"Fakty" z 25 kwietnia

 • ZNP zawiesza strajk od soboty. Nauczyciele podzieleni

  ZNP zawiesza strajk od soboty. Na... 03:31

  Prezes ZNP Sławomir Broniarz poinformował w czwartek, że od soboty Związek Nauczycielstwa Polskiego zawiesza ogólnopolski strajk, ale go nie kończy. ZNP podtrzymuje decyzję, że nie weźmie udziału w zaplanowanym na piątek okrągłym stole w sprawie edukacji.
 • Specustawa procedowana mimo zawieszenia strajku. "Jest potrzebna"

  Specustawa procedowana mimo zawie... 03:17

  Sejm w czwartek uchwalił ustawę, która ma ułatwić klasyfikowanie uczniów do matur w przypadku trwania strajku nauczycieli. Senat ma zająć się tą ustawą tego samego dnia. Potem już tylko podpis prezydenta i publikacja, ale to tylko formalności. Pomimo decyzji ZNP o zawieszeniu strajku parlamentarny ekspres ma dojechać do stacji końcowej.
 • Spotkanie Kim-Putin. "Bardzo owocna rozmowa w cztery oczy"

  Spotkanie Kim-Putin. "Bardzo owoc... 02:34

  To było pierwsze spotkanie Kim Dzong Una z Władimirem Putinem, ale nie pierwsze spotkanie Władimira Putina z Kimem. Prezydent Rosji miał już przyjemność spotkać się z poprzednim dyktatorem Korei Północnej Kim Dzong Ilem. Kim Dzong Un domaga się od Waszyngtonu zniesienia sankcji nałożonych na jego kraj i liczy na to, że Rosja mu pomoże. Putin się zadeklarował, że porozmawia o tym z Donaldem Trumpem.
 • Karetka na sygnale utknęła w korku. "Totalny idiota to wymyślił"

  Karetka na sygnale utknęła w kork... 02:34

  Karetka na sygnale w drogowej pułapce. Jechała z pacjentem do przeszczepu i przed Częstochową na pół godziny stanęła w korku. Kierowca karetki nie był w stanie się z niego wydostać, bo na czas remontu drogowcy na środku jezdni ustawili barierki. Skąd ten pomysł?
 • Gyddanyzc zamiast Jankowskiego. Skwer w Gdańsku ma nową nazwę

  Gyddanyzc zamiast Jankowskiego. S... 01:51

  Tam, gdzie stał niedawno pomnik prałata Jankowskiego, jest teraz skwer Gyddanyzc. Wymawia się niemal tak samo jak Gdańsk, ale pisownia nawiązuje do starego łacińskiego zapisu. Nie wszystkim się to podoba.
 • Liczy się każdy detal. Wojsko ćwiczy przed wielką defiladą

  Liczy się każdy detal. Wojsko ćwi... 02:18

  Trzeciomajowa defilada wojskowa zbliża się wielkimi krokami, dlatego żołnierze z całego kraju trenują niezależnie od pogody. Kroki, tempo, zachowanie odległości to jedno, ale ważne są też inne detale. W sumie 3 maja wojsko chce zaprezentować ponad dwieście czołgów, armatohaubic oraz transporterów opancerzonych.
 • Zbliża się długa majówka. Jaka będzie pogoda?

  Zbliża się długa majówka. Jaka bę... 02:12

  Nadchodzi wielka majówka, więc pojawiają się ważne pytania. Oczywiście te o pogodę. W najbliższy piątek będzie bardzo ciepło, ale już w sobotę będzie padać. A jak będzie dalej?
 • Ministerstwo Zdrowia szuka nowych pielęgniarek. Zachęca spotem o muzeum

  Ministerstwo Zdrowia szuka nowych... 02:38

  Problemy z niedoborem pielęgniarek mają szpitale w całej Polsce. Średnia wieku pielęgniarki to 52 lata. Zarabiają wciąż za mało i są przemęczone zbyt duża liczbą obowiązków. Dlatego Ministerstwo Zdrowia postanowiło zachęcać młode kobiety do zawodu pielęgniarki. Start kampanii raczej niezbyt udany - resort zdjął ze swojej strony internetowej spot, w którym młodym kobietom pokazywał... Muzeum Historii Pielęgniarstwa.
 • Czarny charakter jest, tytułu nie ma. Co wiadomo o najnowszym Bondzie?

  Czarny charakter jest, tytułu nie... 01:26

  25. część przygód Jamesa Bonda rozpoczynać się będzie od scen nakręconych w "duchowym sanktuarium agenta 007". Tak dom Iana Flaminga na Jamajce nazwali producenci filmu. Na ekran wróci zdecydowana większość aktorów odtwarzających role głównych postaci. Daniel Craig ma po raz ostatni zagrać Bonda. Czarnym charakterem będzie zdobywca Oscara Rami Malek.
 • Polskie bary, amerykańskie jedzenie. Żołnierze z USA zachwyceni Powidzem

  Polskie bary, amerykańskie jedzen... 02:43

  Kuchenne rewolucje w amerykańskiej bazie. Żeby dobrze bronić Polaków, żołnierze muszą dobrze zjeść. A ponieważ najlepiej je im się w polskim barze, to przy bazie jest już pięć barów. W Powidzu to był strzał w dziesiątkę, i to nie tylko biznesowo.
 • Prognoza pogody na piątek 26 kwietnia

  Prognoza pogody na piątek 26 kwie... 02:51

  W piątek po południu pogodnie, tylko na zachodzie Polski przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna w dzień od 24 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 29 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 70 km/h, południowy. W Tatrach wiatr halny (na Kasprowym Wierchu 140 km/h).

Zamachy na Sri Lance

 • Kontrolowana eksplozja w Kolombo

  Kontrolowana eksplozja w Kolombo 01:14

  24.04 | Po wielkanocnych zamachach na Sri Lance, służby wprowadziły nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. W czwartek policja dokonała w czwartek kontrolowanej detonacji na wysypisku śmierci w miejscowości Pugoda. W poprzednich dniach usunięto m.in. motocykl spod jednego z kim w Kolombo.
 • Zamachy terrorystyczne na Sri Lance. Rośnie liczba ofiar

  Zamachy terrorystyczne na Sri Lan... 02:40

  Zamachy na kościoły i hotele na Sri Lance to odwet za zamachy na meczety w Nowej Zelandii - tak mówi jeden z ministrów i kiedy to ogłasza, do ataku przyznaje się tak zwane Państwo Islamskie. Na nagraniu z monitoringu widać człowieka z plecakiem, a w statystykach służb widać coraz wyższe liczby. Ofiar jest już 321.
 • "Szukałam córki, ale kiedy ją znalazłam, nie mogła mnie rozpoznać"

  "Szukałam córki, ale kiedy ją zna... 01:09

  23.04 | - Martwe ciała były wszędzie, widziałam to wszystko. Po wszystkim wróciłam do domu, byłam w szoku - wspomina Ab Nirmala, która przywołała traumatyczne wspomnienia z poniedziałku, kiedy w pobliżu kościoła w Kolombo, zaledwie 60 metrów od jej domu, doszło do wybuchu. 54-latka boi się zostać w swoim rodzinnym mieście, razem z dziećmi chce przenieść się do Wielkiej Brytanii, gdzie czeka na nią jej mąż.
 • Australijczyk w zamachach na Sri Lance stracił żonę i córkę

  Australijczyk w zamachach na Sri ... 00:54

  23.04 | Australijczyk Sudesh Kolonne był na zewnątrz kościoła św. Sebastiana w Negombo, kiedy doszło tam do wybuchu. W świątyni była jego żona Manik i 10-letnia córka Alexendria.
 • Domniemany zamachowiec przed kościołem na Sri Lance

  Domniemany zamachowiec przed kośc... 01:04

  23.04 | Na nagraniu zarejestrowanym przez monitoring widać mężczyznę z ciemnym plecakiem na ramionach. Kieruje się on do kościoła św. Sebastiana w Kolombo, w którym chwilę później doszło do eksplozji. Życie w jej wyniku straciło kilkadziesiąt osób.
 • Pogrzeby ofiar niedzielnych zamachów na Sri Lance

  Pogrzeby ofiar niedzielnych zamac... 01:36

  23.04 | Pierwszy masowy pogrzeb ofiar niedzielnych ataków na Sri Lance odbył się we wtorek w miejscowości Kolombo, kolejne w Negombo.
 • Pogrzeby ofiar niedzielnych zamachów na Sri Lance

  Pogrzeby ofiar niedzielnych zamac... 01:33

  23.04 | Pierwszy masowy pogrzeb ofiar niedzielnych ataków na Sri Lance odbył się we wtorek w miejscowości Kolombo, kolejne w Negombo.
 • Pogrzeby ofiar niedzielnych zamachów na Sri Lance

  Pogrzeby ofiar niedzielnych zamac... 01:08

  23.04 | Pierwszy masowy pogrzeb ofiar niedzielnych ataków na Sri Lance odbył się we wtorek w miejscowości Kolombo, kolejne w Negombo.
 • Seria zamachów i setki ofiar na Sri Lance

  Seria zamachów i setki ofiar na S... 01:33

  22.04 | Do 290 wzrósł bilans zabitych podczas ataków bombowych na kościoły i hotele na Sri Lance w Wielką Niedzielę. Liczba rannych sięga 500 – podał rzecznik policji Ruwan Gunasekera. Zatrzymano jak dotąd 24 osoby. Żadna organizacja nie przyznała się do zamachów.
 • Minister: ustaliliśmy miejsca, gdzie szkolili się kolejni terroryści

  Minister: ustaliliśmy miejsca, gd... 00:37

  22.04 | Osiem eksplozji wstrząsnęło w niedzielę wielkanocną miastami na Sri Lance. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 290 osób. Minister obrony tego kraju poinformował, że aresztowano 13 osób. Według źródeł agencji AFP, w wyniku ataków zginęło 35 cudzoziemców. Reuters pisze o 32 ofiarach śmiertelnych. Nie ma potwierdzonych informacji, by wśród poszkodowanych lub zabitych byli Polacy.
 • W Kolombo doszło do kolejnego wybuchu. Nagranie z miejsca eksplozji

  W Kolombo doszło do kolejnego wyb... 00:37

  22.04 | Agencja Reutera, powołując się na świadków, poinformowała, że w poniedziałek w Kolombo na Sri Lance doszło do kolejnej eksplozji. Dzień wcześniej w tym kraju zamachowcy-samobójcy przeprowadzili serię ataków, w których zginęło co najmniej 290 osób.
 • Papież o zamachach w Sri Lance: nieludzkie akty

  Papież o zamachach w Sri Lance: n... 00:43

  22.04 | Papież Franciszek wyraził w poniedziałek bliskość z ludnością i Kościołem Sri Lanki, gdzie w niedzielę doszło do serii zamachów terrorystycznych, w których zginęło co najmniej 290 osób. Ataki papież nazwał "nieludzkimi" i wezwał, by wszyscy je potępili.
rozwiń

Wybory prezydenckie na Ukrainie

 • Ekipa nowego prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego będzie kontynuowała reformy w armii

  Ekipa nowego prezydenta Ukrainy W... 01:15

  23.04 | Ekipa nowego prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego będzie kontynuowała współpracę z NATO oraz reformy w armii i przemyśle obronnym - oświadczył doradca prezydenta elekta do spraw bezpieczeństwa i obrony Iwan Aparszyn.
 • Prezydent Poroszenko wśród tłumu, który podziękował mu za prezydenturę

  Prezydent Poroszenko wśród tłumu,... 01:26

  22.04.| Kilka tysięcy osób przyszło w poniedziałek wieczorem przed siedzibę ustępującego prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki, by podziękować mu za pięć lat pracy na stanowisku szefa państwa. Żaden ukraiński prezydent nie był jeszcze żegnany w taki sposób.
 • Zełenski: Spójrzcie na nas. Wszystko jest możliwe

  Zełenski: Spójrzcie na nas. Wszys... 00:52

  22.04 | Drugą turę wyborów prezydenckich na Ukrainie wygrał Wołodymyr Zełenski - sondażowe wyniki potwierdzają dane Centralnej Komisji Wyborczej. Z przeliczenia 95 procent protokołów wynika, że aktor i komik dostał ponad 73 procent głosów. Ubiegający się o reelekcję Petro Poroszenko - otrzymał ponad 24 procent. Na podanie oficjalnych wyników komisja ma czas do 4 maja.
 • "Serialowa fikcja stała się rzeczywistością"

  "Serialowa fikcja stała się rzecz... 02:06

  21.04 | Showman telewizyjny Wołodymyr Zełenski zwyciężył w II turze wyborów prezydenckich na Ukrainie, zdobywając 73,2 procent głosów – poinformowała w niedzielę fundacja Demokratyczni Inicjatywy, która przeprowadzała sondaż przed lokalami wyborczymi, tzw. exit poll.
 • "Zjednoczyliśmy Ukrainę". Według pierwszych raportów wygrywa Zełenski

  "Zjednoczyliśmy Ukrainę". Według ... 01:02

  Ukraina stawia na zmianę. Telewizyjny komik, gwiazdor i producent sięga po najwyższy urząd w państwie. Sondaż exit poll wskazuje, że to Wołodymyr Zełenski wygrał drugą turę wyborów prezydenckich, zdobywając 73,2 procent głosów.
 • Exit poll: Zełenski zwycięzcą drugiej tury wyborów prezydenckich

  Exit poll: Zełenski zwycięzcą dru... 00:57

  21.04 | Showman telewizyjny Wołodymyr Zełenski zwyciężył w II turze wyborów prezydenckich na Ukrainie, zdobywając 73,2 procent głosów – poinformowała w niedzielę fundacja Demokratyczni Inicjatywy, która przeprowadzała sondaż przed lokalami wyborczymi, tzw. exit poll.
 • Poroszenko i Zełenski oddali swoje głosy

  Poroszenko i Zełenski oddali swoj... 00:38

  21.04 | Showman telewizyjny Wołodymyr Zełenski zwyciężył w II turze wyborów prezydenckich na Ukrainie, zdobywając 73,2 procent głosów – poinformowała w niedzielę fundacja Demokratyczni Inicjatywy, która przeprowadzała sondaż przed lokalami wyborczymi, tzw. exit poll.
 • Ukraina wybiera prezydenta

  Ukraina wybiera prezydenta 00:45

  21.04 | Ukraińcy biorą dziś udział w drugiej turze wyborów prezydenckich. W wyścigu o fotel przywódcy państwa pozostali obecny prezydent Petro Poroszenko i lider przedwyborczych sondaży i zwycięzca pierwszej tury Wołodymyr Zełenski. Ukraińcy często podkreślają, że liczą na uczciwe wybory i zmianę obecnej sytuacji w ich kraju.
 • Ukraina: W niedzielę II tura wyborów prezydenckich

  Ukraina: W niedzielę II tura wybo... 00:58

  21.04| Na Ukrainie w niedzielę odbędzie się II tura wyborów prezydenckich, w której o najwyższe stanowisko w państwie ubiegają się komik telewizyjny Wołodymyr Zełenski i urzędujący prezydent Petro Poroszenko.
 • Paweł Kowal o wyborach na Ukrainie

  Paweł Kowal o wyborach na Ukrainie 00:53

  21.04| Według byłego wiceministra spraw zagranicznych Pawła Kowala "wszystko wskazuje na to, że wygra Zełenski" - Ale zobaczymy. Te przesunięcia głosów, jak dochodziły wiadomości ze sztabów wyborczych, były w ostatniej chwili. Nie wydaje się, żeby były one na tyle istotne, by zmienić ten prognozowany wynik wyborów – dodał.
 • Wóycicki i Piekło o wyborach na Ukrainie

  Wóycicki i Piekło o wyborach na U... 00:59

  21.04| Wydaje się, że to byłoby niespodzianką niespotykanej miary, gdyby wygrał Poroszenko - powiedział w programie "Horyzont" na antenie TVN24 historyk i politolog doktor Kazimierz Wóycicki. W niedzielę Ukraińcy przy urnach zdecydują, kto zostanie prezydentem.
 • Prezydencka debata na Ukrainie. Poroszenko złamał konwencję

  Prezydencka debata na Ukrainie. P... 03:05

  Ma zerowe doświadczenie polityczne, ale przewagę w sondażach. Debata między Wołodymyrem Zełenskim a urzędującym prezydentem Petro Poroszenką była ostatnią okazją, by zmienić układ sił przed wyborami. Kandydaci spotkali się na stadionie.
rozwiń

Pożar Notre Dame

 • Bezdomni i ich opiekunowie protestowali w okolicach katedry Notre Dame

  Bezdomni i ich opiekunowie protes... 01:08

  22.04.| Kilkadziesiąt osób z francuskich organizacji zajmujących się bezdomnymi demonstrowało w poniedziałek przed zniszczoną w pożarze katedrą Notre Dame w Paryżu, apelując o pamięć o najuboższych.
 • Pożar katedry Notre Dame. Są nieoficjalne informacje o prawdopodobnej przyczynie

  Pożar katedry Notre Dame. Są nieo... 02:26

  Zwarcie w instalacji elektrycznej było prawdopodobną przyczyną pożaru w Katedrze Notre Dame. To nieoficjalne informacje. Na oficjalny raport trzeba będzie poczekać. Służby nie są jeszcze w stanie dokładnie zbadać obiektu. Nie są też w stanie jeszcze dokładnie oszacować strat. Wiadomo, że będą liczone w setkach milionów euro. Na odbudowę już zebrano blisko miliard.
 • Zabrzmiał Dzwon Zygmunt. Na znak solidarności z Notre Dame

  Zabrzmiał Dzwon Zygmunt. Na znak ... 00:49

  17.04 | W środę o godzinie 18.50 zabił dzwon Zygmunt w Katedrze Wawelskiej w Krakowie. Zabrzmiał o symbolicznej porze, godzinie wybuchu pożaru w Notre Dame. Na znak solidarności z Francuzami i Kościołem paryskim po pożarze katedry Notre Dame.

 • Notre Dame do odbudowania w ciągu 5 lat? Tak obiecuje Macron

  Notre Dame do odbudowania w ciągu... 02:44

  Wnętrze Notre Dame wygląda jak gruzowisko. W ciągu pięciu lat paryska archikatedra ma być odrestaurowana. Szybką odbudowę obiecuje prezydent Emmanuel Macron, a pokaźne fundusze oferują biznesmeni, firmy i miasta. Paryscy strażacy to bohaterowie - gdyby nie ich sprawne działania, cała katedra mogłaby się zawalić.
 • Norte Dame po pożarze. Zdjęcia z drona

  Norte Dame po pożarze. Zdjęcia z ... 00:29

  17.04 | Skalę zniszczeń, jakie dotknęły katedrę Notre Dame w poniedziałkowym pożarze, widać wyraźnie na opublikowanych dwie doby później zdjęciach z drona.
 • Odnaleziono relikwiarz w kształcie koguta z iglicy

  Odnaleziono relikwiarz w kształci... 01:22

  17.04 | Odnaleziono relikwiarz w kształcie koguta z zawalonej iglicy katedry Notre Dame. Wewnątrz spatynowanego miedzianego koguta, symbolu zaparcia się św. Piotra, ocalały relikwie patronki Paryża św. Genowefy, patrona Francji św. Dionizego i fragment korony z cierni.
 • Modlitewne czuwanie przed katedrą Notre Dame

  Modlitewne czuwanie przed katedrą... 01:16

  16.04 | Setki ludzi zebrały się we wtorek późnym wieczorem przed zniszczona w pożarze paryską katedrą Notre Dame, by wziąć udział w kolejnym modlitewnym czuwaniu.
 • Modlitewne czuwanie przed katedrą Notre Dame

