"Fakty" z 22 marca

 • Porozumienia nie widać. Do strajku nauczycieli coraz bliżej

  Porozumienia nie widać. Do strajk... 03:57

  Minister edukacji narodowej zabiera głos, ale nauczycielom nie ma nic nowego do powiedzenia. Dziennikarzom też nie, bo nie odpowiada na pytania. Do strajku nauczycieli jest coraz bliżej, a do porozumienia - coraz dalej. Anna Zalewska apeluje do nauczycieli, by pozostali przy swoich uczniach. Nauczyciele odpowiadają, że są przy nich i będą. Nawet wtedy, gdy minister zakończy już swoją kampanię do europarlamentu.
 • Brexit oddalony w czasie. Tusk: chciałbym, żeby Brytyjczycy zostali

  Brexit oddalony w czasie. Tusk: c... 03:23

  Donald Tusk stwierdził, że bardzo by chciał, by Brytyjczycy przystąpili do wyborów europejskich i rozważyli wycofanie się z brexitu. Ale to na razie pobożne życzenie. Rozwód przesuwa się na kwiecień, albo maj. Choć po tym szczycie wszystkie opcje są na stole. Unia rozdaje karty, brytyjska premier stoi w drzwiach.
 • Ciąg dalszy sprawy Srebrnej. "Prokurator będzie podejmował decyzje racjonalne"

  Ciąg dalszy sprawy Srebrnej. "Pro... 03:17

  Jest nagranie, są też zeznania, a w nich pieniądze, koperta i prezes PiS. Austriacki biznesmen opowiada śledczym o wszystkim ze szczegółami. Dlaczego tylko on? - Prokurator będzie podejmował decyzje racjonalne, procesowe, a nie takie, które cynicznie chcieliby przeforsować politycy czy adwokaci w osobie pana Giertycha - tłumaczy Zbigniew Ziobro.
 • Seria wypadków na polskich drogach

  Seria wypadków na polskich drogach 02:43

  Na obwodnicy Warszawy ciężarówka na pełnym gazie wpada w stojący z boku drogi samochód, a dwóch mężczyzn w ostatniej chwili ucieka jej spod kół. Pod Inowrocławiem samochód skręca tuż przed motocyklem i motocyklista wylatuje z siedziska jak z katapulty. W tych dwóch przypadkach było szczęśliwe zakończenie. Ale nie zawsze tak jest.
 • Dziewięć godzin czekał na pomoc. Pacjent zmarł na izbie przyjęć szpitala w Sosnowcu

  Dziewięć godzin czekał na pomoc. ... 00:43

  Kontrola NFZ i śledztwo prokuratury po śmierci pacjenta w szpitalu w Sosnowcu. 39-letni mężczyzna, z opuchniętą, siną nogą, dziewięć godzin czekał na pomoc w izbie przyjęć. W końcu stracił przytomność i zmarł.
 • Kary za marnowanie jedzenia. Projekt ustawy zjednoczył polityków

  Kary za marnowanie jedzenia. Proj... 02:59

  Marnowanie jedzenia to plaga, więc niedługo będzie to słono kosztować. Wielkie markety będą płacić, jeżeli nie sprzedadzą jedzenia i nie przekażą go potrzebującym. A co, jeżeli wyrzucimy jedzenie do kosza w domu? Jeszcze nie będzie kary, ale może powinna być refleksja. Bo każdy z nas wyrzuca średnio cztery kilogramy żywności rocznie.
 • Krzysztof Piątek nie zawodzi. Polacy wygrywają z Austrią 1:0

  Krzysztof Piątek nie zawodzi. Pol... 03:02

  Biało-Czerwoni wygrywają w Wiedniu, a Krzysztof Piątek strzela bramkę za trzy punkty. Na początku drogi do Euro 2020 te punkty są jak skarb, a to zwycięstwo - jak sen. Długo trzeba było na nie czekać, teraz znowu możemy zacząć czekać na wyjście z grupy.
 • Światowy Dzień Wody 2019. Zdatnej do picia jest jak na lekarstwo

  Światowy Dzień Wody 2019. Zdatnej... 02:52

  Trzy czwarte naszej planety to woda, ale tej do picia mamy jak na lekarstwo. Więc najwyższy czas z głową odkręcać kurek. Jest taki dzień, w którym warto się o tym czegoś dowiedzieć i warto o tym pamiętać. Żeby żyć.
 • Widowiskowe wyburzenie. W Będzinie wysadzono chłodnię kominową

  Widowiskowe wyburzenie. W Będzini... 00:26

  W trzy sekundy wielki komin znika z powierzchni ziemi. W Będzinie wyleciała w powietrze stara kominowa chłodnia.
 • Polski samochód elektryczny zostanie wyprodukowany przez niemiecką firmę

  Polski samochód elektryczny zosta... 02:36

  Jest umowa, będzie samochód. Miał być polski, ale będzie z Niemiec. Polskie auto elektryczne tak zelektryzowało premiera, że obiecywał milion sztuk. Ale jak jedni produkują obietnice, a drudzy samochody, to warto połączyć siły, żeby osiągnąć efekt.

Nauczyciele zapowiadają strajk

 • Porozumienia nie widać. Do strajku nauczycieli coraz bliżej

  Porozumienia nie widać. Do strajk... 03:57

  Minister edukacji narodowej zabiera głos, ale nauczycielom nie ma nic nowego do powiedzenia. Dziennikarzom też nie, bo nie odpowiada na pytania. Do strajku nauczycieli jest coraz bliżej, a do porozumienia - coraz dalej. Anna Zalewska apeluje do nauczycieli, by pozostali przy swoich uczniach. Nauczyciele odpowiadają, że są przy nich i będą. Nawet wtedy, gdy minister zakończy już swoją kampanię do europarlamentu.
 • Katarzyna Lubnauer o propozycjach PiS dla nauczycieli

  Katarzyna Lubnauer o propozycjach... 00:42

  22.03| Szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer mówiła: "chcę przypomnieć, że nauczyciele to są ludzie na ogół bardzo dobrze wykształceni i mogą się zwyczajnie nie wyrobić, aby skorzystać ze zwolnienia z podatku. Ta obietnica oddziałuje głównie na osoby bez wyższego wykształcenia, które idą do pracy bezpośrednio po szkole średniej lub podstawowej".
 • Wiceminister Marzena Machałek o sytuacji nauczycieli

  Wiceminister Marzena Machałek o s... 01:56

  22.03| Wiceminister Marzena Machałek mówi o sytuacji nauczycieli.
 • Minister Zalewska o podwyżkach dla nauczycieli

  Minister Zalewska o podwyżkach dl... 00:38

  22.03| Minister Anna Zalewska mówiła także, że "każda godzina zajęć dodatkowych z uczniami będzie płatna". - Nauczyciel stażysta otrzyma tysiąc złotych na start, co przy braku podatku PIT do 26 roku życia znakomicie poprawi sytuację nauczyciela - oceniła.
 • Broniarz: byliśmy, jesteśmy i będziemy przy uczniach

  Broniarz: byliśmy, jesteśmy i będ... 00:38

  22.03| - Żaden nauczyciel nigdy swojego ucznia nie opuści (...) my byliśmy, jesteśmy i będziemy przy uczniach nawet wtedy, kiedy pani już zakończy swoją kampanię do europarlamentu - mówił w piątek przewodniczący ZNP Broniarz. Była to reakcja na wcześniejsze apele minister Zalewskiej oto, by nauczyciele "byli ze swoimi uczniami" w czasie egzaminów.
 • Protestująca nauczycielka: minister Anna Zalewska prowadzi monolog

  Protestująca nauczycielka: minist... 00:39

  22.03 | Oświatowa "Solidarność" podjęła decyzję o proteście głodowym podczas czwartkowego nadzwyczajnego posiedzenia Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" w Krakowie. Ma on zacząć się w poniedziałek. Jak mówiła jedna z protestujących nauczycielek, Pani Monika Ćwiklińska, minister edukacji Anna Zalewska nie prowadzi z nimi rozmów. - Mamy do czynienia niestety z wysłuchiwaniem monologu, ciągle słyszymy właściwie jak zdarta płyta tych samych słów - oceniła.
 • Protestujący w krakowskim kuratorium nauczyciele zapraszają przedstawicieli rządu do rozmowy

  Protestujący w krakowskim kurator... 01:06

  22.03 | Oświatowa "Solidarność" podjęła decyzję o proteście głodowym podczas czwartkowego nadzwyczajnego posiedzenia Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" w Krakowie. Ma on zacząć się w poniedziałek. Jak mówiła jedna z protestujących nauczycielek, Pani Monika Ćwiklińska, "my tutaj w małopolskim kuratorium oświaty (…) zapraszamy przedstawicieli rządu, my po to tutaj jesteśmy (…) żeby właśnie nie doszło do strajku".
 • "Nie o ilość tu chodzi, ale o jakość"

  "Nie o ilość tu chodzi, ale o jak... 00:56

  22.03 | Oświatowa "Solidarność" podjęła decyzję o proteście głodowym podczas czwartkowego nadzwyczajnego posiedzenia Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" w Krakowie. Ma on zacząć się w poniedziałek. Jak mówiła jedna z protestujących nauczycielek, Pani Monika Ćwiklińska, "większość postulatów być może jest spełnionych, ale nie są spełnione najważniejsze".
 • Anna Zalewska apeluje do nauczycieli

  Anna Zalewska apeluje do nauczycieli 00:41

  22.03| - Zwracam się do wszystkich nauczycieli z prośbą, by przy swoich uczniach, dzieciach byli, by razem z nimi emocjonowali tylko i wyłącznie tym, że trzeba jak najlepiej napisać egzamin - powiedziała w piątek minister edukacji narodowej Anna Zalewska, odnosząc się do strajku nauczycieli.
 • Borowski: rząd próbuje wmówić Polakom, że nauczyciele biorą uczniów jako zakładników

  Borowski: rząd próbuje wmówić Pol... 00:54

  21.03 | Marek Borowski odniósł się także do postulatów nauczycieli, którzy zapowiedzieli strajk. Jego zdaniem, powinni oni dostać podwyżkę.
 • Komorowski: oczekiwania nauczycieli są podwójnie uzasadnione

  Komorowski: oczekiwania nauczycie... 01:23

  21.03 | Były prezydent Bronisław Komorowski odniósł się w "Fatach po Faktach" do możliwego strajku nauczycieli, którzy domagają się podwyżek. - Oczekiwania nauczycieli są podwójnie uzasadnione. Nie tylko tym, że zostali z tyłu za innymi zawodami, które wywalczyły, albo dostały więcej, ale również zostali w tyle dlatego, że rząd odmówił im podwyżek w sytuacji, kiedy rozdaje pieniądze na różne inne społeczne cele - ocenił.
 • "Nauczyciele słusznie domagają się wyższych wynagrodzeń"

  "Nauczyciele słusznie domagają si... 00:49

  19.03 | - Nauczyciele słusznie domagają się wyższych wynagrodzeń - mówił w "Kropce nad i" szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. - I ja też chciałbym, żebyśmy mogli spełnić ich oczekiwania, ale z tego tysiąca w tej chwili rząd jest w stanie przeznaczyć na podwyżki około 500 złotych - dodał.
rozwiń

Eurowybory 2019

 • Kopacz: idziemy do Europy jako różnorodna koalicja, a Europa też jest różnorodna

  Kopacz: idziemy do Europy jako ró... 01:14

  22.03 | Ewa Kopacz w "Tak Jest" w TVN24.
 • Tadeusz Cymański znalazł się na liście PiS do Parlamentu Europejskiego w okręgu podlaskim i warmińsko-mazurskim

  Tadeusz Cymański znalazł się na l... 01:46

  22.03 | Tadeusz Cymański znalazł się na liście PiS do Parlamentu Europejskiego w okręgu podlaskim i warmińsko-mazurskim
 • Liderem listy w okręgu podlaskim i warmińsko-mazurskim jest europoseł Karol Karski

  Liderem listy w okręgu podlaskim ... 01:48

  22.03 | Europoseł Karol Karski, były szef resortu rolnictwa, poseł Krzysztof Jurgiel oraz posłanka Iwona Arent liderami listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu podlaskim i warmińsko-mazurskim.
 • Władysław Teofil Bartoszewsk zarekomendowany z okręgu warszawskiego

  Władysław Teofil Bartoszewsk zare... 00:25

  22.03 | Władysław Teofil Bartoszewski wystartuje do Parlamentu Europejskiego z listy Koalicji Europejskiej, z rekomendacji Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wiceprezes PSL i marszałek woj. mazowieckiego Adam Struzik, że poinformował, że władze mazowieckiego PSL zarekomendowały Władysława Teofila Bartoszewskiego na kandydata KE z okręgu warszawskiego. "Wierzymy, że właśnie wiedza, doświadczenie, to wszystko czym może się pochwalić, dorobkiem życiowym pan doktor daje nadzieję, na po pierwsze dobry efekt, a później dobrą pracę w Parlamencie Europejskim" - mówił Struzik.
 • "PSL jest jedyną partią, którą mogę z czystym sumieniem reprezentować"

  "PSL jest jedyną partią, którą mo... 00:28

  22.03 | Władysław Teofil Bartoszewski wystartuje do Parlamentu Europejskiego z listy Koalicji Europejskiej, z rekomendacji Polskiego Stronnictwa Ludowego. Władysław Teofil Bartoszewski mówił, że jest zaszczycony tym, iż władze PSL pomyślały o nim jak o potencjalnym kandydacie do PE. - PSL jest jedyną partią, którą mogę z czystym sumieniem reprezentować, czy usiłować reprezentować - podkreślił.
 • Władysław Teofil Bartoszewski startuje do europarlamentu

  Władysław Teofil Bartoszewski sta... 01:52

  22.03 | Władysław Teofil Bartoszewski wystartuje do Parlamentu Europejskiego z listy Koalicji Europejskiej, z rekomendacji Polskiego Stronnictwa Ludowego - poinformował w piątek prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Syn Władysława Bartoszewskiego znajdzie się na warszawskiej liście KE.
 • Walka o głosy, czyli starcie gigantów na listach do europarlamentu

  Walka o głosy, czyli starcie giga... 03:27

  Na wyborczych listach są znane, mocne nazwiska, więc w drodze do europarlamentu Bielan zmierzy się z Kalinowskim, Waszczykowski z Belką, a Anna Zalewska z Janiną Ochojską. Próba sił może być też w jednej politycznej rodzinie. Patryk Jaki już teraz mierzy się z byłą premier Beatą Szydło.
 • "Rozmawialiśmy o bieżących problemach"

  "Rozmawialiśmy o bieżących proble... 00:46

  19.03 | W jednym z warszawskich hoteli senatorowie Prawa i Sprawiedliwości spotkali się we wtorek z Jarosławem Kaczyńskim. - Bardzo ciekawe i miłe spotkanie. Była mowa o właściwie wszystkich sprawach ważnych dzisiaj dla Polski - powiedział prezes PiS, opuszczając hotel.
 • Lubnauer: teraz na horyzoncie jest Wisła Kraków

  Lubnauer: teraz na horyzoncie jes... 00:54

  19.03 | - Kibicuję Legii i w tej sprawie nic się nie zmieni. Aczkolwiek sam byłem piłkarzem Odry Opole i to jest klub najbliższy memu sercu - powiedział Patryk Jaki w "Faktach po Faktach" w TVN24. - Zastanawiam się, jakiemu klubowi piłkarskiemu będzie teraz kibicował - zastanawiała się liderka Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer. - Rozumiem, że teraz na horyzoncie jest Wisła Kraków - sugerowała.
 • "Kibicuję Legii i w tej sprawie nic się nie zmieni"

  "Kibicuję Legii i w tej sprawie n... 00:29

  19.03 | - Kibicuję Legii i w tej sprawie nic się nie zmieni. Aczkolwiek sam byłem piłkarzem Odry Opole i to jest klub najbliższy memu sercu - powiedział Patryk Jaki w "Faktach po Faktach" w TVN24.
 • Jaki: cieszę się, że jestem uznawany za wzmocnienie w każdym okręgu

  Jaki: cieszę się, że jestem uznaw... 01:12

  19.03 | Wiele okręgów pojawiało się przy moim nazwisku. Należy się cieszyć, że wiele osób uważa, że wszędzie mogę być wzmocnieniem dla listy, bo polityka to gra drużynowa - podkreślił w "Faktach po Faktach" wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Przyznał, że "będzie duża wewnętrzna rywalizacja" na małopolskiej liście Zjednoczonej Prawicy, z której ma wystartować.
 • Scheuring-Wielgus: Jesteśmy z Robertem trochę do siebie podobni. Zawsze idziemy pod prąd

  Scheuring-Wielgus: Jesteśmy z Rob... 01:34

  19.03 | Jesteśmy z Robertem trochę do siebie podobni. Zawsze idziemy pod prąd - mówiła na konferencji prasowej Joanna Scheuring-Wielgus. Posłanka Teraz! wystartuje z drugiego miejsca na warszawskiej liście Wiosny do Parlamentu Europejskiego.
rozwiń

Ataki na meczety w Nowej Zelandii

 • "W solidarności z muzułmankami nosimy chusty i nosimy je dumnie". Uczczenie 50 ofiar zamachu w Nowej Zelandii

  "W solidarności z muzułmankami no... 00:53

  22.03 | Christchurch oddaje hołd zamordowanym w zamachu na meczety. Kobiety zakładają na głowy chusty, charakterystyczne dla muzułmanek. - Żałoba będzie trwała bardzo długo. Miał nadzieje, że podzieli nas tym co zrobił, a połączył nas w jednym wielkim uścisku - mówi Bell Sibly, jedna z mieszkanek Christchurch.
 • Premier Nowej Zelandii ogłosiła zakaz sprzedaży karabinów półautomatycznych i szturmowych

  Premier Nowej Zelandii ogłosiła z... 00:27

  21.03 | Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern ogłosiła zakaz sprzedaży karabinów półautomatycznych i szturmowych oraz magazynków o dużej pojemności, zgodnie z projektowanymi nowymi zaostrzonymi przepisami, które mają być uchwalone do 11 kwietnia. Nowa regulacja ma związek z niedawną masakrą w Chistchurch. Ardern oświadczyła, że chodzi o "zapewnienie bezpieczeństwa naszych społeczności".
 • W atakach na meczety w Nowej Zelandii zginęło 50 osób

  W atakach na meczety w Nowej Zela... 01:28

  21.03 | Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern ogłosiła w czwartek zakaz sprzedaży karabinów półautomatycznych i szturmowych oraz magazynków do nich o dużej pojemności, zgodnie z projektowanymi nowymi zaostrzonymi przepisami, które mają być uchwalone do 11 kwietnia.
 • Pierwsze pogrzeby ofiar ataków na meczety w Christchurch

  Pierwsze pogrzeby ofiar ataków na... 01:35

  20.03 | W Christchurch na wschodzie Nowej Zelandii rozpoczęły się w środę rano czasu lokalnego pierwsze pogrzeby ofiar piątkowych ataków na meczety w tym mieście. Jak poinformowały lokalne media, na cmentarzu Memorial Park pochowano mężczyznę i jego syna.
 • Nieoficjalnie: zamachowiec z Nowej Zelandii podróżował po Polsce

  Nieoficjalnie: zamachowiec z Nowe... 01:50

  Zamachowiec z Nowej Zelandii był w grudniu w Polsce. 28-letni Australijczyk, który zabił w meczecie w Christchurch 50 osób, sporo podróżował po Europie przed atakiem. Nowozelandzka premier zapowiedziała, że nigdy nie wypowie jego nazwiska.
 • Czuwanie w Christchurch. Nowa Zelandia w żałobie po ataku

  Czuwanie w Christchurch. Nowa Zel... 02:42

  W poniedziałek w miejskim parku na czuwaniu spotkali się uczniowie z Christchurch. To była pełna emocji i smutku ceremonia. Największe wrażenie zrobiła grupa nastolatków, którzy na granicy policyjnego kordonu uczcili pamięć ofiar tradycyjną nowozelandzką Haka. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
 • Erdogan pokazał nagranie: Dlaczego tego nie powiecie?

  Erdogan pokazał nagranie: Dlaczeg... 01:06

  18.03 | Fragmenty nagrania z ataków białego supremacjonisty na meczety w Nowej Zelandii prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan wykorzystał w niedzielę podczas swego wiecu wyborczego. W atakach tych zginęło 50 osób - jak się przypuszcza - samych muzułmanów.
 • Mieszkańcy Nowej Zelandii oddają hołd ofiarom zamachu

  Mieszkańcy Nowej Zelandii oddają ... 02:30

  17. 03| Mieszkańcy Nowej Zelandii oddają hołd ofiarom zamachu. Liczba ofiar wzrosła do 50.
 • Do 50 wzrosła liczba ofiar ataku w Nowej Zelandii

  Do 50 wzrosła liczba ofiar ataku ... 00:38

  17.03 | Do 50 wzrosła liczba zabitych w piątkowych atakach na dwa meczety w mieście Christchurch na wschodzie Nowej Zelandii - poinformowała w niedzielę rano czasu lokalnego policja.
 • Nowa Zelandia w żałobie. Napastnik z Christchurch usłyszał zarzuty

  Nowa Zelandia w żałobie. Napastni... 03:06

  Nowa Zelandia w żałobie. Masakra w Christchurch to najbardziej krwawy akt terroru w historii kraju. Odpowiedzialność za oba ataki na meczety wziął na siebie 28-letni Australijczyk. Brenton Tarrant usłyszał zarzut morderstwa. Ma na sumieniu śmierć 49 ofiar. Chciał zabić więcej. Planował kolejne ataki.
 • Premier Nowej Zelandii: użył pięciu sztuk legalnie kupionej broni

  Premier Nowej Zelandii: użył pięc... 00:43

  16.03 | Terrorysta, który wziął na siebie odpowiedzialność za ataki na dwa meczety w Christchurch na wschodzie Nowej Zelandii, w których zginęło 49 osób, został w sobotę postawiony przed sądem. Usłyszał zarzut morderstwa.
 • Zamachowiec z Nowej Zelandii usłyszał zarzut morderstwa

  Zamachowiec z Nowej Zelandii usły... 00:39

  16.03 | Terrorysta, który wziął na siebie odpowiedzialność za ataki na dwa meczety w Christchurch na wschodzie Nowej Zelandii, w których zginęło 49 osób, został w sobotę postawiony przed sądem. Usłyszał zarzut morderstwa.
rozwiń

Katastrofa samolotu Ethiopian Airlines

 • Podobieństwa między katastrofami boeingów w Etiopii i Indonezji

  Podobieństwa między katastrofami ... 01:00

  18.03 | Eksperci badający czarne skrzynki Boeinga 737 MAX, który 10 marca rozbił się w Etiopii, znaleźli "wyraźne podobieństwa" do październikowej katastrofy takiego samego samolotu w Indonezji - podała w poniedziałek francuska agencja badania wypadków lotniczych (BEA).
 • Symboliczny pogrzeb ofiar katastrofy etiopskiego boeinga

  Symboliczny pogrzeb ofiar katastr... 00:57

  17.03 | Śledztwo w sprawie katastrofy etiopskiego boeinga, w której zginęło 157 osób, nabiera tempa. Zawartość czarnych skrzynek, badanych obecnie we Francji, ujawnia szczegóły ostatnich sekund przed tragedią. Udało się pobrać między innymi nagranie z kokpitu, na którym słychać głos pilota - podaje Reuters.
 • Boeing zamierza zaktualizaować oprogramowanie samolotów

  Boeing zamierza zaktualizaować op... 01:08

  16.03| Amerykański koncern lotniczy Boeing planuje zaktualizować oprogramowanie we wszystkich samolotach typu 737 MAX maksymalnie za 10 dni - poinformował Reuters, powołując się na źródła zbliżone do producenta. To efekt niedawnej katastrofy tego typu samolotu w Etiopii, gdzie zginęło 157 osób.
 • Pilot rozbitego samolotu zgłaszał problemy z systemem kontroli lotu

  Pilot rozbitego samolotu zgłaszał... 01:12

  13.03 | Pilot etiopskiego Boeinga 737 MAX, który w niedzielę rozbił się tuż po starcie z lotniska w Addis Abebie, zgłaszał problemy z systemem kontroli lotu i prosił o zgodę na zawrócenie samolotu - ujawnili w środę przedstawiciele Ethiopian Airlines.
 • MSZ informuje o dwóch Polakach, którzy zginęli w katastrofie w Etiopii

  MSZ informuje o dwóch Polakach, k... 04:30

  11.03| Jedną z ofiar katastrofy samolotu w Etiopii jest wieloletni pracownik Ministerstwa Spraw Zagranicznych - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka MSZ Ewa Suwara. Jak mówiła, drugą ofiarą jest osoba małoletnia mająca obywatelstwa polskie i kenijskie.
 • Katastrofa w Etiopii. MSZ podaje informacje o ofiarach

  Katastrofa w Etiopii. MSZ podaje ... 00:38

  11.03| Jedną z ofiar katastrofy samolotu w Etiopii jest wieloletni pracownik Ministerstwa Spraw Zagranicznych - podała w poniedziałek rzeczniczka MSZ Ewa Suwara. Jak poinformowała, drugą ofiarą jest osoba małoletnia obywatelstwa polsko-kenijskiego.
 • Mikosz: etiopskie linie mają dobrą reputację w kwestii bezpieczeństwa

  Mikosz: etiopskie linie mają dobr... 01:25

  11.03 | Boeing 737 linii Ethiopian Airlines rozbił się w niedzielę rano kilka minut po starcie. Podróżowało nim 149 pasażerów i ośmiu członków załogi. Sebastian Mikosz, prezes Kenya Airways i były prezes PLL LOT mówił na antenie TVN24, że etiopskie linie lotnicze "mają bardzo dobrą reputację, jeśli chodzi na pewno o bezpieczeństwo".
 • Cała rozmowa z Sebastianem Mikoszem

  Cała rozmowa z Sebastianem Mikoszem 05:12

  11.03 | Boeing 737 linii Ethiopian Airlines rozbił się w niedzielę rano kilka minut po starcie. Podróżowało nim 149 pasażerów i ośmiu członków załogi. Sebastian Mikosz, prezes Kenya Airways i były prezes PLL LOT mówił na antenie TVN24, że etiopskie linie lotnicze "mają bardzo dobrą reputację, jeśli chodzi na pewno o bezpieczeństwo".
 • Katastrofa samolotu w Etiopii. Ekspert: zawiniła maszyna, pogoda albo człowiek

  Katastrofa samolotu w Etiopii. Ek... 00:37

  11.03 | - Jak zwykle przy każdej katastrofie są brane pod uwag trzy elementy, mówią bardzo skrótowo: człowiek, maszyna, pogoda - mówił w TVN24 ekspert lotniczy Grzegorz Brychczyński o katastrofie Boeinga 737 linii Ethiopian Airlines, który rozbił się w niedzielę rano kilka minut po starcie. Podróżowało nim 149 pasażerów i ośmiu członków załogi.
 • Cała rozmowa z Grzegorzem Brychczyńskim

  Cała rozmowa z Grzegorzem Brychcz... 09:05

  11.03 | Przy każdej katastrofie są brane pod uwag trzy elementy, mówią bardzo skrótowo: człowiek, maszyna, pogoda - mówił w TVN24 ekspert lotniczy Grzegorz Brychczyński o katastrofie Boeinga 737 linii Ethiopian Airlines, który rozbił się w niedzielę rano kilka minut po starcie. Zapewnił jednak, że Boeing 737 "to jest bezpieczna maszyna". Jego zdaniem to "piloci za mało ręcznie latają, nie czują maszyny, wierzą w system elektroniczne, w systemy wspomaga".
 • "Szkolimy od zera do bohatera w bardzo krótkim czasie"

  "Szkolimy od zera do bohatera w b... 01:10

  11.03 | Boeing 737 linii Ethiopian Airlines rozbił się w niedzielę rano kilka minut po starcie. Podróżowało nim 149 pasażerów i ośmiu członków załogi. Zdaniem eksperta lotniczego Grzegorza Brychczyńskiego "wszystko wskazuje na to, że samolot w trakcie startu miał problemy z tak zwaną konfiguracją startową".
 • Etiopska tv: czarne skrzynki znalezione

  Etiopska tv: czarne skrzynki znal... 01:08

  11.03 | Ekipy poszukiwawcze odnalazły czarną skrzynkę samolotu Ethiopina Airlines, który rozbił się w niedzielę niedaleko Addis Abeby - podała etiopska telewizja państwowa. W katastrofie maszyny typu Boeing 737 MAX 8 zginęło 157 osób.
rozwiń

Episkopat o skali pedofilii w polskim Kościele

 • Biskup Andrzej Czaja przeprasza ofiarę księdza pedofila

  Biskup Andrzej Czaja przeprasza o... 01:46

  22.03 | Z całego serca przepraszam pana za to, czego dopuścił się wobec pana ksiądz Mariusz. Przepraszam za wielką krzywdę - napisał biskup opolski Andrzej Czaja do Dariusza Kołodzieja, który w 2012 roku padł ofiarą Mariusza K. - wikarego z parafii w Jemielnicy, wydalonego ze stanu kapłańskiego za pedofilię.
 • O. Żak: nie można mówić, że Jan Paweł II tuszował przypadki pedofilii wśród księży

  O. Żak: nie można mówić, że Jan P... 00:43

  20.03 | Nie można powiedzieć w sposób odpowiedzialny, że Jan Paweł II przymykał oczy albo tuszował (przypadki molestowania małoletnich – red.) - powiedział ojciec Adam Żak podczas konferencji KEP.
 • "Kiedy przeprosisz mnie?". Wstrząsające wystąpienie ofiary księdza pedofila

  "Kiedy przeprosisz mnie?". Wstrzą... 03:47

  Nazywajmy rzeczy po imieniu. To nie schorzenie duszy, to pedofilia - mówi pan Dariusz, który w wieku 13 lat padł ofiarą księdza pedofila. Jego mama wspomina, że w kurii musiała przysięgać na krzyż, że nikomu nic nie powie. Teraz jej syn powiedział głośno, w budynku Sejmu, co przeżył i co czuje.
 • "Biskupi nadal biją się, ale w cudze piersi"

  "Biskupi nadal biją się, ale w cu... 02:26

  16.03 | Miała być biała księga, a jest 11 stron jakiejś notatki, która dodatkowo zawiera wycinkowe dane - powiedziała Sylwia Spurek z partii Wiosna o raporcie na temat pedofilii w Kościele, przedstawionym przez Konferencję Episkopatu Polski
 • Ochojska: nie podoba mi się, w jaki sposób sprawa pedofilii jest zamiatana pod dywan

  Ochojska: nie podoba mi się, w ja... 02:19

  15.03 | - Bardzo boli mnie postawa Kościoła wobec tego problemu, to jest jedna z krzywd, jakie Kościół wyrządził ludziom. Bez rozliczenia tego, bez uzyskania wybaczenia, Kościół zamknie się w enklawie i będzie z niego uciekało wielu wartościowych ludzi. Ja wierzę w Boga, ale absolutnie nie podoba mi się to, w jaki sposób sprawa pedofilii była i niestety nadal jest zamiatana pod dywan - mówiła.
 • "Kościołowi trzeba dać chwilę czasu"

  "Kościołowi trzeba dać chwilę czasu" 00:32

  15.03 | Od 1 stycznia 1990 roku do 30 czerwca 2018 roku zgłoszenia wykorzystywania seksualnego małoletnich dotyczyły 382 duchownych - poinformowała w czwartek Konferencja Episkopatu Polski. Z przedstawionych danych wynika, że łącznie - we wszystkich, również niepotwierdzonych przypadkach - było 625 ofiar wykorzystywania seksualnego małoletnich przez duchownych.
 • "Raport stworzony w swoim własnym imieniu"

  "Raport stworzony w swoim własnym... 00:33

  15.03 | Od 1 stycznia 1990 roku do 30 czerwca 2018 roku zgłoszenia wykorzystywania seksualnego małoletnich dotyczyły 382 duchownych - poinformowała w czwartek Konferencja Episkopatu Polski. Z przedstawionych danych wynika, że łącznie - we wszystkich, również niepotwierdzonych przypadkach - było 625 ofiar wykorzystywania seksualnego małoletnich przez duchownych.
 • "Miejmy nadzieję, że rozpalone ognisko wypali to zło"

  "Miejmy nadzieję, że rozpalone og... 00:30

  15.03 | Od 1 stycznia 1990 roku do 30 czerwca 2018 roku zgłoszenia wykorzystywania seksualnego małoletnich dotyczyły 382 duchownych - poinformowała w czwartek Konferencja Episkopatu Polski. Z przedstawionych danych wynika, że łącznie - we wszystkich, również niepotwierdzonych przypadkach - było 625 ofiar wykorzystywania seksualnego małoletnich przez duchownych.
 • "To jest problem całego świata"

  "To jest problem całego świata" 00:26

  15.03| - Nie jest to problem samego Kościoła, to jest problem całego świata, bo jeżeli w Europie dotyczy on 18 milionów wykorzystywanych dzieci, to znaczy że te wszystkie osiemnaście milionów jest w Kościele, tylko to jest problem dotyczący całych warstw społeczeństwa. To jest problem społeczny - mówił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki.
 • "Programy seksualizacji dzieci"

  "Programy seksualizacji dzieci" 00:24

  15.03| Przewodniczący KEP mówił także o "programach seksualizacji" dzieci i młodzieży.
 • "Było bardzo dużo powiedziane o sprawcach, jacy to są biedni. A co z ofiarami?"

  "Było bardzo dużo powiedziane o s... 01:14

  14.03 | Zakres lat, który nam pokazano, to jest bardzo mało. Dla mnie nic to nie wnosi, to jest wręcz taka kpina z nas, z ofiar - powiedział w "Faktach po Faktach" prezes fundacji "Nie lękajcie się" Marek Lisiński pytany, czy przedstawione przez Episkopat dane na temat pedofilii w polskim Kościele są wiarygodne. Zdaniem profesora Tadeusza Bartosia, "to jest zorganizowana, trochę wymuszona przez okoliczności zewnętrzne, pokazówka".
 • Prezes Fundacji "Nie lękajcie się" o danych episkopatu: kpina z nas, z ofiar

  Prezes Fundacji "Nie lękajcie się... 01:30

  14.03 | Zakres lat, który nam pokazano, to jest bardzo mało. My nie wiemy ilu księży to dotyczy, w jakich diecezjach, w jakich latach to było. Dla mnie nic to nie wnosi, to jest wręcz taka kpina z nas, z ofiar - powiedział w "Faktach po Faktach" prezes fundacji "Nie lękajcie się" Marek Lisiński pytany, czy przedstawione przez Episkopat dane są wiarygodne. Zdaniem profesora Tadeusza Bartosia, "to jest taka zorganizowana, trochę wymuszona przez okoliczności zewnętrzne pokazówka".
rozwiń

Taśmy Kaczyńskiego

 • Ciąg dalszy sprawy Srebrnej. "Prokurator będzie podejmował decyzje racjonalne"

  Ciąg dalszy sprawy Srebrnej. "Pro... 03:17

  Jest nagranie, są też zeznania, a w nich pieniądze, koperta i prezes PiS. Austriacki biznesmen opowiada śledczym o wszystkim ze szczegółami. Dlaczego tylko on? - Prokurator będzie podejmował decyzje racjonalne, procesowe, a nie takie, które cynicznie chcieliby przeforsować politycy czy adwokaci w osobie pana Giertycha - tłumaczy Zbigniew Ziobro.
 • Brak decyzji prokuratury po zawiadomieniu Birgfellnera. "To zaczyna pachnieć skandalem"

  Brak decyzji prokuratury po zawia... 01:22

  21.03 | Prokuratura musi być wewnętrznie przekonana o potrzebie wszczęcia śledztwa i to jest jej prawo, ale w tej chwili są już przekraczane terminy kodeksowe - powiedział w "Faktach po Faktach" były prezydent Bronisław Komorowski. Skomentował brak decyzji prokuratury o wszczęciu lub niewszczęciu śledztwa po zawiadomieniu biznesmena Geralda Birgfellnera o możliwości popełnienia przestępstwa przez Jarosława Kaczyńskiego.
 • Ziobro: prokurator podejmie decyzje racjonalne, a nie forsowane przez polityków czy adwokatów

  Ziobro: prokurator podejmie decyz... 00:32

  21.03 | Prokurator będzie podejmował decyzje racjonalne, procesowe, a nie takie, które cynicznie chcieliby przeforsować, nie wiem czy to politycy, czy adwokaci – powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, odpowiadając na pytanie o tempo działań prokuratury ws. zawiadomienia złożonego przez austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera.
 • Ziobro: pełnomocnicy Birgfellnera wielokrotnie opóźniali przebieg czynności

  Ziobro: pełnomocnicy Birgfellnera... 01:14

  21.03 | Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro powiedział w czwartek, że w sprawie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa oszustwa złożonego przez Geralda Birgfellnera, sami pełnomocnicy austriackiego biznesmena "wielokrotnie opóźniali przebieg czynności, które podjęła prokuratura". - Skoro sami opóźniają te czynności, to czemuś to służy, po coś to robią. To są działania racjonalnych ludzi, którzy mają jakiś racjonalny z ich punktu widzenia cel - ocenił minister sprawiedliwości.
 • Jan Maria Jackowski komentuje zeznania Birgfellnera

  Jan Maria Jackowski komentuje zez... 00:53

  21.03| Jan Maria Jackowski komentuje zeznania Birgfellnera
 • Jakub Stefaniak komentuje zeznania Geralda Birgfellnera

  Jakub Stefaniak komentuje zeznani... 00:51

  21.03| Jakub Stefaniak komentuje zeznania Geralda Birgfellnera.
 • Szczegóły zeznań austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera

  Szczegóły zeznań austriackiego bi... 00:22

  21.03|"Nie chcę się tutaj pomylić, przekazałem kopertę, pan Kaczyński z kopertą wszedł do swojego pokoju, gdzie pan Sawicz już siedział" - tak według czwartkowej "Gazety Wyborczej" zeznał Gerald Birgfellner w prokuraturze. Austriacki biznesmen pytany był między innymi o przekazanie koperty z pieniędzmi księdzu Rafałowi Sawiczowi zasiadającemu w radzie Instytutu imienia Lecha Kaczyńskiego, właściciela spółki Srebrna.
 • Szef CBA dla "Faktów" TVN: moja praca dla Srebrnej to nic nadzwyczajnego

  Szef CBA dla "Faktów" TVN: moja p... 04:19

  Prawie 20 milionów euro dochodu rocznie miały dawać wieże, które w Warszawie chciała wybudować spółka Srebrna. Biznesplan był policzony. Na rozliczenie nagranych negocjacji w sprawie Srebrnej wciąż liczy opozycja. Pytanie, czy się nie przeliczy, bo CBA i ABW powodu do zajęcia się sprawą wciąż nie widzą.
 • "Traktowano nas jak przestępców"

  "Traktowano nas jak przestępców" 00:25

  13.03 | Gerald Birgfellner po przesłuchaniu w krótkim oświadczeniu powiedział dziennikarzom, że "składając zawiadomienie liczył, że będzie się ono toczyło w myśl haseł prawa i sprawiedliwości".
 • Roman Giertych: wola ochrony Jarosława Kaczyńskiego ze strony prokurator

  Roman Giertych: wola ochrony Jaro... 01:42

  13.03| Mecenas Roman Giertych relacjonował, że prokurator zadawane są te same pytania. - Mamy do czynienia z wielokrotnym pytaniem świadka o to samo - stwierdził. Jego zdaniem "mamy do czynienia z totalną kompromitacją". - Aż mi wstyd za to, co dzisiaj robi prokuratura - dodał. Giertych stwierdził także, że prokurator prowadząc przesłuchanie "mogłaby ukrywać swoją wolę ochrony Jarosława Kaczyńskiego w bardziej subtelny sposób".
 • Mecenas Jacek Dubois komentuje przebieg przesłuchania

  Mecenas Jacek Dubois komentuje pr... 01:37

  13.03| Mecenas Jacek Dubois opisywał przebieg przesłuchania w sposób obrazowy. - Wyobraźcie sobie państwo sytuację - jesteście w jakimś miejscu, gdzie gra winyl - zwracał się do dziennikarzy. - Ten winyl się zacina (…) i teraz nasz pobyt tutaj w czterdziestej którejś godzinie polega na tym, że pani prokurator się zacięła.Porównywał, że środowa wizyta w prokuraturze to wizyta w KOK-u - komitecie Obrony Kaczyńskiego.
 • Giertych: ambasador Austrii bardzo uważnie śledzi tę sytuację, mieliśmy bardzo miłą rozmowę

  Giertych: ambasador Austrii bardz... 01:24

  13.03 | - Mieliśmy bardzo miłą rozmowę. Oczywiście możliwości ambasady są dosyć ograniczane, natomiast myślę, że jest wspólne oczekiwanie, że to śledztwo będzie prowadzone po prostu normalnie - powiedział.
rozwiń

Brexit faktem

 • Brexit oddalony w czasie. Tusk: chciałbym, żeby Brytyjczycy zostali

  Brexit oddalony w czasie. Tusk: c... 03:23

  Donald Tusk stwierdził, że bardzo by chciał, by Brytyjczycy przystąpili do wyborów europejskich i rozważyli wycofanie się z brexitu. Ale to na razie pobożne życzenie. Rozwód przesuwa się na kwiecień, albo maj. Choć po tym szczycie wszystkie opcje są na stole. Unia rozdaje karty, brytyjska premier stoi w drzwiach.
 • Dwie możliwe daty brexitu

  Dwie możliwe daty brexitu 01:54

  22.03 | Brexit - odroczony. Unijni liderzy ustalili nowy kalendarz wychodzenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Brexit został odłożony conajmniej do 12 kwietnia. Premier Theresa May wraca do parlamentu, by po raz trzeci prosić o poparcie umowy rozwodowej.
 • Tusk: 12 kwietnia to kluczowa data

  Tusk: 12 kwietnia to kluczowa data 00:40

  22.03 | Rada Europejska przyjęła w konkluzjach czwartkowego szczytu, że nowym terminem domyślnego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej będzie 12 kwietnia. Jeśli jednak Izba Gmin poprze przed końcem marca proponowane porozumienie - pomimo odmowy w dwóch poprzednich głosowaniach - to data opuszczenia Wspólnoty zostałaby zmieniona na 22 maja.
 • Premier: uniknęliśmy postawienia Wielkiej Brytanii pod ścianą

  Premier: uniknęliśmy postawienia ... 00:45

  22.03| Premier Mateusz Morawiecki mówi o "uniknięciu postawienia Wielkiej Brytanii pod ścianą".
 • Tusk: data graniczna brexitu pozostaje odsunięta w czasie

  Tusk: data graniczna brexitu pozo... 00:44

  22.03 | Rada Europejska przyjęła w konkluzjach czwartkowego szczytu, że nowym terminem domyślnego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej będzie 12 kwietnia. Jeśli jednak Izba Gmin poprze przed końcem marca proponowane porozumienie - pomimo odmowy w dwóch poprzednich głosowaniach - to data opuszczenia Wspólnoty zostałaby zmieniona na 22 maja.
 • Morawiecki: uniknęliśmy pewnego postawienia Wielkiej Brytanii pod ścianą

  Morawiecki: uniknęliśmy pewnego p... 00:36

  22.03 | Dwa scenariusze przedłużenia brexitu - to efekt szczytu przywódców Unii Europejskiej. Rada Europejska, przy akceptacji brytyjskiej premier Theresy May, zaproponowała, że jeśli Izba Gmin zaakceptuje porozumienie rozwodowe w przyszłym tygodniu, przedłużenie nastąpi do 22 maja. Jeśli nie zaakceptuje to do 12 kwietnia. Propozycje komentował premier Mateusz Morawiecki
 • May: zrobię wszystko, byśmy dokonali brexitu z umową

  May: zrobię wszystko, byśmy dokon... 00:47

  22.03 | Dwa nowe scenariusze dla Brexitu. Przywódcy 27 krajów UE uzgodnili wczoraj wieczorem, że jeśli Izba Gmin zaakceptuje porozumienie rozwodowe w przyszłym tygodniu, przedłużenie nastąpi do 22 maja. Jeśli nie zaakceptuje to 12 kwietnia.
 • May: przedłużenie terminu brexitu daje posłom wybór

  May: przedłużenie terminu brexitu... 00:51

  22.03 | Dwa nowe scenariusze dla Brexitu. Przywódcy 27 krajów UE uzgodnili wczoraj wieczorem, że jeśli Izba Gmin zaakceptuje porozumienie rozwodowe w przyszłym tygodniu, przedłużenie nastąpi do 22 maja. Jeśli nie zaakceptuje to 12 kwietnia.
 • May na szczycie UE w sprawie brexitu

  May na szczycie UE w sprawie brex... 01:20

  22.03 | Dwa nowe scenariusze dla Brexitu. Przywódcy 27 krajów UE uzgodnili wczoraj wieczorem, że jeśli Izba Gmin zaakceptuje porozumienie rozwodowe w przyszłym tygodniu, przedłużenie nastąpi do 22 maja. Jeśli nie zaakceptuje to 12 kwietnia.
 • May: przedłużenie terminu brexitu daje posłom wybór

  May: przedłużenie terminu brexitu... 00:51

  22.03 | Dwa nowe scenariusze dla Brexitu. Przywódcy 27 krajów UE uzgodnili wczoraj wieczorem, że jeśli Izba Gmin zaakceptuje porozumienie rozwodowe w przyszłym tygodniu, przedłużenie nastąpi do 22 maja. Jeśli nie zaakceptuje to 12 kwietnia.
 • Tusk: jestem zadowolony, że na jakiś czas udało się odsunąć ten czarny scenariusz

  Tusk: jestem zadowolony, że na ja... 00:42

  22.03 | Po szczycie Tusk rozmawiał z polskimi dziennikarzami. - Jestem zadowolony, że przynajmniej na jakiś czas udało się odsunąć ten czarny scenariusz i przynajmniej ciągle w grze pozostają scenariusze bardziej optymistyczne - powiedział.
 • Tusk: chciałbym, żeby Brytyjczycy rozważyli wycofanie się z brexitu

  Tusk: chciałbym, żeby Brytyjczycy... 00:47

  22.03 | - Ja bardzo bym chciał, żeby Brytyjczycy przystąpili do wyborów, żeby na serio rozważyli wycofanie się z brexitu, ale to moja prywatna opinia. Szanse na to są wciąż moim zdaniem bardzo małe - ocenił przewodniczący Rady Europejskiej.
rozwiń

Wenezuelczycy przeciw Maduro

 • W Wenezueli pogłębia się kryzys

  W Wenezueli pogłębia się kryzys 01:25

  21.03 | W Wenezueli od blisko dwóch miesięcy trwa stan faktycznej dwuwładzy. Na fali masowych wystąpień przeciwko Maduro Guaido ogłosił się 23 stycznia tymczasowym prezydentem kraju i uznał prezydenturę rywala za nielegalną.
 • Guaido wzywa do marszu na Caracas

  Guaido wzywa do marszu na Caracas 01:00

  17.03 | Juan Guaido, lider opozycji Wenezueli, który ogłosił się tymczasowym prezydentem, wezwał w sobotę swoich zwolenników do "Operacji wolność" i marszu na pałac prezydencki w Caracas, by obalić władze prezydenta Nicolasa Maduro.
 • USA wycofują dyplomatów z ambasady w Wenezueli i nakładają kolejne sankcje wizowe i finansowe

  USA wycofują dyplomatów z ambasad... 00:43

  14.03 | Departament Stanu USA poinformował w czwartek, że od poniedziałku cofnął 340 wiz obywatelom Wenezueli, w tym 107 byłym dyplomatom i członkom ich rodzin. Wysoki rangą przedstawiciel administracji powiedział, że USA rozważają dalsze sankcje finansowe.
 • Niemcy wycofują część personelu dyplomatycznego z Wenezueli

  Niemcy wycofują część personelu d... 00:52

  13.03 | Niemcy postanowiły zredukować swój personel dyplomatyczny w Caracas. Poinformował o tym w środę rzecznik niemieckiego MSZ, wskazując na coraz trudniejsze warunki życia w Wenezueli i groźbę dalszego pogorszenia się sytuacji w dziedzinie bezpieczeństwa.
 • Wenezuela bez prądu. Narastający chaos w kraju

  Wenezuela bez prądu. Narastający ... 01:11

  11.03 | Wenezuelski parlament, w którym większość ma opozycja, uchwalił w poniedziałek dekret o wprowadzeniu stanu wyjątkowego na terenie całego kraju, zaproponowany przez przewodniczącego Zgromadzenia Narodowego i tymczasowego prezydenta Wenezueli Juana Guaido.
 • W Wenezueli wciąż nie opanowano awarii systemu energetycznego

  W Wenezueli wciąż nie opanowano a... 01:01

  11.03 | Wenezuela pogrążona w ciemnościach, to efekt utrzymującej się od czwartku awarii systemu energetycznego. Dostępu do prądu nie mają szkoły, urzędy, a nawet szpitale, które nie mogą przeprowadzać dializ u pacjentów z niewydolnością nerek.
 • W Caracas starcia protestujących z siłami bezpieczeństwa

  W Caracas starcia protestujących ... 01:01

  09.03.| Przed zaplanowanymi na sobotę manifestacjami przeciwników i zwolenników prezydenta Nicolasa Maduro w stolicy Wenezueli, Caracas, doszło do starć części protestujących z policją. Ulice są pilnie strzeżone przez siły bezpieczeństwa.
 • Juan Guaido uczestniczył w sesji Zgromadzenia Narodowego

  Juan Guaido uczestniczył w sesji ... 00:45

  6.03 | Decyzja uzurpatorskiego reżymu, który nie ma uprawnień, by uznawać kogokolwiek za osobę niepożądaną w Wenezueli, o wydaleniu ambasadora Niemiec jest całkowicie bezprawna - ocenił w środę Juan Guaido uznawany przez społeczność międzynarodową za pełniącego obowiązki prezydenta.
 • Guaido wrócił do Wenezueli. Po wylądowaniu przemawiał do zwolenników

  Guaido wrócił do Wenezueli. Po wy... 00:49

  04.03 | Juan Guaido, lider opozycji i przewodniczący parlamentu, który mianował się tymczasowym prezydentem Wenezueli, przyleciał w poniedziałek z Ekwadoru do kraju, mimo zakazu podróży wydanego przez reżim w Caracas.
 • Juan Guaido wrócił do Wenezueli

  Juan Guaido wrócił do Wenezueli 00:37

  4.03 | Juan Guaido, lider opozycji i przewodniczący parlamentu, który mianował się tymczasowym prezydentem Wenezueli, przyleciał w poniedziałek z Ekwadoru do kraju, mimo zakazu podróży wydanego przez reżim w Caracas. Na lotnisku witali go jego zwolennicy.
 • Protest z udziałem Juana Guaido

  Protest z udziałem Juana Guaido 00:44

  20.02 | Wenezuelskie służby bezpieczeństwa zabiły wielu ludzi i aresztowały setki osób, protestujących przeciwko dyktaturze oficjalnie urzędującego prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro - poinformowała w środę organizacja Amnesty International.
 • Polska uznaje Juana Guaido za tymczasowego prezydenta Wenezueli

  Polska uznaje Juana Guaido za tym... 01:42

  4.02 | Polska jest kolejnym krajem, który uznaje Juana Guaido za tymczasowego prezydenta Wenezueli - ogłosił w poniedziałek w Brukseli minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Decyzję taką podjęło już kilkanaście państw członkowskich Unii Europejskiej.
rozwiń

Obraz świata

 • Napastnik ranił księdza podczas mszy transmitowanej w telewizji

  Napastnik ranił księdza podczas m... 00:51

  22.03 | 77-letni kanadyjski ksiądz katolicki Claude Grou został w piątek zaatakowany ostrym narzędziem podczas odprawiania mszy w największym kanadyjskim kościele, katolickim oratorium św. Józefa w Montrealu - poinformowała miejscowa policja.
 • Prom był przeciążony, utonęło ponad 90 osób. Moment katastrofy widoczny na nagraniu

  Prom był przeciążony, utonęło pon... 00:52

  22.03 | Na rzece Tygrys w Iraku zatonął prom. Zginęły co najmniej 94 osoby. Większość ofiar to kobiety i dzieci. Premier kraju zarządził natychmiastowe wszęcie śledztwa ale już teraz wiadomo, że przyczyną katastrofy było przeciążenie promu i wysoki poziom wody. Jak powiedział jeden z urzędników irackich służb bezpieczeństwa - Zatonął, ponieważ na pokładzie było zbyt wielu pasażerów, ponad stu. Jak podał Iracki resort spraw wewnętrznych 55 osób zostało uratowanych.
 • Ambasada Korei Północnej w Madrycie

  Ambasada Korei Północnej w Madrycie 01:05

  22.03 | Hiszpańskie władze potwierdziły, że trwa śledztwo w sprawie domniemanego ataku na ambasadę Korei Północnej w Madrycie - poinformowała amerykańska telewizja CNN. W ataku na teren placówki miała wtargnąć grupa zamaskowanych napastników, którzy skrępowali jej personel i ukradli część dokumentów.
 • Bitwa youtuberów w Berlinie. Nagranie

  Bitwa youtuberów w Berlinie. Nagr... 01:12

  22.03 | W czwartek wieczorem na Alexanderplatz w Berlinie doszło do wielkiej bijatyki między zwolennikami dwóch zwaśnionych youtuberów. Brało w niej udział około 50 osób. W ruch poszły pięści, kopniaki i gaz pieprzowy. Policja zatrzymała dziewięć osób.
 • Zderzenie autobusów w Ghanie

  Zderzenie autobusów w Ghanie 00:36

  22.03 | Co najmniej 60 osób poniosło śmierć w piątek w czołowym zderzeniu dwóch autobusów komunikacji publicznej w środkowej Ghanie - poinformowała lokalna policja. Według mediów jest też wielu rannych.
 • Xi Jinping w Rzymie

  Xi Jinping w Rzymie 00:51

  22.03 | Prezydent Chin Xi Jinping, składający wizytę w Rzymie, powiedział w piątek, że współpraca jego kraju z Włochami zacieśniana jest w duchu "szacunku i zaufania". Nie ma żadnego konfliktu interesów - mówił Xi po spotkaniu z włoskim prezydentem Sergio Mattarellą.
 • Potężna eksplozja w chińskich zakładach chemicznych

  Potężna eksplozja w chińskich zak... 00:31

  21.03 | Sześć osób zginęło, a około 30 zostało poważnie rannych w silnym wybuchu w mieście Yancheng na wschodzie Chin - poinformował Reuters powołujący się na lokalne chińskie władze i media. Do eksplozji doszło w czwartek w zakładach chemicznych, na amatorskich nagraniach widać kilkudziesięciometrową kulę ognia.
 • Potężna eksplozja w chińskich zakładach chemicznych

  Potężna eksplozja w chińskich zak... 00:32

  21.03 | Sześć osób zginęło, a około 30 zostało poważnie rannych w silnym wybuchu w mieście Yancheng na wschodzie Chin - poinformował Reuters powołujący się na lokalne chińskie władze i media. Do eksplozji doszło w czwartek w zakładach chemicznych, na amatorskich nagraniach widać kilkudziesięciometrową kulę ognia.
 • Jimmy Carter angażuje się w dzialalność humanitarną

  Jimmy Carter angażuje się w dzial... 00:45

  22.03 | Jimmy Carter ma już 94 lata i 172 dni. Tym samym, od piątku jest najstarszym żyjącym byłym prezydentem w historii Stanów Zjednoczonych. Wcześniej tytuł ten należał do Georga H.W. Busha.
 • Pogrzeb żołnierza po 74 latach. Zginął w czasie Drugiej Wojny Światowej

  Pogrzeb żołnierza po 74 latach. Z... 00:35

  22.03 | Amerykański porucznik Lynn Hadfield zginął w czasie Drugiej Wojny Światowej. 21 marca 1945 roku bombowiec Douglas A-26 Invader, który pilotował, został zestrzelony nad terenem Niemiec. Żołnierz miał wtedy 26 lat. Wrak maszyny odnaleziono dopiero w 2018 roku.
 • Izrael zajął Wzgórza Golan w 1967 roku

  Izrael zajął Wzgórza Golan w 1967... 00:51

  22.03 | Syryjski rząd potępił w piątek oświadczenie prezydenta USA Donalda Trumpa, który stwierdził, że nadszedł czas na uznanie suwerenności Izraela nad Wzgórzami Golan. Władze w Damaszku dodały, że Syria jest zdeterminowana, by odzyskać okupowany obszar "za pomocą wszelkich dostępnych środków".
 • Rośnie bilans ofiar wybuchu w chińskich zakładach chemicznych

  Rośnie bilans ofiar wybuchu w chi... 00:41

  22.03 | Co najmniej 47 osoby zginęły w wyniku eksplozji, która miała miejsce w czwartek w fabryce chemicznej w miejscowości Yancheng w Chinach. Ponad 600 osób zostało rannych - podaje Reuters.
rozwiń

Wideo dnia

 • Dwa lata po wypadku policja pokazuje jak runęła "piramida z ludzi"

  Dwa lata po wypadku policja pokaz... 01:13

  22.03 | Nagranie wypadku cyrkowców z grupy Nika Wallendy zostało upublicznione dwa lata po zdarzeniu, w którym poważnie rannych zostało pięcioro z ośmiorga linoskoczków biorących udział w próbie przed pokazem. Policja z Florydy przekazała dziennikarzom amatorski film dokumentujący to zdarzenie z 2017 roku.
 • Tusk: miejsca w piekle jest bardzo dużo

  Tusk: miejsca w piekle jest bardz... 00:30

  22.03 | Szef Rady Europejskiej Donald Tusk mówił w lutym o "specjalnym miejscu w piekle" dla osób promujących brexit "bez choćby szkicu planu tego, jak go bezpiecznie przeprowadzić". W czwartek pytany na konferencji, czy to "specjalne miejsce" powinno zostać poszerzone, aby pomieścić brytyjskich parlamentarzystów niepopierających umowy, odparł: - Według papieża, piekło jest jeszcze puste. A więc miejsca jest tam bardzo dużo.
 • Latające obiekty nad Los Angeles. Kalifornijska policja: To nie inwazja obcych

  Latające obiekty nad Los Angeles.... 00:30

  21.03 | Latające obiekty pojawiły się nad Los Angeles i przeleciały między wieżowcami. Policja uspokaja mieszkańców miasta i wydaje komunikat. Kometa nie uderzyła w Los Angeles. To również nie inwazja obcych - poinformowała w mediach społecznościowych kalifornijska policja. Jak się okazało nad miastem przelecieli kaskaderzy w specjalnych kombinezonach do szybowania. Do nóg mieli przypięte urządzenia przypominające buty odrzutowe dzięki czemu pozostawiali za sobą łune. Wszystko na potrzeby nowego filmu. To w końcu Hollywood - dodała w komunikacie policja.
 • Niedźwiedź Mansur. Mieszka na lotnisku w Rosji, jego opiekun to jeden z pilotów

  Niedźwiedź Mansur. Mieszka na lot... 00:32

  21.03 | Lubi pomarańcze, owoce granatu, jabłka i oczywiście miód. To niedźwiedź Mansur. Mieszka na lotnisku w Rosji i uwielbia bawić się z jednym z pilotów, który wychowywał go od czasu gdy Mansur był małym misiem, znalezionym na pasie startowym. Teraz to potężne zwierze. Ktoś porzucił go na lotnisku jak miał około dwóch miesięcy i był mniejszy od kota. - Przez pierwszy rok nie rozumiał co to jest sen zimowy, był śpiący, ale nie wiedział co się dzieje. Siedzieliśmy z nim w jego klatce. Głaskałem go, a on ssał mój palec. - powiedział Andriej Iwanow pilot i opiekun niedźwiedzia.
 • Zamknięto wyspę-więzienie na Islas Marias

  Zamknięto wyspę-więzienie na Isla... 00:56

  21.03 | Meksyk zamknął swoje niesławne więzienie na archipelagu Islas Marias - we czwartek poinformowała agencja Reutera. Była to jedna z ostatnich na świecie wysp-kolonii karnych, położona na Pacyfiku około 110 kilometrów od wybrzeży kontynentu.
 • Coś wybuchło w śmieciarce. Ranny kierowca

  Coś wybuchło w śmieciarce. Ranny ... 00:54

  21.03 | Kalifornia i tajemnicza eksplozja w śmieciarce wywożącej odpady z jednego z osiedli San Jose. Ranny został kierowca pojazdu. Policja nie ustaliła jeszcze, co było przyczyną wybuchu.
 • Taneczny występ tuż przed policyjnym zatrzymaniem

  Taneczny występ tuż przed policyj... 00:43

  21.03 | Nietypowe nagranie z akcji miejskiej policji w Los Angeles. Pościg za białym autem i podejrzany, który po zatrzymaniu zaczął tańczyć przed policjantami. Oklasków nie było. Tylko szczęk kajdanek, trzask drzwi radiowozu. I transport do aresztu w blasku policyjnych świateł.
 • Zakradła się do samochodu i nie chciała wyjść. Zobacz negocjacje z koalą

  Zakradła się do samochodu i nie c... 00:44

  20.03 | Nieproszony i pozornie uroczy intruz wkradł się do samochodu pewnego Australijczyka. Mowa o koali, która okazała się wyjątkowo uparta. Za nic nie chciała wyjść z klimatyzowanego pojazdu. Koala weszła do niego po tym, jak mężczyzna zostawił otwarte drzwi dla swojego psa.
 • "Złapałeś moje dzieci?". Akcja ratunkowa z płonącego budynku w Iowa

  "Złapałeś moje dzieci?". Akcja ra... 00:46

  20.03 | W mieście Des Moines w stanie Iowa miała miejsce dramatyczna akcja ratunkowa. Matka z trójką dzieci utknęła w płonącym budynku. Całą akcję filmowała kamera, którą miał przy sobie jeden z policjantów. W środku nocy w jednym z budynków w mieście Des Moines wybuchł pożar. W środku znajdowała się matka z trójką dzieci. Policjanci uczestniczący w akcji ratunkowej łapali dzieci, które kobieta wyrzucała z okna, z drugiego piętra. - Złapię je! Rzucaj! - krzyczał jeden z policjantów. Całą rodzinę udało się uratować. 
 • 45 jadowitych grzechotników znalezionych pod domem w Teksasie

  45 jadowitych grzechotników znale... 00:40

  20.03 | W mieście Albany przestrzeń pod jednym z domów zamieszkiwało 45 jadowitych grzechotników. Prawdopodobnie chowały się tam przed zimą. Odkryła to ekipa łowców gadów wraz z właścicielem domu. Ten chcąc poprawić przewody po awarii telewizji kablowej natknął się na kilka węży. Wezwał więc specjalistów od gadów. A ci wyciągnęli stamtąd aż 45 grzechotników. Zszokowanego właściciela domu uspokajali, że nie jest tak źle. Trzy lata temu pod innym budynkiem w Teksasie znaleźli aż 88 jadowitych węży.
 • Cliff daving i niezwykłe widoki prosto z RPA

  Cliff daving i niezwykłe widoki ... 00:31

  20.03 | Niesamowite widoki i sportowy kunszt najlepszych na świecie w swoim fachu. W kanionie rzeki Blyde w Republice Południowej Afryki rozegrano zawody cliff davingu.
 • Za rekordową kwotę 1 mln 252 tys. euro sprzedano gołębia wyścigowego

  Za rekordową kwotę 1 mln 252 tys.... 00:31

  17.03 | Za rekordową kwotę 1 mln 252 tys. euro sprzedano gołębia wyścigowego o imieniu Armando podczas niedzielnej aukcji w belgijskiej Flandrii. Nabywcą jest obywatel Chin. Media wskazują, że to wydarzenie jest dowodem na światową reputację gołębi pocztowych z Zachodniej Flandrii.
rozwiń

Reportaże TVN24

 • Kuba wciąż niechętnie otwiera się na świat. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Kuba wciąż niechętnie otwiera się... 45:59

  2.01. | Wiele się zmienia w relacjach Kuby ze światem, ale w samym kraju zmian wciąż niewiele. Wciąż kultywuje się rewolucję 1 stycznia i jej przywódcę - Fidela Castro. Władze mówią o otwarciu na świat, ale też podkreślają wyższość socjalizmu nad demokracją i rynkiem. Materiał "Faktów" TVN.
 • Femen. Naga prawda

  Femen. Naga prawda 46:49

  31.12 | Nagość to dla członkiń Femenu jednocześnie symbol bezbronności i waleczności. A waleczne są bardzo, coraz bardziej są też znane i zwykle – rozebrane do naga. Nasz reporter za najbardziej znanymi feministkami świata zjechał kawał świata. (Dla dorosłych).
 • FEMEN. Naga prawda

  FEMEN. Naga prawda 22:58

  30.12 | Pierwsza część reportażu Wojciecha Bojanowskiego o feministycznym ruchu FEMEN.
 • Próby walki z uczuciami nic nie dały

  Próby walki z uczuciami nic nie dały 00:49

  23.10 | - Może trochę bałem się reakcji. Przełożonych poinformowałem dopiero, kiedy podjąłem ostateczną decyzję. Kościół ma oczywiście swoje mechanizmy. Można iść do biskupa, rozmawiać, szukać wsparcia, ale ja uporałem się z tym sam - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • "Chciałem być fair". Decyzja o zrzuceniu sutanny

  "Chciałem być fair". Decyzja o zr... 00:55

  23.10 | - Nie zrzuciłem sutanny od razu. Chciałem spróbować być księdzem na sto procent, ale z upływem czasu było mi coraz trudniej. Coś się we mnie kłóciło, a nie chciałem żyć podwójnym życiem. Decyzję podjąłem dopiero po czterech latach. Musiałem do tego dojrzeć. Nie jest łatwo zostawić swoje dotychczasowe życie - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • Były ksiądz mówi o miłości do innego mężczyzny

  Były ksiądz mówi o miłości do inn... 00:31

  23.10 | Wcześniej podobali mi się mężczyźni, ale pierwsza prawdziwa miłość przyszła dopiero, kiedy byłem już księdzem. Nie sądziłem, że można tak mocno się zaangażować. W pewnym momencie wchodzisz w uczucie tak bardzo, że nie potrafisz już zrobić kroku do tyłu. Zastanawiasz się, jak to możliwe, analizujesz swoje zachowanie, ale jest za późno.
 • "Miłość do mężczyzny przyszła, kiedy byłem już księdzem"

  "Miłość do mężczyzny przyszła, ki... 01:06

  23.10 | Moje uczucie było silne, ale historia trwała bardzo krótko i zakończyła się boleśnie. Mówiąc krótko, zostałem zaszantażowany – mówi były ksiądz Jan Oko w szczerej rozmowie z Katarzyną Zdanowicz.
 • Pierwsze kroki uchodźców w Europie. Cały reportaż z wyspy Lesbos

  Pierwsze kroki uchodźców w Europi... 27:12

  17.10 | Imigranci w łódkach wciąż płyną – najczęściej w stronę Grecji . Tylko w sobotę w drodze do Europy zginęło ich dwunastu. Wyspa Lesbos jest dla nich jak brama do raju i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. Straż graniczna jest bezradna, grecka policja głucha i ślepa, a przemytniczy biznes mocny jak nigdy dotąd.
 • „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie chcemy, żeby ktoś to zepsuł”

  „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie ... 11:43

  27.03 | Pensje rosną, a ludzie są szczęśliwi - takie opinie można usłyszeć od Rosjan. Reporter TVN24 Wojciech Bojanowski postanowił sprawdzić, czy rzeczywistość jest równie różowa jak deklaracje.
 • Opowieść o trudnej drodze, jaką przechodzą chorzy na raka. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Opowieść o trudnej drodze, jaką p... 10:50

  Diagnoza, która brzmi jak wyrok i nadzieja, że nie będzie to wyrok śmiertelny. Dwóch pacjentów i ich dwie drogi, przez życie zagrożone rakiem. Każdy ich krok na początku tej drogi obserwował Wojciech Bojanowski.
 • Jak to się robi za granicą? Reportaż o systemie leczenia raka w Wielkiej Brytanii

  Jak to się robi za granicą? Repor... 10:23

  Jak robi się to, że czy chory na raka pacjent ma zagwarantowaną szybką fachową pomoc i darmowe leki? A także opiekująca się nim pielęgniarkę do której zawsze może zadzwonić. W Wielkiej Brytanii, gdzie systemowe reformy zaczęły się już 15 lat temu, był Marek Osiecimski.
 • Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wojciechem Bojanowskim

  Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wo... 30:15

  21.02 | Bohaterka Majdanu Tetiana Czornowoł w ostatnim roku była wszędzie tam, gdzie rozgrywały się najważniejsze wydarzenia. Brutalnie pobita dziennikarka zdecydowała się walczyć na pierwszej linii frontu. Jak powiedziała, "nie wie, dlaczego jest żywa". W rok po tragicznych wydarzeniach w Kijowie Wojciech Bojanowski pokazał w reportażu, jak wyglądał ten czas z perspektywy niezależnej dziennikarki.
rozwiń

Kontakt 24

rozwiń

Meteo

 • Prognoza pogody na sobotę

  Prognoza pogody na sobotę 01:36

  22.03 | W sobotę termometry pokażą maksymalnie 20 stopni Celsjusza.
 • Warunki drogowe w sobotę

  Warunki drogowe w sobotę 00:20

  22.03 | Pogoda utrudni podróżowanie po północnych regionach Polski.
 • Warunki biometeo w sobotę

  Warunki biometeo w sobotę 01:04

  22.03 | Warunki biometeo na północy kraju będą niekorzystne, a na południu korzystne.
 • Światowy Dzień Wody 2019. Zdatnej do picia jest jak na lekarstwo

  Światowy Dzień Wody 2019. Zdatnej... 02:52

  Trzy czwarte naszej planety to woda, ale tej do picia mamy jak na lekarstwo. Więc najwyższy czas z głową odkręcać kurek. Jest taki dzień, w którym warto się o tym czegoś dowiedzieć i warto o tym pamiętać. Żeby żyć.
 • Poważna sytuacja na południu Polski. Wiatr siał spustoszenie

  Poważna sytuacja na południu Pols... 03:23

  Krajobraz po wichurach to gdzieniegdzie jak krajobraz po wojnie. Rozwalone domy i powalone drzewa. "To był jeden podmuch, a syn mówi: mamo, nie mamy dachu" - tak na przykład było w Małopolsce. W Opolskiem także strażacy byli w niebezpieczeństwie. Po tym jak runęło na nich drzewo, ze strażackiego wozu niewiele zostało.
 • Był już śnieg, będzie lód. Na drogach będzie ślisko

  Był już śnieg, będzie lód. Na dro... 02:35

  Na drogach śnieg, a pod śniegiem lód. W wielu miejscach leży mokry i ciężki śnieg, który łamie gałęzie drzew i zrywa linie energetyczne. Przed nami kilka dni pogodowej ruletki.
 • Domy bez prądu, wyciągi bez narciarzy. Halny szaleje

  Domy bez prądu, wyciągi bez narci... 02:30

  Bezwzględny zakaz wychodzenia w wysokie góry. Halny szaleje. Gwałtownie wzrosła temperatura i wzrosło też zagrożenie lawinowe. Śniegu ubywa, a to nie koniec pogodowych niespodzianek.
 • Radość dla turystów, zmartwienie dla mieszkańców. Zima daje się we znaki

  Radość dla turystów, zmartwienie ... 02:42

  Zima jak z obrazka i życie jak z koszmaru. Przez trzymetrowe zaspy droga do domu jest jak droga przez mękę. Na Śląsku śnieg to problem dla władz, podczas ferii to frajda, a na Śnieżce to niebezpieczeństwo. Kiedy turyści idą po szlaku ze sprzętem plażowym w rękach, ratownikom ręce opadają.
 • "Nakaz, by za 650 zł mordować wysokoprośne lochy. To jest jakiś absurd"

  "Nakaz, by za 650 zł mordować wys... 04:18

  Dziki pod ostrzałem – walka z afrykańskim pomorem świń przechodzi do drastycznego etapu. Innego rozwiązania rząd nie widzi, a ekolodzy i naukowcy przestrzegają. Wybicie niemal wszystkich dzików to ogromne konsekwencje dla ekosystemu.
 • Ślisko, śnieg i gołoledź. Meteorolog TVN: w nocy nawet -14 stopni Celsjusza

  Ślisko, śnieg i gołoledź. Meteoro... 03:08

  Dwa oblicza zimy. Pięknie w górach i niebezpiecznie na nizinach. Tylko we wtorek w 86 wypadkach samochodowych zginęło 7 osób, a 92 zostały ranne. Rada dla kierowców zawsze aktualna przy takich warunkach - więcej rozwagi, mniej brawury. Meteorolog TVN Wojciech Raczyński mówi, ze w nocy ze środy na czwartek możemy się spodziewać spadków temperatury do -13, -14 stopni Celsjusza.
 • Fatalne warunki nie odstraszają. Turyści chodzą w góry i brną w kłopoty

  Fatalne warunki nie odstraszają. ... 02:49

  Masy śniegu i ostry mróz. Chwilami wiatr i marznący deszcz. Góry i turyści, którzy mimo ekstremalnych warunków brną po kłopoty. Wśród nich znany bokser i jego pies. Od dziś również znany.
 • W kalendarzu jesień, za oknem wiosna. "Temperatura będzie stopniowo rosła"

  W kalendarzu jesień, za oknem wio... 02:43

  Jedni mówią, że to wiosna jesienią, a inni, że wróciło lato. Po wielkim ochłodzeniu i nocnych przymrozkach znowu zrobiło się ciepło i słonecznie. Pogoda świetna na weekend. Jak długo może z nami zostać?
rozwiń

Eurosport.pl

 • Wnioski po meczu Austria - Polska

  Wnioski po meczu Austria - Polska 01:18

  Udało się! W pierwszym meczu eliminacji do mistrzostw Europy w 2020 roku Polska pokonała na wyjeździe Austrię 1:0. Bohaterami okazali się Krzysztof Piątek oraz Wojciech Szczęsny, ale nie wszystko odpowiednio funkcjonowało. Oto pięć wniosków po tym spotaniu.
 • Nicola Kuhn padł z wycieńczenia na kort

  Nicola Kuhn padł z wycieńczenia n... 01:36

  Miał być piękny prezent na urodziny, skończyło się na łzach i ogromnym bólu. 19-letni Nicola Kuhn był bardzo bliski pokonania Mischy Zvereva w 1. rundzie turnieju ATP Masters w Miami, ale w drugim secie zaczął tracić siły. W trzecim padł z wycieńczenia na kort, miał bolesne skurcze i musiał skreczować. Publiczność zgotowała Kuhnowi owację na stojąco.
 • Hojnisz 13. w sprincie w Oslo

  Hojnisz 13. w sprincie w Oslo 01:09

  Dobry występ Moniki Hojnisz w sprincie w Oslo. Polka strzelała bezbłędnie, jednak tempo biegu nie było najlepsze, przez co zajęła 13. miejsce. Wygrała Anastasija Kuźmina. Biathlonowy Puchar Świata na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Kuźmina wygrała sprint w Oslo

  Kuźmina wygrała sprint w Oslo 00:49

  Anastasija Kuźmina okazała się najlepsza w sprincie w Oslo. Reprezentantka Słowacji miała jedno pudło, ale popisała się kapitalnym biegiem. Na podium znalazły się również druga Niemka Franziska Preuss oraz trzecia Słowaczka Paulina Fialkova. Biathlonowy Puchar Świata na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Stefan Hula po kwalifikacjach w Planicy

  Stefan Hula po kwalifikacjach w P... 02:50

  - To nie był dobry sezon. Na początku nie wyszedł mi pierwszy konkurs i później za bardzo chciałem to nadrobić. Zabrakło luzu w moich skokach, ale nie zamierzam się poddawać - powiedział Stefan Hula po czwartkowych kwalifikacjach w Planicy. Puchar Świata w skokach narciarskich na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Ofensywny ból głowy Jerzego Brzęczka

  Ofensywny ból głowy Jerzego Brzęczka 01:09

  Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik oraz Krzysztof Piątek strzelają gola z golem w swoich klubach. Od dawna nie mieliśmy takiego urodzaju napastników. Wiążę się to jednak z nie lada wyzwaniem, gdyż nie da się ich wszystkich zmieścić w podstawowej jedenastce. Na kogo postawi selekcjoner kadry Jerzy Brzęczek? Mecz Austria - Polska w czwartek od godziny 20:45.
 • Zagitowa liderką po programie krótkim solistek

  Zagitowa liderką po programie kró... 02:34

  Mistrzyni olimpijska z Pjongczangu 16-letnia Alina Zagitowa prowadzi po programie krótkim solistek w mistrzostwach świata w łyżwiarstwie figurowym. W Saitamie Rosjanka wyprzedza Japonkę Kaori Sakamoto i reprezentantkę Kazachstanu Elizabetę Tursynbajewą. Mistrzostwa świata w łyżwiarstwie figurowym na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Tarasowa i Morozow prowadzą po programie krótkim par sportowych

  Tarasowa i Morozow prowadzą po pr... 02:44

  Rosjanie Jewgienija Tarasowa i Władimir Morozow prowadzą po programie krótkim par sportowych w mistrzostwach świata w łyżwiarstwie figurowym, które rozpoczęły się w japońskiej Saitamie. Polacy w tej konkurencji nie startują. MŚ w łyżwiarstwie figurowym na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Skrót meczu Alba Berlin - MoraBanc Andorra w półfinale Pucharu Europy

  Skrót meczu Alba Berlin - MoraBan... 02:19

  W pierwszym meczu półfinału Pucharu Europy Alba Berlin pokonała we własnej hali MoraBanc Andorrę 102:97. Zobacz skrót tego spotkania.
 • Skrót meczu Valencia - Unics Kazań w półfinale Pucharu Europy

  Skrót meczu Valencia - Unics Kaza... 02:31

  W pierwszym meczu półfinału Pucharu Europy Valencia minimalnie pokonała Unics Kazań 69:64. Zobacz skrót tego spotkania.
 • Tak wygląda tor w Sanya

  Tak wygląda tor w Sanya 01:06

  Już w sobotę 23 marca zostanie rozegrana szósta runda mistrzostw Formuły E. Tym razem kierowcy będą ścigać się w Chinach. Zobacz, jak wygląda tor w Sanya. Transmisja z wyścigu w sobotę od godziny 8 w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze.
 • Messi wziął udział we wtorkowym treningu Argentyny

  Messi wziął udział we wtorkowym t... 01:37

  Leo Messi, który wrócił do kadry Argentyny po dłuższej przerwie, wziął udział we wtorkowym treningu zespołu. Piłkarze Lionela Scaloniego przygotowują się na mecze towarzyskie. W piątek Argentyna zmierzy się z Wenezuelą, a 26 marca z Marokiem.
rozwiń

Wideo 360

 • Donald Trump w Warszawie. Zobacz wideo 360 stopni

  Donald Trump w Warszawie. Zobacz ... 06:08

  12.07 | Wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Warszawie była jednym z najważniejszych wydarzeń politycznych w Polsce w 2017 roku. Zobacz relację reportera TVN24 Wojciecha Bojanowskiego, który użył kamery 360 stopni.
 • "Opowiem wam o jednym z was"

  "Opowiem wam o jednym z was" 01:33

  28.07 | Papież Franciszek pojawił się w środę po godz. 21. w oknie papieskim Domu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3. Powitały go tłumy wiernych z całego świata. Swoje przemówienie papież zaczął po polsku. Zobacz wideo 360 stopni.
 • Tysiące pielgrzymów w drodze na Krakowskie Błonia. Zobacz na wideo 360 stopni

  Tysiące pielgrzymów w drodze na K... 01:47

  28.07 | W czwartek po południu na błonia zmierza rozśpiewany tłum, z flagami swoich państw. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
 • Pielgrzymi z Francji dają popis swoich możliwości wokalnych

  Pielgrzymi z Francji dają popis s... 01:27

  29.06 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowskie tramwaje są wyjątkowo zatłoczone

  Krakowskie tramwaje są wyjątkowo ... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • W Krakowie można usłyszeć muzykę z różnych zakątków świata

  W Krakowie można usłyszeć muzykę ... 01:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowski rynek z perspektywy pomnika Mickiewicza

  Krakowski rynek z perspektywy pom... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni

  Justyna Pochanke w studio TVN24. ... 03:26

  Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni
 • Pielgrzymi wypoczywają na Plantach

  Pielgrzymi wypoczywają na Plantach 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • "Poczuj się jak pilot F-16". Wideo 360 stopni z okazji Szczytu NATO

  "Poczuj się jak pilot F-16". Wide... 04:21

  26.07 | Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych opublikowało film nagrany w technologii 360 stopni, dzięki któremu można poczuć się jak pilot myśliwca F-16.
 • Przejazd papamobile i tłumy wiernych. Zobacz wideo 360 stopni

  Przejazd papamobile i tłumy wiern... 01:01

  28.07 | Zobacz nagranie jednego z przejazdów papieża Franciszka wykonane w technologii wideo 360 stopni.
 • "Dobry wieczór" po polsku i wybuch radości. Zobacz na wideo 360 stopni

  "Dobry wieczór" po polsku i wybuc... 00:41

  28.07 | W środę wieczorem papież Franciszek przemawiał do pielgrzymów ze słynnego okna na ul. Franciszkańskiej 3. Zaczął od przywitania po polsku. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
rozwiń

TOTERAZ

 • Populacja Japonii zmalała o 400 tysięcy osób w jednym roku

  Populacja Japonii zmalała o 400 t... 00:39

  08.06 | Populacja Japonii maleje w oczach. Tylko w zeszłym roku zmniejszyła się o 400 tysięcy osób. Według raportu japońskiego Ministerstwa Zdrowia, w 2017 roku urodziło się jedynie 946 tys. dzieci, najmniej od 1899 roku. Jednocześnie, w tym samym roku zmarło ponad 1,3 miliona Japończyków. Jeśli nic się nie zmieni, do 2050 roku populacja kraju Kwitnącej Wiśnie może zmniejszyć się o nawet 27 milionów.
 • Tańczące sowy powracają

  Tańczące sowy powracają 00:53

  Powrót rodziny tańczących sów - są głodne i nadal wyglądają naprawdę groźnie. Koniecznie włączcie dźwięk!
 • Super Bowl w Polsce

  Super Bowl w Polsce 00:28

  Amerykańscy żołnierze stacjonujący w Żaganiu oglądali Super Bowl. Wśród czołgów dopingowali swoje ulubione drużyny
 • Wielki wybuch wulkanu ognia

  Wielki wybuch wulkanu ognia 00:39

  Wulkan Colima w Meksyku to jeden z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. Eksplodował 3 lutego i już dzień później na You Tube zamieszczono film dokumentujący ten wybuch. Nagranie robi wrażenie!
 • Wężowy domek

  Wężowy domek 00:51

  W Teksasie, w Stanach Zjednoczonych, pewien mężczyzna zauważył węża wychodzącego z toalety. Po wezwaniu specjalistów od gadów okazało się, że w całym domu jest około 24 grzechotników teksańskich. Są to jedne z najniebezpieczniejszych węży w całych Stanach
 • Przygoda życia

  Przygoda życia 01:00

  Po przeszczepie wyruszył w podróż życia, a po powrocie... wyszedł z domu w poszukiwaniu kolejnej przygody. Choroba nie zatrzymała pana Tomasza, lecz zmotywowała do dalszej drogi. Cierpiący na stwardnienie rozsiane mężczyzna odwiedził już Gambię, Norwegię, Grecję, Austrię, Litwę i Łotwę. Ale to nie koniec. W ręku ma bilet na koniec świata.
 • Zatopiony nie trafiony

  Zatopiony nie trafiony 01:00

  Z daleka wyglądają jak pomarszczone skorupy, które ktoś porzucił w morzu. Jak podaje portal tvn24.pl, w pobliżu Portu Wojennego w Helu wciąż można wypatrzeć wraki kadłubów ORP Wicher II i ORP Grom II. Przez lata służyły polskiej Marynarce Wojennej, potem je zatopiono. Miały chronić wybrzeże niczym falochron. Nic z tego nie wyszło. Teraz rdzewieją.
 • Pub

  Pub 00:30

  W centrum handlowym w pewnym mieście w Anglii, odkryto zapomniany pub. 22 lata temu zamurowano do niego wejście. Teraz możemy zobaczyć efekty ekspolarcji. Na zdjęciach możemy zobaczyć między innymi stare butelki czy paczkę fistaszków.
 • Mechaniczna meduza

  Mechaniczna meduza 00:39

  Naukowcy z Instytutu Technologicznego w Massachusetts stworzyli robota meduzę. Jest zdolna do chwytania ryb. Przez użycie hydrożelu - robot pod wodną jest prawie niewidzialny.
 • Drift w lesie

  Drift w lesie 00:37

  W internecie pojawiło się nagranie strażaków jadących przez las. Nie była to jednak zwykła przejażdżka. Mało brakowało a wóz strażacki przewróciłby się na bok.
 • Psie szczęście

  Psie szczęście 00:42

  Pewien Husky z Rosji uwielbia zjeżdżać z górki. Szczeniak wchodzi do swojego dmuchanego koła a potem pozwala się zepchnąć na dół. Mógłby tak zjeżdżać całymi dniami!
 • Spiderman przed sądem

  Spiderman przed sądem 00:40

  Przed sądem stanął złodziej obrazów znany jako Spiderman. Ukradł obrazy warte prawie milion euro. Jego łupem padły dzieła między innymi Picassa czy Modiglianiego. Gdzie teraz znajdują się obrazy? To tej pory nie wiadomo
rozwiń

News in English

rozwiń