"Fakty" z 18 września

 • Związkowcy i pracodawcy jednym głosem. "To nam zepsuje cały system emerytalno-rentowy"

  Związkowcy i pracodawcy jednym gł... 03:22

  Pracodawcy i NSZZ "Solidarność" występują przeciw pomysłom rządu w sprawie składek na ZUS. To zepsuje cały system emerytalny - ostrzega przewodniczący NZSS "Solidarność" Piotr Duda. Zniesienie limitu składek zapisano już jednak w budżecie na 2020 rok.
 • Rządowe dotacje nie pomagają. Dramatyczny wzrost zadłużenia szpitali

  Rządowe dotacje nie pomagają. Dra... 03:54

  Ekonomiści SGH zbadali finanse polskich szpitali powiatowych i mówią o dramacie. Długi rosną lawinowo. Miliard złotych, który został dorzucony dwa lata temu, utonął w studni bez dna. Sytuację może pogorszyć jeszcze podniesienie płacy minimalnej.
 • Profesor Strzembosz apeluje, rzecznik rządu odpowiada

  Profesor Strzembosz apeluje, rzec... 03:18

  Profesor Adam Strzembosz staje przed kamerą i zwraca się bezpośrednio do premiera. Apeluje, by Mateusz Morawiecki zdymisjonował Zbigniewa Ziobrę ze stanowiska ministra sprawiedliwości. Rzecznik rządu dopowiada, że "kwestie dymisji pana ministra Ziobry nie wchodzą w grę".
 • Nowy spot posłanki Krynickiej. Krytykowała protest niepełnosprawnych, teraz mówi o ich potrzebach

  Nowy spot posłanki Krynickiej. Kr... 03:10

  Bycie posłem to służba i pomoc - te słowa to zgrabny banał, który idealnie pasuje do wyborczego spotu i pewnie w niejednym się znajduje. Jednak w jednym zgrzyta szczególnie. Posłanka PiS Bernadeta Krynicka, która krytykowała protest osób niepełnosprawnych w Sejmie, w najnowszej reklamie wyborczej mówi o potrzebach osób niepełnosprawnych.
 • Banerowa ofensywa PiS. "Mamy po prostu aktywniejszych kandydatów"

  Banerowa ofensywa PiS. "Mamy po p... 03:08

  Wyborczy wyścig plakatowy. Obok sondaży, haseł i konwencji są bilbordy na płotach, balkonach i przydrożnych słupach. Podobno w tym wyścigu również wygrywa PiS. Jaki będzie efekt? To okaże się po wyborach, które odbędą się 13 października.
 • Amerykańscy piloci uhonorowani pomnikiem. "Polacy nigdy nie zapominają o swoich bohaterach"

  Amerykańscy piloci uhonorowani po... 00:59

  Dwaj amerykańscy piloci zostali uhonorowani pomnikiem w Nasielsku. Mieli po dwadzieścia kilka lat i przylecieli na pomoc powstańcom warszawskim. Z samolotów zrzucali broń, żywność i leki.
 • Gwałtowne załamanie pogody. Na morzu sztorm, w górach śnieg

  Gwałtowne załamanie pogody. Na mo... 02:42

  Na Bałtyku gwałtowny sztorm, a na Kasprowym pierwszy śnieg. W wyniku załamania pogody w Polsce dwie osoby zostały ranne, a straż pożarna interweniowała setki razy. Do tego były zmiażdżone samochody, zerwane linie energetyczne i kilkanaście tysięcy domów bez prądu.
 • Starsze osoby za kierownicą. Nad przepisami pracuje Unia Europejska

  Starsze osoby za kierownicą. Nad ... 02:36

  20 kilometrów drogą ekspresową pod prąd - tyle przejechał 85-letni kierowca, zanim zginął. Ciężko ranił jadące prawidłowo kobiety. Za sprawą tego wypadku ponownie rozgorzała dyskusja na temat wieku, do którego można bezpiecznie kierować pojazdami.
 • "Nie świruj, idź na wybory". Spontaniczna akcja podbija internet

  "Nie świruj, idź na wybory". Spon... 02:26

  "Nie świruj, idź na wybory" to hasło, które podbija internet. Dziesiątki krótkich filmików, a w nich znane twarze i zabawne sytuacje. To pomysł fotografa Tomasza Sikory, który chce obudzić niegłosujących Polaków.
 • Prognoza pogody na czwartek 19 września

  Prognoza pogody na czwartek 19 wr... 02:43

  W czwartek w kraju wystąpi duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami i okresowymi opadami deszczu. Na północnym-wschodzie i wschodzie kraju możliwe burze oraz krupa śnieżna. Temperatura maksymalna wyniesie od 12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 15 stopni Celsjusza w centrum kraju do 16 stopni Celsjusza na zachodzie. Wiatr północno-zachodni będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach na północnym-wschodzie i wschodzie kraju od 60 kilometrów na godzinę. W burzach do 80 kilometrów na godzinę.

Wybory parlamentarne 2019. Kampania

 • Kaczyński: droga do celów wyznaczonych przez PiS to droga na trzy, cztery kadencje

  Kaczyński: droga do celów wyznacz... 01:06

  18.09 | Jak zaznaczył Jarosław Kaczyński, "jeśli mówimy o polskiej wersji państwa dobrobytu, to mówimy o celu, ale mówimy także o drodze". - Drodze do tego celu. Drodze, którą musimy przebyć, aby nasz poziom życia, poziom płac, tego co mamy w kieszeni, był mniej więcej taki, jak ten na Zachodzie - wyjaśnił. Podkreślił również, że obrane przez PiS cele nie są celami "na jedną kadencję". - To jest droga na trzy, cztery kadencje. W ciągu trzech, czterech kadencji przynajmniej średni poziom w Unii Europejskiej możemy osiągnąć. Tylko to wymaga sprawnego państwa - przekonywał Kaczyński w Radomiu.
 • Kaczyński: bez wiarygodności, wykonywania obietnic cały mechanizm demokracji, mechanizm wyborczy jest bez znaczenia

  Kaczyński: bez wiarygodności, wyk... 01:37

  18.09 | Jarosław Kaczyński zaznaczył, że bez wiarygodności, wykonywania obietnic "cały mechanizm demokracji, mechanizm wyborczy jest bez znaczenia". - Wybory zmieniają się w pewnego rodzaju rytuał - każdy coś tam mówi. Wyborcy przypadkowo, na podstawie jakichś swoich osobistych sympatii czy antypatii, ale bez podstawy merytorycznej głosują (...) i to wszystko razem zwykle służy temu, by trwało to, co było przedtem, a w naszym wypadku, bo nie chcę tutaj oceniać innych krajów, to co trwało przedtem, to był postkomunizm, a dokładniej późny postkomunizm - oświadczył. W jego ocenie był to ustrój nieefektywny i jednocześnie bardzo niesprawiedliwy. - Ustrój, który wiódł Polskę w naprawdę złą stronę. Myśmy tę drogę postkomunizmu zatrzymali i odwrócili - mówił.
 • Kaczyński: nasi przeciwnicy próbują wmówić ludziom, że nasza polityka społeczna doprowadzi do katastrofy, to kłamstwo

  Kaczyński: nasi przeciwnicy próbu... 01:21

  18.09 | Dodał, że narracja ta jednak do ludzi dociera. "I w związku z tym warto na ten temat parę słów powiedzieć. Bo chodzi o to, by nasi wyborcy, ale w ogóle wyborcy polscy decydowali o tym na kogo postawią, komu oddadzą swój głos na podstawie tego, co jest, na podstawie faktów, a nie różnego rodzaju zabiegów, manipulacji, propagandy w najgorszym tego słowa znaczeniu" - mówił szef PiS. Kaczyński pytał, czy realizowana przez Prawo i Sprawiedliwość polityka społeczna jest realna na dłuższą metę. - Czy nie jest tak, jak właśnie nasi przeciwnicy mówią, że przecież za chwilę to wszystko doprowadzi do jakiejś katastrofy, nawet przywoływana jest tu Grecja. Otóż to jest kłamstwo.(...) To jest kłamstwo wyjątkowo wręcz bezczelne - oświadczył prezes PiS.
 • Ryszard Terlecki był pytany o składki ZUS

  Ryszard Terlecki był pytany o skł... 00:17

  17.09 | Szef klubu Prawa i Sprawiedliwości, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki był we wtorek pytany w Sejmie o składki ZUS po wyborach. - To nie do mnie pytanie, ja nie jestem przedsiębiorcą, jestem sfera budżetowa - powiedział. Na uwagę, że w programie wyborczym PiS jest zawarta propozycja zmian składek, Terlecki odparł: - to wszystko objaśnia pan premier (Mateusz Morawiecki - red.).
 • Morawiecki: Prawo i Sprawiedliwość będzie stać na straży normalności

  Morawiecki: Prawo i Sprawiedliwoś... 00:40

  17.09 | Prawo i Sprawiedliwość będzie dalej stało na straży polskich rodzin, polskiej gospodarki, polskiego kapitału i polskich wartości, będziemy po prostu stali na straży normalności - mówił premier Mateusz Morawiecki w poniedziałek na spotkaniu z mieszkańcami Pajęczna (woj. łódzkie).
 • Kukiz: zawarłem z prezydentem "swojego rodzaju nieformalną umowę"

  Kukiz: zawarłem z prezydentem "sw... 02:06

  16.09 | Kukiz został zapytany, czy żałuje, że głosował na sędziów Krajowej Rady Sądownictwa, w grupie której znaleźli się sędziowie tacy jak Jarosław Dudzicz, któremu przypisuje się antysemickie wpisy w internecie. Poseł tłumaczył, że głosował "za", ponieważ zawarł wówczas "swojego rodzaju nieformalną umowę".
 • Gryglas o mafii lekowej w Polsce

  Gryglas o mafii lekowej w Polsce 01:43

  16.09 | Kandydat PiS na posła Zbigniew Gryglas (Porozumienie) mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 o problemie mafii lekowej w Polsce.
 • Kidawa-Błońska: odcinam się od tego, że na moim billboardzie celowo PiS umieszcza hasztag, który nie był tam umieszczony

  Kidawa-Błońska: odcinam się od te... 01:40

  16.09 | Odcinam się od tego, że na moim billboardzie PiS celowo umieszcza hasztag #SilniRazem, który nie był tam umieszczony; on nie jest mój, proszę, by go nie umieszczać, bo to gra nie fair - powiedziała w Szczecinie kandydatka KO na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska.
 • Kukiz: chcę zmienić ustrój z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem

  Kukiz: chcę zmienić ustrój z Wład... 01:41

  16.09 | Paweł Kukiz pytany w "Kropce nad i" o powód kandydowania do Sejmu przekonywał, że chce zmienić ustrój. - Z PSL-em zmienię, z Koalicją Polską, z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. - Mnie interesuje to, co jest na pierwszej stronie programu: "Rzeczpospolita obywatelska: Polska musi być krajem, gdzie pierwszy głos należy do obywateli, a nie do liderów partii politycznych. Chcemy wzmocnić wpływ roli wyborców w kontroli władz i zwiększyć ich wpływ na sprawy publiczne" - cytował program Koalicji Polskiej.
 • "Ta kolejna kadencja musi być kadencją dla przedsiębiorców"

  "Ta kolejna kadencja musi być kad... 01:39

  16.09 | - Ta kolejna kadencja musi być kadencją dla przedsiębiorców, bo to oni rzeczywiście dzisiaj tworzą bogactwo Rzeczypospolitej - powiedział w "Faktach po Faktach "kandydat PiS na posła Zbigniew Gryglas (Porozumienie), komentując zapowiadane przez PiS podwyższenie płacy minimalnej i zmiany w składkach na ZUS.
 • Paweł Kowal o zapowiedzianych przez PiS zmianach w składach ZUS i podwyższenia płacy minimalnej

  Paweł Kowal o zapowiedzianych prz... 01:11

  16.09 | Ludzie są kompletnie wystraszeni, dlatego że szczególnie dla małych przedsiębiorców sprawa ZUS-u jest kluczowa - powiedział w "Faktach po Faktach" kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu Paweł Kowal, odnosząc się do zapowiedzianych przez PiS zmianach w składach ZUS i podwyższenia płacy minimalnej.
 • "Głównym atutem jest to, że nie jest Grzegorzem Schetyną"

  "Głównym atutem jest to, że nie j... 02:59

  Małgorzata Kidawa-Błońska odwiedza niepełnosprawnych, dużo spaceruje, rozmawia z ludźmi. Trudne pytania na takich spotkaniach padają rzadko. Zdaniem polityków PO to dobrze, że Kidawa-Błońska nie jest agresywna. Zdaniem niektórych politologów jej jedynym atutem jest to, że nie jest Grzegorzem Schetyną.
rozwiń

Atak na saudyjskie rafinerie

 • Trump wprowadza nowe sankcje na Iran. Relacja reportera TVN24

  Trump wprowadza nowe sankcje na I... 03:10

  19.09 | Prezydent USA Donald Trump powiedział w środę dziennikarzom, że szczegóły planu dotyczącego nowych sankcji na Iran przestawi w ciągu 48 godzin. Kolejne sankcje będą reakcją na sobotnie ataki na obiekty naftowe w Arabii Saudyjskiej, o które podejrzewany jest Iran.
 • Mike Pompeo spotkał się z księciem Muhammadem ibn Salmanem

  Mike Pompeo spotkał się z księcie... 00:32

  19.09 | "Stany Zjednoczone stoją ramię w ramię z Arabią Saudyjską i popierają jej prawo do samoobrony" - napisał sekretarz Stanu USA Mike Pompeo po spotkaniu z następcą saudyjskiego tronu Muhammadem ibn Salmanem. Politycy omówili kwestie związane z atakiem na saudyjskie rafinerie na wschodzie Arabii Saudyjskiej. "Niosące zagrożenia zachowanie Iranu nie będzie tolerowane" - podkreślił Pompeo.
 • Arabia Saudyjska pokazuje "dowody" na winę Iranu

  Arabia Saudyjska pokazuje "dowody... 00:30

  18.09 | Ataki na rafinerie bez wątpienia były sponsorowane przez Iran - oświadczył na konferencji prasowej rzecznik ministerstwa obrony Arabii Saudyjskiej Turki al-Malki. Na dowód zaprezentował kawałki dronów i pocisków oraz zdjęcia.
 • Pence: Stany Zjednoczone są w gotowości do strzału

  Pence: Stany Zjednoczone są w got... 00:24

  18.09 | Eksperci z Arabii Saudyjskiej i USA ustalili, że ataki na saudyjskie rafinerie "z bardzo dużym prawdopodobieństwem" przeprowadzono z bazy w Iranie przy granicy z Irakiem - przekazała stacja CNN, powołując się na źródło zbliżone do dochodzenia w sprawie incydentu. Oskarżenia odrzucił minister obrony Iranu Amir Hatami.
 • Prezydent USA Donald Trump powściągliwy w sprawie ataku na pola naftowe w Arabii Saudyjskiej

  Prezydent USA Donald Trump powści... 03:13

  17.09 | Urzędnicy Białego Domu wprost wskazują, że za atakiem na saudyjskie rafinerie stoi Iran, amerykański prezydent Donald Trump jest wyjątkowo powściągliwy. Powodem takiego obrotu zdarzeń może być trwająca w USA kampania wyborcza.
 • Ataki na saudyjskie rafinerie. "Musimy definitywnie ustalić sprawcę"

  Ataki na saudyjskie rafinerie. "M... 02:50

  Kto jest odpowiedzialny za ataki na instalacje naftowe w Arabii Saudyjskiej? Rakiety, które uderzyły w rafinerię w mieście Bukajk, spowodowały gigantyczne pożary i zniszczenia. Iran zaprzecza, jakoby to on był odpowiedzialny za atak. Odpowiedzialność wzięli na siebie rebelianci Huti z Jemenu. Jeszcze w poniedziałek Donald Trump wskazywał na Iran, we wtorek był już ostrożniejszy.
 • W tym konflikcie polityka przeplata się z religią. Zimna wojna na Bliskim Wschodzie trwa od 30 lat

  W tym konflikcie polityka przepla... 03:19

  Od 1979 roku, czyli od wybuchu irańskiej rewolucji islamskiej, trwa zimna wojna na Bliskim Wschodzie, jak czasami określa się walkę o dominację w świecie muzułmańskim między Iranem a Arabią Saudyjską. W tej wojnie religia przeplata się z polityką. Iran to szyici, Arabia Saudyjska to sunnici. Jest jednak coś, co łączy te kraje - oba państwa unikają bezpośredniego konfliktu. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
 • Przyznali się rebelianci z Jemenu, USA wskazują na Iran. "Amerykańska polityka kłamstwa"

  Przyznali się rebelianci z Jemenu... 03:01

  W sobotę doszło do ataku rakietowego na instalacje naftowe koncernu Aramco w miastach Bukajk i Churajs we wschodniej Arabii Saudyjskiej. Odpowiedzialność za atak wzięli na siebie rebelianci Huti z ogarniętego wojną domową Jemenu. Jednak zdaniem Białego Domu za incydent odpowiedzialny jest Iran. Ceny ropy na rynkach gwałtownie wzrosły w reakcji na atak. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
 • "Znamy winowajcę. Jesteśmy gotowi do odwetu"

  "Znamy winowajcę. Jesteśmy gotowi... 02:43

  W sobotę doszło do ataku rakietowego na instalacje naftowe we wschodniej Arabii Saudyjskiej. Przyznał się do niego ruch Huti, jedna ze stron wojny domowej w Jemenie. Administracja Białego Domu twierdzi jednak, że rakiety przyleciały z Iranu. Prezydent USA zapowiedział, że jego kraj jest gotowy do odwetu.
 • "To był celowy atak na światową gospodarkę i rynki energetyczne"

  "To był celowy atak na światową g... 02:34

  Po ostrzelaniu z dronów instalacji na głównych saudyjskich polach naftowych, cena baryłki ropy strzeliła w górę. Mamy powody przypuszczać, że znamy winnego - powiedział prezydent Donald Trump. Ogłosił, że Stany Zjednoczone są gotowe na odwet.
 • Atak na rafinerię w Arabii Saudyjskiej

  Atak na rafinerię w Arabii Saudyj... 00:37

  16.09 | Iran odpiera zarzuty USA w sprawie ataku na rafinerię w Arabii Saudyjskiej. Rzecznik irańskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych stwierdził, że Stany Zjednoczone "skłaniają się ku maksymalnym kłamstwom". Rzeczniczka szefowej unijnej dyplomacji Federiki Mogherini oceniła, że atak na saudyjską rafinerię może wywołać destabilizację w regionie.
 • Donald Trump zapowiada odwet po sobotnim ataku na rafinerie Arabii Saudyjskie

  Donald Trump zapowiada odwet po s... 00:18

  16.09| Donald Trump zapowiada odwet po sobotnim ataku na rafinerie Arabii Saudyjskiej - w internetowym wpisie nie precyzuje, kogu uważa za sprawcę
rozwiń

Co z brexitem?

 • Boris Johnson i Jean-Claude Juncker spotkali się w Luksemburgu

  Boris Johnson i Jean-Claude Junck... 00:33

  16.09 | Poniedziałkowe rozmowy w Luksemburgu przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem w sprawie brexitu nie przyniosły przełomu. Bruksela nadal czeka na propozycje ze strony Londynu.
 • Cameron: być może potrzebne będzie nowe referendum w sprawie brexitu

  Cameron: być może potrzebne będzi... 00:45

  14.09 | Były brytyjski premier David Cameron, który w 2016 roku podjął decyzję o przeprowadzeniu referendum, w którym Brytyjczycy opowiedzieli się za opuszczeniem Unii Europejskiej, powiedział, że nie wyklucza kolejnego referendum, które przełamałoby obecny impas. Przyznał, że nie żałuje swojej decyzji.
 • Brytyjski rząd opublikował dokumenty związane z przygotowaniami do brexitu bez porozumienia

  Brytyjski rząd opublikował dokume... 01:32

  12.09 | Na wniosek Dominica Grieve’a brytyjski rząd opublikował w środę wszystkie dokumenty związane z przygotowaniami do brexitu bez porozumienia. Opisana w nich jest operacja pod kryptonimem Yellowhammer, czyli możliwe konsekwencje wyjścia Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej bez umowy.
 • "Panie Johnsonie nie można bezkarnie łamać prawa"

  "Panie Johnsonie nie można bezkar... 01:59

  11.09 | Szkocki sąd uznał, że zawieszenie obrad brytyjskiego parlamentu, zarządzone z inicjatywy premiera Borisa Johnsona, było niezgodne z prawem.
 • Szkocki sąd: decyzja Johnsona bezprawna

  Szkocki sąd: decyzja Johnsona bez... 02:03

  11.09 | Szkocki sąd uznał, że zawieszenie obrad brytyjskiego parlamentu, zarządzone z inicjatywy premiera Borisa Johnsona, było niezgodne z prawem.
 • "Wzywamy do ponownego zwołania parlamentu"

  "Wzywamy do ponownego zwołania pa... 00:42

  11.09 | - Wzywamy do ponownego zwołania parlamentu - powiedziała deputowana ze Szkockiej Partii Narodowej Joanna Cherry po ogłoszeniu decyzji szkockiego sądu. - Nie może pan bezkarnie łamać prawa - zwróciła się do Borisa Johnsona.
 • Gorąca noc w Izbie Gmin. Obrady zawieszono na pięć tygodni

  Gorąca noc w Izbie Gmin. Obrady z... 01:41

  Krzyki, buczenie i blokada fotela spikera - tak wyglądała ostatnia noc w Izbie Gmin. Teraz czas na pięciotygodniową ciszę, a potem wizytę w Brukseli. Boris Johnson zapowiada, że w sprawie brexitu będzie chciał porozumienia, ale nie opóźnienia.
 • Prace brytyjskiego parlamentu zawieszone na pięć tygodni

  Prace brytyjskiego parlamentu zaw... 00:39

  10.09 | Brytyjski parlament zawiesił swoje prace na pięć tygodni. Swoje prace wznowi 14 października, niewiele ponad dwa tygodnie przed planowanym wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej (31 października).
 • Nie będzie przedterminowych wyborów. Drugi wniosek odrzucony przez Izbę Gmin

  Nie będzie przedterminowych wybor... 00:46

  10.09 | Nie będzie przedterminowych wyborów parlamentarnych w Wielkiej Brytanii. Drugi wniosek premiera Borisa Johnsona w tej sprawie został w nocy z poniedziałku na wtorek zdecydowanie odrzucony przez Izbę Gmin. Szef rządu przekonywał przed głosowaniem, że to jedyny sposób na przełamanie impasu w sprawie brexitu.
 • Izba Gmin odrzuciła wniosek o przedterminowe wybory

  Izba Gmin odrzuciła wniosek o prz... 00:30

  10.09 | Brytyjska Izba Gmin odrzuciła w nocy z poniedziałku na wtorek drugi wniosek premiera Borisa Johnsona o rozpisanie przedterminowych wyborów parlamentarnych. Szef rządu przekonywał przed głosowaniem, że to jedyny sposób na przełamanie impasu w sprawie brexitu.
 • Zegar nieubłaganie tyka, Boris Johnson znalazł się w pułapce

  Zegar nieubłaganie tyka, Boris Jo... 01:49

  Brytyjski premier Boris Johnson w pułapce. Jest podpis królowej Elżbiety II, więc brexitu bez umowy nie będzie. Parlament ma teraz przymusową przerwę, którą zafundował mu premier, a zegar tyka i 31 października zbliża się wielkimi krokami.
 • John Bercow zapowiada rezygnację z funkcji spikera

  John Bercow zapowiada rezygnację ... 01:45

  9.09 | Przewodniczący obradom niższej izby brytyjskiego parlamentu spiker John Bercow zapowiedział w czasie poniedziałkowego posiedzenia, że złoży rezygnację z tej funkcji w dniu nowych wyborów parlamentarnych albo 31 października, jeżeli wybory zostaną rozpisane na późniejszy termin.
rozwiń

Doniesienia o zorganizowanym hejcie wobec sędziów

 • Strzembosz: w przypadku sędziów zamieszanych w aferę minimum to jest złożenie rezygnacji ze stanowiska

  Strzembosz: w przypadku sędziów z... 00:49

  18.09 | Zdaniem Strzembosza, jeśli chodzi o sędziów, których nazwiska pojawiają się w kontekście doniesień o aferze hejterskiej, "minimum to jest złożenie rezygnacji ze stanowiska sędziego". - Już nie wymagam przeprosin, kajania się, to byłoby pewnie bardzo nieszczere. Ale jak ktoś skompromitowany w opinii publicznej może nie zawiesić wykonywania funkcji sędziowskich? - pytał.
 • Sędzia Kałwak: stawię się na wezwanie zastępcy innego rzecznika dyscyplinarnego czy też sądu

  Sędzia Kałwak: stawię się na wezw... 00:40

  17.09 | W rozmowie z TVN24 sędzia Katarzyna Kałwak wyjaśniała, że odmówienie stawienia się na wezwanie rzeczników dyscyplinarnych "nie jest to prezentowanie postawy, że nie przestrzegam prawa". - Stawię się na każde wezwanie zastępcy innego rzecznika dyscyplinarnego, czy też sądu, ale nie rzecznika Schaba, Lasoty i Radzika - podkreśliła.
 • Sędzia Frąckowiak: sami rzecznicy dyscyplinarni powinni składać wyjaśnienia na tę okoliczność

  Sędzia Frąckowiak: sami rzecznicy... 02:00

  17.09 | - Naprawdę jest jakimś wielkim nieporozumieniem, żeby te osoby przesłuchiwały pokrzywdzonych tak naprawdę w tej aferze. To sami rzecznicy dyscyplinarni powinni składać wyjaśnienia na tę okoliczność - mówiła w rozmowie z TVN24 sędzia Frąckowiak, wyjaśniając powody swojej decyzji o niestawieniu się na wezwanie rzeczników dyscyplinarnych.
 • Przymusiński o odmowie stawienia się sędziów przed rzecznikami dyscyplinarnymi

  Przymusiński o odmowie stawienia ... 01:56

  17.06 | Rzecznik Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" sędzia Bartłomiej Przymusiński pytany w rozmowie z TVN24, czy nie stawianie się przez sędziów na wezwanie to łamanie prawa, odparł, że "to rzeczywiści jest bardzo trudna decyzja dla sędziów".
 • Rzecznik nowej KRS: rolą sędziego dla powagi tego urzędu jest po prostu stawić się

  Rzecznik nowej KRS: rolą sędziego... 01:20

  17.09 | Rzecznik nowej Krajowej Rady Sądownictwa Maciej Mitera przyznał, że postawę sędziów, którzy odmówili stawienia się przed rzecznikami dyscyplinarnymi, ocenia "krytycznie". - Mnie się to nie podoba - powiedział w rozmowie z dziennikarzami. Jego zdaniem "zmierza to całkowicie do jakiejś anarchii, chaosu" oraz "troszeczkę trąci podwójnymi standardami". Mitera przekonywał, że kiedy "wzywa czy prosi o wyjaśnienia rzecznik dyscyplinarny, rolą sędziego dla powagi tego urzędu jest po prostu wykonać to i stawić się".
 • Dudzicz w oświadczeniu: do czasu wyjaśnienia sprawy wpisów zawieszam aktywność jako zastępca rzecznika KRS

  Dudzicz w oświadczeniu: do czasu ... 01:30

  16.09 | Dudzicz zawiesza aktywność jako zastępca rzecznika KRS.
 • Wójcik o członku nowej KRS sędzim Jarosławie Dudziczu

  Wójcik o członku nowej KRS sędzim... 00:53

  13.09 | Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik mówił w "Faktach po Faktach" o sprawie członka nowej Krajowej Rady Sądownictwa, sędziego Jarosława Dudzicza, który miał zamieszczać w sieci antysemickie wpisy. - Od jakiegoś czasu jest ta sprawa prowadzona w prokuraturze. Rozumiem, że są potrzebne opinie biegłych w takich sprawach - powiedział Wójcik.
 • Wójcik: mam negatywy stosunek do tego rodzaju zachowań, absolutnie nie powinny być miejsca

  Wójcik: mam negatywy stosunek do ... 00:47

  13.09 | Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik mówił w "Faktach po Faktach" o sprawie członka nowej Krajowej Rady Sądownictwa, sędziego Jarosława Dudzicza, który miał zamieszczać w sieci antysemickie wpisy. - Mam negatywy stosunek do tego rodzaju zachowań, one absolutnie nie powinny być miejsca, natomiast nie mam wiedzy, czy to polega na prawdzie, czy nie. Mam wiedzę medialną (w tej sprawie - red.) - powiedział.
 • Gasiuk-Pihowicz o członku nowej KRS sędzim Jarosławie Dudziczu

  Gasiuk-Pihowicz o członku nowej K... 01:17

  13.09 | - To jest rzecz absolutnie nie do zaakceptowania, żeby taka osoba pozostawała sędzią - tak posłanka Platformy Obywatelskiej Kamila Gasiuk-Pihowicz mówiła w "Faktach po Faktach" o sędzim, członku nowej KRS Jarosławie Dudziczu, który miał zamieszczać w sieci antysemickie wpisy.
 • Krystian Markiewicz o wpisie Dudzicza: nie wyobrażam sobie żeby wypowiadać takie rzeczy

  Krystian Markiewicz o wpisie Dudz... 01:16

  13.09 | rystian Markiewicz o wpisie Dudzicza: nie wyobrażam sobie żeby wypowiadać takie rzeczy.
 • Krystian Markiewicz: nie jestem sędzią do wynajęcia przez Ziobrę czy innych polityków

  Krystian Markiewicz: nie jestem s... 00:48

  13.09 | - Moim obowiązkiem jest orzekanie, wydawanie wyroków. Nie jestem sędzią do wynajęcia przez Ziobrę czy innych polityków. - powiedział Krystian Markiewicz we "Wstajesz i Wiesz".
 • TVN24: rzecznik dyscyplinarny wszczął postępowanie wobec sędziów Piebiaka i Iwańca

  TVN24: rzecznik dyscyplinarny wsz... 00:56

  12.09 | Rzecznik dyscyplinarny przy warszawskim Sądzie Okręgowym wszczął postępowanie wyjaśniające wobec byłego już ministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka oraz Jakuba Iwańca - ustalili reporterzy magazynu "Polska i Świat" w TVN24. Postępowanie jest efektem wniosku kolegium Sądu Okręgowego, które zobowiązało rzecznika do wszczęcia postępowania.
rozwiń

System inwigilacji obywateli Pegasus

 • Sikorski: władza potrzebuje Pegasusa do utrzymania władzy

  Sikorski: władza potrzebuje Pegas... 01:40

  12.09.| - O ile wiem, nie wolno przeszukiwać materiałów wstecz, nawet obywatela, który jest o coś podejrzany. Można za zgodą sądu dokonywać inwigilacji na bieżąco. A Pegasus daje dostęp do wszystkich materiałów, które dana osoba ma na twardych dyskach, w chmurze, w telefonie. To już jest obłęd - ocenił w "Kropce nad i" TVN24 europoseł Radosław Sikorski, były marszałek Sejmu i były szef MSZ.
 • "Całe państwo stało się częścią partii politycznej"

  "Całe państwo stało się częścią p... 01:44

  06.09.| Pegasus jest niebezpieczny, ponieważ jest zbudowana infrastruktura prawna do działań, które mogą wykorzystać ustawę antyterrorystyczną do działania, które może być zwrócone przeciwko przeciwnikom politycznym - mówił w "Faktach po Faktach" TVN24 Bartłomiej Sienkiewicz, były minister spraw wewnętrznych i kandydat Koalicji Obywatelskiej do Sejmu.
 • Lewica pyta o system Pegasus. "Oczekujemy jasnych odpowiedzi"

  Lewica pyta o system Pegasus. "Oc... 00:59

  05.09| Lewica zapowiedziała skierowanie w trybie dostępu do informacji publicznej pytania do Centralnego Biura Antykorupcyjnego, ministra sprawiedliwości i ministra koordynatora służb specjalnych, czy Polska zakupiła program Pegasus, który miałby służyć do inwigilowania obywateli. - Oczekujemy jasnych odpowiedzi - powiedział lider Lewicy Razem Adrian Zandberg.
 • Pytania o system Pegasus w Polsce. "Przestępcza inwigilacja obywateli"

  Pytania o system Pegasus w Polsce... 01:29

  04.09 | Pytania o system Pegasus w Polsce. "Przestępcza inwigilacja obywateli"
 • PO-KO: żądamy, aby premier odpowiedział, czy system Pegasus jest w Polsce

  PO-KO: żądamy, aby premier odpowi... 01:33

  04.09 | PO-KO: żądamy, aby premier odpowiedział, czy system Pegasus jest w Polsce
 • Sasin w sprawie systemu Pegasus: uczciwi nie mają się czego obawiać

  Sasin w sprawie systemu Pegasus: ... 01:18

  3.09 | Wicepremier Jacek Sasin zapytany o system inwigilacji Pegasus odpowiada, że "uczciwi obywatele mogą być spokojni". To, że CBA mogło kupić ten izraelski system elektronicznego szpiegowania ujawnił magazyn "Czarno na białym". Nikt w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym tego nie potwierdził, ale i nie zaprzeczył.
 • Jacek Sasin odpowiada na pytanie o system Pegasus

  Jacek Sasin odpowiada na pytanie ... 03:41

  3.09 | Wicepremier Jacek Sasin zapytany o system inwigilacji Pegasus odpowiada, że „uczciwi obywatele mogą być spokojni”. To, że CBA mogło kupić ten izraelski system elektronicznego szpiegowania ujawnił magazyn „Czarno na białym”. Nikt w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym tego nie potwierdził, ale i nie zaprzeczył.
 • Czy CBA używa potężnego systemu Pegasus? Szef CBA nie potwierdza, lecz nie zaprzecza

  Czy CBA używa potężnego systemu P... 03:09

  Centralne Biuro Antykorupcyjne miało kupić od Izraela za 25 milionów złotych system Pegasus. To oprogramowanie, która pozwala uzyskać dostęp do smartfonów od Apple'a i z Androidem. Szef CBA Ernest Bejda nie potwierdził tych doniesień ani im nie zaprzeczył. W związku z Pegasusem opozycja ma wiele pytań do CBA, na które nie uzyskuje odpowiedzi.
 • CBA używa Pegasusa? Zybertowicz: zaprzeczenia nie ma, wiec jakieś prawdopodobieństwo pewnie jest

  CBA używa Pegasusa? Zybertowicz: ... 01:19

  02.09 | W dzisiejszym świecie służby muszą mieć daleko idące uprawnienia, ale i system nadzoru nad służbami musi być dalece głębszy niż obecny - mówił w TOK FM Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta Andrzeja Dudy. Odniósł się do podejrzeń, że Centralne Biuro Antykorupcyjne wykorzystuje jeden z najlepszych systemów inwigilacji na świecie Pegasus.
 • System Pegasus w rękach polskich służb?

  System Pegasus w rękach polskich ... 03:06

  30.08 | Pegasus to system, dzięki któremu można nie tylko podsłuchiwać nasze rozmowy, ale także mieć dostęp do wszystkiego, co przechowujemy w telefonie. To potężne i niebezpieczne narzędzie totalnej inwigilacji. Czy dysponuje nim CBA? A jeśli tak, to skąd były na to pieniądze?
 • System Pegasus. Czy to potężne narzędzie kupiło CBA?

  System Pegasus. Czy to potężne na... 03:26

  System Pegasus pozwala podsłuchiwać rozmowy, czytać SMS-y i maile, podglądać nasze zdjęcia i filmy. Może mieć dostęp do wszystkiego, co mamy w telefonie. Czy taki system kupiło CBA i do czego może służyć taka broń masowej inwigilacji?
 • Czy Pegasus działa w Polsce i czy kupiło go CBA?

  Czy Pegasus działa w Polsce i czy... 23:13

  28.08 | Czy Pegasus działa w Polsce? Są takie przesłanki - tak twierdzą informatycy, którzy tropią aktywność tego systemu na świecie. Jest też rodząca takie podejrzenie faktura prześwietlona przez Najwyższą Izbę Kontroli. Faktura na 35 milionów złotych wystawiona na Centralne Biuro Antykorupcyjne. Czy CBA, które zajmuje się korupcją, a nie terroryzmem, kupiło Pegasusa?
rozwiń

Demonstracje w Hongkongu

 • Protesty w Hongkongu na nagraniu Reportera 24

  Protesty w Hongkongu na nagraniu ... 00:50

  15.09 | Protesty w Hongkongu na nagraniu Reportera 24
 • Zlekceważyli zakaz policji. Tysiące osób na demonstracji w Hongkongu

  Zlekceważyli zakaz policji. Tysią... 01:49

  15.09 | Tysiące osób pojawiło się na kolejnej manifestacji w Hongkongu przeciw lokalnym władzom i przeciw ograniczaniu autonomii regionu przez rząd centralny Chin. Wcześniej policja wydała zakaz organizacji demonstracji.
 • 15. weekend protestów w Hongkongu

  15. weekend protestów w Hongkongu 00:59

  14.09 | W Hongkongu rozpoczął się w sobotę 15. z rzędu weekend prodemokratycznych protestów. W kilku miejscach miasta doszło do przepychanek pomiędzy antyrządowymi demonstrantami a propekińskimi lojalistami. Zwaśnione grupy rozdzielała policja; zatrzymano kilka osób.
 • Wong spotkał się w Berlinie z Maasem

  Wong spotkał się w Berlinie z Maasem 00:58

  09.09 | Pekin ostro skrytykował szefa niemieckiej dyplomacji za spotkanie z hongkońskim działaczem demokratycznym Joshuą Wongiem. Heiko Mass w odpowiedzi oświadczył, że nadal będzie się spotykać z chińskimi aktywistami.
 • Policja nie zgadza się na kolejne protesty w Hongkongu

  Policja nie zgadza się na kolejne... 00:31

  12.09 | Nie ma zgody hongkońskiej policji na prodemokratyczną pikietę i marsz protestu, planowane na niedzielę przez Obywatelski Front Praw Człowieka (CHRF). Zdaniem policji istnieją obawy, że demonstracja może doprowadzić do aktów przemocy i wandalizmu.
 • Uczniowie hongkońskich szkół utworzyli żywy łańcuch

  Uczniowie hongkońskich szkół utwo... 01:05

  09.09 | Żywe łańcuchy, by poprzeć trwające w mieście prodemokratyczne protesty, utworzyły tysiące uczniów z ponad 120 szkół podstawowych w Hongkongu. W czasie pokojowej manifestacji niezidentyfikowany mężczyzna ranił nożem jedną z nauczycielek.
 • Starcia policji z protestującymi w Hongkongu

  Starcia policji z protestującymi ... 00:57

  07.09 | Policja w Hongkongu użyła w sobotę, kolejny już raz, gazu łzawiącego przeciwko uczestnikom antyrządowych protestów w gęsto zaludnionej dzielnicy Mong Kok. Wcześniej tego samego dnia służby mundurowe udaremniły demonstrantom przedostanie się na lotnisko.
 • Zamieszki w Hongkongu

  Zamieszki w Hongkongu 01:42

  06.09 | Policja w Hongkongu użyła w piątek gazu łzawiącego i pieprzowego oraz gumowych pocisków, aby rozpędzić demonstrantów przed stacją metra na gęsto zaludnionym półwyspie Koulun - podał Reuters. Miasto przygotowuje się na kolejny weekend antyrządowych protestów.
 • Nagrania z prywatnego spotkania Carrie Lam

  Nagrania z prywatnego spotkania C... 01:17

  3.09 | Agencja Reutera opublikowała nagrania z szefową administracji Hongkongu Carrie Lam. - Doprowadzenie przez szefa administracji do tak wielkiego zamieszania w Hongkongu jest czymś niewybaczalnym - mówi na materiale Lam.
 • Przepychanki na proteście w Wilnie

  Przepychanki na proteście w Wilnie 01:07

  02.09 | 23 sierpnia podczas demonstracji poparcia dla protestów w Hongkongu doszło do przepychanek ze zwolennikami polityki Pekinu. Teraz litewskie MSZ wręczyło notę protestacyjną ambasadorowi Chin w tym kraju Shenowi Zhifei. Według litewskiego MSZ w przepychankach uczestniczyli m.in. chińscy dyplomaci.
 • Zamiast do szkoły poszli protestować

  Zamiast do szkoły poszli protestować 00:31

  02.09 | Tysiące hongkońskich uczniów szkół średnich nie poszły na lekcje w pierwszym dniu roku szkolnego. Zamiast tego zgromadzili się w centrum miasta, by wyrazić poparcie dla trwających od prawie trzech miesięcy prodemokratycznych protestów.
 • W Hongkongu wpływowi działacze zatrzymani przez policję za protesty

  W Hongkongu wpływowi działacze za... 00:28

  30.08 | Policja w Hongkongu zatrzymała w piątek wpływowych działaczy demokratycznych Joshuę Wonga i Agnes Chow w związku z trwającymi w mieście od wielu tygodni protestami. Władze ostatecznie odmówiły również zgody na planowaną na sobotę pokojową manifestację.
rozwiń

Obraz świata

 • Niezidentyfikowane obiekty pojawiały się na trasach samolotów

  Niezidentyfikowane obiekty pojawi... 00:27

  19.09 | Amerykańska armia potwierdza autentyczność kilku nagrań wideo na których rzekomo widać UFO. Niezidentyfikowane Obiekty Latające pojawiały się na trasach samolotów amerykańskiej marynarki wojennej. w latach 2004-2015. Piloci komentujący te nagrania byli pod wrażeniem dynamiki i prędkości z jaką poruszały się domniemane kosmiczne spodki.
 • Prezydent Kazachstanu mianował nowego szefa MSZ

  Prezydent Kazachstanu mianował no... 00:35

  18.09 | Prezydent Kazachstanu Kasym-Żomart Tokajew niespełna trzy miesiące od objęcia urzędu dokonał w środę przetasowań w rządzie. Szefem MSZ mianował Muchtara Tleuberdiego, który zastąpi Bejbuta Atamkułowa. Ten zaś dostał tekę szefa resortu przemysłu i rozwoju infrastruktury.
 • Aleksiej Nawalny zorganizował w Rosji liczne protesty opozycyjne

  Aleksiej Nawalny zorganizował w R... 01:40

  18.09 | Rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny został jednym z kandydatów do tegorocznej nagrody Sacharowa przyznawanej przez Parlament Europejski. Nominowała go grupa Europejskiej Partii Ludowej.
 • Biden i Warren liderami sondaży wśród kandydatów do nominacji Partii Demokratycznej

  Biden i Warren liderami sondaży w... 00:41

  18.09 | Według sondażu dla "The Wall Street Journal" i NBC były wiceprezydent Joe Biden i senator Elizabeth Warren zdystansowali 18 innych kandydatów do nominacji partii demokratycznej w wyborach prezydenckich w 2020 roku.
 • Masowe śluby w Indonezji

  Masowe śluby w Indonezji 01:13

  18.09 | Setki osób celebrowało nowy rok w Dżakarcie poprzez zawieranie związków małżeńskich. Nagranie z 2017 roku.
 • Pawło Hryb został uwolniony we wrześniu. W marcu został skazany na sześć lat kolonii karnej

  Pawło Hryb został uwolniony we wr... 01:35

  18.09 | Najmłodszy z byłych ukraińskich więźniów politycznych w Rosji Pawło Hryb powiedział, że zawdzięcza wolność między innymi wsparciu ze strony Polski. Hryb został uwolniony w wyniku ostatniej wymiany więźniów między Rosją i Ukrainą. 21-latek chciałby teraz odwiedzić Polskę i opowiadać o losie, jaki go spotkał - Mieszkańcy Europy powinni jak najszybciej przekonać się, że Rosja to niebezpieczne i agresywne państwo, które gotowe jest porwać dowolnego człowieka - stwierdził.
 • Tusk złożył wizytę w Skopje

  Tusk złożył wizytę w Skopje 00:41

  17.09 | We wtorek Donald Tusk odwiedził Skopje i Tiranę. Przewodniczący Rady Europejskiej stwierdził, że Macedonia Północna jest gotowa, żeby rozpocząć rozmowy na temat członkostwa w Unii Europejskiej. - Akcesja Albanii i regionu do Unii Europejskiej leży w najlepszym interesie całej Europy - powiedział Donald Tusk.
 • Edward Snowden wydał książkę. Departament sprawiedliwości USA wystąpił z pozwem

  Edward Snowden wydał książkę. Dep... 00:45

  17.09 | Departament sprawiedliwości USA poinformował, że Stany Zjednoczone pozwały Edwarda Snowdena w związku z publikacją jego książki. Ten były pracownik Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) ujawnił masową inwigilację prowadzoną przez amerykańską instytucję rządową.
 • Łukaszenka podczas spotkania z Putinem

  Łukaszenka podczas spotkania z Pu... 00:40

  17.09 | Aleksandr Łukaszenka spotkał się z podsekretarzem do spraw politycznych w Departamencie Stanu USA Davidem Hale’em. Prezydent Białorusi zadeklarował, że jego kraj nie zamierza rozmieszczać u siebie rakiet średniego i pośredniego zasięgu. Hale zapowiedział, że po 11-letnim okresie, w którym placówki dyplomatyczne obu krajów działały w ograniczonym składzie, zapadła decyzja o przywróceniu ambasadorów.
 • Król Hiszpanii Filip VI przeprowadził rozmowy z lideramii partii. Nie wskazał żadnego kandydata na premiera

  Król Hiszpanii Filip VI przeprowa... 01:06

  17.09 | Po kwietniowych wyborach w Hiszpanii i długich miesiącach negocjacji, premierowi Pedro Sanchezowi nie udało się sformułować większościowego rządu. W związku z tym premier poinformował we wtorek, że 10 listopada odbędą się kolejne wybory parlamentarne w tym kraju.
 • Pierwsza tura wyborów prezydenckich w Tunezji rozstrzygnięta

  Pierwsza tura wyborów prezydencki... 00:31

  17.09 | Niedzielna pierwsza tura wyborów prezydenckich w Tunezji rozstrzygnięta. O najwyższy urząd w państwie zawalczą konserwatywny profesor prawa Kais Saied i osadzony w areszcie magnat medialny Nabil Karui.
 • Pożar domu Walerii Hontariewej, byłej szefowej banku centralnego Ukrainy

  Pożar domu Walerii Hontariewej, b... 01:13

  17.09 | Pożar domu byłej szefowej banku centralnego Ukrainy Walerii Hontariewej to element kampanii terroru, która ma "zastraszyć zwolenników reform, sparaliżować nasze działania, uciszyć nas" - oświadczyły we wtorek władze banku. To trzeci już podejrzany incydent dotyczący Hontariewej, obecnie współpracowniczki londyńskiego think tanku Institute of Global Affairs.
rozwiń

Wideo dnia

 • Niezidentyfikowane obiekty pojawiały się na trasach samolotów

  Niezidentyfikowane obiekty pojawi... 00:27

  19.09 | Amerykańska armia potwierdza autentyczność kilku nagrań wideo na których rzekomo widać UFO. Niezidentyfikowane Obiekty Latające pojawiały się na trasach samolotów amerykańskiej marynarki wojennej. w latach 2004-2015. Piloci komentujący te nagrania byli pod wrażeniem dynamiki i prędkości z jaką poruszały się domniemane kosmiczne spodki.
 • "Spójrz na to! To się obraca." Amerykanie potwierdzają autentyczność nagrań UFO

  "Spójrz na to! To się obraca." Am... 00:41

  19.09 | Amerykańska armia potwierdziła, że trzy nagrania przedstawiające UFO są autentyczne. Filmy zostały nagrane w ostatnich latach. Jak wyjaśniono, widać na nich "niewytłumaczalne zjawiska powietrzne". Wojskowi nie potrafią wytłumaczyć, czym mogą być owe obiekty.
 • Akcja ratowania delfinów z kanału

  Akcja ratowania delfinów z kanału 00:39

  18.09 | Para delfinów z dwojgiem młodych utknęła w kanale znajdującym się w mieście Saint Petersburg na Florydzie. Według lokalnych służb, morskie ssaki pozostawały w pułapce od soboty, nie wyglądały jednak na wycieńczone. Jak ustaliła lokalna telewizja, natychmiastowa próba uwolnienia delfinów, nie została podjęta, gdyż chciano, żeby zwierzęta same wydostały się z kanału. W poniedziałek funkcjonariusze Komisji do spraw Dzikiej Przyrody stanu Floryda (Florida Fish and Wildlife Conservation Commission, FWC) przyjechali, aby przyjrzeć się z bliska kanałowi i ustalić najlepszy plan na uwolnienie zwierząt. Później wspomagani przez pracowników akwarium morskiego Clearwater, weszli do wody i uformowali się w łańcuch. Następnie za pomocą głośnych dźwięków i wzbudzania wibracji w wodzie udało im się "wypchnąć" delfiny w stronę Riviera Bay.
 • Chcesz zostać łowcą pytonów? Władze Florydy szukają chętnych

  Chcesz zostać łowcą pytonów? Wład... 00:31

  18.09 | Czy zastanawialiście się kiedyś nad karierą łowcy pytonów? Władze Florydy chcą zatrudnić 25 osób, aby rozprawić się z plagą birmańskich pytonów w tym stanie. Na ofertę pracy od ubiegłego tygodnia odpowiedziało ponad tysiąc chętnych. Kandydat na łowcę pytonów musi mieć ukończone 18 lat, być niekarany sądownie, posiadać ważne prawo jazdy wydane przez stan Floryda, telefon komórkowy z lokalizatorem GPS, znajomość Everglades też będzie przydatna.
 • Wypadek w luksusowym wieżowcu Trump Plaza. Samochód wjechał do lobby

  Wypadek w luksusowym wieżowcu Tru... 00:57

  18.09 | Wypadek w luksusowym wieżowcu Trump Plaza w mieście New Rochelle w stanie Nowy Jork. Samochód osobowy wjechał do holu głównego budynku. Dwóch przechodniów i kierowca auta zostali lekko ranni.
 • "Mąż cały czas mi powtarzał, płyn dalej". Pokonała raka i kanał La Manche

  "Mąż cały czas mi powtarzał, płyn... 00:30

  18.09 | Przepłynęła wpław Kanał La Manche cztery razy, bez zatrzymania. To wyjątkowy rekord, który w 54 godziny ustanowiła Amerykanka Sarah Thomas. Kobieta swój poczwórny wyczyn dedykuje wszystkim walczącym z nowotworami, bo sama rok temu wygrała z rakiem piersi.
 • Rekord Guinnessa w największej liczbie pompek zrobionych na kciukach

  Rekord Guinnessa w największej li... 00:32

  17.09 | Gruziński sportowiec ustanowił nowy rekord Guinnessa w zrobieniu jak największej liczby pompek na kciukach w ciągu minuty. Irakli Vekua podniósł się aż 59 razy bijąc tym samym poprzedni rekord, Asada Hanifa z Pakistańskiej Akademii Sztuk Walki, który wynosił 43 pompki.
 • Delfiny utknęły na plaży. Niezwykła akcja ratunkowa

  Delfiny utknęły na plaży. Niezwyk... 00:33

  16.09 | Dzięki wspólnemu wysiłkowi lokalnych służb i mieszkańców miejscowości Corral na południu Chile, udało się uratować dwa delfiny. Zwierzęta zostały znalezione na plaży w sobotę, około 200 metrów od wody.
 • Połknęła pierścionek zaręczynowy podczas snu

  Połknęła pierścionek zaręczynowy ... 00:39

  16.09 | Mieszkanka San Diego połknęła pierścionek zaręczynowy podczas snu. - W nocy śniło mi się, że jedziemy pociągiem towarowym. Sytuacja była niebezpieczna i mój narzeczony powiedział mi w tym śnie: musisz połknąć ten pierścionek. Gdy się obudziłam, nie miałam pierścionka na palcu. Od razu wiedziałam, gdzie jest... W moim żołądku. - powiedziała mieszkanka San Diego.
 • Skoki do wody z ponad 20-metrowego mostu

  Skoki do wody z ponad 20-metroweg... 01:08

  16.09 | Skoki do wody z ponad 20-metrowego mostu La Salve przed 27 tysięczną publicznością. Finałowe zawody światowej serii Red Bull Cliff Diving odbyły się w Bilbao, na północy Hiszpanii. Zwycięstwo zapewnili sobie brytyjczyk Garry Hunt oraz australijka Rhiannan Iffland.
 • Liderzy Lewicy zatańczyli na scenie w Gnieźnie

  Liderzy Lewicy zatańczyli na scen... 00:40

  15.09 | Politycy Lewicy, w tym jej liderzy - Włodzimierz Czarzasty, Robert Biedroń i Adrian Zandberg - na lokalnym festiwalu w Gnieźnie dali się porwać muzyce latino, wskoczyli na scenę i razem z zespołem zatańczyli układ. "Chyba poszło nam nieźle, bo połowa sztabu ma teraz zakwasy" - napisała Marcelina Zawisza z partii Razem.
 • 25 marsz jamników w Krakowie

  25 marsz jamników w Krakowie 00:50

  16.09 | Kolorowy pokaz mody i stylu prosto z Krakowa. Główne role w pokazie brały nie modelki, a jamniki. Po raz 25-ty miłośnicy tych czworonogów przeszli ulicami Krakowa w dorocznym marszu jamników. To wydarzenie jest bardzo ważne dla każdego właściciela bo to jedyny moment w roku gdy można pochwalić się swoją pomysłowością przy doborze ubioru dla swojego pupila.
rozwiń

Kontakt 24

rozwiń

Meteo

 • Prognoza pogody na środę

  Prognoza pogody na środę 01:38

  17.09 | W środę termometry pokażą maksymalnie 16 stopni Celsjusza.
 • Warunki drogowe w środę

  Warunki drogowe w środę 00:38

  17.09 | W środę pogoda utrudni jazdę po drogach w większości kraju.
 • Warunki biometeo w środę

  Warunki biometeo w środę 01:03

  17.09 | W środę warunki biometeo w całym kraju będą niekorzystne.
 • "Woda się ugotowała razem z rybami". Trzy tony śniętych ryb trafiły do utylizacji

  "Woda się ugotowała razem z rybam... 02:56

  Ekologiczny pogrom w Jeziorze Koskowickim pod Legnicą. Do utylizacji trafiły blisko trzy tony śniętych ryb. Nie przetrwały ani dwumetrowe sumy, ani małe płotki. Zabił je brak tlenu.
 • Bahamy w żałobie. Huragan Dorian zabił co najmniej 30 osób

  Bahamy w żałobie. Huragan Dorian ... 02:12

  Prędkość wiatru dochodziła do 350 kilometrów na godzinę, a sztormowe fale przekraczały 7 metrów. W piątek bilans ofiar śmiertelnych na Bahamach po przejściu huraganu Dorian wynosił 30 osób. Ta liczba zapewne ulegnie jeszcze zmianie. Ogrom zniszczenia jest tak wielki, że ofiar mogą być setki.
 • Huragan Dorian pustoszy Wyspy Bahama. Są ofiary śmiertelne

  Huragan Dorian pustoszy Wyspy Bah... 02:49

  Są ofiary śmiertelne i co najmniej 20 tysięcy kompletnie zniszczonych domów. Huragan Dorian, najsilniejszy we współczesnej historii Bahamów, pustoszy wyspy. We wtorek dotrze do wybrzeża Stanów Zjednoczonych.
 • Kraków idzie na walkę ze smogiem. W mieście nie można palić drewnem i węglem

  Kraków idzie na walkę ze smogiem.... 02:36

  Od niedzieli w Krakowie nie można palić drewnem i węglem w piecach, kominkach, a nawet stacjonarnych grillach. Miasto idzie na wojnę ze smogiem. Restrykcyjny zakaz to dla wielu mieszkańców problem, ale stawką są zdrowie i życie.
 • Jak ustrzec się przed burzą w górach? Obserwować niebo i sprawdzać prognozy

  Jak ustrzec się przed burzą w gór... 02:43

  Burze w górach mogą być nagłe i potężne. Rano może nic ich nie zapowiadać. W czwartek do południa nad Tatrami było błękitne niebo i piękne słońce. Dlatego warto reagować na każdą ciemną chmurę i sprawdzać prognozę pogody na bieżąco w smartfonie. Jeśli nadchodzi burza, to należy natychmiast zejść z góry.
 • "Dzika przyroda ginie coraz szybciej". Jak chronić zagrożone gatunki?

  "Dzika przyroda ginie coraz szybc... 03:34

  To kolejny dowód na to, jak śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt morskich jest plastik. Przyczyną śmierci osłabionej samicy diugonia przybrzeżnego, którą znaleziono u wybrzeży Tajlandii, był nagromadzony w jelitach surowiec. Troskliwa opieka, którą ją otoczono, nie pomogła. Z najnowszego raportu przygotowanego pod auspicjami ONZ wynika, że wyginięciem zagrożony jest nawet milion gatunków roślin i zwierząt. Zagraża im nie tylko zanieczyszczenie środowiska, ale też kłusownictwo i czarny rynek handlu zwierzętami.
 • Trąba powietrzna w Małopolsce. Wiele budynków zniszczonych

  Trąba powietrzna w Małopolsce. Wi... 00:46

  Gwałtowna trąba powietrzna przeszła przez wieś Jodłówka-Wałki w Małopolsce. Zniszczonych zostało wiele dachów i uszkodzonych kilka budynków, w tym szkoła i remiza straży pożarnej.
 • Groźne burze w Polsce. "Myślałam, że jest koniec świata"

  Groźne burze w Polsce. "Myślałam,... 02:46

  Uwaga na burze w województwach mazowieckim, lubelskim, wielkopolski, dolnośląskim, śląskim, małopolskim i świętokrzyskim - wszędzie tam synoptycy ostrzegają, a harcerze prewencyjnie zwijają obozy.
 • "Wyjadamy przyszłym pokoleniom". Dzień Długu Ekologicznego najwcześniej w historii

  "Wyjadamy przyszłym pokoleniom". ... 02:43

  Informacja o tym, że wszyscy żyjemy na kredyt nie brzmi dobrze. Od 29 lipca wykorzystaliśmy wszystkie zasoby naturalne, które mogą się odnowić jeszcze w tym roku. Dzień Długu Ekologicznego jest co roku, ale w tym - wypadł najszybciej w historii.
rozwiń

Eurosport.pl

 • Arsenal gotowy na inaugurację Ligi Europy

  Arsenal gotowy na inaugurację Lig... 00:55

  W pierwszej kolejce nowego sezonu Ligi Europy Arsenal zmierzy się na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt. W drugim meczu grupy F Liege zagra z Vitoria SC.
 • Neilands wygrał Grand Prixe de Wallonie

  Neilands wygrał Grand Prixe de Wa... 02:53

  Łotysz Krists Neilands (Israel Cycling Academy) wygrał wyścig jednodniowy Grand Prix de Wallonie. Drugie miejsce zajął Belg Jasper Stuyven (Trek - Segafredo), a trzecie jego rodak Jasper De Buyst (Lotto Soudal). Zobacz końcówkę tego wyścigu.
 • Bolesny upadek kolarza Cofidisu podczas GP Wallonie

  Bolesny upadek kolarza Cofidisu p... 02:11

  Loic Chetout źle będzie wspominał tegoroczną edycję Grand Prix de Wallonie. Na 47 kilometrów do mety kolarz Cofidisu wywrócił się i dość mocno obił. Francuz przez długi czas nie podnosił się i potrzebował pomocy medycznej.
 • Najważniejsze wydarzenia z wyścigu Giro della Toscana

  Najważniejsze wydarzenia z wyścig... 02:50

  Zobacz, co wydarzyło się podczas wyścigu jednodniowego Giro della Toscana, który wygrał Włoch Giovanni Visconti.
 • Visconti wygrał Giro della Toscana

  Visconti wygrał Giro della Toscana 02:39

  Kolarz zespołu Neri Sottoli - Selle Italia - KTM Giovanni Visconti wygrał wyścig jednodniowy Giro della Toscana. Drugą lokatę wywalczył triumfator Tour de France Egan Bernal (Team INEOS), a trzecią Rosjanin Nikołaj Czerkasow (Gazprom-RusVelo). Zobacz finisz tego wyścigu.
 • Trening Manchesteru City przed meczem z Szachtarem

  Trening Manchesteru City przed me... 00:57

  Pierwszym rywalem Manchesteru City w sezonie 2019/2020 Ligi Mistrzów będzie ukraiński Szachtar. Zobacz ostatnie przygotowania mistrza Anglii do tego starcia.
 • Bayern gotowy na pierwszy mecz fazy grupowej Ligi Mistrzów

  Bayern gotowy na pierwszy mecz fa... 00:55

  W pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów 2019/2020 Bayern zmierzy się z Crveną zvezdą. - Wiemy, jakie wcześniej popełniliśmy błędy i będziemy tego unikać. Chcemy dobrze rozpocząć nowy sezon LM - powiedział bramkarz Bayernu Manuel Neuer.
 • Higuain kopnął trenera podczas treningu

  Higuain kopnął trenera podczas tr... 01:03

  Gonzalo Higuain nie lubi, kiedy ktoś mu przeszkadza. Podczas jednej z gierek treningowych Argentyńczyk nie dobiegł do piłki przez trenera. Napastnik Juventusu zezłościł się, kopnął trenera, a później kilkakrotnie uderzył w bandę.
 • Milik i Zieliński na treningu Napoli przed starciem z Liverpoolem

  Milik i Zieliński na treningu Nap... 01:00

  Arkadiusz Milik, który w ostatnim czasie leczył kontuzję, pojawił się na treningu Napoli przed meczem z Liverpoolem w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów. W zajęciach wziął udział również Piotr Zieliński.
 • Trening BVB przed meczem z Barceloną

  Trening BVB przed meczem z Barceloną 00:46

  Już w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów 2019/2020 dojdzie do hitowego starcia. Na Signal Iduna Park Borussia Dortmund podejmie Barcelonę. Zobacz ostatni trening BVB przed tym spotkaniem.
 • Inter gotowy na starcie ze Slavią Praga

  Inter gotowy na starcie ze Slavią... 00:58

  Meczem ze Slavią Praga Inter rozpocznie zmagania w Lidze Mistrzów 2019/2020. Spotkanie odbędzie się we wtorek 17 września na stadionie Giuseppe Meazza. Drugim spotkaniem grupy F będzie starcie Borussii Dortmund z Barceloną.
 • Chelsea gotowa na pierwszy mecz fazy grupowej Ligi Mistrzów

  Chelsea gotowa na pierwszy mecz f... 00:55

  Już we wtorek 17 września rozpocznie się faza grupowa Ligi Mistrzów w sezonie 2019/2020. W pierwszej kolejce Chelsea zmierzy się na własnym stadionie z Valencią. O tym spotkaniu opowiedział menedżer The Blues Frank Lampard.
rozwiń

News in English

rozwiń