tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Zmarł dziennikarz pobity w izbie wytrzeźwień

Konstantin Popow, dziennikarz z syberyjskiego Tomska, kilkanaście dni temu został brutalnie pobity przez milicjanta. W środę zmarł w miejscowym szpitalu, nie odzyskawszy przytomności.

Do zdarzenia doszło 4 stycznia w tomskiej izbie wytrzeźwień, do której 47-letni Popow został przywieziony z własnego domu. Według sąsiadów, głośno się zachowywał.

Po kilku godzinach został zwolniony i o własnych siłach wrócił do domu. Tam źle się poczuł - karetką pogotowia został przewieziony do szpitala, gdzie stwierdzono u niego poważne uszkodzenia organów wewnętrznych i poddano operacji.

Po operacji dziennikarz przez

cały czas był w stanie śpiączki.

Milicjant "był zestresowany"

Okazało się, że w trakcie pobytu w izbie został pobity. Sprawca to 26-letni Aleksiej Mitajew. Milicjant skatował Popowa w pomieszczeniu, w którym nie ma monitoringu telewizyjnego. Oprócz niego na dyżurze w izbie było 8 pracowników, ale wszyscy utrzymują, że niczego nie słyszeli.

Mitajew swój czyn tłumaczył silnym stresem, spowodowanym problemami rodzinnymi. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Ukarać winnych

Związek Dziennikarzy w Tomsku domaga się dymisji całego kierownictwa obwodowego Urzędu Spraw Wewnętrznych. Z kolei gubernator obwodu tomskiego Wiktor Kress zażądał

od prokuratury przeprowadzenia wnikliwego dochodzenia i surowego ukarania wszystkich winnych.

Jego zdaniem, incydent ten stanowi kolejne potwierdzenie konieczności zreformowania organów spraw wewnętrznych. Tego samego - radykalnej reformy struktur Ministerstwa Spraw Wewnętrznych - od dłuższego czasu żąda od władz opozycja.

30 proc. milicjantów to psychopaci

Rosyjskie media niemal codziennie informują o faktach przemocy ze strony milicjantów - przypadkach pobicia, torturowania, gwałtów, a nawet zabójstw. Według Michaiła Winogradowa, byłego szefa służby psychologiczno-psychiatrycznej MSW Rosji, 30 proc. funkcjonariuszy to psychopaci i alkoholicy.

mtom//kwj/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje