tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS
przeprosiny strona glowna

Atak na szkołę. Chrześcijanie biorą odwet?

Siedem osób, w tym sześcioro dzieci, zostało rannych w środę na skutek eksplozji bomby domowej roboty w szkole muzułmańskiej na południu Nigerii. Incydent nastąpił dwa dni po serii zamachów islamistów na kościoły chrześcijańskie, na skutek których zginęło 39 osób.

- Grupa mężczyzn jadących samochodem wrzuciła ładunek wybuchowy o słabej sile rażenia do wnętrza budynku, w którym odbywała się lekcja języka arabskiego - powiedział przedstawiciel lokalnej policji. - W lekcji udział brały dzieci w wieku od czterech do dziewięciu lat. Obrażenia odniosło sześcioro z nich oraz nauczyciel - dodał.

Policja podejrzewa, że za atakiem stoi miejscowy oddział chrześcijańskiej samoobrony.

Chrześcijanie powinni bronić się w każdy możliwy sposób. Społeczność chrześcijan traci wiarę w to, że rząd jest w stanie zagwarantować nam nasze prawa

Ayo Oritsejafor, przewodniczący organizacji zrzeszającej Kościoły chrześcijańskie w Nigerii

Podczas świąt Bożego Narodzenia doszło w Nigerii do serii zamachów islamistów na kościoły chrześcijańskie, w których zginęło 39 osób. Do ataków przyznała się radykalna organizacja islamska Boko Haram. Brutalnymi metodami, uciekając się do mordów i zamachów, walczy ona o wprowadzenie szariatu we wszystkich 36 stanach Nigerii.

Przewodniczący organizacji zrzeszającej Kościoły chrześcijańskie w Nigerii, Ayo Oritsejafor, powiedział, że ataki islamistów to "wypowiedzenie wojny chrześcijanom i Nigerii jako państwu". - Chrześcijanie powinni bronić się w każdy możliwy sposób. Społeczność chrześcijan traci wiarę w to, że rząd jest w stanie zagwarantować nam nasze prawa - dodał.

Według komentatorów ostatnie ataki mogą doprowadzić do wznowienia konfliktu między - w przeważającej części muzułmańską - północą kraju a zamieszkanym przez chrześcijan południem. Przez ostatnie lata pochłonął on życie tysięcy ofiar.

mkg//gak/m

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje