tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

"Jeżeli każdy będzie pilnował swojego interesiku, to wszyscy stracą"

"Jeżeli każdy będzie pilnował swojego interesiku, to wszyscy stracą"
Foto: tvn24 | Video: tvn24 Radosław Sikorski w programie "Horyzont"

- Jeśli chcemy solidarności naszych partnerów dla naszych projektów unijnych - polityki wobec Wschodu, budżetu i wzmocnienia obronności, to musimy też okazywać solidarność w tym, co dla nich jest ważne. To jest system współzależności, a nie wykrzykiwanie swoich racji przez dziurkę od klucza - mówi w programie "Horyzont" były marszałek Sejmu i były szef MSZ Radosław Sikorski. Cała rozmowa o 18.30 w TVN24.

W rozmowie z Maciejem Wierzyński były szef polskiej dyplomacji i były marszałek Sejmu podsumuje rok 2016 i przedstawi swoje przypuszczenia, jaki będzie zbliżający się 2017 rok.

- Stoimy dziś przed podobnymi wyzwaniami: jak pogodzić suwerenność państw członkowskich z tym, że niektóre rzeczy chcemy robić wspólnie dla wspólnego dobra. Bo jeżeli każdy będzie pilnował tylko swojego interesiku, to wszyscy stracą. To jest kłopot. To, co jest konieczne, żeby przywrócić Unii Europejskiej sterowność, jest jednocześnie politycznie niewykonalne. Na tym polega dramat - ocenił Radosław Sikorski.

- Różnica interesów w świecie dyplomacji jest rzeczą naturalną. Tylko pytanie, czy zabiegamy o te interesy w sposób, który wzmacnia wspólnotę, czy też jesteśmy piratem w systemie międzynarodowym, który chce coś chapnąć i uciec. I jeśli chcemy solidarności naszych partnerów dla naszych projektów unijnych - polityki wobec Wschodu, budżetu i wzmocnienia obronności, to musimy też okazywać solidarność w tym, co dla nich jest ważne. To jest system współzależności, a nie wykrzykiwanie swoich racji przez dziurkę od klucza - powiedział Sikorski.

Program "Horyzont", w sobotę o 18.30 w TVN24.

Oglądaj
Sikorski: różnica interesów w świecie dyplomacji jest rzeczą naturalną
Wideo: tvn24 Sikorski: różnica interesów w świecie dyplomacji jest rzeczą naturalną

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Pozostałe informacje