tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

Był wizytówką telewizji, został zwolniony. Oskarżenia o molestowanie

Najpopularniejszy prezenter informacyjnej stacji telewizyjnej Fox News, Bill O'Reilly, został w środę zwolniony po ponad 20 latach prowadzenia swego programu. Pracę stracił w związku z oskarżeniami o molestowanie seksualne, które odrzuca jako "bezpodstawne".

Program "O'Reilly Factor" był znakiem firmowym Fox News i był oglądany codziennie przez wielomilionową widownię. Przynosił też stacji znaczne zyski z reklam. W 2015 roku wyniosły one - według firmy marketingowej Kantar Media - około 178 milionów dolarów.

"Po starannym i dogłębnym zapoznaniu się z zarzutami (...) uzgodniliśmy, że Bill O'Reilly nie powróci do Fox News Channel" - głosi komunikat właściciela stacji - koncernu 21st Century Fox. Według mediów, decyzję podjęto na nadzwyczajnym posiedzeniu rady nadzorczej 21st Century Fox.

Poinformowano, że O'Reilly'ego zastąpi inny prezenter - Tucker Carlson. Komunikat podpisał szef koncernu Rupert Murdoch i jego synowie: Lachlan i James.

Murdoch określił O'Reilly'ego jako "jedną z najwybitniejszych osobowości telewizyjnych", ale podkreślił równocześnie, że firma "musi umacniać środowisko pracy oparte na zaufaniu i wzajemnym szacunku".

Prezenter zaprzecza

O'Reilly przebywa na urlopie od 12 kwietnia, a w środę sfotografowano go w Rzymie jak ściska dłoń papieża Franciszka. Kiedy dowiedział się o zwolnieniu, opublikował oświadczenie, w którym stwierdził, że "jest głęboko przygnębiające odchodzić w rezultacie całkowicie bezpodstawnych oskarżeń, ale są to, niestety, realia, w których osoby publiczne muszą dziś żyć".

Upadek popularnego prezentera, znanego z prawicowych i konserwatywnych poglądów, rozpoczął się 2 kwietnia, kiedy "The New York Times" poinformował, że pięć kobiet miało otrzymać 13 milionów dolarów tytułem zadośćuczynienia za "niewłaściwe" zachowania O'Reilly'ego.

Prezenter odrzucił od razu oskarżenia jako "pozbawione wszelkich podstaw". Spowodowały one jednak wycofanie się ze sponsorowania jego programu ponad 50 reklamodawców, chociaż oglądalność jego programu wzrosła.

Odejście O'Reilly'ego nastąpiło 9 miesięcy po tym, jak w związku z podobnymi zarzutami o molestowanie seksualne zwolniono jego byłego szefa Rogera Ailesa.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
j1940

I pracuj tu z kobietami! Najpierw wykorzystają i potem oskarżą o molestowanie! Prosty sposób na wyeliminowanie każdego faceta. Nawet świętego!!

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje