tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

ANO wygrywa w Czechach

Prezydent Czech: obecne wybory to tylko kampania reklamowa

Obecne wybory do Izby Poselskiej nie są zasadnicze ani przełomowe, to tylko kampania reklamowa - oświadczył w piątek czeski prezydent Milosz Zeman po oddaniu głosu w lokalu wyborczym w szkole podstawowej w dzielnicy Stodulky w Pradze.

Powtórzył, że misję utworzenia rządu zleci zwycięzcy wyborów. Jak ujawnił, swój głos oddał na Partię Praw Obywateli (SPO), którą przed laty sam założył. Zemanowi towarzyszyła małżonka Ivana.

Miliarder na czele sondażów

- Jedyne zasadnicze i przełomowe dla Republiki Czeskiej wybory były w roku 1990 (czyli bezpośrednio po upadku komunizmu - red.), ale wszystkie pozostałe były normalnymi wolnymi wyborami, a to, że każdy głosił, iż są zasadnicze i przełomowe, było tylko kampanią reklamową i niczym więcej - ocenił czeski prezydent.

- Odpowiem wam, że wybrałem Czecha - powiedział Zeman, wyprzedzając pytanie o to, na kogo głosował.

Może to sugerować, że poparł muzyka, malarza i pisarza Frantiszka Czecha o pseudonimie Ringo, który jest liderem praskiej listy SPO powstałej w 2009 roku na bazie obywatelskiego stowarzyszenia Przyjaciele Milosza Zemana.

Sondaże wskazywały, że w trwających przez piątek i sobotę wyborach pierwsze miejsce zajmie z poparciem około 25 proc. współrządzący obecnie centroprawicowy ruch ANO miliardera i byłego ministra finansów Andreja Babisza, ale mandatowy próg 5 proc. głosów ma szansę przejść jeszcze siedem innych partii. SPO w tym gronie nie ma.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

ANO wygrywa w Czechach

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje