tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Korea Północna "podąża niebezpieczną ścieżką"

Ceną ciągłych prowokacji dla Korei Północnej będzie brak stabilności i trudności ekonomiczne - oceniła w poniedziałek szefowa południowokoreańskiego MSZ Kang Kiung Wha. Jej zdaniem Pjongjang podąża "niebezpieczną ścieżką".

- Ceną jej [Korei Północnej - przyp. red.] ciągłych prowokacji, w obliczu rażącego lekceważenia miłujących pokój członków społeczności międzynarodowej, będzie brak stabilności i trudności ekonomiczne - oświadczyła Kang na konferencji prasowej.

Chiny i Rosja przeciw sankcjom

Słowa te padły na kilka godzin przed głosowaniem w Radzie Bezpieczeństwa ONZ nad przygotowanym przez USA projektem rezolucji dotyczącej wprowadzenia nowych sankcji wobec reżimu w Pjongjangu, w celu dalszego wywierania presji, by zrezygnował on z programów nuklearnych i rakietowych.

Projekt w jego pierwotnym kształcie zakładał między innymi embargo na dostawy paliw dla Korei Północnej oraz zamrożenie aktywów przywódcy tego kraju Kim Dzong Una. Nałożeniu tak ostrych sankcji sprzeciwiają się Chiny i Rosja, dysponujące w Radzie Bezpieczeństwa ONZ prawem weta.

Nie wiadomo, czy ostatecznie pod głosowanie poddany zostanie projekt rezolucji przedstawiony przez USA w połowie zeszłego tygodnia, czy też jego nowa wersja lub inny tekst.

Kolejna próbna eksplozja

Korea Północna ogłosiła 3 września, że "całkowitym powodzeniem" zakończyła się próba ładunku wodorowego przeznaczonego do montażu na międzykontynentalnych pociskach balistycznych ICBM.

Przeprowadzenie kolejnej, szóstej już próby nuklearnej przez reżim w Pjongjangu wywołało oburzenie i sprzeciw wspólnoty międzynarodowej.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Korea Północna grozi USA

Korea Północna grozi

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje