tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Oprah Winfrey "rozważa" start w wyborach prezydenckich

Oprah Winfrey, amerykańska prezenterka i producentka telewizyjna, zastanawia się nad udziałem w wyborach prezydenckich w 2020 roku - poinformowała w poniedziałek telewizja CNN, powołując się na osoby z najbliższego otoczenia miliarderki.

Pojawiające się od kilku miesięcy spekulacje dotyczące ambicji politycznych jednej z najbogatszych kobiet na świecie nasiliły się po płomiennym wystąpieniu Oprah Winfrey w niedzielę podczas 75. ceremonii wręczenia Złotych Globów - nagród Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej.

Podczas ceremonii Oprah Winfrey, Afroamerykanka urodzona w miejscowości Kosciusko w południowym stanie Missisipi i wychowana przez samotną matkę, otrzymała nagrodę imienia Cecila B. DeMille’a "za wyjątkowy wkład w rozwój kultury i rozrywki”.


Według źródeł, na które powołuje się CNN do podjęcia decyzji o starcie w wyborach prezydenckich od jakiegoś czasu zachęcała Winfrey część znajomych.

Jeden z przyjaciół dziennikarki powiedział stacji, że rozmowy na temat jej prezydentury prowadzono już kilka miesięcy temu, jednak Winfrey nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji w tej kwestii.

Jak podkreśla CNN, demokraci nie rozpoczną wyścigu o Biały Dom przed końcem wyborów uzupełniających do Kongresu, które odbędą się w 2018 roku. Wielu potencjalnych kandydatów już teraz zaczyna jednak walczyć o jak najlepszą pozycję w prawyborach.

"Winfrey na prezydenta”

Hasło "Winfrey na prezydenta" zyskało popularność po przemowie dziennikarki podczas gali wręczenia Złotych Globów.

Oprah Winfrey, nazywana "królową wszystkich mediów", w wystąpieniu przed zgromadzonymi na sali gwiazdami amerykańskiego filmu i rozrywki powiedziała, że nadszedł kres tych, którzy molestują seksualnie kobiety. Podkreśliła znaczenie mediów dla systemu demokratycznego i nie wymieniając nazwiska obecnego amerykańskiego prezydenta, zapowiedziała nadejście zmian.

Nagrodę Cecila B. DeMille'a, uznawaną za honorowy Złoty Glob, Oprah Winfrey otrzymała z rąk Reese Witherspoon. (http://www.tvn24.pl- Na horyzoncie widać już nowy dzień - powiedziała Oprah Winfrey odbierając nagrodę. Jak zauważa CNN, zdanie to byłoby idealnym hasłem wyborczym.Po przemówieniu Winfrey amerykańskie media zaczęły spekulować, czy wystąpienie to nie jest zapowiedzią startu aktorki w wyborach prezydenckich w 2020 roku.Wielu strategów politycznych podkreśla, że jej sława oraz fortuna czyniłyby z Winfrey silną kandydatkę Partii Demokratycznej - pisze amerykańska stacja. Pytanie, czy po doświadczeniu z Donaldem TrumpemAmeryka ponownie zdecyduje się wybrać na prezydenta gwiazdę telewizji? Możliwe, że staniemy się wówczas świadkami politycznej rewolucji, w której tradycyjny polityczny establishment zostanie zastąpiony przez charyzmatycznych celebrytów. Jak podkreśla CNN, na razie to tylko gdybanie, jednak wyrazy poparcia dla Winfrey już obiegły media społecznościowe.

- Na horyzoncie widać już nowy dzień - powiedziała, odbierając nagrodę. Jak zauważa CNN, zdanie to byłoby idealnym hasłem wyborczym.

Wystąpienie Winfrey, która w przeszłości w swoim programie "The Oprah Winfrey Show” - najpopularniejszym programie w historii amerykańskiej telewizji - wyznała, że była molestowana seksualnie i poroniła, kiedy miała 14 lat, zgromadzone gwiazdy powitały burzą oklasków na stojąco. W Twitterze pojawiły się wpisy z hasztagiem #Oprah 2020.

Czas celebrytów?

Po przemówieniu laureatki amerykańskie media zaczęły spekulować, czy wystąpienie to nie jest zapowiedzią jej udziału w następnym wyścigu o urząd prezydenta USA.

Wielu strategów politycznych podkreśla, że sława i fortuna Winfrey czyniłyby z niej silną kandydatkę Partii Demokratycznej - pisze CNN. Pytanie, czy po doświadczeniu z Donaldem Trumpem Stany Zjednoczone ponownie zdecydują się wybrać na prezydenta gwiazdę telewizji? - zastanawia się stacja.

- Wszystko zależy od ludzi - powiedział po przemówieniu Winfrey dziennikarzowi "Los Angeles Times" jej długoletni partner Stedman Graham.

- Zdecydowanie byłaby zdolna to zrobić - zapewnił.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje