tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Rozruchy w amerykańskim więzieniu. Siedem osób nie żyje

Siedmiu osadzonych zginęło, a 17 zostało rannych w wyniku rozruchów, które wybuchły w więzieniu o zaostrzonym rygorze w amerykańskim Bishopville, w Karolinie Południowej. Wśród ofiar nie ma funkcjonariuszy służby więziennej.

Rozruchy rozpoczęły się w niedzielę wieczorem czasu lokalnego, w więzieniu Lee Correctional Institution w Karolinie Południowej. Doszło tam do licznych awantur między więźniami, w trzech jednostkach mieszkalnych. Walki, które wybuchły w kilku miejscach na raz, trwały wiele godzin.

Sytuację udało się opanować dopiero w poniedziałek o 2:55 nad ranem czasu lokalnego. Teraz w więzieniu jest już spokojnie - informował na antenie TVN24 BiS korespondent "Faktów" TVN w USA, Marcin Wrona.Na razie nie wiadomo, co było przyczyną rozruchów.

Więzienie ze złą sławą

To nie pierwszy taki incydent w okrytym złą sławą więzieniu, w którym osadzeni są najgorsi przestępcy z Karoliny Południowej. To łącznie 1500 osób.

W marcu więźniowie we wspomnianym zakładzie karnym przejęli kontrolę nad jedną z sal. Wzięli wówczas zakładnika - jednego z funkcjonariuszy służby więziennej.

W lutym doszło tam do morderstwa. Jeden z osadzonych zabił innego z więźniów. Z kolei w ubiegłym roku więźniowie kilkakrotnie nożami godzili funkcjonariuszy służby więziennej - przypominał korespondent "Faktów".

Więzienie Lee Correctional Institution w Karolinie Południowej

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje