tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS
przeprosiny strona glowna

Trump: Koszt defilady w USA niedorzecznie wysoki. Pojadę na paradę do Paryża

Prezydent USA Donald Trump poinformował w piątek na Twitterze, że ze względu na wysokie koszty odwołał zaplanowaną na 10 listopada paradę wojskową w Waszyngtonie. Zamiast tego 11 listopada weźmie udział w paradzie wojskowej w Paryżu z okazji 100. rocznicy zakończenia I wojny światowej.

"Lokalni politycy w Waszyngtonie wyczuli okazję. Gdy poprosiliśmy ich o podanie kosztu zorganizowania uroczystej parady wojskowej, zażądali kwoty tak niedorzecznie wysokiej, że odwołałem ją", Donald Trump napisał w piątek na Twitterze.

"Zamiast tego wezmę udział w dużej paradzie zaplanowanej już innego dnia w bazie sił powietrznych Andrews oraz pojadę na paradę w Paryżu z okazji końca pierwszej wojny światowej 11 listopada. Może zorganizujemy coś w przyszłym roku w Waszyngtonie, kiedy koszty będą ZNACZNIE NIŻSZE. Teraz możemy kupić więcej myśliwców!" - dodał.

Prezydent Francji Emmanuel Macron złożył wizytę w Waszyngtonie pod koniec kwietnia.

Parada za 92 miliony

W czwartek rzecznik Pentagonu płk. Rob Manning powiedział, że zaplanowana na 10 listopada parada wojskowa z okazji Dnia Weterana i 100. rocznicy zakończenia I wojny światowej została odłożona przynajmniej o rok.

Według nieoficjalnych informacji koszt parady wstępnie oszacowano na 92 mln dolarów, czyli ponadtrzykrotnie więcej niż podawał początkowo Biały Dom.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje