"Fakty" z 21 października

 • Nie będzie śledztwa w sprawie dwóch wież Srebrnej. Prokuratura podjęła decyzję tuż przed wyborami

  Nie będzie śledztwa w sprawie dwó... 04:10

  Kilka godzin przed ciszą wyborczą prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie dwóch wież prezesa Kaczyńskiego. Przypadek? Opozycja ma wątpliwości, bo prokuratura przez wiele miesięcy nie podejmowała decyzji, a informacja o decyzji została przekazana zainteresowanym dopiero po wyborach.
 • PiS chce ponownego liczenia głosów w wyborach do Senatu. "Postanowiliśmy mieć pewność"

  PiS chce ponownego liczenia głosó... 03:21

  Rządząca partia otwiera kolejny front walki o Senat. Składa wnioski do Sądu Najwyższego i żąda ponownego przeliczenia głosów w sześciu okręgach. Między innymi w Koszalinie, gdzie Stanisław Gawłowski wygrał różnicą zaledwie 320 głosów przy 136 tysiącach oddanych w wyborach.
 • Ustawa o jawności majątków rodzin polityków skierowana do TK. "Były wątpliwości natury prawnej"

  Ustawa o jawności majątków rodzin... 03:33

  Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiadał sejmowy ekspres, ale tak nie będzie. Rodziny polityków - w tym także premiera Mateusza Morawieckiego, od którego działek sprawa się zaczęła - nie muszą ujawniać swoich majątków. Ustawę - na wniosek prezydenta Andrzeja Dudy - ma zbadać Trybunał Konstytucyjny.
 • "Nie ma litości". Prezydent Duda o sprawie Mariana Banasia

  "Nie ma litości". Prezydent Duda ... 03:24

  Jeśli którykolwiek zarzut przedstawiony w mediach okaże się prawdziwy, to Marian Banaś musi odejść - mówi prezydent Andrzej Duda pytany o sprawę prezesa NIK. Prezes Banaś pytany o dymisję mówi, że nie ma takiej potrzeby.
 • Pierwszy taki proces w historii. Poseł Nitras pozwał kancelarię Sejmu

  Pierwszy taki proces w historii. ... 02:09

  Poseł Sławomir Nitras pozwał do sądu Sejm, czyli swojego pracodawcę. Chodzi o dyskryminację i wielokrotne obniżanie uposażenia posła za wypowiedzi z trybuny sejmowej. Poseł opozycji stracił ponad 60 tysięcy złotych.
 • Śmierć 33-letniej ciężarnej. Mąż przyznał się do zabójstwa

  Śmierć 33-letniej ciężarnej. Mąż ... 02:48

  Strażnik miejski z Bielska-Białej przyznał się do zabójstwa żony, która była w szóstym miesiącu ciąży. Wcześniej sam zgłosił jej zaginięcie, ale policjanci od razu mieli wątpliwości co do jego wersji wydarzeń. Mężczyzna ma już prokuratorski zarzut.
 • Podano datę beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego

  Podano datę beatyfikacji kardynał... 00:36

  7 czerwca 2020 roku na placu Piłsudskiego w Warszawie odbędzie się beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dokona jej papieski wysłannik i będzie to finał trwającego 30 lat procesu beatyfikacyjnego.
 • Blokowali marsz nacjonalistów w Hajnówce. Ruszyły procesy

  Blokowali marsz nacjonalistów w ... 02:41

  Przed sądem w Hajnówce ruszyły procesy 10 osób blokujących marsz nacjonalistów w lutym 2019 roku. Procesów będzie więcej, bo zarzuty już ma 26 osób, a dla kolejnych 50 policja przygotowuje wnioski o ukaranie. Oskarżeni są miedzy innymi członkowie Obywateli RP i KOD-u.
 • Odwyk dla nastolatków uzależnionych od smartfonów. Korea Południowa pionierem

  Odwyk dla nastolatków uzależniony... 02:33

  Pierwszą sieć ośrodków otwarto w dalekiej Korei Południowej, ale problem jest globalny. Chodzi o odwyk dla nastolatków uzależnionych od telefonów komórkowych. Patrzą w ekrany przez kilkanaście godzin dziennie. W skrajnych przypadkach nic poza nim nie widzą.

Wybory parlamentarne 2019. Wyniki i komentarze

 • Cała rozmowa z Michałem Laskowskim

  Cała rozmowa z Michałem Laskowskim 07:43

  22.10 | Według moich informacji są dwie drogi. Albo droga pomocy sądowej, czyli zwrócenie się do sądu rejonowego, który będzie to robił albo liczenie osobiście przez Sąd Najwyższy, przez tych trzech sędziów lub nawet wyznaczenie rozprawy i liczenie głosów. Jest to możliwe teoretycznie, zdaje się, że raz - w latach 90. - coś takiego się zdarzyło, że liczono tutaj głosy.
 • Kto miałby przeliczyć głosy? Rzecznik SN Michał Laskowski odpowiada

  Kto miałby przeliczyć głosy? Rzec... 01:06

  22.10 | Według moich informacji są dwie drogi. Albo droga pomocy sądowej, czyli zwrócenie się do sądu rejonowego, który będzie to robił albo liczenie osobiście przez Sąd Najwyższy, przez tych trzech sędziów lub nawet wyznaczenie rozprawy i liczenie głosów. Jest to możliwe teoretycznie, zdaje się, że raz - w latach 90. - coś takiego się zdarzyło, że liczono tutaj głosy.
 • Emilewicz: mamy prawo zapytać i ponownie policzyć te głosy

  Emilewicz: mamy prawo zapytać i p... 01:17

  22.10 | Głosy będą przeliczone i jeżeli okaże się, że nie ma żadnych wątpliwości, to sprawa jest zakończona. To się wydarzy bardzo szybko - zapewniała w "Rozmowie Piaseckiego" Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii. Komentowała w tej sposób wnioski PiS o ponowne policzenie głosów w wyborach do Senatu w sześciu okręgach. Przekonywała też, że komisarze, którzy będą liczyć głosy "to nie są ludzie z politycznego nadania"
 • Sobolewski: Andrzej Duda kandydatem na prezydenta

  Sobolewski: Andrzej Duda kandydat... 01:01

  22.10 | Dzień po wyborach do parlamentu przystępujemy do ostatniego, czwartego skoku, do wyborów prezydenckich – powiedział w poniedziałek w Rzeszowie szef komitetu wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski. Podkreślił, że kandydatem PiS będzie Andrzej Duda.
 • Ociepa i Grabiec o sprawie prezesa NIK Mariana Banasia

  Ociepa i Grabiec o sprawie prezes... 01:47

  21.10 | W "Faktach po Faktach" w TVN24 wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa (Porozumienie) i rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec rozmawiali o sprawie prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia.
 • Ociepa: liczymy, że może te głosy zostały źle policzone

  Ociepa: liczymy, że może te głosy... 00:53

  21.10 | Przecież nie prosimy o to, żeby przeliczyli te głosy raz jeszcze z nudów, tylko dlatego, że liczymy, że może te głosy zostały źle policzone - powiedział w "Faktach po Faktach" wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa (Porozumienie). Odniósł się do wniosków PiS o ponowne przeliczenie głosów w wyborach do Senatu w sześciu okręgach.
 • Grabiec o wnioskach o ponowne przeliczenie głosów w dwóch okręgach w wyborach do Senatu

  Grabiec o wnioskach o ponowne prz... 00:59

  21.10 | Rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec odniósł się w "Faktach po Faktach" w TVN24 do wniosków PiS o ponowne przeliczenie głosów w wyborach do Senatu w sześciu okręgach. Ocenił, że to "kontynuacja tej drogi, jaką była wcześniej próba przekupienia senatorów opozycyjnych".
 • PiS chce ponownego liczenia głosów w wyborach do Senatu. "Postanowiliśmy mieć pewność"

  PiS chce ponownego liczenia głosó... 03:21

  Rządząca partia otwiera kolejny front walki o Senat. Składa wnioski do Sądu Najwyższego i żąda ponownego przeliczenia głosów w sześciu okręgach. Między innymi w Koszalinie, gdzie Stanisław Gawłowski wygrał różnicą zaledwie 320 głosów przy 136 tysiącach oddanych w wyborach.
 • Kamiński o wnioskach o ponowne przeliczenie głosów w dwóch okręgach w wyborach do Senatu

  Kamiński o wnioskach o ponowne pr... 00:38

  21.10 | Prawo i Sprawiedliwość złożyło wnioski do Sądu Najwyższego o ponowne przeliczenie głosów w dwóch okręgach w wyborach do Senatu. Poseł klubu Polskie Stronnictwo Ludowe-Koalicja Polska Michał Kamiński ocenił w rozmowie z TVN24, że "oto zaczyna się bardzo poważna w Polsce procedura niszczenia demokratycznych wyborów". - Nie poprzez obrzydliwe propozycje korupcyjne wobec ludzi, którzy wygrali wybory, ale poprzez próbę zakwestionowania mandatu wyborców działaniami administracyjnymi - dodał.
 • Laskowski o protestach wyborczych zgłoszonych do Sądu Najwyższego ws. wyborów do Senatu

  Laskowski o protestach wyborczych... 02:03

  21.10 | Michał Laskowski o protestach wyborczych zgłoszonych do Sądu Najwyższego ws. wyborów do Senatu. Prawo i Sprawiedliwość złożyło wnioski do Sądu Najwyższego o ponowne przeliczenie głosów w dwóch okręgach w wyborach do Senatu. Informację potwierdził zespół prasowy SN. Sąd Najwyższy rozpatrzy wniesione protesty w składzie trzech sędziów nowo utworzonej Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych.
 • Morawska-Stanecka o wnioskach o ponowne przeliczenie głosów w dwóch okręgach w wyborach do Senatu

  Morawska-Stanecka o wnioskach o p... 03:29

  21.10 | W Sejmie na konferencji do sprawy o wniosków PiS o ponowne przeliczenie głosów w dwóch okręgach w wyborach do Senatu odnieśli się politycy Lewicy - Krzysztof Gawkowski oraz Gabriela Morawska-Stanecka, nowo wybrana senator z okręgu zgłoszonego we wniosku PiS.
 • Fogiel o wnioskach o ponowne przeliczenie głosów w dwóch okręgach w wyborach do Senatu

  Fogiel o wnioskach o ponowne prze... 00:25

  21.10 | Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel powiedział w rozmowie z dziennikarzami, że we wnioskach PiS chodzi o sytuacje, "w których obaj kandydaci do Senatu mieli niedużą różnicę głosów a równocześnie była tam duża liczba głosów nieważnych". - Protesty można składać do dzisiaj do północy, analizujemy inne okręgi, nie wykluczamy, że jeszcze się takie znajdą - powiedział. Komentował złożenie przez Prawo i Sprawiedliwość wniosków do Sądu Najwyższego o ponowne przeliczenie głosów w dwóch okręgach w wyborach do Senatu.
rozwiń

Co z brexitem?

 • Brak rozstrzygnięcia w Izbie Gmin. Komentarz korespondenta TVN24

  Brak rozstrzygnięcia w Izbie Gmin... 04:38

  21.10 | Brytyjska Izba Gmin nie będzie w poniedziałek głosować nad poparciem dla porozumienia z Unią Europejską w sprawie warunków brexitu. Spiker Izby Gmin John Bercow nie zgodził się na poddanie rządowego wniosku pod głosowanie.
 • Izba Gmin nie będzie w poniedziałek głosować nad umową z UE

  Izba Gmin nie będzie w poniedzia... 01:15

  21.10 | Brytyjska Izba Gmin nie będzie w poniedziałek głosować nad poparciem dla porozumienia z Unią Europejską w sprawie warunków brexitu. Spiker Izby Gmin John Bercow nie zgodził się na poddanie rządowego wniosku pod głosowanie.
 • Goście "Faktów po Faktach" o brexicie

  Goście "Faktów po Faktach" o brex... 00:43

  20.10 | Zamieszki w Barcelonie, pytania o brexit i przyszłość Europy – to główne tematy niedzielnego wydania "Faktów po Faktach". Gośćmi będą Ryszard Schnepf (były ambasador RP w Hiszpanii) i Michał Broniatowski (Politico).
 • "Unijni przywódcy mają już dosyć Brytyjczyków"

  "Unijni przywódcy mają już dosyć ... 00:36

  20.10| Unijni przywódcy mają już dosyć Brytyjczyków. Jak będzie szansa pozbyć się Wielkiej Brytanii to Unia się ich bez żalu pozbędzie - przekonywał w "Faktach po Faktach" Michał Broniatowski z Politico. Zdaniem byłego ambasadora RP w Stanach Zjednoczonych i Hiszpanii "brexitu nie będzie". - Myślę, że to jest gra. Bardzo cyniczna gra - ocenił dyplomata. Goście programu rozmawiali także o gwałtownych zamieszkach w Katalonii.
 • Dwa listy Johnsona w sprawie brexitu. Na jednym nie było podpisu

  Dwa listy Johnsona w sprawie brex... 02:23

  Brytyjski premier wysłał do Brukseli list z prośbą o przełożenie terminu brexitu. Dokumentu jednak nie podpisał. Jednocześnie Boris Johnson do wniosku dołączył drugi list, w którym przekonuje, że opóźnienie brexitu byłoby błędem.
 • Izba Gmin przyjęła poprawkę, która odkłada poparcie parlamentarzystów dla porozumienia z UE

  Izba Gmin przyjęła poprawkę, któr... 00:50

  20.10 | Brytyjska Izba Gmin debatowała w sobotę nad uzgodnionym w czwartek przez rząd Borisa Johnsona porozumieniem w sprawie warunków wyjścia z Unii Europejskiej. Nie głosowano jednak tej umowy, bo Izba Gmin przyjęła poprawkę złożoną przez niezależnego posła Olivera Letwina, która odkłada poparcie parlamentarzystów dla porozumienia z UE do czasu przyjęcia stosownych ustaw i ich wejścia w życie.
 • Wielka manifestacja w Londynie na rzecz referendum

  Wielka manifestacja w Londynie na... 01:09

  19.10 | Około miliona osób, według organizatorów, bierze udział w sobotniej demonstracji w Londynie, domagając się poddania pod referendum uzgodnionej w czwartek przez premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona umowy z UE w sprawie brexitu.
 • Johnson: nie będę negocjował przesunięcia terminu brexitu

  Johnson: nie będę negocjował prz... 01:08

  19.10 | Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zapowiedział w sobotę, że jego rząd złoży w przyszłym tygodniu odpowiednie projekty ustaw, które umożliwią doprowadzenie do brexitu 31 października.
 • Izba Gmin przyjęła poprawkę o przesunięciu głosowania nad umową

  Izba Gmin przyjęła poprawkę o prz... 02:47

  19.10 | Brytyjska Izba Gmin przyjęła w sobotnim głosowaniu poprawkę Letwina, która przewiduje wstrzymanie poparcia przez posłów porozumienia Zjednoczonego Królestwa z UE w sprawie brexitu do czasu przyjęcia stosownych ustaw i ich wejścia w życie.
 • W Izbie Gmin rozpoczęło się posiedzenie o nowej umowie z UE

  W Izbie Gmin rozpoczęło się posie... 01:15

  19.10 | Brytyjska Izba Gmin rozpoczęła w sobotę rano posiedzenie, podczas którego posłowie zdecydują czy poprzeć zawarte w czwartek przez premiera Borisa Johnsona porozumienie z Unią Europejską o warunkach brexitu. Od godziny 10.30 w TVN24BiS trwa transmisja z obrad Izby Gmin i wydanie specjalne.
 • W sobotę Izba Gmin zdecyduje o nowej umowie w sprawie brexitu

  W sobotę Izba Gmin zdecyduje o no... 00:41

  19.10 | W sobotę o przyjęciu lub odrzuceniu wynegocjowanego przez rząd Borisa Johnsona porozumienia z Unią Europejską w sprawie brexitu decydować będzie brytyjska Izba Gmin. Premier Boris Johnson przekonywał do poparcia porozumienia, bo „nie ma lepszego rozwiązania”.
 • Brytyjczycy zmęczeni wiadomościami o brexicie. Telewizja Sky News uruchomiła specjalny kanał

  Brytyjczycy zmęczeni wiadomościam... 02:04

  Brytyjczycy nie chcą już więcej słyszeć słowa brexit. W związku z czym telewizja Sky News uruchamia specjalny kanał, który będzie wolny od brexitu. Będzie nadawał codziennie od godziny 17.00 do godziny 22.00.
rozwiń

Olga Tokarczuk z literackim Noblem za 2018 rok. Komentarze

 • Tokarczuk: zrobię wszystko, żeby pozostać przy pisaniu i nie wdawać się w proste komunikaty

  Tokarczuk: zrobię wszystko, żeby ... 01:51

  20.10 | Pękające w szwach Narodowe Forum Muzyki, tłum wielbicieli twórczości Olgi Tokarczuk przed budynkiem, a także klucze do miasta Wrocławia i pamiątka po Wisławie Szymborskiej. To wszystko czekało na noblistkę podczas pierwszego w Polsce, po przyznaniu nagrody, publicznego spotkania. To odbyło się w niedzielę stolicy Dolnego Śląska.
 • Brudziński o Noblu dla Tokarczuk: bardzo wielka rzecz i olbrzymia radość dla wszystkich Polaków

  Brudziński o Noblu dla Tokarczuk:... 01:10

  10.10 | Brudziński o Noblu dla Tokarczuk: bardzo wielka rzecz i olbrzymia radość dla wszystkich Polaków
 • Zdrojewski o literackim Noblu dla Tokarczuk: nie jest to wydarzenie dnia, a co najmniej roku

  Zdrojewski o literackim Noblu dla... 01:12

  10.10 | Zdrojewski o literackim Noblu dla Tokarczuk: nie jest to wydarzenie dnia, a co najmniej roku
 • Wrocławski pisarz o nieznanym opowiadaniu Olgi Tokarczuk

  Wrocławski pisarz o nieznanym opo... 00:42

  10.10 | Jacek Bierut opowiada o tym jak wszedł w posiadanie nieznanego szerzej opowiadania Olgi Tokarczuk.
 • Dunin: poruszała takie tematy, które jeszcze uchodziły za niewygodne

  Dunin: poruszała takie tematy, kt... 00:33

  10.10 | - Chciałabym powiedzieć Oldze, że po prostu wszyscy, wszyscy bardzo się cieszymy i że kiedy przyjdzie ten moment, kiedy będzie miała chwilę czasu, to przekażę jej wyrazy mojej, ale nie tylko mojej, ogromnej radości - powiedziała na antenie TVN24 pisarka Kinga Dunin. - Myślę, że nagroda jest za to, że jest świetną pisarką, że jest pisarką nowoczesną. To znaczy pisarką polifonicznej formy, nieoczywistej, która znajduje język lepszy często niż linearna narracja dla oddania rytmu naszego świata - dodała.
 • Chwin: trzymaliśmy za ciebie kciuki

  Chwin: trzymaliśmy za ciebie kciuki 01:09

  10.10 | Powieściopisarz i krytyk literacki Stefan Chwin zwrócił się do laureatki mówiąc: "Olgo, najserdeczniejsze życzenia! Trzymaliśmy za ciebie kciuki i bardzo się cieszymy, że się tak stało. Bardzo to piękne dla nas, że się to udało".
 • Sowula: uchwycono sedno jej twórczości

  Sowula: uchwycono sedno jej twórc... 01:06

  10.10 | Krytyk literacki Grzegorz Sowula powiedział, że Nobla dla Tokarczuk odbiera jako "nowe otwarcie Komitetu (Noblowskiego - red.)".
 • "Czeka ją parę ciężkich, ale bardzo satysfakcjonujących miesięcy"

  "Czeka ją parę ciężkich, ale bard... 01:55

  10.10 | Twórczość Olgi Tokarczuk już jest czytana na całym świecie, a teraz będzie czytana jeszcze mocniej, jeszcze bardziej - powiedziała Justyna Sobolewska z "Polityki", komentując decyzję o przyznaniu Tokarczuk literackiego Nobla. - Czeka ją parę ciężkich, ale bardzo satysfakcjonujących miesięcy - dodał Michał Rusinek, pisarz, były sekretarz noblistki Wisławy Szymborskiej.
 • Szczuka: potrafi skupić się na czymś maleńkim i tam zobaczyć cały kosmos

  Szczuka: potrafi skupić się na cz... 01:30

  10.10 |- Nagroda Nobla jest czymś więcej niż jedną z nagród literackich na świecie. Jest uhonorowaniem idei, które literatura powinna nieść. W dzisiejszym świecie te idee są atakowane, osłabiane, a jednocześnie wiadomo, że trzeba się bardzo troszczyć o świat, o przyrodę, o ludzi, o zwierzęta, o rozmaite tożsamości kulturowe, o odmienność, o różnorodność, o ginące gatunki - powiedziała krytyczka literacka Kazimiera Szczuka.
 • Łobodziński: Tokarczuk doceniona została za świadomość czasu

  Łobodziński: Tokarczuk doceniona ... 01:56

  10.10 | Filip Łobodziński, jeden z prowadzących "Xięgarni" TVN24 ocenił, że Tokarczuk otrzymała nagrodę za "świadomość czasu - zarówno powieści, jak i czasu ludzkiego; tego czasu, który jest jednocześnie subiektywny i obiektywny". - Czasu jako takiego wielkiego oceanu, w którym jesteśmy zanurzeni - dodał.
 • Nagroda Nobla dla Olgi Tokarczuk. Justyna Sobolewska komentuje

  Nagroda Nobla dla Olgi Tokarczuk.... 00:33

  10.10 | Twórczość Olgi Tokarczuk już jest czytana na całym świecie, a teraz będzie czytana jeszcze mocniej, jeszcze bardziej - powiedziała Justyna Sobolewska z "Polityki", komentując decyzję o przyznaniu Tokarczuk literackiego Nobla. - Czeka ją parę ciężkich, ale bardzo satysfakcjonujących miesięcy - dodał Michał Rusinek, pisarz, były sekretarz noblistki Wisławy Szymborskiej.

"Pancerny Marian i pokoje na godziny". Marian Banaś i jego finanse

 • "Prezes Najwyższej Izby Kontroli musi być jak zona Cezara, poza wszelkimi podejrzeniami"

  "Prezes Najwyższej Izby Kontroli ... 01:19

  22.10.| Prezydent przede wszystkim oczekuje na pełne wyjaśnienie tej sprawy. Bardzo silnie odnosił się do tej sprawy, mówiąc, że prezes Najwyższej Izby Kontroli to jest jeden z najważniejszych organów kontroli w państwie i to jest tak, ze nie może być żadnych zarzutów wobec prezesa Najwyższej Izby Kontroli - mówił w rozmowie z TVN24 Błażej Spychalski z kancelarii prezydenta.
 • Jadwiga Emilewicz w "Rozmowie Piaseckiego" o Marianie Banasiu

  Jadwiga Emilewicz w "Rozmowie Pia... 00:58

  22.10 | - Jeżeli zarzuty się potwierdzą Marian Banaś nie może być prezesem Najwyższej Izby Kontroli- powiedziała Jadwiga Emilewicz w "Rozmowie Piaseckiego".
 • "Nie ma litości". Prezydent Duda o sprawie Mariana Banasia

  "Nie ma litości". Prezydent Duda ... 03:24

  Jeśli którykolwiek zarzut przedstawiony w mediach okaże się prawdziwy, to Marian Banaś musi odejść - mówi prezydent Andrzej Duda pytany o sprawę prezesa NIK. Prezes Banaś pytany o dymisję mówi, że nie ma takiej potrzeby.
 • Terlecki i Banaś spotkali się w poniedziałek w Sejmie

  Terlecki i Banaś spotkali się w p... 00:24

  21.10 | W poniedziałek prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś pojawił się w Sejmie, gdzie spotkał z Ryszardem Terleckim, szefem klubu Prawa i Sprawiedliwości i wicemarszałkiem Sejmu mijającej kadencji. Terleckim pytany przez reportera TVN24, w jakim celu widział się z Banasiem, odpowiedział, że odbyła się między nimi "bardzo interesująca rozmowa". Jak mówił, dotyczyła ona "jego (Banasia - red.) sytuacji" oraz wyjaśnień. Dodał, że prezes NIK "pisze wyjaśnienia, składa pozew do sądu, także ciekawe".
 • Wypowiedzi Ryszarda Czarneckiego o Marianie Banasiu z września i października

  Wypowiedzi Ryszarda Czarneckiego ... 02:27

  21.10 | Od czasu powrotu szefa NIK do pracy w obozie partii rządzącej zmieniła się retoryka jego obrony. Jeszcze do niedawna politycy PiS stawali murem za Marianem Banasiem. Teraz niechętnie udzielają komentarzy w tej sprawie. 23 września europoseł PiS Ryszard Czarnecki podkreślał, że Marian Banaś "jest człowiekiem uczciwym i co do tego nie ma żadnych wątpliwości". 21 października mówił natomiast w Sejmie: - Z całą pewnością nikt tutaj rąk nie umywa, ta sprawa musi być do końca wyjaśniona. Mam nadzieję, że osobą, która pomoże wyjaśnić tę sprawę do końca będzie właśnie pan prezes Marian Banaś.
 • Tomczyk: nie można mówić, że mieszkamy w uczciwym polskim państwie, tylko w republice banasiowej

  Tomczyk: nie można mówić, że mies... 01:17

  21.10 | Panie prezesie, czas stanąć przed Polakami i wyjaśnić, jaka była natura pana kontaktów z gangsterem i skąd pochodzi pana majątek. Bez tego nie ma pan moralnego prawa pełnić urzędu - mówił rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec, zwracając się niebezpośrednio do prezesa NIK. Grabiec wraz z Cezarym Tomczykiem (PO-KO) zapowiedział złożenie wniosku do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry o wszczęcie śledztwa w sprawie Mariana Banasia. Zdaniem Tomczyka mamy do czynienia z "republiką banasiową".
 • Grabiec w sprawie Banasia: dzisiejsza partia władzy toleruje takie działania

  Grabiec w sprawie Banasia: dzisie... 02:07

  21.10 | Panie prezesie, czas stanąć przed Polakami i wyjaśnić, jaka była natura pana kontaktów z gangsterem i skąd pochodzi pana majątek. Bez tego nie ma pan moralnego prawa pełnić urzędu - mówił rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec, zwracając się niebezpośrednio do prezesa NIK. Grabiec wraz z Cezarym Tomczykiem (PO-KO) zapowiedział złożenie wniosku do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry o wszczęcie śledztwa w sprawie Mariana Banasia. Zdaniem Tomczyka mamy do czynienia z "republiką banasiową".
 • Rychard: wypowiedź prezydenta stanowi większe wyzwanie dla obozu rządzącego niż dla Banasia

  Rychard: wypowiedź prezydenta sta... 01:45

  21.10 | Jeżeli taką presję i taką deklarację zgłasza prezydent, to aby nie była ona gołosłowna, to za nią muszą iść jakieś czyny, a tutaj żadnych czynów w zasięgu nie ma - ocenił w TVN24 socjolog, profesor Andrzej Rychard z Polskiej Akademii Nauk. Odniósł się w ten sposób do słów Andrzeja Dudy, który komentując sprawę szefa Najwyższej Izby Kontroli powiedział, że "jeśli którykolwiek zarzut z przedstawianych w mediach, okaże się prawdziwy, to Marian Banaś musi odejść".
 • Kittel: w sprawie Banasia widzimy absolutny deficyt działań państwa

  Kittel: w sprawie Banasia widzimy... 01:17

  21.10 | W tej sytuacji nie ma żadnego kompleksowego badania, nie ma żadnego postępowania prokuratury, żadnego prokuratora okręgowego, który dałby swoją twarz do tego, że wyjaśnia te kwestię - zauważył w TVN24 dziennikarz "Superwizjera" Bertold Kittel, autor reportażu "Pancerny Marian i pokoje na godziny".
 • "Nigdy nie był członkiem Prawa i Sprawiedliwości". Politycy odcinają się od Banasia

  "Nigdy nie był członkiem Prawa i ... 03:18

  Nie cichną pytania wokół sprawy prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Marian Banaś na czas badania przez CBA jego oświadczeń majątkowych poszedł na bezpłatny urlop. Teraz wraca do wykonywania swoich obowiązków. Czy poza nim samym, ktoś jeszcze ma wątpliwości, że powinien się podać do dymisji?
 • Sienkiewicz: jeśli służby nie były w stanie sprawdzić pana Banasia to wszyscy jesteśmy w pułapce

  Sienkiewicz: jeśli służby nie był... 01:21

  18.10 | - Jeśli służby nie były w stanie sprawdzić pana Banasia albo co gorsza wiedziały o tym, ale zlekceważyły lub naciskom politycznym, a sprawa się wydała, to w tym momencie jesteśmy wszyscy w pułapce. Ktoś, kto mial bliski kontakt z sutenerami, którego własność była wykorzystywana jako burdel, sprawuje jedną z najwyższych stanowisk w państwie polskim, a rządząca partia nic nie jest w stanie z tym zrobić, to nie jest państwo, nawet teoretyczne państwo. To przestaje być w ogóle jakaś struktura. - powiedział Bartłomiej Sienkiewicz w "Faktach po Faktach". Ocenił, że dla niego to sprawa precedensowa. - Nic takiego się w Polsce do tej pory nie wydarzyło - podkreślił. Dodał, że dochodzi do tego jeszcze „obrzydliwy rys”. - Teraz ci sami ludzie, którzy mówili, że (Banaś) jest człowiekiem kryształowym, twierdzą: my z tym panem nie mamy nic wspólnego. To jest gangsterska republika, tak nie może być.
 • Kierwiński: mamy do czynienia z kryzysem państwa

  Kierwiński: mamy do czynienia z k... 01:41

  18.10 | Posłowie PO-KO zaapelowali w piątek do marszałek Sejmu i przewodniczącego komisji ds. kontroli państwowej o pilne zwołanie posiedzenia komisji kontroli państwowej w celu złożenia przez prezesa NIK Mariana Banasia wyjaśnień w sprawie jego oświadczenia majątkowego.
rozwiń

Katalonia chce niepodległości

 • Schnepf: emocje w Katalonii opadają

  Schnepf: emocje w Katalonii opadają 00:56

  20.10 | 20.10| Unijni przywódcy mają już dosyć Brytyjczyków. Jak będzie szansa pozbyć się Wielkiej Brytanii to Unia się ich bez żalu pozbędzie - przekonywał w "Faktach po Faktach" Michał Broniatowski z Politico. Zdaniem byłego ambasadora RP w Stanach Zjednoczonych i Hiszpanii "brexitu nie będzie". - Myślę, że to jest gra. Bardzo cyniczna gra - ocenił dyplomata. Goście programu rozmawiali także o gwałtownych zamieszkach w Katalonii.
 • Stan wrzenia w Barcelonie

  Stan wrzenia w Barcelonie 01:38

  19.10 | Do konfrontacji manifestantów z policją dochodzi podczas protestów, jakie wybuchły przeciwko decyzji hiszpańskiego Sądu Najwyższego, który w poniedziałek skazał dziewięcioro separatystycznych polityków katalońskich na kary 9-13 lat więzienia. Byli oni oskarżeni o organizację nielegalnego referendum w sprawie niepodległości Katalonii w 2017 roku.
 • Bitwa separatystów katalońskich z policją w centrum Barcelony

  Bitwa separatystów katalońskich z... 01:00

  18.10 | Oddziały szturmowe hiszpańskiej policji rozpoczęły w piątek późnym wieczorem akcję wyparcia katalońskich separatystów z centrum Barcelony, gdzie od poniedziałku trwają uliczne protesty. Rannych zostało 25 osób, głównie zwolenników secesji regionu od Hiszpanii.
 • Strajk generalny w Katalonii. "Jesteśmy wściekli"

  Strajk generalny w Katalonii. "Je... 02:30

  Płonące samochody, barykady i walka z policją. Do tego zablokowane dworce kolejowe, metro, ulice i lotnisko. Zwolennicy niepodległości Katalonii znów wyszli na ulice, bo sąd skazał ich przywódców na kary więzienia.
 • Aresztowania i interwencje straży pożarnej. Protesty w Katalonii

  Aresztowania i interwencje straży... 01:36

  18.10 | W związku z trwającymi od poniedziałku protestami w Katalonii aresztowano dotychczas 106 "separatystycznych bojówkarzy" - poinformowały władze Hiszpanii. W nocy strażacy ugasili ponad 90 ognisk rozpalonych przez manifestantów. W piątek, dzień strajku generalnego, w marszach, które przeszły ulicami miast regionu uczestniczyło łącznie ponad 100 tysięcy ludzi.
 • Ponad pół miliona osób protestuje w Barcelonie

  Ponad pół miliona osób protestuje... 02:02

  18.10 | Około 525 tysięcy ludzi bierze udział w piątek w protestach w Barcelonie - szacuje miejscowa policja. W centrum miasta doszło do starć między zamaskowanymi uczestnikami demonstracji z policjantami.
 • Blokada lotniska El Prat

  Blokada lotniska El Prat 01:06

  18.10 Blokada lotniska El Prat w Barcelonie.
 • Hiszpańscy neonaziści w trakcie starć w Barcelonie

  Hiszpańscy neonaziści w trakcie s... 00:33

  18.10 | Do najpoważniejszych starć doszło przed północą w Barcelonie, gdzie pierwotnie policja miała jedynie rozdzielać dwie antagonistyczne grupy młodzieży: separatystów oraz skrajnie prawicowych zwolenników jedności Hiszpanii. Z czasem doszło do starć zarówno obu grup między sobą, jak i do potyczek z funkcjonariuszami.
 • Starcia na ulicach Barcelony

  Starcia na ulicach Barcelony 00:33

  18.10 | Kilkadziesiąt tysięcy separatystów starło się w nocy z czwartku na piątek z oddziałami policji w największych katalońskich miastach. W ulicznych walkach brali też udział aktywiści ze skrajnie prawicowych organizacji popierających jedność terytorialną Hiszpanii.
 • Starcia policji z separatystami w miastach Katalonii

  Starcia policji z separatystami w... 02:38

  17.10 | W nocy ze środy na czwartek doszło do starć między policją a zwolennikami niepodległości regionu w największych katalońskich miastach. Separatyści rzucali w funkcjonariuszy między innymi petardami i butelkami z benzyną oraz rozpalali na ulicach ogniska.
 • 20 tysięcy separatystów starło się z policją

  20 tysięcy separatystów starło si... 01:58

  16.10 | W nocy z wtorku na środę doszło do starć pomiędzy kilkudziesięcioma tysiącami zwolenników niepodległości Katalonii a oddziałami szturmowymi policji. Najpoważniejsze starcia miały miejsce w głównych miastach regionu: Barcelonie, Tarragonie, Leridzie, Sabadell i Gironie.
 • Starcia separatystów z policją na ulicach Barcelony

  Starcia separatystów z policją na... 00:57

  15.10 |Ponad 80 osób zostało rannych w wieczornych starciach separatystów z policją w Barcelonie. Protesty mają związek z ogłoszonym w poniedziałek rano przez hiszpański Sąd Najwyższy orzeczeniem, skazującym 9 katalońskich polityków na kary więzienia od 9 do 13 lat.
rozwiń

Turecka ofensywa w Syrii

 • Wycofujący się amerykański konwój obrzucony ziemniakami przez Kurdów

  Wycofujący się amerykański konwój... 00:29

  22.10 | Telewizja CNN upubliczniła zdjęcia z syryjskiego miasta Al-Kamiszli przy granicy z Turcją i w pobliżu granicy irackiej. Grupa Kurdów obrzuciła tam ziemniakami wycofujący się amerykański konwój wojskowy. - Przez was zginą kurdyjskie dzieci! - krzyczeli Kurdowie.
 • Media: Amerykński kontyngent wychodzi z Syrii

  Media: Amerykński kontyngent wych... 00:32

  21.10 | Agencja Reutera, powołując się na świadków i źródła w służbach bezpieczeństwa irackiego Kurdystanu przekazała w poniedziałek, że amerykańscy żołnierze opuszczają Syrię i przemieszczają do Iraku.
 • Reuters: amerykańscy żołnierze wychodzą z Syrii

  Reuters: amerykańscy żołnierze wy... 00:33

  21.10 | Amerykańskie wojska przemieszczają się z Syrii do Iraku - podała w poniedziałek agencja Reutera, powołując się na świadków i źródła w służbach bezpieczeństwa irackiego Kurdystanu. Wcześniej o takich planach informował szef Pentagonu Mark Esper.
 • Kurdowie wycofują się z kluczowego miasta Ras al-Ajn

  Kurdowie wycofują się z kluczoweg... 00:27

  20.10 | Kierowane przez Kurdów Syryjskie Siły Demokratyczne (SDF) poinformowały w niedzielę, że wycofały się z miasta Ras al-Ajn na północy Syrii. To część porozumienia z Ankarą, które zakłada utworzenie "strefy bezpieczeństwa" na syryjskich terenach zajmowanych do tej pory przez Kurdów. Ewakuację potwierdziło ministerstwo obrony Turcji.
 • Macron skrytykował działania NATO wobec agresji Turcji na Syrię

  Macron skrytykował działania NATO... 01:28

  18.10 | Prezydent Francji Emmanuel Macron oświadczył w piątek podczas szczytu Unii Europejskiej w Brukseli, że brak jakiejkolwiek reakcji NATO na agresję Ankary w Syrii "jest poważnym błędem". Z tej rozgrywki na Bliskim Wschodzie "zwycięsko wychodzą Rosja, Turcja i Iran" - dodał.
 • Zawieszenie broni w Syrii. Agencje donoszą, że cały czas padają strzały

  Zawieszenie broni w Syrii. Agencj... 03:13

  120 godzin spokoju w Syrii i zawieszenie broni - to ustalenia misji dyplomatycznej wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych w Turcji. Negocjacje z prezydentem Erdoganem trwały ponad cztery godziny. Miliony istnień ludzkich będą uratowane - pisał w mediach społecznościowych Donald Trump. Waszyngton zniesie nałożone na Ankarę sankcje, gdy rozejm wejdzie w życie. Mimo zawartego porozumienia agencje donoszą, że padają strzały.
 • Donald Trump o zawieszeniu broni w Syrii

  Donald Trump o zawieszeniu broni ... 00:24

  18.10 | Prezydent USA Donald Trump pochwalił decyzję o zawieszeniu broni na północny Syrii. - Chcę podziękować i pogratulować prezydentowi Erdoganowi. To mój przyjaciel. Cieszę się, że nie mieliśmy tu problemu (…). Myślę, że to zawieszenie broni będzie trwałe. Prezydent Erdogan jest bardzo mądry, chce też bezpieczeństwa własnych obywateli - mówił prezydent USA.
 • Turcja zawiesza ofensywę w Syrii

  Turcja zawiesza ofensywę w Syrii 03:14

  17.10 | Spotkanie prezydenta Turcji z wiceprezydentem USA przyniosło zamierzony przez Amerykanów efekt. Pytanie, na jak długo i co dalej? Sylwia Piestrzyńska.
 • Wiceprezydent USA: Turcja zgodziła się na zawieszenie broni w Syrii

  Wiceprezydent USA: Turcja zgodził... 03:18

  17.10 | Wiceprezydent USA Mike Pence spotkał się w czwartek w Ankarze z tureckim prezydentem Recepem Tayyipem Erdoganem. Jak poinformowała strona amerykańska, Turcja zgodziła się na zawieszenie broni w Syrii na pięć dni. "Miliony istnień ludzkich będą uratowane!" - napisał na Twitterze prezydent Donald Trump.
 • Kontrole w Tel Abjad, mieście graniczącym z Turcją

  Kontrole w Tel Abjad, mieście gra... 01:05

  16.10 | Dowództwo amerykańskiej armii w Syrii poinformowało w środę, że jej wojska na dobre opuściły kontrolowane przez Kurdów miasta Ar-Rakka i As-Saura na północy kraju. Wcześniej do Ar-Rakki wkroczyły wojska syryjskie, wspomagane przez siły rosyjskie.
 • Turecka ofensywa wymierzona jest w Kurdów na północny Syrii

  Turecka ofensywa wymierzona jest ... 01:43

  16.10 | Turcja rozpoczęła 9 października w Syrii zbrojną ofensywę, której zadeklarowanym celem jest wyparcie bojowników kurdyjskiej milicji YPG z przygranicznego pasa na środkowym odcinku granicy turecko-syryjskiej i utworzenie tam "strefy bezpieczeństwa".
 • Przybywa ofiar tureckiej ofensywy w Syrii. Kurdowie mówią o zbrodniach wojennych

  Przybywa ofiar tureckiej ofensywy... 03:30

  Liczba ofiar tureckiej ofensywy rośnie w dramatycznym tempie. Mówi się już o wielu zabitych i rannych. Kurdowie alarmują, że współpracująca z Turcją armia syryjskiej opozycji ma na sumieniu zbrodnie wojenne. Kurdowie zwrócili się o pomoc do rządowej armii syryjskiej, z którą jeszcze niedawno walczyli, i do Rosji. Amerykańscy żołnierze wycofali się z północnej Syrii na rozkaz Donalda Trumpa. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
rozwiń

Demonstracje w Hongkongu

 • Kolejne wystąpienie Lam przerwane. Posłowie przynieśli białe kwiaty

  Kolejne wystąpienie Lam przerwane... 01:30

  17.10 | W czwartek posłowie opozycji demokratycznej ponownie zakłócili wystąpienie szefowej władz Hongkongu Carrie Lam w lokalnym parlamencie. Wykrzykiwali hasła domagając się dymisji Lam w związku z trwającymi w mieście protestami.
 • Bili młotkami w głowę i grozili nożami. Atak na działacza demokratycznego w Hongkongu

  Bili młotkami w głowę i grozili n... 00:52

  17.10 | W środę wieczorem doszło w Hongkongu do brutalnego ataku na przywódcę prodemokratycznego Obywatelskiego Frontu Praw Człowieka (CHRF) Jimmy’ego Shama. Został on napadnięty przez grupę niezidentyfikowanych sprawców, którzy bili go młotkami w głowę – podał CHRF. Władze i opozycja w Hongkongu potępiły atak.
 • Szefowa władz Hongkongu nie przemówiła w parlamencie

  Szefowa władz Hongkongu nie przem... 01:36

  16.10 | "Pięć postulatów, ani jednego mniej", okrzykami znanymi z trwających od tygodni demonstracji, przywitana została w parlamencie szefowa władz Hongkongu Carrie Lam. Posłowie opozycji demokratycznej, wyrażający poparcie dla trwających w regionie protestów, uniemożliwili jej wygłoszenie sprawozdania na temat planu polityki na przyszły rok.
 • Protesty w Hongkongu

  Protesty w Hongkongu 01:14

  15.10 | Szefowa administracji Hongkongu Carrie Lam wykluczyła we wtorek ustępstwa wobec uczestników trwających w regionie prodemokratycznych protestów. Władze powinny natomiast rozważyć wszelkie możliwe sposoby powstrzymania narastającej przemocy – dodała.
 • Znów niespokojnie w Hongkongu

  Znów niespokojnie w Hongkongu 00:38

  07.10 | Hongkońska policja wystrzeliła w poniedziałek granaty z gazem łzawiącym, by rozpędzić kilkuset demonstrantów, którzy stawiali barykady i blokowali ruch uliczny w pobliżu stacji metra Prince Edward na półwyspie Koulun - podała agencja Reutera. Tego dnia władze Hongkongu postawiły dwóm pierwszym osobom zarzuty złamania wprowadzonego w sobotę zakazu zakrywania twarzy podczas demonstracji.
 • W Hongkongu kolejne protesty, nie kursuje metro, zamknięto wiele sklepów

  W Hongkongu kolejne protesty, nie... 00:43

  05.10 | Hongkońskie metro pozostaje w sobotę nieczynne, a wiele sklepów zamknięto w związku z gwałtownymi protestami z poprzedniego wieczoru. Demonstranci niszczyli witryny, podpalali oddziały banków i stacje metra, a policja postrzeliła 14-latka ostrą amunicją.
 • Wzrost napięć w Hongkongu. Protesty brutalnie tłumione przez policję

  Wzrost napięć w Hongkongu. Protes... 02:02

  4.10 | Czternastolatek został postrzelony w udo ostrą amunicją podczas piątkowych starć w Hongkongu – podały miejscowe media. Policja potwierdziła, że jeden z funkcjonariuszy oddał strzał, gdy atakowali go demonstranci, ale nie wspomniała przy tym o rannym nastolatku.
 • Demonstrują przeciwko zakazowi zakrywania twarzy

  Demonstrują przeciwko zakazowi za... 01:18

  04.10 | Tysiące osób protestują w piątek w wielu częściach Hongkongu przeciwko ogłoszonemu przez władze zakazowi zakrywania twarzy. Według opozycji ogranicza on swobodę demonstracji i może być zaledwie wstępem do dalszej zmiany przepisów z pominięciem parlamentu. Zakaz podoba się Pekinowi.
 • Policja w Hongkongu z szerszymi uprawnieniami do użycia broni

  Policja w Hongkongu z szerszymi u... 00:49

  3.10 | Policja w Hongkongu zmniejszyła ograniczenia dotyczące użycia broni przez funkcjonariuszy przed wtorkowymi starciami, w których postrzeliła nastoletniego demonstranta – podała w czwartek agencja Reutera. Władze rozważają też wprowadzenie zakazu noszenia masek.
 • "Krzyczał by nie strzelali, ale policja strzeliła". Dziennikarka nie widzi na jedno oko

  "Krzyczał by nie strzelali, ale p... 00:58

  03.10 | Indonezyjska dziennikarka Veby Indah, która relacjonowała protesty w Hongkongu została postrzelona przez policję. - Straciła nieodwracalnie zdolność widzenia w prawym oku – podała w środę stacja RTHK, powołując się na prawnika reporterki.
 • Mieszkańcy Hongkongu protestują po postrzeleniu demonstranta

  Mieszkańcy Hongkongu protestują p... 00:40

  2.10 | W Hongkongu setki uczniów wyraziły w środę wsparcie dla 18-letniego uczestnika antyrządowego protestu, postrzelonego we wtorek przez policję w czasie starć ulicznych. Szef policji określił ten dzień jako "jeden z najbrutalniejszych w historii" miasta.
 • Gwałtowne starcia w Tsuen Wan. Policjant strzela z rewolweru do atakującego go demonstranta

  Gwałtowne starcia w Tsuen Wan. Po... 00:26

  01.10 | Hongkońscy aktywiści opublikowali nagranie, na którym widać, jak podczas gwałtownego starcia w Tsuen Wan na hongkońskich Nowych Terytoriach policjant z bliskiej odległości strzela z rewolweru do atakującego go demonstranta.
rozwiń

Demokraci chcą impeachmentu Trumpa

 • Sondland zeznał przed komisjami Kongresu

  Sondland zeznał przed komisjami K... 00:57

  17.10 | Ambasador USA przy Unii Europejskiej Gordon Sondland zeznał w czwartek przed komisjami Kongresu, że prezydent Donald Trump narzucił dyplomatom zajmującym się Ukrainą swego prywatnego prawnika Rudy'ego Giulianiego i naciskał na wszczęcie śledztwa w sprawie Joe Bidena i jego syna.
 • Fiona Hill zeznawała przed Kongresem

  Fiona Hill zeznawała przed Kongresem 00:56

  15.10 | Osobisty adwokat prezydenta Donalda Trumpa Rudy Giuliani prowadził na Ukrainie swoją własną politykę, a doradca prezydenta ds. bezpieczeństwa narodowego nazwał go "ręcznym granatem, który wszystko rozwali". Takie rewelacje przynosi amerykańska prasa, informując o kolejnej odsłonie afery, która wybuchła po upublicznieniu rozmowy prezydenta USA z prezydentem Ukrainy.
 • Była ambasador USA na Ukrainie zeznawała w sprawie Trumpa

  Była ambasador USA na Ukrainie ze... 00:36

  11.10 | Marie Yovanovitch zeznawała przed komisjami Izby Reprezentantów. "Washington Post" podał, że była ambasador USA na Ukrainie powiedziała, że prezydent Donald Trump wywierał presję na Departament Stanu, aby odwołał ją ze stanowiska w Kijowie.
 • Aresztowano dwóch biznesmenów powiązanych z Giulianim i aferą ukraińską

  Aresztowano dwóch biznesmenów pow... 00:26

  10.10 | W czwartek aresztowano biznesmenów Lwa Parnasa i Igora Frumana - mężczyźni powiązani są z prawnikiem prezydenta USA Donalda Trumpa, Rudy'm Giulianim i aferą ukraińską. Biznesmeni oskarżani są o dostarczanie z zagranicy pieniędzy dla kandydatów politycznych w USA.
 • Wołodymyr Zełenski nie chce ingerować w wybory w USA

  Wołodymyr Zełenski nie chce inger... 00:48

  10.10 | Wołodymyr Zełenski oświadczył w czwartek, że nie ma zamiaru ingerować w wybory w USA. Prezydent Ukrainy znalazł się w środku afery, która może zakończyć się odsunięciem od władzy prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa.
 • Biden: Donald Trump zrobi wszystko, by zostać ponownie wybranym

  Biden: Donald Trump zrobi wszystk... 00:41

  10.10 | Joe Biden, który ubiega się o nominację demokratów w wyborach prezydenckich w 2020 roku, wezwał w środę do impeachmentu Donalda Trumpa. - Prezydenta trzeba odsunąć od władzy, by zachować konstytucję, demokrację i fundamentalną uczciwość - powiedział były wiceprezydent USA.
 • Joe Biden wezwał do impeachmentu Donalda Trumpa

  Joe Biden wezwał do impeachmentu ... 00:33

  9.10 | Joe Biden, który ubiega się o nominację demokratów w wyborach prezydenckich w 2020 roku, wezwał w środę do impeachmentu Donalda Trumpa. - Prezydenta trzeba odsunąć od władzy, by zachować konstytucję, demokrację i fundamentalną uczciwość - powiedział były wiceprezydent USA.
 • Biały Dom nie będzie współpracował ws. impeachmentu

  Biały Dom nie będzie współpracowa... 00:40

  09.10 | Biały Dom odmawia wszelkiej współpracy w dochodzeniu w sprawie impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa, ponieważ - jak uważa Biały Dom - postępowanie to nie ma podstaw prawnych i jest motywowane politycznie.
 • "Ukraina i Chiny powinny przeprowadzić śledztwo w sprawie Bidenów"

  "Ukraina i Chiny powinny przeprow... 00:33

  3.10 | Donald Trump oznajmił w czwartek dziennikarzom, że chce, aby władze Ukrainy i Chin przeprowadziły śledztwo w sprawie Joe Bidena i jego syna Huntera. Prezydent USA powiedział, że nie rozmawiał o tym jeszcze z prezydentem Xi Jinpingiem, ale "z pewnością może o tym pomyśleć".
 • Trump sugeruje areszt za zdradę dla szefa komisji wywiadu

  Trump sugeruje areszt za zdradę d... 02:24

  30.09 | Prezydent USA Donald Trump zasugerował w poniedziałek możliwość aresztowania za zdradę szefa komisji wywiadu Izby Reprezentantów, demokraty Adama Schiffa. Kieruje on śledztwem mogącym doprowadzić do impeachmentu Trumpa.
 • Wedle amerykańskich mediów Kurt Volker zrezygnował z funkcji specjalnego wysłannika USA do spraw Ukrainy

  Wedle amerykańskich mediów Kurt V... 00:58

  28.09 | Wedle amerykańskich mediów Kurt Volker, specjalny wysłannik Stanów Zjednoczonych do spraw Ukrainy, podał się w piątek do dymisji. Rezygnacja ma związek z kontrowersjami wokół lipcowej rozmowy telefonicznej prezydentów USA i Ukrainy Donalda Trumpa i Wołodymyra Zełenskiego.
 • Procedura impeachmentu Donalda Trumpa zaczęła się od anonimowego donosu

  Procedura impeachmentu Donalda Tr... 01:32

  Amerykańska polityka rozgrzana impeachmentem. To analityk CIA miał wnieść skargę na prezydenta. Opozycja i anonimowy autor skargi zarzucają Donaldowi Trumpowi, że miał szantażować Ukrainę. Donald Trump miał się domagać od Ukrainy wszczęcia śledztwa przeciwko synowi Joe Bidena, jednego z demokratycznych kandydatów na prezydenta, pod groźbą wstrzymania pomocy wojskowej. Prezydent USA porównał działania autora skargi do szpiega.
rozwiń

Obraz świata

 • Cesarz Naruhito ogłosił swoją intronizację

  Cesarz Naruhito ogłosił swoją int... 03:22

  22.10 | We wtorek cesarz Japonii Naruhito podczas ceremonii intronizacji ślubował wypełniać obowiązki symbolu państwa. W uroczystościach w Pałacu Cesarskim w Tokio wzięli udział szefowie państw i inni dostojnicy z ponad 180 krajów świata.
 • Wycofujący się amerykański konwój obrzucony ziemniakami przez Kurdów

  Wycofujący się amerykański konwój... 00:29

  22.10 | Telewizja CNN upubliczniła zdjęcia z syryjskiego miasta Al-Kamiszli przy granicy z Turcją i w pobliżu granicy irackiej. Grupa Kurdów obrzuciła tam ziemniakami wycofujący się amerykański konwój wojskowy. - Przez was zginą kurdyjskie dzieci! - krzyczeli Kurdowie.
 • 19-letni Harry Dunn pod koniec sierpnia zginął w wypadku motocyklowym

  19-letni Harry Dunn pod koniec si... 00:37

  Brytyjski minister spraw zagranicznych wezwał Stany Zjednoczone do ponownego rozpatrzenia decyzji w sprawie żony jednego z amerykańskich dyplomatów. Kobieta skorzystała z dyplomatycznego immunitetu i opuściła Wielką Brytanię, pomimo jej udziału w wypadku samochodowym, w którym życie stracił 19-latek.
 • Statek z amerykańskim sprzętem przypłynął do Rygi

  Statek z amerykańskim sprzętem pr... 00:40

  22.10 | Ponad 500-osobowy batalion amerykańskiej piechoty z ciężkim sprzętem wojskowym - czołgami i wozami bojowymi przybył w poniedziałek na Litwę. Żołnierze dywizji Wojsk Lądowych USA z bazy Fort Hood w Teksasie będą tu ćwiczyli przez pół roku. W zeszłym tygodniu statek z amerykańskim sprzętem przypłynął do Rygi.
 • Spalony dom byłej szefowej ukraińskiego banku centralnego

  Spalony dom byłej szefowej ukraiń... 01:53

  21.10 | W niedzielny wieczór, kiedy była szefowa Narodowego Banku Ukrainy Wałeria Hontariewa, w najnowszym programie Studia "Kwartał 95", którego gwiazdą był do niedawna obecny prezydent Wołodymyr Zełenski reprezentacyjny Narodowy Chór im. Weriowki wykonał prześmiewczą piosenkę o podpaleniu jej domu.
 • Pod presją protestów libański rząd zatwierdził reformy, przyjął budżet

  Pod presją protestów libański rz... 00:44

  21.10 | W poniedziałek rząd Libanu ogłosił przyjęcie specjalnego pakietu reform gospodarczych. To odpowiedź władz na antyrządowe protesty, wywołane trudną sytuacją gospodarczą w kraju. Jak pisze Reuters, demonstranci pozostali jednak na ulicach, a zagraniczni inwestorzy twierdzą, że proponowane reformy nie są wystarczające.
 • Król Maha Vajiralongkorn i Sineenat Wongvajirapakdi

  Król Maha Vajiralongkorn i Sineen... 01:18

  21.10 | Król Tajlandii Maha Vajiralongkorn pozbawił swoją szlachetną małżonkę rang i tytułów. 34-letnia świeżo upieczona "oficjalna kochanka" miała naruszyć kodeks postępowania członka dworu i wykazać się nielojalnością wobec monarchy - przekazał w oświadczeniu pałac.
 • 11 osób zginęło w trwających od trzech dni protestach w Chile

  11 osób zginęło w trwających od ... 01:27

  21.10 | Do 11 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych społecznych protestów w Chile, które wybuchły trzy dni temu po tym, jak władze stolicy Santiago ogłosiły podwyżkę cen biletów na metro - poinformowała w poniedziałek burmistrz Santiago Karla Rubilar.
 • W bitwie o Midway zginęło 2 tysiące Japończyków i 300 Amerykanów

  W bitwie o Midway zginęło 2 tysią... 01:36

  21.10 | Na dnie Oceanu Spokojnego naleziono wraki dwóch japońskich lotniskowców z czasów drugiej wojny światowej. Statki zatonęły 76 lat temu w czasie bitwy o Midway.
 • Wraki japońskich lotniskowców znaleziono na terenie Papahanaumokuakea Marine National Monument

  Wraki japońskich lotniskowców zna... 00:30

  21.10 | Na dnie Oceanu Spokojnego naleziono wraki dwóch japońskich lotniskowców z czasów drugiej wojny światowej. Statki zatonęły 76 lat temu podczas bitwy o Midway.
 • Katastrofa małego samolotu w Belo Horizonte

  Katastrofa małego samolotu w Belo... 01:58

  21.10 | Co najmniej trzy osoby zginęły w wyniku katastrofy małego samolotu, który spadł na jedną z ulic w brazylijskim mieście Belo Horizonte - stolicy stanu Minas Gerais na wschodzie kraju.
 • Rosyjscy hakerzy przeprowadzali ataki głównie na Bliskim Wschodzie (na nagraniu stolica Kataru - Doha)

  Rosyjscy hakerzy przeprowadzali a... 00:33

  21.10 | Członkowie rosyjskiej cyberszpiegowskiej grupy Turla podszywali się pod hakerów z Iranu działających w ramach grupy Oilring. Ich narzędzia wykorzystali w atakach na cele w 35 krajach, głównie na Bliskim Wschodzie - wykazało wspólne śledztwo Wlk. Brytanii i USA.
rozwiń

Wideo dnia

 • Psi spacer po klifie. Do akcji wkroczyli ratownicy

  Psi spacer po klifie. Do akcji wk... 00:44

  21.10 | Niecodzienna akcja ratunkowa w australijskim stanie Wiktoria na południu kraju. Służby uratowały psa, który utknął na ścianie jednego z klifów w okolicach Bells Beach. Zdezorientowanego czworonoga zobaczyły spacerujące brzegiem osoby. To one zadzwoniły po służby. Po przybyciu ich na miejsce rozpoczęła się trudna i niebezpieczna akcja opuszczania jednego z ratowników po stromej ścianie klifu. Kiedy ratownik dotarł do Jimmy'ego - bo tak ma na imię pies, uspokoił go, przypiął do specjalnej uprzęży i bardzo powoli zaczął się z nim wspinać, wciągany przez pozostałych ratowników. Akcja trwała trzy godziny i zakończyła się sukcesem. Gdy wszyscy byli już bezpieczni, ratownicy zadzwonili pod numer telefonu, który Jimmy miał na swojej obroży. W ten sposób znaleźli właściciela czworonoga. Nie wiadomo, jak i dlaczego pies znalazł się na ścianie klifu.
 • Mdlejąc, uderzył kobietę. Upadła na tory, gdy nadjeżdżał pociąg

  Mdlejąc, uderzył kobietę. Upadła ... 00:33

  18.10 | O mały włos od tragedii w metrze w Buenos Aires. Kobieta została wypchnięta z peronu na tory, gdy na stację wjeżdżał pociąg. Do tragedii nie doszło dzięki natychmiastowej reakcji pozostałych pasażerów. W porę dali sygnał maszyniście, by zatrzymał pociąg. Zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu.
 • "Musisz się wydostać! Zbliża się pociąg!"

  "Musisz się wydostać! Zbliża się ... 00:44

  17.10 | Policjant z amerykańskiego stanu Utah został okrzyknięty bohaterem po tym jak uratował kierowcę, który nieprzytomny utknął w aucie na torach. Funkcjonariusz Ruben Correa podczas patrolu zauważył samochód stojący na torach i ruszył na ratunek. W pojeździe znajdował się nieprzytomny mężczyzna. Na nagraniu widać jak Correa podbiega do samochodu i krzyczy do kierowcy "musisz się wydostać, zbliża się pociąg!". Policjant wyciągnął go dwie sekundy przed tym, jak auto staranował nadjeżdżający pociąg.
 • Niezwykły gość w szkole. "Usłyszałem krzyk jednej z matek: tu jest ryś!"

  Niezwykły gość w szkole. "Usłysza... 00:47

  17.10 | Ryś poszedł do szkoły, a nawet zajął gabinet dyrektora - i to na całą godzinę. Takie niecodzienne zdarzenie odnotowano w USA, w miejscowości Eugene w stanie Oregon. Na szczęście ani rysiowi, ani dyrektorowi, ani uczniom, ani żadnemu z nauczycieli nic złego się nie stało. Straż ochrony przyrody przewiozła drapieżnika w bezludne rejony i tam wypuściła go na wolność.
 • Kolos przecisnął się przez Kanał Koryncki

  Kolos przecisnął się przez Kanał ... 00:48

  17.10 | Spektakularne nagranie z Grecji z wyjątkowo ciasnej morskiej przeprawy przez Kanał Koryncki. Przepłynął tamtędy największy ze statków, które dotychczas żeglowały na tej trasie. Do pokonania miał ponad sześć kilometrów.
 • Wpadła pod koła taksówki, potem przejechał ją SUV

  Wpadła pod koła taksówki, potem p... 00:31

  14.10 | Dramatyczne nagranie z Chin. Na jednej z dróg we wschodniej części kraju taksówka potrąciła kobietę. Chwilę później przejechał po niej SUV. Na pomoc rzucili się kierowcy i przechodnie. Ranną kobietę udało się wydostać spod auta, trafiła do szpitala.
 • Akcja ratowników na Grandeur Peak. Ratownicy znosili psa na noszach

  Akcja ratowników na Grandeur Peak... 00:58

  16.10 | Potężny pies rasy mastif angielski o imieniu Floyd wspinał się ze swoim właścicielem szlakiem Grandeur Peak, niedaleko amerykańskiego miasta Salt Lake City. Kiedy zaczęli schodzić, ważące 86 kilogramów zwierzę było zbyt wyczerpane, żeby iść dalej. Około godziny 18.30 zespół poszukiwawczo-ratowniczy szeryfa z hrabstwa Salt Lake otrzymał informację, że na szlaku wiodącym na szczyt Grandeur Peak utknął mężczyzna z psem. Trzyletni mastif angielski zaparł się i nie chciał iść dalej, był całkowicie wyczerpany. Sytuacja stawała się coraz trudniejsza - zapadał wieczór, robiło się coraz chłodniej. Ekipa ratunkowa ruszyła więc na pomoc.
 • Wielkie wejście Williama i Kate. Przyjechali na przyjęcie rikszą

  Wielkie wejście Williama i Kate. ... 00:43

  16.10 | Książę William i księżna Kate rozpoczęli swoją pięciodniową podróż po Pakistanie. We wtorek odbyło się przyjęcie zorganizowane przez wysokiego komisarza Wielkiej Brytanii w Pakistanie, Thomasa Drew. Para książęca przybyła na miejsce w oryginalny sposób. Wykorzystali rikszę czyli pojazd używany w lokalnym transporcie miejskim.
 • Piątkową noc w Chinach rozświetlił tajemniczy obiekt

  Piątkową noc w Chinach rozświetli... 01:09

  15.10 | Kula ognia przecięła niebo nieopodal miasta Songuyan w północno-wschodniej części Chin. Świetlne zjawisko zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu miejskiego. Widziane było także przez mieszkańców regionu. Trwają próby odnalezienia jego fragmentów.
 • Ekolodzy uratowali dwa orangutany

  Ekolodzy uratowali dwa orangutany 01:16

  15.10 | Od początku roku ogień trawi lasy w prowincji Kalimantan na wyspie Borneo. Przed niszczycielskim żywiołem uciekały w ostatnich dniach dwa orangutany - 20-letnia matka, nazwana Mama Sifa, i jej ośmiomiesięczne dziecko - Sifa. Zwierzęta, wychudzone i odwodnione, szwendały się w okolicach wioski Tempurukan. Odnaleźli je pracownicy organizacji ratującej zwierzęta International Animal Rescue. Po krótkim leczeniu Mamę Sifę i Sifę wypuszczono na wolność, do lasu Ketapang.
 • Około stu pająków przyszło na świat w jednym z australijskich ogrodów zoologicznych

  Około stu pająków przyszło na świ... 00:33

  15.10 | Przerażające dla niektórych nagranie udostępnili na Facebooku pracownicy australijskiego ogrodu zoologicznego Australian Reptile Park. Widać na nim, jak malutkie pająki "wypływają" z białego woreczka, czyli kokona jajowego. To ptaszniki australijskie (Atrax robustus). Ptaszniki przyszły na świat 8 października. Choć te malutkie pajączki mogą wyglądać niepozornie, potrafią być bardzo niebezpieczne. Ich jad składa się z przynajmniej 40 różnych toksyn białkowych, ale tylko jedna jest tak niebezpieczna dla życia człowieka, że może go zabić w ciągu zaledwie 15 minut.
 • Włamał się do domu i zasnął w łazience

  Włamał się do domu i zasnął w łaz... 00:36

  13.10 | Do niecodziennego włamania doszło w piątek niedaleko Cleveland w hrabstwie Ashland. Sprawcą była koza. Rogaty intruz uderzył kilka razy w szklane drzwi w jednym z domów, zbił je i wszedł do środka. Kiedy 18-letni Logan Keathely wrócił do domu ze szkoły, najpierw zobaczył na podjeździe niespokojnego owczarka niemieckiego. Wszedł do domu przez stłuczone drzwi i znalazł w łazience śpiącego rogatego intruza.
rozwiń

Kontakt 24

rozwiń

Meteo

 • Prognoza pogody na wtorek

  Prognoza pogody na wtorek 01:36

  21.10 | We wtorek termometry pokażą maksymalnie 23 stopnie Celsjusza.
 • Warunki drogowe we wtorek

  Warunki drogowe we wtorek 00:23

  21.10 | Po porannych mgłach pogoda nie będzie już utrudniać jazdy.
 • Warunki biometeo we wtorek

  Warunki biometeo we wtorek 00:55

  21.10 | Warunki biometeo będą korzystne w całym kraju.
 • Arktyka topnieje. NASA pokazała dramatyczne zdjęcia

  Arktyka topnieje. NASA pokazała d... 02:57

  Spojrzenie na Ziemię z perspektywy kosmosu. Widok mrozi tak bardzo, jak bardzo topnieje Arktyka. NASA pokazała, jak dramatycznie skurczyła się pokrywa lodowa w ciągu ostatnich 35 lat.
 • Idzie zimno. Na wschodzie mogą wystąpić opadu deszczu ze śniegiem

  Idzie zimno. Na wschodzie mogą wy... 00:48

  W weekend czekają nas przymrozki, bo do Polski napływa arktyczne powietrze. Na wschodzie można spodziewać się opadów śniegu z deszczem.
 • "Woda się ugotowała razem z rybami". Trzy tony śniętych ryb trafiły do utylizacji

  "Woda się ugotowała razem z rybam... 02:56

  Ekologiczny pogrom w Jeziorze Koskowickim pod Legnicą. Do utylizacji trafiły blisko trzy tony śniętych ryb. Nie przetrwały ani dwumetrowe sumy, ani małe płotki. Zabił je brak tlenu.
 • Jak ustrzec się przed burzą w górach? Obserwować niebo i sprawdzać prognozy

  Jak ustrzec się przed burzą w gór... 02:43

  Burze w górach mogą być nagłe i potężne. Rano może nic ich nie zapowiadać. W czwartek do południa nad Tatrami było błękitne niebo i piękne słońce. Dlatego warto reagować na każdą ciemną chmurę i sprawdzać prognozę pogody na bieżąco w smartfonie. Jeśli nadchodzi burza, to należy natychmiast zejść z góry.
 • "Dzika przyroda ginie coraz szybciej". Jak chronić zagrożone gatunki?

  "Dzika przyroda ginie coraz szybc... 03:34

  To kolejny dowód na to, jak śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt morskich jest plastik. Przyczyną śmierci osłabionej samicy diugonia przybrzeżnego, którą znaleziono u wybrzeży Tajlandii, był nagromadzony w jelitach surowiec. Troskliwa opieka, którą ją otoczono, nie pomogła. Z najnowszego raportu przygotowanego pod auspicjami ONZ wynika, że wyginięciem zagrożony jest nawet milion gatunków roślin i zwierząt. Zagraża im nie tylko zanieczyszczenie środowiska, ale też kłusownictwo i czarny rynek handlu zwierzętami.
 • Trąba powietrzna w Małopolsce. Wiele budynków zniszczonych

  Trąba powietrzna w Małopolsce. Wi... 00:46

  Gwałtowna trąba powietrzna przeszła przez wieś Jodłówka-Wałki w Małopolsce. Zniszczonych zostało wiele dachów i uszkodzonych kilka budynków, w tym szkoła i remiza straży pożarnej.
 • Groźne burze w Polsce. "Myślałam, że jest koniec świata"

  Groźne burze w Polsce. "Myślałam,... 02:46

  Uwaga na burze w województwach mazowieckim, lubelskim, wielkopolski, dolnośląskim, śląskim, małopolskim i świętokrzyskim - wszędzie tam synoptycy ostrzegają, a harcerze prewencyjnie zwijają obozy.
 • "Wyjadamy przyszłym pokoleniom". Dzień Długu Ekologicznego najwcześniej w historii

  "Wyjadamy przyszłym pokoleniom". ... 02:43

  Informacja o tym, że wszyscy żyjemy na kredyt nie brzmi dobrze. Od 29 lipca wykorzystaliśmy wszystkie zasoby naturalne, które mogą się odnowić jeszcze w tym roku. Dzień Długu Ekologicznego jest co roku, ale w tym - wypadł najszybciej w historii.
 • Żar leje się z nieba, ale nadciąga front, który przyniesie ulgę

  Żar leje się z nieba, ale nadciąg... 00:44

  Kolejna fala upałów w Polsce. Sprzyja temu układ wyżu nad Łotwą, a także układ niżu nad Półwyspem Iberyjskim. Niebawem, już w środę, z północy przywędruje do nas strefa wilgoci z frontem, który przyniesie opady deszczu. Wciąż będzie ciepło, ale na poziomie dwudziestu kilku stopni Celsjusza.
rozwiń

Eurosport.pl

 • Hubert Hurkacz odpadł w 1. rundzie turnieju ATP w Wiedniu

  Hubert Hurkacz odpadł w 1. rundzi... 00:44

  Hubert Hurkacz przegrał z rozstawionym z numerem drugim Rosjaninem Karenem Chaczanowem 4:6, 6:7 (3-7) w pierwszej rundzie tenisowego turnieju ATP w Wiedniu. Pojedynek trwał godzinę i 42 minuty.
 • Lewandowski wśród nominowanych do Złotej Piłki

  Lewandowski wśród nominowanych do... 00:33

  Robert Lewandowski znalazł się w gronie największych gwiazd światowej piłki. Polak otrzymał nominację do Złotej Piłki magazynu "France Football" za rok 2019. Zwycięzcę poznamy 2 grudnia podczas uroczystej gali w paryskim Theatre du Chatelet. W zeszłym roku Złotą Piłkę zdobył Luka Modrić.
 • Gaviria wygrał 5. etap Tour of Guangxi, Mas liderem

  Gaviria wygrał 5. etap Tour of Gu... 00:33

  Fernando Gaviria (UAE-Emirates) triumfował na 5. etapie Tour of Guangxi. Drugie miejsce zajął Pascal Ackermann (BORA-hansgrohe), a trzecie Matteo Trentin (Mitchelton-Scott). Liderem wyścigu jest Enric Mas (Deceuninck - Quick Step).
 • Przygotowania Tottenhamu na starcie z Crveną zvezdą Belgrad

  Przygotowania Tottenhamu na starc... 00:41

  We wtorek 22 października Tottenham zmierzy się z Crveną zvezdą Belgrad w trzeciej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Zobacz ostatnie przygotowania Spurs przed tym meczem.
 • Morozow wygrał finał 50 m stylem dowolnym w ISL w Lewisville

  Morozow wygrał finał 50 m stylem ... 01:59

  Władimir Morozow wygrał ostatnią konkurencję, 50 m stylem dowolnym, podczas zawodów International Swimming League w Lewisville. W finale zawodnik zespołu Iron pokonał Nathana Adriana. International Swimming League na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Triumf Kromowidjojo w finale 50 m stylem dowolnym w ISL w Lewisville

  Triumf Kromowidjojo w finale 50 m... 02:13

  Ranomi Kromowidjojo wygrała finał 50 m stylem dowolnym w International Swimming League w Lewisville. W ostatnim starcie zawodniczka zespołu Iron pokonała Emmę McKeon. International Swimming League na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Lekcja koszykówki od CSKA dla Stelmetu

  Lekcja koszykówki od CSKA dla Ste... 02:08

  Koszykarze Stelmetu Enea BC przegrali w Zielonej Górze z CSKA Moskwa, mistrzem Rosji i Euroligi, 64:104 (13:20, 21:31, 15:17, 15:36) w swoim czwartym meczu Zjednoczonej Ligi VTB. To ich najwyższa porażka w sezonie. Kolejne spotkanie rozegrają 5 listopada z Parmą Perm.
 • Mark Selby po zwycięstwie w English Open

  Mark Selby po zwycięstwie w Engli... 02:36

  Mark Selby podsumował swój występ i zwycięstwo w English Open.
 • David Gilbert po przegranym finale English Open

  David Gilbert po przegranym final... 01:17

  David Gilbert podsumował swój występ i dojście do finału w English Open.
 • Gol a la Cristiano Ronaldo w Norwegii

  Gol a la Cristiano Ronaldo w Norw... 00:53

  Fantastyczne trafienie w drugiej lidze norweskiej. Jeden z piłkarzy strzałem z rzutu wolnego zdjął pajęczynę. Zobacz gola.
 • Futbolowe jaja na norweskich boiskach

  Futbolowe jaja na norweskich bois... 00:51

  W Norwegii doszło do kuriozalnej sytuacji. Bramkarz strzelił samobójczego gola, ale trzeba to zobaczyć.
 • Maksel siódmy w wyścigu na 1 km, Lafargue mistrzem Europy

  Maksel siódmy w wyścigu na 1 km, ... 01:28

  Francuz Quentin Lafargue wygrał rywalizację na 1 km podczas mistrzostw Europy w kolarstwie torowym. Drugie miejsce zajął Holender Theo Bos, a trzecie Francuz Michael D'Almeida. Siódmą lokatę wywalczył Krzysztof Maksel.
rozwiń

News in English

rozwiń