tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Szef niemieckiego MSZ: potrzebna jest nowa polityka odprężenia z Rosją

Szef MSZ Niemiec Sigmar Gabriel opowiedział się w wywiadzie dla państwowej telewizji rosyjskiej RT za nową polityką odprężenia z Rosją. Poparł też stopniowe znoszenie sankcji wobec Moskwy wraz z postępami w procesie pokojowym na wschodzie Ukrainy.

- Jestem przekonany, że potrzebna jest nowa polityka odprężenia z Rosją - powiedział Gabriel w środę w rozmowie dla RT deutsch.

- Abstrahując od tego, że w sprawie Krymu i Ukrainy istnieje między nami poważny konflikt, bez współpracy z Rosją nie będziemy mogli rozwiązać wielu problemów na świecie - wyjaśnił szef niemieckiej dyplomacji.

Znosić sankcje wcześniej

Gabriel określił niedawny pomysł prezydenta Władimira Putina wysłania misji pokojowej ONZ do Donbasu mianem "poważnej propozycji". Jak zaznaczył, Niemcy i Rosja mają różne wyobrażenia o warunkach takiej misji.

- Szaleństwem byłaby jednak odmowa zajęcia miejsca przy stole i odrzucenie negocjacji - powiedział niemiecki socjaldemokrata. - Jeżeli uda się za pomocą projektu z błękitnymi hełmami doprowadzić do zawieszenia broni, to rzeczywiście uważam, że musimy rozpocząć znoszenie sankcji - uważa Gabriel.

- Pogląd, który wyznają niektórzy w Europie, że należy znieść sankcje dopiero wtedy, gdy zrealizujemy w stu procentach porozumienie z Mińska, uważam za nierealistyczny - powiedział minister.

Wywiady w telewizji Kremla

RT deutsch jest działającą od 2014 roku w Niemczech filią finansowanej przez państwo rosyjskie stacji telewizyjnej RT. Był to drugi wywiad Gabriela dla tej stacji, uznawanej za tubę propagandową Kremla.

Szef niemieckiej dyplomacji wyjaśnił, że udzielając wywiadu tej stacji, chce dotrzeć do obywateli pochodzenia rosyjskiego mieszkających w Niemczech. Powiedział, że rozmawia też z tureckimi mediami. RT cieszy się popularnością wśród 2,5 mln przesiedleńców z byłego ZSRR.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje