tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Wielki pożar na autostradzie. Eksplodowała cysterna

Na autostradzie międzystanowej w północnej części amerykańskiego stanu Utah doszło w czwartek do wybuchu cysterny przewożącej paliwo. Eksplozja doprowadziła do wielkiego pożaru, w wyniku którego w ogniu znalazły się będące w pobliżu pojazdy.

Cysterna przewoziła prawie 40 tysięcy litrów paliwa. Według wstępnych ustaleń policji ogień pojawił się w układzie hamulcowym pojazdu i zaczął się rozprzestrzeniać. Po chwili doszło do eksplozji. Kierowcy udało się uciec z kabiny.

Nie ma doniesień o rannych. Odcinek autostrady, na którym doszło do wypadku został zablokowany na kilka godzin.

- Z początku myśleliśmy, że będziemy musieli zablokować te pasy (autostrady - red.) na kilka dni - powiedział rzecznik lokalnego departamentu transportu, John Gleason. - Biorąc pod uwagę, że zablokowanie trasy pokryłoby się czasowo ze zbliżającą się wichurą i wieczornym natężeniem ruchu, mielibyśmy do czynienia z potwornym korkiem - przyznał.

Rzecznik pochwalił w tym miejscu "niezwykłe wysiłki” miejscowej policji drogowej (Utah Highway Patrol -red.) i wszystkich zaangażowanych w akcję ratunkową, dzięki którym udało się uniknąć zamknięcia części autostrady I-15 na dłużej.

Jak dodał, na mocno uszkodzonym w wyniku pożaru fragmencie drogi położono tymczasowy asfalt.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Pozostałe informacje