tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Światowej sławy dyrygent oskarżony o molestowanie seksualne

Światowej sławy dyrygent oskarżony 
o molestowanie seksualne
Foto: Wikipedia (CC BY 2.0) Levine dołączył do długiej listy oskarżonych

Nowojorska Metropolitan Opera (Met) zakomunikowała w niedzielę, że zawiesza wszelką współpracę ze światowej sławy dyrygentem Jamesem Levine do czasu wyjaśnienia wysuwanych przeciwko niemu oskarżeń o molestowanie seksualne.

"Pan Levine nie będzie w tym sezonie brał udziału w jakichkolwiek przedsięwzięciach Met, w tym dyrygowaniem zaplanowanych spektakli" - głosi komunikat opublikowany przez generalnego dyrektora Metropolitan Opera Petera Gelba.

Poinformował też, że dochodzenie mające na celu wyjaśnienie zasadności wysuwanych przeciwko dyrygentowi oskarżeń powierzono byłemu prokuratorowi federalnemu Robertowi J. Cleary'emu.

Czekanie na wyniki

Decyzję o zawieszeniu współpracy z Levinem, który przez 40 lat był dyrektorem do spraw muzycznych Met, podjęto wkrótce po opublikowaniu przez dziennik "The New York Post" zarzutów pewnej kobiety, która twierdzi, że miała kontakt seksualny z Levinem, gdy była nastolatką. Miało do niego dojść w 1985 roku, kiedy była piętnastolatką, a Levine miał 41 lat.

W niedzielę kolejny dziennik "The New York Times" opublikował podobne zarzuty dwóch innych osób.

Gelb oświadczył, że "w oparciu o te doniesienia Met podjęła decyzję o zawieszeniu współpracy w oczekiwaniu na wyniki dochodzenia". Dodał, że Levine odrzuca oskarżenia jako "całkowicie fałszywe".

- Ta sprawa to tragedia dla wszystkich, których życie dotknęła - powiedział Gelb.

Przedstawiciele dyrekcji Met wyjaśnili, że już w ubiegłym roku zapoznali się z raportem policji w sprawie oskarżeń wobec dyrygenta i wszczęli wewnętrzne śledztwo.

Lista jest długa

Levine, który jest nie tylko dyrygentem, ale i pianistą, był dyrektorem do spraw muzycznych Metropolitan Opera, jednej z czołowych scen operowych na świecie, w latach 1976-2016.

Od tego czasu jest dyrektorem honorowym. Był również między innymi głównym dyrygentem Orkiestry Filharmonicznej w Monachium i Boston Symphony Orchestra. Dokonał wielu nagrań płytowych, a także radiowych i telewizyjnych.

Oskarżenia przeciwko Levine'owi o molestowanie seksualne wpisują się w cały szereg wcześniejszych podobnych oskarżeń wobec znanych osobistości ze świata mediów, rozrywki, filmu i kultury.
Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Pozostałe informacje