"Fakty" z 23 kwietnia

 • Pytania o wizytę i spotkanie z Putinem. Tusk zeznawał przed sądem

  Pytania o wizytę i spotkanie z Pu... 04:07

  Donald Tusk stanął przed sądem jako świadek i odpowiadał na pytania o lot do Smoleńska. "To nie premier organizuje lot". "To nie premier sprawdza techniczne okoliczności lotu" - podkreśla były premier i dodaje: "wspólnej wizyty z Lechem Kaczyńskim w ogóle nie było w planach". Padły też pytania o wspólny spacer z Putinem po molo. W odpowiedzi usłyszeliśmy: - Chodziło o ładne zdjęcia dla fotoreporterów.
 • Jest nadwyżka w budżecie, konkretów dla protestujących brak. "Chcą wziąć nas na przetrzymanie"

  Jest nadwyżka w budżecie, konkret... 03:47

  Życie bez barier według premiera i Sejm pełen barier - marszałek nie zgodził się na wizytę rehabilitantów u protestujących. Po wizycie minister Rafalskiej rodzice płaczą, a rządząca partia wciąż nie przedstawiła konkretów dla niepełnosprawnych i ich opiekunów. Mimo informacji o nadwyżce budżetowej.
 • Zatrzymani przez ABW w Dzierżoniowie nie przyznają się do winy

  Zatrzymani przez ABW w Dzierżonio... 01:51

  Koncertu nie było, są zarzuty dla dwóch mężczyzn zatrzymanych przez ABW. Są podejrzani o propagowanie ideologii faszystowskiej. Wielka policyjna akcja była wynikiem trwającego od roku śledztwa. Czego między innymi dotyczy - było widać w reportażu "Superwizjera" TVN.
 • Wnioski o skargę nadzwyczajną wpływają, Izba Kontroli nie istnieje. Co dalej z flagowym pomysłem prezydenta?

  Wnioski o skargę nadzwyczajną wpł... 02:42

  Jest już ponad 400 wniosków o skargę nadzwyczajną, jednak mimo tego, że flagowy pomysł prezydenta znalazł się w ustawie o Sądzie Najwyższym, to wnioski na razie lądują w szafach instytucji, do których wpływają. W Sądzie Najwyższym nie ma kto się nimi zająć. Pojawiają się też pytania, czy tak zostanie, skoro rząd chce poprawić relacje z Unią Europejską?
 • Polityczna burza w Gdańsku. Na Westerplatte wystawa nie powstanie

  Polityczna burza w Gdańsku. Na We... 02:52

  Burza na posiedzeniu Rady Miasta o teren na Westerplatte. Radni byli pełni emocji, bo sprawa jest pełna polityki. W tej wojnie o pamięć jest prezydent Gdańska, dyrektor muzeum i rząd. I lepiej nie zapominać, że na horyzoncie jest też historyczna rocznica.
 • Został napadnięty, zaczął strzelać do napastników. Sprawa właściciela kantoru umorzona

  Został napadnięty, zaczął strzela... 02:36

  Napad, strzały i obrona konieczna. Zbigniew Ziobro zarządził koniec śledztwa - właściciel kantoru odetchnął z ulgą. Kiedy na ulicy trzech mężczyzn ukradło mu utarg, zaczął strzelać. Według ministra sprawiedliwości miał do tego prawo. Prawnicy mają jednak wątpliwości.
 • Linka miała być jak płot, zadziałała jak gilotyna. Zarzuty dla właściciela działki

  Linka miała być jak płot, zadział... 02:32

  15-letni Dominik jechał na skuterze i nie miał szans przewidzieć, że zaraz wyląduje w karetce. Cienka metalowa linka miała być jak płot, ale zadziałała jak gilotyna. Przecięła chłopcu krtań i mogła odciąć głowę. Właściciel działki już usłyszał zarzuty, mama Dominika chciałaby usłyszeć, jak jej syn mówi.
 • "Statystyki są przerażające". Znane kobiety w roli ofiar

  "Statystyki są przerażające". Zna... 02:31

  Prawie milion kobiet rocznie doznaje przemocy, a 500 kobiet rocznie ginie w jej wyniku. Z przerażającymi statystykami mierzą się znane kobiety, które wcielają się w role tych, które boją się mówić o przemocy. Aktorki, piosenkarki, dziennikarki występują w kampanii "Kocham, szanuję - nie biję". Obite i posiniaczone przypominają: problemu nie wolno bagatelizować.
 • Trzecie royal baby już na świecie. Księżna Kate urodziła synka

  Trzecie royal baby już na świecie... 02:13

  Księżna Kate urodziła syna. Nie wiadomo jeszcze jak chłopiec ma na imię, ale już wiadomo, że w kolejce do tronu jest piąty.
 • Prognoza pogody na wtorek 24 kwietnia

  Prognoza pogody na wtorek 24 kwie... 02:42

  Wtorek będzie pogodny. Po południu z zachodu napłyną do nas chmury, a na Pomorzu oraz Warmii spadnie przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 13 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 21 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Ciśnienie rośnie, w południe 1001 hPa.

Areszt dla Stanisława Gawłowskiego

 • "O tym, czy ktoś jest winny, na końcu sąd zdecyduje"

  "O tym, czy ktoś jest winny, na k... 01:08

  24.04 | Sławomir Neumann, szef klubu parlamentarnego PO, komentował w "Jeden na jeden" sprawę zatrzymania posła PO Stanisława Gawłowskiego.
 • Grabiec: obowiązki sekretarza generalnego PO będzie wykonywał Robert Tyszkiewicz

  Grabiec: obowiązki sekretarza gen... 00:22

  19.04 | Obowiązki sekretarza generalnego PO będzie wykonywał poseł Robert Tyszkiewicz. Z kolei obowiązki szefa regionu zachodniopomorskiego Platformy przejmie poseł Arkadiusz Marchewka. Poinformował o tym po czwartkowym posiedzeniu Zarządu Krajowego Platformy rzecznik partii Jan Grabiec.
 • Obowiązki sekretarza generalnego PO będzie wykonywał Robert Tyszkiewicz za aresztowanego Gawłowskiego

  Obowiązki sekretarza generalnego ... 02:40

  19.04 | Obowiązki sekretarza generalnego PO będzie wykonywał poseł Robert Tyszkiewicz. Z kolei obowiązki szefa regionu zachodniopomorskiego Platformy będzie wykonywał poseł Arkadiusz Marchewka. Poinformował o tym po czwartkowym posiedzeniu Zarządu Krajowego Platformy rzecznik partii Jan Grabiec.
 • Neumann: sąd poddany był naciskom

  Neumann: sąd poddany był naciskom 01:09

  16.04 | Sławomir Neumann stwierdził, że szczeciński sąd, który orzekał o areszcie dla Gawłowskiego, "był poddany presji". Jak mówił, w sądzie pojawiało się "kilkunastu agentów CBA w kominiarkach", a przed budynkiem stało "wielu policjantów”.
 • Kopacz: ostrzegałam przed PiS-em

  Kopacz: ostrzegałam przed PiS-em 01:12

  16.04 | Sławomir Neumann stwierdził, że szczeciński sąd, który orzekał o areszcie dla Gawłowskiego, "był poddany presji". Jak mówił, w sądzie pojawiało się "kilkunastu agentów CBA w kominiarkach", a przed budynkiem stało "wielu policjantów”.
 • Moment zatrzymania Gawłowskiego w sądzie przez CBA

  Moment zatrzymania Gawłowskiego w... 01:01

  16.04 | Szczeciński sąd zdecydował w niedzielę o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu wobec sekretarza generalnego i posła PO Stanisława Gawłowskiego. Prokuratura Krajowa uzasadniła we wniosku, że zachodzi obawa matactwa w związku z postawionymi posłowi zarzutami.
 • Schetyna: Gawłowski oddał się do dyspozycji zarządu

  Schetyna: Gawłowski oddał się do ... 00:09

  16.04 | Poseł i sekretarz generalny PO Stanisław Gawłowski oddał się do dyspozycji władz Platformy - poinformował w poniedziałek w Szczecinie lider PO Grzegorz Schetyna. Jak dodał, o następnych krokach ws. pełnienia przez niego funkcji partyjnych zdecyduje w tym tygodniu Zarząd Krajowy PO.
 • Schetyna o zatrzymaniu Gawłowskiego: początek kampanii PiS, standardy białoruskie

  Schetyna o zatrzymaniu Gawłowskie... 01:25

  16.04 | Niedzielną decyzję szczecińskiego sądu o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu wobec Stanisława Gawłowskiego odbieramy jako początek kampanii wyborczej PiS, polityczny atak na opozycję - oświadczył w poniedziałek lider PO Grzegorz Schetyna.
 • Areszt dla Gawłowskiego. Sąd: "mógłby wpływać" na zeznania świadków

  Areszt dla Gawłowskiego. Sąd: "mó... 00:57

  16.04 | W ocenie sądu zebrane dowody wskazują na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez Stanisława G. zarzucanych mu przestępstw - powiedział w poniedziałek rzecznik prasowy szczecińskiego sądu Michał Tomala. Dodał, że tymczasowe aresztowanie posła Platformy Obywatelskiej to próba uniknięcia wpływania przez niego na toczące się śledztwo - dodał.
 • Zarząd PO zebrał się w Szczecinie. Kopacz: tematem bieżąca sytuacja

  Zarząd PO zebrał się w Szczecinie... 00:40

  16.04 | W poniedziałek przed południem w Szczecinie rozpoczęło się nadzwyczajne spotkanie Zarządu Krajowego Platformy Obywatelskiej poświęcone sprawie zarzutów dla aresztowanego posła Platformy Stanisława Gawłowskiego.
 • Wojtunik: sposób realizacji sprawy Gawłowskiego uważam za skandaliczny

  Wojtunik: sposób realizacji spraw... 01:02

  16.04 | Mam duże wątpliwości co do budowania napięcia i używania narzędzi w postaci zatrzymania, przeszukania jako stygmatyzowania polityków opozycji - podkreślał w "Jeden na jeden" Paweł Wojtunik, były szef CBA, komentując aresztowanie posła PO Stanisława Gawłowskiego. Jak dodał, "fatalnie" ocenia przekazywanie przez Centralne Biuro Antykorupcyjne informacji w tej sprawie. - To komunikacja budująca wątpliwości, a nie wyjaśniająca - ocenił.
 • Wojtunik o motywie politycznym sprawy Stanisława Gawłowskiego

  Wojtunik o motywie politycznym sp... 00:43

  16.04 | Trzymiesięczny areszt dla posła PO i sekretarza generalnego tej partii, Stanisława Gawłowskiego. Wieczorem sąd w Szczecinie przychylił się do wniosku prokuratury, która postawiła posłowi zarzuty korupcyjne. Jego obrońca zapowiada zażalenie na decyzję sądu. Sam Gawłowski zapewnia, że jest niewinny, a sprawa ma charakter polityczny. O sprawę posła PO Stanisława Gawłowskiego był pytany w "Jeden na jeden" w TVN24 były szef CBA, Paweł Wojtunik. Jego zdaniem, ta sytuacja wygląda na celowe działania wobec opozycji
rozwiń

Uderzenie Zachodu na Syrię. Nagrania

 • Placówka badawcza Barzah doszczętnie zniszczona

  Placówka badawcza Barzah doszczęt... 00:52

  14.04 | Syryjska telewizja państwowa pokazała w sobotę zdjęcia kompletnie zniszczonej placówki naukowo-badawczą w dzielnicy Barza w Damaszku. Według Pentagonu, wykorzystywana była do rozwijania, produkowania i testowania broni chemicznej oraz biologicznej. W sobotę nad ranem została zaatakowana przez USA.
 • Odpalenie rakiety syryjskiej obrony przeciwlotniczej

  Odpalenie rakiety syryjskiej obro... 00:34

  14.04 | Amerykanie, Brytyjczycy i Francuzi uderzyli na Syrię. Dokonano ataku przy pomocy rakiet i samolotów. Część celów znajdowała się w Damaszku i okolicach. Mieszkańcy nagrali między innymi odpalenia rakiet obrony przeciwlotniczej.
 • Syryjska obrona przeciwlotnicza zreagowała na atak państw zachodnich

  Syryjska obrona przeciwlotnicza z... 01:06

  14.04 | Ponad 100 rakiet zrzuciły samoloty USA, Francji i Wielkiej Brytanii na cele w Syrii w odpowiedzi na potencjalne użycie broni chemicznej na przedmieściach Damaszku.
 • Brytyjskie myśliwce po nalotach w Syrii

  Brytyjskie myśliwce po nalotach w... 01:31

  14.04 | Brytyjskie myśliwce wzięły udział w nalotach na cele w Syrii
 • Francuski atak z morza na Syrię

  Francuski atak z morza na Syrię 00:41

  14.04 | Francuskie ministerstwo obrony opublikowało nagranie pokazujące odpalenie rakiet manewrujących na Syrię z pokładu fregaty znajdującej się na Morzu Śródziemnym. Nie podano ile ich wystrzelono, jakich i z jakiego okrętu. Najpewniej to pociski MdCN i jednostka typu Aquitaine, ponieważ tylko taki sprzęt w posiadaniu francuskiej marynarki mógłby do tego posłużyć. W przypadku Francuzów to pierwszy taki pokaz siły.
 • Tornada wracają z akcji. Nagranie z bazy na Cyprze

  Tornada wracają z akcji. Nagranie... 00:34

  14.04 | W ataku na Syrię brało udział również brytyjskie lotnictwo. Nagrano cztery maszyny wielozadaniowe Tornado startujące a po kilku godzinach lądujące w bazie RAF Akrotiri na Cyprze. Według brytyjskich mediów, odpalono z nich rakiety manewrujące Storm Shadow (brytyjska wersja francuskich SCALP ER, również użytych w tych nalotach przez francuskie maszyny Rafale).
 • Start Francuzów. Pod skrzydłami rakiety SCALP

  Start Francuzów. Pod skrzydłami r... 01:25

  14.04 | Francuskie władze udostępniły nagranie prezentujące nocny start czterech maszyn Rafale do ataku na Syrię. Pod ich skrzydłami widać podwieszone rakiety dalekiego zasięgu SCALP EG, które najpewniej zostały potem użyte do uderzenia.

Uderzenie Zachodu na Syrię

 • "Trump już pokazał, że potrafi. Ma smoka i nie waha się go używać"

  "Trump już pokazał, że potrafi. M... 01:07

  17.04 | Gdy rakiety poszły w ruch Rosja zobaczyła, że to nie były żarty, ale to konfliktu nie rozwiązuje - tak Tomasz Siemoniak, były minister obrony, skomentował naloty rakietowe USA, Francji i Wielkiej Brytanii na cele w Syrii. Gość internetowej dogrywki "Jeden na jeden" wskazał, że po siedmiu latach wojny w Syrii "świat nie jest w stanie sobie z nią poradzić".
 • "To było tak przerażające, że zapomniałam o bólu"

  "To było tak przerażające, że zap... 03:06

  16.04 | Gdy tylko wyszła ze szpitala, zobaczyła atak chemiczny. Sceny były tak przerażające, że zapomniała o własnym bólu - o jednej z ocalałych po ataku w Dumie opowiada dziennikarka CNN. W Syrii powstał specjalny obóz dla ocalałych z oblężonego do niedawna miasta, kilka lat wojny domowej odcisnęło jednak na nich straszliwe piętno.
 • Macron: Rosja współwinna użycia broni chemicznej w Syrii

  Macron: Rosja współwinna użycia b... 00:45

  16.04 | - Nie możemy pozwolić na dalszą banalizację użycia broni chemicznej - zaznaczył prezydent Francji Emmanuel Macron w wystąpieniu, w którym poinformował, że wydał rozkaz rozpoczęcia francuskiej interwencji militarnej w Syrii u boku Amerykanów i Brytyjczyków.
 • Asad spotkał się z parlamentarzystami z Rosji

  Asad spotkał się z parlamentarzys... 00:31

  16.04 | Prezydent Syrii Baszar al-Asad w niedzielę w Damaszku spotkał się z grupą rosyjskich parlamentarzystów, którym powiedział, że uderzenie Zachodu na jego kraj było aktem agresji. Chwalił także - jak relacjonują Rosjanie - sowieckie systemy rakietowe, dzięki którym miał odeprzeć atak. USA i Francja zaprzeczają, by którakolwiek ich pocisk został zestrzelony.
 • Krajobraz po ataku na Syrię. Rada Bezpieczeństwa ONZ odrzuciła rosyjską rezolucję

  Krajobraz po ataku na Syrię. Rada... 02:33

  Zachodnia koalicja mówi o precyzyjnym i skutecznym uderzeniu w cele i przekonuje o paraliżu syryjskiego programu broni chemicznej. Na miejscu słychać, że nic się nie stało. Rada Bezpieczeństwa ONZ odrzuciła rosyjską rezolucję potępiającą atak.
 • Polskie komentarze w sprawie nalotów na Syrię

  Polskie komentarze w sprawie nalo... 00:55

  15.04 | Polskie komentarze w sprawie nalotów na Syrię
 • Wiceprezydent USA: Rosjo, jesteście po niewłaściwej stronie

  Wiceprezydent USA: Rosjo, jesteśc... 00:54

  15.04 | W poniedziałek Rada Bezpieczeństwa ONZ będzie rozmawiać o projekcie rezolucji potępiającej atak chemiczny w Syrii oraz mechanizmach, które pozwoliłyby badać takie przypadki. Inicjatywę zgłosiły Stany Zjednoczone, Francja i Wielka Brytania. Jak przekazał amerykański wiceprezydent, współpraca tych państw była bardzo bliska także przy ataku na cele w Syrii.
 • "Popieramy i wspieramy działania naszych sojuszników"

  "Popieramy i wspieramy działania ... 01:57

  14.04 | Wspieramy te działania, ponieważ były one potrzebne. Uczciwe państwa nie mogą dopuścić do tego, żeby niewinni ludzie byli zabijani przy użyciu broni chemicznej - powiedział w sobotę prezydent Andrzej Duda, odnosząc się do międzynarodowej operacji w Syrii.
 • Rosyjski generał: atak nie ma nic wspólnego z walką z terroryzmem

  Rosyjski generał: atak nie ma nic... 00:28

  14.04 | Syryjska obrona przechwyciła 71 pocisków rakietowych koalicji USA, Francji i Wielkiej Brytanii - poinformował w sobotę przedstawiciel sztabu generalnego sił zbrojnych Rosji generał Siergiej Rudskoj. Francja zaprzecza, by któryś z jej pocisków został zestrzelony.
 • Reporter TVN24 na Cyprze: Valletta twierdzi, że nie uprzedzono jej o ataku

  Reporter TVN24 na Cyprze: Vallett... 01:26

  14.04 | Władze Cypru odcięły się w sobotę od ataku na Syrię, twierdząc, że nie zostały wcześniej poinformowane, że brytyjska baza znajdująca się na wyspie zostanie wykorzystana w nalocie.
 • Atak w Syrii. Co warto wiedzieć?

  Atak w Syrii. Co warto wiedzieć? 02:04

  14.04 | Połączone wojska amerykańskie, brytyjskie i francuskie przeprowadziły nad ranem w sobotę serię nalotów w Syrii w ramach akcji odwetowej za użycie broni chemicznej podczas ataku 7 kwietnia w mieście Duma na wschód od Damaszku. Miało tam zginąć ponad 60 osób. O ten atak chemiczny kraje zachodnie oskarżają siły prezydenta Syrii Asada.
 • Andrzej Zaucha o reakcji Moskwy na atak zachodniej koalicji w Syrii

  Andrzej Zaucha o reakcji Moskwy n... 02:33

  14.04 | Korespondent TVN Andrzej Zaucha tłumaczy reakcje Rosji na atak sił koalicji na cele reżimu Asada. Prezydent Rosji Władimir Putin nazwał w sobotę naloty koalicji zachodniej w Syrii "aktem agresji przeciwko suwerennemu państwu". Oświadczył również, że działania USA "pogłębiają katastrofę humanitarną w Syrii" i mogą wywołać nową falę uchodźców z tego kraju.
rozwiń

Ósma rocznica katastrofy w Smoleńsku

 • "Pomnik powinien powstać dawno"

  "Pomnik powinien powstać dawno" 01:05

  11.04 | Barbara Nowacka, córka zmarłej w katastrofie smoleńskiej Izabeli Jarugi-Nowackiej, w programie "Kropka nad i" komentowała sprawę pomnika smoleńskiego w Warszawie.
 • "Jest to po prostu film science fiction"

  "Jest to po prostu film science f... 00:53

  11.04 | Maciej Komorowski, syn zmarłego w katastrofie smoleńskiej Stanisława Komorowskiego, w programie "Kropka nad i" komentuje sprawę pomnika smoleńskiego w Warszawie.
 • "Były okrzyki z obu stron barykady: wygraliśmy. Myśmy niczego nie wygrali"

  "Były okrzyki z obu stron barykad... 01:03

  11.04 | 10 kwietnia Polska straciła bardzo wiele i każdego dnia tracimy coraz więcej na tych podziałach - tak Barbara Nowacka, córka zmarłej w katastrofie smoleńskiej Izabeli Jarugi-Nowackiej, skomentowała ósmą rocznicę tragedii z 2010 roku. Gość "Kropki nad i" dodała, że pomnik poświęcony ofiarom katastrofy na placu Piłsudskiego w Warszawie jest wymuszony i został postawiony w tajemnicy.
 • Antoni Macierewicz i pytanie o podkomisję smoleńską

  Antoni Macierewicz i pytanie o po... 01:55

  11.04 | Dziennikarz tygodnika "Sieci" Marek Pyza pytał Antoniego Macierewicza o to, czy wszyscy członkowie podkomisji smoleńskiej podpisali się pod technicznym raportem.
 • Prezentacja podkomisji smoleńskiej

  Prezentacja podkomisji smoleńskiej 21:12

  11.04 | Podczas prezentacji raportu technicznego podkomisji smoleńskiej pokazano film dokumentujący jej dotychczasowe ustalenia.
 • Maciej Lasek komentuje raport techniczny podkomisji

  Maciej Lasek komentuje raport tec... 00:47

  11.04 | Maciej Lasek, były szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, komentuje raport techniczny podkomisji smoleńskiej Antoniego Macierewicza.
 • Kierwiński komentuje raport techniczny podkomisji

  Kierwiński komentuje raport techn... 00:55

  11.04 | Marcin Kierwiński, poseł PO, komentuje raport techniczny podkomisji smoleńskiej Antoniego Macierewicza.
 • Holland: pomnik został zbudowany podstępem

  Holland: pomnik został zbudowany ... 01:13

  11.04 | Zbudowano go, zawłaszczając część przestrzeni publicznej, oszukując jednocześnie warszawskie władze co do istoty tego zawłaszczenia - mówiła w rozmowie z Moniką Olejnik w "Kropce nad i" reżyserka Agnieszka Holland komentując w ten sposób odsłonięty we wtorek Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku.
 • Wassermann: jestem bardzo wdzięczna Macierewiczowi

  Wassermann: jestem bardzo wdzięcz... 01:17

  11.04 | Pamiętam, jak było nam bardzo ciężko, jak kłamstwo było wszechobecne. Nigdy nie zapomnę Antoniemu Macierewiczowi, ile zrobił w sprawie katastrofy smoleńskiej - powiedziała w "Jeden an jeden" Małgorzata Wassermann, szefowa komisji śledczej do sprawy Amber Gold i córka śp. Zbigniewa Wassermanna, który zginął pod Smoleńskiem.
 • Podziękowania dla Antoniego Macierewicza

  Podziękowania dla Antoniego Macie... 01:06

  10.04 | Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział przed Pałacem Prezydenckim, że postawiono już postument w miejscu, w którym stanie pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego. - Ten pomnik jest już w przygotowaniu, tylko względy techniczne spowodowały, że dziś nie mógł być odsłonięty. Będzie odsłonięty, jak wszystko na to wskazuje 10 listopada - zaznaczył.
 • "Mamy wstępne, nieostateczne raporty"

  "Mamy wstępne, nieostateczne rapo... 01:07

  10.04 | Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział przed Pałacem Prezydenckim, że postawiono już postument w miejscu, w którym stanie pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego. - Ten pomnik jest już w przygotowaniu, tylko względy techniczne spowodowały, że dziś nie mógł być odsłonięty. Będzie odsłonięty, jak wszystko na to wskazuje 10 listopada - zaznaczył.
 • "Mogę spokojnie powiedzieć, że zwyciężyliśmy"

  "Mogę spokojnie powiedzieć, że zw... 00:43

  10.04 | Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział przed Pałacem Prezydenckim, że postawiono już postument w miejscu, w którym stanie pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego. - Ten pomnik jest już w przygotowaniu, tylko względy techniczne spowodowały, że dziś nie mógł być odsłonięty. Będzie odsłonięty, jak wszystko na to wskazuje 10 listopada - zaznaczył.
rozwiń

Zmiana ustawy o IPN

 • Weiss: Polska osiągnęła odwrotny cel od zamierzonego

  Weiss: Polska osiągnęła odwrotny ... 00:55

  19.04 | Powiem to ostro: jednym z celów powstania w warszawskim getcie była zemsta - powiedział w "Faktach po Faktach" profesor Szewach Weiss, były ambasador Izraela w Polsce.
 • Ołdakowski: straciliśmy, wprowadzając ustawę o IPN

  Ołdakowski: straciliśmy, wprowadz... 00:52

  29.03 | Ołdakowski pytany również o nowelizację ustawę o Instytucie Pamięci Narodowej, stwierdził, że "gołym okiem widać, że [więcej - red.] straciliśmy", niż zyskaliśmy z jej powodu. - Ta ustawa ani w dobrym momencie nie została przyjęta, ani nie była - nazwijmy to - dopracowana - podkreślił.
 • Jaki o ustawie o IPN: być może popełniłem jakieś błędy

  Jaki o ustawie o IPN: być może po... 00:50

  23.02 | Paryk Jaki powiedział w "Piaskiem po oczach" w TVN24, że "jeśli chodzi o ustawę o IPN być może popełniłem jakieś błędy".
 • Ziobro: wyraziliśmy wątpliwości co do zakresu terytorialnego obowiązywania przepisu

  Ziobro: wyraziliśmy wątpliwości c... 02:45

  23.03 | W czwartek na stronie internetowej TK zostało zamieszczone stanowisko Prokuratora Generalnego w sprawie prezydenckiego wniosku. Zbigniew Ziobro o wątpliwościach dotyczących ustawy o IPN.
 • Prokurator Generalny o opinii do Trybunału Konstytucyjnego

  Prokurator Generalny o opinii do ... 01:08

  23.03 | Opinia Prokuratura Generalnego ws. nowelizacji ustawy o IPN poddaje pod ocenę Trybunału Konstytucyjnego zakres terytorialny obowiązywania przepisu. Co do tego mamy wątpliwości - zaznaczył w piątek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
 • "Ważne, żeby wszystkie wątpliwości wyjaśniać na bieżąco"

  "Ważne, żeby wszystkie wątpliwośc... 00:43

  19.03 | Marek Magierowski, wiceminister spraw zagranicznych, w dogrywce "Jeden na jeden" opowiada o relacjach polsko-izraelskich.
 • "Wierzę, że istnieje szansa na spotkanie Duda-Trump"

  "Wierzę, że istnieje szansa na sp... 01:03

  19.03 | W bardzo wielu obszarach te rozmowy, dyskusja i refleksja nad tym, jak te relacje powinny wyglądać w najbliższych latach toczy się w normalnej atmosferze - tak Marek Magierowski, wiceminister spraw zagranicznych, skomentował stosunki polsko-amerykańskie. Gość internetowej dogrywki "Jeden na jeden" w tvn24.pl przekonywał, że istnieje szansa na spotkanie prezydentów Polski i Stanów Zjednoczonych w maju.
 • "Nic nie wskazywało na to, że może wybuchnąć konflikt o takiej randze"

  "Nic nie wskazywało na to, że moż... 00:40

  14.03 | Wierzę w mądrość i przywództwo prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego - stwierdził w dogrywce "Jeden na jeden" w tvn24.pl wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. I oświadczył: - Jest bardzo duża różnica pomiędzy nim a panem premierem.
 • Minister Czaputowicz o rezultatach wizyty w Skopie

  Minister Czaputowicz o rezultatac... 00:30

  12.03 | USA i Polska przywiązują szczególne znaczenie do zachowania pamięci o Holokauście. Tutaj zrozumienie jest pełne - powiedział Jacek Czaputowicz, minister spraw zagranicznych po rozmowie ze specjalnym wysłannikiem Departamentu Stanu USA ds. Holokaustu Thomasem Yazdgerdin. Spotkanie odbyło się podczas wizyty szefa polskiej dyplomacji w Skopie.
 • Agnieszka Ścigaj o relacjach polsko-amerykańskich

  Agnieszka Ścigaj o relacjach pols... 01:03

  11.03 | Agnieszka Ścigaj, posłanka Kukiz'15, komentuje relacje polsko-amerykańskie w programie "Kawa na ławę" w TVN24.
 • Bartosz Arłukowicz o relacjach polsko-amerykańskich

  Bartosz Arłukowicz o relacjach po... 00:45

  11.03 | Bartosz Arłukowicz, poseł Platformy Obywatelskiej, komentuje relacje polsko-amerykańskie w programie "Kawa na ławę" w TVN24.
 • Piotr Zgorzelski o relacjach polsko-amerykańskich

  Piotr Zgorzelski o relacjach pols... 00:47

  11.03 | Piotr Zgorzelski, poseł PSL, komentuje relacje polsko-amerykańskie w programie "Kawa na ławę" w TVN24.
rozwiń

KE uruchomiła artykuł 7. wobec Polski

 • "Polska pisze czarną kartę dziejów Parlamentu Europejskiego"

  "Polska pisze czarną kartę dziejó... 00:57

  02.03 | Ocenił jednocześnie, że nie tylko to sprawia, że Polska "pisze czarną kartę dziejów Parlamentu Europejskiego". - To jest kolejny powód wstydu za rządzących. Polska jest tu niechlubnym pionierem. Polska nie jest krajem praworządnym. Polska Kaczyńskiego nie zostałaby przyjęta do Unii Europejskiej - argumentował polityk Platformy.
 • Lewandowski: Polska otwiera czarną kartę dziejów europejskich

  Lewandowski: Polska otwiera czarn... 01:36

  01.03 | Janusz Lewandowski zaznaczył, że "artykuł siódmy nie kończy się na stwierdzeniu braku praworządności, co jest oczywistym stwierdzeniem". - Nosi skutki brzemienne dla całej Polski - powiedział. - Nie ma w arsenale Unii Europejskiej sankcji, które mogłyby karać sprawców wycinki Puszczy Białowieskiej, czy sprawców zachwiania niezawisłością sądownictwa. Jeżeli by takie kary były, mielibyśmy pełną i jasną sytuację - dodał.
 • MSZ: niech każde państwo członkowskie wyrazi własną opinię

  MSZ: niech każde państwo członkow... 01:04

  27.02 | wiceszefowi Komisji odpowiedział reprezentujący Polskę wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański. - Chcielibyśmy, by państwa członkowskie podeszły do polskiej oceny reform wymiaru sprawiedliwości z tą samą uwagą, z tym samym zaufaniem i bezstronnością. Tak, by każde z państw członkowskich wyraziło swoją własną opinię, a nie powtarzało opinii utartych prze ostatnie dwa lata - dodał.
 • Timmermans: dziękuję za dialog, ale musi przynosić rezultaty

  Timmermans: dziękuję za dialog, a... 00:55

  27.02 | Frans Timmermans powiedział, że bardzo się cieszy, że od stycznia na nowo ruszył dialog z Warszawą. Jak jednak zaznaczył, "dialog jest jednak pożyteczny tylko wtedy, kiedy przynosi rezultaty". - Dlatego oczekujemy reakcji ze strony polskiej na nasze propozycje z grudnia - powiedział dodając, że od treści polskiej odpowiedzi będą zależeć dalsze działania Komisji.
 • "Są istotne powody, by opinie wobec polskich reform formułować z większym umiarem"

  "Są istotne powody, by opinie wob... 00:33

  26.02 |
 • Szymański o spotkaniu Morawieckiego z Junckerem

  Szymański o spotkaniu Morawieckie... 00:43

  26.02 |
 • Premier: dyskusja z Timmermansem to była uczta intelektualna

  Premier: dyskusja z Timmermansem ... 00:52

  23.02 | W czwartek wieczorem premier spotkał się również z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem. Jak stwierdził w piątek, wydaje się mu, iż ten coraz lepiej rozumie, dlaczego polski rząd wprowadza zmiany w wymiarze sprawiedliwości.
 • Czaputowicz w Brukseli: nie było mowy o żadnych ustępstwach

  Czaputowicz w Brukseli: nie było ... 01:27

  22.01 | Podczas rozmowy z Fransem Timmermansem nie było mowy o ustępstwach ze strony Polski dotyczących zmian w wymiarze sprawiedliwości - powiedział w poniedziałek Jacek Czaputowicz. Minister spraw zagranicznych pytany był o niedzielną rozmowę z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej.
 • Szef MSZ: Komisja Europejska raczej nie wycofa się z artykułu 7

  Szef MSZ: Komisja Europejska racz... 01:10

  20.01 | Szef MSZ na pytanie, czy oczekuje, iż Komisja Europejska wycofa się z artykułu 7, odpowiedział: raczej nie, dlaczego miałoby to nastąpić.
 • Szef MSZ spotka się z Timmermanem: chcę pokazać otwartość

  Szef MSZ spotka się z Timmermanem... 00:37

  20.01 | Chcę nawiązać bezpośrednie stosunki z wiceszefem Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem i pokazać otwartość. Nie należy oczekiwać jakichś decyzji - powiedział minister spraw zagranicznych Jackiem Czaputowiczem w rozmowie z amerykańskim korespondentem "Faktów" TVN Marcinem Wroną. Szef MSZ będzie rozmawiał w niedzielę w Brukseli z wiceprzewodniczącym Komisji na temat artykułu 7 uruchomionego wobec Polski.
 • Wiceszef MSZ o spotkaniu premiera Morawieckiego w Brukseli

  Wiceszef MSZ o spotkaniu premiera... 01:15

  11.01 | Wiceszef MSZ komentował też efekty wtorkowego spotkania premiera Morawieckiego z unijnymi przywódcami. Szef polskiego rządu rozmawiał w Brukseli z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jean-Claude'em Junckerem i wiceprzewodniczącym KE Fransem Timmermansem.
 • "Komisja wypuściła dżina z butelki, nie ma teraz prostych rozwiązań"

  "Komisja wypuściła dżina z butelk... 00:47

  10.01 | Chcemy rozmawiać z państwami i chcemy rozmawiać z Komisją - zadeklarował po wtorkowym spotkaniu w Brukseli premier Mateusz Morawiecki. W rozmowie z korespondentem TVN24 Biznes i Świat Maciejem Sokołowskim przyznał, że uruchamiając wobec Polski artykuł 7 unijnego traktatu Komisja Europejska "wypuściła dżina z butelki, więc nie ma teraz takich prostych rozwiązań".
rozwiń

Polska na celowniku UE

 • Szymański: Polska nie może działać pod międzynarodową presją

  Szymański: Polska nie może działa... 03:55

  17.04 | Polska jest gotowa do dalszych rozmów z Komisją Europejską na temat praworządności, jednak ewentualne dalsze zmiany w ustawach sądowych nie mogą być podejmowane pod presją międzynarodową - zadeklarował z kolei we wtorek minister ds. europejskich Konrad Szymański po spotkaniu ze swoimi odpowiednikami z pozostałych państw unijnych. Wiceszef polskiej dyplomacji przedstawił w jego trakcie informacje na temat przyjętych w poniedziałek przez parlament zmian do reformy wymiaru sprawiedliwości.
 • Szybkie tempo prac nad ustawami PiS. Karczewski: chcemy zakończyć dialog z Komisją Europejską

  Szybkie tempo prac nad ustawami P... 00:55

  11.04 | Chcemy szybko zakończyć spór pomiędzy polskim rządem a Komisją Europejską. Stąd szybkie tempo prac nad nowelizacjami ustaw o Trybunale Konstytucyjnym, Sądzie Najwyższym i ustroju sądów powszechnych - ocenił w środę marszałek Senatu Stanisław Karczewski.
 • Szef MSZ: Polska i KE dążą do znalezienia kompromisu i zamknięcia sprawy artykułu 7

  Szef MSZ: Polska i KE dążą do zna... 01:29

  09.04 | Obie strony: Polska i KE dążą do znalezienia kompromisu, który umożliwi zamknięcie sprawy art. 7 i przejście do realizacji ważnych wyzwań przed jakimi stroi UE - powiedział w poniedziałek szef MSZ Jacek Czaputowicz podczas konferencji prasowej z wiceszefem KE Fransem Timmermansem.
 • Timmermans: zmiana w polskim rządzie doprowadziła do zmiany w klimacie naszych relacji

  Timmermans: zmiana w polskim rząd... 02:04

  09.04 | - Chociaż nie zgadzamy się od razu, co do wszystkiego, to mamy szczery i otwarty dialog na wszystkie sprawy wzajemnie nas interesujące - powiedział w poniedziałek wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans.
 • Szczerski: liczymy, że dialog z Komisją Europejską zakończy się kompromisem

  Szczerski: liczymy, że dialog z K... 01:14

  09.04 | Atmosfera sprzyja osiągnięciu kompromisu - powiedział szef gabinety Krzysztof Szczerski po spotkaniu z szefem Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem.
 • "Państwa członkowie nie są gotowe, żeby głosować przeciwko Polsce"

  "Państwa członkowie nie są gotowe... 01:01

  21.03 | Dzisiaj nie ma większości, która głosowałaby przeciwko Polsce - stwierdził w "Jeden na jeden" Konrad Szymański, wiceminister spraw zagranicznych do spraw europejskich, pytany o unijne postępowanie w sprawie ochrony praworządności.
 • Belka: wybraliśmy, że będziemy mieć słabą pozycję w Unii

  Belka: wybraliśmy, że będziemy mi... 01:24

  20.03 | W Berlinie i kilku innych stolicach nie ma wielkiego entuzjazmu dla ukarania Polski - wskazywał Marek Belka, były premier i były szef Narodowego Banku Polskiego, komentując spór Polski z Komisją Europejską. - Jeżeli będziemy mieli trochę woli do kompromisu, to myślę, że się z tego jesteśmy w stanie jakoś wykaraskać - dodał.
 • Czaputowicz o sporze z Brukselą: wydaje mi się, że argumenty powoli docierają

  Czaputowicz o sporze z Brukselą: ... 01:24

  20.03 | Wydaje się, że argumenty przedstawiane przez polski rząd dotyczące sporu z Komisją Europejską w sprawie praworządności i reform w wymiarze sprawiedliwości "powoli docierają" do odbiorców - powiedział w poniedziałek w Brukseli szef MSZ Jacek Czaputowicz.
 • Lewandowski o niekonsekwencji w głosowaniach eurodeputowanych PO

  Lewandowski o niekonsekwencji w g... 00:29

  02.03 | Zapytany o niekonsekwencję w głosowaniu polityków Platformy Obywatelskiej w sprawie uruchomienia artykułu 7 oraz wyboru Krasnodębskiego na wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego, Lewandowski powiedział, że "były to rekomendacje".
 • Janusz Lewandowski o Zdzisławie Krasnodębskim

  Janusz Lewandowski o Zdzisławie K... 01:11

  02.03 | Polska nie jest krajem praworządnym, Polska Kaczyńskiego nie zostałaby przyjęta do Unii Europejskiej - argumentował w piątek w "Faktach po Faktach" w TVN24 eurodeputowany Janusz Lewandowski, komentując relacje Polski z Unii Europejskiej. Polityk PO odniósł się też do wyboru Zdzisława Krasnodębskiego z Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego w miejsce odwołanego Ryszarda Czarneckiego (PiS). - Im więcej wiedzieliśmy o profesorze Krasnodębskim, tym trudniej było nam na niego głosować - ocenił Lewandowski.
 • Thun: bardzo trudno milczeć, kiedy prawo w Polsce jest łamane

  Thun: bardzo trudno milczeć, kied... 01:04

  01.03 | Pięcioro eurodeputowanych Platformy Obywatelskiej - wbrew rekomendacji partii - zagłosowało w Parlamencie Europejskim za rezolucją popierającą działania Komisji Europejskiej w sprawie praworządności. Pozostali nie wzięli udziału w głosowaniu.
 • Timmermans: po raz pierwszy naprawdę doszło do dialogu

  Timmermans: po raz pierwszy napra... 00:22

  28.09 | Po raz pierwszy w ciągu dwóch lat między polskim władzami i Komisją Europejską naprawdę doszło do dialogu - mówił w środę w Parlamencie Europejskim Frans Timmermans. Zastrzegł jednocześnie, że "dialog jest pożyteczny tylko wtedy, jeżeli w jego wyniku coś się zmienia". Dodał, że liczy na konkretną reakcję ze strony polskich władz i rozwiązania do końca marca.
rozwiń

26. Finał WOŚP

 • "To jest zapomniany temat"

  "To jest zapomniany temat" 00:42

  24.04 | Jerzy Owisak, założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, we "Wstajesz i wiesz" komentuje wydatki Fundacji z tegorocznej zbiórki".
 • Owsiak o telewizyjnej relacji z 26. Finału WOŚP

  Owsiak o telewizyjnej relacji z 2... 01:07

  08.03 | Jurek Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podsumowuje telewizyjną oglądalność 26. Finału WOŚP.
 • Rzecznik Praw Dziecka odznacza małżeństwo Owsiaków

  Rzecznik Praw Dziecka odznacza ma... 01:32

  08.03 | Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak odznacza medalami z wizerunkiem Janusza Korczaka małżeństwo Jerzego Owsiaka i Lidię Niedźwiedzką-Owsiak za pracę na rzecz najmłodszych.
 • Ogłoszenie ostatecznego wyniku zbiórki 26.Finału WOŚP

  Ogłoszenie ostatecznego wyniku zb... 01:19

  08.03 | Jurek Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ogłasza ostateczny wynik zbiórki podczas 26. Finału WOŚP.
 • "Chcemy udzielić pomocy dla oddziałów noworodkowych"

  "Chcemy udzielić pomocy dla oddzi... 01:46

  08.03 | Jurek Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podsumowuje wyniki zbiórki 26. Finału WOŚP.
 • Cała rozmowa z Jerzym Owsiakiem w TVN24

  Cała rozmowa z Jerzym Owsiakiem w... 04:43

  2.02 | Cała deklarowana kwota 81 milionów 423 tysięcy 542 złotych jest już na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - w piątek poinformował Jerzy Owsiak. Zaznaczył jednocześnie, że pieniędzy tych będzie jeszcze więcej, ponieważ cały czas spływają one i są dopiero liczone.
 • Owsiak: wszystkie plany 26. finału WOŚP zrealizujemy

  Owsiak: wszystkie plany 26. finał... 01:13

  2.02 | Cała deklarowana kwota 81 milionów 423 tysięcy 542 złotych jest już na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - w piątek poinformował Jerzy Owsiak. Zaznaczył jednocześnie, że pieniędzy będzie jeszcze więcej, ponieważ cały czas spływają one i są dopiero liczone.
 • Martyna Wojciechowska o swojej aukcji na rzecz WOŚP

  Martyna Wojciechowska o swojej au... 01:23

  26.01 | Tylko do soboty można licytować "domówkę" z Martyną Wojciechowską. Dochód z aukcji wspomoże Wielką Orkiestrę Świątecznej pomocy. - Zapraszam na herbatę w moim domu. Będę ją serwować z termosu, który miałam na szczycie Mount Everestu - tłumaczyła podróżniczka.
 • Rysenek Wojciecha Zimińskiego dla WOŚP

  Rysenek Wojciecha Zimińskiego dla... 03:42

  20.01 | Jednorazowy występ w charakterze komentatora politycznego w programie "Szkło Kontaktowe" w TVN24 został wylicytowany dla WOŚP za 30 800 zł. Zwycięzca poprowadzi program z wybranym przez siebie prowadzącym - Tomaszem Sianeckim, Wojciechem Zimińskim lub Grzegorzem Markowskim. Na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafił także rysunek satyryczny "Dyfamacja Konserwatyzmu" Wojciecha Zimińskiego ze "Szkła Kontaktowego". Do końca licytacji zostały jeszcze 24 dni.
 • Wylicytowano współprowadzenie "Szkła Kontaktowego" za 30 800 zł

  Wylicytowano współprowadzenie "Sz... 01:25

  18.01| 30 tysięcy 800 zł - za tyle wylicytowany został jednorazowy występ w charakterze komentatora politycznego w programie "Szkło Kontaktowe" w TVN24. Zwycięzca poprowadzi program z wybranym przez siebie prowadzącym - Tomaszem Sianeckim, Wojciechem Zimińskim lub Grzegorzem Markowskim.
 • "Zrealizujemy wszystkie zakupy"

  "Zrealizujemy wszystkie zakupy" 00:55

  15.01 | Jurek Owsiak w "Faktach po Faktach" w TVN24 opowiedział na co zostaną wydane pieniądze z 26. Finału WOŚP.
 • Owsiak: jestem dumny z Polaków

  Owsiak: jestem dumny z Polaków 00:51

  15.01 / Pytaliśmy się kilka dni temu między sobą, co Polaków jednoczy poza granicami naszego kraju. Oczywiście taką rzeczą jest Wigilia, gdzie ona by nie była. Drugim takim momentem jest Wielka Orkiestra - mówił w "Faktach po Faktach" Jurek Owsiak.
rozwiń

Obraz świata

 • G7 zabrało głos w sprawie Syrii

  G7 zabrało głos w sprawie Syrii 00:41

  24.04 | Ministrowie spraw zagranicznych krajów G7 potępili Rosję za "nieodpowiedzialne i destabilizujące" postępowanie i uzgodnili utworzenie grupy roboczej, która będzie badać szkodliwe rosyjskie działania. Wezwano Moskwę by pomogła w rozwiązaniu konfliktu w Syrii.
 • Macron z wizytą w USA

  Macron z wizytą w USA 01:07

  24.04 | Prezydent Francji Emmanuel Macron rozpoczął w poniedziałek wizytę państwową w USA. Towarzyszy mu pierwsza dama Brigitte Macron i liczna delegacja, złożona z ministrów oraz blisko 50 osób reprezentujących zarówno francuski biznes, jak i świat kultury.
 • Były prezydent USA w szpitalu

  Były prezydent USA w szpitalu 00:32

  24.04 | Były prezydent USA George H. W. Bush został przyjęty na oddział intensywnej opieki w szpitalu metodystów w Houston z powodu infekcji. Jak podała agencja Reutersa u 93-latka doszło do zakażenia krwi. Były polityk został hospitalizowany dzień po pogrzebie swojej żony Barbary.
 • Furgonetka wjechała w ludzi

  Furgonetka wjechała w ludzi 00:30

  23.04 | Na przedmieściach kanadyjskiego Toronto biała furgonetka wjechała w grupę pieszych. Według początkowych informacji policji potrąciła od ośmiu do dziesięciu osób. Ich stan nie jest znany.
 • Nagranie archiwalne z demonstracji w Rosji w 2012 roku

  Nagranie archiwalne z demonstracj... 01:59

  23.04 | Dzień i dwa dni przed zaprzysiężeniem Władimira Putina na nową kadencję mają się odbyć demonstracje rosyjskiej opozycji. Zapowiedzieli je Siergiej Udalcow i Aleksiej Nawalny. Przed poprzednim zaprzysiężeniem Putina doszło do dużych demonstracji, które zakończyły się użyciem siły przez władzę.
 • Brutalna interwencja irańskiej policji. Nagranie zszokowało internautów

  Brutalna interwencja irańskiej po... 00:48

  23.04| Kilka dni temu do sieci trafiło amatorskie nagranie, na którym widać, jak żeński patrol irańskiej policji obyczajowej brutalnie interweniuje, używając siły wobec młodej kobiety. Film zszokował internautów, szczególnie ostro krytykowany jest przez organizacje zajmujące się prawami kobiet. Ich zdaniem powodem interwencji był niewłaściwy strój kobiety, a dokładniej chusta, która miała być zawiązana na głowie zbyt luźno. Interwencję policji potępili zarówno prezydent jak i wiceprezydent Iranu.
 • Wypadek autokaru w Korei Północnej. Nie żyje 36 osób

  Wypadek autokaru w Korei Północne... 00:27

  23.04| 32 Chińczyków i czterech Północnych Koreańczyków zginęło w wypadku autokaru z turystami w prowincji Hwanghae Północne na południu Korei Płn. - poinformowało w poniedziałek chińskie MSZ.
 • Abdeslam ścigany po zamachach w Paryżu

  Abdeslam ścigany po zamachach w P... 02:20

  23.04 | Sąd w Brukseli skazał w poniedziałek Salaha Abdeslama, jedynego żyjącego członka grupy dżihadystów, która dokonała zamachów terrorystycznych w Paryżu w 2015 roku, na 20 lat więzienia za udział w późniejszej strzelaninie w belgijskiej stolicy.
 • Szefowie dyplomacji państw G7 twardo o Rosji

  Szefowie dyplomacji państw G7 twa... 01:26

  23.04| Obradujący w Toronto ministrowie spraw zagranicznych najbardziej uprzemysłowionych państw świata grupy G7 omawiali w niedzielę napięte stosunki z Rosją. Według źródeł w amerykańskiej administracji, komunikat końcowy ma potępiać Moskwę za jej destabilizujące działania na arenie międzynarodowej.
 • Ewakuacja wyspy Le Mont-Saint-Michel

  Ewakuacja wyspy Le Mont-Saint-Michel 00:37

  22.04 | Francuskie władze w niedzielę poinformowały o ewakuacji będącej atrakcją turystyczną wyspy Le Mont-Saint-Michel u zachodnich wybrzeży kraju. Policja szuka mężczyzny, który zachowywał się w podejrzany sposób i który według świadka rano groził policjantom.
 • Relacje byłych więźniarek obozu w Ravensbrueck

  Relacje byłych więźniarek obozu w... 01:50

  22.04 | Siostry Hanna Gontarczyk i Józefa Barańska opowiadają reporterowi TVN24 o swoim pobycie w obozie koncentracyjnym Ravensbrueck podczas obchodów rocznicy wyzwolenia obozu przez Armię Czerwoną.
 • Agata Duda na rocznicy wyzwolenia obozu w Ravensbrueck

  Agata Duda na rocznicy wyzwolenia... 00:50

  22.04 | Świadectwo więźniarek z Ravensbrueck jest bezcennym darem dla przyszłych pokoleń - powiedziała w niedzielę żona prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda. W Miejscu Pamięci Ravensbrueck odbyły się uroczystości z okazji 73. rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego.
rozwiń

Wideo dnia

 • Konflikt o podtrzymanie przy życiu Alfiego Evansa

  Konflikt o podtrzymanie przy życi... 00:56

  24.04 | Brytyjscy lekarze w szpitalu w Liverpoolu zdecydowali o odłączeniu niespełna dwuletniego Alfiego Evansa od aparatury podtrzymującej życie. Jak informują jego rodzice, przetrwał noc oddychając samodzielnie. O dalsze podtrzymywanie go przy życiu toczy się sądowa i dyplomatyczna batalia. Papież zadeklarował dalsze starania o sprowadzenie dziecka do Rzymu.
 • Niebezpieczne wyprzedzanie na Opolszczyźnie. Kierowca poszukiwany

  Niebezpieczne wyprzedzanie na Opo... 00:38

  23.04| Uszkodzone nadkole i zderzak, do tego nerwy i stracony czas - wszystko to konsekwencje kolizji drogowej do jakiej doszło na Opolszczyźnie. Samochód, który próbował wyprzedzać chcąc uniknąć "czołówki" uderzył w bok wyprzedzanego auta. To wpadło do rowu. Właściciel samochodu szuka kierowcy, który uciekł z miejsca zdarzenia.
 • Moment zatrzymania napastnika z Toronto

  Moment zatrzymania napastnika z T... 00:24

  24.04 | Podczas ataku w Toronto furgonetka jechała po chodniku przez około kilometr. Staranowała 25 osób, z czego 10 zmarło. Ostatecznie pojazd zatrzymał się, a jego kierowca stanął naprzeciw interweniującego policjanta z czymś przypominającym broń. Jak podają kanadyjskie media, miał krzyczeć: "Zabij mnie!". Funkcjonariusz nie otworzył jednak ognia, ale obezwładnił napastnika, co nagrało wielu świadków. Policja potwierdziła, że kierowcą był 25-letni Alek Minassian.
 • Świadkowie ataku w Toronto

  Świadkowie ataku w Toronto 00:42

  24.04 | Raczej samotnik, mało towarzyski, cichy - tak Aleka Minassiana pamiętają znajomi ze szkoły. 25-letni z nieznanych powodów wjechał furgonetką w tłum pieszych w Toronto, zabijając dziesięć osób. Wielu świadków opowiada, jak w ostatniej chwili zdołali uciec sprzed rozpędzonego samochodu.
 • Kim odwiedził chińskich turystów rannych w wypadku

  Kim odwiedził chińskich turystów ... 00:33

  24.04 | Północnokoreański dyktator pochylił się nad stanem grupy chińskich turystów, których autobus miał wypadek na drodze w Korei Północnej. 32 osoby zginęły kiedy pojazd spadł z mostu. Chiny są kluczowym sojusznikiem dyktatury a turyści z tego kraju stanowią ponad 80 procent ruchu w północnokoreańskiej turystyce. Wypadek jest więc na tyle poważną sprawą, że skłoniła Kim Dzong Una do odwiedzin w szpitalu i wyrażenia troski o stan rannych.
 • Furgonetka jechała po chodniku i taranowała ludzi

  Furgonetka jechała po chodniku i ... 01:35

  23.04 | Na przedmieściach kanadyjskiego Toronto biała furgonetka wjechała w pieszych. Według początkowych informacji policji potrąconych zostało od ośmiu do dziesięciu osób. Ich stan nie jest znany. Agencja Reutera donosi o "co najmniej dwóch ofiarach śmiertelnych".
 • Jak wygląda kolejka do brytyjskiego tronu

  Jak wygląda kolejka do brytyjskie... 03:00

  23.04 | Żona następcy tronu księcia Williama, księżna Cambridge Kate urodziła syna - poinformował Pałac Kensington. Dziecko jest piąte w linii sukcesji do tronu po księciu Karolu, swoim ojcu i rodzeństwie - pięcioletnim George'u i trzyletniej Charlotte.
 • Księżna Kate urodziła chłopca

  Księżna Kate urodziła chłopca 01:06

  23.04 | Żona następcy tronu księcia Williama, księżna Cambridge Kate urodziła syna - poinformował Pałac Kensington. Dziecko jest piąte w linii sukcesji do tronu po księciu Karolu, swoim ojcu i rodzeństwie - pięcioletnim George'u i trzyletniej Charlotte.
 • Policjant uratował dwa niedźwiadki. Ich matka zginęła na autostradzie

  Policjant uratował dwa niedźwiadk... 00:37

  20.04 | Policjant z Wirginii uratował dwa młode niedźwiadki, których matka została śmiertelnie potrącona przez samochód na autostradzie. Młode zostały zabrane do Centrum Ochrony Dzikiej Przyrody. Do placówki trafiły w ostatnim czasie łącznie cztery niedźwiadki. Trzy samice i jeden samiec. Centrum Ochrony w Wirginii to organizacja, która zajmuje się chorymi, rannymi i porzuconymi zwierzętami - leczy je i przystosowuje do życia na wolności. Centrum oświadczyło, że ograniczy kontakt człowieka z młodymi niedźwiadkami żeby nauczyć je samodzielności. Pracownicy uwolnią zwierzęta na wiosnę przyszłego roku. Rok temu, Centrum opuściło 9 wyleczonych niedźwiedzi, które od tamtej pory żyją na wolności.
 • W czasie startu pilot zaczął hamować. Samolot wypadł z pasa

  W czasie startu pilot zaczął hamo... 00:55

  20.04 | Lotnisko w Katmandu (Nepal) jest w piątek zamknięte po tym, jak malezyjski samolot ze 139 pasażerami na pokładzie przerwał start i wypadł z pasa.
 • Kangur drzewny w australijskim zoo

  Kangur drzewny w australijskim zoo 01:28

  19.04 | W sieci opublikowano unikalne nagranie. Widać na nim młode niezwykle rzadkiego gatunku - kangura drzewnego. Malec stawia na nim pierwsze kroki, by po chwili wrócić do torby mamy. Drzewiaków - jak potocznie nazywa się ten gatunek - jest na świecie jedynie 52.
 • Zirytowany meteorolog, czyli burza emocji na wizji

  Zirytowany meteorolog, czyli burz... 00:58

  19.04 | Pewien prezenter telewizyjny z Michigan miał dość narzekania kolegów ze studia. Oto wejście pogodowe, które pewnie na długo zapamiętają pracownicy stacji telewizyjnej i widzowie.
rozwiń

Reportaże TVN24

 • Kuba wciąż niechętnie otwiera się na świat. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Kuba wciąż niechętnie otwiera się... 45:59

  2.01. | Wiele się zmienia w relacjach Kuby ze światem, ale w samym kraju zmian wciąż niewiele. Wciąż kultywuje się rewolucję 1 stycznia i jej przywódcę - Fidela Castro. Władze mówią o otwarciu na świat, ale też podkreślają wyższość socjalizmu nad demokracją i rynkiem. Materiał "Faktów" TVN.
 • Femen. Naga prawda

  Femen. Naga prawda 46:49

  31.12 | Nagość to dla członkiń Femenu jednocześnie symbol bezbronności i waleczności. A waleczne są bardzo, coraz bardziej są też znane i zwykle – rozebrane do naga. Nasz reporter za najbardziej znanymi feministkami świata zjechał kawał świata. (Dla dorosłych).
 • FEMEN. Naga prawda

  FEMEN. Naga prawda 22:58

  30.12 | Pierwsza część reportażu Wojciecha Bojanowskiego o feministycznym ruchu FEMEN.
 • Próby walki z uczuciami nic nie dały

  Próby walki z uczuciami nic nie dały 00:49

  23.10 | - Może trochę bałem się reakcji. Przełożonych poinformowałem dopiero, kiedy podjąłem ostateczną decyzję. Kościół ma oczywiście swoje mechanizmy. Można iść do biskupa, rozmawiać, szukać wsparcia, ale ja uporałem się z tym sam - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • "Chciałem być fair". Decyzja o zrzuceniu sutanny

  "Chciałem być fair". Decyzja o zr... 00:55

  23.10 | - Nie zrzuciłem sutanny od razu. Chciałem spróbować być księdzem na sto procent, ale z upływem czasu było mi coraz trudniej. Coś się we mnie kłóciło, a nie chciałem żyć podwójnym życiem. Decyzję podjąłem dopiero po czterech latach. Musiałem do tego dojrzeć. Nie jest łatwo zostawić swoje dotychczasowe życie - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • Były ksiądz mówi o miłości do innego mężczyzny

  Były ksiądz mówi o miłości do inn... 00:31

  23.10 | Wcześniej podobali mi się mężczyźni, ale pierwsza prawdziwa miłość przyszła dopiero, kiedy byłem już księdzem. Nie sądziłem, że można tak mocno się zaangażować. W pewnym momencie wchodzisz w uczucie tak bardzo, że nie potrafisz już zrobić kroku do tyłu. Zastanawiasz się, jak to możliwe, analizujesz swoje zachowanie, ale jest za późno.
 • "Miłość do mężczyzny przyszła, kiedy byłem już księdzem"

  "Miłość do mężczyzny przyszła, ki... 01:06

  23.10 | Moje uczucie było silne, ale historia trwała bardzo krótko i zakończyła się boleśnie. Mówiąc krótko, zostałem zaszantażowany – mówi były ksiądz Jan Oko w szczerej rozmowie z Katarzyną Zdanowicz.
 • Pierwsze kroki uchodźców w Europie. Cały reportaż z wyspy Lesbos

  Pierwsze kroki uchodźców w Europi... 27:12

  17.10 | Imigranci w łódkach wciąż płyną – najczęściej w stronę Grecji . Tylko w sobotę w drodze do Europy zginęło ich dwunastu. Wyspa Lesbos jest dla nich jak brama do raju i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. Straż graniczna jest bezradna, grecka policja głucha i ślepa, a przemytniczy biznes mocny jak nigdy dotąd.
 • „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie chcemy, żeby ktoś to zepsuł”

  „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie ... 11:43

  27.03 | Pensje rosną, a ludzie są szczęśliwi - takie opinie można usłyszeć od Rosjan. Reporter TVN24 Wojciech Bojanowski postanowił sprawdzić, czy rzeczywistość jest równie różowa jak deklaracje.
 • Opowieść o trudnej drodze, jaką przechodzą chorzy na raka. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Opowieść o trudnej drodze, jaką p... 10:50

  Diagnoza, która brzmi jak wyrok i nadzieja, że nie będzie to wyrok śmiertelny. Dwóch pacjentów i ich dwie drogi, przez życie zagrożone rakiem. Każdy ich krok na początku tej drogi obserwował Wojciech Bojanowski.
 • Jak to się robi za granicą? Reportaż o systemie leczenia raka w Wielkiej Brytanii

  Jak to się robi za granicą? Repor... 10:23

  Jak robi się to, że czy chory na raka pacjent ma zagwarantowaną szybką fachową pomoc i darmowe leki? A także opiekująca się nim pielęgniarkę do której zawsze może zadzwonić. W Wielkiej Brytanii, gdzie systemowe reformy zaczęły się już 15 lat temu, był Marek Osiecimski.
 • Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wojciechem Bojanowskim

  Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wo... 30:15

  21.02 | Bohaterka Majdanu Tetiana Czornowoł w ostatnim roku była wszędzie tam, gdzie rozgrywały się najważniejsze wydarzenia. Brutalnie pobita dziennikarka zdecydowała się walczyć na pierwszej linii frontu. Jak powiedziała, "nie wie, dlaczego jest żywa". W rok po tragicznych wydarzeniach w Kijowie Wojciech Bojanowski pokazał w reportażu, jak wyglądał ten czas z perspektywy niezależnej dziennikarki.
rozwiń

Kontakt 24

 • Dziki na placu zabaw. Przegoniły bawiące się dzieci

  Dziki na placu zabaw. Przegoniły ... 00:31

  23.04 | Dwa dziki wkroczyły na plac zabaw, przeganiając przestraszone dzieci. Mieszkańcy starali się przepędzić zwierzęta, niektórzy robili im zdjęcia. - Dzikom to jednak nie przeszkadzało. Wręcz przeciwnie, dobrze się bawiły - relacjonował pan Janusz. Nagranie i zdjęcie z Olsztyna otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Płonie wysypisko śmieci

  Płonie wysypisko śmieci 00:54

  22.04 | Blisko 10 zastępów gasi pożar na wysypisku śmieci w miejscowości Dobra Nadzieja (Wielkopolskie). Jak informują Reporterzy 24, ogromny dym widać z kilku kilometrów. Strażacy zapewniają jednak, iż nie ma zagrożenia dla pobliskich budynków. Informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Reporter 24 na Paradzie Kwiatów w Holandii. "Niesamowity widok"

  Reporter 24 na Paradzie Kwiatów w... 00:34

  21.04 | Reporter 24 zabiera nas w niezwykłą podróż - do Holandii na jedyną w roku Paradę Kwiatów. To tam w ten weekend można podziwiać ogromne platformy ozdobione kwiatami, ludzi w kolorowych strojach, do tego maszerujące i jadące na rowerach orkiestry. Widok był niesamowity - mówi pan Janusz, a na dowód przesyła nagrania. Zobaczcie sami!
 • Runął dach, pożar w sortowni śmieci. "Sytuacja nie jest opanowana"

  Runął dach, pożar w sortowni śmie... 00:34

  19.04 | Pożar na terenie sortowni śmieci w Piotrkowie Trybunalskim (Łódzkie). Na miejscu jest kilka zastępów. Jak poinformowała straż, sytuacja nie jest opanowana. Runął dach jednej z hal. Informację, zdjęcia i nagrania otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • "Widać było, że długo walczyła o życie". Pomogli tonącej łani

  "Widać było, że długo walczyła o ... 00:33

  "No nie bój się, nie bój" - słychać na nagraniu, które otrzymaliśmy na Kontakt 24. W taki sposób jeden z ratowników uspokajał łanię, która niemal utonęła w Noteci w Kruszwicy (Kujawsko-Pomorskie). Zauważył ją z łodzi podczas patrolu. Zwierzę bezskutecznie próbowało uwolnić się z konarów drzewa. Na nagraniu, które widać, że było wyczerpane, a ratunek przyszedł w ostatniej chwili.
 • Pożar w Siemianowicach Śląskich

  Pożar w Siemianowicach Śląskich 00:32

  18.04| Pożar w Siemianowicach Śląskich
 • Pędził pasem awaryjnym po autostradzie. Nagrał go Reporter 24

  Pędził pasem awaryjnym po autostr... 00:31

  17.04 | Jeden z kierowców znalazł dla pasa awaryjnego inne zastosowanie i wykorzystał go do wyprzedzania aut. Sytuację, która miała miejsce na śląskim odcinku A4, zarejestrował jeden z kierujących. Nagranie przesłał na Kontakt 24.
 • Mieli dość dziur w drodze, więc posadzili bratki. "Nowa koncepcja naprawy dróg"

  Mieli dość dziur w drodze, więc p... 00:30

  16.04 | Niecodzienny sposób na "załatanie" dziur w jezdni można zaobserwować w Kamieniu Pomorskim (Zachodniopomorskie). Na jednej z ulic ktoś zasadził kwiaty. Jak zapewniła Reporterka 24, kierowcy wykazują się poszanowaniem zieleni i omijają drogowe "kwietniki". Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Samochód osobowy na torach. Kierowca uciekł

  Samochód osobowy na torach. Kiero... 00:30

  15.04 | Policja poszukuje kierowcy samochodu, który w sobotę wieczorem spadł z drogi na tory kolejowe. Mężczyzna oddalił się z miejsca kolizji. Do zdarzenia doszło w okolicy ronda, w pobliżu ul. Przy Kaszowniku w Toruniu. Informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Wybuch butli z gazem. Pękły ściany, dwie osoby w szpitalu

  Wybuch butli z gazem. Pękły ścian... 00:34

  15.04| Butla z gazem wybuchła w budynku mieszkalnym w miejscowości Petryki (Wielkopolskie). Małżeństwo z obrażeniami ciała trafiło do szpitala. Pierwszą informację i zdjęcia otrzymaliśmy od Kalisz24 INFO.
 • Pożar tartaku. Blisko 30 zastępów w akcji

  Pożar tartaku. Blisko 30 zastępów... 00:26

  14.04 | 27 zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem tartaku w Górkach Wielkich (Śląsk). Płomienie pojawiły się w suszarni drewna. Poszkodowana została jedna osoba. Nagrania oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Korytarzem życia uciekali z korka. Nagranie Reportera 24

  Korytarzem życia uciekali z korka... 00:39

  14.04 | Najpierw utworzyli korytarz życia, potem wykorzystali go, aby uciec z korka. Takie zachowanie kierowców uchwycił Reporter 24 na dolnośląskim odcinku A4. Nagranie przesłał na Kontakt 24.
rozwiń

Meteo

rozwiń

Sport.tvn24.pl

 • Niepokonana od trzech lat. Włodarczyk "nigdy nie zawiodła"

  Niepokonana od trzech lat. Włodar... 03:12

  Anita Włodarczyk zdobyła kolejne złoto na lekkoatletycznych mistrzostwach. Dziennikarze w Londynie piszą, że królowa zachowała koronę.
 • "The Sun": Ronaldo ma mieć bliźniaki

  "The Sun": Ronaldo ma mieć bliźniaki 00:27

  13.03 | Gwiazdor Realu Madryt Cristiano Ronaldo spodziewa się bliźniaków - tę sensacyjną informację podał brytyjski tabloid "The Sun". Jak donosi gazeta, dzieci Portugalczykowi urodzi matka zastępcza.
 • Gol Memphisa Depaya w meczu z Tuluzą

  Gol Memphisa Depaya w meczu z Tuluzą 01:02

  13.03 | W Anglii zawodził, we Francji zachwyca. Memphis Depay - do niedawna gracz Manchesteru United - był najlepszym graczem meczu Lyonu z Tuluzą. W wygranym 4:0 spotkaniu zdobył dwie bramki. Takiej jak ta druga na francuskich boiskach nie widziano już dawno.
 • Tottenham - Milwall 6:0

  Tottenham - Milwall 6:0 02:09

  12.03 | Tottenham Hotspur zakwalifikował się w niedzielę do półfinału Pucharu Anglii. W derbach Londynu pokonał trzecioligowy Millwall FC 6:0.
 • Błąd bramkarza w meczu Tottenhamu z Milwall

  Błąd bramkarza w meczu Tottenhamu... 01:01

  12.03. | Tottenham nie dał szans Milwall w ćwierćfinałowym meczu Pucharu Ligi pokonując beniaminka aż 6:0. Gdyby nie bramkarz gości, spotkanie zakończyłoby się jeszcze większym pogromem. Gdyby nie on, nie mielibyśmy także okazji obejrzeć jednej z najbardziej kuriozalnych bramek weekendu. Przy trafieniu ustalającym wynik spotkania Thomas King ewidentnie się nie popisał. Dzięki niemu ze skompletowania hat-tricka cieszył się Koreańczyk Heung-Ming Son.
 • Małysz po złocie mistrzostw świata w Lahti

  Małysz po złocie mistrzostw świat... 02:31

  05.03 | - Świętowanie nie było długie. Wypiliśmy po dwa, trzy piwka, potem oglądaliśmy jeszcze skoki, żeby zobaczyć spokojnie, jak to wyglądało - mówił na lotnisku Kraków - Balice Adam Małysz, dzień po zdobyciu przez naszą ekipę złotego medalu w konkursie drużynowym.
 • Asysta Glika w meczu z Nantes

  Asysta Glika w meczu z Nantes 00:51

  06.03 | Kamil Glik zaliczył asystę w ligowym meczu Monaco z Nantes. Zespół Polaka wygrał na swoim stadionie 4:0.
 • Asysta Glika w meczu Monaco z Nantes

  Asysta Glika w meczu Monaco z Nantes 03:33

  06.03 | Prowadząca w tabeli francuskiej ekstraklasy drużyna AS Monaco, której piłkarzem jest Kamil Glik, pokonała u siebie Nantes 4:0 w 28. kolejce. Polak zapisał na swoim koncie asystę.
 • Małysz po powrocie: długo nie świętowaliśmy

  Małysz po powrocie: długo nie świ... 02:31

  05.03 | - Świętowanie nie było długie. Wypiliśmy po dwa, trzy piwka, potem oglądaliśmy jeszcze skoki, żeby zobaczyć spokojnie jak to wyglądało - mówił na lotnisku Kraków - Balice trener kadry skoczków Adam Małysz, dzień po zdobyciu przez naszą ekipę złotego medalu w konkursie drużynowym.
 • Neymar trafił z rzutu wolnego

  Neymar trafił z rzutu wolnego 02:06

  01.03 | Brazylijczyk Neymar pozazdrościł Lionelowi Messiemu pięknych trafień z rzutów wolnych i w środowym spotkaniu ze Sportingiem Gijon sam popisałam się kapitalnym golem po stałym fragmencie gry. Bramkarz gości spodziewał się chyba, że piłkę będzie uderzał na bramkę Messi.
 • Barcelona nie zwalnia tempa. Demoluje na Camp Nou

  Barcelona nie zwalnia tempa. Demo... 02:17

  01.03 | FC Barcelona kontynuuje dobrą passę w Primera Division. Katalończycy wygrali piąty mecz ligowy z rzędu, tym razem ogrywając na Camp Nou Sporting Gijon 6:1.
 • Juventus pokonał Empoli

  Juventus pokonał Empoli 01:59

  26.05 | Łukasz Skorupski nie uchronił swojego zespołu przed porażką z Juventusem. Empoli z mistrzem Włoch przegrało na jego stadionie 0:2. Nieszczęście ekipy gości rozpoczęło się od pechowej interwencji polskiego bramkarza.
rozwiń

Wideo 360

 • Donald Trump w Warszawie. Zobacz wideo 360 stopni

  Donald Trump w Warszawie. Zobacz ... 06:08

  12.07 | Wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Warszawie była jednym z najważniejszych wydarzeń politycznych w Polsce w 2017 roku. Zobacz relację reportera TVN24 Wojciecha Bojanowskiego, który użył kamery 360 stopni.
 • "Opowiem wam o jednym z was"

  "Opowiem wam o jednym z was" 01:33

  28.07 | Papież Franciszek pojawił się w środę po godz. 21. w oknie papieskim Domu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3. Powitały go tłumy wiernych z całego świata. Swoje przemówienie papież zaczął po polsku. Zobacz wideo 360 stopni.
 • Tysiące pielgrzymów w drodze na Krakowskie Błonia. Zobacz na wideo 360 stopni

  Tysiące pielgrzymów w drodze na K... 01:47

  28.07 | W czwartek po południu na błonia zmierza rozśpiewany tłum, z flagami swoich państw. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
 • Pielgrzymi z Francji dają popis swoich możliwości wokalnych

  Pielgrzymi z Francji dają popis s... 01:27

  29.06 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowskie tramwaje są wyjątkowo zatłoczone

  Krakowskie tramwaje są wyjątkowo ... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • W Krakowie można usłyszeć muzykę z różnych zakątków świata

  W Krakowie można usłyszeć muzykę ... 01:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowski rynek z perspektywy pomnika Mickiewicza

  Krakowski rynek z perspektywy pom... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni

  Justyna Pochanke w studio TVN24. ... 03:26

  Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni
 • Pielgrzymi wypoczywają na Plantach

  Pielgrzymi wypoczywają na Plantach 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • "Poczuj się jak pilot F-16". Wideo 360 stopni z okazji Szczytu NATO

  "Poczuj się jak pilot F-16". Wide... 04:21

  26.07 | Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych opublikowało film nagrany w technologii 360 stopni, dzięki któremu można poczuć się jak pilot myśliwca F-16.
 • Przejazd papamobile i tłumy wiernych. Zobacz wideo 360 stopni

  Przejazd papamobile i tłumy wiern... 01:01

  28.07 | Zobacz nagranie jednego z przejazdów papieża Franciszka wykonane w technologii wideo 360 stopni.
 • "Dobry wieczór" po polsku i wybuch radości. Zobacz na wideo 360 stopni

  "Dobry wieczór" po polsku i wybuc... 00:41

  28.07 | W środę wieczorem papież Franciszek przemawiał do pielgrzymów ze słynnego okna na ul. Franciszkańskiej 3. Zaczął od przywitania po polsku. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
rozwiń

TOTERAZ

 • Tańczące sowy powracają

  Tańczące sowy powracają 00:53

  Powrót rodziny tańczących sów - są głodne i nadal wyglądają naprawdę groźnie. Koniecznie włączcie dźwięk!
 • Super Bowl w Polsce

  Super Bowl w Polsce 00:28

  Amerykańscy żołnierze stacjonujący w Żaganiu oglądali Super Bowl. Wśród czołgów dopingowali swoje ulubione drużyny
 • Wielki wybuch wulkanu ognia

  Wielki wybuch wulkanu ognia 00:39

  Wulkan Colima w Meksyku to jeden z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. Eksplodował 3 lutego i już dzień później na You Tube zamieszczono film dokumentujący ten wybuch. Nagranie robi wrażenie!
 • Wężowy domek

  Wężowy domek 00:51

  W Teksasie, w Stanach Zjednoczonych, pewien mężczyzna zauważył węża wychodzącego z toalety. Po wezwaniu specjalistów od gadów okazało się, że w całym domu jest około 24 grzechotników teksańskich. Są to jedne z najniebezpieczniejszych węży w całych Stanach
 • Przygoda życia

  Przygoda życia 01:00

  Po przeszczepie wyruszył w podróż życia, a po powrocie... wyszedł z domu w poszukiwaniu kolejnej przygody. Choroba nie zatrzymała pana Tomasza, lecz zmotywowała do dalszej drogi. Cierpiący na stwardnienie rozsiane mężczyzna odwiedził już Gambię, Norwegię, Grecję, Austrię, Litwę i Łotwę. Ale to nie koniec. W ręku ma bilet na koniec świata.
 • Zatopiony nie trafiony

  Zatopiony nie trafiony 01:00

  Z daleka wyglądają jak pomarszczone skorupy, które ktoś porzucił w morzu. Jak podaje portal tvn24.pl, w pobliżu Portu Wojennego w Helu wciąż można wypatrzeć wraki kadłubów ORP Wicher II i ORP Grom II. Przez lata służyły polskiej Marynarce Wojennej, potem je zatopiono. Miały chronić wybrzeże niczym falochron. Nic z tego nie wyszło. Teraz rdzewieją.
 • Pub

  Pub 00:30

  W centrum handlowym w pewnym mieście w Anglii, odkryto zapomniany pub. 22 lata temu zamurowano do niego wejście. Teraz możemy zobaczyć efekty ekspolarcji. Na zdjęciach możemy zobaczyć między innymi stare butelki czy paczkę fistaszków.
 • Mechaniczna meduza

  Mechaniczna meduza 00:39

  Naukowcy z Instytutu Technologicznego w Massachusetts stworzyli robota meduzę. Jest zdolna do chwytania ryb. Przez użycie hydrożelu - robot pod wodną jest prawie niewidzialny.
 • Drift w lesie

  Drift w lesie 00:37

  W internecie pojawiło się nagranie strażaków jadących przez las. Nie była to jednak zwykła przejażdżka. Mało brakowało a wóz strażacki przewróciłby się na bok.
 • Psie szczęście

  Psie szczęście 00:42

  Pewien Husky z Rosji uwielbia zjeżdżać z górki. Szczeniak wchodzi do swojego dmuchanego koła a potem pozwala się zepchnąć na dół. Mógłby tak zjeżdżać całymi dniami!
 • Spiderman przed sądem

  Spiderman przed sądem 00:40

  Przed sądem stanął złodziej obrazów znany jako Spiderman. Ukradł obrazy warte prawie milion euro. Jego łupem padły dzieła między innymi Picassa czy Modiglianiego. Gdzie teraz znajdują się obrazy? To tej pory nie wiadomo
 • Początek czy koniec?

  Początek czy koniec? 00:45

  Do sieci wyciekł film z prezentacji najnowszych robotów od Boston Dynamics. To co jest na materiale robi wrażenie. Roboty Handle same poruszają się na kółkach. Potrafią także skakać. Czy wizja przyszłości z Terminatora jest coraz bliżej?
rozwiń

"Fakty" TVN in English

"Fakty po Faktach" in English

 • "Empathy of Prime Minister Szydło has disappeared somewhere"

  "Empathy of Prime Minister Szydło... 28:10

  Władysław Kosiniak-Kamysz, Ludwik Dorn and Adrian Zandberg in today's edition of "Fakty po Faktach".
 • Shevach Weiss on the Ghetto Uprising anniversary

  Shevach Weiss on the Ghetto Upris... 27:01

  19.04 | "Vengeance was one of the main goals of the Warsaw Ghetto Uprising", said professor Shevach Weiss in "Fakty po Faktach". The former Israeli Ambassador to Poland also said that during the Second World War "the Germans created hell across Europe and inhumanity was a daily bread. It wasn't just war, it was something more profound".
 • Timothy Garton Ash: Kaczyński is all about power

  Timothy Garton Ash: Kaczyński is ... 26:28

  18.04 | "I’m worried about the situation in Poland. I believe it’s dangerous", said professor Timothy Garton Ash, a historian from the University of Oxford. Guest of "Fakty po Faktach" stressed that, in his opinion, both Law and Justice in Poland and Viktor Orban’s Fidesz in Hungary pose a threat to European values. The other guest of the programme, professor Wojciech Sadurski, constitutionalist and philosopher of law from the University of Sydney, commented on the current political situation in Poland and the image of the country around the world.
 • Zybertowicz: Senate Speaker Karczewski is teasing the President over the constitutional referendum

  Zybertowicz: Senate Speaker Karcz... 27:43

  17.04 | "Since we are talking about a consultation referendum, perhaps it's going to contain a number of questions regarding other issues than the constitution itself", said the advisor to President Andrzej Duda, professor Andrzej Zybertowicz in "Fakty po Faktach". President Andrzej Duda has proposed that the consultation referendum should be held on 11 November 2018, to mark the 100th anniversary of the restoration of Poland's sovereignty. In the first part of the programme, the Deputy Speaker of the Sejm, Stanisław Tyszka and the former health minister Bartosz Arłukowicz commented on ECJ ruling regarding the Białowieża Forest.
 • "Go back to Africa? I live two blocks away"

  "Go back to Africa? I live two bl... 26:17

  "I could not understand the aversion to me, which was caused only by a different color of the skin", said Izuagbe Ugonoh, Polish professional boxer and kickboxer.
 • "The issue of Prawo i Sprawiedliwość is their greed"

  "The issue of Prawo i Sprawiedliw... 30:33

  14.04| "The issue of PiS is their greed", said Andrzej Halicki (PO) in "Fakty po Faktach". "It was pure hypocrisy. It was suppose to be humble, modest without any special bonuses, there was suppose to be a mission and it’s something Poles will not forget", the deputy continued. "We declared clearly when it comes to the bonuses that it was a mistake" stated Paweł Liesiecki (PiS). He added that during the Saturday's convention of Prawo i Sprawiedliwość the party introduced a program for upcoming months and what they want to "give the Poles"
 • Komorowski: sooner or later the current government will shoot itself in the foot

  Komorowski: sooner or later the c... 27:01

  12.04 | "PiS gained support by politically exploiting the Smolensk crash. Today, they are struggling to disentangle from the Smolensk lie," said the former Polish President, Bronisław Komorowski in 'Fakty po Faktach'. "After the hearing, I left the prosecutor’s office with the conviction that, sooner or later, the current government will shoot itself in the foot," added the former president.

"Kropka nad i" in English