"Fakty" z 12 grudnia

 • Prezydent nawiązuje do sędziów orzekających w PRL-u. O zaprzysiężeniu Piotrowicza milczy

  Prezydent nawiązuje do sędziów or... 03:31

  Stary układ mocno się trzyma - grzmi prezydent i już wszyscy wiedzą, że mówi o sądach. Zdaniem Andrzeja Dudy żyjemy w postkomunistycznym systemie sprawiedliwości. Jednocześnie średnia wieku sędziów to niewiele ponad 40 lat - nie pamiętają PRL-u tak dobrze jak prokurator stanu wojennego, z którego to prezydent zrobił sędziego Trybunału Sprawiedliwości.
 • Polityczna wojna z sędziami i jej skutki dla obywateli

  Polityczna wojna z sędziami i jej... 03:00

  Dwóch sędziów z trzyosobowego składu orzekającego wysłało zapytanie do Sądu Najwyższego, czy mogą rozpatrywać sprawę rozwodową, skoro ten trzeci był opiniowany przez nową Krajową Radę Sądownictwa. To kolejny przykład tego, jak wyrok TSUE w sprawie Izby Dyscyplinarnej SN i Krajowej Rady Sądownictwa ma wpływ na codzienne sprawy w sądach. Sędziami, którzy wysłali zapytanie, zainteresował się rzecznik dyscyplinarny sędziów.
 • Morawiecki: koszt transformacji klimatycznej dla Polski jest o wiele wyższy

  Morawiecki: koszt transformacji k... 03:02

  Nowa przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen chce, by Unia Europejska stała się neutralna klimatycznie do 2050 roku. Polski rząd ma obiekcje wobec tak ambitnych celów, przekonując, że Polska nie miała tyle szczęścia w przeszłości, co kraje Europy Zachodniej.
 • "Co się takiego musi stać w Polsce, żeby przestano uprawiać państwowe piractwo drogowe?"

  "Co się takiego musi stać w Polsc... 03:05

  Rozpędzony pojazd jechał w środę rano trasą S7 tak, że stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. To nie była ani karetka pogotowia, ani policyjny radiowóz. To była limuzyna SOP z wicepremierem Jarosławem Gowinem, który jechał na konferencję naukową. Limuzyna zderzyła się z ciężarówką. Nikomu nic się nie stało, ale wydarzenie wywołało lawinę komentarzy.
 • "Nie będę nic komentował". Kłopot ze sprawą Mariana Banasia

  "Nie będę nic komentował". Kłopot... 03:11

  W Sejmie prawdziwy tor przeszkód. Co krok nie milkną pytania o Mariana Banasia. To muszą być trudne pytania, skoro minister odpowiedzialny za służby próbuje zniknąć i uniknąć odpowiedzi.
 • Kolejna doba utrudnień w Warszawie. Trwa usuwanie skutków awarii ciepłowniczej

  Kolejna doba utrudnień w Warszawi... 01:25

  W Warszawie pytanie o ciepłą wodę w kranie nie jest pytaniem politycznym. W środę doszło do poważnej i spektakularnej awarii instalacji ciepłowniczej. Ciepła woda parowała nad ulicami, zamiast trafiać do domów i mieszkań. W nocy przywrócono dostawy ciepła do większości osiedli, które dotknęła awaria, ale jednak nie wszystkich. Całkowita likwidacja skutków awarii magistrali ciepłowniczej może potrwać jeszcze wiele dni.
 • Bariery w Ciborzu po tragicznym wypadku. "Tu nikt nie powinien zginąć"

  Bariery w Ciborzu po tragicznym w... 02:41

  We wtorek w Ciborzu w powiecie świebodzińskim doszło do tragicznego wypadku. Młodzi ludzie jechali samochodem, ale wypadli z drogi na zakręcie i utonęli w stawie. W miejscu zdarzenia nie było barier energochłonnych. Nie wiadomo, czy bariery uratowałyby im życie, ale wiadomo, że powinny tam stać. Zostały postawione po tragedii.
 • Brytyjczycy wybierają nowy parlament. Główny temat: brexit

  Brytyjczycy wybierają nowy parlam... 01:45

  W Wielkiej Brytanii trwają wybory parlamentarne. W sondażach prowadzi Partia Konserwatywna. Jej lider Boris Johnson obiecuje, że jego partia doprowadzi brexit do końca. Z kolei lider Partii Pracy Jeremy Corbyn obiecuje nowe referendum w sprawie członkostwa w Unii Europejskiej.
 • Reakcje na sukces Olgi Tokarczuk niekiedy zdumiewają

  Reakcje na sukces Olgi Tokarczuk ... 03:39

  Szkoda że Akademia Noblowska - wręczając Oldze Tokarczuk Nobla - nie przeprosiła za potop szwedzki - pisze poseł Arkadiusz Mularczyk. Nie jest znany z poczucia humoru - więc to nie żart. A ponieważ od Niemców nie wywalczył ani centa reparacji wojennych, internauci żartują że przerzucił się na Szwedów.
 • Prognoza pogody na piątek 13 grudnia

  Prognoza pogody na piątek 13 grudnia 02:46

  W piątek zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Na zachodzie Polski na ogół bez opadów, na pozostałym obszarze kraju miejscami przelotne opady deszczu ze śniegiem do 1-3 mm, w górach opady śniegu do 5 cm. Temperatura maksymalna od 3 stopni Celsjusza na północy i 5 stopni Celsjusza w centrum kraju do 6 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr południowo-wschodni, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągający prędkość do 50-60 km/h, w górach do 80-110 km/h.

"Pancerny Marian i pokoje na godziny". Marian Banaś i jego finanse

 • Prezes NIK odznaczony z okazji 40-lecia Konfederacji Polski Niepodległej

  Prezes NIK odznaczony z okazji 40... 00:43

  12.12 | Prezes NIK odznaczony z okazji 40-lecia Konfederacji Polski Niepodległej.
 • Beata Kempa: Najwyższa Izba Kontroli ma kolejce zlecenia. Prawdopodobnie na mnie

  Beata Kempa: Najwyższa Izba Kontr... 00:46

  12.12 | Beata Kempa stwierdziła, że NIK to "zbyt poważny organ konstytucyjny" i "nie wolno go wykorzystywać do brutalnej, prymitywnej walki politycznej". - Przestrzegam przed tym. Wiem, że są kolejne zlecenia. Dostałam takie sygnały. (...) To prawdopodobnie może dotyczyć również mojej osoby - dodała Kempa.
 • Co z wnioskiem o Trybunał Stanu dla szefa NIK? Zandberg: nie pociągnie mnie pan znów za język

  Co z wnioskiem o Trybunał Stanu d... 01:20

  12.12 | W "Rozmowie Piaseckiego" lider Lewicy Razem Adrian Zandberg był także, czy zapowiedziany przez Lewicę wniosek o postawienie przed Trybunałem Stanu prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia jest gotowy. - Pracujemy nad rozwiązaniem - przekonywał. - Nie pociągnie mnie pan znów za język o szczegóły - dodał.
 • Piotr Mueller o Marianie Banasiu: w tej chwili możemy tylko czekać na działania prokuratury

  Piotr Mueller o Marianie Banasiu:... 00:59

  12.12 | - W tej chwili możemy tylko czekać na działania prokuratury - powiedział rzecznik rządu Piotr Mueller o Marianie Banasiu.
 • Sasin: konstytucyjne gwarancje dla nieusuwalności prezesa NIK-u są bardzo mocne

  Sasin: konstytucyjne gwarancje dl... 00:57

  11.12 | - Chcielibyśmy znaleźć takie środki prawne, które spowodowałyby, że możliwe byłoby odwołanie pana prezesa Banasia. Niestety wszystko wskazuje na to, że potrzebna byłaby zmiana konstytucji w tym celu, ponieważ te konstytucyjne gwarancje dla nieusuwalności prezesa NIK-u są bardzo mocne - powiedział w "Kropce nad i" wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
 • Sasin o sprawie Mariana Banasia

  Sasin o sprawie Mariana Banasia 00:48

  11.12 | - Rzecz jest banalnie prosta. W toku sprawdzania oświadczeń majątkowych pana prezesa NIK Mariana Banasia, służby, które dokonują tego sprawdzania - Centralne Biuro Antykorupcyjne, doszło do przekonania, że wykryło na tyle duże nieprawidłowości, że powinno zawiadomić prokuraturę w tej sprawie - powiedział w "Kropce nad i" w TVN24 wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
 • Jaki: dziennikarzom TVN należą się podziękowania za reportaż nt. Banasia

  Jaki: dziennikarzom TVN należą si... 01:21

  11.12 | Na sugestię prowadzącego program, że wiedzę o wątpliwościach dotyczących oświadczeń majątkowych Banasia politycy mają dzięki dziennikarzom TVN, Jaki odparł: - To prawda. Dziękuję.
 • Horała: decyzja NIK budzi pewne podejrzenia

  Horała: decyzja NIK budzi pewne p... 01:39

  11.12 | Znakomicie, że ta sprawa trafiła do prokuratury i zostanie wyjaśniona - mówił Marcin Horała z Prawa i Sprawiedliwości, odnosząc się do skierowania przez Najwyższą Izbę Kontroli zawiadomień do prokuratury w związku z realizacją programu "Praca dla więźniów". Zaznaczył, że taka decyzja "budzi pewne podejrzenia", bo wcześniej NIK "nie dopatrzył się zarzutów" w tej sprawie.
 • Grodzki o sprawie szefa NIK

  Grodzki o sprawie szefa NIK 00:43

  10.12 | Chcieliśmy na forum komisji dać panu prezesowi NIK-u szansę na przedstawienie swoich racji - powiedział w "Kropce nad i" marszałek Senatu Tomasz Grodzki z Kolacji Obywatelskiej, komentując niewykorzystane przez Mariana Banasia zaproszenie na posiedzenie senackiej komisji.
 • Jaki: zarzuty śmieszne i typowo polityczne

  Jaki: zarzuty śmieszne i typowo p... 00:46

  10.12 | Najwyższa Izba Kontroli przedstawiła we wtorek wyniki dwóch kontroli, w tym dotyczącej realizacji programu "Praca dla więźniów" finansowanego ze środków Funduszu Aktywizacji Zawodowej Skazanych oraz Rozwoju Przywięziennych Zakładów Pracy.
 • Grabiec: Banaś wskazany po to, aby podobne kontrole nie ujrzały światła dziennego

  Grabiec: Banaś wskazany po to, ab... 01:08

  10.12 | Najwyższa Izba Kontroli przedstawiła we wtorek wyniki dwóch kontroli, w tym dotyczącej realizacji programu "Praca dla więźniów" finansowanego ze środków Funduszu Aktywizacji Zawodowej Skazanych oraz Rozwoju Przywięziennych Zakładów Pracy.
 • Bugaj: Banaś jest naszym wspólnym problemem od pewnego czasu

  Bugaj: Banaś jest naszym wspólnym... 00:39

  09.12 | - Banaś jest naszym wspólnym problemem od pewnego czasu i jest pytanie, jak opozycja powinna się zachować wobec tej sytuacji. Czy mieć preferencję na rzecz usunięcia Banasia, czy mieć preferencję zdecydowaną wyłącznie na odpowiedzialność PiS-u - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 ekonomista, profesor Ryszard Bugaj, komentując sprawę prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia.
rozwiń

Wyrok TSUE ws. Izby Dyscyplinarnej SN i nowej KRS

 • Profesor Balicki: to jest przedostatni etap zastraszania sędziów

  Profesor Balicki: to jest przedos... 01:16

  12.12| - To jest projekt, który ma w sposób osobisty zastraszyć sędziów. To jest przedostatni etap zastraszania sędziów - mówił w TVN24 profesor Ryszard Balicki, konstytucjonalista z Uniwersytetu Wrocławskiego. Odniósł się w ten sposób do złożonego przez klub PiS projektu zmian w ustawach dotyczących sądownictwa.- Dzisiaj przechodzimy taki etap, kiedy władza wykonawcza próbuje zdominować w sposób absolutny władzę sądowniczą, uniemożliwić sędziom wykonywanie ich obowiązków - dodał.
 • Laskowski: to jest krępowanie swobody orzekania sądu

  Laskowski: to jest krępowanie swo... 01:11

  12.12 | To jest coś, co jest sprzeczne z istotą demokracji, to jest krępowanie swobody orzekania sądu, swobody wypowiadania się sędziów - ocenił rzecznik Sądu Najwyższego Michał Laskowski. Odniósł się do złożonego przez klub Prawa i Sprawiedliwości projektu ustawy dającego "możliwość złożenia sędziego z urzędu".
 • Gasiuk-Pihowicz: mamy do czynienia z ustawą o prześladowaniu sędziów

  Gasiuk-Pihowicz: mamy do czynieni... 00:55

  12.12| Borys Budka i Kamila Gasiuk-Pihowicz odnieśli się na konferencji prasowej do projektu PiS dotyczącego zmian w ustawach o sądownictwie. - Jest to działanie sprzeczne z polską konstytucją, jest to działanie sprzecznie z orzeczeniem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej - mówił szef klubu KO. - Mamy do czynienia z ustawą o prześladowaniu sędziów - oceniła Gasiuk-Pihowicz.
 • Śmiszek: to jest wypowiedzenie wojny polskim sądom

  Śmiszek: to jest wypowiedzenie wo... 01:19

  12.12| Krzysztof Śmiszek ocenił, że zaproponowane przez posłów Zjednoczonej Prawicy rozwiązania "to jest nic innego jak wypowiedzenie wojny polskim sądom i polskim sędziom". - Ten projekt ustawy jest pisane jak w epoce kamienia łupanego. Chodzi o to, żeby wziąć taką wielka pałę i przywalić sędziemu w momencie, kiedy nawet pomyśli o tym, żeby zastosować bezpośrednio konstytucję (...) bo w tym projekcie będzie zakazane wprost stosowanie konstytucji - mówił.
 • Jan Kanthak o przewidzianych w projekcie PiS sankcjach dla sędziów

  Jan Kanthak o przewidzianych w pr... 00:58

  12.12| - Jeżeli chodzi i instrumentarium sankcji, jakie są przewidziane, to złożenie z urzędu sędziego to jest najpoważniejsza sankcja, jaka jest przewidziana. Instrumentarium sankcji jest od upomnienia, nagany poprzez przeniesienie do innego rejonu, okręgu czy apelacji sędziowskich, do możliwości złożenia z urzędu. Z tych narzędzi, instrumentów będą korzystali sędziowie, którzy będą oceniali działalność innych sędziów - tłumaczył w "Kropce nad i" Jan Kanthak.
 • Jan Kanthak o "podważaniu statusu innych sędziów"

  Jan Kanthak o "podważaniu statusu... 00:34

  12.12| - Jeśli będą takie sytuacje, w których sędziowie, rozpatrując na przykład odwołanie w jakiejś sprawie, która przed nimi stoi, nie będą się zajmować meritum (...) tylko będą się zajmować tym czy sędzia, który wydawał wyrok w pierwszej instancji był powołany w sposób prawidłowy i zgodny z orzeczeniem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, to mamy do czynienia z deliktem, który będzie deliktem w myśl projektu ustawy, który zgłosiliśmy do marszałka Sejmu - mówił Jan Kanthak w "Kropce nad i".
 • "Wypowiedzi premiera już tak naprawdę przekraczają trójpodział władzy"

  "Wypowiedzi premiera już tak napr... 01:36

  12.12 | "Wypowiedzi premiera już tak naprawdę przekraczają trójpodział władzy"
 • "Pomysły rządu na stłamszenie sędziów są przerażające"

  "Pomysły rządu na stłamszenie sęd... 01:42

  12.12 | "Pomysły rządu na stłamszenie sędziów są przerażające"
 • Sebastian Kaleta o nowych propozycjach zmian w sądownictwie

  Sebastian Kaleta o nowych propozy... 00:58

  12.12 | Klub Prawa i Sprawiedliwości złożył w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych, a także Sądzie Najwyższym. O projekcie mówił wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.
 • Jan Kanthak o nowym projekcie PiS dotyczącym sądownictwa

  Jan Kanthak o nowym projekcie PiS... 01:27

  12.12 | Klub Prawa i Sprawiedliwości złożył w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych, a także Sądu Najwyższego - poinformował poseł Solidarnej Polski Jan Kanthak. Dodał, że przepisy przewidują "możliwość złożenia z urzędu takich sędziów, którzy domniemywaliby sobie możliwość podważania Krajowej Rady Sądownictwa".
 • Sędziowie katowickiego sądu pytają SN o status sędziego wskazanego przez nową KRS

  Sędziowie katowickiego sądu pytaj... 01:20

  12.12 | Sąd Apelacyjny w Katowicach zwrócił się do Sądu Najwyższego o rozstrzygnięcie, czy skład orzekający, w którym zasiada rekomendowany przez obecną Krajową Radę Sądownictwa sędzia, jest należycie obsadzony.
 • Przemysław Radzik "podjął czynności wyjaśniające" ws. sędziów z Katowic

  Przemysław Radzik "podjął czynnoś... 01:11

  12.12 | W czwartek rzecznik dyscyplinarny sędziów sądów powszechnych Piotr Schab poinformował w komunikacie, że jego zastępca Przemysław Radzik "podjął czynności wyjaśniające w sprawie uzasadnionego podejrzenia popełnienia przewinienia dyscyplinarnego". Chodzi o sędziów katowickiej apelacji, którzy - według Radzika - mieli "uchybić godności urzędu", wysyłając pytanie do Sądu Najwyższego. Zdaniem zastępcy rzecznika dyscyplinarnego treść tego pytania "stanowiła bezprawną ingerencję w ustawowy sposób powołania sędziów do składów orzekających".
rozwiń

Nowy rząd Mateusza Morawieckiego

 • Rzecznik Porozumienia: będziemy rozmawiać z premierem o zmianie przepisów dla pieszych

  Rzecznik Porozumienia: będziemy r... 01:46

  20.11 | Myślę, że jest to temat absolutnie do przedyskutowania przede wszystkim ze specjalistami - mówił w środę rzecznik Porozumienia Kamil Bortniczuk, komentując zapowiedziane przez premiera Mateusza Morawieckiego w expose wprowadzenie pierwszeństwa pieszych jeszcze przed wejściem na przejście. W jego ocenie, to była "największa kontrowersja z tego expose". - Będziemy o tym jeszcze z panem premierem rozmawiać - dodał Bortniczuk.
 • Premier odniósł się także do wyroku TSUE

  Premier odniósł się także do wyro... 01:54

  19.11 | Premier odniósł się także do wyroku TSUE, który we wtorek orzekł, że to Sąd Najwyższy ma badać niezależność swojej nowej Izby Dyscyplinarnej, by ustalić, czy może ona rozpoznawać spory dotyczące sędziów. - Bardzo dobrze, że Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej zrozumiał, że reforma sprawiedliwości jest kompetencją państw członkowskich i niech tak zostanie - podkreślił Morawiecki.
 • Morawiecki o budżecie i propozycji zniesienia limitu 30-krotności składek na ZUS

  Morawiecki o budżecie i propozycj... 02:25

  19.11 | Morawiecki o budżecie w kontekście propozycji zniesienia limitu 30-krotności składek na ZUS: Na tym etapie prace są zawieszone. Projekt będzie konsultowany. Będziemy starali się utrzymać naszą propozycję zrównoważonego budżetu pomimo tego.
 • "Wydatki na służbę zdrowia wzrosły z 70 miliardów do 106 miliardów złotych"

  "Wydatki na służbę zdrowia wzrosł... 00:47

  19.11 | Premier: wydatki na służbę zdrowia wzrosły z 70 miliardów do 106 miliardów złotych.
 • Premier Morawiecki odpowiada na pytania o oświacie

  Premier Morawiecki odpowiada na p... 00:31

  19.11 | Morawiecki o oświacie: za rządów PiS jest prawie 10-miliardowy przyrost wydatków na subwencję oświatową
 • Sejm udzielił wotum zaufania rządowi Mateusza Morawieckiego

  Sejm udzielił wotum zaufania rząd... 01:15

  19.11| Sejm we wtorek wieczorem udzielił wotum zaufania rządowi Mateusza Morawieckiego. Premiera i jego ministrów poparło 237 posłów, 214 było przeciw, a 3 wstrzymało się od głosu.
 • Morawiecki: wpływy z tego podatku wzrosły do prawie 50 miliardów

  Morawiecki: wpływy z tego podatku... 02:44

  19.11 | Premier Morawiecki odpowiada na pytania posłów: Chcę powiedzieć że w ciągu trzech lat zmian, które dotyczyły korporacji, wpływy z tego podatku wzrosły do prawie 50 miliardów, a państwo macie odwagę mówić, że w naszych czasach podatek CIT kuleje. Podatek CIT jest jednym z głównych źródeł, którym finansujemy nasza politykę społeczną, służbę zdrowia, politykę antysmogową i oświatę.
 • Zmiana konstytucji i "normalność". Mateusz Morawiecki przedstawił plan rządu

  Zmiana konstytucji i "normalność"... 04:10

  Premier Mateusz Morawiecki wygłosił w Sejmie półtoragodzinne expose, w którym wielokrotnie powtórzył słowa "normalność" i "dobrobyt". Te słowa miały przekonać każdego słuchacza i widza, że żyje w bezpieczeństwie i dobrobycie zapewnionym przez PiS. Premier zaapelował też o zmianę konstytucji. Po nim przemawiał prezes PiS Jarosław Kaczyński.
 • Kaczyński wyszedł z sali obrad. Wezwał Ziobrę i Gowina

  Kaczyński wyszedł z sali obrad. W... 01:22

  19.11 | Po skończonym swoim przemówieniu w Sejmie Jarosław Kaczyński opuścił salę obrad. Wychodząc wezwał do siebie Zbigniewa Ziobrę i Jarosława Gowina.
 • Kaczyński chciał pogratulować Morawieckiemu. Premier się odwrócił

  Kaczyński chciał pogratulować Mor... 00:29

  19.11 | Expose premiera Mateusza Morawieckiego posłowie Prawa i Sprawiedliwości nagrodzili gromkimi brawami, skandując jego imię. Posłanka PiS Dominika Chorosińska wręczyła szefowi rządu bukiet biało-czerwonych róż. Pogratulować premierowi chciał także Jarosław Kaczyński, ale Morawiecki nie zauważył wyciągniętej w jego stronę dłoni prezesa i odwrócił się do niego plecami.
 • Mateusz Morawiecki: rodzina jest wartością arcypolską

  Mateusz Morawiecki: rodzina jest ... 02:55

  19.11 | Podczas expose premier poruszył między innymi kwestie rozwoju i wspierania przedsiębiorców oraz podkreślił, że "rodzina jest wartością arcypolską"
 • Paweł Kowal: jak mało tam jest o polityce zagranicznej

  Paweł Kowal: jak mało tam jest o ... 01:21

  19.11 | Paweł Kowal: przeraziło mnie, słuchając pańskiego wystąpienia, jak mało tam jest o polityce zagranicznej.
rozwiń

Wybory prezydenckie 2020

 • Zandberg: kandydat Lewicy na prezydenta będzie ogłoszony w grudniu

  Zandberg: kandydat Lewicy na prez... 00:44

  12.12 | Podejmujemy tę decyzje w grudniu. Nie ukrywam, my się z tym nie spieszymy - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" lider Lewicy Razem Adrian Zandberg pytany, kiedy Lewica przedstawi swojego kandydata na prezydenta.
 • "Będą usuwani ze stanowisk, będą odbierane przywileje"

  "Będą usuwani ze stanowisk, będą ... 01:00

  11.12 | Andrzej Duda ocenił w środę, że stary układ trzyma się bardzo mocno i wymaga zmiany. - Bez zmiany systemu sprawiedliwości Polska nigdy nie będzie krajem sprawiedliwym - stwierdził prezydent. Mówił, że przywrócenie w Polsce sprawiedliwych sądów wymaga czasu.
 • "System musi zostać zmieniony"

  "System musi zostać zmieniony" 00:53

  11.12 | Andrzej Duda ocenił w środę, że stary układ trzyma się bardzo mocno i wymaga zmiany. - Bez zmiany systemu sprawiedliwości Polska nigdy nie będzie krajem sprawiedliwym - stwierdził prezydent. Mówił, że przywrócenie w Polsce sprawiedliwych sądów wymaga czasu.
 • "Prawdziwa elita dba o interesy zwykłych ludzi"

  "Prawdziwa elita dba o interesy z... 01:22

  11.12 | Andrzej Duda ocenił w środę, że stary układ trzyma się bardzo mocno i wymaga zmiany. - Bez zmiany systemu sprawiedliwości Polska nigdy nie będzie krajem sprawiedliwym - stwierdził prezydent. Mówił, że przywrócenie w Polsce sprawiedliwych sądów wymaga czasu.
 • "Stary układ się bardzo dobrze trzyma"

  "Stary układ się bardzo dobrze tr... 00:46

  11.12 | Andrzej Duda ocenił w środę, że stary układ trzyma się bardzo mocno i wymaga zmiany. - Bez zmiany systemu sprawiedliwości Polska nigdy nie będzie krajem sprawiedliwym - stwierdził prezydent. Mówił, że przywrócenie w Polsce sprawiedliwych sądów wymaga czasu.
 • Kto pierwszą damą? Jaśkowiak: jak Kaczynski powiem, że mogę się poświecić Polsce

  Kto pierwszą damą? Jaśkowiak: jak... 01:29

  10.12 | Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak w "Rozmowie Piaseckiego".
 • Jaśkowiak: jest mi trudniej wygrać prawybory niż potem wygrać z Andrzejem Dudą

  Jaśkowiak: jest mi trudniej wygra... 01:00

  10.12 | Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak w "Rozmowie Piaseckiego".
 • Kandydatów na prezydenta przybywa. Prawybory trwają w PO i w Konfederacji

  Kandydatów na prezydenta przybywa... 03:49

  Po debacie prawyborczej Małgorzata Kidawa-Błońska i Jacek Jaśkowiak ruszyli w kraj, by szukać poparcia wśród członków PO. Na prawybory zdecydowała się jeszcze Konfederacja. W międzyczasie swoją chęć kandydowania na prezydenta Polski wyraził Szymon Hołownia.
 • Hołownia ogłosił, że chce kandydować w wyborach prezydenckich

  Hołownia ogłosił, że chce kandydo... 02:10

  08.12 | Dziennikarz Szymon Hołownia ogłosił w niedzielę w Gdańsku, że chce kandydować w przyszłorocznych wyborach prezydenckich.
 • Kosiniak-Kamysz o debacie kandydatów w prawyborach PO

  Kosiniak-Kamysz o debacie kandyda... 00:47

  07.12 | Władysław Kosiniak-Kamysz ocenił, że sobotnie spotkanie uczestników prawyborów w PO "to jest debata wewnętrzna". - Rozumiem, że próbuje się z tego zrobić wydarzenie polityczne, ale to jest wewnętrzny sposób na wyłonienie kandydata. Nie byli przygotowani do wyborów prezydenckich, nie chcieli innowacyjnego sposobu podejścia, czyli szerszej debaty z innymi kandydatami. My nie musimy debatować między sobą, my rozmawiamy z Polakami - to jest zasadnicza różnica pomiędzy nami a PO - powiedział.
 • Jaśkowiak i Kidawa-Błońska o energii odnawialnej

  Jaśkowiak i Kidawa-Błońska o ener... 00:43

  07.12 | - Jeszcze trzy lata temu nie było spotkań, na których ludzie rozmawiali o klimacie i zagrożeniach. Energia odnawialna jest podstawą. Musimy to robić na poważnie. To wymaga czasu. Do 2035 roku musimy korzystać z czystych źródeł energii - mówiła Kidawa-Błońska w debacie prawyborczej w PO. - Jestem bardziej zwolenniczką odnawialnych źródeł energii. - dodała.
 • Kidawa-Błońska: każda osoba, która łamie konstytucję powinna być osądzona

  Kidawa-Błońska: każda osoba, któr... 00:27

  07.12 | -Każda osoba, która łamie konstytucję powinna być osądzona - powiedziała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska podczas debaty prawyborczej w Platformie Obywatelskiej, która rozpoczęła się ok. godz. 11 w Warszawie.
rozwiń

Co z brexitem?

 • Brytyjczycy wybierają nowy parlament. Główny temat: brexit

  Brytyjczycy wybierają nowy parlam... 01:45

  W Wielkiej Brytanii trwają wybory parlamentarne. W sondażach prowadzi Partia Konserwatywna. Jej lider Boris Johnson obiecuje, że jego partia doprowadzi brexit do końca. Z kolei lider Partii Pracy Jeremy Corbyn obiecuje nowe referendum w sprawie członkostwa w Unii Europejskiej.
 • UE27 zgodziła się, że zaakceptuje wniosek o przedłużenie brexitu do 31 stycznia 2020 roku

  UE27 zgodziła się, że zaakceptuje... 01:56

  28.10 | Przywódcy państw członkowskich Unii Europejskiej zgodzili się, by Wspólnota zaakceptowała wniosek o opóźnienie brexitu do 31 stycznia 2020 roku - poinformował w poniedziałek na Twitterze szef Rady Europejskiej Donald Tusk.
 • Brak rozstrzygnięcia w Izbie Gmin. Komentarz korespondenta TVN24

  Brak rozstrzygnięcia w Izbie Gmin... 04:38

  21.10 | Brytyjska Izba Gmin nie będzie w poniedziałek głosować nad poparciem dla porozumienia z Unią Europejską w sprawie warunków brexitu. Spiker Izby Gmin John Bercow nie zgodził się na poddanie rządowego wniosku pod głosowanie.
 • Izba Gmin nie będzie w poniedziałek głosować nad umową z UE

  Izba Gmin nie będzie w poniedzia... 01:15

  21.10 | Brytyjska Izba Gmin nie będzie w poniedziałek głosować nad poparciem dla porozumienia z Unią Europejską w sprawie warunków brexitu. Spiker Izby Gmin John Bercow nie zgodził się na poddanie rządowego wniosku pod głosowanie.
 • Goście "Faktów po Faktach" o brexicie

  Goście "Faktów po Faktach" o brex... 00:43

  20.10 | Zamieszki w Barcelonie, pytania o brexit i przyszłość Europy – to główne tematy niedzielnego wydania "Faktów po Faktach". Gośćmi będą Ryszard Schnepf (były ambasador RP w Hiszpanii) i Michał Broniatowski (Politico).
 • "Unijni przywódcy mają już dosyć Brytyjczyków"

  "Unijni przywódcy mają już dosyć ... 00:36

  20.10| Unijni przywódcy mają już dosyć Brytyjczyków. Jak będzie szansa pozbyć się Wielkiej Brytanii to Unia się ich bez żalu pozbędzie - przekonywał w "Faktach po Faktach" Michał Broniatowski z Politico. Zdaniem byłego ambasadora RP w Stanach Zjednoczonych i Hiszpanii "brexitu nie będzie". - Myślę, że to jest gra. Bardzo cyniczna gra - ocenił dyplomata. Goście programu rozmawiali także o gwałtownych zamieszkach w Katalonii.
 • Izba Gmin przyjęła poprawkę o przesunięciu głosowania nad umową

  Izba Gmin przyjęła poprawkę o prz... 02:47

  19.10 | Brytyjska Izba Gmin przyjęła w sobotnim głosowaniu poprawkę Letwina, która przewiduje wstrzymanie poparcia przez posłów porozumienia Zjednoczonego Królestwa z UE w sprawie brexitu do czasu przyjęcia stosownych ustaw i ich wejścia w życie.
 • Johnson: to dobre porozumienie dla każdej części Wielkiej Brytanii

  Johnson: to dobre porozumienie dl... 00:25

  17.10 | Brytyjski premier Boris Johnson powtórzył w czwartek wieczorem w Brukseli, że jest pewien zaaprobowania przez Izbę Gmin porozumienia o warunkach wyjścia z Unii Europejskiej, które zostało osiągnięte na szczycie UE.
 • Kluczową zmianą w porównaniu do wersji wcześniejszej jest to, że premier Boris Johnson zgodził się na kontrolę celną na punktach wjazdowych do Irlandii Północnej. Kompromis ten pozwoli uniknąć kontroli granicznych pomiędzy Irlandią a Irlandią Północną i zapewni integralność jednolitego rynku.

  Kluczową zmianą w porównaniu do ... 01:25

  17.10 | W czwartek przed południem brytyjscy i unijni negocjatorzy osiągnęli kompromis w najbardziej spornej kwestii - granicy między Irlandią Północną a Irlandią, po czym na szczycie w Brukseli przywódcy UE wyrazili zgodę na formalne zawarcie porozumienia.
 • Michel Barnier o porozumieniu ws. brexitu: odnieśliśmy sukces

  Michel Barnier o porozumieniu ws.... 01:42

  17.10 | Unijna "27" dała zielone światło dla umowy w sprawie brexitu. Przywódcy wezwali Komisję Europejską, Parlament Europejski i Radę Unii Europejskiej do podjęcia koniecznych kroków, by zapewnić, że porozumienie będzie mogło wejść w życie 1 listopada 2019 roku.
 • Premier Irlandii o porozumieniu ws. brexitu

  Premier Irlandii o porozumieniu w... 01:56

  17.10 | Unijna "27" dała zielone światło dla umowy w sprawie brexitu. Przywódcy wezwali Komisję Europejską, Parlament Europejski i Radę Unii Europejskiej do podjęcia koniecznych kroków, by zapewnić, że porozumienie będzie mogło wejść w życie 1 listopada 2019 roku.
 • Donald Tusk: porozumienie zostało pozytywnie ocenione przez Komisję Europejską

  Donald Tusk: porozumienie zostało... 02:00

  17.10 | Unijna "27" dała zielone światło dla umowy w sprawie brexitu. Przywódcy wezwali Komisję Europejską, Parlament Europejski i Radę Unii Europejskiej do podjęcia koniecznych kroków, by zapewnić, że porozumienie będzie mogło wejść w życie 1 listopada 2019 roku.
rozwiń

Demokraci chcą impeachmentu Trumpa

 • Donald Trump: to najcieńszy i najsłabszy impeachment

  Donald Trump: to najcieńszy i naj... 00:59

  11.12 | Nadużycie władzy prezydenckiej i utrudnianie prac Kongresu to dwa zarzuty, które według kontrolowanej przez Partię Demokratyczną Izby Reprezentantów, mają być podstawą impeachmentu, czyli usunięcia prezydenta Donalda Trumpa z urzędu. Na wiecu w Pensylwanii Donald Trump odniósł się do zarzutów nazywając je "lichymi i słabymi".
 • Demokraci zarzucają Donaldowi Trumpowi nadużywanie władzy

  Demokraci zarzucają Donaldowi Tru... 03:45

  10.12 | Szefowie kontrolowanych przez demokratów komisji Izby Reprezentantów ogłosili we wtorek dwa artykuły impeachmentu prezydenta USA Donalda Trumpa. Zarzucają mu w nich nadużycie władzy przez wywieranie presji na władze Ukrainy oraz utrudnianie pracy Kongresu USA. Z Waszyngtonu dla TVN24 BiS Marcin Wrona
 • Komisje Kongresu ogłosiły artykułu impeachmentu Donalda Trumpa

  Komisje Kongresu ogłosiły artykuł... 00:12

  10.12 | Nadużycie władzy przez wywieranie presji na władze w Kijowie oraz utrudnianie pracy Kongresu - to dwa formalne zarzuty wysunięte wobec Donalda Trumpa we wtorek przez szefów kontrolowanych przez demokratów komisji Izby Reprezentantów. Jak podało BBC, jest to kluczowy krok w celu rozpoczęcia procedury impeachmentu wobec prezeydenta USA.
 • Jerrold Nadler jest szefem komisji sprawiedliwości Kongresu

  Jerrold Nadler jest szefem komisj... 01:00

  10.12 | Szef komisji sprawiedliwości Izby Reprezentantów USA Jerrold Nadler ocenił w poniedziałek, że Donald Trump złamał przysięgę prezydencką i postawił siebie ponad państwem. Demokrata wypowiedział się tak w czasie przesłuchania w sprawie afery ukraińskiej i ewentualnego impeachmentu prezydenta.
 • Nansi Pelosi została zapytana, czy nienawidzi prezydenta Trumpa. "Proszę mnie nie oskarżać"

  Nansi Pelosi została zapytana, cz... 01:24

  05.12 | Spikerka Izby Gmin Nansi Pelosi kończyła już konferencję prasową w sprawie impeachmentu Donalda Trumpa, gdy jeden z dziennikarzy niespodziewanie zapytał: - Czy pani nienawidzi prezydenta? Pytanie wyraźnie wyprowadziło demokratkę z równowagi. - Ja nie żywię nienawiści do nikogo. Proszę mnie nie oskarżać - odpowiedziała Pelosi wskazując palcem na reportera. Przewodnicząca tak się rozemocjonowała, że postanowiła wrócić na mównicę.
 • "Proszę członków komisji o sformułowanie artykułów impeachmentu"

  "Proszę członków komisji o sformu... 00:49

  05.12 | Przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi oświadczyła w czwartek, że należy przygotować artykuły impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa, ponieważ dopuścił się on nadużycia władzy, zawiódł publiczne zaufanie i złamał przepisy konstytucji.
 • Pelosi: stawką w sprawie impeachmenu Trumpa jest demokracja

  Pelosi: stawką w sprawie impeachm... 01:26

  05.12 | Przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi oświadczyła w czwartek, że należy przygotować artykuły impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa, ponieważ dopuścił się on nadużycia władzy, zawiódł publiczne zaufanie i złamał przepisy konstytucji.
 • Przesłuchanie ekspertów prawa przed Kongresem

  Przesłuchanie ekspertów prawa prz... 01:03

  5.12 | W komisji sprawiedliwości Izby Reprezentantów USA, w której przewagę mają demokraci, wyjaśnienia złożyli w środę eksperci prawni. Na podstawie m.in. ich opinii komisja ta - jak przewidują eksperci - prawdopodobnie sformułuje tzw. artykuły impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa.
 • Komisja parlamentu przegłosowała raport o nadużyciu urzędu przez Trumpa

  Komisja parlamentu przegłosowała ... 00:42

  4.12 | Kontrolowana przez demokratów komisja wywiadu Izby Reprezentantów USA przegłosowała we wtorek raport, w którym stwierdzono, że Donald Trump nadużył urzędu prezydenta dla swej korzyści, zabiegając o zagraniczną pomoc w wyborach prezydenckich w 2020 roku.
 • Sąd Najwyższy zdecydował w sprawie Donalda Trumpa

  Sąd Najwyższy zdecydował w sprawi... 00:30

  26.11 | Prezydent USA Donald Trump nie musi ma razie przedstawiać swoich zeznań finansowych Izbie Reprezentantów - orzekł w poniedziałek amerykański Sąd Najwyższy. Trump odwoływał się od wyroku sądu niższej instancji, który nakazał mu przekazanie tych dokumentów.
 • Izba Reprezentantów zakończyła publiczne przesłuchania w sprawie impeachmentu Trumpa

  Izba Reprezentantów zakończyła pu... 02:59

  Amerykańska Izba Reprezentantów zakończyła publiczne przesłuchania w sprawie ewentualnego impeachmentu, czyli pozbawienia urzędu prezydenta Donalda Trumpa za domniemane nadużycie władzy. Chodzi o zarzuty, że mógł wymuszać na Ukrainie szukanie dowodów na rzekomą korupcję syna jego potencjalnego konkurenta w wyborach.
 • Komisja Kongresu przesłuchała byłą doradczynię Trumpa Fionę Hill

  Komisja Kongresu przesłuchała był... 00:30

  22.11 | W ramach dochodzenia ws. ewentualnego impeachmentu Donalda Trumpa, była doradczyni prezydenta ds. Rosji i bezpieczeństwa narodowego Fiona Hill oznajmiła, że teza, iż to Ukraina ingerowała w wybory w USA jest "realizowaniem interesów Rosji".
rozwiń

Boliwia. Evo Morales obalony

 • Evo Morales przybył do Argentyny. Ma otrzymać status uchodźcy

  Evo Morales przybył do Argentyny.... 00:30

  12.12 | Evo Morales przybył w czwartek do stolicy Argentyny Buenos Aires, gdzie otrzyma status uchodźcy - poinformował szef argentyńskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Felipe Sola. Były prezydent Boliwii kilka ostatnich dni spędził na Kubie, gdzie przechodził badania lekarskie.
 • Parlament zaaprobował ustawę o wyborach

  Parlament zaaprobował ustawę o wy... 00:53

  24.11 | W sobotę obie izby parlamentu Boliwii uchwaliły ustawę o rozpisaniu nowych wyborów prezydenckich. Ustawa zabrania ubiegania się o prezydenturę byłemu szefowi państwa Evo Moralesowi.
 • Evo Morales ani jego zastępca nie będą kandydowali

  Evo Morales ani jego zastępca nie... 00:35

  21.11 | Jeden z czołowych działaczy partii socjalistycznej Henry Cabrera zakomunikował w czwartek, że były prezydent Boliwii Evo Morales i wiceprezydent Alvaro Garcia Linera, którzy w tym miesiącu ustąpili ze stanowisk pod naciskiem opozycji, nie będą kandydowali w przyszłych wyborach prezydenckich.

Obraz świata

 • Papież Franciszek apeluje o ekologiczne nawrócenie

  Papież Franciszek apeluje o ekolo... 00:34

  12.12 | Papież Franciszek w ogłoszonym w czwartek orędziu na Światowy Dzień Pokoju przestrzegał przed fałszywym poczuciem bezpieczeństwa. - Wojna często zaczyna się od nietolerancji wobec odmienności drugiego, co wywołuje chęć posiadania i wolę panowania - napisał Franciszek. Zaapelował również o ekologiczne nawrócenie.
 • Szczątki 16 osób odnaleziono po pożarze szkoły w Odessie

  Szczątki 16 osób odnaleziono po p... 00:34

  12.12 | Ukraińska Państwowa Służba do spraw Sytuacji Nadzwyczajnych poinformowała w czwartek, że po ubiegłotygodniowym pożarze w szkole w Odessie na południu Ukrainy odnaleziono szczątki 16 osób. Policja prowadzi śledztwo w sprawie naruszenia przepisów przeciwpożarowych. Wobec dyrektor szkoły zastosowano areszt domowy.
 • Z morza wyłowiono szczątki chilijskiego samolotu

  Z morza wyłowiono szczątki chilij... 00:53

  12.12 | Dowództwo chilijskiego lotnictwa wojskowego poinformowało w środę, że z morza wydobyto szczątki samolotu, najpewniej transportowego Herculesa chilijskich sił powietrznych, który z 38 osobami na pokładzie zaginął w poniedziałek, zaraz po starcie z Punta.
 • Izraelski parlament zdecydował o samorozwiązaniu

  Izraelski parlament zdecydował o ... 00:35

  12.12 | W czwartek nad ranem, po kolejnym fiasku utworzenia rządu, parlament Izraela podjął decyzję o samorozwiązaniu. Nowe wybory parlamentarne odbędą się 2 marca 2020 roku. Będzie to trzecie głosowanie w Izraelu w ciągu niespełna roku.
 • Trump chce jak najszybciej podpisać ustawę o budżecie Pentagonu

  Trump chce jak najszybciej podpis... 00:40

  12.12 | Izba Reprezentantów USA przyjęła w środę wieczorem czasu miejscowego ustawę o budżecie Pentagonu na 2020 rok. Jej projekt, w który wpisano między innymi sankcje na firmy budujące gazociąg Nord Stream 2, trafi teraz pod głosowanie do Senatu.
 • Morawiecki spotka się z von der Leyen

  Morawiecki spotka się z von der L... 00:33

  11.12 | Premier Mateusz Morawiecki spotka się w czwartek przed szczytem Unii Europejskiej w Brukseli z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen - poinformowały służby prasowe Stałego Przedstawicielstwa Rzeczypospolitej Polskiej przy Unii Europejskiej.
 • Mieli planować zamach terrorystyczny w Danii. Aresztowno ok. 20 osób

  Mieli planować zamach terrorystyc... 00:39

  11.12 | Duńska policja aresztowała w środę około 20 osób pod zarzutem przygotowywania ataku terrorystycznego - pisze Reuters. Jak dodaje agencj, zatrzymani próbowali zdobyć materiały wybuchowe i broń palną.
 • Zamieszki w stolicy Chile Santiago

  Zamieszki w stolicy Chile Santiago 01:10

  11.12 | Protesty w Chile trwają od 18 października. Chilijczyków na ulice stołecznego Santiago wyprowadziła decyzja władz o podwyżce cen biletów na metro i inne środki transportu publicznego. Demonstracje szybko przerodziły się w gwałtowne zamieszki, które kosztowały życie już blisko 30 osób. Po raz pierwszy od zakończenia przed 30 laty dyktatury generała Augusto Pinocheta wysłano na ulice wojsko.
 • Władze Chin nie tolerują niezależności mediów

  Władze Chin nie tolerują niezależ... 00:34

  11.12 | Komitet Ochrony Dziennikarzy (CPJ) poinformował w środę w opublikowanym raporcie, że co najmniej 250 dziennikarzy jest przetrzymywanych w więzieniach na całym świecie. Organizacja pozarządowa na rzecz wolności prasy przekazała również, że najwięcej dziennikarzy pozbawionych wolności jest w Chinach, gdzie autorytarne władze nie tolerują niezależności mediów.
 • Obraz odnaleziony we Włoszech. To może być skradziony Klimt

  Obraz odnaleziony we Włoszech. To... 00:44

  11.12| Gałęzie wyschniętego bluszczu, niewielkie drzwiczki, a za drzwiczkami właz. - Znalazłem futerał w czarnym worku, na początku myślałem, że to śmieci - opowiada mężczyzna, który natknął się na tajemniczy pakunek. Pracował w ogrodzie galerii sztuki we włoskiej Piacenzy, ale raczej nie spodziewał się, że odnajdzie dzieło Gustava Klimta skradzione z muzeum w 1997 roku. Nie ma jeszcze stuprocentowej pewności, że to ono, ale jak mówi Franca Franchi, członkini zarządu galerii - podobieństwo jest uderzające, a z tyłu widnieją oficjalne pieczęci.
 • Atak na hotel w Mogadiszu

  Atak na hotel w Mogadiszu 00:25

  11.12 | W ataku przeprowadzonym przez islamistów z organizacji Al-Szabab we wtorek wieczorem w hotelu w centrum stolicy Somalii, Mogadiszu zginęło pięć osób, w tym trzech cywilów i dwóch członków sił bezpieczeństwa - poinformowała somalijska policja. W wymianie ognia zabitych zostało także pięciu napastników.
 • Rozpoczął się proces w sprawie w sprawie ludobójstwa Rohingjów

  Rozpoczął się proces w sprawie w ... 00:36

  10.12 | Przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości Organizacji Narodów Zjednoczonych w Hadze rozpoczął się we wtorek proces w sprawie ludobójstwa muzułmańskiej mniejszości Rohingjów w Birmie. Na czele delegacji Birmy stoi była dysydentka, a obecnie faktyczna przywódczyni kraju Aung San Suu Kyi.
rozwiń

Wideo dnia

 • Pierwszy lot w pełni elektrycznego hydroplanu

  Pierwszy lot w pełni elektryczneg... 00:49

  12.12 | Największy w Ameryce Północnej operator hydroplanów, kanadyjskie linie lotnicze Harbour Air, wykonały niedaleko Vancouver pierwszy w historii lot w pełni elektrycznym hydroplanem. Jest to efekt współpracy Harbour Air z australijską spółką magniX. Lot pokazowy trwał zaledwie trzy minuty, ale to wystarczyło, żeby w świecie lotnictwa zrobiło się głośno o świetlanej przyszłości samolotów elektrycznych.
 • Chicago: solarka ześlizgnęła się do jeziora Michigan

  Chicago: solarka ześlizgnęła się ... 00:29

  12.12 | Kamera monitoringu przy jeziorze Michigan nagrała moment, w którym jadąca solarka obraca się na pokrytym lodem asfalcie i ześlizguje w stronę wody. Dwaj mężczyźni jadący pojazdem zdążyli wyskoczyć, zanim auto wpadło do jeziora. Ciężarówkę wyciągano pięć godzin przy pomocy ciężkiego sprzętu.
 • Pies nie zdążył wejść do windy za swoją właścicielką

  Pies nie zdążył wejść do windy za... 00:48

  12.12 | W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z monitoringu, na którym widać jak mężczyzna ratuje przypiętego do smyczy psa, który nie zdążył wejść do windy za swoją właścicielką. Ten mężczyzna to Johnny Mathis z Huston w Texasie, okrzyknięty przez internautów bohaterem. W poniedziałek 27-latek wracał z pracy, wysiadł z windy, a kiedy się odwrócił zobaczył, że pies jego sąsiadki, przypięty do smyczy, nie zdążył za nią wsiąść. Drzwi się zamknęły, winda zaczęła jechać do góry. Bez chwili namysłu Mathis podbiegł do zwierzęcia i zaczął odpinać mu obrożę. Jak sam mówił w rozmowie z NBC News nie było to łatwe ze względu na gęstą sierść psa. - Przez cały czas słyszałem jak właścicielka krzyczy. Kiedy ją zobaczyłem siedziała na podłodze i płakała. Było mi jej bardzo żal - dodał. Zwierzęciu nic się nie stało i bezpiecznie wrócił w ręce swojej właścicielki. Nagranie z akcji ratunkowej, które Johnny Mathis opublikował na swoim Twitterze, obejrzało już ponad dwanaście milionów osób.
 • Utah: Dziecko spadło z lady w sklepie. Uratował je kierownik sklepu

  Utah: Dziecko spadło z lady w skl... 00:24

  11.12 | Niemowlę spadające z lady i natychmiastowa reakcja kierownika lombardu. Nagranie ze sklepowego monitoringu z miasta Hurricane w środę obiegło amerykańskie media. - Zobaczyłem, że dziecko się kołysze. Na szczęście wszystko dobrze zbiegło się w czasie - powiedział bohater wideo Bill Reel.
 • Snowboardzista porwany przez lawinę. "To była duża lawina, ale ze mną wszystko w porządku"

  Snowboardzista porwany przez lawi... 00:41

  11.12 | Snowboardzista porwany przez lawinę na górskim zboczu w rejonie miasta Wasilla. Mężczyzna przeżył i utrzymał się na powierzchni sunącego śniegu, bo pomogła mu w tym specjalna poduszka powietrzna. Całe zdarzenia widać na amatorskich nagraniach snowboardzisty i jego znajomych.
 • Węgorz elektryczny zasilający lampki na bożonarodzeniowym drzewku

  Węgorz elektryczny zasilający lam... 00:48

  09.12 | Pływający węgorz elektryczny i energetyczne połączenie z lampkami na bożonarodzeniowym drzewku. Taką świąteczną instalację można zobaczyć w oceanarium w mieście Chattanooga, w Tennessee.
 • Bieg Świętych Mikołajów w Glasgow

  Bieg Świętych Mikołajów w Glasgow 00:29

  09.12 | Tysiące Mikołajów na ulicach Glasgow. Zamiast rozdawać prezenty biegali, a to wszystko w celach charytatywnych.
 • Córka Johna F. Kennedy'ego ochrzciła nowy lotniskowiec US Navy

  Córka Johna F. Kennedy'ego ochrzc... 00:40

  09.12 | Nowy lotniskowiec US Navy "John F. Kennedy" doczekał się swojego chrztu. Uroczystość odbyła się w 78. rocznicę japońskiego ataku na Pearl Harbor. Matką chrzestną jednostki została córka tragicznie zmarłego amerykańskiego prezydenta Caroline Kennedy.
 • "To bardzo głośne powitanie". Po raz pierwszy usłyszała głos swojej matki

  "To bardzo głośne powitanie". Po ... 00:22

  09.12 | Czteromiesięczna dziewczynka Georgina z Wielkiej Brytanii, po raz pierwszy mogła usłyszeć głos swojej matki. Dziecko urodziło się z bardzo poważną wadą słuchu. Według lekarzy dziewczynka była w zasadzie niesłysząca. Na tym etapie rozwoju Georginy jedynym ratunkiem okazał się nowoczesny dziecięcy aparat słuchowy. Na nagraniu został uwieczniony moment, w którym dziecko pierwszy raz słyszy głos swojej mamy.
 • Wielka choinka na Placu Weneckim w Rzymie

  Wielka choinka na Placu Weneckim ... 00:32

  09.12 | 80 tysięcy lampek, setki bombek i kryształowych ozdób, a to wszystko na 22-metrowej choince. W niedzielę tłumy rzymian i turystów zebrały się na Placu Weneckim w Rzymie na uroczystości zapalenia świateł na świątecznej choince.
 • Latający Mikołaj nad Białymstokiem

  Latający Mikołaj nad Białymstokiem 00:59

  05.12 | Tomasz Kudaszewicz, członek kadry Polski, mistrz świata w paralotniarstwie wcielił się w rolę Mikołaja, który na swojej paralotni, czyli latających saniach odbył Mikołajkowy lot nad Białymstokiem.
 • Uroczyste zapalenie lampek na choince przed Białym Domem

  Uroczyste zapalenie lampek na cho... 00:32

  06.12 | W czwartek para prezydencka Stanów Zjednoczonych wzięła udział w uroczystości zapalenia światełek na choince przed Białym Domem. Dziewięciometrowy świerk został przywieziony z Pensylwanii już w październiku i pozostawał pod opieką Służb Parków Narodowych. Drzewko ozdobiono 50 tysiącami światełek i 450 ozdobami w kształcie gwiazd. Donald Trump wziął udział w tej imprezie po raz trzeci w trakcie swojej prezydentury.
rozwiń

Kontakt 24

rozwiń

Meteo

 • Prognoza pogody na piątek 13.12

  Prognoza pogody na piątek 13.12 01:36

  12.12 | W piątek zachmurzenie będzie duże, ale możliwe są przejaśnienia. Na zachodzie kraju na ogół padać nie powinno. W pozostałych regionach mogą pojawić się przelotne opady deszczu ze śniegiem od 1 do 3 litrów wody na metr kwadratowy. W górach spadnie do 5 centymetrów śniegu.
 • Warunki drogowe w piątek 13.12

  Warunki drogowe w piątek 13.12 00:24

  12.12 | Tylko na zachodzie Polski - wyłączajac Dolny Śląsk - aura dopisze kierowcom.
 • Warunki biometeo w piątek 13.12

  Warunki biometeo w piątek 13.12 00:52

  12.12 | Biomet będzie niekorzystny.
 • Pogoda na 16 dni: czasami nawet aż 10 stopni ciepła

  Pogoda na 16 dni: czasami nawet a... 00:26

  8.12 | Na mapach pogody na razie nie widać mroźnej, zimowej aury. Do Polski właśnie napłynęło ciepłe jak na grudzień powietrze z południa kontynentu i z tego powodu mamy nawet 9-10 stopni.
 • "Musimy walczyć o naszą planetę". Młodzi ludzie wyszli na ulice

  "Musimy walczyć o naszą planetę".... 02:46

  Młodzi wyszli na ulice, by zaprotestować w obronie klimatu. Martwią się o swoją przyszłość, dlatego biją w bębny, żeby zmusić polityków do działania.
 • Bieganie zdrowe dla serca i dla płuc? Najpierw trzeba ograniczyć smog

  Bieganie zdrowe dla serca i dla p... 02:44

  Co trzeba zrobić, żeby bieg dla serca był jednocześnie biegiem dla płuc? Ograniczyć smog. Jeśli to się uda, to wtedy warto wstać z kanapy czy ruszyć się zza biurka. Lekarze przypominają, że to niezbędne dla naszego zdrowia.
 • Czas na ochłodzenie. Prognozy meteorologów nie pozostawiają złudzeń

  Czas na ochłodzenie. Prognozy met... 02:37

  Nadszedł czas na nocne przymrozki, chłodne jesienne poranki i zimne wieczory. Prognozy meteorologów, przynajmniej na najbliższe kilkanaście dni, nie pozostawiają wątpliwości. Przełom października i listopada to wyraźna zmiana pogody.
 • We Wrocławiu już nie grabią. Dla małych zwierząt liście "to cały świat, cały kosmos"

  We Wrocławiu już nie grabią. Dla ... 02:24

  Gdy liście spadają, zaczyna się doroczna akcja ich grabienia. Dla jednych to rozrywka, a dla innych męczarnia. Wszystko po to, by alejki i trawniki były eleganckie. Ale nie wszędzie warto się tak starać. Taka pokrywa rozkładających się liści bardzo się przydaje zwierzętom i roślinom.
 • Idzie zimno. Na wschodzie mogą wystąpić opadu deszczu ze śniegiem

  Idzie zimno. Na wschodzie mogą wy... 00:48

  W weekend czekają nas przymrozki, bo do Polski napływa arktyczne powietrze. Na wschodzie można spodziewać się opadów śniegu z deszczem.
 • "Woda się ugotowała razem z rybami". Trzy tony śniętych ryb trafiły do utylizacji

  "Woda się ugotowała razem z rybam... 02:56

  Ekologiczny pogrom w Jeziorze Koskowickim pod Legnicą. Do utylizacji trafiły blisko trzy tony śniętych ryb. Nie przetrwały ani dwumetrowe sumy, ani małe płotki. Zabił je brak tlenu.
 • Jak ustrzec się przed burzą w górach? Obserwować niebo i sprawdzać prognozy

  Jak ustrzec się przed burzą w gór... 02:43

  Burze w górach mogą być nagłe i potężne. Rano może nic ich nie zapowiadać. W czwartek do południa nad Tatrami było błękitne niebo i piękne słońce. Dlatego warto reagować na każdą ciemną chmurę i sprawdzać prognozę pogody na bieżąco w smartfonie. Jeśli nadchodzi burza, to należy natychmiast zejść z góry.
 • "Dzika przyroda ginie coraz szybciej". Jak chronić zagrożone gatunki?

  "Dzika przyroda ginie coraz szybc... 03:34

  To kolejny dowód na to, jak śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt morskich jest plastik. Przyczyną śmierci osłabionej samicy diugonia przybrzeżnego, którą znaleziono u wybrzeży Tajlandii, był nagromadzony w jelitach surowiec. Troskliwa opieka, którą ją otoczono, nie pomogła. Z najnowszego raportu przygotowanego pod auspicjami ONZ wynika, że wyginięciem zagrożony jest nawet milion gatunków roślin i zwierząt. Zagraża im nie tylko zanieczyszczenie środowiska, ale też kłusownictwo i czarny rynek handlu zwierzętami.
rozwiń

Eurosport.pl

 • Ronnie O'Sullivan z łatwością ograł Martina Goulda

  Ronnie O'Sullivan z łatwością ogr... 01:36

  Cztery frejmy wystarczyły, aby Ronnie O'Sullivan pokonał Martina Goulda. The Rocket w przyjemny sposób dostał się do czwartej rundy.
 • Skrót meczu David Goffin - Lucas Pouille

  Skrót meczu David Goffin - Lucas ... 02:36

  Starcie Goffina z Pouillem było ostatnim ćwierćfinałem towarzyskiego turnieju Diriyah Tennis Cup. Goffin wygrał 6:2, 6:4 i w półfinale spotka się z Daniiłem Miedwiediewem.
 • Pierwszy frejm i już setka Ronniego O'Sullivana

  Pierwszy frejm i już setka Ronnie... 01:34

  Ronnie O'Sullivan w świetny sposób rozpoczął spotkanie z Martinem Gouldem. W pierwszym frejmie już przekroczył barierę stu punktów. Słynny Anglik z łatwością wygrał mecz trzeciej rundy.
 • Skrót spotkania Daniił Miedwiediew - Jan-Lennard Struff

  Skrót spotkania Daniił Miedwiedie... 02:20

  Daniił Miedwiediew pokonał Jana-Lennarda Struffa 6:3, 6:1 w towarzyskim turnieju Diriyah Tennis Cup. Cały turniej na żywo w Eurosporcie 2.
 • Takumi Minamino blisko Liverpoolu

  Takumi Minamino blisko Liverpoolu 00:46

  Takumi Minamino podczas treningu Salzburga. Japończyk jest bardzo blisko przejścia do Liverpoolu. Klub z Anfield miałby zasilić już w styczniu.
 • Gael Monfils bawi się po kolejnych asach

  Gael Monfils bawi się po kolejnyc... 00:57

  Po każdym asie na turnieju Diriyah Tennis Cup puszczana jest muzyka. Raz sprzęt zawiódł, więc Gael Monfils po zdobytym punkcie o dźwięki poprosił... sędziego głównego. Efekt był komiczny, takiego beatboxu jeszcze nie widzieliśmy. Mecz trwa w Eurosporcie 2.
 • Skrót meczu: Fabio Fognini - John Isner

  Skrót meczu: Fabio Fognini - John... 02:08

  W pierwszym spotkaniu towarzyskiego turnieju Diriyah Tennis Cup Fabio Fognini wygrał z Johnem Isnerem 7:6, 6:4. Transmisje z turnieju w Arabii Saudyjskiej w Eurosporcie 2.
 • O'Sullivan zakończył trzeciego frejma faulem

  O'Sullivan zakończył trzeciego fr... 01:21

  Kolejne nietypowe zachowanie Ronniego O'Sullivana w meczu drugiej rundy Scottish Open. Pięciokrotny mistrz świata zakończył trzeciego frejma uderzeniem, leżąc na stole z dwoma nogami oderwanymi od podłoża. Takie zagranie jest niedozwolone, przez co sędzia wywołał faul. Mimo tego O'Sullivan wygrał tę partię i pokonał Jamesa Cahilla 4:0. Scottish Open na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Żółwik zamiast podania ręki. Nietypowe zachowanie O'Sullivana

  Żółwik zamiast podania ręki. Niet... 00:44

  Ronnie O'Sullivan to fantastyczny snookerzysta, który swoimi zagraniami zachwyca od lat. "Rakieta" znany jest również ze swoich nietypowych zachowań. Przed starciem z Jamesem Cahillem pięciokrotny mistrz świata nie chciał podać ręki sędziemu Kevinowi Dabrowskiemu oraz rywalowi. Skończyło się na niezręcznych uściskach "żółwika".
 • Potężny wsad Gentile, koszykarze Arki mogli tylko podziwiać rywala

  Potężny wsad Gentile, koszykarze ... 00:27

  Asseco Arka Gdynia nie zdołała pokonać na własnym parkiecie Dolimiti Energia Trento w 9. kolejce Pucharu Europy. Goście rozegrali fantastyczne zawody, a popisowym zagraniem popisał się Alessandro Gentile, który zdobył aż 37 punktów. Koszykarski Puchar Europy na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Skrót meczu Asseco Arka Gdynia - Dolomiti Energia Trento w 9. kolejce Pucharu Europy

  Skrót meczu Asseco Arka Gdynia - ... 03:31

  Asseco Arka Gdynia przegrała na własnym parkiecie z Dolomiti Energia Trento 78:85 w 9. kolejce Pucharu Europy. Polski zespół, z bilansem trzech zwycięstw i sześciu porażek, zajmuje ostatnie miejsce w tabeli grupy D. Zobacz skrót tego spotkania. Puchar Europy w koszykówce na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • O'Sullivan po awansie do trzeciej rundy Scottish Open

  O'Sullivan po awansie do trzeciej... 05:13

  W drugiej rundzie Scottish Open Ronnie O'Sullivan w ekspresowym tempie rozprawił się z Jamesem Cahillem. Po meczu pięciokrotny mistrz świata znalazł się w ogniu pytań eurosportowych ekspertów. 44-latek wyjaśnił m.in., dlaczego tylko przybił żółwika z sędzią i rywalem. Scottish Open na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
rozwiń

News in English

rozwiń