  Modlitewne czuwanie przed katedrą... 00:48

  16.04 | Setki ludzi zebrały się we wtorek późnym wieczorem przed zniszczoną w pożarze paryską katedrą Notre Dame, by wziąć udział w kolejnym modlitewnym czuwaniu.
 • "Od władz Francji zależy, w jakim stopniu pomożemy w odbudowie Notre Dame"

  "Od władz Francji zależy, w jakim... 00:30

  16.04 | Zadeklarowałem prezydentowi Francji Emmanuelowi Macronowi naszą pomoc przy odbudowie katedry Notre Dame; od decyzji władz francuskich będzie zależało to, w jakim stopniu będziemy mogli dopomóc w tej odbudowie – oświadczył premier Mateusz Morawiecki.
 • Na zdjęciach ze środka Notre Dame widać skalę katastrofy

  Na zdjęciach ze środka Notre Dame... 00:35

  16.04 | W poniedziałkowym pożarze katedry Notre Dame zniszczeniu uległ dach, iglica oraz część stropu. Uszkodzone zostało też drewniane wnętrze. Na zdjęciach ze środka katedry widać skalę katastrofy.
 • Zabiły dzwony Opactwa Westminsterskiego w Londynie

  Zabiły dzwony Opactwa Westminster... 00:27

  16.04 | W ramach solidarności z Francuzami, w dobę od wybuchu pożaru w katedrze Notre Dame, zabiły dzwony londyńskiego Opactwa Westminsterskiego.
 • Walczyli o każdy centymetr katedry. Nowe nagranie z akcji strażaków

  Walczyli o każdy centymetr katedr... 01:31

  16.04 | Około 400 strażaków przez wiele godzin walczyło z płomieniami, które ogarnęły w poniedziałek katedrę Notre Dame. Zawaliła się iglica i dach świątyni, udało im się jednak ocalić główną strukturę budowli, a także część najcenniejszych trzymanych w niej relikwii. We wtorek paryska straż pożarna opublikowała nagranie z tej dramatycznej akcji.
rozwiń

Strajk nauczycieli

 • Broniarz: zeszliśmy z tysiąca złotych, co dało rządowi dziesięć miliardów oszczędności

  Broniarz: zeszliśmy z tysiąca zło... 00:40

  25.04| - Myśmy uznali, że wartością nadrzędną jest to, żeby te matury odbyły się w spokoju - tłumaczył w "Faktach po Faktach" w TVN24 prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz decyzję o zawieszeniu ogólnopolskiego strajku nauczycieli. Odnosząc się do rozpoczynającego się w piątek "okrągłego stołu" stwierdził, że "nikt nie zaneguje faktu, że oświata wymaga zmian, ale tych zmian nie dokonamy podczas jednego wydarzenia na Stadionie Narodowym, to wymaga czasu".
 • Wicepremier: elementem protestu stali się uczniowie

  Wicepremier: elementem protestu s... 00:51

  25.04 | Elementem protestu stali się uczniowie - oceniła w "Faktach po Faktach" w TVN24 wicepremier Beata Szydło. - Gdyby protest był zawieszony na czas egzaminów, pewnie inaczej byśmy to postrzegali - mówiła. Podziękowała też ZNP za decyzję o zawieszeniu strajku i dodała, że należy podjąć rozmowy o systemie wynagrodzeń nauczycieli, bo "ten system już się wyczerpał" i "nie daje gwarancji, że te wzrosty będą takie, jak oczekuje strona związkowa".
 • Szydło: dziękuję za decyzję ZNP, ona potwierdza, że nauczyciele potrafili odpowiedzialnie się zachować

  Szydło: dziękuję za decyzję ZNP, ... 01:20

  25.04 | Dziękuję za dzisiejszą decyzję ZNP, ona jest ważna przede wszystkim dla maturzystów. Ta decyzja potwierdza to, że nauczyciele potrafili odpowiedzialnie się zachować - powiedziała Beata Szydło.
 • Paweł Kukiz komentuje zawieszenie strajku nauczycieli

  Paweł Kukiz komentuje zawieszenie... 00:47

  25.04| - Przewidywałem na początku, że nauczyciele zostaną rozegrani przez ten system, przez dwie strony sporu politycznego (...). Niestety spełniły się moje przewidywania - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 Paweł Kukiz, odnosząc się do decyzji ZNP o zawieszeniu strajku. Stwierdził również, że prezes związku Sławomir Broniarz jeszcze dzisiaj "powinien ogłosić, że podaje się do dymisji, ponieważ nie spełnił oczekiwań nauczycieli, tylko wprowadził ich w taką sytuację".
 • Szydło: dotychczasowy system po prostu się wyczerpał

  Szydło: dotychczasowy system po p... 01:27

  25.04 | Elementem protestu stali się uczniowie - podkreślała w "Faktach po Faktach" w TVN24 wicepremier Beata Szydło. - Gdyby protest był zawieszony na czas egzaminów, pewnie inaczej byśmy to postrzegali - oceniła. Podziękowała też ZNP za decyzję o zawieszeniu strajku. Dodała, że należy podjąć rozmowy o systemie wynagrodzeń nauczycieli, bo "ten system już się wyczerpał" i "nie daje gwarancji, że te wzrosty będą takie, jak oczekuje strona związkowa".
 • Zalewska: nasze dzisiejsze spotkanie było dementowaniem tych słów, które są nieprawdziwe

  Zalewska: nasze dzisiejsze spotka... 00:52

  25.04| Już po zakończeniu obrad komisji, Zalewska oceniła, że "całe nasze dzisiejsze spotkanie było dementowaniem tych słów, które są nieprawdziwe". - System został tak przygotowany, żeby w ciągu całej kadencji wszystko wydarzyło się tak, jak to zaplanowaliśmy - mówiła.
 • Prezydent: dziękuję nauczycielom za decyzję o zawieszeniu strajku

  Prezydent: dziękuję nauczycielom ... 01:00

  25.04| - Proszę wszystkich nauczycieli, by to zrobić, by tej młodzieży zapewnić to spokojne zdanie matury i zapewnić spokój ich rodzicom, mówię to także jako ojciec, który kilka lat temu przeżywał maturę córki - mówił w czwartek prezydent Andrzej Duda, dziękując Związku Nauczycielstwa Polskiego za decyzją o zawieszeniu strajku.
 • Zalewska dziękuje Broniarzowi. "Decyzja ważna dla uczniów, rodziców i nauczycieli"

  Zalewska dziękuje Broniarzowi. "D... 01:15

  25.04 | Minister edukacji Anna Zalewska podziękowała prezesowi ZNP Sławomirowi Broniarzowi za decyzję o zawieszeniu strajku. Ta decyzja jest ważna dla uczniów, rodziców i nauczycieli - podkreśliła. Mamy nadzieję, że wszystko wróci do normy i dalej będziemy rozmawiać o kolejnych podwyżkach - dodała.
 • Suski: gdyby nie bylo ustawy, to pewnie nie byloby zawieszenia protestu

  Suski: gdyby nie bylo ustawy, to ... 00:14

  25.04 | Prezes ZNP Sławomir Broniarz poinformował, że od soboty, 27 kwietnia od godz. 6 rano, Związek Nauczycielstwa Polskiego zawiesza ogólnopolski strajk, ale go nie kończy.
 • Strajk nauczycieli zawieszony. Szydło: to dobra, ważna decyzja

  Strajk nauczycieli zawieszony. Sz... 00:32

  25.04 | Prezes ZNP Sławomir Broniarz poinformował, że od soboty, 27 kwietnia od godz. 6 rano, Związek Nauczycielstwa Polskiego zawiesza ogólnopolski strajk, ale go nie kończy.
 • Kosiniak-Kamysz: Nauczyciele dzisiaj wygrali bardzo dużo. Pokazali jedność środowiska i determinację

  Kosiniak-Kamysz: Nauczyciele dzis... 02:28

  25.04 | Prezes ZNP Sławomir Broniarz poinformował, że od soboty, 27 kwietnia od godz. 6 rano, Związek Nauczycielstwa Polskiego zawiesza ogólnopolski strajk, ale go nie kończy.
 • Neumann: wrześniowy protest może być jeszcze większy

  Neumann: wrześniowy protest może ... 00:31

  25.04 | Prezes ZNP Sławomir Broniarz poinformował, że od soboty, 27 kwietnia od godz. 6 rano, Związek Nauczycielstwa Polskiego zawiesza ogólnopolski strajk, ale go nie kończy.
rozwiń

Wybory do europarlamentu 2019

 • Biedroń proponuje debatę Schetynie i Kaczyńskiemu

  Biedroń proponuje debatę Schetyni... 01:20

  24.04 | "Nie potrzeba do niej osób trzecich. Zwłaszcza takich, dla których spór Polski europejskiej z antyeuropejską to nie ich wojna" - to odpowiedź Grzegorza Schetyny na propozycję Roberta Biedronia, aby 3 maja zorganizować debatę liderów trzech partii: Wiosny, Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Propozycję lidera Wiosny skomentowała także Beata Mazurek. "Nie zamierzamy brać w tym niepoważnym przedsięwzięciu udziału" - napisała rzeczniczka PiS.
 • "Chcę walczyć z hejtem w Gdańsku, na Pomorzu, w Polsce, w Unii Europejskiej, a nawet szerzej: nawet na świecie"

  "Chcę walczyć z hejtem w Gdańsku,... 01:24

  24.04 | Chce pracować w Unii Europejskiej, żeby walczyć o jej jedność, o demokratyczne wartości. Silna Unia daje Polsce bezpieczeństwo, my jako kraj nie poradzimy sobie sami - mówiła w "Kropce nad i" w TVN24 Magdalena Adamowicz, kandydująca do Parlamentu Europejskiego z listy Koalicji Europejskiej. Adamowicz w programie odniosła się także do wpisów Krystyny Pawłowicz skierowanych pod jej adresem. - Myślę, że razem możemy coś zmienić. Może jak porozmawia ze mną, to coś się w niej obudzi - zastanawiała się.
 • Lubnauer: pomysł Rostowskiego co najmniej kontrowersyjny

  Lubnauer: pomysł Rostowskiego co ... 00:25

  24.04 | Były wicepremier ogłosił we wtorek na Twitterze, że będzie kandydatem proeuropejskiego brytyjskiego ugrupowania Change UK w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Polityk znajdzie się na drugim miejscu listy wyborczej w Londynie. Szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer oceniła, że "pomysł pana ministra na kandydowanie z Wielkiej Brytanii wydaje się co najmniej kontrowersyjny". Jej zdaniem jednak były minister finansów rządu polskiego, "wydaje się, że powinien jeżeli już być kandydatem, to być kandydatem w Polsce, nie w Wielkiej Brytanii".
 • Kierwiński: nie widzę nic nadzwyczajnego w decyzji Rostowskiego

  Kierwiński: nie widzę nic nadzwyc... 00:35

  24.04 | Były polski wicepremier Jan Vincent Rostowski ogłosił we wtorek na Twitterze, że będzie kandydatem proeuropejskiego brytyjskiego ugrupowania Change UK w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Polityk znajdzie się na drugim miejscu listy wyborczej w Londynie. Poseł Platformy Obywatelskiej Marcin Kierwiński ocenił, że Rostowski "korzysta ze swoich praw jako Polak, jako Europejczyk". Dodał, że nie widzi w decyzji byłego wicepremiera "nic nadzwyczajnego".
 • Rostowski: tutaj moja kandydatura może najbardziej zaważyć

  Rostowski: tutaj moja kandydatura... 00:35

  24.04 | Były polski wicepremier Jan Vincent Rostowski ogłosił we wtorek na Twitterze, że będzie kandydatem proeuropejskiego brytyjskiego ugrupowania Change UK w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Polityk znajdzie się na drugim miejscu listy wyborczej w Londynie. Rostowski w środę w rozmowie z TVN24 tłumaczył, dlaczego zdecydował się na start z Londynu. - Właśnie tutaj moja kandydatura może najbardziej zaważyć- ocenił.
 • Manfred Weber ogłosił we wtorek w Atenach 12 obietnic

  Manfred Weber ogłosił we wtorek w... 00:33

  23.04 | Kandydat na przyszłego szefa Komisji Europejskiej z Europejskiej Partii Ludowej Manfred Weber ogłosił we wtorek w Atenach 12 obietnic, które chce realizować po eurowyborach. Wśród nich jest znaczne przyspieszenie wzmacniania Frontexu i walka o praworządność.
 • "Mam na szczęście takiego raka, na którego jest specjalna chemia"

  "Mam na szczęście takiego raka, n... 01:40

  23.03 | Janina Ochojska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej do europarlamentu i szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej w "Faktach po Faktach" w TVN24 opowiadała we wtorek o swojej chorobie. - Traktuję to jako zadanie, w czwartek zaczynam chemię - powiedziała. Jak opowiadała, okazało się w badaniu USG, że ma "dwa guzki w piersi i już zajęte węzły chłonne", ale zadeklarowała, że jest optymistką. - Mam na szczęście takiego raka, na którego jest specjalna chemia - wskazywała szefowa PAH. Podkreśliła, że lekarze są dobrej myśli.
 • Ochojska: trochę żałuję, że Zdrojewskiego nie ma na listach wyborczych

  Ochojska: trochę żałuję, że Zdroj... 01:08

  23.04 | Janina Ochojska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej do europarlamentu i szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej pytana w Faktach po Faktach" w TVN24, czy nie żałuje, że na listach wyborczych nie ma wraz z nią Bogdana Zdrojewskiego (PO), odpowiedziała: - Nie ukrywam, że trochę tego żałuję. - Żałuję, bo myślę, że moglibyśmy razem zdobyć bardzo dużo głosów. Ale nie ja układam listy, więc cóż, mogę tylko powiedzieć "szkoda", ale miejmy nadzieję, że ci kandydaci, którzy są, zbiorą głosy. Chociaż wiem, że Bogdan ma bardzo duże poparcie we Wrocławiu - dodała.
 • Ochojska: o chorobie dowiedziałam się będąc w trakcie kampanii do europarlamentu

  Ochojska: o chorobie dowiedziałam... 01:01

  23.04 | Janina Ochojska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej do europarlamentu i szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej opowiadała w "Faktach po Faktach" w TVN24, że o nowotworze piersi dowiedziała się "już będąc w trakcie kampanii" do Parlamentu Europejskiego. - W miarę jak kampania postępuje, jestem przekonana o tym, że obrałam właściwą drogę - kandydowania do Parlamentu Europejskiego - dodała.
 • "Wiem, że za trzy tygodnie stracę włosy"

  "Wiem, że za trzy tygodnie stracę... 01:09

  23.04 | Gdybym nie kandydowała do Parlamentu Europejskiego, to na pewno bym nie ogłaszała tego publicznie - powiedziała w "Faktach po Faktach" Janina Ochojska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej do europarlamentu i szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej. W ubiegłym tygodniu poinformowała, że zmaga się z nowotworem piersi. - Poza tym wiem, że za trzy tygodnie stracę włosy, więc prędzej czy później ludzie to zobaczą - dodała Ochojska.
 • Dramatyczna diagnoza i apel do kobiet, ale Janina Ochojska nie zmienia planów

  Dramatyczna diagnoza i apel do ko... 03:08

  20.04 | Przyznaje, że nie badała się od trzech lat, ale dziś żałuje i mówi o tym głośno. Janina Ochojska ma nowotwór piersi. Mimo choroby nie zmienia planów i startuje do Parlamentu Europejskiego, a dodatkowo zachęca do badań.
 • Bój o Europarlament

  Bój o Europarlament 02:57

  17.04 | Minął termin rejestracji komitetów wyborczych. Teraz wszystko w rękach wyborców. Bój o najlepszy wynik w wyborach do Europarlamentu będzie zacięty, co pokazuje sondaż przygotowany dla "Faktów" TVN i TVN24. Pierwsze miejsce zajmuje PiS, ale Koalicja Europejska depcze mu po piętach. Jakie wnioski płyną z sondażu?
rozwiń

Brexit faktem

 • Tusk: potrzebujemy marzycieli i marzeń

  Tusk: potrzebujemy marzycieli i m... 01:03

  16.04 | Donald Tusk, który we wtorek wziął udział w debacie w Parlamencie Europejskim w Strasburgu, wyjaśnił, że mówiąc o tym "marzeniu" odpowiada na oświadczenie jednego z przywódców unijnych, który podczas ubiegłotygodniowego szczytu UE ostrzegł "marzycieli", aby nie sądzili, że do brexitu może nie dojść.
 • "Musimy opuścić UE tak szybko, jak to możliwe"

  "Musimy opuścić UE tak szybko, ja... 00:36

  11.04 | Brytyjska premier Theresa May z zadowoleniem przyjęła decyzję Rady Europejskiej o przedłużeniu procesu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej do 31 października, podkreślając jednak, że intencją jej rządu jest opuszczenie Wspólnoty "tak szybko, jak to możliwe".
 • "Dobry kompromis daje dużo możliwości łagodnego wyjścia z UE"

  "Dobry kompromis daje dużo możliw... 01:59

  11.04 | Wypracowaliśmy dobry kompromis, Wielka Brytania ma dużo możliwości łagodnego wyjścia z UE - mówił w Brukseli po zakończeniu specjalnego unijnego szczytu ws. brexitu premier Mateusz Morawiecki. Wykluczył możliwośc renegocjacji umowy o wyjściu.
 • "Może uda się zapobiec brexitowi. To moje ciche prywatne marzenie"

  "Może uda się zapobiec brexitowi.... 03:07

  11.04 | - Będę robił wszystko, żeby uniknąć ostrego konfliktu podczas tego wychodzenia, a może uda się w ogóle zapobiec brexitowi - powiedział przewodniczący Rady Europejskiej, Donald Tusk po szczycie w Brukseli. - To nie jest moja rola oczywiście, ale takie moje ciche prywatne marzenie - przyznał.
 • "Przedłużenie brexitu do 31 października"

  "Przedłużenie brexitu do 31 paźdz... 00:40

  11.04 | 27 krajów UE i Wielka Brytania zgodziły się na elastyczne przedłużenie brexitu do 31 października - poinformował w nocy ze środy na czwartek na Twitterze szef Rady Europejskiej Donald Tusk.
 • Europejscy przywódcy zebrali się, by omówić kwestię brexitu

  Europejscy przywódcy zebrali się,... 01:14

  W Brukseli rozpoczęło się posiedzenie Rady Europejskiej w sprawie brexitu. Premier Theresa May znów poprosiła o przedłużenie terminu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, znów do 30 czerwca. Wiele wskazuje na to, że Theresa May może dostać więcej niż prosi.
 • "Unia powinna powiedzieć nam: idźcie sobie"

  "Unia powinna powiedzieć nam: idź... 02:40

  10.04 | - Unia powinna powiedzieć nam: idźcie sobie, do widzenia i nakazać nam wyjść z Unii Europejskiej już jutro - stwierdził obecny w Brukseli eurosceptycny brytyjski polityk Nigel Farage. W środę w stolicy Belgii odbywa się unijny szczyt w sprawie brexitu.
 • "Unia powinna powiedzieć nam: idźcie sobie"

  "Unia powinna powiedzieć nam: idź... 00:28

  10.04 | Unia powinna powiedzieć nam: idźcie sobie, do widzenia i nakazać nam wyjść z Unii Europejskiej już jutro - stwierdził obecny w Brukseli eurosceptyczny brytyjski polityk Nigel Farage. W środę w stolicy Belgii odbywa się unijny szczyt w sprawie brexitu.
 • Merkel: opóźnienie brexitu powinno być jak najmniejsze

  Merkel: opóźnienie brexitu powinn... 00:24

  10.04 | Kanclerz Niemiec Angela Merkel oświadczyła w Bundestagu, że opóźnienie brexitu powinno być jak najmniejsze, ale na tyle długie, żeby Unia Europejska nie musiała co dwa tygodnie zajmować się tą kwestią.
 • Theresa May spotkała się z Emmanuelem Macronem

  Theresa May spotkała się z Emmanu... 01:05

  10.04 | Większość państw UE opowiada się za tym, by zaproponować Wielkiej Brytanii przesunięcie terminu wyjścia ze Wspólnoty na 31 grudniu lub 1 marca - poinformowała w środę nad ranem niemiecka agencja dpa, powołując się na unijne źródła dyplomatyczne w Brukseli.
 • Angela Merkel spotkała się z Theresą May w Berlinie

  Angela Merkel spotkała się z Ther... 01:14

  09.04 | Kanclerz Angela Merkel spotkała się we wtorek w Berlinie z szefową brytyjskiego rządu Theresą May. W przeddzień szczytu RE premier Zjednoczonego Królestwa próbowała uzyskać poparcie przywódczyni Niemiec dla kolejnego opóźnienia brexitu.
 • Wielka Brytania będzie starał się o opóźnienie brexitu

  Wielka Brytania będzie starał się... 01:06

  9.04 | Unia Europejska zgodzi się na przedłużenie brexitu, ale będzie żądała określenia, czemu ta zgoda ma służyć - to konkluzja z wtorkowego spotkania unijnych ministrów do spraw europejskich 27 krajów członkowskich.
rozwiń

Obraz świata

 • Trump zaprzecza, jakoby chciał zwolnić Roberta Muellera

  Trump zaprzecza, jakoby chciał zw... 01:10

  25.04 | Prezydent USA Donald Trump zaprzeczył w czwartek, że próbował doprowadzić do zwolnienia prokuratora specjalnego Roberta Muellera, który prowadził śledztwo w sprawie domniemanej ingerencji Rosji w amerykańskie wybory w 2016 roku.
 • Sytuacja humanitarna w Libii jest coraz gorsza

  Sytuacja humanitarna w Libii jest... 01:02

  25.04 | Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża (MKCK) zaalarmował w czwartek, że w ogarniętej walkami Libii sytuacja humanitarna jest coraz bardziej niepokojąca. Według MKCK w stolicy Trypolisie "dzielnice mieszkaniowe stopniowo stają się polami bitew". Libijskie siły rządowe, które przejęły inicjatywę i wyparły wojska generała Chalify Haftara, skoncentrowały się w rejonach Ain Zara i Wadi Rabie, aby zapewnić sobie kontrolę nad centralną autostradą prowadzącą ze stolicy.
 • Wielkanoc w Sewilli

  Wielkanoc w Sewilli 00:36

  25.04 | Hiszpańskie MSW potwierdziło w czwartek zatrzymanie drugiego mężczyzny podejrzanego o próbę przeprowadzenia zamachu na procesję w Wielkim Tygodniu w Sewilli na południu kraju. Według śledczych obaj są podejrzani o związki z tak zwanym Państwem Islamskim (IS).
 • Na Cyprze znaleziono ciała trzech kobiet

  Na Cyprze znaleziono ciała trzech... 01:23

  25.04 | To najprawdopodobniej pierwsze seryjne morderstwo w historii Cypru. Na tej niewielkiej śródziemnomorskiej wyspie miejscowa policja natrafiła w czwartek na kolejne - trzecie w tym miesiącu - zmasakrowane ciało kobiety. Śledczy podejrzewają, że jej śmierć ma związek z dwoma pozostałymi zabójstwami - pisze Reuters.
 • Parlament Ukrainy przyjął ustawę o języku ukraińskim

  Parlament Ukrainy przyjął ustawę ... 01:05

  25.04 | Parlament Ukrainy przyjął w czwartek ustawę o języku ukraińskim, która przewiduje obowiązkowe używanie tego języka w instytucjach państwowych, organach samorządowych oraz w innych dziedzinach życia publicznego. Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa powiedziała, że jest to ustawa o "przymusowej ukrainizacji", a wiele jej zapisów jest sprzecznych z normami międzynarodowymi.
 • Joe Biden dołącza do wyścigu o prezydenturę w 2020 roku

  Joe Biden dołącza do wyścigu o pr... 01:46

  25.04 | Joe Biden, wiceprezydent Stanów Zjednoczonych za prezydentury Baracka Obamy, oficjalnie ogłosił w czwartek, że będzie ubiegał się o nominację Partii Demokratycznej w wyborach prezydenckich zaplanowanych na 2020 rok.
 • Zakończył się szczyt Putin-Kim we Władywostoku

  Zakończył się szczyt Putin-Kim we... 00:49

  25.04 | W czwartek zakończyło się spotkanie przywódców Rosji i Korei Północnej, Władimira Putina i Kim Dzong Una we Władywostoku. Na pożegnanie Kim Dzong Un przez uchylone okno samochodu pomachał ręką. Putin w odpowiedzi również pomachał mu dłonią.
 • Kolacja po szczycie Putin-Kim we Władywostoku

  Kolacja po szczycie Putin-Kim we ... 00:30

  25.04 | W czwartek zakończyło się spotkanie przywódców Rosji i Korei Północnej, Władimira Putina i Kim Dzong Una we Władywostoku. Rosyjski przywódca powiedział, że jest zadowolony z wyników rozmów. Nie przewidziano dokumentu końcowego po szczycie.
 • Wykonano wyrok śmierci za zabójstwo sprzed 21 lat

  Wykonano wyrok śmierci za zabójst... 00:55

  25.04 | 44-letni John William King został zabity poprzez zastrzyk z trucizną i zmarł w środę około 19. czasu lokalnego (około 2. w nocy w czwartek w Polsce) w więzieniu stanowym w Huntsville na północ od Houston - przekazał stanowy departament sprawiedliwości. 21 lat temu brał udział w morderstwie czarnoskórego Jamesa Byrda.
 • Pierwsze spotkanie Kim-Putin we Władywostoku

  Pierwsze spotkanie Kim-Putin we W... 01:55

  25.04 | Spotkanie przywódców Rosji i Korei Północnej, Władimira Putina i Kim Dzong Una, rozpoczęło się w czwartek we Władywostoku. Putin wyraził przekonanie, że rozmowy pomogą zacieśnić dwustronne stosunki i że istnieje duży potencjał w rozwijaniu relacji handlowych.
 • Przygotowania do szczytu Kim-Putin

  Przygotowania do szczytu Kim-Putin 01:38

  25.04 | Prezydent Rosji Władimir Putin przybył do Władywostoku, gdzie w czwartek odbędzie się jego spotkanie z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem. Tematem rozmów ma być denuklearyzacja Półwyspu Koreańskiego i możliwości rozszerzenia dwustronnej współpracy gospodarczej.
 • Putin o mieszkańcach Ługańska i Doniecka

  Putin o mieszkańcach Ługańska i D... 00:57

  25.04 | Amerykański resort spraw zagranicznych wydał w środę wieczór oświadczenie, w którym skrytykował decyzję Kremla ws. uproszczonej procedury przyznawania rosyjskiego obywatelstwa mieszkańcom kontrolowanych przez Rosję regionów na wschodzie Ukrainy.
rozwiń

Wideo dnia

 • Zakończył się szczyt Putin-Kim we Władywostoku

  Zakończył się szczyt Putin-Kim we... 00:49

  25.04 | W czwartek zakończyło się spotkanie przywódców Rosji i Korei Północnej, Władimira Putina i Kim Dzong Una we Władywostoku. Na pożegnanie Kim Dzong Un przez uchylone okno samochodu pomachał ręką. Putin w odpowiedzi również pomachał mu dłonią.
 • Kolacja po szczycie Putin-Kim we Władywostoku

  Kolacja po szczycie Putin-Kim we ... 00:30

  25.04 | W czwartek zakończyło się spotkanie przywódców Rosji i Korei Północnej, Władimira Putina i Kim Dzong Una we Władywostoku. Rosyjski przywódca powiedział, że jest zadowolony z wyników rozmów. Nie przewidziano dokumentu końcowego po szczycie.
 • "Oglądałam telewizję i nagle spod wersalki wypełzł mały wąż"

  "Oglądałam telewizję i nagle spod... 00:44

  25.04 | Ten początkowo spokojny wieczór mieszkanka słowackiej wsi Dolne Plachtince zapamięta na długo. Spod jej wersalki wypełzł wąż. Kobieta była sama w domu. Kiedy zauważyła węża, wybiegła z domu i zadzwoniła po straż pożarną. Strażacy odsunęli wersalkę i zdjęli deski z podłogi. Ich oczom ukazały się jeszcze dwa małe węże.
 • Zaskakujące poprawki przed przyjazdem Kim Dzong Una do Rosji

  Zaskakujące poprawki przed przyja... 00:50

  25.04 | Kim Dzong Un w Rosji i logistyczne wyzwania, z którymi wiąże się wizyta północnokoreańskiego dyktatora. Przyglądali się im dziennikarze telewizji CNN. Czasami są zaskakujące np. czy przesuwać dywan, czy pociąg? Kim Dzong Un przyjechał do Rosji swoim słynnym opancerzonym pociągiem.
 Jeszcze w ostatniej chwili konieczne były poprawki kosmetyczne. Dwóch pracowników z desperacją polerowało drzwi, przez które przywódca miał wyjść z wagonu.
 • Kim Dzong Un witany chlebem i solą po przekroczeniu granicy

  Kim Dzong Un witany chlebem i sol... 00:33

  24.04 | Kim Dzong Un przekroczył w środę granicę z Rosją. Przywódca Korei Północnej udaje się do Władywostoku, gdzie w czwartek spotka się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Na lidera Korei Północnej w przygranicznej miejscowości Chasan czekała delegacja z kwiatami. Kim został przywitany chlebem i solą.
 • Dom inny niż wszystkie. Zamiast okna ma samochód

  Dom inny niż wszystkie. Zamiast o... 00:36

  24.04 | Mężczyzna z rumuńskiego okręgu Alba przekonuje, że od zawsze chciał mieć dom inny niż wszyscy. To na pewno mu się udało, bo na pierwszym piętrze zamieszkiwanego przez siebie domu, w miejscu okna, umieścił samochód osobowy. Samochód umieszczony jest w ścianie i wygląda, jakby przed chwilą miał wypadek. Właściciel na pozwolenie na wykonanie ekscentrycznego projektu czekał 11 miesięcy. Pół-samochodu wystającego poza elewację budynku waży około 150 kilogramów. Aby umieść go na tej wysokości właściciel wynajął specjalny dźwig. Cała operacja kosztowała około 1200 euro, ale zadowolony właściciel z dumą przyznaje, że było warto.
 • Samochody w morzu. Przypływ zaskoczył kierowców

  Samochody w morzu. Przypływ zasko... 00:32

  23.04 | W meksykańskim mieście Puerto Peñasco przypływ kompletnie zaskoczył kilkudziesięciu kierowców, którzy zostawili swoje auta na skraju plaży. W kilka chwil praktycznie całe miejsce znalazło się pod wodą. Wszystko działo się tak szybko, że kierowcy nie zdążyli odjechać w wyżej położone miejsca. Na szczęście żadnemu z plażowiczów nic się nie stało. Wyciągnięcie samochodów nie było łatwe, do wydostania niektórych z nich potrzebne były dźwigi.
 • Parada chińskiej marynarki w 70. rocznicę powstania

  Parada chińskiej marynarki w 70. ... 01:52

  23.04 | Wielka parada morska w porcie Qingdao była głównym elementem obchodów 70. rocznicy powstania chińskiej marynarki. Zapowiadano, że w pokazie wezmą udział nieprezentowane dotąd nowe modele chińskich jednostek. Z powodu deszczu i gęstej mgły pojawiły się jednak trudności w identyfikacji wszystkich biorących udział w pokazie okrętów.
 • Telewizyjna reporterka w opałach. "Zaatakowała" ją jaszczurka

  Telewizyjna reporterka w opałach.... 01:06

  23.04 | Telewizyjna reporterka Abby Phillip znalazła się w opałach podczas wejścia na żywo. W trakcie dyskusji o amerykańskiej polityce po dziennikarce zaczęła chodzić jaszczurka.
 • Floryda i nietypowy obrazek na ulicy. Bójka z udziałem zająca wielkanocnego

  Floryda i nietypowy obrazek na ul... 00:42

  23.04 | Do nietypowej sytuacji doszło na jednej z ulic Florydy. Mężczyzna ubrany w strój zająca wdał się w bójkę. Jak sam mówi próbował rozdzielić szarpiącą się dwójkę ludzi. Cała sytuacja została nagrana przez jednego ze świadków zdarzenia.
 • Easter Egg Roll z Donaldem Trumpem

  Easter Egg Roll z Donaldem Trumpem 00:42

  23.04 | Po raz 141 w ogrodach Białego Domu odbył się Easter Egg Roll, czyli coroczne wyścigi w toczeniu jajek. Blisko 30 tysiącom uczestników towarzyszyła para prezydencka.
 • Poszukiwania czekoladowych jaj w parku w Tuluzie

  Poszukiwania czekoladowych jaj w ... 00:32

  22.04 | Wielkanoc to także czas na poszukiwanie jajek. We francuskiej Tuluzie setki rodzin szukało w parku pisanek. A było czego szukać, bo ukryto około 60 tysięcy czekoladowych jaj.
rozwiń

Reportaże TVN24

 • Kuba wciąż niechętnie otwiera się na świat. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Kuba wciąż niechętnie otwiera się... 45:59

  2.01. | Wiele się zmienia w relacjach Kuby ze światem, ale w samym kraju zmian wciąż niewiele. Wciąż kultywuje się rewolucję 1 stycznia i jej przywódcę - Fidela Castro. Władze mówią o otwarciu na świat, ale też podkreślają wyższość socjalizmu nad demokracją i rynkiem. Materiał "Faktów" TVN.
 • Femen. Naga prawda

  Femen. Naga prawda 46:49

  31.12 | Nagość to dla członkiń Femenu jednocześnie symbol bezbronności i waleczności. A waleczne są bardzo, coraz bardziej są też znane i zwykle – rozebrane do naga. Nasz reporter za najbardziej znanymi feministkami świata zjechał kawał świata. (Dla dorosłych).
 • FEMEN. Naga prawda

  FEMEN. Naga prawda 22:58

  30.12 | Pierwsza część reportażu Wojciecha Bojanowskiego o feministycznym ruchu FEMEN.
 • Próby walki z uczuciami nic nie dały

  Próby walki z uczuciami nic nie dały 00:49

  23.10 | - Może trochę bałem się reakcji. Przełożonych poinformowałem dopiero, kiedy podjąłem ostateczną decyzję. Kościół ma oczywiście swoje mechanizmy. Można iść do biskupa, rozmawiać, szukać wsparcia, ale ja uporałem się z tym sam - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • "Chciałem być fair". Decyzja o zrzuceniu sutanny

  "Chciałem być fair". Decyzja o zr... 00:55

  23.10 | - Nie zrzuciłem sutanny od razu. Chciałem spróbować być księdzem na sto procent, ale z upływem czasu było mi coraz trudniej. Coś się we mnie kłóciło, a nie chciałem żyć podwójnym życiem. Decyzję podjąłem dopiero po czterech latach. Musiałem do tego dojrzeć. Nie jest łatwo zostawić swoje dotychczasowe życie - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • Były ksiądz mówi o miłości do innego mężczyzny

  Były ksiądz mówi o miłości do inn... 00:31

  23.10 | Wcześniej podobali mi się mężczyźni, ale pierwsza prawdziwa miłość przyszła dopiero, kiedy byłem już księdzem. Nie sądziłem, że można tak mocno się zaangażować. W pewnym momencie wchodzisz w uczucie tak bardzo, że nie potrafisz już zrobić kroku do tyłu. Zastanawiasz się, jak to możliwe, analizujesz swoje zachowanie, ale jest za późno.
 • "Miłość do mężczyzny przyszła, kiedy byłem już księdzem"

  "Miłość do mężczyzny przyszła, ki... 01:06

  23.10 | Moje uczucie było silne, ale historia trwała bardzo krótko i zakończyła się boleśnie. Mówiąc krótko, zostałem zaszantażowany – mówi były ksiądz Jan Oko w szczerej rozmowie z Katarzyną Zdanowicz.
 • Pierwsze kroki uchodźców w Europie. Cały reportaż z wyspy Lesbos

  Pierwsze kroki uchodźców w Europi... 27:12

  17.10 | Imigranci w łódkach wciąż płyną – najczęściej w stronę Grecji . Tylko w sobotę w drodze do Europy zginęło ich dwunastu. Wyspa Lesbos jest dla nich jak brama do raju i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. Straż graniczna jest bezradna, grecka policja głucha i ślepa, a przemytniczy biznes mocny jak nigdy dotąd.
 • „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie chcemy, żeby ktoś to zepsuł”

  „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie ... 11:43

  27.03 | Pensje rosną, a ludzie są szczęśliwi - takie opinie można usłyszeć od Rosjan. Reporter TVN24 Wojciech Bojanowski postanowił sprawdzić, czy rzeczywistość jest równie różowa jak deklaracje.
 • Opowieść o trudnej drodze, jaką przechodzą chorzy na raka. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Opowieść o trudnej drodze, jaką p... 10:50

  Diagnoza, która brzmi jak wyrok i nadzieja, że nie będzie to wyrok śmiertelny. Dwóch pacjentów i ich dwie drogi, przez życie zagrożone rakiem. Każdy ich krok na początku tej drogi obserwował Wojciech Bojanowski.
 • Jak to się robi za granicą? Reportaż o systemie leczenia raka w Wielkiej Brytanii

  Jak to się robi za granicą? Repor... 10:23

  Jak robi się to, że czy chory na raka pacjent ma zagwarantowaną szybką fachową pomoc i darmowe leki? A także opiekująca się nim pielęgniarkę do której zawsze może zadzwonić. W Wielkiej Brytanii, gdzie systemowe reformy zaczęły się już 15 lat temu, był Marek Osiecimski.
 • Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wojciechem Bojanowskim

  Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wo... 30:15

  21.02 | Bohaterka Majdanu Tetiana Czornowoł w ostatnim roku była wszędzie tam, gdzie rozgrywały się najważniejsze wydarzenia. Brutalnie pobita dziennikarka zdecydowała się walczyć na pierwszej linii frontu. Jak powiedziała, "nie wie, dlaczego jest żywa". W rok po tragicznych wydarzeniach w Kijowie Wojciech Bojanowski pokazał w reportażu, jak wyglądał ten czas z perspektywy niezależnej dziennikarki.
rozwiń

Kontakt 24

rozwiń

Meteo

 • Prognoza pogody na piątek

  Prognoza pogody na piątek 01:36

  25.04 | Piątek w większości kraju zapowiada się słonecznie. Lokalnie mogą pojawić się burze.
 • Warunki drogowe w piątek

  Warunki drogowe w piątek 00:31

  25.04 | Pogoda utrudni jazdę po wschodnich regionach kraju.
 • Warunki biometeo w piątek

  Warunki biometeo w piątek 01:02

  25.04 | W całym kraju odczujemy gorąc.
 • Zerwane banery, powalone drzewa. Wiatr i piach znad Sahary

  Zerwane banery, powalone drzewa. ... 02:40

  Burza piaskowa na krajowej "siódemce". To nie fatamorgana, to wiatr i piach w jednym. W Polsce wiało mocno i mocno dało się to odczuć. Przewracały się drzewa, zrywały się banery reklamowe, i strażacy mieli pełne ręce roboty. To jeszcze nie koniec.
 • Kontrakt długi, temperatura niska. Miejsce pracy: Antarktyda. Rekordowo dużo chętnych

  Kontrakt długi, temperatura niska... 02:39

  Szturm na Antarktydę. Nie podróżników, tylko pracowników. Jest tylko 16 miejsc i aż ponad 1500 chętnych. Polska Stacja Antarktyczna szuka nie tylko naukowców, ale też elektryka, ratownika, czy kucharza. Kontrakt jest długi, temperatura niska, ale największe wyzwanie jest inne.
 • Lasy wyschnięte na wiór. Najwyższe zagrożenie pożarowe w większości województw

  Lasy wyschnięte na wiór. Najwyższ... 02:40

  Strach leśników i strażacy w pełnej gotowości. Polskie lasy są wyschnięte na wiór. 1700 pożarów w ciągu zaledwie pierwszych trzech tygodni kwietnia. Susza jest tak wielka, że nawet gdyby padało przez kilka dni, to niewiele by to dało.
 • "Bez podlewania nic się nie uchowa". Rolnicy i leśnicy obawiają się suszy

  "Bez podlewania nic się nie uchow... 02:42

  Nawet gdy spadnie trochę śniegu lub deszczu, to wody dramatycznie brakuje, bo od wielu tygodni pada bardzo mało. Wystarczy wyjść na pola, by zobaczyć suszę. Wystarczy wejść do lasu, by przekonać się o groźbie pożaru. Leśnicy i rolnicy obawiają się dużych strat.
 • Światowy Dzień Wody 2019. Zdatnej do picia jest jak na lekarstwo

  Światowy Dzień Wody 2019. Zdatnej... 02:52

  Trzy czwarte naszej planety to woda, ale tej do picia mamy jak na lekarstwo. Więc najwyższy czas z głową odkręcać kurek. Jest taki dzień, w którym warto się o tym czegoś dowiedzieć i warto o tym pamiętać. Żeby żyć.
 • Poważna sytuacja na południu Polski. Wiatr siał spustoszenie

  Poważna sytuacja na południu Pols... 03:23

  Krajobraz po wichurach to gdzieniegdzie jak krajobraz po wojnie. Rozwalone domy i powalone drzewa. "To był jeden podmuch, a syn mówi: mamo, nie mamy dachu" - tak na przykład było w Małopolsce. W Opolskiem także strażacy byli w niebezpieczeństwie. Po tym jak runęło na nich drzewo, ze strażackiego wozu niewiele zostało.
 • Był już śnieg, będzie lód. Na drogach będzie ślisko

  Był już śnieg, będzie lód. Na dro... 02:35

  Na drogach śnieg, a pod śniegiem lód. W wielu miejscach leży mokry i ciężki śnieg, który łamie gałęzie drzew i zrywa linie energetyczne. Przed nami kilka dni pogodowej ruletki.
 • Domy bez prądu, wyciągi bez narciarzy. Halny szaleje

  Domy bez prądu, wyciągi bez narci... 02:30

  Bezwzględny zakaz wychodzenia w wysokie góry. Halny szaleje. Gwałtownie wzrosła temperatura i wzrosło też zagrożenie lawinowe. Śniegu ubywa, a to nie koniec pogodowych niespodzianek.
 • Radość dla turystów, zmartwienie dla mieszkańców. Zima daje się we znaki

  Radość dla turystów, zmartwienie ... 02:42

  Zima jak z obrazka i życie jak z koszmaru. Przez trzymetrowe zaspy droga do domu jest jak droga przez mękę. Na Śląsku śnieg to problem dla władz, podczas ferii to frajda, a na Śnieżce to niebezpieczeństwo. Kiedy turyści idą po szlaku ze sprzętem plażowym w rękach, ratownikom ręce opadają.
rozwiń

Eurosport.pl

 • Thiem awansował do ćwierćfinału turnieju ATP w Barcelonie

  Thiem awansował do ćwierćfinału t... 00:55

  Dominic Thiem pokonał Jaume Munara 7:5, 6:1 w trzeciej rundzie turnieju ATP w Barcelonie. W ćwierćfinale Thiem zmierzy się z Guido Pellą.
 • Śląsk Wrocław zainwestował w blind football

  Śląsk Wrocław zainwestował w blin... 01:50

  Zespół LOTTO Ekstraklasy Śląsk Wrocław otworzył sekcję blind footballu. Nowopowstała sekcja już w maju zmierzy się z Wisłą Kraków w walce o Ligę Centralną Europy oraz o Puchar Polski.
 • Carter awansował do drugiej rundy mistrzostw świata

  Carter awansował do drugiej rundy... 01:02

  Allister Carter pokonał Jacka Lisowskiego 10:6 w pierwszej rundzie snookerowych mistrzostw świata. Kolejnym rywalem Anglika będzie Yuelong Zhou. Mistrzostwa świata w snookerze na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Murphy atakował brejka maksymalnego. Zabrakło szczęścia

  Murphy atakował brejka maksymalne... 04:45

  Szóstego dnia mistrzostw świata mógł paść pierwszy maksymalny brejk w tegorocznych mistrzostwach świata. Na dobrej drodze do tego był Shaun Murphy. Anglik zabrakło jednak trochę szczęścia. Warto podkreślić fakt, że Murphy poprosił o podniesienie kotary, tak aby całe Crucible mogło oglądać jego podejście. MŚ w snookerze na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Skrót meczu Werder - Bayern Monachium w półfinale Pucharu Niemiec

  Skrót meczu Werder - Bayern Monac... 03:04

  Bayern Monachium pokonał Werder Brema 3:2 w półfinale Pucharu Niemiec. Bohaterem spotkania był Rober Lewandowski, który strzelił dwa gole. W final Bayern zmierzy się z RB Lipsk. Puchar Niemiec na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Skrót meczu HSV - RB Lipsk w półfinale Pucharu Niemiec

  Skrót meczu HSV - RB Lipsk w półf... 03:04

  RB Lipsk pokonał na wyjeździe drugoligowe HSV 3:1 i awansował do finału Pucharu Niemiec, gdzie zmierzy się z Bayernem Monachium. Puchar Niemiec na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Najważniejsze wydarzenia z 4. etapu Tour of the Alps

  Najważniejsze wydarzenia z 4. eta... 03:10

  Zobacz najważniejsze wydarzenia 4. etapu Tour of the Alps, w którym najlepszy okazał się Brytyjczyk Tao Geoghegan Hart (Team Sky). Trzecie miejsce wywalczył Rafał Majka. Polak z BORA-hansgrohe w klasyfikacji generalnej jest również trzeci, do pierwszego Pawła Siwakowa traci 31 sekund (Team Sky). Tour of the Alps na żywo w Eurosporcie i Eursoport Playerze.
 • Tak Bayern stracił dwie bramki w minutę

  Tak Bayern stracił dwie bramki w ... 01:30

  Chwila nieuwagi źle się skończyła dla piłkarzy Bayernu Monachium. Bawarczycy w zaledwie 60 sekund stracili dwa gole w półfinale Pucharu Niemiec przeciwko Werderowi. Dzięki temu gospodarze doprowadzili do wyrównania 2:2.
 • Hart wygrał 4. etap Tour of the Alps, Majka trzeci

  Hart wygrał 4. etap Tour of the A... 02:27

  Tao Geoghegan Hart (Team Sky) triumfował na 4. etapie Tour of the Alps. Dobrze spisał się Rafał Majka, który dojechał do mety na trzecim miejscu. Polak z zespołu BORA-hansgrohe zajmuje w klasyfikacji generalnej zajmuje trzecią lokatę, do pierwszego Pawła Siwakowa traci 31 sekund. Tour of the Alps na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Fognini wygrał turniej ATP Masters 1000 w Monte Carlo

  Fognini wygrał turniej ATP Master... 01:36

  Rozstawiony z numerem 13. Włoch Fabio Fognini wygrał turniej ATP Masters 1000 na kortach ziemnych w Monte Carlo. W finale pokonał Serba Dusana Lajovica 6:3, 6:4. To dziewiąty tytuł 31-letniego tenisisty w karierze, a ósmy na "mączce".
 • Minimalna porażka Stelmetu w 25. kolejce Ligi VTB

  Minimalna porażka Stelmetu w 25. ... 01:36

  Stelmet Zielona Góra przegrał we własnej gali z Tsmokami Mińsk 78:80. To już dwudziesta porażka polskiego zespołu w lidze VTB. Zobacz skrót tego spotkania.
 • Potężna kraksa na torze Silverstone w serii British Superstock

  Potężna kraksa na torze Silversto... 01:27

  Do bardzo niebezpiecznego wypadku doszło podczas wyścigu na torze Silverstone w serii British Superstock. Na szczęście Barry Teasdale oraz Paul McClung, którzy brali udział w kraksie, nie doznali poważnych obrażeń.
rozwiń

Wideo 360

 • Donald Trump w Warszawie. Zobacz wideo 360 stopni

  Donald Trump w Warszawie. Zobacz ... 06:08

  12.07 | Wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Warszawie była jednym z najważniejszych wydarzeń politycznych w Polsce w 2017 roku. Zobacz relację reportera TVN24 Wojciecha Bojanowskiego, który użył kamery 360 stopni.
 • "Opowiem wam o jednym z was"

  "Opowiem wam o jednym z was" 01:33

  28.07 | Papież Franciszek pojawił się w środę po godz. 21. w oknie papieskim Domu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3. Powitały go tłumy wiernych z całego świata. Swoje przemówienie papież zaczął po polsku. Zobacz wideo 360 stopni.
 • Tysiące pielgrzymów w drodze na Krakowskie Błonia. Zobacz na wideo 360 stopni

  Tysiące pielgrzymów w drodze na K... 01:47

  28.07 | W czwartek po południu na błonia zmierza rozśpiewany tłum, z flagami swoich państw. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
 • Pielgrzymi z Francji dają popis swoich możliwości wokalnych

  Pielgrzymi z Francji dają popis s... 01:27

  29.06 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowskie tramwaje są wyjątkowo zatłoczone

  Krakowskie tramwaje są wyjątkowo ... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • W Krakowie można usłyszeć muzykę z różnych zakątków świata

  W Krakowie można usłyszeć muzykę ... 01:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowski rynek z perspektywy pomnika Mickiewicza

  Krakowski rynek z perspektywy pom... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni

  Justyna Pochanke w studio TVN24. ... 03:26

  Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni
 • Pielgrzymi wypoczywają na Plantach

  Pielgrzymi wypoczywają na Plantach 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • "Poczuj się jak pilot F-16". Wideo 360 stopni z okazji Szczytu NATO

  "Poczuj się jak pilot F-16". Wide... 04:21

  26.07 | Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych opublikowało film nagrany w technologii 360 stopni, dzięki któremu można poczuć się jak pilot myśliwca F-16.
 • Przejazd papamobile i tłumy wiernych. Zobacz wideo 360 stopni

  Przejazd papamobile i tłumy wiern... 01:01

  28.07 | Zobacz nagranie jednego z przejazdów papieża Franciszka wykonane w technologii wideo 360 stopni.
 • "Dobry wieczór" po polsku i wybuch radości. Zobacz na wideo 360 stopni

  "Dobry wieczór" po polsku i wybuc... 00:41

  28.07 | W środę wieczorem papież Franciszek przemawiał do pielgrzymów ze słynnego okna na ul. Franciszkańskiej 3. Zaczął od przywitania po polsku. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
rozwiń

TOTERAZ

 • Populacja Japonii zmalała o 400 tysięcy osób w jednym roku

  Populacja Japonii zmalała o 400 t... 00:39

  08.06 | Populacja Japonii maleje w oczach. Tylko w zeszłym roku zmniejszyła się o 400 tysięcy osób. Według raportu japońskiego Ministerstwa Zdrowia, w 2017 roku urodziło się jedynie 946 tys. dzieci, najmniej od 1899 roku. Jednocześnie, w tym samym roku zmarło ponad 1,3 miliona Japończyków. Jeśli nic się nie zmieni, do 2050 roku populacja kraju Kwitnącej Wiśnie może zmniejszyć się o nawet 27 milionów.
 • Tańczące sowy powracają

  Tańczące sowy powracają 00:53

  Powrót rodziny tańczących sów - są głodne i nadal wyglądają naprawdę groźnie. Koniecznie włączcie dźwięk!
 • Super Bowl w Polsce

  Super Bowl w Polsce 00:28

  Amerykańscy żołnierze stacjonujący w Żaganiu oglądali Super Bowl. Wśród czołgów dopingowali swoje ulubione drużyny
 • Wielki wybuch wulkanu ognia

  Wielki wybuch wulkanu ognia 00:39

  Wulkan Colima w Meksyku to jeden z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. Eksplodował 3 lutego i już dzień później na You Tube zamieszczono film dokumentujący ten wybuch. Nagranie robi wrażenie!
 • Wężowy domek

  Wężowy domek 00:51

  W Teksasie, w Stanach Zjednoczonych, pewien mężczyzna zauważył węża wychodzącego z toalety. Po wezwaniu specjalistów od gadów okazało się, że w całym domu jest około 24 grzechotników teksańskich. Są to jedne z najniebezpieczniejszych węży w całych Stanach
 • Przygoda życia

  Przygoda życia 01:00

  Po przeszczepie wyruszył w podróż życia, a po powrocie... wyszedł z domu w poszukiwaniu kolejnej przygody. Choroba nie zatrzymała pana Tomasza, lecz zmotywowała do dalszej drogi. Cierpiący na stwardnienie rozsiane mężczyzna odwiedził już Gambię, Norwegię, Grecję, Austrię, Litwę i Łotwę. Ale to nie koniec. W ręku ma bilet na koniec świata.
 • Zatopiony nie trafiony

  Zatopiony nie trafiony 01:00

  Z daleka wyglądają jak pomarszczone skorupy, które ktoś porzucił w morzu. Jak podaje portal tvn24.pl, w pobliżu Portu Wojennego w Helu wciąż można wypatrzeć wraki kadłubów ORP Wicher II i ORP Grom II. Przez lata służyły polskiej Marynarce Wojennej, potem je zatopiono. Miały chronić wybrzeże niczym falochron. Nic z tego nie wyszło. Teraz rdzewieją.
 • Pub

  Pub 00:30

  W centrum handlowym w pewnym mieście w Anglii, odkryto zapomniany pub. 22 lata temu zamurowano do niego wejście. Teraz możemy zobaczyć efekty ekspolarcji. Na zdjęciach możemy zobaczyć między innymi stare butelki czy paczkę fistaszków.
 • Mechaniczna meduza

  Mechaniczna meduza 00:39

  Naukowcy z Instytutu Technologicznego w Massachusetts stworzyli robota meduzę. Jest zdolna do chwytania ryb. Przez użycie hydrożelu - robot pod wodną jest prawie niewidzialny.
 • Drift w lesie

  Drift w lesie 00:37

  W internecie pojawiło się nagranie strażaków jadących przez las. Nie była to jednak zwykła przejażdżka. Mało brakowało a wóz strażacki przewróciłby się na bok.
 • Psie szczęście

  Psie szczęście 00:42

  Pewien Husky z Rosji uwielbia zjeżdżać z górki. Szczeniak wchodzi do swojego dmuchanego koła a potem pozwala się zepchnąć na dół. Mógłby tak zjeżdżać całymi dniami!
 • Spiderman przed sądem

  Spiderman przed sądem 00:40

  Przed sądem stanął złodziej obrazów znany jako Spiderman. Ukradł obrazy warte prawie milion euro. Jego łupem padły dzieła między innymi Picassa czy Modiglianiego. Gdzie teraz znajdują się obrazy? To tej pory nie wiadomo
rozwiń

News in English

rozwiń

"Fakty" z 23 kwietnia

 • Nauczyciele przed MEN i na demonstracjach w innych miastach. ZNP nie weźmie udziału w okrągłym stole

  Nauczyciele przed MEN i na demons... 03:39

  Nie chcemy igrzysk, chcemy dobrej szkoły - mówią nauczyciele i nie idą na stadion, żeby robić okrągły stół. Przyszli za to przed ministerstwo, a w centrum "Dialog" próbowali znów prowadzić dialog. Strajk trwa już 16 dzień.
 • Nauczyciele z Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego podjęli decyzję. "Będziemy klasyfikować uczniów"

  Nauczyciele z Międzyszkolnego Kom... 03:14

  Podjęliśmy decyzję. Będziemy klasyfikować uczniów - na taki komunikat maturzyści czekali długo, ale pytanie: czy odetchnęli z ulgą? Limit stresu wyczerpali już chyba przed egzaminem.
 • Zerwane banery, powalone drzewa. Wiatr i piach znad Sahary

  Zerwane banery, powalone drzewa. ... 02:40

  Burza piaskowa na krajowej "siódemce". To nie fatamorgana, to wiatr i piach w jednym. W Polsce wiało mocno i mocno dało się to odczuć. Przewracały się drzewa, zrywały się banery reklamowe, i strażacy mieli pełne ręce roboty. To jeszcze nie koniec.
 • Prezydent podpisał, będzie trzynasta emerytura. "Im się bardziej opłaca zrobić fajerwerk"

  Prezydent podpisał, będzie trzyna... 03:00

  Jest prezydencki podpis, będzie trzynasta emerytura. To będzie prawie 900 złotych i to już zaraz, w maju, to tuż przed wyborami. To nie plus 900 co miesiąc, to plus ten jeden raz.
 • Zamachy terrorystyczne na Sri Lance. Rośnie liczba ofiar

  Zamachy terrorystyczne na Sri Lan... 02:40

  Zamachy na kościoły i hotele na Sri Lance to odwet za zamachy na meczety w Nowej Zelandii - tak mówi jeden z ministrów i kiedy to ogłasza, do ataku przyznaje się tak zwane Państwo Islamskie. Na nagraniu z monitoringu widać człowieka z plecakiem, a w statystykach służb widać coraz wyższe liczby. Ofiar jest już 321.
 • Ropa znów tańsza. Ceny benzyny skoczyły w górę

  Ropa znów tańsza. Ceny benzyny sk... 02:51

  Ropa na stacjach znów tańsza od benzyny, za to benzyna za chwilę może mocno zdrożeć. Tylko przez miesiąc podrożała już o 50 groszy i aż strach pomyśleć, co będzie dalej, jak spojrzy się na giełdowy wykres. Czy można co zrobić, żeby nie iść na rekord?
 • Jedzeniem, które zostało po świętach, możemy się podzielić

  Jedzeniem, które zostało po święt... 02:23

  Święta się skończyły, a jedzenie zostało. Co robić, kiedy lodówka wciąż jest pełna? Warto się podzielić. Jeżeli sami nie zjemy, dajmy zjeść innym. Niektórzy świętują dopiero teraz, bo mają co jeść.
 • Kradzione motocykle pod słomą. W rękach policji jest sześciu mężczyzn

  Kradzione motocykle pod słomą. W ... 02:26

  Park maszyn w stodole niedaleko Łodzi. Pod belkami słomy stały trzy super motocykle i wszystkie kradzione. Jak dodamy do siebie ich ceny, to wychodzi w sumie 250 tysięcy złotych. A jak dodamy do tego jeszcze jeden łup, to w prokuraturze wyjdą z tego konkretne zarzuty. W rękach policji jest sześciu mężczyzn.
 • Kontrakt długi, temperatura niska. Miejsce pracy: Antarktyda. Rekordowo dużo chętnych

  Kontrakt długi, temperatura niska... 02:39

  Szturm na Antarktydę. Nie podróżników, tylko pracowników. Jest tylko 16 miejsc i aż ponad 1500 chętnych. Polska Stacja Antarktyczna szuka nie tylko naukowców, ale też elektryka, ratownika, czy kucharza. Kontrakt jest długi, temperatura niska, ale największe wyzwanie jest inne.