tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Katastrofa wiaduktu w Genui

"Moje serce i myśli są w Genui". Kondolencje płyną do Włoch

"W imieniu narodu polskiego oraz własnym składam na ręce Pana Prezydenta najszczersze kondolencje oraz wyrazy współczucia dla rodzin ofiar" - napisał prezydent Andrzej Duda w depeszy kondolencyjnej skierowanej na ręce Sergio Mattarelli. "Moje serce i myśli są w Genui" - podkreślił z kolei szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Przywódcy i politycy przekazują Włochom wyrazy współczucia w związku z zawaleniem się wiaduktu w Genui na północy Włoch i ofiarami śmiertelnymi, jakie spowodowała ta katastrofa.

"Jestem głęboko zasmucony dzisiejszym zawaleniem się mostu w Genui, które pochłonęło wiele istnień. W imieniu Komisji Europejskiej wyrażam najgłębsze współczucie i szczere kondolencje rodzinom i przyjaciołom zmarłych oraz Włochom" - przekazał na Twitterze Jean-Claude Juncker, przewodniczący Komisji Europejskiej. Kondolencje opublikował w języku włoskim.
"Moje serce i myśli są w Genui ze wszystkimi ofiarami, ich rodzinami i bliskimi" - napisał na Twitterze szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

"Najszczersze kondolencje oraz wyrazy współczucia"

Kondolencje prezydentowi Włoch Sergio Mattarelli w związku z katastrofą złożył również prezydent Andrzej Duda.

W depeszy skierowanej na ręce włoskiego przywódcy polski prezydent podkreślił, że "z wielkim smutkiem" przyjął wiadomość o ofiarach, które poniosły śmierć na skutek zawalenia się mostu. "W imieniu narodu polskiego oraz własnym składam na ręce Pana Prezydenta najszczersze kondolencje oraz wyrazy współczucia dla rodzin ofiar" - oświadczył. Wyraził jednocześnie nadzieję, że służbom ratowniczym "uda się udzielić pomocy wszystkim osobom uwięzionym pod gruzami".Kondolencje rodzinom ofiar katastrofy w Genui złożył w imieniu Kościoła w Polsce abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski - poinformował na Twitterze Episkopat.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk złożył na ręce włoskiego ministra infrastruktury i transportu Danilo Toninelli kondolencje w związku z tragedią. "Pragnę również przekazać życzenia powrotu do zdrowia wszystkim rannym, którzy ucierpieli w wyniku tej katastrofy" - napisał minister na Twitterze.
Prezydent Francji Emmanuel Macron w związku z katastrofą przeprowadził z premierem Włoch Giuseppe Contem rozmowę telefoniczną - poinformowała kancelaria francuskiego prezydenta, dodając, że Macron zaoferował pomoc Włochom.

Prezydent Francji na Twitterze zamieścił wpisy w języku francuskim i włoskim: "Nasze myśli są z ofiarami, ich bliskimi i wszystkimi Włochami. Francja stoi u boku Włoch w związku z tą tragedią i jest gotowa do udzielenia wszelkiego potrzebnego wsparcia".

"Szczere wyrazy współczucia"

Kondolencje mieszkańcom Genui i Włoch złożyła też kanclerz Niemiec Angela Merkel. "Tak jak wielu Niemców, myślami jestem z ofiarami i ich rodzinami" - napisała.

Wyrazy współczucia prezydentowi Włoch złożył  prezydent Rosji Władimir Putin. "Szef państwa rosyjskiego przekazał szczere wyrazy współczucia i życzenia jak najszybszego powrotu do zdrowia wszystkim poszkodowanym" - napisano w oświadczeniu Kremla.

We wtorek około południa w Genui na północy Włoch zawalił się fragment wiaduktu na autostradzie A10. Szef MSW Matteo Salvini poinformował po południu, że zginęło około 30 osób, a wiele innych zostało poważnie rannych. Władze zastrzegają, że bilans ofiar może znacznie wzrosnąć.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Katastrofa wiaduktu w Genui

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje