"Fakty" z 13 października

 • Wysoka frekwencja i kolejki do lokali. Wybory mają zakończyć się zgodnie z planem

  Wysoka frekwencja i kolejki do lo... 03:16

  O ile nie zdarzy się coś nadzwyczajnego, to cisza wyborcza skończy się o godzinie 21. Wtedy poznamy sondażowe wyniki wyborów. Frekwencja w wyborach na godzinę 17 wyniosła 45,94 procent. Wszystkie lokale zostały otwarte bez przeszkód, ale nie obyło się bez drobnych incydentów. W lokalu w Królikowie doszło do niewielkiego pożaru. Z powodu dymu komisja przeniosła się do innego pomieszczenia. Nie obyło się też bez długich kolejek do lokali wyborczych za granicą.
 • Najwyższa frekwencja jest w Warszawie. PKW podała dane

  Najwyższa frekwencja jest w Warsz... 01:23

  Frekwencja według stanu na godzinę 17 wyniosła 45,94 procent - podała po godzinie 18.30 Państwowa Komisja Wyborcza. Najwyższą frekwencję (54,86 procent) zanotowano w okręgu wyborczym nr 19 obejmującym Warszawę, drugą co do wysokości frekwencję (52,36 procent) w okręgach wyborczych zanotowano w okręgu nr 39 - Poznań (okręg obejmuje miasto Poznań i powiat poznański). Na trzecim miejscu (51,76 procent) znalazł się okręg 20 - Warszawa II, który obejmuje osiem powiatów wokół stolicy.
 • Wieczór wyborczy w TVN24 już o 20:35

  Wieczór wyborczy w TVN24 już o 20:35 00:30

  Wygląda na to, że żaden incydent nie spowoduje przedłużenia głosowania i ciszy wyborczej. Wszystko przebiega zgodnie z planem. Wieczór wyborczy w TVN 24 zacznie się o 20:35.
 • "Wstańcie, chodźmy". 19. Dzień Papieski

  "Wstańcie, chodźmy". 19. Dzień Pa... 00:57

  13 października odbywa się Dzień Papieski. Polski Kościół obchodzi go co roku w niedzielę przed rocznicą wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Pomników Jan Paweł II ma w Polsce bez liku, ale jeden jest szczególny. Chodzi o zbiórkę pieniędzy na stypendia dla niezamożnej młodzieży, która chce się uczyć.
 • Potężny tajfun uderzył w Japonię. Ponad 30 ofiar śmiertelnych

  Potężny tajfun uderzył w Japonię.... 00:48

  W Japonię uderzył najpotężniejszy od kilkudziesięciu lat tajfun. Zostawił po sobie osunięcia ziemi i wielkie powodzie. W akcji ratunkowej pomaga wojsko. Ponad 30 osób zginęło, a 15 uznano za zaginione.
 • Twierdzi, że zamordował 93 osoby, śledczy potwierdzili 50 morderstw

  Twierdzi, że zamordował 93 osoby,... 01:40

  Samuel Little jest największym seryjnym mordercą w historii USA. Jak sam twierdzi, ma na swoim koncie 93 ofiary. Śledczym udało się potwierdzi, że Little odpowiada za 50 morderstw. Dlatego FBI prosi teraz o pomoc, by udało się zidentyfikować pozostałe ofiary.
 • Prokuratura chce postawić zarzuty w sprawie śmierci Piotra Pawłowskiego

  Prokuratura chce postawić zarzuty... 02:23

  Prokuratura chce postawić zarzuty lekarzowi pogotowia, który przez swoją bierność miał się przyczynić do śmierci jednego z najbardziej znanych niepełnosprawnych w Polsce - Piotra Pawłowskiego, założyciela Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji. Jednak to nie takie łatwe, bo lekarz wyjechał z kraju.
 • "Przez nasz kraj przeszły różne wojny". Z czym muszą mierzyć się saperzy?

  "Przez nasz kraj przeszły różne w... 02:34

  Co roku saperzy rozbrajają tysiące niewybuchów. Jak bardzo niebezpieczna jest to praca pokazał wypadek w Kuźni Raciborskiej, gdzie zginęło dwóch żołnierzy.
 • "75 procent ofiar śmiertelnych wśród pieszych to seniorzy". Uwagę na problem ma zwrócić specjalna kampania

  "75 procent ofiar śmiertelnych wś... 02:38

  Na warszawskich ulicach 75 procent śmiertelnych ofiar wśród pieszych to seniorzy. Dlatego miasto zorganizowało kampanię społeczną, by starsi uważali, gdy przechodzą przez jezdnię, a młodsi uważali na starszych.
 • Doktor fizyki trenerem w A klasie. Aneta Gójska prowadzi CKS Celestynów

  Doktor fizyki trenerem w A klasie... 02:41

  Naukowiec w piłkarskiej A klasie. Pani doktor fizyki jądrowej pasjonuje się sportem. Była wicemistrzynią Polski w kickboxingu, ma kolekcje medali. Teraz jest też trenerem męskiej drużyny piłkarskiej CKS Celestynów.
 • Prognoza pogody na poniedziałek 14 października

  Prognoza pogody na poniedziałek 1... 02:30

  W poniedziałek w południowej części kraju na ogół będzie słoneczne. Na północy zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Temperatura wyniesie od 18 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 25 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. Ciśnienie spada.

Demonstracje w Hongkongu

 • Znów niespokojnie w Hongkongu

  Znów niespokojnie w Hongkongu 00:38

  07.10 | Hongkońska policja wystrzeliła w poniedziałek granaty z gazem łzawiącym, by rozpędzić kilkuset demonstrantów, którzy stawiali barykady i blokowali ruch uliczny w pobliżu stacji metra Prince Edward na półwyspie Koulun - podała agencja Reutera. Tego dnia władze Hongkongu postawiły dwóm pierwszym osobom zarzuty złamania wprowadzonego w sobotę zakazu zakrywania twarzy podczas demonstracji.
 • W Hongkongu kolejne protesty, nie kursuje metro, zamknięto wiele sklepów

  W Hongkongu kolejne protesty, nie... 00:43

  05.10 | Hongkońskie metro pozostaje w sobotę nieczynne, a wiele sklepów zamknięto w związku z gwałtownymi protestami z poprzedniego wieczoru. Demonstranci niszczyli witryny, podpalali oddziały banków i stacje metra, a policja postrzeliła 14-latka ostrą amunicją.
 • Wzrost napięć w Hongkongu. Protesty brutalnie tłumione przez policję

  Wzrost napięć w Hongkongu. Protes... 02:02

  4.10 | Czternastolatek został postrzelony w udo ostrą amunicją podczas piątkowych starć w Hongkongu – podały miejscowe media. Policja potwierdziła, że jeden z funkcjonariuszy oddał strzał, gdy atakowali go demonstranci, ale nie wspomniała przy tym o rannym nastolatku.
 • Demonstrują przeciwko zakazowi zakrywania twarzy

  Demonstrują przeciwko zakazowi za... 01:18

  04.10 | Tysiące osób protestują w piątek w wielu częściach Hongkongu przeciwko ogłoszonemu przez władze zakazowi zakrywania twarzy. Według opozycji ogranicza on swobodę demonstracji i może być zaledwie wstępem do dalszej zmiany przepisów z pominięciem parlamentu. Zakaz podoba się Pekinowi.
 • Policja w Hongkongu z szerszymi uprawnieniami do użycia broni

  Policja w Hongkongu z szerszymi u... 00:49

  3.10 | Policja w Hongkongu zmniejszyła ograniczenia dotyczące użycia broni przez funkcjonariuszy przed wtorkowymi starciami, w których postrzeliła nastoletniego demonstranta – podała w czwartek agencja Reutera. Władze rozważają też wprowadzenie zakazu noszenia masek.
 • "Krzyczał by nie strzelali, ale policja strzeliła". Dziennikarka nie widzi na jedno oko

  "Krzyczał by nie strzelali, ale p... 00:58

  03.10 | Indonezyjska dziennikarka Veby Indah, która relacjonowała protesty w Hongkongu została postrzelona przez policję. - Straciła nieodwracalnie zdolność widzenia w prawym oku – podała w środę stacja RTHK, powołując się na prawnika reporterki.
 • Mieszkańcy Hongkongu protestują po postrzeleniu demonstranta

  Mieszkańcy Hongkongu protestują p... 00:40

  2.10 | W Hongkongu setki uczniów wyraziły w środę wsparcie dla 18-letniego uczestnika antyrządowego protestu, postrzelonego we wtorek przez policję w czasie starć ulicznych. Szef policji określił ten dzień jako "jeden z najbrutalniejszych w historii" miasta.
 • Gwałtowne starcia w Tsuen Wan. Policjant strzela z rewolweru do atakującego go demonstranta

  Gwałtowne starcia w Tsuen Wan. Po... 00:26

  01.10 | Hongkońscy aktywiści opublikowali nagranie, na którym widać, jak podczas gwałtownego starcia w Tsuen Wan na hongkońskich Nowych Terytoriach policjant z bliskiej odległości strzela z rewolweru do atakującego go demonstranta.
 • Hongkoński aktywista postrzelony z ostrej amunicji przez policjanta

  Hongkoński aktywista postrzelony ... 00:39

  01.10 | Hongkońscy aktywiści opublikowali nagranie, na którym widać, jak podczas gwałtownego starcia w Tsuen Wan na hongkońskich Nowych Terytoriach policjant z bliskiej odległości strzela z rewolweru do atakującego go demonstranta. Wcześniej student zaatakował policjanta pałką. Tego momentu nie widać jednak we fragmencie nagrania, udostępnionym przez agencję Reutera.
 • Mieszkańscy Hongkongu nie świętują 70-lecia powstania Chińskiej Republiki Ludowej

  Mieszkańscy Hongkongu nie świętuj... 01:03

  01.10 | Mimo zakazu władz tysiące Hongkończyków wyszły we wtorek na ulice, by wziąć udział w prodemokratycznych demonstracjach w 70. rocznicę powstania komunistycznej Chińskiej Republiki Ludowej. W kilku miejscach regionu doszło do brutalnych starć z policją, która użyła gazu łzawiącego.
 • Łańcuch z ludzi i żab w Hongkongu

  Łańcuch z ludzi i żab w Hongkongu 01:52

  30.09 | Pekin będzie w dalszym ciągu respektował autonomię Hongkongu w zgodzie z zasadą "jeden kraj, dwa systemy" - zapewnił w poniedziałek przywódca Chin Xi Jinping podczas gali z okazji przypadającej następnego dnia 70. rocznicy proklamowania komunistycznej ChRL. Tymczasem agencja Reutera podała, powołując się na źródła dyplomatyczne, że Chiny podwoiły w ostatnich miesiącach liczebność garnizonu wojskowego w Hongkongu, gdzie trwają prodemokratyczne protesty, nie informując o tym publicznie.
 • Protesty w Hongkongu w rocznicę rewolucji parasolek

  Protesty w Hongkongu w rocznicę r... 01:30

  28.09 | Antyrządowe hasła, prodemokratyczne pieśni, ale także zamieszki i starcia z policją - tak wyglądały sobotnie protesty w Hongkongu. Na ten dzień przypada piąta rocznica tak zwanej rewolucji parasolek - prodemokratycznego ruchu, który w 2014 roku doprowadził do zablokowania centrum miasta na blisko 80 dni. "Wróciliśmy" - widniał napis na ogromnym transparencie rozwiniętym w sobotę przez manifestantów.
rozwiń

Co z brexitem?

 • Ceremonia zawieszenia Izby Gmin

  Ceremonia zawieszenia Izby Gmin 01:58

  09.10 | Brytyjski parlament został ponownie zawieszony. Tym razem jest to jednak rutynowa procedura, która ma umożliwić rozpoczęcie nowej sesji, a wraz z nią przedstawienie przez rząd nowych planów legislacyjnych.
 • Ceremonia zawieszenia Izby Lordów

  Ceremonia zawieszenia Izby Lordów 01:34

  09.10 | Brytyjski parlament został ponownie zawieszony. Tym razem jest to jednak rutynowa procedura, która ma umożliwić rozpoczęcie nowej sesji, a wraz z nią przedstawienie przez rząd nowych planów legislacyjnych.
 • Sassoli spotkał się z Johnsonem

  Sassoli spotkał się z Johnsonem 00:41

  8.10 | Szef Parlamentu Europejskiego David Sassoli, wyraźnie zdenerwowany po rozmowie z brytyjskim premierem Borisem Johnsonem, oświadczył we wtorek w Londynie, że nie usłyszał żadnych nowych propozycji w sprawie brexitu - a te, które zostały ostatnio złożone, nie mogą być traktowane poważnie.
 • Szkocki sąd wydał wyrok korzystny dla Borisa Johnsona

  Szkocki sąd wydał wyrok korzystny... 02:01

  07.10 | Sąd w Szkocji w poniedziałek odmówił wydania nakazu, który zobowiązywałby brytyjskiego premiera Borisa Johnsona do poproszenia o opóźnienie brexitu, jeśli do 19 października nie zostanie uzgodnione porozumienie w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Według sądu nie ma powodu, aby podejmować jakiekolwiek działania wyprzedzające Johnsona, gdyż złożył on zobowiązanie, że będzie przestrzegał prawa.
 • Johnson ma nowy pomysł w sprawie brexitu. Chce strefy regulacyjnej

  Johnson ma nowy pomysł w sprawie ... 02:57

  Boris Johnson ma nowy plan w sprawie brexitu. Kontrowersyjny mechanizm awaryjny, dotyczący Irlandii Północnej, ma być zastąpiony przez specjalną strefę regulacyjną i specjalną granicę. Pomysł ten jednak nie znalazł swoich zwolenników w Brukseli, Dublinie, a nawet i w Londynie. Brytyjska opozycja krytykuje plan, a premier Johnson znów chce jej odebrać szansę działania. Ponownie występuje o zawieszenie prac parlamentu.
 • Johnson: kochamy Europę, ale po 45 latach naprawdę dramatycznych zmian, musimy wykuć nowe relacje

  Johnson: kochamy Europę, ale po 4... 00:32

  02.10 | Brytyjski premier Boris Johnson powiedział, że w środę przedkłada Unii Europejskiej "konstruktywne i rozsądne propozycje" w sprawie brexitu, i ma nadzieję, że Bruksela znajdzie miejsce na kompromis w celu osiągnięcia porozumienia.
 • Johnson na konferencji programowej

  Johnson na konferencji programowej 01:29

  02.10 | - To, czego chce cały świat, to spokojne i rozsądne potraktowanie tematu i pójście dalej. I właśnie dlatego 31 października wychodzimy z UE, niezależnie od wszystkiego. Doprowadźmy brexit do końca. Możemy, musimy i zrobimy to - mówił Johnson.
 • Johnson zmierza na konferencję programową

  Johnson zmierza na konferencję pr... 00:33

  02.10 | 31 października Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej niezależnie od wszystkiego - obiecał brytyjski premier Boris Johnson w przemówieniu kończącym odbywającą się konferencję programową Partii Konserwatywnej.
 • Michel Barnier i Stephen Barckay dyskutowali o brexicie

  Michel Barnier i Stephen Barckay ... 00:59

  27.09 | Główny unijny negocjator do spraw brexitu Michel Barnier spotkał się w piątek w Brukseli z brytyjskim ministrem do spraw brexitu Stephenem Barclayem w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Rozmowy nie przyniosły jednak przełomu. – Ta umowa nie może zawierać backstopu – podkreślił Stephen Barclay.
 • Izba Gmin przeciw przerwie na czas konferencji konserwatystów

  Izba Gmin przeciw przerwie na cza... 00:41

  26.09 | Brytyjscy parlamentarzyści zagłosowali w czwartek przeciwko trzydniowej przerwie w obradach Izby Gmin na czas dorocznej konferencji programowej Partii Konserwatywnej, o co zwrócił się rząd. "Za" opowiedziało się 289 posłów, przeciwko - 306.
 • Boris Johnson nie chce negocjować zmiany terminu brexitu

  Boris Johnson nie chce negocjować... 00:30

  26.09 | Brytyjski premier Boris Johnson powiedział w środę, że nie będzie starał się o wydłużenie terminu brexitu, nawet jeśli zostaną spełnione warunki przyjętej niedawno ustawy, które go do tego zmuszają.
 • Johnson w Izbie Gmin

  Johnson w Izbie Gmin 00:35

  25.09 | Zdaniem Borisa Johnsona opozycja nie powinna przeszkadzać w doprowadzeniu do brexitu, a jeśli się z tym nie zgadza, to powinna złożyć wniosek o wotum nieufności wobec rządu.
rozwiń

Demokraci chcą impeachmentu Trumpa

 • Była ambasador USA na Ukrainie zeznawała w sprawie Trumpa

  Była ambasador USA na Ukrainie ze... 00:36

  11.10 | Marie Yovanovitch zeznawała przed komisjami Izby Reprezentantów. "Washington Post" podał, że była ambasador USA na Ukrainie powiedziała, że prezydent Donald Trump wywierał presję na Departament Stanu, aby odwołał ją ze stanowiska w Kijowie.
 • Aresztowano dwóch biznesmenów powiązanych z Giulianim i aferą ukraińską

  Aresztowano dwóch biznesmenów pow... 00:26

  10.10 | W czwartek aresztowano biznesmenów Lwa Parnasa i Igora Frumana - mężczyźni powiązani są z prawnikiem prezydenta USA Donalda Trumpa, Rudy'm Giulianim i aferą ukraińską. Biznesmeni oskarżani są o dostarczanie z zagranicy pieniędzy dla kandydatów politycznych w USA.
 • Wołodymyr Zełenski nie chce ingerować w wybory w USA

  Wołodymyr Zełenski nie chce inger... 00:48

  10.10 | Wołodymyr Zełenski oświadczył w czwartek, że nie ma zamiaru ingerować w wybory w USA. Prezydent Ukrainy znalazł się w środku afery, która może zakończyć się odsunięciem od władzy prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa.
 • Biden: Donald Trump zrobi wszystko, by zostać ponownie wybranym

  Biden: Donald Trump zrobi wszystk... 00:41

  10.10 | Joe Biden, który ubiega się o nominację demokratów w wyborach prezydenckich w 2020 roku, wezwał w środę do impeachmentu Donalda Trumpa. - Prezydenta trzeba odsunąć od władzy, by zachować konstytucję, demokrację i fundamentalną uczciwość - powiedział były wiceprezydent USA.
 • Joe Biden wezwał do impeachmentu Donalda Trumpa

  Joe Biden wezwał do impeachmentu ... 00:33

  9.10 | Joe Biden, który ubiega się o nominację demokratów w wyborach prezydenckich w 2020 roku, wezwał w środę do impeachmentu Donalda Trumpa. - Prezydenta trzeba odsunąć od władzy, by zachować konstytucję, demokrację i fundamentalną uczciwość - powiedział były wiceprezydent USA.
 • Biały Dom nie będzie współpracował ws. impeachmentu

  Biały Dom nie będzie współpracowa... 00:40

  09.10 | Biały Dom odmawia wszelkiej współpracy w dochodzeniu w sprawie impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa, ponieważ - jak uważa Biały Dom - postępowanie to nie ma podstaw prawnych i jest motywowane politycznie.
 • "Ukraina i Chiny powinny przeprowadzić śledztwo w sprawie Bidenów"

  "Ukraina i Chiny powinny przeprow... 00:33

  3.10 | Donald Trump oznajmił w czwartek dziennikarzom, że chce, aby władze Ukrainy i Chin przeprowadziły śledztwo w sprawie Joe Bidena i jego syna Huntera. Prezydent USA powiedział, że nie rozmawiał o tym jeszcze z prezydentem Xi Jinpingiem, ale "z pewnością może o tym pomyśleć".
 • Trump: mam prawo stanąć twarzą w twarz ze swoim oskarżycielem

