"Fakty" z 23 października

 • "Jak nie palą fajek na zewnątrz, to piją kawę". W trakcie ataku ochroniarze "zniknęli"

  "Jak nie palą fajek na zewnątrz, ... 03:19

  Pan Damian Kuziora był ostatnią ofiarą nożownika ze Stalowej Woli. Dostał od niego cios, bo napastnik chciał uciec jego samochodem. Reporterce "Faktów" TVN zdał relację z ataku w galerii handlowej. Wciąż leży w szpitalu. Jak wyglądają zabezpieczenia w zatłoczonych galeriach i sklepach?
 • "Były momenty różnych zawahań". Macierewicz o podpisie prezydenta

  "Były momenty różnych zawahań". M... 03:15

  Były obietnice, dziś mamy już podpis prezydenta. Kolejne rządy w ciągu najbliższych 13 lat muszą znaleźć coraz większe pieniądze na liczniejszą armię. Docelowo jej liczebność wyniesie 200 tysięcy żołnierzy, a same wydatki na wojsko mają wzrosnąć do 2,5 procent PKB rocznie.
 • Kilka wulgaryzmów i 130 złotych kary. Jerzy Owsiak przed sądem

  Kilka wulgaryzmów i 130 złotych k... 02:52

  Dostał naganę, a do tego pokryje koszty sądowe - choć są one symboliczne. Jerzy Owsiak, dyrygent Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, został w poniedziałek przed sądem w Słubicach ukarany, bo użył kilku przekleństw na scenie tegorocznej edycji Przystanku Woodstock. Czemu z resztą sam nie zaprzeczał. Proces trwał kilka godzin a Owsiak nie był sam - ani w sądzie, ani przed nim.
 • Popierał protesty i mówił o "niegodnie niskim" wynagrodzeniu rezydentów. Ewolucja poglądów ministra zdrowia

  Popierał protesty i mówił o "nieg... 02:56

  Lekarze rezydenci nie tylko żądają wzrostu nakładów na służbę zdrowia. Przedstawiają też obywatelski projekt ustawy i właśnie zaczynają zbierać pod nim podpisy. Rezydenci nie chcą podnoszenia składki zdrowotnej, wskazują inne źródła pieniędzy dla służby zdrowia.
 • Jeden formularz oświadczeń majątkowych, status sygnalisty dla świadków. PiS chce większej jawności

  Jeden formularz oświadczeń majątk... 00:52

  Jeśli ktoś wie o korupcji w państwowej spółce wystarczy, że poinformuje o tym prokuratora i dostanie status sygnalisty. Wtedy nie można go będzie zwolnić z pracy do czasu wyjaśnienia sprawy - to jedna z propozycji w ustawie o jawności życia publicznego. Jej założenia przedstawił w poniedziałek Mariusz Kamiński, minister koordynator służb specjalnych.
 • Oficjalny optymizm marszałka i sugestie polityków koalicji. Co dalej z ustawami o KRS i SN?

  Oficjalny optymizm marszałka i su... 03:07

  Jeśli się nie dogadamy, to jedna z ustaw o sądownictwie trafi do kosza - mówią politycy Zjednoczonej Prawicy. Która konkretnie ustawa i dlaczego? Tego można się tylko domyślać. Wszystko, co wiemy na pewno to tyle, że prezydent Andrzej Duda stawia na swoim, a prezes PiS Jarosław Kaczyński na swoim. Trwa próba sił i wymiana argumentów.
 • Rekonstrukcja rządu? Wicepremier: to nie moja sprawa

  Rekonstrukcja rządu? Wicepremier:... 03:02

  Premier Beata Szydło jest dobra, ale prezes PiS Jarosław Kaczyński byłby jeszcze lepszym premierem - tak coraz głośniej mówią politycy partii rządzącej. A mówią to w czasie, gdy rekonstrukcja rządu powinna być przygotowywana, by ogłosić ją - zgodnie z zapowiedziami - na półmetek kadencji.
 • Ministrowie szukają porozumienia w sprawie pracowników delegowanych

  Ministrowie szukają porozumienia ... 01:36

  Unijni ministrowie rozmawiają o nowych zasadach pracy i zrównania płac wszystkich delegowanych pracowników. Chce tego prezydent Francji Emmanuel Macron, bardzo nie chce tego Polska. Nie ma więc porozumienia, negocjacje trwają. Za nami dwie rundy rokowań.
 • Projekt liberalizacji przepisów aborcyjnych trafił do Sejmu

  Projekt liberalizacji przepisów a... 01:51

  W obecnej kadencji Sejmu to już drugie podejście do liberalizacji ustawy antyaborcyjnej. Komitet Ratujmy Kobiety złożył w poniedziałek w Sejmie obywatelski projekt a pod nim podpisy, które zbierano przez trzy miesiące w całym kraju. Projekt zakłada m.in. możliwość aborcji do 12. tygodnia.
 • Fauna, flora czy ekogroszek? Jak najlepiej przewidzieć zimową pogodę

  Fauna, flora czy ekogroszek? Jak ... 02:26

  W kalendarzu mamy jesień, ale są już miejsca, gdzie pada śnieg. I padać ma go coraz więcej. To dobry moment, aby zapytać czy nadchodząca zima będzie mroźna i śnieżna, a może wręcz przeciwnie? Z tym wyzwaniem zmierzą się specjaliści od prognoz długoterminowych.

Strajk głodowy lekarzy rezydentów

 • Popierał protesty i mówił o "niegodnie niskim" wynagrodzeniu rezydentów. Ewolucja poglądów ministra zdrowia

  Popierał protesty i mówił o "nieg... 02:56

  Lekarze rezydenci nie tylko żądają wzrostu nakładów na służbę zdrowia. Przedstawiają też obywatelski projekt ustawy i właśnie zaczynają zbierać pod nim podpisy. Rezydenci nie chcą podnoszenia składki zdrowotnej, wskazują inne źródła pieniędzy dla służby zdrowia.
 • Marszałek Senatu: warto pracować dla jakiejś idei, a nie tylko myśleć o pieniądzach

  Marszałek Senatu: warto pracować ... 01:36

  23.10 | Sam w tej chwili, jako marszałek Senatu, zarabiam zdecydowanie mniej, niż bym zarabiał, jako dyrektor, czy ordynator szpitala. Pieniądze naprawdę nie są najważniejsze w życiu - powiedział Stanisław Karczewski. Marszałek Senatu odniósł się w ten sposób do protestu lekarzy rezydentów.
 • Rezydenci odpowiadają na słowa ministra o złamaniu etyki

  Rezydenci odpowiadają na słowa mi... 01:20

  23.10 | Z tego co wiemy, wszyscy lekarze w Małopolsce nie zostawią pacjentów bez opieki. Świadczenia w trybie "ostrym" będą wykonywane. Część lekarzy - być może - nie pojawi się w miejscu pracy, natomiast szukali na swoje miejsce zastępstw. To jest zadaniem rządu, aby nie doprowadzać do takich sytuacji, jaka będzie miała miejsce w Małopolsce. Jeżeli ktokolwiek będzie poszkodowany, to prosimy o kierowanie wszelkich zażaleń do ministerstwa zdrowia i do rządu - dodał Bliński.
 • Zaostrzenie protestu medyków. Środa w Małopolsce będzie "dniem bez lekarza"

  Zaostrzenie protestu medyków. Śro... 03:13

  Ogólnopolski związek zawodowy lekarzy zapowiada na środę dzień bez lekarza. Na razie w Małopolsce. W szpitalach ma być obsada jak na ostrym dyżurze. Lekarze zapewniają, że będą ratować pacjentów, ale z dostaniem się na wizytę może być problem. Skąd to zaostrzenie? Protestujący uznali, że głodówki w kolejnych miastach nie robią na rządzie wrażenia.
 • Lekarze z Małopolski ogłosili strajk

  Lekarze z Małopolski ogłosili str... 00:54

  Decyzja medyków z Małopolski jest jednoznaczna: środa będzie dniem bez lekarza, w szpitalach i poradniach. To wyraz wsparcia dla głodujących wciąż rezydentów.
 • Radziwiłł: nie można nie skomentować, że niektórych tutaj nie było

  Radziwiłł: nie można nie skomento... 00:14

  20.10 | Nie można nie skomentować sytuacji, że niektórych nie było na posiedzeniu tego zespołu - powiedział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł po posiedzeniu zespołu ds. systemowych rozwiązań finansowych w ochronie zdrowia. Wyraził nadzieję, że rezydenci dołączą na kolejnych spotkaniach.
 • Spotkanie zespołu do spraw zmian w ochronie zdrowia. Bez rezydentów

  Spotkanie zespołu do spraw zmian ... 01:19

  20.10 | W piątek w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" o godzinie 10 odbędzie się pierwsze spotkanie zespołu do spraw systemowych rozwiązań finansowych w ochronie zdrowia, przyszłości kadr medycznych i sposobu ich wynagradzania, zaproponowanego przez premier Beatę Szydło, a powołanego przez ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła.
 • Negocjacje rządu z rezydentami. "Nie ma zgody na tak wolne wprowadzanie zmian"

  Negocjacje rządu z rezydentami. "... 03:45

  Narada w Senacie i ustawa w rządzie. "6 procent PKB będzie za osiem lat". Zdaniem ministra to będzie rewolucja, zdaniem lekarzy - dramat. Przypominają, że resort obiecywał te zmianę szybciej, a czas w tym przypadku to nie tylko pieniądz, to życie.
 • Minister zdrowia przedstawiał w czwartek w Senacie plany dotyczące protestu

  Minister zdrowia przedstawiał w c... 03:17

  19.10 | Ochrona zdrowia jest na pierwszych stronach gazet, a o jej finansowaniu wszyscy rozmawiamy - ocenił w czwartek w Senacie minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Przedstawił też założenia dotyczące tego, ile będą kosztować podwyżki w sektorze ochrony zdrowia w następnych czterech latach. - Naszym celem są realne zmiany w jakości ochrony zdrowia - odpowiadali z kolei obecni w sali rezydenci.
 • Protesty rozszerzyły się na Łódź. "Wszyscy są równi"

  Protesty rozszerzyły się na Łódź.... 01:32

  19.10 / Do protestu głodowego lekarzy rezydentów, który trwa już osiemnastą dobę, dołączyli przedstawiciele zawodów medycznych z Łodzi. - Uznaliśmy, że czas rozpalić kraj i stworzyć protesty również poza Warszawą - mówił Jan Czarnecki, jeden z rezydentów.
 • Konstanty Radziwiłł na senackiej komisji zdrowia

  Konstanty Radziwiłł na senackiej ... 00:33

  19.10 | W ciągu 4 lat sfinansowanie podwyżek dla tych osób, które dzisiaj niegodnie mało zarabiają, będzie kosztowało ok. 17 miliardów złotych - powiedział w czwartek w Senacie minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, komentując skutki ustawy regulującej minimalne wynagrodzenia w zdrowiu.
 • Krzysztof Bukiel o konieczności zwiększenia zarobków

  Krzysztof Bukiel o konieczności z... 00:35

  18.10 | Według Krzysztofa Bukiela, żeby zachęcić Polaków do wybierania zawodów medycznych, trzeba zwiększyć pensje. - Jeżeli w 2009 roku pensja wynosiła 1,06 średniej krajowej a teraz wynosi 0,7 średniej krajowej, to lekarze rezydenci przez te lata - w stosunku do innych zawodów, stracili - powiedział Bukiel.
rozwiń

Awans Polaków na mundial 2018

 • Drugie życie trawy z historycznego meczu. Murawa trafiła do Rypina

  Drugie życie trawy z historyczneg... 02:36

  Po sukcesie polskich piłkarzy, którzy awansowali na przyszłoroczny mundial, zostały dobre wspomnienia i... cała góra trawy. Nie zmarnuje się. Zwinięto ją z płyty stadionu PGE Narodowy i przewieziono do Rypina (woj. kujawsko-pomorskie). Tamtejsi samorządowcy byli pierwsi i mają na nią kilka pomysłów.
 • Boniek o pracy licencjackiej Lewandowskiego

  Boniek o pracy licencjackiej Lewa... 00:37

  10.10 | Zbigniew Boniek nie jest zaskoczony, że Robert Lewandowski, dzień po wywalczeniu z reprezentacją awansu na mundial w Rosji, obronił pracę licencjacką. - Czy wyobraża sobie Pani, że jest jakakolwiek komisja, która mogłaby oblać dzisiaj Roberta Lewandowskiego? - zapytał Monikę Olejnik w poniedziałek w "Kropce nad i". Robert Lewandowski napisał pracę licencjacką o sobie, pod tytułem "RL 9. Droga do sławy". Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski obronił ją z wyróżnieniem.
 • Piechniczek czeka na sukces na mistrzostwach świata

  Piechniczek czeka na sukces na mi... 00:50

  09.10 | Ja już w Rosji byłem. Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani od strony organizacyjnej.
 • Prezes PZPN o celu przed mundialem

  Prezes PZPN o celu przed mundialem 01:04

  9.10 | Zbigniew Boniek był gościem programu "Kropka nad i". Dzień po awansie Polaków na mundial, prezes PZPN mówił między innymi o celu reprezentacji na rosyjskim turnieju.
 • "Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani organizacyjnie"

  "Jesteśmy bardzo dobrze przygotow... 00:48

  09.10 | Jest za wcześnie, by mówić, że mamy obecnie najlepszą reprezentację w historii, choć ma ona spore szanse na sukces w mundialu - przyznał w "Faktach po Faktach" były trener kadry Antoni Piechniczek. Tomasz Iwan - były piłkarz, obecnie członek sztabu - podkreślił, że eliminacje "zaczynaliśmy jako 80. drużyna na świecie, teraz jesteśmy znacznie wyżej ".
 • "Solidny, uczciwy, szczery...". Boniek o Nawałce

  "Solidny, uczciwy, szczery...". B... 00:47

  9.10 | - Solidny, uczciwy, szczery, pracowity, umie dobrać sobie ludzi, nie chce być na siłę liderem i ma dystans - mówi o selekcjonerze Adamie Nawałce prezes PZPN.
 • Tomasz Iwan o awansie Polski na mundial

  Tomasz Iwan o awansie Polski na m... 00:44

  09.10 | Jest za wcześnie, by mówić, że mamy obecnie najlepszą reprezentację w historii, choć ma ona spore szanse na sukces w mundialu - przyznał w "Faktach po Faktach" były trener kadry Antoni Piechniczek. Tomasz Iwan - były piłkarz, obecnie członek sztabu - podkreślił, że eliminacje "zaczynaliśmy jako 80. drużyna na świecie, teraz jesteśmy znacznie wyżej ".
 • Boniek: awans był obowiązkiem

  Boniek: awans był obowiązkiem 00:50

  9.10 | - Po mistrzostwach Europy mieliśmy obowiązek wyjść z tej grupy. Mimo, że Rumunia była losowana z pierwszego koszyka, a Dania z drugiego, to uważałem, że jesteśmy najlepsi. I pokazaliśmy to - powiedział w "Kropce nad i", prezes PZPN, Zbigniew Boniek.
 • Franek wyprowadził "Lewego" do zwycięstwa. "Zostałem jego kolegą"

  Franek wyprowadził "Lewego" do zw... 02:53

  Podczas meczu Polska-Czarnogóra bohaterów było jedenastu, ale przed tym spotkaniem bohater był jeden. Franek wyjechał na boisko obok kapitana kadry Roberta Lewandowskiego i gdyby mógł to pewnie skakałby z radości. Nie może sam chodzić i oddychać, ale jak mówi: też trenuje. Ma siedem lat, elektryczny wózek i rozbrajający uśmiech, a teraz ma super kolegę. "Lewy" dał mu swój czas i swoje serce, więc nie tylko dla polskiej drużyny to był wielki dzień.
 • Adam Nawałka o selekcji

  Adam Nawałka o selekcji 01:55

  9.10
 • Boniek o planach PZPN

  Boniek o planach PZPN 01:13

  09.10 | Prezes PZPN Zbigniew Boniek przyznał, że umowa z selekcjonerem reprezentacji Adamem Nawałką została automatycznie przedłużona do końca przyszłorocznego mundialu. A co dalej? - Może Adam zdobędzie mistrzostwo świata i wtedy ktoś mógłby do niego przyjść i dać mu 10-12 milionów euro. Ja będę pierwszy, który go tam wyśle, by był zadowolony. Zobaczymy, co się zdarzy - powiedział Boniek.
 • Zbigniew Boniek o przyszłości Adama Nawałki

  Zbigniew Boniek o przyszłości Ada... 01:04

  09.10 | Prezes PZPN Zbigniew Boniek przyznał, że umowa z selekcjonerem reprezentacji Adamem Nawałką została automatycznie przedłużona do końca przyszłorocznego mundialu. A co dalej? - Może Adam zdobędzie mistrza świata i wtedy ktoś mógłby do niego przyjść i dać mu 10 - 12 milionów euro. Ja będę pierwszy, który go tam wyśle, by był zadowolony. Zobaczymy co się zdarzy - powiedział Boniek.
rozwiń

Katalonia vs Madryt. Konflikt o referendum

 • Hiszpania. Posiedzenie rządu w sprawie sytuacji w Katalonii

  Hiszpania. Posiedzenie rządu w sp... 01:18

  21.10 | Nadzwyczajne posiedzenie hiszpańskiego rządu rozpoczęło się w sobotę w Madrycie. Rada Ministrów ma przyjąć nadzwyczajne środki, by tymczasowo przejąć władzę w Katalonii. Kataloński rząd grozi odłączeniem regionu od reszty kraju.
 • Rząd Katalonii unika odpowiedzi na pytanie o deklarację niepodległości

  Rząd Katalonii unika odpowiedzi n... 02:31

  Katalonia chce rozmawiać, ale nie chce się zdeklarować. Hiszpański rząd pyta wprost władze regionu: czy autonomia ogłosiła niepodległość? Barcelona wprost nie mówi nic. Było ultimatum, jest list, a w czwartek ma być decyzja.
 • Święto narodowe w cieniu sporu o niepodległość

  Święto narodowe w cieniu sporu o ... 00:44

  Rocznica dotarcia Krzysztofa Kolumba do Ameryki to hiszpańskie święto narodowe i symbol zjednoczenia kraju. W tym roku cieniem na obchody kładzie się konflikt rządu w Madrycie z władzami lokalnymi Katalonii.
 • Anarchiści wdarli się do hiszpańskiej ambasady w Grecji

  Anarchiści wdarli się do hiszpańs... 01:39

  11.10 | Grupa anarchistów weszła w środę do hiszpańskiej ambasady w Atenach i rozrzuciła ulotki, na których widniały hasła popierające niepodległość Katalonii - podała agencja Reutera, powołując się na pracowników placówki. Zatrzymano 19 osób.
 • Barcelona po deklaracji Puigdemonta. Relacja reportera TVN24

  Barcelona po deklaracji Puigdemon... 02:22

  11.10 | Hiszpańskie media nie są zgodne w ocenie wtorkowego wystąpienia premiera Katalonii Carlesa Puigdemonta w regionalnym parlamencie. Twierdzą jednak, że wdrożenie procesu secesji od Królestwa Hiszpanii stało się faktem i będzie realizowane etapami.
 • Katalończyk: jesteśmy zdeterminowani zakończyć naszą podróż

  Katalończyk: jesteśmy zdeterminow... 01:07

  11.10 | Katalończyk: jesteśmy zdeterminowani zakończyć naszą podróż
 • Puigdemont: rząd proponuje odłożenie ogłoszenia deklaracji niepodległości

  Puigdemont: rząd proponuje odłoże... 00:49

  11.10 | Szef rządu Katalonii Carles Puigdemont zwrócił się do katalońskiego parlamentu o mandat do ogłoszenia niepodległości oraz podpisał "deklarację przedstawicieli Katalonii". Jednocześnie zaproponował, by parlament zawiesił skutki tej deklaracji w celu rozpoczęcia rozmów. Jak zauważa agencja Reutera, nie wiadomo, czy ma ona jakąkolwiek moc prawną.
 • "Zdrajca", "czujemy się oszukani". Relacja Macieja Cnoty z Barcelony

  "Zdrajca", "czujemy się oszukani"... 01:50

  10.10 | Madryt uznaje deklarację szefa władz Katalonii Carlesa Puigdemonta dotyczącą niepodległości regionu za "niedopuszczalną" - ogłosił we wtorek wieczorem rząd premiera Mariano Rajoya. Katalońska opozycja nazwała wystąpienie premiera "zamachem".
 • Wystąpienie premiera Katalonii

  Wystąpienie premiera Katalonii 01:28

  10.10 | Szef rządu Katalonii Carles Puigdemont zwrócił się we wtorek do katalońskiego parlamentu o mandat do ogłoszenia niepodległości, lecz zaproponował, by parlament zawiesił skutki deklaracji niepodległości w celu rozpoczęcia rozmów.
 • Rusza sesja katalońskiego parlamentu. Relacja reportera TVN24

  Rusza sesja katalońskiego parlame... 01:25

  10.10 | Rusza sesja katalońskiego parlamentu. Relacja reportera TVN24
 • Zbierze się kataloński parlament

  Zbierze się kataloński parlament 01:03

  10.10 | Zebrał się parlament autonomicznego regionu Katalonii. W czasie posiedzenia szef rządu Carles Puidgemont wystąpi przed deputowanymi, by omówić "obecną sytuację polityczną". Niektórzy komentatorzy spodziewają się, że katalońscy deputowani popierający secesję mogą wówczas proklamować niepodległość regionu. W TVN24 BiS trwa wydanie specjalne.
 • Posiedzenie katalońskiego rządu

  Posiedzenie katalońskiego rządu 01:15

  10.10 | Rzecznik rządu Hiszpanii Inigo Mendez de Vigo wezwał we wtorek premiera Katalonii Carlesa Puigdemonta, by "nie podejmował nieodwracalnych działań". Po południu Puigdemont ma wystąpić na sesji parlamentu Katalonii. Możliwe, że proklamuje niepodległość regionu.
rozwiń

20 lat TVN

 • "Grzesiek, słyszysz mnie?" 20 lat "Faktów" TVN to także wiele wpadek, gaf i nieprzewidzianych sytuacji

  "Grzesiek, słyszysz mnie?" 20 lat... 03:23

  Na 20-lecie "Faktów" TVN zobaczą Państwo 20 dowodów na to, jak w naszej redakcyjnej pracy trudno coś zaplanować i przewidzieć.
 • Pierwsze wydanie "Kropki nad i"

  Pierwsze wydanie "Kropki nad i" 02:23

  03.10 | Tak wyglądało pierwsze wydanie programu "Kropka nad i" prowadzonego przez Monikę Olejnik 3 października 1997 roku. Gościem był w Wiesław Walendziak.
 • Anita Werner o pracy: łapię ludzi za rękę i oprowadzam ich po świecie

  Anita Werner o pracy: łapię ludzi... 01:44

  03.10 | Anita Werner opowiada o tym, jak widzi swoją rolę w świecie newsów. Mówi o śmierci Grzegorza Miecugowa, który był jedną z najważniejszych osób w jej zawodowym życiu.
 • "Widownię należy irytować, drażnić"

  "Widownię należy irytować, drażnić" 01:03

  03.10 | Dlaczego program "Kuba Wojewódzki" ma taką nazwę? Tłumaczy to sam zainteresowany. Wyjaśnia także fenomen wciąż utrzymującej się popularności swojego talk show.
 • Kinga Rusin: TVN zmienił moje życie

  Kinga Rusin: TVN zmienił moje życie 00:54

  10.03 | Kinga Rusin o tym, jak TVN zmienił jej życie. Opowiada o swojej przygodzie z reportażem i doświadczeniach, jakie zdobyła.
 • 20 lat TVN. Spot urodzinowy

  20 lat TVN. Spot urodzinowy 02:00

  03.10 | Spot urodzinowy telewizji TVN
 • TVN ruszył "Faktami". Kompilacja wydań

  TVN ruszył "Faktami". Kompilacja ... 01:25

  03.10 | Historia TVN rozpoczęła się o godzinie 19.30 od premierowego wydania "Faktów". Przygotowaliśmy krótką kompilację wydań z dawnych lat. Prowadzą między innymi Tomasz Lis, Grzegorz Miecugow, Marcin Pawłowski, Justyna Pochanke. Wśród reporterów - Tomasz Sianecki, Tomasz Sekielski, Marcin Wrona i Grzegorz Kajdanowicz.
 • 20 lat minęło

  20 lat minęło 02:36

  02.10 | Ta historia zaczęła się 20 lat temu i trwa do dziś. Była spełnieniem marzeń wizjonerów. Wierzyli, że mogą dać i rozrywkę, i informacje, a przede wszystkim emocje, jakich jeszcze w telewizji nie było. TVN kończy we wtorek 20 lat.

Wybory parlamentarne w Niemczech w 2017 roku

 • Możliwi koalicjanci Merkel naradzali się w Berlinie

  Możliwi koalicjanci Merkel naradz... 00:39

  20.10 | W Niemczech trwają wstępne rozmowy o utworzeniu nowego rządu Angeli Merkel. W czwartek w Berlinie spotkali się liderzy Zielonych i Wolnej Partii Demokratycznej (FDP). Atmosfera rozmów była dobra, ale między tymi partiami jest sporo różnic programowych.
 • Merkel: w przyszłym tygodniu negocjacje o nowym rządzie

  Merkel: w przyszłym tygodniu nego... 01:13

  09.10 | Blok partii chadeckich CDU/CSU rozpocznie w przyszłym tygodniu rozmowy z FDP i Zielonymi o utworzeniu nowego niemieckiego rządu - zapowiedziała w poniedziałek w Berlinie kanclerz Angela Merkel.
 • Schaueble rozmawiał z Macronem

  Schaueble rozmawiał z Macronem 00:24

  02.10 | Minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble zapewnił w Paryżu, że przyszły niemiecki rząd będzie prowadził proeuropejską politykę. Wyjaśnił stronie francuskiej, że na powstanie nowego rządu Angeli Merkel "potrzeba trochę czasu".
 • Ambasador Niemiec w Polsce: to był bardzo ważny dzień dla niemieckiej demokracji

  Ambasador Niemiec w Polsce: to by... 02:08

  24.09 | Rolf Nikel o wyniku wyborów.
 • Całe przemówienie Angeli Merkel

  Całe przemówienie Angeli Merkel 05:43

  24.09 | Po ogłoszeniu wyników exit polls.
 • Merkel: mamy misję tworzenia rządu

  Merkel: mamy misję tworzenia rządu 01:15

  24.09 | Jesteśmy największą siłą, mamy misję tworzenia rządu, przeciwko nam nie może powstać żaden inny rząd - powiedziała w niedzielę po ogłoszeniu wyników exit polls kanclerz Niemiec Angela Merkel.
 • Polsko-niemieckie relacje po wyborach. "Merkel nie będzie nas ciągnąć za uszy"

  Polsko-niemieckie relacje po wybo... 03:03

  Do wyborów w Niemczech doszło w momencie, w którym polskie władze podnoszą kwestie reparacji wojennych. Tyleż głośno, co nieoficjalnie. Są sporne kwestie uchodźców, przestrzegania w Polsce praworządności i tego, jak zmieniać Unię po Brexicie, gdy z nowymi pomysłami występuje prezydent Macron, a za unijną miedzą muskuły pręży Putin. Jak te wybory mogą wpłynąć na relacje z Berlinem?
 • "Chadecy tak słabego wyniku się nie spodziewali"

  "Chadecy tak słabego wyniku się n... 01:35

  24.09 | Blok partii chadeckich CDU/CSU kanclerz Angeli Merkel wygrał wybory parlamentarne. AfD trzecią siłą w Bundestagu- telewizja ARD na podstawie exit polls.
 • W SPD "można by się spodziewać jęku zawodu"

  W SPD "można by się spodziewać ję... 02:13

  24.09 | Blok partii chadeckich CDU/CSU Angeli Merkel wygrał zgodnie z przewidywaniami wybory parlamentarne w Niemczech - podała telewizja publiczna ARD w oparciu o sondaże exit polls. Antyimigrancka Alternatywa dla Niemiec (AfD) będzie w nowym Bundestagu trzecią siłą.
 • Wstępne wyniki wyborów parlamentarnych w Niemczech

  Wstępne wyniki wyborów parlamenta... 02:23

  24.09 | Blok partii chadeckich CDU/CSU Angeli Merkel wygrał zgodnie z przewidywaniami wybory parlamentarne w Niemczech - podała telewizja publiczna ARD w oparciu o sondaże exit polls. Antyimigrancka Alternatywa dla Niemiec (AfD) będzie w nowym Bundestagu trzecią siłą.
 • Duże emocje w sztabie SPD tuż przed ogłoszeniem wyników

  Duże emocje w sztabie SPD tuż prz... 01:23

  24.09 | Kandydat SPD na kanclerza Martin Schulz głosował w niedzielę w swoim rodzinnym Wuerselen, pod Akwizgranem, w Nadrenii Północnej-Westfalii. 61-letni socjaldemokrata powiedział, że mimo niekorzystnych sondaży, liczy na dobry wynik swojej partii.
 • Rozpoczęły się wybory do Bundestagu

  Rozpoczęły się wybory do Bundestagu 01:23

  24.09 | W niedzielę w Niemczech rozpoczęły się wybory parlamentarne. Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 8:00 do 18:00. Jak wynika z ostatnich sondaży - największe szanse na zwycięstwo ma blok partii chadeckich CDU/CSU z Angelą Merkel na czele. Na antenach TVN24 i TVN24 BIS od godziny 18:00 specjalne wydanie "Faktów z Zagranicy".
rozwiń

Sprawa Michała Królikowskiego

 • "Przygotowałem swoją żonę i dzieci na to, że mogę być zatrzymany"

  "Przygotowałem swoją żonę i dziec... 01:18

  22.09 | - Jestem przekonany, że to nie ja jestem celem tej całej sprawy. Myślę, że jestem pionkiem - podkreślał w RMF FM profesor Michał Królikowski, bliski współpracownik prezydenta Andrzeja Dudy. - Pionka można przewrócić, to jest jasne. Natomiast celem tego zabiegu jest, według mojej oceny, pan prezydent - dodał. Według doniesień mediów białostocka prokuratura zaczęła badać wątek powiązań finansowych Królikowskiego z firmą paliwową w kontekście sprawy dotyczącej wyłudzeń podatku VAT.
 • Łapiński: prezydent zachował spokój po doniesieniach medialnych na temat prof. Królikowskiego

  Łapiński: prezydent zachował spok... 01:21

  22.09 | Rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński o sprawie doradcy Andrzeja Dudy prof. Królikowskiego.
 • Prokuratura o sprawie Królikowskiego

  Prokuratura o sprawie Królikowskiego 01:01

  22.09 | Śledztwo dotyczące wyłudzeń podatku VAT w żaden sposób nie jest związane z Pałacem Prezydenckim i panem prezydentem, czy z osobami z Kancelarii Prezydenta - powiedział w piątek prokurator krajowy Bogdan Święczkowski.
 • Prokurator Święczkowski o śledztwie ws. VAT

  Prokurator Święczkowski o śledztw... 01:11

  21. 09 | Prokuratura: Królikowski mógł przekazać część pieniędzy z depozytu na swoje cele prywatne
 • Prokurator Święczkowski o depozycie adwokackim

  Prokurator Święczkowski o depozyc... 01:04

  21.09 | Prokuratura: Królikowski mógł przekazać część pieniędzy z depozytu na swoje cele prywatne
 • Prokurator Krajowy: śledztwo nie ma związku ze współpracą mec. Królikowskiego z prezydentem

  Prokurator Krajowy: śledztwo nie ... 00:42

  Prokurator Krajowy: śledztwo nie ma związku ze współpracą mec. Królikowskiego z prezydentem
 • Łapiński o sprawie Królikowskiego: na jakimś etapie doszło do przecieku

  Łapiński o sprawie Królikowskiego... 00:52

  22.09 | Wyraziłbym pewne zdziwienie, jak to się stało, że na tyle tysięcy spraw prowadzonych w Polsce nagle wyciekają informacje dotyczące jednego śledztwa, w którym w jakiś sposób występuje pan profesor Królikowski. Pytanie, skąd to wyciekło - mówił w "Tak jest" w TVN24 rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Jak dodał, Kancelaria Prezydenta nie miała żadnej wiedzy, że prokuratura zajmuje się Królikowskim.
 • Rzecznik prezydenta: wątek Królikowskiego nie był poruszany na spotkaniu prezydent - prezes PiS

  Rzecznik prezydenta: wątek Królik... 01:54

  22.09 | Łapiński stwierdził, że wątek profesora Królikowskiego nie był poruszany na piątkowym spotkaniu prezydenta z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.
 • Adrian Zandberg o sprawie profesora Królikowskiego

  Adrian Zandberg o sprawie profeso... 01:24

  22. 09 | - To próba wywarcia presji na prezydenta - mówił w "Faktach po Faktach" Cezary Tomczyk (Platforma Obywatelska). - Oczekiwałem, że jeśli ktoś kładzie poważne zarzuty na stół, to je czymś poważnym podeprze - stwierdził Adrian Zandberg (Partia Razem). Goście TVN24 komentowali sprawę Michała Królikowskiego i piątkową konferencję prokuratora krajowego.
 • "Ja bym nie używał takiego argumentu, że to jest atak na prezydenta"

  "Ja bym nie używał takiego argume... 01:34

  22.09 | Profesor Michał Królikowski powinien poinformować prezydenta o zamieszaniu wokół swojej osoby - powiedział w "Piaskiem po oczach" w TVN24 były prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński.
 • "Jak dobrze wyreżyserowany spektakl"

  "Jak dobrze wyreżyserowany spektakl" 01:12

  22. 09 | - To próba wywarcia presji na prezydenta - mówił w "Faktach po Faktach" Cezary Tomczyk (Platforma Obywatelska). - Oczekiwałem, że jeśli ktoś kładzie poważne zarzuty na stół, to je czymś poważnym podeprze - stwierdził Adrian Zandberg (Partia Razem). Goście TVN24 komentowali sprawę Michała Królikowskiego i piątkową konferencję prokuratora krajowego.

Afera billboardowa

 • Krzysztof Kwiatkowski zapowiada kontrolę w Polskiej Fundacji Narodowej

  Krzysztof Kwiatkowski zapowiada k... 00:27

  Krzysztof Kwiatkowski zapowiada kontrolę w Polskiej Fundacji Narodowej
 • Petru chce wyjaśnień premier ws. sprzeniewierzenia środków

  Petru chce wyjaśnień premier ws. ... 01:37

  24.09 | Lider Nowoczesnej Ryszard Petru poinformował na Twitterze, że marszałek Sejmu skierował do sejmowej komisji etyki jego wystąpienie dotyczące afery billboardowej. Podczas posiedzenia Sejmu Petru domagał się od premier wyjaśnień w sprawie Kampanii Polskiej Fundacji Narodowej "Sprawiedliwe sądy".
 • Rada PFN zajęła się między innymi sprawą kampanii

  Rada PFN zajęła się między innymi... 01:33

  22. 09 | Przyjęto wyjaśnienia wskazujące na zgodność działań PFN z prawem - napisał w komunikacie rzecznik prasowy Polskiej Fundacji Narodowej, Aleksander Wierzejski.
 • Włodzimierz Cimoszewicz o kampanii "Sprawiedliwe sądy"

  Włodzimierz Cimoszewicz o kampani... 01:07

  21. 09 |
 • Mazurek: dosyć szkalowania Jarosława Kaczyńskiego

  Mazurek: dosyć szkalowania Jarosł... 00:53

  21.09 | - Ten wniosek jest absurdalny. W tej chwili nasi prawnicy analizują go pod kątem złożenia kontrzawiadomienia wobec autorów o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na fałszywych oskarżeniach - powiedziała Beata Mazurek. Rzeczniczka PiS odniosła się w ten sposób do zapowiedzi posłów PO złożenia zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
 • "Polska Fundacja Narodowa realizuje swoje statutowe cele"

  "Polska Fundacja Narodowa realizu... 01:18

  21.09 | PO złoży w czwartek zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w sprawie kampanii "Sprawiedliwe Sądy" - poinformowali politycy partii. Według nich w tej sprawie działał "układ" na czele którego stał prezes PiS.
 • Ludzie fundacji

  Ludzie fundacji 07:33

  20.09 | Historie ludzi, którzy za kampanię bezpośrednio odpowiadają. Szefowie Polskiej Fundacji Narodowej, medialnie może mniej rozpoznawalni, ale w szeregach Prawa i Sprawiedliwości są dobrze znani, między innymi z organizacji religijnych widowisk. Prezes Fundacji także z pomocy przy organizacji smoleńskich miesięcznic, ale nie tylko. O szczegółach Tomasz Marzec.
 • Hey Jude

  Hey Jude 07:18

  20.09 | Artur Warcholiński przypomina kampanie za czasów poprzednich rządów i afery, jakie wtedy wybuchały, między innymi po słynnej akcji z piosenką, jaką śpiewał ówczesny premier Donald Tusk. Wtedy to opozycyjne Prawa i Sprawiedliwość ostro krytykowało rząd za propagandę finansowaną z publicznych pieniędzy i twierdziło, że takie kampanie partie powinny finansować z własnej kieszeni.
 • Dorobek fundacji

  Dorobek fundacji 09:35

  20.09 | Zamiast promocji jest afera i pytanie, dlaczego Polska Fundacja Narodowa, powołana do propagowania pozytywnego wizerunku Polski na świecie, organizuje negatywną kampanię w kraju? To pytanie zarówno o to, czy fundacja działa zgodnie ze swoim statutem, jak i o to, czy w związku z tym zgodnie z prawem wydaje pieniądze, które dostała od spółek skarbu państwa? Witold Tabaka.
 • Kampania nienawiści

  Kampania nienawiści 07:45

  20.09 | Oto historie z bilboardów, które miały pokazywać smutną prawdę o polskich sędziach, ale, jak sprawdził Jacek Smaruj, przynajmniej kilka z nich mija się z prawdą, albo traktuje ją wybiórczo.
 • Prawo czy bezprawie?

  Prawo czy bezprawie? 07:57

  20.09 | Pod hasłem "sprawiedliwe sądy" chcą zmieniać prawo, a być może sami to prawo łamią. Właściciele firmy, której zlecono przygotowanie kampanii "Sprawiedliwe Sądy", do niedawna pracowali dla premier Beaty Szydło. Odeszli z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, ale wcześniej jeszcze założyli spółkę, która teraz dostała kontrakt za publiczne pieniądze. Przypadkowa zbieżność zdarzeń, czy przypadek, który wymaga wyjaśnień, także tych prawnych? O tym Piotr Świerczek.
 • Rada Polskiej Fundacji Narodowej domaga się wyjaśnień od jej zarządu

  Rada Polskiej Fundacji Narodowej ... 01:23

  20.09 | W porządku obrad najbliższego posiedzenia Rady Polskiej Fundacji Narodowej znalazł się punkt: przedstawienie przez zarząd fundacji szczegółowych informacji w przedmiocie doniesień prasowych dotyczących działalności Polskiej Fundacji Narodowej w zakresie kampanii medialnej o sądownictwie Rzeczypospolitej Polskiej – dowiedziała się TVN24.
rozwiń

Reparacje wojenne od Niemiec

 • Powstał parlamentarny zespół do spraw reparacji wojennych. Na czele Arkadiusz Mularczyk

  Powstał parlamentarny zespół do s... 02:35

  Na forum międzynarodowym ani rząd, ani prezydent, ani PiS nie robią nic w temacie, o którym w kraju wciąż głośno. I będzie jeszcze głośniej. Mowa o reparacjach wojennych. Poseł Arkadiusz Mularczyk stanął na czele zespołu, który ma policzyć wojenne straty Polski.
 • Premier Beata Szydło o reparacjach od Niemiec

  Premier Beata Szydło o reparacjac... 01:24

  26.09 | Chcemy zająć się sprawą reparacji i rozmawiać na ten temat z niemieckim rządem - powiedziała we wtorek premier Beata Szydło. Zapowiedziała, że w najbliższym czasie rząd przygotuje opinię w tej sprawie
 • AfD o reparacjach: jeśli Polska się zgłosi, to przyjdą inni

  AfD o reparacjach: jeśli Polska s... 00:34

  25.09 | Tak, mocno ucierpieliście, ale dostaliście w zamian część naszych ziem. My to uznaliśmy i tym samym ten temat trzeba zamknąć - powiedział w poniedziałek Alexander Gauland. Z liderem Alternatywy dla Niemiec (AfD) rozmawiał reporter TVN24 Arkadiusz Wierzuk.
 • Szczerski w Berlinie: od zbrodni "nigdy nie wolno uciekać"

  Szczerski w Berlinie: od zbrodni ... 00:54

  12.09 | Szef kancelarii prezydenta Krzysztof Szczerski powiedział we wtorek podczas spotkania w Niemieckim Towarzystwie Polityki Zagranicznej w Berlinie, że sprawa reparacji jest moralnie niepodważalna. Dodał jednak, że nie ma jeszcze stanowiska rządu w tej sprawie.
 • "Nie będzie ani forsy, ani sympatii polsko-niemieckiej"

  "Nie będzie ani forsy, ani sympat... 00:49

  11.09 | Sądzę, że obecny rząd nie wystąpi w ogóle o reparacje od Niemiec albo wystąpi o nie w taki sposób, że z góry będzie wiedział, iż tego nie załatwi - mówił w "Kropce nad i" Bronisław Komorowski. - Powiedziałbym tak: jeśli potrafią załatwić i nie popsuć polskich relacji z Niemcami, niech występują. Ale oni nie występują, tylko jątrzą tutaj w Polsce - dodał.
 • "Mamy do czynienia z nikczemną, propagandową hecą PiS-u"

  "Mamy do czynienia z nikczemną, p... 00:54

  11.09 | To, co się dzieje, jest szaleństwem z punktu widzenia skutków, a także nikczemnością ze względu na oszukiwanie ludzi - powiedział w "Faktach po Faktach" były minister finansów prof. Leszek Balcerowicz. Skomentował w ten sposób sprawę reparacji wojennych.
 • Biuro Analiz Sejmowych: Polsce przysługują reparacje od Niemiec

  Biuro Analiz Sejmowych: Polsce pr... 03:09

  Polsce przysługują reparacje od Niemiec - taką ekspertyzę wydało Biuro Analiz Sejmowych, na zamówienie posła PiS Arkadiusza Mularczyka. Czy partia rządząca ma realny plan, jak od Niemiec uzyskać bilion dolarów?
 • Premier: Reparacje należą się Polsce. Jesteśmy gotowi się o nie upominać

  Premier: Reparacje należą się Pol... 00:45

  07.09 | Polskie państwo ma prawo się upominać o reparacje wojenne. Jesteśmy gotowi do tego, żeby takie postępowanie prowadzić - powiedziała w czwartek premier Beata Szydło.
 • Smolar o reparacjach: to jest na użytek wewnętrzny, żeby podjudzać przeciwko Niemcom

  Smolar o reparacjach: to jest na ... 01:14

  04.09 | Witold Waszczykowski i jego koledzy mają kłopoty. Myślą, że im Niemcy rozwiążą problemy, które oni sami stworzyli - powiedział w "Faktach po Faktach" TVN24 szef Fundacji Batorego Aleksander Smolar. PiS doskonale wie, że Polska nie może nic uzyskać w wyniku tych reparacji, one są sformułowane dla celów wewnętrznej polityki - dodał.
 • Przyłębski: popieram ideę reparacji w sensie moralnym

  Przyłębski: popieram ideę reparac... 00:40

  04.09 | W poniedziałek w Sejmie do kwestii reparacji odniósł się także ambasador Polski w Berlinie Andrzej Przyłębski. Pytany, czy są prowadzone jakieś rozmowy z Niemcami w tej sprawie, odpowiedział, że nic mu o tym nie wiadomo. Jednak - jak dodał - "popiera ideę reparacji w sensie moralnym".
 • Szef MSZ: po zabiciu sześciu milionów Polaków, to jest obowiązek, żeby zadośćuczynić

  Szef MSZ: po zabiciu sześciu mili... 01:13

  04.09 | Po zabiciu sześciu milionów Polaków, po takich stratach jak zniszczenie tylko Warszawy w 80 procentach, to chyba to jest obowiązek, żeby zadośćuczynić - powiedział w rozmowie z reporterką TVN24 szef MSZ Witold Waszczykowski.
 • "Niemcy w żadne sposób nie wykonali zobowiązań wobec Polski”

  "Niemcy w żadne sposób nie wykona... 02:57

  03.09.| Piotr Zgorzelski z PSL stwierdził, że "Niemcy w żadne sposób nie wykonali zobowiązań wobec Polski”. - Nie dokonali zadośćuczynienia za krzywdy, za cierpienia, za to, co zrobili z narodem i z substancją okołonarodową - zauważył poseł. Zdaniem Zgorzelskiego, domaganie się reparacji od Niemiec w wymiarze prawnym jest jednak "bardzo wątpliwe".
rozwiń

16 lat TVN24

 • Zamach na World Trade Center

  Zamach na World Trade Center 00:47

  TVN24 na bieżąco relacjonowała wydarzenia z Nowego Jorku po zamachu na World Trade Center. Cztery porwane samoloty, 19 gotowych na śmierć terrorystów, dwie zrównane z ziemią wieże - symbole Nowego Jorku i potęgi gospodarczej Stanów Zjednoczonych. Wystarczyło kilkadziesiąt minut, żeby data 11 września 2001 roku przeszła do historii.
 • Lądowanie kapitana Wrony

  Lądowanie kapitana Wrony 00:51

  1 listopada 2011 roku - ten dzień przeszedł do historii polskiego lotnictwa. Na warszawskim Lotnisku Chopina wylądował bez podwozia Boeing 767 pilotowany przez kapitana Tadeusza Wronę. Dzięki bezbłędnej pracy załogi samolotu nikomu spośród 231 osób na pokładzie nic się nie stało.
 • Autokar porwany przez trąbę powietrzną

  Autokar porwany przez trąbę powie... 00:34

  - Mamo ja się boję! Idzie na nas! Idzie! - to ostatnie okrzyki członków zespołu pieśni i tańca "Śląsk", którzy znajdowali się w autokarze porwanym przez trąbę powietrzną. Zdarzenie miało miejsce w sierpniu 2008 roku. Nagranie przedstawiające chwile tuż przed atakiem żywiołu otrzymaliśmy na Kontakt24.
 • Ujawnienie afery taśmowej

  Ujawnienie afery taśmowej 01:26

  We wrześniu 2006 roku w programie "Teraz My!" Andrzej Morozowski i Tomasz Sekielski ujawnili taśmy z rozmów między posłanką Samoobrony Renatą Beger, a politykami Prawa i Sprawiedliwości. Nagrania, które opozycja nazwała polityczną korupcją, spowodowały zawieszenie rozpoczętych kilka dni wcześniej rokowań koalicyjnych pomiędzy dotychczasowymi koalicjantami.
 • Rewolucja na Majdanie

  Rewolucja na Majdanie 00:59

  Zaczęło się spontanicznie, od rzuconego na portalach społecznościowych wezwania - Wszyscy na Majdan Niepodległości!. Skończyło na krwawych walkach z milicją. Na przełomie 2013 i 2014 roku na głównym placu w Kijowie trwała rewolucja, którą obserwował cały świat.
 • Rewolucja na Majdanie. Relacje reporterów TVN24

  Rewolucja na Majdanie. Relacje re... 01:19

  Zaczęło się spontanicznie, od rzuconego na portalach społecznościowych wezwania - Wszyscy na Majdan Niepodległości!. Skończyło na krwawych walkach z milicją. Na przełomie 2013 i 2014 roku na głównym placu w Kijowie trwała rewolucja, którą obserwował cały świat.
 • Katastrofa w hali Międzynarodowych Targów Katowickich

  Katastrofa w hali Międzynarodowyc... 00:54

  W sobotę 28 stycznia 2006 roku w hali Międzynarodowych Targów Katowickich odbywała się wystawa gołębi pocztowych. Kwadrans po godzinie 17 zawalił się dach konstrukcji. W wyniku katastrofy budowlanej zginęło tam 65 osób, a ponad 140 zostało rannych.
 • Biały szkwał na Mazurach

  Biały szkwał na Mazurach 00:39

  12 stopni w skali Beauforta, 40 łódek pod wodą i 12 ofiar śmiertelnych. 10 lat temu lat temu, 21 sierpnia 2007 roku nad jeziorami mazurskimi przeszedł biały szkwał. Wiatr wiał z prędkością 130 km/h. Fale na jeziorach sięgały trzech metrów. Zdjęcia i filmy żeglarze przesyłali nam na Kontakt 24.
 • Pożar kościoła świętej Katarzyny w Gdańsku

  Pożar kościoła świętej Katarzyny ... 00:51

  22 maja 2006 roku w płomieniach stanął kościół świętej Katarzyny, najstarsza świątynia w Gdańsku. Gdańszczanie z zapartym tchem śledzili walkę strażaków z żywiołem. Nie tylko gasili pożar, ale ratowali też bezcenne wyposażenie. - Staliśmy w zgliszczach, a dziś ta świątynia znów żyje - mówił z dumą o. Tadeusz Popiela, przeor zakonu karmelitów w Gdańsku. Odbudowa wciąż jednak trwa.
 • 16. urodziny TVN24

  16. urodziny TVN24 04:04

  09.08 | 16. urodziny TVN24

Jesienna ramówka TVN

 • "Chcemy więcej". Specjalny spot na 20. urodziny TVN

  "Chcemy więcej". Specjalny spot n... 01:58

  02.08 | Stacja TVN obchodzi swoje 20-lecie istnienia. Z tej okazji przygotowany został okolicznościowy spot, który przypomina najważniejsze momenty w historii stacji. "Magda M", "Niania", "Hela w opałach", "Kasia i Tomek", "Big Brother", "Milionerzy", "Taniec z gwiazdami", "Masterchef", "Azja Express", "Kuba Wojewódzki", "Fakty", "Dzień Dobry TVN" to tylko niektóre produkcje, które na stałe wpisały się w historię polskiej telewizji. Na spocie można zobaczyć największe gwiazdy TVN na zdjęciach sprzed lat: prowadzących "Fakty" czy "Dzień Dobry TVN", Huberta Urbańskiego,Kubę Wojewódzkiego, Oliviera Janiaka, Martynę Wojciechowską, Ewę Drzyzgę, Magdę Mołek i wielu innych.
 • 20. urodziny TVN

  20. urodziny TVN 00:48

  02.08 | Stacja TVN obchodzi w tym roku 20. urodziny.
 • 20 lat istnienia TVN, ponad 40 ramówek, wiele gwiazd

  20 lat istnienia TVN, ponad 40 ra... 01:13

  02.08 | Nowa jakość, nowe programy i nowe twarze. TVN znów zaskakuje jesiennymi propozycjami programowymi. Zobaczymy zupełnie nowy serial "Diagnoza" i dalsze losy bohaterów "Drugiej szansy". Na antenie także programy kochane przez widzów "Azja Express", "Milionerzy", "Kuchenne rewolucje" czy "Mam talent".
 • Jesienna ramówka TVN. Jedną z nowości serial "Diagnoza"

  Jesienna ramówka TVN. Jedną z now... 01:37

  02.08 | Nowa jakość, nowe programy i nowe twarze. TVN znów zaskakuje jesiennymi propozycjami programowymi. Zobaczymy zupełnie nowy serial "Diagnoza" i dalsze losy bohaterów "Drugiej szansy". Na antenie także programy kochane przez widzów "Azja Express", "Milionerzy", "Kuchenne rewolucje" czy "Mam talent".
 • Jim Samples, prezes zarządu TVN na jesiennej ramówce TVN

  Jim Samples, prezes zarządu TVN n... 01:17

  02.08 | Nowa jakość, nowe programy i nowe twarze. TVN znów zaskakuje jesiennymi propozycjami programowymi. Zobaczymy zupełnie nowy serial "Diagnoza" i dalsze losy bohaterów "Drugiej szansy". Na antenie także programy kochane przez widzów "Azja Express", "Milionerzy", "Kuchenne rewolucje" czy "Mam talent".
 • Kuba Wojewódzki przepyta polskie gwiazdy

  Kuba Wojewódzki przepyta polskie ... 00:38

  02.08 | Kuba Wojewódzki powraca w świetnej formie, z ciętym językiem, garścią autorskich złotych myśli oraz sypiącymi się z rękawa dowcipami. Zarówno wielcy artyści, jak i aspirujący celebryci marzą, by otrzymać zaproszenie do programu Kuby.
 • Robert Makłowicz zadebiutuje na antenie Food Network

  Robert Makłowicz zadebiutuje na a... 01:03

  02.08 | Wybitny dziennikarz, wielki podróżnik i niezastąpiony przewodnik po kulinarnej mapie świata Robert Makłowicz jesienią pojawi się na antenie Food Network z nową odsłoną swojego autorskiego programu "Makłowicz w drodze".
 • Na antenie TVN zadebiutuje nowy serial "Diagnoza"

  Na antenie TVN zadebiutuje nowy s... 01:36

  02.08 | Serial "Diagnoza" to nowa produkcja TVN. Jego główną bohaterkę Annę Nowak (Maja Ostaszewska) poznamy na katowickim lotnisku. Pewna siebie i zdeterminowana kobieta przyleci na Śląsk w niezwykle ważnej dla siebie sprawie. Na skutek nieprzewidzianych wydarzeń Anna trafi do rybnickiego szpitala. Tam usłyszy druzgocącą diagnozę - amnezja. Lekarze, którzy na co dzień ratują życie wielu pacjentów, nie będą w stanie ocalić pamięci.
 • Mateusz Gessler będzie spełniał marzenia w "Drzewie marzeń"

  Mateusz Gessler będzie spełniał m... 00:38

  02.08 | Na antenie TVN zadebiutuje nowy program "Drzewo marzeń", w którym prowadzący Mateusz Gessler odwiedzi wybrane szkoły, zapraszając dzieciaki do wspólnej zabawy.
 • Agnieszka Woźniak-Starak poprowadzi "Azja Express"

  Agnieszka Woźniak-Starak poprowad... 01:03

  02.08 | Wielki hit TVN "Azja Express" powraca z nowym sezonem. W programie weźmie udział osiem par: Zuzanna Bijoch z siostrą Julią, Dorota Gardias oraz Kasia Domarecka, Staszek Karpiel-Bułecka i Szymon Chyc-Magdzin, Antoni Pawlicki z Pawłem Ławrynowiczem, Michał Piróg 
z Piotrem Czaykowskim, Joanna Przetakiewicz oraz Łukasz Jakóbiak, Marta Wierzbicka z Oliwią Cabaj, Tymon Tymański oraz Lucas Heller. Towarzyszyć im będzie Agnieszka Woźniak-Starak.
 • W TVN kolejna edycja programu "Masterchef"

  W TVN kolejna edycja programu "Ma... 00:53

  02.08 | Od ponad pięciu lat "Masterchef" w każdy niedzielny wieczór przyciąga przed telewizory blisko 2,5 miliona widzów.
 • Martyna Wojciechowska pokaże nową "Kobietę na końcu świata"

  Martyna Wojciechowska pokaże nową... 01:11

  02.08 | Martyna Wojciechowska pokaże nową "Kobietę na końcu świata"
rozwiń

Polska na celowniku UE

 • Autor rezolucji o Polsce: bez sensu czekać, aż złe prawo wejdzie w życie

  Autor rezolucji o Polsce: bez sen... 00:44

  12.10 | W środę wieczorem w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy odbyła się debata na temat praworządności w niektórych krajach Europy, w tym w Polsce. Po dyskusji przyjęto raport. Jak relacjonował korespondent TVN24 Maciej Sokołowski, na sali było tylko nieco ponad 50 z 636 delegatów.
 • Komisja Wenecka przyjrzy się ustawie o prokuraturze

  Komisja Wenecka przyjrzy się usta... 01:33

  11.10 | Komisja Wenecka przyjrzy się ustawie o prokuraturze
 • Szymański: wszystkie państwa są przywiązane do zasady praworządności

  Szymański: wszystkie państwa są p... 01:00

  25.09 | Z satysfakcją przyjmuję gotowość strony polskiej do dialogu - poinformował w poniedziałek wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans po posiedzeniu Rady Unii Europejskiej. Wyraził nadzieję na spotkanie z ministrami Zbigniewem Ziobrą i Witoldem Waszczykowskim.
 • "Rząd Polski życzy sobie dialogu z Komisją. To już jest dobra wiadomość"

  "Rząd Polski życzy sobie dialogu ... 01:01

  25.09 | Z satysfakcją przyjmuję gotowość strony polskiej do dialogu - poinformował w poniedziałek wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans po posiedzeniu Rady Unii Europejskiej. Wyraził nadzieję na spotkanie z ministrami Zbigniewem Ziobrą i Witoldem Waszczykowskim.
 • Juncker: praworządność dla obywateli Uni nie jest opcją

  Juncker: praworządność dla obywat... 00:38

  13.09 | Praworządność dla obywateli UE nie stanowi opcji, musi być obowiązkiem; trzeba akceptować wyroki sądów - podkreślił w środę w Strasburgu przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker w dorocznym przemówieniu o stanie UE.
 • Drugi etap procedury Komisji Europejskiej wobec Polski

  Drugi etap procedury Komisji Euro... 01:58

  12.09 | Komisja Europejska przeszła do drugiego etapu procedury wobec Polski w sprawie ustawy o ustroju sądów powszechnych. Rząd w Warszawie otrzymał 30 dni na odniesienie do zastrzeżeń komisarzy. Jeśli nie uda się znaleźć kompromisowego rozwiązania, Komisja może skierować skargę do Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu.
 • Polska vs. Unia Europejska. Wyjaśniamy procedury i konsekwencje

  Polska vs. Unia Europejska. Wyjaś... 02:24

  Co może zrobić Komisja Europejska i inne instytucje Unii Europejskiej w sprawie Polski? Maciej Sokołowski, korespondent TVN24 w Brukseli, wyjaśnia, czym różnią się od siebie procedury naruszenia unijnego prawa i procedura ochrony praworządności oraz jak działa Artykuł 7.
 • KE stawia ultimatum w sprawie uchodźców. "Będziemy rozważać ostatni krok w procedurze"

  KE stawia ultimatum w sprawie uch... 02:00

  06.09 | Jeśli kraje, które nie przyjęły do tej pory uchodźców w ciągu kilku tygodni nie zmienią swojego podejścia w tej kwestii zgodnie z unijnym systemem kwot, to Komisja Europejska rozważy skierowanie sprawy do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej - zapowiedział komisarz do spraw migracji Wspólnoty.
 • Szydło o decyzji ws. relokacji: spodziewaliśmy się, ale to nie zmienia stanowiska rządu

  Szydło o decyzji ws. relokacji: s... 01:11

  06.09 | Polska jest lojalnym członkiem UE, wypełniamy nasze zobowiązania, oczekujemy, że będziemy też traktowani jak pozostali członkowie - mówiła premier Beata Szydło. Jednocześnie dodała, że decyzja Trybunału Sprawiedliwości UE nie zmienia stanowiska polskiego rządu jeśli chodzi o politykę migracyjną.
 • KE chce przedstawić Radzie Unii informacje o Polsce

  KE chce przedstawić Radzie Unii i... 01:22

  06.09 | Komisja Europejska wystąpiła na środowym spotkaniu unijnych ambasadorów z wnioskiem, by 25 września na posiedzeniu Rady Unii Europejskiej mogła przekazać informacje w sprawie dialogu z Polską w kontekście procedury praworządności - potwierdziły źródła Polskiej Agencji Prasowej w Brukseli.
 • "Unia musi pozostać otwarta, jeśli chce się rozwijać"

  "Unia musi pozostać otwarta, jeśl... 00:44

  05.09 | Unia musi pozostać otwarta na nowych członków, jeśli chce się rozwijać i konkurować z największymi mocarstwami świata - powiedział we wtorek na Forum Ekonomicznym w Krynicy prezydent Andrzej Duda. Wskazał też na potrzebę reform w Unii Europejskiej wyciągnięcia przez nią wniosków z Brexitu.
 • Gersdorf: zgadzam się z zastrzeżeniami Komisji Weneckiej

  Gersdorf: zgadzam się z zastrzeże... 00:37

  01.09 | Gersdorf, pytana o przestrzeganie przez polski rząd zasady praworządności, stwierdziła, że "zgadza się z zastrzeżeniami Komisji Weneckiej" i rozumie działanie Komisji Europejskiej. Przyznała, że "to są zastrzeżenia bardzo poważne".
rozwiń

Obraz świata

 • Zrzucenie wielkiej bomby MOP z bombowca B-2

  Zrzucenie wielkiej bomby MOP z bo... 00:24

  23.10 | Amerykańskie lotnictwo po raz pierwszy pokazało nagranie zrzutu wielkiej bomby GBU-57. To broń przeznaczona specjalnie do niszczenia bunkrów. Waży 14 ton i może ją zrzucić tylko bombowiec strategiczny B-2. Dla porównania wielka bomba GBU-43, nazywana "matką wszystkich bomb", waży niecałe dziesięć ton.
 • Załadunek niszczyciela USS John S. McCain na ciężarowiec

  Załadunek niszczyciela USS John S... 00:48

  23.10 | Amerykański niszczyciel USS John S. McCain, który dopiero co uległ uszkodzeniom podczas zderzenia z cywilnym statkiem opodal Singapuru, nabawił się kolejnych problemów. Specjalny statek wiozący go "na barana" do stoczni w Japonii, wpadł w silny sztorm. W ciężkich warunkach kadłub niszczyciela pękł.
 • Indonezyjskiego generała nie wpuszczono do samolotu do USA

  Indonezyjskiego generała nie wpus... 00:30

  23.10 | Indonezja oświadczyła w poniedziałek, że oczekuje szczegółowych wyjaśnień od USA dlaczego dowódca indonezyjskich sił zbrojnych, generał Gatot Nurmantyo, nie mógł w sobotę udać się do Stanów Zjednoczonych, pomimo posiadania wizy i oficjalnego zaproszenia.
 • Partia Shinzo Abego wyraźnie zwyciężyła w wyborach

  Partia Shinzo Abego wyraźnie zwyc... 00:50

  23.10 | Po zdecydowanej wygranej prawicowej koalicji w przedterminowych wyborach parlamentarnych w Japonii, które odbyły się w niedzielę, dotychczasowy premier tego kraju Shinzo Abe obiecał, że "zdecydowanie zmierzy się" z zagrożeniem ze strony Korei Północnej.
 • Referenda w dwóch północnych regionach Włoch

  Referenda w dwóch północnych regi... 01:37

  23.10 | 98 procent głosujących w referendum w Wenecji Euganejskiej na północy Włoch opowiedziało się za większą autonomią ich regionu - podały władze lokalne w nocy z niedzieli na poniedziałek. W takim samym plebiscycie w Lombardii za autonomią opowiedziało się z kolei 95 procent uczestników.
 • Partia ANO wygrała wybory w Czechach. Materiał "Faktów po południu"

  Partia ANO wygrała wybory w Czech... 02:41

  22.10 | Prezydent Czech Milosz Zeman ogłosił w niedzielę, że zamierza mianować premierem Andreja Babisza, lidera centroprawicowego ANO. Partii, która z blisko 20-procentową przewagą nad drugim ugrupowaniem wygrała piątkowo-sobotnie wybory do czeskiej Izby Poselskiej.
 • Do ataków nożownika doszło w Monachium

  Do ataków nożownika doszło w Mona... 01:41

  21.10 | Uzbrojony w nóż mężczyzna zranił w sobotę w centrum Monachium pięć osób - poinformowały w sobotę niemieckie służby bezpieczeństwa. Jak pisze agencja dpa, do ataków doszło w różnych miejscach, a ofiary doznały lekkich obrażeń. Według "Bilda" sprawca zbiegł.
 • Chile. Eksperci: przyczyną śmierci Pabla Nerudy nie był rak

  Chile. Eksperci: przyczyną śmierc... 01:42

  21.10 | Przyczyną śmierci laureata Literackiej Nagrody Nobla, poety Pabla Nerudy nie był rak prostaty, jak napisano w akcie zgonu. Mamy w tej kwestii stuprocentową pewność - oświadczył w piątek w Santiago szef międzynarodowej grupy eksperckiej, dr Aurelio Luna.
 • Serbia dostała od Rosji sześć myśliwców MiG-29

  Serbia dostała od Rosji sześć myś... 00:46

  21.10 | Rosja formalnie przekazała w piątek Serbii sześć myśliwców MiG-29. Ceremonia odbyła się w wojskowej bazie lotniczej Batajnica koło Belgradu w obecności rosyjskiego ministra obrony Siergieja Szojgu.
 • Pasażer Air Berlin: wiedzieliśmy, co się dzieje

  Pasażer Air Berlin: wiedzieliśmy,... 00:32

  20.10 | Jeden z pasażerów Air Berlin z Miami do Duesseldorfu twierdzi, że pilot poinformował wszystkich, że w widowiskowy sposób pożegna się z lotami transatlantyckimi tej linii. Pilot został zawieszony, a niemieckie służby wszczęły śledztwo po rundzie honorowej nad lotniskiem.
 • Szesnaście radiowozów za jednym autem. Pościg ulicami Los Angeles

  Szesnaście radiowozów za jednym a... 00:41

  20.10 | Uzbrojony kierowca skradzionego auta próbował za wszelką cenę uciec z miejsca kradzieży w Los Angeles w amerykańskiej Kalifornii. W pewnym momencie ścigało go już kilkanaście policyjnych samochodów. Jechał niewłaściwą stroną drogi, po chodnikach i przejściach dla pieszych, ignorował czerwone światła na skrzyżowaniach, a wszystko działo się w godzinach popołudniowego szczytu. W końcu złodziej zrezygnował z dalszej ucieczki, która okazała się zbyt trudna ze względu na narastający ruch uliczny. Odłożył broń i poddał się. Trafił do aresztu.
 • Rozpoczął się dwudniowy szczyt Unii Europejskiej

  Rozpoczął się dwudniowy szczyt Un... 01:49

  19.10 | W Brukseli w czwartek po południu rozpoczął się dwudniowy szczyt UE, podczas którego przywódcy będą rozmawiać o migracji, Brexicie, a także o Korei Północnej czy Iranie. Szefowie państw i rządów mają również zaakceptować nowy sposób prac Rady Europejskiej.
rozwiń

Wideo dnia

 • Zaczerwienione oczy, łzy na policzkach. Kanadyjski premier nie krył emocji

  Zaczerwienione oczy, łzy na polic... 00:51

  19.10 | Śmierć kanadyjskiego wokalisty zespołu Tragically Hip Gorda Downiego głęboko poruszyła premiera Kanady Justina Trudeau. W emocjonalnym wystąpieniu w parlamencie powiedział, że cierpi po śmierci muzyka.
 • W ciasnym zakręcie tuż nad terminalem. Dziwny manewr pilota

  W ciasnym zakręcie tuż nad termin... 00:41

  18.10 | Pilot linii Air Berlin zamiast wylądować, przeleciał tuż obok terminala portu lotniczego Duesseldorf i z powrotem zaczął się wznosić. Dziwny manewr nagrał w poniedziałek hobbysta obserwujący startujące i lądujące samoloty. Maszyna miała na pokładzie 200 pasażerów. Niemieckie służby badają, co było przyczyną takiego zachowania pilota. Linie Air Berlin, które w sierpniu ogłosiły bankructwo, zadeklarowały pełną współpracę. Przedstawiciele firmy tłumaczyli, że manewr był uzgodniony z kontrolerami. Ci mieli wydać na niego zgodę w wypadku odwołanego lądowania. - Ostatecznie samolot bezpiecznie wylądował. Żaden z pasażerów nie wniósł skargi - przekazało Air Berlin. Był to ostatni transatlantycki lot realizowany przez tego przewoźnika.
 • Bójka na torze wyścigowym. Kierowcom puściły nerwy

  Bójka na torze wyścigowym. Kierow... 00:46

  18.10 | W amerykańskim Anderson w stanie Indiana wyścig samochodowy zakończył się aresztem dla dwóch kierowców. Ich spór rozpoczął się, gdy jeden z nich wjechał w drugiego. Doprowadził tym samym do tego, że oba pojazdy wypadły z toru. Wtedy właśnie pokrzywdzony kierowca zdecydował się zemścić na rywalu. Dojechał do swojego przeciwnika i - jak widać na nagraniu - z premedytacją staranował jego samochód. To przelało szalę goryczy. Między kierowcami doszło do bijatyki. Konieczna była interwencja policji. Funkcjonariusz raził paralizatorem agresywnego zawodnika. Dla krewkich sportowców wyścig zakończył się, gdy obaj z kajdankami na rękach, opuścili tor.
 • 19. Zjazd Partii z udziałem żyjących byłych przywódców

  19. Zjazd Partii z udziałem żyjąc... 01:05

  18.10 | Podczas ceremonii otwarcia 19. Zjazdu Komunistycznej Partii Chin, na którym wskazane zostaną chińskie władze na kolejne pięć lat, zadbano o każdy szczegół. Aby pokazać ludziom jedność władzy, obecni byli najważniejsi byli przywódcy Chin, m.in. 91-letni Jiang Zemin oraz 75-letni Hu Jintao. Wielu z nich od dawna nie była widziana publicznie.
 • Hiszpański myśliwiec rozbił się niedaleko Madrytu

  Hiszpański myśliwiec rozbił się n... 01:05

  17.10 | Myśliwiec F/A-18 Hornet należący do hiszpańskich sił powietrznych rozbił się pod Madrytem. Pilot zginął. Hiszpańskie wojsko ma dużego pecha, bowiem dopiero co w minionym tygodniu doszło do katastrofy innego myśliwca, w której też zginął pilot.
 • Przebiegła stewardesa, wypadły maski, samolot zanurkował. "Wszyscy się ze sobą żegnaliśmy"

  Przebiegła stewardesa, wypadły ma... 01:36

  16.10 | Pasażerowie linii lotniczych AirAsia przeżyli chwile grozy, kiedy w kabinie doszło do spadku ciśnienia i wypadły maski tlenowe. Maszyna, którą w niedzielę lecieli na Bali, zaczęła szybko tracić wysokość. Na szczęście samolot bezpiecznie zawrócił i wylądował na lotniku w Perth.
 • W Peru stworzono największą czekoladę na świecie

  W Peru stworzono największą czeko... 00:22

  16.10 | Ma 21 metrów kwadratowych powierzchni, pięć centymetrów grubości i 70 procent zawartości kakao. To największa czekolada na świecie, która właśnie trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa. Została przygotowana w Limie, stolicy Peru.
 • Film poklatkowy Ziemi ze stacji kosmicznej

  Film poklatkowy Ziemi ze stacji k... 00:51

  13.10 | Na filmie udostępnionym przez Europejską Agencję Kosmiczną widać burze i zorzę polarną widzianą z kosmosu. Widać na nim powierzchnię Ziemi od Afryki do Rosji.
 • "Powiedzmy, że rodzina Knapików była uprawniona". Knapik: Muszę zaprotestować

  "Powiedzmy, że rodzina Knapików b... 00:36

  11.10 | Patryk Jaki użył nazwiska dziennikarza TVN jako przykładu, gdy tłumaczył zapisy dużej ustawy reprywatyzacyjnej. Reporter TVN24 wszedł mu w słowo protestując i tłumacząc, że nie domaga się żadnego zwrotu nieruchomości. - To rodzina przysłowiowych Kowalskich, żeby było jaśniej - skwitował Patryk Jaki.
 • Kontenerowiec gigant w Gdańsku. Statek przewozi aż 21 tysięcy kontenerów

  Kontenerowiec gigant w Gdańsku. S... 00:37

  11.10 | W środę rano do gdańskiego terminalu kontenerowego DCT zawinął kontenerowiec "OOCL Germany". To jeden z największych tego typu statków, który przypłynął do DCT. Ma 400 metrów długości, prawie 59 metrów szerokości, 16 metrów zanurzenia, a na swoim pokładzie może pomieścić ponad 21 tys. kontenerów dwudziestostopowych. To już druga tak duża jednostka, która pojawiła się w terminalu w ostatnim czasie. W czerwcu br. do Gdańska zawinął już „OOCL Hong Kong”.
 • TVN Turbo z nagrodą dla najlepszego kanału lifestylowego

  TVN Turbo z nagrodą dla najlepsze... 00:55

  10.10 | TVN zwycięzcą prestiżowej nagrody Konkursu Złota PIKE. Członkowie Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej uznali kanał TVN Turbo najlepszym kanałem lifestylowym. Nagroda PIKE przyznawana jest przedsiębiorstwom i instytucjom, które w sposób godny wyróżnienia przyczyniają się do rozwoju całej branży i swoją działalnością stanowią wzór do naśladowania.
 • Kula ognia przypominała grzyb atomowy. Wybuch na stacji paliw

  Kula ognia przypominała grzyb ato... 00:35

  9.10 | Co najmniej siedem osób nie żyje, a ponad sto jest rannych. W stolicy Ghany, Akrze, doszło do potężnej eksplozji. Jak podały w niedzielę lokalne władze, do incydentu doszło w sobotę o godzinie 19:30 czasu lokalnego, na stacji należącej do państwowej firmy GOIL. Cysterna dostarczająca paliwo stanęła w płomieniach, powodując serie wybuchów. Pierwsza eksplozja wywołała kolejną oraz pożar na pobliskiej stacji benzynowej firmy Total. Jak relacjonowali świadkowie, wybuch wyrzucił w niebo kulę ognia, która przypominała grzyb atomowy.
rozwiń

Reportaże TVN24

 • Kuba wciąż niechętnie otwiera się na świat. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Kuba wciąż niechętnie otwiera się... 45:59

  2.01. | Wiele się zmienia w relacjach Kuby ze światem, ale w samym kraju zmian wciąż niewiele. Wciąż kultywuje się rewolucję 1 stycznia i jej przywódcę - Fidela Castro. Władze mówią o otwarciu na świat, ale też podkreślają wyższość socjalizmu nad demokracją i rynkiem. Materiał "Faktów" TVN.
 • Femen. Naga prawda

  Femen. Naga prawda 46:49

  31.12 | Nagość to dla członkiń Femenu jednocześnie symbol bezbronności i waleczności. A waleczne są bardzo, coraz bardziej są też znane i zwykle – rozebrane do naga. Nasz reporter za najbardziej znanymi feministkami świata zjechał kawał świata. (Dla dorosłych).
 • FEMEN. Naga prawda

  FEMEN. Naga prawda 22:58

  30.12 | Pierwsza część reportażu Wojciecha Bojanowskiego o feministycznym ruchu FEMEN.
 • Próby walki z uczuciami nic nie dały

  Próby walki z uczuciami nic nie dały 00:49

  23.10 | - Może trochę bałem się reakcji. Przełożonych poinformowałem dopiero, kiedy podjąłem ostateczną decyzję. Kościół ma oczywiście swoje mechanizmy. Można iść do biskupa, rozmawiać, szukać wsparcia, ale ja uporałem się z tym sam - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • "Chciałem być fair". Decyzja o zrzuceniu sutanny

  "Chciałem być fair". Decyzja o zr... 00:55

  23.10 | - Nie zrzuciłem sutanny od razu. Chciałem spróbować być księdzem na sto procent, ale z upływem czasu było mi coraz trudniej. Coś się we mnie kłóciło, a nie chciałem żyć podwójnym życiem. Decyzję podjąłem dopiero po czterech latach. Musiałem do tego dojrzeć. Nie jest łatwo zostawić swoje dotychczasowe życie - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • Były ksiądz mówi o miłości do innego mężczyzny

  Były ksiądz mówi o miłości do inn... 00:31

  23.10 | Wcześniej podobali mi się mężczyźni, ale pierwsza prawdziwa miłość przyszła dopiero, kiedy byłem już księdzem. Nie sądziłem, że można tak mocno się zaangażować. W pewnym momencie wchodzisz w uczucie tak bardzo, że nie potrafisz już zrobić kroku do tyłu. Zastanawiasz się, jak to możliwe, analizujesz swoje zachowanie, ale jest za późno.
 • "Miłość do mężczyzny przyszła, kiedy byłem już księdzem"

  "Miłość do mężczyzny przyszła, ki... 01:06

  23.10 | Moje uczucie było silne, ale historia trwała bardzo krótko i zakończyła się boleśnie. Mówiąc krótko, zostałem zaszantażowany – mówi były ksiądz Jan Oko w szczerej rozmowie z Katarzyną Zdanowicz.
 • Pierwsze kroki uchodźców w Europie. Cały reportaż z wyspy Lesbos

  Pierwsze kroki uchodźców w Europi... 27:12

  17.10 | Imigranci w łódkach wciąż płyną – najczęściej w stronę Grecji . Tylko w sobotę w drodze do Europy zginęło ich dwunastu. Wyspa Lesbos jest dla nich jak brama do raju i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. Straż graniczna jest bezradna, grecka policja głucha i ślepa, a przemytniczy biznes mocny jak nigdy dotąd.
 • „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie chcemy, żeby ktoś to zepsuł”

  „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie ... 11:43

  27.03 | Pensje rosną, a ludzie są szczęśliwi - takie opinie można usłyszeć od Rosjan. Reporter TVN24 Wojciech Bojanowski postanowił sprawdzić, czy rzeczywistość jest równie różowa jak deklaracje.
 • Opowieść o trudnej drodze, jaką przechodzą chorzy na raka. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Opowieść o trudnej drodze, jaką p... 10:50

  Diagnoza, która brzmi jak wyrok i nadzieja, że nie będzie to wyrok śmiertelny. Dwóch pacjentów i ich dwie drogi, przez życie zagrożone rakiem. Każdy ich krok na początku tej drogi obserwował Wojciech Bojanowski.
 • Jak to się robi za granicą? Reportaż o systemie leczenia raka w Wielkiej Brytanii

  Jak to się robi za granicą? Repor... 10:23

  Jak robi się to, że czy chory na raka pacjent ma zagwarantowaną szybką fachową pomoc i darmowe leki? A także opiekująca się nim pielęgniarkę do której zawsze może zadzwonić. W Wielkiej Brytanii, gdzie systemowe reformy zaczęły się już 15 lat temu, był Marek Osiecimski.
 • Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wojciechem Bojanowskim

  Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wo... 30:15

  21.02 | Bohaterka Majdanu Tetiana Czornowoł w ostatnim roku była wszędzie tam, gdzie rozgrywały się najważniejsze wydarzenia. Brutalnie pobita dziennikarka zdecydowała się walczyć na pierwszej linii frontu. Jak powiedziała, "nie wie, dlaczego jest żywa". W rok po tragicznych wydarzeniach w Kijowie Wojciech Bojanowski pokazał w reportażu, jak wyglądał ten czas z perspektywy niezależnej dziennikarki.
rozwiń

Kontakt 24

 • "Chyba wszyscy czekają, co przyniesie kolejny tydzień". Relacja z Barcelony

  "Chyba wszyscy czekają, co przyni... 00:40

  22.10 | - Atmosfera jest raczej spokojna, ale wyczuwa się napięcie. Wszędzie widać flagi Katalonii - relacjonuje z Barcelony pan Grzegorz. Na zdjęciach i nagraniach, które przysłał na Kontakt 24, widać tłumy osób z flagami i niepodległościowymi transparentami. Sobotnie manifestacje w Barcelonie, to odpowiedź na decyzję Madrytu o przejęciu funkcji pełnionych przez regionalny rząd Katalonii.
 • Wybuch gazu w Szczecinie

  Wybuch gazu w Szczecinie 00:21

  19.10 | Wybuch gazu w Szczecinie. Do eksplozji doszło w czwartek po godzinie 5 rano w jedynym z bloków przy ulicy Gdyńskiej. Ewakuowano 25 osób. Jeden z mieszkańców trafił do szpitala. Na miejscu jest dziewięć zastępów straży pożarnej. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Wybuch gazu w Szczecinie przesłany na Kontakt24

  Wybuch gazu w Szczecinie przesłan... 00:45

  19.10 | Wybuch gazu w budynku wielorodzinnym w Szczecinie. Jedna osoba została poszkodowana. Nagranie z osiedla otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • "Wszystko jest pozamykane, nie ma prądu". Ophelia w Irlandii, Wasze relacje

  "Wszystko jest pozamykane, nie ma... 00:46

  16.10. | Ophelia dotarła do Irlandii. Wiele tu silny wiatr, a fale przekraczają sześć metrów wysokości. Są już trzy ofiary śmiertelne żywiołu, ponad 200 tysięcy domów pozbawionych jest prądu. Na Kontakt 24 otrzymujemy od Was filmy i zdjęcia.
 • "Ophelia straszy w Irlandii". Relacje Reporterów 24

  "Ophelia straszy w Irlandii". Rel... 00:48

  16.10| "Wszystko pozamykane. Nic nie kursuje" - piszą Reporterzy 24. Ophelia dotarła do Irlandii, gdzie wieje silny wiatr, a fale przekraczają sześć metrów wysokości. Występują również awarie prądu. Na Kontakt 24 otrzymujemy od Was filmy i zdjęcia z przejścia żywiołu.
 • Uderzyła w barierkę na autostradzie. Zabrał ją śmigłowiec

  Uderzyła w barierkę na autostradz... 00:30

  16.10 | Samochód uderzył w barierkę na autostradzie A2 w miejscowości Łyszkowice (Łódzkie). Kobieta kierująca pojazdem została przetransportowana do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Zasłabła za kierownicą, uderzył w nią autobus. 5 osób w szpitalu

  Zasłabła za kierownicą, uderzył w... 00:31

  13.10| Niebezpieczne zderzenie na trasie S8 w pobliżu Mikleszy (Łódzkie). Jak przekazała policja, 61-latka zatrzymała samochód na pasie ruchu. W stojące na drodze ekspresowej auto uderzył autobus przewożący dzieci. W wyniku zdarzenia do szpitala trafiło czworo dzieci oraz ich opiekunka. Nieprzytomną 61-latkę również zabrało pogotowie. Informację, nagranie oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Spłonął stary wagon kolejowy. Nagranie Reportera 24

  Spłonął stary wagon kolejowy. Nag... 00:23

  9.10 | Krakowscy strażacy dostali zgłoszenie o płonącym wagonie na stacji Kraków Płaszów. Niewykluczone, że skład był miejscem noclegu grupy bezdomnych. Nagranie z miejsca zdarzenia przesłał na Kontakt 24 acik34.
 • "Coś niesamowitego". Relacja Reporterki 24 z demonstracji w Katalonii

  "Coś niesamowitego". Relacja Repo... 00:36

  8.10 | Wielotysięczny tłum wyszedł w niedzielę na ulice Barcelony, aby protestować przeciwko odłączeniu się Katalonii od Hiszpanii. Demonstrującym przyglądała się pani Joanna, która na Kontakt 24 przesłała zdjęcia i nagranie.
 • Żywa flaga i Narodowy wypełniony po brzegi. Nagranie Reportera 24

  Żywa flaga i Narodowy wypełniony ... 00:38

  8.10 | Mazurek Dąbrowskiego odśpiewywany przed meczem polskiej reprezentacji w piłce nożnej zawsze wywiera olbrzymie wrażenie. Nie inaczej było w niedzielę przed meczem Polska - Czarnogóra, decydującym o awansie do przyszłorocznych mistrzostw świata. Zapierające dech w piersiach nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24 od Adriana.
 • Pożar wysypiska śmieci w Kluczach

  Pożar wysypiska śmieci w Kluczach 00:50

  Pożar wysypiska śmieci w Kluczach (Małopolskie). Z pożarem walczyło kilkadziesiąt zastępów straży pożarnej. Nagranie z pożaru otrzymaliśmy na Kontakt 24 od Pawła.
 • Pożar na wysypisku śmieci, zagrożona pobliska fabryka. Kilkanaście zastępów w akcji

  Pożar na wysypisku śmieci, zagroż... 00:33

  8.10 | 29 zastępów straży pożarnej gasi pożar, który wybuchł na terenie wysypiska śmieci w Kluczach (Małopolskie). Według strażaków, zawaliła się część dachu hali. Zagrożona jest także pobliska fabryka. Informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.
rozwiń

Meteo

 • Prognoza pogody na wtorek

  Prognoza pogody na wtorek 01:36

  23.10 | Wtorek okaże się dość chłodny - szczególnie na Suwalszczyźnie, gdzie temperatura maksymalna wyniesie jedynie 7 stopni Celsjusza. Możliwe są tam również przymrozki. Będzie głównie pochmurno, jednak pojawią się przejaśnienia.
 • Warunki drogowe we wtorek

  Warunki drogowe we wtorek 00:30

  23.10 | W ciągu dnia podróżowanie będzie utrudnione. Na południowym wschodzie wystąpią słabe opady deszczu o natężeniu do 3 l/mkw. Popada również w regionach zachodnich, jednak tam tylko lokalnie.
 • Warunki biometeo we wtorek

  Warunki biometeo we wtorek 01:01

  23.10 | Wilgotność względna powietrza w ciągu dnia będzie wysoka - na południu kraju może przekroczyć 90 procent. Najniższa - na północnym wschodzie i w centrum kraju - wyniesie mniej niż 80 proc.
 • Pogoda na 16 dni

  Pogoda na 16 dni 00:24

  22.10 | Ciepła, jesienna pogoda trwała tylko przez kilka dni i już nie ma szans na jej powrót.
 • "Wody spadło tyle, że jeszcze dużo czasu minie, zanim ona opadnie". Elbląg podtopiony

  "Wody spadło tyle, że jeszcze duż... 00:45

  18.09 | W Elblągu, po intensywnych opadach deszczu, wylała rzeka Kumiela. Udało się obronić zagrożony szpital, jak jednak mówił po południu reporter TVN24, woda w mieście nie opada, a sytuacja jest "nieprzewidywalna". - Tej wody spadło tyle, że jeszcze dużo czasu minie, zanim ona opadnie - podkreślił Adam Krajewski. Na filmie z drona widać, jak poważna jest sytuacja.
 • Rzeki wylały, na pomoc ruszyli strażacy i żołnierze

  Rzeki wylały, na pomoc ruszyli st... 01:47

  24.08 | Strażacy, żołnierze i wolontariusze pracują przy akcji przeciwpowodziowej w gminie Darłowo (Zachodniopomorskie). Wylały tam dwie rzeki, a ponad 40 gospodarstw zostało podtopionych. Poważna sytuacja panuje w Świdwinie, gdzie doszło do zerwania mostu.
 • Nagła ciemność i ściana wody

  Nagła ciemność i ściana wody 00:52

  10.08 | Tak wyglądał atak nawałnicy w stolicy. Film w przyspieszonym tempie.
 • Nawałnica nad Mazowszem. Drzewo runęło na samochody w okolicach Mińska

  Nawałnica nad Mazowszem. Drzewo r... 00:36

  30.06 | Nawałnica, która przeszła w czwartek nad Mazowszem przewróciła drzewo na drogę krajowa nr. 2 pomiędzy Mińskiem i Siedlcami. Pień runął wprost na jadący samochód.
 • Tak waliły się drzewa w Warszawie

  Tak waliły się drzewa w Warszawie 00:30

  29.06 | Przez Warszawę przeszła niszczycielska nawałnica. Silny wiatr przewrócił drzewo, które runęło wprost na al. Krakowską.
 • TVN Meteo zawsze pod ręką

  TVN Meteo zawsze pod ręką 00:21

  13.01 | Z TVN Meteo pogoda już nigdy Cię nie zaskoczy. Teraz możesz oglądać kanał na żywo w internecie. Zobacz, jakie to proste.
 • Auta "tańczyły" na lodzie. Śnieżyca sparaliżowała Rumunię

  Auta "tańczyły" na lodzie. Śnieży... 00:43

  04.12 | Zima uderzyła w Rumunię - obfite opady śniegu sparaliżowały tam drogi w środkowej części kraju. Bardzo śliska nawierzchnia spowodowała liczne utrudnienia. Zobacz daremną walkę kierowców.
 • Było jednym z najpiękniejszych miasteczek. Teraz to gruzowisko

  Było jednym z najpiękniejszych mi... 01:02

  25.08 | Amatrice było zaliczane do najpiękniejszych miasteczek we Włoszech. Było, bo po nocnym trzęsieniu ziemi leży w gruzach. To, jak wielkie zniszczenia spowodowało trzęsienie ziemi, najlepiej widać z powietrza.
rozwiń

Sport.tvn24.pl

 • "The Sun": Ronaldo ma mieć bliźniaki

  "The Sun": Ronaldo ma mieć bliźniaki 00:27

  13.03 | Gwiazdor Realu Madryt Cristiano Ronaldo spodziewa się bliźniaków - tę sensacyjną informację podał brytyjski tabloid "The Sun". Jak donosi gazeta, dzieci Portugalczykowi urodzi matka zastępcza.
 • Gol Memphisa Depaya w meczu z Tuluzą

  Gol Memphisa Depaya w meczu z Tuluzą 01:02

  13.03 | W Anglii zawodził, we Francji zachwyca. Memphis Depay - do niedawna gracz Manchesteru United - był najlepszym graczem meczu Lyonu z Tuluzą. W wygranym 4:0 spotkaniu zdobył dwie bramki. Takiej jak ta druga na francuskich boiskach nie widziano już dawno.
 • Tottenham - Milwall 6:0

  Tottenham - Milwall 6:0 02:09

  12.03 | Tottenham Hotspur zakwalifikował się w niedzielę do półfinału Pucharu Anglii. W derbach Londynu pokonał trzecioligowy Millwall FC 6:0.
 • Błąd bramkarza w meczu Tottenhamu z Milwall

  Błąd bramkarza w meczu Tottenhamu... 01:01

  12.03. | Tottenham nie dał szans Milwall w ćwierćfinałowym meczu Pucharu Ligi pokonując beniaminka aż 6:0. Gdyby nie bramkarz gości, spotkanie zakończyłoby się jeszcze większym pogromem. Gdyby nie on, nie mielibyśmy także okazji obejrzeć jednej z najbardziej kuriozalnych bramek weekendu. Przy trafieniu ustalającym wynik spotkania Thomas King ewidentnie się nie popisał. Dzięki niemu ze skompletowania hat-tricka cieszył się Koreańczyk Heung-Ming Son.
 • Małysz po złocie mistrzostw świata w Lahti

  Małysz po złocie mistrzostw świat... 02:31

  05.03 | - Świętowanie nie było długie. Wypiliśmy po dwa, trzy piwka, potem oglądaliśmy jeszcze skoki, żeby zobaczyć spokojnie, jak to wyglądało - mówił na lotnisku Kraków - Balice Adam Małysz, dzień po zdobyciu przez naszą ekipę złotego medalu w konkursie drużynowym.
 • Asysta Glika w meczu z Nantes

  Asysta Glika w meczu z Nantes 00:51

  06.03 | Kamil Glik zaliczył asystę w ligowym meczu Monaco z Nantes. Zespół Polaka wygrał na swoim stadionie 4:0.
 • Asysta Glika w meczu Monaco z Nantes

  Asysta Glika w meczu Monaco z Nantes 03:33

  06.03 | Prowadząca w tabeli francuskiej ekstraklasy drużyna AS Monaco, której piłkarzem jest Kamil Glik, pokonała u siebie Nantes 4:0 w 28. kolejce. Polak zapisał na swoim koncie asystę.
 • Małysz po powrocie: długo nie świętowaliśmy

  Małysz po powrocie: długo nie świ... 02:31

  05.03 | - Świętowanie nie było długie. Wypiliśmy po dwa, trzy piwka, potem oglądaliśmy jeszcze skoki, żeby zobaczyć spokojnie jak to wyglądało - mówił na lotnisku Kraków - Balice trener kadry skoczków Adam Małysz, dzień po zdobyciu przez naszą ekipę złotego medalu w konkursie drużynowym.
 • Neymar trafił z rzutu wolnego

  Neymar trafił z rzutu wolnego 02:06

  01.03 | Brazylijczyk Neymar pozazdrościł Lionelowi Messiemu pięknych trafień z rzutów wolnych i w środowym spotkaniu ze Sportingiem Gijon sam popisałam się kapitalnym golem po stałym fragmencie gry. Bramkarz gości spodziewał się chyba, że piłkę będzie uderzał na bramkę Messi.
 • Barcelona nie zwalnia tempa. Demoluje na Camp Nou

  Barcelona nie zwalnia tempa. Demo... 02:17

  01.03 | FC Barcelona kontynuuje dobrą passę w Primera Division. Katalończycy wygrali piąty mecz ligowy z rzędu, tym razem ogrywając na Camp Nou Sporting Gijon 6:1.
 • Juventus pokonał Empoli

  Juventus pokonał Empoli 01:59

  26.05 | Łukasz Skorupski nie uchronił swojego zespołu przed porażką z Juventusem. Empoli z mistrzem Włoch przegrało na jego stadionie 0:2. Nieszczęście ekipy gości rozpoczęło się od pechowej interwencji polskiego bramkarza.
 • Glik znów skuteczny. Pomógł wygrać Monaco

  Glik znów skuteczny. Pomógł wygra... 02:34

  07.02 | Kamil Glik cieszy się z czwartego gola w tym sezonie francuskiej ekstraklasy. Polski obrońca Monaco trafił do siatki przeciwko Montpellier, a Monaco wygrało wyjazdowe spotkanie 24. kolejki 2:1.
rozwiń

Wideo 360

 • Donald Trump w Warszawie. Zobacz wideo 360 stopni

  Donald Trump w Warszawie. Zobacz ... 06:08

  12.07 | Wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Warszawie była jednym z najważniejszych wydarzeń politycznych w Polsce w 2017 roku. Zobacz relację reportera TVN24 Wojciecha Bojanowskiego, który użył kamery 360 stopni.
 • "Opowiem wam o jednym z was"

  "Opowiem wam o jednym z was" 01:33

  28.07 | Papież Franciszek pojawił się w środę po godz. 21. w oknie papieskim Domu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3. Powitały go tłumy wiernych z całego świata. Swoje przemówienie papież zaczął po polsku. Zobacz wideo 360 stopni.
 • Tysiące pielgrzymów w drodze na Krakowskie Błonia. Zobacz na wideo 360 stopni

  Tysiące pielgrzymów w drodze na K... 01:47

  28.07 | W czwartek po południu na błonia zmierza rozśpiewany tłum, z flagami swoich państw. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
 • Pielgrzymi z Francji dają popis swoich możliwości wokalnych

  Pielgrzymi z Francji dają popis s... 01:27

  29.06 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowskie tramwaje są wyjątkowo zatłoczone

  Krakowskie tramwaje są wyjątkowo ... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • W Krakowie można usłyszeć muzykę z różnych zakątków świata

  W Krakowie można usłyszeć muzykę ... 01:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowski rynek z perspektywy pomnika Mickiewicza

  Krakowski rynek z perspektywy pom... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni

  Justyna Pochanke w studio TVN24. ... 03:26

  Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni
 • Pielgrzymi wypoczywają na Plantach

  Pielgrzymi wypoczywają na Plantach 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • "Poczuj się jak pilot F-16". Wideo 360 stopni z okazji Szczytu NATO

  "Poczuj się jak pilot F-16". Wide... 04:21

  26.07 | Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych opublikowało film nagrany w technologii 360 stopni, dzięki któremu można poczuć się jak pilot myśliwca F-16.
 • Przejazd papamobile i tłumy wiernych. Zobacz wideo 360 stopni

  Przejazd papamobile i tłumy wiern... 01:01

  28.07 | Zobacz nagranie jednego z przejazdów papieża Franciszka wykonane w technologii wideo 360 stopni.
 • "Dobry wieczór" po polsku i wybuch radości. Zobacz na wideo 360 stopni

  "Dobry wieczór" po polsku i wybuc... 00:41

  28.07 | W środę wieczorem papież Franciszek przemawiał do pielgrzymów ze słynnego okna na ul. Franciszkańskiej 3. Zaczął od przywitania po polsku. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
rozwiń

TOTERAZ

 • Tańczące sowy powracają

  Tańczące sowy powracają 00:53

  Powrót rodziny tańczących sów - są głodne i nadal wyglądają naprawdę groźnie. Koniecznie włączcie dźwięk!
 • Super Bowl w Polsce

  Super Bowl w Polsce 00:28

  Amerykańscy żołnierze stacjonujący w Żaganiu oglądali Super Bowl. Wśród czołgów dopingowali swoje ulubione drużyny
 • Wielki wybuch wulkanu ognia

  Wielki wybuch wulkanu ognia 00:39

  Wulkan Colima w Meksyku to jeden z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. Eksplodował 3 lutego i już dzień później na You Tube zamieszczono film dokumentujący ten wybuch. Nagranie robi wrażenie!
 • Wężowy domek

  Wężowy domek 00:51

  W Teksasie, w Stanach Zjednoczonych, pewien mężczyzna zauważył węża wychodzącego z toalety. Po wezwaniu specjalistów od gadów okazało się, że w całym domu jest około 24 grzechotników teksańskich. Są to jedne z najniebezpieczniejszych węży w całych Stanach
 • Przygoda życia

  Przygoda życia 01:00

  Po przeszczepie wyruszył w podróż życia, a po powrocie... wyszedł z domu w poszukiwaniu kolejnej przygody. Choroba nie zatrzymała pana Tomasza, lecz zmotywowała do dalszej drogi. Cierpiący na stwardnienie rozsiane mężczyzna odwiedził już Gambię, Norwegię, Grecję, Austrię, Litwę i Łotwę. Ale to nie koniec. W ręku ma bilet na koniec świata.
 • Zatopiony nie trafiony

  Zatopiony nie trafiony 01:00

  Z daleka wyglądają jak pomarszczone skorupy, które ktoś porzucił w morzu. Jak podaje portal tvn24.pl, w pobliżu Portu Wojennego w Helu wciąż można wypatrzeć wraki kadłubów ORP Wicher II i ORP Grom II. Przez lata służyły polskiej Marynarce Wojennej, potem je zatopiono. Miały chronić wybrzeże niczym falochron. Nic z tego nie wyszło. Teraz rdzewieją.
 • Pub

  Pub 00:30

  W centrum handlowym w pewnym mieście w Anglii, odkryto zapomniany pub. 22 lata temu zamurowano do niego wejście. Teraz możemy zobaczyć efekty ekspolarcji. Na zdjęciach możemy zobaczyć między innymi stare butelki czy paczkę fistaszków.
 • Mechaniczna meduza

  Mechaniczna meduza 00:39

  Naukowcy z Instytutu Technologicznego w Massachusetts stworzyli robota meduzę. Jest zdolna do chwytania ryb. Przez użycie hydrożelu - robot pod wodną jest prawie niewidzialny.
 • Drift w lesie

  Drift w lesie 00:37

  W internecie pojawiło się nagranie strażaków jadących przez las. Nie była to jednak zwykła przejażdżka. Mało brakowało a wóz strażacki przewróciłby się na bok.
 • Psie szczęście

  Psie szczęście 00:42

  Pewien Husky z Rosji uwielbia zjeżdżać z górki. Szczeniak wchodzi do swojego dmuchanego koła a potem pozwala się zepchnąć na dół. Mógłby tak zjeżdżać całymi dniami!
 • Spiderman przed sądem

  Spiderman przed sądem 00:40

  Przed sądem stanął złodziej obrazów znany jako Spiderman. Ukradł obrazy warte prawie milion euro. Jego łupem padły dzieła między innymi Picassa czy Modiglianiego. Gdzie teraz znajdują się obrazy? To tej pory nie wiadomo
 • Początek czy koniec?

  Początek czy koniec? 00:45