tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Pierwsza dama Zimbabwe z immunitetem. Uniknie ścigania za pobicie modelki

Południowoafrykańskie władze przyznały immunitet dyplomatyczny Grace Mugabe, 52-letniej żonie prezydenta Zimbabwe Roberta Mugabe. Pozwoli to pierwszej damie na powrót do kraju i uniknięcie ścigania w Republice Południowej Afryki za napaść na 20-letnią modelkę - podała agencja Reutera.

W piątkowej publikacji Reuters powołuje się na źródła w organach bezpieczeństwa.

Od decyzji władz Republice Południowej Afryki (RPA) w sprawie immunitetu tamtejsza policja uzależniała podjęcie działań przeciwko Grace Mugabe, takich jak wydanie nakazu aresztowania.

O zakończeniu śledztwa w sprawie napaści i gotowości do dalszych kroków policja poinformowała w czwartek.

Środki na granicach państwa

Wcześniej południowoafrykańska policja ustanowiła specjalne środki na granicach państwa, by uniemożliwić Mugabe opuszczenie terytorium RPA, gdzie przebywa.

W środę wieczorem do stolicy RPA, Pretorii, przyleciał prezydent Zimbabwe Robert Mugabe, który zamierza uczestniczyć w szczycie państw regionu zaplanowanym na weekend. Amerykańska agencja Associated Press wskazała jednak, że prawdziwą przyczyną jego wcześniejszego przylotu była najprawdopodobniej chęć pomocy małżonce.

W poniedziałek 20-letnia modelka Gabriella Engels złożyła skargę na Grace Mugabe, która przyjechała do RPA na leczenie. Kobieta twierdzi, że gdy w niedzielę wieczorem przebywała ze znajomymi w pokoju hotelowym w Johannesburgu, pierwsza dama wtargnęła do pomieszczenia i zaczęła ją bić. Portal News24 podał, że Engels przebywała wówczas z synami pani Mugabe. Według modelki ochroniarze pierwszej damy nie podejmowali żadnych działań i przyglądali się atakowi.

Oskarżana o napaść w Hongkongu

Grace jest wymieniana wśród możliwych następców swego męża. 93-letni Mugabe to najstarszy przywódca na świecie i na razie nic nie wskazuje na to, by wkrótce zamierzał ustąpić. Już ogłosił, że zamierza kandydować w wyborach w 2018 roku.

Grace Mugabe była już oskarżana o napaść podczas podróży między innymi w 2009 roku w Hongkongu, gdy o pobicie oskarżył ją pewien fotograf. Mugabe jest przewodniczącą ligi kobiet w Afrykańskim Narodowym Związku Zimbabwe - Froncie Patriotycznym (ZANU-PF), partii rządzącej w Zimbabwe.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje