"Fakty" z 5 grudnia

 • Przełomowy wyrok SN po wyroku TSUE: KRS nie jest niezależna

  Przełomowy wyrok SN po wyroku TSU... 03:41

  Obecna Krajowa Rada Sądownictwa nie jest niezależna od władzy wykonawczej, a Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego, uzupełniona przez sędziów z rekomendacji nowej KRS, nie jest sądem spełniającym normy unijne - to przełomowy wyrok, który zapadł w czwartek w Izbie Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Najwyższego.
 • Andrzej Duda przyjął ślubowanie od Pawłowicz i Piotrowicza za zamkniętymi drzwiami

  Andrzej Duda przyjął ślubowanie o... 03:33

  Nie w Pałacu Prezydenckim, ale w Belwederze. Zaprzysiężenie nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego obyło się bez dziennikarzy. Ślubowanie złożyli Krystyna Pawłowicz, Stanisław Piotrowicz i Jakub Stelina. Z tego grona najwięcej kontrowersji budzi powołanie Stanisława Piotrowicza, który w okresie stanu wojennego był prokuratorem. Andrzej Duda wielokrotnie krytykował sędziów za to, że nie "oczyścili" swojego środowiska po upadku komunizmu.
 • Sędzia wybrany przez PiS skarży się na Julię Przyłębską. "Kompletny obraz rozpadu"

  Sędzia wybrany przez PiS skarży s... 03:11

  Organizowanie spotkań z premierem, namawianie do spotkań z prezesem PiS Jarosław Kaczyńskim, zbieranie haków, namawianie do donosów, manipulowanie składami - tak ma wyglądać praca prezes Julii Przyłębskiej w Trybunale Konstytucyjnym. Taki obraz wyłania się z listów sędziego TK Jarosława Wyrembaka. Został on wybrany głosami PiS, ale nie podoba mu się styl zarządzania, jaki w trybunale zastał. Sprawę skomentowali byli sędziowie TK.
 • To nie była kreda. Polskie służby przejęły transport dwóch ton kokainy

  To nie była kreda. Polskie służby... 00:36

  Przemyt blisko dwóch ton kokainy o rynkowej wartości nawet dwóch miliardów złotych udaremniły polskie służby: policja i Krajowa Administracja Skarbowa. Transport przypłynął do Polski z Kolumbii. Narkotyk był wymieszany z inną substancją chemiczną. Zatrzymano siedem osób, w tym dwóch Polaków.
 • Raport CBA wciąż niejawny. Marianem Banasiem zajmuje się kolejna służba

  Raport CBA wciąż niejawny. Marian... 03:11

  Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego rozpoczęła postępowanie sprawdzające wobec prezesa NIK w przedmiocie dostępu do informacji niejawnych. Marian Banaś, odmawiając rezygnacji z urzędu, pokazał, że jest odporny na presję. Opozycja żąda upublicznienia raportu CBA na temat oświadczeń majątkowych Mariana Banasia.
 • Strajk generalny we Francji. Związkowcy protestują przeciwko reformie emerytalnej

  Strajk generalny we Francji. Zwią... 02:07

  Francja sparaliżowana największym w historii strajkiem. Piloci, policjanci, nauczyciele, kierowcy, adwokaci i przedstawiciele kilkudziesięciu innych zawodów protestują przeciwko reformie emerytalnej, która jest sztandarowym projektem prezydenta Francji.
 • Ktoś namalował napis "T-34" na niedźwiedziu polarnym w Rosji

  Ktoś namalował napis "T-34" na ni... 02:39

  To idiotyczne, nieodpowiedzialne i śmiertelnie niebezpieczne dla zwierzęcia zachowanie. Na dalekim wschodzie Rosji ktoś uśpił niedźwiedzia polarnego, a na jego futrze namalował napis T-34 - oznaczenie radzieckiego czołgu. Niedźwiedzie polarne są zagrożone wyginięciem, także z powodu zmian klimatycznych.
 • Jest zgoda rządu i miasta co do miejsca. Pozostaje wybrać formę pomnika Bitwy Warszawskiej 1920 roku

  Jest zgoda rządu i miasta co do m... 02:43

  Bitwa Warszawska 1920 roku zostanie upamiętniona na Placu na Rozdrożu, niedaleko siedziby Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. A po drugie nie będzie w tej sprawie kłótni i sporów na linii władze Warszawy - minister kultury. Formę pomnika wybierze sąd konkursowy, więc niekoniecznie będzie to łuk.
 • Prognoza pogody na piątek 6 grudnia

  Prognoza pogody na piątek 6 grudnia 02:47

  W piątek pogodnie, tylko na zachodzie i na północy kraju pochmurno. Na Wybrzeżu, Pomorzu, Kujawach, Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie okresami opady deszczu do 1-5 mm. Temperatura maksymalna od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i 4 stopni Celsjusza w centrum kraju do 6 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach wiejący z prędkością 50-65 km/h.

"Pancerny Marian i pokoje na godziny". Marian Banaś i jego finanse

 • Sikorski: słyszałem, że premier ma plan 'B' na Banasia: zamierza go przepisać na żonę

  Sikorski: słyszałem, że premier m... 01:08

  05.12 | To już się robi taka opera mydlana, tylko że Polski szkoda - powiedział w "Faktach po Faktach" europoseł Platformy Obywatelskiej Radosław Sikorski, komentując sprawę prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia i problemy z odwołaniem go z funkcji. - Słyszałem, że premier (Mateusz - red.) Morawiecki ma plan "B" na Banasia: zamierza go przepisać na żonę - ironizował.
 • Kosiniak-Kamysz o sprawie Mariana Banasia i wniosku Lewicy o Trybunał Stanu dla szefa NIK

  Kosiniak-Kamysz o sprawie Mariana... 01:46

  05.12 | - Podejdziemy do tego wniosku poważnie, bo poważnie traktujemy wszystkie ugrupowania opozycyjne, chociaż wniosek do Trybunału Stanu nic w tej sprawie nie zmieni - mówił w Kropce nad i lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Mówił o zapowiedzianym w środę przez posłów Lewicy wniosku o postawienie prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia przed Trybunałem Stanu.
 • Czarzasty o wniosku o Trybunał Stanu dla Mariana Banasia

  Czarzasty o wniosku o Trybunał St... 01:46

  05.12 | Posłowie Lewicy zapowiedzieli wniosek o postawienie przed Trybunałem Stanu prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia.
 • ABW wszczęła postępowanie wobec Banasia

  ABW wszczęła postępowanie wobec B... 01:43

  05.12 | Rozpoczęte przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego "postępowanie sprawdzające dotyczące prezesa NIK Mariana Banasia" wbrew pojawiającym się informacjom tylko w niewielkim stopniu ograniczy mu dostęp do tajemnic państwa – wynika z informacji tvn24.pl. Banaś bez przeszkód nadal będzie mógł się zapoznawać z dokumentami o klauzuli "tajne".
 • Dera o apelu prezydenta do Banasia

  Dera o apelu prezydenta do Banasia 00:46

  05.12 | Prezydent Andrzej Duda jako jeden z pierwszych wezwał prezesa NIK Mariana Banasia, żeby się podał do dymisji - podkreślił w czwartek w "Rozmowie Piaseckiego" prezydencki minister Andrzej Dera. Ocenił jednocześnie, że w tej sprawie "już politycznie niewiele można zrobić".
 • Wójcik o ministrze Kamińskim: człowiek krystaliczny mogę powiedzieć

  Wójcik o ministrze Kamińskim: czł... 00:50

  04.12 | Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik był pytany w "Kropce nad i" w TVN24, czy w związku z działaniem służb specjalnych w sprawie szefa NIK Mariana Banasia m.in. ich koordynator, minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński może odpowiedzieć przed sądem. Wiceszef resortu sprawiedliwości przekonywał, że minister Kamiński to "jeden z najlepszych ministrów". - Człowiek krystaliczny mogę powiedzieć - dodał.
 • Wójcik: prokuratura działa tak, jak przewidują to mechanizmy

  Wójcik: prokuratura działa tak, j... 00:44

  04.12 | Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik pytany w "Kropce nad i" w TVN24 w kontekście sprawy szefa NIK Mariana Banasia, czy jego zdaniem prokuratura działa szybko i chciałby tego, przekonywał, że "działa tak, jak przewidują to mechanizmy, które są w systemie". - Nie będę pouczał prokuratorów, co mają robić, bo oni wiedzą, co robić - dodał.
 • Michał Wójcik o sprawie Mariana Banasia, szefa NIK

  Michał Wójcik o sprawie Mariana B... 00:38

  04.12 | Uważam, że powinien podać się do dymisji, bo to jest destrukcyjne nie tylko dla państwa, to jest destrukcyjne także dla niego - powiedział w "Kropce nad i" wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, komentując sprawę prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia. Dodał, że po wszczęciu śledztwa w tej sprawie "należy czekać na kolejne czynności prokuratury".
 • "Prezes Kaczyński przesadził z kijem nie doceniając marchewki"

  "Prezes Kaczyński przesadził z ki... 01:38

  04.12 | Prezes PiS Jarosław Kaczyński popełnił polityczny błąd. Jak się okazuje, walka z Banasiem, z punktu widzenia strat dla Prawa i Sprawiedliwości, jest zdecydowanie gorszym wariantem niż danie mu spokoju i tolerowanie jego na tej funkcji - powiedział w "Faktach po Faktach" europoseł i były premier Leszek Miller. Odniósł się do oświadczenia prezesa Najwyższej Kontroli Mariana Banasia, że nie zamierza podać się do dymisji.
 • Bertold Kittel o Marianie Banasiu. Cała rozmowa

  Bertold Kittel o Marianie Banasiu... 09:03

  04.12 | Po środowym oświadczeniu prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia, że nie zamierza podać się do dymisji, pojawiają się kolejne komentarze wskazujące na spór między Banasiem a rządzącym obozem Zjednoczonej Prawicy.
 • Grodzki komentował sprawę szefa NIK

  Grodzki komentował sprawę szefa NIK 01:44

  04.12 | Marszałek Senatu Tomasz Grodzki w rozmowie z dziennikarzami w Brukseli komentował w środę sprawę szefa NIK Mariana Banasia.
 • Kidawa-Błońska: klub Koalicji Obywatelskiej złożył wniosek o wyjaśnienia ministra Kamińskiego w Sejmie

  Kidawa-Błońska: klub Koalicji Oby... 01:30

  04.12 | "Klub Koalicji Obywatelskiej złożył wniosek o wyjaśnienia ministra Kamińskiego w Sejmie, żebyśmy poznali odpowiedzi na wiele pytań, które cisną się na usta. Pani marszałek Witek skierowała ten wniosek do komisji ds. służb, żeby sprawa została tam wyjaśniona" - powiedziała Kidawa-Błońska dziennikarzom. Jak dodała, będzie to możliwe po 12 grudnia, po tym jak szef MSWiA i rządowy koordynator specsłużb Mariusz Kamiński wróci z podróży służbowej. "Jest to więc takie kolejne odwlekanie w czasie odpowiedzi na te pytania, które bulwersują opinię publiczną i tak naprawdę ciągle są pytania, kolejny dzień, kolejny tydzień i na te najważniejsze pytania jako Polacy nie mamy odpowiedzi" - dodała wicemarszałek Sejmu.
rozwiń

Wyrok TSUE ws. Izby Dyscyplinarnej SN i nowej KRS

 • Sikorski: jeśli chodzi o skutki działań obecnej władzy, to widzimy kompletny chaos

  Sikorski: jeśli chodzi o skutki d... 00:47

  05.12 | - Chciałbym wyrazić olbrzymi szacunek i podziękowanie tym polskim sędziom, którzy nie dali się zastraszyć i którzy walczą o praworządność w naszym kraju - powiedział w "Faktach po Faktach" europoseł Platformy Obywatelskiej Radosław Sikorski.
 • Kosiniak-Kamysz o orzeczeniu Sądu Najwyższego po wyroku TSUE

  Kosiniak-Kamysz o orzeczeniu Sądu... 01:35

  05.12 | Jesteśmy w ogromnym kryzysie państwa prawnego - powiedział w "Kropce nad i" prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz. Komentował wtorkowe orzeczenie Sądu Najwyższego, związane z listopadowym orzeczeniem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Jak mówił, "miało być szybciej, miało być taniej w wymiarze sprawiedliwości, miało być dochodzenie do sprawiedliwości w takim efektownym stylu jak należy, a jest zupełnie coś innego"
 • Kosiniak-Kamysz: dochodzimy do problemu, który się po prostu rozlewa jak lawa

  Kosiniak-Kamysz: dochodzimy do pr... 00:41

  05.12 | Jesteśmy w ogromnym kryzysie państwa prawnego - powiedział w "Kropce nad i" prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz. Komentował wtorkowe orzeczenie Sądu Najwyższego, związane z listopadowym orzeczeniem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
 • Jan Kanthak o orzeczeniu Sądu Najwyższego

  Jan Kanthak o orzeczeniu Sądu Naj... 01:14

  05.12 | Wyrok Sądu Najwyższego potwierdził wszystkie obawy, które były zawarte w orzeczeniu Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej - mówiła w "Tak jest" w TVN24 Kamila Gasiuk-Pihowicz z (KO), odnosząc się do wtorkowej decyzji SN związanej z orzeczeniem unijnego trybunału. Dodała, że wyrok TSUE "wiąże wszystkie sądy, wszystkie instytucje w Polsce i one są zobowiązane, aby wcielić w życie to orzeczenie". Jan Kanthak (SP) ocenił, że decyzja SN jest "próbą pozakonstytucyjnego funkcjonowania Sądu Najwyższego".
 • Prezes Iustiii o wyroku Sądu Najwyższego: to jest trzesienie ziemi

  Prezes Iustiii o wyroku Sądu Najw... 01:40

  05.12 | W czwartek odbyło się posiedzenie niejawne w pierwszej ze spraw, w których Sąd Najwyższy wystosował w końcu sierpnia 2018 roku pytania prejudycjalne, na które Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej udzielił odpowiedzi 19 listopada. Izba Pracy Sądu Najwyższego uchyliła uchwałę nowej Krajowej Rady Sądownictwa w sprawie z odwołania sędziego Naczelnego Sądu Administracyjnego i oddaliła wniosek prezesa Izby Dyscyplinarnej SN o przekazanie sprawy do tej Izby.
 • "Wyrok Sądu Najwyższego potwierdził wszystkie obawy, które były zawarte w orzeczeniu TSUE"

  "Wyrok Sądu Najwyższego potwierdz... 01:22

  5.12| - Wyrok Sądu Najwyższego potwierdził wszystkie obawy, które były zawarte w orzeczeniu Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej - mówiła w "Tak jest" w TVN24 Kamila Gasiuk-Pihowicz z Koalicji Obywatelskiej, odnosząc się do wtorkowej decyzji Sadu Najwyższego, związanej z wcześniejszym orzeczeniem unijnego trybunału.
 • Sędzia Rączka: przed konsekwencjami tego wyroku Sądu Najwyższego nie da się uciec

  Sędzia Rączka: przed konsekwencja... 01:28

  05.12 | Sąd Najwyższy orzekł jednoznacznie, że Krajowa Rada Sądownictwa nie jest organem niezależnym, jest upolitycznionym organem, a sąd dyscyplinarny przy Sądzie Najwyższym, przyłączony, przyklejony do Sądu Najwyższego nie jest sądem w rozumieniu prawa europejskiego - mówił w rozmowie z TVN24 sędzia SN Krzysztof Rączka. Odniósł się do wyroku SN w jednej ze spraw, których dotyczyło orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 19 listopada.
 • Sędzia Rączka o orzeczeniu Sądu Najwyższego po wyroku TSUE

  Sędzia Rączka o orzeczeniu Sądu N... 04:49

  05.12 | Sąd Najwyższy orzekł jednoznacznie, że Krajowa Rada Sądownictwa nie jest organem niezależnym, jest upolitycznionym organem, a sąd dyscyplinarny przy Sądzie Najwyższym, przyłączony, przyklejony do Sądu Najwyższego nie jest sądem w rozumieniu prawa europejskiego - mówił w rozmowie z TVN24 sędzia SN Krzysztof Rączka. Odniósł się do wyroku SN w jednej ze spraw, których dotyczyło orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 19 listopada.
 • Kaleta: to jest pogląd wyrażony w formie orzeczenia

  Kaleta: to jest pogląd wyrażony w... 01:50

  05.12 | Na czwartkowej konferencji prasowej wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta komentował wydany wyrok SN w jednej ze spraw, których dotyczyło orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Jego zdaniem "przesądzenia dzisiaj o mocy tego orzeczenia, jako o mocy generalnej, jest bardzo dużym nadużyciem i manipulacją".- Niestety zauważyłem, że niektórzy sędziowie już tak próbują interpretować to orzeczenie, co bardzo niebezpiecznym precedensem, ponieważ to jest pogląd wyrażony w formie orzeczenia przez konkretny skład orzekający - mówił.
 • Leszek Mazur o orzeczeniu Sądu Najwyższego po wyroku TSUE

  Leszek Mazur o orzeczeniu Sądu Na... 01:16

  05.12 | Orzeczenie to w ogóle nie powinno zapaść. Jego zdaniem sprawa, która była przedmiotem wyroku, nie wymagała już rozstrzygnięcia - ocenił przewodniczący KRS sędzia Leszek Mazur. Odniósł się do wyroku SN w jednej ze spraw, których dotyczyło orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 19 listopada.
 • "Kolejny punkt do kwestionowania statusu sędziów"

  "Kolejny punkt do kwestionowania ... 00:59

  05.12 | - To też daje kolejny punkt dla sędziów sądów powszechnych, ale również stron postępowania do kwestionowania na przykład statusu sędziów powoływanych przez nową KRS - mówiła Małgorzata Szuleka z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Odniosła się do wyroku Izby Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Najwyższego w jednej ze spraw, których dotyczył wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 19 listopada.
 • "Trudno będzie zignorować to, co powiedział Sąd Najwyższy"

  "Trudno będzie zignorować to, co ... 01:36

  05.12 | Sądy prawdopodobnie będą brały to pod uwagę. Będą zadawały kolejne pytania, albo będą samodzielnie wydawać orzeczenia - powiedział w czwartek rzecznik Sądu Najwyższego Michał Laskowski. Odniósł się do wyroku Sądu Najwyższego w jednej ze spraw, których dotyczyło orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 19 listopada. Laskowski zaapelował o ustabilizowanie sytuacji poprzez korektę ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym.
rozwiń

Nowy rząd Mateusza Morawieckiego

 • Rzecznik Porozumienia: będziemy rozmawiać z premierem o zmianie przepisów dla pieszych

  Rzecznik Porozumienia: będziemy r... 01:46

  20.11 | Myślę, że jest to temat absolutnie do przedyskutowania przede wszystkim ze specjalistami - mówił w środę rzecznik Porozumienia Kamil Bortniczuk, komentując zapowiedziane przez premiera Mateusza Morawieckiego w expose wprowadzenie pierwszeństwa pieszych jeszcze przed wejściem na przejście. W jego ocenie, to była "największa kontrowersja z tego expose". - Będziemy o tym jeszcze z panem premierem rozmawiać - dodał Bortniczuk.
 • Premier odniósł się także do wyroku TSUE

  Premier odniósł się także do wyro... 01:54

  19.11 | Premier odniósł się także do wyroku TSUE, który we wtorek orzekł, że to Sąd Najwyższy ma badać niezależność swojej nowej Izby Dyscyplinarnej, by ustalić, czy może ona rozpoznawać spory dotyczące sędziów. - Bardzo dobrze, że Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej zrozumiał, że reforma sprawiedliwości jest kompetencją państw członkowskich i niech tak zostanie - podkreślił Morawiecki.
 • Morawiecki o budżecie i propozycji zniesienia limitu 30-krotności składek na ZUS

  Morawiecki o budżecie i propozycj... 02:25

  19.11 | Morawiecki o budżecie w kontekście propozycji zniesienia limitu 30-krotności składek na ZUS: Na tym etapie prace są zawieszone. Projekt będzie konsultowany. Będziemy starali się utrzymać naszą propozycję zrównoważonego budżetu pomimo tego.
 • "Wydatki na służbę zdrowia wzrosły z 70 miliardów do 106 miliardów złotych"

  "Wydatki na służbę zdrowia wzrosł... 00:47

  19.11 | Premier: wydatki na służbę zdrowia wzrosły z 70 miliardów do 106 miliardów złotych.
 • Premier Morawiecki odpowiada na pytania o oświacie

  Premier Morawiecki odpowiada na p... 00:31

  19.11 | Morawiecki o oświacie: za rządów PiS jest prawie 10-miliardowy przyrost wydatków na subwencję oświatową
 • Sejm udzielił wotum zaufania rządowi Mateusza Morawieckiego

  Sejm udzielił wotum zaufania rząd... 01:15

  19.11| Sejm we wtorek wieczorem udzielił wotum zaufania rządowi Mateusza Morawieckiego. Premiera i jego ministrów poparło 237 posłów, 214 było przeciw, a 3 wstrzymało się od głosu.
 • Morawiecki: wpływy z tego podatku wzrosły do prawie 50 miliardów

  Morawiecki: wpływy z tego podatku... 02:44

  19.11 | Premier Morawiecki odpowiada na pytania posłów: Chcę powiedzieć że w ciągu trzech lat zmian, które dotyczyły korporacji, wpływy z tego podatku wzrosły do prawie 50 miliardów, a państwo macie odwagę mówić, że w naszych czasach podatek CIT kuleje. Podatek CIT jest jednym z głównych źródeł, którym finansujemy nasza politykę społeczną, służbę zdrowia, politykę antysmogową i oświatę.
 • Zmiana konstytucji i "normalność". Mateusz Morawiecki przedstawił plan rządu

  Zmiana konstytucji i "normalność"... 04:10

  Premier Mateusz Morawiecki wygłosił w Sejmie półtoragodzinne expose, w którym wielokrotnie powtórzył słowa "normalność" i "dobrobyt". Te słowa miały przekonać każdego słuchacza i widza, że żyje w bezpieczeństwie i dobrobycie zapewnionym przez PiS. Premier zaapelował też o zmianę konstytucji. Po nim przemawiał prezes PiS Jarosław Kaczyński.
 • Kaczyński wyszedł z sali obrad. Wezwał Ziobrę i Gowina

  Kaczyński wyszedł z sali obrad. W... 01:22

  19.11 | Po skończonym swoim przemówieniu w Sejmie Jarosław Kaczyński opuścił salę obrad. Wychodząc wezwał do siebie Zbigniewa Ziobrę i Jarosława Gowina.
 • Kaczyński chciał pogratulować Morawieckiemu. Premier się odwrócił

  Kaczyński chciał pogratulować Mor... 00:29

  19.11 | Expose premiera Mateusza Morawieckiego posłowie Prawa i Sprawiedliwości nagrodzili gromkimi brawami, skandując jego imię. Posłanka PiS Dominika Chorosińska wręczyła szefowi rządu bukiet biało-czerwonych róż. Pogratulować premierowi chciał także Jarosław Kaczyński, ale Morawiecki nie zauważył wyciągniętej w jego stronę dłoni prezesa i odwrócił się do niego plecami.
 • Mateusz Morawiecki: rodzina jest wartością arcypolską

  Mateusz Morawiecki: rodzina jest ... 02:55

  19.11 | Podczas expose premier poruszył między innymi kwestie rozwoju i wspierania przedsiębiorców oraz podkreślił, że "rodzina jest wartością arcypolską"
 • Paweł Kowal: jak mało tam jest o polityce zagranicznej

  Paweł Kowal: jak mało tam jest o ... 01:21

  19.11 | Paweł Kowal: przeraziło mnie, słuchając pańskiego wystąpienia, jak mało tam jest o polityce zagranicznej.
rozwiń

Wybory prezydenckie 2020

 • Kidawa-Błońska: prawybory są szansą na ożywienie Platformy Obywatelskiej

  Kidawa-Błońska: prawybory są szan... 01:29

  28.11 | - Nigdy nie ma słodkiej pewności wygranej. Zawsze jest walka, gra, ale jestem przekonana, że moja pozycja jest silna - powiedziała Kidawa-Błońska w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24. Dodała, że "prawybory są szansą ożywienia" Platformy Obywatelskiej i "to się dzieje". - W prawyborach wszystkie struktury będą się spotykać. To dobre przygotowanie przed wyborami władz partii, które będą w styczniu. Prawybory dają szansę, żeby nasza partia zorganizowała się lepiej. A czasy są trudne - mówiła wicemarszałek Sejmu.
 • Kidawa-Błońska: podpisałabym ustawę o związkach partnerskich, ale nie o małżeństwach

  Kidawa-Błońska: podpisałabym usta... 00:56

  28.11 | Kidawa-Błońska była pytana, czy jeżeli zostałaby wybrana na prezydenta, podpisałaby ustawę legalizującą małżeństwa homoseksualne. - Podpisałabym ustawę o związkach partnerskich. To, czym jest małżeństwo, jest zapisane w konstytucji. Jest taki zapis. Ja uważam, że setkom, czy tysiącom ludzi żyjącym w takich związkach partnerskich należą się takie same prawa i uprawnienia. Nie ma co dyskutować tylko trzeba jak najszybciej taką ustawę przyjąć - powiedziała.
 • Mucha: Schetyna dzisiaj osłabia naszego kandydata

  Mucha: Schetyna dzisiaj osłabia n... 01:11

  27.11 | - Niepewna sytuacja w Platformie Obywatelskiej będzie obciążająco działała dla naszego kandydata, ktokolwiek nim nie będzie w wyborach prezydenckich - powiedziała w "Faktach po Faktach" posłanka Platformy Obywatelskiej Joanna Mucha. - Grzegorz Schetyna dzisiaj osłabia naszego kandydata. Nie jest popularny, nie jest dobrze postrzegany, ma słabe badania - dodała.
 • Miller o wyborach prezydenckich

  Miller o wyborach prezydenckich 00:45

  25.11 | Leszek Miller o wyborach prezydenckich 2020
 • Komorowski: marzyłbym o prezydencie, który by potrafił tworzyć wspólnotę

  Komorowski: marzyłbym o prezydenc... 01:01

  24.11 | Były prezydent Bronisław Komorowski ocenił w "Faktach po Faktach" w TVN24, że Polska potrzebuje "prezydenta, który by czuł się namaszczony nie tylko przez swoich wyborców, ale czuł się reprezentantem także wszystkich pozostałych środowisk politycznych". - Nawet tych, które na niego nie głosowały - dodał.
 • Komorowski o prawyborach

  Komorowski o prawyborach 01:19

  24.11 | Były prezydent Bronisław Komorowski mówił w "Faktach po Faktach" o przyszłorocznych wyborach prezydenckich i pomyśle na prawybory. - Prawybory są świetnie dla partii, bo to ożywia, buduje zainteresowanie, zaangażowanie, ludzie dyskutują, spotykają się, popierają jedną albo drugą kandydaturę. Natomiast może być zawsze ryzykiem tego dla kandydata, który będzie startował w wyborach już prawdziwych, nie w prawyborach partyjnych - mówił.
 • Jaśkowiak o swoim starcie: decyzję podjąłem w poniedziałek, we wtorek to zostało zgłoszone, kiedy upływał termin

  Jaśkowiak o swoim starcie: decyzj... 01:45

  22.11 | Jaśkowiak o swoim starcie: decyzję podjąłem w poniedziałek, we wtorek to zostało zgłoszone, kiedy upływał termin
 • "Namawiano mnie do tego od dosyć dawna"

  "Namawiano mnie do tego od dosyć ... 01:08

  22.11 | "Namawiano mnie do tego od dosyć dawna"
 • Jaśkowiak: możemy obronić Polskę przed prezydentem Dudą

  Jaśkowiak: możemy obronić Polskę ... 01:23

  22.11 | Polska może być inna, możemy ją obronić przed prezydentem Andrzejem Dudą – powiedział kandydat Platformy Obywatelskiej w prawyborach prezydenckich Jacek Jaśkowiak.
 • "To wspaniałe, że będziemy wybierać między kobietą a mężczyzną"

  "To wspaniałe, że będziemy wybier... 01:01

  22.11 | Zarząd Platformy Obywatelskiej jednomyślnie zatwierdził dwoje kandydatów - Małgorzatę Kidawę-Błońską i Jacka Jaśkowiaka w prawyborach prezydenckich. - Bardzo się cieszę, że możemy rozpocząć prekampanię. Czekałam na ten moment. Jestem zadowolona, że możemy przystąpić do zabiegania o głosy naszych kolegów i koleżanek - przyznała Kidawa-Błońska.
 • "Małgorzata Kidawa-Błońska jest bardo dobrym kandydatem"

  "Małgorzata Kidawa-Błońska jest b... 01:00

  21.11| Prezydent Poznania odniósł się do faktu, że do prawyborów zgłosiła się wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. - Uważam, że Małgorzata Kidawa-Błońska jest bardo dobrym kandydatem. Natomiast wsłuchałem się w wypowiedź Donalda Tuska i uzasadnienie, dlaczego on nie kandyduje. Dla mnie ten komunikat jest bardzo czytelny, ponieważ osiem lat rządów Platformy Obywatelskiej to również twarz premiera Tuska. Ale to jest również twarz pani marszałek - przekonywał.
 • Bodnar: nie ma takiej potrzeby i nie powinienem takich rzeczy robić

  Bodnar: nie ma takiej potrzeby i ... 00:45

  21.11 | - Moim zdaniem nie ma takiej potrzeby i nie powinienem takich rzeczy robić - mówił w "Rozmowie Piaseckiego" Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, odnosząc się do swojej ewentualnej kandydatury na urząd prezydenta.
rozwiń

Co z brexitem?

 • Tusk wystąpił w Kolegium Europejskim w Brugii

  Tusk wystąpił w Kolegium Europejs... 01:26

  14.11 | Po wyjściu z Unii Europejskiej Zjednoczone Królestwo stanie się outsiderem, graczem drugiej kategorii - powiedział w środę wieczorem szef Rady Europejskiej Donald Tusk podczas swego wystąpienia w Kolegium Europejskim w Brugii.
 • Partia Brexitu nie wystartuje w okręgach konserwatystów

  Partia Brexitu nie wystartuje w o... 00:33

  11.11 | Brexitu w wyborach parlamentarnych 12 grudnia nie wystawi kandydatów w 317 okręgach, w których w 2017 roku wygrali konserwatyści - poinformował lider tej partii Nigel Farage. Ugrupowanie wystartuje natomiast we wszystkich okręgach będących w posiadaniu Partii Pracy.
 • UE27 zgodziła się, że zaakceptuje wniosek o przedłużenie brexitu do 31 stycznia 2020 roku

  UE27 zgodziła się, że zaakceptuje... 01:56

  28.10 | Przywódcy państw członkowskich Unii Europejskiej zgodzili się, by Wspólnota zaakceptowała wniosek o opóźnienie brexitu do 31 stycznia 2020 roku - poinformował w poniedziałek na Twitterze szef Rady Europejskiej Donald Tusk.
 • Brak rozstrzygnięcia w Izbie Gmin. Komentarz korespondenta TVN24

  Brak rozstrzygnięcia w Izbie Gmin... 04:38

  21.10 | Brytyjska Izba Gmin nie będzie w poniedziałek głosować nad poparciem dla porozumienia z Unią Europejską w sprawie warunków brexitu. Spiker Izby Gmin John Bercow nie zgodził się na poddanie rządowego wniosku pod głosowanie.
 • Izba Gmin nie będzie w poniedziałek głosować nad umową z UE

  Izba Gmin nie będzie w poniedzia... 01:15

  21.10 | Brytyjska Izba Gmin nie będzie w poniedziałek głosować nad poparciem dla porozumienia z Unią Europejską w sprawie warunków brexitu. Spiker Izby Gmin John Bercow nie zgodził się na poddanie rządowego wniosku pod głosowanie.
 • Goście "Faktów po Faktach" o brexicie

  Goście "Faktów po Faktach" o brex... 00:43

  20.10 | Zamieszki w Barcelonie, pytania o brexit i przyszłość Europy – to główne tematy niedzielnego wydania "Faktów po Faktach". Gośćmi będą Ryszard Schnepf (były ambasador RP w Hiszpanii) i Michał Broniatowski (Politico).
 • "Unijni przywódcy mają już dosyć Brytyjczyków"

  "Unijni przywódcy mają już dosyć ... 00:36

  20.10| Unijni przywódcy mają już dosyć Brytyjczyków. Jak będzie szansa pozbyć się Wielkiej Brytanii to Unia się ich bez żalu pozbędzie - przekonywał w "Faktach po Faktach" Michał Broniatowski z Politico. Zdaniem byłego ambasadora RP w Stanach Zjednoczonych i Hiszpanii "brexitu nie będzie". - Myślę, że to jest gra. Bardzo cyniczna gra - ocenił dyplomata. Goście programu rozmawiali także o gwałtownych zamieszkach w Katalonii.
 • Izba Gmin przyjęła poprawkę o przesunięciu głosowania nad umową

  Izba Gmin przyjęła poprawkę o prz... 02:47

  19.10 | Brytyjska Izba Gmin przyjęła w sobotnim głosowaniu poprawkę Letwina, która przewiduje wstrzymanie poparcia przez posłów porozumienia Zjednoczonego Królestwa z UE w sprawie brexitu do czasu przyjęcia stosownych ustaw i ich wejścia w życie.
 • Johnson: to dobre porozumienie dla każdej części Wielkiej Brytanii

  Johnson: to dobre porozumienie dl... 00:25

  17.10 | Brytyjski premier Boris Johnson powtórzył w czwartek wieczorem w Brukseli, że jest pewien zaaprobowania przez Izbę Gmin porozumienia o warunkach wyjścia z Unii Europejskiej, które zostało osiągnięte na szczycie UE.
 • Kluczową zmianą w porównaniu do wersji wcześniejszej jest to, że premier Boris Johnson zgodził się na kontrolę celną na punktach wjazdowych do Irlandii Północnej. Kompromis ten pozwoli uniknąć kontroli granicznych pomiędzy Irlandią a Irlandią Północną i zapewni integralność jednolitego rynku.

  Kluczową zmianą w porównaniu do ... 01:25

  17.10 | W czwartek przed południem brytyjscy i unijni negocjatorzy osiągnęli kompromis w najbardziej spornej kwestii - granicy między Irlandią Północną a Irlandią, po czym na szczycie w Brukseli przywódcy UE wyrazili zgodę na formalne zawarcie porozumienia.
 • Michel Barnier o porozumieniu ws. brexitu: odnieśliśmy sukces

  Michel Barnier o porozumieniu ws.... 01:42

  17.10 | Unijna "27" dała zielone światło dla umowy w sprawie brexitu. Przywódcy wezwali Komisję Europejską, Parlament Europejski i Radę Unii Europejskiej do podjęcia koniecznych kroków, by zapewnić, że porozumienie będzie mogło wejść w życie 1 listopada 2019 roku.
 • Premier Irlandii o porozumieniu ws. brexitu

  Premier Irlandii o porozumieniu w... 01:56

  17.10 | Unijna "27" dała zielone światło dla umowy w sprawie brexitu. Przywódcy wezwali Komisję Europejską, Parlament Europejski i Radę Unii Europejskiej do podjęcia koniecznych kroków, by zapewnić, że porozumienie będzie mogło wejść w życie 1 listopada 2019 roku.
rozwiń

Demokraci chcą impeachmentu Trumpa

 • Nansi Pelosi została zapytana, czy nienawidzi prezydenta Trumpa. "Proszę mnie nie oskarżać"

  Nansi Pelosi została zapytana, cz... 01:24

  05.12 | Spikerka Izby Gmin Nansi Pelosi kończyła już konferencję prasową w sprawie impeachmentu Donalda Trumpa, gdy jeden z dziennikarzy niespodziewanie zapytał: - Czy pani nienawidzi prezydenta? Pytanie wyraźnie wyprowadziło demokratkę z równowagi. - Ja nie żywię nienawiści do nikogo. Proszę mnie nie oskarżać - odpowiedziała Pelosi wskazując palcem na reportera. Przewodnicząca tak się rozemocjonowała, że postanowiła wrócić na mównicę.
 • "Proszę członków komisji o sformułowanie artykułów impeachmentu"

  "Proszę członków komisji o sformu... 00:49

  05.12 | Przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi oświadczyła w czwartek, że należy przygotować artykuły impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa, ponieważ dopuścił się on nadużycia władzy, zawiódł publiczne zaufanie i złamał przepisy konstytucji.
 • Pelosi: stawką w sprawie impeachmenu Trumpa jest demokracja

  Pelosi: stawką w sprawie impeachm... 01:26

  05.12 | Przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi oświadczyła w czwartek, że należy przygotować artykuły impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa, ponieważ dopuścił się on nadużycia władzy, zawiódł publiczne zaufanie i złamał przepisy konstytucji.
 • Przesłuchanie ekspertów prawa przed Kongresem

  Przesłuchanie ekspertów prawa prz... 01:03

  5.12 | W komisji sprawiedliwości Izby Reprezentantów USA, w której przewagę mają demokraci, wyjaśnienia złożyli w środę eksperci prawni. Na podstawie m.in. ich opinii komisja ta - jak przewidują eksperci - prawdopodobnie sformułuje tzw. artykuły impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa.
 • Komisja parlamentu przegłosowała raport o nadużyciu urzędu przez Trumpa

  Komisja parlamentu przegłosowała ... 00:42

  4.12 | Kontrolowana przez demokratów komisja wywiadu Izby Reprezentantów USA przegłosowała we wtorek raport, w którym stwierdzono, że Donald Trump nadużył urzędu prezydenta dla swej korzyści, zabiegając o zagraniczną pomoc w wyborach prezydenckich w 2020 roku.
 • Sąd Najwyższy zdecydował w sprawie Donalda Trumpa

  Sąd Najwyższy zdecydował w sprawi... 00:30

  26.11 | Prezydent USA Donald Trump nie musi ma razie przedstawiać swoich zeznań finansowych Izbie Reprezentantów - orzekł w poniedziałek amerykański Sąd Najwyższy. Trump odwoływał się od wyroku sądu niższej instancji, który nakazał mu przekazanie tych dokumentów.
 • Izba Reprezentantów zakończyła publiczne przesłuchania w sprawie impeachmentu Trumpa

  Izba Reprezentantów zakończyła pu... 02:59

  Amerykańska Izba Reprezentantów zakończyła publiczne przesłuchania w sprawie ewentualnego impeachmentu, czyli pozbawienia urzędu prezydenta Donalda Trumpa za domniemane nadużycie władzy. Chodzi o zarzuty, że mógł wymuszać na Ukrainie szukanie dowodów na rzekomą korupcję syna jego potencjalnego konkurenta w wyborach.
 • Komisja Kongresu przesłuchała byłą doradczynię Trumpa Fionę Hill

  Komisja Kongresu przesłuchała był... 00:30

  22.11 | W ramach dochodzenia ws. ewentualnego impeachmentu Donalda Trumpa, była doradczyni prezydenta ds. Rosji i bezpieczeństwa narodowego Fiona Hill oznajmiła, że teza, iż to Ukraina ingerowała w wybory w USA jest "realizowaniem interesów Rosji".
 • Ukraińscy żołnierze w Donbasie: potrzebujemy wsparcia sojuszników

  Ukraińscy żołnierze w Donbasie: p... 02:41

  W Donbasie od 2014 roku trwa wojna, chociaż w ostatnich latach ma ona znamiona konfliktu zamrożonego. Linia frontu między armią ukraińską a separatystami wspieranymi przez Rosję przypomina linie frontu podczas pierwszej wojny światowej. To wojna pozycyjna, próba cierpliwości dla żołnierzy obu stron. Ukraińscy żołnierze w rozmowach z dziennikarzami podkreślają, jak ważny jest dla nich sprzęt, który dostają od USA. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
 • Przesłuchanie ambasadora Gordona Sondlanda ws. impeachmentu

  Przesłuchanie ambasadora Gordona ... 00:31

  21.11 | Wszyscy wiedzieli o naciskach na Ukrainę w sprawie śledztwa dotyczącego Joe Bidena i jego syna - powiedział ambasador USA przy Unii Europejskiej Gordon Sondland w trakcie środowego przesłuchania przed Komisją Wywiadu Wojskowego Izby Reprezentantów.
 • Vindman i Williams zeznali w sprawie Trumpa

  Vindman i Williams zeznali w spra... 02:29

  19.11 | Alexander Vindman i Jennifer Williams zeznali we wtorek, w ramach dochodzenia w sprawie ewentualnego impeachmentu Donalda Trumpa, że prezydent USA postępował niewłaściwie w aferze ukraińskiej. Oboje byli świadkami jego rozmowy z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.
 • Wielka popularność transmisji z przesłuchań w sprawie impeachmentu Trumpa

  Wielka popularność transmisji z p... 02:56

  W amerykańskim Kongresie rozpoczęły się publiczne przesłuchania świadków w związku z wszczętą przez Izbę Reprezentantów procedurą impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa. Przesłuchania są transmitowane w telewizji. Wydarzenie jest tak popularne, że przesłuchania można obejrzeć nawet w barach. Demokraci, którzy kontrolują Izbę Reprezentantów, rozpoczęli procedurę usunięcia impeachmentu, bo ich zdaniem Donald Trump próbował uzyskać prywatne korzyści, wykorzystując swój urząd. Chodzi o rozmowę telefoniczną, w której prezydenta USA sugerował prezydentowi Ukrainy wszczęcie śledztwa przeciwko Hunterowi Bidenowi, synowi Joe Bidena, który z kolei jest jednym z demokratycznych kandydatów na prezydenta. Hunter Biden pracował na Ukrainie jako członek zarządu firmy energetycznej. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
rozwiń

Boliwia. Evo Morales obalony

 • Parlament zaaprobował ustawę o wyborach

  Parlament zaaprobował ustawę o wy... 00:53

  24.11 | W sobotę obie izby parlamentu Boliwii uchwaliły ustawę o rozpisaniu nowych wyborów prezydenckich. Ustawa zabrania ubiegania się o prezydenturę byłemu szefowi państwa Evo Moralesowi.
 • Evo Morales ani jego zastępca nie będą kandydowali

  Evo Morales ani jego zastępca nie... 00:35

  21.11 | Jeden z czołowych działaczy partii socjalistycznej Henry Cabrera zakomunikował w czwartek, że były prezydent Boliwii Evo Morales i wiceprezydent Alvaro Garcia Linera, którzy w tym miesiącu ustąpili ze stanowisk pod naciskiem opozycji, nie będą kandydowali w przyszłych wyborach prezydenckich.
 • Starcia zwolenników Moralesa z policją i wojskiem

  Starcia zwolenników Moralesa z po... 01:17

  16.11 | Pięć osób poniosło śmierć, a co najmniej 75 zostało rannych w piątek podczas gwałtownych starć, do jakich doszło pomiędzy zwolennikami byłego prezydenta Boliwii Evo Moralesa a policją i wojskiem w mieście Sacaba, w środkowej części Boliwii.
 • Starcia policji ze zwolennikami Evo Moralesa

  Starcia policji ze zwolennikami E... 01:20

  14.11 | Zarówno w La Paz, jak i w mieście El Alto, uznawanym za bastion zwolenników byłego prezydenta Evo Moralesa, spore tłumy wyszły na ulice skandując "Teraz - wojna domowa!". Policja rozpędziła demonstrantów gazem łzawiącym.
 • Liderka opozycji obwołała się tymczasowym prezydentem

  Liderka opozycji obwołała się tym... 01:23

  13.11 | Wiceprzewodnicząca Senatu Jeanine Anez obwołała się we wtorek tymczasowym prezydentem Boliwii. Deklaracja ta nastąpiła na sesji parlamentu mimo braku kworum w wyniku bojkotu obrad, przeprowadzonego przez lewicową partię byłego prezydenta Evo Moralesa.
 • Evo Morales przyleciał do Meksyku

  Evo Morales przyleciał do Meksyku 01:01

  12.11 | Były prezydent Boliwii Evo Morales przyleciał we wtorek do Meksyku, gdzie otrzymał azyl polityczny. Szef MSZ Meksyku Marcelo Ebrard powiedział, że musiał negocjować z rządami kilku państw Ameryki Łacińskiej, by zapewnić Moralesowi bezpieczne dotarcie do kraju.
 • Boliwia: Evo Morales otrzymał azyl w Meksyku. Wojsko wesprze policję w zapewnianiu porządku

  Boliwia: Evo Morales otrzymał azy... 01:31

  12.11 | Naczelny dowódca boliwijskiej armii gen. William Kaliman oświadczył, że wojsko wesprze policję w zapewnianiu porządku "aby uniknąć przelewu krwi". Na ulicach miast dochodzi do walk zwlenników i przeciwników byłego prezydenta Evo Moralesa, który udał się do Meksyku.
 • Prezydent Evo Morales podał się do dymisji

  Prezydent Evo Morales podał się d... 00:58

  11.11| Prezydent Evo Morales podał się do dymisji

Obraz świata

 • "Czarny czwartek" we Francji. Strajki i paraliż komunikacyjny w całym kraju

  "Czarny czwartek" we Francji. Str... 01:44

  05.12 | W całej Francji rozpoczął się w czwartek strajk generalny przeciwko reformie emerytalnej. 280 tysięcy ludzi wyszło na ulice w 40 miastach. W stolicy Francji sytuacja przybiera coraz bardziej dramatyczny obrót - policja użyła gazu łzawiącego - informuje CNN.
 • Starcia z policją w Paryżu w trakcie demonstracji przeciw reformie emerytur

  Starcia z policją w Paryżu w trak... 01:28

  05.12 | W trakcie odbywających się w czwartek na terenie całej Francji demonstracji przeciwko reformie systemu emerytalnego doszło do policyjnych interwencji przeciwko osobom wszczynającym zamieszki. W Paryżu podpalano samochody i rozbijano szyby.
 • Strzelanina w bazie wojskowej w Pearl Harbor

  Strzelanina w bazie wojskowej w P... 00:43

  5.12 | Trzy osoby zginęły w strzelaninie, do której doszło w środę w bazie wojskowej w Pearl Harbor na Hawajach. Jedną z ofiar jest sprawca, żołnierz marynarki wojennej USA, który po ataku popełnił samobójstwo.
 • Ujgurowie przetrzymywani są w obozach internowania w Sinciangu

  Ujgurowie przetrzymywani są w obo... 00:34

  4.12 | Dyplomata z ambasady USA w Pekinie William Klein został w środę wezwany do chińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, gdzie przekazano mu protest przeciwko przyjęciu przez amerykańską Izbę Reprezentantów projektu ustawy dotyczącej kampanii nadzoru nad Ujgurami w regionie Sinciang na zachodzie Chin.
 • Kardynał Krajewski apeluje o przyjęcie uchodźców z Grecji

  Kardynał Krajewski apeluje o przy... 01:00

  04.12 | Papieski jałmużnik kardynał Konrad Krajewski zaapelował do hierarchów kościelnych i duchowieństwa o otwarcie klasztorów i plebanii dla uchodźców przebywających na greckiej wyspie Lesbos. Jałmużnik wrócił stamtąd w środę z 33 osobami, które przyjmie Watykan.
 • Harris zrezygnowała z ubiegania się o prezydenturę

  Harris zrezygnowała z ubiegania s... 00:32

  3.12 | Senator Kamala Harris w związku z brakiem wystarczających środków finansowych zrezygnowała we wtorek z ubiegania się o nominację partii demokratycznej w amerykańskich wyborach prezydenckich.
 • Delegacja PE wzywa premiera Malty Josepha Muscata do dymisji

  Delegacja PE wzywa premiera Malty... 00:32

  03.12 | Siedmiu deputowanych Parlamentu Europejskiego rozpoczęło we wtorek misję na Malcie w celu zbadania przestrzegania zasad rządów prawa na Malcie. Sprawa ma związek z zabójstwem dziennikarski Daphne Caruany Galizii. Delegacja PE wzywa premiera Josepha Muscata do dymisji.
 • Trump: nikt bardziej od Francji nie potrzebuje NATO

  Trump: nikt bardziej od Francji n... 00:30

  03.12 | Prezydent USA Donald Trump powiedział we wtorek, że może sobie wyobrazić, że Francja zrywa z NATO, co określił jako zaskakujące, ponieważ uważa, że potrzebuje ona więcej ochrony niż ktokolwiek inny.
 • Biały Dom gotowy na Święta Bożego Narodzenia

  Biały Dom gotowy na Święta Bożego... 00:36

  03.12 | Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych Melania Trump i Biały Dom przystrojony na Święta Bożego Narodzenia. Świąteczne ozdoby przygotowane pod patriotycznym hasłem: "Duch Ameryki".
 • Andrzej Duda bierze udział w szczycie NATO w Londynie

  Andrzej Duda bierze udział w szcz... 00:32

  3.12 | Pytany o zapowiedź Turcji, że sprzeciwi się natowskiemu planowi obrony państw bałtyckich, Andrzej Duda wyraził nadzieję na znalezienie dobrego rozwiązania. Prezydent wziął udział sesji dotyczącej nowych wyzwań stojących przed obronnością państw NATO w przyszłości.
 • Donald Trump przybył do Londynu na szczyt NATO

  Donald Trump przybył do Londynu n... 00:44

  03.12 | W poniedziałek wieczorem do Londynu przybył prezydent USA Donald Trump. Weźmie udział w zaplanowanym na wtorek i środę spotkaniu przywódców państw NATO z okazji 70. rocznicy powołania do życia Sojuszu Atlantyckiego.
 • Trump przybył do Londynu na szczyt NATO

  Trump przybył do Londynu na szczy... 00:33

  3.12 | W poniedziałek wieczorem do Londynu przybył prezydent USA Donald Trump. Weźmie udział w zaplanowanym na wtorek i środę spotkaniu przywódców państw NATO z okazji 70. rocznicy powołania do życia Sojuszu Atlantyckiego.
rozwiń

Wideo dnia

 • Latajacy Mikołaj nad Białymstokiem

  Latajacy Mikołaj nad Białymstokiem 00:59

  05.12 | Tomasz Kudaszewicz, członek kadry Polski, mistrz świata w paralotniarstwie wcielił się w rolę Mikołaja, który na swojej paralotni, czyli latających saniach odbył Mikołajkowy lot nad Białymstokiem.
 • Zapalenie lampek na świątecznym drzewku w pobliżu Kongresu Stanów Zjednoczonych

  Zapalenie lampek na świątecznym d... 00:20

  05.12 | Trzy tygodnie do Bożego Narodzenia i uroczyste zapalenie lampek na świątecznym drzewku w pobliżu Kongresu Stanów Zjednoczonych. 18-metrowy świerk przywieziono ze stanu Nowy Meksyk. Odliczanie przed włączeniem światełek prowadziła przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi.
 • Hrabia Kubłogłowy zawalczy o głosy w wyborach

  Hrabia Kubłogłowy zawalczy o głos... 00:30

  05.12 | W okręgu Uxbridge i South Ruislip Boris Johnson ma dodatkową konkurencję w wyborach parlamentarnych, które odbędą się 12 grudnia. Na tym terenie toczy się bitwa pomiędzy potencjalnymi kandydatami do parlamentu - Lordem Wiadrogłowym i Hrabią Kubłogłowym. Obaj kandydaci charakteryzują się wyjątkowym ubiorem, którego najważniejszą częścią jest specjalny hełm.
 • Jens Stoltenberg o śniadaniu z Donaldem Trumpem. "Płaciły - jak zawsze - Stany Zjednoczone"

  Jens Stoltenberg o śniadaniu z Do... 00:33

  04.12 | To było wspaniałe śniadanie, a płaciły - jak zawsze - Stany Zjednoczone, więc mieliśmy uczciwy podział obciążeń finansowych - żartował we wtorek sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg, który uczestniczy w londyńskim szczycie NATO.
 • Kura, która dzięki pomocy człowieka zyskała drugie życie

  Kura, która dzięki pomocy człowie... 01:08

  04.12 | Tuesday, bo tak ma na imię kura, jest niepełnosprawna i o mały włos nie została przez to uśpiona. Jej poprzedni właściciele chcieli się jej pozbyć, bo urodziła się z wadą ścięgna, która uniemożliwia jej chodzenie. Wtedy opiekę nad kurą zadeklarowała rodzina, która już ma u siebie kilka przedstawicielek tych ptaków. Niestety, nie zaakceptowały one Tuesday, dlatego kura trafiła do specjalnego ośrodka w Veronie w stanie Wisconsin. Jego właściciele zbudowali dla niej wózek inwalidzki i dają jej dużo miłości i uwagi. Jak sami przyznają, jest to dla nich lekcja współczucia i troski.
 • Wandale pisali farbą po niedźwiedziu

  Wandale pisali farbą po niedźwiedziu 01:08

  04.12 | W Czukockim Okręgu Autonomicznym w Rosji jest niedźwiedź z napisem na futrze. Najprawdopodobniej tekst powstał przy użyciu farby w sprayu i jest aluzją do radzieckiego czołgu z II wojny światowej. Nie wiadomo, kto go "ozdobił" w ten sposób. Ekolodzy poszukują dzikiego niedźwiedzia polarnego, który ma na futrze napis "T-34". Film został w poniedziałek udostępniony przez pracownika rosyjskiego WWF Siergieja Kawrego, ale nie jest jasne kiedy powstał.
 • Biały Dom gotowy na Święta Bożego Narodzenia

  Biały Dom gotowy na Święta Bożego... 00:36

  03.12 | Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych Melania Trump i Biały Dom przystrojony na Święta Bożego Narodzenia. Świąteczne ozdoby przygotowane pod patriotycznym hasłem: "Duch Ameryki".
 • Gankowi piraci i zaginione paczki

  Gankowi piraci i zaginione paczki 00:53

  03.12 | Powstała czarna lista miast najbardziej narażonych na atak tzw. "gankowych piratów", czyli złodziei paczek zostawionych przez kurierów. W ostatnich latach rocznie kradziono w Ameryce nawet 26 milionów przesyłek.
 • W Miednoje pod Twerem w zbiorowych grobach spoczywa 6295 Polaków

  W Miednoje pod Twerem w zbiorowyc... 00:54

  2.12 | W Miednoje pod Twerem w zbiorowych grobach spoczywa 6295 Polaków zamordowanych wiosną 1940 roku w siedzibie NKWD.
 • Parada z okazji Święta Dziękczynienia w Nowym Jorku

  Parada z okazji Święta Dziękczyni... 00:41

  29.11 | Chicago, Nowy Jork czy Filadelfia - w wielu amerykańskich miastach odbyły się parady z okazji święta dziękczynienia. Ta największa odbywa się właśnie w Nowym Jorku. Już 93. raz dom handlowy Macy’s organizuje wydarzenie, które jest uroczystym początkiem świątecznego sezonu.
 • Tusk podsumował kadencję jako szef Rady Europejskiej. "To był całkiem niezły bieg!"

  Tusk podsumował kadencję jako sze... 00:58

  28.11 | Szef Rady Europejskiej Donald Tusk niedługo ustąpi ze swojego stanowiska. W pożegnalnym filmie porównał swoją kadencję do biegu, i to - jak sam określił - "całkiem niezłego".
 • Świnia przeszkodziła reporterowi w wejściu na żywo

  Świnia przeszkodziła reporterowi ... 00:32

  28.11 | Praca reportera nie zawsze jest prosta bo często przeszkadzają w niej różne niespodziewane sytuacje. Jedną z nich przeżył grecki reporter, któremu w wejściu na wizję przeszkodziła świnia. Zwierzę biegało za dziennikarzem przepychając go, a nawet gryząc, co skutecznie utrudniało pracę przed kamerą.
rozwiń

Kontakt 24

rozwiń

Meteo

 • Prognoza pogody na piątek 6.12

  Prognoza pogody na piątek 6.12 01:33

  05.12 | W piątek termometry pokażą maksymalnie 6 stopni Celsjusza.
 • Warunki drogowe w piątek 6.12

  Warunki drogowe w piątek 6.12 00:21

  05.12 | Pogoda utrudni jazdę po większości kraju.
 • Warunki biometeo w piątek 6.12

  Warunki biometeo w piątek 6.12 01:07

  05.12 | W piątek warunki biometeo będą zróżnicowane.
 • "Musimy walczyć o naszą planetę". Młodzi ludzie wyszli na ulice

  "Musimy walczyć o naszą planetę".... 02:46

  Młodzi wyszli na ulice, by zaprotestować w obronie klimatu. Martwią się o swoją przyszłość, dlatego biją w bębny, żeby zmusić polityków do działania.
 • Bieganie zdrowe dla serca i dla płuc? Najpierw trzeba ograniczyć smog

  Bieganie zdrowe dla serca i dla p... 02:44

  Co trzeba zrobić, żeby bieg dla serca był jednocześnie biegiem dla płuc? Ograniczyć smog. Jeśli to się uda, to wtedy warto wstać z kanapy czy ruszyć się zza biurka. Lekarze przypominają, że to niezbędne dla naszego zdrowia.
 • Czas na ochłodzenie. Prognozy meteorologów nie pozostawiają złudzeń

  Czas na ochłodzenie. Prognozy met... 02:37

  Nadszedł czas na nocne przymrozki, chłodne jesienne poranki i zimne wieczory. Prognozy meteorologów, przynajmniej na najbliższe kilkanaście dni, nie pozostawiają wątpliwości. Przełom października i listopada to wyraźna zmiana pogody.
 • We Wrocławiu już nie grabią. Dla małych zwierząt liście "to cały świat, cały kosmos"

  We Wrocławiu już nie grabią. Dla ... 02:24

  Gdy liście spadają, zaczyna się doroczna akcja ich grabienia. Dla jednych to rozrywka, a dla innych męczarnia. Wszystko po to, by alejki i trawniki były eleganckie. Ale nie wszędzie warto się tak starać. Taka pokrywa rozkładających się liści bardzo się przydaje zwierzętom i roślinom.
 • Idzie zimno. Na wschodzie mogą wystąpić opadu deszczu ze śniegiem

  Idzie zimno. Na wschodzie mogą wy... 00:48

  W weekend czekają nas przymrozki, bo do Polski napływa arktyczne powietrze. Na wschodzie można spodziewać się opadów śniegu z deszczem.
 • "Woda się ugotowała razem z rybami". Trzy tony śniętych ryb trafiły do utylizacji

  "Woda się ugotowała razem z rybam... 02:56

  Ekologiczny pogrom w Jeziorze Koskowickim pod Legnicą. Do utylizacji trafiły blisko trzy tony śniętych ryb. Nie przetrwały ani dwumetrowe sumy, ani małe płotki. Zabił je brak tlenu.
 • Jak ustrzec się przed burzą w górach? Obserwować niebo i sprawdzać prognozy

  Jak ustrzec się przed burzą w gór... 02:43

  Burze w górach mogą być nagłe i potężne. Rano może nic ich nie zapowiadać. W czwartek do południa nad Tatrami było błękitne niebo i piękne słońce. Dlatego warto reagować na każdą ciemną chmurę i sprawdzać prognozę pogody na bieżąco w smartfonie. Jeśli nadchodzi burza, to należy natychmiast zejść z góry.
 • "Dzika przyroda ginie coraz szybciej". Jak chronić zagrożone gatunki?

  "Dzika przyroda ginie coraz szybc... 03:34

  To kolejny dowód na to, jak śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt morskich jest plastik. Przyczyną śmierci osłabionej samicy diugonia przybrzeżnego, którą znaleziono u wybrzeży Tajlandii, był nagromadzony w jelitach surowiec. Troskliwa opieka, którą ją otoczono, nie pomogła. Z najnowszego raportu przygotowanego pod auspicjami ONZ wynika, że wyginięciem zagrożony jest nawet milion gatunków roślin i zwierząt. Zagraża im nie tylko zanieczyszczenie środowiska, ale też kłusownictwo i czarny rynek handlu zwierzętami.
 • Trąba powietrzna w Małopolsce. Wiele budynków zniszczonych

  Trąba powietrzna w Małopolsce. Wi... 00:46

  Gwałtowna trąba powietrzna przeszła przez wieś Jodłówka-Wałki w Małopolsce. Zniszczonych zostało wiele dachów i uszkodzonych kilka budynków, w tym szkoła i remiza straży pożarnej.
rozwiń

Eurosport.pl

 • Koszmarny błąd bramkarza w rozgrywkach South Eastern Asian Games

  Koszmarny błąd bramkarza w rozgry... 00:32

  Bramkarz Wietnamu Van Toan źle będzie wspominał rywalizację z Tajlandią w rozgrywkach South Eastern Asian Games. Już w 5. minucie golkiper tak niefortunnie wybił piłkę, że ta trafiła napastnika rywali Supachaia Jaideda i wleciała do bramki. Na jego szczęście mecz ostatecznie zakończył się remisem 2:2, a Wietnam zdołał awansować do półfinałów.
 • Bingham wściekły na kibica. "Przecież to jakiś żart"

  Bingham wściekły na kibica. "Prze... 01:21

  Na chwilę przed uderzeniem Stuart Bingham został wyprowadzony z równowagi z powodu dzwoniącego telefonu na trybunach. Strata koncentracji skończyła się pudłem, a ostatecznie też porażką w całym meczu. - Ludzie, który nie wyłączają telefonów - przecież to jakiś żart - powiedział rozczarowany Bingham. UK Championship na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Higgins w ćwierćfinale UK Championship

  Higgins w ćwierćfinale UK Champio... 01:34

  W czwartej rundzie UK Championship John Higgins pokonał Stuarta Binghama 6:4. Zobacz ostatnie wbicia tego meczu. W ćwierćfinale Higgins zmierzy się z Yanem Bingtao. UK Championship na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Bingham stracił szansę na wygranie frejma przez nierozważnego kibica

  Bingham stracił szansę na wygrani... 00:52

  Po ośmiu frejmach mecz czwartej rundy UK Championship Stuart Bingham remisował z Johnem Higginsem 4:4. W dziewiątej partii Anglik prowadził 46:18 i miał dobrą pozycję na wbicie kolejnej czerwonej bili. Zanim jednak zdołał uderzyć, na trybunie rozległ się dźwięk telefonu. To wyprowadziło Binghama z równowagi i skończyło się pudłem. Okazję wykorzystał Higgins, który ostatecznie wygrał 6:4.
 • Yan Bingtao awansował do ćwierćfinału UK Championship

  Yan Bingtao awansował do ćwierćfi... 01:35

  Świetna gra zapewniła Yanowi Bingtao zwycięstwo w czwartej rundzie UK Championship. Chińczyk pewnie pokonał Neila Robertsona 6:1. W ćwierćfinale Bingtao zmierzy się z Johnem Higginsem. UK Championship na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Perfekcyjna gra Bingtao w 4. rundzie UK Championship

  Perfekcyjna gra Bingtao w 4. rund... 00:54

  Kapitalnie spisywał się Yan Bingtao w starciu z Neilem Robertsonem. Chińczyk popisywał się świetnymi wbiciami, stawiał również bardzo trudne snookery. W niektórych sytuacjach Robertson był kompletnie zniechęcony i ostatecznie przegrał 1:6. UK Championship na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Świetny dubel Bingtao w starciu z Robertsonem

  Świetny dubel Bingtao w starciu z... 01:06

  W drugim frejmie starcia z Neilem Robertsonem Yan Bingtao popisał się kapitalnym dublem, wbijając niebieską bilę. To zagranie zapewniło mu wygranie partii i prowadzenie 2:0. Bingtao wygrał całe spotkanie 6:1. W ćwierćfinale UK Championship Chińczyk zmierzy się z Johnem Higginsem.
 • Komiczna pomyłka Guardioli na konferencji prasowej

  Komiczna pomyłka Guardioli na kon... 00:24

  Podczas konferencji prasowej po spotkaniu Burnley - Manchester City menedżer gości Pep Guardiola zapomniał, gdzie pracuje. Opowiadając o Rodrigo, stwierdził, że Bayern Monachium kupił świetnego piłkarza na lata. Szybko jednak się zreflektował. Hiszpan w latach 2013-2016 pracował właśnie w klubie z Monachium.
 • Ruiz Jr i Joshua gotowi na rewanż

  Ruiz Jr i Joshua gotowi na rewanż 00:25

  Już w sobotę 7 grudnia dojdzie do jednej z najważniejszych walk 2019 roku. Na specjalnie wybudowanej hali Diriyah Arena w Arabii Saudyjskiej zmierzą się ze sobą Andy Ruiz Jr (33:1) i Anthony Joshua (22:1). To rewanż pojedynku z 1 czerwca. Wówczas Ruiz Jr wygrał i odebrał rywalowi pasy mistrzowskie federacji IBO, IBF, WBO i WBA w kategorii ciężkiej.
 • Mourinho przed starciem z Manchesterem United: nie jestem draniem

  Mourinho przed starciem z Manches... 00:49

  W listopadzie Jose Mourinho został menedżerem Tottenhamu. Wcześniej pracował w Manchesterze United, z którym teraz zmierzy się na Old Trafford w 15. kolejce Premier League. - Nie jestem nieprzyjacielem, nie jestem draniem, ale trenerem, który spróbuje wygrać z Manchesterem - powiedział Mourinho.
 • Selby awansował do czwartej rundy UK Championship

  Selby awansował do czwartej rundy... 01:24

  W trzeciej rundzie UK Championship Mark Selby pokonał Martina O'Donnella 6:3. Zobacz końcówkę tego spotkania. Kolejnym rywalem Selby'ego będzie Matthew Stevens. UK Championship na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Fantastyczna precyzja Selby'ego

  Fantastyczna precyzja Selby'ego 00:38

  W dziewiątym frejmie starcia z Martinem O'Donnellem Mark Selby popisał się kapitalnym wbiciem czerwonej bili. Uderzenie to wymagało nie lada precyzji. Trzykrotny mistrz świata wygrał 6:3 i awansował do czwartej rundy UK Championship.
rozwiń

News in English

rozwiń