tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Minister edukacji oskarżony o plagiat

Minister edukacji oskarżony o plagiat
Foto: EastNews Minister odejdzie z rządu za plagiat?

W Rumunii skandal wokół ministra edukacji w nowym rządzie. Zarzucono mu plagiat, co - jak pisze w piątek AFP - zmusiło premiera do zażądania od Rumuńskiej Akademii Nauk dochodzenia w tej sprawie.

Minister Ioan Mang jest oskarżany o popełnienie plagiatu w wielu publikacjach na temat technologii informacyjnych. Zarzuty stawiają mu naukowcy z Izraela, Japonii i Tajwanu, twierdząc, że skopiował wielkie części ich prac.

"Mang plagiatował od Izraela po Japonię i Tajwan" - głosi tytuł artykułu czołowego dziennika "Adevarul".

- Zdecydowałem się zwrócić do niezależnej instytucji - Rumuńskiej Akademii Nauk - aby grupa ekspertów najszybciej jak można przeanalizowała oskarżenia pod adresem ministra - powiedział premier Victor Ponta. -Jeśli zarzuty się potwierdzą, minister odejdzie -

Zdecydowałem się zwrócić do niezależnej instytucji - Rumuńskiej Akademii Nauk - aby grupa ekspertów najszybciej jak można przeanalizowała oskarżenia pod adresem ministra

Victor Ponta

dodał.

Plagiaty popularne wśród polityków

53-letni minister Mang - profesor inżynierii elektrycznej i technologii informacyjnych w mieście Oradea w północno-zachodniej Rumunii - dotychczas odrzucał oskarżenia nazywając je "umotywowanymi politycznie". Niemniej, jak pisze AFP, specjaliści z Izraela, Japonii i Tajwanu utrzymują, że rumuński naukowiec dokonywał plagiatu ich prac.

W ubiegłym roku ze stanowiska ministra obrony Niemiec musiał odejść Karl-Theodor zu Guttenberg, gdy udowodniono mu plagiat pracy doktorskiej. W kwietniu tego roku do dymisji podał się prezydent Węgier Pal Schmitt, pozbawiony tytułu doktorskiego za plagiat.

ab//bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje