tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

"Tajny rząd" kieruje światem? Tak uważa 67 procent Rosjan

zobacz więcej wideo »
"Tajny rząd" kieruje światem? Tak uważa 67 procent Rosjan
Foto: PAP/EPA/ZURAB KURTSIKIDZE | Video: TVN24 BiS "Tajny rząd" kieruje światem - takie przekonanie wyraża dwóch na trzech Rosjan

Przekonanie, że "tajny rząd" kieruje światem wyraża dwóch na trzech Rosjan. To 67 procent spośród ankietowanych. Wyniki sondażu przedstawiło rosyjskie centrum badania opinii publicznej WCIOM, które obserwuje szerzenie się teorii spiskowych w Rosji.

Sformułowane przez WCIOM (Rosyjskie Centrum Badania Opinii Publicznej) pytanie brzmiało: Czy istnieje organizacja bądź grupa osób mająca wpływ na wszystkie procesy zachodzące na świecie i kontrolująca działania szefów państw w wielu krajach? Według 67 procent ankietowanych - tak.

Liczba Rosjan, którzy wierzą w tę teorię, znacznie wzrosła w ciągu ostatnich czterech lat: w 2014 roku było ich 45 procent.

Ankietę przeprowadzono pod koniec maja wśród 2 000 osób.

W "tajnym rządzie" oligarchowie i bankierzy

Jak brzmi wniosek z odpowiedzi na ankietę, dla 74 procent osób, które wierzą w taką teorię spiskową, działania "rządu światowego" są "sprzeczne z interesami Rosji".

Około 23 procent spośród tych, którzy wierzą w istnienie "tajnego rządu", uważa, że składa się on z bogatych oligarchów i bankierów.

Dodatkowo, jeden Rosjanin na każdych dziesięciu jest przekonany, że istnieje "sekretny rząd, który ma wpływ na treść emitowanych programów TV i wydawanych książek". Liczne rosyjskie kanały telewizyjne mnożą bowiem liczbę programów na temat "nieprzyjaciół Rosji", antyrosyjskich zagrożeń i spisków.

W teorie spiskowe nie wierzy natomiast mniej więcej co czwarty Rosjanin.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje