tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Wielka Brytania pod wodą

Pozrywane mosty, zalane domy, helikoptery i łodzie pędzące na ratunek - ta wyglądały ostatnie 24 godziny w północnej Anglii. Wyspiarze walczą ze skutkami ulewnych deszczów. Co najmniej jedna osoba nie żyje - to policjant, który kierował samochody na objazdy, kiedy zarwał się most.

Alarm powodziowy ogłoszono w wielu regionach Wielkiej Brytanii. Ulewne deszcze spowodowały powodzie i podtopienia w północnej Anglii, Szkocji i Walii.

Samochody spływały ulicami. Minie dużo czasu, zanim Cockermouth zdoła się z tego podnieść.

mieszkaniec Cockermouth

- To był jeden z najbardziej mokrych dni i jedna z najbardziej mokrych nocy w Kumbrii - powiedział premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown. - Wszystko co trzeba zrobić, zrobimy - zapewnił szef rządu.

W ciągu ostatnich 24 godzin w Kumbrii spadło 314 milimetrów deszczu - to rekord zanotowany w Anglii. Zdaniem angielskich służb meteorologicznych taka ilość deszczu była odpowiadała opadom spodziewanym w ciągu całego listopada.

2,5 metra wody na ulicach

Żywioł najciężej dotknął miejscowość Cockermouth na północnym zachodzie Anglii. Wiele ulic zmieniło się tam w rzeki o głębokości do 2,5 metra. - Samochody spływały ulicami. Minie dużo czasu, zanim Cockermouth zdoła się z tego podnieść - cytuje Associated Press jednego z mieszkańców tej miejscowości.

W ostatnich latach Wielka Brytania toczy ciężkie walki z powodziami. W zeszłym roku odnotowano tam najbardziej mokre lato od 1914 roku, kiedy zaczęto podobne pomiary. W 2007 roku 55 tys. domostw zostało dotkniętych przez powódź.

jak/tr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje