"Fakty" z 8 grudnia

 • Kandydatów na prezydenta przybywa. Prawybory trwają w PO i w Konfederacji

  Kandydatów na prezydenta przybywa... 03:49

  Po debacie prawyborczej Małgorzata Kidawa-Błońska i Jacek Jaśkowiak ruszyli w kraj, by szukać poparcia wśród członków PO. Na prawybory zdecydowała się jeszcze Konfederacja. W międzyczasie swoją chęć kandydowania na prezydenta Polski wyraził Szymon Hołownia.
 • Robotnicy uszkodzili gazociąg, próbowali go zatkać kurtkami. "Oni jeszcze chcieli to zasypywać"

  Robotnicy uszkodzili gazociąg, pr... 02:45

  Kolejny gazociąg uszkodzony. Tym razem nie doszło do tragedii jak w Szczyrku, ale tragicznie nieprofesjonalna była reakcja robotników, którzy go rozszczelnili. Zamiast natychmiast wezwać pomoc i odciąć dopływ gazu, próbowali zatkać dziurę kurtką i zasypać. Do zdarzenia doszło w sobotę w Głowience w powiecie krośnieńskim.
 • "Nadal będziemy walczyć o wolność i demokrację". Wielki marsz w Hongkongu

  "Nadal będziemy walczyć o wolność... 00:40

  Setki tysięcy osób przeszły ulicami Hongkongu w pierwszym po wyborach lokalnych prodemokratycznym marszu. Politycy opozycji wygrali zdecydowaną większość mandatów radnych dzielnic. Na marszu było dość spokojnie, choć zdarzały się akty wandalizmu i starcia z policją. Zatrzymano 11 osób.
 • Student za naukowca. Porozumienie między władzami USA i Iranu

  Student za naukowca. Porozumienie... 00:50

  Stany Zjednoczone Ameryki i Iran wymieniły się więźniami, którzy zostali zatrzymani pod zarzutem szpiegostwa. Iran wypuścił studenta Uniwersytetu w Princeton, a Stany - irańskiego naukowca.
 • "Nieważne, czy jestem pierwszy". Za kilka tygodni lekarze ocenią, czy nowotwór zniknął

  "Nieważne, czy jestem pierwszy". ... 03:05

  Terapia nowotworowa metodą CAR-T polega na zmodyfikowaniu genetycznym limfocytów T pacjenta tak, aby mogły one zniszczyć komórki rakowe. To szansa dla chorych na chłoniaka w każdym wieku i dla chorych na białaczkę, który nie skończyli 25. roku życia. Jednorazowy koszt terapii genetycznej może wynieść nawet półtora miliona złotych. Pierwszy pacjent w Polsce właśnie przeszedł taką terapię.
 • "To my jesteśmy tu dla zwierząt, a nie zwierzęta dla nas". Jak wygląda azyl dla tygrysów w Hiszpanii?

  "To my jesteśmy tu dla zwierząt, ... 02:46

  Część tygrysów, które zostały zatrzymane na granicy polsko-białoruskiej, jest już w azylu w Hiszpanii. Teraz mają się lepiej. Azyl dla dzikich zwierząt "Primadomus" niedaleko Murcji jest jak pięciogwiazdkowy hotel.
 • "Nieistotne, kto wygra, liczy się dobra zabawa". Po raz kolejny odbył się Rajd Barbórki

  "Nieistotne, kto wygra, liczy się... 02:44

  Emocje i pisk opon na warszawskiej ulicy Karowej - to organizowany co roku Rajd Barbórki. Wyzwanie dla najlepszych. Zwyciężył Kajetan Kajetanowicz.
 • Reporterka "Faktów" TVN i reporter "Superwizjera" TVN laureatami MediaTorów

  Reporterka "Faktów" TVN i reporte... 00:55

  Magda Łucyan i Robert Socha znaleźli się wśród laureatów nagród MediaTory, które są przyznawane co roku przez tysiące studentów dziennikarstwa z całej Polski. Reporterka "Faktów" TVN zwyciężyła w kategorii ObserwaTOR, a reporter "Superwizjera" TVN - w kategorii ReformaTOR.
 • Dzieło sztuki warte 120 tysięcy dolarów zostało zjedzone

  Dzieło sztuki warte 120 tysięcy d... 02:42

  Jeden banan za 120 tysięcy dolarów. To nie inflacja, to sztuka! Maurizio Cattelan, włoski artysta, wykonał dzieło, które składało się z banana przylepionego taśmą klejącą do ściany. Zostało ono sprzedane za 120 tysięcy dolarów. Nabywca musi jednak sprawić sobie innego banana, bo banan, który wisiał na ścianie w galerii sztuki w Miami, zjadł inny artysta.
 • Prognoza pogody na poniedziałek 9 grudnia

  Prognoza pogody na poniedziałek 9... 02:53

  W poniedziałek pogodnie, tylko na Pomorzu Zachodnim przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna w dzień od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 9 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i w Małopolsce. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach osiągający prędkość do 60 km/h, południowo-zachodni.

"Pancerny Marian i pokoje na godziny". Marian Banaś i jego finanse

 • Sikorski: słyszałem, że premier ma plan 'B' na Banasia: zamierza go przepisać na żonę

  Sikorski: słyszałem, że premier m... 01:08

  05.12 | To już się robi taka opera mydlana, tylko że Polski szkoda - powiedział w "Faktach po Faktach" europoseł Platformy Obywatelskiej Radosław Sikorski, komentując sprawę prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia i problemy z odwołaniem go z funkcji. - Słyszałem, że premier (Mateusz - red.) Morawiecki ma plan "B" na Banasia: zamierza go przepisać na żonę - ironizował.
 • Kosiniak-Kamysz o sprawie Mariana Banasia i wniosku Lewicy o Trybunał Stanu dla szefa NIK

  Kosiniak-Kamysz o sprawie Mariana... 01:46

  05.12 | - Podejdziemy do tego wniosku poważnie, bo poważnie traktujemy wszystkie ugrupowania opozycyjne, chociaż wniosek do Trybunału Stanu nic w tej sprawie nie zmieni - mówił w Kropce nad i lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Mówił o zapowiedzianym w środę przez posłów Lewicy wniosku o postawienie prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia przed Trybunałem Stanu.
 • Czarzasty o wniosku o Trybunał Stanu dla Mariana Banasia

  Czarzasty o wniosku o Trybunał St... 01:46

  05.12 | Posłowie Lewicy zapowiedzieli wniosek o postawienie przed Trybunałem Stanu prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia.
 • ABW wszczęła postępowanie wobec Banasia

  ABW wszczęła postępowanie wobec B... 01:43

  05.12 | Rozpoczęte przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego "postępowanie sprawdzające dotyczące prezesa NIK Mariana Banasia" wbrew pojawiającym się informacjom tylko w niewielkim stopniu ograniczy mu dostęp do tajemnic państwa – wynika z informacji tvn24.pl. Banaś bez przeszkód nadal będzie mógł się zapoznawać z dokumentami o klauzuli "tajne".
 • Dera o apelu prezydenta do Banasia

  Dera o apelu prezydenta do Banasia 00:46

  05.12 | Prezydent Andrzej Duda jako jeden z pierwszych wezwał prezesa NIK Mariana Banasia, żeby się podał do dymisji - podkreślił w czwartek w "Rozmowie Piaseckiego" prezydencki minister Andrzej Dera. Ocenił jednocześnie, że w tej sprawie "już politycznie niewiele można zrobić".
 • Wójcik o ministrze Kamińskim: człowiek krystaliczny mogę powiedzieć

  Wójcik o ministrze Kamińskim: czł... 00:50

  04.12 | Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik był pytany w "Kropce nad i" w TVN24, czy w związku z działaniem służb specjalnych w sprawie szefa NIK Mariana Banasia m.in. ich koordynator, minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński może odpowiedzieć przed sądem. Wiceszef resortu sprawiedliwości przekonywał, że minister Kamiński to "jeden z najlepszych ministrów". - Człowiek krystaliczny mogę powiedzieć - dodał.
 • Wójcik: prokuratura działa tak, jak przewidują to mechanizmy

  Wójcik: prokuratura działa tak, j... 00:44

  04.12 | Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik pytany w "Kropce nad i" w TVN24 w kontekście sprawy szefa NIK Mariana Banasia, czy jego zdaniem prokuratura działa szybko i chciałby tego, przekonywał, że "działa tak, jak przewidują to mechanizmy, które są w systemie". - Nie będę pouczał prokuratorów, co mają robić, bo oni wiedzą, co robić - dodał.
 • Michał Wójcik o sprawie Mariana Banasia, szefa NIK

  Michał Wójcik o sprawie Mariana B... 00:38

  04.12 | Uważam, że powinien podać się do dymisji, bo to jest destrukcyjne nie tylko dla państwa, to jest destrukcyjne także dla niego - powiedział w "Kropce nad i" wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, komentując sprawę prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia. Dodał, że po wszczęciu śledztwa w tej sprawie "należy czekać na kolejne czynności prokuratury".
 • "Prezes Kaczyński przesadził z kijem nie doceniając marchewki"

  "Prezes Kaczyński przesadził z ki... 01:38

  04.12 | Prezes PiS Jarosław Kaczyński popełnił polityczny błąd. Jak się okazuje, walka z Banasiem, z punktu widzenia strat dla Prawa i Sprawiedliwości, jest zdecydowanie gorszym wariantem niż danie mu spokoju i tolerowanie jego na tej funkcji - powiedział w "Faktach po Faktach" europoseł i były premier Leszek Miller. Odniósł się do oświadczenia prezesa Najwyższej Kontroli Mariana Banasia, że nie zamierza podać się do dymisji.
 • Bertold Kittel o Marianie Banasiu. Cała rozmowa

  Bertold Kittel o Marianie Banasiu... 09:03

  04.12 | Po środowym oświadczeniu prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia, że nie zamierza podać się do dymisji, pojawiają się kolejne komentarze wskazujące na spór między Banasiem a rządzącym obozem Zjednoczonej Prawicy.
 • Grodzki komentował sprawę szefa NIK

  Grodzki komentował sprawę szefa NIK 01:44

  04.12 | Marszałek Senatu Tomasz Grodzki w rozmowie z dziennikarzami w Brukseli komentował w środę sprawę szefa NIK Mariana Banasia.
 • Kidawa-Błońska: klub Koalicji Obywatelskiej złożył wniosek o wyjaśnienia ministra Kamińskiego w Sejmie

  Kidawa-Błońska: klub Koalicji Oby... 01:30

  04.12 | "Klub Koalicji Obywatelskiej złożył wniosek o wyjaśnienia ministra Kamińskiego w Sejmie, żebyśmy poznali odpowiedzi na wiele pytań, które cisną się na usta. Pani marszałek Witek skierowała ten wniosek do komisji ds. służb, żeby sprawa została tam wyjaśniona" - powiedziała Kidawa-Błońska dziennikarzom. Jak dodała, będzie to możliwe po 12 grudnia, po tym jak szef MSWiA i rządowy koordynator specsłużb Mariusz Kamiński wróci z podróży służbowej. "Jest to więc takie kolejne odwlekanie w czasie odpowiedzi na te pytania, które bulwersują opinię publiczną i tak naprawdę ciągle są pytania, kolejny dzień, kolejny tydzień i na te najważniejsze pytania jako Polacy nie mamy odpowiedzi" - dodała wicemarszałek Sejmu.
rozwiń

Wyrok TSUE ws. Izby Dyscyplinarnej SN i nowej KRS

 • "Każdy może właściwie zaskarżyć wyrok, jaki został wydany w danej sprawie"

  "Każdy może właściwie zaskarżyć w... 01:02

  8.12| Magdalena Biejat wskazywała w "Kawie na ławę", że "w tej chwili każdy sąd może w zasadzie podważyć wyroki wydawane przez sędziów nominowanych przez obecną KRS". - To jest tak naprawdę trzon wyroku TSUE i Sądu Najwyższego. W tej chwili, jeżeli będą dobre podstawy, to każdy może właściwie zaskarżyć wyrok, jaki został wydany w danej sprawie - zwracała uwagę.
 • Mucha: sędziowie niech się nie zajmują polityką

  Mucha: sędziowie niech się nie za... 00:32

  8.12| Paweł Mucha z kancelarii prezydenta mówił, że "elementem reformy wymiaru sprawiedliwości w ramach zmiany ustawy o Sądzie Najwyższym jest kwestia wprowadzenia tam Izby Dyscyplinarnej". - Izba Dyscyplinarna w Sądzie Najwyższym to jest taka bardzo czytelna reguła, że jest 'zero tolerancji dla przewinień dyscyplinarnych sądów' - mówił.
 • "To chowanie głowy w piasek. Czasami udaje się przeczekać problem, ale nie tu"

  "To chowanie głowy w piasek. Czas... 01:26

  07.12 | Sprawy zaszły za daleko. Już są w obrocie prawnym orzeczenia, które podważają zaistniały porządek - mówił we "Wstajesz i weekend" w TVN24 adwokat Łukasz Chojniak z Uniwersytetu Warszawskiego. Odniósł się do czwartkowego wyroku Sądu Najwyższego. Chojniak podkreślił, że "przed nami prawdopodobnie orzeczenie, które pójdzie dalej". Chodzi o skargę Komisji Europejskiej do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie systemu dyscyplinarnego dla sędziów.
 • Schab: dyskusji o KRS w tej chwili podjąć nie mogę

  Schab: dyskusji o KRS w tej chwil... 00:33

  06.12 | Nigdy nie podjęto choćby wstępnych czynności dyscyplinarnych wobec sędziów w związku z działaniami stanowiącymi krytykę ustawy o Sądzie Najwyższym - oświadczył w "Faktach po Faktach" rzecznik dyscyplinarny sędziów sądów powszechnych Piotr Schab. Ocenił jednak, że "szereg osób wykonujących zawód sędziego podejmuje akcje o charakterze politycznym". - Proszę nie utożsamiać tego rodzaju akcji z krytyką władzy - powiedział.
 • Schab: szereg osób wykonujących zawód sędziego podejmuje akcje o charakterze politycznym

  Schab: szereg osób wykonujących z... 01:06

  06.12 | Nigdy nie podjęto choćby wstępnych czynności dyscyplinarnych wobec sędziów w związku z działaniami stanowiącymi krytykę ustawy o Sądzie Najwyższym - oświadczył w "Faktach po Faktach" rzecznik dyscyplinarny sędziów sądów powszechnych Piotr Schab. Ocenił jednak, że "szereg osób wykonujących zawód sędziego podejmuje akcje o charakterze politycznym". - Proszę nie utożsamiać tego rodzaju akcji z krytyką władzy - powiedział.
 • Hermeliński: myślę, żę w jakimś momencie Izba Dyscyplinarna przestanie funkcjonować

  Hermeliński: myślę, żę w jakimś m... 00:55

  06.12 | Od strony prawnej Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego nie ma. Myślę, że ten sąd w jakimś momencie przestanie funkcjonować. Wystarczy po prostu odciąć dopływ spraw - powiedział w "Faktach po Faktach" Wojciech Hermeliński, były sędzia Trybunału Konstytucyjnego i były szef Państwowej Komisji Wyborczej.
 • Schab: nie mam żadnych podstaw żeby podać się do dymisji

  Schab: nie mam żadnych podstaw że... 00:56

  06.12 | Rzecznik dyscyplinarny sędziów Piotr Schab w rozmowie z Arletą Zalewską, reporterką "Faktów" TVN.
 • Schab: oczekiwałbym od kogoś, kto podejmuje publiczną krytykę mojej pracy, aby zapoznał się z polską konstytucją

  Schab: oczekiwałbym od kogoś, kto... 01:00

  06.12 | Rzecznik dyscyplinarny sędziów Piotr Schab w rozmowie z Arletą Zalewską, reporterką "Faktów" TVN.
 • Schab: ponoszę stuprocentową odpowiedzialność za moje czynności służbowe

  Schab: ponoszę stuprocentową odpo... 01:39

  06.12 | Rzecznik dyscyplinarny sędziów Piotr Schab w rozmowie z Arletą Zalewską, reporterką "Faktów" TVN.
 • Schab: proszę nie utożsamiać krytyki z prowadzeniem działalności o charakterze politycznym

  Schab: proszę nie utożsamiać kryt... 00:41

  06.12 | Powołany przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę rzecznik dyscyplinarny sędziów Piotr Schab broni wszystkich spraw, które on i jego zastępcy wszczęli wobec sędziów. - Proszę nie utożsamiać krytyki, także uzasadnionej krytyki z prowadzeniem działalności o charakterze politycznym - zastrzegł. Schab skomentował także zaniepokojenie komisarz praw człowieka Rady Europy po zarzutach wobec polskich sędziów.
 • Hermeliński: jest sposób, aby sprawy nie wpływały do Izby Dyscyplinarnej

  Hermeliński: jest sposób, aby spr... 01:19

  06.12 | Sąd Najwyższy stwierdził w czwartek, że obecna Krajowa Rada Sądownictwa nie jest organem bezstronnym i niezawisłym, zaś Izba Dyscyplinarna Sąd Najwyższego nie jest sądem w rozumieniu prawa Unii Europejskiej. - Oba ciała w moim przekonaniu nie mają prawa funkcjonowania - skomentował Wojciech Hermeliński, były sędzia Trybunału Konstytucyjnego.
 • Małgorzata Gersdorf zwróci się z apelem do sędziów Izby Dyscyplinarnej

  Małgorzata Gersdorf zwróci się z ... 00:32

  06.12 | Izba Pracy Sądu Najwyższego uchyliła uchwałę nowej Krajowej Rady Sądownictwa w sprawie z odwołania sędziego Naczelnego Sądu Administracyjnego i oddaliła wniosek prezesa Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego o przekazanie sprawy do tej Izby. Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzata Gersdorf zapowiedziała, że zwróci się w związku z tym z apelem do ustawodawcy.
rozwiń

Nowy rząd Mateusza Morawieckiego

 • Rzecznik Porozumienia: będziemy rozmawiać z premierem o zmianie przepisów dla pieszych

  Rzecznik Porozumienia: będziemy r... 01:46

  20.11 | Myślę, że jest to temat absolutnie do przedyskutowania przede wszystkim ze specjalistami - mówił w środę rzecznik Porozumienia Kamil Bortniczuk, komentując zapowiedziane przez premiera Mateusza Morawieckiego w expose wprowadzenie pierwszeństwa pieszych jeszcze przed wejściem na przejście. W jego ocenie, to była "największa kontrowersja z tego expose". - Będziemy o tym jeszcze z panem premierem rozmawiać - dodał Bortniczuk.
 • Premier odniósł się także do wyroku TSUE

  Premier odniósł się także do wyro... 01:54

  19.11 | Premier odniósł się także do wyroku TSUE, który we wtorek orzekł, że to Sąd Najwyższy ma badać niezależność swojej nowej Izby Dyscyplinarnej, by ustalić, czy może ona rozpoznawać spory dotyczące sędziów. - Bardzo dobrze, że Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej zrozumiał, że reforma sprawiedliwości jest kompetencją państw członkowskich i niech tak zostanie - podkreślił Morawiecki.
 • Morawiecki o budżecie i propozycji zniesienia limitu 30-krotności składek na ZUS

  Morawiecki o budżecie i propozycj... 02:25

  19.11 | Morawiecki o budżecie w kontekście propozycji zniesienia limitu 30-krotności składek na ZUS: Na tym etapie prace są zawieszone. Projekt będzie konsultowany. Będziemy starali się utrzymać naszą propozycję zrównoważonego budżetu pomimo tego.
 • "Wydatki na służbę zdrowia wzrosły z 70 miliardów do 106 miliardów złotych"

  "Wydatki na służbę zdrowia wzrosł... 00:47

  19.11 | Premier: wydatki na służbę zdrowia wzrosły z 70 miliardów do 106 miliardów złotych.
 • Premier Morawiecki odpowiada na pytania o oświacie

  Premier Morawiecki odpowiada na p... 00:31

  19.11 | Morawiecki o oświacie: za rządów PiS jest prawie 10-miliardowy przyrost wydatków na subwencję oświatową
 • Sejm udzielił wotum zaufania rządowi Mateusza Morawieckiego

  Sejm udzielił wotum zaufania rząd... 01:15

  19.11| Sejm we wtorek wieczorem udzielił wotum zaufania rządowi Mateusza Morawieckiego. Premiera i jego ministrów poparło 237 posłów, 214 było przeciw, a 3 wstrzymało się od głosu.
 • Morawiecki: wpływy z tego podatku wzrosły do prawie 50 miliardów

  Morawiecki: wpływy z tego podatku... 02:44

  19.11 | Premier Morawiecki odpowiada na pytania posłów: Chcę powiedzieć że w ciągu trzech lat zmian, które dotyczyły korporacji, wpływy z tego podatku wzrosły do prawie 50 miliardów, a państwo macie odwagę mówić, że w naszych czasach podatek CIT kuleje. Podatek CIT jest jednym z głównych źródeł, którym finansujemy nasza politykę społeczną, służbę zdrowia, politykę antysmogową i oświatę.
 • Zmiana konstytucji i "normalność". Mateusz Morawiecki przedstawił plan rządu

  Zmiana konstytucji i "normalność"... 04:10

  Premier Mateusz Morawiecki wygłosił w Sejmie półtoragodzinne expose, w którym wielokrotnie powtórzył słowa "normalność" i "dobrobyt". Te słowa miały przekonać każdego słuchacza i widza, że żyje w bezpieczeństwie i dobrobycie zapewnionym przez PiS. Premier zaapelował też o zmianę konstytucji. Po nim przemawiał prezes PiS Jarosław Kaczyński.
 • Kaczyński wyszedł z sali obrad. Wezwał Ziobrę i Gowina

  Kaczyński wyszedł z sali obrad. W... 01:22

  19.11 | Po skończonym swoim przemówieniu w Sejmie Jarosław Kaczyński opuścił salę obrad. Wychodząc wezwał do siebie Zbigniewa Ziobrę i Jarosława Gowina.
 • Kaczyński chciał pogratulować Morawieckiemu. Premier się odwrócił

  Kaczyński chciał pogratulować Mor... 00:29

  19.11 | Expose premiera Mateusza Morawieckiego posłowie Prawa i Sprawiedliwości nagrodzili gromkimi brawami, skandując jego imię. Posłanka PiS Dominika Chorosińska wręczyła szefowi rządu bukiet biało-czerwonych róż. Pogratulować premierowi chciał także Jarosław Kaczyński, ale Morawiecki nie zauważył wyciągniętej w jego stronę dłoni prezesa i odwrócił się do niego plecami.
 • Mateusz Morawiecki: rodzina jest wartością arcypolską

  Mateusz Morawiecki: rodzina jest ... 02:55

  19.11 | Podczas expose premier poruszył między innymi kwestie rozwoju i wspierania przedsiębiorców oraz podkreślił, że "rodzina jest wartością arcypolską"
 • Paweł Kowal: jak mało tam jest o polityce zagranicznej

  Paweł Kowal: jak mało tam jest o ... 01:21

  19.11 | Paweł Kowal: przeraziło mnie, słuchając pańskiego wystąpienia, jak mało tam jest o polityce zagranicznej.
rozwiń

Wybory prezydenckie 2020

 • Kandydatów na prezydenta przybywa. Prawybory trwają w PO i w Konfederacji

  Kandydatów na prezydenta przybywa... 03:49

  Po debacie prawyborczej Małgorzata Kidawa-Błońska i Jacek Jaśkowiak ruszyli w kraj, by szukać poparcia wśród członków PO. Na prawybory zdecydowała się jeszcze Konfederacja. W międzyczasie swoją chęć kandydowania na prezydenta Polski wyraził Szymon Hołownia.
 • Hołownia ogłosił, że chce kandydować w wyborach prezydenckich

  Hołownia ogłosił, że chce kandydo... 02:10

  08.12 | Dziennikarz Szymon Hołownia ogłosił w niedzielę w Gdańsku, że chce kandydować w przyszłorocznych wyborach prezydenckich.
 • Kosiniak-Kamysz o debacie kandydatów w prawyborach PO

  Kosiniak-Kamysz o debacie kandyda... 00:47

  07.12 | Władysław Kosiniak-Kamysz ocenił, że sobotnie spotkanie uczestników prawyborów w PO "to jest debata wewnętrzna". - Rozumiem, że próbuje się z tego zrobić wydarzenie polityczne, ale to jest wewnętrzny sposób na wyłonienie kandydata. Nie byli przygotowani do wyborów prezydenckich, nie chcieli innowacyjnego sposobu podejścia, czyli szerszej debaty z innymi kandydatami. My nie musimy debatować między sobą, my rozmawiamy z Polakami - to jest zasadnicza różnica pomiędzy nami a PO - powiedział.
 • Jaśkowiak i Kidawa-Błońska o energii odnawialnej

  Jaśkowiak i Kidawa-Błońska o ener... 00:43

  07.12 | - Jeszcze trzy lata temu nie było spotkań, na których ludzie rozmawiali o klimacie i zagrożeniach. Energia odnawialna jest podstawą. Musimy to robić na poważnie. To wymaga czasu. Do 2035 roku musimy korzystać z czystych źródeł energii - mówiła Kidawa-Błońska w debacie prawyborczej w PO. - Jestem bardziej zwolenniczką odnawialnych źródeł energii. - dodała.
 • Kidawa-Błońska: każda osoba, która łamie konstytucję powinna być osądzona

  Kidawa-Błońska: każda osoba, któr... 00:27

  07.12 | -Każda osoba, która łamie konstytucję powinna być osądzona - powiedziała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska podczas debaty prawyborczej w Platformie Obywatelskiej, która rozpoczęła się ok. godz. 11 w Warszawie.
 • Jaśkowiak: nie uciekam od trudnych pytań

  Jaśkowiak: nie uciekam od trudnyc... 01:30

  07.12 | Kandyduję, bo jestem kobietą, a kobieta lepiej da radę zasypywać podziały w społeczeństwie - prezentowała się w debacie prawyborczej Małgorzata Kidawa-Błońska. Obiecuję, że zawsze będę stał po stronie poniżanych i słabszych - mówił Jacek Jaśkowiak.
 • Jaśkowiak: należy postawić przed Trybunałem Stanu prezydenta Dudę

  Jaśkowiak: należy postawić przed ... 00:48

  07.12 | Jacek Jaśkowiak: Nie mam żadnych wątpliwości, że należy postawić przed Trybunałem Stanu prezydenta Dudę za łamanie konstytucji, a także pociągnąć do odpowiedzialności karnej tych wszystkich, którzy łamali prawo. Należy też przedstawić akt oskarżenia Marianowi Banasiowi, szefowi NIK. (http://www.tvn24.pl)
 • Kidawa-Błońska: sam anty-PiS nie wstarczy, trzeba z ludźmi rozmawiać

  Kidawa-Błońska: sam anty-PiS nie ... 01:55

  07.12 | Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska oraz prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak zmierzą się w bezpośredniej debacie prawyborczej w Platformie Obywatelskiej, która rozpoczęła się ok. godz. 11 w Warszawie.
 • Jaśkowiak: prezydent nie musi chować się za urzędem

  Jaśkowiak: prezydent nie musi cho... 00:53

  07.12 | Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska oraz prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak zmierzą się w bezpośredniej debacie prawyborczej w Platformie Obywatelskiej, która rozpoczęła się ok. godz. 11 w Warszawie.
 • Kidawa-Błońska: zdecydowałam się kandydować, bo chcę lepszej przyszłości dla Polski

  Kidawa-Błońska: zdecydowałam się ... 00:46

  07.12 | Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska oraz prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak mierzą się w bezpośredniej debacie prawyborczej w Platformie Obywatelskiej, która rozpoczęła się o godz. 11 w Warszawie.
 • Rozpoczęła się debata prawyborcza w PO

  Rozpoczęła się debata prawyborcza... 01:01

  07.12 | Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska oraz prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak zmierzą się w bezpośredniej debacie prawyborczej w Platformie Obywatelskiej, która rozpoczęła się ok. godz. 11 w Warszawie.
 • Kidawa-Błońska zmierzy się z Jaśkowiakiem

  Kidawa-Błońska zmierzy się z Jaśk... 03:04

  6.12 | Kto wygra prawybory w Platformie Obywatelskiej? Kandydaci do debaty staną w sobotę. Na przekonanie delegatów mają godzinę. Wielu z nich już deklaruje, na kogo zagłosuje, ale są też tacy, którzy zadecydują na ostatniej prostej.
rozwiń

Co z brexitem?

 • Partia Brexitu nie wystartuje w okręgach konserwatystów

  Partia Brexitu nie wystartuje w o... 00:33

  11.11 | Brexitu w wyborach parlamentarnych 12 grudnia nie wystawi kandydatów w 317 okręgach, w których w 2017 roku wygrali konserwatyści - poinformował lider tej partii Nigel Farage. Ugrupowanie wystartuje natomiast we wszystkich okręgach będących w posiadaniu Partii Pracy.
 • UE27 zgodziła się, że zaakceptuje wniosek o przedłużenie brexitu do 31 stycznia 2020 roku

  UE27 zgodziła się, że zaakceptuje... 01:56

  28.10 | Przywódcy państw członkowskich Unii Europejskiej zgodzili się, by Wspólnota zaakceptowała wniosek o opóźnienie brexitu do 31 stycznia 2020 roku - poinformował w poniedziałek na Twitterze szef Rady Europejskiej Donald Tusk.
 • Brak rozstrzygnięcia w Izbie Gmin. Komentarz korespondenta TVN24

  Brak rozstrzygnięcia w Izbie Gmin... 04:38

  21.10 | Brytyjska Izba Gmin nie będzie w poniedziałek głosować nad poparciem dla porozumienia z Unią Europejską w sprawie warunków brexitu. Spiker Izby Gmin John Bercow nie zgodził się na poddanie rządowego wniosku pod głosowanie.
 • Izba Gmin nie będzie w poniedziałek głosować nad umową z UE

  Izba Gmin nie będzie w poniedzia... 01:15

  21.10 | Brytyjska Izba Gmin nie będzie w poniedziałek głosować nad poparciem dla porozumienia z Unią Europejską w sprawie warunków brexitu. Spiker Izby Gmin John Bercow nie zgodził się na poddanie rządowego wniosku pod głosowanie.
 • Goście "Faktów po Faktach" o brexicie

  Goście "Faktów po Faktach" o brex... 00:43

  20.10 | Zamieszki w Barcelonie, pytania o brexit i przyszłość Europy – to główne tematy niedzielnego wydania "Faktów po Faktach". Gośćmi będą Ryszard Schnepf (były ambasador RP w Hiszpanii) i Michał Broniatowski (Politico).
 • "Unijni przywódcy mają już dosyć Brytyjczyków"

  "Unijni przywódcy mają już dosyć ... 00:36

  20.10| Unijni przywódcy mają już dosyć Brytyjczyków. Jak będzie szansa pozbyć się Wielkiej Brytanii to Unia się ich bez żalu pozbędzie - przekonywał w "Faktach po Faktach" Michał Broniatowski z Politico. Zdaniem byłego ambasadora RP w Stanach Zjednoczonych i Hiszpanii "brexitu nie będzie". - Myślę, że to jest gra. Bardzo cyniczna gra - ocenił dyplomata. Goście programu rozmawiali także o gwałtownych zamieszkach w Katalonii.
 • Izba Gmin przyjęła poprawkę o przesunięciu głosowania nad umową

  Izba Gmin przyjęła poprawkę o prz... 02:47

  19.10 | Brytyjska Izba Gmin przyjęła w sobotnim głosowaniu poprawkę Letwina, która przewiduje wstrzymanie poparcia przez posłów porozumienia Zjednoczonego Królestwa z UE w sprawie brexitu do czasu przyjęcia stosownych ustaw i ich wejścia w życie.
 • Johnson: to dobre porozumienie dla każdej części Wielkiej Brytanii

  Johnson: to dobre porozumienie dl... 00:25

  17.10 | Brytyjski premier Boris Johnson powtórzył w czwartek wieczorem w Brukseli, że jest pewien zaaprobowania przez Izbę Gmin porozumienia o warunkach wyjścia z Unii Europejskiej, które zostało osiągnięte na szczycie UE.
 • Kluczową zmianą w porównaniu do wersji wcześniejszej jest to, że premier Boris Johnson zgodził się na kontrolę celną na punktach wjazdowych do Irlandii Północnej. Kompromis ten pozwoli uniknąć kontroli granicznych pomiędzy Irlandią a Irlandią Północną i zapewni integralność jednolitego rynku.

  Kluczową zmianą w porównaniu do ... 01:25

  17.10 | W czwartek przed południem brytyjscy i unijni negocjatorzy osiągnęli kompromis w najbardziej spornej kwestii - granicy między Irlandią Północną a Irlandią, po czym na szczycie w Brukseli przywódcy UE wyrazili zgodę na formalne zawarcie porozumienia.
 • Michel Barnier o porozumieniu ws. brexitu: odnieśliśmy sukces

  Michel Barnier o porozumieniu ws.... 01:42

  17.10 | Unijna "27" dała zielone światło dla umowy w sprawie brexitu. Przywódcy wezwali Komisję Europejską, Parlament Europejski i Radę Unii Europejskiej do podjęcia koniecznych kroków, by zapewnić, że porozumienie będzie mogło wejść w życie 1 listopada 2019 roku.
 • Premier Irlandii o porozumieniu ws. brexitu

  Premier Irlandii o porozumieniu w... 01:56

  17.10 | Unijna "27" dała zielone światło dla umowy w sprawie brexitu. Przywódcy wezwali Komisję Europejską, Parlament Europejski i Radę Unii Europejskiej do podjęcia koniecznych kroków, by zapewnić, że porozumienie będzie mogło wejść w życie 1 listopada 2019 roku.
 • Donald Tusk: porozumienie zostało pozytywnie ocenione przez Komisję Europejską

  Donald Tusk: porozumienie zostało... 02:00

  17.10 | Unijna "27" dała zielone światło dla umowy w sprawie brexitu. Przywódcy wezwali Komisję Europejską, Parlament Europejski i Radę Unii Europejskiej do podjęcia koniecznych kroków, by zapewnić, że porozumienie będzie mogło wejść w życie 1 listopada 2019 roku.
rozwiń

Demokraci chcą impeachmentu Trumpa

 • Nansi Pelosi została zapytana, czy nienawidzi prezydenta Trumpa. "Proszę mnie nie oskarżać"

  Nansi Pelosi została zapytana, cz... 01:24

  05.12 | Spikerka Izby Gmin Nansi Pelosi kończyła już konferencję prasową w sprawie impeachmentu Donalda Trumpa, gdy jeden z dziennikarzy niespodziewanie zapytał: - Czy pani nienawidzi prezydenta? Pytanie wyraźnie wyprowadziło demokratkę z równowagi. - Ja nie żywię nienawiści do nikogo. Proszę mnie nie oskarżać - odpowiedziała Pelosi wskazując palcem na reportera. Przewodnicząca tak się rozemocjonowała, że postanowiła wrócić na mównicę.
 • "Proszę członków komisji o sformułowanie artykułów impeachmentu"

  "Proszę członków komisji o sformu... 00:49

  05.12 | Przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi oświadczyła w czwartek, że należy przygotować artykuły impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa, ponieważ dopuścił się on nadużycia władzy, zawiódł publiczne zaufanie i złamał przepisy konstytucji.
 • Pelosi: stawką w sprawie impeachmenu Trumpa jest demokracja

  Pelosi: stawką w sprawie impeachm... 01:26

  05.12 | Przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi oświadczyła w czwartek, że należy przygotować artykuły impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa, ponieważ dopuścił się on nadużycia władzy, zawiódł publiczne zaufanie i złamał przepisy konstytucji.
 • Przesłuchanie ekspertów prawa przed Kongresem

  Przesłuchanie ekspertów prawa prz... 01:03

  5.12 | W komisji sprawiedliwości Izby Reprezentantów USA, w której przewagę mają demokraci, wyjaśnienia złożyli w środę eksperci prawni. Na podstawie m.in. ich opinii komisja ta - jak przewidują eksperci - prawdopodobnie sformułuje tzw. artykuły impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa.
 • Komisja parlamentu przegłosowała raport o nadużyciu urzędu przez Trumpa

  Komisja parlamentu przegłosowała ... 00:42

  4.12 | Kontrolowana przez demokratów komisja wywiadu Izby Reprezentantów USA przegłosowała we wtorek raport, w którym stwierdzono, że Donald Trump nadużył urzędu prezydenta dla swej korzyści, zabiegając o zagraniczną pomoc w wyborach prezydenckich w 2020 roku.
 • Sąd Najwyższy zdecydował w sprawie Donalda Trumpa

  Sąd Najwyższy zdecydował w sprawi... 00:30

  26.11 | Prezydent USA Donald Trump nie musi ma razie przedstawiać swoich zeznań finansowych Izbie Reprezentantów - orzekł w poniedziałek amerykański Sąd Najwyższy. Trump odwoływał się od wyroku sądu niższej instancji, który nakazał mu przekazanie tych dokumentów.
 • Izba Reprezentantów zakończyła publiczne przesłuchania w sprawie impeachmentu Trumpa

  Izba Reprezentantów zakończyła pu... 02:59

  Amerykańska Izba Reprezentantów zakończyła publiczne przesłuchania w sprawie ewentualnego impeachmentu, czyli pozbawienia urzędu prezydenta Donalda Trumpa za domniemane nadużycie władzy. Chodzi o zarzuty, że mógł wymuszać na Ukrainie szukanie dowodów na rzekomą korupcję syna jego potencjalnego konkurenta w wyborach.
 • Komisja Kongresu przesłuchała byłą doradczynię Trumpa Fionę Hill

  Komisja Kongresu przesłuchała był... 00:30

  22.11 | W ramach dochodzenia ws. ewentualnego impeachmentu Donalda Trumpa, była doradczyni prezydenta ds. Rosji i bezpieczeństwa narodowego Fiona Hill oznajmiła, że teza, iż to Ukraina ingerowała w wybory w USA jest "realizowaniem interesów Rosji".
 • Ukraińscy żołnierze w Donbasie: potrzebujemy wsparcia sojuszników

  Ukraińscy żołnierze w Donbasie: p... 02:41

  W Donbasie od 2014 roku trwa wojna, chociaż w ostatnich latach ma ona znamiona konfliktu zamrożonego. Linia frontu między armią ukraińską a separatystami wspieranymi przez Rosję przypomina linie frontu podczas pierwszej wojny światowej. To wojna pozycyjna, próba cierpliwości dla żołnierzy obu stron. Ukraińscy żołnierze w rozmowach z dziennikarzami podkreślają, jak ważny jest dla nich sprzęt, który dostają od USA. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
 • Przesłuchanie ambasadora Gordona Sondlanda ws. impeachmentu

  Przesłuchanie ambasadora Gordona ... 00:31

  21.11 | Wszyscy wiedzieli o naciskach na Ukrainę w sprawie śledztwa dotyczącego Joe Bidena i jego syna - powiedział ambasador USA przy Unii Europejskiej Gordon Sondland w trakcie środowego przesłuchania przed Komisją Wywiadu Wojskowego Izby Reprezentantów.
 • Vindman i Williams zeznali w sprawie Trumpa

  Vindman i Williams zeznali w spra... 02:29

  19.11 | Alexander Vindman i Jennifer Williams zeznali we wtorek, w ramach dochodzenia w sprawie ewentualnego impeachmentu Donalda Trumpa, że prezydent USA postępował niewłaściwie w aferze ukraińskiej. Oboje byli świadkami jego rozmowy z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.
 • Wielka popularność transmisji z przesłuchań w sprawie impeachmentu Trumpa

