tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Łopatą odcięła od sieci Armenię

Łopatą odcięła od sieci Armenię
Foto: sxc.hu 3,2 mln. ludzi zostało dociętych od internetu

W jednej chwili wszyscy mieszkańcy Armenii zostali pozbawieni dostępu do internetu. Sabotaż? Nie, to tylko 75-letnia Gruzinka, która w trakcie poszukiwania złomu na sprzedaż, uszkodziła łopatą światłowód. Do awarii, którą odczuli mieszkańcy aż trzech krajów, doszło pod koniec marca.

Staruszka poszukiwała miedzi w pobliżu stolicy Gruzji - Tbilisi. Tam właśnie uszkodziła światłowód, którym dociera internet do 90 proc. użytkowników sieci w sąsiedniej Armenii.

Zerwała połączenie dla internautów z trzech krajów

Odcięcie dostępu do internetu ponad trzech milionów ludzi na blisko pięć godzin spowodowało chaos w pracy armeńskich dostawców. Agencje prasowe pokazywały dziennikarzy patrzących ponuro w puste telewizyjne ekrany. Ucierpieli też internauci w samej Gruzji i w Azerbejdżanie.

75-latka, nazwana przez lokalne media "łopatową hakerką", została oskarżona o uszkodzenie mienia. Grozi jej do trzech lat więzienia. - Ze względu na wiek kobiety została ona zwolniona do domu - poinformował gruziński minister spraw wewnętrznych.

Osuwiska odsłoniły kabel

Uszkodzenie zostało wykryte dzięki systemowi monitorowania łączy światłowodowych. Zespół ds. bezpieczeństwa natychmiast został wysłany na miejsce, gdzie doszło do przerwania kabla. Światłowód należy do gruzińskiej kolei. Jest bardzo dobrze chroniony, ale ulewy i osuwiska mogły go odsłonić.

Zbieranie i sprzedawanie nieużywanych kabli miedzianych na złom jest popularnym sposobem na zarobienie dodatkowych pieniędzy w krajach należących do byłego Związku Sowieckiego.

ktom//gak

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje