"Fakty" z 21 września

 • Spotkanie bez tajemnic. Prof. Gersdorf zdradza, jakie warunki postawiła premierowi

  Spotkanie bez tajemnic. Prof. Ger... 03:43

  Profesor Małgorzata Gersdorf zdradziła, że podczas środowych rozmów z premierem przedstawiła swoje stanowisko "co do warunków minimalnych i brzegowych". Wśród tych warunków Gersdorf wymieniła: powrót sędziów przeniesionych w stan spoczynku ze względu na wiek, pozostanie na stanowisku Pierwszego Prezesa SN i "przywrócenie konstytucyjnego charakteru KRS".
 • Kolejni sędziowie przesłuchani przed rzecznikiem dyscyplinarnym

  Kolejni sędziowie przesłuchani pr... 03:17

  Krajowa Rada Sądownictwa nie przyjęła w piątek wniosku w sprawie wystąpienia Rady z Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa (ENCJ). Za wystąpieniem głosowało 7 członków Rady, przeciw było 9, a 2 wstrzymało się od głosu. Ale prezes Europejskiej Sieci nie pozostawia złudzeń: niezależne od władzy sądownictwo to podstawa, a w Polsce tej podstawy teraz nie ma. Sędziowie w Polsce też o tym mówią i muszą się z tego tłumaczyć.
 • Sąd apelacyjny przyznał rację PO. Pozew przeciw premierowi zostanie rozpatrzony

  Sąd apelacyjny przyznał rację PO.... 02:54

  W piątek Sąd Apelacyjny w Warszawie uchylił postanowienie warszawskiego sądu okręgowego w sprawie wniosku PO w trybie wyborczym wobec premiera Mateusza Morawieckiego i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia. Sprawa zostanie rozpatrzona w poniedziałek.
 • Ksiądz Stryczek rezygnuje po oskarżeniach o mobbing. "Pełna agresja, jakieś okrucieństwo"

  Ksiądz Stryczek rezygnuje po oska... 03:35

  Rozumiem powagę sytuacji - mówi ksiądz Jacek Stryczek i rezygnuje z kierowania Stowarzyszeniem "Wiosna", kiedy byli współpracownicy oskarżają go o mobbing. "Szlachetna Paczka", której przewodził ksiądz, to samo dobro i pomoc dla tysięcy ludzi. Ale nie wszyscy ludzie, którym ksiądz Stryczek przewodził w pracy, dobrze się z takim liderem czują. Onet.pl opisał historie ponad dwudziestu z nich. Kuria prosi o wyjaśnienia.
 • Rozbił szybę w synagodze. 27-latek w rękach policji

  Rozbił szybę w synagodze. 27-late... 00:50

  Atak na synagogę w Gdańsku. Duży kamień wpadł do środka przez szybę i całe szczęście, że nikomu w środku nie zrobił krzywdy. 27-letni mężczyzna jest już w rękach policji.
 • Nożownik z Wrocławia będzie odpowiadał za usiłowanie zabójstwa

  Nożownik z Wrocławia będzie odpow... 00:42

  Jest zarzut dla nożownika z Wrocławia. Ekspedientce w warzywniaku zadał 14 ciosów nożem i będzie odpowiadał za usiłowanie zabójstwa.
 • Kolejne zarzuty dla policjantów z drogówki w Żorach

  Kolejne zarzuty dla policjantów z... 00:44

  Kolejni policjanci w rękach policji. W drogówce w Żorach to prawdziwe trzęsienie ziemi. Ośmiu funkcjonariuszy zostało zatrzymanych w sierpniu, teraz zatrzymanych zostało kolejnych trzech. Są podejrzani między innymi o branie łapówek. Jeden z nich także o pobicie na komendzie i zmuszanie do podpisania oświadczenia.
 • Rosjanie mogą wrócić do gry. Muszą otworzyć archiwa

  Rosjanie mogą wrócić do gry. Musz... 01:24

  Rosjanie wracają do łask - Światowa Agencja Antydopingowa odpuszcza im dopingowe grzechy. Jest jeden warunek: muszą otworzyć archiwum i udostępnić wszystkie swoje próbki. W Rosji ogromna radość, ale na świecie taki gest nie wszystkim się podoba.
 • Nadzór nad raną pooperacyjną na odległość. Wystarczy smartfon i aplikacja

  Nadzór nad raną pooperacyjną na o... 02:34

  Na kontrolę pooperacyjnej rany nie trzeba jechać do szpitala kilkadziesiąt kilometrów, wystarczy w kilka sekund przesłać do szpitala zdjęcie rany. Z telefonem w ręku i lekarzem na odległość niektóre sprawy da się załatwić w mig.
 • Złożono donos, że znęca się nad psem. To zmieniło jego życie

  Złożono donos, że znęca się nad p... 02:57

  Ta historia jest pełna ostrych zakrętów. Zaczęło się od ogłoszenia, które połączyło życie pana Rafała i Luny. Po drodze był donos, kontrola Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, a kończy się nowym domem dla mężczyzny i czworonoga. Wszystko dzięki ludziom o dobrych sercach.
 • Batman, szogun i Izaura na liście pacjentów. Przez RODO

  Batman, szogun i Izaura na liście... 02:38

  Batman, Robin i szogun w kolejce do lekarza. RODO w przychodni też działa, więc na korytarzu można paść ze śmiechu. Każdy pacjent na liście zamiast nazwiska ma pseudonim.
 • Prognoza pogody na sobotę 22 września

  Prognoza pogody na sobotę 22 wrze... 02:45

  W sobotę zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Na Dolnym Śląsku i Ziemi Łódzkiej na ogół bez opadów. Na pozostałym obszarze kraju okresami opady deszczu do 10-20 mm, na północnym zachodzie i Podkarpaciu burze. Temperatura maksymalna od 15 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, Warmii, Mazurach, Suwalszczyźnie i Lubelszczyźnie, 17 stopni Celsjusza w centrum kraju do 18 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i w Małopolsce. Wiatr zachodni i południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, na wybrzeżu do 70km/h.

Prezydent Andrzej Duda w Waszyngtonie

 • Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda w Białym Domu

  Andrzej Duda i Agata Kornhauser-D... 01:36

  Sekretarz ds. sił lądowych w Pentagonie, Mark Esper ocenił w środę w wywiadzie dla AFP, że Polska nie jest jeszcze gotowa na "Fort Trump", czyli umiejscowienie na jej terytorium bazy wojsk USA. Proponowany teren jest niewystarczająco przestronny - wskazał.
 • Finanse ważniejsze od współpracy? "Inwestujemy w budowę bazy u nas"

  Finanse ważniejsze od współpracy?... 03:16

  Dla prezydenckiej kancelarii to "niewyobrażalny sukces", dla BBN - "duży skok". Jest podpis pod deklaracją i partnerstwo, które "nigdy nie było tak dobre". Pytanie tylko - za jaką cenę? Na spotkaniu w Białym Domu prezydent Trump stwierdził, że za bazę amerykańskich wojsk mamy płacić Ameryce miliardy. Ile dokładnie i kiedy?
 • "Fort Trump" i "miliardy za bazę wojskową". Co wynika z prezydenckiej wizyty?

  "Fort Trump" i "miliardy za bazę ... 03:16

  Co wynika ze spotkania w Białym Domu? Prezydent Trump "rozważa" stałe bazy USA w Polsce, a prezydent Duda się uśmiecha, bo ma już nazwę dla bazy - "Fort Trump".
 • Rzecznik prezydeta: opozycja próbuje dezawuować sukces wizyty Andrzeja Dudy w USA

  Rzecznik prezydeta: opozycja prób... 00:47

  19.09 | Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski stwierdził na środowej konferencji, że politycy opozycji próbują umniejszać znaczenie wizyty prezydenta w USA. Przypomniał, że we wrześniu 2009 roku, gdy premierem był Donald Tusk, szefem MSZ - Radosław Sikorski, a MSWiA - obecny lider opozycji - Grzegorz Schetyna, rząd "otrzymał od USA notę, w której poinformowano, że rząd amerykański rezygnuje z planów budowy tarczy antyrakietowej w Polsce".
 • "Zawarte w deklaracji treści będą mapą drogową relacji polsko-amerykańskich"

  "Zawarte w deklaracji treści będą... 01:45

  19.09 | Krzysztof Szczerski podkreślał, że ważną częścią strategii negocjacyjnej prezydenta było "połączenie dyskusji o bezpieczeństwie z dyskusją o biznesie, wzajemnie korzystnych relacjach biznesowych". - Wiemy, że dziś jest to bardzo istotna argumentacja, która w Waszyngtonie sprzyja osiągnięciu założonych celów - mówił.
 • Prezydent Andrzej Duda w Waszyngtonie

  Prezydent Andrzej Duda w Waszyngt... 00:26

  Mam nadzieję, że prezydent USA Donald Trump podejmie decyzję o skierowaniu kolejnych jednostek wojsk do Polski - mówił prezydent Andrzej Duda 18 września 2018 roku po spotkaniu z Trumpem w Waszyngtonie. Z kolei Trump ocenił, że stałe bazy amerykańskie byłyby "przydatne" dla zwiększenia bezpieczeństwa Polski i USA.
 • Reakcja Donalda Trumpa na słowa Andrzeja Dudy o bazie "Fort Trump"

  Reakcja Donalda Trumpa na słowa A... 00:36

  19.09 | Mam nadzieję, że pan prezydent (Donald Trump) podejmie decyzję o skierowaniu do Polski kolejnych jednostek amerykańskich wraz z wyposażeniem - powiedział Andrzej Duda podczas wspólnej konferencji prasowej. - Uśmiechałem się do pana prezydenta, że chciałbym wspólnie stworzyć stałą bazę amerykańską, którą nazwiemy Fort Trump - zdradził. - Wierzę w to głęboko, że jest to możliwe i jestem przekonany, że taka decyzja jest zarówno w polskim interesie, jak i w interesie USA - stwierdził polski prezydent.
 • Donald Trump gościł Andrzeja Dudę w Białym Domu

  Donald Trump gościł Andrzeja Dudę... 01:13

  18.09 | Zachodnie media w pierwszych relacjach ze spotkania prezydentów Donalda Trumpa i Andrzeja Dudy w Białym Domu zwróciły uwagę na propozycję zbudowania amerykańskiej bazy wojskowej w Polsce.
 • Andrzej Duda o utworzeniu "Fortu Trump"

  Andrzej Duda o utworzeniu "Fortu ... 01:49

  18.09 | Wspólna konferencja prasowa prezydentów Polski i USA.
 • Prezydent Trump o dwustronnych relacjach Polska-USA

  Prezydent Trump o dwustronnych re... 00:54

  18.09 | Na dzisiejszym spotkaniu rozmawialiśmy o dwustronnych relacjach ekonomicznych. Polska przez ponad ćwierć wieku doświadczyła trwałego wzrostu gospodarczego, to jest duży krok - powiedział prezydent USA Donald Trump na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem RP Andrzejem Dudą w Waszyngtonie.
 • Trump: USA i Polska deklarują wsparcie na rzecz dywersyfikacji energetycznej

  Trump: USA i Polska deklarują wsp... 01:03

  18.09 | - Stany Zjednoczone i Polska deklarują wsparcie na rzecz dywersyfikacji energetycznej w Europie. Żadne państwo nie powinno zależeć od jednego źródła dostaw - powiedział prezydent USA Donald Trump.
 • Duda: zapraszam pana prezydenta, żeby skierować do Polski więcej oddziałów amerykańskich

  Duda: zapraszam pana prezydenta, ... 01:02

  18.09 | Andrzej Duda spotkał się we wtorek w Białym Domu z Donaldem Trumpem. Prezydenci odbyli we wtorek rozmowę w cztery oczy, a następnie rozmawiały delegacje Polski i USA. Po godzinie 20 polskiego czasu rozpoczęła się wspólna konferencja prasowa Dudy i Trumpa.
rozwiń

Prezydent Andrzej Duda w Waszyngtonie. Komentarze

 • "Rozumiem, że krytyka ma przykryć wielki sukces prezydenta"

  "Rozumiem, że krytyka ma przykryć... 01:26

  20.09 | Rozumiem, że jest wiele sił na świecie, które bardzo chcą dezawuować i podważać strategiczny sojusz amerykańsko-polski, natomiast strasznie dziwi mnie to, że duża część polityków w Polsce próbuje robić to samo - mówił w "Tak jest" w TVN24 prezydencki rzecznik Błażej Spychalski. Odniósł się do wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w USA i zdjęcia, na którym polski prezydent stoi obok siedzącego Donalda Trumpa.
 • "Jeśli ktoś kupuje sobie przyjaciół za pieniądze, to nie kupuje sobie trwałego bezpieczeństwa"

  "Jeśli ktoś kupuje sobie przyjaci... 01:26

  19.09.|Komorowski odniósł się do słów Trumpa, że Polska jest "gotowa uruchomić ogromne nakłady na stworzenie stałych baz wojsk amerykańskich w Polsce". Jego zdaniem w prezydencie Trumpie "siedzi człowiek biznesu i liczykrupa". - Wyraźnie stara się podciągnąć deklaracje ze strony Polski w górę - dodał. - Dla mnie sprawa jest w ogóle podejrzana i dziwna. Nie ma bezpieczeństwa bez pieniędzy. Przy wszystkich działaniach sojuszów pieniądze odgrywają zasadniczą rolę. Ale między dżentelmenami tak otwarcie o pieniądzach się nie mówi. Polska strona postawiła się w sytuacji, w której stworzyła wrażenie, że chce kupić amerykańską obecność w Polsce za pieniądze, które na Amerykanach nie robią wrażenia, bo Trump od razu - jak widać - podniósł jeszcze wyżej stawkę - ocenił Komorowski
 • "Myślałem, że to jest fotomontaż"

  "Myślałem, że to jest fotomontaż" 01:07

  19.09.| Komorowski odniósł się też do fotografii mającej pokazywać moment podpisania przez Trumpa i Dudę deklaracji. Na zdjęciu amerykański prezydent siedzi, a Andrzej Duda stoi obok.
 • "Czarowanie w sprawie stałych baz w Europie to polityczne czary-mary"

  "Czarowanie w sprawie stałych baz... 01:25

  19.09.| To jest dziwna sprawa. Przecież pan prezydent Andrzej Duda, MON, MSZ, wiedzą doskonale, że dopiero w marcu przyszłego roku zakończy się etap studiów, prowadzonych przez Pentagon na rzecz Kongresu. Wtedy będzie odpowiedź, czy to się Ameryce opłaca - stwierdził w "Kropce nad i" były prezydent Bronisław Komorowski, odnosząc się do pomyśle utworzenia stałych baz wojsk USA na terenie Polski.
 • Waszczykowski: jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatów spotkania prezydentów Polski i USA

  Waszczykowski: jesteśmy bardzo za... 01:37

  19.09.|- Jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatów tego spotkania i tej wizyty, ponieważ obaj prezydenci mają jednakową wizję problemów, które nas dotyczą, naszej części Europy - powiedział były szef MSZ Witold Waszczykowski
 • Cezary Tomczyk o wizycie prezydenta w USA

  Cezary Tomczyk o wizycie prezyden... 00:21

  19.09 | - Jest takie piękne słowo: spolegliwość. To, co mogliśmy zobaczyć podczas wczorajszej wizyty prezydenta Dudy, to właśnie spolegliwość wobec największego polskiego sojusznika. Ja od mojego prezydenta, prezydenta 40-milionowego narodu, oczekiwałbym czegoś więcej. Oczekiwałbym, że w relacji z prezydentem Stanów Zjednoczonych będzie partnerem, a nie co najwyżej jego współpracownikiem - powiedział Cezary Tomczyk z PO odnosząc się do wizyty Andrzeja Dudy w USA.
 • Gasiuk-Pihowicz: polityków PiS nikt nie szanuje

  Gasiuk-Pihowicz: polityków PiS ni... 00:25

  19.09 | Szefowa klubu parlamentarnego Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz zauważyła, że prezydent Andrzej Duda "o wizytę w Stanach Zjednoczonych dopraszał się trzy lata". - Fakty są takie, i najbardziej pokazuje to znamienne zdjęcie (…), że polityków PiS nikt nie szanuje. Dopóki będą rządzili politycy PiS, także nikt nie będzie szanował Polski - oceniła.
 • Kierwiński: przyjdzie nam zapłacić za ekscesy rządu PiS

  Kierwiński: przyjdzie nam zapłaci... 01:36

  19.09 | Poseł Platformy Marcin Kierwiński stwierdził, że wizyta w USA "bardziej przypomina krajoznawcze wizyty pana prezydenta Dudy, a nie poważną rozmowę o polityce".
 • "Gdyby poprzedni ambasador Polski w Stanach Zjednoczonych tam był, to nie dopuściłby do takiej sytuacji"

  "Gdyby poprzedni ambasador Polski... 01:09

  19.09 | Poseł Nowoczesnej Jerzy Meysztowicz skomentował zdjęcie pokazujące podpisanie przez Trumpa i Dudę deklaracji, na którym amerykański prezydent siedzi, a Andrzej Duda stoi obok. - Mogę zapewnić, że gdyby poprzedni ambasador Polski w Stanach Zjednoczonych tam był, to nie dopuściłby do takiej sytuacji. Jeżeli widzi się, co się dzieje, to reakcja powinna być natychmiastowa. Od razu powinno się znaleźć krzesło dla pana prezydenta - ocenił.
 • "Z tej wizyty zostaną dwa bardzo smutne obrazki"

  "Z tej wizyty zostaną dwa bardzo ... 01:09

  19.09 | Koło prezydenta muszą pojawić się ludzie, którzy będą mu mówili co na ważnych spotkaniach międzynarodowych wypada, a co nie, bo to ośmiesza nie tylko jego, ale godność Rzeczypospolitej - ocenił postawę Andrzeja Dudy w czasie wizyty w Waszyngtonie Marcin Bosacki, były ambasador Polski w Kanadzie. W ocenie Marcina Wojciechowskiego, amerykanisty z "Liberte", "ustawiamy się w roli chłopców, którzy są szczęśliwi, że w ogóle zostali przyjęci w Białym Domu".
 • Amerykańskie media o wizycie Dudy w Waszyngtonie

  Amerykańskie media o wizycie Dudy... 01:37

  19.09 | Andrzej Duda przebywał we wtorek z jednodniową wizytą w Waszyngtonie i spotkał się z przywódcą USA - Donaldem Trumpem. Konferencja prasowa i zapowiedzi obu prezydentów nie umknęły amerykańskim mediom, które w środę komentują spotkanie. Szczególną uwagę przykuły słowa Dudy o stałej bazie wojsk amerykańskich w Polsce, która - jeśli powstanie - miałaby nosić nazwę "Fort Trump".
 • Prof. Lewicki: Trump bardzo mało o Nord Stream 2

  Prof. Lewicki: Trump bardzo mało ... 00:42

  Podczas konferencji w Waszyngtonie pojawił się również wątek budowy gazociągu Nord Stream 2. - Bez wątpienia zagraża stabilności energetycznej Europy i bez wątpienia zagraża polskiemu bezpieczeństwu energetycznemu - ocenił prezydent Andrzej Duda. Zdaniem prof. Lewickiego prezydent Trump tej kwestii poświęcił „bardzo mało uwagi”.
rozwiń

Wybory samorządowe 2018

 • Wybory samorządowe w Warszawie

  Wybory samorządowe w Warszawie 01:55

  21.09 | Różne oblicza wyborów samorządowych. Zaczynamy od najmłodszego kandydata, który swoje 18 urodziny będzie obchodzić na cztery dni przed wyborami. Startuje do Rady Miasta Gdańsk. Przedstawiamy, kto jeszcze będzie startował.
 • Czas decyzji. Wybory samorządowe 2018

  Czas decyzji. Wybory samorządowe ... 01:49

  21.09 | Różne oblicza wyborów samorządowych. Zaczynamy od najmłodszego kandydata, który swoje 18 urodziny będzie obchodzić na cztery dni przed wyborami. Startuje do Rady Miasta Gdańsk. Przedstawiamy, kto jeszcze będzie startował.
 • Fontanny, nowy kanał, zakaz zadawania prac domowych. Oto obietnice z kampanii

  Fontanny, nowy kanał, zakaz zadaw... 02:46

  Kampania pełna niespodzianek. W Kaliszu kandydat zapewnia, że nie chce prezydenckiej pensji, w Jaśle kandydatów mogłoby być więcej, ale PiS nie udało się zarejestrować listy. Każdy samorząd rządzi się swoimi prawami, za to w kampanii rządzą obietnice.
 • "Pułapka" Morawieckiego. Politycy PiS muszą tłumaczyć słowa premiera

  "Pułapka" Morawieckiego. Politycy... 02:46

  Platforma Obywatelska składa pozew w trybie wyborczym przeciwko premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Chodzi o słowa szefa rządu, który zarzucił poprzedniej ekipie, że przez osiem lat swoich rządów nie budowała dróg i mostów. Oczekujemy, że premier przed sądem przedstawi dowody, albo że sprostuje te kłamstwa - mówią politycy PO.
 • PO składa pozew przeciwko premierowi Mateuszowi Morawieckiemu

  PO składa pozew przeciwko premier... 01:02

  18.09 | Politycy Platformy Obywatelskiej złożyli we wtorek w Sądzie Okręgowym w Warszawie pozew w trybie wyborczym przeciwko Mateuszowi Morawieckiemu. Chodzi o wypowiedź, w której premier zarzucił, że w czasach rządów PO-PSL "nie było dróg ani mostów". Platforma domaga się w pozwie sprostowania od szefa rządu.
 • Protest Obywateli RP w Stargardzie

  Protest Obywateli RP w Stargardzie 00:59

  16.09 | Protest Obywateli RP w Stargardzie
 • "Jest taka drużyna, która i w Szczecinie, i w Kielcach zwycięży"

  "Jest taka drużyna, która i w Szc... 01:20

  16.09 | Premier Morawiecki w Szczecinie podczas konwencji PiS
 • Gorąca kampanijna niedziela. Deklaracja Jakiego: biorę urlop

  Gorąca kampanijna niedziela. Dekl... 04:05

  Kampanijna niedziela: w Warszawie piknik Koalicji Obywatelskiej, a w Zachodniopomorskiem wizyta Zjednoczonej Prawicy. Premier mówi o niestrasznych PiS pomrukach opozycji i zagranicy, Jarosław Kaczyński o patriotyzmie jako niezbędnej motywacji dla polityków. W Warszawie politycznie rodzinny piknik, czyli ramię w ramię - Katarzyna Lubnauer, Barbara Nowacka, Grzegorz Schetyna i Rafał Trzaskowski. I również w Warszawie deklaracja Patryka Jakiego który, by mieć czas na kampanię, w ministerstwie sprawiedliwości bierze urlop.
 • Kaczyński: dobrze, że współpracujemy z Niemcami, ale historia się nie skończyła

  Kaczyński: dobrze, że współpracuj... 00:58

  16.09 | Mówi się często, że historię piszą zwycięzcy. My jesteśmy zwycięzcami, my musimy napisać historię - stwierdził w niedzielę w Szczecienie Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, odnosząc się do działalności swojej partii. Podkreślał też znaczenie Pomorza Zachodniego, które - jak mówił - "w nieodległym czasie osiągnie poziom rozwoju gospodarczego i społecznego przynajmniej porównywalne z Niemcami"
 • "Trochę smutne, że kiedy stoimy po jednej stronie, urządza atak"

  "Trochę smutne, że kiedy stoimy p... 01:52

  15.09 | "Trochę smutne, że kiedy stoimy po jednej stronie, urządza atak"
 • Kaczyński: Każda władza demoralizuje. Kontrola jest absolutnie potrzebna

  Kaczyński: Każda władza demoraliz... 01:37

  15.09 | Kaczyński w swoim przemówieniu w Zielonej Górze podkreślał wagę wiarygodności w życiu publicznym. Zaznaczył, że sprzyjają temu kontrole, bo - dodał - "każda władza demoralizuje, a władza absolutna demoralizuje absolutnie". Dlatego - wskazywał - "kontrola jest absolutnie potrzebna".
 • Kaczyński: wolność jest wartością, którą Polacy szczególnie cenią

  Kaczyński: wolność jest wartością... 01:04

  15.09 | Wolność jest wartością, którą Polacy szczególnie cenią, jej potrzeba tkwi w nas i jest to zrozumiałe - wynika z doświadczenia naszego narodu - mówił w sobotę lider PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji regionalnej w Zielonej Górze. Zaznaczył jednocześnie, że nie jest to "skłonność do anarchii".
rozwiń

Spór o Sąd Najwyższy

 • "Czy to jest normalne? Nie wiem". Sędziowie przed rzecznikiem dyscyplinarnym

  "Czy to jest normalne? Nie wiem".... 00:36

  21.09 | Nieco ponad godzinę trwało przesłuchanie sędziego Igora Tulei przed rzecznikiem dyscyplinarnym. - W ciągu tych ostatnich dwóch tygodni już znalazłem się w czterech postępowaniach, prowadzonych przez rzecznika - zauważył sędzia po przesłuchaniu. Tuleya jest jednym z czworga sędziów, którzy są przesłuchiwani w czwartek i piątek.
 • Rzecznik nowej KRS: jestem za pozostaniem w Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa

  Rzecznik nowej KRS: jestem za poz... 00:59

  21.09.| Krajowa Rada Sądownictwa w piątek opowie się za pozostaniem w Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa - wyraził przekonanie rzecznik KRS Maciej Mitera. Wniosek o wystąpienie z niej uznał za "niefortunny". - Myślę, że zdecyduje poczucie odpowiedzialności i wola współpracy, kontakty z Europą wzbogacają - mówił Mitera.
 • Gersdorf zdradziła szczegóły rozmowy z premierem

  Gersdorf zdradziła szczegóły rozm... 01:07

  21.09 | Podczas spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim przedstawiłam mu swoje stanowisko co do warunków brzegowych: sędziowie zwolnieni z uwagi na 65. rok życia będą powracać na swoje stanowiska, a ja pozostaję pierwszym prezesem Sądu Najwyższego - poinformowała w piątek Małgorzata Gersdorf.
 • Laskowski: jesteśmy tymczasowo przygotowani na nową izbę

  Laskowski: jesteśmy tymczasowo pr... 01:17

  21.09.| Trzech z nominowanych przez prezydenta dziesięciu nowych sędziów Sądu Najwyższego pojawiło się w piątek rano w siedzibie tego sądu. Sędzia Michał Laskowski, rzecznik Sądu Najwyższego w rozmowie z TVN24 powiedział, że sąd jest "tymczasowo" przygotowany na utworzenie nowo powołanej Izby Dyscyplinarnej.
 • Gersdorf może stanąć przed Izbą Dyscyplinarną? "W tym trybie wojennym każdy może"

  Gersdorf może stanąć przed Izbą D... 00:42

  20.09 | Co najmniej od lipca zeszłego roku jest prowadzona wojna hybrydowa przeciwko Sądowi Najwyższemu - powiedział w "Kropce nad i" były prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński.
 • Sędziowie powołani do Izby Dyscyplinarnej. "Trudno będzie powiedzieć, że nie można ich uznać"

  Sędziowie powołani do Izby Dyscyp... 00:55

  20.09 | Sąd Najwyższy jest gotowy, żeby powołani sędziowie rozpoczęli pracę. Mamy rozwiązania tymczasowe - powiedział w czwartek rzecznik Sądu Najwyższego Michał Laskowski. Odniósł się do powołania przez prezydenta Andrzeja Dudę 10 sędziów do Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.
 • Co dalej z Sądem Najwyższym?

  Co dalej z Sądem Najwyższym? 01:18

  20.09 | Prezydent Andrzej Duda powołał sędziów do Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Na liście znajduje się 10 nazwisk.
 • Prezydent powołał 10 sędziów do Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego

  Prezydent powołał 10 sędziów do I... 01:14

  20.09 | Prezydent Andrzej Duda powołał sędziów do Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Na liście znajduje się 10 nazwisk.
 • Członkini KRS: nie mam wrażenia, że sędziowie są zastraszani

  Członkini KRS: nie mam wrażenia, ... 00:51

  20.09 | Nie mam wrażenia, że sędziowie są zatraszani - powiedziała sędzia Teresa Kurcyusz-Furmanik, członkini nowej KRS, odnosząc się do czwartkowego przesłuchania dyscyplinarnego dwóch sędziów. Podkreśliła, że jeśli "każdy zwykły obywatel za wzorem sędziego, który powszechnie mówi, zaczął stosować tego typu zasadę ocenną, to de facto doszłoby do bezprawia".
 • Protesty przed KRS w obronie sędziów, którzy będą zeznawać przed rzecznikiem dyscyplinarnym

  Protesty przed KRS w obronie sędz... 00:38

  20.09 | Dwoje sędziów, Ewa Maciejewska i Bartłomiej Przymusiński, mają w czwartek złożyć wyjaśnienia przed rzecznikiem dyscyplinarnym. Chodzi prawdopodobnie o ich wypowiedzi i stanowiska w sprawie zaprowadzanych przez PiS zmian w wymiarze sprawiedliwości. W piątek przed rzecznikiem dyscyplinarnym ma się stawić sędzia Krystian Markiewicz.
 • Rzecznik KRS: składanie wyjaśnień nie jest jednoznaczne z postępowaniem dyscyplinarnym

  Rzecznik KRS: składanie wyjaśnień... 01:33

  20.09 | Rzecznik KRS Maciej Mitera powiedział, że „nie wie za jaką krytykę” sędziowie są wzywani do zeznań. - Musiałbym wiedzieć, jaki jest tutaj cel wysłuchania rzecznika - powiedział. Mitera zaznaczył dodatkowo, że składanie wyjaśnień nie jest jednoznaczne z postępowaniem dyscyplinarnym.
 • "Przechodzimy w fazę niszczenia ludzi"

  "Przechodzimy w fazę niszczenia l... 00:35

  20.09 | - Nie chodzi mi tylko wyłącznie o sędziów czy innych prawników, ale o wszystkich naszych słuchaczy - mówił we "Wstajesz i Wiesz" sędzia Markiewicz.
rozwiń

Huragan Florence

 • Ratownicy w Karolinie Północnej

  Ratownicy w Karolinie Północnej 01:15

  14.09 | Huragan Florence, który w piątek uderzył w Karolinę Północną spowodował śmierć co najmniej pięciu osób, a 700 tysięcy pozostaje bez prądu. Po wejściu w głąb lądu Florence straciła na sile i stała się burzą tropikalną, ale nadal jest bardzo groźna.
 • "Spaść może tyle wody, która pozwoliłaby na wypełnienie 15 milionów basenów olimpijskich"

  "Spaść może tyle wody, która pozw... 01:44

  14.09.| - Proszę sobie wyobrazić, że synoptycy wyliczyli, że spaść może tyle wody, która pozwoliłaby na wypełnienie 15 milionów basenów olimpijskich - relacjonował w TVN24 Jan Pachlowski, korespondent z USA. - Władze apelują do wszystkich mieszkańców, którzy nie zdecydowali się na obowiązkową ewakuację, jeśli już są w miejscach, gdzie woda podmywa nieruchomości, to żeby się schować na wyższych piętrach - dodał. Jak zaznaczył, dotychczas władze USA poinformowały, że nie nie ma ewentualnych ofiar śmiertelnych żywiołu, ale to najprawdopodobniej się zmieni.

Rozmowy o Niepodległej

 • Rozmowa o Niepodległej z Tomaszem Bagińskim

  Rozmowa o Niepodległej z Tomaszem... 11:56

  O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się dziś stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Tomaszem Bagińskim.
 • Rozmowa o Niepodległej z Pawłem Łozińskim

  Rozmowa o Niepodległej z Pawłem Ł... 10:58

  O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się dziś stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Pawłem Łozińskim.
 • Olga Tokarczuk. Rozmowa o Niepodległej

  Olga Tokarczuk. Rozmowa o Niepodl... 10:34

  31.08 | O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się dziś stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Olgą Tokarczuk.
 • Mikołaj Grynberg. Rozmowa o Niepodległej

  Mikołaj Grynberg. Rozmowa o Niepo... 10:40

  O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się dziś stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Mikołajem Grynbergiem.

Sto lat Niepodległości

 • "Jeśli mówimy o narodzinach nowego państwa, to najpierw była ciąża

  "Jeśli mówimy o narodzinach noweg... 17:01

  15.09.| Spór o umowną datę odzyskania przez Polskę niepodległości był w dwudziestoleciu międzywojennym bardzo gorący. Różne formacje zgłaszały swoje propozycje. Było ich wiele, ale w końcu padło na 11 listopada. Dlaczego akurat tego dnia świętujemy? W programie "100-lecie niepodległości" na to pytanie odpowiadają eksperci.
 • "100-lecie niepodległości" o dacie święta niepodległości. Reportaż

  "100-lecie niepodległości" o daci... 08:30

  15.09.| Spór o umowną datę odzyskania przez Polskę niepodległości był w dwudziestoleciu międzywojennym bardzo gorący. Różne formacje zgłaszały swoje propozycje. Było ich wiele, ale w końcu padło na 11 listopada. Dlaczego akurat tego dnia świętujemy? W "100-leciu niepodległości" na to pytanie odpowiadają eksperci.
 • Dlaczego 11 listopada? Felieton Pauliny Chacińskiej

  Dlaczego 11 listopada? Felieton P... 08:30

  14.09 | Spór o umowną datę odzyskania przez Polskę niepodległości był w dwudziestoleciu międzywojennym bardzo gorący. Różne formacje zgłaszały swoje propozycje. Było ich wiele, ale w końcu padło na 11 listopada. Dlaczego akurat tego dnia świętujemy? W "100-leciu niepodległości" na to pytanie odpowiadają eksperci.
 • "To wielka postać, nie tylko Śląska, ale również Polski"

  "To wielka postać, nie tylko Śląs... 01:59

  21.07 | - To wielka postać, nie tylko Śląska, ale również Polski - mówił o Wojciechu Korfantym gość programu "Stulecie niepodległości" prof. Andrzej Chwalba z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jak zaznaczył dokonał on "przewrotu kopernikańskiego" w myśleniu Ślązaków na temat przyszłej Polski.
 • Profesor Grzegorz Nowik: każde powstanie jest romantyczne

  Profesor Grzegorz Nowik: każde po... 01:22

  07.07 | Profesor Grzegorz Nowik z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, który rozmawiał z szefem redakcji zagranicznej TVN24 BiS Jackiem Stawiskim, powiedział, że każde powstanie na swój sposób jest romantyczne. - To są wielkie chwile wielkich uniesień - dodał.
 • 100-lecie niepodległości. Powstanie wielkopolskie

  100-lecie niepodległości. Powstan... 22:53

  06.07 | Zakończyło się sukcesem, więc paradoksalnie "jakby nie pasuje" do polskiej romantycznej mentalności - uważa Jan Engelgard z Muzeum Niepodległości w Warszawie. W powstaniu wielkopolskim nie było też spektakularnych klęsk czy olbrzymich strat. Dlaczego jest ważne?
 • Felieton dziennikarki TVN24 Joanny Hac w cyklu "Sto lat Niepodległości"

  Felieton dziennikarki TVN24 Joann... 10:42

  23.06 | Przed wybuchem I wojny światowej Polska jako podmiot międzynarodowy, jako temat dyskusji faktycznie nie istniała - mówił profesor Andrzej Chwalba z Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W debacie "Sto lat niepodległości" o stosunkach polsko-francuskich profesor opowiedział o dwóch ważnych wydarzeniach, które sprawiły, że Francja "zaczęła widzieć Polskę na mapie Europy". - Pojawia się coś czego nie było w myśleniu politycznym Francuzów. Polska będzie potrzebna - mówił. W felietonie Joanny Hac w cyklu "Sto lat Niepodległości" płk Federic Guelton historyk wojskowości mówił z kolei o naszych stosunkach z perspektywy francuskiej.
 • Profesor Andrzej Chwalba w programie "Sto lat niepodległości"

  Profesor Andrzej Chwalba w progra... 16:26

  23.06 | Przed wybuchem I wojny światowej Polska jako podmiot międzynarodowy, jako temat dyskusji faktycznie nie istniała - mówił profesor Andrzej Chwalba z Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W debacie "Sto lat niepodległości" o stosunkach polsko-francuskich profesor opowiedział o dwóch ważnych wydarzeniach, które sprawiły, że Francja "zaczęła widzieć Polskę na mapie Europy". - Pojawia się coś czego nie było w myśleniu politycznym Francuzów. Polska będzie potrzebna - mówił. W felietonie Joanny Hac w cyklu "Sto lat Niepodległości" płk Federic Guelton historyk wojskowości mówił z kolei o naszych stosunkach z perspektywy francuskiej.
 • Debata "Sto lat niepodległości". Stosunki polsko-francuskie

  Debata "Sto lat niepodległości". ... 28:13

  23.06 | Przed wybuchem I wojny światowej Polska jako podmiot międzynarodowy, jako temat dyskusji faktycznie nie istniała - mówił profesor Andrzej Chwalba z Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego w czasie debaty "Sto lat niepodległości". Jej tematem były stosunki polsko-francuskie.
 • 100-lecie niepodległości. Ignacy Daszyński

  100-lecie niepodległości. Ignacy ... 26:03

  09.06 | Działalność polityczną rozpoczął jako nastolatek. Twarz polskiego socjalizmu II RP. Przyjaciel, a potem zagorzały krytyk Piłsudskiego. Ignacy Daszyński, jeden z ojców założycieli polskiej niepodległości, należał do jednych z najbardziej wpływowych polityków dwudziestolecia międzywojennego.
 • "Nie doceniamy niepodległościowego socjalizmu z 1918 roku"

  "Nie doceniamy niepodległościoweg... 16:50

  09.06 | Działalność polityczną rozpoczął jako nastolatek. Twarz polskiego socjalizmu II RP. Przyjaciel, a potem zagorzały krytyk Piłsudskiego. Ignacy Daszyński, jeden z ojców założycieli polskiej niepodległości, należał do jednych z najbardziej wpływowych polityków dwudziestolecia międzywojennego.
 • Charyzmatyczny przywódca socjalistów utorował Polsce drogę do wolności

  Charyzmatyczny przywódca socjalis... 08:03

  09.06 | Działalność polityczną rozpoczął jako nastolatek. Twarz polskiego socjalizmu II RP. Przyjaciel, a potem zagorzały krytyk Piłsudskiego. Ignacy Daszyński, jeden z ojców założycieli polskiej niepodległości, należał do jednych z najbardziej wpływowych polityków dwudziestolecia międzywojennego. Program "100 lat niepodległości" TVN24.
rozwiń

Obraz świata

 • Nigel Farage znów rusza w trasę

  Nigel Farage znów rusza w trasę 00:27

  21.09 | Partia Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP) opublikowała 17-stronnicowy dokument zawierający propozycje radykalnych posunięć w sprawie brexitu.
 • Trump broni Kavanaugh

  Trump broni Kavanaugh 00:28

  21.09 | Senator Chuck Grassley, republikański przewodniczący senackiej komisji sądownictwa, dał Christinie Blasey Ford czas do piątku na decyzję, czy będzie zeznawać w sprawie jej zarzutów o molestowanie seksualne wobec kandydata na sędziego Sądu Najwyższego Bretta Kavanaugha.
 • Katastrofa promu w Tanzanii

  Katastrofa promu w Tanzanii 00:22

  21.09 | Co najmniej 44 osoby zginęły w wypadku promu pasażerskiego w Tanzanii na Jeziorze Wiktorii, największym akwenie w Afryce - poinformował w czwartek w publicznej telewizji Gerson Msigwa, rzecznik prasowy rządu Tanzanii.
 • Papież odwiedzi Litwę, Łotwę i Estonię

  Papież odwiedzi Litwę, Łotwę i Es... 00:28

  21.09 | W czasach mroków, przemocy i prześladowań płomień wolności nigdy nie gaśnie, lecz inspiruje nadzieję na przyszłość - powiedział Franciszek w orędziu do narodów Litwy, Łotwy i Estonii. W sobotę rozpocznie się jego wizyta w tych krajach.
 • Znów niespokojnie w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu

  Znów niespokojnie w Strefie Gazy ... 00:42

  20.09 | W ciągu 48 godzin od izraelskich kul zginęło w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu sześciu Palestyńczyków. Amnesty International uważa, że w niektórych przypadkach mogło dojść do zbrodni wojennych.
 • Nasrallah grozi Izraelowi

  Nasrallah grozi Izraelowi 01:08

  Przywódca libańskiego Hezbollahu Hasan Nasrallah oświadczył, że jego ruch ma w arsenale "wysoce precyzyjne rakiety". Zapewnił, że stało się tak mimo ataków Izraela w Syrii, przeprowadzanych, aby mu w tym przeszkodzić.
 • Przywódcy państw członkowskich na szcycie Rady Europejskiej w Salzburgu

  Przywódcy państw członkowskich na... 00:56

  20.09 | Podczas nieformalnego szczytu UE podtrzymaliśmy stanowisko, że przyjmowanie uchodźców jest na zasadzie dobrowolności; to kwestia bezpieczeństwa i ochrony granic - powiedział w czwartek w Salzburgu premier Mateusz Morawiecki.
 • Szwecja. Proces bohatera skandalu w Akademii Szwedzkiej

  Szwecja. Proces bohatera skandalu... 01:28

  19.09 | W Sztokholmie rozpoczął się w środę proces Jean-Claude'a Arnaulta, bohatera skandalu w Akademii Szwedzkiej, nominującej laureatów do Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Afera z jego udziałem spowodowała, że w tym roku literacki Nobel nie został przyznany.
 • 157 ciał w naczepie stojącej na osiedlu w Guadalajarze

  157 ciał w naczepie stojącej na o... 01:11

  19.09 | 157 niezidentyfikowanych ciał znaleziono w stojącej w mieście Guadalajara chłodzonej naczepie. Okazało się, że zostały tam umieszczone przez lokalne władze, ponieważ kostnice są przepełnione. Po nagłośnieniu sprawy pracę stracił dyrektor meksykańskiego instytutu medycyny sądowej który twierdzi, że w okolicy jest jeszcze druga identyczna naczepa.
 • Zwolennicy władywostockich komunistów są przekonani o fałszerstwach

  Zwolennicy władywostockich komuni... 00:30

  19.09 | Przewodnicząca rosyjskiej Centralnej Komisji Wyborczej Ełła Pamfiłowa zarekomendowała, by unieważnić wyniki wyborów gubernatora w Kraju Nadmorskim na Dalekim Wschodzie. Dodała, że podczas kampanii wyborczej doszło tam do "poważnych ingerencji".
 • Elon Musk pozwany przez nurka. Za nazwanie go pedofilem

  Elon Musk pozwany przez nurka. Za... 01:41

  18.09 | Elon Musk, szef Tesli i SpaceX, w poniedziałek został pozwany przed sądem w Los Angeles za niesławienie. To konsekwencje jego lipcowego wpisu w mediach społecznościowych, w którym nazwał pedofilem brytyjskiego nurka biorącego udział w akcji ratowania 12 chłopców uwięzionych w zalanej wodą tajlandzkiej jaskini.
 • Satelitarne zdjęcia manewrów Wostok-2018

  Satelitarne zdjęcia manewrów Wost... 00:24

  17.09 | Ćwiczenia wojskowe Wostok-2018 (Wschód-2018), przeprowadzone w azjatyckiej części Federacji Rosyjskiej, miały pokazać Zachodowi, że Rosja jest gotowa do wielkiej wojny i że możliwy jest jej sojusz militarny z Chinami - ocenia niezależna "Nowaja Gazieta".
rozwiń

Wideo dnia

 • Krew z nosów i uszu, atak paniki na pokładzie. Wszystko przez błąd załogi

  Krew z nosów i uszu, atak paniki ... 00:40

  21.09 | Początkowo nic nie zapowiadało problemów. Samolot ze 166 osobami na pokładzie zgodnie z planem wystartował z lotniska w Mumbaju. Chwilę później doszło jednak do nagłego spadku ciśnienia w kabinie. Gdy z sufitu wysunęły się maski tlenowe, pasażerowie wpadli w panikę. Piloci podjęli wówczas decyzję o awaryjnym lądowaniu. W wyniku dekompresji u trzydzieściorga pasażerów wystąpiło krwawienie z uszu i nosa. Zapewniono im opiekę medyczną. Ustalono, że przyczyną dekompresji był błąd załogi, która nie uruchomiła systemu utrzymującego prawidłowe ciśnienie w samolocie.
 • Strzały w Maryland

  Strzały w Maryland 00:28

  20.09 | Co najmniej trzy osoby zginęły w Aberdeen w stanie Maryland, gdzie kobieta zaczęła strzelać na terenie centrum dystrybucyjnego sieci aptek Rite Aid. Są też ranni. Lokalny szeryf powiedział, że napastniczkę ujęto i że jest ona w stanie krytycznym.
 • Agata Duda w Waszyngtonie. Zgubiony but przy wsiadaniu do auta

  Agata Duda w Waszyngtonie. Zgubio... 00:44

  17.09 | Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką zostali we wtorek przyjęci w Białym Domu przez Donalda Trumpa i jego żonę Melanię. W drodze na spotkanie polska pierwsza dama, wsiadając do samochodu, nieoczekiwanie zgubiła but, co nie uszło uwadze kamer. - Te amerykańskie samochody są zdecydowanie za duże - ocenił w "Szkle kontaktowym" satyryk i felietonista Krzysztof Daukszewicz.
 • Skunks i kubek, czyli nietypowa interwencja

  Skunks i kubek, czyli nietypowa i... 00:35

  20.09 | O tym, że podczas nocnej zmiany można brać udział w niecodziennych interwencjach, przekonał się jeden z policjantów w mieście Aurora w Illinois. 11 września około godziny 5.20 policja przyjęła zgłoszenie o skunksie, którego nos zaklinował się w plastikowym kubku. Na pomoc ruszył mu oficer Derrick Hight. Policjant pojechał na parking w okolicy pralni, gdzie znajdowało się zwierzę. Mężczyzna ostrożnie krążył wokół skunksa, a gdy wybrał odpowiedni moment, zbliżył się i uwolnił stworzenie. Następnie odrzucił kubek i w popłochu uciekł odstraszony nieprzyjemnym aromatem.
 • Niezwykła przeprowadzka. Dom na ciężarówce

  Niezwykła przeprowadzka. Dom na c... 00:40

  20.09 | Mieszkańcy Plano w północnym Teksasie zdecydowali o zmianie adresu 150 letniej rezydencji. Decyzja o przeprowadzce została podjęta, bo w dotychczasowej lokalizacji ma powstać park miejski. Mieszkańcy w głosowaniu zdecydowali jednak, że najstarszy dom trzeba ocalić. Dlatego został odcięty od fundamentów, precyzyjnie osadzony na stalowych belkach i przewieziony na ciężarówce do innej dzielnicy. Koszt całej akcji to blisko ćwierć miliona dolarów.
 • Władimir Putin testuje karabin snajperski Kałasznikowa

  Władimir Putin testuje karabin sn... 01:23

  19.09 | Władimir Putin w środę odwiedził strzelnicę Kałasznikowa koło Moskwy. Rosyjski prezydent nie tylko obejrzał najnowsze modele uzbrojenia, ale też osobiście przetestował jeden z nich - prototypowy karabin wyborowy SVCh "Czukawin". Na nagraniu widać, jak Putin uczy się obsługi karabinu, a następnie strzela do celów oddalonych o 600 metrów. Według Rosjan nowy karabin ma być wyjątkowo celny, nie poinformowano jednak, jak pod tym względem wypadł prezydent.
 • Koszenie zamiast więzienia. Nietypowe wyroki sędziego

  Koszenie zamiast więzienia. Niety... 00:45

  19.09 | Ręczne koszenie szkolnego boiska albo kara więzienia. Taki wybór sędzia z Ohio postawił przed 19-latkiem, który wyciął przekleństwa na szkolnym trawniku. Dodatkowo zarządził dla niego sześciomiesięczny okres próbny i zobowiązał do pozytywnego zaliczenia egzaminu kończącego szkołę średnią.
 • "Stary! Tornado rozrywa budynek!". Nawet 12 trąb powietrznych nad stanem Wirginia

  "Stary! Tornado rozrywa budynek!"... 00:27

  18.09 | Co najmniej jedna osoba zginęła, jedna została ranna w wyniku przejścia tornada nad stanem Wirginia. W porównywalnym czasie pojawiło się nawet 12 takich zjawisk. Żywioły są powiązane z pozostałościami po huraganie Florence.
 • Mistrzowska reżyseria. Oświadczył się odbierając Emmy

  Mistrzowska reżyseria. Oświadczył... 01:58

  18.09 | Zastanawiasz się, dlaczego nie lubię Cię nazywać swoją dziewczyną? Ponieważ chciałbym nazywać Cię swoją żoną - nieoczekiwanie Glenn Weiss zwrócił się do swojej partnerki podczas gali rozdania nagród Emmy. Dziękując za statuetkę za reżyserię 90. gali rozdania Oscarów oświadczył się on Jen Svendsen na oczach zgromadzonych gości, wzbudzając gorące owacje.
 • Machaniu ogonami nie było końca. Uratowali psy uwięzione przez wodę

  Machaniu ogonami nie było końca. ... 01:14

  17.09 |Straż Przybrzeżna uratowała parę i ich kilkanaście psów czekających na pomoc w otoczonej wodą przyczepie w hrabstwie Columbus w Północnej Karolinie (USA). Stan wód po przejściu huraganu Florence wciąż się podnosi. Nagranie przedstawia akcję ratowania dziesięciu psów rasy beagle oraz czterech pitbulli. Psy nie posiadają się z radości na widok ratowników.
 • Psa udało się odnaleźć po dwóch miesiącach

  Psa udało się odnaleźć po dwóch m... 00:54

  16.09 | Suczka o imieniu Pumpkin zaginęła dwa miesiące temu w kalifornijskiej Pasadenie. Po intensywnych poszukiwaniach, udało się ją odnaleźć. Okazało się, że chihuahua zawędrowała aż do sąsiedniego stanu - Arizony. Dzięki udostępnianym postom w mediach społecznościowych, właściciele skontaktowali się ze schroniskiem i sprowadzili psa do domu. Pumpkin, jak i jej właściciele, nie kryli radości z ponownego spotkania.
 • Ostatnie dni letniego sezonu. Basen otwarto dla psów

  Ostatnie dni letniego sezonu. Bas... 00:34

  17.09 | Basen w niemieckim Hanau otwarto dla zwierząt tuż przed zamknięciem na sezon zimowy. Kąpało się w nim ponad 400 psów. To już czwarta taka akcja zorganizowana dla czworonogów. Część pieniędzy zebranych podczas wydarzenia zostanie przeznaczona na schroniska dla zwierząt.
rozwiń

Reportaże TVN24

 • Kuba wciąż niechętnie otwiera się na świat. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Kuba wciąż niechętnie otwiera się... 45:59

  2.01. | Wiele się zmienia w relacjach Kuby ze światem, ale w samym kraju zmian wciąż niewiele. Wciąż kultywuje się rewolucję 1 stycznia i jej przywódcę - Fidela Castro. Władze mówią o otwarciu na świat, ale też podkreślają wyższość socjalizmu nad demokracją i rynkiem. Materiał "Faktów" TVN.
 • Femen. Naga prawda

  Femen. Naga prawda 46:49

  31.12 | Nagość to dla członkiń Femenu jednocześnie symbol bezbronności i waleczności. A waleczne są bardzo, coraz bardziej są też znane i zwykle – rozebrane do naga. Nasz reporter za najbardziej znanymi feministkami świata zjechał kawał świata. (Dla dorosłych).
 • FEMEN. Naga prawda

  FEMEN. Naga prawda 22:58

  30.12 | Pierwsza część reportażu Wojciecha Bojanowskiego o feministycznym ruchu FEMEN.
 • Próby walki z uczuciami nic nie dały

  Próby walki z uczuciami nic nie dały 00:49

  23.10 | - Może trochę bałem się reakcji. Przełożonych poinformowałem dopiero, kiedy podjąłem ostateczną decyzję. Kościół ma oczywiście swoje mechanizmy. Można iść do biskupa, rozmawiać, szukać wsparcia, ale ja uporałem się z tym sam - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • "Chciałem być fair". Decyzja o zrzuceniu sutanny

  "Chciałem być fair". Decyzja o zr... 00:55

  23.10 | - Nie zrzuciłem sutanny od razu. Chciałem spróbować być księdzem na sto procent, ale z upływem czasu było mi coraz trudniej. Coś się we mnie kłóciło, a nie chciałem żyć podwójnym życiem. Decyzję podjąłem dopiero po czterech latach. Musiałem do tego dojrzeć. Nie jest łatwo zostawić swoje dotychczasowe życie - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • Były ksiądz mówi o miłości do innego mężczyzny

  Były ksiądz mówi o miłości do inn... 00:31

  23.10 | Wcześniej podobali mi się mężczyźni, ale pierwsza prawdziwa miłość przyszła dopiero, kiedy byłem już księdzem. Nie sądziłem, że można tak mocno się zaangażować. W pewnym momencie wchodzisz w uczucie tak bardzo, że nie potrafisz już zrobić kroku do tyłu. Zastanawiasz się, jak to możliwe, analizujesz swoje zachowanie, ale jest za późno.
 • "Miłość do mężczyzny przyszła, kiedy byłem już księdzem"

  "Miłość do mężczyzny przyszła, ki... 01:06

  23.10 | Moje uczucie było silne, ale historia trwała bardzo krótko i zakończyła się boleśnie. Mówiąc krótko, zostałem zaszantażowany – mówi były ksiądz Jan Oko w szczerej rozmowie z Katarzyną Zdanowicz.
 • Pierwsze kroki uchodźców w Europie. Cały reportaż z wyspy Lesbos

  Pierwsze kroki uchodźców w Europi... 27:12

  17.10 | Imigranci w łódkach wciąż płyną – najczęściej w stronę Grecji . Tylko w sobotę w drodze do Europy zginęło ich dwunastu. Wyspa Lesbos jest dla nich jak brama do raju i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. Straż graniczna jest bezradna, grecka policja głucha i ślepa, a przemytniczy biznes mocny jak nigdy dotąd.
 • „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie chcemy, żeby ktoś to zepsuł”

  „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie ... 11:43

  27.03 | Pensje rosną, a ludzie są szczęśliwi - takie opinie można usłyszeć od Rosjan. Reporter TVN24 Wojciech Bojanowski postanowił sprawdzić, czy rzeczywistość jest równie różowa jak deklaracje.
 • Opowieść o trudnej drodze, jaką przechodzą chorzy na raka. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Opowieść o trudnej drodze, jaką p... 10:50

  Diagnoza, która brzmi jak wyrok i nadzieja, że nie będzie to wyrok śmiertelny. Dwóch pacjentów i ich dwie drogi, przez życie zagrożone rakiem. Każdy ich krok na początku tej drogi obserwował Wojciech Bojanowski.
 • Jak to się robi za granicą? Reportaż o systemie leczenia raka w Wielkiej Brytanii

  Jak to się robi za granicą? Repor... 10:23

  Jak robi się to, że czy chory na raka pacjent ma zagwarantowaną szybką fachową pomoc i darmowe leki? A także opiekująca się nim pielęgniarkę do której zawsze może zadzwonić. W Wielkiej Brytanii, gdzie systemowe reformy zaczęły się już 15 lat temu, był Marek Osiecimski.
 • Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wojciechem Bojanowskim

  Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wo... 30:15

  21.02 | Bohaterka Majdanu Tetiana Czornowoł w ostatnim roku była wszędzie tam, gdzie rozgrywały się najważniejsze wydarzenia. Brutalnie pobita dziennikarka zdecydowała się walczyć na pierwszej linii frontu. Jak powiedziała, "nie wie, dlaczego jest żywa". W rok po tragicznych wydarzeniach w Kijowie Wojciech Bojanowski pokazał w reportażu, jak wyglądał ten czas z perspektywy niezależnej dziennikarki.
rozwiń

Kontakt 24

 • Pożar w kamienicy. "Zagrożone są sąsiednie budynki"

  Pożar w kamienicy. "Zagrożone są ... 00:30

  21.09 | 12 zastępów walczy z pożarem, który wybuchł w kamienicy w Chełmnie (Kujawsko-Pomorskie). Jedna osoba została poszkodowana. Strażacy podają, że zagrożone są dwa sąsiednie budynki. Pierwszą informację, nagrania i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Samochód osobowy wjechał w autokar. Ranny kierowca

  Samochód osobowy wjechał w autoka... 00:33

  21.09 |Niebezpieczne zdarzenie na trasie Poznań Szamotuły. Samochód osobowy uderzył autokar prywatnego przewoźnika. Jeden z kierowców jest ranny. Pierwszą informację i nagranie z miejscowości Baranowo (Wielkopolskie) otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Ogień na składowisku śmieci. "Zaczęło się od maszyny do mielenia złomu"

  Ogień na składowisku śmieci. "Zac... 00:34

  20.09 | Strażacy walczą z pożarem na Prawobrzeżu w Szczecinie. W akcji bierze udział blisko 30 zastępów. Według służb, ogień pojawił się na terenie składowiska śmieci. Nagrania i zdjęcia pokazujące ogromny dym otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Nietypowy pieszy na drodze. "Ostrożność tego osobnika mnie zaskoczyła"

  Nietypowy pieszy na drodze. "Ostr... 00:31

  20.09 |Łosie na Mazurach stają się coraz ostrożniejsze, na tyle, że zatrzymują się zanim przejdą przez drogę - mówi Reporter 24, który spotyka je pod Mrągowem. Na przesłanym do naszej redakcji nagraniu widać, jak łoś początkowo stoi na polu, przechodzi przez drogę dopiero, gdy przejeżdża auto.
 • "Elka" jedzie pod prąd. "Kolejny przykład bezmyślności kierowców"

  "Elka" jedzie pod prąd. "Kolejny ... 00:38

  19.09 | Po pożarze auta na trasie S7 samochody stanęły w korku. Niektórzy zniecierpliwieni kierowcy zdecydowali się ruszyć pod prąd. Wśród nich było także auto nauki jazdy. Pierwszą informację i nagranie z okolic miejscowości Siekluki (Mazowieckie) otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Pożar w Wieliczce

  Pożar w Wieliczce 00:49

  17.09 | Siedem zastępów straży pożarnej gasiło pożar, który wybuchł na poddaszu jednego z budynków w Wieliczce (Małopolskie). W momencie pojawienia się ognia, w budynku nazywanym przez mieszkańców "starym młynem", przebywała jedna osoba. Pierwszą informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Wjechała na tory, pociąg roztrzaskał auto. Zginęła 82-latka

  Wjechała na tory, pociąg roztrzas... 00:24

  13.09 | Śmiertelny wypadek na przejeździe w Kotuniu (Mazowieckie). Jak przekazały służby, jadąca samochodem 82-letnia kobieta próbowała zdążyć przed pociągiem. Zginęła na miejscu. Nagranie z miejsca wypadku otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Pożar przy stacji benzynowej. Spłonęła ciężarówka

  Pożar przy stacji benzynowej. Spł... 00:49

  13.09 | Ciężarówka zapaliła się podczas postoju na parkingu przy stacji benzynowej w Gorzowie Wielkopolskim. Ogień rozprzestrzenił się również na inne samochody oraz billboardy. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24
 • Łoś w Bydgoszczy. "Biegał w kółko, wskakiwał do ogródków, prawie mnie staranował"

  Łoś w Bydgoszczy. "Biegał w kółko... 00:44

  10.09 | Łoś pojawił się na ulicach Bydgoszczy. Według relacji świadków, zwierze zachowywało się bardzo dziko. - Łoś biegał po ulicach, przeskakiwał płoty i wskakiwał do ogródków prywatnych posesji - mówi Reporter 24. Zaniepokojeni mieszkańcy wezwali służby. Nagranie otrzymaliśmy Na Kontakt 24.
 • Wjechał w słup, auto stanęło w płomieniach. Nie żyje kierowca

  Wjechał w słup, auto stanęło w pł... 00:44

  08.09 | Samochód wjechał w słup trakcji tramwajowej w Toruniu. Na skutek uderzenia auto rozpadło się na dwie części i stanęło w płomieniach. Kierowca zginął na miejscu. Pierwszą informację oraz nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Wyprzedzał autobus, zablokował drogę. Kierowcy hamowali

  Wyprzedzał autobus, zablokował dr... 00:29

  Manewr wyprzedzania, podjęty przez kierowcę samochodu dostawczego, mógł się zakończyć zderzeniem czołowym. Do wypadku nie doszło, bo dwaj inni kierowcy zatrzymali się na środku drogi, by samochód dostawczy mógł wrócić na swój pas. Nagranie z trasy Biłgoraj - Tarnogród (Lubelskie) otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Ogień wychodził oknami. Mieszkanie doszczętnie spłonęło

  Ogień wychodził oknami. Mieszkani... 00:45

  30.08 | Spłonęło mieszkanie w bloku na łódzkich Bałutach. Zniszczony został także fragment elewacji. Mieszkańcy budynku zostali ewakuowani. Pierwszą informację i nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
rozwiń

Meteo

 • Prognoza pogody na sobotę

  Prognoza pogody na sobotę 01:39

  21.09 | Na Dolnym Śląsku i Ziemi Łódzkiej sobota zapowiada się bezdeszczowo. Na pozostałym obszarze kraju okresami prognozowane są opady rzędu 10-20 litrów na metr kwadratowy.
 • Warunki drogowe w sobotę

  Warunki drogowe w sobotę 00:34

  21.09 | W sobotę w większości kraju warunki na drogach będą utrudnione.
 • Warunki biometeo w sobotę

  Warunki biometeo w sobotę 01:03

  21.09 | Najwyższą wilgotność odnotujemy na północnym zachodzie i południowym wschodzie kraju. Wyniesie tam powyżej 80 procent. Będzie się zmniejszać w kierunku zachodnim. Na terenie całej Polski odczujemy chłód i wilgoć, na północy wietrznie. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne w większości kraju, jedynie na południowym zachodzie neutralne.
 • "To dopiero początek. Florence uderzyła w wybrzeże USA

  "To dopiero początek. Florence ud... 03:14

  Ściana deszczu i silny wiatr, ale na szczęście nie huraganowy. Florence uderzyła w wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Na szczęście była nieco słabsza niż się spodziewano. Na zagrożonym obszarze będzie teraz mocno padać i to przed dwa, a nawet trzy dni. Istnieje bardzo duże ryzyko powodzi.
 • Filipiny, Tajwan i Chiny czekają na nadejście tajfunu. Zagrożonych blisko 45 mln osób

  Filipiny, Tajwan i Chiny czekają ... 00:52

  Potężny tajfun zbliża się do Filipin, Tajwanu i Chin. Prędkość wiatru przekracza ponad 250 kilometrów na godzinę, a żywioł ma obecnie piątą, najwyższą kategorię. Zagrożonych jest blisko 45 milionów osób.
 • System ostrzeżeń SMS zadziałał. Nie obyło się bez problemów

  System ostrzeżeń SMS zadziałał. N... 02:56

  Gwałtowne ulewy i burze z piorunami spowodowały, że jedni uciekali przed zalaniem, a inni przed pożarem. Bardzo niebezpieczne było to ostatnie załamanie pogody. Zadziałał system ostrzeżeń SMS, choć powiadomienia dotarły także tam, gdzie nie było zagrożenia burzowego.
 • "Rytel pamięta i Rytel dziękuje". Rok po wielkiej nawałnicy

  "Rytel pamięta i Rytel dziękuje".... 03:09

  Dokładnie rok temu nawałnica i brak ostrzeżeń doprowadziły do tragedii w Suszku i wielkich zniszczeń w okolicach Rytla. Z pomocą poszkodowanym pospieszyło wtedy wielu Polaków.
 • Upały i burze. Taka aura zostanie z nami jeszcze przez jakiś czas ["Fakty po południu"]

  Upały i burze. Taka aura zostanie... 03:14

  Zalane ulice, podtopione garaże i piwnice. - Woda była jak rzeka górska - opowiadali mieszkańcy terenów, które w niedzielę nawiedziły ulewy i burze. W najbliższych dniach można się spodziewać kolejnych. - Gwałtowne zjawiska są związane z silnie wypiętrzającymi się chmurami burzowymi - tłumaczyła Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo.
 • Nadciągają groźne burze. Ostrzeżenia dla większości województw

  Nadciągają groźne burze. Ostrzeże... 02:31

  Burze, grad i podtopienia, zwłaszcza na południu i południowym zachodzie Polski. Strażacy usuwają skutki gwałtownych zjawisk pogodowych, a meteorolodzy ostrzegają: w ten weekend będą kolejne burze, w niemal całym kraju.
 • Trzecia martwa foka znaleziona na plaży. Sprawę bada policja

  Trzecia martwa foka znaleziona na... 02:33

  Uratowana w helskim fokarium, odchowana i wpuszczona do morza - teraz znaleziona martwa z rozbitą głową. Młodziutka Helena to już trzecia foka, która w ostatnich dniach mogła zostać zabita przez człowieka. Przy poprzednich znaleziono pętlę i cegłę.
 • Brak przygotowania i wyobraźni. Tatrzański Park Narodowy apeluje o rozwagę

  Brak przygotowania i wyobraźni. T... 02:40

  Lawiny, nieprzewidywalna pogoda i niedocenione szlaki. O tym, jak wyjść w góry i bezpiecznie z nich wrócić, przypomina tuż przed sezonem Tatrzański Park Narodowy.
 • Spuścili wodę, by mogła przepłynąć barka. Zginęło nawet kilkaset ptaków

  Spuścili wodę, by mogła przepłyną... 02:44

  Ekolodzy przegrali bój o zrzut z tamy we Włocławku. Poziom Wisły podniesiony - barki mogą popłynąć. Razem z nimi - gniazda, jaja i pisklęta chronionych gatunków. Zrzutu dokonano w środku okresu lęgowego.
rozwiń

Sport.tvn24.pl

 • Niepokonana od trzech lat. Włodarczyk "nigdy nie zawiodła"

  Niepokonana od trzech lat. Włodar... 03:12

  Anita Włodarczyk zdobyła kolejne złoto na lekkoatletycznych mistrzostwach. Dziennikarze w Londynie piszą, że królowa zachowała koronę.
 • "The Sun": Ronaldo ma mieć bliźniaki

  "The Sun": Ronaldo ma mieć bliźniaki 00:27

  13.03 | Gwiazdor Realu Madryt Cristiano Ronaldo spodziewa się bliźniaków - tę sensacyjną informację podał brytyjski tabloid "The Sun". Jak donosi gazeta, dzieci Portugalczykowi urodzi matka zastępcza.
 • Tottenham - Milwall 6:0

  Tottenham - Milwall 6:0 02:09

  12.03 | Tottenham Hotspur zakwalifikował się w niedzielę do półfinału Pucharu Anglii. W derbach Londynu pokonał trzecioligowy Millwall FC 6:0.
 • Błąd bramkarza w meczu Tottenhamu z Milwall

  Błąd bramkarza w meczu Tottenhamu... 01:01

  12.03. | Tottenham nie dał szans Milwall w ćwierćfinałowym meczu Pucharu Ligi pokonując beniaminka aż 6:0. Gdyby nie bramkarz gości, spotkanie zakończyłoby się jeszcze większym pogromem. Gdyby nie on, nie mielibyśmy także okazji obejrzeć jednej z najbardziej kuriozalnych bramek weekendu. Przy trafieniu ustalającym wynik spotkania Thomas King ewidentnie się nie popisał. Dzięki niemu ze skompletowania hat-tricka cieszył się Koreańczyk Heung-Ming Son.
 • Małysz po złocie mistrzostw świata w Lahti

  Małysz po złocie mistrzostw świat... 02:31

  05.03 | - Świętowanie nie było długie. Wypiliśmy po dwa, trzy piwka, potem oglądaliśmy jeszcze skoki, żeby zobaczyć spokojnie, jak to wyglądało - mówił na lotnisku Kraków - Balice Adam Małysz, dzień po zdobyciu przez naszą ekipę złotego medalu w konkursie drużynowym.
 • Asysta Glika w meczu Monaco z Nantes

  Asysta Glika w meczu Monaco z Nantes 03:33

  06.03 | Prowadząca w tabeli francuskiej ekstraklasy drużyna AS Monaco, której piłkarzem jest Kamil Glik, pokonała u siebie Nantes 4:0 w 28. kolejce. Polak zapisał na swoim koncie asystę.
 • Małysz po powrocie: długo nie świętowaliśmy

  Małysz po powrocie: długo nie świ... 02:31

  05.03 | - Świętowanie nie było długie. Wypiliśmy po dwa, trzy piwka, potem oglądaliśmy jeszcze skoki, żeby zobaczyć spokojnie jak to wyglądało - mówił na lotnisku Kraków - Balice trener kadry skoczków Adam Małysz, dzień po zdobyciu przez naszą ekipę złotego medalu w konkursie drużynowym.
 • Juventus pokonał Empoli

  Juventus pokonał Empoli 01:59

  26.05 | Łukasz Skorupski nie uchronił swojego zespołu przed porażką z Juventusem. Empoli z mistrzem Włoch przegrało na jego stadionie 0:2. Nieszczęście ekipy gości rozpoczęło się od pechowej interwencji polskiego bramkarza.
 • Trener 11-latka o jego umiejętnościach

  Trener 11-latka o jego umiejętnoś... 00:37

  11-letni Jacek, wychowanek Pogoni Szczecin, został zaproszono do treningów w słynnej piłkarskiej szkółce Realu Madryt. O umiejętnościach chłopca opowiada jego trener, Tomasz Bielecki.
 • Dopingowa wpadka Jamajczyka. Bolt stracił złoto

  Dopingowa wpadka Jamajczyka. Bolt... 00:36

  25.01 | Nie dziewięć, a osiem złotych medali olimpijskich od dziś ma oficjalnie w swoim dorobku najszybszy człowiek świata Usain Bolt. Wszystko przez wpadkę dopingową Nesty Cartera, jego kolegi z jamajskiej sztafety 4x100 metrów z Pekinu.
 • Kamil Stoch po zwodach w Wiśle

  Kamil Stoch po zwodach w Wiśle 01:10

  14.01 | - Miałem kłopoty z kolanem, ale to przewlekły uraz, który będzie mi doskwierał przez jakiś czas. To nic poważnego. Dziś nie czułem jednak żadnych dolegliwości i dlatego mogłem oddawać dobre skoki – powiedział po wygraniu pierwszego z weekendowych konkursów w Wiśle Kamil Stoch, od soboty nowy lider klasyfikacji generalnej.
 • Żyła, Kot, Kubacki i Hula po konkursie w Wiśle

  Żyła, Kot, Kubacki i Hula po konk... 01:03

  14.01 | - Skoki były bardzo dobre, na wysokim poziomie. Siódme miejsce to kolejna moja '10'. Bajka!" – skomentował pierwsze weekendowe zawody Pucharu Świata w Wiśle Piotr Żyła.
rozwiń

Wideo 360

 • Donald Trump w Warszawie. Zobacz wideo 360 stopni

  Donald Trump w Warszawie. Zobacz ... 06:08

  12.07 | Wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Warszawie była jednym z najważniejszych wydarzeń politycznych w Polsce w 2017 roku. Zobacz relację reportera TVN24 Wojciecha Bojanowskiego, który użył kamery 360 stopni.
 • "Opowiem wam o jednym z was"

  "Opowiem wam o jednym z was" 01:33

  28.07 | Papież Franciszek pojawił się w środę po godz. 21. w oknie papieskim Domu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3. Powitały go tłumy wiernych z całego świata. Swoje przemówienie papież zaczął po polsku. Zobacz wideo 360 stopni.
 • Tysiące pielgrzymów w drodze na Krakowskie Błonia. Zobacz na wideo 360 stopni

  Tysiące pielgrzymów w drodze na K... 01:47

  28.07 | W czwartek po południu na błonia zmierza rozśpiewany tłum, z flagami swoich państw. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
 • Pielgrzymi z Francji dają popis swoich możliwości wokalnych

  Pielgrzymi z Francji dają popis s... 01:27

  29.06 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowskie tramwaje są wyjątkowo zatłoczone

  Krakowskie tramwaje są wyjątkowo ... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • W Krakowie można usłyszeć muzykę z różnych zakątków świata

  W Krakowie można usłyszeć muzykę ... 01:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowski rynek z perspektywy pomnika Mickiewicza

  Krakowski rynek z perspektywy pom... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni

  Justyna Pochanke w studio TVN24. ... 03:26

  Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni
 • Pielgrzymi wypoczywają na Plantach

  Pielgrzymi wypoczywają na Plantach 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • "Poczuj się jak pilot F-16". Wideo 360 stopni z okazji Szczytu NATO

  "Poczuj się jak pilot F-16". Wide... 04:21

  26.07 | Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych opublikowało film nagrany w technologii 360 stopni, dzięki któremu można poczuć się jak pilot myśliwca F-16.
 • Przejazd papamobile i tłumy wiernych. Zobacz wideo 360 stopni

  Przejazd papamobile i tłumy wiern... 01:01

  28.07 | Zobacz nagranie jednego z przejazdów papieża Franciszka wykonane w technologii wideo 360 stopni.
 • "Dobry wieczór" po polsku i wybuch radości. Zobacz na wideo 360 stopni

  "Dobry wieczór" po polsku i wybuc... 00:41

  28.07 | W środę wieczorem papież Franciszek przemawiał do pielgrzymów ze słynnego okna na ul. Franciszkańskiej 3. Zaczął od przywitania po polsku. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
rozwiń

TOTERAZ

 • Populacja Japonii zmalała o 400 tysięcy osób w jednym roku

  Populacja Japonii zmalała o 400 t... 00:39

  08.06 | Populacja Japonii maleje w oczach. Tylko w zeszłym roku zmniejszyła się o 400 tysięcy osób. Według raportu japońskiego Ministerstwa Zdrowia, w 2017 roku urodziło się jedynie 946 tys. dzieci, najmniej od 1899 roku. Jednocześnie, w tym samym roku zmarło ponad 1,3 miliona Japończyków. Jeśli nic się nie zmieni, do 2050 roku populacja kraju Kwitnącej Wiśnie może zmniejszyć się o nawet 27 milionów.
 • Tańczące sowy powracają

  Tańczące sowy powracają 00:53

  Powrót rodziny tańczących sów - są głodne i nadal wyglądają naprawdę groźnie. Koniecznie włączcie dźwięk!
 • Super Bowl w Polsce

  Super Bowl w Polsce 00:28

  Amerykańscy żołnierze stacjonujący w Żaganiu oglądali Super Bowl. Wśród czołgów dopingowali swoje ulubione drużyny
 • Wielki wybuch wulkanu ognia

  Wielki wybuch wulkanu ognia 00:39

  Wulkan Colima w Meksyku to jeden z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. Eksplodował 3 lutego i już dzień później na You Tube zamieszczono film dokumentujący ten wybuch. Nagranie robi wrażenie!
 • Wężowy domek

  Wężowy domek 00:51

  W Teksasie, w Stanach Zjednoczonych, pewien mężczyzna zauważył węża wychodzącego z toalety. Po wezwaniu specjalistów od gadów okazało się, że w całym domu jest około 24 grzechotników teksańskich. Są to jedne z najniebezpieczniejszych węży w całych Stanach
 • Przygoda życia

  Przygoda życia 01:00

  Po przeszczepie wyruszył w podróż życia, a po powrocie... wyszedł z domu w poszukiwaniu kolejnej przygody. Choroba nie zatrzymała pana Tomasza, lecz zmotywowała do dalszej drogi. Cierpiący na stwardnienie rozsiane mężczyzna odwiedził już Gambię, Norwegię, Grecję, Austrię, Litwę i Łotwę. Ale to nie koniec. W ręku ma bilet na koniec świata.
 • Zatopiony nie trafiony

  Zatopiony nie trafiony 01:00

  Z daleka wyglądają jak pomarszczone skorupy, które ktoś porzucił w morzu. Jak podaje portal tvn24.pl, w pobliżu Portu Wojennego w Helu wciąż można wypatrzeć wraki kadłubów ORP Wicher II i ORP Grom II. Przez lata służyły polskiej Marynarce Wojennej, potem je zatopiono. Miały chronić wybrzeże niczym falochron. Nic z tego nie wyszło. Teraz rdzewieją.
 • Pub

  Pub 00:30

  W centrum handlowym w pewnym mieście w Anglii, odkryto zapomniany pub. 22 lata temu zamurowano do niego wejście. Teraz możemy zobaczyć efekty ekspolarcji. Na zdjęciach możemy zobaczyć między innymi stare butelki czy paczkę fistaszków.
 • Mechaniczna meduza

  Mechaniczna meduza 00:39

  Naukowcy z Instytutu Technologicznego w Massachusetts stworzyli robota meduzę. Jest zdolna do chwytania ryb. Przez użycie hydrożelu - robot pod wodną jest prawie niewidzialny.
 • Drift w lesie

  Drift w lesie 00:37

  W internecie pojawiło się nagranie strażaków jadących przez las. Nie była to jednak zwykła przejażdżka. Mało brakowało a wóz strażacki przewróciłby się na bok.
 • Psie szczęście

  Psie szczęście 00:42

  Pewien Husky z Rosji uwielbia zjeżdżać z górki. Szczeniak wchodzi do swojego dmuchanego koła a potem pozwala się zepchnąć na dół. Mógłby tak zjeżdżać całymi dniami!
 • Spiderman przed sądem

  Spiderman przed sądem 00:40

  Przed sądem stanął złodziej obrazów znany jako Spiderman. Ukradł obrazy warte prawie milion euro. Jego łupem padły dzieła między innymi Picassa czy Modiglianiego. Gdzie teraz znajdują się obrazy? To tej pory nie wiadomo
rozwiń

News in English

rozwiń