tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Koree nawiązały kontakt. Trump: to dzięki mojej stanowczości

Potencjalny dialog między Koreą Południową i Północną byłby dobrym rozwiązaniem - ocenił w czwartek na Twitterze prezydent USA Donald Trump. Stwierdził, że do rozmów nie mogłoby dojść, gdyby nie jego stanowczość i wytrzymałość.

"Czy ktoś naprawdę uważa, że rozmowy i dialog pomiędzy Koreą Północną i Koreą Południową miałyby miejsce, gdyby nie moja stanowczość, wytrzymałość i wola skierowania całej naszej 'potęgi' przeciwko Północy" - napisał Trump, podkreślając, że rozmowy to dobre rozwiązanie.

W środę południowokoreańskie ministerstwo do spraw zjednoczenia poinformowało, że obie Koree wznowiły kontakt przez specjalną linię łączności w Panmundżomie w strefie zdemilitaryzowanej na granicy obu państw.
Kim "otwarty na dialog"

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un zadeklarował w poniedziałek w noworocznym przesłaniu do narodu, że jest "otwarty na dialog" z Koreą Południową i zadeklarował chęć wysłania delegacji z KRLD na igrzyska do sąsiedniego kraju. Podkreślił, że oficjalni przedstawiciele obu Korei mogą się spotkać w trybie pilnym, by przedyskutować możliwość udziału Korei Północnej w igrzyskach.

Oferta Kim Dzong Una spotkała się z życzliwą reakcją w Seulu. Południowokoreański prezydent Mun Dze In zlecił resortom ds. zjednoczenia oraz kultury, sportu i turystyki, by w trybie pilnym przygotowały środki, które pomogłyby Korei Płn. wziąć udział w igrzyskach. Jednocześnie zaznaczył, iż poprawa stosunków między obu krajami musi być związana z rozwiązaniem kwestii północnokoreańskiego programu nuklearnego.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Trump spotkał się z Kimem

Korea Północna grozi USA

Korea Północna grozi

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje