"Fakty" z 18 sierpnia

 • To jedna z najtrudniejszych akcji w historii. Ratownicy rozbudowują bazę przy wejściu do jaskini

  To jedna z najtrudniejszych akcji... 04:25

  Dwaj grotołazi utknęli w pół kilometra poniżej wejścia do Jaskini Wielkiej Śnieżnej w Tartach. Drogę ucieczki odcięła im woda. Nie ma z nimi kontaktu, nie wiadomo, w jakim są stanie. Wiadomo, że ratownicy podjęli decyzję o zbudowaniu bazy przy wejściu do jaskini, bo spodziewają się, że akcja ratunkowa długo potrwa.
 • Liczy się sprzęt, czas i wyszkolenie. Akcja ratunkowa w jaskini to ogromne wyzwanie

  Liczy się sprzęt, czas i wyszkole... 02:48

  Ciasno, wąsko, ciemno i zimno - tak jest w Wielkiej Śnieżnej i w wielu innych jaskiniach. Warunki bywają ekstremalnie trudne. Takie same są akcje ratunkowe. Wymagają wyszkolenia, precyzji, sprzętu i czasu. I to właśnie wyścig z czasem bywa dla ratowników największym obciążeniem.
 • "Trudne" rozmowy i porozumienie po tygodniach negocjacji. Lewica zaprezentowała "jedynki"

  "Trudne" rozmowy i porozumienie p... 03:07

  Zjednoczona lewica odsłania przedwyborcze karty i prezentuje lokomotywy list do Sejmu. Wśród nich pojawiają się liderzy połączonych w sojuszu partii. Zandberg w Warszawie, Czarzasty w Sosnowcu. Biedroń też na czele, ale tylko sztabu wyborczego.
 • Matteo Salvini wyraził zgodę na przyjęcie nieletnich imigrantów ze statku Open Arms

  Matteo Salvini wyraził zgodę na p... 02:28

  Nie jesteśmy obozem dla uchodźców - powtarza wicepremier Włoch i zbija wyborczy kapitał na twardej polityce antyimigranckiej. Wobec dzieci jednak mięknie. Zgodził się, by z dryfującego od niemal 3 tygodni statku na ląd zeszła grupa nastolatków. 27 osób. Ponad sto wciąż czeka.
 • "Nieproszeni goście" po egzotycznej podróży. Na co zwracać uwagę, by wrócić zdrowym

  "Nieproszeni goście" po egzotyczn... 02:46

  Wracając z egzotycznych wakacji wielu turystów niechcący przywozi o jeden "bagaż" za dużo. Może nim być na przykład tropikalny wirus, odporna na antybiotyki bakteria albo pasożyt. Wystarczy do tego chwila nieuwagi. Na co zwracać uwagę.
 • "Bezprecedensowy wzrost tempa wymierania dzikiej przyrody". Eksperci ONZ alarmują

  "Bezprecedensowy wzrost tempa wym... 02:49

  Z Genewy, gdzie obradują eksperci od ratowania ginącej przyrody, płynie dramatyczny alarm - zagrożonych jest nawet milion gatunków zwierząt i roślin. Wśród nich diugonie - morskie ssaki, które przegrywają z wszechobecnym plastikiem.
 • Ograniczenia, zakazy i upomnienia. Kolejne miejsca mają dość turystów

  Ograniczenia, zakazy i upomnienia... 02:39

  Coraz więcej miejsc coraz głośniej mówi "nie" turystom. Trend zapoczątkowały rozdeptywane cuda natury, a szybko dołączyły do nich zabytkowe miasta. Teraz nawet zwykłe alpejskie łąki bywają mało przyjazne.

Wybory parlamentarne 2019. Kampania

 • Biedroń: jeżeli nie będziemy reagować, to jutro Jarosław Kaczyński przyjdzie po inną grupę

  Biedroń: jeżeli nie będziemy reag... 01:42

  18.08 | Jak Lewica zrobi dobry wynik w wyborach do parlamentu i jak wprowadzi w końcu swoich posłów i senatorów, to będzie moment na rozmowy o wyborach prezydenckich - powiedział w "Faktach po Faktach" Robert Biedroń, szef Wiosny. - Wszyscy byśmy chcieli, żeby był fajny prezydent - dodał, zapytany o swój ewentualny start w wyścigu o fotel głowy państwa.
 • "Trudne" rozmowy i porozumienie po tygodniach negocjacji. Lewica zaprezentowała "jedynki"

  "Trudne" rozmowy i porozumienie p... 03:07

  Zjednoczona lewica odsłania przedwyborcze karty i prezentuje lokomotywy list do Sejmu. Wśród nich pojawiają się liderzy połączonych w sojuszu partii. Zandberg w Warszawie, Czarzasty w Sosnowcu. Biedroń też na czele, ale tylko sztabu wyborczego.
 • Biedroń: domykamy listę opozycji do Senatu

  Biedroń: domykamy listę opozycji ... 00:54

  18.08 | Domykamy listę stu wspólnych kandydatów opozycji do Senatu; w najbliższych godzinach będziemy podpisywali porozumienie - poinformował w niedzielę szef sztabu Lewicy, lider Wiosny Robert Biedroń. Jak zaznaczył, na liście znajdą się kandydaci KO, PSL i Lewicy, a także samorządowcy i aktywiści NGO.
 • Wspólni kandydaci opozycji do Senatu? "Jesteśmy w ostatnich godzinach negocjacji"

  Wspólni kandydaci opozycji do Sen... 03:00

  Opozycja rozmawia, negocjuje i zapewnia, że jest coraz bliżej porozumienia w sprawie wystawienia wspólnych kandydatów do Senatu w jesiennych wyborach. Negocjują Lewica, Koalicja Obywatelska i PSL, ale nie Kukiz'15, pomimo tego, że Kukiz'15 startuje razem z PSL do Sejmu.
 • Lewica przedstawiła "jedynki" do wyborów parlamentarnych

  Lewica przedstawiła "jedynki" do ... 01:30

  18.08 | Adrian Zandberg z Razem będzie "jedynką" w Warszawie, Włodzimierz Czarzasty z SLD w Sosnowcu, natomiast Krzysztof Śmiszek z Wiosny otworzy listę wrocławską - wynika z niedzielnej prezentacji "jedynek" Lewicy.
 • Kaczyński: są w naszym kraju tacy, którzy chcą się wedrzeć do naszych rodzin

  Kaczyński: są w naszym kraju tacy... 01:55

  19.08 | Są dzisiaj w naszym kraju tacy, którzy chcą się wedrzeć do naszych rodzin, do naszych szkół, do przedszkoli, do naszego życia. Którzy chcą odebrać nam naszą kulturę, naszą wolność, nasze prawa. Którzy oszukują nasze świętości, atakują Kościół - mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na niedzielnym pikniku rodzinnym w Stalowej Woli. Obecny na tym spotkaniu premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że "nie będzie zgody na obrażanie Polaków, polskiej wiary".
 • Wanda Nowicka i Jacek Ozdoba o wspólnej liście opozycji do Senatu

  Wanda Nowicka i Jacek Ozdoba o ws... 01:42

  17.08 | W poniedziałek zostaną ogłoszone uzgodnienia dotyczące wspólnej listy opozycji w wyborach do Senatu. Wszystko się wyjaśni - zapowiedziała w "Faktach po Faktach" Wanda Nowicka, była wicemarszałek Sejmu. - Wspólna lista opozycja to sytuacja, w której tonący brzytwy się chwyta - ocenił warszawski radny PiS i kandydat do Sejmu Jacek Ozdoba.
 • Koalicja Obywatelska i Lewica kończą negocjacje w sprawie wspólnych list do Senatu

  Koalicja Obywatelska i Lewica koń... 03:28

  Coraz bliżej porozumienia Koalicji Obywatelskiej i Lewicy w sprawie wspólnych list do Senatu. Według nieoficjalnych informacji do uzgodnienia pozostało tylko kilka okręgów. Niektórzy politycy musieli zmienić swoje wieloletnie okręgi.
 • Kukiz: teraz macie na kogo głosować

  Kukiz: teraz macie na kogo głosować 01:49

  17.08 | Paweł Kukiz podczas konwencji programowej Koalicji Polskiej w Płocku.
 • Kosiniak-Kamysz: niech się śmieją, ale niech się też boją

  Kosiniak-Kamysz: niech się śmieją... 01:39

  17.08 | Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podczas konwencji programowej Koalicji Polskiej w Płocku.
 • Sawicki: może się zdarzyć, że kandydaci będą się dublowali

  Sawicki: może się zdarzyć, że kan... 01:29

  16.08 | Jest kilka pól spornych, ale to są dobre negocjacje - mówił w "Faktach po Faktach" sekretarz generalny Wiosny Krzysztof Gawkowski, mówiąc o wspólnym starcie lewicy i Platformy do Senatu w nadchodzących wyborach parlamentarnych. - Wszędzie tam, gdzie Platforma uzgodni z nami miejsca, to będziemy współpracować, a tam, gdzie nie uzgodni, to może się zdarzyć, że kandydaci będą się dublowali - mówił z kolei poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Marek Sawicki.
 • Gawkowski: wierzę, że wspólna lista do Senatu jest możliwa

  Gawkowski: wierzę, że wspólna lis... 00:46

  16.08 | Jest kilka pól spornych, ale to są dobre negocjacje - mówił w "Faktach po Faktach" sekretarz generalny Wiosny Krzysztof Gawkowski, mówiąc o wspólnym starcie lewicy i Platformy do Senatu w nadchodzących wyborach parlamentarnych. - Wszędzie tam, gdzie Platforma uzgodni z nami miejsca, to będziemy współpracować, a tam, gdzie nie uzgodni, to może się zdarzyć, że kandydaci będą się dublowali - mówił z kolei poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Marek Sawicki.
rozwiń

Uroczystości Święta Wojska Polskiego w Katowicach

 • Radziwiłł i Nowacka o obchodach Święta Wojska Polskiego w Katowicach

  Radziwiłł i Nowacka o obchodach Ś... 00:56

  15.08 | - Próbuję zauważyć, powiedzieć, że to nasze wspólne święto, ale nie zamykać oczu na smutną rzeczywistość, że niepotrzebnie użyte w kampanii - powiedziała w "Faktach po Faktach" liderka Inicjatywy Polska Barbara Nowacka. Odniosła się do obchodów Święta Wojska Polskiego, które odbył się w czwartek w Katowicach. Senator PiS Konstanty Radziwiłł przekonywał z kolei, że "miast, w których mogłyby się odbyć takie uroczystości jest bardzo wiele w Polsce".
 • Pokaz lotniczy w Katowicach. Nagrania ze śmigłowca

  Pokaz lotniczy w Katowicach. Nagr... 01:38

  15.08 | W czwartek nad Katowicami przeleciały między innymi myśliwce F-16, śmigłowce Mi-2, W-3 "Sokół", Mi-8 oraz Mi-24, samoloty transportowe S-295 Casa, C-130 Herkules oraz rządowe maszyny Gulfstream G550 i Boeing 737-800.
 • Pokaz lotniczy w Katowicach. Nagrania z ziemi

  Pokaz lotniczy w Katowicach. Nagr... 00:49

  15.08 | W dniu Święta Wojska Polskiego poza defiladą na ulicach Katowic można było oglądać także pokaz Sił Lotniczych. Nad stolicą Górnego Śląska przeleciały między innymi amerykańskie myśliwce F-15.
 • Koniec defilady z okazji Święta Wojska Polskiego w Katowicach

  Koniec defilady z okazji Święta W... 01:23

  15.08. | Tłumy mieszkańców Katowic i miast śląskich podziwiały imponującą defiladę z okazji Święta Wojska Polskiego. Niespodziewanie na niebie można było zobaczyć dwa myśliwce F-15 amerykańskiego wojska. W tym roku obchody wyjątkowo przeniesiono z Warszawy, w związku z setną rocznicą wybuchu pierwszego powstania śląskiego.
 • Sprzęt wojsk lądowych na defiladzie w Katowicach

  Sprzęt wojsk lądowych na defiladz... 02:48

  15.08. | Tłumy mieszkańców Katowic i miast śląskich podziwia imponującą defiladę z okazji Święta Wojska Polskiego. Niespodziewanie na niebie można było podziwiać dwa myśliwce F-15 amerykańskiego wojska. W tym roku obchody wyjątkowo przeniesiono z Warszawy, w związku z setną rocznicą wybuchu pierwszego powstania śląskiego.
 • Start defilady

  Start defilady 01:22

  15.08. | Tłumy mieszkańców Katowic i miast śląskich podziwia imponującą defiladę z okazji Święta Wojska Polskiego. Niespodziewanie na niebie można było podziwiać dwa myśliwce F-15 amerykańskiego wojska. W tym roku obchody wyjątkowo przeniesiono z Warszawy, w związku z setną rocznicą wybuchu pierwszego powstania śląskiego.
 • Defilada lotnicza na Święcie Wojska Polskiego

  Defilada lotnicza na Święcie Wojs... 01:31

  15.08. | Tłumy mieszkańców Katowic i miast śląskich podziwia imponującą defiladę z okazji Święta Wojska Polskiego. Niespodziewanie na niebie można było podziwiać dwa myśliwce F-15 amerykańskiego wojska. W tym roku obchody wyjątkowo przeniesiono z Warszawy, w związku z setną rocznicą wybuchu pierwszego powstania śląskiego.
 • F-15 na defiladzie w Katowicach

  F-15 na defiladzie w Katowicach 00:31

  15.08. | Tłumy mieszkańców Katowic i miast śląskich podziwia imponującą defiladę z okazji Święta Wojska Polskiego. Niespodziewanie na niebie można było podziwiać dwa myśliwce F-15 amerykańskiego wojska. W tym roku obchody wyjątkowo przeniesiono z Warszawy, w związku z setną rocznicą wybuchu pierwszego powstania śląskiego.
 • Duda: Polski Górny Śląsk to dzieło trzech śląskich powstań

  Duda: Polski Górny Śląsk to dzieł... 00:52

  15.08. | Centralne obchody Święta Wojska Polskiego, organizowane co roku 15 sierpnia w Warszawie, tym razem odbywają się w Katowicach, właśnie dla upamiętnienia setnej rocznicy wybuchu powstania śląskiego.
 • Andrzej Duda na obchodach Święta Wojska Polskiego w Katowicach

  Andrzej Duda na obchodach Święta ... 01:37

  15.08 | Głos zabrał prezydent Andrzej Duda - przypomniał bitwę warszawską w 1920 r i powstanie śląskie z 1919 r. - Co nam obca przemoc wzięła, szablą odbierzemy - te słowa mieli w pamięci wszyscy żołnierze, którzy zmobilizowani przez marszałka Józefa Piłsudskiego, premiera Wincentego Witosa i innych wielkich polityków, ojców niepodległości w ponad milionowej armii szli wtedy walczyć na front pod Warszawą, tamtego pamiętnego sierpnia 1920 r. Ale myślę, że to samo na myśli mieli mieszkający tutaj ludzie Górnego Śląska - mówił. Jak dodał, polskim żołnierzem można być nie będąc w polskiej armii, tak jak Ślązacy w 1929 r. - Oni czuli się jak polscy żołnierze. Bo ten, kto chwyta za broń, żeby walczyć o Polskę i polskość jest jak polski żołnierz.
 • Ruszyła defilada. Ulicami Katowic kroczą wszystkie pododdziały polskich wojsk

  Ruszyła defilada. Ulicami Katowic... 01:28

  15.08 | 2600 żołnierzy, 185 jednostek sprzętu wojskowego oraz 60 statków powietrznych - tak wyglądać będzie defilada z okazji Święta Wojska Polskiego w Katowicach. Obchody wyjątkowo przeniesiono z Warszawy, w związku z setną rocznicę wybuchu pierwszego powstania śląskiego.
 • Morawiecki: Sto lat temu Polacy chwycili za broń i ukształtowali granice Rzeczypospolitej

  Morawiecki: Sto lat temu Polacy c... 01:38

  15.08. | Premier w Katowicach mówił, że w latach II Wojny Światowej wojsko polskie "zaznaczyło się nieprawdopodobnym bohaterstwem, nieustępliwością". Mówił w tym kontekście m.in. "o garstce żołnierzy polskich na Westerplatte, którzy przeciwstawili się niemieckiej nawale".
rozwiń

Demonstracje w Hongkongu

 • Tłumy w strugach deszczu na ulicach. Kolejny weekend protestów w Hongkongu

  Tłumy w strugach deszczu na ulica... 01:38

  18.08 | Dziesiątki tysięcy osób wyszły w niedzielę na ulice Hongkongu w kolejnej masowej demonstracji sprzeciwu wobec władz. Według lokalnej prasy policja przygotowała wozy z armatkami wodnymi.
 • Chińskie siły zbrojne na ćwiczeniach przy granicy z Hongkongiem

  Chińskie siły zbrojne na ćwiczeni... 01:30

  15.08 | Setki umundurowanych funkcjonariuszy Zbrojnej Policji Ludowej, która należy do sił zbrojnych ChRL, ćwiczyły w czwartek na stadionie piłkarskim w chińskim mieście Shenzhen, kilkadziesiąt kilometrów od granicy z Hongkongiem. Na parkingu stało ponad 100 paramilitarnych pojazdów, w tym transportery opancerzone, ciężarówki, autobusy i jeepy oraz pojazdy z armatkami wodnymi – podała agencja Reutera.
 • Chińskie oddziały przy granicy z Hongkongiem

  Chińskie oddziały przy granicy z ... 01:38

  15.08 | Oddziały zwarte chińskiej policji ćwiczą w czwartek na stadionie w pobliżu granicy z Hongkongiem. Eksperci sądzą jednak, że ryzyko związane z pacyfikacją hongkońskich protestów przy użyciu sił zbrojnych wciąż jest dla Pekinu zbyt duże.
 • Protesty antyrządowe w Hongkongu

  Protesty antyrządowe w Hongkongu 00:55

  15.08 | Donald Trump uzależnił przebieg handlowych negocjacji od pokojowego rozwiązania konfliktu z ruchem prodemokratycznym w Hongkongu. Oświadczył na Twitterze, że Chiny przed podpisaniem z USA umowy handlowej, powinny przede wszystkim "humanitarnie" potraktować Hongkong.
 • Pojazdy chińskiej armii na granicy z Hongkongiem. Zdjęcia satelitarne

  Pojazdy chińskiej armii na granic... 00:41

  14.08 | Zdjęcia satelitarne zdają się ukazywać transportery opancerzone oddziałów zwartych chińskiej policji, zgromadzone na terenie obiektu sportowego w mieście Shenzhen, w pobliżu granicy z Hongkongiem, gdzie trwają antyrządowe protesty – podała w środę agencja AP.
 • Na lotnisku w Hongkongu doszło do starć między policją a demonstrantami

  Na lotnisku w Hongkongu doszło do... 01:24

  13.08 | Władze Wielkiej Brytanii potępiły we wtorek stosowanie przemocy w Hongkongu i zaapelowały o dialog. Tego dnia doszło na tamtejszym lotnisku do kolejnych starć policji z demonstrantami, co doprowadziło do "poważnego zakłócenia" jego funkcjonowania.
 • Starcia policji i manifestantów na lotnisku w Hongkongu

  Starcia policji i manifestantów n... 00:53

  13.08 |Uczestnicy kolejnej w ostatnim czasie demonstracji w Hongkongu we wtorek starli się na tamtejszym lotnisku z policją, której funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego, po czym się wycofali. Władze portu lotniczego mówią o "poważnym zakłóceniu" funkcjonowania obiektu.
 • Lotnisko w Hongkongu zostało zablokowane przez protestujących

  Lotnisko w Hongkongu zostało zabl... 01:31

  13.08 | We wtorek rano czasu lokalnego wznowiło pracę lotnisko w Hongkongu, które dzień wcześniej zostało całkowicie zablokowane przez tysiące demonstrantów protestujących przeciwko brutalności policji - poinformowała agencja dpa, powołując się na zarząd lotniska.
 • Od czerwca w Hongkongu trwają antyrządowe protesty

  Od czerwca w Hongkongu trwają ant... 00:32

  12.08 | Większość protestujących w Hongkongu zamierza kontynuować demonstracje, jeśli władze nie spełnią ich postulatów – podali w poniedziałek badacze z kilku hongkońskich uczelni na podstawie ankiet, przeprowadzonych wśród uczestników 12 manifestacji od 9 czerwca.
 • Kolejne protesty w Hongkongu

  Kolejne protesty w Hongkongu 01:25

  11.08 | Policja w Hongkongu drugi dzień z rzędu użyła gazu łzawiącego przeciwko uczestnikom antyrządowego protestu w robotniczym okręgu Sham Shui, który odbył się w niedzielę.
 • Protesty w Hongkongu. Ponownie użyto gazu łzawiącego

  Protesty w Hongkongu. Ponownie uż... 02:11

  11.08 | Policja w Hongkongu drugi dzień z rzędu użyła gazu łzawiącego przeciwko uczestnikom antyrządowego protestu w robotniczym okręgu Sham Shui, który odbył się w niedzielę.
 • Protesty w Hongkongu

  Protesty w Hongkongu 01:17

  9.08 | Trwające w Hongkongu antyrządowe protesty wraz z wojną handlową między Chinami a USA przyczyniają się do poważniejszego osłabienia hongkońskiej gospodarki niż to wywołane epidemią SARS z 2003 roku – oceniła w piątek szefowa administracji regionu Carrie Lam.
rozwiń

Listy poparcia do KRS

 • Ast o zaskarżeniu do TK przepisu dotyczącego ujawnienia zgłoszeń kandydatów do nowej KRS

  Ast o zaskarżeniu do TK przepisu ... 00:33

  14.08 | Poseł PiS Marek Ast mówił w rozmowie z TVN24 o tym, że grupa posłów jego partii zaskarżyła do Trybunału Konstytucyjnego przepis dotyczący ujawnienia zgłoszeń kandydatów do nowej Krajowej Rady Sądownictwa.
 • Gasiuk-Pihowicz: celem skargi PiS przygotowanie politycznej amunicji

  Gasiuk-Pihowicz: celem skargi PiS... 00:54

  14.08 | Kamila Gasiuk-Pihowicz oceniła, że "złożony przez polityków PiS wniosek do Trybunału Konstytucyjnego to jest absolutny absurd logiczny, prawne kłamstwo i tak naprawdę ma on na celu tylko i wyłącznie przygotowanie politycznej amunicji dla polityków PiS-u". Odniosła się do zaskarżenia przez posłów Prawa i Sprawiedliwości do Trybunału Konstytucyjnego przepisu dotyczącego ujawnienia zgłoszeń kandydatów do nowej Krajowej Rady Sądownictwa.
 • "Po raz kolejny PiS próbuje wykorzystać Trybunał do własnych celów"

  "Po raz kolejny PiS próbuje wykor... 01:32

  14.08 | Nie raz posłowie PiS używali Trybunału, by eliminować przepisy, które są dla nich niewygodne. Trybunał Konstytucyjny nie ma prawa wstecz unieważnić wyroków niezależnych sądów - podkreślił w środę na konferencji prasowej poseł Platformy Obywatelskiej Borys Budka. Odniósł się do zaskarżenia przez posłów Prawa i Sprawiedliwości do Trybunału Konstytucyjnego przepisu dotyczącego ujawnienia zgłoszeń kandydatów do nowej Krajowej Rady Sądownictwa.
 • Przymusiński o listach poparcia kandydatów do KRS

  Przymusiński o listach poparcia k... 01:56

  08.08 | Przede wszystkim podejrzewamy, że ci, którzy znaleźli się w Krajowej Radzie Sądownictwa podpisywali sobie te listy nawzajem - mówił w rozmowie z TVN24 rzecznik stowarzyszenia Bartłomiej Przymusiński. - Do tego wszystkiego mamy uzasadnione podstawy, żeby podejrzewać, że co najmniej w przypadku kilku z kandydatów, liczne poparcie, które uzyskali to było poparcie osób, które znajdowały się w Ministerstwie Sprawiedliwości - dodał.
 • Przymusiński o listach poparcia do KRS sędziego Nawackiego

  Przymusiński o listach poparcia d... 01:11

  08.08 | Zgłosiło się Iustiti ośmioro sędziów, którzy złożył podpisy poparcia pod kandydaturą sędziego Nawackiego i mówią, że w szacunku do wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego oni się ujawniają. Nie chce tego zrobić Kancelaria Sejmu - nie chce ujawnić list poparcia - ujawniają się sędziowie, którzy takie przepisy złożyli - mówił w rozmowie z TVN24 rzecznik stowarzyszenia Bartłomiej Przymusiński.
 • "Podważanie wyroków sądów i trybunałów jest prostą drogą do anarchizacji państwa"

  "Podważanie wyroków sądów i trybu... 00:44

  02.08 | Ciągle wierzę, że będziemy żyć w państwie, w którym o tym czy wyrok podlega wykonaniu, to wynika z wyroku (...), a nie że o wykonaniu tego wyroku będą decydowały zmienne komunikaty pana (Andrzeja - red.) Grzegrzółki z Centrum Informacyjnego Sejmu, bądź szefowej Kancelarii Sejmu - mówił w "Faktach po Faktach" Piotr Gąciarek, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie i członek Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia. - Podważanie wyroków sądów i trybunałów jest prostą drogą do anarchizacji państwa - podkreślił sędzia Gąciarek.
 • Gąciarek: każdy może sprawdzić, ile sędzia ma kredytu, a nazwisko tego, który poparł jest tajemnicą

  Gąciarek: każdy może sprawdzić, i... 01:09

  02.08 | Ani ja, ani obywatele nie chcemy znać numeru PESEL tego sędziego, nie chcemy wiedzieć, w jakim wieku ma dzieci i jak się nazywa jego żona. Tylko imię, nazwisko i z jakiego jest sądu - mówił w "Faktach po Faktach" Piotr Gąciarek, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie i członek Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia. Odniósł się w ten sposób do braku publikacji przez Kancelarię Sejmu list poparcia kandydatów do KRS mimo ostatecznego wyroku NSA.
 • Kancelaria Sejmu nie odebrała wyroku, czy "zwrotka" zginęła?

  Kancelaria Sejmu nie odebrała wyr... 03:22

  Nieoczekiwany zwrot akcji w Sejmie: pytanie o dokument z podpisem i o czas. Gdzie jest potwierdzenie odbioru i czy w Kancelarii Sejmu jest bałagan? Publikację list poparcia dla kandydatów do KRS nakazał Naczelny Sąd Administracyjny, ale wykonania wyroku wciąż nie ma. Teraz zamiast tego jest szukanie papierka z podpisem.
 • Sędzia Igor Tuleya: to jest ewidentna gra na czas

  Sędzia Igor Tuleya: to jest ewide... 00:55

  02.08| Do argumentacji Sejmu odniósł się także sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie Igor Tuleya. Stwierdził, że to jest "ewidentna gra na zwłokę, gra na czas". - Pewnie kolejny pretekst będzie taki, że koperta z sądu administracyjnego jest biała, a nie szara albo na odwrót. Wyrok jest prawomocny i te listy powinny być udostępnione. Nie może być tak, że informacja publiczna jest utajniana, że obywatele nie mają wiedzy, kto popierał tych kandydatów do neoKRS - wskazywał. Ocenił, że "to jest po prostu sytuacja skandaliczna".
 • "Ten przykład, który próbują stosować obywatele, którzy są na bakier z prawem, poszedł do góry"

  "Ten przykład, który próbują stos... 00:54

  02.08| - To jest niezwykle, że ten przykład, który próbują stosować obywatele, którzy są na bakier z prawem, poszedł do góry - stwierdziła. - To władza, która ma dawać przykład i stanowić standardy i wykorzystała te standardy, z którymi tak naprawdę powinniśmy walczyć, z taką patologią, marginesem, który normalnie się dzieje w życiu społecznym - oceniła we "Wstajesz i wiesz" Róża Rzeplińska, szefowa serwisu "Mam prawo wiedzieć".
 • Kancelaria Sejmu tłumaczy brak publikacji list do KRS

  Kancelaria Sejmu tłumaczy brak pu... 00:39

  02.08| - Do 1 sierpnia Kancelaria Sejmu nie dostała z powrotem akt administracyjnych sprawy - tłumaczy w komunikacie Centrum Informacyjne Sejmu, odnosząc się do braku publikacji list poparcia kandydatów do KRS mimo orzeczenia Naczelnego Sądu Administracyjnego. Stwierdza także, że "zarzut bezczynności jest całkowicie nieuzasadniony".
 • Róża Rzeplińska o nieopublikowanych listach poparcia do KRS. Cała rozmowa

  Róża Rzeplińska o nieopublikowany... 08:58

  02.08 | Cała rozmowa z Różą Rzeplińską o nieopublikowanych listach poparcia do KRS.
rozwiń

Protesty opozycji w Moskwie

 • Jednoosobowe pikiety w obronie wolnych wyborów

  Jednoosobowe pikiety w obronie wo... 00:38

  17.08.| Mieszkańcy rosyjskiej stolicy wyrażali sprzeciw wobec niedopuszczenia opozycyjnych kandydatów do zaplanowanych na 8 września wyborów do Rady Miejskiej Moskwy. Pikietowali w pojedynkę trzymając kartonowe transparenty.
 • Rosyjski policjant wymierzył cios pięścią w brzuch dziewczyny

  Rosyjski policjant wymierzył cios... 00:35

  12.08 | Rosyjscy obrońcy praw człowieka poszukują funkcjonariusza, który uderzył w brzuch dziewczynę na wiecu w Moskwie.
 • Wielka manifestacja w Moskwie. "Chcemy tylko uczciwych wyborów"

  Wielka manifestacja w Moskwie. "C... 01:50

  Ponad 50 tysięcy demonstrantów wyszło na ulice Moskwy pod hasłem "Za wolność i sprawiedliwość". Domagają się dopuszczenia kandydatów opozycji do startu we wrześniowych wyborach lokalnych. To największa taka demonstracja w rosyjskiej stolicy od lat. W przeciwieństwie do ostatnich, tym razem odbyła się za zgodą władz.
 • Rosjanie wyszli "spacerować" po Moskwie. Policja zatrzymała 600 osób

  Rosjanie wyszli "spacerować" po M... 01:46

  Moskiewska policja zatrzymała kilkuset demonstrantów, protestujących przeciw wykluczaniu kandydatów opozycji z udziału w lokalnych wyborach i przeciw niedopuszczaniu do protestów. Skoro nie wolno protestować, to mówią, że są przechodniami, a władza uczy ich porządku za pomocą pałki.
 • Brutalna akcja policji podczas protestów opozycjo w Moskwie

  Brutalna akcja policji podczas pr... 01:00

  03.08 | Setki osób zatrzymano dotąd podczas sobotniej akcji opozycji w Moskwie – poinformował monitorujący sytuację portal OWD-Info. Podobnie jak tydzień temu, policjanci używali siły wobec demonstrantów, domagających się uczciwych wyborów lokalnych.
 • Aresztowania przed protestem opozycji w Moskwie

  Aresztowania przed protestem opoz... 01:16

  27.07 | Przed protestem opozycji w Moskwie rosyjska policja zatrzymała w sobotę 211 osób - przekazał Reuters, polując się na lokalne źródła. Władze uważają, że demonstracja jest nielegalna.
 • Brutalna akcja policji podczas protestów w Moskwie

  Brutalna akcja policji podczas pr... 01:46

  27.07 | Przed siedzibą władz w Moskwie trwa nielegalna manifestacja opozycji, brutalnie tłumiona przez policję. Jak podaje Reuters aresztowano już 317 osób, ale ta liczba ciągle wzrasta.Protestujący domagają się wolnych wyborów. Pojawiają się jednak głosy, że to, co dzieje się w rosyjskiej stolicy jest wyrazem niezadowolenia wobec polityki Putina.
 • Relacja reportera "Faktów" TVN z protestu w Moskwie

  Relacja reportera "Faktów" TVN z ... 01:08

  27.07 | Przed protestem opozycji w Moskwie rosyjska policja zatrzymała w sobotę 359 osób - przekazał Reuters, powołując się na lokalne źródła. Władze uważają, że demonstracja jest nielegalna.
 • Starcia protestujących z policją w Moskwie

  Starcia protestujących z policją ... 02:04

  27.07 | Przed protestem opozycji w Moskwie rosyjska policja zatrzymała w sobotę 359 osób - przekazał Reuters, powołując się na lokalne źródła. Władze uważają, że demonstracja jest nielegalna.
 • Reporter "Faktów" TVN pośród protestujacych w Moskwie

  Reporter "Faktów" TVN pośród prot... 02:25

  27.07 | Przed siedzibą władz lokalnych w Moskwie trwa uznana za nielegalną manifestacja opozycji, brutalnie tłumiona przez policję. Aresztowano setki osób. Protestujący domagają się wolnych wyborów. Pojawiają się jednak głosy, że to, co dzieje się w rosyjskiej stolicy, jest wyrazem niezadowolenia wobec polityki Putina.
 • "Protesty są sygnałem, że nie da się dalej w Rosji utrzymywać ułudy państwa prawa"

  "Protesty są sygnałem, że nie da ... 19:39

  Być może jest to sygnał, że przynajmniej w Moskwie następuje pewne zmęczenie materiału grupą, która jest teraz u władzy - powiedziała w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Małgorzata Bonikowska, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych, komentując nasilające się protesty w Moskwie. - Prowincji daleko do takich nastrojów - dodała. - Protesty są pewnym sygnałem tego, że nie da się dalej w Rosji utrzymywać ułudy państwa prawa - stwierdził z kolei Adam Eberhardt, dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich. Zdaniem gościa jesteśmy świadkami "dokręcania śruby tej władzy". Jakie jest więc znaczenie wyborów w Moskwie? - Te wybory mają charakter bardzo symboliczny - ocenił Eberhardt i dodał, że "obawa dotyczy tego, że klęska kandydatów partii władzy będzie budowała poczucie, że ta władza się kończy". - Alternatywa dla władz się wyłoni, gdy dojdzie do wewnętrznych pęknięć - ocenił.
 • Kolejny protest opozycji w centrum Moskwy

  Kolejny protest opozycji w centru... 00:57

  03.08 | W sobotę rosyjska opozycja zorganizowała kolejną manifestację w centrum Moskwy. Podobnie jak w przypadku protestu sprzed tygodnia, który zakończył się aresztowaniami i starciami z policją, władze nie wydały zgody na demonstrację. Zatrzymano już co najmniej 311 osób, w tym znaną działaczkę opozycji Lubow Sobol. Kobieta została wyciągnięta z taksówki przez funkcjonariuszy tak zwanych czarnych beretów - informuje Reuters.

Obraz świata

 • Śmierć kelnera na przedmieściach Paryża

  Śmierć kelnera na przedmieściach ... 00:34

  18.08 | Śmierć na przedmieściach Paryża. Nie żyje kelner jednej z restauracji, który miał zostać postrzelony przez jednego z gości. Napastnik uciekł z miejsca zdarzenia.
 • Sala weselna w Kabulu po eksplozji

  Sala weselna w Kabulu po eksplozji 01:07

  18.08 | W eksplozji, do jakiej doszło w sobotę na przyjęciu weselnym w Kabulu, zginęło około 63 osoby, a 182 odniosło rany - poinformowało ministerstwo spraw wewnętrznych. Rzecznik prezydenta Afganistanu podał na Twitterze, że ataku dokonał zamachowiec samobójca.
 • Amerykański sąd zarządził irańskiego tankowca, zatrzymanego u wybrzeży Gibraltaru

  Amerykański sąd zarządził irański... 01:17

  17.08.| Nakaz przejęcia cumującego u wybrzeży Gibraltaru irańskiego tankowca Grace 1 wydał w piątek czasu lokalnego sąd w Waszyngtonie. W dokumentach wskazano na rzekome łamanie przez jednostkę między innymi amerykańskich sankcji wobec Iranu.
 • Żona była jego jedyną rodziną. Zginęła w zamachu, na pogrzeb przyszły tłumy

  Żona była jego jedyną rodziną. Zg... 01:29

  17.08 | Antonio Basco w zamachu w teksańskim El Paso stracił jedynego członka swojej rodziny - żonę. Na pogrzeb zdecydował się zaprosić lokalną społeczność. Spodziewał się kilku osób. Przed kościołem stawiły się tłumy.
 • Co najmniej osiem osób zginęło w pożarze hotelu w Odessie

  Co najmniej osiem osób zginęło w ... 01:08

  17.08 | W sobotę nad ranem w Odessie nad Morzem Czarnym na południu Ukrainy doszło do pożaru hotelu. Państwowa Służba Sytuacji Nadzwyczajnych Ukrainy poinformowała, że zginęło co najmniej osiem osób, a dziesięć zostało rannych.
 • Funkcjonariusz wjechał w tłum protestujących przeciwko polityce imigracyjnej

  Funkcjonariusz wjechał w tłum pro... 00:46

  17.08 | Dramatycznie zakończył się pokojowy protest przed jednym z zakładów karnych w amerykańskim stanie Rhode Island. Grupa aktywistów protestowała przeciwko federalnej polityce imigracyjnej. W pewnym momencie w siedzących na ziemi ludzi wjechał pick-up, prowadzony przez jednego z więziennych funkcjonariuszy. Mężczyzna zrezygnował już ze stanowiska.
 • Zmarł Peter Fonda. Zasłynął rolą Wyatta w filmie "Swobodny jeździec"

  Zmarł Peter Fonda. Zasłynął rolą ... 01:03

  18.08 | W wieku 79 lat zmarł w piątek amerykański aktor, scenarzysta i reżyser Peter Fonda, znany głównie z roli Wyatta w kultowym filmie "Swobodny jeździec". O śmierci aktora poinformowała w oświadczeniu rodzina.
 • Przestępca narkotykowy uciekł z lotniska pod Kijowem

  Przestępca narkotykowy uciekł z l... 00:30

  16.08 | Ścigany przez władze Izraela przestępca narkotykowy, Amos Dov Silver zbiegł przed ekstradycją. Na lotnisku Boryspil pod Kijowem eskortowany przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) uciekł tuż przed wejściem na pokład samolotu do Tel Awiwu.
 • Ćwiczenia rosyjskich wojsk na terene Osetii Południowej

  Ćwiczenia rosyjskich wojsk na ter... 00:57

  16.08 | Zaniepokojenie w związku ze wznowionym procesem "borderyzacji" nieuznawanej przez społeczność międzynarodową separatystycznej Osetii Płd. wyraził w piątkowym oświadczeniu polski resort dyplomacji. Wezwał jednocześnie Rosję do "natychmiastowego zaprzestania nielegalnych działań przeciwko Gruzji".
 • Dwa przypadki eboli w Kiwu Południowym

  Dwa przypadki eboli w Kiwu Połudn... 01:05

  16.08 | W prowincji Kiwu Południowe w Demokratycznej Republice Konga wykryto dwa przypadki zachorowań na ebolę - poinformowały w piątek lokalne władze. To już trzecia prowincja atakowana przez śmiercionośną epidemię tej choroby.
 • Jair Bolsonaro podczas wizyty w Argentynie

  Jair Bolsonaro podczas wizyty w A... 00:45

  16.08 | Prawicowy prezydent Brazylii Jair Bolsonaro oświadczył w piątek, że jego kraj wystąpi z południowoamerykańskiej wspólnoty handlowej Mercosur, jeśli po wyborach prezydenckich w Argentynie jej ewentualny lewicowy rząd powróci do polityki protekcjonistycznej.
 • Mały samolot rozbił się przy lądowaniu

  Mały samolot rozbił się przy lądo... 00:30

  16.08 | Mały samolot rozbił się podczas lądowania w Tennessee na południowym wschodzie Stanów Zjednoczonych. Wypadł z pasa, zniszczył ogrodzenie. Zatrzymał się dopiero na drodze biegnącej tuż obok lotniska. Po tym na pokładzie wybuchł pożar.
rozwiń

Wideo dnia

 • Chorwacja. Awaryjne lądowanie małego samolotu na autostradzie

  Chorwacja. Awaryjne lądowanie mał... 00:55

  18.08 | Do bardzo niecodziennej sytuacji doszło w sobotę w Chorwacji. Na autostradzie w północnej części kraju wylądowała awionetka. Samolot miał problemy technicznie, przez co pilot musiał posadzić maszynę w najbliższym dostępnym i zarazem w miarę bezpiecznym miejscu. Cessną leciała kobieta i jej instruktor. Dwuosobowa ekipa wylądowała na jednej z głównych chorwackich autostrad między Zagrzebiem a Rijeką. Jak poinformowała lokalna straż pożarna, przyczyną lądowania Cessny była awaria techniczna maszyny.
 • 35 metrów nad ziemią czyli inauguracja festiwalu cyrkowego w Pradze

  35 metrów nad ziemią czyli inaugu... 00:37

  16.08 | W stolicy Czech francuska akrobatka przeszła po 350 metrowej linie rozwieszonej 35 metrów nad Wełtawą, rzeką przepływającą przez stolicę Czech. Wyczynu dokonała bez żadnych zabezpieczeń. Pokaz był inauguracją międzynarodowego festiwalu cyrkowego, który potrwa u naszych sąsiadów do 1 września.
 • Kąpiel wilków w kałuży. Nagranie z fotopułapki

  Kąpiel wilków w kałuży. Nagranie ... 00:38

  16.08 | Trzy wilki (Canis lupus) z Babiogórskiego Parku Narodowego (BPN) zdecydowały się zażyć kąpieli w kałuży. Całość została nagrana przez fotopułapkę i udostępniona w środę na profilu facebookowym parku. Jak stwierdzili, w parku panuje "pogoda pod wilkiem".
 • Dziesięć metrów i ponad 6 ton. Ratunek dla wieloryba wyrzuconego na brzeg

  Dziesięć metrów i ponad 6 ton. Ra... 00:46

  16.08 | We wtorek na plażę na wysokości miasta Lambayeque w Peru ocean wyrzucił wieloryba. Zwierzęciu pomogła grupa mężczyzn. Aby umożliwić wielorybowi powrót na głębsze wody, mężczyźni otoczyli go i pchali za boki i ogon. Według lokalnych mediów wieloryb miał około 10 metrów długości i ważył około 6,5 tony. Nie jest jasne, jakiego gatunku był.
 • Mały szop z szansą na normalne życie

  Mały szop z szansą na normalne życie 01:06

  14.08 | Od małego miał pod górkę, jednak w końcu trafił w dobre ręce. Szop pracz z amerykańskiego Bentonville w stanie Arkansas o imieniu Vittles z powodu urazu mózgu miał problemy z poruszaniem się. Jego opiekunowie znaleźli jednak rozwiązanie tego problemu. Jego rehabilitantka skontaktowała się z firmą zajmującą się tworzeniem wózków dla zwierząt. Tam skonstruowano dla szopa sprzęt, który będzie rósł razem z dorastającym dopiero zwierzakiem. Według specjalistów odzyskanie przez niego pełnej sprawności jest mało prawdopodobne, jednak tak szybka interwencja pozostawia wciąż na to nadzieję.
 • Mała Charlotte nie posłuchała mamy i nie pomachała do publiczności

  Mała Charlotte nie posłuchała mam... 00:41

  9.08 | Księżniczka Charlotte, proszona przez mamę, księżną Kate, by pomachała do obecnych na królewskich regatach King's Cup, pokazała... język.
 • Kto wyrzuci najwięcej wody z basenu czyli skoczne zawody w Niemczech

  Kto wyrzuci najwięcej wody z base... 00:30

  14.08 | Zawody w skokach do wody w Niemczech. Tym razem nie liczyło się jednak, kto podczas lotu zrobi najwięcej akrobacji, a to kto po swoim skoku wyrzuci jak największą ilość wody z basenu. Większość uczestników wybierało skoki na popularną "bombę".
 • Spadające gwiazdy czyli noc Perseidów w Bośni

  Spadające gwiazdy czyli noc Perse... 00:30

  14.08 | Sierpień to czas, kiedy na niebie można obserwować spadające Perseidy. To jeden z najbardziej regularnych rojów meteorów. Zjawisko to oglądali między innymi mieszkańcy Bośni. Okres aktywności Perseidów przypada na okres od 17 lipca do 24 sierpnia. W czasie maksimum w ciągu godziny może się ich pojawić nawet do 150, a w ciągu 2-3 minut można obserwować od kilku do kilkunastu meteorów. Perseidy są szybkie, mają białą barwę, a ich ślady przez moment "utrzymują się" na niebie.
 • Leczenie pszczołami czyli uloterapia

  Leczenie pszczołami czyli uloterapia 00:38

  13.08 | O tym, że produkty pszczele wspomagają leczenie wielu schorzeń wiadomo od dawna. Powstał jeszcze inny sposób, który nie polega na spożywaniu, czy wcieraniu, ale na wąchaniu. Uloterapia to nowy kierunek w apiterapii i polega na wdychaniu pszczelego powietrza.
 • Ranny koń potrzebował pomocy. Akcja ratunkowa w wąwozie

  Ranny koń potrzebował pomocy. Akc... 01:10

  10.08| Niezwykła akcja ratunkowa w Kalifornii. Strażacy ruszyli na pomoc rannemu koniowi. Ważące prawie pół tony zwierzę leżało w wąwozie w Sunland, w okolicy Los Angeles.
 • Pijana stewardessa na pokładzie amerykańskiego samolotu

  Pijana stewardessa na pokładzie a... 00:48

  11.08| Zamiast obsługiwać pasażerów samolotu i dbać o ich bezpieczeństwo - zasnęła. Stewardessa, obsługująca krótki lot z Chicago do nieodległego South Bend w sąsiednim stanie Illinois, została aresztowana, bo okazało się, że jest pijana. Była jedyną stewardessą na pokładzie.
 • Spektakularne zburzenie komina chłodniczego w Muellheim-Kaerlich

  Spektakularne zburzenie komina ch... 01:29

  09.08.| Wysokie na 80 metrów pozostałości komina chłodniczego byłej elektrowni atomowej w niemieckim Muellheim-Kaerlich (Nadrenia-Palatynat) zawaliły się zgodnie z planem. Przy wyburzeniu konstrukcji nie wykorzystano ładunków wybuchowych.
rozwiń

Kontakt 24

rozwiń

Meteo

 • Prognoza pogody na poniedziałek

  Prognoza pogody na poniedziałek 01:28

  18.08 | Miejscami będzie upalnie, a także burzowo.
 • Warunki drogowe w poniedziałek

  Warunki drogowe w poniedziałek 00:26

  18.08 | W wielu miejscach burze utrudnią podróżowanie.
 • Warunki biometeorologiczne w poniedziałek

  Warunki biometeorologiczne w poni... 00:59

  18.08 | Będzie bardzo gorąco i parno, a to źle wpłynie na nasze samopoczucie.
 • "Bezprecedensowy wzrost tempa wymierania dzikiej przyrody". Eksperci ONZ alarmują

  "Bezprecedensowy wzrost tempa wym... 02:49

  Z Genewy, gdzie obradują eksperci od ratowania ginącej przyrody, płynie dramatyczny alarm - zagrożonych jest nawet milion gatunków zwierząt i roślin. Wśród nich diugonie - morskie ssaki, które przegrywają z wszechobecnym plastikiem.
 • "Dzika przyroda ginie coraz szybciej". Jak chronić zagrożone gatunki?

  "Dzika przyroda ginie coraz szybc... 03:34

  To kolejny dowód na to, jak śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt morskich jest plastik. Przyczyną śmierci osłabionej samicy diugonia przybrzeżnego, którą znaleziono u wybrzeży Tajlandii, był nagromadzony w jelitach surowiec. Troskliwa opieka, którą ją otoczono, nie pomogła. Z najnowszego raportu przygotowanego pod auspicjami ONZ wynika, że wyginięciem zagrożony jest nawet milion gatunków roślin i zwierząt. Zagraża im nie tylko zanieczyszczenie środowiska, ale też kłusownictwo i czarny rynek handlu zwierzętami.
 • Trąba powietrzna w Małopolsce. Wiele budynków zniszczonych

  Trąba powietrzna w Małopolsce. Wi... 00:46

  Gwałtowna trąba powietrzna przeszła przez wieś Jodłówka-Wałki w Małopolsce. Zniszczonych zostało wiele dachów i uszkodzonych kilka budynków, w tym szkoła i remiza straży pożarnej.
 • Cztery miliony hektarów lasu płoną, 800 syberyjskich miejscowości zasnuł dym. Ekolodzy: to katastrofa

  Cztery miliony hektarów lasu płon... 01:21

  Prawie cztery miliony hektarów lasu płoną od kilku tygodni na Syberii w Rosji. Władze zdecydowały się gasić pożary dopiero kilka dni temu, na wyraźne polecenie Władimira Putina. Pomagają siły powietrzne Rosji, a eksperci mówią o katastrofie ekologicznej.
 • Groźne burze w Polsce. "Myślałam, że jest koniec świata"

  Groźne burze w Polsce. "Myślałam,... 02:46

  Uwaga na burze w województwach mazowieckim, lubelskim, wielkopolski, dolnośląskim, śląskim, małopolskim i świętokrzyskim - wszędzie tam synoptycy ostrzegają, a harcerze prewencyjnie zwijają obozy.
 • "Wyjadamy przyszłym pokoleniom". Dzień Długu Ekologicznego najwcześniej w historii

  "Wyjadamy przyszłym pokoleniom". ... 02:43

  Informacja o tym, że wszyscy żyjemy na kredyt nie brzmi dobrze. Od 29 lipca wykorzystaliśmy wszystkie zasoby naturalne, które mogą się odnowić jeszcze w tym roku. Dzień Długu Ekologicznego jest co roku, ale w tym - wypadł najszybciej w historii.
 • Żar leje się z nieba, ale nadciąga front, który przyniesie ulgę

  Żar leje się z nieba, ale nadciąg... 00:44

  Kolejna fala upałów w Polsce. Sprzyja temu układ wyżu nad Łotwą, a także układ niżu nad Półwyspem Iberyjskim. Niebawem, już w środę, z północy przywędruje do nas strefa wilgoci z frontem, który przyniesie opady deszczu. Wciąż będzie ciepło, ale na poziomie dwudziestu kilku stopni Celsjusza.
 • Zerwane dachy i duże szkody. Potężna nawałnica w Zachodniopomorskiem

  Zerwane dachy i duże szkody. Potę... 00:30

  Zrywane przez wichurę dachówki, przedmioty uderzające w samochody widać na nagraniu z monitoringu jednego z domów w Zachodniopomorskiem. W sobotę przeszła tam nawałnica.
 • Niemal tysiąc interwencji strażaków w ciągu ostatniej doby. Burze nie odpuszczają

  Niemal tysiąc interwencji strażak... 01:11

  918 interwencji podjęli w ciągu minionej doby strażacy w związku z burzami, jakie przeszły nad Polską. Interwencje dotyczyły głównie wypompowywania wody i usuwania powalonych drzew. W ciągu najbliższej doby w południowo wschodnich województwach mogą się zdarzyć przelotne opady lub burze.
rozwiń

Eurosport.pl

 • Pszczoły opóźniły mecz w lidze brazylijskiej

  Pszczoły opóźniły mecz w lidze br... 00:42

  Do ciekawych scen doszło przed meczem ligi brazylijskiej pomiędzy Fortalezą i Internacionalem (0:1). Na jednej z chorągiewek powstała spora kolonia pszczół, które musiały zostać usunięte przez służby porządkowe.
 • Niespodziewany bohater mistrzostw Francji w kolarstwie torowym

  Niespodziewany bohater mistrzostw... 00:59

  Do sytuacji doszło w piątek podczas mistrzostw Francji w kolarstwie torowym. W wyścigu na 50 km mężczyzn zdarzył się mały wypadek na 181 okrążeń przed metą. Na trasie został jednak rower, który mógł spowodować kolejną lawinę nieszczęść. Wtedy do akcji ruszył jeden z pracowników, będących blisko toru. Rower z trasy zgarnął w bohaterskim stylu.
 • Sensacyjna porażka Djokovicia w Cincinnati

  Sensacyjna porażka Djokovicia w C... 01:25

  Novak Djoković nie obroni tytułu w Cincinnati. W sobotnim półfinale Serb w trzech setach przegrał z Daniłem Miedwiediewem z Rosji 6:3, 3:6, 3:6.
 • Ganna wygrał czasówkę, Wellens pozostał liderem

  Ganna wygrał czasówkę, Wellens po... 01:02

  Włoch Filippo Ganna (Ineos) wygrał szósty etap kolarskiego wyścigu Binck Bank Tour - jazdę indywidualną na czas w w Hadze długości 8,4 km. Łukasz Wiśniowski (CCC) zajął 32. miejsce. Liderem pozostał dziesiąty w sobotę Belg Tim Wellens (Lotto-Soudal).
 • Dawid Kubacki ocenił skok kwalifikacyjny w Zakopanem

  Dawid Kubacki ocenił skok kwalifi... 02:21

  Dawid Kubacki skokiem na odległość 134 metrów zajął drugie miejsce w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w Zakopanem. Transmisje z zawodów w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Kamil Stoch ocenił kwalifikacyjny występ w Zakopanem

  Kamil Stoch ocenił kwalifikacyjny... 01:36

  Kamil Stoch zajął szóste miejsce w kwalifikacjach do konkursu Letniego Grand Prix w Zakopanem. Trzykrotny mistrz olimpijski skoczył na odległość 132,5 m. Transmisje z zawodów w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Bryan Coquard wygrał 2. etap Arctic Race of Norway. Van der Poel wciąż liderem

  Bryan Coquard wygrał 2. etap Arct... 02:36

  Bryan Coquard (Vital Concept - B&B Hotels) wygrał 2. etap Arctic Race of Norway. Liderem wyścigu pozostał, drugi na tym odcinku, Holender Mathieu van der Poel (Corendon - Circus). Transmisje z imprezy w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Bennett tym razem nie wygrał, triumf Hodega

  Bennett tym razem nie wygrał, tri... 02:29

  Kolumbijski kolarz grupy Deceuninck-Quick Step Alvaro Hodeg wygrał po finiszu z peletonu piąty etap wyścigu Binck Bank Tour. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Tim Wellens (Lotto-Soudal). Transmisje z imprezy w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Skrót meczu Juventus - Juventus Primavera

  Skrót meczu Juventus - Juventus P... 01:28

  Zgodnie z tradycją przed nowym sezonem Juventus rozegrał spotkanie towarzyskie ze swoim zespołem z Primavery. Seniorzy wygrali 3:1, a dwa gole strzelił Paulo Dybala, który wiązany jest z przenosinami do PSG.
 • Wbiegły razem na linię mety, zostały zdyskwalifikowane

  Wbiegły razem na linię mety, zost... 02:39

  Do dość niecodziennej sytuacji doszło podczas kwalifikacji olimpijskich w triathlonie w Tokio. Dwie Brytyjki Jess Learmonth i Georgia Taylor-Brown razem jako pierwsze minęły linię mety, trzymając się za ręce. Sędziowie początkowo przyznali triumf Learmonth, ale później obie zawodniczki zdyskwalifikowano za złamanie regulaminu. Ostatecznie wygrała reprezentantka Bermudów Flora Duffy.
 • Skok Maren Lundby z konkursu drużynowego podczas MŚ w Seefeld

  Skok Maren Lundby z konkursu druż... 01:08

  Zobacz drugi skok Maren Lundby w konkursie drużynowym kobiet, który przypieczętował wygraną Norwegii podczas mistrzostw świata w Seefeld.
 • Maradona nie zrobiłby tego lepiej. Piękny gol w Kolumbii

  Maradona nie zrobiłby tego lepiej... 00:53

  Okiwał sześciu rywali oraz bramkarza i wbił piłkę do pustej bramki. Takiego wyczynu, który przypomina te wykonywane kiedyś przez legendarnego Diego Maradonę, dokonał Anderson Diaz podczas mistrzostw Kolumbii do lat 21. Radość defensywnego pomocnika Norte de Santander nie trwała jednak długo, gdyż jego zespół przegrał 2:3.
rozwiń

News in English

rozwiń