"Fakty" z 6 grudnia

 • Płatne dyżury Stanisława Karczewskiego. "To jest po prostu sprzeczne z prawem"

  Płatne dyżury Stanisława Karczews... 04:02

  Pieniądze nie są najważniejsze w życiu - pouczał strajkujących lekarzy rezydentów ówczesny marszałek Senatu i namawiał do pracy dla idei. Sęk w tym, że Stanisław Karczewski, będąc senatorem, jako chirurg na bezpłatnym urlopie dorobił na dyżurach w szpitalu ponad 400 tysięcy złotych. Eksperci mówią o "obchodzeniu przepisów"
 • W Senacie powstał zespół, który ma zaproponować zmiany w ustawie o KRS

  W Senacie powstał zespół, który m... 03:30

  Jest inicjatywa ustawodawcza, ma być odpowiedź na czwartkowy wyrok Sądu Najwyższego, który uznał, że Krajowa Rada Sądownictwa nie jest niezależna od polityków. W Senacie powstanie projekt zmian w ustawie o KRS, które mają przywrócić niezależność Rady.
 • Katastrofa w Szczyrku. Ruszyło śledztwo w sprawie wybuchu gazu

  Katastrofa w Szczyrku. Ruszyło śl... 02:54

  Policjanci przesłuchują świadków, a prokuratorzy i biegli prowadzą oględziny na miejscu katastrofy budowlanej w Szczyrku. Do zbierania dowodów używają między innymi georadaru i kamery 3D. W środę wieczorem w wyniku wybuchu gazu zginęło 8 osób. Wśród ofiar było czworo dzieci.
 • Spór o tablice z postulatami sierpniowymi. Borusewicz: widać złą wolę

  Spór o tablice z postulatami sier... 03:15

  Na poważnie zaczęła się batalia o historyczne tablice z postulatami strajku sierpniowego. Chce je przejąć Morskie Muzeum Narodowe, kontrolowane przez ministra kultury. Ale nie odda ich Europejskie Centrum Solidarności, które jest wspierane przez Lecha Wałęsę, opozycjonistów i prezydent Gdańska.
 • Szpitale nie mają pieniędzy na podwyżkę płacy minimalnej. Samorządowcy chcą pozwać Skarb Państwa

  Szpitale nie mają pieniędzy na po... 02:50

  Posłowie PiS przegłosowali podwyżkę płacy minimalnej, prezydent ustawę podpisał, a zapłacić mają szpitale i samorządy. Lokalni politycy myślą o tym, by pozwać Skarb Państwa.
 • Angela Merkel z pierwszą wizytą w Auschwitz. "Trzeba jasno nazwać sprawców"

  Angela Merkel z pierwszą wizytą w... 00:51

  To pierwsza historyczna wizyta wieloletniej kanclerz Niemiec Angeli Merkel w obozie w Oświęcimiu. Okazją jest 10-lecie Fundacji Auschwitz-Birkenau, która zajmuje się finansowaniem konserwacji obiektów historycznych.
 • Zmiany w Kodeksie drogowym weszły w życie. Nowe obowiązki dla kierowców

  Zmiany w Kodeksie drogowym weszły... 02:22

  Kierowcy mają nowe prawa i obowiązki, a policjanci możliwość karania wyższymi mandatami. W piątek weszły w życie nowe przepisy drogowe. Nie tylko warto, ale trzeba je znać, bo od ich przestrzegania może zależeć zdrowie i życie ofiar wypadków.
 • Janusz Dzięcioł nie żyje. Były poseł zginął na przejeździe kolejowym

  Janusz Dzięcioł nie żyje. Były po... 00:44

  Nie żyje Janusz Dzięcioł. Zginął w wypadku na przejeździe kolejowym w miejscowości Biały Bór. 18 lat temu zwyciężył w pierwszej edycji "Big Brothera". Później dwukrotnie był posłem na Sejm, przez wiele lat był też radnym.
 • 30-letnie okręty podwodne trafią do Polski? Szef MON: rozwiązanie pomostowe

  30-letnie okręty podwodne trafią ... 02:53

  Jest plan odmłodzenia polskiej marynarki wojennej - kupimy od Szwedów 30-letnie okręty podwodne. Wątpliwości budzą koszty transakcji i pytanie: czy program budowy nowych okrętów nie trafi na półkę?
 • Olga Tokarczuk otworzyła tydzień noblowski w Sztokholmie

  Olga Tokarczuk otworzyła tydzień ... 01:39

  W sobotę wygłosi uroczysty odczyt, a we wtorek odbierze literackiego Nobla. Konferencją Olgi Tokarczuk rozpoczął się tydzień noblowski w Sztokholmie. - Nigdy nie zakładałam, że moje książki są dla wszystkich - mówiła pytana Polka, pytana o to, którą książkę poleciłaby ministrowi kultury.

"Pancerny Marian i pokoje na godziny". Marian Banaś i jego finanse

 • Sikorski: słyszałem, że premier ma plan 'B' na Banasia: zamierza go przepisać na żonę

  Sikorski: słyszałem, że premier m... 01:08

  05.12 | To już się robi taka opera mydlana, tylko że Polski szkoda - powiedział w "Faktach po Faktach" europoseł Platformy Obywatelskiej Radosław Sikorski, komentując sprawę prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia i problemy z odwołaniem go z funkcji. - Słyszałem, że premier (Mateusz - red.) Morawiecki ma plan "B" na Banasia: zamierza go przepisać na żonę - ironizował.
 • Kosiniak-Kamysz o sprawie Mariana Banasia i wniosku Lewicy o Trybunał Stanu dla szefa NIK

  Kosiniak-Kamysz o sprawie Mariana... 01:46

  05.12 | - Podejdziemy do tego wniosku poważnie, bo poważnie traktujemy wszystkie ugrupowania opozycyjne, chociaż wniosek do Trybunału Stanu nic w tej sprawie nie zmieni - mówił w Kropce nad i lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Mówił o zapowiedzianym w środę przez posłów Lewicy wniosku o postawienie prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia przed Trybunałem Stanu.
 • Czarzasty o wniosku o Trybunał Stanu dla Mariana Banasia

  Czarzasty o wniosku o Trybunał St... 01:46

  05.12 | Posłowie Lewicy zapowiedzieli wniosek o postawienie przed Trybunałem Stanu prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia.
 • ABW wszczęła postępowanie wobec Banasia

  ABW wszczęła postępowanie wobec B... 01:43

  05.12 | Rozpoczęte przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego "postępowanie sprawdzające dotyczące prezesa NIK Mariana Banasia" wbrew pojawiającym się informacjom tylko w niewielkim stopniu ograniczy mu dostęp do tajemnic państwa – wynika z informacji tvn24.pl. Banaś bez przeszkód nadal będzie mógł się zapoznawać z dokumentami o klauzuli "tajne".
 • Dera o apelu prezydenta do Banasia

  Dera o apelu prezydenta do Banasia 00:46

  05.12 | Prezydent Andrzej Duda jako jeden z pierwszych wezwał prezesa NIK Mariana Banasia, żeby się podał do dymisji - podkreślił w czwartek w "Rozmowie Piaseckiego" prezydencki minister Andrzej Dera. Ocenił jednocześnie, że w tej sprawie "już politycznie niewiele można zrobić".
 • Wójcik o ministrze Kamińskim: człowiek krystaliczny mogę powiedzieć

  Wójcik o ministrze Kamińskim: czł... 00:50

  04.12 | Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik był pytany w "Kropce nad i" w TVN24, czy w związku z działaniem służb specjalnych w sprawie szefa NIK Mariana Banasia m.in. ich koordynator, minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński może odpowiedzieć przed sądem. Wiceszef resortu sprawiedliwości przekonywał, że minister Kamiński to "jeden z najlepszych ministrów". - Człowiek krystaliczny mogę powiedzieć - dodał.
 • Wójcik: prokuratura działa tak, jak przewidują to mechanizmy

  Wójcik: prokuratura działa tak, j... 00:44

  04.12 | Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik pytany w "Kropce nad i" w TVN24 w kontekście sprawy szefa NIK Mariana Banasia, czy jego zdaniem prokuratura działa szybko i chciałby tego, przekonywał, że "działa tak, jak przewidują to mechanizmy, które są w systemie". - Nie będę pouczał prokuratorów, co mają robić, bo oni wiedzą, co robić - dodał.
 • Michał Wójcik o sprawie Mariana Banasia, szefa NIK

  Michał Wójcik o sprawie Mariana B... 00:38

  04.12 | Uważam, że powinien podać się do dymisji, bo to jest destrukcyjne nie tylko dla państwa, to jest destrukcyjne także dla niego - powiedział w "Kropce nad i" wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, komentując sprawę prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia. Dodał, że po wszczęciu śledztwa w tej sprawie "należy czekać na kolejne czynności prokuratury".
 • "Prezes Kaczyński przesadził z kijem nie doceniając marchewki"

  "Prezes Kaczyński przesadził z ki... 01:38

  04.12 | Prezes PiS Jarosław Kaczyński popełnił polityczny błąd. Jak się okazuje, walka z Banasiem, z punktu widzenia strat dla Prawa i Sprawiedliwości, jest zdecydowanie gorszym wariantem niż danie mu spokoju i tolerowanie jego na tej funkcji - powiedział w "Faktach po Faktach" europoseł i były premier Leszek Miller. Odniósł się do oświadczenia prezesa Najwyższej Kontroli Mariana Banasia, że nie zamierza podać się do dymisji.
 • Bertold Kittel o Marianie Banasiu. Cała rozmowa

  Bertold Kittel o Marianie Banasiu... 09:03

  04.12 | Po środowym oświadczeniu prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia, że nie zamierza podać się do dymisji, pojawiają się kolejne komentarze wskazujące na spór między Banasiem a rządzącym obozem Zjednoczonej Prawicy.
 • Grodzki komentował sprawę szefa NIK

  Grodzki komentował sprawę szefa NIK 01:44

  04.12 | Marszałek Senatu Tomasz Grodzki w rozmowie z dziennikarzami w Brukseli komentował w środę sprawę szefa NIK Mariana Banasia.
 • Kidawa-Błońska: klub Koalicji Obywatelskiej złożył wniosek o wyjaśnienia ministra Kamińskiego w Sejmie

  Kidawa-Błońska: klub Koalicji Oby... 01:30

  04.12 | "Klub Koalicji Obywatelskiej złożył wniosek o wyjaśnienia ministra Kamińskiego w Sejmie, żebyśmy poznali odpowiedzi na wiele pytań, które cisną się na usta. Pani marszałek Witek skierowała ten wniosek do komisji ds. służb, żeby sprawa została tam wyjaśniona" - powiedziała Kidawa-Błońska dziennikarzom. Jak dodała, będzie to możliwe po 12 grudnia, po tym jak szef MSWiA i rządowy koordynator specsłużb Mariusz Kamiński wróci z podróży służbowej. "Jest to więc takie kolejne odwlekanie w czasie odpowiedzi na te pytania, które bulwersują opinię publiczną i tak naprawdę ciągle są pytania, kolejny dzień, kolejny tydzień i na te najważniejsze pytania jako Polacy nie mamy odpowiedzi" - dodała wicemarszałek Sejmu.
rozwiń

Wyrok TSUE ws. Izby Dyscyplinarnej SN i nowej KRS

 • Schab: dyskusji o KRS w tej chwili podjąć nie mogę

  Schab: dyskusji o KRS w tej chwil... 00:33

  06.12 | Nigdy nie podjęto choćby wstępnych czynności dyscyplinarnych wobec sędziów w związku z działaniami stanowiącymi krytykę ustawy o Sądzie Najwyższym - oświadczył w "Faktach po Faktach" rzecznik dyscyplinarny sędziów sądów powszechnych Piotr Schab. Ocenił jednak, że "szereg osób wykonujących zawód sędziego podejmuje akcje o charakterze politycznym". - Proszę nie utożsamiać tego rodzaju akcji z krytyką władzy - powiedział.
 • Schab: szereg osób wykonujących zawód sędziego podejmuje akcje o charakterze politycznym

  Schab: szereg osób wykonujących z... 01:06

  06.12 | Nigdy nie podjęto choćby wstępnych czynności dyscyplinarnych wobec sędziów w związku z działaniami stanowiącymi krytykę ustawy o Sądzie Najwyższym - oświadczył w "Faktach po Faktach" rzecznik dyscyplinarny sędziów sądów powszechnych Piotr Schab. Ocenił jednak, że "szereg osób wykonujących zawód sędziego podejmuje akcje o charakterze politycznym". - Proszę nie utożsamiać tego rodzaju akcji z krytyką władzy - powiedział.
 • Hermeliński: myślę, żę w jakimś momencie Izba Dyscyplinarna przestanie funkcjonować

  Hermeliński: myślę, żę w jakimś m... 00:55

  06.12 | Od strony prawnej Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego nie ma. Myślę, że ten sąd w jakimś momencie przestanie funkcjonować. Wystarczy po prostu odciąć dopływ spraw - powiedział w "Faktach po Faktach" Wojciech Hermeliński, były sędzia Trybunału Konstytucyjnego i były szef Państwowej Komisji Wyborczej.
 • Schab: nie mam żadnych podstaw żeby podać się do dymisji

  Schab: nie mam żadnych podstaw że... 00:56

  06.12 | Rzecznik dyscyplinarny sędziów Piotr Schab w rozmowie z Arletą Zalewską, reporterką "Faktów" TVN.
 • Schab: oczekiwałbym od kogoś, kto podejmuje publiczną krytykę mojej pracy, aby zapoznał się z polską konstytucją

  Schab: oczekiwałbym od kogoś, kto... 01:00

  06.12 | Rzecznik dyscyplinarny sędziów Piotr Schab w rozmowie z Arletą Zalewską, reporterką "Faktów" TVN.
 • Schab: ponoszę stuprocentową odpowiedzialność za moje czynności służbowe

  Schab: ponoszę stuprocentową odpo... 01:39

  06.12 | Rzecznik dyscyplinarny sędziów Piotr Schab w rozmowie z Arletą Zalewską, reporterką "Faktów" TVN.
 • Schab: proszę nie utożsamiać krytyki z prowadzeniem działalności o charakterze politycznym

  Schab: proszę nie utożsamiać kryt... 00:41

  06.12 | Powołany przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę rzecznik dyscyplinarny sędziów Piotr Schab broni wszystkich spraw, które on i jego zastępcy wszczęli wobec sędziów. - Proszę nie utożsamiać krytyki, także uzasadnionej krytyki z prowadzeniem działalności o charakterze politycznym - zastrzegł. Schab skomentował także zaniepokojenie komisarz praw człowieka Rady Europy po zarzutach wobec polskich sędziów.
 • Hermeliński: jest sposób, aby sprawy nie wpływały do Izby Dyscyplinarnej

  Hermeliński: jest sposób, aby spr... 01:19

  06.12 | Sąd Najwyższy stwierdził w czwartek, że obecna Krajowa Rada Sądownictwa nie jest organem bezstronnym i niezawisłym, zaś Izba Dyscyplinarna Sąd Najwyższego nie jest sądem w rozumieniu prawa Unii Europejskiej. - Oba ciała w moim przekonaniu nie mają prawa funkcjonowania - skomentował Wojciech Hermeliński, były sędzia Trybunału Konstytucyjnego.
 • Małgorzata Gersdorf zwróci się z apelem do sędziów Izby Dyscyplinarnej

  Małgorzata Gersdorf zwróci się z ... 00:32

  06.12 | Izba Pracy Sądu Najwyższego uchyliła uchwałę nowej Krajowej Rady Sądownictwa w sprawie z odwołania sędziego Naczelnego Sądu Administracyjnego i oddaliła wniosek prezesa Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego o przekazanie sprawy do tej Izby. Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzata Gersdorf zapowiedziała, że zwróci się w związku z tym z apelem do ustawodawcy.
 • Pełna treść uzasadnienia orzeczenia Sądu Najwyższego

  Pełna treść uzasadnienia orzeczen... 25:30

  06.12 | Izba Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Najwyższego uchyliła uchwałę nowej Krajowej Rady Sądownictwa w sprawie z odwołania sędziego Naczelnego Sądu Administracyjnego i oddaliła wniosek prezesa Izby Dyscyplinarnej SN o przekazanie sprawy do tej Izby. To jedna ze spraw, których dotyczył wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 19 listopada.
 • Gasiuk-Pihowicz: apelujemy do prezydenta Andrzeja Dudy żeby zgłosił ustawę, która odpolityczni KRS

  Gasiuk-Pihowicz: apelujemy do pre... 01:35

  06.12 | - Apelujemy do prezydenta Andrzeja Dudy żeby zgłosił ustawę, która odpolityczni KRS oraz odbuduje niezależny od wpływów politycznych system dyscyplinarny sędziów. Dzisiaj Andrzej Duda staje przed testem na zdolność sprawowania urzędu prezydenta - powiedziała Kamila Gasiuk-Pihowicz na konferencji "Chaos w systemie prawnym-wezwanie do prezydenta".
 • Ryszard Piotrowski komentuje orzeczenie Sądu Najwyższego

  Ryszard Piotrowski komentuje orze... 01:28

  6.12| - Jeśli Krajowa Rada Sądownictwa nie jest organem prawidłowo ukształtowanym i jeśli Izba Dyscyplinarna nie jest sądem, to ci sędziowie, którzy tam zasiadają, pełnią działalność publiczną nie dającą się pogodzić z zasadami niezależności sądów i niezawisłości sędziów, a zatem - w świetle konstytucji - nie mogą jej prowadzić - mówił w piątek we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 konstytucjonalista, doktor habilitowany Ryszard Piotrowski z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń

Nowy rząd Mateusza Morawieckiego

 • Rzecznik Porozumienia: będziemy rozmawiać z premierem o zmianie przepisów dla pieszych

  Rzecznik Porozumienia: będziemy r... 01:46

  20.11 | Myślę, że jest to temat absolutnie do przedyskutowania przede wszystkim ze specjalistami - mówił w środę rzecznik Porozumienia Kamil Bortniczuk, komentując zapowiedziane przez premiera Mateusza Morawieckiego w expose wprowadzenie pierwszeństwa pieszych jeszcze przed wejściem na przejście. W jego ocenie, to była "największa kontrowersja z tego expose". - Będziemy o tym jeszcze z panem premierem rozmawiać - dodał Bortniczuk.
 • Premier odniósł się także do wyroku TSUE

  Premier odniósł się także do wyro... 01:54

  19.11 | Premier odniósł się także do wyroku TSUE, który we wtorek orzekł, że to Sąd Najwyższy ma badać niezależność swojej nowej Izby Dyscyplinarnej, by ustalić, czy może ona rozpoznawać spory dotyczące sędziów. - Bardzo dobrze, że Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej zrozumiał, że reforma sprawiedliwości jest kompetencją państw członkowskich i niech tak zostanie - podkreślił Morawiecki.
 • Morawiecki o budżecie i propozycji zniesienia limitu 30-krotności składek na ZUS

  Morawiecki o budżecie i propozycj... 02:25

  19.11 | Morawiecki o budżecie w kontekście propozycji zniesienia limitu 30-krotności składek na ZUS: Na tym etapie prace są zawieszone. Projekt będzie konsultowany. Będziemy starali się utrzymać naszą propozycję zrównoważonego budżetu pomimo tego.
 • "Wydatki na służbę zdrowia wzrosły z 70 miliardów do 106 miliardów złotych"

  "Wydatki na służbę zdrowia wzrosł... 00:47

  19.11 | Premier: wydatki na służbę zdrowia wzrosły z 70 miliardów do 106 miliardów złotych.
 • Premier Morawiecki odpowiada na pytania o oświacie

  Premier Morawiecki odpowiada na p... 00:31

  19.11 | Morawiecki o oświacie: za rządów PiS jest prawie 10-miliardowy przyrost wydatków na subwencję oświatową
 • Sejm udzielił wotum zaufania rządowi Mateusza Morawieckiego

  Sejm udzielił wotum zaufania rząd... 01:15

  19.11| Sejm we wtorek wieczorem udzielił wotum zaufania rządowi Mateusza Morawieckiego. Premiera i jego ministrów poparło 237 posłów, 214 było przeciw, a 3 wstrzymało się od głosu.
 • Morawiecki: wpływy z tego podatku wzrosły do prawie 50 miliardów

  Morawiecki: wpływy z tego podatku... 02:44

  19.11 | Premier Morawiecki odpowiada na pytania posłów: Chcę powiedzieć że w ciągu trzech lat zmian, które dotyczyły korporacji, wpływy z tego podatku wzrosły do prawie 50 miliardów, a państwo macie odwagę mówić, że w naszych czasach podatek CIT kuleje. Podatek CIT jest jednym z głównych źródeł, którym finansujemy nasza politykę społeczną, służbę zdrowia, politykę antysmogową i oświatę.
 • Zmiana konstytucji i "normalność". Mateusz Morawiecki przedstawił plan rządu

  Zmiana konstytucji i "normalność"... 04:10

  Premier Mateusz Morawiecki wygłosił w Sejmie półtoragodzinne expose, w którym wielokrotnie powtórzył słowa "normalność" i "dobrobyt". Te słowa miały przekonać każdego słuchacza i widza, że żyje w bezpieczeństwie i dobrobycie zapewnionym przez PiS. Premier zaapelował też o zmianę konstytucji. Po nim przemawiał prezes PiS Jarosław Kaczyński.
 • Kaczyński wyszedł z sali obrad. Wezwał Ziobrę i Gowina

  Kaczyński wyszedł z sali obrad. W... 01:22

  19.11 | Po skończonym swoim przemówieniu w Sejmie Jarosław Kaczyński opuścił salę obrad. Wychodząc wezwał do siebie Zbigniewa Ziobrę i Jarosława Gowina.
 • Kaczyński chciał pogratulować Morawieckiemu. Premier się odwrócił

  Kaczyński chciał pogratulować Mor... 00:29

  19.11 | Expose premiera Mateusza Morawieckiego posłowie Prawa i Sprawiedliwości nagrodzili gromkimi brawami, skandując jego imię. Posłanka PiS Dominika Chorosińska wręczyła szefowi rządu bukiet biało-czerwonych róż. Pogratulować premierowi chciał także Jarosław Kaczyński, ale Morawiecki nie zauważył wyciągniętej w jego stronę dłoni prezesa i odwrócił się do niego plecami.
 • Mateusz Morawiecki: rodzina jest wartością arcypolską

  Mateusz Morawiecki: rodzina jest ... 02:55

  19.11 | Podczas expose premier poruszył między innymi kwestie rozwoju i wspierania przedsiębiorców oraz podkreślił, że "rodzina jest wartością arcypolską"
 • Paweł Kowal: jak mało tam jest o polityce zagranicznej

  Paweł Kowal: jak mało tam jest o ... 01:21

  19.11 | Paweł Kowal: przeraziło mnie, słuchając pańskiego wystąpienia, jak mało tam jest o polityce zagranicznej.
rozwiń

Wybory prezydenckie 2020

 • Kidawa-Błońska: prawybory są szansą na ożywienie Platformy Obywatelskiej

  Kidawa-Błońska: prawybory są szan... 01:29

  28.11 | - Nigdy nie ma słodkiej pewności wygranej. Zawsze jest walka, gra, ale jestem przekonana, że moja pozycja jest silna - powiedziała Kidawa-Błońska w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24. Dodała, że "prawybory są szansą ożywienia" Platformy Obywatelskiej i "to się dzieje". - W prawyborach wszystkie struktury będą się spotykać. To dobre przygotowanie przed wyborami władz partii, które będą w styczniu. Prawybory dają szansę, żeby nasza partia zorganizowała się lepiej. A czasy są trudne - mówiła wicemarszałek Sejmu.
 • Kidawa-Błońska: podpisałabym ustawę o związkach partnerskich, ale nie o małżeństwach

  Kidawa-Błońska: podpisałabym usta... 00:56

  28.11 | Kidawa-Błońska była pytana, czy jeżeli zostałaby wybrana na prezydenta, podpisałaby ustawę legalizującą małżeństwa homoseksualne. - Podpisałabym ustawę o związkach partnerskich. To, czym jest małżeństwo, jest zapisane w konstytucji. Jest taki zapis. Ja uważam, że setkom, czy tysiącom ludzi żyjącym w takich związkach partnerskich należą się takie same prawa i uprawnienia. Nie ma co dyskutować tylko trzeba jak najszybciej taką ustawę przyjąć - powiedziała.
 • Mucha: Schetyna dzisiaj osłabia naszego kandydata

  Mucha: Schetyna dzisiaj osłabia n... 01:11

  27.11 | - Niepewna sytuacja w Platformie Obywatelskiej będzie obciążająco działała dla naszego kandydata, ktokolwiek nim nie będzie w wyborach prezydenckich - powiedziała w "Faktach po Faktach" posłanka Platformy Obywatelskiej Joanna Mucha. - Grzegorz Schetyna dzisiaj osłabia naszego kandydata. Nie jest popularny, nie jest dobrze postrzegany, ma słabe badania - dodała.
 • Miller o wyborach prezydenckich

  Miller o wyborach prezydenckich 00:45

  25.11 | Leszek Miller o wyborach prezydenckich 2020
 • Komorowski: marzyłbym o prezydencie, który by potrafił tworzyć wspólnotę

  Komorowski: marzyłbym o prezydenc... 01:01

  24.11 | Były prezydent Bronisław Komorowski ocenił w "Faktach po Faktach" w TVN24, że Polska potrzebuje "prezydenta, który by czuł się namaszczony nie tylko przez swoich wyborców, ale czuł się reprezentantem także wszystkich pozostałych środowisk politycznych". - Nawet tych, które na niego nie głosowały - dodał.
 • Komorowski o prawyborach

  Komorowski o prawyborach 01:19

  24.11 | Były prezydent Bronisław Komorowski mówił w "Faktach po Faktach" o przyszłorocznych wyborach prezydenckich i pomyśle na prawybory. - Prawybory są świetnie dla partii, bo to ożywia, buduje zainteresowanie, zaangażowanie, ludzie dyskutują, spotykają się, popierają jedną albo drugą kandydaturę. Natomiast może być zawsze ryzykiem tego dla kandydata, który będzie startował w wyborach już prawdziwych, nie w prawyborach partyjnych - mówił.
 • Jaśkowiak o swoim starcie: decyzję podjąłem w poniedziałek, we wtorek to zostało zgłoszone, kiedy upływał termin

  Jaśkowiak o swoim starcie: decyzj... 01:45

  22.11 | Jaśkowiak o swoim starcie: decyzję podjąłem w poniedziałek, we wtorek to zostało zgłoszone, kiedy upływał termin
 • "Namawiano mnie do tego od dosyć dawna"

  "Namawiano mnie do tego od dosyć ... 01:08

  22.11 | "Namawiano mnie do tego od dosyć dawna"
 • Jaśkowiak: możemy obronić Polskę przed prezydentem Dudą

  Jaśkowiak: możemy obronić Polskę ... 01:23

  22.11 | Polska może być inna, możemy ją obronić przed prezydentem Andrzejem Dudą – powiedział kandydat Platformy Obywatelskiej w prawyborach prezydenckich Jacek Jaśkowiak.
 • "To wspaniałe, że będziemy wybierać między kobietą a mężczyzną"

  "To wspaniałe, że będziemy wybier... 01:01

  22.11 | Zarząd Platformy Obywatelskiej jednomyślnie zatwierdził dwoje kandydatów - Małgorzatę Kidawę-Błońską i Jacka Jaśkowiaka w prawyborach prezydenckich. - Bardzo się cieszę, że możemy rozpocząć prekampanię. Czekałam na ten moment. Jestem zadowolona, że możemy przystąpić do zabiegania o głosy naszych kolegów i koleżanek - przyznała Kidawa-Błońska.
 • "Małgorzata Kidawa-Błońska jest bardo dobrym kandydatem"

  "Małgorzata Kidawa-Błońska jest b... 01:00

  21.11| Prezydent Poznania odniósł się do faktu, że do prawyborów zgłosiła się wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. - Uważam, że Małgorzata Kidawa-Błońska jest bardo dobrym kandydatem. Natomiast wsłuchałem się w wypowiedź Donalda Tuska i uzasadnienie, dlaczego on nie kandyduje. Dla mnie ten komunikat jest bardzo czytelny, ponieważ osiem lat rządów Platformy Obywatelskiej to również twarz premiera Tuska. Ale to jest również twarz pani marszałek - przekonywał.
 • Bodnar: nie ma takiej potrzeby i nie powinienem takich rzeczy robić

  Bodnar: nie ma takiej potrzeby i ... 00:45

  21.11 | - Moim zdaniem nie ma takiej potrzeby i nie powinienem takich rzeczy robić - mówił w "Rozmowie Piaseckiego" Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, odnosząc się do swojej ewentualnej kandydatury na urząd prezydenta.
rozwiń

Co z brexitem?

 • Partia Brexitu nie wystartuje w okręgach konserwatystów

  Partia Brexitu nie wystartuje w o... 00:33

  11.11 | Brexitu w wyborach parlamentarnych 12 grudnia nie wystawi kandydatów w 317 okręgach, w których w 2017 roku wygrali konserwatyści - poinformował lider tej partii Nigel Farage. Ugrupowanie wystartuje natomiast we wszystkich okręgach będących w posiadaniu Partii Pracy.
 • UE27 zgodziła się, że zaakceptuje wniosek o przedłużenie brexitu do 31 stycznia 2020 roku

  UE27 zgodziła się, że zaakceptuje... 01:56

  28.10 | Przywódcy państw członkowskich Unii Europejskiej zgodzili się, by Wspólnota zaakceptowała wniosek o opóźnienie brexitu do 31 stycznia 2020 roku - poinformował w poniedziałek na Twitterze szef Rady Europejskiej Donald Tusk.
 • Brak rozstrzygnięcia w Izbie Gmin. Komentarz korespondenta TVN24

  Brak rozstrzygnięcia w Izbie Gmin... 04:38

  21.10 | Brytyjska Izba Gmin nie będzie w poniedziałek głosować nad poparciem dla porozumienia z Unią Europejską w sprawie warunków brexitu. Spiker Izby Gmin John Bercow nie zgodził się na poddanie rządowego wniosku pod głosowanie.
 • Izba Gmin nie będzie w poniedziałek głosować nad umową z UE

  Izba Gmin nie będzie w poniedzia... 01:15

  21.10 | Brytyjska Izba Gmin nie będzie w poniedziałek głosować nad poparciem dla porozumienia z Unią Europejską w sprawie warunków brexitu. Spiker Izby Gmin John Bercow nie zgodził się na poddanie rządowego wniosku pod głosowanie.
 • Goście "Faktów po Faktach" o brexicie

  Goście "Faktów po Faktach" o brex... 00:43

  20.10 | Zamieszki w Barcelonie, pytania o brexit i przyszłość Europy – to główne tematy niedzielnego wydania "Faktów po Faktach". Gośćmi będą Ryszard Schnepf (były ambasador RP w Hiszpanii) i Michał Broniatowski (Politico).
 • "Unijni przywódcy mają już dosyć Brytyjczyków"

  "Unijni przywódcy mają już dosyć ... 00:36

  20.10| Unijni przywódcy mają już dosyć Brytyjczyków. Jak będzie szansa pozbyć się Wielkiej Brytanii to Unia się ich bez żalu pozbędzie - przekonywał w "Faktach po Faktach" Michał Broniatowski z Politico. Zdaniem byłego ambasadora RP w Stanach Zjednoczonych i Hiszpanii "brexitu nie będzie". - Myślę, że to jest gra. Bardzo cyniczna gra - ocenił dyplomata. Goście programu rozmawiali także o gwałtownych zamieszkach w Katalonii.
 • Izba Gmin przyjęła poprawkę o przesunięciu głosowania nad umową

  Izba Gmin przyjęła poprawkę o prz... 02:47

  19.10 | Brytyjska Izba Gmin przyjęła w sobotnim głosowaniu poprawkę Letwina, która przewiduje wstrzymanie poparcia przez posłów porozumienia Zjednoczonego Królestwa z UE w sprawie brexitu do czasu przyjęcia stosownych ustaw i ich wejścia w życie.
 • Johnson: to dobre porozumienie dla każdej części Wielkiej Brytanii

  Johnson: to dobre porozumienie dl... 00:25

  17.10 | Brytyjski premier Boris Johnson powtórzył w czwartek wieczorem w Brukseli, że jest pewien zaaprobowania przez Izbę Gmin porozumienia o warunkach wyjścia z Unii Europejskiej, które zostało osiągnięte na szczycie UE.
 • Kluczową zmianą w porównaniu do wersji wcześniejszej jest to, że premier Boris Johnson zgodził się na kontrolę celną na punktach wjazdowych do Irlandii Północnej. Kompromis ten pozwoli uniknąć kontroli granicznych pomiędzy Irlandią a Irlandią Północną i zapewni integralność jednolitego rynku.

  Kluczową zmianą w porównaniu do ... 01:25

  17.10 | W czwartek przed południem brytyjscy i unijni negocjatorzy osiągnęli kompromis w najbardziej spornej kwestii - granicy między Irlandią Północną a Irlandią, po czym na szczycie w Brukseli przywódcy UE wyrazili zgodę na formalne zawarcie porozumienia.
 • Michel Barnier o porozumieniu ws. brexitu: odnieśliśmy sukces

  Michel Barnier o porozumieniu ws.... 01:42

  17.10 | Unijna "27" dała zielone światło dla umowy w sprawie brexitu. Przywódcy wezwali Komisję Europejską, Parlament Europejski i Radę Unii Europejskiej do podjęcia koniecznych kroków, by zapewnić, że porozumienie będzie mogło wejść w życie 1 listopada 2019 roku.
 • Premier Irlandii o porozumieniu ws. brexitu

  Premier Irlandii o porozumieniu w... 01:56

  17.10 | Unijna "27" dała zielone światło dla umowy w sprawie brexitu. Przywódcy wezwali Komisję Europejską, Parlament Europejski i Radę Unii Europejskiej do podjęcia koniecznych kroków, by zapewnić, że porozumienie będzie mogło wejść w życie 1 listopada 2019 roku.
 • Donald Tusk: porozumienie zostało pozytywnie ocenione przez Komisję Europejską

  Donald Tusk: porozumienie zostało... 02:00

  17.10 | Unijna "27" dała zielone światło dla umowy w sprawie brexitu. Przywódcy wezwali Komisję Europejską, Parlament Europejski i Radę Unii Europejskiej do podjęcia koniecznych kroków, by zapewnić, że porozumienie będzie mogło wejść w życie 1 listopada 2019 roku.
rozwiń

Demokraci chcą impeachmentu Trumpa

 • Nansi Pelosi została zapytana, czy nienawidzi prezydenta Trumpa. "Proszę mnie nie oskarżać"

  Nansi Pelosi została zapytana, cz... 01:24

  05.12 | Spikerka Izby Gmin Nansi Pelosi kończyła już konferencję prasową w sprawie impeachmentu Donalda Trumpa, gdy jeden z dziennikarzy niespodziewanie zapytał: - Czy pani nienawidzi prezydenta? Pytanie wyraźnie wyprowadziło demokratkę z równowagi. - Ja nie żywię nienawiści do nikogo. Proszę mnie nie oskarżać - odpowiedziała Pelosi wskazując palcem na reportera. Przewodnicząca tak się rozemocjonowała, że postanowiła wrócić na mównicę.
 • "Proszę członków komisji o sformułowanie artykułów impeachmentu"

  "Proszę członków komisji o sformu... 00:49

  05.12 | Przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi oświadczyła w czwartek, że należy przygotować artykuły impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa, ponieważ dopuścił się on nadużycia władzy, zawiódł publiczne zaufanie i złamał przepisy konstytucji.
 • Pelosi: stawką w sprawie impeachmenu Trumpa jest demokracja

  Pelosi: stawką w sprawie impeachm... 01:26

  05.12 | Przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi oświadczyła w czwartek, że należy przygotować artykuły impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa, ponieważ dopuścił się on nadużycia władzy, zawiódł publiczne zaufanie i złamał przepisy konstytucji.
 • Przesłuchanie ekspertów prawa przed Kongresem

  Przesłuchanie ekspertów prawa prz... 01:03

  5.12 | W komisji sprawiedliwości Izby Reprezentantów USA, w której przewagę mają demokraci, wyjaśnienia złożyli w środę eksperci prawni. Na podstawie m.in. ich opinii komisja ta - jak przewidują eksperci - prawdopodobnie sformułuje tzw. artykuły impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa.
 • Komisja parlamentu przegłosowała raport o nadużyciu urzędu przez Trumpa

  Komisja parlamentu przegłosowała ... 00:42

  4.12 | Kontrolowana przez demokratów komisja wywiadu Izby Reprezentantów USA przegłosowała we wtorek raport, w którym stwierdzono, że Donald Trump nadużył urzędu prezydenta dla swej korzyści, zabiegając o zagraniczną pomoc w wyborach prezydenckich w 2020 roku.
 • Sąd Najwyższy zdecydował w sprawie Donalda Trumpa

  Sąd Najwyższy zdecydował w sprawi... 00:30

  26.11 | Prezydent USA Donald Trump nie musi ma razie przedstawiać swoich zeznań finansowych Izbie Reprezentantów - orzekł w poniedziałek amerykański Sąd Najwyższy. Trump odwoływał się od wyroku sądu niższej instancji, który nakazał mu przekazanie tych dokumentów.
 • Izba Reprezentantów zakończyła publiczne przesłuchania w sprawie impeachmentu Trumpa

  Izba Reprezentantów zakończyła pu... 02:59

  Amerykańska Izba Reprezentantów zakończyła publiczne przesłuchania w sprawie ewentualnego impeachmentu, czyli pozbawienia urzędu prezydenta Donalda Trumpa za domniemane nadużycie władzy. Chodzi o zarzuty, że mógł wymuszać na Ukrainie szukanie dowodów na rzekomą korupcję syna jego potencjalnego konkurenta w wyborach.
 • Komisja Kongresu przesłuchała byłą doradczynię Trumpa Fionę Hill

  Komisja Kongresu przesłuchała był... 00:30

  22.11 | W ramach dochodzenia ws. ewentualnego impeachmentu Donalda Trumpa, była doradczyni prezydenta ds. Rosji i bezpieczeństwa narodowego Fiona Hill oznajmiła, że teza, iż to Ukraina ingerowała w wybory w USA jest "realizowaniem interesów Rosji".
 • Ukraińscy żołnierze w Donbasie: potrzebujemy wsparcia sojuszników

  Ukraińscy żołnierze w Donbasie: p... 02:41

  W Donbasie od 2014 roku trwa wojna, chociaż w ostatnich latach ma ona znamiona konfliktu zamrożonego. Linia frontu między armią ukraińską a separatystami wspieranymi przez Rosję przypomina linie frontu podczas pierwszej wojny światowej. To wojna pozycyjna, próba cierpliwości dla żołnierzy obu stron. Ukraińscy żołnierze w rozmowach z dziennikarzami podkreślają, jak ważny jest dla nich sprzęt, który dostają od USA. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
 • Przesłuchanie ambasadora Gordona Sondlanda ws. impeachmentu

  Przesłuchanie ambasadora Gordona ... 00:31

  21.11 | Wszyscy wiedzieli o naciskach na Ukrainę w sprawie śledztwa dotyczącego Joe Bidena i jego syna - powiedział ambasador USA przy Unii Europejskiej Gordon Sondland w trakcie środowego przesłuchania przed Komisją Wywiadu Wojskowego Izby Reprezentantów.
 • Vindman i Williams zeznali w sprawie Trumpa

  Vindman i Williams zeznali w spra... 02:29

  19.11 | Alexander Vindman i Jennifer Williams zeznali we wtorek, w ramach dochodzenia w sprawie ewentualnego impeachmentu Donalda Trumpa, że prezydent USA postępował niewłaściwie w aferze ukraińskiej. Oboje byli świadkami jego rozmowy z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.
 • Wielka popularność transmisji z przesłuchań w sprawie impeachmentu Trumpa

  Wielka popularność transmisji z p... 02:56

  W amerykańskim Kongresie rozpoczęły się publiczne przesłuchania świadków w związku z wszczętą przez Izbę Reprezentantów procedurą impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa. Przesłuchania są transmitowane w telewizji. Wydarzenie jest tak popularne, że przesłuchania można obejrzeć nawet w barach. Demokraci, którzy kontrolują Izbę Reprezentantów, rozpoczęli procedurę usunięcia impeachmentu, bo ich zdaniem Donald Trump próbował uzyskać prywatne korzyści, wykorzystując swój urząd. Chodzi o rozmowę telefoniczną, w której prezydenta USA sugerował prezydentowi Ukrainy wszczęcie śledztwa przeciwko Hunterowi Bidenowi, synowi Joe Bidena, który z kolei jest jednym z demokratycznych kandydatów na prezydenta. Hunter Biden pracował na Ukrainie jako członek zarządu firmy energetycznej. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
rozwiń

Boliwia. Evo Morales obalony

 • Parlament zaaprobował ustawę o wyborach

  Parlament zaaprobował ustawę o wy... 00:53

  24.11 | W sobotę obie izby parlamentu Boliwii uchwaliły ustawę o rozpisaniu nowych wyborów prezydenckich. Ustawa zabrania ubiegania się o prezydenturę byłemu szefowi państwa Evo Moralesowi.
 • Evo Morales ani jego zastępca nie będą kandydowali

  Evo Morales ani jego zastępca nie... 00:35

  21.11 | Jeden z czołowych działaczy partii socjalistycznej Henry Cabrera zakomunikował w czwartek, że były prezydent Boliwii Evo Morales i wiceprezydent Alvaro Garcia Linera, którzy w tym miesiącu ustąpili ze stanowisk pod naciskiem opozycji, nie będą kandydowali w przyszłych wyborach prezydenckich.
 • Starcia zwolenników Moralesa z policją i wojskiem

  Starcia zwolenników Moralesa z po... 01:17

  16.11 | Pięć osób poniosło śmierć, a co najmniej 75 zostało rannych w piątek podczas gwałtownych starć, do jakich doszło pomiędzy zwolennikami byłego prezydenta Boliwii Evo Moralesa a policją i wojskiem w mieście Sacaba, w środkowej części Boliwii.
 • Starcia policji ze zwolennikami Evo Moralesa

  Starcia policji ze zwolennikami E... 01:20

  14.11 | Zarówno w La Paz, jak i w mieście El Alto, uznawanym za bastion zwolenników byłego prezydenta Evo Moralesa, spore tłumy wyszły na ulice skandując "Teraz - wojna domowa!". Policja rozpędziła demonstrantów gazem łzawiącym.
 • Evo Morales przyleciał do Meksyku

  Evo Morales przyleciał do Meksyku 01:01

  12.11 | Były prezydent Boliwii Evo Morales przyleciał we wtorek do Meksyku, gdzie otrzymał azyl polityczny. Szef MSZ Meksyku Marcelo Ebrard powiedział, że musiał negocjować z rządami kilku państw Ameryki Łacińskiej, by zapewnić Moralesowi bezpieczne dotarcie do kraju.

Obraz świata

 • Separatyści baskijscy i katalońscy protestowali przeciwko konstytucji

  Separatyści baskijscy i katalońsc... 00:42

  6.12 | W Kraju Basków oraz w Katalonii odbyły się w piątek protesty przeciwko ustawie zasadniczej Hiszpanii. W Barcelonie w dniu, w którym obchodzona jest 41. rocznica uchwalenia konstytucji tego kraju, separatyści podpalili egzemplarze ustawy zasadniczej.
 • Władze Bośni zamkną obóz dla migrantów w Vuczjaku

  Władze Bośni zamkną obóz dla migr... 00:48

  6.12 | Wskutek międzynarodowej presji władze Bośni i Hercegowiny w piątek zapowiedziały szybkie zamknięcie przeludnionego obozu dla migrantów w Vuczjaku przy granicy z Chorwacją.
 • Szefowie dyplomacji Rosji i Islandii spotkali się w Moskwie

  Szefowie dyplomacji Rosji i Islan... 00:35

  6.12 | Sankcje nałożone przez Stany Zjednoczone na jedenastu obywateli Rosji i sześć firm, którym Waszyngton zarzuca nielegalną działalność w cyberprzestrzeni, nie pozostaną bez odpowiedzi - ostrzegło w piątek Ministerstwo Spraw Z w Moskwie. Z kolei szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow oświadczył w Rzymie, że Rosja stosownie odpowie na decyzje USA o rozmieszczeniu w Europie amerykańskich pocisków rakietowych.
 • Wzrósł bilans ofiar śmiertelnych pożaru w szkole w Odessie

  Wzrósł bilans ofiar śmiertelnych ... 00:34

  06.12 | Liczba ofiar śmiertelnych pożaru w szkole policealnej w Odessie na południu Ukrainy wzrosła do czterech - poinformowała Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych tego kraju. Spod zwałów spalonego budynku wydobyto w piątek ciała dwóch osób.
 • Napastnik otworzył ogień w bazie marynarki wojennej na Florydzie

  Napastnik otworzył ogień w bazie ... 00:51

  06.12 | Władze USA sprawdzają, czy strzelanina, do której doszło w piątek w bazie lotnictwa marynarki wojennej USA w Pensacola na Florydzie, mogła być atakiem terrorysty. Sprawcą był saudyjski kadet - podaje AP, powołując się na przedstawiciela amerykańskiej administracji.
 • Niemieccy socjaldemokraci mają nowe szefostwo

  Niemieccy socjaldemokraci mają no... 00:42

  06.12 | Niemieccy socjaldemokraci (SPD) wybrali nowe kierownictwo. Na piątkowym zjeździe ugrupowania w Berlinie zdecydowano, że partią pokierują razem Saskia Esken i Norbert Walter-Borjans, którzy reprezentują lewe skrzydło SPD. Esken wyraziła sceptycyzm wobec wielkiej koalicji z chadekami, ale dodała, że rząd Angeli Merkel dostanie szansę na kontynuację.
 • Zbiorowy gwałt i morderstwo. Piekło kobiet w Indiach

  Zbiorowy gwałt i morderstwo. Piek... 06:48

  06.12 | Indyjska policja zastrzeliła czterech mężczyzn podejrzanych o zgwałcenie i zabicie w zeszłym tygodniu 27-letniej kobiety w Hajdarabadzie, stolicy stanu Andhra Pradeś w środkowo-południowych Indiach.
 • Policja w Indiach zastrzeliła czterech podejrzanych o zbiorowy gwałt

  Policja w Indiach zastrzeliła czt... 00:45

  06.12 | Indyjska policja zastrzeliła w piątek czterech mężczyzn podejrzanych o zgwałcenie i zabicie w zeszłym tygodniu 27-letniej kobiety w Hajdarabadzie, stolicy stanu Andhra Pradeś w środkowo-południowych Indiach.
 • Strzelanina w bazie lotnictwa morskiego na Florydzie

  Strzelanina w bazie lotnictwa mor... 00:20

  06.12 | W bazie powietrznej amerykańskiej marynarki wojennej na Florydzie w piątek padły strzały. Policja podała, że ma do czynienia z "aktywnym strzelcem". Kilka minut potem biuro miejscowego szeryfa poinformowało, że napastnik nie żyje. Zginęła jeszcze jedna osoba, są też ranni - przekazało dowództwo US. Navy.
 • Wybuch gazu w bloku mieszkalnym w Preszowie na Słowacji

  Wybuch gazu w bloku mieszkalnym w... 00:33

  06.12 | Kilka osób zginęło w piątek w związku z wybuchem gazu, do którego doszło w 12-piętrowym bloku mieszkalnym w Preszowie na wschodzie Słowacji - oświadczyła policja.
 • Floryda: cztery ofiary strzelaniny po napadzie na sklep jubilerski

  Floryda: cztery ofiary strzelanin... 00:46

  06.12 | W czwartek w Miami na Florydzie dwaj mężczyźni próbowali okraść sklep jubilerski. Pracownicy włączyli alarm, a właściciel oddał strzały w kierunku złodziei. Po nieudanej próbie napadu przestępcy zatrzymali przejeżdżającą furgonetkę kurierską, sterroryzowali kierowcę i zaczęli uciekać przed policją. Policyjny pościg za napastnikami zakończył się ostrzelaniem samochodu w Miramar, ok. 20 mil na północ od Miami. Strzały oddano, kiedy ciężarówka utknęła w korku na autostradzie międzystanowej nr 75. W strzelaninie zginęli obaj przestępcy, uprowadzony kierowca kurierskiej ciężarówki i pasażer jednego z samochodów, stojących w korku na autostradzie. - Nie jest jasne, czy zakładnik i przypadkowa osoba zostali zastrzeleni przez złodziei, czy przez policję. - powiedział szef policji w Coral Gables, Ed Hudak.
 • Kontrowersyjna instalacja antyfaszystów przed Reichstagiem

  Kontrowersyjna instalacja antyfas... 00:33

  5.12 | Stowarzyszenie Ośrodek Politycznego Piękna (ZPS) umieściło przed Reichstagiem w Berlinie urnę z prochami ofiar Holokaustu. Ma ona ostrzegać przed "rosnącymi wpływami faszyzmu". Instalacja została ostro skrytykowana przez organizacje żydowskie.
rozwiń

Wideo dnia

 • Latający Mikołaj nad Białymstokiem

  Latający Mikołaj nad Białymstokiem 00:59

  05.12 | Tomasz Kudaszewicz, członek kadry Polski, mistrz świata w paralotniarstwie wcielił się w rolę Mikołaja, który na swojej paralotni, czyli latających saniach odbył Mikołajkowy lot nad Białymstokiem.
 • Uroczyste zapalenie lampek na choince przed Białym Domem

  Uroczyste zapalenie lampek na cho... 00:32

  06.12 | W czwartek para prezydencka Stanów Zjednoczonych wzięła udział w uroczystości zapalenia światełek na choince przed Białym Domem. Dziewięciometrowy świerk został przywieziony z Pensylwanii już w październiku i pozostawał pod opieką Służb Parków Narodowych. Drzewko ozdobiono 50 tysiącami światełek i 450 ozdobami w kształcie gwiazd. Donald Trump wziął udział w tej imprezie po raz trzeci w trakcie swojej prezydentury.
 • Latający Mikołaj nad Białymstokiem

  Latający Mikołaj nad Białymstokiem 00:59

  05.12 | Tomasz Kudaszewicz, członek kadry Polski, mistrz świata w paralotniarstwie wcielił się w rolę Mikołaja, który na swojej paralotni, czyli latających saniach odbył Mikołajkowy lot nad Białymstokiem.
 • Zapalenie lampek na świątecznym drzewku w pobliżu Kongresu Stanów Zjednoczonych

  Zapalenie lampek na świątecznym d... 00:20

  05.12 | Trzy tygodnie do Bożego Narodzenia i uroczyste zapalenie lampek na świątecznym drzewku w pobliżu Kongresu Stanów Zjednoczonych. 18-metrowy świerk przywieziono ze stanu Nowy Meksyk. Odliczanie przed włączeniem światełek prowadziła przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi.
 • Hrabia Kubłogłowy zawalczy o głosy w wyborach

  Hrabia Kubłogłowy zawalczy o głos... 00:30

  05.12 | W okręgu Uxbridge i South Ruislip Boris Johnson ma dodatkową konkurencję w wyborach parlamentarnych, które odbędą się 12 grudnia. Na tym terenie toczy się bitwa pomiędzy potencjalnymi kandydatami do parlamentu - Lordem Wiadrogłowym i Hrabią Kubłogłowym. Obaj kandydaci charakteryzują się wyjątkowym ubiorem, którego najważniejszą częścią jest specjalny hełm.
 • Jens Stoltenberg o śniadaniu z Donaldem Trumpem. "Płaciły - jak zawsze - Stany Zjednoczone"

  Jens Stoltenberg o śniadaniu z Do... 00:33

  04.12 | To było wspaniałe śniadanie, a płaciły - jak zawsze - Stany Zjednoczone, więc mieliśmy uczciwy podział obciążeń finansowych - żartował we wtorek sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg, który uczestniczy w londyńskim szczycie NATO.
 • Kura, która dzięki pomocy człowieka zyskała drugie życie

  Kura, która dzięki pomocy człowie... 01:08

  04.12 | Tuesday, bo tak ma na imię kura, jest niepełnosprawna i o mały włos nie została przez to uśpiona. Jej poprzedni właściciele chcieli się jej pozbyć, bo urodziła się z wadą ścięgna, która uniemożliwia jej chodzenie. Wtedy opiekę nad kurą zadeklarowała rodzina, która już ma u siebie kilka przedstawicielek tych ptaków. Niestety, nie zaakceptowały one Tuesday, dlatego kura trafiła do specjalnego ośrodka w Veronie w stanie Wisconsin. Jego właściciele zbudowali dla niej wózek inwalidzki i dają jej dużo miłości i uwagi. Jak sami przyznają, jest to dla nich lekcja współczucia i troski.
 • Wandale pisali farbą po niedźwiedziu

  Wandale pisali farbą po niedźwiedziu 01:08

  04.12 | W Czukockim Okręgu Autonomicznym w Rosji jest niedźwiedź z napisem na futrze. Najprawdopodobniej tekst powstał przy użyciu farby w sprayu i jest aluzją do radzieckiego czołgu z II wojny światowej. Nie wiadomo, kto go "ozdobił" w ten sposób. Ekolodzy poszukują dzikiego niedźwiedzia polarnego, który ma na futrze napis "T-34". Film został w poniedziałek udostępniony przez pracownika rosyjskiego WWF Siergieja Kawrego, ale nie jest jasne kiedy powstał.
 • Biały Dom gotowy na Święta Bożego Narodzenia

  Biały Dom gotowy na Święta Bożego... 00:36

  03.12 | Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych Melania Trump i Biały Dom przystrojony na Święta Bożego Narodzenia. Świąteczne ozdoby przygotowane pod patriotycznym hasłem: "Duch Ameryki".
 • Gankowi piraci i zaginione paczki

  Gankowi piraci i zaginione paczki 00:53

  03.12 | Powstała czarna lista miast najbardziej narażonych na atak tzw. "gankowych piratów", czyli złodziei paczek zostawionych przez kurierów. W ostatnich latach rocznie kradziono w Ameryce nawet 26 milionów przesyłek.
 • W Miednoje pod Twerem w zbiorowych grobach spoczywa 6295 Polaków

  W Miednoje pod Twerem w zbiorowyc... 00:54

  2.12 | W Miednoje pod Twerem w zbiorowych grobach spoczywa 6295 Polaków zamordowanych wiosną 1940 roku w siedzibie NKWD.
 • Parada z okazji Święta Dziękczynienia w Nowym Jorku

  Parada z okazji Święta Dziękczyni... 00:41

  29.11 | Chicago, Nowy Jork czy Filadelfia - w wielu amerykańskich miastach odbyły się parady z okazji święta dziękczynienia. Ta największa odbywa się właśnie w Nowym Jorku. Już 93. raz dom handlowy Macy’s organizuje wydarzenie, które jest uroczystym początkiem świątecznego sezonu.
rozwiń

Kontakt 24

rozwiń

Meteo

 • Prognoza pogody na sobotę 7.12

  Prognoza pogody na sobotę 7.12 01:32

  6.12 | W wielu miejscach będzie padać, a miejscami także silnie wiać.
 • Warunki biometeo w sobotę 7.12

  Warunki biometeo w sobotę 7.12 00:57

  6.12 | Na przeważającym obszarze krajubiomet będzie niekorzystny.
 • Warunki drogowe w sobotę 7.12

  Warunki drogowe w sobotę 7.12 00:17

  6.12 | W całym kraju warunki będą niesprzyjające dla kierowców.
 • "Musimy walczyć o naszą planetę". Młodzi ludzie wyszli na ulice

  "Musimy walczyć o naszą planetę".... 02:46

  Młodzi wyszli na ulice, by zaprotestować w obronie klimatu. Martwią się o swoją przyszłość, dlatego biją w bębny, żeby zmusić polityków do działania.
 • Bieganie zdrowe dla serca i dla płuc? Najpierw trzeba ograniczyć smog

  Bieganie zdrowe dla serca i dla p... 02:44

  Co trzeba zrobić, żeby bieg dla serca był jednocześnie biegiem dla płuc? Ograniczyć smog. Jeśli to się uda, to wtedy warto wstać z kanapy czy ruszyć się zza biurka. Lekarze przypominają, że to niezbędne dla naszego zdrowia.
 • Czas na ochłodzenie. Prognozy meteorologów nie pozostawiają złudzeń

  Czas na ochłodzenie. Prognozy met... 02:37

  Nadszedł czas na nocne przymrozki, chłodne jesienne poranki i zimne wieczory. Prognozy meteorologów, przynajmniej na najbliższe kilkanaście dni, nie pozostawiają wątpliwości. Przełom października i listopada to wyraźna zmiana pogody.
 • We Wrocławiu już nie grabią. Dla małych zwierząt liście "to cały świat, cały kosmos"

  We Wrocławiu już nie grabią. Dla ... 02:24

  Gdy liście spadają, zaczyna się doroczna akcja ich grabienia. Dla jednych to rozrywka, a dla innych męczarnia. Wszystko po to, by alejki i trawniki były eleganckie. Ale nie wszędzie warto się tak starać. Taka pokrywa rozkładających się liści bardzo się przydaje zwierzętom i roślinom.
 • Idzie zimno. Na wschodzie mogą wystąpić opadu deszczu ze śniegiem

  Idzie zimno. Na wschodzie mogą wy... 00:48

  W weekend czekają nas przymrozki, bo do Polski napływa arktyczne powietrze. Na wschodzie można spodziewać się opadów śniegu z deszczem.
 • "Woda się ugotowała razem z rybami". Trzy tony śniętych ryb trafiły do utylizacji

  "Woda się ugotowała razem z rybam... 02:56

  Ekologiczny pogrom w Jeziorze Koskowickim pod Legnicą. Do utylizacji trafiły blisko trzy tony śniętych ryb. Nie przetrwały ani dwumetrowe sumy, ani małe płotki. Zabił je brak tlenu.
 • Jak ustrzec się przed burzą w górach? Obserwować niebo i sprawdzać prognozy

  Jak ustrzec się przed burzą w gór... 02:43

  Burze w górach mogą być nagłe i potężne. Rano może nic ich nie zapowiadać. W czwartek do południa nad Tatrami było błękitne niebo i piękne słońce. Dlatego warto reagować na każdą ciemną chmurę i sprawdzać prognozę pogody na bieżąco w smartfonie. Jeśli nadchodzi burza, to należy natychmiast zejść z góry.
 • "Dzika przyroda ginie coraz szybciej". Jak chronić zagrożone gatunki?

  "Dzika przyroda ginie coraz szybc... 03:34

  To kolejny dowód na to, jak śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt morskich jest plastik. Przyczyną śmierci osłabionej samicy diugonia przybrzeżnego, którą znaleziono u wybrzeży Tajlandii, był nagromadzony w jelitach surowiec. Troskliwa opieka, którą ją otoczono, nie pomogła. Z najnowszego raportu przygotowanego pod auspicjami ONZ wynika, że wyginięciem zagrożony jest nawet milion gatunków roślin i zwierząt. Zagraża im nie tylko zanieczyszczenie środowiska, ale też kłusownictwo i czarny rynek handlu zwierzętami.
 • Trąba powietrzna w Małopolsce. Wiele budynków zniszczonych

  Trąba powietrzna w Małopolsce. Wi... 00:46

  Gwałtowna trąba powietrzna przeszła przez wieś Jodłówka-Wałki w Małopolsce. Zniszczonych zostało wiele dachów i uszkodzonych kilka budynków, w tym szkoła i remiza straży pożarnej.
rozwiń

Eurosport.pl

 • Drury pierwszy w skicrossie w Val Thorens

  Drury pierwszy w skicrossie w Val... 01:20

  W pierwszych zawodach Pucharu Świata w nowym sezonie triumfował Kanadyjczyk Kevin Drury. Drugie miejsce zajął Francuz Youri Kergomard Duplessis, a trzecie Szwajcar Ryan Regez.
 • Naeslund wygrała zawody skicrossu w Val Thorens

  Naeslund wygrała zawody skicrossu... 01:32

  Szwedka Sandra Naeslund okazała się najszybsza w finale skicrossu rozegranego w Val Thorens. To pierwsze zawody Pucharu Świata w nowym sezonie. Na podium znalazły się również druga Courtney Hoffos i trzecia India Sherret.
 • Srebrny medal Polek w sprincie drużynowym w PŚ w Cambridge

  Srebrny medal Polek w sprincie dr... 01:26

  Bardzo dobry występ reprezentantek Polski w sprincie drużynowym rozegranym w ramach Pucharu Świata w Cambridge. W finale Marlena Karwacka i Urszula Łoś przegrały z Nową Zelandią zaledwie o 0.022 s. Wcześniej Polki ustanowiły rekord kraju w tej konkurencji. Puchar Świata w kolarstwie torowym na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Drugie miejsce Polaków w sprincie drużynowym w PŚ w Cambridge

  Drugie miejsce Polaków w sprincie... 01:27

  Patryk Rajkowski, Mateusz Rudyk i Maciej Bielecki wywalczyli srebrne medale w sprincie drużynowym w Pucharze Świata w Cambridge. W finale Polacy przegrali z Japonią. Wcześniej biało-czerwoni poprawili rekord kraju. Puchar Świata w kolarstwie torowym na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • To dopiero nietypowa cieszynka! Magiczna sztuczka krykiecisty

  To dopiero nietypowa cieszynka! M... 00:33

  Tabrez Shamsi pokazał, jak można wykonać niezwykła cieszynkę. Po wygranej akcji krykiecista wyciągnął czerwoną szmatkę, którą zamienił w... kij. Do sytuacji doszło podczas meczu Paarl Rocks - Durban Heat w Mzansi Super League w RPA.
 • Stevens w ćwierćfinale UK Championship

  Stevens w ćwierćfinale UK Champio... 01:14

  Matthew Stevens pokonał Marka Selby'ego 6:5 w czwartej rundzie UK Championship. W ćwierćfinale Stevens zmierzy się ze Stephenem Maguire'em. UK Championship na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Koszmarny błąd bramkarza w rozgrywkach South Eastern Asian Games

  Koszmarny błąd bramkarza w rozgry... 00:32

  Bramkarz Wietnamu Van Toan źle będzie wspominał rywalizację z Tajlandią w rozgrywkach South Eastern Asian Games. Już w 5. minucie golkiper tak niefortunnie wybił piłkę, że ta trafiła napastnika rywali Supachaia Jaideda i wleciała do bramki. Na jego szczęście mecz ostatecznie zakończył się remisem 2:2, a Wietnam zdołał awansować do półfinałów.
 • Bingham wściekły na kibica. "Przecież to jakiś żart"

  Bingham wściekły na kibica. "Prze... 01:21

  Na chwilę przed uderzeniem Stuart Bingham został wyprowadzony z równowagi z powodu dzwoniącego telefonu na trybunach. Strata koncentracji skończyła się pudłem, a ostatecznie też porażką w całym meczu. - Ludzie, który nie wyłączają telefonów - przecież to jakiś żart - powiedział rozczarowany Bingham. UK Championship na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Higgins w ćwierćfinale UK Championship

  Higgins w ćwierćfinale UK Champio... 01:34

  W czwartej rundzie UK Championship John Higgins pokonał Stuarta Binghama 6:4. Zobacz ostatnie wbicia tego meczu. W ćwierćfinale Higgins zmierzy się z Yanem Bingtao. UK Championship na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Bingham stracił szansę na wygranie frejma przez nierozważnego kibica

  Bingham stracił szansę na wygrani... 00:52

  Po ośmiu frejmach mecz czwartej rundy UK Championship Stuart Bingham remisował z Johnem Higginsem 4:4. W dziewiątej partii Anglik prowadził 46:18 i miał dobrą pozycję na wbicie kolejnej czerwonej bili. Zanim jednak zdołał uderzyć, na trybunie rozległ się dźwięk telefonu. To wyprowadziło Binghama z równowagi i skończyło się pudłem. Okazję wykorzystał Higgins, który ostatecznie wygrał 6:4.
 • Yan Bingtao awansował do ćwierćfinału UK Championship

  Yan Bingtao awansował do ćwierćfi... 01:35

  Świetna gra zapewniła Yanowi Bingtao zwycięstwo w czwartej rundzie UK Championship. Chińczyk pewnie pokonał Neila Robertsona 6:1. W ćwierćfinale Bingtao zmierzy się z Johnem Higginsem. UK Championship na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Perfekcyjna gra Bingtao w 4. rundzie UK Championship

  Perfekcyjna gra Bingtao w 4. rund... 00:54

  Kapitalnie spisywał się Yan Bingtao w starciu z Neilem Robertsonem. Chińczyk popisywał się świetnymi wbiciami, stawiał również bardzo trudne snookery. W niektórych sytuacjach Robertson był kompletnie zniechęcony i ostatecznie przegrał 1:6. UK Championship na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
rozwiń

News in English

rozwiń