tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Imigracyjny kryzys w Europie

Niemcy dogadały się z Egiptem. Będą szybkie deportacje

Niemcy dogadały się z Egiptem. Będą szybkie deportacje
Foto: Frontex Migranci przedostają się do Europy przez Morze Śródziemne

Niemcy i Egipt postanowiły zacieśnić współpracę przy zwalczaniu nielegalnej migracji z Afryki do Europy - poinformował rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert. Oba kraje podpisały umowę ułatwiającą deportację osób przebywających nielegalnie w Niemczech.

Seibert poinformował, że Niemcy zobowiązały się do finansowania projektów służących kształceniu zawodowemu młodych Egipcjan. Berlin rozbuduje ponadto system stypendiów w celu zwiększenia liczby egipskich studentów na niemieckich uczelniach.

W Egipcie przeprowadzona zostanie kampania informacyjna mająca uzmysłowić potencjalnym migrantom niebezpieczeństwa związane z podjęciem nielegalnej podroży do Europy.

Szybkie deportacje

Berlin i Kair planują współpracę przy tworzeniu na terenie Egiptu ośrodków dla uchodźców z innych krajów afrykańskich, którzy w drodze do Europy utknęli w Egipcie. Oba kraje chcą umożliwiać im zdobycie zawodu i reintegrację.

Umowa przewiduje, że Egipcjanie, którzy nie mają prawa pobytu w Niemczech, zostaną "szybko i w sposób uporządkowany" odesłani do kraju. Deportacje nielegalnych migrantów to słaby punkt polityki migracyjnej niemieckiego rządu. Mimo wyborczych obietnic szybkiego odsyłania tych, którym odmówiono azylu, liczba deportacji po chwilowym wzroście znów zmalała.

Niemcy dogadują się w sprawie imigrantów

Od 2015 roku do Niemiec przyjechało niemal 1,5 miliona obcokrajowców z zamiarem ubiegania się o azyl. Rząd w Berlinie stara się ograniczyć napływ uchodźców poprzez współpracę z krajami pochodzenia migrantów i krajami tranzytowymi.

Od ubiegłego roku obowiązuje umowa z Turcją, co pozwoliło na praktyczne zamknięcie tak zwanego szlaku bałkańskiego, którym w 2015 roku do Europy przedostała się większość migrantów.

Polityka migracyjna jest jednym z tematów w kampanii przed wyborami do Bundestagu 24 września.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Imigracyjny kryzys w Europie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje