tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Kryzys na Ukrainie

W Ługańsku zbyt niebezpiecznie. Misja ogranicza działalność

Specjalna Misja Monitoringowa OBWE na wschodzie Ukrainy ze względu na bezpieczeństwo jej obserwatorów ograniczyła działalność w opanowanym przez separatystów prorosyjskich Ługańsku – poinformowano w czwartek na stronie internetowej organizacji.

W mieście od kilku dni trwa konflikt między przywódcą samozwańczej Ługańskiej Republiki Ludowej (ŁRL) Ihorem Płotnickim a zwolnionym przez niego ze stanowiska "szefem MSZ" Ihorem Kornetem. Ten ostatni oskarżył współpracowników Płotnickiego, że pracują dla ukraińskich służb specjalnych. Rosyjskie media doniosły w czwartek, że Płotnicki wyjechał z Ługańska.

OBWE (Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie) oświadczyła, że przyczyną ograniczenia działalności obserwatorów jest obecność nieoznakowanych i uzbrojonych ludzi w mundurach oraz pojazdów wojskowych w centrum Ługańska.

Według OBWE w mieście nadal nie działa radio i telewizja.

Wzmożone środki bezpieczeństwa

W związku z zaostrzeniem sytuacji Państwowa Straż Graniczna Ukrainy poinformowała o wzmożeniu środków bezpieczeństwa na linii rozgraniczenia w konflikcie między siłami rządowymi a separatystami w Donbasie.

Konflikt w Ługańsku wywołał zaniepokojenie władz w Kijowie. We wtorek prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zwołał gabinet wojenny. Podczas spotkania wysłuchał miedzy innymi informacji o "bezprawnym przekroczeniu przez rosyjskie czołgi ukraińskiej granicy w rejonie krasnodonskim obwodu ługańskiego".

Źródło: facebook.com/oscesmm Misja OBWE w Donbasie opublikowała zdjęcia kolumny wojskowej na ulicach Ługańska

Konflikt na wschodzie Ukrainy trwa od wiosny 2014 roku. Zginęło w nim dotychczas ponad 10 tysięcy osób.

Źródło: tvn24.pl Doniecka Republika Ludowa i Ługańska Republika Ludowa na terytorium Ukrainy

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Kryzys na Ukrainie

Pozostałe informacje