tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

Komorowski: jesteśmy gotowi sprzedawać Ukrainie broń

zobacz więcej wideo »
Komorowski: jesteśmy gotowi 
sprzedawać Ukrainie broń
 • Komorowski: jesteśmy gotowi sprzedawać Ukrainie brońKomorowski: jesteśmy gotowi sprzedawać Ukrainie broń
 • "Krym jest dla nas otwartą raną""Krym jest dla nas otwartą raną"
 • Poroszenko zwrócił się do Polaków po polsku: o Waszej pomocy nigdy nie zapomnimyPoroszenko zwrócił się do Polaków po polsku: o Waszej pomocy nigdy nie zapomnimy
 • "Nas też w NATO nikt nie chciał na początku""Nas też w NATO nikt nie chciał na początku"
 • Komorowski podpisał ustawę o o ratyfikacji umowy stowarzyszeniowej między Ukrainą a UEKomorowski podpisał ustawę o o ratyfikacji umowy stowarzyszeniowej między Ukrainą...
 • Poroszenko z pierwszą oficjalną wizytą w PolscePoroszenko z pierwszą oficjalną wizytą w Polsce
Foto: Jacek Turczyk / PAP | Video: TVN24 BiS Poroszenko będzie w Polsce do czwartku

Polska jest gotowa sprzedawać Ukrainie broń - oświadczył w środę Bronisław Komorowski w obecności prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki. Stwierdził, że przedstawiciele obu państw będą pracować nad rozwojem stosunków dwustronnych. - Polska jest największym adwokatem Ukrainy - ocenił prezydent Ukrainy.

W południe prezydenci wystąpili na wspólnej konferencji prasowej. Komorowski zaznaczył, że wizyta Poroszenki jest okazją do podkreślenia solidarności Polski z Ukrainą "w okresie trudności, głębokiego kryzysu, jaki przeżywa Ukraina między innymi z powodu agresji dokonanej na nią przez rosyjskiego sąsiada".

- Polska deklaruje w sposób niezmienny pełne zrozumienie dla potrzeby utrzymania integralności terytorium Ukrainy, jak i podtrzymania wszystkich atrybutów niepodległości, suwerenności Ukrainy. Jednocześnie Polska opowiada się za szukaniem rozwiązań na drodze dialogu i porozumienia, gdyż uważamy, że to jest najlepsza droga dla Ukrainy - mówił Komorowski.

"Bardzo bliska, przyjacielska" współpraca

Prezydent powiedział także, że liczy na podtrzymanie "bardzo bliskiej, przyjacielskiej" współpracy z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką. Zapewnił też o wsparciu Polski dla zachodnich aspiracji Ukrainy.

Polska deklaruje w sposób niezmienny pełne zrozumienie dla potrzeby utrzymania integralności terytorium Ukrainy, jak i podtrzymania wszystkich atrybutów niepodległości, suwerenności Ukrainy. Jednocześnie Polska opowiada się za szukaniem rozwiązań na drodze dialogu i porozumienia, gdyż uważamy, że to jest najlepsza droga dla Ukrainy

Bronisław Komorowski

- Liczę na podtrzymanie bardzo bliskiej, przyjacielskiej współpracy i działania na rzecz zrealizowania ważnego dla Ukrainy, ale ważnego i dla Polski, zadania, jakim jest wspieranie Ukrainy w jej aspiracjach zachodnich - zarówno europejskich, jak i natowskich - powiedział Komorowski. - Polska w pełni rozumie aspiracje ukraińskie dla pójścia tą samą drogą, którą myśmy ruszyli 25 lat temu.

Jednocześnie zapewnił, że Polska "wspiera Ukrainę w jej drodze ku instytucjom świata zachodniego". Dodał, że mamy "pełną świadomość, że to wymaga ciężkiej pracy i od Ukraińców, jak i od nas". - Pracy polegającej na budowaniu klimatu akceptacji i zrozumienia po stronie naszych partnerów w ramach UE i NATO - zaznaczył.

Komorowski: będziemy wspierać Ukrainę

Komorowski zadeklarował także, że Polska jest skłonna w pełni wypełnić, przyjęte w ramach NATO, zobowiązania dotyczące wspierania reform systemu militarnego Ukrainy. - Chcemy wspólnie budować klimat nie tylko współpracy pomiędzy naszymi krajami, ale również klimat sprzyjający rozwiązaniu sytuacji kryzysowej na granicy rosyjsko-ukraińskiej - powiedział Bronisław Komorowski po spotkaniu z prezydentem Poroszenką.

Prezydent Polski zaznaczył, że rozmowa z Petro Poroszenką dotyczyła wielu kwestii związanych z relacjami Ukrainy i świata zachodniego - UE, NATO. - Polska w ramach NATO, chciałem przypomnieć, przyjęła pewne zobowiązania związane także ze wspieraniem reform systemu militarnego Ukrainy. I te nasze zobowiązania jesteśmy skłonni wykonać w pełni - zapewnił.

Oglądaj
"Nas też w NATO nikt nie chciał na początku"
Wideo: tvn24 "Nas też w NATO nikt nie chciał na początku"

Komorowski podkreślił, że cieszy się z zapowiedzianej wizyty Poroszenki w czwartek w Lublinie, gdzie ukraiński prezydent odwiedzi tworzoną w tym mieście międzynarodową jednostkę wojskową, litewsko-ukraińsko-polską brygadę LITPOLUKRBRIG.

Dodał, że "jesteśmy absolutnie otwarci na wszelkie formy wspomagania Ukrainy w jej niełatwej drodze ku integracji europejskiej". - Dlatego cieszę się, że mogłem w obecności prezydenta zakończyć proces ratyfikacji w Polsce umowy stowarzyszeniowej Ukraina-UE - powiedział Komorowski.

Jak podkreślił, ma to wymiar zarówno symboliczny, jak i faktyczny, bo "otwiera drogę do wykonania niełatwych, ale koniecznych zadań związanych z implementacją tej umowy".

Komorowski: jesteśmy gotowi sprzedawać broń

Bronisław Komorowski był pytany po spotkaniu m.in. o to, czy Polska jest gotowa na sprzedaż Ukrainie broni. - Nigdzie nie słyszałem, żeby istniało jakiekolwiek embargo na sprzedaż broni Ukrainie. Jeżeli Ukraina będzie tym zainteresowana, to Polska jest absolutnie otwarta na rozmowy - powiedział Komorowski.

Dodał, że Polska chce pomóc we wzmacnianiu sytemu obronnego Ukrainy i jego reformie, m.in. w zbliżeniu "do realnych możliwości współdziałania w systemie NATO-wskim".

Mówił też o wspólnej polsko-litewsko-ukraińskiej brygadzie. - To nie jest brygada, która ma jechać na wojnę do Donbasu, ale brygada, w której armia ukraińska będzie mogła zdobywać doświadczenia przydatne dla kontynuowania procesu zbliżania z armiami NATO - podkreślił prezydent.

Podkreślił, że Ukraina i Polska będą pracowały nad rozwojem stosunków bilateralnych pomiędzy swoimi siłami zbrojnymi.

Polska wesprze reformy na Ukrainie

Komorowski zaznaczył, że wielkim wyzwaniem dla Ukrainy jest przeprowadzenie reform wewnętrznych.

- Polska deklaruje i podtrzymuje deklaracje związane ze wsparciem procesu reform na Ukrainie. Polska chce dzielić się swoim doświadczeniem, szczególnie w zakresie wdrażania reformy samorządowej, a reformę samorządową w naszym kraju uważamy za jedno ze źródeł naszego sukcesu, związanego z transformacją w wielu obszarach - zadeklarował.

Podkreślił, że cieszy go to, że strona ukraińska także widzi potrzebę wprowadzenia takich reform. Komorowski przypomniał, że Polska też była kiedyś w stanie głębokiego kryzysu. Zaznaczył, że ci, którzy zaufali wtedy Polsce i zainwestowali w naszą gospodarkę, wygrali.

Prezydent podziękował Poroszence za zaproszenie na wiosnę na Ukrainę. Wyraził nadzieję, że będzie to kolejny krok do pogłębienia kontaktów polsko-ukraińskich, tak jak planowane na środę przemówienie ukraińskiego polityka do połączonych izb polskiego parlamentu. Jak zaznaczył, takie wydarzenie jest w Polsce czymś rzadkim i niezwykłym.

Oglądaj
Komorowski podpisał ustawę o o ratyfikacji umowy stowarzyszeniowej między Ukrainą a UE
Wideo: tvn24 Komorowski podpisał ustawę o o ratyfikacji umowy stowarzyszeniowej między Ukrainą a UE

Poroszenko: w sprawie reform liczymy na pomoc Polski

O potrzebie reform mówił także Petro Poroszenko. Podkreślił, że liczy na pomoc Polski w tej sprawie. - Umówiliśmy się co do realnej współpracy w reformie decentralizacji władzy - powiedział.

I dodał: - Doświadczenie Polski będzie tutaj decydujące. Na Ukrainie uważamy je za najbardziej efektywne wśród krajów europejskich - dodał.

"Polska jest największym adwokatem Ukrainy w UE"

- Chciałbym podziękować panu prezydentowi za gościnność, nieugiętą proukraińskość. Polska jest największym adwokatem Ukrainy w Unii Europejskiej, za co niezmiernie dziękuję - powiedział Poroszenko.

Wedle jego relacji, podczas rozmowy z Komorowskim poruszany był temat współpracy gospodarczej. - Jestem przekonany, że zdecydowane działania władz ukraińskich, mające na celu polepszenie klimatu inwestycyjnego, walkę z korupcją, dadzą dodatkowe argumenty naszym polskim partnerom do bycia z nami w tym niełatwym czasie - mówił ukraiński polityk.

Dziękował też za pomoc humanitarną. - Symboliczne jest to, że właśnie teraz Polska wysyła dwa konwoje humanitarne dla mieszkańców Donbasu, którzy dziś potrzebują tej pomocy w związku z agresją Rosji - podkreślił.

Oglądaj
Poroszenko z pierwszą oficjalną wizytą w Polsce
Wideo: tvn24 Poroszenko z pierwszą oficjalną wizytą w Polsce

Umowa stowarzyszeniowa

Wcześniej prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o ratyfikacji umowy stowarzyszeniowej między Ukrainą a Unią Europejską. Ustawę zezwalającą na to Sejm uchwalił, niemal jednogłośnie, 28 listopada. Także Senat 4 grudnia jednogłośnie zgodził się na jej ratyfikację przez prezydenta RP.

Ustawa wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

16 września Rada Najwyższa Ukrainy oraz Parlament Europejski ratyfikowały umowę stowarzyszeniową. Po głosowaniu układ obowiązuje tymczasowo - w celu pełnej ratyfikacji umowa musi być ratyfikowana przez wszystkie 28 państw członkowskich Unii Europejskiej.

Polityczną część umowy z Ukrainą UE podpisała w marcu w geście wsparcia dla władz w Kijowie w czasie zaostrzających się napięć z Rosją i kryzysu politycznego; gospodarczą część umowy, dotyczącą wolnego handlu, współpracy w dziedzinie gospodarki oraz wymiaru sprawiedliwości i spraw wewnętrznych, podpisano w czerwcu. Jednak pod naciskiem Rosji wdrożenie części handlowej odłożono do końca 2015 roku.

Wizyta w Lublinie

W czwartek, w drugim dniu wizyty w Polsce Poroszenko będzie przebywał w Lublinie, gdzie odwiedzi tworzoną w tym mieście międzynarodową jednostkę wojskową, litewsko-ukraińsko-polską brygadę LITPOLUKRBRIG.

Umowę o utworzeniu wspólnej brygady podpisali we wrześniu w Warszawie ministrowie obrony Polski, Litwy i Ukrainy. Jednostka będzie wykorzystywana do udziału w operacjach pod auspicjami ONZ, NATO i UE, a także w ramach doraźnych koalicji tworzonych zgodnie z Kartą Narodów Zjednoczonych i umowami, zawartymi między państwami wystawiającymi siły.

W Lublinie Poroszenko spotka się również z ukraińskimi studentami, których kilkuset uczy się na tutejszych uczelniach. W spotkaniu mają uczestniczyć także przedstawiciele organizacji pozarządowych współpracujących z organizacjami ukraińskimi. Ponadto prezydent Ukrainy weźmie udział w śniadaniu wydanym przez wojewodę lubelskiego.

Prezydent Poroszenko

Poroszenko został wybrany na prezydenta Ukrainy 25 maja. Komorowski pogratulował wówczas zwycięzcy wyborów i zaprosił go na obchody 25-lecia wyborów z czerwca 1989 roku.

Udział w Święcie Wolności w Warszawie był pierwszą wizytą zagraniczną Poroszenki, wówczas jeszcze jako prezydenta elekta. W trakcie pobytu w Warszawie Poroszenko spotkał się z Komorowskim, a także z prezydentem USA Barackiem Obamą.

7 czerwca w Kijowie polski prezydent uczestniczył w uroczystości zaprzysiężenia Poroszenki na prezydenta Ukrainy. Poroszenko zaprosił Komorowskiego do złożenia ponownej wizyty w Kijowie na początku 2015 roku; zaproszenie zostało przyjęte.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Kryzys na Ukrainie

Petro Poroszenko w Polsce

Komentarze (26)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Nordstreamek
Nordstreamek

Czy prezydent odpowie na pytania pana Sumlinskiego?

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   2
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    9
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Nordstreamek
   Nordstreamek

   Panie prezydencie,jedno pytanko.Czy jutro odpowie pan na kilka pytań?Czy nie wolno zadawać,bo jak sie pan nazywa,to wszyscy wiemy

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     2
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      8
     • zgłoś naruszenie
     zamknij
     marta Warszawa

     Mnie bardzo ciekawi co Komorowski powie jutro podczas przesłuchania jego przez sąd- w mediach grobowa cisza .

     • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
       0
      • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
        7
       • zgłoś naruszenie
       zamknij
       qolfa
       qolfa

       ciekawosc to Pani Marto pierwszy stopien do piekla. Jest Pani na dobrej drodze.

       • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
         4
        • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
          0
         • zgłoś naruszenie
         zamknij
         jawotr
         jawotr


         kólfa, to był głos z samego piekła.

         • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
           1
          • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
            0
           • zgłoś naruszenie
           zamknij
           marcowa kometa
           marcowa kometa

           no, wreszcie - jasny i zrozumiały przekaz... a nie jakieś majaczenia, że musimy to uzgodnić z NATO...

           • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
             8
            • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
              1
             • zgłoś naruszenie
             zamknij
             andrzej_buras

             masz rację ,z NATO nic nie musimy uzgadniać mamy nakaz do takiej polityki

             • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
               0
              • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                1
               • zgłoś naruszenie
               zamknij
               ku pa mięci

               Ukraina ,największy producent broni w europie żebrze o broń

               • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                 3
                • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                  7
                 • zgłoś naruszenie
                 zamknij
                 baldie

                 Na produkcje potrzebna jest obecnie forsa i odpowiednia technologia. Rosja kupowała technologię z zachodu bo zatrzymała się nieco w czasie. Ukraina nie kupowała a produkowała głównie dla Rosji to co potrafiła. Wojna gruzińska pokazała, że chociażby polskie zestawy ppl GROM są skuteczniejsze od rosyjskich Igieł.

                 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                   7
                  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                    0
                   • zgłoś naruszenie
                   zamknij
                   GRUPA HENOCHA Warszawa
                   GRUPA HENOCHA Warszawa

                   Jaka broń pytam? Jaką? Chcecie prezydencie RP wyparować od uderzenia rakietami Iskander to wasza sprawa ale narodowi odpuście "przyjemność".

                   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                     3
                    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                      9
                     • zgłoś naruszenie
                     zamknij
                     Kacper 01
                     Kacper 01

                     GRUPA HENOCHA
                     A kto te Iskandery ma zamiar wystrzelić ? Ci tzw. separatyści ? Bo chyba nie Rosja ? Putin nie raz i nie dwa twierdził, że Rosja nie jest stroną w konflikcie we wschodniej Ukrainie. A Polska, tak jak i Ukraina są wolnymi krajami (Ukraina z małymi wyjatkami) i mogą handlować, czym im się żywnie podoba.

                     • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                       4
                      • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                        0
                       • zgłoś naruszenie
                       zamknij
                       j1940

                       W ten oto sposób Polska będzie, u boku Ukrainy, walczyć z powstańcami na wschodzie Ukrainy. Czy to jest nam potrzebne do szczęścia? Czym to się skończy dla nas?

                       • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                         4
                        • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                          10
                         • zgłoś naruszenie
                         zamknij
                         baldie

                         Pomożemy odeprzeć agresję dużego, bandyckiego kraju na swojego słabszego sąsiada. Przy okazji może obronimy naszych rodaków mieszkających w Ukrainie przed kremlowskimi oprawcami!

                         • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                           5
                          • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                            1
                           • zgłoś naruszenie
                           zamknij
                           monaliza170

                           A co zacny prezydent chciałby sprzedać .
                           Rosomaki czy jedyny okręt podwodny

                           • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                             2
                            • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                              6
                             • zgłoś naruszenie
                             zamknij
                             baldie

                             GROMy!

                             • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                               5
                              • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                1
                               • zgłoś naruszenie
                               zamknij
                               jawotr
                               jawotr


                               @baldie

                               Leciał ruski złom, patrzy, a tu Grom... i to było ostatnie co zobaczył. :-)

                               • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                 5
                                • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                  0
                                 • zgłoś naruszenie
                                 zamknij
                                 Przemek112
                                 • monaliza170:
                                 • A co zacny prezydent chciałby sprzedać .
                                  Rosomaki czy jedyny okręt podwodny
                                 • rozwiń

                                 baldie . Złoty dostaje ukraińskich drgawek a polska gospodarka dostaje w cztery litery.Szantaż pijawek z EBC i MFW wywierany na Cypr może się zakończyć jego przejściem na ruską stronę

                                 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                   0
                                  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                    3
                                   • zgłoś naruszenie
                                   zamknij
                                   Dinozaur57
                                   Dinozaur57

                                   1. Środki łączności
                                   2. Kamizelki kuloodporne
                                   4. Hełmy w których głowa nie odmarza
                                   5 Karabinki BERYL
                                   6. Zestawy przeciwlotnicze GROM
                                   7. Zestawy przeciwpancerne SPIKE
                                   8. Czołgi PT-91 TWARDY
                                   9. Wozy bojowe piechoty ROSOMAK
                                   i jeszcze wiele innych rzeczy przydatnych żołnierzowi na polu walki

                                   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                     3
                                    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                      1
                                     • zgłoś naruszenie
                                     zamknij
                                     Kacper 01
                                     Kacper 01

                                     monaliza170
                                     No właśnie, mamy "jeden okręt podwodny", a nasza armia nie jest warta funta kłaków, a mimo to Rosjanie ciągle w kółko o zagrożeniu przez NATO. To kto komu tak naprawdę zagraża ?

                                     • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                       2
                                      • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                        0
                                       • zgłoś naruszenie
                                       zamknij
                                       Guziel
                                       Guziel

                                       Ta jednostka w Lublinie to jakieś nieporozumienie.
                                       Dziwi mnie tworzenie jednostek wojskowych poza strukturami NATO.

                                       • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                         0
                                        • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                          5
                                         • zgłoś naruszenie
                                         zamknij
                                         jawotr
                                         jawotr

                                         A dlaczego "nieporozumienie". Nie do wszystkiego musi być potrzebne całe NATO, poza tym daje to okazję do bezpośredniej współpracy z Ukrainą.

                                         • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                           4
                                          • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                            0
                                           • zgłoś naruszenie
                                           zamknij
                                           baldie

                                           Bo NATO to nie faszyści jak w Rosji tylko każdy może działać w pewnym stopniu niezależnie.

                                           • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                             5
                                            • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                              1
                                             • zgłoś naruszenie
                                             zamknij
                                             kolom

                                             Baryłka ropy kosztuje 3845 Rubli.

                                             • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                               0
                                              • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                                7
                                               • zgłoś naruszenie
                                               zamknij
                                               baldie

                                               Ale 3845 kilogramów Rubli? ;-)

                                               • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                                 5
                                                • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                                  1
                                                 • zgłoś naruszenie
                                                 zamknij
                                                 Kacper 01
                                                 Kacper 01
                                                 • kolom:
                                                 • Baryłka ropy kosztuje 3845 Rubli.

                                                 Przemek112
                                                 A gdzie ten złoty leci na łeb i szyję ? Bo chyba nie w Polsce ? Czy ty żyjesz w jakimś równoległym świecie ?

                                                 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                                   2
                                                  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                                    0
                                                   • zgłoś naruszenie
                                                   zamknij
                                                   yakuza33
                                                   yakuza33

                                                   Za 3845 rubli to baryłka ale mazutu po wycieku tankowca, zebrana z plaży.

                                                   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                                     0
                                                    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                                      0
                                                     • zgłoś naruszenie
                                                     zamknij
                                                     Zasady forum
                                                     Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

                                                     Pozostałe informacje