tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Irak: Nagranie z egzekucji 12 Nepalczyków

Irak: Nagranie z egzekucji 12 Nepalczyków
Foto: TVN24 Już wcześniej w Iraku nagrywano egzekucje i umieszczano je w Internecie

Jedno z sunnickich ugrupowań rebelianckich zamieściło w internecie film wideo, na którym pokazano sceny zabójstwa dwunastu nepalskich pracowników amerykańskiej firmy w Iraku. Już wiadomo, że film pochodzi z 2004 roku.

W pierwszym momencie agencje obiegła wiadomość, że mamy do czynienia z nową zbrodnią, bardzo podobną do egzekucji z 2004 roku, kiedy to rebelianci zabili 12 Pakistańczyków: kucharzy i sprzątaczy pracujących w jordańskim przedsiębiorstwie..

Po bliższym zbadaniu filmu okazało się, że nagranie powstało właśnie przed czterema laty. Wtedy pokazano tylko kilka zdjęć "egzekucji", teraz zaś zaprezentowano całe nagranie.

Na nagraniu widać jak zamaskowany terrorysta nożem odcina głowę jednemu z mężczyzn. Pozostali porwani zostali zastrzeleni. Do zabójstwa - i sfilmowania tej sceny - przyznało się ugrupowanie o nazwie Armia Ansar al-Sunna.

- Po zbadaniu ich tożsamości i przeznaczenia zastosowaliśmy wobec nich, z woli Boga Wszechmogącego, boski wyrok - mówi w nagraniu zamaskowany przedstawiciel ugrupowania.

Egzekucja Nicka Berga wywołała szok w całych Stanach Zjednoczonych (TVN24)

Nagrane egzekucje z Iraku

Od początku amerykańskiej obecności Iraku wielokrotnie dochodziło do porwań obcokrajowców, a później - do ich egzekucji. Część z nich z nich została nagrana i wysłana do telewizji Al-Jazzera lub opublikowana w Internecie.

Najbardziej nagłośnionym przypadkiem jest egzekucja amerykańskiego biznesmena Nicka Berga, któremu w maju 2004 roku bojownicy ugrupowania Muntada al-Ansar także odcięli głowę.

jak/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje