tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Koalicjant bacznie przygląda się Merkel

Koalicjant bacznie przygląda się Merkel
Foto: PAP/EPA/NABIL MOUNZER Kanclerz Merkel przebywa w Libanie

Bawarska Unia Chrześcijańsko-Społeczna (CSU) oceni 1 lipca rezultaty ewentualnego porozumienia w sprawie migracji, o które kanclerz Angela Merkel należąca do Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) będzie zabiegać na szczycie Unii Europejskiej dwa dni wcześniej - informuje Reuters, powołując się na źródła w CSU.

Według tych źródeł, na które powoływał się Reuters w piątek, przywódca CSU i minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer zwoła spotkanie 1 lipca na godzinę 15, by zdecydować, czy to, co Merkel osiągnie na szczycie Unii Europejskiej, jaki ma odbyć się 28-29 czerwca, jest dla jego partii możliwe do przyjęcia.

Seehofer zapowiada, że jeśli nie będzie porozumienia, które CSU może zaakceptować, poleci policji przystąpienie do zawracania na granicy z Austrią migrantów, którzy są już zarejestrowani w innym kraju Unii Europejskiej.

Koalicja chadeków i socjaldemokratów zostanie zerwana?

Z powodu polityki migracyjnej od zeszłego tygodnia mówi się w Niemczech o możliwym zerwaniu trójpartyjnej koalicji chadeków i socjaldemokratów.

CSU zażądała od rządu jednostronnego zaostrzenia polityki azylowej, domagając się zakazu wjazdu dla imigrantów, którzy złożyli już wniosek o azyl w innym kraju Unii Europejskiej lub nie posiadają dokumentów. CDU, kierowana przez Merkel, dopuszcza takie rozwiązanie tylko w porozumieniu z innymi krajami Unii Europejskiej.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje