tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Francja wybrała prezydenta

Francuskie media: w ONZ pojawił się też "anty-Trump"

Francuscy komentatorzy skrytykowali słowa prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa na forum Zgromadzenia Ogólnego, skierowane do Korei Północnej i Iranu. Publicyści przeciwstawili im "spokój i rozsądek" prezydenta Francji Emmanuela Macrona.

Jak ocenił dziennik "Le Monde", na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ "Donald Trump sporządził listę nieprzyjaciół".

"Prezydent USA zerwał z tradycją"

"Trump straszy apokalipsą" – to tytuł publikacji, poświęconej wystąpieniu prezydenta USA w Nowym Jorku, w gazecie  "Liberation". Według redaktora naczelnego tego pisma Laurenta Joffrina, "doktryna użycia broni jądrowej przez Stany Zjednoczone przewiduje śmiertelną ripostę w przypadku uderzenia w żywotne interesy Ameryki lub jej sojuszników".

Joffrin zauważa jednocześnie, że "przemawiając z trybuny ONZ prezydent USA zerwał z tradycją, która polega na tym, że w 'tym tańcu na skraju przepaści', jakim są spory między państwami nuklearnymi, słowa dobiera się ostrożnie, by uniknąć przedwczesnej eskalacji. Trump jednym zdaniem przekreśla całą tradycję strategiczną i werbalną i nikt nie może go zwolnić ze stanowiska".

"Macron w ONZ jako anty-Trump" – oceniła wystąpienie obydwu prezydentów stacja telewizyjna  BFM TV.

Macron "bronił wizji świata"

"Prezydent Francji w przemówieniu lirycznym i pełnym pasji bronił w każdym punkcie wizji świata, przeciwstawnej tej, którą ukazał dwie godziny wcześniej prezydent USA" - napisał z kolei "Le Monde".

Waszyngtońska korespondentka "Liberation" oceniła, że "Macron zdecydowanie bronił solidnego i możliwego do kontroli porozumienia atomowego z Teheranem, którego zerwanie byłoby nieodpowiedzialne".

"Macron, gdy wychwalał w przemówieniu multilateralizm i system oenzetowski, przeciwstawiał się amerykańskiemu prezydentowi, nie wymieniając go z nazwiska" – stwierdziła korespondentka paryskiej gazety.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Francja wybrała prezydenta

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje