"Fakty" z 19 sierpnia

 • Trudna akcja w Tatrach. Wciąż nie ma kontaktu z uwięzionymi grotołazami

  Trudna akcja w Tatrach. Wciąż nie... 03:24

  Ratownicy górniczy i strażacy, grotołazi i TOPR-owcy - wszyscy w Jaskini Wielkiej Śnieżnej walczą z czasem. To już jest jedna z najtrudniejszych akcji ratowniczych w historii Tatr. Głęboko pod ziemią utknęło dwóch grotołazów. Wciąż nie wiadomo, w jakim są stanie, bo nie ma z nimi kontaktu. Ratownicy poszerzają korytarze materiałami wybuchowymi.
 • Bójka kiboli w środku dnia. "Robią to wszystko ośmieleni przez obecne władze"

  Bójka kiboli w środku dnia. "Robi... 03:07

  Bitwa kiboli w Kędzierzynie-Koźlu. Starli się ze sobą w sobotę, w biały dzień, na moście, półnadzy i pełni agresji. Podobne sceny widziane były w Polsce wielokrotnie. Czemu te środowiska czują się tak pewnie?
 • "Jedynki" do Sejmu są już znane. Opozycja wciąż dopina listę do Senatu

  "Jedynki" do Sejmu są już znane. ... 03:25

  Wszystkie "jedynki" na listach wyborczych do Sejmu są już znane. W poniedziałek opozycja miała ogłosić listę wspólnych kandydatów do Senatu, ale jednak tak się nie stało. Negocjacje w tej sprawie mają być dokończone w tym tygodniu.
 • Śmierć na niestrzeżonym przejeździe. "Taka tragedia, że mówić nie można"

  Śmierć na niestrzeżonym przejeźdz... 02:04

  Dramatyczny wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Walentowie koło Włocławka. Matka i jej ośmioletnie bliźnięta przejeżdżali rowerami przez przejazd kolejowy. Zginęli potrąceni przez pociąg.
 • Będzie ponowna sekcja zwłok Dawida Kosteckiego? "Mamy sytuację absolutnie niezrozumiałą"

  Będzie ponowna sekcja zwłok Dawid... 03:34

  Jest wniosek o ponowną sekcję zwłok boksera Dawida Kosteckiego. Rodzina kwestionuje informację, że popełnił samobójstwo. Jego ciało znaleziono w celi aresztu śledczego na warszawskiej Białołęce. Podobno z pętlą z prześcieradła na szyi. Ale na szyi mają być także ślady, które mogą wskazywać na inną przyczynę śmierci.
 • Akcja na jeziorze Kisajno. Prokuratura: poszukiwany to Piotr Woźniak-Starak

  Akcja na jeziorze Kisajno. Prokur... 01:30

  Producent filmowy i mąż dziennikarki TVN Piotr Woźniak-Starak drugą dobę jest poszukiwany na Mazurach. Wypadł z motorówki na jeziorze Kisajno. Płynęła z nim 27-latka, która też znalazła się za burtą, ale dopłynęła do brzegu.
 • Raport NIK: sieć szpitali nie poprawiła sytuacji w służbie zdrowia

  Raport NIK: sieć szpitali nie pop... 02:37

  Z raportu Najwyższej Izby Kontroli wynika, że stworzona dwa lata temu sieć szpitali nie poprawiła ani sytuacji chorych, ani finansów szpitali. Przeciwnie, szpitalne długi rosną jeszcze szybciej.
 • Protesty nie słabną. Mieszkańcy Hongkongu znów wyszli na ulice

  Protesty nie słabną. Mieszkańcy H... 02:04

  Około dwa miliony mieszkańców Hongkongu wyszło na ulice w proteście przeciwko rządowi tego autonomicznego miasta i przeciwko rządowi w Pekinie. Protestujący chcą wycofania ustawy o ekstradycji do Chin kontynentalnych, a także zachowania autonomii Hongkongu. Donald Trump przestrzegł Chiny przed powtórką z masakry na Placu Tiananmen.
 • Najpierw Kaja i Nela, teraz Filip i Tymon. Sześcioraczki stopniowo wychodzą ze szpitala

  Najpierw Kaja i Nela, teraz Filip... 00:44

  Filip i Tymon - dwaj z urodzonych 20 maja w Krakowie sześcioraczków - opuścili szpital. W domu są już Kaja i Nela. W szpitalu pozostały jeszcze Zosia i Malwina. - Na razie sobie radzimy - mówią rodzice.
 • "Nie było szans na wyhamowanie". Nagranie z momentu kolizji Szydło

  "Nie było szans na wyhamowanie". ... 02:50

  Była premier Beata Szydło spowodowała w Krakowie kolizję drogową. Uczestnik stłuczki relacjonował, że uderzył w auto, które wyjechało z drogi podporządkowanej bezpośrednio na lewy pas. Była szefowa rządu została ukarana mandatem i punktami karnymi. Reporterowi "Faktów" udało się dotrzeć do nagrania z momentu zdarzenia.

Akcja ratunkowa w Jaskini Wielkiej Śnieżnej

 • "Poprawiła się wentylacja, prace będą kontynuowane"

  "Poprawiła się wentylacja, prace ... 01:36

  20.08 | - Jeśli nie pogorszy się wentylacja to myślę, że uda nam się o kilka metrów do przodu przesunąć i zobaczymy, czy jakieś nowe dobre informacje się pojawią – powiedział Jan Krzysztof, naczelnik TOPR, podczas spotkania z dziennikarzami we wtorek rano
 • "Sprzęt dotarł, ale nie był potrzebny"

  "Sprzęt dotarł, ale nie był potrz... 02:06

  20.08 | - Jeśli nie pogorszy się wentylacja to myślę, że uda nam się o kilka metrów do przodu przesunąć i zobaczymy, czy jakieś nowe dobre informacje się pojawią – powiedział Jan Krzysztof, naczelnik TOPR, podczas spotkania z dziennikarzami we wtorek rano
 • Ratownikom udało się poszerzyć korytarz. Wykorzystali ładunki wybuchowe

  Ratownikom udało się poszerzyć ko... 02:01

  20.08 | Ratownicy, którzy pracują w Jaskini Wielkiej Śnieżnej, w nocy z poniedziałku na wtorek poszerzyli korytarz za pomocą ładunków wybuchowych. Nadal nie udało się nawiązać kontaktu z uwięzionymi grotołazami. Wtorek to już czwarta doba akcji ratunkowej.
 • "Grotołazi mogą odczuwać już bardzo poważne skutki"

  "Grotołazi mogą odczuwać już bard... 01:14

  19.08 | Tomasz Kozłowski w "Faktach po Faktach" o akcji ratunkowej w Jaskini Wielkiej Śnieżnej.
 • Naczelnik TOPR: wprowadzamy kolejną grupę ratowników

  Naczelnik TOPR: wprowadzamy kolej... 00:57

  19.08 | Jan Krzysztof w "Faktach po Faktach" o akcji ratunkowej w Jaskini Wielkiej Śnieżnej.
 • "Stres kradnie kalorie. A oni na pewno są w stresie"

  "Stres kradnie kalorie. A oni na ... 01:24

  19.08 | Piotr van der Coghen w "Faktach po Faktach" o akcji ratunkowej w Jaskini Wielkiej Śnieżnej.
 • Trudna akcja w Tatrach. Wciąż nie ma kontaktu z uwięzionymi grotołazami

  Trudna akcja w Tatrach. Wciąż nie... 03:24

  Ratownicy górniczy i strażacy, grotołazi i TOPR-owcy - wszyscy w Jaskini Wielkiej Śnieżnej walczą z czasem. To już jest jedna z najtrudniejszych akcji ratowniczych w historii Tatr. Głęboko pod ziemią utknęło dwóch grotołazów. Wciąż nie wiadomo, w jakim są stanie, bo nie ma z nimi kontaktu. Ratownicy poszerzają korytarze materiałami wybuchowymi.
 • Taternikom pomagają strażacy

  Taternikom pomagają strażacy 06:12

  18.08 | W tatrzańskiej Jaskini Wielkiej Śnieżnej utknęło dwóch grotołazów. Wąski korytarz jaskini zalała woda. Od soboty trwa skomplikowana akcja ratunkowa, w której uczestniczy już kilkudziesięciu ratowników. Ratownikom do niedzielnego poranka nie udało się nawiązać kontaktu z grotołazami - przekazał ratownik dyżurny Kamil Suder cytowany przez Polską Agencję Prasową.
 • Apoloniusz Rajwa o akcji w Jaskini Śnieżnej

  Apoloniusz Rajwa o akcji w Jaskin... 05:32

  18.08 | Akcja ratunkowa jest trudna, a czasu coraz mniej. O tym, z jakimi problemami najprawdopodobniej zmagają się ratownicy uczestniczący w akcji w Jaskini śnieżnej mówił na antenie TVN24 taternik Apoloniusz Rajwa.
 • Ratownicy wkrótce zaczną działania pirotechniczne

  Ratownicy wkrótce zaczną działani... 08:11

  18.08 | W tatrzańskiej Jaskini Wielkiej Śnieżnej utknęło dwóch grotołazów. Wąski korytarz jaskini zalała woda. Od soboty trwa skomplikowana akcja ratunkowa, w której uczestniczy już kilkudziesięciu ratowników. Ratownikom do niedzielnego poranka nie udało się nawiązać kontaktu z grotołazami. "Ze względu na długi czas przebywania poszukiwanych w ekstremalnych warunkach, istnieje poważna obawa o ich stan zdrowia"- przekazało w komunikacie Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Na antenie TVN 24 trwa wydanie specjalne.
 • "To będzie trwało naprawdę długo "

  "To będzie trwało naprawdę długo " 00:33

  19.08 | - Zapowiada się jedna z najtrudniejszych wypraw w historii ratownictwa tatrzańskiego – powiedział TOPR-owiec, który w poniedziałek rano opuścił Jaskinię Śnieżną. Trwaja próby dotarcia do dwóch grotołazów, którzy w czwartek zeszli pod ziemię.
 • Trwa akcja w Wielkiej Śnieżnej. "To będzie trwało naprawdę długo"

  Trwa akcja w Wielkiej Śnieżnej. "... 03:00

  W Tatrach, w Jaskini Wielkiej Śnieżnej, trwa nieprzerwanie od soboty trudna akcja ratunkowa. Służby robią wszystko, by dotrzeć do dwóch grotołazów, którzy utknęli kilkaset metrów poniżej wejścia. Usiłują poszerzyć najwęższe przesmyki materiałami wybuchowymi. Została również sprowadzona sonda z kamerą.
rozwiń

Wybory parlamentarne 2019. Kampania

 • Opublikowano listy Koalicji Obywatelskiej do Senatu

  Opublikowano listy Koalicji Obywa... 05:53

  19.08 | W poniedziałek wieczorem Koalicja Obywatelska opublikowała listę 73 kandydatów do Senatu w wyborach parlamentarnych. Znaleźli się na niej między innymi obecni senatorzy Platformy Obywatelskiej Bogdan Borusewicz i Bogdan Klich oraz nowe osoby, na przykład politolog Marek Migalski. Część kandydatur w poszczególnych okręgach na liście liczącej 78 pozycji jest jeszcze "do uzgodnienia".
 • Czarnecki: prezes PiS jest wolnym Polakiem w wolnym kraju i może wypowiadać swoje zdanie

  Czarnecki: prezes PiS jest wolnym... 01:35

  19.08 | Europoseł PiS Ryszard Czarnecki i posłanka PO Joanna Kluzik-Rostkowska odnieśli się w "Kropce nad i" do słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który w niedzielę w Stalowej Woli mówił, że "są dzisiaj w naszym kraju tacy, którzy chcą się wedrzeć do naszych rodzin, do naszych szkół, do naszego życia, którzy chcą odebrać nam naszą kulturę, naszą wolność". Czarnecki przekonywał, że prezes PiS "jest wolnym Polakiem w wolnym kraju i może wypowiadać swoje zdanie, i wypowiada, i dobrze, że wypowiada".
 • Lubnauer o listach do Senatu: można uznać, że porozumienie jest zawarte

  Lubnauer o listach do Senatu: moż... 01:03

  19.08 | Przewodnicząca Nowoczesnej powiedziała w "Faktach po Faktach", że jeśli chodzi o wspólne listy opozycji do Senatu, to "można uznać", iż porozumienie z PSL-Koalicją Polską i Lewicą "zostało zawarte". - Jeśli nawet są drobne jeszcze problemy, to one nie wpływają na całość - zapewniła. Wskazała, że na sto miejsc w Senacie, o 80 mandatów będą się ubiegać kandydaci Koalicji Obywatelskiej, 14 osób zgłosi PSL-Koalicja Polska, a sześć - Lewica.
 • Lubnauer: nie ma decyzji, by Kwiatkowski dostał poparcie Koalicji Obywatelskiej

  Lubnauer: nie ma decyzji, by Kwia... 00:32

  19.08 | Krzysztof Kwiatkowski ogłosił na razie, że zamierza startować. Na pewno nie ma go na liście Koalicji Obywatelskiej do Sejmu - powiedziała w "Faktach po Faktach" Katarzyna Lubnauer. przewodnicząca Nowoczesnej odniosła się do ogłoszonej w poniedziałek przez prezesa Najwyższej Izby Kontroli decyzji o rezygnacji z pełnionej funkcji i o starcie w jesiennych wyborach parlamentarnych.
 • "Jedynki" do Sejmu są już znane. Opozycja wciąż dopina listę do Senatu

  "Jedynki" do Sejmu są już znane. ... 03:25

  Wszystkie "jedynki" na listach wyborczych do Sejmu są już znane. W poniedziałek opozycja miała ogłosić listę wspólnych kandydatów do Senatu, ale jednak tak się nie stało. Negocjacje w tej sprawie mają być dokończone w tym tygodniu.
 • Brejza: zdecydowałem wystartować do Senatu

  Brejza: zdecydowałem wystartować ... 01:13

  19.08 | Posła Krzysztofa Brejzę na czele listy KO do Sejmu zastąpił były europoseł Tadeusz Zwiefka. - Zdecydowałem wystartować do Senatu - oświadczył Brejza. - Musimy uzyskać minimum 51 mandatów. To jest minimum listy zjednoczonej opozycji - powiedział.
 • Schetyna: będziemy w każdej gminie, każdym powiecie, każdym regionie

  Schetyna: będziemy w każdej gmini... 00:57

  19.08 | Będziemy wszędzie - w każdej gminie, każdym powiecie, każdym regionie - mówił w poniedziałek lider Platformy Grzegorz Schetyna podczas posiedzenia Rady Krajowej PO, która zatwierdziła listy do Sejmu i Senatu.
 • Koalicja Obywatelska przedstawiła "jedynki". Jest jedna zmiana

  Koalicja Obywatelska przedstawiła... 01:19

  Rada Krajowa i zarząd Platformy Obywatelskiej zatwierdziły w poniedziałek listy kandydatów Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu i kandydatów KO do Senatu. Przewodniczący Platformy na posiedzeniu Rady Krajowej zaprezentował liderów list w wyborach do Sejmu. Dokonano zmiany w Bydgoszczy, gdzie na czele listy Krzysztofa Brejzę zastąpił były europoseł Tadeusz Zwiefka.
 • Mówił o Kuchcińskim "marszałek niemy". Senator Bobko nie będzie kandydował w wyborach

  Mówił o Kuchcińskim "marszałek ni... 00:39

  19.08 | Władze PiS wycofały rekomendację dla senatora Aleksandra Bobki. "Nie będę się ubiegał o odnowienie mandatu Senatora RP" - napisał na Twitterze.
 • Jan Grabiec o "pakcie senackim" po zarządzie PO

  Jan Grabiec o "pakcie senackim" p... 01:58

  19.08 | Zarząd Platformy Obywatelskiej zaakceptował w poniedziałek listy Koalicji Obywatelskiej do Sejmu i kandydatów KO do Senatu. Listy mają być jeszcze zatwierdzone przez Radę Krajową.
 • Kwiatkowski kandydatem w wyborach. Rezygnuje z funkcji prezesa NIK

  Kwiatkowski kandydatem w wyborach... 01:23

  19.08 | Kwiatkowski kandydatem w wyborach. Rezygnuje z funkcji prezesa NIK
 • Kwiatkowski rezygnuje z funkcji prezesa NIK. Powodem start w wyborach

  Kwiatkowski rezygnuje z funkcji p... 01:21

  19.08 | Kwiatkowski rezygnuje z funkcji prezesa NIK
rozwiń

Uroczystości Święta Wojska Polskiego w Katowicach

 • Radziwiłł i Nowacka o obchodach Święta Wojska Polskiego w Katowicach

  Radziwiłł i Nowacka o obchodach Ś... 00:56

  15.08 | - Próbuję zauważyć, powiedzieć, że to nasze wspólne święto, ale nie zamykać oczu na smutną rzeczywistość, że niepotrzebnie użyte w kampanii - powiedziała w "Faktach po Faktach" liderka Inicjatywy Polska Barbara Nowacka. Odniosła się do obchodów Święta Wojska Polskiego, które odbył się w czwartek w Katowicach. Senator PiS Konstanty Radziwiłł przekonywał z kolei, że "miast, w których mogłyby się odbyć takie uroczystości jest bardzo wiele w Polsce".
 • Pokaz lotniczy w Katowicach. Nagrania ze śmigłowca

  Pokaz lotniczy w Katowicach. Nagr... 01:38

  15.08 | W czwartek nad Katowicami przeleciały między innymi myśliwce F-16, śmigłowce Mi-2, W-3 "Sokół", Mi-8 oraz Mi-24, samoloty transportowe S-295 Casa, C-130 Herkules oraz rządowe maszyny Gulfstream G550 i Boeing 737-800.
 • Pokaz lotniczy w Katowicach. Nagrania z ziemi

  Pokaz lotniczy w Katowicach. Nagr... 00:49

  15.08 | W dniu Święta Wojska Polskiego poza defiladą na ulicach Katowic można było oglądać także pokaz Sił Lotniczych. Nad stolicą Górnego Śląska przeleciały między innymi amerykańskie myśliwce F-15.
 • Koniec defilady z okazji Święta Wojska Polskiego w Katowicach

  Koniec defilady z okazji Święta W... 01:23

  15.08. | Tłumy mieszkańców Katowic i miast śląskich podziwiały imponującą defiladę z okazji Święta Wojska Polskiego. Niespodziewanie na niebie można było zobaczyć dwa myśliwce F-15 amerykańskiego wojska. W tym roku obchody wyjątkowo przeniesiono z Warszawy, w związku z setną rocznicą wybuchu pierwszego powstania śląskiego.
 • Sprzęt wojsk lądowych na defiladzie w Katowicach

  Sprzęt wojsk lądowych na defiladz... 02:48

  15.08. | Tłumy mieszkańców Katowic i miast śląskich podziwia imponującą defiladę z okazji Święta Wojska Polskiego. Niespodziewanie na niebie można było podziwiać dwa myśliwce F-15 amerykańskiego wojska. W tym roku obchody wyjątkowo przeniesiono z Warszawy, w związku z setną rocznicą wybuchu pierwszego powstania śląskiego.
 • Start defilady

  Start defilady 01:22

  15.08. | Tłumy mieszkańców Katowic i miast śląskich podziwia imponującą defiladę z okazji Święta Wojska Polskiego. Niespodziewanie na niebie można było podziwiać dwa myśliwce F-15 amerykańskiego wojska. W tym roku obchody wyjątkowo przeniesiono z Warszawy, w związku z setną rocznicą wybuchu pierwszego powstania śląskiego.
 • Defilada lotnicza na Święcie Wojska Polskiego

  Defilada lotnicza na Święcie Wojs... 01:31

  15.08. | Tłumy mieszkańców Katowic i miast śląskich podziwia imponującą defiladę z okazji Święta Wojska Polskiego. Niespodziewanie na niebie można było podziwiać dwa myśliwce F-15 amerykańskiego wojska. W tym roku obchody wyjątkowo przeniesiono z Warszawy, w związku z setną rocznicą wybuchu pierwszego powstania śląskiego.
 • F-15 na defiladzie w Katowicach

  F-15 na defiladzie w Katowicach 00:31

  15.08. | Tłumy mieszkańców Katowic i miast śląskich podziwia imponującą defiladę z okazji Święta Wojska Polskiego. Niespodziewanie na niebie można było podziwiać dwa myśliwce F-15 amerykańskiego wojska. W tym roku obchody wyjątkowo przeniesiono z Warszawy, w związku z setną rocznicą wybuchu pierwszego powstania śląskiego.
 • Duda: Polski Górny Śląsk to dzieło trzech śląskich powstań

  Duda: Polski Górny Śląsk to dzieł... 00:52

  15.08. | Centralne obchody Święta Wojska Polskiego, organizowane co roku 15 sierpnia w Warszawie, tym razem odbywają się w Katowicach, właśnie dla upamiętnienia setnej rocznicy wybuchu powstania śląskiego.
 • Andrzej Duda na obchodach Święta Wojska Polskiego w Katowicach

  Andrzej Duda na obchodach Święta ... 01:37

  15.08 | Głos zabrał prezydent Andrzej Duda - przypomniał bitwę warszawską w 1920 r i powstanie śląskie z 1919 r. - Co nam obca przemoc wzięła, szablą odbierzemy - te słowa mieli w pamięci wszyscy żołnierze, którzy zmobilizowani przez marszałka Józefa Piłsudskiego, premiera Wincentego Witosa i innych wielkich polityków, ojców niepodległości w ponad milionowej armii szli wtedy walczyć na front pod Warszawą, tamtego pamiętnego sierpnia 1920 r. Ale myślę, że to samo na myśli mieli mieszkający tutaj ludzie Górnego Śląska - mówił. Jak dodał, polskim żołnierzem można być nie będąc w polskiej armii, tak jak Ślązacy w 1929 r. - Oni czuli się jak polscy żołnierze. Bo ten, kto chwyta za broń, żeby walczyć o Polskę i polskość jest jak polski żołnierz.
 • Ruszyła defilada. Ulicami Katowic kroczą wszystkie pododdziały polskich wojsk

  Ruszyła defilada. Ulicami Katowic... 01:28

  15.08 | 2600 żołnierzy, 185 jednostek sprzętu wojskowego oraz 60 statków powietrznych - tak wyglądać będzie defilada z okazji Święta Wojska Polskiego w Katowicach. Obchody wyjątkowo przeniesiono z Warszawy, w związku z setną rocznicę wybuchu pierwszego powstania śląskiego.
 • Morawiecki: Sto lat temu Polacy chwycili za broń i ukształtowali granice Rzeczypospolitej

  Morawiecki: Sto lat temu Polacy c... 01:38

  15.08. | Premier w Katowicach mówił, że w latach II Wojny Światowej wojsko polskie "zaznaczyło się nieprawdopodobnym bohaterstwem, nieustępliwością". Mówił w tym kontekście m.in. "o garstce żołnierzy polskich na Westerplatte, którzy przeciwstawili się niemieckiej nawale".
rozwiń

Demonstracje w Hongkongu

 • Protesty nie słabną. Mieszkańcy Hongkongu znów wyszli na ulice

  Protesty nie słabną. Mieszkańcy H... 02:04

  Około dwa miliony mieszkańców Hongkongu wyszło na ulice w proteście przeciwko rządowi tego autonomicznego miasta i przeciwko rządowi w Pekinie. Protestujący chcą wycofania ustawy o ekstradycji do Chin kontynentalnych, a także zachowania autonomii Hongkongu. Donald Trump przestrzegł Chiny przed powtórką z masakry na Placu Tiananmen.
 • Tłumy w strugach deszczu na ulicach. Kolejny weekend protestów w Hongkongu

  Tłumy w strugach deszczu na ulica... 01:38

  18.08 | Dziesiątki tysięcy osób wyszły w niedzielę na ulice Hongkongu w kolejnej masowej demonstracji sprzeciwu wobec władz. Według lokalnej prasy policja przygotowała wozy z armatkami wodnymi.
 • Chińskie siły zbrojne na ćwiczeniach przy granicy z Hongkongiem

  Chińskie siły zbrojne na ćwiczeni... 01:30

  15.08 | Setki umundurowanych funkcjonariuszy Zbrojnej Policji Ludowej, która należy do sił zbrojnych ChRL, ćwiczyły w czwartek na stadionie piłkarskim w chińskim mieście Shenzhen, kilkadziesiąt kilometrów od granicy z Hongkongiem. Na parkingu stało ponad 100 paramilitarnych pojazdów, w tym transportery opancerzone, ciężarówki, autobusy i jeepy oraz pojazdy z armatkami wodnymi – podała agencja Reutera.
 • Chińskie oddziały przy granicy z Hongkongiem

  Chińskie oddziały przy granicy z ... 01:38

  15.08 | Oddziały zwarte chińskiej policji ćwiczą w czwartek na stadionie w pobliżu granicy z Hongkongiem. Eksperci sądzą jednak, że ryzyko związane z pacyfikacją hongkońskich protestów przy użyciu sił zbrojnych wciąż jest dla Pekinu zbyt duże.
 • Protesty antyrządowe w Hongkongu

  Protesty antyrządowe w Hongkongu 00:55

  15.08 | Donald Trump uzależnił przebieg handlowych negocjacji od pokojowego rozwiązania konfliktu z ruchem prodemokratycznym w Hongkongu. Oświadczył na Twitterze, że Chiny przed podpisaniem z USA umowy handlowej, powinny przede wszystkim "humanitarnie" potraktować Hongkong.
 • Pojazdy chińskiej armii na granicy z Hongkongiem. Zdjęcia satelitarne

  Pojazdy chińskiej armii na granic... 00:41

  14.08 | Zdjęcia satelitarne zdają się ukazywać transportery opancerzone oddziałów zwartych chińskiej policji, zgromadzone na terenie obiektu sportowego w mieście Shenzhen, w pobliżu granicy z Hongkongiem, gdzie trwają antyrządowe protesty – podała w środę agencja AP.
 • Na lotnisku w Hongkongu doszło do starć między policją a demonstrantami

  Na lotnisku w Hongkongu doszło do... 01:24

  13.08 | Władze Wielkiej Brytanii potępiły we wtorek stosowanie przemocy w Hongkongu i zaapelowały o dialog. Tego dnia doszło na tamtejszym lotnisku do kolejnych starć policji z demonstrantami, co doprowadziło do "poważnego zakłócenia" jego funkcjonowania.
 • Starcia policji i manifestantów na lotnisku w Hongkongu

  Starcia policji i manifestantów n... 00:53

  13.08 |Uczestnicy kolejnej w ostatnim czasie demonstracji w Hongkongu we wtorek starli się na tamtejszym lotnisku z policją, której funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego, po czym się wycofali. Władze portu lotniczego mówią o "poważnym zakłóceniu" funkcjonowania obiektu.
 • Lotnisko w Hongkongu zostało zablokowane przez protestujących

  Lotnisko w Hongkongu zostało zabl... 01:31

  13.08 | We wtorek rano czasu lokalnego wznowiło pracę lotnisko w Hongkongu, które dzień wcześniej zostało całkowicie zablokowane przez tysiące demonstrantów protestujących przeciwko brutalności policji - poinformowała agencja dpa, powołując się na zarząd lotniska.
 • Od czerwca w Hongkongu trwają antyrządowe protesty

  Od czerwca w Hongkongu trwają ant... 00:32

  12.08 | Większość protestujących w Hongkongu zamierza kontynuować demonstracje, jeśli władze nie spełnią ich postulatów – podali w poniedziałek badacze z kilku hongkońskich uczelni na podstawie ankiet, przeprowadzonych wśród uczestników 12 manifestacji od 9 czerwca.
 • Kolejne protesty w Hongkongu

  Kolejne protesty w Hongkongu 01:25

  11.08 | Policja w Hongkongu drugi dzień z rzędu użyła gazu łzawiącego przeciwko uczestnikom antyrządowego protestu w robotniczym okręgu Sham Shui, który odbył się w niedzielę.
 • Protesty w Hongkongu. Ponownie użyto gazu łzawiącego

  Protesty w Hongkongu. Ponownie uż... 02:11

  11.08 | Policja w Hongkongu drugi dzień z rzędu użyła gazu łzawiącego przeciwko uczestnikom antyrządowego protestu w robotniczym okręgu Sham Shui, który odbył się w niedzielę.
rozwiń

Listy poparcia do KRS

 • RPO zaskarżył do sądu postanowienie o niepublikowaniu list poparcia do KRS

  RPO zaskarżył do sądu postanowien... 01:18

  19.08 | Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar zaskarżył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie decyzję prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Chodzi o sprawę niepublikowania list poparcia kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa. RPO wniósł o stwierdzenie nieważności lub uchylenie postanowień oraz o wstrzymanie ich wykonania.
 • Ast o zaskarżeniu do TK przepisu dotyczącego ujawnienia zgłoszeń kandydatów do nowej KRS

  Ast o zaskarżeniu do TK przepisu ... 00:33

  14.08 | Poseł PiS Marek Ast mówił w rozmowie z TVN24 o tym, że grupa posłów jego partii zaskarżyła do Trybunału Konstytucyjnego przepis dotyczący ujawnienia zgłoszeń kandydatów do nowej Krajowej Rady Sądownictwa.
 • Gasiuk-Pihowicz: celem skargi PiS przygotowanie politycznej amunicji

  Gasiuk-Pihowicz: celem skargi PiS... 00:54

  14.08 | Kamila Gasiuk-Pihowicz oceniła, że "złożony przez polityków PiS wniosek do Trybunału Konstytucyjnego to jest absolutny absurd logiczny, prawne kłamstwo i tak naprawdę ma on na celu tylko i wyłącznie przygotowanie politycznej amunicji dla polityków PiS-u". Odniosła się do zaskarżenia przez posłów Prawa i Sprawiedliwości do Trybunału Konstytucyjnego przepisu dotyczącego ujawnienia zgłoszeń kandydatów do nowej Krajowej Rady Sądownictwa.
 • "Po raz kolejny PiS próbuje wykorzystać Trybunał do własnych celów"

  "Po raz kolejny PiS próbuje wykor... 01:32

  14.08 | Nie raz posłowie PiS używali Trybunału, by eliminować przepisy, które są dla nich niewygodne. Trybunał Konstytucyjny nie ma prawa wstecz unieważnić wyroków niezależnych sądów - podkreślił w środę na konferencji prasowej poseł Platformy Obywatelskiej Borys Budka. Odniósł się do zaskarżenia przez posłów Prawa i Sprawiedliwości do Trybunału Konstytucyjnego przepisu dotyczącego ujawnienia zgłoszeń kandydatów do nowej Krajowej Rady Sądownictwa.
 • Przymusiński o listach poparcia kandydatów do KRS

  Przymusiński o listach poparcia k... 01:56

  08.08 | Przede wszystkim podejrzewamy, że ci, którzy znaleźli się w Krajowej Radzie Sądownictwa podpisywali sobie te listy nawzajem - mówił w rozmowie z TVN24 rzecznik stowarzyszenia Bartłomiej Przymusiński. - Do tego wszystkiego mamy uzasadnione podstawy, żeby podejrzewać, że co najmniej w przypadku kilku z kandydatów, liczne poparcie, które uzyskali to było poparcie osób, które znajdowały się w Ministerstwie Sprawiedliwości - dodał.
 • Przymusiński o listach poparcia do KRS sędziego Nawackiego

  Przymusiński o listach poparcia d... 01:11

  08.08 | Zgłosiło się Iustiti ośmioro sędziów, którzy złożył podpisy poparcia pod kandydaturą sędziego Nawackiego i mówią, że w szacunku do wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego oni się ujawniają. Nie chce tego zrobić Kancelaria Sejmu - nie chce ujawnić list poparcia - ujawniają się sędziowie, którzy takie przepisy złożyli - mówił w rozmowie z TVN24 rzecznik stowarzyszenia Bartłomiej Przymusiński.
 • "Podważanie wyroków sądów i trybunałów jest prostą drogą do anarchizacji państwa"

  "Podważanie wyroków sądów i trybu... 00:44

  02.08 | Ciągle wierzę, że będziemy żyć w państwie, w którym o tym czy wyrok podlega wykonaniu, to wynika z wyroku (...), a nie że o wykonaniu tego wyroku będą decydowały zmienne komunikaty pana (Andrzeja - red.) Grzegrzółki z Centrum Informacyjnego Sejmu, bądź szefowej Kancelarii Sejmu - mówił w "Faktach po Faktach" Piotr Gąciarek, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie i członek Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia. - Podważanie wyroków sądów i trybunałów jest prostą drogą do anarchizacji państwa - podkreślił sędzia Gąciarek.
 • Gąciarek: każdy może sprawdzić, ile sędzia ma kredytu, a nazwisko tego, który poparł jest tajemnicą

  Gąciarek: każdy może sprawdzić, i... 01:09

  02.08 | Ani ja, ani obywatele nie chcemy znać numeru PESEL tego sędziego, nie chcemy wiedzieć, w jakim wieku ma dzieci i jak się nazywa jego żona. Tylko imię, nazwisko i z jakiego jest sądu - mówił w "Faktach po Faktach" Piotr Gąciarek, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie i członek Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia. Odniósł się w ten sposób do braku publikacji przez Kancelarię Sejmu list poparcia kandydatów do KRS mimo ostatecznego wyroku NSA.
 • Kancelaria Sejmu nie odebrała wyroku, czy "zwrotka" zginęła?

  Kancelaria Sejmu nie odebrała wyr... 03:22

  Nieoczekiwany zwrot akcji w Sejmie: pytanie o dokument z podpisem i o czas. Gdzie jest potwierdzenie odbioru i czy w Kancelarii Sejmu jest bałagan? Publikację list poparcia dla kandydatów do KRS nakazał Naczelny Sąd Administracyjny, ale wykonania wyroku wciąż nie ma. Teraz zamiast tego jest szukanie papierka z podpisem.
 • Sędzia Igor Tuleya: to jest ewidentna gra na czas

  Sędzia Igor Tuleya: to jest ewide... 00:55

  02.08| Do argumentacji Sejmu odniósł się także sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie Igor Tuleya. Stwierdził, że to jest "ewidentna gra na zwłokę, gra na czas". - Pewnie kolejny pretekst będzie taki, że koperta z sądu administracyjnego jest biała, a nie szara albo na odwrót. Wyrok jest prawomocny i te listy powinny być udostępnione. Nie może być tak, że informacja publiczna jest utajniana, że obywatele nie mają wiedzy, kto popierał tych kandydatów do neoKRS - wskazywał. Ocenił, że "to jest po prostu sytuacja skandaliczna".
 • "Ten przykład, który próbują stosować obywatele, którzy są na bakier z prawem, poszedł do góry"

  "Ten przykład, który próbują stos... 00:54

  02.08| - To jest niezwykle, że ten przykład, który próbują stosować obywatele, którzy są na bakier z prawem, poszedł do góry - stwierdziła. - To władza, która ma dawać przykład i stanowić standardy i wykorzystała te standardy, z którymi tak naprawdę powinniśmy walczyć, z taką patologią, marginesem, który normalnie się dzieje w życiu społecznym - oceniła we "Wstajesz i wiesz" Róża Rzeplińska, szefowa serwisu "Mam prawo wiedzieć".
 • Kancelaria Sejmu tłumaczy brak publikacji list do KRS

  Kancelaria Sejmu tłumaczy brak pu... 00:39

  02.08| - Do 1 sierpnia Kancelaria Sejmu nie dostała z powrotem akt administracyjnych sprawy - tłumaczy w komunikacie Centrum Informacyjne Sejmu, odnosząc się do braku publikacji list poparcia kandydatów do KRS mimo orzeczenia Naczelnego Sądu Administracyjnego. Stwierdza także, że "zarzut bezczynności jest całkowicie nieuzasadniony".
rozwiń

Protesty opozycji w Moskwie

 • Jednoosobowe pikiety w obronie wolnych wyborów

  Jednoosobowe pikiety w obronie wo... 00:38

  17.08.| Mieszkańcy rosyjskiej stolicy wyrażali sprzeciw wobec niedopuszczenia opozycyjnych kandydatów do zaplanowanych na 8 września wyborów do Rady Miejskiej Moskwy. Pikietowali w pojedynkę trzymając kartonowe transparenty.
 • Rosyjski policjant wymierzył cios pięścią w brzuch dziewczyny

  Rosyjski policjant wymierzył cios... 00:35

  12.08 | Rosyjscy obrońcy praw człowieka poszukują funkcjonariusza, który uderzył w brzuch dziewczynę na wiecu w Moskwie.
 • Wielka manifestacja w Moskwie. "Chcemy tylko uczciwych wyborów"

  Wielka manifestacja w Moskwie. "C... 01:50

  Ponad 50 tysięcy demonstrantów wyszło na ulice Moskwy pod hasłem "Za wolność i sprawiedliwość". Domagają się dopuszczenia kandydatów opozycji do startu we wrześniowych wyborach lokalnych. To największa taka demonstracja w rosyjskiej stolicy od lat. W przeciwieństwie do ostatnich, tym razem odbyła się za zgodą władz.
 • Rosjanie wyszli "spacerować" po Moskwie. Policja zatrzymała 600 osób

  Rosjanie wyszli "spacerować" po M... 01:46

  Moskiewska policja zatrzymała kilkuset demonstrantów, protestujących przeciw wykluczaniu kandydatów opozycji z udziału w lokalnych wyborach i przeciw niedopuszczaniu do protestów. Skoro nie wolno protestować, to mówią, że są przechodniami, a władza uczy ich porządku za pomocą pałki.
 • Brutalna akcja policji podczas protestów opozycjo w Moskwie

  Brutalna akcja policji podczas pr... 01:00

  03.08 | Setki osób zatrzymano dotąd podczas sobotniej akcji opozycji w Moskwie – poinformował monitorujący sytuację portal OWD-Info. Podobnie jak tydzień temu, policjanci używali siły wobec demonstrantów, domagających się uczciwych wyborów lokalnych.
 • Aresztowania przed protestem opozycji w Moskwie

  Aresztowania przed protestem opoz... 01:16

  27.07 | Przed protestem opozycji w Moskwie rosyjska policja zatrzymała w sobotę 211 osób - przekazał Reuters, polując się na lokalne źródła. Władze uważają, że demonstracja jest nielegalna.
 • Brutalna akcja policji podczas protestów w Moskwie

  Brutalna akcja policji podczas pr... 01:46

  27.07 | Przed siedzibą władz w Moskwie trwa nielegalna manifestacja opozycji, brutalnie tłumiona przez policję. Jak podaje Reuters aresztowano już 317 osób, ale ta liczba ciągle wzrasta.Protestujący domagają się wolnych wyborów. Pojawiają się jednak głosy, że to, co dzieje się w rosyjskiej stolicy jest wyrazem niezadowolenia wobec polityki Putina.
 • Relacja reportera "Faktów" TVN z protestu w Moskwie

  Relacja reportera "Faktów" TVN z ... 01:08

  27.07 | Przed protestem opozycji w Moskwie rosyjska policja zatrzymała w sobotę 359 osób - przekazał Reuters, powołując się na lokalne źródła. Władze uważają, że demonstracja jest nielegalna.
 • Starcia protestujących z policją w Moskwie

  Starcia protestujących z policją ... 02:04

  27.07 | Przed protestem opozycji w Moskwie rosyjska policja zatrzymała w sobotę 359 osób - przekazał Reuters, powołując się na lokalne źródła. Władze uważają, że demonstracja jest nielegalna.
 • Reporter "Faktów" TVN pośród protestujacych w Moskwie

  Reporter "Faktów" TVN pośród prot... 02:25

  27.07 | Przed siedzibą władz lokalnych w Moskwie trwa uznana za nielegalną manifestacja opozycji, brutalnie tłumiona przez policję. Aresztowano setki osób. Protestujący domagają się wolnych wyborów. Pojawiają się jednak głosy, że to, co dzieje się w rosyjskiej stolicy, jest wyrazem niezadowolenia wobec polityki Putina.
 • "Protesty są sygnałem, że nie da się dalej w Rosji utrzymywać ułudy państwa prawa"

  "Protesty są sygnałem, że nie da ... 19:39

  Być może jest to sygnał, że przynajmniej w Moskwie następuje pewne zmęczenie materiału grupą, która jest teraz u władzy - powiedziała w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Małgorzata Bonikowska, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych, komentując nasilające się protesty w Moskwie. - Prowincji daleko do takich nastrojów - dodała. - Protesty są pewnym sygnałem tego, że nie da się dalej w Rosji utrzymywać ułudy państwa prawa - stwierdził z kolei Adam Eberhardt, dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich. Zdaniem gościa jesteśmy świadkami "dokręcania śruby tej władzy". Jakie jest więc znaczenie wyborów w Moskwie? - Te wybory mają charakter bardzo symboliczny - ocenił Eberhardt i dodał, że "obawa dotyczy tego, że klęska kandydatów partii władzy będzie budowała poczucie, że ta władza się kończy". - Alternatywa dla władz się wyłoni, gdy dojdzie do wewnętrznych pęknięć - ocenił.
 • Kolejny protest opozycji w centrum Moskwy

  Kolejny protest opozycji w centru... 00:57

  03.08 | W sobotę rosyjska opozycja zorganizowała kolejną manifestację w centrum Moskwy. Podobnie jak w przypadku protestu sprzed tygodnia, który zakończył się aresztowaniami i starciami z policją, władze nie wydały zgody na demonstrację. Zatrzymano już co najmniej 311 osób, w tym znaną działaczkę opozycji Lubow Sobol. Kobieta została wyciągnięta z taksówki przez funkcjonariuszy tak zwanych czarnych beretów - informuje Reuters.

Obraz świata

 • Premier Włoch Giuseppe Conte poda się do dymisji

  Premier Włoch Giuseppe Conte poda... 01:34

  20.08 | Premier Włoch Giuseppe Conte zapowiedział we wtorek w Senacie złożenie dymisji na ręce prezydenta Sergio Mattarelli w związku z rozpadem koalicji Ligi i Ruchu Pięciu Gwiazd.
 • Evelyn Hernandez uniewinniona w powtórzonym procesie

  Evelyn Hernandez uniewinniona w p... 01:21

  20.08 | 21-letnia kobieta z Salwadoru, której nowo narodzone dziecko znaleziono martwe w toalecie, w powtórzonym procesie została oczyszczona z zarzutu zabójstwa. Obrońcy praw kobiet w kraju słynącym z restrykcyjnych przepisów antyaborcyjnych mają nadzieję na przełom.
 • Rosyjska policja interweniuje wobec protestujących w Moskwie

  Rosyjska policja interweniuje wob... 01:16

  11.08 | Pobity nastolatek Alexander Kostiuk spędził trzy dni w szpitalu, gdzie trafił z podejrzeniem wstrząsu głowy, którego miał doznać w wyniku brutalnych działań rosyjskich policjantów tłumiących protesty opozycji w Moskwie. On i inni zatrzymani postanowili opowiedzieć o kontrowersyjnych działaniach służb agencji Reutera.
 • Porwał autobus, grozi jego podpaleniem. Policja negocjuje z napastnikiem

  Porwał autobus, grozi jego podpal... 00:30

  20.08 | W Rio de Janeiro uzbrojony mężczyzna porwał ludzi, którzy podróżowali autobusem. Na miejscu jest policja, która zamknęła ruch wokół mostu Rio-Niteroi, łączącego drugie największe miasto Brazylii z miastem Niteroi.
 • Panika na pokładzie, migranci wskoczyli do morza

  Panika na pokładzie, migranci wsk... 01:33

  20.08 | Na pokładzie statku organizacji pozarządowej Open Arms wybuchła panika, wielu migrantów rzuciło się do morza. Do wydarzeń doszło w 19. dzień kryzysu wokół jednostki, która stoi blisko włoskiej wyspy Lampedusa, w oczekiwaniu na wpuszczenie do portu.
 • W lipcu Finlandia objęła prezydencję w Radzie Unii Europejskiej

  W lipcu Finlandia objęła prezyden... 00:46

  20.08 | Finlandia z początkiem lipca rozpoczęła półroczną prezydencję w Radzie UE.
 • Znaleziono ciało turysty. Kontrowersje wokół działania służb we Włoszech

  Znaleziono ciało turysty. Kontrow... 00:55

  20.08 | Śmierć francuskiego turysty wywołała dyskusję we Włoszech na temat sprawności działania służb ratunkowych. Ciało znaleziono w wąwozie po dziewięciu dniach poszukiwań. Mężczyzna wzywał pogotowie, bo złamał obie nogi, ale nie ustalono, gdzie się znajduje.
 • Turecki konwój w Syrii zaatakowany. Zgineło trzech cywilów

  Turecki konwój w Syrii zaatakowan... 00:51

  20.08 | Siły rządowe w Syrii i ich koalicjanci wkroczyły w poniedziałek do Chan Szajchun (prowincja Idlib) i przejęły z rąk islamskich rebeliantów część miasta. Wcześniej tego samego dnia zaatakowany został turecki konwój, który miał wesprzeć rebeliantów z tej miejscowości.
 • Aktor Javier Bardem apeluje o ochronę oceanów

  Aktor Javier Bardem apeluje o och... 00:42

  20.08 | Hiszpański aktor, dwukrotnie nominowany do nagrody Oscara, Javier Bardem zaapelował w poniedziałek w nowojorskiej siedzibie ONZ o zintensyfikowanie walki o ochronę światowych oceanów ostrzegając, że znalazły się one "na krawędzi katastrofy".
 • Tankowiec Grace 1 zmierza w stronę Grecji

  Tankowiec Grace 1 zmierza w stron... 00:48

  20.08 | Anonimowy urzędnik departamentu stanu USA przekazał państwom śródziemnomorskim "zdecydowane stanowisko" w sprawie irańskiego tankowca Grace 1, który został zwolniony przez władze Gibraltaru i obrał kurs na Grecję. Pomoc tej jednostce „będzie uważana za wsparcie organizacji terrorystycznej”.
 • Kolejnych ośmiu migrantów opuściło pokład statku Open Arms

  Kolejnych ośmiu migrantów opuścił... 01:28

  19.08 | Z powodów medycznych ośmiu migrantów opuściło w nocy z poniedziałku na wtorek statek organizacji pozarządowej Open Arms. Jednostka od prawie trzech tygodni czeka na zgodę na wpuszczenie do włoskiego portu w Lampedusie.
 • Pierwszy test pocisku po wyjściu Stanów Zjednoczonych z traktatu INF

  Pierwszy test pocisku po wyjściu ... 00:30

  19.08 | Pentagon poinformował, że Stany Zjednoczone przeprowadziły test wystrzelonego z lądu, konwencjonalnego pocisku manewrującego, który trafił w cel po pokonaniu odległości ponad 500 kilometrów. To pierwsza taka próba, odkąd USA oficjalnie wystąpiły z układu INF.
rozwiń

Wideo dnia

 • Nie zatrzymało go dwumetrowe ogrodzenie. Aligator pokonał płot

  Nie zatrzymało go dwumetrowe ogro... 00:46

  20.08 | Mieszkańcy Florydy często mają do czynienia z aligatorami. Te niebezpieczne gady zamieszkują mokradła i bagna, ale czasem pojawiają się również w pobliżu ludzkich siedzib. Wydawałoby się, że dwumetrowy płot wystarczy, by się przed nimi ochronić. Nic bardziej mylnego.
 • Niespodziewany bohater mistrzostw Francji w kolarstwie torowym

  Niespodziewany bohater mistrzostw... 00:59

  Do sytuacji doszło w piątek podczas mistrzostw Francji w kolarstwie torowym. W wyścigu na 50 km mężczyzn zdarzył się mały wypadek na 181 okrążeń przed metą. Na trasie został jednak rower, który mógł spowodować kolejną lawinę nieszczęść. Wtedy do akcji ruszył jeden z pracowników, będących blisko toru. Rower z trasy zgarnął w bohaterskim stylu.
 • Premier Morawiecki podczas pikniku rodzinnego PiS w Stalowej Woli

  Premier Morawiecki podczas piknik... 00:30

  18.08 | Ostatni tych wakacji rodzinny piknik PiS zawitał w niedzielę do Stalowej Woli. W podkarpackiej miejscowości pojawił się między innymi Mateusz Morawiecki, którego częstowano różnymi specjałami. W pewnym momencie padła propozycja spróbowania nalewki. Premier nie skorzystał.
 • Kajakarze "Żyjemy! Ale to, co się wydarzyło, to jakieś szaleństwo"

  Kajakarze "Żyjemy! Ale to, co si... 00:53

  19.08 | Dwóch kajakarzy widziało z bliska cielenie się lodowca na Alasce. Część góry lodowej odłamała się i runęła do wody, a w kajakarzy uderzyła olbrzymia fala. Wszystko wyglądało bardzo groźnie, ale skończyło się tylko na strachu.
 • Chorwacja. Awaryjne lądowanie małego samolotu na autostradzie

  Chorwacja. Awaryjne lądowanie mał... 00:55

  18.08 | Do bardzo niecodziennej sytuacji doszło w sobotę w Chorwacji. Na autostradzie w północnej części kraju wylądowała awionetka. Samolot miał problemy technicznie, przez co pilot musiał posadzić maszynę w najbliższym dostępnym i zarazem w miarę bezpiecznym miejscu. Cessną leciała kobieta i jej instruktor. Dwuosobowa ekipa wylądowała na jednej z głównych chorwackich autostrad między Zagrzebiem a Rijeką. Jak poinformowała lokalna straż pożarna, przyczyną lądowania Cessny była awaria techniczna maszyny.
 • 35 metrów nad ziemią czyli inauguracja festiwalu cyrkowego w Pradze

  35 metrów nad ziemią czyli inaugu... 00:37

  16.08 | W stolicy Czech francuska akrobatka przeszła po 350 metrowej linie rozwieszonej 35 metrów nad Wełtawą, rzeką przepływającą przez stolicę Czech. Wyczynu dokonała bez żadnych zabezpieczeń. Pokaz był inauguracją międzynarodowego festiwalu cyrkowego, który potrwa u naszych sąsiadów do 1 września.
 • Kąpiel wilków w kałuży. Nagranie z fotopułapki

  Kąpiel wilków w kałuży. Nagranie ... 00:38

  16.08 | Trzy wilki (Canis lupus) z Babiogórskiego Parku Narodowego (BPN) zdecydowały się zażyć kąpieli w kałuży. Całość została nagrana przez fotopułapkę i udostępniona w środę na profilu facebookowym parku. Jak stwierdzili, w parku panuje "pogoda pod wilkiem".
 • Dziesięć metrów i ponad 6 ton. Ratunek dla wieloryba wyrzuconego na brzeg

  Dziesięć metrów i ponad 6 ton. Ra... 00:46

  16.08 | We wtorek na plażę na wysokości miasta Lambayeque w Peru ocean wyrzucił wieloryba. Zwierzęciu pomogła grupa mężczyzn. Aby umożliwić wielorybowi powrót na głębsze wody, mężczyźni otoczyli go i pchali za boki i ogon. Według lokalnych mediów wieloryb miał około 10 metrów długości i ważył około 6,5 tony. Nie jest jasne, jakiego gatunku był.
 • Mały szop z szansą na normalne życie

  Mały szop z szansą na normalne życie 01:06

  14.08 | Od małego miał pod górkę, jednak w końcu trafił w dobre ręce. Szop pracz z amerykańskiego Bentonville w stanie Arkansas o imieniu Vittles z powodu urazu mózgu miał problemy z poruszaniem się. Jego opiekunowie znaleźli jednak rozwiązanie tego problemu. Jego rehabilitantka skontaktowała się z firmą zajmującą się tworzeniem wózków dla zwierząt. Tam skonstruowano dla szopa sprzęt, który będzie rósł razem z dorastającym dopiero zwierzakiem. Według specjalistów odzyskanie przez niego pełnej sprawności jest mało prawdopodobne, jednak tak szybka interwencja pozostawia wciąż na to nadzieję.
 • Mała Charlotte nie posłuchała mamy i nie pomachała do publiczności

  Mała Charlotte nie posłuchała mam... 00:41

  9.08 | Księżniczka Charlotte, proszona przez mamę, księżną Kate, by pomachała do obecnych na królewskich regatach King's Cup, pokazała... język.
 • Kto wyrzuci najwięcej wody z basenu czyli skoczne zawody w Niemczech

  Kto wyrzuci najwięcej wody z base... 00:30

  14.08 | Zawody w skokach do wody w Niemczech. Tym razem nie liczyło się jednak, kto podczas lotu zrobi najwięcej akrobacji, a to kto po swoim skoku wyrzuci jak największą ilość wody z basenu. Większość uczestników wybierało skoki na popularną "bombę".
 • Spadające gwiazdy czyli noc Perseidów w Bośni

  Spadające gwiazdy czyli noc Perse... 00:30

  14.08 | Sierpień to czas, kiedy na niebie można obserwować spadające Perseidy. To jeden z najbardziej regularnych rojów meteorów. Zjawisko to oglądali między innymi mieszkańcy Bośni. Okres aktywności Perseidów przypada na okres od 17 lipca do 24 sierpnia. W czasie maksimum w ciągu godziny może się ich pojawić nawet do 150, a w ciągu 2-3 minut można obserwować od kilku do kilkunastu meteorów. Perseidy są szybkie, mają białą barwę, a ich ślady przez moment "utrzymują się" na niebie.
rozwiń

Kontakt 24

rozwiń

Meteo

 • Prognoza pogody na środę

  Prognoza pogody na środę 01:33

  20.08 | W środę termometry pokażą maksymalnie 25 stopni Celsjusza.
 • Warunki drogowe w środę

  Warunki drogowe w środę 00:27

  20.08 | Pogoda utrudni jazdę po polskich drogach.
 • Warunki biometeo w środę

  Warunki biometeo w środę 01:04

  20.08 | W środę biomet będzie neutralny lub niekorzystny.
 • "Bezprecedensowy wzrost tempa wymierania dzikiej przyrody". Eksperci ONZ alarmują

  "Bezprecedensowy wzrost tempa wym... 02:49

  Z Genewy, gdzie obradują eksperci od ratowania ginącej przyrody, płynie dramatyczny alarm - zagrożonych jest nawet milion gatunków zwierząt i roślin. Wśród nich diugonie - morskie ssaki, które przegrywają z wszechobecnym plastikiem.
 • "Dzika przyroda ginie coraz szybciej". Jak chronić zagrożone gatunki?

  "Dzika przyroda ginie coraz szybc... 03:34

  To kolejny dowód na to, jak śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt morskich jest plastik. Przyczyną śmierci osłabionej samicy diugonia przybrzeżnego, którą znaleziono u wybrzeży Tajlandii, był nagromadzony w jelitach surowiec. Troskliwa opieka, którą ją otoczono, nie pomogła. Z najnowszego raportu przygotowanego pod auspicjami ONZ wynika, że wyginięciem zagrożony jest nawet milion gatunków roślin i zwierząt. Zagraża im nie tylko zanieczyszczenie środowiska, ale też kłusownictwo i czarny rynek handlu zwierzętami.
 • Trąba powietrzna w Małopolsce. Wiele budynków zniszczonych

  Trąba powietrzna w Małopolsce. Wi... 00:46

  Gwałtowna trąba powietrzna przeszła przez wieś Jodłówka-Wałki w Małopolsce. Zniszczonych zostało wiele dachów i uszkodzonych kilka budynków, w tym szkoła i remiza straży pożarnej.
 • Cztery miliony hektarów lasu płoną, 800 syberyjskich miejscowości zasnuł dym. Ekolodzy: to katastrofa

  Cztery miliony hektarów lasu płon... 01:21

  Prawie cztery miliony hektarów lasu płoną od kilku tygodni na Syberii w Rosji. Władze zdecydowały się gasić pożary dopiero kilka dni temu, na wyraźne polecenie Władimira Putina. Pomagają siły powietrzne Rosji, a eksperci mówią o katastrofie ekologicznej.
 • Groźne burze w Polsce. "Myślałam, że jest koniec świata"

  Groźne burze w Polsce. "Myślałam,... 02:46

  Uwaga na burze w województwach mazowieckim, lubelskim, wielkopolski, dolnośląskim, śląskim, małopolskim i świętokrzyskim - wszędzie tam synoptycy ostrzegają, a harcerze prewencyjnie zwijają obozy.
 • "Wyjadamy przyszłym pokoleniom". Dzień Długu Ekologicznego najwcześniej w historii

  "Wyjadamy przyszłym pokoleniom". ... 02:43

  Informacja o tym, że wszyscy żyjemy na kredyt nie brzmi dobrze. Od 29 lipca wykorzystaliśmy wszystkie zasoby naturalne, które mogą się odnowić jeszcze w tym roku. Dzień Długu Ekologicznego jest co roku, ale w tym - wypadł najszybciej w historii.
 • Żar leje się z nieba, ale nadciąga front, który przyniesie ulgę

  Żar leje się z nieba, ale nadciąg... 00:44

  Kolejna fala upałów w Polsce. Sprzyja temu układ wyżu nad Łotwą, a także układ niżu nad Półwyspem Iberyjskim. Niebawem, już w środę, z północy przywędruje do nas strefa wilgoci z frontem, który przyniesie opady deszczu. Wciąż będzie ciepło, ale na poziomie dwudziestu kilku stopni Celsjusza.
 • Zerwane dachy i duże szkody. Potężna nawałnica w Zachodniopomorskiem

  Zerwane dachy i duże szkody. Potę... 00:30

  Zrywane przez wichurę dachówki, przedmioty uderzające w samochody widać na nagraniu z monitoringu jednego z domów w Zachodniopomorskiem. W sobotę przeszła tam nawałnica.
 • Niemal tysiąc interwencji strażaków w ciągu ostatniej doby. Burze nie odpuszczają

  Niemal tysiąc interwencji strażak... 01:11

  918 interwencji podjęli w ciągu minionej doby strażacy w związku z burzami, jakie przeszły nad Polską. Interwencje dotyczyły głównie wypompowywania wody i usuwania powalonych drzew. W ciągu najbliższej doby w południowo wschodnich województwach mogą się zdarzyć przelotne opady lub burze.
rozwiń

Eurosport.pl

 • Garnbret wygrała kombinację, Mirosław czwarta

  Garnbret wygrała kombinację, Miro... 02:09

  Aleksandra Mirosław, która rozpoczęła kombinację od wygrania wspinaczki na czas, ostatecznie zajęła czwartą lokatę. Mistrzynią świata w kombinacji została Słowenka Janja Garnbret.
 • US Open na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze

  US Open na żywo w Eurosporcie i E... 00:33

  Już 26 sierpnia rozpocznie się czwarty w tym sezonie turniej wielkoszlemowy US Open. Transmisje w Eurosporcie i Eurosport Playerze. Tymczasem od poniedziałku 19 sierpnia można oglądać kwalifikacje do turnieju.
 • Aleksandra Mirosław rozpoczęła kombinację od zwycięstwa

  Aleksandra Mirosław rozpoczęła ko... 01:08

  Aleksandra Mirosław wygrała wspinaczkę na czas, która otworzyła rywalizację we wspinaczkowej kombinacji podczas mistrzostw świata. W finale Polka pokonała Brytyjkę Shaunę Coxsey.
 • Aleksandra Mirosław po pierwszej części kombinacji

  Aleksandra Mirosław po pierwszej ... 01:12

  Zobacz, co powiedziała Aleksandra Mirosław po zwycięstwie we wspinaczce na czas, która otworzyła rywalizację w kombinacji.
 • Skrót meczu Sandgren - Murray w 1. rundzie turnieju ATP w Winston-Salem

  Skrót meczu Sandgren - Murray w 1... 01:18

  Tennys Sandgren pokonał Andy'ego Murraya 7:6 (10-8), 7:5 w pierwszej rundzie turnieju ATP w Winston-Salem. Zobacz skrót tego spotkania.
 • Skrót meczu Begu - Ozgen w 1. rundzie kwalifikacji do US Open

  Skrót meczu Begu - Ozgen w 1. run... 02:43

  Irina Begu pokonała Pemrę Ozgen 6:3, 6:2 w pierwszej rundzie kwalifikacji do US Open. Kolejną rywalką Rumunki będzie Jana Cepelova. US Open na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Pszczoły opóźniły mecz w lidze brazylijskiej

  Pszczoły opóźniły mecz w lidze br... 00:42

  Do ciekawych scen doszło przed meczem ligi brazylijskiej pomiędzy Fortalezą i Internacionalem (0:1). Na jednej z chorągiewek powstała spora kolonia pszczół, które musiały zostać usunięte przez służby porządkowe.
 • Niespodziewany bohater mistrzostw Francji w kolarstwie torowym

  Niespodziewany bohater mistrzostw... 00:59

  Do sytuacji doszło w piątek podczas mistrzostw Francji w kolarstwie torowym. W wyścigu na 50 km mężczyzn zdarzył się mały wypadek na 181 okrążeń przed metą. Na trasie został jednak rower, który mógł spowodować kolejną lawinę nieszczęść. Wtedy do akcji ruszył jeden z pracowników, będących blisko toru. Rower z trasy zgarnął w bohaterskim stylu.
 • Sensacyjna porażka Djokovicia w Cincinnati

  Sensacyjna porażka Djokovicia w C... 01:25

  Novak Djoković nie obroni tytułu w Cincinnati. W sobotnim półfinale Serb w trzech setach przegrał z Daniłem Miedwiediewem z Rosji 6:3, 3:6, 3:6.
 • Ganna wygrał czasówkę, Wellens pozostał liderem

  Ganna wygrał czasówkę, Wellens po... 01:02

  Włoch Filippo Ganna (Ineos) wygrał szósty etap kolarskiego wyścigu Binck Bank Tour - jazdę indywidualną na czas w w Hadze długości 8,4 km. Łukasz Wiśniowski (CCC) zajął 32. miejsce. Liderem pozostał dziesiąty w sobotę Belg Tim Wellens (Lotto-Soudal).
 • Dawid Kubacki ocenił skok kwalifikacyjny w Zakopanem

  Dawid Kubacki ocenił skok kwalifi... 02:21

  Dawid Kubacki skokiem na odległość 134 metrów zajął drugie miejsce w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w Zakopanem. Transmisje z zawodów w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Kamil Stoch ocenił kwalifikacyjny występ w Zakopanem

  Kamil Stoch ocenił kwalifikacyjny... 01:36

  Kamil Stoch zajął szóste miejsce w kwalifikacjach do konkursu Letniego Grand Prix w Zakopanem. Trzykrotny mistrz olimpijski skoczył na odległość 132,5 m. Transmisje z zawodów w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
rozwiń

News in English

rozwiń