tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

Księżna Kate urodziła chłopca

Na żywo

Mały książę pokazany światu

Właśnie pojawiły się
nowe informacje - pokaż

Wielka Brytania ma nowego następcę tronu. Nieco ponad dobę po porodzie, księżna Kate i książę William pokazali małego księcia światu. W Londynie zabrzmiały armatnie saluty i bicie dzwonów. Przed drzwiami szpitala i na ulicach są tłumy.

Jak mogą wyglądać młodzieńcze lata małego księcia?

Oglądaj
Królewskie wychowanie
Wideo: tvn24 Królewskie wychowanie

Mała ciekawostka. Tego samego dnia, co księżna Kate, potomka urodziła znana hiszpańska aktorka Penelope Cruz. Na razie aktorka nie ujawniła jeszcze płci dziecka, przyszło na świat w Madrycie.

Szaleństwo trwa dalej. "Od nocników z symbolami królewskimi, przez pączki z niebieskim nadzieniem, po pamiątkowe tabliczki z porcelany - gama produktów upamiętniających narodziny księcia waha się od oczywistych po dziwaczne" - pisze agencja Reuters.

Ciekawe, kiedy pierwszy raz na własne oczy prawnuka ujrzy królowa Elżbieta II. Jak widać na tym zdjęciu z dzisiejszej imprezy w Buckingham Palace, prababcia jest przeszczęśliwa...

A w Pałacu Kensington na małego księcia czekała już podobno ciocia Pippa, siostra księżnej Kate.

Jak podaje "Guardian" dzisiejszy dzień dostarczył idealnego pytania do quizów. Kiedy książę Karol przybył do szpitala odwiedzić swojego pierwszego wnuka, prawdopodobnie po raz pierwszy od ponad wieku w jednym miejscu znalazło się trzech następców brytyjskiego tronu. W szpitalnym pokoju był książę Karol, jego syn książę William i jego jeszcze nie nazwany syn.

Ostatni raz do takiego spotkania doszło prawdopodobnie w 1901 roku kiedy na łożu śmierci znalazła się królowa Wiktoria. Wtedy u jej boku zjawił się jej syn Edward VII, jego syn Jerzy V i jego syn, Edward VIII.

Kate, William i ich syn już w domu.

 

W momencie kiedy książęca para wyszła z swoim dzieckiem ze szpitala, doszło do małego zamieszania. Policja aresztowała mężczyznę. Nie jest jasne z jakiego powodu.
 

Książęca para odjechała spod szpitala. Dzisiaj prawdopodobnie nie pokażą się już w polu widzenia kamer.

Książę William wsadził do samochodu swoje dziecko w foteliku i sam zasiadł za kierownicą. Księżna usiadła z tyłu.

Książe William powiedział, że "ciągle myślimy nad imieniem dla naszego syna".

 


Po odpowiedzeniu na kilka pytań książęca para wróciła do szpitala. Po drzwi podjechały limuzyny, którym rodzice z swoim dzieckiem odjadą do pałacu Kensington.

Dopiero musimy się z nim dobrze zaznajomić. To bardzo emocjonalna chwila - mówią młodzi rodzice.

Dzięki bogu przypomina Kate - zażartował książę William, który jest uznawany za tego mniej urodziwego w książęcym związku.

Księżna wychodzi ze szpitala nieco ponad dobę po urodzeniu dziecka. Oficjalna godzina narodzin nowego następcy tronu to 17.24 czasu polskiego w poniedziałek.

Książęca para wyszła ze szpitala, po raz pierwszy pokazując światu swojego nowo narodzonego syna, trzeciego w kolejności następcę tronu Wielkiej Brytanii.

 


Jak donosie reporter TVN24 Paweł Łukasik, niedaleko drzwi szpitala zatrzymały się dwie limuzyny.

Imię dziecka najprawdopodobniej nie zostanie ujawnione dzisiaj. Według brytyjskich mediów to kwestia kilku najbliższych dni.

Jak podają brytyjskie media, należy się spodziewać dwóch "wyjść" książęcej pary. Najpierw wyjdą z dzieckiem na rękach, aby krótko zapozować do fotografii, po czym wrócą do środka, posadzą dziecko w foteliku (wymaganym prawem) i dopiero wtedy przejdą do samochodu, którym odjadą spod szpitala.

Reporterzy czatujący od ponad doby naprzeciw szpitala nie mogą się oderwać, aby poszukać kosza.
Popularny mem, który krąży po sieci. Obecna sytuacja w brytyjskiej rodzinie królewskiej oddana w realiach filmu "Król Lew".

Źródło: Internet Analizę kontekstów należy przeprowadzić samemu

Pałac Kensington, siedziba księcia Williama i księżnej Kate, wydał oficjalne oświadczenie, które ucina spekulacje co do tego, kiedy zobaczymy nowego członka brytyjskiej rodziny królewskiej.

 

Wynika z niego, iż świeżo upieczona mama wyjdzie ze szpitala jeszcze dzisiaj wieczorem. Para i jej dziecko mają przejechać ze szpitala do pałacu Kensington. Nie sprecyzowano jednak o której godzinie.

Książę Karol wyszedł ze szpitala po półgodzinnej wizycie. Dziennikarze zapytali go, czy wszystko w porządku, a on odpowiedział tajemniczo: "Poczekajcie, zobaczycie lada chwila".

 

Może to oznaczać, że księżna Kate niedługo wyjdzie ze szpitala.

Chwile przed przyjazdem książęcej pary tłum reporterów stojących pod szpitalem zamarł w bezruchu. Wszystko przez duży czarny samochód, który zatrzymał się pod drzwiami. Chwilę później ze szpitala wyszła "młoda piękna brunetka z noworodkiem na rękach", która nie była jednak księżną Kate, ale przypadkową świeżo upieczoną mamą.

Do szpitala przyjechał drugi dziadek nowego członka rodziny królewskiej - książę Karol. Następca tronu tylko pomachał zebranym przed szpitalem ludziom i wszedł do środka. Wraz z Karolem przyjechała jego żona, księżna Camille.

Rodzice księżnej Kate wyszli ze szpitala po około godzinie spędzonej ze swoim wnukiem.


Carole Middleton stwierdziła krótko, że dziecko jest "absolutnie przepiękne" a rodzice "świetnie sobie radzą".

 

Królewski potomek ma już dobę, a zainteresowanie nim z każdą minutą rośnie. O tym w reportażu Marcina Maciochy:

Brytyjskie media wdały się w intensywne spekulacje na temat tego, czy można się spodziewać wyjścia książęcej pary ze szpitala w ciągu najbliższych godzin.

 

Wszystko przez to, że bocznym wejściem do szpitala miał wejść po kryjomu fryzjer, tudzież stylistka księżnej Kate. Miałoby to wskazywać na to, że świeżo upieczona mama szykuje się do pokazania publicznie.

Życzenia zza "wielkiego stawu" (jak Amerykanie i Brytyjczycy żartobliwie określają Atlantyk - red.) przesłała potencjalna przyszła kandydatka na prezydenta USA.
Książęca para ma gości. Do szpitala przyjechali rodzice księżnej Kate, Carole i Michael Middleton. Para przemknęła z limuzyny do wejścia uśmiechając się do dziennikarzy czatujących pod szpitalem, ale nie odezwali się ani słowem.

Książę Karol i księżna Camilla wizytują we wtorek Yorkshire.

British Airways też celebrują narodziny królewskiego potomka. Czynią to jednak w dość ograniczony sposób. Do końca października wszystkie dzieci mające do dwóch lat będą mogły przelecieć za darmo na trasie z Singapuru do Londynu lub Sydney. Bilet zarezerwować trzeba jednak do końca lipca. Inicjatywa promocji wyszła z singapurskiego oddziału BA. Stąd prawdopodobnie jej ograniczony zasięg.

Artylerzyści przywitali nowego następcę tronu.

Czas na głośne uhonorowanie nowego członka królewskiego rodu. O godzinie 15 polskiego czasu w Londynie rozlegnie się kanonada i bicie dzwonów. Oddział King's Troop Royal Horse Artillery odda 41 strzałów z dział, a oddział Honourable Artillery Company 62. Jednocześnie zaczną bić dzwony w Opactwie Westminsterskim i nie przestaną przez trzy kolejne godziny.

Brytyjski dwutygodnik satyryczny ironizuje na temat gorączki towarzyszącej narodzinom królewskiego potomka.

 

Tytuł głosi "Kobieta urodziła dziecko", a pod nim malutką czcionką "W środku też jakieś inne rzeczy".

 
Na temat królewskiego dziecka sporo działo się też na Facebooku. Od chwili, gdy księżna trafiła do szpitala, pojawiło się 3,5 mln wzmianek. Szczyt przypadł na moment ogłoszenia narodzin, gdy o księciu mówiono 31 tys. razy. Post Brytyjskiej Monarchii informujący o księciu zdobył do tej pory 385 tys. lajków.

Williamowi i Kate pogratulował też minister Radosław Sikorski
Niektóre gazety pomyliły się w swoich przewidywaniach co do płci dziecka i obwieściły już jakiś czas temu, że będzie to dziewczynka. Ups...

Ups.. "Daily Mirror" się pomyliło

Klub sportowy Aston Villa z okazji królewskich urodzin przygotował dla potomka Williama i Kate specjalny prezent. Koszulkę z numerem "1" i napisem "HRH" ("Jego Królewska Wysokość"). Książę William jest fanem drużyny z Birmingham i stąd pomysł na piłkarski prezent. Jak czytamy na stronie internetowej klubu, nie wiadomo kiedy dokładnie świeżo upieczony ojciec postanowił kibicować Aston Villa, ale podejrzewa się, że od czasu uczęszczania do Eton College.
Royal baby podbiło Twittera, ale przegrało z Murrayem i papieżem Franciszkiem

Prezenty prezentami, ale policja musi czuwać. Sprawdza podarki, które przynoszone są do szpitala św. Marii.

Pałac Kensington podał, że nie ma informacji o gościach, którzy mieliby odwiedzić Kate w szpitalu. Nie ma też nowych informacji na temat imienia.

Uroczysta zmiana warty przed Pałacem Buckingham

Księżna Kate i książę William zapowiedzieli, że nie będą chcieli korzystać z pomocy niani.

Oświadczenie Williama i Kate:

Chcemy podziękować personelowi szkrzydła Lindo i całemu szpitalowi za wspaniałą opiekę, jaką nasza trójka otrzymała. Wiemy, że był to dla szpitala bardzo napięty okres i chcemy podziękować wszystkim - pracownikom, pacjentom i gościom - za wyrozumiałość.

oświadczenie Williama i Kate

Rzecznik Pałacu Kensington zapewnia: matka, syn i ojciec czują się dobrze.

Rayner dodaje, że książęca para wydała oświadczenie, w którym dziękuje personelowi szpitala za opiekę.

Dziennikarz "Daily Telegraph" Gordon Rayner podaje, że książęca para nie wyjdzie ze szpitala przed godziną 18., czyli 19 czasu polskiego. Może także zostać w St. Mary's kolejną noc.

W Londynie leje deszcz. Kate i William poczekają z wyściem ze szpitala aż przestanie padać?

Jak będzie wyglądać Baby Cambridge?

Dziennikarka "Guardiana" Maev Kennedy podaje, że w szpitalu jest duże poruszenie: helikoptery, coraz więcej policji w pełnej gotowości i coraz większy tłum. Czyżby księżna miała pokazać się z dzieckiem na rękach?

Prezent od Australii: książka dla dzieci i maskotka:

Wiadomość o narodzinach królewskiego potomka - zgodnie z tradycją została opublikowana w "London Gazette".

Źródło: London Gazette Narodziny dziecka w "London Gazette"

Narodzin księcia pogratulował rodzicom Izrael. - Modlimy się o jego zdrowie, przyszłość i pokój. Niech żyje 120 lat i wiem, że cały naród żydowski łączy się ze mną w życzeniach dla rodziny królewskiej. Mazel Tov! - napisał prezydent Szymon Perez. Jest też prezent - biało-błękitne śpioszki.

Przed Pałacem Buckingham odbywa się uroczysta zmiana warty. Orkiestra zagra "Marsz księcia Cambridge" oraz "Congratulations".

Dzieci, które urodziły się wczoraj w Wielkiej Brytanii, dostaną na pamiątkę srebrnego pensa. Jak podaje BBC, w poniedziałek na Wyspach przyszło na świat 2013 noworodków.

Royal baby, w przeciwieństwie do swoich rówieśników, będzie mogło m.in. studiować za darmo:

Czy tak będzie wyglądać dziecięcy pokój księcia?

Richard Palmer z Daily Express: Książę Karol przyznał, że wypił lampkę szampana, by uczcić narodziny Baby Cambridge.

Dziennikarz BBC, Peter Hunt: Camilla Parker Bowles powiedziała, że książę Karol będzie wspaniałym dziadkiem. - Ma bardzo dobry kontakt z dziećmi - przekonuje.

Według brytyjskiego prawa, William i Kate będą musieli osobiście zarejestrować dziecko w urzędzie. Mają na to sześć tygodni.

Według dziennikarki "Guardiana" Maev Kennedy, pod szpitalem St. Mary's ustawiono dodatkowe barierki zabezpieczające. Znak, że szpital szykuje się na publiczne pokazanie się Williama i Kate z ich nowo narodzonym synkiem?

Z okazji narodzin księcia wodospad Niagara został podświetlony na niebiesko:

Ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce gratuluje Kate i Williamowi.
Książę Karol nie zobaczy dziś wnuka. Będzie wypełniał swoje obowiązki w Yorkshire - tweetuje szef reporterów w "Daily Telegraph", Gordon Rayner. Jak podał, w szpitalu nie pojawi się też królowa ani książę Harry.

A tak życzenia Williamowi i Kate składali koledzy księcia z wojska:

Daily Mail donosi, że wczoraj, 10 minut przed ogłoszeniem wiadomości o narodzinach Baby Cambridge, do skrzydła szpitala Lindo dostarczono tylnym wejściem pizzę. "Księżna potrzebuje węglowodanów po 10 godzinach porodu" - stwierdza z pełną powagą tabloid.

Jakie imię będzie nosić Baby Cambridge?

Sonda

zamknij

Jakie imię będzie nosić Baby Cambridge?

Jakie imię będzie nosić Baby Cambridge?

Dziękujemy za oddany głos!

Sonda

zamknij

Jakie imię będzie nosić Baby Cambridge?

Jakie imię będzie nosić Baby Cambridge?

Wyniki głosowania

12%
George
12%
13%
James
13%
8%
Henry
8%
16%
Arthur
16%
3%
Louis
3%
9%
David
9%
12%
Philip
12%
27%
Zupełnie inne, niż typują wszyscy
27%

Oddanych głosów: 12076

Rodzinna miejscowość Kate też szykuje się na najazd turystów w związku z narodzinami królewskiego potomka.

To może być potomek wart nawet 400 mln dolarów. Do kupienia są królewskie śpioszki i nocniki, a sama pula zakładów dawno przekroczyła już milion funtów.

"The Great Kate Wait" - tak tytułował wczoraj "Daily Mail" artykuł o oczekiwaniu na królewski poród. Wcześniej Kate zyskała sobie przydomek "Waity Katy" (czekająca Kasia), bo William oświadczył jej się dopiero po ośmiu latach znajomości. Na imię też poczekamy? Diana i Karol zwlekali aż tydzień, zanim podali do publicznej wiadomości, że ich pierworodny będzie Williamem...

Kim jest krzykacz miejski, który w poniedziałek ogłosił wieść o narodzinach? Tradycja sięga średniowiecza, ale funkcja ta znana jest również w Polsce.

Jak dowiedział się reporter TVN24, Paweł Łukasik, w przeprowadzonym specjalnie sondażu Brytyjczycy w zdecydowanej większości uznali, że nie chcą mieć wolnego dnia od pracy z okazji królewskich narodzin.

Oglądaj
Książę na świecie, Brytyjczycy poszli do pracy
Wideo: tvn24 Książę na świecie, Brytyjczycy poszli do pracy

To niezwykłe, że panujący władca za życia doczekał swojego prawnuka. Cztery pokolenia monarchów - to jest coś!

To najcięższy królewski potomek od stu lat - skrupulatnie wylicza brytyjska prasa:

Iluminacja na kanadyjskim wodospadzie Niagara - także na cześć nowonarodzonego księcia:

Z okazji urodzin syna królewska artyleria konna we wtorek o godz. 14 (godz. 15 czasu polskiego) odpali w Green Parku 41 salw z sześciu armat pamiętających I wojnę światową.

Dziecko księcia Williama i księżnej Kate to pierwszy od 120 lat prawnuk panującego brytyjskiego monarchy.

Dziennikarze wciąż pracują.

To jest tytuł!

Źródło: Sky News The Sun, czyli The Son. Takie to proste

Narodziny syna księcia Williama i księżnej Kate przypadły na obiecujący moment w relacjach brytyjsko-amerykańskich - oświadczył w komunikacie prezydent USA Barack Obama. Wraz z małżonką Michelle złożył on w poniedziałek życzenia brytyjskiej parze książęcej.

Zapewnił, że oboje z Michelle życzą Williamowi i Kate "wszelkiego szczęścia i dobra, jakie przynosi bycie rodzicem".

Źródło: Sky News "Jedynka" The Daily Telegraph

Źródło: Sky News "Jedynka" Daily Star

Sky News publikuje wtorkowe "jedynki" najważniejszych brytyjskich gazet.

Źródło: Sky News Jutrzejsza "Jedynka" The Guardian

BBC donosi, że królewskie dziecko jest "najcięższym przyszłym królem urodzonym w najnowszej historii". Waży około 3,8 kg.

William o narodzinach dziecka: nie moglibyśmy być bardziej szczęśliwi.

Książę William spędzi noc w szpitalu razem z żoną i synkiem.

Miasteczko Bucklebury w zachodnim Berkshire, gdzie wychowała się Kate Middleton zanim została narzeczoną księcia Williama i księżną Cambridge, przygotowuje się na oblężenie przez turystów i reporterów.

Mieszkańcy liczą na to, że trzeci w kolejce do tronu syn Kate i Williama będzie się poczuwał do związków z Bucklebury. Wokół Kate i rodziny Middletonów rozwinął się prężny przemysł pamiątkarski.

Lekarz Marcus Setchell: piękne dziecko, cudowne dziecko.

Księżna i książę spędzili czas po porodzie na "tworzeniu więzi" z nowo narodzonym dzieckiem.

Wiadomość o narodzinach dziecka zgodnie z tradycją obwieścił miejski krzykacz:

Przez ponad cztery godziny po porodzie wiadomość o narodzinach dziecka była trzymana w absolutnej tajemnicy. Nie było żadnego przecieku - pełna dyskrecja.

Tłum zebrany pod pałacem wiwatował z radości, gdy ogłoszono wiadomość o narodzinach królewskiego potomka.

Podczas ciąży, Kate miała powiedzieć, że chciałaby mieć chłopca, William - że wolałby dziewczynkę. Ale chyba i tak będą zadowoleni.

Moment zawieszenia obwieszczenia przed Pałacem Buckingham:

Premier David Cameron:

"Jestem zachwycony wiadomością o narodzinach. Cały kraj będzie świętować"

Oficjalne oświadczenie księcia Karola:

"Zarówno ja, jak i moja żona jesteśmy przepełnieni radością z powodu przyjścia na świat mojego pierwszego wnuka. To specjalna chwila dla Williama i Catherine i jesteśmy podekscytowani wraz z nimi z powodu narodzin ich synka.

Bycie dziadkiem to unikatowy moment w życiu każdego, jak mówiło mi wielu ludzi w ostatnich miesiącach, jestem więc niezwykle dumny i szczęśliwy, że zostałem dziadkiem po raz pierwszy i czekamy na chwilę, gdy będziemy mogli zobaczyć dziecko".

Relacja Pawła Łukasika z Londynu:

Oglądaj
Reporter TVN24 relacjonuje pierwsze chwile po pojawieniu się informacji o narodzinach dziecka
Wideo: tvn24 Reporter TVN24 relacjonuje pierwsze chwile po pojawieniu się informacji o narodzinach dziecka

Kate urodziła syna naturalnie. Nie okazała się "zbyt wielką damą, by przeć". Chłopak był w końcu dość spory - ważył 3,8 kg.

Tak wygląda obwieszczenie o narodzinach księcia:
Wiadomość o narodzinach dziecka Williama i Kate została wywieszona przed Pałacem. Podpisał ją lekarz, który odebrał poród - Marcus Setchell.

Mały książę to trzeci prawnuk królowej i jest trzeci w kolejce do tronu. Gdy na nim zasiądzie, będzie 43. władcą Wielkiej Brytanii.

Perkins dotarł już do Pałacu Buckingham. Wiadomość o narodzinach księcia zostanie następnie wywieszona przez Pałacem.

Jak donosi Clarence House, książę William był obecny przy narodzinach.

Ze szpitala wyruszył posłaniec z komunikatem, który zawiezie do Pałacu Buckingham. To Ed Perkins, rzecznik prasowy księcia Williama. Odjechał jaguarem.

Królowa, książę Edynburga Filip, książę Walii Karol i księżna Camilla oraz książę Harry są zachwyceni wiadomością o narodzinach potomka - oznajmił Buckingham Palace.

Chłopiec jest spod znaku Raka.

Chłopiec i mama czują się dobrze. Noc spędzą w szpitalu. Obie rodziny zostały już poinformowane o radosnym wydarzeniu.

Dziecko urodziło się o 17.24 w poniedziałek.

Chłopczyk waży 3,8 kg!

Jest królewski potomek! To chłopiec!!!!

Zmiana planów: o narodzinach dziecka najpierw dowiemy się z komunikatu prasowego, a dopiero później posłaniec zawiezie ją do Pałacu Buckingham, gdzie następnie zostanie wywieszona.

Niektórzy nie czekają wcale na narodziny dziecka Williama i Kate - ale na przyjście na świat własnego. W Wielkiej Brytanii w poniedziałek i wtorek urodzi się ich co najmniej kilka tysięcy.

Kate przebywa w szpitalu już od ponad 13 godzin. Jeśli urodzi dziecko późno w nocy, królowa - a za nią reszta świata - zostanie poinformowana dopiero jutro rano. Księżna Diana urodziła księcia Williama po 16 godzinach...

Różowy dla dziewczynki, niebieski dla chłopca - słynna fontanna na Trafalgar Square zostanie oświetlona w nocy na różowo w przypadku narodzin dziewczynki i niebiesko, jeśli urodzi się chłopiec.

Na podobny pomysł wpadły władze kanadyjskiego parku narodowego Niagara, które mają w planie oświetlenie słynnego wodospadu na różowo lub niebiesko.

Tylko kiedy to nastąpi?

Obstawa policji pilnuje szpitala:

W 1982 roku, gdy rodził się William, doba w Lindo kosztowała 126 funtów. Dzisiaj kosztuje 5 tysięcy.

Obok Pałacu Buckingham wylądował helikopter. Kto jest na pokładzie - nie wiadomo.

31 lat temu, gdy w szpitalu St. Mary rodził się William, na ulicy czekały tłumy Brytyjczyków. Teraz czekają głównie dziennikarze uzbrojeni w kamery.

Dziennikarze czekający przed szpitalem są już wyraźnie zmęczeni. "Darmowe wejście do pierwszego rzędu dla wszystkich relacjonujących narodziny royal baby. Drinki, internet, cień i jedzenie" - tweetuje Frontline Club. Lekka ironia? W Londynie dziś 32 stopnie...
Z okazji narodzin królewskiego potomka, najwyższy budynek w Wielkiej Brytanii, The Shard, będzie można zwiedzić za darmo - o ile ktoś urodził się tego samego dnia, co królewski potomek. The Shard będzie otwarty przez 24 godziny od chwili urodzin.

Źródło: Wikipedia (CC BY-SA 2.0) / Bjmullan The Shard - od niedawna nowy symbol Londynu

Księżna rodzi już od 11 godzin - punktują dziennikarze na Twitterze. Chcą pogonić naturę?

Od Europy po Japonię - stacje telewizyjne informują o porodzie:

Internet już żartuje z royal baby. Dziennikarze oczekujący przed szpitalem mówią, że mają nadzieję, iż William nie zachowa się jak Michael Jackson, który swego czasu wystawił swojego synka przez balkon.


The only royal baby GIF you need today on Twitpic

Premier David Cameron przyznaje, że jest podekscytowany oczekiwaniem na potomka:

Królowa wróciła z rezydencji Windsor do Pałacu Buckingham - podała ABC. Elżbieta II spędziła na zamku Windsor noc, do Londynu miała wrócić w poniedziałek po południu.

Podczas gdy cały świat z niecierpliwością czeka na narodziny royal baby, książę Karol zachowuje stoicki spokój. W poniedziałek w ramach wykonywania swoich obowiązków oglądał najszybszą na świecie lokomotywę parową w Muzeum Kolejnictwa w Yorku.

Royal baby nie będzie musiało martwić się o swój byt. Zobacz, ile zarabiają członkowie rodziny królewskiej:

Oglądaj
Ile zarabiają członkowie rodziny królewskiej?
Wideo: tvn24 Ile zarabiają członkowie rodziny królewskiej?

Paweł Łukasik donosi z pełnego oczekiwań Londynu:

Oglądaj
Oczekują w napięciu na królewskie dziecko
Wideo: tvn24 Oczekują w napięciu na królewskie dziecko

Chłopiec czy dziewczynka?

Sonda

zamknij

Jakiej płci będzie królewski potomek?

Jakiej płci będzie królewski potomek?

Dziękujemy za oddany głos!

Sonda

zamknij

Jakiej płci będzie królewski potomek?

Jakiej płci będzie królewski potomek?

Wyniki głosowania

41%
To będzie chłopiec
41%
59%
To będzie dziewczynka
59%

Oddanych głosów: 9054

Najlepiej ubrana ciężarna na świecie?

Bukmacherzy przyjęli w poniedziałek rekordową liczbę zakładów dotyczących imienia dziecka, które urodzi się księżnej Kate i księciu Williamowi. Obstawiana jest także płeć królewskiego potomka, a nawet to, w jakiej sukience pojawi się z wizytą u księżnej Kate jej siostra Pippa.

Tak Kate wyglądała podczas ostatniego publicznego wystąpienia, 13 czerwca:

Co już wiemy o królewskim potomku? Pewne jest, że zasiądzie kiedyś na tronie Wielkiej Brytanii. Kate i William zapowiedzieli, że będą chcieli zapewnić dziecku normalne dzieciństwo i nie będą korzystać z pomocy niani.

A tak Kate wyglądała w ciąży - zebrała niemal same pochwały za swój styl:

Przed Pałacem Buckingham zbierają się coraz większe tłumy

Ginekolog królowej Elżbiety II, dr Martin Stechell, specjalnie opóźnił swoje przejście na emeryturę, by odebrać królewski poród. Przez ostatni tydzień nie wypił też ani kropli alkoholu, by być gotowym do akcji.

Dziennikarze wyczekują pod szpitalem od kilkunastu dni. Jak podaje AP, przed szpitalem słychać dziesiątki różnych języków. Pod szpitalem na razie głucha cisza, nie wiadomo czy księżna już urodziła, czy jeszcze trwa poród.

 

Oficjalne zawiadomienie, potwierdzone przez personel medyczny, zostanie przewiezione do pałacu, niemal na pewno z policyjną eskortą. Jeśli posłańcy wyjdą ze szpitala oficjalnym wyjściem, o królewskich narodzinach dowie się cały świat.

Pewna Brytyjska para jest zafascynowana rodziną królewską. Dlatego z okazji przyjścia na świat potomka Windsorów postanowili w podróż łodzią na południe. - Zaplanowaliśmy to starannie. Dotarliśmy tutaj już 12 lipca, ale czekamy do dzisiaj - zapewnia Brytyjka.

Robin Barnett, ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce, nie ma wątpliwości, że przyjście potomka rodziny królewskiej na świat będzie wielkim wydarzeniem dla całego kraju. - (Rodzina królewska) dla Brytyjczyków to symbol brytyjskiej tożsamości (...) Rozumiemy, że para książęca ma prawo do życia prywatnego, ale ma też pewną publiczną rolę. Zawsze trudno znaleźć kompromis, ale wydaje mi się, że coraz częściej ludzie rozumieją, że oni mają też prawo do prywatności - twierdzi Barnett.

Oglądaj
"Rodzina królewska to symbol brytyjskiej tożsamości"
Wideo: tvn24 "Rodzina królewska to symbol brytyjskiej tożsamości"

Nienarodzone dziecko Williama i Kate ma już swoją stronę na Wikipedii, na razie zatytuowaną "Dziecko Księcia i Księżnej Cambridge". Doczekała się ona tłumaczeń na kilka języków, m.in. na niemiecki, francuski, portugalski.

 

Źródło: wikipedia.org Dziecko Williama i Kate ma już swoją stronę na Wikipedii

Trzy polskie turystki spędzające wakacje w Londynie przyjechały pod szpital Św. Marii by zobaczyć Royal Baby. - Czekamy, aż na schodach pojawią się Kate, William i potomek królewski - mówi jedna z nich. Zapowiadają, że po zwiedzeniu stolicy Wielkiej Brytanii wrócą pod budynek, by niczego nie przegapić.

Oglądaj
Polki czekają na Royal Baby
Wideo: tvn24 Polki czekają na Royal Baby

Jak twittuje Peter Hunt, królewski korespondent BBC, oficjalne oświadczenie rodziny królewskiej zawiera 45 słów i drogą oficjalną nie dowiemy się niczego więcej, dopóki nie urodzi się dziecko.

 


Źródło: Peter Hunt

Tłum pod szpitalem gęstnieje. Po informacji, że Kate z bólami porodowymi trafiła na oddział położniczy szpitala Św. Marii, natychmiast setki osób zaczęły zmierzać pod okna szpitala, by mieć szansę jako pierwsi zobaczyć potomka królewskiego tronu.

Oglądaj
Setki osób pod szpitalem Św. Marii
Wideo: tvn24 Setki osób pod szpitalem Św. Marii

Królewska rodzina w rozjazdach? Królowa Elżbieta II przebywa na zamku królewskim w Windsorze pod Londynem i nie ma na dzisiaj zaplanowanych żadnych oficjalnych wizyt. Książę Karol, który zostanie dziadkiem po raz pierwszy, jest w Yorku, kilkaset kilometrów od stolicy. Z kolei Harry, brat Williama, przebywa w bazie RAF w Wattisham.

Premier David Cameron powiedział, że narodziny królewskiego dziecka to "bardzo ekscytujące wydarzenie" i cały kraj "życzy jak najlepiej" rodzinie królewskiej.

Książę William i księżna Kate najprawdopodobniej pokażą się ze swoim dzieckiem w drzwiach kliniki. Fotoreporterzy dostaną kilkanaście sekund - mówił na antenie TVN24 dr Janusz Sibora, historyk, badacz ceremoniału królewskiego. Przypomniał, że także Diana i książę Karol po raz pierwszy pokazali swoje dziecko przed szpitalem.

Oglądaj
 "Kate i William pokażą dziecko w drzwiach kliniki"
Wideo: tvn24 "Kate i William pokażą dziecko w drzwiach kliniki"

Od kilkunastu dni pod szpitalem St. Mary w Londynie koczują dziennikarze, miłośnicy brytyjskiej dynastii, turyści. Dzisiaj od rana wejścia do prywatnego skrzydła Lindo strzeże Scotland Yard.

Jeżeli dziecko przyjdzie na świat do godziny 19:50 (UCT), to będzie zodiakalnym rakiem. To o tyle ciekawe, że zarówno William jak i księżna Diana są rakami. Księżna Walii urodziła się 1 lipca 1960 roku, z kolei książę Wilhelm przyszedł na świat 22 lata później, 21 czerwca.

Jeśli natomiast "royal baby" urodzi się po godz. 19.50, będzie zodiakalnym lwem. Następca tronu podtrzyma rodzinną tradycję?

Wielkie powitanieNiektóre ceremoniały nie zmieniają się nigdy. Narodziny dziecka Kate i Williama zostaną powitane tak samo, jak to dzieje się od wielu lat, czyli 62. armatnimi salwami z Tower of London i 41. salwami z Green Park, niedaleko Pałacu Buckingam.

Ile imion?

 

Na poznanie imion po narodzinach możemy jednak chwilę poczekać. Po narodzinach Williama minął tydzień, zanim podano jego imię.

- Zdarza się, że przeprowadzane są rankingi najbardziej rozpoznawalnych marek świata; tych najbardziej znaczących i wpływowych. I rodzina królewska taką marką jest - mówił w TVN24 Rafał Wojda. Przypomniał, że królewskie dziecko, które lada moment przyjdzie na świat, będzie nie tylko następcą tronu, ale też dziedzicem fortuny Windsorów.

 

 

- Są to grube miliony funtów. Wielkie posiadłości, pałace i biznes z tym związany. Na tych gigantycznych ziemskich posiadłościach toczą się normalne biznesowe interesy jak np. polowania za pieniądze. Co więcej rodzina królewska jest jednym z największych beneficjentów unijnych środków jeśli chodzi o Wielką Brytanię. Biorą dopłaty m.in. do swoich pól, lasów, łąk i pastwisk - wyjaśnił.

 

 

Jak się szacuje, same gadżety dla dzieci wyprodukowane i sprzedane w związku z ciążą Kate Middleton przyniosły 240 mln funtów zysku dla producentów.

Oglądaj
Rodzina królewska to brytyjska marka
Wideo: tvn24 Rodzina królewska to brytyjska marka

Kluczowe fakty z życia książęcej pary:

 

Wrzesień 2001 - Książę William i Kate Middleton spotykają się na Uniwersytecie St. Andrews w Szkocji. Oboje studiują historię sztuki

 

Święta Bożego Narodzenia 2003 - Kate i William stają się parą, w marcu w Szwajcarii są sfotografowani po raz pierwszy razem

 

Listopad 2010 - zaręczyny

 

29 kwietnia 2011 - ślub Kate i Williama. Królowa Elżbieta II mianowała wnuka Księciem Cambridge

 

3 grudnia 2012 - Pałac Buckingham oficjalnie potwierdza, że księżna Kate spodziewa się dziecka w dniu, w którym księżna trafia do szpitala z powodu porannych mdłości

 

5. marca - Księżna zdradza płeć dziecka? W czasie wizyty w Grimsby księżna, odbierając od dziecka misia powiedziała: "Czy to dla mojej cór...?" Dziękuję bardzo".

 

17. marca - W czasie dnia św. Patryka Kate powiedziała żołnierzowi, że nie zna płci dziecka. Stwierdziła, że chciałaby syna, a William - córkę.

 

15. czerwca - Księżna pojawia się publicznie po raz ostatni

 

19. czerwca - Rzecznik rodziny królewskiej potwierdza, że dziecko Kate i Williama przyjdzie na świat w szpitalu St. Mary w Londynie.

 

Źródło: AP

Tatusiowie na sali porodowej

Książę William powiedział, że "zamierza w pełni" razem z Kate brać udział w porodzie, tak jak wielu młodych rodziców. Idzie on w ślady swojego ojca, który również był na sali porodowej, w czasie gdy rodziła jego żona, księżna Diana.

 

"Jestem tak wdzięczy, że byłem przy Dianie przez cały czas aż do końca. Naprawdę czułem, że głęboko uczestniczę w narodzinach" - pisał tuż po narodzinach w liście do swojej matki chrzestnej Patricii Brabourne.

 

Zupełnie inaczej sprawy wyglądały w czasie narodzin samego księcia Karola. Gdy jego matka, królowa Elżbieta, wtedy jeszcze księżniczka, zaczęłą rodzić, jej mąż książę Filip grał w squasha w pałacu.

10 ciekawostek o Royal Baby, które musicie znać:


Źródło: Associated Press

 

M.in.:

 

Domowe narodziny

Dziecko Kate i Williama przyjdzie na świat w londyńskim szpitalu. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, królewskie porody odbywały się w domu. Królowa Elżbieta II przyszła na świat w prywatnym domu w Londynie. Swoich synów - Karola, Andrzeja i Edwarda urodziła zaś w Pałacu Buckingham. Również jej jedyna córka, księżniczka Anna, urodziła się w prywatnej rezydencji, w posiadłości Clarence.

 

Zmiana nastąpiła w latach '80 - książę William i jego brat Harry urodzili się w prywatnej części londyńskiego szpitala Lindo.

 

Więcej ciekawostek już niedługo na www.tvn24.pl

Dziecko Kate i Williama to najbardziej wyczekiwany noworodek na świecie. Niezależnie od tego, czy będzie to chłopiec, czy dziewczynka, obejmie kiedyś tron po swoim ojcu, księciu Williamie. Prawdopodobnie stanie się to pod koniec XXI wieku.

To co widać na przekazach ze szpitala, gdzie przebywa Kate Middleton, to nie główne wejście, a zaledwie skrzydło budynku. Jest to szpital Św. Marii, gdzie na świat przyszedł też książę William i Harry, oraz ich ojciec książę Karol. Dziennikarze spodziewają się, że po porodzie ktoś z personelu wygłosi krótkie oświadczenie na temat stanu księżnej Kate i królewskiego potomka. Doba w szpitalu kosztuje blisko 6 tys. funtów, a każda następna kolejne tysiąc funtów.

Oglądaj
Doba w szpitalu za 6 tys. funtów
Wideo: tvn24 Doba w szpitalu za 6 tys. funtów

Brytyjczycy oszaleli na punkcie "royal baby". W zakładach bukmacherskich stracili już ponad 100 tys. funtów. Obstawiali m.in. dzień narodzin, imię dziecka, czy kolor jego oczu.

Księżna Kate urodzi w prywatnym skrzydle szpitala St. Mary, w którym na świat przyszedł także William i Harry. Jedna noc za standardowy pobyt w pokoju z salonem kosztuje 6,265 funtów. Cena za dwudniowy pobyt z szeroki konsultacjami lekarskimi może wynieść nawet 14,5 tys. funtów, czyli ponad 70 tys. złotych.

 

Każda sala szpitalna w skrzydle Lindo wyposażona jest w telewizor z setkami międzynarodowych kanałów, radio, sejf, telefon i lodówkę.


Źródło: Dwór księcia Walii

"Royal baby" będzie pierwszym wnukiem księcia Karola i trzecim prawnukiem królowej Elżbiety II.

Jako pierwsza o narodzinach "baby Cambridge" dowie się Elżbieta II. Osobiście poinformuje ją o tym książę William, dzwoniąc z zaszyfrowanego telefonu wykorzystywanego do przekazywania wiadomości wywiadowczych.

 

Zawiadomi ją o płci i wadze, ewentualnie o imieniu, jeśli do tego czasu zostanie ono wybrane. Opinii publicznej wiadomość zostanie przekazana w formie komunikatu w oszklonej ramce wystawionej na dziedzińcu Pałacu Buckingham.

Księcia Williama Kate Middleton poznała podczas studiów na uniwersytecie St. Andrews. Para przez jakiś czas mieszkała razem. Po kilku rozstaniach i powrotach wzięli ślub w 2011 roku. Kate z miejsca podbiła serca Brytyjczyków, stając się wzorem dla wielu kobiet - głównie z powodu swojego stylu ubierania się i naturalności, z jaką przyjęła królewskie obowiązki. Choć stara się chronić swoją prywatność, paparazzi nie dają jej spokoju - brukowce jakiś czas temu opublikowały jej zdjęcia topless zrobione na wakacjach. Wieść o ciąży także rozniosła się przedwcześnie, po tym jak księżna trafiła do szpitala z powodu bardzo silnych porannych mdłości.

Informacja o potomku zostanie zapisana na ozdobnej karcie i zapakowana do koperty, a następnie skierowana do pałacu Buckingham. Tam zostanie przekazana królowej. Jeśli będzie już znane imię - ono również zostanie zapisane w komunikacie. Teraz jedynym pytaniem pozostaje, czy na świat przyjdzie książę czy księżniczka.

Oglądaj
Do królowej zostanie wysłany komunikat
Wideo: tvn24 Do królowej zostanie wysłany komunikat

Matka Kate miała wyznać w ubiegłym tygodniu przyjaciółce, że dziecko będzie zodiakalnym lwem. Czyżby babcia pomyliła się? Noworodek będzie bowiem rakiem.

Królewski historyk Hugo Vickers powiedział w rozmowie z agencją Reutera, że William i Kate będą starali się zapewnić swojemu dziecku "normalne" wychowanie - oczywiście na tyle, na ile będzie to możliwe. Chcą także, by mogło wraz z nimi odbywać podróże.

- Rozpoczęło się długie oczekiwanie. Nie wiadomo, jak długo to potrwa - mówią dziennikarze przed szpitalem.

Prawdopodobnie do momentu oficjalnego oświadczenia, nie pojawią się żadne potwierdzone przez rodzinę królewską informacje.

Oglądaj
Księżna Kate już trafiła do szpitala
Wideo: tvn24 Księżna Kate już trafiła do szpitala

Według korespondenta królewskiego Sky News, Paula Harisona, stan księżnej był "bardzo dobry".

Jej Wysokość Księżna Cambridge została przyjęta rano do szpitala St. Mary w Londynie w początkowej fazie porodu. Z Pałacu Kensington do Skrzydła Lindo w Szpitalu St. Mary księżna podróżowała samochodem w towarzystwie Księcia Cambridge.

rzecznik Pałacu Kensington

Książę Wilhelm, potocznie nazywany księciem Williamem. Gdy 21 czerwca 1982 roku przyszedł na świat, notatka wywieszona na bramie pałacu informowała, że księżna Walii, czyli żona Karola księżna Diana, "urodziła syna bez komplikacji", i że matka i dziecko "czują się dobrze". Ale tłumy na zewnątrz pałacu, nie zważając na etykietę, domagały się: "Karol, ładny dzieciak, dawaj następnego!".

Książę Karol na świat przyszedł 14 listopada 1948 w Londynie jako syn Elżbiety II i księcia Filipa. Media już w tamtych czasach ekscytowały się przyjściem na świat królewskiego potomka.

Nowonarodzone dziecko Williama i Kate będzie trzecie w kolejce do tronu, po dziadku Karolu i ojcu Williamie. Dzięki niedawnej nowelizacji prawa, także dziewczynka będzie mogła zasiąść na tronie.

Księżna jest pod opieką zespołu medycznego rodziny królewskiej. Lekarzami zarządza ginekolog dr Marcus Setchell.

Wiktoria i Jakub (James) to najczęściej typowane imiona dla pierwszego potomka księcia Williama i księżnej Kate - wynika z sondażu ośrodka YouGov opublikowanego w tygodniku "Sunday Times".

12 proc. spośród 1800 ankietowanych wybrało imię Wiktoria na cześć monarchini, która zasiadała na brytyjskim tronie przez ponad 63 lata, co wciąż jest rekordem, i dała nazwę epoce. Z kolei w przypadku chłopca 19 proc. uznało, że najlepsze imię dla niego to James.

Kate Middleton urodzi w specjalnym prywatnym skrzydle Lindo szpitala St. Mary w Londynie.

Korespondent Sky News Paul Harrison powiedział, że ok. godz. 5.30 pod szpital St. Mary podjechały dwa samochody - range rover i audi. - Wyglądały jakby przyjechały z Kensington Palace - relacjonował.

Oglądaj
Brytyjczycy stracili 100 tys. funtów czekając na narodziny
Wideo: tvn24 Brytyjczycy stracili 100 tys. funtów czekając na narodziny

Nie wiadomo, jakiej płci będzie dziecko książęcej pary.

 

Kate, księżna Cambridge trafiła do szpitala w poniedziałek ok. godz. 5 rano "w początkowej fazie porodu".

 

Prawnuk Elżbiety II przyszedł na świat w tym samym szpitalu St Mary's w londyńskiej dzielnicy Paddington, w którym w 1982 r. urodził się książę William.

 

Jako pierwsza o narodzinach "baby Cambridge" dowiedziała się Elżbieta II. Później komunikat trafił do dziennikarzy, a następnie posłaniec zawiózł wiadomość do Pałacu Buckingham. Wiadomość została wywieszona przed pałacem.

 

"Royal baby" jest pierwszym wnukiem księcia Karola i trzecim prawnukiem królowej Elżbiety II.

 W kolejce do tronu zajmuje trzecią pozycję, po dziadku Karolu i ojcu Williamie.

Podziel się...

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Księżna Kate urodziła chłopca

Komentarze (85)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Szukam Pracy
Szukam Pracy

Ktoś to przeczytał w całości ? Serio, to współczuję xD

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   mmm80

   penelope urodziła córkę

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     0
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     zamknij
     Melizabeth

     Kto wam tłumaczył wypowiedzi Williama i Kate w tv? Ktoś po kilkutygodniowym kursie angielskiego? Tyle błędów, aż wstyd.

     • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
       0
      • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
        0
       • zgłoś naruszenie
       zamknij
       madzia2402

       Skoro was to nie interesuje to po jakiego kija tu wchodzicie i piszecie takie głupoty. Dla Brytyjczyków jest to być może ważny moment i nie znaczy że tylko w ich kraju mają o tym gadać. Dobrze wiedzieć co się dzieje na świece. Fakt może trochę z tą ciągłą gadką o tym dziecku przeginają, ale cóż. Ja GRATULUJĘ Kate i Williamowi rozwiń

       • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
         0
        • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
          0
         • zgłoś naruszenie
         zamknij
         Heurystyk
         Heurystyk

         Czy tylko ja zwróciłem uwagę na to, że ONA ma cały czas taki sam brzuch ? Jakby w ogóle nie urodziła! Popatrzcie na inne zdjęcia i filmy - nic się w JEJ wyglądzie nie zmieniło ! Pewnie urodzi z dala od wścibskich kamer ? A może to wszystko kłamstwa służb specjalnych ? A może jak zwykle rodzina królewska coś knuje ?

         • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
           2
          • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
            0
           • zgłoś naruszenie
           zamknij
           lena_pajestka_vidopska
           lena_pajestka_vidopska

           To normalne, że ma taki brzuch!
           Po porodzie jeszcze nawet przez kilka dni, a w niektórych przpadkach nawet tygodni można go mieć.
           Dobe po porodzie macica nie jest w stanie się jeszcze skurczyć!!
           W końcu przez 9 miesięcy sporo się "naciągneła" i tak hop siup brzuszek płaski nie będzie.
           Sama byłam w ciąży to wiem jak to rozwiń

           • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
             0
            • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
              0
             • zgłoś naruszenie
             zamknij
             marse
             marse

             WILLIAM KIEROWAŁ SAMOCHÓD!!!! Ludzie! TO NIESŁYCHANE!!!! zakochałem się bo kierował samochód SAM!!!!

             • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
               0
              • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                0
               • zgłoś naruszenie
               zamknij
               Heurystyk
               Heurystyk

               Czy tylko ja zwróciłem uwagę na to, że ONA ma cały czas taki sam brzuch ? Jakby w ogóle nie urodziła! Popatrzcie na inne zdjęcia i filmy - nic się w JEJ wyglądzie nie zmieniło ! Pewnie urodzi z dala od wścibskich kamer ? A może to wszystko kłamstwa służb specjalnych ? A może jak zwykle rodzina królewska coś knuje ?

               • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                 0
                • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                  0
                 • zgłoś naruszenie
                 zamknij
                 marse
                 marse

                 niech się marcinkiewicz wypowie

                 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                   0
                  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                    0
                   • zgłoś naruszenie
                   zamknij
                   marse
                   marse

                   Dziadkowie zachwyceni! To wzruszające aż łezka się kręci to jedyne dziecko na świecie które zachwyca. Jak pierdnie to cały świat będzie zachwycał się zapachem

                   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                     0
                    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                      0
                     • zgłoś naruszenie
                     zamknij
                     lechu733

                     To skandal, ze niby lewicowy TVN. Pisze, że urodził się chłopiec! Przecież on dopiero po 13 roku życia, zdecyduje razem z Anią Grodzką czy lest chłopcem czy dziewczynką

                     • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                       1
                      • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                        1
                       • zgłoś naruszenie
                       zamknij
                       marse
                       marse

                       DOBRE!

                       • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                         0
                        • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                          0
                         • zgłoś naruszenie
                         zamknij
                         Spider1sly
                         Spider1sly


                         Bez jaj urodził się mały Angol i już wszyscy wariują a my Polacy robimy to samo filmy w TV już wolę tego Borewicza czyli 07 zgłoś się niż oglądać historie modyfikowaną dla potrzeb TV po prostu żenada

                         • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                           2
                          • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                            0
                           • zgłoś naruszenie
                           zamknij
                           Więcej komentarzy - rozwiń
                           Zasady forum
                           Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

                           Pozostałe informacje