tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

"Nie będziemy tolerować dyktatury, ani respektować farsy"

Ambasador Stanów Zjednoczonych w ONZ Nikki Haley ostrzegła w piątek, że jej kraj nie dopuści do tego, by Wenezuela nadal kroczyła ku "dyktaturze". Haley dała do zrozumienia, że Waszyngton szykuje nowe sankcje wobec rządu prezydenta Nicolasa Maduro.

- Nie będziemy tolerować dyktatury, którą usiłuje się ustanowić, ani respektować farsy, jaką jest Zgromadzenie Konstytucyjne - powiedziała Nikki Haley w odniesieniu do ostatnich wydarzeń w Wenezueli.

Chodzi m.in. ustanowienie Konstytuanty, czyli organu ustawodawczego, w którego skład weszli jedynie zwolennicy rządu i który rozwiązując legalny, zdominowany przez opozycję parlament. Organ ten przystąpił do likwidacji instytucji niezależnych od rządu.

Przedstawicielka USA w ONZ powiedziała, że przygotowywane sankcje powinny stanowić "wyraźne przesłanie do narodu wenezuelskiego i wyraźne przesłanie pod adresem Maduro".

Amerykańskie sankcje

Po miesiącach ostrzeżeń wobec rządu Wenezueli "nie pozostaje nam inna opcja", niż sankcje - oznajmiła Haley. Dodała, że Stany Zjednoczone zastanawiają się obecnie nad zastosowaniem wobec Wenezueli środków finansowych i dyplomatycznych.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump podpisał w piątek rozporządzenie, które zabrania prowadzenia z rządem Wenezueli "negocjacji w sprawie nowej pożyczki kapitałowej i papierów dłużnych emitowanych przez ten rząd i jego państwowe towarzystwo naftowe". Nowe zarządzenie zabrania również m.in. wypłaty dywidend rządowi wenezuelskiemu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Protesty w Wenezueli

Wenezuela protestuje

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje