tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Dramat Sencowa

"Wygląda na całkowicie zdrowego". Rosyjska rzeczniczka praw człowieka o stanie Sencowa

zobacz więcej wideo »
"Wygląda na całkowicie zdrowego". Rosyjska rzeczniczka praw człowieka o stanie Sencowa
  • Sencow w stanie skrajnego wyczerpania. Przerwał głodówkęSencow w stanie skrajnego wyczerpania. Przerwał głodówkę
  • Ołeh Sencow został skazany na 20 lat kolonii karnej Ołeh Sencow został skazany na 20 lat kolonii karnej
  • Sprawa Sencowa - cień na mundialu w RosjiSprawa Sencowa - cień na mundialu w Rosji
  • "Sytuacja Sencowa jest okropna i tragiczna""Sytuacja Sencowa jest okropna i tragiczna"
  • Sencow: muszę przerwać głodówkęSencow: muszę przerwać głodówkę
  • Sencow to najbardziej znany, ale nie jedyny ukraiński więzień polityczny KremlaSencow to najbardziej znany, ale nie jedyny ukraiński więzień...
Foto: fsin.su | Video: Fakty TVN Ołeh Sencow przerwał głodówkę po 145 dniach

Na pytanie o samopoczucie Ołeh Sencow odpowiedział, że czuje się dobrze - poinformowała rosyjska rzeczniczka praw człowieka Tatiana Moskalkowa. Jak dodała, reżysera, który przerwał długotrwały protest głodowy, w środę odwiedził w kolonii karnej jej przedstawiciel Anatolij Sak.

Ołeh Sencow "wygląda na całkowicie zdrowego" - zapewniła Moskalkowa.

- Regularnie przyjmuje pożywienie pod baczną obserwacją personelu medycznego - dodała rosyjska rzeczniczka praw człowieka. Poinformowała, że Sak odwiedził ukraińskiego filmowca w środę w kolonii karnej na rosyjskiej Dalekiej Północy. - W trakcie rozmowy na pytanie o samopoczucie Sencow odpowiedział, że czuje się dobrze - dodała Moskalkowa.

Zapewniła także, że jej przedstawiciel zapoznał się z oświadczeniem Sencowa o zakończeniu głodówki i że reżyser napisał je w sobotę, 6 października.

145 dni głodówki

W miniony piątek adwokat Sencowa Dmitrij Dinze opublikował list, w którym Sencow poinformował, że jest zmuszony od 6 października przerwać głodówkę z powodu planów rozpoczęcia w najbliższym czasie - wbrew jego woli - przymusowego odżywiania.

Kilka godzin wcześniej Federalna Służba Więzienna (FSIN) oświadczyła, że Sencow już przerwał głodówkę i że rozpoczęto jego rehabilitację.

42-letni ukraiński reżyser, pochodzący z anektowanego przez Rosję Krymu, prowadził głodówkę w kolonii karnej na rosyjskiej Dalekiej Północy od 14 maja - łącznie 145 dni.

Sencow domagał się w ten sposób zwolnienia przetrzymywanych w rosyjskich więzieniach obywateli Ukrainy. Podczas protestu był karmiony sztucznie. Sencow został skazany przez rosyjski sąd w sierpniu 2015 roku na 20 lat kolonii karnej za przypisywane mu przygotowywanie zamachów terrorystycznych na Krymie. Reżyser zaprzecza tym oskarżeniom.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dramat Sencowa

Pozostałe informacje