tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Chrzciny księcia Louisa bez królowej

Królowa Elżbieta II i książę Edynburga Filip nie wzięli udziału w chrzcinach trzeciego dziecka księcia Williama i księżnej Kate - Louisa. W poniedziałkowej ceremonii uczestniczyli między innymi najbliżsi przyjaciele księcia Williama i księżnej Kate.

Urodzony 23 kwietnia książę Louis, piąty w kolejce do tronu, chrzest przyjął w królewskiej kaplicy Pałacu Św. Jakuba w centralnym Londynie.

Pałac Kensington poinformował, że uroczystość miała charakter prywatny, a lista gość ograniczyła się do najbliższej rodziny i przyjaciół księcia, i księżnej Cambridge.

Pałac zaznaczył przed rozpoczęciem uroczystości, że nieobecna będzie królowa Elżbieta II. Wyjaśniono, że ma to związek z wyczerpującą liczbą wydarzeń wysokiej rangi, w których monarchini będzie uczestniczyć w najbliższych dniach. Ponadto królowa przygotowuje się do piątkowej wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa.

Przedstawiciele rodziny królewskiej zwrócili uwagę, że nieobecność monarchini nie ma związku z żadnymi kłopotami zdrowotnymi, o których wcześniej informowały brytyjskie media.

Ochrzczony wodą z Jordanu

W chrzcinach Louisa dom królewski reprezentowali m.in. książę Karol z małżonką Camillą oraz książę Harry z księżną Meghan. W uroczystości wzięli udział również udział rodzice księżnej Kate, jej siostra i brat, a także rodzice chrzestni Louisa.

W komunikacie Pałac Kensington poinformował, że wybrano sześcioro chrzestnych. To Nicholas van Cutsem, Guy Pelly, Harry Aubrey-Fletcher, Lady Laura Meade, Hannah Gillingham i Lucy Middleton. Cała szóstka to bliscy przyjaciele bądź spokrewnieni z Kate i Williamem.

Ceremonii przewodniczył arcybiskup Canterbury Justin Welby.

Jak wynikało z wcześniejszych informacji, Louis ubrany został w replikę królewskiej szaty chrzcielnej, która zastąpiła w 2008 roku tę oryginalną. W niej pierwszy sakrament przyjmowali wszyscy członkowie rodziny królewskiej od 1841 roku, kiedy do chrztu przystąpiła najstarsza córka królowej Wiktorii.

Podobnie jak starsze rodzeństwo - książę George i księżniczka Charlotte - Louis został ochrzczony wodą z Jordanu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje