Fakty po Faktach

 • Wiceszef MSZ: z ustawy o IPN nie będą stawiane zarzuty

  Wiceszef MSZ: z ustawy o IPN nie ... 27:57

  20.02 | - Nie będą, z zakresu tej ustawy do momentu orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, stawiane zarzuty prokuratorskie - powiedział w "Faktach po Faktach" wiceminister spraw zagranicznych i przewodniczący zespołu do spraw dialogu prawno - historycznego z Izraelem, Bartosz Cichocki o ustawie o IPN. W drugiej części programu gośćmi byli Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu oraz Jan Grabiec, rzecznik Platformy Obywatelskiej.
 • "Morawiecki był zdecydowanie źle przygotowany"

  "Morawiecki był zdecydowanie źle ... 27:29

  18.02 | Premier Mateusz Morawicki zapomniał o jednej zasadniczej prawdzie, która w czasie takich wystąpień obowiązuje. Musi myśleć zawsze o tym, że nie wypowiada się w swoim imieniu, tylko w imieniu państwa - powiedział w "Faktach po Faktach" były wiceminister spraw zagranicznych prof. Artur Nowak-Far, komentując wypowiedź szefa polskiego rządu na temat Holokaustu. Prof. Andrzej Żbikowski z Żydowskiego Instytutu Historycznego podkreślił, że angielskie słowo, którego użył premier, jest zagwarantowane dla organizatorów Zagłady. Gośćmi drugiej części programu byli: Michał Kamiński i Marek Migalski.
 • "Władek musiał się spodziewać, że po niego przyjdą"

  "Władek musiał się spodziewać, że... 30:06

  17.02 | Obowiązkiem Władysława Frasyniuka jako ojca było uchronienie dziecka przed widokiem swojego zatrzymania i zgłoszenie się do prokuratury - oceniła w "Faktach po Faktach" Aleksandra Jakubowska, rzeczniczka rządów Józefa Oleksego i Włodzimierza Cimoszewicza. Nie zgodziła się z nią Małgorzata Niezabitowska, rzeczniczka gabinetu Tadeusza Mazowieckiego. Gośćmi drugiej części programu byli: były minister sportu Adam Korol i komentator sportowy Andrzej Person.
 • "Polacy skuć się w kajdanki nie pozwolą"

  "Polacy skuć się w kajdanki nie p... 28:20

  16.02 | To było absolutnie niepotrzebne - oceniał Piotr Apel (Kukiz'15). - PiS takimi działaniami bardzo szybko przypomni społeczeństwu, jak wygląda PRL - podkreślał z kolei Andrzej Halicki (PO). Goście "Faktów po Faktach" w TVN24 komentowali w ten sposób zatrzymanie Władysława Frasyniuka, który w środę rano w kajdankach został wyprowadzony z domu przez policjantów. W drugiej części programu, gościem był profesor Janusz Czapiński.
 • "Władza demonstruje nierówność wobec prawa"

  "Władza demonstruje nierówność wo... 28:47

  15.02 | - W zakresie stosowania prawa o zgromadzeniach niestety mamy do czynienia z wybiórczym stosowaniem standardów - stwierdziła w "Faktach po Faktach" profesor Ewa Łętowska, była rzecznik praw obywatelskich, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku. Drugim gościem programu był mecenas Piotr Schramm, adwokat Władysława Frasyniuka.
 • "Brakuje silnego głosu polskiej inteligencji"

  "Brakuje silnego głosu polskiej i... 28:24

  14.02 | Słusznie Jarosław Kaczyński pamięta czasy komunizmu, bo wolność jest niebezpieczna, bo wolność zaraża obywateli, bo wolność powoduje naturalny, pozytywny odruch - wskazywał w "Faktach po Faktach" były opozycjonista Władysław Frasyniuk, komentując swoje poranne zatrzymanie przez policję i postawienie zarzutów. Jak dodał, w dzisiejszej Polsce brakuje autorytetów.
 • "W tym konflikcie o pamięć, który przegramy, tracimy dobrych sojuszników"

  "W tym konflikcie o pamięć, który... 29:46

  13.02 | Ruch może być tylko jeden: zapowiedź nowelizacji tej ustawy, która będzie poprzedzona intensywnymi rozmowami, konsultacjami ze stroną izraelsko-żydowską - oceniał w "Faktach po Faktach" były marszałek Sejmu Ludwik Dorn. Odniósł się w ten sposób do konfliktu Polski z Izraelem dotyczącego ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Jak dodał, głos w tej sprawie powinien zabrać prezydent Andrzej Duda. W drugiej części programu, gościem był profesor Collegium Civitas, pisarz i publicysta Michał Komar.
 • "Ważne są deklaracje potępienia antysemityzmu, ale za tym muszą iść konkretne czyny"

  "Ważne są deklaracje potępienia a... 31:17

  11.02 | Nie ma kraju w Europie, czy poza nią, który byłby wolny od antysemityzmu. Przyznanie się, że w Polsce antysemityzm istnieje i że mamy z nim problem, to nie jest potępienie Polski - mówiła w "Faktach po Faktach" Agnieszka Markiewicz, dyrektor warszawskiego biura American Jewish Committee na Europę Środkową. Ewa Junczyk-Ziomecka, prezes Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego i była minister w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oceniła, że "to zjawisko rozlało się w sposób niebezpieczny". Gościem w drugiej części programu był Aleksander Hall.
 • Szumowski: jest apel, żeby lekarze wrócili do pracy w większym wymiarze godzin

  Szumowski: jest apel, żeby lekarz... 28:13

  08.02 | Pracowaliśmy bardzo dużo i bardzo ciężko. To porozumienie jest pewnym otwarciem - powiedział w czwartek w "Faktach po Faktach" w TVN24 minister zdrowia Łukasz Szumowski. Komentował podpisane z lekarzami-rezydentami porozumienie. - Finanse to jest jedna rzecz, a druga rzecz to są pewne rozwiązania, które tam są. (...) Pewnie mechanizmy, które przywracają ład w systemie ochrony zdrowia - powiedział szef resortu zdrowia. W drugiej części programu gościem był Marcin Mastalerek, były polityk PiS.
 • "Nie mam najmniejszych złudzeń, co zrobi tak zwany Trybunał Konstytucyjny"

  "Nie mam najmniejszych złudzeń, c... 27:19

  7.02 | W nowelizacji ustawy o IPN zagrożenia dla konstytucyjnej wolności słowa są olbrzymie - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Wojciech Sadurski. - Tam nie chodzi tylko o "polskie obozy koncentracyjne". Tam chodzi o pewną interpretację przeszłości, o pisanie historii na nowo - dodał. Gościem drugiej części programu był zdymisjonowany wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki. W trzeciej części, Karol Wójcicki, popularyzator astronomii, blog "Z głową w gwiazdach".
 • "Każdy z partnerów może zgłaszać swoje uwagi, ale to jest dialog, nie dyktat"

  "Każdy z partnerów może zgłaszać ... 27:21

  06.02 | W Polsce prawo stanowi Sejm i Senat. Z całym szacunkiem do każdej ambasady - one często zgłaszają swoje uwagi, opinie i zastrzeżenia, ale decyzję podejmują posłowie i senatorowie - powiedział we wtorek w "Faktach po Faktach" w TVN24 rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Komentując podpisanie przez Andrzeja Dudę ustawy o IPN dodał, że głowa państwa "uważa ją za ustawę dobrą, potrzebną". W drugiej części programu gośćmi byli posłowie Rafał Trzaskowski z Platformy Obywatelskiej i Marcin Horała z Prawa i Sprawiedliwości.
 • "W górach bardziej boimy się o przyjaciela niż o siebie"

  "W górach bardziej boimy się o pr... 27:17

  05.02 | Co robić, by przetrwać w górach? Jak pokonać swoje ograniczenia? Na te i więcej pytań próbowali odpowiedzieć w "Faktach po Faktach" na antenie TVN24 Piotr Pustelnik, prezes Polskiego Związku Alpinizmu oraz zdobywczyni Korony Ziemi, dziennikarka i podróżniczka Martyna Wojciechowska. - W sytuacji ostatecznej człowiek jest zdany na siebie - powiedziała. W drugiej części programu, gośćmi byli senator Grzegorz Napieralski oraz Michał Kamiński z Unii Europejskich Demokratów.
rozwiń

Czas decyzji. Rozmowa o Polsce

 • Czas decyzji. "Rozmowa o Polsce" - cały program

  Czas decyzji. "Rozmowa o Polsce" ... 04:00

  20.10 | W poniedziałkowy wieczór premier Ewa Kopacz z Platformy Obywatelskiej oraz Beata Szydło, która w ewentualnym rządzie Prawa i Sprawiedliwości miałaby być prezesem Rady Ministrów, spotkały się w studiu telewizyjnym w trakcie "Rozmowy o Polsce". Program podzielono na trzy bloki tematyczne, a na koniec każda z pań dostała czas na wystąpienie.
 • Czas decyzji. "Rozmowa o Polsce" część 1

  Czas decyzji. "Rozmowa o Polsce" ... 21:20

  20.10 | W poniedziałkowy wieczór premier Ewa Kopacz z Platformy Obywatelskiej oraz Beata Szydło, która w ewentualnym rządzie Prawa i Sprawiedliwości miałaby być prezesem Rady Ministrów, spotkały się w studiu telewizyjnym w trakcie "Rozmowy o Polsce". Program podzielono na trzy bloki tematyczne, a na koniec każda z pań dostała czas na wystąpienie. Pierwsza cześć dotyczyła gospodarki i spraw społecznych.
 • Czas decyzji. "Rozmowa o Polsce" część 2

  Czas decyzji. "Rozmowa o Polsce" ... 19:18

  20.10 | W poniedziałkowy wieczór premier Ewa Kopacz z Platformy Obywatelskiej oraz Beata Szydło, która w ewentualnym rządzie Prawa i Sprawiedliwości miałaby być prezesem Rady Ministrów, spotkały się w studiu telewizyjnym w trakcie "Rozmowy o Polsce". Program podzielono na trzy bloki tematyczne, a na koniec każda z pań dostała czas na wystąpienie. Druga cześć dotyczyła polityki zagranicznej i obronności.
 • Czas decyzji. "Rozmowa o Polsce" część 3

  Czas decyzji. "Rozmowa o Polsce" ... 24:19

  20.10 | W poniedziałkowy wieczór premier Ewa Kopacz z Platformy Obywatelskiej oraz Beata Szydło, która w ewentualnym rządzie Prawa i Sprawiedliwości miałaby być prezesem Rady Ministrów, spotkały się w studiu telewizyjnym w trakcie "Rozmowy o Polsce". Program podzielono na trzy bloki tematyczne, a na koniec każda z pań dostała czas na wystąpienie. Trzecia część dotyczyła ustroju państwa i polityki.

Debata. Czas decyzji

 • Cała debata partyjnych liderów

  Cała debata partyjnych liderów 36:00

  20.10 | Całe nagranie wtorkowej debaty liderów partyjnych.
 • Przedwyborcza wizja Polski. Debata "Czas decyzji"

  Przedwyborcza wizja Polski. Debat... 59:33

  16.10 | Gośćmi byli dr Tomasz Żukowski, prof. Antoni Dudek, Paweł Lisicki, Waldemar Kuczyński, dr Karolina Wigura i Cezary Michalski.
 • Debata prezydencka Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudy

  Debata prezydencka Bronisława Kom... 12:00

  21.05 | Trzy bloki tematyczne i 70 minut. W ostatniej przedwyborczej debacie starli się ubiegający o reelekcję Bronisław Komorowski i kandydat PiS Andrzej Duda.
 • Debata #CzasDecyzji. Część trzecia: Polityka zagraniczna

  Debata #CzasDecyzji. Część trzeci... 27:39

  21.05 | Czy Polska może lub czy powinna przyjąć 300 rodzin syryjskich chrześcijan, którzy - uciekając przed wojną - poprosili o azyl w naszym kraju? Andrzej Duda bez zastanowienia stwierdzić, że "chciałby" im pomóc. Bronisław Komorowski wytknął z kolei konkurentowi w wyścigu po urząd prezydenta, że ten zgadza się na takie działania, gdy sam w Parlamencie Europejskim nie uczestniczył w debacie nt. sytuacji chrześcijan na Bliskim Wschodzie.
 • Debata #CzasDecyzji. Część druga: polityka społeczna i gospodarcza

  Debata #CzasDecyzji. Część druga:... 21:10

  22.05 | Od 2007 roku liczba Polaków, którzy zarabiają najniższą pensję, podwoiła się. To pokazuje jaka jest sytuacja w polskim społeczeństwie. Potrzebne jest przede wszystkim podwyższenie kwoty wolnej od podatku - zgłoszę taką ustawę - mówił w prezydenckiej debacie #CzasDecyzji Andrzej Duda, kandydat PiS. Bronisław Komorowski przekonywał, że bezrobocie w Polsce spada.
 • Debata #CzasDecyzji. Część pierwsza: polityka krajowa

  Debata #CzasDecyzji. Część pierws... 22:09

  22.05 | Wpływ Kościoła na państwo, katastrofa smoleńska, referendum ws. Jednomandatowych Okręgów Wyborczych - m.in. o te kwestie byli pytani kandydaci ubiegający się o urząd prezydenta w pierwszej części debaty na antenie TVN, TVN24, TVN24 Biznes i Świat. Andrzeja Dudę i Bronisława Komorowskiego przepytywała Monika Olejnik.
 • "Debata. Czas Decyzji". Zobacz całą debatę z Bronisławem Komorowskim

  "Debata. Czas Decyzji". Zobacz ca... 01:00

  8.05 | - Polska nie powinna zamykać sobie drogi do żadnej opcji w polityce wschodniej, ale nie deklarujmy też, że możemy iść na wojnę. Nie możemy być bardziej ukraińscy niż sami Ukraińcy - Bronisław Komorowski przedstawiał swoją wizję polityki wschodniej w programie "Czas Decyzji. Debata" w TVN24.
 • "Debata. Czas Decyzji". Bronisław Komorowski o polityce zagranicznej

  "Debata. Czas Decyzji". Bronisław... 22:50

  08.05 | - Polska nie powinna zamykać sobie drogi do żadnej opcji w polityce wschodniej, ale nie deklarujmy też, że możemy iść na wojnę. Nie możemy być bardziej ukraińscy niż sami Ukraińcy - Bronisław Komorowski przedstawiał swoją wizję polityki wschodniej w programie "Czas Decyzji. Debata" w TVN24.
 • "Debata. Czas Decyzji". Bronisław Komorowski o polityce społecznej i gospodarczej

  "Debata. Czas Decyzji". Bronisław... 18:43

  08.05 | - Konstytucja państwa polskiego jest jednoznaczna: małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Wydaje mi się, że większości do zmiany konstytucji w tym względzie nie będzie - powiedział Bronisław Komorowski zapytany o ustawę o związkach partnerskich. W drugiej części programu "Debata. Czas decyzji" prezydent zmierzył się z pytaniami dotyczącymi polityki społecznej.
 • "Debata. Czas Decyzji". Bronisław Komorowski o polityce krajowej

  "Debata. Czas Decyzji". Bronisław... 19:53

  08.05 | Moi koledzy, którzy głosowali za (likwidacją WSI - red.), popełnili grzech naiwności - powiedział w programie "Czas decyzji. Debata" w TVN24 prezydent Bronisław Komorowski. W pierwszej części Bogdan Rymanowski pytał prezydenta o sprawy dotyczące polityki krajowej.
 • Cała debata "Czas decyzji" z Andrzejem Dudą

  Cała debata "Czas decyzji" z Andr... 01:00

  7.05 | W czwartkowy wieczór gościem Debaty "Czas decyzji" w TVN24 był kandydat Prawa i Sprawiedliwości w wyborach prezydenckich - Andrzej Duda.
 • Debata. Czas Decyzji. Andrzej Duda o polityce zagranicznej

  Debata. Czas Decyzji. Andrzej Dud... 22:09

  7.05 | - Imperialne ambicje Rosji rosną i muszą zostać zablokowane - powiedział podczas Debaty "Czas decyzji" w TVN24 Andrzej Duda. Kandydat PiS mówił, że główną rolę w powstrzymywaniu Rosji powinna mieć zgodnie działająca Unia Europejska. Jeśli chodzi o ewentualnego wysyłanie żołnierzy na Ukrainę, zdaniem Dudy powinno to być ustalane na poziomie NATO. Kandydat w rozmowie z Moniką Olejnik podkreślił też, że powinniśmy dbać, aby nasze relacje z Niemcami były „partnerskie”.
rozwiń

Arena Idei

 • Debata w Arenie Idei

  Debata w Arenie Idei 21:00

  13.11 | Nacjonalizm w Polsce funkcjonuje jako epitet, to bardziej pałka medialna, niż pojęcie, które cokolwiek realnie opisuje - ocenił w programie "Arena Idei" Marek Kochan. - Prawa strona w Polsce zderza się z taką skłonnością do mówienia, że nacjonalizm to jest np. pobicie imigranta - wtórował mu Piotr Semka. Z kolei Anna Materska-Sosnowska i Stefan Chwin podkreślali, że nacjonalizm i patriotyzm nie są tym samym. - Są ludzie którzy uważają, że patriotyzm tym się różni od nacjonalizmu, że nie zawiera w sobie elementu pogardy wobec innych narodów - zwracał uwagę Chwin.
 • "Cztery powody do zawracania łodzi" i "jedyny sposób asymilacji". Arena Idei o migrantach

  "Cztery powody do zawracania łodz... 23:00

  07.03 | Polska interweniowała w Iraku w 2003 r., a to z tej wojny i kolejnych lat po niej wzięła się część problemów Bliskiego Wschodu. Dlatego Polska jest odpowiedzialna za kryzys migracyjny - mówił w programie Arena Idei Basil Kerski, dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności. Prof. Paweł Śpiewak dodał, że Polacy nie mogą już o sobie myśleć jako o narodzie "cierpiącym" i muszą zacząć pomagać. Marek Jurek i Grzegorz Lindenberg oponowali, twierdząc, że Polska nie może "wejść na drogę Francji czy Niemiec" i łodzie z uchodźcami należy zawracać.

Debata Faktów

 • Debata Faktów. Polska młodych - część pierwsza

  Debata Faktów. Polska młodych - c... 20:13

  28.06 | W pierszej części Debaty "Faktów" dyskutowali młodzi politycy.
 • Debata Faktów. Polska młodych - cześć druga

  Debata Faktów. Polska młodych - c... 22:29

  29.06 | W drugiej części Debaty "Faktów" rozmawiano o doświadczeniach emigrantów.
 • Debata Faktów. Polska młodych - część trzecia

  Debata Faktów. Polska młodych - c... 20:31

  28.06 | W trzeciej części Debaty "Faktów" eksperci dyskutowali o problemach młodych.
 • Debata Faktów. Polska młodych

  Debata Faktów. Polska młodych 18:00

  28.06 | Młodzi Polacy wybierają życie poza ojczyzną. Wielu z nich nie chce wracać. Dlaczego i jak to zmienić? Odpowiedzi na te pytania starał się znaleźć Grzegorz Kajdanowicz wraz ze swoimi gośćmi w czasie kolejnej Debaty "Faktów".
 • Kim jest prezydent Rosji? O tym dyskutowali goście pierwszej części debaty

  Kim jest prezydent Rosji? O tym d... 20:35

  27.03 | W pierwszej części programu publicystka i autorka książek o Rosji Krystyna Kurczab-Redlich, historyk prof. Mikołaj Iwanow oraz politolog prof. Waldemar Dziak rozmawiali o tym, kim właściwie jest Władimir Putin.
 • Bez sankcji Rosja prowadziłaby jeszcze bardziej agresywną politykę

  Bez sankcji Rosja prowadziłaby je... 14:26

  27.03 | Sankcje wobec Rosji są potrzebne, bo bez nich Moskwa prowadziłaby jeszcze bardziej agresywną politykę - powiedział w wywiadzie dla "Faktów" TVN Daniel Fried, amerykański koordynator ds. sankcji odpowiedzialny m.in. za te wobec Rosji.
 • Co chce osiągnąć Putin na Ukrainie? Eksperci w drugiej części debaty

  Co chce osiągnąć Putin na Ukraini... 26:05

  27.03 | O tym, co może chcieć osiągnąć Putin na Ukrainie i scenariuszach rozwoju konfliktu w Donbasie, rozmawiali w drugiej części programu gen. Bolesław Balcerowicz, politolog dr Grzegorz Kostrzewa-Zorbas oraz Jan Rokita.
 • „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie chcemy, żeby ktoś to zepsuł”

  „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie ... 11:43

  27.03 | Pensje rosną, a ludzie są szczęśliwi - takie opinie można usłyszeć od Rosjan. Reporter TVN24 Wojciech Bojanowski postanowił sprawdzić, czy rzeczywistość jest równie różowa jak deklaracje.
 • Gościem trzeciej części debaty był Adam Michnik

  Gościem trzeciej części debaty by... 21:24

  27.03 | Trzecia część debaty poświęcona była m.in. temu, dlaczego Rosjanie popierają Putina. Na to pytanie starał się odpowiedzieć Adam Michnik, redaktor naczelny "Gazety Wyborczej".
 • Rosja Putina. "Debata Faktów"

  Rosja Putina. "Debata Faktów" 21:00

  27.03 | Cyniczny KGB-ista czy nieobliczalny szaleniec? Kim jest człowiek, który siłą zmienił granicę Ukrainy, podzielił Europę i przywrócił realne znaczenie słowu: wojna? Na te pytania próbowali odpowiedzieć goście Justyny Pochanke w programie "Debata Faktów".
 • Opowieść o trudnej drodze, jaką przechodzą chorzy na raka. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Opowieść o trudnej drodze, jaką p... 10:50

  Diagnoza, która brzmi jak wyrok i nadzieja, że nie będzie to wyrok śmiertelny. Dwóch pacjentów i ich dwie drogi, przez życie zagrożone rakiem. Każdy ich krok na początku tej drogi obserwował Wojciech Bojanowski.
 • "Debata Faktów". Lekarze o pakiecie onkologicznym

  "Debata Faktów". Lekarze o pakiec... 24:16

  27.02 | Pakiet onkologiczny jest biurokratycznym tworem, nadaje się do zmiany - mówili lekarze podczas "Debaty Faktów" w TVN24. Medycy zarzucali, że pakiet generuje kolejki i papierologię, a ministerstwo nie reaguje na ich sugestie co do zmiany niektórych rozwiązań. - Pakiet trzeba zresetować - stwierdził prof. Jacek Jassem, onkolog. Przeciwnego zdania była lekarz i senator PO Alicja Chybicka, która zapewniała, że dzięki pakietowi "choremu jest lepiej".
rozwiń

Szkło kontaktowe

rozwiń

Polska i Świat

 • Co z tą kropką...

  Co z tą kropką... 02:34

  20.02 | Dlaczego pisząc maile i sms-y ludzie nie używają kropki na końcu wypowiedzi? Sprawdzili to badacze ze Stanów Zjednoczonych. Naukowcy nad Wisłą też zajęli się sprawą tak zwanej kropki nienawiści. Wyniki badań: jedna kropka na końcu zdania może oznaczać więcej niż tysiąc słów. O modzie w pisowni i o savoir-vivrze w przesyłaniu wiadomości - Łukasz Wieczorek.
 • "Kenijska śnieżna pantera"

  "Kenijska śnieżna pantera" 02:53

  20.02 | Niektórzy jeszcze walczą na igrzyskach o jak najlepsze noty. Sporym zainteresowaniem cieszą się zawodnicy, którzy pochodzą z krajów, gdzie śniegu nie ma. Dla jednych to absurd, dla nich pokazanie, że nie ma rzeczy niemożliwych. Przykładem jest narciarka z Keni, której zmagania śledzi wielu. Patryk Rabiega.
 • Rzecznik Trybunału: decyzje w sprawie Puszczy naruszają prawo UE

  Rzecznik Trybunału: decyzje w spr... 02:51

  20.02 | Działania Polski, czyli wycinka drzew w Puszczy Białowieskiej naruszają prawo Unii. To opinia rzecznika generalnego unijnego Trybunału Sprawiedliwości. Opinia ważna, bo od niej wiele zależy, między innymi wyrok Trybunału. O Puszczy polski minister będzie w Brukseli jeszcze rozmawiał, ale już zapewnia, że "Polska zastosuje się do wyroku Trybunału". Paulina Chacińska.
 • Grypa atakuje Polaków

  Grypa atakuje Polaków 02:46

  20.02 | To już nie żarty. Polacy chorują na potęgę, bo grypa coraz bardziej szaleje. Od początku tego roku liczba zachorowań i podejrzeń zachorowania na grypę wyniosła ponad milion przypadków. Tylko w ciągu tygodnia w Polsce z powodu grypy zmarły cztery osoby. Specjaliści apelują, żeby nie ignorować już pierwszych objawów tej choroby. Karolina Bałuc.
 • Ambasador Ukrainy: ustawa o IPN stworzyła nastroje antypolskie

  Ambasador Ukrainy: ustawa o IPN s... 02:50

  20.02 | Ustawa o IPN psuje nie tylko relacje z Izraelem, ale też i z Ukrainą, które budowaliśmy od lat. Są już podziały, antypolskie nastroje, o czym mówi ambasador Ukrainy w Polsce, który przyznaje, że ustawa jest tak sporna, że ogranicza pole dialogu. Maria Mikołajewska.
 • Marszałek Senatu: ustawa o IPN nie będzie działać, aż do decyzji Trybunału

  Marszałek Senatu: ustawa o IPN ni... 02:52

  20.02 | Na początek zaskakujące słowa marszałka Senatu, który najpierw przepchnął ustawę o IPN bez żadnych poprawek, prezydent ją podpisał, a teraz Stanisław Karczewski mówi, że nie będzie ona działać, aż do decyzji Trybunału. Opozycja nazywa to kpiną, dlatego do gry wkracza Platforma: składa swój projekt nowelizacji, ale zdaniem marszałka Senatu poprawka jest niepotrzebna - dolewa oliwy do ognia. Pytanie, czy można jeszcze bardziej? Maciej Warsiński.
 • Karetką do kataru

  Karetką do kataru 03:09

  19.02 | Dlaczego nadużywamy numeru 112? Ratownicy medyczni alarmują, że na 10 przyjętych zgłoszeń, tylko 1/3 potrzebuje naszej natychmiastowej pomocy. Ludzie dzwonią, wyolbrzymiają i podają nieprawdziwe objawy. Dyspozytor nie może tego zweryfikować, przyjmuje zgłoszenie i musi pomóc potrzebującym - w efekcie karetki, zamiast do nagłych przypadków, jeżdżą też do przeziębionych czy chorych na grypę.
 • Eksperyment nie z tej ziemi

  Eksperyment nie z tej ziemi 02:58

  19.02 | Mars na środku pustyni w Izraelu. Grupa sześciu naukowców zbudowała makietę czerwonej planety, wewnątrz której panowały warunki zbliżone do tych panujących na Marsie. O eksperymencie, który ma nas przybliżyć do życia na Marsie, Anna Wilczyńska.
 • BAFTA w cieniu kobiet

  BAFTA w cieniu kobiet 03:17

  19.02 | Nagrody BAFTA rozdane. Najlepszym filmem została produkcja "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri". To wielki wygrany tegorocznych brytyjskich Oscarów. Produkcja była nominowana w dziewięciu kategoriach. Ostatecznie otrzymała pięć nagród, w tym dla najlepszej aktorki. I to nie przypadek - w tym roku to kobiety zdominowały tę uroczystość i to pod wieloma względami: od nagród, pięknych kreacji, po jasny przekaz.
 • Premier sprawcą oburzenia

  Premier sprawcą oburzenia 03:30

  19.02 | Nowa odsłona kryzysu polsko-izraelskiego. Miał być zażegnany, a spór ożył na nowo po słowach premiera Morawieckiego w Monachium. Poszło o sformułowanie "żydowscy sprawcy". Premier Izraela nazwał to stwierdzeniem "niedopuszczalnym", polski szef dyplomacji mówi o "nadinterpretacji" strony izraelskiej. Obaj premierzy są już po rozmowie telefonicznej i zapewniają o dalszej współpracy. Pytanie, czy w takiej atmosferze jest ona możliwa.
 • Spór na oczach świata

  Spór na oczach świata 02:52

  19.02 | Spór między Izraelem a Polską rozlał się na cały świat. Światowe media dokładnie opisują jego fazy i zadają coraz więcej pytań próbując zrozumieć, dlaczego nie szuka się porozumienia, a zaostrza się sytuację. O wizerunkowych kosztach ustawy o IPN i konfliktu polsko-izraelskiego - Maria Mikołajewska.
 • Jeden bocian wiosnę czyni?

  Jeden bocian wiosnę czyni? 02:32

  16.02 | Bociany są już w drodze do Polski. A wśród nich Kajtek spod Siedlec. Jego wędrówkę on-line śledzą naukowcy z różnych zakątków świata. Wyjątkowy eksperyment jest możliwy dzięki nadajnikowi, który badacze przyczepili ptakowi. Gdzie jest bocian i czy przybędzie razem z wiosną?
rozwiń

Czarno na białym

 • "Za godzinę mamusia nie żyła". Świadectwo ocalonych z Treblinki

  "Za godzinę mamusia nie żyła". Św... 24:59

  19.02 | Jeżeli istnieje piekło, to właśnie tam ono było. Reportaż Macieja Starczewskiego to historia trzech więźniów obozu zagłady w Treblince, jednego z dwóch największych w Europie. Zagazowano w nim w ciągu zaledwie roku ponad 800 tysięcy ludzi, głównie Żydów, przywożonych z gett w okupowanej Polsce. Bohaterowie reportażu przeżyli, bo uciekli z obozu w czasie buntu więźniów w sierpniu 1943 roku. To było jedno z dwóch udanych powstań w obozach śmierci. Przeżyli i 15 lat temu dali swoje ostatnie świadectwo.
 • W potrzasku

  W potrzasku 13:01

  16.02.| Ta głośna sprawa dotyczy sekretarza generalnego Platformy Stanisława Gawłowskiego. Mieliśmy tu już między innymi przeszukanie domu polityka przez CBA w przeddzień świąt i zarzut politycznego wykorzystywania prokuratury stawiany przez Gawłowskiego i jego partyjnych kolegów. Czy takie zarzuty są uprawnione i o co tak naprawdę chodzi w sprawie Stanisława Gawłowskiego?
 • Narzędzie polityczne

  Narzędzie polityczne 13:11

  16.02 | Pokażemy dlaczego i jak do immunitetu przywiązani są wszyscy bez względu na polityczną przynależność. W czasie kampanii wyborczych hasło równości wobec prawa na ustach mają wszyscy i postulat zniesienia immunitetu padał już nieraz. Kiedy jednak kampania się kończy, a zaczyna korzystanie z przywileju przynależnego parlamentarzyście, immunitet okazuje się niezbędny.
 • Senator na wolności

  Senator na wolności 10:34

  16.02 | Ostatnio przywiązanie do przywileju pozwalającego unikać odpowiedzialności karnej widać było przy okazji sprawy senatora Koguta. Senator immunitetu się zrzekł, ale i tak zgodę na jego zatrzymanie musiał wyrazić Senat. Koledzy z PiS-u i opozycji obronili go przed aresztowaniem. Mimo że - jak głosi oficjalna wersja - nie spodobało się to prezesowi Kaczyńskiemu i mimo że zarzuty prokuratury brzmią poważnie.
 • Problemy z historią

  Problemy z historią 13:26

  15.02.| Pomocny w tej kwestii nie jest raczej premier Morawiecki, który kilka dni temu na spotkaniu z zagranicznymi dziennikarzami - skrytykował polskich historyków. Zarzucił im, że zawiedli, bo w wolnej Polski za mało zrobili, żeby wyjaśnić polsko - żydowską historię. To nieprawda - odpowiadają badacze i zaczynają akcję uświadamiania premiera - co ciekawe z wykształcenia też historyka - uświadamiania - jak dużo przez ostatnie ćwierć wieku w tej kwestii zrobiono.
 • Katastrofa wizerunkowa

  Katastrofa wizerunkowa 14:40

  15.02.| Polska Fundacja Narodowa chwali się, że jej kampania prostująca kłamstwo o "polskich obozach zagłady", dotarła do 180 milionów ludzi na świecie. Jaka kampania i skąd ta liczba? Nie wiadomo. Wiadomo, że fundacja, która ma dbać o wizerunek Polski zagranicą, zareagowała dopiero dwa tygodnie po uchwaleniu ustawy o IPN. A przecież o zaskoczeniu nie może być mowy, skoro wiceprezes fundacji od początku był zaangażowany w powstanie tej ustawy, co pokazuje Dariusz Kubik.
 • Geografia polityczna

  Geografia polityczna 13:40

  15.02.| Polityka historyczna PiS zmienia polityczną geografię. Bo do niedawna na mapie świata trudno było znaleźć kraj, z którym mielibyśmy napięte relacje. A teraz - po ustawie o IPN - zaczynamy takie mieć nie tylko z Izraelem, ale też ze Stanami Zjednoczonym, czyli najważniejszym sojusznikiem Polski. To wydłuża i tak już długą listę państw, z którymi rząd PiS nie potrafi się porozumieć - nie tylko w sprawie historii. Czy wstając z kolan (jak mówią rządzący) - uderzamy już w sufit zamkniętej twierdzy?
 • Siła władzy

  Siła władzy 09:56

  14. 02 | Władysław Frasyniuk o świcie został wyprowadzony w kajdankach z domu na przesłuchanie w prokuraturze. Zwolniono go po zaledwie dziesięciu minutach, z postawionym zarzutem dotyczącym smoleńskiej kontrmanifestacji. Stąd pytanie, czy konieczne było użycie wobec byłego opozycjonisty takich środków, jakby zatrzymywano groźnego bandytę?
 • Z ziemi polskiej

  Z ziemi polskiej 31:53

  13.02 | Nie mówią, że obozy zagłady były polskie, ale mają z Polską traumatyczne wspomnienia i o tym chcą mówić bez obaw. Polscy Żydzi, którzy po wojnie wyjechali do Izraela tłumaczą dlaczego ustawa o IPN jest dla nich niezrozumiała i nie do przyjęcia. A tłumacząc to opowiadają - niektórzy po raz pierwszy - swoje wstrząsające rodzinne historie, co dokumentują - drastyczne też niekiedy zdjęcia. Rozmowy z tymi, którzy przeżyli zagładę - jedna z bohaterek ocalała, choć mając 10 lat stała już w komorze gazowej w Auschwitz - w komorze na Majdanku wcześniej straciła matkę. Wszyscy podkreślają, że Holokaust był niemiecki, ale mówią też o tym - dlaczego mają żal do Polski i Polaków.
 • Revol: okłamałam go i ja też czuje się zdradzona

  Revol: okłamałam go i ja też czuj... 35:18

  12.02 | Na szczyt jednej z najwyższych gór świata weszli razem, ale wróciła sama. Elisabeth Revol opowiada, co wydarzyło się na Nanga Parbat. Mijają dwa tygodnie, uratowanej Francuzce wciąż grozi amputacja odmrożonych palców od nogi, ale - jak mówi nam jej lekarz - nie to jest jej największym problemem, a to, że drugi raz w Himalajach straciła partnera wspinaczkowego. Jak siedzi się w domu, na kanapie przed telewizorem łatwo oceniać i wyrokować, że "zostawiła go". Pokażemy niepublikowane dotąd filmy z wyprawy i - pierwszy raz - smsy, jakie Revol wysyłała z góry, prosząc o pomoc dla Tomasza Mackiewicza. Na tej podstawie oraz po rozmowach z Francuzką i ludźmi, którzy organizowali akcję ratunkową - Daria Górka najdokładniej, jak się teraz da - odtworzy te krytyczne godziny.
 • Porozumienie dla zdrowia

  Porozumienie dla zdrowia 08:08

  09. 02 | Porozumienie ma zapewnić zmniejszenie kolejek i biurokracji, zwiększenie liczby lekarzy i nakładów na ochronę zdrowia. Ale zanim do niego doszło, stanowisko stracił minister zdrowia, nowy poświęcił pierwszy miesiąc pracy na rozmowy, a tysiące lekarzy wypowiedziały umowy pozwalające na dłuższą pracę. Czy jeden dokument rozwiąże wszystkie problemy?
 • Zdrowie VIP-a

  Zdrowie VIP-a 08:22

  09.02.| Okazuje się, że są i tacy pacjenci, których niedogodności nie dotyczą. Oni nie czekają, to na nich w szpitalu się czeka. Takie przynajmniej można odnieść wrażenie obserwując przypadek szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego i wiceministra obrony. Teoretycznie specjalne traktowanie w szpitalach przysługuje tylko kilku najważniejszym osobom w państwie, szpitalna historia ministrów Solocha i Szatkowskiego pokazała jak wygląda to w praktyce.
rozwiń

Kropka nad i

 • Ambasador Ukrainy o ustawie o IPN: nie można karać wszystkich, którzy walczyli za ojczyznę

  Ambasador Ukrainy o ustawie o IPN... 20:24

  20.02 | Jesteśmy za tym, żeby karać te osoby i te formacje, które popełniły zbrodnie - powiedział we wtorek w "Kropce nad i" w TVN24 ambasador Ukrainy Andrij Deszczycia, komentując nowelizację polskiej ustawy o IPN. Zwrócił jednak uwagę na fragment ustawy, który niepokoi Ukraińców. - Jeżeli mówimy o szerokim określeniu "ukraińscy nacjonaliści", to mogą być też osoby, które walczyły o swoje państwo - zwrócił uwagę ambasador.
 • Sasin: polska strona nie chce eskalacji konfliktu Polski z Izraelem

  Sasin: polska strona nie chce esk... 22:19

  19.02.| To nie jest wojna, a pewien konflikt o rozumienie wydarzeń, co do których się zgadzamy, ich interpretacje bardziej nas różnią - ocenił relacje polsko-izraelskie w "Kropce nad i" TVN24 Jacek Sasin, przewodniczący komitetu stałego Rady Ministrów. Dodał, że to nie polska strona chce eskalacji konfliktu Polski z Izraelem.
 • Gasiuk-Pihowicz: procedura wyboru sędziów do KRS jest okryta wstydem

  Gasiuk-Pihowicz: procedura wyboru... 20:25

  13.02 | Polityczni nominaci wstydzą się, że są politycznymi nominatami. Marszałek Kuchciński wstydzi się ich zaprezentować. Nie są publikowane także listy sędziów, którzy popierają tych kandydatów - mówiła w "Kropce nad i" przewodnicząca klubu parlamentarnego Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz, odnosząc się do kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa. Zdaniem wiceministra sprawiedliwości Michała Wójcika byłoby źle, gdyby ujawniono nazwiska osób ich popierających.
 • Bartoszewski: drzewo Sprawiedliwych mogłoby otrzymać polskie państwo, ale nie naród

  Bartoszewski: drzewo Sprawiedliwy... 20:43

  13.02 | - Polskie Państwo Podziemne czy polski rząd w Londynie mogliby otrzymać drzewko, ale nie naród polski - powiedział w "Kropce nad i" Władysław Teofil Bartoszewski, historyk, antropolog oraz dyrektor Studiów Polsko-Żydowskich w Oksfordzie. Odniósł się w ten sposób do niedzielnej wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego.
 • "Mleko się rozlało. Ponieśliśmy gigantyczne straty wizerunkowe"

  "Mleko się rozlało. Ponieśliśmy g... 20:58

  08.02 | Dzisiaj można powiedzieć, że poza Węgrami i San Escobar nikt na świecie na poważnie Polski nie wspiera - powiedział mecenas Roman Giertych w "Kropce nad i".
 • Ambasador Izraela: w skierowaniu ustawy do Trybunału widzimy drzwi do dialogu

  Ambasador Izraela: w skierowaniu ... 20:23

  07.05 | Mieliśmy nadzieję, że prezydent nie podpisze nowelizacji ustawy o IPN. Decyzja o skierowaniu ustawy do Trybunału Konstytucyjnego to jakieś drzwi do rozpoczęcia dialogu - powiedziała w "Kropce nad i" ambasador Izraela Anna Azari, odnosząc się do nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej.
 • Gośćmi programu byli Konstanty Gebert i Ireneusz Krzemiński

  Gośćmi programu byli Konstanty Ge... 20:36

  06.02 | Artykuł zwalniający artystów i naukowców z odpowiedzialności zawdzięczamy Izraelowi - powiedział w "Kropce nad i" w TVN24 dziennikarz Konstanty Gebert. - Ja jestem wdzięczny Jerozolimie, że broni polskiej wolności - dodał. Socjolog Ireneusz Krzemiński ocenił, że spór w sprawie ustawy o IPN "nie ucichnie", lecz "będzie miał swoje dalsze konsekwencje".
 • "To smutne, że muszę słuchać głupot z obu stron"

  "To smutne, że muszę słuchać głup... 19:48

  05.02 | Mamy obowiązek mówić prawdę. Mamy obowiązek walczyć przeciwko kłamstwu - mówił w "Kropce nad i" naczelny rabin Polski Michael Schudrich, odnosząc się do wzbudzającej kontrowersje między innymi w Izraelu ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Zdaniem Schudricha ustawa nie jest napisana w sposób klarowny.
 • "Nie mamy już przyjaciół. Rola dyplomacji się skończyła"

  "Nie mamy już przyjaciół. Rola dy... 31:48

  01.02 | - W tej chwili jesteśmy wyizolowani, a oświadczenie Departamentu Stanu USA jest niezwykle niebezpieczne i bardzo złowróżebne - powiedział w "Kropce nad i" Ryszard Schnepf. Były ambasador RP skomentował w ten sposób reakcję Stanów Zjednoczonych na nowelizację ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Z kolei były marszałek Sejmu i wicepremier Ludwik Dorn stwierdził, że oświadczenie Amerykanów to "pokazanie czerwonego alarmu".
 • Biskup Pieronek: ustawą chciano pokazać, jacy my jesteśmy silni

  Biskup Pieronek: ustawą chciano p... 20:42

  30.01.| Biskup Tadeusz Pieronek podkreślił w "Kropce nad i" w TVN24, że nowelizacja ustawy o IPN, wskutek której karane ma być m.in. przypisywanie Polakom współudziału w zbrodniach hitlerowskich, jest "rozwiązaniem siłowym". - Było wiele przypadków współuczestnictwa Polaków w pogromach. Potem się to tuszowało i uważa się, że jesteśmy czyściutcy jak baranek. Nie jesteśmy - dodał.
 • "Raz wypuszczony dżin rasizmu, antysemityzmu i nacjonalizmu zatruje nasze życie na wiele lat"

  "Raz wypuszczony dżin rasizmu, an... 20:06

  29.01 | - Wszystkie te zjawiska: nacjonalizm, rasizm, antysemityzm, ksenofobia, są jak ten przysłowiowy dżin, który jest w butelce. Póki jest zamknięty, można nad tym panować. Kiedy się odkorkuje tę butelkę i wypuści się dżina, nikt go już z powrotem do butelki nie wpuści. Historia o tym uczy - powiedział były prezydent Aleksander Kwaśniewski w "Kropce nad i" TVN24.
 • "Dzisiaj, między innymi przez ONR, nie czujemy się bezpiecznie"

  "Dzisiaj, między innymi przez ONR... 20:02

  25. 01 | - Rządzący chowają głowę w piasek, tak naprawdę dając tym samym przyzwolenie dla działalności tego typu grup - powiedział w "Kropce nad i" Robert Biedroń. Prezydent Słupska komentował w ten sposób kwestię propagowania faszyzmu w Polsce.
rozwiń

Jeden na jeden

 • "Nie będzie działać". Marszałek Karczewski o ustawie o IPN

  "Nie będzie działać". Marszałek K... 12:17

  20.02 | Premier Mateusz Morawiecki powiedział w Monachium prawdę, ale jego słowa wyrywane są z kontekstu - stwierdził w "Jeden na jeden" Stanisław Karczewski, marszałek Senatu. Jak dodał, nowelizacja ustawy o IPN przez jakiś czas, przynajmniej do wydania w jej sprawie decyzji przez Trybunał Konstytucyjny, "nie będzie działać".
 • "Równi wobec prawa są zarówno ci, którzy są zatrzymani, jak i ci, którzy zatrzymują"

  "Równi wobec prawa są zarówno ci,... 11:26

  15.02 | - Jeśli ktoś ma obowiązek stawienia się (w prokuraturze - red.), powinien się stawić - tak Joanna Kopcińska, rzecznik rządu, skomentowała zatrzymanie w środę przez policję Władysława Frasyniuka. Zdaniem gościa "Jeden na jeden" w TVN24 były opozycjonista z czasów PRL powinien "dawać przykład" przestrzegania prawa.
 • "Silna władza nie powinna dać się prowokować. Ziobro jest słabym człowiekiem"

  "Silna władza nie powinna dać się... 11:41

  14.02 | Coraz słabsza ta władza, która boi się obywateli. Chodzi o to, żeby zastraszyć tych wszystkich, którzy brali udział w demonstracjach - powiedział w "Jeden na jeden" poseł PO Rafał Trzaskowski, odnosząc się do zatrzymania byłego opozycjonisty Władysława Frasyniuka.
 • Lider PSL o pomniku smoleńskim: żałuję, że nie stanął dużo wcześniej

  Lider PSL o pomniku smoleńskim: ż... 10:51

  13.02 | Pomnik smoleński powinien stanąć w Warszawie. Żałuję, że nie wzniesiono go dużo wcześniej - powiedział w "Jeden na jeden" Władysław Kosiniak-Kamysz, lider Polskiego Stronnictwa Ludowego.
 • Czarzasty o ustawie o IPN: Jest nierealna. Po tym co powiedział o nas Lapid, mamy GROM tam wysłać?

  Czarzasty o ustawie o IPN: Jest n... 11:46

  12.02 | Dyplomatyczna niezręczność, nieumiejętność przeprowadzenia całego tego procesu - zdaniem Włodzimierza Czarzastego, to powody kryzysu wywołanego nowelizacją ustawy o IPN. - Wszystko można było zrobić rozsądniej, mądrzej, w określonym czasie. Namieszaliśmy, zrobiliśmy sobie awanturę - ocenił przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który był gościem w poniedziałek w "Jeden na jeden" w TVN24.
 • Szydło odpowiada Waszczykowskiemu: ze strony izraelskiej nie było żadnych obiekcji

  Szydło odpowiada Waszczykowskiemu... 24:27

  08.02 | Nigdy nie było obiekcji, pojawiły się pewne uwagi ze strony Izraela do projektu nowelizacji o IPN podczas moich spotkań z Benjaminem Netanjahu - powiedziała w "Jeden na jeden" w TVN24 wicepremier Beata Szydło. - Wówczas zostały doprecyzowane przepisy - dodała.
 • Tomasz Siemoniak w "Jeden na Jeden"

  Tomasz Siemoniak w "Jeden na Jeden" 11:42

  07.02 | - Obawiam się, że po 27, po 28 latach świetnych relacji wchodzimy w taką fazę, w której skłóceni z Europą, pogarszamy swoje relacje ze Stanami Zjednoczonymi - komentował w "Jeden na jeden" wiceszef PO Tomasz Siemoniak. Jak dodał, czyni to "ekipa, która miała być proamerykańska, która czuła się niemalże partnerem Donalda Trumpa, więc dzieje się bardzo źle".
 • "Trzeba zamknąć sprawę na etapie decyzji prezydenta i później rozmawiać"

  "Trzeba zamknąć sprawę na etapie ... 14:58

  06.02 | Ważne, żeby prezydent szybko podjął decyzję w sprawie ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej - stwierdził w "Jeden na jeden" minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Podkreślił też, że niezależnie od decyzji Andrzeja Dudy Polska "dalej będzie prowadziła dialog z Izraelem".
 • "Prezydent powinien zawetować ustawę o IPN"

  "Prezydent powinien zawetować ust... 10:51

  05.02 | - Wywołany został kryzys dyplomatyczny z partnerami, z krajami, które są naszymi strategicznymi sojusznikami. (...) Bardzo ważne jest, żeby prezydent zwołał Radę Bezpieczeństwa Narodowego - podkreśliła w "Jeden na jeden" w TVN24 Katarzyna Lubnauer, szefowa Nowoczesnej.
 • Część druga

  Część druga 20:58

  Część druga
 • "Chcemy dojść do porozumienia z Izraelem"

  "Chcemy dojść do porozumienia z I... 14:03

  01.02 | Zostaliśmy uwikłani w duży konflikt międzynarodowy. Uznaliśmy, że racją podstawową jest ochrona dobrego imienia Polski - tak wicepremier Jarosław Gowin tłumaczył fakt przyjęcia przez Sejm i Senat nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Mimo protestów środowisk żydowskich na świecie i oświadczenia Departamentu Stanu USA.
 • Bielecki: polscy politycy chwilami mówią za dużo, parę kroków za dużo wykonał Netanjahu

  Bielecki: polscy politycy chwilam... 11:23

  31.01 | Żydzi i Polacy to narody emocjonujące się, łatwo wchodzące w konflikt - stwierdził w "Jeden na jeden" Czesław Bielecki, były działacz opozycji i były poseł. Skomentował w ten sposób polsko-izraelski spór wokół ustawy o IPN.
rozwiń

Dwie prawdy

 • "Dwie prawdy" o sesji Rady Warszawy i edukacji według PiS

  "Dwie prawdy" o sesji Rady Warsza... 20:52

  1.09 | W czwartkowym odcinku programu "Dwie prawdy" Roman Kurkiewicz i Jan Wróbel rozmawiali o sesji Rady Warszawy. W drugiej części programu dyskutowali o edukacji według PiS.
 • "Dwie prawdy" o obchodach Sierpnia '80 i zakazie handlu w niedziele

  "Dwie prawdy" o obchodach Sierpni... 22:30

  31.08 | W środkowym odcinku programu "Dwie prawdy" Roman Kurkiewicz i Jan Wróbel rozmawiali o obchodach rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. W drugiej części programu dyskutowali o pomyśle zakazu handlu w niedziele.
 • "Dwie prawdy" o ostrzeżeniach Lecha Wałęsy i sankcjach dla Apple'a

  "Dwie prawdy" o ostrzeżeniach Lec... 23:08

  30.08 | We wtorkowych "Dwóch prawdach" Roman Kurkiewicz i Jan Wróbel rozmawiali o słowach Lecha Wałęsy, który przestrzegł w "Faktach po Faktach", że "grozi nam wojna domowa". W drugiej części programu dyskutowali natomiast o decyzji Komisji Europejskiej, uznającej Apple'a za winnego unikania płacenia należnych podatków i nakazującej zapłacenie z tego tytułu kwoty, która może przekroczyć 13 mld dol.
 • "Dwie prawdy" o patriotyzmie i polityce Angeli Merkel

  "Dwie prawdy" o patriotyzmie i po... 22:43

  29.08 | W poniedziałkowym odcinku programu "Dwie prawdy" Roman Kurkiewicz i Jan Wróbel mówili o patriotyzmie. W drugiej części programu rozmawiali o polityce migracyjnej Angeli Merkel.
 • "Dwie prawdy" o strefach bez dzieci w samolotach i kierowcach Ubera

  "Dwie prawdy" o strefach bez dzie... 22:25

  25.08 | W czwartkowym odcinku programu "Dwie prawdy" Roman Kurkiewicz i Jan Wróbel mówili o strefach bez dzieci w samolotach. W drugiej części programu rozmawiali o wyrokach na kierowców Ubera.
 • "Dwie prawdy" o polityce filmowej ministra kultury i 25-leciu niepodległości Ukrainy

  "Dwie prawdy" o polityce filmowej... 22:18

  23.08 | W piątkowym odcinku programu "Dwie prawdy" Roman Kurkiewicz i Jan Wróbel rozmawiali o polityce filmowej ministra kultury. W drugiej części programu dyskutowali o 25-leciu niepodległości Ukrainy.
 • "Dwie prawdy" o aferze reprywatyzacyjnej i powrocie Sarkozy'ego

  "Dwie prawdy" o aferze reprywatyz... 22:10

  22.08. | W piątkowym odcinku programu "Dwie prawdy" Roman Kurkiewicz i Jan Wróbel rozmawiali o aferze reprywatyzacyjnej. W drugiej części programu dyskutowali o powrocie Sarkozy'ego.
 • "Dwie prawdy" o zwolnieniu gospodarczym i odebraniu dziecka Polce w Niemczech

  "Dwie prawdy" o zwolnieniu gospod... 22:21

  19.08 | W piątkowym odcinku programu "Dwie prawdy" Cezary Michalski i Marek Migalski rozmawiali o zwalniającej polskiej gospodarce. W drugiej części programu dyskutowali o sprawie odebrania Polce dziecka w Niemczech.
 • "Dwie prawdy" o prezesie TK i recydywie socjalizmu w Polsce

  "Dwie prawdy" o prezesie TK i rec... 21:44

  18.08 | W czwartkowym odcinku "Dwóch prawd" Roman Kurkiewicz i Jan Wróbel dyskutowali o prezesie TK. W drugiej części programu rozmawiali o recydywie socjalizmu w Polsce.
 • "Dwie prawdy" o burkini w Cannes i kijach bejsbolowych ze znakiem Polski Walczącej

  "Dwie prawdy" o burkini w Cannes ... 22:32

  17.08. | W środowym odcinku "Dwóch prawd" Roman Kurkiewicz i Jan Wróbel dyskutowali o burkini w Cannes. W drugiej części programu rozmawiali o kijach bejsbolowych ze znakiem Polski Walczącej.
 • "Dwie prawdy" o "zabawie historią" i zaostrzeniu kodeksu karnego

  "Dwie prawdy" o "zabawie historią... 21:27

  16.08.| W wtorkowym odcinku "Dwóch prawd" Roman Kurkiewicz i Jan Wróbel dyskutowali o tablicy odsłoniętej przez prezydenta Andrzeja Dudę na filarze Grobu Nieznanego Żołnierza. W drugiej części programu rozmawiali o propozycjach zaostrzenia kodeksu karnego.
 • "Dwie prawdy" o napięciu na Ukrainie i o zwrocie PO na prawo

  "Dwie prawdy" o napięciu na Ukrai... 22:08

  12.08 | W piątkowym odcinku programu "Dwie prawdy" Marek Migalski i Cezary Michalski dyskutowali o napiętej sytuacji między Rosją a Ukrainą. W drugiej części programu rozmawiali o "zwrocie na prawo Platformy" zapowiedzianym przez jej lidera Grzegorza Schetynę.
rozwiń

Teleserwis

Tu Europa

 • Cały odcinek "Tu Europa"

  Cały odcinek "Tu Europa" 26:00

  06.12 | Afrykę od "lepszego świata" dzielą dwa sześciometrowe mury. Miasto Melilla to niewielki skrawek hiszpańskiej ziemi na północy Maroka - marzenie imigrantów i ich brama do raju. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego w programie "Tu Europa".
 • Walka o europejski skrawek Afryki. "Funkcjonariusze łamią im pałkami ręce i nogi"

  Walka o europejski skrawek Afryki... 08:41

  06.12 | Afrykę od "lepszego świata" dzieli trzymetrowy mur. Miasto Melilla to niewielki skrawek hiszpańskiej ziemi na północy Maroka - marzenie imigrantów i ich brama do raju. Tylko w tym roku granicę z Unią Europejską nielegalnie próbowało tu przekroczyć 15 tys. osób, głównie z Zachodniej Afryki. - Jeśli ktoś zeskoczy i dotknie stopą hiszpańskiej ziemi, automatycznie otrzymuje pomoc prawną, tłumacza i prawo do sądu - wyjaśnił Yasin Puertas Aguilera, dziennikarz i wykładowca Uniwersytetu w Melilli. Nie jest to jednak takie łatwe, bo granicę patrolują służby, które krytykowane są za brutalność wobec imigrantów. - Zdarza się, że funkcjonariusze łamią im pałkami ręce lub nogi - mówi Jose Palazon Osma, prezes organizacji humanitarnej PRODEIN. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego w programie "Tu Europa".
 • Cała rozmowa z komisarz Elżbietą Bieńkowską

  Cała rozmowa z komisarz Elżbietą ... 21:17

  06.12 | Wybór Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej to historyczne wydarzenia dla Polski - stwierdziła w programie "Tu Europa" w TVN24 Elżbieta Bieńkowska, unijna komisarz ds. rynku wewnętrznego, przemysłu i przedsiębiorczości. Dodała, że także jej "bardzo ważna" teka komisarza jest również sporym osiągnięciem dla naszego kraju.
 • Za dwa dni wprowadza się do Brukseli. "Tusk musi teraz być bardziej europejski niż polski"

  Za dwa dni wprowadza się do Bruks... 25:32

  29.11 | Już w poniedziałek 1 grudnia przewodniczącym Rady Europejskiej zostanie Donald Tusk. W programie "Tu Europa" zapytaliśmy zagranicznych dziennikarzy i unijnych polityków, czego na tym stanowisku oczekują od byłego polskiego premiera.
 • Za dwa dni wprowadza się do Brukseli. "Tusk musi teraz być bardziej europejski niż polski"

  Za dwa dni wprowadza się do Bruks... 25:43

  29.11. | Już w poniedziałek 1 grudnia przewodniczącym Rady Europejskiej zostanie Donald Tusk. W programie "Tu Europa" zapytaliśmy zagranicznych dziennikarzy i unijnych polityków, czego na tym stanowisku oczekują od byłego polskiego premiera.
 • Cały odcinek programu "Tu Europa"

  Cały odcinek programu "Tu Europa" 22:45

  22.11 | Swoją kadencję chcę oprzeć na rozwoju trzech filarów: prewencji, promocji i ochrony zdrowia - powiedział w rozmowie z "Tu Europa" Vytenis Andriukaitis, unijny komisarz ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności. - Nie jestem tutaj, żeby powiedzieć, by ludzie nie pili, ani nie palili. Jestem po to, by powiedzieć, o ile życie może być lepsze bez palenia i bez nadużywania alkoholu - wyjaśnił komisarz. Dodał, że podstawą jego pracy jest "sprawiedliwość i solidarność". - Zdrowie dla wszystkich i wszystko dla zdrowia - podkreślił.
 • "Prewencja, promocja i ochrona". Cele nowego komisarza UE ds. zdrowia

  "Prewencja, promocja i ochrona". ... 07:42

  22.11 | Swoją kadencję chcę oprzeć na rozwoju trzech filarów: prewencji, promocji i ochrony zdrowia - powiedział w rozmowie z "Tu Europa" Vytenis Andriukaitis, unijny komisarz ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności. - Nie jestem tutaj, żeby powiedzieć, by ludzie nie pili, ani nie palili. Jestem po to, by powiedzieć, o ile życie może być lepsze bez palenia i bez nadużywania alkoholu - wyjaśnił komisarz. Dodał, że podstawą jego pracy jest "sprawiedliwość i solidarność". - Zdrowie dla wszystkich i wszystko dla zdrowia - oświadczył.
 • Cały odcinek programu "Tu Europa"

  Cały odcinek programu "Tu Europa" 25:48

  15.11 | Program "Tu Europa" poświęcony był Izraelowi i konfliktowi izraelsko-palestyńskiemu.
 • 25 lat od upadku muru berlińskiego. "Proces jednoczenia Europy jeszcze się nie zakończył"

  25 lat od upadku muru berlińskieg... 26:32

  08.11 | 9 listopada 1989 r. runął mur berliński, symbol podziału powojennej Europy
 • Wciąż daleko od Unii. Turcja puka do brukselskich bram

  Wciąż daleko od Unii. Turcja puka... 24:30

  25.10. | Turcja jest od lat kandydatem do Unii Europejskiej, jednak jak dotąd rokowania w sprawie jej członkostwa toczą się bardzo powoli. W najnowszym odcinku programu "Tu Europa" analizujemy szanse tego kraju na wejście do UE i zastanawiamy się, jakie znaczenie ma partnerstwo UE-Turcja.
 • Cały odcinek programu "Tu Europa"

  Cały odcinek programu "Tu Europa" 25:35

  18.10 | - Węgry przyjęły zupełnie inny kierunek w relacjach z Unią Europejską niż Polska - mówił w programie "Tu Europa" prof. Bogdan Góralczyk z Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego. Podkreślał, że polityka premiera Viktora Orbana nastawiona jest m.in. na współpracę gospodarczą z Rosją.
 • "Największy projekt gospodarczy w historii". Rodzina w Europie zyska średnio 545 euro rocznie

  "Największy projekt gospodarczy w... 23:29

  04.10. | Umowa handlowa między Unią Europejską i USA, jeśli zostanie zawarta, połączy dwie największe gospodarki świata. Chodzi o stworzenie rynku transatlantyckiego czyli o zniesienie prawie wszystkich barier handlowych i inwestycyjnych. - Ta umowa ułatwi np. kupowanie gazu z łupków, co zapewni nam bezpieczeństwo energetyczne - wyjaśnia Ignacy Niemczycki z Polityka Insight. O umowie rozmawiano w najnowszym odcinku programu "Tu Europa".
rozwiń

Tak jest

rozwiń

Prosto z Polski

 • 28.02.2015 Prosto z Polski

  28.02.2015 Prosto z Polski 24:06

  2802 | Własną żonę mianował dyrektorką szkoły. Ta w rewanżu posłała go na roczny pełnopłatny urlop zdrowotny. Program zaczniemy od historii byłego już burmistrza Stawisk koło Łomży, który jak widać potrafi zadbać o swoje interesy. Zajmiemy się także sprawą nielegalnej ekshumacji na cmentarzu w Witaszycach koło Jarocina. Zapytamy jak to możliwe, że ktoś pomylił ciała dwóch zmarłych i pochował jedną z nich nie tam gdzie trzeba. Na koniec pokażemy jak urzędnicy "kneblują" usta schorowanemu 66-letniemu mężczyźnie, zamiast mu pomóc.
 • 07.02.2015 Prosto z Polski

  07.02.2015 Prosto z Polski 23:57

  0702 | W dzisiejszym programie ponownie odwiedzimy Daliową na Podkarpaciu. Rodzeństwo osierocone przez matkę, która zginęła w pożarze rodzinnego domu, nie będzie rozdzielone. Sąd zdecydował, że maluchy zostaną z dziadkami, którzy na razie tworzyć będą dla nich rodzinę zastępczą. Po dramacie jaki spotkał tę rodzinę, ruszyła lawina pomocy. Ruszyły już prace przy odbudowie spalonego domu. Remontowany jest też budynek, w którym razem z dziadkami zamieszkają osierocone dzieci. Wszystko to obserwował na miejscu nasz reporter.
 • "Prosto z Polski" z 24.01

  "Prosto z Polski" z 24.01 24:10

  24.01 | Cały program "Prosto z Polski" z 24 stycznia.
 • Śmiertelnie potrącił pieszego. Może uniknąć kary

  Śmiertelnie potrącił pieszego. Mo... 07:52

  1.11 | Potrącił śmiertelnie pieszego, zatrzymał się, okradł umierającego, po czym wsiadł do samochodu i spokojnie odjechał. Kierowca, dla którego ważniejsze od ratowania życia ofiary wypadku był jego telefon komórkowy najprawdopodobniej będzie teraz odpowiadał tylko za "prowadzenie auta bez uprawnień i kradzież". Prokurator nie był bowiem w stanie przedstawić mu zarzutów za spowodowanie wypadku. Materiał "Prosto z Polski".
 • Przez lata czekała na sprawiedliwość. Z rozpaczy popełniła samobójstwo

  Przez lata czekała na sprawiedliw... 23:22

  7.06| Krystyna Chojnacka wraz z mężem przez 21 lat walczyła o zwrot niesłusznie pobranego podatku akcyzowego. Gdy sąd po raz 17. odesłał sprawę do ponownego rozpatrzenia, 55-letnia mieszkanka Kartuz popełniła samobójstwo. Zostawiła list pożegnalny, w którym wyjaśnia powód tak desperackiego kroku.
 • "Haracz" na karetki i ratownicy bez uprawnień

  "Haracz" na karetki i ratownicy b... 24:05

  31.05. | Ratownicy, którzy nie mają uprawnień do ratowania; inspektor, który każe zamurować okna na szopogaraż i karetki opodatkowane stawką nakładaną na luksusowe towary - to tematy, które przygotowali reporterzy kolejnego odcinka "Prosto z Polski".
 • Kompromitacja posłanki w Łodzi, seksafera w Częstochowie i samosąd w Puławach

  Kompromitacja posłanki w Łodzi, s... 23:59

  12.04 | Kompromitacja posłanki w Łodzi, seksafera w Częstochowie i samosąd w Puławach
 • Mógłby mnie pan zbadać alkomatem? "Nie mamy w tej chwili"

  Mógłby mnie pan zbadać alkomatem?... 24:04

  19.01 | Piłeś, nie jedź. A przynajmniej przebadaj się alkomatem - z takimi apelami ze strony policji spotykaliśmy się ostatnio dość często, szczególnie po tragedii w Kamieniu Pomorskim, gdzie pijany kierowca rozjechał sześć osób. Policjanci zachęcają, by przyjść na komisariat i skontrolowac swoją trzeźwość, jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości związane z tzw. syndromem dnia poprzedniego. Reporter "Prosto z Polski" sprawdził, jak w praktyce wygląda możliwość kontroli trzeźwości na dowolnym komisariacie.
 • Zrozpaczona matka kontra urzędnicy

  Zrozpaczona matka kontra urzędnicy 23:54

  11.01. | Pani Mirosława z Brodnicy walczy o budowę ścieżki rowerowej przy drodze, gdzie zginął jej syn. Urzędnicy jednak, realizację tego planu skutecznie utrudniają. W magazynie "Prosto z Polski" także o rodzinach z Wałbrzycha, które za nakazaną wyprowadzkę z kamienicy wciąż nie dostały odszkodowania oraz o aucie za 100 tys. złotych choć wartym 20 milionów, który przegrywa w starciu z przepisami.
 • Łamanie praw zwierząt, bicie właścicieli. Schronisko działa mimo nieprawidłowości

  Łamanie praw zwierząt, bicie właś... 24:00

  05.01 | Łamanie praw zwierząt oraz przeganianie i bicie właścicieli psów, którzy chcą zabrać swoich pupili - to tylko niektóre z grzechów od lat popełnianych w jednym z największych w Polsce schronisk dla bezdomnych zwierząt w Radysach. Mimo potwierdzonych przez NIK nieprawidłowości, właściciele schroniska nic sobie z tego nie robią i przyjmują kolejne zwierzęta. Trafił tam również czteroletni pies Rudek, który czekał na swoją panią przed sklepem gdy ta robiła zakupy. Zwierzę zostało uśpione i spalone. Próbujący wyjaśnić tę sprawę reporter programu "Prosto z Polski" spotkał się z agresją i rękoczynami ze strony właścicieli schroniska.
 • Dłużnicy mimo woli, ofiara z zarzutami i kompromitacja urzędników

  Dłużnicy mimo woli, ofiara z zarz... 24:04

  21.12 | W programie "Prosto z Polski" o mieszkańcach woj. świętokrzyskiego, którzy otrzymali wezwania do zapłaty na kwotę od 60 do 100 tys. zł. Wszystko przez stare weksle, które podpisywali in blanco wiele lat temu. Ponadto w magazynie historia 64-letniego emeryta, który postanowił się bronić przed napastnikami oraz totalna kompromitacja urzędników w Obornikach Śląskich, którzy przelali na konto oszusta ponad pół miliona złotych.
 • Mieszkała w stajni, z ranami otwartymi trafiła do szpitala

  Mieszkała w stajni, z ranami otwa... 24:03

  15.12 | Wstrząsająca historia z okolic Bochni w Małopolsce. Matka traktowała tam swoją umysłowo chorą córkę jak zwierzę. 24-letnia kobieta od kilku miesięcy nie była myta, miała niezaleczone rany, wszawicę i odleżyny, bo prawdopodobnie przez długie tygodnie leżała w bezruchu na prowizorycznym łóżku w stajni. W najnowszym magazynie "Prosto z Polski" również niezwykła historia bezdomnej kobiety i reportaż o rodzinie, która wydała pół miliona złotych na dom, a teraz musi go burzyć kawałek po kawałku.
rozwiń

Blisko Ludzi

 • W pierwszym dniu wolności poszedł "łowić" dzieci

  W pierwszym dniu wolności poszedł... 05:31

  4.06. | Przez lata molestował dzieci, w końcu wpadł na gorącym uczynku. Wyszedł po siedmiu latach odsiadki. W pierwszym dniu wolności poszedł "łowić" dzieci na boisko szkolne. Teraz Piotr H., pedofil z Głogowa, znów siedzi w areszcie. Czy można było ustrzec kolejne ofiary przed jego atakiem? Sprawą zajął się reporter "Blisko Ludzi" TVN24 Artur Zakrzewski.
 • Pedofil wychodzi na wolność i znów atakuje. Cały program "Blisko Ludzi", 3.06.2016

  Pedofil wychodzi na wolność i znó... 46:44

  4.06. | Przez lata molestował dzieci, w końcu wpadł na gorącym uczynku. Wyszedł po siedmiu latach odsiadki. W pierwszym dniu wolności poszedł "łowić" dzieci na boisko szkolne. Teraz Piotr H., pedofil z Głogowa, znów siedzi w areszcie. Czy można było ustrzec kolejne ofiary przed jego atakiem? Sprawą zajął się reporter "Blisko Ludzi" TVN24 Artur Zakrzewski.
 • Pedofil wychodzi na wolność i znów atakuje. Materiał "Blisko ludzi"

  Pedofil wychodzi na wolność i znó... 00:59

  3.06. | Przez lata molestował dzieci, w końcu wpadł na gorącym uczynku. Wyszedł po siedmiu latach odsiadki i w pierwszym dniu wolności poszedł łowić dzieci na boisko szkolne. Piotr H., pedofil z Głogowa znów siedzi w areszcie. Czy można było ustrzec kolejne ofiary przed jego atakiem? Na pewno należało!
 • Zginął 11-latek, winnych brak. "Nie ma dnia, żebym go nie przepłakała"

  Zginął 11-latek, winnych brak. "N... 45:34

  28.05 | Nie ma winnych śmierci jedenastoletniego Igora. Rok temu chłopca przygniotła nieprzytwierdzona do podłoża bramka piłkarska, która w pewnym momencie przewróciła się na niego.
 • Komornik zajął i zlicytował lawetę

  Komornik zajął i zlicytował lawetę 48:02

  21.05 | Komornik odebrał przedsiębiorcy lawetę, choć ten spłacił dług. Nie uiścił jednak opłaty za koszta postępowania komorniczego, czyli niespełna 400 zł. Komornik o niedopłacie jednak Dariusza Wasilewskiego nie poinformował, tylko pod jego nieobecność zlicytował za ok. 1200 zł lawetę wartą dziesięciokrotnie więcej. Teraz twierdzi, że nie ma sobie nic do zarzucenia. Materiał magazynu "Blisko ludzi".
 • On pędził jak szalony, ona nie miała szans. Ale prokurator nie chciał aresztu

  On pędził jak szalony, ona nie mi... 44:42

  14.05 | Nigdy nie miał prawa jazdy, został złapany za kierownicą pod wpływem narkotyków, ciąży na nim wyrok w zawieszeniu za posiadanie znacznych ilości kokainy. Gdy prokuratura postawiła Adrianowi M. z Warszawy kolejny, najpoważniejszy zarzut - spowodowania śmiertelnego wypadku i ucieczki z miejsca zdarzenia - podejrzany jak gdyby nigdy nic wrócił do domu. Prokurator nawet nie wnioskował o areszt.
 • Cały program "Blisko ludzi"

  Cały program "Blisko ludzi" 49:22

  07.05 | Sześcioletnia Natalia (imię dziewczynki zostało zmienione) zaczęła dziwnie się zachowywać, gdy przyjechała na ferie do dalszej rodziny. Z tego jak relacjonowała to, co miało się dziać w jej rodzinnym domu, bez obrazy dla obyczajów można przytoczyć tylko, że ma z przyjacielem matki "wielką tajemnicę". Materiał programu "Blisko ludzi".
 • Cały program "Blisko ludzi"

  Cały program "Blisko ludzi" 49:10

  30.04 | Wydawało się, że przed 26-letnim Jakubem z Katowic jest jeszcze całe życie. Miał plany, pasje i perspektywy na przyszłość, z narzeczoną planował ślub. Do czasu kiedy udał się na, wydawałoby się, rutynowy zabieg usunięcia migdałków. Jakub zmarł trzy dni po operacji, którą przeprowadzała rezydentka, a nie doświadczony specjalista.
 • Cały program "Blisko Ludzi"

  Cały program "Blisko Ludzi" 44:22

  23.04 | Zaczęło się niewinnie. Burmistrz Łęczycy Krzysztof Lipiński zaraz po tym, jak powołał na prezesa Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Jana Budzińskiego, przyszedł do jego domu. Złożył jego żonie co najmniej dziwną propozycję. Kobieta nagrała rozmowę.
 • Cały program "Blisko ludzi"

  Cały program "Blisko ludzi" 46:30

  16.04. | Zobacz cały program "Blisko ludzi".
 • Dwuletni Filip zmarł w samochodzie rodziców

  Dwuletni Filip zmarł w samochodzi... 06:29

  16.04 | Dwuletni Filip zmarł w drodze do szpitala w Katowicach, gdzie odesłali go lekarze ze szpitalnego oddziału ratunkowego w Jaworznie. Rodzice przewozili chłopca własnym samochodem, bo tak - zdaniem lekarza - miało być szybciej niż karetką. Szpital w Jaworznie twierdzi, że to rodzice nie wyrazili zgody na leczenie i postanowili przewieźć chłopca gdzie indziej. W czasie podróży samochodem dwulatek zaczął słabnąć i zmarł. Materiał programu "Blisko ludzi".
 • Dyskusja w programie "Blisko ludzi"

  Dyskusja w programie "Blisko ludzi" 05:48

  16.04. | Dyskusja w programie "Blisko ludzi".
rozwiń

Piaskiem po oczach

 • Ryszard Petru w "Piaskiem po oczach"

  Ryszard Petru w "Piaskiem po oczach" 22:04

  16.02 | Gdyby Nowoczesna miała zniknąć lub miałaby być wchłonięta przez Platformę, to byłaby moja osobista porażka - podkreślił Ryszard Petru pytany o przyszłość swojego ugrupowania. Gość "Piaskiem po oczach" w TVN24 nie wykluczył jednocześnie utworzenia nowego projektu politycznego, do którego mieliby wejść jego stronnicy z Nowoczesnej.
 • Ocalała z Holokaustu. Wstrząsająca historia Krystyny Budnickiej

  Ocalała z Holokaustu. Wstrząsając... 22:49

  02.02.| Z całą pewnością życie zawdzięczam Polakom, nie miałabym żadnych szans - mówiła w programie "Piaskiem po oczach" TVN24 Krystyna Budnicka, wiceprzewodnicząca Stowarzyszenia Dzieci Holocaustu, która w trakcie wojny straciła rodziców i siedmioro rodzeństwa. Podkreśliła, że Polska to jest jej miejsce na Ziemi.
 • Sędzia Morawiec o swoim odwołaniu: może to było "na kogo wypadnie, na tego bęc"

  Sędzia Morawiec o swoim odwołaniu... 24:55

  05.01 | - To nie jest reakcja na odwołanie ze stanowiska. To jest reakcja na sposób odwołania ze stanowiska. (...) Naruszył moje dobra osobiste, i to w sposób haniebny - powiedziała w piątek w "Piaskiem po oczach" w TVN24 sędzia Beata Morawiec. Odwołana w listopadzie przez ministra Zbigniewa Ziobrę była prezes Sądu Okręgowego w Krakowie pozwała szefa resortu sprawiedliwości za naruszenie dóbr osobistych.
 • "Nie chodzi o praworządność. Chodzi o to, że Polska nie chce być już miejscem postkolonialnym"

  "Nie chodzi o praworządność. Chod... 27:51

  22.12 | Polskie państwo nie chce być już miejscem postkolonialnym, z którego można wyprowadzać pieniądze. Chodzi tutaj o argumenty typowo ekonomiczne i polityczne - mówił w "Piaskiem po oczach" w TVN24 Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości, komentując decyzję Komisji Europejskiej. - Ekonomiczne dlatego, że budujemy Centralny Port Lotniczy, który może być konkurencją dla wielkich ośrodków tego typu na zachodzie Europy - wyjaśnił.
 • Były szef SKW: Obecność Macierewicza w MON przeraża

  Były szef SKW: Obecność Macierewi... 21:57

  15.12 | - To zemsta Antoniego Macierewicza, zemsta z niskich pobudek za odebranie mu poświadczenia bezpieczeństwa w 2008 roku - mówił generał Janusz Nosek, były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego w "Piaskiem po oczach". Odniósł się w ten sposób do zarzutów postawionych mu przez prokuraturę. Generał komentował także kulisy ujawnienia raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych.
 • Łapiński o sprawie generała Kraszewskiego: prezydent tego oczekiwał

  Łapiński o sprawie generała Krasz... 51:07

  08.12 | - Zakończenie tej sprawy przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego to jest to, czego prezydent oczekiwał - mówił w "Piaskiem po oczach" rzecznik Andrzeja Dudy, Krzysztof Łapiński. Odniósł się w ten sposób do odebrania generałowi Kraszewskiemu, bliskiemu współpracownikowi głowy państwa, dostępu do informacji niejawnych. Gośćmi drugiej części "Piasku po oczach" byli Michał Kamiński (Unia Europejskich Demokratów), Ryszard Czarnecki (PiS), wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego i Aleksander Hall, były opozycjonista.
 • "Tusk naruszył ducha traktatu unijnego, jest nieformalnym liderem opozycji"

  "Tusk naruszył ducha traktatu uni... 24:37

  24.11 | Zgłaszam gotowość do startu w wyborach prezydenckich, gdyby Donald Tusk startował i miałbym poparcie, które by dawało mi szansę na wygraną - podkreślał w "Piaskiem po oczach" w TVN24 eurodeputowany Jacek Saryusz-Wolski. - Gdyby szerokie spektrum odmienne od opozycji potrzebowało kandydata, a Tusk startował, to wtedy też jestem gotowy - dodał.
 • Cymański: słowa prezydenta były złe. Powinien bardzo uważać

  Cymański: słowa prezydenta były z... 24:57

  17.11 | Napięcie między szefem MON a prezydentem jest jeszcze mocniejsze. Czas najwyższy, żeby zakończyć ten spór. To zadanie dla kierownictwa partii - powiedział w "Piaskiem po oczach" Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski.
 • Adam Bielan o zapowiadanej rekonstrukcji rządu: będzie solidna

  Adam Bielan o zapowiadanej rekons... 21:08

  03.11 | Prezes Kaczyński wbrew rozmaitym mitom i czarnej propagandzie, która była uprawiana przeciwko niemu przez całe lata, jest w stanie własne ambicje schować wtedy, kiedy wymaga tego interes prawicy czy Polski - powiedział wicemarszałek Senatu Adam Bielan (Polska Razem). Polityk mówił w "Piaskiem po oczach" o zapowiadanej rekonstrukcji rządu i spekulacjach na temat zmiany na stanowisku szefa rządu.
 • Szeremietiew: Macierewicz powinien podać się do dymisji

  Szeremietiew: Macierewicz powinie... 21:35

  27.10 | - Myślę, że minister byłby zadowolony, gdyby prezydent bez szemrania realizował wszystko to, co minister sobie zamarzył - powiedział Romuald Szeremietiew. Były wiceminister obrony narodowej komentował w "Piaskiem po oczach" TVN24 konflikt na linii Andrzej Duda - Antoni Macierewicz. Jego zdaniem, niemożność osiągnięcia porozumienia między nimi powinna skutkować dymisją szefa MON.
 • "Mieliśmy dobre relacje, mamy dobre relacje i będziemy mieli dobre relacje z panem prezydentem"

  "Mieliśmy dobre relacje, mamy dob... 27:58

  20.10 | - Rozmowa była w dobrej atmosferze. Z treści, które do nas docierają, wynika, że w dużej części poprawek panowie się zgodzili, jest już pełne porozumienie, co do niektórych jest kwestia dalszych rozmów, dalszej negocjacji - w ten sposób marszałek Senatu Stanisław Karczewski w "Piaskiem po oczach" skomentował piątkowe spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.
 • Lekarze rezydenci: jesteśmy agentami zmiany, dobrej zmiany

  Lekarze rezydenci: jesteśmy agent... 00:33

  13.10.| - To my chcieliśmy się spotkać z panią premier Szydło w środę, żeby zdążyć przed teatrem politycznym w czwartek i piątek - powiedział przedstawiciel lekarzy rezydentów Łukasz Jankowski w programie "Piaskiem po oczach" TVN24. - Kompletnie nie mają znaczenia nasze poglądy polityczne - przekonywała Marta Moczydłowska, lekarka stażystka, uczestnicząca w strajku głodowym od ośmiu dni.
rozwiń

Horyzont

rozwiń

Dzień po dniu

 • Dyrektorka zastraszana przez rodziców. "Uwikłam panią w procesy na lata"

  Dyrektorka zastraszana przez rodz... 06:20

  05.10 | Rodzice licealistki, która nie dostała się do wymarzonej klasy, postanowili zemścić się za to, na dyrektorce liceum. Zapowiadają uwikłanie jej w niekończące się procesy sądowe. Grożą zatruciem życie jej i jej rodzinie.
 • Skazany za pedofilię ksiądz nie trafił do więzienia

  Skazany za pedofilię ksiądz nie t... 02:52

  11.09 | Ksiądz Paweł K. został prawomocnie skazany na siedem lat więzienia za pedofilię. Do zakładu karnego jednak nie trafił, bo niemal trzy miesiące po zapadnięciu prawomocnego wyroku do sądu okręgowego nie wróciły akta sprawy i uzasadnienie decyzji. Bez tego nie można doprowadzić mężczyzny do więzienia. Na wolności ksiądz wciąż nękał swoje ofiary. Materiał programu "Blisko ludzi" telewizji TTV.
 • Eksmitują rodzinę, bo zabrakło jej 4 metrów kwadratowych

  Eksmitują rodzinę, bo zabrakło je... 05:03

  7.09 | Kuriozalna decyzja urzędników z warszawskiego Bemowa. Zamiast pomóc, wyrzucają z mieszkania pięcioosobową rodzinę. Ta decyzja - de facto eksmisja - to sprawa, w której nie ma żadnego wyroku. Rodzina jest porządna i nie zalega z czynszem. Jedyny powód, dla którego urzędnicy postanowili ich wyrzucić to fakt, że po urodzeniu dziecka mieszkanie... zrobiło się za ciasne. Materiał magazynu "Blisko ludzi".
 • Błąd kosztujący życie pacjenta

  Błąd kosztujący życie pacjenta 06:31

  04.05 | Lekarka dyżurująca na oddziale ratunkowym szpitala w Garwolinie nie podała rannemu mężczyźnie chorującemu na hemofilię tak zwanego czynnika krzepnięcia krwi. Pacjent zmarł. Błąd lekarski jest ewidentny. Otwarte pozostaje pytanie, dlaczego do niego doszło. Z rutyny, braku wiedzy, czy zlekceważenia obrażeń pacjenta? Materiał magazynu "Blisko Ludzi".
 • Policja szuka gwałciciela, który zaatakował we Wrocławiu trzy kobiety

  Policja szuka gwałciciela, który ... 05:44

  19.01 | Policja we Wrocławiu szuka mężczyzny, który chciał zgwałcić co najmniej trzy kobiety. Napastnik ten samej nocy brutalnie zaatakował mieszkanki dzielnicy Grabiszynek. Scenariusz za każdym razem wyglądał podobnie - sprawca rzucał się na kobiety, bił je pięściami i próbował zmusić do obcowania płciowego. Ofiarom udało się przepłoszyć gwałciciela krzykiem a policja przygotowuje już portret pamięciowy mężczyzny.
 • Spór o misia

  Spór o misia 05:51

  17. 11 | Zdumiewający spór o misia na sesji rady miasta w Tuszynie. Jedni chcą Kubusia Puchatka, inni - Misia Uszatka, jeszcze inni - Colargola. Brzmi zabawnie, ale to wcale nie jest zabawne jak radni, którzy na poważnie zajmują się płcią i garderobą misia.
 • Cmentarz widmo. Przez 21 lat nie pochowano tu nikogo

  Cmentarz widmo. Przez 21 lat nie ... 05:26

  13.10 | Cmentarz jest, ale jakby go nie było. Choć został wyznaczony 21 lat temu, do tej pory nie można na nim grzebać zmarłych. Żeby było ciekawiej, urzędnicy gminy Książki w woj. kujawsko-pomorskim nie mieli o tym pojęcia. Przez 21 lat żyli jak w Matrixie. 21 lat temu utworzyli cmentarz, na którym do tej pory nie odbył się żaden pogrzeb i... nikogo to nie zdziwiło. A na starej nekropolii dawno już zabrakło miejsca i groby są upychane, gdzie się da, najczęściej pod płotem.
 • Chcąc zarobić na podróżnych ryzykują ich zdrowiem i życiem

  Chcąc zarobić na podróżnych ryzyk... 04:25

  20.09 | Zatrważające wyniki przyniosła kontrola autobusów prywatnych przewoźników na Dolnym Śląsku. Busy dowożące dzieci do szkoły a dorosłych do pracy to bardzo często złom na kółkach, który w ogóle nie powinien wyjechać na drogi.
 • Szaleńcza jazda prezydenta Włocławka

  Szaleńcza jazda prezydenta Włocławka 04:31

  20.09 | Andrzej Pałucki najwyraźniej odkrył w sobie talent kierowcy rajdowego, bo pędził w terenie zabudowanym ponad 90 km/h i wyprzedzał w miejscu niedozwolonym ale przyłapany na gorącym uczynku - wszystkiego się wyparł. Nie przyznał się do niebezpiecznej jazdy mimo, że jego wyczyny zostały nagrane przez innego kierowcę.
 • Skierowanie ważniejsze od życia. Pacjent umarł, bo nie miał odpowiedniego dokumentu

  Skierowanie ważniejsze od życia. ... 10:06

  5.09 | Szpital w Bielsku Podlaskim (woj. podlaskie) - tu umierającego człowieka pielęgniarka odesłała po skierowanie na pogotowie ratunkowe. Pogotowie wróciło z mężczyzną do szpitala. Tam 62-letni pacjent umarł. Reporterzy TVN24 próbowali sprawdzić kto zawinił? Dlaczego pomoc nie została udzielona? Rodzina poszkodowanego zapowiada: będziemy walczyć, żeby ta śmierć nie poszła na marne, żeby uratowała inne życie.
 • Jest kaleką, ale nie zobaczył ani grosza z należnych mu pieniędzy

  Jest kaleką, ale nie zobaczył ani... 07:51

  9.06 | Był świetnie zapowiadającym się sportowcem. W wyniku wypadku na treningu omal nie stracił życia, gdy metalowa bomba służąca do rzutu młotem wylądowała na jego skroni. Michał przeżył, ale od dwunastu lat jest kaleką, co i tak w jego przypadku zakrawa na cud. Mimo to - i mimo prawomocnego wyroku sądu, który przyznał mu rentę i odszkodowanie - do tej pory nie zobaczył grosza z pieniędzy, które miały mu służyć na leczenie, rehabilitację i życie. Działacze sportowi celowo wyprowadzili i roztrwonili majątek, byle tylko nie płacić odszkodowania.
 • Nie będzie śledztwa w sprawie wypadku, w którym zginęło siedmioro nastolatków

  Nie będzie śledztwa w sprawie wyp... 04:20

  14.04 | Szesnastoletni sprawca, który prowadząc samochód po pijanemu uderzył w drzewo, nie poniesie żadnej odpowiedzialności karnej. Ponieważ jest nieletni i nie działał z zamiarem zabicia swoich kolegów. "Jego sprawa zostanie skierowana do sądu rodzinnego i dla nieletnich". Tak zdecydowała prokuratura. Jeśli to stanowisko podtrzyma sąd, winnemu śmierci siedmiu osób w wypadku pod Chełmnem będzie grozić tylko poprawczak.
rozwiń

Kawa na ławę

 • Po słowach premiera. "Istotą była obrona Polski"

  Po słowach premiera. "Istotą była... 57:53

  18.02 | Czasem wypada mieć więcej empatii, wrażliwości i nie brnąć w tłumaczenia, które powodują dalszy kryzys i zaostrzenie relacji - wskazywał w "Kawie na ławę" w TVN24 poseł PO Andrzej Halicki. Odniósł się do wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego i użycie słowa "sprawcy" w kontekście Żydów w czasie II wojny światowej. Prezydencki minister Andrzej Dera przyznał, że "być może słowo 'sprawcy'" było niefortunne, ale "istotą odpowiedzi była obrona Polski i polskiego honoru".
 • "Mam apel do opozycji, żebyśmy mówili w tej sprawie jednym głosem"

  "Mam apel do opozycji, żebyśmy mó... 58:54

  11.02 | - Bardzo bym prosił, żeby nie budować takiego przekonania, że myśmy ponieśli jakieś straty (w sporze o nowelizację ustawy o IPN - red.) - powiedział w niedzielę w "Kawie na ławę" Jacek Sasin z Prawa i Sprawiedliwości. - Widać, że Izrael schodzi z tonu. Poza tym nie widzę jakiegoś wielkiego zamieszania międzynarodowego - ocenił z kolei Piotr Zgorzelski z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Zdaniem Grzegorza Długiego z Kukiz'15, ustawa doprowadziła z kolei do tego, że Żydzi mieszkający w Polsce "znaleźli się między młotem a kowadłem".
 • Prezydencki minister: decyzja będzie podejmowana w interesie Polski

  Prezydencki minister: decyzja będ... 59:34

  04.02 | Prezydent decyzję w sprawie nowelizacji ustawy o IPN na pewno podejmie w interesie państwa polskiego, jesteśmy na etapie analizy okoliczności - powiedział w "Kawie na ławę" w TVN24 wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. Goście komentowali co powinien zrobić Andrzej Duda z ustawą o IPN. - Prezydent może tę ustawę zawetować i wysłać do Sejmu - mówił Sławomir Neumann. - Należałoby tę ustawę podpisać i wysłać do Trybunału - dodał Krzysztof Hetman.
 • Jaki: wykonaliśmy gest w stronę Izraela

  Jaki: wykonaliśmy gest w stronę I... 58:57

  28.01 | Po zaprezentowaniu założeń nowelizacji ustawy o IPN były dwa spotkania, ambasador Izraela zgłaszała wątpliwości, wykonano gest w stronę izraelską. Potem przez rok nikt nie zgłaszał wątpliwości - powiedział w "Kawie na ławę" wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. - Ta ustawa w żaden sposób nie godzi w pamięć tych, którzy zginęli - podkreślał rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.
 • "Prawo jest jednoznaczne", "sprawa śmiertelnie poważna"

  "Prawo jest jednoznaczne", "spraw... 00:00

  21. 01 | Rząd zareaguje zgodnie z prawem - powiedział w "Kawie na ławę" w TVN24 przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin komentując reportaż "Superwizjera" TVN o środowisku polskich neonazistów. Andrzej Halicki z Platformy Obywatelskiej zapowiedział, że partia złoży formalny wniosek o informację bieżącą w tej sprawie do rządu i MSWiA.
 • "Może to jest ten moment, kiedy się trzeba otrząsnąć"

  "Może to jest ten moment, kiedy ... 09:00

  14.01 | - Moim zdaniem opozycja ma problem z fundamentalną kwestią, jaką jest wiarygodność - stwierdził w "Kawie na ławę" w TVN24 wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. - Na pewno to zachowanie nie sprzyjające opozycji. Może to jest ten moment, kiedy się trzeba otrząsnąć - przyznał z kolei Bartosz Arłukowicz, komentując odrzucenie przez Sejm obywatelskiego projektu liberalizującego prawo aborcyjne.
 • "To się zrobiło już nudne"

  "To się zrobiło już nudne" 01:20

  7.01|
 • "Trudno mi sobie wyobrazić, że mogłoby być gorzej"

  "Trudno mi sobie wyobrazić, że mo... 00:52

  7.01| - W najbliższych dniach wszystkie wątpliwości zostaną rozstrzygnięte, jeszcze odrobina cierpliwości jest potrzebna - mówił o rekonstrukcji rządu Michał Dworczyk (PiS) w programie "Kawa na ławę" w TVN24 . - Mnie interesuje taka rekonstrukcja, w której zobaczę nadzieję na wywiązanie się przez PiS z obietnic wyborczych - komentował Paweł Kukiz (lider Kukiz'15).
 • Kukiz o nadziei na wywiązanie się z obietnic wyborczych

  Kukiz o nadziei na wywiązanie się... 00:34

  7.01| - W najbliższych dniach wszystkie wątpliwości zostaną rozstrzygnięte, jeszcze odrobina cierpliwości jest potrzebna - mówił o rekonstrukcji rządu Michał Dworczyk (PiS) w programie "Kawa na ławę" w TVN24 . - Mnie interesuje taka rekonstrukcja, w której zobaczę nadzieję na wywiązanie się przez PiS z obietnic wyborczych - komentował Paweł Kukiz (lider Kukiz'15). - To się zrobiło już nudne - ocenił Krzysztof Hetman (europoseł PSL).
 • Prezydencki doradca: relacje z Macierewiczem trudne, nie ma chemii

  Prezydencki doradca: relacje z Ma... 58:52

  02.18 | Relacje prezydenta z szefem MON są trudne. Jeśli konstytucyjna niespójność napotyka na sytuację, kiedy między dwoma wybitnymi politykami nie ma chemii, to powstają pola sporów - powiedział w "Kawie na ławę" doradca prezydenta profesor Andrzej Zybertowicz odnosząc się do trwającego od miesięcy konfliktu Andrzeja Dudy z Antonim Macierewiczem.
 • "Wielce niestosowne" komentarze Gersdorf i "możliwości, które daje konstytucja"

  "Wielce niestosowne" komentarze G... 57:17

  24.12 | Nie zgodzę się, że zmiany w sądownictwie są radykalne czy rewolucyjne, ale są często głębokie i zasadnicze, i wpisują się w możliwości, które daje konstytucja - powiedział w "Kawie na ławę" Krzysztof Łapiński z Kancelarii Prezydenta.
 • Prezydencki minister: to projekty pana prezydenta. Nie ma powodów, by nie podpisywał

  Prezydencki minister: to projekty... 58:41

  17.12 | Przez cały proces legislacyjny przedstawiciele prezydenta byli i uważają, że jest zgodne z wolą prezydenta to, co jest w tej chwili w tych ustawach. Nie ma powodów do tego, żeby pan prezydent nie podpisywał, ponieważ to są projekty pana prezydenta - powiedział w niedzielę w programie "Kawa na ławę" w TVN24 prezydencki minister Andrzej Dera, komentując przegłosowane w Sejmie i Senacie ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. - Pan prezydent zje własny język - odpowiadał mu Sławomir Neumann z PO.
rozwiń

Loża prasowa

rozwiń

Drugie śniadanie mistrzów