tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Polityka imigracyjna Trumpa

Trump zaprzecza porozumieniu w sprawie "dreamersów"

zobacz więcej wideo »
Trump zaprzecza porozumieniu w sprawie "dreamersów"
  • Amerykanie protestują. Nie chcą wycofania programu tzw. marzycieli Amerykanie protestują. Nie chcą wycofania programu tzw....
  • "Cały świat patrzy". Protest na lotnisku O'Hare po dekrecie Trumpa"Cały świat patrzy". Protest na lotnisku O'Hare po dekrecie...
Foto: SHAWN THEW/PAP/EPA | Video: TVN24 BiS Amerykanie protestują. Nie chcą wycofania programu tzw. marzycieli [Materiał magazynu "24 godziny" TVN24 BiS z 5.09.2017r.]

Prezydent USA Donald Trump napisał na Twitterze, że dzień wcześniej nie doszło do porozumienia z demokratami w sprawie tzw. dreamersów. Zapewnił też, że mur na południowej granicy z Meksykiem zostanie zbudowany.

Trump wskazał, że do zawarcia porozumienia dotyczącego tzw. dreamersów konieczny jest konsensus w sprawie bezpieczeństwa granic oraz, że program DACA (Deferred Action for Childhood Arrivals), uchwalony za rządów poprzedniego prezydenta Baracka Obamy musi zostać znowelizowany.

Trump jednocześnie zapewnił, że mur graniczny na południu USA jest już w budowie, w niektórych miejscach polega to na przebudowie i renowacji istniejących już starych struktur, murów i płotów oraz, że budowa muru będzie kontynuowana.

W kolejnych tweetach Trump zapytał, czy ktokolwiek tak na prawdę chciałby wyrzucić z USA dobrych, wykształconych młodych ludzi z osiągnięciami, którzy mają pracę bądź służą w wojsku. Dodał także, że w wielu przypadkach osoby te są w Stanach Zjednoczonych od wielu lat i zostały tam przywiezione przez ich rodziców, gdy były małymi dziećmi. Na koniec podkreślił, że konieczne jest zajęcie się tematem bezpieczeństwa granic.

Wieczorne spotkanie

We wtorek wieczorem przywódca demokratów w Senacie Chuck Schumer i liderka demokratów w Izbie Reprezentantów Nancy Pelosi poinformowali media, że doszło do zawarcia porozumienia pomiędzy Trumpem a przywódcami demokratów w Senacie i Izbie Reprezentantów w sprawie ochrony przed deportacją ok. 800 tys. imigrantów, którzy przybyli nielegalnie do USA jako dzieci.

Schumer i Pelosi podali także, że porozumiano się również w sprawie pewnego zwiększenia ochrony granic USA i pominięto forsowaną przez Trumpa sprawę budowy muru na granicy z Meksykiem.

Informacja na temat pominięcia budowy muru spotkała się z ostrą krytyką zwolenników prezydenta, który przypomnieli, że budowa muru na południowej granicy była jedną z jego głównych obietnic wyborczych podczas zeszłorocznej kampanii prezydenckiej.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Polityka imigracyjna Trumpa

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje