tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Zwycięstwo w Rakce "przyspieszy kampanię przeciwko dżihadystom"

Zwycięstwo w Rakce "przyspieszy kampanię przeciwko dżihadystom"
Foto: Reuters Koalicja kurdyjsko-arabska ogłosiła we wtorek przejęcie kontroli nad Ar-Rakką w północnej Syrii (materiał "Faktów z zagranicy")

Wspierana przez USA kampania przeciwko tak zwanemu Państwu Islamskiemu (IS) we wschodniej Syrii przyspieszy teraz, kiedy dżihadyści zostali pokonani w ich dawnej stolicy Ar-Rakce - powiedział w środę rzecznik Syryjskich Sił Demokratycznych (SDF) Talal Selo.

Koalicja kurdyjsko-arabska (SDF) ogłosiła we wtorek przejęcie kontroli nad Ar-Rakką w północnej Syrii. Teraz zamierza przerzucić swych bojowników z tego miasta na linie frontu w walce z IS we wschodniej prowincji Dajr az-Zaur - powiedział Selo agencji Reutera.

SDF walczy z tzw. Państwem Islamskim w tej prowincji na obszarach leżących na wschód od Eufratu.

Będzie można przerzucić bojowników

Rządowe siły syryjskie, wspierane przez rosyjskie lotnictwo i milicje wspomagane przez Iran, prowadzą odrębną kampanię przeciwko dżihadystom w tej prowincji, koncentrując się głównie na obszarach na zachód od Eufratu.

Selo podkreślił, że zwycięstwo nad dżihadystami w Ar-Rakce będzie miało "pozytywny wpływ" na kampanię SDF w prowincji Dajr az-Zaur, ponieważ będzie tam można przerzucić bojowników, podczas gdy kontrolę w Ar-Rakce przejmą "wewnętrzne siły bezpieczeństwa".

- Większość sił militarnych ruszy na te obszary, by kontynuować udział w kampanii Rady Wojskowej Dajr az-Zaur - powiedział. Rada Wojskowa to milicja prowadząca kampanię SDF przeciwko dżihadystom w tej prowincji.

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka, organizacji z siedzibą w Londynie, IS w ciągu dwóch miesięcy utraciło połowę tej bogatej w ropę naftową prowincji, graniczącej z Irakiem.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje