tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

Bill Cosby kontra jego domniemana ofiara, słowo przeciwko słowu. Proces umorzony

W procesie 79-letniego amerykańskiego komika Billa Cosby'ego, któremu wiele kobiet zarzuca molestowanie seksualne, ława przysięgłych nie zdołała uzgodnić stanowiska w sprawie żadnego z zarzutów. Postępowanie umorzono, ale prokurator zapowiedział już kolejny proces.

Po ponad 50 godzinach narad, sąd w Pensylwanii ogłosił w sobotę fiasko starań przysięgłych o osiągnięcie jednomyślności. To sukces Billa Cosby'ego, mimo że prokuratura postanowiła ubiegać się o jego ponowne sądzenie.

Gdyby Cosby został uznany za winnego, groziłoby mu do 30 lat pozbawienia wolności.

Miał odurzyć kobietę winem i środkami farmakologicznymi

Oskarżenie dotyczyło wydarzeń z 2004 roku. Prokuratura zarzucała Cosby'emu, że w swoim domu dopuścił się napaści. Kobietę, która była jego ofiarą, miał odurzyć winem i środkami farmakologicznymi. Nie była w stanie stawiać oporu, kiedy molestował ją seksualnie.

Cosby przyznał pod przysięgą, że "miał kontakt seksualny" z ową kobietą, byłą pracownicą uniwersytetu Temple, Andreą Constand. Cosby studiował na tej uczelni, a później był członkiem jej rady powierniczej. Komik utrzymywał, że do seksu z Constand doszło za obustronną zgodą.

Z braku świadków proces, który przyciągnął uwagę światowych mediów, toczył się w oparciu o sprzeczne ze sobą zeznania Cosby'ego i Constand.

Ponad 60 kobiet oskarżyło komika o molestowanie

W sumie ponad 60 kobiet oskarżyło Cosby'ego, że podawał im środki usypiające i molestował je seksualnie, ale wszystkie zarzuty karne, poza sprawą Andrei Constand, się przedawniły. Jednak wiele spraw przeciwko aktorowi toczy się przed sądami cywilnymi.

Cosby, gwiazda amerykańskiej kultury masowej, znany jest głównie z roli doktora Cliffa Huxtable'a, którego kreował w serialu "The Cosby Show" w latach 80. i 90. ub. wieku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Lysander

Cóż tez drogie Panie nie zrobią by wyciągnąć kasę. Każdego co czasu udowodnienia winy uznaje się za niewinnego i bardzo dobrze się stało, że to prawo znalazło tu zastosowanie.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje