"Fakty" z 26 czerwca

 • Woda i nakrycie głowy to nie wszystko. Lekarze przypominają o kremach z filtrem

  Woda i nakrycie głowy to nie wszy... 02:57

  W środę w niemal całej Polsce termometry w cieniu wskazywały ponad 30 stopni Celsjusza. Noc nie przyniesie ulgi - ma być tropikalna. Lekarze zwracają uwagę, że przy takich temperaturach wszyscy powinni pamiętać o kremach z filtrem.
 • Jak lepiej chronić dzieci? Eksperci apelują do prezydenta

  Jak lepiej chronić dzieci? Eksper... 03:13

  Po śmierci 9-miesięcznej Blanki pojawia się pytanie, czy każdy rodzic zasługuje na drugą szansę? Fundacja "Dajemy Dzieciom Siłę" apeluje do prezydenta: weźmy przykład z innych. Na świecie są systemy, które lepiej chronią dzieci. Zwłaszcza te najmniejsze, które nikomu się nie poskarżą.
 • "To jest nowy początek". Platforma zaprezentowała sztab wyborczy

  "To jest nowy początek". Platform... 00:48

  Koalicja Obywatelska pokazuje sztab wyborczy. Grzegorz Schetyna ogłasza nowy początek i nazwiska tych, którzy na jesienny wynik mają pracować najciężej.
 • "Czarny dzień w historii ochrony praw człowieka". Komentarze po wyroku Trybunału

  "Czarny dzień w historii ochrony ... 03:26

  Czy drukarnie nie są dla wszystkich? Ze środowego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego wynika, że drukarz mógł odmówić wykonania pracy dla organizacji LGBT. Czy teraz każdy zakład będzie mógł każdemu odmówić usługi?
 • Prezydent zawetuje zmiany w Kodeksie karnym? "Mamy świadomość wagi tej problematyki"

  Prezydent zawetuje zmiany w Kodek... 03:13

  Kodeks karny jest pełen błędów - mówi opozycja i apeluje weto. Błędy wskazywali profesorowie prawa, a minister Ziobro groził im za to pozwem. Teraz ministrowi grozi weto, bo kancelaria prezydenta także dostrzega te błędy.
 • Molestowanie seksualne nastolatek na oddziale psychiatrycznym

  Molestowanie seksualne nastolatek... 02:52

  Dzieci na oddziałach dla dorosłych być nie może. W szpitalu psychiatrycznym w Gdańsku dwie 13-latki miały zostać seksualnie wykorzystane przez dorosłego pacjenta. Ofiarą gwałtu miała też paść 15-latka. To dramat dzieci, ale też dramat lekarzy, bo na dziecięcych oddziałach psychiatrycznych brakuje miejsc.
 • Skakali do wody w zakazanym miejscu. Nie żyje 14-latek

  Skakali do wody w zakazanym miejs... 00:35

  Tragiczny koniec skoków do wody. Nad krakowskim zalewem Zakrzówek grupa chłopców skakała ze skały. Jeden z nich skoczył, ale już się nie wynurzył.
 • "Dużo, często, toksycznie". Alarmujące dane o piciu Polaków

  "Dużo, często, toksycznie". Alarm... 02:47

  We Włoszech, we Francji, a nawet w Rosji spożycie alkoholu spada. Nad Wisłą przeciwnie. Polacy piją coraz więcej alkoholu - został pobity rekord z czasów PRL. Wyroby alkoholowe w Polsce są tanie i wypijane hektolitrami. Niektórzy od wychylenia kieliszka zaczynają dzień.
 • Z Niemiec, Wielkiej Brytanii, a nawet Nigerii. Rekordowy import odpadów do Polski

  Z Niemiec, Wielkiej Brytanii, a n... 02:43

  W 2018 roku do Polski zostało zaimportowanych ponad 430 tysięcy ton odpadów - o około 60 tysięcy ton więcej niż w 2017 roku. Skoro nie radzimy sobie z segregacją, przetwarzaniem i wykorzystywaniem własnych śmieci, to czemu je jeszcze importujemy? Główny Inspektorat Ochrony Środowiska przekonuje, że wzrastający import śmieci to zjawisko pozytywne.
 • Kierowcy chcieli jeździć bez krawatów, prezes MZK się nie zgodził

  Kierowcy chcieli jeździć bez kraw... 02:35

  Awantura o krawaty w Zamościu. Sprawa nie jest błaha, bo krawat w upale dusi podwójnie. Kierowcy miejskich autobusów chcieli zdjąć krawaty, ale prezes MZK się nie zgodził.

Olecko. Śmierć 9-miesięcznej dziewczynki

 • "Nie ma wzajemnego zaufania pomiędzy instytucjami"

  "Nie ma wzajemnego zaufania pomię... 01:05

  26.06 | Adwokat Grzegorz Wrona zaznaczył w "faktach po Faktach" w TVN24, iż "to, że w tym konkretnym przypadku wydarzyła się tragedia, nie oznacza, że żadne dziecko nie może wrócić do rodziny biologicznej lub że z rodziny biologicznej każde dziecko musi być odebrane". Odniósł się w ten sposób do śmierci 9-miesięcznej Blanki z Olecka.
 • "O trudnej sytuacji dziecka wiedzieliśmy dużo wcześniej"

  "O trudnej sytuacji dziecka wiedz... 01:21

  26.06 | Dużo przypadków, w których dochodzi do śmierci dziecka czy do poważnych uszkodzeń ciała, to są takie sytuacje, którymi nikt wcześniej się nie zajmował - tu się zajął - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 adwokat Grzegorz Wrona, odnosząc się do śmierci 9-miesięcznej Blanki z Olecka.
 • Henryka Krzywonos o śmierci Blanki z Olecka

  Henryka Krzywonos o śmierci Blank... 00:39

  26.06 | Kiedyś było: nie mów nikomu, co się dzieje w Twoim domu, a dzisiaj wszyscy wiemy i zamykamy oczy - powiedziała w "Faktach po Faktach" działaczka opozycji w PRL i posłanka Platformy Obywatelskiej Henryka Krzywonos. Jej zdaniem w sprawie śmierci 9-miesięcznej Blanki z Olecka "zawinił system".
 • Fundacja apeluje do prezydenta o o wprowadzenie ustawy o ochronie dzieci

  Fundacja apeluje do prezydenta o ... 01:16

  26.06 | "Niech Pan nie pozwoli, by w Polsce z powodu przemocy cierpiały i ginęły dzieci" - apeluje do prezydenta Andrzeja Dudy Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Stworzyła ona petycję, w której wnioskuje do głowy państwa o wprowadzenie "ustawy o ochronie dzieci", która miałaby pozwolić na "skuteczniejsze zapobieganie przemocy wobec najmłodszych".
 • "Dzieci zwrócone rodzicom biologicznym nie są w należyty sposób monitorowane"

  "Dzieci zwrócone rodzicom biologi... 00:37

  26.06 | Dopóki będziemy się kierowali założeniem, że dziecku jest zawsze najlepiej w rodzinie, takie przypadki niestety będą się zdarzały - powiedziała we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 psycholog Mirosława Kątna z Komitetu Obrony Praw Dziecka. Odniosła się do sprawy zabójstwa dziewięciomiesięcznej Blanki z Olecka. Dziecko zmarło po trzech miesiącach od powrotu z rodziny zastępczej do biologicznych rodziców. Psycholog oceniła, że dzieci zwracone rodzicom biologicznym, nie są w należyty sposób monitorowane.
 • "Oskarżam PiS, że stawia tezę: rodzina ponad wszystko. Zamiast: dziecko na pierwszym miejscu"

  "Oskarżam PiS, że stawia tezę: ro... 01:44

  25.06 | Nie wiemy, czy nie zadziałał system, czy zawinili ludzie. To powinno być dogłębnie zbadane - powiedziała w "Faktach po Faktach" Mirosława Stachowiak-Różecka (Prawo i Sprawiedliwość) o śmierci dziewięciomiesięcznej Blanki z Olecka. Zdaniem Joanny Muchy (Platforma Obywatelska), "państwo nie zadziałało i nie sprawdziło się". - Oskarżę PiS o to, że dzisiaj mamy podejście "rodzina ponad wszystko" - dodała.
 • "Nie wiemy, czy nie zadziałał system, czy zawinili ludzie. To powinno być dogłębnie zbadane"

  "Nie wiemy, czy nie zadziałał sys... 01:38

  25.06 | Nie wiemy, czy nie zadziałał system, czy zawinili ludzie. To powinno być dogłębnie zbadane - powiedziała w "Faktach po Faktach" Mirosława Stachowiak-Różecka (Prawo i Sprawiedliwość) o śmierci dziewięciomiesięcznej Blanki z Olecka. Zdaniem Joanny Muchy (Platforma Obywatelska), "państwo nie zadziałało i nie sprawdziło się". - Oskarżę PiS o to, że dzisiaj mamy podejście "rodzina ponad wszystko" - dodała.
 • Matka miała się zmienić, sąd dał "drugą szansę". 9-miesięczna Blanka nie żyje

  Matka miała się zmienić, sąd dał ... 03:21

  9-miesięczna Blanka miała stłuczone serce i przebite płuca. Zdaniem prokuratury - była torturowana przez rodziców co najmniej od dwóch miesięcy. Kurator niczego nie widział. Policja nie miała żadnych sygnałów, a sąd dał rodzicom drugą szansę. W tej rodzinie Blanka nie miała żadnych szans.
 • "Zawsze mnie uderzają takie słowa: rodzice dostali szansę na wychowanie dziecka"

  "Zawsze mnie uderzają takie słowa... 01:28

  25.06 | We wtorek o sprawie z Olecka mówiła w TVN24 Zofia Dłutek, dyrektor Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego w Warszawie.
 • Śmierć 9-miesięcznej Blanki. Cała rozmowa z Zofią Dłutek

  Śmierć 9-miesięcznej Blanki. Cała... 06:21

  25.06 | Śmierć 9-miesięcznej Blanki. Cała rozmowa z Zofią Dłutek
 • Blanka z Olecka raz już była odebrana rodzicom. Ma być kontrola w MOPS-ie

  Blanka z Olecka raz już była odeb... 03:16

  Niewyobrażalny dramat 9-miesięcznej Blanki z Olecka. Miała być wykorzystywana seksualnie przez rodziców, bita, ostatecznie zmarła. Czy tej tragedii można było uniknąć, czy służby zrobiły wszystko, by sprawdzić rzeczywistą sytuację dziecka? Raz już odebrano Blankę rodzicom. Według prokuratury dziewczynka była dręczona od dwóch miesięcy. Dalsza rodzina nie raz zgłaszała służbom, że w tym domu dzieje się źle. Pracownicy MOPS-u twierdzą jednak, że nie widzieli żadnych niepokojących sygnałów. Rodzicom dziewczynki grozi dożywocie. Usłyszeli zarzuty znęcania się, zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem oraz wykorzystania seksualnego.
 • "Z tego, co wiem, matka podejmowała starania, żeby wyprostować swoją sytuację"

  "Z tego, co wiem, matka podejmowa... 01:36

  25.06 | 9-miesięczna dziewczynka z Olecka była przed śmiercią bita i seksualnie wykorzystywana - twierdzi prokuratura. Krótko po urodzeniu została odebrana rodzicom, ale po kilku miesiącach - decyzją sądu - wróciła do nich. - Z tego, co wiem, matka podejmowała starania, żeby wyprostować swoją sytuację - mówiła Edyta Truszczyńska, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olecku.
rozwiń

Zestrzelenie amerykańskiego drona przez Iran

 • Trump nakłada nowe sankcje na Iran, Teheran ostro reaguje

  Trump nakłada nowe sankcje na Ira... 01:37

  Zamiast ataku na cele w Iranie za zestrzelenie amerykańskiego drona - nowe sankcje nałożone na Teheran. Prezydent Donald Trump w Gabinecie Owalnym, w obecności kamer, podpisał stosowne rozporządzenia. Zwykle umiarkowany prezydent Iranu Hasan Rouhani na najnowsze sankcje zareagował w bardzo ostrym tonie.
 • Trump nakłada nowe sankcje na Iran

  Trump nakłada nowe sankcje na Iran 03:13

  24.06 | Stany Zjednoczone wprowadzają nowy pakiet surowych sankcji przeciw Iranowi, które obejmą między innymi najwyższego duchowo-politycznego przywódcę tego kraju ajatollaha Alego Chameneia - ogłosił w poniedziałek prezydent USA Donald Trump. Jak dodał, to odpowiedź na "serię agresywnych zachowań ze strony irańskiego reżimu w ostatnich tygodniach", między innymi zestrzelenie amerykańskiego wojskowego drona.
 • Trump nałożył nowe sankcje na Iran

  Trump nałożył nowe sankcje na Iran 00:39

  24.06 | Prezydent USA Donald Trump ogłosił w poniedziałek, że jego kraj wprowadza nowy pakiet "surowych" sankcji przeciw Iranowi, które obejmą m.in. najwyższego duchowo-politycznego przywódcę tego kraju ajatollaha Alego Chameneia. To odpowiedź na zestrzelenie przez Teheran drona USA.
 • "Nie chce zabijać kogokolwiek, chyba że jest to absolutnie konieczne"

  "Nie chce zabijać kogokolwiek, ch... 01:30

  23.06 | - Nie chce zabijać 150 czegokolwiek i kogokolwiek, chyba że jest to absolutnie konieczne. Iran jest obecnie w kryzysie ekonomicznym, przechodzą przez piekło, sankcje mocno ich dotknęły, ale nałożymy kolejne. Jedyne, czego chcę, to żeby nie mieli broni nuklearnej - stwierdził Trump w sobotę.
 • Trump napisał na Twitterze, że nie odwołał ataku na Iran, tylko go wstrzymał

  Trump napisał na Twitterze, że ni... 00:42

  23.06| Nie odwołałem ataku na Iran, jak jest to fałszywie przedstawiane w mediach, lecz na razie go wstrzymałem - napisał prezydent USA Donald Trump na Twitterze. W piątek potwierdził, że operacja została wstrzymana na 10 minut przed jej rozpoczęciem.
 • Donald Trump zapowiada nałożenie kolejnych sankcji na Iran

  Donald Trump zapowiada nałożenie ... 00:45

  23.06| Donald Trump zapowiada nałożenie kolejnych sankcji na Iran. W ten sposób amerykański prezydent chce powstrzymać władze tego państwa przed uzyskaniem broni jądrowej.
 • Światowi przewoźnicy rezygnują z lotów nad Iranem

  Światowi przewoźnicy rezygnują z ... 01:52

  21.06 | W związku z napiętą sytuacją nad Cieśniną Ormuz i w Zatoce Omańskiej LOT podjął decyzję o zmianie tras przelotów samolotów kursujących do i z Singapuru - poinformował w piątek przewoźnik. Korekta oznacza wydłużenie rejsów o kilkadziesiąt minut. Swoje trasy zmieniły też linie lotnicze innych krajów - między innymi Etihad, British Airways czy Lufthansa.
 • Trump odwołał atak na 10 minut przed otwarciem ognia

  Trump odwołał atak na 10 minut pr... 02:39

  Samoloty bojowe były już w powietrzu, okręty w gotowości bojowej, a cele jasno wskazane. Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump atak na irańskie obiekty wojskowe odwołał w ostatniej chwili - ledwie 10 minut przed otwarciem ognia. Miała to być odpowiedź na to, że Iran strącił amerykańskiego drona zwiadowczego. Donald Trump akcję anulował, gdy dowiedział się, ile osób w Iranie mogłoby zginąć. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
 • Trump potwierdził, że szykował atak na Iran

  Trump potwierdził, że szykował at... 00:34

  21.06 | Wstrzymałem atak na Iran, ponieważ nie byłaby to proporcjonalna odpowiedź na zestrzelenie bezosobowego drona - powiedział w piątek prezydent USA Donald Trump. Wcześniej "New York Times" napisał, że amerykański prezydent rozkazał przeprowadzić atak, ale zmienił zdanie.
 • "Irańczycy będą trzymać temperaturę tego konfliktu poniżej granicy wrzenia"

  "Irańczycy będą trzymać temperatu... 13:10

  21.06 | Prezydent USA Donald Trump potwierdził w piątek, że dzień wcześniej siły amerykańskie były już gotowe do ataku odwetowego przeciwko Iranowi, ale wstrzymał operację na 10 minut przed rozpoczęciem.
 • Amerykański dron MQ-4C Triton zestrzelony przez Iran

  Amerykański dron MQ-4C Triton zes... 01:08

  20.06 | W czwartek rano elitarne siły irańskiej Gwardii Rewolucyjnej przekazały, że zestrzeliły amerykańskiego drona szpiegowskiego, gdy ten naruszył przestrzeń powietrzną Iranu. Rzecznik Centralnego Dowództwa sił USA, kapitan marynarki wojennej Bill Urban potwierdził zestrzelenie, zastrzegając jednak, że doszło do tego w międzynarodowej przestrzeni powietrznej. Incydent nazwał "niesprowokowanym atakiem".
 • Amerykański dron zestrzelony nad Iranem

  Amerykański dron zestrzelony nad ... 00:30

  20.06 | Amerykański wojskowy dron został zestrzelony przez irański pocisk ziemia-powietrze w międzynarodowej przestrzeni powietrznej nad cieśniną Ormuz - poinformował w czwartek przedstawiciel amerykańskich władz, zastrzegając anonimowość.
rozwiń

Mrowiny. Zabójstwo 10-letniej Kristiny

 • Czarnecki: solidarność z ofiarami, z rodzinami ofiar, a nie solidarność z bandytami

  Czarnecki: solidarność z ofiarami... 01:17

  22.06 | Jest człowiek, który prawdopodobnie jest winny, ale ma pełne prawo, żeby być traktowany z pełną godnością - stwierdziła w "Faktach po Faktach" Joanna Mucha (Platforma Obywatelska) komentując reakcję na wyrażoną przez Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara opinię, że sposób zatrzymania Jakuba A., podejrzanego o zabójstwo 10-letniej Kristiny "stanowi pogwałcenie praw człowieka". Ryszard Czarnecki, komentując sposób zatrzymania A., ocenił, że "państwo polskie zdało w tej sprawie egzamin".
 • Mucha: przypomina mi się szczucie na Pawła Adamowicza

  Mucha: przypomina mi się szczucie... 01:19

  22.06 | Jest człowiek, który prawdopodobnie jest winny, ale ma pełne prawo, żeby być traktowany z pełną godnością - stwierdziła w "Faktach po Faktach" Joanna Mucha (Platforma Obywatelska) komentując reakcję na wyrażoną przez Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara opinię, że sposób zatrzymania Jakuba A., podejrzanego o zabójstwo 10-letniej Kristiny "stanowi pogwałcenie praw człowieka". Ryszard Czarnecki, komentując sposób zatrzymania A., ocenił, że "państwo polskie zdało w tej sprawie egzamin".
 • Profesor Zoll: w pełni się zgadzam ze stanowiskiem Rzecznika Praw Obywatelskich

  Profesor Zoll: w pełni się zgadza... 01:22

  21.06 | Doprowadzenie do komisariatu było niezbędne, także zabezpieczenie przed możliwości ucieczki czy na przykład też targnięcia się na własne życie, ale nie wolno się było nad tym człowiekiem znęcać - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Andrzej Zoll, były Rzecznik Praw Obywatelskich i były przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego. Skomentował w ten sposób w ten sposób komunikat Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur w sprawie zatrzymania Jakuba A. podejrzanego o zabójstwo 10-letniej Kristiny.
 • Halicki: to są sytuacje, które w cywilizowanym świecie nie mogą mieć miejsca

  Halicki: to są sytuacje, które w ... 01:22

  21.06 | Andrzej Halicki (PO) powiedział, że choć osobiście nie zgadza się z oświadczeniem RPO ws. zatrzymania i traktowania mężczyzny podejrzanego o zabójstwo w Mrowinach, to ma ono poważne podstawy. Według Halickiego, "komórka kontroli działań wewnętrznych w policji została przeniesiona pod polityczny nadzór do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro". "A więc de facto przestała funkcjonować jako organ, który wprowadza tę kontrolną rolę także monitorowania wydarzeń, które miały miejsce w policji, bo przecież to nie jest kwestia jednego przypadku, tylko już szeregu działań" - powiedział polityk PO.
 • Halicki: osobiście nie zgadzam się z oświadczeniem RPO, ale ma ono poważne podstawy

  Halicki: osobiście nie zgadzam si... 00:52

  21.06 | Andrzej Halicki (PO) powiedział, że choć osobiście nie zgadza się z oświadczeniem RPO ws. zatrzymania i traktowania mężczyzny podejrzanego o zabójstwo w Mrowinach, to ma ono poważne podstawy. Według niego, od czterech lat było wiele przypadków stosowania nieadekwatnej siły i braku dostępu do adwokata.
 • Dworczyk: to, co zrobił Adam Bodnar jest skrajnie nieodpowiedzialne

  Dworczyk: to, co zrobił Adam Bod... 02:38

  21.06 | To co zrobił Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar jest skrajnie nieodpowiedzialne, gdzieś są granice politycznego zaangażowania i rzecznik przekroczył po raz kolejny tę granicę - ocenił w piątek szef KPRM Michał Dworczyk.
 • Halicki: to są sytuacje, które w cywilizowanym świecie nie mogą mieć miejsca

  Halicki: to są sytuacje, które w ... 01:22

  21.06 | Andrzej Halicki (PO) powiedział, że choć osobiście nie zgadza się z oświadczeniem RPO ws. zatrzymania i traktowania mężczyzny podejrzanego o zabójstwo w Mrowinach, to ma ono poważne podstawy. - Mieliśmy sytuację złą, ale w wyniku monitorowania oraz publicznej debaty na ten temat, także działań Rzecznika Praw Obywatelskich i specjalnej komórki, która powstała u niego, mieliśmy sytuację pewnego procesu, który nabierał charakteru nawet, powiedziałbym wzorcowego, jeżeli chodzi o opinię komisji, która w Radzie Europy tym się zajmuje - dodał.
 • Halicki: osobiście nie zgadzam się z oświadczeniem RPO, ale ma ono poważne podstawy

  Halicki: osobiście nie zgadzam si... 00:52

  21.06 | Andrzej Halicki (PO) powiedział, że choć osobiście nie zgadza się z oświadczeniem RPO ws. zatrzymania i traktowania mężczyzny podejrzanego o zabójstwo w Mrowinach, to ma ono poważne podstawy. Według niego, od czterech lat było wiele przypadków stosowania nieadekwatnej siły i braku dostępu do adwokata.
 • "Większość sprawców ma tak zwaną maskę normalności"

  "Większość sprawców ma tak zwaną ... 01:15

  19.06 | Psycholog kryminalny, emerytowana oficer policji Mariola Wołoszyn mówiła w "Faktach po Faktach" w TVN24 o morderstwie 10-letniej Kristiny.
 • "Ludziom się wydaje, że można różne rzeczy zatrzeć, uniknąć, nadwiarygodnić swoje alibi"

  "Ludziom się wydaje, że można róż... 00:47

  19.06 | Psycholog kryminalny, emerytowana oficer policji Mariola Wołoszyn mówiła w "Faktach po Faktach" w TVN24 o morderstwie 10-letniej Kristiny z Mrowin.
 • Dr Paweł Moczydłowski o zabójstwie 10-letniej Kristiny

  Dr Paweł Moczydłowski o zabójstwi... 00:41

  19.06 | Zabójstwo 10-letniej Kristiny to zbrodnia, w której mamy taką dużą odmienność portretu psychologicznego od takiego zwykłego zabójcy - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 kryminolog, socjolog i były szef Służby Więziennej dr Paweł Moczydłowski, odnosząc się do zbrodni, która miała miejsce w Mrowinach
 • "Był zawsze grzecznym, ułożonym chłopcem". Jakub A. uznany za szczególnie niebezpiecznego

  "Był zawsze grzecznym, ułożonym c... 03:03

  22-letni Jakub A., podejrzany o zabójstwo 10-letniej Kristiny, dostał status więźnia niebezpiecznego. Jest pod szczególnym nadzorem. Reporterzy programu "Uwaga" TVN rozmawiali z matką Jakuba A., która powiedziała, że jej syn nigdy nie był agresywny.
rozwiń

Atak na tankowce w Zatoce Omańskiej

 • Iran opublikował nagranie ze startu rakiety, która zestrzeliła amerykańskiego drona (dźwięk oryginalny)

  Iran opublikował nagranie ze star... 00:37

  20.06. | Irańskie wojsko zestrzeliło amerykańskiego drona w rejonie cieśniny Ormuz. Według Teheranu szpiegowski dron naruszył przestrzeń powietrzną Iranu. Strona amerykańska twierdzi, że nie było żadnego drona "nad irańskim terytorium".
 • Amerykanie pokazali nagranie z zestrzelenia drona

  Amerykanie pokazali nagranie z ze... 00:14

  21.06 | Irańskie wojsko zestrzeliło amerykańskiego drona w rejonie cieśniny Ormuz. Według Teheranu szpiegowski dron naruszył przestrzeń powietrzną Iranu. Strona amerykańska twierdzi, że nie było żadnego drona "nad irańskim terytorium".
 • "Taki jest pomysł amerykański. Rzucić Irańczyków na kolana"

  "Taki jest pomysł amerykański. Rz... 13:39

  - Trump chciałby drugiego porozumienia z Iranem - oceniła w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS doktor Patrycja Sasnal, kierowniczka Biura Badań i Analiz PISM, komentując napięcie pomiędzy USA i Iranem, które wzrosło jeszcze po ataku na tankowce w Zatoce Omańskiej. - Taki jest pomysł amerykański. Rzucić Irańczyków na kolana, nie tylko wypowiadając porozumienie, ale przede wszystkim wprowadzając sankcje ekonomiczne - ocenił z kolei Marcin Wojciechowski, amerykanista.
 • Siły zbrojne USA opublikowały nowe zdjęcia ataku na tankowiec

  Siły zbrojne USA opublikowały now... 00:35

  18.06 | Siły zbrojne USA opublikowały nowe, tym razem nieruchome, zdjęcia ataku na japoński tankowiec w Zatoce Omańskiej. Mają one pokazywać, jak irańscy Strażnicy Rewolucji usuwają minę, która nie wybuchła. Waszyngton ma rozważać wysłanie dodatkowych sił do tego rejonu.
 • Przebieg wydarzeń po ataku na tankowce w Zatoce Omańskiej. Na wideo widoczne również statki ratunkowe

  Przebieg wydarzeń po ataku na tan... 00:35

  17.06 | Jeśli Iran postanowi zablokować eksport ropy przez cieśninę Ormuz, jest wystarczająco silny militarnie, by zrobić to w pełni i publicznie - oświadczył w poniedziałek szef sztabu generalnego irańskich sił zbrojnych generał Mohammad Bakeri cytowany przez agencję Fars. Bakeri zareagował w ten sposób na obciążanie Iranu przez USA odpowiedzialnością za zeszłotygodniowe ataki na dwa tankowce w Zatoce Omańskiej. Dzień po eksplozji na tankowcach prezydent USA Donald Trump oświadczył, że to Iran dokonał ataku.
 • Motorówka podpływa do tankowca Kokuka Courageous

  Motorówka podpływa do tankowca Ko... 01:39

  14.06 | Armia Stanów Zjednoczonych udostępniła w czwartek nagranie, na którym rzekomo widać motorówkę z irańskimi żołnierzami. Ściągają oni z burty uszkodzonego wcześniej tankowca inną, nieeksplodowaną minę - podało BBC.
 • Pompeo: Iran odpowiada za ataki na tankowce w Zatoce Omańskiej

  Pompeo: Iran odpowiada za ataki n... 02:24

  14.06 | Sekretarz stanu USA Mike Pompeo oskarżył w czwartek Iran o przeprowadzenie dwóch ataków na tankowce w Zatoce Perskiej. Strona amerykańska doszła do takich wniosków na podstawie m.in. informacji wywiadowczych oraz rodzaju użytej broni.
 • Tankowce zaatakowane w Zatoce Omańskiej

  Tankowce zaatakowane w Zatoce Oma... 00:55

  Dwa tankowce zostały zaatakowane w Zatoce Omańskiej, a ich załogi trzeba było ewakuować - przekazał w czwartek Reuters. Według irańskiej agencji IRNA jeden z nich, Front Altair, miał zatonąć. Norweski właściciel przekazał jednak, że tankowiec nadal utrzymuje się na wodzie. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
 • Drugi taki przypadek w ciągu miesiąca. Atak na tankowce w Zatoce Omańskiej

  Drugi taki przypadek w ciągu mies... 00:37

  Atak na dwa tankowce w Zatoce Omańskiej. Na morzu widać płomienie, a na horyzoncie poważny problem, bo to miejsce, przez które przepływa nawet jedna trzecia światowych zapasów ropy naftowej. Ceny ropy natychmiast wzrosły.
 • Gaszenie pożaru na tankowcu w Zatoce Omańskiej

  Gaszenie pożaru na tankowcu w Zat... 00:30

  13.09 | Minister spraw zagranicznych Iranu Mohammad Dżawad Zarif oświadczył, że incydent z dwoma tankowcami, do którego doszło wcześniej tego dnia w Zatoce Omańskiej, "jest bardzo podejrzany" i w celu uniknięcia dalszych napięć wezwał kraje regionu do rozmów.
 • Płonący tankowiec Front Altair

  Płonący tankowiec Front Altair 00:43

  W czwartek z dwóch tankowców w Zatoce Omańskiej ewakuowano łącznie 44 członków załóg - poinformowali armatorzy tych jednostek. W jednym przypadku na pokładzie doszło do eksplozji i pożaru, w drugim do bliżej nieokreślonego incydentu i uszkodzenia kadłuba.
 • Atak na dwa tankowce w Zatoce Omańskiej

  Atak na dwa tankowce w Zatoce Oma... 00:30

  13/06 | Łącznie 44 członków załóg ewakuowano w czwartek z dwóch tankowców w Zatoce Omańskiej - poinformowali armatorzy tych jednostek. W jednym przypadku na pokładzie doszło do eksplozji i pożaru, w drugim do bliżej nieokreślonego incydentu i uszkodzenia kadłuba.

30 lat wolności

 • Polska droga ku wolności. 30 lat temu odbyły się częściowo wolne wybory

  Polska droga ku wolności. 30 lat ... 04:45

  4.06 | Wolna prasa nie istniała. Z gazet, radia i telewizji sączyła się jedynie słuszna narracja. Kampania wyborcza ruszyła w nieprawdopodobnym tempie, a cała Polska została zaklejona wyborczymi plakatami Solidarności.
 • Puste półki, głodowe pensje i mecz Polska-Anglia czyli czerwiec 1989

  Puste półki, głodowe pensje i mec... 03:17

  Okres transformacji był magiczny, ale magia kończyła się po przekroczeniu progu sklepu. Nie bardzo było co kupić i za co kupić. Czym Polacy - oprócz polityki - żyli w tamtych dniach?
 • Zaskoczenie, zwycięstwo i wolność. Z gospodarką w stanie zapaści

  Zaskoczenie, zwycięstwo i wolność... 04:53

  W lutym 1989 roku na murze berlińskim rozstrzelano młodego chłopaka, który chciał przejść na drugą stronę. 4 czerwca 1989 roku na pekińskim placu Tiananmen ludzi walczących o wolność rozjechały czołgi. Nasz 4 czerwca był fenomenem. Polacy pokojowo zmienili ustrój, odzyskali kraj, zniszczyli żelazną kurtynę. Była wolność, ale była też bieda.
 • Zdjęcie, do którego ustawiają się kolejki. Pokazuje atmosferę tamtych lat

  Zdjęcie, do którego ustawiają się... 03:13

  Wspólne zdjęcie Lecha Wałęsy z Jarosławem Kaczyńskim wystawione na widok publiczny było we wtorek największą atrakcją na gdańskim Długim Targu. Niemal każdy przechodzący chciał mieć zdjęcie z tym zdjęciem. Tak trudno w nie dziś uwierzyć.
 • Fantastyczny dzień, 30. rocznica. "Mamy z czego się cieszyć. Polak potrafi. Potrafiliśmy"

  Fantastyczny dzień, 30. rocznica.... 01:02

  4 czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm. Fantastyczny dzień. Kartką wyborczą, bez rozlewu krwi, Polacy zmienili ustrój i odzyskali kraj. Jak wspomniał we wtorek Lech Wałęsa, były dni, kiedy nikt nie dawał Solidarności szans na zwycięstwo. 30 lat później wydajemy "Fakty" TVN w wyjątkowy sposób - nie ze studia w Warszawie, lecz z Gdańska.
 • 30 lat wstecz. Jak doszło do obalenia komunizmu?

  30 lat wstecz. Jak doszło do obal... 03:10

  4 czerwca 1989 roku Polacy poszli na wybory, by powiedzieć "nie" komunistycznemu systemowi. I to "nie" wybrzmiało bardzo wyraźnie. Reżim zachwiał się w posadach i zaczął się rozpadać. Zmiany były już nie do zatrzymania i promieniowały także poza Polskę.
 • Wystawy, debaty i hymn. Polska świętuje 30 lat wolności

  Wystawy, debaty i hymn. Polska św... 03:08

  Nie tylko Gdańsk, nie tylko Warszawa. Święto Wolności i Solidarności Polacy obchodzą w różnych miejscach i na różne sposoby. Są wystawy, debaty i koncerty. Był też moment wyjątkowo uroczysty i podniosły - wspólne śpiewanie hymnu.
 • Tort na rocznicę 4 czerwca

  Tort na rocznicę 4 czerwca 01:24

  04.06 | W ramach obchodów 30. rocznicy wyborów czerwcowych uczestnicy święta w Gdańsku pokroili przygotowany na tę okazję tort.
 • Tak wygrywała Solidarność. To, jak szybko upadł komunizm, zaskoczyło wielu

  Tak wygrywała Solidarność. To, ja... 03:29

  Mieli głowy pełne marzeń o lepszym świecie. Chcieli spokoju, stabilizacji i pewności jutra. Nikt do końca nie wierzył, że zmiany nastąpią tak szybko. Skala zwycięstwa była zaskoczeniem nawet dla największych optymistów.
 • Hymn Polski odśpiewano w wielu miastach

  Hymn Polski odśpiewano w wielu mi... 02:29

  04.06 | W ramach obchodów 30. rocznicy wyborów czerwcowych w wielu miastach Polski odśpiewano hymn państwowy.
 • Bez takich ludzi sukcesu 4 czerwca mogło nie być. "To była kompletnie spontaniczna akcja"

  Bez takich ludzi sukcesu 4 czerwc... 03:24

  Byli młodzi, kompletnie niedoświadczeni, ale spontanicznie czuli nastrój zbliżającej się rewolucji i bardzo się w nią zaangażowali. - Chcieliśmy kulawo naśladować to, co było na Zachodzie - mówią bohaterowie relacji Jakuba Sobieniowskiego. Bez takich ludzi 4 czerwca mógłby się nie udać.
 • Wyjątkowa rocznica i wyjątkowy film. "Świetny dowód na to, że my byliśmy pierwsi"

  Wyjątkowa rocznica i wyjątkowy fi... 03:13

  30. rocznica pierwszych częściowo wolnych wyborów to lekcja historii dla wszystkich, a szczególnie dla tych, którzy nie pamiętają 4 czerwca, czyli początku końca komunizmu w Polsce i Europie. Premiera dokumentu "My, naród" była okazją do debaty o polskiej wolności - wtedy i teraz.
rozwiń

Obraz świata

 • W Wenezueli od pięciu miesięcy trwa kryzys polityczny i stan faktycznej dwuwładzy

  W Wenezueli od pięciu miesięcy tr... 00:30

  26.06 | Rząd Wenezueli udaremnił próbę wojskowego zamachu stanu, mającego na celu zamordowanie prezydenta Nicolasa Maduro - poinformował w środę wenezuelski minister komunikacji Jorge Rodriguez. Według niego do przewrotu miało dojść dwa lub trzy dni temu.
 • Starcie przedstawicieli USA i Iranu na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ

  Starcie przedstawicieli USA i Ira... 00:47

  26.06 | Podczas środowej debaty Rady Bezpieczeństwa ONZ doszło do zderzenia poglądów na temat wcielania w życie postanowień porozumienia o irańskim programie nuklearnym. - Lekkomyślne zachowanie Iranu nie może być ignorowane w imię zachowania porozumienia, które nie odcina całkowicie drogi Iranu do broni nuklearnej – argumentował przedstawiciel USA, Jonathan Cohen. - Porozumienia przestrzega tylko jedna strona - stwierdził ambasador Iranu przy ONZ Madżid Tacht-Rawanczi.
 • Donald Trump w drodze na szczyt G20

  Donald Trump w drodze na szczyt G20 01:36

  26.06 | Tuż po szczycie G20 w japońskiej Osace nie dojdzie do spotkania Donalda Trumpa z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem. Poinformował o tym w środę prezydent USA, udając się do Azji. - Mogę z nim porozmawiać, ale w innej formie - powiedział Trump. Wcześniej prezydent Korei Południowej Mun Dze In przekazał, że USA i Korea Północna prowadzą "zakulisowe rozmowy" w sprawie trzeciego dwustronnego szczytu przywódców, a w procesie pokojowym osiągany jest "stabilny postęp". - Spotkam się z innymi osobami. Nie z nim [Kimem - przyp. red.] - powiedział Trump dziennikarzom przed Białym Domem, przed wylotem do Azji. - Mogę z nim porozmawiać, ale w innej formie [niż spotkanie - przyp. red.] - dodał.
 • Na miejscu katastrofy budowlanej pracują ratownicy

  Na miejscu katastrofy budowlanej ... 01:02

  26.06 | Najprawdopodobniej wybuch gazu doprowadził do zniszczenia kilku kondygnacji budynku w stolicy Austrii, Wiedniu - poinformowała miejscowa policja cytowana przez agencję Reutera.
 • Statek Sea Watch 3 z migrantami na pokładzie płynie w kierunku Lampedusy

  Statek Sea Watch 3 z migrantami ... 00:34

  26.06.| Łamiąc zakaz wydany przez władze Włoch, statek niemieckiej organizacji pozarządowej Sea Watch 3 z 42 migrantami na pokładzie płynie w kierunku wyspy Lampedusa. Jednostka pod holenderską banderą czekała na zgodę na wpłynięcie do włoskiego portu przez 12 dni.
 • Pojazdy opancerzone Boxer produkowane są w różnych konfiguracjach

  Pojazdy opancerzone Boxer produko... 01:00

  26.06.| 84 z zamówionych przez Litwę maszyn będzie pełnić funkcję bojowych wozów piechoty z uzbrojeniem pokładowym w postaci 30-milimetrowego automatycznego działka, karabinu maszynowego i przeciwpancernych pocisków kierowanych. Pozostałe cztery pojazdy mają służyć jako wozy dowodzenia.
 • Polityk CDU zastrzelony przed domem

  Polityk CDU zastrzelony przed domem 00:20

  4.06 | Szef administracji okręgu Kassel Walter Luebcke został znaleziony martwy z raną postrzałową głowy na tarasie swojego domu. Policja wyklucza samobójstwo. Nie wie jednak, jaki motyw mógłby się kryć za morderstwem.
 • Mette Frederiksen będzie nową szefową duńskiego rządu

  Mette Frederiksen będzie nową sze... 00:40

  26.06 | Liderka Partii Socjaldemokratycznej Mette Frederiksen będzie nową szefową duńskiego rządu. Po trzytygodniowych negocjacjach zawarła porozumienie z przywódcami pozostałych ugrupowań lewicowych z tzw. "czerwonego bloku" ws. poparcia dla jej gabinetu.
 • Robert Mueller będzie zeznawał przed Kongresem

  Robert Mueller będzie zeznawał pr... 00:35

  26.06 | Robert Mueller, który jako prokurator specjalny prowadził dochodzenie w sprawie rosyjskiej ingerencji w wybory prezydenckie w USA w 2016 roku, zgodził się zeznawać w Kongresie - poinformowali we wtorek szefowi komisji sprawiedliwości i wywiadu Izby Reprezentantów, Demokraci Jerry Nadler i Adam Schiff.
 • Saudyjskie siły specjalne od 2015 roku prowadzą interwencję w Jemenie

  Saudyjskie siły specjalne od 2015... 00:36

  25.06 | Saudyjskie siły specjalne schwytały szefa jemeńskiej filii Państwa Islamskiego (IS) Abu Osamę al-Muhadżera - podała w opublikowanym we wtorek przez saudyjską agencję SPA komunikacie walcząca w Jemenie wojskowa koalicja, której przewodzi Arabia Saudyjska.
 • Mark Esper liczy na zdobycie poparcia NATO w sprawie Iranu

  Mark Esper liczy na zdobycie popa... 00:30

  25.06 | Pełniący obowiązki szefa Pentagonu Mark Esper we wtorek w Brukseli wyraził nadzieję na zdobycie poparcia sojuszników z NATO, zmierzających do powstrzymania konfliktu z Iranem i "otwarcia drzwi dla dyplomacji".
 • Pompeo z niezapowiedzianą wizytą w Afganistanie

  Pompeo z niezapowiedzianą wizytą ... 00:35

  25.06 | Sekretarz stanu USA Mike Pompeo, który niespodziewanie przyleciał we wtorek do Kabulu, spotkał się z prezydentem Afganistanu Aszrafem Ghanim, aby omówić nadchodzące rozmowy pokojowe z talibami i sytuację w tym kraju przed wrześniowymi wyborami prezydenckimi.
rozwiń

Wideo dnia

 • Poly - surfujący pies z Izraela

  Poly - surfujący pies z Izraela 00:25

  26.06 | Poly to najprawdopodobniej pierwszy w Izraelu pies, który potrafi surfować. Zwierzę ma wielu fanów. Jak przyznaje jego właściciel - Poly uwielbia wodę i trenuje co najmniej dwie godziny dziennie.
 • Poszukiwania cielaka zakończone. Pyton zjadł młode zwierzę

  Poszukiwania cielaka zakończone. ... 01:05

  24.06 | Poszukiwania zaginionego cielaka zakończyły się w momencie, kiedy natrafiono na wielkiego pytona. Okazało się, że gad zjadł młode zwierzę. Rolnik z miasta Putian w chińskiej prowincji Fujian odkrył w piątek, że jego nowo narodzony cielak zniknął. Poprosił krewnych i przyjaciół o pomoc w poszukiwaniach. Zamiast zaginionego zwierzęcia odnaleziono pytona z wielkim brzuchem. Właściciel cielaka zadzwonił do lokalnego oddziału straży pożarnej po pomoc.
 • Głowa dziewczynki utknęła w spluwaczce

  Głowa dziewczynki utknęła w spluw... 01:11

  25.06 | Ciekawe świata maluchy łatwo wpadają na niebezpieczne pomysły. W czerwcu w Chinach dwulatka podczas zabawy wsunęła głowę do zabytkowej spluwaczki, stojącej w domu. Dziewczynka nie mogła się uwolnić i wybuchła płaczem. Rodzina na pomoc wezwała strażaków.
 • Czterolatek utknął w rzeźbie

  Czterolatek utknął w rzeźbie 00:34

  25.06 | Ciekawe świata maluchy łatwo wpadają na niebezpieczne pomysły. W czerwcu w Chinach dwulatka podczas zabawy wsunęła głowę do zabytkowej spluwaczki, stojącej w domu. Dziewczynka nie mogła się uwolnić i wybuchła płaczem. Rodzina na pomoc wezwała strażaków.
 • Nauczono foki "śpiewać" i "mówić". Posłuchaj

  Nauczono foki "śpiewać" i "mówić"... 00:53

  25.06 | Naukowcy nauczyli trzy młode foki "śpiewać" i "wymawiać" ludzkie głoski. Eksperyment miał na celu pomoc w opracowaniu nowego modelu do walki z zaburzeniami mowy. Z najnowszych badań naukowców pracujących na szkockim Uniwersytecie w St. Andrews wynika, że foki szare mają możliwość kopiowania mowy i melodii przy użyciu takiego samego mechanizmu co ludzie.
 • Czarnobyl. Coraz bardziej popularny cel wycieczek turystów

  Czarnobyl. Coraz bardziej popular... 01:13

  25.06 | Czarnobyl i strefa wokół nieczynnego reaktora jądrowego jest coraz bardziej popularnym celem wycieczek turystów z całego świata. 33 lata po awarii w elektrowni atomowej i jednej z najtragiczniejszych katastrof nuklearnych reporter CNN sprawdzał, jak wygląda miejsce, w którym ludzka ostrożność przegrywa z ludzką ciekawością.
 • Legendarny pies-ratownik przechodzi na emeryturę

  Legendarny pies-ratownik przechod... 00:40

  25.06 | Frida służyła razem z ratownikami meksykańskiej marynarki wojennej. Labrador stał się dla mieszkańców Meksyku symbolem nadziei po niszczycielskim trzęsieniu ziemi w 2017 roku. W swojej karierze psa-ratownika Frida odnalazła pod gruzami 52 osoby, z których dwanaście udało się uratować. Służyła m.in. na Haiti, w Gwatemali i Ekwadorze. Teraz trafi do specjalnego schroniska dla psich weteranów meksykańskiej armii.
 • Przepłynął 195 kilometrów. Maraton przez kanały

  Przepłynął 195 kilometrów. Marato... 00:34

  25.06 | W holenderskiej prowincji Fryzja olimpijski pływak Maarten van der Weijden przepłynął 195 kilometrów. Olimpijczyk na swojej trasie miał 11 miast i z każdego z nich musiał zebrać specjalny znaczek. 22 lata temu tę samą trasę pokonywali łyżwiarze, ale od tego czasu, przez zmiany klimatyczne, kanały przestały zamarzać.
 • Zasnęła podczas lotu i obudziła się w pustym samolocie

  Zasnęła podczas lotu i obudziła s... 01:32

  25.06 | Zasnęła podczas lotu i obudziła się w ciemnym i pustym samolocie. Przez pierwszych kilka minut nie miała pojęcia co się stało. Taka historia przydarzyła się pewnej pasażerce lotu z Quebecu do Toronto. Gdy samolot wylądował nikt jej nie obudził. Załoga uznała, że wszyscy wysiedli więc maszynę odtransportowano na specjalny parking. Kobieta obudziła sie kilka godzin później.
 • Finał mistrzostw Europy w piłce motocyklowej

  Finał mistrzostw Europy w piłce m... 00:33

  25.06 | Pod niemieckim Karlsruhe odbyło się decydujące spotkanie. Niemcy zmierzyli się z Rosjanami. Mecz zakończył się wynikiem 7-5 dla reprezentacji Rosji. Piłka motocyklowa, czyli tak zwany "motoball" to piłka nożna na motorach. Jednak bramki są mniejsze, a w drużynie gra pięciu zawodników. Jest szybko i nie brakuje emocji.
 • Julia Hawkins czyli 103-letnia biegaczka z Luizjany

  Julia Hawkins czyli 103-letnia bi... 00:37

  24.06 | 103-letnia biegaczka z Luizjany czyli prawdopodobnie najstarsza na świecie aktywna sprinterka. Pani Julia Hawkins biega, zdobywa medale i ustanawia rekordy. W myśl swojej zasady: nigdy nie jest za późno, żeby zacząć się ruszać.
 • Niezwykłe zdjęcia z zawodów w cliff divingu w portugalskich Azorach

  Niezwykłe zdjęcia z zawodów w cli... 00:34

  24.06| Portugalskie Azory czyli archipelag dziewięciu wysp wulkanicznych. Właśnie tam odbył się konkurs w tzw. Cliff Divingu, czyli skakaniu do wody z wysokiego klifu. W zawodach startowali m.in. zawodnicy ze Stanów Zjednoczonych oraz Australii. W całym konkursie nie chodzi jednak tylko o sam skok z dużej wysokości, ale również o niesamowite akrobacje.
rozwiń

Kontakt 24

rozwiń

Meteo

 • Prognoza pogody na czwartek

  Prognoza pogody na czwartek 01:30

  26.06 | W czwartek w końcu odpoczniemy od upału.
 • Warunki drogowe w czwartek

  Warunki drogowe w czwartek 00:24

  26.06 | Pogoda miejscami utrudni jazdę po polskich drogach.
 • Warunki biometeo w czwartek

  Warunki biometeo w czwartek 00:56

  26.06 | Warunki biometeo w czwartek będą korzystne.
 • Żar leje się z nieba, ale nadciąga front, który przyniesie ulgę

  Żar leje się z nieba, ale nadciąg... 00:44

  Kolejna fala upałów w Polsce. Sprzyja temu układ wyżu nad Łotwą, a także układ niżu nad Półwyspem Iberyjskim. Niebawem, już w środę, z północy przywędruje do nas strefa wilgoci z frontem, który przyniesie opady deszczu. Wciąż będzie ciepło, ale na poziomie dwudziestu kilku stopni Celsjusza.
 • Zerwane dachy i duże szkody. Potężna nawałnica w Zachodniopomorskiem

  Zerwane dachy i duże szkody. Potę... 00:30

  Zrywane przez wichurę dachówki, przedmioty uderzające w samochody widać na nagraniu z monitoringu jednego z domów w Zachodniopomorskiem. W sobotę przeszła tam nawałnica.
 • Niemal tysiąc interwencji strażaków w ciągu ostatniej doby. Burze nie odpuszczają

  Niemal tysiąc interwencji strażak... 01:11

  918 interwencji podjęli w ciągu minionej doby strażacy w związku z burzami, jakie przeszły nad Polską. Interwencje dotyczyły głównie wypompowywania wody i usuwania powalonych drzew. W ciągu najbliższej doby w południowo wschodnich województwach mogą się zdarzyć przelotne opady lub burze.
 • Polska w upalnym uścisku. Pogoda jest niebezpieczna, IMiGW ostrzega

  Polska w upalnym uścisku. Pogoda ... 03:08

  Pojedyncze trąby powietrzne, gwałtowne burze z gradem, ulewny deszcz. I przede wszystkim - afrykański żar. Pogoda jest ekstremalnie trudna i niebezpieczna. Obowiązują pomarańczowe i żółte alerty. I to jeszcze nie koniec. W środę termometry wskażą nawet 35 stopni w cieniu.
 • "Polska jest pustynią, jeżeli chodzi o zbiorniki wodne"

  "Polska jest pustynią, jeżeli cho... 02:47

  Gdy w jednej części kraju wody jest zdecydowanie w nadmiarze, w drugiej części kraju to towar luksusowy. W Skierniewicach od kilku dni już nawet ksiądz z ambony prosi, by wodę oszczędzać. Deszczu nie ma, słońce świeci, a miejskie zbiorniki zapełnione są tylko do połowy. Dlaczego w Polsce brakuje wody?
 • "Czuję się, jakbym był w Egipcie". IMGW ostrzega przed upałami

  "Czuję się, jakbym był w Egipcie"... 00:50

  Tropikalna Polska, czyli nawet 35 stopni Celsjusza w cieniu. Wtorek był wyjątkowo upalnym dniem w wyjątkowo upalnym tygodniu.
 • Kanada dołącza do walki z plastikiem. "Dzięki recyklingowi ograniczymy zanieczyszczenie"

  Kanada dołącza do walki z plastik... 02:48

  Kanada mówi "stop" fali plastiku. Koniec z jednorazowymi sztućcami, koniec z foliówkami, słomkami i kubeczkami. Ma być bardziej ekologicznie, ale też bardziej ekonomicznie. Unia Europejska podąża już tą drogą. W Polsce prekursorem urzędowej walki z plastikiem był Wałbrzych. Wojnę wypowiedziała mu też Warszawa.
 • "Polska jest pustynią, jeżeli chodzi o zbiorniki wodne"

  "Polska jest pustynią, jeżeli cho... 02:19

  Im większe upały, tym większe zapotrzebowanie na wodę. I tym większe z nią problemy. Nie tylko Skierniewice mają zakręcone kurki. Sucho w kranach jest także w miejscowości Góra na Dolnym Śląsku. Takich suchych punktów na mapie Polski będzie przybywać, jeśli nie będzie przybywać zbiorników retencyjnych.
 • Wysokie temperatury w całej Polsce. Nad morzem było chłodniej

  Wysokie temperatury w całej Polsc... 01:56

  Można powiedzieć, że w czasie tej fali upałów to Międzyzdroje dawały ochłodzenie - było "tylko" 27 stopni. Tam mieszkańcy i turyści mogli jeszcze wypocząć w przyjemnym słońcu, owiewani morską bryzą. Ale jak ostrzegają meteorolodzy - po łagodnym dniu może przyjść nagłe załamanie pogody.
rozwiń

Eurosport.pl

 • Polska przegrała z Tajlandią w Drużynowym Pucharze Świata

  Polska przegrała z Tajlandią w Dr... 01:25

  Polska nie zdołała pokonać Tajlandii w trzecim meczu fazy grupowej Drużynowego Pucharu Świata. Adam Stefanów i Kacper Filipiak przegrali 2:3. Przed Biało-Czerwonymi jeszcze starcia z pierwszym zespołem Chin oraz Norwegią. Drużynowy Puchar Świata na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Świetna gra Filipiaka, Polska doprowadziła do remisu w starciu z Tajlandią

  Świetna gra Filipiaka, Polska dop... 02:48

  W czwartym frejmie starcia z Tajlandią bardzo dobrze spisał się Kacper Filipiak. Polak wyczyścił stół i wyrównał stan mecz na 2:2. Drużynowy Puchar Świata na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Polska zmniejszyła stratę do Tajlandii

  Polska zmniejszyła stratę do Tajl... 01:43

  Polska źle rozpoczęła starcie z Tajlandią w trzecim meczu grupowym Drużynowego Pucharu Świata. Biało-Czerwoni przegrali obie pierwsze partie. Dopiero w trzecim frejmie Adam Stefanów i Kacper Filipiak przezwyciężyli rywali, a wszystko skończyło się pięknym snookerem w wykonaniu Filipiaka. Drużynowy Puchar Świata na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Lampard coraz bliżej Chelsea. Karuzela transferowa z 25 czerwca

  Lampard coraz bliżej Chelsea. Kar... 01:43

  Legia szuka wzmocnień na polskim rynku, a Derby County pozwoliło Chelsea na rozmowy z Frankiem Lampardem. Oto najciekawsze wydarzenia z rynku transferowego z 25 czerwca.
 • Murray i Lopez najlepszymi deblistami turnieju ATP w Londynie

  Murray i Lopez najlepszymi deblis... 01:32

  Wielki sukces Andy'ego Murraya. Brytyjczyk wrócił po operacji biodra i w pierwszym turnieju zdobył trofeum. Murray wraz z 37-letnim Feliciano Lopezem pokonali Rajeeva Rama oraz Joe Salisbury'ego 7:6 (8-6), 5:7, 10:5 w finale turnieju ATP w Londynie. Wcześniej Lopez triumfował również w turnieju singlistów.
 • Lopez wygrał turniej ATP w Londynie

  Lopez wygrał turniej ATP w Londynie 01:31

  Wiek nie gra roli - te słowa udowodnił 37-letni Feliciano Lopez. Hiszpan pokonał Gillesa Simona 6:2, 6:7 (4-7), 7:6 (7-2) w finale turnieju ATP w Londynie, który został rozegrany na trawiastych kortach Queen's Clubu. Zobacz skrót tego spotkania.
 • Brazylia przygotowuje się do ćwierćfinału Copa America

  Brazylia przygotowuje się do ćwie... 01:18

  W sobotę Brazylia pokonała Peru 5:0 i wywalczyła 1. miejsce w grupie A turnieju Copa America. Teraz Canarinhos czekają na rywala w ćwierćfinale. W niedzielę piłkarze Tite wzięli udział w lekkim treningu.
 • Dani Alves opuści PSG, nowy obrońca Lecha. Karuzela transferowa z 23 czerwca

  Dani Alves opuści PSG, nowy obroń... 02:00

  Koniec przygody Daniego Alvesa z PSG. Brazylijczyk opuści mistrza Francji po 30 czerwca. Natomiast Lech Poznań ściągnął Djordje Crnomarkovicia. 25-letni środkowy obrońca dołączył do polskiego klubu z FK Radnicki Nis. Oto najciekawsze wydarzenia z rynku transferowego z 23 czerwca.
 • Reprezentantki Szwecji szykują się na Kanadyjki

  Reprezentantki Szwecji szykują si... 00:31

  Zawodniczki ze Szwecji przygotowują się do meczu z Kanadyjkami w 1/8 finału mistrzostw świata kobiet. Turniej odbywa się na francuskich boiskach.
 • Czterokrotne mistrzynie olimpijskie trenują przed meczem z Hiszpankami

  Czterokrotne mistrzynie olimpijsk... 01:03

  Reprezentantki Stanów Zjednoczonych trenują przed rywalizacją z Hiszpankami w 1/8 finału mistrzostw świata kobiet. Turniej odbywa się na francuskich boiskach.
 • Arnaud Demare najszybszy na 4. etapie, Alejandro Valverde wygrał wyścig

  Arnaud Demare najszybszy na 4. et... 02:22

  Arnaud Demare (Groupama-FDJ) finiszował najszybciej na czwartym i jednocześnie ostatnim etapie wyścigu La Route d’Occitane. Imprezę, drugi rok z rzędu wygrał Alejandro Valverde (Movistar).
 • Ostatni etap dla Giacomo Nizzolo, wyścig dla Diego Ulissiego

  Ostatni etap dla Giacomo Nizzolo,... 02:39

  Giacomo Nizzolo (Dimension Data) wygrał ostatni, piąty etap Tour of Slovenia. Zwycięzcą wyścigu został Diego Ulissi (UAE Team Emirates).
rozwiń

News in English

rozwiń