  Trump: mam prawo stanąć twarzą w ... 03:16

  - Jak każdy Amerykanin, mam prawo stanąć twarzą w twarz ze swoim oskarżycielem - stwierdził Donald Trump. Tym "oskarżycielem" jest autor skargi na prezydenta, pracownik amerykańskiej administracji, który stwierdził, że prezydent USA miał wywierać nielegalne naciski na prezydenta Ukrainy. Biały Dom opublikował transkrypcję rozmowy obu prezydentów. Donaldowi Trumpowi zależało na zbadaniu legalności działań na Ukrainie Huntera Bidean, syna Joe Bidena, jednego z demokratycznych kandydatów na prezydenta. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
 • Trump sugeruje areszt za zdradę dla szefa komisji wywiadu

  Trump sugeruje areszt za zdradę d... 02:24

  30.09 | Prezydent USA Donald Trump zasugerował w poniedziałek możliwość aresztowania za zdradę szefa komisji wywiadu Izby Reprezentantów, demokraty Adama Schiffa. Kieruje on śledztwem mogącym doprowadzić do impeachmentu Trumpa.
 • Wedle amerykańskich mediów Kurt Volker zrezygnował z funkcji specjalnego wysłannika USA do spraw Ukrainy

  Wedle amerykańskich mediów Kurt V... 00:58

  28.09 | Wedle amerykańskich mediów Kurt Volker, specjalny wysłannik Stanów Zjednoczonych do spraw Ukrainy, podał się w piątek do dymisji. Rezygnacja ma związek z kontrowersjami wokół lipcowej rozmowy telefonicznej prezydentów USA i Ukrainy Donalda Trumpa i Wołodymyra Zełenskiego.
 • Procedura impeachmentu Donalda Trumpa zaczęła się od anonimowego donosu

  Procedura impeachmentu Donalda Tr... 01:32

  Amerykańska polityka rozgrzana impeachmentem. To analityk CIA miał wnieść skargę na prezydenta. Opozycja i anonimowy autor skargi zarzucają Donaldowi Trumpowi, że miał szantażować Ukrainę. Donald Trump miał się domagać od Ukrainy wszczęcia śledztwa przeciwko synowi Joe Bidena, jednego z demokratycznych kandydatów na prezydenta, pod groźbą wstrzymania pomocy wojskowej. Prezydent USA porównał działania autora skargi do szpiega.
 • Rozpoczęły się przygotowania do impeachmentu Donalda Trumpa

  Rozpoczęły się przygotowania do i... 03:23

  Donald Trump miał naciskać na Ukrainę, by przeprowadziła śledztwo w sprawie syna jednego z głównych politycznych rywali amerykańskiego prezydenta. Partia Demokratyczna wszczęła w Izbie Reprezentantów przygotowania do impeachmentu, czyli usunięcia prezydenta z urzędu. Zdaniem demokratów o winie prezydenta Donalda Trumpa świadczy transkrypcja jego rozmowy telefonicznej z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
rozwiń

Obraz świata

 • Papież Franciszek kanonizował pięć osób

  Papież Franciszek kanonizował pię... 00:53

  13.10 | Podczas mszy kanonizacyjnej w Watykanie z udziałem tysięcy osób papież Franciszek ogłosił świętymi pięcioro błogosławionych: kardynała Johna Henry'ego Newmana i cztery kobiety.
 • "Szybcy i wściekli 9". Rajd zabawkowym samochodem

  "Szybcy i wściekli 9". Rajd zabaw... 00:54

  13.10 | Internet w Meksyku podbija film, pokazujący jak 8-letnia Daphne jedzie zabawkowym samochodem lekko nachyloną jezdnią i nieuchronnie zbliża się w kierunku stojącego na drodze kota. Rozpędzona 8-latka najeżdża na zwierzę, które po uderzeniu koziołkuje. Następnie dziewczynka skręca kierownicą w prawą stronę i odbija się od krawężnika. Robi kilka obrotów wokół osi i ponownie wpada na krawężnik. Zwierzę nie poniosło większych obrażeń. Filmik, którego dziewczynka jest bohaterką wywołał w sieci serię żartobliwych obrazków, między innymi z podpisem "Szybcy i wściekli 9".
 • Konstrukcja hotelu runęła w Nowym Orleanie

  Konstrukcja hotelu runęła w Nowym... 00:14

  12.10 | Jedna osoba zginęła, a co najmniej 19 zostało rannych po zawaleniu się części konstrukcji hotelu wznoszonego w Nowym Orleanie. Ratownicy nadal poszukują trzech osób - przekazano na konferencji prasowej straży pożarnej.
 • W Barcelonie marsz poparcia dla jedności kraju zbiegł się ze świętem narodowym

  W Barcelonie marsz poparcia dla j... 01:00

  12.10 | Ulicami Barcelony przeszła wielotysięczna manifestacja zwolenników jedności Hiszpanii. Marsz zbiegł się ze świętem narodowym Hiszpanii, Dniem Hiszpańskości, zwanym potocznie Dniem Kolumba. Na ulicach stolicy Katalonii mogło pojawić się łącznie 200 tysięcy osób.
 • Uroczystości pogrzebowe Karela Gotta w Pradze

  Uroczystości pogrzebowe Karela Go... 01:03

  12.10 | W katedrze św. Wita na Zamku Praskim odprawiono w sobotę mszę pogrzebową przy trumnie zmarłego 1 października w wieku 80 lat piosenkarza Karela Gotta. Obok członków jego rodziny wzięli w niej udział politycy oraz grono zaproszonych przyjaciół artysty.
 • Annegret Kramp-Karrenbauer jest szefową CDU/CSU od grudnia 2018

  Annegret Kramp-Karrenbauer jest s... 00:33

  12.10 | Młodzieżówka niemieckich chadeków Junge Union (JU) domaga się prawyborów, które wyłonią kandydata CDU/CSU na kanclerza. Jest to uznawane za uderzenie w szefową partii Annegret Kramp-Karrenbauer, która liczyła, że nominację dostanie automatycznie.
 • McAleenan podczas spotkania z prezydentem Salwadoru Bukele

  McAleenan podczas spotkania z pre... 00:38

  12.10 | Prezydent Donald Trump poinformował, że Kevin McAleenan, który od kwietnia pełnił obowiązki szefa resortu bezpieczeństwa krajowego, odchodzi z rządu. "Wykonał on wspaniałą robotę" - napisał w piątek wieczorem czasu lokalnego Trump na Twitterze.
 • Podejrzewany o zabójstwo rodziny aresztowany

  Podejrzewany o zabójstwo rodziny ... 01:09

  12.10 | Xavier Dupont de Ligonnes z Francji podejrzewany o zabicie swojej całej rodziny w 2011 roku, który w tajemniczych okolicznościach zaginął, został aresztowany w piątek na lotnisku w szkockim Glasgow.
 • Protesty w Ekwadorze po zniesieniu dopłat do paliw

  Protesty w Ekwadorze po zniesieni... 01:01

  11.10 | W starciach z policją w pobliżu parlamentu w stolicy Ekwadoru, Quito, rannych zostało w piątek wielu demonstrantów, którzy kolejny dzień protestują przeciwko polityce gospodarczej rządu. Dotąd podczas protestów przeciwko m.in. podwyżce cen paliw zginęły cztery osoby.
 • Czesi pożegnali Karela Gotta

  Czesi pożegnali Karela Gotta 01:15

  11.10 | Miłośnicy talentu Karela Gotta mogli pożegnać go w piątek w Pałacu Żofin w Pradze. Od godziny 8 do 23:45 przed trumną przeszło do 50 tysięcy fanów "Złotego Słowika". Czeski piosenkarz zmarł 1 października.
 • Od początku tureckiego ataku 100 tys. mieszkańców północnej Syrii porzuciło swe domy

  Od początku tureckiego ataku 100 ... 01:38

  11.10 | "Już około 100 tysięcy ludzi opuściło swe domy. Oto humanitarne następstwa ataku" - napisano w piątkowym komunikacie ONZ. Jak dodano, coraz więcej ludzi tłoczy się w schronach i szkołach.
 • Córka wiezionej w Iranie Nazanin Zaghari-Ratcliffe wróciła do Wielkiej Brytanii

  Córka wiezionej w Iranie Nazanin ... 00:48

  11.10 | Nazanin Zaghari-Ratcliffe od 2016 roku przebywa w irańskim więzieniu, skazana za próbę obalenia władzy i szpiegostwo. Po trzech latach jej pięcioletnia córka wróciła z Teheranu do Wielkiej Brytanii, by zacząć szkołę. - Powiedziała mamie, że będzie na nią czekać w Londynie. Obiecała, że będzie dzielna - przekazał ojciec dziewczynki.
rozwiń

Wideo dnia

 • "Szybcy i wściekli 9". Rajd zabawkowym samochodem

  "Szybcy i wściekli 9". Rajd zabaw... 00:54

  13.10 | Internet w Meksyku podbija film, pokazujący jak 8-letnia Daphne jedzie zabawkowym samochodem lekko nachyloną jezdnią i nieuchronnie zbliża się w kierunku stojącego na drodze kota. Rozpędzona 8-latka najeżdża na zwierzę, które po uderzeniu koziołkuje. Następnie dziewczynka skręca kierownicą w prawą stronę i odbija się od krawężnika. Robi kilka obrotów wokół osi i ponownie wpada na krawężnik. Zwierzę nie poniosło większych obrażeń. Filmik, którego dziewczynka jest bohaterką wywołał w sieci serię żartobliwych obrazków, między innymi z podpisem "Szybcy i wściekli 9".
 • Pod gruzami znaleziono psa. Nie był w stanie nawet skomleć

  Pod gruzami znaleziono psa. Nie b... 01:04

  09.10 | Na początku września Huragan Dorian pustoszył Bahamy. Ofiarami żywiołu byli zarówno ludzie, jak i zwierzęta. W ostatnim czasie pod gruzami znaleziono psa, któremu przetrwać pozwoliła tylko wola życia. Ratownicy odnaleźli psa pod gruzami jednego z budynków w mieście Marsh Harbour. Zwierzę spędziło tam około miesiąca. Przeżyło tylko dlatego, że piło deszczówkę. Psa nazwano Miracle, co w języku angielskim oznacza cud. Pomimo szczęśliwego ocalenia przed Miracle jest jeszcze długa droga do odzyskania pełni sił.
 • Niecodzienna przyjaźń międzygatunkowa. "Szop jest lepszym nauczycielem niż pies"

  Niecodzienna przyjaźń międzygatun... 00:55

  09.10 | Szczeniak i młody szop pracz to mieszkańcy syberyjskiego mini-zoo, którzy zostali najlepszymi przyjaciółmi. Maluchy mają po trzy miesiące i mieszkają w jednym boksie. Dzielą się nie tylko zabawkami i jedzeniem, ale także nawykami.
 • Emily Zamourka, bezdomna śpiewaczka z Los Angeles, spotkała się z policjantem, który nagrał jej śpiew

  Emily Zamourka, bezdomna śpiewacz... 00:45

  09.10 | Bezdomna śpiewaczka z Los Angeles spotkała się z policjantem, dzięki któremu świat o niej usłyszał. To właśnie funkcjonariusz policji nagrał w metrze występ kobiety, który zobaczyły setki tysięcy osób. W efekcie powstała internetowa zbiórka na zapewnienie mieszkania i kupno skrzypiec, które zostały skradzione śpiewaczce kilka lat temu.
 • Most nad cieśniną Golden Gate przysłonięty gęstą mgłą

  Most nad cieśniną Golden Gate prz... 00:30

  09.10 | Jeden z najbardziej charakterystycznych mostów na świecie zatonął we mgle. Przyspieszone nagranie z cieśniny Golden Gate pokazuje, jak niesamowitymi widokami mogą cieszyć się mieszkańcy San Francisco. Najczęściej podobne zjawiska występują w okresie od czerwca do sierpnia. Tym razem zderzenie wilgotnego pacyficznego powietrza z chłodnym październikowym kalifornijskim powietrzem także przyniosło podobny efekt.
 • Pingwin grubodzioby przepłynął prawie 2,5 tysiąca kilometrów

  Pingwin grubodzioby przepłynął p... 01:17

  09.10 | Pingwin grubodzioby przepłynął z zachodniego wybrzeża Nowej Zelandii, przez Morze Tasmana, do Australii - to prawie 2,5 tysiąca kilometrów. Wycieńczonego i wychudzonego ptaka w czerwcu w miejscowości Kennet River w stanie Wiktoria odnaleźli pracownicy jednostki wodnej zoo w Melbourne i zaopiekowali się nim.
 • Jedna osoba ranna, trzy domy uszkodzone. Dźwig przewrócił się podczas prac remontowych

  Jedna osoba ranna, trzy domy uszk... 00:31

  09.10 | Samochodowy dźwig przewrócił się podczas prac remontowych na jednym z osiedli w Long Beach w Kalifornii. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera domowego monitoringu.
 • Próba orkiestry na szkolnym boisku przerwana przez automatyczne zraszacze

  Próba orkiestry na szkolnym boisk... 01:06

  09.10 | Próba orkiestry na szkolnym boisku i podlewanie trawnika przez automatyczne zraszacze - wszystko w tym samym czasie. To przykład na to, że niełatwo zgasić artystyczny zapał muzyków i tancerzy z lokalnej szkoły średniej w Arizonie.
 • Uparty jak struś. Biegał po ruchliwej autostradzie

  Uparty jak struś. Biegał po ruchl... 00:43

  07.10 | W poniedziałek kierowcom podróżującym autostradą Kwinana Freeway, w okolicy australijskiego miasta Perth, ukazał się niecodzienny widok - struś emu biegający po jezdni. Zdezorientowany ptak błąkał się po odcinku drogi, którym samochody jeżdżą z prędkością 80 kilometrów na godzinę. Jak poinformowały służby drogowe stanu Australia Zachodnia, strusia udało się złapać i przenieść w bezpieczne miejsce.
 • "Kary finansowe nie mają już takiego wpływu". Postój zamiast mandatu

  "Kary finansowe nie mają już taki... 00:43

  08.10 | Kierowca złapany na przekroczeniu dozwolonej prędkości w Estonii nie musi płacić mandatu. Może zamiast tego zjechać na przymusowy postój.
 • Artystyczne rzeźbienie w dyni dziesięć metrów pod wodą

  Artystyczne rzeźbienie w dyni dzi... 00:45

  07.10 | Nietypowe jesienne zawody rozegrane na Florydzie. Nurkowie wycinali kreatywne wzory za pomocą noży i innych ostrych narzędzi. Konkurs tematycznie związany jest ze świętem Halloween, obchodzonym 31 października, przed dniem Wszystkich Świętych. W tych zawodach wygrała para nurków z Detroit. W nagrodę za darmo wezmą udział w wyprawie nurków w rejonie Key Largo na Florydzie. Tym razem już bez dyń.
 • Powalony uderzeniem pioruna. "Buty i skarpety spadły mu z nóg"

  Powalony uderzeniem pioruna. "But... 00:27

  07.10 | Mężczyzna z Teksasu podczas spaceru z psami został rażony piorunem. Zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu zamontowana przy klinice weterynaryjnej położonej nieopodal. Jej pracownicy udzielili pierwszej pomocy poszkodowanemu. Gdy do niego podbiegli nie oddychał, nie ruszał się i miał zwęglone ubranie. Obecnie przebywa w szpitalu. Władze poinformowały, że mężczyzna w czasie feralnego spaceru wyprowadzał trzy psy. Zwierzęta uciekły w chwili uderzenia pioruna, ale udało się je odnaleźć.
rozwiń

Kontakt 24

rozwiń

Meteo

 • Prognoza pogody na poniedziałek

  Prognoza pogody na poniedziałek 01:32

  13.10 | Poniedziałek wszędzie będzie pogodnie. Miejscami termometry pokażą wysokie wartości.
 • Warunki biometeo w poniedziałek

  Warunki biometeo w poniedziałek 00:55

  13.10 | Biomet będzie korzystny.
 • Warunki drogowe w poniedziałek

  Warunki drogowe w poniedziałek 00:13

  13.10 | Warunki drogowe dopiszą.
 • Prognoza pogody na 16 dni

  Prognoza pogody na 16 dni 00:32

  13.10 | Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień.
 • Arktyka topnieje. NASA pokazała dramatyczne zdjęcia

  Arktyka topnieje. NASA pokazała d... 02:57

  Spojrzenie na Ziemię z perspektywy kosmosu. Widok mrozi tak bardzo, jak bardzo topnieje Arktyka. NASA pokazała, jak dramatycznie skurczyła się pokrywa lodowa w ciągu ostatnich 35 lat.
 • Idzie zimno. Na wschodzie mogą wystąpić opadu deszczu ze śniegiem

  Idzie zimno. Na wschodzie mogą wy... 00:48

  W weekend czekają nas przymrozki, bo do Polski napływa arktyczne powietrze. Na wschodzie można spodziewać się opadów śniegu z deszczem.
 • "Woda się ugotowała razem z rybami". Trzy tony śniętych ryb trafiły do utylizacji

  "Woda się ugotowała razem z rybam... 02:56

  Ekologiczny pogrom w Jeziorze Koskowickim pod Legnicą. Do utylizacji trafiły blisko trzy tony śniętych ryb. Nie przetrwały ani dwumetrowe sumy, ani małe płotki. Zabił je brak tlenu.
 • Jak ustrzec się przed burzą w górach? Obserwować niebo i sprawdzać prognozy

  Jak ustrzec się przed burzą w gór... 02:43

  Burze w górach mogą być nagłe i potężne. Rano może nic ich nie zapowiadać. W czwartek do południa nad Tatrami było błękitne niebo i piękne słońce. Dlatego warto reagować na każdą ciemną chmurę i sprawdzać prognozę pogody na bieżąco w smartfonie. Jeśli nadchodzi burza, to należy natychmiast zejść z góry.
 • "Dzika przyroda ginie coraz szybciej". Jak chronić zagrożone gatunki?

  "Dzika przyroda ginie coraz szybc... 03:34

  To kolejny dowód na to, jak śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt morskich jest plastik. Przyczyną śmierci osłabionej samicy diugonia przybrzeżnego, którą znaleziono u wybrzeży Tajlandii, był nagromadzony w jelitach surowiec. Troskliwa opieka, którą ją otoczono, nie pomogła. Z najnowszego raportu przygotowanego pod auspicjami ONZ wynika, że wyginięciem zagrożony jest nawet milion gatunków roślin i zwierząt. Zagraża im nie tylko zanieczyszczenie środowiska, ale też kłusownictwo i czarny rynek handlu zwierzętami.
 • Trąba powietrzna w Małopolsce. Wiele budynków zniszczonych

  Trąba powietrzna w Małopolsce. Wi... 00:46

  Gwałtowna trąba powietrzna przeszła przez wieś Jodłówka-Wałki w Małopolsce. Zniszczonych zostało wiele dachów i uszkodzonych kilka budynków, w tym szkoła i remiza straży pożarnej.
 • Groźne burze w Polsce. "Myślałam, że jest koniec świata"

  Groźne burze w Polsce. "Myślałam,... 02:46

  Uwaga na burze w województwach mazowieckim, lubelskim, wielkopolski, dolnośląskim, śląskim, małopolskim i świętokrzyskim - wszędzie tam synoptycy ostrzegają, a harcerze prewencyjnie zwijają obozy.
 • "Wyjadamy przyszłym pokoleniom". Dzień Długu Ekologicznego najwcześniej w historii

  "Wyjadamy przyszłym pokoleniom". ... 02:43

  Informacja o tym, że wszyscy żyjemy na kredyt nie brzmi dobrze. Od 29 lipca wykorzystaliśmy wszystkie zasoby naturalne, które mogą się odnowić jeszcze w tym roku. Dzień Długu Ekologicznego jest co roku, ale w tym - wypadł najszybciej w historii.
rozwiń

Eurosport.pl

rozwiń