tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Grasował na przedmieściach Melbourne w Wigilię. Krokodyl schwytany przez "łapacza gadów"

Grasował na przedmieściach Melbourne w Wigilię. Krokodyl schwytany przez "łapacza gadów"
Foto: Reuters Wciąż pozostaje tajemnicą, jak zwierze znalazło się na przedmieściach Melbourne.

Podczas spaceru w Wigilię Bożego Narodzenia para Australijczyków natrafiła na nietypowego przechodnia. Na przedmieściach Melbourne grasował słonowodny krokodyl. Policja wciąż nie wie, skąd zwierzę się tam znalazło.

Para Australijczyków była akurat na świątecznym spacerze w dzielnicy Heidelberg Heights, kiedy ich oczom ukazał się metrowy krokodyl.

Policja, która odebrała od nich zgłoszenie, była z początku sceptycznie nastawiona do zeznań świadków. Funkcjonariusze podejrzewali, że para widziała po prostu wielką jaszczurkę. Najbliższe miejsce, z którego mógłby pochodzić słonowodny krokodyl znajdowało się bowiem prawie dwa tysiące kilometrów dalej, na tropikalnej północy kraju.

Okazało się jednak, że nie był to żart, ani pomyłka. Morski drapieżnik rzeczywiście błąkał się na przedmieściach australijskiej stolicy.

Łapacz krokodyli w akcji

W tej sytuacji policjanci wezwali na pomoc specjalistę od gadów - Marka Palleya - aby wykonał brudną robotę i schwytał zwierzę. "Łapacz krokodyli" powiedział później stacji radiowej 3AW, że otrzymał telefon od policji około godziny 21.20 czasu lokalnego. "Po ulicy chodzi krokodyl i właśnie znajduje się przed szpitalem” - miał usłyszeć w słuchawce. Mimo trwających świąt, Palley zdecydował się pomóc.

- Na taki telefon czekałem od dawna - powiedział mężczyzna. - (Na miejscu - red.) zobaczyłem pięciu policjantów wpatrujących się w sporego krokodyla, mierzącego około trzech i pół stopy, który wcale nie zamierzał się poddać - dodał.

W schwytaniu gada pomógł Palleyowi przyjaciel, który odwracał uwagę zwierzęcia, kiedy mężczyzna próbował go obezwładnić. Jednak drapieżnik nie dawał za wygraną. - Krokodyl okazał się nieco zbyt sprytny dla nas dwóch i zdecydował się uciec w krzaki - relacjonował mężczyzna. Wtedy szybkim ruchem Palley chwycił go za ogon i włożył do specjalnego pudła.

Jak poinformowała policja, krokodyl pozostanie pod opieką "łapacza gadów” do czasu, aż nie przejmie go Departament Środowiska, Ziemi, Wody i Planowania.

Wciąż pozostaje tajemnicą, jak zwierzę znalazło się na przedmieściach Melbourne.


Słonowodne krokodyle osiągają średnio ok. 5 metrów długości. Na północy Australii żyje mniej więcej 100 tysięcy osobników tzw. "salties”. W ciągu ostatnich dziesięciu lat w kraju tym zanotowano sześć śmiertelnych ataków krokodyli na ludzi, z czego - według ABC news - dwa miały miejsce w tym roku.
Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje