tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Ciało wyrzucone na brzeg. To poszukiwany polski dyplomata?

Ciało wyrzucone na brzeg. To poszukiwany polski dyplomata?
Foto: ZeNahla / Flickr (CC BY-SA 2.0) Co się stało nad ranem 21 kwietnia?

20 kwietnia bawił się na przyjęciu z pewną Libanką. 21 kwietnia rano jej ciało znaleziono na jednej z bejruckich plaż. Teraz, po dwóch tygodniach, wydaje się, że morze wyrzuciło na brzeg również zwłoki polskiego dyplomaty z ambasady w Libanie, który zaginął 20 kwietnia. Polska placówka czeka na testy DNA, by potwierdzić, czy to jeden z jej pracowników.

Libański portal "Now" poinformował o zaginięciu pracownika polskiej ambasady w Bejrucie 21 kwietnia, kilka godzin po tym, jak na jednej z plaż w stolicy kraju znaleziono zwłoki kobiety.

Rzeczy Polaka znalezione w samochodzie

W niedalekiej odległości od miejsca, w którym została wyrzucona na brzeg, odnaleziono też samochód z numerami rejestracyjnymi polskiej ambasady, a w nim ubrania należące do kobiety oraz mężczyzny.

W tym czasie nasza placówka zgłosiła zaginięcie jednego z dyplomatów i po krótkim śledztwie miejscowej policji okazało się, że był on widziany po raz ostatni na przyjęciu właśnie ze zmarłą kobietą. W jej przypadku stwierdzono utonięcie. Poszukiwania Polaka trwały od 21 kwietnia.

Portal "Now" potwierdził w polskiej ambasadzie, że na południe od Bejrutu wyłowiono zwłoki mężczyzny - najprawdopodobniej pracownika placówki. W piątek, 3 maja zostaną przeprowadzone testy DNA, by potwierdzić tożsamość mężczyzny, ale - jak pisze portal "Now" - wszystko wskazuje na to, że jest to poszukiwany dyplomata. Nie wiadomo, kiedy wyniki DNA wrócą do lekarzy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje