tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

Szczyt Trump - Putin

Koordynator amerykańskich agencji wywiadu: nie wiem, co się stało na spotkaniu Putin-Trump

Koordynator amerykańskich agencji wywiadu:
nie wiem, co się stało na spotkaniu Putin-Trump
Foto: kremlin.ru Trump spotkał się z Putinem podczas szczytu w Helsinkach ("Fakty o Świecie" z 16.07.2018)

Dyrektor Wywiadu Narodowego USA powiedział w czwartek, że "nie wie, co się stało" podczas niedawnej rozmowy prezydentów USA i Rosji. - Myślę, że z czasem dowiemy się więcej - stwierdził Dan Coats na forum bezpieczeństwa w Aspen w stanie Kolorado.

Republikanie i Demokraci w Kongresie USA szukają odpowiedzi, jakie porozumienia mógł osiągnąć Donald Trump z Władimirem Putinem podczas ich dwugodzinnego spotkania w poniedziałek w Helsinkach, w którym towarzyszyli im tylko tłumacze.

"Z biegiem czasu dowiemy się więcej"

-Nie wiem, co się stało na tym spotkaniu - przyznał w Aspen Coats, który od roku 2017 jako dyrektor Wywiadu Narodowego koordynuje pracę 17 agencji wywiadowczych Stanów Zjednoczonych, w tym CIA i NSA.

-Myślę, że z biegiem czasu (...) dowiemy się więcej - powiedział Coats.

W czwartek Trump napisał na Twitterze, że spotkanie z Putinem "było wielkim sukcesem". Poinformował, że dyskutowali o wielu kwestiach, "włącznie z powstrzymaniem terroryzmu, bezpieczeństwem Izraela, proliferacją broni nuklearnej, cyberatakami, handlem, Ukrainą, pokojem na Bliskim Wschodzie, Koreą Północną i innymi".

Spotkanie Putin-Trump

Władimir Putin zgodził się, że szczyt w Helsinkach zakończył się sukcesem i powiedział w czwartek, że "doprowadził do pewnych użytecznych porozumień", nie podając jednak żadnych szczegółów.

Na forum w Aspen szef wywiadu amerykańskiego dowiedział się o decyzji Donalda Trumpa o zaproszeniu Putina na drugie spotkanie, do którego miałoby dojść jesienią w Białym Domu. - Ok, to będzie wyjątkowe - stwierdził z uśmiechem Dan Coats, w przeszłości republikański senator ze stanu Indiana i zdecydowany krytyk rosyjskiej polityki.

Pierwsze spotkanie Trumpa z Putinem miało miejsce w poniedziałek w Helsinkach. Wystąpienie prezydenta USA po szczycie wywołało wiele kontrowersji.

Podczas konferencji prasowej, stojąc obok Putina, Trump powiedział, że nie widzi żadnego powodu, by wierzyć, że Rosja ingerowała w przebieg wyborów w 2016 roku na jego korzyść, wbrew wnioskom przedstawionym mu przez amerykański kontrwywiad. Podkreślił, że Putin "niezwykle mocno" odrzucał w poniedziałek te zarzuty. Pytany, komu wierzy w sprawie Russiagate: FBI czy Putinowi, powiedział, że ma powody, by wierzyć obu stronom.

Dzień później z tych słów się wycofał, mówiąc, że popełnił błąd gramatyczny.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Szczyt Trump - Putin

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Womenalistka
Womenalistka

A co miało się stać. Po prostu położono karty na stół. Pokazano Tumpowi filmy, zdjęcia i nagrania jak zabawiał się w Rosji jeszcze przed wyborami na prezydenta.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   1
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje