"Fakty" z 25 czerwca

 • Pożar w Hiszpanii. "Ludzie płakali, pakowali się i uciekali"

  Pożar w Hiszpanii. "Ludzie płakal... 02:53

  Dramatyczna ewakuacja polskich turystów w Hiszpanii, którzy w nocy musieli uciekać, bo do ich hotelu zbliżał się ogień. Na Półwyspie Iberyjskim szaleją pożary, przez które giną ludzie. 61 Polaków przebywających w Hiszpanii jest już bezpiecznych.
 • Pobity uczestnik manifestacji w Radomiu: narodowcy czuli się bezkarni i zaczęli atakować. PiS: to wpadka policji

  Pobity uczestnik manifestacji w R... 03:38

  W Radomiu napastnicy w czarnych koszulkach pobili działacza Komitetu Obrony Demokracji. Nacjonaliści krzyczeli: "śmierć wrogom ojczyzny!" Stało się to w przeddzień uroczystości ku czci demonstrantów, pobitych przez komunistyczną milicję 41 lat temu. Komitet oskarża rządzących o szczucie, a opozycja pyta, dlaczego policja nie chroni wszystkich?
 • Wybuch cysterny w Pakistanie. Nie żyje 148 osób

  Wybuch cysterny w Pakistanie. Nie... 00:40

  Tragedia w Pakistanie. Wybuch cysterny z paliwem zabił co najmniej 148 osób, a wiele innych ranił. Ofiary liczyły na to, że uda im się zebrać trochę paliwa dla siebie.
 • Pijany kierowca uderzył w quada. Nie żyją rodzice trójki dzieci

  Pijany kierowca uderzył w quada. ... 00:43

  Pijany kierowca uderzył w quada i uciekł. Na miejscu zginęło małżeństwo, które jechało pojazdem. Osierocili trójkę dzieci. Po kolejnej kolizji w okolicach Wejherowa sprawcę złapali świadkowie.
 • "Libijczyków można leczyć w szpitalu, a ubezpieczonych Polaków nie". Spór o komercjalizację usług medycznych

  "Libijczyków można leczyć w szpit... 02:52

  Premier Beata Szydło karci ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła i blokuje prace nad oficjalnym wprowadzeniem możliwości współpłacenia przez pacjenta za leczenie w szpitalach. Lekarze i pacjenci wzywają: sprawdźcie, jaka jest rzeczywistość. Są puste oddziały, które nie leczą z braku pieniędzy i są także opłaty przez różne fundacje.
 • Ofert pracy sezonowej więcej, niż samych kandydatów. Młodzi wyjeżdżają za granicę po wyższe zarobki

  Ofert pracy sezonowej więcej, niż... 02:42

  Ruszyły wakacje i od razu widać, że brakuje ludzi do obsługi turystów, dla przykładu kelnerów czy ratowników wodnych. Dosłownie brakuje rąk do pracy. Gdy bezrobocie maleje, płace wprawdzie rosną, ale jest mało chętnych. Wielu młodych wyjeżdża za granicę, gdyż czekają tam na nich wyższe zarobki.
 • Hospicjum dla dzieci Świetlikowo w Tychach. "Wielkie serca, ogromny zapal do pracy i cudowna energia".

  Hospicjum dla dzieci Świetlikowo ... 02:47

  Hospicjum Świetlikowo w Tychach to miejsce radości dla nieuleczalnie chorych dzieci, a także pomocy dla przemęczonych rodziców. To tam opiekunowie mogą odsapnąć i zebrać siły. To miejsce, które zachęca dzieci do wyjścia z domu. Aby mogło powstać, niezbędna była pomoc, której udzieliła między innymi dziennikarka Martyna Wojciechowska. - Poznałam niesamowitych ludzi, którzy są zdeterminowani, mają wielkie serca, ogromny zapał do pracy i po prostu cudowną energię - mówiła.
 • Własnoręcznie zbudowali szkutę wiślaną. "Wszystko tak, jak robili to na Wiśle nasi przodkowie"

  Własnoręcznie zbudowali szkutę wi... 02:19

  Spełnione marzenie - szkuta wiślana, czyli drewniana łódź zbudowana tak, jak się budowało setki lat temu. Amatorzy, ale z pasją, odwagą i wytrwałością dopięli swego. Zwodowali łódź i nią płyną. - Nie ma żadnej chemii na tym statku, ma żadnych lakierów i innych substancji, które by szkodziły środowisku, wszystko jest tak jak robili to na Wiśle nasi przodkowie - mówi Marek Miśko z Maszoperii Wiślanej, jeden z autorów łodzi.

Wypadek na trasie wyścigu Magura Małastowska

 • Groźny wypadek podczas Wyścigu Górskiego Magura Małastowska. Trzy osoby poszkodowane, jedna walczy o życie

  Groźny wypadek podczas Wyścigu Gó... 02:30

  24.06.2017 | Niebezpieczny wypadek podczas Wyścigu Górskiego Magura Małastowska w Małastowie (woj. małopolskie). Samochód wypadł z trasy, uderzył w kibica i sędziego. Konieczne się okazało sprowadzenie śmigłowca ratunkowego. Kierowcy samochodu i sędziemu nie stało się nic poważnego, ale helikopter musiał przetransportować rannego kibica do Tarnowa. Lekarze walczą o jego życie.
 • Do wypadku doszło na trasie rajdu

  Do wypadku doszło na trasie rajdu 01:18

  24.06 | Poważny wypadek podczas Rajdu Magurskiego w Małastowie (Małopolska). Jeden z kierowców wypadł z trasy i uderzył w troje sędziów. Ranni zostali przetransportowani do szpitala śmigłowcem.
 • Policja prowadzi oględziny

  Policja prowadzi oględziny 00:51

  24.06 | Poważny wypadek podczas wyścigu Magura Małastowska (Małopolska). Jeden z kierowców wypadł z trasy i uderzył w trzy osoby. Ranni zostali przetransportowani do szpitala śmigłowcem.
 • Poszkodowane zostały trzy osoby

  Poszkodowane zostały trzy osoby 01:46

  24.06 | Poważny wypadek podczas wyścigu Magura Małastowska (Małopolska). Jeden z kierowców wypadł z trasy i uderzył w troje sędziów. Ranni zostali przetransportowani do szpitala śmigłowcem.

Zamieszanie wokół Woodstocku

 • Spór o Przystanek Woodstock. "Na pewno będzie bezpiecznie"

  Spór o Przystanek Woodstock. "Na ... 02:52

  24.06.2017 | - Przystanek Woodstock będzie bezpieczny - zapewnia Jerzy Owsiak i organizuje ćwiczenia wolontariuszy, którzy jak co roku mają zadbać o bezpieczeństwo i porządek na największym w Polsce festiwalu. Jest ich coraz więcej i są coraz lepiej przygotowani, choć policja ostrzega, że zagrożenia podczas imprezy się zmieniają. - Na pewno będzie bezpiecznie - potwierdza Marcin Garczyński, wolontariusz "Pokojowego Patrolu".
 • "Żadne raporty nie potwierdzają, że nam się to wymyka z rąk"

  "Żadne raporty nie potwierdzają, ... 00:54

  24.06 | - Nie mamy raportów, które by mówiły, że mamy kłopot w szpitalu z ludźmi, którzy są pod wpływem narkotyków czy dopalaczy - powiedział. - Takie przypadki się zdarzają, ale nie mówią o tym (raporty - red.), żadne raporty nie potwierdzają, że nam się to wymyka z rąk - zaznaczył Owsiak.
 • Owsiak: działania służb na Woodstocku są bardzo skuteczne

  Owsiak: działania służb na Woodst... 01:10

  24.06 | Zdaniem Jerzego Owsiaka "ze statystyk policyjnych wynika, że to jest bardzo skuteczne". - Działanie służb policyjnych, straży pożarnej, służb związanych z inspekcją drogową, z wojskami, które także tam są, bo tam jest granica i są one standardowo, także takie służby jak sanepid. To wszystko świetnie u nas współdziała - podkreślił.
 • Minister Błaszczak negatywnie o Woodstocku. "Organizator związany z totalną opozycją"

  Minister Błaszczak negatywnie o W... 02:59

  Zdaniem szefa MSWiA policja wyda negatywną opinię o Przystanku Woodstock. Tymczasem jest to festiwal znany i nagradzany na świecie, za atmosferę, za muzykę czy za organizację. - Niech pan nie upolitycznia Przystanku Woodstock! - pisze Jerzy Owsiak do Mariusza Błaszczaka.
 • Owsiak: opinia policji nie jest decyzją wiążącą, wiążąca jest decyzja burmistrza

  Owsiak: opinia policji nie jest d... 29:09

  8.06 | Kiedy minister Mariusz Błaszczak mówił o tym, że opinia policji o Przystanku Woodstock może być negatywna, nie wiedział, że już od tygodnia ta opinia, pozytywna w sumie, tylko mówiąca o podwyższonym ryzyku, leży na naszym biurku - powiedział w "Faktach po Faktach" prezes fundacji WOŚP Jerzy Owsiak. Gośćmi w drugiej części programu byli Ludwik Dorn i Ryszard Kalisz.
 • "To nie jest totalna opozycja"

  "To nie jest totalna opozycja" 00:58

  08.06 | Mariusz Błaszczak w wypowiedzi o Przystanku Woodstock, powiedział również, że "sam organizator też jest kimś, kto bardzo wyraźnie związany jest z totalną opozycją". Te słowa skomentował w "Faktach po Faktach" Jurek Owsiak. - Gdzie pan, panie ministrze, chodzi? Z kim pan rozmawia? Co pan czyta? Jak pan spędza czas, skoro pan nie widzi, że ta totalna opozycja wpompowała w kraju, w którym pan rządzi sprzęt - tylko w tym roku - za ponad 100 milinów złotych - pytał.
 • Owsiak o Przystanku Woodstock: z policją współpracujemy fantastycznie

  Owsiak o Przystanku Woodstock: z ... 01:29

  08.06 | Kiedy minister Mariusz Błaszczak mówił o tym, że opinia o Przystanku Woodstock może być negatywna, nie wiedział, że już od tygodnia ta opinia, pozytywna w sumie, tylko mówiąca o podwyższonym ryzyku, leży na naszym biurku - powiedział w "Faktach po Faktach" prezes fundacji WOŚP Jerzy Owsiak.
 • Błaszczak o Woodstocku

  Błaszczak o Woodstocku 01:18

  13.06 | Oszczędzano na bezpieczeństwie, zaniżano liczbę uczestników - odpowiedział w Radiu Zet minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak, pytany o swoje zastrzeżenia wobec festiwalu organizowanego przez Jerzego Owsiaka.
 • Miłość, muzyka i polityka

  Miłość, muzyka i polityka 10:58

  20.06 | Minister Błaszczak, który- po ponad 20 latach istnienia - bierze na celownik Przystanek Woodstock. Podległa mu policja ponownie uznała festiwal za imprezę o podwyższonym ryzyku i stawia dodatkowe wymogi bezpieczeństwa. O jakie ryzyko chodzi? - tego dokładnie nie wiadomo, bo sam minister raz mówi o uchodźcach i zagrożeniu terrorystycznym - innym razem zarzuca organizatorom zaniedbania w ochronie. A z niektórych jego wypowiedzi wynika jeszcze, że w ogóle nie bezpieczeństwo jest problemem, a ... Jerzy Owsiak. Czy Woodstock może zostać zamknięty? - o tym Witold Tabaka
 • Owsiak o Przystanku Woodstock: mamy bardzo dobrą opinię policji

  Owsiak o Przystanku Woodstock: ma... 00:50

  22.06 | Mamy bardzo dobrą opinie policji już od kilku tygodni, która potwierdza, że Przystanek Woodstock jest organizowany z bardzo mocnym pochyleniem się nad ustawą o takich imprezach - powiedział w środę na konferencji prasowej prezes Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak.
 • Błaszczak o Woodstocku: opinia policji jest druzgocąca dla organizatora tego festiwalu

  Błaszczak o Woodstocku: opinia po... 01:18

  22.06 | Jeżeli już to Przystanek Woodstock musi być zorganizowany wedle zaostrzonych kryteriów bezpieczeństwa, tak jak to było w ubiegłym roku - mówił na konferencji prasowej w Poznaniu minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.
 • Owsiak: Woodstock się odbędzie

  Owsiak: Woodstock się odbędzie 00:56

  08.06 | Przystanek Woodstock będzie negatywnie zaopiniowany przez policję - to zapowiedź ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka, która wzbudziła spore emocje, zarówno u organizatorów imprezy, polityków, ale też mieszkańców Kostrzyna nad Odrą, gdzie rokrocznie gości festiwal. - Jest bezpiecznie i kulturalnie - twierdzą miejscowi, a Paweł Kukiz dodaje od siebie: "Jeśli można ochraniać przeróżne uroczystości religijne, to Woodstock też powinien być chroniony".
rozwiń

Szczyt Unii Europejskiej w Brukseli

 • Po spotkaniu Szydło-Macron. Francuscy dyplomaci mówią o poprawie relacji

  Po spotkaniu Szydło-Macron. Franc... 03:23

  23.06.2017 | W kuluarach szczytu Unii Europejskiej w Brukseli odbyło się ważne spotkanie premierów Grupy Wyszehradzkiej z prezydentem Francji. Ważne tym bardziej, że w wywiadzie prasowym Emmanuel Macron zarzucił niektórym krajom europejskim łamanie unijnej solidarności i nieprzestrzeganie wartości demokratycznych.
 • May przedstawia propozycję dla obywateli krajów UE. Tusk: poniżej naszych oczekiwań

  May przedstawia propozycję dla ob... 01:34

  23.06.2017 | Rok od referendum w sprawie Brexitu premier Wielkiej Brytanii przedstawia Unii Europejskiej pierwsze propozycje traktowania obywateli krajów należących do Wspólnoty, którzy przebywają na Wyspach. Propozycje są bardzo ważne, ale nie są zupełnie jasne.
 • Macron spotkał się z Grupą Wyszehradzką

  Macron spotkał się z Grupą Wyszeh... 00:44

  23.06 | Premier Węgier Viktor Orban ocenił w czwartek po szczycie UE w Brukseli, że należy się spodziewać starań o reformy w Unii Europejskiej po wyborach w Niemczech.
 • Merkel i Macron wystąpili na wspólnej konferencji prasowej

  Merkel i Macron wystąpili na wspó... 00:47

  23.06 | Kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Emmanuel Macron podkreślali w piątek na wspólnej konferencji prasowej po unijnym szczycie w Brukseli ścisłą współpracę i zgodność poglądów na przyszłość Unii Europejskiej.
 • Szydło: spotkanie z Macronem było dobre

  Szydło: spotkanie z Macronem było... 00:51

  23.06 | Rozmowa z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem była dobra, ale różnimy się w wielu kwestiach - stwierdziła premier Beata Szydło na konferencji prasowej podsumowującej dwudniowy szczyt w Brukseli. Dodała, że obie strony chcą "poszukiwać konsensusu".
 • "Poprosiłam pana prezydenta Macrona, żebyśmy poprawili komunikację"

  "Poprosiłam pana prezydenta Macro... 00:58

  23.06 | Rozmowa z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem była dobra, ale różnimy się w wielu kwestiach - stwierdziła premier Beata Szydło na konferencji prasowej podsumowującej dwudniowy szczyt w Brukseli. Dodała, że obie strony chcą "poszukiwać konsensusu".
 • MSZ: poziom rozumienia w Paryżu polskich interesów był niezadowalający

  MSZ: poziom rozumienia w Paryżu p... 01:01

  23.06 | W Unii Europejskiej w związku z tymi poważnymi rozbieżnościami zdań w chyba wszystkich sprawach, które wymieniłem, potrzebny jest bardziej intensywny dialog, także między Francją a Europą Środkową - podkreślił wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański po spotkaniu przywódców państw Grupy Wyszehradzkiej z prezydentem Francji.
 • "Potrzebny bardziej intensywny dialog między Francją a Europą Środkową"

  "Potrzebny bardziej intensywny di... 01:14

  23.06 | W Unii Europejskiej w związku z tymi poważnymi rozbieżnościami zdań w chyba wszystkich sprawach, które wymieniłem, potrzebny jest bardziej intensywny dialog, także między Francją a Europą Środkową - podkreślił wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański po spotkaniu przywódców państw Grupy Wyszehradzkiej z prezydentem Francji.
 • Bruksela: rozmowy o obronności, migracji i sankcjach wobec Rosji

  Bruksela: rozmowy o obronności, m... 01:01

  22.06 | W Brukseli w czwartek po południu rozpoczął się szczyt Unii Europejskiej. Na spotkaniu zostanie podjęta decyzja o zacieśnieniu współpracy w obszarze obronności. Przywódcy wysłuchają też oferty ze strony premier Theresy May w sprawie zabezpieczenia praw obywateli po Brexicie.
 • Unijny szczyt ruszył w Brukseli

  Unijny szczyt ruszył w Brukseli 02:20

  22.06 | W Brukseli w czwartek po południu rozpoczął się szczyt Unii Europejskiej. Na spotkaniu zostanie podjęta decyzja o zacieśnieniu współpracy w obszarze obronności. Przywódcy wysłuchają też oferty ze strony premier Theresy May w sprawie zabezpieczenia praw obywateli po Brexicie.

Pożar Grenfell Tower w Londynie

 • Ewakuacja wieżowców w Londynie. "Ludzie są wściekli i czują się zagubieni"

  Ewakuacja wieżowców w Londynie. "... 02:46

  24.06.2017 | Wieczorem w Londynie nagle ewakuowano mieszkańców pięciu bloków. Władze podały, że grozi im niebezpieczeństwo i muszą natychmiast uciekać, bo elewacje tych bloków są łatwopalne, podobnie, jak elewacja spalonego wieżowca Grenfell Tower. Mieszkańcy są oburzeni tym, że władze najpierw nic nie robiły, a teraz nie dały im nawet czasu na spakowanie.
 • 800 mieszkań ewakuowanych w obawie przed pożarem

  800 mieszkań ewakuowanych w obawi... 00:41

  24.06 | Pięć bloków, w których znajduje się 800 mieszkań, zostało ewakuowanych w piątek wieczorem przez władze dzielnicy Camden w północnym Londynie. W obawie, że elewacja budynków jest łatwopalna, co może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców.
 • Londyńska policja opublikowała zdjęcia z wnętrza spalonego wieżowca

  Londyńska policja opublikowała zd... 01:39

  19.06 | Liczba osób, które w pożarze wieżowca Grenfell Tower zginęły lub zaginęły i zostały uznane za zmarłe wzrosła do 79 - w poniedziałek poinformowała londyńska policja. Opublikowała ona także pierwsze zdjęcia z wnętrza spalonego budynku, ukazujące skalę zniszczeń.
 • Rośnie liczba ofiar pożaru wieżowca. Premier obiecuje pomoc i śledztwo

  Rośnie liczba ofiar pożaru wieżow... 02:15

  58 zaginionych w pożarze osób zostało uznanych za zmarłych - przyznała oficjalnie londyńska policja. Ten najnowszy bilans uwzględnia 30 osób, których śmierć została potwierdzona. Londyn oddaje hołd ofiarom pożaru wieżowca, a premier Theresa May spotkała się na Downing Street z mieszkańcami Grenfell Tower. Obiecuje pomoc i śledztwo.
 • Wzrosła liczba ofiar po pożarze w Londynie

  Wzrosła liczba ofiar po pożarze w... 02:18

  17. 06 | Szef metropolitalnej policji w Londynie Stuart Cundy powiedział w sobotę, że 58 osób zaginionych po pożarze wieżowca Grenfell Tower w zachodnim Londynie jest uznanych za zmarłych. Cundy zaznaczył, że ta liczba może się zmienić.
 • Pożar w Londynie

  Pożar w Londynie 00:38

  17. 06 | Szef metropolitalnej policji w Londynie Stuart Cundy powiedział w sobotę, że 58 osób zaginionych po pożarze wieżowca Grenfell Tower w zachodnim Londynie jest uznanych za zmarłych. Cundy zaznaczył, że ta liczba może się zmienić.
 • Strażak: wrzeszczały dzieci dorośli. Mieli nadzieję, że ich uratujemy

  Strażak: wrzeszczały dzieci doroś... 00:43

  17.06 | Tego co widzieli i słyszeli nie zapomną do końca życia - strażacy którzy walczyli z pożarem Grenfell Tower wieżowca w Londynie mówią o poczuciu bezradności, o desperackiej walce o życie i nadziei na ratunek mieszkańców uwiezionym w płonącym budynku. Wywiad z jednym z nich przeprowadziła brytyjska telewizja Sky News.
 • Przed śmiercią uciekł z Syrii, zginął w pożarze. "Zapytał: dlaczego mnie zostawiłeś?"

  Przed śmiercią uciekł z Syrii, zg... 02:45

  Liczba ofiar rośnie i, jeśli wierzyć służbom, jeszcze wiele nazwisk - dziś osób zaginionych - trzeba będzie dopisać do listy tych, które zginęły w pożarze wieżowca w Londynie. Rozpoczęło się przeszukiwanie budynku, a wstępne ustalenia mówią, że przyczyną pożaru nie było podpalenie.
 • Królowa Elżbieta II na miejscu pożaru w Londynie

  Królowa Elżbieta II na miejscu po... 00:54

  16.06 | Królowa Elżbieta II w piątek przybyła w pobliże londyńskiego wieżowca, w pożarze którego zginęło co najmniej 17 osób. Razem z księciem Williamem spotkała się również z mieszkańcami ewakuowanymi z budynku. Wcześniej spotkali się z nimi także ministrowie brytyjskiego rządu.
 • Theresa May zapowiada publiczne śledztwo. Burmistrz Londynu dziękuje strażakom

  Theresa May zapowiada publiczne ś... 00:35

  16.06 | Brytyjska premier Theresa May zapowiedziała powołanie komisji śledczej, która ma zbadać przyczyny pożaru w wieżowcu w zachodnim Londynie. Szefowa brytyjskiego rządu odwiedziła miejsce zdarzenia, gdzie rozmawiała ze strażakami i policjantami biorącymi udział w akcji ratunkowej. Według ostatniego bilansu w katastrofie zginęło 30 osób, a 65 wciąż jest uznanych za zaginione.
 • Rozdzielił ich pożar Grenfell Tower. Rodziny wciąż szukają bliskich

  Rozdzielił ich pożar Grenfell Tow... 00:59

  16.06 | Do siedemnastu wzrosła liczba ofiar śmiertelnych pożaru wieżowca w zachodnim Londynie. Komisarz lokalnej policji poinformował, że niektóre z osób, które zginęły w pożarze, prawdopodobnie nigdy nie zostaną zidentyfikowane, a przeszukiwanie spalonego budynku może trwać miesiącami. Przed Grenfell Tower londyńczycy składają kwiaty i zapalają znicze. Wiele rodzin rozwiesza także plakaty i zdjęcia zaginionych bliskich.
 • Co najmniej 17 ofiar pożaru londyńskiego wieżowca. Ponad 100 rodzin straciło dach nad głową

  Co najmniej 17 ofiar pożaru londy... 03:55

  W ogromnym pożarze wieżowca Grenfell Tower w Londynie zginęło 17 osób, ale ofiar może być znacznie więcej. Ratownicy nie spodziewają się znaleźć już nikogo żywego. - Bardzo boję się o stan psychiczny strażaków. Wielu czegoś tak strasznego nigdy nie doświadczyło - martwiła się Dany Cotton, szefowa londyńskich strażaków. - Tragedia, takiego czegoś w życiu nie przeżyłam i nikomu nie życzę. Cieszę się z jednej strony, że przeżyłam, bo mieszkam sama z dziećmi, ale zobaczyć coś takiego... Od razu mi się skojarzyło z World Trade Center - mówiła na antenie TVN24 Agnieszka Grabarska, Polka mieszkająca w pobliżu wieżowca.
rozwiń

Wizyta Donalda Trumpa w Polsce

 • Szymański: wizyta Donalda Trumpa nie ma charakteru celebracyjnego

  Szymański: wizyta Donalda Trumpa ... 01:06

  26.06 | Wizyta prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce nie ma charakteru celebracyjnego. Ma wytyczyć kierunki współpracy politycznej w obszarze bezpieczeństwa, energii czy handlu - powiedział w "Jeden na jeden" wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Konrad Szymański.
 • Prezes PiS spotka się z Trumpem? Wyjaśnia Adam Bielan

  Prezes PiS spotka się z Trumpem? ... 01:48

  24.06 | Nigdy nie było mowy o spotkaniu prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego z prezydentem USA Donaldem Trumpem podczas jego wizyty w Polsce - podkreślił wicemarszałek Senatu Adama Bielan. - To spotkanie nigdy nie było planowane i nikt o nie nie występował - dodał.
 • Dojdzie do spotkania Trump - Kaczyński? "Nie wiem, czy będzie okazja"

  Dojdzie do spotkania Trump - Kacz... 00:45

  22.06 | Program wizyty Donalda Trumpa będzie napięty. Nie wiem, czy będzie potrzeba i okazja do spotkania z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim - powiedział w "Kropce nad i" wicemarszałek Senatu Adam Bielan.
 • Łapiński w TVN24: Trump w Warszawie wystąpi w godnym, historycznym miejscu

  Łapiński w TVN24: Trump w Warszaw... 01:01

  18.06.| Wystąpienie Donalda Trumpa w Warszawie na pewno odbędzie się w godnym miejscu, też pewnie historycznym - powiedział w programie "Kawa na ławę" TVN24 rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy Krzysztof Łapiński. Jak dodał, w tej sprawie trwają ostatnie ustalenia ze stroną amerykańską.
 • Bielan: niewykluczone spotkanie Trumpa z Kaczyńskim

  Bielan: niewykluczone spotkanie T... 01:35

  14.06 | Jeśli strona amerykańska wystąpi o takie spotkanie, to być może do niego dojdzie - oświadczył w środę wicemarszałek Senatu Adam Bielan (PiS) pytany w Radiu Zet o spotkanie prezydenta USA Donalda Trumpa z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.
 • "Prawdopodobne publiczne spotkanie Trumpa"

  "Prawdopodobne publiczne spotkani... 00:32

  14.06 | Wiceszef Kancelarii Prezydenta odniósł się także do planowanej wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce. Zaznaczył, że trwają ustalenia ze stroną amerykańską dotyczące szczegółów. Dodał, że jak tylko plan zostanie uzgodniony kancelaria poinformuje o tym opinię publiczną. Powiedział, że publiczne spotkanie prezydenta Trumpa jest rozważane i wysoce prawdopodobne.
 • Sikorski: Trump może nie rozumieć naszego regionu i historii Rosji

  Sikorski: Trump może nie rozumieć... 00:53

  10.06 | Polskie władze będą mogły temu akurat prezydentowi wyjaśnić nasz stosunek do Rosji - w sobotę powiedział Radosław Sikorski. Były minister spraw zagranicznych komentował w programie "Horyzont" w TVN24 zapowiedź przyjazdu 6 lipca Donalda Trumpa do Polski.
 • "Trump będzie chciał wykorzystać wizytę w Polsce do poprawy wizerunku w USA"

  "Trump będzie chciał wykorzystać ... 02:19

  10.06 | Biały Dom potwierdził w piątek, że prezydent Trump odwiedzi Polskę 6 lipca, przed przypadającym w lipcu szczycie G20 w Niemczech. Komentarze polityków.
 • Waszczykowski o wizycie Trumpa w Polsce

  Waszczykowski o wizycie Trumpa w ... 00:31

  9.06 | - Ten dzień kończy się ważną informacją; Biały Dom potwierdził, że donald Trump odwiedzi Warszawę - powiedział w piątek podczas konferencji z dziennikarzami minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Biały Dom poinformował wcześniej tego dnia, że prezydent USA Donald Trump przyleci do Polski.
 • Szczerski o przyjeździe Donalda Trumpa do Polski

  Szczerski o przyjeździe Donalda T... 01:00

  9.06 | - To spotkanie Trójmorza, gdzie Trump spotka się z liderami regionu podkreśla rolę Warszawy - powiedział Krzysztof Szczerski.
 • Reuters: prezydent Donald Trump prawdopodobnie odwiedzi Polskę

  Reuters: prezydent Donald Trump p... 01:03

  08.06 | Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump najprawdopodobniej zatrzyma się w Polsce w lipcu w drodze na szczyt przywódców G20 Hamburgu - poinformował Reuters, powołując się na trzy źródła. Nie wiadomo, czy są to źródła polskie czy amerykańskie. Jednak Biały Dom na razie oficjalnie nie informuje o żadnych planach podróży prezydenta - poinformował korespondent "Faktów" TVN, Marcin Wrona.
 • Donald Trump przyleci w lipcu do Polski

  Donald Trump przyleci w lipcu do ... 05:14

  09.06. | Prezydent USA Donald Trump przyleci do Polski w lipcu - poinformował w piątek wieczorem Biały Dom.
rozwiń

Katar. Kryzys dyplomatyczny

 • "Dzięki Bogu, moje wielbłądy wróciły!". Zwierzęta w centrum dyplomatycznego kryzysu

  "Dzięki Bogu, moje wielbłądy wróc... 01:37

  20.06.17 | Tysiące wielbłądów przekroczyły we wtorek pustynną granicę Arabii Saudyjskiej z Katarem. Witali je katarscy właściciele. Nie mieli oni dostępu do swych zwierząt od wielu dni, w związku z izolacją dyplomatyczną kraju i zamknięciem granic przez sąsiadów.
 • Granica katarsko-saudyjska

  Granica katarsko-saudyjska 00:59

  15. 06 | Granicę z Katarem zamknęła m.in. Arabia Saudyjska.
 • Prezes katarskich linii "ogromnie rozczarowany" Trumpem

  Prezes katarskich linii "ogromnie... 00:53

  13.06 | ONZ powinno uznać blokadę lotniczą Kataru za nielegalną - powiedział w poniedziałek telewizji CNN prezes linii lotniczych Qatar Airways Akbar Al Baker. Skrytykował Arabię Saudyjską, Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz Bahrajn za zamknięcie przestrzeni powietrznej dla katarskich samolotów.
 • Katar odcięty od świata. Sprawka rosyjskich hakerów?

  Katar odcięty od świata. Sprawka ... 02:59

  07.06 | Amerykańscy śledczy uważają, że to rosyjscy hakerzy przejęli kontrolę nad katarską agencję prasową i opublikowali szereg fałszywych komentarzy emira Kataru na temat Iranu, Izraela oraz innych państw regionu - informuje w środę CNN na swoim portalu.
 • Pełne portfele, ale puste półki. Katarczycy rzucili się do sklepów

  Pełne portfele, ale puste półki. ... 01:16

  6.06 | Katar ma duże problemy z zaopatrzeniem. Wszystko dlatego, że jego mieszkańcy, w obawie przed wojną handlową, robią zakupy spożywcze na zapas. Półki w sklepach zaczynają powoli świecić pustkami. Obawy pojawiły się po tym, jak cztery państwa arabskie zerwały stosunki dyplomatyczne z Katarem. Dużą niewiadomą są imprezy i wydarzenia sportowe, które mają odbyć się w Katarze. Najważniejszą z nich są oczywiście mistrzostwa świata w piłce nożnej w 2022 roku.
 • Amerykańskie samoloty w katarskiej bazie Al Udeid

  Amerykańskie samoloty w katarskie... 01:00

  06.06 | Szereg państw Bliskiego Wschodu z Arabią Saudyjską na czele zerwało relacje dyplomatyczne z Katarem i zamknęło dla jego obywateli swoje granice. Mały szejkanat z dnia na dzień stał się wrogiem. To istotny problem dla Pentagonu. Na terenie poddanego ostracyzmowi Kataru znajduje się największa amerykańska baza w regionie - Al Udeid. Stacjonuje tam ponad dziesięć tysięcy Amerykanów i między innymi mała grupa Polaków.
 • Arabia Saudyjska zerwała relacje dyplomatyczne z Katarem

  Arabia Saudyjska zerwała relacje ... 01:17

  6.06 | Po zerwaniu stosunków dyplomatycznych i konsularnych z Katarem Arabia Saudyjska zamknęła w poniedziałek lokalne biura katarskiej sieci Al-Dżazira - poinformowała saudyjska telewizja państwowa. Rijad zarzucił Katarowi wspieranie terroryzmu.
 • Kukiz: wygląda na to, że polski podatnik finansuje ISIS

  Kukiz: wygląda na to, że polski p... 01:03

  05.06 | Politycy Kukiz'15 zwrócili się do Ministerstwa Spraw Zagranicznych o odpowiedź na pytanie, czy w związku z tym, że Polska ma kontrakty z Katarem na dostawy gazu do terminalu LNG w Świnoujściu, polscy podatnicy nie finansują w tym momencie działalności terrorystycznej.
 • Kukiz'15 pyta, czy polscy podatnicy nie finansują działalności terrorystycznej

  Kukiz'15 pyta, czy polscy podatni... 01:17

  05.06 | Politycy Kukiz'15 zwrócili się do Ministerstwa Spraw Zagranicznych o odpowiedź na pytanie, czy w związku z tym, że Polska ma kontrakty z Katarem na dostawy gazu do terminalu LNG w Świnoujściu, polscy podatnicy nie finansują w tym momencie działalności terrorystycznej.
 • USA: zrywanie relacji z Katarem nie zaszkodzi wojnie z terroryzmem

  USA: zrywanie relacji z Katarem n... 00:38

  5.06 | Sekretarz stanu USA Rex Tillerson i szef Pentagonu James Mattis oświadczyli w poniedziałek, że nie uważają, by decyzje niektórych państw Zatoki Perskiej o zerwaniu stosunków z Katarem uderzyły w walkę z terroryzmem. Wezwali te państwa do jedności.
 • Arabia Saudyjska zrywa relacje dyplomatyczne z Katarem

  Arabia Saudyjska zrywa relacje dy... 00:28

  5.06 | Arabia Saudyjska ogłosiła w poniedziałek, że jednostki katarskie zostaną wykluczone z koalicji walczącej z ekstremistami w Jemenie. W poniedziałek Rijad zerwał stosunki dyplomatyczne i konsularne z Katarem w związku ze wspieraniem przez to państwo terroryzmu.

Śmierć w komisariacie. Nowe ustalenia

 • Wojciech Bojanowski o sprawie Igora Stachowiaka

  Wojciech Bojanowski o sprawie Igo... 02:20

  23.06| Czterej policjanci, którzy brali udział w czynnościach związanych z zatrzymaniem Igora Stachowiaka, zostali zwolnieni ze służby. To efekt postępowania administracyjnego, które pod koniec maja wszczął nowy komendant dolnośląskiej policji. Wcześniej jeden z funkcjonariuszy został wydalony ze służby, a kolejny zwolnił się sam w ubiegłym roku.
 • Zwolnienia w policji po śmierci Igora Stachowiaka

  Zwolnienia w policji po śmierci I... 01:52

  23.06| Czterej policjanci, którzy brali udział w czynnościach związanych z zatrzymaniem Igora Stachowiaka, zostali zwolnieni ze służby. To efekt postępowania administracyjnego, które pod koniec maja wszczął nowy komendant dolnośląskiej policji. Wcześniej jeden z funkcjonariuszy został wydalony ze służby, a kolejny zwolnił się sam w ubiegłym roku.
 • Zatrzymywali Igora Stachowiaka. Stracili pracę

  Zatrzymywali Igora Stachowiaka. S... 01:28

  23.06| Czterej policjanci, którzy brali udział w czynnościach związanych z zatrzymaniem Igora Stachowiaka, zostali zwolnieni ze służby. To efekt postępowania administracyjnego, które pod koniec maja wszczął nowy komendant dolnośląskiej policji. Wcześniej jeden z funkcjonariuszy został wydalony ze służby, a kolejny zwolnił się sam w ubiegłym roku.
 • Czterej policjanci wydaleni ze służby

  Czterej policjanci wydaleni ze sł... 00:42

  23.06| Czterej policjanci, którzy brali udział w czynnościach związanych z zatrzymaniem Igora Stachowiaka zostało zwolnionych ze służby - to efekt postępowania administracyjnego, które pod koniec maja wszczął nowy komendant dolnośląskiej policji. Już wcześniej jeden z funkcjonariuszy został wydalony ze służby, a kolejny zwolnił się w ubiegłym roku.
 • Areszt i zarzuty dla lubelskich policjantów. Dlaczego tak sprawnie nie działano przy sprawie Stachowiaka?

  Areszt i zarzuty dla lubelskich p... 04:09

  19.06. | Trzech policjantów z Lublina trafiło do aresztu, postawiono im zarzuty, za co grozi im nawet do 10 lat więzienia - za użycie w radiowozie paralizatora wobec bezbronnego, zatrzymanego mężczyzny. W tej historii była wina i jest natychmiastowa, ostra reakcja - inaczej niż w sprawie Igora Stachowiaka, który zmarł po tym, jak trafił na komisariat we Wrocławiu.
 • Śmierć Igora Stachowiaka. Policjanci nadal bez zarzutów

  Śmierć Igora Stachowiaka. Policja... 01:54

  19.06. | Trzech policjantów z Lublina trafiło do aresztu, postawiono im zarzuty, za co grozi im nawet do 10 lat więzienia - za użycie w radiowozie paralizatora wobec bezbronnego, zatrzymanego mężczyzny. W tej historii była wina i jest natychmiastowa, ostra reakcja - inaczej niż w sprawie Igora Stachowiaka, który zmarł po tym, jak trafił na komisariat we Wrocławiu.
 • upload/tvn24/video_watermark_tvn24_kolor/JAKI_KAWA.mp4

  upload/tvn24/video_watermark_tvn2... 01:26

  19.06.| - Było pełno nieprawdziwych informacji na ten temat, na przykład takich, że pan Stachowiak był zabrany z rynku jako osoba przypadkowa - mówił w "Kawie na ławę" wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. - Okazało się, że nie, że od dawna był poszukiwany, że wcześniej miał problemy, bo bił się z policją, że używał narkotyków. Podczas jego przesłuchania też znaleziono narkotyki - dodał.
 • Będzie komisja w sprawie śmierci Stachowiaka? "Przez rok policja i prokuratura nawzajem kryły się"

  Będzie komisja w sprawie śmierci ... 03:03

  Zarówno policja, jak i prokuratura, miały wiele czasu, ale sprawy nie wyjaśniły. Rzecznik Praw Obywatelskich ma wrażenie, że sprawa śmierci Igora Stachowiaka we wrocławskim komisariacie jest tuszowana, a politycy opozycji domagają się komisji śledczej w tej sprawie.
 • "Wnioski ze sprawy Stachowiaka nie zostały jeszcze wyciągnięte"

  "Wnioski ze sprawy Stachowiaka ni... 00:55

  16.06 | Zdaniem Adama Bodnara wnioski ze sprawy Stachowiaka nie zostały jeszcze wyciągnięte. - Na razie mamy kalejdoskop indywidualnej odpowiedzialności funkcjonariuszy i pokazywanie przez ministra, komendanta głównego policji, że poszczególne osoby mają - albo wszczęte postępowanie, albo zostały zwolnione ze służby. Mam na myśli tego policjanta, który stosował tortury - tłumaczył.
 • "Może komisja śledcza jest jedynym sposobem"

  "Może komisja śledcza jest jedyny... 00:27

  16.06 | Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar pytany o ewentualną komisję śledczą ws. śmierci Igora Stachowiaka powiedział: jeżeli jesteśmy w takiej sytuacji, że pojawia się coraz więcej wątpliwości, kluczenia i niewyjaśnionych okoliczności, to być może komisja śledcza jest jedynym sposobem, żeby to wyjaśnić.
 • "Można odnieść wrażenie, że sprawa była tuszowana"

  "Można odnieść wrażenie, że spraw... 00:47

  16.06 | Zmiana zdania policji w sprawie nagrań z paralizatora użytego wobec Igora Stachowiaka pokazuje, że coś jest nie tak i ktoś nie podaje pełnej prawdy. Być może był jakiś nacisk, żeby sprawą się dokładnie nie zajmować - uważa Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.
 • Marsz "po prawo i sprawiedliwość" przeszedł ulicami Wrocławia

  Marsz "po prawo i sprawiedliwość"... 00:45

  08.06| Kilkaset osób uczestniczyło w marszu "Idziemy po prawo i sprawiedliwość", który w czwartek przeszedł ulicami Wrocławia. Przemarsz zorganizowano w związku ze sprawą śmierci Igora Stachowiaka. Uczestnicy zgromadzenia domagali się dymisji ministra spraw wewnętrznych i administracji i ministra sprawiedliwości. - Mam wrażenie, że jak za czasów totalitarnego systemu znowu nam będą mówić, że obywatele spadli z krzesełka w trakcie przesłuchania i dlatego stracili życie - powiedział Władysław Frasyniuk, działacz opozycji antykomunistycznej.
rozwiń

Prezydent chce referendum konstytucyjnego

 • "Przejściowy to jest pan prezydent"

  "Przejściowy to jest pan prezydent" 00:49

  22.06 | - Przejściowy to jest pan prezydent - skomentował Marek Borowski, senator niezależny. Prezydent podkreślił, że obecnie obowiązująca ustawa zasadnicza jest "konstytucją okresu przejściowego". - Jest konstytucją, która powstała w czasie, kiedy obóz Solidarności nie był przy władzy - zauważył.
 • Poseł PSL: prezydent był młody, może nie wiedzieć jak powstawała konstytucja

  Poseł PSL: prezydent był młody, m... 00:51

  22.06 | - Prezydent może nie wiedzieć jak powstawała konstytucja z 97 roku, bo był bardzo młody - ocenił Mieczysław Kasprzak z PSL.
 • Obecna konstytucja przejściowa? Prezes PiS nie odpowiada

  Obecna konstytucja przejściowa? P... 01:13

  22.06 | Prezydent podkreślił, że obecnie obowiązująca ustawa zasadnicza jest "konstytucją okresu przejściowego". Zaapelował o udział w proponowanym przez siebie referendum konsultacyjnym w sprawie nowej ustawy zasadniczej. Prezes PiS Jarosław Kaczyński nie chciał odpowiadać na pytania dziennikarzy w tej sprawie.
 • Duda: chcę, żeby Polacy mieli poczucie, że konstytucja jest ich

  Duda: chcę, żeby Polacy mieli poc... 00:51

  22.06 | Chcę, aby Polacy mieli poczucie, że konstytucja jest ich, że została stworzona według wzoru, który oni podyktowali - powiedział w środę w Nowym Dworze Gdańskim prezydent Andrzej Duda. Zaapelował o udział w proponowanym przez siebie referendum konsultacyjnym w sprawie nowej ustawy zasadniczej.
 • upload/tvn24/video_watermark_tvn24_kolor/dera.mp4

  upload/tvn24/video_watermark_tvn2... 01:09

  12.06. | Pan prezydent powiedział, chciałby, żeby to obywatele decydowali, jakie kierunki ta nowa konstytucja ma mieć - mówił w "Tak jest" minister w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera pytany, jakie pytania znajdą się w referendum konstytucyjnym.
 • Mucha: prezydent i Kukiz'15 zgodzili się, że konstytucja musi być obywatelska

  Mucha: prezydent i Kukiz'15 zgodz... 01:05

  12.06. | Prezydent Andrzej Duda oraz politycy Kukiz'15 zgodzili się, że konstytucja musi być obywatelska; ugrupowanie zadeklarowało "pełną" chęć współpracy - powiedział wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha, po spotkaniu prezydenta z politykami Kukiz'15.
 • E-voting w referendum? "Prezydent nie wykluczył takiego sposobu głosowania"

  E-voting w referendum? "Prezydent... 00:59

  12.06. | W poniedziałek prezydent Andrzej Duda spotkał się z prezydium klubu Kukiz'15. Rozmowa dotyczyła referendum konstytucyjnego. - Prezydent nie wykluczył głosowania elektronicznego - poinformował po zakończeniu spotkania Paweł Kukiz.
 • "Jeśli obywatelom ta konstytucja się podoba, to nikt nie ma prawa narzucać jakichkolwiek zmian"

  "Jeśli obywatelom ta konstytucja ... 01:06

  12.06. | W poniedziałek prezydent Andrzej Duda spotkał się z prezydium klubu Kukiz'15. Rozmowa dotyczyła referendum konstytucyjnego.
 • Prezydent proponuje referendum w sprawie uchodźców

  Prezydent proponuje referendum w ... 01:01

  08.06 | Prezydent Andrzej Duda powiedział, że nie jest zwolennikiem łączenia referendum ws konstytucji z kwestią uchodźców; jak mówił są to rozłączne sprawy. Według niego, referendum w kwestii uchodźców mogłoby się odbyć w dacie wyborów parlamentarnych w 2019 r.
 • Prezydent: chcę, by Polacy w referendum wypowiedzieli się co do kierunków ustrojowych

  Prezydent: chcę, by Polacy w refe... 00:54

  08.06 | Chciałbym, aby Polacy w referendum w sprawie konstytucji wypowiedzieli się, co do kierunków ustrojowych, jakie widzą dla Rzeczypospolitej na następne dziesięciolecia - oświadczył w czwartek prezydent Andrzej Duda.
 • Prezydenccy ministrowie o referendum konstytucyjnym

  Prezydenccy ministrowie o referen... 01:07

  1.06. | Na spotkaniu z szefami Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego minister Paweł Mucha potwierdził, że zamiarem prezydenta Andrzeja Dudy jest zorganizowanie konsultacyjnego referendum w sprawie konstytucji 11 listopada 2018 roku. To, czy tego dnia odbędą się też wybory samorządowe rozstrzygnie się po konsultacjach.
 • Bochenek: czekamy na propozycje pytań do referendum konstytucyjnego

  Bochenek: czekamy na propozycje p... 01:06

  25.05. | Oczekujemy konkretnego planu na referendum dotyczącego konstytucji i pytań, które powinny być poddane pod głosowanie - powiedział w czwartek rzecznik rządu Rafał Bochenek pytany o stanowisko rządu w sprawie propozycji referendum zgłoszonej przez prezydenta Andrzeja Dudę.
rozwiń

Spór o zmiany w sądownictwie

 • "Trzeba zadać pytanie, czy to rzeczywiście był wyrok"

  "Trzeba zadać pytanie, czy to rze... 00:55

  21.06. | - Nie chce używać słowa „reforma”, bo moim zdaniem to jest dekonstrukcja systemu prawnego. Doprowadzi to do totalnego upolitycznienia sądów, do całkowitego przejęcia sądów przez politykę. Nie mieliśmy takiej sytuacji jeszcze od odzyskania niepodległości - powiedział Waldemar Żurek, rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa, komentując wczorajszy wyrok Trybunały Konstytucyjnego.
 • Wszystko jest obmyślone tak, żeby "pozbyć się w Polsce trójpodziału władzy"

  Wszystko jest obmyślone tak, żeby... 00:27

  20.06. | - Nadal obowiązuje artykuł drugi konstytucji oraz nadrzędna zasada - z bezprawia nie może wywodzić się prawo. Opinia, między innymi dwóch dublerów, nie może zmieniać konstytucyjnego ustroju państwa - powiedziała posłanka Nowoczesnej, Kamila Gasiuk-Pihowicz, po dzisiejszym wyroku Trybunału Konstytucyjnego. W podobnym tonie wypowiedział się wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, Borys Budka. Innego zdania jest Stanisław Piotrowicz z Prawa i Sprawiedliwości. Jakub Stefaniak, rzecznik prasowy Polskiego Stronnictwa Ludowego, powiedział, że to wszystko jest obmyślone tak, żeby "pozbyć się w Polsce trójpodziału władzy".
 • "To była klasyczna ustawka"

  "To była klasyczna ustawka" 01:16

  20.06. | - Nadal obowiązuje artykuł drugi konstytucji oraz nadrzędna zasada - z bezprawia nie może wywodzić się prawo. Opinia, między innymi dwóch dublerów, nie może zmieniać konstytucyjnego ustroju państwa - powiedziała posłanka Nowoczesnej, Kamila Gasiuk-Pihowicz, po dzisiejszym wyroku Trybunału Konstytucyjnego. W podobnym tonie wypowiedział się wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, Borys Budka. Innego zdania był Stanisław Piotrowski z Prawa i Sprawiedliwości.
 • Stanisław Piotrowicz o wyroku TK

  Stanisław Piotrowicz o wyroku TK 01:04

  20.06. | - Nadal obowiązuje artykuł drugi konstytucji oraz nadrzędna zasada - z bezprawia nie może wywodzić się prawo. Opinia, między innymi dwóch dublerów, nie może zmieniać konstytucyjnego ustroju państwa - powiedziała posłanka Nowoczesnej, Kamila Gasiuk-Pihowicz, po dzisiejszym wyroku Trybunału Konstytucyjnego.
 • "To jest prezent dla przestępców"

  "To jest prezent dla przestępców" 01:13

  20.06. | - Nadal obowiązuje artykuł drugi konstytucji oraz nadrzędna zasada - z bezprawia nie może wywodzić się prawo. Opinia, między innymi dwóch dublerów, nie może zmieniać konstytucyjnego ustroju państwa - powiedziała posłanka Nowoczesnej, Kamila Gasiuk-Pihowicz, po dzisiejszym wyroku Trybunału Konstytucyjnego.
 • "To jest armagedon prawny"

  "To jest armagedon prawny" 01:21

  20.06. | - Nadal obowiązuje artykuł drugi konstytucji oraz nadrzędna zasada - z bezprawia nie może wywodzić się prawo. Opinia, między innymi dwóch dublerów, nie może zmieniać konstytucyjnego ustroju państwa - powiedziała posłanka Nowoczesnej, Kamila Gasiuk-Pihowicz, po dzisiejszym wyroku Trybunału Konstytucyjnego.
 • Kamila Gasiuk-Pihowicz komentuje wyrok TK

  Kamila Gasiuk-Pihowicz komentuje ... 01:21

  20.06. | - Nadal obowiązuje artykuł drugi konstytucji oraz nadrzędna zasada - z bezprawia nie może wywodzić się prawo. Opinia, między innymi dwóch dublerów, nie może zmieniać konstytucyjnego ustroju państwa - powiedziała posłanka Nowoczesnej, Kamila Gasiuk-Pihowicz, po dzisiejszym wyroku Trybunału Konstytucyjnego.
 • Buda: kolejny krok w reformie wymiaru sprawiedliwości

  Buda: kolejny krok w reformie wym... 01:30

  7.06. | Projekt ustawy o sądach powszechnych służy obiektywizacji rozpatrywania spraw. To kolejny krok w reformie wymiaru sprawiedliwości - powiedział w środę w Sejmie Waldemar Buda (PiS). W imieniu klubu zgłosił również trzy poprawki do projektu.
 • Myrcha: projekt narusza konstytucję i wywraca porządek prawny w Polsce

  Myrcha: projekt narusza konstytuc... 01:39

  7.06. | Projekt ustawy o sądach powszechnych służy obiektywizacji rozpatrywania spraw. To kolejny krok w reformie wymiaru sprawiedliwości - powiedział w środę w Sejmie Waldemar Buda (PiS). W imieniu klubu zgłosił również trzy poprawki do projektu.
 • Dolniak: PiS chce podporządkować sobie sądownictwo

  Dolniak: PiS chce podporządkować ... 01:32

  7.06. | Projekt ustawy o sądach powszechnych służy obiektywizacji rozpatrywania spraw. To kolejny krok w reformie wymiaru sprawiedliwości - powiedział w środę w Sejmie Waldemar Buda (PiS). W imieniu klubu zgłosił również trzy poprawki do projektu.
 • Piotrowicz: przepisy na wzór holenderski

  Piotrowicz: przepisy na wzór hole... 01:02

  2.06. | Podczas piątkowego posiedzenia sejmowej komisji sprawiedliwości omawiającej projekt PiS zmiany przepisów o ustroju sądów posłowie tej partii zgłosili 14 szczegółowych poprawek. Komisja od ponad czterech godzin debatuje nad rozwiązaniami z tego projektu.
 • Komisja pracuje nad zmianami w sądownictwie

  Komisja pracuje nad zmianami w są... 01:28

  2.06. | Podczas piątkowego posiedzenia sejmowej komisji sprawiedliwości omawiającej projekt PiS zmiany przepisów o ustroju sądów posłowie tej partii zgłosili 14 szczegółowych poprawek. Komisja od ponad czterech godzin debatuje nad rozwiązaniami z tego projektu.
rozwiń

Brexit faktem

 • May przedstawia propozycję dla obywateli krajów UE. Tusk: poniżej naszych oczekiwań

  May przedstawia propozycję dla ob... 01:34

  23.06.2017 | Rok od referendum w sprawie Brexitu premier Wielkiej Brytanii przedstawia Unii Europejskiej pierwsze propozycje traktowania obywateli krajów należących do Wspólnoty, którzy przebywają na Wyspach. Propozycje są bardzo ważne, ale nie są zupełnie jasne.
 • Beata Szydło na szczycie UE w sprawie Brexitu

  Beata Szydło na szczycie UE w spr... 01:02

  Polska ma trzy najważniejsze cele na tym etapie negocjacji w sprawie Brexitu - zagwarantowanie praw Polaków w Wielkiej Brytanii, kwestię rozliczeń finansowych i zbudowanie partnerskich relacji z Wielką Brytanią - powiedziała premier Beata Szydło przed szczytem w Brukseli.
 • 18.04.2017 | Zwrot akcji na Wyspach - będą przedterminowe wybory. May chce silnego mandatu od Brytyjczyków

  18.04.2017 | Zwrot akcji na Wyspa... 03:16

  Premier May zmienia zdanie i chce, żeby głosy dodały jej sił. A będą jej potrzebne podczas wychodzenia z Unii. Pani premier zbiera pochwały za odwagę, a Brytyjczycy szykują się na 8 czerwca. To o tyle zaskakujące, że uprzednio szefowa brytyjskiego rządu kilkakrotnie zapewniała, że o wcześniejszych wyborach mowy nie ma.
 • Burzliwa dyskusja w Parlamencie Europejskim

  Burzliwa dyskusja w Parlamencie E... 01:05

  05.04 | Parlament Europejski po burzliwej dyskusji przegłosował w środę rezolucję, w której określa warunki, na jakich zgodzi się na porozumienie o wystąpieniu Wielkiej Brytanii z UE. Europosłowie żądają wywiązania się Londynu z zobowiązań finansowych i przestrzegają przed brakiem ugody w sprawie wyjścia.
 • Fala niechęci wobec Polaków się powtórzy?

  Fala niechęci wobec Polaków się p... 03:55

  30.03 | Po referendum w 2016 roku przez brytyjskie miasteczko Huntingdon przetoczyła się fala niechęci wobec obcokrajowców. Po rozpoczęciu Brexitu pojawiły się obawy, że się to powtórzy, ale mieszkający tam Polacy zapowiadają, że Brexitu się nie boją. Tak samo, jak ciężkiej pracy. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.
 • Brytyjski ambasador o przyszłości Polaków w Wielkiej Brytanii

  Brytyjski ambasador o przyszłości... 00:53

  30.03.| Rząd Wielkiej Brytanii chce, by kwestia praw obywateli UE mieszkających na Wyspach, jak również obywateli brytyjskimi żyjących na kontynencie była rozstrzygnięta w pierwszej fazie negocjacji w sprawie Brexitu - mówił w czwartek w Warszawie ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce Jonathan Knott.
 • Wielka Brytania powiedziała: Brexit

  Wielka Brytania powiedziała: Brexit 02:55

  29.03 | Brytyjska premier Theresa May w środę poinformowała Brukselę o Brexicie. Ruszyła procedura, której efektem będzie wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Teraz czas na trwające niemal dwa lata negocjacje. Kto, gdzie i w jakim języku będzie rozmawiał z Brytyjczykami? Komisja Europejska stworzyła kompendium wiedzy o Brexicie.
 • Kuczyński: Brytyjczycy nie chcą płacić za Brexit

  Kuczyński: Brytyjczycy nie chcą p... 00:51

  29.03 | Kuczyński: Brytyjczycy nie chcą płacić za Brexit
 • "Już za wami tęsknimy". Tusk dostał list od May

  "Już za wami tęsknimy". Tusk dost... 02:52

  29.03 | Nie ma powodu udawać, że to szczęśliwy dzień dla Londynu czy dla Brukseli - stwierdził w środę po południu szef Rady Europejskiej Donald Tusk. To reakcja na list premier Theresy May w sprawie rozpoczęcia procesu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, który przekazał mu wcześniej w środę ambasador Tim Barrow. W TVN24 BiS trwa wydanie specjalne.
 • Początek Brexitu. Sprawdź, jak wygląda procedura

  Początek Brexitu. Sprawdź, jak wy... 06:48

  29.03 | W środę brytyjski rząd oficjalnie składa notyfikację o zamiarze opuszczenia Unii Europejskiej. To uruchomi proces negocjacji o warunkach Brexitu. Zgodnie z Traktatem Lizbońskim Wielka Brytania powinna opuścić UE najpóźniej dwa lata po rozpoczęciu procedury, czyli 29 marca 2019 roku. Bruksela zapewnia od dawna, że jest dobrze przygotowana do rozmów.
 • Kuczyński: Brytyjczycy nie chcą płacić za Brexit

  Kuczyński: Brytyjczycy nie chcą p... 00:51

  29.03 | Kuczyński: Brytyjczycy nie chcą płacić za Brexit
 • Londyn rozpoczyna procedurę Brexitu

  Londyn rozpoczyna procedurę Brexitu 06:09

  29.03 | W środę brytyjski rząd oficjalnie złoży notyfikację o zamiarze opuszczenia Unii Europejskiej. To uruchomi proces negocjacji o warunkach Brexitu, które mają trwać maksymalnie dwa lata. Bruksela zapewnia od dawna, że jest dobrze przygotowana do rozmów. Oczekuje się, że po przekazaniu przez brytyjską premier Theresę May notyfikacji w sprawie Brexitu, szef Rady Europejskiej Donald Tusk w ciągu 48 godzin odpowie na list z Londynu.
rozwiń

Polska na celowniku UE

 • PiS odpowiada Komisji Europejskiej: nie tylko my nie przyjęliśmy uchodźców

  PiS odpowiada Komisji Europejskie... 03:26

  Nie tylko my nie wywiązujemy się ze zobowiązań do przyjęcia uchodźców - to jest odpowiedź PiS do Komisji Europejskiej, która wszczęła procedurę wobec Polski, która może skończyć się w Europejskim Trybunale Sprawiedliwości. Rzeczywiście, tylko kilkanaście procent uchodźców z obozów znalazło nowy dom w Europie.
 • UE wszczyna procedurę ws. nieprzyjmowania uchodźców

  UE wszczyna procedurę ws. nieprzy... 01:05

  Komisja Europejska podjęła decyzję o wszczęciu procedury w związku z naruszeniem prawa Unii Europejskiej wobec Polski, Węgier i Czech za odmowę udziału w programie relokacji uchodźców.
 • Jest decyzja o wszczęciu procedury przeciw Polsce za odmowę przyjęcia uchodźców

  Jest decyzja o wszczęciu procedur... 01:20

  13.06 | Komisja Europejska podjęła decyzję o wszczęciu procedury w związku z naruszeniem prawa Unii Europejskiej wobec Polski, Węgier i Czech za odmowę udziału w programie relokacji uchodźców - we wtorek dowiedział się reporter TVN24 BiS Maciej Sokołowski. Decyzję tę zapowiadała w poniedziałek agencja Reutera, potwierdził ją tego samego dnia rzecznik KE.
 • Reuters: ruszy postępowanie przeciwko Polsce w sprawie uchodźców

  Reuters: ruszy postępowanie przec... 02:04

  12.06 | Komisja Europejska we wtorek rozpocznie postępowania przeciwko Polsce, Węgrom i Czechom dotyczące ich polityk migracyjnych - w poniedziałek poinformowała agencja Reutera, powołująca się na anonimowe źródła w Unii Europejskiej.
 • Reuters: ruszy unijne postępowanie przeciwko Polsce w sprawie uchodźców

  Reuters: ruszy unijne postępowani... 02:40

  12.06 | Komisja Europejska we wtorek rozpocznie postępowania przeciwko Polsce, Węgrom i Czechom dotyczące ich polityk migracyjnych - w poniedziałek poinformowała agencja Reutera, powołująca się na anonimowe źródła w Unii Europejskiej.
 • Rzecznik Komisji Europejskiej o wypowiedzi Witolda Waszczykowskiego

  Rzecznik Komisji Europejskiej o w... 02:13

  29.05.| Komisja Europejska zarzuca polskiemu ministrowi spraw zagranicznych Witoldowi Waszczykowskiemu brak zrozumienia natury napięć pomiędzy Warszawą a Brukselą dotyczących przestrzegania praworządności.
 • Timmermans o polskim stanowisku wobec relokacji imigrantów

  Timmermans o polskim stanowisku w... 00:59

  19.05.| Dalsze losy dialogu Komisji Europejskiej z Polską zależą od rządu w Warszawie - powiedział w piątek TVN24 w Warszawie wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans podczas ceremonii zorganizowanej przez "Gazetę Wyborczą", która uhonorowała go tytułem Człowieka Roku.
 • Timmermans o dialogu Komisji Europejskiej z Polską

  Timmermans o dialogu Komisji Euro... 00:22

  19.05.| Dalsze losy dialogu Komisji Europejskiej z Polską zależą od rządu w Warszawie - powiedział w piątek TVN24 w Warszawie wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans podczas ceremonii zorganizowanej przez "Gazetę Wyborczą", która uhonorowała go tytułem Człowieka Roku.
 • Szymański: Polska jest przywiązana do zasady państwa praw

  Szymański: Polska jest przywiązan... 01:03

  16.05 | - Starałem się zwrócić uwagę, abyśmy dyskusji w trakcie naszego posiedzenia nie prowadzili wokół sztucznego problemu, jakim jest pontecjalny konflitk wartości. Natomiast jest konflikt dotyczący interpretacji stosowania tej wartości - mówił we wtorek wiceszef MSZ Konrad Szymański.
 • Wiceszef MSZ: to nie przystoi Komisji Europejskiej

  Wiceszef MSZ: to nie przystoi Kom... 00:41

  06.05 | Komisja Europejska nie powinna być aż tak politycznym ciałem - stwierdził w "Horyzoncie" wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański. Dodał, że Warszawa "nie kłóci się" z KE o zasadę praworządności. - Natomiast jest prawdą, że interpretujemy ją inaczej - oświadczył.
 • 20.02.2017 | Rząd odpowiada Komisji Europejskiej. Pisze o spełnieniu zaleceń i krytykuje Timmermansa

  20.02.2017 | Rząd odpowiada Komis... 03:29

  Jest zapowiadana polska odpowiedź na zalecenia Komisji Europejskiej. MSZ napisało, że "utrwalenie demokratycznego porządku prawnego w Polsce, w tym ustanowienie stabilnych podstaw funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego, jest nadrzędnym celem władz polskich".
 • KE wyśle kolejne rekomendacje do Polski

  KE wyśle kolejne rekomendacje do ... 03:39

  21.12 | - Komisja Europejska prześle do Polski dodatkowe rekomendacje w sprawie rządów prawa - oznajmił wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans. Polski rząd będzie miał dwa miesiące na ustosunkowanie się do nich. Wcześniej KE już wydała jedne rekomendacje, które zostały w praktyce zignorowane przez Warszawę.
rozwiń

Kryzys na Ukrainie

 • Zamach w Mariupolu, zginął pułkownik SBU

  Zamach w Mariupolu, zginął pułkow... 01:04

  31.03 | W Mariupolu na wschodzie Ukrainy w wyniku zamachu zginął pułkownik Służby Bezpieczeństwa Ołeksandr Haraberiusz. Był wiceszefem zarządu kontrwywiadu w obwodzie donieckim.
 • Rosyjskie media komentują konflikt w Donbasie

  Rosyjskie media komentują konflik... 03:46

  1.02 | Korespondent "Faktów" TVN w Moskwie Andrzej Zaucha mówił w środowy poranek w TVN24 BiS o reakcjach Moskwy i relacjach rosyjskich mediów na ostatnie wydarzenia w Donbasie.
 • "Świat się bardzo zepsuł w mijającym roku"

  "Świat się bardzo zepsuł w mijają... 01:31

  31.12. | Wojna w Syrii, wybory prezydenckie w USA i Brexit - te wydarzenia wskazali eksperci w "Faktach po Faktach" jako najważniejsze sprawy międzynarodowe w 2016 roku.
 • Zdaniem ekspertów, posłowie zadeklarowali łącznie ponad 12 mld hrywien

  Zdaniem ekspertów, posłowie zadek... 01:00

  27.01 | We wtorek parlament Ukrainy uznał Rosję za agresora, a separatystyczne "republiki" za organizacje terrorystyczne. Za wnioskiem głosowało 271 deputowanych w liczącym formalnie 450 deputowanych parlamencie. Ukraiński parlament wyraził nadzieję, że podobne decyzje podejmą też inne kraje i organizacje międzynarodowe.
 • Demonstracja w Berlinie przed przyjazdem Władimira Putina

  Demonstracja w Berlinie przed prz... 02:15

  19.10 | W Berlinie doszło do demonstracji przeciwko bombardowaniom w mieście Aleppo, w których bierze udział Rosja. Prezydent Rosji w środę weźmie udział w spotkaniu normandzkiej czwórki ws. uregulowania konfliktu w Donbasie. następnie odbyć ma się także jego spotkanie z przywódcami Francji i Niemiec na "rozmowy robocze" w sprawie sytuacji w Syrii.
 • "Kreml mógł się przestraszyć własnej metody: zielonych ludzików"

  "Kreml mógł się przestraszyć włas... 00:58

  20.08 | - W moim przekonaniu Rosja nie wypuści Ukrainy z zębów. Bo to jest jedyny argument, jaki ma - stwierdził w programie "Horyzont" w TVN24 Stanisław Ciosek, były polski ambasador w Moskwie. - Dochodzimy do zasadniczego pytania: czy Rosja jest skłonna stoczyć zbrojną walkę o swoją pozycję w świecie - mówił z kolei dr hab. Andrzej Szeptycki z UW.
 • Czy młodzi chcą pomóc Ukrainie?

  Czy młodzi chcą pomóc Ukrainie? 02:23

  16.08 | Nie jestem mięsem armatnim. Nie chcę ginąć ze względu na czyjeś interesy - mówił we wtorek w Odessie jeden z mieszkańców pytany o to, czy byłby w stanie wstąpić do wojska, by bronić Ukrainy. - Będę bronił Ukrainy, bo tu mam dom - powiedział inny.
 • Balcerowicz: Putin może się przeliczyć

  Balcerowicz: Putin może się przel... 03:07

  12.08 | Kijów to piękne, nowoczesne miasto. Nie wyczuwa się w nim obawy - mówił w "Faktach z Zagranicy" prof. Leszek Balcerowicz, doradca prezydenta Petra Poroszenki, komentując napiętą w ostatnich dniach sytuację u naszych wschodnich sąsiadów i możliwe wznowienie konfliktu z Rosją.
 • Zamieszki w Odessie z 2 maja 2014 roku

  Zamieszki w Odessie z 2 maja 2014... 00:47

  13.07 | W środę przez kilka godzin kilkunastoosobowa grupa, podająca się za przedstawicieli Automajdanu, uniemożliwiała opuszczenie hotelu w Odessie senatorom PO Janowi Rulewskiemu i Jerzemu Wciśle. Senatorowie mieli się spotkać z matkami ofiar zamieszek z 2 maja 2014 r.
 • Leszek Balcerowicz o doradzaniu w Kijowie

  Leszek Balcerowicz o doradzaniu w... 01:04

  14.05 | - Gdybym z góry wiedział, że jest to sprawa przegrana, to bym się nie zdecydował - mówił o swojej funkcji doradcy władz Ukrainy Leszek Balcerowicz. W programie „Horyzont” w TVN24 zapewniał, że efekty pierwszych trzech tygodni pracy w Kijowie są „obiecujące”.
 • Polityczny ferment na Ukrainie to to, na co czeka Władimir Putin - mówił Jan Piekło

  Polityczny ferment na Ukrainie to... 01:59

  11.04 | - Putin czeka tylko, żeby uruchomił się trzeci Majdan i żeby agenci FSB, i siły związane z byłą Partią Regionów, były tzw. siłą reformatorską - wyjaśniał w programie "Fakty z zagranicy" Jan Piekło, dyrektor Fundacji Polsko-Ukraińskiej Pauci.
 • Jan Piekło o Ukrainie i Rosji w "Faktach z zagranicy"

  Jan Piekło o Ukrainie i Rosji w "... 06:58

  11.04 | - Poroszenko i Jaceniuk obronili niepodległość Ukrainy. Oni zdali egzamin - mówił w programie "Fakty z zagranicy" Jan Piekło, dyrektor Fundacji Polsko-Ukraińskiej Pauci.
rozwiń

Wojna domowa w Syrii

 • Od roku nie opuszczał Damaszku. Asad modlił się w Hamie

  Od roku nie opuszczał Damaszku. A... 01:20

  25.06 | Prezydent Syrii Baszar el-Asad udał się w niedzielę do miasta Hama w środkowej części kraju, gdzie wziął udział w modlitwach z okazji kończącego ramadan święta Id al-Fitr. Taka wizyta jest czymś wyjątkowym, bo Asad rzadko pokazuje się publicznie i praktycznie nie opuszcza Damaszku.
 • Rosjanie ostrzelali cele w prowincji Hama pociskami Kalibr

  Rosjanie ostrzelali cele w prowin... 01:02

  23.06 | Sześć pocisków manewrujących Kalibr wystrzeliły rosyjskie okręty znajdujące się we wschodniej części Morza Śródziemnego. Celem były obiekty wojskowe należące do tak zwanego Państwa Islamskiego (IS) w syryjskiej prowincji Hama - poinformowało w piątek ministerstwo obrony Rosji.
 • YPG według Turcji stanowią przedłużenie Partii Pracujących Kurdystanu (PKK)

  YPG według Turcji stanowią przedł... 00:56

  22.06 | Turcja wysłała w środę nowe wojskowe wsparcie do północnej Syrii - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Zdaniem organizacji to przygotowania do operacji mającej na celu przejęcie regionów kontrolowanych przez Kurdów.
 • SDF walczą o odbicie Rakki

  SDF walczą o odbicie Rakki 00:54

  19.06 | Szef połączonych sztabów USA generał Joseph Dunford poinformował w poniedziałek, że Waszyngton pracuje na wznowieniem kanałów komunikacji z Rosją, by zapobiec incydentom w Syrii. Wcześniej resort obrony Rosji oznajmił, że zawiesza porozumienie z USA w tej sprawie.
 • Iran zemścił się za zamach

  Iran zemścił się za zamach 01:16

  18.6 | Iran przeprowadził pierwszą od 19 lat operację z udziałem rakiet średniego zasięgu. W niedzielę tamtejsza Gwardia Rewolucyjna zaatakowała bazy bojowników tak zwanego Państwa Islamskiego we wschodniej Syrii. Była to odpowiedź na niedawny zamach na irański parlament i mauzoleum ajatollaha Chomeiniego.
 • Siły SDF prowadzą bitwę o Rakkę

  Siły SDF prowadzą bitwę o Rakkę 00:53

  18.6 | Siły międzynarodowej koalicji pod wodzą USA zestrzeliły syryjski samolot wojskowy w prowincji Rakka, na północy Syrii - poinformowała syryjska armia. Ostrzegła, że będzie to miało "niebezpieczne reperkusje" dla walki z międzynarodowym terroryzmem.
 • Widowiskowy i śmiertelnie groźny ostrzał białym fosforem

  Widowiskowy i śmiertelnie groźny ... 00:51

  09.06 | Na pozycje dżihadystów wśród domów ich samozwańczej stolicy - Rakki, spadły pociski zawierające biały fosfor. To bardzo kontrowersyjna broń, którą trudno pomylić z inną. Eksplodując rozrzucają płonące i silnie dymiące fragmenty. Formalnie taka broń jest zakazana, jednak nie całkowicie i dzięki temu stosuje ją między innymi wojsko USA.
 • Siły koalicji rozpoczęły uderzenie na Ar-Rakkę

  Siły koalicji rozpoczęły uderzeni... 00:33

  8.06 | Stany Zjednoczone zestrzeliły uzbrojony dron sił lojalnych wobec syryjskiego reżimu, który atakował siły koalicji - w czwartek poinformował jej rzecznik. Jak podkreśla Reuters, to pierwszy raz, gdy reżim zaatakował siły dowodzonej przez Amerykanów koalicji w Syrii.
 • Moskwa: ponad 80 dżihadystów zabitych w Syrii w rosyjskich atakach

  Moskwa: ponad 80 dżihadystów zabi... 01:35

  01.06 | Ponad 80 dżihadystów zgięło w wyniku ataków przeprowadzonych przez rosyjskie siły zbrojne na konwoje bojowników tak zwanego Państwa Islamskiego uciekających z ar-Rakki, ich nieformalnej stolicy na północy Syrii - podało w komunikacie ministerstwo obrony Rosji. Resort poinformował, że siły rosyjskie systematycznie bombardują dżihadystów uciekających z Rakki.
 • Izrael zaatakował pod Damaszkiem. Zniszczone magazyny

  Izrael zaatakował pod Damaszkiem.... 01:07

  27.04 | Izraelskie wojsko przeprowadziło nalot na bazę libańskiego Hezbollahu niedaleko lotniska w Damaszku - podaje Reuters, powołując się na źródła wywiadowcze i przedstawicieli syryjskich rebeliantów.
 • Baszar el-Asad z żoną Asmą

  Baszar el-Asad z żoną Asmą 00:41

  16.04 | Grupa brytyjskich posłów i przedstawicieli syryjskiej społeczności w Wielkiej Brytanii zaapelowała do rządu premier Theresy May o odebranie obywatelstwa żonie prezydenta Syrii Baszara al-Asada, Asmie - poinformowała w niedzielę gazeta "Sunday Times".
 • Raport z oblężonego miasta. Ostatnie dni wolnego Aleppo w Superwizjerze

  Raport z oblężonego miasta. Ostat... 01:38

  15.04. | W ogarniętym wojną Aleppo trudno wieść zwykłe życie, jednak w zrujnowanym mieście, przy huku spadających bomb, mieszkańcy starają się zachowywać pozory normalności. Jedną z takich osób jest Mahmud - młody Syryjczyk, który codziennie w zniszczonej przez pociski dzielnicy Fardos otwiera swoją aptekę. Mimo że nie ma dostępu do podstawowych leków, stara się pomagać jak może - w przerwach pomiędzy eksplozjami zakrapla dzieciom oczy podrażnione chlorem po atakach chemicznych. Jak wygląda codzienność w oblężonym mieście? O czym mogą marzyć tam ludzie tacy jak Mahmud? Wstrząsający zapis ostatnich dni wolnego Aleppo w reportażu Wojtka Szumowskiego już dziś w "Superwizjerze" o godz. 20 w TVN24.
rozwiń

Obraz świata

 • Protesty przeciwko działaniom policji, ranni funkcjonariusze

  Protesty przeciwko działaniom pol... 01:08

  26.06 | Sześciu policjantów zostało rannych podczas protestów, do których doszło w Londynie w nocy z niedzieli na poniedziałek. Protestujący oskarżali funkcjonariuszy o spowodowanie śmierci zatrzymanego w połowie czerwca 25-latka.
 • "Jakby doszło do małej eksplozji w lewym silniku"

  "Jakby doszło do małej eksplozji ... 00:33

  26.06 | Samolot linii Air Asia lecący z Australii do Malezji mocno trząsł się przez dwie godziny, powodując przerażenie pasażerów i w końcu zawracając na lotnisko. Przyczyną wstrząsów okazała się awaria jednego z silników. Piloci zdołali jednak bezpiecznie wylądować i nikomu nic się nie stało.
 • "Widziałem na zmianę asfalt i niebo. Byłem pewny, że umrę"

  "Widziałem na zmianę asfalt i nie... 00:39

  23.06 | Mężczyzna jadący skuterem zaatakował samochód jadący obok niego jedną z autostrad w południowej Kalifornii. Kopnął w drzwi pędzącego auta, co spowodowało groźny wypadek. Kierowca samochodu gwałtownie skręcił w lewo i uderzył w betonową barierę. Nie wiadomo, czy chciał wjechać w napastnika, czy po prostu stracił panowanie nad kierownicą. Jego auto odbiło się i staranowało samochód terenowy jadący trzy pasy dalej. Auto dachowało. Na szczęście kierowca cudem wyszedł z tego cało. Mężczyzna na skuterze nie zatrzymał się na miejscu wypadku. Poszukuje go policja.
 • Czesi: Polska próbowała odwołać spotkanie V4 z Macronem

  Czesi: Polska próbowała odwołać s... 01:34

  23.06 | Polska próbowała odwołać spotkanie przywódców państw Grupy Wyszehradzkiej z prezydentem Francji - poinformowały czeskie media. Działania te miały mieć związek z wypowiedzią Emmanuela Macrona, w której zarzucił "niektórym przywódcom politycznym z Europy Wschodniej" zdradzanie Europy.
 • Senator karmiła piersią na sali obrad

  Senator karmiła piersią na sali o... 00:29

  22.06 | Senator australijskiej partii Zieloni Larissa Waters wystąpiła przed izbą, a jednocześnie karmiła piersią swoją córkę. Zabrała głos w sprawie pylicy płuc, choroby dotykającej górników. Waters zyskała rozgłos kilka tygodni temu. Została wtedy pierwszą kobietą, która karmiła swoje dziecko piersią w trakcie obrad Senatu. Kwestia budzi spór w Australii. W 2003 roku deputowana do parlamentu stanu Victoria Kirstie Marshall została usunięta z izby, gdy karmiła piersią swoją córkę.
 • Wybuchowe testy uzbrojenia. Samochody latają

  Wybuchowe testy uzbrojenia. Samoc... 00:51

  21.06 | Amerykańskie wojsko opublikowało kompilację nagrań wykonanych podczas testów uzbrojenia na poligonie China Lake. Widać na nich różne rakiety i bomby, które widowiskowo niszczą najczęściej cywilne ciężarówki, albo makiety rosyjskich systemów przeciwlotniczych.
 • Zatrzymano trzech Marokańczyków, domniemanych dżihadystów

  Zatrzymano trzech Marokańczyków, ... 01:17

  21.06 | Trzech domniemanych dżihadystów z Maroka, w tym "wyjątkowo niebezpiecznego" członka tak zwanego Państwa Islamskiego (IS), aresztowano w środę w stolicy Hiszpanii Madrycie, na dwa dni przed zaplanowaną w tym mieście Worldpride - poinformowało hiszpańskie ministerstwo spraw wewnętrznych.
 • Elżbieta II przedstawiła plany rządu. Priorytet: warunki brexitu

  Elżbieta II przedstawiła plany rz... 01:35

  21.06 | Brytyjska królowa Elżbieta II w środę formalnie otworzyła nową sesję brytyjskiego parlamentu wygłaszając mowę tronową zawierającą kluczowe plany rządu na kolejny rok. Wśród najważniejszych propozycji są ustawy dotyczące planowanego wyjścia kraju z Unii Europejskiej.
 • ONZ wzywa do śledztwa w sprawie zbrodni dokonywanych w Kongo

  ONZ wzywa do śledztwa w sprawie z... 01:11

  21.06 | Wstrząsające zbrodnie w Demokratycznej Republice Konga wymagają wszczęcia międzynarodowego dochodzenia - ogłosił we wtorek wysoki komisarz ONZ do spraw praw człowieka Zeid Ra'ad Al-Hussein. Kościół katolicki poinformował o 3383 ofiarach konfliktu od października 2016 roku.
 • Arabia Saudyjska: książę Salman nowym następcą tronu

  Arabia Saudyjska: książę Salman n... 01:25

  21.06 | Dotychczasowy saudyjski następca tronu, 58-letni książę Muhammad ibn Najif ibn Abd al-Aziz, został zastąpiony przez księcia Muhammada ibn Salmana as-Sauda - wynika z opublikowanego w środę dekretu króla Arabii Saudyjskiej Salmana.
 • Filipiny: islamiści przeprowadzili szturm na kolejne miasto

  Filipiny: islamiści przeprowadzil... 01:02

  21.06 | Grupa Bojowników o Wolność Islamskiego Marawi przeprowadziła w środę rano szturm na miasteczko Pigcawayan na wyspie Mindanao. Udało im się przejąć budynek szkoły, który okupują - podał szef miejscowej policji, Realan Mamon.
 • "Dzięki Bogu, moje wielbłądy wróciły!". Zwierzęta w centrum dyplomatycznego kryzysu

  "Dzięki Bogu, moje wielbłądy wróc... 01:37

  20.06.17 | Tysiące wielbłądów przekroczyły we wtorek pustynną granicę Arabii Saudyjskiej z Katarem. Witali je katarscy właściciele. Nie mieli oni dostępu do swych zwierząt od wielu dni, w związku z izolacją dyplomatyczną kraju i zamknięciem granic przez sąsiadów.
rozwiń

Wideo dnia

 • Wypadła z wagonika i zawisła na poręczy

  Wypadła z wagonika i zawisła na p... 00:39

  26.06 | 14-letnia dziewczynka przeżyła upadek z kolejki linowej w parku rozrywki Six Flags w Queensbury w stanie Nowy Jork. Na szczęście udało się ją złapać innym ludziom. Wszystko zarejestrował telefonem komórkowym przypadkowy gość parku.
 • Samolot trząsł się, pilot prosił o modlitwę. Nagranie z pokładu

  Samolot trząsł się, pilot prosił ... 00:27

  26.06 | Samolot linii Air Asia lecący z Australii do Malezji mocno trząsł się przez dwie godziny, powodując przerażenie pasażerów i w końcu zawracając na lotnisko. Przyczyną wstrząsów okazała się awaria jednego z silników. Piloci zdołali jednak bezpiecznie wylądować i nikomu nic się nie stało.
 • Rosyjski SU-27 półtora metra od samolotu USA. Pentagon pokazał zdjęcia

  Rosyjski SU-27 półtora metra od s... 00:24

  23.06 | Rosyjski myśliwiec leciał za szybko, a pilot miał problemy z panowaniem nad maszyną - informuje Pentagon, publikując w piątek zdjęcia z incydentu nad Morzem Bałtyckim. Su-27 zbliżył się do amerykańskiego samolotu zwiadowczego na odległość około 1,5 metra.
 • Senator karmiła piersią na sali obrad

  Senator karmiła piersią na sali o... 00:29

  22.06 | Senator australijskiej partii Zieloni Larissa Waters wystąpiła przed izbą, a jednocześnie karmiła piersią swoją córkę. Zabrała głos w sprawie pylicy płuc, choroby dotykającej górników. Waters zyskała rozgłos kilka tygodni temu. Została wtedy pierwszą kobietą, która karmiła swoje dziecko piersią w trakcie obrad Senatu. Kwestia budzi spór w Australii. W 2003 roku deputowana do parlamentu stanu Victoria Kirstie Marshall została usunięta z izby, gdy karmiła piersią swoją córkę.
 • Teksas i jazda z wężem na masce samochodu

  Teksas i jazda z wężem na masce s... 00:51

  22.06 | Nieprzyjemną niespodziankę zrobił dwóm podróżnym niejadowity, ale długi i mocno zbudowany wąż byczy. Pikanterii całej sytuacji dodaje fakt, że kierowca samochodu panicznie boi się węży. Na szczęcie pasażer był na tyle zaciekawiony, że wyjął telefon i wszystko nagrał.
 • To polskie F-16 miały spięcie z Rosjanami. Przechwycenie samolotu ministra

  To polskie F-16 miały spięcie z R... 00:33

  22.06 | Myśliwce NATO, które wczoraj przechwyciły samolot z rosyjskim ministrem obrony na pokładzie i miały spięcie z eskortującymi go Su-27, były polskie. Potwierdziło to Dowództwo Operacyjne. Para polskich F-16 jest częścią kontyngentu pilnującego nieba państw bałtyckich.
 • Autobus zjechał z górki… tyłem i bez kierowcy. Staranował 10 samochodów

  Autobus zjechał z górki… tyłem i ... 00:38

  22.06 | Do wypadku doszło w Nowym Jorku. Kierująca autobusem kobieta ustawiła automatyczną skrzynię biegów w pozycji "luz" zamiast "parkuj". Gdy wyszła z pojazdu, ten zjechał tyłem, pod prąd wzdłuż ulicy jednokierunkowej. Zahaczył o dziesięć zaparkowanych samochodów i uderzył w ścianę luterańskiego kościoła. Na szczęście nikt nie został ranny. Pani kierowca dopiero od trzech dni sama siedziała za kółkiem autobusu. Wcześniej przeszła 6-tygodniowe szkolenie.
 • Aresztowana lama i tlum gapiów. Niecodzienna interwencja w Kalifornii

  Aresztowana lama i tlum gapiów. N... 00:43

  22.06 | "Zostawcie go, on nic nie zrobił!" - wydawały się krzyczeć lamy obserwujące jak policjanci "aresztują" ich pobratymca. Do niecodziennego zdarzenia doszło na drodze w Kalifornii. Policjanci interweniowali, gdy jedna z lam wydostała się z pastwiska i weszła na jezdnię. Funkcjonariusze schwytali zwierzę i odprowadzili w bezpieczne miejsce.
 • 13 milionów odsłon. Występ 4-latki oczarował internautów

  13 milionów odsłon. Występ 4-latk... 00:49

  21.06 | Nagranie występu 4-letniej Sophii obejrzano w internecie co najmniej 13 milionów razy. Dziewczynka podbiła serca internautów ekspresyjnym wykonaniem piosenki “How Far I’ll Go” na przedszkolnej ceremonii.
 • Policjanci uratowali małą Anabelle. Właściciel zamknął ją w samochodzie i poszedł na zakupy

  Policjanci uratowali małą Anabell... 01:30

  20.06 | Policjanci z Austin w Teksasie uratowali ośmiomiesięcznego szczeniaka zamkniętego w samochodzie. Auto było zaparkowane przed sklepem i miało zasunięte szyby. Na zewnątrz panował 37-stopniowy upał. Policjantów wezwali przechodnie, którzy zauważyli pieska. Funkcjonariusze dostali się do środka przez szyberdach i wydostali szczeniaka. Był bardzo słaby i ciężko oddychał. Szybko odnaleziono winowajcę. To 20-latek, który był w tym czasie na zakupach. Twierdził, że pies spędził w aucie 30 minut. Mężczyzna trafił do aresztu. Usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami.
 • Chińczycy pokazują na targach lotniczych co mają najlepsze

  Chińczycy pokazują na targach lot... 00:30

  20.06 | Dopiero co rozpoczęte pokazy lotnicze na podparyskim lotnisku Le Bourget są okazją do ofensywy samolotów bojowych piątej generacji. Po raz pierwszy prezentuje swoje możliwości w akrobacjach amerykański F-35. Przybyli też Chińczycy ze swoim FC-31, którym mają nadzieję konkurować z Amerykanami na bardzo intratnym rynku. Na razie pokazali jednak tylko model.
 • Pokazy lotnicze pod Paryżem na lotnisku le Bourget

  Pokazy lotnicze pod Paryżem na lo... 00:44

  20.06 | Dopiero co rozpoczęte pokazy lotnicze na podparyskim lotnisku Le Bourget są okazją do ofensywy samolotów bojowych piątej generacji. Po raz pierwszy prezentuje swoje możliwości w akrobacjach amerykański F-35. Przybyli też Chińczycy ze swoim FC-31, którym mają nadzieję konkurować z Amerykanami na bardzo intratnym rynku. Na razie pokazali jednak tylko model.
rozwiń

Reportaże TVN24

 • Kuba wciąż niechętnie otwiera się na świat. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Kuba wciąż niechętnie otwiera się... 45:59

  2.01. | Wiele się zmienia w relacjach Kuby ze światem, ale w samym kraju zmian wciąż niewiele. Wciąż kultywuje się rewolucję 1 stycznia i jej przywódcę - Fidela Castro. Władze mówią o otwarciu na świat, ale też podkreślają wyższość socjalizmu nad demokracją i rynkiem. Materiał "Faktów" TVN.
 • Femen. Naga prawda

  Femen. Naga prawda 46:49

  31.12 | Nagość to dla członkiń Femenu jednocześnie symbol bezbronności i waleczności. A waleczne są bardzo, coraz bardziej są też znane i zwykle – rozebrane do naga. Nasz reporter za najbardziej znanymi feministkami świata zjechał kawał świata. (Dla dorosłych).
 • FEMEN. Naga prawda

  FEMEN. Naga prawda 22:58

  30.12 | Pierwsza część reportażu Wojciecha Bojanowskiego o feministycznym ruchu FEMEN.
 • Próby walki z uczuciami nic nie dały

  Próby walki z uczuciami nic nie dały 00:49

  23.10 | - Może trochę bałem się reakcji. Przełożonych poinformowałem dopiero, kiedy podjąłem ostateczną decyzję. Kościół ma oczywiście swoje mechanizmy. Można iść do biskupa, rozmawiać, szukać wsparcia, ale ja uporałem się z tym sam - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • "Chciałem być fair". Decyzja o zrzuceniu sutanny

  "Chciałem być fair". Decyzja o zr... 00:55

  23.10 | - Nie zrzuciłem sutanny od razu. Chciałem spróbować być księdzem na sto procent, ale z upływem czasu było mi coraz trudniej. Coś się we mnie kłóciło, a nie chciałem żyć podwójnym życiem. Decyzję podjąłem dopiero po czterech latach. Musiałem do tego dojrzeć. Nie jest łatwo zostawić swoje dotychczasowe życie - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • Były ksiądz mówi o miłości do innego mężczyzny

  Były ksiądz mówi o miłości do inn... 00:31

  23.10 | Wcześniej podobali mi się mężczyźni, ale pierwsza prawdziwa miłość przyszła dopiero, kiedy byłem już księdzem. Nie sądziłem, że można tak mocno się zaangażować. W pewnym momencie wchodzisz w uczucie tak bardzo, że nie potrafisz już zrobić kroku do tyłu. Zastanawiasz się, jak to możliwe, analizujesz swoje zachowanie, ale jest za późno.
 • "Miłość do mężczyzny przyszła, kiedy byłem już księdzem"

  "Miłość do mężczyzny przyszła, ki... 01:06

  23.10 | Moje uczucie było silne, ale historia trwała bardzo krótko i zakończyła się boleśnie. Mówiąc krótko, zostałem zaszantażowany – mówi były ksiądz Jan Oko w szczerej rozmowie z Katarzyną Zdanowicz.
 • Pierwsze kroki uchodźców w Europie. Cały reportaż z wyspy Lesbos

  Pierwsze kroki uchodźców w Europi... 27:12

  17.10 | Imigranci w łódkach wciąż płyną – najczęściej w stronę Grecji . Tylko w sobotę w drodze do Europy zginęło ich dwunastu. Wyspa Lesbos jest dla nich jak brama do raju i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. Straż graniczna jest bezradna, grecka policja głucha i ślepa, a przemytniczy biznes mocny jak nigdy dotąd.
 • „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie chcemy, żeby ktoś to zepsuł”

  „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie ... 11:43

  27.03 | Pensje rosną, a ludzie są szczęśliwi - takie opinie można usłyszeć od Rosjan. Reporter TVN24 Wojciech Bojanowski postanowił sprawdzić, czy rzeczywistość jest równie różowa jak deklaracje.
 • Opowieść o trudnej drodze, jaką przechodzą chorzy na raka. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Opowieść o trudnej drodze, jaką p... 10:50

  Diagnoza, która brzmi jak wyrok i nadzieja, że nie będzie to wyrok śmiertelny. Dwóch pacjentów i ich dwie drogi, przez życie zagrożone rakiem. Każdy ich krok na początku tej drogi obserwował Wojciech Bojanowski.
 • Jak to się robi za granicą? Reportaż o systemie leczenia raka w Wielkiej Brytanii

  Jak to się robi za granicą? Repor... 10:23

  Jak robi się to, że czy chory na raka pacjent ma zagwarantowaną szybką fachową pomoc i darmowe leki? A także opiekująca się nim pielęgniarkę do której zawsze może zadzwonić. W Wielkiej Brytanii, gdzie systemowe reformy zaczęły się już 15 lat temu, był Marek Osiecimski.
 • Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wojciechem Bojanowskim

  Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wo... 30:15

  21.02 | Bohaterka Majdanu Tetiana Czornowoł w ostatnim roku była wszędzie tam, gdzie rozgrywały się najważniejsze wydarzenia. Brutalnie pobita dziennikarka zdecydowała się walczyć na pierwszej linii frontu. Jak powiedziała, "nie wie, dlaczego jest żywa". W rok po tragicznych wydarzeniach w Kijowie Wojciech Bojanowski pokazał w reportażu, jak wyglądał ten czas z perspektywy niezależnej dziennikarki.
rozwiń

Kontakt 24

 • Tak wyglądał wypadek szybowca

  Tak wyglądał wypadek szybowca 00:29

  26.06 | Na Kontakt24 otrzymaliśmy nagranie, na którym widać, jak doszło do wypadku podczas pikniku lotniczego w Krakowie. Na nagraniu widać, jak maszyna jedzie pasem startowym i po delikatnym odrywaniu się od ziemi uderza w drzewa.
 • Iskry, wielki huk i ogień. Autem uderzył w latarnię, ta runęła na ziemię

  Iskry, wielki huk i ogień. Autem ... 01:07

  26.06 | Huk, syk, trzaski i inne dziwne dźwięki obudziły Reporterkę 24. Kiedy wyjrzała przez okno, zobaczyła iskry i płomienie. W ogniu stanęła jedna z latarni na krakowskim Podgórzu. Zdaniem policji latarnia płonęła, bo uderzył w nią kierowca samochodu. Konstrukcja runęła też na ziemię. Nagranie z pożaru otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Rekin wyłonił się blisko brzegu na Majorce. "Ludzie zaczęli w popłochu wybiegać z wody"

  Rekin wyłonił się blisko brzegu n... 00:29

  25.06 | To miał być beztroski dzień na plaży Illetas na Majorce, ale plażowicze wpadli w panikę, gdy z wody wyłonił się rekin. - Ludzie zaczęli w popłochu wybiegać - relacjonowała pani Magdalena, która przebywała wtedy w Hiszpanii i na Kontakt 24 przesłała nagranie.
 • "Łoślizg" na nagraniu Reportera 24. Zwierzę było tuż przed maską

  "Łoślizg" na nagraniu Reportera 2... 00:30

  23.06 | - Byłem w szoku. To pierwszy raz, kiedy coś takiego mi się przydarzyło - relacjonował Reporter 24. Pan Krzysztof na jednej z krakowskich dróg spotkał łosia. Zwierzę wybiegło mu drogę, prosto przed samochód. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Wyprzedzanie pasem awaryjnym i gwałtowne hamowanie. "Mogło dojść do karambolu"

  Wyprzedzanie pasem awaryjnym i gw... 00:43

  23.06 | Najpierw wyprzedzał pasem awaryjnym, potem gwałtowne zahamował przed kolumną samochodów. Zachowanie jednego z kierowców na A1 mogło, jak podkreśla autor nagrania, doprowadzić do karambolu. Nagranie niebezpiecznego manewru otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Ogromny pożar po zderzeniu ciężarówek na A2

  Ogromny pożar po zderzeniu ciężar... 00:49

  23.06. | Dwie ciężarówki zderzyły się w pobliżu miejscowości Wola Szydłowiecka na autostradzie A2 (Łódzkie). Jedna naczepa spaliła się doszczętnie, druga częściowo. Informację, nagrania i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Samolot uszkodzony podczas lądowania. Nagranie Reportera 24

  Samolot uszkodzony podczas lądowa... 00:39

  22.06 | W czwartek wieczorem samolot lądujący na Lotnisku Chopina został uszkodzony. Teren płyty lotniska został zabezpieczony. Nagranie stojącego na pasie samolotu otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Spłonął olbrzymi pustostan. Konstrukcja grozi zawaleniem

  Spłonął olbrzymi pustostan. Konst... 00:44

  22.06 | Spłonął trzypiętrowy pustostan we Wrześni (Wielkopolskie). W wyniku pożaru całkowicie zniszczony został dach, a budynek grozi zawaleniem. Pierwszą informację, zdjęcia i nagrania otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Czarny dym nad miastem. Pożar wagonu PKP

  Czarny dym nad miastem. Pożar wag... 00:30

  21.06 | Pożar wagonu technicznego Polskich Kolei Państwowych w pobliżu ulicy Składowej w Stargardzie (Zachodniopomorskie). W środku była butla z gazem. Informację, zdjęcie i nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Barykada na autostradzie pod Calais, nie żyje kierowca. Nagranie Reportera 24

  Barykada na autostradzie pod Cala... 00:32

  20.06 | Samochód z polskimi tablicami rejestracyjnymi spłonął. Kierowca zarejestrowanego w Polsce vana zginął w wypadku w pobliżu francuskiego miasta Calais, do którego doszło we wtorek nad ranem z powodu ustawionej przez migrantów na drodze blokady z pni drzew. Na razie nie poinformowano, z jakiego kraju pochodził kierowca. Nagranie z zablokowanej drogi otrzymaliśmy na Kontakt 24. [Nagranie bez dźwięku]
 • Dwa pożary w Chorwacji w dwa dni. "Ogień blisko zabudowań i stacji paliw"

  Dwa pożary w Chorwacji w dwa dni.... 01:03

  19.06 | Strażacy walczą z kolejnym pożarem w okolicach Riwiery Makarskiej na południu Chorwacji. Według miejscowych mediów, ewakuowano mieszkańców i turystów z trzech hoteli, zamknięto też drogi na dwóch odcinkach. Nagrania i zdjęcia pokazujące ogrom żywiołu otrzymujemy na Kontakt 24.
 • Pożar w Chorwacji. "Ludzie zaczęli uciekać", "przestraszliśmy się"

  Pożar w Chorwacji. "Ludzie zaczęl... 00:36

  18.06 | Płomienie w okolicy chorwackiej Tucepi. Jak podają lokalne media, w ogniu stanął las. W niektórych rejonach, służby musiały ewakuować mieszkańców i turystów. Internauci przesyłają nam zdjęcia oraz nagrania i podkreślają, że silny wiatr utrudnia akcję strażaków.
rozwiń

Meteo

rozwiń

Sport.tvn24.pl

 • "The Sun": Ronaldo ma mieć bliźniaki

  "The Sun": Ronaldo ma mieć bliźniaki 00:27

  13.03 | Gwiazdor Realu Madryt Cristiano Ronaldo spodziewa się bliźniaków - tę sensacyjną informację podał brytyjski tabloid "The Sun". Jak donosi gazeta, dzieci Portugalczykowi urodzi matka zastępcza.
 • Gol Memphisa Depaya w meczu z Tuluzą

  Gol Memphisa Depaya w meczu z Tuluzą 01:02

  13.03 | W Anglii zawodził, we Francji zachwyca. Memphis Depay - do niedawna gracz Manchesteru United - był najlepszym graczem meczu Lyonu z Tuluzą. W wygranym 4:0 spotkaniu zdobył dwie bramki. Takiej jak ta druga na francuskich boiskach nie widziano już dawno.
 • Tottenham - Milwall 6:0

  Tottenham - Milwall 6:0 02:09

  12.03 | Tottenham Hotspur zakwalifikował się w niedzielę do półfinału Pucharu Anglii. W derbach Londynu pokonał trzecioligowy Millwall FC 6:0.
 • Błąd bramkarza w meczu Tottenhamu z Milwall

  Błąd bramkarza w meczu Tottenhamu... 01:01

  12.03. | Tottenham nie dał szans Milwall w ćwierćfinałowym meczu Pucharu Ligi pokonując beniaminka aż 6:0. Gdyby nie bramkarz gości, spotkanie zakończyłoby się jeszcze większym pogromem. Gdyby nie on, nie mielibyśmy także okazji obejrzeć jednej z najbardziej kuriozalnych bramek weekendu. Przy trafieniu ustalającym wynik spotkania Thomas King ewidentnie się nie popisał. Dzięki niemu ze skompletowania hat-tricka cieszył się Koreańczyk Heung-Ming Son.
 • Małysz po złocie mistrzostw świata w Lahti

  Małysz po złocie mistrzostw świat... 02:31

  05.03 | - Świętowanie nie było długie. Wypiliśmy po dwa, trzy piwka, potem oglądaliśmy jeszcze skoki, żeby zobaczyć spokojnie, jak to wyglądało - mówił na lotnisku Kraków - Balice Adam Małysz, dzień po zdobyciu przez naszą ekipę złotego medalu w konkursie drużynowym.
 • Asysta Glika w meczu z Nantes

  Asysta Glika w meczu z Nantes 00:51

  06.03 | Kamil Glik zaliczył asystę w ligowym meczu Monaco z Nantes. Zespół Polaka wygrał na swoim stadionie 4:0.
 • Asysta Glika w meczu Monaco z Nantes

  Asysta Glika w meczu Monaco z Nantes 03:33

  06.03 | Prowadząca w tabeli francuskiej ekstraklasy drużyna AS Monaco, której piłkarzem jest Kamil Glik, pokonała u siebie Nantes 4:0 w 28. kolejce. Polak zapisał na swoim koncie asystę.
 • Małysz po powrocie: długo nie świętowaliśmy

  Małysz po powrocie: długo nie świ... 02:31

  05.03 | - Świętowanie nie było długie. Wypiliśmy po dwa, trzy piwka, potem oglądaliśmy jeszcze skoki, żeby zobaczyć spokojnie jak to wyglądało - mówił na lotnisku Kraków - Balice trener kadry skoczków Adam Małysz, dzień po zdobyciu przez naszą ekipę złotego medalu w konkursie drużynowym.
 • Neymar trafił z rzutu wolnego

  Neymar trafił z rzutu wolnego 02:06

  01.03 | Brazylijczyk Neymar pozazdrościł Lionelowi Messiemu pięknych trafień z rzutów wolnych i w środowym spotkaniu ze Sportingiem Gijon sam popisałam się kapitalnym golem po stałym fragmencie gry. Bramkarz gości spodziewał się chyba, że piłkę będzie uderzał na bramkę Messi.
 • Barcelona nie zwalnia tempa. Demoluje na Camp Nou

  Barcelona nie zwalnia tempa. Demo... 02:17

  01.03 | FC Barcelona kontynuuje dobrą passę w Primera Division. Katalończycy wygrali piąty mecz ligowy z rzędu, tym razem ogrywając na Camp Nou Sporting Gijon 6:1.
 • Juventus pokonał Empoli

  Juventus pokonał Empoli 01:59

  26.05 | Łukasz Skorupski nie uchronił swojego zespołu przed porażką z Juventusem. Empoli z mistrzem Włoch przegrało na jego stadionie 0:2. Nieszczęście ekipy gości rozpoczęło się od pechowej interwencji polskiego bramkarza.
 • Glik znów skuteczny. Pomógł wygrać Monaco

  Glik znów skuteczny. Pomógł wygra... 02:34

  07.02 | Kamil Glik cieszy się z czwartego gola w tym sezonie francuskiej ekstraklasy. Polski obrońca Monaco trafił do siatki przeciwko Montpellier, a Monaco wygrało wyjazdowe spotkanie 24. kolejki 2:1.
rozwiń

Wideo 360