tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Wrak Costa Concordii podniosą dopiero w przyszłym roku

Wrak Costa Concordii podniosą dopiero w przyszłym roku
Foto: TVN24 Costa Concordia jeszcze poleży

Podniesienie i odholowanie wraku włoskiego statku wycieczkowego Costa Concordia, który 13 stycznia wywrócił się po wejściu na skały koło wyspy Giglio na Morzu Tyrreńskim, opóźni się do wiosny 2013 roku. Pierwotnie zakładano, że prace przy wydobywaniu wraku zakończą się przed końcem bieżącego roku.

Informacja o opóźnieniu się wydobycia wraku pochodzi od włosko-amerykańskiego konsorcjum Titan-Micoperi prowadzącego przy nim prace ratownicze. Pierwotnie zakładano, że zakończą się one przed upływem 2012 roku.

W ubiegłym tygodniu obok wraku ustawiono platformę Micoperi, która posłuży do wywiercenia w dnie morskim otworów dla 30-metrowych pali. Zostanie na nich umieszczona podwodna platforma podtrzymująca statek po przywróceniu mu pozycji pionowej.

Katastrofa wycieczkowca

Do katastrofy Costy Concordii doszło 13 stycznia u brzegów wyspy Giglio w Toskanii, gdy ogromny wycieczkowiec za bardzo zbliżył się do jej skalistych brzegów i uderzył w podmorskie skały. W momencie katastrofy, Costa Concordia miała na pokładzie ponad 4200 osób, z których 30 poniosło śmierć, a dwie są nadal uważane za zaginione.

Kapitan statku Francesco Schettino został w lipcu zwolniony z aresztu domowego. Prokuratura zarzuca mu między  innymi nieumyślne zabójstwo, doprowadzenie do wypadku oraz opuszczenie wycieczkowca w trakcie nocnej ewakuacji pasażerów i załogi.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje