tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Wojna domowa w Syrii

Syria: "Specjalna operacja" armii zakończona sukcesem

Armia syryjska ogłosiła, że po ciężkich walkach zakończyła pomyślnie "specjalną operację" zmierzającą do odzyskania kontroli nad strategiczną drogą w prowincji Hama łączącą lotnisko międzynarodowe w Aleppo na północy Syrii z resztą kraju.

- Jeśli armii uda się zachować kontrolę nad tą drogą, pomoże jej to w utrzymaniu w swych rękach lotniska międzynarodowego w Aleppo i samego miasta - skomentował to wydarzenie dyrektor Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka Rami Abdel Rahman.

Powstańcy przez wiele tygodni zaciętych walk z siłami rządowymi próbowali zawładnąć strategicznym lotniskiem w Aleppo. Pomogłoby im to opanować największe po Damaszku miasto syryjskie, w którym od wielu miesięcy toczą się krwawe walki.

Rebelianci odzyskali przejście graniczne

Tymczasem powstańcy z Wolnej Armii Syryjskiej po zaciętych walkach odzyskali kontrolę nad przejściem granicznym Jaarubije znajdującym się na drodze do irackiej prowincji Niniwa - podała iracka służba bezpieczeństwa.

Na przejściu, które po stronie irackiej nosi nazwę Rabia, powiewa teraz zielono-biało-czarna flaga rewolucji syryjskiej z trzema czerwonymi gwiazdami. Ciężkie boje z wojskami rządowymi trwały przez dwie doby.

Irackie władze wojskowe umieściły w szpitalu wojskowym na swym terytorium oficera i pięciu żołnierzy syryjskiej armii rządowej, rannych w walkach.

W styczniu ubiegłego roku rząd w Bagdadzie zamknął przejścia graniczne do Syrii w miejscowościach Al-Arabia i Al-Walid w zachodniej prowincji Anbar i przejście w Jaarubije pozostaje jedynym czynnym przejściem

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Wojna domowa w Syrii

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje