-Wielgus. Posłanka Teraz! wystartuje z drugiego miejsca na warszawskiej liście Wiosny do Parlamentu Europejskiego.
 • "Witaj w Wiośnie". Scheuring-Wielgus "dwójką" na liście Biedronia

  "Witaj w Wiośnie". Scheuring-Wiel... 01:25

  19.03 | Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus wystartuje do Parlamentu Europejskiego z drugiego miejsca na warszawskiej liście Wiosny - poinformował we wtorek lider ugrupowania Robert Biedroń.
 • Anna Zalewska czy Janina Ochojska? Kandydaci PiS i opozycji do europarlamentu

  Anna Zalewska czy Janina Ochojska... 04:20

  19.03 | Znana jest już większość nazwisk "jedynek" i "dwójek" w wyborach do europarlamentu. Pod koniec lutego Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło swoich kandydatów z pierwszych dwóch miejsc list. Kilka dni temu zarząd Platformy Obywatelskiej zatwierdził kandydatów na listy wyborcze Koalicji Europejskiej tworzonej przez PO, PSL, SLD, Nowoczesną i Zielonych. Przedstawiamy wszystkie potwierdzone "jedynki" i "dwójki" PiS i opozycji.
 • Beata Szydło czy Róża Thun? "Jedynki" i "dwójki" na listach PiS i opozycji

  Beata Szydło czy Róża Thun? "Jedy... 04:12

  19.03 | Znana jest już większość nazwisk "jedynek" i "dwójek" do europarlamentu. Pod koniec lutego Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło swoje nazwiska "jedynek" i "dwójek" w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Kilka dni temu zarząd Platformy Obywatelskiej zatwierdził kandydatów tej partii na listy wyborcze Koalicji Europejskiej, tworzonej przez PO, PSL, SLD, Nowoczesną i Zielonych. Przedstawiamy wszystkie potwierdzone "jedynki" i "dwójki" PiS i opozycji.
 • "PiS konsekwentnie Polskę w Unii Europejskiej marginalizuje"

  "PiS konsekwentnie Polskę w Unii ... 00:44

  18.03 | Polska ma do odegrania rolę: albo pomożemy temu, co będzie służyło Unii Europejskiej albo będziemy w gronie tych, którzy albo z własnej woli albo z własnej głupoty osłabiają Unię Europejską - przekonywał w "Kropce nad i" były prezydent Aleksander Kwaśniewski, mówiąc o majowych wyborach do europarlamentu. - Koalicja Europejska, mając takich kandydatów, byłaby siłą niewątpliwie pomagającą całej Europie uzyskać nowy impuls, nową energię - ocenił.
 • Kwaśniewski: od wielu, wielu lat zagłosuję na kogoś z radością

  Kwaśniewski: od wielu, wielu lat ... 01:09

  18.03 | Polska ma do odegrania rolę: albo pomożemy temu, co będzie służyło Unii Europejskiej albo będziemy w gronie tych, którzy albo z własnej woli albo z własnej głupoty osłabiają Unię Europejską - przekonywał w "Kropce nad i" były prezydent Aleksander Kwaśniewski, mówiąc o majowych wyborach do europarlamentu. - Koalicja Europejska, mając takich kandydatów, byłaby siłą niewątpliwie pomagającą całej Europie uzyskać nowy impuls, nową energię - ocenił.
 • Kwaśniewski o Biedroniu: niech nie epatuje młodością, bo to wszystko przejdzie

  Kwaśniewski o Biedroniu: niech ni... 00:55

  18.03 | Polska ma do odegrania rolę: albo pomożemy temu, co będzie służyło Unii Europejskiej albo będziemy w gronie tych, którzy albo z własnej woli albo z własnej głupoty osłabiają Unię Europejską - przekonywał w "Kropce nad i" były prezydent Aleksander Kwaśniewski, mówiąc o majowych wyborach do europarlamentu. - Koalicja Europejska, mając takich kandydatów, byłaby siłą niewątpliwie pomagającą całej Europie uzyskać nowy impuls, nową energię - ocenił.
 • "Zrobimy im jesień średniowiecza". Biedroń rozpoczął kampanię wyborczą

  "Zrobimy im jesień średniowiecza"... 00:39

  18.03 | Wiosna zmieni oblicze polskiej polityki, dodamy skrzydeł Europie i polskiej delegacji w Parlamencie Europejskim - zapowiedział lider partii Robert Biedroń. Wyruszamy w wielką trasę po Polsce, aby zbierać podpisy pod listami wyborczymi - dodał. 23 marca Wiosna przedstawi "jedynki" w wyborach do PE.
rozwiń

Taśmy Kaczyńskiego

 • Szef CBA dla "Faktów" TVN: moja praca dla Srebrnej to nic nadzwyczajnego

  Szef CBA dla "Faktów" TVN: moja p... 04:19

  Prawie 20 milionów euro dochodu rocznie miały dawać wieże, które w Warszawie chciała wybudować spółka Srebrna. Biznesplan był policzony. Na rozliczenie nagranych negocjacji w sprawie Srebrnej wciąż liczy opozycja. Pytanie, czy się nie przeliczy, bo CBA i ABW powodu do zajęcia się sprawą wciąż nie widzą.
 • "Traktowano nas jak przestępców"

  "Traktowano nas jak przestępców" 00:25

  13.03 | Gerald Birgfellner po przesłuchaniu w krótkim oświadczeniu powiedział dziennikarzom, że "składając zawiadomienie liczył, że będzie się ono toczyło w myśl haseł prawa i sprawiedliwości".
 • Roman Giertych: wola ochrony Jarosława Kaczyńskiego ze strony prokurator

  Roman Giertych: wola ochrony Jaro... 01:42

  13.03| Mecenas Roman Giertych relacjonował, że prokurator zadawane są te same pytania. - Mamy do czynienia z wielokrotnym pytaniem świadka o to samo - stwierdził. Jego zdaniem "mamy do czynienia z totalną kompromitacją". - Aż mi wstyd za to, co dzisiaj robi prokuratura - dodał. Giertych stwierdził także, że prokurator prowadząc przesłuchanie "mogłaby ukrywać swoją wolę ochrony Jarosława Kaczyńskiego w bardziej subtelny sposób".
 • Mecenas Jacek Dubois komentuje przebieg przesłuchania

  Mecenas Jacek Dubois komentuje pr... 01:37

  13.03| Mecenas Jacek Dubois opisywał przebieg przesłuchania w sposób obrazowy. - Wyobraźcie sobie państwo sytuację - jesteście w jakimś miejscu, gdzie gra winyl - zwracał się do dziennikarzy. - Ten winyl się zacina (…) i teraz nasz pobyt tutaj w czterdziestej którejś godzinie polega na tym, że pani prokurator się zacięła.Porównywał, że środowa wizyta w prokuraturze to wizyta w KOK-u - komitecie Obrony Kaczyńskiego.
 • Giertych: ambasador Austrii bardzo uważnie śledzi tę sytuację, mieliśmy bardzo miłą rozmowę

  Giertych: ambasador Austrii bardz... 01:24

  13.03 | - Mieliśmy bardzo miłą rozmowę. Oczywiście możliwości ambasady są dosyć ograniczane, natomiast myślę, że jest wspólne oczekiwanie, że to śledztwo będzie prowadzone po prostu normalnie - powiedział.
 • Giertych: jeżeli do jutra prokuratura nie rozpocznie śledztwa, odwołamy się do prokuratura nadrzędnego

  Giertych: jeżeli do jutra prokura... 00:31

  13.03 | Jeżeli do jutra prokuratura nie rozpocznie śledztwa, nie wyda jakiejkolwiek decyzji, to będziemy korzystać z tych możliwości, które daje Kodeks postępowania karnego i odwołamy się do prokuratura nadrzędnego - zapowiedział pełnomocnik Birgfellnera mecenas Roman Giertych. - Jeżeli ten nie zareaguje w ciągu najbliższych dni, to będziemy składać do sądu skargę na przewlekłość. Czas minął - dodał.
 • Giertych o spotkaniu z ambasadorem Austrii

  Giertych o spotkaniu z ambasadore... 00:35

  12.03 | Biznesmen Gerald Birgfellner i jego pełnomocnik Roman Giertych przyjechali we wtorek do ambasady Austrii w Warszawie, gdzie rozmawiali z ambasadorem i jego zastępcą. - Przekazaliśmy nasze zaniepokojenie przedłużającym się przesłuchaniem - poinformował mecenas po spotkaniu.
 • "Śledztwo już dawno powinno się zacząć"

  "Śledztwo już dawno powinno się z... 01:26

  11.03 | Austriacki biznesmen Gerald Birgfellner był w poniedziałek po raz piąty przesłuchiwany w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. - Od pięciu tygodni oczekujemy, żeby wydano postanowienie o wszczęciu postępowania - podkreślił pełnomocnik biznesmena mecenas Jacek Dubois. Mecenas Roman Giertych ocenił po przesłuchaniu, że "zgromadzony materiał jest nadto wystarczający do tego, żeby wszcząć postępowanie".
 • Birgfellner po raz piąty w prokuraturze. Mecenas Dubois: zmarnowano ponad miesiąc

  Birgfellner po raz piąty w prokur... 01:48

  11.03 | Austriacki biznesmen Gerald Birgfellner stawił się w poniedziałek rano w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie na piąte przesłuchanie. - Od pięciu tygodni oczekujemy, żeby wydano postanowienie o wszczęciu postępowania - podkreślił pełnomocnik biznesmena mecenas Jacek Dubois.
 • "Jarosław Kaczyński jest obywatelem nieprzesłuchiwalnym"

  "Jarosław Kaczyński jest obywatel... 00:34

  10.03 | Słowa Jarosława Kaczyńskiego o bezsensowności śledztwa w sprawie budowy wieżowca to instrukcja dla organów prokuratorskich, która jest wykonywana - ocenił w "Faktach po Faktach" były premier Leszek Miller. Jego zdaniem, pod rządami obecnego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, prezes PiS jest "obywatelem nieprzesłuchiwalnym".
 • Morawiecki o "taśmach Kaczyńskiego"

  Morawiecki o "taśmach Kaczyńskiego" 01:05

  07.03 | Premier Mateusz Morawiecki był pytany w "Faktach po Faktach" czy nie dziwi go fakt, że po ponad miesiącu od ujawnienia tak zwanych taśm Kaczyńskiego, prokuratura nie zaczęła nawet śledztwa. - W tej sprawie akurat to mnie nie dziwi - odpowiedział.
 • Tablica z "Układem Kaczyńskiego" wraca do Sejmu

  Tablica z "Układem Kaczyńskiego" ... 01:27

  05.03 | Tomczyk: "W Polsce prawdy nie da się aresztować. Nie może być tak ze formacja polityczna, która jest odpowiedzialna za rządzenie w kraju dzisiaj umywa ręce od tego co się dzieje"
rozwiń

Wenezuelczycy przeciw Maduro

 • Guaido wzywa do marszu na Caracas

  Guaido wzywa do marszu na Caracas 01:00

  17.03 | Juan Guaido, lider opozycji Wenezueli, który ogłosił się tymczasowym prezydentem, wezwał w sobotę swoich zwolenników do "Operacji wolność" i marszu na pałac prezydencki w Caracas, by obalić władze prezydenta Nicolasa Maduro.
 • USA wycofują dyplomatów z ambasady w Wenezueli i nakładają kolejne sankcje wizowe i finansowe

  USA wycofują dyplomatów z ambasad... 00:43

  14.03 | Departament Stanu USA poinformował w czwartek, że od poniedziałku cofnął 340 wiz obywatelom Wenezueli, w tym 107 byłym dyplomatom i członkom ich rodzin. Wysoki rangą przedstawiciel administracji powiedział, że USA rozważają dalsze sankcje finansowe.
 • Niemcy wycofują część personelu dyplomatycznego z Wenezueli

  Niemcy wycofują część personelu d... 00:52

  13.03 | Niemcy postanowiły zredukować swój personel dyplomatyczny w Caracas. Poinformował o tym w środę rzecznik niemieckiego MSZ, wskazując na coraz trudniejsze warunki życia w Wenezueli i groźbę dalszego pogorszenia się sytuacji w dziedzinie bezpieczeństwa.
 • Wenezuela bez prądu. Narastający chaos w kraju

  Wenezuela bez prądu. Narastający ... 01:11

  11.03 | Wenezuelski parlament, w którym większość ma opozycja, uchwalił w poniedziałek dekret o wprowadzeniu stanu wyjątkowego na terenie całego kraju, zaproponowany przez przewodniczącego Zgromadzenia Narodowego i tymczasowego prezydenta Wenezueli Juana Guaido.
 • W Wenezueli wciąż nie opanowano awarii systemu energetycznego

  W Wenezueli wciąż nie opanowano a... 01:01

  11.03 | Wenezuela pogrążona w ciemnościach, to efekt utrzymującej się od czwartku awarii systemu energetycznego. Dostępu do prądu nie mają szkoły, urzędy, a nawet szpitale, które nie mogą przeprowadzać dializ u pacjentów z niewydolnością nerek.
 • W Caracas starcia protestujących z siłami bezpieczeństwa

  W Caracas starcia protestujących ... 01:01

  09.03.| Przed zaplanowanymi na sobotę manifestacjami przeciwników i zwolenników prezydenta Nicolasa Maduro w stolicy Wenezueli, Caracas, doszło do starć części protestujących z policją. Ulice są pilnie strzeżone przez siły bezpieczeństwa.
 • Juan Guaido uczestniczył w sesji Zgromadzenia Narodowego

  Juan Guaido uczestniczył w sesji ... 00:45

  6.03 | Decyzja uzurpatorskiego reżymu, który nie ma uprawnień, by uznawać kogokolwiek za osobę niepożądaną w Wenezueli, o wydaleniu ambasadora Niemiec jest całkowicie bezprawna - ocenił w środę Juan Guaido uznawany przez społeczność międzynarodową za pełniącego obowiązki prezydenta.
 • Guaido wrócił do Wenezueli. Po wylądowaniu przemawiał do zwolenników

  Guaido wrócił do Wenezueli. Po wy... 00:49

  04.03 | Juan Guaido, lider opozycji i przewodniczący parlamentu, który mianował się tymczasowym prezydentem Wenezueli, przyleciał w poniedziałek z Ekwadoru do kraju, mimo zakazu podróży wydanego przez reżim w Caracas.
 • Juan Guaido wrócił do Wenezueli

  Juan Guaido wrócił do Wenezueli 00:37

  4.03 | Juan Guaido, lider opozycji i przewodniczący parlamentu, który mianował się tymczasowym prezydentem Wenezueli, przyleciał w poniedziałek z Ekwadoru do kraju, mimo zakazu podróży wydanego przez reżim w Caracas. Na lotnisku witali go jego zwolennicy.
 • Maduro zabrania wpuszczać pomoc humanitarną. W wojsku coraz więcej dezercji

  Maduro zabrania wpuszczać pomoc h... 02:01

  Zamieszki na granicach Wenezueli, są ofiary śmiertelne. Po tym, jak Nicolas Maduro zabronił wpuszczać do kraju pomoc humanitarną, część funkcjonariuszy wenezuelskich służb mundurowych postanowiła zdezerterować. Właśnie do braku posłuszeństwa wobec reżimu Madura namawia żołnierzy wspierany przez Stany Zjednoczone i Zachód lider opozycji Juan Guaido. Amerykański wiceprezydent Mike Pence potwierdził, że to, co stało się w weekend, tylko utwierdziło Stany Zjednoczone, by stać murem za Guaidem tak długo, aż do Wenezueli nie wróci wolność. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
 • USA rozważają "wszystkie warianty" w sprawie Wenezueli. Pence spotkał się z Guaido

  USA rozważają "wszystkie warianty... 00:30

  25.02 | Wiceprezydent USA Mike Pence, który w poniedziałek uczestniczy w Bogocie w spotkaniu Grupy z Limy, zapewnił tymczasowego prezydenta Wenezueli i przewodniczącego parlamentu Juana Guaido, że ma on "stuprocentowe poparcie" prezydenta USA Donalda Trumpa. Tego samego dnia Komisja Europejska ponownie przestrzegła przed ewentualnymi planami interwencji wojskowej w Wenezueli.
 • Członkowie wenezuelskich służb dezerterują do Kolumbii

  Członkowie wenezuelskich służb de... 01:15

  25.02 | Co najmniej 156 wenezuelskich funkcjonariuszy służby bezpieczeństwa zdezerterowało i przekroczyło w ten weekend granicę Wenezueli z Kolumbią - podały kolumbijskie służby migracyjne
rozwiń

Brexit faktem

 • Spiker Izby Gmin powołał się na przepis z XVII wieku. "Rząd musi coś wymyślić"

  Spiker Izby Gmin powołał się na p... 02:27

  Kolejnego głosowania nad umową brexitową nie będzie, jeżeli w projekcie umowy z UE nie będzie znaczących zmian - spiker Izby Gmin John Bercow powołał się na przepisy z 1604 roku. Co dalej z brexitem?
 • Rząd May ma problemy z brexitem. Spiker: umowa nie może być kolejny raz głosowana

  Rząd May ma problemy z brexitem. ... 03:10

  19.03 | Cień historii kładzie się na przyszłość Wielkiej Brytanii. Czy prawo z siedemnastego wieku zablokuje plany premier Theresy May? Spiker Izby Gmin nie pozwala na trzecie głosowanie tej samej brexitowej umowy. Rząd jest w kropce. A Europa przypomina, że zegar tyka - do rozwodu zostało nieco ponad tydzień. Być może uda się ten moment opóźnić.
 • Donald Tusk spotkał się irlandzkim premierem Leo Varadkarem w Dublinie

  Donald Tusk spotkał się irlandzki... 01:36

  19.03 | Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk spotkał się w Dublinie z irlandzkim premierem Leo Varadkarem. Jak zaznaczył Tusk spotkanie służyło "potwierdzeniu pełnej jedności Unii Europejskiej w sprawie brexitu".
 • Pytania o brexit

  Pytania o brexit 03:08

  15.03 | Czego chcą Brytyjczycy? Patrząc przez pryzmat brexitu na to pytanie trudno wprost odpowiedzieć. Na razie realny wydaje się brexit z poślizgiem. Furtka do takiego scenariusza już została otwarta, ale i to może okazać się politycznie kłopotliwe. Coraz częściej pada pytanie, co z wyborami do Parlamentu Europejskiego, jeśli Brytyjczycy nie opuszczą Unii to czy powinni brać w nich udział. Maciej Warsiński
 • Izba Gmin zdecydowała. "Brytyjczycy chcą opóźnienia brexitu"

  Izba Gmin zdecydowała. "Brytyjczy... 01:46

  Brytyjczycy chcą opóźnienia brexitu - taki jest wynik głosowania w Izbie Gmin. Może do 30 czerwca, a może jeszcze dłużej. Wszystko zależy teraz od rządów unijnych państw. By odłożyć brexit, wszystkie muszą się na to zgodzić.
 • Co oznacza czwartkowa decyzja Izby Gmin?

  Co oznacza czwartkowa decyzja Izb... 01:24

  14.03 | Przygotowany przez Downing Street tekst - który nie jest na tym etapie wiążący prawnie, ale jest wyraźną instrukcją polityczną parlamentu dla rządu - wyznaczył parlamentarzystom nowy termin graniczny dla przyjęcia jakiejś formy projektu porozumienia z UE ws. warunków opuszczenia Wspólnoty na 20 marca
 • Izba Gmin zagłosowała nad przedłużeniem procesu wyjścia z UE

  Izba Gmin zagłosowała nad przedłu... 00:34

  14.03 | Brytyjska Izba Gmin przyjęła w czwartek rządowy projekt uchwały wzywający do podjęcia próby opóźnienia brexitu do co najmniej 30 czerwca w razie przyjęcia umowy wyjścia z Unii Europejskiej lub nawet dłuższego, jeśli parlament nie poprze żadnego porozumienia ze Wspólnotą. Za uchwałą opowiedziało się 412 deputowanych. Przeciw oddano 202 głosy
 • Izba Gmin zagłosuje nad przedłużeniem procesu wyjścia z UE

  Izba Gmin zagłosuje nad przedłuże... 01:20

  14.03 | Przygotowany przez Downing Street tekst zakłada wyznaczenie nowego terminu granicznego dla przyjęcia projektu porozumienia ws. opuszczenia Wspólnoty na 20 marca. Jeśli deputowani do tego czasu poprą jakąś formę umowy z UE ws. warunków wyjścia - albo tę prezentowaną przez rząd, którą dotychczas dwukrotnie odrzucili, albo jakąkolwiek alternatywę - to brytyjski rząd zwróci się do pozostałych 27 państw członkowskich z prośbą o trzymiesięczne, techniczne wydłużenie procesu wyjścia z UE w celu przegłosowania niezbędnej legislacji wtórnej. Z Londynu korespondent TVN Maciej Woroch
 • Brytyjskie media o głosowaniu nad brexitem

  Brytyjskie media o głosowaniu nad... 00:48

  14.03 | Wynik głosowań w sprawie bezumownego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej udowodnił, że rząd utracił kontrolę nad tym procesem - oceniły w czwartek brytyjskie media. Prasa skrytykowała też eurosceptycznych posłów za przedstawianie nierealnych rozwiązań obecnego kryzysu
 • Brexit może zostać opóźniony

  Brexit może zostać opóźniony 01:40

  Maciej Woroch o możliwych sceniariuszach w sprawie brexitu.
 • O brexicie w Izbie Gmin. Relacja korespondenta "Faktów" TVN

  O brexicie w Izbie Gmin. Relacja ... 03:07

  14.03 | Izba Gmin przegłosowała uchwałę, w której opowiedziano się przeciwko opuszczeniu Unii Europejskiej bez umowy. Za było 321 deputowanych. Przeciw oddano 278 głosów. Brytyjska premier Theresa May ostrzegła, że pomimo przyjęcia uchwały w przypadku braku większości dla innego rozwiązania "twardy brexit" pozostaje domyślnym scenariuszem w świetle prawa międzynarodowego.
 • Izba Gmin odrzuciła możliwość brexitu bez umowy

  Izba Gmin odrzuciła możliwość bre... 00:32

  13.03 | Brytyjski parlament odrzucił w środowym głosowaniu możliwość opuszczenia Unii Europejskiej bez porozumienia
rozwiń

Obraz świata

 • Rząd Torry nie usunie symboli separatystów z budynków publicznych

  Rząd Torry nie usunie symboli sep... 00:34

  19.03 | Autonomiczny rząd Katalonii nie usunie symboli separatystycznych z budynków publicznych w tym północno-wschodnim regionie Hiszpanii. Premier Quim Torra pozostawił jednak we wtorek ministrom swobodę decyzji w sprawie ultimatum hiszpańskiej Państwowej Komisji Wyborczej.
 • Statek z 49 migrantami zawinął do portu na Lampedusie

  Statek z 49 migrantami zawinął do... 00:51

  19.03 | Do portu na włoskiej wyspie Lampedusa wpłynął we wtorek wieczorem statek organizacji pozarządowej z 49 migrantami, którzy zostali zabrani z pontonu na wodach Libii. Na wniosek prokuratury statek został skonfiskowany, a jego załoga będzie przesłuchana.
 • Nazarbajew złożył rezygnację z urzędu prezydenta Kazachstanu

  Nazarbajew złożył rezygnację z ur... 01:06

  19.03 | "Nursułtan Nazarbajew po blisko 30 latach rządów złożył rezygnację z urzędu prezydenta Kazachstanu, ale władza pozostaje w jego rękach. Jego odejście nie jest zwycięstwem opozycji i wydaje się, że Nazarbajew wszystkich przechytrzył" - pisze rosyjska "Nowaja Gazieta".
 • Santiago Abascal jest liderem nacjonalistycznej hiszpańskiej partii Vox

  Santiago Abascal jest liderem nac... 00:30

  19.03 | W środę odbędzie się spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z liderem hiszpańskiej, prawicowej partii Vox Santiago Abascalą; głównym tematem rozmów będzie przyszły sojusz i współpraca w Parlamencie Europejskim - poinformował we wtorek szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba.
 • Spotkanie Trump - Bolsonaro. "Dwie największe gospodarki na półkuli zachodniej"

  Spotkanie Trump - Bolsonaro. "Dwi... 01:39

  19.03 | Prezydent USA Donald Trump powiedział we wtorek dziennikarzom, że "bardzo mocno" rozważa nadanie Brazylii statusu podobnego do państw NATO. Deklaracja padła podczas ceremonii powitania nowego prezydenta Brazylii Jaira Bolsonaro w Białym Domu.
 • Prezydent Brazylii z wizytą w USA

  Prezydent Brazylii z wizytą w USA 01:36

  19.03 | Prezydent USA Donald Trump powiedział we wtorek dziennikarzom, że "bardzo mocno" rozważa nadanie Brazylii statusu podobnego do państw NATO. Deklaracja padła podczas ceremonii powitania nowego prezydenta Brazylii Jaira Bolsonaro w Białym Domu.
 • Nursułtan Nazarbajew na archiwalnych zdjęciach

  Nursułtan Nazarbajew na archiwaln... 01:12

  19.03 | - Podjąłem decyzję o zakończeniu sprawowania urzędu prezydenta - powiedział we wtorek 19 marca w wystąpieniu telewizyjnym Nursułtan Nazarbajew, nieoczekiwanie w tej sposób ogłaszając odejście i oddanie sterów państwa po prawie trzech dekadach od chwili przejęcia rządów w Kazachstanie.
 • Historia hełmu ocalałego z wojny o Falklandy

  Historia hełmu ocalałego z wojny ... 00:38

  19.03 | Rozliczenie z przeszłością żołnierzy, walczących w wojnie o Falklandy w marcu 1982 roku. Choć konflikt trwał zaledwie dwa i pół miesiąca, jego wspomnienie jest wciąż żywe zarówno po argentyńskiej, jak i brytyjskiej stronie. Jeden z argentyńskich weteranów, przed prawie czterdziestoma laty wyniósł z pola walki hełm brytyjskiego żołnierza. Teraz dowiedział się, kim był poległy Brytyjczyk, a hełm zwrócił jego rodzinie. - Korzystając z chwili nieuwagi angielskiego żołnierza, schowałem hełm pod kurtkę. Miałem go przez trzydzieści siedem lat, traktowałem go jak trofeum wojenne, które miało ulżyć mi w bólu, który czułem, myśląc o naszej porażce i śmierci kompanów. - powiedział argentyński weteran Diego Arreseigor
 • Napad na kasyno w Las Vegas. Złodziej został zastrzelony

  Napad na kasyno w Las Vegas. Złod... 00:36

  19.03 | W hotelowym kasyno w Las Vegas doszło do napadu. Złodziej ranił policjanta, potem został zastrzelony. Jak się okazało, niespełna cztery miesiące wcześniej napadł na to samo kasyno i uciekł z gotówką oraz żetonami do gry. Mężczyzna miał na swoim koncie dwa wyroki za napady na banki w Nevadzie w 1999 i 2008 roku.
 • Były prezydent zatrzymany za pijaństwo. Noc w areszcie

  Były prezydent zatrzymany za pija... 00:43

  18.03 | Mieszkający w Stanach Zjednoczonych były prezydent Peru Alejandro Toledo został zatrzymany pod zarzutem publicznego pijaństwa. Ostatnią noc spędził w areszcie, po czym w poniedziałek rano został wypuszczony na wolność.
 • Szczerski spotkał się z delegacją amerykańskich kongresmenów

  Szczerski spotkał się z delegacją... 00:33

  18.03 | Według Kancelarii Prezydenta, członkowie delegacji amerykańskiej podkreślili, że Polskę i USA łączy silny sojusz wojskowy i partnerskie relacje gospodarcze; zwrócili też uwagę na szczególnie ciepłe przyjęcie, z jakim spotkali się w Polsce
 • Ojub Titijew skazany na cztery lata zesłania

  Ojub Titijew skazany na cztery la... 01:05

  18.03 | Sąd w Szali w rosyjskiej republice Czeczenii skazał w poniedziałek obrońcę praw człowieka Ojuba Titijewa, działacza Stowarzyszenia Memoriał, na cztery lata kolonii karnej typu otwartego. Titijew był oskarżony o posiadanie narkotyków. Nie przyznał się do winy.
rozwiń

Wideo dnia

 • Za rekordową kwotę 1 mln 252 tys. euro sprzedano gołębia wyścigowego

  Za rekordową kwotę 1 mln 252 tys.... 00:31

  17.03 | Za rekordową kwotę 1 mln 252 tys. euro sprzedano gołębia wyścigowego o imieniu Armando podczas niedzielnej aukcji w belgijskiej Flandrii. Nabywcą jest obywatel Chin. Media wskazują, że to wydarzenie jest dowodem na światową reputację gołębi pocztowych z Zachodniej Flandrii.
 • Przepiękne makowe wzgórza prosto z Kalifornii

  Przepiękne makowe wzgórza prosto ... 00:45

  19.03 | Mieszkańcy Lake Elsinore, na południu stanu, mogli podziwiać niezwykły widok. Miliony maków, które zakwitły w jednym czasie na bardzo dużym obszarze. W ciągu weekendu to niecodzienne zjawisko przyjechało zobaczyć około 150 tysięcy osób. Chętnych było tak wielu, że na okolicznych drogach tworzyły się korki.
 • Australijski senator zaatakowany jajkiem

  Australijski senator zaatakowany ... 00:44

  19.03 | Do incydentu doszło w Melbourne podczas transmitowanego na żywo w telewizji briefingu polityka. W pewnej chwili stojący za senatorem 17-latek rozbił na jego głowie jajko. Reakcja senatora była gwałtowna, uderzył chłopaka w twarz. Na 17-latka rzucili się też inni mężczyźni. Zdaniem australijskiego premiera polityk powinien usłyszeć zarzut ataku. Sam senator tłumaczy, że chłopak dostał to, na co zasłużył.
 • Kot taksówkarz "zarabia" dla swojego właściciela

  Kot taksówkarz "zarabia" dla swoj... 00:35

  19.03 | Ten rudy kot ma na imię Tip, czyli po prostu Napiwek. Tak nazwał go Ołeksandr, taksówkarz z Charkowa na Ukrainie. Razem jeżdżą już od dwóch lat, a po raz pierwszy spotkali się w sklepie z oponami. Tłumaczy, że odkąd "zatrudnił" zwierzaka, napiwki wzrosły. Jest też zdania, że jego czworonożny przyjaciel potrafi przewidzieć, czy dzień za kółkiem będzie udany.
 • Bułgaria. Policjanci użyli gazu, ucierpieli inni funkcjonariusze

  Bułgaria. Policjanci użyli gazu, ... 01:13

  18.03| Bułgarscy policjanci użyli gazu pieprzowego przeciwko demonstrantom, którzy zgromadzili się przed budynkiem parlamentu w Sofii. Niestety z powodu wiejącego wiatru, sami zostali poszkodowani.
 • W Sewastopolu obchody piątej rocznicy aneksji Krymu

  W Sewastopolu obchody piątej rocz... 01:35

  18.03 | W miastach Rosji odbywają się w poniedziałek obchody piątej rocznicy podpisania przez prezydenta Władimira Putina dekretu o wejściu Krymu i Sewastopola w skład Federacji Rosyjskiej. Rocznicowe wiece, koncerty, wystawy i kiermasze rozpoczęły się już w weekend.
 • Pijany ukradł autobus z zajezdni. Przejechał nim trzy kilometry

  Pijany ukradł autobus z zajezdni.... 00:50

  18.03 | Policja zatrzymała 29-letniego mieszkańca Ostrołęki, który jest podejrzany o kradzież autobusu z miejskiej zajezdni. Pojechał nim do domu i tam porzucił pojazd. Odpowie za kradzież, kierowanie po pijanemu i bez uprawnień do prowadzenia autobusu. Mężczyzna przejechał kradzionym pojazdem ponad trzy kilometry.
 • Nowe wyzwanie. #Trashtag challenge podbija internet

  Nowe wyzwanie. #Trashtag challeng... 01:25

  18.03 | #Trashtag challenge to nowe wyzwanie, które polega na wrzucaniu do sieci zdjęć z akcji sprzątania śmieci. Internauci chwalą się sprzątaniem po innych, ale bardziej od lajków pod zdjęciem zależy im na ratowaniu środowiska.
 • Obchody Dnia św. Patryka na Wyspach Brytyjskich

  Obchody Dnia św. Patryka na Wyspa... 00:39

  18.03 | W niedzielę setki tysięcy osób w Irlandii i Wielkiej Brytanii świętowały dzień św. Patryka, biorąc udział w tradycyjnych paradach na ulicach największych miast. Dzień św. Patryka ustanowiono ku czci świętego, który w V wieku wprowadził chrześcijaństwo w Irlandii.
 • Niecodzienny intruz. Łoś wpadł do sypialni przez okno

  Niecodzienny intruz. Łoś wpadł do... 00:55

  18.03 | Mieszkańcy jednego z domów w mieście Breckenridge w stanie Kolorado w Stanach Zjednoczonych zapamiętają miniony piątek na długo. Wczesnym rankiem zostali obudzeni przez odgłosy zbitej szyby. Sądząc, że zostali obrabowani, zadzwonili na policję. Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, okazało się, że niecodziennym intruzem był łoś.
 • Niecodzienne przesyłki w jednej z hiszpańskich miejscowości

  Niecodzienne przesyłki w jednej z... 01:18

  15.03 | Pieniądze w brązowych kopertach. Taka niecodzienna zawartość znalazła się w skrzynkach pocztowych mieszkańców jednej z hiszpańskich miejscowości. Chodzi dokładnie o miasteczko w prowincji Palencia w północnej części kraju. Ktoś, nazwany już lokalnym Robin Hoodem, umieszcza w kopertach głównie banknoty o wartości 50 euro, choć w niektórych przypadkach było to podobno też 70 euro. Niecodzienne przesyłki zaczęły się pojawiać w zeszłym tygodniu. Na początku obdarowanych przez nieznajomego było 14 osób.
 • Bliskie spotkanie z niedźwiedziem

  Bliskie spotkanie z niedźwiedziem 00:38

  15.03 | Na pierwszy rzut oka wygląda niewinnie. Jest co prawda duży, ale często pieszczotliwie nazywamy go misiem. Nic bardziej mylnego. Niedźwiedzie zamieszkujące bieszczadzkie lasy to drapieżniki, a leśnicy podkreślają: niedźwiedź to nie pluszowy miś, może być groźny przy bliskim spotkaniu. Nadleśnictwo Cisna udostępniło relacje ze spotkań z tymi zwierzętami. Widać na nich niedźwiedzie szukające pożywienia w koszach na śmieci. Leśnicy przestrzegają przed próbami dokarmiania, które szkodzą zwierzęta. Na terenie Nadleśnictwa Cisna mieszka około 40 niedźwiedzi. Wbrew powszechnej opinii nie przesypiają one całej zimy.
rozwiń

Reportaże TVN24

 • Kuba wciąż niechętnie otwiera się na świat. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Kuba wciąż niechętnie otwiera się... 45:59

  2.01. | Wiele się zmienia w relacjach Kuby ze światem, ale w samym kraju zmian wciąż niewiele. Wciąż kultywuje się rewolucję 1 stycznia i jej przywódcę - Fidela Castro. Władze mówią o otwarciu na świat, ale też podkreślają wyższość socjalizmu nad demokracją i rynkiem. Materiał "Faktów" TVN.
 • Femen. Naga prawda

  Femen. Naga prawda 46:49

  31.12 | Nagość to dla członkiń Femenu jednocześnie symbol bezbronności i waleczności. A waleczne są bardzo, coraz bardziej są też znane i zwykle – rozebrane do naga. Nasz reporter za najbardziej znanymi feministkami świata zjechał kawał świata. (Dla dorosłych).
 • FEMEN. Naga prawda

  FEMEN. Naga prawda 22:58

  30.12 | Pierwsza część reportażu Wojciecha Bojanowskiego o feministycznym ruchu FEMEN.
 • Próby walki z uczuciami nic nie dały

  Próby walki z uczuciami nic nie dały 00:49

  23.10 | - Może trochę bałem się reakcji. Przełożonych poinformowałem dopiero, kiedy podjąłem ostateczną decyzję. Kościół ma oczywiście swoje mechanizmy. Można iść do biskupa, rozmawiać, szukać wsparcia, ale ja uporałem się z tym sam - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • "Chciałem być fair". Decyzja o zrzuceniu sutanny

  "Chciałem być fair". Decyzja o zr... 00:55

  23.10 | - Nie zrzuciłem sutanny od razu. Chciałem spróbować być księdzem na sto procent, ale z upływem czasu było mi coraz trudniej. Coś się we mnie kłóciło, a nie chciałem żyć podwójnym życiem. Decyzję podjąłem dopiero po czterech latach. Musiałem do tego dojrzeć. Nie jest łatwo zostawić swoje dotychczasowe życie - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • Były ksiądz mówi o miłości do innego mężczyzny

  Były ksiądz mówi o miłości do inn... 00:31

  23.10 | Wcześniej podobali mi się mężczyźni, ale pierwsza prawdziwa miłość przyszła dopiero, kiedy byłem już księdzem. Nie sądziłem, że można tak mocno się zaangażować. W pewnym momencie wchodzisz w uczucie tak bardzo, że nie potrafisz już zrobić kroku do tyłu. Zastanawiasz się, jak to możliwe, analizujesz swoje zachowanie, ale jest za późno.
 • "Miłość do mężczyzny przyszła, kiedy byłem już księdzem"

  "Miłość do mężczyzny przyszła, ki... 01:06

  23.10 | Moje uczucie było silne, ale historia trwała bardzo krótko i zakończyła się boleśnie. Mówiąc krótko, zostałem zaszantażowany – mówi były ksiądz Jan Oko w szczerej rozmowie z Katarzyną Zdanowicz.
 • Pierwsze kroki uchodźców w Europie. Cały reportaż z wyspy Lesbos

  Pierwsze kroki uchodźców w Europi... 27:12

  17.10 | Imigranci w łódkach wciąż płyną – najczęściej w stronę Grecji . Tylko w sobotę w drodze do Europy zginęło ich dwunastu. Wyspa Lesbos jest dla nich jak brama do raju i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. Straż graniczna jest bezradna, grecka policja głucha i ślepa, a przemytniczy biznes mocny jak nigdy dotąd.
 • „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie chcemy, żeby ktoś to zepsuł”

  „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie ... 11:43

  27.03 | Pensje rosną, a ludzie są szczęśliwi - takie opinie można usłyszeć od Rosjan. Reporter TVN24 Wojciech Bojanowski postanowił sprawdzić, czy rzeczywistość jest równie różowa jak deklaracje.
 • Opowieść o trudnej drodze, jaką przechodzą chorzy na raka. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Opowieść o trudnej drodze, jaką p... 10:50

  Diagnoza, która brzmi jak wyrok i nadzieja, że nie będzie to wyrok śmiertelny. Dwóch pacjentów i ich dwie drogi, przez życie zagrożone rakiem. Każdy ich krok na początku tej drogi obserwował Wojciech Bojanowski.
 • Jak to się robi za granicą? Reportaż o systemie leczenia raka w Wielkiej Brytanii

  Jak to się robi za granicą? Repor... 10:23

  Jak robi się to, że czy chory na raka pacjent ma zagwarantowaną szybką fachową pomoc i darmowe leki? A także opiekująca się nim pielęgniarkę do której zawsze może zadzwonić. W Wielkiej Brytanii, gdzie systemowe reformy zaczęły się już 15 lat temu, był Marek Osiecimski.
 • Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wojciechem Bojanowskim

  Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wo... 30:15

  21.02 | Bohaterka Majdanu Tetiana Czornowoł w ostatnim roku była wszędzie tam, gdzie rozgrywały się najważniejsze wydarzenia. Brutalnie pobita dziennikarka zdecydowała się walczyć na pierwszej linii frontu. Jak powiedziała, "nie wie, dlaczego jest żywa". W rok po tragicznych wydarzeniach w Kijowie Wojciech Bojanowski pokazał w reportażu, jak wyglądał ten czas z perspektywy niezależnej dziennikarki.
rozwiń

Kontakt 24

rozwiń

Meteo

 • Prognoza pogody na środę

  Prognoza pogody na środę 01:27

  19.03 | Opadów deszczu spodziewamy się na północy kraju.
 • Warunki drogowe w środę

  Warunki drogowe w środę 00:31

  19.03 | Części kierowców dokuczy deszcz, większości - wiatr.
 • Poważna sytuacja na południu Polski. Wiatr siał spustoszenie

  Poważna sytuacja na południu Pols... 03:23

  Krajobraz po wichurach to gdzieniegdzie jak krajobraz po wojnie. Rozwalone domy i powalone drzewa. "To był jeden podmuch, a syn mówi: mamo, nie mamy dachu" - tak na przykład było w Małopolsce. W Opolskiem także strażacy byli w niebezpieczeństwie. Po tym jak runęło na nich drzewo, ze strażackiego wozu niewiele zostało.
 • Był już śnieg, będzie lód. Na drogach będzie ślisko

  Był już śnieg, będzie lód. Na dro... 02:35

  Na drogach śnieg, a pod śniegiem lód. W wielu miejscach leży mokry i ciężki śnieg, który łamie gałęzie drzew i zrywa linie energetyczne. Przed nami kilka dni pogodowej ruletki.
 • Domy bez prądu, wyciągi bez narciarzy. Halny szaleje

  Domy bez prądu, wyciągi bez narci... 02:30

  Bezwzględny zakaz wychodzenia w wysokie góry. Halny szaleje. Gwałtownie wzrosła temperatura i wzrosło też zagrożenie lawinowe. Śniegu ubywa, a to nie koniec pogodowych niespodzianek.
 • Radość dla turystów, zmartwienie dla mieszkańców. Zima daje się we znaki

  Radość dla turystów, zmartwienie ... 02:42

  Zima jak z obrazka i życie jak z koszmaru. Przez trzymetrowe zaspy droga do domu jest jak droga przez mękę. Na Śląsku śnieg to problem dla władz, podczas ferii to frajda, a na Śnieżce to niebezpieczeństwo. Kiedy turyści idą po szlaku ze sprzętem plażowym w rękach, ratownikom ręce opadają.
 • "Nakaz, by za 650 zł mordować wysokoprośne lochy. To jest jakiś absurd"

  "Nakaz, by za 650 zł mordować wys... 04:18

  Dziki pod ostrzałem – walka z afrykańskim pomorem świń przechodzi do drastycznego etapu. Innego rozwiązania rząd nie widzi, a ekolodzy i naukowcy przestrzegają. Wybicie niemal wszystkich dzików to ogromne konsekwencje dla ekosystemu.
 • Ślisko, śnieg i gołoledź. Meteorolog TVN: w nocy nawet -14 stopni Celsjusza

  Ślisko, śnieg i gołoledź. Meteoro... 03:08

  Dwa oblicza zimy. Pięknie w górach i niebezpiecznie na nizinach. Tylko we wtorek w 86 wypadkach samochodowych zginęło 7 osób, a 92 zostały ranne. Rada dla kierowców zawsze aktualna przy takich warunkach - więcej rozwagi, mniej brawury. Meteorolog TVN Wojciech Raczyński mówi, ze w nocy ze środy na czwartek możemy się spodziewać spadków temperatury do -13, -14 stopni Celsjusza.
 • Fatalne warunki nie odstraszają. Turyści chodzą w góry i brną w kłopoty

  Fatalne warunki nie odstraszają. ... 02:49

  Masy śniegu i ostry mróz. Chwilami wiatr i marznący deszcz. Góry i turyści, którzy mimo ekstremalnych warunków brną po kłopoty. Wśród nich znany bokser i jego pies. Od dziś również znany.
 • W kalendarzu jesień, za oknem wiosna. "Temperatura będzie stopniowo rosła"

  W kalendarzu jesień, za oknem wio... 02:43

  Jedni mówią, że to wiosna jesienią, a inni, że wróciło lato. Po wielkim ochłodzeniu i nocnych przymrozkach znowu zrobiło się ciepło i słonecznie. Pogoda świetna na weekend. Jak długo może z nami zostać?
 • System ostrzeżeń SMS zadziałał. Nie obyło się bez problemów

  System ostrzeżeń SMS zadziałał. N... 02:56

  Gwałtowne ulewy i burze z piorunami spowodowały, że jedni uciekali przed zalaniem, a inni przed pożarem. Bardzo niebezpieczne było to ostatnie załamanie pogody. Zadziałał system ostrzeżeń SMS, choć powiadomienia dotarły także tam, gdzie nie było zagrożenia burzowego.
 • "Rytel pamięta i Rytel dziękuje". Rok po wielkiej nawałnicy

  "Rytel pamięta i Rytel dziękuje".... 03:09

  Dokładnie rok temu nawałnica i brak ostrzeżeń doprowadziły do tragedii w Suszku i wielkich zniszczeń w okolicach Rytla. Z pomocą poszkodowanym pospieszyło wtedy wielu Polaków.
rozwiń

Eurosport.pl

 • Bilans spotkań Polska - Austria

  Bilans spotkań Polska - Austria 00:49

  W czwartek Polska rozpocznie eliminacje do mistrzostw Europy w 2020 roku. Pierwszym rywalem Biało-Czerwonych będzie Austria. Bilans starć z tą reprezentacją jest dla nas korzystny, ale ostatni mecz najbardziej zapadł w pamięć kibicom. Wszystko przez kontrowersyjną decyzję sędziego Howarda Webba, która pozbawiła Polskę zwycięstwa.
 • Hiszpania gotowa do walki o pierwsze punkty w eliminacjach do Euro 2020

  Hiszpania gotowa do walki o pierw... 01:36

  W poniedziałek odbył się pierwszy trening reprezentacji Hiszpanii przed rozpoczęciem eliminacji do mistrzostw Europy w 2020 roku. W dwóch pierwszych kolejkach piłkarze Luisa Enrique zmierzą się z Norwegią oraz Maltą.
 • Brazylia przygotowuje się na starcie z Panamą

  Brazylia przygotowuje się na star... 01:26

  Dobre humory nie opuszczały brazylijskich piłkarzy podczas pierwszego treningu na zgrupowaniu. Canarinhos przygotowują się na sobotnie starcie z Panamą.
 • Cristiano Ronaldo grozi zawieszenie

  Cristiano Ronaldo grozi zawieszenie 00:34

  UEFA poinformowała, że rozpoczęła postępowanie w sprawie nieprzyzwoitego gestu wykonanego przez Cristiano Ronaldo po strzeleniu gola na 3:0 w meczu Juventus - Atletico Madryt. Porugalczykowi grozi nawet zawieszenie. Juventus wygrał w dwumeczu 3:2 i awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.
 • Rasistowski skandal w Kijowie? UEFA zbada doniesienie Chelsea

  Rasistowski skandal w Kijowie? UE... 00:32

  UEFA poinformowała, że przyjrzy się kwestii rasistowskich ataków, do których ponoć miało dojść podczas meczu Dynamo Kijów - Chelsea. Domagali się tego działacze The Blues. Sky Sports twierdzi, że poszkodowanym był 18-letni pomocnik Callum Hudson-Odoi. Chelsea wygrała 5:0 i awansowała do ćwierćfinału Ligi Europy.
 • "Lewy", Piątek i Milik razem na boisku?

  "Lewy", Piątek i Milik razem na b... 02:44

  Nie ilość napastników na boisku decyduje o tworzeniu sytuacji. Ich skuteczność nie jest problemem. Musimy tylko ten potencjał z klubów przełożyć na kadrę - przyznał selekcjoner Jerzy Brzęczek pytany o to, czy rozważa wystawienie w pierwszym składzie i Roberta Lewandowskiego, i Krzysztofa Piątka i Arkadiusza Milika.
 • Brzęczek o Austrii: niewygodna, nieprzyjemna

  Brzęczek o Austrii: niewygodna, n... 01:31

  - Przeciwko Austrii nie wystarczy ładna gra – powiedział Jerzy Brzęczek, selekcjoner reprezentacji Polski, która w poniedziałek rozpoczyna przygotowania do meczów z Austrią (czwartek w Wiedniu) i Łotwą (niedziela w Warszawie) w eliminacjach piłkarskich mistrzostw Europy 2020.
 • Derby Grecji przerwane przez kiboli

  Derby Grecji przerwane przez kiboli 01:00

  W 70. minucie spotkanie Panathinaikos - Olympiakos zostało przerwane z powodu burd na stadionie. Wcześniej kibole gospodarzy starli się z policją, wbiegli na murawę i zaatakowali piłkarzy gości, którzy znajdowali się na ławce rezerwowych.
 • Messi zaczarował Betis

  Messi zaczarował Betis 00:55

  W niedzielę Lionel Messi znów rozegrał fantastyczne zawody. Argentyńczyk ustrzelił hat-tricka, a szczególnej urody była ostatnia bramka. Piłkarze łapali się za głowy z niedowierzania, a kibice rywali zgotowali Messiemu owację na stojąco. Barcelona pokonała Betis 4:1 i jest liderem Primera Division. Drugie Atletico Madryt ma dziesięć punktów mniej.
 • Brighton awansował do półfinału Pucharu Anglii

  Brighton awansował do półfinału P... 02:09

  Dopiero rzuty karne rozstrzygnęły kwestię awansu do półfinału Pucharu Anglii w meczu Millwall - Brighton. Gospodarze prowadzili 2:0, ale wypuścili zwycięstwo w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry. W dogrywce utrzymał się wynik 2:2. W serii rzutów karnych lepsze okazało się Brighton. Zobacz skrót tego spotkania.
 • Thiem wygrał turniej w Indian Wells

  Thiem wygrał turniej w Indian Wells 01:34

  Dominic Thiem pokonał Szwajcara Rogera Federera 3:6, 6:3, 7:5 w finale turnieju ATP rangi Masters 1000 na kortach twardych w Indian Wells. To 12. tytuł w karierze austriackiego tenisisty, który awansował na czwartą pozycję w światowym rankingu.
 • Ostersund - miejsce sportowych emocji

  Ostersund - miejsce sportowych em... 04:20

  Ostersund to nie tylko biathlonowa arena. W okolicach znajduje się również stadion oraz sportowa hala. Te miejsca pokazał vloger Eurosportu Jędrzej Ostrowski.
rozwiń

Wideo 360

 • Donald Trump w Warszawie. Zobacz wideo 360 stopni

  Donald Trump w Warszawie. Zobacz ... 06:08

  12.07 | Wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Warszawie była jednym z najważniejszych wydarzeń politycznych w Polsce w 2017 roku. Zobacz relację reportera TVN24 Wojciecha Bojanowskiego, który użył kamery 360 stopni.
 • "Opowiem wam o jednym z was"

  "Opowiem wam o jednym z was" 01:33

  28.07 | Papież Franciszek pojawił się w środę po godz. 21. w oknie papieskim Domu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3. Powitały go tłumy wiernych z całego świata. Swoje przemówienie papież zaczął po polsku. Zobacz wideo 360 stopni.
 • Tysiące pielgrzymów w drodze na Krakowskie Błonia. Zobacz na wideo 360 stopni

  Tysiące pielgrzymów w drodze na K... 01:47

  28.07 | W czwartek po południu na błonia zmierza rozśpiewany tłum, z flagami swoich państw. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
 • Pielgrzymi z Francji dają popis swoich możliwości wokalnych

  Pielgrzymi z Francji dają popis s... 01:27

  29.06 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowskie tramwaje są wyjątkowo zatłoczone

  Krakowskie tramwaje są wyjątkowo ... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • W Krakowie można usłyszeć muzykę z różnych zakątków świata

  W Krakowie można usłyszeć muzykę ... 01:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowski rynek z perspektywy pomnika Mickiewicza

  Krakowski rynek z perspektywy pom... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni

  Justyna Pochanke w studio TVN24. ... 03:26

  Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni
 • Pielgrzymi wypoczywają na Plantach

  Pielgrzymi wypoczywają na Plantach 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • "Poczuj się jak pilot F-16". Wideo 360 stopni z okazji Szczytu NATO

  "Poczuj się jak pilot F-16". Wide... 04:21

  26.07 | Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych opublikowało film nagrany w technologii 360 stopni, dzięki któremu można poczuć się jak pilot myśliwca F-16.
 • Przejazd papamobile i tłumy wiernych. Zobacz wideo 360 stopni

  Przejazd papamobile i tłumy wiern... 01:01

  28.07 | Zobacz nagranie jednego z przejazdów papieża Franciszka wykonane w technologii wideo 360 stopni.
 • "Dobry wieczór" po polsku i wybuch radości. Zobacz na wideo 360 stopni

  "Dobry wieczór" po polsku i wybuc... 00:41

  28.07 | W środę wieczorem papież Franciszek przemawiał do pielgrzymów ze słynnego okna na ul. Franciszkańskiej 3. Zaczął od przywitania po polsku. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
rozwiń

TOTERAZ

 • Populacja Japonii zmalała o 400 tysięcy osób w jednym roku

  Populacja Japonii zmalała o 400 t... 00:39

  08.06 | Populacja Japonii maleje w oczach. Tylko w zeszłym roku zmniejszyła się o 400 tysięcy osób. Według raportu japońskiego Ministerstwa Zdrowia, w 2017 roku urodziło się jedynie 946 tys. dzieci, najmniej od 1899 roku. Jednocześnie, w tym samym roku zmarło ponad 1,3 miliona Japończyków. Jeśli nic się nie zmieni, do 2050 roku populacja kraju Kwitnącej Wiśnie może zmniejszyć się o nawet 27 milionów.
 • Tańczące sowy powracają

  Tańczące sowy powracają 00:53

  Powrót rodziny tańczących sów - są głodne i nadal wyglądają naprawdę groźnie. Koniecznie włączcie dźwięk!
 • Super Bowl w Polsce

  Super Bowl w Polsce 00:28

  Amerykańscy żołnierze stacjonujący w Żaganiu oglądali Super Bowl. Wśród czołgów dopingowali swoje ulubione drużyny
 • Wielki wybuch wulkanu ognia

  Wielki wybuch wulkanu ognia 00:39

  Wulkan Colima w Meksyku to jeden z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. Eksplodował 3 lutego i już dzień później na You Tube zamieszczono film dokumentujący ten wybuch. Nagranie robi wrażenie!
 • Wężowy domek

  Wężowy domek 00:51

  W Teksasie, w Stanach Zjednoczonych, pewien mężczyzna zauważył węża wychodzącego z toalety. Po wezwaniu specjalistów od gadów okazało się, że w całym domu jest około 24 grzechotników teksańskich. Są to jedne z najniebezpieczniejszych węży w całych Stanach
 • Przygoda życia

  Przygoda życia 01:00

  Po przeszczepie wyruszył w podróż życia, a po powrocie... wyszedł z domu w poszukiwaniu kolejnej przygody. Choroba nie zatrzymała pana Tomasza, lecz zmotywowała do dalszej drogi. Cierpiący na stwardnienie rozsiane mężczyzna odwiedził już Gambię, Norwegię, Grecję, Austrię, Litwę i Łotwę. Ale to nie koniec. W ręku ma bilet na koniec świata.
 • Zatopiony nie trafiony

  Zatopiony nie trafiony 01:00

  Z daleka wyglądają jak pomarszczone skorupy, które ktoś porzucił w morzu. Jak podaje portal tvn24.pl, w pobliżu Portu Wojennego w Helu wciąż można wypatrzeć wraki kadłubów ORP Wicher II i ORP Grom II. Przez lata służyły polskiej Marynarce Wojennej, potem je zatopiono. Miały chronić wybrzeże niczym falochron. Nic z tego nie wyszło. Teraz rdzewieją.
 • Pub

  Pub 00:30

  W centrum handlowym w pewnym mieście w Anglii, odkryto zapomniany pub. 22 lata temu zamurowano do niego wejście. Teraz możemy zobaczyć efekty ekspolarcji. Na zdjęciach możemy zobaczyć między innymi stare butelki czy paczkę fistaszków.
 • Mechaniczna meduza

  Mechaniczna meduza 00:39

  Naukowcy z Instytutu Technologicznego w Massachusetts stworzyli robota meduzę. Jest zdolna do chwytania ryb. Przez użycie hydrożelu - robot pod wodną jest prawie niewidzialny.
 • Drift w lesie

  Drift w lesie 00:37

  W internecie pojawiło się nagranie strażaków jadących przez las. Nie była to jednak zwykła przejażdżka. Mało brakowało a wóz strażacki przewróciłby się na bok.
 • Psie szczęście

  Psie szczęście 00:42

  Pewien Husky z Rosji uwielbia zjeżdżać z górki. Szczeniak wchodzi do swojego dmuchanego koła a potem pozwala się zepchnąć na dół. Mógłby tak zjeżdżać całymi dniami!
 • Spiderman przed sądem

  Spiderman przed sądem 00:40

  Przed sądem stanął złodziej obrazów znany jako Spiderman. Ukradł obrazy warte prawie milion euro. Jego łupem padły dzieła między innymi Picassa czy Modiglianiego. Gdzie teraz znajdują się obrazy? To tej pory nie wiadomo
rozwiń

News in English

rozwiń