tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

"Polska idzie naprzód w siedmiomilowych butach"

"Polska idzie naprzód w siedmiomilowych butach"
Foto: sxc.hu "Die Welt" o polskim cudzie

Polska kwitnie jak nigdy dotąd - ocenia niemiecki dziennik "Die Welt" i wylicza osiągnięcia, o których mówił premier Donald Tusk z okazji trzech lat swoich rządów.

"Szef rządu kraju, który w ostatnich wiekach (...) występował w roli przegranego i ofiary, wstaje i mówi, co osiągnięto w ostatnich trzech latach" - pisze "Die Welt" i w kolejnych trzech akapitach wylicza, o czym mówił premier Tusk.

Polskie miasta idą naprzód

Gazeta wskazuje, że nawet jeśli "pachnie to trochę kampanią wyborczą", to nie ma w tym nic niestosownego, bo przecież w niedzielę odbędą się w Polsce wybory samorządowe. "Czy należy oczekiwać niespodzianek? Właściwie tylko jednej: większość członków władz miejskich, zwłaszcza w wielkich miastach, może liczyć na reelekcję" - pisze "Die Welt" i wskazuje na "mocne pchnięcie do przodu", jakiego doznały, finansowo i psychologicznie, polskie miasta i regiony, także dzięki przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej.

Gazeta dochodzi do wniosku, że Polska "idzie naprzód w siedmiomilowych butach".

Polska zniosła kryzys lepiej niż Niemcy?

"Die Welt" kwestionuje nawet słuszność słów niemieckiej kanclerz Angeli Merkel, która mówi, że żaden kraj nie poradził sobie z niedawnym kryzysem tak dobrze jak Niemcy: "Za pozwoleniem - tym razem na czoło wysunęli się nasi często niedoceniani sąsiedzi na wschodzie".

Dziennik odnotowuje na zakończenie, że premier Tusk w swym przemówieniu przedstawiał jako cel "dogonienie Europy". Zdaniem niemieckiej gazety Polska jest "na najlepszej drodze do osiągnięcia tego celu".

amk//kdj/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje