tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Turcja. Sytuacja Kurdów

Ankara poszukuje go listem gończym. Kurdyjski polityk zatrzymany w Pradze

Czeska policja zatrzymała byłego współprzewodniczącego syryjskiej partii kurdyjskiej Partii Unia Demokratyczna (PYD) Saliha Muslima – poinformowała w niedzielę turecka agencja Anatolia. Zatrzymanie cudzoziemca potwierdziła czeska agencja CzTK.

Rzeczniczka czeskiej policji Andrea Zoulova przesłała do CzTK oświadczenie potwierdzające zatrzymanie w nocy z soboty na niedzielę 67-letniego cudzoziemca. Był on poszukiwany listem gończym Interpolu na wniosek Turcji.

- Po wykonaniu niezbędnych czynności, zatrzymanego umieszczono w policyjnej celi – oświadczyła Zoulova. CzTK podkreśla, że nie podała ona personaliów zatrzymanego.

Sąd podejmie decyzję o jego ewentualnej ekstradycji

Pierwszą informację o zatrzymaniu działacza kurdyjskiego z Syrii podała turecka agencja Anatolia. CzTK potwierdziła tę informacje w czeskiej policji. Muslim, który był współprzewodniczącym PYD, został zatrzymany w sobotę. Turcja na początku lutego wpisała Saliha Muslima na listę najbardziej poszukiwanych osób.

Po zatrzymaniu kurdyjskiego polityka, Turcja musi zwrócić się do Republiki Czeskiej z wnioskiem o jego ekstradycję, a czeski sąd podejmie decyzję o jego ewentualnym wydaniu lub wypuszczeniu na wolność.

PYD jest główną, kurdyjską siłą polityczną na północy Syrii, a były współprzewodniczący, który w zeszłym roku zrezygnował ze stanowiska, jest wpływową osobą wśród rodaków – napisała CzTK.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Turcja. Sytuacja Kurdów

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje