tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Pierwszy film z wnętrza reaktora Fukushimy. Użyli endoskopu

Japońscy eksperci po raz pierwszy od tragicznego trzęsienia ziemi zajrzeli za pomocą endoskopu do wnętrza uszkodzonego reaktora elektrowni Fukushima. Operator, firma TEPCO, cały czas usiłuje powstrzymać radioaktywny wyciek.

TEPCO nie może poradzić sobie z radioaktywnym wyciekiem z reaktora elektrowni Fukushima Daiichi, uszkodzonej w czasie trzęsienia ziemi 11 marca 2011 roku w Japonii.

Najnowszym pomysłem na poradzenie sobie z problemem jest wprowadzenie endoskopu do wnętrza reaktora. Endoskop ma tylko 8,5 mm średnicy, ale umieszczona na nim kamera może dać lepszy ogląd sytuacji wewnątrz reaktora.

Firma udostępniła nagranie mediom. Widać na nim zbiornik reaktora.

Ile jest wody w reaktorze?

TEPCO chce dowiedzieć się, ile jest wody w reaktorze, ale endoskop nie sięga tak daleko. Potwierdzono natomiast, że temperatura w środku jest odpowiednia.

Przez blisko rok od tragicznego trzęsienia ziemi, w elektrowni zgromadziły się dziesiątki tysięcy ton skażonej wody. Fukushima Daiichi znajduje się 240 km na północny wschód od Tokio. Operator elektrowni, by schłodzić reaktory, w których doszło do stopienia rdzeni, wpompowuje w nie duże ilości morskiej wody.

jk//gak/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Pozostałe informacje