tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Papież Franciszek

Papież odwiedzi muzułmański uniwersytet

W czasie wizyty w Egipcie pod koniec kwietnia papież Franciszek odwiedzi uniwersytet Al-Azhar w Kairze i spotka się z jego imamem. Obaj wygłoszą tam przemówienia na konferencji na temat pokoju - ogłosił w poniedziałek Watykan przedstawiając program podróży.

W piątek 28 kwietnia, tuż po przylocie do Kairu, papież uda się do Pałacu Prezydenckiego na oficjalną ceremonię powitania i spotkanie z prezydentem Egiptu Abd el-Fatahem es-Sisim.

18. podróż zagraniczna papieża

Po tej uroczystości Franciszek pojedzie na muzułmański uniwersytet Al-Azhar, najbardziej prestiżową na świecie uczelnię sunnickiego islamu. Papież złoży kurtuazyjną wizytę imamowi tej placówki Ahmedowi al-Tajebowi. Obaj wygłoszą przemówienia na zorganizowanej na uczelni międzynarodowej konferencji na temat pokoju. Jak zauważają watykaniści, to najbardziej oczekiwany punkt programu dwudniowej wizyty Franciszka w Egipcie.

Pierwszego dnia pobytu papież spotka się też z przedstawicielami władz kraju i wygłosi do nich przemówienie. Odwiedzi również zwierzchnika Kościoła koptyjskiego Tawadrosa II. Obaj wygłoszą mowy.

W sobotę 29 kwietnia Franciszek odprawi mszę, spotka się z biskupami egipskimi i z duchowieństwem, wieczorem powróci do Rzymu. Będzie to 18. zagraniczna podróż Franciszka.

12 i 13 maja papież będzie przebywał w Portugalii w związku z obchodami stulecia objawień fatimskich.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Papież Franciszek

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje