"Fakty" z 15 lipca

 • Początek kampanii i pierwsze sondaże. Jak powinna wystartować opozycja?

  Początek kampanii i pierwsze sond... 03:51

  Najnowszy sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24 pokazuje dominację PiS na starcie kampanii wyborczej. Podczas gdy PSL zawiesza rozmowy koalicyjne z Platformą Obywatelską z powodu różnic ideologicznych, partie rządzące odnotowują poparcie rzędu 42 procent, a Koalicja Obywatelska - 27 procent. W badaniu zapytano też potencjalnych wyborców opozycji o to, w jakiej formie partie powinny wystartować w wyborach.
 • Policja nie wyklucza żadnej wersji w sprawie zaginięcia Dawida

  Policja nie wyklucza żadnej wersj... 02:50

  Policja zmienia taktykę, ale nie zmienia się najważniejsze pytanie: gdzie jest Dawid Żukowski? Poszukiwania chłopca trwają, ale już nie na masową skalę i nie w terenie. Teraz czas na drobiazgową analizę zebranych informacji. Także tych o ojcu zaginionego chłopca.
 • Związki partnerskie w programie. Koalicja Obywatelska rusza po wyborców lewicowych?

  Związki partnerskie w programie. ... 03:02

  Koalicja Obywatelska dodała do swojego programu wyborczego wprowadzenie związków partnerskich, choć przed Forum Programowym nie było to pewne. Czy kwestie obyczajowe staną się główną osią sporu w kampanii wyborczej?
 • Prezydent Słowacji z pierwszą wizytą w Polsce. "Zgodziliśmy się, że są między nami różnice"

  Prezydent Słowacji z pierwszą wiz... 03:22

  Nowa prezydent Słowacji Zuzana Czaputova odwiedziła w poniedziałek Warszawę, gdzie wysłuchała opinii polskiego prezydenta Andrzej Dudy o polskich sędziach. Prezydent Słowacji nie obawia się mówić o prawach mniejszości, w jej programie ważna jest ekologia, a podczas wcześniejszej wizyty w Budapeszcie mówiła o tym, jak ważne jest przestrzeganie zasad państwa prawa.
 • Rekrutacja do liceów trudniejsza niż rok temu. "Powyżej 10 osób na jedno miejsce"

  Rekrutacja do liceów trudniejsza ... 02:38

  Mimo większej liczby klas i przyjmowanych uczniów w tym roku konkurencja do liceów ogólnokształcących jest ogromna. Minister edukacji Dariusz Piontkowski jak mantrę niemal codziennie powtarza, że rodzice nie mają się czego obawiać. To samo powtarzają kuratorzy.
 • Infolinia na temat dostępności leków już działa. Minister zapewnia, że brakujące leki trafią do aptek

  Infolinia na temat dostępności le... 01:41

  Infolinia rozgrzana do czerwoności, ale działa. Gorzej z dostępnością leków. Pod specjalnym numerem uruchomionym przez NFZ pacjenci mogą sprawdzać, czy i gdzie uda im się kupić potrzebny lek. Minister zdrowia zapewnia, że leki, których brakowało, już są. Tyle, że nie we wszystkich aptekach.
 • Drewniana rzeźba spadła na 6-latka. Chłopiec nie żyje, sprawę bada prokuratura

  Drewniana rzeźba spadła na 6-latk... 02:17

  Niemal dwumetrowa drewniana figura o wadze 60 kilogramów spadła i uderzyła sześciolatka w głowę. Chłopiec zmarł. Był gościem pałacyku w Muchowie na Dolnym Śląsku pod opieką rodziców. Sprawę bada prokuratura.
 • Zrobił wrażenie i pobudził wyobraźnię. Flyboard nad Polami Elizejskimi

  Zrobił wrażenie i pobudził wyobra... 02:49

  W Dniu Bastylii nad Polami Elizejskimi pojawił się latający żołnierz, a dokładniej mężczyzna z flyboardem na sprężone powietrze i z bronią w ręku. Flyboardy inspirują wojskowych, ale nie tylko.
 • Uroczyste otwarcie wejścia na plażę. "To było spontaniczne"

  Uroczyste otwarcie wejścia na pla... 02:42

  Była biało-czerwona wstęga i był urzędnik państwowy. Jak nakazuje powaga urzędu - w garniturze. To nic, że działo się to na plaży i to nic, że zejście, które otworzył wojewoda pomorski Dariusz Drelich, już dawno był otwarte.
 • Prognoza pogody na wtorek 16 lipca

  Prognoza pogody na wtorek 16 lipca 02:45

  We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Na północnym-wschodzie Polski, a także w centrum i na wschodzie, okresami opady deszczu do 5-20 mm, możliwe burze. Na pozostałym obszarze kraju przelotne opady deszczu do 5 mm. Temperatura maksymalna od 18 stopni Celsjusza na Warmii i Suwalszczyźnie, i 21 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 24 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzach silny do 80 km/h.

Kryzys na rynku leków

 • Sprawdziliśmy, czy i jak działa infolinia w sprawie dostępności leków

  Sprawdziliśmy, czy i jak działa i... 01:42

  15.07 | Sprawdziliśmy, czy i jak działa infolinia w sprawie dostępności leków
 • "Myślę, że jesteśmy naprawdę na dobrej drodze"

  "Myślę, że jesteśmy naprawdę na d... 01:11

  15.07 | Od poniedziałku pod numerem 800 190 590 można uzyskać informację na temat dostępności leków w aptekach. Infolinia ma działać od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00.
 • Pytania o dostępność leków w aptekach

  Pytania o dostępność leków w apte... 02:00

  15.07 | Od poniedziałku pod numerem 800 190 590 można uzyskać informację na temat dostępności leków w aptekach. Infolinia ta działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00.
 • Ruszyła infolinia w sprawie dostępności leków

  Ruszyła infolinia w sprawie dostę... 01:42

  15.07 | Ruszyła infolinia w sprawie dostępności leków.
 • Cała rozmowa z Łukaszem Waligórskim o problemach z dostępnością leków w Polsce

  Cała rozmowa z Łukaszem Waligórsk... 04:16

  12.07 | Polska jest którymś krajem z kolei, niemalże z ogona Europy, jeżeli chodzi o kolejność zaopatrywania w te leki deficytowe - powiedział w piątek w TVN24 redaktor naczelny Mgr.farm Łukasz Waligórski. Przekonywał, że powodem trudnej sytuacji na rynku farmaceutycznym jest przede wszystkim "ogromna presja cenowa, jaką Ministerstwo Zdrowia wywiera na firmy farmaceutyczne".
 • Waligórski: powodem braku leków presja cenowa Ministerstwa Zdrowia

  Waligórski: powodem braku leków p... 01:17

  12.07 | Polska jest którymś krajem z kolei, niemalże z ogona Europy, jeżeli chodzi o kolejność zaopatrywania w te leki deficytowe - powiedział w piątek TVN24 redaktor naczelny Mgr.farm Łukasz Waligórski. Przekonywał, że powodem trudnej sytuacji na rynku farmaceutycznym jest przede wszystkim "ogromna presja cenowa, jaką Ministerstwo Zdrowia wywiera na firmy farmaceutyczne".
 • Walentyn Pankiewicz, kierownik białostockiej apteki, o dostępności leków

  Walentyn Pankiewicz, kierownik bi... 01:37

  12.07 | Mam kilka opakowań leków na tarczycę, przyjadą też cztery opakowania leków na cukrzycę - poinformował w rozmowie z TVN24 Walentyn Pankiewicz, kierownik jednej z aptek w Białymstoku. - Jeżeli chodzi o leki na choroby tarczycy, wystarczy dla trzech, czterech pacjentów. Przeciwcukrzycowych jest dla dwóch pacjentów maksymalnie - zaznaczył aptekarz.
 • Niektóre leki już są, innych wciąż brakuje. Polskie firmy apelują do rządu

  Niektóre leki już są, innych wcią... 03:32

  Niektórych leków w aptekach wciąż jest jak na lekarstwo. Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapewnia, że w hurtowniach są już leki na tarczycę i cukrzycę. Kolejne mają niebawem dotrzeć. Kryzys wziął się stąd, że w Chinach zamknięto niektóre fabryki produkujące substancje czynne. Polskie firmy farmaceutyczne deklarują, że mogą zastąpić produkcję, ale rząd musi podnieść ceny leków.
 • Brakuje leków. "Rząd już od dawna mógł zrobić bardzo wiele"

  Brakuje leków. "Rząd już od dawna... 01:39

  11.07 | - Warto byłoby zapytać dlaczego od czerwca, kiedy ukazały się pierwsze sygnały medialne, że zaczyna brakować leków nie na żarty, tylko rzeczywiście w ilościach już zagrażających bezpieczeństwu pacjentów leczących się na choroby przewlekłe, dlaczego wtedy nie podjęto już żadnych działań? - mówił w TVN24 o problemach z dostępem do leków Paweł Walewski z "Polityki".
 • Słowik i Kurowska o brakach leków

  Słowik i Kurowska o brakach leków 01:20

  11.07 | W aptekach brakuje leków. W "Wstajesz i wiesz" w TVN24 dyskutowali o tym Aleksandra Kurowska z portalu Polityka Zdrowotna i Patryk Słowik z "Dziennika Gazety Prawnej".
 • Prezes NRA: przekazałam Ministerstwu Zdrowia listę leków, których brakuje w aptekach

  Prezes NRA: przekazałam Ministers... 00:45

  10.07 | Przekazałam Ministerstwu Zdrowia faktyczną listę leków, których brakuje w aptekach - poinformowała prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Elżbieta Piotrowska-Rutkowska. Do tego wykazu dotarło radio TOK FM. Znajduje się na nim około 180 leków. - Ministerstwo zadeklarowało, że postara się, aby w najbliższym czasie zminimalizować listę braków - przekazała Piotrowska-Rutkowska.
 • Szumowski: problem z dostępnością leków został rozwiązany

  Szumowski: problem z dostępnością... 00:51

  10.07 | - Był problem z dostępnością leków w całej Europie, związany z dostarczaniem przez producentów. Sięgał aż do produkcji substancji czynnej, czyli aż do Chin. W tej chwili ten problem jest już rozwiązany. Te produkty trafiają do hurtowni, trafiają do aptek. Wznowiona została dystrybucja i dostarczanie substancji do Polski - wskazał minister Łukasz Szumowski.
rozwiń

Problemy z rekrutacją do szkół. Podwójny rocznik

 • Rekrutacja do liceów trudniejsza niż rok temu. "Powyżej 10 osób na jedno miejsce"

  Rekrutacja do liceów trudniejsza ... 02:38

  Mimo większej liczby klas i przyjmowanych uczniów w tym roku konkurencja do liceów ogólnokształcących jest ogromna. Minister edukacji Dariusz Piontkowski jak mantrę niemal codziennie powtarza, że rodzice nie mają się czego obawiać. To samo powtarzają kuratorzy.
 • Piontkowski: nie ma obaw, aby ktoś nie mógł kontynuować edukacji na kolejnym etapie

  Piontkowski: nie ma obaw, aby kto... 01:11

  12.07 | - Nie ma obaw, aby ktoś nie mógł kontynuować edukacji na kolejnym etapie - zapewnił na konferencji prasowej minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.
 • Minister edukacji: nadal są wolne miejsca w najlepszych szkołach

  Minister edukacji: nadal są wolne... 01:21

  12.07 | Nadal są wolne miejsca w najlepszych szkołach.16 lipca postaramy się przekazać całościowe dane dot. pierwszego etapu rekrutacji do szkół średnich - powiedział w piątek minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.
 • Sipiera: sytuacja pokrycia miejsc w placówkach jest absolutnie pod kontrolą

  Sipiera: sytuacja pokrycia miejsc... 00:47

  12.07 | Sytuacja pokrycia miejsc we wszystkich naszych placówkach szkolnych jest absolutnie pod kontrolą - powiedział w piątek wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera. Prowadzimy analizę od wielu miesięcy i nie było momentu, w którym moglibyśmy powiedzieć, że jest problem z rekrutacją - dodał.
 • Problemy z rekrutacją do szkół. "Cały czas liczba kandydatów przewyższa liczbę miejsc"

  Problemy z rekrutacją do szkół. "... 01:04

  12.07 | Cały czas liczba kandydatów przewyższa liczbę miejsc, którą przygotowaliśmy. To nie jest tak, że szkoły są z gumy, że my jesteśmy w stanie w ciągu dwóch lat przygotować je na podwojony napływ uczniów - mówiła w Dorota Łoboda z ruchu "Rodzice przeciwko reformie edukacji", odnosząc się do problemów z rekrutacją do szkół. - W 2010 roku było 530 tysięcy kandydatów do szkół średnich, w tym roku jest 730. To oznacza, że do tych najlepszych liceów jest się dużo trudniej dostać niż w latach ubiegłych - dodała.
 • Minister edukacji: prezydenci dużych miast zamiast płakać, powinni uspokajać

  Minister edukacji: prezydenci duż... 00:51

  11.07 | Minister edukacji: prezydenci dużych miast zamiast płakać, powinni uspokajać
 • "To samorządy organizują nabór"

  "To samorządy organizują nabór" 01:31

  11.07 | "To samorządy organizują nabór"
 • Minister edukacji: w poprzednich latach też bywało tak, że nie każdy uczeń dostawał się do szkoły, którą sobie wybierał

  Minister edukacji: w poprzednich ... 01:39

  11.07 | Większość samorządów mogła przygotować się na większą liczbę absolwentów szkół pierwszego szczebla, aby nabór przebiegał w dobrej atmosferze i bez problemów. To one organizują nabór - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Dariusz Piontkowski. Minister edukacji narodowej odniósł się do problemów z rekrutacją podwójnego rocznika do szkół średnich. Przyznał, że zdaje sobie sprawę, że dzisiaj uczniów, którzy ubiegają się o miejsca w szkołach, jest więcej.
 • "Można się nawet w domu uczyć, jak się chce". Senator radzi uczniom z podwójnego rocznika

  "Można się nawet w domu uczyć, ja... 01:12

  11.07 | W każdej można się uczyć. Jak będą ludzie ambitni, to nawet jeśli skończą nierenomowaną szkołę, a będą mieli dobre wyniki, to mogą pójść na lepsze studia - powiedział senator Waldemar Bonkowski (niezrzeszony, wcześniej PiS), odnosząc się do problemów z rekrutacją podwójnego rocznika do szkół średnich. Reporter TVN24 pytał w czwartek senatorów Prawa i Sprawiedliwości o cele i sens reformy edukacji.
 • Senatorowie PiS o reformie edukacji

  Senatorowie PiS o reformie edukacji 01:11

  11.07 | W kontekście problemów z rekrutacją, reporter TVN24 pytał w czwartek senatorów Prawa i Sprawiedliwości, po co właściwie przeprowadzono reformę edukacji.
 • RPO pisze do ministerstwa edukacji w sprawie podwójnego rocznika

  RPO pisze do ministerstwa edukacj... 00:35

  11.07 | Podwójny rocznik w szkołach średnich oznacza ciasnotę i pogorszenie się warunków nauki dla wszystkich uczniów, nie tylko dla pierwszej klasy - stwierdził rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar w liście przesłanym do ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego. RPO wskazuje też, że sytuacja podwójnego rocznika w szkołach średnich "spowodowana jest konkretnymi decyzjami rządzących i można było jej uniknąć".
 • Rywalizacja o miejscach w szkołach średnich

  Rywalizacja o miejscach w szkołac... 03:21

  20.05 | Warszawska wolna amerykanka - w stolicy pierwszy etap rekrutacji do liceów i techników zakończony. Do poniedziałku można było składać dokumenty. A ponieważ składać można je było do nieograniczonej liczby szkół i klas, bywa i tak, że na jedno miejsce jest po kilkanaście a nawet kilkadziesiąt osób. Do wakacji im wszystkim zostaje tylko niepewność.
rozwiń

Nowe rozdanie w Unii Europejskiej

 • Beata Szydło: martwię się, że wartości ważne dla Europejczyków są tutaj łamane

  Beata Szydło: martwię się, że war... 01:14

  15.07 | - Martwię się, że wartości ważne dla Europejczyków są tutaj łamane - powiedziała Beata Szydło po przegranej.
 • Michał Tracz o przegranej Beaty Szydło

  Michał Tracz o przegranej Beaty S... 00:56

  15.07 | Michał Tracz w programie "Polska i Świat" o przegranej Beaty Szydło.
 • Druga przegrana Beaty Szydło. Nie zostanie szefową komisji zatrudnienia w Europarlamencie

  Druga przegrana Beaty Szydło. Nie... 01:20

  15.07 | Druga przegrana Beaty Szydło. Nie zostanie szefową komisji zatrudnienia w Europarlamencie.
 • Przegrana Beaty Szydło 34 do 19

  Przegrana Beaty Szydło 34 do 19 00:50

  15.07 | Beata Szydło przegrała głosowanie na szefa komisji w PE 34 do 19.
 • Beata Mazurek o odrzuceniu kandydatury Beaty Szydło

  Beata Mazurek o odrzuceniu kandyd... 01:26

  15.07 | - Beata Szydło nie jest osobą anonimową, jest osobą znaną. Nie ulegała Komisji Europejskiej i tego mamy efekty - powiedziała Beata Mazurek odnosząc się do kolejne porażki Beaty Szydło w głosowaniu na szefową Komisji Zatrudnienia PE.
 • Migalski o ponownym odrzuceniu kandydatury Szydło

  Migalski o ponownym odrzuceniu ka... 01:29

  15.07 | Była premier, europosłanka Beata Szydło (PiS) po raz drugi nie została wybrana w Strasburgu na stanowisko szefowej komisji zatrudnienia i spraw społecznych Parlamencie Europejskim.
 • "Z taką łatwością mówicie o kimś, kogo nie znacie, że nie szanuje wartości"

  "Z taką łatwością mówicie o kimś,... 00:40

  15.07 | Szydło: po tym glosowaniu wielu z państwa musi sobie zadać pytanie dlaczego są kryzysy w Unii Europejskiej.
 • Beata Szydło przegrała głosowanie na szefa komisji w PE

  Beata Szydło przegrała głosowanie... 00:41

  15.07 | Beata Szydło przegrała głosowania na szefową Komisji Zatrudnienia w Parlamencie Europejskim.
 • We wtorek głosowanie nad wyborem szefa Komisji Europejskiej

  We wtorek głosowanie nad wyborem ... 01:18

  16.07 | We wtorek rano europosłowie mają przeprowadzić debatę z kandydatką na szefową Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen. Głosowanie, po którym okaże się czy zostanie ona zaakceptowana na przewodniczącą Komisji, zaplanowane jest na wieczór tego samego dnia.
 • Czy PiS znów wystawi Szydło na szefową unijnej komisji?

  Czy PiS znów wystawi Szydło na sz... 01:54

  16.07 | W poniedziałek europosłowie z komisji zatrudnienia i spraw socjalnych Parlamentu Europejskiego po raz drugi spróbują wybrać swojego przewodniczącego. Prawo i Sprawiedliwość zapowiadało, że ponownie wystawi Beatę Szydło, ale wśród potencjalnych kandydatów PiS pojawia się także inne nazwisko.
 • Von der Leyen spotyka się z poszczególnymi frakcjami, żeby zyskać poparcie

  Von der Leyen spotyka się z poszc... 00:41

  11.08.| Grupa Odnowić Europę, która zrzesza w Parlamencie Europejskim liberałów, postawiła kandydatce na przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen warunki, od spełnienia których uzależnia poparcie dla niej. Frakcja chce między innymi gwarancji nakładania sankcji na kraje za łamanie praworządności.
 • Unijna porażka Szydło. "Chcemy kogoś, kto szanuje zasady praworządności"

  Unijna porażka Szydło. "Chcemy ko... 03:22

  Zwycięstwo w wyborach i przebudzenie w europarlamencie. PiS nie ma wpływowych stanowisk, za to ma nadzieję na nowe otwarcie w Unii. Ale wtedy, kiedy Beata Szydło przepada w głosowaniu, może warto zastanowić się dlaczego? I czy dobrze robią w Unii zabawy z europejską flagą albo z praworządnością.
rozwiń

Atomowe porozumienie z Iranem

 • Trump: Iran robi wiele złych rzeczy, lepiej niech bardzo uważa

  Trump: Iran robi wiele złych rzec... 00:19

  10.07 | W środę Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA) przekazała, że Iran wzbogaca uran do 4,5 procent, a więc ponad limit 3,6 procent, wyznaczony w umowie nuklearnej z 2015. Dodała, że wbrew międzynarodowym zobowiązaniom, Teheran zwiększył także swoje zapasy tego pierwiastka. Według Waszyngtonu, to próba wymuszenia ustępstw wobec Islamskiej Republiki przez społeczność międzynarodową. - Ten kraj robi teraz wiele złych rzeczy, więc lepiej niech bardzo uważa - ostrzegł prezydent USA, Donald Trump.
 • Trump odpowiada na irańską decyzję o wzbogacaniu uranu

  Trump odpowiada na irańską decyzj... 02:59

  08.07| Iran łamie porozumienie i wzbogaca uran. I dalej będzie tak robił, dopóki kraje zachodnie nie zaczną ponownie kupować od niego ropy naftowej. A kupować nie chcą, bo boją się reakcji Stanów Zjednoczonych. To powoduje, że napięta od tygodni sytuacja staje się jeszcze groźniejsza. Bo kolejne kroki obu stron konfliktu, to szybki marsz ku wojnie.
 • Iran wznowił wzbogacanie uranu ponad limity

  Iran wznowił wzbogacanie uranu po... 01:16

  8.07 | W zeszły poniedziałek szef irańskiego MSZ Mohammad Dżawad Zarif przekazał, że irańskie zapasy nisko wzbogaconego uranu przekroczyły limit 300 kg ustalony w porozumieniu światowych mocarstw (USA, Rosja, Chiny, Wielka Brytania, Francja i Niemcy) z Iranem w sprawie jego programu nuklearnego. Potwierdziła to Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA).
 • Iran wznawia wzbogacanie uranu powyżej limitu. "Szuka pretekstu do walki"

  Iran wznawia wzbogacanie uranu po... 02:47

  Iran łamie porozumienie nuklearne i rozpoczyna wzbogacanie uranu powyżej ustalonych limitów. Co więcej - zapowiada, że będzie dalej ograniczać swoje zobowiązania, jeśli pozostali sygnatariusze układu nie będą pomagać mu w sprzedaży ropy. Izrael wzywa Zachód do natychmiastowej reakcji.
 • Rzecznik sekretarza generalnego: takie działania Iranu nie przynoszą korzyści gospodarczych

  Rzecznik sekretarza generalnego: ... 00:30

  1.07 | Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres, szef brytyjskiej dyplomacji Jeremy Hunt i premier Izraela Benjamin Netanjahu wyrazili zaniepokojenie w związku z tym, że zapasy nisko wzbogaconego uranu w Iranie przekroczyły limit przewidziany w międzynarodowym porozumieniu.
 • Iran po negocjacjach: krok naprzód, ale to nadal za mało

  Iran po negocjacjach: krok naprzó... 00:48

  28.06 | Podczas piątkowych rozmów w Wiedniu z udziałem sygnatariuszy umowy atomowej udało się wypracować postępy, ale najprawdopodobniej nie wystarczą do uratowania tego porozumienia - ocenił wiceminister spraw zagranicznych Iranu Abbas Arakczi.
 • Irański program nuklerany

  Irański program nuklerany 01:22

  27.06 | Z najnowszych ustaleń inspektorów ONZ wynika, że Iran wciąż nie ma maksymalnej ilości wzbogaconego uranu, na jaką zezwala mu porozumienie nuklearne z 2015 roku, ale jest na drodze do osiągnięcia tego limitu w weekend - poinformowali dyplomaci. [wideo archiwalne]
 • Trump nakłada nowe sankcje na Iran, Teheran ostro reaguje

  Trump nakłada nowe sankcje na Ira... 01:37

  Zamiast ataku na cele w Iranie za zestrzelenie amerykańskiego drona - nowe sankcje nałożone na Teheran. Prezydent Donald Trump w Gabinecie Owalnym, w obecności kamer, podpisał stosowne rozporządzenia. Zwykle umiarkowany prezydent Iranu Hasan Rouhani na najnowsze sankcje zareagował w bardzo ostrym tonie.
 • Mike Pompeo spotkał się z księciem Muhammadem ibn-Zajedem al-Nahajanem

  Mike Pompeo spotkał się z księcie... 00:22

  24.06.| Sekretarz stanu USA Mike Pompeo omawiał w poniedziałek w Abu Zabi z tamtejszym następcą tronu księciem Muhammadem ibn-Zajedem al-Nahajanem sposoby przeciwdziałania zagrożeniom stwarzanym w regionie przez Iran.
 • "Taki jest pomysł amerykański. Rzucić Irańczyków na kolana"

  "Taki jest pomysł amerykański. Rz... 13:39

  - Trump chciałby drugiego porozumienia z Iranem - oceniła w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS doktor Patrycja Sasnal, kierowniczka Biura Badań i Analiz PISM, komentując napięcie pomiędzy USA i Iranem, które wzrosło jeszcze po ataku na tankowce w Zatoce Omańskiej. - Taki jest pomysł amerykański. Rzucić Irańczyków na kolana, nie tylko wypowiadając porozumienie, ale przede wszystkim wprowadzając sankcje ekonomiczne - ocenił z kolei Marcin Wojciechowski, amerykanista.
 • Waga "przełomowego" porozumienia z Iranem. Czemu Trump je zerwał?

  Waga "przełomowego" porozumienia ... 02:14

  Donald Trump w maju 2018 roku zdecydował, że Stany Zjednoczone wycofują się z porozumienia z Iranem. Negocjowane było oficjalnie przez dwa lata, ale przygotowania do niego trwały o wiele dłużej. Podpisali je Amerykanie, Rosjanie, Chińczycy, Brytyjczycy, Francuzi, Irańczycy, ale i Unia Europejska. A co właściwie w tym porozumieniu zapisano? Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
 • Morawiecki: Polska pełni konstruktywną rolę

  Morawiecki: Polska pełni konstruk... 01:23

  22.05 | W sprawie relacji z Iranem po wyprowadzeniu przez prezydenta Donalda Trumpa USA z porozumienia nuklearnego, jesteśmy niejako nieformalnym pośrednikiem między Waszyngtonem a Brukselą i odgrywamy konstruktywną, pozytywną rolę wobec obu stron - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń

Obraz świata

 • Jacob Zuma złożył zeznania w sprawie zarzutów o korupcję

  Jacob Zuma złożył zeznania w spra... 00:33

  15.07 | Były prezydent RPA Jacob Zuma złożył w poniedziałek zeznania w sprawie zarzutów o korupcję. Powiedział, że jego wrogowie planowali pozbawić go władzy, a on sam pełniąc najwyższy urząd w państwie nie złamał prawa.
 • Włoska policja przejęła broń i rakietę od neofaszystów

  Włoska policja przejęła broń i ra... 01:37

  15.07 | Arsenał broni, w tym automatyczne karabiny szturmowe najnowszej generacji, skonfiskowała w poniedziałek włoska policja podczas operacji w kilku miastach na północy kraju w środowiskach skrajnej prawicy.
 • Paryż: Fariba Adelkhah została zatrzymana w Iranie

  Paryż: Fariba Adelkhah została za... 00:30

  15.07 | Władze Francji podjęły starania o uzyskanie informacji na temat znanej francusko-irańskiej antropolożki Fariby Adelkhah, która jest przetrzymywana w Iranie - poinformowało w poniedziałek francuskie ministerstwo spraw zagranicznych.
 • Von der Leyen: w środę zrezygnuję z funkcji ministra obrony RFN

  Von der Leyen: w środę zrezygnuję... 00:32

  15.07 | Niezależnie od wyniku wtorkowego głosowania w Parlamencie Europejskim, w środę zrezygnuję z funkcji ministra obrony Niemiec - ogłosiła w poniedziałek kandydatka na przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.
 • Włoska policja przejęła rakietę w czasie akcji przeciw neonazistom

  Włoska policja przejęła rakietę w... 01:42

  15.07 | Włoska policja przeprowadziła skoordynowaną akcję przeciwko neonazistom w północnych prowincjach kraju. W trakcie akcji służby przejęły m.in. pocisk rakietowy powietrze-powietrze
 • Trump zaatakował kongresmenki Partii Demokratycznej

  Trump zaatakował kongresmenki Par... 00:46

  16.07 | Prezydent USA Donald Trump zaatakował w niedzielę na Twitterze grupę kongresmenek z Partii Demokratycznej za krytykowanie masowych akcji przeciw imigrantom i napisał, że powinny opuścić kraj i wrócić do tych "dotkniętych przestępczą zarazą miejsc, z których pochodzą". Słowa Trumpa spotkały się z ostrą krytyką, zarówno w kraju, jak i za granicą.
 • Kontenerowiec uderza w nabrzeże portu w Indonezji

  Kontenerowiec uderza w nabrzeże p... 00:47

  15.07 | Kontenerowiec Soul of Luck pod panamską banderą podczas przybijania do portu w indonezyjskim Semarang zahaczył o żuraw, doprowadzając do jego zawalenia. Statek staranował następnie mniejszą jednostkę zacumowany przy nabrzeżu. Niedzielny wypadek udało się uchwycić na nagraniu świadkom.
 • Duda: dla mnie wartości demokratyczne mają ogromna znaczenie

  Duda: dla mnie wartości demokraty... 01:18

  15.07 | - Uważam, że decyzje polityczne muszą odzwierciedlać wolę wyborców wyrażoną w głosowaniu, więc jeżeli partie socjalistyczne, w efekcie także socjaliści na poziomie Parlamentu Europejskiego przegrywają wybory (...), to nie bardzo rozumiem, dlaczego polityk reprezentujący to właśnie ugrupowanie miałby stanąć na czele Komisji Europejskiej - mówił Andrzej Duda podczas spotkania z prezydent Słowacji Zuzaną Czaputovą.
 • Czaputova: Polska była wielką inspiracją

  Czaputova: Polska była wielką ins... 01:01

  15.07 | - Zuzna Czaputova przebywająca z wizytą państwową w Warszawie wspomniała współpracę dysydentów w czasach komunistycznych. Przypominała, że to Polska była pierwszym krajem w regionie gdzie przeprowadzono częściowo wolne wybory i doprowadzono do wolności słowa. - Dla nas wszystkich z tego regionu Polska była wielką inspiracją - powiedziała Czaputova.
 • Roztańczona Theresa May w Afryce

  Roztańczona Theresa May w Afryce 00:33

  15.07 | Brytyjska premier Theresa May po raz drugi zatańczyła podczas swojej trzydniowej wizyty w krajach afrykańskich. Tym razem na spotkaniu z kenijskimi skautami, do którego okazją było rozpoczęcie kampanii na rzecz walki z jednorazowymi opakowaniami z plastiku. Wizyta w Kenii, Nigerii i RPA miała wzmocnić relacje handlowe Londynu z Afryką. Wcześniej May zatańczyła także w RPA.
 • Brytyjska para książęca spotkała się z najsłynniejszą parą amerykańskiego showbiznesu

  Brytyjska para książęca spotkała ... 01:02

  15.07 | Obecność księżnej i księcia Sussex na europejskiej premierze Króla Lwa nie była przypadkowa. Para książęca postanowiła wykorzystać tę okazję do promocji ochrony przyrody w Afryce. Harry i Meghan mają szczególnie bliską relację z tym kontynentem. To właśnie tam spędzili pierwsze wspólne wakacje i tam pojadą w pierwszą rodzinną podróż z małym Archie'm. Przy okazji premiery, brytyjska para książęca spotkała się z najsłynniejszą parą amerykańskiego showbiznesu, Beyonce i Jayiem-Z. Na koniec para książęca znalazła również chwilę, żeby zamienić parę zdań z Pharrellem Williamsem i Eltonem Johnem.
 • Start księżycowej sondy odwołany

  Start księżycowej sondy odwołany 00:37

  15.07 | Niemal w ostatniej chwili Indie odwołały lot na Księżyc sondy Chandrayaan 2. Miała wylądować w okolicach bieguna południowego ziemskiego satelity, ale niecałą godzinę przed startem w wyrzutni rakiet stwierdzono "techniczną usterkę".
rozwiń

Wideo dnia

 • "Dobra robota!" May tanecznym ruchem pogratulowała drużynie krykieta

  "Dobra robota!" May tanecznym ruc... 00:43

  15.07 | Theresa May ponownie zaprezentowała swoje taneczne umiejętności. Podczas festiwalu muzycznego ustępująca premier kiwała się w rytm muzyki, a uwiecznionym obrazkiem z wydarzenia zilustrowała swoją radość z wygranej angielskiej reprezentacji w krykiecie, która wygrała mistrzostwa świata w tej dyscyplinie.
 • Brytyjska para książęca spotkała się z najsłynniejszą parą amerykańskiego showbiznesu

  Brytyjska para książęca spotkała ... 01:02

  15.07 | Obecność księżnej i księcia Sussex na europejskiej premierze Króla Lwa nie była przypadkowa. Para książęca postanowiła wykorzystać tę okazję do promocji ochrony przyrody w Afryce. Harry i Meghan mają szczególnie bliską relację z tym kontynentem. To właśnie tam spędzili pierwsze wspólne wakacje i tam pojadą w pierwszą rodzinną podróż z małym Archie'm. Przy okazji premiery, brytyjska para książęca spotkała się z najsłynniejszą parą amerykańskiego showbiznesu, Beyonce i Jayiem-Z. Na koniec para książęca znalazła również chwilę, żeby zamienić parę zdań z Pharrellem Williamsem i Eltonem Johnem.
 • "Latający żołnierz" przeleciał nad Polami Elizejskimi w czasie wojskowej parady w Paryżu

  "Latający żołnierz" przeleciał na... 00:27

  14.07| W trakcie wielkiej parady wojskowej w Paryżu z okazji Dnia Bastylii, zaprezentowano najnowocześniejszy sprzęt wojskowy, taki jak drony czy miniaturowe pojazdy autonomiczne. Nad Polami Elizejskimi pojawił się także "latający żołnierz" - unoszący się w powietrzu człowiek na flyboardzie, urządzeniu pozwalającym wykonywać akrobacje w powietrzu i w wodzie.
 • Dzieła sztuki na piasku. Stworzył je pewien Chorwat

  Dzieła sztuki na piasku. Stworzył... 00:46

  11.07 | Chorwacki artysta Nikola Faller nieopodal Dubrownika stworzył piękne, geometryczne wzory na piasku. Z góry robią wrażenie.
 • Senator Bonkowski nazwał prezydent Gdańska "Frau Dulkiewicz"

  Senator Bonkowski nazwał prezyden... 01:29

  12.07 | Waldemar Bonkowski senator niezrzeszony stwierdził w środę w Senacie, że "polityka w Gdańsku jest proniemiecka", a prezydent miasta - którą określił mianem "pani Frau Dulkiewicz" - kontynuuje w tej kwestii działania zamordowanego Pawła Adamowicza.
 • Efektowna akcja amerykańskiej straży przybrzeżnej

  Efektowna akcja amerykańskiej str... 00:59

  11.07 | Amerykańska straż przybrzeżna opublikowała nagranie z efektownej akcji przeprowadzonej na wodach międzynarodowych. Morska straż przechwyciła kokainę przemycaną z Ameryki Południowej przy pomocy półzanurzalnej łodzi.
 • Dziki bawią się w piaskownicy

  Dziki bawią się w piaskownicy 01:47

  10.07 | Wataha ośmiu młodych dzików od dwóch tygodni regularnie widywana jest na wrocławskim osiedlu Poświętne. Jedna z mieszkanek nagrała jak warchlaki - niczym dzieci - bawiły się w piaskownicy na placu zabaw. Urząd miasta zapewnia, że odstrzału nie będzie; zwierzęta mają zostać odłowione.
 • "Mamy tu łopatę, gdyby królowa zechciała"

  "Mamy tu łopatę, gdyby królowa ze... 00:38

  10.07 | Brytyjska królowa pojawiła się na uroczystości z okazji stulecia instytutu botanicznego w Cambridge. Elżbieta II zaskoczyła wszystkich, kiedy chwyciła za łopatę i zasadziła drzewko. Królowa podczas pobytu w Cambridge odwiedziła uniwersyteckie Kolegium Królowych, oficjalnie otworzyła także nowe skrzydło szpitala Royal Papworth.
 • Nadmuchiwane dinozaury pędzą ile sił w nogach

  Nadmuchiwane dinozaury pędzą ile ... 00:44

  10.07 | Tor wyścigów konnych w amerykańskim Auburn przywołał na na co dzień przerażający wizerunek wymarłych dziesiątki milionów lat temu tyranuzaurów w nieco inny, bo zabawny, sposób. Wyścig był promocją toru wyścigów konnych "Emerald Downs" i pobliskiego kasyna.
 • Melania Trump uwieczniona na rzeźbie

  Melania Trump uwieczniona na rzeźbie 00:24

  07.07 | Drewniana rzeźba pierwszej damy Melanii Trump została odsłonięta w jej rodzimym kraju, Słowenii. Nie wszyscy są jednak zadowoleni z jakości wykonania figurki. - To nie wygląda jak Melania...to jest smerfetka - powiedział jeden z mieszkańców.
 • Dwumetrowy wąż unieruchomił samochód

  Dwumetrowy wąż unieruchomił samochód 00:30

  09.07 | Funkcjonariusze policji z East Windsor w stanie Connecticut dostali w czwartek, w Święto Niepodległości, wezwanie od zaniepokojonego właściciela samochodu, w którym wokół bloku silnika owinął się wąż. Policjanci - z pomocą mieszkańców - wyciągnęli gada, który miał około 1,8 metra długości. Zwierzę ma zostać przekazane do organizacji zajmującej się dzikimi zwierzętami. Policja podejrzewa, że był to boa dusiciel, który mógł uciec właścicielowi.
 • Kot z Bartoszyc od kilku lat mieszka w dziupli w drzewie

  Kot z Bartoszyc od kilku lat mies... 00:47

  08.07 | W Bartoszycach w dziupli w drzewie od kilku lat mieszka kot. Zdaniem mieszkańców, od sześciu lat nie chce się on stamtąd ruszyć. - Ludzie, jak to ludzie mają dobre serca i dokarmiają po troszeczku go i taka historia tego kota - mówił w rozmowie z TVN24 pan Jerzy, jeden z mieszkańców Bartoszyc.
rozwiń

Kontakt 24

rozwiń

Meteo

 • Prognoza pogody na wtorek

  Prognoza pogody na wtorek 01:36

  15.07 | Czeka nas deszczowy i burzowy dzień.
 • Warunki biometeo we wtorek

  Warunki biometeo we wtorek 00:58

  15.07 | Biomet będzie niekorzystny.
 • Warunki drogowe we wtorek

  Warunki drogowe we wtorek 00:21

  15.07 | We wschodniej połowie kraju jazdę utrudnią burzowe opady deszczu, w zachodniej też będzie padać.
 • Prognoza pogody na 16 dni

  Prognoza pogody na 16 dni 00:30

  14.07 | Sprawdź autorską prognozę pogody Tomasza Wasilewskiego na 16 dni.
 • "To coś mistycznego". Całkowite zaćmienie Słońca przyciągnęło tłumy

  "To coś mistycznego". Całkowite z... 02:40

  To była prawdziwa gratka dla fanów astronomii. W niektórych miejscach w Ameryce Południowej można było obserwować całkowite zaćmienie Słońca. Choć najlepszy widok był w Chile i Argentynie, to mieszkańcy Boliwii robili co mogli, by zobaczyć zaćmienie. Zjawisko trwało zaledwie kilka minut.
 • Żar leje się z nieba, ale nadciąga front, który przyniesie ulgę

  Żar leje się z nieba, ale nadciąg... 00:44

  Kolejna fala upałów w Polsce. Sprzyja temu układ wyżu nad Łotwą, a także układ niżu nad Półwyspem Iberyjskim. Niebawem, już w środę, z północy przywędruje do nas strefa wilgoci z frontem, który przyniesie opady deszczu. Wciąż będzie ciepło, ale na poziomie dwudziestu kilku stopni Celsjusza.
 • Zerwane dachy i duże szkody. Potężna nawałnica w Zachodniopomorskiem

  Zerwane dachy i duże szkody. Potę... 00:30

  Zrywane przez wichurę dachówki, przedmioty uderzające w samochody widać na nagraniu z monitoringu jednego z domów w Zachodniopomorskiem. W sobotę przeszła tam nawałnica.
 • Niemal tysiąc interwencji strażaków w ciągu ostatniej doby. Burze nie odpuszczają

  Niemal tysiąc interwencji strażak... 01:11

  918 interwencji podjęli w ciągu minionej doby strażacy w związku z burzami, jakie przeszły nad Polską. Interwencje dotyczyły głównie wypompowywania wody i usuwania powalonych drzew. W ciągu najbliższej doby w południowo wschodnich województwach mogą się zdarzyć przelotne opady lub burze.
 • Polska w upalnym uścisku. Pogoda jest niebezpieczna, IMiGW ostrzega

  Polska w upalnym uścisku. Pogoda ... 03:08

  Pojedyncze trąby powietrzne, gwałtowne burze z gradem, ulewny deszcz. I przede wszystkim - afrykański żar. Pogoda jest ekstremalnie trudna i niebezpieczna. Obowiązują pomarańczowe i żółte alerty. I to jeszcze nie koniec. W środę termometry wskażą nawet 35 stopni w cieniu.
 • "Polska jest pustynią, jeżeli chodzi o zbiorniki wodne"

  "Polska jest pustynią, jeżeli cho... 02:47

  Gdy w jednej części kraju wody jest zdecydowanie w nadmiarze, w drugiej części kraju to towar luksusowy. W Skierniewicach od kilku dni już nawet ksiądz z ambony prosi, by wodę oszczędzać. Deszczu nie ma, słońce świeci, a miejskie zbiorniki zapełnione są tylko do połowy. Dlaczego w Polsce brakuje wody?
 • "Czuję się, jakbym był w Egipcie". IMGW ostrzega przed upałami

  "Czuję się, jakbym był w Egipcie"... 00:50

  Tropikalna Polska, czyli nawet 35 stopni Celsjusza w cieniu. Wtorek był wyjątkowo upalnym dniem w wyjątkowo upalnym tygodniu.
 • Kanada dołącza do walki z plastikiem. "Dzięki recyklingowi ograniczymy zanieczyszczenie"

  Kanada dołącza do walki z plastik... 02:48

  Kanada mówi "stop" fali plastiku. Koniec z jednorazowymi sztućcami, koniec z foliówkami, słomkami i kubeczkami. Ma być bardziej ekologicznie, ale też bardziej ekonomicznie. Unia Europejska podąża już tą drogą. W Polsce prekursorem urzędowej walki z plastikiem był Wałbrzych. Wojnę wypowiedziała mu też Warszawa.
rozwiń

Eurosport.pl

 • Wadecki przed 10. etapem TdF: brak De Marchiego to ogromna strata

  Wadecki przed 10. etapem TdF: bra... 03:05

  - Kraksa i wycofanie Alessandro De Marchiego to dla nas ogromna strata. Wcześniej straciliśmy Patricka Bevina. Nie będzie łatwo, ale zrobimy wszystko, żeby sięgnąć po wymarzone zwycięstwo etapowe - powiedział dyrektor sportowy CCC Team Piotr Wadecki. Tour de France na żywo w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze.
 • Bartosz Huzarski gotowy na nowe wyzwanie

  Bartosz Huzarski gotowy na nowe w... 01:45

  Drogę wyznaczył Dariusz Baranowski, teraz czas na Bartosza Huzarskiego. Ekspert Eurosportu na 10. etapie wcielił się w rolę reportera na motocyklu. Zobacz, jak Huzarski przygotował się do tego zadania.
 • Maxi Gomez w Valencii. Karuzela transferowa z 14 lipca

  Maxi Gomez w Valencii. Karuzela t... 01:48

  Wymiana w lidze hiszpańskiej. Do Valencii trafił Maxi Gomez, a Celta otrzymała pieniądze oraz dwóch piłkarzy: Santiego Minę i Jorge Saenza. Natomiast z Juventusem może pożegnać sie Blaise Matuidi. Oto najciekawsze wydarzenia z rynku transferowego z 14 lipca.
 • Niedziałek młodzieżową wicemistrzynią Europy w chodzie na 20 km

  Niedziałek młodzieżową wicemistrz... 01:30

  Wspaniały wynik Olgi Niedziałek. Polka zajęła drugie miejsce w chodzie na 20 km podczas mistrzostw Europy do lat 23. Najlepsza była Ayse Tekdal z Turcji.
 • Najciekawsze wydarzenia 1. finału SEC w Guestrow

  Najciekawsze wydarzenia 1. finału... 01:45

  Zobacz, co wydarzyło się podczas pierwszego finału cyklu SEC w Guestrow. Zawody wygrał Rosjanin Grigorij Łaguta. Cykl SEC na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Dramat De Marchiego. Kraksa i koniec Tour de France dla kolarza CCC Team

  Dramat De Marchiego. Kraksa i kon... 01:39

  Koniec Tour de France dla Alessandro De Marchiego. Kolarz CCC Team wywrócił się na początku 9. etapu i doznał obrażeń, które nie pozwoliły mu na kontynuowanie jazdy. Włoch został przetransportowany do szpitala. Wcześniej z wyścigu wycofał się inny zawodnik CCC Team Patrick Bevin. Tour de France na żywo w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze.
 • Wadecki przed 9. etapem TdF: nie odpuścimy w walce o etapowy triumf

  Wadecki przed 9. etapem TdF: nie ... 03:27

  - Nam nie udało się na 8. etapie. Alessandro De Marchi zaciekle walczył, ale za dużo kosztowało go doścignięcie ucieczki. Natomiast czapki z głów przed De Gendtem, który w piękny sposób wygrał etap. My natomiast nie poddamy się i dalej będziemy próbować odnieść etapowy triumf - powiedział dyrektor sportowy CCC Team Piotr Wadecki. Tour de France na żywo w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze.
 • Wiśniowski przed 9. etapem Tour de France

  Wiśniowski przed 9. etapem Tour d... 01:17

  Zobacz, co powiedział kolarz CCC Team Łukasz Wiśniowski przed 9. etapem Tour de France. Cały wyścig na żywo w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze.
 • Manolas w Napoli. Karuzela transferowa z 13 lipca

  Manolas w Napoli. Karuzela transf... 01:21

  Napoli wzmocniło środek obrony. Do klubu dołączył Kostas Manolas. Zespół znalazł również Tomasz Kupisz. Oto najciekawsze wydarzenia transferowe z 13 lipca.
 • Skrót meczu Polska - Włochy w finale Uniwersjady

  Skrót meczu Polska - Włochy w fin... 01:30

  Polska przegrała z Włochami 2:3 (25:16, 20:25, 25:22, 23:25, 10:15) w finale turnieju siatkarskiego Uniwersjady. Zobacz skrót tego spotkania.
 • Chaos na ostatnim okrążeniu! Buemi wygrał 1. wyścig w Nowym Jorku

  Chaos na ostatnim okrążeniu! Buem... 01:52

  Na ostatnim okrążeniu pierwszego wyścigu w Nowym Jorku doszło do kolejnej kraksy, w której uczestniczył lider mistrzostw Jean-Eric Vergne. Najlepszy okazał się Sebastien Buemi (Nissan E.Dams), a kwestia mistrzostwa rozstrzygnie się w ostatnim wyścigu sezonu, który odbędzie się w niedziele. Transmisja w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Dramat lidera mistrzostw Formuły E. Vergne musiał zjechać do boksu

  Dramat lidera mistrzostw Formuły ... 01:52

  Źle rozpoczął się pierwszy wyścig w Nowym Jorku dla Jean-Erica Vergne'a. Francuz, który prowadzi w klasyfikacji mistrzostw, uczestniczył w kraksie, uszkodził nos i musiał zjechać do boksów, aby go wymienić. Cały sezon Formuły E na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
rozwiń

News in English

rozwiń