tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Terrorysta z Bombaju: Powieście mnie

Terrorysta z Bombaju: Powieście mnie
Foto: TVN24 Podczas zamachów w Bombaju zginęły 174 osoby

- Jeśli wierzycie, że przyznałem się do winy licząc na łaskę, powieście mnie - oświadczył jedyny zamachowiec z Bombaju, którego udało się schwytać. Kilka dni temu zaszokował wszystkich przyznając się do winy. Obrońcy Pakistańczyka chcą, by sędzia zakończył proces, ale wszystko wyjaśni się w czwartek.

W listopadowych atakach w Bombaju, przeprowadzonych przez 8 uzbrojonych terrorystów, zginęło ponad 170 osób. Jedynym, który uszedł z życiem jest Pakistańczyk, 21-letni Mohammad Qasab. Postawiono mu 86 zarzutów, w tym popełnienia morderstwa i toczenia wojny przeciwko Indiom oraz posiadanie ładunków wybuchowych.

W maju Qasab zaprzeczał zarzutom i przekonywał, że jest niewinny. Kilka dni temu zmienił zdanie licząc na to - jak twierdzi BBC - że zostanie ułaskawiony.

Oskarżenie chce kontynuacji procesu

Na przerwanie procesu z powodu przyznania się do winy nie godzi się jednak oskarżenie. Prokuratorzy twierdzą, że przyznanie się do winy nie jest spójne z dowodami, którymi dysponuje. Według szefa prokuratorów Ujjwala Nikama, Qasab zrzuca większą część winy na swojego współpracownika, zabitego przez siły specjalne Abu Ismalila.

- Bardzo sprytnie, bardzo zręcznie Qasab próbował ocalić swoją skórę pokazując, że działał jako podległy Abu Ismailowi - powiedział prawnik. - Wie, że jeśli zaprzeczy sprawstwu kierowniczemu, żaden indyjski sąd nie skaże go na karę śmierci - dodał Nikam.

Nie wierzycie? Powieście mnie

W reakcji na to Qasab stwierdził: - Jeśli ktoś wierzy, że robię to (przyznaję się do winy - red.) dlatego, bo liczę na łaskę, to dalej, powieście mnie.

- Ponieważ popełniłem zbrodnię w tym świecie, powinienem być ukarany w tym świecie. Nie chcę być ukarany przez Allaha - powiedział oskarżony do sędziego Tahiliyaniego.

Po wysłuchaniu argumentów obu stron sędzia stwierdził, że co do dalszego przebiegu procesu zadecyduje w czwartek.

jak/iga

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje