tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Ivanka Trump zamyka swoją firmę. Krytycy: to sukces naszego bojkotu

Ivanka Trump zamyka swoją firmę. 
Krytycy: to sukces naszego bojkotu
Foto: Michael Vadon / Flickr CC BY-SA 2.0 Ivanka Trump zamyka swoją firmę

Córka prezydenta USA Ivanka Trump poinformowała, że zamyka swoją firmę odzieżową, aby skupić się w pełni na pełnieniu funkcji doradczyni w Białym Domu. 37-latka pełni tę funkcję nieodpłatnie od końca marca 2017 roku, przede wszystkim w zakresie promowania zatrudnienia kobiet. Według doniesień mediów sprzedaż internetowa odzieży jej firmy spadła w ciągu 12 miesięcy o ponad połowę.

Jak przypomina agencja Reutera, od zwycięstwa Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w listopadzie 2016 roku członkowie jego rodziny spotykają się z krytyką, że ich biznesowa działalność stoi w konflikcie z oficjalnymi urzędami, jakie pełnią w Waszyngtonie.

- Po 17 miesiącach w Waszyngtonie nie wiem, kiedy ani czy w ogóle wrócę do biznesu, ale wiem, że w przewidywalnej przyszłości będę skupiona na swojej pracy tutaj, w Waszyngtonie - oświadczyła we wtorek Ivanka Trump. Istniejąca od 11 lat marka odzieżowa firmowała ubrania jej imieniem i nazwiskiem.

Bojkot firm Trumpa

Krytycy prezydenta decyzję Ivanki Trump uznali za zwycięstwo kampanii bojkotowania firm Trumpa, którą ogłoszono jeszcze w 2016 roku. Według "Wall Street Journal" sprzedaż internetowa firmy Ivanki spadła w ciągu ostatnich 12 miesięcy o niemal 55 procent.

37-letnia Ivanka Trump jest najstarszą córką prezydenta. O tym, że zostanie doradczynią w Białym Domu, poinformowała w marcu 2017 roku, zaznaczając, że funkcję tę będzie pełnić nieodpłatnie, a także, że będzie "pracownikiem administracji podlegającym tym samym zasadom, co inni urzędnicy". Jej mąż Jared Kushner także jest zatrudniony jako doradca Trumpa.

Polityczne wpływy Ivanki Trump i jej męża spotkały się z krytyką i wzbudziły pytania o możliwy konflikt interesów. Federalne przepisy zakazujące nepotyzmu nie pozwalają głowie państwa na przyznawanie krewnym stanowisk w administracji państwowej.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje