tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Film, który wywołał burzę. Milion dolarów za głowę aktorki

Film, który wywołał burzę. 
Milion dolarów za głowę aktorki
Foto: Reuters | Video: TVN24, Reuters Film "Padmavati" do kin miał wejść 1 grudnia 2017 roku. Premiera została odwołana

Film "Padmavati" zanim jeszcze wszedł na ekrany, wywołał burzę w Indiach. Konserwatywni hinduiści zarzucają mu, że obraża ich uczucia, bo pokazuje romans legendarnej władczyni z muzułmańskim najeźdźcą. Jeden z polityków rządzącej w Indiach partii zaoferował półtora miliona dolarów, jeśli ktoś - dosłownie - zetnie głowę aktorce grającej główną rolę. Materiał "Polski i świata".

- Przyjaciele, jeśli ktokolwiek zetnie głowę tej aktorce i reżyserowi, dostanie nagrodę półtora miliona dolarów - apelował Suruj Pal Amu, jeden z liderów partii hrabstwa Bharatiya Janata.

"Nie nie czuję strachu"

Zaplanowana na początek grudnia premiera filmu "Padmavati", w związku z zagrożeniami dla obsady, została odwołana, a jego twórcy dostali ochronę.

- Przeciwnicy żądają mojej głowy. Czy się boję? Nie, nie czuję strachu. Czuję złość i rozczarowanie, że wciąż w naszym kraju kobieta nie może być silna, niezależna. Nawet jeśli to artystyczna wizja i filmowy wizerunek - mówiła Deepika Padukone, aktorka grająca główną rolę.

Partia odcięła się od słów polityka, ale jednocześnie zapowiedziała bojkot filmu, a jej zwolennicy grożą, że jeśli "Padmavati" trafi na ekrany, będą podpalać kina.

Jedna z największych gwiazd Bollywood

Deepika Padukone to jedna z największych gwiazd Bollywood. Indyjska modelka i aktorka zadebiutowała na ekranie w 2006 roku w filmie pod tytułem "Aishwarya". Rok później za rolę w filmie "Om Shanti Om" otrzymała indyjską Nagrodę Filmfare na najlepszy debiut żeński.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Pozostałe informacje