"Fakty" z 22 października

 • Już nie tylko PiS, Koalicja Obywatelska też składa protesty wyborcze

  Już nie tylko PiS, Koalicja Obywa... 03:47

  Kto i gdzie będzie ponownie liczył głosy oddane na senatorów? Czy będą przy tym obserwatorzy opozycji, a może nawet będzie międzynarodowa kontrola? Coraz więcej jest pytań po tym, jak PiS zawnioskował o ponowne przeliczenie głosów w 6 okręgach w wyborach do Senatu. Koalicja Obywatelska też złożyła protesty wyborcze. Dotyczą one między innymi błędnych logo partii.
 • PiS nie pierwszy raz ma wątpliwości w związku z wyborami

  PiS nie pierwszy raz ma wątpliwoś... 03:50

  To nie pierwsza próba podważania wyniku wyborów, ale dotąd robili to przegrani. W 2014 roku PiS głośno mówiło nawet o sfałszowaniu wyborów samorządowych. Ta partia od 4 lat rządzi i jest odpowiedzialna za przeprowadzenie uczciwych wyborów. Ma nad nimi większą kontrolę niż ktokolwiek kiedykolwiek wcześniej. Protesty zaopiniuje utworzona za rządów PiS Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego.
 • Opozycja dogaduje się w sprawie marszałka Senatu. Są pierwsze, nieoficjalne informacje

  Opozycja dogaduje się w sprawie m... 03:10

  Opozycja nie ma jeszcze stabilnej większości, ale musi być gotowa na przejęcie władzy w Senacie. Po rozmowach liderów są już pierwsze nieoficjalne decyzje, kto może być kim w nowym Senacie. Marszałek dla Platformy Obywatelskiej, wicemarszałkowie dla PSL, SLD, PiS i też dla PO. Na razie najpoważniejszym kandydatem na marszałka Senatu jest Sławomir Rybicki.
 • Polski spór o edukację seksualną przeniósł się do PE

  Polski spór o edukację seksualną ... 03:10

  Europosłów nie było na sali zbyt wielu, ale debata była wyjątkowo emocjonująca. Spór o edukację seksualną w Polsce jest już międzynarodowy. Politycy Wiosny przekonywali, że obywatelski projekt ustawy to zamach na edukację seksualną dzieci i młodzieży. Europosłanki PiS przekonywały, że chodzi zwalczanie pedofilii.
 • Tylko to, co muszą. W szkołach rozpoczyna się strajk włoski nauczycieli

  Tylko to, co muszą. W szkołach ro... 00:39

  W szkołach zaczyna się protest włoski. Nauczyciele bezterminowo będą wykonywali wyłącznie obowiązki opisane w prawie oświatowym, bez zajęć dodatkowych, wycieczek czy zielonych szkół. Zarząd ZNP przyjął we wtorek uchwałę w tej sprawie.
 • Milczący protest. Warszawiacy żądają świateł na przejściu dla pieszych

  Milczący protest. Warszawiacy żąd... 02:47

  Na przejściu dla pieszych na ulicy Sokratesa w Warszawie odbył się milczący protest mieszkańców Bielan. W niedzielę został tam śmiertelnie potrącony 33-latek. Chwilę wcześniej wypchnął na chodnik żonę i wózek z dzieckiem. Mieszkańcy żądają, by na przejściu zamontowano światła.
 • Wyrzucił matkę z dziećmi i zabarykadował się w mieszkaniu. Eksmisja w Poznaniu

  Wyrzucił matkę z dziećmi i zabary... 02:43

  Została wyrzucona z mieszkania. Razem z dziećmi spędziła noc na klatce schodowej. Mieszkanie pani Magdaleny siłą zajął i zabarykadował się w nim mężczyzna, który kupił je na licytacji. Udało się go zatrzymać i wyprowadzić rano, ale przez noc mieszkanie kompletnie zniszczył.
 • Prezydent Turcji poleciał do Moskwy, by omówić kwestię interwencji w Syrii

  Prezydent Turcji poleciał do Mosk... 01:31

  We wtorek kończy się zawieszenie broni na granicy Turcji z Syrią, a prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan poleciał na konsultacje do Moskwy, do głównego rozgrywającego. Prezydent Rosji Władimir Putin mówi, że rozwiąże konflikt, ale potrzebuje czasu, bo wspiera i Turcję, i rząd w Damaszku. 9 października turecka armia rozpoczęła ofensywę w północnej Syrii w celu wyparcia Kurdów z tamtych terenów. Po wycofaniu się Amerykanów Kurdowie poprosili o pomoc rządową armię syryjską.
 • W Japonii odbyła się oficjalna intronizacja nowego cesarza

  W Japonii odbyła się oficjalna in... 00:46

  W Japonii odbyła się ceremonia wstąpienia na tron cesarza Naruhito. Zgodnie z wielowiekową tradycją, i to w obecności światowych przywódców, dostojników i rodzin królewskich z ponad 180 państw.
 • Przeszczep płuc niemal w ostatniej chwili. Sukces lekarzy z Zabrza i drugie życie pacjenta

  Przeszczep płuc niemal w ostatnie... 02:41

  Zaczęło się od poważnej choroby płuc, później był błąd lekarski i pan Marek Biskup znalazł się na granicy życia i śmierci. Uratowali go lekarze z kliniki w Zabrzu, niemal w ostatniej chwili przeszczepiając płuca. Pan Marek wrócił już do pracy. Wspiera kampanię społeczną dotyczącą przeszczepów.
 • Prognoza pogody na środę 23 października

  Prognoza pogody na środę 23 paźdz... 02:49

  W środę rano liczne mgły ograniczające widzialność do 100 m. W ciągu dnia dość pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od 15 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 20 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

Wybory parlamentarne 2019. Wyniki i komentarze

 • Stępień: żeby można było uwzględnić protest, to trzeba jednak wykazać, że były jakieś naruszenia prawa

  Stępień: żeby można było uwzględn... 00:40

  22.10 | Żeby można było uwzględnić protest, to trzeba jednak wykazać, że były jakieś naruszenia prawa i Kodeksu wyborczego - powiedział w "Faktach po Faktach" były prezes Trybunału Konstytucyjnego sędzia Jerzy Stępień odnosząc się do protestów wyborczych i wniosków PiS o ponowne policzenie głosów w wyborach do Senatu w sześciu okręgach.
 • Matczak: problemem nie jest to, że PiS składa protest, ale że przygotowało grunt do jego złożenia

  Matczak: problemem nie jest to, ż... 00:53

  22.10 | Po raz pierwszy zdarza się tak, że wydaje się normalna rzecz, jaką jest protest, jest traktowana przez opinię publiczną jako zagrożenie dla demokracji - powiedział w "Faktach po Faktach" Marcin Matczak z Uniwersytetu Warszawskiego. Odniósł się do wniosków PiS o ponowne przeliczenie głosów w wyborach do Senatu w sześciu okręgach.
 • Borowski: głosów nie będzie liczył komisarz wyborczy, będzie robił to sąd

  Borowski: głosów nie będzie liczy... 01:23

  22.10 | Protesty wyborcze nie mogą być składane dla ciekawości - stwierdził w "Kropce nad i" w TVN24 senator elekt Koalicji Obywatelskiej Marek Borowski. Komentował w ten sposób wnioski PiS o ponowne policzenie głosów w wyborach do Senatu w sześciu okręgach. - Absurd tego bije w oczy. To trochę, jak powiedziała pani Szydło: te głosy nam się po prostu należały - uznał.
 • Borowski: PiS tak się spieszył, że powołał się na artykuł dotyczący wyborów do Sejmu a nie do Senatu

  Borowski: PiS tak się spieszył, ż... 01:32

  22.10 | Protesty wyborcze nie mogą być składane dla ciekawości - stwierdził w "Kropce nad i" w TVN24 senator elekt Koalicji Obywatelskiej Marek Borowski. Komentował w ten sposób wnioski PiS o ponowne policzenie głosów w wyborach do Senatu w sześciu okręgach. - Absurd tego bije w oczy. To trochę, jak powiedziała pani Szydło: te głosy nam się po prostu należały - uznał.
 • Libicki: uważam, że to jest w pewnym sensie dobry znak, że PiS złożyło te protesty

  Libicki: uważam, że to jest w pew... 01:03

  22.10 | Uważam, że to jest w pewnym sensie dobry znak, że Prawo i Sprawiedliwość złożyło te protesty - powiedział w "Tak jest" senator elekt Jan Filip Libicki (PSL) odnosząc się do protestów wyborczych i wniosków PiS o ponowne policzenie głosów w wyborach do Senatu w sześciu okręgach. Jego zdaniem "to oznacza, że Prawo i Sprawiedliwość uznało, że nikogo nie da się przeciągnąć w Senacie na stronę Prawa i Sprawiedliwości, że ta sprawa jest przegrana i w związku z tym należy sięgać do innych sposobów, żeby zapewnić sobie większość w Senacie".
 • Wypij: nie wydaje mi się, żeby to była jakaś nowość, jeśli chodzi o funkcjonowanie polskiego parlamentu

  Wypij: nie wydaje mi się, żeby to... 00:36

  22.10 | Zmiana barw partyjnych przed wyborami, krótko przed kampanią wyborczą czy zaraz po, w trakcie kadencji, chyba nie jest niczym niezwykłym - powiedział w "Tak jest" w TVN24 nowo wybrany poseł Michał Wypij (Porozumienie).
 • Matczak o wnioskach PiS o ponownego przeliczenia głosów w wyborach do Senatu

  Matczak o wnioskach PiS o ponowne... 01:00

  22.10 | O wniesionych przez PiS protestach wyborczych mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Marcin Matczak z prawnik Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
 • Sędzia Rączka: sam fakt, że różnica głosów jest niewielka nie jest żadnym argumentem

  Sędzia Rączka: sam fakt, że różni... 01:59

  22.10 | Jeżeli skład w pierwszym podejściu uzna, że ten argument nie kwalifikuje się jako protest wyborczy to nie nada sprawie biegu i na tym sprawa się skończy - mówił w "Tak jest" w TVN24 sędzia Sądu Najwyższego prof. Krzysztof Rączka, komentując zgłoszone przez Prawo i Sprawiedliwość protesty o ponowne przeliczenie głosów w wyborach do Senatu w sześciu okręgach. Protesty tłumaczone są faktem, że we wskazanych okręgach "jest spora liczba głosów nieważnych i niewielka różnica głosów".
 • "Sąd Najwyższy nigdy nie angażował się politycznie"

  "Sąd Najwyższy nigdy nie angażowa... 01:06

  22.10 | Jeżeli skład w pierwszym podejściu uzna, że ten argument nie kwalifikuje się jako protest wyborczy to nie nada sprawie biegu i na tym sprawa się skończy - mówił w "Tak jest" w TVN24 sędzia Sądu Najwyższego prof. Krzysztof Rączka, komentując zgłoszone przez Prawo i Sprawiedliwość protesty o ponowne przeliczenie głosów w wyborach do Senatu w sześciu okręgach. Protesty tłumaczone są faktem, że we wskazanych okręgach "jest spora liczba głosów nieważnych i niewielka różnica głosów".
 • Jan Filip Libicki o kulisach tego, jak miał być przekupowany przez PiS

  Jan Filip Libicki o kulisach tego... 01:09

  22.10 | Zadzwonił do mnie mój znajomy, nie polityk, ale wysoki funkcjonariusz Prawa i Sprawiedliwości. Powiedział do mnie tak: "słuchaj, dzwonił do mnie senator X - i tu padło nazwisko znanego senatora Prawa i Sprawiedliwość - (…) i mówi, że chętnie by się z tobą umówił na kawę" - tak senator elekt Jan Filip Libicki (PSL) mówił w "Tak jest" o kulisach rzekomego przekupowania go przez PiS.
 • Borowski przekonywał, że obok kandydata Polskiej Lewicy znalazło się logo "Lewica"

  Borowski przekonywał, że obok kan... 00:34

  22.10 | Koalicja Obywatelska złożyła we wtorek trzy protesty wyborcze. Pierwszy dotyczy okręgu Jeleniej Góry (okręg nr 2), gdzie - jak mówił senator elekt Marek Borowski (KO) - na karcie do głosowania przy nazwisku kandydata reprezentującego partię Polska Lewica znalazło się logo "Lewica". Borowski przestawił oba logo.
 • Borowski o proteście wyborczym Koalicji Obywatelskiej, dotyczącym okręgu nr 26

  Borowski o proteście wyborczym Ko... 01:44

  22.10 | Senator elekt Marek Borowski (KO) mówił na konferencji prasowej we worek o proteście wyborczym Koalicji Obywatelskiej, dotyczącym okręgu nr 26.
rozwiń

Co z brexitem?

 • "Brexit bez porozumienia nigdy nie będzie naszą decyzją"

  "Brexit bez porozumienia nigdy ni... 01:10

  23.10 | Szef Rady Europejskiej Donald Tusk poinformował we wtorek wieczorem, że w związku z decyzją premiera Borisa Johnsona o wstrzymaniu ratyfikacji umowy o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, będzie rekomendował liderom krajów unijnych zaakceptowanie wniosku o przedłużenie brexitu.
 • Brytyjska Izba Gmin poparła umowę w sprawie brexitu, ale odrzuciła plan pracy nad nią

  Brytyjska Izba Gmin poparła umowę... 00:35

  22.10 | Brytyjska Izba Gmin poparła we wtorek w pierwszym głosowaniu rządowy projekt ustawy o porozumieniu w sprawie wystąpienia z Unii Europejskiej, ale odrzuciła plan, by procedowanie ustawy zakończyć w ciągu zaledwie trzech dni. To stawia pod znakiem zapytania brexit w dniu 31 października.
 • Izba Gmin przeciw przyśpieszonym pracom nad ustawą ws. brexitu

  Izba Gmin przeciw przyśpieszonym ... 02:03

  22.10 | Brytyjska Izba Gmin odrzuciła we wtorkowym głosowaniu wniosek o przeprowadzenie w ciągu trzech dni prac nad ustawą o porozumieniu ws. wycofania się z UE. Za ustawą głosowało 308 posłów, przeciwko było 322. Z Londynu dla TVN24 BiS Maciej Woroch.
 • Debata w Izbie Gmin nad ustawą o wystąpieniu z UE

  Debata w Izbie Gmin nad ustawą o ... 00:42

  22.10 | - Wierzę, że jeśli uda nam się przyjąć to porozumienia i ustawę, która to umożliwia, będziemy mogli zamknąć ten rozdział i pozwolić temu parlamentowi i temu krajowi na rozpoczęcie leczenia ran i zakończenie podziałów - mówił otwierając debatę premier Boris Johnson.
 • Brak rozstrzygnięcia w Izbie Gmin. Komentarz korespondenta TVN24

  Brak rozstrzygnięcia w Izbie Gmin... 04:38

  21.10 | Brytyjska Izba Gmin nie będzie w poniedziałek głosować nad poparciem dla porozumienia z Unią Europejską w sprawie warunków brexitu. Spiker Izby Gmin John Bercow nie zgodził się na poddanie rządowego wniosku pod głosowanie.
 • Izba Gmin nie będzie w poniedziałek głosować nad umową z UE

  Izba Gmin nie będzie w poniedzia... 01:15

  21.10 | Brytyjska Izba Gmin nie będzie w poniedziałek głosować nad poparciem dla porozumienia z Unią Europejską w sprawie warunków brexitu. Spiker Izby Gmin John Bercow nie zgodził się na poddanie rządowego wniosku pod głosowanie.
 • Goście "Faktów po Faktach" o brexicie

  Goście "Faktów po Faktach" o brex... 00:43

  20.10 | Zamieszki w Barcelonie, pytania o brexit i przyszłość Europy – to główne tematy niedzielnego wydania "Faktów po Faktach". Gośćmi będą Ryszard Schnepf (były ambasador RP w Hiszpanii) i Michał Broniatowski (Politico).
 • "Unijni przywódcy mają już dosyć Brytyjczyków"

  "Unijni przywódcy mają już dosyć ... 00:36

  20.10| Unijni przywódcy mają już dosyć Brytyjczyków. Jak będzie szansa pozbyć się Wielkiej Brytanii to Unia się ich bez żalu pozbędzie - przekonywał w "Faktach po Faktach" Michał Broniatowski z Politico. Zdaniem byłego ambasadora RP w Stanach Zjednoczonych i Hiszpanii "brexitu nie będzie". - Myślę, że to jest gra. Bardzo cyniczna gra - ocenił dyplomata. Goście programu rozmawiali także o gwałtownych zamieszkach w Katalonii.
 • Dwa listy Johnsona w sprawie brexitu. Na jednym nie było podpisu

  Dwa listy Johnsona w sprawie brex... 02:23

  Brytyjski premier wysłał do Brukseli list z prośbą o przełożenie terminu brexitu. Dokumentu jednak nie podpisał. Jednocześnie Boris Johnson do wniosku dołączył drugi list, w którym przekonuje, że opóźnienie brexitu byłoby błędem.
 • Izba Gmin przyjęła poprawkę, która odkłada poparcie parlamentarzystów dla porozumienia z UE

  Izba Gmin przyjęła poprawkę, któr... 00:50

  20.10 | Brytyjska Izba Gmin debatowała w sobotę nad uzgodnionym w czwartek przez rząd Borisa Johnsona porozumieniem w sprawie warunków wyjścia z Unii Europejskiej. Nie głosowano jednak tej umowy, bo Izba Gmin przyjęła poprawkę złożoną przez niezależnego posła Olivera Letwina, która odkłada poparcie parlamentarzystów dla porozumienia z UE do czasu przyjęcia stosownych ustaw i ich wejścia w życie.
 • Wielka manifestacja w Londynie na rzecz referendum

  Wielka manifestacja w Londynie na... 01:09

  19.10 | Około miliona osób, według organizatorów, bierze udział w sobotniej demonstracji w Londynie, domagając się poddania pod referendum uzgodnionej w czwartek przez premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona umowy z UE w sprawie brexitu.
 • Johnson: nie będę negocjował przesunięcia terminu brexitu

  Johnson: nie będę negocjował prz... 01:08

  19.10 | Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zapowiedział w sobotę, że jego rząd złoży w przyszłym tygodniu odpowiednie projekty ustaw, które umożliwią doprowadzenie do brexitu 31 października.
rozwiń

Olga Tokarczuk z literackim Noblem za 2018 rok. Komentarze

 • Tokarczuk: zrobię wszystko, żeby pozostać przy pisaniu i nie wdawać się w proste komunikaty

  Tokarczuk: zrobię wszystko, żeby ... 01:51

  20.10 | Pękające w szwach Narodowe Forum Muzyki, tłum wielbicieli twórczości Olgi Tokarczuk przed budynkiem, a także klucze do miasta Wrocławia i pamiątka po Wisławie Szymborskiej. To wszystko czekało na noblistkę podczas pierwszego w Polsce, po przyznaniu nagrody, publicznego spotkania. To odbyło się w niedzielę stolicy Dolnego Śląska.
 • Brudziński o Noblu dla Tokarczuk: bardzo wielka rzecz i olbrzymia radość dla wszystkich Polaków

  Brudziński o Noblu dla Tokarczuk:... 01:10

  10.10 | Brudziński o Noblu dla Tokarczuk: bardzo wielka rzecz i olbrzymia radość dla wszystkich Polaków
 • Zdrojewski o literackim Noblu dla Tokarczuk: nie jest to wydarzenie dnia, a co najmniej roku

  Zdrojewski o literackim Noblu dla... 01:12

  10.10 | Zdrojewski o literackim Noblu dla Tokarczuk: nie jest to wydarzenie dnia, a co najmniej roku
 • Wrocławski pisarz o nieznanym opowiadaniu Olgi Tokarczuk

  Wrocławski pisarz o nieznanym opo... 00:42

  10.10 | Jacek Bierut opowiada o tym jak wszedł w posiadanie nieznanego szerzej opowiadania Olgi Tokarczuk.
 • Dunin: poruszała takie tematy, które jeszcze uchodziły za niewygodne

  Dunin: poruszała takie tematy, kt... 00:33

  10.10 | - Chciałabym powiedzieć Oldze, że po prostu wszyscy, wszyscy bardzo się cieszymy i że kiedy przyjdzie ten moment, kiedy będzie miała chwilę czasu, to przekażę jej wyrazy mojej, ale nie tylko mojej, ogromnej radości - powiedziała na antenie TVN24 pisarka Kinga Dunin. - Myślę, że nagroda jest za to, że jest świetną pisarką, że jest pisarką nowoczesną. To znaczy pisarką polifonicznej formy, nieoczywistej, która znajduje język lepszy często niż linearna narracja dla oddania rytmu naszego świata - dodała.
 • Chwin: trzymaliśmy za ciebie kciuki

  Chwin: trzymaliśmy za ciebie kciuki 01:09

  10.10 | Powieściopisarz i krytyk literacki Stefan Chwin zwrócił się do laureatki mówiąc: "Olgo, najserdeczniejsze życzenia! Trzymaliśmy za ciebie kciuki i bardzo się cieszymy, że się tak stało. Bardzo to piękne dla nas, że się to udało".
 • Sowula: uchwycono sedno jej twórczości

  Sowula: uchwycono sedno jej twórc... 01:06

  10.10 | Krytyk literacki Grzegorz Sowula powiedział, że Nobla dla Tokarczuk odbiera jako "nowe otwarcie Komitetu (Noblowskiego - red.)".
 • "Czeka ją parę ciężkich, ale bardzo satysfakcjonujących miesięcy"

  "Czeka ją parę ciężkich, ale bard... 01:55

  10.10 | Twórczość Olgi Tokarczuk już jest czytana na całym świecie, a teraz będzie czytana jeszcze mocniej, jeszcze bardziej - powiedziała Justyna Sobolewska z "Polityki", komentując decyzję o przyznaniu Tokarczuk literackiego Nobla. - Czeka ją parę ciężkich, ale bardzo satysfakcjonujących miesięcy - dodał Michał Rusinek, pisarz, były sekretarz noblistki Wisławy Szymborskiej.
 • Szczuka: potrafi skupić się na czymś maleńkim i tam zobaczyć cały kosmos

  Szczuka: potrafi skupić się na cz... 01:30

  10.10 |- Nagroda Nobla jest czymś więcej niż jedną z nagród literackich na świecie. Jest uhonorowaniem idei, które literatura powinna nieść. W dzisiejszym świecie te idee są atakowane, osłabiane, a jednocześnie wiadomo, że trzeba się bardzo troszczyć o świat, o przyrodę, o ludzi, o zwierzęta, o rozmaite tożsamości kulturowe, o odmienność, o różnorodność, o ginące gatunki - powiedziała krytyczka literacka Kazimiera Szczuka.
 • Łobodziński: Tokarczuk doceniona została za świadomość czasu

  Łobodziński: Tokarczuk doceniona ... 01:56

  10.10 | Filip Łobodziński, jeden z prowadzących "Xięgarni" TVN24 ocenił, że Tokarczuk otrzymała nagrodę za "świadomość czasu - zarówno powieści, jak i czasu ludzkiego; tego czasu, który jest jednocześnie subiektywny i obiektywny". - Czasu jako takiego wielkiego oceanu, w którym jesteśmy zanurzeni - dodał.
 • Nagroda Nobla dla Olgi Tokarczuk. Justyna Sobolewska komentuje

  Nagroda Nobla dla Olgi Tokarczuk.... 00:33

  10.10 | Twórczość Olgi Tokarczuk już jest czytana na całym świecie, a teraz będzie czytana jeszcze mocniej, jeszcze bardziej - powiedziała Justyna Sobolewska z "Polityki", komentując decyzję o przyznaniu Tokarczuk literackiego Nobla. - Czeka ją parę ciężkich, ale bardzo satysfakcjonujących miesięcy - dodał Michał Rusinek, pisarz, były sekretarz noblistki Wisławy Szymborskiej.

"Pancerny Marian i pokoje na godziny". Marian Banaś i jego finanse

 • "Prezes Najwyższej Izby Kontroli musi być jak zona Cezara, poza wszelkimi podejrzeniami"

  "Prezes Najwyższej Izby Kontroli ... 01:19

  22.10.| Prezydent przede wszystkim oczekuje na pełne wyjaśnienie tej sprawy. Bardzo silnie odnosił się do tej sprawy, mówiąc, że prezes Najwyższej Izby Kontroli to jest jeden z najważniejszych organów kontroli w państwie i to jest tak, ze nie może być żadnych zarzutów wobec prezesa Najwyższej Izby Kontroli - mówił w rozmowie z TVN24 Błażej Spychalski z kancelarii prezydenta.
 • Jadwiga Emilewicz w "Rozmowie Piaseckiego" o Marianie Banasiu

  Jadwiga Emilewicz w "Rozmowie Pia... 00:58

  22.10 | - Jeżeli zarzuty się potwierdzą Marian Banaś nie może być prezesem Najwyższej Izby Kontroli- powiedziała Jadwiga Emilewicz w "Rozmowie Piaseckiego".
 • "Nie ma litości". Prezydent Duda o sprawie Mariana Banasia

  "Nie ma litości". Prezydent Duda ... 03:24

  Jeśli którykolwiek zarzut przedstawiony w mediach okaże się prawdziwy, to Marian Banaś musi odejść - mówi prezydent Andrzej Duda pytany o sprawę prezesa NIK. Prezes Banaś pytany o dymisję mówi, że nie ma takiej potrzeby.
 • Terlecki i Banaś spotkali się w poniedziałek w Sejmie

  Terlecki i Banaś spotkali się w p... 00:24

  21.10 | W poniedziałek prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś pojawił się w Sejmie, gdzie spotkał z Ryszardem Terleckim, szefem klubu Prawa i Sprawiedliwości i wicemarszałkiem Sejmu mijającej kadencji. Terleckim pytany przez reportera TVN24, w jakim celu widział się z Banasiem, odpowiedział, że odbyła się między nimi "bardzo interesująca rozmowa". Jak mówił, dotyczyła ona "jego (Banasia - red.) sytuacji" oraz wyjaśnień. Dodał, że prezes NIK "pisze wyjaśnienia, składa pozew do sądu, także ciekawe".
 • Wypowiedzi Ryszarda Czarneckiego o Marianie Banasiu z września i października

  Wypowiedzi Ryszarda Czarneckiego ... 02:27

  21.10 | Od czasu powrotu szefa NIK do pracy w obozie partii rządzącej zmieniła się retoryka jego obrony. Jeszcze do niedawna politycy PiS stawali murem za Marianem Banasiem. Teraz niechętnie udzielają komentarzy w tej sprawie. 23 września europoseł PiS Ryszard Czarnecki podkreślał, że Marian Banaś "jest człowiekiem uczciwym i co do tego nie ma żadnych wątpliwości". 21 października mówił natomiast w Sejmie: - Z całą pewnością nikt tutaj rąk nie umywa, ta sprawa musi być do końca wyjaśniona. Mam nadzieję, że osobą, która pomoże wyjaśnić tę sprawę do końca będzie właśnie pan prezes Marian Banaś.
 • Tomczyk: nie można mówić, że mieszkamy w uczciwym polskim państwie, tylko w republice banasiowej

  Tomczyk: nie można mówić, że mies... 01:17

  21.10 | Panie prezesie, czas stanąć przed Polakami i wyjaśnić, jaka była natura pana kontaktów z gangsterem i skąd pochodzi pana majątek. Bez tego nie ma pan moralnego prawa pełnić urzędu - mówił rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec, zwracając się niebezpośrednio do prezesa NIK. Grabiec wraz z Cezarym Tomczykiem (PO-KO) zapowiedział złożenie wniosku do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry o wszczęcie śledztwa w sprawie Mariana Banasia. Zdaniem Tomczyka mamy do czynienia z "republiką banasiową".
 • Grabiec w sprawie Banasia: dzisiejsza partia władzy toleruje takie działania

  Grabiec w sprawie Banasia: dzisie... 02:07

  21.10 | Panie prezesie, czas stanąć przed Polakami i wyjaśnić, jaka była natura pana kontaktów z gangsterem i skąd pochodzi pana majątek. Bez tego nie ma pan moralnego prawa pełnić urzędu - mówił rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec, zwracając się niebezpośrednio do prezesa NIK. Grabiec wraz z Cezarym Tomczykiem (PO-KO) zapowiedział złożenie wniosku do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry o wszczęcie śledztwa w sprawie Mariana Banasia. Zdaniem Tomczyka mamy do czynienia z "republiką banasiową".
 • Rychard: wypowiedź prezydenta stanowi większe wyzwanie dla obozu rządzącego niż dla Banasia

  Rychard: wypowiedź prezydenta sta... 01:45

  21.10 | Jeżeli taką presję i taką deklarację zgłasza prezydent, to aby nie była ona gołosłowna, to za nią muszą iść jakieś czyny, a tutaj żadnych czynów w zasięgu nie ma - ocenił w TVN24 socjolog, profesor Andrzej Rychard z Polskiej Akademii Nauk. Odniósł się w ten sposób do słów Andrzeja Dudy, który komentując sprawę szefa Najwyższej Izby Kontroli powiedział, że "jeśli którykolwiek zarzut z przedstawianych w mediach, okaże się prawdziwy, to Marian Banaś musi odejść".
 • Kittel: w sprawie Banasia widzimy absolutny deficyt działań państwa

  Kittel: w sprawie Banasia widzimy... 01:17

  21.10 | W tej sytuacji nie ma żadnego kompleksowego badania, nie ma żadnego postępowania prokuratury, żadnego prokuratora okręgowego, który dałby swoją twarz do tego, że wyjaśnia te kwestię - zauważył w TVN24 dziennikarz "Superwizjera" Bertold Kittel, autor reportażu "Pancerny Marian i pokoje na godziny".
 • "Nigdy nie był członkiem Prawa i Sprawiedliwości". Politycy odcinają się od Banasia

  "Nigdy nie był członkiem Prawa i ... 03:18

  Nie cichną pytania wokół sprawy prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Marian Banaś na czas badania przez CBA jego oświadczeń majątkowych poszedł na bezpłatny urlop. Teraz wraca do wykonywania swoich obowiązków. Czy poza nim samym, ktoś jeszcze ma wątpliwości, że powinien się podać do dymisji?
 • Sienkiewicz: jeśli służby nie były w stanie sprawdzić pana Banasia to wszyscy jesteśmy w pułapce

  Sienkiewicz: jeśli służby nie był... 01:21

  18.10 | - Jeśli służby nie były w stanie sprawdzić pana Banasia albo co gorsza wiedziały o tym, ale zlekceważyły lub naciskom politycznym, a sprawa się wydała, to w tym momencie jesteśmy wszyscy w pułapce. Ktoś, kto mial bliski kontakt z sutenerami, którego własność była wykorzystywana jako burdel, sprawuje jedną z najwyższych stanowisk w państwie polskim, a rządząca partia nic nie jest w stanie z tym zrobić, to nie jest państwo, nawet teoretyczne państwo. To przestaje być w ogóle jakaś struktura. - powiedział Bartłomiej Sienkiewicz w "Faktach po Faktach". Ocenił, że dla niego to sprawa precedensowa. - Nic takiego się w Polsce do tej pory nie wydarzyło - podkreślił. Dodał, że dochodzi do tego jeszcze „obrzydliwy rys”. - Teraz ci sami ludzie, którzy mówili, że (Banaś) jest człowiekiem kryształowym, twierdzą: my z tym panem nie mamy nic wspólnego. To jest gangsterska republika, tak nie może być.
 • Kierwiński: mamy do czynienia z kryzysem państwa

  Kierwiński: mamy do czynienia z k... 01:41

  18.10 | Posłowie PO-KO zaapelowali w piątek do marszałek Sejmu i przewodniczącego komisji ds. kontroli państwowej o pilne zwołanie posiedzenia komisji kontroli państwowej w celu złożenia przez prezesa NIK Mariana Banasia wyjaśnień w sprawie jego oświadczenia majątkowego.
rozwiń

Katalonia chce niepodległości

 • Schnepf: emocje w Katalonii opadają

  Schnepf: emocje w Katalonii opadają 00:56

  20.10 | 20.10| Unijni przywódcy mają już dosyć Brytyjczyków. Jak będzie szansa pozbyć się Wielkiej Brytanii to Unia się ich bez żalu pozbędzie - przekonywał w "Faktach po Faktach" Michał Broniatowski z Politico. Zdaniem byłego ambasadora RP w Stanach Zjednoczonych i Hiszpanii "brexitu nie będzie". - Myślę, że to jest gra. Bardzo cyniczna gra - ocenił dyplomata. Goście programu rozmawiali także o gwałtownych zamieszkach w Katalonii.
 • Stan wrzenia w Barcelonie

  Stan wrzenia w Barcelonie 01:38

  19.10 | Do konfrontacji manifestantów z policją dochodzi podczas protestów, jakie wybuchły przeciwko decyzji hiszpańskiego Sądu Najwyższego, który w poniedziałek skazał dziewięcioro separatystycznych polityków katalońskich na kary 9-13 lat więzienia. Byli oni oskarżeni o organizację nielegalnego referendum w sprawie niepodległości Katalonii w 2017 roku.
 • Bitwa separatystów katalońskich z policją w centrum Barcelony

  Bitwa separatystów katalońskich z... 01:00

  18.10 | Oddziały szturmowe hiszpańskiej policji rozpoczęły w piątek późnym wieczorem akcję wyparcia katalońskich separatystów z centrum Barcelony, gdzie od poniedziałku trwają uliczne protesty. Rannych zostało 25 osób, głównie zwolenników secesji regionu od Hiszpanii.
 • Strajk generalny w Katalonii. "Jesteśmy wściekli"

  Strajk generalny w Katalonii. "Je... 02:30

  Płonące samochody, barykady i walka z policją. Do tego zablokowane dworce kolejowe, metro, ulice i lotnisko. Zwolennicy niepodległości Katalonii znów wyszli na ulice, bo sąd skazał ich przywódców na kary więzienia.
 • Aresztowania i interwencje straży pożarnej. Protesty w Katalonii

  Aresztowania i interwencje straży... 01:36

  18.10 | W związku z trwającymi od poniedziałku protestami w Katalonii aresztowano dotychczas 106 "separatystycznych bojówkarzy" - poinformowały władze Hiszpanii. W nocy strażacy ugasili ponad 90 ognisk rozpalonych przez manifestantów. W piątek, dzień strajku generalnego, w marszach, które przeszły ulicami miast regionu uczestniczyło łącznie ponad 100 tysięcy ludzi.
 • Ponad pół miliona osób protestuje w Barcelonie

  Ponad pół miliona osób protestuje... 02:02

  18.10 | Około 525 tysięcy ludzi bierze udział w piątek w protestach w Barcelonie - szacuje miejscowa policja. W centrum miasta doszło do starć między zamaskowanymi uczestnikami demonstracji z policjantami.
 • Blokada lotniska El Prat

  Blokada lotniska El Prat 01:06

  18.10 Blokada lotniska El Prat w Barcelonie.
 • Hiszpańscy neonaziści w trakcie starć w Barcelonie

  Hiszpańscy neonaziści w trakcie s... 00:33

  18.10 | Do najpoważniejszych starć doszło przed północą w Barcelonie, gdzie pierwotnie policja miała jedynie rozdzielać dwie antagonistyczne grupy młodzieży: separatystów oraz skrajnie prawicowych zwolenników jedności Hiszpanii. Z czasem doszło do starć zarówno obu grup między sobą, jak i do potyczek z funkcjonariuszami.
 • Starcia na ulicach Barcelony

  Starcia na ulicach Barcelony 00:33

  18.10 | Kilkadziesiąt tysięcy separatystów starło się w nocy z czwartku na piątek z oddziałami policji w największych katalońskich miastach. W ulicznych walkach brali też udział aktywiści ze skrajnie prawicowych organizacji popierających jedność terytorialną Hiszpanii.
 • Starcia policji z separatystami w miastach Katalonii

  Starcia policji z separatystami w... 02:38

  17.10 | W nocy ze środy na czwartek doszło do starć między policją a zwolennikami niepodległości regionu w największych katalońskich miastach. Separatyści rzucali w funkcjonariuszy między innymi petardami i butelkami z benzyną oraz rozpalali na ulicach ogniska.
 • 20 tysięcy separatystów starło się z policją

  20 tysięcy separatystów starło si... 01:58

  16.10 | W nocy z wtorku na środę doszło do starć pomiędzy kilkudziesięcioma tysiącami zwolenników niepodległości Katalonii a oddziałami szturmowymi policji. Najpoważniejsze starcia miały miejsce w głównych miastach regionu: Barcelonie, Tarragonie, Leridzie, Sabadell i Gironie.
 • Starcia separatystów z policją na ulicach Barcelony

  Starcia separatystów z policją na... 00:57

  15.10 |Ponad 80 osób zostało rannych w wieczornych starciach separatystów z policją w Barcelonie. Protesty mają związek z ogłoszonym w poniedziałek rano przez hiszpański Sąd Najwyższy orzeczeniem, skazującym 9 katalońskich polityków na kary więzienia od 9 do 13 lat.
rozwiń

Turecka ofensywa w Syrii

 • Przedstawiciel USA informuje, że Syryjskie Siły Demokratyczne poinformowały o zrealizowaniu swoich zobowiązań

  Przedstawiciel USA informuje, że ... 00:56

  22.10 | Dowódca Syryjskich Sił Demokratycznych (SDF) przekazał stronie amerykańskiej, że siły te zrealizowały wszystkie zobowiązania wynikające z porozumienia USA i Turcji, przewidującego wycofanie kurdyjskich sił z północno-wschodniej Syrii - powiedział przedstawiciel władz USA.
 • Prezydent Turcji poleciał do Moskwy, by omówić kwestię interwencji w Syrii

  Prezydent Turcji poleciał do Mosk... 01:31

  We wtorek kończy się zawieszenie broni na granicy Turcji z Syrią, a prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan poleciał na konsultacje do Moskwy, do głównego rozgrywającego. Prezydent Rosji Władimir Putin mówi, że rozwiąże konflikt, ale potrzebuje czasu, bo wspiera i Turcję, i rząd w Damaszku. 9 października turecka armia rozpoczęła ofensywę w północnej Syrii w celu wyparcia Kurdów z tamtych terenów. Po wycofaniu się Amerykanów Kurdowie poprosili o pomoc rządową armię syryjską.
 • Spotkanie Władimira Putina i Recepa Tayyipa Erdogana w Soczi

  Spotkanie Władimira Putina i Rece... 00:52

  22.10 | Podczas rozmów prezydentów Rosji i Turcji, Władimira Putina i Recepa Tayyipa Erdogana, które rozpoczęły się we wtorek w Soczi, strona rosyjska chce poznać plany Ankary, związane z operacją w Syrii - poinformował rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.
 • Wycofujący się amerykański konwój obrzucony ziemniakami przez Kurdów

  Wycofujący się amerykański konwój... 00:29

  22.10 | Telewizja CNN upubliczniła zdjęcia z syryjskiego miasta Al-Kamiszli przy granicy z Turcją i w pobliżu granicy irackiej. Grupa Kurdów obrzuciła tam ziemniakami wycofujący się amerykański konwój wojskowy. - Przez was zginą kurdyjskie dzieci! - krzyczeli Kurdowie.
 • Media: Amerykński kontyngent wychodzi z Syrii

  Media: Amerykński kontyngent wych... 00:32

  21.10 | Agencja Reutera, powołując się na świadków i źródła w służbach bezpieczeństwa irackiego Kurdystanu przekazała w poniedziałek, że amerykańscy żołnierze opuszczają Syrię i przemieszczają do Iraku.
 • Reuters: amerykańscy żołnierze wychodzą z Syrii

  Reuters: amerykańscy żołnierze wy... 00:33

  21.10 | Amerykańskie wojska przemieszczają się z Syrii do Iraku - podała w poniedziałek agencja Reutera, powołując się na świadków i źródła w służbach bezpieczeństwa irackiego Kurdystanu. Wcześniej o takich planach informował szef Pentagonu Mark Esper.
 • Kurdowie wycofują się z kluczowego miasta Ras al-Ajn

  Kurdowie wycofują się z kluczoweg... 00:27

  20.10 | Kierowane przez Kurdów Syryjskie Siły Demokratyczne (SDF) poinformowały w niedzielę, że wycofały się z miasta Ras al-Ajn na północy Syrii. To część porozumienia z Ankarą, które zakłada utworzenie "strefy bezpieczeństwa" na syryjskich terenach zajmowanych do tej pory przez Kurdów. Ewakuację potwierdziło ministerstwo obrony Turcji.
 • Macron skrytykował działania NATO wobec agresji Turcji na Syrię

  Macron skrytykował działania NATO... 01:28

  18.10 | Prezydent Francji Emmanuel Macron oświadczył w piątek podczas szczytu Unii Europejskiej w Brukseli, że brak jakiejkolwiek reakcji NATO na agresję Ankary w Syrii "jest poważnym błędem". Z tej rozgrywki na Bliskim Wschodzie "zwycięsko wychodzą Rosja, Turcja i Iran" - dodał.
 • Zawieszenie broni w Syrii. Agencje donoszą, że cały czas padają strzały

  Zawieszenie broni w Syrii. Agencj... 03:13

  120 godzin spokoju w Syrii i zawieszenie broni - to ustalenia misji dyplomatycznej wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych w Turcji. Negocjacje z prezydentem Erdoganem trwały ponad cztery godziny. Miliony istnień ludzkich będą uratowane - pisał w mediach społecznościowych Donald Trump. Waszyngton zniesie nałożone na Ankarę sankcje, gdy rozejm wejdzie w życie. Mimo zawartego porozumienia agencje donoszą, że padają strzały.
 • Donald Trump o zawieszeniu broni w Syrii

  Donald Trump o zawieszeniu broni ... 00:24

  18.10 | Prezydent USA Donald Trump pochwalił decyzję o zawieszeniu broni na północny Syrii. - Chcę podziękować i pogratulować prezydentowi Erdoganowi. To mój przyjaciel. Cieszę się, że nie mieliśmy tu problemu (…). Myślę, że to zawieszenie broni będzie trwałe. Prezydent Erdogan jest bardzo mądry, chce też bezpieczeństwa własnych obywateli - mówił prezydent USA.
 • Turcja zawiesza ofensywę w Syrii

  Turcja zawiesza ofensywę w Syrii 03:14

  17.10 | Spotkanie prezydenta Turcji z wiceprezydentem USA przyniosło zamierzony przez Amerykanów efekt. Pytanie, na jak długo i co dalej? Sylwia Piestrzyńska.
 • Wiceprezydent USA: Turcja zgodziła się na zawieszenie broni w Syrii

  Wiceprezydent USA: Turcja zgodził... 03:18

  17.10 | Wiceprezydent USA Mike Pence spotkał się w czwartek w Ankarze z tureckim prezydentem Recepem Tayyipem Erdoganem. Jak poinformowała strona amerykańska, Turcja zgodziła się na zawieszenie broni w Syrii na pięć dni. "Miliony istnień ludzkich będą uratowane!" - napisał na Twitterze prezydent Donald Trump.
rozwiń

Demonstracje w Hongkongu

 • Kolejne wystąpienie Lam przerwane. Posłowie przynieśli białe kwiaty

  Kolejne wystąpienie Lam przerwane... 01:30

  17.10 | W czwartek posłowie opozycji demokratycznej ponownie zakłócili wystąpienie szefowej władz Hongkongu Carrie Lam w lokalnym parlamencie. Wykrzykiwali hasła domagając się dymisji Lam w związku z trwającymi w mieście protestami.
 • Bili młotkami w głowę i grozili nożami. Atak na działacza demokratycznego w Hongkongu

  Bili młotkami w głowę i grozili n... 00:52

  17.10 | W środę wieczorem doszło w Hongkongu do brutalnego ataku na przywódcę prodemokratycznego Obywatelskiego Frontu Praw Człowieka (CHRF) Jimmy’ego Shama. Został on napadnięty przez grupę niezidentyfikowanych sprawców, którzy bili go młotkami w głowę – podał CHRF. Władze i opozycja w Hongkongu potępiły atak.
 • Szefowa władz Hongkongu nie przemówiła w parlamencie

  Szefowa władz Hongkongu nie przem... 01:36

  16.10 | "Pięć postulatów, ani jednego mniej", okrzykami znanymi z trwających od tygodni demonstracji, przywitana została w parlamencie szefowa władz Hongkongu Carrie Lam. Posłowie opozycji demokratycznej, wyrażający poparcie dla trwających w regionie protestów, uniemożliwili jej wygłoszenie sprawozdania na temat planu polityki na przyszły rok.
 • Protesty w Hongkongu

  Protesty w Hongkongu 01:14

  15.10 | Szefowa administracji Hongkongu Carrie Lam wykluczyła we wtorek ustępstwa wobec uczestników trwających w regionie prodemokratycznych protestów. Władze powinny natomiast rozważyć wszelkie możliwe sposoby powstrzymania narastającej przemocy – dodała.
 • Znów niespokojnie w Hongkongu

  Znów niespokojnie w Hongkongu 00:38

  07.10 | Hongkońska policja wystrzeliła w poniedziałek granaty z gazem łzawiącym, by rozpędzić kilkuset demonstrantów, którzy stawiali barykady i blokowali ruch uliczny w pobliżu stacji metra Prince Edward na półwyspie Koulun - podała agencja Reutera. Tego dnia władze Hongkongu postawiły dwóm pierwszym osobom zarzuty złamania wprowadzonego w sobotę zakazu zakrywania twarzy podczas demonstracji.
 • W Hongkongu kolejne protesty, nie kursuje metro, zamknięto wiele sklepów

  W Hongkongu kolejne protesty, nie... 00:43

  05.10 | Hongkońskie metro pozostaje w sobotę nieczynne, a wiele sklepów zamknięto w związku z gwałtownymi protestami z poprzedniego wieczoru. Demonstranci niszczyli witryny, podpalali oddziały banków i stacje metra, a policja postrzeliła 14-latka ostrą amunicją.
 • Wzrost napięć w Hongkongu. Protesty brutalnie tłumione przez policję

  Wzrost napięć w Hongkongu. Protes... 02:02

  4.10 | Czternastolatek został postrzelony w udo ostrą amunicją podczas piątkowych starć w Hongkongu – podały miejscowe media. Policja potwierdziła, że jeden z funkcjonariuszy oddał strzał, gdy atakowali go demonstranci, ale nie wspomniała przy tym o rannym nastolatku.
 • Demonstrują przeciwko zakazowi zakrywania twarzy

  Demonstrują przeciwko zakazowi za... 01:18

  04.10 | Tysiące osób protestują w piątek w wielu częściach Hongkongu przeciwko ogłoszonemu przez władze zakazowi zakrywania twarzy. Według opozycji ogranicza on swobodę demonstracji i może być zaledwie wstępem do dalszej zmiany przepisów z pominięciem parlamentu. Zakaz podoba się Pekinowi.
 • Policja w Hongkongu z szerszymi uprawnieniami do użycia broni

  Policja w Hongkongu z szerszymi u... 00:49

  3.10 | Policja w Hongkongu zmniejszyła ograniczenia dotyczące użycia broni przez funkcjonariuszy przed wtorkowymi starciami, w których postrzeliła nastoletniego demonstranta – podała w czwartek agencja Reutera. Władze rozważają też wprowadzenie zakazu noszenia masek.
 • "Krzyczał by nie strzelali, ale policja strzeliła". Dziennikarka nie widzi na jedno oko

  "Krzyczał by nie strzelali, ale p... 00:58

  03.10 | Indonezyjska dziennikarka Veby Indah, która relacjonowała protesty w Hongkongu została postrzelona przez policję. - Straciła nieodwracalnie zdolność widzenia w prawym oku – podała w środę stacja RTHK, powołując się na prawnika reporterki.
 • Mieszkańcy Hongkongu protestują po postrzeleniu demonstranta

  Mieszkańcy Hongkongu protestują p... 00:40

  2.10 | W Hongkongu setki uczniów wyraziły w środę wsparcie dla 18-letniego uczestnika antyrządowego protestu, postrzelonego we wtorek przez policję w czasie starć ulicznych. Szef policji określił ten dzień jako "jeden z najbrutalniejszych w historii" miasta.
 • Gwałtowne starcia w Tsuen Wan. Policjant strzela z rewolweru do atakującego go demonstranta

  Gwałtowne starcia w Tsuen Wan. Po... 00:26

  01.10 | Hongkońscy aktywiści opublikowali nagranie, na którym widać, jak podczas gwałtownego starcia w Tsuen Wan na hongkońskich Nowych Terytoriach policjant z bliskiej odległości strzela z rewolweru do atakującego go demonstranta.
rozwiń

Demokraci chcą impeachmentu Trumpa

 • Były ambasador USA zeznawał w sprawie nacisków, jakie miał wywierać Trump na Zełenskiego

  Były ambasador USA zeznawał w spr... 00:49

  22.10 | Demokraci, którzy rozważali głosowanie w Izbie Reprezentantów w sprawie impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa przed Świętem Dziękczynienia (28 listopada), zamierzają przeprowadzić je później – przekazał "New York Times". Planują kolejne przesłuchania publiczne, które mają nadać sprawie rozgłosu.
 • Sondland zeznał przed komisjami Kongresu

  Sondland zeznał przed komisjami K... 00:57

  17.10 | Ambasador USA przy Unii Europejskiej Gordon Sondland zeznał w czwartek przed komisjami Kongresu, że prezydent Donald Trump narzucił dyplomatom zajmującym się Ukrainą swego prywatnego prawnika Rudy'ego Giulianiego i naciskał na wszczęcie śledztwa w sprawie Joe Bidena i jego syna.
 • Fiona Hill zeznawała przed Kongresem

  Fiona Hill zeznawała przed Kongresem 00:56

  15.10 | Osobisty adwokat prezydenta Donalda Trumpa Rudy Giuliani prowadził na Ukrainie swoją własną politykę, a doradca prezydenta ds. bezpieczeństwa narodowego nazwał go "ręcznym granatem, który wszystko rozwali". Takie rewelacje przynosi amerykańska prasa, informując o kolejnej odsłonie afery, która wybuchła po upublicznieniu rozmowy prezydenta USA z prezydentem Ukrainy.
 • Była ambasador USA na Ukrainie zeznawała w sprawie Trumpa

  Była ambasador USA na Ukrainie ze... 00:36

  11.10 | Marie Yovanovitch zeznawała przed komisjami Izby Reprezentantów. "Washington Post" podał, że była ambasador USA na Ukrainie powiedziała, że prezydent Donald Trump wywierał presję na Departament Stanu, aby odwołał ją ze stanowiska w Kijowie.
 • Aresztowano dwóch biznesmenów powiązanych z Giulianim i aferą ukraińską

  Aresztowano dwóch biznesmenów pow... 00:26

  10.10 | W czwartek aresztowano biznesmenów Lwa Parnasa i Igora Frumana - mężczyźni powiązani są z prawnikiem prezydenta USA Donalda Trumpa, Rudy'm Giulianim i aferą ukraińską. Biznesmeni oskarżani są o dostarczanie z zagranicy pieniędzy dla kandydatów politycznych w USA.
 • Wołodymyr Zełenski nie chce ingerować w wybory w USA

  Wołodymyr Zełenski nie chce inger... 00:48

  10.10 | Wołodymyr Zełenski oświadczył w czwartek, że nie ma zamiaru ingerować w wybory w USA. Prezydent Ukrainy znalazł się w środku afery, która może zakończyć się odsunięciem od władzy prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa.
 • Biden: Donald Trump zrobi wszystko, by zostać ponownie wybranym

  Biden: Donald Trump zrobi wszystk... 00:41

  10.10 | Joe Biden, który ubiega się o nominację demokratów w wyborach prezydenckich w 2020 roku, wezwał w środę do impeachmentu Donalda Trumpa. - Prezydenta trzeba odsunąć od władzy, by zachować konstytucję, demokrację i fundamentalną uczciwość - powiedział były wiceprezydent USA.
 • Joe Biden wezwał do impeachmentu Donalda Trumpa

  Joe Biden wezwał do impeachmentu ... 00:33

  9.10 | Joe Biden, który ubiega się o nominację demokratów w wyborach prezydenckich w 2020 roku, wezwał w środę do impeachmentu Donalda Trumpa. - Prezydenta trzeba odsunąć od władzy, by zachować konstytucję, demokrację i fundamentalną uczciwość - powiedział były wiceprezydent USA.
 • Biały Dom nie będzie współpracował ws. impeachmentu

  Biały Dom nie będzie współpracowa... 00:40

  09.10 | Biały Dom odmawia wszelkiej współpracy w dochodzeniu w sprawie impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa, ponieważ - jak uważa Biały Dom - postępowanie to nie ma podstaw prawnych i jest motywowane politycznie.
 • "Ukraina i Chiny powinny przeprowadzić śledztwo w sprawie Bidenów"

  "Ukraina i Chiny powinny przeprow... 00:33

  3.10 | Donald Trump oznajmił w czwartek dziennikarzom, że chce, aby władze Ukrainy i Chin przeprowadziły śledztwo w sprawie Joe Bidena i jego syna Huntera. Prezydent USA powiedział, że nie rozmawiał o tym jeszcze z prezydentem Xi Jinpingiem, ale "z pewnością może o tym pomyśleć".
 • Trump sugeruje areszt za zdradę dla szefa komisji wywiadu

  Trump sugeruje areszt za zdradę d... 02:24

  30.09 | Prezydent USA Donald Trump zasugerował w poniedziałek możliwość aresztowania za zdradę szefa komisji wywiadu Izby Reprezentantów, demokraty Adama Schiffa. Kieruje on śledztwem mogącym doprowadzić do impeachmentu Trumpa.
 • Wedle amerykańskich mediów Kurt Volker zrezygnował z funkcji specjalnego wysłannika USA do spraw Ukrainy

  Wedle amerykańskich mediów Kurt V... 00:58

  28.09 | Wedle amerykańskich mediów Kurt Volker, specjalny wysłannik Stanów Zjednoczonych do spraw Ukrainy, podał się w piątek do dymisji. Rezygnacja ma związek z kontrowersjami wokół lipcowej rozmowy telefonicznej prezydentów USA i Ukrainy Donalda Trumpa i Wołodymyra Zełenskiego.
rozwiń

Obraz świata

 • Zełenski spotkał się z żołnierzami stacjonującymi na wschodzie Ukrainy

  Zełenski spotkał się z żołnierzam... 01:24

  22.10 | Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział we wtorek, że przygotowania do szczytu czwórki normandzkiej nie mogą być na razie prowadzone, ponieważ nieustannie zmienia się stanowisko jednej ze stron. W poniedziałek strona rosyjska oświadczyła, że Ukraina wysyła sprzeczne sygnały.
 • W Parlamencie Europejskim podsumowano działalność Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera

  W Parlamencie Europejskim podsumo... 00:40

  22.10 | W Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbyła się debata podsumowująca działalność Komisji Europejskiej pod przewodnictwem Jean-Claude'a Junckera. Europosłowie chwalili go za podejście między innymi do jednolitego rynku, krytykowali za poddziały wewnątrz Unii Europejskiej.
 • "Unia Europejska nie spełniła swojej obietnicy"

  "Unia Europejska nie spełniła swo... 00:32

  22.10 | Przeważająca większość przywódców unijnych podczas zakończonego w piątek szczytu opowiedziała się za otwarciem przez Unię Europejską rozmów akcesyjnych z Macedonią Północną i Albanią, ale zabrakło jednomyślności. Z nieoficjalnych informacji wynika, że sprawę zablokowała Francja, która przy wsparciu Danii i Holandii apelowała wręcz o rewizję całej procedury akcesyjnej.
 • Cesarz Naruhito ogłosił swoją intronizację

  Cesarz Naruhito ogłosił swoją int... 03:22

  22.10 | We wtorek cesarz Japonii Naruhito podczas ceremonii intronizacji ślubował wypełniać obowiązki symbolu państwa. W uroczystościach w Pałacu Cesarskim w Tokio wzięli udział szefowie państw i inni dostojnicy z ponad 180 krajów świata.
 • Wycofujący się amerykański konwój obrzucony ziemniakami przez Kurdów

  Wycofujący się amerykański konwój... 00:29

  22.10 | Telewizja CNN upubliczniła zdjęcia z syryjskiego miasta Al-Kamiszli przy granicy z Turcją i w pobliżu granicy irackiej. Grupa Kurdów obrzuciła tam ziemniakami wycofujący się amerykański konwój wojskowy. - Przez was zginą kurdyjskie dzieci! - krzyczeli Kurdowie.
 • 19-letni Harry Dunn pod koniec sierpnia zginął w wypadku motocyklowym

  19-letni Harry Dunn pod koniec si... 00:37

  Brytyjski minister spraw zagranicznych wezwał Stany Zjednoczone do ponownego rozpatrzenia decyzji w sprawie żony jednego z amerykańskich dyplomatów. Kobieta skorzystała z dyplomatycznego immunitetu i opuściła Wielką Brytanię, pomimo jej udziału w wypadku samochodowym, w którym życie stracił 19-latek.
 • Statek z amerykańskim sprzętem przypłynął do Rygi

  Statek z amerykańskim sprzętem pr... 00:40

  22.10 | Ponad 500-osobowy batalion amerykańskiej piechoty z ciężkim sprzętem wojskowym - czołgami i wozami bojowymi przybył w poniedziałek na Litwę. Żołnierze dywizji Wojsk Lądowych USA z bazy Fort Hood w Teksasie będą tu ćwiczyli przez pół roku. W zeszłym tygodniu statek z amerykańskim sprzętem przypłynął do Rygi.
 • Spalony dom byłej szefowej ukraińskiego banku centralnego

  Spalony dom byłej szefowej ukraiń... 01:53

  21.10 | W niedzielny wieczór, kiedy była szefowa Narodowego Banku Ukrainy Wałeria Hontariewa, w najnowszym programie Studia "Kwartał 95", którego gwiazdą był do niedawna obecny prezydent Wołodymyr Zełenski reprezentacyjny Narodowy Chór im. Weriowki wykonał prześmiewczą piosenkę o podpaleniu jej domu.
 • Pod presją protestów libański rząd zatwierdził reformy, przyjął budżet

  Pod presją protestów libański rz... 00:44

  21.10 | W poniedziałek rząd Libanu ogłosił przyjęcie specjalnego pakietu reform gospodarczych. To odpowiedź władz na antyrządowe protesty, wywołane trudną sytuacją gospodarczą w kraju. Jak pisze Reuters, demonstranci pozostali jednak na ulicach, a zagraniczni inwestorzy twierdzą, że proponowane reformy nie są wystarczające.
 • Król Maha Vajiralongkorn i Sineenat Wongvajirapakdi

  Król Maha Vajiralongkorn i Sineen... 01:18

  21.10 | Król Tajlandii Maha Vajiralongkorn pozbawił swoją szlachetną małżonkę rang i tytułów. 34-letnia świeżo upieczona "oficjalna kochanka" miała naruszyć kodeks postępowania członka dworu i wykazać się nielojalnością wobec monarchy - przekazał w oświadczeniu pałac.
 • 11 osób zginęło w trwających od trzech dni protestach w Chile

  11 osób zginęło w trwających od ... 01:27

  21.10 | Do 11 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych społecznych protestów w Chile, które wybuchły trzy dni temu po tym, jak władze stolicy Santiago ogłosiły podwyżkę cen biletów na metro - poinformowała w poniedziałek burmistrz Santiago Karla Rubilar.
 • W bitwie o Midway zginęło 2 tysiące Japończyków i 300 Amerykanów

  W bitwie o Midway zginęło 2 tysią... 01:36

  21.10 | Na dnie Oceanu Spokojnego naleziono wraki dwóch japońskich lotniskowców z czasów drugiej wojny światowej. Statki zatonęły 76 lat temu w czasie bitwy o Midway.
rozwiń

Wideo dnia

 • Piosenka o małym rekinie zamiast antyrządowych haseł

  Piosenka o małym rekinie zamiast ... 00:30

  22.10 | W Libanie rząd ugiął się pod wpływem wielodniowych protestów setek tysięcy ludzi i przyjął plan budżetu i reform na 2020 rok. W ten sposób władze chcą uspokoić i rozładować największe od kilkudziesięciu lat manifestacje antyrządowe. Telewizja CNN upublicznia nagranie z Bejrutu, na którym matka z półtorarocznym dzieckiem wjechała samochodem w rejon protestów. Gdy poprosiła manifestantów, żeby byli ciszej i nie straszyli dziecka, uprzejmi demonstranci błyskawicznie zamienili antyrządowe hasła na dziecięcą piosenkę o małym rekinie.
 • Przebój "Looking for Freedom" Davida Hasselhoffa w wykonaniu 11 trabantów

  Przebój "Looking for Freedom" Dav... 00:55

  22.10 | Przebój "Looking for Freedom" Davida Hasselhoffa w wykonaniu 11 trabantów. To dość niezwykłe wydarzenie, na którym pojawił się sam aktor, zorganizowano z okazji 30 rocznicy upadku muru berlińskiego.
 • Niezwykły mural na jednym z dawnych budynków elektrowni w Czarnobylu

  Niezwykły mural na jednym z dawny... 01:44

  22.10 | Na jednym z dawnych budynków elektrowni w Czarnobylu, ukraiński artysta stworzył imponujący mural. Obraz nazywa się „Spojrzenie w przyszłość”- przedstawia czarną dłoń z atomem. Tuż obok widać stado dzikich, galopujących koni, które wyrażają nadzieję na nową, lepszą przyszłość dla tego miejsca. Władze elektrowni przyznają, że głównym celem oryginalnego działa jest poprawa nastroju pracowników zakładu. Do tej pory, z okien swoich biur, widzieli tylko kawałek starej, zniszczonej ściany, która nie pozwalała zapomnieć o przeszłości elektrowni w Czarnobylu.
 • Psi spacer po klifie. Do akcji wkroczyli ratownicy

  Psi spacer po klifie. Do akcji wk... 00:44

  21.10 | Niecodzienna akcja ratunkowa w australijskim stanie Wiktoria na południu kraju. Służby uratowały psa, który utknął na ścianie jednego z klifów w okolicach Bells Beach. Zdezorientowanego czworonoga zobaczyły spacerujące brzegiem osoby. To one zadzwoniły po służby. Po przybyciu ich na miejsce rozpoczęła się trudna i niebezpieczna akcja opuszczania jednego z ratowników po stromej ścianie klifu. Kiedy ratownik dotarł do Jimmy'ego - bo tak ma na imię pies, uspokoił go, przypiął do specjalnej uprzęży i bardzo powoli zaczął się z nim wspinać, wciągany przez pozostałych ratowników. Akcja trwała trzy godziny i zakończyła się sukcesem. Gdy wszyscy byli już bezpieczni, ratownicy zadzwonili pod numer telefonu, który Jimmy miał na swojej obroży. W ten sposób znaleźli właściciela czworonoga. Nie wiadomo, jak i dlaczego pies znalazł się na ścianie klifu.
 • Mdlejąc, uderzył kobietę. Upadła na tory, gdy nadjeżdżał pociąg

  Mdlejąc, uderzył kobietę. Upadła ... 00:33

  18.10 | O mały włos od tragedii w metrze w Buenos Aires. Kobieta została wypchnięta z peronu na tory, gdy na stację wjeżdżał pociąg. Do tragedii nie doszło dzięki natychmiastowej reakcji pozostałych pasażerów. W porę dali sygnał maszyniście, by zatrzymał pociąg. Zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu.
 • "Musisz się wydostać! Zbliża się pociąg!"

  "Musisz się wydostać! Zbliża się ... 00:44

  17.10 | Policjant z amerykańskiego stanu Utah został okrzyknięty bohaterem po tym jak uratował kierowcę, który nieprzytomny utknął w aucie na torach. Funkcjonariusz Ruben Correa podczas patrolu zauważył samochód stojący na torach i ruszył na ratunek. W pojeździe znajdował się nieprzytomny mężczyzna. Na nagraniu widać jak Correa podbiega do samochodu i krzyczy do kierowcy "musisz się wydostać, zbliża się pociąg!". Policjant wyciągnął go dwie sekundy przed tym, jak auto staranował nadjeżdżający pociąg.
 • Niezwykły gość w szkole. "Usłyszałem krzyk jednej z matek: tu jest ryś!"

  Niezwykły gość w szkole. "Usłysza... 00:47

  17.10 | Ryś poszedł do szkoły, a nawet zajął gabinet dyrektora - i to na całą godzinę. Takie niecodzienne zdarzenie odnotowano w USA, w miejscowości Eugene w stanie Oregon. Na szczęście ani rysiowi, ani dyrektorowi, ani uczniom, ani żadnemu z nauczycieli nic złego się nie stało. Straż ochrony przyrody przewiozła drapieżnika w bezludne rejony i tam wypuściła go na wolność.
 • Kolos przecisnął się przez Kanał Koryncki

  Kolos przecisnął się przez Kanał ... 00:48

  17.10 | Spektakularne nagranie z Grecji z wyjątkowo ciasnej morskiej przeprawy przez Kanał Koryncki. Przepłynął tamtędy największy ze statków, które dotychczas żeglowały na tej trasie. Do pokonania miał ponad sześć kilometrów.
 • Wpadła pod koła taksówki, potem przejechał ją SUV

  Wpadła pod koła taksówki, potem p... 00:31

  14.10 | Dramatyczne nagranie z Chin. Na jednej z dróg we wschodniej części kraju taksówka potrąciła kobietę. Chwilę później przejechał po niej SUV. Na pomoc rzucili się kierowcy i przechodnie. Ranną kobietę udało się wydostać spod auta, trafiła do szpitala.
 • Akcja ratowników na Grandeur Peak. Ratownicy znosili psa na noszach

  Akcja ratowników na Grandeur Peak... 00:58

  16.10 | Potężny pies rasy mastif angielski o imieniu Floyd wspinał się ze swoim właścicielem szlakiem Grandeur Peak, niedaleko amerykańskiego miasta Salt Lake City. Kiedy zaczęli schodzić, ważące 86 kilogramów zwierzę było zbyt wyczerpane, żeby iść dalej. Około godziny 18.30 zespół poszukiwawczo-ratowniczy szeryfa z hrabstwa Salt Lake otrzymał informację, że na szlaku wiodącym na szczyt Grandeur Peak utknął mężczyzna z psem. Trzyletni mastif angielski zaparł się i nie chciał iść dalej, był całkowicie wyczerpany. Sytuacja stawała się coraz trudniejsza - zapadał wieczór, robiło się coraz chłodniej. Ekipa ratunkowa ruszyła więc na pomoc.
 • Wielkie wejście Williama i Kate. Przyjechali na przyjęcie rikszą

  Wielkie wejście Williama i Kate. ... 00:43

  16.10 | Książę William i księżna Kate rozpoczęli swoją pięciodniową podróż po Pakistanie. We wtorek odbyło się przyjęcie zorganizowane przez wysokiego komisarza Wielkiej Brytanii w Pakistanie, Thomasa Drew. Para książęca przybyła na miejsce w oryginalny sposób. Wykorzystali rikszę czyli pojazd używany w lokalnym transporcie miejskim.
 • Piątkową noc w Chinach rozświetlił tajemniczy obiekt

  Piątkową noc w Chinach rozświetli... 01:09

  15.10 | Kula ognia przecięła niebo nieopodal miasta Songuyan w północno-wschodniej części Chin. Świetlne zjawisko zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu miejskiego. Widziane było także przez mieszkańców regionu. Trwają próby odnalezienia jego fragmentów.
rozwiń

Kontakt 24

rozwiń

Meteo

 • Prognoza pogody na środę

  Prognoza pogody na środę 01:33

  22.10 | W środę termometry pokażą maksymalnie 20 stopni Celsjusza.
 • Warunki drogowe w środę

  Warunki drogowe w środę 00:12

  22.10 | Jazdę po polskich drogach utrudnią poranne mgły.
 • Warunki biometeo w środę

  Warunki biometeo w środę 00:58

  22.10 | Warunki biometeorologiczne będą korzystne.
 • Arktyka topnieje. NASA pokazała dramatyczne zdjęcia

  Arktyka topnieje. NASA pokazała d... 02:57

  Spojrzenie na Ziemię z perspektywy kosmosu. Widok mrozi tak bardzo, jak bardzo topnieje Arktyka. NASA pokazała, jak dramatycznie skurczyła się pokrywa lodowa w ciągu ostatnich 35 lat.
 • Idzie zimno. Na wschodzie mogą wystąpić opadu deszczu ze śniegiem

  Idzie zimno. Na wschodzie mogą wy... 00:48

  W weekend czekają nas przymrozki, bo do Polski napływa arktyczne powietrze. Na wschodzie można spodziewać się opadów śniegu z deszczem.
 • "Woda się ugotowała razem z rybami". Trzy tony śniętych ryb trafiły do utylizacji

  "Woda się ugotowała razem z rybam... 02:56

  Ekologiczny pogrom w Jeziorze Koskowickim pod Legnicą. Do utylizacji trafiły blisko trzy tony śniętych ryb. Nie przetrwały ani dwumetrowe sumy, ani małe płotki. Zabił je brak tlenu.
 • Jak ustrzec się przed burzą w górach? Obserwować niebo i sprawdzać prognozy

  Jak ustrzec się przed burzą w gór... 02:43

  Burze w górach mogą być nagłe i potężne. Rano może nic ich nie zapowiadać. W czwartek do południa nad Tatrami było błękitne niebo i piękne słońce. Dlatego warto reagować na każdą ciemną chmurę i sprawdzać prognozę pogody na bieżąco w smartfonie. Jeśli nadchodzi burza, to należy natychmiast zejść z góry.
 • "Dzika przyroda ginie coraz szybciej". Jak chronić zagrożone gatunki?

  "Dzika przyroda ginie coraz szybc... 03:34

  To kolejny dowód na to, jak śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt morskich jest plastik. Przyczyną śmierci osłabionej samicy diugonia przybrzeżnego, którą znaleziono u wybrzeży Tajlandii, był nagromadzony w jelitach surowiec. Troskliwa opieka, którą ją otoczono, nie pomogła. Z najnowszego raportu przygotowanego pod auspicjami ONZ wynika, że wyginięciem zagrożony jest nawet milion gatunków roślin i zwierząt. Zagraża im nie tylko zanieczyszczenie środowiska, ale też kłusownictwo i czarny rynek handlu zwierzętami.
 • Trąba powietrzna w Małopolsce. Wiele budynków zniszczonych

  Trąba powietrzna w Małopolsce. Wi... 00:46

  Gwałtowna trąba powietrzna przeszła przez wieś Jodłówka-Wałki w Małopolsce. Zniszczonych zostało wiele dachów i uszkodzonych kilka budynków, w tym szkoła i remiza straży pożarnej.
 • Groźne burze w Polsce. "Myślałam, że jest koniec świata"

  Groźne burze w Polsce. "Myślałam,... 02:46

  Uwaga na burze w województwach mazowieckim, lubelskim, wielkopolski, dolnośląskim, śląskim, małopolskim i świętokrzyskim - wszędzie tam synoptycy ostrzegają, a harcerze prewencyjnie zwijają obozy.
 • "Wyjadamy przyszłym pokoleniom". Dzień Długu Ekologicznego najwcześniej w historii

  "Wyjadamy przyszłym pokoleniom". ... 02:43

  Informacja o tym, że wszyscy żyjemy na kredyt nie brzmi dobrze. Od 29 lipca wykorzystaliśmy wszystkie zasoby naturalne, które mogą się odnowić jeszcze w tym roku. Dzień Długu Ekologicznego jest co roku, ale w tym - wypadł najszybciej w historii.
 • Żar leje się z nieba, ale nadciąga front, który przyniesie ulgę

  Żar leje się z nieba, ale nadciąg... 00:44

  Kolejna fala upałów w Polsce. Sprzyja temu układ wyżu nad Łotwą, a także układ niżu nad Półwyspem Iberyjskim. Niebawem, już w środę, z północy przywędruje do nas strefa wilgoci z frontem, który przyniesie opady deszczu. Wciąż będzie ciepło, ale na poziomie dwudziestu kilku stopni Celsjusza.
rozwiń

Eurosport.pl

 • Prokopyszyn drugi w wyścigu punktowym w Six Day Londyn

  Prokopyszyn drugi w wyścigu punkt... 01:01

  Filip Prokopyszyn był bardzo bliski zwycięstwa w wyścigu punktowym w Six Day Londyn. Ostatecznie Polak przegrał z Australijczykiem Joshuą Scottem, a wszystko zadecydowało się na ostatnim okrążeniu. Six Day Londyn na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Anwil Włocławek przegrał z San Pablo Burgos w 2. kolejce Ligi Mistrzów

  Anwil Włocławek przegrał z San Pa... 01:10

  Anwil Włocławek przegrał na wyjeździe z San Pablo Burgos 78:110 w drugiej kolejce koszykarskiej Ligi Mistrzów. Zobacz ostatnie akcje tego meczu. Koszykarska Liga Mistrzów na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Dobra defensywa i świetny wsad Wrotena. Anwil potrafił odgryźć się rywalowi

  Dobra defensywa i świetny wsad Wr... 00:40

  Anwil Włocławek nie zdołał pokonać San Pablo Burgos, ale koszykarze polskiego zespołu potrafili zaskoczyć rywala dobrą defensywą. W jednej z akcji Tony Wroten świetnie przejął piłkę i zakończył akcję wsadem. Amerykanin był najlepszym zawodnikiem Anwilu. Koszykarska Liga Mistrzów na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Najważniejsze wydarzenia meczu Polski Cukier Toruń - SIG Strasbourg

  Najważniejsze wydarzenia meczu Po... 02:35

  W drugiej kolejce Ligi Mistrzów Polski Cukier Toruń pokonał SIG Strasbourg 97:81. Zobacz skrót tego spotkania. Koszykarska Liga Mistrzów na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Polski Cukier Toruń pokonał SIG Strasbourg w 2. kolejce Ligi Mistrzów

  Polski Cukier Toruń pokonał SIG S... 01:01

  W drugiej kolejce koszykarskiej Ligi Mistrzów Polski Cukier Toruń pokonał na własnym parkiecie SIG Strasbourg 97:81. Świetne zawody rozegrał Keith Hornsby, który zdobył 28 punktów. Liga Mistrzów na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Hornsby królem trójek! Fantastyczny rzut koszykarza Polskiego Cukru Toruń

  Hornsby królem trójek! Fantastycz... 00:39

  Kapitalne zawody w barwach Polskiego Cukru Toruń rozegrał Keith Hornsby. Amerykanin rzucił aż osiem trójek, a łącznie zdobył 28 punktów. Polski Cukier Toruń pokonał SIG Strasbourg 97:81. Koszykarska Liga Mistrzów na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Świetne podanie Weavera, kapitalny zwód Kuliga. Piękna akcja Polskiego Cukru Toruń

  Świetne podanie Weavera, kapitaln... 00:28

  Koszykarze Polskiego Cukru Toruń potrafili zaskoczyć SIG Strasbourg kapitalnymi akcjami. W jednej z nich piękną asystę zaliczył Kyle Weaver, a jeszcze lepszym dryblingiem popisał się Damian Kulig, który zdobył dwa punkty. Zobacz tę akcję. Koszykarska Liga Mistrzów na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Organizatorzy pokazali logo igrzysk olimpijskich 2024 w Paryżu

  Organizatorzy pokazali logo igrzy... 00:55

  Organizatorzy pokazali logo igrzysk olimpijskich 2024 w Paryżu.
 • Szósty etap dla Pascala Ackermanna, wyścig dla Enrica Masa

  Szósty etap dla Pascala Ackermann... 00:45

  Niemiec Pascal Ackermann (Bora-Hansgrohe) wygrał szósty, ostatni etap wyścigu kolarskiego Tour of Guangxi w Chinach. W klasyfikacji generalnej triumfował Hiszpan Enric Mas (Deceuninck-Quick Step), a w górskiej - Tomasz Marczyński (Lotto Soudal).
 • Bójka w trakcie futsalowego meczu

  Bójka w trakcie futsalowego meczu 01:00

  Do skandalicznych scen doszpoło podczas meczu 1. Polskiej Ligi Futsalu pomiędzy KS-em Gniezno - FC10 Zgierz. Piłkarze obu zespołów pobili się między sobą.
 • Hubert Hurkacz odpadł w 1. rundzie turnieju ATP w Wiedniu

  Hubert Hurkacz odpadł w 1. rundzi... 00:44

  Hubert Hurkacz przegrał z rozstawionym z numerem drugim Rosjaninem Karenem Chaczanowem 4:6, 6:7 (3-7) w pierwszej rundzie tenisowego turnieju ATP w Wiedniu. Pojedynek trwał godzinę i 42 minuty.
 • Lewandowski wśród nominowanych do Złotej Piłki

  Lewandowski wśród nominowanych do... 00:33

  Robert Lewandowski znalazł się w gronie największych gwiazd światowej piłki. Polak otrzymał nominację do Złotej Piłki magazynu "France Football" za rok 2019. Zwycięzcę poznamy 2 grudnia podczas uroczystej gali w paryskim Theatre du Chatelet. W zeszłym roku Złotą Piłkę zdobył Luka Modrić.
rozwiń

News in English

rozwiń