  Wielka popularność transmisji z p... 02:56

  W amerykańskim Kongresie rozpoczęły się publiczne przesłuchania świadków w związku z wszczętą przez Izbę Reprezentantów procedurą impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa. Przesłuchania są transmitowane w telewizji. Wydarzenie jest tak popularne, że przesłuchania można obejrzeć nawet w barach. Demokraci, którzy kontrolują Izbę Reprezentantów, rozpoczęli procedurę usunięcia impeachmentu, bo ich zdaniem Donald Trump próbował uzyskać prywatne korzyści, wykorzystując swój urząd. Chodzi o rozmowę telefoniczną, w której prezydenta USA sugerował prezydentowi Ukrainy wszczęcie śledztwa przeciwko Hunterowi Bidenowi, synowi Joe Bidena, który z kolei jest jednym z demokratycznych kandydatów na prezydenta. Hunter Biden pracował na Ukrainie jako członek zarządu firmy energetycznej. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
rozwiń

Boliwia. Evo Morales obalony

 • Parlament zaaprobował ustawę o wyborach

  Parlament zaaprobował ustawę o wy... 00:53

  24.11 | W sobotę obie izby parlamentu Boliwii uchwaliły ustawę o rozpisaniu nowych wyborów prezydenckich. Ustawa zabrania ubiegania się o prezydenturę byłemu szefowi państwa Evo Moralesowi.
 • Evo Morales ani jego zastępca nie będą kandydowali

  Evo Morales ani jego zastępca nie... 00:35

  21.11 | Jeden z czołowych działaczy partii socjalistycznej Henry Cabrera zakomunikował w czwartek, że były prezydent Boliwii Evo Morales i wiceprezydent Alvaro Garcia Linera, którzy w tym miesiącu ustąpili ze stanowisk pod naciskiem opozycji, nie będą kandydowali w przyszłych wyborach prezydenckich.
 • Starcia zwolenników Moralesa z policją i wojskiem

  Starcia zwolenników Moralesa z po... 01:17

  16.11 | Pięć osób poniosło śmierć, a co najmniej 75 zostało rannych w piątek podczas gwałtownych starć, do jakich doszło pomiędzy zwolennikami byłego prezydenta Boliwii Evo Moralesa a policją i wojskiem w mieście Sacaba, w środkowej części Boliwii.
 • Starcia policji ze zwolennikami Evo Moralesa

  Starcia policji ze zwolennikami E... 01:20

  14.11 | Zarówno w La Paz, jak i w mieście El Alto, uznawanym za bastion zwolenników byłego prezydenta Evo Moralesa, spore tłumy wyszły na ulice skandując "Teraz - wojna domowa!". Policja rozpędziła demonstrantów gazem łzawiącym.

Obraz świata

 • Białorusini wyszli na ulice Mińska, aby sprzeciwić sie zacieśnianiu więzi z Rosją

  Białorusini wyszli na ulice Mińsk... 00:44

  08.12 | Kilkuset uczestników protestu przeciwko integracji z Rosją przybyło w niedzielę przed rosyjską ambasadę w Mińsku. Organizatorzy akcji przekazali dyplomatom tekst rezolucji, w której sprzeciwiają się planom integracji Rosji i Białorusi.
 • Kilkadziesiąt ofiar pożaru fabryki w Delhi

  Kilkadziesiąt ofiar pożaru fabryk... 00:21

  08.12| W jednej z fabryk w indyjskim Delhi wybuchł w niedzielę pożar, który zaskoczył śpiących w fabryce pracowników. Lokalne władze poinformowały o co najmniej 43 ofiarach śmiertelnych.
 • Strzelaninia obok siedziby prezydenta Meksyku

  Strzelaninia obok siedziby prezyd... 00:30

  8.12| W sobotę w Meksyku doszło do strzelaniny tuż obok Pałacu Narodowego, siedziby prezydenta kraju. W czasie incydentu Andresa Manuela Lopeza Obradora nie było w stolicy.
 • Napastnik otworzył ogień w bazie wojskowej na Florydzie

  Napastnik otworzył ogień w bazie ... 01:22

  7.12 | Napastnik, który był w Naval Air Station Pensacola na szkoleniu wojskowym, zginął po wymianie ognia z dwoma policjantami. W sobotę dowódca bazy, kapitan Timothy Kinsella przypomniał, że na jej terenie nie wolno nosić przy sobie broni, co być może tłumaczyć fakt, że Szamrani strzelał z broni krótkiej.
 • Protest opozycji w Mińku przeciwko integracji z Rosją

  Protest opozycji w Mińku przeciwk... 00:40

  07.12 | Kilkaset osób zgromadziło się w sobotę w centrum Mińska na demonstracji przeciwko pogłębieniu integracji z Moskwą. Wiec został zwołany przez liderów opozycji w związku z mającymi się odbyć w sobotę w Soczi rozmowami prezydentów Rosji i Białorusi.
 • Separatyści baskijscy i katalońscy protestowali przeciwko konstytucji

  Separatyści baskijscy i katalońsc... 00:42

  6.12 | W Kraju Basków oraz w Katalonii odbyły się w piątek protesty przeciwko ustawie zasadniczej Hiszpanii. W Barcelonie w dniu, w którym obchodzona jest 41. rocznica uchwalenia konstytucji tego kraju, separatyści podpalili egzemplarze ustawy zasadniczej.
 • Władze Bośni zamkną obóz dla migrantów w Vuczjaku

  Władze Bośni zamkną obóz dla migr... 00:48

  6.12 | Wskutek międzynarodowej presji władze Bośni i Hercegowiny w piątek zapowiedziały szybkie zamknięcie przeludnionego obozu dla migrantów w Vuczjaku przy granicy z Chorwacją.
 • Szefowie dyplomacji Rosji i Islandii spotkali się w Moskwie

  Szefowie dyplomacji Rosji i Islan... 00:35

  6.12 | Sankcje nałożone przez Stany Zjednoczone na jedenastu obywateli Rosji i sześć firm, którym Waszyngton zarzuca nielegalną działalność w cyberprzestrzeni, nie pozostaną bez odpowiedzi - ostrzegło w piątek Ministerstwo Spraw Z w Moskwie. Z kolei szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow oświadczył w Rzymie, że Rosja stosownie odpowie na decyzje USA o rozmieszczeniu w Europie amerykańskich pocisków rakietowych.
 • Wzrósł bilans ofiar śmiertelnych pożaru w szkole w Odessie

  Wzrósł bilans ofiar śmiertelnych ... 00:34

  06.12 | Liczba ofiar śmiertelnych pożaru w szkole policealnej w Odessie na południu Ukrainy wzrosła do czterech - poinformowała Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych tego kraju. Spod zwałów spalonego budynku wydobyto w piątek ciała dwóch osób.
 • Napastnik otworzył ogień w bazie marynarki wojennej na Florydzie

  Napastnik otworzył ogień w bazie ... 00:51

  06.12 | Władze USA sprawdzają, czy strzelanina, do której doszło w piątek w bazie lotnictwa marynarki wojennej USA w Pensacola na Florydzie, mogła być atakiem terrorysty. Sprawcą był saudyjski kadet - podaje AP, powołując się na przedstawiciela amerykańskiej administracji.
 • Niemieccy socjaldemokraci mają nowe szefostwo

  Niemieccy socjaldemokraci mają no... 00:42

  06.12 | Niemieccy socjaldemokraci (SPD) wybrali nowe kierownictwo. Na piątkowym zjeździe ugrupowania w Berlinie zdecydowano, że partią pokierują razem Saskia Esken i Norbert Walter-Borjans, którzy reprezentują lewe skrzydło SPD. Esken wyraziła sceptycyzm wobec wielkiej koalicji z chadekami, ale dodała, że rząd Angeli Merkel dostanie szansę na kontynuację.
 • Zbiorowy gwałt i morderstwo. Piekło kobiet w Indiach

  Zbiorowy gwałt i morderstwo. Piek... 06:48

  06.12 | Indyjska policja zastrzeliła czterech mężczyzn podejrzanych o zgwałcenie i zabicie w zeszłym tygodniu 27-letniej kobiety w Hajdarabadzie, stolicy stanu Andhra Pradeś w środkowo-południowych Indiach.
rozwiń

Wideo dnia

 • Latający Mikołaj nad Białymstokiem

  Latający Mikołaj nad Białymstokiem 00:59

  05.12 | Tomasz Kudaszewicz, członek kadry Polski, mistrz świata w paralotniarstwie wcielił się w rolę Mikołaja, który na swojej paralotni, czyli latających saniach odbył Mikołajkowy lot nad Białymstokiem.
 • Uroczyste zapalenie lampek na choince przed Białym Domem

  Uroczyste zapalenie lampek na cho... 00:32

  06.12 | W czwartek para prezydencka Stanów Zjednoczonych wzięła udział w uroczystości zapalenia światełek na choince przed Białym Domem. Dziewięciometrowy świerk został przywieziony z Pensylwanii już w październiku i pozostawał pod opieką Służb Parków Narodowych. Drzewko ozdobiono 50 tysiącami światełek i 450 ozdobami w kształcie gwiazd. Donald Trump wziął udział w tej imprezie po raz trzeci w trakcie swojej prezydentury.
 • Latający Mikołaj nad Białymstokiem

  Latający Mikołaj nad Białymstokiem 00:59

  05.12 | Tomasz Kudaszewicz, członek kadry Polski, mistrz świata w paralotniarstwie wcielił się w rolę Mikołaja, który na swojej paralotni, czyli latających saniach odbył Mikołajkowy lot nad Białymstokiem.
 • Zapalenie lampek na świątecznym drzewku w pobliżu Kongresu Stanów Zjednoczonych

  Zapalenie lampek na świątecznym d... 00:20

  05.12 | Trzy tygodnie do Bożego Narodzenia i uroczyste zapalenie lampek na świątecznym drzewku w pobliżu Kongresu Stanów Zjednoczonych. 18-metrowy świerk przywieziono ze stanu Nowy Meksyk. Odliczanie przed włączeniem światełek prowadziła przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi.
 • Hrabia Kubłogłowy zawalczy o głosy w wyborach

  Hrabia Kubłogłowy zawalczy o głos... 00:30

  05.12 | W okręgu Uxbridge i South Ruislip Boris Johnson ma dodatkową konkurencję w wyborach parlamentarnych, które odbędą się 12 grudnia. Na tym terenie toczy się bitwa pomiędzy potencjalnymi kandydatami do parlamentu - Lordem Wiadrogłowym i Hrabią Kubłogłowym. Obaj kandydaci charakteryzują się wyjątkowym ubiorem, którego najważniejszą częścią jest specjalny hełm.
 • Jens Stoltenberg o śniadaniu z Donaldem Trumpem. "Płaciły - jak zawsze - Stany Zjednoczone"

  Jens Stoltenberg o śniadaniu z Do... 00:33

  04.12 | To było wspaniałe śniadanie, a płaciły - jak zawsze - Stany Zjednoczone, więc mieliśmy uczciwy podział obciążeń finansowych - żartował we wtorek sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg, który uczestniczy w londyńskim szczycie NATO.
 • Kura, która dzięki pomocy człowieka zyskała drugie życie

  Kura, która dzięki pomocy człowie... 01:08

  04.12 | Tuesday, bo tak ma na imię kura, jest niepełnosprawna i o mały włos nie została przez to uśpiona. Jej poprzedni właściciele chcieli się jej pozbyć, bo urodziła się z wadą ścięgna, która uniemożliwia jej chodzenie. Wtedy opiekę nad kurą zadeklarowała rodzina, która już ma u siebie kilka przedstawicielek tych ptaków. Niestety, nie zaakceptowały one Tuesday, dlatego kura trafiła do specjalnego ośrodka w Veronie w stanie Wisconsin. Jego właściciele zbudowali dla niej wózek inwalidzki i dają jej dużo miłości i uwagi. Jak sami przyznają, jest to dla nich lekcja współczucia i troski.
 • Wandale pisali farbą po niedźwiedziu

  Wandale pisali farbą po niedźwiedziu 01:08

  04.12 | W Czukockim Okręgu Autonomicznym w Rosji jest niedźwiedź z napisem na futrze. Najprawdopodobniej tekst powstał przy użyciu farby w sprayu i jest aluzją do radzieckiego czołgu z II wojny światowej. Nie wiadomo, kto go "ozdobił" w ten sposób. Ekolodzy poszukują dzikiego niedźwiedzia polarnego, który ma na futrze napis "T-34". Film został w poniedziałek udostępniony przez pracownika rosyjskiego WWF Siergieja Kawrego, ale nie jest jasne kiedy powstał.
 • Biały Dom gotowy na Święta Bożego Narodzenia

  Biały Dom gotowy na Święta Bożego... 00:36

  03.12 | Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych Melania Trump i Biały Dom przystrojony na Święta Bożego Narodzenia. Świąteczne ozdoby przygotowane pod patriotycznym hasłem: "Duch Ameryki".
 • Gankowi piraci i zaginione paczki

  Gankowi piraci i zaginione paczki 00:53

  03.12 | Powstała czarna lista miast najbardziej narażonych na atak tzw. "gankowych piratów", czyli złodziei paczek zostawionych przez kurierów. W ostatnich latach rocznie kradziono w Ameryce nawet 26 milionów przesyłek.
 • W Miednoje pod Twerem w zbiorowych grobach spoczywa 6295 Polaków

  W Miednoje pod Twerem w zbiorowyc... 00:54

  2.12 | W Miednoje pod Twerem w zbiorowych grobach spoczywa 6295 Polaków zamordowanych wiosną 1940 roku w siedzibie NKWD.
 • Parada z okazji Święta Dziękczynienia w Nowym Jorku

  Parada z okazji Święta Dziękczyni... 00:41

  29.11 | Chicago, Nowy Jork czy Filadelfia - w wielu amerykańskich miastach odbyły się parady z okazji święta dziękczynienia. Ta największa odbywa się właśnie w Nowym Jorku. Już 93. raz dom handlowy Macy’s organizuje wydarzenie, które jest uroczystym początkiem świątecznego sezonu.
rozwiń

Kontakt 24

rozwiń

Meteo

 • Prognoza pogody na poniedziałek 9.12

  Prognoza pogody na poniedziałek 9.12 01:32

  8.12 | Będzie na ogół pogodnie. Powieje silniejszy wiatr.
 • Warunki drogowe w poniedziałek 9.12

  Warunki drogowe w poniedziałek 9.12 00:21

  8.12 | Padać będzie tylko na północnym zachodzie. Będzie mocno wiać.
 • Warunki biometeo w poniedziałek 9.12

  Warunki biometeo w poniedziałek 9.12 01:07

  8.12 | Biomet będzie na ogół neutralny.
 • Pogoda na 16 dni: czasami nawet aż 10 stopni ciepła

  Pogoda na 16 dni: czasami nawet a... 00:26

  8.12 | Na mapach pogody na razie nie widać mroźnej, zimowej aury. Do Polski właśnie napłynęło ciepłe jak na grudzień powietrze z południa kontynentu i z tego powodu mamy nawet 9-10 stopni.
 • "Musimy walczyć o naszą planetę". Młodzi ludzie wyszli na ulice

  "Musimy walczyć o naszą planetę".... 02:46

  Młodzi wyszli na ulice, by zaprotestować w obronie klimatu. Martwią się o swoją przyszłość, dlatego biją w bębny, żeby zmusić polityków do działania.
 • Bieganie zdrowe dla serca i dla płuc? Najpierw trzeba ograniczyć smog

  Bieganie zdrowe dla serca i dla p... 02:44

  Co trzeba zrobić, żeby bieg dla serca był jednocześnie biegiem dla płuc? Ograniczyć smog. Jeśli to się uda, to wtedy warto wstać z kanapy czy ruszyć się zza biurka. Lekarze przypominają, że to niezbędne dla naszego zdrowia.
 • Czas na ochłodzenie. Prognozy meteorologów nie pozostawiają złudzeń

  Czas na ochłodzenie. Prognozy met... 02:37

  Nadszedł czas na nocne przymrozki, chłodne jesienne poranki i zimne wieczory. Prognozy meteorologów, przynajmniej na najbliższe kilkanaście dni, nie pozostawiają wątpliwości. Przełom października i listopada to wyraźna zmiana pogody.
 • We Wrocławiu już nie grabią. Dla małych zwierząt liście "to cały świat, cały kosmos"

  We Wrocławiu już nie grabią. Dla ... 02:24

  Gdy liście spadają, zaczyna się doroczna akcja ich grabienia. Dla jednych to rozrywka, a dla innych męczarnia. Wszystko po to, by alejki i trawniki były eleganckie. Ale nie wszędzie warto się tak starać. Taka pokrywa rozkładających się liści bardzo się przydaje zwierzętom i roślinom.
 • Idzie zimno. Na wschodzie mogą wystąpić opadu deszczu ze śniegiem

  Idzie zimno. Na wschodzie mogą wy... 00:48

  W weekend czekają nas przymrozki, bo do Polski napływa arktyczne powietrze. Na wschodzie można spodziewać się opadów śniegu z deszczem.
 • "Woda się ugotowała razem z rybami". Trzy tony śniętych ryb trafiły do utylizacji

  "Woda się ugotowała razem z rybam... 02:56

  Ekologiczny pogrom w Jeziorze Koskowickim pod Legnicą. Do utylizacji trafiły blisko trzy tony śniętych ryb. Nie przetrwały ani dwumetrowe sumy, ani małe płotki. Zabił je brak tlenu.
 • Jak ustrzec się przed burzą w górach? Obserwować niebo i sprawdzać prognozy

  Jak ustrzec się przed burzą w gór... 02:43

  Burze w górach mogą być nagłe i potężne. Rano może nic ich nie zapowiadać. W czwartek do południa nad Tatrami było błękitne niebo i piękne słońce. Dlatego warto reagować na każdą ciemną chmurę i sprawdzać prognozę pogody na bieżąco w smartfonie. Jeśli nadchodzi burza, to należy natychmiast zejść z góry.
 • "Dzika przyroda ginie coraz szybciej". Jak chronić zagrożone gatunki?

  "Dzika przyroda ginie coraz szybc... 03:34

  To kolejny dowód na to, jak śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt morskich jest plastik. Przyczyną śmierci osłabionej samicy diugonia przybrzeżnego, którą znaleziono u wybrzeży Tajlandii, był nagromadzony w jelitach surowiec. Troskliwa opieka, którą ją otoczono, nie pomogła. Z najnowszego raportu przygotowanego pod auspicjami ONZ wynika, że wyginięciem zagrożony jest nawet milion gatunków roślin i zwierząt. Zagraża im nie tylko zanieczyszczenie środowiska, ale też kłusownictwo i czarny rynek handlu zwierzętami.
rozwiń

Eurosport.pl

 • Forfang wygrał niedzielne kwalifikacje w Niżnym Tagile

  Forfang wygrał niedzielne kwalifi... 00:45

  Skok na odległość 138 metrów zapewnił Johannowi Andre Forfangowi triumf w niedzielnych kwalifikacjach w Niżnym Tagiel. Zobacz próbę Norwega. Puchar Świata w skokach narciarskich na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Skok Jakuba Wolnego z niedzielnych kwalifikacji w Niżnym Tagile

  Skok Jakuba Wolnego z niedzielnyc... 00:41

  Bardzo dobrze zaprezentował się Jakub Wolny w niedzielnych kwalifikacjach w Niżnym Tagile. Polak oddał skok na odległość 129 metrów, co dało mu awans do konkursu. Puchar Świata w skokach narciarskich na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Riiber wygrał niedzielne zawody kombinacji norweskiej w Lillehammer

  Riiber wygrał niedzielne zawody k... 01:15

  Jarl Magnus Riiber nie oddał prowadzenia po konkursie skoków i na mecie biegu na 10 km zameldował się na pierwszym miejscu. Drugi był Joergen Graabak, a trzeci Vinzenz Geiger. Szczepan Kupczak zajął 35. lokatę. Puchar Świata w kombinacji norweskiej na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Rosjanie zdominowali sztafetę 4x7,5 km w Lillehammer

  Rosjanie zdominowali sztafetę 4x7... 00:48

  Sztafeta 4x7,5 km w Lillehammer zakończyła się zwycięstwem drugiej reprezentacji Rosji. Kolejne miejsce zajęła pierwsza kadra Sbornej, a ostatnią lokatę na podium wywalczył pierwszy skład Norwegii. Zobacz finisz tego biegu. Puchar Świata w biegach narciarskich na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Triumf Norweżek w sztafecie 4x5 km w PŚ w Lillehammer

  Triumf Norweżek w sztafecie 4x5 k... 01:11

  Pierwszy skład reprezentacji Norwegii w składzie Maiken Caspersen Falla, Astrid Jacobsen, Therese Johaug i Heidi Weng wygrała sztafetę 4x 5km rozegraną w Lillehammer. Drugie miejsce zajęły Amerykanki (Sophie Caldwell, Sadie Maubet Bjornsen, Rosie Brennan, Jessica Diggins), a trzecie Szwedki (Emma Ribom, Elina Roennlund, Charlotte Kalla, Moa Lundgren). Polki nie startowały. Puchar Świata w biegach narciarskich na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Riiber pierwszy po niedzielnym konkursie skoków do kombinacji norweskiej w Lillehammer

  Riiber pierwszy po niedzielnym ko... 01:02

  Jarl Magnus Riiber wygrał konkurs skoków w Pucharze Świata w kombinacji norweskiej Lillehammer. Norweg wylądował na 139,5. m. Drugi był Austriak Franz-Josef Rehrl, a trzeci kolejny Norweg Espen Bjoernstad. Puchar Świata w kombinacji norweskiej w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • 125 m Szczepana Kupczaka w niedzielnym konkursie skoków do kombinacji norweskiej w Lillehammer

  125 m Szczepana Kupczaka w niedzi... 00:50

  Po skoku na ponad 130 m w kwalifikacjach, polski kombinator norweski Szczepan Kupczak uzyskał w konkursie 125 m, co dało mu 25. miejsce. Puchar Świata w kombinacji norweskiej w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Rudyk najlepszy w sprincie w PŚ w Cambridge

  Rudyk najlepszy w sprincie w PŚ w... 01:22

  Mateusz Rudyk zdobył złoty medal Pucharu Świata w sprincie. W finale Polak dwukrotnie pokonał Japończyka Tomohiro Fukayę. Zobacz oba biegi. Puchar Świata w kolarstwie torowym na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Maguire zmiażdżył Allena w półfinale UK Championship

  Maguire zmiażdżył Allena w półfin... 01:43

  Stephen Maguire grał jak natchniony w półfinale UK Championship. Szkot uderzał perfekcyjnie i pokonał Marka Allena 6:0. Dodatkowo Maguire zakończył spotkanie wbiciem setki. W finale 14. zawodnik światowego rankingu zmierzy się z Junhui Dingiem. Transmisja w Eurosporcie 2 i Eurosport Playerze w niedzielę 8 grudnia od godziny 14.
 • Triumf Schmidhofer w zjeździe w Lake Louise

  Triumf Schmidhofer w zjeździe w L... 01:05

  Nicole Schmidhofer odniosła triumf w zjeździe rozegranym w Lake Louise. Austriaczka pokonała trasę w czasie 1:49.92. Zobacz ten przejazd. Puchar Świata w narciarstwie alpejskim na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Feuz wygrał zjazd w Beaver Creek

  Feuz wygrał zjazd w Beaver Creek 01:26

  Szwajcar Beat Feuz okazał się najszybszy w zjeździe rozegranym w Beaver Creek. Drugie miejsce zajęli ex aequo Francuz Johan Clarey oraz Austriak Vincent Kriechmayr, którzy stracili 0.41 s do Feuza. Puchar Świata w narciarstwie alpejskim na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Norwegia wygrała sztafetę w Oestersund

  Norwegia wygrała sztafetę w Oeste... 01:23

  Reprezentacja Norwegii w składzie Johannes Dale, Erlend Bjoentegaard, Tarjei Boe i Johannes Thingnes Boe wygrała biathlonową sztafetę w Oestersund. Drugie miejsce zajęła Francja, a trzecie Włochy. Polacy (Łukasz Szczurek, Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec, Mateusz Janik) zakończyli rywalizację na 16. pozycji. Biathlonowy Puchar Świata na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
rozwiń

News in English

rozwiń