tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Babcia z bronią w ręku chroni Kapturka przed wilkiem. Nowe wersje znanych bajek

Babcia z bronią w ręku chroni Kapturka przed wilkiem. Nowe wersje znanych bajek
Foto: NRA Family Na razie przygotowano nowe wersje "Jasia i Małgosi" i "Czerwonego Kapturka"

Stowarzyszenie posiadaczy broni w USA (NRA) chce zainteresować najmłodszych bronią palną i w tym celu opublikowało nowe wersje znanych bajek. Czerwony Kapturek nie musi w nich liczyć na pomoc myśliwego, broń w domu ma bowiem babcia. I nie waha się jej wykorzystać.

Dotychczas na stronie NRA (National Rifle Association) ukazały się nowe opracowania "Czerwonego Kapturka" oraz "Jasia i Małgosi". Obie adaptacje są bezkrwawe - w bajce o Czerwonym Kapturku do obrony przed złym wilkiem wystarczy ostrzegawcze odciągnięcie kurka.

"Och, wilkowi bardzo nie się nie podoba to, że rodziny nauczyły się, iż mogą obronić się same" - można przeczytać w opowiadaniu "Czerwony Kapturek (ma broń)".

- W oryginalnej wersji bajki dla dzieci są pełne przemocy. Gdyby dzieci częściej uczono o bezpieczeństwie, przedstawionych w tych utworach sytuacji dałoby się łatwo uniknąć - podkreśliła w jednym z wywiadów autorka obu opracowań, bajkopisarka Amelia Hamilton.

W maju ma się ukazać nowa wersja trzeciej bajki, "Trzy małe świnki".

Krytyka

Organizacje sprzeciwiające się powszechnemu dostępowi do broni nie zostawiły na pomyśle NRA suchej nitki. - To jasne, że wymyślanie na nowo bajek to większa zabawa niż uświadomienie sobie, że w USA codziennie blisko 50 dzieci i nastolatków zostaje rannych lub ginie od broni palnej - powiedział przedstawiciel jednej z tych organizacji Dan Gross.

Agencja dpa przypomina, że zaledwie dwa tygodnie temu media opisywały przypadek czteroletniego dziecka, które przez przypadek postrzeliło własną matkę w plecy podczas jazdy samochodem.

Jak przypomina BBC, powołując się na dane organizacji Gun Violence Archive, w 2015 roku od postrzału z broni palnej zginęło w USA 13 286 osób, a blisko 27 tysięcy odniosło obrażenia (dane nie uwzględniają samobójstw).

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje