tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Ośmioraczki mają już sześcioro rodzeństwa

Ośmioraczki mają już sześcioro rodzeństwa
Foto: sxc.hu 14 dzieci Nadyi Suleman zostało poczęte in vitro

Czy to możliwe, by mieć szóstkę dzieci, a po zaledwie jednym porodzie cieszyć się czternastoma pociechami? Okazuje się, że mieszkanka Kalifornii, która na początku tygodnia urodziła ośmioraczki, ma już sześcioro starszych dzieci. Powiedziała to agencji AP babcia wszystkich czternaściorga dzieci, Angela Suleman. Wszystkie pociechy zostały poczęte metodą in vitro.

Matka ośmioraczków, Nadya Suleman, poleciła implantować zarodki pozostałe po poprzednich zapłodnieniach in vitro, ponieważ nie chciała zgodzić się na ich zniszczenie. Czyżby do Ameryki dotarły echa propozycji Jarosława Gowina?

Samotna, niezamężna

Angela Suleman powiedziała, że jej córka zdecydowała się na zapłodnienie in vitro, ponieważ nie mogła zajść w ciążę w sposób naturalny. Nadya jest samotną matką i nie ma zamiaru wychodzić za mąż. Babcia powiedziała też dziennikowi "Los Angeles Times", że ojcem wszystkich dzieci jest ten sam "dawca", ale nie ujawniła jego tożsamości.

Specjalistka od rozwoju i rodzenia

Nadya skończyła w 2006 roku studia na Uniwersytecie Stanowym Kalifornii; jej specjalizacja to rozwój dzieci i nastolatków. Rzeczniczka uczelni poinformowała, że Nadya podjęła wiosną studia magisterskie z "doradztwa psychologicznego".

Niektórzy byli wstrząśnięci

Wiadomość o tym, że wszystkie 14 dzieci Nadyi zostało poczęte in vitro wywołało w USA ożywioną dyskusję. Niektórzy lekarze byli zdziwieni tym, że jako matce szóstki dzieci zaoferowano jej kolejną terapię bezpłodności; inni - wstrząśnięci faktem, że zdecydowano się implantować tak wiele embrionów.

Dzieci - sześciu chłopców i dwie dziewczynki, przyszły na świat przez cesarskie cięcie w poniedziałek. Przy porodzie, który trwał zaledwie pięć minut, asystował 46-osobowy zespół lekarzy i pielęgniarek. Po urodzeniu dzieci ważyły od niecałego 0,5 kilograma do 1,36 kg.

Po raz ostatni żywe ośmioraczki urodziły się w USA w 1998 roku w Houston. Jedno z dzieci zmarło tydzień później.

kg/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje