Fakty po Faktach

 • Profesor Łętowska do sędziów: Zachowajcie się przyzwoicie. Tak, jak dyktuje sumienie

  Profesor Łętowska do sędziów: Zac... 28:00

  16.01 | Nie mam żadnych wątpliwości, że ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym są wadliwe. W związku z tym ja też bym nie chciała za bardzo ich firmować - powiedziała w "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Ewa Łętowska, komentując rezygnację Dariusza Zawistowskiego ze stanowiska szefa KRS. - Decyzję każdy musi podjąć na własny rachunek - dodała. Gośćmi "Faktów po Faktach" byli także Jerzy Meysztowicz (Nowoczesna) i Arkadiusz Mularczyk (PiS).
 • "Samo to, że to robimy, to już jest rekord. Super, że jesteśmy"

  "Samo to, że to robimy, to już je... 30:27

  14.01 | WOŚP to taki karnawał, który budzi niesamowity podziw. Polska jest kolorowa, jest pełna ludzi, którzy przyszli się bawić - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 Jerzy Owsiak. - Samo to, że to robimy, to już jest rekord. Samo to, że w tej bardzo rozgadanej Polsce my to robimy, to jest największą wartością. Super, że jesteśmy, super, że to robimy - dodał. Gośćmi programu byli również psycholog doktor Jacek Santorski, socjolog profesor Ireneusz Krzemiński oraz ksiądz Jacek Stryczek, prezes stowarzyszenia Wiosna i organizator między innymi Szlachetnej Paczki.
 • Przyspieszone wybory? Borowski: w tym momencie PiS poprawiłby swój stan posiadania

  Przyspieszone wybory? Borowski: w... 27:54

  11.01 | Zachowanie opozycji podczas głosowań nad projektami zmieniającymi prawo aborcyjne pokazało, że to jest "jakieś nieszczęście zupełne" - powiedział w "Faktach po Faktach" senator niezależny Marek Borowski. Razem z Pawłem Kowalem dyskutowali między innymi o kondycji polskiej opozycji. W drugiej części programu gośćmi byli: Joanna Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej i Adrian Zandberg z Partii Razem.
 • Sikorski: Macierewicz był politycznym trupem. Odtworzył go Kaczyński

  Sikorski: Macierewicz był polityc... 27:57

  10.01.| - To się należało od dawna. Pycha została ukarana. Minister Macierewicz zachowywał się, jakby miał być ministrem na zawsze, a okazuje się, że każda władza przemija - powiedział były szef MON i MSZ Radosław Sikorski, komentując w "Faktach po Faktach" rekonstrukcję rządu i dymisję ministra obrony narodowej. Gośćmi drugiej części programu byli Joanna Mucha (PO) i Marcin Horała (PiS).
 • "Cena za usunięcie Macierewicza jest niestety bardzo wysoka"

  "Cena za usunięcie Macierewicza j... 28:07

  09.01 | Jestem trochę zaskoczony dymisją Antoniego Macierewicza. Wydawało się, że jest takim ministrem, który ma jeszcze przed sobą dużo zadań do wykonania. Zadań, które może skutecznie wykonywać - powiedział w "Faktach po Faktach" Jacek Sasin, nowy szef Komitetu Stałego Rady Ministrów. Dodał, że jego następca Mateusz Błaszczak jest "jednym z najlepszych ministrów w rządzie". Z kolei Kamila Gasiuk-Pihowicz, przewodnicząca klubu Nowoczesnej oceniła, że "cena za usunięcie Macierewicza ze stanowiska ministra obrony narodowej jest niestety bardzo wysoka". W drugiej części programu rozmawiali byli politycy PiS - Michał Kamiński (Unia Europejskich Demokratów) i politolog Marek Migalski.
 • "Kaczyński z Macierewiczem ma swoje poważne rachunki"

  "Kaczyński z Macierewiczem ma swo... 28:46

  08.01 | Jarosław Kaczyński ma swoje poważne rachunki z Antonim Macierewiczem. (...) Nie zostanie mu wybaczona i puszczona w niepamięć sprawa Misiewicza - powiedział w poniedziałek w "Faktach po Faktach" w TVN24 były marszałek Sejmu Ludwik Dorn. - Na teraz to on się utrzyma, ale czy za trzy miesiące nadal będzie ministrem, to nie wiem - dodał, komentując zapowiedzianą na wtorek rekonstrukcję rządu. W drugiej części programu gościem był prof. Janusz Czapiński, psycholog społeczny.
 • Profesor Kołodko: premier Morawiecki ma bardzo trudną partię do rozegrania

  Profesor Kołodko: premier Morawie... 28:33

  05.01 | Jeśli środowisko lekarskie domaga się, aby udział wydatków na ochronę zdrowia się zwiększał, to oznacza, że udział wydatków na coś innego powinien się zmniejszyć - mówił w "Faktach po Faktach" TVN24 prof. Grzegorz Kołodko z Akademii im. Leona Koźmińskiego. Były wicepremier wskazał też na potrzebę wejścia Polski do strefy euro. - Dzisiaj premier Morawiecki ma bardzo trudną partię do rozegrania, bo tu się kryje ekonomia i polityka - zaznaczył. Gościem drugiej części programu był prof. Adam Rotfeld, były minister spraw zagranicznych.
 • Doradca prezydenta: sformułowanie o "ubeckich metodach" poszło za daleko

  Doradca prezydenta: sformułowanie... 29:06

  04.01 | Myślę, że prezydent się źle wyraził. Oczywiście, to nie są ubeckie metody - powiedział w "Faktach po Faktach" doradca Andrzeja Dudy prof. Andrzej Zybertowicz. Skomentował słowa prezydenta o "ubeckich metodach" i konflikt z szefem MON. Gośćmi drugiej części programu byli Cezary Tomczyk i Jarosław Sellin.
 • "Starcie Titanica z górą lodową. I my, lekarze, jesteśmy na Titanicu"

  "Starcie Titanica z górą lodową. ... 27:35

  03.01 | - Minister Konstanty Radziwiłł nie dostrzega pewnych procesów, które uderzają w pacjenta - powiedział w "Faktach po Faktach" onkolog Cezary Szczylik. Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił z kolei, że nie po raz pierwszy minister bagatelizuje problemy w ochronie zdrowia.
 • Petru: wydaje mi się, że mam wpływ na partię

  Petru: wydaje mi się, że mam wpły... 28:15

  02.01 | Tak długo, jak Nowoczesna jest wierna ideałom, tak długo będę jej wierny - powiedział w "Faktach po Faktach" Ryszard Petru, komentując swoją przyszłość w partii po tym, jak przestał być jej przewodniczącym. Gośćmi drugiej części programu byli przewodniczący i wiceprzewodniczący sejmowej komisji zdrowia - były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz (PO) i Tomasz Latos (PiS).
 • Monika Płatek, Aleksander Hall i Ryszard Bugaj byli gośćmi "Faktów po Faktach"

  Monika Płatek, Aleksander Hall i ... 32:16

  1.01.2018| - Premierzy są marionetkami. Pan prezydent może już marionetką nie jest, ale jest człowiekiem, który wykazuje zupełny brak odpowiedzialności za państwo - ocenił Aleksander Hall w "Faktach po Faktach". - To, co PiS robi, to odsunięcie jednych i wsadzenie w to miejsce drugich - przekonywała Monika Płatek. Z kolei Ryszard Bugaj zwrócił uwagę na prawdopodobne zwycięstwo PiS w kolejnych wyborach. - Mnie to nie będzie cieszyć, ale byłbym też zatroskany, gdyby to opozycja zwyciężyła - dodał.
 • Hall o stosunkowo słabym oporze społeczeństwa obywatelskiego i opozycji

  Hall o stosunkowo słabym oporze s... 00:42

  1.01.2018| Aleksander Hall stwierdził, że najbardziej w minionym roku zmartwił go "stosunkowo słaby opór społeczeństwa obywatelskiego i opozycji w końcowej fazie tego procesu". Jego zdaniem lipcowe demonstracje (przeciwko reformie sądownictwa w kształcie zaproponowanym pierwotnie przez Prawo i Sprawiedliwość) były "naprawdę potężne, robiły wrażenie i robiły wrażenie na władzach". Natomiast - kontynuował - demonstracji jesiennych było stosunkowo niewiele i "nie było w nich widać nastroju nadziei".
rozwiń

Czas decyzji. Rozmowa o Polsce

 • Czas decyzji. "Rozmowa o Polsce" - cały program

  Czas decyzji. "Rozmowa o Polsce" ... 04:00

  20.10 | W poniedziałkowy wieczór premier Ewa Kopacz z Platformy Obywatelskiej oraz Beata Szydło, która w ewentualnym rządzie Prawa i Sprawiedliwości miałaby być prezesem Rady Ministrów, spotkały się w studiu telewizyjnym w trakcie "Rozmowy o Polsce". Program podzielono na trzy bloki tematyczne, a na koniec każda z pań dostała czas na wystąpienie.
 • Czas decyzji. "Rozmowa o Polsce" część 1

  Czas decyzji. "Rozmowa o Polsce" ... 21:20

  20.10 | W poniedziałkowy wieczór premier Ewa Kopacz z Platformy Obywatelskiej oraz Beata Szydło, która w ewentualnym rządzie Prawa i Sprawiedliwości miałaby być prezesem Rady Ministrów, spotkały się w studiu telewizyjnym w trakcie "Rozmowy o Polsce". Program podzielono na trzy bloki tematyczne, a na koniec każda z pań dostała czas na wystąpienie. Pierwsza cześć dotyczyła gospodarki i spraw społecznych.
 • Czas decyzji. "Rozmowa o Polsce" część 2

  Czas decyzji. "Rozmowa o Polsce" ... 19:18

  20.10 | W poniedziałkowy wieczór premier Ewa Kopacz z Platformy Obywatelskiej oraz Beata Szydło, która w ewentualnym rządzie Prawa i Sprawiedliwości miałaby być prezesem Rady Ministrów, spotkały się w studiu telewizyjnym w trakcie "Rozmowy o Polsce". Program podzielono na trzy bloki tematyczne, a na koniec każda z pań dostała czas na wystąpienie. Druga cześć dotyczyła polityki zagranicznej i obronności.
 • Czas decyzji. "Rozmowa o Polsce" część 3

  Czas decyzji. "Rozmowa o Polsce" ... 24:19

  20.10 | W poniedziałkowy wieczór premier Ewa Kopacz z Platformy Obywatelskiej oraz Beata Szydło, która w ewentualnym rządzie Prawa i Sprawiedliwości miałaby być prezesem Rady Ministrów, spotkały się w studiu telewizyjnym w trakcie "Rozmowy o Polsce". Program podzielono na trzy bloki tematyczne, a na koniec każda z pań dostała czas na wystąpienie. Trzecia część dotyczyła ustroju państwa i polityki.

Debata. Czas decyzji

 • Cała debata partyjnych liderów

  Cała debata partyjnych liderów 36:00

  20.10 | Całe nagranie wtorkowej debaty liderów partyjnych.
 • Przedwyborcza wizja Polski. Debata "Czas decyzji"

  Przedwyborcza wizja Polski. Debat... 59:33

  16.10 | Gośćmi byli dr Tomasz Żukowski, prof. Antoni Dudek, Paweł Lisicki, Waldemar Kuczyński, dr Karolina Wigura i Cezary Michalski.
 • Debata prezydencka Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudy

  Debata prezydencka Bronisława Kom... 12:00

  21.05 | Trzy bloki tematyczne i 70 minut. W ostatniej przedwyborczej debacie starli się ubiegający o reelekcję Bronisław Komorowski i kandydat PiS Andrzej Duda.
 • Debata #CzasDecyzji. Część trzecia: Polityka zagraniczna

  Debata #CzasDecyzji. Część trzeci... 27:39

  21.05 | Czy Polska może lub czy powinna przyjąć 300 rodzin syryjskich chrześcijan, którzy - uciekając przed wojną - poprosili o azyl w naszym kraju? Andrzej Duda bez zastanowienia stwierdzić, że "chciałby" im pomóc. Bronisław Komorowski wytknął z kolei konkurentowi w wyścigu po urząd prezydenta, że ten zgadza się na takie działania, gdy sam w Parlamencie Europejskim nie uczestniczył w debacie nt. sytuacji chrześcijan na Bliskim Wschodzie.
 • Debata #CzasDecyzji. Część druga: polityka społeczna i gospodarcza

  Debata #CzasDecyzji. Część druga:... 21:10

  22.05 | Od 2007 roku liczba Polaków, którzy zarabiają najniższą pensję, podwoiła się. To pokazuje jaka jest sytuacja w polskim społeczeństwie. Potrzebne jest przede wszystkim podwyższenie kwoty wolnej od podatku - zgłoszę taką ustawę - mówił w prezydenckiej debacie #CzasDecyzji Andrzej Duda, kandydat PiS. Bronisław Komorowski przekonywał, że bezrobocie w Polsce spada.
 • Debata #CzasDecyzji. Część pierwsza: polityka krajowa

  Debata #CzasDecyzji. Część pierws... 22:09

  22.05 | Wpływ Kościoła na państwo, katastrofa smoleńska, referendum ws. Jednomandatowych Okręgów Wyborczych - m.in. o te kwestie byli pytani kandydaci ubiegający się o urząd prezydenta w pierwszej części debaty na antenie TVN, TVN24, TVN24 Biznes i Świat. Andrzeja Dudę i Bronisława Komorowskiego przepytywała Monika Olejnik.
 • "Debata. Czas Decyzji". Zobacz całą debatę z Bronisławem Komorowskim

  "Debata. Czas Decyzji". Zobacz ca... 01:00

  8.05 | - Polska nie powinna zamykać sobie drogi do żadnej opcji w polityce wschodniej, ale nie deklarujmy też, że możemy iść na wojnę. Nie możemy być bardziej ukraińscy niż sami Ukraińcy - Bronisław Komorowski przedstawiał swoją wizję polityki wschodniej w programie "Czas Decyzji. Debata" w TVN24.
 • "Debata. Czas Decyzji". Bronisław Komorowski o polityce zagranicznej

  "Debata. Czas Decyzji". Bronisław... 22:50

  08.05 | - Polska nie powinna zamykać sobie drogi do żadnej opcji w polityce wschodniej, ale nie deklarujmy też, że możemy iść na wojnę. Nie możemy być bardziej ukraińscy niż sami Ukraińcy - Bronisław Komorowski przedstawiał swoją wizję polityki wschodniej w programie "Czas Decyzji. Debata" w TVN24.
 • "Debata. Czas Decyzji". Bronisław Komorowski o polityce społecznej i gospodarczej

  "Debata. Czas Decyzji". Bronisław... 18:43

  08.05 | - Konstytucja państwa polskiego jest jednoznaczna: małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Wydaje mi się, że większości do zmiany konstytucji w tym względzie nie będzie - powiedział Bronisław Komorowski zapytany o ustawę o związkach partnerskich. W drugiej części programu "Debata. Czas decyzji" prezydent zmierzył się z pytaniami dotyczącymi polityki społecznej.
 • "Debata. Czas Decyzji". Bronisław Komorowski o polityce krajowej

  "Debata. Czas Decyzji". Bronisław... 19:53

  08.05 | Moi koledzy, którzy głosowali za (likwidacją WSI - red.), popełnili grzech naiwności - powiedział w programie "Czas decyzji. Debata" w TVN24 prezydent Bronisław Komorowski. W pierwszej części Bogdan Rymanowski pytał prezydenta o sprawy dotyczące polityki krajowej.
 • Cała debata "Czas decyzji" z Andrzejem Dudą

  Cała debata "Czas decyzji" z Andr... 01:00

  7.05 | W czwartkowy wieczór gościem Debaty "Czas decyzji" w TVN24 był kandydat Prawa i Sprawiedliwości w wyborach prezydenckich - Andrzej Duda.
 • Debata. Czas Decyzji. Andrzej Duda o polityce zagranicznej

  Debata. Czas Decyzji. Andrzej Dud... 22:09

  7.05 | - Imperialne ambicje Rosji rosną i muszą zostać zablokowane - powiedział podczas Debaty "Czas decyzji" w TVN24 Andrzej Duda. Kandydat PiS mówił, że główną rolę w powstrzymywaniu Rosji powinna mieć zgodnie działająca Unia Europejska. Jeśli chodzi o ewentualnego wysyłanie żołnierzy na Ukrainę, zdaniem Dudy powinno to być ustalane na poziomie NATO. Kandydat w rozmowie z Moniką Olejnik podkreślił też, że powinniśmy dbać, aby nasze relacje z Niemcami były „partnerskie”.
rozwiń

Arena Idei

 • Debata w Arenie Idei

  Debata w Arenie Idei 21:00

  13.11 | Nacjonalizm w Polsce funkcjonuje jako epitet, to bardziej pałka medialna, niż pojęcie, które cokolwiek realnie opisuje - ocenił w programie "Arena Idei" Marek Kochan. - Prawa strona w Polsce zderza się z taką skłonnością do mówienia, że nacjonalizm to jest np. pobicie imigranta - wtórował mu Piotr Semka. Z kolei Anna Materska-Sosnowska i Stefan Chwin podkreślali, że nacjonalizm i patriotyzm nie są tym samym. - Są ludzie którzy uważają, że patriotyzm tym się różni od nacjonalizmu, że nie zawiera w sobie elementu pogardy wobec innych narodów - zwracał uwagę Chwin.
 • "Cztery powody do zawracania łodzi" i "jedyny sposób asymilacji". Arena Idei o migrantach

  "Cztery powody do zawracania łodz... 23:00

  07.03 | Polska interweniowała w Iraku w 2003 r., a to z tej wojny i kolejnych lat po niej wzięła się część problemów Bliskiego Wschodu. Dlatego Polska jest odpowiedzialna za kryzys migracyjny - mówił w programie Arena Idei Basil Kerski, dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności. Prof. Paweł Śpiewak dodał, że Polacy nie mogą już o sobie myśleć jako o narodzie "cierpiącym" i muszą zacząć pomagać. Marek Jurek i Grzegorz Lindenberg oponowali, twierdząc, że Polska nie może "wejść na drogę Francji czy Niemiec" i łodzie z uchodźcami należy zawracać.

Debata Faktów

 • Debata Faktów. Polska młodych - część pierwsza

  Debata Faktów. Polska młodych - c... 20:13

  28.06 | W pierszej części Debaty "Faktów" dyskutowali młodzi politycy.
 • Debata Faktów. Polska młodych - cześć druga

  Debata Faktów. Polska młodych - c... 22:29

  29.06 | W drugiej części Debaty "Faktów" rozmawiano o doświadczeniach emigrantów.
 • Debata Faktów. Polska młodych - część trzecia

  Debata Faktów. Polska młodych - c... 20:31

  28.06 | W trzeciej części Debaty "Faktów" eksperci dyskutowali o problemach młodych.
 • Debata Faktów. Polska młodych

  Debata Faktów. Polska młodych 18:00

  28.06 | Młodzi Polacy wybierają życie poza ojczyzną. Wielu z nich nie chce wracać. Dlaczego i jak to zmienić? Odpowiedzi na te pytania starał się znaleźć Grzegorz Kajdanowicz wraz ze swoimi gośćmi w czasie kolejnej Debaty "Faktów".
 • Kim jest prezydent Rosji? O tym dyskutowali goście pierwszej części debaty

  Kim jest prezydent Rosji? O tym d... 20:35

  27.03 | W pierwszej części programu publicystka i autorka książek o Rosji Krystyna Kurczab-Redlich, historyk prof. Mikołaj Iwanow oraz politolog prof. Waldemar Dziak rozmawiali o tym, kim właściwie jest Władimir Putin.
 • Bez sankcji Rosja prowadziłaby jeszcze bardziej agresywną politykę

  Bez sankcji Rosja prowadziłaby je... 14:26

  27.03 | Sankcje wobec Rosji są potrzebne, bo bez nich Moskwa prowadziłaby jeszcze bardziej agresywną politykę - powiedział w wywiadzie dla "Faktów" TVN Daniel Fried, amerykański koordynator ds. sankcji odpowiedzialny m.in. za te wobec Rosji.
 • Co chce osiągnąć Putin na Ukrainie? Eksperci w drugiej części debaty

  Co chce osiągnąć Putin na Ukraini... 26:05

  27.03 | O tym, co może chcieć osiągnąć Putin na Ukrainie i scenariuszach rozwoju konfliktu w Donbasie, rozmawiali w drugiej części programu gen. Bolesław Balcerowicz, politolog dr Grzegorz Kostrzewa-Zorbas oraz Jan Rokita.
 • „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie chcemy, żeby ktoś to zepsuł”

  „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie ... 11:43

  27.03 | Pensje rosną, a ludzie są szczęśliwi - takie opinie można usłyszeć od Rosjan. Reporter TVN24 Wojciech Bojanowski postanowił sprawdzić, czy rzeczywistość jest równie różowa jak deklaracje.
 • Gościem trzeciej części debaty był Adam Michnik

  Gościem trzeciej części debaty by... 21:24

  27.03 | Trzecia część debaty poświęcona była m.in. temu, dlaczego Rosjanie popierają Putina. Na to pytanie starał się odpowiedzieć Adam Michnik, redaktor naczelny "Gazety Wyborczej".
 • Rosja Putina. "Debata Faktów"

  Rosja Putina. "Debata Faktów" 21:00

  27.03 | Cyniczny KGB-ista czy nieobliczalny szaleniec? Kim jest człowiek, który siłą zmienił granicę Ukrainy, podzielił Europę i przywrócił realne znaczenie słowu: wojna? Na te pytania próbowali odpowiedzieć goście Justyny Pochanke w programie "Debata Faktów".
 • Opowieść o trudnej drodze, jaką przechodzą chorzy na raka. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Opowieść o trudnej drodze, jaką p... 10:50

  Diagnoza, która brzmi jak wyrok i nadzieja, że nie będzie to wyrok śmiertelny. Dwóch pacjentów i ich dwie drogi, przez życie zagrożone rakiem. Każdy ich krok na początku tej drogi obserwował Wojciech Bojanowski.
 • "Debata Faktów". Lekarze o pakiecie onkologicznym

  "Debata Faktów". Lekarze o pakiec... 24:16

  27.02 | Pakiet onkologiczny jest biurokratycznym tworem, nadaje się do zmiany - mówili lekarze podczas "Debaty Faktów" w TVN24. Medycy zarzucali, że pakiet generuje kolejki i papierologię, a ministerstwo nie reaguje na ich sugestie co do zmiany niektórych rozwiązań. - Pakiet trzeba zresetować - stwierdził prof. Jacek Jassem, onkolog. Przeciwnego zdania była lekarz i senator PO Alicja Chybicka, która zapewniała, że dzięki pakietowi "choremu jest lepiej".
rozwiń

Szkło kontaktowe

rozwiń

Polska i Świat

 • Strój ofiary nie usprawiedliwia gwałtu. Ważna wystawa

  Strój ofiary nie usprawiedliwia g... 02:51

  17.01 | Aż 15 procent obywateli Belgii uważa, że gwałt na osobie ubranej wyzywająco to nie jest problem. W Polsce myśli tak co 10 pytany. Materiał o przerażających wynikach sondażu i wystawie, która ma przypomnieć, że strój nie może usprawiedliwiać gwałtu.
 • Pomysłowe sposoby na nadbagaż

  Pomysłowe sposoby na nadbagaż 02:25

  17.01 | Coraz trudniej oszczędzić na przewozie bagażu samolotem. Tanie linie zmieniają zasady. Ale ludzie są pomysłowi. Są tacy, którzy próbują zawartość walizki mieć na sobie.
 • Stan zdrowia Donalda Trumpa

  Stan zdrowia Donalda Trumpa 02:42

  17.01 | W ciągu roku Donald Trump przytył kilogram, nieznacznie podniosło mu się także ciśnienie. To oficjalne informacje o stanie zdrowia prezydenta Stanów Zjednoczonych. Za oceanem takie badanie to już tradycja. Komunikat - o świetnych wynikach - już także.
 • Zmiany w Kodeksie wyborczym

  Zmiany w Kodeksie wyborczym 02:48

  17.01 | W nowelizacji Kodeksu wyborczego widzimy szereg przepisów naruszających konstytucję - powiedział szef PKW. Zdaniem Wojciecha Hermelińskiego, prezydent nie powinien podpisywać ustawy. Członkowie PKW mówią o zagrożeniu organizacji wyborów i swoich dymisjach.
 • Spór na linii Macierewicz-Duda trwa

  Spór na linii Macierewicz-Duda trwa 03:44

  17.01 | Antoni Macierewicz nie składa broni. Uprzedza decyzje w sprawie generała Kraszewskiego. Były szef MON ogłosił w jednym z wywiadów, że przywrócenie generałowi dostępu do informacji niejawnych byłoby łamaniem prawa. Materiał o niekończącym się sporze i wywieraniu presji między innymi na linii Macierewicz-Duda.
 • MON kupuje System Patriot

  MON kupuje System Patriot 03:26

  17.01 | Nowy minister i nowe rozmowy. Podobno na finiszu. Minister Błaszczak i ekipa z MON-u mają finalizować zakup Systemu Patriot. Pytanie, czy to naprawdę finalizacja, czy tylko naprawianie i porządkowanie tego, co zrobił poprzednik.
 • Kryzys demokracji

  Kryzys demokracji 02:38

  17.01 | Czy świat może mieć dość demokracji? 2017 to kolejny rok, w którym odnotowano odejście krajów uznawanych za wolne od wartości demokratycznych. W ponad 70-ciu państwach kryzys się pogłębił. Na tej liście jest także Polska.
 • Kobiety strajkowały przed siedzibami partii

  Kobiety strajkowały przed siedzib... 03:29

  17.01 | Ogólnopolski Strajk Kobiet - znowu na ulicach Warszawy. Tym razem jego uczestniczki postanowiły zaprotestować przed siedzibami partii. Do protestu przeciwko zaostrzeniu przepisów aborcyjnych dołączyła złość na opozycję.
 • Świeże podejście nowego rządu

  Świeże podejście nowego rządu 03:22

  16.01| Stary problem - nowe otwarcie. Nowy szef polskiej dyplomacji umówiony na spotkanie z wiceszefem Komisji Europejskiej, a przy okazji zapowiada, że sprawą artykułu 7-mego zastosowanego wobec Polski powinien zająć się unijny Trybunał Sprawiedliwości. Czy to pomysł równie ryzykowny dla rządu jak zaproszenie do Warszawy Komisji Weneckiej?
 • Śmiertelna odmiana grypy

  Śmiertelna odmiana grypy 02:35

  16.01| W Stanach Zjednoczonych epidemia grypy - innej niż spotykana dotąd, groźniejsza - bo w niektórych przypadkach śmiertelna. W szpitalach oblężenie. W wielu szkołach - odwołane lekcje.
 • Paralotnią w piękny rejs

  Paralotnią w piękny rejs 02:24

  16.01| Nietypowa akcja PROM na Podlasiu. Bo z Biebrzy zniknęła... przeprawa dla samochodów. Zguba mała nie jest, ale z lądu trudno było ja wytropić. Dlatego miejscowy dzielnicowy z kolegą ze straży gminnej wsiedli na paralotnię, polecieli i zwyciężyli.
 • "Nie" dla uchodźców to już na Węgrzech przeszłość

  "Nie" dla uchodźców to już na Węg... 03:00

  16.01| Viktor Orbán znów zaskakuje. Znów zaskakuje polski rząd. Węgierski premier nie wyklucza przyjmowania uchodźców. Stawia jednak warunek - to Budapeszt zdecyduje, kto trafi do jego kraju. Co więcej okazuje się, że trzy tysiące uchodźców już tam jest, o czym sami Węgrzy dowiedzieli się przypadkiem. Co na to rząd w Warszawie?
rozwiń

Czarno na białym

 • Cena trucia

  Cena trucia 13:35

  17.01 | - Powinniśmy leczyć początkowy etap choroby, a nie końcowy - stwierdził jeden z ekspertów i warto te słowa powtórzyć, bo choroba zaczyna się w kotłowniach. To nie kominy wielkich zakładów przemysłowych, a te domów jednorodzinnych w największym stopniu odpowiadają za powstawanie smogu. Doskonale widać to na Śląsku i dlatego Piotr Czaban pojechał między innymi do Rybnika - dwa lata temu czwartego najbardziej zanieczyszczonego miasta w Europie. I między innymi na tym przykładzie pokaże, jak powinna wyglądać walka z chorobą na jej początkowym etapie.
 • 13:1

  13:1 10:15

  17.01 | 50 tysięcy osób. Przypomnijmy - tylu Polaków każdego roku umiera z powodu chorób wywołanych zanieczyszczonym powietrzem. I już rok temu z problemem postanowił zmierzyć się rząd, a konkretnie ówczesny wicepremier Mateusz Morawiecki, który zapowiedział specjalny i priorytetowy program "Czyste Powietrze". Ma on czternaście punktów. Daria Górka pokaże, ile z nich przez rok zostało zrealizowanych. Oczywiście poza powołaniem - jak to zwykle w takich sytuacjach - międzyresortowego zespołu, który ma wypracować rozwiązania.
 • Morderczy smog

  Morderczy smog 10:41

  17.01| Pokażemy dwutlenek siarki, tlenek azotu, węglowodory i benzopireny, czyli to, czym nadal zdecydowanie zbyt często oddychamy. I co sprawia, że coraz więcej osób w Polsce umiera z powodu wdychanych pyłów. W reportażu Magdaleny Raczkowskiej-Kazek zobaczymy między innymi liczby, które pokazują, jak zabija nas smog.
 • Dwa światy

  Dwa światy 11:42

  17.01 | Dowód na to, że tak w Polsce nie musi być. To Centrum Onkologii w Bydgoszczy - bez kolejek, bez braków kadrowych, bez długów i bez biurokracji. Choć trafiają tam pacjenci ze śmiertelną diagnozą, wszyscy sobie ten szpital chwalą. Gdzie leży klucz do tego sukcesu?
 • Cena zdrowia

  Cena zdrowia 10:11

  16.01.| Chorym Polakom na razie pozostaje do wyboru brak lekarza albo lekarz zmęczony - jak mówią nam bohaterowie reportażu. To rezydenci z Leszna, jedynego szpitala w powiecie liczącym ponad 120 tysięcy mieszkańców. W porównaniu do swoich kolegów w Niemczech miesięcznie pracują nawet 100 godzin więcej, choć paradoksalnie mniej mają czasu dla pacjentów i mniej zarabiają.
 • Niemiecka robota

  Niemiecka robota 13:34

  16.01 | Historia młodej lekarki, która mimo, że wcześniej tego nie planowała, wyjechała do pracy w Niemczech. Ma jeden etat, w jednym szpitalu i choć miesięcznie pracuje nawet o 100 godzin mniej, niż jej koledzy w Polsce, zarabia więcej niż oni. Ale, jak twierdzi, nie to liczy się najbardziej. Jest coś innego, o czym mówią też pozostali Polacy pracujący w tym samym niemieckim szpitalu.
 • Kryterium uliczne

  Kryterium uliczne 14:52

  16.01 | W Łodzi Lech Kaczyński był patronem ulicy kilka dni. A w Starachowicach ulice podzielono, by jej część nazwać imieniem Jadwigi Kaczyńskiej. Protesty są też w Katowicach i w Warszawie. Takie są skutki ustawy, która dała wojewodom prawo narzucania nazw ulic bez konsultacji z samorządami i z mieszkańcami. I to, co dla jednych jest dekomunizacją - dla innych wręcz odwrotnie - powrotem do komunizmu, gdy władza centralna decydowała o sprawach lokalnych.
 • (Nie)chciany patron

  (Nie)chciany patron 10:46

  15.01 | Dla jednych to dekomunizacja, dla innych wręcz przeciwnie - powrót do komunizmu, gdy to władza centralna narzucała decyzje. W programie spory - jak Polska długa i szeroka - o nazwy ulic i placów - niekiedy bardzo ostre spory - szczególnie, gdy pojawia się imię Lecha Kaczyńskiego. Tak, jak w Bydgoszczy, gdzie jedna z ulic nosiła jego imię zaledwie kilkanaście godzin. Bo decyzję wojewody - podjętą na mocy ustawy dekomunizacyjnej- natychmiast zablokowali radni. To kolejne już, ale raczej nie ostatnie starcie o tę ulicę. Dlaczego bydgoscy samorządowcy tak bardzo sprzeciwiają się upamiętnieniu Lecha Kaczyńskiego i co na to mieszkańcy - o tym Rafał Stangreciak.
 • Opinia dyrektora

  Opinia dyrektora 07:57

  15.01 | Przykład Krapkowic na Opolszczyźnie i spór o nazwę tamtejszego ronda. Samorząd chce, by jego patronem był Władysław Bartoszewski. Większości mieszkańców pomysł się podoba, ale nie wiadomo czy dojdzie do skutku, bo zastrzeżenia ma tamtejsza Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Uważa, że były więzień Auschwitz i dwukrotny minister spraw zagranicznych "budzi kontrowersje", a rondo jego imienia mogłoby "wywołać konflikty społeczne". Na razie to ta opinia wywołała oburzenie, a u niektórych też obawy, że Krapkowice za sam pomysł poniosą konsekwencję - o szczegółach Igor Sokołowski.
 • Centrum dowodzenia

  Centrum dowodzenia 06:31

  12.01 | Trudno wyobrazić sobie Wielką Orkiestrę bez Wielkiego Finału. W tym roku scena i multimedialny namiot ponownie staną przed Pałacem Kultury i Nauki. To miejsce - jak mówi sam Jurek Owsiak - otwarte jest dla wszystkich. Wszyscy, którzy nie będą mogli się pojawić na miejscu, oczywiście będą mogli śledzić finał na antenie TVN. O tym jak powstaje scena, na której odbędą się koncerty i wielkie plenerowe studio telewizyjne, dzięki któremu każdy będzie mógł to zobaczyć - Witold Tabaka.
 • Wolontariusze plus

  Wolontariusze plus 07:47

  12.01 | Tego wszystkiego nie byłoby nie tylko bez Jurka Owsiaka, ale i armii ludzi, którzy z nim pracują. To wolontariusze, których w tym roku będzie około 120 tysięcy. I, wbrew pierwszemu skojarzeniu, wolontariusze to nie tylko ludzie młodzi - nie wypominając oczywiście nikomu wieku. Wśród wolontariuszy mamy już kategorie 70 plus. Magdalena Gwóźdź pojechała do jednego ze sztabów, w którym takie osoby stanowią znaczącą siłę.
 • Licytacje życia

  Licytacje życia 10:11

  12.01 | Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra 26. raz. Kolejny już raz po to, żeby wspierać oddziały neonatologiczne, czyli te, na których w Polsce większość nowoczesnego sprzętu ratującego życie noworodków została kupiona właśnie przez Orkiestrę. Tylko na ten cel wydano dotąd ponad 121 milionów złotych. Kto i w jaki sposób będzie pomagał kolejne miliony zebrać w tym roku?
rozwiń

Kropka nad i

 • Kukiz: prezydent mnie rozczarował

  Kukiz: prezydent mnie rozczarował 22:49

  17.01 | Prezydent mógł zrobić pewnego rodzaju unik, kierując nowelizację Kodeksu wyborczego do Trybunału Konstytucyjnego - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 Paweł Kukiz. - PiS zmienia prawo wyborcze, dlatego że chce wygrać kolejne wybory, chce zawłaszczyć całe państwo i trzymać władzę. Neumann i Schetyna też by tak chcieli, tylko nie potrafią - dodał.
 • Generał Różański: ręczę swoją osobą za generała Kraszewskiego

  Generał Różański: ręczę swoją oso... 20:07

  16.01 | - Generała Jarosława Kraszewskiego znam kilkanaście lat. Gdyby ktoś mnie spytał, czy mogę ręczyć za tego oficera, z całą odpowiedzialności powiem: tak, z całą pewnością mogę ręczyć swoją osobą. To jest prawy i wartościowy oficer - mówił w "Kropce nad i" TVN24 generał Mirosław Różański, były Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych.
 • Bielan: Kaczyński jest wybitnym politykiem

  Bielan: Kaczyński jest wybitnym p... 21:12

  15.01 | Macierewicz otrzymał propozycję i ją przyjął, aby pokierować znów podkomisją do spraw wyjaśnienia tragedii smoleńskiej i myślę, że z czasem może otrzymać ważne stanowisko w parlamencie - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 Adam Bielan, wicemarszałek Senatu i polityk Porozumienia. Jego zdaniem prezydent Andrzej Duda nie miał decydującego wpływu na kształt rekonstrukcji rządu.
 • Komorowski: opozycja jest bita z każdej strony, ale zasługuje na to

  Komorowski: opozycja jest bita z ... 20:23

  11.01 | Mogę mieć tylko jedną radę dla opozycji. W sytuacji tak dramatycznej przynajmniej nie fundujcie sobie podziałów na tle światopoglądowym - powiedział w "Kropce nad i" w TVN24 Bronisław Komorowski. - Jeżeli opozycja problemem wewnętrznym uczyni kwestie światopoglądowe, to zginie marnie - dodał.
 • Kopacz: dymisja ministrów to sukces opozycji

  Kopacz: dymisja ministrów to sukc... 26:05

  10.01.| - Chciałabym, żeby siłą tego rządu nie były słowa tylko czyny, a siłą tego rządu jest propaganda - powiedziała w "Kropce nad i" Ewa Kopacz. To opozycja wskazywała tych ministrów, których należy czym prędzej zmienić. Oni kompromitowali nas nie tylko w oczach obywateli, ale również na forum Unii Europejskiej - dodała.
 • "Zakon PC" czy "bunt pokolenia 40-latków"?

  "Zakon PC" czy "bunt pokolenia 40... 48:19

  09.01 | - To bunt pokolenia 40-latków, którzy pozbywają się kompromitujących 70-latków - powiedział w "Kropce nad i" o rekonstrukcji rządu Tomasz Siemoniak (PO). - W tej chwili to jest rząd zakonu PC - uważa z kolei Kazimierz Marcinkiewicz, były premier z PiS. Trzecim gościem wydania specjalnego "Kropki nad i" był prof. Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta.
 • "Wrzody zostały przykryte"

  "Wrzody zostały przykryte" 00:59

  9.01|
 • Siemoniak o buncie 40-latków w PiSie

  Siemoniak o buncie 40-latków w PiSie 00:34

  9.01
 • "To jest rząd zakonu PC"

  "To jest rząd zakonu PC" 00:52

  9.01| Marcinkiewicz o rekonstrukcji rządu Mateusza Morawieckiego
 • Petru: "Plan" nie jest konkurencją dla Nowoczesnej

  Petru: "Plan" nie jest konkurencj... 24:20

  08.01 | Nie mam żadnego problemu z Katarzyną Lubnauer. To nie jest angażowanie się przeciwko Nowoczesnej, tylko w sprawie - powiedział w "Kropce nad i" były lider Nowoczesnej Ryszard Petru, który ogłosił powstanie stowarzyszenia "Plan Petru". Ma to być alternatywa dla planu Morawieckiego.
 • Giertych: Nie będzie dymisji Macierewicza. Jest zbyt ważną postacią dla Kaczyńskiego

  Giertych: Nie będzie dymisji Maci... 19:35

  04.01 | - Podejrzewam, że Jarosław Kaczyński obiecał prezydentowi dymisję Antoniego Macierewicza. Ale nie dotrzyma słowa - mówił w "Kropce nad i" były wicepremier i były minister edukacji Roman Giertych.
 • Zoll: w Polsce nie obowiązuje trójpodział władzy

  Zoll: w Polsce nie obowiązuje tró... 20:51

  03.01 | To, co zrobiła władza do tej pory, to nie jest żadna reforma wymiaru sprawiedliwości - ocenił w "Kropce nad i" w TVN24 profesor Andrzej Zoll, były prezes Trybunału Konstytucyjnego. - Zaczynając rozmowy z innymi państwami Unii Europejskiej, na żaden sukces liczyć nie możemy. To jest porażka Polski - tłumaczył.
rozwiń

Jeden na jeden

 • "Fałszywa troska, nietrafne oceny, absurdalna teza". Wiceszef MSZ komentuje słowa Tuska

  "Fałszywa troska, nietrafne oceny... 12:04

  11.01 | Polski rząd nie dąży do wyjścia z Unii Europejskiej - zapewniał w czwartek w "Jeden na jeden" w TVN24 wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański. Skomentował w ten sposób wywiad z Donaldem Tuskiem, w którym szef Rady Europejskiej stwierdził, że PiS podejmuje starania do opuszczenia europejskiej wspólnoty. - To jest absurdalna teza. Wygląda, jakby modlił się, (...) by taka perspektywa się pojawiła, bo byłoby mu wygodniej pełnić rolę polityczną w kraju - odparł na to wiceszef MSZ.
 • Rzecznik prezydenta: odwołanie Macierewicza bez fanfar

  Rzecznik prezydenta: odwołanie Ma... 11:28

  10.01 | Nie było euforii po dymisji Antoniego Macierewicza. Zdarzały się sytuacje, że były różnice, natomiast w wielu sprawach, tych kluczowych, dotyczących obronności państwa, była współpraca - przekonywał w "Jeden na jeden" rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński dzień po dymisji byłego już szefa MON.
 • "Kaczyński dyscyplinuje prezydenta i pokazuje mu miejsce w szeregu"

  "Kaczyński dyscyplinuje prezydent... 11:42

  09.01 | Ewentualne odwołanie ministra Macierewicza to kwestia porozumienia między Dudą a Kaczyńskim - komentował Grzegorz Schetyna w "Jeden na jeden" w TVN24 zapowiadaną na wtorek rekonstrukcję rządu. - Po raz kolejny Kaczyński dyscyplinuje prezydenta Dudę i pokazuje mu miejsce w szeregu - stwierdził przewodniczący Platformy Obywatelskiej.
 • Bielan: rekonstrukcja rządu to kwestia godzin, będzie głęboka

  Bielan: rekonstrukcja rządu to kw... 21:53

  08.01 | Rekonstrukcja rządu będzie głęboka, będą zmiany w ważnych resortach. Będą też zmiany, które będą niespodzianką - oświadczył w "Jeden na jeden" w TVN24 Adam Bielan, wicemarszałek Senatu.
 • Konstanty Radziwiłł w "Jeden na jeden" w TVN24

  Konstanty Radziwiłł w "Jeden na j... 23:47

  04.01 | Faktem jest, że zawsze tak było, że lekarze pracowali więcej niż 48 godzin i polski system służby zdrowia jest oparty na gotowości lekarzy do tego. Tak pracowali, tak pracują i tak pewnie będą pracować lekarze nie tylko w Polsce. Ja nie jestem pewien czy to jest patologia - powiedział w czwartek w "Jeden na jeden" w TVN24 minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.
 • "Nie wiem, na co Petru liczył po cichu"

  "Nie wiem, na co Petru liczył po ... 11:20

  03.01 | Sam deklarował, że nie jest zainteresowany stanowiskiem wiceprzewodniczącego - stwierdziła w środę w "Jeden na jeden" szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer pytana o polityczną przyszłość Ryszarda Petru. Jak dodała, to "dobry pomysł", że były przewodniczący partii zajmie się tematami gospodarczymi.
 • "Rekonstrukcja rządu się uciera"

  "Rekonstrukcja rządu się uciera" 12:13

  02.01 | Proces zmian w rządzie rozpocznie się po święcie Trzech Króli, jak długo potrwa, to będzie zależało oczywiście od premiera Mateusza Morawieckiego, ale też od ustaleń na poziomie politycznym - podkreślał w "Jeden na jeden" w TVN24 Michał Dworczyk, nowy szef kancelarii premiera.
 • Wiceszef MON: mam najlepszego szefa

  Wiceszef MON: mam najlepszego szefa 12:18

  28.12 | To nie sondaże decydują o tym, czy jest dany minister, czy danego ministra nie ma - stwierdził w czwartek w "Jeden na jeden" w TVN24 wiceminister MON Bartosz Kownacki, komentując wyniki przeprowadzonych dla "Faktów" TVN i TVN24 sondaży zaufania społecznego do swojego szefa, ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza.
 • Wiceszef MSZ: to jest sprawa poważna politycznie między Warszawą a Brukselą

  Wiceszef MSZ: to jest sprawa powa... 10:57

  27.12 | Z całą pewnością premier Morawiecki jest zdeterminowany do tego, aby bronić prawa polskiego parlamentu, rządu, a także prezydenta do tego, by reformować wymiar sprawiedliwości - mówił w "Jeden na jeden" w TVN24 wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański. Odniósł się do decyzji Komisji Europejskiej o uruchomieniu wobec Polski art. 7 traktatu unijnego.
 • "Donald Tusk stanął murem za rządem Prawa i Sprawiedliwości"

  "Donald Tusk stanął murem za rząd... 10:04

  14.12 | - Cały nasz obóz polityczny z uznaniem przyjmuje ewolucję stanowiska przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska - powiedział wicepremier Jarosław Gowin w "Jeden na jeden" TVN24, odnosząc się do listu Tuska dotyczącego kwestii relokacji uchodźców.
 • "Tego mi zabrakło". Kornel Morawiecki o expose nowego premiera

  "Tego mi zabrakło". Kornel Morawi... 11:00

  13.12 | Nie powiedział o relacjach ze wschodem, z Rosją. Nie padła w ogóle nazwa tego państwa, a to jest bardzo ważna relacja - mówił w "Jeden na jeden" w TVN24 poseł Kornel Morawiecki.
 • "Obecność Macierewicza w rządzie potwierdzeniem impotencji Morawieckiego"

  "Obecność Macierewicza w rządzie ... 11:41

  12.12 | - Jeżeli Morawiecki wchodzi w buty swojej poprzedniczki, buty przygotowane przez Kaczyńskiego i PiS, to musi się liczyć z tym, że jest zakładnikiem PiS-owskiej ekipy i Kaczyńskiego - argumentował w "Jeden na jeden" Grzegorz Schetyna, lider PO, komentując zaprzysiężenie gabinetu nowego premiera. Jak dodał, obecność Antoniego Macierewicza w rządzie jest "symbolicznym potwierdzeniem impotencji" Mateusza Morawieckiego.
rozwiń

Dwie prawdy

 • "Dwie prawdy" o sesji Rady Warszawy i edukacji według PiS

  "Dwie prawdy" o sesji Rady Warsza... 20:52

  1.09 | W czwartkowym odcinku programu "Dwie prawdy" Roman Kurkiewicz i Jan Wróbel rozmawiali o sesji Rady Warszawy. W drugiej części programu dyskutowali o edukacji według PiS.
 • "Dwie prawdy" o obchodach Sierpnia '80 i zakazie handlu w niedziele

  "Dwie prawdy" o obchodach Sierpni... 22:30

  31.08 | W środkowym odcinku programu "Dwie prawdy" Roman Kurkiewicz i Jan Wróbel rozmawiali o obchodach rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. W drugiej części programu dyskutowali o pomyśle zakazu handlu w niedziele.
 • "Dwie prawdy" o ostrzeżeniach Lecha Wałęsy i sankcjach dla Apple'a

  "Dwie prawdy" o ostrzeżeniach Lec... 23:08

  30.08 | We wtorkowych "Dwóch prawdach" Roman Kurkiewicz i Jan Wróbel rozmawiali o słowach Lecha Wałęsy, który przestrzegł w "Faktach po Faktach", że "grozi nam wojna domowa". W drugiej części programu dyskutowali natomiast o decyzji Komisji Europejskiej, uznającej Apple'a za winnego unikania płacenia należnych podatków i nakazującej zapłacenie z tego tytułu kwoty, która może przekroczyć 13 mld dol.
 • "Dwie prawdy" o patriotyzmie i polityce Angeli Merkel

  "Dwie prawdy" o patriotyzmie i po... 22:43

  29.08 | W poniedziałkowym odcinku programu "Dwie prawdy" Roman Kurkiewicz i Jan Wróbel mówili o patriotyzmie. W drugiej części programu rozmawiali o polityce migracyjnej Angeli Merkel.
 • "Dwie prawdy" o strefach bez dzieci w samolotach i kierowcach Ubera

  "Dwie prawdy" o strefach bez dzie... 22:25

  25.08 | W czwartkowym odcinku programu "Dwie prawdy" Roman Kurkiewicz i Jan Wróbel mówili o strefach bez dzieci w samolotach. W drugiej części programu rozmawiali o wyrokach na kierowców Ubera.
 • "Dwie prawdy" o polityce filmowej ministra kultury i 25-leciu niepodległości Ukrainy

  "Dwie prawdy" o polityce filmowej... 22:18

  23.08 | W piątkowym odcinku programu "Dwie prawdy" Roman Kurkiewicz i Jan Wróbel rozmawiali o polityce filmowej ministra kultury. W drugiej części programu dyskutowali o 25-leciu niepodległości Ukrainy.
 • "Dwie prawdy" o aferze reprywatyzacyjnej i powrocie Sarkozy'ego

  "Dwie prawdy" o aferze reprywatyz... 22:10

  22.08. | W piątkowym odcinku programu "Dwie prawdy" Roman Kurkiewicz i Jan Wróbel rozmawiali o aferze reprywatyzacyjnej. W drugiej części programu dyskutowali o powrocie Sarkozy'ego.
 • "Dwie prawdy" o zwolnieniu gospodarczym i odebraniu dziecka Polce w Niemczech

  "Dwie prawdy" o zwolnieniu gospod... 22:21

  19.08 | W piątkowym odcinku programu "Dwie prawdy" Cezary Michalski i Marek Migalski rozmawiali o zwalniającej polskiej gospodarce. W drugiej części programu dyskutowali o sprawie odebrania Polce dziecka w Niemczech.
 • "Dwie prawdy" o prezesie TK i recydywie socjalizmu w Polsce

  "Dwie prawdy" o prezesie TK i rec... 21:44

  18.08 | W czwartkowym odcinku "Dwóch prawd" Roman Kurkiewicz i Jan Wróbel dyskutowali o prezesie TK. W drugiej części programu rozmawiali o recydywie socjalizmu w Polsce.
 • "Dwie prawdy" o burkini w Cannes i kijach bejsbolowych ze znakiem Polski Walczącej

  "Dwie prawdy" o burkini w Cannes ... 22:32

  17.08. | W środowym odcinku "Dwóch prawd" Roman Kurkiewicz i Jan Wróbel dyskutowali o burkini w Cannes. W drugiej części programu rozmawiali o kijach bejsbolowych ze znakiem Polski Walczącej.
 • "Dwie prawdy" o "zabawie historią" i zaostrzeniu kodeksu karnego

  "Dwie prawdy" o "zabawie historią... 21:27

  16.08.| W wtorkowym odcinku "Dwóch prawd" Roman Kurkiewicz i Jan Wróbel dyskutowali o tablicy odsłoniętej przez prezydenta Andrzeja Dudę na filarze Grobu Nieznanego Żołnierza. W drugiej części programu rozmawiali o propozycjach zaostrzenia kodeksu karnego.
 • "Dwie prawdy" o napięciu na Ukrainie i o zwrocie PO na prawo

  "Dwie prawdy" o napięciu na Ukrai... 22:08

  12.08 | W piątkowym odcinku programu "Dwie prawdy" Marek Migalski i Cezary Michalski dyskutowali o napiętej sytuacji między Rosją a Ukrainą. W drugiej części programu rozmawiali o "zwrocie na prawo Platformy" zapowiedzianym przez jej lidera Grzegorza Schetynę.
rozwiń

Teleserwis

Tu Europa

 • Cały odcinek "Tu Europa"

  Cały odcinek "Tu Europa" 26:00

  06.12 | Afrykę od "lepszego świata" dzielą dwa sześciometrowe mury. Miasto Melilla to niewielki skrawek hiszpańskiej ziemi na północy Maroka - marzenie imigrantów i ich brama do raju. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego w programie "Tu Europa".
 • Walka o europejski skrawek Afryki. "Funkcjonariusze łamią im pałkami ręce i nogi"

  Walka o europejski skrawek Afryki... 08:41

  06.12 | Afrykę od "lepszego świata" dzieli trzymetrowy mur. Miasto Melilla to niewielki skrawek hiszpańskiej ziemi na północy Maroka - marzenie imigrantów i ich brama do raju. Tylko w tym roku granicę z Unią Europejską nielegalnie próbowało tu przekroczyć 15 tys. osób, głównie z Zachodniej Afryki. - Jeśli ktoś zeskoczy i dotknie stopą hiszpańskiej ziemi, automatycznie otrzymuje pomoc prawną, tłumacza i prawo do sądu - wyjaśnił Yasin Puertas Aguilera, dziennikarz i wykładowca Uniwersytetu w Melilli. Nie jest to jednak takie łatwe, bo granicę patrolują służby, które krytykowane są za brutalność wobec imigrantów. - Zdarza się, że funkcjonariusze łamią im pałkami ręce lub nogi - mówi Jose Palazon Osma, prezes organizacji humanitarnej PRODEIN. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego w programie "Tu Europa".
 • Cała rozmowa z komisarz Elżbietą Bieńkowską

  Cała rozmowa z komisarz Elżbietą ... 21:17

  06.12 | Wybór Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej to historyczne wydarzenia dla Polski - stwierdziła w programie "Tu Europa" w TVN24 Elżbieta Bieńkowska, unijna komisarz ds. rynku wewnętrznego, przemysłu i przedsiębiorczości. Dodała, że także jej "bardzo ważna" teka komisarza jest również sporym osiągnięciem dla naszego kraju.
 • Za dwa dni wprowadza się do Brukseli. "Tusk musi teraz być bardziej europejski niż polski"

  Za dwa dni wprowadza się do Bruks... 25:32

  29.11 | Już w poniedziałek 1 grudnia przewodniczącym Rady Europejskiej zostanie Donald Tusk. W programie "Tu Europa" zapytaliśmy zagranicznych dziennikarzy i unijnych polityków, czego na tym stanowisku oczekują od byłego polskiego premiera.
 • Za dwa dni wprowadza się do Brukseli. "Tusk musi teraz być bardziej europejski niż polski"

  Za dwa dni wprowadza się do Bruks... 25:43

  29.11. | Już w poniedziałek 1 grudnia przewodniczącym Rady Europejskiej zostanie Donald Tusk. W programie "Tu Europa" zapytaliśmy zagranicznych dziennikarzy i unijnych polityków, czego na tym stanowisku oczekują od byłego polskiego premiera.
 • Cały odcinek programu "Tu Europa"

  Cały odcinek programu "Tu Europa" 22:45

  22.11 | Swoją kadencję chcę oprzeć na rozwoju trzech filarów: prewencji, promocji i ochrony zdrowia - powiedział w rozmowie z "Tu Europa" Vytenis Andriukaitis, unijny komisarz ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności. - Nie jestem tutaj, żeby powiedzieć, by ludzie nie pili, ani nie palili. Jestem po to, by powiedzieć, o ile życie może być lepsze bez palenia i bez nadużywania alkoholu - wyjaśnił komisarz. Dodał, że podstawą jego pracy jest "sprawiedliwość i solidarność". - Zdrowie dla wszystkich i wszystko dla zdrowia - podkreślił.
 • "Prewencja, promocja i ochrona". Cele nowego komisarza UE ds. zdrowia

  "Prewencja, promocja i ochrona". ... 07:42

  22.11 | Swoją kadencję chcę oprzeć na rozwoju trzech filarów: prewencji, promocji i ochrony zdrowia - powiedział w rozmowie z "Tu Europa" Vytenis Andriukaitis, unijny komisarz ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności. - Nie jestem tutaj, żeby powiedzieć, by ludzie nie pili, ani nie palili. Jestem po to, by powiedzieć, o ile życie może być lepsze bez palenia i bez nadużywania alkoholu - wyjaśnił komisarz. Dodał, że podstawą jego pracy jest "sprawiedliwość i solidarność". - Zdrowie dla wszystkich i wszystko dla zdrowia - oświadczył.
 • Cały odcinek programu "Tu Europa"

  Cały odcinek programu "Tu Europa" 25:48

  15.11 | Program "Tu Europa" poświęcony był Izraelowi i konfliktowi izraelsko-palestyńskiemu.
 • 25 lat od upadku muru berlińskiego. "Proces jednoczenia Europy jeszcze się nie zakończył"

  25 lat od upadku muru berlińskieg... 26:32

  08.11 | 9 listopada 1989 r. runął mur berliński, symbol podziału powojennej Europy
 • Wciąż daleko od Unii. Turcja puka do brukselskich bram

  Wciąż daleko od Unii. Turcja puka... 24:30

  25.10. | Turcja jest od lat kandydatem do Unii Europejskiej, jednak jak dotąd rokowania w sprawie jej członkostwa toczą się bardzo powoli. W najnowszym odcinku programu "Tu Europa" analizujemy szanse tego kraju na wejście do UE i zastanawiamy się, jakie znaczenie ma partnerstwo UE-Turcja.
 • Cały odcinek programu "Tu Europa"

  Cały odcinek programu "Tu Europa" 25:35

  18.10 | - Węgry przyjęły zupełnie inny kierunek w relacjach z Unią Europejską niż Polska - mówił w programie "Tu Europa" prof. Bogdan Góralczyk z Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego. Podkreślał, że polityka premiera Viktora Orbana nastawiona jest m.in. na współpracę gospodarczą z Rosją.
 • "Największy projekt gospodarczy w historii". Rodzina w Europie zyska średnio 545 euro rocznie

  "Największy projekt gospodarczy w... 23:29

  04.10. | Umowa handlowa między Unią Europejską i USA, jeśli zostanie zawarta, połączy dwie największe gospodarki świata. Chodzi o stworzenie rynku transatlantyckiego czyli o zniesienie prawie wszystkich barier handlowych i inwestycyjnych. - Ta umowa ułatwi np. kupowanie gazu z łupków, co zapewni nam bezpieczeństwo energetyczne - wyjaśnia Ignacy Niemczycki z Polityka Insight. O umowie rozmawiano w najnowszym odcinku programu "Tu Europa".
rozwiń

Tak jest

rozwiń

Blisko Ludzi

 • W pierwszym dniu wolności poszedł "łowić" dzieci

  W pierwszym dniu wolności poszedł... 05:31

  4.06. | Przez lata molestował dzieci, w końcu wpadł na gorącym uczynku. Wyszedł po siedmiu latach odsiadki. W pierwszym dniu wolności poszedł "łowić" dzieci na boisko szkolne. Teraz Piotr H., pedofil z Głogowa, znów siedzi w areszcie. Czy można było ustrzec kolejne ofiary przed jego atakiem? Sprawą zajął się reporter "Blisko Ludzi" TVN24 Artur Zakrzewski.
 • Pedofil wychodzi na wolność i znów atakuje. Cały program "Blisko Ludzi", 3.06.2016

  Pedofil wychodzi na wolność i znó... 46:44

  4.06. | Przez lata molestował dzieci, w końcu wpadł na gorącym uczynku. Wyszedł po siedmiu latach odsiadki. W pierwszym dniu wolności poszedł "łowić" dzieci na boisko szkolne. Teraz Piotr H., pedofil z Głogowa, znów siedzi w areszcie. Czy można było ustrzec kolejne ofiary przed jego atakiem? Sprawą zajął się reporter "Blisko Ludzi" TVN24 Artur Zakrzewski.
 • Pedofil wychodzi na wolność i znów atakuje. Materiał "Blisko ludzi"

  Pedofil wychodzi na wolność i znó... 00:59

  3.06. | Przez lata molestował dzieci, w końcu wpadł na gorącym uczynku. Wyszedł po siedmiu latach odsiadki i w pierwszym dniu wolności poszedł łowić dzieci na boisko szkolne. Piotr H., pedofil z Głogowa znów siedzi w areszcie. Czy można było ustrzec kolejne ofiary przed jego atakiem? Na pewno należało!
 • Zginął 11-latek, winnych brak. "Nie ma dnia, żebym go nie przepłakała"

  Zginął 11-latek, winnych brak. "N... 45:34

  28.05 | Nie ma winnych śmierci jedenastoletniego Igora. Rok temu chłopca przygniotła nieprzytwierdzona do podłoża bramka piłkarska, która w pewnym momencie przewróciła się na niego.
 • Komornik zajął i zlicytował lawetę

  Komornik zajął i zlicytował lawetę 48:02

  21.05 | Komornik odebrał przedsiębiorcy lawetę, choć ten spłacił dług. Nie uiścił jednak opłaty za koszta postępowania komorniczego, czyli niespełna 400 zł. Komornik o niedopłacie jednak Dariusza Wasilewskiego nie poinformował, tylko pod jego nieobecność zlicytował za ok. 1200 zł lawetę wartą dziesięciokrotnie więcej. Teraz twierdzi, że nie ma sobie nic do zarzucenia. Materiał magazynu "Blisko ludzi".
 • On pędził jak szalony, ona nie miała szans. Ale prokurator nie chciał aresztu

  On pędził jak szalony, ona nie mi... 44:42

  14.05 | Nigdy nie miał prawa jazdy, został złapany za kierownicą pod wpływem narkotyków, ciąży na nim wyrok w zawieszeniu za posiadanie znacznych ilości kokainy. Gdy prokuratura postawiła Adrianowi M. z Warszawy kolejny, najpoważniejszy zarzut - spowodowania śmiertelnego wypadku i ucieczki z miejsca zdarzenia - podejrzany jak gdyby nigdy nic wrócił do domu. Prokurator nawet nie wnioskował o areszt.
 • Cały program "Blisko ludzi"

  Cały program "Blisko ludzi" 49:22

  07.05 | Sześcioletnia Natalia (imię dziewczynki zostało zmienione) zaczęła dziwnie się zachowywać, gdy przyjechała na ferie do dalszej rodziny. Z tego jak relacjonowała to, co miało się dziać w jej rodzinnym domu, bez obrazy dla obyczajów można przytoczyć tylko, że ma z przyjacielem matki "wielką tajemnicę". Materiał programu "Blisko ludzi".
 • Cały program "Blisko ludzi"

  Cały program "Blisko ludzi" 49:10

  30.04 | Wydawało się, że przed 26-letnim Jakubem z Katowic jest jeszcze całe życie. Miał plany, pasje i perspektywy na przyszłość, z narzeczoną planował ślub. Do czasu kiedy udał się na, wydawałoby się, rutynowy zabieg usunięcia migdałków. Jakub zmarł trzy dni po operacji, którą przeprowadzała rezydentka, a nie doświadczony specjalista.
 • Cały program "Blisko Ludzi"

  Cały program "Blisko Ludzi" 44:22

  23.04 | Zaczęło się niewinnie. Burmistrz Łęczycy Krzysztof Lipiński zaraz po tym, jak powołał na prezesa Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Jana Budzińskiego, przyszedł do jego domu. Złożył jego żonie co najmniej dziwną propozycję. Kobieta nagrała rozmowę.
 • Cały program "Blisko ludzi"

  Cały program "Blisko ludzi" 46:30

  16.04. | Zobacz cały program "Blisko ludzi".
 • Dwuletni Filip zmarł w samochodzie rodziców

  Dwuletni Filip zmarł w samochodzi... 06:29

  16.04 | Dwuletni Filip zmarł w drodze do szpitala w Katowicach, gdzie odesłali go lekarze ze szpitalnego oddziału ratunkowego w Jaworznie. Rodzice przewozili chłopca własnym samochodem, bo tak - zdaniem lekarza - miało być szybciej niż karetką. Szpital w Jaworznie twierdzi, że to rodzice nie wyrazili zgody na leczenie i postanowili przewieźć chłopca gdzie indziej. W czasie podróży samochodem dwulatek zaczął słabnąć i zmarł. Materiał programu "Blisko ludzi".
 • Dyskusja w programie "Blisko ludzi"

  Dyskusja w programie "Blisko ludzi" 05:48

  16.04. | Dyskusja w programie "Blisko ludzi".
rozwiń

Prosto z Polski

 • 28.02.2015 Prosto z Polski

  28.02.2015 Prosto z Polski 24:06

  2802 | Własną żonę mianował dyrektorką szkoły. Ta w rewanżu posłała go na roczny pełnopłatny urlop zdrowotny. Program zaczniemy od historii byłego już burmistrza Stawisk koło Łomży, który jak widać potrafi zadbać o swoje interesy. Zajmiemy się także sprawą nielegalnej ekshumacji na cmentarzu w Witaszycach koło Jarocina. Zapytamy jak to możliwe, że ktoś pomylił ciała dwóch zmarłych i pochował jedną z nich nie tam gdzie trzeba. Na koniec pokażemy jak urzędnicy "kneblują" usta schorowanemu 66-letniemu mężczyźnie, zamiast mu pomóc.
 • 07.02.2015 Prosto z Polski

  07.02.2015 Prosto z Polski 23:57

  0702 | W dzisiejszym programie ponownie odwiedzimy Daliową na Podkarpaciu. Rodzeństwo osierocone przez matkę, która zginęła w pożarze rodzinnego domu, nie będzie rozdzielone. Sąd zdecydował, że maluchy zostaną z dziadkami, którzy na razie tworzyć będą dla nich rodzinę zastępczą. Po dramacie jaki spotkał tę rodzinę, ruszyła lawina pomocy. Ruszyły już prace przy odbudowie spalonego domu. Remontowany jest też budynek, w którym razem z dziadkami zamieszkają osierocone dzieci. Wszystko to obserwował na miejscu nasz reporter.
 • "Prosto z Polski" z 24.01

  "Prosto z Polski" z 24.01 24:10

  24.01 | Cały program "Prosto z Polski" z 24 stycznia.
 • Śmiertelnie potrącił pieszego. Może uniknąć kary

  Śmiertelnie potrącił pieszego. Mo... 07:52

  1.11 | Potrącił śmiertelnie pieszego, zatrzymał się, okradł umierającego, po czym wsiadł do samochodu i spokojnie odjechał. Kierowca, dla którego ważniejsze od ratowania życia ofiary wypadku był jego telefon komórkowy najprawdopodobniej będzie teraz odpowiadał tylko za "prowadzenie auta bez uprawnień i kradzież". Prokurator nie był bowiem w stanie przedstawić mu zarzutów za spowodowanie wypadku. Materiał "Prosto z Polski".
 • Przez lata czekała na sprawiedliwość. Z rozpaczy popełniła samobójstwo

  Przez lata czekała na sprawiedliw... 23:22

  7.06| Krystyna Chojnacka wraz z mężem przez 21 lat walczyła o zwrot niesłusznie pobranego podatku akcyzowego. Gdy sąd po raz 17. odesłał sprawę do ponownego rozpatrzenia, 55-letnia mieszkanka Kartuz popełniła samobójstwo. Zostawiła list pożegnalny, w którym wyjaśnia powód tak desperackiego kroku.
 • "Haracz" na karetki i ratownicy bez uprawnień

  "Haracz" na karetki i ratownicy b... 24:05

  31.05. | Ratownicy, którzy nie mają uprawnień do ratowania; inspektor, który każe zamurować okna na szopogaraż i karetki opodatkowane stawką nakładaną na luksusowe towary - to tematy, które przygotowali reporterzy kolejnego odcinka "Prosto z Polski".
 • Kompromitacja posłanki w Łodzi, seksafera w Częstochowie i samosąd w Puławach

  Kompromitacja posłanki w Łodzi, s... 23:59

  12.04 | Kompromitacja posłanki w Łodzi, seksafera w Częstochowie i samosąd w Puławach
 • Mógłby mnie pan zbadać alkomatem? "Nie mamy w tej chwili"

  Mógłby mnie pan zbadać alkomatem?... 24:04

  19.01 | Piłeś, nie jedź. A przynajmniej przebadaj się alkomatem - z takimi apelami ze strony policji spotykaliśmy się ostatnio dość często, szczególnie po tragedii w Kamieniu Pomorskim, gdzie pijany kierowca rozjechał sześć osób. Policjanci zachęcają, by przyjść na komisariat i skontrolowac swoją trzeźwość, jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości związane z tzw. syndromem dnia poprzedniego. Reporter "Prosto z Polski" sprawdził, jak w praktyce wygląda możliwość kontroli trzeźwości na dowolnym komisariacie.
 • Zrozpaczona matka kontra urzędnicy

  Zrozpaczona matka kontra urzędnicy 23:54

  11.01. | Pani Mirosława z Brodnicy walczy o budowę ścieżki rowerowej przy drodze, gdzie zginął jej syn. Urzędnicy jednak, realizację tego planu skutecznie utrudniają. W magazynie "Prosto z Polski" także o rodzinach z Wałbrzycha, które za nakazaną wyprowadzkę z kamienicy wciąż nie dostały odszkodowania oraz o aucie za 100 tys. złotych choć wartym 20 milionów, który przegrywa w starciu z przepisami.
 • Łamanie praw zwierząt, bicie właścicieli. Schronisko działa mimo nieprawidłowości

  Łamanie praw zwierząt, bicie właś... 24:00

  05.01 | Łamanie praw zwierząt oraz przeganianie i bicie właścicieli psów, którzy chcą zabrać swoich pupili - to tylko niektóre z grzechów od lat popełnianych w jednym z największych w Polsce schronisk dla bezdomnych zwierząt w Radysach. Mimo potwierdzonych przez NIK nieprawidłowości, właściciele schroniska nic sobie z tego nie robią i przyjmują kolejne zwierzęta. Trafił tam również czteroletni pies Rudek, który czekał na swoją panią przed sklepem gdy ta robiła zakupy. Zwierzę zostało uśpione i spalone. Próbujący wyjaśnić tę sprawę reporter programu "Prosto z Polski" spotkał się z agresją i rękoczynami ze strony właścicieli schroniska.
 • Dłużnicy mimo woli, ofiara z zarzutami i kompromitacja urzędników

  Dłużnicy mimo woli, ofiara z zarz... 24:04

  21.12 | W programie "Prosto z Polski" o mieszkańcach woj. świętokrzyskiego, którzy otrzymali wezwania do zapłaty na kwotę od 60 do 100 tys. zł. Wszystko przez stare weksle, które podpisywali in blanco wiele lat temu. Ponadto w magazynie historia 64-letniego emeryta, który postanowił się bronić przed napastnikami oraz totalna kompromitacja urzędników w Obornikach Śląskich, którzy przelali na konto oszusta ponad pół miliona złotych.
 • Mieszkała w stajni, z ranami otwartymi trafiła do szpitala

  Mieszkała w stajni, z ranami otwa... 24:03

  15.12 | Wstrząsająca historia z okolic Bochni w Małopolsce. Matka traktowała tam swoją umysłowo chorą córkę jak zwierzę. 24-letnia kobieta od kilku miesięcy nie była myta, miała niezaleczone rany, wszawicę i odleżyny, bo prawdopodobnie przez długie tygodnie leżała w bezruchu na prowizorycznym łóżku w stajni. W najnowszym magazynie "Prosto z Polski" również niezwykła historia bezdomnej kobiety i reportaż o rodzinie, która wydała pół miliona złotych na dom, a teraz musi go burzyć kawałek po kawałku.
rozwiń

Piaskiem po oczach

 • Sędzia Morawiec o swoim odwołaniu: może to było "na kogo wypadnie, na tego bęc"

  Sędzia Morawiec o swoim odwołaniu... 24:55

  05.01 | - To nie jest reakcja na odwołanie ze stanowiska. To jest reakcja na sposób odwołania ze stanowiska. (...) Naruszył moje dobra osobiste, i to w sposób haniebny - powiedziała w piątek w "Piaskiem po oczach" w TVN24 sędzia Beata Morawiec. Odwołana w listopadzie przez ministra Zbigniewa Ziobrę była prezes Sądu Okręgowego w Krakowie pozwała szefa resortu sprawiedliwości za naruszenie dóbr osobistych.
 • "Nie chodzi o praworządność. Chodzi o to, że Polska nie chce być już miejscem postkolonialnym"

  "Nie chodzi o praworządność. Chod... 27:51

  22.12 | Polskie państwo nie chce być już miejscem postkolonialnym, z którego można wyprowadzać pieniądze. Chodzi tutaj o argumenty typowo ekonomiczne i polityczne - mówił w "Piaskiem po oczach" w TVN24 Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości, komentując decyzję Komisji Europejskiej. - Ekonomiczne dlatego, że budujemy Centralny Port Lotniczy, który może być konkurencją dla wielkich ośrodków tego typu na zachodzie Europy - wyjaśnił.
 • Były szef SKW: Obecność Macierewicza w MON przeraża

  Były szef SKW: Obecność Macierewi... 21:57

  15.12 | - To zemsta Antoniego Macierewicza, zemsta z niskich pobudek za odebranie mu poświadczenia bezpieczeństwa w 2008 roku - mówił generał Janusz Nosek, były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego w "Piaskiem po oczach". Odniósł się w ten sposób do zarzutów postawionych mu przez prokuraturę. Generał komentował także kulisy ujawnienia raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych.
 • Łapiński o sprawie generała Kraszewskiego: prezydent tego oczekiwał

  Łapiński o sprawie generała Krasz... 51:07

  08.12 | - Zakończenie tej sprawy przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego to jest to, czego prezydent oczekiwał - mówił w "Piaskiem po oczach" rzecznik Andrzeja Dudy, Krzysztof Łapiński. Odniósł się w ten sposób do odebrania generałowi Kraszewskiemu, bliskiemu współpracownikowi głowy państwa, dostępu do informacji niejawnych. Gośćmi drugiej części "Piasku po oczach" byli Michał Kamiński (Unia Europejskich Demokratów), Ryszard Czarnecki (PiS), wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego i Aleksander Hall, były opozycjonista.
 • "Tusk naruszył ducha traktatu unijnego, jest nieformalnym liderem opozycji"

  "Tusk naruszył ducha traktatu uni... 24:37

  24.11 | Zgłaszam gotowość do startu w wyborach prezydenckich, gdyby Donald Tusk startował i miałbym poparcie, które by dawało mi szansę na wygraną - podkreślał w "Piaskiem po oczach" w TVN24 eurodeputowany Jacek Saryusz-Wolski. - Gdyby szerokie spektrum odmienne od opozycji potrzebowało kandydata, a Tusk startował, to wtedy też jestem gotowy - dodał.
 • Cymański: słowa prezydenta były złe. Powinien bardzo uważać

  Cymański: słowa prezydenta były z... 24:57

  17.11 | Napięcie między szefem MON a prezydentem jest jeszcze mocniejsze. Czas najwyższy, żeby zakończyć ten spór. To zadanie dla kierownictwa partii - powiedział w "Piaskiem po oczach" Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski.
 • Adam Bielan o zapowiadanej rekonstrukcji rządu: będzie solidna

  Adam Bielan o zapowiadanej rekons... 21:08

  03.11 | Prezes Kaczyński wbrew rozmaitym mitom i czarnej propagandzie, która była uprawiana przeciwko niemu przez całe lata, jest w stanie własne ambicje schować wtedy, kiedy wymaga tego interes prawicy czy Polski - powiedział wicemarszałek Senatu Adam Bielan (Polska Razem). Polityk mówił w "Piaskiem po oczach" o zapowiadanej rekonstrukcji rządu i spekulacjach na temat zmiany na stanowisku szefa rządu.
 • Szeremietiew: Macierewicz powinien podać się do dymisji

  Szeremietiew: Macierewicz powinie... 21:35

  27.10 | - Myślę, że minister byłby zadowolony, gdyby prezydent bez szemrania realizował wszystko to, co minister sobie zamarzył - powiedział Romuald Szeremietiew. Były wiceminister obrony narodowej komentował w "Piaskiem po oczach" TVN24 konflikt na linii Andrzej Duda - Antoni Macierewicz. Jego zdaniem, niemożność osiągnięcia porozumienia między nimi powinna skutkować dymisją szefa MON.
 • "Mieliśmy dobre relacje, mamy dobre relacje i będziemy mieli dobre relacje z panem prezydentem"

  "Mieliśmy dobre relacje, mamy dob... 27:58

  20.10 | - Rozmowa była w dobrej atmosferze. Z treści, które do nas docierają, wynika, że w dużej części poprawek panowie się zgodzili, jest już pełne porozumienie, co do niektórych jest kwestia dalszych rozmów, dalszej negocjacji - w ten sposób marszałek Senatu Stanisław Karczewski w "Piaskiem po oczach" skomentował piątkowe spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.
 • Lekarze rezydenci: jesteśmy agentami zmiany, dobrej zmiany

  Lekarze rezydenci: jesteśmy agent... 00:33

  13.10.| - To my chcieliśmy się spotkać z panią premier Szydło w środę, żeby zdążyć przed teatrem politycznym w czwartek i piątek - powiedział przedstawiciel lekarzy rezydentów Łukasz Jankowski w programie "Piaskiem po oczach" TVN24. - Kompletnie nie mają znaczenia nasze poglądy polityczne - przekonywała Marta Moczydłowska, lekarka stażystka, uczestnicząca w strajku głodowym od ośmiu dni.
 • Hofman: prezes zarządza tym konfliktem

  Hofman: prezes zarządza tym konfl... 27:25

  06.10 | - Konflikt pokoleniowy jest wpisany w politykę i to jest normalne - stwierdził były rzecznik PiS Adam Hofman, komentując w "Piaskiem po oczach" spór prezydenta Andrzeja Dudy i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Jak dodał, wskazując na rolę rolę prezesa PiS, "tym procesem także się zarządza".
 • Sędzia Piwnik: złożę prośbę do ministra o dalsze pełnienie urzędu

  Sędzia Piwnik: złożę prośbę do mi... 20:45

  29.09 | Zgodnie ze zmianami, jakie nastąpiły w prawie, ja już jestem w stanie spoczynku - powiedziała w "Piaskiem po oczach" była minister sprawiedliwości i prokurator generalna sędzia Barbara Piwnik. Zapowiedziała, że w poniedziałek złoży prośbę o wyrażenie zgody przez ministra sprawiedliwości na dalsze pełnienie urzędu. - Nie wiem co zrobi minister, zobaczymy. Jak nie będę sędzią, nie będę mogła być przewodniczącym KRS - dodała. Odniosła się w ten sposób do nieoficjalnych informacji, które mówią, że sędzia Barbara Piwnik może zostać nowym szefem Krajowej Rady Sądownictwa.sprawiedliwości na dalsze pełnienie urzędu. - Nie wiem co zrobi minister, zobaczymy. Jak nie będę sędzią, nie będę mogła być przewodniczącym KRS - dodała. Odniosła się w ten sposób do nieoficjalnych informacji, które mówią, że sędzia Barbara Piwnik może zostać nowym szefem Krajowej Rady Sądownictwa.
rozwiń

Horyzont

rozwiń

Dzień po dniu

 • Dyrektorka zastraszana przez rodziców. "Uwikłam panią w procesy na lata"

  Dyrektorka zastraszana przez rodz... 06:20

  05.10 | Rodzice licealistki, która nie dostała się do wymarzonej klasy, postanowili zemścić się za to, na dyrektorce liceum. Zapowiadają uwikłanie jej w niekończące się procesy sądowe. Grożą zatruciem życie jej i jej rodzinie.
 • Skazany za pedofilię ksiądz nie trafił do więzienia

  Skazany za pedofilię ksiądz nie t... 02:52

  11.09 | Ksiądz Paweł K. został prawomocnie skazany na siedem lat więzienia za pedofilię. Do zakładu karnego jednak nie trafił, bo niemal trzy miesiące po zapadnięciu prawomocnego wyroku do sądu okręgowego nie wróciły akta sprawy i uzasadnienie decyzji. Bez tego nie można doprowadzić mężczyzny do więzienia. Na wolności ksiądz wciąż nękał swoje ofiary. Materiał programu "Blisko ludzi" telewizji TTV.
 • Eksmitują rodzinę, bo zabrakło jej 4 metrów kwadratowych

  Eksmitują rodzinę, bo zabrakło je... 05:03

  7.09 | Kuriozalna decyzja urzędników z warszawskiego Bemowa. Zamiast pomóc, wyrzucają z mieszkania pięcioosobową rodzinę. Ta decyzja - de facto eksmisja - to sprawa, w której nie ma żadnego wyroku. Rodzina jest porządna i nie zalega z czynszem. Jedyny powód, dla którego urzędnicy postanowili ich wyrzucić to fakt, że po urodzeniu dziecka mieszkanie... zrobiło się za ciasne. Materiał magazynu "Blisko ludzi".
 • Błąd kosztujący życie pacjenta

  Błąd kosztujący życie pacjenta 06:31

  04.05 | Lekarka dyżurująca na oddziale ratunkowym szpitala w Garwolinie nie podała rannemu mężczyźnie chorującemu na hemofilię tak zwanego czynnika krzepnięcia krwi. Pacjent zmarł. Błąd lekarski jest ewidentny. Otwarte pozostaje pytanie, dlaczego do niego doszło. Z rutyny, braku wiedzy, czy zlekceważenia obrażeń pacjenta? Materiał magazynu "Blisko Ludzi".
 • Policja szuka gwałciciela, który zaatakował we Wrocławiu trzy kobiety

  Policja szuka gwałciciela, który ... 05:44

  19.01 | Policja we Wrocławiu szuka mężczyzny, który chciał zgwałcić co najmniej trzy kobiety. Napastnik ten samej nocy brutalnie zaatakował mieszkanki dzielnicy Grabiszynek. Scenariusz za każdym razem wyglądał podobnie - sprawca rzucał się na kobiety, bił je pięściami i próbował zmusić do obcowania płciowego. Ofiarom udało się przepłoszyć gwałciciela krzykiem a policja przygotowuje już portret pamięciowy mężczyzny.
 • Spór o misia

  Spór o misia 05:51

  17. 11 | Zdumiewający spór o misia na sesji rady miasta w Tuszynie. Jedni chcą Kubusia Puchatka, inni - Misia Uszatka, jeszcze inni - Colargola. Brzmi zabawnie, ale to wcale nie jest zabawne jak radni, którzy na poważnie zajmują się płcią i garderobą misia.
 • Cmentarz widmo. Przez 21 lat nie pochowano tu nikogo

  Cmentarz widmo. Przez 21 lat nie ... 05:26

  13.10 | Cmentarz jest, ale jakby go nie było. Choć został wyznaczony 21 lat temu, do tej pory nie można na nim grzebać zmarłych. Żeby było ciekawiej, urzędnicy gminy Książki w woj. kujawsko-pomorskim nie mieli o tym pojęcia. Przez 21 lat żyli jak w Matrixie. 21 lat temu utworzyli cmentarz, na którym do tej pory nie odbył się żaden pogrzeb i... nikogo to nie zdziwiło. A na starej nekropolii dawno już zabrakło miejsca i groby są upychane, gdzie się da, najczęściej pod płotem.
 • Chcąc zarobić na podróżnych ryzykują ich zdrowiem i życiem

  Chcąc zarobić na podróżnych ryzyk... 04:25

  20.09 | Zatrważające wyniki przyniosła kontrola autobusów prywatnych przewoźników na Dolnym Śląsku. Busy dowożące dzieci do szkoły a dorosłych do pracy to bardzo często złom na kółkach, który w ogóle nie powinien wyjechać na drogi.
 • Szaleńcza jazda prezydenta Włocławka

  Szaleńcza jazda prezydenta Włocławka 04:31

  20.09 | Andrzej Pałucki najwyraźniej odkrył w sobie talent kierowcy rajdowego, bo pędził w terenie zabudowanym ponad 90 km/h i wyprzedzał w miejscu niedozwolonym ale przyłapany na gorącym uczynku - wszystkiego się wyparł. Nie przyznał się do niebezpiecznej jazdy mimo, że jego wyczyny zostały nagrane przez innego kierowcę.
 • Skierowanie ważniejsze od życia. Pacjent umarł, bo nie miał odpowiedniego dokumentu

  Skierowanie ważniejsze od życia. ... 10:06

  5.09 | Szpital w Bielsku Podlaskim (woj. podlaskie) - tu umierającego człowieka pielęgniarka odesłała po skierowanie na pogotowie ratunkowe. Pogotowie wróciło z mężczyzną do szpitala. Tam 62-letni pacjent umarł. Reporterzy TVN24 próbowali sprawdzić kto zawinił? Dlaczego pomoc nie została udzielona? Rodzina poszkodowanego zapowiada: będziemy walczyć, żeby ta śmierć nie poszła na marne, żeby uratowała inne życie.
 • Jest kaleką, ale nie zobaczył ani grosza z należnych mu pieniędzy

  Jest kaleką, ale nie zobaczył ani... 07:51

  9.06 | Był świetnie zapowiadającym się sportowcem. W wyniku wypadku na treningu omal nie stracił życia, gdy metalowa bomba służąca do rzutu młotem wylądowała na jego skroni. Michał przeżył, ale od dwunastu lat jest kaleką, co i tak w jego przypadku zakrawa na cud. Mimo to - i mimo prawomocnego wyroku sądu, który przyznał mu rentę i odszkodowanie - do tej pory nie zobaczył grosza z pieniędzy, które miały mu służyć na leczenie, rehabilitację i życie. Działacze sportowi celowo wyprowadzili i roztrwonili majątek, byle tylko nie płacić odszkodowania.
 • Nie będzie śledztwa w sprawie wypadku, w którym zginęło siedmioro nastolatków

  Nie będzie śledztwa w sprawie wyp... 04:20

  14.04 | Szesnastoletni sprawca, który prowadząc samochód po pijanemu uderzył w drzewo, nie poniesie żadnej odpowiedzialności karnej. Ponieważ jest nieletni i nie działał z zamiarem zabicia swoich kolegów. "Jego sprawa zostanie skierowana do sądu rodzinnego i dla nieletnich". Tak zdecydowała prokuratura. Jeśli to stanowisko podtrzyma sąd, winnemu śmierci siedmiu osób w wypadku pod Chełmnem będzie grozić tylko poprawczak.
rozwiń

Kawa na ławę

 • "Może to jest ten moment, kiedy się trzeba otrząsnąć"

  "Może to jest ten moment, kiedy ... 09:00

  14.01 | - Moim zdaniem opozycja ma problem z fundamentalną kwestią, jaką jest wiarygodność - stwierdził w "Kawie na ławę" w TVN24 wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. - Na pewno to zachowanie nie sprzyjające opozycji. Może to jest ten moment, kiedy się trzeba otrząsnąć - przyznał z kolei Bartosz Arłukowicz, komentując odrzucenie przez Sejm obywatelskiego projektu liberalizującego prawo aborcyjne.
 • "To się zrobiło już nudne"

  "To się zrobiło już nudne" 01:20

  7.01|
 • "Trudno mi sobie wyobrazić, że mogłoby być gorzej"

  "Trudno mi sobie wyobrazić, że mo... 00:52

  7.01| - W najbliższych dniach wszystkie wątpliwości zostaną rozstrzygnięte, jeszcze odrobina cierpliwości jest potrzebna - mówił o rekonstrukcji rządu Michał Dworczyk (PiS) w programie "Kawa na ławę" w TVN24 . - Mnie interesuje taka rekonstrukcja, w której zobaczę nadzieję na wywiązanie się przez PiS z obietnic wyborczych - komentował Paweł Kukiz (lider Kukiz'15).
 • Kukiz o nadziei na wywiązanie się z obietnic wyborczych

  Kukiz o nadziei na wywiązanie się... 00:34

  7.01| - W najbliższych dniach wszystkie wątpliwości zostaną rozstrzygnięte, jeszcze odrobina cierpliwości jest potrzebna - mówił o rekonstrukcji rządu Michał Dworczyk (PiS) w programie "Kawa na ławę" w TVN24 . - Mnie interesuje taka rekonstrukcja, w której zobaczę nadzieję na wywiązanie się przez PiS z obietnic wyborczych - komentował Paweł Kukiz (lider Kukiz'15). - To się zrobiło już nudne - ocenił Krzysztof Hetman (europoseł PSL).
 • Prezydencki doradca: relacje z Macierewiczem trudne, nie ma chemii

  Prezydencki doradca: relacje z Ma... 58:52

  02.18 | Relacje prezydenta z szefem MON są trudne. Jeśli konstytucyjna niespójność napotyka na sytuację, kiedy między dwoma wybitnymi politykami nie ma chemii, to powstają pola sporów - powiedział w "Kawie na ławę" doradca prezydenta profesor Andrzej Zybertowicz odnosząc się do trwającego od miesięcy konfliktu Andrzeja Dudy z Antonim Macierewiczem.
 • "Wielce niestosowne" komentarze Gersdorf i "możliwości, które daje konstytucja"

  "Wielce niestosowne" komentarze G... 57:17

  24.12 | Nie zgodzę się, że zmiany w sądownictwie są radykalne czy rewolucyjne, ale są często głębokie i zasadnicze, i wpisują się w możliwości, które daje konstytucja - powiedział w "Kawie na ławę" Krzysztof Łapiński z Kancelarii Prezydenta.
 • Prezydencki minister: to projekty pana prezydenta. Nie ma powodów, by nie podpisywał

  Prezydencki minister: to projekty... 58:41

  17.12 | Przez cały proces legislacyjny przedstawiciele prezydenta byli i uważają, że jest zgodne z wolą prezydenta to, co jest w tej chwili w tych ustawach. Nie ma powodów do tego, żeby pan prezydent nie podpisywał, ponieważ to są projekty pana prezydenta - powiedział w niedzielę w programie "Kawa na ławę" w TVN24 prezydencki minister Andrzej Dera, komentując przegłosowane w Sejmie i Senacie ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. - Pan prezydent zje własny język - odpowiadał mu Sławomir Neumann z PO.
 • "Prezydent dał się podpuścić własnym prawnikom"

  "Prezydent dał się podpuścić włas... 59:00

  03.12 | Prezydent bardzo spokojnie podchodzi do tego, co się wydarzyło w ostatnich dniach - powiedział w niedzielę w "Kawie na ławę" w TVN24 Krzysztof Łapiński, minister z kancelarii Andrzej Dudy. Dodał, że głowa państwa porozmawia ze swoimi współpracownikami i oceni poprawki, które Prawo i Sprawiedliwość wprowadziło do jego projektów ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.
 • "To nie posłowie będą ustalać panu prezydentowi, kto będzie jego doradcą"

  "To nie posłowie będą ustalać pan... 58:49

  19.11 | Władysław Kosiniak-Kamysz stwierdził, że Andrzej Duda jest "poniewierany". - Nie mogą prezydenta poniewierać ci, którzy na niego nie głosowali ani ci z jego obozu, obozu władzy - komentował szef PSL. Rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński, odnosząc się do jednego z wątków tego sporu, związanego z postępowaniem kontrwywiadu wobec bliskiego współpracownika Andrzeja Dudy, podkreślił, że "to nie posłowie będą ustalać panu prezydentowi, kto będzie jego doradcą". Dalsza część dyskusji poświęcona była rezolucji Parlamentu Europejskiego wobec Polski, którą podjęto w środę. Gośćmi Bogdana Rymanowskiego byli : Agnieszka Ścigaj (Kukiz'15), Andrzej Halicki (PO), Paweł Rabiej (Nowoczesna), Krzysztof Łapiński (Kancelaria Prezydenta RP), Władysław Kosiniak- Kamysz (PSL) oraz Michał Wojcik, wiceminister sprawiedliwości.
 • Goście "Kawy na ławę" rozmawiali o szefie MSZ Witoldzie Waszczykowskim

  Goście "Kawy na ławę" rozmawiali ... 58:59

  05. 11 | Witold Waszczykowski pobudza najniższe instynkty nacjonalistyczne po to, żeby nie objęła go dymisja - ocenił w "Kawie na ławę" w TVN24 Bartosz Arłukowicz (PO), komentując w ten sposób ostatnie wypowiedzi szefa MSZ. - Polska musi prowadzić politykę profesjonalną. Tam, gdzie jest kłamstwo, musimy reagować, ale nie możemy się obrażać - przekonywał z kolei Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości.
 • "Kawa na ławę". Dyskusja o rekonstrukcji rządu

  "Kawa na ławę". Dyskusja o rekons... 04:00

  29. 10 | Ja bym chciała, żeby poseł Kaczyński przestał być tchórzem. Bo to, że nie bierze odpowiedzialności za to, co się dzieje w naszym kraju, to czyste tchórzostwo. Wszyscy wiemy, że to prezes Kaczyński daje instrukcje wam wszystkim - mówiła Joanna Scheuring-Wielgus (Nowoczesna), zwracając się do Jacka Sasina (PiS) i rzecznika prezydenta Krzysztofa Łapińskiego. - Proszę nie obrażać Jarosława Kaczyńskiego - zareagował na te słowa Sasin.
 • "Pan prezydent jest systematycznie upokarzany przez własne środowisko"

  "Pan prezydent jest systematyczni... 59:23

  22.10 | - Myślę, że ten spór skończy się jednak próbą upokorzenia pana prezydenta, a dobrze by było, żeby po pierwsze do tego nie doszło, a po drugie, żeby prezydent pamiętał, że w tym sporze powinien reprezentować wszystkich Polaków - mówił o sporze na linii prezes PiS Jarosław Kaczyński - prezydent Andrzej Duda poseł Nowoczesnej Paweł Rabiej. O tych relacjach rozmawiali goście w programie "Kawa na ławę".
rozwiń

Loża prasowa

rozwiń

Drugie śniadanie mistrzów