tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Kolejna kolizja amerykańskiego niszczyciela. Będzie "szersze śledztwo"

Minister obrony USA James Mattis zapowiedział szersze śledztwo w związku z poniedziałkową kolizją amerykańskiego niszczyciela z tankowcem na wschód od Singapuru. To drugi taki incydent z udziałem okrętu wojennego USA w ciągu nieco ponad dwóch miesięcy.

- Szersze śledztwo szefa operacji morskich będzie dotyczyć wszystkich podobnych wypadków na morzu, tego rodzaju spraw. Zamierza on uwzględnić wszystkie czynniki, nie tylko te bezpośrednie - powiedział dziennikarzom w stolicy Jordanii Ammanie minister obrony USA James Mattis.

10 członków załogi jest zaginionych

Zmierzający do Singapuru niszczyciel rakietowy USS John S. McCain zderzył się z tankowcem bandery liberyjskiej Alnic MC. Amerykański okręt doznał przebicia lewej burty i zalania części pomieszczeń kadłuba. Dziesięciu członków jego załogi jest zaginionych. Niszczyciel dotarł o własnych siłach do portu wojennego w Singapurze.

Źródło: tvn24.pl Do zderzenia niszczyciela i tankowca doszło u wybrzeży Malezji

Kolejna kolizja

17 czerwca amerykański niszczyciel rakietowy USS Fitzgerald został uderzony w prawą burtę przez kontenerowiec bandery filipińskiej ASX Crystal na południowy zachód od japońskiego portu Jokosuka, co spowodowało śmierć siedmiu amerykańskich marynarzy.

Zajmujący najwyższe stanowisko w hierarchii służbowej marynarki wojennej USA szef operacji morskich odpowiada za utrzymanie jej gotowości bojowej.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje