"Fakty" z 15 grudnia

 • Polsce grozi polityczna "opcja atomowa". "Solidna podstawa, by zastosować artykuł 7 wobec Polski"

  Polsce grozi polityczna "opcja at... 03:52

  Było spotkanie w cztery oczy z prezydentem Francji, później jedno w szerszym gronie - i premier Mateusz Morawiecki niespodziewanie wyjechał z Brukseli. Niejasno tłumaczył to obowiązkami w Kancelarii Premiera. Wizyta szefa rządu nic nie zmieniła. Polsce grozi polityczna "opcja atomowa".
 • Ustawy mają być podpisane przed świętami. "Zamienią sądownictwo w polityczne piekło"

  Ustawy mają być podpisane przed ś... 03:07

  Jeśli prezydencki minister Paweł Mucha bardzo dobrze ocenia ustawy sądowe, które opracował parlament, to można być pewnym, że weta nie będzie. Nawet jeśli opozycja i wielu prawników wskazują na oczywiste łamanie konstytucji. Na Trybunał Konstytucyjny już nie liczą.
 • Zmiany w ordynacji przyjęte przez Sejm. Szef PKW chce spotkania z prezydentem

  Zmiany w ordynacji przyjęte przez... 03:08

  To ma być spotkanie ostatniej szansy - pod warunkiem, że prezydent się zgodzi. Szef Państwowej Komisji Wyborczej chce przekonać prezydenta, że zmiany planowane przez PiS w kodeksie wyborczym są fatalne. Wojciech Hermeliński mówi, że po takiej reformie PKW byłaby "kwiatkiem do rządowego kożucha".
 • Gang porywaczy zatrzymany. Podejrzany zaatakował policjanta, został zabity

  Gang porywaczy zatrzymany. Podejr... 00:50

  Policyjni antyterroryści zatrzymali w Krakowie 6 osób podejrzewanych o uprowadzenia dla okupu. Podczas akcji jeden z przestępców zaatakował policjanta. Został zastrzelony.
 • Awantura podczas derbów Krakowa. Race, petardy i fajerwerki

  Awantura podczas derbów Krakowa. ... 02:53

  To wyglądało jak zaplanowany i dobrze przygotowany ostrzał z petard. Chuligani Cracovii zaatakowali trybunę gości. Derby Krakowa trzeba było przerwać. Atakujący byli zamaskowani, policja przegląda monitoring, a klub deklaruje współpracę. Pozostaje pytanie, jak można wnieść tyle petard na trybuny.
 • Podpalenie biura Beaty Kempy. Zarzut o działania terrorystyczne dla podejrzanego mężczyzny

  Podpalenie biura Beaty Kempy. Zar... 02:27

  Miał działać z pobudek politycznych i miał przyznać się do winy. 40-letni Sebastian K. podpalił drzwi do biura poselskiego Beaty Kempy. Usłyszał za to zarzut o charakterze terrorystycznym i został aresztowany. Beata Kempa podziękowała służbom z trybuny sejmowej.
 • Premier sprzedał akcje BZ WBK. Za około 5 milionów złotych

  Premier sprzedał akcje BZ WBK. Za... 02:47

  Jako minister nie widział konfliktu interesów. Zobaczył go dopiero jako premier. Mateusz Morawiecki sprzedał wszystkie akcje banku BZ WBK, którym przez wiele lat zarządzał jako prezes. Naciskała na to opozycja. Na konto premiera wpłynęło około 5 milionów złotych.
 • Białe święta? Jest nadzieja na śnieg w Boże Narodzenie

  Białe święta? Jest nadzieja na śn... 02:39

  Zdążyliśmy się przyzwyczaić, co jednak nie znaczy, że polubić. Od lat po białe święta trzeba było jechać na południe Polski - im wyżej w góry, tym lepiej. Mamy pierwsze wiarygodne prognozy pogody na nadchodzące święta.
 • Znamy datę ślubu księcia Harry'ego i Meghan Markle

  Znamy datę ślubu księcia Harry'eg... 00:56

  Zainteresowani życiem brytyjskiej rodziny królewskiej mogą zacząć odliczać czas do 19 maja. Tego dnia w kaplicy świętego Jerzego na zamku Windsor odbędzie się uroczysty ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle.
 • 750 złotych dziennie za sprzedaż samochodu na ulicy

  750 złotych dziennie za sprzedaż ... 02:26

  Ulice i chodniki niczym komis samochodowy. Radni Myszkowa mówią temu zdecydowane "nie" i ustalają drakońskie opłaty dla właścicieli aut, którzy sprzedają je, wystawiając kartkę z ofertą za szybą. 750 złotych dziennie wystarczy, by wywołać oburzenie.
 • Prognoza pogody na sobotę 16 grudnia

  Prognoza pogody na sobotę 16 grudnia 02:42

  W sobotę zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Na południowym-wschodzie kraju opady śniegu do 2-8 cm, gdzie indziej miejscami przelotne opady do 1-2 cm. Temperatura maksymalna od 0 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i 2 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 3 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

Expose premiera Mateusza Morawieckiego

rozwiń

Debata po expose premiera Morawieckiego

 • Debata nad rządem Morawieckiego. Premier mówił o pojednaniu, wicemarszałek o "politycznych lumpach"

  Debata nad rządem Morawieckiego. ... 03:22

  Zgodnie z sejmową arytmetyką w nocy ze środy na czwartek nowy premier Mateusz Morawiecki otrzymał od Sejmu wotum zaufania. W expose szef rządu mówi o narodowym pojednaniu i dialogu. Szef klubu poselskiego PiS Ryszard Terlecki mówił później o "politycznych lumpach".
 • Morawiecki: całym sercem popieram reformę sądownictwa

  Morawiecki: całym sercem popieram... 00:57

  12.12 | Całym sercem wspieram reformę wymiaru sprawiedliwości; czy was nie kłuje w oczy to, że jeszcze dzisiaj w Sądzie Najwyższym jest kilku sędziów, którzy byli sędziami stanu wojennego - mówił we wtorek w Sejmie premier Mateusz Morawiecki zwracając się do posłów opozycji.
 • Morawiecki o marszu: potępiliśmy incydenty

  Morawiecki o marszu: potępiliśmy ... 01:21

  12.12 | Potępiliśmy hasła rasistowskie, nacjonalistyczne, które pojawiły się na Marszu Niepodległości, odcięliśmy się od tych incydentalnych przypadków; proszę was - nie eskalujcie tego dalej, bo psujecie dobre imię Polski – apelował we wtorek w Sejmie do opozycji premier Mateusz Morawiecki.
 • Morawiecki: dług publiczny urośnie najmniej od 25 lat

  Morawiecki: dług publiczny urośni... 00:48

  12.12 | Nie wiem jeszcze, jak zamkniemy rok, ale wzrost długu publicznego nie powinien być wyższy niż około 5 mld zł - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, Polska po raz pierwszy od transformacji ustrojowej nie uzależnia się bardziej od kredytów zagranicznych.
 • Kosiniak-Kamysz: pan ubiera maskę, żeby ukryć chorobę nienawiści

  Kosiniak-Kamysz: pan ubiera maskę... 01:30

  12.12 | Obóz rządzący ubiera maskę, aby znów ukryć swoją największą przypadłość - chorobę nienawiści - mówił we wtorek lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz w debacie nad expose premiera Mateusza Morawieckiego. Poinformował, że PSL nie poprze jego rządu, bo - ocenił - nie jest to rząd zgody narodowej.
 • Petru: obiecywał pan, że nie będzie pdwyżek podatków

  Petru: obiecywał pan, że nie będz... 01:33

  12.12 | Były lider Nowoczesnej Ryszard Petru powiedział, że pracował z Mateuszem Morawieckim w sektorze bankowym i dobrze wspomina tę współpracę. Stwierdził jednak, że PiS ciągle podnosi podatki.
 • Lubnauer do Morawieckiego: udaje pan debiutanta

  Lubnauer do Morawieckiego: udaje ... 00:46

  12.12 | Szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer powiedziała, że Morawiecki "całym sobą tkwi w dwóch latach tej podłej zmiany dla Polski", a w expose "udaje debiutanta".
 • "Przecież to wy tę wspólnotę niszczycie"

  "Przecież to wy tę wspólnotę nisz... 00:58

  12.12 | Debata po expose Mateusza Morawieckiego. - Pan Morawiecki mówił o potrzebie budowania wspólnoty. Panie premierze, panie prezesie, przecież wy wspólnotę niszczycie - powiedział Paweł Kukiz.
 • "Wprowadzacie w Polsce pełzającą dyktaturę"

  "Wprowadzacie w Polsce pełzającą ... 00:46

  12.12 | Debata po expose Mateusza Morawieckiego. Sławomir Neumann z PO.
 • "Panie prezydencie, mamy do pana pretensje"

  "Panie prezydencie, mamy do pana ... 02:07

  12.12 | Debata po expose Mateusza Morawieckiego. - Panie prezydencie, mamy do pana pretensje, że wziął pan udział w tej maskaradzie, która ma ukryć zmiany w sądach, które przeprowadza Senat. Wstyd panie prezydencie! - powiedział Sławomir Neumann z PO.
 • "PiS wygrało wybory po 8 latach nieudolnych rządów PO-PSL"

  "PiS wygrało wybory po 8 latach n... 01:13

  12.12 | Debata po expose premiera Mateusza Morawieckiego. - Rząd Beaty Szydło rozpoczął wykonywanie programu dobrej zmiany. Prawo i Sprawiedliwość odniosło sukces, którego skala wszystkich zaskoczyła - powiedział Ryszard Terlecki z PiS.

Zmiany w ordynacji wyborczej

 • Hermeliński o poprawce dotyczącej komisarzy wyborczych: w tej beczce miodu jest nie łyżka, ale kubełek dziegciu

  Hermeliński o poprawce dotyczącej... 01:01

  15.12 | Sejm przyjął także poprawkę dotyczącą komisarzy wyborczych. Zgodnie z nią stu komisarzy (a nie czterystu, jak zakładał projekt - red.) będzie powoływała na okres pięciu lat Państwowa Komisja Wyborcza na wniosek szefa MSWiA. Zmniejszenie liczby komisarzy wyborczych to - jak podkreślali autorzy projektu - ukłon w stronę PKW, która zgłaszała możliwe trudności z powołaniem 400 komisarzy w ciągu zaledwie 60 dni.
 • Szef PKW: we wtorek spotkam się z prezydentem. Przedstawię mu uwagi i obawy

  Szef PKW: we wtorek spotkam się z... 00:44

  15.12 | Przedstawię panu prezydentowi wszystkie nasze uwagi, spostrzeżenia, sugestie, które zanotowaliśmy przyglądając się uchwalonej wczoraj ustawie - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Wojciech Hermeliński. Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej zapowiedział, że we wtorek spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą.
 • Szef PKW: wkracza silny element rządowy

  Szef PKW: wkracza silny element r... 02:06

  15.12 / Nie łyżka, a cały kubeł dziegciu znalazł się w beczce miodu - powiedział przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński, komentując przyjęte przez Sejm zmiany w ordynacji wyborczej dające bardzo duże uprawnienia szefowi MSWiA.
 • Sejmowa komisja przyjęła poprawki PiS do projektu zmian w ordynacji

  Sejmowa komisja przyjęła poprawki... 01:38

  14.12 | Sejmowa komisja nadzwyczajna przyjęła w środę poprawki PiS do projektu zmian w ordynacji wyborczej autorstwa tego klubu. Zachowują one m.in. JOW-y w gminach do 20 tys. mieszkańców i pozostawiają kompetencję ustalania granic okręgów wyborczych władzom samorządowym.
 • Kierwiński: PiS zyskuje nowe kompetencje - całkowity wpływ na proces wyborów. Będzie to realizowane rękami Błaszczaka

  Kierwiński: PiS zyskuje nowe komp... 01:12

  14.12 | Sejmowa komisja przyjęła poprawki PiS do projektu zmian w ordynacji wyborczej. Jedna z nich zakłada, że trzech kandydatów na szefa Krajowego Biura Wyborczego nie będzie przedstawiać - jak pierwotnie zakładano - Sejm, Senat i Prezydent, a szef MSWiA
 • PiS wycofuje się z części zmian w Kodeksie wyborczym

  PiS wycofuje się z części zmian w... 00:39

  PiS wycofuje się z części zmian w ordynacji wyborczej. Opozycja żąda, aby w ogóle nie zmieniać ordynacji na kilka miesięcy przed wyborami samorządowymi. Projekt zmian wciąż znajduje się w sejmowej Komisji Nadzwyczajnej.
 • Lubnauer: jako opozycja jesteśmy odpowiedzialni, żeby kształtować szeroką koalicję wyborczą

  Lubnauer: jako opozycja jesteśmy ... 00:37

  13.12 | - Jako opozycja jesteśmy odpowiedzialni, żeby kształtować szeroką koalicję wyborczą na wybory do sejmików wojewódzkich - powiedziała przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Odniosła się do złożonych przez PiS poprawek do własnego projektu zmian w ordynacji wyborczej.
 • Kosiniak-Kamysz: w to serce na dłoni nie wierzę

  Kosiniak-Kamysz: w to serce na dł... 02:23

  13.12 | - W to serce na dłoni nie wierzę. Wczoraj widzieliśmy jak gołębiem pokoju był Mateusz Morawiecki, a drapieżnym jastrzębiem Ryszard Terlecki. To maska nałożona, która ma ocieplać wizerunek PiS-u. Tutaj też będzie mowa o poprawkach. To jest skrojenie wyborów pod siebie - ocenił szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
 • PiS zaproponuje pozostawienie JOW-ów w małych gminach

  PiS zaproponuje pozostawienie JOW... 01:01

  13.12 | Pozostawiamy w projekcie ordynacji wyborczej: JOW-y w gminach do 20 tys. mieszkańców oraz uprawnienie rad gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich do ustalania okręgów wyborczych. Proponujemy wydłużenie kadencji w samorządach do 5 lat - poinformował w środę posłowie PiS.
 • Głosowanie po nowemu. Mniej głosów nieważnych czy ułatwienie dla oszustów?

  Głosowanie po nowemu. Mniej głosó... 02:50

  W cieniu zmiany premiera Sejm pracuje nad zmianą Kodeksu wyborczego. Opozycja bije na alarm, że będzie łatwiej o fałszerstwa wyborcze, choć PiS twierdzi, że tylko umożliwi wyborcy poprawki, przez co będzie mniej głosów nieważnych. Chodzi o karty do głosowania i o to, co będzie można wpisać w kratki.
 • Szef PKW: komisarze nie mają pojęcia o prawie wyborczym

  Szef PKW: komisarze nie mają poję... 01:14

  4.12|
 • Członków PKW mają wybierać politycy. PiS mówi o "demokratyzacji"

  Członków PKW mają wybierać polity... 03:30

  Kolejny dzień prac nadzwyczajnej komisji i kolejne propozycje zmian w ordynacji wyborczej. Państwowa Komisja Wyborcza ma być oddana w ręce polityków. Większość jej członków będzie wybierał Sejm, a nie - jak dotąd - Sąd Najwyższy, Najwyższy Sąd Administracyjny i Trybunał Konstytucyjny.
rozwiń

Prezydenckie ustawy o KRS i SN

 • Tym razem weta nie będzie?

  Tym razem weta nie będzie? 02:48

  15.12 | Nie będzie powtórki z historii - mówi prezydencki minister i tym samym daje jasno do zrozumienia, że tym razem prezydent nie zawetuje ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Prawnicy i eksperci jak mantrę powtarzają, że ustawy są niezgodne z konstytucją, ale ani PiS, ani środowisko prezydenta nie widzą w nich nic złego i odpierają ataki, mówiąc, że wszystko co złe, zniknęło.
 • "Panie prezydencie, decyzja należy do pana"

  "Panie prezydencie, decyzja należ... 01:16

  16.12 | Nie poddamy się temu, co robi PiS, nie poddamy się niszczeniu praworządności, Krajowej Rady Sądownictwa, Sądu Najwyższego - mówił w piątek wieczorem do protestujących przed Senatem wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz (PO).
 • Rzecznik: prezydent "na dziś" nie widzi przesłanek do wetowania swoich ustaw

  Rzecznik: prezydent "na dziś" nie... 01:31

  15.12 | Wszystkie najważniejsze postulaty prezydenta Andrzeja Dudy dotyczące Krajowej Rady Sądownictwa i Sądu Najwyższego pozostały w ustawach, a wprowadzone poprawki nie wypaczają jego intencji - powiedział w piątek rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.
 • Co zmiany w Sądzie Najwyższym oznaczają dla obywatela? Wyjaśnia Adam Bodnar

  Co zmiany w Sądzie Najwyższym ozn... 00:59

  15.12 | Rzecznik Praw Obywatelskich pytany, co zmiany w Sądzie Najwyższym mogą oznaczać dla obywatela, podał przykład kredytów walutowych.
 • Profesor Strzembosz: ustawy niestety są niezgodne z konstytucją. I pan prezydent ma tego świadomość

  Profesor Strzembosz: ustawy niest... 01:17

  14.12 | Nadzieja umiera ostatnia. Ja mam nadzieję, że pan prezydent - po różnych przemyśleniach lub pod wpływem różnych osób - zawetuje ustawy o sądownictwie - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Adam Strzembosz, były I prezes Sądu Najwyższego. - Dlatego, że te ustawy niestety są niezgodne z konstytucją. I pan prezydent ma tego świadomość - dodał.
 • Senator PO: PiS próbuje zakneblować nam usta

  Senator PO: PiS próbuje zakneblow... 01:00

  14.12 | W ten sposób większość PiS-owska w Senacie próbuje zakneblować usta nie tylko nam, przedstawicielom opozycji, ale wszystkim obywatelom, którzy chcą znać prawdę o tym, jakie są skutki ustawy o Sadzie Najwyższym - powiedział na konferencji prasowej senator PO Bogdan Klich. PO opowiadała się za kontynuowaniem pytań w debacie między innymi do sędziego Sądu Najwyższego. Senat natomiast przegłosował wniosek PiS o przejście do debaty indywidualnej.
 • Gorąca wymiana zdań. Senat przegłosował wniosek PiS

  Gorąca wymiana zdań. Senat przegł... 02:29

  14.12 | Gdy po przerwie miała być wznowiona faza pytań do sędziego SN Stanisława Zabłockiego i innych gości, w tym RPO Adama Bodnara, Marek Martynowski (PiS) złożył wniosek o przejście do debaty indywidualnej. Bogdan Klich (PO) był temu przeciwny. Opowiedział się za dokończeniem wysłuchania sędziego SN Stanisława Zabłockiego i innych gości, w tym RPO Adama Bodnara. - W przeciwnym razie oznaczałoby to kneblowanie ust - dodał.
 • Mucha: chcę mieć założenie dobrej wiary, że pytania senatorów nie będą narzędziem przedłużania debaty

  Mucha: chcę mieć założenie dobrej... 00:38

  14.12 | Do godziny 9 w czwartek Senat przerwał o północy dyskusję nad nową ustawą o Sądzie Najwyższym. W środę przez cztery godziny senatorowie wysłuchali sprawozdawców komisji, rozpoczęli także fazę pytań do przedstawicieli prezydenta.
 • Klich: prezydent przełożył do Senatu ustawy niekonstytucyjne. Tak samo, jak tamte, które zawetował

  Klich: prezydent przełożył do Sen... 00:47

  14.12 | Do godziny 9 w czwartek Senat przerwał o północy dyskusję nad nową ustawą o Sądzie Najwyższym. W środę przez cztery godziny senatorowie wysłuchali sprawozdawców komisji, rozpoczęli także fazę pytań do przedstawicieli prezydenta.
 • "To może najważniejsze decyzja w pana życiu". Apele o weto do prezydenta Dudy

  "To może najważniejsze decyzja w ... 03:25

  Czy będzie Pan pozytywnym czy negatywnym bohaterem naszych czasów, to zależy od pana, panie prezydencie - mówi profesor Adam Strzembosz i gorąco apeluje do prezydenta Andrzeja Dudy o weto do ustaw Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. "Weto" skandują także ludzie na ulicy, którzy stoją przed parlamentem do późnej nocy.
 • "Sąd Najwyższy będzie całkowicie upolityczniony"

  "Sąd Najwyższy będzie całkowicie ... 01:10

  13.12 | Pociąg niszczący polskie sądownictwo wkrótce dojdzie do końcowej stacji i będziemy mieli ustawy przegłosowane - powiedział we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 mecenas Michał Wawrykiewicz z inicjatywy Wolne Sądy, komentując prowadzone w Senacie prace nad ustawami o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym.
 • Marszałek Senatu: obrady nawet do niedzieli

  Marszałek Senatu: obrady nawet do... 00:26

  13.12 | Marszałek Senatu Stanisław Karczewski pytany przez reportera TVN24, czy stanowisko Departamentu Stanu USA jest sygnałem ostrzegawczym dla PiS, odpowiedział: - Pracujemy nad tą ustawą (KRS-red.). Wsłuchujemy się we wszystkie opinie, będziemy rozpatrywać poprawki jeśli takie zostaną zgłoszone. - Jak widać, senatorowie PO stosują obstrukcję, ale postanowiłem, że obrady będą trwały nieprzerwanie, może nawet i do niedzieli - dodał.
rozwiń

Zatrzymanie byłego szefa SKW gen. Pytla

 • Tusk: mam głębokie poczucie niesprawiedliwości w sprawie generałów Pytla i Noska

  Tusk: mam głębokie poczucie niesp... 01:56

  08.12 | W środę prokuratura postawiła zarzut generałowi Januszowi Noskowi z rozdziału Kodeksu karnego, który wymienia "przestępstwa przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej". Następcy Noska w fotelu szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego - generałowi Piotrowi Pytlowi - wojskowi prokuratorzy przedstawili z kolei zarzut z artykułu 231 Kodeksu karnego dotyczący przekroczenia uprawnień, niedopełnienia obowiązków.
 • Siemoniak: tam, gdzie w grę wchodzą polskie interesy, to trzeba współpracować nawet z diabłem

  Siemoniak: tam, gdzie w grę wchod... 01:18

  06.12 | Antoni Macierewicz postawi Polskę na marginesie światowych służb - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Tomasz Siemoniak, były minister obrony narodowej, komentując zatrzymanie byłego szefa SKW generała Piotra Pytla. - Nagle z dzielnych oficerów chce się zrobić rosyjskich szpiegów, to jest absurdalne - dodał.
 • "Macierewicz chce powiedzieć to oni są rosyjskimi szpiegami, nie ja. Stąd takie nerwowe działania"

  "Macierewicz chce powiedzieć to o... 01:30

  06.12 | Antoni Macierewicz postawi Polskę na jakimś marginesie światowych służb - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Tomasz Siemoniak, były minister obrony narodowej, komentując zatrzymanie byłego szefa SKW generała Piotra Pytla. - Nagle z dzielnych oficerów chce się zrobić rosyjskich szpiegów, to jest absurdalne - dodał.
 • Sienkiewicz: jak to się dzieje, że ludzie, którzy mają największe zasługi w walce z obcymi wywiadami, są w tej chwili niszczeni

  Sienkiewicz: jak to się dzieje, ż... 00:53

  06.12 | Jak to się dzieje, że ludzie, którzy mają największe zasługi w walce z obcymi wywiadami, w ochronie państwa, jego tajemnic, są w tej chwili niszczeni? - pytał w "Tak jest" w TVN24 Bartłomiej Sienkiewicz, były minister spraw wewnętrznych, komentując zatrzymanie byłego szefa SKW generała Piotra Pytla. - To jest podłość, która kiedyś musi być rozliczona - dodał.
 • "Historia zamyka się w trzech słowach: podłość, podłość, podłość"

  "Historia zamyka się w trzech sło... 01:10

  06.12 | Jak to się dzieje, że ludzie, którzy mają największe zasługi w walce z obcymi wywiadami, w ochronie państwa, jego tajemnic, są w tej chwili niszczeni? - pytał w "Tak jest" w TVN24 Bartłomiej Sienkiewicz, były minister spraw wewnętrznych, komentując zatrzymanie byłego szefa SKW generała Piotra Pytla. - To jest podłość, która kiedyś musi być rozliczona - dodał.
 • Marek Biernacki komentuje zatrzymanie generała Pytla

  Marek Biernacki komentuje zatrzym... 00:35

  06.12 | Żandarmeria Wojskowa zatrzymała w środę byłego szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego gen. bryg. rez. Piotra Pytla. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łapczyński powiedział w środę PAP, że do jego zatrzymania doszło na polecenie wydziału ds. wojskowych tej prokuratury. Dodał, że w prokuraturze P. usłyszy zmieniony zarzut w śledztwie, w którym ma już status podejrzanego. Nie podał szczegółów.
 • Generał Nosek: nie mam sobie nic do zarzucenia

  Generał Nosek: nie mam sobie nic ... 00:42

  06.12 | Żandarmeria Wojskowa zatrzymała w środę rano byłego szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego, przeniesionego do rezerwy generała brygady Piotra Pytla. "Zatrzymują męża" - napisała w internecie żona generała, Dorota Pytel. Były szef SKW ma mieć zmieniony zarzut w trwającym w jego sprawie śledztwie - poinformował rzecznik warszawskiej Prokuratury Okręgowej. Zarzuty wobec generała dotyczą przekroczenia uprawnień funkcjonariusza publicznego wskutek podjęcia kontaktów ze służbą obcego państwa, a dokładnie - rosyjską FSB.
 • Dziennikarz Maciej Duda o zatrzymaniu gen. Pytla cz.1

  Dziennikarz Maciej Duda o zatrzym... 01:56

  06.12 | Dziennikarz Maciej Duda o zatrzymaniu gen. Pytla cz.1
 • Dziennikarz Maciej Duda o zatrzymaniu gen. Pytla cz.2

  Dziennikarz Maciej Duda o zatrzym... 02:09

  06.12 | Dziennikarz Maciej Duda o zatrzymaniu gen. Pytla cz.2
 • Dziennikarz Maciej Duda o zatrzymaniu gen. Pytla cz.3

  Dziennikarz Maciej Duda o zatrzym... 01:49

  06.12 | Dziennikarz Maciej Duda o zatrzymaniu gen. Pytla cz.3
 • Generała Pytla zatrzymano w jego domu

  Generała Pytla zatrzymano w jego ... 02:20

  06.12 | Żandarmeria Wojskowa zatrzymała w środę byłego szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego gen. bryg. rez. Piotra Pytla - poinformował rzecznik Komendanta Głównego ŻW ppłk Artur Karpienko.
 • Żona gen. Pytla o zatrzymaniu

  Żona gen. Pytla o zatrzymaniu 01:54

  6.12 | Żona gen. Pytla o zatrzymaniu
rozwiń

USA uznały Jerozolimę za stolicę Izraela

 • Spotkanie Mogherini-Netanjahu

  Spotkanie Mogherini-Netanjahu 00:42

  11.12 | Premier Izraela Benjamin Netanjahu nie był w stanie przekonać ministrów spraw zagranicznych państw Unii Europejskiej, by ich rządy podobnie jak USA uznały Jerozolimę za stolicę Izraela. Nawet bliscy sojusznicy państwa żydowskiego podkreślają, że taki ruch może być szkodliwy.
 • Aresztowanie palestyńskiego nożownika

  Aresztowanie palestyńskiego nożow... 00:37

  10. 12 | Młody Palestyńczyk zaatakował nożem w niedzielę w Jerozolimie izraelskiego strażnika, poważnie go raniąc - poinformował rzecznik izraelskiej policji, Micky Rosenfeld. Pochodzącego z Zachodniego Brzegu Jordanu 24- letniego napastnika zatrzymano.
 • Izraelski nalot w Strefie Gazy. Są ranni

  Izraelski nalot w Strefie Gazy. S... 01:08

  09.12 | Izraelskie lotnictwo przeprowadziło w sobotę nowe ataki na Strefę Gazy w odpowiedzi na wystrzelenie rakiet w kierunku Izraela z tej enklawy. Radykalna organizacja palestyńska Hamas poinformowała, że w nalotach śmierć poniosło jej dwóch bojowników.
 • Świat arabski kontra Trump. Krwawe starcia w "dzień gniewu"

  Świat arabski kontra Trump. Krwaw... 02:24

  Krwawe starcia podczas demonstracji Palestyńczyków w ogłoszonym przez nich "dniu gniewu". To ich reakcja na decyzję prezydenta USA Donalda Trumpa o przeniesienia amerykańskiej ambasady do Jerozolimy i tym samym uznanie jej za stolicę Izraela. Polski resort dyplomacji ostrzega turystów przed niebezpieczeństwem.
 • Protesty w Turcji po decyzji Trumpa

  Protesty w Turcji po decyzji Trumpa 01:05

  08.12 | Turecka policja zaostrzyła w piątek środki bezpieczeństwa przed placówkami dyplomatycznymi Izraela i Stanów Zjednoczonych z powodu obaw przed kolejnymi protestami przeciwko decyzji władz USA o uznaniu Jerozolimy za stolicę państwa żydowskiego.
 • Prezydent USA uznał Jerozolimę za stolicę Izraela. "Trump popełnił największy błąd"

  Prezydent USA uznał Jerozolimę za... 02:39

  "Donald Trump podpalił lont" - ostrzegają światowe media. Uznał Jerozolimę za stolicę Izraela i przenosi tam amerykańską ambasadę. Na ulice palestyńskich miast wyszły wzburzone tłumy.
 • Decyzja Trumpa wywołała protesty

  Decyzja Trumpa wywołała protesty 00:42

  07.12 | Zamieszki w Palestynie po decyzji Trumpa.
 • Decyzja Donalda Trumpa wywołała protesty

  Decyzja Donalda Trumpa wywołała p... 00:54

  07.12 | Protesty w Betlejem.
 • Protest przeciwko decyzji USA w Turcji

  Protest przeciwko decyzji USA w T... 01:24

  06.12 | Z krajów muzułmańskich płyną wyrazy potępienia dla decyzji prezydenta USA Donalda Trumpa o uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela i przeniesieniu ambasady do tego miasta. Przywódca Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas oświadczył, że Jerozolima jest "wieczną stolicą państwa Palestyna".
 • Donald Trump podpisał decyzję o uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela

  Donald Trump podpisał decyzję o u... 00:45

  06.12 | Decyzja prezydenta USA Donalda Trumpa o uznaniu przez USA Jerozolimy za stolicę Izraela to "historyczny przełom" - oświadczył w środę premier Izraela Benjamin Netanjahu. Wezwał inne kraje, by poszły śladem USA i przeniosły swoje ambasady z Tel Awiwu do Jerozolimy.
 • Flagi USA i Izraela na murach Jerozolimy

  Flagi USA i Izraela na murach Jer... 00:42

  06.12 | Decyzja prezydenta USA Donalda Trumpa o uznaniu przez USA Jerozolimy za stolicę Izraela to "historyczny przełom" - oświadczył w środę premier Izraela Benjamin Netanjahu. Wezwał inne kraje, by poszły śladem USA i przeniosły swoje ambasady z Tel Awiwu do Jerozolimy.
 • Podzielona Jerozolima - święte miasto trzech religii

  Podzielona Jerozolima - święte mi... 01:48

  6.12 | Izrael kontroluje Jerozolimę od 1967 roku, gdy w trakcie wojny sześciodniowej zajął wschodnią częścią miasta. W Jerozolimie znajduje się wiele izraelskich budynków rządowych, w tym parlament i sąd najwyższy. Społeczność międzynarodowa nie uznaje jednak Jerozolimy za stolicę Izraela, a prawie 90 ambasad mieści się w Tel Awiwie. Wschodnia część miasta wciąż uważana jest za potencjalną stolicę przyszłego państwa palestyńskiego.
rozwiń

Obraz świata

 • Ekwador. Tajemnicza łódź wykryta na morzu

  Ekwador. Tajemnicza łódź wykryta ... 00:44

  16.12 | O wykryciu niezidentyfikowanej łodzi zdolnej do poruszania się pod wodą w piątek poinformowała ekwadorska marynarka. Obiekt został odholowany do najbliższego portu, nie wiadomo do kogo należał, ani czy przewoził jakiś ładunek. Służby podejrzewają o jej stworzenie lokalne kartele narkotykowe.
 • Porozumienie w sprawie rządu przedstawione prezydentowi

  Porozumienie w sprawie rządu prze... 01:04

  16.12 | Szef austriackich chadeków Sebastian Kurz i przywódca prawicowo-populistycznej Austriackiej Partii Wolności (FPOe) Heinz-Christian Strache przedstawili w sobotę rano porozumienie o utworzeniu rządu prezydentowi Alexandrowi Van der Bellenowi.
 • Wyroki więzienia dla członków rodziny prezydenta Wenezueli

  Wyroki więzienia dla członków rod... 01:28

  16.12 | Sąd w Nowym Jorku skazał w piątek dwóch członków rodziny prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro na 18 lat więzienia za konspirację umożliwiającą przemyt kokainy do USA - poinformowała AP. Nałożył na nich również kary grzywny w wysokości 50 tysięcy dolarów.
 • Założyciel firmy farmaceutycznej Apotex Barry Sherman

  Założyciel firmy farmaceutycznej ... 01:56

  16.12 | Sherman założył Apotex w 1975 roku i rozwijał firmę poprzez wprowadzanie na rynek tańszych zamienników leków. W 2012 roku przestał być dyrektorem naczelnym firmy, ale utrzymał stanowisko prezesa. Magazyn "Forbes" szacuje fortunę Shermana na 3,2 mld dolarów.
 • Kanada. Tajemnicza śmierć miliarderów w Toronto

  Kanada. Tajemnicza śmierć miliard... 00:50

  16.12 | Kanadyjska policja prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci założyciela firmy farmaceutycznej Apotex Barry'ego Shermana i jego żony Honey. Ciała jednych z najbogatszych Kanadyjczyków znaleziono w piątek w ich luksusowej posiadłości w Toronto.
 • Trump o obniżce podatków: to będzie prezent świąteczny

  Trump o obniżce podatków: to będz... 00:42

  16.12 | Republikanie z obu izb Kongresu USA przedstawili w piątek wspólny projekt największej od 30 lat reformy systemu podatkowego, który m, in. przewiduje znaczną redukcję podatku korporacyjnego i ulgi podatkowe dla najbogatszych.Projekt ma już zapewnione wystarczające poparcie dla uchwalenia.
 • Kościół przeprasza za przypadki pedofilii wśród księży

  Kościół przeprasza za przypadki p... 01:11

  15.12 | Kościół katolicki w Australii "bardzo poważnie" odniesie się do wniosków rządowej komisji śledczej badającej przypadki pedofilii m.in. wśród księży i przeprasza ofiary za wyrządzone im krzywdy - oświadczył w piątek arcybiskup Melbourne Denis Hart.
 • Peru. Opozycja domaga się dymisji prezydenta Kuczynskiego

  Peru. Opozycja domaga się dymisji... 00:37

  15.12 | Peruwiański prezydent Pedro Pablo Kuczynski stracił poparcie ze strony wysokich rangą urzędników rządowych gdy okazało się, że ma powiązania biznesowe z nękaną skandalem brazylijską firmą Odebrecht - podał w piątek Reuters.
 • Zderzenie autobus z autobusem szkolnym we Francji

  Zderzenie autobus z autobusem szk... 00:27

  14.12 | Co najmniej czworo dzieci zginęło w zderzeniu szkolnego autobusu z pociągiem w czwartek w gminie Millas w pobliżu Perpignan na południu Francji. 19 osób jest rannych - podało francuskie ministerstwo spraw wewnętrznych.
 • W kombinezonie przeleciała nad alpejskim szczytem

  W kombinezonie przeleciała nad al... 00:52

  13.12.| Geraldine Fasnacht przeleciała ponad kilometr nad szwajcarskimi Alpami wykorzystując jedynie tzw. wingsuit, czyli kombinezon do szybowania. Fasnacht wyskoczyła z helikoptera na wysokości 5 500 m i przeleciała nad szczytem Grand Combin. Dzielnie walczyła ze spadającą gęstością powietrza i ostatecznie skróciła trasę swojego lotu.
 • Okno ze śmigłowca spadło na boisko

  Okno ze śmigłowca spadło na boisko 00:35

  13.12 | Fragment amerykańskiego śmigłowca spadł w środę w czasie lotu na boisko szkolne na japońskiej wyspie Okinawa - poinformowała marynarka wojenna USA.
 • Sleep in the park. Masowe nocowanie pod gołym niebem

  Sleep in the park. Masowe nocowan... 00:31

  11.12 | 9 grudnia, w Edynburgu odbyło się masowe nocowanie pod gołym niebem "Sleep in the park" . To akcja, której celem jest zwrócenie uwagi na problem bezdomności. Nocowaniu towarzyszyły koncerty artystów.
rozwiń

Wideo dnia

 • Pogrzeb ostatniego króla Rumunii Michała

  Pogrzeb ostatniego króla Rumunii ... 01:59

  16.12 | W sobotę w Bukareszcie odbył się pogrzeb ostatniego króla Rumunii Michała. Miał 96 lat. Król wycofał się z życia publicznego w 2016 roku z powodu choroby nowotworowej i przekazał swe obowiązki najstarszej córce Margarecie. Michał cieszył się sympatią wielu Rumunów, ale idea przywrócenia monarchii nie ma większego poparcia społecznego.
 • Spod auta aż leciały iskry

  Spod auta aż leciały iskry 00:10

  15.12 | Kobieta zablokowała ruch tramwajów w Gdańsku. Prawdopodobnie pomyliła drogi i próbowała od skrzyżowania do skrzyżowania przejechać torami. – Spod auta aż szły iskry – mówi Reporter 24, który wysłał nam nagranie.
 • Bójka na jasełkach. Poszło o lalkę ze żłóbka

  Bójka na jasełkach. Poszło o lalk... 00:41

  15.12 | Trzyletnia aktorka grająca Maryję obezwładnia dwuletnią aktorkę grającą w jasełkach owieczkę po tym gdy ta ukradła lalkę ze żłóbka. Taki był, niezaplanowany przez reżysera, finał świątecznego przedstawienia w jednym z kościołów w Tennessee.
 • Jan Rulewski wystąpił w Senacie w greckiej masce

  Jan Rulewski wystąpił w Senacie w... 02:03

  12.12 | To swoisty stan wojenny w Krajowej Radzie Sądownictwa – mówił we wtorek w Senacie Jan Rulewski z PO o noweli ustawy o KRS. Senator wzbudził zamieszanie podczas swojego wystąpienia, gdy pojawił się na mównicy w greckiej masce.
 • W kombinezonie przeleciała nad alpejskim szczytem

  W kombinezonie przeleciała nad al... 00:52

  13.12.| Geraldine Fasnacht przeleciała ponad kilometr nad szwajcarskimi Alpami wykorzystując jedynie tzw. wingsuit, czyli kombinezon do szybowania. Fasnacht wyskoczyła z helikoptera na wysokości 5 500 m i przeleciała nad szczytem Grand Combin. Dzielnie walczyła ze spadającą gęstością powietrza i ostatecznie skróciła trasę swojego lotu.
 • Nowa rakieta warta milion dolarów wbija się w kontenery

  Nowa rakieta warta milion dolarów... 01:06

  12.12 | Opublikowano nagranie testu nowej amerykańskiej rakiety LRASM, która ma służyć do atakowania wrogich okrętów ze znacznych odległości. Widać jak z impetem wbija się w zardzewiałe kontenery udające nadbudówki. Nie ma jednak głowicy bojowej, więc nie ma żadnego wybuchu.
 • Pies na spacerze? Sprawę bada policja

  Pies na spacerze? Sprawę bada pol... 01:10

  12.12 | Drogą jedzie samochód. Poboczem idzie pies. Do auta jest przyczepiony za pomocą łańcucha. Taki widok w niedzielę mogli zobaczyć przejeżdżający jedną z dróg na Dolnym Śląsku. Sprawą zajmuje się policja.
 • Zjazd z górki w Zoo w Waszyngtonie. Zimowy relaks wielkiej pandy

  Zjazd z górki w Zoo w Waszyngtoni... 00:34

  12.12 | Śnieg w Waszyngtonie nie zdołał jeszcze przykryć jesiennych liści, ale z górki można przynajmniej turlać się w zimowym stylu! Radość z zabawy na śniegu miała nie tylko wielka panda - o imieniu Mei Xiang, ale też tłumy obserwujących ją turystów. Pandy wielkie z natury przyzwyczajone są do niskich temperatur i właśnie zimą stają się dużo bardziej aktywne.
 • Uratował małego wombata z torby martwej matki

  Uratował małego wombata z torby m... 01:00

  12.12 | Mieszkaniec miasteczka Harcourt w Australii uratował młodego wombata z torby jego zabitej matki. Paul Rocks zauważył martwe zwierze leżące na drodze. Postanowił odciągnąć je na pobocze. Gdy to robił zauważył ruch w okolicach brzucha wombata. Okazało się, że w torbie znajduje się żywe szczenię. Maluch trafił pod opiekę weterynarzy ze schroniska dla dzikich zwierząt.
 • Konie uciekające przed pożarem w Kalifornii

  Konie uciekające przed pożarem w ... 00:58

  11.12 | Mieszkańcy Kalifornii od kilku dni walczą z pożarami, które wywołał gorący wiatr Santa Ana. Żywioł opanował także okolice San Diego, a także Centrum Szkolenia Koni San Luis Rey. Na nagraniu widać jak kilku mężczyzn stara się uratować przerażone pożarem konie. Luzują barierki by mogły się wydostać.
 • Słoń potraktował autobus jak drapak. Bawił się też dostawczakiem

  Słoń potraktował autobus jak drap... 00:53

  11.12 | Niesforny słoń pojawił się na jednej z dróg w prowincji Junnan w południowych Chinach. Z niewiadomych powodów zwierzę postanowiło utrudnić podróż pasażerom autobusu i kierowcy samochodu dostawczego. Jak poinformowały lokalne media, autobus musiał zatrzymać się na środku drogi z powodu awarii. Wtedy na jezdnię wyszedł bardzo zainteresowany całą sytuacją słoń. Dorosły samiec najpierw zaczął przyglądać się autobusowi, później jednak potraktował go jak drapak, aż w końcu uderzył w jego przednią szybę. Zainteresowanie słonia pojazdami mechanicznymi było tak duże, że zwierzę postanowiło jeszcze pobawić się przejeżdżającym samochodem dostawczym. Choć nikomu nic się nie stało, właściciele aut przyznali, że naprawienie szkód wyrządzonych przez zwierzę będzie ich słono kosztować.
 • Karabin, paralizator, naboje. Nastolatek okradł radiowóz

  Karabin, paralizator, naboje. Nas... 00:43

  09.12 | Policja w Pembroke Pines (Floryda, USA) opublikowała wideo z monitoringu, na którym widać, jak 16-latek kradnie z radiowozu karabin automatyczny, paralizator, naboje i policyjną kamizelkę taktyczną. Nastolatek 7 grudnia - dzień po kradzieży - oddał się w ręce policji po namowach przyjaciół i rodziny. Policja nie odzyskała jednak na razie wszystkich przedmiotów. Trwa śledztwo.
rozwiń

Reportaże TVN24

 • Kuba wciąż niechętnie otwiera się na świat. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Kuba wciąż niechętnie otwiera się... 45:59

  2.01. | Wiele się zmienia w relacjach Kuby ze światem, ale w samym kraju zmian wciąż niewiele. Wciąż kultywuje się rewolucję 1 stycznia i jej przywódcę - Fidela Castro. Władze mówią o otwarciu na świat, ale też podkreślają wyższość socjalizmu nad demokracją i rynkiem. Materiał "Faktów" TVN.
 • Femen. Naga prawda

  Femen. Naga prawda 46:49

  31.12 | Nagość to dla członkiń Femenu jednocześnie symbol bezbronności i waleczności. A waleczne są bardzo, coraz bardziej są też znane i zwykle – rozebrane do naga. Nasz reporter za najbardziej znanymi feministkami świata zjechał kawał świata. (Dla dorosłych).
 • FEMEN. Naga prawda

  FEMEN. Naga prawda 22:58

  30.12 | Pierwsza część reportażu Wojciecha Bojanowskiego o feministycznym ruchu FEMEN.
 • Próby walki z uczuciami nic nie dały

  Próby walki z uczuciami nic nie dały 00:49

  23.10 | - Może trochę bałem się reakcji. Przełożonych poinformowałem dopiero, kiedy podjąłem ostateczną decyzję. Kościół ma oczywiście swoje mechanizmy. Można iść do biskupa, rozmawiać, szukać wsparcia, ale ja uporałem się z tym sam - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • "Chciałem być fair". Decyzja o zrzuceniu sutanny

  "Chciałem być fair". Decyzja o zr... 00:55

  23.10 | - Nie zrzuciłem sutanny od razu. Chciałem spróbować być księdzem na sto procent, ale z upływem czasu było mi coraz trudniej. Coś się we mnie kłóciło, a nie chciałem żyć podwójnym życiem. Decyzję podjąłem dopiero po czterech latach. Musiałem do tego dojrzeć. Nie jest łatwo zostawić swoje dotychczasowe życie - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • Były ksiądz mówi o miłości do innego mężczyzny

  Były ksiądz mówi o miłości do inn... 00:31

  23.10 | Wcześniej podobali mi się mężczyźni, ale pierwsza prawdziwa miłość przyszła dopiero, kiedy byłem już księdzem. Nie sądziłem, że można tak mocno się zaangażować. W pewnym momencie wchodzisz w uczucie tak bardzo, że nie potrafisz już zrobić kroku do tyłu. Zastanawiasz się, jak to możliwe, analizujesz swoje zachowanie, ale jest za późno.
 • "Miłość do mężczyzny przyszła, kiedy byłem już księdzem"

  "Miłość do mężczyzny przyszła, ki... 01:06

  23.10 | Moje uczucie było silne, ale historia trwała bardzo krótko i zakończyła się boleśnie. Mówiąc krótko, zostałem zaszantażowany – mówi były ksiądz Jan Oko w szczerej rozmowie z Katarzyną Zdanowicz.
 • Pierwsze kroki uchodźców w Europie. Cały reportaż z wyspy Lesbos

  Pierwsze kroki uchodźców w Europi... 27:12

  17.10 | Imigranci w łódkach wciąż płyną – najczęściej w stronę Grecji . Tylko w sobotę w drodze do Europy zginęło ich dwunastu. Wyspa Lesbos jest dla nich jak brama do raju i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. Straż graniczna jest bezradna, grecka policja głucha i ślepa, a przemytniczy biznes mocny jak nigdy dotąd.
 • „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie chcemy, żeby ktoś to zepsuł”

  „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie ... 11:43

  27.03 | Pensje rosną, a ludzie są szczęśliwi - takie opinie można usłyszeć od Rosjan. Reporter TVN24 Wojciech Bojanowski postanowił sprawdzić, czy rzeczywistość jest równie różowa jak deklaracje.
 • Opowieść o trudnej drodze, jaką przechodzą chorzy na raka. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Opowieść o trudnej drodze, jaką p... 10:50

  Diagnoza, która brzmi jak wyrok i nadzieja, że nie będzie to wyrok śmiertelny. Dwóch pacjentów i ich dwie drogi, przez życie zagrożone rakiem. Każdy ich krok na początku tej drogi obserwował Wojciech Bojanowski.
 • Jak to się robi za granicą? Reportaż o systemie leczenia raka w Wielkiej Brytanii

  Jak to się robi za granicą? Repor... 10:23

  Jak robi się to, że czy chory na raka pacjent ma zagwarantowaną szybką fachową pomoc i darmowe leki? A także opiekująca się nim pielęgniarkę do której zawsze może zadzwonić. W Wielkiej Brytanii, gdzie systemowe reformy zaczęły się już 15 lat temu, był Marek Osiecimski.
 • Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wojciechem Bojanowskim

  Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wo... 30:15

  21.02 | Bohaterka Majdanu Tetiana Czornowoł w ostatnim roku była wszędzie tam, gdzie rozgrywały się najważniejsze wydarzenia. Brutalnie pobita dziennikarka zdecydowała się walczyć na pierwszej linii frontu. Jak powiedziała, "nie wie, dlaczego jest żywa". W rok po tragicznych wydarzeniach w Kijowie Wojciech Bojanowski pokazał w reportażu, jak wyglądał ten czas z perspektywy niezależnej dziennikarki.
rozwiń

Kontakt 24

 • Stracił panowanie nad kierownicą. Kierowca i pasażerka zmarli w szpitalu

  Stracił panowanie nad kierownicą.... 00:27

  16.12 | Dwie osoby nie żyją po zderzeniu aut na drodze wojewódzkiej w pobliżu Głogowa (Dolnośląskie). Informację i zdjęcia otrzymaliśmy od serwisu PawlaNEWS_pl.
 • Ciężarówka w ogniu i kłęby dymu nad autostradą

  Ciężarówka w ogniu i kłęby dymu n... 00:34

  15.12. | Doszczętnie spłonęła naczepa ciężarówki na autostradzie A1 w okolicach Włocławka (Kujawsko-Pomorskie). Informację, nagranie i zdjęcie auta w ogniu otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Huk i buchające płomienie. Nocna akcja straży na osiedlu

  Huk i buchające płomienie. Nocna ... 00:51

  9.12 | Samochód spłonął w nocy z piątku na sobotę na osiedlu w Krakowie. Cztery inne pojazdy zostały nadpalone. Sprawę wyjaśnia policja. Nagranie, na którym widać pracę strażaków, otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Mroźne "handmade" wczesnej zimy w obiektywie Reporterki 24

  Mroźne "handmade" wczesnej zimy w... 00:48

  2.12 | Zima zaskoczyła naturę na Śląsku. Mróz z pomocą kwiatów i owoców stworzył wyjątkowe ozdoby, które - jak zauważyła Reporterka 24 - mogą z powodzeniem konkurować z tymi świątecznymi. Zdjęcia z zimowych Ornontowic przysłała na Kontakt 24.
 • Kierowca zakleszczony w aucie i rozbity autobus. Trzy osoby ranne po zderzeniu

  Kierowca zakleszczony w aucie i r... 00:30

  28.11 | Trzy osoby trafiły do szpitala w wyniku zderzenia autobusu z samochodem osobowym w Starogardzie Gdańskim (Pomorskie). Jak poinformowała straż pożarna, zakleszczony w pojeździe był kierowca auta. Pierwszą informację i nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • "Szalona karetka" pędzi ulicą, piesza na pasach odskakuje. Sekundy od tragedii

  "Szalona karetka" pędzi ulicą, pi... 00:30

  27.11 |Zbliża się noc, karetka pędzi lewym pasem. Na przejściu pojawia się pieszy. Załoga pogotowia jednak nie zwalnia. Kobieta odskakuje, ambulans odbija w bok i jedzie dalej. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie, na którym widać, że od tragedii dzieliły sekundy. - Taką szaloną karetkę można spotkać w Lublinie - opowiada w rozmowie z nami Reporter 24. Sprawie przygląda się policja.
 • Tysiące ptaków na niebie. "Sam Hitchcock by się nie powstydził"

  Tysiące ptaków na niebie. "Sam Hi... 01:07

  26.11 | Były ich tysiące, w jednej chwili zrobiło się czarno - mówi Reporter 24, który w Gliwicach (Śląskie) nagrał ogromne stado gawronów i kawek. W jego ocenie, tak niesamowitym widokiem nie powstydziłby się sam Alfred Hitchcock. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • "Ludzie się tratowali", "biegli w różnych kierunkach", "wybuchła panika". Relacje Polaków z Londynu

  "Ludzie się tratowali", "biegli w... 00:36

  24.11| - Byłam w sklepie na Oxford Street, kiedy ludzie nagle zaczęli biec w różnych kierunkach - relacjonowała pani Karolina. - Nagle wpadła policja. Ludzie zaczęli ukrywać się w sklepach - dodawał pan Tomasz. Z naszą redakcją skontaktowali się Polacy, którzy byli świadkami ewakuacji i wybuchu paniki w Londynie. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy także nagrania.
 • Mężczyzna zginął pod kołami ciężarówki

  Mężczyzna zginął pod kołami cięża... 00:31

  22.11 | Wypadek w Górkach Wielkich (Śląskie). Nie żyje mężczyzna potrącony przez ciężarówkę. Pierwszą informację, nagranie i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Pożar mieszkania, ewakuacja po drabinach

  Pożar mieszkania, ewakuacja po dr... 01:03

  17.10| 35 osób ewakuowano z jednego z bloków w Bieruniu (Śląskie) po tym, jak w mieszkaniu na parterze wybuchł pożar. Z podejrzeniem podtrucia do szpitala przewieziono siedem osób, w tym czworo dzieci. Pierwszą informację, a także zdjęcia, otrzymaliśmy od Reportera 24 o nicku Tomasz Pestka 112Tychy.
 • Kierowca TIR-a staranował metalową konstrukcję na S8. Trasa częściowo zablokowana

  Kierowca TIR-a staranował metalow... 00:30

  17.11 | Wypadek na trasie S8, na obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej. Zderzyły się auta ciężarowe i jedno osobowe. W wypadku została ranna jedna osoba. Zdjęcia dostaliśmy na Kontakt 24.
 • "Niewyobrażalny taniec na niebie". Reporter 24 w roli łowcy zórz

  "Niewyobrażalny taniec na niebie"... 01:04

  10.11 | Magnetyzująca, potężna i piękna. Reporter 24, który spędził już wiele godzin na podziwianiu niezwykłego zjawiska jakim jest zorza polarna, przedstawia efekt swoich obserwacji. Łowca zórz zachęca do krótkiej wyprawy na Islandię i obejrzenia niezwykłego tańca na niebie.
rozwiń

Meteo

rozwiń

Sport.tvn24.pl

 • Niepokonana od trzech lat. Włodarczyk "nigdy nie zawiodła"

  Niepokonana od trzech lat. Włodar... 03:12

  Anita Włodarczyk zdobyła kolejne złoto na lekkoatletycznych mistrzostwach. Dziennikarze w Londynie piszą, że królowa zachowała koronę.
 • "The Sun": Ronaldo ma mieć bliźniaki

  "The Sun": Ronaldo ma mieć bliźniaki 00:27

  13.03 | Gwiazdor Realu Madryt Cristiano Ronaldo spodziewa się bliźniaków - tę sensacyjną informację podał brytyjski tabloid "The Sun". Jak donosi gazeta, dzieci Portugalczykowi urodzi matka zastępcza.
 • Gol Memphisa Depaya w meczu z Tuluzą

  Gol Memphisa Depaya w meczu z Tuluzą 01:02

  13.03 | W Anglii zawodził, we Francji zachwyca. Memphis Depay - do niedawna gracz Manchesteru United - był najlepszym graczem meczu Lyonu z Tuluzą. W wygranym 4:0 spotkaniu zdobył dwie bramki. Takiej jak ta druga na francuskich boiskach nie widziano już dawno.
 • Tottenham - Milwall 6:0

  Tottenham - Milwall 6:0 02:09

  12.03 | Tottenham Hotspur zakwalifikował się w niedzielę do półfinału Pucharu Anglii. W derbach Londynu pokonał trzecioligowy Millwall FC 6:0.
 • Błąd bramkarza w meczu Tottenhamu z Milwall

  Błąd bramkarza w meczu Tottenhamu... 01:01

  12.03. | Tottenham nie dał szans Milwall w ćwierćfinałowym meczu Pucharu Ligi pokonując beniaminka aż 6:0. Gdyby nie bramkarz gości, spotkanie zakończyłoby się jeszcze większym pogromem. Gdyby nie on, nie mielibyśmy także okazji obejrzeć jednej z najbardziej kuriozalnych bramek weekendu. Przy trafieniu ustalającym wynik spotkania Thomas King ewidentnie się nie popisał. Dzięki niemu ze skompletowania hat-tricka cieszył się Koreańczyk Heung-Ming Son.
 • Małysz po złocie mistrzostw świata w Lahti

  Małysz po złocie mistrzostw świat... 02:31

  05.03 | - Świętowanie nie było długie. Wypiliśmy po dwa, trzy piwka, potem oglądaliśmy jeszcze skoki, żeby zobaczyć spokojnie, jak to wyglądało - mówił na lotnisku Kraków - Balice Adam Małysz, dzień po zdobyciu przez naszą ekipę złotego medalu w konkursie drużynowym.
 • Asysta Glika w meczu z Nantes

  Asysta Glika w meczu z Nantes 00:51

  06.03 | Kamil Glik zaliczył asystę w ligowym meczu Monaco z Nantes. Zespół Polaka wygrał na swoim stadionie 4:0.
 • Asysta Glika w meczu Monaco z Nantes

  Asysta Glika w meczu Monaco z Nantes 03:33

  06.03 | Prowadząca w tabeli francuskiej ekstraklasy drużyna AS Monaco, której piłkarzem jest Kamil Glik, pokonała u siebie Nantes 4:0 w 28. kolejce. Polak zapisał na swoim koncie asystę.
 • Małysz po powrocie: długo nie świętowaliśmy

  Małysz po powrocie: długo nie świ... 02:31

  05.03 | - Świętowanie nie było długie. Wypiliśmy po dwa, trzy piwka, potem oglądaliśmy jeszcze skoki, żeby zobaczyć spokojnie jak to wyglądało - mówił na lotnisku Kraków - Balice trener kadry skoczków Adam Małysz, dzień po zdobyciu przez naszą ekipę złotego medalu w konkursie drużynowym.
 • Neymar trafił z rzutu wolnego

  Neymar trafił z rzutu wolnego 02:06

  01.03 | Brazylijczyk Neymar pozazdrościł Lionelowi Messiemu pięknych trafień z rzutów wolnych i w środowym spotkaniu ze Sportingiem Gijon sam popisałam się kapitalnym golem po stałym fragmencie gry. Bramkarz gości spodziewał się chyba, że piłkę będzie uderzał na bramkę Messi.
 • Barcelona nie zwalnia tempa. Demoluje na Camp Nou

  Barcelona nie zwalnia tempa. Demo... 02:17

  01.03 | FC Barcelona kontynuuje dobrą passę w Primera Division. Katalończycy wygrali piąty mecz ligowy z rzędu, tym razem ogrywając na Camp Nou Sporting Gijon 6:1.
 • Juventus pokonał Empoli

  Juventus pokonał Empoli 01:59

  26.05 | Łukasz Skorupski nie uchronił swojego zespołu przed porażką z Juventusem. Empoli z mistrzem Włoch przegrało na jego stadionie 0:2. Nieszczęście ekipy gości rozpoczęło się od pechowej interwencji polskiego bramkarza.
rozwiń

Wideo 360

 • Donald Trump w Warszawie. Zobacz wideo 360 stopni

  Donald Trump w Warszawie. Zobacz ... 06:08

  12.07 | Wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Warszawie była jednym z najważniejszych wydarzeń politycznych w Polsce w 2017 roku. Zobacz relację reportera TVN24 Wojciecha Bojanowskiego, który użył kamery 360 stopni.
 • "Opowiem wam o jednym z was"

  "Opowiem wam o jednym z was" 01:33

  28.07 | Papież Franciszek pojawił się w środę po godz. 21. w oknie papieskim Domu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3. Powitały go tłumy wiernych z całego świata. Swoje przemówienie papież zaczął po polsku. Zobacz wideo 360 stopni.
 • Tysiące pielgrzymów w drodze na Krakowskie Błonia. Zobacz na wideo 360 stopni

  Tysiące pielgrzymów w drodze na K... 01:47

  28.07 | W czwartek po południu na błonia zmierza rozśpiewany tłum, z flagami swoich państw. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
 • Pielgrzymi z Francji dają popis swoich możliwości wokalnych

  Pielgrzymi z Francji dają popis s... 01:27

  29.06 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowskie tramwaje są wyjątkowo zatłoczone

  Krakowskie tramwaje są wyjątkowo ... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • W Krakowie można usłyszeć muzykę z różnych zakątków świata

  W Krakowie można usłyszeć muzykę ... 01:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowski rynek z perspektywy pomnika Mickiewicza

  Krakowski rynek z perspektywy pom... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni

  Justyna Pochanke w studio TVN24. ... 03:26

  Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni
 • Pielgrzymi wypoczywają na Plantach

  Pielgrzymi wypoczywają na Plantach 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • "Poczuj się jak pilot F-16". Wideo 360 stopni z okazji Szczytu NATO

  "Poczuj się jak pilot F-16". Wide... 04:21

  26.07 | Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych opublikowało film nagrany w technologii 360 stopni, dzięki któremu można poczuć się jak pilot myśliwca F-16.
 • Przejazd papamobile i tłumy wiernych. Zobacz wideo 360 stopni

  Przejazd papamobile i tłumy wiern... 01:01

  28.07 | Zobacz nagranie jednego z przejazdów papieża Franciszka wykonane w technologii wideo 360 stopni.
 • "Dobry wieczór" po polsku i wybuch radości. Zobacz na wideo 360 stopni

  "Dobry wieczór" po polsku i wybuc... 00:41

  28.07 | W środę wieczorem papież Franciszek przemawiał do pielgrzymów ze słynnego okna na ul. Franciszkańskiej 3. Zaczął od przywitania po polsku. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
rozwiń

TOTERAZ

 • Tańczące sowy powracają

  Tańczące sowy powracają 00:53

  Powrót rodziny tańczących sów - są głodne i nadal wyglądają naprawdę groźnie. Koniecznie włączcie dźwięk!
 • Super Bowl w Polsce

  Super Bowl w Polsce 00:28

  Amerykańscy żołnierze stacjonujący w Żaganiu oglądali Super Bowl. Wśród czołgów dopingowali swoje ulubione drużyny
 • Wielki wybuch wulkanu ognia

  Wielki wybuch wulkanu ognia 00:39

  Wulkan Colima w Meksyku to jeden z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. Eksplodował 3 lutego i już dzień później na You Tube zamieszczono film dokumentujący ten wybuch. Nagranie robi wrażenie!
 • Wężowy domek

  Wężowy domek 00:51

  W Teksasie, w Stanach Zjednoczonych, pewien mężczyzna zauważył węża wychodzącego z toalety. Po wezwaniu specjalistów od gadów okazało się, że w całym domu jest około 24 grzechotników teksańskich. Są to jedne z najniebezpieczniejszych węży w całych Stanach
 • Przygoda życia

  Przygoda życia 01:00

  Po przeszczepie wyruszył w podróż życia, a po powrocie... wyszedł z domu w poszukiwaniu kolejnej przygody. Choroba nie zatrzymała pana Tomasza, lecz zmotywowała do dalszej drogi. Cierpiący na stwardnienie rozsiane mężczyzna odwiedził już Gambię, Norwegię, Grecję, Austrię, Litwę i Łotwę. Ale to nie koniec. W ręku ma bilet na koniec świata.
 • Zatopiony nie trafiony

  Zatopiony nie trafiony 01:00

  Z daleka wyglądają jak pomarszczone skorupy, które ktoś porzucił w morzu. Jak podaje portal tvn24.pl, w pobliżu Portu Wojennego w Helu wciąż można wypatrzeć wraki kadłubów ORP Wicher II i ORP Grom II. Przez lata służyły polskiej Marynarce Wojennej, potem je zatopiono. Miały chronić wybrzeże niczym falochron. Nic z tego nie wyszło. Teraz rdzewieją.
 • Pub

  Pub 00:30

  W centrum handlowym w pewnym mieście w Anglii, odkryto zapomniany pub. 22 lata temu zamurowano do niego wejście. Teraz możemy zobaczyć efekty ekspolarcji. Na zdjęciach możemy zobaczyć między innymi stare butelki czy paczkę fistaszków.
 • Mechaniczna meduza

  Mechaniczna meduza 00:39

  Naukowcy z Instytutu Technologicznego w Massachusetts stworzyli robota meduzę. Jest zdolna do chwytania ryb. Przez użycie hydrożelu - robot pod wodną jest prawie niewidzialny.
 • Drift w lesie

  Drift w lesie 00:37

  W internecie pojawiło się nagranie strażaków jadących przez las. Nie była to jednak zwykła przejażdżka. Mało brakowało a wóz strażacki przewróciłby się na bok.
 • Psie szczęście

  Psie szczęście 00:42

  Pewien Husky z Rosji uwielbia zjeżdżać z górki. Szczeniak wchodzi do swojego dmuchanego koła a potem pozwala się zepchnąć na dół. Mógłby tak zjeżdżać całymi dniami!
 • Spiderman przed sądem

  Spiderman przed sądem 00:40

  Przed sądem stanął złodziej obrazów znany jako Spiderman. Ukradł obrazy warte prawie milion euro. Jego łupem padły dzieła między innymi Picassa czy Modiglianiego. Gdzie teraz znajdują się obrazy? To tej pory nie wiadomo
 • Początek czy koniec?

  Początek czy koniec? 00:45

  Do sieci wyciekł film z prezentacji najnowszych robotów od Boston Dynamics. To co jest na materiale robi wrażenie. Roboty Handle same poruszają się na kółkach. Potrafią także skakać. Czy wizja przyszłości z Terminatora jest coraz bliżej?
rozwiń