"Fakty" z 17 września

 • Senat także przerwie posiedzenie. "To ubezpieczenie dla Kaczyńskiego i dla PiS"

  Senat także przerwie posiedzenie.... 03:48

  Senat, podobnie jak Sejm, przerywa obrady. Wznowi je po wyborach, mimo, że wybrany będzie już nowy skład parlamentu. Tajemnicza decyzja polityczna PiS-u ma swój ciąg dalszy. Pytanie - po co Prawu i Sprawiedliwości takie rozdarcie posiedzenia?
 • Kolejni sędziowie odmawiają współpracy z rzecznikami dyscyplinarnymi

  Kolejni sędziowie odmawiają współ... 03:17

  Kolejni sędziowie odmawiają współpracy z sędziami tzw dobrej zmiany. Nie chcą z nimi orzekać, nie stawiają się na wezwania rzecznika dyscypliny. Jak mówią, dyscyplinować należy tych, zamieszanych w aferę hejterską. To bunt wymagający dużej odwagi.
 • Zbigniew Ziobro o mafii lekowej: rząd PO i PSL zlikwidował odpowiedzialność

  Zbigniew Ziobro o mafii lekowej: ... 00:49

  Zdaniem ministra sprawiedliwości mafia lekowa to wina Platformy Obywatelskiej i PSL. Zbigniew Ziobro wyjaśnia, jak ściga te mafię. I czemu rząd bierze się za nią dopiero w końcówce kadencji. Od czterech lat rządzi PiS, a wciąż połowa z pięciuset brakujących leków jest wywożona za granicę - z wielomilionowym zyskiem.
 • Rodzą dzieci za pieniądze i zrzekają się praw. Kulisy procederu

  Rodzą dzieci za pieniądze i zrzek... 03:13

  Ciąże na zamówienie i noworodki na sprzedaż. Kto nie może mieć dzieci, ten zamawia, płaci i dostaje. Reporterzy "Czarno na Białym" TVN24 bez problemu znaleźli osobę, która za kilkadziesiąt tysięcy złotych urodzi chłopca lub dziewczynkę. Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiada kary. Śledczy mają monitorować ogłoszenia internetowe i ścigać ludzi, którzy chcą zarobić na sprzedaży dziecka.
 • Ostrzeżenie ambasady USA. Przestrzega przed nocnymi klubami w Polsce

  Ostrzeżenie ambasady USA. Przestr... 02:48

  Amerykańska ambasada ostrzega swoich obywateli, by uważali w polskich klubach nocnych. Nie tylko Amerykanie powinni sobie wziąć tę radę do serca. Jedna upojna noc może kosztować setki tysięcy złotych. Barmanka, która pracowała w takim przybytku, mówi, że po roku pracy nie wytrzymała, bo już się "napatrzyła i straciła wiarę we wszystko".
 • Dramat pacjentów, którzy nie oddychają samodzielnie. Nie będą już leczeni w domu

  Dramat pacjentów, którzy nie oddy... 02:44

  Chorzy z przewlekłą niewydolnością oddechową, którzy wymagają mechanicznego wspomagania oddychania, nie będą już przyjmowani do opieki domowej - oświadczył Ogólnopolski Związek Świadczeniodawców Wentylacji Mechanicznej. Powód? Narodowy Fundusz Zdrowia do tej pory nie zapłacił opiekunom tych osób aż 43 milionów złotych za nadwykonania.
 • Prokuratura nie zajmie się sprawą "konkursu na anonim" na posłankę PO

  Prokuratura nie zajmie się sprawą... 02:40

  Prokuratura nie zajmie się sprawą "konkursu na anonim" na posłankę PO
 • Syreny zawyły w wielu polskich miastach w 80. rocznicę wkroczenia Sowietów

  Syreny zawyły w wielu polskich mi... 02:53

  80 lat temu Związek Radziecki napadł na Polskę. Na mocy paktu Ribbentrop-Mołotow we wrześniu 1939 roku zaatakowali nas i Niemcy, i Rosjanie. Sowiecka propaganda grzmiała, że idą jako wyzwoliciele. Przynieśli śmierć i zesłanie - Katyń i Sybir. Ich celem była przede wszystkim polska elita, arystokracja i oficerowie.
 • Nadajnik przesłał sygnał alarmowy. Wilk Miko został brutalnie zabity

  Nadajnik przesłał sygnał alarmowy... 02:51

  Zginęły dwa piękne i chronione wilki. Zginęły brutalnie zabite. Jeden z nich osierocił szczenięta. Wilki są pod ścisłą ochroną. W ciągu ostatnich 17 lat odnotowano 29 przypadków zastrzelenia tego zwierzęcia, ale obrońcy praw zwierząt nie mają wątpliwości, że to tylko część prawdy.
 • Prognoza pogody na środę 18 września

  Prognoza pogody na środę 18 września 02:41

  W środę we wschodniej części Polski przelotny deszcz. Na Pomorzu miejscami burze z opadami rzędu 10-30 l/m2, porywami wiatru o prędkości sięgającej 60-80 km/h, lokalnie z gradem lub krupą śnieżną. W pozostałej części kraju pogodnie. Temperatura maksymalna od 12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 16 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach osiągający prędkość 40-60 km/h, północno-zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe 1002 hPa.

Wybory parlamentarne 2019. Kampania

 • Ryszard Terlecki był pytany o składki ZUS

  Ryszard Terlecki był pytany o skł... 00:17

  17.09 | Szef klubu Prawa i Sprawiedliwości, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki był we wtorek pytany w Sejmie o składki ZUS po wyborach. - To nie do mnie pytanie, ja nie jestem przedsiębiorcą, jestem sfera budżetowa - powiedział. Na uwagę, że w programie wyborczym PiS jest zawarta propozycja zmian składek, Terlecki odparł: - to wszystko objaśnia pan premier (Mateusz Morawiecki - red.).
 • Morawiecki: Prawo i Sprawiedliwość będzie stać na straży normalności

  Morawiecki: Prawo i Sprawiedliwoś... 00:40

  17.09 | Prawo i Sprawiedliwość będzie dalej stało na straży polskich rodzin, polskiej gospodarki, polskiego kapitału i polskich wartości, będziemy po prostu stali na straży normalności - mówił premier Mateusz Morawiecki w poniedziałek na spotkaniu z mieszkańcami Pajęczna (woj. łódzkie).
 • Kukiz: zawarłem z prezydentem "swojego rodzaju nieformalną umowę"

  Kukiz: zawarłem z prezydentem "sw... 02:06

  16.09 | Kukiz został zapytany, czy żałuje, że głosował na sędziów Krajowej Rady Sądownictwa, w grupie której znaleźli się sędziowie tacy jak Jarosław Dudzicz, któremu przypisuje się antysemickie wpisy w internecie. Poseł tłumaczył, że głosował "za", ponieważ zawarł wówczas "swojego rodzaju nieformalną umowę".
 • Gryglas o mafii lekowej w Polsce

  Gryglas o mafii lekowej w Polsce 01:43

  16.09 | Kandydat PiS na posła Zbigniew Gryglas (Porozumienie) mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 o problemie mafii lekowej w Polsce.
 • Kidawa-Błońska: odcinam się od tego, że na moim billboardzie celowo PiS umieszcza hasztag, który nie był tam umieszczony

  Kidawa-Błońska: odcinam się od te... 01:40

  16.09 | Odcinam się od tego, że na moim billboardzie PiS celowo umieszcza hasztag #SilniRazem, który nie był tam umieszczony; on nie jest mój, proszę, by go nie umieszczać, bo to gra nie fair - powiedziała w Szczecinie kandydatka KO na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska.
 • Kukiz: chcę zmienić ustrój z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem

  Kukiz: chcę zmienić ustrój z Wład... 01:41

  16.09 | Paweł Kukiz pytany w "Kropce nad i" o powód kandydowania do Sejmu przekonywał, że chce zmienić ustrój. - Z PSL-em zmienię, z Koalicją Polską, z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. - Mnie interesuje to, co jest na pierwszej stronie programu: "Rzeczpospolita obywatelska: Polska musi być krajem, gdzie pierwszy głos należy do obywateli, a nie do liderów partii politycznych. Chcemy wzmocnić wpływ roli wyborców w kontroli władz i zwiększyć ich wpływ na sprawy publiczne" - cytował program Koalicji Polskiej.
 • "Ta kolejna kadencja musi być kadencją dla przedsiębiorców"

  "Ta kolejna kadencja musi być kad... 01:39

  16.09 | - Ta kolejna kadencja musi być kadencją dla przedsiębiorców, bo to oni rzeczywiście dzisiaj tworzą bogactwo Rzeczypospolitej - powiedział w "Faktach po Faktach "kandydat PiS na posła Zbigniew Gryglas (Porozumienie), komentując zapowiadane przez PiS podwyższenie płacy minimalnej i zmiany w składkach na ZUS.
 • Paweł Kowal o zapowiedzianych przez PiS zmianach w składach ZUS i podwyższenia płacy minimalnej

  Paweł Kowal o zapowiedzianych prz... 01:11

  16.09 | Ludzie są kompletnie wystraszeni, dlatego że szczególnie dla małych przedsiębiorców sprawa ZUS-u jest kluczowa - powiedział w "Faktach po Faktach" kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu Paweł Kowal, odnosząc się do zapowiedzianych przez PiS zmianach w składach ZUS i podwyższenia płacy minimalnej.
 • "Głównym atutem jest to, że nie jest Grzegorzem Schetyną"

  "Głównym atutem jest to, że nie j... 02:59

  Małgorzata Kidawa-Błońska odwiedza niepełnosprawnych, dużo spaceruje, rozmawia z ludźmi. Trudne pytania na takich spotkaniach padają rzadko. Zdaniem polityków PO to dobrze, że Kidawa-Błońska nie jest agresywna. Zdaniem niektórych politologów jej jedynym atutem jest to, że nie jest Grzegorzem Schetyną.
 • Politycy PiS mówią o "hejtobusie", Koalicja Obywatelska odpowiada

  Politycy PiS mówią o "hejtobusie"... 03:19

  Do wyborów zostały cztery tygodnie, więc politycy ruszają w Polsce. Tematów kampanii jest wiele. W poniedziałek jednym z nich stał się dla polityków hejt w sieci i hasło na busie Koalicji Obywatelskiej.
 • Dworczyk: treści, które się znajdują pod tym hasztagiem są nie tylko oburzające, ale i wulgarne

  Dworczyk: treści, które się znajd... 01:21

  16.09 | Politycy PiS, w tym szef KPRM Michał Dworczyk i zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel zaapelowali w poniedziałek do kandydatki KO na premiera Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, aby "odcięła się" od akcji KO "Silni razem". Zdaniem polityków PiS, jest to haniebna akcja i przykład "hejtu w internecie".
 • Brejza: ruszamy z akcją "Silni razem", będziemy w całej Polsce

  Brejza: ruszamy z akcją "Silni ra... 01:05

  16.09 | Koalicja Obywatelska zainaugurowała akcję "Silni razem", specjalny bus i infolinia będą zachęcały do wspierania kampanii opozycji.- Ruszamy z akcją "Silni razem", będziemy w całej Polsce, to jest kontynuacja akcji sztabowej, kampanii otwartej, kampanii wspólnej z wszystkimi ludźmi dobrej woli. Każda osoba, która chce wesprzeć kampanię Koalicji Obywatelskiej może się do nas zgłosić - powiedział na konferencji prasowej przed Sejmem poseł PO-KO Krzysztof Brejza.
rozwiń

Atak na saudyjskie rafinerie

 • Pence: Stany Zjednoczone są w gotowości do strzału

  Pence: Stany Zjednoczone są w got... 00:24

  18.09 | Eksperci z Arabii Saudyjskiej i USA ustalili, że ataki na saudyjskie rafinerie "z bardzo dużym prawdopodobieństwem" przeprowadzono z bazy w Iranie przy granicy z Irakiem - przekazała stacja CNN, powołując się na źródło zbliżone do dochodzenia w sprawie incydentu. Oskarżenia odrzucił minister obrony Iranu Amir Hatami.
 • Prezydent USA Donald Trump powściągliwy w sprawie ataku na pola naftowe w Arabii Saudyjskiej

  Prezydent USA Donald Trump powści... 03:13

  17.09 | Urzędnicy Białego Domu wprost wskazują, że za atakiem na saudyjskie rafinerie stoi Iran, amerykański prezydent Donald Trump jest wyjątkowo powściągliwy. Powodem takiego obrotu zdarzeń może być trwająca w USA kampania wyborcza.
 • Ataki na saudyjskie rafinerie. "Musimy definitywnie ustalić sprawcę"

  Ataki na saudyjskie rafinerie. "M... 02:50

  Kto jest odpowiedzialny za ataki na instalacje naftowe w Arabii Saudyjskiej? Rakiety, które uderzyły w rafinerię w mieście Bukajk, spowodowały gigantyczne pożary i zniszczenia. Iran zaprzecza, jakoby to on był odpowiedzialny za atak. Odpowiedzialność wzięli na siebie rebelianci Huti z Jemenu. Jeszcze w poniedziałek Donald Trump wskazywał na Iran, we wtorek był już ostrożniejszy.
 • W tym konflikcie polityka przeplata się z religią. Zimna wojna na Bliskim Wschodzie trwa od 30 lat

  W tym konflikcie polityka przepla... 03:19

  Od 1979 roku, czyli od wybuchu irańskiej rewolucji islamskiej, trwa zimna wojna na Bliskim Wschodzie, jak czasami określa się walkę o dominację w świecie muzułmańskim między Iranem a Arabią Saudyjską. W tej wojnie religia przeplata się z polityką. Iran to szyici, Arabia Saudyjska to sunnici. Jest jednak coś, co łączy te kraje - oba państwa unikają bezpośredniego konfliktu. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
 • Przyznali się rebelianci z Jemenu, USA wskazują na Iran. "Amerykańska polityka kłamstwa"

  Przyznali się rebelianci z Jemenu... 03:01

  W sobotę doszło do ataku rakietowego na instalacje naftowe koncernu Aramco w miastach Bukajk i Churajs we wschodniej Arabii Saudyjskiej. Odpowiedzialność za atak wzięli na siebie rebelianci Huti z ogarniętego wojną domową Jemenu. Jednak zdaniem Białego Domu za incydent odpowiedzialny jest Iran. Ceny ropy na rynkach gwałtownie wzrosły w reakcji na atak. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
 • "Znamy winowajcę. Jesteśmy gotowi do odwetu"

  "Znamy winowajcę. Jesteśmy gotowi... 02:43

  W sobotę doszło do ataku rakietowego na instalacje naftowe we wschodniej Arabii Saudyjskiej. Przyznał się do niego ruch Huti, jedna ze stron wojny domowej w Jemenie. Administracja Białego Domu twierdzi jednak, że rakiety przyleciały z Iranu. Prezydent USA zapowiedział, że jego kraj jest gotowy do odwetu.
 • "To był celowy atak na światową gospodarkę i rynki energetyczne"

  "To był celowy atak na światową g... 02:34

  Po ostrzelaniu z dronów instalacji na głównych saudyjskich polach naftowych, cena baryłki ropy strzeliła w górę. Mamy powody przypuszczać, że znamy winnego - powiedział prezydent Donald Trump. Ogłosił, że Stany Zjednoczone są gotowe na odwet.
 • Atak na rafinerię w Arabii Saudyjskiej

  Atak na rafinerię w Arabii Saudyj... 00:37

  16.09 | Iran odpiera zarzuty USA w sprawie ataku na rafinerię w Arabii Saudyjskiej. Rzecznik irańskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych stwierdził, że Stany Zjednoczone "skłaniają się ku maksymalnym kłamstwom". Rzeczniczka szefowej unijnej dyplomacji Federiki Mogherini oceniła, że atak na saudyjską rafinerię może wywołać destabilizację w regionie.
 • Donald Trump zapowiada odwet po sobotnim ataku na rafinerie Arabii Saudyjskie

  Donald Trump zapowiada odwet po s... 00:18

  16.09| Donald Trump zapowiada odwet po sobotnim ataku na rafinerie Arabii Saudyjskiej - w internetowym wpisie nie precyzuje, kogu uważa za sprawcę
 • Władze USA gotowe do uruchomienia rezerwy strategicznej ropy po ataku na saudyjską rafinerię

  Władze USA gotowe do uruchomienia... 03:36

  15.09 | Sobotni atak na rafinerie w Arabii Saudyjskiej spowodował już wzrost cen ropy naftowej na rynkach azjatyckich. Analitycy obawiają się, że ropa zdrożeje także na innych rynkach na świecie.
 • Atak dronów wywołał pożar w rafinerii koncernu Aramco

  Atak dronów wywołał pożar w rafin... 01:03

  Dwie instalacje w rafinerii Abqaiq, należącej do koncernu saudyjskiego Aramco w miejscowości Buquyaq na wschodzie Arabii Saudyjskiej, stały się w sobotę wcześnie rano celem ataków dronów; doszło do dwóch pożarów - podała oficjalna agencja SPA, powołując się na MSW.

Co z brexitem?

 • Boris Johnson i Jean-Claude Juncker spotkali się w Luksemburgu

  Boris Johnson i Jean-Claude Junck... 00:33

  16.09 | Poniedziałkowe rozmowy w Luksemburgu przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem w sprawie brexitu nie przyniosły przełomu. Bruksela nadal czeka na propozycje ze strony Londynu.
 • Cameron: być może potrzebne będzie nowe referendum w sprawie brexitu

  Cameron: być może potrzebne będzi... 00:45

  14.09 | Były brytyjski premier David Cameron, który w 2016 roku podjął decyzję o przeprowadzeniu referendum, w którym Brytyjczycy opowiedzieli się za opuszczeniem Unii Europejskiej, powiedział, że nie wyklucza kolejnego referendum, które przełamałoby obecny impas. Przyznał, że nie żałuje swojej decyzji.
 • Brytyjski rząd opublikował dokumenty związane z przygotowaniami do brexitu bez porozumienia

  Brytyjski rząd opublikował dokume... 01:32

  12.09 | Na wniosek Dominica Grieve’a brytyjski rząd opublikował w środę wszystkie dokumenty związane z przygotowaniami do brexitu bez porozumienia. Opisana w nich jest operacja pod kryptonimem Yellowhammer, czyli możliwe konsekwencje wyjścia Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej bez umowy.
 • "Panie Johnsonie nie można bezkarnie łamać prawa"

  "Panie Johnsonie nie można bezkar... 01:59

  11.09 | Szkocki sąd uznał, że zawieszenie obrad brytyjskiego parlamentu, zarządzone z inicjatywy premiera Borisa Johnsona, było niezgodne z prawem.
 • Szkocki sąd: decyzja Johnsona bezprawna

  Szkocki sąd: decyzja Johnsona bez... 02:03

  11.09 | Szkocki sąd uznał, że zawieszenie obrad brytyjskiego parlamentu, zarządzone z inicjatywy premiera Borisa Johnsona, było niezgodne z prawem.
 • "Wzywamy do ponownego zwołania parlamentu"

  "Wzywamy do ponownego zwołania pa... 00:42

  11.09 | - Wzywamy do ponownego zwołania parlamentu - powiedziała deputowana ze Szkockiej Partii Narodowej Joanna Cherry po ogłoszeniu decyzji szkockiego sądu. - Nie może pan bezkarnie łamać prawa - zwróciła się do Borisa Johnsona.
 • Gorąca noc w Izbie Gmin. Obrady zawieszono na pięć tygodni

  Gorąca noc w Izbie Gmin. Obrady z... 01:41

  Krzyki, buczenie i blokada fotela spikera - tak wyglądała ostatnia noc w Izbie Gmin. Teraz czas na pięciotygodniową ciszę, a potem wizytę w Brukseli. Boris Johnson zapowiada, że w sprawie brexitu będzie chciał porozumienia, ale nie opóźnienia.
 • Prace brytyjskiego parlamentu zawieszone na pięć tygodni

  Prace brytyjskiego parlamentu zaw... 00:39

  10.09 | Brytyjski parlament zawiesił swoje prace na pięć tygodni. Swoje prace wznowi 14 października, niewiele ponad dwa tygodnie przed planowanym wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej (31 października).
 • Nie będzie przedterminowych wyborów. Drugi wniosek odrzucony przez Izbę Gmin

  Nie będzie przedterminowych wybor... 00:46

  10.09 | Nie będzie przedterminowych wyborów parlamentarnych w Wielkiej Brytanii. Drugi wniosek premiera Borisa Johnsona w tej sprawie został w nocy z poniedziałku na wtorek zdecydowanie odrzucony przez Izbę Gmin. Szef rządu przekonywał przed głosowaniem, że to jedyny sposób na przełamanie impasu w sprawie brexitu.
 • Izba Gmin odrzuciła wniosek o przedterminowe wybory

  Izba Gmin odrzuciła wniosek o prz... 00:30

  10.09 | Brytyjska Izba Gmin odrzuciła w nocy z poniedziałku na wtorek drugi wniosek premiera Borisa Johnsona o rozpisanie przedterminowych wyborów parlamentarnych. Szef rządu przekonywał przed głosowaniem, że to jedyny sposób na przełamanie impasu w sprawie brexitu.
 • Zegar nieubłaganie tyka, Boris Johnson znalazł się w pułapce

  Zegar nieubłaganie tyka, Boris Jo... 01:49

  Brytyjski premier Boris Johnson w pułapce. Jest podpis królowej Elżbiety II, więc brexitu bez umowy nie będzie. Parlament ma teraz przymusową przerwę, którą zafundował mu premier, a zegar tyka i 31 października zbliża się wielkimi krokami.
 • John Bercow zapowiada rezygnację z funkcji spikera

  John Bercow zapowiada rezygnację ... 01:45

  9.09 | Przewodniczący obradom niższej izby brytyjskiego parlamentu spiker John Bercow zapowiedział w czasie poniedziałkowego posiedzenia, że złoży rezygnację z tej funkcji w dniu nowych wyborów parlamentarnych albo 31 października, jeżeli wybory zostaną rozpisane na późniejszy termin.
rozwiń

Doniesienia o zorganizowanym hejcie wobec sędziów

 • Sędzia Kałwak: stawię się na wezwanie zastępcy innego rzecznika dyscyplinarnego czy też sądu

  Sędzia Kałwak: stawię się na wezw... 00:40

  17.09 | W rozmowie z TVN24 sędzia Katarzyna Kałwak wyjaśniała, że odmówienie stawienia się na wezwanie rzeczników dyscyplinarnych "nie jest to prezentowanie postawy, że nie przestrzegam prawa". - Stawię się na każde wezwanie zastępcy innego rzecznika dyscyplinarnego, czy też sądu, ale nie rzecznika Schaba, Lasoty i Radzika - podkreśliła.
 • Sędzia Frąckowiak: sami rzecznicy dyscyplinarni powinni składać wyjaśnienia na tę okoliczność

  Sędzia Frąckowiak: sami rzecznicy... 02:00

  17.09 | - Naprawdę jest jakimś wielkim nieporozumieniem, żeby te osoby przesłuchiwały pokrzywdzonych tak naprawdę w tej aferze. To sami rzecznicy dyscyplinarni powinni składać wyjaśnienia na tę okoliczność - mówiła w rozmowie z TVN24 sędzia Frąckowiak, wyjaśniając powody swojej decyzji o niestawieniu się na wezwanie rzeczników dyscyplinarnych.
 • Przymusiński o odmowie stawienia się sędziów przed rzecznikami dyscyplinarnymi

  Przymusiński o odmowie stawienia ... 01:56

  17.06 | Rzecznik Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" sędzia Bartłomiej Przymusiński pytany w rozmowie z TVN24, czy nie stawianie się przez sędziów na wezwanie to łamanie prawa, odparł, że "to rzeczywiści jest bardzo trudna decyzja dla sędziów".
 • Rzecznik nowej KRS: rolą sędziego dla powagi tego urzędu jest po prostu stawić się

  Rzecznik nowej KRS: rolą sędziego... 01:20

  17.09 | Rzecznik nowej Krajowej Rady Sądownictwa Maciej Mitera przyznał, że postawę sędziów, którzy odmówili stawienia się przed rzecznikami dyscyplinarnymi, ocenia "krytycznie". - Mnie się to nie podoba - powiedział w rozmowie z dziennikarzami. Jego zdaniem "zmierza to całkowicie do jakiejś anarchii, chaosu" oraz "troszeczkę trąci podwójnymi standardami". Mitera przekonywał, że kiedy "wzywa czy prosi o wyjaśnienia rzecznik dyscyplinarny, rolą sędziego dla powagi tego urzędu jest po prostu wykonać to i stawić się".
 • Dudzicz w oświadczeniu: do czasu wyjaśnienia sprawy wpisów zawieszam aktywność jako zastępca rzecznika KRS

  Dudzicz w oświadczeniu: do czasu ... 01:30

  16.09 | Dudzicz zawiesza aktywność jako zastępca rzecznika KRS.
 • Wójcik o członku nowej KRS sędzim Jarosławie Dudziczu

  Wójcik o członku nowej KRS sędzim... 00:53

  13.09 | Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik mówił w "Faktach po Faktach" o sprawie członka nowej Krajowej Rady Sądownictwa, sędziego Jarosława Dudzicza, który miał zamieszczać w sieci antysemickie wpisy. - Od jakiegoś czasu jest ta sprawa prowadzona w prokuraturze. Rozumiem, że są potrzebne opinie biegłych w takich sprawach - powiedział Wójcik.
 • Wójcik: mam negatywy stosunek do tego rodzaju zachowań, absolutnie nie powinny być miejsca

  Wójcik: mam negatywy stosunek do ... 00:47

  13.09 | Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik mówił w "Faktach po Faktach" o sprawie członka nowej Krajowej Rady Sądownictwa, sędziego Jarosława Dudzicza, który miał zamieszczać w sieci antysemickie wpisy. - Mam negatywy stosunek do tego rodzaju zachowań, one absolutnie nie powinny być miejsca, natomiast nie mam wiedzy, czy to polega na prawdzie, czy nie. Mam wiedzę medialną (w tej sprawie - red.) - powiedział.
 • Gasiuk-Pihowicz o członku nowej KRS sędzim Jarosławie Dudziczu

  Gasiuk-Pihowicz o członku nowej K... 01:17

  13.09 | - To jest rzecz absolutnie nie do zaakceptowania, żeby taka osoba pozostawała sędzią - tak posłanka Platformy Obywatelskiej Kamila Gasiuk-Pihowicz mówiła w "Faktach po Faktach" o sędzim, członku nowej KRS Jarosławie Dudziczu, który miał zamieszczać w sieci antysemickie wpisy.
 • Krystian Markiewicz o wpisie Dudzicza: nie wyobrażam sobie żeby wypowiadać takie rzeczy

  Krystian Markiewicz o wpisie Dudz... 01:16

  13.09 | rystian Markiewicz o wpisie Dudzicza: nie wyobrażam sobie żeby wypowiadać takie rzeczy.
 • Krystian Markiewicz: nie jestem sędzią do wynajęcia przez Ziobrę czy innych polityków

  Krystian Markiewicz: nie jestem s... 00:48

  13.09 | - Moim obowiązkiem jest orzekanie, wydawanie wyroków. Nie jestem sędzią do wynajęcia przez Ziobrę czy innych polityków. - powiedział Krystian Markiewicz we "Wstajesz i Wiesz".
 • TVN24: rzecznik dyscyplinarny wszczął postępowanie wobec sędziów Piebiaka i Iwańca

  TVN24: rzecznik dyscyplinarny wsz... 00:56

  12.09 | Rzecznik dyscyplinarny przy warszawskim Sądzie Okręgowym wszczął postępowanie wyjaśniające wobec byłego już ministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka oraz Jakuba Iwańca - ustalili reporterzy magazynu "Polska i Świat" w TVN24. Postępowanie jest efektem wniosku kolegium Sądu Okręgowego, które zobowiązało rzecznika do wszczęcia postępowania.
 • Jacek Sasin o zorganizowanym hejcie wobec sędziów

  Jacek Sasin o zorganizowanym hejc... 01:11

  12.09 | Jacek Sasin o zorganizowanym hejcie wobec sędziów.
rozwiń

System inwigilacji obywateli Pegasus

 • Sikorski: władza potrzebuje Pegasusa do utrzymania władzy

  Sikorski: władza potrzebuje Pegas... 01:40

  12.09.| - O ile wiem, nie wolno przeszukiwać materiałów wstecz, nawet obywatela, który jest o coś podejrzany. Można za zgodą sądu dokonywać inwigilacji na bieżąco. A Pegasus daje dostęp do wszystkich materiałów, które dana osoba ma na twardych dyskach, w chmurze, w telefonie. To już jest obłęd - ocenił w "Kropce nad i" TVN24 europoseł Radosław Sikorski, były marszałek Sejmu i były szef MSZ.
 • "Całe państwo stało się częścią partii politycznej"

  "Całe państwo stało się częścią p... 01:44

  06.09.| Pegasus jest niebezpieczny, ponieważ jest zbudowana infrastruktura prawna do działań, które mogą wykorzystać ustawę antyterrorystyczną do działania, które może być zwrócone przeciwko przeciwnikom politycznym - mówił w "Faktach po Faktach" TVN24 Bartłomiej Sienkiewicz, były minister spraw wewnętrznych i kandydat Koalicji Obywatelskiej do Sejmu.
 • Lewica pyta o system Pegasus. "Oczekujemy jasnych odpowiedzi"

  Lewica pyta o system Pegasus. "Oc... 00:59

  05.09| Lewica zapowiedziała skierowanie w trybie dostępu do informacji publicznej pytania do Centralnego Biura Antykorupcyjnego, ministra sprawiedliwości i ministra koordynatora służb specjalnych, czy Polska zakupiła program Pegasus, który miałby służyć do inwigilowania obywateli. - Oczekujemy jasnych odpowiedzi - powiedział lider Lewicy Razem Adrian Zandberg.
 • Pytania o system Pegasus w Polsce. "Przestępcza inwigilacja obywateli"

  Pytania o system Pegasus w Polsce... 01:29

  04.09 | Pytania o system Pegasus w Polsce. "Przestępcza inwigilacja obywateli"
 • PO-KO: żądamy, aby premier odpowiedział, czy system Pegasus jest w Polsce

  PO-KO: żądamy, aby premier odpowi... 01:33

  04.09 | PO-KO: żądamy, aby premier odpowiedział, czy system Pegasus jest w Polsce
 • Sasin w sprawie systemu Pegasus: uczciwi nie mają się czego obawiać

  Sasin w sprawie systemu Pegasus: ... 01:18

  3.09 | Wicepremier Jacek Sasin zapytany o system inwigilacji Pegasus odpowiada, że "uczciwi obywatele mogą być spokojni". To, że CBA mogło kupić ten izraelski system elektronicznego szpiegowania ujawnił magazyn "Czarno na białym". Nikt w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym tego nie potwierdził, ale i nie zaprzeczył.
 • Jacek Sasin odpowiada na pytanie o system Pegasus

  Jacek Sasin odpowiada na pytanie ... 03:41

  3.09 | Wicepremier Jacek Sasin zapytany o system inwigilacji Pegasus odpowiada, że „uczciwi obywatele mogą być spokojni”. To, że CBA mogło kupić ten izraelski system elektronicznego szpiegowania ujawnił magazyn „Czarno na białym”. Nikt w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym tego nie potwierdził, ale i nie zaprzeczył.
 • Czy CBA używa potężnego systemu Pegasus? Szef CBA nie potwierdza, lecz nie zaprzecza

  Czy CBA używa potężnego systemu P... 03:09

  Centralne Biuro Antykorupcyjne miało kupić od Izraela za 25 milionów złotych system Pegasus. To oprogramowanie, która pozwala uzyskać dostęp do smartfonów od Apple'a i z Androidem. Szef CBA Ernest Bejda nie potwierdził tych doniesień ani im nie zaprzeczył. W związku z Pegasusem opozycja ma wiele pytań do CBA, na które nie uzyskuje odpowiedzi.
 • CBA używa Pegasusa? Zybertowicz: zaprzeczenia nie ma, wiec jakieś prawdopodobieństwo pewnie jest

  CBA używa Pegasusa? Zybertowicz: ... 01:19

  02.09 | W dzisiejszym świecie służby muszą mieć daleko idące uprawnienia, ale i system nadzoru nad służbami musi być dalece głębszy niż obecny - mówił w TOK FM Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta Andrzeja Dudy. Odniósł się do podejrzeń, że Centralne Biuro Antykorupcyjne wykorzystuje jeden z najlepszych systemów inwigilacji na świecie Pegasus.
 • System Pegasus w rękach polskich służb?

  System Pegasus w rękach polskich ... 03:06

  30.08 | Pegasus to system, dzięki któremu można nie tylko podsłuchiwać nasze rozmowy, ale także mieć dostęp do wszystkiego, co przechowujemy w telefonie. To potężne i niebezpieczne narzędzie totalnej inwigilacji. Czy dysponuje nim CBA? A jeśli tak, to skąd były na to pieniądze?
 • System Pegasus. Czy to potężne narzędzie kupiło CBA?

  System Pegasus. Czy to potężne na... 03:26

  System Pegasus pozwala podsłuchiwać rozmowy, czytać SMS-y i maile, podglądać nasze zdjęcia i filmy. Może mieć dostęp do wszystkiego, co mamy w telefonie. Czy taki system kupiło CBA i do czego może służyć taka broń masowej inwigilacji?
 • Czy Pegasus działa w Polsce i czy kupiło go CBA?

  Czy Pegasus działa w Polsce i czy... 23:13

  28.08 | Czy Pegasus działa w Polsce? Są takie przesłanki - tak twierdzą informatycy, którzy tropią aktywność tego systemu na świecie. Jest też rodząca takie podejrzenie faktura prześwietlona przez Najwyższą Izbę Kontroli. Faktura na 35 milionów złotych wystawiona na Centralne Biuro Antykorupcyjne. Czy CBA, które zajmuje się korupcją, a nie terroryzmem, kupiło Pegasusa?
rozwiń

Demonstracje w Hongkongu

 • Protesty w Hongkongu na nagraniu Reportera 24

  Protesty w Hongkongu na nagraniu ... 00:50

  15.09 | Protesty w Hongkongu na nagraniu Reportera 24
 • Zlekceważyli zakaz policji. Tysiące osób na demonstracji w Hongkongu

  Zlekceważyli zakaz policji. Tysią... 01:49

  15.09 | Tysiące osób pojawiło się na kolejnej manifestacji w Hongkongu przeciw lokalnym władzom i przeciw ograniczaniu autonomii regionu przez rząd centralny Chin. Wcześniej policja wydała zakaz organizacji demonstracji.
 • 15. weekend protestów w Hongkongu

  15. weekend protestów w Hongkongu 00:59

  14.09 | W Hongkongu rozpoczął się w sobotę 15. z rzędu weekend prodemokratycznych protestów. W kilku miejscach miasta doszło do przepychanek pomiędzy antyrządowymi demonstrantami a propekińskimi lojalistami. Zwaśnione grupy rozdzielała policja; zatrzymano kilka osób.
 • Wong spotkał się w Berlinie z Maasem

  Wong spotkał się w Berlinie z Maasem 00:58

  09.09 | Pekin ostro skrytykował szefa niemieckiej dyplomacji za spotkanie z hongkońskim działaczem demokratycznym Joshuą Wongiem. Heiko Mass w odpowiedzi oświadczył, że nadal będzie się spotykać z chińskimi aktywistami.
 • Policja nie zgadza się na kolejne protesty w Hongkongu

  Policja nie zgadza się na kolejne... 00:31

  12.09 | Nie ma zgody hongkońskiej policji na prodemokratyczną pikietę i marsz protestu, planowane na niedzielę przez Obywatelski Front Praw Człowieka (CHRF). Zdaniem policji istnieją obawy, że demonstracja może doprowadzić do aktów przemocy i wandalizmu.
 • Uczniowie hongkońskich szkół utworzyli żywy łańcuch

  Uczniowie hongkońskich szkół utwo... 01:05

  09.09 | Żywe łańcuchy, by poprzeć trwające w mieście prodemokratyczne protesty, utworzyły tysiące uczniów z ponad 120 szkół podstawowych w Hongkongu. W czasie pokojowej manifestacji niezidentyfikowany mężczyzna ranił nożem jedną z nauczycielek.
 • Starcia policji z protestującymi w Hongkongu

  Starcia policji z protestującymi ... 00:57

  07.09 | Policja w Hongkongu użyła w sobotę, kolejny już raz, gazu łzawiącego przeciwko uczestnikom antyrządowych protestów w gęsto zaludnionej dzielnicy Mong Kok. Wcześniej tego samego dnia służby mundurowe udaremniły demonstrantom przedostanie się na lotnisko.
 • Zamieszki w Hongkongu

  Zamieszki w Hongkongu 01:42

  06.09 | Policja w Hongkongu użyła w piątek gazu łzawiącego i pieprzowego oraz gumowych pocisków, aby rozpędzić demonstrantów przed stacją metra na gęsto zaludnionym półwyspie Koulun - podał Reuters. Miasto przygotowuje się na kolejny weekend antyrządowych protestów.
 • Nagrania z prywatnego spotkania Carrie Lam

  Nagrania z prywatnego spotkania C... 01:17

  3.09 | Agencja Reutera opublikowała nagrania z szefową administracji Hongkongu Carrie Lam. - Doprowadzenie przez szefa administracji do tak wielkiego zamieszania w Hongkongu jest czymś niewybaczalnym - mówi na materiale Lam.
 • Przepychanki na proteście w Wilnie

  Przepychanki na proteście w Wilnie 01:07

  02.09 | 23 sierpnia podczas demonstracji poparcia dla protestów w Hongkongu doszło do przepychanek ze zwolennikami polityki Pekinu. Teraz litewskie MSZ wręczyło notę protestacyjną ambasadorowi Chin w tym kraju Shenowi Zhifei. Według litewskiego MSZ w przepychankach uczestniczyli m.in. chińscy dyplomaci.
 • Zamiast do szkoły poszli protestować

  Zamiast do szkoły poszli protestować 00:31

  02.09 | Tysiące hongkońskich uczniów szkół średnich nie poszły na lekcje w pierwszym dniu roku szkolnego. Zamiast tego zgromadzili się w centrum miasta, by wyrazić poparcie dla trwających od prawie trzech miesięcy prodemokratycznych protestów.
 • W Hongkongu wpływowi działacze zatrzymani przez policję za protesty

  W Hongkongu wpływowi działacze za... 00:28

  30.08 | Policja w Hongkongu zatrzymała w piątek wpływowych działaczy demokratycznych Joshuę Wonga i Agnes Chow w związku z trwającymi w mieście od wielu tygodni protestami. Władze ostatecznie odmówiły również zgody na planowaną na sobotę pokojową manifestację.
rozwiń

Obraz świata

 • Pawło Hryb został uwolniony we wrześniu. W marcu został skazany na sześć lat kolonii karnej

  Pawło Hryb został uwolniony we wr... 01:35

  18.09 | Najmłodszy z byłych ukraińskich więźniów politycznych w Rosji Pawło Hryb powiedział, że zawdzięcza wolność między innymi wsparciu ze strony Polski. Hryb został uwolniony w wyniku ostatniej wymiany więźniów między Rosją i Ukrainą. 21-latek chciałby teraz odwiedzić Polskę i opowiadać o losie, jaki go spotkał - Mieszkańcy Europy powinni jak najszybciej przekonać się, że Rosja to niebezpieczne i agresywne państwo, które gotowe jest porwać dowolnego człowieka - stwierdził.
 • Tusk złożył wizytę w Skopje

  Tusk złożył wizytę w Skopje 00:41

  17.09 | We wtorek Donald Tusk odwiedził Skopje i Tiranę. Przewodniczący Rady Europejskiej stwierdził, że Macedonia Północna jest gotowa, żeby rozpocząć rozmowy na temat członkostwa w Unii Europejskiej. - Akcesja Albanii i regionu do Unii Europejskiej leży w najlepszym interesie całej Europy - powiedział Donald Tusk.
 • Edward Snowden wydał książkę. Departament sprawiedliwości USA wystąpił z pozwem

  Edward Snowden wydał książkę. Dep... 00:45

  17.09 | Departament sprawiedliwości USA poinformował, że Stany Zjednoczone pozwały Edwarda Snowdena w związku z publikacją jego książki. Ten były pracownik Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) ujawnił masową inwigilację prowadzoną przez amerykańską instytucję rządową.
 • Łukaszenka podczas spotkania z Putinem

  Łukaszenka podczas spotkania z Pu... 00:40

  17.09 | Aleksandr Łukaszenka spotkał się z podsekretarzem do spraw politycznych w Departamencie Stanu USA Davidem Hale’em. Prezydent Białorusi zadeklarował, że jego kraj nie zamierza rozmieszczać u siebie rakiet średniego i pośredniego zasięgu. Hale zapowiedział, że po 11-letnim okresie, w którym placówki dyplomatyczne obu krajów działały w ograniczonym składzie, zapadła decyzja o przywróceniu ambasadorów.
 • Król Hiszpanii Filip VI przeprowadził rozmowy z lideramii partii. Nie wskazał żadnego kandydata na premiera

  Król Hiszpanii Filip VI przeprowa... 01:06

  17.09 | Po kwietniowych wyborach w Hiszpanii i długich miesiącach negocjacji, premierowi Pedro Sanchezowi nie udało się sformułować większościowego rządu. W związku z tym premier poinformował we wtorek, że 10 listopada odbędą się kolejne wybory parlamentarne w tym kraju.
 • Pierwsza tura wyborów prezydenckich w Tunezji rozstrzygnięta

  Pierwsza tura wyborów prezydencki... 00:31

  17.09 | Niedzielna pierwsza tura wyborów prezydenckich w Tunezji rozstrzygnięta. O najwyższy urząd w państwie zawalczą konserwatywny profesor prawa Kais Saied i osadzony w areszcie magnat medialny Nabil Karui.
 • Pożar domu Walerii Hontariewej, byłej szefowej banku centralnego Ukrainy

  Pożar domu Walerii Hontariewej, b... 01:13

  17.09 | Pożar domu byłej szefowej banku centralnego Ukrainy Walerii Hontariewej to element kampanii terroru, która ma "zastraszyć zwolenników reform, sparaliżować nasze działania, uciszyć nas" - oświadczyły we wtorek władze banku. To trzeci już podejrzany incydent dotyczący Hontariewej, obecnie współpracowniczki londyńskiego think tanku Institute of Global Affairs.
 • Iran potwierdza zatrzymanie Australijczyków

  Iran potwierdza zatrzymanie Austr... 00:30

  17.09 | Irański wymiar sprawiedliwości potwierdził we wtorek zatrzymanie trojga obywateli Australii, o czym w zeszłym tygodniu informowały australijskie władze - przekazała irańska agencja Fars.
 • Kanclerz Niemiec spotkała się z królem Jordanii

  Kanclerz Niemiec spotkała się z k... 00:35

  Do powrotu do porozumienia nuklearnego światowych mocarstw z Iranem wezwała w Berlinie Kanclerz Niemiec Angela Merkel. Skrytykowała także zeszłotygodniową zapowiedź premiera Izraela Benjamina Netanjahu w sprawie zamiaru anektowania Doliny Jordanu.
 • Król Hiszpanii podczas konsultacji politycznych

  Król Hiszpanii podczas konsultacj... 00:33

  17.06 | Pod trzema warunkami zgodziła się wstrzymać od głosów w Kongresie Deputowanych liberalna partia Ciudadanos, aby ułatwić powstanie nowego rządu Hiszpańskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej. Szef Cs Albert Rivera zaproponował szefowi PSOE Pedro Sanchezowi "pilne rozmowy".
 • Wojna w Bośni i Harzegowinie

  Wojna w Bośni i Harzegowinie 01:22

  17.09 | Dwóch skazanych za gwałty popełnione podczas wojny w Bośni i Hercegowinie w latach 90. dobrowolnie wypłaciło odszkodowania swoim ofiarom - poinformował we wtorek portal Balkan Insight. To pierwszy taki przypadek w historii kraju.
 • Zamach w Kabulu

  Zamach w Kabulu 00:57

  17.09 | W dwóch przeprowadzonych równocześnie w Afganistanie zamachach zginęło co najmniej 27 osób - informuje agencja Reutera
rozwiń

Wideo dnia

 • Wypadek w luksusowym wieżowcu Trump Plaza. Samochód wjechał do lobby

  Wypadek w luksusowym wieżowcu Tru... 00:57

  18.09 | Wypadek w luksusowym wieżowcu Trump Plaza w mieście New Rochelle w stanie Nowy Jork. Samochód osobowy wjechał do holu głównego budynku. Dwóch przechodniów i kierowca auta zostali lekko ranni.
 • "Mąż cały czas mi powtarzał, płyn dalej". Pokonała raka i kanał La Manche

  "Mąż cały czas mi powtarzał, płyn... 00:30

  18.09 | Przepłynęła wpław Kanał La Manche cztery razy, bez zatrzymania. To wyjątkowy rekord, który w 54 godziny ustanowiła Amerykanka Sarah Thomas. Kobieta swój poczwórny wyczyn dedykuje wszystkim walczącym z nowotworami, bo sama rok temu wygrała z rakiem piersi.
 • Rekord Guinnessa w największej liczbie pompek zrobionych na kciukach

  Rekord Guinnessa w największej li... 00:32

  17.09 | Gruziński sportowiec ustanowił nowy rekord Guinnessa w zrobieniu jak największej liczby pompek na kciukach w ciągu minuty. Irakli Vekua podniósł się aż 59 razy bijąc tym samym poprzedni rekord, Asada Hanifa z Pakistańskiej Akademii Sztuk Walki, który wynosił 43 pompki.
 • Delfiny utknęły na plaży. Niezwykła akcja ratunkowa

  Delfiny utknęły na plaży. Niezwyk... 00:33

  16.09 | Dzięki wspólnemu wysiłkowi lokalnych służb i mieszkańców miejscowości Corral na południu Chile, udało się uratować dwa delfiny. Zwierzęta zostały znalezione na plaży w sobotę, około 200 metrów od wody.
 • Połknęła pierścionek zaręczynowy podczas snu

  Połknęła pierścionek zaręczynowy ... 00:39

  16.09 | Mieszkanka San Diego połknęła pierścionek zaręczynowy podczas snu. - W nocy śniło mi się, że jedziemy pociągiem towarowym. Sytuacja była niebezpieczna i mój narzeczony powiedział mi w tym śnie: musisz połknąć ten pierścionek. Gdy się obudziłam, nie miałam pierścionka na palcu. Od razu wiedziałam, gdzie jest... W moim żołądku. - powiedziała mieszkanka San Diego.
 • Skoki do wody z ponad 20-metrowego mostu

  Skoki do wody z ponad 20-metroweg... 01:08

  16.09 | Skoki do wody z ponad 20-metrowego mostu La Salve przed 27 tysięczną publicznością. Finałowe zawody światowej serii Red Bull Cliff Diving odbyły się w Bilbao, na północy Hiszpanii. Zwycięstwo zapewnili sobie brytyjczyk Garry Hunt oraz australijka Rhiannan Iffland.
 • Liderzy Lewicy zatańczyli na scenie w Gnieźnie

  Liderzy Lewicy zatańczyli na scen... 00:40

  15.09 | Politycy Lewicy, w tym jej liderzy - Włodzimierz Czarzasty, Robert Biedroń i Adrian Zandberg - na lokalnym festiwalu w Gnieźnie dali się porwać muzyce latino, wskoczyli na scenę i razem z zespołem zatańczyli układ. "Chyba poszło nam nieźle, bo połowa sztabu ma teraz zakwasy" - napisała Marcelina Zawisza z partii Razem.
 • 25 marsz jamników w Krakowie

  25 marsz jamników w Krakowie 00:50

  16.09 | Kolorowy pokaz mody i stylu prosto z Krakowa. Główne role w pokazie brały nie modelki, a jamniki. Po raz 25-ty miłośnicy tych czworonogów przeszli ulicami Krakowa w dorocznym marszu jamników. To wydarzenie jest bardzo ważne dla każdego właściciela bo to jedyny moment w roku gdy można pochwalić się swoją pomysłowością przy doborze ubioru dla swojego pupila.
 • Ukradli złoty sedes z domu Winstona Churchilla

  Ukradli złoty sedes z domu Winsto... 00:46

  15.09| Z Pałacu Blenheim, rodzinnego domu Winstona Churchilla, złodzieje skradli złotą toaletę wartą milion funtów. Sedes wykonany z 18-kararatowego złota był częścią wystawy w znajdującym się tam muzeum. Ponieważ z toalety można było normalnie korzystać i była ona podłączona do kanalizacji, to kiedy złodzieje odkręcili sedes, woda zalała duże fragmenty domu. Policja prowadzi dochodzenie w sprawie.
 • Fa Jam. Trzyletnie słoniątko z protezą

  Fa Jam. Trzyletnie słoniątko z pr... 00:56

  13.09 | 3-letnie słoniątko Fa Jam zostaje przeniesione do Tajlandzkiego Rezerwatu dla Słoni. Do Ogrodu Tropikalnego w Tajlandii trafił jako kaleka w 2016 roku. Pracownicy zbudowali mu protezę i otoczyli go troskliwą opieką. Teraz, w nowym miejscu, otrzyma właściwe leczenie.
 • Prezes PZKosz odwiedził szatnię po zwycięstwie z Chinami

  Prezes PZKosz odwiedził szatnię p... 00:25

  12.09 | Prezes Polskiego Związku Koszykówki Radosław Piesiewicz po obfitującym w emocje do samego końca zwycięskim dreszczowcu z gospodarzami wparował do szatni z gracją kibica fanatyka.
 • Zobaczył samolot, powiedział, że kończy z piciem. "Cudowne uzdrowienia z pijaństwa"

  Zobaczył samolot, powiedział, że ... 00:39

  12.09 | W Rosji poświęcono z samolotu miasto Twer. Miejscowe media donoszą, że święconą wodę wylewano z kielicha, gdyż przy wykorzystaniu kropidła krople trafiałaby z powrotem na pokład. Twerski duchowny Aleksandr Goriaczew, cytowany przez rosyjskie media, powiedział, że w mieście zdarzają się przypadki "cudownego uzdrowienia z pijaństwa".
rozwiń

Kontakt 24

rozwiń

Meteo

 • Prognoza pogody na środę

  Prognoza pogody na środę 01:38

  17.09 | W środę termometry pokażą maksymalnie 16 stopni Celsjusza.
 • Warunki drogowe w środę

  Warunki drogowe w środę 00:38

  17.09 | W środę pogoda utrudni jazdę po drogach w większości kraju.
 • Warunki biometeo w środę

  Warunki biometeo w środę 01:03

  17.09 | W środę warunki biometeo w całym kraju będą niekorzystne.
 • "Woda się ugotowała razem z rybami". Trzy tony śniętych ryb trafiły do utylizacji

  "Woda się ugotowała razem z rybam... 02:56

  Ekologiczny pogrom w Jeziorze Koskowickim pod Legnicą. Do utylizacji trafiły blisko trzy tony śniętych ryb. Nie przetrwały ani dwumetrowe sumy, ani małe płotki. Zabił je brak tlenu.
 • Bahamy w żałobie. Huragan Dorian zabił co najmniej 30 osób

  Bahamy w żałobie. Huragan Dorian ... 02:12

  Prędkość wiatru dochodziła do 350 kilometrów na godzinę, a sztormowe fale przekraczały 7 metrów. W piątek bilans ofiar śmiertelnych na Bahamach po przejściu huraganu Dorian wynosił 30 osób. Ta liczba zapewne ulegnie jeszcze zmianie. Ogrom zniszczenia jest tak wielki, że ofiar mogą być setki.
 • Huragan Dorian pustoszy Wyspy Bahama. Są ofiary śmiertelne

  Huragan Dorian pustoszy Wyspy Bah... 02:49

  Są ofiary śmiertelne i co najmniej 20 tysięcy kompletnie zniszczonych domów. Huragan Dorian, najsilniejszy we współczesnej historii Bahamów, pustoszy wyspy. We wtorek dotrze do wybrzeża Stanów Zjednoczonych.
 • Kraków idzie na walkę ze smogiem. W mieście nie można palić drewnem i węglem

  Kraków idzie na walkę ze smogiem.... 02:36

  Od niedzieli w Krakowie nie można palić drewnem i węglem w piecach, kominkach, a nawet stacjonarnych grillach. Miasto idzie na wojnę ze smogiem. Restrykcyjny zakaz to dla wielu mieszkańców problem, ale stawką są zdrowie i życie.
 • Jak ustrzec się przed burzą w górach? Obserwować niebo i sprawdzać prognozy

  Jak ustrzec się przed burzą w gór... 02:43

  Burze w górach mogą być nagłe i potężne. Rano może nic ich nie zapowiadać. W czwartek do południa nad Tatrami było błękitne niebo i piękne słońce. Dlatego warto reagować na każdą ciemną chmurę i sprawdzać prognozę pogody na bieżąco w smartfonie. Jeśli nadchodzi burza, to należy natychmiast zejść z góry.
 • "Dzika przyroda ginie coraz szybciej". Jak chronić zagrożone gatunki?

  "Dzika przyroda ginie coraz szybc... 03:34

  To kolejny dowód na to, jak śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt morskich jest plastik. Przyczyną śmierci osłabionej samicy diugonia przybrzeżnego, którą znaleziono u wybrzeży Tajlandii, był nagromadzony w jelitach surowiec. Troskliwa opieka, którą ją otoczono, nie pomogła. Z najnowszego raportu przygotowanego pod auspicjami ONZ wynika, że wyginięciem zagrożony jest nawet milion gatunków roślin i zwierząt. Zagraża im nie tylko zanieczyszczenie środowiska, ale też kłusownictwo i czarny rynek handlu zwierzętami.
 • Trąba powietrzna w Małopolsce. Wiele budynków zniszczonych

  Trąba powietrzna w Małopolsce. Wi... 00:46

  Gwałtowna trąba powietrzna przeszła przez wieś Jodłówka-Wałki w Małopolsce. Zniszczonych zostało wiele dachów i uszkodzonych kilka budynków, w tym szkoła i remiza straży pożarnej.
 • Groźne burze w Polsce. "Myślałam, że jest koniec świata"

  Groźne burze w Polsce. "Myślałam,... 02:46

  Uwaga na burze w województwach mazowieckim, lubelskim, wielkopolski, dolnośląskim, śląskim, małopolskim i świętokrzyskim - wszędzie tam synoptycy ostrzegają, a harcerze prewencyjnie zwijają obozy.
 • "Wyjadamy przyszłym pokoleniom". Dzień Długu Ekologicznego najwcześniej w historii

  "Wyjadamy przyszłym pokoleniom". ... 02:43

  Informacja o tym, że wszyscy żyjemy na kredyt nie brzmi dobrze. Od 29 lipca wykorzystaliśmy wszystkie zasoby naturalne, które mogą się odnowić jeszcze w tym roku. Dzień Długu Ekologicznego jest co roku, ale w tym - wypadł najszybciej w historii.
rozwiń

Eurosport.pl

 • Trening Manchesteru City przed meczem z Szachtarem

  Trening Manchesteru City przed me... 00:57

  Pierwszym rywalem Manchesteru City w sezonie 2019/2020 Ligi Mistrzów będzie ukraiński Szachtar. Zobacz ostatnie przygotowania mistrza Anglii do tego starcia.
 • Bayern gotowy na pierwszy mecz fazy grupowej Ligi Mistrzów

  Bayern gotowy na pierwszy mecz fa... 00:55

  W pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów 2019/2020 Bayern zmierzy się z Crveną zvezdą. - Wiemy, jakie wcześniej popełniliśmy błędy i będziemy tego unikać. Chcemy dobrze rozpocząć nowy sezon LM - powiedział bramkarz Bayernu Manuel Neuer.
 • Higuain kopnął trenera podczas treningu

  Higuain kopnął trenera podczas tr... 01:03

  Gonzalo Higuain nie lubi, kiedy ktoś mu przeszkadza. Podczas jednej z gierek treningowych Argentyńczyk nie dobiegł do piłki przez trenera. Napastnik Juventusu zezłościł się, kopnął trenera, a później kilkakrotnie uderzył w bandę.
 • Milik i Zieliński na treningu Napoli przed starciem z Liverpoolem

  Milik i Zieliński na treningu Nap... 01:00

  Arkadiusz Milik, który w ostatnim czasie leczył kontuzję, pojawił się na treningu Napoli przed meczem z Liverpoolem w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów. W zajęciach wziął udział również Piotr Zieliński.
 • Trening BVB przed meczem z Barceloną

  Trening BVB przed meczem z Barceloną 00:46

  Już w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów 2019/2020 dojdzie do hitowego starcia. Na Signal Iduna Park Borussia Dortmund podejmie Barcelonę. Zobacz ostatni trening BVB przed tym spotkaniem.
 • Inter gotowy na starcie ze Slavią Praga

  Inter gotowy na starcie ze Slavią... 00:58

  Meczem ze Slavią Praga Inter rozpocznie zmagania w Lidze Mistrzów 2019/2020. Spotkanie odbędzie się we wtorek 17 września na stadionie Giuseppe Meazza. Drugim spotkaniem grupy F będzie starcie Borussii Dortmund z Barceloną.
 • Chelsea gotowa na pierwszy mecz fazy grupowej Ligi Mistrzów

  Chelsea gotowa na pierwszy mecz f... 00:55

  Już we wtorek 17 września rozpocznie się faza grupowa Ligi Mistrzów w sezonie 2019/2020. W pierwszej kolejce Chelsea zmierzy się na własnym stadionie z Valencią. O tym spotkaniu opowiedział menedżer The Blues Frank Lampard.
 • Van Avermaet wygrał Grand Prix de Montreal

  Van Avermaet wygrał Grand Prix de... 01:26

  Greg van Averemaet z CCC Team odniósł triumf w wyścigu jednodniowym Grand Prix de Montreal. Na finiszu Belg wyprzedził m.in. drugiego Włocha Diego Ulissiego (UAE-Team Emirates) czy trzeciego Ivana Garcię Cortinę (Bahrain Merida). Zobacz końcówkę tego wyścigu.
 • Sajnok po 21. etapie Vuelty: pokazałem, że powoli dobijam do czołówki

  Sajnok po 21. etapie Vuelty: poka... 01:46

  - Wyciągnąłem wnioski po wcześniejszych etapach i teraz wypadłem dużo lepiej. Pokazałem, że powoli dobijam do czołówki - powiedział Szymon Sajnok. Kolarz CCC Team ostatni, 21. etap Vuelta a Espana zakończył na trzecim miejscu.
 • Podium 74. edycji Vuelta a Espana. Roglić z najważniejszą nagrodą

  Podium 74. edycji Vuelta a Espana... 02:41

  Po 21 etapach morderczej walki nadszedł czas na końcowe podium i odebranie nagród. Najważniejszą dostał triumfator wyścigu Primoż Roglić. Na podium stanęli również drugi Alejandro Valverde oraz trzeci Tadej Pogacar. Na szóstym miejscu wyścig zakończył Rafał Majka.
 • Najważniejsze wydarzenia 21. etapu Vuelta a Espana

  Najważniejsze wydarzenia 21. etap... 01:38

  Zobacz, co wydarzyło się na ostatnim, 21. etapie Vuelta a Espana, który zakończył się triumfem Fabio Jakobsena. Cały wyścig wygrał Primoż Roglić.
 • Jakobsen po wygraniu 21. etapu Vuelta a Espana

  Jakobsen po wygraniu 21. etapu Vu... 01:11

  Zobacz, co powiedział Fabio Jakobsen (Deceuninck - Quick Step) po wygraniu 21. etapu Vuelta a Espana.
rozwiń

News in English

rozwiń